Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.03.04. 10:36 Ez ABSZOLÚT ÉRTELEMBEN IS MENŐ!

Grat!

(Bár amikor (KC: 1992) készült, már csak 1 Germany volt, de ez még a békebeli ERMA minőség!)
Nah köszi a megfejtést, guberáltam hogy hol lehetne megfejteni a KC a gyártási dátumot, de akkor megvan.
Valszeg akkor "ein volk ein reich ein szerszám" - mert még a W. Germany felirat van a szánkó másik oldalán.

Lőni természetesen nem fogok vele, gondosan letörölgettem róla az ujjlenyomatokat és megy vissza a tökéletes állapotú dobozába, ahol lakik.
PSX_20190304_104519.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.04. 10:50 Nah köszi a megfejtést, guberáltam hogy hol lehetne megfejteni a KC a gyártási dátumot, de akkor megvan.
http://incubulus.tripod.com/sonstiges.htm

Ott van legörgetve az évszám/betű táblázat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sárgán 2 napja van fent egy szintén W. Germany Röhm RG9. Én az ERMA-n kívül az RG900-zal szemeztem valaha. Végül zsebpinyóból egy Record mod. 15-9 lett, amihez jó állapotban, jónak mondható áron hozzájutottam. Akkoriban ERMA, vagy Röhm éppen nem volt.
A képek a sárgáról:
Kép
Kép
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2019.03.04. 10:32 Maga a fegyver tényleg elképesztő állapotú, teljesen unfired, dobozban pihent az utóbbi 30+ évben. A doboza is tökéletes állapotú, ilyet még tényleg nem láttam. Kis Erma kitűző is mellékelve.
Megilletődötten forgattam a kezemben, és ígéretet tettem a Gázpisztolyok Istennőjének, hogy én is ugyan ilyen állapotban őrzöm tovább a jövő nemzedékei számára.
Ismerős érzés, nemrég élhettem át egy mindenben teljesen új, 1996-os gyártású Berva BGR95 esetében én is. Új állapotú doboz, kiegészítők, lövésmentes fegyver. Taperolás után ment a szekrénybe.

Ha már itt vagyunk: gyűjteményi fegyvernél állagmegóvás címén mi célszerűbb? Maradjon szárazon a fegyver, esetleg egy-két csomag szilikagél a dobozba, vagy a nem túl sok acél alkatrésznél kapjon bőven olajat, és zacskózzam be?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.03.04. 11:36 Ismerős érzés, nemrég élhettem át egy mindenben teljesen új, 1996-os gyártású Berva BGR95 esetében én is. Új állapotú doboz, kiegészítők, lövésmentes fegyver. Taperolás után ment a szekrénybe.

Ha már itt vagyunk: gyűjteményi fegyvernél állagmegóvás címén mi célszerűbb? Maradjon szárazon a fegyver, esetleg egy-két csomag szilikagél a dobozba, vagy a nem túl sok acél alkatrésznél kapjon bőven olajat, és zacskózzam be?
IMHo a par CSEPP olaj a mozgo reszekre, esetleg enyhen olajos ronggyal attorles utan dobozba bele, es a szilikagel sem rossz otlet.
(A nejlonzacsi inkabb a dobozra kivulrol, gyakran a doboz ritkabb, mint a fegyver, foleg, ha papir.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

jó ha van írta: 2019.03.04. 11:31 A képek a sárgáról:
Kép
Kép
Látható képek a sárgáról:
Kép
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.03.04. 12:39 Látható képek a sárgáról:
Kép
Kép
WUT?
Kép


A fórum felületén magánszemélyek apróhirdetéseire kizárólag az Adás-vétel topikban van lehetőség. A topik regisztráció után mindenki számára használható.

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2019.03.04. 12:39 Látható képek a sárgáról:
Nekem így nem jött össze! Van még hova fejlődnöm! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.03.04. 12:46 WUT?
http://www.quickmeme.com/img/0f/0f37d19 ... 19253f.jpg


A fórum felületén magánszemélyek apróhirdetéseire kizárólag az Adás-vétel topikban van lehetőség. A topik regisztráció után mindenki számára használható.

jó ha van írta: 2019.03.04. 11:31 Sárgán 2 napja van fent egy szintén W. Germany Röhm RG9. Én az ERMA-n kívül az RG900-zal szemeztem valaha. Végül zsebpinyóból egy Record mod. 15-9 lett, amihez jó állapotban, jónak mondható áron hozzájutottam. Akkoriban ERMA, vagy Röhm éppen nem volt.
A képek a sárgáról:
Kép
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.03.04. 13:40
bizony, mar az eredeti is forumszabalyba utkozik, vastagon, hat meg toditani rajta egy őstag részéről, ezt én nem értem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.03.04. 10:32 Nem gyűjtögetem mostanában a gázriogatókat, de sama topiktárs jóvoltából ezt muszáj volt megvennem. Emlékeztet a fiatal koromra, amikor minden dolog őrült menőnek számított, amin a Made in W. Germany felirat virított, mint ezen is. Az illegalitás korában, kezdő GP rajongóként is szemeztem ezzel a stukkerrel, de akkor sosem úgy alakult hogy birtokomba került volna egy. (Meg akkor még a naaagy 9mm PAK öntöltőkre vágytam)

Maga a fegyver tényleg elképesztő állapotú, teljesen unfired, dobozban pihent az utóbbi 30+ évben. A doboza is tökéletes állapotú, ilyet még tényleg nem láttam. Kis Erma kitűző is mellékelve.
Megilletődötten forgattam a kezemben, és ígéretet tettem a Gázpisztolyok Istennőjének, hogy én is ugyan ilyen állapotban őrzöm tovább a jövő nemzedékei számára.

Erma2.jpgErma4.jpgErma1.jpg
Fain. Asszem Nálad jó helyre került.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.03.04. 13:44 bizony, mar az eredeti is forumszabalyba utkozik, vastagon, hat meg toditani rajta egy őstag részéről, ezt én nem értem.
Szerintem meg kurvára nem ütközik semmibe - de majd az erre felkent személyek eldöntik.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.03.04. 13:44 bizony, mar az eredeti is forumszabalyba utkozik, vastagon, hat meg toditani rajta egy őstag részéről, ezt én nem értem.
Való igaz, meggondolatlanság volt. Bár csak illusztrációnak szántam, lehetett volna több eszem, amikor idetettem. A szándék viszont nem az volt, hogy bármit is hirdessek, vagy valakinek segítsek hirdetni valamit.
Ettől függetlenül, az eredmény sajnos egy nem idevaló csatolmány lett, még ha azt a saját kis sztorim kiegészítésre szántam is.
Mea culpa!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

off
G.D írta: 2019.03.04. 14:05 Szerintem meg kurvára nem ütközik semmibe - de majd az erre felkent személyek eldöntik.
ja, nyilvan, dontsenek.

De mar a regi keken is az volt az alapelv, hogy kulso (de belsot sem) hirdetest nem linkelunk, arra nem hivatkozunk, plane nem szaktopikban.

Mert ezzel fogjak kikerulni a nepperek az itteni advet topik szabalyait meg hasonlok.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2019.03.04. 14:05 Szerintem meg kurvára nem ütközik semmibe - de majd az erre felkent személyek eldöntik.
A Tied nem, az enyémet meg nem lehet direktben megnézni, de amit felraktam, abból kis ügyeskedéssel el lehet jutni egy hirdetéshez. Légyszi privátban írd meg, hogy tetted ide csak a képeket! Köszi!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.03.04. 14:09 off



ja, nyilvan, dontsenek.

De mar a regi keken is az volt az alapelv, hogy kulso (de belsot sem) hirdetest nem linkelunk, arra nem hivatkozunk, plane nem szaktopikban.

Mert ezzel fogjak kikerulni a nepperek az itteni advet topik szabalyait meg hasonlok.

ON
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 39028 alkalommal
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ezek szerint simán lehetne éles AK-47-ből átalakított riasztókarabélyunk ami a gyári riasztótölténnyel üzemel? :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.03.04. 15:41 Ezek szerint simán lehetne éles AK-47-ből átalakított riasztókarabélyunk ami a gyári riasztótölténnyel üzemel? :shock:
nem, mert az színházi fegyver kategóriában van.


Gáz-riasztó:

32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény és riasztótöltény működtetésére alkalmas;

33. gáztöltény: olyan, szilárd anyagú lövedékkel nem rendelkező töltény, amely a szemre és a légutakra ingerlő hatást kifejtő adalékanyagot tartalmaz;

34. riasztótöltény: az a lövedékkel nem rendelkező, hang-, fény- és füsthatás kiváltására szolgáló töltény, amelynek kaliberjelét a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendelet, illetve az abban meghatározott szabvány a riasztópisztoly és a riasztó revolvertöltények körében nevesíti;
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

AlfaG030 és múzeumi HDM volt tesztelve.Felesleges volt mérni 3m-ről.
Az Alfa 60J-lal lazán átvitte a három réteg ruhát "a kabáton céges felirat van azért nincs a képen" és a műszálas párnából szedtem ki a golyókat.De minden esetben koppant a bábún!Az érdekesség az,hogy a gumigolyó a rétegekből szabályos kis köröket kiszakítva maga előtt tolta azokat amik kicsit tompítottak a becsapódáson.
A HDM 140J-lal......pfff baszki de szar napja volt a bábúnak :lol: És "amit nem lehet megoldani 10-ből azt 15-ből sem" az én véleményem meg az,hogy egy 18-as gumi 120-130J között két lövéssel is megold mindent egy támadón 5m-en belül ha nem vastag bőrkabátban van.Szóval ha csak kettővel több van a tárban már sokat számít.
Felesleges Joule-okat emelni eszetlenségig.
IMG_20190303_103142.jpg
IMG_20190303_103142.jpg (184.49 KiB) Megtekintve 38992 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.03.04. 15:50 nem, mert az színházi fegyver kategóriában van.


Gáz-riasztó:

32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény és riasztótöltény működtetésére alkalmas;

33. gáztöltény: olyan, szilárd anyagú lövedékkel nem rendelkező töltény, amely a szemre és a légutakra ingerlő hatást kifejtő adalékanyagot tartalmaz;

34. riasztótöltény: az a lövedékkel nem rendelkező, hang-, fény- és füsthatás kiváltására szolgáló töltény, amelynek kaliberjelét a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendelet, illetve az abban meghatározott szabvány a riasztópisztoly és a riasztó revolvertöltények körében nevesíti;
Franc :cry: Azt hittem olyan kategória amilyenre átalakítják.Muzeális,gázriasztó,hatástalanított.Jól ki van ez találva :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2019.03.04. 16:04 AlfaG030 és múzeumi HDM volt tesztelve.Felesleges volt mérni 3m-ről.
Az Alfa 60J-lal lazán átvitte a három réteg ruhát "a kabáton céges felirat van azért nincs a képen" és a műszálas párnából szedtem ki a golyókat.De minden esetben koppant a bábún!Az érdekesség az,hogy a gumigolyó a rétegekből szabályos kis köröket kiszakítva maga előtt tolta azokat amik kicsit tompítottak a becsapódáson.
A HDM 140J-lal......pfff baszki de szar napja volt a bábúnak :lol: És "amit nem lehet megoldani 10-ből azt 15-ből sem" az én véleményem meg az,hogy egy 18-as gumi 120-130J között két lövéssel is megold mindent egy támadón 5m-en belül ha nem vastag bőrkabátban van.Szóval ha csak kettővel több van a tárban már sokat számít.
Felesleges Joule-okat emelni eszetlenségig.
IMG_20190303_103142.jpg
Az a HDM nagggyon durván néz ki :shock: Ezzel a hátsó markolattal jobb a sütése (nagyon hátul süt), vagy ez a markolat hátrébb van?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2019.03.04. 16:20 Az a HDM nagggyon durván néz ki :shock: Ezzel a hátsó markolattal jobb a sütése (nagyon hátul süt), vagy ez a markolat hátrébb van?
Hiányzol neki de nálam jobban érzi magát :lol: :lol: Jó az elsütőszerkezete és pár tizedet alakítattam rajta a egy hozzáértővel.Picivel előrébb süt mint gyárilag.Jah,volt vagy 1200.- a krómacél szúróka :mrgreen:
Gondolkozom is,hogy kéne venni egy hétvégi nyaralót Nyíregyháza környékén :lol: Éjszaka...csoportosan vs 15-ös tár+G030 :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2019.03.04. 16:04 AlfaG030 és múzeumi HDM volt tesztelve.Felesleges volt mérni 3m-ről.
Az Alfa 60J-lal lazán átvitte a három réteg ruhát "a kabáton céges felirat van azért nincs a képen" és a műszálas párnából szedtem ki a golyókat.De minden esetben koppant a bábún!Az érdekesség az,hogy a gumigolyó a rétegekből szabályos kis köröket kiszakítva maga előtt tolta azokat amik kicsit tompítottak a becsapódáson.
A HDM 140J-lal......pfff baszki de szar napja volt a bábúnak :lol: És "amit nem lehet megoldani 10-ből azt 15-ből sem" az én véleményem meg az,hogy egy 18-as gumi 120-130J között két lövéssel is megold mindent egy támadón 5m-en belül ha nem vastag bőrkabátban van.Szóval ha csak kettővel több van a tárban már sokat számít.
Felesleges Joule-okat emelni eszetlenségig.
IMG_20190303_103142.jpg
Köszi a teszteket!!!
Jöhetne még pár adat, hogy milyen riogató tölténnyel,hány méterről hány lövés stb.
A céges logót sztem sima Paint-el is ki tudod törölni, de hanem nekünk az sem baj. ;)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2019.03.04. 17:15 Köszi a teszteket!!!
Jöhetne még pár adat, hogy milyen riogató tölténnyel,hány méterről hány lövés stb.
A céges logót sztem sima Paint-el is ki tudod törölni, de hanem nekünk az sem baj. ;)
A méréseket 2m-ről szoktam általában de itt rátettem még egyet.3m távolságról 9mm Ruag RK riasztóval az Alfa G030 és a HDM is.Szóval 1m-rel gyengültek az átlag mérési eredmények de szerintem az elhanyagolható.
Az Alfából két duplát lőttem mellre majd vetkőztetés :lol: Innentől már nem is volt lényeges a teszt mert egyértelmű volt,hogy halálos sérülést nem lehet okozni viszont kurvára fájhat.Utána még 18 lövést kapott 12mm-es és 15 lövést 18,8-as kajucsuk gumiból :roll:
Kérték a cimbik,hogy ne mutogassam a kabátot mert a színe is ismerős meg stb :lol: Anyagát tekintve esőálló külső és bélelt belső rész.De lazán átlukadt.A melegítő és a póló anyagából kiszakadt kis korongokat a párna belsejéből szedegettem ki.Némelyik rá volt lapulva a gumigolyóra.De csak a 12-esre.A 18-as vagy visszapattant a bábú anyagáról és a becsapódási lukon kirepült vagy beszakította a műanyagot és bent maradt.
Szerintem nagyon puha volt a párna és talán azért ez a sok áthatolás a ruházaton.Kézzel való nyomkodásra olyan volt mint egy kövérebb,pocakos felsőtest.Nem mintha olyan gyakran taperolnék pocakos palikat..... :oops: :roll: :lol:
Kéne önteni egy szilikon testet csak lusta vagyok hozzá :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2019.03.04. 18:41 A méréseket 2m-ről szoktam általában de itt rátettem még egyet.3m távolságról 9mm Ruag RK riasztóval az Alfa G030 és a HDM is.Szóval 1m-rel gyengültek az átlag mérési eredmények de szerintem az elhanyagolható.
Az Alfából két duplát lőttem mellre majd vetkőztetés :lol: Innentől már nem is volt lényeges a teszt mert egyértelmű volt,hogy halálos sérülést nem lehet okozni viszont kurvára fájhat.Utána még 18 lövést kapott 12mm-es és 15 lövést 18,8-as kajucsuk gumiból :roll:
Kérték a cimbik,hogy ne mutogassam a kabátot mert a színe is ismerős meg stb :lol: Anyagát tekintve esőálló külső és bélelt belső rész.De lazán átlukadt.A melegítő és a póló anyagából kiszakadt kis korongokat a párna belsejéből szedegettem ki.Némelyik rá volt lapulva a gumigolyóra.De csak a 12-esre.A 18-as vagy visszapattant a bábú anyagáról és a becsapódási lukon kirepült vagy beszakította a műanyagot és bent maradt.
Szerintem nagyon puha volt a párna és talán azért ez a sok áthatolás a ruházaton.Kézzel való nyomkodásra olyan volt mint egy kövérebb,pocakos felsőtest.Nem mintha olyan gyakran taperolnék pocakos palikat..... :oops: :roll: :lol:
Kéne önteni egy szilikon testet csak lusta vagyok hozzá :mrgreen:
A régin volt fent valami zselé recept ha jól emlékszem.
mod.: Ez mondjuk guminál nem fog szinte semmit mondani a hatásról, de ha ilyesmire akarsz lőni, akkor talán valakinél még megvan a recept.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2019.03.04. 18:45 A régin volt fent valami zselé recept ha jól emlékszem.
mod.: Ez mondjuk guminál nem fog szinte semmit mondani a hatásról, de ha ilyesmire akarsz lőni, akkor talán valakinél még megvan a recept.
Van sok abból de az megromlik elég hamar :? Van önthető szilikon 20-26-30 shore keménységű amit a filmesek is használnak meg a szexkellékesek....vagyis a cukrászok :lol: Drága és sok a munka vele.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.03.07. 14:05 Érdeekes hirdetés a "sárgán":
Hitrdetés a sárgáról.jpg

Nem neked szántam, úgy általánosságban, csak rossz helyre klikkeltem.
Egyébként korrekt árú hírdetés.

Az viszont biztos, hogy ez illegal fegyverkereskedelem, jár érte a seggbekuki. Nem 1db, új darabok, csomagban, mkh fecninek se híre, se hamva.

Idő kérdése mikor jelenti fel egy engedélyes kereskedő.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.03.07. 14:15 Egyébként korrekt árú hírdetés.

Az viszont biztos, hogy ez illegal fegyverkereskedelem, jár érte a seggbekuki. Nem 1db, új darabok, csomagban, mkh fecninek se híre, se hamva.

Idő kérdése mikor jelenti fel egy engedélyes kereskedő.
Ja, legalább a képre ne 2 darabot tett volna. Habár a 2 db se kereskedelmi mennyiség, és a kinti árakat ismerve sok haszna sincs rajta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.03.07. 14:24 Ja, legalább a képre ne 2 darabot tett volna. Habár a 2 db se kereskedelmi mennyiség, és a kinti árakat ismerve sok haszna sincs rajta.
Ezt nem nekem, hanem az esetlegesen eljáró hatóságnak kell majd elmagyarázni. Logilailag ez olyan mint amikor valaki telefonon 2500db májkrémes szendvicset rendel magának magánszemélyként...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.07. 14:15 Egyébként korrekt árú hírdetés.

Az viszont biztos, hogy ez illegal fegyverkereskedelem, jár érte a seggbekuki. Nem 1db, új darabok, csomagban, mkh fecninek se híre, se hamva.

Idő kérdése mikor jelenti fel egy engedélyes kereskedő.
Naaaaa, azért ne essünk túlzásokba. 2 db semmit nem jelent, akár van MKH fecni, akár nincs.
Ha Én eladok 2 db azonos márkájú, típusú fegyvert a sajátjaimból (mert van ilyen, sőt van amiből 3 db van, igaz a felületkezelésük nem azonos), attól még ne vagyok illegál kereskedő, mégha nincs is hozzájuk érvényes MKH fecnim. Ilyen már előfordult itt a fórumon is, sőt olyan is, hogy valaki pár nap alatt 5 különböző GP-t eladott.
Az ár meg kifejezetten jó, sőt a hozzáadott muníció is, + ott a pepperbogyó, ami ugye itt csak szóbeszéd tárgya volt eddig.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Amúgy munka után megyek az egyikért 8-) Oké, 11 Joule, de ehhez van rendes gumigolyó. Azzal is le kell tesztelni a pontosságát. Játszok vele egy kicsit, aztán legfeljebb eladom.

Meg hozom a pepperballt is, amit ezennel felajánlok videós tesztelésre.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ez milyen 6mm-es riasztó? még nem láttam ilyet. több benne az anyag?
THM_0015512260.jpg
THM_0015512260.jpg (2.02 KiB) Megtekintve 38472 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.03.07. 17:22 ez milyen 6mm-es riasztó? még nem láttam ilyet. több benne az anyag?
THM_0015512260.jpg
Ez szogbelovo ipari huvelytolteny! Nem gp-be valo!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.03.07. 17:45 Ez szogbelovo ipari huvelytolteny! Nem gp-be valo!
koszi
csak vhol lattam h hirdetik es kivancsi voltam. nem kéne....
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

HDR50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Na, vettem egy HDR50-est, másikfórumon hirdetik, olyan áron, hogy nem értettük hogy ennyiért hogyan?

Hát megvan a megfejtés. Alighanem a lengyelektől hozta a srác, ott mai zloty árfolyammal úgy 22 ezer forint!

https://www.bron.pl/rewolwer-na-kule-gu ... -t4e-kal50

És hát a mellé adott gumin és pepperballon is lengyel nyelvű feliratok hirdették a lengyel forgalmazót, hogy .pl itt kapható 8-)

Azt mondjuk nem értem, hogy a pepperballt milyen megfontolásból árulják 7 darabos csomagban?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.03.07. 18:36 Na, vettem egy HDR50-est, másikfórumon hirdetik, olyan áron, hogy nem értettük hogy ennyiért hogyan?

Hát megvan a megfejtés. Alighanem a lengyelektől hozta a srác, ott mai zloty árfolyammal úgy 22 ezer forint!

https://www.bron.pl/rewolwer-na-kule-gu ... -t4e-kal50

És hát a mellé adott gumin és pepperballon is lengyel nyelvű feliratok hirdették a lengyel forgalmazót, hogy .pl itt kapható 8-)

Azt mondjuk nem értem, hogy a pepperballt milyen megfontolásból árulják 7 darabos csomagban?
Mondtam én, hogy illegal kereskedő a gyerek...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.03.07. 18:43 Mondtam én, hogy illegal kereskedő a gyerek...
Kettő darabos árukészlettel, ja. (Tényleg csak annyi van neki. Illetve már csak 1 ;) )
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.03.07. 18:48 Kettő darabos árukészlettel, ja. (Tényleg csak annyi van neki. Illetve már csak 1 ;) )
Blaaa blaaaa blaaa...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.03.07. 18:48 Kettő darabos árukészlettel, ja. (Tényleg csak annyi van neki. Illetve már csak 1 ;) )
Anyám szűz. Tényleg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.03.07. 19:14 Blaaa blaaaa blaaa...
Jóvan, akkor te vegyed az Umarex hivatalos itthoni forgalmazójánál. Amúgy ott se megfizethetetlen.

https://www.magnumvadasz.hu/termek_resz ... 758_13447/'

Bár náluk nincs pepperball, meg ha jól látom, gumi se. Ezért nem vettem meg eddig náluk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2019.03.07. 19:37-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.03.07. 19:23 Anyám szűz. Tényleg.
Mindig is gyanús volt, hogy te nem hagyományos módon jöttél ide a Föld bolygóra :twisted: :mrgreen:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.03.07. 19:29 Jóvan, akkor te vegyed az Umarex hivatalos itthoni forgalmazójánál. Amúgy ott se megfizethetetlen.

https://www.magnumvadasz.hu/termek_resz ... 758_13447/'

Bár náluk nincs pepperball, meg ha jól látom, gumi se. Ezért nem vettem meg eddig náluk.
Valóban nem. Kérdés hogy pepperball-juk van-e, mert ha nincs, akkor értelme sincs az egésznek. (Korábban nem volt)
Egyébként megnéztem a termék adatlapját, aki azt a mondatot leírta hogy

A katonai és rendvédelmi körökben már gyakran használnak RAM fegyvert, amivel szinte tökéletesen lehet replikálni az éles helyzeteket,

azt szívem szerint elküldeném egy fogalmazás- és nyelvtannácik átnevelő táborába úgy pár hétre.

Borslabda hiányában viszont nem lehet defenzíven replikálni az otthoni invazív behatolás maliciózus státuszát. :twisted:
umarexhdr50
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.03.07. 16:01

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: umarexhdr50 »

Thomaster írta: 2019.03.07. 18:36 Na, vettem egy HDR50-est, másikfórumon hirdetik, olyan áron, hogy nem értettük hogy ennyiért hogyan?

Hát megvan a megfejtés. Alighanem a lengyelektől hozta a srác, ott mai zloty árfolyammal úgy 22 ezer forint!

https://www.bron.pl/rewolwer-na-kule-gu ... -t4e-kal50

És hát a mellé adott gumin és pepperballon is lengyel nyelvű feliratok hirdették a lengyel forgalmazót, hogy .pl itt kapható 8-)

Azt mondjuk nem értem, hogy a pepperballt milyen megfontolásból árulják 7 darabos csomagban?
Üdv!

Pontosítsunk. Nagy titok nincs benne.
Vonattal, vagy autóval legközelebbi nagyváros Katowice. Vasútállomás mellett van a Galeria Katowicka.

https://galeriakatowicka.eu/en/zakupy/militaria-pl-2/

November eleje óta ez az ár.
Cseh és Lengyelországban dolgozok.
Nepperségtől távol állok.
Érdekességként hoztam, hogy mi lesz a reakció...
Maradok read only
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.03.07. 20:02 Valóban nem. Kérdés hogy pepperball-juk van-e, mert ha nincs, akkor értelme sincs az egésznek. (Korábban nem volt)
Egyébként megnéztem a termék adatlapját, aki azt a mondatot leírta hogy

A katonai és rendvédelmi körökben már gyakran használnak RAM fegyvert, amivel szinte tökéletesen lehet replikálni az éles helyzeteket,

azt szívem szerint elküldeném egy fogalmazás- és nyelvtannácik átnevelő táborába úgy pár hétre.

