Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.09. 06:41 A BLow Ruger LC9 utánérzése kifejezetten felvillanyozott...
Kár, hogy ütőszeg tip szerkezetű! Viszont ha normális ára lesz, akkor kell egy belőle! Bár okulva az új török modellek eddigi jelenségein, nem az első szállítmányból fogok venni... (ha kibírom. :-D) Vagy ha igen, akkor nagyon nagyon végignagyítózom a boltban, mielőtt pénzt adok érte.

Hozzáteszem, hogy a Blow eddig a CZ75 koppintásán kívül nagy szemetet eddig még talán nem dobott piacra.

Jól láttam, hogy ez egy kb Ekol ALP méretű pisztoly?

Az ukránoknál már van ára a TR914-02-nek.

https://ihunt.prom.ua/p757815770-starto ... -blow.html

Ez kb 20k. Itthon valószínű drágább lesz, mert ugyi a hazai állami maffiaszervezet védelmi pénzei (ÁFA stb) magasabbak, mint kb bárhol a világon! Tehát én 30k alatti árra számolok ezek alapján.

Sztem kisebb ez a Blow TR914, mint az ALP, hosszban es vastagsagban is.
Viszont en rendeltem, de sajnos nem szallitjak a tipust, igy nem nagyon latok ra eselyt, hogy a kozeljovoben (par honap) erkezik. Ha megis, akkor kell nekem is egy:-)

Arakrol tehat fogalmam nincsen, de a vilagrekord afa es a laminatum miatt miatt itthon minden brutalisan dragabb lesz a vegen.

(Ukranoknal csak top-firing legalis, illetve a szerlet loszeres gumis, de az csak engedelyre.
MOD: az ukranoknal SINCSEN, hiszen: Нет в наличии)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

MOD: az ukranoknal SINCSEN, hiszen: Нет в наличии)
[/quote]

Sehol nincs még, csak szerelt lőszeresről van itt-ott fénykép. Viszont ára már legalább van. Így kb lehet sejteni az árát. Megnézve más modellek külföldi / hazai árait, a 30k kb reális lesz. Aztán simán lehet több is. Bár annyiért már erősen gondolkodós. Ahogy a Dobrinja magas ára akadályoz meg a vásárlásban immár közel egy éve.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

megjött a válasz pepper deo ügyben az RSHAminisztériumból.
Én mondtam h képviselőnek írjunk és ne kérdést, hanem JAVASLATOT küldjünk a módosításra. Részemről lexarom őket, mert minden deomról lekopott a fösték.
pepper.png
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2018.11.10. 13:43 megjött a válasz pepper deo ügyben az RSHAminisztériumból.
Én mondtam h képviselőnek írjunk és ne kérdést, hanem JAVASLATOT küldjünk a módosításra. Részemről lexarom őket, mert minden deomról lekopott a fösték.
pepper.png
Az alap tézis amire az indoklás épül, jogszabályi hivatkozást sem, valamint forráshivatkozást sem tartalmaz. Gyanítom a válaszoló személy nem orvos, vagy nem iü. vegyész szakértő, tehát ilyen megálkapítások tételére gyanítom nincs jogosultsága.

Következésképpen ezt a választ én hatósági jogkiterjesztésnek értékelem.

Ezen felül a delikvens kitér az arányosság elvére is, ami 2012 óta nincs benne a BTK-ban. Jogtalan támadás elhárítása esetén nincs arányosság. Más esetben pedig a paprija spray nem használandó eszköz.

Tehát a T. BM ismételten beszélt olyan ostobaságokat, hogy az füstöl! Ezek után egy okot sem tudok, hogy miért ne szarjam le ezeket magasról...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2018.11.10. 13:43 megjött a válasz pepper deo ügyben az RSHAminisztériumból.
Én mondtam h képviselőnek írjunk és ne kérdést, hanem JAVASLATOT küldjünk a módosításra. Részemről lexarom őket, mert minden deomról lekopott a fösték.
pepper.png
Én is megkaptam betűről betűre ugyan ezt a választ.
Na kollégák, mi legyen a következő lépés?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2018.11.10. 14:33 Én is megkaptam betűről betűre ugyan ezt a választ.
Na kollégák, mi legyen a következő lépés?
Kevésbe jogszabalyos levelet kellene fogalmazni es az orsz.gy.i kepviselonek elkuldeni. tobben vannak hatha akad koztuk egy kevesbe idiota. sztem.
persze mindjart jonnek az ugyemegmondtam emberek de en reszemrol ennyit megtennék
csak megfogalmazni nem tudom a kerdeses levelet
jo lenne a medianak is kreálni egyet hatha vmelyik raharap
tudom h fegyverellenesek de kepzeljuk el h ez egy tippmix jatek: tobb kicsi tét nagyobb esély....
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Úgy látom mindenkinek ugyanazt a levelet küldték. :lol:
Nem estek túlzásba, de az AJBH válaszát még várom.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

TotoHU írta: 2018.11.10. 14:33 Én is megkaptam betűről betűre ugyan ezt a választ.
Na kollégák, mi legyen a következő lépés?
Igen, nekem is befutott ugyan az a levél. a dátum javítva van gondolom mindenkinek és a feladó Nagy Lászlóné-- laszlone.nagy@bn.gov.hu
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ZOLKET írta: 2018.11.10. 16:09 Igen, nekem is befutott ugyan az a levél. a dátum javítva van gondolom mindenkinek és a feladó Nagy Lászlóné-- laszlone.nagy@bn.gov.hu
En is megkaptam. Az 1. Valasz netto hulyeseg, a tobbi nem a kerdesre valaszol, a 4. Valasz hianyzik.

tipikus BM-es kamuhegy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.10. 16:35 En is megkaptam. Az 1. Valasz netto hulyeseg, a tobbi nem a kerdesre valaszol, a 4. Valasz hianyzik.

tipikus BM-es kamuhegy.
Pont ezt kéne nekik megválaszolni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.10. 16:47 Pont ezt kéne nekik megválaszolni...
Done. ÉS?

Vissza lehet keresni: én megmondtam másfél hete, hogy NEM FOG értelmes, pozitiv hasznos stb. válasz érkezni. Ismerem őket egy ideje.

A BM beleírja az Alaptörvénybe, hogy "az ég márpediglen zöld'", és amikor szembesítik őket a valósággal, akkor az a válasz, hogy "csak azért is zöld az ég, mert az ég zölddé nyilvánítását a BM-nek nem tiltja semmi, tehát így határoztam: az ég zöld."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.10. 18:56 Done. ÉS?

Vissza lehet keresni: én megmondtam másfél hete, hogy NEM FOG értelmes, pozitiv hasznos stb. válasz érkezni. Ismerem őket egy ideje.

A BM beleírja az Alaptörvénybe, hogy "az ég márpediglen zöld'", és amikor szembesítik őket a valósággal, akkor az a válasz, hogy "csak azért is zöld az ég, mert az ég zölddé nyilvánítását a BM-nek nem tiltja semmi, tehát így határoztam: az ég zöld."
Gastonok agy nélkül... Gödöllővel egy kategóriásak...

Az a baj, hogy ez az ország olyan mint kifordított fa. A gyökerek kerültek legfelülre...

Komolyan ideje volna kivándorolni. Ennek az országnak mindegy. B...hatjuk az egészet úgy , ahogy van.

Kéne tolni egy "format c:\"-ot. Aztán a vinyót is bevágni a kremába, hogy a ki...ot kürtösök se tudják újraéleszteni. Majd egy új hardverrel újraéleszteni a rendszert.

Avagy "hozzanak új seggfejeket, ezek végképp kiégtek".

Meg is van az új hobbim! Teszek fel a BM-nek triviális kérdéseket, és csinálok gyűjteményt a barom vákaszaikból, korrektúrával elemezve azokat. Utána mehet az egész a médiába nevekkel, beosztásokkal együtt.

Utána rajtuk fog röhögni a fél ország, hogy mekkora ostoba gyökerek!

Esetleg a best of BM megjelenhetne a pravdában is! 😃
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2018.11.10. 20:23-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Volt már arról szó, hogy a Keserű műveknél kapható már 20,3mm-es gumilövedék? Árban ugyanaz, mint a 19,3-as és egy + jel van rajta, hogy egyszerűen meg lehessen különböztetni a 19,3mm-estől.
20,3.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2018.11.10. 14:48 Kevésbe jogszabalyos levelet kellene fogalmazni es az orsz.gy.i kepviselonek elkuldeni. tobben vannak hatha akad koztuk egy kevesbe idiota. sztem.
persze mindjart jonnek az ugyemegmondtam emberek de en reszemrol ennyit megtennék
csak megfogalmazni nem tudom a kerdeses levelet
jo lenne a medianak is kreálni egyet hatha vmelyik raharap
tudom h fegyverellenesek de kepzeljuk el h ez egy tippmix jatek: tobb kicsi tét nagyobb esély....
Ugye, hogy megmondtam... Most komolyan, ekkora baromsagra, amit vissza bofiztek , nem szamitottam. Elkepeszto hujjeseg ami leirt az "ugyintezo" :cry:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

https://www.youtube.com/watch?v=tZMccEMm94E

Totál szürreális, de szerintem tök jó! :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

tittadili írta: 2018.11.10. 20:23 Volt már arról szó, hogy a Keserű műveknél kapható már 20,3mm-es gumilövedék?
És ezt mibe ajánlják?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.11. 09:54 https://www.youtube.com/watch?v=tZMccEMm94E

Totál szürreális, de szerintem tök jó! :-)
Retay X1, Xtreme itthon is van (Önvédelmi Boltok), az X-pro ezzel a nyitott szánnal, hááát.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.11. 11:05 Retay X1, Xtreme itthon is van (Önvédelmi Boltok), az X-pro ezzel a nyitott szánnal, hááát.
Nekem ez jobban bejön. Kevésbé vízfejű így.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.11. 11:26 Nekem ez jobban bejön. Kevésbé vízfejű így.
De ezzel a "fölfelé kipufogással" mi értelme van?
Startpisztolynak nagy és bumszli, ráadásul drága bele a munició.
Önvédelemre alkalmatlan, rakétázni nem lehet vele, dísznek meg ocsmány a fölül kifúrt cső. :cry:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.11.11. 13:01 De ezzel a "fölfelé kipufogással" mi értelme van?
Startpisztolynak nagy és bumszli, ráadásul drága bele a munició.
Önvédelemre alkalmatlan, rakétázni nem lehet vele, dísznek meg ocsmány a fölül kifúrt cső. :cry:
Bizonyos orszagokban a csak a top-firing RIASZTOpisztoly legalis. Ennyi.

De peldaul Svajcban sokaig csak a raketalovo toldat nelkuli (menet kimarva) gp volt legalis. Vannak ilyen allatsagok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.11.11. 13:11 Bizonyos orszagokban a csak a top-firing RIASZTOpisztoly legalis. Ennyi.

De peldaul Svajcban sokaig csak a raketalovo toldat nelkuli (menet kimarva) gp volt legalis. Vannak ilyen allatsagok.
Utóbbi még elfogadható is lehet (mert önvédelemre így is tökéletes, pl. mint a gumisok gáztpatronra töltve), de a top-firing koncepciónál mi értelme van az éles-fegyver szerű másolatoknak, amikor ott bőven megteszi felhasználhatóság szempontjából egy startpatronos kis puttyogtató is. Hmmm..... , sehogy nem találom benne a logika legkisebb árnyalatát sem. Főleg olyan országoknál, ahol egyébként jóval jobbak a fegyver-szabályzások a miénknél.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.11.11. 13:19 Utóbbi még elfogadható is lehet (mert önvédelemre így is tökéletes, pl. mint a gumisok gáztpatronra töltve), de a top-firing koncepciónál mi értelme van az éles-fegyver szerű másolatoknak, amikor ott bőven megteszi felhasználhatóság szempontjából egy startpatronos kis puttyogtató is. Hmmm..... , sehogy nem találom benne a logika legkisebb árnyalatát sem. Főleg olyan országoknál, ahol egyébként jóval jobbak a fegyver-szabályzások a miénknél.
a vilagon sehol nincsen semmifele logika benne. Ezt tartsd szem elott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

tittadili írta: 2018.11.10. 20:23 Volt már arról szó, hogy a Keserű műveknél kapható már 20,3mm-es gumilövedék? Árban ugyanaz, mint a 19,3-as és egy + jel van rajta, hogy egyszerűen meg lehessen különböztetni a 19,3mm-estől. 20,3.jpg
Sem a gyártó sem a forgalmazó oldalán nem létezik még szal' elég "friss" a cucc :shock:
Kíváncsi leszek rá mit tud Onesta RP/Omerta vonalon :geek:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.11. 13:01 De ezzel a "fölfelé kipufogással" mi értelme van?
Startpisztolynak nagy és bumszli, ráadásul drága bele a munició.
Önvédelemre alkalmatlan, rakétázni nem lehet vele, dísznek meg ocsmány a fölül kifúrt cső. :cry:
Sose nyomd fullba a kretént! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.11. 16:12 Sose nyomd fullba a kretént! 😃
?????????
"Ez most komoly, mert viccnek nagyon durva!" :lol:
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tittadili »

chucky írta: 2018.11.11. 13:27 Sem a gyártó sem a forgalmazó oldalán nem létezik még szal' elég "friss" a cucc :shock:
Kíváncsi leszek rá mit tud Onesta RP/Omerta vonalon :geek:
"Teljesítmény növelő lövedék ONESTA revolverekhez és revolverpuskákhoz! Még segédeszköz nélkül betölthető, amennyiben jól bekentük szilikonzsírral és 20-30 Joule + csőtorkolati energiát jelent, nagyobb a kilőtt lövedék sebessége és a lövedék tömege, de puha maximum 55 shore keménységű lövedék! Gyöngysor utcai mintaboltunkban raktáron van, azonnal megvásárolható, akár holnap, szombaton is! Ára a 19.3 mm gumigolyóval azonos, még többet sem kell érte fizetni. Gyakorlásra továbbra is a 19.3 mm ajánlott, kipróbáláshoz és lakásvédelemre a 20.3 puha golyó műszaki szempontól megengedett. Megkülönböztetni úgy lehet, hogy a 20.3 mm golyókon található egy + jel!" - Keserű Művek Facebook oldala -
20,2 1.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

tittadili írta: 2018.11.11. 17:00 "Teljesítmény növelő lövedék ONESTA revolverekhez és revolverpuskákhoz! Még segédeszköz nélkül betölthető, amennyiben jól bekentük szilikonzsírral és 20-30 Joule + csőtorkolati energiát jelent, nagyobb a kilőtt lövedék sebessége és a lövedék tömege, de puha maximum 55 shore keménységű lövedék! Gyöngysor utcai mintaboltunkban raktáron van, azonnal megvásárolható, akár holnap, szombaton is! Ára a 19.3 mm gumigolyóval azonos, még többet sem kell érte fizetni. Gyakorlásra továbbra is a 19.3 mm ajánlott, kipróbáláshoz és lakásvédelemre a 20.3 puha golyó műszaki szempontól megengedett. Megkülönböztetni úgy lehet, hogy a 20.3 mm golyókon található egy + jel!" - Keserű Művek Facebook oldala -20,2 1.jpg
Szóval ez a mi fegyverkultúránkban a +P lövedék. Király.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2018.11.11. 17:08 Szóval ez a mi fegyverkultúránkban a +P lövedék. Király.
A zsúúúlvadász parasztoknak ez is kevés lesz.... Tesz mögé minden szart, és kutat addig a neten, amíg nem talál valami szart, amivel fel lehet robbantani a fegyvert. Aztán meg ajvékol a garanciáért, amikor jó esetben csak kinyílt a dob, rossz esetben az ambulancián szedték ki a szemgödréből a letört tokdarabot...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Így már a tesztközönség (3 laikus Nő, és 2 fegyvergyűlölő pasas) szerint sem hasonlít, és nem is emlékeztet lőfegyverre a Dobrinja. Feketén a nők többsége nem.tudta megmondani, hogy ez. Azt mondták, hogy azért nem dumálnának vissza neki. Így ezzel a "Feket özvegy" külsővel már senki sem nézte fegyvernek. De játéknak sem.

Az egyik fegyvergyűlölő szerint festékpisztoly. A másik valami ipari izének gondolta. Levegőfújó, vagy valami hasonló. A nők pedig a szokott "nem tudom" választ adták.
IMG_20181112_072757.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.12. 07:47 Így már a tesztközönség (3 laikus Nő, és 2 fegyvergyűlölő pasas) szerint sem hasonlít, és nem is emlékeztet lőfegyverre a Dobrinja. Feketén a nők többsége nem.tudta megmondani, hogy ez. Azt mondták, hogy azért nem dumálnának vissza neki. Így ezzel a "Feket özvegy" külsővel már senki sem nézte fegyvernek. De játéknak sem.

Az egyik fegyvergyűlölő szerint festékpisztoly. A másik valami ipari izének gondolta. Levegőfújó, vagy valami hasonló. A nők pedig a szokott "nem tudom" választ adták.

IMG_20181112_072757.jpg
Igen, ez az ultimate vedekezes ha a KKVE fosrendelet lofegyverutanzat passzusat akarnak rahuzni (de egyebkent jogszeruen az sem passzol!), en is lelkesen festem pirosra meg narancsra a folyadeksugar-kilovoimet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.12. 11:14 Igen, ez az ultimate vedekezes ha a KKVE fosrendelet lofegyverutanzat passzusat akarnak rahuzni (de egyebkent jogszeruen az sem passzol!), en is lelkesen festem pirosra meg narancsra a folyadeksugar-kilovoimet.
Ez a jogi fogalom.

"e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);"

Ebbe aztán bármit bele lehet érteni. Viszont amit színe, és formája okán körberöhög több laikus is, azt már nehéz behúzni ide.

Két ponton gondolom a szűk keresztmetszetet.

1. A rendőr aki megtalálja, mit gondol. Ha látja, hogy közröhely tárgya lehet a bíróságon, akkor leszarja.

2. Ha mégis eljut az ügy bírósági szakaszig, akkor a szakértő mit ír le. Ugye erről van IÜ szakértői vélemény, tehát az már önmagában nehezíti a terepet a sünfejűeknek.

Innentől a piros színű vízipisztolyszerű műanyag köpködő miatti rettegést már tényleg kóros paranoiának gondolom. Következésképpen a tesztközönség véleménye után nyugodtan viselem. Ha ezért fogják bevonni a tartásim, akkor már a leatherman multitool miatt is bevonták volna, tehát onnantól ki is szállok a játékból, és szarni fogok minden szabályukra. 15centis kés, Revenge viselési nélkül, naaagy paprika dezodor, sokkoló, vipera, minden lesz.

Viszont amíg jogszerűek maradnak a sünfélék ahogy eddig velem 100%-ban azok voltak, addig én is tartom a játékszabályokat.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.12. 12:43 "e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);"

Ebbe aztán bármit bele lehet érteni.

Ha barmit nagyon nem lehet, maximum a buta gestapos megprobal.

A definicio alapjan egyidejűleg teljesulnie kell az alabbiaknak:
- utanzas jellege lofegyverre utaljon
- meretaranyos utanzata lofegyvernek
- megtevesztesre alkalmas modon hasonlit lofegyverre.

Nem lofegyverutanzat tehat peldaul egy 5-centis pisztoly alaku USB-stick (meg ha szine, alakja pontos masolat is), nem lofegyverutanzat egy pisztolyfogasu markolattal ellatott furogep, csavarbehajto stb., nem lofegyverutanzat egy pisztoly alaku felfujhato lufi, nem lofegyverutanzat egy ataltszo piros vizipisztoly, mert ezek nemelyike lehet, hogy a felsoroltak kozul egynek-kettonek megfelel, de mindnek nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.12. 13:01 Ha barmit nagyon nem lehet, maximum a buta gestapos megprobal.

A definicio alapjan egyidejűleg teljesulnie kell az alabbiaknak:
- utanzas jellege lofegyverre utaljon
- meretaranyos utanzata lofegyvernek
- megtevesztesre alkalmas modon hasonlit lofegyverre.

Nem lofegyverutanzat tehat peldaul egy 5-centis pisztoly alaku USB-stick (meg ha szine, alakja pontos masolat is), nem lofegyverutanzat egy pisztolyfogasu markolattal ellatott furogep, csavarbehajto stb., nem lofegyverutanzat egy pisztoly alaku felfujhato lufi, nem lofegyverutanzat egy ataltszo piros vizipisztoly, mert ezek nemelyike lehet, hogy a felsoroltak kozul egynek-kettonek megfelel, de mindnek nem.
Nekem itt "az utánzás jellege", és a "megtévesztésre alkalmas" fogalmak nem tiszták.

Utánzás jellege... Milyen jellegű lehet egy utánzás? Félig utánzó, vagy teljesen utánzó?

Kinél alkalmas? Ha pl Rád fogok egy kínai AS játékpisztolyt, Te körberöhögsz. A postán az abalakos droid meg hivatalból ijed meg kötelezően, és adja ki a pénzt.

Ezek olyan megfoghatatlan fogalmak, amik szerintem önmagában okot adnak a jogszabály megsemmisítésére. Mimt ahogy a "vágó, és szúróhossz" fogalmak is. Értelmetlen gumi baromságok. Ilyen farokságok csak egy ex sün dr..dr.dr... BM vitéz fejében fordulnak meg.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A pepperspray közterületi tiltása kapcsán a BM küldött válaszokat kérdéseinkre. Bár nem feltétlenül (eufemizmus!) a feltett kérdésekre válaszoltak a leírtakban, a közismerten ártalmatlan paprikapsray élettani hatását pedig valószínűleg a napalméval sikerült keverni - válasz és KOMMENT:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/paprika ... m-valasza/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

A hétvégén bemutattam egy ismerősnek a kedvenc gázpisztolyaimat, többek közt egy 2015-ös Zoraki 917 DAO-t. Kettő lövés után csak csettegett. Az ütőszeg nyomot se hagyott a csappantyún.

Ma elvittem fegyvermesterhez, ő kiütögette belőle az ütőszeget. Az ütőszegrugó volt a bűnös. Gondolom a gyári rugó rövidebbre csípésével készült, és a tűhegyes elcsípett vég beékelődött az ütőszeg és a háza közé. Ettől stílszerűen úgy beállt mint a szög.
utoszegrugo.jpg
utoszegrugo.jpg (18.16 KiB) Megtekintve 43145 alkalommal
Kapott egy új rugót (a mester fiókjában egy kazalnyi van, mindenféle méretben), kipróbáltuk Geco riasztóval, működik. Kicsit örültem hogy nekem csak játszós fegyver, mert ez harci helyzetben kínos lett volna. A legrosszabb az, hogy hiába mondanám hogy mindenki nézze meg a DAO 917-esének az ütőszegrugóját, mert ezt házilag elég nehéz kiszedni.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2018.11.12. 18:12 A hétvégén bemutattam egy ismerősnek a kedvenc gázpisztolyaimat, többek közt egy 2015-ös Zoraki 917 DAO-t. Kettő lövés után csak csettegett. Az ütőszeg nyomot se hagyott a csappantyún.

Ma elvittem fegyvermesterhez, ő kiütögette belőle az ütőszeget. Az ütőszegrugó volt a bűnös. Gondolom a gyári rugó rövidebbre csípésével készült, és a tűhegyes elcsípett vég beékelődött az ütőszeg és a háza közé. Ettől stílszerűen úgy beállt mint a szög.

utoszegrugo.jpg

Kapott egy új rugót (a mester fiókjában egy kazalnyi van, mindenféle méretben), kipróbáltuk Geco riasztóval, működik. Kicsit örültem hogy nekem csak játszós fegyver, mert ez harci helyzetben kínos lett volna. A legrosszabb az, hogy hiába mondanám hogy mindenki nézze meg a DAO 917-esének az ütőszegrugóját, mert ezt házilag elég nehéz kiszedni.
Ki csipte rovidebbre?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.11.12. 18:12 A hétvégén bemutattam egy ismerősnek a kedvenc gázpisztolyaimat, többek közt egy 2015-ös Zoraki 917 DAO-t. Kettő lövés után csak csettegett. Az ütőszeg nyomot se hagyott a csappantyún.

Ma elvittem fegyvermesterhez, ő kiütögette belőle az ütőszeget. Az ütőszegrugó volt a bűnös. Gondolom a gyári rugó rövidebbre csípésével készült, és a tűhegyes elcsípett vég beékelődött az ütőszeg és a háza közé. Ettől stílszerűen úgy beállt mint a szög.

utoszegrugo.jpg

Kapott egy új rugót (a mester fiókjában egy kazalnyi van, mindenféle méretben), kipróbáltuk Geco riasztóval, működik. Kicsit örültem hogy nekem csak játszós fegyver, mert ez harci helyzetben kínos lett volna. A legrosszabb az, hogy hiába mondanám hogy mindenki nézze meg a DAO 917-esének az ütőszegrugóját, mert ezt házilag elég nehéz kiszedni.
Az utolsó menetet meg kell öngyújtózni, ,és össze kell ültetni. A végét meg simára köszörülni. Lehet, hogy jumudzsákéknál pénteki darab volt, és nem fejezte be a rugógyártást a készítő... Török, occó pisztoly... Ilyenek dögivel vannak ennyiért... Ha megtudná valaki, hogy valójában mennyi pénzből készül egy G-R pisztoly, akkor azon is csodálkozna, hogy egyáltalán csöve van!
Mire a kiskerbe kerül, 3-5 kereskedelmi lépcsőn átmegy. Vámot, Áfát, járulékokat, szuperadókat (pl MKH foslaminátum...) von maga után... Gyakorlatilag az ár 80%-át ez képviseli...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.12. 20:04 Az utolsó menetet meg kell öngyújtózni, ,és össze kell ültetni. A végét meg simára köszörülni. Lehet, hogy jumudzsákéknál pénteki darab volt, és nem fejezte be a rugógyártást a készítő... Török, occó pisztoly... Ilyenek dögivel vannak ennyiért... Ha megtudná valaki, hogy valójában mennyi pénzből készül egy G-R pisztoly, akkor azon is csodálkozna, hogy egyáltalán csöve van!
Mire a kiskerbe kerül, 3-5 kereskedelmi lépcsőn átmegy. Vámot, Áfát, járulékokat, szuperadókat (pl MKH foslaminátum...) von maga után... Gyakorlatilag az ár 80%-át ez képviseli...
egy 179 euro javasolt kisker aru umarex gp-ert netto 40 eurot kap a gyarto.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.12. 20:04 Az utolsó menetet meg kell öngyújtózni, ,és össze kell ültetni. A végét meg simára köszörülni. Lehet, hogy jumudzsákéknál pénteki darab volt, és nem fejezte be a rugógyártást a készítő... Török, occó pisztoly... Ilyenek dögivel vannak ennyiért... Ha megtudná valaki, hogy valójában mennyi pénzből készül egy G-R pisztoly, akkor azon is csodálkozna, hogy egyáltalán csöve van!
Mire a kiskerbe kerül, 3-5 kereskedelmi lépcsőn átmegy. Vámot, Áfát, járulékokat, szuperadókat (pl MKH foslaminátum...) von maga után... Gyakorlatilag az ár 80%-át ez képviseli...
Izé, hm........., hogy is mondjam, ezt tőled azért nem vártam volna el
A DAO, repülő-ütőszeges változatát a 917-nek így, nem a törökök gyártják, legalábbis az ütőszeg rugójának elmunkálásának elmulasztása nem az ő lelkükön szárad! Ráadásul a lecsípkedés nélkül is tökéletesen működik. (egy ismerősöm fegyvermestere maga alakította át az egyik példányát és hiba nélkül működik, még a gyenge Fiocchi-val is!) :)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.12. 20:43 Izé, hm........., hogy is mondjam, ezt tőled azért nem vártam volna el
A DAO, repülő-ütőszeges változatát a 917-nek így, nem a törökök gyártják, legalábbis az ütőszeg rugójának elmunkálásának elmulasztása nem az ő lelkükön szárad! Ráadásul a lecsípkedés nélkül is tökéletesen működik. (egy ismerősöm fegyvermestere maga alakította át az egyik példányát és hiba nélkül működik, még a gyenge Fiocchi-val is!) :)
Volt pár török harcosom már, és most is van.

Röviden: nincs két egyforma darab.

Tapasztaltam már olyan dolgokat török gázpisztolyoknál, hogy jojózott utána a szemem. Viszont nem fogok erről itt oldalakat írni, mert hamis képet adna. Általában ezek a pisztolyok még a nyomott ár ellenére is jól használhatóak. Aki ezeknél biztosabbat, jobbat szeretne, annak sajnos mélyebben kell nyúlnia a pénztárcájába, és fel kell adnia a kislányos álmait a fegyver külsejével kapcsolatban. Pl egy RG96-ban soha nem lesz minőségi baj. Egy átlag Uma öntöltőben sem, ha nem használják, és 5 évente garantáltan cserélik.

A török modellek az olcsósággal hordozzák magukban a minöségi bizonytalanságot. Pont ezért próbálok le minden önvédelemre szánt török fegyvert 25-50 lövéssel. Ha azt akadálymenteswn túlélte, akkor jó lesz. Valamint az önvédelmiket havonta, két havonta totál átvizsgálom. Ebbe beletartozik az ütőszeg mozgása is. Ha az nem dolgozik simán, a fegyver megy javításra. Ha 3+ éves, akkor nyugdíj....

Nem kell ezt túldimenzionálni. Fogyasztói társadalom, fogyasztói termékei.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2018.06.10. 19:26 Zorával teszteltünk 2 Pioneert is ejtésbiztonságra:
IMG_20180610_130809S.jpg

Az eredményeket az alábbi videókon láthatjátok:
Zora példánya
Egy másik példány
Teszt adapteres patronokkal
Itt teszteltük.

mod.: ezt Riggsnek idéztem a Tokos topikból, nem is értem miért ott van a téma?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 06:56 Volt pár török harcosom már, és most is van.

Röviden: nincs két egyforma darab.

Tapasztaltam már olyan dolgokat török gázpisztolyoknál, hogy jojózott utána a szemem. Viszont nem fogok erről itt oldalakat írni, mert hamis képet adna. Általában ezek a pisztolyok még a nyomott ár ellenére is jól használhatóak. Aki ezeknél biztosabbat, jobbat szeretne, annak sajnos mélyebben kell nyúlnia a pénztárcájába, és fel kell adnia a kislányos álmait a fegyver külsejével kapcsolatban. Pl egy RG96-ban soha nem lesz minőségi baj. Egy átlag Uma öntöltőben sem, ha nem használják, és 5 évente garantáltan cserélik.

A török modellek az olcsósággal hordozzák magukban a minöségi bizonytalanságot. Pont ezért próbálok le minden önvédelemre szánt török fegyvert 25-50 lövéssel. Ha azt akadálymenteswn túlélte, akkor jó lesz. Valamint az önvédelmiket havonta, két havonta totál átvizsgálom. Ebbe beletartozik az ütőszeg mozgása is. Ha az nem dolgozik simán, a fegyver megy javításra. Ha 3+ éves, akkor nyugdíj....

Nem kell ezt túldimenzionálni. Fogyasztói társadalom, fogyasztói termékei.
Az az érzésem, hogy nem kicsit értettél félre. A Zoraki 917 DAO, repülő-ütőszeges változata nem eredeti török, hanem egy fegyvermester által átalakított valami (legalábbis úgy vélem). Ha már metélésre került az ütőszeg rugója, illett volna normálisan elmunkálni. Bár az Én példányomon még nem volt vele probléma, nem is volt szétszedve olyan módon, hogy ez kiderüljön. De mint írtam volt rápélda, hoyg másik példányt hasonló módon alakított át fegyvermester és metélés nélkül is remekül működik.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.13. 14:38 Az az érzésem, hogy nem kicsit értettél félre. A Zoraki 917 DAO, repülő-ütőszeges változata nem eredeti török, hanem egy fegyvermester által átalakított valami (legalábbis úgy vélem). Ha már metélésre került az ütőszeg rugója, illett volna normálisan elmunkálni. Bár az Én példányomon még nem volt vele probléma, nem is volt szétszedve olyan módon, hogy ez kiderüljön. De mint írtam volt rápélda, hoyg másik példányt hasonló módon alakított át fegyvermester és metélés nélkül is remekül működik.
Találgatásokba nem bocsátkoznék, mert fogalmam sincs milyen úton kerül egy GR fegyver a boltba. Viszont a fegyvermeseteres dolog nekem kevésbé tűnik reálisnak ismerve az árakat. De mint mondtam, én inkább nem találgatok...

1. megveszem
2. lövök vele.
3. Ha jól működik, viselem. Ha nem működik jól, megy vissza gariba.
4. Ha gari időn túl elromlik, akkor eldöntöm, hogy megjavíttatom, vagy megy kukába.

A többivel én itt nem varriálnék, mert csak hülyeségeket fogunk összeböfögni mindenféle feltételezés alapján.

Arra meg végképp senkit sem bíztatnék, hogy saját maga szedje szét a fegyverét a fódarabokon túl. Nem a jogi szarakodások miatt, mert az BM ökörszülemény, és alapvetően leszarandó. Azért, mert tönkreteszi a fegyvert, aztán vagy megy a boltba ajvékolni, vagy böfög összevissza hülyeségeket, hogy az adott típus rossz.

Egyébként semmit sem értettem félre, pontosan tudom mire gondolsz, de az itt nem írható le, mert nem tényszerű dolog, hanem nettó feltételezés. Ez kb olyan, mintha én azt mondanám Rólad, hogy szerintem munkaidőben céges kocsival betörni jársz... Aztán bizonyítsd, hogy nem... Munkaidőben mindenki látni fogja, hogy céges autóban ülsz. A többi meg feltételezés. Szerintem ne rágjuk ezt tovább.

Volt egy rossz példány? Garis? Akkor boltba vissza vele! Nem garis? Meg kell javíttatni, vagy kuka. Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Tisztelt Ápolttársak!
Beárazást, és némi információt kérnék a képeken látható Gp ről.
Köszönöm.
Csatolmányok
20181113_105023.jpg
20181113_105057.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

RatRace írta: 2018.11.13. 16:48 Tisztelt Ápolttársak!
Beárazást, és némi információt kérnék a képeken látható Gp ről.
Köszönöm.
Régi jogszabályi környezet terméke (2004. ősz előtt), 7,5J alatti gumilövedékes, nem GP. MKH hajlamos flóbertnek vizsgáztatni. Max. gyűjteménybe, gyak. semmire nem jó a mai kínálat mellett. Legfeljebb valami jelképes ára lehet szvsz.
Sapienti sat.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 15:54 Találgatásokba nem bocsátkoznék, mert fogalmam sincs milyen úton kerül egy GR fegyver a boltba. Viszont a fegyvermeseteres dolog nekem kevésbé tűnik reálisnak ismerve az árakat. De mint mondtam, én inkább nem találgatok...

1. megveszem
2. lövök vele.
3. Ha jól működik, viselem. Ha nem működik jól, megy vissza gariba.
4. Ha gari időn túl elromlik, akkor eldöntöm, hogy megjavíttatom, vagy megy kukába.

A többivel én itt nem varriálnék, mert csak hülyeségeket fogunk összeböfögni mindenféle feltételezés alapján.

Arra meg végképp senkit sem bíztatnék, hogy saját maga szedje szét a fegyverét a fódarabokon túl. Nem a jogi szarakodások miatt, mert az BM ökörszülemény, és alapvetően leszarandó. Azért, mert tönkreteszi a fegyvert, aztán vagy megy a boltba ajvékolni, vagy böfög összevissza hülyeségeket, hogy az adott típus rossz.

Egyébként semmit sem értettem félre, pontosan tudom mire gondolsz, de az itt nem írható le, mert nem tényszerű dolog, hanem nettó feltételezés. Ez kb olyan, mintha én azt mondanám Rólad, hogy szerintem munkaidőben céges kocsival betörni jársz... Aztán bizonyítsd, hogy nem... Munkaidőben mindenki látni fogja, hogy céges autóban ülsz. A többi meg feltételezés. Szerintem ne rágjuk ezt tovább.

Volt egy rossz példány? Garis? Akkor boltba vissza vele! Nem garis? Meg kell javíttatni, vagy kuka. Ennyi.
Te valahol nagyon elveszítetted a fonalat!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.13. 17:00 Te valahol nagyon elveszítetted a fonalat!
Nagyon nem. Hidd el, értelek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2018.11.12. 19:42 Ki csipte rovidebbre?
Megegyer megkerdezem, ki csipte rovidebbre, nem ertem a tortenetet, a bitter gyarban meg buveszkednek a torokbol jott cuccokkal, vagy mi van? Vagy ez titkos adat, es ezert nem lehet a kerdesemre valaszolni? :evil:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2018.11.13. 17:43 Megegyer megkerdezem, ki csipte rovidebbre, nem ertem a tortenetet, a bitter gyarban meg buveszkednek a torokbol jott cuccokkal, vagy mi van? Vagy ez titkos adat, es ezert nem lehet a kerdesemre valaszolni? :evil:
Szeritnem nincs semmi titok benne, csak olyan emberek agyalognak itt erről, akiknek halovány lila segédfogalmuk sem lehet erről. Nekem sincs, nem is agyalgok...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 18:09 Szeritnem nincs semmi titok benne, csak olyan emberek agyalognak itt erről, akiknek halovány lila segédfogalmuk sem lehet erről. Nekem sincs, nem is agyalgok...
Koszonom a valaszt.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2018.11.13. 16:48 Tisztelt Ápolttársak!
Beárazást, és némi információt kérnék a képeken látható Gp ről.
Köszönöm.
Jelen jogszabályi környezet alapján 2-8 év.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

RatRace írta: 2018.11.13. 16:48 Tisztelt Ápolttársak!
Beárazást, és némi információt kérnék a képeken látható Gp ről.
Köszönöm.
Adaptertöltényes gumilövedékes revolver! Az adapterbe 6 mm-es startpatront kell helyezni. Tehát nem szerelt löszer, nem engedélyköteles. 2- 8 év :?:
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

specialized1 írta: 2018.11.13. 20:50 Adaptertöltényes gumilövedékes revolver! Az adapterbe 6 mm-es startpatront kell helyezni. Tehát nem szerelt löszer, nem engedélyköteles. 2- 8 év :?:
Mert működik belőle a 6mm-es flobert töltény is. Onnantől lőfegyvernek minősül, és az engedély nélküli tartása 2-8 év szabadságvesztéssel büntetendő.

Felejtős kategóra.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 21:03 Mert működik belőle a 6mm-es flobert töltény is. Onnantől lőfegyvernek minősül, és az engedély nélküli tartása 2-8 év szabadságvesztéssel büntetendő.

Felejtős kategóra.
Ha a gumit kivesszük az adapterből, úgy igen.
"Felejtős kategória" egyetértek!
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 21:03 Mert működik belőle a 6mm-es flobert töltény is. Onnantől lőfegyvernek minősül, és az engedély nélküli tartása 2-8 év szabadságvesztéssel büntetendő.

Felejtős kategóra.
A kisebb, 10 mm-es adapterhüvelyesknél valóban bele lehetett tenni a flóbertet, és talán ki is repül a csőből a lövedék, de a 12 mm-es Gigantokban ha jol emlekszem, csak a 6 mm startpatron ment bele, a lovedekes flobert egyaltalan nem.

Ettol meg persze ezek jogilag rosszindulatu ertelmezessel lehet flobert, de sztem inkabb muzealis, hiszen modern kozp., perem, elektr. gyujtasu loszer hasznalatara nem alkalmasak.

Hogy mit lehet hozzajuk esetleg esztergalni, sztem nem relevans.

Ertelme megtartani semmi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.14. 06:16 A kisebb, 10 mm-es adapterhüvelyesknél valóban bele lehetett tenni a flóbertet, és talán ki is repül a csőből a lövedék, de a 12 mm-es Gigantokban ha jol emlekszem, csak a 6 mm startpatron ment bele, a lovedekes flobert egyaltalan nem.

Ettol meg persze ezek jogilag rosszindulatu ertelmezessel lehet flobert, de sztem inkabb muzealis, hiszen modern kozp., perem, elektr. gyujtasu loszer hasznalatara nem alkalmasak.

Hogy mit lehet hozzajuk esetleg esztergalni, sztem nem relevans.

Ertelme megtartani semmi.
A képen a rövid hüvelyes van, az meg így lőfegyver...
Értéke semmi, forgalomban sosem volt itthon. Sem 2004 előtt, sem után nem volt ez a típus legális. Dobcserével lehet belőle csinálni muzeálist, de annyit nem ér az egész.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.14. 06:46 A képen a rövid hüvelyes van, az meg így lőfegyver...
Értéke semmi, forgalomban sosem volt itthon. Sem 2004 előtt, sem után nem volt ez a típus legális. Dobcserével lehet belőle csinálni muzeálist, de annyit nem ér az egész.
Ilyenkor van az, hogy nem is értetted meg mit írtam.

Milyen rövid hüvely? Mi az istenről beszélsz vajon?

na meg 1x. Mert en ilyenbol annak idejen tobb 100 darabot adtam el, EN tudom mirol beszelek.

A kepen levo Keseru Gigant 12 mm-eshez gyarilag a kepen levo adapterhuvely tolteny valo, amibe csak a 6 mm fb. start patront lehet betolteni, a lovedekes flobert toltenyt NEM.

Ebben az "adaptertoltenyben" nincs lopor, nem loszer.

Mivel meglatasom szerint semmilyen modern kozp., perem-, elektr. gyujtasu loszerrel nem mukodtetheto (mar csak a nyitott tuzfal okan sem), igy jobb hijan marad a muzealis kategoriaban. Ugyanolyan, mint a hatultoltos perkusszios Sharps-puskak peldaul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.14. 06:55 Ilyenkor van az, hogy nem is értetted meg mit írtam.

Milyen rövid hüvely? Mi az istenről beszélsz vajon?

na meg 1x. Mert en ilyenbol annak idejen tobb 100 darabot adtam el, EN tudom mirol beszelek.

A kepen levo Keseru Gigant 12 mm-eshez gyarilag a kepen levo adapterhuvely tolteny valo, amibe csak a 6 mm fb. start patront lehet betolteni, a lovedekes flobert toltenyt NEM.

Ebben az "adaptertoltenyben" nincs lopor, nem loszer.

Mivel meglatasom szerint semmilyen modern kozp., perem-, elektr. gyujtasu loszerrel nem mukodtetheto (mar csak a nyitott tuzfal okan sem), igy jobb hijan marad a muzealis kategoriaban. Ugyanolyan, mint a hatultoltos perkusszios Sharps-puskak peldaul.
Ha a flobert töltény nem megy bele, akkor nem lőfegyver.
Úgy muzeális.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 18:09 Szeritnem nincs semmi titok benne, csak olyan emberek agyalognak itt erről, akiknek halovány lila segédfogalmuk sem lehet erről. Nekem sincs, nem is agyalgok...
Nincs itt semmiféle agyalgás, csak Te turbóztad megint fel sejtelmes célozgatásokkal!
Ami DAO-sított repülő-ütöszeges változatként került forgalomba, az átesett némi fegyvermesteri beavatkozáson (ütőszeg levágása, zártömb módosítása és Thomaster példányából ítélve az ütőszeg rugója is rövidebbre lett vágva) és Én erre a beavatkozásra értettem, hogy a törökök nem így hozzák forgalomba ezt a típust és igazán eldolgozhatta volna a fegyvermester azt a rugót! ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.14. 08:37 Nincs itt semmiféle agyalgás, csak Te turbóztad megint fel sejtelmes célozgatásokkal!
Ami DAO-sított repülő-ütöszeges változatként került forgalomba, az átesett némi fegyvermesteri beavatkozáson (ütőszeg levágása, zártömb módosítása és Thomaster példányából ítélve az ütőszeg rugója is rövidebbre lett vágva) és Én erre a beavatkozásra értettem, hogy a törökök nem így hozzák forgalomba ezt a típust és igazán eldolgozhatta volna a fegyvermester azt a rugót! ;)
Te biztosan tudod... Én nem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Akkor most feltenném a nagy kérdést a hozzáértők számára, hogy melyik az a manapság önvédelmi boltokban kapható öntöltő GP amelyik a legjobban ajánlott önvédelemre?
Értem ezalatt, hogy LEHETŐLEG
- kis vagy közepes méretű legyen
- csőre töltve, kibiztosítva biztonsággal lehessen viselni
- minél "acélosabb" legyen, vagy legalább a fő pontokon legyen az

Sógoromnak szeretnék ajánlani egy modellt, mert egy HW37 van neki de az ugye revolver de venni akar egy öntöltőt is tartalék gyanánt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2018.11.14. 14:07 Akkor most feltenném a nagy kérdést a hozzáértők számára, hogy melyik az a manapság önvédelmi boltokban kapható öntöltő GP amelyik a legjobban ajánlott önvédelemre?
Értem ezalatt, hogy LEHETŐLEG
- kis vagy közepes méretű legyen
- csőre töltve, kibiztosítva biztonsággal lehessen viselni
- minél "acélosabb" legyen, vagy legalább a fő pontokon legyen az

Sógoromnak szeretnék ajánlani egy modellt, mert egy HW37 van neki de az ugye revolver de venni akar egy öntöltőt is tartalék gyanánt.
Ekol ALP+ nikkel: 29.900-

Kép

Ekol Aras Compact nikkel: 29.900-

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.14. 12:54 Te biztosan tudod... Én nem.
Van egy DAO-sított repülő-ütőszeges is és 2 alaptípus (egy fekete és egy nikkeles szánnal).
Jól látható a különbség már egy sima tisztításhoz szükséges szétszedésnél is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.14. 14:49 Van egy DAO-sított repülő-ütőszeges is és 2 alaptípus (egy fekete és egy nikkeles szánnal).
Jól látható a különbség már egy sima tisztításhoz szükséges szétszedésnél is.
Mondtam, hogy a töröknél nincs két egyforma. Egy darabig egyformák, aztán megint más lesz.

Nekem olyan a felületkezelés, mintha eredeti Glock lenne. Ismerős vett, az meg úgy nézett ki, minha lefújták volna utólag. Pattogott is róla a felületkezelés.

Azt is biztos a kereskedő fegyvermestere csinálta...

Lowcost vacak a legtöbb gázpisztoly. A töröknél annyi elvárás lehet, hogy out of the box működjön. Minden más már luxus...
Néha még az sem jön össze.

Mást meg nem érdemes árulni, mert teszkóóógazdaságosország...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.11.14. 17:59 Mondtam, hogy a töröknél nincs két egyforma. Egy darabig egyformák, aztán megint más lesz.

Nekem olyan a felületkezelés, mintha eredeti Glock lenne. Ismerős vett, az meg úgy nézett ki, minha lefújták volna utólag. Pattogott is róla a felületkezelés.

Azt is biztos a kereskedő fegyvermestere csinálta...

Lowcost vacak a legtöbb gázpisztoly. A töröknél annyi elvárás lehet, hogy out of the box működjön. Minden más már luxus...
Néha még az sem jön össze.

Mást meg nem érdemes árulni, mert teszkóóógazdaságosország...
Ej-ej, most, hogy vettel 1 , -egyaltalan nem fegyvernek latszo, alaku... -:? halalsugarvetot, egybol leszolod a gp-ket! A Z914, 906 sztem eleg jol hasznalhato eszkozoknek bizonyultak...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2018.11.14. 20:03 Ej-ej, most, hogy vettel 1 , -egyaltalan nem fegyvernek latszo, alaku... -:? halalsugarvetot, egybol leszolod a gp-ket! A Z914, 906 sztem eleg jol hasznalhato eszkozoknek bizonyultak...
Azt egy szóval nem mondtam, hogy használhatatlanok!

Teljesen alkalmasak a céljuknak. Csak annyit gondolok, hogy egyik sem egy műszaki csoda. Ahogy ezek az orosz míjanyag csellentyűcskék sem.

Viszont az is alkalmas a céljának...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Zoraki 917 DAO (2015-ös)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.11.14. 20:53 Azt egy szóval nem mondtam, hogy használhatatlanok!

Teljesen alkalmasak a céljuknak. Csak annyit gondolok, hogy egyik sem egy műszaki csoda. Ahogy ezek az orosz míjanyag csellentyűcskék sem.

Viszont az is alkalmas a céljának...
Igen alkalmas, nekem is van 1 kisuttorom, egesz nyaron azt hordtam elsodleges vedelmi vonalnak, mert konnyu, nem rozsdasodik , nem foltosodik, elkepesztoen hatekony, mint ahogyan azt Zora testver ki is probalta magan, puszta veletlensegbol. De celozni kell vele, meg kutya ellen sztem, nehezebben hasznalhato, mint a gazdeo, vagy a gp. Ezert is hordtam a kisuttoro melle legalabb ket deot is.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Üdv Mindenkinek.Első hozzászólásként az új fórumon,szeretnék megosztani egy hasznos kis "tuningot",elsősorban folyadéksugár lövőre,de szerintem jó gumisra is.
20181115_122033.jpg
20181115_122238.jpg
20181115_122412.jpg
20181115_122714.jpg
20181115_123009.jpg
20181115_124556.jpg
20181115_124730.jpg
20181115_124753.jpg
20181115_124925.jpg
20181115_125729.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Smoli írta: 2018.11.15. 16:40 Üdv Mindenkinek.Első hozzászólásként az új fórumon,szeretnék megosztani egy hasznos kis "tuningot",elsősorban folyadéksugár lövőre,de szerintem jó gumisra is.
Ez tényleg k.rvajo, GRAT!

A cuccra valami fellelesi helyet mondasz?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

gvass1 írta: 2018.11.15. 17:21 Ez tényleg k.rvajo, GRAT!

A cuccra valami fellelesi helyet mondasz?
Én itt vettem a pigmentport:Art-Export Raktáráruház: 1149 Bp., Várna utca 6. - Nyitva: H-P: 8-16 (https://www.artexport.hu/)
Lehet kapni egyébként,készen is foszforeszkáló akrilfestéket,amivel nem kell szarakodni annyit,mint a pigmentporral.
A lényeg,hogy fehér vagy sárga körömlakkal kell a felületet elsőnek lekenni,utána mehet rá a foszforeszkáló cucc...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Smoli írta: 2018.11.15. 16:40 Üdv Mindenkinek.Első hozzászólásként az új fórumon,szeretnék megosztani egy hasznos kis "tuningot",elsősorban folyadéksugár lövőre,de szerintem jó gumisra is.
20181115_122033.jpg
20181115_122238.jpg
20181115_122412.jpg
20181115_122714.jpg
20181115_123009.jpg
20181115_124556.jpg
20181115_124730.jpg
20181115_124753.jpg
20181115_124925.jpg
20181115_125729.jpg
Latom jartal Csernobilben, szep kis souveniert hoztal. :roll:
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

The Gent írta: 2018.11.15. 17:43 Latom jartal Csernobilben, szep kis souveniert hoztal. :roll:
:roll:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Smoli írta: 2018.11.15. 17:40 Én itt vettem a pigmentport:Art-Export Raktáráruház: 1149 Bp., Várna utca 6. - Nyitva: H-P: 8-16 (https://www.artexport.hu/)
Lehet kapni egyébként,készen is foszforeszkáló akrilfestéket,amivel nem kell szarakodni annyit,mint a pigmentporral.
A lényeg,hogy fehér vagy sárga körömlakkal kell a felületet elsőnek lekenni,utána mehet rá a foszforeszkáló cucc...
Ez a körömlakkba pigmentpor dolog tetszik, lehet hogy kopásállóbb mint a mindenhol kapható világító akril festék. Én akrilfestéket vettem a helyi Auchanban a papír-írószer soron valami 6-700 Ft-ért, az is világít a sötétben (egy ideig), napfényben meg fehérebb a fehérnél.
vilagitofestek.jpg
vilagitofestek.jpg (72.76 KiB) Megtekintve 42862 alkalommal
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Thomaster írta: 2018.11.15. 17:53 Ez a körömlakkba pigmentpor dolog tetszik, lehet hogy kopásállóbb mint a mindenhol kapható világító akril festék. Én akrilfestéket vettem a helyi Auchanban a papír-írószer soron valami 6-700 Ft-ért, az is világít a sötétben (egy ideig), napfényben meg fehérebb a fehérnél.

vilagitofestek.jpg
Egyelőre nem kopik egyáltalán,2-3 hete csili-viliztem be a játékszereket és a Pionert minden nap hordom.A kész felületet a végén,még átkentem átlátszó,vízbázisú felületkezelő lakkal,ami elvileg vízálló és kopásállóvá teszi...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Smoli írta: 2018.11.15. 16:40 Üdv Mindenkinek.Első hozzászólásként az új fórumon,szeretnék megosztani egy hasznos kis "tuningot",elsősorban folyadéksugár lövőre,de szerintem jó gumisra is.
20181115_122033.jpg
20181115_122238.jpg
20181115_122412.jpg
20181115_122714.jpg
20181115_123009.jpg
20181115_124556.jpg
20181115_124730.jpg
20181115_124753.jpg
20181115_124925.jpg
20181115_125729.jpg
ééés a másik amit most veszek észre a képeiden, az Alfán a klipsz. Arról kaphatnánk bővebb infót, oldalnézeti képet, hol kapható, vagy házibarkács?
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Thomaster írta: 2018.11.15. 18:13 ééés a másik amit most veszek észre a képeiden, az Alfán a klipsz. Arról kaphatnánk bővebb infót, oldalnézeti képet, hol kapható, vagy házibarkács?
))) Régi fórumtárs szerezte,évekkel ezelőtt az USA-ból.Rozsdamentes acél,elvileg j-frame S&W revolverekre való,én HW 88a-ra vettem egyet.Azután lett Alfa is és rápróbáltam,működött...) Majd rakok fel képeket.Sajnos nem tudom most,honnan lehetne venni,mindenesetre nekem nagyon bevált,mindkét stukkeren.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Smoli írta: 2018.11.15. 18:27 ))) Régi fórumtárs szerezte,évekkel ezelőtt az USA-ból.Rozsdamentes acél,elvileg j-frame S&W revolverekre való,én HW 88a-ra vettem egyet.Azután lett Alfa is és rápróbáltam,működött...) Majd rakok fel képeket.Sajnos nem tudom most,honnan lehetne venni,mindenesetre nekem nagyon bevált,mindkét stukkeren.
Ahha... akkor ez egy Clipdraw (www.clipdraw.com). Jó tudni hogy a J-frame változat működik az Alfán is.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Thomaster írta: 2018.11.15. 18:59 Ahha... akkor ez egy Clipdraw (www.clipdraw.com). Jó tudni hogy a J-frame változat működik az Alfán is.
Igen,megnéztem az oldalt,ugyanaz.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Smoli írta: 2018.11.15. 16:40 Üdv Mindenkinek.Első hozzászólásként az új fórumon,szeretnék megosztani egy hasznos kis "tuningot",elsősorban folyadéksugár lövőre,de szerintem jó gumisra is.
20181115_122033.jpg
20181115_122238.jpg
20181115_122412.jpg
20181115_122714.jpg
20181115_123009.jpg
20181115_124556.jpg
20181115_124730.jpg
20181115_124753.jpg
20181115_124925.jpg
20181115_125729.jpg
Jaja, ez jó cucc. Én az airsoft pisztolyomon használtam évekig, meg a mostanit is megpimpeltem vele. Akkor jó, ha az ember sötét épületbe, vagy pincébe megy be, egy ideig világít a sötétben, ha előtte kapott némi fényt. A kopásállósággal nem volt gondom nekem se, de nekem az irányzék eleve pontozott volt. Egy kis zsákfurat némi fehér festékkel, én erre raktam még rá. Ha igazán jót akar az ember, akkor a többi fegyveren is így lehetne igazán profin megcsinálni, de senkinek nem javasolnám, hogy ilyesminek otthon nekiálljon. Simán felülten kíváncsi vagyok hosszabb távon mennyire lesz tartós.
Én ezt vettem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG!
Ma nap folyamán korlátozott mennyiségben érkezik az Önvédelmi Boltokba!

ÚJ vegyes hatóanyagú töltény a közkedvelt orosz folyadéksugár kilövő eszközökhöz, az A+A Pionerhoz és az A+A Dobrinjához.

Az OC+CR (6%-1% oldat) vegyes töltetű patron 18x51 mm. Hatótáv: 4 méter, töltet térfogat 4 cm3.

Ára sajnos duplája a csak OC töltetűeknek, 4-es csomag 4 ezer Ft.

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
www.onvedelmibolt-oktogon.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu
oc-cr 18x51 mm.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.16. 10:02 ÚJDONSÁG!
Ma nap folyamán korlátozott mennyiségben érkezik az Önvédelmi Boltokba!

ÚJ vegyes hatóanyagú töltény a közkedvelt orosz folyadéksugár kilövő eszközökhöz, az A+A Pionerhoz és az A+A Dobrinjához.

Az OC+CR (6%-1% oldat) vegyes töltetű patron 18x51 mm. Hatótáv: 4 méter, töltet térfogat 4 cm3.

Ára sajnos duplája a csak OC töltetűeknek, 4-es csomag 4 ezer Ft.

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
www.onvedelmibolt-oktogon.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu

oc-cr 18x51 mm.jpg
Lőjjük pofán TOTO-t!!!! KÉTSZER!!!! :-)))
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.16. 12:28 Lőjjük pofán TOTO-t!!!! KÉTSZER!!!! :-)))
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Martin Riggs írta: 2018.11.16. 12:28 Lőjjük pofán TOTO-t!!!! KÉTSZER!!!! :-)))
45676989_1412657582205085_6130993127013482496_n.jpg
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

gvass1 írta: 2018.11.16. 10:02 ÚJDONSÁG!
Ma nap folyamán korlátozott mennyiségben érkezik az Önvédelmi Boltokba!

ÚJ vegyes hatóanyagú töltény a közkedvelt orosz folyadéksugár kilövő eszközökhöz, az A+A Pionerhoz és az A+A Dobrinjához.

Az OC+CR (6%-1% oldat) vegyes töltetű patron 18x51 mm. Hatótáv: 4 méter, töltet térfogat 4 cm3.

Ára sajnos duplája a csak OC töltetűeknek, 4-es csomag 4 ezer Ft.

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
www.onvedelmibolt-oktogon.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu

oc-cr 18x51 mm.jpg
Juhhé!Be is vásároltam az Ázsiában,minden hatóanyagból.Az eladó Hölgynél,hagytam neked egy kis zacskóban,pigmentport.Üdv.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Smoli írta: 2018.11.16. 12:55 Juhhé!Be is vásároltam az Ázsiában,minden hatóanyagból.Az eladó Hölgynél,hagytam neked egy kis zacskóban,pigmentport.Üdv.
Nagyon szépen köszi!

8-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Smoli írta: 2018.11.16. 12:55 Juhhé!Be is vásároltam az Ázsiában,minden hatóanyagból.Az eladó Hölgynél,hagytam neked egy kis zacskóban,pigmentport.Üdv.
Ez nem ér! Megvártad hogy ne legyek ott!
:oops:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2018.11.16. 12:28 Lőjjük pofán TOTO-t!!!! KÉTSZER!!!! :-)))
Csak most valahogy életszerűen. A támadó szemből jön, beszélgetős távolságból megszólítja a védekezőt (Van tüzed?), a védekező ekkor ránthatja elő a fegyvert és lőhet. Mindketten úgy mozoghatnak ahogy akarnak, mint az életben. Sikerül-e a mozgó célt arcon találni?

Ha igen, akkor majd azt mondom, hogy na jó, de a gvass gyakorlott lövő :P
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.11.16. 13:34 Csak most valahogy életszerűen. A támadó szemből jön, beszélgetős távolságból megszólítja a védekezőt (Van tüzed?), a védekező ekkor ránthatja elő a fegyvert és lőhet. Mindketten úgy mozoghatnak ahogy akarnak, mint az életben. Sikerül-e a mozgó célt arcon találni?

Ha igen, akkor majd azt mondom, hogy na jó, de a gvass gyakorlott lövő :P
Csinalhatjuk igy is, tőlem. Nem nagyon van kétségem, hogy simán fejbelövöm akkor is. Közelebbről még könnyebb. Ha megnézegeted a gázfegyveres fejbelövős videókat, ott is simán lövedékes fegyverrel is meglenne a fejlövés.

Kép

Tudod, én a héten is voltam lőtéren...http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/best-b ... gos-ruger/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.11.16. 13:34 Csak most valahogy életszerűen. A támadó szemből jön, beszélgetős távolságból megszólítja a védekezőt (Van tüzed?), a védekező ekkor ránthatja elő a fegyvert és lőhet. Mindketten úgy mozoghatnak ahogy akarnak, mint az életben. Sikerül-e a mozgó célt arcon találni?

Ha igen, akkor majd azt mondom, hogy na jó, de a gvass gyakorlott lövő :P
Jaaajhhhh A Te szádat már megint valaki más mozgatta... :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2018.11.16. 13:52 Jaaajhhhh A Te szádat már megint valaki más mozgatta... :-D
Lehetett volna úgy is, de nem :P Amikor megjelent a Pioner, elsők között vettem... mondjuk a szerkezet iránti műszaki érdeklődésből ;) , de azért kipróbáltam lőtéren. Nyugodt célzással 2 méterről eltaláltam először az A4-es lap sarkát, másodikra a közepét. De rántásból gyorsan lőve, fehér maradt a lap. Úgyhogy ezért is adtam el.

Jó, persze, gyakorolni... ha lenne hozzá olcsó és nemcípősz gyakorlótöltény, vagy valami újratölthető egység startpatronnal meg dugattyúval.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.11.16. 13:42 Csinalhatjuk igy is, tőlem. Nem nagyon van kétségem, hogy simán fejbelövöm akkor is. Közelebbről még könnyebb. Ha megnézegeted a gázfegyveres fejbelövős videókat, ott is simán lövedékes fegyverrel is meglenne a fejlövés.

Kép

Tudod, én a héten is voltam lőtéren...http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/best-b ... gos-ruger/
De biztos vagyok benne hogy Toto nem vállal még egy tesztet... Meg ha jól emlékszem, ő az egyetlen aki kettőt vállalt, a többiek egy után se vágytak újra az élményre :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.11.16. 13:59 Lehetett volna úgy is, de nem :P Amikor megjelent a Pioner, elsők között vettem... mondjuk a szerkezet iránti műszaki érdeklődésből ;) , de azért kipróbáltam lőtéren. Nyugodt célzással 2 méterről eltaláltam először az A4-es lap sarkát, másodikra a közepét. De rántásból gyorsan lőve, fehér maradt a lap. Úgyhogy ezért is adtam el.

Jó, persze, gyakorolni... ha lenne hozzá olcsó és nemcípősz gyakorlótöltény, vagy valami újratölthető egység startpatronnal meg dugattyúval.

Bullshit, ha 2 forintért lenne a töltény sem gyakorolna senki, semmivel, mert mindenki profi, csak én vok lőkészség nélküli balfasz.

Pl. a Keserű Pitbull kezelését csodásan lehetne olcsóért szinte tökéletesen gyakorolni K-56-tal!
Ehhez képest sztem úgy 100x annyi gumis fogyott, mint K-56. És altalaban 6-12 db riasztótöltény és ugyanannyi gumigolyó/eladott fegyver játszik. Ha 50-50 db az már meglepő és több évig "elég".

De lehetne remekül gyakorolni CO2-os légpisztolyokkal kb. 5 Ft/lövés áron, azt sem teszi meg senki.

Éppen ezért is mondjuk, hogy az emberek elsopro tobbsege legjobban egy sima, nemgumis gazstukkerrel jarna az onvedelem stressz alatti hatekonysaga szempontjabol. De a meg nagyobb, meg nehezebb, meg kemenyebb gumi + elefant meszarszeki vaktolteny belekalapalasa a fo cel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Kipróbáltam az új,kevert hatóanyagot,utána beleszagoltam a kilőtt "hüvelybe",eléggé meggyőző volt,keményen megköhögtetett.Nem mintha a sima pv gyenge lenne,de ez az új,nagyon brutál.
20181116_144851.jpg
20181116_144905.jpg
20181116_144924.jpg
20181116_145828.jpg
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

"De lehetne remekül gyakorolni CO2-os légpisztolyokkal kb. 5 Ft/lövés áron, azt sem teszi meg senki."


De igen. Van egy Walther PPK airsoft otthoni gyakorlásra,(5 m) kiváló mind gumis mind gázos "üzemmódban".( a gázosom ppk méretü)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Smoli írta: 2018.11.16. 15:19 Kipróbáltam az új,kevert hatóanyagot,utána beleszagoltam a kilőtt "hüvelybe",eléggé meggyőző volt,keményen megköhögtetett.Nem mintha a sima pv gyenge lenne,de ez az új,nagyon brutál.20181116_144851.jpg
20181116_144905.jpg
20181116_144924.jpg
20181116_145828.jpg

Kezedre ne follyon, mert utána 1 órán keresztül olyan érzés lesz, mintha forró víz alatt lenne. Lemosni meg nem tudod.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2018.11.16. 14:01 De biztos vagyok benne hogy Toto nem vállal még egy tesztet... Meg ha jól emlékszem, ő az egyetlen aki kettőt vállalt, a többiek egy után se vágytak újra az élményre :)
Tomato többször is repetázott. Hősiességét soha ne feledjük! ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

gvass1 írta: 2018.11.16. 16:19 Kezedre ne follyon, mert utána 1 órán keresztül olyan érzés lesz, mintha forró víz alatt lenne. Lemosni meg nem tudod.
Oké,figyelni fogok.Mindenesetre köszi,hogy importáltál nekünk,ebből a finomságból...)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.11.16. 13:59 Lehetett volna úgy is, de nem :P Amikor megjelent a Pioner, elsők között vettem... mondjuk a szerkezet iránti műszaki érdeklődésből ;) , de azért kipróbáltam lőtéren. Nyugodt célzással 2 méterről eltaláltam először az A4-es lap sarkát, másodikra a közepét. De rántásból gyorsan lőve, fehér maradt a lap. Úgyhogy ezért is adtam el.

Jó, persze, gyakorolni... ha lenne hozzá olcsó és nemcípősz gyakorlótöltény, vagy valami újratölthető egység startpatronnal meg dugattyúval.
Akkor a gumisokat is add el. Azzal még pontosabban kellene lőni.... Te meg a fórum gumilovagja vagy, aki sorozatban nyírja a gumis fegyvereket. 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2018.11.16. 17:33 Akkor a gumisokat is add el. Azzal még pontosabban kellene lőni.... Te meg a fórum gumilovagja vagy, aki sorozatban nyírja a gumis fegyvereket. 😃😃😃
De gumissal egy felsőtestet kell eltalálni, ami nagyobb célterület mint egy arc... Meg a gumisokkal a lőtéren ökörködni is jó móka. Meg lehet velük próbálkozni, ilyen töltény, olyan gumi... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.11.16. 19:11 De gumissal egy felsőtestet kell eltalálni, ami nagyobb célterület mint egy arc... Meg a gumisokkal a lőtéren ökörködni is jó móka. Meg lehet velük próbálkozni, ilyen töltény, olyan gumi... 8-)
Meg a gumisok tobbsege meg a kozelebe sem hord a celzott pontnak:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése