Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.11.16. 19:11 De gumissal egy felsőtestet kell eltalálni, ami nagyobb célterület mint egy arc... Meg a gumisokkal a lőtéren ökörködni is jó móka. Meg lehet velük próbálkozni, ilyen töltény, olyan gumi... 8-)
Guminál 1-2cm átmérővel kell eltalálni egy 30*30cm-es valamit.
Ezzel a folyadéksugárral pedig egy 20cm átmérőjű spricceléssel kell eltalálni egy kb 15*15cm méretű arcfelületet. (kinek mekkora a pofázmánya...)

Szerintem nagyságrendileg hasonló pontossággal kell lőni. Azért 2-3m-ről egyikhez sem kell mesterlövésznek lenni.

A folyadéksugaras izével meg akármikor, akármilyen elhagyottabb területen lehet gyakorolni. Mivel nincs hangja, bátran lehet vele gyakorolni, nem hívja fel magára a figyelmet. Kattog, azt annyi...

Tehát ha a folyadéksugárral mellélőttél, a gumival is mellé fogsz. Viselj inkább gázos eszközt. Azok megfelelően terítenek.

Egyébként ezt szoktam mondani azoknak is, akik koketálnak a folyadéksugárral. Lövész jártasság nélkül az nem a leg hatékonyabb eszköz. Ez kétséget kizáróan így van.

Gyakorlás nélkül gázpisztoly a javasolt, vagy szórófejes gázdeó.

Úgyhogy megyek is kifosztom valamelyk önvédelmi boltot, mert fogyóban az OC töltet. Ma egy tárnyit elgyakoroltam. Nekem 3m-ről megvolt az A4-es lapon a 15*15-ös négyzet. Igaz, hogy az 5-ből egyszer csak a széle, az egyik patron meg sörétként nagyobbat terített, de egyébként elázott a papír mint a szar... Nem is fotóztam le, mert egy egybefüggő sárgás-pirosas spriccelés volt rajta. Úgy nézett ki mint Michelle Wild egy gangbang party után...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2018.11.16. 14:01 De biztos vagyok benne hogy Toto nem vállal még egy tesztet... Meg ha jól emlékszem, ő az egyetlen aki kettőt vállalt, a többiek egy után se vágytak újra az élményre :)
Nekem is kettő jutott anno. Ha ez a cucc még durvább, akkor hajrá. Elmondanám, hogy számomra az a fájdalom azóta viszonyítási alap. Pár hónapja belerúgtam az ajtófélfába mezítláb, eltört a kislábujjam. Reccsent, és így oldalra figyelt. Egy újabb reccsenés mellett visszaraktam, majd sűrű k.anyázások közepette elsántikáltam jégért meg hideg sörért. Nem kicsit fájt, de közben eszembe jutott a nyári élményem, és egyszeriben rájöttem, hogy ez kutyaf.sza ahhoz képest. Hát így van ez, minden viszonylagos. Aki egy igazán életre szóló élményben akar részesülni, az nem fog csalódni. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2018.11.16. 22:49 Nekem is kettő jutott anno. Ha ez a cucc még durvább, akkor hajrá. Elmondanám, hogy számomra az a fájdalom azóta viszonyítási alap. Pár hónapja belerúgtam az ajtófélfába mezítláb, eltört a kislábujjam. Reccsent, és így oldalra figyelt. Egy újabb reccsenés mellett visszaraktam, majd sűrű k.anyázások közepette elsántikáltam jégért meg hideg sörért. Nem kicsit fájt, de közben eszembe jutott a nyári élményem, és egyszeriben rájöttem, hogy ez kutyaf.sza ahhoz képest. Hát így van ez, minden viszonylagos. Aki egy igazán életre szóló élményben akar részesülni, az nem fog csalódni. :-)
Egyetértek. Életem legdurvább élménye volt. A gazpisztolyos pofán lövésnél is durvább. Átengedem a dicsőséget a nálam keményebb arcoknak...
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Üdv!

Ilyen https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... e3d03de1f5 szilikon bogyót próbált már valaki gumis fegyverből kilőni?
Ha igen, érdekelne hogy miben más mint a tömítésgyári vagy a kaucsuk profi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

2121dani írta: 2018.11.17. 00:30 Üdv!

Ilyen https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... e3d03de1f5 szilikon bogyót próbált már valaki gumis fegyverből kilőni?
Ha igen, érdekelne hogy miben más mint a tömítésgyári vagy a kaucsuk profi.

Célszerű lenne csak a gyártó/forgalmazó által meghatározott átmérőjű, anyagú, tömegű, keménységű gumilövedéket használni a gázgumisokban.

Hagyjuk a kézlerobbantó, szemkiszúró, fegyvertönkretevő technikákkal való kísérletezést a Főmérnök úrnak, és propagáljuk más fórumokon. Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.11.16. 16:58 Tomato többször is repetázott. Hősiességét soha ne feledjük! ;)
Kojak-ot se tessék elfelejteni...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

2121dani írta: 2018.11.17. 00:30 Üdv!

Ilyen https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... e3d03de1f5 szilikon bogyót próbált már valaki gumis fegyverből kilőni?
Ha igen, érdekelne hogy miben más mint a tömítésgyári vagy a kaucsuk profi.
Nem hiszem hogy jelentősen jobb lenne... nagyobb a valószínűsége hogy rosszabb. Semmilyen műszaki adatot nem tudunk, keménység, súly, szakítószilárdság...

Egyszer próbáltam kínai 3 centis színes játéklabdákat ("bouncing ball") lőni Rubber Protectorból. Nagy reményeket fűztem hozzá, mert sok helyen kapható, még puhább mint a tömítésgyári, és nem is drága. Viszont kilövéskor cafatokban jött ki a csőből. Itt látható a teszt, 4 perc 28 mp-től:

http://www.fegyvervideo.hu/rubber-prote ... sztolybol/
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2018.11.16. 10:02 ÚJDONSÁG!
Ma nap folyamán korlátozott mennyiségben érkezik az Önvédelmi Boltokba!

ÚJ vegyes hatóanyagú töltény a közkedvelt orosz folyadéksugár kilövő eszközökhöz, az A+A Pionerhoz és az A+A Dobrinjához.

Az OC+CR (6%-1% oldat) vegyes töltetű patron 18x51 mm. Hatótáv: 4 méter, töltet térfogat 4 cm3.

Ára sajnos duplája a csak OC töltetűeknek, 4-es csomag 4 ezer Ft.

