Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.12.13. 07:12 MIKORLESZ CNC PITBULL?????


Olvassad a szaktopikot :P Lehet hogy még ma. Meg lehet bármi más is.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2019.12.13. 06:55 Láttad már hol van benne a cső? Láttad már a csőtorkolat felől? Mindezt full műanyag külsővel?

Mint egy kínaipiaci glockot másoló AS játék... Részemről már csak az összefogató csillagcsavarokat keresem benne. :-D

Bárki bármit mopnd, nekem ez a pisztoly röhelyesen néz ki. Persze ez szubjektív vélemény.

Nem tagadom le az innovációt és a minőségi elkészítést, de nekem akkor is vicces a külseje.
Egyetértek azzal amit mondasz.
Egyedül az nem lesz majd röhejes, hanem inkább vigyorfagyasztó, amikor az amerikai, talán még 10 éves sincs gyerekek ilyet kapnak valamilyen alkalomra ajándékba, és apával majd mennek a lőtérre, vagy valami elhagyatott helyre játszani, ahol apa a 19-esével, gyerkőc meg ezzel fog szórakozni. Mert ez hibátlan úgy, hogy "nekem is olyan kell mint apának".
Legalábbis szerintem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

smith15 írta: 2019.12.13. 07:54 Egyetértek azzal amit mondasz.
Egyedül az nem lesz majd röhejes, hanem inkább vigyorfagyasztó, amikor az amerikai, talán még 10 éves sincs gyerekek ilyet kapnak valamilyen alkalomra ajándékba, és apával majd mennek a lőtérre, vagy valami elhagyatott helyre játszani, ahol apa a 19-esével, gyerkőc meg ezzel fog szórakozni. Mert ez hibátlan úgy, hogy "nekem is olyan kell mint apának".
Legalábbis szerintem.
Amit leírtál, az egy másik dimenzió. Számunkra mesevilág. Soha el nem jövő álomkép... Itthon ez gyerek kezébe még gondolatban sem kerülhet, mert azért is 2-8 év jár. A saját területeden lőfegyvert használni? NÓÓÓÓRMÁLIS? A BM udvarán leszeeeee feeeeekötve a f...dnál fogva! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2019.12.13. 07:58 Amit leírtál, az egy másik dimenzió. Számunkra mesevilág. Soha el nem jövő álomkép... Itthon ez gyerek kezébe még gondolatban sem kerülhet, mert azért is 2-8 év jár. A saját területeden lőfegyvert használni? NÓÓÓÓRMÁLIS? A BM udvarán leszeeeee feeeeekötve a f...dnál fogva! :-D
De itt nem a hazai felhasználásról szólt az írásod, hanem magáról a fegyverről. És a röhejességre írtam. Hogy mi most itt röhejesnek tartjuk, de máshol meg mik lehetnek majd vele.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2019.12.13. 06:55 Láttad már hol van benne a cső? Láttad már a csőtorkolat felől? Mindezt full műanyag külsővel?
....
... lesz menetes csővéggel Hitmeneknek is ;) :D az nagyfiusabb mar :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

vato írta: 2019.12.13. 08:42 ... lesz menetes csővéggel Hitmeneknek is ;) :D az nagyfiusabb mar :D
Igen, azzal még viccesebb lesz... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.12.13. 08:02 De itt nem a hazai felhasználásról szólt az írásod, hanem magáról a fegyverről. És a röhejességre írtam. Hogy mi most itt röhejesnek tartjuk, de máshol meg mik lehetnek majd vele.
Amit a Glock 44-ben én nagyra értékelek az az INNOVÁCIÓ.

A hibrid műa-acél szán koncepciója.

ja, külsőre fura. De 1980-ban a G17 még iszonytatóbban fura és csúnya volt...és hol tartunk most?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2019.12.12. 21:44 Az ára... hát a Glock az a fegyveres világ Iphoneja, jah. Túlárazott, de aki nem akar vacakolni, barkácsolgatni, az megveszi, aztán csak teszi a dolgát.

A Glock túlárazott? Akkor a HK micsoda? :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.12.13. 09:15 Amit a Glock 44-ben én nagyra értékelek az az INNOVÁCIÓ. A hibrid műa-acél szán koncepciója. Ja, külsőre fura. De 1980-ban a G17 még iszonytatóbban fura és csúnya volt… És hol tartunk most?
+1. Remélem ez előtanulmány a nagykaliberű hibrid szánokhoz. Nagy előrelépés lesz, ha már nem csak a tok, hanem a másik nagy megmunkálásigényű alkatrész, a szán is így készülhet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2019.12.13. 10:02 A Glock túlárazott? Akkor a HK micsoda? :lol:
You suck and we hate you
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.12.13. 10:04 +1. Remélem ez előtanulmány a nagykaliberű hibrid szánokhoz. Nagy előrelépés lesz, ha már nem csak a tok, hanem a másik nagy megmunkálásigényű alkatrész, a szán is így készülhet.

nem valoszinu.

A nagykal szanhoz TÖMEG is kell.

Itt pont az a lényeg, hogy NEM alumíniumból kellett, VAGY acélból, de osztott szánt, hanem konturban, érzésben 1:1 olyan, mint a 9x19-esé, csak sokkal könnyebb a .22 KR impulzusának megfelelően.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.12.13. 11:36 nem valoszinu.

A nagykal szanhoz TÖMEG is kell.

Itt pont az a lényeg, hogy NEM alumíniumból kellett, VAGY acélból, de osztott szánt, hanem konturban, érzésben 1:1 olyan, mint a 9x19-esé, csak sokkal könnyebb a .22 KR impulzusának megfelelően.
Megfelelő zárolással, rugóerőkkel azért talán valamit ki lehetne hozni a koncepcióból. Értelme mondjuk nem hiszem, hogy sok lenne. A klasszikus Glock ugye a szánba reteszel, az a rész se lehetne akkor műanyagból. Szóval kisebb térfogatot is lehetne kiváltani műanyaggal. Egy G19 töltetlenül eleve nem egy hatalmas tömeg. Szóval jah, ez így jó ahogy van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2019.12.13. 11:44 Megfelelő zárolással, rugóerőkkel azért talán valamit ki lehetne hozni a koncepcióból. Értelme mondjuk nem hiszem, hogy sok lenne. A klasszikus Glock ugye a szánba reteszel, az a rész se lehetne akkor műanyagból. Szóval kisebb térfogatot is lehetne kiváltani műanyaggal. Egy G19 töltetlenül eleve nem egy hatalmas tömeg. Szóval jah, ez így jó ahogy van.
Ha meg lehetne csinálni és a fegyver össztömegét annyira levinnénk, akkor a 9x19 is rúgna akkorát ,mint egy .45-ös, vagy még nagyobbat is. Az sem jó, pláne egy önvédelminél, ahol a kis méret és normális keretek közt kisebb tömeg mellett is gyors és pontos lövéseket kell leadni.
Szerintem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.12.13. 11:36 A nagykal szanhoz TÖMEG is kell.
Erőltetem a fejem, de nem jövök rá: ha nem tömegzáras a konstrukció, miért is? Szimplán csak kisebb sebességre gyorsuljon a szán (gyengébb helyretolórugó, kisebb hátrasiklási út, kisebb igénybevétel)?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.12.13. 13:22 Erőltetem a fejem, de nem jövök rá: ha nem tömegzáras a konstrukció, miért is? Szimplán csak kisebb sebességre gyorsuljon a szán (gyengébb helyretolórugó, kisebb hátrasiklási út, kisebb igénybevétel)?
a cső és a szán összereteszelve siklik hátra néhány mm-t, amig a csőszakáll ferde pályája a tokba illeszkedve ki nem reteszeli/szét nem kapcsolja őket.

Az összereteszelve hátrasiklás idejét a cső+szán tömege és a helyretoló rugó (+elsütőszerkezet előfeszítése) adja meg. Ezen idő alatt a csőből előre el kell távozni a lövedéknek, le kell esni a gáznyomásnak. Ugyanis ha túl gyorsan történne, akkor hüvelyszakadás/robbanás lehetne.

Majd a szán további hátrasiklásának sebessége, vehemenciája főként a szántömegtől függ, ha nem akarunk irreálisan erős helyretoló rugót alkalmazni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.12.13. 15:10
Köszönöm, így értem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Itt egy sztm egész objektív monológ a 22-es Glockról (bekapcsolt felirattal rulez). A fószer szerint sokan húzzák a szájukat a .22-es Glockra, viszont szerinte ez sok szempontból forradalmi pisztoly a Glock palettáján. Egyrészt elkészítették az első fegyverüket ami nem szolgálati/önvédelmi célú fegyver, hanem kifejezetten játszós, plinker pisztoly. Szintén körbejárja a kérdést, hogy azért egy .22-es öntöltő technikailag mindig kihívás, a peremes.22-es lőszert nem igazán az öntöltő fegyverekből tüzelésre találták ki. És ez főleg egy striker-es elsütőszerkezetű fegyvereknél problémás, mert viszonylag nagy erő kell a .22-es lőszer elsütéséhez.
Viszont a Glock is felismerve a játszós-örömködős vonalban rejlő lehetőségeket, elkészítette az első kifejezetten játszós plinkerét. Úgyhogy a videó szerzője elismeri hogy ez egy jó kis pisztoly lehet, viszont nem ajánlja megvételre. Az újdonságok kipróbálása és bevállalása (ahogy Gvass is utalt itt az innovációra) viszont piros pont a Glocknak.
Ki tudja mi lesz a következő ilyen lépésük, egy Glock karabély, vagy éppen Glock bullpup?

https://www.youtube.com/watch?v=DSskWvY9LyM
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! CZ83 7,65 mm Browning pisztoly 1. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/cz83-765-mm- ... ly-1-resz/



Kép


A csehszlovákok mindig is élen jártak a kézilőfegyver-fejlesztésben a keleti blokkon belül. A CZ82 pisztoly 9×18 mm Makarov kaliberben ergonómiailag, tárkapacitásban, elkészítési minőségben messze verte a “béketábor” többi ilyen kaliberű hadipisztolyát. Az 1980-as évek elején rendszeresített fegyver teljesen kétkezes volt a szánakasztó kivételével, kétsoros tárába pedig 12 db lőszer fért, nem csak 7-8 db. Mindehhez nagyon kényelmes markolat, hódfarok és kellemesen kompakt, kb. Walther PP-nek megfelelő méret és tömeg tartozott. Ennek a fegyvernek a nyugati exportváltozatai a CZ83-asok 7,65 mm Browning (lásd tesztfegyverünk) és 9 mm Br. Short kaliberben.

A kisebb 7,65-ös tárkapacitása 15 db lőszer, így a csekély teljesítményt nagy tűzerővel kompenzálja, ami esetünkben nem csak reklámszlogen, hiszen a kicsiny hátrarúgás miatt szinte géppisztoly-tempóban üríthető a tár, úgy, hogy 5-7 méterről jó eséllyel a célszemély mellkasában lesznek a találatok. A pisztoly kedvelt volt azon dél-amerikai államokban, ahol kalibermegkötés van a civil fegyvertartásnál, és 9 mm-es lövedékátmérő már tiltott.

Nekem alapvetően egy problémám van a típussal: a biztosítókar túl kis íven mozog, könnyű stressz alatt véletlenül bebiztosítani. A fegyver egyébként DA/SA elsütőszerkezetű külsőkakasos, kakas biztonsági állással és repülő ütőszeggel, tűzkészen biztonságosan viselhető.

A videó második részében foglalkozunk a beltartalommal, részleges szétszereléssel, a nagyobb távolságú szórással és persze a GÁZ-RIASZTÓ konverziójával is a pisztolynak!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SIG Sauer Cross precíziós ismétlőpuska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... etlopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

hátsó irányzékhoz szerszám

Hozzászólás Szerző: gaijin »

sziasztok,

van vkinek shadow2-höz hátsó irányzék kinyomó célszerszámja? akár bérleti díj ellenében is.
vagy ismertek olyan fegyvermestert, aki vállal hátsó irányzék cserét shadow2-n? Sopron-Szombathely-Bpest tengelyen elsősorban.
előre is kösz!
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Henry Axe .410 sörétes “kabátalávaló”

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/henry-a ... atalavalo/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: hátsó irányzékhoz szerszám

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gaijin írta: 2019.12.19. 18:04 sziasztok,

van vkinek shadow2-höz hátsó irányzék kinyomó célszerszámja? akár bérleti díj ellenében is.
vagy ismertek olyan fegyvermestert, aki vállal hátsó irányzék cserét shadow2-n? Sopron-Szombathely-Bpest tengelyen elsősorban.
előre is kösz!
Ebay, vagy házilag is össze lehet dobni egy szerszámot:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3769166878
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: hátsó irányzékhoz szerszám

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Fortitu írta: 2019.12.20. 12:09 Ebay, vagy házilag is össze lehet dobni egy szerszámot:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3769166878
köszönöm! sajnos az univerzális kinyomók, csak négyzet vagy téglalap alakú szánprofilhoz jók, pl, glock.
ennek meg a szánprofilja téglalapra ültetett trapéz. ahogy elkezdem nyomni az irányzékot, pár mm után kifordítja a szánt szorítóból.

just for the record: közben kiderült, hogy a Frommer fegyvermestere meg tudja csinálni a cserét.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Sziasztok!
2 éve abba hagytam a sportlövészetet. Januárba elkezdem megint. Változott valami a tartási megszerzésében ? Jobb vagy rosszabb, vagy minden a régi ?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

SwissArmy írta: 2019.12.21. 19:08 Sziasztok!
2 éve abba hagytam a sportlövészetet. Januárba elkezdem megint. Változott valami a tartási megszerzésében ? Jobb vagy rosszabb, vagy minden a régi ?
Kb ugyanaz mint két éve.

A pszicho ugyanúgy macera. Két menetes. Az első, és második közt kell fél évnek eltelnie.

Szóval kb fél év, és 150-200e Ft mire minden megvan.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Izraeli duplapuska kiskaliberben is - Amikor kimaxolják a plinking fun-t:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/duplacs ... ilboa-tol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.22. 09:10 Izraeli duplapuska kiskaliberben is - Amikor kimaxolják a plinking fun-t:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/duplacs ... ilboa-tol/

Kép
Miért nem csinálnak egy gattlingot? :-) Az egy ismétlőpuska. :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Mr. Senki írta: 2019.12.21. 20:14 Kb ugyanaz mint két éve.

A pszicho ugyanúgy macera. Két menetes. Az első, és második közt kell fél évnek eltelnie.

Szóval kb fél év, és 150-200e Ft mire minden megvan.
Köszi szépen !
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

22-es kaliberben nézegettem “élménylövészetre” pisztolyt, pontlövészetre van MCM-m.

Amit néztem, Walther P22Q, SIG 1911 22lr, Chiappa 1911 22lr. Az árkategória miatt ezeket néztem, kadet verziót és drágábbat nem szeretnék.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel? SIG és Chiappa 1911-el találkoztam már, de mindegyik érzékeny a lőszerre, csak HV lőszerrel működött rendesen de sokat nem lőttem vele a lőtéren. Viszont P22-t még nem próbáltam. Külföldi oldalakon jókat olvastam róla.

Előre is köszi!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Maci22hun írta: 2019.12.23. 12:44 Sziasztok!

22-es kaliberben nézegettem “élménylövészetre” pisztolyt, pontlövészetre van MCM-m.

Amit néztem, Walther P22Q, SIG 1911 22lr, Chiappa 1911 22lr. Az árkategória miatt ezeket néztem, kadet verziót és drágábbat nem szeretnék.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel? SIG és Chiappa 1911-el találkoztam már, de mindegyik érzékeny a lőszerre, csak HV lőszerrel működött rendesen de sokat nem lőttem vele a lőtéren. Viszont P22-t még nem próbáltam. Külföldi oldalakon jókat olvastam róla.

Előre is köszi!
Maga a .22LR lőszer és az ilyen kaliberű öntöltők is kevésbé megbízhatónak számítanak sajnos. Pont ezért lehet izgalmas az új Glock. Ha igaz amit állítanak, és én a Glocknak el is hiszem, akkor maga a pisztoly hozza azt a maximumot megbízhatóságban, amit csak lehet. Én elgondolkoznék ezen a típuson is, ha játszósnak kell valami.
Én másik utat választottam, te is megfontolhatod egy revolver vásárlását. Az mindent megeszik, egy Alfa kapacitása nem is pici, 9 lőszer.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Laci0420
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.12.23. 13:39

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Laci0420 »

Sziasztok!
Első fegyvernek sportlövészetre (IPDA, Steel) mit ajánlotok? pl.: Glock 17 vagy CZ P-10 F?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:17 Sziasztok!
Első fegyvernek sportlövészetre (IPDA, Steel) mit ajánlotok? pl.: Glock 17 vagy CZ P-10 F?
Amelyikkel jobban megy neked.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:17 Sziasztok!
Első fegyvernek sportlövészetre (IPDA, Steel) mit ajánlotok? pl.: Glock 17 vagy CZ P-10 F?
Utóbbival szerintem idehaza még senki sem lőtt egyet se (pedig igény az vó'na rá)...amúgy meg egyetértek az előttem szólóval.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.12.23. 20:32 Utóbbival szerintem idehaza még senki sem lőtt egyet se (pedig igény az vó'na rá)...amúgy meg egyetértek az előttem szólóval.
De, ketten is lőttünk vele. Igaz, Csehországban, de jó sokat.
Nagyon zsír.

nagy kézmérethez javasoltabb, mint a P10C.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:17 Sziasztok!
Első fegyvernek sportlövészetre (IPDA, Steel) mit ajánlotok? pl.: Glock 17 vagy CZ P-10 F?
Ez igazából már hitkérdés. Én tudom melyikre böknék, de objektíven: ahogy a kolléga is írta, ki kell próbálni melyik fog meg jobban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:17 Sziasztok!
Első fegyvernek sportlövészetre (IPDA, Steel) mit ajánlotok? pl.: Glock 17 vagy CZ P-10 F?
Első fegyvernek csak nekem ugrik be inkább valami acél tokos? :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.12.23. 20:53 Első fegyvernek csak nekem ugrik be inkább valami acél tokos? :-)
2020 van mindjárt...ezek a műanyagok olcsók, tartósak, megbízhatók, már szuper az ergonómia és jó sütés is van.

Amugy milyen acéltokos van még épelméjű áron? CZ75 es rokonai, slussz...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laci0420
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.12.23. 13:39

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Laci0420 »

HCZoli írta: 2019.12.23. 20:20 Amelyikkel jobban megy neked.
Glock 17-et már próbáltam. CZ P10-et még ki szeretném próbálni majd ünnepek után, szerencsére C-s van hazai lőtér kínálatában.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.12.23. 20:57 2020 van mindjárt...ezek a műanyagok olcsók, tartósak, megbízhatók, már szuper az ergonómia és jó sütés is van.

Amugy milyen acéltokos van még épelméjű áron? CZ75 es rokonai, slussz...
Nekem jónak mondod, Glock User vagyok. :-)
Kezdő sportlövész fegyvernek viszont CZ75 és rokonai jutnak eszembe...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:58 Glock 17-et már próbáltam. CZ P10-et még ki szeretném próbálni majd ünnepek után, szerencsére C-s van hazai lőtér kínálatában.
A P10C-t melegen tudom ajánlani. Nekem nagyon bejött. A sütése, a resetje, az ergonómiája, mind nagyon jó. Nem bántam meg, hogy nem Glockot vettem. A P10C egyébként egy Glock, cs
IMG_20191006_104823.jpg
ak sportos változatban.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.24. 14:35 https://444.hu/2019/12/24/ot-varosban-e ... -a-kormany

A 196 picit lecsökkent...
196 kontra 16? Elég rossz az "optikája"...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.12.24. 23:08 196 kontra 16? Elég rossz az "optikája"...
Én a logikát nem értem benne. Ezek kisvárosok, itt nem fogják sokan látogatni őket. Ha nem kiképzési célokat szolgálnak hivatásosoknak ahova szervezetten mennek a katonák - és elvileg ezeknek nem ez a célja - akkor miért nem nagyobb városokhoz vitték ezeket a létesítményeket?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.12.24. 23:20 Én a logikát nem értem benne. Ezek kisvárosok, itt nem fogják sokan látogatni őket. Ha nem kiképzési célokat szolgálnak hivatásosoknak ahova szervezetten mennek a katonák - és elvileg ezeknek nem ez a célja - akkor miért nem nagyobb városokhoz vitték ezeket a létesítményeket?
Passzolom a kérdést. Csak találgatni tudnék... Talán burkolt célok vannak a báttérben, vagy nem... Tényleg nincs infóm.

Az viszont most már tényszerű, hogy kb az lett, amit már induláskor is megmondtam. Pacipucu popókánkba. Mondjuk ehhez nem kellett az átlagosnál jobb jóstehetség.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

TotoHU írta: 2019.12.24. 23:20 Én a logikát nem értem benne. Ezek kisvárosok, itt nem fogják sokan látogatni őket. Ha nem kiképzési célokat szolgálnak hivatásosoknak ahova szervezetten mennek a katonák - és elvileg ezeknek nem ez a célja - akkor miért nem nagyobb városokhoz vitték ezeket a létesítményeket?
Állítólag itt Békéscsabán nem tudtak valamiért megegyezni a lőtér helyéről, vagy a hely áráról. Szarvason rugalmasabbak voltak, vagy jobban lobbiztak. Így egy kb 60 ezer lakosú megyeszékhely helyett kb 15 ezres városban épül meg.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

tittadili írta: 2019.12.25. 06:25 Állítólag itt Békéscsabán nem tudtak valamiért megegyezni a lőtér helyéről, vagy a hely áráról. Szarvason rugalmasabbak voltak, vagy jobban lobbiztak. Így egy kb 60 ezer lakosú megyeszékhely helyett kb 15 ezres városban épül meg.
Bcsabán van lőtér
legalábbis volt

Telekgerendáson korongozni lehet

Tótkomlóson meg fekaporozni

ami abból a csücsökből hiányzik (mondjuk máshonnan is), az egy (vagyis több) minimum 300 m-es pálya
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.12.24. 23:20 Én a logikát nem értem benne.
Szia,

Eleg kemenyek a szabalyok: az onkormanyzat ad egy teljesen kozmuvesitett telket ingyen, ezert cserebe kb. semmit nem kap. A 3200 onkormanyzatbol 6 ugy erezte, hogy ez megeri neki, a tobbi nem.

Mukodo loteret felajanlani a legnagyobb orultseg lenne, hiszen a jelenleg azt uzemelteto egyesulet akkor bezarhatna, mivel semmi sem garantalja, hogy lehetoseget adnanak neki akar csak "alberlokent" tovabb hasznalni a loteret.

Bel
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Fortitu írta: 2019.12.23. 12:52 Maga a .22LR lőszer és az ilyen kaliberű öntöltők is kevésbé megbízhatónak számítanak sajnos. Pont ezért lehet izgalmas az új Glock. Ha igaz amit állítanak, és én a Glocknak el is hiszem, akkor maga a pisztoly hozza azt a maximumot megbízhatóságban, amit csak lehet. Én elgondolkoznék ezen a típuson is, ha játszósnak kell valami.
Én másik utat választottam, te is megfontolhatod egy revolver vásárlását. Az mindent megeszik, egy Alfa kapacitása nem is pici, 9 lőszer.
Igen, olvastam a Glock 44-ről, ha jól láttam jövő év elején kezdik forgalmazni, kíváncsi leszek rá, bár árban már a 9mm-es közelében van. :)

P22-t vagy PPQ-t 22-s kaliberben nem használtál?

Revolverem van nekem is, mellé kellene kiskaliberben egy ilyen :)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Maci22hun írta: 2019.12.26. 12:21 Igen, olvastam a Glock 44-ről, ha jól láttam jövő év elején kezdik forgalmazni, kíváncsi leszek rá, bár árban már a 9mm-es közelében van. :)

P22-t vagy PPQ-t 22-s kaliberben nem használtál?

Revolverem van nekem is, mellé kellene kiskaliberben egy ilyen :)
Keress egy MCM-et. Ezekben a cuccokban annyi a spiáter, hogy tényleg csak az alkalmi játszós kategóriát képviselik. Ha bármikor különösebb procedúra nélkül lehetne új fődarabot, vagy a komplett fegyvert cserélni, még beleférne. De ha hozzá számolom az ügyintézéssel töltendő fél napokat, már szerintem nem éri meg.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Maci22hun írta: 2019.12.26. 12:21 Igen, olvastam a Glock 44-ről, ha jól láttam jövő év elején kezdik forgalmazni, kíváncsi leszek rá, bár árban már a 9mm-es közelében van. :)

P22-t vagy PPQ-t 22-s kaliberben nem használtál?

Revolverem van nekem is, mellé kellene kiskaliberben egy ilyen :)
P22-t csak gr-ként fogtam, a .22-es is hasonló színvonalú lehet. Játszósnak egy darabig jó lehet. PPQ-t még ennyire se ismerem.
MCM-et mondanám én is amúgy, de ha ez tudottan nem egy racionális döntés, akkor vedd ami tetszik, használd el, aztán kuka ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.12.26. 12:47 P22-t csak gr-ként fogtam, a .22-es is hasonló színvonalú lehet. Játszósnak egy darabig jó lehet. PPQ-t még ennyire se ismerem.
MCM-et mondanám én is amúgy, de ha ez tudottan nem egy racionális döntés, akkor vedd ami tetszik, használd el, aztán kuka ;)
Részemről éles fegyverben írtózom a spiátertől. Játszósnak 1-2 évig okés, de utána...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Mr. Senki írta: 2019.12.26. 13:05 Részemről éles fegyverben írtózom a spiátertől. Játszósnak 1-2 évig okés, de utána...
Van nekem egy öreg ütött-kopott rövidcsövű HW38-am. Spiátertokos. Lőteres volt. Semmi baja. Szóval jó az, ha nem öntöltő. Spiáter szánban már én sem bíznék annyira.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Sparrow írta: 2019.12.26. 13:49 Van nekem egy öreg ütött-kopott rövidcsövű HW38-am. Spiátertokos. Lőteres volt. Semmi baja. Szóval jó az, ha nem öntöltő. Spiáter szánban már én sem bíznék annyira.
Azért a régi Z7-es spiáter az más mint a mai Z5-ös önrohasztó szarok...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:58 Glock 17-et már próbáltam. CZ P10-et még ki szeretném próbálni majd ünnepek után, szerencsére C-s van hazai lőtér kínálatában.
Tudnék még javasolni egy CZ Shadow 1-est, ami kezdésnek szintén kiváló
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Fortitu írta: 2019.12.26. 12:47 P22-t csak gr-ként fogtam, a .22-es is hasonló színvonalú lehet. Játszósnak egy darabig jó lehet. PPQ-t még ennyire se ismerem.
MCM-et mondanám én is amúgy, de ha ez tudottan nem egy racionális döntés, akkor vedd ami tetszik, használd el, aztán kuka ;)
MCM-m van egy, az örök darab, nincs is semmi gond vele :)
Játszóshoz ez egy jó tipp :) köszi, és hogy leírtátok a tapasztalatokat azt is köszönöm!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2019.12.26. 13:49 Van nekem egy öreg ütött-kopott rövidcsövű HW38-am. Spiátertokos. Lőteres volt. Semmi baja. Szóval jó az, ha nem öntöltő. Spiáter szánban már én sem bíznék annyira.
.22-esek alapvetően hobbi célra kétféle minőségben készülnek: amerikai gyerekeknek jatszani nagyjabol gazpisztoly minosegben, vagy sokkal tartosabb gyakorlofegyverkent közel az éles nagykaliberű minőségében, anyagából - ez utóbbiak annyiba is kerülnek, mint a nagykal igazi.

Fájdalmas, hogy mifelénk a kb. gázpisztoly-minőségű .22-esek nem kb. gázpisztoly árban vannak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

8-lövetű 9x19 mm Luger dinamikus sportlövész/lakásvédelmi revolver a Rugertől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/8-lovet ... -revolver/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.28. 07:53 8-lövetű 9x19 mm Luger dinamikus sportlövész/lakásvédelmi revolver a Rugertől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/8-lovet ... -revolver/


Kép
Jó fegyver lehet, de ezek a lőszeres hordó köré épített revolverek mindig nagyon rondák! 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.12.28. 09:13 Jó fegyver lehet, de ezek a lőszeres hordó köré épített revolverek mindig nagyon rondák! 😃😃😃
Ronda, de finom!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Imádnivaló kiskaliberű zsebszökevény olcsó lőszerhez: Ruger LCP II peremgyújtású .22 LR:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-l ... loszerhez/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.31. 06:27 Imádnivaló kiskaliberű zsebszökevény olcsó lőszerhez: Ruger LCP II peremgyújtású .22 LR:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-l ... loszerhez/

Kép
Azért szégyellhetné magát a Ruger, így másolni egy ikonikus dizájnt :mrgreen:
ags15m.jpg
ags15m.jpg (67 KiB) Megtekintve 43230 alkalommal
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.12.31. 10:29 Azért szégyellhetné magát a Ruger, így másolni egy ikonikus dizájnt :mrgreen:

ags15m.jpg
Áááá ez csak a véletlen műve. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
/bár lehet a humorba jobban illene.../
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A legenda visszatért - Colt Python 2020:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-colt-python-2020/

Kép

:D :D :D
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.01.02. 06:38 A legenda visszatért - Colt Python 2020:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-colt-python-2020/

Kép

:D :D :D
Ez az, amit 2"-os gr verzióban azonnal vennék meg, hiába szaros centrifuga! 😃 Ez egy hetero férfinek normál körülmények közt, ejakuláció közeli állapotot idéz elő. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.01.02. 06:38 A legenda visszatért - Colt Python 2020:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-colt-python-2020/
A dobnyitót az új Pitbull-M19 -ről másolták.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: KLT »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:17 Sziasztok!
Első fegyvernek sportlövészetre (IPDA, Steel) mit ajánlotok? pl.: Glock 17 vagy CZ P-10 F?
Én első fegyvernek saját tapasztalat alapján valami szart javasolnék, amivel sok az akadály és a sütése sem egy álom. (pl valamilyen FÉG pisztoly). Az első év úgysem az országos rekordok megdöntéséről szól, egy ilyen fostalicskával viszont gyakorolhatsz olyan helyzeteket, amik egy normális fegyvernél nagyon ritkán fordulnak elő, viszont ha mégis, akkor ott fogsz állni, hogy most mit kell csinálni. Arról nem is beszélve, hogy kezdő lövésznél egy jó sütésű fegyver el fog fedni alapvető hibákat, míg egy küzdelmesebb sütéssel muszály elsajátítani az alapokat. De természetesen az általad felsorolt fegyverekkel is el lehet ezeket sajátítani, csak tudatosan, külön gyakorolni kell.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2020.01.02. 09:57 Én első fegyvernek saját tapasztalat alapján valami szart javasolnék, amivel sok az akadály és a sütése sem egy álom. (pl valamilyen FÉG pisztoly). Az első év úgysem az országos rekordok megdöntéséről szól, egy ilyen fostalicskával viszont gyakorolhatsz olyan helyzeteket, amik egy normális fegyvernél nagyon ritkán fordulnak elő, viszont ha mégis, akkor ott fogsz állni, hogy most mit kell csinálni. Arról nem is beszélve, hogy kezdő lövésznél egy jó sütésű fegyver el fog fedni alapvető hibákat, míg egy küzdelmesebb sütéssel muszály elsajátítani az alapokat. De természetesen az általad felsorolt fegyverekkel is el lehet ezeket sajátítani, csak tudatosan, külön gyakorolni kell.
Van abban logika, amit mondasz, bár én tuti nem szivatnám magam szándékosan. Amiben viszont objektíven nem igaz: egy Glocknak nincs épp finom sportfegyveres sütése.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

KLT írta: 2020.01.02. 09:57 Én első fegyvernek saját tapasztalat alapján valami szart javasolnék, amivel sok az akadály és a sütése sem egy álom. (pl valamilyen FÉG pisztoly). Az első év úgysem az országos rekordok megdöntéséről szól, egy ilyen fostalicskával viszont gyakorolhatsz olyan helyzeteket, amik egy normális fegyvernél nagyon ritkán fordulnak elő, viszont ha mégis, akkor ott fogsz állni, hogy most mit kell csinálni. Arról nem is beszélve, hogy kezdő lövésznél egy jó sütésű fegyver el fog fedni alapvető hibákat, míg egy küzdelmesebb sütéssel muszály elsajátítani az alapokat. De természetesen az általad felsorolt fegyverekkel is el lehet ezeket sajátítani, csak tudatosan, külön gyakorolni kell.
Teljesen fölösleges ilyesmivel szopatnia magát az embernek. Egyrészt ahhoz hogy készségszinten menjen az akadályelhárítás, azt folyamatosan gyakorolni kéne - amit egy olyan fegyverrel, ami 10e lövésenként 1× akad el, úgyse fog gyakorolni senki (én sem szoktam). Másrészt ha akadályod van, az a pálya/string így is-úgy is elúszott, tehát jóformán mindegy hogy 2 vagy 20 sec alatt oldod meg a szitut.
És ahogy 42 kartács is írja, egy gyári Glock sütés az minden csak nem finom...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.01.02. 11:18 Teljesen fölösleges ilyesmivel szopatnia magát az embernek. Egyrészt ahhoz hogy készségszinten menjen az akadályelhárítás, azt folyamatosan gyakorolni kéne - amit egy olyan fegyverrel, ami 10e lövésenként 1× akad el, úgyse fog gyakorolni senki (én sem szoktam). Másrészt ha akadályod van, az a pálya/string így is-úgy is elúszott, tehát jóformán mindegy hogy 2 vagy 20 sec alatt oldod meg a szitut.
És ahogy 42 kartács is írja, egy gyári Glock sütés az minden csak nem finom...
+1

Nem ilyen akadalyelharitos vackokkal kell önmagunkat szopórollerre tenni, hanem venni egy gyari új Glockot*, gyari loszerrel etetni, es hozza nem nyulni, nuku tunningsutes es hasonlo megbizhatosagnullazo placebo allatsagok.
Lőni úgy lehet megtanulni, hogy sokat kell loni.


*XDM-et, CZ P10-et, HK SFP9-et, SIG P320-at stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

gvass1 írta: 2020.01.02. 11:23 +1

Nem ilyen akadalyelharitos vackokkal kell önmagunkat szopórollerre tenni, hanem venni egy gyari új Glockot*, gyari loszerrel etetni, es hozza nem nyulni, nuku tunningsutes es hasonlo megbizhatosagnullazo placebo allatsagok.
Lőni úgy lehet megtanulni, hogy sokat kell loni.


*XDM-et, CZ P10-et, HK SFP9-et, SIG P320-at stb.
+1

Annyival egészíteném ki, hogy ha van a közelében olyan lövész (megfelelő tudással) akitől tud, akkor kérjen segítséget.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hi-Viz irányzékot hol lehet kapni M.o.-n?
"..."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.01.02. 11:23 +1

Nem ilyen akadalyelharitos vackokkal kell önmagunkat szopórollerre tenni, hanem venni egy gyari új Glockot*, gyari loszerrel etetni, es hozza nem nyulni, nuku tunningsutes es hasonlo megbizhatosagnullazo placebo allatsagok.
Lőni úgy lehet megtanulni, hogy sokat kell loni.


*XDM-et, CZ P10-et, HK SFP9-et, SIG P320-at stb.
Ezért (is) lett XDM az első fegyverem, pedig sokan ajánlották a CZ75-öt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2020.01.02. 14:52 Ezért (is) lett XDM az első fegyverem, pedig sokan ajánlották a CZ75-öt.
Ha van elég szánakasztód, a CZ75 is nagyon megbízható azért😋

(de ezek modern műanyagtokos szolgálati/önvédelmi darsbok sokkal inkább)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.01.02. 14:58 Ha van elég szánakasztód, a CZ75 is nagyon megbízható azért😋

(de ezek modern műanyagtokos szolgálati/önvédelmi darsbok sokkal inkább)
"2020 van mindjárt...ezek a műanyagok olcsók, tartósak, megbízhatók, már szuper az ergonómia és jó sütés is van.

Amugy milyen acéltokos van még épelméjű áron? CZ75 es rokonai, slussz..."
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Kojak írta: 2020.01.02. 14:52 Ezért (is) lett XDM az első fegyverem, pedig sokan ajánlották a CZ75-öt.
Én meg sokáig az XDM-et terveztem, végül Shadow2 lett. Nem bántam meg, nagyon meg vagyok elégedve vele.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laci0420 írta: 2019.12.23. 20:17 Sziasztok!
Első fegyvernek sportlövészetre (IPDA, Steel) mit ajánlotok? pl.: Glock 17 vagy CZ P-10 F?
Ha IDPA t akarsz lőni olyan fegyvert keress, amit szivesen hordanál. A filing miatt.
Shadow1 a legaltalanosabb kezdők legjobban javasolható sportpisztoly.
Amugy.
A P10 a legjobb Glock.
az XD a legbiztonsagosabb Glock
A Glock meg Glock. Altalalaban működik, szarert hugyert van hozza alkatrész, es mindent IS kapsz hozzá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Totálisan irreleváns minálunk, mégis izgalmas újdonság: ÚJ 5,7×28 mm-es pisztoly - Ruger 57

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-57x2 ... -ruger-57/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A legdögösebb plinker? - Kriss Vector már .22 LR kaliberben is

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kriss-v ... berben-is/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2019.12.13. 17:25 (...) elismeri hogy ez egy jó kis pisztoly lehet, viszont nem ajánlja megvételre. (...)
Félrevezető ezt állítani, ugyanis azt mondja, hogy önvédelemre nem ajánlja, ahogy más .22-est sem. Ő maga pedig azért nem veszi meg, mert nem érdekli a .22-esekkel való plinking.

Azt emeli ki, hogy egy másik "világba" lépett ezzel a Glock, akinek eddig nem voltak ilyen "szórakoztatási" célú fegyverei.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! CZ83 7,65 mm Browning (éles) és 9 mm PAK (gáz-riasztó) 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... riaszto-2/

és

http://www.fegyvervideo.hu/cz83-765-mm- ... to-2-resz/


Kép


Folytatjuk az egykori csehszlovák hadipisztoly polgári változatának, a CZ83-nak a mozgóképes bemutatóját. Annyival fűszerezzük ezt meg, hogy az egyik hazai gyártó által 9 mm PAK kaliberű gáz-riasztóra alakított példányt is kipróbáljuk/ismertetjük az éles 7,65 mm Browning kaliberű mellett. Sajnos ismét bebizonyosodott, hogy még merev fix cső és közel azonos méretű eredeti lőszer esetén sem nagyon lehet megbízható öntöltő éleskonverziós gázpisztolyt készíteni. Ez sem lett az, pedig ilyen kompakt méretben, tűzkészen viselhető, full acél fegyver 12-darabos 9 mm PAK tárkapacitással nagyszerű lenne. Csak éppen táranként 2-3 akadály riasztóval az szilveszterezni is sok. Érdekes azonban, hogy maguk a csehek is készítették 9 mm PA kaliberben a fegyvert, de az szerelt lőszeres gumilövedékes volt.

A videóban megmutatjuk milyen remek és egyszerű a részleges szétszerelés (még a pofonegyszerű PP-megoldáson is tudtak javítani), és a szánakasztó- valamint hüvelykivető orr is lényegesen jobb konstrukció lett. A teszt során Magtceh és Sellier and Bellot 7,65 mm Browning FMJ lövedékes lőszereket használtunk, kompakt hadipisztolyhoz képest felettébb használható szabadkezes szórást tudtunk elérni, fejlövés még 18-20 méterről sem lenne vele nagy feladat. Ebben nagy szerepet játszik a nagyméretű, jól látható irányzék.

Sajnos a tesztpéldány nem volt teljesen megbízható, a tárban “nosediving” jelenséget mutatott a lőszer időnként, azaz lövedékkel előre bebillent lefele, csőretöltési hibát okozva. Itt persze sanszos, hogy a tár a hibás, mert korábban többször használtam ilyen pisztolyokat, ami hibátlanul üzemeltek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2020.01.03. 00:45 A Glock meg Glock. Altalalaban működik, szarert hugyert van hozza alkatrész, es mindent IS kapsz hozzá.
+1

Én alapvetően nem voltam/vagyok elhivatott Glock fan, de olcsón volt, így azt vettem (19 Gen2), és hát nem bántam meg.

Általában működik, hát igen :). Megbízható, a takarításra se kényes.

Tényleg mindenhol mindent kapsz hozzá (ide értve a tokot, tárat, tártartót) és nem nagyon akar elromlani. A magyar képviseletnél szinte minden van fiókból, rögtön, nem is elvetemült áron. Más márkáknál azért van, hogy kicsit kínlódni kell, webshopozni stb.

A sütése olyan amilyen, lehet bele gyári változtatásokat is tenni meg "tuningot", de ez inkább a minek kategória szvsz.

Egy acél nézőke-irányzék páros nem árt, ha sokat gyakorol az ember.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Még hatékonyabb húsdaráló a 12/70-es sörétesekhez - kettészakadó buckshot:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/federal ... -buckshot/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Urak lehet hogy rossz helyen teszem fel a kérdést. Müanyag testű 20 db-os AMD 65 tár beszerezhető a magyar piacon? Ha igen van belőle nagyobb mennyiség?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2020.01.08. 06:55 Még hatékonyabb húsdaráló a 12/70-es sörétesekhez - kettészakadó buckshot:
Sziasztok,

Ez mitol hatekonyabb, mintha eleve fele akkora tomegu 20 db soretszem lenne benne?

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.01.08. 17:56 Sziasztok,

Ez mitol hatekonyabb, mintha eleve fele akkora tomegu 20 db soretszem lenne benne?

Bel
Semmivel, marketing farokság szerintem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.01.08. 17:56 Sziasztok,

Ez mitol hatekonyabb, mintha eleve fele akkora tomegu 20 db soretszem lenne benne?

Bel
Szvsz nagyobb hatótáv, a nagyobb tömegű de kevesebb sörétszem messzebbre repülnek/jobban összetart mint a kétszer annyi darabszámú de kisebb tömegű sörétek. Testen belül adják le az energiát, nem a levegőben repülés közben.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2020.01.08. 18:08 Szvsz nagyobb hatótáv, a nagyobb tömegű de kevesebb sörétszem messzebbre repülnek/jobban összetart mint a kétszer annyi darabszámú de kisebb tömegű sörétek.
Sztem ennek az eleje igaz (nagyobb E/lövedék), a 2. fele nem. Általában a finomab szemű sörétraj jobban összetart (külballisztikáról beszélünk, nyilván), mint a durvább szemű. A találati középpont szórása öregebb szemű sörétnél álatlában nagyobb. Mindez persze távolság függő, egy 10 m körüli, önvédelminek nevezhető távolságon kb mindegy. Itt még a 2 mm-es sörét is elég, mert kosárral együtt megy bele a delikvensbe (vaddisznót láttam ilyen szituban, ha valaki kételkedne).
A testben a nagyobb tömegű, nagyjából gömb "egész" sörétszem nyilván beljebb hatol, mint a fele tömegű félgömb. Vastag ruházaton keresztül a fene tudja, hogy ezek a fégömbök mit tudnak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

a szétnyíló szemek geometriájukból fakadólag vágóhatással bírnak, szemben a gömbközeli geometriára jellemző szakítással
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2020.01.08. 18:35 Mindez persze távolság függő, egy 10 m körüli, önvédelminek nevezhető távolságon kb mindegy. Itt még a 2 mm-es sörét is elég, mert kosárral együtt megy bele a delikvensbe (vaddisznót láttam ilyen szituban, ha valaki kételkedne).
Elhiszem, de a 10 métert én nagyon soknak tartom. 3-4 métert tartok elképzelhetőnek, de nem vagyok a téma különösebb szakértője. No persze ezt nagyban befolyásolhatja a choke is, de cylinderes csőből én ezt reálisabbnak tartanám.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2020.01.08. 18:35 Általában a finomab szemű sörétraj jobban összetart (külballisztikáról beszélünk, nyilván), mint a durvább szemű.
ez jellemzően valóban így van: a 3 mm-es sörétet 40 m-re is jól hordó fegyverből a 4,5 mm-es sörétnek nagyobb a szórása, mert a folytáson áthaladván nagyobb arányban deformálódnak a szemek

a jelenlegi témát adó lőszer semmivel nem lesz rosszabb (meg jobb sem) külballisztikailag, mint a felhasználó által már jól ismert buckshot (adott csőhossz, adott folytásmellett)

kb csak a célballisztikára van hatással a változtatás
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2020.01.08. 18:54 Elhiszem, de a 10 métert én nagyon soknak tartom. 3-4 métert tartok elképzelhetőnek, de nem vagyok a téma különösebb szakértője. No persze ezt nagyban befolyásolhatja a choke is, de cylinderes csőből én ezt reálisabbnak tartanám.
Hát, nem mértem le cm-rel, de 3-4 m-nél jóval több volt, az tuti. Vmi automata rétespuskából, a mellettem jövő vadásztársam lőtt meg egy süldőt fácánozáskor, vagy 15 éve. Aznapi teríték: 2 kakas, 3 süldő.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2020.01.08. 18:56 ez jellemzően valóban így van: a 3 mm-es sörétet 40 m-re is jól hordó fegyverből a 4,5 mm-es sörétnek nagyobb a szórása, mert a folytáson áthaladván nagyobb arányban deformálódnak a szemek

a jelenlegi témát adó lőszer semmivel nem lesz rosszabb (meg jobb sem) külballisztikailag, mint a felhasználó által már jól ismert buckshot (adott csőhossz, adott folytásmellett)

kb csak a célballisztikára van hatással a változtatás
Fojtás alatt a szűkítést (chock) érted, gondolom?
A többivel egyetértek, de a kiinduló felvetés, amire válaszoltam, az volt, hogy a nagyobb szemű sörétek szórásképe (külballisztika) jobb, mint a kisebbeké.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jó ha van 2020.01.08. 19:55-kor.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Nekem ő is szimpatikus, gondolom brutál roncsolást csinálhat a sodrony.
bolo.jpg
bolo.jpg (11.9 KiB) Megtekintve 42242 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2020.01.08. 19:53 Fojtás alatt a szűkítést (chock) érted, gondolom?
A többivel egyetértek, de a kiinduló felvetés, amire válaszoltam, az volt, hogy a nagyobb szemű sörétek szórásképe (külballisztika) jobb, mint a kisebbeké.
Meglepő, de nekem sem így viselkedik a remi 870. A 6mm buck összetartott, a 8mm-es meg nem (nagyobb körben szór). Kb akkorában, mint a 2,5mm-es (ami tehát szintén nagyobb volt mint a 6mm). Feles szűkítés, 71cm cső, 15m táv. A 6mm kb tenyérnyit szórt csak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2020.01.08. 20:42 Meglepő, de nekem sem így viselkedik a remi 870. A 6mm buck összetartott, a 8mm-es meg nem (nagyobb körben szór). Kb akkorában, mint a 2,5mm-es (ami tehát szintén nagyobb volt mint a 6mm). Feles szűkítés, 71cm cső, 15m táv. A 6mm kb tenyérnyit szórt csak.
A 2,5 mm nem skeet, esetleg trap volt? Ott vagy nincs kosár, vagy a kialakítása olyan, hogy a raj hamar és nagyot terüljön.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2020.01.08. 19:55 Nekem ő is szimpatikus, gondolom brutál roncsolást csinálhat a sodrony.

bolo.jpg
Phejj, ennek a szörnyetegnek mi a neve? Nem láttam még ilyen sörétes lövedéket, de iszonyatosnak tűnik.
Ez HD feladatra való lőszerhez van, nem? Először ilyen anti-drón cuccosnak néztem, de nem, azok másmilyenek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.01.08. 22:16 Phejj, ennek a szörnyetegnek mi a neve? Nem láttam még ilyen sörétes lövedéket, de iszonyatosnak tűnik.
Ez HD feladatra való lőszerhez van, nem? Először ilyen anti-drón cuccosnak néztem, de nem, azok másmilyenek.
Sok hasonló csoda készült már, akár hazilag is, az ember roppant találékony. A sörétes csövén szinte minden kifér.
Az előltöltős tromblon csövek is azért voltak népszerűek pl. betyárok körében, mert mehetett bele patkószög, vagy még rosszabb esetben fél marék kavics a púderre, csak hasson (ráadásul akár rossz látási viszonyok között is könnyebb volt tölteni.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2020.01.08. 17:56 Sziasztok,

Ez mitol hatekonyabb, mintha eleve fele akkora tomegu 20 db soretszem lenne benne?

Bel
Messzebb repül. Es kisebb az atutese, mint az eredeti méretnek.
Jellemzően emiatt negyes illetve ujabb velemenyek szerint egyest hasznalnak.
Válasz küldése