Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.07. 18:15 Az OFFtopik (és hazai jogi környezetben értelmetlen) Gladiátorra van? Pedig az még drágább játékszer.
van, es pont olyan apro amennyire felbecsultem. Darabra annyi lett a feleves ertekesites amennyire szamitottam.

es ennel kevesebb lenne a 200 ezer forint feletti arba kerulo Alfa Steel Cop es ZVI modellekre.

És tegyük még hozzá: a Gladiator képességeivel, minőségével bíró konkurrens termék NINCS a piacon.

Ellenben tökéletesen használható és megbízható, tartós gázrevolverek már 30e forint alatt is elérhetőek
. Ez különösképpen minimalizálja pár gyűjtőre az ilye full acél gyémántárú egzotikumok piacát.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.07. 16:00 Egyetértek. Viselős cucc: HW88SA, játszós: éleskonverziók.

Egyáltalán mi az, ami manapság eleve gp-nek készült és nem spiáter, az említett 88-on és néhány extrán (pl. Korth revolver) kívül ?
Pisztoly éles konverziókról volt szó, működik-nem működik, erre-vagy arra alkalmas-nem alkalmas körben. A revolvert csak a végén említettem az önvédelemnél, az egy teljesen más kategória az élesből GR-re átalakítottak közül. HW88, HW88SA nálam legalábbis az "óvatosan kezelendő a sztárolása" kategória. Több darabom is volt és egy kivételével eddig még mindegyikkel voltak gondok.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.07.07. 18:27 van, es pont olyan apro amennyire felbecsultem. Darabra annyi lett a feleves ertekesites amennyire szamitottam.
Tehát hiába várom a kiszórást féláron? :? (ami után vinném a megszerzett darabot fegyvermesterhez, zárolás erősítésre és 9mmR Blanc átalakításra) :mrgreen:
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2018.07.07. 18:27 van, es pont olyan apro amennyire felbecsultem. Darabra annyi lett a feleves ertekesites amennyire szamitottam.

es ennel kevesebb lenne a 200 ezer forint feletti arba kerulo Alfa Steel Cop es ZVI modellekre.

És tegyük még hozzá: a Gladiator képességeivel, minőségével bíró konkurrens termék NINCS a piacon.

Ellenben tökéletesen használható és megbízható, tartós gázrevolverek már 30e forint alatt is elérhetőek
. Ez különösképpen minimalizálja pár gyűjtőre az ilye full acél gyémántárú egzotikumok piacát.
Steel Cop 100e volt nálad ha jól emlékszem.

Ha már a derringer: Great Gun? Vagy a Gladiator gázgumisban, Keserű-módra akasztózva?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.07. 19:04 Steel Cop 100e volt nálad ha jól emlékszem.

Ha már a derringer: Great Gun? Vagy a Gladiator gázgumisban, Keserű-módra akasztózva?
a ZVI night hawk is volt 75e. Most mindketto 2 kilo felett lenne. De nem lesz.

a Great gun csak SA, manualis csovaltassal, nem konkurencia a Gladiatornak. Es az is 100e felett lenne mar.

gazgumis derringer nincs, nem is lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.07.07. 18:44 Tehát hiába várom a kiszórást féláron? :? (ami után vinném a megszerzett darabot fegyvermesterhez, zárolás erősítésre és 9mmR Blanc átalakításra) :mrgreen:
igen, én is söröztem, de nem toltam mellé töményet:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

36745311_10213365971436965_2672001448077688832_o.jpg
Thomaster kérte...sabbath shalom, insallah jeligére
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2018.07.07. 18:44 Tehát hiába várom a kiszórást féláron? :? (ami után vinném a megszerzett darabot fegyvermesterhez, zárolás erősítésre és 9mmR Blanc átalakításra) :mrgreen:
Nem erősíteni, hanem teljesen át kell alakítani a zárolást, ha átalakíttatod! Megfordul a fegyverben az erőjáték iránya!
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Sasok közt - Gázpisztoly és éles megfelelője

Még több kép: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sasok- ... gfeleloje/

Többször, több helyen is felmerült már az a kérdés, hogy a Retay által gyártott, és immár itthon is forgalmazott Eagle-X és Eagle-XU (9 mm PAK, 18+1) gázpisztolyok méretben vajon mennyire térnek el egy éles IMI Desert Eagle-től. A fegyverforum.com „kojak” álnevű lelkes fórumozója sietett segítésünkre méghozzá egy izraeli Desert Eagle .357 Magnum-mal, hogy a méretbeli összehasonlítást meg tudjuk ejteni. A dolog pikantériája, hogy erre szombaton került sor, tehát Shabat Shalom!

Kép

Kép

Kép
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Jeffrey Chow

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

borsodi írta: 2018.07.08. 10:30 Sasok közt - Gázpisztoly és éles megfelelője

Még több kép: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sasok- ... gfeleloje/

Többször, több helyen is felmerült már az a kérdés, hogy a Retay által gyártott, és immár itthon is forgalmazott Eagle-X és Eagle-XU (9 mm PAK, 18+1) gázpisztolyok méretben vajon mennyire térnek el egy éles IMI Desert Eagle-től. A fegyverforum.com „kojak” álnevű lelkes fórumozója sietett segítésünkre méghozzá egy izraeli Desert Eagle .357 Magnum-mal, hogy a méretbeli összehasonlítást meg tudjuk ejteni. A dolog pikantériája, hogy erre szombaton került sor, tehát Shabat Shalom!

Kép

Kép

Kép
Köszi a képeket mindenkinek!

Mellesleg SZÁMOMRA nem tűnik annyira vészesnek a méret eltérés, főleg az XU.
Bár jelzem, élőben NEKEM nem tűnik olyan nagynak a Retay Eagle. Míg pl. az Ekol ALP nagynak tűnt képen, a valóságban meg tök kicsi.
Jó, én mondjuk a HK M23-al kapcsolatban is meglepődtem, hogy élőben mekkora.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.08. 11:19 Köszi a képeket mindenkinek!

Mellesleg SZÁMOMRA nem tűnik annyira vészesnek a méret eltérés, főleg az XU.
Bár jelzem, élőben NEKEM nem tűnik olyan nagynak a Retay Eagle. Míg pl. az Ekol ALP nagynak tűnt képen, a valóságban meg tök kicsi.
Jó, én mondjuk a HK M23-al kapcsolatban is meglepődtem, hogy élőben mekkora.
Engem élőben a Retay Dezer sas súlya az ami meglepett. Dög nehéz. Méreteiben alig nagyobb mint egy nagyburetta, de mégis sokkal vaskosabb, és nehezebb.

Igazából nekem egy bajom van vele. Ez egy olyan péniszpótlék, ami igazából nem is az, mert "nem kóser". A Beretták, a Glock, és SIG másolatok rendben vannak, mert ugyan nem 100%-os másolatok, de méretileg kb az eredetiek.

Ilyen szempontból még a Record COP hasonló. Meglepő véletlenséggel az is egy izraeli fegyver formáit másolja. (Jerico) Az is önmagában tök jól néz ki, de mivel formájában közel azonos a Jericoval, kicsit olyan "guminő"szaga van. Bár a gázpisztoly önmagában is "guminő" kategóriás eszköz, mert csak formájában fegyver. Valójában csak jogilag az. Működésében is csak utánoz. Egy durrogó gázdeo. (ezzel együtt itthon az egyetlen 100%-ban legális, 100%-osan szabályozott önvédelmi eszköz.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.07.08. 21:25 Ilyen szempontból még a Record COP hasonló. Meglepő véletlenséggel az is egy izraeli fegyver formáit másolja. (Jerico) Az is önmagában tök jól néz ki, de mivel formájában közel azonos a Jericoval, kicsit olyan "guminő"szaga van. Bár a gázpisztoly önmagában is "guminő" kategóriás eszköz, mert csak formájában fegyver. Valójában csak jogilag az. Működésében is csak utánoz. Egy durrogó gázdeo. (ezzel együtt itthon az egyetlen 100%-ban legális, 100%-osan szabályozott önvédelmi eszköz.)
Na ne szórakozz már Őrmi! Record COP a Jericho 941-re max. úgy hasonlít, mint krumpli a tojásra. :D De a többi, Sig, meg Glock utánzat török akármik is az eredeti élesre amit másolni akarnak. Méretben sem azonosak, az éleshez való tokok sem mind jók hozzájuk, csak legfeljebb nem akkora a méretbeli eltérés, amit szemmel annyira lehetne látni, mint a "Deszert Sas" és másolatai esetében. Még a Beretta utánzatok sikerültek talán a legjobbra, bár azok közül sem mindegyik. Szal maradjunk abban, hogy ezek sem rosszabbak a többi hasonlótól, sőt, a formaviláguk talán még ezeknek hasonlít a legjobban az élesre, csak hát a csőtorkolat meg a méret nem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.07.08. 22:18 Na ne szórakozz már Őrmi! Record COP a Jericho 941-re max. úgy hasonlít, mint krumpli a tojásra. :D De a többi, Sig, meg Glock utánzat török akármik is az eredeti élesre amit másolni akarnak. Méretben sem azonosak, az éleshez való tokok sem mind jók hozzájuk, csak legfeljebb nem akkora a méretbeli eltérés, amit szemmel annyira lehetne látni, mint a "Deszert Sas" és másolatai esetében. Még a Beretta utánzatok sikerültek talán a legjobbra, bár azok közül sem mindegyik. Szal maradjunk abban, hogy ezek sem rosszabbak a többi hasonlótól, sőt, a formaviláguk talán még ezeknek hasonlít a legjobban az élesre, csak hát a csőtorkolat meg a méret nem.
1. onvedelmi celra vizsgalva tokmindegy az elethuseg merteke, ugysem mutogatjuk, hanem ha kell meglepetes erejet kihasznalva elorantjuk es 2xfejebduplazzuk a tamadot, aztan spuri. Zero mutogatas.

2. gyujtemenyi-jatszos-babusgatos celra meg a minel nagyobb foku elethuseg az elvaras - nyilvan az eltero belso, meg mas anyaghasznalat miatt itt kompromisszumokkal kell elni. Ezt ugyesebben vagy benabban oldjak meg a gyartok.

De neha ertehetetlen miert cseszik el, lasd: Zoraki 917 vagy az Ekol Gediz nem eppen glockszeru markolatmintazata vs. az eles eredetie. Mikozben pl. a Retay G17 egeszen elethure van ott is megalkotva.

A meretek +/- 2-3-5 mm az senkinem tunik fel a valosagban, csak a tokvalasztasnal szoporoller.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.09. 06:04 1. onvedelmi celra vizsgalva tokmindegy az elethuseg merteke, ugysem mutogatjuk, hanem ha kell meglepetes erejet kihasznalva elorantjuk es 2xfejebduplazzuk a tamadot, aztan spuri. Zero mutogatas.

2. gyujtemenyi-jatszos-babusgatos celra meg a minel nagyobb foku elethuseg az elvaras - nyilvan az eltero belso, meg mas anyaghasznalat miatt itt kompromisszumokkal kell elni. Ezt ugyesebben vagy benabban oldjak meg a gyartok.

De neha ertehetetlen miert cseszik el, lasd: Zoraki 917 vagy az Ekol Gediz nem eppen glockszeru markolatmintazata vs. az eles eredetie. Mikozben pl. a Retay G17 egeszen elethure van ott is megalkotva.

A meretek +/- 2-3-5 mm az senkinem tunik fel a valosagban, csak a tokvalasztasnal szoporoller.
A COP önvédeleme ok. Viszont a retájígül egy nettó játszóvas, kukirázásra való. Annak ah egyetlen valódi fánksünje a mutogatás. Persze nem önvédelmi szituban, hanem a haveroknak. Ott meg a méretkülönbség kijöhet. Egyébként formailag teljesen jó másolat a retájígül. A régi azonos modellhez képest meg egyenesen maga a valhalla...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.09. 06:13 A COP önvédeleme ok. Viszont a retájígül egy nettó játszóvas, kukirázásra való. Annak ah egyetlen valódi fánksünje a mutogatás. Persze nem önvédelmi szituban, hanem a haveroknak. Ott meg a méretkülönbség kijöhet. Egyébként formailag teljesen jó másolat a retájígül. A régi azonos modellhez képest meg egyenesen maga a valhalla...
De komolyan baszki, hat OTT VANNAK A FOTOK! A meretkulonbseg tenyleg nem szamottevo a Retay Eagle-X vs. Desert Eagle .357 Magnum kozott. A forma, az aranyok, a markolat mintazata ugyanakkor mind kifejezetten jol sikerult.

Ennel nagyobb az elteres a Zoraki 917/Glock 17 kozott!

...

BTW: aki igazan elethut szeretne es meg onvedelemre is, annak ott vannak az Alfa revolverek, amik ugye 2 alkatreszen (csőbetet, dob) kivul azonosak az elessel.:-))

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.07.09. 06:32 De komolyan baszki, hat OTT VANNAK A FOTOK! A meretkulonbseg tenyleg nem szamottevo a Retay Eagle-X vs. Desert Eagle .357 Magnum kozott. A forma, az aranyok, a markolat mintazata ugyanakkor mind kifejezetten jol sikerult.

Ennel nagyobb az elteres a Zoraki 917/Glock 17 kozott!

...

BTW: aki igazan elethut szeretne es meg onvedelemre is, annak ott vannak az Alfa revolverek, amik ugye 2 alkatreszen (csőbetet, dob) kivul azonosak az elessel.:-))
Z917: csak mert nekemisvan, a DAO, ami viselésre máig a legjobb kamuglock: az igazi Glockokat is szokják optikailag tuningolni. Na ez is olyan :-)

Alfa: az miaz? Melyik akciófilmsztár használ olyat? :mrgreen:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.07.09. 07:06
Alfa: az miaz? Melyik akciófilmsztár használ olyat? :mrgreen:
:-)))

http://www.imfdb.org/wiki/There_Once_Wa ... ikes_Again!

(Es a filmben is gaz-riaszto meg flobert van, a buta angol leirastol elteroen nem .32-es eles)

http://www.imfdb.org/wiki/There_Once_Wa ... ing_Dragon

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Thomaster írta: 2018.07.09. 07:06 Alfa: az miaz? Melyik akciófilmsztár használ olyat? :mrgreen:
Akció filmekben simán szerepeltek már GR fegyverek. Az Echelon összeesküvésben pl. Bruni Glock utánzatok, de volt benne valami török Beretta utánzat is, meg valamelyik Jet Li filmben is volt, hogy GR P99-est használtak, stb....
Mondjuk én nem csípem az ilyen filmeket, mert tök illúziórombolók. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2018.07.09. 13:46 Akció filmekben simán szerepeltek már GR fegyverek. Az Echelon összeesküvésben pl. Bruni Glock utánzatok, de volt benne valami török Beretta utánzat is, meg valamelyik Jet Li filmben is volt, hogy GR P99-est használtak, stb....
Mondjuk én nem csípem az ilyen filmeket, mert tök illúziórombolók. :lol:
Az itt forgatott A kém c. akció-vígjátékban is rengeteg gáz-riasztó fegyver szerepelt (EKOL ASI, Umarex P88, Umarex P99, Hammerli P26, Cuno Melcher P239, Umarex P30, Röhm RG96, azt hiszem Bruni GAP is).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Desert Eagle .357 Magnum vs. Retay Eagle-XU és Eagle-X

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2018.07.09. 16:46 Az itt forgatott A kém c. akció-vígjátékban is rengeteg gáz-riasztó fegyver szerepelt (EKOL ASI, Umarex P88, Umarex P99, Hammerli P26, Cuno Melcher P239, Umarex P30, Röhm RG96, azt hiszem Bruni GAP is).

Egen, bár az ultragáz, hogy a poszterre is RG96 került, jól felismerhetően. Legalább egy USP-szánt ráfotosoppolhattak volna.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Scaty »

És ha jól láttam a hazai Hacktion újratöltve első évadában Anger Zsolt egy Zoraki 917-tel rohangászott… :)
Kép
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Scaty írta: 2018.07.10. 10:43 És ha jól láttam a hazai Hacktion újratöltve első évadában Anger Zsolt egy Zoraki 917-tel rohangászott… :)
Kép
Igen, az Europaban forgatott akciofilmek jelentos reszeben gaz-riasztoval es airsofttal hadonasznak. Igenyesebb esetben a feliratokat (feher, lezegravirozott) lefeketitittik, vagy ujakat marnak belejuk.

Mondjuk nekem mindig is a legnevetsegesebb a geccccisok penzbol forgatott nemet Cobra11 marad a niggerezett Umarex Walther P88 gazpisztollyal:

Kép

ahol meg az excentrikus csotorkolat meg az agggaszto is gyakran latszik:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.10. 10:51 Igen, az Europaban forgatott akciofilmek jelentos reszeben gaz-riasztoval es airsofttal hadonasznak. Igenyesebb esetben a feliratokat (feher, lezegravirozott) lefeketitittik, vagy ujakat marnak belejuk.

Mondjuk nekem mindig is a legnevetsegesebb a geccccisok penzbol forgatott nemet Cobra11 marad a niggerezett Umarex Walther P88 gazpisztollyal:

Kép

ahol meg az excentrikus csotorkolat meg az agggaszto is gyakran latszik:-))
A forgatásokra sokszor eszméletlen igénytelen szirszarokat visznek. A legtöbb filmben a fegyver csak egy olyan kellék, amire marhára sajnáják a pénzt. Komoly eszközöket csak tényleg csak a szuperprodukciókba szoktak tenni, de oda sem mindig.

Pár fegyverbuzin kívül a kutya nem szúrja ki, hogy az adott filmben a fegyverrel valami nem stimmel, és köze nincs egy éles fegyverhez. Fekete, pisztoly alakú, akkor az átlag paraszt megeszi. Ahogy azt is, hogy revolverrel anno 35-40-et is lőttek töltés nélkül, és egy normál gépkarabélyból simán kiment 400-500 lövés a 30-as tárból...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Scaty »

A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.07.10. 11:39 A forgatásokra sokszor eszméletlen igénytelen szirszarokat visznek. A legtöbb filmben a fegyver csak egy olyan kellék, amire marhára sajnáják a pénzt. Komoly eszközöket csak tényleg csak a szuperprodukciókba szoktak tenni, de oda sem mindig.

Pár fegyverbuzin kívül a kutya nem szúrja ki, hogy az adott filmben a fegyverrel valami nem stimmel, és köze nincs egy éles fegyverhez. Fekete, pisztoly alakú, akkor az átlag paraszt megeszi. Ahogy azt is, hogy revolverrel anno 35-40-et is lőttek töltés nélkül, és egy normál gépkarabélyból simán kiment 400-500 lövés a 30-as tárból...
Jah, hol van már John McClain Berettája.... :lol:
http://www.imfdb.org/wiki/File:BerettaM ... ard2-4.jpg
Na szóval azért nem kéne túlzásokba esni. Ha megnézed az imfdb-n a különböző filmekben mig fordultak elő, azért még mindig elég erőteljesen túlsúlyban vannak a lőfegyverekből átalakított színházi fegyverek, semmint a gumi pisztolyok, de főleg a gázriasztó fegyverek. A legtöbb típus meg fajta egyébként a Hawaii Five-O-ban fordul elő szerintem:
http://www.imfdb.org/wiki/Hawaii_Five-0 ... -_Season_6
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Az Asia Centerben műszaki probléma van az áramszolgáltatással, így ma (2017. július 10., kedd) az egész üzletház be lesz zárva. Emiatt az ottani Önvédelmi Bolt sem lehet nyitva (nyilván).

A KÖKI Terminálban (www.onvedelmibolt-koki.hu) és a Keletinél levő GunBox (www.gunbox.eu) ma továbbra is nyitva lesz!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

gvass1 írta: 2018.07.10. 14:53 SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Az Asia Centerben műszaki probléma van az áramszolgáltatással, így ma (2017. július 10., kedd) az egész üzletház be lesz zárva. Emiatt az ottani Önvédelmi Bolt sem lehet nyitva (nyilván).

A KÖKI Terminálban (www.onvedelmibolt-koki.hu) és a Keletinél levő GunBox (www.gunbox.eu) ma továbbra is nyitva lesz!

Kép
Még szerencse, hogy ez tavaly volt. :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ben írta: 2018.07.10. 15:33 Még szerencse, hogy ez tavaly volt. :lol:

ohhbazmeg, elgepeltem. Nyilvan 2018.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

retay s2022 fekete KEZBEN.jpg
retay s2022 fekete KEZBEN.jpg (176.55 KiB) Megtekintve 55877 alkalommal
Retay S2022 kézben - nem olyan nagy ez, sőt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bar ez eléggé egyértelműen jogos védelem (ki ment oda, kihez?), mégis mennyivel okosabb lett volna elhajtani a pitsába a kocsival...ez a marha meg _eredményes_ gázfegyverhasznalat után magára hívta a sünöket. LOL

(meg faszé' kell már csomagtartóban hordani a stukker..ahhh, meg is érdemli, amit kapni fog. barom)

https://444.hu/2018/07/10/osszebalhezta ... -a-masikat

"Két férfi vezetés közben összeszólalkozott a XIV. kerületben, a Kerepesi úton. Amikor a pirosnál megálltak egymás mellett, beindult az emberkedés: egyikük (a későbbi sértett) lehúzta az ablakot, és, az ügyészség kifejezésével élve „számon kérte a vádlottól a korábbi közlekedési magatartását”.

Ekkor a vádlott kiszállt az autóból, és a csomagtartóhoz ment. Ezt látva a sértett is kiszállt, és utánament.

A vádlott ekkor a csomagtartóból elővett egy gáz-riasztó fegyvert, majd 1,5 méter távolságból kétszer rálőtt vitapartnerére. A sértett a szeméhez kapott az égető fájdalom miatt, majd beült az autójába, a vádlott pedig eltette a fegyvert, majd értesítette a rendőröket. Előbbi a lövéstől heveny kötőhártya-gyulladást szenvedett.

Az eset januárban történt, az ügyészség közleménye szerint pedig a férfit „fegyveresen elkövetett garázdaság bűntettével” vádolják."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.10. 16:04 Bar ez eléggé egyértelműen jogos védelem (ki ment oda, kihez?), mégis mennyivel okosabb lett volna elhajtani a pitsába a kocsival...ez a marha meg _eredményes_ gázfegyverhasznalat után magára hívta a sünöket. LOL

(meg faszé' kell már csomagtartóban hordani a stukker..ahhh, meg is érdemli, amit kapni fog. barom)

https://444.hu/2018/07/10/osszebalhezta ... -a-masikat

"Két férfi vezetés közben összeszólalkozott a XIV. kerületben, a Kerepesi úton. Amikor a pirosnál megálltak egymás mellett, beindult az emberkedés: egyikük (a későbbi sértett) lehúzta az ablakot, és, az ügyészség kifejezésével élve „számon kérte a vádlottól a korábbi közlekedési magatartását”.

Ekkor a vádlott kiszállt az autóból, és a csomagtartóhoz ment. Ezt látva a sértett is kiszállt, és utánament.

A vádlott ekkor a csomagtartóból elővett egy gáz-riasztó fegyvert, majd 1,5 méter távolságból kétszer rálőtt vitapartnerére. A sértett a szeméhez kapott az égető fájdalom miatt, majd beült az autójába, a vádlott pedig eltette a fegyvert, majd értesítette a rendőröket. Előbbi a lövéstől heveny kötőhártya-gyulladást szenvedett.

Az eset januárban történt, az ügyészség közleménye szerint pedig a férfit „fegyveresen elkövetett garázdaság bűntettével” vádolják."
Ha nem a csomagtartóban hagyja, akkor nem kell kiszállni. Amúgy lehet, hogy nem tudott volna elhajtani, ezért vette magához a stukkert, mert egyértelmű volt, hogy a másik ki fog szállni és szét fogja verni az autóját.
Csak filózok, biztosan tudni nem lehet, de azért az gyanús, hogy a "vádlott" hívta ki a rendőrséget magára...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.10. 16:23 Ha nem a csomagtartóban hagyja, akkor nem kell kiszállni. Amúgy lehet, hogy nem tudott volna elhajtani, ezért vette magához a stukkert, mert egyértelmű volt, hogy a másik ki fog szállni és szét fogja verni az autóját.
Csak filózok, biztosan tudni nem lehet, de azért az gyanús, hogy a "vádlott" hívta ki a rendőrséget magára...
Nyilvan, a magyar gestapo es az ugyeszsegen kivul mindenkinek vilagos, hogyha valaki fenyegetozik MAJD odamegy, az a tamado, aki ellen vedekezni kell, es a gp az egyik legenyhebb eszkoz ilyen teren.

Ettol meg a vedekezo itt minden szempontbol jo nagy idiota volt, es amit lehet, azt elbaszott a helyzetben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.10. 15:54 retay s2022 fekete KEZBEN.jpg

Retay S2022 kézben - nem olyan nagy ez, sőt.
Nem kell rajta szépíteni. Külméreteit tekintve ez kb Zoraki 917 méret. Súlyra még talán több is egy picit.

Jó tokban viszont a kerek vonalvezetések miatt kellemesen viselhető méret. A markolat sem durván nagy.

Szóval ez nagy fegyver, de nem hordhatatlan méretű.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.10. 16:29 Nyilvan, a magyar gestapo es az ugyeszsegen kivul mindenkinek vilagos, hogyha valaki fenyegetozik MAJD odamegy, az a tamado, aki ellen vedekezni kell, es a gp az egyik legenyhebb eszkoz ilyen teren.

Ettol meg a vedekezo itt minden szempontbol jo nagy idiota volt, es amit lehet, azt elbaszott a helyzetben.
Hát egy bulvár hír olvastán egy netes újságban, egyáltalán nem biztos, hogy minden részlettel kellően tisztába kerülünk ám.
Egyébként sztem. ott nem hibázott, hogy kihívta a zsarukat, mivel kocsival került ilyen helyzetbe, a rendszám alapján meg jó eséllyel villámgyorsan megtalálhatták volna amúgy is. De az is lehet, hogy a lakóhelye, vagy munkahelye közelében történt, ahol meg amúgy is nap mint nap előfordul, így jól ismerik az illetőt is, meg a kocsiját is, úgy még egyszerűbben ráakadhatnak. Térfigyelők is sok helyen vannak, stb.... Szal te eléggé leegyszerűsíted ezt a ne hívjunk rendőrt, csak tűnjünk el dolgot, de ez a valóságban nagyon nem ilyen egyszerű. Ráadásul, ha lelépsz és úgy kapnak el később, az a legrosszabb eset, mert azután mondhatsz te bármit, senki le nem mossa rólad, hogy "nyilván nem véletlenül hagytad el a helyszínt", de legalábbis ügyvéd legyen a talpán, aki egy ilyen helyzetből egy jogos védelmet fog kihozni. Nyilván nem lehetetlen, de alaposan megnehezíti a dolgát.
Elolvastad amúgy a kommenteket? Mondjuk van egy-két normális, de hát sajna izé....na....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Gaston Glock írta: 2018.07.10. 19:20 Hát egy bulvár hír olvastán egy netes újságban, egyáltalán nem biztos, hogy minden részlettel kellően tisztába kerülünk ám.
Egyébként sztem. ott nem hibázott, hogy kihívta a zsarukat, mivel kocsival került ilyen helyzetbe, a rendszám alapján meg jó eséllyel villámgyorsan megtalálhatták volna amúgy is. De az is lehet, hogy a lakóhelye, vagy munkahelye közelében történt, ahol meg amúgy is nap mint nap előfordul, így jól ismerik az illetőt is, meg a kocsiját is, úgy még egyszerűbben ráakadhatnak. Térfigyelők is sok helyen vannak, stb.... Szal te eléggé leegyszerűsíted ezt a ne hívjunk rendőrt, csak tűnjünk el dolgot, de ez a valóságban nagyon nem ilyen egyszerű. Ráadásul, ha lelépsz és úgy kapnak el később, az a legrosszabb eset, mert azután mondhatsz te bármit, senki le nem mossa rólad, hogy "nyilván nem véletlenül hagytad el a helyszínt", de legalábbis ügyvéd legyen a talpán, aki egy ilyen helyzetből egy jogos védelmet fog kihozni. Nyilván nem lehetetlen, de alaposan megnehezíti a dolgát.
Elolvastad amúgy a kommenteket? Mondjuk van egy-két normális, de hát sajna izé....na....
Hát igen, az autós önvédekezés legnagyobb problémája az, hogy rendszám alapján beazonosítható a szopatandó célszemély.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.07.10. 19:20
Egyébként sztem. ott nem hibázott, hogy kihívta a zsarukat, mivel kocsival került ilyen helyzetbe, a rendszám alapján meg jó eséllyel villámgyorsan megtalálhatták volna amúgy is. De az is lehet, hogy a lakóhelye, vagy munkahelye közelében történt, ahol meg amúgy is nap mint nap előfordul, így jól ismerik az illetőt is, meg a kocsiját is, úgy még egyszerűbben ráakadhatnak. Térfigyelők is sok helyen vannak, stb.... Szal te eléggé leegyszerűsíted ezt a ne hívjunk rendőrt, csak tűnjünk el dolgot, de ez a valóságban nagyon nem ilyen egyszerű.
felOFF

Alapvetoen igazad lenne abban, hogy a huzzunk a pitsaba onvedelem utan eros leegyszerusites. A civilizalt vilag sok reszen igazad is lenne, sot.

De sajnos a nagy budos magyar valosagban nem az. Mert itt mi tortenik:
1. vedekeztel nem halalos eszkozzel es kocsival vagy, kihivod a gestapot, BIZTOSAN ellened indul eljaras, ami 97%-os esellyel a vegen garazdasagert elitelessel, felfuggovel, buntetett elolelettel fog zarulni

2. vedekeztel nem halalos eszkozzel es kocsival vagy, eltunsz.
Itt VAN ESELYED, hogy:
- a tamadod nem hiv rendort
- nem emlekszik a rendszamodra (leolvasni mar nem tudja gazzal fejloves utan)
- ha van szemtanu rosszul latta, meg sem nezte
- nincs terfigyelo, vagy eppen szar, vagy olyan szogben van, hogy nem latta a rendszamot

Ha ezek nem teljesulnek es elkapnak, akkor ugyanott vagy: ellened indul eljaras, ugyanazt kapod, mintha ott maradtal volna.
De egy gazpisztolyozosdi/dezodorozas miatt nem fog kiemelt nyomozocsoport dolgozni rad, van egyeb dolguk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jó hír, megint nyitva lesz az Asia Center, a műszaki hibát elhárították.TEHÁT NYITVA LESZ AZ ÖNVÉDELMI BOLT IS!
www.onvedelmibolt.hu
asia open.png
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.11. 06:05 felOFF

Alapvetoen igazad lenne abban, hogy a huzzunk a pitsaba onvedelem utan eros leegyszerusites. A civilizalt vilag sok reszen igazad is lenne, sot.

De sajnos a nagy budos magyar valosagban nem az. Mert itt mi tortenik:
1. vedekeztel nem halalos eszkozzel es kocsival vagy, kihivod a gestapot, BIZTOSAN ellened indul eljaras, ami 97%-os esellyel a vegen garazdasagert elitelessel, felfuggovel, buntetett elolelettel fog zarulni

2. vedekeztel nem halalos eszkozzel es kocsival vagy, eltunsz.
Itt VAN ESELYED, hogy:
- a tamadod nem hiv rendort
- nem emlekszik a rendszamodra (leolvasni mar nem tudja gazzal fejloves utan)
- ha van szemtanu rosszul latta, meg sem nezte
- nincs terfigyelo, vagy eppen szar, vagy olyan szogben van, hogy nem latta a rendszamot

Ha ezek nem teljesulnek es elkapnak, akkor ugyanott vagy: ellened indul eljaras, ugyanazt kapod, mintha ott maradtal volna.
De egy gazpisztolyozosdi/dezodorozas miatt nem fog kiemelt nyomozocsoport dolgozni rad, van egyeb dolguk.
Hát....izé.... Most komolyan, ezek ahhoz hasonló érvek, mint amiket a pórul járt, kirabolt, megtámadott emberek próbálnak kényszerből egy kaptafára húzni, ha ők nem akarnak önvédelmi cuccot venni, hordani ennek ellenére, továbbra sem. "Áh, úgysem tudom én azt időben elővenni.", vagy "Áh, mennyi az esélye annak, hogy újra megtámadjanak.", vagy "Jaj ezt is egész jól megúsztam, akkor meg minek.", stb....
Vagy ennyi erővel akár adhatnál olyan tanácsot is a vevőidnek, hogy nyugodtan tegye bele a 20 éves gáztöltényt is a szénné kopott, izzadságtól megrozsdásodott akadozó revolverébe és reménykedjen, mert előfordulhat, hogy működik és hatásos.
Szóval ezek, hogy hátha nem működik a térfigyelő, vagy hátha nincs ott senki, vagy reménykedjen, hogy aki ott van az se látja jól, nem jegyzi meg a rendszámát, stb.... ezek nekem nem érvek. És bár igaz, hogy szoktam lottózni, valójában nem nagyon hiszem, hogy bármilyen téren is a szerencsében való bízás kellene, hogy mozgassa az egyszeri átlagembert bármilyen területen is. Szóval nem állítom, hogy nem lehetnek olyan helyzetek, ahol tényleg jobb, ha elmenekül az önvédekező, de én annak, hogy akkor minden lehetséges esetre ezt a kaptafát húzzuk, nem vagyok a híve....sőt.... Esélyed meg mindenre van, vagy akár az ellenkezőjére is.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.07.11. 06:20 Jó hír, megint nyitva lesz az Asia Center, a műszaki hibát elhárították.TEHÁT NYITVA LESZ AZ ÖNVÉDELMI BOLT IS!
www.onvedelmibolt.hu

asia open.png
Újra megcsinálták a vilgáítást a Ho Chi Minh ösvény alagútjaiban! :)
Vietnamese light.jpg
Vietnamese light.jpg (31.58 KiB) Megtekintve 55814 alkalommal
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Gaston Glock írta: 2018.07.11. 08:49 Szóval nem állítom, hogy nem lehetnek olyan helyzetek, ahol tényleg jobb, ha elmenekül az önvédekező, de én annak, hogy akkor minden lehetséges esetre ezt a kaptafát húzzuk, nem vagyok a híve....sőt.... Esélyed meg mindenre van, vagy akár az ellenkezőjére is.
Alapvetően egyébként pont az autós önvédelem olyan amikor tovább kell hajtani és kész. Üthetik verhetik az autót, de az üveg + a tető + az oszlopok megvédenek. Már ha zárva van az ajtó és nem rángatnak ki a kocsiból :| Nagyjából a lényeg azzal foglalható össze, hogy NE szállj ki az autóból. PONT.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.07.11. 08:49 Hát....izé.... Most komolyan, ezek ahhoz hasonló érvek, mint amiket a pórul járt, kirabolt, megtámadott emberek próbálnak kényszerből egy kaptafára húzni, ha ők nem akarnak önvédelmi cuccot venni, hordani ennek ellenére, továbbra sem. "Áh, úgysem tudom én azt időben elővenni.", vagy "Áh, mennyi az esélye annak, hogy újra megtámadjanak.", vagy "Jaj ezt is egész jól megúsztam, akkor meg minek.", stb....
Vagy ennyi erővel akár adhatnál olyan tanácsot is a vevőidnek, hogy nyugodtan tegye bele a 20 éves gáztöltényt is a szénné kopott, izzadságtól megrozsdásodott akadozó revolverébe és reménykedjen, mert előfordulhat, hogy működik és hatásos.
Szóval ezek, hogy hátha nem működik a térfigyelő, vagy hátha nincs ott senki, vagy reménykedjen, hogy aki ott van az se látja jól, nem jegyzi meg a rendszámát, stb.... ezek nekem nem érvek. És bár igaz, hogy szoktam lottózni, valójában nem nagyon hiszem, hogy bármilyen téren is a szerencsében való bízás kellene, hogy mozgassa az egyszeri átlagembert bármilyen területen is. Szóval nem állítom, hogy nem lehetnek olyan helyzetek, ahol tényleg jobb, ha elmenekül az önvédekező, de én annak, hogy akkor minden lehetséges esetre ezt a kaptafát húzzuk, nem vagyok a híve....sőt.... Esélyed meg mindenre van, vagy akár az ellenkezőjére is.
Nem. Teljesen felreertetted.

En arra vilagitottam ra, hogy magadra rendort hivni az olyan, mint 6-lovetube 6-ot toltve orosz rulettezni. Annal pedig mar az is jobb, ha csak 5 van benne. Legalabb esely van a masfele kimenetelre. Ennyi.

Jo megoldas, mint jeleztem is: elhajtani lett volna a pitsaba, lodozes stb. nelkul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

borsodi írta: 2018.07.11. 10:10 Alapvetően egyébként pont az autós önvédelem olyan amikor tovább kell hajtani és kész. Üthetik verhetik az autót, de az üveg + a tető + az oszlopok megvédenek. Már ha zárva van az ajtó és nem rángatnak ki a kocsiból :| Nagyjából a lényeg azzal foglalható össze, hogy NE szállj ki az autóból. PONT.
Alapvetően pont az autós védekezés ahol nem ajánlott eltávozni, mivel 99 % hogy hamarabb utolérnek, mintha sánta vagy. Amikor el kell távozni azok olyan helyzetek, amikor a legázpisztolyozott hívta a haverjait és esélyes, hogy odamennek, vagy eleve többen vannak és pillanatnyilag megállítottad némelyiket, de az elkövetkező percekben bármi lehetséges, stb.... Tehát alapvetően, ha a megtámadásod veszélye továbbra is fennállhat....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.11. 10:11 Jo megoldas, mint jeleztem is: elhajtani lett volna a pitsaba, lodozes stb. nelkul.
Na ebben az egyben egyetértünk.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.07.11. 10:22 Alapvetően pont az autós védekezés ahol nem ajánlott eltávozni, mivel 99 % hogy hamarabb utolérnek, mintha sánta vagy.
Megint félreértetted.

A kollega arra celoz, hogy autoban ulve legokosabb nem vedekezni egyaltalan semmivel, mert ha a jarmu uzemkepes, akkor el kell hajtani meg a konfliktus elott, illetve ha nem tudsz, akkor amig be nem torik az ablakot es nem probalnak kirangatni, addig maga a karosszeria megved.

Nyilvan ilyenkor bukod az anyagi kart illetve szerencses esetben csak a casco onreszet. De az is olcsobb, mint az ugyved.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miért hordunk önvédelmi eszközt?
Napi budapesti villamosozás...:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... t-keressuk

És persze ott a "szóváltást követően" megint.

Ha védekezni merészelt volna a megrugdosott emberke, repül is a garázdaság. Pedig a videó alapján ezzel a gyökérrel nehéz lehetett szóváltani, maximum egy újabb adag herbál eladása közben:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.07.11. 10:39 Megint félreértetted.

A kollega arra celoz, hogy autoban ulve legokosabb nem vedekezni egyaltalan semmivel, mert ha a jarmu uzemkepes, akkor el kell hajtani meg a konfliktus elott, illetve ha nem tudsz, akkor amig be nem torik az ablakot es nem probalnak kirangatni, addig maga a karosszeria megved.

Nyilvan ilyenkor bukod az anyagi kart illetve szerencses esetben csak a casco onreszet. De az is olcsobb, mint az ugyved.
Sajnos igazad van. Autós konfliktusnál - hacsak nem baleset történt - nem szállunk ki az autóból. A szélvédőn keresztül üvöltünk és mutogatunk, esetleg dudálunk. Aki kiszáll, az veszít. Ha tettlegességig fajul a "szóváltás" és sikeresen önvédekezik akkor azért, akár puszta kézzel leveri a rátámadó gyökeret akár lefújja-arconlövi (lásd alább, fegyveresen elkövetett garázdaság) ha sikertelenül, akkor meg azért, mert beverik az orrunkat, összerugdosnak, stb. A legjobb esetben is hónapokon át rendőrségre járkálás, ügyvéd fogadás, otthoni idegesekedés, tértivevény-para a vége.
A f@sznak kell ez. Ha már feszítővassal bontja a szélvédőt vagy oldalüveget, na akkor előveszem a gázriasztót, addig nem. De erre az esetre is kamerarendszer üzemel a kocsiban, amivel előtte felveszem mit csinál az istenbarma.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!

(Kollégánk megunta, hogy naponta többször megkérdezik, így röviden összefoglalta.)

Van-e lehetőségünk eszközös önvédelemre a fesztiválokon?

A szakboltokban az utóbbi időben többször felmerül a kérdés, hogy vajon az épp aktuális fesztiválra bevihetünk-e valamilyen (legális) önvédelmi eszközt. Leggyakoribb eset, hogy fiatal lányok édesapja szeretné abszolút biztonságban tudni szeretett gyermekét. De sok felelősség tudattal megáldott fiatal lány és fiú keresi fel szakboltokat efféle ezzel a kérdéssel.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/van-e- ... tivalokon/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.11. 13:53 ÚJ CIKK!

(Kollégánk megunta, hogy naponta többször megkérdezik, így röviden összefoglalta.)

Van-e lehetőségünk eszközös önvédelemre a fesztiválokon?

A szakboltokban az utóbbi időben többször felmerül a kérdés, hogy vajon az épp aktuális fesztiválra bevihetünk-e valamilyen (legális) önvédelmi eszközt. Leggyakoribb eset, hogy fiatal lányok édesapja szeretné abszolút biztonságban tudni szeretett gyermekét. De sok felelősség tudattal megáldott fiatal lány és fiú keresi fel szakboltokat efféle ezzel a kérdéssel.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/van-e- ... tivalokon/


Kép

Tehát az EFOTT-ra be lehet vinni G-R fegyvert? Az nem KKVE, és nem is lőfegyver. (egyértelmű, hogy el fogják venni, ha megtalálják, de az ÁSZF szerint erre nem lenne joguk. Illetve ha jók az emlékeim a GR fegyver jog szerint nem viselhető ilyen rendezvényen engedéllyel sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.11. 15:21 Tehát az EFOTT-ra be lehet vinni G-R fegyvert? Az nem KKVE, és nem is lőfegyver. (egyértelmű, hogy el fogják venni, ha megtalálják, de az ÁSZF szerint erre nem lenne joguk. Illetve ha jók az emlékeim a GR fegyver jog szerint nem viselhető ilyen rendezvényen engedéllyel sem.

nem olvastad a cikket eleg figyelmesen:

"(Megjegyzés elöljáróban: hiába van viselési engedélyünk gáz-riasztó fegyverre, azt úgysem fogjuk tudni bevinni, illetve csak józanon viselhető jogszerűen amúgy is, amire ilyen eseményeken kicsi az esély.)"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.11. 15:25 nem olvastad a cikket eleg figyelmesen:

"(Megjegyzés elöljáróban: hiába van viselési engedélyünk gáz-riasztó fegyverre, azt úgysem fogjuk tudni bevinni, illetve csak józanon viselhető jogszerűen amúgy is, amire ilyen eseményeken kicsi az esély.)"
Viszont le kell, hogy tudd adni belépéskor, kilépéskor meg vissza kell kapnod.

"29. §
..
(2) Ha a megbízó meghatározott dolgoknak a közterületnek nem minősülő létesítményébe, területére, illetve zárt területen vagy helyen tartott rendezvényére való bevitelét megtiltja, biztosítani kell ezen dolgok biztonságos és harmadik személytől elzárt tárolását."


Más kérdés, hogy esélyesen, a biztonsági droidok, ha tettszik nekik, addig alaposan kijátszogatják magukat vele. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Honnan lehet tudni, hogy túl sok gumistali volt nálam? :-)
Tele van az udvar töltényhüvelyekkel, gumilövedékekkel... még mindig. :-D
Mondjuk idén lett pár kapirgálós tyúkom, na azok nagy régészek: amit a szél és az eső már betemetett homokkal, az azért előkerül. Ami gumilövedéket Igor kutyám anno nem szedett elő...
Nade a mai két 28mm-es gumi egész rendhagyó módon került elő.
Éves nagytakarítás a birkáknál, a jászol körül (gyenge városi fiúk kedvéért nem részletezem, de crossfit vasvillával... szerencsére ennek alig volt szaga. ;-) )
Na és onnan került elő a két bogyó. Mivel kb. egy éve a lucerna körbála volt a lövedékfogó, és etetéskor nem került elő a két golyó. Most igen. :-) Szerencsére a lüke birkák nem ették meg. Most azért ázik mindkét labdacs... :-) Holnap kapnak alapos mosást is.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Ilyet valaki probalt mar Alfa-ba?? Pepper-el töltött golyók,.43 cal elvileg passzentosan beleferne a dobba.

A regi keken mintha valaki probalta volna, csak nem emlekszem az eredmenyre.
B406669E-3D3D-4CC9-ABC7-C883241DD6D3.jpeg
B406669E-3D3D-4CC9-ABC7-C883241DD6D3.jpeg (93.31 KiB) Megtekintve 55663 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

vato írta: 2018.07.14. 14:54 Ilyet valaki probalt mar Alfa-ba?? Pepper-el töltött golyók,.43 cal elvileg passzentosan beleferne a dobba.

A regi keken mintha valaki probalta volna, csak nem emlekszem az eredmenyre.

B406669E-3D3D-4CC9-ABC7-C883241DD6D3.jpeg
Az Alfába szvsz az akasztó szétvágja, emlékezetem szerint Revenge-el lett kipróbálva pepperból...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2018.07.14. 14:54 Ilyet valaki probalt mar Alfa-ba?? Pepper-el töltött golyók,.43 cal elvileg passzentosan beleferne a dobba.

A regi keken mintha valaki probalta volna, csak nem emlekszem az eredmenyre.

B406669E-3D3D-4CC9-ABC7-C883241DD6D3.jpeg

csak ugy fer bele, ha kisse megreped kozben, loveskor meg port lo ki,. csillagaszati aru kapszulacin alternativa (10 db vmi 30 euro).

Sok ertelme nincs. Az Onestabol a .68-as pepperball durvabb, es meg annak a csovebol is szettorik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2018.07.14. 16:03 csak ugy fer bele, ha kisse megreped kozben, loveskor meg port lo ki,. csillagaszati aru kapszulacin alternativa (10 db vmi 30 euro).

Sok ertelme nincs. Az Onestabol a .68-as pepperball durvabb, es meg annak a csovebol is szettorik.
Köszi, a golyó darabjai elégnek vagy szemserülest okozhatnak? Lőlapra probaltad esetleg?

Meg a töltötömeget kerestem da azt nem irtak sehol...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2018.07.14. 16:25 Köszi, a golyó darabjai elégnek vagy szemserülest okozhatnak? Lőlapra probaltad esetleg?

Meg a töltötömeget kerestem da azt nem irtak sehol...
szettorik, nem tul nagy szemcsekre, de fel meterrol nem vallalnam az arclovest.

nehany 10 mg elfer benne, de, hogy milyen koncetracioju...?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

Próbálgattuk a Dobrinját, Volt elcsettenés, hüvely kivetési hiba (akadás) sajnos. Négy patron volt benne. Kicsit csalódott vagyok, éles helyzetre nézve. Az első kettő rendben volt, utána nem vetette ki a patront ami elcsettent. 2-3 nekifutásra sikerült elsütnie. Javaslat, tanács?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ben írta: 2018.07.14. 16:59 Próbálgattuk a Dobrinját, Volt elcsettenés, hüvely kivetési hiba (akadás) sajnos. Négy patron volt benne. Kicsit csalódott vagyok, éles helyzetre nézve. Az első kettő rendben volt, utána nem vetette ki a patront ami elcsettent. 2-3 nekifutásra sikerült elsütnie. Javaslat, tanács?
Nekem a Dobrinja eleddig tokeletesen mukodik immaron 50 kornyeki lovesnel.

Ugyhogy nem ertem igazan. Az Udar-M2-vel nekem is volt elcsett, de a Dobrinjaval soha semmi.

Ha nem serult a tolteny "huvelypereme", akkor ki kell, hogy vesse.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

gvass1 írta: 2018.07.14. 17:36 Nekem a Dobrinja eleddig tokeletesen mukodik immaron 50 kornyeki lovesnel.

Ugyhogy nem ertem igazan. Az Udar-M2-vel nekem is volt elcsett, de a Dobrinjaval soha semmi.

Ha nem serult a tolteny "huvelypereme", akkor ki kell, hogy vesse.
Mit javasolsz hányra érdemes tölteni a rugó miatt? Ha őt lenne benne, akkor ez tartósan nem-e gyengíti a rugót ezzel együtt a kivetést?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ben írta: 2018.07.15. 10:05 Mit javasolsz hányra érdemes tölteni a rugó miatt? Ha őt lenne benne, akkor ez tartósan nem-e gyengíti a rugót ezzel együtt a kivetést?
Nem csak egy hibás töltény volt a ludas?
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

TotoHU írta: 2018.07.15. 10:39 Nem csak egy hibás töltény volt a ludas?
Ez jó kérdés, mert az útólsó kettőnél kezdtem morogni, hogy leállt a működés.
Az első kettő gond nélkül, a 3-4 -nél már nem sütött, volt amikor kidobta volt amikor nem, 2-3 nekifutás után ezt a kettőt is elsütötte.
Mellesleg a cucc maga jól ki van találva, pontos is....
Lehet ma betárazok megint négyet, és "elpacsálom", hogy meg nyugodjak mi van, írok a tapasztalatról.
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

TotoHU írta: 2018.07.15. 10:39 Nem csak egy hibás töltény volt a ludas?
Elképzelhető, egy biztos alaposan át kell nézni külsőleg tárazás előtt, hogy esetleg sorja vagy más ne legyen, ahogy a tanár úr is említette :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ben írta: 2018.07.15. 11:03 Ez jó kérdés, mert az útólsó kettőnél kezdtem morogni, hogy leállt a működés.
Az első kettő gond nélkül, a 3-4 -nél már nem sütött, volt amikor kidobta volt amikor nem, 2-3 nekifutás után ezt a kettőt is elsütötte.
Mellesleg a cucc maga jól ki van találva, pontos is....
Lehet ma betárazok megint négyet, és "elpacsálom", hogy meg nyugodjak mi van, írok a tapasztalatról.
1. van hozza 5 db adapterhuvely, azokkal erdemes joparszor atjaratni.
2. mar csak azert is, hogy a billentyuutas mukodtetest megszokd, lehetett a hiba abbol (ez a legvaloszinubb), hogy az elsutobillenyut nem engedted elore teljesen a loves utan, revolvereknel es elofordul
3. mindazonaltal, ha elhuzod-elengeded a billentyut, akkor szuksegszeruen huvelykivetest kell csinalni, ha a huvely peremresze sertetlen, ugy van megkonstrualva, hogy minden billentyu eloreengedesnel legyen 1 kivetes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.09. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben »

gvass1 írta: 2018.07.15. 11:41 1. van hozza 5 db adapterhuvely, azokkal erdemes joparszor atjaratni.
2. mar csak azert is, hogy a billentyuutas mukodtetest megszokd, lehetett a hiba abbol (ez a legvaloszinubb), hogy az elsutobillenyut nem engedted elore teljesen a loves utan, revolvereknel es elofordul
3. mindazonaltal, ha elhuzod-elengeded a billentyut, akkor szuksegszeruen huvelykivetest kell csinalni, ha a huvely peremresze sertetlen, ugy van megkonstrualva, hogy minden billentyu eloreengedesnel legyen 1 kivetes.
Köszönöm a tanácsokat!
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Várható még, hogy a Lapua újra gyárt valaha 9mm knall riasztó töltényt? És az itthon kapható is lesz?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HW88SA írta: 2018.07.15. 22:26 Várható még, hogy a Lapua újra gyárt valaha 9mm knall riasztó töltényt? És az itthon kapható is lesz?

Kizartnak tartom.
Csak peremgyujtasu loszert gyartanak mar csak a schönebeck-i üzemben:
http://www.sk-ammunition.com/en/products/rimfire.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.07.16. 06:03 Kizartnak tartom.
Csak peremgyujtasu loszert gyartanak mar csak a schönebeck-i üzemben:
http://www.sk-ammunition.com/en/products/rimfire.html
Valaki irta az előző kéken hogy amióta újra erősödött az oroszok vs NATO szembenállás azóta minden lőszer gyártó kapacitást lekötnek a Lapua-nal a hadi rendelések.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.07.16. 07:27 Valaki irta az előző kéken hogy amióta újra erősödött az oroszok vs NATO szembenállás azóta minden lőszer gyártó kapacitást lekötnek a Lapua-nal a hadi rendelések.

Mondjuk ez speciel teljesen polgari .22 LR, es az amerikai piacon par evvel ezelotti iszonyatos hiany okan tertek at sztem arra, h csak ezt gyartsanak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.07.16. 07:37 Mondjuk ez speciel teljesen polgari .22 LR, es az amerikai piacon par evvel ezelotti iszonyatos hiany okan tertek at sztem arra, h csak ezt gyartsanak.
Tény, mind az amerikai polgári- mind a NATO hadi megrendelésre gyártani üzletileg sokkal kifizetődőbb, mint a jogilag szétnyomorított és szétaprózódott európai piacok durrogató fegyverszerűségeit ellátni munícióval, amiből értékelhető mennyiség valszeg csak szilveszter környékén fogy.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!

Retay S2022 9 mm PAK gázpisztoly



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/

és


http://www.fegyvervideo.hu/retay-s2022- ... zpisztoly/


Kép


A 2018-as IWA kiállításon futottunk bele először ebbe a török gázpisztoly-újdonságba, mely feltűnően jól sikerült formai másolata a franciák rendőr-csendőr-hadipisztolyának,a német SIG Sauer SP2022-nek.

Az elkészítési minőség kiemelkedően jó a török mezőnyben (35 ezer forint alatti áron 2018 nyarán, 330-as euró mellett is), különösen a műanyagtok esetében. A teljes cső acél (mint a Röhmöknél), acél a tűzfali betét, a hüvelykivető orr és a kakasban a betét is. Töröktől meglepő módon acél a rakétalövő toldat is.

A tár kétsoros, 15-ös kapacitású 9 mm PAK gáz- vagy riasztópatronból (de gyártják a civilizálz világ részére 9 mm PA Rubber traumatikus, gumilövedékes töltényhez is, de az nálunk be van tiltva.)

Két nagy hiányossága van: az egyik, hogy nem lehet tűzkészen viselni, mert sem kakasbiztonsági állása, sem repülő ütőszege nincsen, a fesztelenítőnek látszó kezelőszerv csak biztosító. Így marad a felhúzott kakassal, bebiztosítva viselés csőretöltve, de ez csak jobbkezeseknek opció.

A másik, hogy segédeszköz kell a részleges szétszedéshez, bár az összerakáshoz már nem.

Ellenben a megbízhatósága kifejezetten jó, az első tárból volt egy csőretöltési akadály, de aztán kiment belőle az egész dobozzal (Maxxtech-Pobjeda) akadály nélül. Kipróbáltam utána a harmatgyenge S&B 9 mm PAK-kal is, azzal is kiment 10 lövés akadály nélkül.

(És nem, továbbra sincs ötletem se, hogy a Retay-t ritéj-nek vagy retájnak ejtik.)


(X) Köszönjük a tesztfegyvert az Önvédelmi Boltoknak, ahol 32.900- Ft-ól (MKH benne van) megvásárolhatóak.
HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
Csak hétköznap:
www.gunbox.eu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.17. 14:41 ÚJ VIDEÓ!

Retay S2022 9 mm PAK gázpisztoly



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/

és


http://www.fegyvervideo.hu/retay-s2022- ... zpisztoly/


Kép


A 2018-as IWA kiállításon futottunk bele először ebbe a török gázpisztoly-újdonságba, mely feltűnően jól sikerült formai másolata a franciák rendőr-csendőr-hadipisztolyának,a német SIG Sauer SP2022-nek.

Az elkészítési minőség kiemelkedően jó a török mezőnyben (35 ezer forint alatti áron 2018 nyarán, 330-as euró mellett is), különösen a műanyagtok esetében. A teljes cső acél (mint a Röhmöknél), acél a tűzfali betét, a hüvelykivető orr és a kakasban a betét is. Töröktől meglepő módon acél a rakétalövő toldat is.

A tár kétsoros, 15-ös kapacitású 9 mm PAK gáz- vagy riasztópatronból (de gyártják a civilizálz világ részére 9 mm PA Rubber traumatikus, gumilövedékes töltényhez is, de az nálunk be van tiltva.)

Két nagy hiányossága van: az egyik, hogy nem lehet tűzkészen viselni, mert sem kakasbiztonsági állása, sem repülő ütőszege nincsen, a fesztelenítőnek látszó kezelőszerv csak biztosító. Így marad a felhúzott kakassal, bebiztosítva viselés csőretöltve, de ez csak jobbkezeseknek opció.

A másik, hogy segédeszköz kell a részleges szétszedéshez, bár az összerakáshoz már nem.

Ellenben a megbízhatósága kifejezetten jó, az első tárból volt egy csőretöltési akadály, de aztán kiment belőle az egész dobozzal (Maxxtech-Pobjeda) akadály nélül. Kipróbáltam utána a harmatgyenge S&B 9 mm PAK-kal is, azzal is kiment 10 lövés akadály nélkül.

(És nem, továbbra sincs ötletem se, hogy a Retay-t ritéj-nek vagy retájnak ejtik.)


(X) Köszönjük a tesztfegyvert az Önvédelmi Boltoknak, ahol 32.900- Ft-ól (MKH benne van) megvásárolhatóak.
HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
Csak hétköznap:
www.gunbox.eu
"A másik, hogy segédeszköz kell a részleges szétszedéshez, bár az összerakáshoz már nem."

???? Oda-vissza szerszám nélkül szerelem szét, és össze. Nagyon könnyen megy.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Martin Riggs írta: 2018.07.17. 16:04 "A másik, hogy segédeszköz kell a részleges szétszedéshez, bár az összerakáshoz már nem."

???? Oda-vissza szerszám nélkül szerelem szét, és össze. Nagyon könnyen megy.
Szia Riggs!

Mivel neked van, téged kérdezlek:
- Milyen tokba illik?
- A szereléksínje normál?

Előre is köszönöm a választ!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.17. 16:04 "A másik, hogy segédeszköz kell a részleges szétszedéshez, bár az összerakáshoz már nem."

???? Oda-vissza szerszám nélkül szerelem szét, és össze. Nagyon könnyen megy.
Jo, de hogyan?

En 2 peldanyon is megprobaltam, hiaba huztam hatra a szant a megfelelo allasig, gecire nem jott ki a szanakaszto.

Es megneztem neten, ott is ezzel a szerszamos technikaval szedtek szet.

Tudom, gyurjak, vazze.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Zoraki R1RB 4,5"

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Na most lett minden f.sza :D
famarkolat1.jpg
famarkolat1.jpg (127.92 KiB) Megtekintve 55342 alkalommal
Famarkolat, férfiak játékboltja, vasárnap megrendel, hétfőn feladták, kedden megérkezett. És szerintem ezt a nikkelest gyárilag is ezzel kéne árulni, mert megérdemli. A feketét meg fekete műanyaggal. A gyöngyházasan csillogó, fának látszani akaró műanyagot meg el kellene felejteni.

Így már az új Zoraki is beleillik az értelmetlen, de szééép revolverek sorába :D
famarkolat2.jpg
famarkolat2.jpg (109.85 KiB) Megtekintve 55342 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Zoraki R1RB 4,5"

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.07.17. 17:28 Na most lett minden f.sza :D

famarkolat1.jpg

Famarkolat, férfiak játékboltja, vasárnap megrendel, hétfőn feladták, kedden megérkezett. És szerintem ezt a nikkelest gyárilag is ezzel kéne árulni, mert megérdemli. A feketét meg fekete műanyaggal. A gyöngyházasan csillogó, fának látszani akaró műanyagot meg el kellene felejteni.

Így már az új Zoraki is beleillik az értelmetlen, de szééép revolverek sorába :D

famarkolat2.jpg
Dögös lett nagyon!

Mas kerdes, hogy akciosan 10 rugo egy ilyen markolat, es +annyiert (70 rugo) mar eladhatatlan lenne a Zoraki gumis. Igy is draga, nem kicsit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Zoraki R1RB 4,5"

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Thomaster írta: 2018.07.17. 17:28 Na most lett minden f.sza :D

famarkolat1.jpg

Famarkolat, férfiak játékboltja, vasárnap megrendel, hétfőn feladták, kedden megérkezett. És szerintem ezt a nikkelest gyárilag is ezzel kéne árulni, mert megérdemli. A feketét meg fekete műanyaggal. A gyöngyházasan csillogó, fának látszani akaró műanyagot meg el kellene felejteni.

Így már az új Zoraki is beleillik az értelmetlen, de szééép revolverek sorába :D

famarkolat2.jpg
Mutatós! A boltot illetően, a kedvenc hazai üzletem.https://www.youtube.com/watch?v=ihtm4qB-yY0
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zoraki R1RB 4,5"

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.07.17. 17:34 Dögös lett nagyon!

Mas kerdes, hogy akciosan 10 rugo egy ilyen markolat, es annyiert mar eladhatatlan lenne a Zoraki gumis. Igy is draga, nem kicsit.
Kiskerben, egy nem szégyenlősen árazó boltban 10 ezer ez a markolat. Ugyanott az a műanyag amivel árulják az R1RB 4,5"-t, 6 ezer.

Ezekből az arányokból úgy gondolom, hogy ha az importőr eleve famarkolattal rendelné a nikkeles R1RB 4,5" csúcsmodellt, akkor az a boltban max. 4 ezerrel lenne drágább. De szerintem kevesebb lenne az árnövekedés. A Gyöngysorban, a nikkeles R1RB 4,5" az eddigi 51900 helyett lehetne 54900. Szerintem észrevehetetlen különbség, de az esztétikai javulás, az nagyon is észrevehető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Zoraki R1RB 4,5"

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.07.17. 17:46 Kiskerben, eg)y nem szégyenlősen árazó boltban 10 ezer ez a markolat. Ugyanott az a műanyag amivel árulják az R1RB 4,5"-t, 6 ezer.

Ezekből az arányokból úgy gondolom, hogy ha az importőr eleve famarkolattal rendelné a nikkeles R1RB 4,5" csúcsmodellt, akkor az a boltban max. 4 ezerrel lenne drágább. De szerintem kevesebb lenne az árnövekedés. A Gyöngysorban, a nikkeles R1RB 4,5" az eddigi 51900 helyett lehetne 54900. Szerintem észrevehetetlen különbség, de az esztétikai javulás, az nagyon is észrevehető.

omg
ekkora marhasagot, sosem voltal kupec.
Ez egy kulon gyartatott markolat!

nem toroktol van, onnet a fos kismeretu, foghatatlan csutkamarkolat kiskerben is 6k felett volt.


Es nem ugy mukodik, hogy kerem muanyagmark. Nelkul, akkor levonjak annak kisker arat a nagyker arbol. Lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zoraki R1RB 4,5"

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.07.17. 17:56 omg
ekkora marhasagot, sosem voltal kupec.
Ez egy kulon gyartatott markolat!

nem toroktol van, onnet a fos kismeretu, foghatatlan csutkamarkolat kiskerben is 6k felett volt.


Es nem ugy mukodik, hogy kerem muanyagmark. Nelkul, akkor levonjak annak kisker arat a nagyker arbol. Lol.
:shock: aszittem ezt a markolatot is a török gyártja... annyira pont olyan mint a műanyag (méretre, dizájnra) és annyira pontosan passzolt...

és azt se értem, hogy ha markolat nélkül kérem a fegyvert, akkor miért nem annyival olcsóbb. Tényleg sose voltam kupec.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Zoraki R1RB 4,5"

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.07.17. 18:02 :shock: aszittem ezt a markolatot is a török gyártja... annyira pont olyan mint a műanyag (méretre, dizájnra) és annyira pontosan passzolt...

és azt se értem, hogy ha markolat nélkül kérem a fegyvert, akkor miért nem annyival olcsóbb. Tényleg sose voltam kupec.
Autot alkatreszenkent megveszed, legalabb 2x annyi lesz, mint egyben.

fegyver is kb.

kozgazdasagtan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok.
A régi fórumon ha jól emlékszem voltak fent mért eredmények a Globserver G-ShooT 4Matic-ról külömböző gumilövedékekkel , patronokkal . Nincs meg véletlenül valakinek ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2018.07.17. 18:44 Sziasztok.
A régi fórumon ha jól emlékszem voltak fent mért eredmények a Globserver G-ShooT 4Matic-ról külömböző gumilövedékekkel , patronokkal . Nincs meg véletlenül valakinek ?
A Főmérnök urat keresd!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Trailm írta: 2018.07.17. 18:44 Sziasztok.
A régi fórumon ha jól emlékszem voltak fent mért eredmények a Globserver G-ShooT 4Matic-ról külömböző gumilövedékekkel , patronokkal . Nincs meg véletlenül valakinek ?
Rövid összefoglaló: a 4Matic CSAK a kifejezetten neki gyártott kemény, fekete (amúgy Tömítésgyári) 17,6-os gumikkal ad értékelhető (80-110 J) teljesítményt. Ja meg a lengyel 17,2-es vasporossal, de azzal kicsit talán túl erős. A szokásos puha (fehér) Tömítésgyári gumikkal (a 19,3-assal is), meg a Kaucsuk-Profi 19,2-essel is, harmatgyenge (40-60 J).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.17. 17:05 Jo, de hogyan?

En 2 peldanyon is megprobaltam, hiaba huztam hatra a szant a megfelelo allasig, gecire nem jott ki a szanakaszto.

Es megneztem neten, ott is ezzel a szerszamos technikaval szedtek szet.

Tudom, gyurjak, vazze.
Szánt hátrahúzod, hogy a kivágáson ki tudjon jönni a fül. Aztán a jobb oldalon megnyomod a szánakasztó tengelyvégnek látszó kidobó gombot, ami kinyomja a szánakasztó tengelyét balra. Ekkor ki lehet húzni a szánakasztót tengelyestül.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.17. 16:45 Szia Riggs!

Mivel neked van, téged kérdezlek:
- Milyen tokba illik?
- A szereléksínje normál?

Előre is köszönöm a választ!
A tok egy másik Retay pisztolyhoz lett készítve. Az x1-hez. Abba illik. Műanyag tokba nem ment bele. A szereléksín normál . Lehet rá lámpát tenni. Nekem is itthon rajta.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2018.07.17. 19:20 Rövid összefoglaló: a 4Matic CSAK a kifejezetten neki gyártott kemény, fekete (amúgy Tömítésgyári) 17,6-os gumikkal ad értékelhető (80-110 J) teljesítményt. Ja meg a lengyel 17,2-es vasporossal, de azzal kicsit talán túl erős. A szokásos puha (fehér) Tömítésgyári gumikkal (a 19,3-assal is), meg a Kaucsuk-Profi 19,2-essel is, harmatgyenge (40-60 J).
Szerintem közreadhatnád a méréseket és a konklúziót részletesen is, ha van rá időd vagy el van mentve még valahol. A részletes teszt ledarálódott a régi fórummal, kár lenne érte.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Retay S2022 szétszerelés
Martin Riggs írta: 2018.07.17. 22:09 Szánt hátrahúzod, hogy a kivágáson ki tudjon jönni a fül. Aztán a jobb oldalon megnyomod a szánakasztó tengelyvégnek látszó kidobó gombot, ami kinyomja a szánakasztó tengelyét balra. Ekkor ki lehet húzni a szánakasztót tengelyestül.
Ja, nekem is ez lett volna a logikus, de NEM ment így. Nem nyomta ki. Mondjuk ez simán lehet olyan, mint az Ekol Aras Compact szánakasztótengely, van, amelyiken kézzel kijön, van amelyiken kalapáccsal kell kiütni, annyira szorul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Thomaster írta: 2018.07.17. 19:20 Rövid összefoglaló: a 4Matic CSAK a kifejezetten neki gyártott kemény, fekete (amúgy Tömítésgyári) 17,6-os gumikkal ad értékelhető (80-110 J) teljesítményt. Ja meg a lengyel 17,2-es vasporossal, de azzal kicsit talán túl erős. A szokásos puha (fehér) Tömítésgyári gumikkal (a 19,3-assal is), meg a Kaucsuk-Profi 19,2-essel is, harmatgyenge (40-60 J).
Köszönöm a választ .
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Orosz barátaink Defenol CS FOG gázdezodort humán tesztelnek, a hatótáv legszéléről:

https://youtu.be/YCekdKLiNYw

A videó elejét meg tőlünk lopták:-)

Kép

2000 Ft

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2018.07.19. 06:22 A videó elejét meg tőlünk lopták:-)
Világsztár leszek vazze. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.07.17. 14:41 ÚJ VIDEÓ!

Retay S2022 9 mm PAK gázpisztoly



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/

és


http://www.fegyvervideo.hu/retay-s2022- ... zpisztoly/


Kép


A 2018-as IWA kiállításon futottunk bele először ebbe a török gázpisztoly-újdonságba, mely feltűnően jól sikerült formai másolata a franciák rendőr-csendőr-hadipisztolyának,a német SIG Sauer SP2022-nek.

Az elkészítési minőség kiemelkedően jó a török mezőnyben (35 ezer forint alatti áron 2018 nyarán, 330-as euró mellett is), különösen a műanyagtok esetében. A teljes cső acél (mint a Röhmöknél), acél a tűzfali betét, a hüvelykivető orr és a kakasban a betét is. Töröktől meglepő módon acél a rakétalövő toldat is.

A tár kétsoros, 15-ös kapacitású 9 mm PAK gáz- vagy riasztópatronból (de gyártják a civilizálz világ részére 9 mm PA Rubber traumatikus, gumilövedékes töltényhez is, de az nálunk be van tiltva.)

Két nagy hiányossága van: az egyik, hogy nem lehet tűzkészen viselni, mert sem kakasbiztonsági állása, sem repülő ütőszege nincsen, a fesztelenítőnek látszó kezelőszerv csak biztosító. Így marad a felhúzott kakassal, bebiztosítva viselés csőretöltve, de ez csak jobbkezeseknek opció.

A másik, hogy segédeszköz kell a részleges szétszedéshez, bár az összerakáshoz már nem.

Ellenben a megbízhatósága kifejezetten jó, az első tárból volt egy csőretöltési akadály, de aztán kiment belőle az egész dobozzal (Maxxtech-Pobjeda) akadály nélül. Kipróbáltam utána a harmatgyenge S&B 9 mm PAK-kal is, azzal is kiment 10 lövés akadály nélkül.

(És nem, továbbra sincs ötletem se, hogy a Retay-t ritéj-nek vagy retájnak ejtik.)


(X) Köszönjük a tesztfegyvert az Önvédelmi Boltoknak, ahol 32.900- Ft-ól (MKH benne van) megvásárolhatóak.
HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
Csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Pár észrevétel a videóval kapcsolatban.

-Nem csak az ütőszeg körül van acélból a tűzfal, hanem majdnem a teljes zártömb acél. A hüvelyvonó hosszáig tart az acél alkatrész.
-A szétszedéskor én azt tapasztaltam, hogy először a szánt kell hátrahúzni a szánakasztónak kialakított nyílásig, majd ez után kell megnyomni a tok jobb oldalán lévő tengely ejektort. Ezután nekem már kézzel ki lehetett húzni a tengelyt.
-A cső valóban acél, azt nem lehet tönkretenni. Ellenben az azt befogó önvény (tok) helyeként papírvékony. Tehát a buherát jól jelzi a buhera mesterek tevékenységét. Valószínűleg látványos kettényílással, acél csőbetét eldobásával.

Tapasztalok használat, és viseléskor.
-Jól kialakított tokban nagyon jól rejthető a fegyver, hiába nagy. Formái olyanok, hogy nem dudorodik ki zavaróan.
-Az érdesített markolat nagyon jó, biztos fogást ad. Ellenben viseléskor nyáron, ing / póló alatt nem előnyös. Szét csiszolja az ember bőrét. Nekem két nap viseléstől kivörösödött az oldalam. Hozzátenném, hogy ez akkor igaz, ha nyáron, bőrhöz érve, teshez álló viselési módot választunk.

-Voltam fegyvermesternél a cuccal, és kértem biztonsági állást. Nem lehetett bemarni, mert az elsütőszerkezet olyan, hogy a kakas mozgása ismételten leoldja az emelőt, amitől az felütközne a biztonsági kilincsen. Maradt a repülő ütőszeg. Azzal most tűzkészen viselhető a szerkezet, csak drágább megoldás. Új ütőszeg, másik ütőszeg rugó. Illetve utána tesztelés. Mind-mint viszi a munkaórákat. Valamint a török fegyvereknél nem lehet garantálni, hogy ami az egyik fegyveren működött, a másikon is fog. Azért ez még mindig bőven NEM RÖHM! Jobb az átlag töröknél, de azért nem technológiai csúcs! Ellenben 30k körüli áron ez a műszaki tartalom bőven jó! A Röhm RG96 most talán 70k körül lenne?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.19. 20:55 Pár észrevétel a videóval kapcsolatban.

-Nem csak az ütőszeg körül van acélból a tűzfal, hanem majdnem a teljes zártömb acél. A hüvelyvonó hosszáig tart az acél alkatrész.
-A szétszedéskor én azt tapasztaltam, hogy először a szánt kell hátrahúzni a szánakasztónak kialakított nyílásig, majd ez után kell megnyomni a tok jobb oldalán lévő tengely ejektort. Ezután nekem már kézzel ki lehetett húzni a tengelyt.

...

zért ez még mindig bőven NEM RÖHM! Jobb az átlag töröknél, de azért nem technológiai csúcs! Ellenben 30k körüli áron ez a műszaki tartalom bőven jó! A Röhm RG96 most talán 70k körül lenne?

Az utoszeg koruli meretes acelbetetet en nem latom csak a gyurut, megrontgenezni meg nem tudom, magnesesseg meg becsapos lehet, ezert maradtam a konzervativ megkozelitesnel a videoban.

Kiprobaltam a szetszedosdit a gomb nyomogatasos modszerrel. 1 db peldanyt talaltam, aminel be tudtam nyomni, de ott sem kezzel (azt majdnem kilukasztotta, ugy erolkodtem pedig), hanem egy csillagcsavarhuzot betolva a furataba, es rabaszva egy nagyot a vegire.
A tied egy szerencsesen lazara hagyott peldany imho.

Röhm RG96 56 ezer Ft az importornel (vagyis tobb, mint 20 rugoval dragabb, mint a Retay S2022), de sztem ez meg regi euros ar*, akinek kell csapjon le ra.

*abbol megitelve, hogy egy nyomorult Walther P22 ara meg 50 ezer forint lett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Retay P2022 tok.JPG
Retay P2022 tok.JPG (113.56 KiB) Megtekintve 55063 alkalommal
Jó hír a Retay P2022 tulajoknak / vásárlást fontolgatóknak.

A Retay olyan szolgaian lemásolta az éles verziót, hogy a GR változat cuppanósan megy bele ez éles fegyver gyári tokjába. Nem szorul, nem lötyög sehol sem.

A képen egy IMI Defence tok látható, benne a Retay S2022-vel. (létezik belőle jobbos, balos, 3,k körül belt unit is létezik hozzá. Nekem a Rezső téren sikerült venni a tokot is, és a belt unitot is 12k+3,7k körüli áron. Kb annyi mint egy jó bőr tok.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.21. 12:26 Retay P2022 tok.JPGJó hír a Retay P2022 tulajoknak / vásárlást fontolgatóknak.

A Retay olyan szolgaian lemásolta az éles verziót, hogy a GR változat cuppanósan megy bele ez éles fegyver gyári tokjába. Nem szorul, nem lötyög sehol sem.

A képen egy IMI Defence tok látható, benne a Retay S2022-vel. (létezik belőle jobbos, balos, 3,k körül belt unit is létezik hozzá. Nekem a Rezső téren sikerült venni a tokot is, és a belt unitot is 12k+3,7k körüli áron. Kb annyi mint egy jó bőr tok.)

Nekem P226-hoz van ilyen IMI tokom, majd beleprobalom abba is a torokot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Zoraki R1-em szépen megadta magát.
12 !! lövés volt benne, nem több, nem kevesebb. Nem tudom mitol lehetett de szetnyitotta a cso belso oldalat + a tárat kinyitottam de a vetemedés miatt mar visszacsukni nem lehet. Ráadásul megszorult ugy hogy megforgattam az egyik iranyba es azóta meg sem mozdul izomból sem.
11mm gumi volt benne Knallal indítva.
Csatolmányok
IMG_8118.JPG
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2018.07.22. 13:39 Zoraki R1-em szépen megadta magát.
12 !! lövés volt benne, nem több, nem kevesebb. Nem tudom mitol lehetett de szetnyitotta a cso belso oldalat + a tárat kinyitottam de a vetemedés miatt mar visszacsukni nem lehet. Ráadásul megszorult ugy hogy megforgattam az egyik iranyba es azóta meg sem mozdul izomból sem.
11mm gumi volt benne Knallal indítva.
a kep alapjan csak funkciotlan spiaterkopeny tort le a csobetetrol. Szokasa. Mukodnie kene, esztetikai gond csak. Vagy mas is van, amit a kepen nem latunk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

BreakerHUN írta: 2018.07.22. 13:39 Zoraki R1-em szépen megadta magát.
12 !! lövés volt benne, nem több, nem kevesebb. Nem tudom mitol lehetett de szetnyitotta a cso belso oldalat + a tárat kinyitottam de a vetemedés miatt mar visszacsukni nem lehet. Ráadásul megszorult ugy hogy megforgattam az egyik iranyba es azóta meg sem mozdul izomból sem.
11mm gumi volt benne Knallal indítva.
Az acél cső köré öntött spiáter tört le, ahogy szokott. Nem gond. Több Zoraki R1-el találkoztam, aminél leadott lövésszámtól függetlenül a dob rágyógyult a csőtengelyre amin forog. Szétszedés, polírozás orvosolja. A visszacsukást gátló "vetemedés" ügyében pedig csekkolni kellene, hogy a dob reteszelő tengelye, vagy a kidöntőkar rögzítő csavarja nincs-e kitekeredve.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2018.07.22. 14:08 Az acél cső köré öntött spiáter tört le, ahogy szokott. Nem gond. Több Zoraki R1-el találkoztam, aminél leadott lövésszámtól függetlenül a dob rágyógyult a csőtengelyre amin forog. Szétszedés, polírozás orvosolja. A visszacsukást gátló "vetemedés" ügyében pedig csekkolni kellene, hogy a dob reteszelő tengelye, vagy a kidöntőkar rögzítő csavarja nincs-e kitekeredve.
ha meg tenyleg uj, 12 loveses, akkor gariban vissza a Muveknek es korrekten meg fogjak javitani. Csak most 3 hetig nyari szuneten vannak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

gvass1 írta: 2018.07.22. 14:36 ha meg tenyleg uj, 12 loveses, akkor gariban vissza a Muveknek es korrekten meg fogjak javitani. Csak most 3 hetig nyari szuneten vannak.
Hat sajnos nem uj, de tényleg 12 loves van benne. 2012ben vettem. Durvan 1 evig csak uresen hordtam, szoktam hogy van. Aztán raktam bele gumit es masfel -ket ev utan lottem belole csak ki kb az egyik loteren. Ugyanigy a kovetkezo adagot. Ez az ominozus eset amikor megszorult a tar az tavalyelott lehetet azóta a polcon tartottam mert a dobozaba nem fert bele nyitott állapotban ertelemszeruen. MKH is lejart tavaly szeptemberben.

Mindenesetre koszi a tippet felhivom oket aztán meglatjuk mennyibe kerul a javitas mert 6 evig ketlem hogy garis lenne. Ráadásul nem tudom mennyit csattogtatták ill állt a Gunboxban, mert ez a kredences kialitott peldany volt, nem pedig raktárból hoztak ki amikor megvettem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2018.07.22. 20:52 Hat sajnos nem uj, de tényleg 12 loves van benne. 2012ben vettem. Durvan 1 evig csak uresen hordtam, szoktam hogy van. Aztán raktam bele gumit es masfel -ket ev utan lottem belole csak ki kb az egyik loteren. Ugyanigy a kovetkezo adagot. Ez az ominozus eset amikor megszorult a tar az tavalyelott lehetet azóta a polcon tartottam mert a dobozaba nem fert bele nyitott állapotban ertelemszeruen. MKH is lejart tavaly szeptemberben.


6 év alatt 12 lövés? NE javittasd meg!
csakúgy, mint a vasarlok 90%-anak, neked sem valo a gumilovedekes fegyver, mert nem gyakorolsz vele!

sima gazzal 1000x jobban jarsz!

uresen hordva mondjuk azzal sem. lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése