Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.07.30. 17:18 Csak azért, hogy legyen fegyvered, azért szopás hegy a sportlövészet.
Ha versenyezni akarsz és szereted is akkor észre sem veszed, hogy a ....hegynek felfelé mész.
Jaja, valaki még élvezni is meri :D
Ajánlom elolvasásra alább a hosszabb hozzászólásomat, ha a kolléga még nem tette meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

Fortitu írta: 2019.07.30. 17:20 Jaja, valaki még élvezni is meri :D
Ajánlom elolvasásra alább a hosszabb hozzászólásomat, ha a kolléga még nem tette meg.
Pontosan melyik hozzászólást?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.30. 17:15 el kene olvasni a hatalyos jogszabalyt en azzal kezdenem...

2004. évi XXIV. törvény és 253/2004 korm rend.
Vagy gugliba beütin: "Vadászfegyver tárolásának szabályai" és olvasgatni. Még gyorsabb is mint itt megkérdezni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tsk írta: 2019.07.30. 17:58 Pontosan melyik hozzászólást?
https://fegyverforum.com/viewtopic.php?f=5&t=71#p18869
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tsk »

TotoHU írta: 2019.07.30. 18:12 Vagy gugliba beütin: "Vadászfegyver tárolásának szabályai" és olvasgatni. Még gyorsabb is mint itt megkérdezni.
OK, OK, csak gondoltam itt hamarabb fogom megtudni, hogy mire kell praktikusan odafigyelni, mik a szürke zónák, stb.
Mert itthon azért a leírt jogszabály meg annak alkalmazása azért néha elég távol van egymástól.
De utánanézek, aztán majd kérdezek konkrétan ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tsk írta: 2019.07.30. 17:14 Arról már leszoktam, hogy Jogászországban mérnökként logikát keressek :)
Ez a szopáshegy érdekes kérdés: ennyien bevállalják (vállaljátok) akkor? Bár ez valószínűleg költői kérdés :?
Van 4-5 ezer fanatikus aki bevállalja a szopórollert. Részben a fegyverek, részben a lövészet iránti szeretetből. Lőni jó, de ezt tudod hisz próbáltad már.Én 7 éve tolom a vadász vonalat és 1 éve a sportot.
Nem vagyok egy versenegő alkat, de el tudja kapni az embert a sportlövészet is. Meg aztán a különböző fegyvereket kipróbálni, lőni velük, esetleg egy-egy nekem tetsző vagy valamilyen szempontból ikonikus darabot birtokolni akár átmenetileg is, az is klassz dolog. Hobbi ez is.
Sokféle motiváció van, én speciel lenyugszom lövészet alatt és halál kisimult leszek tőle, kb olyan mint a relaxálás vagy meditáció. Nem vicc. Sokan amikor először hallják hogy fegyverem van és lőni szoktam, egyből valami agresszív vagy deviáns indokot feltételeznek, holott voltaképpen ritkán vagyok olyan békés és vigyori, mint lövészet után. Uralni az óriási energiákat amik a lövés folyamán felszabadulnak, összpontosításra és koncentrációra felhaszsnálni az eredetileg - lássuk be - nem kifejezetten békés célra tervezett eszközöket, az valamiféle tantrikus élményt ad Nekem. De másnak meg valszeg mást jelent.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

HCZoli írta: 2019.07.30. 20:24 Ügyesek ezek a Cseh mérnökök.

20190730_193144_resized_1.jpg
Ennek is glockos sütése van?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Mr. Senki írta: 2019.07.30. 21:58 Ennek is glockos sütése van?
Jobb. Határozottabb. XDM-re jobban hajaz, de más.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HCZoli írta: 2019.07.30. 20:24 Ügyesek ezek a Cseh mérnökök.

20190730_193144_resized_1.jpg
Jól néz ki!!!! Csütörtökön jól összehasonlítjuk a Glock-al működés közben is. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.30. 20:21 Van 4-5 ezer fanatikus aki bevállalja a szopórollert.

a szamok alapjan asszem ez valojaban inkabb 3 ezer fo koruli, vagy annyi se.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes fejlesztés - ennyire szupernehéz lövedék 9 mm Luger lőszerhez nem volt elérhető:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/m-szupe ... -loszerek/

Kép

Mondjuk, ha valaki véletlenül ezt normál hüvelybe akarja újratölteni, akkor simán felrobban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

gvass1 írta: 2019.07.31. 07:14 Érdekes fejlesztés - ennyire szupernehéz lövedék 9 mm Luger lőszerhez nem volt elérhető:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/m-szupe ... -loszerek/

Kép

Mondjuk, ha valaki véletlenül ezt normál hüvelybe akarja újratölteni, akkor simán felrobban.
Ha ezzel a medence vagy combcsont találat, van az illető tényleg úgy érzi, hogy "földrengés" van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2019.07.31. 08:32 Ha ezzel a medence vagy combcsont találat, van az illető tényleg úgy érzi, hogy "földrengés" van.
Mondjuk egy sima 8 grammostol pont ugyanugy:-)

Csak ebben az eseten darabonkent kb. 1,5 dollarert.

Szoval erdekes, de en nem vagyok meggyozodve, hogy a gyakorlatban van kimutathato elonye.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2019.07.30. 22:01 Jobb. Határozottabb. XDM-re jobban hajaz, de más.
Sztem az XDM-é fasorba' sincs ehhez képest.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2019.07.31. 09:48 Sztem az XDM-é fasorba' sincs ehhez képest.
Hajaz= előhúzás hosszan, szinte ellenállás nélkül, azután felkeményedik, majd törik, de határozottabban mint az XDM.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: KLT »

TotoHU írta: 2019.07.30. 20:21 Sokféle motiváció van, én speciel lenyugszom lövészet alatt és halál kisimult leszek tőle, kb olyan mint a relaxálás vagy meditáció.
Ha valaki versenyezni akar, akkor miután megvan a tartási, egyetlen egy eleme lesz annak a rollernek, az, hogy be kell mutatni a rendőrségen évente a sportorvosit. Amit a többiek mondanak, hogy milyen macera, az jön abból, hogy versenyzel. (Bocs, ez a bekezdés tsk-nak szól.)

A meditáció részével én is így vagyok. Munka után, hulla fáradtan lemegyek a lőtérre, és az edzés végén úgy pakolok össze, hogy de jót pihentem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.07.31. 10:19 Ha valaki versenyezni akar, akkor miután megvan a tartási, egyetlen egy eleme lesz annak a rollernek, az, hogy be kell mutatni a rendőrségen évente a sportorvosit.
+rajtengedelyt, minositest, tagsagit.

Es a sportorvosi megszerzese iszonyatos tortura es/vagy rettenetes penz. Ja, es 60 (asszem) eves kor felett meg gyakorlatilag ugyis bevonjak a sportcelut, mert a 6-havonta orvosinak nagyjabol lehetetlen lesz megfelelni.

Es nem bemutatod, hanem 3000 Ft-ert bejegyezteted.

Magyaran: a sportcelu tartasi engedely ERVENYESSEGE nem visszavonasig van, HANEM MINDEN EVBEN TELJESEN MEG KELL UJITANI elolrol, KIVEVE A FEGYVERISMERETI VIZSGAT es a pszichot.

UI: es nem lebeszelni akarok senkit a sportcelu tartasrol, csak latni kell, hogy ezek az elbagatellizalt macerak es koltsegek vezetnek oda, hogy sokan rossz szajizzel, az egesz fegyveresdit meggyulolve szallnak ki a mokuskerekbol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:37 +rajtengedelyt, minositest, tagsagit.

Es a sportorvosi megszerzese iszonyatos tortura es/vagy rettenetes penz. Ja, es 65 eves kor felett meg gyakorlatilag ugyis bevonjak a sportcelut, mert a 6-havonta orvosinak nagyjabol lehetetlen lesz megfelelni.

Es nem bemutatod, hanem 3000 Ft-ert bejegyezteted.

Magyaran: a sportcelu tartasi engedely ERVENYESSEGE nem visszavonasig van, HANEM MINDEN EVBEN TELJESEN MEG KELL UJITANI elolrol, KIVEVE A FEGYVERISMERETI VIZSGAT es a pszichot.
Sportorvos tortúra?? Mert?? Miért nem lehet 6 havonta megfelelni, ha amúgy még egészséges az ember? Nagy macera persze félévente, de mit nem lehet megfelelni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.07.31. 10:43 Sportorvos tortúra?? Mert?? Miért nem lehet 6 havonta megfelelni, ha amúgy még egészséges az ember? Nagy macera persze félévente, de mit nem lehet megfelelni?
van ahol hetekkel-honapokkal elore kell bejelentkezni, vagy kifutsz a hataridobol, es ha elkuld otletszeruen meg ket szakorvoshoz esetleg pluszban, akkor is. (Plusz hany munkanapod megy el ezzel???)

Ez a faszkodas az, ami miatt a legtobben feladjak, jogosan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.07.31. 10:48-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2019.07.31. 06:16 a szamok alapjan asszem ez valojaban inkabb 3 ezer fo koruli, vagy annyi se.
Szia,

Szerintem boven tobb.

Ami biztosan publikus es preciz adat (F?titkári hírlevél 2019.01.30.), az az, hogy az MDLSZ egyetlen honapban (2019. januar) tobb mint 2000 versenyengedelyt adott ki.

Elnezve, hogy mennyire szeretik az emberek gyorsan intezni az ugyeiket, nem tudom elkepzelni, hogy utana ne adtak volna ki meg tobb mint fele ennyit, szoval szerintem boven 3000 felett van az iden kiadott engedelyek szama.

Azt nem tudom, hogy az MSSznel hany versenyzo van, de a tippem szerint legalabb ennyi, es a tobbseguk nem azonos.

Szoval a tippem: 5-6 000 fo.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:37 +rajtengedelyt, minositest, tagsagit.

Es a sportorvosi megszerzese iszonyatos tortura es/vagy rettenetes penz. Ja, es 65 eves kor felett meg gyakorlatilag ugyis bevonjak a sportcelut, mert a 6-havonta orvosinak nagyjabol lehetetlen lesz megfelelni.

Es nem bemutatod, hanem 3000 Ft-ert bejegyezteted.

Magyaran: a sportcelu tartasi engedely ERVENYESSEGE nem visszavonasig van, HANEM MINDEN EVBEN TELJESEN MEG KELL UJITANI elolrol, KIVEVE A FEGYVERISMERETI VIZSGAT es a pszichot.

UI: es nem lebeszelni akarok senkit a sportcelu tartasrol, csak latni kell, hogy ezek az elbagatellizalt macerak es koltsegek vezetnek oda, hogy sokan rossz szajizzel, az egesz fegyveresdit meggyulolve szallnak ki a mokuskerekbol.
Alapevően jah, évi 200e Ft nagyjából, plusz a fenti adminisztráció. Azaz havi 16e Ft.
Ilyenkor jön a szokásos, kissé demagóg mondat: költ-e az átlag középosztály-beli magyar ilyen összeget havonta baromságokra? Bizony költ, sokszor többet is!! Ilyen-olyan piácska, cigicske, drága vacsorácska, a feleslegesen drága okostelefonocska, nőknél a százhuszonharmadik totál felesleges cipőcske, nem is beszélge a számtalan szükségtelen holmiról, amit megveszünk, hogy évek múlva a lomtalanításnál kössenek ki. Mindenkinek megvan a gyenge pontja, kinenk ez kinek az. Részemről akkor már kevesebbet költök baromságokra, és inkább a lövészetbe teszem ugyan azt a pénzt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2019.07.31. 10:12 Hajaz= előhúzás hosszan, szinte ellenállás nélkül, azután felkeményedik, majd törik
Ez kb. az összes (nem-SA) szolgálati/önvédelmi jellegű öntöltőre igaz a Beretta 92-től a Glockig.
A P10C-nél a "felkeményedés" fázis kicsit rövidebb, de hangyaf@sznyival talán nehezebb mint az XDM-nél, cserébe a trigger reset hossza töredéke és sokkal határozottabb is mint az utóbbié. Dinamikus lövészetre szerintem összehasonlíthatatlan a kettő (ilyen szempontból talán még a Glock is jobb az XDM-nél).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:47 van ahol hetekkel-honapokkal elore kell bejelentkezni, vagy kifutsz a hataridobol, es ha elkuld otletszeruen meg ket szakorvoshoz esetleg pluszban, akkor is. (Plusz hany munkanapod megy el ezzel???)

Ez a faszkodas az, ami miatt a legtobben feladjak, jogosan.
Faszkodás, de nem kell túldémonizálni. Nem gyökér orvoshoz kell menni, meg előre be kell írni a naptárba, hogy mikor esedékes, hogy időben foglalj. Egy munkanap, ha a beiratást is aznap intézed. Vagy nulla, ha munkaidőn kívül tudod intézni (én pl. tudom).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2019.07.31. 10:53-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.07.31. 10:47 Szia,

Szerintem boven tobb.

Ami biztosan publikus es preciz adat (F?titkári hírlevél 2019.01.30.), az az, hogy az MDLSZ egyetlen honapban (2019. januar) tobb mint 2000 versenyengedelyt adott ki.

Elnezve, hogy mennyire szeretik az emberek gyorsan intezni az ugyeiket, nem tudom elkepzelni, hogy utana ne adtak volna ki meg tobb mint fele ennyit, szoval szerintem boven 3000 felett van az iden kiadott engedelyek szama.

Azt nem tudom, hogy az MSSznel hany versenyzo van, de a tippem szerint legalabb ennyi, es a tobbseguk nem azonos.

Szoval a tippem: 5-6 000 fo.

Bel
a kiadott versenyengedelyek szama NEM azonos, nagyon nem a lofegyvertartasi engedelyesekevel.

Mert a legfegyvereseknek is kell rajtengedely (7,5 J alatti szamokban is), es tartasijuk meg nincs.

Es relevansabb adat a sportcellal tartott lofegyverek szama, ami az utolso hozzaferheto adat szerint 11 ezer db.

Es jellemzoen fejenkent nem 2 db-ot tartanak csak. Ha fejenkent 3 db-bal szamolunk, akkor is 4 ezer fő alatti lesz a létszam.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:47
Ez a faszkodas az, ami miatt a legtobben feladjak, jogosan.
Vagy egyszerűen ráunnak, mint hobbira.
Egyébként a sportlöv. szövetségeknek kellene lobbizniuk és harcolniuk a szabályok ésszerűbbé tételéért, kezdhetnénk mondjuk a sportorvosival.
Ott figyel a vadász orvosi 10 éves időtartammal az engedélyemben, de sportlövőként évente kell járnom orvoshoz? Ennek mi a retek értelme van?
Vagy menjen szépen a vadász is évente, vagy minket ne tessenek szopatni már ezzel.

De nem látom hogy túl nagy erőköfejtés lenne ezen a téren. Kicsit úgy belesimul mindenki a langymeleg kádári valóságba - kussolni kell, de legalább van valami kevéske.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.07.31. 10:52 Faszkodás, de nem kell túldémonizálni. Nem gyökér orvoshoz kell menni, meg előre be kell írni a naptárba, hogy mikor esedékes, hogy időben foglalj. Egy munkanap, ha a beiratást is aznap intézed. Vagy nulla, ha munkaidőn kívül tudod intézni (én pl. tudom).

Te valami iszonyat optimalis, sportorvostultengeses helyen laksz, es pont akkor van a gestapo ugyintezes, mint amikor a sportorvos, es nagyon laza a munkaidod. :-)) Ugy konnyu.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:55 Te valami iszonyat optimalis, sportorvostultengeses helyen laksz, es pont akkor van a gestapo ugyintezes, mint amikor a sportorvos, es nagyon laza a munkaidod. :-)) Ugy konnyu.
A sportorvosom valóban 1. osztályú, a munakidőm meg rugalmas, de nem hiszem, hogy más ezt sokkal nehezebben tudná megoldani. Egy szabi oké, lehet rámegy, de nem rugalmas munkaidővel is elengedhet a főni picit korábban, ha dokihoz mész. Műszakos melóknál meg még erre sincs szükség, mert déelőtt vagy után amúgy is szabad vagy.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egyébként nem csak nálunk jellemző ez. Beszéltem egy szicíliai csávóval akinek volt sokáig anno pár puskája, vadász vonalon. Ő is azt mondta, hogy évi 60-70 eurójába került csak az engedély megújítása, és mivel nem vadászott annyira aktívan tele lett vele a farka és inkább borra költi azt a 60 erót.
Olaszorsztágban ebből azért elég sok bort lehet venni. :D
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2019.07.31. 10:52 Ez kb. az összes (nem-SA) szolgálati/önvédelmi jellegű öntöltőre igaz a Beretta 92-től a Glockig.
A P10C-nél a "felkeményedés" fázis kicsit rövidebb, de hangyaf@sznyival talán nehezebb mint az XDM-nél, cserébe a trigger reset hossza töredéke és sokkal határozottabb is mint az utóbbié. Dinamikus lövészetre szerintem összehasonlíthatatlan a kettő (ilyen szempontból talán még a Glock is jobb az XDM-nél).
Szerintem ugyanarról beszélünk.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.07.31. 10:58 A sportorvosom valóban 1. osztályú, a munakidőm meg rugalmas, de nem hiszem, hogy más ezt sokkal nehezebben tudná megoldani. Egy szabi oké, lehet rámegy, de nem rugalmas munkaidővel is elengedhet a főni picit korábban, ha dokihoz mész. Műszakos melóknál meg még erre sincs szükség, mert déelőtt vagy után amúgy is szabad vagy.
Az "orvoshoz kell mennem" indokkal elég kevés munkahely nem engedi el a beosztottat szó nélkül munkaidőben. Az hogy milyen jellegű az orvos, ahhoz meg semmi köze a munkáltatónak. Kivizsgálás, rutin vizsgálat, stb. Orvosra nekem még sosem kellett kivennem szabit, pedig kötsögmultinál dolgozom. A beíratás meg elintézhető reggel munka előtt.

Az indokolatlan és macera jellege az már más tészta. Most voltam szemésznél, kellett szemüveg. Az optikusnak saját orvosa volt, nem optometrista hanem orvos, pecséttel. Ingyen és bérmentve kiállított a látásvizsgálatról papírt - amit természetesen a sportorvos NEM fogadott el, úgyhogy újra látásvizsgálatra kell mennem, ahol nopláne, megállapítják ugyan azt mint egy hónappal ezelőtt.
Az ilyen felesleges, iodegesítő, energiavámpír faszkodásokat kellene kivenni a rendszerből.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:53 a kiadott versenyengedelyek szama NEM azonos, nagyon nem a lofegyvertartasi engedelyesekevel.
Bizony nem!! A legtöbb versenyengedély szerintem is légfegyveres.... Vagy használják a 22-es klubfegyvert, mert amúgy nincs pénz saját pardinira.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.31. 11:08 A beíratás meg elintézhető reggel munka előtt.

ha délre jársz dolgozni, vagy hogy?

Ezeket a kijelenteseket nem ertem, mert szerintem 8-8.30 elott sehol nem nyit a gestapo.

Az emberek tobbsege meg 8-9-re be kell erjen a melohelyere.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.31. 11:17 ha délre jársz dolgozni, vagy hogy?

Ezeket a kijelenteseket nem ertem, mert szerintem 8-8.30 elott sehol nem nyit a gestapo.

Az emberek tobbsege meg 8-9-re be kell erjen a melohelyere.
Gödöllőn 7:40-kor már az ablak előtt szobrozok, nyitáskor első vagyok, 9:30--ra postával, minden szarral együtt bent vagyok a melóban.

Ja, a kívánságlistámon a sportorvos egyszerűsítése mellett a kártyás ügyintézés lenne az igrenden. Viccparádé, hogy papírlapokkal kell rohangálni így a 21. században, amikor októberből már az utalás is másodpercek alatt odaér majd a számlákra.
A csúcsok csúcsa persze az okmányirodai ügyintézés lenne, de abbahagyom, mert még nem ittam ma semmit mégis hallucinálgatok.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:37 +rajtengedelyt, minositest, tagsagit.

Es a sportorvosi megszerzese iszonyatos tortura es/vagy rettenetes penz. Ja, es 60 (asszem) eves kor felett meg gyakorlatilag ugyis bevonjak a sportcelut, mert a 6-havonta orvosinak nagyjabol lehetetlen lesz megfelelni.

Es nem bemutatod, hanem 3000 Ft-ert bejegyezteted.

Magyaran: a sportcelu tartasi engedely ERVENYESSEGE nem visszavonasig van, HANEM MINDEN EVBEN TELJESEN MEG KELL UJITANI elolrol, KIVEVE A FEGYVERISMERETI VIZSGAT es a pszichot.

UI: es nem lebeszelni akarok senkit a sportcelu tartasrol, csak latni kell, hogy ezek az elbagatellizalt macerak es koltsegek vezetnek oda, hogy sokan rossz szajizzel, az egesz fegyveresdit meggyulolve szallnak ki a mokuskerekbol.
+1! Egy rúgóra jár az agyunk... Meg már a lövészeti légkör sem olyan jó, mint mondjuk 10-éve,mert sok a gyökér, pénzes paraj, aki most kezdte az egész lövöldözős témát, de már okoskodik, mindent jobban tud, - de persze az is lehet, hogy csak én sokalltam be, mostanra...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

TotoHU írta: 2019.07.31. 10:49 Alapevően jah, évi 200e Ft nagyjából, plusz a fenti adminisztráció. Azaz havi 16e Ft.
Ilyenkor jön a szokásos, kissé demagóg mondat: költ-e az átlag középosztály-beli magyar ilyen összeget havonta baromságokra? Bizony költ, sokszor többet is!!
Így van. Ugyanakkor a zemberek túlnyomó része képtelen a tudatos gondolkodásra, úgy egyáltalán.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

TotoHU írta: 2019.07.31. 10:53 Vagy egyszerűen ráunnak, mint hobbira.
Egyébként a sportlöv. szövetségeknek kellene lobbizniuk és harcolniuk a szabályok ésszerűbbé tételéért, kezdhetnénk mondjuk a sportorvosival.
Ott figyel a vadász orvosi 10 éves időtartammal az engedélyemben, de sportlövőként évente kell járnom orvoshoz? Ennek mi a retek értelme van?
Vagy menjen szépen a vadász is évente, vagy minket ne tessenek szopatni már ezzel.

De nem látom hogy túl nagy erőköfejtés lenne ezen a téren. Kicsit úgy belesimul mindenki a langymeleg kádári valóságba - kussolni kell, de legalább van valami kevéske.
Itthon a (nem kisöbű) sportlöveszet a pfuj kategória állambácsi szemében. A vadászat, az OK, de az is csak addig, amíg van vadász elvtárs odafent.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tsk írta: 2019.07.31. 13:08 Itthon a (nem kisöbű) sportlöveszet a pfuj kategória állambácsi szemében. A vadászat, az OK, de az is csak addig, amíg van vadász elvtárs odafent.
Nevezzük nevén a gyereket: a BM Igazgatásrendészet a főgonosz, aki minden fegyvertartót ellenségként és potenciális "ellenforradalmárként" kezel, és folyamatosan mindent megpróbál a fegyvertartás szigorítására. Ez a 60-as évek óta így van, azóta adják tovább ezt házon belül.
A hozzánk nagyon hasonló történelmi fejlődésű Csehországban és Szlovákiában teljesen más a helyzet, ennek pedig egyetlen oka van: a rendőrség hozzállásbeli különbségének, nem másnak.
A vadászok lobbiereje sokkal hatékonyabb, ez nem csak a vadász elvtársaknak tudható be, korábban is így volt. Ráadásul a hazai mezőgazdaság szempontjából is kulcskérdés a hatékony vadgazdálkodás, az pedig a 60-70 ezer vadász nélkül máshogy nem oldható meg. Nagyon leegyszerűsítve: a gyesznyót, szarvast, őzet ritkítani kell folyamatosan, különben felzabálják a gabonát, és 1500 Ft lenne egy kiló kenyér és 3500 egy kiló disznóhús, abból meg éhséglázadás lenne amit senki sem akar. (Ez tényleg végletekig leegyszerűsített, ezért ne essen nekem pls senki)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Imént voltam a Frommerben ammóért (9mm Magtech akcijjóó van, fyi). Kérdeztem, hogy vajon lesz-e valamikor polgári piacra gyártott "hazai" gyártású CZ Skorpió Evo 3? A válaszon meglepődtem: egyenlőre biztosan nem, mert kértek és kaptak rá árajánlatot a magyarországi gyártól. Ám a kapott ár nem is kevéssel drágább, mintha Csehországból hoznák be ők maguk. Így lesz majd, de nem hazai hanem Uhersky Brod-ban gyártott.

Magyarország, én így szeretlek...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.31. 15:01 Imént voltam a Frommerben ammóért (9mm Magtech akcijjóó van, fyi). Kérdeztem, hogy vajon lesz-e valamikor polgári piacra gyártott "hazai" gyártású CZ Skorpió Evo 3? A válaszon meglepődtem: egyenlőre biztosan nem, mert kértek és kaptak rá árajánlatot a magyarországi gyártól. Ám a kapott ár nem is kevéssel drágább, mintha Csehországból hoznák be ők maguk. Így lesz majd, de nem hazai hanem Uhersky Brod-ban gyártott.

Magyarország, én így szeretlek...
Nézd meg a cseh, és a hazai adózási, vakamint cég fenntartási költségeket. Rögtön meglesz a jelenség oka...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.31. 15:28 Nézd meg a cseh, és a hazai adózási, vakamint cég fenntartási költségeket. Rögtön meglesz a jelenség oka...
Racionálisan persze hogy értem, és azt is hogy a hazai polgári piacon eladható CZ skorpiók száma max 1-2 tucat, ami a HM és rendőrségi megrendelések volumenei mellett kerekítési hiba, de ez azért nagyon elszomorító...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.07.31. 13:37 Nevezzük nevén a gyereket: a BM Igazgatásrendészet a főgonosz, aki minden fegyvertartót ellenségként és potenciális "ellenforradalmárként" kezel, és folyamatosan mindent megpróbál a fegyvertartás szigorítására. Ez a 60-as évek óta így van, azóta adják tovább ezt házon belül.
A hozzánk nagyon hasonló történelmi fejlődésű Csehországban és Szlovákiában teljesen más a helyzet, ennek pedig egyetlen oka van: a rendőrség hozzállásbeli különbségének, nem másnak.
A vadászok lobbiereje sokkal hatékonyabb, ez nem csak a vadász elvtársaknak tudható be, korábban is így volt. Ráadásul a hazai mezőgazdaság szempontjából is kulcskérdés a hatékony vadgazdálkodás, az pedig a 60-70 ezer vadász nélkül máshogy nem oldható meg. Nagyon leegyszerűsítve: a gyesznyót, szarvast, őzet ritkítani kell folyamatosan, különben felzabálják a gabonát, és 1500 Ft lenne egy kiló kenyér és 3500 egy kiló disznóhús, abból meg éhséglázadás lenne amit senki sem akar. (Ez tényleg végletekig leegyszerűsített, ezért ne essen nekem pls senki)
Ja, szerintem is így van, elég baj ez...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.31. 15:32 Racionálisan persze hogy értem, és azt is hogy a hazai polgári piacon eladható CZ skorpiók száma max 1-2 tucat,
max 1-2. Per év.

Darab.
Nem tucat.

Mert akinek kellett, az mar megvette, annak mar van. És azok sincsenek sokan, nyilván.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nem csak az őskövület M92-t reszelgetik, itt a sport-APX a Berettától:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... o-kivitel/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:37 +rajtengedelyt, minositest, tagsagit.

Es a sportorvosi megszerzese iszonyatos tortura es/vagy rettenetes penz. Ja, es 60 (asszem) eves kor felett meg gyakorlatilag ugyis bevonjak a sportcelut, mert a 6-havonta orvosinak nagyjabol lehetetlen lesz megfelelni.

Es nem bemutatod, hanem 3000 Ft-ert bejegyezteted.

Magyaran: a sportcelu tartasi engedely ERVENYESSEGE nem visszavonasig van, HANEM MINDEN EVBEN TELJESEN MEG KELL UJITANI elolrol, KIVEVE A FEGYVERISMERETI VIZSGAT es a pszichot.

UI: es nem lebeszelni akarok senkit a sportcelu tartasrol, csak latni kell, hogy ezek az elbagatellizalt macerak es koltsegek vezetnek oda, hogy sokan rossz szajizzel, az egesz fegyveresdit meggyulolve szallnak ki a mokuskerekbol.
Úgy kezdtem a mondatot, nem véletlenül, hogy "ha valaki versenyezni akar". Például a kisebbik fiam vízilabdázik. Nem a kerti medencében, hanem egyesületben versenyzik. Mi kell ehhez? Rajtengedély, tagsági és jééééé évente megújított sportorvosi. Ezek minden sportban kötelező elemek. Itt a tűzfegyveres sportokban hozzájön még a minősítés, ami inkább előbb, mint utóbb meglesz. Mivel rendszeresen jár versenyezni (sőt akár néha még edz is) ezért az, hogy ez minden évben meg kell legyen nem probléma.
És innentől kezdve fenntartom az állításomat, hogy a roller egyetlen eleme az, hogy a rendőrségen be kell jegyeztetni (és nem bemutatni, mea culpa) a sportorvosit. Hogy teljesen egyértelmű legyen leírom még egyszer: ha valaki versenyezni akar.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.08.01. 08:35 Úgy kezdtem a mondatot, nem véletlenül, hogy "ha valaki versenyezni akar". Például a kisebbik fiam vízilabdázik. Nem a kerti medencében, hanem egyesületben versenyzik.

Csak ennek igy nincsen ertelme. Almat a körtepálinkával veted össze.

A pisztoly es felauto puska legalis birtoklasara NINCSEN MAS MOD, mint a sportcelu tartas. Tehat nem versenyezni akar a jonep, hanem KENYTELEN (ugy tenni).

Es nem osszevetheto a tobbi sporttal, ahol ha kesel a hulye sportorvosival, akkor nincsen semmi kovetkezmenye, nem indulhatsz versenyen, ki nem szarja le, ha nem vagy elsportolo.
NEM kobozzak el a teniszutodet meg a labdat, sot a lofegyverrel azonosan halalos ijat vagy gerelyt sem a sportolotol es nem birsagoljak meg esatobbi.

Szoval ne viccelodjunk mar, ez nem ugyanaz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ma HCZoli topiktárs jóvoltából kaptam egy kis IDPA ízelítőt a Globus lőtéren, és lőhettem a saját CZ P10C-jével is, valamint mellette felváltva lőttem a saját G17 Gen5-ömmel is. Így közvetlenül tapasztalhattam a két fegyver közötti különbséget.

Számtalan teszt és felhasználó beszámoló van mindkét fegyverről a neten, többek közt Gvass billentyűzetéből is van P10C értékelés a Kaliberben.
Elsősorban a CZ strikeres sütésére voltam nagyon-nagyon kíváncsi, mert az égre-földre dícsérték minden értékelő cikkben és videóban az Uhersky Brod-i mérnökök mesterművét.
4-5 tárnyit lőttem P10C-vel, és párhuzamosan mellette 3 tárnyit Glock-al, és ez alapján azt kell mondjam, hogy a hír igaz. Pokoli jó a fegyver sütése, egyszerűen sokkal jobb mint a Glock-omé. Hihetetlen, hogy tényleg szinte nulla ellenállással húzható a töréspontig az elsütőbillentyű, ahol nagyon határozottan törik, majd ezután a trigger reset útja is nagyon rövid, érezhetően rövidebb mint a Glock-é. (A youtube-on mindenféle mérések vannak a P10C elsütőerőről és trigger resetről, érdemes megnézni!)
Én eddig pöttylövészettel múlattam az időt a lőtéren, most ízlelgetem a baromi izgalmas dinamikus műfajt, ennek keretében nagyjából újra is kell tanulnom mindent, amii eddig autodidakta módon a lövészetről rám ragadt egy év alatt.

A pár tárnyi lövészet alatt összességében baromira tetszett a P10C, bár az én tenyeremnek a topiktárs fegyvere kicsi volt, mert a legkisebb markolatpanel volt rajta és nekem a Glock 17-en is csak a legnagyobb hátsó markolatpanellel a kényelmes. (A csere után anno pontlövészetben 30 kört javult egyből az eredményem... hello stabil fegyverfogás!) Ennek ellenére pár lövés után tökéletesen lehetett 7-8 méterről küldeni a duplákat az IDPA lőlapra. (tökéletes=az én szintemnek megfelelő)
Szóval a CZ P10C nagyon-nagyon rulez, és várom a P10F-et, hogy azt is kipróbálhassam. Az, hogy jobb fegyver-e az egyik mint a másik, az szvsz nem értelmes kérdés. Az a fegyver a jobb, amelyiket az adott célra megfelelően használunk, megszoktunk, és amivel a legtöbbet gyakoroltunk. Talán ahhoz hasonló a kérdés, mint hogy az osztrák sörök a jobbak, vagy a csehek? Ízlés és megszokás dolga, mind a kettő kitűnő főzet. A képeken ennek megfelelő a háttér is, ezeket most iszom meg épp. ;-)
Mindezek mellett a P10C sütése számomra mérföldekkel verte a Glock-ét, úgyhogy bármikor szívesen látnék egy P10C-t vagy P10F-et a fegyverszekrényemben. Főleg, mivel a cseh remekek ára meglehetősen barátságos még az itthoni elmebeteg ÁFA mellett is.
PSX_20190801_193333.jpg
PSX_20190801_193425.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! CZ27: legnémetebb csehszlovák

A CZ P-10C egy nagyon-nagyon távoli őse, csak nem osztrák, hanem német alapgondolat folytatása:-)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ehszlovak/

és

http://www.fegyvervideo.hu/cz27-legneme ... ehszlovak/

Kép

Néha a nagyon pocsék pisztolyok is érdekesek lehetnek, ha másért nem, akkor történelmük miatt. A CZ 27 eredetileg a Mauser M1914 továbbfejlesztésének indult Joseph (vagy Jozef) Nickl-féle pisztolyon alapult. A Mauser-licenc alapján készült CZ 24 elődmodell viszont a túlbonyolítottság csimborasszója volt. A nevetséges 7,65 mm Browning lőszerhez forgócsöves reteszelést párosítottak ugyanis. Ezt szerencsére a CZ 27-ről már eltűnt, de láthatóan egy német tervezte, irreálisan túlbonyolított, még kortársaihoz képest is (lásd szét- és összeszerelés kínlódása). Ennek ellenére a kiváló csehszlovák elkészítési minőség miatt nem csak, hogy a Csehszlovák Köztársaság legfontosabb hadi és rendőrségi pisztolya volt, de Pistole 27(t) jelzéssel Wehrmacht is hatalmas mennyiségben használta.


A tesztfegyver sajnos műszakilag már nem volt a csúcson. A kakas rendszeresen visszakísérte a szánt, és még rövid sorozatot is lőttem vele. A biztosítót felnyomó rugó is gyengélkedett. Az ergonómia pedig már a kortárs modellekhez (lásd: 1929 Walther PP) is csapnivaló volt, elsütőszerkezete is csupán single action, külsőkakasos. A 7,65 mm Browning kaliberű pisztoly egysoros tárjába 8 db lőszer fér.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.08.01. 10:10 A pisztoly es felauto puska legalis birtoklasara NINCSEN MAS MOD, mint a sportcelu tartas. Tehat nem versenyezni akar a jonep, hanem KENYTELEN (ugy tenni).
Ebben nincs vita, ez így van.

A többiről, amit írtál, pedig az a véleményem, hogy mivel az állam úgy döntött, hogy a polgárainak ne lehessen ugyanolyan modern fegyverzete, mint az erőszakszervezeteinek, ezért ez a megoldás maradt. Ez ellen csak lobbizással lehet próbálkozni.

Azt is értem, hogy vannak olyanok, akiknek elveszi a kedvét a sok macera a fegyvertartástól. Vannak olyanok is, akik csak bosszankodnak miatta, de tűrik. És vannak olyanok, akik eredetileg fegyverbuzulni akartak, de elkapta őket a versenyszellem.

Én egyébként a másik oldalról (versenyzés) kerültem a rendszerbe, bár arról csak halvány sejtésem van, hogy hogyan. Végig azt mondtam, hogy nem, aztán most annyi versenyre járok, hogy már kezd családi problémákat okozni. :D
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.08.01. 23:03 Ma HCZoli topiktárs jóvoltából kaptam egy kis IDPA ízelítőt a Globus lőtéren, és lőhettem a saját CZ P10C-jével is, valamint mellette felváltva lőttem a saját G17 Gen5-ömmel is. Így közvetlenül tapasztalhattam a két fegyver közötti különbséget.
...
Mindezek mellett a P10C sütése számomra mérföldekkel verte a Glock-ét, úgyhogy bármikor szívesen látnék egy P10C-t vagy P10F-et a fegyverszekrényemben. Főleg, mivel a cseh remekek ára meglehetősen barátságos még az itthoni elmebeteg ÁFA mellett is.

PSX_20190801_193333.jpg
PSX_20190801_193425.jpg
A fentieknek nem ellentmondva, csak kiegészítve két dolog amin azért elgondolkoznék ha elsődleges/egyedüli fegyvernek kéne választanom egy G17 (v. 19) és a P-10C között:
- tartósság terén az egyik azért elég rendesen bizonyított már, a másiknak erre még nem nagyon volt alkalma;
- (gyári) alkatrészek, kiegészítők ára és beszerezhetősége, ezekről a cseh remek esetében nem sok infóm van, az osztrák cucchoz tudom hogy jóformán minden van polcon, aprópénzért (ráadásul a hazai képviselet nem egész 5 km-re van a lakhelyemtől).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2019.08.02. 15:24 A fentieknek nem ellentmondva, csak kiegészítve két dolog amin azért elgondolkoznék ha elsődleges/egyedüli fegyvernek kéne választanom egy G17 (v. 19) és a P-10C között:
- tartósság terén az egyik azért elég rendesen bizonyított már, a másiknak erre még nem nagyon volt alkalma;
- (gyári) alkatrészek, kiegészítők ára és beszerezhetősége, ezekről a cseh remek esetében nem sok infóm van, az osztrák cucchoz tudom hogy jóformán minden van polcon, aprópénzért (ráadásul a hazai képviselet nem egész 5 km-re van a lakhelyemtől).
Igazából a gen6-on kellene némi innovációt eszközölni, aztán akkor nem lenne kérdés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Itthon lehet kapni Glockhoz fully supported cserecsövet?
Jah amúgy ha már lentebb ez téma volt, ez is egy előnye a CZ-nek. Már ha előny, a Glock meg emiatt mindenevő. Elméletileg legalábbis, aztán a gyakorlatban nem tudom van-e különbség a megbízhatóságban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2019.08.02. 15:57 Itthon lehet kapni Glockhoz fully supported cserecsövet?
Jah amúgy ha már lentebb ez téma volt, ez is egy előnye a CZ-nek. Már ha előny, a Glock meg emiatt mindenevő. Elméletileg legalábbis, aztán a gyakorlatban nem tudom van-e különbség a megbízhatóságban.
Én hátrányát nem látom a dolognak, előnyét viszont igen, szal a magam részéről _emiatt_ biztos nem cserélnék csövet a sajátomban...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ma ezzel állatkodtam - 9x19 mm Pocket AK a festői Erdélyből:
chiappa pak9 fab.jpg
Szerintem ez most a best buy pisztolykaliberu AK-tortenetben, boven 3 kilo alatt van, és sztem a FAB vackokkal, Glock-tár adapterrel es a red dottal is 320 kornyeken megvan
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2019.08.02. 17:29 Én hátrányát nem látom a dolognak, előnyét viszont igen, szal a magam részéről _emiatt_ biztos nem cserélnék csövet a sajátomban...
Töltött lőszert szívesebben lőnék olyan csőből.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2019.08.02. 15:24 A fentieknek nem ellentmondva, csak kiegészítve két dolog amin azért elgondolkoznék ha elsődleges/egyedüli fegyvernek kéne választanom egy G17 (v. 19) és a P-10C között:
- tartósság terén az egyik azért elég rendesen bizonyított már, a másiknak erre még nem nagyon volt alkalma;
- (gyári) alkatrészek, kiegészítők ára és beszerezhetősége, ezekről a cseh remek esetében nem sok infóm van, az osztrák cucchoz tudom hogy jóformán minden van polcon, aprópénzért (ráadásul a hazai képviselet nem egész 5 km-re van a lakhelyemtől).
Igen, én is úgy vagyok vele hogy a Glock mögött azért ott a 30+ év tapasztalat a műanyagtokos strikeres fegyverekről, és a legendás megbízhatóság: nem csak a számtalan teszt amiken kőkeményen ütik-vágják és még mindig hiba nélkül lő, hanem az éles bevetések sokasága sivatagi, sarkvidéki, tengeri, mindenféle körülmények között. A kérdés az hogy sport vonalon van-e szükségem arra a tulajdonságra, ami egy afganisztánban szolgáló katonának? Megnyugtató hogy tudja a fegyverem, de talán csak ennyi.
Az alkatrész viszont nem hiszem hogy a CZ-nél gond lenne, ha mást nem rendelni kell SK-ból vagy CZ-ből.
De nem tervezek cserét, ennyire csapongó azért én sem vagyok. :) A műanyag tokos striker-es pisztolyoknál egyébként is a Glock az origo, mindent ehhez hasonlítanak. Az én mostani tudásomon még úgysem a fegyver segít vagy ront, hanem a k...vasok gyakorlás amit bele kell nyomjak, hogy ne pisztolyt lóbáló ugráló majom legyek a pályán majd, akit két perc alatt kivágnak mint macskát sz@rni. :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.08.02. 19:10-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.02. 17:30 ma ezzel állatkodtam - 9x19 mm Pocket AK a festői Erdélyből:

chiappa pak9 fab.jpg

Szerintem ez most a best buy pisztolykaliberu AK-tortenetben, boven 3 kilo alatt van, és sztem a FAB vackokkal, Glock-tár adapterrel es a red dottal is 320 kornyeken megvan
Hmmm.. mintha lett volna mostanában, hogy ez egy kartámaszos pisztolynak a rendes PCC változata... de hol? (egyébként mi is ez?)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.02. 19:08 Hmmm.. mintha lett volna mostanában, hogy ez egy kartámaszos pisztolynak a rendes PCC változata... de hol? (egyébként mi is ez?)
Cugir Chiappa PAK-9, eredetileg Usakoknak készült pisztoly.
A valltamasz es a vfg csak itt legalis extra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.08.02. 19:11 Cugir Chiappa PAK-9, eredetileg Usakoknak készült pisztoly.
A valltamasz es a vfg csak itt legalis extra.
Azért a neve eléggé vicces, félrevezető :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.08.02. 19:06 Igen, én is úgy vagyok vele hogy a Glock mögött azért ott a 30+ év tapasztalat
https://youtu.be/qSieXZmhtm0
https://youtu.be/W1jZiqTad3I
https://youtu.be/KU3WZr4Zjyk?t=299
https://youtu.be/1Ofogrja42I?t=81
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.08.02. 06:01 ÚJ VIDEÓ! CZ27: legnémetebb csehszlovák

A CZ P-10C egy nagyon-nagyon távoli őse, csak nem osztrák, hanem német alapgondolat folytatása:-)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ehszlovak/

és

http://www.fegyvervideo.hu/cz27-legneme ... ehszlovak/

Kép

Néha a nagyon pocsék pisztolyok is érdekesek lehetnek, ha másért nem, akkor történelmük miatt. A CZ 27 eredetileg a Mauser M1914 továbbfejlesztésének indult Joseph (vagy Jozef) Nickl-féle pisztolyon alapult. A Mauser-licenc alapján készült CZ 24 elődmodell viszont a túlbonyolítottság csimborasszója volt. A nevetséges 7,65 mm Browning lőszerhez forgócsöves reteszelést párosítottak ugyanis. Ezt szerencsére a CZ 27-ről már eltűnt, de láthatóan egy német tervezte, irreálisan túlbonyolított, még kortársaihoz képest is (lásd szét- és összeszerelés kínlódása). Ennek ellenére a kiváló csehszlovák elkészítési minőség miatt nem csak, hogy a Csehszlovák Köztársaság legfontosabb hadi és rendőrségi pisztolya volt, de Pistole 27(t) jelzéssel Wehrmacht is hatalmas mennyiségben használta.


A tesztfegyver sajnos műszakilag már nem volt a csúcson. A kakas rendszeresen visszakísérte a szánt, és még rövid sorozatot is lőttem vele. A biztosítót felnyomó rugó is gyengélkedett. Az ergonómia pedig már a kortárs modellekhez (lásd: 1929 Walther PP) is csapnivaló volt, elsütőszerkezete is csupán single action, külsőkakasos. A 7,65 mm Browning kaliberű pisztoly egysoros tárjába 8 db lőszer fér.
A fegyver leghiresebb filmszerepe. Back up gun. cz27 volt. Nem mindig baj, ha egy fegyver nem megbízható
.https://youtu.be/ShowvGZ6F3U
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2019.07.31. 10:53 Ott figyel a vadász orvosi 10 éves időtartammal az engedélyemben, de sportlövőként évente kell járnom orvoshoz? Ennek mi a retek értelme van? Vagy menjen szépen a vadász is évente, vagy minket ne tessenek szopatni már ezzel.
KLT írta: 2019.08.01. 08:35 Például a kisebbik fiam vízilabdázik. Nem a kerti medencében, hanem egyesületben versenyzik. Mi kell ehhez? Rajtengedély, tagsági és jééééé évente megújított sportorvosi. Ezek minden sportban kötelező elemek.
Szerintem csak az ördög tudja, milyen nemzeti és nemzetközi (jog)szabályok és egyezmények következménye a versenyengedélyhez kötelező éves sportorvosi vizsgálat. Valószínűsítem, a sportlövészek sportorvosi mizériáját(? - saját tapasztalatom nincs) ezért közel lehetetlen jelentősen kedvezőbb irányba megváltoztatni.

Számomra a minősítés megszerzése(= kötelező versenyzés) sokkal-sokkal nagyobb visszatartó erő. Aki kitalálta, tökéletesen eltalálta, hogyan tántoríthat el a leghatékonyabban a sportcélú fegyvertartástól. Ennek eltörlését a sportlövész szövetségek saját hatáskörben megoldhatnák, de bolondok lennének, hiszen várhatóan alig néhányan versenyeznének.

A megoldás a szabadidős lövészet fegyvertartási célként való bevezetése, vagy még inkább a fegyvertartási cél szerinti kategorizálás megszüntetése lenne. Valószínűsítem ebben az esetben lehetne kiharcolni, hogy csak olyan gyakran kelljen orvost látni, mint a vadászoknak. Számomra itt és most mindkét megoldás sci-fi, és ha pár éven belül megvalósulna, ugyanúgy meglepődnék, mint a lőszertöltés újra megengedésekor. Valószínűleg a sportlövész szövetségek ismét nem tapsikolnának az örömtől, egyértelműen sértené az érdekeiket, ellene lobbiznának.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.08.02. 19:06 Az alkatrész viszont nem hiszem hogy a CZ-nél gond lenne, ha mást nem rendelni kell SK-ból vagy CZ-ből.
Ilyen értelemben nyilván nem gond, csak egyrészt nem mindegy az adott alkatrész ára, másrészt engem mondjuk eléggé idegesítene, ha teszem azt egy 300 forintos rugó beszerzéséért kéne kifizessek 10-20 € szállítási költséget is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kicsit lövöldöztünk ezzel-azzal, így a Maccabi Games alatt stílszerű szőnyeg volt a fegyverek alatt a lőállásban. :D Ali baba és a két gépkarabély jeligére.
20190803_120424.jpg
20190803_101944.jpg
20190803_103629.jpg
20190803_113717.jpg
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

gvass1 írta: 2019.07.31. 10:55 Te valami iszonyat optimalis, sportorvostultengeses helyen laksz, es pont akkor van a gestapo ugyintezes, mint amikor a sportorvos, es nagyon laza a munkaidod. :-)) Ugy konnyu.
Nekem tavaly több napos szopóroller volt a sportorvosi. Először a korom miatt szív ultrahangra küldött a doki. Utána mivel magas vérnyomást mért, 24 órás ABPM vizsgálatot kért. Kb 30 ezer volt, mert fizetős magán klinikán kellett intézzem. Végül kiderült, hogy csak az orvosi vizsgálaton produkáltam magasabb vérnyomást, egyébként normális.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: layman »

Poresz írta: 2019.08.02. 22:59 Szerintem csak az ördög tudja, milyen nemzeti és nemzetközi (jog)szabályok és egyezmények következménye a versenyengedélyhez kötelező éves sportorvosi vizsgálat. Valószínűsítem, a sportlövészek sportorvosi mizériáját(? - saját tapasztalatom nincs) ezért közel lehetetlen jelentősen kedvezőbb irányba megváltoztatni.

Számomra a minősítés megszerzése(= kötelező versenyzés) sokkal-sokkal nagyobb visszatartó erő. Aki kitalálta, tökéletesen eltalálta, hogyan tántoríthat el a leghatékonyabban a sportcélú fegyvertartástól. Ennek eltörlését a sportlövész szövetségek saját hatáskörben megoldhatnák, de bolondok lennének, hiszen várhatóan alig néhányan versenyeznének.

A megoldás a szabadidős lövészet fegyvertartási célként való bevezetése, vagy még inkább a fegyvertartási cél szerinti kategorizálás megszüntetése lenne. Valószínűsítem ebben az esetben lehetne kiharcolni, hogy csak olyan gyakran kelljen orvost látni, mint a vadászoknak. Számomra itt és most mindkét megoldás sci-fi, és ha pár éven belül megvalósulna, ugyanúgy meglepődnék, mint a lőszertöltés újra megengedésekor. Valószínűleg a sportlövész szövetségek ismét nem tapsikolnának az örömtől, egyértelműen sértené az érdekeiket, ellene lobbiznának.
Igazából nem olyan nagy dráma sztem ez a sportlövősdi, tény hogy kell hozzá némi anyagi háttér hogy finanszírozni tudd a dolgot, de ha nem jársz le mondjuk minden héten 3x és lősz el 4-500 lőszert (pedig de jó is lenne...) simán finanszírozható a dolog. Azt az összeget simán el is tudnád manapság bulizni egy hétvége alatt ha szeretnéd igazán jól érezni magad.
A kötelező évi pár verseny is csak addig "para" amíg nem szerzel egy kis rutint a dologban, utána leugrasz a lőtérre és kb 30 perc alatt lelövöd a kötelező versenyt, hacsak nincs 22-estől sörétesig teljes arzenálod :)
Szerencsére az éves sportorvosi is viszonylag fájdalommentes lett amint sikerült egy rugalmas dokit találni a közelben, kb. 15 perc, némi kp. és slussz.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

layman írta: 2019.08.03. 20:36 A kötelező évi pár verseny is csak addig »para« amíg nem szerzel egy kis rutint a dologban, utána leugrasz a lőtérre és kb 30 perc alatt lelövöd a kötelező versenyt, hacsak nincs 22-estől sörétesig teljes arzenálod :)
Személy szerint nem attól félek, hogy nem lövöm meg a minősítést. Egyszerűen gyárilag úgy vagyok huzalozva, hogy hidegen hagy a versenyzés, és az élet minden területén utálom a kötelező programokat.
Plusz taszít az a miliő, ami a versenyeken van, pedig gimnáziumban triatlonozva bőven volt alkalmam hozzászokni. Nem tudom jobban megfogalmazni, mi zavar: egymás ugratása, ki hogyan hagy le kit; állandó esélylatolgatás; taktikai okoskodás, mit hogyan kéne; fecsegés a legújabb csodafelszerelésről; várakozás, hogy sorra kerüljek.
Az egyetlen verseny ahol igazán jól éreztem magam, az a Frommer Carnival Cup volt márciusban.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Poresz írta: 2019.08.03. 21:11 Személy szerint nem attól félek, hogy nem lövöm meg a minősítést. Egyszerűen gyárilag úgy vagyok huzalozva, hogy hidegen hagy a versenyzés, és az élet minden területén utálom a kötelező programokat.
Plusz taszít az a miliő, ami a versenyeken van, pedig gimnáziumban triatlonozva bőven volt alkalmam hozzászokni. Nem tudom jobban megfogalmazni, mi zavar: egymás ugratása, ki hogyan hagy le kit; állandó esélylatolgatás; taktikai okoskodás, mit hogyan kéne; fecsegés a legújabb csodafelszerelésről; várakozás, hogy sorra kerüljek.
Az egyetlen verseny ahol igazán jól éreztem magam, az a Frommer Carnival Cup volt márciusban.
Szia!

A frommer IDPA versenyre gondolsz március 2-án?
Ha igen, akkor az összes IDPA verseny ugyanolyan jó hangulatú ;)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2019.08.03. 21:11 Személy szerint nem attól félek, hogy nem lövöm meg a minősítést. Egyszerűen gyárilag úgy vagyok huzalozva, hogy hidegen hagy a versenyzés, és az élet minden területén utálom a kötelező programokat.
Plusz taszít az a miliő, ami a versenyeken van, pedig gimnáziumban triatlonozva bőven volt alkalmam hozzászokni. Nem tudom jobban megfogalmazni, mi zavar: egymás ugratása, ki hogyan hagy le kit; állandó esélylatolgatás; taktikai okoskodás, mit hogyan kéne; fecsegés a legújabb csodafelszerelésről; várakozás, hogy sorra kerüljek.
Az egyetlen verseny ahol igazán jól éreztem magam, az a Frommer Carnival Cup volt márciusban.
IDPA alapelvek. Es ezt tényleg komolyan gondoljuk.

a biztonságos fegyverkezelésre tanít, kizárólag olyan tűzfegyvereket és felszerelést használva, mely alkalmas a rejtett viselésre. B. a gyakorlati lövészetet helyezi előtérbe, amely arra buzdítja a sportolókat, hogy folyamatosan fejlesszék saját képességeiket és sportbaráti kapcsolataikat. C. egyenlő feltételeket biztosít minden versenyző számára, hogy kizárólag a tudás és az egyén képességei határozzák meg az eredményeket, ne a felszerelés. D. mind a felszerelés, mind a lövők számára külön divíziókat biztosít, a hasonló karakterisztikájú tűzfegyverek azonos csoportba kerülnek, és a hasonló képességű emberek egymás ellen versenyeznek. E. gyakorlati és valósághű pályákat nyújt, melyek olyan készségeket tesznek próbára, amik lehetővé teszik életveszélyes helyzetek túlélését.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

aksurv írta: 2019.08.04. 00:30 IDPA alapelvek. Es ezt tényleg komolyan gondoljuk.

a biztonságos fegyverkezelésre tanít, kizárólag olyan tűzfegyvereket és felszerelést használva, mely alkalmas a rejtett viselésre. B. a gyakorlati lövészetet helyezi előtérbe, amely arra buzdítja a sportolókat, hogy folyamatosan fejlesszék saját képességeiket és sportbaráti kapcsolataikat. C. egyenlő feltételeket biztosít minden versenyző számára, hogy kizárólag a tudás és az egyén képességei határozzák meg az eredményeket, ne a felszerelés. D. mind a felszerelés, mind a lövők számára külön divíziókat biztosít, a hasonló karakterisztikájú tűzfegyverek azonos csoportba kerülnek, és a hasonló képességű emberek egymás ellen versenyeznek. E. gyakorlati és valósághű pályákat nyújt, melyek olyan készségeket tesznek próbára, amik lehetővé teszik életveszélyes helyzetek túlélését.
Azért a PCC kategória rejtése eddig még nem volt megkövetelve :) de várom ezt az időt :):):)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

brh562 írta: 2019.08.04. 07:03 Azért a PCC kategória rejtése eddig még nem volt megkövetelve :) de várom ezt az időt :):):)
Pcc real scenarioban kizárólag otthonvedelem lehet. Otthon meg maximum akkor rejted, ha sutyiba vetted, es még nem állsz készen a szexmegvonásra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2019.08.04. 13:22-kor.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2019.08.03. 21:11 Az egyetlen verseny ahol igazán jól éreztem magam, az a Frommer Carnival Cup volt márciusban.
Szia,

Annak a felenek nagyon orulok, hogy jol erezted magad!
Es itt is koszonom, hogy emelted a rendezveny szinvonalat a Frommer bemutatasoddal!

Van a versenyzoknek egy kisebb csoportja (magamon kivul pl. brh562-t is teljesen ide sorolva), aki _csak_ azert jar a versenyre, hogy jol erezze magat. Az egy kellemes plusz szolgaltatasa a versenyeknek, hogy kozben a nagyjabol elerszeru helyzetekre vonatkozo lotudasa is fejlodik az embernek. Az teljesen mindegy, hogy hanyadik leszek.

Mas dolog, de valamennyire ide kapcsolodik:
Par eve elgondolkoztam azon, hogy miert jott el nehany magyar versenyre egy konkret IPSC lovo. Nem nagyon ismerem az illetot (a neve eszembe se jut), de az latszott rajta, hogy igen ertekes az ideje, es az, hogy hosszu orakat tolt az ideutazassal, az a szamara komoly koltseg.
Megsem otthon rakatott ossze maganak nehany palyat (pedig ezzel sok idot megsporolt volna, az minden bizonnyal masodlagos szamara, hogy mennyivel kevesebb uzemanyag fogyott volna, ha a kulongepevel nem repuli le azt a par ezer km-t, amit meg kellett tennie az idejovetelhez).
Szerintem ennek egy oka van: minden bizonnyal meg akart tanulni rendesen loni, es azt a sajat loteren levo edzessel NEM lehet megtenni. El kell menni mas loterekre, masok altal kitalalt es megepitett palyakon kell loni. Barmennyit kolt edzesre, az csak kiegesziti, de nem helyettesiti a versenyt.

Szerintem ezert jar el versenyekre.

Bel
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: layman »

Poresz írta: 2019.08.03. 21:11 Személy szerint nem attól félek, hogy nem lövöm meg a minősítést. Egyszerűen gyárilag úgy vagyok huzalozva, hogy hidegen hagy a versenyzés, és az élet minden területén utálom a kötelező programokat.
Plusz taszít az a miliő, ami a versenyeken van, pedig gimnáziumban triatlonozva bőven volt alkalmam hozzászokni. Nem tudom jobban megfogalmazni, mi zavar: egymás ugratása, ki hogyan hagy le kit; állandó esélylatolgatás; taktikai okoskodás, mit hogyan kéne; fecsegés a legújabb csodafelszerelésről; várakozás, hogy sorra kerüljek.
Az egyetlen verseny ahol igazán jól éreztem magam, az a Frommer Carnival Cup volt márciusban.
Maximálisan egyet tudok érteni a dologgal, mert én is pont uígy vagyok vele :D
Rühellem hogy csomó ember ott tolong rosszabb esetben, mindent vezényszóra stb, stb...
Ezért írtam , hogy évente 3x gyorsba letudom azt a 3x 15 puttyot, aztán csak akkor megyek le ha kedvem van a dologhoz, és nyugiban lehet gyakorolgatni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2019.08.03. 21:11 Személy szerint nem attól félek, hogy nem lövöm meg a minősítést. Egyszerűen gyárilag úgy vagyok huzalozva, hogy hidegen hagy a versenyzés, és az élet minden területén utálom a kötelező programokat.
Plusz taszít az a miliő, ami a versenyeken van, pedig gimnáziumban triatlonozva bőven volt alkalmam hozzászokni. Nem tudom jobban megfogalmazni, mi zavar: egymás ugratása, ki hogyan hagy le kit; állandó esélylatolgatás; taktikai okoskodás, mit hogyan kéne; fecsegés a legújabb csodafelszerelésről; várakozás, hogy sorra kerüljek.
Az egyetlen verseny ahol igazán jól éreztem magam, az a Frommer Carnival Cup volt márciusban.
A hazai versenyeg többsége nem klasszikus verseny. Legtöbbjük inkább baráti összejövetel, ahol lövünk is. Meg bográcsolunk, meg beszélgetünk.

Csak a nemzetközi nagyversenyek olyanok amiről írtál. Egyébként én azokat is szeretem. Pl imádom a léges OB-t, a Batta Opent másnaposan, szilveszter utáni első szombaton, stb.

Igazából sosem mással, hanem saját magammal versenyzek. Pl eszembe nem jutna versenyezni egy nagy versenyen a megélhetési / hivatásos versenyzőkkel összemérni magam. Ők heti 5 napban, napi 8 órábam gyakorolnak a legprofigg eszközökkel, a legjobb edzőkkel... Ezt én sajátnzaebből nem tudnám megfinanszírozni.

Olyankor amikor ilyen helyre megyek, az ő eredményeiket csak tájékoztató jelleggel figyelem. Utána mindig boldogan megyek haza, nem érzem vereségnek ha ők jobbat lőnek. Inkább drukkolok nekik, hogy utána a nagy nemzetközin jól szerepeljenek.

A verseny meg nem kötelező. A kötelező az évi egy valami, ami általában a lövész egyesületrk saját versenye szokott lenni. Ott meglövöd a kötelezőt, a többi már csak bandázás. De ha a háziverseny nem tetszik, akkor bármelyik minősítő versenyen bandázás közben meglőheted a.kötelezőt is. Én pl erre a rapid versenyeket használom. Annál nagyobb buli kevesebb van. Lehet lőlapra, és korongra állatkodni. Csak ezért vettem egy sörétes puskát. Durván szórakoztató időre klattyogni vele. Persze a fasorban sem vagyok eredményileg, de kijaszart érdekel? Jót lőttem a pénzemért, kellemes emberekkel.találkoztam, jókat dumáltunk. Ennyi.

Nem kell ebből nagy drámát csinálni.

Aki szereti a fegyvereket, és szeret lőni, annak ez évente egyszer igénye kéne, hogy legyen. Ha nem az, akkor minek.tart fegyvert? Önvédelemre? Minek? Nulla gyakorlással csak.közveszélyes lesz lőfegyverrel... Tehát kivételesen értem a szabályozás lényegét.

Az orvosi meg egy faxság, de a sportolóknak minden sportágban kötelező. Mellesleg nekem pont a sportorvos szúrt ki egy komoly guzmit, ami okán rendbetettem az egészségem. Tehát azt sem érzem bajnak. Persze ezzel most biztosan népszerűtlen leszek.

A gyűjtői / hobbi kategória nem lenne rossz, de nem látom a lehetőségét annak, hogy egy ilyen cél nélküli tartási célt engedjen a hatóság. "Veszek egy lőfegyvert, aztán majd használom, vagy nem. Vagy akármi..." Persze ha lenne ilyen, nem lennék ellene, de kétlem, hogy lesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.08.04. 20:14 Az orvosi meg egy faxság, de a sportolóknak minden sportágban kötelező. Mellesleg nekem pont a sportorvos szúrt ki egy komoly guzmit, ami okán rendbetettem az egészségem. Tehát azt sem érzem bajnak. Persze ezzel most biztosan népszerűtlen leszek.
Mondjuk én se bánom, hogy évente egyszer rámakasztják az EKG-t, meg meghallgat, de a kötelező jellege miatt akkor is gyűlölöm ezt a szabályt. Együtt tudok azért vele élni, de én még kezdő lelkes lövész vagyok, majd én is megutálom idővel még jobban ezeket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.08.04. 21:16 Mondjuk én se bánom, hogy évente egyszer rámakasztják az EKG-t, meg meghallgat, de a kötelező jellege miatt akkor is gyűlölöm ezt a szabályt. Együtt tudok azért vele élni, de én még kezdő lelkes lövész vagyok, majd én is megutálom idővel még jobban ezeket.
Ne utálj semmit ami kötelező, mert csak magaddal tolsz ki. Ha nem is szereted meg, értsd meg az okát, hogy miért kötelező, akkor könnyebb lesz elfogadni. Ha így sem tudod elfogadni, és úgy érzed van elég erőd, akkor harcolj ellene.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.08.04. 21:25 Ne utálj semmit ami kötelező, mert csak magaddal tolsz ki. Ha nem is szereted meg, értsd meg az okát, hogy miért kötelező, akkor könnyebb lesz elfogadni. Ha így sem tudod elfogadni, és úgy érzed van elég erőd, akkor harcolj ellene.
Még ezt teszem. A peppersprét is legalizáltuk.
Ja, most érkezett a hír, nem is válaszolt senki :D
Na komolyan, még van lendület, csak tényleg ne mostanában fogyjon el.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hadipisztolynak tervezték az oroszok, de most polgári vonalon próbálkoznak:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/polgari ... egyev-sp1/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tsk »

Lőteret keresek!
Olyan helyet szeretnék, ahol a lentieket ki tudnám próbálni:
- Glock 17/19
- CZ75
- M1911 klón (de .45 ACP)
- valamilyen 5.56-os karabély (AR15 klón)
- pumpás sörétes, kb bármelyik megteszi

Azt hiszem 25 méternél távolabbra nem lenne értelme próbálkoznom ezekkel 8-)
Az lenne a célom, hogy kicsit visszarázódjak, és hogy tudjak valamilyen csapásirányt szabni magamnak, hogy ha jobban belemélyednék a témába, milyen irányba tegyem.

Ezeket néztem ki eddig:
- Magnum lőtér
- BTK SE
- Gemini lőtér

Szívesen venném ha tudnátok ajánlani egy helyet, vagy akár írnátok pár szót a fenti lőterekről.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tsk 2019.08.06. 14:52-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2019.08.06. 14:49 Lőteret keresek!
Olyan helyet szeretnék, ahol a lentieket ki tudnám próbálni:
- Glock 19
- CZ75
- valamilyen 5.56-os karabély (AR15 klón)
- pumpás sörétes, kb bármelyik megteszi

Azt hiszem 25 méternél távolabbra nem lenne értelme próbálkoznom ezekkel 8-)
Az lenne a célom, hogy kicsit visszarázódjak, és hogy tudjak valamilyen csapásirányt szabni magamnak, hogy ha jobban belemélyednék a témába, milyen irányba tegyem.

Ezeket néztem ki eddig:
- Magnum lőtér
- BTK SE
- Gemini lőtér

Szívesen venném ha tudnátok ajánlani egy helyet, vagy akár írnátok pár szót a fenti lőterekről.
Gepárd lőtéren is van kb. ez a felállás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

tsk írta: 2019.08.06. 14:49 Lőteret keresek!
Olyan helyet szeretnék, ahol a lentieket ki tudnám próbálni:
- Glock 17/19
- CZ75
- M1911 klón (de .45 ACP)
- valamilyen 5.56-os karabély (AR15 klón)
- pumpás sörétes, kb bármelyik megteszi

Azt hiszem 25 méternél távolabbra nem lenne értelme próbálkoznom ezekkel 8-)
Az lenne a célom, hogy kicsit visszarázódjak, és hogy tudjak valamilyen csapásirányt szabni magamnak, hogy ha jobban belemélyednék a témába, milyen irányba tegyem.

Ezeket néztem ki eddig:
- Magnum lőtér
- BTK SE
- Gemini lőtér

Szívesen venném ha tudnátok ajánlani egy helyet, vagy akár írnátok pár szót a fenti lőterekről.
Celeritas (mondjuk "sima" CZ-75 nincs, csak SP-01).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

tsk írta: 2019.08.06. 14:49 Lőteret keresek!
Olyan helyet szeretnék, ahol a lentieket ki tudnám próbálni:
- Glock 17/19
- CZ75
- M1911 klón (de .45 ACP)
- valamilyen 5.56-os karabély (AR15 klón)
- pumpás sörétes, kb bármelyik megteszi

Azt hiszem 25 méternél távolabbra nem lenne értelme próbálkoznom ezekkel 8-)
Az lenne a célom, hogy kicsit visszarázódjak, és hogy tudjak valamilyen csapásirányt szabni magamnak, hogy ha jobban belemélyednék a témába, milyen irányba tegyem.

Ezeket néztem ki eddig:
- Magnum lőtér
- BTK SE
- Gemini lőtér

Szívesen venném ha tudnátok ajánlani egy helyet, vagy akár írnátok pár szót a fenti lőterekről.
Globus lőtér. Bp. X. Kerület.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tsk »

Köszönöm a válaszokat!
Ezeket ajánlanátok is? ;)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

A Globust igen.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

tsk írta: 2019.08.06. 16:14 Köszönöm a válaszokat!
Ezeket ajánlanátok is? ;)
Igen.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

tsk írta: 2019.08.06. 14:49 Lőteret keresek!
Olyan helyet szeretnék, ahol a lentieket ki tudnám próbálni:
- Glock 17/19
- CZ75
- M1911 klón (de .45 ACP)
- valamilyen 5.56-os karabély (AR15 klón)
- pumpás sörétes, kb bármelyik megteszi

Azt hiszem 25 méternél távolabbra nem lenne értelme próbálkoznom ezekkel 8-)
Az lenne a célom, hogy kicsit visszarázódjak, és hogy tudjak valamilyen csapásirányt szabni magamnak, hogy ha jobban belemélyednék a témába, milyen irányba tegyem.

Ezeket néztem ki eddig:
- Magnum lőtér
- BTK SE
- Gemini lőtér

Szívesen venném ha tudnátok ajánlani egy helyet, vagy akár írnátok pár szót a fenti lőterekről.
BTK-t is ajánlom, Bárka nagyon rendes csóka, van nála minden ami szem-szájnak...
Vigyél sok pénzt :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az általam múlt héten tesztelt Chiappa PAK-9 puskaváltozatának itt a frissebb, sokkal szemrevalóbb második generációja:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/chiappa ... generacio/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!
IWA-20190 hosszú lőfegyverek 2. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ek-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/iwa-20190-ho ... ek-2-resz/

Kép


A most sorra kerülő epizódban valamiért túltengenek a szokatlan tárkonstrukciójú sörétes puskák – és ezek többsége persze török. Legizgalmasabb talán a tripla csőtáras Armsan, amit IWI Tavor TS12 néven is árulnak. A szekrénytáras mezőnyben a Mossberg 590M nem török, de annál rusnyább szerintem. Ha már török világuralom: a Brenner fedőnevű .308 Win. ismétlő 800 euróért nagyon korrektnek tűnt.

Lesz egy kis környezetvédelem is, mert az trendi megy szexy (muhahaha), a vízoldható sörétes “műanyagkosár” képében.

A legminőségibb holmi ebben a részben viszont valószínűleg a nürnbergi Norlite karabély-átalakítója – ez viszont 2 fődarabot tartalmaz, engedélyköteles Glock-konverzió, itthon piacképtelen. Meg azért is, mert nem vadászpuska.

(UI: nem tudom miért lett ebben ennyi káromkodás. Kezdődő Turrett-szindróma?:-)) Bocs.)

Folytatjuk!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Luigi di Getto
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.10.10. 22:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Luigi di Getto »

Urak, van valakinek tapasztalata ultrahangos tisztítóval? Feketelőporos fegyveralkatrészek tisztításához használnám. Érdemes beruházni egy ilyen kütyübe?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Luigi di Getto írta: 2019.08.09. 14:56 Urak, van valakinek tapasztalata ultrahangos tisztítóval? Feketelőporos fegyveralkatrészek tisztításához használnám. Érdemes beruházni egy ilyen kütyübe?
Alapból mi használtunk az előző munkahelyemen, de ott aceton volt a fürdő.
Kis turbina alkatrészek hűtő furatait pucoltuk.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Luigi di Getto írta: 2019.08.09. 14:56 Urak, van valakinek tapasztalata ultrahangos tisztítóval? Feketelőporos fegyveralkatrészek tisztításához használnám. Érdemes beruházni egy ilyen kütyübe?
Hallottam már olyanról, aki ezzel tisztított colt dobot, és azt mondta, hogy jó. Gyakoribb a hüvelyek tisztitása vele persze. Én saját részről nem vennék ilyet, mert ár-érték-időben a víz-kefe-olaj hármastól nincs gyorsabb meg olcsóbb. (Belső alkatrészt is füdetni kell, szóval nem úszod meg a szétszedést).
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Luigi di Getto írta: 2019.08.09. 14:56 Urak, van valakinek tapasztalata ultrahangos tisztítóval? Feketelőporos fegyveralkatrészek tisztításához használnám. Érdemes beruházni egy ilyen kütyübe?
Hi!
Az ultrahangos tisztítót /Lidl-s verzió, kb. 5-6ezer Ft/ réz hüvelyek tisztítására használom, de lehet vele a fekaporos forgódobot is tisztítani. Én inkább egy kis kézi gőztisztítót ( Kersher C1 )használok az elöltöltős fegyverekhez, igaz csak kézi fegyvereim vannak. Csöveket természetesen tapasszal áthúzni. Majd az egészet csöpögősre befújom WD40-el, átfújatom kompresszorral, végül áttörlöm egy ronggyal. Kb. 6 éve így teszek és nincs semmi bajuk a fegyvereimnek.
Szerintem jobb választás mint az ultrahangos. :lol:
Luigi di Getto
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.10.10. 22:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Luigi di Getto »

Köszönöm a véleményeket, valszeg marad az eddig bevált, tradi kézi pucoválás. ;)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nagyon bírom Hickok45 csatornát de most pont nem a fegyvert mutogatják sokat hanem a rohadt vasdarabot amire lő az öreg :lol: Francot érdekli,hogy eltalálja-e vagy nem :lol: :lol: Szóval mi végzi a hüvely ürítését?Nem látom miért ugrik ki az üres hüvely :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Y4SHUhXCvRY
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.08.10. 18:11 Nagyon bírom Hickok45 csatornát de most pont nem a fegyvert mutogatják sokat hanem a rohadt vasdarabot amire lő az öreg :lol: Francot érdekli,hogy eltalálja-e vagy nem :lol: :lol: Szóval mi végzi a hüvely ürítését?Nem látom miért ugrik ki az üres hüvely :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Y4SHUhXCvRY
Kép

A toltényűr mögött látod a hüvelykihúzót.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tsk »

chucky írta: 2019.08.10. 18:11 Nagyon bírom Hickok45 csatornát de most pont nem a fegyvert mutogatják sokat hanem a rohadt vasdarabot amire lő az öreg :lol: Francot érdekli,hogy eltalálja-e vagy nem :lol: :lol: Szóval mi végzi a hüvely ürítését?Nem látom miért ugrik ki az üres hüvely :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Y4SHUhXCvRY
Itt is jól látszik:
https://youtu.be/gG0e5DqbfQw?t=419
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.08.10. 18:44 Kép

A toltényűr mögött látod a hüvelykihúzót.
Basszus.....szóval így oldotta meg? :roll: :lol: Köszi :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2019.08.10. 19:25-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

tsk írta: 2019.08.10. 18:57 Itt is jól látszik:
https://youtu.be/gG0e5DqbfQw?t=419
Jaja,köszi :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Válasz küldése