Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Hát.... Az, hogy leszedték a markolat elejéről azt a vackot az OK. De a szán elején az a recézés sztem. baromi gázul néz ki. Plusz, hogy sima irányzékokkal szerelt.... Valszeg nem ez lesz a kedvenc Glockom....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.09.24. 21:01 Hát.... Az, hogy leszedték a markolat elejéről azt a vackot az OK. De a szán elején az a recézés sztem. baromi gázul néz ki. Plusz, hogy sima irányzékokkal szerelt.... Valszeg nem ez lesz a kedvenc Glockom....
Az irányzék könnyedén cserélhető, a recézés számomra értelmetlen, de nem zavaró. Nekem ez a rövid cső, hosszú markolat kombó nem fekszik még mindig, de ezt egyszer már megbeszéltük. Ez a felállás egy G17-ben, vagy egy G17 cső-szán és G19 markolat kombó mellett lenne számomra a tuti.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2018.09.24. 20:10 Glock-ból még nem tudtak olyat gyártani ami ne tetszene, bár még nem tudtam megfejteni mi értelme a rövid cső-szán, hosszú markolat kombónak.

a nagy kezueknek nagyon jol esik a G19X, tobb embert is halottam, aki aradozott rola, hogy eddig nekik ez a legkenyelmesebb Glock.

(nekem is a sima G19 esik legjobban kezre)

A koncepcio sikeret meg jelzi a boven 100 ezer darab feletti eladas kevesebb, mint 1 ev alatt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.09.25. 06:08 a nagy kezueknek nagyon jol esik a G19X, tobb embert is halottam, aki aradozott rola, hogy eddig nekik ez a legkenyelmesebb Glock.

(nekem is a sima G19 esik legjobban kezre)

A koncepcio sikeret meg jelzi a boven 100 ezer darab feletti eladas kevesebb, mint 1 ev alatt.
Most nézem, hogy kijöttek G19 MOS és G17 MOS típusokkal is. Na ezek viszont red dot nélkül az én számomra most tökéletesnek tűnnek!
https://youtu.be/QGmwYGvMH1w
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Gaston Glock írta: 2018.09.24. 21:01 Hát.... Az, hogy leszedték a markolat elejéről azt a vackot az OK. De a szán elején az a recézés sztem. baromi gázul néz ki. Plusz, hogy sima irányzékokkal szerelt.... Valszeg nem ez lesz a kedvenc Glockom....
Recezes elol mar reg meg kellett volna csinalniuk minden ujabb pisztolyon mar van, mert messze gyorsabb csore toltest, szan elore elengedest, akadaly elharitast tesz lehetove mint a hatso recezes, csak gyakorolni kell.
Nem kell a tape-el szorakozni es fegyver nem szorul utana a tokban.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

aksurv írta: 2018.09.25. 09:54 Recezes elol mar reg meg kellett volna csinalniuk minden ujabb pisztolyon mar van, mert messze gyorsabb csore toltest, szan elore elengedest, akadaly elharitast tesz lehetove mint a hatso recezes, csak gyakorolni kell.
Nem kell a tape-el szorakozni es fegyver nem szorul utana a tokban.
Öööö.... Nem tudom mire gondolsz, de szerintem a hátsó recézés tesz lehetővé gyors csőretöltést. És még gyakorolni sem kell, hogy gyorsabb legyen mintha elöl akarod megfogni. :D Taktikai szempontokból szerintem nulla jelentősége van az első recézésnek, legalábbis én nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor az jobb lenne, mint a hátsó. Fizikailag hátul könnyebb, jobb, egyszerűbb megfogni és csőrehúzni. Akadályelhárítás dettó. Jobban szorul egy tokban az a fegyver, aminek nincs első recézése? Oztán mitől? Tekintettel arra, hogy elöl nem barázdált, így épphogy könnyebben kéne járnia.

Első recézést azért szoktak rátenni bizonyos felauto pisztolyokra, hogy növeljék a dizájn faktort, vagyis, hogy dögösebbek legyenek a pisztolyok, jobban nézzenek ki. Egy Glocknak viszont meg van az a "hátránya", hogy a hátsó recézése nem döntött, hanem a szán hosszára merőleges, széles és mély barázdájú, így evidens, hogy elöl is olyannak kell lennie. (Mert különben még hülyébben nézne ki.) Viszont ami hátul jól néz ki, az sajnos elöl már nagyon nem. Tudom, tudom, izlések és pofonok különbözőek. Csak hát ez már annyira nem OK, hogy egészen egyszerűen tönkrevágja az egész külső kompozícióját a pisztolynak. Szóval, ami pl. egy HK SFP-n tökéletes, sőt, nélküle szinte elképzelhetetlen, az egy Glockon hát nagyon nem. A fegyverek is különbözőek ugyanis. A dizájnjuk is.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.09.24. 22:37 Az irányzék könnyedén cserélhető, a recézés számomra értelmetlen, de nem zavaró. Nekem ez a rövid cső, hosszú markolat kombó nem fekszik még mindig, de ezt egyszer már megbeszéltük. Ez a felállás egy G17-ben, vagy egy G17 cső-szán és G19 markolat kombó mellett lenne számomra a tuti.
Az irányzék drága. Ha az egyik fegyveren alap felszereltség a fém éjszakai irányzék, míg a másikon nem, akkor qrvára érdemesebb azt választani amelyiken ez alapból jár.

Recézésről már írtam előbb.

A hosszú cső, rövid markolat elismerem, hogy viselés és használhatóság szempontjából sokkal jobb. (Bár lehetnek lapátkezűek, akiknek nem.) Viszont szarul néz ki. Ez, a rövid cső-szán, hosszú markolat lehet, hogy viselés, esetleg használhatóság szempontjából hátrányosabb, viszont ez meg jól néz ki. :D Ez a különbség. Ki-ki eldöntheti, hogy melyik a jobb, optimálisabb, fontosabb számára. Én nem vagyok lapátkezű, de egy G17 szán-cső + G19 markolat verziót egészen biztosan nem vennék meg. Mert randa lenne. A G19X viszont nagyon bejön. :mrgreen: És hát ügyelek arra, hogy ha már én randa vagyok, legalább a fegyverem az jól nézzen ki. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Gaston Glock írta: 2018.09.25. 17:04 Az irányzék drága. Ha az egyik fegyveren alap felszereltség a fém éjszakai irányzék, míg a másikon nem, akkor qrvára érdemesebb azt választani amelyiken ez alapból jár.
De amelyiken alapfelszereltség a tríciumos irányzék, az drágább is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Gaston Glock írta: 2018.09.25. 16:55 Öööö.... Nem tudom mire gondolsz, de szerintem a hátsó recézés tesz lehetővé gyors csőretöltést. És még gyakorolni sem kell, hogy gyorsabb legyen mintha elöl akarod megfogni. :D Taktikai szempontokból szerintem nulla jelentősége van az első recézésnek, legalábbis én nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor az jobb lenne, mint a hátsó. Fizikailag hátul könnyebb, jobb, egyszerűbb megfogni és csőrehúzni. Akadályelhárítás dettó. Jobban szorul egy tokban az a fegyver, aminek nincs első recézése? Oztán mitől? Tekintettel arra, hogy elöl nem barázdált, így épphogy könnyebben kéne járnia.

Első recézést azért szoktak rátenni bizonyos felauto pisztolyokra, hogy növeljék a dizájn faktort, vagyis, hogy dögösebbek legyenek a pisztolyok, jobban nézzenek ki. Egy Glocknak viszont meg van az a "hátránya", hogy a hátsó recézése nem döntött, hanem a szán hosszára merőleges, széles és mély barázdájú, így evidens, hogy elöl is olyannak kell lennie. (Mert különben még hülyébben nézne ki.) Viszont ami hátul jól néz ki, az sajnos elöl már nagyon nem. Tudom, tudom, izlések és pofonok különbözőek. Csak hát ez már annyira nem OK, hogy egészen egyszerűen tönkrevágja az egész külső kompozícióját a pisztolynak. Szóval, ami pl. egy HK SFP-n tökéletes, sőt, nélküle szinte elképzelhetetlen, az egy Glockon hát nagyon nem. A fegyverek is különbözőek ugyanis. A dizájnjuk is.
Nem ismered, nincs mirol beszelni. Sokkal gyorsabb, nem veletlenul hasznalja az osszes pro lovo. Szorulni meg attol szorul, hogy tapet kell hasznalni hogy ne csuszon, ha nincs elso recezes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2018.09.25. 19:01-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Gaston Glock írta: 2018.09.25. 16:55 Öööö.... Nem tudom mire gondolsz, de szerintem a hátsó recézés tesz lehetővé gyors csőretöltést. És még gyakorolni sem kell, hogy gyorsabb legyen mintha elöl akarod megfogni. :D Taktikai szempontokból szerintem nulla jelentősége van az első recézésnek, legalábbis én nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor az jobb lenne, mint a hátsó. Fizikailag hátul könnyebb, jobb, egyszerűbb megfogni és csőrehúzni. Akadályelhárítás dettó. Jobban szorul egy tokban az a fegyver, aminek nincs első recézése? Oztán mitől? Tekintettel arra, hogy elöl nem barázdált, így épphogy könnyebben kéne járnia.

Első recézést azért szoktak rátenni bizonyos felauto pisztolyokra, hogy növeljék a dizájn faktort, vagyis, hogy dögösebbek legyenek a pisztolyok, jobban nézzenek ki. Egy Glocknak viszont meg van az a "hátránya", hogy a hátsó recézése nem döntött, hanem a szán hosszára merőleges, széles és mély barázdájú, így evidens, hogy elöl is olyannak kell lennie. (Mert különben még hülyébben nézne ki.) Viszont ami hátul jól néz ki, az sajnos elöl már nagyon nem. Tudom, tudom, izlések és pofonok különbözőek. Csak hát ez már annyira nem OK, hogy egészen egyszerűen tönkrevágja az egész külső kompozícióját a pisztolynak. Szóval, ami pl. egy HK SFP-n tökéletes, sőt, nélküle szinte elképzelhetetlen, az egy Glockon hát nagyon nem. A fegyverek is különbözőek ugyanis. A dizájnjuk is.
Az első recézés nem a csőretöltést teszi gyorsabbá, hanem utána a helyes fegyverfogást. Elölről könnyebben, gyorsabban talál a gyengébb kéz a helyére (kétkezes fogást feltételezve), miközben már a célra szúrsz. Ezért szoktak mindenféle érdesítő ragasztót rakni azokra a pisztolyokra, ahol gyárilag nincs elől recézés. Emiatt viszont a passzentos tokokban jobban szorul a fegyver a kelleténél.
Amit a Glock designról írtál azt kiválóan megfogalmaztad, tökéletesen egyetértek, valahogy bután néz ki vele.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2018.09.25. 19:01 Az első recézés nem a csőretöltést teszi gyorsabbá, hanem utána a helyes fegyverfogást. Elölről könnyebben, gyorsabban talál a gyengébb kéz a helyére (kétkezes fogást feltételezve), miközben már a célra szúrsz. Ezért szoktak mindenféle érdesítő ragasztót rakni azokra a pisztolyokra, ahol gyárilag nincs elől recézés. Emiatt viszont a passzentos tokokban jobban szorul a fegyver a kelleténél.
Amit a Glock designról írtál azt kiválóan megfogalmaztad, tökéletesen egyetértek, valahogy bután néz ki vele.
Igy, van de osszesegeben az egesz folyamat gyorsabb lesz.
Es ez all osszes olyan dologra ahol valamit szannal csinalni kell. Tarcsere akadalyelharitas stb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2018.09.25. 19:01 Az első recézés nem a csőretöltést teszi gyorsabbá, hanem utána a helyes fegyverfogást. Elölről könnyebben, gyorsabban talál a gyengébb kéz a helyére (kétkezes fogást feltételezve), miközben már a célra szúrsz. Ezért szoktak mindenféle érdesítő ragasztót rakni azokra a pisztolyokra, ahol gyárilag nincs elől recézés. Emiatt viszont a passzentos tokokban jobban szorul a fegyver a kelleténél.
Amit a Glock designról írtál azt kiválóan megfogalmaztad, tökéletesen egyetértek, valahogy bután néz ki vele.
Nekem felemás érzéseim, tapasztalataim vannak az elöl levő recézésről.

Valóban segíti, könnyebbé teszi a csőretöltést azok esetében, akiknek kifejezetten gyenge a kezük, vagy nem tudnak valamiért (pl, nedves kéz, sérülés stb.) tökéletesen ráfogni hátul, stressz alatt stb..

Viszont egy modern hadi/szolgálati/önvédelmi pisztolyt nem is kell soha csőretölteni tiszta, labor körülményeken kívül, mert ugye csőretöltve biztonságosan viselhetőek, és ahol nem elmebetegek felelősek ezért, ott úgy is viselik.

Lőtéren/szolgálat felvételekor meg szépen nyugiban lehet csőretöltikézni/üríteni.

Szán rángatni akkor kell, ha akadály van. Ellenben akkor meg kifejezetten ellenjavallt elöl fogni rá, mert ilyenkor az emberek többsége letakarja pont a kivetőnyílást, és nem fog sikerült az akadályelhárítás.
Ugyanígy többször láttam már, hogy ürítéskor az elöl fogás miatt bent ragad/visszaesik a töltény a fenti okok miatt.

És még egy dolog: az elöl recézés használata esetén gyakran túl közel kerül a kéz a csőtorkolathoz. Nyilván az itt említettek többsége kiképzési kérdés.

Szóval nem egyértelmű az előnye.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2018.09.26. 06:15 Nekem felemás érzéseim, tapasztalataim vannak az elöl levő recézésről.

Valóban segíti, könnyebbé teszi a csőretöltést azok esetében, akiknek kifejezetten gyenge a kezük, vagy nem tudnak valamiért (pl, nedves kéz, sérülés stb.) tökéletesen ráfogni hátul, stressz alatt stb..

Viszont egy modern hadi/szolgálati/önvédelmi pisztolyt nem is kell soha csőretölteni tiszta, labor körülményeken kívül, mert ugye csőretöltve biztonságosan viselhetőek, és ahol nem elmebetegek felelősek ezért, ott úgy is viselik.

Lőtéren/szolgálat felvételekor meg szépen nyugiban lehet csőretöltikézni/üríteni.

Szán rángatni akkor kell, ha akadály van. Ellenben akkor meg kifejezetten ellenjavallt elöl fogni rá, mert ilyenkor az emberek többsége letakarja pont a kivetőnyílást, és nem fog sikerült az akadályelhárítás.
Ugyanígy többször láttam már, hogy ürítéskor az elöl fogás miatt bent ragad/visszaesik a töltény a fenti okok miatt.

És még egy dolog: az elöl recézés használata esetén gyakran túl közel kerül a kéz a csőtorkolathoz. Nyilván az itt említettek többsége kiképzési kérdés.

Szóval nem egyértelmű az előnye.
Az ujratoltes is gyorsabb mint a szanakasztot hasznalva.
A csotorrkolat problemaval egyet ertek igazabol a teljes meretu fegyvereken jo. Ahogy megnezem a glockon itt eleg rovid es elol van a recezes ami nem tudom mennyire hasznalhato.
Alapbol annak jon be aki mindig egy fegyverrel lo a tokeletes automatizmusig begyakorolja. Gunchecknel viszont mindenkinek jo.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2018.09.26. 06:15 Nekem felemás érzéseim, tapasztalataim vannak az elöl levő recézésről.

Valóban segíti, könnyebbé teszi a csőretöltést azok esetében, akiknek kifejezetten gyenge a kezük, vagy nem tudnak valamiért (pl, nedves kéz, sérülés stb.) tökéletesen ráfogni hátul, stressz alatt stb..

Viszont egy modern hadi/szolgálati/önvédelmi pisztolyt nem is kell soha csőretölteni tiszta, labor körülményeken kívül, mert ugye csőretöltve biztonságosan viselhetőek, és ahol nem elmebetegek felelősek ezért, ott úgy is viselik.

Lőtéren/szolgálat felvételekor meg szépen nyugiban lehet csőretöltikézni/üríteni.

Szán rángatni akkor kell, ha akadály van. Ellenben akkor meg kifejezetten ellenjavallt elöl fogni rá, mert ilyenkor az emberek többsége letakarja pont a kivetőnyílást, és nem fog sikerült az akadályelhárítás.
Ugyanígy többször láttam már, hogy ürítéskor az elöl fogás miatt bent ragad/visszaesik a töltény a fenti okok miatt.

És még egy dolog: az elöl recézés használata esetén gyakran túl közel kerül a kéz a csőtorkolathoz. Nyilván az itt említettek többsége kiképzési kérdés.

Szóval nem egyértelmű az előnye.
Mindeközben megírtam cikként is, kissé kibővítve!

ÚJ CIKK!

Recézés elöl: áldás vagy átok?

Nemrégiben a www.fegyverforum.com fórumon vita zajlott a pisztolyok szánján elöl levő recézésről, minek kapcsán természetesen polarizálódtak a vélemények. Mint mindig, a két szélsőség között váltakoztak az érvek, de azért a valóság – mint mindig – nem fekete-fehér, hanem szürke.
Nekem is felemás érzéseim, tapasztalataim vannak az elöl levő recézésről.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/receze ... vagy-atok/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2018.09.26. 06:58 Az ujratoltes is gyorsabb mint a szanakasztot hasznalva.

Na, mondjuk szerintem az pont nem, sokkal nagyobb fogasvaltast igenyel. Sot, ha nincs kulso szanakaszto, akkor is eleg egyertelmuen a hatul kicsit megrantom lesz a gyorsabb IMHO.

