Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.07.02. 17:45 Kb. 80%-a méretük a mai Desert Eagle-eknek.

Az ős-eredeti, ami csak .357 Magnum volt, annak kb 90+%-a.
Amúgy kb. tudom, egyszer láttam az Asia Centerben, a nagyburetták között... óóó, hát ez ilyen satnya? Merthogy egyszer, egyetlenegyszer, már volt a kezemben igazi .50AE Desert Eagle, és lőttem is vele... na AZ IGEN. Olyat, 1:1 méret és súly arányban, vennék egyet a falra.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.02. 14:24 és ilyen niggerezett szánkóval:-)):

Kép
Röviden:

Tegnap vettem egyet, mert nem bírtam magammal.

Minőségileg kiemelkedik a törökök közül. Tényleg igényesen van elkészítve!
Ellenben hiába emelkedik ki az átlag török gázpisztolyok ingoványából, még nem emelkedett fel a germán istenségek közé, ahová a Röhm tartozott anno.

Első észrevételek.

Elkészítés:
-nagyon jó fogás, jó ergonómia, szép felületek.
-a gyári 14-es tárkapac leírással azemben a saját példányom 17+1 töltényt fogad.
-a másolt Sig SP2022-től alig tér el a formája. A csőtorkolat is szép, élethű!
-sok a ferromágneses alkatrész benne. Miért nem acélt írtam? Mert ahogy Ekolnál is, itt is együtt kráteresedik a kakas acélbetétje a spiárerrel. Kvázi bilivasbrl van. A Zorakiknál ez valóban valamilyen.keménységet felmutató acél. Egyébként acél a teljes zárbetét, tűzfallal együtt, a kakas betétje, a hüvelykidobó orr, a hüvelyvonó karom. Sajnos a szánakasztó nem kapott acél betétet, így valósznűleg az nem lesz hosszú életű.

Haszálat.
50 lövést toltam ki belőle. Ezalatt az alábbiak derültek ki.
- Nulla akadály tiran riasztóval.
- Revolverezve is biztonságosan süt.
- A revolverezése új állapotában SZÖRNYŰ! Láttam már kemény eevolverezést, de a saját példányomnál ez használharatlanul kemény. Véraláfutást csinált a sütő ujjamon. Vásárlás után egy éjszakát felhúzva rartva a kakast ez javult. Reggelre nem használhatatlan volt, csak szar. Még két napig úgy tartom, meglátjuk beáll e. Az X1-nél is voltak hasonló jelenségek anno, és az rendbejött magától.
- Az SA sütés rendben van.
- Hátrarúgás nem számottevő, nincs zavaró rezonancia mint a mini míjanyagtokos Retay pisztolynál.
- Kormot okádja hátra mint állat. Viszont lövészet közben nem csapkodott képen a torlónyomás, tehát calószínűleg a gázt sem okádja hátra. A cső agyon van szűkítve, így valószínűleg a gyengébb töltényekkel is megbízható.
-Méretileg kb Zoraki 917. Ez nem annyira compact mint az X1 hosszabb a markolat, és a cső is kb 15...15mm-el.

A hibáival együtt is nekem tetszik a darab, bár van hova fejlődnie még...

Ha a eevolverezése rendben lenne, és lenne kakas biztonsági állás, vagy repülő ütőszeg gyárilag, akkor csillagos 5-ös lenne a darab. Így csak 4-es alá. (Az ujjam még most is fáj. 😃)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

(Riggs öröme kategória, 2 új NAGYBÜRETTA-KLÓN!)

Új Beretta-alakú gázpisztolyok a magyar piacon! (Blow F90, Blow F06)

9 mm PAK, 15+1

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-bere ... -blow-f06/

Áruk rendkívül kedvező:

F90: 28.900- Ft

F06: 26.900- Ft

(MKH benne van)

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.03. 06:52 Röviden:

T
A hibáival együtt is nekem tetszik a darab, bár van hova fejlődnie még...

Ha a eevolverezése rendben lenne, és lenne kakas biztonsági állás, vagy repülő ütőszeg gyárilag, akkor csillagos 5-ös lenne a darab. Így csak 4-es alá. (Az ujjam még most is fáj. 😃)
+1

Az a pár apróság nagyon hiányzik, de azt is nézni kell, hogy 35 ezerert MKh-val gaykorlatilag a nemet es olasz gazpisztoly-mezony 90%-at kenterbe veri igy is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.03. 07:02 (Riggs öröme kategória, 2 új NAGYBÜRETTA-KLÓN!)

Új Beretta-alakú gázpisztolyok a magyar piacon! (Blow F90, Blow F06)

9 mm PAK, 15+1

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-bere ... -blow-f06/

Áruk rendkívül kedvező:

F90: 28.900- Ft

F06: 26.900- Ft

(MKH benne van)

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Kép

Kép
Azért Riggs ennyire nem beteg. :-)

A gázpisztoly kompenzátor a dezert ígülön nagyon mókás, és a full desig buretta klón sem sámli. Agybaszás a köbön! :-) Egyébként a Beretta klón még jól is néz ki, de nem értem a tokra rácsavarozott valamit a szereléksín helyén.,..
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.03. 07:21 +1

Az a pár apróság nagyon hiányzik, de azt is nézni kell, hogy 35 ezerert MKh-val gaykorlatilag a nemet es olasz gazpisztoly-mezony 90%-at kenterbe veri igy is.
Így van, a legtöbb gázpisztolyt lenyomja tudásban, és elkészítési minőségben. Az ára meg a német termékek FELE! (70k körül van egy ilyen méretű, és tudású germán öntöltő.)

Arról nem is beszélve, hogy a német GR fegyverek gyakorlatilag kizárólag az UMA termékekre szűkültek, amikről tudjuk, hogy 200-300 lövés után tönkremennek. Így tervezik őket. A PK380 is 500 lövés körül bír el normál napi használat mellett. (ne az egyhuzamban történő lövöldözős teszteket nézzük, mert ott rengeteg hidegműködés nincs beletekerve a fegyverbe. Ami GR fegyvernél az életciklusának 80%-át teszi ki itthon. A legtöbbel szinte nem is lőnek, tehát elméletben végtelen élettartamúnak kéne lenniük, de nem azok. Van olyan P22-es piszolyom, ami 20 lövés után ment tönkre. Jah, 14 éves, és sokat járt szárazon. Lövés az nem nagyon lett vele leadva. Csak hideggyakorlás.) Ezt a legtöbb török jó viseli, mert a belső szerkezet durva, nagy keresztmetszetű alkatrészeket tartalmaz, ami a spiáter belső miatt konkrétan előny!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2018.07.03. 10:56-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Martin Riggs írta: 2018.07.03. 10:47 Azért Riggs ennyire nem beteg. :-)

A gázpisztoly kompenzátor a dezert ígülön nagyon mókás, és a full desig buretta klón sem sámli. Agybaszás a köbön! :-) Egyébként a Beretta klón még jól is néz ki, de nem értem a tokra rácsavarozott valamit a szereléksín helyén.,..

Én azt nem értem, hogy ha már játszós Beretta, akkor miért nem a sorozatlövő B93R modellt másolják. Mint anno a Jackal.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.03. 10:47 Azért Riggs ennyire nem beteg. :-)

A gázpisztoly kompenzátor a dezert ígülön nagyon mókás, és a full desig buretta klón sem sámli. Agybaszás a köbön! :-) Egyébként a Beretta klón még jól is néz ki, de nem értem a tokra rácsavarozott valamit a szereléksín helyén.,..
Az a műanyag fedél az igazin a szereléksínt (ami az aluba volt marva) óvta, meg designelem volt. Itt meg csak designelem:-).

Azt kell látni, hogy a "termékfejlesztés" terén azért erősen tolják a költséghatékonyságot.

Hiszen ha megnézed, akkor tokugyanaz ez a ket tipus is, mint a Blowjob alap F92-es nagyberetta (lasd alant), csak a markolathajakkal es a szannal varialnak.

Kép

(A fenti amugy csupán 25.900- Ft MKH-val:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.03. 11:20 Az a műanyag fedél az igazin a szereléksínt (ami az aluba volt marva) óvta, meg designelem volt. Itt meg csak designelem:-).

Azt kell látni, hogy a "termékfejlesztés" terén azért erősen tolják a költséghatékonyságot.

Hiszen ha megnézed, akkor tokugyanaz ez a ket tipus is, mint a Blowjob alap F92-es nagyberetta (lasd alant), csak a markolathajakkal es a szannal varialnak.

Kép

(A fenti amugy csupán 25.900- Ft MKH-val:-))
Az F06 design-ját meg nem értem. Olyan, mintha egy Beretta durván megerőszakolt volna egy vérrokon ALP-ot, és a nem kívánt terhességből ez a torzszülött jött volna világra... Egyébként az Ekol ALP, és a Special99 REVII keveréke néz ki így.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.03. 11:38 Az F06 design-ját meg nem értem. Olyan, mintha egy Beretta durván megerőszakolt volna egy vérrokon ALP-ot, és a nem kívánt terhességből ez a torzszülött jött volna világra... Egyébként az Ekol ALP, és a Special99 REVII keveréke néz ki így.
Nem, létező éles pisztolyra akartak hasonlítani vele, a jelenleg Torokorszagban gyartott Stoeger/Beretta Cougarra:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.03. 11:43 Nem, létező éles pisztolyra akartak hasonlítani vele, a jelenleg Torokorszagban gyartott Stoeger/Beretta Cougarra:

Kép
Remélem a kezükbe akad egy könyv a 2.Vh.-ról és inkább onnan másolnak.
Luger, TT, Steckin, MC96,...

Meg érdekes, hogy a C1911 vonalra nem mentek rá törökék.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ismét érkezett!

A mellkashorpasztó négylövetű! Ekkora revolvere még Dirty Harrynek sem volt. Tényleg:-))

Onesta-GR-Revolverpuska 9 mm R Knall/18 mm gumi, 120+ joule, 10 méter hatótáv.

74.900- Ft

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.03. 11:54 Remélem a kezükbe akad egy könyv a 2.Vh.-ról és inkább onnan másolnak.
Luger, TT, Steckin, MC96,...

Meg érdekes, hogy a C1911 vonalra nem mentek rá törökék.
Colt M1911-gyel sztem az a baj, hogy spiaterbol megcsinalni papirvekony falvastgasagokat eredmenyez, es tornek, nyulnak, gorbulnek. A gyemantaru Umarexek ilyen szempontbol pont ugyanolyan fosok, es ugyanugy nincs szanakasztojuk, mint az olasz Kimar es Bruni M1911 alaku fosoknak.

En inkabb abban remenykednek, hogy Glock 43 vagy S&W Shield, vagy meg inkabb Ruger LCP (LCP2), LC9s alaku lapos szubkompaktok szuletnek. Amik modernek, dogosen neznek ki, es konnyen lehet oket hordani is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.03. 12:01 Colt M1911-gyel sztem az a baj, hogy spiaterbol megcsinalni papirvekony falvastgasagokat eredmenyez, es tornek, nyulnak, gorbulnek. A gyemantaru Umarexek ilyen szempontbol pont ugyanolyan fosok, es ugyanugy nincs szanakasztojuk, mint az olasz Kimar es Bruni M1911 alaku fosoknak.

En inkabb abban remenykednek, hogy Glock 43 vagy S&W Shield, vagy meg inkabb Ruger LCP (LCP2), LC9s alaku lapos szubkompaktok szuletnek. Amik modernek, dogosen neznek ki, es konnyen lehet oket hordani is.
Szerintem sokan már annak is örülnénk, ha a DA/SA...DAO előjönne a cuccaikban és olyan különleges anyagok, mint az acél. :)

Illetve érdekes, hogy még egyik sem lépet a prémium felé, ha már másolnak éles fegyvert, éles fegyverként is, akkor miért nincs, legalább 1-2 ilyen gyári átépítésű gp. és traumatikus, típus, mint a ruszkiknál a Makarov?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.03. 12:17 Szerintem sokan már annak is örülnénk, ha a DA/SA...DAO előjönne a cuccaikban és olyan különleges anyagok, mint az acél. :)

Illetve érdekes, hogy még egyik sem lépet a prémium felé, ha már másolnak éles fegyvert, éles fegyverként is, akkor miért nincs, legalább 1-2 ilyen gyári átépítésű gp. és traumatikus, típus, mint a ruszkiknál a Makarov?
Azért térjünk vissza a realitáshoz. Ezek főleg OLCSÓ!!!! Játszóeszközöknek készültek. Nem másnak. Itt nem szabad elvárni kifinomult műszaki megoldásokat, és prémium kategóriás anyagokat. Ezeknél a "fegyvereknél" kb az az elvárás, mint az autópiacon a 400 eFt-os autóval kapcsolatban. Ne essen szét, és egy darabig (~20e km) elketyeregjen nagyobb javítás nélkül. Esetünkben ez 500 lövés.

Nekem már az sem fér a fejembe, hogy a Z906 ebben a minőségben, ilyen anyagokkal, hogy tud ennyire olcsó lenni a többi fegyverféléhez képest, amikor többségüket egyszerűen többször lekőrözi minőségben. Igen, a revolverező elsütőszerkezet hiánya óriási hiba...

A fórumon kívül a nem megszállott önvédelem mániások egyébként szarna arra, hogy tűzkész e a fegyver, amikor eleve vesznek egy 17 lövetű berettához 8 riasztótöltényt vesznek... A piac többsége pedig ilyen. Nem tudja mit akar, és azt sem tudja mire. Meglátja, megtetszik neki, megveszi, és pislog. Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Martin Riggs írta: 2018.07.03. 06:52 Röviden:

Tegnap vettem egyet, mert nem bírtam magammal.

Minőségileg kiemelkedik a törökök közül. Tényleg igényesen van elkészítve!
Ellenben hiába emelkedik ki az átlag török gázpisztolyok ingoványából, még nem emelkedett fel a germán istenségek közé, ahová a Röhm tartozott anno.

Első észrevételek.

Elkészítés:
-nagyon jó fogás, jó ergonómia, szép felületek.
-a gyári 14-es tárkapac leírással azemben a saját példányom 17+1 töltényt fogad.
-a másolt Sig SP2022-től alig tér el a formája. A csőtorkolat is szép, élethű!
-sok a ferromágneses alkatrész benne. Miért nem acélt írtam? Mert ahogy Ekolnál is, itt is együtt kráteresedik a kakas acélbetétje a spiárerrel. Kvázi bilivasbrl van. A Zorakiknál ez valóban valamilyen.keménységet felmutató acél. Egyébként acél a teljes zárbetét, tűzfallal együtt, a kakas betétje, a hüvelykidobó orr, a hüvelyvonó karom. Sajnos a szánakasztó nem kapott acél betétet, így valósznűleg az nem lesz hosszú életű.

Haszálat.
50 lövést toltam ki belőle. Ezalatt az alábbiak derültek ki.
- Nulla akadály tiran riasztóval.
- Revolverezve is biztonságosan süt.
- A revolverezése új állapotában SZÖRNYŰ! Láttam már kemény eevolverezést, de a saját példányomnál ez használharatlanul kemény. Véraláfutást csinált a sütő ujjamon. Vásárlás után egy éjszakát felhúzva rartva a kakast ez javult. Reggelre nem használhatatlan volt, csak szar. Még két napig úgy tartom, meglátjuk beáll e. Az X1-nél is voltak hasonló jelenségek anno, és az rendbejött magától.
- Az SA sütés rendben van.
- Hátrarúgás nem számottevő, nincs zavaró rezonancia mint a mini míjanyagtokos Retay pisztolynál.
- Kormot okádja hátra mint állat. Viszont lövészet közben nem csapkodott képen a torlónyomás, tehát calószínűleg a gázt sem okádja hátra. A cső agyon van szűkítve, így valószínűleg a gyengébb töltényekkel is megbízható.
-Méretileg kb Zoraki 917. Ez nem annyira compact mint az X1 hosszabb a markolat, és a cső is kb 15...15mm-el.

A hibáival együtt is nekem tetszik a darab, bár van hova fejlődnie még...

Ha a eevolverezése rendben lenne, és lenne kakas biztonsági állás, vagy repülő ütőszeg gyárilag, akkor csillagos 5-ös lenne a darab. Így csak 4-es alá. (Az ujjam még most is fáj. 😃)

Pihent egy napot a szekrényben a fegyver felhúzott kakassal, és láss csodát, működik a revolverezés rendesen!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.03. 12:17 Szerintem sokan már annak is örülnénk, ha a DA/SA...DAO előjönne a cuccaikban és olyan különleges anyagok, mint az acél. :)
Le leszek hurrogva, de lövöldözni éleskonverzió, amíg vannak :). A legolcsóbb kapható (PA63S by Steiner) is nagyságrendekkel többet bír, mint a sok spiátercsoda. Pedig nem volt csúcsminőség...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.03. 19:40 Le leszek hurrogva, de lövöldözni éleskonverzió, amíg vannak :). A legolcsóbb kapható (PA63S by Steiner) is nagyságrendekkel többet bír, mint a sok spiátercsoda. Pedig nem volt csúcsminőség...

Azok akkor jók, ha akadályelhárítani szeretsz:-)

meg kiszakadt huvelyvonot keresgelni es hasonlok.

plusz 500 lovest a gp-k 99%-aval sosem adnak le. de ezek az ujgeneracios torokok vastagon tobbet birnak. Sajat aruk tobbszorose kimehet rajtuk kukazas elott.

az eleskonverziok elsosorban disztargyak!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.03. 19:40 Le leszek hurrogva, de lövöldözni éleskonverzió, amíg vannak :). A legolcsóbb kapható (PA63S by Steiner) is nagyságrendekkel többet bír, mint a sok spiátercsoda. Pedig nem volt csúcsminőség...
Alapvetően még igazad is lehet, de:

- Ár?
- Beszerezhetőség? (Mennyiség, postázás tilalma, kevés bolt forgalmazza, útikültség,...)
- Minőség?
- Működési megbízhatóság?
- Ön/lakásvédelmi felhasználhatóság?
- Gumit tud lőni?
- ...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.03. 20:02 Alapvetően még igazad is lehet, de:
- Ár? 60 darab ezres
- Beszerezhetőség? (Mennyiség, postázás tilalma, kevés bolt forgalmazza, útikültség,...) magánszemélyként futárral elküldi, 1500HUF belföldre bárhová
- Minőség? még mindig jobb, mint a spiáter öntöltők,
- Működési megbízhatóság? NULLA, mint minden GR öntöltőnél (amelyik nem akadt el, majd el fog)
- Ön/lakásvédelmi felhasználhatóság? alapból nem
- Gumit tud lőni? nem
- ...

Szilveszterkor rakétázni, örömködni viszont tökéletes!
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.03. 20:29 - Ár? 60 darab ezres
- Beszerezhetőség? (Mennyiség, postázás tilalma, kevés bolt forgalmazza, útikültség,...) magánszemélyként futárral elküldi, 1500HUF belföldre bárhová
- Minőség? még mindig jobb, mint a spiáter öntöltők,
- Működési megbízhatóság? NULLA, mint minden GR öntöltőnél (amelyik nem akadt el, majd el fog)
- Ön/lakásvédelmi felhasználhatóság? alapból nem
- Gumit tud lőni? nem
- ...

Szilveszterkor rakétázni, örömködni viszont tökéletes!
Na de, az élesek jelentős részében nincs menet a csőben, ráadásul rakétázni ott az örök RG96M. 5+ éve bírja a picike, ha meghal...lesz másik.
Az meg, hogy magánszemélyként ki és mit küld...ráadásul akkor megtudja a címem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Meg a megbizhatosagban vannak fokozatok. Nem mindegy, h 2 doboz riasztobol van 2-3 akadaly, vagy tarankent van ennyi...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.03. 20:29 - Működési megbízhatóság? NULLA, mint minden GR öntöltőnél (amelyik nem akadt el, majd el fog)
Na azért ennyire nem veszélyes a helyzet. Pontos %-ot nem mernék mondani, főleg nem gáztölténnyel, azzal nem szoktak alapos teszteket csinálni, de szilveszterkor 1-1 csuklással meg szoktuk úszni. HW94, Z917, RG96 - ezekkel volt személyes tapasztalatom. Az életemet nem merném öntöltőre bízni, sem egyféle gáztöltényre (vegyestárazás rulez)*, ezért is álltam át PAK kaliberű revolverekre, de azért nem mondanám, hogy NULLA a megbízhatóságuk.

*A PV nagyon jó telibe kapva, de egy jobban fedő szemüveg már drámaian csökkentheti a hatást. A CS meg talán nem annyira brutál, de inkább jobban gázként viselkedik, nem porfelhőként, nem kell annyira telibe kapni. Szóval én mindenképpen a vegyes tárazásra esküszöm. Ezek gáztöltényes tapasztalatok, a folyadékos cuccok más világ.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.03. 20:38 Na azért ennyire nem veszélyes a helyzet. Pontos %-ot nem mernék mondani, főleg nem gáztölténnyel, azzal nem szoktak alapos teszteket csinálni, de szilveszterkor 1-1 csuklással meg szoktuk úszni. HW94, Z917, RG96 - ezekkel volt személyes tapasztalatom. Az életemet nem merném öntöltőre bízni, sem egyféle gáztöltényre (vegyestárazás rulez)*, ezért is álltam át PAK kaliberű revolverekre, de azért nem mondanám, hogy NULLA a megbízhatóságuk.

*A PV nagyon jó telibe kapva, de egy jobban fedő szemüveg már drámaian csökkentheti a hatást. A CS meg talán nem annyira brutál, de inkább jobban gázként viselkedik, nem porfelhőként, nem kell annyira telibe kapni. Szóval én mindenképpen a vegyes tárazásra esküszöm. Ezek gáztöltényes tapasztalatok, a folyadékos cuccok más világ.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2018.07.03. 20:38 Na azért ennyire nem veszélyes a helyzet. Pontos %-ot nem mernék mondani, főleg nem gáztölténnyel, azzal nem szoktak alapos teszteket csinálni, de szilveszterkor 1-1 csuklással meg szoktuk úszni. HW94, Z917, RG96 - ezekkel volt személyes tapasztalatom. Az életemet nem merném öntöltőre bízni, sem egyféle gáztöltényre (vegyestárazás rulez)*, ezért is álltam át PAK kaliberű revolverekre, de azért nem mondanám, hogy NULLA a megbízhatóságuk.

*A PV nagyon jó telibe kapva, de egy jobban fedő szemüveg már drámaian csökkentheti a hatást. A CS meg talán nem annyira brutál, de inkább jobban gázként viselkedik, nem porfelhőként, nem kell annyira telibe kapni. Szóval én mindenképpen a vegyes tárazásra esküszöm. Ezek gáztöltényes tapasztalatok, a folyadékos cuccok más világ.
Ehhez kapcsolódóan: jofféle occsó török megoldás ;) Szívesebben hordanék egy PAK Alfát, de egyelőre úgy tűnik ez is tudja azt, amit kell = működik. Szóval egyelőre atomjó ennyiért, bár valóban nem csúcsminőség, és nagyon örülök, hogy lehet ilyenünk.
IMG_20180226_231007.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.03. 20:29 - Ár? 60 darab ezres
- Beszerezhetőség? (Mennyiség, postázás tilalma, kevés bolt forgalmazza, útikültség,...) magánszemélyként futárral elküldi, 1500HUF belföldre bárhová
- Minőség? még mindig jobb, mint a spiáter öntöltők,
- Működési megbízhatóság? NULLA, mint minden GR öntöltőnél (amelyik nem akadt el, majd el fog)
- Ön/lakásvédelmi felhasználhatóság? alapból nem
- Gumit tud lőni? nem
- ...

Szilveszterkor rakétázni, örömködni viszont tökéletes!

Na ezt gyorsan tegyük tisztába, mert sok kérdőjeles olvasok itt..

- Az ár az ingadozó, és nem is érdekes. Kinek mit ér meg? Nekem éleskonverzió többet egy fillért sem! Full xopolda! Dísznek sok, használni sz-ar...
- Beszerezhetőség. A legtöbb futárszolgálat kifejezetten tiltja a fegyverek küldését. Az MP Zrt dettó. Csak náluk ha kiborul a cucc a csomagolásból, még bejelentést is tesznek, mert kötelességük... Szóvel a fegyverpostázós dolgot ne feszegessük, mert erősen hatóság ingerlő történés.
- Minőség? Az mitől jobb, hogy a tág a töltényűr, és lefúj mint az állat, valamint a legtöbb éleskonverzió a lövéseinek 50-70%-ában elakad? Ha meg nem, akkor az árának a kétszeresét otthagyta a fegyvermesternél a gazdi... (a magán buherát ne firtassuk)
- Működési megbízhatóság? A konverziók többsége akad. Ez nem titok, a gyártók is ezt mondják. Ez azt jelenti, hogy táranként 1-2 akadály már jónak mondható a mezőnyben. Viszont volt már olyan darabom, ami konkrétan ismétlő volt. A török öntöltők közül az elmúlt időszakban vásárol 6db közül egyik sem akadt el egyszer sem! Mindegyikből kiment minimum 25 lövés. Ez kb 15 lövés, 6 különböző fegyverből. Volt amelyiket gázzal is megteszteltem, azzal sem volt akadályom. Egy sem! Persze ez nem azt jelenti, hogy nem is lesz akadály. Volt már török öntöltővel akadályom, nem egy. Még a Z914 is elakadt, mert szétrobbant benne a YAS gyártmányú török patron. Beszorult a töltényűrbe, fogóval kellett kirángatni.
- Ön / lakásvédelemre éleskonverziót soha! Totál orosz rulett!
-Gumit nem lőhet éleskonverzió. Az MKH nem engedi át az olyat ami arra képes. Az öntöltők nagyrészében meg nincs menet. A Steiner félékben van, de abba max gyártatni lehet valamiféle toldatot. Gyári nincs hozzájuk. (talán az Alfa revolvereké megy bele, ha jól emlékszem M10*1-es menet van a Steiner konverziókba) Rakétázás ugyanez. Gyári konfigban nem lehet, utólag berhelve lehetséges.

Szóval az éleskonverzió csak arra jó, hogy egy olyan országban ahol nem lehet éles fegyvere a legtöbb embernek, így az abból kiherélt misztifikumot kapják kézbe az alattvalók 60...200e közötti banándollárért....

A spiáter csodák meg használhatóak napi önvédelemre, és korlátozott keretek közt szilveszterezni is. A Retay pisztolyokhoz pl már acél rakétalövő toldat van. Az nem fog szétrobbanni mint a Voltran toldatok tették.

Acélbuzulni tényszerűen jobb az éleskonverzió.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.07.03. 20:38 Na azért ennyire nem veszélyes a helyzet. Pontos %-ot nem mernék mondani, főleg nem gáztölténnyel, azzal nem szoktak alapos teszteket csinálni, de szilveszterkor 1-1 csuklással meg szoktuk úszni. HW94, Z917, RG96 - ezekkel volt személyes tapasztalatom. Az életemet nem merném öntöltőre bízni, sem egyféle gáztöltényre (vegyestárazás rulez)*, ezért is álltam át PAK kaliberű revolverekre, de azért nem mondanám, hogy NULLA a megbízhatóságuk.

*A PV nagyon jó telibe kapva, de egy jobban fedő szemüveg már drámaian csökkentheti a hatást. A CS meg talán nem annyira brutál, de inkább jobban gázként viselkedik, nem porfelhőként, nem kell annyira telibe kapni. Szóval én mindenképpen a vegyes tárazásra esküszöm. Ezek gáztöltényes tapasztalatok, a folyadékos cuccok más világ.
"a folyadékos cuccok más világ."

Az advanced kategória! Kezdőnek erősen merész dolog. Mellé fog lőni vele. Azzal tudni kell lőni is!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Van nekem egy PA63 éleskonverzióm, ami egész megbízható, több fórumtárs is láthatta, szépen ketyeg. Nagyon nagy élmény lőni vele, mert hát ugye éles volt. És kb. ennyi. Nem száz százalékos, és annyi munkaórát fordítottam a javítgatására, meg patront a tesztelésére, hogy ha forintosítanám, talán két török pisztoly is kijönne belőle. (Még mielőtt..., jogosultságom van fegyverjavításra.)

Nagyon várom azt a török gp-t, amely formában, használhatóságban, tartósságban hozza egy RG96 szintjét. Ez a Retay SigPro már majdnem ott van, csak kéne egy repülő ütőszeg egy kakas biztonsági állással, amibe a fesztelenítő kar fesztelenít. Egyenlőre kapufa, de már majdnem jó.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Martin Riggs írta: 2018.07.03. 21:09 a legtöbb éleskonverzió a lövéseinek 50-70%-ában elakad
Azért egy normálisan megcsinált P9M/P9R/P9 akármi is aránylag jól elketyeg Titan riasztóval, és 65.000 Ft az ára.
Normálisan megcsinált: cső körüli pozicionálórugó, hüvelyvonó 9mm PAK tölténytalphoz állítva, szűkítő belőve az adott töltényhez.
Aránylag jól: 1-2 táranként egy akadály.
Játszósnak, fegyverbuzulni megfelelőek.
De ezeken kívül is van sok olyan típus, amiket hasonlóan jól működőre meg lehet csinálni.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2018.07.03. 22:24 Azért egy normálisan megcsinált P9M/P9R/P9 akármi is aránylag jól elketyeg Titan riasztóval, és 65.000 Ft az ára.
Normálisan megcsinált: cső körüli pozicionálórugó, hüvelyvonó 9mm PAK tölténytalphoz állítva, szűkítő belőve az adott töltényhez.
Aránylag jól: 1-2 táranként egy akadály.
Játszósnak, fegyverbuzulni megfelelőek.
De ezeken kívül is van sok olyan típus, amiket hasonlóan jól működőre meg lehet csinálni.
Elketyeg egy frászt! Ami gázriogatóra átalakított P9 nekem a kezeimben volt, az mind akadt. Lényegében minden lövésnél, de két lövésenként biztos. Pedig nekem aztán sok GR-re alakított különböző típusú pisztolyom volt. Összesen 1 db élesből GR-re átalakított olyan pisztolyom volt, ami akadálymentesen működött, az egy régebbi konstrukciójú Beretta M84 volt. Az összes többi kisebb, vagy nagyobb mértékben de akadt. És abból a típusból is csak az az egy volt ilyen, mert volt újabb típusú átalakítottam abból is és az ugyanúgy akadt mint bármi más.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2018.07.03. 22:38 Elketyeg egy frászt! Ami gázriogatóra átalakított P9 nekem a kezeimben volt, az mind akadt. Lényegében minden lövésnél, de két lövésenként biztos. Pedig nekem aztán sok GR-re alakított különböző típusú pisztolyom volt. Összesen 1 db élesből GR-re átalakított olyan pisztolyom volt, ami akadálymentesen működött, az egy régebbi konstrukciójú Beretta M84 volt. Az összes többi kisebb, vagy nagyobb mértékben de akadt. És abból a típusból is csak az az egy volt ilyen, mert volt újabb típusú átalakítottam abból is és az ugyanúgy akadt mint bármi más.
Szerintem én nagyobb keresztmetszeten keresztül látom a dolgokat. ;) De ez a te tapasztalatod, valószínűleg szarabbul elkészített darabokat fogtál ki.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.07.03. 22:24 Azért egy normálisan megcsinált P9M/P9R/P9 akármi is aránylag jól elketyeg Titan riasztóval, és 65.000 Ft az ára.
Normálisan megcsinált: cső körüli pozicionálórugó, hüvelyvonó 9mm PAK tölténytalphoz állítva, szűkítő belőve az adott töltényhez.
Aránylag jól: 1-2 táranként egy akadály.
Játszósnak, fegyverbuzulni megfelelőek.
De ezeken kívül is van sok olyan típus, amiket hasonlóan jól működőre meg lehet csinálni.
Elketyeghet, HA éppen odafigyeltek (20-ból egyszer) az átreszeléskor, vagy a gazdi nem sajnálta rákölteni az árát ismét. Vicc kategória. Gázzal meg szinte egyik sem megy semennyire sem!

Az éleskonverziók nem mások, mint valaha élt fegyverek megcsonkított maradványai. Preparátumok. Mint a vaddisznófej a falon, amibe tettek egy mozgásérzékelős elekronikus röfögőt... Disznó formájú, és röfög, de az már régen nem disznó, és nem is lesz az többé. Csak egy izé, amit nézegetni lehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Régi ismerős ÚJ köntösben! A Carrera GT50 mostantól Blow TR92 néven kapható! CSAK NÁLUNK!

Kaliber: 9mm PAK, Tárkapacitás: 15+1

Fekete: 27.900.- (MKH benne van!)
Nikkel: 28.900.- (MKH benne van!)

Csak hétköznap!
http://gunbox.eu

Hétvégén is!
http://www.onvedelmibolt.hu
http://www.onvedelmibolt-koki.hu

Kép
Kép
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

CARRERA néven már nem is lesz? Úgy értem, hogy a CARRERA mint gp márka, már nem létezik?
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

specialized1 írta: 2018.07.04. 07:32 CARRERA néven már nem is lesz? Úgy értem, hogy a CARRERA mint gp márka, már nem létezik?
Nem. Egyesult a Blowjobbal.

(sztem a nevhasznalat miatt a porsche meg a tag heuer a nyakukra lepett.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

Köszi! Remélem a minőség marad v. javul.
Ez is komolyan hangzik mint brand name:
gt22black-1024x768.jpg
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2018.07.03. 20:38 *A PV nagyon jó telibe kapva, de egy jobban fedő szemüveg már drámaian csökkentheti a hatást. A CS meg talán nem annyira brutál, de inkább jobban gázként viselkedik, nem porfelhőként, nem kell annyira telibe kapni. Szóval én mindenképpen a vegyes tárazásra esküszöm. Ezek gáztöltényes tapasztalatok, a folyadékos cuccok más világ.

Én még mindig a kapszulacinban hiszek Sellier and Bellot (lángtenger :D ) tölténnyel meghajtva;) Az SB-nek baromi érzékeny réz csapija, soha nem csettent el, még a csettegős HW-ban Sem:) és felér szinte egy flashbang-gal :twisted: utolsónak meg egy CS Wadie. Majd kereslek privátban ha kifogytam egyszer a kapszulákból:)

A PAK-os Revolver kombóval azért nem barátkoztam meg mert a műanyag kupak ha kiszakad akkor megakad az egész szerkezet:S
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2018.07.04. 11:38 Én még mindig a kapszulacinban hiszek Sellier and Bellot (lángtenger :D ) tölténnyel meghajtva;) Az SB-nek baromi érzékeny réz csapija, soha nem csettent el, még a csettegős HW-ban Sem:) és felér szinte egy flashbang-gal :twisted: utolsónak meg egy CS Wadie. Majd kereslek privátban ha kifogytam egyszer a kapszulákból:)

A PAK-os Revolver kombóval azért nem barátkoztam meg mert a műanyag kupak ha kiszakad akkor megakad az egész szerkezet:S
Ja amúgy én is arra esküszöm, de CS-sel meghajtva hátulról. Az meg csak PAK-ban van most.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2018.07.04. 01:13 Szerintem én nagyobb keresztmetszeten keresztül látom a dolgokat. ;) De ez a te tapasztalatod, valószínűleg szarabbul elkészített darabokat fogtál ki.
Lehet. Nem ismerlek ilyen téren. Neked mennyi GR átalakítású fegyvered volt és milyen típusok?
Sorolom nekem mi volt: P9R (2 db), P9RK, P9M, FP9, PA-63 (3 db), 48M (2 db), B9R, CZ83, Glock 17 (2 db), Glock 19 (2 db), Sig Sauer P228, Sig Sauer P229, S&W M5906, Beretta 92FS, Beretta M84 (2 db), Walther P99, HK USP, HK USP Compact. Remélem semmit sem hagytam ki. :D Nagy részük Steiner átalakítás volt, de a FÉG-ek, ill. a CZ83 az Keserű féle volt. Ezek közül egyébként a Beretta 92FS volt ami még viszonylag jól muzsikált, de 5-6 lövésenként az is akadt, gáztölténnyel meg ki se mertem próbálni, meg néha a Sig P228 is jól működött, volt hogy egy teljes tár kiment belőle akadály nélkül, fogalmam sincs miért, de egyébként az is rapszodikus volt, mert volt hogy két lövésenként az is akadt. Valószínűleg érzékeny volt arra, milyen töltény került bele, de lehet, hogy a minimális kosz se tetszett neki. Egyedül a Beretta M84 első régebbi verziója, szintén Steiner átalakítás, volt az, amit vegyesre tárazva se tudtam elakasztani, pedig akkor már kifejezetten arra hajaztam, hogy na vajon mikor fog végre elakadni. Valami török tölténnyel kétszer elakadt az is, de egyfelől akkor már pokoli koszos volt a sok lövéstől, másfelől valószínű, hogy a töltény is hibás lehetett. Nagy állat voltam, hogy azt is eladtam, nem kellett volna, de persze utólag könnyű okosnak lenni. CZ83 is elfogadhatóan ment, de önvédelemre azt se viseltem volna, mert annyira azért nem volt megbízható, néha szorult benne a tűzfalnál a 9 mm PAK töltény, érthető, mivel eredetileg ugye 7,65 volt.

Az én tapasztalatom az, hogy a GR-re átalakított pisztolyok inkább dísznek jók. Arra viszont nagyon. Meg persze a hozzám hasonló perverzeknek arra is, hogy egy-egy eksönfilm, vagy sorozat otthoni nézése közben legyen valami fíling a kézben is. 8-)
Viszont a revolverekkel teljesen más a helyzet. Azok többsége, ha jól van elkészítve, valóban tökéletesen működik, akár önvédelemre is viselhetőek, alkalmasak.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2018.07.04. 14:38 Lehet. Nem ismerlek ilyen téren. Neked mennyi GR átalakítású fegyvered volt és milyen típusok?
Maradjunk annyiban, hogy amik az utóbbi egy évben készültek Steinernél, azok átmentek a kezemen. ;)
Tény és való, az élesből gyártott gáz-riasztó fegyverek nem valóak önvédelemre, én sem ajánlom senkinek. Azt is el szoktam mondani, hogy Titan riasztótöltényre vannak belőve, amiket megfelelően át lehet alakítani, azok is leginkább csak azzal fognak működni.
Szabad tömegzáras fegyvereket nagyobb eséllyel lehet megcsinálni jól (jobban) működőre, de pl. Browning-féle reteszeléssel működőknél csak abban az esetben van erre esély, ha a reteszelőbordák ki vannak iktatva a csőről és a szánról is, és a cső körül van egy pozicionálórugó (a nagyobb FÉG pisztolyok mind így készülnek, egyéb átalakítások mellett). Browning-Sig reteszelésűeket sokkal nehezebb, ha pedig a cső körül sem fér el a rugó, akkor marad dísztárgy, maximum egylövetű/ismétlő lesz.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2018.07.04. 15:15 Tény és való, az élesből gyártott gáz-riasztó fegyverek nem valóak önvédelemre, én sem ajánlom senkinek. Azt is el szoktam mondani, hogy Titan riasztótöltényre vannak belőve, amiket megfelelően át lehet alakítani, azok is leginkább csak azzal fognak működni.
Ezt el is mondta Iván, amikor a PA63-at vettem. Említette, Titanra hangolták. Saller Bélával is jól működött, táranként egy akadás. Viszont nézem a fórumokon a szilveszterkor széttört szánú spiátercsodákat, ennél nem félek, hogy így jár. Valóban M10*1 menete van, így készülhetett hozzá rakétázó toldat. Acél, nem félek, hogy szétrobban.

