Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2019.07.04. 13:42 Vettem a múltkor 30-06 Sp-t ugyanott Barnaulban. (vadászatra 10.9g) Egy szar hulladék a mostani sorozat. Összevissza megy lövedék. És nem a puskának van baja, mert partizán 11,7-est teljesen jól viszi. A múltkori beszerzésű ugyanilyen barnaullal nem volt gond. Ez viszont kuka részemről. Tiszta kosz a hüvely is, már gyárilag. Úgy hogy meg kell nézni mielőtt bevásárol az ember.
Jahh, ezért csak 1 dobozzal vettem most. Egyet szétszedtünk tegnap, most jön a próba lövés valamikor. Aztán meglátjuk. A Barnaul nem csak árban az alsó kategória.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.04. 13:37 Ezt a pontlövő hisztit úgy rühellem... egy lőtéren lőnek mindennel. Akkor is, ha valakik pöttyölnek. Pöttylövő versenyen is szoknak lőni 9*19-el, azt is bírni kell a versenyen is!
Pontosan. Az ilyen hiszti picsák mellett kell karabéllyal csapatni, hadd szokja. Idióták.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.07.04. 16:08 Nagyon nem vagy vele egyedül.
Pár hete (3-4) én sem voltam lent. Erősen gondolkodom a.lőtérváltáson, de nem eszik azt olyan forrón...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.07.04. 20:12 Pár hete (3-4) én sem voltam lent. Erősen gondolkodom a.lőtérváltáson, de nem eszik azt olyan forrón...
Mondjuk az első csúnya nézés után nem is szabad sírva hazaszaladni ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!
Glock 45 és G34Gen5 MOS 9 mm Luger pisztolyok 2. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ok-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/glock-45-es- ... ok-2-resz/

Kép


Folytatjuk a Kaliber 251. címlapján is díszelgő két friss Glock-pisztoly bemutatását. Mindkettő 9 mm Luger kaliberű, Geco (MFS) és Sellier and Bellot lőszerrel próbáltuk őket ki, akadályunk nem volt. Ebben a részben lövünk fémcélokra két kézzel és egy kézzel (ekkor bénábban), valamint 20 méteres szórásképekkel is próbálkozunk. Megjegyzendő, hogy elrontottam a sorrendet, mert előbb illik a rövidebb csövű, nehezebb sütésűvel, aztán a sportosabbal (plusz red dot), mert visszafele könnyebben hibázik az ember. A Red Dot-os G34 gen5 MOS-sal kifejezetten kellemes szórás jött össze, de azért a G45-tel is olyan 8-as környiek sikerültek.

A videóban látszik, hogy az összeszerelés is elvégezhető kicsit másképpen a többi Glockhoz képest, valamint, hogy ez a szuperdivatos első recézés meg a red dot nem feltétlenül kompatibilisek egymással.



Köszönjük a tesztfegyvereket a www.glock.hu szaküzletnek!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új amerikai .45 ACP öntöltő karabély/pisztoly - atomdögös, gyémántárban

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lwrci-4 ... -karabely/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.06. 10:41 Új amerikai .45 ACP öntöltő karabély/pisztoly - atomdögös, gyémántárban

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lwrci-4 ... -karabely/

Kép
Unokáinknak se lesz rovat? 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.06. 13:15 Unokáinknak se lesz rovat? 😃😃😃

Miért, unokáid még lehetnek cseh állampolgárok, ha a történelem úgy hozza, nem? (A legtöbbünk dédnagyszülei is még egyazon államban születtek a csehekkel.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.06. 17:21 Miért, unokáid még lehetnek cseh állampolgárok, ha a történelem úgy hozza, nem? (A legtöbbünk dédnagyszülei is még egyazon államban születtek a csehekkel.)
Végülis jah! 😃

Az kéne... V4 jogközösség cseh mintára. Asszem a hazai igrendnél durván megugranának az agyvérzéses elhalálozásos esetek... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TotoHU írta: 2019.07.04. 00:47 FMJ vadászatra? Az azért vicces lenne. Teljesen alkalmatlan arra a célra az FMJ lövedék. Arra Barnaulnál inkább soft point, az alábbi képen látható a különbség. Igaz az SP az mas kaliber.

20190704_004436.jpg
Az attul függ mire vadászol
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

laci008 írta: 2019.07.08. 06:50 Az attul függ mire vadászol
Dúvadazáson kívül nehezen tudok elképzelni bármilyen vadászatot teljes fémköpenyes lövedékkel.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TotoHU írta: 2019.07.09. 14:54 Dúvadazáson kívül nehezen tudok elképzelni bármilyen vadászatot teljes fémköpenyes lövedékkel.
De az már vadászat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

laci008 írta: 2019.07.09. 19:42 De az már vadászat.
OK ez igaz.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

https://youtu.be/pThsdG0FNdc
Marha jó ez az "ablakos" Glock. Simán elfogadnék egyet fizikai valójában, de a videón is marha jól látszik, mi hogyan működik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2019.07.09. 22:05 https://youtu.be/pThsdG0FNdc
Marha jó ez az "ablakos" Glock. Simán elfogadnék egyet fizikai valójában, de a videón is marha jól látszik, mi hogyan működik.

https://m.youtube.com/watch?v=k84cRR9v3Fc
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sportorvosi info: ha valakinek Budapesten a közeli jövőben járna le az orvosija, és épp csúszásban lenne. A sportkórházban most éppen vannak közeli időpontok, pl e hét vége és jövő hét eleje. Nekem nincs rá szükségem mert még van 2 hónapom, de akihez eddig jártam 4 hónapig nem rendel így marad a Sportkórház.
De ha valakinek SOS és aktuális, menjen rá. Ez most jelenlegi állapot, hogy később mi a helyzet náluk nem tudom.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Ups, a pakik aztán tudnak... Hogy miket faragnak, kézi szerszámokkal, csak néz az ember...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

The Gent írta: 2019.07.11. 10:10 Ups, a pakik aztán tudnak... Hogy miket faragnak, kézi szerszámokkal, csak néz az ember...
Ezekkel a tokokkal mennyi lehet az élettartamuk. 1000-2000 lövés ?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

regitiszt írta: 2019.07.11. 10:48 Ezekkel a tokokkal mennyi lehet az élettartamuk. 1000-2000 lövés ?
Erre én is kíváncsi lennék...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

regitiszt írta: 2019.07.11. 10:48 Ezekkel a tokokkal mennyi lehet az élettartamuk. 1000-2000 lövés ?
Eredetileg is műanyag tokosak.. lehet, hogy ez az átlátszó műanyag is tudja azt, amit a fekete.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.11. 11:21 Eredetileg is műanyag tokosak.. lehet, hogy ez az átlátszó műanyag is tudja azt, amit a fekete.
Később a videóban azt mondja az ember, hogy at átlátszó tok merev, nem rugalmas.
Hát fene tudja. Nulla anyagismeretem van műanyagokkal kapcsolatban (is) de vannak kétségeim hogy meddig bírja. Aztán lehet hogy egészen tartósak.

A videó alatti angol szövegben azt írja a videót posztoló Khyber Armoury, hogy a tokok vagy Kínából jönnek, vagy Lahore-ban készítik őket. És hogy több műhely foglalkozik Glock replikák gyártásával. A szán és a cső is Pakisztánban készül CNC-vel.

Az alábbi videóban lőnek is pakisztáni Glock-okkal:

https://www.youtube.com/watch?v=v_2iDEnGKsY
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

TotoHU írta: 2019.07.11. 13:06 Később a videóban azt mondja az ember, hogy at átlátszó tok merev, nem rugalmas.
Hát fene tudja. Nulla anyagismeretem van műanyagokkal kapcsolatban (is) de vannak kétségeim hogy meddig bírja. Aztán lehet hogy egészen tartósak.

A videó alatti angol szövegben azt írja a videót posztoló Khyber Armoury, hogy a tokok vagy Kínából jönnek, vagy Lahore-ban készítik őket. És hogy több műhely foglalkozik Glock replikák gyártásával. A szán és a cső is Pakisztánban készül CNC-vel.

Az alábbi videóban lőnek is pakisztáni Glock-okkal:

https://www.youtube.com/watch?v=v_2iDEnGKsY
A műanyagokban különféle egyéb anyagok vannak ami javítja a tulajdonságait és azért lesz olyan színű amilyen. Az átlátszóban talán hiányzik valamelyik azért ilyen. Lásd a nyers gumit, eredetileg fehér de raknak bele kormot mert javítja a tulajdonságait és igy máris fekete lesz.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.11. 13:06 Később a videóban azt mondja az ember, hogy at átlátszó tok merev, nem rugalmas.
Hát fene tudja. Nulla anyagismeretem van műanyagokkal kapcsolatban (is) de vannak kétségeim hogy meddig bírja. Aztán lehet hogy egészen tartósak.

A videó alatti angol szövegben azt írja a videót posztoló Khyber Armoury, hogy a tokok vagy Kínából jönnek, vagy Lahore-ban készítik őket. És hogy több műhely foglalkozik Glock replikák gyártásával. A szán és a cső is Pakisztánban készül CNC-vel.

Az alábbi videóban lőnek is pakisztáni Glock-okkal:

https://www.youtube.com/watch?v=v_2iDEnGKsY
Általában az átlátszó műanyagok ridegebbek, törékenyebbek. Az az adalékoktól válik rugalmasabbá, szívósabbá. Ellenben van olyan is, amikor pont a színt adó adalékok vágják haza a tulajdonságokat.

A fegyverzettechnikában használt műanyagok jellemzően kompozit anyagok. Van bennük sokszor merevítő, hordozó anyag is. Üveg, vagy szén szál pl. Ezt az áttetsző anyagba nehéz / lehetetlen betenni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az erősen veszteséges Vista Outdoor cégcsoportból kivásárolták a Savage fegyvergyárat:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/eladtak ... vergyarat/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Véleményeket szeretnék kérni!
Arex Rex Zero-ról mik a tapasztalatok? Milyen hozzá hasonló pisztolyok vannak? Értem ezalatt, hogy külső kakasos, DA/SA, szereléksín, kétsoros tár, 9x19?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.07.16. 22:25 Véleményeket szeretnék kérni!
Arex Rex Zero-ról mik a tapasztalatok? Milyen hozzá hasonló pisztolyok vannak? Értem ezalatt, hogy külső kakasos, DA/SA, szereléksín, kétsoros tár, 9x19?
En lottem ezzel a SIG P22X-szeriara hasonlito modellel, es nagyon meggyozo, jo minosegu, kellemesen loheto pisztolynak talaltam, de osszessegeben ez ugye az 1970-80-as evek koncepcioja.

SIG-ekhez kepest akkor kb. 60%-os aron nagyon jo vetelnek tunt.

VIDEÓNK:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-2-resz/

Olvasni itt:
Kép

Az ujabb muanyagtokos Delta (glokkkszeru) pisztolyukkal meg nem lottem, de kezbe fogva egyszeruen kenyelmetlenul szogletesnek erzetem a markolatot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.07.17. 06:15 En lottem ezzel a SIG P22X-szeriara hasonlito modellel, es nagyon meggyozo, jo minosegu, kellemesen loheto pisztolynak talaltam, de osszessegeben ez ugye az 1970-80-as evek koncepcioja.
Értem, köszönöm!
Nézelődtem még a kritériumok alapján,amiket írtam. A 3 értelmes amit találtam hirtelen,az az Arex Rex Zero, ZVS P20 és a CZ P07.
Ez 3 közül melyik bizonyul a legjobbnak?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.07.17. 07:45 Értem, köszönöm!
Nézelődtem még a kritériumok alapján,amiket írtam. A 3 értelmes amit találtam hirtelen,az az Arex Rex Zero, ZVS P20 és a CZ P07.
Ez 3 közül melyik bizonyul a legjobbnak?
Milyen celra?

Mire akarod hasznalni? Miert ekll pont DA/SA?

Amugy ezek kozul a ZVS-t nem is tudom, hogy gyartjak-e meg (ezen neven).

A P-07 sikeres, elterjedt tipus a vilagban, alkatresz, pottar stb lesz hozza boven, akar hazai gyartasbol is:-)

Az alutokos Arex jo cucc, de peldaul napi rejtett viselesre nem ez az igazi, sportra meg akkor inkabb aceltokos, nem?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.07.17. 08:00 Milyen celra?

Mire akarod hasznalni? Miert ekll pont DA/SA?

Amugy ezek kozul a ZVS-t nem is tudom, hogy gyartjak-e meg (ezen neven).

A P-07 sikeres, elterjedt tipus a vilagban, alkatresz, pottar stb lesz hozza boven, akar hazai gyartasbol is:-)

Az alutokos Arex jo cucc, de peldaul napi rejtett viselesre nem ez az igazi, sportra meg akkor inkabb aceltokos, nem?
Igazából napi viselèsre töprengtem ,hogy ha lehetne,milyen lenne,és melyik lenne a legjobb. Illetve ha sikerülne kiszabadulni banánisztánból olyan helyre,ahol lehet,akkor mi lenne.
Nem vagyok Glock fan,nekem jobban bejönnek ezek a fajta fegyverek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.07.17. 08:08 Igazából napi viselèsre töprengtem ,hogy ha lehetne,milyen lenne,és melyik lenne a legjobb. Illetve ha sikerülne kiszabadulni banánisztánból olyan helyre,ahol lehet,akkor mi lenne.
Nem vagyok Glock fan,nekem jobban bejönnek ezek a fajta fegyverek.
jaaaah, almodozni arra tokmindegy:-)

Amig nincs cseh vagy texasi lakcimkartyad, addig ez bilibekez.

Mondjuk mennyit lottel DA/SA kakasos pisztollyal es mennyit strikeressel? Es az elso dupla melyikkel megy jobban?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.07.17. 08:11 jaaaah, almodozni arra tokmindegy:-)

Amig nincs cseh vagy texasi lakcimkartyad, addig ez bilibekez.