Borslabda hiányában viszont nem lehet defenzíven replikálni az otthoni invazív behatolás maliciózus státuszát. :twisted:
Szerintem igyál még egyet! :lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.07. 20:02 Valóban nem. Kérdés hogy pepperball-juk van-e, mert ha nincs, akkor értelme sincs az egésznek. (Korábban nem volt)
Egyébként megnéztem a termék adatlapját, aki azt a mondatot leírta hogy

A katonai és rendvédelmi körökben már gyakran használnak RAM fegyvert, amivel szinte tökéletesen lehet replikálni az éles helyzeteket,

azt szívem szerint elküldeném egy fogalmazás- és nyelvtannácik átnevelő táborába úgy pár hétre.

Borslabda hiányában viszont nem lehet defenzíven replikálni az otthoni invazív behatolás maliciózus státuszát. :twisted:

Én a számlán szereplő " 9 mm knall borslőszer"-től kapok arcrángást.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2019.03.07. 20:07 Szerintem igyál még egyet! :lol: :lol: :lol:
Most iszom valami buzipiát, asszony csinálta, pezsgő valami édes szarral felöntve, de így meló mellé egész effektíven utilizálható. :lol: :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.03.07. 20:11 Én a számlán szereplő " 9 mm knall borslőszer"-től kapok arcrángást.
Az is egész jó, de lehetne borsgázlőszer is.... Egyébként meg jahh, dzsihád az ilyen fordításokra. Ráadásul nem is egy gagyi kis fiókcégről van szó hanem az egyik legnagyobb hazai kereskedőről.
Dzsihádleszbm.gif
Dzsihádleszbm.gif (62 KiB) Megtekintve 38451 alkalommal
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

umarexhdr50 írta: 2019.03.07. 20:04 Üdv!
...
Cseh és Lengyelországban dolgozok.
Nepperségtől távol állok.
Érdekességként hoztam, hogy mi lesz a reakció...
Maradok read only
Az én reakcióm az, hogy aki a világban jártában-keltében beleakad érdekes, helyi szinten olcsó árukba, és azokból turistaforgalmi mennyiséget vesz és itthon némi korrekt haszonnal eladja, az szerintem hasznos közszolgálati tevékenységet végez. A kis mennyiség miatt a hivatalos kereskedők üzletét nem rontja érzékelhető mértékben.

Nochpláne ha a turista be tudja hozni ugyanabból a boltból a nélkülözhetetlen hozzávalókat is az eszközhöz, esetünkben ugye gumigolyót meg pepperballt. És erre a hivatalos márkakereskedő nem képes. Akkor a hivatalos márkakereskedőnél rozsdásodjon meg a raktárban a műanyag pisztoly.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.03.07. 19:29 Jóvan, akkor te vegyed az Umarex hivatalos itthoni forgalmazójánál. Amúgy ott se megfizethetetlen.

https://www.magnumvadasz.hu/termek_resz ... 758_13447/'

Bár náluk nincs pepperball, meg ha jól látom, gumi se. Ezért nem vettem meg eddig náluk.
Otthonra van hatékonyabb megoldás több is. Utcán jó lenne a pepperballos megoldás, de ott légfegyvert nem lehet viselni. Tehát nem látom a típus értelmét. Ergo nem fogok. Venni, max ha lottó 5-ösöm lesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.03.07. 20:36 Az én reakcióm az, hogy aki a világban jártában-keltében beleakad érdekes, helyi szinten olcsó árukba, és azokból turistaforgalmi mennyiséget vesz és itthon némi korrekt haszonnal eladja, az szerintem hasznos közszolgálati tevékenységet végez. A kis mennyiség miatt a hivatalos kereskedők üzletét nem rontja érzékelhető mértékben.

Nochpláne ha a turista be tudja hozni ugyanabból a boltból a nélkülözhetetlen hozzávalókat is az eszközhöz, esetünkben ugye gumigolyót meg pepperballt. És erre a hivatalos márkakereskedő nem képes. Akkor a hivatalos márkakereskedőnél rozsdásodjon meg a raktárban a műanyag pisztoly.
Ez rendben is lenne. Ellenben sok ember teszi fel erre vagyonát, életét, hogy legális módon betartva a szabályokat, áruljon ilyesmit. Majd jön pár ilyen túrista, és alájuk vág nem is kicsit. Ezt inkorrekt dolognak gondolom.

Persze vannak dolgok amit a kereskedők üzleti motíváció hiányában nem hoznak be. Az ilyesmit nyilván külföldről lehet csak beszerezni. Ellenben az ilyen nettó kereskedelmi célú (megveszi x-ért, és eladja x+n-ért) hírdetések károsak a fegyvertartó társadalomra nézve.

Ha feltesz 1db-ot, és nem hírdeti, hogy unfired a szerkentyű, akkor a kutya nem köthet bele. Így viszont két hatóság is buzerátorkodhat. Ami még egy szög a fegyvertartás koporsójába.

Ezért hívtam fel a figyelmet erre.

Az ember aki ezt csinálta meg bármit mondhat, az igazság egy másik kérdés. Én elhiszem neki, de nem az én gondolataim számítanak. Én csak egy senki vagyok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.03.07. 20:48 Ez rendben is lenne. Ellenben sok ember teszi fel erre vagyonát, életét, hogy legális módon betartva a szabályokat, áruljon ilyesmit. Majd jön pár ilyen túrista, és alájuk vág nem is kicsit. Ezt inkorrekt dolognak gondolom.
Oké. De akkor a legális kereskedő legyen szíves és árulja a TELJES RENDSZERT! Ne csak az eszközt, minden nélkül, mert az úgy semmire se jó. Kell hozzá leginkább gumigolyó, a pontosabbik fajtából, UGYANABBAN AZ ÜZLETBEN! Meg jó ha van pepperball is, szintén ugyanabban az üzletben!

Főleg egy ilyen eszköznél, amit még az a néhány ember aki veszi, az is lássuk be, leginkább játéknak veszi. Az ilyen vevőnek meg pláne elmegy a kedve, ha nem tudja megvenni az eszközhöz ott helyben a használathoz nélkülözhetetlen kiegészítőket is. Akkor otthagyja a pitchába. Én is ezért nem vettem eddig a Magnumnál. Most meg nem azért vettem elsősorban mert olcsó volt, hanem mert egy vásárlással megkaptam a teljes rendszert, máris mehetek vele a lőtérre.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.07. 20:48 Ez rendben is lenne. Ellenben sok ember teszi fel erre vagyonát, életét, hogy legális módon betartva a szabályokat, áruljon ilyesmit. Majd jön pár ilyen túrista, és alájuk vág nem is kicsit. Ezt inkorrekt dolognak gondolom.
Amiben - szerintem - nincs igazad:
Azt Te sem gondolhatod, hogy a bazi nagy fagyisnak, ahol nem mellékesen ezerrel pörögnek az állami megrendelések is (a hárombetűs bazmegisztáni terrorelhárítók is Hornady-t táraznak terroristák ellen, állítólag) pont egy pár darab HDR50 fog alávágni? Nem gondolnám hogy ez makknumék alá vágna. Meg sem érzik, kb.

Amiben viszont szerintem is igazad van:
Magyarország elég nagy része aktívan rendelget külföldi webshopból. Mert 20-30%-al olcsóbbak a cuccok ezerféle ok miatt, ne menjünk bele túl offtopik. Mindenki ott spórol ahol tud.
De. Ezek viszont webSHOP-ok, azaz az adott országban megfelelő engedélyek mentén működő legális kereskedők. Akik adót fizetnek, erősítik a gazdaságot, stb. Az ilyen magánimportos vatyerás cuccok HA a normál turista forgalmon túl pörögnek (tehát nem az ott jártam, vettem kettőt mobilt féláron, egyet eladok legalább visszajön a repjegy ára, hanem a rendszeresen hetente kimegyek veszek két mobilt és mindkettőt eladom) már viszont NEM azok, ez a szürke- vagy fekete gazdaság, ez illegális. A fegyverfélék kereskedelme ráadásul banánisztánban qrvaerős szabályozás alá esik, így aki 1-2 db-on kívül rendszerese, aktívan hoz-vesz ilyesféle dolgokat és eladogatja itthon, az több bűncselekményt is megvalósít. Ezzel nem vitatkozom. De ez legyen a hatóseggek dolga, úgyis rendszersen olvassák a fórumot, ha akarnak foglalkoznak vele. (Lássuk be: nem fognak)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.03.07. 21:26 Oké. De akkor a legális kereskedő legyen szíves és árulja a TELJES RENDSZERT! Ne csak az eszközt, minden nélkül, mert az úgy semmire se jó. Kell hozzá leginkább gumigolyó, a pontosabbik fajtából, UGYANABBAN AZ ÜZLETBEN! Meg jó ha van pepperball is, szintén ugyanabban az üzletben!

Főleg egy ilyen eszköznél, amit még az a néhány ember aki veszi, az is lássuk be, leginkább játéknak veszi. Az ilyen vevőnek meg pláne elmegy a kedve, ha nem tudja megvenni az eszközhöz ott helyben a használathoz nélkülözhetetlen kiegészítőket is. Akkor otthagyja a pitchába. Én is ezért nem vettem eddig a Magnumnál. Most meg nem azért vettem elsősorban mert olcsó volt, hanem mert egy vásárlással megkaptam a teljes rendszert, máris mehetek vele a lőtérre.
Ez jogos, az importőr idiotizmusa ellen nem lehet mit tenni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.03.07. 21:28 Amiben - szerintem - nincs igazad:
Azt Te sem gondolhatod, hogy a bazi nagy fagyisnak, ahol nem mellékesen ezerrel pörögnek az állami megrendelések is (a hárombetűs bazmegisztáni terrorelhárítók is Hornady-t táraznak terroristák ellen, állítólag) pont egy pár darab HDR50 fog alávágni? Nem gondolnám hogy ez makknumék alá vágna. Meg sem érzik, kb.

Amiben viszont szerintem is igazad van:
Magyarország elég nagy része aktívan rendelget külföldi webshopból. Mert 20-30%-al olcsóbbak a cuccok ezerféle ok miatt, ne menjünk bele túl offtopik. Mindenki ott spórol ahol tud.
De. Ezek viszont webSHOP-ok, azaz az adott országban megfelelő engedélyek mentén működő legális kereskedők. Akik adót fizetnek, erősítik a gazdaságot, stb. Az ilyen magánimportos vatyerás cuccok HA a normál turista forgalmon túl pörögnek (tehát nem az ott jártam, vettem kettőt mobilt féláron, egyet eladok legalább visszajön a repjegy ára, hanem a rendszeresen hetente kimegyek veszek két mobilt és mindkettőt eladom) már viszont NEM azok, ez a szürke- vagy fekete gazdaság, ez illegális. A fegyverfélék kereskedelme ráadásul banánisztánban qrvaerős szabályozás alá esik, így aki 1-2 db-on kívül rendszerese, aktívan hoz-vesz ilyesféle dolgokat és eladogatja itthon, az több bűncselekményt is megvalósít. Ezzel nem vitatkozom. De ez legyen a hatóseggek dolga, úgyis rendszersen olvassák a fórumot, ha akarnak foglalkoznak vele. (Lássuk be: nem fognak)
Igen, valószínűleg 2db ilyen műanyag kacat eladása ingerküszöb alatti.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.03.07. 20:36 Az én reakcióm az, hogy aki a világban jártában-keltében beleakad érdekes, helyi szinten olcsó árukba, és azokból turistaforgalmi mennyiséget vesz és itthon némi korrekt haszonnal eladja, az szerintem hasznos közszolgálati tevékenységet végez. A kis mennyiség miatt a hivatalos kereskedők üzletét nem rontja érzékelhető mértékben.

Nochpláne ha a turista be tudja hozni ugyanabból a boltból a nélkülözhetetlen hozzávalókat is az eszközhöz, esetünkben ugye gumigolyót meg pepperballt. És erre a hivatalos márkakereskedő nem képes. Akkor a hivatalos márkakereskedőnél rozsdásodjon meg a raktárban a műanyag pisztoly.
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 38375 alkalommal
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.03.07. 21:29 Ez jogos, az importőr idiotizmusa ellen nem lehet mit tenni.
Az importőr nem idióta, hanem egyszerűen erőlteti magát szét egy rétegigénnyel.

Valljuk be, ez a paprikalasztis óriás légrevolver koncepció csak pár már minden létező megoldást kipróbált, és azokkal rendelkező, hóbortos fegyvermániás igénye. Csak azért, mert ilyen még nem volt.

Ebből 100 euro környéki kisker áron nem sok hasznot lehet csinálni. A kereskedőt meg nehéz azért elítélni, mert hasznot szeretne csinálni. Ha ebből országosan el tud passzolni fél éven belül pár 100 db-ot, akkor van értelme vele foglalkozni. Egyébként az első pár 10db után ott fogja rohasztani a többi 50-90db-ot a raktárban. Nettó veszteségként. Úgy, hogy eközben a humán kapacitásokat elvonta a valós hasznot termelő tételekről.

Tehát lehet pálcát törni a kereskedők fölött, de akkor tessék megmutatni, hogy kell ezt csinálni! Kereskedői engedélyt szerezni, boltot nyitni, ADÓZNI!!! MINT A TÖBBIEK! és nem simliskedve seftelgetni mindenféle szürke / fekete módon, ahogy errefelé sajnos ez divat mostanság.

Ha ez megy, akkor lehet okoskázni. Addig én biztosan nem neveznék idiótának egy kereskedőt sem.

Vadászok én iis egy sereg dolgot amit nem kapok meg, mert valamiért nem hozzák. Ettől még hülyézek le senkit. Keresek, vadászok. Ha sikerül, akkor örülök. Ha nem, akkor ij. Mióta keresem a Blow TR914-02 nikkeles változatát! Vagy a retay x pro-t. Meg vennék Walther PP másolatot (ekol majorov) is, de nem hozzák. Majd talán egyszer egy szállítmányba bekerül 1-1 ilyen, és akkor lesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 06:56 Az importőr nem idióta, hanem egyszerűen erőlteti magát szét egy rétegigénnyel.
.........
Vadászok én iis egy sereg dolgot amit nem kapok meg, mert valamiért nem hozzák. Ettől még hülyézek le senkit. Keresek, vadászok. Ha sikerül, akkor örülök. Ha nem, akkor ij. Mióta keresem a Blow TR914-02 nikkeles változatát! Vagy a retay x pro-t. Meg vennék Walther PP másolatot (ekol majorov) is, de nem hozzák. Majd talán egyszer egy szállítmányba bekerül 1-1 ilyen, és akkor lesz.
Erre mindig az a szokásos válasz, hogy "nem hozunk, mert nem keresi senki". Régi igazság, a feketekereskedelem fő mozgatórugója a hiány. Addig sajnos meg fognak élni a svarcolók, amíg a hivatalos kereskedő ennyire balfax.

"Bekerül egy szállítmányba". Nem az kerül bele, amit a kereskedő/importőr megrendel?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.08. 07:44 Erre mindig az a szokásos válasz, hogy "nem hozunk, mert nem keresi senki". Régi igazság, a feketekereskedelem fő mozgatórugója a hiány. Addig sajnos meg fognak élni a svarcolók, amíg a hivatalos kereskedő ennyire balfax.

"Bekerül egy szállítmányba". Nem az kerül bele, amit a kereskedő/importőr megrendel?
De csak leszarják mert nem vagy egy TEK ami kurvasok karton lőszert rendel folyamatosan sokmilliókért
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

És a legfőbb baj az, hogy a lengyel webshopok nem postáznak Magyarországra. Én legalábbis nem találtam olyat. Pedig kerestem, még régen, amikor feltűntek az acélördögök 8-)

Kéne valakinek szervezni egy lengyelfegyverbolt pont hu-t :roll:
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gvass fotója az IWA-ról, Atlas Network (alias Globserver). A felsőről már tudjuk mi, vajon az alsó mi lehet?
atlas.jpg
Szintén ugyanaz a gyártó. Vajon az előágyszánnak milyen funkciója lehet?
atlas2.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.03.09. 21:47 Gvass fotója az IWA-ról, Atlas Network (alias Globserver). A felsőről már tudjuk mi, vajon az alsó mi lehet?
atlas.jpg
Szintén ugyanaz a gyártó. Vajon az előágyszánnak milyen funkciója lehet?
A markolat alján az ott egy kivehető tár? Az elsütő billentyű mögötti kis pöcök meg tárkioldó gomb? Mert akkor egy gázpisztoly lehet.
Vagy annak egy nem működőképes makettje. :twisted:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2019.03.09. 21:47 Gvass fotója az IWA-ról, Atlas Network (alias Globserver). A felsőről már tudjuk mi, vajon az alsó mi lehet?
atlas.jpg
Szintén ugyanaz a gyártó. Vajon az előágyszánnak milyen funkciója lehet?
atlas2.jpg
A kisebbik pisztoly talán csak egycsövő egylövetű, vagy ami izgalmasabb, rejthetőbb méretű derringer, kisebb kaliberben, mondjuk 12-es gumira, akár 8mm pak-kal, hogy ne legyen túl erős. Ennek még értelme is volna ha gr-nak vizsgáztatják.

A puskáról kétféle elképzelésem van, az egyik egy újragondolt Dragon, ahol a töltényűrköteg alulról érkezik a helyére az előágyszán hátrahúzásával nyitható ajtón át, és a csőtár az valójában az alsó cső - a képen lukasnak tűnik az eleje.
Vagy ami itt izgalmasabb volna, ha tudnának olyat, hogy a tölthető (ez esetben nem dupla köteg, hanem szimpla) töltényűröket külön, egyesével adná fel a puska, és ürítené olyan "pumpálós" módra. De ezt két okból nem hiszem, az egyik, hogy akkor talán hosszabb volna az a csőtár, hogy a vásárlókat az elérhető nagyobb tárkapacitással vonzzák be, másrészt a külön egyesévek vizsgáztatandó töltényűrök nagyon megdobnák a fegyver árát.
Szóval szerintem ez egy újragondolt Dragon. (Nem csodálkoznék, a régi Dragonok noha ergonómiailag nem voltak éppen tökéletesek, mégis keresettek ma is, horror áron cserélnek gazdát a formavilág miatt. És a meglévő töltényűrköteges konstrukciót kellett csak kicsit átdolgozni.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.09. 22:06 A markolat alján az ott egy kivehető tár? Az elsütő billentyű mögötti kis pöcök meg tárkioldó gomb? Mert akkor egy gázpisztoly lehet.
Vagy annak egy nem működőképes makettje. :twisted:

9 mm pak 6+1 dao gp dummy
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.03.09. 22:09 A kisebbik pisztoly talán csak egycsövő egylövetű, vagy ami izgalmasabb, rejthetőbb méretű derringer, kisebb kaliberben, mondjuk 12-es gumira, akár 8mm pak-kal, hogy ne legyen túl erős. Ennek még értelme is volna ha gr-nak vizsgáztatják.

A puskáról kétféle elképzelésem van, az egyik egy újragondolt Dragon, ahol a töltényűrköteg alulról érkezik a helyére az előágyszán hátrahúzásával nyitható ajtón át, és a csőtár az valójában az alsó cső - a képen lukasnak tűnik az eleje.
Vagy ami itt izgalmasabb volna, ha tudnának olyat, hogy a tölthető (ez esetben nem dupla köteg, hanem szimpla) töltényűröket külön, egyesével adná fel a puska, és ürítené olyan "pumpálós" módra. De ezt két okból nem hiszem, az egyik, hogy akkor talán hosszabb volna az a csőtár, hogy a vásárlókat az elérhető nagyobb tárkapacitással vonzzák be, másrészt a külön egyesévek vizsgáztatandó töltényűrök nagyon megdobnák a fegyver árát.
Szóval szerintem ez egy újragondolt Dragon. (Nem csodálkoznék, a régi Dragonok noha ergonómiailag nem voltak éppen tökéletesek, mégis keresettek ma is, horror áron cserélnek gazdát a formavilág miatt. És a meglévő töltényűrköteges konstrukciót kellett csak kicsit átdolgozni.)

A puska ketcsovu dragon 2.0 dummy
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.03.09. 22:55 9 mm pak 6+1 dao gp dummy
Hm. Akár jó is lehet - ha egyszer lesz egyáltalán. De ez a forma nem fogott meg úgy igazán. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.03.09. 23:45 Hm. Akár jó is lehet - ha egyszer lesz egyáltalán. De ez a forma nem fogott meg úgy igazán. :-)
Ja. A satorvas hatso ivetol nem fer oda a kozepso ujj.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.03.10. 01:55 Ja. A satorvas hatso ivetol nem fer oda a kozepso ujj.
Dummy.... alkoholmentes sor, guminő, stb...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.03.09. 23:45 Hm. Akár jó is lehet - ha egyszer lesz egyáltalán. De ez a forma nem fogott meg úgy igazán. :-)
Ha lesz egyszer akkor az kurvanagy dobás lesz. Ilyen méretű picike dao pisztoly tizensok éve nincs a piacon, a Night Hawk óta. PTB-vel szanaszét kapkodnák a germánok is.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.03.10. 08:16 Ha lesz egyszer akkor az kurvanagy dobás lesz. Ilyen méretű picike dao pisztoly tizensok éve nincs a piacon, a Night Hawk óta. PTB-vel szanaszét kapkodnák a germánok is.
Nyugtával.
Anyag minőség, ergonomia, sütés, megbízhatóság.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.03.10. 08:49 Nyugtával.
Anyag minőség, ergonomia, sütés, megbízhatóság.
Én köztudottan gyermekien naiv tudok lenni. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.03.10. 08:16 Ha lesz egyszer akkor az kurvanagy dobás lesz. Ilyen méretű picike dao pisztoly tizensok éve nincs a piacon, a Night Hawk óta. PTB-vel szanaszét kapkodnák a germánok is.
Igen, ez nekem is rendkívül mozgatja a fantáziám! Rendkívül célszerű eszköz lenne. Acél alu szerkezet, 6 lövetű dao, kis méretben, mindenféle kiálló bixbax nélkül.

Ezért 50-60 pénzt szó nélkül kifizetnék.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 11:59 Igen, ez nekem is rendkívül mozgatja a fantáziám! Rendkívül célszerű eszköz lenne. Acél alu szerkezet, 6 lövetű dao, kis méretben, mindenféle kiálló bixbax nélkül.

Ezért 50-60 pénzt szó nélkül kifizetnék.
Vagy spiáter belső szerkezet - tok, esetleg szán, kezelhetetlen DAO sütés, megbízhatatlan működés. A fogása így ránézésre nem valami bizalomgerjesztő. Tök jó volna, és ha jó a termék, én is vennék. De egy kép alapján még nem ugrálok.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2019.03.10. 12:13 Vagy spiáter belső szerkezet - tok, esetleg szán, kezelhetetlen DAO sütés, megbízhatatlan működés. A fogása így ránézésre nem valami bizalomgerjesztő. Tök jó volna, és ha jó a termék, én is vennék. De egy kép alapján még nem ugrálok.
A gyártó ígérete szerint nem lesz egy gramm spiáter egyikben sem!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.10. 12:15 A gyártó ígérete szerint nem lesz egy gramm spiáter egyikben sem!
Akkor ez pipa. :-)
Már csak azt volna jó tudni, hogy lesz-e gyártásban, és ha igen, mikor. Éppen P22Q vásárlásán töröm a fejem, könnyű másodlagosnak. De ha ilyen kapható volna, és használható volna, megbízhatóan működne, akár egy PK380 árát is kiköhögném érte.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.10. 12:15 A gyártó ígérete szerint nem lesz egy gramm spiáter egyikben sem!
Ígérni én is tudok bármit,.jó lenne ha ezekből a mutogatott nem működő makettekből lenne is egyszer valami.
A gumis derringert marcius végére ígérték. Most mindjárt március közepe van és semmi.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.03.10. 12:45 Ígérni én is tudok bármit,.jó lenne ha ezekből a mutogatott nem működő makettekből lenne is egyszer valami.
A gumis derringert marcius végére ígérték. Most mindjárt március közepe van és semmi.
Egy telefon a gyártónak és máris tájékozottabb lehetsz :P. Igen, a gumis derringer nálam is bevásárlólistás. Ahogy a puskáik is piacra kerültek, e vasakat se unaloműzésből mutogatják.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.03.10. 12:22 Akkor ez pipa. :-)
Már csak azt volna jó tudni, hogy lesz-e gyártásban, és ha igen, mikor. Éppen P22Q vásárlásán töröm a fejem, könnyű másodlagosnak. De ha ilyen kapható volna, és használható volna, megbízhatóan működne, akár egy PK380 árát is kiköhögném érte.
Umarex fegyvert megint? Biztos????

A PK380 nem volt elég nagy csalódás? Pedig az a csúcsmodelljük! A Fehova utána nálam is volt egy kisebb megkergülés, de aztán kijózanodtam.
A török gázpisztoly orosz rulett 2 lőszerrel.
Az umarex gázpisztoly orosz rulett 6 lőszerrel...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 14:00 Umarex fegyvert megint? Biztos????

A PK380 nem volt elég nagy csalódás? Pedig az a csúcsmodelljük! A Fehova utána nálam is volt egy kisebb megkergülés, de aztán kijózanodtam.
A török gázpisztoly orosz rulett 2 lőszerrel.
Az umarex gázpisztoly orosz rulett 6 lőszerrel...
Teljesen igazad van. Nagyon szeretnék egy kisméretű, könnyű gp-t. Gondolkodtam új HW 88-ason is, de valahogy nem is tudom, megkopott nálam a dicsfénye. A P22Q PPK méretű, tud revolverezni, repülő ütőszeggel alkalmas volna. Persze ha nem használom másra, csak évente minimális tesztelésre. Újabb hibát készülök elkövetni, tudom. Nem bánom, ha megpróbál lebeszélni olyan, akinek van vagy volt P22Q-ja.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.03.10. 12:45 Ígérni én is tudok bármit,.jó lenne ha ezekből a mutogatott nem működő makettekből lenne is egyszer valami.
A gumis derringert marcius végére ígérték. Most mindjárt március közepe van és semmi.
mé nem vesz vmelyik gyártó egy raklap török lapos/kisméretű vmit aztán dob bele bizt.állást v ilyesmi. Olcsóbb, hatékonyabb lenne, mint ilyen sufnireszlékek. sztem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

sodoma írta: 2019.03.10. 15:06 mé nem vesz vmelyik gyártó egy raklap török lapos/kisméretű vmit aztán dob bele bizt.állást v ilyesmi. Olcsóbb, hatékonyabb lenne, mint ilyen sufnireszlékek. sztem.
Konkrétan melyik típusra gondolsz, amelyik már most DA/SA vagy DAO, 9mm-es, kicsi-lapos-könnyű, éppen csak csőre töltve nem viselhető? Mert én hirtelen nem tudnék ilyen típust mondani.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

sodoma írta: 2019.03.10. 15:06 mé nem vesz vmelyik gyártó egy raklap török lapos/kisméretű vmit aztán dob bele bizt.állást v ilyesmi. Olcsóbb, hatékonyabb lenne, mint ilyen sufnireszlékek. sztem.
A sufnireszelékről pedig: ma már a kisszériás gyártás is úgy működik, hogy CNC-zett és lézervágott alkatrészekből rakják össze a készterméket. Tehát az összes alkatrész és az összes késztermék egyforma, kézi megmunkálás (ami minden darabnál úgy sikerül ahogy) gyakorlatilag nincs, a minőség egyenletes. Mellesleg a spiáter mint anyag se merül fel, mert az csak öntéshez gazdaságos, forgácsolni alumíniumot meg acélt szoktak... ahogy mi is szeretjük :-)

Mondjuk a késztermék árára nagyon kíváncsi leszek.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.10. 12:15 A gyártó ígérete szerint nem lesz egy gramm spiáter egyikben sem!
A gyártó ígéretei szerint már egy csomó nyálcsorgatásra bedobott forgalomban kellene hogy legyen!
("Két hét múlva korlátlan mennyiségben!")
Úgy látszik ez a szlogen nálunk életszerű a GP fegyvergyártás köreiben! :D :lol:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.03.10. 15:17 Konkrétan melyik típusra gondolsz, amelyik már most DA/SA vagy DAO, 9mm-es, kicsi-lapos-könnyű, éppen csak csőre töltve nem viselhető? Mert én hirtelen nem tudnék ilyen típust mondani.
Sajnos ebben igazad van!
De pl. szvsz nem volna egy nagy dolog a Zoraki részéről, ha mondjuk a 906-ost DAO elsütőszerkezettel + jelenlegi funkcióival gyártaná!
Nagyon nagyot kaszálhatnának vele az összeurópai piacon is (perzse PTB-vel is), hiszen ahogy nézem a külföldi oldalakon a fórumokat (guglival fordítva), mindenhol hiányolnak egy olcsó tűzkészen hordható zsebpisztolyt!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.03.10. 14:31 Teljesen igazad van. Nagyon szeretnék egy kisméretű, könnyű gp-t. Gondolkodtam új HW 88-ason is, de valahogy nem is tudom, megkopott nálam a dicsfénye. A P22Q PPK méretű, tud revolverezni, repülő ütőszeggel alkalmas volna. Persze ha nem használom másra, csak évente minimális tesztelésre. Újabb hibát készülök elkövetni, tudom. Nem bánom, ha megpróbál lebeszélni olyan, akinek van vagy volt P22Q-ja.
A PPQ ugyanaz mint a normál p22, csak más szánnal.
Gyárilag a biztosító semmit ér. Pár 10 rácsettintés után süti a töltényt bebiztosítva is.

A revolverezése magától múlik el. Szétkopik a kilincsmű.

A kakasrugó törik. A húzórugó hosszabb vége szokott letörni.

Kb 2-3 év lövésmentes viselés, vagy 250 lövés öli meg. Utána indul a javítófutam. Mint minden umarex fegyvernél.

A HW88-on pár dolgot javítottak, de az ütésátadó karról nem szólt a fáma, ami az achilles pontja a HW88-nak. Sűrűn tört a 2004-2010 közti példányokon. (Lehet utána is, csak olyat nem láttam még.)

Igazából a Zoraki 906, és 914-en kívül nem tudok igazán megbízható típust mondani. Pedig mostanábaan vettempár 10kg spiátert, de gyári állapotában egyiket sem merném jó szívvel ajánlani!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.10. 15:06 mé nem vesz vmelyik gyártó egy raklap török lapos/kisméretű vmit aztán dob bele bizt.állást v ilyesmi. Olcsóbb, hatékonyabb lenne, mint ilyen sufnireszlékek. sztem.
Keserűék anno próbálkoztak hasonlóval, de nem lett átütő siker. Most pl a Z918-at munkálták át dao-ra rep ütőszeg nélkül, bátor verziósra. Szerintem nem adnak el belőle hegyeket a felárral.

Hiába pakolnának pl DAO szerkezetet egy Z906-ba, a kutya nem fizetné ki annak az árát. A vásárlók többsége ezekkel a dolgokkal nincs tisztában. Csak mi hc fórumlakók foglalkozunk ezzel.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 18:01 A PPQ ugyanaz mint a normál p22, csak más szánnal.
Gyárilag a biztosító semmit ér. Pár 10 rácsettintés után süti a töltényt bebiztosítva is.

A revolverezése magától múlik el. Szétkopik a kilincsmű.

A kakasrugó törik. A húzórugó hosszabb vége szokott letörni.

Kb 2-3 év lövésmentes viselés, vagy 250 lövés öli meg. Utána indul a javítófutam. Mint minden umarex fegyvernél.

A HW88-on pár dolgot javítottak, de az ütésátadó karról nem szólt a fáma, ami az achilles pontja a HW88-nak. Sűrűn tört a 2004-2010 közti példányokon. (Lehet utána is, csak olyat nem láttam még.)

Igazából a Zoraki 906, és 914-en kívül nem tudok igazán megbízható típust mondani. Pedig mostanábaan vettempár 10kg spiátert, de gyári állapotában egyiket sem merném jó szívvel ajánlani!
Köszönöm!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 18:23 Keserűék anno próbálkoztak hasonlóval, de nem lett átütő siker. Most pl a Z918-at munkálták át dao-ra rep ütőszeg nélkül, bátor verziósra. Szerintem nem adnak el belőle hegyeket a felárral.
Moszkvában Mercedeseket osztogatnak :P

Mostanában a Z917-est munkálták át DAO-ra, és repülő ütőszeggel. És felár nélkül árulták, az első pár darabot legalábbis biztosan.
Mr. Senki írta: 2019.03.10. 18:23 Hiába pakolnának pl DAO szerkezetet egy Z906-ba, a kutya nem fizetné ki annak az árát. A vásárlók többsége ezekkel a dolgokkal nincs tisztában. Csak mi hc fórumlakók foglalkozunk ezzel.
Na ezzel sajnos egyetértek. Amúgy a kis SA zsebpisztolyoknak (a Z906-ot is beleértve) olyan kicsi a sátorvasa, hogy egy DAO elsütőbillentyű elhúzási útja bele se férne. Nekem mondjuk jöhetne fiztesített sátorvassal is, de úgy aztán végképp csak egyszámjegyű itteni fanatikus venné meg.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 18:01 A PPQ ugyanaz mint a normál p22, csak más szánnal.
Gyárilag a biztosító semmit ér. Pár 10 rácsettintés után süti a töltényt bebiztosítva is.

A revolverezése magától múlik el. Szétkopik a kilincsmű.

A kakasrugó törik. A húzórugó hosszabb vége szokott letörni.

Kb 2-3 év lövésmentes viselés, vagy 250 lövés öli meg. Utána indul a javítófutam. Mint minden umarex fegyvernél.

A HW88-on pár dolgot javítottak, de az ütésátadó karról nem szólt a fáma, ami az achilles pontja a HW88-nak. Sűrűn tört a 2004-2010 közti példányokon. (Lehet utána is, csak olyat nem láttam még.)

Igazából a Zoraki 906, és 914-en kívül nem tudok igazán megbízható típust mondani. Pedig mostanábaan vettempár 10kg spiátert, de gyári állapotában egyiket sem merném jó szívvel ajánlani!
Naaa, azért a 917 elég meggyőző! Főleg a DAO-sított, repülőütőszeges változat!
Nekem az egyik gyári 917 már több elég kemény szilveszteren túl van és még mindig kutya baja.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

[quote=Dönci62 post_id=12851 time=1552244844 user_id=270]

Naaa, azért a 917 elég meggyőző! Főleg a DAO-sított, repülőütőszeges változat!
Nekem az egyik gyári 917 már több elég kemény szilveszteren túl van és még mindig kutya baja. (A legutóbbi változatról van szó!)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.03.10. 19:40 Moszkvában Mercedeseket osztogatnak :P

Mostanában a Z917-est munkálták át DAO-ra, és repülő ütőszeggel. És felár nélkül árulták, az első pár darabot legalábbis biztosan.



Na ezzel sajnos egyetértek. Amúgy a kis SA zsebpisztolyoknak (a Z906-ot is beleértve) olyan kicsi a sátorvasa, hogy egy DAO elsütőbillentyű elhúzási útja bele se férne. Nekem mondjuk jöhetne fiztesített sátorvassal is, de úgy aztán végképp csak egyszámjegyű itteni fanatikus venné meg.
Erről nem hallottam, de ha igaz, nem rossz vétel azoknak, akik hajlandóak "lóbaszó" öntöltőt hordani.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 20:07 Naaa, azért a 917 elég meggyőző! Főleg a DAO-sított, repülőütőszeges változat!
Nekem az egyik gyári 917 már több elég kemény szilveszteren túl van és még mindig kutya baja.
Tény, csak viselhetetlenül nagy a fegyver.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 20:11 Erről nem hallottam, de ha igaz, nem rossz vétel azoknak, akik hajlandóak "lóbaszó" öntöltőt hordani.
Ahol én láttam ilyet, ott feláras volt a DAO verzió. Viszont NEM!!! volt neki repülő ütőszege, csak a zártömbből martak le, amitől elmúlt neki az SA funkciója újratöltés közben. A rep ütőszegesítésről mintha azt hallottam volna, hogy azért nem csinálták meg, mert állítólag nem sül el a fegyver így sem, csak szándékos sütésre. (bennem azért maradtak kérdőjelek, de az csak az én paranoiám.)

Visszatérve a török pisztoly átalakításra.
Adott egy ismert török típus, amibe teszemazt tesznek egy totál átmunkált elsütő szerkezetet. Azután ennek az árát ráteszik a fegyver árára. Az átlag vásárló ebből annyit lát, hogy van egy pisztoly, ami alap verzóban mondjuk 28e Ft, az így ubgrade-elt meg 45e Ft. Mindkettő ugyanazt tudja, csak az egyiket biztonságosan, tűzkészen lehet viselni. A vásárlók 70%-a kapsiból leszarja a viselési opciót, mert nem akarja visleni a fegyvert. A maradék 30%-nak a fele talán kiváltja a viselésit. Ebből 3-ada viseli majd valójába a fegyvert. Annak jó, ha fele tudja is, hogy mit visel. Tehát eredőben 2,5%-os piaci részről beszélgetünk.

Egy hónapban egy boltban elmegy 100-150db pisztoly maximum! Ebből kijön, havi 3db-ról beszélgetünk, ha reálisan nézzük a piacot. Van az országban 3-4 olyan bolt, aki ezzel érdemben foglalkozik is. Havi 9-12db gázpisztolyért még egy sufnijani sem fogja megfogni a reszelőt, hát még egy engedélyes gyártó! Ott havi 100db a minimum aminél érdemes bármit is csinálni!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 20:28 Tény, csak viselhetetlenül nagy a fegyver.
Egyszer-kétszer hordtam kipróbálásból, megkértem rá a viselésit is (amit már leadtam azóta), de nekem nem tűnt viselhetetlenül nagynak (184 cm, 100+ kg).
Azóta viszont lett kisebb, jobb tulajdonságokkal rendelkező öntöltőm (egy topiktárs jóvoltából tartóssá és strapabíróvá téve ;) ), viselésre alkalmasabb is így fiókba került a profi kiváló minőségű egyedi tokjával együtt. Épp most gondolkodom az eladásán kicsit komolyabbra váltott hobbi miatt, de még mindig sajnálom, így vacilálok még.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 20:43 Ahol én láttam ilyet, ott feláras volt a DAO verzió. Viszont NEM!!! volt neki repülő ütőszege, csak a zártömbből martak le, amitől elmúlt neki az SA funkciója újratöltés közben. A rep ütőszegesítésről mintha azt hallottam volna, hogy azért nem csinálták meg, mert állítólag nem sül el a fegyver így sem, csak szándékos sütésre. (bennem azért maradtak kérdőjelek, de az csak az én paranoiám.)

Visszatérve a török pisztoly átalakításra.
Adott egy ismert török típus, amibe teszemazt tesznek egy totál átmunkált elsütő szerkezetet. Azután ennek az árát ráteszik a fegyver árára. Az átlag vásárló ebből annyit lát, hogy van egy pisztoly, ami alap verzóban mondjuk 28e Ft, az így ubgrade-elt meg 45e Ft. Mindkettő ugyanazt tudja, csak az egyiket biztonságosan, tűzkészen lehet viselni. A vásárlók 70%-a kapsiból leszarja a viselési opciót, mert nem akarja visleni a fegyvert. A maradék 30%-nak a fele talán kiváltja a viselésit. Ebből 3-ada viseli majd valójába a fegyvert. Annak jó, ha fele tudja is, hogy mit visel. Tehát eredőben 2,5%-os piaci részről beszélgetünk.

Egy hónapban egy boltban elmegy 100-150db pisztoly maximum! Ebből kijön, havi 3db-ról beszélgetünk, ha reálisan nézzük a piacot. Van az országban 3-4 olyan bolt, aki ezzel érdemben foglalkozik is. Havi 9-12db gázpisztolyért még egy sufnijani sem fogja megfogni a reszelőt, hát még egy engedélyes gyártó! Ott havi 100db a minimum aminél érdemes bármit is csinálni!
Na végre, valamiben egyetértünk!
Az ilyen (bár apró, de nagyon ésszerű) módosításokkal korábban kellett volna felébrednie a forgalmazónak, ugyanúgy, mint más típusoknál!
Azóta már megjelent néhány újabb, viselhetőbb típus, ami már eleve hordható, vagy hasonló módon kereskedő által hordhatóvá tétetett, így ennek már túl sok piaci sikere nem is lehet! Arról nem is beszélve, hogy a már régebben módosítottakból jóval olcsóbban megjelenik egy-két példány, ami nem bolti darab, de kifogástalan, újszerű állapotú. Ki ne venné azt inkább???? :)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 21:02 Egyszer-kétszer hordtam kipróbálásból, megkértem rá a viselésit is (amit már leadtam azóta), de nekem nem tűnt viselhetetlenül nagynak (184 cm, 100+ kg).
Azóta viszont lett kisebb, jobb tulajdonságokkal rendelkező öntöltőm (egy topiktárs jóvoltából tartóssá és strapabíróvá téve ;) ), viselésre alkalmasabb is így fiókba került a profi kiváló minőségű egyedi tokjával együtt. Épp most gondolkodom az eladásán kicsit komolyabbra váltott hobbi miatt, de még mindig sajnálom, így vacilálok még.
Tehát Te sem viseled, mert nagy. Ennyi. Majdnem azonos tudással egy sor sokkal kisebb lehetőség van. A Z917-nek elég hosszú a markolata. Akárhogy viseled, az ki fog lógni, kényelmetlen lesz vele leülni járműbe, vagy fotelba. Ezért aki napi szinten visel fegyvert, gyorsan le fogja cserélni.

Nekem elég sok viselésis vasam van, de mégis az alábbiakat szoktam viselni:
-Ekol Alp
-Walther PK380 (tactical custom edition)
-Zoraki 2914 subcompact (custom edition)
-Ekol Aras (Sub) compact
-Retay 84FS (repülő ütőszegesítve)
-Ekol Lite (alfa markolattal)

Egyik sem lóbaxó méretű.

Pedig abból is van pár viselésivel.
Retay 17, PT24, S2022.
Zoraki 917 (DAO)

még folytathatnám a sort. Mégsem ezek jönnek velem többségében.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

:mrgreen:
Dönci62 írta: 2019.03.10. 20:07 Naaa, azért a 917 elég meggyőző! Főleg a DAO-sított, repülőütőszeges változat!
Nekem az egyik gyári 917 már több elég kemény szilveszteren túl van és még mindig kutya baja.
Jó a 917. De szeretnék egy lapos könnyű kisméretű másodlagos öntöltőt, amit lehet tűzkészen viselni. Most is leírom erre számomra a tökéletes forma a ppk/s volna. Lapos, mindenhol legömbölyített. Imàdom a Z914-est, de másodlagosnak túl széles, nehéz, övön belül viselve pedig kell egy rendes tok hozzá, mert a szán alja elől bántóan szögletes.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.03.10. 21:14 :mrgreen:

Jó a 917. De szeretnék egy lapos könnyű kisméretű másodlagos öntöltőt, amit lehet tűzkészen viselni. Most is leírom erre számomra a tökéletes forma a ppk/s volna. Lapos, mindenhol legömbölyített. Imàdom a Z914-est, de másodlagosnak túl széles, nehéz, övön belül viselve pedig kell egy rendes tok hozzá, mert a szán alja elől bántóan szögletes.
Ekol majorov?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 22:10 Ekol majorov?
Lehet azt kapni most valahol egyáltalán ?
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.03.10. 22:13 Lehet azt kapni most valahol egyáltalán ?
Nem, de én is vadászom.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 22:14 Nem, de én is vadászom.
Elég vonzó számomra is :)
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Válasz küldése