Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2019.04.03. 22:07 Törökországban is, gazdasági gebasz van... Költség hatékony gyártás, baszom nagy mennyiségben el lehet adni a mostani árucikkeket is, a fejlesztés meg pénzbe kerülne ... Nagyjából ennyike.
Lásd: Zoraki R1 GG. Ebben benne is van a gazdasági gebasz rövidítése. :ugeek: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.04.03. 22:07 Törökországban is, gazdasági gebasz van... Költség hatékony gyártás, baszom nagy mennyiségben el lehet adni a mostani árucikkeket is, a fejlesztés meg pénzbe kerülne ... Nagyjából ennyike.
Ehhez képest amíg a németek a pisztolyok színével újítanak, mással sem, addig a török folyamatosan, szinte évről évre frissít valami újdonsággal.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.04.03. 20:57 Öntöltőből:
Van török spiáter, meg német spiáter.
Meg a ZVI-csoda, jól felárazva.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.04.03. 21:30 Azért sokan Alfa gázgumist viselnek, pedig nem az a legolcsóbb, meg a HW 88-as, PK380-as is eladható, holott az sem a filléres kategória. Kérdés, hogy ezen az árszinten nem lehetne gyártani olyat, ami tartós, megbízhatóan működik a kapható patronokkal, és tűzkészen viselhető. Mert a70-90e Ft gázfegyverben még nem a luxus kategória. Ha cserébe működik, és nem csak pár száz lövést bír ki.
De itt nem az Alfa G-sorozat meg a HW88SA szintje a megfogalmazott elvarasok, hanem fullacélosság meg szupertartos feluletkezeles, meg sokezer loveses elettartam stb, amikert meg 600+ euro lenne a realis, de azt sehol nem fizetik meg, nemeteknel is kudarcocska.

---

De mi is a gázpisztoly? Egy NEM HALÁLOS ÖNVÉDELMI ESZKÖZ, ami (mint sok teszten és a gyakorlatban is bebizonyosodott) gyors 3-4 lövésből kicsap egy 3 méteres iszonyat tömény ingerlő-anyag felhőt, miközben hangosan durrog és torkolattüzet okád, ezzel akit pofánlőnek, az harcképtelenné válik (+megtorpan a pszichológiai hatástól és menekülőre fogja). A megtámadott pedig sértetlenül el tud iszkolni.
(Ha közben a RSHA megfogja, akkor persze a fegyvert elbukja mindenképpen.)

Ez az egyetlen legálisan viselhető önvédelmi "fegyver" a tisztességes magyar állampolgárnak. Egy olyan eszköz, amire MINDENKINEK kell, hogy teljen, ezért jellemzően 1-2 heti átlagfizetésből meg lehet venni, fájdalommentesen összespórolható. Könnyen pótolható. Fogyóeszköz.

És ENNYIÉRT van számos megbízható, tűzkészen viselhető típus IS
. Soroljam?

(Ja, emellett még oltári dögösen is nézhet ki, meg lehet szilveszterkor rokettázni vele, kutyakiképzésnél használni, startpisztolynak is alkalmas, valamint fegyverpótlék a nettó fegyverbuzuláshoz, villantáshoz.)

De mivel a fent vázolt a fő célja, felejtsük már el az éles fegyverekkel kapcsolatos anyagbeli, tartóssági stb. elvárásokat. 1000 lövés ára riasztóval a legtöbb gáz-riasztó fegyver árának többszöröse, és a legtöbbel sosem lőnek annyit.

Lehetne-e a mai piacon több ergonomikusabb, tűzkészen viselhető, átgondoltabban tervezett típus? Persze, és nem is kerülne többe sokkal. Viszont full acél szuperfegyvereket ne tessenek elvárni. Pont ugyanolyan arányban fogynának/fogynak, mint a Suzuki vs. Lexus.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

"És ENNYIÉRT van számos megbízható, tűzkészen viselhető típus IS[/b]. Soroljam?"

Igen, kérlek sorold fel mikre gondolsz.

Egyébként én már a Blow TR 914 02-vel már elégedett vagyok. (úgy, hogy a fegyver árát még egyszer rá költöttem mire használható lett.) Kibiztosítva tűzkészen viselhető, dropsafe, kicsi (majdnem Walther PP méret) 14+1-es tárkapac, mindent eszik, és szerintem jól is néz ki, Csak szeretnék rá egy tartósabb felületkezelést, mert látszik, hogy a fekete 1-2 hónapon belül olyan lesz, mintha egy zsiguli után kötöttem volna, és húztam volna a földön 15-20km-t...

Ezért szerettem volna egy nikkeles / még tartósabb krómos példányt. De ez jelen állás szerint csak aránytalan munka, és pénz ráfordítással valósítható meg. Igen, nekem egy felületkezelés nem ér meg 40e Ft +-t! Nem azért mert nem tudom kifizetni, hanem azért mert nem ér annyit! Pláne úgy, hogy ott virít a gyártó katalógusában az áhított darab kb feléért mint a "csak felületkezelés"!. Csak senki nem hozza be, mert nem tömegigény. A legjárhatóbb megoldás még mindig az, ha beszerzem a titánost, és ledörgölöm róla azt a szürke szart.

Fegyver használat / elvétel: Nálam ez a szempont már megdőlt. 15 éve MINDEN NAP! viseltem fegyvert és még egyet sem vettek el, nem kellett olyan szituba kerülnöm, hogy hatóság lett volna a vége. Persze ez nem garancia arra, hogy ma, vagy holnap nem a BRFK előtt kell pofánlőnöm valakit, ahol 30 sün azonnal teper le a földre ezért, a támadót meg engedik el eszetlen... Az utána következő felhajtásban úgyis piti rész lesz a fegyver elkobzása. Tehát csak ezért nem fogok olcsó vackot venni. Ellenben jelenleg az upgradelt "olcsó vacak" teljesít a legjobban. Más nincs a piacon ami ennyire közel jár az igényeimhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.04.04. 07:11-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 06:50 "És ENNYIÉRT van számos megbízható, tűzkészen viselhető típus IS[/b]. Soroljam?"

Igen, kérlek sorold fel mikre gondolsz.
A teljesseg igenye nelkul:

Az osszes revolver - Ekol Viper, Zoraki R1, Record Chief, Bruni NEW380, HW37, Rohm RG59, RG89 : ezek mind 25-50 ezer kozt megvannak.

Ontoltok kozul: Zoraki 914, Ekol Aras Compact/Magnum, Ekol Gediz, Ekol ALP+, Retay 17
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.04. 07:09 A teljesseg igenye nelkul:

Az osszes revolver - Ekol Viper, Zoraki R1, Record Chief, Bruni NEW380, HW37, Rohm RG59, RG89 : ezek mind 25-50 ezer kozt megvannak.

Ontoltok kozul: Zoraki 914, Ekol Aras Compact/Magnum, Ekol Gediz, Ekol ALP+, Retay 17
Revolver.
-A 9mm PAK verziók anyagminősége gyenge, totál orosz rulett mikor szarik be. Látványosan kopik a dobforgató szerkezet. Spiáter keménységű acél alkatrészek...
-A többihez nincs meg az engem megnyutató önvédelmi 120mg PV / 80mg CS kombó.

Öntöltő.
-Z914. Tökéletes megoldás lenne. Ellenben kényelmetlenül hasas. Van 2914-em, de még csutkán is kényelmetlen egy kicsit.
-Ekol Aras compact. Eddig kétszer szarta össze magát hideggyakolás közben. Javításra szorult. Nem, nem volt köze a csutkásításhoz. Fesztelenítő tört ketté. szánakasztó kar / hüvelyvető deformálódott, amitől akadni kezdett. -> gyenge anyagminőség.
-Ekol Gediz, Retay 17: Napi viselésre dög nagy! Egyébként a Retay 17 nagyon jól muzsikál. (A PT24 is ugyanez, tökre szeretem, de napi viselére nagy.)
-Ekol ALP: nekem szopás hegyekkel (be automatázott, kakas tört, revolverezés múlt el.) egy elkezdett működni, aztán elmúlt. Lett másik, eleve nem működött jól. Táranként két akadály. -> gyenge anyagminőség, nagy gyártási szórás.

A Blow pisztolyok közül eddig kettő van (TR14, TR914 02), azok gyárilag akadálymentesek, ellenben nem viselhetőek tűzkészen, a 914 02 meg konstrukciósan lett elbökve, de javítható.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 07:31 Revolver.
-A 9mm PAK verziók anyagminősége gyenge, totál orosz rulett mikor szarik be. Látványosan kopik a dobforgató szerkezet. Spiáter keménységű acél alkatrészek...
-A többihez nincs meg az engem megnyutató önvédelmi 120mg PV / 80mg CS kombó.

Öntöltő.
-Z914. Tökéletes megoldás lenne. Ellenben kényelmetlenül hasas. Van 2914-em, de még csutkán is kényelmetlen egy kicsit.
-Ekol Aras compact. Eddig kétszer szarta össze magát hideggyakolás közben. Javításra szorult. Nem, nem volt köze a csutkásításhoz. Fesztelenítő tört ketté. szánakasztó kar / hüvelyvető deformálódott, amitől akadni kezdett. -> gyenge anyagminőség.
-Ekol Gediz, Retay 17: Napi viselésre dög nagy! Egyébként a Retay 17 nagyon jól muzsikál. (A PT24 is ugyanez, tökre szeretem, de napi viselére nagy.)
-Ekol ALP: nekem szopás hegyekkel (be automatázott, kakas tört, revolverezés múlt el.) egy elkezdett működni, aztán elmúlt. Lett másik, eleve nem működött jól. Táranként két akadály. -> gyenge anyagminőség, nagy gyártási szórás.

A Blow pisztolyok közül eddig kettő van (TR14, TR914 02), azok gyárilag akadálymentesek, ellenben nem viselhetőek tűzkészen, a 914 02 meg konstrukciósan lett elbökve, de javítható.
Pont valami ilyen valaszra szamitottam. LOL.

Vagy valaki nagyon pechvogel, vagy tul vannak ezek picit lihegve.

Mert en meg azt latom pontosan mibol mennyit hoznak vissza es milyen problemakkal, es valoszinuleg sok szazszor akkora mintaval dolgozok:-)

Szoval 25-50e kozt, aki nem nagyitozni meg szupertokeleteset (vastag a markolata, nem olyan színu stb LOL) es egymillio lovest kibirot akar, az boseges valasztekbol tud maganak ONVEDELEMRE tokeletesen alkalmas gazpisztolyt venni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.04. 07:37 Pont valami ilyen valaszra szamitottam. LOL.

Vagy valaki nagyon pechvogel, vagy tul vannak ezek picit lihegve.

Mert en meg azt latom pontosan mibol mennyit hoznak vissza es milyen problemakkal, es valoszinuleg sok szazszor akkora mintaval dolgozok:-)

Szoval 25-50e kozt, aki nem nagyitozni meg szupertokeleteset (vastag a markolata, nem olyan színu stb LOL) es egymillio lovest kibirot akar, az boseges valasztekbol tud maganak ONVEDELEMRE tokeletesen alkalmas gazpisztolyt venni.
A vevők többsége nem viseli, nem használja a vásárolt fegyvereket. Aki viseli, használja, abból jön vissza a hiba. Ez talán a vásárlók 10%-a. Abból ha 15% jön vissza, akkor Neked 100 eladott példányból 1 fog visszamenni. Az meg pont jónak látszik. Valójában csak azért, mert nem használják a fegyvereket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 07:41 A vevők többsége nem viseli, nem használja a vásárolt fegyvereket. Aki viseli, használja, abból jön vissza a hiba. Ez talán a vásárlók 10%-a. Abból ha 15% jön vissza, akkor Neked 100 eladott példányból 1 fog visszamenni. Az meg pont jónak látszik. Valójában csak azért, mert nem használják a fegyvereket.
nyilvan sokkal lonek 3-at, aztan bekurjak a fiokba, de valahova elfogy Magyarorszagon evente 7 szamjegyu mennyisegben riasztotolteny is...

Es en meg azt erzekelem, hogy az utobbi 5 evben bizony sokkal kevesebb a garis gond, mert a torokok minosege latvanyosan javult.

Szoval meg a sok nem hasznalt darab mellett is 100x akkora a mintam, mint neked, es nem aggodom magam halalra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.04.03. 22:29 Meg a ZVI-csoda, jól felárazva.


Na, ez a hozzászólás mindent tökéletesen összefoglal.

Vannak iszonyat magas elvárásaink, full acél, spiátermentes, tűzkészen viselhető, szuperkompakt bla bla bal...majd közüljük, hogyha mégis van ilyesmi, akkor az TÚL VAN ÁRAZVA:-)

"A4-es papírlapomat hasonló Audira cserélném."

Szupervicces.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.04.04. 07:53 Na, ez a hozzászólás mindent tökéletesen összefoglal.

Vannak iszonyat magas elvárásaink, full acél, spiátermentes, tűzkészen viselhető, szuperkompakt bla bla bal...majd közüljük, hogyha mégis van ilyesmi, akkor az TÚL VAN ÁRAZVA:-)

"A4-es papírlapomat hasonló Audira cserélném."

Szupervicces.
Spiátermentesség éleskonverzióval+cukrászdai alurevolverrel megoldva. A ZVI-csoda árából kijött három másik fegyver.

A tökéletes gázpisztolyt még egy gyártó se csinálta meg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.04.04. 08:03 Spiátermentesség éleskonverzióval+cukrászdai alurevolverrel megoldva. A ZVI-csoda árából kijött három másik fegyver.

A tökéletes gázpisztolyt még egy gyártó se csinálta meg.

a tokeletes gazpisztoly olyan, mint a tokeletes auto meg a tokeletes nő. Nem létezik, mert mindenkinek mas es mas a tokeletes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: G.D »

The Gent írta: 2019.04.03. 22:07 a fejlesztés meg pénzbe kerülne ...
És mégis miből tartott volna eleve szubkompaktnak tervezni :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.04. 07:46 nyilvan sokkal lonek 3-at, aztan bekurjak a fiokba, de valahova elfogy Magyarorszagon evente 7 szamjegyu mennyisegben riasztotolteny is...

Es en meg azt erzekelem, hogy az utobbi 5 evben bizony sokkal kevesebb a garis gond, mert a torokok minosege latvanyosan javult.

Szoval meg a sok nem hasznalt darab mellett is 100x akkora a mintam, mint neked, es nem aggodom magam halalra.
Máshonnan nézzük a kérdést.

Ha egy fegyver beszarik, neked lesz egy garis ügyintézésed. Legrosszabb esetben is.

Ha nálam szarik be be a fegyver, akkor legrosszabb esetben szétharapnak, megbicskáznak, stb..

Mindjárt másképpen látjuk a kérdéskört.

Tudom, "tudtad, hogy ezt mondom majd". Kedves Dredd! 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 08:49 Máshonnan nézzük a kérdést.

Ha egy fegyver beszarik, neked lesz egy garis ügyintézésed. Legrosszabb esetben is.

Ha nálam szarik be be a fegyver, akkor legrosszabb esetben szétharapnak, megbicskáznak, stb..
de 100-bol 2-3 szarik be kb.
Abbol is ha te is vettel, akkor 1 nalad, az maris javitja az eselyeket:-)

(Es amugy ja, ki kell probalni alaposan viseles elott, es nem art a backup.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.04.04. 08:44 És mégis miből tartott volna eleve szubkompaktnak tervezni :?:

1. a torok gyartok sajnos elegge retardkent viselkednek
2. lehet, hogy jol mertek fel, hogy a full size ezerlovetubol sokkat tobbet tudnak eladni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: The Gent »

G.D írta: 2019.04.04. 08:44 És mégis miből tartott volna eleve szubkompaktnak tervezni :?:
Én szeretem a Retay klokkomat, kicsit nehéz rejtve viselni, de megoldhato, nem tudok erre már mást írni... 😲
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.04. 10:07 1. a torok gyartok sajnos elegge retardkent viselkednek
2. lehet, hogy jol mertek fel, hogy a full size ezerlovetubol sokkat tobbet tudnak eladni.
Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?
IMG_20190402_085303.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?

IMG_20190402_085303.jpg
Ekol Lite + spré
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?
HW88SA+pepper-deo
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?
DSC01165.JPG
+ Pioneer a kocsiban
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.04.04. 11:43 DSC01165.JPG
+ Pioneer a kocsiban
Ehhez kérhetek magyarázatot? :-D
Persze ha meg van csinálva (töltényűr, helyretoló rugó, kakasrugó, stb...) akkor lehet simán jó!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?
CR dezodor + multitool.
Vasat már régóta nem viselek, paranoia okán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.04.04. 11:50 CR dezodor + multitool.
Vasat már régóta nem viselek, paranoia okán.
Milyen para?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:49 Ehhez kérhetek magyarázatot? :-D
Persze ha meg van csinálva (töltényűr, helyretoló rugó, kakasrugó, stb...) akkor lehet simán jó!
:-)
Megbízhatóbb, mint az RG88 amit próbáltam. Helyretoló cserélve, tár- és kakasrugó gyengítve, tár adogatólemez alakítva, adogatópálya polírozva. Amúgy is szeretem, PP, PPK, PPK/S fan vagyok, de olyanom nincsen, ez a magyar megfelelője.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?

IMG_20190402_085303.jpg

nem halálos vonalon:

Alfa 020, 3XCS spray, csutkára vágott Pioner.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.04.04. 11:55 nem halálos vonalon:

Alfa 020, 3XCS spray, csutkára vágott Pioner.
Az Alfát mivel tárazod?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2019.04.04. 11:54 :-)
Megbízhatóbb, mint az RG88 amit próbáltam. Helyretoló cserélve, tár- és kakasrugó gyengítve, tár adogatólemez alakítva, adogatópálya polírozva. Amúgy is szeretem, PP, PPK, PPK/S fan vagyok, de olyanom nincsen, ez a magyar megfelelője.
BR projekt hol tart?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2019.04.04. 11:57 BR projekt hol tart?
Van még mit csinálni rajta, kb. ami gyárilag el van szabva, az gr. ként sem tesz jót neki.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.04.04. 11:56 Az Alfát mivel tárazod?
Friss Victory/Uma pepper + huvos szaraz helyen tarolt lejart Uma CS-sel (kiprobalva, mukodik rendesen)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?

IMG_20190402_085303.jpg
My EDC:
6DCD2752-C1C8-46BB-A34E-659B6454D609.jpeg

A spret hamarosan egy zsir “uj” RG9 fogja valtani, back upkent gyenge keznel, zsebben.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 08:49 Máshonnan nézzük a kérdést.

Ha egy fegyver beszarik, neked lesz egy garis ügyintézésed. Legrosszabb esetben is.

Ha nálam szarik be be a fegyver, akkor legrosszabb esetben szétharapnak, megbicskáznak, stb..

Mindjárt másképpen látjuk a kérdéskört.

Tudom, "tudtad, hogy ezt mondom majd". Kedves Dredd! 😃😃😃
Ott a pont! 8-)

A hiányérzet a rendszeres gyakorlás mellett IS tartósan megbízható fegyverekből van.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Z914 20190404.jpg
Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?

IMG_20190402_085303.jpg
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

ZOLKET írta: 2019.04.04. 12:50 Z914 20190404.jpg
Miben viseled ezt a pisztolyt? Konkrétan vadonat újnak néz ki! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:54 Milyen para?
Zajongás para. Mindenáron el akarom kerülni a figyelmet lakott területen, ezért most csak dezodor játszik.
+ nem akarok revolvert hordani (ahogy te mondanád, centrifugát) hordható öntöltőm meg most nincsen, és ahogy elnézem a kínálatot nincs is olyan kisméretű, tűzkészen hordható, megbízható (!!!) 9mm PAK öntöltő a piacon amit érdemes lenne viselni.
Tereket nem szeretnék, más meg nincsen.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.04.04. 13:14 Zajongás para. Mindenáron el akarom kerülni a figyelmet lakott területen, ezért most csak dezodor játszik.
+ nem akarok revolvert hordani (ahogy te mondanád, centrifugát) hordható öntöltőm meg most nincsen, és ahogy elnézem a kínálatot nincs is olyan kisméretű, tűzkészen hordható, megbízható (!!!) 9mm PAK öntöltő a piacon amit érdemes lenne viselni.
Tereket nem szeretnék, más meg nincsen.
Agyvihar ON

Most agyalok egy cocked & locked drope safe Zoraki 906 konstrukción. Az ezt tudni fogja.

A revolverezést sajnos nem lehet megoldani. A másik gondolat, hogy strikeresre átalakul a 906. Az is jó lehet.

Agyfingás OFF
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: The Gent »

ZOLKET írta: 2019.04.04. 12:50 Z914 20190404.jpg
Milyen típusú a gépjármű?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

20190404_132626-1.jpg
Pedig gyakorlás közben sokszor repült ki a kezemből, illetve ha kocsiban vagyok a könyöklő alá teszem. de az igazi kedvencem az a LITE.
Mr. Senki írta: 2019.04.04. 13:10 Miben viseled ezt a pisztolyt? Konkrétan vadonat újnak néz ki! 😃
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

The Gent írta: 2019.04.04. 13:34 Milyen típusú a gépjármű?
PEUGEOT 3008
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 13:32 Agyvihar ON

Most agyalok egy cocked & locked drope safe Zoraki 906 konstrukción. Az ezt tudni fogja.



Agyfingás OFF

Ööö, azt, hogy cocked-and-locked azt mar most is tudja a Z906 (meg egy csomo egyeb ontolto is)

cocked-and-locked: felhuzott kakasra RÁBiztositva.

Kép

Jobbkezesnek kis gyakorlassal huvelykujjal kibiztosithato a Z906.
Hatranya, hogy a felhuzott kakas szurhatja az ember oldalat/akadhat ruhazatba IWB viseleskor.

De ez nyilvan NEM tűzkészen vislehetőség! A tűzkészen az azt jelenti, hogy SEMMI mást nem kell csinalni a lövés kiváltásához, csak meghúzni az elsütőbillentyűt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.04.04. 13:36 Ööö, azt, hogy cocked-and-locked azt mar most is tudja a Z906 (meg egy csomo egyeb ontolto is)

cocked-and-locked: felhuzott kakasra RÁBiztositva.

Kép

Jobbkezesnek kis gyakorlassal huvelykujjal kibiztosithato a Z906.
Hatranya, hogy a felhuzott kakas szurhatja az ember oldalat/akadhat ruhazatba IWB viseleskor.

De ez nyilvan NEM tűzkészen vislehetőség! A tűzkészen az azt jelenti, hogy SEMMI mást nem kell csinalni a lövés kiváltásához, csak meghúzni az elsütőbillentyűt.
Ezért szeretnék én is valahol biztonsági félállást csináltatni az RG88-ra. A Z914 tudja is ezt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.04. 13:36 Ööö, azt, hogy cocked-and-locked azt mar most is tudja a Z906 (meg egy csomo egyeb ontolto is)

cocked-and-locked: felhuzott kakasra RÁBiztositva.

Kép

Jobbkezesnek kis gyakorlassal huvelykujjal kibiztosithato a Z906.
Hatranya, hogy a felhuzott kakas szurhatja az ember oldalat/akadhat ruhazatba IWB viseleskor.

De ez nyilvan NEM tűzkészen vislehetőség! A tűzkészen az azt jelenti, hogy SEMMI mást nem kell csinalni a lövés kiváltásához, csak meghúzni az elsütőbillentyűt.
Stim, elírtam. Felhúzott, kibiztosított viselésre gondoltam.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 14:14 Stim, elírtam. Felhúzott, kibiztosított viselésre gondoltam.

billentyű- vagy markolatbiztosító működhet. De kiálló hegyes kokas miatt szuperkenyelmes akkor sem lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Képet nem tudok feltenni, igy csak bemondasra: zorakiler 906,pv dezodor, egykezes buck kes, a sutyukiban bulldog képű onesta viselesivel a kesztyűtartoban, kisuttoro kardanboxban..ennyi a mai EDC-m... 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

_
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.04. 14:30 billentyű- vagy markolatbiztosító működhet. De kiálló hegyes kokas miatt szuperkenyelmes akkor sem lesz.
Pont ezért agyalgok a strikeren. Elvileg működhet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?

IMG_20190402_085303.jpg
Ez lesz az EDC amint megjön a plasztik, addig csak a deo. Pont ma kaptam dátum nélküli(!) levelet a bullshit teljes eljárásról.
alp.JPG
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?

IMG_20190402_085303.jpg
minden zsebemben van egy lekopott feliratú deo. gp-t nem hordok. iszom. fröccsöt.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.04.04. 17:41 minden zsebemben van egy lekopott feliratú deo. gp-t nem hordok. iszom. fröccsöt.
Lekopott deo: élből lefoglalják... Amiről nem tudják mi, és gyanús, azt foglalják lefelé. Ha jó kedvük van, akkor mire beérnek a kapitányságra, akkor elveszik, ha rossz kedvük van, feljelentenek. Mondjuk ennek esélye nulla, mert normális külsővel az utcai talpas nem fog ruházatátvizsgálni. Tehát szerintem fölösleges matricát kaparni. Pláne, hogy van 3X CS, és CR is.

OFF

Pia: te tudod... Nekem spec semmilyen alkoholos cucc sem ízlik, ezért nem iszom.

ON
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.04.04. 16:27 Ez lesz az EDC amint megjön a plasztik, addig csak a deo. Pont ma kaptam dátum nélküli(!) levelet a bullshit teljes eljárásról.

alp.JPG
Az ALP-ot rendesen teszteld meg riasztóval, és GÁZZAL IS! Az az a típus ami konstrukciósan nagyon jó, de minősége rettnetesen szór. Egyik full akadálymentes, a másik meg táranként akad.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 18:44 Lekopott deo: élből lefoglalják... Amiről nem tudják mi, és gyanús, azt foglalják lefelé. Ha jó kedvük van, akkor mire beérnek a kapitányságra, akkor elveszik, ha rossz kedvük van, feljelentenek. Mondjuk ennek esélye nulla, mert normális külsővel az utcai talpas nem fog ruházatátvizsgálni. Tehát szerintem fölösleges matricát kaparni. Pláne, hogy van 3X CS, és CR is.

OFF

Pia: te tudod... Nekem spec semmilyen alkoholos cucc sem ízlik, ezért nem iszom.

ON
sok sikert a lefoglalashoz meg a feljelenteshez! nekem nincs éleshez takonygerinckonyvem :)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.04.04. 19:25 sok sikert a lefoglalashoz meg a feljelenteshez! nekem nincs éleshez takonygerinckonyvem :)
Látom ma már sok volt a fröccs. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 18:50 Az ALP-ot rendesen teszteld meg riasztóval, és GÁZZAL IS! Az az a típus ami konstrukciósan nagyon jó, de minősége rettnetesen szór. Egyik full akadálymentes, a másik meg táranként akad.
Köszönöm a jó tanácsokat! Jövő hétre tervezem a tesztet ;) . Egyébként szemezek a Record Chief-fel is jelenleg, keresem az indokot a vételre. :lol:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 18:44 Lekopott deo: élből lefoglalják... Amiről nem tudják mi, és gyanús, azt foglalják lefelé.

Ezt megint tultoltad. Gondolom a rajtad levo ruharol is magaddal viszed a blokkot, hogy a gestaposnak igazolni tudd, h nem loptad:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.04.04. 20:12 Ezt megint tultoltad. Gondolom a rajtad levo ruharol is magaddal viszed a blokkot, hogy a gestaposnak igazolni tudd, h nem loptad:-)
ezé szeretem húzni az őrmestert! mióta barnakönyves, azóta elharapódzott a paranoia :-)
külön megnézem én h hogyan bizonyítják be h mi van a deoban és mennyi? szagértővel? persze.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.04. 20:12 Ezt megint tultoltad. Gondolom a rajtad levo ruharol is magaddal viszed a blokkot, hogy a gestaposnak igazolni tudd, h nem loptad:-)
Egyszer beleszaladtam egy jármű átvizsgálásba, és ott másfél.órát ácsorogtam. Azért úsztam.meg a büntetést, mert rajta volt a deón a hatóanyag.megnevezése, meg a szöveg arról, hogy nem KKVE a cucc.

Ha ez nincs rajta, élből viszik a cuccot.

De tőlem bárki, bármit vihet magával. Mindenkinek magánügye mit használ. Nettó jószándék vezérelt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.04.04. 20:46 ezé szeretem húzni az őrmestert! mióta barnakönyves, azóta elharapódzott a paranoia :-)
külön megnézem én h hogyan bizonyítják be h mi van a deoban és mennyi? szagértővel? persze.
Megmérik a dezodort, utána kifúják. Aztán megint megmérik. A hatóanyagra meg van valami latnuszos megoldásuk.

Igen, a tömegmérés hibás, mert a hajtóanyagot is beleméri, de ezt csinálják.

Szakértő max bíróságosdi esetén van. Egyébként kapsz egy bírságot, azt annyi. Piroslámpás átkeléssel azonos súlyban...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ma: HW88SA deep cover tokban.

Inggel csak ez kompatibilis. :-)
(Marmint se kes, se ennel gyorsabb tok nem kompatibilis a beturt inggel.)

Persze az egyeb EDC-im azert benne voltak a taskaban: CAT, izraeli kotszer, 2 fele veralavadasserkento, Kerlix es PEHA kotszer, nyilt legmellett zaro kotszer, ...

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Végigböngésztem az Önvédelmi Boltok kínálatát, a POM projekt kifutott?
Valamint a frankó bőrtokok között szokott lenni Walther PP méretű belső tok?


Nnnna, már megint az kell ami nincs, azénk.anyámat. :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.04.04. 21:45 Végigböngésztem az Önvédelmi Boltok kínálatát, a POM projekt kifutott?
Valamint a frankó bőrtokok között szokott lenni Walther PP méretű belső tok?


Nnnna, már megint az kell ami nincs, azénk.anyámat. :-)
Akkor most Te vagy a Derrick? A kezdeti szériában, PPK-val nyomattak... ortopéd, világosbarna bőr tokban.. 😐
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.04.04. 22:22 Akkor most Te vagy a Derrick? A kezdeti szériában, PPK-val nyomattak... ortopéd, világosbarna bőr tokban.. 😐
Se Derrick, se James Bond, se Mulder ügynök. Saját jogon szeretem a szépet. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.04.04. 21:45 Végigböngésztem az Önvédelmi Boltok kínálatát, a POM projekt kifutott?
Valamint a frankó bőrtokok között szokott lenni Walther PP méretű belső tok?


Nnnna, már megint az kell ami nincs, azénk.anyámat. :-)
1. POM nincs, irrealisan draga lenne, nem veszik meg - inkabb megcsinaljak hazilag (a szanok meg leszakadnak), es jaffamentesen aruljak az atveros oldalakon

2. csak külső övtok van PP/PPK-hoz, belso nem is lesz.

http://www.onvedelmibolt.hu/termek/walt ... -co-13075/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 20:52 Megmérik a dezodort, utána kifúják. Aztán megint megmérik. A hatóanyagra meg van valami latnuszos megoldásuk.


Muhahaha, bocs.

Hol mérik meg? Az igazoltatáskor, van náluk mérleg? Még centi sincs, a kést is cigisdobozhoz mérik.

És hova fújják ki? 1 flakon könnygázt csak úgy? És ha mégsem könnygáz, akkor vesznek neked új légfrissítőt?

"latnusz"? LOL lakmuszpapírra gondolsz, ami eredetileg savasság-lúgosság kérdését vizsgálja, és amivel kevered, h kábszerekre vannak hasonló jellegű gyorstesztek (normál járőrnél olyan sem nagyon van), pepperre rohadtul nincs ilyesmi.

Bocs, de ez megint túlpörgött fantáziálás. Egy zárolajozó-jégoldó pont olyan es akkora flakonban szokott lenni, mint egy pepper KO, csak a kupak mas.

Zsebedben maradt telről:-) Kocsiban meg aztan abszolút jogosan van ott.

Mondjuk akinek nincs barnakonyves takonygerince, annak a paprikspray az = zarovonal atlepese vagy 65-tel menni az 50-es tablanal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.04.05. 06:08
2. csak külső övtok van PP/PPK-hoz, belso nem is lesz.

http://www.onvedelmibolt.hu/termek/walt ... -co-13075/

Kép
Ezt lâttam is, köszi!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2019.04.04. 21:45 Végigböngésztem az Önvédelmi Boltok kínálatát, a POM projekt kifutott?
Valamint a frankó bőrtokok között szokott lenni Walther PP méretű belső tok?


Nnnna, már megint az kell ami nincs, azénk.anyámat. :-)
Hi,

En innen rendeltem:

https://www.ebay.com/itm/BROWN-IWB-Leat ... SwY7taWWHW


Van fekete es barna szinben, nagyon meg vagyok vele elegedve, egyszerű de nagyszerű :D 10K alatt megallt a tok ara szallitassal együtt.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2019.04.05. 06:48 Hi,

En innen rendeltem:

https://www.ebay.com/itm/BROWN-IWB-Leat ... SwY7taWWHW


Van fekete es barna szinben, nagyon meg vagyok vele elegedve, egyszerű de nagyszerű :D 10K alatt megallt a tok ara szallitassal együtt.
Ok, köszi.
Napi szinten viselem az edcshop-ban kapható Masters Holster belső tokot más típusokhoz, és nagyon bevált, ezért kérdeztem rá.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.05. 06:18 Muhahaha, bocs.

Hol mérik meg? Az igazoltatáskor, van náluk mérleg? Még centi sincs, a kést is cigisdobozhoz mérik.

És hova fújják ki? 1 flakon könnygázt csak úgy? És ha mégsem könnygáz, akkor vesznek neked új légfrissítőt?

"latnusz"? LOL lakmuszpapírra gondolsz, ami eredetileg savasság-lúgosság kérdését vizsgálja, és amivel kevered, h kábszerekre vannak hasonló jellegű gyorstesztek (normál járőrnél olyan sem nagyon van), pepperre rohadtul nincs ilyesmi.

Bocs, de ez megint túlpörgött fantáziálás. Egy zárolajozó-jégoldó pont olyan es akkora flakonban szokott lenni, mint egy pepper KO, csak a kupak mas.

Zsebedben maradt telről:-) Kocsiban meg aztan abszolút jogosan van ott.

Mondjuk akinek nincs barnakonyves takonygerince, annak a paprikspray az = zarovonal atlepese vagy 65-tel menni az 50-es tablanal.
Olvassá b+, leírtam. Szagértőzés csak bírósági szakaszban van. A rendőr nem mér, nem szakért. Amit gyanúsnak talál, (gázdeo biztonsági fej felismerhető a legtöbbnek) azt lefoglalja, és szabsértést indít. Aztán a paraszt majd hőzönghet ha annyira akar, sok pénzért, hosszú idegeskedéssel. Persze a barnakönyves fog menni a bíróságra, mert neki az olcsóbb. Ott vannak szagértők.

Egyébként meg tőlem bárki viselhet tűzoltóméretű OC permetezőt, vagy rézgálic helyett OC-val töltött hátizsákos permetezőt is. Barna könyv nélkül nincs sok vesztenivaló...

Részemről maradok a 3X CS mellett. Az hatékony, a legtöbb sün ismeri is, kicsi is. Ha szarosabb, kutyásabb helyre megyek, akkor CR. Nem húzgálom fölöslegesen az oroszlán bajszát, amíg van legális, és hatásos megoldás. Ha meg nem elég a gázdeó, akkor úgyis lőni fogok. Eleve amikor elkezdem fújni a deót, a másik kezem már a pisztolyon van. Ha nem áll meg, akkor 6-10db vegyesen tárazott gázpatron megállítja.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.05. 07:05 Olvassá b+, leírtam. Szagértőzés csak bírósági szakaszban van. A rendőr nem mér, nem szakért. Amit gyanúsnak talál, (gázdeo biztonsági fej felismerhető a legtöbbnek) azt lefoglalja, és szabsértést indít. ...

Egyébként meg tőlem bárki viselhet tűzoltóméretű OC permetezőt, vagy rézgálic helyett OC-val töltött hátizsákos permetezőt is. Barna könyv nélkül nincs sok vesztenivaló...

Részemről maradok a 3X CS mellett. Az hatékony, a legtöbb sün ismeri is, kicsi is.
Jajmár.

Mindent lefoglal, mindent elkuldenek szakertoztetni, persze.

Ismeri a rendorok többsege a 3XCS-t...muhahahahahaaaaaa

Tudod, hogy nagyra tartalak, de neha olyannyira nonszensz irracionalis dolgokat tudsz leirni, hogy nem is ertem. Egy parhuzamos dimenzio, vagy mifene.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kötöcködés ON :twisted:
gvass1 írta: 2019.04.05. 06:08 1. POM nincs, irrealisan draga lenne, nem veszik meg - inkabb megcsinaljak hazilag (a szanok meg leszakadnak), es jaffamentesen aruljak az atveros oldalakon
Tehát az áfás számla megvéd a szántörés ellen. Lehet hogy holnapra még illegális is lesz a házilag készített POM?

Kötöcködés OFF 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.05. 07:30 Jajmár.

Mindent lefoglal, mindent elkuldenek szakertoztetni, persze.

Ismeri a rendorok többsege a 3XCS-t...muhahahahahaaaaaa

Tudod, hogy nagyra tartalak, de neha olyannyira nonszensz irracionalis dolgokat tudsz leirni, hogy nem is ertem. Egy parhuzamos dimenzio, vagy mifene.
Valóban, a vidéki faluzsaruk (körzeti meghízott) általában a furkósbotot sem ismerik fel. Ellenben a csülkös pacalt, és a végtelen mennyiségű kannás bort, és sört igen... (meg ezek tetszőleges számú permutációit... A hazai lakosság jelentős része konkrétan zabálógép, és alkoholügyi fekete lyuk...)

Az ilyenek akkor mozdulnak meg, ha kihajtják őket mint disznókat a legelőre. Olyankor morcosak, mert dolgozni kell, és lefoglalnak mindent, amit csak gondolnak. Volt olyan, hogy szerelő ember ládájából a csavarhúzót akarta lefoglalni az Isten barma, mert szerinte az KKVE.

Ahol viszont eddig én mozogtam büdöspösten, és sünfélével beszéltem, ott a CS dezodort ismerték, és a kisflakonost (ami akkora mint a 3X CS) azt állításuk szerint nem veszik el. A CR esetén egy törvényszéki szakértővel beszéltem, ő már nem állította biztosan, hogy abban nincs 20g fölötti anyag. Azt sem mondta, hogy van. Csak a reakciójából arra lehetett következtetni, hogy mért már olyat a nagyobb flakonból, amiben nagyobb volt a töltőtömeg. (privátban neked elmondom az ember nevét is, nyilvánosban nem csinálok neki reklámot.) Mivel ő rendszeresen szokott a sünfélékkel dolgozni, a "szakmai" információkat jellemzően tőle is szokták venni. Peresze egy szakértő jellemzően annak szakért, aki megfizeti. Nyilván a vélemény is úgy kanyarodik, hogy az még vállalható legyen, de a megbízónak kedvezzen.

Ergo.
Még mindig az a legjobb megoldás, ha jogszabálynak megfelelő felszerelést viselünk, mert azt szükség esetén ügyvéddel, szakértővel van esély védeni. Egy felirat nélküli pepper deót nincs esély védeni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.04.05. 07:51 Kötöcködés ON :twisted:



Tehát az áfás számla megvéd a szántörés ellen. Lehet hogy holnapra még illegális is lesz a házilag készített POM?

Kötöcködés OFF 8-)
Nem bazmeg. (Es most tenyleg kotozkodsz.)

Hanem az a POM, amit mi arultunk az egyetlen ponton (benyomasnal) tartotta a helyen a muanyaghengert, es amint elindult, elmult a surlodas a henger es a palast (toldat) kozott, igy gyakorlatilag nem novelte erdemben a lefojtottsagot. Az energia sem not 60-80 joule fole semmikeppen.

Amiket heftoltek a joemberek, hogy OCCSÓBB legyen azoknal szorult bele a lovedek veszettul, igy lehet, hogy erosebbek is lettek (mert ugye a sok dzsulbuzinal az mindent megelozo cel), de a lefojtottsag is brutalisan megnott, gyengebb tipusoknal tort a kokas, szan, kiszakadt a menet stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.04.05. 08:01 Valóban, a vidéki faluzsaruk (körzeti meghízott) általában a furkósbotot sem ismerik fel. Ellenben a csülkös pacalt, és a végtelen mennyiségű kannás bort, és sört igen... (meg ezek tetszőleges számú permutációit... A hazai lakosság jelentős része konkrétan zabálógép, és alkoholügyi fekete lyuk...)

Az ilyenek akkor mozdulnak meg, ha kihajtják őket mint disznókat a legelőre. Olyankor morcosak, mert dolgozni kell, és lefoglalnak mindent, amit csak gondolnak. Volt olyan, hogy szerelő ember ládájából a csavarhúzót akarta lefoglalni az Isten barma, mert szerinte az KKVE.

Ahol viszont eddig én mozogtam büdöspösten, és sünfélével beszéltem, ott a CS dezodort ismerték, és a kisflakonost (ami akkora mint a 3X CS) azt állításuk szerint nem veszik el. A CR esetén egy törvényszéki szakértővel beszéltem, ő már nem állította biztosan, hogy abban nincs 20g fölötti anyag. Azt sem mondta, hogy van. Csak a reakciójából arra lehetett következtetni, hogy mért már olyat a nagyobb flakonból, amiben nagyobb volt a töltőtömeg. (privátban neked elmondom az ember nevét is, nyilvánosban nem csinálok neki reklámot.) Mivel ő rendszeresen szokott a sünfélékkel dolgozni, a "szakmai" információkat jellemzően tőle is szokták venni. Peresze egy szakértő jellemzően annak szakért, aki megfizeti. Nyilván a vélemény is úgy kanyarodik, hogy az még vállalható legyen, de a megbízónak kedvezzen.

Ergo.
Még mindig az a legjobb megoldás, ha jogszabálynak megfelelő felszerelést viselünk, mert azt szükség esetén ügyvéddel, szakértővel van esély védeni. Egy felirat nélküli pepper deót nincs esély védeni.
maradjunk annyiban h mindenki azt viselje amit akar aztán a kovetkezkenyeket viselje! en a pepperben bizom a tobbit majd meglatjuk.......
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.04.05. 08:22 maradjunk annyiban h mindenki azt viselje amit akar aztán a kovetkezkenyeket viselje! en a pepperben bizom a tobbit majd meglatjuk.......
Ezt egy percig sem vitattam. Viszont egy nyilvános fórumon beismerő vallomást tenni, és másokat is szabsértésre bíztatni, nem feltétlen előre mutató dolog.
A paprika spray betiltás elleni levelezősdi rendben van. Viszont a "polgári engedetlenség" fegyveres vonalon nekem kicsit aggályos történet.

Csak ezért jeleztem, hogy én ebben nem osztozom még akkor sem, ha értem a miérteket. Amíg van rá lehetőség, addig én betartom a szabályokat. Ha a szabályok élhetetlenné válnak, akkor majd elgondolkodom azon, hogy merre tovább.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.04.05. 09:37 Ezt egy percig sem vitattam. Viszont egy nyilvános fórumon beismerő vallomást tenni, és másokat is szabsértésre bíztatni, nem feltétlen előre mutató dolog.
A paprika spray betiltás elleni levelezősdi rendben van. Viszont a "polgári engedetlenség" fegyveres vonalon nekem kicsit aggályos történet.

Csak ezért jeleztem, hogy én ebben nem osztozom még akkor sem, ha értem a miérteket. Amíg van rá lehetőség, addig én betartom a szabályokat. Ha a szabályok élhetetlenné válnak, akkor majd elgondolkodom azon, hogy merre tovább.
ennel nagyobb "szabsertesre valo biztatas" sose legyen...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.04.05. 10:35 ennel nagyobb "szabsertesre valo biztatas" sose legyen...
+1

Mindenki elkövet naponta legalább 2-3 szabálysértést. Belecsúszik a pirosba, siettében eldob egy papírfecnit vagy cigicsikket az utcán, 30-as korlátozó táblánál 40-el megy, stb stb. A gázspray viselése pont ilyen szabálysértés.
Mindenki felnőtt ember, átgondolja hogy neki megéri-e egy szabs bírságot kockáztatnia, mekkora a valós lebukás kockázata, stb.
A probléma a barnakönyves rettegő alattvalóknál van. akik a drágalátos dédelgetett éles vasaikat kockáztatják. Nekik indokolatlan kockázat paprikaspray-t viselnie, mert pontosan ugyan úgy veszik el a fegyvereit érte, mintha rejtve viselné a sportcélú fegyverét. De az ő számuk elenyésző azokéhoz képest, akiknek nagy előnyt jelent a paprika spray hordása egy viszonylag kicsi kockázattal szemben. Így a többség számára igenis megfontolandó a paprika spray viselése, bevállalva a szabs kockázatát is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.04.05. 10:45 +1

Mindenki elkövet naponta legalább 2-3 szabálysértést. Belecsúszik a pirosba, siettében eldob egy papírfecnit vagy cigicsikket az utcán, 30-as korlátozó táblánál 40-el megy, stb stb. A gázspray viselése pont ilyen szabálysértés.
Mindenki felnőtt ember, átgondolja hogy neki megéri-e egy szabs bírságot kockáztatnia, mekkora a valós lebukás kockázata, stb.

Ja.

És jogilag lehet azért utána is tovább okoskodni.

Olyanokkal mint: a gázspray-n nincs egyedi azonosító jelzés, nehéz bizonyítani azt, hogy pont azt a konkrét flakont foglaltak le pont tőled. Sehol nincs az sem megszabva, hogy a 20 g az a gyári eredeti töltettömeg legyen, ha te akár egy 75 ml-es sprayből próbaként elfújkáltad a felét, akkor a nálad levő darab töltettömege 20 g alatti lesz, ha pedig lekopott róla a felirat, akkor végképpen nem tudhatod, hogy mi is volt a hatóanyag eredetileg.
Szóval az egész elbaszott jogszabály betartathatatlan, ha jogilag utánagondolsz.

ATOMOT A BM-RE!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.04.05. 10:35 ennel nagyobb "szabsertesre valo biztatas" sose legyen...
Ez is igaz. De ismered, hogy a hazai hatóságok kiknek, milyen dolgaiba szoktak belekapaszkodni. Nem a valódi problémákba, hanem a könnyen, látványosan prezentálható kis szarságokba. Pl egyik orvvadász felnyomja a másikat, aztán az vádalkuban felnyom egy harmadikat, akinek történetesen semmilyen illegal eszköze sincs. Azért lefoglalják mindenét, és vezércikk lesz belőle.

Apropó! Tudja valaki, hogy az ilyen házkutis felvételeken miért nem kapcsolják fel a vellanyt a kecóban, és miért van nagyrészükön őrült zseblámpa rángatás? Ok drámaibb, de minek csinálnak ebből színházat?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.05. 10:51 Ja.

És jogilag lehet azért utána is tovább okoskodni.

Olyanokkal mint: a gázspray-n nincs egyedi azonosító jelzés, nehéz bizonyítani azt, hogy pont azt a konkrét flakont foglaltak le pont tőled. Sehol nincs az sem megszabva, hogy a 20 g az a gyári eredeti töltettömeg legyen, ha te akár egy 75 ml-es sprayből próbaként elfújkáltad a felét, akkor a nálad levő darab töltettömege 20 g alatti lesz, ha pedig lekopott róla a felirat, akkor végképpen nem tudhatod, hogy mi is volt a hatóanyag eredetileg.
Szóval az egész elbaszott jogszabály betartathatatlan, ha jogilag utánagondolsz.

ATOMOT A BM-RE!
Ha már belemászunk ebbe. Olyankor mi a szitu, ha egy GR fegyverről lekopik a felületkezeléssel együtt a sorszám is? Az MKH honnan fogja tudni, hogy az milyen sorszámú darab volt? Vagy ilyen esetben új szorszám, új kártya, új engedély a jogszerű eljárás?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.05. 11:15 Ha már belemászunk ebbe. Olyankor mi a szitu, ha egy GR fegyverről lekopik a felületkezeléssel együtt a sorszám is? Az MKH honnan fogja tudni, hogy az milyen sorszámú darab volt? Vagy ilyen esetben új szorszám, új kártya, új engedély a jogszerű eljárás?
nem kopik le. Hiaba tűnik sekélynek a lézergravírozás, az bele van égetve a fémbe is. Elhalványulhat, de el nem tűnik, hacsak nem reszelővel szeded ki.

De nyilván, ha eltűnik, akkor penzert be lehet szamoztatni (uj sorszam, kartya, viselesi stb), de ez nem erik meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szerintem ez egy kicsit túl van már szőrszálhasogatva.
Ha látod, hogy kezd lekopni a fegyverről a sorszám (ami eleve nem túl gyakori..), akkor vidd be az MKH-ba, és üttesd/gravíroztasd be újra.
De egy normálisabb gravírozó is belegravírozza.

A gázspray-ról meg ha lekopik a festés (mert pl. ráborult az asszony körömlakklemosója), akkor nyomtatni kell rá egy új cimkét, és ráragasztani.
A kutya se fogja használat után a hatóanyagot vizsgálni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Na megjött az e-gunos RG9-em, kellett valami zvi pótlék. 121 euróért szallitasi ktg.el még belefért, új állapot:P

Kar hogy mar bem gyartjak, esetleg masolhatnak a torokok... nem egy űrtechnika ez sem!

Viszont a germánok nem ütöttek bele gyartasi szamot?!?!Probajelek vannak csak rajta. Ilyenkor lehet kerni a PKLV-t hogy gravirozzon bele valami kulturalt helyre egy random szamot? Vagy hogy megy ez?

20ml pepper mellett:
7C9AB29D-BEF3-4B56-8867-D83D7C674FD5.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gratula a stukkerhoz!
Persze, belegravíroznak (bár nem tudom, ilyenkor mi alapján találják ki a számot..), bár én a helyedben belegravíroztatnék, vagy üttetnék valami egyedi számot, ami tetszik..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2019.04.05. 17:20 Gratula a stukkerhoz!
Persze, belegravíroznak (bár nem tudom, ilyenkor mi alapján találják ki a számot..), bár én a helyedben belegravíroztatnék, vagy üttetnék valami egyedi számot, ami tetszik..
Az jo ötlet! Peldaul: FcktheBM01 :lol:

Meg egy lama kerdes, kell a gyari szam a szanra meg a tokra is? (Elesbel nyilvan igen , cső, szán , tok szentharomsagra) de gazpityunal eleg mondjuk csak a szanra?

Meg az is kerdeskent merült fel bennem hogy kell e lathato helyen elhelyezni a szamokat ?
Ellenorzesnel nyilvan elony, aminek az eselye nulla..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szerintem kell a szánra is, és a tokra is; viszont nem feltétlenül kell szem előtt lennie, láttam már olyat, hogy a nagyobb markolathéj takarta.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2019.04.05. 17:27 Az jo ötlet! Peldaul: FcktheBM01 :lol:

Meg egy lama kerdes, kell a gyari szam a szanra meg a tokra is? (Elesbel nyilvan igen , cső, szán , tok szentharomsagra) de gazpityunal eleg mondjuk csak a szanra?

Meg az is kerdeskent merült fel bennem hogy kell e lathato helyen elhelyezni a szamokat ?
Ellenorzesnel nyilvan elony, aminek az eselye nulla..
Z914-esemen, PK380-ason csak a tokon van, Umarex Röhm RG96-on csak a szánon.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: security89 »

Mr. Senki írta: 2019.04.04. 11:26 Kérdés, ki mit visel, mi a kedvenc napi vasa éppen ma?

Én benevezek egy Blow 914 02-vel
Más?

IMG_20190402_085303.jpg
Az én EDC-m.
Csatolmányok
20190405_183023.jpg
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.04.05. 17:35 Szerintem kell a szánra is, és a tokra is; viszont nem feltétlenül kell szem előtt lennie, láttam már olyat, hogy a nagyobb markolathéj takarta.
LŐegyvernél kell minden fődarabra gyári szám. Gáz-riasztónál elég 1 fődarabra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.04.05. 10:51 Ja.

És jogilag lehet azért utána is tovább okoskodni.

Olyanokkal mint: a gázspray-n nincs egyedi azonosító jelzés, nehéz bizonyítani azt, hogy pont azt a konkrét flakont foglaltak le pont tőled. Sehol nincs az sem megszabva, hogy a 20 g az a gyári eredeti töltettömeg legyen, ha te akár egy 75 ml-es sprayből próbaként elfújkáltad a felét, akkor a nálad levő darab töltettömege 20 g alatti lesz, ha pedig lekopott róla a felirat, akkor végképpen nem tudhatod, hogy mi is volt a hatóanyag eredetileg.
Szóval az egész elbaszott jogszabály betartathatatlan, ha jogilag utánagondolsz.

ATOMOT A BM-RE!
Sztem. ha lemérik a teli flakont amit lefoglalnak, majd kifújják belőle az anyagot és ismét lemérik, a különbség a töltettömeg lesz. Nem hinném, hogy lenne ügyvéd aki bárkit kimos ebből.
Ettől függetlenül, ez a töltettömegesdi szerintem is egy fasság.... Ahogyan a nem lehet peppert is egy fasság.... Meg ahogyan a 8 cm kés is egy fasság. Betartani be lehet, csak fasság.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Gaston Glock írta: 2019.04.06. 14:07 Sztem. ha lemérik a teli flakont amit lefoglalnak, majd kifújják belőle az anyagot és ismét lemérik, a különbség a töltettömeg lesz. Nem hinném, hogy lenne ügyvéd aki bárkit kimos ebből.
Ettől függetlenül, ez a töltettömegesdi szerintem is egy fasság.... Ahogyan a nem lehet peppert is egy fasság.... Meg ahogyan a 8 cm kés is egy fasság. Betartani be lehet, csak fasság.
Eksün után, hogy foglalnak le teli flakont? :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: chucky »

Gaston Glock írta: 2019.04.06. 14:07 Sztem. ha lemérik a teli flakont amit lefoglalnak, majd kifújják belőle az anyagot és ismét lemérik, a különbség a töltettömeg lesz. Nem hinném, hogy lenne ügyvéd aki bárkit kimos ebből.
Ettől függetlenül, ez a töltettömegesdi szerintem is egy fasság.... Ahogyan a nem lehet peppert is egy fasság.... Meg ahogyan a 8 cm kés is egy fasság. Betartani be lehet, csak fasság.
Kb annyira értelmetlen a töltettömeg korlát mint az amcsiknál volt a 10-es tárkapacitás meg a karabély lőszeres fegyverek pisztolyosítása.Mindenre van megoldás.Több tár,kartámasz,minden zsebbe gázdeó :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: chucky »

borsodi írta: 2019.04.06. 15:02 Eksün után, hogy foglalnak le teli flakont? :lol:
Már előtte elveszik mert náluk melózik Nikolász Kédzs és előrelát 2 percet :lol: :lol: Az Időzsaruról nem is beszélve! :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mai EDC összeállítás :lol: Az állványláb nem fért bele a képbe rendesen :lol:
Holnap nagyon meg lesz tesztelve "gázlőszerekkel" a Zoraki 2914 :shock:
EDC
EDC
IMG_20190406_152937.jpg (94.3 KiB) Megtekintve 40528 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
oto
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.04.05. 13:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: oto »

Sziasztok

Abszolút kezdő vagyok fegyver témában. Vettem egy G-shoot 4matic puskát otthonvédelemre és furcsa nekem, hogy ha a kakast biztonsági állásba teszem akkor is el lehet sütni a fegyvert. Ez normális vagy hibás a fegyverem? Gondolom volt ennek a puskának is rendes kibeszélője mikor megjelent csak az a korábbi fórummal elveszett. (Vagy csak én nem találtam rá). Van valami típushiba/jellegzetesség amire érdemes odafigyelni?

Valamint Bonyhád környékén keresek lőteret, ahol rendszeresen tudnék gyakorolni.

Köszi.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ma leteszteltem egy friss beszerzést: tűzoltókészülék méretű pepper GEL spray. Ilyen:

https://www.militaria.pl/mace_security_ ... p73174.xml

Sárgafórumról megismert ápolttárs hozta Lengyelországból, rendszeresen jár oda munkaügyben.

A teszt célja két kérdés megválaszolása volt:
- tényleg 5 méter a hatótávolsága?
- mennyire párolog, meg lehet maradni mellette a kifújás után zárt térben?

Röviden: igen / igen.
Bővebben: a tesztvideó: https://www.youtube.com/watch?v=yHd56go ... e=youtu.be

Tehát:

Simán elspriccel kimért 5 méterre, de célozni kell vele. Én most először használtam ilyet, a naaagy lőlapot ugyan eltaláltam, de úgy, hogy beterítettem az egészet, és valamennyi jutott a célfeketébe is, ami kb. egy arc méretű. De hozzá kell tennem, hogy spóroltam az anyaggal, kb. fél másodperces spriccekkel operáltam. Azalatt is lehet ugyan korrigálni, de korlátozottan. Éles helyzetben nyilván folyamatos sugárban tolnám az anyagot, és beteríteném a célszemély arcát.

Párolgás: nem észlelhető. Szaglásztuk közelről a beterített lőlapot, semmi. A bátrabbak kentek belőle egy kicsit az arcukra, semmi. Még bátrabbak az ujjukkal szedtek mintát a lőlapról és megnyalták: na úgy csíp.

Viszont ezután kétségeim vannak, hogy harci helyzetben mennyire hatásos... Légutakra nem hat, bőrt nem csípi (legalábbis így ujjal kis területre felkenve), direkten szembe kerülve nyilván csíp, de ezt nem teszteltük... van még a flakonban, kéne tesztelni ha lenne önkéntes... (máséval csalánverés ON)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

oto írta: 2019.04.06. 19:51 Sziasztok

Abszolút kezdő vagyok fegyver témában. Vettem egy G-shoot 4matic puskát otthonvédelemre és furcsa nekem, hogy ha a kakast biztonsági állásba teszem akkor is el lehet sütni a fegyvert. Ez normális vagy hibás a fegyverem? Gondolom volt ennek a puskának is rendes kibeszélője mikor megjelent csak az a korábbi fórummal elveszett. (Vagy csak én nem találtam rá). Van valami típushiba/jellegzetesség amire érdemes odafigyelni?

Valamint Bonyhád környékén keresek lőteret, ahol rendszeresen tudnék gyakorolni.

Köszi.
Ilyen mindegyik, ami nagyobb probléma lehet, hogy bizony így el is sülhet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

oto írta: 2019.04.06. 19:51 Sziasztok

Abszolút kezdő vagyok fegyver témában. Vettem egy G-shoot 4matic puskát otthonvédelemre és furcsa nekem, hogy ha a kakast biztonsági állásba teszem akkor is el lehet sütni a fegyvert. Ez normális vagy hibás a fegyverem?
Sajnos mindegyik 4Matic ilyen, ez konstrukciós hiba. Mondjuk egy valamit még nem próbáltam, és már nem is fogom, mert a saját 4Matic-omat eladtam: biztonsági állásból elcsettintve, elsüti a töltényt vagy szerencsére nem?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.04.06. 19:57 Sajnos mindegyik 4Matic ilyen, ez konstrukciós hiba. Mondjuk egy valamit még nem próbáltam, és már nem is fogom, mert a saját 4Matic-omat eladtam: biztonsági állásból elcsettintve, elsüti a töltényt vagy szerencsére nem?
El, zora tesztelte.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.04.06. 19:53 Ma leteszteltem egy friss beszerzést: tűzoltókészülék méretű pepper GEL spray. Ilyen:

https://www.militaria.pl/mace_security_ ... p73174.xml

Sárgafórumról megismert ápolttárs hozta Lengyelországból, rendszeresen jár oda munkaügyben.

A teszt célja két kérdés megválaszolása volt:
- tényleg 5 méter a hatótávolsága?
- mennyire párolog, meg lehet maradni mellette a kifújás után zárt térben?

Röviden: igen / igen.
Bővebben: a tesztvideó: https://www.youtube.com/watch?v=yHd56go ... e=youtu.be

Tehát:

Simán elspriccel kimért 5 méterre, de célozni kell vele. Én most először használtam ilyet, a naaagy lőlapot ugyan eltaláltam, de úgy, hogy beterítettem az egészet, és valamennyi jutott a célfeketébe is, ami kb. egy arc méretű. De hozzá kell tennem, hogy spóroltam az anyaggal, kb. fél másodperces spriccekkel operáltam. Azalatt is lehet ugyan korrigálni, de korlátozottan. Éles helyzetben nyilván folyamatos sugárban tolnám az anyagot, és beteríteném a célszemély arcát.

Párolgás: nem észlelhető. Szaglásztuk közelről a beterített lőlapot, semmi. A bátrabbak kentek belőle egy kicsit az arcukra, semmi. Még bátrabbak az ujjukkal szedtek mintát a lőlapról és megnyalták: na úgy csíp.

Viszont ezután kétségeim vannak, hogy harci helyzetben mennyire hatásos... Légutakra nem hat, bőrt nem csípi (legalábbis így ujjal kis területre felkenve), direkten szembe kerülve nyilván csíp, de ezt nem teszteltük... van még a flakonban, kéne tesztelni ha lenne önkéntes... (máséval csalánverés ON)
jo cucc, h jol nezem kb. 14e ft.

gyakorlatban ez kb. 4 méterig lesz jó, ha fúj a szél, akkor 3m, de homedefencenel az ritka.

A parolgas hianyabpl ne vonj le kovetkeztetest! A BAM-mal fejbelott Toto mellett is ott aéltam fel méterre, és semmi hatas ram, ő meg majd' megdöglött.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.04.06. 20:03 jo cucc, h jol nezem kb. 14e ft.
inkább 16, mostanában 80 Ft közelében van a zloty, de lényegtelen
gvass1 írta: 2019.04.06. 20:03 gyakorlatban ez kb. 4 méterig lesz jó, ha fúj a szél, akkor 3m, de homedefencenel az ritka.
Igen, ez az 5 méteres teszt egy elméleti dolog volt. Élesben nyilván folyamatos sugárban tolom az anyagot, és ha közeledik a támadó, akkor egyre többet kap egyre pontosabban. Úgyhogy van helye a flakonnak az ágy mellett.
Válasz küldése