Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2021.07.08. 11:38 Sziasztok!

Próbálkozott már valaki spiáter gázriasztó újrafestésével?
Én lefújtam az RG96-osom szánját fekete Krylon spray-vel, viszonylag tűrhető kinézetű lett és - nem túl intenzív használat mellett - egész jól bírja.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.07.08. 12:05 Köszi, írtam neki.
Nagy pénzt azért nem költenék rá, nem nagy értékű maga az RG77-sem.
Azért keress rá az egunon😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

WildBear23 írta: 2021.07.08. 12:05 Köszi, írtam neki.
Nagy pénzt azért nem költenék rá, nem nagy értékű maga az RG77-sem.
Nem kaptam privátot. :-(
Ellenben valóban tudok segíteni, ha szükséges.
Csináltattam már cerakote-oztatást, de tényleg nem olcsó. Fórumtársaknak nem teszek rá egy fillért sem. Fődarabonként kér a szaki 15.000.-Ft-ot.
Két gáz-riasztót csináltattam már, szerintem a közeljövőben megint megyek hozzá. Már kell egy Ekol Tisát rózsaszínre festetni, és az első saját gyártású AR-15-ösömet szeretném valami gyönyörűségesre megcsináltatni.
A képeken láthatóakat csináltattam már. A felületkezelés állítólag örök élet, meg egy nap.
Ekol Volga 1.jpg
Ekol Volga 2.jpg
Zoraki 4918 1.jpg
Zoraki 4918 2.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
Mex írta: 2021.07.08. 20:29A felületkezelés állítólag örök élet, meg egy nap.
Ez biztosan nem igaz, régi gazdám pár éve cerakote-oztatta az egyik pisztolyát és az bizony már elkezdett kopni.

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

G.D írta: 2021.07.08. 21:09 OFF



Ez biztosan nem igaz, régi gazdám pár éve cerakote-oztatta az egyik pisztolyát és az bizony már elkezdett kopni.

ON
+1

Nekem a késemről kopik, kydex tok+rendszeres használat (bár az leszed mindent :lol: )
3A9A4E5B-C644-4A80-A9A9-02B87052DA7D.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

G.D írta: 2021.07.08. 21:09 OFF



Ez biztosan nem igaz, régi gazdám pár éve cerakote-oztatta az egyik pisztolyát és az bizony már elkezdett kopni.

ON
Jön a kérdés. Mit értünk örök élet alatt? :D Milyen használat mellett értjük? Nekem egy Remington 870, CZ P07 és Glock 19 van felületkezelve. A 870 jól bírja, mert csak a szekrényben áll, de a mozgó, egymáson csúszó alkatrészekről jön lefele, azt némiképp megértem. A Glock friss munka, az passz. A CZ a napi bőr vagy kydex tokból való ki-be rakástól már kopik a szán végén, sarkoknál, éleknél, az kb 1 éves..
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mex írta: 2021.07.08. 20:29 Nem kaptam privátot. :-(
Ellenben valóban tudok segíteni, ha szükséges.
Csináltattam már cerakote-oztatást, de tényleg nem olcsó. Fórumtársaknak nem teszek rá egy fillért sem. Fődarabonként kér a szaki 15.000.-Ft-ot.
Helló Mex,
köszi! ;)
Ha már az üzenetet elnyelte az éter, leírom itt a kérdéseket, hátha mást is érdekel.
- Revolvernél hány fődarabot számol? TokCső+Dob? Tehát 30, vagy 45 a jelige?
- Milyen felület-előkészítés kell?
- A lézergravír azonosítókat elfedi az új felületkezelés?

Az utolsó kérdés a Pitbullra vonatkozna. Arról korábban már diskuráltunk, hogy a polír alu felületet lekezelnénk.

Köszi!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

smith15 írta: 2021.07.09. 07:42 Jön a kérdés. Mit értünk örök élet alatt? :D Milyen használat mellett értjük? Nekem egy Remington 870, CZ P07 és Glock 19 van felületkezelve. A 870 jól bírja, mert csak a szekrényben áll, de a mozgó, egymáson csúszó alkatrészekről jön lefele, azt némiképp megértem. A Glock friss munka, az passz. A CZ a napi bőr vagy kydex tokból való ki-be rakástól már kopik a szán végén, sarkoknál, éleknél, az kb 1 éves..
Szerintem a tokba be, tokból ki, mindent koptat, ez egy teljesen normális folyamat. Bármelyik pisztoly, revolver gyári felületkezelését is megkoptatja. A gázpisztolyok eredeti felületkezelésénél viszont sokkal tartósabb, az utólagos festegetésről ne is beszéljünk.
Igazából nem is a fegyverek éleinek kopásállóságra gondoltam, hanem egyben az egészre, mikor azt írtam, örök élet. Ha meg szeretnéd vátoztatni a fegyver színét, ezt a felületkezelést gondolnám a leg tartósabbnak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

WildBear23 írta: 2021.07.09. 08:07 Helló Mex,
köszi! ;)
Ha már az üzenetet elnyelte az éter, leírom itt a kérdéseket, hátha mást is érdekel.
- Revolvernél hány fődarabot számol? TokCső+Dob? Tehát 30, vagy 45 a jelige?
- Milyen felület-előkészítés kell?
- A lézergravír azonosítókat elfedi az új felületkezelés?

Az utolsó kérdés a Pitbullra vonatkozna. Arról korábban már diskuráltunk, hogy a polír alu felületet lekezelnénk.

Köszi!
Szia WildBear23!
Szerintem kettőnek számít, bár revkót még nem csináltattam, de én is szeretném az Alfámat felületkezeltetni.
Neked semmit sem kell csinálni a fegyverrel, a cerakote-ozás ára tartalmazza a homokfúvást, amit nem lehet kihagyni.
Igen, sajnos elfedi a lézergravírozást, de a "CIP" jelzésen kívül mindent vissza tud gravírozni a felületkezelés után.
Üdv:
Mex
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mex írta: 2021.07.09. 08:17 Szerintem a tokba be, tokból ki, mindent koptat, ez egy teljesen normális folyamat. Bármelyik pisztoly, revolver gyári felületkezelését is megkoptatja. A gázpisztolyok eredeti felületkezelésénél viszont sokkal tartósabb, az utólagos festegetésről ne is beszéljünk.
Igazából nem is a fegyverek éleinek kopásállóságra gondoltam, hanem egyben az egészre, mikor azt írtam, örök élet. Ha meg szeretnéd vátoztatni a fegyver színét, ezt a felületkezelést gondolnám a leg tartósabbnak.
Ebben egyet értünk, de ezért írtam az elején, hogy milyen használatot értünk örök élet alatt. A fiókban tárolás egyik felületkezelést sem koptatja, a napi használat meg mindegyiket. Az tény, hogy nagy előnye, hogy kb bármilyen anyagra, felületre jó.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mex írta: 2021.07.09. 08:22 Szia WildBear23!
Szerintem kettőnek számít, bár revkót még nem csináltattam, de én is szeretném az Alfámat felületkezeltetni.
Neked semmit sem kell csinálni a fegyverrel, a cerakote-ozás ára tartalmazza a homokfúvást, amit nem lehet kihagyni.
Igen, sajnos elfedi a lézergravírozást, de a "CIP" jelzésen kívül mindent vissza tud gravírozni a felületkezelés után.
Üdv:
Mex
a hétvégén láttam olyan - egy cerakote-os AMD-n - hogy egy ki "ablak" kimarad ami tartalmazta az azonosító számot, még az eredeti háttérrel. Elsőre meglepett, de nem is nézet ki rosszul - kb úgy hatott, mint a polimertokos fegyvereken a fémbetét.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Chris Adams írta: 2021.07.07. 16:36 Azt írjátok, hogy otthonvédelemre kicsi a 12 mm-es gumis?
A Revenge alig nagyobb és csak SA működésű, a 18 mm-esek meg böszme jószágok és csak SA működésűek.
A puskák tetszenek, de túl nagyok lakásba, vagy zárt térbe és kicsi a kapacitásuk.
Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.

Annak ellenére(?), hogy szakdolgozatom traumatikus fegyverekről írtam, nem értem a "gumislázat": ezt a hype-ot, ami évek óta a gumilövedékes fegyverek körül megy.
A gumilövedékes fegyvereknél mindig az a kérdés: "Oké, meggumiztam a támadót. De utána mi lesz?"
Ideális esetben a támadó megfutamodik, vagy időt nyerek, hogy egy (foam/gel) gázspré flakon tartalmát elhelyezzem az arcán.
A gáz-riasztó fegyverek, folyadéksugár-kilövők, gázspray-k harcképtelenné teszik a célszemélyt, a traumatikus fegyverek pedig csak megfutamítják. Traumatikus fegyverrel nem számíthatok jobb hatásra, mintha alaposan meggumibotoznék valakit: amit gumibotozással nem lehet elérni, az traumatikus fegyverrel sem. A könnygáz megfosztja látásától a támadót - tapasztaltam: a kémia mindig működik -, míg a fájdalomérzet nagy akaraterővel/drogokkal leküzdhető.
Gumilövedékes fegyverből egyszerűen nem lehet elég erőset (=biztosan hatásosat) csinálni, mert az már nem számítana nem-halálos hatású fegyvernek. (Ilyen eset után a jogszabályok villámgyors és kedvezőtlen változását várom, bizonyos fegyvergyűlölő elemek vidám őrjöngésével kísérve.)
De lehet, hogy csak azért gondolom így, mert még soha sem gumibotoztak meg… (Ez nem felhívás.)

Egyetlen értelme a gumisoknak, hogy ott is legyen valami, ahol zárt térből nem tudunk megpattanni a gázfelhő elől. Az orosz folyadéksugár-kilövők megjelenése után ez megkérdőjelezhető jelentőségű. Célozni pedig mindkettővel kell.

A riasztótölténnyel gumilövedéket kilövő gáz-riasztó és muzeális fegyverek valamit nagyon megérintenek a magyar néplélekben. Megkockáztatom, a legfontosabb funkciójuk: szabadon tartható éles fegyver-pótlék. Mert:
- szilárd lövedéket lőnek ki;
- célozni kell velük;
- nagyot durrannak és lángot okádnak;
- gyakran éles fegyvereket alakítanak át nem-halálos fegyverekké;
- ez az a fegyver amit használni mernek. Mert ha akarnák, [öncenzúrázva], ahogy minden szilveszterkor a petárda is utat talál kis hazánkba. De ilyesmi a legritkábban kerül be a hírekbe. (Összesen két esetről tudok, ha sok évre visszaemlékezek.)
- meg van az "Ügyes és okos vagyok!"-érzés: "Kiskaput hagyott a hülye jogalkotó, van legálisan tartott szilárd lövedéket kilövő fegyverem, a rendőrök pedig csak nézhetik, bi-bi-bi!"
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Tűpontos a leírás rám nézve :)
2021-06-26 14.45.21.jpg
Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 A riasztótölténnyel gumilövedéket kilövő gáz-riasztó és muzeális fegyverek valamit nagyon megérintenek a magyar néplélekben. Megkockáztatom, a legfontosabb funkciójuk: szabadon tartható éles fegyver-pótlék. Mert:
- szilárd lövedéket lőnek ki;
- célozni kell velük;
- nagyot durrannak és lángot okádnak;
- gyakran éles fegyvereket alakítanak át nem-halálos fegyverekké;
- ez az a fegyver amit használni mernek. ...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.
1 - az átlag birka nem gondolja át, bárminemű agresszióval csak a képernyőn keresztül találkozik, az arra adandó reakciót is onnan tanulja, emiatt:
2 - lőfegyvert akar, a gumis fegyver a ennek az érzetét adja. (mint anno a slavia után flóberttel lőni - durrant, szaga volt, merevedés...)
3 - van, aki tudatosan átgondolja, hogy hiányzik-e neki valahol egy orientációtól megfosztott támadó, aki nem lát, nyáladzik és üvöltve szenved, vagy mindenkinek jobb, ha az érintett fél eliszkol.

A folyadéksugaras eszköz szerintem nem jó direkt párhuzamként, mert azzal csak a fejet érő találat lesz hatásos, ezt egy kevésbé tájékozott érdeklődő is hamar megérti, a gumissal viszont az egész test támadható - hát nehogymá' ne találjam el 5 méterről, honvéccségnél is kivállót lőttem.

Az van a fejekben, hogy a lőfegyver egy halálsugár, amitől egy vállövés után a támadó fekszik, és várja hogy megbilincseljék, és ezt az érzést adja vissza a gumis is. A gázpisztoly meg nem is lő ki semmit.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Egyetlen értelme a gumisoknak, hogy ott is legyen valami, ahol zárt térből nem tudunk megpattanni a gázfelhő elől. Az orosz folyadéksugár-kilövők megjelenése után ez megkérdőjelezhető jelentőségű. Célozni pedig mindkettővel kell.
Webshopból, vagy még inkább utazó ismerőstől: habszifon méretű pepper / CR gel / foam spray. Kipróbáltam, 5 méterre is egész jól célozható. Főleg mert fújás közben lehet korrigálni.
Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 A riasztótölténnyel gumilövedéket kilövő gáz-riasztó és muzeális fegyverek valamit nagyon megérintenek a magyar néplélekben. Megkockáztatom, a legfontosabb funkciójuk: szabadon tartható éles fegyver-pótlék. Mert:
- szilárd lövedéket lőnek ki;
- célozni kell velük;
- nagyot durrannak és lángot okádnak;
- gyakran éles fegyvereket alakítanak át nem-halálos fegyverekké;
- ez az a fegyver amit használni mernek. Mert ha akarnák, [öncenzúrázva], ahogy minden szilveszterkor a petárda is utat talál kis hazánkba. De ilyesmi a legritkábban kerül be a hírekbe. (Összesen két esetről tudok, ha sok évre visszaemlékezek.)
- meg van az "Ügyes és okos vagyok!"-érzés: "Kiskaput hagyott a hülye jogalkotó, van legálisan tartott szilárd lövedéket kilövő fegyverem, a rendőrök pedig csak nézhetik, bi-bi-bi!"
Tűpontos +1.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.

Annak ellenére(?), hogy szakdolgozatom traumatikus fegyverekről írtam, nem értem a "gumislázat": ezt a hype-ot, ami évek óta a gumilövedékes fegyverek körül megy.
A gumilövedékes fegyvereknél mindig az a kérdés: "Oké, meggumiztam a támadót. De utána mi lesz?"
Ideális esetben a támadó megfutamodik, vagy időt nyerek, hogy egy (foam/gel) gázspré flakon tartalmát elhelyezzem az arcán.
Hahó!
Ez már önbíráskodás!
A jogos védelem addig tart, amíg a támadás lendületét megtöröd, és felhagy a szándékkal.
Ha megáltm összecsoklott, utánna már nem rúghatsz rá 2 pörgőst.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Poresz »

montecarlo írta: 2021.07.12. 12:41 Tűpontos a leírás rám nézve :)
Thomaster írta: 2021.07.12. 12:58 Tűpontos +1.
De Ti legalább tisztában vagytok ezzel, felvállaljátok, hogy ebben van hobbi- és szerelem-faktor, és nem kezdtek el önigazolást költeni hozzá.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2021.07.12. 13:10 Hahó!
Ez már önbíráskodás!
A jogos védelem addig tart, amíg a támadás lendületét megtöröd, és felhagy a szándékkal.
Ha megáltm összecsoklott, utánna már nem rúghatsz rá 2 pörgőst.
rosszul látod a dolgot. Igaz, hogy már kifordult a támadó bele, de épp lasszót akart kötni belőle hogy megfojtson, ezért kellett letépni a fejét.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2021.07.12. 13:17 De Ti legalább tisztában vagytok ezzel, felvállaljátok, hogy ebben van hobbi- és szerelem-faktor, és nem kezdtek el önigazolást költeni hozzá.
Szerintem megfér a kettő egymás mellett - hobbi és szerelem, pótlék, mert az élesekkel nagy sz@polda van PLUSZ a rendelkezésre álló eszközök is jobbak, mint teljesen védtelennek lenni, különösen, ha valaki veszi a fáradtságot, hogy gyakoroljon és képben legyen a következményekkel is.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2021.07.12. 13:45 Szerintem megfér a kettő egymás mellett - hobbi és szerelem, pótlék, mert az élesekkel nagy sz@polda van PLUSZ a rendelkezésre álló eszközök is jobbak, mint teljesen védtelennek lenni, különösen, ha valaki veszi a fáradtságot, hogy gyakoroljon és képben legyen a következményekkel is.
Jobban ki kellett volna fejtenem…
Szerintem is megfér a két dolog egymás mellett, mert ez nem egy eleve rossz megoldás, csak nem optimális (általában van jobb). → Ha elkezdünk önigazolást keresni, hogy márpedig de, azzal azokat tereljük egy nem megfelelő döntés felé, akik tájékozódni jönnek ide (és nem lesznek törzstagok).
Ezért pozitív, hogy montecarlo és Thomaster nem kezdett el ideológiát gyártani.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.

Annak ellenére(?), hogy szakdolgozatom traumatikus fegyverekről írtam, nem értem a "gumislázat": ezt a hype-ot, ami évek óta a gumilövedékes fegyverek körül megy.
A gumilövedékes fegyvereknél mindig az a kérdés: "Oké, meggumiztam a támadót. De utána mi lesz?"
Ideális esetben a támadó megfutamodik, vagy időt nyerek, hogy egy (foam/gel) gázspré flakon tartalmát elhelyezzem az arcán.
A gáz-riasztó fegyverek, folyadéksugár-kilövők, gázspray-k harcképtelenné teszik a célszemélyt, a traumatikus fegyverek pedig csak megfutamítják. Traumatikus fegyverrel nem számíthatok jobb hatásra, mintha alaposan meggumibotoznék valakit: amit gumibotozással nem lehet elérni, az traumatikus fegyverrel sem. A könnygáz megfosztja látásától a támadót - tapasztaltam: a kémia mindig működik -, míg a fájdalomérzet nagy akaraterővel/drogokkal leküzdhető.
Gumilövedékes fegyverből egyszerűen nem lehet elég erőset (=biztosan hatásosat) csinálni, mert az már nem számítana nem-halálos hatású fegyvernek. (Ilyen eset után a jogszabályok villámgyors és kedvezőtlen változását várom, bizonyos fegyvergyűlölő elemek vidám őrjöngésével kísérve.)
De lehet, hogy csak azért gondolom így, mert még soha sem gumibotoztak meg… (Ez nem felhívás.)

Egyetlen értelme a gumisoknak, hogy ott is legyen valami, ahol zárt térből nem tudunk megpattanni a gázfelhő elől. Az orosz folyadéksugár-kilövők megjelenése után ez megkérdőjelezhető jelentőségű. Célozni pedig mindkettővel kell.

A riasztótölténnyel gumilövedéket kilövő gáz-riasztó és muzeális fegyverek valamit nagyon megérintenek a magyar néplélekben. Megkockáztatom, a legfontosabb funkciójuk: szabadon tartható éles fegyver-pótlék. Mert:
- szilárd lövedéket lőnek ki;
- célozni kell velük;
- nagyot durrannak és lángot okádnak;
- gyakran éles fegyvereket alakítanak át nem-halálos fegyverekké;
- ez az a fegyver amit használni mernek. Mert ha akarnák, [öncenzúrázva], ahogy minden szilveszterkor a petárda is utat talál kis hazánkba. De ilyesmi a legritkábban kerül be a hírekbe. (Összesen két esetről tudok, ha sok évre visszaemlékezek.)
- meg van az "Ügyes és okos vagyok!"-érzés: "Kiskaput hagyott a hülye jogalkotó, van legálisan tartott szilárd lövedéket kilövő fegyverem, a rendőrök pedig csak nézhetik, bi-bi-bi!"

+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.07.12. 13:58 Jobban ki kellett volna fejtenem…
Szerintem is megfér a két dolog egymás mellett, mert ez nem egy eleve rossz megoldás, csak nem optimális (általában van jobb). → Ha elkezdünk önigazolást keresni, hogy márpedig de, azzal azokat tereljük egy nem megfelelő döntés felé, akik tájékozódni jönnek ide (és nem lesznek törzstagok).
Ezért pozitív, hogy montecarlo és Thomaster nem kezdett el ideológiát gyártani.
Amíg a harmincpárezres, önvédelemre tökéletes gp helyett 3x annyiért veszik a kevésbé hatásos gumist, addig nézegethetek új kocsit, nyaralhatok szép helyeken😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Poresz írta: 2021.07.12. 13:58 Jobban ki kellett volna fejtenem…
Szerintem is megfér a két dolog egymás mellett, mert ez nem egy eleve rossz megoldás, csak nem optimális (általában van jobb). → Ha elkezdünk önigazolást keresni, hogy márpedig de, azzal azokat tereljük egy nem megfelelő döntés felé, akik tájékozódni jönnek ide (és nem lesznek törzstagok).
Ezért pozitív, hogy montecarlo és Thomaster nem kezdett el ideológiát gyártani.
Az átlag magyar vásárló fejében az van, hogy a gáápittoj az semmi, az csak egy játékpisztoly, semmire se jó, de a gumis az igen, az fasza, ahogy Poresz írta is, merthogy kilő legalább valamit.. Főleg amikor meglátja, hogy mit ütött az OSB-n ( :roll: )... Itt jön az, hogy mutatsz neki egy szemmel látható, felmérhető, kézzel megfogható dolgot amit a gumilövedék csinál, de a gáz hatását nem tudod megmutatni élőben (pedig sokszor de jó lenne...). Kell az az A-ból B-be eljuttatott lövedék. Sokan azt hiszik, hogy még a légpisztoly is jobb önvédelemre, mint a gázpisztoly. Állandó kérdés, melyik a jobb, gumi vagy gáz? Erre szoktam mondani, hogy nem lehet belebüfögni a nagyvilágba, hogy ez vagy az. Sok mindent vizsgálni kell, hogy oda melyik lenne jobb. Továbbá nem lehet egzakt összehasonlítani egy kémiai hatású eszközt egy fizikai/traumatikus hatásúval.
És igen, én is mindig (na jó, az értelmileg potensebb gumis vásárlóknak) szoktam mondani, hogy legyen mellé egy habos spray, mert ha a gumi nem hat úgy, ahogy a fejben forgó forgatókönyvebn van, akkor lesz a baj..
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2021.07.12. 14:32 Az átlag magyar vásárló fejében az van, hogy a gáápittoj az semmi, az csak egy játékpisztoly, semmire se jó, de a gumis az igen, az fasza, ahogy Poresz írta is, merthogy kilő legalább valamit.. Főleg amikor meglátja, hogy mit ütött az OSB-n ( :roll: )... Itt jön az, hogy mutatsz neki egy szemmel látható, felmérhető, kézzel megfogható dolgot amit a gumilövedék csinál, de a gáz hatását nem tudod megmutatni élőben (pedig sokszor de jó lenne...). Kell az az A-ból B-be eljuttatott lövedék. Sokan azt hiszik, hogy még a légpisztoly is jobb önvédelemre, mint a gázpisztoly. Állandó kérdés, melyik a jobb, gumi vagy gáz? Erre szoktam mondani, hogy nem lehet belebüfögni a nagyvilágba, hogy ez vagy az. Sok mindent vizsgálni kell, hogy oda melyik lenne jobb. Továbbá nem lehet egzakt összehasonlítani egy kémiai hatású eszközt egy fizikai/traumatikus hatásúval.
És igen, én is mindig (na jó, az értelmileg potensebb gumis vásárlóknak) szoktam mondani, hogy legyen mellé egy habos spray, mert ha a gumi nem hat úgy, ahogy a fejben forgó forgatókönyvebn van, akkor lesz a baj..
Miért hab?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Poresz »

smith15 írta: 2021.07.12. 14:32 És igen, én is mindig (na jó, az értelmileg potensebb gumis vásárlóknak) szoktam mondani, hogy legyen mellé egy habos spray, mert ha a gumi nem hat úgy, ahogy a fejben forgó forgatókönyvebn van, akkor lesz a baj..
Már egy ideje gondolkodom gumilövedékes puska beszerzésén, de igen: mellette lesz otthon más is.
Fortitu írta: 2021.07.12. 14:37Miért hab?
Zárt tér.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2021.07.12. 14:37Miért hab?
Hirtelen ezt szoktam mondani, de aztán megbeszéljük, hogy melyik szórófej hogy viselkedik és eldönti.
Azért preferálom a habot, mert beltérben full biztonságos saját magára nézve, de nagyobbat terít egy kicsit, mint a Jet.
Igen, azt kihagytam, hogy a laksávédelmi gumis mellé szoktam habot mondani.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.07.12. 14:40 Zárt tér.
Ott jogos az érv valóban. Mondjuk én otthonra medvesprét szoktam mondani, azzal kiegészítve, hogy akkor bizony az egész lakásban csípős lesz a hangulat...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2021.07.12. 14:40 Már egy ideje gondolkodom gumilövedékes puska beszerzésén, de igen: mellette lesz otthon más is.



Zárt tér.
Most van elvileg egesz kompakt muanyagos, sines bockok a Gyöngysorban;) ha jól nézem akkor régebben mosseberg maverick hs 12 -esnek adták ezeket a törökök a jenkiknek :D

Alsó fekete, most hünkar van rágarvirozva:lol:
69BF67F3-7C80-4579-81E6-CC5100E98BB6.jpeg
Erre mehet bajonet is, ha nem hat a gumi akkor azzal ki lehet tessekelni:D
A72B4587-8D65-4A1A-9494-894DE2D2D12A.png
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Poresz írta: 2021.07.12. 14:40
Már egy ideje gondolkodom gumilövedékes puska beszerzésén, de igen: mellette lesz otthon más is.
Én Onesta puska melett tennék voksot, nekem is az van, mágneses lámpatartóval-lámpával. Oké, SAO, viszont 4 lövés van nagy gummancsból és meglepően könnyű az egész fegyver.
Fortitu írta: 2021.07.12. 14:44 Ott jogos az érv valóban. Mondjuk én otthonra medvesprét szoktam mondani, azzal kiegészítve, hogy akkor bizony az egész lakásban csípős lesz a hangulat...
Csak annak a beszerzése (hivatalosan) külföld és sokan nem akarnak ilyeneket rendelgetni. De abból is van Jet v. Gel is, szóval nem feltétlen árasztja el a házat :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2021.07.12. 14:50 Én Onesta puska melett tennék voksot, nekem is az van, mágneses lámpatartóval-lámpával. Oké, SAO, viszont 4 lövés van nagy gummancsból és meglepően könnyű az egész fegyver.
Nem tudom mennyire kapható, de gumis puskák közül jó választásnak tűnik, a kettő lövés nagyon kevés. Meg nem hallottam rá sok panaszt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2021.07.12. 15:07 Nem tudom mennyire kapható, de gumis puskák közül jó választásnak tűnik, a kettő lövés nagyon kevés. Meg nem hallottam rá sok panaszt.
Nagy átlagban azért szokott lenni, nálunk is van most, és még szerencsére semmi panasz nem volt rájuk, sajátomra sem, pedig gyakorolgatok vele.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.

Annak ellenére(?), hogy szakdolgozatom traumatikus fegyverekről írtam, nem értem a "gumislázat": ezt a hype-ot, ami évek óta a gumilövedékes fegyverek körül megy.
A gumilövedékes fegyvereknél mindig az a kérdés: "Oké, meggumiztam a támadót. De utána mi lesz?"
Ideális esetben a támadó megfutamodik, vagy időt nyerek, hogy egy (foam/gel) gázspré flakon tartalmát elhelyezzem az arcán.
A gáz-riasztó fegyverek, folyadéksugár-kilövők, gázspray-k harcképtelenné teszik a célszemélyt, a traumatikus fegyverek pedig csak megfutamítják. Traumatikus fegyverrel nem számíthatok jobb hatásra, mintha alaposan meggumibotoznék valakit: amit gumibotozással nem lehet elérni, az traumatikus fegyverrel sem. A könnygáz megfosztja látásától a támadót - tapasztaltam: a kémia mindig működik -, míg a fájdalomérzet nagy akaraterővel/drogokkal leküzdhető.
Gumilövedékes fegyverből egyszerűen nem lehet elég erőset (=biztosan hatásosat) csinálni, mert az már nem számítana nem-halálos hatású fegyvernek. (Ilyen eset után a jogszabályok villámgyors és kedvezőtlen változását várom, bizonyos fegyvergyűlölő elemek vidám őrjöngésével kísérve.)
De lehet, hogy csak azért gondolom így, mert még soha sem gumibotoztak meg… (Ez nem felhívás.)

Egyetlen értelme a gumisoknak, hogy ott is legyen valami, ahol zárt térből nem tudunk megpattanni a gázfelhő elől. Az orosz folyadéksugár-kilövők megjelenése után ez megkérdőjelezhető jelentőségű. Célozni pedig mindkettővel kell.

A riasztótölténnyel gumilövedéket kilövő gáz-riasztó és muzeális fegyverek valamit nagyon megérintenek a magyar néplélekben. Megkockáztatom, a legfontosabb funkciójuk: szabadon tartható éles fegyver-pótlék. Mert:
- szilárd lövedéket lőnek ki;
- célozni kell velük;
- nagyot durrannak és lángot okádnak;
- gyakran éles fegyvereket alakítanak át nem-halálos fegyverekké;
- ez az a fegyver amit használni mernek. Mert ha akarnák, [öncenzúrázva], ahogy minden szilveszterkor a petárda is utat talál kis hazánkba. De ilyesmi a legritkábban kerül be a hírekbe. (Összesen két esetről tudok, ha sok évre visszaemlékezek.)
- meg van az "Ügyes és okos vagyok!"-érzés: "Kiskaput hagyott a hülye jogalkotó, van legálisan tartott szilárd lövedéket kilövő fegyverem, a rendőrök pedig csak nézhetik, bi-bi-bi!"
Kib..ott nagy +1!!
Igazából azzal sincs baj ha valaki fegyverbubuskodik, és gyárt hozzá ideológiát, miért kell az n+1-edik új ilyen-olyan fegyver. (Gázpisztoly, gumis, elöltöltős, éles, bármi) Addig OK ez nálam, amíg tudja az ember fejben, hogy csak ideológiát gyárt miért vegyen még egy fegyvert.
Az igazi gond a tévképzetekkel van, és a hamis biztonságérzettel - húú hát hisz' a gumis átüti az OSB lapot.
Igen persze, ha valaki képes készségszinten alkalmazni, de az átlag gumis júzer b.szik gyakorolni, csak a fegyverét simogatja, és az átlőtt OSB lapot látja a szeme előtt.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Majdnem 4 órányi élmény lövészet Kolumbia dombjai között mindennel ami nem lőfegyver :mrgreen:
Én nyugodtan utána lőnék a kertemből menekülő tolvajnak pár gumit mert tudom,hogy az ijedségen kívül sok baja nem esik.De egy lőfegyvertartó max végignézheti ahogy elszalad :oops:

Vízzel töltve csak egy lövést bír ki mert kinyílik :lol: :lol:
IMG_20210711_072251.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.07.12. 15:07 Nem tudom mennyire kapható, de gumis puskák közül jó választásnak tűnik, a kettő lövés nagyon kevés. Meg nem hallottam rá sok panaszt.
Most is van Onesta-RP.
tényleg jó cucc.

hogy van-e idő, lehetőség/idő hd szituban kettőnél többet lőni, az véleményes. De nem árt ha van tartalék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2021.07.12. 15:07 Nem tudom mennyire kapható, de gumis puskák közül jó választásnak tűnik, a kettő lövés nagyon kevés. Meg nem hallottam rá sok panaszt.
Bélabá szinte naponta posztolja a facén, hogy raktárról azonnal vihető.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Mex »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.

Annak ellenére(?), hogy szakdolgozatom traumatikus fegyverekről írtam, nem értem a "gumislázat": ezt a hype-ot, ami évek óta a gumilövedékes fegyverek körül megy.
A gumilövedékes fegyvereknél mindig az a kérdés: "Oké, meggumiztam a támadót. De utána mi lesz?"
Ideális esetben a támadó megfutamodik, vagy időt nyerek, hogy egy (foam/gel) gázspré flakon tartalmát elhelyezzem az arcán.
A gáz-riasztó fegyverek, folyadéksugár-kilövők, gázspray-k harcképtelenné teszik a célszemélyt, a traumatikus fegyverek pedig csak megfutamítják. Traumatikus fegyverrel nem számíthatok jobb hatásra, mintha alaposan meggumibotoznék valakit: amit gumibotozással nem lehet elérni, az traumatikus fegyverrel sem. A könnygáz megfosztja látásától a támadót - tapasztaltam: a kémia mindig működik -, míg a fájdalomérzet nagy akaraterővel/drogokkal leküzdhető.
Gumilövedékes fegyverből egyszerűen nem lehet elég erőset (=biztosan hatásosat) csinálni, mert az már nem számítana nem-halálos hatású fegyvernek. (Ilyen eset után a jogszabályok villámgyors és kedvezőtlen változását várom, bizonyos fegyvergyűlölő elemek vidám őrjöngésével kísérve.)
De lehet, hogy csak azért gondolom így, mert még soha sem gumibotoztak meg… (Ez nem felhívás.)

Egyetlen értelme a gumisoknak, hogy ott is legyen valami, ahol zárt térből nem tudunk megpattanni a gázfelhő elől. Az orosz folyadéksugár-kilövők megjelenése után ez megkérdőjelezhető jelentőségű. Célozni pedig mindkettővel kell.

A riasztótölténnyel gumilövedéket kilövő gáz-riasztó és muzeális fegyverek valamit nagyon megérintenek a magyar néplélekben. Megkockáztatom, a legfontosabb funkciójuk: szabadon tartható éles fegyver-pótlék. Mert:
- szilárd lövedéket lőnek ki;
- célozni kell velük;
- nagyot durrannak és lángot okádnak;
- gyakran éles fegyvereket alakítanak át nem-halálos fegyverekké;
- ez az a fegyver amit használni mernek. Mert ha akarnák, [öncenzúrázva], ahogy minden szilveszterkor a petárda is utat talál kis hazánkba. De ilyesmi a legritkábban kerül be a hírekbe. (Összesen két esetről tudok, ha sok évre visszaemlékezek.)
- meg van az "Ügyes és okos vagyok!"-érzés: "Kiskaput hagyott a hülye jogalkotó, van legálisan tartott szilárd lövedéket kilövő fegyverem, a rendőrök pedig csak nézhetik, bi-bi-bi!"
Bizonyos szempontból igazad van, de szerintem nem mindenben.
Ha valaki bejön hozzám a cukiba, elmondom neki mindkét fegyverfajta (gáz-riasztó / gumis) előnyeit, hátrányait. Ideértem azt is, hogy a gumis esetében csak rövid ideje van elpucolni a támadás helyszínéről, a gázos meg harcképtelenné teszi a támadót hosszabb időre, így fa testápolóval tud rajta kicsit egyengetni. A gyakorlás fontosságára is felhívom mindenki figyelmét. Aztán, hogy hallgat-e rám, az már a júzer magánügye.
Abban viszont szerintem nincs igazad, hogy a gumis fegyverek szilárd lövedéket lőnek ki. Idéznék a Wikipédiáról:
"... Az amorf anyagokat (pl. üveg, teflon, gumi) tekinthetjük akár nagyon nagy viszkozitású folyadékoknak is, az ezek közötti határ számos esetbennem egyértelmű."
Ha ez igaz, cseppfolyós halmazállapotú anyagot lövünk ki a fegyverből. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2021.07.12. 20:40 Bizonyos szempontból igazad van, de szerintem nem mindenben.
Ha valaki bejön hozzám a cukiba, elmondom neki mindkét fegyverfajta (gáz-riasztó / gumis) előnyeit, hátrányait. Ideértem azt is, hogy a gumis esetében csak rövid ideje van elpucolni a támadás helyszínéről, a gázos meg harcképtelenné teszi a támadót hosszabb időre, így fa testápolóval tud rajta kicsit egyengetni. A gyakorlás fontosságára is felhívom mindenki figyelmét. Aztán, hogy hallgat-e rám, az már a júzer magánügye.
Abban viszont szerintem nincs igazad, hogy a gumis fegyverek szilárd lövedéket lőnek ki. Idéznék a Wikipédiáról:
"... Az amorf anyagokat (pl. üveg, teflon, gumi) tekinthetjük akár nagyon nagy viszkozitású folyadékoknak is, az ezek közötti határ számos esetbennem egyértelmű."
Ha ez igaz, cseppfolyós halmazállapotú anyagot lövünk ki a fegyverből. :D
És azt is elmondjuk, hogy snubbie gázrevolver javasolt, mégis az én hátam szakad le a 20-as karton Ekol Firat Magnum nagybürettától😆.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A tegnapi diskurzushoz azért hozzátenném: a gumis/traumatikus eszközöknek bőven megvan a létjogosultsága mint polgári nem halálos eszközöknek, főleg zárt térben vagy erősen szeles időben.
Lakás/üzlet/objektumvédelemben pl. a gumis puskák előnyei vitathatatlanok.

DE az is nyilvánvaló, hogy a gumist vásárlók elsöprő többsége toronymagasan jobban járna - főként utcai támadások során - egy sima gáz-riasztóval a kisebb gyakorlás, stressz alatt könnyebb kezelés és erősebb hatás okán.
De mégsem azt vesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.
Szia Poresz!
A saját véleményem / védelmi doktrínám. :-)

Alapból jó cucc a GP, de egy gázspray majdnem olyan jó. Ehhez jött két változás:

- A 9mm Knall gázpatronok körüli mizéria; kiszakad a csappantyú, és elakad a fegyverver (elháríthatatlan akadállyal). Ez nagy negatívum a GP-vel szemben. Egy Arminius HW88 nem megbízható!!! Basszus!! :-(
- A gázspray CSENDES. Nekem meggyőződésem, hogy akkor járok a legjobban ha elhárítom a támadást, és eltűnök a helyszinről.
Ha Bp.-en GP-vel lőni kell, abból jó eséllyel csámcsogós hír lesz, eljárás, ügyvéd, stb.

Szóval nekem, Bp.-en, az első önvédelmi cucc a spray.
Na most e mellé nem akarok még egy ugyanolyan elven működő eszközt hordani.
Ezért a második a gumigolyós.
Amit ne nézzünk le, mert ha a támadó összeesik a fájdalomtól, az már elég arra hogy elmenekülj.

Egyetértek, a GR és gumis fegyver sokaknál "pótlék".

A gumilövedék nagy nyomáson valóban folyadékként viselkedik, de alapból szerintem szilárdnak tekintjük, mint az üveget is.
A gázpisztolyok füstje is szilárd, de alapból gáznak tekintjük.
TotoHU írta: 2021.07.12. 16:23 "Igen persze, ha valaki képes készségszinten alkalmazni, de az átlag gumis júzer b.szik gyakorolni, csak a fegyverét simogatja, és az átlőtt OSB lapot látja a szeme előtt."
Minden önvédelmi eszközre igaz, még egy gázsprayra is, hogy meg kell tanulni a használatát.
Azért nem kell túlzásba esni, hogy huh micsoda mesterlövésznek kell ahhoz, hogy 2 méterről eltalálj valakit. Aki eltalálta az OSB lapot, az már gyakorolt valamennyit.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.07.13. 10:03 DE az is nyilvánvaló, hogy a gumist vásárlók elsöprő többsége toronymagasan jobban járna - főként utcai támadások során - egy sima gáz-riasztóval a kisebb gyakorlás, stressz alatt könnyebb kezelés és erősebb hatás okán. De mégsem azt vesz.
Az emberek nagy része egy FOG szórófejes spray-el járna a legjobban.
A gázpisztolynál már több szakmai részlet van; viselésit kell rá kérni, megfelelő(!) gázpatront kell tárazni, megbízható GP-t kell választani, megfelelő tokban kell hordani, stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 11:36 Szóval nekem, Bp.-en, az első önvédelmi cucc a spray.
+1
A deo nálam mindig elsődleges volt, akármilyen fegyver is volt rajtam. Csendes, feltűnés nélkül lehet akár készenlétben / kézben is tartani, egyszerű, meglepiből és jó dózisban alkalmazva pedig elég hatékony.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 11:42 Az emberek nagy része egy FOG szórófejes spray-el járna a legjobban.
A gázpisztolynál már több szakmai részlet van; viselésit kell rá kérni, megfelelő(!) gázpatront kell tárazni, megbízható GP-t kell választani, megfelelő tokban kell hordani, stb.
Ezzel erősen egyet tudok érteni. Meg némi pusztakezes edzés sem ártana, de az meg megint nem az a kategória, hogy az ember elkölt párezer forintot, aztán zsebrevágja az eszközt. Messze a leghasznosabb cucc szerintem is. Még éles fegyver mellé is!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 11:42 Az emberek nagy része egy FOG szórófejes spray-el járna a legjobban.
A gázpisztolynál már több szakmai részlet van; viselésit kell rá kérni, megfelelő(!) gázpatront kell tárazni, megbízható GP-t kell választani, megfelelő tokban kell hordani, stb.
+1
És a deók töltettömeg és hatóanyag korlátozásait meg kellene szüntetni!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.07.13. 13:00 +1
És a deók töltettömeg és hatóanyag korlátozásait meg kellene szüntetni!
Igen, ennek már nekifutottunk egyszer ugye... Azót is tartok mindent, amit abban a mintalevélben leírtam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagy előnynek tartom még, hogy dezodor használata esetén nincs robaj, a permetezés után pedig a támadó óbégat és rá terelődik a figyelem, nem a védekezőre.
WildBear23 írta: 2021.07.13. 11:42 Az emberek nagy része egy FOG szórófejes spray-el járna a legjobban.
A gázpisztolynál már több szakmai részlet van; viselésit kell rá kérni, megfelelő(!) gázpatront kell tárazni, megbízható GP-t kell választani, megfelelő tokban kell hordani, stb.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.07.13. 13:00 +1
És a deók töltettömeg és hatóanyag korlátozásait meg kellene szüntetni!
Fortitu írta: 2021.07.13. 13:02 Igen, ennek már nekifutottunk egyszer ugye... Azót is tartok mindent, amit abban a mintalevélben leírtam.
Legalább két szempontból aljas szabályozás.

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről
"3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is –, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.
(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom
[…]
e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket."


1. Az ammóniás gázspray bezzeg… Inkább nem adok ötleteket, érveket. Jobb a szabadság.

2. "Akkor gázsprét nyugodtan hordhatok?"
Legyek lelkiismeretes, szakszerű, és mondjam az igazat?

"- Akkor gázsprét nyugodtan hordhatok?
- Igen, de arra figyelj, hogy kapszaicin tartalmú csak magánterületen lehet nálad, CS vagy CR tartalmút kell venni, és húsz grammnál ne legyen több a töltőtömege.
- Micsoda?! Veszélyes eszköz?! Ezért engem megbüntet a rendőr? Ez ilyen bonyolult? Hagyom a francba. - gondolta a kérdező."


Ez a szabályozás aljas, mert ha korrekt vagyok, nem lehet egyszerű "Igen"-nel válaszolni.
Poresz írta: 2021.03.16. 11:39 van egy olyan sejtésem, hogy a fegyverek-önvédelmi eszközök iránt nem érdeklődő, elhanyagolható valószínűséggel gyakorló embereknek a gázspray talán az egyetlen megoldás. Ami még viszonylag olcsó is. Plusz elérhető: ha reggel belefut valaki egy kötözködőbe az aluljáróban, ebédszünetben elszaladhat venni egyet, és már hordhatja is. Ezért botrány az élet KKVE-vel bonyolítása, a gázspray-t tiltó országok éjsötét gyökérségét pedig épp' csak megemlítem.
Különösen aljas, mert megkockáztatom: legtöbben jobban félnek attól, hogy fegyverrel vagy önvédelemmel kapcsolatban "rendőrségi ügyük" lesz, mint a bűnözőktől. - Tökéletes módszer arra, hogy az önvédelemtől elvegyék a polgárok kedvét.

…vagy jószándékúan hazudjak?

"- Akkor gázsprét nyugodtan hordhatok?
- Persze, nyugodtan."


Nagyon valószínűtlen, de ha egyszer találnak nála egy paprikasprét, akkor övé a büntetés, enyém a lelkiismeret-furdalás, plusz oda a bizalom és a jó viszony.

Ez felháborító, mert tökéletesen egyetértek a gondolataitokkal:
WildBear23 írta: 2021.07.13. 11:36 A gázspray CSENDES. Nekem meggyőződésem, hogy akkor járok a legjobban ha elhárítom a támadást, és eltűnök a helyszinről.
Ha Bp.-en GP-vel lőni kell, abból jó eséllyel csámcsogós hír lesz, eljárás, ügyvéd, stb.
WildBear23 írta: 2021.07.13. 11:42 Az emberek nagy része egy FOG szórófejes spray-el járna a legjobban.
A gázpisztolynál már több szakmai részlet van; viselésit kell rá kérni, megfelelő(!) gázpatront kell tárazni, megbízható GP-t kell választani, megfelelő tokban kell hordani, stb.
nemtokregelni írta: 2021.07.13. 11:45 A deo nálam mindig elsődleges volt, akármilyen fegyver is volt rajtam. Csendes, feltűnés nélkül lehet akár készenlétben / kézben is tartani, egyszerű, meglepiből és jó dózisban alkalmazva pedig elég hatékony.
Fortitu írta: 2021.07.13. 12:46 Ezzel erősen egyet tudok érteni. Meg némi pusztakezes edzés sem ártana, de az meg megint nem az a kategória, hogy az ember elkölt párezer forintot, aztán zsebrevágja az eszközt. Messze a leghasznosabb cucc szerintem is. Még éles fegyver mellé is!
Nem fegyvermániás ember számára a gázspray-nek nincs jobb alternatívája.
A gázspray-k jelenlegi szabályozása qrv@ gáz!

Utóirat.
Kultúrállamokban a gázspray-k szabályozása egyetlen mondat: "Halált vagy maradandó egészségkárosodást okozó gázspray-t forgalmazni tilos!"
Kész, ennyi. Minden benne van:
1. Jogos védelem, végszükség esetén továbbra is bármilyen eszköz alkalmazása megengedett.
2. A szakértelem nélküli egységsugarú átlagpolgár bemegy a fegyverboltba egy gázspray-ért, mert:
- pár ezer forintba kerül,
- azonnal, engedély nélkül megvásárolható és hordható,
- nem kell évekig edzésre járni,
- senkiből sem csinál halottat vagy rokkantat.
Úgyhogy ami nem felel meg ezeknek az igényeknek, annak a forgalmazása tilos, és a (jó esetben) hozzáértő kereskedő feladata odafigyelni, hogy ne mustárgázos gázsprét rendeljen a gyárból.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.07.13. 13:51 Úgyhogy ami nem felel meg ezeknek az igényeknek, annak a forgalmazása tilos, és a (jó esetben) hozzáértő kereskedő feladata odafigyelni, hogy ne mustárgázos gázsprét rendeljen a gyárból.
Hát ja, mondjuk a kereskedők egy része sincs a toppon (ld. aki böllérpatront árul/ajánl gumis fegyverbe), de szerencsére én még nem láttam olyan gázspray-t, ami komoly egészségkárosodást okozna.

Nem tudom, hogy a paprikaspray tiltása (de paprikatöltény lehet), illetve a szerelt gumisok tiltása csak balf.aszság, vagy valami trükk van mögötte.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 14:24 Hát ja, mondjuk a kereskedők egy része sincs a toppon (ld. aki böllérpatront árul/ajánl gumis fegyverbe), de szerencsére én még nem láttam olyan gázspray-t, ami komoly egészségkárosodást okozna.

Nem tudom, hogy a paprikaspray tiltása (de paprikatöltény lehet), illetve a szerelt gumisok tiltása csak balf.aszság, vagy valami trükk van mögötte.
Mondjuk azért a webshop-ban való értékesítés is érdekes kérdés.
NAAAGY magyarországi mindenes áruház lazán postáza........
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.07.13. 14:36 Mondjuk azért a webshop-ban való értékesítés is érdekes kérdés.
NAAAGY magyarországi mindenes áruház lazán postáza........
Szerintem(!) nyugodtan lehetne pl. gázspray-t postán küldeni. Nem látom értelmét a tiltásnak.
Vagy ha a Posta szabályzata tiltja, akkor futárral.

Aztán persze másik kérdés, hogy ehhez maguk a kereskedők mit szólnának, mennyire vásárolnának vidéken offline másfélszeres áron, ha online megrendelhetnék egy bp.-i webshopból.
Ahhoz sem tudok hozzászólni, hogy az egik kereskedőnek miért szabad postán küldeni, a másiknak meg miért nem.
Illetve miért árulhat a harmadik kereskedő 50mL-es gázspray-t, amikor -elvileg- az tilos.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 14:46 Szerintem(!) nyugodtan lehetne pl. gázspray-t postán küldeni. Nem látom értelmét a tiltásnak.
Vagy ha a Posta szabályzata tiltja, akkor futárral.

Aztán persze másik kérdés, hogy ehhez maguk a kereskedők mit szólnának, mennyire vásárolnának vidéken offline másfélszeres áron, ha online megrendelhetnék egy bp.-i webshopból.
Ahhoz sem tudok hozzászólni, hogy az egik kereskedőnek miért szabad postán küldeni, a másiknak meg miért nem.
Illetve miért árulhat a harmadik kereskedő 50mL-es gázspray-t, amikor -elvileg- az tilos.
Vidéken szerintem már jóval olcsóbbak az árak. Persze nem mindenhol, de általánosságban megfordult az egy évtizeddel korábbi helyzet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.07.13. 14:49 Vidéken szerintem már jóval olcsóbbak az árak. Persze nem mindenhol, de általánosságban megfordult az egy évtizeddel korábbi helyzet.
Lehet. Bár a Keserű fegyvereknél pont az volt(?) a panasz, hogy vidéken drágábbak?
Passz.
Akkor lehetséges, hogy a budapesti kereskedőknek nem lenne jó az online értékesítés.
Erről a kereskedőket kellene megkérdezni; kereskedők? :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 14:59 Lehet. Bár a Keserű fegyvereknél pont az volt(?) a panasz, hogy vidéken drágábbak?
Passz.
Akkor lehetséges, hogy a budapesti kereskedőknek nem lenne jó az online értékesítés.
Erről a kereskedőket kellene megkérdezni; kereskedők? :)
Elsősorban a sprékről volt most szó, de riasztópatronok, gázpatronok is olcsóbban mennek szerintem. Keserű cuccokról nem tudok nyilatkozni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 14:59 Lehet. Bár a Keserű fegyvereknél pont az volt(?) a panasz, hogy vidéken drágábbak?
Passz.
Akkor lehetséges, hogy a budapesti kereskedőknek nem lenne jó az online értékesítés.
Erről a kereskedőket kellene megkérdezni; kereskedők? :)
Igazában "sokan" kijátszák a jogszabályokat,és ez az ami valamilyen szinten bosszantó.
Magyarországinak kiadott füstölős webshop, ami valójában ausztriában bejegyzett, lazán postázhat itthon, ami ugye a részére kereskedelmi előnyökkel jár...
A nagy webáruház, ami eredetileg romániai főtulajdonban van, itthonról szintén postáz, és lexarja a jogszabályokat.....
Mi ez, ha nem megkülönböztetés?
:?:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.07.13. 13:02 Igen, ennek már nekifutottunk egyszer ugye... Azót is tartok mindent, amit abban a mintalevélben leírtam.
+1

a jelen jogi környezetben "street legal" gázspray azért kihívásokkal bíró dolog, baromira szuboptimális. ATOMOT A JOGALKOTÓRA!

Akkor lenne igazán a gp alternatívája, ha hatóanyag- és töltettömeg tilalom nélkülit, megfelelő gyorstokban viselhetnénk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.07.13. 14:49 Vidéken szerintem már jóval olcsóbbak az árak. Persze nem mindenhol, de általánosságban megfordult az egy évtizeddel korábbi helyzet.
Egy csomó helyen azért "olcsóbbak" az árak, mert a valóságban nincs a boltban lófasz sem, néha 5-6 éve nem frissítették a honlapot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 14:46 Szerintem(!) nyugodtan lehetne pl. gázspray-t postán küldeni. Nem látom értelmét a tiltásnak.
Vagy ha a Posta szabályzata tiltja, akkor futárral.

Aztán persze másik kérdés, hogy ehhez maguk a kereskedők mit szólnának, mennyire vásárolnának vidéken offline másfélszeres áron, ha online megrendelhetnék egy bp.-i webshopból.
Ahhoz sem tudok hozzászólni, hogy az egik kereskedőnek miért szabad postán küldeni, a másiknak meg miért nem.
Illetve miért árulhat a harmadik kereskedő 50mL-es gázspray-t, amikor -elvileg- az tilos.
Ezt a deo postázást azért már kilobbizhatták volna a kereskedők, de inkább feljelentik egymást...
Megalakult pár éve a FESZ v mijafx aztán azóta is csendben vannak. De persze egyszerűbb szidni a BM-et...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2021.07.13. 15:58 Ezt a deo postázást azért már kilobbizhatták volna a kereskedők, de inkább feljelentik egymást...
Megalakult pár éve a FESZ v mijafx aztán azóta is csendben vannak. De persze egyszerűbb szidni a BM-et...
Persze.
Neked is.
Infóid meg nincsenek semmiről.
gyk: A peppersprayvel az a baj, hogy nem lehet vele vadászni.

(jogban pár hete kitárgyalva a lobbizás-mozgalmárkodás témakör.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.07.13. 16:02 Persze.
Neked is.
Infóid meg nincsenek semmiről.
gyk: A peppersprayvel az a baj, hogy nem lehet vele vadászni.

(jogban pár hete kitárgyalva a lobbizás-mozgalmárkodás témakör.)

Infóid meg nincsenek semmiről.


Ezt ismerem, de nem veszem be. Nem lobbiztok, nem lobbiztok. Se reklám téren, se futáros téren, semmi!
Engem nem érdekel, én hordok deo-t, nincs rajta SEMMI FELIRAT, sok sikert a szagértőnek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2021.07.13. 16:09
Infóid meg nincsenek semmiről.


Ezt ismerem, de nem veszem be. Nem lobbiztok, nem lobbiztok. Se reklám téren, se futáros téren, semmi!
Engem nem érdekel, én hordok deo-t, nincs rajta SEMMI FELIRAT, sok sikert a szagértőnek.
Akkor te ezzel legyél boldog!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.07.13. 15:30 +1

a jelen jogi környezetben "street legal" gázspray azért kihívásokkal bíró dolog, baromira szuboptimális. ATOMOT A JOGALKOTÓRA!

Akkor lenne igazán a gp alternatívája, ha hatóanyag- és töltettömeg tilalom nélkülit, megfelelő gyorstokban viselhetnénk.
A következők a tapasztalataim:
- Hordásmód: kabátzsebben, válltáska nyitott oldalzsebében (ami felém van), illetve ESP gyorstokban, amiből felfelé és oldalra is rántható;
- Töltettömeg: az 50 mL-es elég, az jól kézreáll. Jópofa a nagyobb, de nehéz elképzelni olyan helyzetet, amit 50mL-essel ne lehetne megoldani.
- Hatóanyag: kapszaicin. :)

Na most a hordásmód (gyorstok) mindenkinek szabadon választható, a másik két szempont csak az engedélyes fegyvereseket érinti, akik a társadalom kis %-a. De azért jó lenne ezt tisztába tenni.
Szerinted mi az oka a tiltásnak?
Van valami mögöttes okosság?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 16:18 A következők a tapasztalataim:
- Hordásmód: kabátzsebben, válltáska nyitott oldalzsebében (ami felém van), illetve ESP gyorstokban, amiből felfelé és oldalra is rántható;
- Töltettömeg: az 50 mL-es elég, az jól kézreáll. Jópofa a nagyobb, de nehéz elképzelni olyan helyzetet, amit 50mL-essel ne lehetne megoldani.
- Hatóanyag: kapszaicin. :)

Na most a hordásmód (gyorstok) mindenkinek szabadon választható, a másik két szempont csak az engedélyes fegyvereseket érinti, akik a társadalom kis %-a. De azért jó lenne ezt tisztába tenni.
Szerinted mi az oka a tiltásnak?
Van valami mögöttes okosság?
Lehet kettő kisebbet hordani, jobb és bal kézre is.

Az ok köztudottan 2006-os hiszti, aminek alapja nem igazán volt...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 14:24 Nem tudom, hogy a paprikaspray tiltása (de paprikatöltény lehet), illetve a szerelt gumisok tiltása csak balf.aszság, vagy valami trükk van mögötte.
WildBear23 írta: 2021.07.13. 16:18 Szerinted mi az oka a tiltásnak?
Van valami mögöttes okosság?
Tipp: legszívesebben betiltanának mindent, ami fegyverként vagy önvédelmi eszközként elképzelhető, de csak így sikerült.
Ha egyszerre betiltanának mindent, akkor talán bekerülne a hírekbe, és sokan megkérdeznék, hogy: "Ezt most miért?" A szalámi egyben lenyelve fulladást okoz: szeletenként kell megenni.
A minden másért az indián munkatárs, Bal Fácán a felelős.
Fortitu írta: 2021.07.13. 16:29 Az ok köztudottan 2006-os hiszti, aminek alapja nem igazán volt...
Tipp: kihasználták a lehetőséget. Egy szelet szalámi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2021.07.13. 16:41-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.07.13. 16:41 Ebben minden benne van:
De banánisztánban az észérveknek soha, semmilyen hatásuk nincs.
Ja, emlékszem, ezt én is elküldtem!

Ezen bosszankodtam én is egy sort. Hogy a francba lehet ilyen marhaságot leírni?????

"A gázspray pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyaga agresszív maró tulajdonsága akár égési sérülések előidézésére is alkalmas"

Megkeresném, és kicibálnám az íróasztala mögül azt a csinyovnyikot, aki ezt írta!
(A mi pénzünkből..)
A háztartási sósav az maró (szövetkárosodást okoz), a vízkőoldó, a hideg zsíroldó maró (lúgot tartalmaznak, oldják a fehérjéket, így szöveteket, nyálkahártyákat, egyébként szabadon tarthatóak), de a kapszaicin ilyet NEM okoz, hanem a vanilloid-1 receptorhoz (TRPV1) kötődik, és így meleg (illetve fájdalom) érzetet kelt.

De ezt bármelyik toxikológus meg tudja mondani, vagy akár a szakirodalom, kezdve a wikipédiával.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.07.13. 16:41 Ebben minden benne van:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/levelk ... zalasaert/

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/paprika ... m-valasza/

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

De banánisztánban az észérveknek soha, semmilyen hatásuk nincs.
'kizárólag a megfelelő képzésben részesült személyek köre jogosult"

És ha a megfelelően képzett személy használja,akkor nem történik égési sérülés? :mrgreen:
Basszus ez nem egy CNC gép!Ezt bárki tudja használni mert csak egyféleképpen lehet megnyomni :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Kutyatenyésztés

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

A barnított verzióról nincs kémfotód esetleg, mérnök úr? :)
Thomaster írta: 2021.07.06. 13:38 Telefonhívás fórumtársnak:
- Szia, mikor jössz a Pitbullodért?
Kolléga hallótávolságban, megáll, kivárja a beszélgetés végét, majd megkérdez:
- Szia, te pitbullokat tenyésztesz?

Úgyhogy most már eggyel többen ismerik a fegyvermániámat 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kutyatenyésztés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2021.07.13. 22:08 A barnított verzióról nincs kémfotód esetleg, mérnök úr? :)
FŐMÉRNÖK ÚR, hahó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kutyatenyésztés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2021.07.13. 22:08 A barnított verzióról nincs kémfotód esetleg, mérnök úr? :)
Nincs. Szerintem olyan még nem is készült, csak tervben van.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.07.13. 11:36
Minden önvédelmi eszközre igaz, még egy gázsprayra is, hogy meg kell tanulni a használatát.
Azért nem kell túlzásba esni, hogy huh micsoda mesterlövésznek kell ahhoz, hogy 2 méterről eltalálj valakit. Aki eltalálta az OSB lapot, az már gyakorolt valamennyit.
A második részével nem igazán értek egyet. Amíg lehetőségem volt rá, pár hónapig látogattam dinamikus edzéseket HCZoli topiktársnál.
Ha bármilyen okból dekoncentrált vagy stresszesebb voltam (munka, közlekedés, élet) amit behoztam magammal edzésre, már simán hibát hibára halmoztam. Nem találtam el 1 méterről a lőlapot, tárazás nélkül akartam csőre tölteni, vagy csőretöltés nélkül sütöttem el a fegyvert.
Életem első IDPA versenyén aggódtam hogy ne vegyék észre remeg a térdem az idegességtől,mert 10-15-en álltak mögöttem és nézték mit alakítok.

És ez a stressz-szint mind semmi ahhoz képest ha éles helyzet van amikor valaki súlyosan bántani akar. Szóval én amellett vagyok hogy a sikeres önvédelmi fegyverhasználathoz lövedéket kilövő fegyverrel annyit kellENE gyakorolni, amennyit a fórumon csak nagyon kevesen tesznek meg. Ezért előnyösebb mindenki számára, a számomra is sokkal a gázspray vagy gázpisztoly.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.07.14. 10:19 A második részével nem igazán értek egyet. Amíg lehetőségem volt rá, pár hónapig látogattam dinamikus edzéseket HCZoli topiktársnál.
Ha bármilyen okból dekoncentrált vagy stresszesebb voltam (munka, közlekedés, élet) amit behoztam magammal edzésre, már simán hibát hibára halmoztam. Nem találtam el 1 méterről a lőlapot, tárazás nélkül akartam csőre tölteni, vagy csőretöltés nélkül sütöttem el a fegyvert.
Életem első IDPA versenyén aggódtam hogy ne vegyék észre remeg a térdem az idegességtől,mert 10-15-en álltak mögöttem és nézték mit alakítok.

És ez a stressz-szint mind semmi ahhoz képest ha éles helyzet van amikor valaki súlyosan bántani akar. Szóval én amellett vagyok hogy a sikeres önvédelmi fegyverhasználathoz lövedéket kilövő fegyverrel annyit kellENE gyakorolni, amennyit a fórumon csak nagyon kevesen tesznek meg. Ezért előnyösebb mindenki számára, a számomra is sokkal a gázspray vagy gázpisztoly.
+1
Minden szóval egyetértek, pontosan ugyanezt tapasztaltam én is.
Rendszeres gyakorlás nélkül + stresszhelyzet = szinte haszontalan.
Csak azért “szinte”, és nem teljesen, mert a támadó is vélhetően be lesz reszelve , megijed a durranástól, stb. :lol: Egy gázspré messze nem olyan macsó, de IMHO sokkal bolond biztosabb.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.07.14. 10:19 Ha bármilyen okból dekoncentrált vagy stresszesebb voltam (munka, közlekedés, élet) amit behoztam magammal edzésre, már simán hibát hibára halmoztam. Nem találtam el 1 méterről a lőlapot, tárazás nélkül akartam csőre tölteni, vagy csőretöltés nélkül sütöttem el a fegyvert.
Szerencsére a tárazás nélküli csőretöltés, csőretöltés nélküli elsütés hibáját kiküszöböli a forgópisztoly.
Nem véletlenül született 20(?) éve a jelmondat, hogy "Önvédelemre csak forgót!"
1 méterről azért egy embert el kell tudni találni.
TotoHU írta: 2021.07.14. 10:19 "Szóval én amellett vagyok hogy a sikeres önvédelmi fegyverhasználathoz lövedéket kilövő fegyverrel annyit kellENE gyakorolni, amennyit a fórumon csak nagyon kevesen tesznek meg.
Ismered a Guardian Angelt..?
Annál sokkal kisebb a célfelület, mint gumisnál (arc vs. test), a formája kevésbé alkalmas célzásra, mint egy gumis pisztoly, és csak két lövésed van (vele szemben a gumis 5-6 lövetű).
Azzal mennyit gyakorolnak?
Vagy egy JET spray-el?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Kutyatenyésztés

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Oké, köszönöm. "Gyártás alatt" volt a hivatalos komment.
Thomaster írta: 2021.07.14. 06:19 Nincs. Szerintem olyan még nem is készült, csak tervben van.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.07.14. 12:39 Szerencsére a tárazás nélküli csőretöltés, csőretöltés nélküli elsütés hibáját kiküszöböli a forgópisztoly.
Nem véletlenül született 20(?) éve a jelmondat, hogy "Önvédelemre csak forgót!"
1 méterről azért egy embert el kell tudni találni.
El kell. Nyugodt körülmények között nem is probléma. De stressz alatt nem garantált, simán berángat bárki úgy, hogy nem lesz meg 1 méterről sem a lőlap, akkor sem ha amúgy jókat lő akár versenyen is.
WildBear23 írta: 2021.07.14. 12:39
Ismered a Guardian Angelt..?
Annál sokkal kisebb a célfelület, mint gumisnál (arc vs. test), a formája kevésbé alkalmas célzásra, mint egy gumis pisztoly, és csak két lövésed van (vele szemben a gumis 5-6 lövetű).
Azzal mennyit gyakorolnak?
Vagy egy JET spray-el?
Ismerem, hentereg is egy doboz mélyén valahol Udar is és GA is. Már egyiket sem hordom. Éppen a sportlövőként az utóbbi években szerzett tapasztalataim miatt semmi nincs már nálam önvédelemre, amivel célozni is kell. Aki tudja magáról hogy stresszhelyzetben is megbízhatóan céloz, az nyugodtan hordjon ilyet. Én már tudom hogy stressz alatt simán LKNBF tudok lenni, így maradok a terítő fejes spray-nél és a gázpisztolynál.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.07.14. 17:03 Ismerem, hentereg is egy doboz mélyén valahol Udar is és GA is. Már egyiket sem hordom. Éppen a sportlövőként az utóbbi években szerzett tapasztalataim miatt semmi nincs már nálam önvédelemre, amivel célozni is kell. Aki tudja magáról hogy stresszhelyzetben is megbízhatóan céloz, az nyugodtan hordjon ilyet. Én már tudom hogy stressz alatt simán LKNBF tudok lenni, így maradok a terítő fejes spray-nél és a gázpisztolynál.
Hát ja, mindenképp oda lyukadunk ki, hogy első körben egy FOG szórófejes spray a legjobb megoldás. :-)

Petya357, Neked anno kiderült, hogy mi volt a Guardian Angellel?
Gyártási hiba, vagy belement valami szösz?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.07.14. 17:03 El kell. Nyugodt körülmények között nem is probléma. De stressz alatt nem garantált, simán berángat bárki úgy, hogy nem lesz meg 1 méterről sem a lőlap, akkor sem ha amúgy jókat lő akár versenyen is.


Eleve, ha 1 méteren van a támadó, akkor nem ész nélkül rángatunk eszközt, hanem próbálunk kilépni, ellökni, megütni a delikvenst, hogy teret és időt nyerjünk az eszközhasználathoz.

(És ha észrevétlenül 1 méteren belül jött valaki, akkor nagy eséllyel már jól elbasztunk valamit eleve.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Kb 2 hónapja löttem el a guardian angelt, teszt jelleggel.
Persze nem stressz alatt, de egész gyors kapáslövéssel, egy papirlap fejre. 1,5 méterről tenyérnyit terit, jót odabax.
Talán, 1 támadóra, 2-ből összejöhet. De a találatok is picit máshová mennek, alsó felső ugye. Mivel eldobós eszköz, ha nem teljes a siker, lehet még gp-t rántani.
Azt gondolom, 1-1,5m - en használható, azért ez nem jet spricc, szélesebbet terit.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Bojka írta: 2021.07.14. 18:13 Kb 2 hónapja löttem el a guardian angelt, teszt jelleggel.
Persze nem stressz alatt, de egész gyors kapáslövéssel, egy papirlap fejre. 1,5 méterről tenyérnyit terit, jót odabax.
Talán, 1 támadóra, 2-ből összejöhet. De a találatok is picit máshová mennek, alsó felső ugye. Mivel eldobós eszköz, ha nem teljes a siker, lehet még gp-t rántani.
Azt gondolom, 1-1,5m - en használható, azért ez nem jet spricc, szélesebbet terit.
Ha betalálsz vele, nagyon jó. Egy-kettőtt ellőttem már én is. Én személy szerint sokkal inkább sprét javasolnék, de ezt mindenki magának kell eldöntse, hogy mennyire bízik a lőtudásában. Ehhez persze próbálni kell belőle legalább 1-2 példányt, az drága dolog is...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Fog pepper jobb, mozgó fejre pláne. Én szeles időre, zárt térre hordok ga-t.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.07.14. 17:16 Hát ja, mindenképp oda lyukadunk ki, hogy első körben egy FOG szórófejes spray a legjobb megoldás. :-)
pontosan! :D legfeljebb abban térnek el a vélemények, hogy a való életben mennyire hasznos gumibogyóst hordani ;)

WildBear23 írta: 2021.07.14. 17:16
Petya357, Neked anno kiderült, hogy mi volt a Guardian Angellel?
Gyártási hiba, vagy belement valami szösz?
nem derült ki. Mechanikai hiba, az biztos.

Gondolom, lejthettem, és eltört benne valami. Vagy a svájci munkás kifelejtett belőle egy alkatrészt :? Az elsütőbillentyű mozog, a továbbító kar is a félig átlátszó héj alatt, de durr nincs. Se egyik cső, sem a másik - vagyis váltani sem váltott.

Mindenesetre sokkoló volt, mikor - gyakorlásképpen, meg hát már régi volt, ideje volt cserélni - megpróbáltam kilőni, és SEMMI. elég necces lett volna éles helyzetben. Úgy dobtam ki, hogy még szét sem szedtem megnézni, annyira felb.szott a gondolat, hogy erre a sz.rra bíztam volna a biztonságomat. Szerintem MINDEN amivel célozni kel, és nem gyakorol vele a júzer (mindegy, hogy miért), az automatikusan haszontalan. Pontosan úgy látom ezt, mint Toto fórumtárs. Ez igaz a gumisokra is. Éles, a gumibogyósnál sokkal jobb minőségű fegyverekkel is előfordulnak malőrök, hibák, júzernék és fegyvernél egyaránt - amiket semmilyen más módon nem fog az ember kideríteni, csak próbával.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bojka írta: 2021.07.14. 18:24 Fog pepper jobb, mozgó fejre pláne. Én szeles időre, zárt térre hordok ga-t.
ennyi. Mindenki, aki gondolkodik az tud a saját igényei, élethelyzete szerint választani, az a jó, ha minél többféle opció hozzáférhető.

Mindegyik önvédelmi eszköznek vannak előnyei, hátrányai + súlyosbítva jogszabályi elmebajjal.


LÁSD CIKK:

Önvédelmi eszközök – MELYIK A LEGJOBB?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/onvede ... a-legjobb/

Maga a kérdésfeltevés azonban rossz, hiszen az adott felhasználási körülménytől, szituációtól, felhasználótól is függ, hogy éppen melyik a legjobb. Nem ugyanaz lesz a legjobb egy dohánybolti eladónak, mint egy tájfutónak, vagy egy profi dinamikus lövésznek.

Így – a biztosan hamis – “legjobb” nagyképű megnevezése helyett most röviden összefoglaljuk az egyes technológiák előnyeit és hátrányait. Vegyük észre: ezek az eszközök legtöbbször nem kizárják, hanem kiegészítik egymást!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kimar LTL Alpha 1.50 – paintball/pepperball pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kimar-l ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.07.15. 07:29 Kimar LTL Alpha 1.50 – paintball/pepperball pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kimar-l ... -pisztoly/

Kép
ezekkel az 50-es kaliberűekkel hova érdemes lőni pepperball-t ?
mellkasra hatásos még? fejen gondolom becsúszhat egy szemkilövés?!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Gumisláz

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2021.07.14. 12:39 Szerencsére a tárazás nélküli csőretöltés, csőretöltés nélküli elsütés hibáját kiküszöböli a forgópisztoly.
Nem véletlenül született 20(?) éve a jelmondat, hogy "Önvédelemre csak forgót!"
1 méterről azért egy embert el kell tudni találni.



Ismered a Guardian Angelt..?
Annál sokkal kisebb a célfelület, mint gumisnál (arc vs. test), a formája kevésbé alkalmas célzásra, mint egy gumis pisztoly, és csak két lövésed van (vele szemben a gumis 5-6 lövetű).
Azzal mennyit gyakorolnak?
Vagy egy JET spray-el?
Tökéletesen igazad van.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.07.15. 07:57 ezekkel az 50-es kaliberűekkel hova érdemes lőni pepperball-t ?
mellkasra hatásos még? fejen gondolom becsúszhat egy szemkilövés?!
Véleményem szerint a mellkasra jónak kell lenni, sőt inkább arra való.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2021.07.14. 18:39 ezek az eszközök legtöbbször nem kizárják, hanem kiegészítik egymást!
+1
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.07.15. 07:57 ezekkel az 50-es kaliberűekkel hova érdemes lőni pepperball-t ?
mellkasra hatásos még? fejen gondolom becsúszhat egy szemkilövés?!
Nem fogják sehol leírni: mozambik-drill.😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Hejjj......idén még nem volt éjszakai zombie vadászat lámpával meg stb. :lol: Nincs is annál jobb mint sötétben tuszkolni a gumikat ide-oda :lol:
Amikor sasolják az embert éjjellátóval mert csak a sorozatlövés hallják meg a lángcsóvát hozzá :lol:
Na majd hamarosan.......... :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.07.17. 07:25 ÚJ VIDEÓ! Keserű Bonnie 9 mm PAK gázrevolver

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zrevolver/

És

http://www.fegyvervideo.hu/keseru-bonni ... zrevolver/

Kép
Tetszik ez a kis eszköz de a 6 lövetű dobot elhibázott dolognak tartom egy ilyen kompakt revkón
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kutyatámadás videón sok tanulsággal nekünk is:
https://youtu.be/BtHnt4xIxkU

Érdekes, hogy a nőben mennyire nulla harci szellem volt, ha nincs is nála semmi, ütni, harcolni kell, ilyen helyzetben nincs mit veszíteni. Sajnos nem tudom ezzel mit lehet kezdeni, az én családomban is vannak ilyen típusú emberek :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Ez olyan hirtelen jön, hogy itt nincs mód/idő nyúlni semmihez, mármint amig a kutya odaér.
Akkor lehet kotorászni valamiért mikor már harapott.
Viszont itt még szerencsés, hogy lábra támadt (nagytestű fellök egyből).
Gp jó közelről (akár csőtorkolatról).
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Fortitu írta: 2021.07.21. 17:27 Kutyatámadás videón sok tanulsággal nekünk is:
A fehér kocsi sofőrje megbaszhatná az anyját.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

A fehér kocsi sofőrje megbaszhatná az anyját.

Enyhén szólva. :evil:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2021.07.21. 18:31 A fehér kocsi sofőrje megbaszhatná az anyját.
+1
+ remélem, a gatyát is leperlik a kutya gazdájáról!
Eléggé elegem van a felelőtlen kutyatartókból. A XXII.-ben egy lovat kergettek ki kutyák a betonkeverő elé (előtte a ló ledobta a lovasát, akinek eltörött a lába), mert az ostoba gazdája nem tett pórázt a kutyáira..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.07.21. 20:53 +1
+ remélem, a gatyát is leperlik a kutya gazdájáról!
Eléggé elegem van a felelőtlen kutyatartókból. A XXII.-ben egy lovat kergettek ki kutyák a betonkeverő elé (előtte a ló ledobta a lovasát, akinek eltörött a lába), mert az ostoba gazdája nem tett pórázt a kutyáira..
Németországban mentünk bringázni nem túl régen, aztán a német munkatársamnak mondtam, hogy a kutyák miatt van nálam egy flakon jóság kéznél. Szerintem nem igazán értette, hogy ez miért is lenne reális veszély... Igaz nem is láttam kóbor kutyát egyáltalán.

OFF sztorizás:
Viszont elektromos bringa mögé kötött utánfutóban többen vitték a kutyájukat. Aranyos népi szokás. Az e-bikeok ára meg kilőtt az egekbe, mert nyaralni nem mentek az emberek, de karantén alatt is lehetett bringázni. Normál bringát csak elvétve lehet manapság látni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2021.07.21. 21:05 Németországban mentünk bringázni nem túl régen, aztán a német munkatársamnak mondtam, hogy a kutyák miatt van nálam egy flakon jóság kéznél. Szerintem nem igazán értette, hogy ez miért is lenne reális veszély... Igaz nem is láttam kóbor kutyát egyáltalán.

OFF sztorizás:
Viszont elektromos bringa mögé kötött utánfutóban többen vitték a kutyájukat. Aranyos népi szokás. Az e-bikeok ára meg kilőtt az egekbe, mert nyaralni nem mentek az emberek, de karantén alatt is lehetett bringázni. Normál bringát csak elvétve lehet manapság látni.
Ezt nem értem...
A német postásoknál van kutyatámadás ellen rendszeresített paprikaspré..
Ott nem tudják, vagy ez nem nyilvános?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2021.07.21. 21:15 Ezt nem értem...
A német postásoknál van kutyatámadás ellen rendszeresített paprikaspré..
Ott nem tudják, vagy ez nem nyilvános?
Én csak egy pici mintát láttam az országból. Biztos, hogy ritkábban fordul elő mint nálunk, és az is tény, hogy egy darab kóbor ebet se láttam, bár összesen nem tekertem kint 100km-t, túrázni meg fele ennyit se voltam. Többet nem beszélgettünk a kérdésről, csak elmeséltem, hogy már támadt rám nyitott kapuból kutya, és ez elég általános jelenség otthon, szóval szerinem bringázáshoz alapfelszerelés. Én mindenesetre kint is tartottam ezt a véleményt, mert bár sokkal ritkábban kellhet, de semmiből nem áll, hogy nálad legyen. No meg van elég sok kétlábú is szabadon ugye ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT, csak az ASIA CENTER Önvédelmi Boltban elérhető termék!

18x51 mm BAM, pepper folyadéksugár-kilövő töltény, 5 db/5000 Ft

(Igen, drágább lett, mint minden:-((()

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
5.jpg
5.jpg (361.25 KiB) Megtekintve 23339 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Taser X2 - Magyar Rendőrség bemutatója (Készenléti Rendőrség objektuma, 2021.07.22)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 021-07-22/

és

http://www.fegyvervideo.hu/taser-x2-mag ... 021-07-22/


Az ORFK Kommunikációs Szolgálat szervezésében ma részt vehettünk egy bemutatón, melynek fontos része volt a hamarosan rendszerbe álló Taser X2 sajtóbemutatója, mely rendkívül szakszerűen, közérthetően történt.

Ezzel talán eloszlathatják az eszközzel kapcsolatos tévhitek, félelmek özönét, mely a rendszeresítés hírére elárasztotta a rettegésre oly hajlamos mainstream sajtót. Valószínűleg a kb. negyedórás bemutatóból pár 10 másodperc sok TV-híradóba és portálra felkerül, mi most viszont egy olyan hosszabb anyagot vágtunk össze, ami az eszköz működését, kezelését mutatja be.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2021.07.02. 22:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zoli »

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet, ha nem akkor elnézést.
Gázfegyver vásárlás előtt állok és alábbiak közül melyiket javasoljátok és miért?
Ekol aras compact 3.0
Zoraki 914-2914
Ekol p29 rev2
Forgótárasat nem szeretnék.
Köszönöm
Válasz küldése