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
www.onvedelmibolt-oktogon.hu

Csak hétköznap:
www.gunbox.eu

oc-cr 18x51 mm.jpg
Ma reggel történt. A cipőmet vettem volna fel. A nyitott beépített szekrény polcára tettem a Pionert. Leesett. Zora kolléga esetéből okulva nem nyúltam utána szerencsére hanem elfordítottam a fejem. Dupla lövést adott le. Utána szellőztetés ezerrel. Ez sima Oc töltet volt. Így a kár is kisebb. Még jó, hogy rendeltem Oc ill Oc-Cr tölteteket az edcshopból.
Screenshot_20181117-111546_Gallery.jpg
Screenshot_20181117-111552_Gallery.jpg
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

security89 írta: 2018.11.17. 11:29 Ma reggel történt. A cipőmet vettem volna fel. A nyitott beépített szekrény polcára tettem a Pionert. Leesett. Zora kolléga esetéből okulva nem nyúltam utána szerencsére hanem elfordítottam a fejem. Dupla lövést adott le. Utána szellőztetés ezerrel. Ez sima Oc töltet volt. Így a kár is kisebb. Még jó, hogy rendeltem Oc ill Oc-Cr tölteteket az edcshopból. Screenshot_20181117-111546_Gallery.jpgScreenshot_20181117-111552_Gallery.jpg
Az edcshopból melyik külső tok jó a Pionerhez?
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2018.11.17. 11:29 Ma reggel történt. A cipőmet vettem volna fel. A nyitott beépített szekrény polcára tettem a Pionert. Leesett. Zora kolléga esetéből okulva nem nyúltam utána szerencsére hanem elfordítottam a fejem. Dupla lövést adott le. Utána szellőztetés ezerrel. Ez sima Oc töltet volt. Így a kár is kisebb. Még jó, hogy rendeltem Oc ill Oc-Cr tölteteket az edcshopból. Screenshot_20181117-111546_Gallery.jpgScreenshot_20181117-111552_Gallery.jpg
De jó, hogy a Dobrinját választottam!

Többet is tud, biztonságosabb is, és jó hozá a gyári glock 21 tok. Egyetlen hátránya, hogy nem tud jelzőrakétázni. Na bumm!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

A Dobrinjánál nincs gond, az adogatással? Udarnál volt gondom, hogy 2.-at nem tudtam lőni a hibás adogatás miatt. Az Udarból okulva nem vettem Dombrinját. Tudom más a gyártó a Dobrinja és az Udar esetén, de na... az adogatás miatt tartok a Dobrinjától...
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2018.11.17. 12:28 A Dobrinjánál nincs gond, az adogatással? Udarnál volt gondom, hogy 2.-at nem tudtam lőni a hibás adogatás miatt. Az Udarból okulva nem vettem Dombrinját. Tudom más a gyártó a Dobrinja és az Udar esetén, de na... az adogatás miatt tartok a Dobrinjától...
Nekem nincs bajom az adogatással. Igaz, a töltényekről leszedem a sorját.

Az udart is darabokra szedtem, és befejeztem a gyártását. Azóta kifogástalanul megy.

Most készül hozzá az övre szerelhető felfogató. Olyan, ami a billentyű alá akad be, megakadályozva ezzel a véletlen lövést.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

A Dobrinja-t érdemes minden nap elrakás előtt kitárazni? Ti hogy vagytok ezzel? Attól tartok, hogy a sok töltés-, kitárazás még többet árthat neki mintha benne hagynám a patronokat. Akkor legfeljebb a tár rugó gyengülhet, de így meg az adogató rendszere kophat szét idővel. Vélemények?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

protect írta: 2018.11.17. 14:53 A Dobrinja-t érdemes minden nap elrakás előtt kitárazni? Ti hogy vagytok ezzel? Attól tartok, hogy a sok töltés-, kitárazás még többet árthat neki mintha benne hagynám a patronokat. Akkor legfeljebb a tár rugó gyengülhet, de így meg az adogató rendszere kophat szét idővel. Vélemények?
A rugót sokkal jobban megterheli a ki-be tarazas, mintha töltve hagynad!

Én a kosz miatt aggódnék hogy a patron elakad mert szöszös, retkes lesz felülről..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2018.11.17. 12:28 A Dobrinjánál nincs gond, az adogatással? Udarnál volt gondom, hogy 2.-at nem tudtam lőni a hibás adogatás miatt. Az Udarból okulva nem vettem Dombrinját. Tudom más a gyártó a Dobrinja és az Udar esetén, de na... az adogatás miatt tartok a Dobrinjától...
A dobrinja sokkal megbizhatobb, igenyesebb belvilagu cucc. 2x annyiert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

IWA-2018, pepperball. Ilyen lesz valamikor az önvédelmi boltokban? Én vennék...

Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2018.11.17. 17:13 IWA-2018, pepperball. Ilyen lesz valamikor az önvédelmi boltokban? Én vennék...

Kép
Nem tudom mennyi lenne az eszkoz meg a municio hazai ara. Importor sem tudja mikor lesz.

A HDR50 nemet ara 100 euro, de itt 8%-kal tobb a jaffa+5600 Ft az mkh. Boven 40k felett lenne. Es max. 11 joule.

piackepes vajon? Vagy az igenyek addig tartanak...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Figyi! Panelben nem durroghatok gáz-risztóval/gumissal. Mindenki megsüketül. Igaz, az Udar/Pioneer/Dobrinja mellett kérdéses a létjogosultsága...
Mondjuk a HDR50-nel talán könnyebb célozni, és bőven van lehetőség célzóeszközöket (lámpa, lézer, reddot) rábiggyeszteni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

fgabesz írta: 2018.11.17. 18:33 Figyi! Panelben nem durroghatok gáz-risztóval/gumissal. Mindenki megsüketül. Igaz, az Udar/Pioneer/Dobrinja mellett kérdéses a létjogosultsága...
Mondjuk a HDR50-nel talán könnyebb célozni, és bőven van lehetőség célzóeszközöket (lámpa, lézer, reddot) rábiggyeszteni.
Ööö, ezt nem értem.
A sörétes puskával sem otthon gyakorlok, hanem lőtéren. Mégis borzalmasan hatékony home defencere.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Mi nem érthető rajta? Kérdés volt, vajon mekkora lenne az igény a HDR-50-re? Otthonvédelemről beszéltünk, nem gyakorlásról. Ha a panelben elsütök egy gr-gumi fegyvert, maradandó halláskárosodást szenved mindenki. Én is! Ennél azért van ma már praktikusabb eszköz nem? Ha jól sejtem, a HDR-50-re sosem lesz viselési, így csak magánterületen használható. Panelben lakom, van Udar is, Pioneer is...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

fgabesz írta: 2018.11.17. 18:49 Mi nem érthető rajta? Kérdés volt, vajon mekkora lenne az igény a HDR-50-re? Otthonvédelemről beszéltünk, nem gyakorlásról. Ha a panelben elsütök egy gr-gumi fegyvert, maradandó halláskárosodást szenved mindenki. Én is! Ennél azért van ma már praktikusabb eszköz nem? Ha jól sejtem, a HDR-50-re sosem lesz viselési, így csak magánterületen használható. Panelben lakom, van Udar is, Pioneer is...
Nagyjából mindegyiket cseszheted, ha nem gyakorolsz vele eleget.
Volt róla szó korábban, hogy az összes ilyen "sugárfegyverrel" sokat kell gyakorolni, ugyanúgy, mint a gumisokkal. Az meg ugye rohadtul nem olcsó!
Nekem épp ez a harmadik kifogásom, hogy miért nem veszek.
Sokkal jobb kapáslövő vagyok, mint gondosan célzott lövésekhez szükséges koncentráció, célkép rendezés, stb.!
Rengeteget "játszottam/játszok", amolyan kapáslövés/csípőből tüzelés szituációkat, légpisztollyal kifejezetten élvezem és elég jól megy az amolyan Robocoop tartással való, vagy rántásból való sörösdoboz-írtás már 5 méteren felül is.
Gumilövedékessel, légpisztollyal bármikor, bármilyen szituációban megvan a mellalak, sőt fordulásból a feldobott nagyobb cipősdoboz is igen nagy százalékban, de nagyon nem vagyok benne biztos, hogy az arc is meglenne!
Ennek a pepperball lövögetőnek is szvsz az a hátrány, hogy ahhoz, hogy ne csak kicsit megkönnyeztessen, megköhögtessen, hanem tényleg tacssra tegyen, pontos találat kell arcra.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

fgabesz írta: 2018.11.17. 18:49 Ha a panelben elsütök egy gr-gumi fegyvert, maradandó halláskárosodást szenved mindenki. Én is!
Na ezért kellene egy hangtompítós gumis otthonra. A Revenge-et simán be lehetne tokozni úgy, hogy még kényelmesen fogható méretű legyen.

Kép
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Paintball puskához magyarisztánban kapható valahol pepperball?
Gyerkőc holnap veszi meg a makereket, az egyik az enyém lenne :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

RatRace írta: 2018.11.17. 19:17 Paintball puskához magyarisztánban kapható valahol pepperball?
Gyerkőc holnap veszi meg a makereket, az egyik az enyém lenne :D
Magnum forgalmazta egy ideig, előtte meg a korábbi melóhelyem, de már egyik sem árulja mert kib@szott drága volt.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Dönci62 írta: 2018.11.17. 19:04 ...Ennek a pepperball lövögetőnek is szvsz az a hátrány, hogy ahhoz, hogy ne csak kicsit megkönnyeztessen, megköhögtessen, hanem tényleg tacssra tegyen, pontos találat kell arcra.
Megnéztem pár videót a youtube-on, és ott mellalakra lőve bőven kiütötte az embert a cucc. Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=cGCLL-rxQVQ Ez a halkan önvédekezek egyébként egyre jobban előtérbe fog kerülni szerintem. Önvédelem terén sajnos ott tartunk jelenleg, hogy ha megtámadnak akkor lehetőleg minél halkabban hatástalanítsuk a támadást mert még nekünk lesz bajunk belőle. GR-nél még a nevében is ott van, hogy GÁZ-, RIASZTÓ. Normális jogszabályi környezetben a nagy hanghatás még a segítségünkre is lehetne, hogy jelezze, megtámadtak. Ehelyett gyorsan el kell hagyni a helyszínt mert 100%, hogy téged b.sznak meg a rendőrök a végén.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

fgabesz írta: 2018.11.17. 18:33 Figyi! Panelben nem durroghatok gáz-risztóval/gumissal. Mindenki megsüketül. Igaz, az Udar/Pioneer/Dobrinja mellett kérdéses a létjogosultsága...
Mondjuk a HDR50-nel talán könnyebb célozni, és bőven van lehetőség célzóeszközöket (lámpa, lézer, reddot) rábiggyeszteni.
A lupara G shotom beltéren is használható... anno a lőtéren füles nélkül.is lődöztem vele. Nem is egyet. Asszem 16 lövés ment el fülvédő nélkül. Egy 0.22-esnél is sokkal halkabb.

A pisztolyok zárt téren tényleg mocsok zajosak. Az fülcsengéssel jár zárt téren.

Egyébként mimden önvédelmimmel lőttem zárt téren. Pont azért, hogy tudjam mire számoljak, ha pl garázsban, plázában, otthon, stb helyen kell használni.

A sugárvetők egyébként ezért is jók. Sem fülcsengés, sem fölösleges riadalomkeltés nincs. Csak egy felborult támadó... Valódi sérülés nélkül. Persze persze a BM Dr Minekszakértői szerint a PV hatóanyag az tömény kénsav batássalbír, és csak a TEK különleges vegyi alakulatai használhatják... Azért ugye nem baj, ha én ezt a nem létező jogi szabályukra magasról szarok, mert alapvető idiótaság!?!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Ma feltankoltam. Jöhet némi gyakorlás, meg lesz arcpakolásnak való anyag az esti futáshoz is...
IMG_20181117_190651.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2018.11.17. 18:07 Nem tudom mennyi lenne az eszkoz meg a municio hazai ara. Importor sem tudja mikor lesz.

A HDR50 nemet ara 100 euro, de itt 8%-kal tobb a jaffa+5600 Ft az mkh. Boven 40k felett lenne. Es max. 11 joule.

piackepes vajon? Vagy az igenyek addig tartanak...
Margaréta csónak és vadásznál már fent van a termék,Igaz "jelenleg nem kapható"
https://www.magnumvadasz.hu/termek_resz ... _13447/353'
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

fgabesz írta: 2018.11.17. 18:49 Mi nem érthető rajta? Kérdés volt, vajon mekkora lenne az igény a HDR-50-re? Otthonvédelemről beszéltünk, nem gyakorlásról. Ha a panelben elsütök egy gr-gumi fegyvert, maradandó halláskárosodást szenved mindenki. Én is!

Ez nettó faszság, bocs.

Ha lőtéren véletlenül elpukkantanak mellettem párat és nincsen éppen rajtam a fülvédő, akkor sem süketülök meg. Eddig még sosem, pedig JÓpárszor előfordult.

lakásvédelemnél pár lövés bármivel tolerálható. Shotgun meg .357 mag snubbie included. A gumisok ezeknel drasztikusan halkabbak, plane a puskak.

ne vicceljjnk mar...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.11.17. 19:21 Magnum forgalmazta egy ideig, előtte meg a korábbi melóhelyem, de már egyik sem árulja mert kib@szott drága volt.
30-40 euro/10 db a .68-as pepperball germanoknal. Az 1000 Ft/db felett lenne boven.

ha az .50es is ennyi, akkor kutya sem venne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

protect írta: 2018.11.17. 19:24 Megnéztem pár videót a youtube-on, és ott mellalakra lőve bőven kiütötte az embert a cucc. Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=cGCLL-rxQVQ Ez a halkan önvédekezek egyébként egyre jobban előtérbe fog kerülni szerintem. Önvédelem terén sajnos ott tartunk jelenleg, hogy ha megtámadnak akkor lehetőleg minél halkabban hatástalanítsuk a támadást mert még nekünk lesz bajunk belőle. GR-nél még a nevében is ott van, hogy GÁZ-, RIASZTÓ. Normális jogszabályi környezetben a nagy hanghatás még a segítségünkre is lehetne, hogy jelezze, megtámadtak. Ehelyett gyorsan el kell hagyni a helyszínt mert 100%, hogy téged b.sznak meg a rendőrök a végén.
Ha valaki azt mérlegeli már előre, hogy milyen negatív hatással lehet rá, ha önvédekezik, annak inkább azt javaslom, hogy a legegyszerűbb legolcsóbb védekezési lehetőséget vásárolja meg (gázspray), mert nagy valószínűséggel le fog blokkolni éles helyzetben, vagy addig fog vacilálni még ráfarag!
Fölösleges pénzkidobás részéről a sok gyakorlást igénylő eszközök, komolyabb GP, vagy gumilövedékes fegyver vásárlása, csak önámításra elég szvsz.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

gvass1 írta: 2018.11.17. 20:18 30-40 euro/10 db a .68-as pepperball germanoknal. Az 1000 Ft/db felett lenne boven.

ha az .50es is ennyi, akkor kutya sem venne.
Mér' a PV-CR is annyi /db azt mégis megveszik, de maga tudja. A fórumon található betegtársak közül is sokan vennének szvsz. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2018.11.17. 20:27 Mér' a PV-CR is annyi /db azt mégis megveszik, de maga tudja. A fórumon található betegtársak közül is sokan vennének szvsz. :)
Lof.aszt.

hdr50 Eseteben ugye ez ugy nezne ki, hogy az eszkoz meg 1 csomag onvedelmi ammo vastagon 50e felett lenne. nekem is teccik, de ennyit nem adnek erte.

(amugy nyilvan az OC+CR 18x51 is minimal mennyisegben fogyo erdekesseg, mennyisegben nem eladhato)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Most néztem több dajcs oldalon,az50-es 19- 25 euro/ doboz (10db) de amit a gugli feldobott oldalakat, mindenütt 'nincs készleten'
:evil:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2018.11.17. 19:17 Paintball puskához magyarisztánban kapható valahol pepperball?
Gyerkőc holnap veszi meg a makereket, az egyik az enyém lenne :D
Nekem van egy jó adag házilag gyártott golyó, jolokai paprika porral töltve. Ezer éve a fiókomban áll, ha gondolod elküldöm ingyen játszani. Aztán ha műxik, akkor elmagyarázom, hogyan tudsz gyártani ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.11.17. 20:18 30-40 euro/10 db a .68-as pepperball germanoknal. Az 1000 Ft/db felett lenne boven.

ha az .50es is ennyi, akkor kutya sem venne.
Ja, ez így hülyeség. Ha rendszeresen lősz, és hallásvédelem nélkül, akkor pár év után észre fogod venni, hogy elmúlik a hallásod (nem extrém használatot feltételezve, egy 50BMG a pincében valszeg egy lövésből is beszakítja a dobhártyádat). Én is próbáltam Alfa G030-at pincében, pont azért, hogy tudjam mire számítsak. Ezt amúgy nem ajánlom senkinek, de azért jó tudni milyen érzés.
Rengeteg idiótát lehet látni, aki nyomja a "minek a kispisztolyhoz fülvédő, buzi vagy?" dolgokat. Aztán azok is hallanak még, pedig az is rendesen tud sípolni. Meg a kurvakemény vadászok ha korongoznak, ott se láttam még sok fülest. Aztán majd 50 évesen persze már lesznek bajok, bár lehet ahhoz meg nem gyakorolnak eleget.
Na szóval a lényeg, pár lövéstől beltérben az égvilágon semmi bajod nem lesz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

gvass1 írta: 2018.11.17. 20:14 Ez nettó faszság, bocs.

Ha lőtéren véletlenül elpukkantanak mellettem párat és nincsen éppen rajtam a fülvédő, akkor sem süketülök meg. Eddig még sosem, pedig JÓpárszor előfordult.

lakásvédelemnél pár lövés bármivel tolerálható. Shotgun meg .357 mag snubbie included. A gumisok ezeknel drasztikusan halkabbak, plane a puskak.

ne vicceljjnk mar...
Khm, Herr GENERALFELDMARSCHALL!
Jártál már panelházban???
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

fgabesz írta: 2018.11.17. 22:18 Khm, Herr GENERALFELDMARSCHALL!
Jártál már panelházban???

Fél gyerekkoromban abban laktam...es idonkent lovoldoztem is, joreszt illegal gp-vel az illegalitas eveiben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

gvass1 írta: 2018.11.18. 06:23 Fél gyerekkoromban abban laktam...es idonkent lovoldoztem is, joreszt illegal gp-vel az illegalitas eveiben.
No, ezért nem hallod, amit mondok! :mrgreen:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BTW, ha már ilyen pepperball+traumatic paintball jellegű home defencben gondolkodik az ember, akkor sztem ez az igazan tuti:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 68-1-resz/

Vagyis rugós tárból adogató (fejjel lefele meg erősen megdöntve is működik), sorozatlövő, 15 J-os kompakt, ergonómikus, géppisztoly-méretű markerek.

Az olcsóbbak 3-400 euróból berendelhetőek. Van olyan palack, amin kis csap van, tehát majdnem tűzkszen tárolhatóak, gyakorlazilag a csap kinyitásával nyomás alá kerülnek.

Ez mondjuk az 500 eur+-os mezony, CNC-zett alutokkal.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ, nem Kalasnyikov-csoportos luxus-makarov gyártó mutatkozott be Oroszországban - szerelt lőszeres gumis és 9x18 Makarov éles verzióban és készítik az öreg harcost:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/luxus-m ... totol-umk/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.19. 10:35 ÚJ, nem Kalasnyikov-csoportos luxus-makarov gyártó mutatkozott be Oroszországban - szerelt lőszeres gumis és 9x18 Makarov éles verzióban és készítik az öreg harcost:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/luxus-m ... totol-umk/

Kép
Kár volt megváltoztatni a külsejét... A Makarov úgy jó, ahogy volt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HÍR mellé 1 képecske.

"Megerőszakoltak egy nőt Budapest belvárosában szerdán késő este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) hétfőn az MTI megkeresésére.

...y egy férfi két nőt is megtámadott a Blaha Lujza tértől pár saroknyira lévő Vas utcánál, de az egyiküknek sikerült elmenekülnie. "

https://hvg.hu/itthon/20181119_Megerosz ... zerda_este

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Minden nő részére KÖTELEZŐVÉ tenném valamilyen alap önvédelmi rendszer elsajátítását, továbbá olyan eszköz magánál tartását amivel meg tudná magát védeni. Egyébként ez meg már szégyen, ami itt megy ebben az országban!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.11.19. 14:55 HÍR mellé 1 képecske.

"Megerőszakoltak egy nőt Budapest belvárosában szerdán késő este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) hétfőn az MTI megkeresésére.

...y egy férfi két nőt is megtámadott a Blaha Lujza tértől pár saroknyira lévő Vas utcánál, de az egyiküknek sikerült elmenekülnie. "

https://hvg.hu/itthon/20181119_Megerosz ... zerda_este

Kép
Elég savanyú humor, a napokkal ezelőtti futónő cikke során: Miért nem futott el?
Ennyit a galamblelkű, megvéd minket a rend őre hozzáállásról, ha már a belvárosban is ilyenek történnek.
Nap, mint nap történik hasonló, mégsem azt olvasni a sajtóból, hogy tegyék lehetővé törvényileg a minél tágabb és egyszerűbb nem halálos önvédelmi lehetőségeket!
Miért nem ez mellett kampányol a média?
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Alapvetően a legtöbb nő hozzáállásával is nagy problémák vannak:

1.) Velem ez nem fordulhat elő mert én mindig vigyázok, és nem állok szóba idegenekkel
2.) Mi ez az izé, én ezt biztos nem fogom magamnál hordani! Na jó add ide, bedobom a táskámba...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2018.11.19. 15:35 Alapvetően a legtöbb nő hozzáállásával is nagy problémák vannak:

1.) Velem ez nem fordulhat elő mert én mindig vigyázok, és nem állok szóba idegenekkel
2.) Mi ez az izé, én ezt biztos nem fogom magamnál hordani! Na jó add ide, bedobom a táskámba...
3. aki mégis megtenné, hogy hordja, azt is elriasztja a 50-100 ezres bírság veszélye (pepperspray).
4. ha vidéken lakik, akkor ráadásul lehet, hogy sok10 km-t kéne utaznia egy 2-3 ezres spray beszerzéséhez, webshoppozni meg tilos a terméket.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

protect írta: 2018.11.19. 15:35 Alapvetően a legtöbb nő hozzáállásával is nagy problémák vannak:

1.) Velem ez nem fordulhat elő mert én mindig vigyázok, és nem állok szóba idegenekkel
2.) Mi ez az izé, én ezt biztos nem fogom magamnál hordani! Na jó add ide, bedobom a táskámba...
Nálam a 2. pont lépett életbe MINDIG! Számtalan hölgyismerősömnek (barát is) magyaráztam miért fontos hogy gázspray-t hordjon. Megértették, kérték, szereztem nekik. Aztán amikor legközelebb talákoztunk, kértem vegye elő amilyen gyorsan csak tudja. És persze hogy vagy a végtelenül mély női táska alján volt a rúzsok parfümök porszem leszedő meg a többi női biszbasz között, vagy a másik táskában, másik kabátban, stb.
Kevés kivétellel, a nők alkatilag is alkalmatlanok az önvédelemre, sajnos.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.19. 15:52 Nálam a 2. pont lépett életbe MINDIG! Számtalan hölgyismerősömnek (barát is) magyaráztam miért fontos hogy gázspray-t hordjon. Megértették, kérték, szereztem nekik. Aztán amikor legközelebb talákoztunk, kértem vegye elő amilyen gyorsan csak tudja. És persze hogy vagy a végtelenül mély női táska alján volt a rúzsok parfümök porszem leszedő meg a többi női biszbasz között, vagy a másik táskában, másik kabátban, stb.
Kevés kivétellel, a nők alkatilag is alkalmatlanok az önvédelemre, sajnos.
Sok férfi is. De valóban, a nők között nagyságrendnyi a különbség sajnos...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.11.19. 15:52 Nálam a 2. pont lépett életbe MINDIG! Számtalan hölgyismerősömnek (barát is) magyaráztam miért fontos hogy gázspray-t hordjon. Megértették, kérték, szereztem nekik. Aztán amikor legközelebb talákoztunk, kértem vegye elő amilyen gyorsan csak tudja. És persze hogy vagy a végtelenül mély női táska alján volt a rúzsok parfümök porszem leszedő meg a többi női biszbasz között, vagy a másik táskában, másik kabátban, stb.
Kevés kivétellel, a nők alkatilag is alkalmatlanok az önvédelemre, sajnos.
Ez az önvédelem dolog csak nekünk mániákusoknak fontos. A többi ember úgy van vele, mint a saját egészségével... Majd ha fáj, akkor majd foglalkozik vele. Addig nem. Jaaah, de az má késő...

Tehát inkább megy a féktelen zabálás, bagózás, és ezek mellett nem gondolnak a saját biztonságukra sem. Mint ahogy azt is gondolják, hogy a 170/100-as vérnyomással nem fognak stroke-ot kapni, vagy nem borulnak fel mint a büdös bogár egy infarktus miatt.

Azt gondolja a legtöbb nagykorú (nem felnőtt), hogy csak a gyerekek vannak azon, hogy kinyírják saját magukat... Pedig a legtöbb nagykorú is ugyanezt csinálja. Cak nem a mászókával, meg a medencével, hanem más, szofisztikáltabb módszerekkel...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.11.19. 16:03 Ez az önvédelem dolog csak nekünk mániákusoknak fontos. A többi ember úgy van vele, mint a saját egészségével... Majd ha fáj, akkor majd foglalkozik vele. Addig nem. Jaaah, de az má késő...

Tehát inkább megy a féktelen zabálás, bagózás, és ezek mellett nem gondolnak a saját biztonságukra sem. Mint ahogy azt is gondolják, hogy a 170/100-as vérnyomással nem fognak stroke-ot kapni, vagy nem borulnak fel mint a büdös bogár egy infarktus miatt.

Azt gondolja a legtöbb nagykorú (nem felnőtt), hogy csak a gyerekek vannak azon, hogy kinyírják saját magukat... Pedig a legtöbb nagykorú is ugyanezt csinálja. Cak nem a mászókával, meg a medencével, hanem más, szofisztikáltabb módszerekkel...
Barátnőmnek átküldtem a cikket, és ezt a képet küldte vissza. Hehehe, ott már az agymosás megtörtént általam! :twisted:
KO_PV.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.19. 16:07 Barátnőmnek átküldtem a cikket, és ezt a képet küldte vissza. Hehehe, ott már az agymosás megtörtént általam! :twisted:

KO_PV.jpg
Barátnő? Ez a saját balkezed? :p
(Bocs ;) )
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.11.19. 16:11 Barátnő? Ez a saját balkezed? :p
(Bocs ;) )
:lol:
fuckyou.gif
fuckyou.gif (228.82 KiB) Megtekintve 43711 alkalommal
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2018.11.19. 16:07 Barátnőmnek átküldtem a cikket, és ezt a képet küldte vissza. Hehehe, ott már az agymosás megtörtént általam! :twisted:

KO_PV.jpg
Múlt héten hármat is vettem a cukiban a csajoknak :mrgreen: Csak és kizárólag zsebben hordásra mert női táskából elővenni bármit is..... :roll: :shock: Kérdezték is,hogy miért ilyen vékony?Azéé,hogy egy fürdőruhás hölgy is el tudja dugni valahová :mrgreen: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

chucky írta: 2018.11.19. 17:08 Múlt héten hármat is vettem a cukiban a csajoknak :mrgreen: Csak és kizárólag zsebben hordásra mert női táskából elővenni bármit is..... :roll: :shock: Kérdezték is,hogy miért ilyen vékony?Azéé,hogy egy fürdőruhás hölgy is el tudja dugni valahová :mrgreen: :lol:
Neked könnyű, minden nap itt mászkálsz a cukrászda előtt! :lol: Amúgy azóta jött még ha kell, de acélporos gumi továbbra sincs! :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

borsodi írta: 2018.11.19. 17:51 Neked könnyű, minden nap itt mászkálsz a cukrászda előtt! :lol: Amúgy azóta jött még ha kell, de acélporos gumi továbbra sincs! :lol:
Na ja,ma csak egyszer mentem el előtted :lol: Pedig az acélporos gumi átviszi a Mi-35 szélvédőjét is 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2018.11.19. 15:57 Sok férfi is. De valóban, a nők között nagyságrendnyi a különbség sajnos...
Talán az is szerepet játszik, hogy kevesen voltak közülük valódi szituban vagy éltek át igazi félelmet, adrenalin löketet ilyen miatt. Így ez valami távoli dolognak tűnik, ami csak a tv-ben és másokkal történik. Férfiak azért több balhéban vettek részt vagy pl. vagyunk itt jópáran olyan munkahelyekkel a hátunk mögött, ahol sok embert láttunk áldozattá válni. Nekem pl. ez utóbbi nyom sokat a latban.
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2018.11.19. 23:00 Talán az is szerepet játszik, hogy kevesen voltak közülük valódi szituban vagy éltek át igazi félelmet, adrenalin löketet ilyen miatt. Így ez valami távoli dolognak tűnik, ami csak a tv-ben és másokkal történik. Férfiak azért több balhéban vettek részt vagy pl. vagyunk itt jópáran olyan munkahelyekkel a hátunk mögött, ahol sok embert láttunk áldozattá válni. Nekem pl. ez utóbbi nyom sokat a latban.
+1! Noknek a gyerekszules, ferfiaknak a katonasag, az amirol aztan egesz hatralevo eletukben meselnek...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Pioner-re gumimarkolat.Kényelmes,pofásabb szerintem...
20181120_141631.jpg
20181120_141802.jpg
20181120_141702.jpg
20181120_142035.jpg
20181120_144531.jpg
Esteleg,ha tetszik valakinek,innen tud rendelni:https://www.airsoftcentrum.hu/airsoft-k ... kolatok-71
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egy apróság a fegyverüzletben dolgozóknak.Megkérdezte tőlem egy hölgy,hogy a gázdeó meddig jó még lejárat után?Dühös volt mert nemrég vette az ázsiában és már lejárt a szavatossága :mrgreen:
Ha nem is mindenkinek de a nőknek magyarázzátok el,hogy mit jelent a dátum a flakon alján :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Nála mit takar a nemrég?
36-40 hó? :lol:

Van aminek a gyártási idő van az alján, lehet hogy ez a probléma oka.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2018.11.20. 16:07 Egy apróság a fegyverüzletben dolgozóknak.Megkérdezte tőlem egy hölgy,hogy a gázdeó meddig jó még lejárat után?Dühös volt mert nemrég vette az ázsiában és már lejárt a szavatossága :mrgreen:
Ha nem is mindenkinek de a nőknek magyarázzátok el,hogy mit jelent a dátum a flakon alján :lol:

Mindenkinek elmagyarázzuk, de kb. 90%-ban a paprikáskrumpli receptjét is elmondhatjuk, gecire nem figyelnek ránk.

BTW: egy csomó spraynek nem lejárat, hanem a gyártási dátum van az alján, és rá van írva az oldalára, hogy +36 Hónap.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2018.11.20. 16:20 Nála mit takar a nemrég?
36-40 hó? :lol:

Van aminek a gyártási idő van az alján, lehet hogy ez a probléma oka.
A gyártási idő van az alján.Ha 2 hónapos amikor megveszik,akkor már lejárt :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2018.11.20. 16:27 Mindenkinek elmagyarázzuk, de kb. 90%-ban a paprikáskrumpli receptjét is elmondhatjuk, gecire nem figyelnek ránk.

BTW: egy csomó spraynek nem lejárat, hanem a gyártási dátum van az alján, és rá van írva az oldalára, hogy +36 Hónap.
Én sokkal kreténebb emberekkel beszélgetek naponta akik úgy kezdik,hogy .......nekem diplomám van! :lol: :lol: Alapból 2x mondok el mindent és talán megértik :lol: Ez van sajnos ide süllyedtünk.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Megérkezett a várva várt Hoernecke szállítámány!

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Megérkezett a várva várt Hoernecke szállítámány!

TW1000 CS - 2.200.- Ft

TW1000 PV - 2.200.- Ft
Contra Dog - 2.500.- Ft
TW1000 PV FOAM - 4.500.- Ft

HÉTVÉGÉN IS:
http://onvedelmibolt.hu/
http://onvedelmibolt-koki.hu/
http://onvedelmibolt-oktogon.hu/

CSAK HÉTKÖZNAP:
http://gunbox.eu/

43691096_247647895905019_6485258917398970368_n.jpg
43691096_247647895905019_6485258917398970368_n.jpg (34.17 KiB) Megtekintve 43395 alkalommal
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Ilyen mikor lesz az önvédelmiboltokban?

https://www.youtube.com/watch?v=mlrPh8q ... 1u3Ho6aBZ4
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.23. 22:05 Ilyen mikor lesz az önvédelmiboltokban?

https://www.youtube.com/watch?v=mlrPh8q ... 1u3Ho6aBZ4
Ez egy proto, ami sehol nem kaphato, es Gillmann urat Ismerve 90%, h sosem lesz, de ha megis, akkor gyemantarban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT, egyelőre csak az Asia Centerben levő Önvédelmi Boltba!
A legeslegdurvább hatóanyag!

CR-gázspray FOG, 20 g, nem KKVE: 4990- Ft


www.onvedelmibolt.hu

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.24. 13:28 ÚJRA ÉRKEZETT, egyelőre csak az Asia Centerben levő Önvédelmi Boltba!
Na végre! Ismét látogatást tettem a Ho Chi Minh ösvényen.
A képen a régi és a zsír új CR spray. Ja meg az utána bezabált vietnami leves. :lol:
PSX_20181124_151713.jpg
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Ha önvédelem volt, ha nem, valaki éppen ássa a paprika sírját:
https://index.hu/belfold/2018/11/24/tuz ... ojanal/amp
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2018.11.24. 15:20 Na végre! Ismét látogatást tettem a Ho Chi Minh ösvényen.
A képen a régi és a zsír új CR spray. Ja meg az utána bezabált vietnami leves. :lol:

PSX_20181124_151713.jpg
Ott vetted a levest ahol mondtam?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tomi10101 írta: 2018.11.24. 16:01 Ha önvédelem volt, ha nem, valaki éppen ássa a paprika sírját:
https://index.hu/belfold/2018/11/24/tuz ... ojanal/amp
"a rendőrség pedig annyit közölt az MTI-vel, hogy a paprikaspray egy szóváltást követően kerülhetett elő, egy másik utas pedig gázszivárgást feltételezve húzhatta meg a vészféket. A rendőrség ismeretlen tettes ellen, garázdaság miatt nyomoz."

Tökmindegy, ha CS-sprayvel vagy akár ammóniás szarral védekezett volna valaki, ugyanúgy van esély pánikra zárt térben. Sérülés nincs, senkinek semmi maradandó baja.

Zárt térbe gumis vagy folyadéksugár-kilövő, esetleg habspray a javasolt. Ennyi.

A "szóváltást követően" pedig szinte mindig = jogos védelemből gestapo által létrehozott garázdasággal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
RatRace írta: 2018.11.24. 16:14 Ott vetted a levest ahol mondtam?

KFC elott a kajas soron utolsonal, piros csempevel a legjobb a koreai meg vietkong leves az Asia Centerben!

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.11.24. 16:41 Tökmindegy, ha CS-sprayvel vagy akár ammóniás szarral védekezett volna valaki, ugyanúgy van esély pánikra zárt térben. Sérülés nincs, senkinek semmi maradandó baja.
Aki ellátásra szorult az is inkább csak a pánik miatt történt meg szvsz. A "többen rosszul lettek" is inkább tipikus tömegpánikos jelenség mint a PV hatása...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Tomi10101 írta: 2018.11.24. 16:01 Ha önvédelem volt, ha nem, valaki éppen ássa a paprika sírját:
https://index.hu/belfold/2018/11/24/tuz ... ojanal/amp
Már a rádió is bemondta a hírekben.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tomi10101 írta: 2018.11.24. 16:01 Ha önvédelem volt, ha nem, valaki éppen ássa a paprika sírját:
https://index.hu/belfold/2018/11/24/tuz ... ojanal/amp
Tipikus BM-es módszer. Vannak bérseggfejeik, akik ilyenkor balhét csinálnak. 2002-ben, 2006-ban is ezt művelték nagyiparban.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Martin Riggs írta: 2018.11.24. 18:30 Tipikus BM-es módszer. Vannak bérseggfejeik, akik ilyenkor balhét csinálnak. 2002-ben, 2006-ban is ezt művelték nagyiparban.
Mentősátor, 4 mentőautó, teljes evakuáció. Fel lehetne még jobban fújni ezt?... Amikor idióta haver kölyökként a suliban fújt ki némi anyagot, akkor volt kis köhögés, meg jól le lett baszva, aztán ennyi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.11.24. 18:50 Mentősátor, 4 mentőautó, teljes evakuáció. Fel lehetne még jobban fújni ezt?... Amikor idióta haver kölyökként a suliban fújt ki némi anyagot, akkor volt kis köhögés, meg jól le lett baszva, aztán ennyi.
Ellenben most jó sokszor elmondták országos nyilvánosság előtt hogy a paprika spray milyen veszélyes.

Érdekes pont most feszegették náluk hogy idióta dolog a tiltása. És éppen most történik ilyesmi.
Ez lehet véletlen is. Még nem is...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.11.24. 19:00 Ellenben most jó sokszor elmondták országos nyilvánosság előtt hogy a paprika spray milyen veszélyes.

Érdekes pont most feszegették náluk hogy idióta dolog a tiltása. És éppen most történik ilyesmi.
Ez lehet véletlen is. Még nem is...
Nem kell a konteo. Ez olyan hir, h 1 het mulva senki sem emlexik ra. A gyalogpolgarnak fogalma sincs milyen gazdeo hatoanyagok vannak, mi es hol legalis.

Az RSHA-nak sosem kellett megmagyaraznia az elmebeteg tilalmait.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

:!:
gvass1 írta: 2018.11.24. 19:03 Nem kell a konteo. Ez olyan hir, h 1 het mulva senki sem emlexik ra. A gyalogpolgarnak fogalma sincs milyen gazdeo hatoanyagok vannak, mi es hol legalis.

Az RSHA-nak sosem kellett megmagyaraznia az elmebeteg tilalmait.
És váratlanul gyorsan volt egy gázpisztolyos rablás arconlövéssel is, ami nagyon nagyon nem jellemző a dohánybolt rablókra. Azok kockázatminimalizáló gyáva férgek általában.

Most már biztos vagyok abban, hogy BM megrendelésre ment a szemétkedés. Tipikus aljadék módszerük. Láttuk ugyanezt a Floberteknél is.

Asszem lassan ideje lesz leadni minden engedélyt, és onnantól szabad a gazda. Bekaphassák jeligére...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Martin Riggs írta: 2018.11.24. 20:03 Asszem lassan ideje lesz leadni minden engedélyt, és onnantól szabad a gazda. Bekaphassák jeligére...
Annak kifejezetten örülök, hogy elöltöltővel nem rabolgatnak...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.24. 20:29 Annak kifejezetten örülök, hogy elöltöltővel nem rabolgatnak...
Ne adj nekik ötleteket!

A BM-nek semmi sem drága... Simán felhergelnek pár bér pszichopatát!

Illet bocsánat... Nem a BM... Csak valamelyik strómanjuk. Van pár.

Mindenesetre szépen beszopták a kontrasztanyagot. Húzták is a nyálkás nyomaikat mint meztelen csiga az epresben... Kb erre számítottam amikor meg lettek kérdezve egy egyértelműen védhetetken baromság ügyében.

1. Adnak egy irreleváns választ, amiből senki nem érti miért dolgoznak ott kretének...

2. Bizonyítva önnön alkalmatkanságukat, a tudás, és logika helyét erőszakkal, és elnyomással helyettesítve generálták az incidenseket. Ezzel bizonyítva azt, hogy ezek micsoda veszélyes eszközök, és ők megmonták ezt előre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

"...bűncselekmény elkövetésekor ..." :(
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... alo-ferfit
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Tomi10101 írta: 2018.11.25. 00:12 "...bűncselekmény elkövetésekor ..." :(
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... alo-ferfit
A cikk alapján el tudom képzelni, hogy amikor a kocsiba beszálló után fújt, beleeresztette a kocsiba a teljes flakonnal. Azért az már tudott ott nem kis gondot csinálni, főleg ha utána becsukódtak az ajtók és csak a vészfék meghúzása után nyitották újra ki.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dönci62 írta: 2018.11.25. 00:20 A cikk alapján el tudom képzelni, hogy amikor a kocsiba beszálló után fújt, beleeresztette a kocsiba a teljes flakonnal. Azért az már tudott ott nem kis gondot csinálni, főleg ha utána becsukódtak az ajtók és csak a vészfék meghúzása után nyitották újra ki.
Milyen cikk?Nincs is cikk :lol: Közben kiderült,hogy wc spray volt? :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ez is erősen jogos védelem gyanús fegyveres garázdaság volt:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... errel-lott


" A kiérkező rendőrök a helyszínen elfogtak és a rendőrkapitányságra előállítottak egy 59 éves férfit, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy előzetes szóváltást követően gázriasztó fegyverével egy esetben lövést adott le. A járőrök adatgyűjtés során megállapították, hogy a két férfi kutyasétáltatás közben szólalkozott össze, majd ezután történt a verekedés és a lövés. A lövöldözőt a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságon gyanúsítottként hallgatták ki felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt. A gyanúsított kihallgatásán elmondta, hogy mielőtt sétáltatni vitte a kutyáját, magához vette gázriasztó fegyverét, hogy az esetleges idegen kutyatámadásoktól megvédje magát. Az utcán lett figyelmes a külföldi sértettre, aki szintén két, pórázon tartott kutyájával sétált. A férfi úgy érezte, hogy a két kutya túl közel ment hozzá, ebből indult ki a veszekedés, majd a verekedés. Az eset során személyi sérülés nem történt."

De a hülye helyszínen maradt, megvárta a gestapot, itt baszta el. Ja, meg nem duplázott rá 2x.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.25. 09:10 Ez is erősen jogos védelem gyanús fegyveres garázdaság volt:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... errel-lott


" A kiérkező rendőrök a helyszínen elfogtak és a rendőrkapitányságra előállítottak egy 59 éves férfit, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy előzetes szóváltást követően gázriasztó fegyverével egy esetben lövést adott le. A járőrök adatgyűjtés során megállapították, hogy a két férfi kutyasétáltatás közben szólalkozott össze, majd ezután történt a verekedés és a lövés. A lövöldözőt a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságon gyanúsítottként hallgatták ki felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt. A gyanúsított kihallgatásán elmondta, hogy mielőtt sétáltatni vitte a kutyáját, magához vette gázriasztó fegyverét, hogy az esetleges idegen kutyatámadásoktól megvédje magát. Az utcán lett figyelmes a külföldi sértettre, aki szintén két, pórázon tartott kutyájával sétált. A férfi úgy érezte, hogy a két kutya túl közel ment hozzá, ebből indult ki a veszekedés, majd a verekedés. Az eset során személyi sérülés nem történt."

De a hülye helyszínen maradt, megvárta a gestapot, itt baszta el. Ja, meg nem duplázott rá 2x.

Kép
Mi a túró van????
Két napon belül 3 nem halálos eszközös történet, két éleses, amiből egy gyilkossággal végződött... Mindenki megbolondult????
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Martin Riggs írta: 2018.11.25. 09:44két éleses, amiből egy gyilkossággal végződött...
??? Kettő?
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Martin Riggs írta: 2018.11.25. 09:44 Mi a túró van????
Két napon belül 3 nem halálos eszközös történet, két éleses, amiből egy gyilkossággal végződött... Mindenki megbolondult????
Mert szerinted amúgy hány kocsmai bunyó, késelés, meg önvédekezés van, amiről még csak nem is hallasz?
Élessel valóban nagyon ritkán történnek gyilkosságok szerencsére.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.11.25. 09:49??? Kettő?
Volt egy tébolyult vén hülye (BM bér pszichopata) valami szétfaragott
Walther PP klónnal, a tárban 1db lőszerrel. Önkéntesen terelte a forgalmat pisztollyal...

A másik meg az Óvónő lövöldöző barom.

Megjegyzem, mindkét eset totál logikátlan, és a megszokottól eltérő. Nyilván azért, mert a sajtó csak összevissza dumál. A fontos részletek meg elssikkadnak. (vagy szándékosan el van hallgatva...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.11.25. 09:56 Mert szerinted amúgy hány kocsmai bunyó, késelés, meg önvédekezés van, amiről még csak nem is hallasz?
Élessel valóban nagyon ritkán történnek gyilkosságok szerencsére.
Egy kerületnek ismerem az eloszlását. (nem a statisztika szerintit, mert az nettó hazudozás!) Ott heti 2 késelés, és napi 1-2 bunyó kerül bejelentésre. A be nem jelentett / leszart esetek száma bunyóból átlag napi 5-6, a bicskázós esetek száma be nem jelentve napi 1. (ül a sebészeten monoklival a szeme alatt, vérő karral, és próbálja beadni a sebésznek, hogy megvágta magát...)

A többi kerületet nem ismerem. Amit ismerek, az egyébként egy balhésabb kerület. (nem a VIII...)

A bulinegyedben szerintem a fenti számok egy hétvége alatt összejönnek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.11.25. 09:56 Mert szerinted amúgy hány kocsmai bunyó, késelés, meg önvédekezés van, amiről még csak nem is hallasz?
Bizony, ezt a vonalat most rettenetesen tulporgitek.

Ha megnezitek, akkor a gestapo portalja meg az alapjan az MTI milyen bunugyi hireket ad ki - szinte mindig olyanokat, ahol:
a, megvan a tettes (kinyomoztuk: mert a szomszed tort be, Geza bacsi reszegen feleseget agyonverte, mert valaki vedekezett es maga hivott rendort stb.)
b, legalabb ertekelheto fantomkep, videofelvetel van a tettesrol, talan valaki feldobja.

Komoly, nagyon ismeretlen tetteses eset nincs felrakva. Nyilvan.

A valosagban peldaul mi, halalkufarok joval tobb onvedekezos-konfliktusos-eszkozhasznalatos tortenesrol kapunk feedbacket, nyilvan ezek jelentos reszet forraskritikaval kell kezelni, vagy gyokot vonni belole.

Ezekbol valoszinuleg evi sok-sok tizezer eset lehet, de semmilyen statiszikaba nem kerul be, hatosag tudomasara sem nagyon jut.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2018.11.25. 11:07 Bizony, ezt a vonalat most rettenetesen tulporgitek.

Ha megnezitek, akkor a gestapo portalja meg az alapjan az MTI milyen bunugyi hireket ad ki - szinte mindig olyanokat, ahol:
a, megvan a tettes (kinyomoztuk: mert a szomszed tort be, Geza bacsi reszegen feleseget agyonverte, mert valaki vedekezett es maga hivott rendort stb.)
b, legalabb ertekelheto fantomkep, videofelvetel van a tettesrol, talan valaki feldobja.

Komoly, nagyon ismeretlen tetteses eset nincs felrakva. Nyilvan.

A valosagban peldaul mi, halalkufarok joval tobb onvedekezos-konfliktusos-eszkozhasznalatos tortenesrol kapunk feedbacket, nyilvan ezek jelentos reszet forraskritikaval kell kezelni, vagy gyokot vonni belole.

Ezekbol valoszinuleg evi sok-sok tizezer eset lehet, de semmilyen statiszikaba nem kerul be, hatosag tudomasara sem nagyon jut.
Még az a szerencse h nem minden eset kerül be a sünstatisztikába! Már rég kijárási tilalom lenne (szerintük az az egyetlen önvédekezési mód!)
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

A média szerint minden gázspray csak paprika lehet, főleg mert KKVE. Démonizálni kell. Meg ez az “előzetes szóváltást követően” megfogalmazás is nagyon unalmas már. Ezt mindenre rá lehet húzni és van egy olyan felhangja is, hogy onnantól kezdve hogy az ártatlan védekező megpróbálja szóban jobb belátásra bírni a támadót, ő is ugyan olyan garázda lesz. Minden hírben benne van az üzenet, hogy ne önvédekezzél mert mocskos szemét népellenség, garázda bűnöző leszel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

protect írta: 2018.11.25. 12:37 A média szerint minden gázspray csak paprika lehet, főleg mert KKVE. Démonizálni kell. Meg ez az “előzetes szóváltást követően” megfogalmazás is nagyon unalmas már. Ezt mindenre rá lehet húzni és van egy olyan felhangja is, hogy onnantól kezdve hogy az ártatlan védekező megpróbálja szóban jobb belátásra bírni a támadót, ő is ugyan olyan garázda lesz. Minden hírben benne van az üzenet, hogy ne önvédekezzél mert mocskos szemét népellenség, garázda bűnöző leszel.
"Előzetes szóváltást követően." "Korábbi haragosa." "Fiatalok csoportja" (akkor is ha 30+ osok). "Fegyverével rálőtt" = játékpisztoly, légpuska, gázpisztoly, gumis, éles, akármi, egykutya.
Újbeszél ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Kód: Egész kijelölése

https://index.hu/belfold/2018/11/25/elfogtak_a_2-es_metron_gazspray-t_hasznalo_ferfit/

Piréz poéta.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

protect írta: 2018.11.25. 12:37 A média szerint minden gázspray csak paprika lehet, főleg mert KKVE. Démonizálni kell. Meg ez az “előzetes szóváltást követően” megfogalmazás is nagyon unalmas már. Ezt mindenre rá lehet húzni és van egy olyan felhangja is, hogy onnantól kezdve hogy az ártatlan védekező megpróbálja szóban jobb belátásra bírni a támadót, ő is ugyan olyan garázda lesz. Minden hírben benne van az üzenet, hogy ne önvédekezzél mert mocskos szemét népellenség, garázda bűnöző leszel.
Nálunk szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban sem túl tájékozottak az újságírók e téren. Nekik készült ez a kis vicces kép
Journalistsguide_AK47.jpg
Journalistsguide_AK47.jpg (61.92 KiB) Megtekintve 42805 alkalommal
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Meghogy a pepper nem hat :-):

Kép

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2018.11.25. 19:11 Sziasztok,

Meghogy a pepper nem hat :-):

Kép

Bel
Hihi! Begyulladt a hajtógáz a piromán garázdán... :-D Nem elég, hogy leokádták paprikával, még meg is pürkölték a mogyoróit. IJ. Aki nem akar élve krematóriumot, az ne menjen meccsre randarílozni! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Hihi! Begyulladt a hajtógáz a piromán garázdán... :-D Nem elég, hogy leokádták paprikával, még meg is pürkölték a mogyoróit. IJ. Aki nem akar élve krematóriumot, az ne menjen meccsre randarílozni! :-D

És még gondolom a kerítésről is lezúgott :lol: :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Válasz küldése