(De mondjuk slidelockig loves nem sportverseny eseten erosen eselytelen a valosagban, hacsak nem zsebpisztolyrol van szo.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2018.09.26. 06:58 Az ujratoltes is gyorsabb mint a szanakasztot hasznalva.
A csotorrkolat problemaval egyet ertek igazabol a teljes meretu fegyvereken jo. Ahogy megnezem a glockon itt eleg rovid es elol van a recezes ami nem tudom mennyire hasznalhato.
Alapbol annak jon be aki mindig egy fegyverrel lo a tokeletes automatizmusig begyakorolja. Gunchecknel viszont mindenkinek jo.
Ez az újratöltés gyorsabb így dolog nekem is furán hangzik. Aztán nem tudom, nem vagyok profi lövész. Szoktak vitatkozni, hogy szánakasztóval, vagy töltőfogással jobb-e előreengedni a szánt, de olyan érvre nem emlékszem, hogy a töltőfogás gyorsabb lenne. (Amúgy én szánakasztó párti vagyok)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2018.09.26. 07:38 Ez az újratöltés gyorsabb így dolog nekem is furán hangzik. Aztán nem tudom, nem vagyok profi lövész. Szoktak vitatkozni, hogy szánakasztóval, vagy töltőfogással jobb-e előreengedni a szánt, de olyan érvre nem emlékszem, hogy a töltőfogás gyorsabb lenne. (Amúgy én szánakasztó párti vagyok)
... gen4-es glock-nál én egyszerűen csak jól "becsapom" a teli tárat és a szánakasztó leenged magától miután a tár berögzült a helyére :):D ez a leggyorsabb :twisted:

(cz75-nél is működött, valószínű már ki Volt ott is kopva a szánakasztó profilja)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

vato írta: 2018.09.26. 08:26 ... gen4-es glock-nál én egyszerűen csak jól "becsapom" a teli tárat és a szánakasztó leenged magától miután a tár berögzült a helyére :):D ez a leggyorsabb :twisted:

(cz75-nél is működött, valószínű már ki Volt ott is kopva a szánakasztó profilja)
Egy nálam okosabb/rutinosabb lövészkolléga azt tanította, hogy minden öntöltő pisztolyt ha 45 fokban megdöntöd és kellő erővel csapod be a tárat leold a szánakasztó és csőre tölt a fegyver.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

HCZoli írta: 2018.09.26. 10:26 Egy nálam okosabb/rutinosabb lövészkolléga azt tanította, hogy minden öntöltő pisztolyt ha 45 fokban megdöntöd és kellő erővel csapod be a tárat leold a szánakasztó és csőre tölt a fegyver.
... és pont úgy szoktam, felfelé meg van döntve a csúzli, akkor lehet ez az oka, mindenesetre működik:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mert eddig még a szlovénok nem gyártottak glock-szerűséget, de már igen. Van elöl recézés:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rex-del ... -szeruseg/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.09.26. 07:07 Mindeközben megírtam cikként is, kissé kibővítve!

ÚJ CIKK!

Recézés elöl: áldás vagy átok?

Nemrégiben a www.fegyverforum.com fórumon vita zajlott a pisztolyok szánján elöl levő recézésről, minek kapcsán természetesen polarizálódtak a vélemények. Mint mindig, a két szélsőség között váltakoztak az érvek, de azért a valóság – mint mindig – nem fekete-fehér, hanem szürke.
Nekem is felemás érzéseim, tapasztalataim vannak az elöl levő recézésről.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/receze ... vagy-atok/

Kép
Gyártói szempontból szerintem egyértelmű a válasz: legyen. Mert van rá igény, ezeknek az embereknek ez szempont. Akinek nem kell (nekem sem hiányzik pl) annak meg ez semmiben nem rontja a használhatóságot. Max esztétikai vitákat lehet folytatni, ez meg már dizájnkérdés. Nekem személy szerint ez a G19 MOS kívül belül most etalon. Szerencsére széles a paletta, szinte mindenki találhat megfelelőt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2018.09.26. 10:39 Mert eddig még a szlovénok nem gyártottak glock-szerűséget, de már igen. Van elöl recézés:-)
https://www.full30.com/video/60187ea257 ... 0df7c7bb69
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!
Ceska Zbrojovka sajtó-lövészet – 2. rész (2018 Szeptember, Bzenec)


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... er-bzenec/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ceska-zbrojo ... er-bzenec/

Kép

Folytatjuk kis mozgóképes szösszenetünket a cseh CZ fegyveres sajtónak szervezett összejöveteléről, melynek során a második részben lövünk a BREN 2 Battle Rifle 7,62×51 mm-es DMR-puskával, az ugyanilyen kaliberű forgó-tolózáras TSR mesterlövészpuskával, az új peremgyújtású lőszeres ismétlőpuskákról nem közölhetünk még képet, de ha 100 méterről állva, szabadkézből, nyílt irányzékkal, remegő forró levegő mellett eltrafálom többször a fémcélokat, olyan szar nem lehet:-).

A pisztolyokkal sem csak lövedékálló mellényre volt lövészet, hanem 25 méterről fémcélokra is. A videóban látható a Shadow2 .22 LR kivitele (de jó kis játszós hobbipisztoly) és 9 mm Luger Shadow2 Optic Ready is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2018.09.26. 14:22 ÚJ VIDEÓ!
Ceska Zbrojovka sajtó-lövészet – 2. rész (2018 Szeptember, Bzenec)


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... er-bzenec/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ceska-zbrojo ... er-bzenec/

Kép

Folytatjuk kis mozgóképes szösszenetünket a cseh CZ fegyveres sajtónak szervezett összejöveteléről, melynek során a második részben lövünk a BREN 2 Battle Rifle 7,62×51 mm-es DMR-puskával, az ugyanilyen kaliberű forgó-tolózáras TSR mesterlövészpuskával, az új peremgyújtású lőszeres ismétlőpuskákról nem közölhetünk még képet, de ha 100 méterről állva, szabadkézből, nyílt irányzékkal, remegő forró levegő mellett eltrafálom többször a fémcélokat, olyan szar nem lehet:-).

A pisztolyokkal sem csak lövedékálló mellényre volt lövészet, hanem 25 méterről fémcélokra is. A videóban látható a Shadow2 .22 LR kivitele (de jó kis játszós hobbipisztoly) és 9 mm Luger Shadow2 Optic Ready is.
Na ezen egész jól néz ki a recézés, csak nagyon közel van a csőtorkolathoz.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2018.09.26. 14:22 ÚJ VIDEÓ!
Ceska Zbrojovka sajtó-lövészet – 2. résu


Cool!

A DMR-en hányszoros nagyító volt (magnifier) a red dot előtt? És milyen távon mekkora vasat lőttél vele?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2018.09.26. 19:05 Cool!

A DMR-en hányszoros nagyító volt (magnifier) a red dot előtt? És milyen távon mekkora vasat lőttél vele?
nagyitast nem tudom, de nagyon remegett a levego, es a vegere jottem ra, h a tetejere kell celozni.

300 m elvileg, de jo sokaig tartott mire odaert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2018.09.26. 19:18 nagyitast nem tudom, de nagyon remegett a levego, es a vegere jottem ra, h a tetejere kell celozni.

300 m elvileg, de jo sokaig tartott mire odaert.
Gondolom a red-dot miatt 25/200 meteren volt a zéró, mire 300 méterre ért már esett vagy 25 centit.

Elsőre Meglepő volt, hogy a .223 asnak sokkal laposabb a röppályája. Be lehet állítani 25/300 méter zéróra.

Igaz jóval nehezebb a 7,62 es lövedék de majdnem 2x akkora a torkolati energia...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

vato írta: 2018.09.26. 20:10Gondolom a red-dot miatt 25/200 meteren volt a zéró, mire 300 méterre ért már esett vagy 25 centit.
Elsőre Meglepő volt, hogy a .223 asnak sokkal laposabb a röppályája. Be lehet állítani 25/300 méter zéróra.
Szia,

Hat, ezen elgondolkoztam, hogy hogyan lehet ezt beallitani.

Aztan rajottem: az iranyzek magassagan kell allitgatni.
Pl:
1.4 " magas iranyzekkal a 25 m es a 200 m egy vonalban van.

2.4 " magas iranyzekkal viszont a 25 es 300 m tavolsagokon van egy magassagban.

Bel
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2018.09.27. 16:36 Szia,

Hat, ezen elgondolkoztam, hogy hogyan lehet ezt
A standard military 55 grain es 223/5.56-nak azert joval lapsabb a palyaja mint a 70grain-es lövedeknek amivel szamoltal.

Nyilvan szamit a szerelek magassaga de ökölszabalykent az 50/200 illetve a 25/300 yard zerót allitjak be az AR15 ösökön. Illetve ritkabb a 100yard zero.

Itt egy jo kis abra a becsapodasi pontokhoz :
49175314-124E-476A-9AA8-892A9D44C7B9.jpeg
49175314-124E-476A-9AA8-892A9D44C7B9.jpeg (29.91 KiB) Megtekintve 52806 alkalommal
En az 50/200 at preferalom red dothoz.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az FN után a horvátoknak is meg kellett csinálniuk a taktikaiasított red dotos pisztolyt, őrületes meglepetés, hogy nem homokszínű:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/xdm-osp ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

A foton nem egyertelmu, ez is olyan, mint a CZ P-10C, es szukseg eseten lehet latni a nyilt iranyzekot is a red-doton keresztul? Szerintem ez hasznos.

Kép
Kép

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2018.10.01. 12:50 Szia,

A foton nem egyertelmu, ez is olyan, mint a CZ P-10C, es szukseg eseten lehet latni a nyilt iranyzekot is a red-doton keresztul? Szerintem ez hasznos.

Kép
Kép

Bel
Igen, ezen is ki lehet, azt irjak.

A CZ-nel meg gyakorlatban is kiprobaltam, pont arra kellett figyelnem, hogy a pottyot nezzem, ne a vasat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.10.01. 12:54 Igen, ezen is ki lehet, azt irjak.

A CZ-nel meg gyakorlatban is kiprobaltam, pont arra kellett figyelnem, hogy a pottyot nezzem, ne a vasat.
Kolléga Predator iranyzekot rendelt, aranyaron, de hogy ez mennyire fain egy találmány, főleg a kapasloveshez.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Felhívás :!:

Győzködöm a főnökömet hogy van a dologra igény, ő meg azt mondta, hogy az ezirányban kérdezősködőket irányítsam át hozzá, úgyhogy aki szeretné, hogy az NKE újonnan épült, belvárosi (Orczy-park) lőtere elérhetővé váljon a "civil" lövők számára is, az írjon érdeklődő e-mailt a sportigazgatosag(kukac)uni-nke.hu-ra.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2018.10.01. 13:47 Felhívás :!:

Győzködöm a főnökömet hogy van a dologra igény, ő meg azt mondta, hogy az ezirányban kérdezősködőket irányítsam át hozzá, úgyhogy aki szeretné, hogy az NKE újonnan épült, belvárosi (Orczy-park) lőtere elérhetővé váljon a "civil" lövők számára is, az írjon érdeklődő e-mailt a sportigazgatosag(kukac)uni-nke.hu-ra.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
Szia

Ez tőlem kb 2 percre van, úgyhogy jól is jöhet! Hány méteres pályák vannak, milyen vasat lehet vinni, és mikor van nyitva? Nagykal pisztoly, kiskal és nagykal puska és sörétes is játszana a részemről.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2018.10.01. 13:56 Szia

Ez tőlem kb 2 percre van, úgyhogy jól is jöhet! Hány méteres pályák vannak, milyen vasat lehet vinni, és mikor van nyitva? Nagykal pisztoly, kiskal és nagykal puska és sörétes is játszana a részemről.
25 m-es, elvileg 10 lőállásos (15 m széles) a lőtér, viszont sajnos csak 45 ACP-ig van minősítve.
Nyitvatartás még nincs, eddig csak hallgatói lövészetek voltak, szerintem részben emiatt is kérte a főnököm az e-mailes érdeklődést hogy felmérjük, hogyan lenne érdemes nyitva lenni.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2018.10.01. 14:13 25 m-es, elvileg 10 lőállásos (15 m széles) a lőtér, viszont sajnos csak 45 ACP-ig van minősítve.
Nyitvatartás még nincs, eddig csak hallgatói lövészetek voltak, szerintem részben emiatt is kérte a főnököm az e-mailes érdeklődést hogy felmérjük, hogyan lenne érdemes nyitva lenni.
Ar nelkul (legalabb hozzavetolegesen) ez igy picit sovany lesz.

Meg a ".45 ACP" az minek a mertekegysege? Lovedekatmero, torkolati energia? Es az akkor mennyi? .357 Magnum Wad Cutter az belefer, vagy a 10 mm AUTO?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2018.10.01. 14:29 Ar nelkul (legalabb hozzavetolegesen) ez igy picit sovany lesz.
Érdeklődni nem kerül semmibe :D
gvass1 írta: 2018.10.01. 14:29 Meg a ".45 ACP" az minek a mertekegysege? Lovedekatmero, torkolati energia? Es az akkor mennyi? .357 Magnum Wad Cutter az belefer, vagy a 10 mm AUTO?
Én sem tudom hova tenni a dolgot, de az iü. szagértő bácsi ezt írta a véleménybe amit az engedélykérelemhez csatolni kellett.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2018.10.01. 14:36 Érdeklődni nem kerül semmibe :D



Én sem tudom hova tenni a dolgot, de az iü. szagértő bácsi ezt írta a véleménybe amit az engedélykérelemhez csatolni kellett.
jááj, pászmek, és az okos gestaposok meg szó nélkül beleírták a határozatba, mi?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2018.10.01. 14:41 jááj, pászmek, és az okos gestaposok meg szó nélkül beleírták a határozatba, mi?
Nem, de cserébe mást is kihagytak belőle :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb orosz mini-gyártó, de érdekes termékkel, a ma egyre divatosabb pisztolykaliberű karabélyok terén:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kurbato ... -karabely/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

a 338.win mag torkolati energiája 5300 j körül mocorog

kérdés1: mennyinek minősül ez az optika terhelhetősége szempontjából, ha van rajta frankó csőszájfék (nem vagyok benne biztos, hogy teljesen magyarosan fogalmaztam, de gondolom mindenki érti, aki érteni szeretné)?
kérdés2: milyen céltávcsövet javasolnak a tisztelt fórumtársak, ha van hozzá colos szerelékem?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Egy fontos dologgal kezdek: az ember azert erzi kisebb rugasunak a csoszajfekkel szerelt fegyvereket, mert lassu a felfogasa.
Ellentetben a tavcsovel, aminek gyors. :-)

Vagyis amikor elindul a lovedek, es megkozeliti a cso veget, akkor rug a fegyver hatra. Ezt az ember NEM erzi, mivel a puha valla siman deformalodik annyit, amennyit elmozdul hatra a puska ennyi ido alatt (500 m/s-mal szamolva es fel meteres csovel ez kereken 1 ezredmasodperc, es ritka az ennel nagyobb atlagsebessegu, vagyis 1000 m/s-nel nagyobb sebessegre gyorsulo lovedek).
Ezzel szemben a tavcso egy merev szerelekkel van rogzitve, aminek kovetkezteben 1 ezredmadosperc alatt siman atveszi a puska sebesseget.

Ezutan a lovedek mogott erkezo gazok elkezdenek szogben hatrafele aramlani, ami a csovet (es ezaltal a teljes fegyvert) elore rantja. Ez talan kicsit lassabb, de hasonlo nagysagrend alatt tortenik meg. Ez rantas fele-negyede akkora, mint az elotte levo rugas, de persze ellenkezo iranyu.

Az ember osszesen azt veszi eszre, hogy a lovest koveto szazadmasodpercben (ekkora mar boven megtortent mindket esemeny) a szokasos hatrarugas fele-haromnegyede erezheto.

De a tavcsore hat az eredeti hatrarugas (csillapitatlanul), majd egy fele-negyede akkor masik iranyu hatrarugas is.

Osszefoglalva: egy precizen 7 000 J-ra meretezett tavcso valoszinuleg tonkremegy, egy 10 000 J-ra meretezett valoszinuleg kibirja.

A Night-Force buszken hirdeti, hogy az egyik vasarlojuk leadott 12 000 lovest 12 000 J-os loszerrel, majd tovabbi 970 lovest 36 000 J-os loszerrel, szoval az biztos birja: "12,000+ shots through two .50 BMGs, followed by 970 rounds through a 14.5/114mm Russian, all with one Nightforce riflescope that never flinched"

Regebben a tavcso.hu kiirta hogy hany J-t birnak az egyes tavcsovei, de most nem talalom ezt a legtobb tavcsovenel (ennel irjak, de ez "csak" 6500 J-ra tervezett, illetve a legdragabb is "csak" 6500 J-ra tervezett).

Szerintem az uj szerelek ara elenyeszo egy erre valo tavcsohoz kepest, szoval en ezt ajanlom. (Attol meg, hogy nekem nem tellik ra, neked miert ne lehetne megfizetheto :-))

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

köszönöm a kifogástalan választ!

(az általad javasolt optika minden bizonnyal überfrankó, de pillanatnyilag 200-300 ezer közötti céltávcsőben gondolkozok...minden, ami ezen összeg felett kapható akkor is túlzás lenne, ha lenne rá pénzem)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

szöged írta: 2018.10.05. 17:33 köszönöm a kifogástalan választ!

(az általad javasolt optika minden bizonnyal überfrankó, de pillanatnyilag 200-300 ezer közötti céltávcsőben gondolkozok...minden, ami ezen összeg felett kapható akkor is túlzás lenne, ha lenne rá pénzem)
Konus?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.05. 23:35Konus?
a tipp annyiban hasznosnak bizonyult, hogy ez a márka nálam még a "futottak még" kategóriában sem fordult elő eddig

viszont ha igaz bel fórumtárs véleménye, mely szerint:
"Osszefoglalva: egy precizen 7 000 J-ra meretezett tavcso valoszinuleg tonkremegy, egy 10 000 J-ra meretezett valoszinuleg kibirja."
(márpedig a levezetése elég logikusnak tűnt, így igencsak hajlok elfgadani azt)
, akkor a "lövésállóság : 6000 Joule" az bizony kevés

én sajnos nem találtam olyan Konus terméket, ami ezt meghaladná

azért neked is köszönet

(pillanatnyilag ott tartok, hogy a schmidtbender az egyetlen opció)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

szöged írta: 2018.10.06. 05:19 a tipp annyiban hasznosnak bizonyult, hogy ez a márka nálam még a "futottak még" kategóriában sem fordult elő eddig

viszont ha igaz bel fórumtárs véleménye, mely szerint:
"Osszefoglalva: egy precizen 7 000 J-ra meretezett tavcso valoszinuleg tonkremegy, egy 10 000 J-ra meretezett valoszinuleg kibirja."
(márpedig a levezetése elég logikusnak tűnt, így igencsak hajlok elfgadani azt)
, akkor a "lövésállóság : 6000 Joule" az bizony kevés

én sajnos nem találtam olyan Konus terméket, ami ezt meghaladná

azért neked is köszönet

(pillanatnyilag ott tartok, hogy a schmidtbender az egyetlen opció)
Üdv kompenzátoros puskához mindenképpen taktikai távcső javasolt főleg az említett kaliberben. Kompi nélkül egy 6500j os normális távcső simán kiszolgálna de ott a kompi.A standard távcsöveket nem két irányból érkező terhelésre találták föl.A Delta Titánnak is vannak már mesterlüvő távcsövei utána kéne nézni hogy birják a kompi pofozását.Van egy mondás akinek tellik majomra annak banánt is kell venni.😁
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

aksurv írta: 2018.09.25. 18:47 Nem ismered, nincs mirol beszelni. Sokkal gyorsabb, nem veletlenul hasznalja az osszes pro lovo. Szorulni meg attol szorul, hogy tapet kell hasznalni hogy ne csuszon, ha nincs elso recezes.
Jaj haggyad már ezeket a tape hülyeségeket, meg a többit. :lol: Már bocs, de szín tiszta "buzulás" az ilyesmi. Amikor mindenféle fasságokat aggatnak a fegyverekre, reddot, lézer (ahol lehet), meg mindenféle csillivilli sz.rságokat, a végén már úgy néznek ki, mint egy feldíszített karácsonyfa, vagy egy smirglivel áttekert keményfa. Az ilyenektől okádni tudnék. Arról nem is beszélve, hogy tape-t nem tudom hogyan használ az első recézésen? Arra ragasztja vagy mi? Na attól fog aztán szorulni a tokban. Tape-t én akkor használok, ha valamit le szeretnék csiszolni - bár arra meg sz.r -, vagy valamelyik makettemhez való diorámára útburkolat utánzatokat kell rakni, mert arra viszont tényleg nem utolsó. :lol:
Összes pontlövő, bakker majdnem 20 éve pontlövök, pont senkit se láttam még azt használni, egy-két buzulón kívül. Nálunk a klubban nulla ember használja konkrétan. IPSC-seknél látok néha ilyeneket.... de arról is had ne nyilvánítsak véleményt. :mrgreen:
Ha gyenge valakinek a keze - vagy túl erős a helyretolórugó -, első ráfogás is azért könnyebb, mert igazából a tenyerével segít rá olyankor a júzer, átfogja az egész szánt vele és ja, hát úgy könnyebb mozgatni a rugó ellenében, mint két esetleg három ujjal hátulról. Ez esetben szintén nulla segítség, hogy elöl recés-e avagy sem. Viszont a jó hátsó recézés ez esetben is segítség lehet.
Ahogy gvass is írta, haszna az semmi nincsen az első recézésnek, max. esztétikai kérdés, ahogyan én is írtam. Az meg nyilván szubjektív, hogy kinek mi tettszik. Azonban én művész lélek volnék, így azt gondolom, ha másban nem is, ebben mindenképpen érdemes megfogadni amit írok, a szépérzékem ugyanis még soha nem hagyott cserben. ;) Szóval jah, pl. egy Sig P229 Legion szánjának első alsó részén királyul néz ki a döntött recézés, de egy Glock szánjának a teljes szánt érintő első részén az egyenes recézés, na az sz.rul néz ki. Ennyike.
U.i.: Bocsi, hogy csak most válaszolok, de csak most tévedtem ide.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Tegnap ilyeneket láttam a Frommerban:
HK P9S
HK P9S.jpg
Sig P229 Legion
Sig P229 Legion.jpg
Tapasztalatok:
Előrebocsátom, hogy természetesen lőni egyikkel sem lőttem, ezek amolyan „passzív” tapasztalatok.
Sig P229 Legion: Ami pozitív, hogy – bár ez szubjektív - dögös. Méghozzá nagyon dögös. Egész jó a markolatának a fogása is. Azután a felületkezelése, ami úgy tűnik, hogy sokkal jobb, mint egy átlagos Sig-é. Ugye a Sig-ek csövének általános betegsége, hogy már új korukban is kopott az első részükön. Na ennek nem. Állítólag nem is lesz olyan. Továbbá az alutokokon is elő szokott ez fordulni, kisebb részeken, főleg a markolat elején, a recézésnél. Ezen viszont nyoma se volt ilyesminek sem. (Más kérdés, hogy szerintem a többi Sig-eken is ilyennek kéne lennie, egy több mint 400 ezer Ft-os pisztoly esetében ez minimális elvárhatóság lenne.) Valamint pozitív még az is, hogy ez a P229-es 15 lövetű tárral rendelkezik. Ami viszont egyben negatív is, hiszen gondolom semelyik másik Sig tár nem passzol bele. Sem a sima P229-esé, sem pedig a P226-é. Ez kizárólag a hozzá készített tárakkal használható. Bár a markolata jó fogású, a G10 grip nekem nagyon nem jött be. Késeken még OK, bár szerintem a jellegéből adódóan ott sem a legkellemesebb a fogása, de egy pisztolyon szerintem nagyon nem. Akkor inkább karbonszálast kellett volna alapból alkalmazni hozzá, ennyi pénzből, mint amennyibe ez a pisztoly kerül, simán beleférne az is. Ja igen, az ára…. El tudná nekem mondani valaki, hogy mi a f.szért kerülnek a Sig-ek ennyibe???? Na jah, biztosan mert dögösek. Könnyen lehet ezért magas az áruk. Ugye a k.rváknál is, amelyik dögös, az drágább, pedig egyáltalán nem biztos, hogy jobb is azokkal dugni és az sem biztos, hogy többet tudnak a kevésbé dögöseknél. :lol:

HK P9S: Sose volt még ilyen a kezeimben, igazából még élőben sem láttam ilyent, csak fényképeken. Lehet hazánkban ez az egyetlen példány létezik? Hát a formája, az szerintem, ma már nem annyira nyerő, vagyis a dögösségi faktora hát mondjuk úgy annyira nem magas, mint pl. a Sig-é. Tudom, szubjektív. A fogása is, háááátttt, olyan szódával elmegy, bár egy műanyag, vagy egy másik Nill markolat talán javíthat rajta, az viszont kétségtelen, hogy pl. egy USP-től messze jobb. Na jah, az nem nehéz. :D Viszont szinte minden másban úgy lepipálja a Sig-et, hogy csak mérföldekről pisloghat utána. A Wiki szerint 1969-1978 között gyártották őket, tehát ez a példány is minimum 40 éves kell hogy legyen. Namost ahhoz képest k.jól nézett ki. Szinte majdhogynem újnak. Ez persze lehet attól is, hogy vitrinben tartották, bár a markolatpanele szerintem nem erről tanúskodik és a belső kakasának felületkezelésén is látszottak apró kopásnyomok, melyből arra lehetett következtetni, hogy azért használták néhányszor. Ami a kidolgozását illeti, szerintem messze felülmúlja a Sig-ét. A sütése DA módban keményebb kicsit az átlagtól, viszont SA módban egy álom, ezt nem is gondoltam volna. Megvenném, ha nem lakásra spórolnék....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.10.06. 14:26 Tegnap ilyeneket láttam a Frommerban:
HK P9S
HK P9S.jpg
Sig P229 Legion
Sig P229 Legion.jpg
Tapasztalatok:
Előrebocsátom, hogy természetesen lőni egyikkel sem lőttem, ezek amolyan „passzív” tapasztalatok.
Sig P229 Legion: Ami pozitív, hogy – bár ez szubjektív - dögös. Méghozzá nagyon dögös. Egész jó a markolatának a fogása is. Azután a felületkezelése, ami úgy tűnik, hogy sokkal jobb, mint egy átlagos Sig-é. Ugye a Sig-ek csövének általános betegsége, hogy már új korukban is kopott az első részükön. Na ennek nem. Állítólag nem is lesz olyan. Továbbá az alutokokon is elő szokott ez fordulni, kisebb részeken, főleg a markolat elején, a recézésnél. Ezen viszont nyoma se volt ilyesminek sem. (Más kérdés, hogy szerintem a többi Sig-eken is ilyennek kéne lennie, egy több mint 400 ezer Ft-os pisztoly esetében ez minimális elvárhatóság lenne.) Valamint pozitív még az is, hogy ez a P229-es 15 lövetű tárral rendelkezik. Ami viszont egyben negatív is, hiszen gondolom semelyik másik Sig tár nem passzol bele. Sem a sima P229-esé, sem pedig a P226-é. Ez kizárólag a hozzá készített tárakkal használható. Bár a markolata jó fogású, a G10 grip nekem nagyon nem jött be. Késeken még OK, bár szerintem a jellegéből adódóan ott sem a legkellemesebb a fogása, de egy pisztolyon szerintem nagyon nem. Akkor inkább karbonszálast kellett volna alapból alkalmazni hozzá, ennyi pénzből, mint amennyibe ez a pisztoly kerül, simán beleférne az is. Ja igen, az ára…. El tudná nekem mondani valaki, hogy mi a f.szért kerülnek a Sig-ek ennyibe???? Na jah, biztosan mert dögösek. Könnyen lehet ezért magas az áruk. Ugye a k.rváknál is, amelyik dögös, az drágább, pedig egyáltalán nem biztos, hogy jobb is azokkal dugni és az sem biztos, hogy többet tudnak a kevésbé dögöseknél. :lol:

HK P9S: Sose volt még ilyen a kezeimben, igazából még élőben sem láttam ilyent, csak fényképeken. Lehet hazánkban ez az egyetlen példány létezik? Hát a formája, az szerintem, ma már nem annyira nyerő, vagyis a dögösségi faktora hát mondjuk úgy annyira nem magas, mint pl. a Sig-é. Tudom, szubjektív. A fogása is, háááátttt, olyan szódával elmegy, bár egy műanyag, vagy egy másik Nill markolat talán javíthat rajta, az viszont kétségtelen, hogy pl. egy USP-től messze jobb. Na jah, az nem nehéz. :D Viszont szinte minden másban úgy lepipálja a Sig-et, hogy csak mérföldekről pisloghat utána. A Wiki szerint 1969-1978 között gyártották őket, tehát ez a példány is minimum 40 éves kell hogy legyen. Namost ahhoz képest k.jól nézett ki. Szinte majdhogynem újnak. Ez persze lehet attól is, hogy vitrinben tartották, bár a markolatpanele szerintem nem erről tanúskodik és a belső kakasának felületkezelésén is látszottak apró kopásnyomok, melyből arra lehetett következtetni, hogy azért használták néhányszor. Ami a kidolgozását illeti, szerintem messze felülmúlja a Sig-ét. A sütése DA módban keményebb kicsit az átlagtól, viszont SA módban egy álom, ezt nem is gondoltam volna. Megvenném, ha nem lakásra spórolnék....
A P9S a gorgos kesleltetese es merev csove okan hihetetlenul pontos valami, igazi nemet muszaki irracionalitas!

tobb is van belole itthon, en sem ezzel lottem, hanem masikkal.

mennyibe faj? mondjuk alkatresz zero hozza.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

szöged írta: 2018.10.06. 05:19 azért neked is köszönet

(pillanatnyilag ott tartok, hogy a schmidtbender az egyetlen opció)
Szívesen. Van a boltnak egy videója, .338 Lapua Magnum kompenzátoros mesterlövész fegyveren: https://www.facebook.com/olaszvadaszkel ... 921770356/

Bár hozzáteszem, reklámfilmnek sose hiszek :). Nekem a max. 3600J-ra bőven elég, komp nincs.

Schmidt Benő meg drága móka lesz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Gaston Glock írta: 2018.10.06. 14:26 HK P9S: Sose volt még ilyen a kezeimben, igazából még élőben sem láttam ilyent, csak fényképeken. Lehet hazánkban ez az egyetlen példány létezik?
Biztosan nem, a volt munkahelyemen is van belőle.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

laci008 írta: 2018.10.06. 07:12 akinek tellik majomra annak banánt is kell venni.😁
nem volt betervezve a fegyver megvásárlása
főleg nem ekkora kaliber

én eredetileg 308 win-ben gondolkoztam, hogy majd valamikor, de jött szembe a lehetőség, nekem meg megtetszett a fegyver, így megvettem
és ugye ebből az egészből nyilvánvaló, hogy a céltávcsővásárlás sem volt betervezve ebbe a hónapba
a majom azonal éhes
a fegyver meg elvan a szekrényben igazából céltávcső nélkül is
itt most én vagyok a majom, hogy szeretném mihamarabb rendeltetésszerűen használni ;)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

szöged írta: 2018.10.06. 19:03 nem volt betervezve a fegyver megvásárlása
főleg nem ekkora kaliber

én eredetileg 308 win-ben gondolkoztam, hogy majd valamikor, de jött szembe a lehetőség, nekem meg megtetszett a fegyver, így megvettem
és ugye ebből az egészből nyilvánvaló, hogy a céltávcsővásárlás sem volt betervezve ebbe a hónapba
a majom azonal éhes
a fegyver meg elvan a szekrényben igazából céltávcső nélkül is
itt most én vagyok a majom, hogy szeretném mihamarabb rendeltetésszerűen használni ;)
Mi lenne az elsödleges felhasználás
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

laci008 írta: 2018.10.06. 22:39 Mi lenne az elsödleges felhasználás
disznóvadászat
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

szöged írta: 2018.10.07. 07:11disznóvadászat
Hát akkor húzz bele mert nyakunkon a pestis😃.Mondjuk én eladnám és vennék egy 308win puskát meg távcsőt is rá.De persze próbáld ki a kalibert.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nezd meg a Vortex csoveket.
szöged írta: 2018.10.05. 16:32 a 338.win mag torkolati energiája 5300 j körül mocorog

kérdés1: mennyinek minősül ez az optika terhelhetősége szempontjából, ha van rajta frankó csőszájfék (nem vagyok benne biztos, hogy teljesen magyarosan fogalmaztam, de gondolom mindenki érti, aki érteni szeretné)?
kérdés2: milyen céltávcsövet javasolnak a tisztelt fórumtársak, ha van hozzá colos szerelékem?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Steyr új vadászpuskája, egy darabból készült cső-tok szerkezettel, azaz: Monobloc.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-vada ... -monobloc/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.10.07. 12:08 Fegyveres cikk a porfolion.
igazi bulvárfos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.10.07. 12:13igazi bulvárfos.
De legalább nem fegyverellenes. Egy laikusok számára is emészthető megfogalmazású bemutató. Bár vannak benne olyan fogalmak, amelyek a hazai polgárok számára nehezen értelmezhetőek... rögtön az elején a Mossberg 500-ról: "A sörétes rendkívül népszerű otthonvédelmi eszköz Amerikában, így rengeteg háztartásban megtalálható, már 200 dolláros ártól (kb. 60 ezer forint) beszerezhető."
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Thomaster írta: 2018.10.07. 12:36 De legalább nem fegyverellenes. Egy laikusok számára is emészthető megfogalmazású bemutató. Bár vannak benne olyan fogalmak, amelyek a hazai polgárok számára nehezen értelmezhetőek... rögtön az elején a Mossberg 500-ról: "A sörétes rendkívül népszerű otthonvédelmi eszköz Amerikában, így rengeteg háztartásban megtalálható, már 200 dolláros ártól (kb. 60 ezer forint) beszerezhető."

És a Kaliber-ből is merítettek a cikk íráshoz.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2018.06.08. 11:22 Ezt tegnap produkáltam 25 m-ről egy hangsúlyozottan olyan pisztollyal, amivel akkor lőttem először. Előtte nem volt se próbalövészet, se száraz gyakorlás, sőt, kézben is akkor volt először és rögtön elsőre ez sikerült. Pokoli jó pisztoly.
sfp9sk-2.jpg
Gratulálok, szépen elsült a mancsod. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Összes pontlövő, bakker majdnem 20 éve pontlövök, pont senkit se láttam még azt használni, egy-két buzulón kívül. Nálunk a klubban nulla ember használja konkrétan. IPSC-seknél látok néha ilyeneket.... de arról is had ne nyilvánítsak véleményt.
[/quote]
Fogalmam sincs a pontlovesrol ezert nemszoktan rola velemenyt mondani, erre beleszolsz a szituacios loveszet egy altalanos hasznalt technikajaba amirol semmit nem tudsz. Hagyjuk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2018.10.07. 16:19 Fogalmam sincs a pontlovesrol ezert nemszoktan rola velemenyt mondani, erre beleszolsz a szituacios loveszet egy altalanos hasznalt technikajaba amirol semmit nem tudsz. Hagyjuk.
A pro lövőt olvasta félre pontlövőnek Riggs.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.10.07. 17:01 A pro lövőt olvasta félre pontlövőnek Riggs.
Riggs? Nem gaszton?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.10.07. 17:38 Riggs? Nem gaszton?
Ja de bocsi. Csak hogy tovább keverjek ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.10.07. 13:21 Gratulálok, szépen elsült a mancsod. 😃
Kösz. 8-) Közben azért rájöttem, hogy a jó lőszer is közrejátszhatott abban, hogy ilyen jól sikerült.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2018.10.07. 18:46 Kösz. 8-) Közben azért rájöttem, hogy a jó lőszer is közrejátszhatott abban, hogy ilyen jól sikerült.
Az is sokat számít. Viszont az, hogy a cső a lövés pillanatában hova mutat, az a lövészen múlik...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.10.07. 19:05 Az is sokat számít. Viszont az, hogy a cső a lövés pillanatában hova mutat, az a lövészen múlik...
Valami baromi jó napom lehetett, meg persze hogy ellőttem a maradék jódrága Black Mambát, mert azóta sem sikerült újra produkálnom ezt az eredményt. :|
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Létezik valamilyen írásos forrás (gyártási tervdokumentáció etc.) arra vonatkozóan hogy a FÉG által gyártott maroklőfegyverek mint pl. a P9M, P9R satöbbi csövét keménykrómozták? Én világ életemben abban a hitben voltam hogy igen, de beszéltem valakivel aki váltig állította hogy csak a gépkarabélyok csövei voltak keménykrómozva.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

killertom írta: 2018.10.08. 22:16 Létezik valamilyen írásos forrás (gyártási tervdokumentáció etc.) arra vonatkozóan hogy a FÉG által gyártott maroklőfegyverek mint pl. a P9M, P9R satöbbi csövét keménykrómozták? Én világ életemben abban a hitben voltam hogy igen, de beszéltem valakivel aki váltig állította hogy csak a gépkarabélyok csövei voltak keménykrómozva.
Megkérdeztem egy anno ott dolgozó mérnököt. Sem az itthoni polgári piacra gyártott példányok, sem az USA-ba került exportpéldányok nem voltak keménykrómozva, csak a hadi/rendvédelmi pisztolyok csövei (PA-63, P9RC).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bren2 Battle Rifle 7,62x51 mm gyári promó videó a CZ-től. Ugyanott vették fel pár nappal azelőtt, hogy mi is végigtoltuk a kínálatot:-)

https://youtu.be/wI_nO4OmCBg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Remingtonnak immár félautomata kivitelben is van ilyen non-NFA zsebsörétese. Tudom, hogy nincs sok értelme, de nagyon kéne kategória:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/remingt ... s-firearm/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

10 mm AUTO reneszánsz újabb lépése, már horvát szomszédaink is gyártanak ilyen kaliberű XDM-et:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/xdm-10-mm-auto/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Nap képe: 100 éves Csehszlovákia, 100 éves a csehszlovák fegyvergyártás

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/100- ... ergyartas/

IMG_20181015_110200-1000x750.jpg
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Lassan duplán takonygerincű leszek és lezárul a sportcélú engedély is a meglévő vadász célú mellé.
A sportcélú engedélyezésénél viszont új tárolóhely ellenőrzést írt elő a hatóság, habár költözés miatt márciusban voltak ellenőrizni, de ami eddig vadászcélúra OK volt, ott megnézik hogy sportcélúra is rendben lesz-e? (1ébként nyilván tökugyanaz a 2 szekrény van, fegyver-lőszer külön, számottevő erőhatásnak ellenálló, zárható, állandóan lakott lakásban, lablabla stb...)

Ezt konkrétan joxabály előírja, vagy megint körlevél szintű a jogforrás? Egyébként lexarom jöjjenek bármikor nézzenek be bárhová, csak ugye a plusz ellenőrzés plusz 3 rugómba került. Persze ez elhanyagolható az össz költségekhez képest, de akkor is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.10.16. 13:10 Lassan duplán takonygerincű leszek és lezárul a sportcélú engedély is a meglévő vadász célú mellé.
A sportcélú engedélyezésénél viszont új tárolóhely ellenőrzést írt elő a hatóság, habár költözés miatt márciusban voltak ellenőrizni, de ami eddig vadászcélúra OK volt, ott megnézik hogy sportcélúra is rendben lesz-e? (1ébként nyilván tökugyanaz a 2 szekrény van, fegyver-lőszer külön, számottevő erőhatásnak ellenálló, zárható, állandóan lakott lakásban, lablabla stb...)

Ezt konkrétan joxabály előírja, vagy megint körlevél szintű a jogforrás? Egyébként lexarom jöjjenek bármikor nézzenek be bárhová, csak ugye a plusz ellenőrzés plusz 3 rugómba került. Persze ez elhanyagolható az össz költségekhez képest, de akkor is.

Így szokták meg, még 1983 óta, amikor a kerületi párttitkár elvtárs önvédelmije mellé vett egy sörétest meg egy golyóst.


(Ép elmével persze ugyanazt a szekrényt 2x ellenőrizni ugyanott igazi debilségre vall.) Mondtuk már, hogy az igrendet meg kell szüntetni, helyét sóval beszántani?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: gaijin »

TotoHU írta: 2018.10.16. 13:10 ...
A sportcélú engedélyezésénél viszont új tárolóhely ellenőrzést írt elő a hatóság, habár költözés miatt márciusban voltak ellenőrizni, de ami eddig vadászcélúra OK volt, ott megnézik hogy sportcélúra is rendben lesz-e? (1ébként nyilván tökugyanaz a 2 szekrény van, fegyver-lőszer külön, számottevő erőhatásnak ellenálló, zárható, állandóan lakott lakásban, lablabla stb...)
...
nekem (nálunk, Vazs megyében) az első sport fegyvernél nem jött ellenőrizni az igrendes ügyintéző (mondván, hogy a vadász szekrény jó lesz a sportnak is), csak jelezte, hogy éven belül jön majd ő vagy a körzeti megbízott. jött is.
valamint egy szekrényben laknak a sport és vadász cuccokkal.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Nem tudja valaki, hogy hétfőn a Magnum boltok nyitva lesznek-e?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sodoma »

eszembe jutott h nem volt olyan elvetemult kiserletezo ami .38/és vagy .357 gépposztolyt kreált volna? tudom peremes meg tul nagy telj. de csak ugy erdekelne. neten nem talaltam ilyesmit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2018.10.16. 18:24 eszembe jutott h nem volt olyan elvetemult kiserletezo ami .38/és vagy .357 gépposztolyt kreált volna? tudom peremes meg tul nagy telj. de csak ugy erdekelne. neten nem talaltam ilyesmit.
nem tudok rola. A HK MP5/10 mm Auto allhat hozza a legkozelebb, vagy az m2 Carbine.

.357 SIG mpx-et igertek, de abbol sztem nem lett semmi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2018.10.16. 13:10 Lassan duplán takonygerincű leszek és lezárul a sportcélú engedély is a meglévő vadász célú mellé.
A sportcélú engedélyezésénél viszont új tárolóhely ellenőrzést írt elő a hatóság, habár költözés miatt márciusban voltak ellenőrizni, de ami eddig vadászcélúra OK volt, ott megnézik hogy sportcélúra is rendben lesz-e? (1ébként nyilván tökugyanaz a 2 szekrény van, fegyver-lőszer külön, számottevő erőhatásnak ellenálló, zárható, állandóan lakott lakásban, lablabla stb...)

Ezt konkrétan joxabály előírja, vagy megint körlevél szintű a jogforrás? Egyébként lexarom jöjjenek bármikor nézzenek be bárhová, csak ugye a plusz ellenőrzés plusz 3 rugómba került. Persze ez elhanyagolható az össz költségekhez képest, de akkor is.
Nekem mindtha olyan rémlene, hogy nem lehet marok együtt hosszúval, és ezért ellenőriznek kétszer, mert a sportcélú nekik default marok... de be kell valljam, nekem vadászati van csak, így nem vagyok naprakész sportcélú dolgokkal (sőt, az elöltöltős vadászvizsgámon is belefutottunk ebbe, hogy akkor most a lőpor is lehet ad-absurdum vadászati célú, meg újratöltési célú..... ehh...., erre inkébb nem mondok most már semmit)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2018.10.16. 19:26 Nekem mindtha olyan rémlene, hogy nem lehet marok együtt hosszúval, és ezért ellenőriznek kétszer, mert a sportcélú nekik default marok...

Nincs ilyen a jogszabalyban. Nekem is egyutt van a rovid meg a hosszu lofegyver n+1x ellenorizve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2018.10.16. 19:15 nem tudok rola. A HK MP5/10 mm Auto allhat hozza a legkozelebb, vagy az m2 Carbine.

.357 SIG mpx-et igertek, de abbol sztem nem lett semmi.
ja de azok nem peremesek nincs benne kihivas ☺
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2018.10.16. 19:26 Nekem mindtha olyan rémlene, hogy nem lehet marok együtt hosszúval, és ezért ellenőriznek kétszer, mert a sportcélú nekik default marok... de be kell valljam, nekem vadászati van csak, így nem vagyok naprakész sportcélú dolgokkal (sőt, az elöltöltős vadászvizsgámon is belefutottunk ebbe, hogy akkor most a lőpor is lehet ad-absurdum vadászati célú, meg újratöltési célú..... ehh...., erre inkébb nem mondok most már semmit)
Tegnap volt kint a pecsétkommandó. Kérdezték hogy a maroklő is ugyanott lesz-e, mondtam ja, egy helyen fognak lakni. És természetesen megfelelt. Mi változott volna március óta?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2018.10.16. 19:26 Nekem mindtha olyan rémlene, hogy nem lehet marok együtt hosszúval, és ezért ellenőriznek kétszer, mert a sportcélú nekik default marok... de be kell valljam, nekem vadászati van csak, így nem vagyok naprakész sportcélú dolgokkal (sőt, az elöltöltős vadászvizsgámon is belefutottunk ebbe, hogy akkor most a lőpor is lehet ad-absurdum vadászati célú, meg újratöltési célú..... ehh...., erre inkébb nem mondok most már semmit)
Nincs ilyen szabály, ne adj nekik ötleteket!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Sparrow írta: 2018.10.16. 19:26 Nekem mindtha olyan rémlene, hogy nem lehet marok együtt hosszúval, és ezért ellenőriznek kétszer, mert a sportcélú nekik default marok... de be kell valljam, nekem vadászati van csak, így nem vagyok naprakész sportcélú dolgokkal (sőt, az elöltöltős vadászvizsgámon is belefutottunk ebbe, hogy akkor most a lőpor is lehet ad-absurdum vadászati célú, meg újratöltési célú..... ehh...., erre inkébb nem mondok most már semmit)
Rosszul rémlik. Max valami gödöllői agybeteg igrendes képes ilyet kitalálni.

A törvényben, és a korm rendeletben annyi van, hogy :

-10db fegyver,
- lőszer fegyver külön,
- biztonsági zárral, számottevő erőhatásnak ellenálló
- falhoz, vagy padlóhoz, vagy bútorhoz rögzített

Tároló eszközben.

Az, hogy ez mekkora, miből van, hogy néz ki, és milyen beosztású, arról nem szól a jog. Következésképpen nem is követelhető meg.

Egyébként rendszeresen írkálják a felmérő emberkék puskaszekrényre, hogy hány állásos. Aztán amikor az 5 állásos puskaszekrényben 7db pisztoly van, akkor lehet magyarázni az igrenden, hogy abba a szekrénybe 30db pisztoly is gond nélkül elférne úgy, hogy még két puskát is melléjük rakok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.10.17. 10:08 Rosszul rémlik. Max valami gödöllői agybeteg igrendes képes ilyet kitalálni.



Egyébként rendszeresen írkálják a felmérő emberkék puskaszekrényre, hogy hány állásos. Aztán amikor az 5 állásos puskaszekrényben 7db pisztoly van, akkor lehet magyarázni az igrenden, hogy abba a szekrénybe 30db pisztoly is gond nélkül elférne úgy, hogy még két puskát is melléjük rakok.

fegyverboltok engedelyeztetesenel meg durvabb az elmebaj, ott ugyanis ranezesre akarja a tehetseges megallpitani, hogy abba hany fegyver fer.

"- Ebbe a szerkenybe nem fer el 30 db legfegyver!
- dehat elferne benne szaz is!
- ugyanmar egy legpuska az ilyen hosszu (mutatja)
- ize, egy legpisztoly meg ilyen kicsi, es az is legfegyver!"

Es hasonlo epuletes beszelgetesek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Nalunk Texasban kicsit mashogy megy.
Ledunaltam veluk, hogy kene nekem egy ellenorzes. Megbeszelten veluk mikor jo. Hetfon egyezteto hivas minden ok. Kedden 8 00 a megadott idopontban megall az auto. A teljes ellenorzes papirral es 2 perc kutyakrol valo beszelgetessel 8 perc. A kavet apro sutit se fogadtak el. 8 08 elhajtott az auto.
Szoval lehet ezt is normalisan csinalni.Pedig minden megneztek amit meg kellett.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2018.10.17. 13:05 Nalunk Texasban kicsit mashogy megy.
Ledunaltam veluk, hogy kene nekem egy ellenorzes. Megbeszelten veluk mikor jo. Hetfon egyezteto hivas minden ok. Kedden 8 00 a megadott idopontban megall az auto. A teljes ellenorzes papirral es 2 perc kutyakrol valo beszelgetessel 8 perc. A kavet apro sutit se fogadtak el. 8 08 elhajtott az auto.
Szoval lehet ezt is normalisan csinalni.Pedig minden megneztek amit meg kellett.
Nálam a BRFK-s kolléga is kb hasonló idő alatt végzett. Ezt a magyarázatot is csak azért kelett adnom, mert az ügyintéző hölgy látta az 5-ös számot a papíron, és akkor vittem a 6. Vasat beírni. A fénykép mindent magyarázott. Azonnal megértette a Hölgy, nem volt gond.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Hát, rosszul tudtam. De akkor nem adok ötleteket :-)
Egyébként a darabszámot nekem is felírták, hogy mennyi fér el benne...
Fortitu írta: 2018.10.17. 08:40 Nincs ilyen szabály, ne adj nekik ötleteket!
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: KLT »

A pisztolyok elhelyezésével kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Hogy oldod meg a 7 pisztoly + 2 puska elhelyezését az 5 férőhelyes szekrényben? Bepolcozod? Az a problémám, hogy szeretnék egy ilyen pisztolyt : https://www.ruger.com/products/newModel ... /0624.html (amennyiben hozzá tudok jutni) és ilyen szekrényem van : http://www.straussmetal.hu/FSZ-10-6-min ... erszekreny. A csőhossz miatt nem tudom valamelyik polcra tenni a fegyvert, nem fér el. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tároljam?
Martin Riggs írta: 2018.10.17. 10:08 Rosszul rémlik. Max valami gödöllői agybeteg igrendes képes ilyet kitalálni.

A törvényben, és a korm rendeletben annyi van, hogy :

-10db fegyver,
- lőszer fegyver külön,
- biztonsági zárral, számottevő erőhatásnak ellenálló
- falhoz, vagy padlóhoz, vagy bútorhoz rögzített

Tároló eszközben.

Az, hogy ez mekkora, miből van, hogy néz ki, és milyen beosztású, arról nem szól a jog. Következésképpen nem is követelhető meg.

Egyébként rendszeresen írkálják a felmérő emberkék puskaszekrényre, hogy hány állásos. Aztán amikor az 5 állásos puskaszekrényben 7db pisztoly van, akkor lehet magyarázni az igrenden, hogy abba a szekrénybe 30db pisztoly is gond nélkül elférne úgy, hogy még két puskát is melléjük rakok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2018.10.18. 07:06 A pisztolyok elhelyezésével kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Hogy oldod meg a 7 pisztoly + 2 puska elhelyezését az 5 férőhelyes szekrényben? Bepolcozod? Az a problémám, hogy szeretnék egy ilyen pisztolyt : https://www.ruger.com/products/newModel ... /0624.html (amennyiben hozzá tudok jutni) és ilyen szekrényem van : http://www.straussmetal.hu/FSZ-10-6-min ... erszekreny. A csőhossz miatt nem tudom valamelyik polcra tenni a fegyvert, nem fér el. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tároljam?
Dobozaban beteszed a puskak melle, oszt csa.

Vagy veszel ilyen zippzaras pisztoly-hordzsakot es betamasztod a puskakhoz:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: KLT »

Kösz a tippet! Ezt alaposan túlgondoltam. :D
gvass1 írta: 2018.10.18. 07:11 Dobozaban beteszed a puskak melle, oszt csa.

Vagy veszel ilyen zippzaras pisztoly-hordzsakot es betamasztod a puskakhoz:

Kép
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2018.10.18. 07:06 A pisztolyok elhelyezésével kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Hogy oldod meg a 7 pisztoly + 2 puska elhelyezését az 5 férőhelyes szekrényben? Bepolcozod? Az a problémám, hogy szeretnék egy ilyen pisztolyt : https://www.ruger.com/products/newModel ... /0624.html (amennyiben hozzá tudok jutni) és ilyen szekrényem van : http://www.straussmetal.hu/FSZ-10-6-min ... erszekreny. A csőhossz miatt nem tudom valamelyik polcra tenni a fegyvert, nem fér el. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tároljam?
Az oldalfalra rögzítesz filléres Dobos tokokat, és abba tűzöd bele.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekrény ellenőrzés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2018.10.18. 07:50 Az oldalfalra rögzítesz filléres Dobos tokokat, és abba tűzöd bele.
Valahogy így:
G.jpeg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Robi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:38

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Robi »

Ha már témánál vagyunk, lenne kérdésem!
Egy társasház pince tárolójába lehet fegyverszekrény,elfogadják?
6 négyzetméteres zárható helyiségről van szó!
Köszönöm
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Robi írta: 2018.10.18. 10:37 Ha már témánál vagyunk, lenne kérdésem!
Egy társasház pince tárolójába lehet fegyverszekrény,elfogadják?
6 négyzetméteres zárható helyiségről van szó!
Köszönöm
mit ir errol a jogszabaly?

na?

"42. § * (1) E rendelet eltérő rendelkezése hiányában

a) a lőfegyvert a tartására jogosult személy által állandóan lakott vagy rendszeresen, illetve alkalmanként visszatérő módon látogatott lakásban - szervezet esetén őrzött, vagy riasztó berendezéssel védett épületben - ürített állapotban, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben, illetéktelen személyektől elzárva kell tárolni,"

a tarsashaz pince taroloja sztem jogilag sem lakas.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése