Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: CNC Pitbull igényfelmérés

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2019.07.04. 19:22 Az emberek 90+ százalékának a Hogue a kényelmes, a vékony dizájn meg alig használható, de én legalábbis gyűlöltem a HW-n. Aztán persze valakinek meg a vékonyabb a jobb, mert olyan a keze (valakinek még a Hogue is kicsi teszem hozzá). Na most így az a helyzet, hogy a 90+ százalék cserélgeti, ahelyett, hogy a kis és lapátkezű kisebbség cserélné az amúgy számukra is használható dizájnt, a számukra kényelmesebb kisebb/nagyobbra.
Korrekt. Éreztem én, hogy nem kéne szólnom...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: CNC Pitbull igényfelmérés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2019.07.04. 19:46 Korrekt. Éreztem én, hogy nem kéne szólnom...
Számora az se lenne sci-fi, ha a revkókat markolat nélkül csomagolnák, aztán vásárlásnál azt dobják mellé, amelyikre rábök a vevő.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: CNC Pitbull igényfelmérés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Sparrow írta: 2019.07.04. 18:29 Elnézést, én nem vagyok célközönség, lehet jobb lenne csendben lenni, de pl én jobb szeretem a hw markolatot. 14 éve hordok hw37-et, és a hogue markolat annyira kenyelmetlen vol rajta, hogy az eredetit hordom inkabb.... ha vennék ilyen Keserű fegyvert, én inkább a véknyat venném.
Hányszor gyakoroltál vele rántást és lövést, azon kívül, hogy hordtad?
Ez nem fekaporos, vagy éles, ez az engedélymentes önvédelmi lehetőségek egyik legjobbika lehet!
Mert nagyon sok topiktárssal van jó kapcsolatom több mint tíz éve ezen és a másik fórumon is, de közülük 95%-ban önvédelemre, gyors rántásra, jól és biztonságos megfogásra alkalmatlannak tartották az eredeti HW markolatokat, velem együtt.
Nem véletlen, hogy többen költünk komoly összegeket jó fogású, biztos rántásra alkalmas markolatokra a fegyver árakhoz képest.
HW 88SA Fa markolat kisebb.JPG
HW 88SA tokban_640x480.jpg
HW 88SA tokban_640x480.jpg (56.48 KiB) Megtekintve 38125 alkalommal
De csatolhatnék még tucatnyi hasonló képet topiktársaktól, akik igazán hordják és gyakorolnak is a fegyverrel. Náluk valószínűleg biztosan fog is működni a rántás és lövés, akkor, ha életükben talán egyszer az életük, vagy a biztos megmenekülésük lehetősége fog függeni a dologtól!
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: CNC Pitbull igényfelmérés

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Dönci62 írta: 2019.07.04. 20:13 Hányszor gyakoroltál vele rántást és lövést, azon kívül, hogy hordtad?
Ez nem fekaporos, vagy éles, ez az engedélymentes önvédelmi lehetőségek egyik legjobbika lehet!
Mert nagyon sok topiktárssal van jó kapcsolatom több mint tíz éve ezen és a másik fórumon is, de közülük 95%-ban önvédelemre, gyors rántásra, jól és biztonságos megfogásra alkalmatlannak tartották az eredeti HW markolatokat, velem együtt.
Nem véletlen, hogy többen költünk komoly összegeket jó fogású, biztos rántásra alkalmas markolatokra a fegyver árakhoz képest.
HW 88SA Fa markolat kisebb.JPG
HW 88SA tokban_640x480.jpg
De csatolhatnék még tucatnyi hasonló képet topiktársaktól, akik igazán hordják és gyakorolnak is a fegyverrel. Náluk valószínűleg biztosan fog is működni a rántás és lövés, akkor, ha életükben talán egyszer az életük, vagy a biztos megmenekülésük lehetősége fog függeni a dologtól!
Régebben sokat gyakoroltam. Az első öt évben hetente-kéthetente vittem lőtérre a többi vassal... azóta már szinte havonta se. Azt vettem észre, nekem a tok fontosabb a biztonságos rántáshoz. Egyébként Fobus-ban lakik.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: CNC Pitbull igényfelmérés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2019.07.04. 20:06 Számora az se lenne sci-fi, ha a revkókat markolat nélkül csomagolnák, aztán vásárlásnál azt dobják mellé, amelyikre rábök a vevő.
Az sem lenne egy rossz megoldás, de legalább most az egyszer lenne csereszabatos valamelyik hasonló méretű revolverrel a markolat és máris klasszisokkal sikeresebb lehetne a fegyver.
A magam részéről minimum 2 db-ot szoktam minden új fegyverből vásárolni, ha rákattanok, aztán van néhány nem topiklakó kevésbé fertőzött fegyverbuzzancs, aki egy ideje szentírásnak veszi az ajánlásomat és anyagilag is megteheti, hogy megvegye a jelenlegi kínálatban éppen jónak tűnőt.
Szvsz van még néhány topiktárs így, az általuk bevonzott érdeklődőkkel.
Nem kellene ezt az amúgy nagyon jónak tűnő projektet is a kevésbé kifizetődő, ellaposuló, eddig már számos erre a sorsra jutó közé süllyeszteni, mert le vannak szarva a vélemények, "úgy is az a lényeg, hogy nekem legyen egy aranyozva a gyűjteménybe alapon", hiszen akár még nagy üzleti durranás is lehetne, ha nagyobb lenne rá az érdeklődés azokon kívül, akik szinte "kötelességből" megveszik, akármilyenre seikeredik is!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: CNC Pitbull igényfelmérés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Sparrow írta: 2019.07.04. 20:19 Régebben sokat gyakoroltam. Az első öt évben hetente-kéthetente vittem lőtérre a többi vassal... azóta már szinte havonta se. Azt vettem észre, nekem a tok fontosabb a biztonságos rántáshoz. Egyébként Fobus-ban lakik.
A mai napig naponta szárazgyakorlok (igaz a hordásra szánt fegyverekkel sütés nélkül, de a lestrapált párjaikkal puffertölténnyel elég sűrűn sütéssel is), amikor felveszem a fegyvert a tokjával
Nálam pl. gázpisztolynál sosem játszott a Fobus tok, mert hiába a 184 cm magasságom és a 100 kg fölötti súlyom, mégis annyira eláll a testemtől, hogy zavaróan látszik, szinte bármelyik kényelmes öltözetnél is.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Coop »

Megy a "Like"! :D
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2019.07.04. 19:12 És ebből a terv szerint mekkora gumi lőhető még biztonságosan? 14 vagy 15?
14-es, csak mert a dobba hosszában nem fér el a 15-ös. A dobot (és akkor már a tokot is) hosszabbítani meg nem akartuk, mert a típusbizonyítvány ezekre a főméretekre szól.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2019.07.04. 18:58 Kaptam fotót privátban.
Ígéretes!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.07.04. 20:55 14-es, csak mert a dobba hosszában nem fér el a 15-ös. A dobot (és akkor már a tokot is) hosszabbítani meg nem akartuk, mert a típusbizonyítvány ezekre a főméretekre szól.
Na, akkor ez most alaminium tok és a markolat kivételével, minden acil? A forma monnyuk eléggé odabasz...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.07.04. 21:16 Na, akkor ez most alaminium tok és a markolat kivételével, minden acil? A forma monnyuk eléggé odabasz...
Az elsütöszerkezet maradt a régi, tehát acél. A dob is alu a forgatócsillaggal együtt, de Bélabá mondta hogy a szívének oly kedves (vagy valami ilyesmi) fórumozók részére igény esetén fog gyártatni acél forgatókoszorús alu dobot is. Ami persze drágább, dehát itt az igények nem csak addig tartanak amíg fizetni nem kell értük. Meg hát ez az alu erősebb mint az az acél, de az érzés ugye...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BTW. ahhoz, hogy jo fogasu makrolat legyen rajta, meg csak draga fegyverre sincs szukseg.

Lasd: Bruni NEW 380, ami MKH lehuzassal is boven 30k alatt megall, megis kompakt es baromi sokfele kezhez jo fogasu kombatmarkolatot kapott.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.07.05. 05:53 Az elsütöszerkezet maradt a régi, tehát acél. A dob is alu a forgatócsillaggal együtt, de Bélabá mondta hogy a szívének oly kedves (vagy valami ilyesmi) fórumozók részére igény esetén fog gyártatni acél forgatókoszorús alu dobot is. Ami persze drágább, dehát itt az igények nem csak addig tartanak amíg fizetni nem kell értük. Meg hát ez az alu erősebb mint az az acél, de az érzés ugye...
Izé, nekem az acil dob jobban smakkolna, de a acél forgatókoszorus, talán még vállalható kompromisszum lenne...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.07.05. 08:13 Izé, nekem az acil dob jobban smakkolna, de a acél forgatókoszorus, talán még vállalható kompromisszum lenne...
Meg egyszerűbb is az egy darabból készülő acéldob, csak nehezebb.

Újabb közvéleménykutatás: kell-e acél forgatókoszorús alu dob, vagy aki ilyenen gondolkozott annak jó az acél dob?
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2019.07.05. 08:22 Meg egyszerűbb is az egy darabból készülő acéldob, csak nehezebb.

Újabb közvéleménykutatás: kell-e acél forgatókoszorús alu dob, vagy aki ilyenen gondolkozott annak jó az acél dob?
Én ha lehetne min. acél dobforgatóval kértem volna. Viszont most, h írtad, h az az alu amiből készül a dob, dobforgató, erősebb mint az acél... nemtom.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

parazstaposo írta: 2019.07.05. 08:29 Én ha lehetne min. acél dobforgatóval kértem volna. Viszont most, h írtad, h az az alu amiből készül a dob, dobforgató, erősebb mint az acél... nemtom.
Azért Az alukat elég durva technológiával lehet rendesen úgy hőkezelni, hogy az valóban tudja az acélt megközelítő szilárdságot... Illetve a szakítószilárdság csak egy paramétere a fémnek. Azon kívül még van egy sor másik...

Részemről ha nem acél a dobkoszorú, akkor kukás a történet. Attól még lehet, hogy jó lesz, de én nem fogok benne bízni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.05. 09:37 Azért Az alukat elég durva technológiával lehet rendesen úgy hőkezelni, hogy az valóban tudja az acélt megközelítő szilárdságot... Illetve a szakítószilárdság csak egy paramétere a fémnek. Azon kívül még van egy sor másik...

feluleti kemenyseg peldaul:-)

Szoval az alu nagyon nehezen lesz olyan ezen a teren, mint az acel, de igazabol az aludobos Pitbullok alu dobforgato koszoruja sem szokott kritikus keresztmetszet lenni. Csak eppen sokszoros arert pszichologiailag esne jobban a nepnek. Ja nem nepnek, hanem annak a maximum ketszamjegyu embernek, akinek van penze is ra az igenye melle.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.05. 09:45 feluleti kemenyseg peldaul:-)

Szoval az alu nagyon nehezen lesz olyan ezen a teren, mint az acel, de igazabol az aludobos Pitbullok alu dobforgato koszoruja sem szokott kritikus keresztmetszet lenni. Csak eppen sokszoros arert pszichologiailag esne jobban a nepnek. Ja nem nepnek, hanem annak a maximum ketszamjegyu embernek, akinek van penze is ra az igenye melle.
A dobot felesleges acélból csinálni, csak nehezebb lesz tőle, élettartamot nem növel. A dobforgató koszorú viszont plusz pirospont lenne. Aztán fene tudja, ha az alu is bírja, lehet valóban tökmindegy.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

A dobforgató milyen anyagból készül? Ha nem ugyanabból, akkor valamelyik kevésbé fogja bírni a kopást, és előbb el fog használódni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.07.04. 18:58 Kaptam fotót privátban.
- Szupermini: legyen kézbefogható prototipus, és legyen lemérve a torkolati energia.
Ha nem jó a fogása, és/vagy lényegesen gyengébb/pontatlanabb, akkor jobb a normál méretű.

- Acél dobforgató: ha nem nagy plussz költség, akkor persze jöhet, vagy ha nem, akkor acél dob.

A markolapanel legyen cserélhető valamelyik elterjedt tipuséval (pl. nekem az Alfáé nagyon bejött.)

Én a következő metódust javasolnám:
1.) Legyen mindegyikből egy-egy prototipus, amit Te letesztelsz, és megírod a tapasztalatokat.
2.) Legyen a nagyközönségnek is kézbevehető mintadarab.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.07.05. 10:25 - Szupermini: legyen kézbefogható prototipus, és legyen lemérve a torkolati energia.
Ha nem jó a fogása, és/vagy lényegesen gyengébb/pontatlanabb, akkor jobb a normál méretű.

- Acél dobforgató: ha nem nagy plussz költség, akkor persze jöhet, vagy ha nem, akkor acél dob.

A markolapanel legyen cserélhető valamelyik elterjedt tipuséval (pl. nekem az Alfáé nagyon bejött.)

Én a következő metódust javasolnám:
1.) Legyen mindegyikből egy-egy prototipus, amit Te letesztelsz, és megírod a tapasztalatokat.
2.) Legyen a nagyközönségnek is kézbevehető mintadarab.
A szupermini még csak egy ötlet, egyelőre a normál méretűből készült néhány próbadarab. Ezek nem kerülnek boltba, még nem kell sorbaállni :-)

Az Alfa markolatok közül ami hátulról zárt, az jó rá.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.07.05. 10:32 A szupermini még csak egy ötlet, egyelőre a normál méretűből készült néhány próbadarab. Ezek nem kerülnek boltba, még nem kell sorbaállni :-)

Az Alfa markolatok közül ami hátulról zárt, az jó rá.
Tök jó ötlet a szupermini, csak legyen róla egy részletes beszámoló Tőled a prototipusról. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Kojak írta: 2019.07.05. 10:16 A dobforgató milyen anyagból készül? Ha nem ugyanabból, akkor valamelyik kevésbé fogja bírni a kopást, és előbb el fog használódni.
Írta, hogy minden más acél, tehát akkor a dob rögzítő és a dob tovabbito kar nyilván szépen koptatni fogja az alaminium dobot..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2019.07.05. 10:53 Írta, hogy minden más acél, tehát akkor a dob rögzítő és a dob tovabbito kar nyilván szépen koptatni fogja az alaminium dobot..
A nagy kérdés, hogy mikorra koptatja meg annyira, hogy veszélyeztetné a megbízható működést; 100, 1000, vagy 10 000 lövés után.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.05. 10:53 Írta, hogy minden más acél, tehát akkor a dob rögzítő és a dob tovabbito kar nyilván szépen koptatni fogja az alaminium dobot..
Ha elég mély a dobrögzítő retesz fészke, akkor nem gond... Mire az annyira körbeesztergálja a dobot, hogy rögzítési gondjai legyenek, már régen kiszolgálta a fegyver az elvárt üzemidejét.

A dobforgató viszont sokkal könnyebben tud olyan alakváltozást szenvedni, ami már befolyásolja a működést. Ott már pár tized milliméter kopás is okozhat olyan változásokat, amitől nem lesz megbízható a fegyver. Pl melléüt az ütőszeg, mert nem idejében fordul be a dob, mert a kopás okán nem a kar fordítja be a dobot a helyére, hanem a lendület. Az meg esetleg késhet a leoldáshoz képest. A revolvereknél kulcskérdés, hogy a dob, és az elsütőszerkezet mozgása egymáshoz képest össze legyen reteszelve. Ha ez a "reteszelés" megbomlik, és a tehetetlenségre bízzák a működést, akkor kezdenek előjönni az akadozások, anomáliák... Pl egy fajta tölténnyel, és gumival működik, egy másik konfiggal már egyáltalán nem, és társai... Ilyenkor aztán jön a kotonstoppolás, és használati utasításba bekerül a gyártónáci mondat… Miszerint: "kismiska gyártó csak a pistabá kft gumijával, és a focker gmbh 1968788b+klknbf kódú riasztópatronjaival szavatolja a működést, minden mással a garancia érvényét veszti" … Ami jogilag még lehet korrekt, de ettől még én az ilyen eszközöket megmosolygom, és azzal a lendülettel adom vissza a botosnak. (mást zsongítsanak ezzel a maszlaggal gondolattal...)

Szóval kérem tessenek rendesen megcsinálni azt a revolvert ha akarnak tőle piaci sikert, és ne a kerülőutakat tessék keresgélni, hogy milyen indoklással lehetne még 3Ft-al olcsóbbá tenni a gyártást...

Láthattuk a közelmúltban, hogy egy amúgy jó terméket hogyan lehet kinyírni az olcsósításokkal. (nem hazai gyártó termékéről beszélek.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2019.07.05. 11:08 A nagy kérdés, hogy mikorra koptatja meg annyira, hogy veszélyeztetné a megbízható működést; 100, 1000, vagy 10 000 lövés után.
Ha már homár, legyen nagy... Hajlandó leszek nagyobb készpénz összeg kifizetésére, egy x-ik revolverert, ha acél dobos, vagy acél forgatokoszorus lesz. Egyébként nem! Szerintem az acél dobos jobb lenne. HW37, HW-88-as analógia...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.07.05. 11:19 Ha elég mély a dobrögzítő retesz fészke, akkor nem gond... Mire az annyira körbeesztergálja a dobot, hogy rögzítési gondjai legyenek, már régen kiszolgálta a fegyver az elvárt üzemidejét.

A dobforgató viszont sokkal könnyebben tud olyan alakváltozást szenvedni, ami már befolyásolja a működést. Ott már pár tized milliméter kopás is okozhat olyan változásokat, amitől nem lesz megbízható a fegyver. Pl melléüt az ütőszeg, mert nem idejében fordul be a dob, mert a kopás okán nem a kar fordítja be a dobot a helyére, hanem a lendület. Az meg esetleg késhet a leoldáshoz képest. A revolvereknél kulcskérdés, hogy a dob, és az elsütőszerkezet mozgása egymáshoz képest össze legyen reteszelve. Ha ez a "reteszelés" megbomlik, és a tehetetlenségre bízzák a működést, akkor kezdenek előjönni az akadozások, anomáliák... Pl egy fajta tölténnyel, és gumival működik, egy másik konfiggal már egyáltalán nem, és társai... Ilyenkor aztán jön a kotonstoppolás, és használati utasításba bekerül a gyártónáci mondat… Miszerint: "kismiska gyártó csak a pistabá kft gumijával, és a focker gmbh 1968788b+klknbf kódú riasztópatronjaival szavatolja a működést, minden mással a garancia érvényét veszti" … Ami jogilag még lehet korrekt, de ettől még én az ilyen eszközöket megmosolygom, és azzal a lendülettel adom vissza a botosnak. (mást zsongítsanak ezzel a maszlaggal gondolattal...)

Szóval kérem tessenek rendesen megcsinálni azt a revolvert ha akarnak tőle piaci sikert, és ne a kerülőutakat tessék keresgélni, hogy milyen indoklással lehetne még 3Ft-al olcsóbbá tenni a gyártást...

Láthattuk a közelmúltban, hogy egy amúgy jó terméket hogyan lehet kinyírni az olcsósításokkal. (nem hazai gyártó termékéről beszélek.)
Kumva nagy +1!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.05. 11:21 Ha már homár, legyen nagy... Hajlandó leszek nagyobb készpénz összeg kifizetésére, egy x-ik revolverert, ha acél dobos, vagy acél forgatokoszorus lesz. Egyébként nem! Szerintem az acél dobos jobb lenne. HW37, HW-88-as analógia...
6db acél stiftről beszélünk a dobba fúrva... Ennek nem kéne durva költségnövekedést okozni egy forgácsoló gépekkel felszerelt gyártónál.. Ilyen illesztő stifteket egyébként készen is lehet vásárolni fillérekért...

Az öntött, vagy alu csillag gyártása sem drágább a 6db befúrt stiftnél...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

pitbull-bumm.JPG
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:38 pitbull-bumm.JPG
klassz! És a puszta fémet kell még markolni:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.07.05. 12:39 klassz! És a puszta fémet kell még markolni:-))
És így is működik :-P Igen, az összes eddigi markolat próbadarab nálam van. A régi Keserű markolat nem jó rá. Alfa markolatuk meg nincs :roll:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:42 És így is működik :-P Igen, az összes eddigi markolat próbadarab nálam van. A régi Keserű markolat nem jó rá. Alfa markolatuk meg nincs :roll:
De ugye nem a spiáter dobnyitó karral lesznek szerelve?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.07.05. 12:48 De ugye nem a spiáter dobnyitó karral lesznek szerelve?
Igen, az egy ilyen fegyveren elég ótvar lenne...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.07.05. 12:48 De ugye nem a spiáter dobnyitó karral lesznek szerelve?
Neeem, csak tegnap még nem voltak készen az újak.

Viszont mint látható, csereszabatos a régivel. Lehet majd a régieket optikai tuningolni vele :-)
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Titala »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:38 pitbull-bumm.JPG
Súlyról, sütésről pl. vs Alfa lehet már tudni valamit, vagy még túl korai.
Kösz.
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!
KUZEY 911 9 mm PAK (9+1) gázpisztoly



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/

és

http://www.fegyvervideo.hu/kuzey-911-9- ... zpisztoly/

Kép

A 2019-es IWA kiállításon mutatták be a török gázpisztolygyártás első M1911-klónjait, a Kuzey 911-eket. Habár az Umarex, ME, Kimar, Bruni már sok-sok éve készít M1911-alakú gázpisztolyokat, azonban azok kezelőszerveinek jelentős része csupán imitáció, valós funkció nélkül. Az új Kuzey esetében viszont az éles pisztolyéval azonos módon, élethűen működik a szánakasztó és a markolatbiztosító is, ráadásul a tokbiztosító pedig kétkezes. Megfelelő tokban tehát biztonságosan lehet csőretöltve, felhúzott kakasra rábiztosítva (cocked-and-locked) viselni, mint az eredeti legendás amerikai pisztolyt. A Kuzey 911 9 mm PAK kaliberben 9-es tárkapacitással bír.

A kakasban acélbetét van, acél a hüvelykivető orr, a tűzfal, a csőbetét és a helyretoló rugó vezetőrúd is. A kakast csavarrugó mozgatja, nem gyengül ki. Az igazi M1911-hez hasonló részleges szét/összeszerelés sajnos bonyolultabb, mint az gázpisztolyokon megszokott, de esetünkben ez is csak hozzáad az élethűséghez. A felsorolt versenytársakhoz képest a szán falvastagsága kb. 2-3x akkora a Kuzey-nél, sokkal masszívabb, tartósabb gázfegyver. A rakétázó toldat azonban nem része a csomagnak, az alumíniumból készült, külön megvehető extra. Van viszont hozzá a fegyvercsőbe betekerhető szűkítés, ez gázpatronnal való hordáshoz, vagy gyengébb riasztókhoz javasolt.

Érdekesség még, hogy az igazi egysoros táras M1911-ekre való (kétkezes biztosítókkal kompatibilis) markolathéjak felszerelhetőek a Kuzey gázpisztolyra. A teszt során Victory/Pobjeda 9 mm PAK riasztótölténnyel szépen működött (plusz szűkítés nélkül is), bár a szánakasztó hátraakadásáig néha nem lökte meg eléggé a szánt az elején.

A mattfekete műanyagmarkolatos alapmodell ára jelenleg kb. 40 ezer Ft (MKH-val).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:38 pitbull-bumm.JPG
Jeeeee! :mrgreen:
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:38
Milyen K... jól nézne ki szögletes dobbal.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Titala írta: 2019.07.05. 13:17 Súlyról, sütésről pl. vs Alfa lehet már tudni valamit, vagy még túl korai.
Kösz.
Súly: kb. mint a régi alu Pitbull, hiszen ugyanakkora. Tehát 400 gramm körül-alatt. De délután megyek a Művekbe, lemérjük.

Sütés: még nem lőttem vele. De aki a képen lő vele, az azt mondja, hogy sokkal finomabb mint a régi. Ennyit számítanak a sima és sík belső felületek (öntvény vs. CNC), mert egyébként az elsütőszerkezet elemei ugyanazok.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2019.07.05. 13:33 Milyen K... jól nézne ki szögletes dobbal.
Régen volt népszavazás a formai részletekről, akkor a hagyományos dob nyert. Mondjuk én azt is kicsit dizájnosabbra rajzoltam, ezt is meg fogjuk említeni a gyártónak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.05. 09:45 feluleti kemenyseg peldaul:-)

Szoval az alu nagyon nehezen lesz olyan ezen a teren, mint az acel, de igazabol az aludobos Pitbullok alu dobforgato koszoruja sem szokott kritikus keresztmetszet lenni. Csak eppen sokszoros arert pszichologiailag esne jobban a nepnek. Ja nem nepnek, hanem annak a maximum ketszamjegyu embernek, akinek van penze is ra az igenye melle.
Sztem ez az előrendelés intézményével simán működőképes lehetne. Csomó terméknél tud működni ilyen megoldás. Kell az extra kivitel? Az acél dobforgató koszorú? A méretre faragott famarkolat trópusi fából? Aranyozott felületkezelésű kivitel? Mélyvésedtt vadászjelenet a tokra? Fizesd ki az árát ELŐRE, várd meg amíg elkészül, akár 2-3 hónapig, aztán mehet a vevő érte és átveheti.
NIncs kockázat, nincs feleslegesen kockáztatott pénz és polcon porosodó extra kivitelű fegyver, amit ki kell szórni utána bukóval - hogy a korábban teljes áron megvásárlókat a guta üsse meg.
Akinek pont ilyen kell és nem tud enélkül élni, az várni fog. Aki meg leszarja, annak jó az alapkivitel is.
Nem látok ebben olyan nagy problémát.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CNC Pitbull

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.05. 17:11 Sztem ez az előrendelés intézményével simán működőképes lehetne. Csomó terméknél tud működni ilyen megoldás. Kell az extra kivitel? Az acél dobforgató koszorú? A méretre faragott famarkolat trópusi fából? Aranyozott felületkezelésű kivitel? Mélyvésedtt vadászjelenet a tokra? Fizesd ki az árát ELŐRE, várd meg amíg elkészül, akár 2-3 hónapig, aztán mehet a vevő érte és átveheti.
NIncs kockázat, nincs feleslegesen kockáztatott pénz és polcon porosodó extra kivitelű fegyver, amit ki kell szórni utána bukóval - hogy a korábban teljes áron megvásárlókat a guta üsse meg.
Akinek pont ilyen kell és nem tud enélkül élni, az várni fog. Aki meg leszarja, annak jó az alapkivitel is.
Nem látok ebben olyan nagy problémát.
Ez oda-vissza megy... Egy ismeretlen valamiért nem fogok fizetni előre. Pláne, hogy tudjuk, hogy gyártástechnológiai okok miatt minden Keserű fegyver egyedi. Illetve azt is tudjuk, hogy nincs olyan termék, ami hibátlanul jön ki elsőre.

Aztán lehet, hogy velem van a baj, mert túl sokat szopoldáztam az új termékekkel, és már mindenb belelátok valami olyasmit, amivel egyszer xoptam.

Többek közt a hideg ráz a lágyvasból, spiáterből, aluból öntött, vagy forgácsolt dobforgató koszorúktól, mert azokkal sokat cumiztam...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Nincs gond az előrendeléssel, de előbb legyen egy kézbe vehető, működő prototipus (normál + szupermini.), és legyen meg Thomaster tesztje.
Ezután szivesen fizetnék előre érte.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.07.05. 17:48 Nincs gond az előrendeléssel, de előbb legyen egy kézbe vehető, működő prototipus (normál + szupermini.), és legyen meg Thomaster tesztje.
Ezután szivesen fizetnék előre érte.
Így már én is... Bár a mennyi az még kérdés.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:38 pitbull-bumm.JPG
Most akkor lesz acél dobos változat, avagy nem lesz, vagy mi lesz? Ahogyan figyeltem a többi kollégám véleményét, akkor a többség, acél dobos, vagy acél koszorús putbillre adna ki, a nehezen megszerzett pénzéből...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.07.05. 19:05 Most akkor lesz acél dobos változat, avagy nem lesz, vagy mi lesz? Ahogyan figyeltem a többi kollégám véleményét, akkor a többség, acél dobos, vagy acél koszorús putbillre adna ki, a nehezen megszerzett pénzéből...
Valami lesz... de egyelőre a nullszériát próbálgatjuk. Apróbb finomítások még kellenek.

Ha én lennék a gyártó, akkor acél dobos lenne, mert azt egyszerűbb gyártani, mint külön dob - külön koszorú - összeilleszt, ragaszt, azért is fintorognak egyesek...

Meg persze lesz full rozsdamentes is. A burzsujoknak.

Egyelőre egy kis délutáni csoportkép:

2019070503.jpg
2019070503.jpg (105.01 KiB) Megtekintve 37919 alkalommal
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.07.05. 19:12 Valami lesz... de egyelőre a nullszériát próbálgatjuk. Apróbb finomítások még kellenek.

Ha én lennék a gyártó, akkor acél dobos lenne, mert azt egyszerűbb gyártani, mint külön dob - külön koszorú - összeilleszt, ragaszt, azért is fintorognak egyesek...

Meg persze lesz full rozsdamentes is. A burzsujoknak.

Egyelőre egy kis délutáni csoportkép:


2019070503.jpg
Jaaaaaj, az a söprűnyélből faragott markolathéj borzalmasan néz ki és szvsz a fogása sem lehet valami stabil.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.05. 17:48 Nincs gond az előrendeléssel, de előbb legyen egy kézbe vehető, működő prototipus (normál + szupermini.), és legyen meg Thomaster tesztje.
Ezután szivesen fizetnék előre érte.
Nyilván ha egyedi fegyvert gyártatsz akkor már legalább kipróbálják előtte.
Nem úgy mint az én zsír új Revenge 14M-emet ahol sajnos gyárilag félre üt a kakas, az egyik töltényűrnél egyáltalán nem süti el a a töltényt egy másiknál meg csak másodjára.... megy is szervizbe rövidesen.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2019.07.05. 19:12 Valami lesz... de egyelőre a nullszériát próbálgatjuk. Apróbb finomítások még kellenek.
Mijaza dob mellettük?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

parazstaposo írta: 2019.07.05. 19:37 Mijaza dob mellettük?
Hét lövetű, ugyanannyi pecsétes titok 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.07.05. 19:27 Jaaaaaj, az a söprűnyélből faragott markolathéj borzalmasan néz ki és szvsz a fogása sem lehet valami stabil.
Bélabá meghallgatja a vásárlók kritikáját... és kiadta a főmérnökének a feladatot, tervezzen másik markolatot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.07.05. 19:12 .

Egyelőre egy kis délutáni csoportkép:


2019070503.jpg

Alfa markolattal nez ki jobban + biztosan jobb fogasu. Eppen ezert biztosra veszem, hogy nem lesz rajta semmi hasonlo:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.07.05. 19:12 Valami lesz... de egyelőre a nullszériát próbálgatjuk. Apróbb finomítások még kellenek.

Ha én lennék a gyártó, akkor acél dobos lenne, mert azt egyszerűbb gyártani, mint külön dob - külön koszorú - összeilleszt, ragaszt, azért is fintorognak egyesek...

Meg persze lesz full rozsdamentes is. A burzsujoknak.

Egyelőre egy kis délutáni csoportkép:


2019070503.jpg
Köszönöm a válaszod!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2019.07.05. 19:43 Alfa markolattal nez ki jobban + biztosan jobb fogasu.
Ja, az lenne a legegyszerűbb megoldás.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.05. 19:43 Alfa markolattal nez ki jobban + biztosan jobb fogasu. Eppen ezert biztosra veszem, hogy nem lesz rajta semmi hasonlo:-)
Alfa konkurensnek gyártott eszközre Alfa markolat? :-D

Egyébként nekem is azzal jön be a legjobban! Az a plecsni markolat a legjobb k frame markolat.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.05. 20:18 Alfa konkurensnek gyártott eszközre Alfa markolat? :-D

Egyébként nekem is azzal jön be a legjobban! Az a plecsni markolat a legjobb k frame markolat.
Nem is az Alfa lenne az érdekes szvsz, hanem a méretben kb hasonló tokméretű S&W revolverek. Tán a K? Na ahhoz tricsillió féle fa- gumi- műanyag és mindenféle markolat rendelhető lesz mindig, ha azzal csereszabatos lenne a markolat az menőség lenne.

Persze úgysem lesz, mert 1. az átlag vásárló igényeinek tökéletes ami rajta van' 2. az Alfa eleve kapja be 3. a fegyverfórumosok meg méginkább rohaggyanakmeg. :evil:

Béla bát ismerve hasznosabb taktika lenne szidni azt, ami tetszik, "jajj de ótvar már ez az Alfa markolat rajta" mert akkir csakazértis azzal lenne gyártva, kibaszás-képpen. :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.07.06. 09:27-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.05. 20:18 Alfa konkurensnek gyártott eszközre Alfa markolat? :-D
Ne vicceljunk mar, ez a szuperpitbull egy sokkal dragabb luxuscikk lesz, nehany peldanyban, joreszt kezzel osszerakva/illesztve (kettohetmulvakorlatlanmennyisegben), nehany igenyes, gazdag gyujtonek/fegyverbuzinak.

Az Alfa G0X0 sorozathoz kepessegeiben, designban stb. hasonlo a Zoraki R1 GG, AZ valoban konkurense, fokent mert picit meg olcsobb, de kisebb gumival mukodik es kemenyebb a sutese. Ellenben aceldobos, mig az Alfa az nem.

Es persze az R1 GG-re is ra lehet varaszolni az Alfa gripeket:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Ha én lennék a gyártó, akkor acél dobos lenne, mert azt egyszerűbb gyártani, mint külön dob - külön koszorú - összeilleszt, ragaszt, azért is fintorognak egyesek..."

Nem lehetne az alu változatba (ami úgyis ezüstszínű marad) belerakni egy rozsdamentes dobot?
Akkor csak egyféle dobot kellene gyártani, és két modell lenne:

- alu változat rozsdamentes dobbal (mindennapi hordásra)
- rozsdamentes acél változat (gyűjteménybe)

"Alfa konkurensnek gyártott eszközre Alfa markolat? :-D"

Azért mert Hitler nadrágot hordott, még nem kell szoknyában járnunk.. :-)

A tork. energiáról van hír?
A tervezett ár marad? (Tervezett bolti árak: alu 60 ezer, szénacél 80 ezer, rozsdamentes 100 ezer.")

Még egy kérdés. Ha már ilyen spéci cucc lett, akkor mehetne bele valami dizájnosabb csavar, nem a régi slot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.07.06. 09:18 Nem is az Alfa lenne az érdekes szvsz, hanem a méretben kb hasonló tokméretű S&W revolverek. Tán a K? Na ahhoz tricsillió féle fa- gumi- műanyag és mindenféle markolat rendelhető lesz mindig, ha azzal csereszabatos lenne a markolat az menőség lenne.

Persze úgysem lesz, mert 1. az átlag vásárló igényeinek tökéletes ami rajta van' 2. az Alfa eleve kapja be 3. a fegyverfórumosok meg méginkább rohaggyanakmeg. :evil:

Béla bát ismerve hasznosabb taktika lenne szidni azt, ami tetszik, "jajj de ótvar már ez az Alfa markolat rajta" mert akkir csakazértis azzal lenne gyártva, kibaszás-képpen. :lol:
+1_ámen Atyám!
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Titala »

TotoHU írta: 2019.07.06. 09:18
Béla bát ismerve hasznosabb taktika lenne szidni azt, ami tetszik, "jajj de ótvar már ez az Alfa markolat rajta" mert akkir csakazértis azzal lenne gyártva, kibaszás-képpen. :lol:
Béla bá saját maga ellensége lenne?
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Mélyen tisztelt GENERALFELDMARSCHALL!

Egész Európát kivesézve nem lenne rossz egy összefoglaló cikk a gázpisztoly tartásról, viselésről. Mellé még a kés, gázspray, folyadéksugárvetőket kellene bele írni. Esetleg több cikkben folytatásokban leközölni. Cikkenként 2-3 országra lebontva. Szerintem egyre több embert érdekel ez. Lehet túl idealisztikus az elképzelésem, de úgy gondolom ki mástól, mint a Kalibertől várhatunk szakmai segítséget. Lehet hülyét csinálok magamból (mert ki a f.sz vok én ahhoz, hogy ilyet kérjek) ezzel most magamból, de majd csak bilibe ér a kezem.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.07.06. 14:24 Mélyen tisztelt GENERALFELDMARSCHALL!

Egész Európát kivesézve nem lenne rossz egy összefoglaló cikk a gázpisztoly tartásról, viselésről. Mellé még a kés, gázspray, folyadéksugárvetőket kellene bele írni. Esetleg több cikkben folytatásokban leközölni. Cikkenként 2-3 országra lebontva. Szerintem egyre több embert érdekel ez. Lehet túl idealisztikus az elképzelésem, de úgy gondolom ki mástól, mint a Kalibertől várhatunk szakmai segítséget. Lehet hülyét csinálok magamból (mert ki a f.sz vok én ahhoz, hogy ilyet kérjek) ezzel most magamból, de majd csak bilibe ér a kezem.
ovbmg.

ezerszer volt tema.
ahol tudni lehet az a regikeken is soxor be lett irva.
ahol meg nem lehet tudni, ott jogi nyelvtudas hijan keptelenseg.
es felelotlenseg.


lasd pl. Ki tud itt észtül vagy finnül, esetleg portugálul, hogy fellelje és megértse a jogi szabályozást?

és ha időközben megváltozik? És hs félrefordítódik? És ha valaki ezért kerül sittre?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.07.06. 14:35 ovbmg.

ezerszer volt tema.
ahol tudni lehet az a regikeken is soxor be lett irva.
ahol meg nem lehet tudni, ott jogi nyelvtudas hijan keptelenseg.
es felelotlenseg.


lasd pl. Ki tud itt észtül vagy finnül, esetleg portugálul, hogy fellelje és megértse a jogi szabályozást?

és ha időközben megváltozik? És hs félrefordítódik? És ha valaki ezért kerül sittre?
Jogos amit írsz. Sajnos a "régi kék" anyaga elveszett. Akkor legalább amit biztosan tudunk a közelben össze kéne foglalni.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.07.06. 14:45 Jogos amit írsz. Sajnos a "régi kék" anyaga elveszett. Akkor legalább amit biztosan tudunk a közelben össze kéne foglalni.

Ami a legtutibb az a Guardian Angel, azt szinte mindenhol lehet legalisan viselni. Europa teruletenek kb. 80%an OK.
Vagy nem is tudjak micsoda:-)

De pl. Briteknel tilos az is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.07.06. 14:54 Ami a legtutibb az a Guardian Angel, azt szinte mindenhol lehet legalisan viselni. Europa teruletenek kb. 80%an OK.
Vagy nem is tudjak micsoda:-)

De pl. Briteknel tilos az is.

Azt tudtam, hogy a UK-ba tilos.
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.07.06. 15:02 Azt tudtam, hogy a UK-ba tilos.
UK az karanténzóna... Őrültség oda menni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Mr. Senki írta: 2019.07.06. 15:04 UK az karanténzóna... Őrültség oda menni.
Valóban az. Tizenpár éve dolgoztam pár hónapot ott és már akkor se volt jó a közbiztonság. Tavaly ismét készültem kimenni, aztán a család visszahúzott. Bántam is kicsit, de aztán túllendültem rajta, közben a vártnál is jobban bejönnek a számításaim a magam szintjén. Így örülök, hogy itthon maradtam. Ugyan nincs se paprika spray viselési lehetőség, se szerelt gumis, se éles önvédelmi... de még a tömködős gumis, folyadéksugár vetők, gp, deok-ból össze lehet rakni jó kombinációkat EDC-re, lakásba stb.
Piréz poéta.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2019.07.06. 09:18 Nem is az Alfa lenne az érdekes szvsz, hanem a méretben kb hasonló tokméretű S&W revolverek. Tán a K? Na ahhoz tricsillió féle fa- gumi- műanyag és mindenféle markolat rendelhető lesz mindig, ha azzal csereszabatos lenne a markolat az menőség lenne.
A tervezési időszakban még itt is megírtam, hogy a markolat(keret) nem tud S&W kompatibilis lenni. Már a tok vastagsága se stimmel. Plusz a legtöbb S&W markolat csavarja pont a Pitbull kakasrugóján haladna keresztül.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.07.06. 09:23 Nem lehetne az alu változatba (ami úgyis ezüstszínű marad) belerakni egy rozsdamentes dobot?
Akkor csak egyféle dobot kellene gyártani, és két modell lenne:

- alu változat rozsdamentes dobbal (mindennapi hordásra)
- rozsdamentes acél változat (gyűjteménybe)
Az alu se mind marad ezüstszínű, lesz feketére eloxált is. Amúgy, szerintem ennél a presztízsterméknél biztos lehetséges lesz összelegózni a kívánt dob-tok kombinációt.
WildBear23 írta: 2019.07.06. 09:23 A tork. energiáról van hír?
A tervezett ár marad? (Tervezett bolti árak: alu 60 ezer, szénacél 80 ezer, rozsdamentes 100 ezer.")
A tork. energiáról nincs mérés, de mivel a dob és a cső méretei tized milliméterre egyeznek a régivel, miért lenne más? Zsúlbuziknak majd kell csinálni tartóstesztet 14-es gumival. Az lenne az adu ász: 6x100+ Joule, puha gumikkal, zsebméretben, 333 gramm töltött tömeggel.

Tervezett ár: még mindig ennyi van tervezve. De biztos majd az lesz, amikor ki van rakva a polcra.
WildBear23 írta: 2019.07.06. 09:23 Még egy kérdés. Ha már ilyen spéci cucc lett, akkor mehetne bele valami dizájnosabb csavar, nem a régi slot.
Már régen imbuszcsavarok tartják a tokfedelet. Jobb oldalt a dobkidöntő kart tartó csavar az marad hornyos, mert az nem kereskedelmi áru, hanem egyedileg gyártott csapos végű csavar.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2019.07.06. 15:47-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ja igen, valaki kérdezte az új Pitbull súlyát. Lemértük, Alfa markolattal, ellőtt hüvelyekkel, gumik nélkül 321 gramm.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: pine »

Thomaster írta: 2019.07.06. 15:42 Ja igen, valaki kérdezte az új Pitbull súlyát. Lemértük, Alfa markolattal, ellőtt hüvelyekkel, gumik nélkül 321 gramm.
Sziasztok! Hol tudok megnézni róla képeket? Érdekelne.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

pine írta: 2019.07.06. 16:01 Sziasztok! Hol tudok megnézni róla képeket? Érdekelne.
Hát itt, ha visszatekersz 1 napot.

De nehogy azt is megkérdezd hogy mikor lesz kapható, mert azt még senki se tudja. A nullszérián kiderült néhány finomítani való részlet, úgyhogy lesz még egy nullszéria, de augusztusban a Művek is leáll 2 hétre... úgyhogy biztos csak azután, de hogy mennyivel?
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

Thomaster írta: 2019.07.06. 15:42 Ja igen, valaki kérdezte az új Pitbull súlyát. Lemértük, Alfa markolattal, ellőtt hüvelyekkel, gumik nélkül 321 gramm.
Köszönöm szépen! Elég jól hangzik. Apropó hangzás, mi lesz a neve? Pitbull plus, Pitbul CNC ... Lehet erről is érdemes lenne ötletelni egy kicsit (ahhoz legalább hozzá tudok szólni :)).
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Titala írta: 2019.07.06. 16:38 Köszönöm szépen! Elég jól hangzik. Apropó hangzás, mi lesz a neve? Pitbull plus, Pitbul CNC ... Lehet erről is érdemes lenne ötletelni egy kicsit (ahhoz legalább hozzá tudok szólni :)).
Nem mindegy mit ötletelsz?!
Majd "Bélabá" úgy is eldönti! :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.07.06. 16:41 Nem mindegy mit ötletelsz?!
Majd "Bélabá" úgy is eldönti! :D
Pitbull jaszkari... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: pine »

Thomaster írta: 2019.07.06. 16:09 Hát itt, ha visszatekersz 1 napot.

De nehogy azt is megkérdezd hogy mikor lesz kapható, mert azt még senki se tudja. A nullszérián kiderült néhány finomítani való részlet, úgyhogy lesz még egy nullszéria, de augusztusban a Művek is leáll 2 hétre... úgyhogy biztos csak azután, de hogy mennyivel?
a "már durrog" című műsor. Nagyon jól néz ki. Ha lesz videó, az is nagyon érdekelne. Kicsit bemutatva ezt a szép portékát.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

Dönci62 írta: 2019.07.06. 16:41 Nem mindegy mit ötletelsz?!
Majd "Bélabá" úgy is eldönti! :D
Természetesen Ő dönti el, ahogy a markolatot is.
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

Mr. Senki írta: 2019.07.06. 16:42 Pitbull jaszkari... 😃
Gyengébbek kedvéért: https://szleng.blog.hu/2008/12/22/jaszkari
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.07.06. 16:42 Pitbull jaszkari... 😃
Ja, "Aranyozva egy nekem!"
Röhögő ember.gif
Röhögő ember.gif (9.06 KiB) Megtekintve 37648 alkalommal
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Titala írta: 2019.07.06. 16:53 Gyengébbek kedvéért: https://szleng.blog.hu/2008/12/22/jaszkari
Zene már van hozzá... https://youtu.be/SmePMH_dvto
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.07.06. 15:40 A tork. energiáról nincs mérés, de mivel a dob és a cső méretei tized milliméterre egyeznek a régivel, miért lenne más?
Peldaul a feluletek simasaga/erdessege, csofar-dob hezag merete es hasonlok.

Azert nem artana megiscsak loni egy 5 meteres szorast meg par torkolati sebesseget, mert lattunk mar megmagyarazhatatlan meglepeteseket gumisgaz/muzealis mezonyben is.

2 azonosnak latszo fegyver egymashoz kepest +/- 10-20% energiaval pl.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Az akasztó kialakítása milyen lett?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2019.07.06. 17:36 Az akasztó kialakítása milyen lett?
A csőbetét is ugyanaz mint régen, 2 db 4 mm magas púp.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.07.06. 17:17 Peldaul a feluletek simasaga/erdessege, csofar-dob hezag merete es hasonlok.

Azert nem artana megiscsak loni egy 5 meteres szorast meg par torkolati sebesseget, mert lattunk mar megmagyarazhatatlan meglepeteseket gumisgaz/muzealis mezonyben is.

2 azonosnak latszo fegyver egymashoz kepest +/- 10-20% energiaval pl.
Előbb-utóbb biztos átviszi Bélabá a szomszédba...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:38 pitbull-bumm.JPG
Nem lehet azzal vádolni, hogy a Művek elfogult rajongója vagyok, de:
A gyártó igyekszik reagàlni az aktuális jogi lehetőségekre.
Ma is van 5 kurrens gázgumis terméke, mely folyamatosan eladható.
Jelenleg is azon van, hogy minőségi ugrást lépjen.
Részemről respect. Csináljanak korrekt min. 500 lövéses tesztet, legyen megfelelő a szórás, az erő és elfogadható az ár. És öröm, boldogság.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.07.06. 19:00 Nem lehet azzal vádolni, hogy a Művek elfogult rajongója vagyok, de:
A gyártó igyekszik reagàlni az aktuális jogi lehetőségekre.
Ma is van 5 kurrens gázgumis terméke, mely folyamatosan eladható.
Jelenleg is azon van, hogy minőségi ugrást lépjen.
Részemről respect. Csináljanak korrekt min. 500 lövéses tesztet, legyen megfelelő a szórás, az erő és elfogadható az ár. És öröm, boldogság.

+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.07.06. 19:00 Nem lehet azzal vádolni, hogy a Művek elfogult rajongója vagyok, de:
A gyártó igyekszik reagàlni az aktuális jogi lehetőségekre.
Ma is van 5 kurrens gázgumis terméke, mely folyamatosan eladható.
Jelenleg is azon van, hogy minőségi ugrást lépjen.
Részemről respect. Csináljanak korrekt min. 500 lövéses tesztet, legyen megfelelő a szórás, az erő és elfogadható az ár. És öröm, boldogság.
OK!.jpg
OK!.jpg (11.58 KiB) Megtekintve 37596 alkalommal
Azért szvsz nem ártana figyelembe vennie, hogy a markolatra, dob/dobforgató anyagára néhányan milyen észrevételeket, javaslatokat tesznek (mert úgy néz ki, hogy a tok formája (némi ellenérzésekkel a markolatvázé is), a fegyver tulajdonságai eddig telitalálat.
A gyártóval kapcsolatban a múltra visszaemlékezve, úgy rémlik sok jó ötlet, konstrukció be lett már mutatva, ám néhány szintén itteni tapasztaltabb felhasználó észrevétele, tanácsa, javaslata ellenére mégis másként jelent meg a piacon.
Aztán jött a nem elég gyorsan és nagy számban fogyó eszközök kiárusítása, meg rinyálás, hogy ezt sem érdemes gyártani, mert nincs rá megfelelő kereslet.
És szvsz többször is csak apróságokon múlott, hogy mindez ne így történjen, csak hát.............
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.07.06. 19:00 Nem lehet azzal vádolni, hogy a Művek elfogult rajongója vagyok, de:
A gyártó igyekszik reagàlni az aktuális jogi lehetőségekre.
Ma is van 5 kurrens gázgumis terméke, mely folyamatosan eladható.
Jelenleg is azon van, hogy minőségi ugrást lépjen.
Részemről respect. Csináljanak korrekt min. 500 lövéses tesztet, legyen megfelelő a szórás, az erő és elfogadható az ár. És öröm, boldogság.
Ebben is van valami...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kmate87
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.02.02. 13:38

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Kmate87 »

Thomaster írta: 2019.07.05. 19:12 Valami lesz... de egyelőre a nullszériát próbálgatjuk. Apróbb finomítások még kellenek.

Ha én lennék a gyártó, akkor acél dobos lenne, mert azt egyszerűbb gyártani, mint külön dob - külön koszorú - összeilleszt, ragaszt, azért is fintorognak egyesek...

Meg persze lesz full rozsdamentes is. A burzsujoknak.

Egyelőre egy kis délutáni csoportkép:


2019070503.jpg
Onesta dob? 15-os gumival?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: zora »

Kmate87 írta: 2019.07.06. 22:24 Onesta dob? 15-os gumival?
Nem hiszem, egyrészt nagyobbnak tűnik, másrészt teljesen más elsütő szerkezet működtethet egy ilyet, a dobforgatás-arretálás szempontjából lehet stabilabb is az eredmény ekkora átmérőnél.
Lásd még: Mauser M1878 Zig-Zag Revolver.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2019.07.06. 22:41-kor.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: raid »

Kmate87 írta: 2019.07.06. 22:24 Onesta dob? 15-os gumival?
Kép
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.07.06. 14:45 Jogos amit írsz. Sajnos a "régi kék" anyaga elveszett. Akkor legalább amit biztosan tudunk a közelben össze kéne foglalni.

Ami biztos (de nem jogi relevanciaval irom):

- Ausztria, Szlovakia, Csehorszag: minden gaz-riaszto fegyver es gazspray (folyadéksugar-kilovo) szabadon tarthato es viselheto is (rejtve)
- Németország: csak PTB-körben jelzéssel ellátott gáz-riaszto tarthato szabadon, de csak kis fegyverviselésivel (KWS) viselheto, amit csak helyi lakos kaphat. Ellenben BKA jelzessel ellatott CS, CN es Tierabwehrgerat jelzessel ellatott Pepperspray-bol barmekkora viselheto, GA es JPX-ketlovetu folyadeksugarkilovok szabadon viselhetoek.
- Olaszorszag: csak pepper hatoanyagu spray es folyadeksugarkilovo viselheto szabadon
- Románia: barmekkora pepperspray es folyadeksugar-kilovo viselheto
- Lengyelorszag: barmekkora CS és pepperspray es folyadeksugar-kilovo viselheto, gumilovedekes csak 17 J-ig, gaz-riaszto csak 6 mm fb pl. vagy .22 Lang Knall kaliberu
- Szerbia, Horvatorszag, Szlovenia: pepperspray és Guardian Angel biztosan viselheto szabadon
- Svajc: csak pepper hatoanyagu spray viselheto, Guardian Angel szabadon viselheto, JPX szabadon tarthato, de nem viselheto
- Ukrajna: pepperspray szabadon viselhető
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.07.07. 10:32 Ami biztos (de nem jogi relevanciaval irom):

- Ausztria, Szlovakia, Csehorszag: minden gaz-riaszto fegyver es gazspray (folyadéksugar-kilovo) szabadon tarthato es viselheto is (rejtve)
- Németország: csak PTB-körben jelzéssel ellátott gáz-riaszto tarthato szabadon, de csak kis fegyverviselésivel (KWS) viselheto, amit csak helyi lakos kaphat. Ellenben BKA jelzessel ellatott CS, CN es Tierabwehrgerat jelzessel ellatott Pepperspray-bol barmekkora viselheto, GA es JPX-ketlovetu folyadeksugarkilovok szabadon viselhetoek.
- Olaszorszag: csak pepper hatoanyagu spray es folyadeksugarkilovo viselheto szabadon
- Románia: barmekkora pepperspray es folyadeksugar-kilovo viselheto
- Lengyelorszag: barmekkora CS és pepperspray es folyadeksugar-kilovo viselheto, gumilovedekes csak 17 J-ig, gaz-riaszto csak 6 mm fb pl. vagy .22 Lang Knall kaliberu
- Szerbia, Horvatorszag, Szlovenia: pepperspray és Guardian Angel biztosan viselheto szabadon
- Svajc: csak pepper hatoanyagu spray viselheto, Guardian Angel szabadon viselheto, JPX szabadon tarthato, de nem viselheto
- Ukrajna: pepperspray szabadon viselhető
Remek összefoglaló. Köszönöm.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

CIKKÉNT, KICSIT KIBŐVÍTVE IS ITT A MIT HOVA VIGYEK ÖNVÉDELEMRE TÉMA KIFEJTVE:

Milyen önvédelmi eszközöket vihetünk KÜLFÖLDRE?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/milyen ... kulfoldre/


Kép

Rendszeresen felmerülő kérdés – különösen nyáron – hogy külföldi utazáskor, nyaraláskor milyen önvédelmi eszközt vihetünk magunkkal?

Éppen ezért állítottunk össze egy kis listát gyakoribb utazási célokról/környező országokról, elsősorban azon szempontból, hogy az itthon legálisan, kereskedelemben beszerezhető önvédelmi eszközök tekintetében adjunk útmutatást.


A kést NEM tekintjük önvédelmi eszköznek, lőfegyvert sehova nem vihetünk ki önvédelmi céllal legálisan, illetve vannak olyan önvédelmi eszközök, melyek több európai országban legálisak (pl. elektrosokkoló), de itthon nem beszerezhetőek. Ezekkel írásunk szándékosan nem foglalkozik. Továbbá felsorolásunk nem teljes, hiszen lehet, hogy X országban a felsoroltakon kívül más eszközök is legálisak, de nekünk arról nincs érdemi, ellenőrizhető információnk, pláne nem jogszabályi hivatkozással.

FELHÍVJUK A FIGYELMET, HOGY A LENTI LISTA A JELEN (2019/Július) PILLANATBAN ELÉRHETŐ INFORMÁCIÓKAT TARTALMAZZA. A jogi környezet időnként változik! A lent leírtak NEM MINŐSÜLNEK jogi tanácsnak, vagy állásfoglalásnak, semmiféle felelősséget nem vállalunk a bennük leírtakért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.07.08. 13:16 CIKKÉNT, KICSIT KIBŐVÍTVE IS ITT A MIT HOVA VIGYEK ÖNVÉDELEMRE TÉMA KIFEJTVE:

Milyen önvédelmi eszközöket vihetünk KÜLFÖLDRE?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/milyen ... kulfoldre/


Kép

Rendszeresen felmerülő kérdés – különösen nyáron – hogy külföldi utazáskor, nyaraláskor milyen önvédelmi eszközt vihetünk magunkkal?

Éppen ezért állítottunk össze egy kis listát gyakoribb utazási célokról/környező országokról, elsősorban azon szempontból, hogy az itthon legálisan, kereskedelemben beszerezhető önvédelmi eszközök tekintetében adjunk útmutatást.


A kést NEM tekintjük önvédelmi eszköznek, lőfegyvert sehova nem vihetünk ki önvédelmi céllal legálisan, illetve vannak olyan önvédelmi eszközök, melyek több európai országban legálisak (pl. elektrosokkoló), de itthon nem beszerezhetőek. Ezekkel írásunk szándékosan nem foglalkozik. Továbbá felsorolásunk nem teljes, hiszen lehet, hogy X országban a felsoroltakon kívül más eszközök is legálisak, de nekünk arról nincs érdemi, ellenőrizhető információnk, pláne nem jogszabályi hivatkozással.

FELHÍVJUK A FIGYELMET, HOGY A LENTI LISTA A JELEN (2019/Július) PILLANATBAN ELÉRHETŐ INFORMÁCIÓKAT TARTALMAZZA. A jogi környezet időnként változik! A lent leírtak NEM MINŐSÜLNEK jogi tanácsnak, vagy állásfoglalásnak, semmiféle felelősséget nem vállalunk a bennük leírtakért.

Nagyon szépen köszönöm minden legálisan önvédekezni kívánó ember nevében! Pacsi
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.08. 13:16 CIKKÉNT, KICSIT KIBŐVÍTVE IS ITT A MIT HOVA VIGYEK ÖNVÉDELEMRE TÉMA KIFEJTVE:

Milyen önvédelmi eszközöket vihetünk KÜLFÖLDRE?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/milyen ... kulfoldre/


Kép

Rendszeresen felmerülő kérdés – különösen nyáron – hogy külföldi utazáskor, nyaraláskor milyen önvédelmi eszközt vihetünk magunkkal?

Éppen ezért állítottunk össze egy kis listát gyakoribb utazási célokról/környező országokról, elsősorban azon szempontból, hogy az itthon legálisan, kereskedelemben beszerezhető önvédelmi eszközök tekintetében adjunk útmutatást.


A kést NEM tekintjük önvédelmi eszköznek, lőfegyvert sehova nem vihetünk ki önvédelmi céllal legálisan, illetve vannak olyan önvédelmi eszközök, melyek több európai országban legálisak (pl. elektrosokkoló), de itthon nem beszerezhetőek. Ezekkel írásunk szándékosan nem foglalkozik. Továbbá felsorolásunk nem teljes, hiszen lehet, hogy X országban a felsoroltakon kívül más eszközök is legálisak, de nekünk arról nincs érdemi, ellenőrizhető információnk, pláne nem jogszabályi hivatkozással.

FELHÍVJUK A FIGYELMET, HOGY A LENTI LISTA A JELEN (2019/Július) PILLANATBAN ELÉRHETŐ INFORMÁCIÓKAT TARTALMAZZA. A jogi környezet időnként változik! A lent leírtak NEM MINŐSÜLNEK jogi tanácsnak, vagy állásfoglalásnak, semmiféle felelősséget nem vállalunk a bennük leírtakért.
Hiánypótló írás, erősen szükség volt egy ilyen összefoglalóra! Már csak bővíteni kell.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.07.05. 12:38 pitbull-bumm.JPG
A kibicnek semmi se drága jeligére felvetném az alábbi kérdést:
Vajon mennyire megoldhatatlan feladat az, hogy a már világra jötte előtt legendássá váló cnc pitbull nèmi átrajzolással akasztós csövet, és a gumiképesekkel nem csereszabatos dobot kapjon, 9mm PAK kaliberben?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2019.07.09. 21:48 A kibicnek semmi se drága jeligére felvetném az alábbi kérdést:
Vajon mennyire megoldhatatlan feladat az, hogy a már világra jötte előtt legendássá váló cnc pitbull nèmi átrajzolással akasztós csövet, és a gumiképesekkel nem csereszabatos dobot kapjon, 9mm PAK kaliberben?
Műszakilag természetesen semmi akadálya. Hogy gyártva lesz-e, az már a Vezérigázgató Úron múlik.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2019.07.09. 21:48 A kibicnek semmi se drága jeligére felvetném az alábbi kérdést:
Vajon mennyire megoldhatatlan feladat az, hogy a már világra jötte előtt legendássá váló cnc pitbull nèmi átrajzolással akasztós csövet, és a gumiképesekkel nem csereszabatos dobot kapjon, 9mm PAK kaliberben?
...ééés ráadásul lehetne 7 lövetű. Mondjuk ahhoz a tokból is másik kéne (0,75 mm-rel feljebb tolt ütőszegfurat). Ami szintén nem gond műszakilag... Viszont az csak PAK-os lenne, a peremes töltények peremei nem férnének el egymás mellett. Meg acél dobot javasolnék, mert két töltényűr között csak 0,7 mm lenne a falvastagság.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.07.10. 08:44 ...ééés ráadásul lehetne 7 lövetű. Mondjuk ahhoz a tokból is másik kéne (0,75 mm-rel feljebb tolt ütőszegfurat). Ami szintén nem gond műszakilag... Viszont az csak PAK-os lenne, a peremes töltények peremei nem férnének el egymás mellett. Meg acél dobot javasolnék, mert két töltényűr között csak 0,7 mm lenne a falvastagság.
Egész jól hangzik. A könnyebb üríthetőség és a nagyobb megbízhatóság miatt lehetne full moon clipet használni. Az Alfának vannak 6 lövetűi készen, 7 lövetűt nehezebb találni az tuti, de talán az se kizárt. Vagy lehet egyedileg gyártani azt is, de akkor főleg fontos lenne, hogy a clip nélkül is működjön, a töltényt közvetlenül a dobba töltve.
Lehet még gondolkodni a kisebb gumiméreten is, mint opció a PAK verzióban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése