Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

Martin Riggs írta: 2018.10.24. 19:01 Na igen... Van egy ismerősöm, akinek vastagon kéne, de nem hord önvédelmit, mert egy melegítőgatyás prszt. Abból nem enged. Abban meg nem lehet fegyvert viselni normálisan.
Nekem is ez a bajom, melegítőt, nyáron könnyű ruhákat hordok, övet is csak farmerhoz meg 10 évente 1x öltönyhöz használok.
Farmer csak télen van rajtam. Ezektől függetlenül melózni minden nap megyek, ráadásul egy rövid szakaszt kietlen részen vagy hajnalban, vagy éjszaka, ráadásul kocsma is van útközben de melóba semmi esetre nem vinnék fegyvert mert vagy meglátják nálam az öltözőbe, vagy pofánverik a konzervnyitóval vágható szekrényből.
Szerintem továbbra is a sugárvető lesz melóba alkalmas. Nem akkora érték, ha feltörnék a szekrényem, elfér zsebben, tudom akármilyen öltözékkel hordani.
Télen meg marad a GP, de nem melóba.

Thomaster: Hasitasi se rossz ötlet, láttam is egyik webshopba pisztolyhoz valót. Mondjuk nyárra ez se megfelelő nekem, mert kell egy a cuccaimnak is :)

Erre még aludnom kell párat, hogy megálmodjam, hogy melyik mikorra lenne a megfelelő kombó, és aszerint összeállítani a napi cuccot, meg megvenni a következő GP-t.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Puff írta: 2018.10.24. 19:13 Hasitasi se rossz ötlet, láttam is egyik webshopba pisztolyhoz valót. Mondjuk nyárra ez se megfelelő nekem, mert kell egy a cuccaimnak is :)
Az 522-be elég sok minden befér előre, az 518 pedig egy minimál EDC-vel simán elbír.
https://edcshop.hu/termekkategoria/falc ... -ovtaskak/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Puff írta: 2018.10.24. 18:47Nem, fobusom van.
Akkor próbáld ki, számomra nem is lehet értelmes módon a hétköznapokban fegyvert hordani más módon. Ekol Lite-tal elvagyok egy póló alatt, 10+ évig hordtam HW37-et, az még könnyebben rejthető. Fobus helyett az IMI jobb sokkal külsőben, de azt én csak kabát alá inkább, és ha nem olyan helyre megyek, ahol le kell venni, mert akkor ugyanott vagyunk megint.
Szóval szerintem a jelige egy jó(!) klipszes IWB tok, ég és föld lesz, el se hinnéd.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

Fortitu írta: 2018.10.24. 21:19 Akkor próbáld ki, számomra nem is lehet értelmes módon a hétköznapokban fegyvert hordani más módon. Ekol Lite-tal elvagyok egy póló alatt, 10+ évig hordtam HW37-et, az még könnyebben rejthető. Fobus helyett az IMI jobb sokkal külsőben, de azt én csak kabát alá inkább, és ha nem olyan helyre megyek, ahol le kell venni, mert akkor ugyanott vagyunk megint.
Szóval szerintem a jelige egy jó(!) klipszes IWB tok, ég és föld lesz, el se hinnéd.
Elbattyogok egy közeli boltba, hátha van nekik. Próba nélkül nem szívesen vennék tokot.
Az övtatyónak is utánajárok, mert az is életképes megoldásnak tűnik, azzal akár melóba is tudnék menni, mert nem kell a pisztolyt levenni, elővenni az öltözőben, csak becsapom a táskát a kuplerájba ami a szekrényemben van.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Puff írta: 2018.10.24. 21:28 Elbattyogok egy közeli boltba, hátha van nekik. Próba nélkül nem szívesen vennék tokot.
Az övtatyónak is utánajárok, mert az is életképes megoldásnak tűnik, azzal akár melóba is tudnék menni, mert nem kell a pisztolyt levenni, elővenni az öltözőben, csak becsapom a táskát a kuplerájba ami a szekrényemben van.
Helyes, próbáld ki. Aztán mindenkinek magának kell eldöntenie mi jön be neki. De némi szemléletváltásra lehet szükség lesz, pl. elkezdesz rendes derékszíjat hordani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Ha fegyvert szeretnél rejtve hordani, ahhoz megfelelő módon kell öltözni. Nyáron is. Ez ilyen egyszerű. Ha erre nem vagy hajlandó, akkor nincs tovább.
Alapvetően a kisebb méretű fegyverek viselésére kell törekedni, mivel azokat jóval egyszerűbb rejteni. Műanyag Fobus tokot nyáron megpróbálni elrejteni az oldaladon, kb. olyan, mintha 43 lábra egy 38-as cipőt szeretnél felhúzni, utána meg azt várnád, hogy az majd kényelmes lesz és jó. Végülis nem lehetetlen, de fogalmazzunk úgy, a Fobus műanyag tok egyszerűen nem arra való.
Hasitasi is egy jó megoldás lehet, csak azokkal sztem. az a gond, hogy egyfelől már nem divat, tehát eleve feltűnő lesz rajtad, másfelől a kifejezetten erre a célra szolgáló hasitasik többségében nem olyanok, mint a többi átlag, ebből adódóan még feltűnőbbek.
Vastag bőrből készült, kemény, forma tartó, övre fűzhető pancake tokot javasolnék inkább, meg egy kisebb vagy közepes méretű revolvert bele. Ez egy kicsit lengébb póló alatt is jól rejthető, ha mégsem, akkor lehet fölé venni egy rövid ujjú vékony inget, amit nem gombolsz össze és nem tűrsz a nadrágodba, hanem lengén hordod. Vagy lehet egy hátitáskát tenni az egyik válladra, ami kitakarja az azonos oldaladon lévő apróbb kidudorodást a pólód alól. Ez utóbbi viszont nehézkesebbé teheti a rántást, ergo komolyabb, több és folyamatos gyakorlást igényel.
Nem értem mi a gond a levételnél???? Ha nem szeretnéd, hogy valaki meglássa, egyszerűen bemész vele a klotyóra és ott kiteszed egy táskába, vagy egy egyszerű reklámszatyorba és azt vágod be a szekrényedbe, ha úgy tetszik.
Nagyjából ennyi.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Puff írta: 2018.10.24. 18:01 Nem kizárt, hogy előbb utóbb beszerzek abból is egyet, mert a hw37 cipelése nagyon macera számomra. Melóba nem tudom vinni, nyáron nem tudom vinni, bringázni szintén nem jó, kutyát sétáltatni, kirándulni csak kompromisszumokkal az adott öltözéktől függően, bulizni kizárt dolog, hogy elvigyem.. Szóval gyakorlatilag alig hordom.
Tavasztól őszig póló-strandgatya-strandpapucs kombóban járok, szóval nálam lazábban csak akkor öltözhetne valaki, ha meztelen-félmeztelen lenne. Régen szintén HW37 + Fobus tokot viseltem, az elmúlt két nyáron nehezebb és nagyobb revolvert (Ekol Lite) belső tokban. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Közepes méretű öntöltőt viselek télen-nyáron. A megfelelő ruházat és tok elengethetetlen. Nyáron választható olyan rövidnadrág, aminek a dereka övbujtatós, tehát nem furcsa a derékszíj, erre egy bő póló vagy ing és kész. Van erre olyan elvetemült aki a megfelelő tokban Revenget visel edc. És az A+A Pioneerhoz is elengedhetetlen egy stabil tok, személyes tapasztalat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Puff írta: 2018.10.24. 21:28 Elbattyogok egy közeli boltba, hátha van nekik. Próba nélkül nem szívesen vennék tokot.
Az övtatyónak is utánajárok, mert az is életképes megoldásnak tűnik, azzal akár melóba is tudnék menni, mert nem kell a pisztolyt levenni, elővenni az öltözőben, csak becsapom a táskát a kuplerájba ami a szekrényemben van.
Ez már ilyen... A fegyverviselést nem ratyigatyával találták ki... IMHO heteroszexuális férfi visel övet a nadrágján. Arra meg lehet mindenfélét felfűzni. Erre rálógatva egy pólót / inget, észrevehetetlenné válik a fegyver. IWB tokban még jobban rejthető. Azért egy HW37-88 könnyedén rejthető egy bőr pakacsintatokban.

A rejtés akkor válik nehézzé pólóval, ha az ember kólásüveg alakúra hízza magát. Fél éve nekem is ezzel volt a bajom. Z906-on kívül semmit nem tudtam rendesen rejteni. Ledobtam 20 kilót, és láss csodát, az Alfa G030 is úgy tűnik el a póló alatt, mint a szüzesség a nászéjszakán...

Bocsánat a nyers modorért, de ezeket saját magamon tapasztaltam meg, ez valójában önkritika volt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.10.25. 06:33 Ez már ilyen... A fegyverviselést nem ratyigatyával találták ki... IMHO heteroszexuális férfi visel övet a nadrágján. Arra meg lehet mindenfélét felfűzni. Erre rálógatva egy pólót / inget, észrevehetetlenné válik a fegyver. IWB tokban még jobban rejthető. Azért egy HW37-88 könnyedén rejthető egy bőr pakacsintatokban.

A rejtés akkor válik nehézzé pólóval, ha az ember kólásüveg alakúra hízza magát. Fél éve nekem is ezzel volt a bajom. Z906-on kívül semmit nem tudtam rendesen rejteni. Ledobtam 20 kilót, és láss csodát, az Alfa G030 is úgy tűnik el a póló alatt, mint a szüzesség a nászéjszakán...

Bocsánat a nyers modorért, de ezeket saját magamon tapasztaltam meg, ez valójában önkritika volt.
Es vegyuk meg azert hozza, hogy magyarisztanban SENKI, de senki, ideertve a VoPo-jarort sem keres (nez) rajtad fegyvert, mert nem ugy szocializalodott, ilyesmit csak amerikai filmekben feltetelez.

Ha van rajtad valami dudor, akkor biztos csak a mobiltelefontokod csuszott el vagy az ovtaskad, ennyi.

Nem kell ezt tullihegni. (A valosagban rajtam is legjobban a mobiltelefontok meg a kulccsomo dudorodik ki, nem a stukker.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

[quote=gvass1 post_id=6384 time=1540442861 user_id=68]
Es vegyuk meg azert hozza, hogy [b]magyarisztanban SENKI, de senki, ideertve a VoPo-jarort sem keres (nez) rajtad fegyvert, mert nem ugy szocializalodott,[/b] ilyesmit csak amerikai filmekben feltetelez.

Ha van rajtad valami dudor, akkor biztos csak a mobiltelefontokod csuszott el vagy az ovtaskad, ennyi.

Nem kell ezt tullihegni. (A valosagban rajtam is legjobban a mobiltelefontok meg a kulccsomo dudorodik ki, nem a stukker.)
[/quote]

Így van. Amíg a fegyveren van egy nem áttetsző teljes takarás, addig az rejtve van. Minden más a képzelet szüleménye.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Martin Riggs írta: 2018.10.25. 06:59

Így van. Amíg a fegyveren van egy nem áttetsző teljes takarás, addig az rejtve van. Minden más a képzelet szüleménye.
én MINDENHOVA bringaval jarok es van h fröccsöt iszom napkozben is ebed utan stb. nekem marad a deo.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Nyári viseletként egy Szega gyártmányú tarsoly tokra teszek vállpántot így mint a tarisznyát hordom. Igaz, így kétkezes az elővétel de ez nekem nem probléma.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

regitiszt írta: 2018.10.25. 07:34 Nyári viseletként egy Szega gyártmányú tarsoly tokra teszek vállpántot így mint a tarisznyát hordom. Igaz, így kétkezes az elővétel de ez nekem nem probléma.
Majd akkor lesz, ha kutyával futsz össze...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2018.10.25. 07:18 én MINDENHOVA bringaval jarok es van h fröccsöt iszom napkozben is ebed utan stb. nekem marad a deo.
Az alkesz üzemmód más... Mondjuk nekem a pia vs bringa sem fér össze, de nyilván azért, mert szinte egyáltalén nem iszom alkoholt...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2018.10.24. 23:28 Közepes méretű öntöltőt viselek télen-nyáron. A megfelelő ruházat és tok elengethetetlen. Nyáron választható olyan rövidnadrág, aminek a dereka övbujtatós, tehát nem furcsa a derékszíj, erre egy bő póló vagy ing és kész. Van erre olyan elvetemült aki a megfelelő tokban Revenget visel edc. És az A+A Pioneerhoz is elengedhetetlen egy stabil tok, személyes tapasztalat.
Klokk, klokk uber alles... :P
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Martin Riggs írta: 2018.10.25. 08:43 Majd akkor lesz, ha kutyával futsz össze...
Egy videón láttam miszerint gyenge kézzel pólót felránt, erős kézzel ráfog és ránt. Ez is két kezes.
A kutyák általában valamilyen formában jelzik előre jelzik a támadási szándékukat ( gerincen felálló szőr,morgás, stb.)így van némi esély felkészülni.
Sunyi támadásnál mindegy miben mi van csak csak a nyíltan elérhető eszközökkel van esélyed.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2018.10.25. 11:00 Egy videón láttam miszerint gyenge kézzel pólót felránt, erős kézzel ráfog és ránt. Ez is két kezes.
A kutyák általában valamilyen formában jelzik előre jelzik a támadási szándékukat ( gerincen felálló szőr,morgás, stb.)így van némi esély felkészülni.
Sunyi támadásnál mindegy miben mi van csak csak a nyíltan elérhető eszközökkel van esélyed.
A polo (ing, pulcsi stb) felrantos moka (termeszetesen gyakorlassal) gond nelkul vegrehajthato 1 kezzel is.

A kutyatamadasnal az a legevszelyesebb, amikor nincs elojel, csak sz.ar a kerites, es ha osztonosen egyik kezzel haritasz, akkor mar csak 1 masik van rantani.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2018.10.25. 11:00 Egy videón láttam miszerint gyenge kézzel pólót felránt, erős kézzel ráfog és ránt. Ez is két kezes.
A kutyák általában valamilyen formában jelzik előre jelzik a támadási szándékukat ( gerincen felálló szőr,morgás, stb.)így van némi esély felkészülni.
Sunyi támadásnál mindegy miben mi van csak csak a nyíltan elérhető eszközökkel van esélyed.
Én ezért gyakorlom az elővételt csak egy kézzel, mert a gyengébb kéz jó eséllyel foglalt lesz. Kutya tépi, hárít, stb. A kétkezes amúgy jobb, de így egyféle jó lesz minden szitura. (Majd linekelek videót ha nem felejtem el.) Érdemes némi időt szánni a gyengébb kézzel való elővétel gyakorlására is. Vesénél át lehet nyúlni hát mögött, appendixnél pedig ki lehet fordítani a kezet.
Kutyatámadás lehet sajnos előjel nélkül is. Rám kapuból rohant egyszer egy vizsla, szerencsére kabátzsebben markoltam a sprét, így nem tudott kontakt távba érni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

regitiszt írta: 2018.10.25. 11:00 Egy videón láttam miszerint gyenge kézzel pólót felránt, erős kézzel ráfog és ránt. Ez is két kezes.
A kuatyák általában valamilyen formában jelzik előre jelzik a támadási szándékukat ( gerincen felálló szőr,morgás, stb.)így van némi esély felkészülni.
Sunyi támadásnál mindegy miben mi van csak csak a nyíltan elérhető eszközökkel van esélyed.
A kutyatamadast / ketto kemenyebben volt eddig reszem/ elharitani csak gyakorlassal, es sok-sok szerencsevel lehet. Egyszer regebben, amikor meg a pumi kutyank kolyok volt, "jatszasibol", lesbol megtamadott, annyira gyors volt , hogy csak pislogni tudtam, semmi mast...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
lexx68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.10.25. 12:32

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: lexx68 »

Sziasztok!
Kezdő fegyverhasználó vagyok. Zoraki R1 GG gumizható revolver Ruag Geco riasztópatronnal és zsírzott 10mm gumilövedékkel hat lövésből 2x megakadt. Enyhe dob mozgatásra sikerült kilőni mind a hat gumit. Mi okozhatta ezt a jelenséget?
Köszi a választ!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

lexx68 írta: 2018.10.25. 13:06 Sziasztok!
Kezdő fegyverhasználó vagyok. Zoraki R1 GG gumizható revolver Ruag Geco riasztópatronnal és zsírzott 10mm gumilövedékkel hat lövésből 2x megakadt. Enyhe dob mozgatásra sikerült kilőni mind a hat gumit. Mi okozhatta ezt a jelenséget?
Köszi a választ!
Ez sztem siman a nem halalos topikba valo.

A kerdes, hogy a fegyver URESEN mukodik-e? Forog-e a dob?

Mert a 10 mm-es gumival gyenge ugyan, de az nem marad bent, es a csappantyu sem szokott kimozdulni. 11 mm-es valo bele!

(Ja, az a gumilovedek rendesen le volt nyomva a furat aljaig?)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
lexx68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.10.25. 12:32

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: lexx68 »

Tíz lövés előtte sikeres volt. Kilőtt hüvellyel a dobban végigcsettentettem hiba nélkül. Jó bevolt szilikozova és betolva teljesen. Csak egy pici dobmozgatás és ment tovább. Esetleg az ütőszeg nem akadhatott bele a csappantyúba? Bár látható sérülés a mélyedésen kívül nem volt rajta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

lexx68 írta: 2018.10.25. 13:50 Tíz lövés előtte sikeres volt. Kilőtt hüvellyel a dobban végigcsettentettem hiba nélkül. Jó bevolt szilikozova és betolva teljesen. Csak egy pici dobmozgatás és ment tovább. Esetleg az ütőszeg nem akadhatott bele a csappantyúba? Bár látható sérülés a mélyedésen kívül nem volt rajta.
tisztitsd ki es tegyel bele rendes, belevalo meretu lovedeket, es probald ujra, mondjuk 2-3 dobnyival. A gyakorlas sosem art.

Siman lehet, hogy csak valami spiaterdarab beszorult az elsutoszerkeztbe, vagy valami.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
lexx68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.10.25. 12:32

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: lexx68 »

Nagyon köszönöm a választ és a segítséget!!!:)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.10.25. 13:21 Mert a 10 mm-es gumival gyenge ugyan, de az nem marad bent, es a csappantyu sem szokott kimozdulni. 11 mm-es valo bele!
Jelezném, az R1GG születésekor még nem is volt 11-es gumi. Az 500 lövéses tesztet is tizessel toltuk. És nem volt olyan gyenge, 55-60 J között volt, igaz, Lapuával.

Aztán valaki felfedezte (nem én), hogy a 12-es gumit is szépen lövi, azzal kb. 90 J, csak az kilóg a dobból, faragni kell, ami még a hardcore zsúlbuziknak is macerás. Ekkor indult meg a kampány, hogy dehát miért nem fúrják a dobot gyárilag 2 mm-rel mélyebbre, bőven elférne benne. Ezt amúgy máig se értem. Béla bátyánk annyira szeret betartani a konkurenciának, többek közt az Alfának... mekkora reklámértéke lenne, ha a Zoraki is tudná hivatalosan is a 12-es gumit, de másfélszeres teljesítménnyel?

Aztán ehelyett született a 11-es gumi. Ami, méréseim szerint, csak alig erősebb a tizesnél (60-65 J).
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

Kézhez kaptam a guardian angel 2-t. Kisebbre számítottam, de zsebben frankón elfér, mintha csak egy cigis doboz lenne. Semmiben nem zavar, könnyen hozzáférhető. A "biztosítója" elég fos, ezt majd kioperálom belőle. Elég nagy tenyerem van, nagyon szokatlan a fogása egy pisztolyhoz képest, de szokható. Irányzéka nagyon gagyi, szerintem túl pici (tudom, az újabbon nagyobb), de majd valami uv színű festékkel megfestem, hogy jobban látható legyen. Már vittem is magammal kutyázni, láttam is egy gazdátlan kutyát, aki nagy érdeklődést mutatott irányunkban, biztosítópecket ki is pattintottam előre, de nem volt gond, haverkodni akart. :)

Összességében tetszik a cucc, duzzogva de kiváltja a micromaxot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Puff írta: 2018.10.25. 16:52 Kézhez kaptam a guardian angel 2-t. Kisebbre számítottam, de zsebben frankón elfér, mintha csak egy cigis doboz lenne. Semmiben nem zavar, könnyen hozzáférhető. A "biztosítója" elég fos, ezt majd kioperálom belőle. Elég nagy tenyerem van, nagyon szokatlan a fogása egy pisztolyhoz képest, de szokható. Irányzéka nagyon gagyi, szerintem túl pici (tudom, az újabbon nagyobb), de majd valami uv színű festékkel megfestem, hogy jobban látható legyen. Már vittem is magammal kutyázni, láttam is egy gazdátlan kutyát, aki nagy érdeklődést mutatott irányunkban, biztosítópecket ki is pattintottam előre, de nem volt gond, haverkodni akart. :)

Összességében tetszik a cucc, duzzogva de kiváltja a micromaxot.

Azt a biztositobaszast ki kell vagni bicskaval! Szarra se valo!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

regitiszt írta: 2018.10.25. 11:00 Egy videón láttam miszerint gyenge kézzel pólót felránt, erős kézzel ráfog és ránt. Ez is két kezes.
A kutyák általában valamilyen formában jelzik előre jelzik a támadási szándékukat ( gerincen felálló szőr,morgás, stb.)így van némi esély felkészülni.
Sunyi támadásnál mindegy miben mi van csak csak a nyíltan elérhető eszközökkel van esélyed.
Részemről egy kézzel rántok. Olyan viszont már volt, hogy hátulról jött a kutya, leszedett a bringáról, és egy kézzel elkaptam a nyakát, a másikkal szedtem elő azt ami nálam volt. Aztán végül nem kellett lőni, mert elgyengült a kutya, mert nem volt neki levegője. Utána kétszer még oldalbatapostam, az akkori 120 kilómmal. Az végképp megtörte a tánadási szándékát. Bedobtam a kerítésen ahonban kijött, aztán mentem a sebészetre. Összefoltoztak, kaptam egy jazal tűt a seggembe, aztán mehettem Isten hírével.

Esély nem lett volna töltőfogást venni. Hacsak nem segít ebben a kutya. Ráharap a szánra, én meg előre tolom a tokot... Muhahaaaa! 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Martin Riggs írta: 2018.10.25. 19:27 Részemről egy kézzel rántok. Olyan viszont már volt, hogy hátulról jött a kutya, leszedett a bringáról, és egy kézzel elkaptam a nyakát, a másikkal szedtem elő azt ami nálam volt. Aztán végül nem kellett lőni, mert elgyengült a kutya, mert nem volt neki levegője. Utána kétszer még oldalbatapostam, az akkori 120 kilómmal. Az végképp megtörte a tánadási szándékát. Bedobtam a kerítésen ahonban kijött, aztán mentem a sebészetre. Összefoltoztak, kaptam egy jazal tűt a seggembe, aztán mehettem Isten hírével.

Esély nem lett volna töltőfogást venni. Hacsak nem segít ebben a kutya. Ráharap a szánra, én meg előre tolom a tokot... Muhahaaaa! 😃😃😃
Persze,hogy egy kézzel rántasz mert két stukkerod van! :lol:
giphy1.gif
giphy1.gif (692.83 KiB) Megtekintve 45089 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.10.25. 19:27 Részemről egy kézzel rántok. Olyan viszont már volt, hogy hátulról jött a kutya, leszedett a bringáról, és egy kézzel elkaptam a nyakát, a másikkal szedtem elő azt ami nálam volt. Aztán végül nem kellett lőni, mert elgyengült a kutya, mert nem volt neki levegője. Utána kétszer még oldalbatapostam, az akkori 120 kilómmal. Az végképp megtörte a tánadási szándékát. Bedobtam a kerítésen ahonban kijött, aztán mentem a sebészetre. Összefoltoztak, kaptam egy jazal tűt a seggembe, aztán mehettem Isten hírével.

Esély nem lett volna töltőfogást venni. Hacsak nem segít ebben a kutya. Ráharap a szánra, én meg előre tolom a tokot... Muhahaaaa! 😃😃😃
Szegeny tacsko kutya, majd feljelentenek a zoldek allatkinzasert... :P
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.10.25. 19:27 Részemről egy kézzel rántok. Olyan viszont már volt, hogy hátulról jött a kutya, leszedett a bringáról, és egy kézzel elkaptam a nyakát, a másikkal szedtem elő azt ami nálam volt. Aztán végül nem kellett lőni, mert elgyengült a kutya, mert nem volt neki levegője. Utána kétszer még oldalbatapostam, az akkori 120 kilómmal. Az végképp megtörte a tánadási szándékát. Bedobtam a kerítésen ahonban kijött, aztán mentem a sebészetre. Összefoltoztak, kaptam egy jazal tűt a seggembe, aztán mehettem Isten hírével.

Esély nem lett volna töltőfogást venni. Hacsak nem segít ebben a kutya. Ráharap a szánra, én meg előre tolom a tokot... Muhahaaaa! 😃😃😃
Óvatosan ezzel. Cimborám apja most kapott tavaly 1 év börikét felfüggesztve mert a saját kertjébe bemászó es neki támadó kutyát elrendezte az éppen kezében levő kapával.
Nem murdelt meg a dög de a kórházban kellett összerakni, a szomszéd feljelentette állatkínzásért a foszert meg elmeszelték. Én se nagyon hittem de tényleg ez a sztori.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.10.26. 05:33 Óvatosan ezzel. Cimborám apja most kapott tavaly 1 év börikét felfüggesztve mert a saját kertjébe bemászó es neki támadó kutyát elrendezte az éppen kezében levő kapával.
Nem murdelt meg a dög de a kórházban kellett összerakni, a szomszéd feljelentette állatkínzásért a foszert meg elmeszelték. Én se nagyon hittem de tényleg ez a sztori.
Itt én szarabul néztem ki mint a kutya. Harapott, zúzott, vágott sérülések dögvel. Úgy néztem ki mint a frissen vágott vágott disznó... Akkor még a Szüleimmel voltam együtt. Édesanyám csinált olyan patáliát a fószer kerítésénél, hogy azt is megbánta, hogy megszületett. Persze kísértem teljes tűzerővel, ha esetleg okos lenne a fószer. Viszont erre nem volt szükség. Remegve hozta a kutya oltási könyvét.

Illetve ha feljelent, ha nem, ha elmeszelnek ha nem, nem fogom hagyni egy kiszabadult kutyának, hogy torkon harapjon. Ha muszáj, akkor meg fogom ölni. Sajnálom az állatot, de azzal nem lehet beszélni. Megvadul, jön, akkor meg kell állítani. AKÁRHOGY! Ez a kutya nem habókra jött. Ha hagyom magam, akkor már nem írkálok itt hülyeségeket.

A kutya egyébként tavaly pusztult el 19 évesen, szív elégtelenségben. (olyan volt mint egy túlfújt traktorbelső lábakkal...)

Az állítkínzós kutyusmutyus-cicamica bolondok meg tehetnek egy szívességet! Tartsák rendben az állataikat, és akkor nem kényszerül az ember ilyenre. Ha lófrál a kutya a mezőn, és rátámad egy vadászra, az is le fogja varrni söréttel, és az sem állatkínzás. Totál jogos védelem.

A lapátos történetnél meg gondolom voltak előzmények, és balfék módon csinált dolgok. Valószínű a kutya gazdája nem először kontaktált a lapátos emberrel. Meg vidéken sokszor unalomból is felnyomják egymást. Mert a szomszédnak több disznója van, és már megint új traktort vett... Közben persze sírnak egymásnak mint a fűrdős ninfa, hogy jaaaaj de szar a világ...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Ismerősöm Dobrinjával hatástalanított egy nagy blökit. Elmondása szerint a kutya vicsorgott rá, nem hagyta, hogy megmozduljon a haversrác mert akkor nekiugrott volna. Szerintem a srác áldja a napot amikor megfogadta a tanácsomat és beszerzett egy ilyen eszközt. Lehet, hogy hosszú évek telnek el anélkül, hogy megtámadnák az embert, de ha egyszer eljön az az alkalom, akkor b.szhatod ha nincs nálad semmi.
És az ilyen esetek sosem arról szólnak, hogy egy gyengébb megtámad egy erősebbet. Szinte mindig az a felállás, hogy ha nem tudod megvédeni magad valamivel akkor levernek mint a sínszöget vagy összeharapdál egy kutya.
Ugyanezzel a sráccal történt meg korábban, hogy éjszakai órákban egy szórakozóhelyről kilépve megtámadta egy illető - ahogy később kiderült összetévesztette egy haragosával - és össze-vissza verte. Hosszas kórházi kezelés, fog pótlások stb. Azóta mindig van nála valamilyen önvédelmi eszköz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2018.10.26. 16:24 Ismerősöm Dobrinjával hatástalanított egy nagy blökit.
Ahhoz azert kell lelekjelenlet, meg tudni loni. Kis cel, nehez, hosszu sutes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

protect írta: 2018.10.26. 16:24 Ugyanezzel a sráccal történt meg korábban, hogy éjszakai órákban egy szórakozóhelyről kilépve megtámadta egy illető - ahogy később kiderült összetévesztette egy haragosával - és össze-vissza verte. Hosszas kórházi kezelés, fog pótlások stb.
És a támadó mit kapott? Ez ugye bőven sts...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2018.10.26. 17:14 És a támadó mit kapott? Ez ugye bőven sts...
+ a fog kiverése erősen maradandó sérüléssel súlyosbított történet.
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gomaster »

Thomaster írta: 2018.10.24. 19:10 A melegítőgatyához kiválóan passzol a hasitasi ;)
Én így oldottam meg a kérdést.
A cégnél se feltűnő, kutya se gondolná, hogy mi van benne..

https://photos.app.goo.gl/hqd6anKxWcSs6M7z8

https://photos.app.goo.gl/YW8dTd3y71nQ7wQf6

https://photos.app.goo.gl/vi5LQZN3JfgFhZgZ7

Még nyáron is használható rövidnadrághoz..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gomaster 2018.10.26. 18:53-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gomaster írta: 2018.10.26. 18:42 Én így oldottam meg a kérdést.

https://photos.app.goo.gl/hqd6anKxWcSs6M7z8

Még nyáron is használható rövidnadrághoz..
Es ebbol milyen gyorsan tudsz rantani?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gomaster írta: 2018.10.26. 18:42 Én így oldottam meg a kérdést.

https://photos.app.goo.gl/hqd6anKxWcSs6M7z8

Még nyáron is használható rövidnadrághoz..
És ebből hogyan rántasz? Az egy dolog, hogy a katonai szerkó ordít a sünöknél az intézkedésért, de még ránézésre nem is annyira praktikus...

A fegyver viseléshez öltözni kell. Az egy életmód. Aki ezt nem akarja csinálni, az ne tegye. De úgy nem lehet a kupiban ba..ni, hogy a pénz is megmaradjon, és szűz is maradjon minden hölgy.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gomaster »

Milyen gyorsan rántok?

Szerintem nem lassabban, mint a hasitasiból és lassabban, mint egy rendes tokból.

De jelen esetben úgy gondolom (aztán az élet, majd igazol vagy megcáfol), hogy vagyok annyira elővigyázatos, hogy szükség esetén lesz időm elővenni. Ha pedig gyanús valami, akkor kézben lesz, nem a táskában..

Ez a táska pedig nem az a kifejezett katonai holmi.. A civil életben is rengetegen használják.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.10.26. 18:51 És ebből hogyan rántasz? Az egy dolog, hogy a katonai szerkó ordít a sünöknél az intézkedésért, de még ránézésre nem is annyira praktikus...

A fegyver viseléshez öltözni kell. Az egy életmód. Aki ezt nem akarja csinálni, az ne tegye. De úgy nem lehet a kupiban ba..ni, hogy a pénz is megmaradjon, és szűz is maradjon minden hölgy.
Mondjuk ilyen sokzsebes gatyot manapsag csillioan hordanak, de pont ezeknel egy pocket holster is jatszat ppk-meretu gp eseten.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gomaster írta: 2018.10.26. 19:01
De jelen esetben úgy gondolom (aztán az élet, majd igazol vagy megcáfol), hogy vagyok annyira elővigyázatos, hogy szükség esetén lesz időm elővenni. Ha pedig gyanús valami, akkor kézben lesz, nem a táskában..
+1
Nem vitatom a fegyver rántás gyakorlásának fontosságát, de sztem olykor kissé túl van lihegve a téma. A veszélyes helyzetek nagyon ritkán pattannak ki a semmiből, lehet látni, érezni amikor felépülnek. Én már potenciálisan veszélyes szituban rákészülök az eszköz használatra, mondjuk gázos környéken este, vagy balhés társaság mellett elhaladva. Vagy a zsebben ráfogok az eszközre, vagy kinyitom a kabátzsebet, lehúzom a kabát cipzárat, stb stb. Felkészülök.
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gomaster »

gvass1 írta: 2018.10.26. 19:02 Mondjuk ilyen sokzsebes gatyot manapsag csillioan hordanak, de pont ezeknel egy pocket holster is jatszat ppk-meretu gp eseten.
Sajnos a zsebtok nem igazán opció..
A combzsebek mindkét oldalon foglaltak, farzsebben, vagy elöl pedig a vezetésben zavarna..
Tettem pár próbát, az elefántfüles PA tokból rántásnál tuti gyorsabb vagyok, a zippzár ugye a gyenge pont, de el lehet húzni..
De hát valamit valamiért.. :( IPSC-ben tuti nem indulnék vele.. :D

Az alfa gyorsabban rántható a fobus tokból, de azt komplikáltabb rejteni..
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

TotoHU írta: 2018.10.26. 18:24 + a fog kiverése erősen maradandó sérüléssel súlyosbított történet.
Természetesen ügy lett belőle és jóóó sok pénzt kellett fizetnie a támadónak kártérítés gyanánt a haverom részére. Ja, és nem puszta kézzel verte meg, hanem valamilyen "ütés hatását növelő eszköz" volt nála. Plasztikai műtétek sora, fogpótlások stb. Na ezeket lehet megúszni, ha van mivel megvédeni magunkat. Ha a támadó a megfelelő időben kapott volna egy kis törődést mondjuk egy A+A-ból, akkor mondjuk mindketten jobban jártak volna. Hosszú távon biztos.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gomaster írta: 2018.10.26. 18:42 Én így oldottam meg a kérdést.
A cégnél se feltűnő, kutya se gondolná, hogy mi van benne..

https://photos.app.goo.gl/hqd6anKxWcSs6M7z8

https://photos.app.goo.gl/YW8dTd3y71nQ7wQf6

https://photos.app.goo.gl/vi5LQZN3JfgFhZgZ7

Még nyáron is használható rövidnadrághoz..
Azta, mennyi hutomagnes... :ugeek:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

P22Q kilőve, szóba került az ALP+, de ez nem tetszik, 914 még megfontolandó, inkább valami minőségibb fegyver felé kacsintgatnék, pl RG96.
Erről vélemény? Azt tudom, hogy régen jók voltak, de amióta umarex, sokat nem tudok róla.
Maradt ugyanolyan megbízható és tartós (öntöltőhöz képest)?
Játszani, szilveszterezni, évente pár alkalommal hordani kellene.

Amin még fantáziálok, hogy G020 lesz, mert gumisom se volt még.

Másik dolog: RG59 ára miért duplázódott (anno asszem 20k körül volt)? Umarex behatás, vagy tettek bele arany és platina alkatrészeket? Kétlem, hogy ekkora infláció lett volna, mert egyéb fegyverek ára nem ment fel ilyen drasztikusan.

Holnap megyek tokot nézni, remélem egy fegyver se lesz készleten, amik jelenleg tetszenek. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Puff írta: 2018.10.28. 17:02 P22Q kilőve, szóba került az ALP+, de ez nem tetszik, 914 még megfontolandó, inkább valami minőségibb fegyver felé kacsintgatnék, pl RG96.
Erről vélemény? Azt tudom, hogy régen jók voltak, de amióta umarex, sokat nem tudok róla.
Maradt ugyanolyan megbízható és tartós (öntöltőhöz képest)?
Játszani, szilveszterezni, évente pár alkalommal hordani kellene.

Amin még fantáziálok, hogy G020 lesz, mert gumisom se volt még.

Másik dolog: RG59 ára miért duplázódott (anno asszem 20k körül volt)? Umarex behatás, vagy tettek bele arany és platina alkatrészeket? Kétlem, hogy ekkora infláció lett volna, mert egyéb fegyverek ára nem ment fel ilyen drasztikusan.

Holnap megyek tokot nézni, remélem egy fegyver se lesz készleten, amik jelenleg tetszenek. :)
RG96 meg mindig k.rvajo, de hihetetlenul draga lett, es szinte hordhatatlan meretu, 9+1-es kapacitasa meretehez kepest ma mar sovany.

rg59: 8 eve vette at az umarex a Rohmot! Aremeles, afa, euro...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Puff írta: 2018.10.28. 17:02 P22Q kilőve, szóba került az ALP+, de ez nem tetszik, 914 még megfontolandó, inkább valami minőségibb fegyver felé kacsintgatnék, pl RG96.
Erről vélemény? Azt tudom, hogy régen jók voltak, de amióta umarex, sokat nem tudok róla.
Maradt ugyanolyan megbízható és tartós (öntöltőhöz képest)?
Játszani, szilveszterezni, évente pár alkalommal hordani kellene.

Amin még fantáziálok, hogy G020 lesz, mert gumisom se volt még.

Másik dolog: RG59 ára miért duplázódott (anno asszem 20k körül volt)? Umarex behatás, vagy tettek bele arany és platina alkatrészeket? Kétlem, hogy ekkora infláció lett volna, mert egyéb fegyverek ára nem ment fel ilyen drasztikusan.

Holnap megyek tokot nézni, remélem egy fegyver se lesz készleten, amik jelenleg tetszenek. :)
Az RG96 nagyon jó pisztoly! Elnyűhetetlen, brutális darab. Ellenben ennyiben ki is merült minden pozitívuma. Az egysoros tár egy ekkora fegyvernél egy vicc. A csőtorkolata nekem nagyon nem tetszik, és dög nehéz! Bűntetés viselni. Kb mint egy terek buretta...

Ha már ilyesmit nézel, akkor már inkább valami kétsorosat keress. Umarex fegyvert nem ajánlok, mert azok tervezetten kinyiffannak.

Retay S2022-t láttad már? Az az RG96-hoz hasonló méretű, nagyon jó másolata az eredeti SIG oisztolynak, de full acék a cső, és kétsoros a tár. Szilveszterre jó, és jó bőr tokban még viselhetz méretű is. A kidolgozása is kellemes. Szebb az EKOL pisztolyoknál. Nekem még sosem akadt el.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Puff írta: 2018.10.28. 17:02 P22Q kilőve, szóba került az ALP+, de ez nem tetszik, 914 még megfontolandó, inkább valami minőségibb fegyver felé kacsintgatnék, pl RG96.
Erről vélemény? Azt tudom, hogy régen jók voltak, de amióta umarex, sokat nem tudok róla.
Maradt ugyanolyan megbízható és tartós (öntöltőhöz képest)?
Játszani, szilveszterezni, évente pár alkalommal hordani kellene.

Amin még fantáziálok, hogy G020 lesz, mert gumisom se volt még.

Másik dolog: RG59 ára miért duplázódott (anno asszem 20k körül volt)? Umarex behatás, vagy tettek bele arany és platina alkatrészeket? Kétlem, hogy ekkora infláció lett volna, mert egyéb fegyverek ára nem ment fel ilyen drasztikusan.

Holnap megyek tokot nézni, remélem egy fegyver se lesz készleten, amik jelenleg tetszenek. :)

Ja igen.
ALP-ot ÉLŐben néztél már? Vagy csak képről nem tetszik? Mert élőben a kis tomege meg lapossaga a nagy tarkapacitas melle nagyon meggyozo tud lenni.

Gumist meg felejtsed el, ha nem gyakorolsz vele, nem fog szart sem erni. Es ahogy eddigi hsz-eidet nezem, nem az a fajta vagy, aki rendszeresen loterre jarogat:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.10.26. 05:33 Óvatosan ezzel. Cimborám apja most kapott tavaly 1 év börikét felfüggesztve mert a saját kertjébe bemászó es neki támadó kutyát elrendezte az éppen kezében levő kapával.
A végszükség összetévesztése az állatkínzással tipikus esete. Felülvizsgi a Kúriára a megoldás.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

gvass1 írta: 2018.10.28. 19:11 Ja igen.
ALP-ot ÉLŐben néztél már? Vagy csak képről nem tetszik? Mert élőben a kis tomege meg lapossaga a nagy tarkapacitas melle nagyon meggyozo tud lenni.

Gumist meg felejtsed el, ha nem gyakorolsz vele, nem fog szart sem erni. Es ahogy eddigi hsz-eidet nezem, nem az a fajta vagy, aki rendszeresen loterre jarogat:-)
Még nem néztem az ALP-t élőben. A török fegyverek nem szimpatikusak, pedig egyik másik tudom, hogy jó. Ha lesz holnap a boltban, akkor szemügyre veszem, hátha megtetszik, mondjuk az RG96 árából 2 török is kijönne.
Lőtérre szoktam járni, igaz az utóbbi időben nem voltam. Jövő hónapban tervezek egy látogatást. Amúgy tudnék gyakorolni vele a pincébe is.
Videókban láttam, hogy spéci töltőket lehet már kapni gumis pisztolyokhoz. Ezek maszek gyártmányok, vagy vásárolhatóak? Én nem találtam róluk semmit a neten. Anno 2 napig fájt a hüvelykujjam amikor gumiztunk kollégámmal.

Martin Riggs: Köszi az infót.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Puff írta: 2018.10.28. 19:43 Még nem néztem az ALP-t élőben. A török fegyverek nem szimpatikusak, pedig egyik másik tudom, hogy jó. Ha lesz holnap a boltban, akkor szemügyre veszem, hátha megtetszik, mondjuk az RG96 árából 2 török is kijönne.
Lőtérre szoktam járni, igaz az utóbbi időben nem voltam. Jövő hónapban tervezek egy látogatást. Amúgy tudnék gyakorolni vele a pincébe is.
Videókban láttam, hogy spéci töltőket lehet már kapni gumis pisztolyokhoz. Ezek maszek gyártmányok, vagy vásárolhatóak? Én nem találtam róluk semmit a neten. Anno 2 napig fájt a hüvelykujjam amikor gumiztunk kollégámmal.

Martin Riggs: Köszi az infót.
Nézd meg rendesen a török csúzlikat élőben. Kidolgozottságuk nem egy német minőség, de már van köztük olyan, ami súrolja azokat is. Retay s2022, Zoraki 906, 918, 917.

Viszont Tartósabbak szinte bármely umarex modellnél, és ár érték arányukban sokkal jobbak!

A régi török szutykokhoz képest ezek már sokkal jobbak.

Önvédelmi compact kategóriában az Alp tudásban verhetetlen!
Böszméknél meg a már általam sokat emlegetett S2022 talán a legszebb. Tudásban az is nagyon jó, bár gyárilag tűzkészen az nem viselhető biztonságosan.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Puff írta: 2018.10.28. 19:43 A török fegyverek nem szimpatikusak,
Nekem se, rühellek mindent, ami spiáter.

Egyáltalán van a piacon olyan nem_spiáter fegyver, ami nem éleskonverzió? (ZVI Night Hawk, HW88SA ismert számomra.)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.28. 21:11 Nekem se, rühellek mindent, ami spiáter.

Egyáltalán van a piacon olyan nem_spiáter fegyver, ami nem éleskonverzió? (ZVI Night Hawk, HW88SA ismert számomra.)
ERMA EGR66X sokezrekért, mert már régóta nem gyártják. :lol: Egy éles konverzió kb. olcsóbb.
Ja! Meg volt anno kapható Makarov is 8 mm-ben.... Az nem tudom most van-e? Az ráadásul egészen jó volt és az ára se volt egy érvágás....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Röhm RG88 gyorsteszt.
Két tár CS-PV vegyesen, táranként egy akadály. Hat vagy hét tár Titan riasztó tisztitás gyanánt, két akadály. Régebbi Röhm gyártmány, használtan vettem, de nem agyonhasznált. Szerintem egy plusz szűkítés jót tenne neki, de a csőtorkolatig nyúló akasztó miatt macerás. Az acél szánakasztó már szépen nyalja a spiáter szánon a bemarást.
Így is jó, legalább nem kell repülő ütőszeget gyártanom. Nálam elhasalt.

Szóval lassan marad a Z906 kisméretű EDC öntöltőnek, bármennyire is minden elvemmel ellenkezik, hogy tűzkészen nem viselhető SAO legyen önvédelemre.
Vagy mindenki bekaphattya vastagon bő nyállal két tyével, és már csak G-és Alfát és Dobrinját viselek, GP plasztikkártyára nem fecsérlem az időmet és a pénzemet.

EDC Shop Dobrinját küld futárral?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2018.10.28. 21:30 Röhm RG88 gyorsteszt.
Két tár CS-PV vegyesen, táranként egy akadály. Hat vagy hét tár Titan riasztó tisztitás gyanánt, két akadály. Régebbi Röhm gyártmány, használtan vettem, de nem agyonhasznált. Szerintem egy plusz szűkítés jót tenne neki, de a csőtorkolatig nyúló akasztó miatt macerás. Az acél szánakasztó már szépen nyalja a spiáter szánon a bemarást.
Így is jó, legalább nem kell repülő ütőszeget gyártanom. Nálam elhasalt.

Szóval lassan marad a Z906 kisméretű EDC öntöltőnek, bármennyire is minden elvemmel ellenkezik, hogy tűzkészen nem viselhető SAO legyen önvédelemre.
Vagy mindenki bekaphattya vastagon bő nyállal két tyével, és már csak G-és Alfát és Dobrinját viselek, GP plasztikkártyára nem fecsérlem az időmet és a pénzemet.

EDC Shop Dobrinját küld futárral?
Ekol Lite, tudod vegyesen tárazni, nem kell ezt túlgondolni ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.10.28. 21:55 Ekol Lite, tudod vegyesen tárazni, nem kell ezt túlgondolni ;)
Zsebpisztoly méretben gondolkodom. A Lite nekem nem elég light.
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.28. 21:11 Nekem se, rühellek mindent, ami spiáter.

Egyáltalán van a piacon olyan nem_spiáter fegyver, ami nem éleskonverzió? (ZVI Night Hawk, HW88SA ismert számomra.)
Micromax :)
Amúgy ja, ez a bajom nekem is. A török fegyverek is nagyon jók lennének, de sokszor még a kritikus alkatrészek is spiáterből vannak. Tudom, hogy az én felhasználásom mellett kb soha nem mennének tönkre még így se, de engem akkor is zavar. Ezért is tetszik a G020, de ennek is spiáter a dobja, miért nem kapta meg a korábbi alfa modellek acél dobját? Nem értrem, miért nem csinálnak a törökök spiáter nélküli cuccokat, igény szerintem lenne rá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Puff írta: 2018.10.29. 05:01 Micromax :)
Amúgy ja, ez a bajom nekem is. A török fegyverek is nagyon jók lennének, de sokszor még a kritikus alkatrészek is spiáterből vannak. Tudom, hogy az én felhasználásom mellett kb soha nem mennének tönkre még így se, de engem akkor is zavar. Ezért is tetszik a G020, de ennek is spiáter a dobja, miért nem kapta meg a korábbi alfa modellek acél dobját? Nem értrem, miért nem csinálnak a törökök spiáter nélküli cuccokat, igény szerintem lenne rá.
Ja, csak ez hulyeseg.

manapsag pont a torokok kezdtek el betenni a kritikus, terhelesnek kitett helyekre acelbeteteket (lasd: elsutoszerkezetbe, kakasba, szanakaszto talalkozasi pontjahoz a szanba, vagy a Retay egyes modelljeienk fullban acel csove.)

Mar a huszonezres, olcsobb Ekolok mindegyikenel acelbetet van a kakasban.

A torokok elkepesztoen nagyot fejlodtek 10 ev alatt, mig a nemetek stagnaltak
sőt (ugye a fasza zseb-Röhmök eltűntek), egyedul a megfizethetetlenre arazott PK380 ami nóvum, de a tok belseje ott is spiater.

Alfa: akinek full acel kell, az megrendelheti a Gillmannektol a PTB-s Alfa Steel full acel gazrevolvereiket, szerenyen 600 eurorol kezdodo aron, meg a ZVI ugyanott, kb. ugyanannyiert.

Ja, akkora igeny van ra, hogy ZERO lelkes, ilyeneket kovetelo vasarolt is valoban:-)

Ugyhogy ne meseljen nekem senki igenyekrol, mert senki nem fizeti meg a full acelt. Mar csak azert sem, mert senki nem lo ezekkel annyit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2018.10.29. 05:37-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2018.10.28. 21:30

EDC Shop Dobrinját küld futárral?
Persze.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.10.28. 21:14 ERMA EGR66X sokezrekért, mert már régóta nem gyártják. :lol: Egy éles konverzió kb. olcsóbb.
Ja! Meg volt anno kapható Makarov is 8 mm-ben.... Az nem tudom most van-e? Az ráadásul egészen jó volt és az ára se volt egy érvágás....
Te ataludtal 10+ evet?:-)
Osregen nincs acelos makarov gp! Es 10 eve voltak azok 40-45 ezer Ft. Most PK380 arban mennenek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2018.10.28. 21:30 Röhm RG88 gyorsteszt.
Két tár CS-PV vegyesen, táranként egy akadály. Hat vagy hét tár Titan riasztó tisztitás gyanánt, két akadály. Régebbi Röhm gyártmány, használtan vettem, de nem agyonhasznált. Szerintem egy plusz szűkítés jót tenne neki, de a csőtorkolatig nyúló akasztó miatt macerás. Az acél szánakasztó már szépen nyalja a spiáter szánon a bemarást.
Így is jó, legalább nem kell repülő ütőszeget gyártanom. Nálam elhasalt.

Szóval lassan marad a Z906 kisméretű EDC öntöltőnek, bármennyire is minden elvemmel ellenkezik, hogy tűzkészen nem viselhető SAO legyen önvédelemre.
Vagy mindenki bekaphattya vastagon bő nyállal két tyével, és már csak G-és Alfát és Dobrinját viselek, GP plasztikkártyára nem fecsérlem az időmet és a pénzemet.

EDC Shop Dobrinját küld futárral?
Pontosan ezért nyugdíjazom az 5+ éves spiáter fegyvereket. Előtte tök megbízható volt, semmi nem történik vele, mégis megkukulnak... Az RG88 egy elég megbízható típus volt. A Wadie gázpatronok meg erősek mint a dög! Ha az sem húzza fel, akkor ott valami gazemberség van. Megtkeredett valami, vagy valami akad a fegyveren belül! Kézzel ezeket nem mindig lehet érezni. Néha csak a felverődések árulkodnak.

Az EKOL-ALP-ot nem nézted még? Az nem nagyobb mint az RG88, csak könnyebb... Igen, török. Viszont újonnan elég megbízhatóan ketyegnek, ha túlélik az első 50 lövést. (ez mondjuk majdnem minden török öntöltőre igaz.) Ha Titan patronnal megvan az 50 lövés, és abban maximum 1 akadály van, akkor jó lesz önvédelemre. Eddig nekem a szekérderéknyi török öntöltőm van, és volt. Ez velük az általános tapasztalat.

Ez az umarex fegyverekre nem igaz. Azok bármikor képesek beszarni. Eddig minden umarex fegyverem a legkisebb előjel nélkül szarta össze magát. Ezért umarexet én nem viselek. Az új HW88-ak is ilyenek. Túl van keményítve az ütésátadó kar, ami 40-50 lövés után eltörik. Egy sereg ilyen revolverről tudok....

A török nem azért nem csinál ilyet, mert olyan jó minőségű, hanem pont azért, mert gagyi anyagokból van. Deformálódik, kenődik, nyúlik, csavarodik. Ezért bőven előre jelzi, ha meg fog dögleni. A halál előtt 30-40 lövéssel el kezd akadozni. Aztán jön a funkcionális zavar, törés, és elhalálozás...

Csak ezért mondom azt, hogy sokkal inkább egy török öntöltő, mint egy umarex szutyok! Persz sokkal jobb lenne egy full acél rendesen megcsinált fegyver, csak ennek két problémája van. 1. Nulla lenne rá a fizetőképes kereslet. 2. A hatóság hozzáállása okán egy jogos védelem után is ellopná a hatóság a fegyvert. De minimum tönkretennék a szemét módon történő tárolás miatt.

Úgyhogy marad a török megoldás, 5 évente cserélve, fél évente két tárnyi lövéssel tesztelve. (gázossal sűrűbben nem feltétlen érdemes lőni... )
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2018.10.29. 05:38 Te ataludtal 10+ evet?:-)
Osregen nincs acelos makarov gp! Es 10 eve voltak azok 40-45 ezer Ft. Most PK380 arban mennenek.
Egy full acél Makarovot árulnak használtan, mkh lehúzással 100.000ft-ért. Annyit azért nem ér...
Piréz poéta.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.10.28. 19:01 Az RG96 nagyon jó pisztoly! Elnyűhetetlen, brutális darab. Ellenben ennyiben ki is merült minden pozitívuma. Az egysoros tár egy ekkora fegyvernél egy vicc. A csőtorkolata nekem nagyon nem tetszik, és dög nehéz! Bűntetés viselni. Kb mint egy terek buretta...

Ha már ilyesmit nézel, akkor már inkább valami kétsorosat keress. Umarex fegyvert nem ajánlok, mert azok tervezetten kinyiffannak.

Retay S2022-t láttad már? Az az RG96-hoz hasonló méretű, nagyon jó másolata az eredeti SIG oisztolynak, de full acék a cső, és kétsoros a tár. Szilveszterre jó, és jó bőr tokban még viselhetz méretű is. A kidolgozása is kellemes. Szebb az EKOL pisztolyoknál. Nekem még sosem akadt el.
Naaaaa, azért ennél többet tud az RG96.
Ha valaki arra vetemedik, hogy hordjon pl. egy Zoraki 917-et, vagy nagyburetta klónt, akkor ott az RG96 sem akadály. :D
Melyik török hordható tűzkészen, biztonságosan buhera nélkül?
Melyik másik ma kapható GP-nek van olyan finom sütése mint az RG96-nak?
Én még nem találkoztam olyannal, pedig elég sűrűn veszek újabb és újabb törököt.
Nem leminősíteni akarom a török GP-ket, mert kedvelem őket és tényleg jobb minőségűek, mint a legtöbb márkás cucc, de az RG96-nak még nem nagyon értek a nyomába (nomeg akad azért egy két régebbi német is, ami etalon lehet egy darabig még süküdüméknek).
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.28. 21:11 Nekem se, rühellek mindent, ami spiáter.

Egyáltalán van a piacon olyan nem_spiáter fegyver, ami nem éleskonverzió? (ZVI Night Hawk, HW88SA ismert számomra.)
A HW 88SA-t ne nagyon emlegesd!
Azon kívül, hogy sok alu és acél van benne, könnyű, viszonylag kicsi nem sok más pozitívumot lehet róla elmondani. Volt három db eddig, egy még meg is van de egyik sem volt megbízható sok-sok buherálás nélkül!
HW 37-esem is volt már több és érdekes módon sokkal megbízhatóbbak, egyiket sem kellett buherálni, pedig a tokjuk spiáter!
Ellenben az RG59, RG 89 és a Record Chief is simán lepipálta megbízhatóságban, pedig azokban alig van acél a spiáteren kívül. Utóbbi még a nyavajás patronokkal is.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2018.10.28. 21:30 Röhm RG88 gyorsteszt.
Két tár CS-PV vegyesen, táranként egy akadály. Hat vagy hét tár Titan riasztó tisztitás gyanánt, két akadály. Régebbi Röhm gyártmány, használtan vettem, de nem agyonhasznált. Szerintem egy plusz szűkítés jót tenne neki, de a csőtorkolatig nyúló akasztó miatt macerás. Az acél szánakasztó már szépen nyalja a spiáter szánon a bemarást.
Így is jó, legalább nem kell repülő ütőszeget gyártanom. Nálam elhasalt.

Szóval lassan marad a Z906 kisméretű EDC öntöltőnek, bármennyire is minden elvemmel ellenkezik, hogy tűzkészen nem viselhető SAO legyen önvédelemre.
Vagy mindenki bekaphattya vastagon bő nyállal két tyével, és már csak G-és Alfát és Dobrinját viselek, GP plasztikkártyára nem fecsérlem az időmet és a pénzemet.

EDC Shop Dobrinját küld futárral?
Keress egy jó állapotú RG 9-et, vagy hasonló tudású régi 8 mm-es németet, azoknál jobb zsebpisztolyt nem nagyon találsz (a ZVI-t kivéve).
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

Guardian angelnek van szavatossági ideje? Csomagolásán nem láttam semmi dátumot erre vonatkozóan.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Puff írta: 2018.10.29. 09:04 Guardian angelnek van szavatossági ideje? Csomagolásán nem láttam semmi dátumot erre vonatkozóan.
Van. Az 1-esnek valahol a dobozán volt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

Fortitu írta: 2018.10.29. 09:18 Van. Az 1-esnek valahol a dobozán volt.
Ennek nincs a dobozán semmi lejárati dátum.
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

Fortitu írta: 2018.10.29. 09:18 Van. Az 1-esnek valahol a dobozán volt.
Ennek nincs a dobozán semmi lejárati dátum.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.10.29. 08:42 Naaaaa, azért ennél többet tud az RG96.
Ha valaki arra vetemedik, hogy hordjon pl. egy Zoraki 917-et, vagy nagyburetta klónt, akkor ott az RG96 sem akadály. :D
Melyik török hordható tűzkészen, biztonságosan buhera nélkül?
Melyik másik ma kapható GP-nek van olyan finom sütése mint az RG96-nak?
Én még nem találkoztam olyannal, pedig elég sűrűn veszek újabb és újabb törököt.
Nem leminősíteni akarom a török GP-ket, mert kedvelem őket és tényleg jobb minőségűek, mint a legtöbb márkás cucc, de az RG96-nak még nem nagyon értek a nyomába (nomeg akad azért egy két régebbi német is, ami etalon lehet egy darabig még süküdüméknek).

Tuzkeszen viselheto terekek: ekol gediz, aras magnum, aras compact, retay g17, zoraki 914...most igy hirtelen.

a jo sutes gp-nel azert nem letszukseglet:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Puff írta: 2018.10.29. 09:43 Ennek nincs a dobozán semmi lejárati dátum.

Nezzed meg jobban: a szurke warning cimken ott van. Amiket mi arulunk, azok 12-2022.

de lejarat+5 ev is mukodni szokott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.10.29. 09:54 Tuzkeszen viselheto terekek: ekol gediz, aras magnum, aras compact, retay g17, zoraki 914...most igy hirtelen.

a jo sutes gp-nel azert nem letszukseglet:-)
Ebből nem mindegyik viselhető csőretöltve biztonságosan mókolás nélkül, úgy, hogy ne legyen előfeszítve a kakasrugó, ha jól tudom.
Azért nem mindegy mekkora erő kell az elsütéshez DA-ban.
Mikor először sütöttem el RG 96-ot egy csomó más után, kéjes érzés fogott el. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.10.29. 10:30 Ebből nem mindegyik viselhető csőretöltve biztonságosan mókolás nélkül, úgy, hogy ne legyen előfeszítve a kakasrugó, ha jól tudom.
nem jól. semmi mokolas. A fentieket mindet lehet tuzkesz allapotban minden tovabbi nelkul hordani, tobb kozuluk (Glock alakuak, ahol megfeszitve marad a kakasrugo, de van billentyubiztosito) egyben drop safe is, en is tettem fel tobb videot, amelyben dobalva vannak a stukik csoretoltve, nem sulnek el.

Nem az RG96-ot fikazom, nagyszeru gazpisztoly, de sajnos egysoros taras es borzalmasan draga lett.

Kb. Fele arban pl. egy Ekol Gediz 17-es tarkapacitast ad, a sutese remek, meg rarevolverzeni is tudsz, es majdnem ugyanolyan massziv konstrukcio.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Puff »

gvass1 írta: 2018.10.29. 09:58 Nezzed meg jobban: a szurke warning cimken ott van. Amiket mi arulunk, azok 12-2022.

de lejarat+5 ev is mukodni szokott.
És tényleg... 3x néztem át mindenhol, de elkerülte a figyelmem.

Voltam tokot meg pisztolyt nézni. Tok nem volt amit kerestem, pisztolyból meg csak a törökök, sivatagi sas meg hasonlók. Megnéztem a 914-et, aztán vissza is adtam az eladónak, ritka ronda, a kidolgozása se a legszebb. Sajna alp nem volt, meg semmi német se. Majd ha megyek nagyfaluba, akkor betérek pár üzletbe. Esetleg fehérváron nincs valami nagyobb üzlet, ahol szokott lenni választék?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2018.10.29. 10:30 Ebből nem mindegyik viselhető csőretöltve biztonságosan mókolás nélkül, úgy, hogy ne legyen előfeszítve a kakasrugó, ha jól tudom.
Azért nem mindegy mekkora erő kell az elsütéshez DA-ban.
Mikor először sütöttem el RG 96-ot egy csomó más után, kéjes érzés fogott el. :D
A Zoraki 914-ről el is feledkeztem, pedig több is volt már belőle, és igen, az Aras magnum, meg a Compact, aztán ezzel be is zárult a sor.
Nekem az nem biztonságos hosszú távon, ahol előfeszítetten kell tartani a kakasrugót.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.10.29. 10:45 nem jól. semmi mokolas. A fentieket mindet lehet tuzkesz allapotban minden tovabbi nelkul hordani, tobb kozuluk (Glock alakuak, ahol megfeszitve marad a kakasrugo, de van billentyubiztosito) egyben drop safe is, en is tettem fel tobb videot, amelyben dobalva vannak a stukik csoretoltve, nem sulnek el.

Nem az RG96-ot fikazom, nagyszeru gazpisztoly, de sajnos egysoros taras es borzalmasan draga lett.

Kb. Fele arban pl. egy Ekol Gediz 17-es tarkapacitast ad, a sutese remek, meg rarevolverzeni is tudsz, es majdnem ugyanolyan massziv konstrukcio.
Akkor már inkább egy Zoraki 917 DAO-sított, repülő ütőszeges, ha Glock formát szeretne valaki.
Utáltam a Glock formát, de mióta megjelent nálatok a Zoraki 917 "mókolt" változata, másként nézek a Gloc formájúakra. Nekem nagyon bejött az a fegyver, három is van belőle, igaz csak az egyik "mókolt". Hiába vettem később ez miatt CarreraGlockot, meg EkolGlockot, azok nem jöttek be, hamar el is passzoltam őket.
Viszont most ennek a "beszélgetésnek" a hatására felébredt bennem a vágy, hogy vegyek egy Ekol Arast, bár a formája még mindig nem igazán tetszik, pedig a FÉG "Parabellum" átalakításokat csíptem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.10.29. 10:51 A Zoraki 914-ről el is feledkeztem, pedig több is volt már belőle, és igen, az Aras magnum, meg a Compact, aztán ezzel be is zárult a sor.
Nekem az nem biztonságos hosszú távon, ahol előfeszítetten kell tartani a kakasrugót.
Miert nem? Napjainkban rengeteg eles pisztoly is ilyen megoldasu. Ha nem gyengul ki a rugo (ezt teszteltem tobb tipusnal), akkor nem tokmindegy, hogy a biztonsagos tuzkeszseg mikeppen van megoldva?

Mondjuk az Umarexnek/Rohmnek is alig van tuzkeszen viselheto gp-je: RG96, Hk P30, Walther PK380, P88, PP, P99 (bar ugye ez elmulik rajta:-)), Browning GPDA a ma gyartasban levok kozul (Colt Double Eagle meg a Reck Miami, Reck Defender asszem mar nincsenek gyartasban).

Mod: de azert ez meg mindig tobb, mint a torokoknek...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.10.29. 10:45 nem jól. semmi mokolas. A fentieket mindet lehet tuzkesz allapotban minden tovabbi nelkul hordani, tobb kozuluk (Glock alakuak, ahol megfeszitve marad a kakasrugo, de van billentyubiztosito) egyben drop safe is, en is tettem fel tobb videot, amelyben dobalva vannak a stukik csoretoltve, nem sulnek el.

Nem az RG96-ot fikazom, nagyszeru gazpisztoly, de sajnos egysoros taras es borzalmasan draga lett.

Kb. Fele arban pl. egy Ekol Gediz 17-es tarkapacitast ad, a sutese remek, meg rarevolverzeni is tudsz, es majdnem ugyanolyan massziv konstrukcio.
Rég néztem már olyan GP-k árait, amik meg vannak, vagy nem érdekelnek, de most keresgéltem kicsit.
Basszus, tényleg jól felment az ára, mert legtöbb helyen 55 lepedő felett nyomják. Találtam egy 48 ezrest is, kérdés naprakész-e az árlistájuk?
Bár, ha viszonyítunk az Alfa és a Zoraki gumisok árkülönbözetéhez, talán az utóbbi nem olyan durva túlzás egyik másik drágább török árához képest.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.10.29. 10:59 Miert nem? Napjainkban rengeteg eles pisztoly is ilyen megoldasu. Ha nem gyengul ki a rugo (ezt teszteltem tobb tipusnal), akkor nem tokmindegy, hogy a biztonsagos tuzkeszseg mikeppen van megoldva?

Mondjuk az Umarexnek/Rohmnek is alig van tuzkeszen viselheto gp-je: RG96, Hk P30, Walther PK380, P88, PP, P99 (bar ugye ez elmulik rajta:-)), Browning GPDA a ma gyartasban levok kozul (Colt Double Eagle meg a Reck Miami, Reck Defender asszem mar nincsenek gyartasban).

Mod: de azert ez meg mindig tobb, mint a torokoknek...
GP-nél nem bízom (főleg töröknél) a rugó olyan minőségében, ami ezt hosszú távon maradandó károsodás nélkül elviselné.
Igazából azt nem értem, hogy süküdümék miért nem csinálnak egy Zoraki 906 méretű, kb. olyan formájú csőre töltve biztonságosan hordható pisztolyt.
Szvsz az a fegyver szinte mindenkinek bejön külsőre.
Nem volna nehéz lekoppintani egy régebbi német zsebpisztoly szerkezetét, aztán ráhúzni egy pofás ruhát és ha még PTB-ztetnék is nem győznék raklapszámra szállítani Európa szerte. A mostani 906 árához viszonyítva, rászámolva a plusz szolgáltatásokért valamennyit, nálunk is halomra vásárolná magát belőle a jónép! :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.10.29. 11:07 Rég néztem már olyan GP-k árait, amik meg vannak, vagy nem érdekelnek, de most keresgéltem kicsit.
Basszus, tényleg jól felment az ára, mert legtöbb helyen 55 lepedő felett nyomják. Találtam egy 48 ezrest is, kérdés naprakész-e az árlistájuk?

egy fenet naprakesz.

58 ezer Ft az importornel az RG96.

Ahol _valoban_ van keszleten mashol, inkabb 60-65e
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2018.10.29. 11:07 Rég néztem már olyan GP-k árait, amik meg vannak, vagy nem érdekelnek, de most keresgéltem kicsit.
Basszus, tényleg jól felment az ára, mert legtöbb helyen 55 lepedő felett nyomják. Találtam egy 48 ezrest is, kérdés naprakész-e az árlistájuk?
Bár, ha viszonyítunk az Alfa és a Zoraki gumisok árkülönbözetéhez, talán az utóbbi nem olyan durva túlzás egyik másik drágább török árához képest.
Kíváncsiságból megnéztem még egy régi "nagy" GP mai árát is (HW 94), hát basszus, az se semmit ment fel!
Mindjárt előkerült a két gyűjteményi öreg doboza a hátsó sor sarkából. :lol:
Azt hiszem, ma ezt a kettőt fogom egy kicsit taperolni. :P
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2018.10.29. 11:22 Kíváncsiságból megnéztem még egy régi "nagy" GP mai árát is (HW 94), hát basszus, az se semmit ment fel!
Mindjárt előkerült a két gyűjteményi öreg doboza a hátsó sor sarkából. :lol:
Azt hiszem, ma ezt a kettőt fogom egy kicsit taperolni. :P
Mondjuk ilyen árszinten tényleg nem tudnak versenyezni a török fegyverekkel.
Legfeljebb egy-két elborultabb fegyverbuzzancs veszi meg őket, mert nem szeretné kihagyni, hogy neki olyanja is legyen.
Mostanában kezdem megbánni, hogy már többedszerre adogattam el a gyűjteményem egy-egy értékesebb darabját.
Elnézem a hirdetéseket, hogy mennyiért megy el egy-egy FÉG, vagy Makarov,esetleg ritkán egy ZVI, az egyik-másik éles konverzióról nem is beszélve. Pár éve töredékéért lehetett hozzájuk jutni, bár akkor senki nem gondolta, hogy ezek még akár befektetésnek is jók lehetnek, csak ki kell várni a megfelelő időt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2018.10.28. 19:35 A végszükség összetévesztése az állatkínzással tipikus esete. Felülvizsgi a Kúriára a megoldás.
OFF

Elég nehéz esetről van szó, mármint emberileg. Volt ügyvédje is, cimborám (a fia) fizette. Mondta is neki az ügyvéd hogy kinek mikor hogy mit kell mondani. De nem, ő nekiállt okoskodni a bírónak, hogy ugyan már a földön fetrengett a rá támadó kutya, de ő még nevelő célzattal rávágott párat hogy tanuljon az esetből, mert az ember a saját kertjében azt csinál amit akar, stb stb.
Kiborította az emberkedésével meg a dacoskodásával a bírót, aki meg is mérte ahogy kell.
Megérdemelte, amit kapott.

ON
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK!

Paprikaspray viselésének tiltása: DE MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT?



http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Kép

Mint ismeretes, még (az előző pártállású) kormányzat 2007-ben a Belügyminisztérium kezdeményezésére a hírhedt 175/2003. (KKVE) kormányrendelet módosításával (25/2007. (II. 28.) Korm. rendelet) betiltotta a paprikaspray közterületi viselését. Ezzel nők, kutyasétáltatók, szabadban sportolók tömegeit fosztotta meg egy hatásos, könnyű, nem halálos önvédelmi eszköztől. Cikkben megpróbálok a jogszabályba beidézett közösségi jogi hivatkozás mögé nézni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.10.29. 15:01
ÚJ CIKK!

Paprikaspray viselésének tiltása: DE MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT?



http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Kép

Mint ismeretes, még (az előző pártállású) kormányzat 2007-ben a Belügyminisztérium kezdeményezésére a hírhedt 175/2003. (KKVE) kormányrendelet módosításával (25/2007. (II. 28.) Korm. rendelet) betiltotta a paprikaspray közterületi viselését. Ezzel nők, kutyasétáltatók, szabadban sportolók tömegeit fosztotta meg egy hatásos, könnyű, nem halálos önvédelmi eszköztől. Cikkben megpróbálok a jogszabályba beidézett közösségi jogi hivatkozás mögé nézni.
Azt hiszem, hogy az ilyen, és hasonló rendeletek esetén jöhet elő a klasszikus polgári engedetlenség. Amikor a jogszabály értelmetlen, és káros is. Látszik is. Így is tonnaszám fogynak a Pepper dezodorok, és az emberek hordják is ezeket. Tiltás ide, vagy oda. Viszont ez nagyon helytelen, mert ha már úgyis belehajszoltak egy embert a szándékos jogsértésbe, akkor ott már felmerül a kérdés, hogy más területen miért is tartaná be az egyébként értelmetlen jogszabály többi passzusát? Ilyen pl a 8cm-es bicska szabály, vagy az önvédelmi sokkolók tiltása, ami egyébként világszerte elterjedt önvédelmi eszköz. Sok esetben egyik párosul a másikkal. Tehát szükséges lenne ezeket az eszközöket legalizálni, hogy végre megszűnjön ez a tarthatatlan, érteletlen állaot, és hogy ne legyen oka a további jogsértéseknek sem...

Hozzáteszem én is csak azért nem viselek ilyen eszközt, mert a tartási engedély elvesztése nagyobb probléma, mint a dedós birságolás...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2018.10.29. 15:01
ÚJ CIKK!

Paprikaspray viselésének tiltása: DE MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT?



http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Kép

Mint ismeretes, még (az előző pártállású) kormányzat 2007-ben a Belügyminisztérium kezdeményezésére a hírhedt 175/2003. (KKVE) kormányrendelet módosításával (25/2007. (II. 28.) Korm. rendelet) betiltotta a paprikaspray közterületi viselését. Ezzel nők, kutyasétáltatók, szabadban sportolók tömegeit fosztotta meg egy hatásos, könnyű, nem halálos önvédelmi eszköztől. Cikkben megpróbálok a jogszabályba beidézett közösségi jogi hivatkozás mögé nézni.
hianyolom a cikkbol az pepperdeo viselesenek VISSZAALLITASARA tett alulrol jovo kezdemenyezesi kiserleteket. FEF v. valaszto levele a kepviselojenek.
tudom most az jon h: "igrendet nem lehet meggyozni, remenytelenugyseleszsemmi stb" annak idejen talan a GPre is ezt hittük.
sztem most lehetne kezdemnyezni.
ha vki ir egy levelet (jogilag szakmailag) en elkuldom a kepviselomnek es megosztom a FBon is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2018.10.30. 14:40 hianyolom a cikkbol az pepperdeo viselesenek VISSZAALLITASARA tett alulrol jovo kezdemenyezesi kiserleteket. FEF v. valaszto levele a kepviselojenek.
tudom most az jon h: "igrendet nem lehet meggyozni, remenytelenugyseleszsemmi stb" annak idejen talan a GPre is ezt hittük.
sztem most lehetne kezdemnyezni.
ha vki ir egy levelet (jogilag szakmailag) en elkuldom a kepviselomnek es megosztom a FBon is.

Az alábbi e-mailben kerestem meg a Belügyminisztériumot - nyilván TUDOM, hogy semmiféle (érdemi, pozitív) választ nem kaphatok tőlük ezügyben, de magam részéről újságírói etika alapján ez bele kellett, hogy férjen. A levél nyilván átfogalmazható, másoknak írt levelek alapjaként szabad népgazdasági használatra felajánlom:



"Tisztelt BM Kommunikációs Főosztály!



A paprikaspray hazai kereskedelmével, közterületi birtoklásával kapcsolatos hazai szabályozás tárgyában a nyomtatott kiadásunk számára készülő cikkhez szeretnénk az alábbi kérdésekben a Belügyminisztérium válaszait megismerni:



1. Mi indokolja a BM szerint azt, hogy az EU országainak többségével ellentétben a leghumánusabb hatóanyagú, egészségre nem káros, természetazonos hatóanyagú paprikaspray Magyarországon közterületi viselés szempontjából tiltott? (A betiltást még 2007-ben a szocialista-szabaddemokrata kormányzat rendelte el. Mi indokolja fenntartását 11 évvel később is?)



2. Miért szerepel a betiltást tartalmazó (BM által készített, módosított) KKVE-kormányrendeletben (175/2003.) a tiltás jogi hivatkozásaként a 1236/2005/EK tanácsi rendelet módosításáról szóló, 2014. július 16-i 775/2014/EU bizottsági végrehajtási rendelet?



3. Ismeretes-e a BM jogalkotói előtt, hogy a fent meghivatkozott közösségi joganyag kifejezetten csak és kizárólag az EU-n kívüli féllel folytatott külkereskedelemre vonatkozik, valamint azon tilalom alól is kategorikusan kiveszi az egyéni védőeszközként használt gázsprayt?



(lásd: A TANÁCS 1236/2005/EK RENDELETE

(2005. június 27.)

egyes, a halálbüntetés, a kínzás vagy más kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmód vagy

büntetés során alkalmazható áruk kereskedelméről



http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/ ... 1cr_hu.pdf

"Tárgy és hatály

(1) Ez a rendelet az olyan áruk harmadik országokkal folytatott kereskedelmére vonatkozó közösségi szabályokat állapítja meg, amelyek halálbüntetés vagy kínzás és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmód vagy büntetés céljára, vagy azzal kapcsolatos technikai segítségnyújtásra felhasználhatók.
"

Melléklet 3.

"Ez a pont nem vonatkozik azokra a hordozható eszközökre, amelyeket felhasználóik személyes védelmükre tartanak maguknál, még akkor sem, ha azok vegyi anyagot tartalmaznak.")



4. Tervezi-e a BM a 175/2003. kormányrendelet módosításának kezdeményezését, a legtöbb EU-tagállamban és a szomszédos országokban is megszokott módon (ismét) legalizálva a paprikaspray közterületi viselését? (Különös tekintettel arra, hogy az utóbbi időkben a medve és a farkas is megjelent újra hazánk vidéki területein.)

(A teljesség igénye nélkül a paprikaspray civileknek is legális önvédelmi eszköz az alábbi EU-tagállamokban: Ausztria, Szlovákia, Csehország, Románia, Horvátország, Szlovénia, Olaszország, Németország, Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Lettország.)



Válaszukat várva:



köszönettel

"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2018.10.30. 15:01
Az alábbi e-mailben kerestem meg a Belügyminisztériumot - nyilván TUDOM, hogy semmiféle (érdemi, pozitív) választ nem kaphatok tőlük ezügyben, de magam részéről újságírói etika alapján ez bele kellett, hogy férjen. A levél nyilván átfogalmazható, másoknak írt levelek alapjaként szabad népgazdasági használatra felajánlom:



"Tisztelt BM Kommunikációs Főosztály!



A paprikaspray hazai kereskedelmével, közterületi birtoklásával kapcsolatos hazai szabályozás tárgyában a nyomtatott kiadásunk számára készülő cikkhez szeretnénk az alábbi kérdésekben a Belügyminisztérium válaszait megismerni:



1. Mi indokolja a BM szerint azt, hogy az EU országainak többségével ellentétben a leghumánusabb hatóanyagú, egészségre nem káros, természetazonos hatóanyagú paprikaspray Magyarországon közterületi viselés szempontjából tiltott? (A betiltást még 2007-ben a szocialista-szabaddemokrata kormányzat rendelte el. Mi indokolja fenntartását 11 évvel később is?)



2. Miért szerepel a betiltást tartalmazó (BM által készített, módosított) KKVE-kormányrendeletben (175/2003.) a tiltás jogi hivatkozásaként a 1236/2005/EK tanácsi rendelet módosításáról szóló, 2014. július 16-i 775/2014/EU bizottsági végrehajtási rendelet?



3. Ismeretes-e a BM jogalkotói előtt, hogy a fent meghivatkozott közösségi joganyag kifejezetten csak és kizárólag az EU-n kívüli féllel folytatott külkereskedelemre vonatkozik, valamint azon tilalom alól is kategorikusan kiveszi az egyéni védőeszközként használt gázsprayt?



(lásd: A TANÁCS 1236/2005/EK RENDELETE

(2005. június 27.)

egyes, a halálbüntetés, a kínzás vagy más kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmód vagy

büntetés során alkalmazható áruk kereskedelméről



http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/ ... 1cr_hu.pdf

"Tárgy és hatály

(1) Ez a rendelet az olyan áruk harmadik országokkal folytatott kereskedelmére vonatkozó közösségi szabályokat állapítja meg, amelyek halálbüntetés vagy kínzás és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmód vagy büntetés céljára, vagy azzal kapcsolatos technikai segítségnyújtásra felhasználhatók.
"

Melléklet 3.

"Ez a pont nem vonatkozik azokra a hordozható eszközökre, amelyeket felhasználóik személyes védelmükre tartanak maguknál, még akkor sem, ha azok vegyi anyagot tartalmaznak.")



4. Tervezi-e a BM a 175/2003. kormányrendelet módosításának kezdeményezését, a legtöbb EU-tagállamban és a szomszédos országokban is megszokott módon (ismét) legalizálva a paprikaspray közterületi viselését? (Különös tekintettel arra, hogy az utóbbi időkben a medve és a farkas is megjelent újra hazánk vidéki területein.)

(A teljesség igénye nélkül a paprikaspray civileknek is legális önvédelmi eszköz az alábbi EU-tagállamokban: Ausztria, Szlovákia, Csehország, Románia, Horvátország, Szlovénia, Olaszország, Németország, Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Lettország.)



Válaszukat várva:



köszönettel

"
Tiszteletre méltó kezdeményezés, de sztem feljebb kell menni és "bulvárosabban" fogalmazni.
Kíváncsi vagyok mit írnak.
De fenntartom ha vki ír egy "egyenlevelet" én elküldöm a képviselőmnek. Olyan lehetne benne h: "azelőzőkormány" "polgárokbiztonsága" "Európanyomásalatt" stb.
Én mondjuk lexarom mert csak olyan deot viselek, amiről "lekopott" a felirat.
De örülnék neki ha sikert érhetnénk el.
Magam részéről ennyit tudok tenni. sajnos.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Esetleg aláírás gyűjtés?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2018.10.30. 15:28 Esetleg aláírás gyűjtés?

Mindenki a sajat faszaval veri a csalant, azt csinal amit akar.:-))

En ennyit tudok tenni, hogy sajtokent baszogatok, hatterben erdekvedoskodok. Antiszocialis bunko vagyok, mozgalmarkodasban nem hiszek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2018.10.29. 19:49 50e korul, de ezek nem mukodnek, durrogos diszek.
Az egyik barátomé működik is. Van olyan, csak ritka!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2018.10.30. 15:28 Esetleg aláírás gyűjtés?
Éppen újra éljük a rákosi kort. Mit remélsz?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Martin Riggs írta: 2018.10.30. 18:06 Éppen újra éljük a rákosi kort. Mit remélsz?
ööö izé! ott is lehetne elesre engedelyed? vagy Gp-re?
azert nem kell tulozni sztem
.
ja tudom en vak vagyok rozsaszinben latok nem latok bele a dolgokba stb....
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2018.10.30. 18:48 ööö izé! ott is lehetne elesre engedelyed? vagy Gp-re?
azert nem kell tulozni sztem
.
ja tudom en vak vagyok rozsaszinben latok nem latok bele a dolgokba stb....
Ha befogtad a pofád, és jó elvtárs voltál, illetve megfelelően jelentettél, akkor mindened, mindenhogyan lehetett.
Ahogy most is...

Viszont ebbe ne menjünk bele, mert:
1. Politika
2. Forog a belem!
3. 20 kilót fogytam, annyit hánytam ennek az országnak az ügyes bajos dolgai miatt.

Viszont most lehetnek ilyen furacsövű spiáter izéink, amit ha jogszerűen használsz:
1. Csilliárdokat hagysz az ügyvédnél
2. Akkor is elítélnek, mert csak.
3. POFÁD BEFOGOD!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.10.30. 15:01
Az alábbi e-mailben kerestem meg a Belügyminisztériumot - nyilván TUDOM, hogy semmiféle (érdemi, pozitív) választ nem kaphatok tőlük ezügyben, de magam részéről újságírói etika alapján ez bele kellett, hogy férjen. A levél nyilván átfogalmazható, másoknak írt levelek alapjaként szabad népgazdasági használatra felajánlom:



"Tisztelt BM Kommunikációs Főosztály!



A paprikaspray hazai kereskedelmével, közterületi birtoklásával kapcsolatos hazai szabályozás tárgyában a nyomtatott kiadásunk számára készülő cikkhez szeretnénk az alábbi kérdésekben a Belügyminisztérium válaszait megismerni:



1. Mi indokolja a BM szerint azt, hogy az EU országainak többségével ellentétben a leghumánusabb hatóanyagú, egészségre nem káros, természetazonos hatóanyagú paprikaspray Magyarországon közterületi viselés szempontjából tiltott? (A betiltást még 2007-ben a szocialista-szabaddemokrata kormányzat rendelte el. Mi indokolja fenntartását 11 évvel később is?)



2. Miért szerepel a betiltást tartalmazó (BM által készített, módosított) KKVE-kormányrendeletben (175/2003.) a tiltás jogi hivatkozásaként a 1236/2005/EK tanácsi rendelet módosításáról szóló, 2014. július 16-i 775/2014/EU bizottsági végrehajtási rendelet?



3. Ismeretes-e a BM jogalkotói előtt, hogy a fent meghivatkozott közösségi joganyag kifejezetten csak és kizárólag az EU-n kívüli féllel folytatott külkereskedelemre vonatkozik, valamint azon tilalom alól is kategorikusan kiveszi az egyéni védőeszközként használt gázsprayt?



(lásd: A TANÁCS 1236/2005/EK RENDELETE

(2005. június 27.)

egyes, a halálbüntetés, a kínzás vagy más kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmód vagy

büntetés során alkalmazható áruk kereskedelméről



http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/ ... 1cr_hu.pdf

"Tárgy és hatály

(1) Ez a rendelet az olyan áruk harmadik országokkal folytatott kereskedelmére vonatkozó közösségi szabályokat állapítja meg, amelyek halálbüntetés vagy kínzás és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmód vagy büntetés céljára, vagy azzal kapcsolatos technikai segítségnyújtásra felhasználhatók.
"

Melléklet 3.

"Ez a pont nem vonatkozik azokra a hordozható eszközökre, amelyeket felhasználóik személyes védelmükre tartanak maguknál, még akkor sem, ha azok vegyi anyagot tartalmaznak.")



4. Tervezi-e a BM a 175/2003. kormányrendelet módosításának kezdeményezését, a legtöbb EU-tagállamban és a szomszédos országokban is megszokott módon (ismét) legalizálva a paprikaspray közterületi viselését? (Különös tekintettel arra, hogy az utóbbi időkben a medve és a farkas is megjelent újra hazánk vidéki területein.)

(A teljesség igénye nélkül a paprikaspray civileknek is legális önvédelmi eszköz az alábbi EU-tagállamokban: Ausztria, Szlovákia, Csehország, Románia, Horvátország, Szlovénia, Olaszország, Németország, Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Lettország.)



Válaszukat várva:



köszönettel

"
Respect. Amit lehet megtettel.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: Ha befogtad a pofád, és jó elvtárs voltál, illetve megfelelően jelentettél, akkor mindened, mindenhogyan lehetett.
Ahogy most is...

Viszont ebbe ne menjünk bele, mert:
1. Politika
2. Forog a belem!
3. 20 kilót fogytam, annyit hánytam ennek az országnak az ügyes bajos dolgai miatt.

Viszont most lehetnek ilyen furacsövű spiáter izéink, amit ha jogszerűen használsz:
1. Csilliárdokat hagysz az ügyvédnél
2. Akkor is elítélnek, mert csak.
3. POFÁD BEFOGOD!
+1!!! Egyre lenyegretorobben fogalmazol.Szepen osszefoglaltad azt, amit en is gondolok errol az egesz foschrol... :cry:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.10.30. 15:01
Az alábbi e-mailben kerestem meg a Belügyminisztériumot - nyilván TUDOM, hogy semmiféle (érdemi, pozitív) választ nem kaphatok tőlük ezügyben, de magam részéről újságírói etika alapján ez bele kellett, hogy férjen. A levél nyilván átfogalmazható, másoknak írt levelek alapjaként szabad népgazdasági használatra felajánlom:



"

És mi lenne, ha mindenki, akinek b@ssza a csőrét a mostani helyzet, ezt a levelet némileg átalakítva a saját nevében is elküldeni a BM-nek?
Én ezt most meg is teszem a privát gmailes címemről.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.10.30. 19:57 És mi lenne, ha mindenki, akinek b@ssza a csőrét a mostani helyzet, ezt a levelet némileg átalakítva a saját nevében is elküldeni a BM-nek?
Én ezt most meg is teszem a privát gmailes címemről.
Holnapi hir:a II. keruletben a teknoc kommandosai csaptak le egy 30 ev koruli fiatalemberre, akinel fegyverarzenalt talaltak. A fiatalember, Toto atya neven ismert alakja , a fegyverekkel foglalkozo netes oldalaknak... :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Válasz küldése