Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.02. 21:43 Az. Pont ezért elöltöltőzöm meg játszom a startpatronossal, mert elmarad a kötelező verseny, sportorvosi, rajtengedély, tárolóhely, igrendre járás stb., mégis saját vassal. Ebben a műfajban is van verseny, de a legtöbb inkább buli, lövésztalálkozó. Eredményhirdetés, díjak sincsenek.
Már hogyne lenne. Sőt, MSSz minősítést is lehet szerezni ET1-ből. Ezt is lehet hobbyként lőni, meg rendesen versenyszerűen is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2020.05.02. 21:56 En foleg pontlovesz es gyorspontlovesz vagyok, de minden evben 2-3 alkalommal szoktam dinamikusabb versenyt is loni. Lehet, hogy megyek en is HCZolihoz, amugy is reg nem talalkoztam vele.
Ha jol olvastam, Budapestrol vagy Pest megyebol nem lehet videkre utazni. Sportesemenyre utazas eseten mint resztvevo mi a helyzet?
Ha jól tudom, akkor megfelelő óvintézkedések betartásával rendben van a dolog, de javítsatok ki, ha mégsem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.05.02. 20:25 Ez a 3 verseny korábban kevesebb volt?
Szia,

Emlekeim szerint 20 eve is 3 volt, de mar akkor is tobbre mentem el, szoval lehet hogy rosszul emlekszek.

Az ritka, hogy csak 26 versenyre menjek el egy evben, iden sajnos van ra esely. :-(

Bel
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2020.05.02. 22:02 Már hogyne lenne. Sőt, MSSz minősítést is lehet szerezni ET1-ből. Ezt is lehet hobbyként lőni, meg rendesen versenyszerűen is.i
Persze, olyan verseny is van, de a legtöbb "verseny" valójában buli. Hobbylövészethez az elöltöltő vizsga se kéne, de "illik megcsinálni".(Emiatt meg hagyományőrzők berzenkedtek, holott sokkal veszélyesebb tud lenni a bemutatójuk, mint a mi ólomköpködésünk)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.03. 00:31 Persze, olyan verseny is van, de a legtöbb "verseny" valójában buli. Hobbylövészethez az elöltöltő vizsga se kéne, de "illik megcsinálni".(Emiatt meg hagyományőrzők berzenkedtek, holott sokkal veszélyesebb tud lenni a bemutatójuk, mint a mi ólomköpködésünk)
Nem kötozködésképp, de én eddig bárhol voltam az országban ET versenyen, az verseny volt. De a ha igy nézzük, akkor a gyorspont versenyek is bulik (szoktunk főzni, megy a beszélgetés a társalgóban, stb). Ha 4-en kimentek gyakorolni az nem verseny.

Más: élménylövészethez sem kell fegyverismereti vizsga. De a fegyvrer biztonságos kezelését tudni kell. Az előltöltőzés is veszélyes üzem, az ólomnak mindegy, hogy glockból vsgy remingtonból jön. Ott is minden szabályt be kell tartani. Én kötelezővé tenném a vizsgát azoknak akik önállóan (lövészetvezető mellett) akarnak lőni. (Láttam én már lőállásban vezuvitos dobozt, nyitott csapis dobozt, átlőtt töltőasztalt, letett felhúzott pisztolyt, egy vizsgán az ilyen bukna)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2020.05.03. 09:18 Nem kötozködésképp, de én eddig bárhol voltam az országban ET versenyen, az verseny volt. De a ha igy nézzük, akkor a gyorspont versenyek is bulik (szoktunk főzni, megy a beszélgetés a társalgóban, stb). Ha 4-en kimentek gyakorolni az nem verseny.

Más: élménylövészethez sem kell fegyverismereti vizsga. De a fegyvrer biztonságos kezelését tudni kell. Az előltöltőzés is veszélyes üzem, az ólomnak mindegy, hogy glockból vsgy remingtonból jön. Ott is minden szabályt be kell tartani. Én kötelezővé tenném a vizsgát azoknak akik önállóan (lövészetvezető mellett) akarnak lőni. (Láttam én már lőállásban vezuvitos dobozt, nyitott csapis dobozt, átlőtt töltőasztalt, letett felhúzott pisztolyt, egy vizsgán az ilyen bukna)
Tudom. Ezeknél a versenyeknél kötelező a rajtengedély stb., az nekem nincs. Kihagyom.

A vizsgával kapcsolatban egyetértek. Több veszélyforrás van, mint a szerelt lőszeresnél. A biztonsági szabályok szerencsére logikusak, ésszerűek, könnyen betarthatók, lövészeten idehaza nem volt baleset.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

bel írta: 2020.05.02. 22:12 Szia,

Emlekeim szerint 20 eve is 3 volt
Rosszul emlékszel, kb. 12 évvel ezelőtt emelték 3-ra.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2020.05.02. 16:13 Sziasztok,

Hat, ezzel valoszinuleg nem leszek nepszeru, de igy gondolom:
szerintem az amulettek nem vedenek, es aki amulettet akar tartani, az buta.

Bel
Pedig de.
Az USAban évi par száz esetben hasznaljak ténylegesen az amuletteket a többi sok szazezer esetben eleg felnutatni es a gonosz elmenekul.
A három versenyről.
Ha elég egy, akkor egyet kovetelek meg, mert lehet bármilyen ok amiért a lovonek nem jon össze a három lasd covid.
Illetve az alaphozzaallasnak annak kéne lennie, hogy en mint civil szervezet SOHA SEMILYEN formában nem teszek hozzá nem szükséges dolgokat az amugy is tulbonyolított állami szivatashoz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2020.05.03. 10:31
A három versenyről.
Ha elég egy, akkor egyet kovetelek meg, mert lehet bármilyen ok amiért a lovonek nem jon össze a három lasd covid.
Illetve az alaphozzaallasnak annak kéne lennie, hogy en mint civil szervezet SOHA SEMILYEN formában nem teszek hozzá nem szükséges dolgokat az amugy is tulbonyolított állami szivatashoz.
ez pedig a keleteurópai identitásunk alapeleme😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Vizimalac írta: 2020.05.02. 20:49 Tudom, hogy nem leszek nepszeru a kerdesemmel, kapok majd ossze vissza mindenfelet, de ennek ellenere megkerdezem, mert erdekel: Mi a gond azzal ha a minositeshez 3 versenyen kell reszt venni es miert nem fer bele egy sportlovonek evi 3 egyszeru verseny?
Mert nen kell hozza harom. Egy kell hozzá. A három az sima szivatas, azért hogy emberek versenyre menjenek.
Szememben pedig egyszerű hatalommal való visszaélés mivel versenyengedely nélkül nem lehet fegyvert tartani.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gaijin »

aksurv írta: 2020.05.03. 10:35 Mert nen kell hozza harom. Egy kell hozzá. A három az sima szivatas, azért hogy emberek versenyre menjenek.
Szememben pedig egyszerű hatalommal való visszaélés mivel versenyengedely nélkül nem lehet fegyvert tartani.
tényleg annak néz ki: ugyanis elég egy divízióban egy verseny, ahol meglövöd II. szintet. csak még két különböző alkalommal is el kell menned. ott mindegy mit lősz és mivel.
de ami abszolút logikátlan sztem, hogy ha egy verseny alkalommal, 3 fegyver típussal meglövöd a minimumot, az nem elég. el kell menni még kétszer, csak, lár pur lár.
gaijin (gaidzsin) - JKL
desa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.22. 18:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: desa »

Vizimalac írta: 2020.05.02. 20:49 Tudom, hogy nem leszek nepszeru a kerdesemmel, kapok majd ossze vissza mindenfelet, de ennek ellenere megkerdezem, mert erdekel: Mi a gond azzal ha a minositeshez 3 versenyen kell reszt venni es miert nem fer bele egy sportlovonek evi 3 egyszeru verseny?
Úgy tűnik, megint kezd kibontakozni a szabadidős sportlövők kedvenc polémiája: "elitisták" contra "kocalövők". Ez a kéken is időről-időre visszatérő móka volt.

Urak!
Tudomásul kellene már végre venni, hogy valamennyien egy csónakban utazunk, az "elit" sem olimpiai kvótákra gyúr, hanem a "lelkes ámátőrökkel" egyetemben, szabadidejében, saját költségén és energiájából - kedvtelésből és némi, jó értelembe vett fanatizmussal űzi ezeket a sportágakat.
Értem, hogy ha valaki az átlagnál több energiát és anyagiakat öl ebbe bele, ne adj' isten, még versenyekre is szeret járni, akkor valahol többnek érzi magát a fent leírt átlagnál, de szerintem valamennyiünk érdekében, a helyén kellene kezelni ezt a kérdést, beleértve a "hány versenyen való részvétel alapján lehetek igazi sportlövész" megközelítést is.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok!

Két választási lehetőség van: MSSZ/ MDLSZ.
Akinek problémája van a 3 db versennyel tud úgy választani, hogy csak egy versenyre legyen szüksége.

Úgy gondolom, hogy akinek zavaró a minimum 3 verseny, annak kb. mindegy milyen rövidítés van a versenyengedélyén de meg tud felelni a szükséges minimumnak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HCZoli írta: 2020.05.03. 13:54 Sziasztok!

Két választási lehetőség van: MSSZ/ MDLSZ.
Akinek problémája van a 3 db versennyel tud úgy választani, hogy csak egy versenyre legyen szüksége.

Úgy gondolom, hogy akinek zavaró a minimum 3 verseny, annak kb. mindegy milyen rövidítés van a versenyengedélyén de meg tud felelni a szükséges minimumnak.
l
Nem érted Zoli.
Nekem az dolgom, hogy megkoveteljek dolgokat tobbek között olyanoktol is, mint MDLSZ.
Ennek ellenére a törvényi minimumot kovetelem meg es nem azt mondom, hogy lehet külföldre koltozni, ha valakinek ez nem tetszik.
Bármikor lehet olyan pl. hogy valaki egy versenyre tud elmenni aztan mondjuk baleset kulfoldi meló barmi kozbe jön.
Bukja be cuccait es legyen egy versenyzővel kevesebb ilyen baromsag miatt?
Nem elég a BM. igrend stb. meg magunkat is szopatjuk sajat hatáskörben?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

aksurv írta: 2020.05.03. 14:40 l
Nem érted Zoli.
Nekem az dolgom, hogy megkoveteljek dolgokat tobbek között olyanoktol is, mint MDLSZ.
Ennek ellenére a törvényi minimumot kovetelem meg es nem azt mondom, hogy lehet külföldre koltozni, ha valakinek ez nem tetszik.
Bármikor lehet olyan pl. hogy valaki egy versenyre tud elmenni aztan mondjuk baleset kulfoldi meló barmi kozbe jön.
Bukja be cuccait es legyen egy versenyzővel kevesebb ilyen baromsag miatt?
Nem elég a BM. igrend stb. meg magunkat is szopatjuk sajat hatáskörben?
MDLSZ:

"(9) A Minősítést minden versenyzőnek, minden évben meg kell szereznie.
Kivétel: ha egy versenyzőnek valamilyen, (például egészségügyi) ok miatt nem sikerül
megszereznie a minősítést, akkor az Elnökség az előző év minősítési eredményei alapján a
sporteredményeit figyelembe véve, külön minősítést javasolhat.
"

Érthető az álláspontod, de nem érzem kivitelezhetetlennek a minősítés elérését külföldi munkavégzés esetén, egyesületünkben volt rá példa, igaz azóta tartós lett a külföldi tartózkodása a sporttársnak és abban az országban is tervezi a fegyvertartást sport céllal.
Ha meg valóban változtatni szeretnél ezen, akkor annak van megfelelő módja és nem biztos, hogy ezen a fórumon a hozzászólások szaporítása az.
De hajrá, Drukkolok!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HCZoli írta: 2020.05.03. 14:59 MDLSZ:

"(9) A Minősítést minden versenyzőnek, minden évben meg kell szereznie.
Kivétel: ha egy versenyzőnek valamilyen, (például egészségügyi) ok miatt nem sikerül
megszereznie a minősítést, akkor az Elnökség az előző év minősítési eredményei alapján a
sporteredményeit figyelembe véve, külön minősítést javasolhat.
"

Érthető az álláspontod, de nem érzem kivitelezhetetlennek a minősítés elérését sem hobbi sportlövőként, sem fanatikus sportlövőként.
Ha meg valóban változtatni szeretnél ezen, akkor annak van megfelelő módja és nem biztos, hogy ezen a fórumon a hozzászólások szaporítása az.
De hajrá, Drukkolok!
Mar gondoltam rá, csak meg fogalmam sincs, hogy kell ilyet felvetni. Itt sem gyakorlati problémaként tekintek rá, hanem elvikent.
Talán a csehekkel kapcsolatban olvastam, hogy van valami elvi időpont amikorra felakarjak szamolni civil fegyvertartast az EUban. Teljes mindegy, hogy a hír kacsa v. igaz, a dolgok ebbe az irányba mennek.
Ennek perspektívajaban nincs elég bajunk, hogy magunk alá tegyünk pluszban?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

HCZoli írta: 2020.05.03. 14:59 Ha meg valóban változtatni szeretnél ezen, akkor annak van megfelelő módja és nem biztos, hogy ezen a fórumon a hozzászólások szaporítása az.
De hajrá, Drukkolok!
Válasszatok meg belügyminiszternek, megoldjuk! :)

Sportlövészet=szabadidős tevékenység. Ebbe belefér a hobbilövészettől az olimpiai kvótaszerzésig minden.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.05.03. 17:50Na ja, összességében drágább lesz az élet ha Günther fogja az alkatrészt gyártani a Ruhr vidéken és Jim az USA-ban, ők bizony nem két marék rizsért dolgoznak, igaz nem is olyan minőségben.
A minőséggel kapcsolatban ne legyél olyan biztos!
https://www.bitchute.com/video/_DkALBk7bd8/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy újabb irracionális Remington üzleti döntés - feltámasztott Bushmaster nehéz mesterlövészpuska új név alatt:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/remingt ... etlopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Diamondback DBX 5,7×28 mm pisztoly/PDW - kompakt lukasztógép:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/diamond ... ztoly-pdw/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amerikai légierő túlélő-gépkarabély: polgári félauto klón is kapható - ahol van értelmes polgári piac, ott ilyesmit is érdemes gyártani!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/amerika ... s-kaphato/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egészen pofás modernizált Beretta M92F klón, honnan máshonnan, mint Törökországból:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/girsan- ... m92f-klon/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hát lecsücsültem. Tár egycsövű sörétesre:
https://youtu.be/hNIkca8k1UQ
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.05.11. 23:44 Hát lecsücsültem. Tár egycsövű sörétesre:
https://youtu.be/hNIkca8k1UQ
Pont előtted egyel linkelték. Amúgy tényleg beszarás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK: TOP6 szolgálati pisztoly – egy amerikai nézőpont

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/top6-s ... -nezopont/


Ez most egy szokatlan cikk lesz. Ugyanis megmutatja milyen a tipikus amerikai fegyveres online újságírás stílusa, hiszen a szerző Jay Chambers a Minuteman Review (https://www.minutemanreview.com/) fegyveres témájú portáltól küldte nekünk az anyagot. Azt tehát amerikai-angol nyelven közöljük. De természetesen MAGYARUL hozzáfűzzük kommentünket, kiegészítésünket, kritikánkat az adott fegyverről írtakhoz, egy másik szemszögből.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2020.05.15. 09:53 ÚJ CIKK: TOP6 szolgálati pisztoly – egy amerikai nézőpont

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/top6-s ... -nezopont/


Ez most egy szokatlan cikk lesz. Ugyanis megmutatja milyen a tipikus amerikai fegyveres online újságírás stílusa, hiszen a szerző Jay Chambers a Minuteman Review (https://www.minutemanreview.com/) fegyveres témájú portáltól küldte nekünk az anyagot. Azt tehát amerikai-angol nyelven közöljük. De természetesen MAGYARUL hozzáfűzzük kommentünket, kiegészítésünket, kritikánkat az adott fegyverről írtakhoz, egy másik szemszögből.


Kép
Hát izé. Ez nem amerikai nézőpont, csak simán tájékozatlan "gun rag" színvonalú hülyeségek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2020.05.15. 14:51 Hát izé. Ez nem amerikai nézőpont, csak simán tájékozatlan "gun rag" színvonalú hülyeségek.

nyilván, ez a _tipikus_ amcsi "fegyversajtó", ezért kommenteltem meg súlyosan és mutattam be az olvasónak. Mondtam, h szokatlan lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Szomszédban azért még mindig akadnak újdonságok!
Kicsit irígykedjünk!
38D68871-8467-476F-BFEC-E69041CC0444.png
DD051D38-1487-4F72-A6D4-DF9DE467AD78.png
BF29BA87-EE4A-4FF4-9E7E-F4FCA76C8AD3.png
0BF30B92-584D-4C7D-887F-D17199EAA952.png
9D3F7C2A-D7C1-4EC7-8AA6-9EEE97437CFC.png
F4A3EF47-B3E1-40BD-88F1-9BF218A6AA5F.png
5C5ABD8A-8C53-4F3A-A968-575BE4FEE693.png
1322E0B7-17F8-4100-8CD6-2CA362871DC5.png
E56FC599-9986-44FF-BE67-9ACAFD2033EC.png
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2020.05.15. 19:32 Szomszédban azért még mindig akadnak újdonságok!
Kicsit irígykedjünk!
38D68871-8467-476F-BFEC-E69041CC0444.pngDD051D38-1487-4F72-A6D4-DF9DE467AD78.pngBF29BA87-EE4A-4FF4-9E7E-F4FCA76C8AD3.png0BF30B92-584D-4C7D-887F-D17199EAA952.png9D3F7C2A-D7C1-4EC7-8AA6-9EEE97437CFC.pngF4A3EF47-B3E1-40BD-88F1-9BF218A6AA5F.png5C5ABD8A-8C53-4F3A-A968-575BE4FEE693.png1322E0B7-17F8-4100-8CD6-2CA362871DC5.pngE56FC599-9986-44FF-BE67-9ACAFD2033EC.png

? Atcimkézett filléres török cuccok? Had ne essek már hanyatt...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2020.05.15. 19:53 ? Atcimkézett filléres török cuccok? Had ne essek már hanyatt...
Nem tudom, lehet átcimkézték.
Mostanában gondolkodtam, h milyen jó lenne 1 sörényes, és ez bukkant fel!
Nem követem ezt a piacot. Formára tetszik, és nem hiszem, hogy drága lesz kint.
Melyik török gyártó puskája ez? Hatsan?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kolonics írta: 2020.05.15. 20:06 Nem tudom, lehet átcimkézték.
Mostanában gondolkodtam, h milyen jó lenne 1 sörényes, és ez bukkant fel!
Nem követem ezt a piacot. Formára tetszik, és nem hiszem, hogy drága lesz kint.
Melyik török gyártó puskája ez? Hatsan?
Ha hatsan, akkor bátran megveheted. Sokunknak van az, és megbízható, megfizethető játszópajtás. Úgy kell kezelni mint egy felnőtt AS puskát. Csak.ezzel nem egymásra kell locsolni a golyóbist! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2020.05.15. 20:06 Nem tudom, lehet átcimkézték.
Mostanában gondolkodtam, h milyen jó lenne 1 sörényes, és ez bukkant fel!
Nem követem ezt a piacot. Formára tetszik, és nem hiszem, hogy drága lesz kint.
Melyik török gyártó puskája ez? Hatsan?
Fb-n maguk is odaírták, hogy turecky.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

IWI Jericho II Enhanced – az öreg Jerikó legfrissebb továbbfejlesztett kivitele

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/iwi-jer ... t-kivitel/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Rövid videó az új Detonics / Czechgun puskáról.

https://www.youtube.com/watch?v=gC4i-pZRZlI
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

2121dani írta: 2020.05.17. 16:50 Rövid videó az új Detonics / Czechgun puskáról.

https://www.youtube.com/watch?v=gC4i-pZRZlI
Védőszemüveg nélkül, de azért már az elsütés pillanatában keményen becsukja a szemét! :( :o
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2020.05.17. 16:55 Védőszemüveg nélkül, de azért már az elsütés pillanatában keményen becsukja a szemét! :( :o
Töltés közben a fegyver fölé hajolva, a csappantyús dobozt nyitva hagyva, lehet folytatni :).
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sziasztok!

MCM-re keresek jobb oldali gyári markolatpanelt. Tud valaki forrást, ahol be lehet szerezni?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsírfasza szakmai cikk, a sok okostojásnak felettébb javasolt!
Black Powder Only – Csak Feketelőporhoz

https://kapszli.hu/black-powder-only-cs ... XautmqzdiU

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Grand Power Q100 forgócsöves és strikeres pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -pisztoly/

ÉS

http://www.fegyvervideo.hu/grand-power- ... -pisztoly/

Kép


A szlovák Grand Power K100 sorozatú külsőkakasos DA/SA elsütőszerkezetű pisztolyairól többször is írtunk és forgattunk, a kakasnélküli, űtőszeg típusú elsütőszerkezettel (SA) szerelt Q100-at pedig a Kaliber 264. (2020. április) számában mutattuk be részletes cikkben.

A műanyagtokos pisztoly teljesen kétkezes, cserélhető markolatpanelekkel, nincs manuális biztosítója, de van passzív ütőszegbiztosítása és billentyűbiztosítója is. Tesztfegyverünkben gyári sportelsütőszerkezet kapott helyet, ami szitne már ijesztően könnyen elsül, így elsősorban sportcélra javasolt ez az alváltozat.

A fegyver kiválóan működött, rendkívül könnyen uralható gyors tüzelésnél is, pontos, ergonómikus fegyver. Amíg nem akarjuk szétszedni, mert az és az összerakás bizony felettébb szokatlan, és könnyű elrontani. Másik kritikánk, hogy ma már a 15-nél egy full size 9 mm Luger műanyagtokos szolgálati jellegű pisztolynál nagyobb tárkapacitást szoktunk meg.

Ettől függetlenül, a műszaki különlegességek iránt nyitott, műanyagtokos pisztolyban gondolkodó dinamikus sportlövők számára a 300e alatti árával kifejezetten kipróbálásra, megfontolásra érdemes darab lehet a Q100.



Köszönjük a tesztfegyvert az importőr Steiner Scenics fegyverszaküzletnek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.05.22. 17:23-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.05.22. 17:02 ÚJ VIDEÓ! Grand Power Q100 forgócsöves és strikeres pisztoly

"de van paszsív ütőszegbiztosítása"

Elcsúszott az egyik betű. (Meg a nyelvtannáci k...vaanyámat, tudom)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.05.22. 17:02 ÚJ VIDEÓ! Grand Power Q100 forgócsöves és strikeres pisztoly
Klubtárs hétfőn vett egyet (lehet pont a tesztfegyvert), lőttem vele párat én is, tök korrekt cuccnak tűnik valóban :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2020.05.22. 17:38 Klubtárs hétfőn vett egyet (lehet pont a tesztfegyvert), lőttem vele párat én is, tök korrekt cuccnak tűnik valóban :!:
Én is lőttem ilyennel egy versenyen anno. (Még nem volt saját fegyverem)
Kellemes darab valóban. Bár nem nagyon van nálunkfelé elterjedve, nem sokaknál látom (sőt, konkrétan egy fórumtársat ismerek csak, akinek van). Szvsz itt K-Európában a Glock és a CZ szomszédságában vagy valami nagyon nagy durranásnak kell lennie, vagy a nagy nevű környékbeli versenytársak alá kell áraznia, hogy ezt válassza az ember.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.05.22. 17:02
Képen nagyon praktikusan "áramvonalasnak", könnyen ránthatónak tűnik az oldalról körszelet alakú nézőke. Élőben is meggyőző, jól használható?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.05.22. 23:37 Képen nagyon praktikusan "áramvonalasnak", könnyen ránthatónak tűnik az oldalról körszelet alakú nézőke. Élőben is meggyőző, jól használható?
igen, amire kell (szolg, onv, dinamikus sport) arra tok jo, pontloveszetre nyilvan nem optimalis, de mint lathato, korrekt szorast tud vele meg egy LKNBF is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.05.23. 08:00 igen, amire kell (szolg, onv, dinamikus sport) arra tok jo, pontloveszetre nyilvan nem optimalis, de mint lathato, korrekt szorast tud vele meg egy LKNBF is.
Mi teszi pontlövészetre kevésbé alkalmassá? Ez összefüggésben van a lekerekített formájával?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.05.23. 14:20 Mi teszi pontlövészetre kevésbé alkalmassá? Ez összefüggésben van a lekerekített formájával?
például nem állítható oldalban és magasságban. A pontlövész irányzéknak ráadásul precízebben rendezhetőnek (nézőke rés és célgömb méretei, arányai) kell lennie, és még jobban láthatónak.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2020.05.23. 14:20 Mi teszi pontlövészetre kevésbé alkalmassá? Ez összefüggésben van a lekerekített formájával?
A pöttylövészet egy más világ. Az a lövészet F1-e. Ott minden kis apróság számíthat, és számít is.

A tárgyi Grand Power Q szériás pisztolya egy dinamikus sportlövészet szempontjából kedvezőbb pisztoly. Miért? Egyenes billentyű, sportos, rövid, könnyű sütés. Ennyi is. Minden másban egy szolgálati pisztoly.

A pontlövészetnél az irányzékok minden irányban, finoman állíthatóak. Ún mikrométes állítással. Vagyis egy racsniszerkezet van az állítócsavaron.

Meg egy sor más is fontos, de ez kb egy könynyi téma, nem egy postba való.

Ha annyit mondok, hogy egy pontlövész mire összeszokik a fegyverével, az kb 1-2 év. Akkor lehet sejtésed, hogy hányféle paraméter határozhat meg egy pontlövő pisztolyt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ez mijez?Töltés közbeni lőszerrobbanás?Mintha táras shotgun lenne......
kqc5sx1dpmv41.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2020.05.27. 19:53 Ez mijez?Töltés közbeni lőszerrobbanás?Mintha táras shotgun lenne......
kqc5sx1dpmv41.jpg
Akármi egyéb infó?
Szerintem esélyesebb, hogy a csőben volt gebasz, aztán a nyomás nem a csövet nyitotta meg, hanem a csőtár felé talált utat a nyomás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2020.05.27. 20:16 Akármi egyéb infó?
Szerintem esélyesebb, hogy a csőben volt gebasz, aztán a nyomás nem a csövet nyitotta meg, hanem a csőtár felé talált utat a nyomás.
Semmi.Csak úgy találtam :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem a csotarba is rakott skulot.
chucky írta: 2020.05.27. 19:53 Ez mijez?Töltés közbeni lőszerrobbanás?Mintha táras shotgun lenne......
kqc5sx1dpmv41.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.05.27. 19:53 Ez mijez?Töltés közbeni lőszerrobbanás?Mintha táras shotgun lenne......
kqc5sx1dpmv41.jpg
https://www.reddit.com/r/Shotguns/comme ... d_shotgun/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az STI kukázta 40 év alatt felépített márkanevét:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sti-uj-neve-staccato/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2020.05.28. 06:17 Az STI kukázta 40 év alatt felépített márkanevét:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sti-uj-neve-staccato/
bárkanevet
Egy karakter elcsúszott...
Már gondolkodni kezdet hogy hajókat is elkezdenek-e gyártani :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2020.05.28. 13:15 bárkanevet
Egy karakter elcsúszott...
Már gondolkodni kezdet hogy hajókat is elkezdenek-e gyártani :D
ez a hajó már elúszott:-))

javítva!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fohhh...mákja van ha megmaradt a keze :o
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Egy kevésbé járatos fegyverbuzzancs társaságban való beszélgetés során felmerült egy érdekes kérdés.
Kérem, ha valaki tájékozottabb nálunk, pár szóban világosítson már fel.
A sok-sok török gyártó közül melyik képvisel nevesebb, minőségibb, közismertebb márkát, az Armed, vagy a Huglu?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mindig ledöbben az ember, hogy a világ túlfelén miket jut eszükbe lemásolni a fegyvergyártóknak...P228 Chiléből:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/famae-v ... p228-klon/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.06.02. 11:53 Mindig ledöbben az ember, hogy a világ túlfelén miket jut eszükbe lemásolni a fegyvergyártóknak...P228 Chiléből
"Mindenesetre meglepő, hogy nem valamilyen műanyagtokos Glock-replikát hoztak össze, mint oly sokan mások napjainkban." - Ha ott is a magyar tematikához hasonló a mérnökképzés, akkor forgácsolni tudnak, de a fém betéttel erősített polimer tokot a nulláról kellett volna kikísérletezniük. Nem csak azzal kell gazdálkodni, milyen anyagminőség, előgyártmány, szerszám és gép hozzáférhető, hanem hogy mi van a szakemberek fejében. Ez egy magyarázat lehet. (De nem vagyok benne túl biztos.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új arc a puskalőszerek közt: 6 mm ARC

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-arc- ... -6-mm-arc/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.04. 12:03 Új arc a puskalőszerek közt: 6 mm ARC
Golyós puskalőszerből úgyis annyi van, hogy bőven átfed a teljesítményük.
Minek kell egy csillió +1-edik?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.06.04. 13:14 Golyós puskalőszerből úgyis annyi van, hogy bőven átfed a teljesítményük.
Minek kell egy csillió +1-edik?
idézném a hír első mondatát:

"
Egy újabb – megjósolhatóan pár éven belül kihaló – kalibert mutatott be a Hornady"


:-))))))))))))))))))))))))

Mindig van pár (10)ezer bepalizható divatmajon az USA-ban, akire rá lehet sózni újabb ilyen szarokat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.04. 13:16 idézném a hír első mondatát:

"
Egy újabb – megjósolhatóan pár éven belül kihaló – kalibert mutatott be a Hornady"


:-))))))))))))))))))))))))

Mindig van pár (10)ezer bepalizható divatmajon az USA-ban, akire rá lehet sózni újabb ilyen szarokat.
Az az érzésem, hogy már nem tudnak semmi újat kitalálni.
Fegyver, lőszer, lövedékkonstrukció: amit ki lehet találni, az már ki van találva. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.06.04. 13:14 Golyós puskalőszerből úgyis annyi van, hogy bőven átfed a teljesítményük.
Minek kell egy csillió +1-edik?
Csak arcoskodni akart a gyártó.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Élménylövészet közben állítólag baleset történt, pont a napokban. Ha a leírás igaz, akkor nem is kicsi baleset volt.
Erről tud valaki valamit?
Amit leír abból nekem egyébként nem áll össze mi történt...

https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06 ... k.html?m=1

Mod: "Mátrix" nevű csomag a Budakeszi lőtéren van. De nem találtam a neten semmilyen infót, hogy ott a napokban baleset történt volna.
Erről lehet szó (a blog poszt alapján pedig egy Barrett M99 robbant fel)
https://loterkft.hu/termek/sniper-hunte ... ti-csomag/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2020.06.04. 21:38 Élménylövészet közben állítólag baleset történt, pont a napokban. Ha a leírás igaz, akkor nem is kicsi baleset volt.
Erről tud valaki valamit?
Amit leír abból nekem egyébként nem áll össze mi történt...

https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06 ... k.html?m=1

Mod: "Mátrix" nevű csomag a Budakeszi lőtéren van. De nem találtam a neten semmilyen infót, hogy ott a napokban baleset történt volna.
Erről lehet szó (a blog poszt alapján pedig egy Barrett M99 robbant fel)
https://loterkft.hu/termek/sniper-hunte ... ti-csomag/
Úgy tűnik egy .50 BMG rombolópuska felrobbanása hazai lőtéren senkinél nem verte le a lécet, csak nálam. Továbbra sincs semmi a médiában erről a brutális lőtéri balesetről. Pedig a lövész maradandó sérüléseket szenvedett, elöl két bordáját kivették, másik kettő szilánkosra tört.
Itt a folytatás, persze ez már a srác intenzíven töltött napjairól szól.

https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06 ... k.html?m=1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.06. 13:50 Úgy tűnik egy .50 BMG rombolópuska felrobbanása hazai lőtéren senkinél nem verte le a lécet, csak nálam. Továbbra sincs róla semmi a médiában. Pedig a lövész maradandó sérüléseket szenvedett.
Itt a folytatás, persze ez már a srác intenzíven töltött napjairól szól.

https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06 ... k.html?m=1
Volt hozzá laminátum? Nem hibás senki. 😄

Sőt, a leírás szerint szakszerűen ellátták/viselkedtek.

Nekem is robbannak fel időnként fegyverek a kezemben. Ilyen ez a popszakma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.06.06. 13:58
Nekem is robbannak fel időnként fegyverek a kezemben. Ilyen ez a popszakma.
Jah, csak ha több hónap kórházról meg maradandó sérüléssel járó történetről van szó akkor ott azért a felelősségi kérdések boncolgatására komolyabban sor kerül majd valszeg, mint aim a szokásos rendőrségi "oszoljanak kérem nincs itt semmi látnivaló" hozzáállásba belefér. (Hacsak személyes érintettség, és kapcsolatok okán nem akarják eltussolni az egészet. Amire utalhat, hogy a police.hu-n sem jelent meg egy kétsoros sem róla)

Amellett az is qrvára érdekes hogy egy forgó-toló záras fegyver lőszere hogy az életben bír rendeltetésszerű használat mellett felrobbanni töltés-ürítési folyamat során? Beszorult az ütőszeg, beállt az ütőszegrugó a mocsoktól, vagy hogy? Nem fér a fejembe. Nincs megfeszítve az ütőszeg a töltés során. Nem értem.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TotoHU írta: 2020.06.06. 14:39 Jah, csak ha több hónap kórházról meg maradandó sérüléssel járó történetről van szó akkor ott azért a felelősségi kérdések boncolgatására komolyabban sor kerül majd valszeg, mint aim a szokásos rendőrségi "oszoljanak kérem nincs itt semmi látnivaló" hozzáállásba belefér. (Hacsak személyes érintettség, és kapcsolatok okán nem akarják eltussolni az egészet. Amire utalhat, hogy a police.hu-n sem jelent meg egy kétsoros sem róla)

Amellett az is qrvára érdekes hogy egy forgó-toló záras fegyver lőszere hogy az életben bír rendeltetésszerű használat mellett felrobbanni töltés-ürítési folyamat során? Beszorult az ütőszeg, beállt az ütőszegrugó a mocsoktól, vagy hogy? Nem fér a fejembe. Nincs megfeszítve az ütőszeg a töltés során. Nem értem.
Biztos, hogy ez valóban megtörpént?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.06. 14:39 Jah, csak ha több hónap kórházról meg maradandó sérüléssel járó történetről van szó akkor ott azért a felelősségi kérdések boncolgatására komolyabban sor kerül majd valszeg, mint aim a szokásos rendőrségi "oszoljanak kérem nincs itt semmi látnivaló" hozzáállásba belefér. (Hacsak személyes érintettség, és kapcsolatok okán nem akarják eltussolni az egészet. Amire utalhat, hogy a police.hu-n sem jelent meg egy kétsoros sem róla)

Amellett az is qrvára érdekes hogy egy forgó-toló záras fegyver lőszere hogy az életben bír rendeltetésszerű használat mellett felrobbanni töltés-ürítési folyamat során? Beszorult az ütőszeg, beállt az ütőszegrugó a mocsoktól, vagy hogy? Nem fér a fejembe. Nincs megfeszítve az ütőszeg a töltés során. Nem értem.
Műszakilag magad is írtál magyarázatot.

De itt - hacsak nem újratöltött lőszer volt - nem nagyon van/lesz felelős. Műszaki meghibásodás, technikai sport. Fékhiba, durrdefekt stb...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kallard írta: 2020.06.06. 14:50 Biztos, hogy ez valóban megtörpént?
Én ugyanezt kérdeztem a haveromtól, nekem is annyira hihetetlen sztorinak tűnt ez az egész.
Neki egy kollégája akiről szó van. Küldött át képeket a kórházból, meg tanácsot kért ügyvéd ügyileg hogy ilyesmivel ki foglalkozik. Bokros dr-t ajánlottam neki, természetesen, őt nem igazán fogják tudni megvezetni fegyveres kérdésekben.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TotoHU írta: 2020.06.06. 14:57 Én ugyanezt kérdeztem a haveromtól, nekem is annyira hihetetlen sztorinak tűnt ez az egész.
Neki egy kollégája akiről szó van. Küldött át képeket a kórházból, meg tanácsot kért ügyvéd ügyileg hogy ilyesmivel ki foglalkozik. Bokros dr-t ajánlottam neki, természetesen, őt nem igazán fogják tudni megvezetni fegyveres kérdésekben.
Ja, az más. Csak tényleg fura, hogy sehol semmi hír. Pedig a magyarisztáni sajtóban ez egy szenzációszagú sztori.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kallard írta: 2020.06.06. 15:08 Ja, az más. Csak tényleg fura, hogy sehol semmi hír. Pedig a magyarisztáni sajtóban ez egy szenzációszagú sztori.
Ismerve a médiában dolgozók és kis hazánk hírolvasóinak jóindulatát a fegyverek és kedvelőik iránt - hozzáértésüket épp' csak megemlítem -, ez pont annyira hiányzik, mint üveges tótnak a hanyatt esés.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.06.06. 15:32 Ismerve a médiában dolgozók és kis hazánk hírolvasóinak jóindulatát a fegyverek és kedvelőik iránt - hozzáértésüket épp' csak megemlítem -, ez pont annyira hiányzik, mint üveges tótnak a hanyatt esés.
Az hogy kinek használ vagy kinek árt egy hír, az szvsz a sajtó szempontból másodlagos kellene, hogy legyen.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Poresz írta: 2020.06.06. 15:32 Ismerve a médiában dolgozók és kis hazánk hírolvasóinak jóindulatát a fegyverek és kedvelőik iránt - hozzáértésüket épp' csak megemlítem -, ez pont annyira hiányzik, mint üveges tótnak a hanyatt esés.
Ezért kételkedtem a történetben. Egy ekkora darab takony, és egyetlen gyöngytyúk se ugrik rá?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.06.06. 15:32 Ismerve a médiában dolgozók és kis hazánk hírolvasóinak jóindulatát a fegyverek és kedvelőik iránt - hozzáértésüket épp' csak megemlítem -, ez pont annyira hiányzik, mint üveges tótnak a hanyatt esés.
a média rendőrségi ügyekből annyit és akkor ír meg, amikor szabad neki.

(+A sajtómunkások 99%-a csak a gestapoponthu "hireit" varialja ezen a vonalon.)

Ennél cifrább fegyveres esetek is történtek már lőtereken, amikből nem lett hír, mert nem AKARTA senki, hogy hír legyen. Én se.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.06.06. 16:05 a média rendőrségi ügyekből annyit és akkor ír meg, amikor szabad neki.

(+A sajtómunkások 99%-a csak a gestapoponthu "hireit" varialja ezen a vonalon.)

Ennél cifrább fegyveres esetek is történtek már lőtereken, amikből nem lett hír, mert nem AKARTA senki, hogy hír legyen. Én se.:-)
Én sem arra vágyom, hogy hír legyen a közmédiában, de az objektív szakmai / műszaki tanulságai érdekelnének.
Sapienti sat.
kutya fülű
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.03.18. 19:41

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kutya fülű »

Június 13.-án 9.00-12.00-ig elöltöltős edzés az ácsi lőtéren. Június 27.-én modell ágyús verseny, amennyiben min 5 fő előre biztosítja a részvételét, és a szabályoknak megfelelő modell ágyúval rendelkezik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Erősen pászmek és az európai önkiherélés újabb tünete. Megszűnik a SIG Sauer Németországban:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/megszun ... orszagban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

shoti.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.06.09. 21:51
Régi thaiföldi ismerős: amennyire jópofa, annyira haszontalan. Én "sörétes" gáztölténnyel tölteném: lényegesen hatékonyabb lenne, csuklótörés nélkül.
Már csak az in-line elöltöltő M1911 hiányzik a palettáról - ami szintén lehet ilyen billenőcsövű -, és akkor már tényleg mindent láttunk. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.06.09. 22:36 Régi thaiföldi ismerős: amennyire jópofa, annyira haszontalan. Én "sörétes" gáztölténnyel tölteném: lényegesen hatékonyabb lenne, csuklótörés nélkül.
Már csak az in-line elöltöltő M1911 hiányzik a palettáról - ami szintén lehet ilyen billenőcsövű -, és akkor már tényleg mindent láttunk. :-)
Hát beteg egy valaminek tűnik mindenesetre :D Belegondolva, hogy a vállamat mennyire meg tudja dolgozni egy puska, szerintem a csuklóm hamar feladná.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.06.09. 22:47 Hát beteg egy valaminek tűnik mindenesetre :D Belegondolva, hogy a vállamat mennyire meg tudja dolgozni egy puska, szerintem a csuklóm hamar feladná.
Nincs csőhossz. Lehet nem durvább egy .357-esnél.
Elég haszontalan jószágnak tűnik, hacsak nem valami fura világban járunk, ahol maroklőfegyvere lehet a polgárnak, de sörétes puskája nem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2020.06.09. 23:05 Nincs csőhossz. Lehet nem durvább egy .357-esnél.
Elég haszontalan jószágnak tűnik, hacsak nem valami fura világban járunk, ahol maroklőfegyvere lehet a polgárnak, de sörétes puskája nem.
Általában ez fordítva szokott lenni: a sorozatlövő fegyverek után a maroklőfegyvereket teszik a legmagasabb polcra, a vadászok billenőcsövű sörétes puskái a legmegtűrtebbek.
Jogos a felvetés, hogy ilyen csőhossz mellett ez a kézi lángszóró produkál-e nagy hátrarúgást.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2020.06.09. 23:18 Általában ez fordítva szokott lenni: a sorozatlövő fegyverek után a maroklőfegyvereket teszik a legmagasabb polcra, a vadászok billenőcsövű sörétes puskái a legmegtűrtebbek.
Jogos a felvetés, hogy ilyen csőhossz mellett ez a kézi lángszóró produkál-e nagy hátrarúgást.
Talán Thaiföld az, ahol viszonylag könnyen lehet maroklőfegyverhez jutni önvédelemre, és vadászni nehezebb. Nem tudom honnan rémlik, és nem találok rá hivatkozást.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Kellene egy ilyen 1911-es gyűjteménybe.

Fortitu írta: 2020.06.09. 21:51shoti.jpg
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.06.09. 23:18 Általában ez fordítva szokott lenni: a sorozatlövő fegyverek után a maroklőfegyvereket teszik a legmagasabb polcra, a vadászok billenőcsövű sörétes puskái a legmegtűrtebbek.
Jogos a felvetés, hogy ilyen csőhossz mellett ez a kézi lángszóró produkál-e nagy hátrarúgást.
Nem csak a billenő csöves sörétesek, a sörétes általában számos országban könnyen hozzáférhető míg bármilyen golyós fegyverhez jutni ugyanott sokkal nehezebb.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Lehet, hogy ott kb semmihez nem lehet hozzájutni, csak sörétesekhez, viszont abból kb bármilyenhez, és akkor a jogi dolgok miatt születnek furcsaságok, de ezt pont ebben az országban nem kell magyarázni :D :D
Bár ebben az esetben sincs semmi értelme
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Henry-X sorozat: “taktikai” alsókulcsos ismétlők:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/henry-x ... -ismetlok/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2020.06.04. 21:38 Élménylövészet közben állítólag baleset történt, pont a napokban. Ha a leírás igaz, akkor nem is kicsi baleset volt.
Erről tud valaki valamit?
Amit leír abból nekem egyébként nem áll össze mi történt...
Múltkori sztori folytatása, ami az érdekes hogy a posztban a harmadik képen látszik a srác melléből kiálló Barrett M99 zártömb.
És igen, a képen jól látható az ütőszeg előre ütött állapotban, aminek nem kéne ott lennie csak a sütés pillanatában. Ez okozhatta az egész balesetet.

https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06 ... zseki.html

És hogy mennyi van még a zártömbből a testében, az jól látszik ha megnézzük magát a Barrett M99 zártömböt. Nem hiába, hogy a poszt szerint az első és a hátsó bordái is szilánkosra törtek. Szinte átfúrta a zártömb a srác mellkasát.

https://images.app.goo.gl/mkutB4LkXpiAs52X8
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.10. 15:58 Múltkori sztori folytatása, ami az érdekes hogy a posztban a harmadik képen látszik a srác melléből kiálló Barrett M99 zártömb.
És igen, a képen jól látható az ütőszeg előre ütött állapotban, aminek nem kéne ott lennie csak a sütés pillanatában. Ez okozhatta az egész balesetet.

https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06 ... zseki.html

És hogy mennyi van még a zártömbből a testében, az jól látszik ha megnézzük magát a Barrett M99 zártömböt. Nem hiába, hogy a poszt szerint az első és a hátsó bordái is szilánkosra törtek. Szinte átfúrta a zártömb a srác mellkasát.

https://images.app.goo.gl/mkutB4LkXpiAs52X8

OMG

ez kemény, és gyakorlatilag sértetlen reteszelőszemölcsök alapján egyértelmű, hogy reteszeletlen állapotban durrant el a lőszer.

És az is, hogyha balkezes lett volna és bal vállból történik ugyanez, akkor most halott. Itt a fegyvertok jobbra terelte az egeszét, ezért inkább hónaljtájt csapódott, nem mellkas fele.

De mondom: ez egy technikai sport, időnként megesik az ilyesmi már csak a nagy számok törvénye alapján is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TotoHU írta: 2020.06.10. 15:58 Múltkori sztori folytatása, ami az érdekes hogy a posztban a harmadik képen látszik a srác melléből kiálló Barrett M99 zártömb.
És igen, a képen jól látható az ütőszeg előre ütött állapotban, aminek nem kéne ott lennie csak a sütés pillanatában. Ez okozhatta az egész balesetet.

https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06 ... zseki.html

És hogy mennyi van még a zártömbből a testében, az jól látszik ha megnézzük magát a Barrett M99 zártömböt. Nem hiába, hogy a poszt szerint az első és a hátsó bordái is szilánkosra törtek. Szinte átfúrta a zártömb a srác mellkasát.

https://images.app.goo.gl/mkutB4LkXpiAs52X8
Aztak.rva. Egy pici kétely még mindig volt bennem a sztorit illetően, de most elmúlt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Már csak ez hiányzott: COVID-PDW :D

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/mar-csa ... covid-pdw/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hát elég ipari hulladéknak tűnik... Kb amit ebayről rendelne az ember, ha lehetne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Sziasztok !

Kis segítséget kérnék...
Elvileg minden papírom meg van , hogy tudjak menni a yardra intézni a barna könyvet.
Viszont, több helyen is olvastam, hogy kell háziorovosi igazolás is... Most akkor a sport orvosi + 2 psziho nem elég ? Illetve kell -e erkölcsi bizonyítvány is igényelnem ? Van , aki szerint még lőtér látogatási is kell... de úgy tudom az egy ideje nincs is...

Köszi....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

SwissArmy írta: 2020.06.12. 15:13 Sziasztok !

Kis segítséget kérnék...
Elvileg minden papírom meg van , hogy tudjak menni a yardra intézni a barna könyvet.
Viszont, több helyen is olvastam, hogy kell háziorovosi igazolás is... Most akkor a sport orvosi + 2 psziho nem elég ? Illetve kell -e erkölcsi bizonyítvány is igényelnem ? Van , aki szerint még lőtér látogatási is kell... de úgy tudom az egy ideje nincs is...

Köszi....
Pszicho alapján a sportorvosod VAGY a háziorvosod ad igazolást, az kell a kérelemhez.
Elkezdtünk dolgozni egy részletes doksin a megszerzés menetéről, pont az ilyenek miatt, mert rengeteg apró szarság van. Ki lesz rakva, ha elkészül.
Kék könyv, versenyengedély, egyesületi/szövetségi ajánlás, orvosi igazolás (pszicho és sportorvosi vizsgálat alapján kiállítva), bankkártya vagy kp postára (ha van termináljuk nem kell csekkel szarakodni), fegyvervizsga papír, személyi, lakcímkártya. Ezek kellenek, erkölcsit úgy tudom intézik maguktól. Aztán kimennek valamikor tárolóhelyet ellenőrizni, az legyen kész.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Fortitu írta: 2020.06.12. 15:24 Pszicho alapján a sportorvosod VAGY a háziorvosod ad igazolást, az kell a kérelemhez.
Elkezdtünk dolgozni egy részletes doksin a megszerzés menetéről, pont az ilyenek miatt, mert rengeteg apró szarság van. Ki lesz rakva, ha elkészül.
Kék könyv, versenyengedély, egyesületi/szövetségi ajánlás, orvosi igazolás (pszicho és sportorvosi vizsgálat alapján kiállítva), bankkártya vagy kp postára (ha van termináljuk nem kell csekkel szarakodni), fegyvervizsga papír, személyi, lakcímkártya. Ezek kellenek, erkölcsit úgy tudom intézik maguktól. Aztán kimennek valamikor tárolóhelyet ellenőrizni, az legyen kész.
Köszi !
megvan akkor, csak időpontot kell kérni...
(Gázos viselésnél kérték annó az adattovabbitásít, ami ugye nem az erkölcsi, az adattovábbítási pár éve nem kell, akkor sejtettem , hogy az erkölcsi sem fog kelleni a barna jönyvhöz. Veszik a fárdtságot és utánam néznek.)
Válasz küldése