Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Bolti szarka human teszt :mrgreen: Elég jól bírta a fazon :shock: Kapott volna Thomaster kancsós habjából.... :lol:
https://www.liveleak.com/view?t=aqZmc_1554526304
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2019.04.07. 07:27 Bolti szarka human teszt :mrgreen: Elég jól bírta a fazon :shock: Kapott volna Thomaster kancsós habjából.... :lol:
https://www.liveleak.com/view?t=aqZmc_1554526304
Valahol írták h több rendőri szervezet hanyagolja a bean bag-et mert nem borítja meg garantáltan a célt. Inkább a teniszlabdás traumatikus megoldásokat használják helyette egyre inkább.
oto
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.04.05. 13:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: oto »

Thomaster írta: 2019.04.06. 19:57 Sajnos mindegyik 4Matic ilyen, ez konstrukciós hiba. Mondjuk egy valamit még nem próbáltam, és már nem is fogom, mert a saját 4Matic-omat eladtam: biztonsági állásból elcsettintve, elsüti a töltényt vagy szerencsére nem?
Ez volt az első amit kipróbáltam mikor észrevettem, hogy a ravaszt meg lehet húzni, és sajnos elsül.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2019.04.07. 07:27 Bolti szarka human teszt :mrgreen: Elég jól bírta a fazon :shock: Kapott volna Thomaster kancsós habjából.... :lol:
https://www.liveleak.com/view?t=aqZmc_1554526304
Ha megnézitek, az orosz szereltgumis videók is sokszor hasonlóak. 35-40J betalál harc közben, kis ránduláson kívül más nem nagyon történik. Aztán vokt már beszámoló arról is, hogy egy láblövéstől úgy borult a támadó mint egy tekebábú. Jah, erről értelemszerűen nincs videó.

Ezért vagyok kicsit szkeptikus a hordható méretű gumis eszközökkel kapcsolatban. A Revenget én már nem sorolom oda. Annak szükségszerűen megoldható a viselése, de piszok kényelmetlen. A 100J/15mm már lassíthat érdemben, de ez sincs még sem tesztelve, sem dokumentált (videózott) eseménnyel bizonyítva. A városi mendemondák nálam nem bizonyítanak semmit. Csak sok kérdőjellel hiszem el. Neeem, a hivatalos, leírt verziók sem hihetőek. Ott aztán rendesen beindulnak a kamuturbinák! 😃

Gázzal már van dokumentáltan sikeres védekezés. Itthon is folyadéksugaras eszközök az elsődlegesek. Mivel hozzánk a bejutás olyan mint egy palack nyaka, ezért elég jó eredménnyel tudom szétgázosítani az ajtóban a férget. Ha arra sem állna meg, az omega szektorban már vessen magára... Ott szabad a gazda. Lesz elég nyom arra, hogy csendben, sérülés nélkül is lett volna lehetősége távozni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.04.07. 10:12 Ha megnézitek, az orosz szereltgumis videók is sokszor hasonlóak. 35-40J betalál harc közben, kis ránduláson kívül más nem nagyon történik. Aztán vokt már beszámoló arról is, hogy egy láblövéstől úgy borult a támadó mint egy tekebábú. Jah, erről értelemszerűen nincs videó.

Ezért vagyok kicsit szkeptikus a hordható méretű gumis eszközökkel kapcsolatban. A Revenget én már nem sorolom oda. Annak szükségszerűen megoldható a viselése, de piszok kényelmetlen. A 100J/15mm már lassíthat érdemben, de ez sincs még sem tesztelve, sem dokumentált (videózott) eseménnyel bizonyítva. A városi mendemondák nálam nem bizonyítanak semmit. Csak sok kérdőjellel hiszem el. Neeem, a hivatalos, leírt verziók sem hihetőek. Ott aztán rendesen beindulnak a kamuturbinák! 😃

Gázzal már van dokumentáltan sikeres védekezés. Itthon is folyadéksugaras eszközök az elsődlegesek. Mivel hozzánk a bejutás olyan mint egy palack nyaka, ezért elég jó eredménnyel tudom szétgázosítani az ajtóban a férget. Ha arra sem állna meg, az omega szektorban már vessen magára... Ott szabad a gazda. Lesz elég nyom arra, hogy csendben, sérülés nélkül is lett volna lehetősége távozni.
Mi a baj, nyuszi vagy?
https://www.youtube.com/watch?v=kCicd_23DNI
Ha nem hiszed, próbáld ki személyesen, nem vagy egy pihe-puha törékeny fajta!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 11:18 Mi a baj, nyuszi vagy?
https://www.youtube.com/watch?v=kCicd_23DNI
Ha nem hiszed, próbáld ki személyesen, nem vagy egy pihe-puha törékeny fajta!
Felnőtt ember vagyok Gyerekekkel. Ilyen dolgokba én már nem megyek bele. Rajtam kívül van elég elmebajos, aki megteszi ezt. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.04.07. 11:24 Felnőtt ember vagyok Gyerekekkel. Ilyen dolgokba én már nem megyek bele. Rajtam kívül van elég elmebajos, aki megteszi ezt. 😃
Nem kóstolgatni akartalak, poénnak szántam, csak lemeradt a végéről ez: :lol: :D :lol: :D
Persze a belinkelt videó már azért szvsz elég egyértelművé teszi, hogy poénnak szántam!
De tényleg, megfelelő védőöltözetben, ami védi a nemes és érzékeny szerveket, próbáld ki, ha nem bízol, nem hiszel a gumilövedékes fegyverek hatásában.
Én nem vagyok egy Egri hős, bár jóval nagyobb az átlagnál a fájdalom-küszöböm, kipróbáltam már gázosakat pisztolyban, spray-ban, egy-két gumist, meg paintballt, nomeg airsoftot és át lehet vészelni. Persze ésszel kell csinálni mindegyiket, megfelelő előkészületekkel.
Csak kíváncsiságból egy kicsit durva a dolog, de legalább tudja az ember, hogy mit és mire kell használni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 11:34 Nem kóstolgatni akartalak, poénnak szántam, csak lemeradt a végéről ez: :lol: :D :lol: :D
Persze a belinkelt videó már azért szvsz elég egyértelművé teszi, hogy poénnak szántam!
De tényleg, megfelelő védőöltözetben, ami védi a nemes és érzékeny szerveket, próbáld ki, ha nem bízol, nem hiszel a gumilövedékes fegyverek hatásában.
Én nem vagyok egy Egri hős, bár jóval nagyobb az átlagnál a fájdalom-küszöböm, kipróbáltam már gázosakat pisztolyban, spray-ban, egy-két gumist, meg paintballt, nomeg airsoftot és át lehet vészelni. Persze ésszel kell csinálni mindegyiket, megfelelő előkészületekkel.
Csak kíváncsiságból egy kicsit durva a dolog, de legalább tudja az ember, hogy mit és mire kell használni.
Ha durva, az ide kevés. Letaglózónak kell lennie. Ugye a harcképtelen, vagy erősen lassult állapot elérése a cél több percre, amíg egérutat nyer a védekező. 1-2mp-es "jajjdefáj" szerintem erre nem elégséges. Maradok a gáznál. Az fyakorlatilag megvakítja a támadót minimum 5-10percre. Az alatt meg fel lehet szívódni mint a szüzesség a nászéjszakán...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.07. 11:38 Ha durva, az ide kevés. Letaglózónak kell lennie. Ugye a harcképtelen, vagy erősen lassult állapot elérése a cél több percre, amíg egérutat nyer a védekező. 1-2mp-es "jajjdefáj" szerintem erre nem elégséges. Maradok a gáznál. Az fyakorlatilag megvakítja a támadót minimum 5-10percre. Az alatt meg fel lehet szívódni mint a szüzesség a nászéjszakán...
1. én is jobban bízok a gázban (CS, PV, CR), mert szeme mindenkinek van, mindenkinek egyforman erzekeny. Tudeje detto.

2. ennek ellenere ez a csakis letaglozo bla-bla is egy túltolt dilibicikli. A traumatikus fegyverek nyilvan inkabb pszichikai hatassal dolgoznak (dorej, tuz, aztan iszonyatos hirtelen fajdalom, esetleg par csepp ver), amire sokkal nagyobb az egyeni erzekenyseg meg a ruhazat hatasa.
De akarcsak 1X joule-t hirtelen meglepetesszeruen bekapni duplazva is kibaszottul gyors, hirtelen fajdalom, amibol nem akarsz tobbet, es bejon a menekulesi oszton. Itt nem a Rambó János Gladiátorképző Szakközépben vegzett terminatorok a tipikus ellenseg, hanem nehany megelhetesi bunozo.

3. eles maroklofegyvernel is konkretan elettanilag csak a gerinc, agy, medencecsont szetlovese okozna azonnali stophatast, aztan megis meg soktak allni a nepek kevesebbtol is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

borsodi írta: 2019.04.06. 15:02 Eksün után, hogy foglalnak le teli flakont? :lol:
Sehogy. Ez motozásoknál szokott lenni, vagy utcai ellenőrzéseknél. Ha "eksün" után történik, nem szabsértéssel állnak elő, hanem sts. kisérlettel. Mondjuk azt egy normális ügyvéddel nyilván bukják, de akkor is bepróbálkoznak.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: chucky »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 13:45 Sehogy. Ez motozásoknál szokott lenni, vagy utcai ellenőrzéseknél. Ha "eksün" után történik, nem szabsértéssel állnak elő, hanem sts. kisérlettel. Mondjuk azt egy normális ügyvéddel nyilván bukják, de akkor is bepróbálkoznak.
A 43 évem alatt egyszer sem igazoltattak és sosem motoztak meg.Olyan volt,hogy járőrökkel beszélgettem és megmutattam az Alfámat mert kíváncsi volt rá és mivel jó benyomást keltettem így még a viselésit se nézték meg csak elhitték,hogy van :lol:
Nem motozgatnak senkit ha kell ha nem :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: raid »

chucky írta: 2019.04.07. 14:30 A 43 évem alatt egyszer sem igazoltattak és sosem motoztak meg.Olyan volt,hogy járőrökkel beszélgettem és megmutattam az Alfámat mert kíváncsi volt rá és mivel jó benyomást keltettem így még a viselésit se nézték meg csak elhitték,hogy van :lol:
Nem motozgatnak senkit ha kell ha nem :roll:
Pest megyében bizony csinálnak ruházatátvizsgálást indokolatlanul, pedig nem nézek ki se drogdílernek se tolvajnak. Legalább is gimnazista koromban nem nagyon érdekelte őket a "megalapozott gyanú".
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

chucky írta: 2019.04.07. 14:30 A 43 évem alatt egyszer sem igazoltattak és sosem motoztak meg.Olyan volt,hogy járőrökkel beszélgettem és megmutattam az Alfámat mert kíváncsi volt rá és mivel jó benyomást keltettem így még a viselésit se nézték meg csak elhitték,hogy van :lol:
Nem motozgatnak senkit ha kell ha nem :roll:
Túl jó helyen élsz valszeg. Gyere ide a hetedikbe, meg fogsz lepődni. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:33 Túl jó helyen élsz valszeg. Gyere ide a hetedikbe, meg fogsz lepődni. :lol: :lol:
A nyolcadikba járok mostanában minden nap ott még nem találtak meg ez igaz. :lol: :lol:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

raid írta: 2019.04.07. 14:34 A nyolcadikba járok mostanában minden nap ott még nem találtak meg ez igaz. :lol: :lol:
Ami késik nem múlik. Meg mondjuk a 8. az pont olyan kerület, hogy nem mindegy melyik részén. Mert a Corvin sétány az nem ugyanaz, mint mondjuk az Orczy tér és környéke. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:38 Ami késik nem múlik. Meg mondjuk a 8. az pont olyan kerület, hogy nem mindegy melyik részén. Mert a Corvin sétány az nem ugyanaz, mint mondjuk az Orczy tér és környéke. ;)
Szigony utca, Baross utca, Orczy tér szentháromsága :D
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

raid írta: 2019.04.07. 14:38 Szigony utca, Baross utca, Orczy tér szentháromsága :D
Na pedig az "király" hely. :lol: :lol: Bár állítólag már az sem a régi.... A sok új ház meg minden. Kőbánya na az viszont tök olyan, mintha ott megállt volna az idő. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:41 Na pedig az "király" hely. :lol: :lol: Bár állítólag már az sem a régi.... A sok új ház meg minden. Kőbánya na az viszont tök olyan, mintha ott megállt volna az idő. :D
Valóban jelentősen javult a környék mondjuk 3-4 évvel ezelőtthöz képest. Azért sötétben most sem egy életbiztosítás. (pl. Tömő utca)
Kőbányához is van szerencsém heti szinten, na igen ott nem változott semmi. :lol:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dakota alsó Zoraki 2914 CS/PV.
Wadie 80mg CS 10db lövés hibamentese.Szép nagy felhő :shock:
Wadie 120mg PV 10db lövés hibamenetese.Háát...nem nagy szám :(
Walther 120mg PV 10db lövés hibamentesen.Széép nagy felhő :o
A CS lövéseknél semmi érdekes nem volt.Viszonyt a Wadie PV látványosan kevés hatóanyagot tartalmazott.Nagyon világos és kevéske füstfelhő lett 10 egymásutáni lövéstől.Viszont minden lövés erőteljesen csapta a szánt hátra.A lövések hangja egyformán csattanós volt.
Walther PV bazi nagy füstfelhőt csinált és némelyik lövésnél feketés füst keveredett a többivel.Egyik másik lövés gyengébbnek tűnt hanghatásilag és a szán hátracsapódásának érzéséből is amit a hüvelyek landolásának távolsága is jelzett.De nem akadt el.
Szép meg jó meg hatásos is.....de én akkor is csak az Alfa 020-at hordom és spay-t :roll:
Persze itthon megint kifolyt az agyam is tisztítás közben :lol: :lol:
Wadie CS felhő
Wadie CS felhő
CS.jpg (71.41 KiB) Megtekintve 40583 alkalommal
IMG_20190407_124924.jpg
IMG_20190407_124924.jpg (123.12 KiB) Megtekintve 40583 alkalommal
Zoraki 2914
Zoraki 2914
IMG_20190407_125341.jpg (120.09 KiB) Megtekintve 40583 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: chucky »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:33 Túl jó helyen élsz valszeg. Gyere ide a hetedikbe, meg fogsz lepődni. :lol: :lol:
Pesten melózok és igen érdekes dolgokat tudnék mesélni :lol: :lol: Itthon csak trafiznak a rendőrök....igazoltatni? :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: chucky »

raid írta: 2019.04.07. 14:34 A nyolcadikba járok mostanában minden nap ott még nem találtak meg ez igaz. :lol: :lol:
Ott van az irodánk :mrgreen: De még igaz a mondás,hogy este 8 után már ne legyél ott :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

raid írta: 2019.04.07. 14:43 Valóban jelentősen javult a környék mondjuk 3-4 évvel ezelőtthöz képest. Azért sötétben most sem egy életbiztosítás. (pl. Tömő utca)
Kőbányához is van szerencsém heti szinten, na igen ott nem változott semmi. :lol:
Baszki komolyan, GPS nélkül eltalálok ugyanoda, ahová edzésre jártam 17 évesen Kőbányán. Még a Csajkovszkij park is ugyanolyan és a neve sem változott. :lol: :lol: A régi mozit bezárták és most hajléktalan tanya, ennyi a változás kb. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: chucky »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:41 Na pedig az "király" hely. :lol: :lol: Bár állítólag már az sem a régi.... A sok új ház meg minden. Kőbánya na az viszont tök olyan, mintha ott megállt volna az idő. :D
Ha tudom milyen környékre megyek,akkor eleve olyan eszközöket pakolok be.Hitman 2x25-ös tár CS/PV :lol: Az már egy kisebb vegyi támadás :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2019.04.07. 14:44 Dakota alsó Zoraki 2914 CS/PV.
Wadie 80mg CS 10db lövés hibamentese.Szép nagy felhő :shock:
Wadie 120mg PV 10db lövés hibamenetese.Háát...nem nagy szám :(
Walther 120mg PV 10db lövés hibamentesen.Széép nagy felhő :o
A CS lövéseknél semmi érdekes nem volt.Viszonyt a Wadie PV látványosan kevés hatóanyagot tartalmazott.Nagyon világos és kevéske füstfelhő lett 10 egymásutáni lövéstől.Viszont minden lövés erőteljesen csapta a szánt hátra.A lövések hangja egyformán csattanós volt.
Walther PV bazi nagy füstfelhőt csinált és némelyik lövésnél feketés füst keveredett a többivel.Egyik másik lövés gyengébbnek tűnt hanghatásilag és a szán hátracsapódásának érzéséből is amit a hüvelyek landolásának távolsága is jelzett.De nem akadt el.
Szép meg jó meg hatásos is.....de én akkor is csak az Alfa 020-at hordom és spay-t :roll:
Persze itthon megint kifolyt az agyam is tisztítás közben :lol: :lol:
CS.jpg
IMG_20190407_124924.jpg
IMG_20190407_125341.jpg
Jé, nem szakadtak ki kupakdarabok? Érdekes lenne lemérni a két patron hatóanyagtartalmát. (Persze megfelelő fegyvermesteri vizsgával) felvágni a kupakot, aztán lemérni a tartalmat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: raid »

chucky írta: 2019.04.07. 14:46 Ott van az irodánk :mrgreen: De még igaz a mondás,hogy este 8 után már ne legyél ott :lol:
Be is tartom amikor csak lehet. :mrgreen:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

chucky írta: 2019.04.07. 14:45 Pesten melózok és igen érdekes dolgokat tudnék mesélni :lol: :lol: Itthon csak trafiznak a rendőrök....igazoltatni? :lol: :lol:
Na itt a 7. bulinegyedben ez úgy néz ki, hogy idényben az utcákon tömeg hömpölyög, a qrvák, stricik meg sorfalat állnak. Mint a Váci utca szilveszterkor, csak nem petárdáznak és a zöme külföldi gyökér. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.04.07. 14:44 Dakota alsó Zoraki 2914 CS/PV.
Wadie 80mg CS 10db lövés hibamentese.Szép nagy felhő :shock:
Wadie 120mg PV 10db lövés hibamenetese.Háát...nem nagy szám :(
Walther 120mg PV 10db lövés hibamentesen.Széép nagy felhő :o
A CS lövéseknél semmi érdekes nem volt.Viszonyt a Wadie PV látványosan kevés hatóanyagot tartalmazott.Nagyon világos és kevéske füstfelhő lett 10 egymásutáni lövéstől.Viszont minden lövés erőteljesen csapta a szánt hátra.A lövések hangja egyformán csattanós volt.
Walther PV bazi nagy füstfelhőt csinált és némelyik lövésnél feketés füst keveredett a többivel.Egyik másik lövés gyengébbnek tűnt hanghatásilag és a szán hátracsapódásának érzéséből is amit a hüvelyek landolásának távolsága is jelzett.De nem akadt el.
Szép meg jó meg hatásos is.....de én akkor is csak az Alfa 020-at hordom és spay-t :roll:
Persze itthon megint kifolyt az agyam is tisztítás közben :lol: :lol:
CS.jpg
IMG_20190407_124924.jpg
IMG_20190407_125341.jpg

A látható füst és a hatóanyagmennyiség meg hatótáv között nincs egyenes összefüggés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.04.07. 15:01 A látható füst és a hatóanyagmennyiség meg hatótáv között nincs egyenes összefüggés.
Mondjuk ezt elfogadom mert tisztítás közben amit beszipákoltam az is elég volt :cry: :cry:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.04.07. 15:15 Mondjuk ezt elfogadom mert tisztítás közben amit beszipákoltam az is elég volt :cry: :cry:
én 1x jutottam el okádásközelbe peppertől, az egy 45 mg 8 mm K wadie pv volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Visszatérve a Zoraki 2914 teszteléshez.A CS/PV lövések után betáraztam egy adag fióknyi riasztót takarításnak és basszus minden második lövésnél elakadt.Most éppen azt néztem,hogy mikori riasztók de nem vészes mert 2014-es gyártmány.Sajnos nem volt nálam másik öntöltő,hogy azzal is kipróbáljam.Na ez igen érdekes.30 lövésből kb 14 ment ki hibátlanul.
A csőben nincs szűkítő gyárilag.A CS/PV-hez pont jó a cső.A riasztóval meg akad??? :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2019.04.07. 14:44 Dakota alsó Zoraki 2914 CS/PV.
Wadie 80mg CS 10db lövés hibamentese.Szép nagy felhő :shock:
Wadie 120mg PV 10db lövés hibamenetese.Háát...nem nagy szám :(
Walther 120mg PV 10db lövés hibamentesen.Széép nagy felhő :o
A CS lövéseknél semmi érdekes nem volt.Viszonyt a Wadie PV látványosan kevés hatóanyagot tartalmazott.Nagyon világos és kevéske füstfelhő lett 10 egymásutáni lövéstől.Viszont minden lövés erőteljesen csapta a szánt hátra.A lövések hangja egyformán csattanós volt.
Walther PV bazi nagy füstfelhőt csinált és némelyik lövésnél feketés füst keveredett a többivel.Egyik másik lövés gyengébbnek tűnt hanghatásilag és a szán hátracsapódásának érzéséből is amit a hüvelyek landolásának távolsága is jelzett.De nem akadt el.
Szép meg jó meg hatásos is.....de én akkor is csak az Alfa 020-at hordom és spay-t :roll:
Persze itthon megint kifolyt az agyam is tisztítás közben :lol: :lol:
CS.jpg
IMG_20190407_124924.jpg
IMG_20190407_125341.jpg
A wadie pv egy sunyi getzi! Alig füstöl, de arcba mocsodék erős. Egyszer kaptam arcba egy régebbi 45mg-ost zárt térben. Aki lőtte nem sokat érzett. Én viszont 20 percig a seglyukammal próbáltam látni, mert azzal is esélyesebb volt mint a szemeimmel. Szerintem durvább a pv púder, és kevésbé szublimál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.04.07. 15:24-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.04.07. 15:18 én 1x jutottam el okádásközelbe peppertől, az egy 45 mg 8 mm K wadie pv volt.
Aki ezt telibe kapja.... :shock: :roll: :oops:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2019.04.07. 15:21 A wadie pv egy sunyi getzi! Alig füstöl, de arcba mocsodék erős. Egyszer kaptam arcba egy régebbi 45mg-ost zárt térben. Aki lőtte nem sokat érzett. Nekem viszont 20 percig a seglyukammal próbáltam látni, mert azzal is esélyesebb volt mint a szemeimmel. Szerintem durvább a pv púder, és kevésbé szublimál.
Hmm...... :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.04.07. 15:20 Visszatérve a Zoraki 2914 teszteléshez.A CS/PV lövések után betáraztam egy adag fióknyi riasztót takarításnak és basszus minden második lövésnél elakadt.Most éppen azt néztem,hogy mikori riasztók de nem vészes mert 2014-es gyártmány.Sajnos nem volt nálam másik öntöltő,hogy azzal is kipróbáljam.Na ez igen érdekes.30 lövésből kb 14 ment ki hibátlanul.
A csőben nincs szűkítő gyárilag.A CS/PV-hez pont jó a cső.A riasztóval meg akad??? :lol:

OVBMG
A FIOCCHI 9 mm pak egy harmatgyenge fostaliga.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.04.07. 15:01 A látható füst és a hatóanyagmennyiség meg hatótáv között nincs egyenes összefüggés.
+1!
Nagy OK.jpg
Pont ezt akartam írni, mielőtt tovább olvastam volna!
Jártunk már úgy fegyverbuzzancs és általam megfertőzött, környékbeli, valamint közeli ismeretséggel, hogy egy közeli kolumbiai erdőben tartott találkozón tucatnyi kipróbált dolog közül, a látszólag legártalmatlanabbtól folyt taknya-nyála egybe mindenkinek, mert belesétált a szinte nem is látható felhőbe.
Mire észbe-kaptunk, már csak a krákogás, prüszkölés és kemény légúti kínlódás maradt jutalomként a bátorságunkra (meggondolatságunkra)!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

chucky írta: 2019.04.07. 15:20 Visszatérve a Zoraki 2914 teszteléshez.A CS/PV lövések után betáraztam egy adag fióknyi riasztót takarításnak és basszus minden második lövésnél elakadt.Most éppen azt néztem,hogy mikori riasztók de nem vészes mert 2014-es gyártmány.Sajnos nem volt nálam másik öntöltő,hogy azzal is kipróbáljam.Na ez igen érdekes.30 lövésből kb 14 ment ki hibátlanul.
A csőben nincs szűkítő gyárilag.A CS/PV-hez pont jó a cső.A riasztóval meg akad??? :lol:
Miután már más töltényekkel teleb...szva szennyeződéssel.
Hát persze, hogy akad, bármivel ezek után!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.04.07. 15:29 OVBMG
A FIOCCHI 9 mm pak egy harmatgyenge fostaliga.
Nanaaaa, van amelyik öntöltő kifejezetten szereti és nem fog tőle látványos szántörést szenvedni!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 15:33 Miután már más töltényekkel teleb...szva szennyeződéssel.
Hát persze, hogy akad, bármivel ezek után!
Kilőttél 30db gázpatront akadály nélkül! Pofán is baxcsiználak, ha ezután nem akadna el a kezedbe egy gázos öntöltő, mert akkor te vagy a kibebaxott marvel kapitányy, aki nonstop mancsmensit kap!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 15:35 Nanaaaa, van amelyik öntöltő kifejezetten szereti és nem fog tőle látványos szántörést szenvedni!

Valamint, ha a teljes loportoltetet kihagyjak, akkor mar a szomszedokat sem zavarja a panelban:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.04.07. 17:14 Valamint, ha a teljes loportoltetet kihagyjak, akkor mar a szomszedokat sem zavarja a panelban:-)
Most szilveszterkor lőttem el a legutóbbi Fiocchi P.A.K. töltények javát (350 db fölött) és ejnye-bejnye, amilyen szar egy fos, semmilyen akadályt nem produkált (más töltények annál többet)!
Tökéletesen vitte a sima rakétázó toldatból, meg a 4-szeres toldatból is a tölteteket!
Qrvára nem értem továbbra sem a fikázásokat!
Ennyire egyenletes teljesítményű tölténnyel még nem találkoztam P.A.K. vonalon, pedig itt vagyok már néhány éve.
Még a régi sárgán is piszkáltak már ez miatt, igaz akkor nem a Fiocchi volt a sokak által szarul működő patron!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.04.07. 15:29 OVBMG
A FIOCCHI 9 mm pak egy harmatgyenge fostaliga.
A géppisztolyokhoz azt használom évek óta és sosincs vele gond.De direkt meghagytam fél dobozzal,hogy mással is ki tudjam próbálni.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 15:33 Miután már más töltényekkel teleb...szva szennyeződéssel.
Hát persze, hogy akad, bármivel ezek után!
Ennyi koszolódás még semmit nem jelent.
Régebben volt Bruni GAP-om :lol: Sok száz lövést kibírt és a vége felé már nem is pucoltam.Trutyisan,homokosan is működött és miután ledugóztam a csövét csak a 2. lövésre tört le a szán eleje!Egy M10-es csavar volt a csőbe tekerve és kibírt egy lövést és utána még egyet ;)
Kíváncsi lennék a mai gázolgók közül melyik csinálná utána? :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 17:02 ???????????
És ezt miért nekem írtad???????
Lehet, hogy épp ugyanazt szerettük volna ézékeltetni?
Egyre gyanúsabb vagy nekem mentálisan! :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D
Azért írta neked,mert 30 lövéstől nem fog elkoszolódni használhatatlanra egy gázpisztoly még feka tölténytől sem :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2019.04.06. 19:53 Ma leteszteltem egy friss beszerzést: tűzoltókészülék méretű pepper GEL spray. Ilyen:

https://www.militaria.pl/mace_security_ ... p73174.xml

Sárgafórumról megismert ápolttárs hozta Lengyelországból, rendszeresen jár oda munkaügyben.

A teszt célja két kérdés megválaszolása volt:
- tényleg 5 méter a hatótávolsága?
- mennyire párolog, meg lehet maradni mellette a kifújás után zárt térben?

Röviden: igen / igen.
Bővebben: a tesztvideó: https://www.youtube.com/watch?v=yHd56go ... e=youtu.be

Tehát:

Simán elspriccel kimért 5 méterre, de célozni kell vele. Én most először használtam ilyet, a naaagy lőlapot ugyan eltaláltam, de úgy, hogy beterítettem az egészet, és valamennyi jutott a célfeketébe is, ami kb. egy arc méretű. De hozzá kell tennem, hogy spóroltam az anyaggal, kb. fél másodperces spriccekkel operáltam. Azalatt is lehet ugyan korrigálni, de korlátozottan. Éles helyzetben nyilván folyamatos sugárban tolnám az anyagot, és beteríteném a célszemély arcát.

Párolgás: nem észlelhető. Szaglásztuk közelről a beterített lőlapot, semmi. A bátrabbak kentek belőle egy kicsit az arcukra, semmi. Még bátrabbak az ujjukkal szedtek mintát a lőlapról és megnyalták: na úgy csíp.

Viszont ezután kétségeim vannak, hogy harci helyzetben mennyire hatásos... Légutakra nem hat, bőrt nem csípi (legalábbis így ujjal kis területre felkenve), direkten szembe kerülve nyilván csíp, de ezt nem teszteltük... van még a flakonban, kéne tesztelni ha lenne önkéntes... (máséval csalánverés ON)

Június elején önkéntes alapon vállalnám egy kolumbiai erdőben a teszt alany szerepét...
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 17:27 Most szilveszterkor lőttem el a legutóbbi Fiocchi P.A.K. töltények javát (350 db fölött) és ejnye-bejnye, amilyen szar egy fos, semmilyen akadályt nem produkált (más töltények annál többet)!
Tökéletesen vitte a sima rakétázó toldatból, meg a 4-szeres toldatból is a tölteteket!
Qrvára nem értem továbbra sem a fikázásokat!
Ennyire egyenletes teljesítményű tölténnyel még nem találkoztam P.A.K. vonalon, pedig itt vagyok már néhány éve.
Még a régi sárgán is piszkáltak már ez miatt, igaz akkor nem a Fiocchi volt a sokak által szarul működő patron!
becsavart toldattal nem csoda, h mukodik, plusz durva lefojtottsag.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.04.07. 18:47 becsavart toldattal nem csoda, h mukodik, plusz durva lefojtottsag.
Ez jogos.Ez annyira idegen nekem,hogy szűkítik a csöveket a gyenge töltények miatt,hogy eszembe se jut :?
Forgókban nincs.Öntöltőt meg nem viselek.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

security89 írta: 2019.04.07. 18:26 Június elején önkéntes alapon vállalnám egy kolumbiai erdőben a teszt alany szerepét...
Ha már úgy is ott vagy és "érzéstelenítve" leszel,akkor esetleg pár 12-es gumit egy Alfa G030-ból?? :roll: :lol: Lécci,lécci,lécci :lol:
Biztos kezem van nem hibázok érzékeny helyre :lol:
giphy5.gif
giphy5.gif (1.7 MiB) Megtekintve 40608 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.04.07. 18:47 becsavart toldattal nem csoda, h mukodik, plusz durva lefojtottsag.
Toldat nélkül is simán vitte, toldattal a Zoraki 918 és 917 nyomta a javát!
Az összes többi csak egy-két tárnyira lett kipróbálva, volt amelyik csak pár lövésre, toldat nélkül.
Amelyik nem működött rendesen toldat nélkül, az toldattal is szarakodott valamivel!
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: security89 »

chucky írta: 2019.04.07. 19:11 Ha már úgy is ott vagy és "érzéstelenítve" leszel,akkor esetleg pár 12-es gumit egy Alfa G030-ból?? :roll: :lol: Lécci,lécci,lécci :lol:
Biztos kezem van nem hibázok érzékeny helyre :lol:
giphy5.gif
Bukósisak meg valami protektor ami a családi ékszerekre vigyáz... Lehet róla szó, de ezt még beszéljük át.
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

security89 írta: 2019.04.07. 20:01 Bukósisak meg valami protektor ami a családi ékszerekre vigyáz... Lehet róla szó, de ezt még beszéljük át.
Ez alap legyen! Amúgy javaslom, hogy a szokásos hátbalövést is el kell felejteni. Egyáltalán nem reális, plusz ott a gerinc. Pszichésen persze szar szembefordulni... A legbiztonságosabb talán az oldalról combra lövés, plusz fej takarva, abból lesz a legkisebb eséllyel baj.
De én ezekkel együtt sem javasolnám. Tudjuk, hogy nagyon más mindenkinek a fájdalomérzete. Ha téged érdekel, hogy milyen, akkor saját felelősségre persze oké, de túl sok változós az egész ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Már megint az acélpitbull...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

...illetve lehet alu is, mindenesetre CNC-zett lesz ha lesz... amit én is csak akkor hiszek el, ha a boltban látom, árcédulával.

Mindenesetre ha már CNC, akkor készült egy új forma, és kinyomtattuk műanyagból. Bélabá megengedte hogy itt bemutassam. Holnap viszem hozzá, belepróbáljuk a szerkezeti elemeket (a bivaly kakasrugó nélkül), aztán remélhetőleg indul a gyártás.

Olyat ne kérdezzetek, hogy mikor, hol, mennyiért, mert azt még én se tudom.
ujpitbull1k.jpg
ujpitbull1k.jpg (114.22 KiB) Megtekintve 40376 alkalommal
ujpitbull2k.jpg
ujpitbull2k.jpg (138.71 KiB) Megtekintve 40376 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Már megint az acélpitbull...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.04.08. 18:39 ...illetve lehet alu is, mindenesetre CNC-zett lesz ha lesz... amit én is csak akkor hiszek el, ha a boltban látom, árcédulával.

Mindenesetre ha már CNC, akkor készült egy új forma, és kinyomtattuk műanyagból. Bélabá megengedte hogy itt bemutassam. Holnap viszem hozzá, belepróbáljuk a szerkezeti elemeket (a bivaly kakasrugó nélkül), aztán remélhetőleg indul a gyártás.

Olyat ne kérdezzetek, hogy mikor, hol, mennyiért, mert azt még én se tudom.

ujpitbull1k.jpg
ujpitbull2k.jpg
maximalis elismeresem, baromi jol nez ki! vagyom ra.

(egyet majd elteszek gyujtibe +cikkirashoz (kettohetmulva höhö), mert arulni nem fogom, nyilvan.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Már megint az acélpitbull...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.04.08. 18:39 ...illetve lehet alu is, mindenesetre CNC-zett lesz ha lesz... amit én is csak akkor hiszek el, ha a boltban látom, árcédulával.

Mindenesetre ha már CNC, akkor készült egy új forma, és kinyomtattuk műanyagból. Bélabá megengedte hogy itt bemutassam. Holnap viszem hozzá, belepróbáljuk a szerkezeti elemeket (a bivaly kakasrugó nélkül), aztán remélhetőleg indul a gyártás.

Olyat ne kérdezzetek, hogy mikor, hol, mennyiért, mert azt még én se tudom.

ujpitbull1k.jpg
ujpitbull2k.jpg
Jól néz ki. Meg látjuk mennyiért, és mi lesz belőle.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jól néz ki! :)
Ha lehet előrendelni, szólj!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Már megint az acélpitbull...

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.04.08. 18:39 ...illetve lehet alu is, mindenesetre CNC-zett lesz ha lesz... amit én is csak akkor hiszek el, ha a boltban látom, árcédulával.

Mindenesetre ha már CNC, akkor készült egy új forma, és kinyomtattuk műanyagból. Bélabá megengedte hogy itt bemutassam. Holnap viszem hozzá, belepróbáljuk a szerkezeti elemeket (a bivaly kakasrugó nélkül), aztán remélhetőleg indul a gyártás.

Olyat ne kérdezzetek, hogy mikor, hol, mennyiért, mert azt még én se tudom.

ujpitbull1k.jpg
ujpitbull2k.jpg
Mi a fene , innováció... 😏 Na, jovan, telleg jól néz ki... 😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2019.04.08. 20:47 Jól néz ki! :)
Ha lehet előrendelni, szólj!
Csak óvatosan ebből a nekilódulásból!
Majd ha már juzer-tesztelések után rá lehet fogni, hogy működik, na akkor majd!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.04.08. 22:54 Csak óvatosan ebből a nekilódulásból!
Majd ha már juzer-tesztelések után rá lehet fogni, hogy működik, na akkor majd!
kb. így.

10 nagyreményű projektből 9 esetében sosem lesz kész termék.
Mert ebből 5-ről kiderül, hogy már ötletnek is piacképtelen baromság volt, 3 gazdaságosan nem megvalósítható, a maradék 1-ről pedig elmúlik az érdeklődés.
A megvalósuló 1-ből fél kb. üzemképtelen lesz és/vagy üzletileg megbukik.

Tehat kb. 20 ötletből lesz 1 termék. Az is lehet, hogy az meg 5 évvel később.

És ez nem csak a Művekről szól, nagyjából az egész iparág így működik.

---

De ettől még Thomastert nagy dicséret illeti egy szép, vágykeltő formatervért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.09. 06:12 kb. így.

10 nagyreményű projektből 9 esetében sosem lesz kész termék.
Mert ebből 5-ről kiderül, hogy már ötletnek is piacképtelen baromság volt, 3 gazdaságosan nem megvalósítható, a maradék 1-ről pedig elmúlik az érdeklődés.
A megvalósuló 1-ből fél kb. üzemképtelen lesz és/vagy üzletileg megbukik.

Tehat kb. 20 ötletből lesz 1 termék. Az is lehet, hogy az meg 5 évvel később.

És ez nem csak a Művekről szól, nagyjából az egész iparág így működik.

---

De ettől még Thomastert nagy dicséret illeti egy szép, vágykeltő formatervért.
Ha jól veszem ki, ez egy putbull új ruhában. CNC gépekkel elkészítve. Tehát a formáján kívül más nem sokat fog változni. Ugyanaz a kemény sütésű revolver lesz, csak igényesebben elkészítve. Ez itt pár hóbortos revolverfannak biztosan fog kelleni, mert kurriózum. De kb ennyi lesz a piaca. Jó esetben 100db-ra taksálom a várhatóan magas ár, és a kemény sütés okán. Ha már enyire nulláról indult a termékfejlesztés, lehet, hogy érdemes lenne az áttételeket is megváltoztatni benne. Van jó sütésű revolver dögivel, csak másolni kellene.

Aztán simán tévedhetek is, és az új forma okán a magasabb áron is viszik majd mint a cukrot.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Várható fejlődés a müködésében is, pl finomabb sütés. Bár a müszaki alapok azonosak, a gyártási eljárás sokkal modernebb, és pontosabb. Két Keserű revolverem van, Pitbull ls Revenge, mindkettőn látványos a tok,tokfedél öntési pontatlansága. A sorják, nem eléggé sík és sima felületek, pontatlanságok növelhetik a belső mozgó elemek súrlódását, rontják a sütés finomságát. A cnc forgácsolás okán ez a hiba várhatóan csökken, megszűnik. No pláne, ha mozgó alkatrészeket is cnc-vel készítik el...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

fgabesz írta: 2019.04.09. 07:18 Várható fejlődés a müködésében is, pl finomabb sütés. Bár a müszaki alapok azonosak, a gyártási eljárás sokkal modernebb, és pontosabb. Két Keserű revolverem van, Pitbull ls Revenge, mindkettőn látványos a tok,tokfedél öntési pontatlansága. A sorják, nem eléggé sík és sima felületek, pontatlanságok növelhetik a belső mozgó elemek súrlódását, rontják a sütés finomságát. A cnc forgácsolás okán ez a hiba várhatóan csökken, megszűnik. No pláne, ha mozgó alkatrészeket is cnc-vel készítik el...
IMHO revolver elsutoszerkezetet mar nagyjabol sehol a vilagon nem csinalnak forgacsolassal, megfizethetetlen lenne. A Keseru modelleken is lezervagott, de peldaul a Smith and Wesson, Ruger vagy Colt mind öntöttek.
Az Alfa vagy a HW acel elsutoszerkezetek is ontvenyek, hogy gazpisztolyosabb videkre evezzunk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.04.08. 22:54 Csak óvatosan ebből a nekilódulásból!
Majd ha már juzer-tesztelések után rá lehet fogni, hogy működik, na akkor majd!
+1
A Globserver is március végére ígérte a Fehován a muzeális Derringert. És sehol semmi azóta sem. Pedig azt meg kézbe is lehetett fogni és elcsettinteni.
Amit a topiktárs megcsinált az kurrrvajó, nagyon tetszik!
Kalapom le Thomaster előtt!!!
De ha megvásárolható is lesz, akkor lelkesedek majd. Addig nem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.04.09. 07:57 +1
A Globserver is március végére ígérte a Fehován a muzeális Derringert. És sehol semmi azóta sem. Pedig azt meg kézbe is lehetett fogni és elcsettinteni.
Amit a topiktárs megcsinált az kurrrvajó, nagyon tetszik!
Kalapom le Thomaster előtt!!!
De ha megvásárolható is lesz, akkor lelkesedek majd. Addig nem.
Gigászok csatája: a hazai polgári fegyvergyártás 2 megmaradt szereplője üzemképtelen makettekkel ijesztgeti egymást:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.04.09. 08:00 Gigászok csatája: a hazai polgári fegyvergyártás 2 megmaradt szereplője üzemképtelen makettekkel ijesztgeti egymást:-)
Vigyázz mert jön érted a nagy fekete autó!
(Majd ha lesz hozzá gumi!)
fekete autó.jpg
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.04.09. 09:57 Vigyázz mert jön érted a nagy fekete autó!
(Majd ha lesz hozzá gumi!)

fekete autó.jpg
Jövő héten tetem fel a nagy fekete octaviara a nyári papucsokat. Tegyem bele a fekete függönyöket is? :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy érdekes kis jogi eset - avagy mivel szívhatod meg, pedig nem is gondolnál rá.

(Tisztán gáz-riasztós, ezért nem a jogba tettem.)

Emberünk vett egy vadonat új, friss MKH kártyás, garanciás, számlás stb. gázfegyvert nálunk, majd bement az RSHA-hoz viselési engedélyt kérni.

Ott azonban közölték vele, hogy ilyen gyártási számmal valamilyen fegyvert (sem gyártó, sem kaliberjel, sem fajta/jelleg nem ismert!) köröznek a SIS rendszerben Finnországból, így a tényállás tisztásáig bizony a viselésit nem kaphatja meg.

Annak ellenére történt ez, hogy a fegyver eredetét számlával, garanciajeggyel ott helyben tudta igazolni!

Majd nekünk, a forgalmazónak is küldtek egy megkeresést, hogy tisztázzuk honnan van a fegyver. Ez nem volt nehéz, mert ugye van róla a gyártótól közvetlenül számla, ezt természetesen azonnal el is juttattam a hatóságnak. Innentől csak remélem, hogy a vevő mielőbb megkapja a viselésit.

De nekem némileg felháborító, hogy a számla és garanciajegy ugyan miért nem volt elegendő bizonyíték arra nézve, hogy emberünk tisztességes úton jutott a láthatóan teljesen szűz új fegyverhez, és egy puszta szám miért elegendő adat egyéb azonosítók nélkül egy ilyen eljáráshoz?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.09. 14:17 Egy érdekes kis jogi eset -
De nekem némileg felháborító, hogy a számla és garanciajegy ugyan miért nem volt elegendő bizonyíték arra nézve, hogy emberünk tisztességes úton jutott a láthatóan teljesen szűz új fegyverhez, és egy puszta szám miért elegendő adat egyéb azonosítók nélkül egy ilyen eljáráshoz?
Kérem alássan azért, amiét az Igrend simán kiállít egy "Típus: ISMERETLEN" feliratos engedélyt úgy, hogy érvényes műszaki tanúsítványt kaptak, ami rajta volt a típus, és a gyártó is.

Újabb indok arra, hogy miért is totál fölösleges G-R fegyver esetén a sorozatszám szerinti engedélyeztetés. Illetve még egy indok arra, hogy teljesen fölösleges rendőrtiszteket alkalmazni erre a feladatra, mert láthatóan a takarítónőével azonos szintű fegyverismerettel rendelkeznek.

Félreértés ne essék, kedvelem az igrendes ügyintézőket, mert kedvesek, segítőkészek, és próbálják jól végezni a rájuk bízott feladatot. De jelen esetben is bizonyosodott, hogy elégtelen a szakmai képzésük, és a jelen rendszer minimum hibásan működik!

Egy fegyvert minimum 4, azaz négy! adata azonosít! Nem egy! Ha már ez sem megy, akkor mi igen?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.04.09. 14:17 Egy érdekes kis jogi eset - avagy mivel szívhatod meg, pedig nem is gondolnál rá.

(Tisztán gáz-riasztós, ezért nem a jogba tettem.)
Izé, ha körözik is a fegyvert, akkor azt nem kellett volna ott helyben lefoglalnia? Az is elég, hogy OK maradhat a tulajnál, de viselésit nem kaphat ki rá?

Mondjuk az is vicces, hogy a SIS-be elég ha egy sorozatszámot betol Nagyotpukki Vejnemöjnen úgy, hogy a gyártó, kaliberjelzés stb nincs megjelölve? Nem kevés egyezés lehet pusztán a sorozatszám alapján több már teljesen legálisan birtokolt fegyverrel így.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Szóval, pörög a CNC-Pitbull projekt. Kéne hozzá markolat. De milyen?

Első kérdés: van (lesz) 10 db ilyen 3"-os acélpitbull, ami kb. 4 év alatt jött össze... még a régi forma, csak a csőköpeny szögletesebb, mert külső rádiuszt cnc-zni a legnagyobb xopás, és ez árban is megmutatkozott volna. Ilyen több nem lesz, de ezek ha már vannak (lesznek), pénzzé lesznek téve. Ezekre MrCollector készít markolatokat. De milyen legyen?

3 ujjas, szögletes:
3inch3ujj1.jpg
3inch3ujj1.jpg (8.72 KiB) Megtekintve 39861 alkalommal
3 ujjas, gömbölyded:
3inch3ujj2.jpg
3inch3ujj2.jpg (8.82 KiB) Megtekintve 39861 alkalommal
3 ujjas gömbölyded másik:
3inch3ujj3eztneee.jpg
3inch3ujj3eztneee.jpg (8.51 KiB) Megtekintve 39861 alkalommal
2 ujjas:
3inch2ujj.jpg
3inch2ujj.jpg (9.05 KiB) Megtekintve 39861 alkalommal
Második kérdés: lesz az új generáció, erre is MrCollector készít formamintát, aztán a sorozatgyártás majd lesz valahol.

3 ujjas szögletes:
2inch3ujj1.jpg
2inch3ujj1.jpg (8.09 KiB) Megtekintve 39861 alkalommal
3 ujjas gömbölyded:
2inch3ujj2.jpg
2inch3ujj2.jpg (8.64 KiB) Megtekintve 39861 alkalommal
3 ujjas gömbölyded másik:
2inch3ujj3eztneee.jpg
2inch3ujj3eztneee.jpg (8.13 KiB) Megtekintve 39861 alkalommal
2 ujjas... na olyan képet nem kaptam. Pedig a csutkacsövűhöz nyilván az illik legjobban. De kép nélkül is lehet rá szavazni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Tom,

mindenképp valamelyik gömbölyded legyen.
Mivel ez egy hordásra tervezett cucc lesz, ezért próbáld ki, hogy melyiknek a legjobb a fogása, ösztönösen, gyorsan rámarkolva.
Te jobban meg tudod mondani élőben, mint mi így kép alapján.

Nekem így képen a "3 újjas, másik" tetszik a legjobban, az hasonlít leginkább az Alfa markolatra, ami nekem kényelmes.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.04.10. 20:37 Szóval, pörög a CNC-Pitbull projekt. Kéne hozzá markolat. De milyen?

Első kérdés: van (lesz) 10 db ilyen 3"-os acélpitbull, ami kb. 4 év alatt jött össze... még a régi forma, csak a csőköpeny szögletesebb, mert külső rádiuszt cnc-zni a legnagyobb xopás, és ez árban is megmutatkozott volna. Ilyen több nem lesz, de ezek ha már vannak (lesznek), pénzzé lesznek téve. Ezekre MrCollector készít markolatokat. De milyen legyen?

3 ujjas, szögletes:

3inch3ujj1.jpg

3 ujjas, gömbölyded:

3inch3ujj2.jpg

3 ujjas gömbölyded másik:

3inch3ujj3eztneee.jpg

2 ujjas:

3inch2ujj.jpg

Második kérdés: lesz az új generáció, erre is MrCollector készít formamintát, aztán a sorozatgyártás majd lesz valahol.

3 ujjas szögletes:

2inch3ujj1.jpg

3 ujjas gömbölyded:

2inch3ujj2.jpg

3 ujjas gömbölyded másik:

2inch3ujj3eztneee.jpg

2 ujjas... na olyan képet nem kaptam. Pedig a csutkacsövűhöz nyilván az illik legjobban. De kép nélkül is lehet rá szavazni.
Az új toktervhez minimál méretű, és stílusú markolatot tennék. A harmadik lenne talán a legközelebbi. Bár azt us hosszúnak érzem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.04.10. 20:37 Szóval, pörög a CNC-Pitbull projekt. Kéne hozzá markolat. De milyen?

Első kérdés: van (lesz) 10 db ilyen 3"-os acélpitbull, ami kb. 4 év alatt jött össze... még a régi forma, csak a csőköpeny szögletesebb, mert külső rádiuszt cnc-zni a legnagyobb xopás, és ez árban is megmutatkozott volna. Ilyen több nem lesz, de ezek ha már vannak (lesznek), pénzzé lesznek téve. Ezekre MrCollector készít markolatokat. De milyen legyen?

3 ujjas, szögletes:

3inch3ujj1.jpg

3 ujjas, gömbölyded:

3inch3ujj2.jpg

3 ujjas gömbölyded másik:

3inch3ujj3eztneee.jpg

2 ujjas:

3inch2ujj.jpg

Második kérdés: lesz az új generáció, erre is MrCollector készít formamintát, aztán a sorozatgyártás majd lesz valahol.

3 ujjas szögletes:

2inch3ujj1.jpg

3 ujjas gömbölyded:

2inch3ujj2.jpg

3 ujjas gömbölyded másik:

2inch3ujj3eztneee.jpg

2 ujjas... na olyan képet nem kaptam. Pedig a csutkacsövűhöz nyilván az illik legjobban. De kép nélkül is lehet rá szavazni.
Mindegyikre a rövid gömbölyded passzolnak, szvsz...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.04.10. 20:37 Szóval, pörög a CNC-Pitbull projekt. Kéne hozzá markolat. De milyen?

Első kérdés: van (lesz) 10 db ilyen 3"-os acélpitbull, ami kb. 4 év alatt jött össze... még a régi forma, csak a csőköpeny szögletesebb, mert külső rádiuszt cnc-zni a legnagyobb xopás, és ez árban is megmutatkozott volna. Ilyen több nem lesz, de ezek ha már vannak (lesznek), pénzzé lesznek téve. Ezekre MrCollector készít markolatokat. De milyen legyen?
Ezt kellene lemásolni:
bantam 61000.jpg
bantam 61000.jpg (29.5 KiB) Megtekintve 39857 alkalommal
Ez eddig szinte mindenkinek megfogható volt, én imádtam.

Ha ragaszkodsz a felsoroltakhoz, akkor minél legömbölyítettebb. És ez az amiről ezen túl nem lehet jobban nyilatkozni képek alapján. Keresni kell különböző kézméretű embereket, a kezükbe adni, aztán amelyiket egyik sem találja szörnyen használhatatlannak, és jórészük jónak találja, azt kell választani.
A határozott ujjmélyedések amúgy elég problémásak tudnak lenni általános felhasználású gripeknél. Ha a te kezedhez pont jó, akkor király, de nem lesz mindenkinek megfelelő. Én például a mai napig nem találtam fullosan jó Alfa markolatot magamnak, mert vékony, hosszú ujjaim vannak. A gumi háromujjas, ami tőled van, elég kényelmes, jól használható, de tulajdonképpen két és fél ujjnyi helyre elfér mindhárom ujjam. A kisujjam pont a kitüremkedésre esik. Fánál ez főleg kényelmetlen lenne.
Na szóval én valami kétujjas formán gondolkodnék alapértelmezésben, aztán lehetne hozzá kínálni plusz pénzért más formákat is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.04.10. 20:37 Szóval, pörög a CNC-Pitbull projekt. Kéne hozzá markolat. De milyen?

Első kérdés: van (lesz) 10 db ilyen 3"-os acélpitbull, ami kb. 4 év alatt jött össze... még a régi forma, csak a csőköpeny szögletesebb, mert külső rádiuszt cnc-zni a legnagyobb xopás, és ez árban is megmutatkozott volna. Ilyen több nem lesz, de ezek ha már vannak (lesznek), pénzzé lesznek téve. Ezekre MrCollector készít markolatokat. De milyen legyen?

3 ujjas, szögletes:

3inch3ujj1.jpg

3 ujjas, gömbölyded:

3inch3ujj2.jpg

3 ujjas gömbölyded másik:

3inch3ujj3eztneee.jpg

2 ujjas:

3inch2ujj.jpg

Második kérdés: lesz az új generáció, erre is MrCollector készít formamintát, aztán a sorozatgyártás majd lesz valahol.

3 ujjas szögletes:

2inch3ujj1.jpg

3 ujjas gömbölyded:

2inch3ujj2.jpg

3 ujjas gömbölyded másik:

2inch3ujj3eztneee.jpg

2 ujjas... na olyan képet nem kaptam. Pedig a csutkacsövűhöz nyilván az illik legjobban. De kép nélkül is lehet rá szavazni.
A kép névadással már megy a tudatalatti szugeráció? "3inch3ujj3eztneee.jpg" :-)
Részemről a gömbölyített hármujjas, de hogy melyik, azt már kép alapján nehéz elmondani, kézbe kell vetetni néhány tesztalannyal.
Az aczélos meg annyira exkluzív, hogy a gazdája úgy pimpelheti egyedi markolattal ahogy akarja, de ez nem az én problémám lesz.
Egyébként le a kalappal, nagyon jó az irány!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.04.10. 21:42 A kép névadással már megy a tudatalatti szugeráció? "3inch3ujj3eztneee.jpg" :-)
Részemről a gömbölyített hármujjas, de hogy melyik, azt már kép alapján nehéz elmondani, kézbe kell vetetni néhány tesztalannyal.
Az aczélos meg annyira exkluzív, hogy a gazdája úgy pimpelheti egyedi markolattal ahogy akarja, de ez nem az én problémám lesz.
Egyébként le a kalappal, nagyon jó az irány!
Pedig nekem háromujjasból még az tetszik leginkább.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.04.10. 21:40 Ezt kellene lemásolni:
bantam 61000.jpg
Ez eddig szinte mindenkinek megfogható volt, én imádtam.

Ha ragaszkodsz a felsoroltakhoz, akkor minél legömbölyítettebb. És ez az amiről ezen túl nem lehet jobban nyilatkozni képek alapján. Keresni kell különböző kézméretű embereket, a kezükbe adni, aztán amelyiket egyik sem találja szörnyen használhatatlannak, és jórészük jónak találja, azt kell választani.
A határozott ujjmélyedések amúgy elég problémásak tudnak lenni általános felhasználású gripeknél. Ha a te kezedhez pont jó, akkor király, de nem lesz mindenkinek megfelelő. Én például a mai napig nem találtam fullosan jó Alfa markolatot magamnak, mert vékony, hosszú ujjaim vannak. A gumi háromujjas, ami tőled van, elég kényelmes, jól használható, de tulajdonképpen két és fél ujjnyi helyre elfér mindhárom ujjam. A kisujjam pont a kitüremkedésre esik. Fánál ez főleg kényelmetlen lenne.
Na szóval én valami kétujjas formán gondolkodnék alapértelmezésben, aztán lehetne hozzá kínálni plusz pénzért más formákat is.
Nem! :-)
Erre ráraktam egy réteg biciklibelsőt, és már el tudtam képzelni, hogy akár kényelmesen megfogható is lehet. Nekem túl kicsi.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.04.10. 21:45 Nem! :-)
Erre ráraktam egy réteg biciklibelsőt, és már el tudtam képzelni, hogy akár kényelmesen megfogható is lehet. Nekem túl kicsi.
A fegyver markolatkerete is nagyobb valamivel, szóval tuti nagyítani kellene rajta valamennyit. De az alapforma szerintem nagyon jó. Nem növeli a fegyver méreteit semmilyen irányban, legömbölyített rajta minden. Nekem még tényleg kényelmes is volt ;) De ezért mondom, hogy tesztelni kell különböző kézméretekkel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.04.10. 21:49 A fegyver markolatkerete is nagyobb valamivel, szóval tuti nagyítani kellene rajta valamennyit. De az alapforma szerintem nagyon jó. Nem növeli a fegyver méreteit semmilyen irányban, legömbölyített rajta minden. Nekem még tényleg kényelmes is volt ;) De ezért mondom, hogy tesztelni kell különböző kézméretekkel.
Erről már korâbban is beszéltünk, és tudom hogy nem egyezik az izlésünk. Részemről amivel célozni kell, azon legyen teljes markolat. Akinek kisebb kell, az reszelni tud a nagyobbòl.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.04.10. 21:44 zora írta: ↑2019.04.10. 21:42
A kép névadással már megy a tudatalatti szugeráció? "3inch3ujj3eztneee.jpg"

Pedig nekem háromujjasból még az tetszik leginkább.
Megy a szuggeráció 8-) az valójában úgy született, hogy Bélabá kért MrCollectortól egy olyat mint az Alfa markolat amit mindenki rak fel a Keserű fegyverekre, csak legyen rajta három ujjbemélyedés.

(erről beszélünk:
3inch3ujj3eztneee.jpg
3inch3ujj3eztneee.jpg (8.51 KiB) Megtekintve 39857 alkalommal
Namost szerintem ez se olyan ronda mint amilyennek MrCollector látja, de szerintem a gömbölyded 3 ujjas az szebb, meg ugyanakkora.
3inch3ujj2.jpg
3inch3ujj2.jpg (8.82 KiB) Megtekintve 39857 alkalommal
De persze a köznép ízlését a fennkölt művészlelkek nem tudják felbecsülni :lol: :lol: :lol: , ezért is van ez a közvéleménykutatás.

Amúgy, de tényleg: miben szebb az első mint a második?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.04.10. 21:59 Megy a szuggeráció 8-) az valójában úgy született, hogy Bélabá kért MrCollectortól egy olyat mint az Alfa markolat amit mindenki rak fel a Keserű fegyverekre, csak legyen rajta három ujjbemélyedés.

(erről beszélünk:
3inch3ujj3eztneee.jpg

Namost szerintem ez se olyan ronda mint amilyennek MrCollector látja, de szerintem a gömbölyded 3 ujjas az szebb, meg ugyanakkora.
3inch3ujj2.jpg

De persze a köznép ízlését a fennkölt művészlelkek nem tudják felbecsülni :lol: :lol: :lol: , ezért is van ez a közvéleménykutatás.

Amúgy, de tényleg: miben szebb az első mint a második?
Pfff, nana, 1.nem vagyunk köznép... 2.Aki fizet az kéri a zenét... 😊
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.04.10. 21:59 Megy a szuggeráció 8-) az valójában úgy született, hogy Bélabá kért MrCollectortól egy olyat mint az Alfa markolat amit mindenki rak fel a Keserű fegyverekre, csak legyen rajta három ujjbemélyedés.

(erről beszélünk:
3inch3ujj3eztneee.jpg

Namost szerintem ez se olyan ronda mint amilyennek MrCollector látja, de szerintem a gömbölyded 3 ujjas az szebb, meg ugyanakkora.
3inch3ujj2.jpg

De persze a köznép ízlését a fennkölt művészlelkek nem tudják felbecsülni :lol: :lol: :lol: , ezért is van ez a közvéleménykutatás.

Amúgy, de tényleg: miben szebb az első mint a második?
Nekem a sötétbarna formája jobban tetszik, de használhatóság szempontjából a világos tűnik kép alapján jobbnak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.04.10. 21:59 Megy a szuggeráció 8-) az valójában úgy született, hogy Bélabá kért MrCollectortól egy olyat mint az Alfa markolat amit mindenki rak fel a Keserű fegyverekre, csak legyen rajta három ujjbemélyedés.

(erről beszélünk:
3inch3ujj3eztneee.jpg

Namost szerintem ez se olyan ronda mint amilyennek MrCollector látja, de szerintem a gömbölyded 3 ujjas az szebb, meg ugyanakkora.
3inch3ujj2.jpg

De persze a köznép ízlését a fennkölt művészlelkek nem tudják felbecsülni :lol: :lol: :lol: , ezért is van ez a közvéleménykutatás.

Amúgy, de tényleg: miben szebb az első mint a második?
Túl határozottak a mélyedések a barnán, az alsó él az főleg túlzás. A világos univerzálisabbnak tűnik, meg lekerekítettebb, ami kényelmesebb viselésnél is.
Szerintem összességében esztétikailag is szebb, mert csak. Élőben lehet mást mondanék, plusz nagyon kicsik a képeid is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2019.04.10. 22:30-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.04.10. 21:57 Erről már korâbban is beszéltünk, és tudom hogy nem egyezik az izlésünk. Részemről amivel célozni kell, azon legyen teljes markolat. Akinek kisebb kell, az reszelni tud a nagyobbòl.
Nem az ízlésünk más, hanem a kezünk. Hosszú ropi vs tömzsi virsli ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.04.10. 22:10 Pfff, nana, 1.nem vagyunk köznép... 2.Aki fizet az kéri a zenét... 😊
Azért ugye láttad a három röhögő szmájlit?

Mellesleg, Bélabá és MrCollector is úgy leszólta az én markolatomat, hogy ha érzékeny lelkű lennék, akkor most éppen a párnám telesírásával lennék elfoglalva :lol: de nem baj. Én majd nyomtattatok egyet az enyémre, mert nekem az a legszebb és a legkényelmesebb.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.04.10. 22:29 ...plusz nagyon kicsik a képeid is.
Ja, az előképeket töltöttem le Bélabá emailjéből... itt vannak nagyobban.

3 inch 3 ujj szögletes
3inch3ujj1.jpg
3inch3ujj1.jpg (27.49 KiB) Megtekintve 39867 alkalommal
3 inch 3 ujj gömbölyded
3inch3ujj2.jpg
3inch3ujj2.jpg (28.61 KiB) Megtekintve 39867 alkalommal
3 inch 3 ujj gömbölyded másik
3inch3ujj3.jpg
3inch3ujj3.jpg (25.95 KiB) Megtekintve 39867 alkalommal
2 inch 3 ujj szögletes
2inch3ujj1.jpg
2inch3ujj1.jpg (22.56 KiB) Megtekintve 39867 alkalommal
2 inch 3 ujj gömbölyded
2inch3ujj2.jpg
2inch3ujj2.jpg (23.38 KiB) Megtekintve 39867 alkalommal
2 inch 3 ujj gömbölyded másik
2inch3ujj3.jpg
2inch3ujj3.jpg (22.23 KiB) Megtekintve 39867 alkalommal
2 inch 2 ujj... arról nincs kép.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2019.04.10. 20:37 De milyen legyen?
A második vagy a harmadik jön be nekem. De előbb kézbevenném :).
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

2inch, gömbölyded, másik.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: raid »

Thomaster írta: 2019.04.10. 22:44 Ja, az előképeket töltöttem le Bélabá emailjéből... itt vannak nagyobban.

3 inch 3 ujj szögletes

3inch3ujj1.jpg

3 inch 3 ujj gömbölyded

3inch3ujj2.jpg

3 inch 3 ujj gömbölyded másik

3inch3ujj3.jpg

2 inch 3 ujj szögletes

2inch3ujj1.jpg

2 inch 3 ujj gömbölyded

2inch3ujj2.jpg

2 inch 3 ujj gömbölyded másik

2inch3ujj3.jpg

2 inch 2 ujj... arról nincs kép.
2 inch gömbölyded
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2019.04.10. 20:37 Szóval, pörög a CNC-Pitbull projekt. Kéne hozzá markolat. De milyen?
2 ujjas markolat, olyasmit amit Fortitu linket be.

Mégsem sikerült az új verzió dobjára normalis dobrekesztő bemarast pimpelned?? :|
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.04.10. 22:32 Azért ugye láttad a három röhögő szmájlit?

Mellesleg, Bélabá és MrCollector is úgy leszólta az én markolatomat, hogy ha érzékeny lelkű lennék, akkor most éppen a párnám telesírásával lennék elfoglalva :lol: de nem baj. Én majd nyomtattatok egyet az enyémre, mert nekem az a legszebb és a legkényelmesebb.
A te 3D-printelt sokszög markolatod valoabn nem tokeletes, de sokkal tobbeknek lesz atlagosan kenyelmes, mint a kepeken lathatoak. Ugyanis, ahogy masok is mondtak: ezen hatarozott, eles ujjbemélyedések-kiemelkedesek okan a juzerek kb. 50-60%-anak teljesen kenyelmetlen lesz.
Ezeket en mindet elvetnem, mint "altalanos" gyartoi markolatokat. Egyenileg, akinek pont ez kenyelmes, az rendeljen a keszitotol.

(A 3"-es, szogletes cso meg a rovid ejektorrudhaz es a kiemelkedo nezoke, meg a nyomi satorvas alapjan ezek a prototipusok sajnos sokszorta rosszabbul neznek ki, mint Thomaster főmérnök úr designja.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.04.10. 22:44 Ja, az előképeket töltöttem le Bélabá emailjéből... itt vannak nagyobban.

3 inch 3 ujj szögletes

3inch3ujj1.jpg

3 inch 3 ujj gömbölyded

3inch3ujj2.jpg

3 inch 3 ujj gömbölyded másik

3inch3ujj3.jpg

2 inch 3 ujj szögletes

2inch3ujj1.jpg

2 inch 3 ujj gömbölyded

2inch3ujj2.jpg

2 inch 3 ujj gömbölyded másik

2inch3ujj3.jpg

2 inch 2 ujj... arról nincs kép.
2 inch 3 ujj.
Hajrá!!!
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

gvass1 írta: 2019.04.11. 06:18 A te 3D-printelt sokszög markolatod valoabn nem tokeletes, de sokkal tobbeknek lesz atlagosan kenyelmes, mint a kepeken lathatoak. Ugyanis, ahogy masok is mondtak: ezen hatarozott, eles ujjbemélyedések-kiemelkedesek okan a juzerek kb. 50-60%-anak teljesen kenyelmetlen lesz.
Ezeket en mindet elvetnem, mint "altalanos" gyartoi markolatokat. Egyenileg, akinek pont ez kenyelmes, az rendeljen a keszitotol.

(A 3"-es, szogletes cso meg a rovid ejektorrudhaz es a kiemelkedo nezoke, meg a nyomi satorvas alapjan ezek a prototipusok sajnos sokszorta rosszabbul neznek ki, mint Thomaster főmérnök úr designja.)
Igen én leszóltam A Főmérnök Úr szögletes markolatát. Mert szerintem szögletes tenyerű ember nincs. Akkor az Alfa-n miért ujjbemélyedéses markolat van? Meg a többi revolveren 90%-ban? Meg aki markolatot csináltat miért ilyet szeretne 99%-ban? :D
Ha sima lenne az lenne a baj, mert azon nincs stabil fogás. Mondjuk azt sokkal egyszerűbb is lenne megcsinálni. Én örülnék neki a legjobban...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Az Alfától nem lehetne rendelni markolatot?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

parazstaposo írta: 2019.04.11. 06:46 Az Alfától nem lehetne rendelni markolatot?
Eddig is azt csináltuk... Az alfa markolatokat faragtuk át a Revenge-re... Egyszerűen az a jó. Az ujjmélyedéses markolatokkal két gondom van. Nincs két egyforma kéz. Ami egyiknek kényelmes, a másiknak nem. Ezzel szemben az Alfa palacsinta markolata jól rejthető, (talán a legjobban az összes közül) jó a fogása, és szerintem a legjobb fegyvernek jól is áll. Éppen most néztem a szekrénybe be, hogy gyakorlatilag minden revolveremen az van. Kivétel a J frame darabokat. A többin mind az van.
IMG_20190411_070102.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.04.11. 07:18-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MrCollector írta: 2019.04.11. 06:43 Igen én leszóltam A Főmérnök Úr szögletes markolatát. Mert szerintem szögletes tenyerű ember nincs. Akkor az Alfa-n miért ujjbemélyedéses markolat van? Meg a többi revolveren 90%-ban? Meg aki markolatot csináltat miért ilyet szeretne 99%-ban? :D
Ha sima lenne az lenne a baj, mert azon nincs stabil fogás. Mondjuk azt sokkal egyszerűbb is lenne megcsinálni. Én örülnék neki a legjobban...

Nem besertodni kene, hanem figyelmesen olvasni, bocs.

Direkt ki is vastagitottam.

"hatarozott, eles ujjbemélyedések-kiemelkedesek okan" nem lesz nagyon sokaknak kenyelmes.

Itt a fo baj a HATAROZOTT, ELES ujjbemelyedesekkel van.

Hasonlitsd ezeket ossze az Alfa eppen, hogy hullamos markolataival:
g020 es a tobbiek kicsi.jpg
g020 es a tobbiek kicsi.jpg (260.63 KiB) Megtekintve 39865 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2019.04.11. 06:46 Az Alfától nem lehetne rendelni markolatot?

Ahhoz maganak a keretresznek is pont olyannak kene lennie, es a tok vastagsaga miatt valoszinuleg nem megoldhato (tokfedelnel pl.)

Amugy az Alfa famarkolatok hihetetlenul dragak (a bananisztani piacnak), a muanyagmarkolatok vannak csak elfogadhato arban.

Igaz, az Alfa nem kevesebb, mint 20-féle fa, gumi és műanyagmarkolatot kínál jelenleg, melyek minden altaluk gyartott tipusra felszerlehetoek:

http://www.strelivo-zbrane.cz/prislusen ... m/strenky/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Itt vannak torzításmentesen:
_MG_0016.jpg
_MG_0015.jpg
_MG_0014.jpg
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

gvass1 írta: 2019.04.11. 06:57 Nem besertodni kene, hanem figyelmesen olvasni, bocs.

Direkt ki is vastagitottam.

"hatarozott, eles ujjbemélyedések-kiemelkedesek okan" nem lesz nagyon sokaknak kenyelmes.

Itt a fo baj a HATAROZOTT, ELES ujjbemelyedesekkel van.

Hasonlitsd ezeket ossze az Alfa eppen, hogy hullamos markolataival:

g020 es a tobbiek kicsi.jpg
Nem sértődtem meg. Számomra az Alfa markolatok vállalhatatlanok, kivétel az utolsó abból is a fa verzió. Olyanok , mint egy seprűnyél. Remélem ezen te sem fogsz megsértődni, hiszen ez is csak egy vélemény. Másnak biztos kényelmes.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Rajzocska...es s atorvassal tovabbra sem tudok mit kezdeni:-)
alupitbull grip mod.jpg
alupitbull grip mod.jpg (93.79 KiB) Megtekintve 39878 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MrCollector írta: 2019.04.11. 07:05 Nem sértődtem meg. Számomra az Alfa markolatok vállalhatatlanok, kivétel az utolsó abból is a fa verzió. Olyanok , mint egy seprűnyél. Remélem ezen te sem fogsz megsértődni, hiszen ez is csak egy vélemény. Másnak biztos kényelmes.
LOL

De tenyleg meg kene mar erteni mit vartyogunk itt feltucatnyian mar tobbedszerre: egy ÁLTALÁNOS markolatnak olyannak kell lennie, ami ATLAGOSAN leheto legtobb embernek lesz kenyelmes. A kemeny, hegyes, hatarozott ujjbemelyedeses markolat EBBEN SZUKSEGSZERUEN kudarcot fog vallani!!!

Az, hogy a TE kezednek pont ezek kenyelmesek: zsirfasza, MAGADNAK csinald olyanra! De ha egy gyarto, aki tomeggyartani akar es minel tobbeknek eladni, az HULYE, ha csak 1 konkret embernek kenyelmes markolatot gyart sorozatban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Mr. Senki írta: 2019.04.11. 06:56 Eddig is azt csináltuk... Az alfa markolatokat faragtuk át a Revenge-re... Egyszerűen az a jó. Az ujjmélyedéses markolatokkal két gondom van. Nincs két egyforma kéz. Ami egyiknek kényelmes, a másiknak nem. Ezzel szemben az Alfa palacsinta markolata jól rejthető, (talán a legjobban az összes közül) jó a fogása, és szerintem a legjobb fegyvernek jól is áll. Éppen most néztem a szekrénybe be, hogy gyakorlatilag minden revolveremen az van. Kivétel a J frame darabokat. A többin mind az van.Ekol lite.jpg
Mert "óccsón" az van. :) Ezek a markolatok 27mm vastagok. A nagyobbik Alfa lényegesen vastagabb, de még a műanyag Keserű is. Több emberrel is megfogattam őket, mindnek kényelmes volt. Pedig különböző méretű kezeik voltak. Persze lehetnek kivételek, akiknek semmi átlagos nem jó.
Válasz küldése