Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.08.21. 12:23

Tehát ez a ketyere kb 15e Ft körül jön ki out of the door. Leszállítva boltba mennyiség függvényében több.


Innentől kb értelmelen foglalkozni a forgalmazásával, mert nincs rá releváns kereslet.
És ha jól értelmezem, ebben nincs rajta a magyarisztáni rabló áfa, ami kisker forgalomban rákerülne, úgy máris 19e Ft-ról beszélünk, úgy, hogy nem kerestél rajta semmit sem Te mint gyártó se pedig a forgalmazó. Ez a cucc így ebben a formában sztem 25-30e bruttó kisker ár alatt nem állna meg boltban, de majd a kufár urak kijavítanak.

Mindenesetre mint ötlet, innováció, kísérlet, tökéletes! Az autó gyártóknál az ilyesmi a "koncepció autó", gyártani soha nem fogják, de látható belőle milyen irányba megy a fejlesztés.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.08.20. 08:55 Micsoda? Egy gázspray?

(Ez olyan, mint az umaszex PDP, csak fuggolegesen allo dezodorral.)
jaa én bekevertem a másik projekttel :D
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.08.21. 13:14 És ha jól értelmezem, ebben nincs rajta a magyarisztáni rabló áfa, ami kisker forgalomban rákerülne, úgy máris 19e Ft-ról beszélünk, úgy, hogy nem kerestél rajta semmit sem Te mint gyártó se pedig a forgalmazó. Ez a cucc így ebben a formában sztem 25-30e bruttó kisker ár alatt nem állna meg boltban, de majd a kufár urak kijavítanak.

Mindenesetre mint ötlet, innováció, kísérlet, tökéletes! Az autó gyártóknál az ilyesmi a "koncepció autó", gyártani soha nem fogják, de látható belőle milyen irányba megy a fejlesztés.

Gyártói árról van szó, ÁFÁVAL! Illetve járulékokkal benne. Erre jön még rá aztán a kereskedő árrése. (költség + haszon.)
Illetve ez az ár az 1db-os ár. A kereskedő értelemszerűen nem 1db-ot rendel ha tudja, hogy releváns a cucc. (nem az)

Tehát egy kereskedőnek értelemszerűen más ár menne ki. Neki is élni kell valamiből. Viszont kisker árat nem saccolnék erre, mert nem ismerem a kiskereskedők terheit, és haszonkulcsát. Nem is érdekel.

Valószínűleg 20k fölötti lenne a kisker ár, ami értelmetlenné teszi a forgalmazást. Annyiért már fém G-R fegyvert lehet kapni. Hiába más kategória, a kutya nem venné meg.

Most egyébként készült egy full military sötétzöld is, belegravírozott típussal, miegymással.
IMG_20180821_100837[1].jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.08.21. 15:43
Valószínűleg 20k fölötti lenne a kisker ár, ami értelmetlenné teszi a forgalmazást. Annyiért már fém G-R fegyvert lehet kapni. Hiába más kategória, a kutya nem venné meg.

Most egyébként készült egy full military sötétzöld is, belegravírozott típussal, miegymással.

IMG_20180821_100837[1].jpg

Jól néz ki!! egyenlőre tényleg nem éri meg gyártani és forgalmazni, viszont pl 10 évvel ezelőtt ilyesmiről álmodni sem mertünk volna, akkor eleve sokmilliós, semmi másra nem használható szerszámok, meg egy műhely kellett volna egy hasonló cucc elkészítéséhez.És az egész technológia egyre elérhetőbbé válik, gondolom.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.08.21. 15:57 Jól néz ki!! egyenlőre tényleg nem éri meg gyártani és forgalmazni, viszont pl 10 évvel ezelőtt ilyesmiről álmodni sem mertünk volna, akkor eleve sokmilliós, semmi másra nem használható szerszámok, meg egy műhely kellett volna egy hasonló cucc elkészítéséhez.És az egész technológia egyre elérhetőbbé válik, gondolom.
Itthon 5000-ért sem vennék...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.08.21. 18:16 Itthon 5000-ért sem vennék...
sajnos +1

---

Rengeteg hasonlo van a nemzetközi piacon, itthon mind piackeptelen.

pl:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez egy resze biztosan nem is KKVE (ha nem pepper van epp benne), de arban (30-60 euro) eladhatatlanok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.08.21. 18:42 sajnos +1

---

Rengeteg hasonlo van a nemzetközi piacon, itthon mind piackeptelen.

pl:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez egy resze biztosan nem is KKVE (ha nem pepper van epp benne), de arban (30-60 euro) eladhatatlanok.
És a többsége csak a saját, nemolcsó és itthon nemsokhelyenkapható palackjával üzemel.

Mondjuk a Kolter-Glock az izgat egy kicsit... lehet hogy abba bele lehet tenni akármelyik 20 ml-es palackot, ha letépem a fejét (és ekkor vagy leköp, vagy nem) ? A videón mindenesetre szép messzire fúj.
kolter_rmg_19.jpg
kolter_rmg_19.jpg (53.69 KiB) Megtekintve 51954 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.08.21. 20:14 És a többsége csak a saját, nemolcsó és itthon nemsokhelyenkapható palackjával üzemel.

Mondjuk a Kolter-Glock az izgat egy kicsit... lehet hogy abba bele lehet tenni akármelyik 20 ml-es palackot, ha letépem a fejét (és ekkor vagy leköp, vagy nem) ? A videón mindenesetre szép messzire fúj.

kolter_rmg_19.jpg

a kolter reklámvideói mind kamuk, ha emlékszel a Guard-4-re...muhahahahaaa
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.08.21. 20:22 a kolter reklámvideói mind kamuk, ha emlékszel a Guard-4-re...muhahahahaaa
Á, az a teszt teljesen hiteltelen volt... torzított a kamera, rosszak voltak a fényviszonyok, rossz irányból fújt a szél :mrgreen:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ELÉRHETŐ!
A megfizethető gázgumis!


Keserű Pitbull 9 mm R Knall/12 mm gumi, 6-lövetű, alutokos, DAO.

2" acéldobbal (képen): 43.900-
3" aludobbal: 42.900-
pitbull2 acel.jpg
Valamint érekezett és már a gyártónál sincs: Onesta-GR-Revolverpuska, fa ágyazással, alutokkal, 18mm gumi/9 mm R Knall, 4-lövetű: 74.901- Ft
MKH benne van!

Kép

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.08.22. 12:56 ÚJRA ELÉRHETŐ!
A megfizethető gázgumis!


Keserű Pitbull 9 mm R Knall/12 mm gumi, 6-lövetű, alutokos, DAO.

2" acéldobbal (képen): 43.900-
3" aludobbal: 42.900-

pitbull2 acel.jpg

Valamint érekezett és már a gyártónál sincs: Onesta-GR-Revolverpuska, fa ágyazással, alutokkal, 18mm gumi/9 mm R Knall, 4-lövetű: 74.901- Ft
MKH benne van!

Kép

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu
Rohadjak meg, ezen a képen még tetszik is a Pitbull!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Halálos fegyver ugyan, de ha megnezed a kepeket, nem lehet, hogy ne a leveheto dobos, szembol töcskölős Pitbull jusson eszedbe erről a repülőgép-eltérítők elleni Colt-ról

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... t-shields/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Gödöllői igrend

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Nem tudja valaki, hogy mi most a gödöllői igrend ügyfél fogadási ideje? Még mindig kedd/csütörtök? Mert lófügyi sincs a police.hu-n :(
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy 2004 őszi Kalibert lapozgattam, és mivel óriási divat a retró meg a nosztalgiázás, ezt meg kell, hogy osszam veletek:
vzd-g hird 2004.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

gvass1 írta: 2018.08.24. 14:48 Egy 2004 őszi Kalibert lapozgattam, és mivel óriási divat a retró meg a nosztalgiázás, ezt meg kell, hogy osszam veletek:

vzd-g hird 2004.jpg
Lett is belőle valami, vagy még mindig nem telt le a kettő hét?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PRTVIII írta: 2018.08.24. 16:24 Lett is belőle valami, vagy még mindig nem telt le a kettő hét?

Emlékeim szerint volt egy kisebb széria belőle, de asszem ugyanakkoriban 15 ezerért volt Magnum Defender néven a hatlövetű, az azért jobban nézett ki, jobb is volt, inkább azt vették.

De az ár a legdurvább, hiszen ma 27% ÁFA és 4e+ Ft önmagában a bevizsgálás, gyakorlatilag a rajta levő sarc MA majdnem több lenne, mint akkor volt a bruttó kisker ár.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

gvass1 írta: 2018.08.24. 17:43 Emlékeim szerint volt egy kisebb széria belőle, de asszem ugyanakkoriban 15 ezerért volt Magnum Defender néven a hatlövetű, az azért jobban nézett ki, jobb is volt, inkább azt vették.

De az ár a legdurvább, hiszen ma 27% ÁFA és 4e+ Ft önmagában a bevizsgálás, gyakorlatilag a rajta levő sarc MA majdnem több lenne, mint akkor volt a bruttó kisker ár.
Szerintem volt neki egy halom flóberthez való tok, és alkatrész legyártva, és nem akarta kidobni. Jellemzőek voltak a gyártóra a hirtelen készlet kisöprések.
A 2004 körüli kaliberekben a pitbull-ra (asszem annak volt a leánykori neve a magnum defender) hasonlító formavilágú revolvereket reklámozta 15000ft. körül a "kettő hét múlva korlátlan mennyiségben" úr.
Még az volt az érdekesség azzal az időszakkal kapcsolatban, hogy akkor hirdette hogy 10000ft. ért átalakítják a keserű flóberteket 6/5.56mm-es muzeálisokra. Nincs róla infód hogy vajon mennyit vittek vissza átalakításra? Szerintem minimális mennyiség lehetett, viszont ez az időszak már fegyvertörténeti érdekesség lehet.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

PRTVIII írta: 2018.08.24. 20:22 Még az volt az érdekesség azzal az időszakkal kapcsolatban, hogy akkor hirdette hogy 10000ft. ért átalakítják a keserű flóberteket 6/5.56mm-es muzeálisokra. Nincs róla infód hogy vajon mennyit vittek vissza átalakításra? Szerintem minimális mennyiség lehetett, viszont ez az időszak már fegyvertörténeti érdekesség lehet.
Nekem maig megvan az akkor atalakitott V6M revkom :-)
Sapienti sat.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

nemtokregelni írta: 2018.08.25. 00:48 Nekem maig megvan az akkor atalakitott V6M revkom :-)
Mennyire látható rajta az átalakítás?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gödöllői igrend

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

borsodi írta: 2018.08.24. 12:27 Nem tudja valaki, hogy mi most a gödöllői igrend ügyfél fogadási ideje? Még mindig kedd/csütörtök? Mert lófügyi sincs a police.hu-n :(
OFF
Igen kedd és csütörtök. Érj oda 0745-re reggel vagy állhatol sorba jó sokat. A délután is nyugisabb de mindenki reggel megy.
MaxWell125
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: MaxWell125 »

Sziasztok! Ez mennyire igaz, hogy az új gyártású HW88-aknak magasabb lett a sütési megbízhatósága? Van már egy jó kis Röhm RG59 szinten? Hol, melyik boltokban lehet már biztosan ilyen új fajtát kapni?

https://fegyverforum.com/viewtopic.php? ... HW88#p1005
Zoraki R1 GG, Röhm RG59, A+A Pioner, Pfeffer KO Fog
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MaxWell125 írta: 2018.08.25. 09:23 Sziasztok! Ez mennyire igaz, hogy az új gyártású HW88-aknak magasabb lett a sütési megbízhatósága? Van már egy jó kis Röhm RG59 szinten? Hol, melyik boltokban lehet már biztosan ilyen új fajtát kapni?

https://fegyverforum.com/viewtopic.php? ... HW88#p1005
Az ütőszeg mélyebben üt be. De mi eladtuk, amink volt, és megint hiába rendelek, nem szállítanak. HW37 van/lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
MaxWell125
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: MaxWell125 »

gvass1 írta: 2018.08.25. 09:49 Az ütőszeg mélyebben üt be. De mi eladtuk, amink volt, és megint hiába rendelek, nem szállítanak. HW37 van/lesz.
Köszi! Nincs még más állandó magyar importőre? A Daisy honlapját dobja be elég elöl a google sokszor, akárhogy keresek a HW88 szóra. Talán ők? Vagy megtévesztő a honlapjuk? Tudom a Gunbox és Önvédelmi Boltok ált. az aktuális árukészletet mutatják, de a többi boltot nem tudom.
Zoraki R1 GG, Röhm RG59, A+A Pioner, Pfeffer KO Fog
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MaxWell125 írta: 2018.08.25. 10:48 Köszi! Nincs még más állandó magyar importőre? A Daisy honlapját dobja be elég elöl a google sokszor, akárhogy keresek a HW88 szóra. Talán ők? Vagy megtévesztő a honlapjuk? Tudom a Gunbox és Önvédelmi Boltok ált. az aktuális árukészletet mutatják, de a többi boltot nem tudom.


A legtobb mas bolt, gyar, nagyker eseteben az Ezeregyéjszaka meséi c. kiadványra emlékeztet a webes tartalom.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

PRTVIII írta: 2018.08.25. 05:01 Mennyire látható rajta az átalakítás?
Sajnos már nem emlékszem, valahol egy szekrény mélyén van már évek óta másik ingatlanomban. De ha eszembe jut, megnézem majd.
Sapienti sat.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Sziasztok, vannak-e gumis mérési eredmények az új műszerrel?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ben77 írta: 2018.08.25. 20:05 Sziasztok, vannak-e gumis mérési eredmények az új műszerrel?
Egyszer voltam vele lőtéren, arról itt írtam:

https://fegyverforum.com/viewtopic.php?p=4158#p4158

Akkor el is felejtettem írni, hogy kipróbáltam azt a funkciót, hogy egy lövésen belül 5 beállított távolságon is méri a sebességet. Az Onesta puskáról írtam fel két számsort, 0-1-5-10-15-20 méteren:

Gyári dobbal (gáz-riasztó, 7 mm-es furat) és régi, még erős Ruag tölténnyel:

702-694-663-624-586-552 fps, ami 103-100-92-81-72-64 J

Muzeális dobbal (4 mm-es átömlő furat) és régi erős Ruaggal:

806-796-754-701-651-605 fps, ami 136-132-119-103-89-77 J
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.08.26. 09:21

Akkor el is felejtettem írni, hogy kipróbáltam azt a funkciót, hogy egy lövésen belül 5 beállított távolságon is méri a sebességet. Az Onesta puskáról írtam fel két számsort, 0-1-5-10-15-20 méteren:

Gyári dobbal (gáz-riasztó, 7 mm-es furat) és régi, még erős Ruag tölténnyel:

702-694-663-624-586-552 fps, ami 103-100-92-81-72-64 J
Ha lenne hozzáértő jogalkotó (nincs), az már ebből az adatsorból látná, hogy itt egy olyan eszközről van szó, ami 30 méteren már gyakorlatilag veszélytelen, ezért sem kéne egy kalap alá venni betiltommónika szempontjából egy klasszikus fémlövedékes lőfegyverrel, ami jellemzően több száz méteren is életveszélyes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.08.26. 10:02 ...itt egy olyan eszközről van szó, ami 30 méteren már gyakorlatilag veszélytelen...
és 0 méteren is csak annyira veszélyes, hogy alkalmas legyen a feladatára, a NEM-HALÁLOS önvédelemre.

És ugye a nem-halálos önvédelem eszközeinek a betiltására gondolni, az konkrétan az Alaptörvényben is rögzített alapvető állampolgári jogot sértené. Ezt persze a jogalkotóink is tudják, ezért aztán fel sem merül bennük a gondolat :roll:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.08.26. 10:18 és 0 méteren is csak annyira veszélyes, hogy alkalmas legyen a feladatára, a NEM-HALÁLOS önvédelemre.

És ugye a nem-halálos önvédelem eszközeinek a betiltására gondolni, az konkrétan az Alaptörvényben is rögzített alapvető állampolgári jogot sértené. Ezt persze a jogalkotóink is tudják, ezért aztán fel sem merül bennük a gondolat :roll:
Ezt reggeliztél, ráhibáztam?:-))))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.08.26. 10:23 Ezt reggeliztél, ráhibáztam?:-))))
ööö... nem biztos hogy pont ezt, homályosan látom a címkét... hukk...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.08.26. 10:18 és 0 méteren is csak annyira veszélyes, hogy alkalmas legyen a feladatára, a NEM-HALÁLOS önvédelemre.

És ugye a nem-halálos önvédelem eszközeinek a betiltására gondolni, az konkrétan az Alaptörvényben is rögzített alapvető állampolgári jogot sértené. Ezt persze a jogalkotóink is tudják, ezért aztán fel sem merül bennük a gondolat :roll:
Még ha jogilag így is lenne, három perc alatt módosítanák az alaptörvényt... Absurdistánban élünk. Itt minden lehetséges. Persze csak a még egyenlőbbeknek. A parasztnak kuss a neve. Főleg amelyik ilyen furacsövű izéket akar tartani, amik emlékeztetik a hatalmasságosakat a valagbarúgdosások történelmére...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2018.08.26. 11:00 ...amik emlékeztetik a hatalmasságosakat a valagbarúgdosások történelmére...
amely folyamatok ugye sose jogkövető módszerekkel és legális eszközökkel történtek. Ellenben mindig az alattvalók jogainak csorbítása és semmibe vétele okán. Tehát történelmi tény, hogy betiltással nem lehet megakadályozni, sőt... Ennyit a politikáról.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cikkajánló (nem csak) németül tudóknak!

Tűzoltópalack-méretű pepperspray-k összehasonlító tesztje, hatótáv és működtetési idő alapján, a német piacon kapható termékek. Nálunk természetesen ezek forgalmazása és közterületi viselése be van tiltva (atomot a BM-re!), de birtokolni lakásvédelemre lehet, meg Németországból berendelhetők.

https://www.all4shooters.com/de/Shootin ... t-Technik/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tűzoltópalack-méretű pepperspray-k összehasonlító tesztje, hatótáv és működtetési idő alapján, a német piacon kapható termékek. Nálunk természetesen ezek forgalmazása és közterületi viselése be van tiltva (atomot a BM-re!), de birtokolni lakásvédelemre lehet, meg Németországból berendelhetők.

Ragasztani kell rá "Életmentő palack", vagy "Tűzoltó palack" feliratot. Aztán találja ki képzetlen útonálló droid, hogy az nem az... Némelyik a saját alsógatyáját sem képes azonosítani...
(igen, tudom, innentől az igrend minden tűzoltópalackot le fog foglalni... Hány rendőri zaklatási per lesz ebből...) :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érkezett ismét! (többek között:-)))

Ekol Viper 3" (1970's FBI Style) 9 mm R Knall és 9 mm PAK, ACÉLdobos: 27.900- Ft-tól (MKH benne van)
IMG_20180827_073831-1000x750.jpg

Ekol Aras Magnum 9 mm PAK, 15+1, fesztelenítős, kakas biztonsági állásos, tűzkészen visdelhető!
28.900- Ft-tól
(MKH benne van)

IMG_20180827_074048-1000x750(1).jpg
HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

Csak HÉTKÖZNAP:
www.gunbox.eu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Martin Riggs írta: 2018.08.27. 08:31 Tűzoltópalack-méretű pepperspray-k összehasonlító tesztje, hatótáv és működtetési idő alapján, a német piacon kapható termékek. Nálunk természetesen ezek forgalmazása és közterületi viselése be van tiltva (atomot a BM-re!), de birtokolni lakásvédelemre lehet, meg Németországból berendelhetők.

Ragasztani kell rá "Életmentő palack", vagy "Tűzoltó palack" feliratot. Aztán találja ki képzetlen útonálló droid, hogy az nem az... Némelyik a saját alsógatyáját sem képes azonosítani...
(igen, tudom, innentől az igrend minden tűzoltópalackot le fog foglalni... Hány rendőri zaklatási per lesz ebből...) :-D
izé. lattam én már pepperdeot is olyat amiről "lekopott" a festék. ha kerdi a yard akkor zarolajozo. persze ez Uzbegisztan kies videken tortent....
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . A Victory 9mm RKnall Pepper töltény-t tesztelte valaki csappantyúkiszakadással kapcsolatosan ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2018.08.27. 21:23 Sziasztok . A Victory 9mm RKnall Pepper töltény-t tesztelte valaki csappantyúkiszakadással kapcsolatosan ?
HW88SA-bol es RG89N-bol probaltam, nem szakad ki csappantyu. (Mod: elfelejtettem, de Bruni NEW380-bol is kilottem egy dobnyit gond nelkul.)

(Es mivel ez tokugyanaz, mint a korabbi Walther Pro-Secur, tul sokat nem kell ezen gorcsolni. Mukodik
Lásd human teszt:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 120-mg-pv/

).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA KAPHATÓ!

MADE IN GERMANY
ACÉL DOB
ACÉL ELSÜTŐSZERKEZET
S&W Chiefs Special élethű másolat
Vajpuha sütés
Fél kilós tömeg

Arminius HW37 9 mm R Knall, 5-lövetű: 42.900- Ft+3500 Ft MKH

Kép

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Ekol viper-ből melyik a legkissebb csőhossz ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2018.08.28. 18:53 Sziasztok . Ekol viper-ből melyik a legkissebb csőhossz ?
2" Lite.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Omerta, Tommaso Grandini!

Omerta-T-G gumilövedékes kétcsövű ISMÉT ÉRKEZETT AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

9 mm R Knall/18 mm gumi, 2x2x2-lövetű lakásvédelmi mellkashorpasztó.: 57.900- Ft (MKH benne van)

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
MaxWell125
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: MaxWell125 »

Sziasztok! RG-59-be hogy raktatok kapszulacint? Tudom még humán teszt videó is van ilyen eszközzel, szóval lehetséges valahogy.
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... man-teszt/

De nálam az történik, hogy mert túl rövid a dob, ezért hosszában vagy a töltény nyomja ki egy kicsit a kapszulát, vagy a kapszula a töltényt, amikor el akarnám helyezni őket egymás mögé. Nagyon komikus látvány amúgy - vagyis lenne, ha nem velem történne. Tudtommal a legkisebb méretű és 120 mg-os kapszulacinom van.
Zoraki R1 GG, Röhm RG59, A+A Pioner, Pfeffer KO Fog
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

MaxWell125 írta: 2018.08.29. 16:56 Sziasztok! RG-59-be hogy raktatok kapszulacint? Tudom még humán teszt videó is van ilyen eszközzel, szóval lehetséges valahogy.
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... man-teszt/

De nálam az történik, hogy mert túl rövid a dob, ezért hosszában vagy a töltény nyomja ki egy kicsit a kapszulát, vagy a kapszula a töltényt, amikor el akarnám helyezni őket egymás mögé. Nagyon komikus látvány amúgy - vagyis lenne, ha nem velem történne. Tudtommal a legkisebb méretű és 120 mg-os kapszulacinom van.
Be kell horpasztani a kapszula két végét homorúra. Lehetőleg kint/mosdó felett, és ha lyukad nem a padlót/szőnyeget teleszórni. Tomatonak van benne tapasztalata, de nem tudom mi van vele, ha jól nézem, nem regisztrált még ide. Pedig elvileg küldtem neki mailt is az új fórumról...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Téli , kabátzsebben hordásra keresek ezközt ami könnyű , nem húzza a kabát zsebét .. A Dobrinja megfelelőnek tűnik ... Van valamilyen hátránya ? A hozzá való töltények megbízhatóan működnek ? Zsebpiszokra mennyire érzékeny az eszköz ? Csinálna valaki esetleg egy fényképet hátulról , az irányzékvonalról ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2018.08.30. 19:44 Sziasztok . Téli , kabátzsebben hordásra keresek ezközt ami könnyű , nem húzza a kabát zsebét .. A Dobrinja megfelelőnek tűnik ... Van valamilyen hátránya ? A hozzá való töltények megbízhatóan működnek ? Zsebpiszokra mennyire érzékeny az eszköz ? Csinálna valaki esetleg egy fényképet hátulról , az irányzékvonalról ?

Pont erre tokeletes. De sztem a heten nem lesz telikabatos ido:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
MaxWell125
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: MaxWell125 »

Fortitu írta: 2018.08.29. 17:40 Be kell horpasztani a kapszula két végét homorúra. Lehetőleg kint/mosdó felett, és ha lyukad nem a padlót/szőnyeget teleszórni. Tomatonak van benne tapasztalata, de nem tudom mi van vele, ha jól nézem, nem regisztrált még ide. Pedig elvileg küldtem neki mailt is az új fórumról...
Köszi, bevált! 1 kapszulát vesztettem közben. Kés penge oldalának nyomkodva simán horpad.

Másik: Tőled vettem annak idején a kapszulacinom? :-) Meddig jó szerinted? Hogy van szavatossága? 30-at és még pár hintőporos gyakorlót vettem azt hiszem 2014-ben és abból még megvolt 25. Majd amikor valamikor szeptemberben eljutok Budapestre, akkor akarok venni 120 mg-os Victory PV-t, de addig riasztót tudok csak mögé tölteni.
Zoraki R1 GG, Röhm RG59, A+A Pioner, Pfeffer KO Fog
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2018.08.30. 19:44 Sziasztok . Téli , kabátzsebben hordásra keresek ezközt ami könnyű , nem húzza a kabát zsebét .. A Dobrinja megfelelőnek tűnik ... Van valamilyen hátránya ? A hozzá való töltények megbízhatóan működnek ? Zsebpiszokra mennyire érzékeny az eszköz ? Csinálna valaki esetleg egy fényképet hátulról , az irányzékvonalról ?

Tegyuk meg hozza: a folyadeksugar-vetokkel celozni kell, es ha lehet, akkor gyakorolni is, legalabb szarazedzes szinten.

ha ez nem megy, inkabb gr zsebpisztoly!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.08.31. 08:09 Tegyuk meg hozza: a folyadeksugar-vetokkel celozni kell, es ha lehet, akkor gyakorolni is, legalabb szarazedzes szinten.

ha ez nem megy, inkabb gr zsebpisztoly!
Kisuttoro uber alles!! 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

MaxWell125 írta: 2018.08.31. 07:18 Köszi, bevált! 1 kapszulát vesztettem közben. Kés penge oldalának nyomkodva simán horpad.

Másik: Tőled vettem annak idején a kapszulacinom? :-) Meddig jó szerinted? Hogy van szavatossága? 30-at és még pár hintőporos gyakorlót vettem azt hiszem 2014-ben és abból még megvolt 25. Majd amikor valamikor szeptemberben eljutok Budapestre, akkor akarok venni 120 mg-os Victory PV-t, de addig riasztót tudok csak mögé tölteni.
Victory PV - 90 mg.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

MaxWell125 írta: 2018.08.31. 07:18 Köszi, bevált! 1 kapszulát vesztettem közben. Kés penge oldalának nyomkodva simán horpad.

Másik: Tőled vettem annak idején a kapszulacinom? :-) Meddig jó szerinted? Hogy van szavatossága? 30-at és még pár hintőporos gyakorlót vettem azt hiszem 2014-ben és abból még megvolt 25. Majd amikor valamikor szeptemberben eljutok Budapestre, akkor akarok venni 120 mg-os Victory PV-t, de addig riasztót tudok csak mögé tölteni.
Nem tudok pontos dátumot mondani, de vegyész barátom szerint maga a kapszaicin nem fog megromlani belátható időn belül. Ugye itt nem reagálhat a lőporral, csappantyúval, vagy ilyesmivel sem. Esetleg a kapszula öregedhet, ha párát, vizet kap, de ha kibírták a homorítgatást, akkor azzal sincs semmi gond még. A régi patronoknál, spréknél sem szokott gond lenni a csípősséggel, inkább a lőpor szokott megdögleni (CN-nél tuti, más patron öregen is durrant amit eddig próbáltam), vagy a hajtógáz szökik el.
Pfeffer KO-t próbálgattunk nemrég olyan féltucat darabot, 6-8 éve lejártakat is. Egy volt, ami gyengébben vitt, de az is működött még.

Bár van mostmár PV patron, meg PAK revolver, de én még mindig egy jó lehetőségnek tartom a kapszulákat. A legjobb ha CS elé tárazunk kapszulacint, mert a vegyes hatóanyagot még mindig nem helyettesíti semmi. Vagy PV patron elé, ha nincs abban a kaliberben CS töltény*. Ami amúgy véleményem szerint nem ideális, mert bár a PV nagyon jó anyag, de ha nem közvetlenül kapja az ellen, akkor lényegesen gyengébb a hatása. Egy szemüveg már nagyon jelentős mértékben csökkentheti a hatást, míg a CS akkor is jobban csíp (ez fórumos teszt tapasztalat, nem csak anekdota).
Na szóval így, mivel egy kapszulába elfér 1,5 patron hatóanyaga, egy 6-lövetű revolverbe belepasszírozható ~15 lövés hatóanyaga.

*Elvileg meg is lehetne cserélni, és PV patron elé CS-t tárazni, de a kapszaicin szabadforgalmú anyag, jogilag és gyakorlatilag erőspaprika, a CS nem az, szóval ez nem játszik...


Erről jut eszembe. Wadie 9mmK töltényt próbált mostani szériást valaki? Nem kaptak észbe azóta se, nem javítottak a csappantyú kiszakadáson?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.08.31. 11:12 Erről jut eszembe. Wadie 9mmK töltényt próbált mostani szériást valaki? Nem kaptak észbe azóta se, nem javítottak a csappantyú kiszakadáson?
Az a gond, hogy mindenhol (nagykerben is) a régi berohadt készlet van... Vagy legalább is én eddig mást nem láttam, csak lejárat közeliket.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

borsodi írta: 2018.09.01. 13:15 Az a gond, hogy mindenhol (nagykerben is) a régi berohadt készlet van... Vagy legalább is én eddig mást nem láttam, csak lejárat közeliket.
Ebből is látszik, hogy ez egy különleges termék a fogyasztási cikkek között... Autótól élelmiszerig, bármilyen termékkel van olyan gond ami veszélyes lehet a vásárlóra, azt a terméket a gyártó visszahívja. Ezt nem. Mindenkit kár ér, a felhasználót, a kereskedőt (lejárat után ugye dobhatja ki)... csak a gyártót nem, aki felelős a termékért.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.09.01. 14:53 Ebből is látszik, hogy ez egy különleges termék a fogyasztási cikkek között... Autótól élelmiszerig, bármilyen termékkel van olyan gond ami veszélyes lehet a vásárlóra, azt a terméket a gyártó visszahívja. Ezt nem. Mindenkit kár ér, a felhasználót, a kereskedőt (lejárat után ugye dobhatja ki)... csak a gyártót nem, aki felelős a termékért.
1 db gazpatron gyarto van az EU-ban. A Wadie. Szukseg van ra, ha 1-2 termeke fostömlő is.

Rajta kivul van 1 db nem-orosz gyarto a kontinensen, a Pobjeda, Gorazsdeban

es ennyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kosztya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.11. 16:11

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kosztya »

Okos alezredes megnyilvánult a gumisokról.
Csatolmányok
Screenshot_20180902-005601.png
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . A riasztó töltényeknek ( lakásban tárolva ) van valamilyen szavatossági , lejárat idejük ? (dobozon nem találtam semmilyen dátumot ) Remélem nem kérdezek túl nagy marhaságot ....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2018.09.02. 08:21 Sziasztok . A riasztó töltényeknek ( lakásban tárolva ) van valamilyen szavatossági , lejárat idejük ? (dobozon nem találtam semmilyen dátumot ) Remélem nem kérdezek túl nagy marhaságot ....
Elvileg nem, gyakoatilag ha nem jó a lezárása, akkor felvehet párát. Ha sokáig tervezel töltényt tárolni, én körömlakkal lezárnám a végét.
Éles lőszerek megfelelő tárolás mellett 50+ év után is működnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Trailm írta: 2018.09.02. 08:21 Sziasztok . A riasztó töltényeknek ( lakásban tárolva ) van valamilyen szavatossági , lejárat idejük ? (dobozon nem találtam semmilyen dátumot ) Remélem nem kérdezek túl nagy marhaságot ....
Ahogy Fortitu írta. Csak kis kiegészítés:
A fenék megkenése után a fölösleget papíron elhúzgálva letörlöm, csak egy gyűrű marad a csappantyú körül.
Elkenem a száját is ;) , óvatosan, többször vékonyan, bele ne folyjon. Nem szokott, de az ördög nem alszik.
A riasztót zölddel, a CS-t aranysárgával, a PV-t pirossal kenem. Mivel egy üveg körömlakk kb egy patron árában van, így nem vágja haza a költségvetést, viszont praktikus.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Kosztya írta: 2018.09.02. 00:59 Okos alezredes megnyilvánult a gumisokról.
7 éves cikk könyörgöm...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pithecus írta: 2018.09.02. 11:44 Ahogy Fortitu írta. Csak kis kiegészítés:
A fenék megkenése után a fölösleget papíron elhúzgálva letörlöm, csak egy gyűrű marad a csappantyú körül.
Elkenem a száját is ;) , óvatosan, többször vékonyan, bele ne folyjon. Nem szokott, de az ördög nem alszik.
A riasztót zölddel, a CS-t aranysárgával, a PV-t pirossal kenem. Mivel egy üveg körömlakk kb egy patron árában van, így nem vágja haza a költségvetést, viszont praktikus.
Ja igen, ezt tőled tanultam, a hordott töltényeknél én is így teszek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Pár kérdés felmerült bennem A+A Dobrinja-val kapcsolatban.
- A rugó nem fárad el egy idő múlva ha mondjuk huzamosabb ideig (pár napig) megtöltve hordom?
- Érdemes itt is vegyesen tárazni (PV-CR)?
- Sajnálatos, hogy mind a PV, mind pedig a CR szavatossága csak 2 év (gázspraynél jellemzően 4 év)
- CR töltethez adapterhüvely kell, az külön beszerezhető hozzá?

Megj.: Remélem az oroszok nem hagynak cserben minket és lesz utánpótlás a töltetekből bőven...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2018.09.04. 12:18 Pár kérdés felmerült bennem A+A Dobrinja-val kapcsolatban.
- A rugó nem fárad el egy idő múlva ha mondjuk huzamosabb ideig (pár napig) megtöltve hordom?
- Érdemes itt is vegyesen tárazni (PV-CR)?
- Sajnálatos, hogy mind a PV, mind pedig a CR szavatossága csak 2 év (gázspraynél jellemzően 4 év)
- CR töltethez adapterhüvely kell, az külön beszerezhető hozzá?

Megj.: Remélem az oroszok nem hagynak cserben minket és lesz utánpótlás a töltetekből bőven...
Egyedul a tarrugo van megfeszulve, de itt nincs mozgo szan, ami ele idoben fel kell tolni a tolteNyt.

13x50-es adapter eleve jar hozza 5 db.

Engem a Toto teszt meggyozott, a pepper eleg, nem tsrazom vegyesre, de aki szukseget erzi az megteheti, de a 13x50 csak 3 m-ig visz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.09.02. 11:57 7 éves cikk könyörgöm...
Ez 7 éve is nettó idiótizmus volt...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Pithecus írta: 2018.09.02. 11:44 Ahogy Fortitu írta. Csak kis kiegészítés:
A fenék megkenése után a fölösleget papíron elhúzgálva letörlöm, csak egy gyűrű marad a csappantyú körül.
Elkenem a száját is ;) , óvatosan, többször vékonyan, bele ne folyjon. Nem szokott, de az ördög nem alszik.
A riasztót zölddel, a CS-t aranysárgával, a PV-t pirossal kenem. Mivel egy üveg körömlakk kb egy patron árában van, így nem vágja haza a költségvetést, viszont praktikus.
Bizonyítható, hogy ennek van értelme, szerintem, ha valami rossz az így sem javítható.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Ben77 írta: 2018.09.04. 20:12 Bizonyítható, hogy ennek van értelme, szerintem, ha valami rossz az így sem javítható.
Nem a rossz javítása, hanem a jó megőrzése. De nem érted a lényeget, így ne csináld! :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Új fegyverbolt nyílt Budapesten!

Kizárólag szabadon megvásárolható és szabadon tartható önvédelmi eszközökkel foglalkozó, fegyver szaküzlet nyílt Budapesten a Teréz körút 5-szám alatt Önvédelmi Bolt Oktogon néven!

Üzletünkben megtalálhatóak a következő eszközök, fegyverek széles választéka:
- Gáz és riasztó fegyverek
- Gumilövedékes fegyverek
- Muzeális fegyverek
- Töltények
- Gáz és paprika spray-k
- Fegyvertokok

Nyitvatartási idő: Hétfőtől Vasárnapig 11:00-20:00

Weboldal: http://www.onvedelmibolt-oktogon.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/onvedelmiboltoktogon/
Instagram: https://www.instagram.com/onvedelmiboltoktogon/

40377648_894547040729123_3711896992754958336_o.jpg
40343002_893511074166053_1017217683562692608_o.jpg
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.09.06. 07:21 Új fegyverbolt nyílt Budapesten!

Kizárólag szabadon megvásárolható és szabadon tartható önvédelmi eszközökkel foglalkozó, fegyver szaküzlet nyílt Budapesten a Teréz körút 5-szám alatt Önvédelmi Bolt Oktogon néven!

Üzletünkben megtalálhatóak a következő eszközök, fegyverek széles választéka:
- Gáz és riasztó fegyverek
- Gumilövedékes fegyverek
- Muzeális fegyverek
- Töltények
- Gáz és paprika spray-k
- Fegyvertokok

Nyitvatartási idő: Hétfőtől Vasárnapig 11:00-20:00

Weboldal: http://www.onvedelmibolt-oktogon.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/onvedelmiboltoktogon/
Instagram: https://www.instagram.com/onvedelmiboltoktogon/


40377648_894547040729123_3711896992754958336_o.jpg

40343002_893511074166053_1017217683562692608_o.jpg

Az epites kozben par forumozo mar kiszurta, de mostantol publikus es hivatalosan is nyitva!

a hely (mindenfele politikai iranyultsagoknak megfelelve
) a Mussolini tértől a Lenin koruton a Kiraly utca fele haladva bal oldalon talalhato.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Egy újabb halálbolt!
:-)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
gvass1 írta: Az epites kozben par forumozo mar kiszurta, de mostantol publikus es hivatalosan is nyitva!

a hely (mindenfele politikai iranyultsagoknak megfelelve
) a Mussolini tértől a Lenin koruton a Kiraly utca fele haladva bal oldalon talalhato.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.09.06. 07:30 Az epites kozben par forumozo mar kiszurta, de mostantol publikus es hivatalosan is nyitva!

a hely (mindenfele politikai iranyultsagoknak megfelelve
) a Mussolini tértől a Lenin koruton a Kiraly utca fele haladva bal oldalon talalhato.
Terjeezkedik a birodalom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.06. 07:30 Az epites kozben par forumozo mar kiszurta, de mostantol publikus es hivatalosan is nyitva!

a hely (mindenfele politikai iranyultsagoknak megfelelve
) a Mussolini tértől a Lenin koruton a Kiraly utca fele haladva bal oldalon talalhato.
GunShop? A többi önvédelmi boltnál is van ilyen elnevezés, vagy ez a bulinegyed special?
Egyébként grat, jó szerencsét sok sékelt és kevés feljelentőt kívánok a konkurencia részéről. :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.06. 09:30 Terjeezkedik a birodalom.
Kisstílű kufárkodás!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.09.06. 09:32 GunShop? A többi önvédelmi boltnál is van ilyen elnevezés, vagy ez a bulinegyed special?
Egyébként grat, jó szerencsét sok sékelt és kevés feljelentőt kívánok a konkurencia részéről. :lol:

Idegen nyelvű feliratok a jelentos turistaforgalom hulye kerdeseit megelozendo kerultek fel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.06. 09:37 Idegen nyelvű feliratok a jelentos turistaforgalom hulye kerdeseit megelozendo kerultek fel.
Azért várjuk soxeretettel a humortopikba az ajtón beeső részeg/másnapos/sörrel a kezében beeső angol turistákról szóló történeteket! :D Van egy olyan érzésem hogy nem kell soká várnunk. :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

borsodi írta: 2018.09.06. 07:21 Új fegyverbolt nyílt Budapesten!

Kizárólag szabadon megvásárolható és szabadon tartható önvédelmi eszközökkel foglalkozó, fegyver szaküzlet nyílt Budapesten a Teréz körút 5-szám alatt Önvédelmi Bolt Oktogon néven!

Üzletünkben megtalálhatóak a következő eszközök, fegyverek széles választéka:
- Gáz és riasztó fegyverek
- Gumilövedékes fegyverek
- Muzeális fegyverek
- Töltények
- Gáz és paprika spray-k
- Fegyvertokok

Nyitvatartási idő: Hétfőtől Vasárnapig 11:00-20:00

Weboldal: http://www.onvedelmibolt-oktogon.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/onvedelmiboltoktogon/
Instagram: https://www.instagram.com/onvedelmiboltoktogon/


40377648_894547040729123_3711896992754958336_o.jpg

40343002_893511074166053_1017217683562692608_o.jpg
Még annyi kritika, hogy egy kicsit jobban hangsúlyozhatnátok, hogy
NEM KELL HOZZÁ ENGEDÉLY
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.06. 09:53 Még annyi kritika, hogy egy kicsit jobban hangsúlyozhatnátok, hogy
NEM KELL HOZZÁ ENGEDÉLY

Igen, sztem is keves igy.

mert a 2 leggyakoribb kerdes boltjainkban:
1. Milyen engedely kell hozza?
2. Melyik a legolcsóbb?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.06. 09:59 Igen, sztem is keves igy.

mert a 2 leggyakoribb kerdes boltjainkban:
1. Milyen engedely kell hozza?
2. Melyik a legolcsóbb?
Sztem tegyétek ki valamelyik vitrinre a

LEGOLCSÓBB TERMÉKEINK
feliratot, és oda a legolcsóbb cuccokat.
És utána 10-ből 4 helyett csak 3-an fogják megkérdezni, hogy melyik a legolcsóbb.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.09.06. 10:22 Sztem tegyétek ki valamelyik vitrinre a

LEGOLCSÓBB TERMÉKEINK
feliratot, és oda a legolcsóbb cuccokat.
És utána 10-ből 4 helyett csak 3-an fogják megkérdezni, hogy melyik a legolcsóbb.
Vagy ezt kellene írni:
Ha nem kérdezel, nem kérdezünk, mindent eladunk ha nincs engedélyed.

Forgalomnövekedés és zéró kérdezősködés lenne ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.09.06. 10:22 Sztem tegyétek ki valamelyik vitrinre a

LEGOLCSÓBB TERMÉKEINK
feliratot, és oda a legolcsóbb cuccokat.
És utána 10-ből 4 helyett csak 3-an fogják megkérdezni, hogy melyik a legolcsóbb.
Ez egyebkent megvalosithato otlet, kategoriankent legolcsobbskat egy "szarrago special" Polcra osszerskni:-)

csak ne tegyek fel a kovetkezo kerdest: es ez JO?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

PRTVIII írta: 2018.09.06. 11:43 Kiba..ott jó elképzelés!
Csak akkor írd is ki a polcra hogy melyik vevőkörnek van létrehozva a kollekció.
Az emberek alapvetően nem az olcsót keresik, csak "energiaminimumra" törekedve azt találják meg. Ha lenne drágább cucc occóért, akkor azt vennék meg.

Ezért működik a hiper láncok átbaxodája. Kiteszik az 5Ft-os terméket egy hétre 10Ft-ért. Aztán leakcijjózák 6Ft-ra. A paraszt látván a 40%-os ÁRÁENGEDMÉNYT, és szeme előtt lebeg a hungarisztáni virtus, avagy a "k...vajólakarok járni, feléért akarok mindent megvenni" jellegű agysorvadásos betegség, simán megveszi 120%-os áron a cuccot.

Na itt kezdődik az igazi ostoba szarrágás, és a szemét kereskedő háborúja. :-) Lehet választani melyik a rosszabb. Az aljasság, vagy az ostoba szarrágás.

Valamint tapasztalatom, hogy az igazi szarrágók jellemzően nem a szegényebb réteg tagjai. Ők általában jó módban élő, önző, és butuska emberek.

Na miután mindenkit lehülyéztem, és aljas görényeztem, böfögök egyet, és megyek kajálni... :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A szegény/kispénzű ember tajekozodik es a szuksegleteinek megfelelo legjobb ar/ertek aranyu terneket veszi.

A szarrago viszont mindig a legolcsobbat veszi az adott kategoriabol. Nem rajekozodik, nem hallgat az eladora, csak az arat nezi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.09.06. 12:10 A szegény/kispénzű ember tajekozodik es a szuksegleteinek megfelelo legjobb ar/ertek aranyu terneket veszi.

A szarrago viszont mindig a legolcsobbat veszi az adott kategoriabol. Nem rajekozodik, nem hallgat az eladora, csak az arat nezi.
Az igazi szarrágó meg azért találja meg a boltod, mert fegyvert, kínából, hiányosan, hamis termékjelöléssel, garancia nélkül, HARMADA ÁRON!!! nem tud venni... Ezért kell a boltban szenvedőknek ezekkel a véglényekkel foglalkozni. Bár szerintem jelentős bevételi források még így is, mert szarrágisztánban sok ilyen jellegű baktérium él...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.09.06. 12:18 Az igazi szarrágó meg azért találja meg a boltod, mert fegyvert, kínából, hiányosan, hamis termékjelöléssel, garancia nélkül, HARMADA ÁRON!!! nem tud venni... Ezért kell a boltban szenvedőknek ezekkel a véglényekkel foglalkozni. Bár szerintem jelentős bevételi források még így is, mert szarrágisztánban sok ilyen jellegű baktérium él...
fél-OFF
Ez egy magyarisztáni reflex a 40+-os korosztálynál akik éltünk meg a mostaninál savanyúbb időket. Magamon is megfigyelem, hogy hajlamos vagyok akkor is az olcsóbbat venni amikor indokoltabb lenne a jobb, vagy bele is férne a büdzsébe. De nem, akkor is az olcsóbb, hiába gagyibb, hiába kell hamarabb cserélni,akkor és ott kevesebbet fizetek érte. Az akciókra is rárepülök ezerrel. :)
Mondjuk az önvédelmi cucc ez alól kivétel, ott a működőképesség az elsődleges szempont.
De emlékszem nagyszüleimre, akik átélték a háborút. Na ott oltári leb@szás járt egyetlen fél szelet kenyér kidobásáért, pedig akkor még csak 3.60 volt. Mert az étel, a háborúban ölre mentek volna érte. Nagyapám egyetlen szem elgurult borsóért lehajolt és tette be a többi közé. Egész életükben bennük volt a brutál spórolási kényszer, hiába éltek teljesen átlagosan és elfogadhatóan az előző rendszerben.

OFF OFF

A mai fiatalok már nem ilyenek. Inkább nyakig úsznak a hitelben de kell a menő telefon, menő laptop, menő ruha, a külföldi utazás. Ebből a szempontból "jó helyen van az a kocsi", mármint az új önvédelmi bolt, a bulinegyedben lényegesen több, felelőtlenül pénzt szóró fiatal fordul elő ami tetszik vagy kell azt megveszi, kerül amibe kerül, de ez csak egy feltételezés.

A bankkártya elfogadás viszont nagyon kellene, az egy fájó pont, mert ez az impulzus vásárlásra hajlamos költekező réteg nem kápével rohangál, és az ilyen ötletszerű vásárlás előnyeit így lehet a legjobban kihasználni. Én speciel gyűlölöm a KP-t, rohadt drága felvenni. Így már az ATM felé baktatva lehet, hogy meggondolja magát az előbb még mámoros arccal nikkeles nagyburetta-szánt csattogtató vásárló. Ott azonnal le kell csippantani a kártyáját, egy perc gondolkodási időt se kapjon. Tudom hogy az megdrágíjja, de konkrét példa: a Római partra rengeteget járunk. Ott egy-két klasszik lángosos-hekkes hely kezdte el a kártyás fizetést az idéntől, és láss csodát mindig náluk van a legtöbb vendég, ők maradtak a legtovább nyitva este, a sorban szinte mindenki kártyával fizet. Mi csak azért szoktunk át oda az ismerősökkel a hasonló de másik törzshelyünkről, mert nem kell levigyük a pénztárcát, elég a kártya, vagy a telefonos kártyás fizető app.
Szóval legalább pár hónapig ki kéne próbálni. Ha nem válik be, vissza lehet adni a banknak a terminált.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2018.09.06. 12:47-kor.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.09.06. 12:02 Az emberek alapvetően nem az olcsót keresik, csak "energiaminimumra" törekedve azt találják meg. Ha lenne drágább cucc occóért, akkor azt vennék meg.

Ezért működik a hiper láncok átbaxodája. Kiteszik az 5Ft-os terméket egy hétre 10Ft-ért. Aztán leakcijjózák 6Ft-ra. A paraszt látván a 40%-os ÁRÁENGEDMÉNYT, és szeme előtt lebeg a hungarisztáni virtus, avagy a "k...vajólakarok járni, feléért akarok mindent megvenni" jellegű agysorvadásos betegség, simán megveszi 120%-os áron a cuccot.

Na itt kezdődik az igazi ostoba szarrágás, és a szemét kereskedő háborúja. :-) Lehet választani melyik a rosszabb. Az aljasság, vagy az ostoba szarrágás.

Valamint tapasztalatom, hogy az igazi szarrágók jellemzően nem a szegényebb réteg tagjai. Ők általában jó módban élő, önző, és butuska emberek.

Na miután mindenkit lehülyéztem, és aljas görényeztem, böfögök egyet, és megyek kajálni... :-D
Szerintem +110%-ban igazad van! Nemi kiegesziteskent csak annyi, hogy a"butuska" melleknev helyett a hulye mint a segg kifejezes, talan talalobb lett volna...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Bocs, de nálam majdnem mindig az a logika, hogy minden vitrinben legyen minden féle-fajta fegyver, had forogjon a paraszt... :lol: Aki meg innen nem tud választani (és még van 2 vitrin) az menjen át máshová akkor kevésbé széles a választék! (Bármennyire is hihetetlen volt ilyen!)

Kép

Kép

Kép
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.09.06. 09:53 Még annyi kritika, hogy egy kicsit jobban hangsúlyozhatnátok, hogy
NEM KELL HOZZÁ ENGEDÉLY
Teljesen felesleges, a második kérdés úgy is ez... és amúgy is egyre több a funkcionális analfabéta... :roll:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.09.06. 12:42 fél-OFF
Ez egy magyarisztáni reflex a 40+-os korosztálynál akik éltünk meg a mostaninál savanyúbb időket. Magamon is megfigyelem, hogy hajlamos vagyok akkor is az olcsóbbat venni amikor indokoltabb lenne a jobb, vagy bele is férne a büdzsébe. De nem, akkor is az olcsóbb, hiába gagyibb, hiába kell hamarabb cserélni,akkor és ott kevesebbet fizetek érte. Az akciókra is rárepülök ezerrel. :)
Mondjuk az önvédelmi cucc ez alól kivétel, ott a működőképesség az elsődleges szempont.
De emlékszem nagyszüleimre, akik átélték a háborút. Na ott oltári leb@szás járt egyetlen fél szelet kenyér kidobásáért, pedig akkor még csak 3.60 volt. Mert az étel, a háborúban ölre mentek volna érte. Nagyapám egyetlen szem elgurult borsóért lehajolt és tette be a többi közé. Egész életükben bennük volt a brutál spórolási kényszer, hiába éltek teljesen átlagosan és elfogadhatóan az előző rendszerben.

OFF OFF

A mai fiatalok már nem ilyenek. Inkább nyakig úsznak a hitelben de kell a menő telefon, menő laptop, menő ruha, a külföldi utazás. Ebből a szempontból "jó helyen van az a kocsi", mármint az új önvédelmi bolt, a bulinegyedben lényegesen több, felelőtlenül pénzt szóró fiatal fordul elő ami tetszik vagy kell azt megveszi, kerül amibe kerül, de ez csak egy feltételezés.

A bankkártya elfogadás viszont nagyon kellene, az egy fájó pont, mert ez az impulzus vásárlásra hajlamos költekező réteg nem kápével rohangál, és az ilyen ötletszerű vásárlás előnyeit így lehet a legjobban kihasználni. Én speciel gyűlölöm a KP-t, rohadt drága felvenni. Így már az ATM felé baktatva lehet, hogy meggondolja magát az előbb még mámoros arccal nikkeles nagyburetta-szánt csattogtató vásárló. Ott azonnal le kell csippantani a kártyáját, egy perc gondolkodási időt se kapjon. Tudom hogy az megdrágíjja, de konkrét példa: a Római partra rengeteget járunk. Ott egy-két klasszik lángosos-hekkes hely kezdte el a kártyás fizetést az idéntől, és láss csodát mindig náluk van a legtöbb vendég, ők maradtak a legtovább nyitva este, a sorban szinte mindenki kártyával fizet. Mi csak azért szoktunk át oda az ismerősökkel a hasonló de másik törzshelyünkről, mert nem kell levigyük a pénztárcát, elég a kártya, vagy a telefonos kártyás fizető app.
Szóval legalább pár hónapig ki kéne próbálni. Ha nem válik be, vissza lehet adni a banknak a terminált.

Igen, a bankkártya elfogadás nagyon jó lenne. Nekem is macera KP-t szerválni néha. Meg sok fiatal hitelkártyás, és arról a KP felvétel nagyon drága. Ezért ez is visszatarthatja a mai gondolkodású embert. Ugyi 39 000Ft-ot adni egy gázpisztolyért nem sok, de ha már 1000Ft-ba kerül a KP felvét, akkor már nem veszi meg. Nem egy ilyen esetet láttam már.

Az viszont a másik kérdés, hogy a bankok durva költségeket rónak a bankkártyás terminált üzemeltető boltokra. Asszem valami 2-3%, de ez nem lényeg. A lényeg, hogy ez az árakat felhajtaná, ami miatt ismét vásárlót vesztene a bolt. A kérdés, hogy mi éri meg. Mekkora forgalomnövekedést okoz a bankkártyás fizetés lehetősége. A kézpénz egyéb előnyeit még nem is vettük itt számításba.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Martin Riggs írta: 2018.09.06. 13:43 Igen, a bankkártya elfogadás nagyon jó lenne. Nekem is macera KP-t szerválni néha. Meg sok fiatal hitelkártyás, és arról a KP felvétel nagyon drága. Ezért ez is visszatarthatja a mai gondolkodású embert. Ugyi 39 000Ft-ot adni egy gázpisztolyért nem sok, de ha már 1000Ft-ba kerül a KP felvét, akkor már nem veszi meg. Nem egy ilyen esetet láttam már.

Az viszont a másik kérdés, hogy a bankok durva költségeket rónak a bankkártyás terminált üzemeltető boltokra. Asszem valami 2-3%, de ez nem lényeg. A lényeg, hogy ez az árakat felhajtaná, ami miatt ismét vásárlót vesztene a bolt. A kérdés, hogy mi éri meg. Mekkora forgalomnövekedést okoz a bankkártyás fizetés lehetősége. A kézpénz egyéb előnyeit még nem is vettük itt számításba.
Szerintem a forgalomnövekedés önmagában is ellensúlyozná a terminál díját áremelés nélkül is. Én legalábbis nagyon utálom a kp-t, ha tehetem kártyával fizetek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

borsodi írta: 2018.09.06. 13:35 Tessék elmenni sírni egy háztartási üzletbe, hogy az általuk is forgalmazott késekkel szúrkálják (néha halálra) egymást hirtelen felindulásból a házastársak... Én spec. teljesen nyugodtan alszom és tiszta a lelkiismeretem. Rendszeresen járok a rabbihoz is. :D
Én meg pár éve még rendszeresen láttam el olyan sérülteket akiket gr. pisztollyal, vagy spray-vel pofán toltak, érdekes módon a szúrt sérülések jóval alacsonyabb számban fordultak elő. Én meg nem járok rabbihoz, de paphoz, és lelkészhez sem. :|
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Martin Riggs írta: 2018.09.06. 13:43 Igen, a bankkártya elfogadás nagyon jó lenne. Nekem is macera KP-t szerválni néha. Meg sok fiatal hitelkártyás, és arról a KP felvétel nagyon drága. Ezért ez is visszatarthatja a mai gondolkodású embert. Ugyi 39 000Ft-ot adni egy gázpisztolyért nem sok, de ha már 1000Ft-ba kerül a KP felvét, akkor már nem veszi meg. Nem egy ilyen esetet láttam már.

Az viszont a másik kérdés, hogy a bankok durva költségeket rónak a bankkártyás terminált üzemeltető boltokra. Asszem valami 2-3%, de ez nem lényeg. A lényeg, hogy ez az árakat felhajtaná, ami miatt ismét vásárlót vesztene a bolt. A kérdés, hogy mi éri meg. Mekkora forgalomnövekedést okoz a bankkártyás fizetés lehetősége. A kézpénz egyéb előnyeit még nem is vettük itt számításba.
Tudom hihetetlen, de mondok néhány példát: van olyan bank ahol ha kiderül, hogy fegyvert forgamazol (tök mind1, hogy milyet) elzavarnak, van olyan ahol hiába van több fegyver bolt is (a nevében is benne van, hogy fegyverbolt kft) elkezdenek hisztizni, hogy fegyvert? Kinek, kitől? (Ez nagyon vicces beszélgetés volt pl...) És ha felmerül a bankkártyás elfogadás lehetősége akkor min. 2 hétig egyeztet a jogi osztály az etikaival, hogy a bank szeretné e, hogy az ő POS termináljuk legyen egy legálisan működő fegyver szaküzletben... Az árajánlatokat amúgy amiket láttam 1%-1,3% közöttiek és mivel a kötelező befizetéseket már csak utalni lehet kb. hasonló összegbe kerül a kp. befizetés a bankfiókban is. Viszont eljutni oda, hogy legyen egy POS terminál az üzletben qva nagy szopás az eddigi tapasztalatok alapján.

De pl.: az http://edcshop.hu/-nál ~4 hétig tartott tisztázni, hogy azért mert a fegyver tokokban fegyver van, a fegyvertokok nem fegyverek...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

PRTVIII írta: 2018.09.06. 13:59 Én meg pár éve még rendszeresen láttam el olyan sérülteket akiket gr. pisztollyal, vagy spray-vel pofán toltak, érdekes módon a szúrt sérülések jóval alacsonyabb számban fordultak elő. Én meg nem járok rabbihoz, de paphoz, és lelkészhez sem. :|
Hát most lehet én vagyok a hülye, de szerintem ez egy nagyon örvendetes dolog. Mármint, hogy "nagyon súlyos" gázsérülteket kell ellátni, ahelyett, hogy beleket kellene stoppolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Készpénz vagy kártya

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Amúgy már én is mindenhol kártyával fizetek ahol lehet. Tulajdonképpen csak a fegyverboltok miatt veszek föl kp-t. Arra meg elég az a havi 150 ezer, amit díjmentesen fel lehet venni :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Készpénz vagy kártya

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2018.09.06. 14:22 Amúgy már én is mindenhol kártyával fizetek ahol lehet. Tulajdonképpen csak a fegyverboltok miatt veszek föl kp-t. Arra meg elég az a havi 150 ezer, amit díjmentesen fel lehet venni :)
Kispályás vagy :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.06. 14:06 Hát most lehet én vagyok a hülye, de szerintem ez egy nagyon örvendetes dolog. Mármint, hogy "nagyon súlyos" gázsérülteket kell ellátni, ahelyett, hogy beleket kellene stoppolni.
+1

adna az eg, h minden eroszakos cselekmenyhez nem halalos eszkozt hasznaljanak.
béke-Nobel jarna erte, vazze.

...

btw: pont a piti bunozok meg az erosfiuk es hasonloak azok, akik ELLEN ezeket az edzkozoket bevetik. A vasarloink 90%-a feher, kozeposztalybeli ferfi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Önvédemi Bolt Oktogon

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

PRTVIII írta: 2018.09.06. 13:59 Én meg pár éve még rendszeresen láttam el olyan sérülteket akiket gr. pisztollyal, vagy spray-vel pofán toltak, érdekes módon a szúrt sérülések jóval alacsonyabb számban fordultak elő. Én meg nem járok rabbihoz, de paphoz, és lelkészhez sem. :|
Az előzményt én töröltem, de a moderaciós topicban említettek mellőzésével részemről mehet tovább ez a téma. Ha valakit zavar, sért valami, jelentse. Köszi.
I am the law.
bigjoe
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.07.28. 23:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bigjoe »

Lehetne már végre egy Önvédelmi Bolt Debrecen is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bigjoe írta: 2018.09.06. 21:54 Lehetne már végre egy Önvédelmi Bolt Debrecen is.
Amúgy tényleg, Pest már rogyásig van bolttal, nem érné meg a nagyobb megyeszékhelyek felé is nyitni?
Egy Ekol Viper a Balcsiparton a lángos mellé esetleg? :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.09.06. 21:57 Amúgy tényleg, Pest már rogyásig van bolttal, nem érné meg a nagyobb megyeszékhelyek felé is nyitni?
Egy Ekol Viper a Balcsiparton a lángos mellé esetleg? :)
Nekem jöhet! :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.06. 21:57 Amúgy tényleg, Pest már rogyásig van bolttal, nem érné meg a nagyobb megyeszékhelyek felé is nyitni?
Egy Ekol Viper a Balcsiparton a lángos mellé esetleg? :)

Sajnos nem latom realitasat. Bp es agglomeracio 3 millio+ ember, a legnagyobb megyeszekhelynel is max 300e, es ott ismert korulmenyek miatt nem is lehet ilyesmivel probalkozni, de a politika tilos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

[quote=gvass1 post_id=4743 time=1536305056 user_id=68]
" Sajnos nem latom realitasat."

Sajnos jól látod.
Itt a déli megyébe a mozgáskörzetemben három vadász bolt is van de évek óta ugyan azok a "K" fegyverek porosodnak. A "buzerátorok" elmennek 200+ kilométert is, de az átlagfelhasználó megveszi ami van, meg annyi töltényt ami kell a tárba/dobba.
Tőlem megkérdezik hová kell ilyen rengeteg töltény ( 50 db )
Válasz küldése