Egy szóval nem mondtam, hogy önvédelemre vettem! Arra a legjobb a HW88SA, nem érdekel, hogy sokan "csajos stukkernek" nevezik :).
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kojak írta: 2018.07.04. 15:15 Maradjunk annyiban, hogy amik az utóbbi egy évben készültek Steinernél, azok átmentek a kezemen. ;)
Tény és való, az élesből gyártott gáz-riasztó fegyverek nem valóak önvédelemre, én sem ajánlom senkinek. Azt is el szoktam mondani, hogy Titan riasztótöltényre vannak belőve, amiket megfelelően át lehet alakítani, azok is leginkább csak azzal fognak működni.
Szabad tömegzáras fegyvereket nagyobb eséllyel lehet megcsinálni jól (jobban) működőre, de pl. Browning-féle reteszeléssel működőknél csak abban az esetben van erre esély, ha a reteszelőbordák ki vannak iktatva a csőről és a szánról is, és a cső körül van egy pozicionálórugó (a nagyobb FÉG pisztolyok mind így készülnek, egyéb átalakítások mellett). Browning-Sig reteszelésűeket sokkal nehezebb, ha pedig a cső körül sem fér el a rugó, akkor marad dísztárgy, maximum egylövetű/ismétlő lesz.
Nálam is kb. Gastonéhoz hasonló mennyiség fordult meg és nem sokat neveznék akár minimálisan is jól működőnek - és valóban, azok szabad tömegzárasok voltak (CZ83, B9R, pár FÉG PA/AP méretű cucc). Egy P9R-t még sikerült elfogadhatóvá tenni, de nem kevés utómunkával.
Sapienti sat.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

nemtokregelni írta: 2018.07.05. 00:37 Egy P9R-t még sikerült elfogadhatóvá tenni, de nem kevés utómunkával.
Mit takar az a nem kevés utómunka? Úgy értem milyen beavatkozásokat?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

UTOLSÓ LEHETŐSÉG, HOGY RÉGI ÁRON VEGYÉL ALFA G-SOROZATÚ GUMIS GÁZREVOLVERT!

Rettenetes áremelés lesz, 10%-ot meghaladó.

Nem jókedvünkből:
1. tartósan 325-330 Ft/euró árfolyam
2. Alfa exportáremelkedés
3. 400 forintos üzemanyag átlagár


ÚJ ÁRAK, 2018. június 09., HÉTFŐTŐL:

G020 fekete 56.500-
G020 Ni 62.900-
G030 fe 56.500-
G030 Ni 62.900-
G040 Ni, fa 79.900-
G060 fe, fa 76.500-


+3500 Ft MKH

AZONBAN MOST, VASÁRNAP ESTE ZÁRÁSIG AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBAN ILLETVE PÉNTEK ESTIG A GUNBOXBAN MÉG A RÉGI ÁRAKON LEHET MEGVÁSÁROLNI A KÉSZLETEN LEVŐ ALFÁKAT! Nem minden típus kapható, nem minden boltban, de EZ AZ UTOLSÓ LEHETŐSÉG, HOGY ENNYIÉRT MEGVEDD!


HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu

g040 020 kicsi.jpg
g040 020 kicsi.jpg (237.1 KiB) Megtekintve 55593 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
eyeball
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.11. 14:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: eyeball »

- Az évek során nekem is volt "néhány" éleskonverzióm, illetve eleve acélból gyártott gáz-riasztó fegyverem. A javuk szabad tömegzáras rendszerűek voltak - és azok néhány kivételes esetet eltekintve (patronhiba) viszonylag jól is működtek. Ugyanakkor a gyári FÉG GP-i (a régieket leszámítva) kataszrofálisak voltak - a FÉG éleskonverziói közül csak a 48M és egy szintén korai gyártású, acéltokos AP9 bizonyult megbízhatónak - bár gyorsan hozzáteszem, hogy az AP9 hajlamos volt a hüvelyvonóját elhajigálni. A többi "külföldi" éleskonverziók közül csak a Makarov PM és a Cz83-as volt szinte tökéletes (még gázzal is), a többi - működésük szempontjából valóban rapszodikusak voltak.

- A "Katasztrofálisak" listája: Tokarev TT; FÉG FP9; FÉG P9M; FÉG B9R; FÉG BR9; FÉG PA63M (a hüvelyvonóját állandóan elhajigálta); Walther PP; Walther PPk; FÉG GRPK9; FÉG GRPA9; FÉG GRP9 (2004-ben gyártott verzió); Beretta M84; FÉG R78 (kettő volt belőle, az egyik katasztrofális - míg a másik szinte tökéletesen beállított volt); Glock 17 - Gen. III.; SIG P228.

- A jól működőek: FÉG AP9 (a hüvelyvonóját ez is reptette); FÉG 48M; FÉG GRP9 (régi); FÉG GRE (újrafelületkezelt, csiszolt); FÉG GRH; FÉG R78 (újra felületkezelt, csiszolt); Grand Power G9 (utólagosan állított - finomított tárakkal); Grand Power Vz61 - Scorpion; Makarov PM; Makarov IZS8 (gyári gázriasztó); Cz83; Taurus M84; SW M60; SW M66; SW M686; HW88A (érzékeny volt az egyes patronokra); HW37.

- Összességében elmondható, hogy egy-két kivételes esetet leszámítva csak azok az éleskonverziók tudtak jól működni, amelyeket még utólagosan is állítottak rajtuk. Mára ott tartok, hogy csak egy éleskonverzió maradt meg a számomra, és mily érdekes - az is forgó. :)

Üdv.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

eyeball írta: 2018.07.05. 09:37
- Összességében elmondható, hogy egy-két kivételes esetet leszámítva csak azok az éleskonverziók tudtak jól működni, amelyeket még utólagosan is állítottak rajtuk. Mára ott tartok, hogy csak egy éleskonverzió maradt meg a számomra, és mily érdekes - az is forgó. :)

Üdv.
FÉg GRP9 meg GRPK9 nekem is volt, de ezeket én nem sorolnám az éles konverziók közé, mivel eleve gázpisztolynak lettek gyártva. A működésük rapszodikus volt. Grand Power-ből nekem szintén kettő volt, de mivel ezek is eleve gázriasztónak lettek gyártva, ezeket sem sorolom a konverziók közé. Az egyik még a 0. szériás mintapéldány volt, na az tökéletesen működött. A másik viszont hagyján, hogy minden egyes lövésnél akadt, de úgy a második tár közepénél eldobta a baloldali biztosító kart, majd úgy a negyedik tár vége felé eltört a műanyag szánrögzítője, méghozzá úgy, hogy szét se lehetett szedni, működni se működött tovább. Gariba meg lett javítva, de ettől függetlenül, Nekem innentől kezdve a Grand Power persona non grata lett. Azóta se volt ilyen típusú pisztolyom, vélhetően nem is lesz többet, áradozhat bárki bármennyit nekem róluk.

Rájöttem egyébként, hogy a reteszelt zárolású pisztolyoknál a cső köré tett rugó nem sokat nyom a latban. Viszont a tár megfelelő, szakember általi átalakítása annál inkább. Ez alól a Glockok valami miatt kivételt képeznek, mivel egy 19-est egy 25-ös tárával próbálva hát úgy se működött, úgyhogy azok tényleg csak dísznek jók.

Revolverek közül nekem egy volt ami elsőre nem működött, az S & W Night Guard, nem sült el vele mindegyik töltény. De egy sima ütőszeg cserével (kicsit hosszabb kellett bele) szakember azt is megoldotta gariban. Na azt is kár volt eladnom.... Az egyik legjobb revolverem volt, szkandium tokos, könnyű, ráadásul nem hiszem, hogy túl sok lenne belőle az országban.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kojak írta: 2018.07.05. 02:09 Mit takar az a nem kevés utómunka? Úgy értem milyen beavatkozásokat?
Nem tudom pontosan, de finomítások voltak mindenhol benne. Ami nekem egyértelműen látszott, hogy át lett alakítva a tárfészek 9mm Br Short tárak fogadására a Para lőszeres helyett. B9R tárral üzemel.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Gaston Glock írta: 2018.07.05. 10:37 Nekem innentől kezdve a Grand Power persona non grata lett. Azóta se volt ilyen típusú pisztolyom, vélhetően nem is lesz többet, áradozhat bárki bármennyit nekem róluk.
Csatlakozom, legnagyobb csalódásom volt gyári GP terén. Ugyanazt mind megcsinálta, mint nálad, sátorvasat vagy kétszer cseréltek benne gariban, mert szétverte magát. Amikor nem tört szét magától, akkor is akadt állandóan. És azzal ne jöjjön senki, hogy milyen fegyvermesteri beavatkozásokkal, utólagos hekkeléssel milyen jól működik, mert gyári cucctól, ilyen gyártótól és ennyiért ez akkor is nagy szégyen.
Sapienti sat.
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

Fortitu írta: 2018.07.03. 20:49 Ehhez kapcsolódóan: jofféle occsó török megoldás ;) Szívesebben hordanék egy PAK Alfát, de egyelőre úgy tűnik ez is tudja azt, amit kell = működik. Szóval egyelőre atomjó ennyiért, bár valóban nem csúcsminőség, és nagyon örülök, hogy lehet ilyenünk.
IMG_20180226_231007.jpg
Jelenleg a piacon nem látok megbízható PAK CS-t, van tanácsod ?
Mondjuk egy Zoraki öntöltőbe kellene, nem forgóba.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ben írta: 2018.07.05. 11:06 Jelenleg a piacon nem látok megbízható PAK CS-t, van tanácsod ?
Mondjuk egy Zoraki öntöltőbe kellene, nem forgóba.

Wadie 9 mm PAK 80 mg CS kapható, es megbizhato. 3500-

pl:
http://www.onvedelmibolt-koki.hu/termek ... 80mg-10db/
http://www.onvedelmibolt.hu/termek/9mm- ... 80mg-10db/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

gvass1 írta: 2018.07.05. 11:16 Wadie 9 mm PAK 80 mg CS kapható, es megbizhato. 3500-

pl:
http://www.onvedelmibolt-koki.hu/termek ... 80mg-10db/
http://www.onvedelmibolt.hu/termek/9mm- ... 80mg-10db/
Köszönöm a segítséget.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2018.07.05. 10:37 Ez alól a Glockok valami miatt kivételt képeznek, mivel egy 19-est egy 25-ös tárával próbálva hát úgy se működött, úgyhogy azok tényleg csak dísznek jók.
Ezért mondtam, hogy a Browning-SIG reteszelésű fegyverek, és főleg a Glock nem fog működni. ;)
Egyébként ha bemész Steinerhez végigpróbálhatod a palettát.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Kojak írta: 2018.07.05. 14:07 Ezért mondtam, hogy a Browning-SIG reteszelésű fegyverek, és főleg a Glock nem fog működni. ;)
Egyébként ha bemész Steinerhez végigpróbálhatod a palettát.
Kéne má neked egy piros név annyira nyomod az ipart ;) a veteránt meg jelezzed a modiknak, hogy adjanak.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

eyeball írta: 2018.07.05. 09:37 - A "Katasztrofálisak" listája: Tokarev TT; FÉG FP9; FÉG P9M; FÉG B9R; FÉG PA63M (a hüvelyvonóját állandóan elhajigálta) Walther PPk

Az elmúlt egy-két hétben mindegyikből járt egy-egy Steiner-féle gáz-riasztó gyártás a kezemben, jól működtek. Fura...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

borsodi írta: 2018.07.05. 14:09 Kéne má neked egy piros név annyira nyomod az ipart ;) a veteránt meg jelezzed a modiknak, hogy adjanak.
Én csak lelkes amatőr vagyok, ugatom a témát. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2018.07.05. 14:10 Az elmúlt egy-két hétben mindegyikből járt egy-egy Steiner-féle gáz-riasztó gyártás a kezemben, jól működtek. Fura...

max. 5-re tárazva. Felette akadnak. Jellemzoen nem probalja ki az atalakito sem telire nyomott tarral. Mert draga, maceras, meg nem muxik:-(.

de ezek disztargyak, haho!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2018.07.05. 14:28 max. 5-re tárazva. Felette akadnak. Jellemzoen nem probalja ki az atalakito sem telire nyomott tarral. Mert draga, maceras, meg nem muxik:-(.

de ezek disztargyak, haho!
Ezen felbuzdulva kivettem a vitrinből random két db P9RC-t és egy darab P9R-t, táranként 12-14 töltényre töltve, a három fegyverből egynél volt egy darab csőretöltési és egy darab kivetési hiba.
Ráadásul ezek nem betétezett, teljesen gyári tárak voltak.

Szerk.:
gvass1 írta: 2018.07.05. 14:28 Jellemzoen nem probalja ki az atalakito sem telire nyomott tarral. Mert draga, maceras, meg nem muxik
Talán ex kolléga? :)
Vannak olyan fegyverek, amikkel a beállítás-tesztelés során 50-60 töltény is el van lőve mire megfelelő nem lesz a működése.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2018.07.05. 16:47 Ezen felbuzdulva kivettem a vitrinből random két db P9RC-t és egy darab P9R-t, táranként 12-14 töltényre töltve, a három fegyverből egynél volt egy darab csőretöltési és egy darab kivetési hiba.
Ráadásul ezek nem betétezett, teljesen gyári tárak voltak.
Ennek orulok, de nekem elteroek a tapasztalataim, az osszes atalakito tekinteteben.

De mondom: engem ez nem izgat, nekem az eleskonverziok POTLEKkent szolgalnak, merthogy lofegyver gyujtemenyi celu tartasa nem letezik. Es olyan fegyverek, amik erdekesek, de lofegyverkent ertelmetlen lenne rajuk tarolohelyet pazarolni tok szepen elfernek gp-konverziokent gyujtiben. Neha parat lehet veluk durrantani is. Ennyi.

De a sok majom onvedelemre akarja ezeket venni/hordani, mert "fullacel, orokelet, biztosan megbííszzzható, bótbani megaszontákolták, vótamkatona értekhozzá".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2018.07.05. 16:54 De mondom: engem ez nem izgat, nekem az eleskonverziok POTLEKkent szolgalnak, merthogy lofegyver gyujtemenyi celu tartasa nem letezik. Es olyan fegyverek, amik erdekesek, de lofegyverkent ertelmetlen lenne rajuk tarolohelyet pazarolni tok szepen elfernek gp-konverziokent gyujtiben. Neha parat lehet veluk durrantani is. Ennyi.
Ebben tökéletesen igazad van. Sajnos ez a kib@szott magyar valóság. Nemrég került átalakításra több eredeti 2. világháborús vas is, mert a tulajdonosnak bevonják az engedélyét.

gvass1 írta: 2018.07.05. 16:54De a sok majom onvedelemre akarja ezeket venni/hordani, mert "fullacel, orokelet, biztosan megbííszzzható, bótbani megaszontákolták, vótamkatona értekhozzá".

Pedig mindenkinek, minden alkalommal el van mondva, hogy gáztölténnyel nem fog üzemelni, gyűjteményi/játszós darabok maximum.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.07.05. 16:47 Ezen felbuzdulva kivettem a vitrinből random két db P9RC-t és egy darab P9R-t, táranként 12-14 töltényre töltve, a három fegyverből egynél volt egy darab csőretöltési és egy darab kivetési hiba.
Ráadásul ezek nem betétezett, teljesen gyári tárak voltak.

Szerk.:


Talán ex kolléga? :)
Vannak olyan fegyverek, amikkel a beállítás-tesztelés során 50-60 töltény is el van lőve mire megfelelő nem lesz a működése.
Nekem 8db öntöltőm volt 3 átlakító cégtől. Gázzal egyetlen egyet lehetett VÉLETLENÜL!!! működésre bírni. A többit rengeteg áldozattal sem! Mozgó csővel egészen biztos, hogy nem lesz megbízható egyik éleskonverzió sem! Annak, hogy a cső töltőpozicióba kerül akkor amikor a szán éppen a töltőpályára tolja a töltényt, valószínűsége van a rugóztatás miatt. A cső lövés közben nem egy fix pályán, szinkronban mozog a töltőszerkezettel, hanem leng saját tömege, a rá gyakorolot erőhatás, és rugóerő függvényében. Aztán vagy megfelelő pozicióba kerül, vagy nem. Mázli kérdése. A szánhoz meg nem lehet kötni a cső mozgását, mert az már reteszelt lenne, és nem is működne. Marad a fix cső. Azt viszont eddig egyik gyártó sem csinálta meg, mert nagyon macera egy gyakorlatilag új csövet legyártani egyedileg. Nem fér bele az árba. Innentől marad a tök egyszerűen szétberhelt mozgócsöves szerkezet, ami matematikai valószínűség szerint működik jól, vagy roszul.

Az éleskonverziókat otthon a vitrinben kell tartani mint érdekesség. Önvédelemre jelen állás szerint alkalmatlanok!

A szutyokba nézett török öntöltők nagyrésze pedig messze alkalmas.
-Ekol ALP
-Zoraki M906
-Retay X1 Plusz!
-Retay S2022 (talán lesz egyszer pluszos verzió is)
-Zoraki 914
-Zoraki 2914
-Zoraki 917 PLUSZ (DAO)

Ezek mind tudták titan riasztóval az 50 akadálymentes lövést out of the box.
Illetve az
-EKOL ALP
-Z906
-Z914
-Z2914

Mind kiküldték a teli tár gázt akadály nélkül.

A Z917 az utolsó két lövésnél elkoszolódott, és töltési hibája lett.

Az új S2022 Retayt még nem teszteltem gázzal. Ennek közben teljesen normális revolverezése lett. 3 napig felhúzott kakassal kellett tartani. A második este után már nem puhult tovább.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Martin Riggs írta: 2018.07.05. 19:34 Mozgó csővel egészen biztos, hogy nem lesz megbízható egyik éleskonverzió sem! Annak, hogy a cső töltőpozicióba kerül akkor amikor a szán éppen a töltőpályára tolja a töltényt, valószínűsége van a rugóztatás miatt. A cső lövés közben nem egy fix pályán, szinkronban mozog a töltőszerkezettel, hanem leng saját tömege, a rá gyakorolot erőhatás, és rugóerő függvényében. Aztán vagy megfelelő pozicióba kerül, vagy nem. Mázli kérdése. A szánhoz meg nem lehet kötni a cső mozgását, mert az már reteszelt lenne, és nem is működne. Marad a fix cső.
Khm...jelen állás szerint (legyártott minimum néhány száz, de talán már ezer feletti) a Browning-reteszeléses fegyvereknél (pl. P9R, P9M és hasonlók) a reteszelőbordák kiiktatása után (mind a szánból, mind a csőről), a cső köré elhelyezett pozicionálórugóval (NEM helyretolórugó, az megmarad - gyengébbre cserélve - az eredeti helyén) megfelelően működik. Aki nem hiszi, az járjon utána...esetleg tegyen egy látogatást a gyártónál, ahol a kedves eladó szívesen a rendelkezésre bocsát egy-két tár riasztótöltényt kipróbálás végett. Ezzel néha a vevők is élni szoktak, volt akit a jó működés győzött meg.
Martin Riggs írta: 2018.07.05. 19:34 Az éleskonverziókat otthon a vitrinben kell tartani mint érdekesség. Önvédelemre jelen állás szerint alkalmatlanok!
Neked is elmondom amit Gvassnak, hogy SENKI sem ajánlja az élesből gyártott gáz-riasztó fegyvereket önvédelemre. Sem a forgalmazó, sem más épeszű ember.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.07.05. 22:58 Khm...jelen állás szerint (legyártott minimum néhány száz, de talán már ezer feletti) a Browning-reteszeléses fegyvereknél (pl. P9R, P9M és hasonlók) a reteszelőbordák kiiktatása után (mind a szánból, mind a csőről), a cső köré elhelyezett pozicionálórugóval (NEM helyretolórugó, az megmarad - gyengébbre cserélve - az eredeti helyén) megfelelően működik. Aki nem hiszi, az járjon utána...esetleg tegyen egy látogatást a gyártónál, ahol a kedves eladó szívesen a rendelkezésre bocsát egy-két tár riasztótöltényt kipróbálás végett. Ezzel néha a vevők is élni szoktak, volt akit a jó működés győzött meg.



Neked is elmondom amit Gvassnak, hogy SENKI sem ajánlja az élesből gyártott gáz-riasztó fegyvereket önvédelemre. Sem a forgalmazó, sem más épeszű ember.
A gáz riasztó fegyver akkor működik megfelelően, ha önvédelmi célokra alkalmazható. Az éleskonverziók ezt nem tudják. Így valójában dísztárgyak. Csak jogilag gáz-riasztó kategóriába tartoznak, mert képesek elműködtetni töltényt is. De ezt én nem tekintem "megfelelő működésnek", tekintve, hogy az eredeti önvédelmi célnak nem megfelelő a megbízhatósága.

A gyártó egy nagyon jó "történetet" talált ki ahhoz, hogy ez miért jó így. Ezzel semmi gondom, csak én ezt nem nyalom be.

Gondold csak el. Vennél egy gyönyörű ex versenyautót a normál autók árának duplájáért, majd a gyártója azt mantrázná a fejedbe, hogy ez tkp nem alkalmas közlekedésre,és teljesen normálod dolog az, hogy a lámpánál 40-ből kétszer lefullad, és csak úgy lehet újeaindítani, ha kiszállsz, izélgeted a motorját kicsit. Akkor utána meginf megy kicsit. Vagy nem. Ez nálam nem a megfelelő kategória.

Félreértés ne sssék, tudom, hogy miért születtek ezek a fegyverfélék. Nem értetlen vagyok, csak nekem ez akkor sem "megfelelő" működés. Azt elfogadom, ha másnak ez így jó. Nekem nem az. Volt, adtam esélyt a ketegóriának, némelyikkel évekig vacakoltam, de kiderült, hogy a klasszikis re.ddltetésüknek nem felelnek meg. Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A gáz riasztó fegyver akkor működik megfelelően, ha önvédelmi célokra alkalmazható. "

Szerintem nem. :) Nálam a következő kategóriák vannak:
- olcsó rakétázó: 6mm-es cuccok, olcsón lehet velük rokettázni. Nyilván nem használnád ezeket önvédelemre a kaliberük miatt.
- örömködős, játszós fegyverek; ide tartoznak a sorozatlövők, a nagybüretták, stb.
- önvédelmi gázriasztók; itt elsődleges a megbízható működés és a hordhatóság. Minden más másodlagos
- gyűjteményi cuccok; én ide teszem a konverziókat. :) Persze jó, ha riasztópatronnal működik, de gázzal szerintem nem elvárás. Ami bosszantó lehet az az, hogy ha megoldható lenne a működőképes átalakítás, de mégsem teszik meg.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2018.07.06. 10:05 "A gáz riasztó fegyver akkor működik megfelelően, ha önvédelmi célokra alkalmazható. "

Szerintem nem. :) Nálam a következő kategóriák vannak:
- olcsó rakétázó: 6mm-es cuccok, olcsón lehet velük rokettázni. Nyilván nem használnád ezeket önvédelemre a kaliberük miatt.
- örömködős, játszós fegyverek; ide tartoznak a sorozatlövők, a nagybüretták, stb.
- önvédelmi gázriasztók; itt elsődleges a megbízható működés és a hordhatóság. Minden más másodlagos
- gyűjteményi cuccok; én ide teszem a konverziókat. :) Persze jó, ha riasztópatronnal működik, de gázzal szerintem nem elvárás. Ami bosszantó lehet az az, hogy ha megoldható lenne a működőképes átalakítás, de mégsem teszik meg.
+1

Es tennek meg hozza gaz-riaszto felhasznalasi teruleteket:
- startpisztoly sportrendezvenyeken
- kutyakikepzesre is joparat vittek mar
- szinhaz, filmforgatasi vonalon is rengeteget hasznalnak (igen, a megfelelo jogi feltetelek mellett)
- oktatasi/kikepzesi segedeszkoz, hiszen kvazi zero balesetveszely mellett az alapveto fegyverkezelesi fogasok elsajatitasara alkalmas
- vadriasztas, pl. Vogelschreckkel pinceszeteknel, repulotereken
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Martin Riggs írta: 2018.07.06. 06:37 Vennél egy gyönyörű ex versenyautót a normál autók árának duplájáért, majd a gyártója azt mantrázná a fejedbe, hogy ez tkp nem alkalmas közlekedésre,és teljesen normálod dolog az, hogy a lámpánál 40-ből kétszer lefullad, és csak úgy lehet újeaindítani, ha kiszállsz, izélgeted a motorját kicsit. Akkor utána meginf megy kicsit. Vagy nem. Ez nálam nem a megfelelő kategória.
Szia,

Sajnos a cikket nem talaltam meg, ezert csak a megbizhatatlan emlekezetemre kell hagyatkoznom, de jopar eve volt egy cikk arrol, hogy kiprobalhatott a szakujsagiro egy ex-versenyautot.

Ez fel se merult, hogy kozlekedesre alkalmas vagy nem, hiszen pl. index nem volt rajta; tehat forgalmit sem kaphat.

De bizony azt is leirta, hogy a probalkozok tobbsegenek hiaba mutattak meg, hogy milyen szogben kell tartania a gazpedalt indulaskor, azok 1-2 milimeterrel kisebb vagy nagyobb mertekben nyomtak le a pedalt, ezert el se tudtak indulni.

Akik el tudtak indulni, azok altalaban fekezeskor megprodultek, mert keptelenek voltak arra, hogy ahogy lassul a jarmu (csokken a szarnyak lenyomoereje) ugy csokkentsek a fekerot.

Szoval annak ellenere, hogy erheto mire gondoltal, a versenyautos pelda nagyon nem ide illo.

Bel
Avatar
eyeball
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.11. 14:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: eyeball »

"De mondom: engem ez nem izgat, nekem az eleskonverziok POTLEKkent szolgalnak, merthogy lofegyver gyujtemenyi celu tartasa nem letezik. Es olyan fegyverek, amik erdekesek, de lofegyverkent ertelmetlen lenne rajuk tarolohelyet pazarolni tok szepen elfernek gp-konverziokent gyujtiben. Neha parat lehet veluk durrantani is. Ennyi."

- Pontosan! :mrgreen:
Tok_Mak_03.jpg

Üdv.
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

bel írta: 2018.07.06. 12:36 Szia,

Sajnos a cikket nem talaltam meg, ezert csak a megbizhatatlan emlekezetemre kell hagyatkoznom, de jopar eve volt egy cikk arrol, hogy kiprobalhatott a szakujsagiro egy ex-versenyautot.

Ez fel se merult, hogy kozlekedesre alkalmas vagy nem, hiszen pl. index nem volt rajta; tehat forgalmit sem kaphat.

De bizony azt is leirta, hogy a probalkozok tobbsegenek hiaba mutattak meg, hogy milyen szogben kell tartania a gazpedalt indulaskor, azok 1-2 milimeterrel kisebb vagy nagyobb mertekben nyomtak le a pedalt, ezert el se tudtak indulni.

Akik el tudtak indulni, azok altalaban fekezeskor megprodultek, mert keptelenek voltak arra, hogy ahogy lassul a jarmu (csokken a szarnyak lenyomoereje) ugy csokkentsek a fekerot.

Szoval annak ellenere, hogy erheto mire gondoltal, a versenyautos pelda nagyon nem ide illo.

Bel
Jobb példa:

Összebútorozni egy külsőleg még mindig fullos, ex-pornós csajjal, aki közben mélyen vallásos lett, és évi 300 napot "fáj a feje" és/vagy menstruál. :D
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.06. 13:17 Jobb példa:

Összebútorozni egy külsőleg még mindig fullos, ex-pornós csajjal, aki közben mélyen vallásos lett, és évi 300 napot "fáj a feje" és/vagy menstruál. :D


ja-ja na végre értem :lol: :D :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

ZOLKET írta: 2018.07.06. 13:23 ja-ja na végre értem :lol: :D :lol:
Szívesen!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.06. 13:17 Jobb példa:

Összebútorozni egy külsőleg még mindig fullos, ex-pornós csajjal, aki közben mélyen vallásos lett, és évi 300 napot "fáj a feje" és/vagy menstruál. :D
Ott a pont! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MERT A GLOCK AZ ÚJ NAGYBERETTA!

Napjaink legelterjedtebb hadi/rendőrségi pisztolya a "fekete osztrák téglapisztoly", a GLOCK!

Nem véletlen, hogy gáz-riasztó másolataik is népszerűek, nálunk EBBŐL IS BRUTÁLIS VÁLASZTÉK VAN!

Nézzük:
Retay G17 9 mm PAK, 14+1, tűzkészen viselhető - A LEGÉLETHŰBB!: 32.900-

Kép

Ekol Gediz 9 mm PAK, 17+1, tűzkészen viselhető - műszakilag a legigényesebb: 33.900-

Kép

Blow TR17 (Carrera GT60) 9 mm PAK, 17+1, bebiztosítva csőretöltve viselhető - a legmasszívabb felépítésű és LEGOLCSÓBB: 27.900-

Kép

Zoraki 917 9 mm PAK, 17+1, cső alá töltve viselhető - a legelterjedtebb: 34.900-

Kép


HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Retay G17 9 mm PAK, 14+1, tűzkészen viselhető - A LEGÉLETHŰBB!: 32.900-"

Ez tényleg nagyon jól néz ki!!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2018.07.06. 16:31 "Retay G17 9 mm PAK, 14+1, tűzkészen viselhető - A LEGÉLETHŰBB!: 32.900-"

Ez tényleg nagyon jól néz ki!!

És alapvetően jól is működik, az öntöltő mezőnyben a kifejezetten megbízhatóak közé sorolható.

Lásd videó:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.06. 17:35 És alapvetően jól is működik, az öntöltő mezőnyben a kifejezetten megbízhatóak közé sorolható.

Lásd videó:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/
Öntöltő mezőnyben tényleg nagyon csábító darab! Ha meg még dropsafe is, akkor nagyon jó választás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.06. 18:01 Öntöltő mezőnyben tényleg nagyon csábító darab! Ha meg még dropsafe is, akkor nagyon jó választás.
Az. Ott a videoban, h dobalom.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.06. 18:19 Az. Ott a videoban, h dobalom.
Nem akarom megnézni, mert venni fogok egyet, pedig az égvilágon semmi szükségem rá :p (Meg fogom otthon)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.07.06. 06:37 A gáz riasztó fegyver akkor működik megfelelően, ha önvédelmi célokra alkalmazható.
Nézd Őrmi! Te alapvetően egy nagyon értelmes ember vagy. Csak vannak dolgok, amiket valahogy nem igazán tolerálsz, illetve mégsem értesz meg.
Abból kell kiindulni, hogy alapvetően MINDEN GR. pisztollyal gondok vannak. Van amelyikkel azért, mert ugyan kiváló anyagokból van, hiszen éles lőfegyverből lett átalakítva, ámde nem képes újratölteni, akadozik. És van amelyikkel meg azért, mert f.ostalicska spiáterből vannak az alkatrészei és hiába tudsz vele 1000 lövést leadni folyamatosan végtelenítve akadály nélkül, ha egyszer ócska anyagokból van, azt ki fog kelleni cserélned belátható időn belül. Tehát alapvetően mindegyik problémás, csak az a kérdés, hogy miért problémás.

Ha valaki jót akar magának, akkor fentieknek megfelelően kell megválasztani, hogy mit szeretne vásárolni és persze hogy milyen célra. Ha végtelenített lövészetre vágyol, akkor olyant kell venni, ha meg arra, hogy mondjuk a CSI közben ugyanaz legyen a kezeidben mint a főszereplőnek, akkor meg olyant. Ez ilyen egyszerű dolog.

Hogy mi mennyit ér az egy relatív dolog. Kinek mennyit. Én pl. tuti nem vennék meg huszonezrekért húsz-harminc féle török spiáter cuccost egyenként, hogy azután külön-külön mindegyikből szép lassan kiábrándulva egyesével cserélgessem őket. Sokkal inkább egyszer adok ki, nagyjából ugyanennyi pénzt egy olyan darabért, amiről tudom, hogy tényleg jó és jó lesz sok-sok éven át is. De azt is szívesebben vásárolom meg, amiről tudom, hogy lehet, hogy nem fog ismételni, viszont nem is erre a célra vásárolom és valaha éles lőfegyver volt és feelingje van emiatt. Nem akarok vele ezret lőni hetente, csak simán néha a kezeimbe fogni, tapogatni, nézegetni, csodálgatni, stb.... És már bocsánat, de egy török spiáter "csodával" ez nekem nem menne.... Nagyon nem. Hasonlíthat az élesre akármennyire.

Az önvédekezés az viszont egy teljesen más kategória az én szememben. Sok éves tapasztalat után, én arra a célra spiáter fegyvert eleve nem vásárolnék, hogy azt az utcán nap mint nap viseljem és rábízzam az életemet. Ettől függetlenül, megértem azokat is, akiknek viszont nem az a lényeg, hogy ha ott van valami az oldalán, az több éves hordás után is közel úgy nézzen ki, mint vadi új korában és persze ugyanolyan jól is működjön, hanem hogy legyen valami, azután ha már elkopott, vagy randa, esetleg kiábrándult belőle valami miatt, kicseréli egy másik ugyanolyanra, vagy akár teljesen másra. Csak hát az nem én vagyok. Azt a GR. revolvert, amit most viselek, immáron 6. éve viselem, lényegében nap mint nap. Könnyű, jól rejthető, jó a fogása, egyszerű rántani. Igaz, hogy nem lövök vele ezreket hetente, sőt, még évente sem, viszont rengeteget gyakorlom vele a rántást, lényegében minden alkalommal, amikor ki, vagy beteszem, tehát naponta legalább kétszer (de inkább többször). Ennek ellenére, szinte olyan állapotú, mint új korában. És megbízható, ha kell, akkor működik. Sokkal kevésbé valószínű, hogy eltörik, vagy csütörtököt mond és jó eséllyel sok év múlva sem, bár nyilvánvalóan ez sem örök életű, ahogyan semmi sem az. Viszont az, hogy eredetileg jóval nagyobb terhelés elviselésére készült, mindenképpen garanciát jelent, nem kicsit. Tudom, most rögtön az mozog a buksidban, hogy de mennyibe került. Őszintén mondom, szerintem te már ez alatt a 6 év alatt több pénzt elköltöttél különböző német és török spiáter cuccokra összesen, mint amennyibe nekem ez került egyszer. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.06. 18:55 Nézd Őrmi! Te alapvetően egy nagyon értelmes ember vagy. Csak vannak dolgok, amiket valahogy nem igazán tolerálsz, illetve mégsem értesz meg.
Abból kell kiindulni, hogy alapvetően MINDEN GR. pisztollyal gondok vannak. Van amelyikkel azért, mert ugyan kiváló anyagokból van, hiszen éles lőfegyverből lett átalakítva, ámde nem képes újratölteni, akadozik. És van amelyikkel meg azért, mert f.ostalicska spiáterből vannak az alkatrészei és hiába tudsz vele 1000 lövést leadni folyamatosan végtelenítve akadály nélkül, ha egyszer ócska anyagokból van, azt ki fog kelleni cserélned belátható időn belül. Tehát alapvetően mindegyik problémás, csak az a kérdés, hogy miért problémás.

Ha valaki jót akar magának, akkor fentieknek megfelelően kell megválasztani, hogy mit szeretne vásárolni és persze hogy milyen célra. Ha végtelenített lövészetre vágyol, akkor olyant kell venni, ha meg arra, hogy mondjuk a CSI közben ugyanaz legyen a kezeidben mint a főszereplőnek, akkor meg olyant. Ez ilyen egyszerű dolog.

Hogy mi mennyit ér az egy relatív dolog. Kinek mennyit. Én pl. tuti nem vennék meg huszonezrekért húsz-harminc féle török spiáter cuccost egyenként, hogy azután külön-külön mindegyikből szép lassan kiábrándulva egyesével cserélgessem őket. Sokkal inkább egyszer adok ki, nagyjából ugyanennyi pénzt egy olyan darabért, amiről tudom, hogy tényleg jó és jó lesz sok-sok éven át is. De azt is szívesebben vásárolom meg, amiről tudom, hogy lehet, hogy nem fog ismételni, viszont nem is erre a célra vásárolom és valaha éles lőfegyver volt és feelingje van emiatt. Nem akarok vele ezret lőni hetente, csak simán néha a kezeimbe fogni, tapogatni, nézegetni, csodálgatni, stb.... És már bocsánat, de egy török spiáter "csodával" ez nekem nem menne.... Nagyon nem. Hasonlíthat az élesre akármennyire.

Az önvédekezés az viszont egy teljesen más kategória az én szememben. Sok éves tapasztalat után, én arra a célra spiáter fegyvert eleve nem vásárolnék, hogy azt az utcán nap mint nap viseljem és rábízzam az életemet. Ettől függetlenül, megértem azokat is, akiknek viszont nem az a lényeg, hogy ha ott van valami az oldalán, az több éves hordás után is közel úgy nézzen ki, mint vadi új korában és persze ugyanolyan jól is működjön, hanem hogy legyen valami, azután ha már elkopott, vagy randa, esetleg kiábrándult belőle valami miatt, kicseréli egy másik ugyanolyanra, vagy akár teljesen másra. Csak hát az nem én vagyok. Azt a GR. revolvert, amit most viselek, immáron 6. éve viselem, lényegében nap mint nap. Könnyű, jól rejthető, jó a fogása, egyszerű rántani. Igaz, hogy nem lövök vele ezreket hetente, sőt, még évente sem, viszont rengeteget gyakorlom vele a rántást, lényegében minden alkalommal, amikor ki, vagy beteszem, tehát naponta legalább kétszer (de inkább többször). Ennek ellenére, szinte olyan állapotú, mint új korában. És megbízható, ha kell, akkor működik. Sokkal kevésbé valószínű, hogy eltörik, vagy csütörtököt mond és jó eséllyel sok év múlva sem, bár nyilvánvalóan ez sem örök életű, ahogyan semmi sem az. Viszont az, hogy eredetileg jóval nagyobb terhelés elviselésére készült, mindenképpen garanciát jelent, nem kicsit. Tudom, most rögtön az mozog a buksidban, hogy de mennyibe került. Őszintén mondom, szerintem te már ez alatt a 6 év alatt több pénzt elköltöttél különböző német és török spiáter cuccokra összesen, mint amennyibe nekem ez került egyszer. 8-)
Ez az Index, Svájci óra fórumán rendszeresen előjövő téma! Te ott is jelen vagy? (Ha nem titok persze!)

Ott ez így néz ki:

A Rolex submariner az ISTEN! Az jó MINDENRE! NEM KELL MÁS! És ezzel szemben a másik oldal: Minden helyzetre/alkalomra más - más óra. Sport: G-Shock, Farmer+póló, nyaralás: Seiko búvár. Öltöny: antik Omega. ...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.06. 17:35 És alapvetően jól is működik, az öntöltő mezőnyben a kifejezetten megbízhatóak közé sorolható.

Lásd videó:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/
Nekem eddig MINDEN ÚJ SZÉRIÁS RETAY pisztoly akadály nélkül működött! Mindennel! Out of the box természetesen.

Ma játszottam az S2022-vel. A két nap felhúzott kakassal tárolás után tökéletes lett a revolverezése, és nagyon kellemes az egész fegyver működése. A hüvelymozgató rendszere piszok jól meg van csinálva! Tár nélkül, lassabb szánmozgásra is kihúzza, és ki is veti a hüvelyt a kivető nyíláson. Ez nagyon pontos szerkezetet feltételez. Ezt megcsinálja a Titan riasztóval, és a Wadie gáztöltényekkel is!

Jó tokkal nyáron is jól viselhető méretű fegyver. Természetesen nem kicsi a fegyver. Méretileg akkor mint egy fullsize Glock, vagy az eredeti SP2022.

NAgyon elégedett vagyok vele. Főleg ennyiért! A kis revolverezési fiaskó ennyi pénzért elnézhető, főleg, hogy magát gyógyítja a fegyver!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.06. 19:18 Ez az Index, Svájci óra fórumán rendszeresen előjövő téma! Te ott is jelen vagy? (Ha nem titok persze!)

Ott ez így néz ki:

A Rolex submariner az ISTEN! Az jó MINDENRE! NEM KELL MÁS! És ezzel szemben a másik oldal: Minden helyzetre/alkalomra más - más óra. Sport: G-Shock, Farmer+póló, nyaralás: Seiko búvár. Öltöny: antik Omega. ...
Á ez minden szubkultúrában így van. Mindig mindenre az a legjobb, ami annak van aki a véleményt mondja a dologról.
Én nagyon tisztelem mindenkinek a véleményét, de annyiszor végighallgattam ezt a vadászpuskáktól futócipőkön át az autókig, és a végén mindig az jött ki hogy az legjobb, ami az adott felhasználónak van, és erre végtelen mennyiségű érvet tudott felsorolni, hogy ez miért így van.

A következőkért tudom hogy le leszek ugatva, de nem érdekel.
A fentiekben az a szép, hogy a nyilvánvaló marhaságoktól eltekintve nagyjából majdnem mindenkinek igaza volt. Mert az ő értékrendjének az felelt meg a legjobban! A témára visszatérve, simán el tudom képzelni hogy van egy élesből átalakított öntöltőre esküszik, mert egyszerűen neki személy szerint az adja a feelinget hogy egy olyan pisztoly van az oldalán. Nem egy török másolat, ami majdnem olyan mint, hanem ténylegesen az!! Hiába átalakított, akkor is maga a tudat, hogy az mondjuk egy péjáhatvanhárom, ami évtizedeken át messze az átlagember fölé emelte a birtokosát, neki az adja a feelinget.
Hiába tudja hogy gázzal megbízhatatlan, azért 1-2 lövés csak kimegy belőle gondolja, és neki az majd elég lesz. És még az is lehet hogy igaza lesz, önvédelmi helyzetben két lövés az arcba elég lesz, de az is meglehet hogy az első lövés után elakad a stukker és hasba bicskázzák a picsába.

Nincs tökéletes választás, illetve mindegyik választás tökéletes, ami a tulajdonos értékrendjével a legnagyobb összhangban van.
Az pedig annyiféle, ahányan vagyunk.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2018.07.06. 18:55 Nézd Őrmi! Te alapvetően egy nagyon értelmes ember vagy. Csak vannak dolgok, amiket valahogy nem igazán tolerálsz, illetve mégsem értesz meg.
Abból kell kiindulni, hogy alapvetően MINDEN GR. pisztollyal gondok vannak. Van amelyikkel azért, mert ugyan kiváló anyagokból van, hiszen éles lőfegyverből lett átalakítva, ámde nem képes újratölteni, akadozik. És van amelyikkel meg azért, mert f.ostalicska spiáterből vannak az alkatrészei és hiába tudsz vele 1000 lövést leadni folyamatosan végtelenítve akadály nélkül, ha egyszer ócska anyagokból van, azt ki fog kelleni cserélned belátható időn belül. Tehát alapvetően mindegyik problémás, csak az a kérdés, hogy miért problémás.

Ha valaki jót akar magának, akkor fentieknek megfelelően kell megválasztani, hogy mit szeretne vásárolni és persze hogy milyen célra. Ha végtelenített lövészetre vágyol, akkor olyant kell venni, ha meg arra, hogy mondjuk a CSI közben ugyanaz legyen a kezeidben mint a főszereplőnek, akkor meg olyant. Ez ilyen egyszerű dolog.

Hogy mi mennyit ér az egy relatív dolog. Kinek mennyit. Én pl. tuti nem vennék meg huszonezrekért húsz-harminc féle török spiáter cuccost egyenként, hogy azután külön-külön mindegyikből szép lassan kiábrándulva egyesével cserélgessem őket. Sokkal inkább egyszer adok ki, nagyjából ugyanennyi pénzt egy olyan darabért, amiről tudom, hogy tényleg jó és jó lesz sok-sok éven át is. De azt is szívesebben vásárolom meg, amiről tudom, hogy lehet, hogy nem fog ismételni, viszont nem is erre a célra vásárolom és valaha éles lőfegyver volt és feelingje van emiatt. Nem akarok vele ezret lőni hetente, csak simán néha a kezeimbe fogni, tapogatni, nézegetni, csodálgatni, stb.... És már bocsánat, de egy török spiáter "csodával" ez nekem nem menne.... Nagyon nem. Hasonlíthat az élesre akármennyire.

Az önvédekezés az viszont egy teljesen más kategória az én szememben. Sok éves tapasztalat után, én arra a célra spiáter fegyvert eleve nem vásárolnék, hogy azt az utcán nap mint nap viseljem és rábízzam az életemet. Ettől függetlenül, megértem azokat is, akiknek viszont nem az a lényeg, hogy ha ott van valami az oldalán, az több éves hordás után is közel úgy nézzen ki, mint vadi új korában és persze ugyanolyan jól is működjön, hanem hogy legyen valami, azután ha már elkopott, vagy randa, esetleg kiábrándult belőle valami miatt, kicseréli egy másik ugyanolyanra, vagy akár teljesen másra. Csak hát az nem én vagyok. Azt a GR. revolvert, amit most viselek, immáron 6. éve viselem, lényegében nap mint nap. Könnyű, jól rejthető, jó a fogása, egyszerű rántani. Igaz, hogy nem lövök vele ezreket hetente, sőt, még évente sem, viszont rengeteget gyakorlom vele a rántást, lényegében minden alkalommal, amikor ki, vagy beteszem, tehát naponta legalább kétszer (de inkább többször). Ennek ellenére, szinte olyan állapotú, mint új korában. És megbízható, ha kell, akkor működik. Sokkal kevésbé valószínű, hogy eltörik, vagy csütörtököt mond és jó eséllyel sok év múlva sem, bár nyilvánvalóan ez sem örök életű, ahogyan semmi sem az. Viszont az, hogy eredetileg jóval nagyobb terhelés elviselésére készült, mindenképpen garanciát jelent, nem kicsit. Tudom, most rögtön az mozog a buksidban, hogy de mennyibe került. Őszintén mondom, szerintem te már ez alatt a 6 év alatt több pénzt elköltöttél különböző német és török spiáter cuccokra összesen, mint amennyibe nekem ez került egyszer. 8-)
Lényegében egyetértünk!

Az éleskonverziók jó anyagokból vannak, csak nem működnek elég jól. A spiáter szörnyek meg a gépipar leg gyalázatosabb, és leg alantosabb anyagából vannak, aminek a jelenlegi ipari irányelvek szerint nem is szabadna jelen lenni a gépiparban, mert egyszerűen hosszútávon alkalmatlan mindenre! A benne lévő villamos feszültség, és köráramok miatt pl képes az anyag saját magát is megenni. Tehát képes arra, hogy áll 10 évig egy fiókban, majd onnan elővéve egyszerűen kettétörik az anyag, mert el "korrodál" magában. Dinamikailag nem terhelhető, mert deformálódik. A szakítószilárdsága sem túl nagy, tehát fegyvernek gyakorlatilag alkalmatlan.

Ebből következik, hogy legyen bármilyen gyártmány, 5 éves korukban nyugdíjazom a spiáter G-R fegyvereket, és újat veszek. Azt többet önvédelemre nem viselem. Ugyanez a helyzet az 500 lövéses terheléssel. Ahogy azt eléri a fegyver, meg nyugdíjba. Már amennyiben azt 5 év alatt eléri.

Persze ez sokaknak túlzó lehet, de részemről láttam már csoda dolgokat megtörténni idősebb spiáter fegyvereknél, ezért inkább a legfiatalabb ilyen csodákat produkáló eszköz élettartamának felénél húztam meg a határt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

TotoHU írta: 2018.07.06. 20:08 Á ez minden szubkultúrában így van. Mindig mindenre az a legjobb, ami annak van aki a véleményt mondja a dologról.
Én nagyon tisztelem mindenkinek a véleményét, de annyiszor végighallgattam ezt a vadászpuskáktól futócipőkön át az autókig, és a végén mindig az jött ki hogy az legjobb, ami az adott felhasználónak van, és erre végtelen mennyiségű érvet tudott felsorolni, hogy ez miért így van.

A következőkért tudom hogy le leszek ugatva, de nem érdekel.
A fentiekben az a szép, hogy a nyilvánvaló marhaságoktól eltekintve nagyjából majdnem mindenkinek igaza volt. Mert az ő értékrendjének az felelt meg a legjobban! A témára visszatérve, simán el tudom képzelni hogy van egy élesből átalakított öntöltőre esküszik, mert egyszerűen neki személy szerint az adja a feelinget hogy egy olyan pisztoly van az oldalán. Nem egy török másolat, ami majdnem olyan mint, hanem ténylegesen az!! Hiába átalakított, akkor is maga a tudat, hogy az mondjuk egy péjáhatvanhárom, ami évtizedeken át messze az átlagember fölé emelte a birtokosát, neki az adja a feelinget.
Hiába tudja hogy gázzal megbízhatatlan, azért 1-2 lövés csak kimegy belőle gondolja, és neki az majd elég lesz. És még az is lehet hogy igaza lesz, önvédelmi helyzetben két lövés az arcba elég lesz, de az is meglehet hogy az első lövés után elakad a stukker és hasba bicskázzák a picsába.

Nincs tökéletes választás, illetve mindegyik választás tökéletes, ami a tulajdonos értékrendjével a legnagyobb összhangban van.
Az pedig annyiféle, ahányan vagyunk.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mindenkinek van igazsagmagva. De mobilrol nem fejtem ki bovebben.

meg 2 szempontot bedobnek.

1. Nem mindenkinek azonosak az anyagi lehetosegei
2. Potolhatosag kerdese, egyedi atalakitas vs. Tomeggyartmany.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.06. 20:23 Mindenkinek van igazsagmagva. De mobilrol nem fejtem ki bovebben.

meg 2 szempontot bedobnek.

1. Nem mindenkinek azonosak az anyagi lehetosegei
2. Potolhatosag kerdese, egyedi atalakitas vs. Tomeggyartmany.
3. Magyar hatóságok jogkövetési hajlandósga, és az ebből adódó áldozatszámítás. Egy sima közúti ellenőrzésen is simán elkobozza a gödöllői kékféreg az engedélyes fegyvert is, ha éppen olyanja van. Aztán a gödöllői városi bíróság még igazat is ad neki, mert nekik is éppen olyanjuk volt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.06. 20:29 3. Magyar hatóságok jogkövetési hajlandósga, és az ebből adódó áldozatszámítás. Egy sima közúti ellenőrzésen is simán elkobozza a gödöllői kékféreg az engedélyes fegyvert is, ha éppen olyanja van. Aztán a gödöllői városi bíróság még igazat is ad neki, mert nekik is éppen olyanjuk volt.

Ez most riggsi tulzas volt.:-)

nem. Olyan nem tortent meg, h szabalyosan, viselesivel rejtve viselt gp-t el mertek volna kobozni, mert tudjak, h az meguszhatatlan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.07.06. 20:08 Á ez minden szubkultúrában így van. Mindig mindenre az a legjobb, ami annak van aki a véleményt mondja a dologról.
Én nagyon tisztelem mindenkinek a véleményét, de annyiszor végighallgattam ezt a vadászpuskáktól futócipőkön át az autókig, és a végén mindig az jött ki hogy az legjobb, ami az adott felhasználónak van, és erre végtelen mennyiségű érvet tudott felsorolni, hogy ez miért így van.

A következőkért tudom hogy le leszek ugatva, de nem érdekel.
A fentiekben az a szép, hogy a nyilvánvaló marhaságoktól eltekintve nagyjából majdnem mindenkinek igaza volt. Mert az ő értékrendjének az felelt meg a legjobban! A témára visszatérve, simán el tudom képzelni hogy van egy élesből átalakított öntöltőre esküszik, mert egyszerűen neki személy szerint az adja a feelinget hogy egy olyan pisztoly van az oldalán. Nem egy török másolat, ami majdnem olyan mint, hanem ténylegesen az!! Hiába átalakított, akkor is maga a tudat, hogy az mondjuk egy péjáhatvanhárom, ami évtizedeken át messze az átlagember fölé emelte a birtokosát, neki az adja a feelinget.
Hiába tudja hogy gázzal megbízhatatlan, azért 1-2 lövés csak kimegy belőle gondolja, és neki az majd elég lesz. És még az is lehet hogy igaza lesz, önvédelmi helyzetben két lövés az arcba elég lesz, de az is meglehet hogy az első lövés után elakad a stukker és hasba bicskázzák a picsába.

Nincs tökéletes választás, illetve mindegyik választás tökéletes, ami a tulajdonos értékrendjével a legnagyobb összhangban van.
Az pedig annyiféle, ahányan vagyunk.
+1!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.06. 20:34 Ez most riggsi tulzas volt.:-)

nem. Olyan nem tortent meg, h szabalyosan, viselesivel rejtve viselt gp-t el mertek volna kobozni, mert tudjak, h az meguszhatatlan.
Pont ezért csainálják rendszeres a sünök, hogy utcán akarják megnézni a fegyvert. Abban a pillanatban ahogy a tulaj előveszi közterülete a fegyvert, és az mások számára láthatóvá válik, máris rá lehet húzni a garázdaságot az illetőre.

De olyan is volt már, hogy rendőr jelentésben hazudott. Konkrétan! Hiába készült fénykép, az senkit nem érdekelt. A rendőri jelentés volt a szent.
(42m-es féknyom volt a civil, megkül jelzés nélkül közlekedő sünverda alatt, a jelentésben a nevezett jármű 55-el ment. Jah! Lemarad egy 1-es... Két lábbal ugráltam volna annak a féregnek a pofáján, amelyik ezt le merte írni egy hivatalos iratba... Jah, 124kg vagyok, 47-es lábakkal... Szóval szép szája lett volna a tetvedéknek! Remélem azóta felfordul a férge valami súlyos szindrómás betegségben!)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.06. 20:42 Pont ezért csainálják rendszeres a sünök, hogy utcán akarják megnézni a fegyvert. Abban a pillanatban ahogy a tulaj előveszi közterülete a fegyvert, és az mások számára láthatóvá válik, máris rá lehet húzni a garázdaságot az illetőre.


Ez marhasag, lepjunk tul rajta!

eleve sosem igazoltatjak/ruhazatatvizsgaljak a gp fegyverviselok 99,99%-at a budos eletben.

ha meg hasznalni kellett es nem tudsz megpattanni ugyis oda a fegyver meg a buntetlen eloelet is, tokmindegy. Bele kell nyugodni, vagy nem vedekezni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.06. 20:46 Ez marhasag, lepjunk tul rajta!

eleve sosem igazoltatjak/ruhazatatvizsgaljak a gp fegyverviselok 99,99%-at a budos eletben.

ha meg hasznalni kellett es nem tudsz megpattanni ugyis oda a fegyver meg a buntetlen eloelet is, tokmindegy. Bele kell nyugodni, vagy nem vedekezni.
Nem az, de ok, lépjünk túl rajta.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Martin Riggs írta: 2018.07.06. 21:15 Nem az, de ok, lépjünk túl rajta.
Esküszöm, hogy nem kötözködésből kérdem!

TE, mit tennél, ha utcán igazoltatnak? Megmondod, hogy van nálad fegyver, ha NEM kérdi a SÜN?
És ha kérdi, és kéri, hogy vedd elő, akkor mit és miért lépsz?

Utcán vagytok, emberek sétálnak mellettetek. Nincs tanúd, úgy értem nincs térfigyelő kamera, és egyedül vagy.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Martin Riggs írta: 2018.07.06. 20:42 Pont ezért csainálják rendszeres a sünök, hogy utcán akarják megnézni a fegyvert. Abban a pillanatban ahogy a tulaj előveszi közterülete a fegyvert, és az mások számára láthatóvá válik, máris rá lehet húzni a garázdaságot az illetőre.
Ez egy zöldség, mesebeszéd.
1: nagyon kevés ruházatátvizsgálás van egy rutin intézkedés során (drogosokat, bűnözőket, stb. hagyjuk ki, átlag, normális ember esetén).
2: ha annak során előkerül a GP, a rendőr fogja elvenni, nem veled veteti elő.
3: ha veled veteti elő és elkéri, mert dicsekszel vele vagy előre adod a viselésit ha nem is kérik, a felszólításnak engedelmeskedned kell.

Egy olyan ügyet kellene már prezentálni, ahol gari lett pusztán azért (és nem más, előzetes cselekmény miatt!), mert valaki a rendőr felszólítására átadta a fegyvert vagy nem kellene ezt az ostobaságot többet emlegetni...
Sapienti sat.
Avatar
eyeball
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.11. 14:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: eyeball »

Gaston Glock írta: 2018.07.06. 18:55 ... Hogy mi mennyit ér az egy relatív dolog. Kinek mennyit. Én pl. tuti nem vennék meg huszonezrekért húsz-harminc féle török spiáter cuccost egyenként, hogy azután külön-külön mindegyikből szép lassan kiábrándulva egyesével cserélgessem őket. Sokkal inkább egyszer adok ki, nagyjából ugyanennyi pénzt egy olyan darabért, amiről tudom, hogy tényleg jó és jó lesz sok-sok éven át is. ... Nem akarok vele ezret lőni hetente, csak simán néha a kezeimbe fogni, tapogatni, nézegetni, csodálgatni, stb.... És már bocsánat, de egy török spiáter "csodával" ez nekem nem menne.... Nagyon nem. Hasonlíthat az élesre akármennyire. ...


- Tökéletesen egyetértek, nálam is ez az alapelv.

Üdv.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2018.07.06. 22:12 Ez egy zöldség, mesebeszéd.
1: nagyon kevés ruházatátvizsgálás van egy rutin intézkedés során (drogosokat, bűnözőket, stb. hagyjuk ki, átlag, normális ember esetén).
2: ha annak során előkerül a GP, a rendőr fogja elvenni, nem veled veteti elő.
3: ha veled veteti elő és elkéri, mert dicsekszel vele vagy előre adod a viselésit ha nem is kérik, a felszólításnak engedelmeskedned kell.

Egy olyan ügyet kellene már prezentálni, ahol gari lett pusztán azért (és nem más, előzetes cselekmény miatt!), mert valaki a rendőr felszólítására átadta a fegyvert vagy nem kellene ezt az ostobaságot többet emlegetni...

+1

Normalisan oltozott, jozannak kinezo atlagpolgart normalis kornyeken az eletben nem igazoltatnak es ruhazatatvizsgalnak.
Es ha igen, adod a szemelyit, lakcimkartyat (auto eseten annak papirjait es a vezetoi engedelyt), es nem folytatodik a sztori, ha rendben vannak a papirok.

Nyilvan, hajnali kettokor sotet ruhas, kapucniba arcat rejto embert*, batyuval, amibol kikandikal a feszitovas, eselyesebben allitanak meg.:-)

(illetve valszeg azt meg azert nem mert, azzal munka lenne, inkabb masfele neznek...)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MÁR CSAK 2 NAPIG!

UTOLSÓ LEHETŐSÉG, HOGY RÉGI ÁRON VEGYÉL ALFA G-SOROZATÚ GUMIS GÁZREVOLVERT!

Rettenetes áremelés lesz, 10%-ot meghaladó.



ÚJ ÁRAK, 2018. június 09., HÉTFŐTŐL:

G020 fekete 56.500-
G020 Ni 62.900-
G030 fe 56.500-
G030 Ni 62.900-
G040 Ni, fa 79.900-
G060 fe, fa 76.500-

+3500 Ft MKH

AZONBAN MOST, VASÁRNAP ESTE ZÁRÁSIG AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBAN MÉG A RÉGI ÁRAKON LEHET MEGVÁSÁROLNI A KÉSZLETEN LEVŐ ALFÁKAT! Nem minden típus kapható, nem minden boltban, de EZ AZ UTOLSÓ LEHETŐSÉG, HOGY ENNYIÉRT MEGVEDD!


HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2018.07.06. 18:55 Nézd Őrmi! Te alapvetően egy nagyon értelmes ember vagy. Csak vannak dolgok, amiket valahogy nem igazán tolerálsz, illetve mégsem értesz meg.
Abból kell kiindulni, hogy alapvetően MINDEN GR. pisztollyal gondok vannak. Van amelyikkel azért, mert ugyan kiváló anyagokból van, hiszen éles lőfegyverből lett átalakítva, ámde nem képes újratölteni, akadozik. És van amelyikkel meg azért, mert f.ostalicska spiáterből vannak az alkatrészei és hiába tudsz vele 1000 lövést leadni folyamatosan végtelenítve akadály nélkül, ha egyszer ócska anyagokból van, azt ki fog kelleni cserélned belátható időn belül. Tehát alapvetően mindegyik problémás, csak az a kérdés, hogy miért problémás.

Ha valaki jót akar magának, akkor fentieknek megfelelően kell megválasztani, hogy mit szeretne vásárolni és persze hogy milyen célra. Ha végtelenített lövészetre vágyol, akkor olyant kell venni, ha meg arra, hogy mondjuk a CSI közben ugyanaz legyen a kezeidben mint a főszereplőnek, akkor meg olyant. Ez ilyen egyszerű dolog.

Hogy mi mennyit ér az egy relatív dolog. Kinek mennyit. Én pl. tuti nem vennék meg huszonezrekért húsz-harminc féle török spiáter cuccost egyenként, hogy azután külön-külön mindegyikből szép lassan kiábrándulva egyesével cserélgessem őket. Sokkal inkább egyszer adok ki, nagyjából ugyanennyi pénzt egy olyan darabért, amiről tudom, hogy tényleg jó és jó lesz sok-sok éven át is. De azt is szívesebben vásárolom meg, amiről tudom, hogy lehet, hogy nem fog ismételni, viszont nem is erre a célra vásárolom és valaha éles lőfegyver volt és feelingje van emiatt. Nem akarok vele ezret lőni hetente, csak simán néha a kezeimbe fogni, tapogatni, nézegetni, csodálgatni, stb.... És már bocsánat, de egy török spiáter "csodával" ez nekem nem menne.... Nagyon nem. Hasonlíthat az élesre akármennyire.

Az önvédekezés az viszont egy teljesen más kategória az én szememben. Sok éves tapasztalat után, én arra a célra spiáter fegyvert eleve nem vásárolnék, hogy azt az utcán nap mint nap viseljem és rábízzam az életemet. Ettől függetlenül, megértem azokat is, akiknek viszont nem az a lényeg, hogy ha ott van valami az oldalán, az több éves hordás után is közel úgy nézzen ki, mint vadi új korában és persze ugyanolyan jól is működjön, hanem hogy legyen valami, azután ha már elkopott, vagy randa, esetleg kiábrándult belőle valami miatt, kicseréli egy másik ugyanolyanra, vagy akár teljesen másra. Csak hát az nem én vagyok. Azt a GR. revolvert, amit most viselek, immáron 6. éve viselem, lényegében nap mint nap. Könnyű, jól rejthető, jó a fogása, egyszerű rántani. Igaz, hogy nem lövök vele ezreket hetente, sőt, még évente sem, viszont rengeteget gyakorlom vele a rántást, lényegében minden alkalommal, amikor ki, vagy beteszem, tehát naponta legalább kétszer (de inkább többször). Ennek ellenére, szinte olyan állapotú, mint új korában. És megbízható, ha kell, akkor működik. Sokkal kevésbé valószínű, hogy eltörik, vagy csütörtököt mond és jó eséllyel sok év múlva sem, bár nyilvánvalóan ez sem örök életű, ahogyan semmi sem az. Viszont az, hogy eredetileg jóval nagyobb terhelés elviselésére készült, mindenképpen garanciát jelent, nem kicsit. Tudom, most rögtön az mozog a buksidban, hogy de mennyibe került. Őszintén mondom, szerintem te már ez alatt a 6 év alatt több pénzt elköltöttél különböző német és török spiáter cuccokra összesen, mint amennyibe nekem ez került egyszer. 8-)
Egyetértek. Viselős cucc: HW88SA, játszós: éleskonverziók.

Egyáltalán mi az, ami manapság eleve gp-nek készült és nem spiáter, az említett 88-on és néhány extrán (pl. Korth revolver) kívül ?
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.07. 16:00 Egyetértek. Viselős cucc: HW88SA, játszós: éleskonverziók.

Egyáltalán mi az, ami manapság eleve gp-nek készült és nem spiáter, az említett 88-on és néhány extrán (pl. Korth revolver) kívül ?
Orosz vasak. Gyárilag gp.-nek tervezve. Makarov, TT, PSZM.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.07. 16:00 Egyetértek. Viselős cucc: HW88SA, játszós: éleskonverziók.

Egyáltalán mi az, ami manapság eleve gp-nek készült és nem spiáter, az említett 88-on és néhány extrán (pl. Korth revolver) kívül ?
Alfa Steel Cop, ZVI (Steel Eagle), Grand Power G9, CSA Vz.61 9 mm PAK (ha ez még gyártásban van, tavaly még volt).

(Plusz számos 9 mm PA Rubber kaliberű szerelt lőszeres gumis típus, de azok nem gáz-r., pedig szerintem a kaliberjelük miatt de. pl: Taurus LOM-13, Tanfoglio Vendetta, Fort pisztolyok stb.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2018.07.07. 16:14 Alfa Steel Cop, ZVI (Steel Eagle), Grand Power G9, CSA Vz.61 9 mm PAK (ha ez még gyártásban van, tavaly még volt).

(Plusz számos 9 mm PA Rubber kaliberű szerelt lőszeres gumis típus, de azok nem gáz-r., pedig szerintem a kaliberjelük miatt de. pl: Taurus LOM-13, Tanfoglio Vendetta, Fort pisztolyok stb.)
Köszi! Ezek jó részét ismerem. Itthon boltban egyik sincs az önvédelemre alkalmas és normálisan viselhetők közül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.07. 17:20 Köszi! Ezek jó részét ismerem. Itthon boltban egyik sincs az önvédelemre alkalmas és normálisan viselhetők közül.

Itthon ezek egyikere sincs fizetokepes kereslet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2018.07.07. 18:07 Itthon ezek egyikere sincs fizetokepes kereslet.
Az OFFtopik (és hazai jogi környezetben értelmetlen) Gladiátorra van? Pedig az még drágább játékszer.
Válasz küldése