Mondjuk mennyit lottel DA/SA kakasos pisztollyal es mennyit strikeressel? Es az elso dupla melyikkel megy jobban?:-)
Az álmodozás olyan,hogy amcsira van esélyem,csak a családot nem akarom itt hagyni
ON
Lőttem mindkettővel. Glock 17-el lőttem ,nem volt rossz az eredmény, és az is lehet,hogy megszoknám,de valahogy nem jött a kezemre annyira. CZ-75-el meg USP Standard-el lőttem úgy,hogy az első lövés DA. Elismerem,hogy nem olyan volt az eredmény,viszont sokkal jobban a kezemre állt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.07.17. 10:07 Az álmodozás olyan,hogy amcsira van esélyem,csak a családot nem akarom itt hagyni
ON
Lőttem mindkettővel. Glock 17-el lőttem ,nem volt rossz az eredmény, és az is lehet,hogy megszoknám,de valahogy nem jött a kezemre annyira. CZ-75-el meg USP Standard-el lőttem úgy,hogy az első lövés DA. Elismerem,hogy nem olyan volt az eredmény,viszont sokkal jobban a kezemre állt.
G17-bol ergonomia szempontjabol nagyon nem mindegy melyik generácio. Valamint vannak nagyon jo fogasu strikeres muanyagtokosok is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2019.07.17. 10:07 Az álmodozás olyan,hogy amcsira van esélyem,csak a családot nem akarom itt hagyni
ON
Lőttem mindkettővel. Glock 17-el lőttem ,nem volt rossz az eredmény, és az is lehet,hogy megszoknám,de valahogy nem jött a kezemre annyira. CZ-75-el meg USP Standard-el lőttem úgy,hogy az első lövés DA. Elismerem,hogy nem olyan volt az eredmény,viszont sokkal jobban a kezemre állt.
Megoldás: cserélhető markolatpaneles korszerű pisztolyt válassz! Azóta tudom mekkora áldás amióta van ilyenem is olyanom is. A CZ75-öm markolata nekem soha nem volt olyan kényelmes mint a klokké, mert ha nagyon ráfogok akkor elöl túllóg az ujjam az elsütőbillentyűn, és nagyobb eséllyel elqrom a sütést. Ha ideális ponton van az elsütőbillentyűn az ujj, akkor meg a tenyeremnél van egy kitöltetlen rész, "túllóg" a kezem a pisztolyon. Na ilyen problémám a Klokknál nincs, megtaláltam azt a markolatpanelt amivel teljesen passzosan áll a kezemben a fegyver (ami az L-es, legnagyobb). És azóta azzal már jobbakat is lövök, mint a CZ-vel, gyaníthatóan a stabilabb megfogás miatt is.
Nyilván egy profinál aki hetente lő többezret, ott qrvamindegy, fejjel lefelé két ujjal megfogva is eltalál mindent (mint Csomán J) de rekreációs/hobbi lövőként nekem fontos, hogy kényelmes, kézreálló legyen a markolat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.07.17. 10:44-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.17. 10:38 Megoldás: cserélhető markolatpaneles korszerű pisztolyt válassz! Azóta tudom mekkora áldás amióta van ilyenem is olyanom is. A CZ75-öm markolata nekem soha nem volt olyan kényelmes mint a klokké, mert ha nagyon ráfogok akkor elöl túllóg az ujjam az elsütőbillentyűn, és nagyobb eséllyel elqrom a sütést. Ha ideális ponton van az elsütőbillentyűn az ujj, akkor meg a tenyeremnél van egy kitöltetlen rész, "túllóg" a kezem a pisztolyon. Na ilyen problémám a Klokknál nincs, megtaláltam azt a markolatpanelt amivel teljesen passzosan áll a kezemben a fegyver (ami az L-es, legnagyobb). És azóta azzal már jobbakat is lövök, mint a CZ-vel, gyaníthatóan a stabilabb megfogás miatt.
Nyilván egy profinál aki hetente lő többezret, ott qrvamindegy, fejjel lefelé két ujjal megfogva is eltalál mindent (mint Csomán J) de rekreációs/hobbi lövőként nekem fontos, hogy kényelmes legyen a markolat.

ööö, a CZ75 markolatpaneljai is cserélhetőek ugye, mint majdnem minden klasszikus femtokosé:-))))


És ha nem lehet 100-félét kapni CZ75-höz akkor semennyit.

lásd pl. itt:

https://lokgrips.com/cz-gun-grips/cz-75
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.17. 10:42 ööö, a CZ75 markolatpaneljai is cserélhetőek ugye, mint majdnem minden klasszikus femtokosé:-))))


És ha nem lehet 100-félét kapni CZ75-höz akkor semennyit.

lásd pl. itt:

https://lokgrips.com/cz-gun-grips/cz-75
Akkor hülyeséget mondtam. A hátsó markolathéj az ami CZ-nél nem cserélhető. Csak az oldalsó. A gyári méret meg az én kezemnek kicsi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.17. 10:47 Akkor hülyeséget mondtam. A hátsó markolathéj az ami CZ-nél nem cserélhető. Csak az oldalsó. A gyári méret meg az én kezemnek kicsi.
és a markolatpanel vastagsagaval, ivével nem lehet vajon azt szabalyozni, hogy az ujjadnak hova essen az elsutobillentyu? Hmmm?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.17. 10:55 és a markolatpanel vastagsagaval, ivével nem lehet vajon azt szabalyozni, hogy az ujjadnak hova essen az elsutobillentyu? Hmmm?:-)
Lehet, nem próbáltam. Hogue gumimarkolat ( https://www.amazon.com/Hogue-Rubber-Wra ... B000S5SCPM ) van a CZ-n, hogy melyik azt nemt'om, ha egyáltalán többféle ban belőle. De azzal is kicsi. A netről rendelgetős módszerrel sztm nehéz és drága belőni az ideális vastagságot, a fegyverhez adott hátsó markolatpanel készletnél meg sokkal könnyebb helyzetben van a júzer.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.07.17. 10:37 G17-bol ergonomia szempontjabol nagyon nem mindegy melyik generácio. Valamint vannak nagyon jo fogasu strikeres muanyagtokosok is.
Akkor csak kíváncsiságból, milyen alternatívákat ajánlanál compact 9x19es strikeresre,ami hordható csőre töltve biztonságosan?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.07.17. 11:55 Akkor csak kíváncsiságból, milyen alternatívákat ajánlanál compact 9x19es strikeresre,ami hordható csőre töltve biztonságosan?
SW MP9/MP9C, XDM, Ruger Security-9, CZ P-10C: ezekkel minddel lőttem és mindet szerettem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.07.17. 12:05 SW MP9/MP9C, XDM, Ruger Security-9, CZ P-10C: ezekkel minddel lőttem és mindet szerettem.
De ezek biztonságosak csőre töltve? Nem SA rendszerűek amúgy,a Glockal szemben? Ebbe nem vagyok annyira benne,ne nézz le kérlek
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.07.17. 12:09 De ezek biztonságosak csőre töltve? Nem SA rendszerűek amúgy,a Glockal szemben? Ebbe nem vagyok annyira benne,ne nézz le kérlek
igen, mindegyik biztonsagos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.07.17. 12:10 igen, mindegyik biztonsagos.
Ennek viszont örülök, köszönöm,mert az XDM-et meg szeretné és tetszik nagyon. A P10-t is néztem,az is tetszett,csak mindig bajom volt a striker biztonságosságával.
De így akkor okés, köszönöm
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Még a Taurus PT 24/7 G2 C tetszik nagyon,de nem sokat találok belőle itthon,vagy a környéken
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.07.17. 12:20 Még a Taurus PT 24/7 G2 C tetszik nagyon,de nem sokat találok belőle itthon,vagy a környéken
A Taurus azert minosegben, minosegbiztositasban elegge alatta van a felsoroltaknak ugy altalaban.

De miert itthon nezelodsz, hiszen itthon ilyened nem lehet, ámerikában (Uhersky Hradiste felett kezdődik valahol:-))) meg van mindenből választék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.07.17. 12:22 A Taurus azert minosegben, minosegbiztositasban elegge alatta van a felsoroltaknak ugy altalaban.

De miert itthon nezelodsz, hiszen itthon ilyened nem lehet, ámerikában (Uhersky Hradiste felett kezdődik valahol:-))) meg van mindenből választék.
Azért itthon nézelődtem,mert szintén hajtott a kíváncsiság,hogy mennyire elterjedt itthon vagy a környéken,illetve az árdifferencia miatt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.07.17. 10:37 G17-bol ergonomia szempontjabol nagyon nem mindegy melyik generácio.
Vagy kisebb kezűeknek egyszerűen egy számmal kisebb pisztolyt kell választani (G19).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Walther PPK/E=FÉG APK7,65→Tehát nem licenc és eredeti Walther dokumentáció alapján gyártott pisztoly, csak átcímkézés. Szinte biztos vagyok benne, de rákérdezek: semmilyen kapcsolata nem volt az alumíniumötvözet tokkal készített Walther PPK-L-lel?
Egyáltalán: készült valaha Magyarországon licenc és eredeti Walther dokumentáció alapján Walther PP? Rémlik, hogy állítólag a 48M pisztolyok első példányaiban Walther PP alkatrészek is voltak.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Poresz írta: 2019.07.17. 18:56 Walther PPK/E=FÉG APK7,65→Tehát nem licenc és eredeti Walther dokumentáció alapján gyártott pisztoly, csak átcímkézés. Szinte biztos vagyok benne, de rákérdezek: semmilyen kapcsolata nem volt az alumíniumötvözet tokkal készített Walther PPK-L-lel?
Egyáltalán: készült valaha Magyarországon licenc és eredeti Walther dokumentáció alapján Walther PP? Rémlik, hogy állítólag a 48M pisztolyok első példányaiban Walther PP alkatrészek is voltak.
Walther PPK/E. Hasonlót már láttam gáz-riasztóban.
SAM_0008.JPG
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ!
IWA2019 pisztolyok 4. rész – ismeretlenek és mikrocégek


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ikrocegek/

és

http://www.fegyvervideo.hu/iwa2019-pisz ... ikrocegek/

Kép

Az IWA-2019 rövid lőfegyveres újdonságait bemutató sorozatunk 4., utolsó részéhez ért, így majd következhetnek a többi fegyverkategóriák. Ebbe a részbe alig került be ismert gyártó és ismert modell, inkább a mikrocégek meg a műszaki különlegességek körében nézelődtünk. Nekem unikum mivolta miatt (pedig Jagermeistert ittunk, nem értem...) egyik kedvencem ebből az epizódból a nyitóképen látható Bond Bullpup, melyen semmi nem ott van és úgy müködik, mint várnánk. De láthatnak majd két egészen igényes fémtokos pisztollyal induló cseh céget (Antreg és Arma Zeka), akik már ismert CZ és ZVS modellek átiratait, finomított kiviteleit kezdték el gyártani. Bekerült persze a kötelező glock-klónszerűségek közt új versenyzőként az izraeli BUL és a szlovén Rex is. De van feltámadott cég is ebben a részben, mint a főnixmadár...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.18. 14:40 egyik kedvencem ebből az epizódból a nyitóképen látható Bond Bullpup, melyen semmi nem ott van és úgy müködik, mint várnánk. De láthatnak majd két egészen igényes fémtokos pisztollyal induló cseh céget (Antreg és Arma Zeka), akik már ismert CZ és ZVS modellek átiratait, finomított kiviteleit kezdték el gyártani.
Na ez végre tényleg nem egy unalomig ismert sikeres és bevált konstrukció valamilyen csiszolgatása. Kevés az ilyen forradalmi konstrukció. Kerestem a neten egy videót amin a robbantott rajztól kezdve a lövésig minden van róla. Tényleg érdekes! A vélemények szerint viszont lőszerérzékeny a szerkezet, a gyártó lőszer listát is mellékel hozzá, amivel ajánlja etetni ezt az érdekességet.
Mod: a hátrarúgása is elég érdekes a fegyvernek lövés közben a videjón.

https://www.youtube.com/watch?v=E6aoJFKRX6A

Gázriasztó változatban erősen kéne (kéz biliből ki)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.07.18. 15:19-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.18. 15:13 Na ez végre tényleg nem egy unalomig ismert sikeres és bevált konstrukció valamilyen csiszolgatása. Kevés az ilyen forradalmi konstrukció. Kerestem a neten egy videót amin a robbantott rajztól kezdve a lövésig minden van róla. Tényleg érdekes! A vélemények szerint viszont lőszerérzékeny a szerkezet, a gyártó lőszer listát is mellékel hozzá, amivel ajánlja etetni ezt az érdekességet.

https://www.youtube.com/watch?v=E6aoJFKRX6A

Gázriasztó változatban erősen kéne (kéz biliből ki)
de mi a bánatos fene értelme lenne ennek gp-ben? Ennek kizarolag rendes lofegyverkent van ertelme, ahol 20-30%-kal hosszabb csoben gyorsulhat jobban a lovedek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.07.18. 15:13 Na ez végre tényleg nem egy unalomig ismert sikeres és bevált konstrukció valamilyen csiszolgatása. Kevés az ilyen forradalmi konstrukció. Kerestem a neten egy videót amin a robbantott rajztól kezdve a lövésig minden van róla. Tényleg érdekes! A vélemények szerint viszont lőszerérzékeny a szerkezet, a gyártó lőszer listát is mellékel hozzá, amivel ajánlja etetni ezt az érdekességet.
Mod: a hátrarúgása is elég érdekes a fegyvernek lövés közben a videjón.

https://www.youtube.com/watch?v=E6aoJFKRX6A

Gázriasztó változatban erősen kéne (kéz biliből ki)
Nemrég linkeltem róla egy videót, ahol a hüvelyt hátrarántva a lövedék kicsúszik, a lőpor meg szóródik mindenfelé. Lassítottban ritka érdekes felvétel.
GR-ben nulla értelme, mert nem igazán számít a csőhossz (Lásd Night Hawk, mint öntöltő etalon). Élesben se kellene, feleslegesen bonyolult, IWB tokban meg tökteljesen mindegy a kicsivel nagyobb hossz. A markolati rész számít csak rejthetőség szempontjából.
Műszakilag érdekes, gyakorlati értelme szerintem semmi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.07.18. 15:26 Nemrég linkeltem róla egy videót, ahol a hüvelyt hátrarántva a lövedék kicsúszik, a lőpor meg szóródik mindenfelé. Lassítottban ritka érdekes felvétel.
GR-ben nulla értelme, mert nem igazán számít a csőhossz (Lásd Night Hawk, mint öntöltő etalon). Élesben se kellene, feleslegesen bonyolult, IWB tokban meg tökteljesen mindegy a kicsivel nagyobb hossz. A markolati rész számít csak rejthetőség szempontjából.
Műszakilag érdekes, gyakorlati értelme szerintem semmi.
Nem azt mondtam hogy napi hordásra kéne, hanem hogy kéne. Mert érdekes.
Tökéletesen illene azon fegyvereim sorába, amelyeknek az égadta világon semmi értelme, de nekem valamiért tetszik, ezért van.
Ebben az tetszik hogy qrva ötletes, ritka megoldásokat vonultat fel.
De ez megintcsak olyan jellegű elméleti kérdés, mint hogy meghúznám-e ezt vagy azt az insta influencer csajt. Perszehogy meg, mint állat, de úgysem fogom soha. :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.07.18. 15:42 Nem azt mondtam hogy napi hordásra kéne, hanem hogy kéne. Mert érdekes.
Tökéletesen illene azon fegyvereim sorába, amelyeknek az égadta világon semmi értelme, de nekem valamiért tetszik, ezért van.
Ebben az tetszik hogy qrva ötletes, ritka megoldásokat vonultat fel.
De ez megintcsak olyan jellegű elméleti kérdés, mint hogy meghúznám-e ezt vagy azt az insta influencer csajt. Perszehogy meg, mint állat, de úgysem fogom soha. :lol:
Mondjuk ez a pisztyoly nem elérhetetlen, csak elegendő pénz kell. Mondjuk ez valszeg igaz az instás lányra is ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor a 7,62x51 mm-es PISZTOLY már nem is tűnik akkora marhaságnak:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/762x51- ... -star10-p/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kosztya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.11. 16:11

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kosztya »

Szakik. Ez egy új uberti remington. Vajon a dobrekesztőnél ez a kis karcolás és a beakasztás előtti kis odaverés normális? Képeket mellékelek. Volt pár már a kis körvonal a dobon ezeknél szinte mindnél van. Dobegyüttállás rendben van. Cső dob stb. Köszi!
885E3113-5E83-4CDE-BB25-5E492CC19597.jpeg
20841E25-2B2D-4D8C-8AA4-5E4728BEA737.jpeg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kosztya írta: 2019.07.21. 15:36 Szakik. Ez egy új uberti remington. Vajon a dobrekesztőnél ez a kis karcolás és a beakasztás előtti kis odaverés normális? Képeket mellékelek. Volt pár már a kis körvonal a dobon ezeknél szinte mindnél van. Dobegyüttállás rendben van. Cső dob stb.
Lehet a szerelés során ott fogják meg vmi szerszámmal. Nem túl igényes.
De ha boltból elhoztad és amúgy működik, lehet lőni vele, akkor nincs más mint élj együtt vele. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kosztya írta: 2019.07.21. 15:36 Szakik. Ez egy új uberti remington. Vajon a dobrekesztőnél ez a kis karcolás és a beakasztás előtti kis odaverés normális? Képeket mellékelek. Volt pár már a kis körvonal a dobon ezeknél szinte mindnél van. Dobegyüttállás rendben van. Cső dob stb. Köszi!

885E3113-5E83-4CDE-BB25-5E492CC19597.jpeg20841E25-2B2D-4D8C-8AA4-5E4728BEA737.jpeg

Ekkora nagyításban minden fegyveren fogsz ennél nagyobb "nyomokat" latni. NEM NAGYÍTÓZNI, LŐNI!

Rádáasul egy feketelőporos fegyvernél nagyítózós ketseget játszani a legszuperviccesebb, mert ugye a dzsuvától, a lövedék bepréseléstől, pucolástól pár lőtéri túra után sokszorta nagyobb nyomok lesznek rajta mindenfele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: albi »

Kosztya írta: 2019.07.21. 15:36 Szakik. Ez egy új uberti remington. Vajon a dobrekesztőnél ez a kis karcolás és a beakasztás előtti kis odaverés normális? Képeket mellékelek. Volt pár már a kis körvonal a dobon ezeknél szinte mindnél van. Dobegyüttállás rendben van. Cső dob stb. Köszi!

885E3113-5E83-4CDE-BB25-5E492CC19597.jpeg20841E25-2B2D-4D8C-8AA4-5E4728BEA737.jpeg
A dobrekesztö vezérlő szemölcs forditásával(kakason a kis kerek valami) lehet orvosolni, ezt a fajta problémát.
Amúgy nem vészes.
Avatar
Kosztya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.11. 16:11

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kosztya »

Ok köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ki volt 2017-ben (legfrissebb hozzáférhető adat) a legnagyobb 5 kézilőfegyvergyártó az USA-ban (és valszeg az egész világon)?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/top5-lo ... -usa-2017/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na végre, most lett olyan a lapos szubkompakt Glock, amilyennek nekem tetszik:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... leksinnel/

Viszont így már tényleg majdnem teljes értékű szolgálati pisztoly, röhejes méret és tömeg mellett.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Bírom az egyedi mod-okat :o :shock:
monster .45.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.07.25. 19:58 Bírom az egyedi mod-okat :o :shock:
monster .45.jpg
Ez így maximum ismétlő...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2019.07.25. 19:58 Bírom az egyedi mod-okat :o :shock:
monster .45.jpg
Helló helló! Csak nem csatlakozni akarsz?
Csatolmányok
15640785972264257873650220011402.jpg
15640786428558362836303622054741.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.21. 18:17 Ekkora nagyításban minden fegyveren fogsz ennél nagyobb "nyomokat" latni. NEM NAGYÍTÓZNI, LŐNI!

Rádáasul egy feketelőporos fegyvernél nagyítózós ketseget játszani a legszuperviccesebb, mert ugye a dzsuvától, a lövedék bepréseléstől, pucolástól pár lőtéri túra után sokszorta nagyobb nyomok lesznek rajta mindenfele.
+1! Ki kell tenni a falra, dísznek , akkor nem kopik... OMG
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pine »

Kosztya írta: 2019.07.21. 15:36 Szakik. Ez egy új uberti remington. Vajon a dobrekesztőnél ez a kis karcolás és a beakasztás előtti kis odaverés normális? Képeket mellékelek. Volt pár már a kis körvonal a dobon ezeknél szinte mindnél van. Dobegyüttállás rendben van. Cső dob stb. Köszi!

885E3113-5E83-4CDE-BB25-5E492CC19597.jpeg20841E25-2B2D-4D8C-8AA4-5E4728BEA737.jpeg
Az az odaverés nem "túl" normális, az egyenletes kopás a dobon körbe igen.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pine »

pine írta: 2019.07.25. 21:03 Az az odaverés nem "túl" normális, az egyenletes kopás a dobon körbe igen.
Kis kopás körben a dobrekesztőnél minden használt revolveren van. Így az én Babymen is!
P_20190620_155220_HDR.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az integrált hangtompítós Maxim9 nem jött be üzletileg a jogi környezet okán az USA-ban, most megpróbálkoznak vele csendesítőmentesen.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/silence ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! IWA-2019 hosszú lőfegyverek 1.


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... gyverek-1/

és

http://www.fegyvervideo.hu/iwa-2019-hos ... gyverek-1/

Kép

Az IWA-2019 újdonságait, érdekességeit bemutató videósorozatunk elérkezett a következő nagy fejezethez, a puskákhoz! Ebben a részben a kifejezetten hangtompítós Steyr Breeze vadászpuska, a szupercuki, pillekönnyű, M16-táras Voere S16, a kötelező török sörétes bullpup (Derya), a nyálcsodító Ruger Magnum Precision Rifle, a modern és moduláris Desert Tech MDR mellett a dél-kínai hadiipar gyöngyszemei (és a félauto .22 LR acél AKM-nél ebben irónia sem volt) és a Thompson/Center (Smith and Wesson) némi beégése is terítékre kerül.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A Frommer oldala teljesen halott. A menükben csak ?-k jönnek fel, semmi tartalom. Van ahol csak hibaüzenetek. Ez normál náluk, vagy valami gebasz van?
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Volt már ilyen korábban is, de pár nap alatt helyreállt (többnyire hétvégén futottam bele ebbe, hétfőre megjavult). Lehet az adatbázist frissítik, töltik fel.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Helló helló! Csak nem csatlakozni akarsz?


Hehehe :lol: Karaj 8-) :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.07.25. 20:11 Ez így maximum ismétlő...
De jóóó sokszor lehet ismételni :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A retró-diszkó kedvelőinek: új Beretta "kompakt" pisztoly, ami minden méretében nagyobb és nehezebb is, mint egy G19, és kevesebb fér bele, és sokkal drágább.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujdonsa ... x-compact/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.29. 06:44 A retró-diszkó kedvelőinek: új Beretta "kompakt" pisztoly, ami minden méretében nagyobb és nehezebb is, mint egy G19, és kevesebb fér bele, és sokkal drágább.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujdonsa ... x-compact/

Kép
Nagyon diszkó, de ez már kezd 1911 dejavou-s lenni... Ok, míjanyag tokos, ok, buretta, de akkor is el lett bökve... Csináltak volna egy kicsi, könnyű, kompakt pisztolyt 10+ tárkapaccal, annak lenne civil piaca. Szerintem M&P vonalon a DA / SA már eleve nem játszik. Meg a mainstream Glock vonalat kellene megelőzni képességekben, minőségben, árban. A Berettás nyitott szánt meghagynám, mert az előnyös. De új vonalvezetést adnék neki, és talán egy másik reteszelést, valamint egy DAO, vagy Strikeres elsütőszerkezetet. Azzal még lehetne valamit tenni talán, de ebből is van már tonnaszám a piacon.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.29. 06:51 Nagyon diszkó, de ez már kezd 1911 dejavou-s lenni... Ok, míjanyag tokos, ok, buretta,
Nem, ez bizony ALUTOKOS.

Van amugy beretta "glock", az APX.

Kép

nem tűnik ugy, hogy elkepeszto siker lenne. Mondjuk ez a szan ez optikailag nekem is meredek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.29. 07:03 Nem, ez bizony ALUTOKOS.

Van amugy beretta "glock", az APX.



nem tűnik ugy, hogy elkepeszto siker lenne. Mondjuk ez a szan ez optikailag nekem is meredek.
Fém tokos fegyver a XXI. században? Ezek a múzeumoknak fejlesztenek?

A Beretta Glock nem rossz, de ergonómiailag nem nagyon értem azokat a bordákat a szánon. A többi meg szolgai Glock másolás, olasz kivitelben. Nem mondom, szebb mint egy Glock, de a funkconalitást nem annyira látom benne mint egy Glockban.

Van egy álomfegyverem, ami nettó funkcionális, de nekem még tetszik is. Nem hasonlít igazából egyetlen mai gyártott konstrukcióra sem. Csak kérdéses , hogy mennyire lehetne kivitelezni. Ehhez kéne egy puskaművesi tanfolyam, hogy legyárthassam... Kiadni a koncepciót még nem szeretném. Egy biztos, hogy alapjaiban más mint a mai maroklőfegyverek többsége.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.29. 07:37 Fém tokos fegyver a XXI. században? Ezek a múzeumoknak fejlesztenek?

A Beretta Glock nem rossz, de ergonómiailag nem nagyon értem azokat a bordákat a szánon. A többi meg szolgai Glock másolás, olasz kivitelben. Nem mondom, szebb mint egy Glock, de a funkconalitást nem annyira látom benne mint egy Glockban.

Van egy álomfegyverem, ami nettó funkcionális, de nekem még tetszik is. Nem hasonlít igazából egyetlen mai gyártott konstrukcióra sem. Csak kérdéses , hogy mennyire lehetne kivitelezni. Ehhez kéne egy puskaművesi tanfolyam, hogy legyárthassam... Kiadni a koncepciót még nem szeretném. Egy biztos, hogy alapjaiban más mint a mai maroklőfegyverek többsége.

az APX szanjan elvileg azért vannak ezek bordak, hogy barhol ranyulsz, csore tudjad tolteni/akadalyt elharitani. Szerintem meg nyert a Brescia FC és rettenetesen bebaszott a designer.

Belul Glock es SIG P320 kevereke.

---
alapjaiban mas? Hmmm.

Jelenleg az USA-ban (tehat kb. a vilagon) az alabbi pisztolyokat adjak el polgari celra legnagyobb szamban: SIG P365, Glock 43/43X, SW MP Shield.

Ha megnezed ezek azert szinte ugyanazok...nagyon masra nem vagynak a nepek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Teljesen más jellegű kérdés gvass1-től: CZ P10F teszt várható valamikor részletesebb teszt a Kaliberben? Egyenlőre csak a Kaliberinfón láttam róla rövid hírt, hiszen új még a cucc. De úgy néztem hogy cseheknél már lehet kapni, itthon még boltban nem láttam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.29. 11:27 Teljesen más jellegű kérdés gvass1-től: CZ P10F teszt várható valamikor részletesebb teszt a Kaliberben? Egyenlőre csak a Kaliberinfón láttam róla rövid hírt, hiszen új még a cucc. De úgy néztem hogy cseheknél már lehet kapni, itthon még boltban nem láttam.
CZ P10C-ről (és OR verziójáról) volt nagyon részletes, címlapos cikk. A full-size az lényegében ugyanaz, csak hosszabb/magasabb, ha kezem koze kerul egy ujra, akkor szivesen lövök vele megint/korbefotozom, de sok ujat nem fogok tudni mondani rola.

Ez a regi szam rendelheto az elofizetes@direxmedia.hu emilen, meg webshopbol is:
https://www.direxmedia.hu/termek/kalibe ... ember-247/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.29. 11:33 CZ P10C-ről (és OR verziójáról) volt nagyon részletes, címlapos cikk. A full-size az lényegében ugyanaz, csak hosszabb/magasabb, ha kezem koze kerul egy ujra, akkor szivesen lövök vele megint/korbefotozom, de sok ujat nem fogok tudni mondani rola.

Ez a regi szam rendelheto az elofizetes@direxmedia.hu emilen, meg webshopbol is:
https://www.direxmedia.hu/termek/kalibe ... ember-247/

Thx az infót! Azt nem tudja valaki, hogy CZ P10C-vel melyik itthoni lőtéren lehet találkozni? Kipróbálnám szívesen mit alkottak a cseh mesterek striker-es pisztoly fronton. Több felhasználó véleménye szerint a sütése sokkal jobb akár a Glock-nál vagy a SIG-nél a striker-es mezőnyben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.29. 14:48 Thx az infót! Azt nem tudja valaki, hogy CZ P10C-vel melyik itthoni lőtéren lehet találkozni? Kipróbálnám szívesen mit alkottak a cseh mesterek striker-es pisztoly fronton. Több felhasználó véleménye szerint a sütése sokkal jobb akár a Glock-nál vagy a SIG-nél a striker-es mezőnyben.
sztem is jobb, meg az ergonómiája is úgy összességében is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2019.07.29. 14:48 Thx az infót! Azt nem tudja valaki, hogy CZ P10C-vel melyik itthoni lőtéren lehet találkozni? Kipróbálnám szívesen mit alkottak a cseh mesterek striker-es pisztoly fronton. Több felhasználó véleménye szerint a sütése sokkal jobb akár a Glock-nál vagy a SIG-nél a striker-es mezőnyben.
Írtam PM-t.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tsk »

<<< A szituációs lövészet topikból idemásolva, hátha valaki azt nem olvassa :roll: >>>
Sziasztok!
(Újra)kezdőként szeretnék belevágni a szituációs lövészetbe, elsősorban a sörétes kategória érdekel de ez még nem fix.
Jópár évvel ezelőtt, amíg még létezett a BME lőtér, viszonylag aktívan lövészkedtem, elsősorban .22-es és 9mm-es pisztolyokkal - természetesen a helyben fellelhető darabokkal :) Ott lőttem sörétessel is, egyébként minden szempontból civil vagyok.

Most a Dunakanyar környékén (szentendrei oldalon) keresek valamilyen tanulási/gyakorlási lehetőséget.
Van olyan lőtér, ahol a statikus lövészeten kívül gyakorolható a szituációs lövészet is, kezdőként?
És olyan, ahol ezt lőtéri (helyi) fegyverrel lehetne tenni?
Megköszönnék valamilyen iránymutatást a tapasztaltabbaktól.

Aztán, ha belevágnék, az érdekelne még, hogy:
- (sport)fegyvertartási engedély megszerzése időben/pénzben mit jelentene?
- ha a gyakorlást amolyan lelkes amatőrként szeretném folytatni, milyen lőszerfogyasztással számoljak (sörétesről lenne szó)
- egyéb járulékos költségek (rendszeres bevizsgálási díj, ha van, stb)

Előre is köszönöm a segítséget!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia Toto,

A szeged koruli loter meg erdekel?

Nem messze onnan van egy loter (bocs, a konkret falu nevet elfelejtettem), Cs. Peti uzemelteti, a telszama: 30 5855559.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tsk írta: 2019.07.29. 18:50 <<< A szituációs lövészet topikból idemásolva, hátha valaki azt nem olvassa :roll: >>>
Sziasztok!
(Újra)kezdőként szeretnék belevágni a szituációs lövészetbe, elsősorban a sörétes kategória érdekel de ez még nem fix.
Jópár évvel ezelőtt, amíg még létezett a BME lőtér, viszonylag aktívan lövészkedtem, elsősorban .22-es és 9mm-es pisztolyokkal - természetesen a helyben fellelhető darabokkal :) Ott lőttem sörétessel is, egyébként minden szempontból civil vagyok.

Most a Dunakanyar környékén (szentendrei oldalon) keresek valamilyen tanulási/gyakorlási lehetőséget.
Van olyan lőtér, ahol a statikus lövészeten kívül gyakorolható a szituációs lövészet is, kezdőként?
És olyan, ahol ezt lőtéri (helyi) fegyverrel lehetne tenni?
Megköszönnék valamilyen iránymutatást a tapasztaltabbaktól.

Aztán, ha belevágnék, az érdekelne még, hogy:
- (sport)fegyvertartási engedély megszerzése időben/pénzben mit jelentene?
- ha a gyakorlást amolyan lelkes amatőrként szeretném folytatni, milyen lőszerfogyasztással számoljak (sörétesről lenne szó)
- egyéb járulékos költségek (rendszeres bevizsgálási díj, ha van, stb)

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia!
Szentendrén konkrétan ott a Hovéd Kossuth LE. Keresd ki Guglin. Feljebb a Duna mentén em tudom mi a helyzet, de Szentendrén többször voltam. Ha nem vagy tag elég borsos, 5e Ft/alkalom. A tagságot nem tudom. Kicsit régi vágású MHSZ-jellegű hely, de a nagyon korrektek és jó fejek az oda betévedőkkel.

A pesti oldalon abban a magasságban a fóti úti BTK SE lőteret ajánlom. Az egyértelműen sport lőtér, modern, csomó jó fegyverrel.

Mexerzési: sok helyen vannak infók, pl itt: http://kapszli.hu/a-lofegyvertartasi-en ... gszerzese/

Sport célras 3-6 hónap az átfutás (a 2x pszichó függvényében), a költsége pedig 200-250e környe per év, attól függően hol vagy tag. Na és persze hogy mennyit lősz.... mert a felső határ a csillagos ég! Akkor érdemes belevágni ha kifejezetten szereted a fegyvereket, szeretnél öntöltő fegyvert vagy rövid lőfegyvert (pisztoly), áldozol rá hogy rendszeresen gyakorolj, és nem nyűg évi 3-4 versenyre elmenni.
Ha inkább csak az érdekel hogy legyen otthon 1-2 vasad, vagy a hosszú fegyverek izgatnak kifejezetten (egy időben pl engem is) akkor a vadász vonalat érdemes kijárnod. Az 6+ hónap, összegben kb 250-300, ámde csak egyszer kell kifizetni, utána 25e Ft per év a vadászjegy, és nincs kötelező verseny, évente sportorvosi, stb. Ez a legkényelmesebb, leginkább baszogatás-mentes fegyvertartási forma. Itt viszont nem lehet rövid lőfegyvered, öntöltő fegyvered. Én is ezzel kezdtem, és ez után jöttem rá hogy engem inkább a fegyverek érdekelnek és a lövészet, és kevésbé a vadászat, bár továbbra is nagyon tiszteletre méltónak tartom a vadászatot és továbbra is van itthon zöld kalapom, és vadászruhám is. :)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.07.29. 22:42 Ha inkább csak az érdekel hogy legyen otthon 1-2 vasad, vagy a hosszú fegyverek izgatnak kifejezetten (egy időben pl engem is) akkor a vadász vonalat érdemes kijárnod. Az 6+ hónap, összegben kb 250-300, ámde csak egyszer kell kifizetni, utána 25e Ft per év a vadászjegy, és nincs kötelező verseny, évente sportorvosi, stb. Ez a legkényelmesebb, leginkább baszogatás-mentes fegyvertartási forma.
Ennél már csak az elöltöltő a baszogatás-mentesebb. Rövid-hosszú, revolver, kinek mi jön be.

Szentendre: tanúsítom, hogy jófejek és korrekt hely, bár szituációs pálya nincs!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2019.07.29. 18:50 <<< A szituációs lövészet topikból idemásolva, hátha valaki azt nem olvassa :roll: >>>
Sziasztok!
(Újra)kezdőként szeretnék belevágni a szituációs lövészetbe, elsősorban a sörétes kategória érdekel de ez még nem fix.
Jópár évvel ezelőtt, amíg még létezett a BME lőtér, viszonylag aktívan lövészkedtem, elsősorban .22-es és 9mm-es pisztolyokkal - természetesen a helyben fellelhető darabokkal :) Ott lőttem sörétessel is, egyébként minden szempontból civil vagyok.

Most a Dunakanyar környékén (szentendrei oldalon) keresek valamilyen tanulási/gyakorlási lehetőséget.
Van olyan lőtér, ahol a statikus lövészeten kívül gyakorolható a szituációs lövészet is, kezdőként?
És olyan, ahol ezt lőtéri (helyi) fegyverrel lehetne tenni?
Megköszönnék valamilyen iránymutatást a tapasztaltabbaktól.

Aztán, ha belevágnék, az érdekelne még, hogy:
- (sport)fegyvertartási engedély megszerzése időben/pénzben mit jelentene?
- ha a gyakorlást amolyan lelkes amatőrként szeretném folytatni, milyen lőszerfogyasztással számoljak (sörétesről lenne szó)
- egyéb járulékos költségek (rendszeres bevizsgálási díj, ha van, stb)

Előre is köszönöm a segítséget!
Többiek jól leírták.

Az fontos, ha NEM kifejezetten pisztolyt vagy félauto puskát akarsz, akkor a sportlövősdit a legnagyobb ívben felejtsed el, allj be "vadásznak", a bekerülési költség picit több, de utána drasztikusan olcsóbb és baszogatásmentesebb.
Mivel soretest irtal: a pump-action soretesek tokeletesek, olcsok, es vadaszatra beirathatok barmekkora tarkapacitassal!

Sportlovosdi: ebbe akkor vagj bele, ha most van es gond nelkul fenn tudsz tartani egy kozepkategoriás autot, ÉS MELLÉ FÁJDALOMMENTESEN EGY MÁSIK IS MENNE.

Ha ez nincs meg, akkor egy kínlódás lesz, és sírás a végén. Amit fegyvert veszel, azok az uj aruk harmada kornyeken lesznek jo esetben eladhatoak, tehat a penzt amit beleolsz sosem fogod latni ujra!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tsk írta: 2019.07.29. 18:50
Most a Dunakanyar környékén (szentendrei oldalon) keresek valamilyen tanulási/gyakorlási lehetőséget.
Van olyan lőtér, ahol a statikus lövészeten kívül gyakorolható a szituációs lövészet is, kezdőként?
És olyan, ahol ezt lőtéri (helyi) fegyverrel lehetne tenni?
Megköszönnék valamilyen iránymutatást a tapasztaltabbaktól.

Bocs' kihagytam párat: a dorogi városi lőtér, igaz az inkább Esztergom felé. Szintén jó kis hely, bár csak párszor voltam. A másik a Dunakanyarban de túloldalon a verőcei Börzsöny Lövész Klub. Át kell érte menni a Dunán, de megéri, szép környezetben van. Szintén mindegyik fent van az interneten.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.07.30. 09:57-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.07.29. 21:29 Szia Toto,

A szeged koruli loter meg erdekel?

Nem messze onnan van egy loter (bocs, a konkret falu nevet elfelejtettem), Cs. Peti uzemelteti, a telszama: 30 5855559.

Bel
Szia

Köszi az infót, alkalomadtán meg is keresem!
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tsk »

gvass1 írta: 2019.07.30. 06:51 Többiek jól leírták.

Az fontos, ha NEM kifejezetten pisztolyt vagy félauto puskát akarsz, akkor a sportlövősdit a legnagyobb ívben felejtsed el, allj be "vadásznak", a bekerülési költség picit több, de utána drasztikusan olcsóbb és baszogatásmentesebb.
Mivel soretest irtal: a pump-action soretesek tokeletesek, olcsok, es vadaszatra beirathatok barmekkora tarkapacitassal!

Sportlovosdi: ebbe akkor vagj bele, ha most van es gond nelkul fenn tudsz tartani egy kozepkategoriás autot, ÉS MELLÉ FÁJDALOMMENTESEN EGY MÁSIK IS MENNE.

Ha ez nincs meg, akkor egy kínlódás lesz, és sírás a végén. Amit fegyvert veszel, azok az uj aruk harmada kornyeken lesznek jo esetben eladhatoak, tehat a penzt amit beleolsz sosem fogod latni ujra!
Köszönöm a válaszokat!

Szóval akkor a pump-action sörétes az "vadászkompatibilis". Az OK, mert én egyáltalán nem ragaszkodom a félautomatákhoz, szóval ez nekem így akár rendben is lenne. Ez a tárkapacitás dolog viszont biztos, hogy így van (pumpás sörétesnél bármekkora lehet)?

Ha én ezzel szeretnék szituációs lövészetet gyakorolni, akkor találok olyan edzőt, aki tart edzéseket puskával is?
Csak mert amennyire körülnéztem, itthon ez az ág nem nagyon megy (vagy csak nem látható :geek: ).
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

Köszönöm a választ!
Amennyiben vadászengedélyem lenne csak (mert pumpás sörétest használnék, és ahhoz "elég" az is), akkor a versenyzés hogy működik?

És ha van vadászengedélyem (még nincs :lol: ), akkor létezik valamilyen "különbözeti" minősítés, hogy sportfegyvertartásim is legyen?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2019.07.30. 16:57 Köszönöm a válaszokat!

Szóval akkor a pump-action sörétes az "vadászkompatibilis". Az OK, mert én egyáltalán nem ragaszkodom a félautomatákhoz, szóval ez nekem így akár rendben is lenne. Ez a tárkapacitás dolog viszont biztos, hogy így van (pumpás sörétesnél bármekkora lehet)?

Ha én ezzel szeretnék szituációs lövészetet gyakorolni, akkor találok olyan edzőt, aki tart edzéseket puskával is?
Csak mert amennyire körülnéztem, itthon ez az ág nem nagyon megy (vagy csak nem látható :geek: ).
igen, ISMÉTLŐfegyvernél vadászati célra nincs tárkapacitáskorlát. Ellenben csőhosszban 45 cm a minimum, de az sörényesnél hamar megvan.

Edzeni (lőteren lőgyakorlat) azt szabad vadászpuskával, sportversenyezni (hivatalosan, nevezokent, minositesert) az TILOS.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2019.07.30. 17:00 Köszönöm a választ!
Amennyiben vadászengedélyem lenne csak (mert pumpás sörétest használnék, és ahhoz "elég" az is), akkor a versenyzés hogy működik?

És ha van vadászengedélyem (még nincs :lol: ), akkor létezik valamilyen "különbözeti" minősítés, hogy sportfegyvertartásim is legyen?
ha versenyzel vadaszpuskaval es a gestapo rajtakap, akkor azonnal ugrik az engedely 6 honapra (gyak: orokre).

A sportfegyvertartasi egy elkepzelhetetlen szopashegy, ezert a vadasz a puskatartasi megoldas. Nincs atjaras. 1 celra beirt fegyver csak 1 celra jo, meg ha egyebkent tok ugyanolyan is mindketto. Logika NINCS a fegyveres jogakotasban, ha ezt keresed, bele se vagjal!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tsk »

gvass1 írta: 2019.07.30. 17:04 Edzeni (lőteren lőgyakorlat) azt szabad vadászpuskával, sportversenyezni (hivatalosan, nevezokent, minositesert) az TILOS.
Hm, újabb érdekes részlet :)
Léteznek itthon olyan alkalmak (nem versenyek), ahol többedmagammal lehetne ugyanazt a szituációs pályát, akár időméréssel végiglőni?
Természetesen nem összesítenénk semmilyen eredményt, csak úgy teszünk, mintha időre mennénk.

És hirtelen eszembe jutott még két kérdéskör:
- ha meglenne a vadászvizsgám, és később úgy gondolnám, mint TotoHU, lehetne ezt valahogy "konvertálni" sportengedélyre (különbözeti vizsga, mittudomén)? - közben gvass megválaszolta.
- hogyan kell hivatalosan tárolnom egy vadászfegyvert a házamban? itt arra gondolok, kell-e valamilyen rács az ablakokra, valami spéci zár, stb?
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

gvass1 írta: 2019.07.30. 17:07 A sportfegyvertartasi egy elkepzelhetetlen szopashegy, ezert a vadasz a puskatartasi megoldas. Nincs atjaras. 1 celra beirt fegyver csak 1 celra jo, meg ha egyebkent tok ugyanolyan is mindketto. Logika NINCS a fegyveres jogakotasban, ha ezt keresed, bele se vagjal!
Arról már leszoktam, hogy Jogászországban mérnökként logikát keressek :)
Ez a szopáshegy érdekes kérdés: ennyien bevállalják (vállaljátok) akkor? Bár ez valószínűleg költői kérdés :?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2019.07.30. 17:11 Hm, újabb érdekes részlet :)
Léteznek itthon olyan alkalmak (nem versenyek), ahol többedmagammal lehetne ugyanazt a szituációs pályát, akár időméréssel végiglőni?
Természetesen nem összesítenénk semmilyen eredményt, csak úgy teszünk, mintha időre mennénk.

És hirtelen eszembe jutott még két kérdéskör:
- ha meglenne a vadászvizsgám, és később úgy gondolnám, mint TotoHU, lehetne ezt valahogy "konvertálni" sportengedélyre (különbözeti vizsga, mittudomén)? - közben gvass megválaszolta.
- hogyan kell hivatalosan tárolnom egy vadászfegyvert a házamban? itt arra gondolok, kell-e valamilyen rács az ablakokra, valami spéci zár, stb?
el kene olvasni a hatalyos jogszabalyt en azzal kezdenem...

2004. évi XXIV. törvény és 253/2004 korm rend.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

tsk írta: 2019.07.30. 17:14 Arról már leszoktam, hogy Jogászországban mérnökként logikát keressek :)
Ez a szopáshegy érdekes kérdés: ennyien bevállalják (vállaljátok) akkor? Bár ez valószínűleg költői kérdés :?
Csak azért, hogy legyen fegyvered, azért szopás hegy a sportlövészet.
Ha versenyezni akarsz és szereted is akkor észre sem veszed, hogy a ....hegynek felfelé mész.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2019.07.30. 17:14 Arról már leszoktam, hogy Jogászországban mérnökként logikát keressek :)
Ez a szopáshegy érdekes kérdés: ennyien bevállalják (vállaljátok) akkor? Bár ez valószínűleg költői kérdés :?

nem vallalja be szinte senki.

A sportlovok szama kerekitesi hiba, es folyamatosan csokken. Az engedéllyel tartott lőfegyverek 88%-a VADÁSZPUSKA!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése