Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.07.10. 09:14 Jah, idehaza is viszik mint a cukrot, amikor épp van 1-1 db. Egyébként tényleg szép-szép, meg hazudnék, ha azt mondanám, hogy én nem venném meg, ha nem gyűjtenék lakásra, de mondjuk úgy, vannak furcsaságok:
https://www.youtube.com/watch?v=Yf14tW0emyk
és:
https://www.youtube.com/watch?v=auWkI9bH1b0
Ilyen rossz eredményt nem tudom produkált-e már Glock valaha?
ezekrol a tesztekrol hallottam, nekem legalabbis furcsak, masok sem tudtak oket megismetelni, nyilvan en nem retkeltem be loveszetnel jobban, de semmi fennforgas nem volt.

pl: https://youtu.be/Nk0eFRM3mpc?t=18m31s

A kommentek alapjan a sarba bemerites soran sem a tar nem volt bent, sem a csoben nem volt tolteny, tehat ures pisztolyt dugitott el, ami nem eletszeru.

---

Amugy az "idehaza is viszik mint a cukrot" erosen vicces a teljes magyar uj-maroklofegyver piac kozrohej meretet (kerekitesi hiba sem) ismerve.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.07.10. 09:14 Jah, idehaza is viszik mint a cukrot, amikor épp van 1-1 db. Egyébként tényleg szép-szép, meg hazudnék, ha azt mondanám, hogy én nem venném meg, ha nem gyűjtenék lakásra, de mondjuk úgy, vannak furcsaságok:
https://www.youtube.com/watch?v=Yf14tW0emyk
és:
https://www.youtube.com/watch?v=auWkI9bH1b0
Ilyen rossz eredményt nem tudom produkált-e már Glock valaha?
Nem tudom, én ezt a modellt akkor sem tudom megérteni. Rakj egy G19-be egy +2-es tárat és pont ugyanitt vagy. Ha még a cső lenne hosszabb és a markolat a rövidebb G19, azt még megérteném, de ez így nekem valahogy nem áll össze. A színe az most divatos, az oké.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.10. 09:48 Nem tudom, én ezt a modellt akkor sem tudom megérteni. Rakj egy G19-be egy +2-es tárat és pont ugyanitt vagy. Ha még a cső lenne hosszabb és a markolat a rövidebb G19, azt még megérteném, de ez így nekem valahogy nem áll össze. A színe az most divatos, az oké.
Ezen en is elfilozok a cikkben:-)

Magyarazataim:
- ezt kerte a magassagos US Army, megkaptak.
- de nem kellett nekik, azert csinaljunk mar belole penzt, ha beleoltunk sokat a tenderbe (de az idiota tokbiztositot kukazzuk)
- hopppaaa, van annyi Glock-fanboy es gyujto, hogy ezzel tobbet kerestunk, mint amire szamitottunk. Juheee.

(En mondjuk uzletileg tolnek egy G19 upper/G26 frame combot ugyanilyen szinben, az meg 100 ezer darab az USA-ban.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.10. 10:00 Ezen en is elfilozok a cikkben:-)

Magyarazataim:
- ezt kerte a magassagos US Army, megkaptak.
- de nem kellett nekik, azert csinaljunk mar belole penzt, ha beleoltunk sokat a tenderbe (de az idiota tokbiztositot kukazzuk)
- hopppaaa, van annyi Glock-fanboy es gyujto, hogy ezzel tobbet kerestunk, mint amire szamitottunk. Juheee.

(En mondjuk uzletileg tolnek egy G19 upper/G26 frame combot ugyanilyen szinben, az meg 100 ezer darab az USA-ban.)
Az a 19/26 kombó nekem is kellene!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.10. 09:44 ezekrol a tesztekrol hallottam, nekem legalabbis furcsak, masok sem tudtak oket megismetelni, nyilvan en nem retkeltem be loveszetnel jobban, de semmi fennforgas nem volt.

pl: https://youtu.be/Nk0eFRM3mpc?t=18m31s

A kommentek alapjan a sarba bemerites soran sem a tar nem volt bent, sem a csoben nem volt tolteny, tehat ures pisztolyt dugitott el, ami nem eletszeru.

---

Amugy az "idehaza is viszik mint a cukrot" erosen vicces a teljes magyar uj-maroklofegyver piac kozrohej meretet (kerekitesi hiba sem) ismerve.:-)
Én végignéztem mind a két filmet, bent volt a tár, amikor belemerítette a sárba meg a porba, úgyhogy a kommentelők vagy full idióták, vagy mundérbecsület védők lehetnek. Az igaz, hogy nem volt csőre töltve, azt a kiemelés után végezte el, de nem tudom ez mit változtat a dolgon? Ott még nem is volt probléma. Azok akkor kezdődtek, amikor lőtt vele egyet, mert rögtön az első lövésnél elsült ugyan, de nem töltött rendesen újra, elakadt. Azután az összes többinél, míg végül már felhúzódni sem akart az elsütőszerkezet, miután a csőre töltést elvégezte. Amíg nem merítette sárba, porba, nem tett vele semmit, addig kiválóan működött.

Láttam egy olyan tesztet a HK SFP9SK-val, ahol ugyanezeket megcsinálták vele, sőt, még sörétessel rá is lőttek mindkét oldalról és az után is működött. Szal ahhoz képest ez hmm....izé....na....

Nyilván idehaza nincs százezres forgalma, én ezt úgy értettem, hogy az általam tudott 2 db közül az első olyan másfél-két órát volt a boltban, azután már vitték is, a másik meg asszem három napot, amiben a hétvége is benne van. :D Ha rendelnének egy harmadikat, szerintem már arra is lenne lehet előre jelentkező....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.07.10. 09:48 Nem tudom, én ezt a modellt akkor sem tudom megérteni. Rakj egy G19-be egy +2-es tárat és pont ugyanitt vagy. Ha még a cső lenne hosszabb és a markolat a rövidebb G19, azt még megérteném, de ez így nekem valahogy nem áll össze. A színe az most divatos, az oké.
Mert neked nem dagadt húspogácsa kezed van, virsli ujjakkal. Nekem pont ez az érthető, nem kell olyan hosszú cső, mert nem olimpiai számokon indulnak vele, mellkas - fej szolgálati - önvédelmi távon simán megvan, de legyen egy teljes értékű, (kesztyűben is) jól megfogható markolat, amivel stresszhelyzetben kezelhetőbb a fegyver. A plusszos tárral azért nem olyan jó a fogása. Ezért nagyon bejövős számomra a PPK/S koncepciója is.
Az ellenkezője számomra kezelhetetlen, van egy relatíve hosszabb cső, amivel nem megyek semmire, mert nem tudom rendesen megfogni a fegyvert.

mod.: Ja, a színe. Hát igen, divatos. Egyebet nem tudok elmondani... Ha az USA holnap hátat fordít a homokos területeknek, mert kiderül, hogy az Antarktiszon sokkal több az olaj és kevesebb a demokrácia, akkor két év múlva már a fehér fegyverek fognak hódítani. És reménykedjünk, hogy így alakul, és nem a zöld...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.07.10. 09:48 Nem tudom, én ezt a modellt akkor sem tudom megérteni. Rakj egy G19-be egy +2-es tárat és pont ugyanitt vagy. Ha még a cső lenne hosszabb és a markolat a rövidebb G19, azt még megérteném, de ez így nekem valahogy nem áll össze. A színe az most divatos, az oké.
Én alapvetően nem tudnám megindokolni, hogy nekem miért tettszik. Egyszerűen a formája, meg a színösszeállítása, hogy a csöve, meg kezelőszervei, meg a szán hátulján a zárólemez feketék, a tokja homok színű, a szán meg fém homok, meg hogy rövid, compact, de a markolata mégis teljes méretű.... Valahogy az összhatás, egyszerűen esztétikus. És jah, annyiból mondjuk tényleg jobb, hogy a markolatán nincs elöl alul az a félkörben kivágott rész, mint az új 5. generációsaknál, amit én már a régi Glockoknál is utáltam. Szóval tutin néz ki és még a fogása is jó.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2018.07.10. 11:07 Mert neked nem dagadt húspogácsa kezed van, virsli ujjakkal. Nekem pont ez az érthető, nem kell olyan hosszú cső, mert nem olimpiai számokon indulnak vele, mellkas - fej szolgálati - önvédelmi távon simán megvan, de legyen egy teljes értékű, (kesztyűben is) jól megfogható markolat, amivel stresszhelyzetben kezelhetőbb a fegyver. A plusszos tárral azért nem olyan jó a fogása. Ezért nagyon bejövős számomra a PPK/S koncepciója is.
Az ellenkezője számomra kezelhetetlen, van egy relatíve hosszabb cső, amivel nem megyek semmire, mert nem tudom rendesen megfogni a fegyvert.

mod.: Ja, a színe. Hát igen, divatos. Egyebet nem tudok elmondani... Ha az USA holnap hátat fordít a homokos területeknek, mert kiderül, hogy az Antarktiszon sokkal több az olaj és kevesebb a demokrácia, akkor két év múlva már a fehér fegyverek fognak hódítani. És reménykedjünk, hogy így alakul, és nem a zöld...
Ja hát persze ez igazából egyénfüggő. Rejtési szempontból mindenesetre a markolati rész számít, belső toknál a hosszabb cső nem sok vizet zavar, de a hatásosságot valamennyivel növeli.
G26-hoz pl lehet megoldás egy markolathosszabítós G17/19 tár, deep coverhez meg a sima fenekű. Szóval még ezzel is lehet variálni. Ezért is tetszene a gvass által felvetett kombózás.
Kinek mi tetszik, az a jó, hogy lehet válogatni. Nekem személy szerint ez a modell nem kellene, inkább G17 akkor már. Kicsit meglepődtem a sikerén, de örülök, ha az is megtalálja a számítását, akinek ez jön be.

Gastonnak ez erős érve, hogy nincs kivágás a markolat elején, ez objektíven is jobb úgy szerintem. A forma az a kinek mi jön be kategória.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.07.10. 12:34 Ja hát persze ez igazából egyénfüggő. Rejtési szempontból mindenesetre a markolati rész számít, belső toknál a hosszabb cső nem sok vizet zavar, de a hatásosságot valamennyivel növeli.
Látod, én ezt is másképp gondolom. Szerintem egy kissé nagyobb markolat is elfér szépen az öv vonalában, (nyilván nem 30as tárral) de minél hosszabb a cső, az annál zavaróbb a mozgásban belső toknál, illetve normál toknál annyival több lóg ki mindig a felső ruházat alól.
Valóban, ez a kinek mi jön be esete, nekem az tetszik rejtett viselésre, ha egy durung tisztességes markolat mellett egy viszonylag rövidebb csőhossz van.
barkogy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.06.13. 22:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: barkogy »

Segítséget kérek. Vettem egy Pedersoli duplacsövű sörétest. Az egész be van kenve valami fehér zsírral, kb. mint a vazelin (disznózsír? macskaháj?) úgy, hogy úszik benne. Letöröltem a nagyját, de még van rajta cucc bőven. Nem tudom mit csináltak miközben csomagolták. Van ötlete valakinek, mi hozza le róla a vazelint úgy, hogy a fegyverre (fa, fém...) ne legyen hatása?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

barkogy írta: 2018.07.11. 14:15 Segítséget kérek. Vettem egy Pedersoli duplacsövű sörétest. Az egész be van kenve valami fehér zsírral, kb. mint a vazelin (disznózsír? macskaháj?) úgy, hogy úszik benne. Letöröltem a nagyját, de még van rajta cucc bőven. Nem tudom mit csináltak miközben csomagolták. Van ötlete valakinek, mi hozza le róla a vazelint úgy, hogy a fegyverre (fa, fém...) ne legyen hatása?
En az importort kerdeznem meg, aki a www.kapszli.hu (mar felteve, h gyari uj fegyvert vettel)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
barkogy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.06.13. 22:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: barkogy »

gvass1 írta: 2018.07.11. 14:19 En az importort kerdeznem meg, aki a www.kapszli.hu (mar felteve, h gyari uj fegyvert vettel)
Ott vettem. Nem tudták megmondani. Javasolták, töröljem le.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

barkogy írta: 2018.07.11. 15:29 Ott vettem. Nem tudták megmondani. Javasolták, töröljem le.
Ballistol? WD40?
Fura hogy minőségi gyártó nem kifejezetten olcsó új fegyvert így szállít le, zsírban nyakig úsztatva. Oroszoknál láttam ilyet, de a brutálisan büdös orosz barna fegyverzsír és a zsírpapír csomagolás azokhoz hozzátartozik.
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: b4xter »

TotoHU írta: 2018.07.11. 15:47 Ballistol? WD40?
Fura hogy minőségi gyártó nem kifejezetten olcsó új fegyvert így szállít le, zsírban nyakig úsztatva. Oroszoknál láttam ilyet, de a brutálisan büdös orosz barna fegyverzsír és a zsírpapír csomagolás azokhoz hozzátartozik.
M-zárolt cucc :) Eltelik röpke húsz év, kibontod, megpucolod, és olyan mint az új - hosszú távú tárolásnál van értelme a vastagon bezsírozásnak, főleg ha korrózióra hajlamos a felület (acél pl. tipikusan ilyen). Szépen le kell róla törölni, Ballistol ajánlott utána, WD-40 kevésbé (jó az, csak másra, fegyver közelébe inkább ne vidd).
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

barkogy írta: 2018.07.11. 15:29 Ott vettem. Nem tudták megmondani. Javasolták, töröljem le.
Ez több mint érdekes, hisz maga Balázs ajánlotta egyszer, hogy tömény petróleumba kell áztatni a csövet kívül-belül, mert Peder Zoliék nagyon szeretnek zsírozni ...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2018.07.12. 09:45 Ez több mint érdekes, hisz maga Balázs ajánlotta egyszer, hogy tömény petróleumba kell áztatni a csövet kívül-belül, mert Peder Zoliék nagyon szeretnek zsírozni ...
Nem bántom a Kapszlit, mert tényleg fantasztikus az a hozzáállás és szakmai alázat amit hosszú évek óta képviselnek, de - ha eladok egy az adott kategórián belül a felső szegmensbe tartozó új terméket (jelen esetben egy fegyvert) akkor azért elvárhatónak tartom a vásárló részéről, hogy átadás előtt a tisztítási feladatot elvégezze a kereskedő, és ne ússzon a gyári zsírban egy több százezres DP fegyver.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.12. 11:21 Nem bántom a Kapszlit, mert tényleg fantasztikus az a hozzáállás és szakmai alázat amit hosszú évek óta képviselnek, de - ha eladok egy az adott kategórián belül a felső szegmensbe tartozó új terméket (jelen esetben egy fegyvert) akkor azért elvárhatónak tartom a vásárló részéről, hogy átadás előtt a tisztítási feladatot elvégezze a kereskedő, és ne ússzon a gyári zsírban egy több százezres DP fegyver.
Az úszik a zsírban is egy elég szubjektív dolog. Így csomagolták a fegyvert, nem tisztogathat át minden eladott vasat. Le kell takarítani, aztán használni.
A régi fórumon ő is fent volt, erre a kérdésre reagálhatna akár személyesen is. Szerintem mindenesetre nem kell ezt túlizgulni: Ballistol-rongy, béke ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Fortitu írta: 2018.07.12. 11:35 Az úszik a zsírban is egy elég szubjektív dolog. Így csomagolták a fegyvert, nem tisztogathat át minden eladott vasat. Le kell takarítani, aztán használni.
A régi fórumon ő is fent volt, erre a kérdésre reagálhatna akár személyesen is. Szerintem mindenesetre nem kell ezt túlizgulni: Ballistol-rongy, béke ;)
A gyári kenőanyag ilyen mennyisége a legjobb bizonyíték arra, hogy szakszerűen volt tárolva, és gyári állapotú fegyvert kaptál. Ha valaki már letakarította, akkor (akár véletlenül is) csinálhatott vele olyasmit, aminek nem örülünk. Elég egy kicsit ferdén rákapatott csavar, vagy egy összekarcolt barnítás, stb.
Én inkább örülönék neki, és a fegyverrel való közelebbi ismerkedés első lépésének nagyon jó dolog elszórakozni ezzel.

Ez nem elpazarolt idő!

(Viszont elnézést kérek a Ballistol rajongóktól, de fémre inkább Brunox, vagy Break Free, fára valami száradó olaj, bőrre bőrápoló. Ami mindenre jó, az semmire sem ideális.)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

hegyespenge írta: 2018.07.12. 11:58 (Viszont elnézést kérek a Ballistol rajongóktól, de fémre inkább Brunox, vagy Break Free, fára valami száradó olaj, bőrre bőrápoló. Ami mindenre jó, az semmire sem ideális.)
Nagy tévedés hogy a ballistol mindenre jó. A ballistol (mármint az a termékük, ami elterjedt Magyarországon) egy fegyvertisztító olaj, vizes keveréke (tejszerű folyadék lesz belőle) jól feloldja a lerakódásokat (ólmot, kormot, stb). Fára csak azért fújható, mert nem okoz neki gondot, meg fényes lesz, de pl bőrre már a gyártó is azt ajánlja, hogy előtte azért ki kell próbálni, mert elszínezi. Feketelőporos kollégák nem mindig szeretik, de valójában ez is csak egy vallás, nekem sosem rontotta el a lőképet, pedig 15 éve csak ballistolt használok. Maga a cég sokmindent gyárt, pl robla hidegbarnítót, stb stbv, van feketelőpor oldószerük is, meg tényleg van kutyszőr fényesítőjük is.
Gondolom a WD40 sikerét meglovagolva egy ideje már azt írják rá, hogy univerzális olaj... de 100 éve még nem ez volt a dobozon, pedig már akkor is ezt használták a német vadászok.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Sparrow írta: 2018.07.12. 12:23
Gondolom a WD40 sikerét meglovagolva egy ideje már azt írják rá, hogy univerzális olaj... de 100 éve még nem ez volt a dobozon, pedig már akkor is ezt használták a német vadászok.
Még jópár éve csináltunk az Acélfullánkkal egy összehasonlító tesztet, az aktuálisan elérhető fegyverolajokkal. Kifejezetten a korrózió elleni védelmet vizsgáltuk. A Brunox és a Break Free egyértelműen kimagasló teljesítményt nyújtott (a Break Free-t nylon harisnyával kell felvinni, különben nem véd rendesen), a Ballistol-os próbatest gyakorlatilag kis kihagyásokkal mindenféle rozsdás lett, de a WD-40 alulmúlhatatlan volt. Mindha le se kezeltük volna a fémet.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

hegyespenge írta: 2018.07.12. 12:57 Még jópár éve csináltunk az Acélfullánkkal egy összehasonlító tesztet, az aktuálisan elérhető fegyverolajokkal. Kifejezetten a korrózió elleni védelmet vizsgáltuk. A Brunox és a Break Free egyértelműen kimagasló teljesítményt nyújtott (a Break Free-t nylon harisnyával kell felvinni, különben nem véd rendesen), a Ballistol-os próbatest gyakorlatilag kis kihagyásokkal mindenféle rozsdás lett, de a WD-40 alulmúlhatatlan volt. Mindha le se kezeltük volna a fémet.
Igen, azt ki is felejtettem, hogy a tisztítás után korrózió ellen még szokás kezelni a fémet (az ugyanis nem egyenlő a tisztítással). Sőt, mivel ugye vízzel kevert ballistol a tisztítószer, így illik is.

Mod: mondjuk én nem szoktam kezelni korrózió ellen külön szerrel a legtöbb cuccomat. Én kiszárítom "nagy" hőfokon, majd "légmentesen" elcsomagolom a tokjába. A 7 vasamból 6 szereti ezt, a hetediket azt mondjuk tényleg plusz olajozni kell.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Sparrow írta: 2018.07.12. 13:01 Igen, azt ki is felejtettem, hogy a tisztítás után korrózió ellen még szokás kezelni a fémet (az ugyanis nem egyenlő a tisztítással). Sőt, mivel ugye vízzel kevert ballistol a tisztítószer, így illik is.

Mod: mondjuk én nem szoktam kezelni korrózió ellen külön szerrel a legtöbb cuccomat. Én kiszárítom "nagy" hőfokon, majd "légmentesen" elcsomagolom a tokjába. A 7 vasamból 6 szereti ezt, a hetediket azt mondjuk tényleg plusz olajozni kell.
Közben eszembe jutott, hogy ez itt mennyire OFF, de nem találtam kifejezetten fegyverápolós topikot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

hegyespenge írta: 2018.07.12. 13:49 Közben eszembe jutott, hogy ez itt mennyire OFF, de nem találtam kifejezetten fegyverápolós topikot.

viewtopic.php?f=5&t=54

Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, KIEGÉSZÍTŐK
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

gvass1 írta: 2018.07.12. 14:06 viewtopic.php?f=5&t=54

Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, KIEGÉSZÍTŐK
Jogos! Elnézést kérek! Kezdő vagyok itt.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sparrow írta: 2018.07.12. 13:01 Igen, azt ki is felejtettem, hogy a tisztítás után korrózió ellen még szokás kezelni a fémet (az ugyanis nem egyenlő a tisztítással). Sőt, mivel ugye vízzel kevert ballistol a tisztítószer, így illik is.

Mod: mondjuk én nem szoktam kezelni korrózió ellen külön szerrel a legtöbb cuccomat. Én kiszárítom "nagy" hőfokon, majd "légmentesen" elcsomagolom a tokjába. A 7 vasamból 6 szereti ezt, a hetediket azt mondjuk tényleg plusz olajozni kell.
Beke legyen veled , rezboru testverem,de az ijjat mijert kell leolajozni? 😀
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Nekem nagy favoritom volt a Ballistol. Leginkább azért, mert a leírás alapján élelmiszeripari gépek kenésére is használták, talán kevésbé káros az egészségre, mint sok másik. Amikor az ember könyökén csurog egy munkafolyamat közben, azért nem mindegy. De a szaga. Mára már annyira zavar, hogy amikor elkezdem használni, köhögni, szinte fuldokolni kezdek tőle, nem kicsit. Érdekes, korábban ilyen gondom nem volt vele. És őszintén szólva van egy két termék, ami lehagyja fegyver tisztítás terén. A Klever termékei számomra a mai napig a csúcsot jelentik, de konkrétan a Ballistol nálam lecsúszott az első helyről.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

zora írta: 2018.07.13. 02:04 Nekem nagy favoritom volt a Ballistol. Leginkább azért, mert a leírás alapján élelmiszeripari gépek kenésére is használták, talán kevésbé káros az egészségre, mint sok másik. Amikor az ember könyökén csurog egy munkafolyamat közben, azért nem mindegy. De a szaga. Mára már annyira zavar, hogy amikor elkezdem használni, köhögni, szinte fuldokolni kezdek tőle, nem kicsit. Érdekes, korábban ilyen gondom nem volt vele. És őszintén szólva van egy két termék, ami lehagyja fegyver tisztítás terén. A Klever termékei számomra a mai napig a csúcsot jelentik, de konkrétan a Ballistol nálam lecsúszott az első helyről.
Ha folytathatjuk itt a témát, akkor csak annyit jegyeznék még meg, hogy élelmiszeripari célra is van Brunox (Lubri-food), késekez nem is használok mást, de ennek meg légyírtó szaga van.
Viszont a Ballistol hidegbarnítója például tényleg nagyon jó! :)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Nekem a sima obis müszerolaj is bevált de mondjuk hosszutávu konzerválásra nem túl jó
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Részemről pucolásra Brunox, kenésre pedig Break Free. Nekem eddig ez vált be a legjobban. Ráadásul az illatuk is jó, a Break Free még málna illatú is van. :lol: És köhögni sem köhögök tőlük.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2018.07.13. 21:27 Részemről pucolásra Brunox, kenésre pedig Break Free. Nekem eddig ez vált be a legjobban. Ráadásul az illatuk is jó, a Break Free még málna illatú is van. :lol: És köhögni sem köhögök tőlük.
Tisztításra forró szappanos víz, kenésre műszerolaj, tároláshoz gyógyszertári paraffinolaj.

A csőbe fölragadt ólom leszedésére pedig Bore-tech csodalötty.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.07.13. 22:16 Tisztításra forró szappanos víz, kenésre műszerolaj, tároláshoz gyógyszertári paraffinolaj.

A csőbe fölragadt ólom leszedésére pedig Bore-tech csodalötty.
Ez eloltoltosre igaz, mielott valaki kiakadna...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2018.07.14. 06:48 Ez eloltoltosre igaz, mielott valaki kiakadna...
Ki is szoktak, akik nem ismerik ezen vasak lelkivilágát :).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2018.07.13. 02:04 Nekem nagy favoritom volt a Ballistol. Leginkább azért, mert a leírás alapján élelmiszeripari gépek kenésére is használták, talán kevésbé káros az egészségre, mint sok másik. Amikor az ember könyökén csurog egy munkafolyamat közben, azért nem mindegy. De a szaga. Mára már annyira zavar, hogy amikor elkezdem használni, köhögni, szinte fuldokolni kezdek tőle, nem kicsit. Érdekes, korábban ilyen gondom nem volt vele. És őszintén szólva van egy két termék, ami lehagyja fegyver tisztítás terén. A Klever termékei számomra a mai napig a csúcsot jelentik, de konkrétan a Ballistol nálam lecsúszott az első helyről.
Kenni miért nem jó a sima motorolaj? Az erre van kitalálva. Begyűjti, és lebegteti a kormot, miközben védi az acélt. Nincs benne semmilyen sav, vagy lúg, mint a legtöbb csodaolajban. Szaga sem förtelmes. Pucolni meg valamilyen apoláros vegyület kell. A szappantól a brunoxig bármi jó. A csodaszerektől félek, mert anno nekem a hipercsúcs WD40 kinyírt ezt-azt. Az pl kenni nagyon nem jó, és a rezet iis marma, oldja... A spiáterre meg szintén aliensavként hatott nekem. Egyetlen dologra volt jó. Forgácsoló kenőanyagnak. Arra kifogástalan, csak durván drága erre!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

+1

10w 40 szintetikus vált be kenésre. Félauto karabelyra is ezt hasznalom.

Usa-ban ez elterjedt hogy motorolajat hasznalnak kenesre....
Martin Riggs írta: 2018.07.14. 10:50 Kenni miért nem jó a sima motorolaj? Az erre van kitalálva. Begyűjti, és lebegteti a kormot, miközben védi az acélt. Nincs benne semmilyen sav, vagy lúg, mint a legtöbb csodaolajban. Szaga sem förtelmes. Pucolni meg valamilyen apoláros vegyület kell. A szappantól a brunoxig bármi jó. A csodaszerektől félek, mert anno nekem a hipercsúcs WD40 kinyírt ezt-azt. Az pl kenni nagyon nem jó, és a rezet iis marma, oldja... A spiáterre meg szintén aliensavként hatott nekem. Egyetlen dologra volt jó. Forgácsoló kenőanyagnak. Arra kifogástalan, csak durván drága erre!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

vato írta: 2018.07.14. 11:29 +1

10w 40 szintetikus vált be kenésre. Félauto karabelyra is ezt hasznalom.

Usa-ban ez elterjedt hogy motorolajat hasznalnak kenesre....
Ezen belül elég sokféle márka kapható. A drágábbak tudnak nyújtani valami pluszt, vagy akár a legolcsóbb is megfelel?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

hegyespenge írta: 2018.07.14. 14:48 Ezen belül elég sokféle márka kapható. A drágábbak tudnak nyújtani valami pluszt, vagy akár a legolcsóbb is megfelel?
En shell advance-t hasznalok (ez volt eppen kaphato a benzinkuton...) de ahogy utana olvastam nem kell premium kategorias olaj egyatalan.
Mobil motorolajat is sokan dicserik ilyen celokra.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

vato írta: 2018.07.14. 15:00 En shell advance-t hasznalok (ez volt eppen kaphato a benzinkuton...) de ahogy utana olvastam nem kell premium kategorias olaj egyatalan.
Mobil motorolajat is sokan dicserik ilyen celokra.
Köszönöm!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

hegyespenge írta: 2018.07.14. 14:48 Ezen belül elég sokféle márka kapható. A drágábbak tudnak nyújtani valami pluszt, vagy akár a legolcsóbb is megfelel?
Nekem a sima GM olajtól a versenyolajokig mind működött... Talán a 10-40-es volt a legjobb, de az 5-40-es sem volt rossz. Az 5-30 már nagyon híg.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Martin Riggs írta: 2018.07.15. 10:50 Nekem a sima GM olajtól a versenyolajokig mind működött... Talán a 10-40-es volt a legjobb, de az 5-40-es sem volt rossz. Az 5-30 már nagyon híg.
Értem. Ismét köszönöm szépen! :)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Amd 65 ne rakjatok mosogato gepbe mert lejon a barnitas is a 30 perces programnal :) ugy hallottam :):)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2018.07.15. 18:51 Amd 65 ne rakjatok mosogato gepbe mert lejon a barnitas is a 30 perces programnal :) ugy hallottam :):)
Te meg mi a herét művelsz?? Vaz :D Alig használt, megkímélt puska ugyanitt eladó? :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

brh562 írta: 2018.07.15. 18:51 Amd 65 ne rakjatok mosogato gepbe mert lejon a barnitas is a 30 perces programnal :) ugy hallottam :):)
A puskáját is kimossuk, kimossuk, kimossuk... a puskáját is kimossuk, a városban! 😃

"Idézet az állj vagy lő a mamám c filmből, amikor a mammer kimosta a 93R-et... "
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.07.15. 20:42 A puskáját is kimossuk, kimossuk, kimossuk... a puskáját is kimossuk, a városban! 😃

"Idézet az állj vagy lő a mamám c filmből, amikor a mammer kimosta a 93R-et... "
Sztem egy Taurus PT99 volt, hosszabb csovel.

...megneztem, az ájemefdíbi szerint is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az öreg amerikai harcost elkészítették balkezeseknek is:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/balkeze ... mata-klon/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Fortitu írta: 2018.07.15. 19:24 Te meg mi a herét művelsz?? Vaz :D Alig használt, megkímélt puska ugyanitt eladó? :D
Sose :) vagy a igrend vagy a vegakarat veszi el :)
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Urak, egy kis segítséget szeretnék kérni,
egy CZ P07/P09 elsütő billentyűt szeretnék valahonnan beszerezni, de eddig mindenhol lukra futottam... (Frommert is próbáltam már)
Ha esetleg valaki tudna tippet adni hol lehetne még megpróbalni nagyon megköszönném.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2018.07.16. 17:42 Urak, egy kis segítséget szeretnék kérni,
egy CZ P07/P09 elsütő billentyűt szeretnék valahonnan beszerezni, de eddig mindenhol lukra futottam... (Frommert is próbáltam már)
Ha esetleg valaki tudna tippet adni hol lehetne még megpróbalni nagyon megköszönném.
https://www.ipscstore.com/hu/?controllerUri=index
Itt esetleg?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Fortitu írta: 2018.07.16. 22:08 https://www.ipscstore.com/hu/?controllerUri=index
Itt esetleg?
Ma írtam nekik is meg CZUB-nek is hátha...
Köszi!
Azért ha van még tipp, szivesen veszem :)
Gerzo
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.07.15. 21:07
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gerzo »

gvass1 írta: 2018.06.09. 06:23 Ez egy nagyon jó döntésnek tűnik IMHO!
Üdv Urak.

Mssz Steel és Rapidshooting II.osztályt adó versenyt rendezünk e hónap 21. napján Dunaújvárosban...
Aki minősülni akár, jöjjön szívesen látjuk..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A SIG is összehozza a maga G19X-ét - az M17 hadipisztoly polgári kiadása:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-sig-g ... l-kiadasa/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.18. 06:16 A SIG is összehozza a maga G19X-ét - az M17 hadipisztoly polgári kiadása:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-sig-g ... l-kiadasa/
Ez nem mutat olyan jól.... Nem feketék a kezelőszervek, meg a szín is inkább olyan rózsaszínes. Nőknek tuti. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.07.18. 13:01 Ez nem mutat olyan jól.... Nem feketék a kezelőszervek, meg a szín is inkább olyan rózsaszínes. Nőknek tuti. :D
sztem ez csak fotos/bevilagitas kerdese, az amcsi hadero ugyanazt a szinarnyalatot kovetelte meg tudtommal a tenderkiirasban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.18. 13:05 sztem ez csak fotos/bevilagitas kerdese, az amcsi hadero ugyanazt a szinarnyalatot kovetelte meg tudtommal a tenderkiirasban.
Aha, jah. Csak ezt a poént nem hagyhattam ki. :lol:
Egyébként guglizva látok olyant, amelyiknek a kezelőszervei is feketék.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hatsan Escort BM12: van valakinek ilyen csodája? Kevés infót találok róla, szívesen vennék némi személyes tapasztalatot. Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.19. 14:11 Hatsan Escort BM12: van valakinek ilyen csodája? Kevés infót találok róla, szívesen vennék némi személyes tapasztalatot. Köszi!
ennek félauto haverjával volt dolgom, ami ugyanilyen tarral mukodott. Ja, nem. Egyaltalan nem mukodott. Nem toltott csore.

A Hatsan pump-action csőtáras soreteseivel nincs semmi gond, mukodnek jellemzoen, faek egyszeru szerkezetek, gombokert, fajdalommentesen kidobhatoak ha elromlananak.

Ezek a szekrenytaras hulyesegek sztem felejtosek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.19. 14:16 ennek félauto haverjával volt dolgom, ami ugyanilyen tarral mukodott. Ja, nem. Egyaltalan nem mukodott. Nem toltott csore.

A Hatsan pump-action csőtáras soreteseivel nincs semmi gond, mukodnek jellemzoen, faek egyszeru szerkezetek, gombokert, fajdalommentesen kidobhatoak ha elromlananak.

Ezek a szekrenytaras hulyesegek sztem felejtosek.
A félauto és az ismétlő között azért lehetnek erős különbségek.
A csőtáras verziónál olyan infóval találkoztam, hogy a töltőnyílásnál a kanál szétgyilkolja az ember ujját töltésnél. Te tapasztaltál ilyesmit?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.19. 14:20 A félauto és az ismétlő között azért lehetnek erős különbségek.
A csőtáras verziónál olyan infóval találkoztam, hogy a töltőnyílásnál a kanál szétgyilkolja az ember ujját töltésnél. Te tapasztaltál ilyesmit?
Nem tapasztaltam.

---
Nekem ezek a szekrénytáras sörétesek érdekesek meg dögösek meg minden, de igazán megbízhatóval, kényelmesen tölthetővel, ergonómikussal stb. még nem találkoztam.

Vagyis olyan még nem volt, amiért pénzt is adtam volna.

YMMV
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.07.19. 14:11 Hatsan Escort BM12: van valakinek ilyen csodája? Kevés infót találok róla, szívesen vennék némi személyes tapasztalatot. Köszi!
Nekem az MP12 van. Azzal semmi gondom nincs. Az MB12 az ugyanez, csak szekrénytárral. Anno próbáltam, nekem nem jött be. Könnyen lehet vele hibásan tölteni. A csőtáras az a tuti. Árban forintra ugyanannyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, itt a harmadik homokszínű is, az MHS-hadipisztolytendert elbukó FN 509 übertaktikai kiadása:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/itt-a-h ... -tactical/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.20. 09:26 Na, itt a harmadik homokszínű is, az MHS-hadipisztolytendert elbukó FN 509 übertaktikai kiadása:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/itt-a-h ... -tactical/

Kép
B@fhattya, ha nincs kinek eladni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 09:53 B@fhattya, ha nincs kinek eladni.
öööö, a G19X-ből fél év alatt több, mint 100 ezer darab fogyott!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.20. 09:58 öööö, a G19X-ből fél év alatt több, mint 100 ezer darab fogyott!
Az újdonság varázsa, majd elmúlik.
Ráadásul mi a 100000 eladott példány ahhoz képest, hogy mennyit lehetne eladni, ha megnyílna az ázsiai, Ausztrál, EU civil piacán a szabad viselés.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 10:04 Az újdonság varázsa, majd elmúlik.
Ráadásul mi a 100000 eladott példány ahhoz képest, hogy mennyit lehetne eladni, ha megnyílna az ázsiai, Ausztrál, EU civil piacán a szabad viselés.

100 ezer peldany elkepesztoen sok ahhoz kepest fel ev alatt, hogy a MEGNYERT tenderre nem szallit evi ennyit a SIG.

A masik feléhez meg: beszelgessunk akkor az "orok elet, ingyen sor" kerdeskorrol is, pont ugyanannyi a realitasa.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.20. 10:10 100 ezer peldany elkepesztoen sok ahhoz kepest fel ev alatt, hogy a MEGNYERT tenderre nem szallit evi ennyit a SIG.

A masik feléhez meg: beszelgessunk akkor az "orok elet, ingyen sor" kerdeskorrol is, pont ugyanannyi a realitasa.

Kép
De SZÁMOMRA, akkor is érthetetlen, hogy 100.000 darabos tételekre megéri bármit fejleszteni, gyártani, tesztelni, promózni,...
G19X helyett, meg nem érte volna meg inkább pár Audit elosztogatni? Mert őszintén, mi szükség van a G19X-re a piacon? Komolyan, te szakmailag mivel indoklod a létét?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 10:25 De SZÁMOMRA, akkor is érthetetlen, hogy 100.000 darabos tételekre megéri bármit fejleszteni, gyártani, tesztelni, promózni,...
G19X helyett, meg nem érte volna meg inkább pár Audit elosztogatni? Mert őszintén, mi szükség van a G19X-re a piacon? Komolyan, te szakmailag mivel indoklod a létét?
Forintra átszámolva ez 19 586 000 000 HUF. Az azért nem aprópénz szerintem. Azért van értelme, mert megveszik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 10:25 De SZÁMOMRA, akkor is érthetetlen, hogy 100.000 darabos tételekre megéri bármit fejleszteni, gyártani, tesztelni, promózni,...
G19X helyett, meg nem érte volna meg inkább pár Audit elosztogatni? Mert őszintén, mi szükség van a G19X-re a piacon? Komolyan, te szakmailag mivel indoklod a létét?

Ize, pont a sikere mutatja, hogy van indok a letere. Es mennyivel okosabb dolog, mint az Audi-osztogatas.

Ha el lehet adni egy kb. 600-700 dollaros amerikai kisker aru pisztolybol 100 ezer darabot, akkor azon mondjuk konzervativ becslessel van 100 dollar/db haszna a gyartonak. Az nekem 10 MILLIÓ dollárnyi okot jelent a létére.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.20. 10:35 Ize, pont a sikere mutatja, hogy van indok a letere. Es mennyivel okosabb dolog, mint az Audi-osztogatas.

Ha el lehet adni egy kb. 600-700 dollaros amerikai kisker aru pisztolybol 100 ezer darabot, akkor azon mondjuk konzervativ becslessel van 100 dollar/db haszna a gyartonak. Az nekem 10 MILLIÓ dollárnyi okot jelent a létére.

Kép
Még mindig nem értem, hogy ki és miért veszi, miközben más gyártók meg becsődölnek.
Jó, mondjuk én a törpés pornó létjogosultságát sem értem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 10:50 Még mindig nem értem, hogy ki és miért veszi, miközben más gyártók meg becsődölnek.
Jó, mondjuk én a törpés pornó létjogosultságát sem értem.
Vágod az Apple céget, ugye? A jól felépített, megbízható márka varázsa.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 10:50 Még mindig nem értem, hogy ki és miért veszi, miközben más gyártók meg becsődölnek.
Jó, mondjuk én a törpés pornó létjogosultságát sem értem.

"divatcikk" fogalma, gugli:-)

Analógia:

A felesegemnek kb. 80 par cipoje van, nekem max. 10.
Nekem csak barna es fekete cipoim vannak, neki mindenfele szinuek.
En akkor veszek labbelit, ha szuksegem van ra, O akkor, ha megtetszik/DIVATOS.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.20. 11:01 "divatcikk" fogalma, gugli:-)

Analógia:

A felesegemnek kb. 80 par cipoje van, nekem max. 10.
Nekem csak barna es fekete cipoim vannak, neki mindenfele szinuek.
En akkor veszek labbelit, ha szuksegem van ra, O akkor, ha megtetszik/DIVATOS.
Divat vonalon.

Farmer. Anno kamionosok csempészték be. Aztán jöttek a hazai koppintások. De mára nem jobb a vevőnek és a gyártónak is, hogy kapni idehaza, legális is? A kínaitól, egészen az olasz designer darabokig? Ezt a piacnyitásra értem. Mert nekem egyszerűbb egy műszaki cikket megvenni a neten, mint anno, a Lada csomagtartóban átcsempészni Bécsből.
Konkrétabb példa. Remington. hiába árulja a jégkrémbolt, és hiába jön ki a 34567. M870 verzió, ha nem vehetem meg. És ezért kell(ene) lépnie az anyacégnek ÉS a forgalmazónak ÉS a leendő forgalmazóknak is a piacnyitásért.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 11:25 Divat vonalon.

Farmer. Anno kamionosok csempészték be. Aztán jöttek a hazai koppintások. De mára nem jobb a vevőnek és a gyártónak is, hogy kapni idehaza, legális is? A kínaitól, egészen az olasz designer darabokig? Ezt a piacnyitásra értem. Mert nekem egyszerűbb egy műszaki cikket megvenni a neten, mint anno, a Lada csomagtartóban átcsempészni Bécsből.
Konkrétabb példa. Remington. hiába árulja a jégkrémbolt, és hiába jön ki a 34567. M870 verzió, ha nem vehetem meg. És ezért kell(ene) lépnie az anyacégnek ÉS a forgalmazónak ÉS a leendő forgalmazóknak is a piacnyitásért.
Álomvilagban élsz.

1. a Rem870-est igenis megveheted, hiszen vadaszatra bejegyeztetheted, es ugye a lofegyvertartas utja 88+%-ban itthon a vadaszati vonal.
2. ha az USA-ban el tud adni Gaston bacsi cege fel ev alatt 100 ezer darab G19X-et, 3 ev alatt 1 millio darab G43-at, akkor hol eri meg lobbiba penzt tolni: Ja, ott.
3. Ha magyarisztanban hirtelen cseh fegyvertv. lenne, akkor mennyi fogyna egy evben? Az egymillió egy tízezreléke? maximum, mert draga. Erdemes ebbe penzt tenniuk?
4. ebbol a tízezrelekbol a magyar forgalmazonak mennyi profitot kellene termelnie, hogy ertelmes, szemmel lathato osszeget kolthessen lobbizasra?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 11:25 Divat vonalon.

Farmer. Anno kamionosok csempészték be. Aztán jöttek a hazai koppintások. De mára nem jobb a vevőnek és a gyártónak is, hogy kapni idehaza, legális is? A kínaitól, egészen az olasz designer darabokig? Ezt a piacnyitásra értem. Mert nekem egyszerűbb egy műszaki cikket megvenni a neten, mint anno, a Lada csomagtartóban átcsempészni Bécsből.
Konkrétabb példa. Remington. hiába árulja a jégkrémbolt, és hiába jön ki a 34567. M870 verzió, ha nem vehetem meg. És ezért kell(ene) lépnie az anyacégnek ÉS a forgalmazónak ÉS a leendő forgalmazóknak is a piacnyitásért.
Édesség vonalon.

Tegyük fel, cukrászként dolgozol egy nagyobb városban, több iskola büféjét tőled látják el süteménnyel (tudom, hogy mostanában nagyobb sikerrel szorítják ki az iskolákból az édességet mint a kábítószert, most csak a példa kedvéért). Szóval a naponta 2000 db sütit tudsz alsó hangon eladni. Folyamatosan dolgoznod kell azért, hogy a fizető partnereidet kiszolgáld. Mennyi időt és energiát tudsz fektetni abba, hogy meggyőzd a szomszédnénit, aki diabéteszes, és óvja a szerettetit a cukros ételektől, hogy az egyszem kisunokájának legalább kéthetente vegyen egy szelet tortát. Pont leszarnád, az erőidet arra kell összpontosítanod, aki most is fizet.
Nem arról van szó, hogy nem éri meg piacot teremteni, hanem arról, hogy mi egy nagyon nagyon (fájóan, nevetségesen) kis tényező vagyunk.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.07.20. 11:01 "divatcikk" fogalma, gugli:-)

Analógia:

A felesegemnek kb. 80 par cipoje van, nekem max. 10.
Nekem csak barna es fekete cipoim vannak, neki mindenfele szinuek.
En akkor veszek labbelit, ha szuksegem van ra, O akkor, ha megtetszik/DIVATOS.
+ ha már közgazdaságtan, még pár dolog bejátszik. Sznob hatás, nyáj hatás. Nyáj hatás=mindenkinek van, tehát nekem is kell. Sznob hatás=ilyen senkinek sincs vagy csak keveseknek van, ezzel majd kitűnök közülük, tehát nekem kell egy ilyen, megveszem.
Én az utóbbira gyanakszom ebben az esetben, az USA-ban ahol a százmilliónyi fegyvertartó számunkra elképzelhetetlen tömegéből már ki is kell tűnni valamivel. Egy Glock19x-el garantáltan meg fognak bámulni a lőtéren, legalábbis egy ideig amíg nem lesz sokaknak is olyan, akkor már nem lesz érdekes.

Egy ismerősöm ékszerboltos barátja rendszeresen tart a boltjában bizonyos típusú ékszerből kétfélét. Pöccre ugyan olyan mindegiyk, de az egyikre beüttetett egy márkát, amit ő talált ki 10 perc alatt. A márkásat drágábban lehet megvenni, hiszen az márkás.
Na, melyikből fogy több a két ugyanolyan ékszer közül? Igen, a "márkásból". Ami funkcionálisan és kinézetre is pont olyan mint a másik, de mégsem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.20. 12:45 + ha már közgazdaságtan, még pár dolog bejátszik. Sznob hatás, nyáj hatás. Nyáj hatás=mindenkinek van, tehát nekem is kell. Sznob hatás=ilyen senkinek sincs vagy csak keveseknek van, ezzel majd kitűnök közülük, tehát nekem kell egy ilyen, megveszem.
Én az utóbbira gyanakszom ebben az esetben, az USA-ban ahol a százmilliónyi fegyvertartó számunkra elképzelhetetlen tömegéből már ki is kell tűnni valamivel. Egy Glock19x-el garantáltan meg fognak bámulni a lőtéren, legalábbis egy ideig amíg nem lesz sokaknak is olyan, akkor már nem lesz érdekes.

Egy ismerősöm ékszerboltos barátja rendszeresen tart a boltjában bizonyos típusú ékszerből kétfélét. Pöccre ugyan olyan mindegiyk, de az egyikre beüttetett egy márkát, amit ő talált ki 10 perc alatt. A márkásat drágábban lehet megvenni, hiszen az márkás.
Na, melyikből fogy több a két ugyanolyan ékszer közül? Igen, a "márkásból". Ami funkcionálisan és kinézetre is pont olyan mint a másik, de mégsem.
A Glock 19X ráadásul egyszerre teljesíti a kettőt. Hiszen Glock, de mégis egy különleges, egyedi Glock.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.07.20. 13:59 A Glock 19X ráadásul egyszerre teljesíti a kettőt. Hiszen Glock, de mégis egy különleges, egyedi Glock.
Na ja, azon a piacon ez is csak egy rohadt jól eladható termék, és a Klokknál is vérprofi marketingesek csapata dolgozik az eladási számok pörgetésén.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

TotoHU írta: 2018.07.20. 14:18 Na ja, azon a piacon ez is csak egy rohadt jól eladható termék, és a Klokknál is vérprofi marketingesek csapata dolgozik az eladási számok pörgetésén.
Én pont ezért nem értem, hogy miért nincs piacnyitás az USA-n kívül.
Autók.
A Chevrolet kivonult pár éve az Magyarországról. Erre a Ford behozta a Mustangot, amivel rekord eladásokat döntött.
Vagy az Opel. Vauxhall néven van Angliában V8-as sport gépük. VRX8 néven. Az EU-ba meg nem hozzák.
Érdekesség:https://444.hu/2018/07/20/a-burberry-in ... rdjak-oket

Nem értem én ezt a közgazdaságot. :oops:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

"miért nincs piacnyitás az USA-n kívül."


Mert nincs összehasonlítható méretű piac látható méretű töredéke sem, azért.


Kb. 5-féleképpen levezettük, h miért nincs, nem értem mi nem érthető ezen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

felOFF
Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 14:48 Én pont ezért nem értem, hogy miért nincs piacnyitás az USA-n kívül.
Autók.
A Chevrolet kivonult pár éve az Magyarországról. Erre a Ford behozta a Mustangot, amivel rekord eladásokat döntött.

LOL. Rekord eladások. Muhahahahaa.

A Volkswagen évi kb. 6 millió db autót gyárt.
Ebből Magyarországon eladnak évi kb. 8500 darabot. Kormányzati megrendelések (nem kis%) included.

Ez ugye nem éri el a másfél ezreléket. És autót bárki vehet, aki besétál az autóboltba.

Tehát kb. ennyi a magyar piac jelentősége egy komoly gyártó tekintetében a világpiacon. Ezrelék, kerekítési hiba.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.20. 15:14 felOFF




LOL. Rekord eladások. Muhahahahaa.

A Volkswagen évi kb. 6 millió db autót gyárt.
Ebből Magyarországon eladnak évi kb. 8500 darabot. Kormányzati megrendelések (nem kis%) included.

Ez ugye nem éri el a másfél ezreléket. És autót bárki vehet, aki besétál az autóboltba.

Tehát kb. ennyi a magyar piac jelentősége egy komoly gyártó tekintetében a világpiacon. Ezrelék, kerekítési hiba.

ON
https://24.p3k.hu/app/uploads/2012/09/A ... 061318.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 14:48 Én pont ezért nem értem, hogy miért nincs piacnyitás az USA-n kívül.
Autók.
Almát a körtével hasonlítasz össze. Tavaly volt valami 116 ezer új autó eladás (megnéztem) itthon, a használt autó behozatal ennek a többszöröse. Jogosítványból nem tudom mennyi lehet, de sztm 3-4 millió embernek simán van vezetői engedélye.
Ehhez képest van 50-60 ezer vadász, 4-5 ezer sportlövő, nyakon öntve az EU egyik legszigorúbb fegyvertörvényével.
Egyetlen nagy gyártó sem fog kaparni egy számára ilyen elhanyagolható méretű piacért.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 10:50 Jó, mondjuk én a törpés pornó létjogosultságát sem értem.
Ez magyarul azt jelenti, hogy már néztél ilyet! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"..."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Aimpoint történelem (angolul):
https://www.bitchute.com/video/q9Fbj4qVR3A/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Megint kapható (sokért) ez a 8-lövetű revolverfurcsaság, felújítják a gyártását:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-gy ... teba-mtr8/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ezt ugye nem felejtettétek el? JÖVŐ PÉNTEK!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/150-eve ... ekezesrol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.19. 14:27 Nem tapasztaltam.

---
Nekem ezek a szekrénytáras sörétesek érdekesek meg dögösek meg minden, de igazán megbízhatóval, kényelmesen tölthetővel, ergonómikussal stb. még nem találkoztam.

Vagyis olyan még nem volt, amiért pénzt is adtam volna.

YMMV
Hatsan Raider
Ajh, pedig videóról mennyire jó már a félautó verzió is. Egyrészt viszont hallgatok rád, másrészt meg nekem még olyan öntöltő sörétes nem volt a kezemben, ami ne akadt volna el rövid időn belül. Szóval alapvetően már csak ezért is idegenkedem tőlük. Egy ilyet viszont ismétlőben akkor is muszáj lesz valahol megnéznem, ha csőtáras soti mellett döntök...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.24. 14:37 Hatsan Raider
Ajh, pedig videóról mennyire jó már a félautó verzió is. Egyrészt viszont hallgatok rád, másrészt meg nekem még olyan öntöltő sörétes nem volt a kezemben, ami ne akadt volna el rövid időn belül. Szóval alapvetően már csak ezért is idegenkedem tőlük. Egy ilyet viszont ismétlőben akkor is muszáj lesz valahol megnéznem, ha csőtáras soti mellett döntök...
ebben a videjoban brutal eros (es draga) slug-okkal lő, lajtos, olcso soretes sportloszerekkel a mukodese nyilvan nem lenne ilyen fenyes.

Nem kell ram hallgatni, probalj ki nehanyat, nekem erosen nem pozitiv a szemelyes tapasztalatom szekrenytaras soretesekkel. De ettol meg letezhet jo, meg olyan is, hogy megtalalod a megfelelo loszer/fegyver kombot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.24. 14:47 ebben a videjoban brutal eros (es draga) slug-okkal lő, lajtos, olcso soretes sportloszerekkel a mukodese nyilvan nem lenne ilyen fenyes.

Nem kell ram hallgatni, probalj ki nehanyat, nekem erosen nem pozitiv a szemelyes tapasztalatom szekrenytaras soretesekkel. De ettol meg letezhet jo, meg olyan is, hogy megtalalod a megfelelo loszer/fegyver kombot.
Jaja, az lesz, csak még senki nem kiabált, hogy ilyenje van :p Egy gyorspont versenyen láttam valakinél, ha megint összefutunk, majd odapofátlankodok hozzá nézelődni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Úgy tűnik folytatódik ez a duplacsövű őrület:
https://youtu.be/prpW2PYsYVY
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!

Miért NE csettegtessük üresen fegyverünket?


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/miert- ... yverunket/


Aki járt már fegyverboltban/lőtéren az bizonyára hallotta az intelmet az eladótól/lövészetvezetőtől: kérem ne csettegtesse a fegyvert! (Persze ilyenkor sokszor rögtön csatt-csatt-csatt a válasz, mert a delikvens nem is érti mit akarnak tőle). De sokakban felmerül, hogy de ugyan miért ne tegyük ezt?

Kép

:P
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ!

Beretta M92A1 pisztoly 1. rész



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/beretta-m92a ... ly-1-resz/

Kép


Az olasz gyártó legendás pisztolya, az M92-es család még az 1970-es években született, de többször és többféleképpen próbálták modernizálni. Ennek egyik eredménye az M92A1, melyről tavalyelőtt a Kaliber magazinban hosszabb cikket is közöltünk.

Alapvetően ugyanaz maradt a pisztoly, mint az ősei (rövid csőhátrasiklással reteszelt, billenő retesztestes, DA/SA elsütőszerkezetű, szánbiztosító-fesztelenítő karral ellátott, kakasos elsütőszerkezetű, alutokos pisztoly.) 9 mm Luger kaliberű, tárkapacitása 18 db lőszerre nőtt.

A formai változások (sátorvas, markolat, célgömb, szereléksín) nyilvánvaló, erről ebben az online elérhető írásunkban olvashatnak részletesen: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/berett ... j-ruhaban/

Az M92A1-gyel való lövészet során zavaró volt a mai szemmel nézve már keskeny nézőke, a nagyon hátul levő sütés, és a fegyver méretéhez, tömegéhez képest kisebb hátrarúgásérzet lenne elvárható.

Természetesen tudomásul kell venni, hogy ez már a múlt, a legnagyobb felhasználó, az amerikai haderő is döntött az utódjáról már 2017-ben, és folyamatosan cseréli le a műanyagtokos, moduláris SIG P320 (M17, M18) pisztolyokra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb dögös AR-pistol, ezúttal "páncéltörő" kivitelben, a Five-seveN táraival:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cmmg-57 ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.07.26. 14:43
ÚJ VIDEÓ!

Beretta M92A1 pisztoly 1. rész



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/beretta-m92a ... ly-1-resz/

...

"Az M92A1-gyel való lövészet során zavaró volt a mai szemmel nézve már keskeny nézőke, ..."
Romlik a szemed? :P
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Ah király! Így mennyi év után is? :lol: Már a pisztoly sincs meg.... :D De azért frankó a videó. Csak azt nem értem,miért nem lehet a felbontást állítani??
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.29. 09:09 Új orosz pisztoly, NEM SZÉP!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/udav-uj ... -pisztoly/
Ez nem nem szép, az qrva ronda.... Meg igénytelen.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új amerikai zsebpuska-pisztoly hibrid (nem-SBR) Urban Sniper szerkentyű:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/zsebpus ... aliberben/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Adapter

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Valahova elkevertem az 1/8-8/32 tisztitopalca adaptert, tud valaki offline beszerzesi forrast?
ingyom bingyom tálib-e?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adapter

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

qqriq írta: 2018.07.30. 15:43 Valahova elkevertem az 1/8-8/32 tisztitopalca adaptert, tud valaki offline beszerzesi forrast?
Frommer, Shootingworld. Ha nagyon nincs, kolléga drehál egyet 3 perc alatt :).
Válasz küldése