Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.10.22. 21:03 Áh, én csípem!
+1
Én is. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.10.22. 21:25 +1
Én is. :-)
Az amerikai swordmanus ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Fortitu írta: 2020.10.22. 21:03 Áh, én csípem!
Én rohamot kapok tőle de ez nyilván szubjektív dolog :). Azért a reputációját nagyrészt saját maga alkotta meg.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Monfondir
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.07.21. 00:32

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Monfondir »

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata American Tactical Omni Hybrid AR-15 kapcsán? Amerikai teszteket néztünk de örülnék a hazai véleményeknek. Előre is köszönöm! :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

killertom írta: 2020.10.22. 22:52 Én rohamot kapok tőle de ez nyilván szubjektív dolog :). Azért a reputációját nagyrészt saját maga alkotta meg.
Attól függ, hogy mit várunk.
Számomra is kib.tul idegesítő a stílusa. De IMHO tudja, hogy miről beszél, és korrektek az infói.
Művelt bohóc :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.10.24. 19:23 x6b6zjlbtsk51.jpg
Mióta van Neked éles P22-ssed??? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.10.25. 10:02 Mióta van Neked éles P22-ssed??? 😃
Nincsen :mrgreen:
De ha lenne,akkor ilyet szeretnék :roll:
https://www.sportsmansoutdoorsuperstore ... /ID/188884
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

chucky írta: 2020.10.25. 17:46 Nincsen :mrgreen:
De ha lenne,akkor ilyet szeretnék :roll:
https://www.sportsmansoutdoorsuperstore ... /ID/188884
Nekem volt, nem olyan jo:(
Tokmányos Lomposzaurusz
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . A skeet , trapp lőszernek miben külömbözik a szórásképe ? Mi a külömbség közöttük és a vadász sörétek között ?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.10.26. 11:48 Sziasztok . A skeet , trapp lőszernek miben külömbözik a szórásképe ? Mi a külömbség közöttük és a vadász sörétek között ?
Skeet: jellemzően 21-28 gramm, 2mm-2.3mm szemnagyság
Trap: 21-28 gramm, 2.3-2.5mm sörétméret

Vadászatra egyik sem jó szerintem. A vadász sörét 28-32 gramm, és hát más kell fácánra, lúdra meg nyúlra is (2.5-4.5mm kb)

A szórás meg függ a choke-tól is. De ugyanabból a csőből ugyanakkora choke-mellett a nehezebb sörét távolabb is hordoz energiát, míg a 2mm 60 méteren már a korongot sem igazán töri. Ellenben a kisebb sörétszem sűrűbb szórású nagyobb távolságban is.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.10.26. 11:48 Sziasztok . A skeet , trapp lőszernek miben külömbözik a szórásképe ? Mi a külömbség közöttük és a vadász sörétek között ?
Illetve még amolyan ökölszabályként, minél nagyobb a sörétszem annál szűkebb choke kell, és akkor a szórás kb mindig ugyanakkora, miközben nő a hatásos lőtáv.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2020.10.26. 12:41 Illetve még amolyan ökölszabályként, minél nagyobb a sörétszem annál szűkebb choke kell, és akkor a szórás kb mindig ugyanakkora, miközben nő a hatásos lőtáv.
Egy bizonyos sörétátmérő felett (buckshot) a további szűkítés van, hogy növeli a szórás átmérőjét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2020.10.26. 12:45 Egy bizonyos sörétátmérő felett (buckshot) a további szűkítés van, hogy növeli a szórás átmérőjét.
Igen, ez igaz. 4.5mm-ig írtam kb (vadászias megközelítés)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Vizimalac írta: 2020.10.25. 17:51 Nekem volt, nem olyan jo:(
Működés szempontjából problémás vagy az alkatrészek törnek hamar? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

chucky írta: 2020.10.26. 14:43 Működés szempontjából problémás vagy az alkatrészek törnek hamar? :roll:
Ez a fegyver kifejezetten kertvégi plinkelgetésre született. Van egy nagyon vékony csöve ami még nem lenne baj, a sütése 2-3 kg közötti és mivel nagyon könnyű a fegyver ezért nehéz vele versenyen eredményesen lőni (rapidshooting, gyorspont, pont, steel challange). Tárbiztosító is van benne ami kifejezetten idegesítő. Lőszerérzékeny.
Röviden ennyi. Jópofa, tetszetős, de csak élvezkedési plinkelgetésre alkalmas:(
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Vizimalac írta: 2020.10.26. 14:56 Ez a fegyver kifejezetten kertvégi plinkelgetésre született. Van egy nagyon vékony csöve ami még nem lenne baj, a sütése 2-3 kg közötti és mivel nagyon könnyű a fegyver ezért nehéz vele versenyen eredményesen lőni (rapidshooting, gyorspont, pont, steel challange). Tárbiztosító is van benne ami kifejezetten idegesítő. Lőszerérzékeny.
Röviden ennyi. Jópofa, tetszetős, de csak élvezkedési plinkelgetésre alkalmas:(
Jaaa,akkor nem a fegyverrel van a baj :roll: Igen ez kimondott hobby fegyver :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

chucky írta: 2020.10.26. 16:34 Jaaa,akkor nem a fegyverrel van a baj :roll: Igen ez kimondott hobby fegyver :mrgreen:
Mondjuk, de erdemes kiprobalni.
Gyorsan eladtam, pedig jatszosnak vettem. Versenyre profi versemyfegyvereket hasznalok:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÉLESfegyveresbe kéne!
Vizimalac írta: 2020.10.26. 14:56 Ez a fegyver kifejezetten kertvégi plinkelgetésre született. Van egy nagyon vékony csöve ami még nem lenne baj, a sütése 2-3 kg közötti és mivel nagyon könnyű a fegyver ezért nehéz vele versenyen eredményesen lőni (rapidshooting, gyorspont, pont, steel challange). Tárbiztosító is van benne ami kifejezetten idegesítő. Lőszerérzékeny.
Röviden ennyi. Jópofa, tetszetős, de csak élvezkedési plinkelgetésre alkalmas:(

Tegyük azért hozzá, hogy a Ruger Mark I-IV (22/45) modellekről
- sosem állította a gyártó, h professzionális sportpisztolyok lennének.
- ennek ellenére vannak átépítő cégek, akik sok pénzért olyasmit csinálnak belőlük (pl. Volquartsen)
- csillió plusz egy alváltozatuk létezik, mindenféle anyag, csőhossz, markolat ésatöbbi (+aftermarket), VAN vastag BULL csővel is
- amennyire mi tudunk lőni (LKBNF) bőven sok a legtöbbjük, Vízimalac kolléga magasabb szinten űzi ezt, mint mi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Monfondir írta: 2020.10.23. 14:18 Sziasztok! Valakinek van tapasztalata American Tactical Omni Hybrid AR-15 kapcsán? Amerikai teszteket néztünk de örülnék a hazai véleményeknek. Előre is köszönöm! :)
Szia
Néhány hónappal ezelőtt körbe jártam a témát, és arra jutottam, hogy nem veszem meg.
Miért? Mert többe került volna megépíteni a kívánt cél érdekében, mint ha veszek egy Rugert!
Az ára viszont vonzó!
Mondjuk gyorspontra vagy valami lassabb mutatványra érdekes lehet, de sütést alapból kicserélném.

Apropó mi a cél? Mire szeretnéd használni? Ennek pl nem chromozott a csöve, szóval nem egy örök életű db.
Én vettem egy Amd -t azt építgetem. Tetszik az AR is, de a 7.62 olcsóbb!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2020.10.26. 21:19
Apropó mi a cél? Mire szeretnéd használni? Ennek pl nem chromozott a csöve, szóval nem egy örök életű db.
Én vettem egy Amd -t azt építgetem. Tetszik az AR is, de a 7.62 olcsóbb!
Apropó - mennyiért, és hol szoktatok általános célra 7,62x39 lőszert venni? Ma a Frommerben (Bp) találtam Barnault- történetesen csak HP volt - asszem 155-ért. Így is felvásároltam a teljes készlétet, ami csupán néhány dobozból állt. Tudtok jobb áron használhatót idehaza? Mi a legolcsóbb, ami még működik?

A másik kérdésem, hogy ha a pontosság a cél (tisztában vagyok, hogy ebben a kaliberben nagyobb távolságokon azért nincsenek csodák), akkor milyen lőszer fajta vált be? Nem töltök újra - csak gyári jöhet szóba.
Köszönöm.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.10.26. 17:32 Tegyük azért hozzá, hogy a Ruger Mark I-IV (22/45) modellekről
...
Mark II meg III-mal van személyes tapasztalatom, azok valami elképesztően strapabíró, jó értelemben igénytelen szerkezetek, egészen minimális karbantartással is működnek és szerintem millió közeli lövést is kibírnak fődarabcsere nélkül. Lőszerből a CCI Blazerrel meg a Federal rézbevonatú "teszkógazdaságos" (ömlesztett dobozos) kiszerelésével tök jól működtek, mással gyakrabban elakadtak.
A tárbiztosítást valóban érdemes kiiktatni belőlük (az szvsz amúgy is a legértelmetlenebb és legveszélyesebb biztosító, ami csak létezhet). Szét- meg főleg összeszerelni mondjuk elég vicces őket, de a Mark IV-en ezt már kijavították.
Ha nem tudtam volna anno nagyon-nagyon jó áron rátenni a mancsom egy szép állapotú MCM-re, akkor biztos ilyet vettem volna Steel Challenge-re.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: killertom »

G.D írta: 2020.10.26. 23:05 Mark II meg III-mal van személyes tapasztalatom, azok valami elképesztően strapabíró, jó értelemben igénytelen szerkezetek, egészen minimális karbantartással is működnek és szerintem millió közeli lövést is kibírnak fődarabcsere nélkül. Lőszerből a CCI Blazerrel meg a Federal rézbevonatú "teszkógazdaságos" (ömlesztett dobozos) kiszerelésével tök jól működtek, mással gyakrabban elakadtak.
A tárbiztosítást valóban érdemes kiiktatni belőlük (az szvsz amúgy is a legértelmetlenebb és legveszélyesebb biztosító, ami csak létezhet). Szét- meg főleg összeszerelni mondjuk elég vicces őket, de a Mark IV-en ezt már kijavították.
Ha nem tudtam volna anno nagyon-nagyon jó áron rátenni a mancsom egy szép állapotú MCM-re, akkor biztos ilyet vettem volna Steel Challenge-re.
A Mark II-ben nincsen tárbiztosító, a Mark III. vezette be. Szóval ha valakinek ez számít, érdemes használt Mark II-t nézni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2020.10.26. 21:19 Én vettem egy Amd -t azt építgetem. Tetszik az AR is, de a 7.62 olcsóbb!
Szerintem inkább arról van szó, hogy kit mi érint meg inkább, kihez mi áll közelebb?
Mi itt KáEurópában túlnyomó részt kényszer sportlövők vagyunk. Engem pl sokkal jobban érdekel a fegyver története, a kor amiben megszületett, vagy valamilyen személyes dolog amit jelent szakomra. Engem pl ezért nem érint meg az AR család sem. Elismerem hogy csodálatos fegyverek, élmény velük lőni, de otthonra nekem nem kéne.
Egy régebbi komancs karabelytól viszont áll a cerka, hiába nem lehet rá optikát tenni vagy lámpát aggatni.
Ízlések és pofonok...
Monfondir
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.07.21. 00:32

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Monfondir »

Kolonics írta: 2020.10.26. 21:19 Szia
Néhány hónappal ezelőtt körbe jártam a témát, és arra jutottam, hogy nem veszem meg.
Miért? Mert többe került volna megépíteni a kívánt cél érdekében, mint ha veszek egy Rugert!
Az ára viszont vonzó!
Mondjuk gyorspontra vagy valami lassabb mutatványra érdekes lehet, de sütést alapból kicserélném.

Apropó mi a cél? Mire szeretnéd használni? Ennek pl nem chromozott a csöve, szóval nem egy örök életű db.
Én vettem egy Amd -t azt építgetem. Tetszik az AR is, de a 7.62 olcsóbb!
Gyorspontra kellene még az idén. VZ58 van a palettában (az van most a GYP nagy kalban) és valóban olcsóbb etetni mint egy AR-t. AR mellett a Bren2 .223 REM is játszik még illetve néztünk FÉG AK-t (7.62). Ez utóbbi ha jól tudom hasonlóan nem chromozott csöves mint akkor ezek szerint az American AR.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Monfondir írta: 2020.10.27. 13:37 Gyorspontra kellene még az idén. VZ58 van a palettában (az van most a GYP nagy kalban) és valóban olcsóbb etetni mint egy AR-t. AR mellett a Bren2 .223 REM is játszik még illetve néztünk FÉG AK-t (7.62). Ez utóbbi ha jól tudom hasonlóan nem chromozott csöves mint akkor ezek szerint az American AR.
Van szép magyar neve: keménykrómozás.
De amúgy ha az ember képes arra hogy használat után minimálisan megtisztítsa a fegyverét akkor nem igazán számít hogy keménykrómozott-e a csőfurat vagy nem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Monfondir írta: 2020.10.27. 13:37 Gyorspontra kellene még az idén. VZ58 van a palettában (az van most a GYP nagy kalban) és valóban olcsóbb etetni mint egy AR-t. AR mellett a Bren2 .223 REM is játszik még illetve néztünk FÉG AK-t (7.62). Ez utóbbi ha jól tudom hasonlóan nem chromozott csöves mint akkor ezek szerint az American AR.
A hazai AK, és AK-szerű, 7.62x39-es lehetőségeket nemrég körbejártam, lent a tapasztalatok, hátha segít:

Új fegyver felhozatal
- van FÉG SA85M asszem Szolnokon
- van kínai SDM Debrecenben
- van Izsmash Saiga Budapesten.
- BRen2 dettó, és spotra messze a legjobb fegyver a felsoroltak között de egy milla – ennyit azért nem szántam rá.
az utóbbi három mind létezik .223-ban , és 7,62x39ben - elérhető is, nme csak elméletileg
A sorrend árban emelkedő. Az érzelmi szempontok egyéniek., ezt nem rangsorolnám 😉Tényleg attól függ, hogy mire kell.

használt fegyver:
- AK, AMD, VZ 58 pimpelt sport konverzók - elsősorban Budapesten . Steineréknél és a Frommerben
- VZ 58 (ami ugye nem AK de semmivel sem rosszabb, sőt) ugyanott

Végül egy 7,62-es orosz Saigát vettem, mert csak.

/ Magánvélemény ON
- ha már most is van VZ58-ad, akkor egy 7,62-es AK nem hiszem, hogy fényéveket lendít a gyorsponton, kb ugyanazt tudja. A kaliberváltás gyorsabb, kisebb visszarúgású (és drágább 😉 ) lőszerre már vélhetően egy jóval nagyobb csoda lehet

Ez a keménykrómozás téma szerintem is túl van lihegve, egyetértek. Tök jó, ha van, sőt határozottan előny - de jó karbantartás mellett nem a világ vége.
/Magánvélemény OFF
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Monfondir írta: 2020.10.27. 13:37 Gyorspontra kellene még az idén. VZ58 van a palettában (az van most a GYP nagy kalban) és valóban olcsóbb etetni mint egy AR-t. AR mellett a Bren2 .223 REM is játszik még illetve néztünk FÉG AK-t (7.62). Ez utóbbi ha jól tudom hasonlóan nem chromozott csöves mint akkor ezek szerint az American AR.
Nekem a legjobban pisztolykaliberű AR jött be. A Bren2-vel kell még egy kicsi összeszokás.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2020.10.26. 21:55 Apropó - mennyiért, és hol szoktatok általános célra 7,62x39 lőszert venni? Ma a Frommerben (Bp) találtam Barnault- történetesen csak HP volt - asszem 155-ért. Így is felvásároltam a teljes készlétet, ami csupán néhány dobozból állt. Tudtok jobb áron használhatót idehaza? Mi a legolcsóbb, ami még működik?

A másik kérdésem, hogy ha a pontosság a cél (tisztában vagyok, hogy ebben a kaliberben nagyobb távolságokon azért nincsenek csodák), akkor milyen lőszer fajta vált be? Nem töltök újra - csak gyári jöhet szóba.
Köszönöm.
Szia
Ebben a kategóriában, csak végszükség esetén veszek főleg a Frommerbol valamit!
155 Ft az nagyon sok! Amennyiben veszek Szlovákiából behozza sporttárs, ha éppen úgy jön ki a lépés.
Ez nem az a kaliber amivel minden héten lövök több 100-at.
Kintről behozva cip -es FMJ kb 110-115 Ft / db, illetve a zöld aprón volt fent S&b 130 Ft ért
Sajnos a vírus miatt most majd az lesz ami van a boltokban.
Így nem hiszem hogy lesz bármi is jó áron!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2020.10.27. 21:15 Sajnos a vírus miatt most majd az lesz ami van a boltokban.
Így nem hiszem hogy lesz bármi is jó áron!
Köszönöm! Attól tartok, hogy igazad lesz...
erről a Szovjetúnió, és a nyolcvanas évekbeli áruhiány jut eszembe... B+ lassan azt kell venni, amit éppen “kapni” lehet a boltban :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2020.10.27. 21:39 Köszönöm! Attól tartok, hogy igazad lesz...
erről a Szovjetúnió, és a nyolcvanas évekbeli áruhiány jut eszembe... B+ lassan azt kell venni, amit éppen “kapni” lehet a boltban :lol:
Mi itt még jól állunk. Az USA-ból olyan hírek jönnek, hogy teljes a pánik hangulat ilyen téren, és a sima 9mm-es lőszer is már megér annyi aranyat, mint a tömege ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2020.10.27. 21:41 Mi itt még jól állunk. Az USA-ból olyan hírek jönnek, hogy teljes a pánik hangulat ilyen téren, és a sima 9mm-es lőszer is már megér annyi aranyat, mint a tömege ;)
Kamu, kapitalista propaganda :lol: :lol: :lol:
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2020.10.27. 21:51 Kamu, kapitalista propaganda :lol: :lol: :lol:
Utólérjük, sőt, megelőzzük a szakadék szélén álló imperialistákat!
:D
Csak az a lőszer a tuti, amit már megvettem - ennél biztosabb már csak az a készlet, amit el is lőttem ... :lol: megyek spájzolni...
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Monfondir
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.07.21. 00:32

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Monfondir »

Petya357 írta: 2020.10.27. 15:17 A hazai AK, és AK-szerű, 7.62x39-es lehetőségeket nemrég körbejártam, lent a tapasztalatok, hátha segít:

Új fegyver felhozatal
- van FÉG SA85M asszem Szolnokon
- van kínai SDM Debrecenben
- van Izsmash Saiga Budapesten.
- BRen2 dettó, és spotra messze a legjobb fegyver a felsoroltak között de egy milla – ennyit azért nem szántam rá.
az utóbbi három mind létezik .223-ban , és 7,62x39ben - elérhető is, nme csak elméletileg
A sorrend árban emelkedő. Az érzelmi szempontok egyéniek., ezt nem rangsorolnám 😉Tényleg attól függ, hogy mire kell.

használt fegyver:
- AK, AMD, VZ 58 pimpelt sport konverzók - elsősorban Budapesten . Steineréknél és a Frommerben
- VZ 58 (ami ugye nem AK de semmivel sem rosszabb, sőt) ugyanott

Végül egy 7,62-es orosz Saigát vettem, mert csak.

/ Magánvélemény ON
- ha már most is van VZ58-ad, akkor egy 7,62-es AK nem hiszem, hogy fényéveket lendít a gyorsponton, kb ugyanazt tudja. A kaliberváltás gyorsabb, kisebb visszarúgású (és drágább 😉 ) lőszerre már vélhetően egy jóval nagyobb csoda lehet

Ez a keménykrómozás téma szerintem is túl van lihegve, egyetértek. Tök jó, ha van, sőt határozottan előny - de jó karbantartás mellett nem a világ vége.
/Magánvélemény OFF
Köszi az infókat és a véleményt is!! :)
A VZ természetesen marad (nem tuningolt, vadi "zsírként" érkezett minden értelemben) illetve egy Marlin Camp is befigyelt közben ebben a kategóriában (itt az alkatrész utánpótlás a kérdés sajnos).
Közben Rugger AR556-ra is rákérdeztünk, ott a várjuk a kereskedő válaszát mi mennyi és mikorra... Bren2-re elvileg holnap lesz infónk (a .223-as szerencsére más árban van mint a 7.62) és ugye még ott a legolcsóbb AR az American Tacticaktól. A saját fegyverekre odafigyelek, a Klubbos sajnos kicsit más tészta...
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Feldobpk egy kérdést ... Kinek van tapasztalata a mai golyós és műanyag hüvelyes sörétes lőszerek vízállóságával , páraállóságával kapcsolatban . Puszta kíváncsiság , hogy mit viselnek el.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Monfondir írta: 2020.10.28. 11:43 .. Bren2-re elvileg holnap lesz infónk (a .223-as szerencsére más árban van mint a 7.62) és ugye még ott a legolcsóbb AR az American Tacticaktól. A saját fegyverekre odafigyelek, a Klubbos sajnos kicsit más tészta...
Frommertol varjatok a valaszt? Hoznak .223-as Bren2-t?
Szlovakoktol behozni esetleg? itt van vkinek drotja/kontaktja, akivel lehetne - természtesen hivatalosan - kooperalni?
Monfondir
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.07.21. 00:32

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Monfondir »

Thunder írta: 2020.10.29. 00:51 Frommertol varjatok a valaszt? Hoznak .223-as Bren2-t?
Szlovakoktol behozni esetleg? itt van vkinek drotja/kontaktja, akivel lehetne - természtesen hivatalosan - kooperalni?
A Frommertől a Rugger kapcsán jön infó, a Bren másik irány. Viszont ma elképesztő árat mondtak a .223-as lőszerre nálunk. A Bren-ből meg csak a 7.62-es van ami ugyebár nem annyi mint a .223-as. :mrgreen:
.223-ast nem is tudták mikor lesz náluk elérhető, érdeklődjek majd. Amit múltkor láttam, az S1 volt akcióban, 11"-os (290 volt kb). S1 nem lesz már azt mondták ma nekünk.
American ATI AR-15-re meg sok tapasztalat nincs ahogy látom (legalább is hozzánk nem jutott el)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Éles .308-as izraeli könnygázos lőszer. WTF?
https://youtu.be/B39rtp8vgbs
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy furának tűnő kérdés: korrekciós szemüvegben rajthoz lehet-e állni MDLSZ GYP versenyen? Nincsen dioptriás védőszemüvegem, nem tudom ezt elfogadják-e védőszemüvegnek? De most már ég és föld a különbség ha rajtam van a látógép (sima 1 dioptriás szemüveg, messzire tökéletesen látok de közelre már nem igazán, és pont a pisztoly hátsó irányzékai a homályosabbak... azért 1.o. meglett idén így is, de már nem szivatnám vele magam tovább).
Tudom nézzem meg a szabálykönyvet.... de lehet ez az infó később hasznos lesz másnak is, jó ha itt marad a fórumon.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.10.30. 10:56 Egy furának tűnő kérdés: korrekciós szemüvegben rajthoz lehet-e állni MDLSZ GYP versenyen?
Igen.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

TotoHU írta: 2020.10.30. 10:56 Egy furának tűnő kérdés: korrekciós szemüvegben rajthoz lehet-e állni MDLSZ GYP versenyen? Nincsen dioptriás védőszemüvegem, nem tudom ezt elfogadják-e védőszemüvegnek? De most már ég és föld a különbség ha rajtam van a látógép (sima 1 dioptriás szemüveg, messzire tökéletesen látok de közelre már nem igazán, és pont a pisztoly hátsó irányzékai a homályosabbak... azért 1.o. meglett idén így is, de már nem szivatnám vele magam tovább).
Tudom nézzem meg a szabálykönyvet.... de lehet ez az infó később hasznos lesz másnak is, jó ha itt marad a fórumon.
Én lövészszemüveget (Varga) használok. Soha nem szóltak miatta.
Tokmányos Lomposzaurusz
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Tegnap vettem Debrecenben 7,62x39-et . STV
90pénz./db. Ömlesztve,500 db./karton.
Van még nekik jó pár dobozzal,de utánpótlással kapcsolatban semmit nem tudtak mondani.
Szóval aki úgy gondolja,hajrá!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

kocsiga írta: 2020.10.31. 15:11 Tegnap vettem Debrecenben 7,62x39-et . STV
90pénz./db. Ömlesztve,500 db./karton.
Van még nekik jó pár dobozzal,de utánpótlással kapcsolatban semmit nem tudtak mondani.
Szóval aki úgy gondolja,hajrá!
Majd ha lőttél vele írj lsz tapasztalatot, mennyire megbizhato, pontos ..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2020.10.31. 15:49 Majd ha lőttél vele írj lsz tapasztalatot, mennyire megbizhato, pontos ..
+1, és köszönöm @kocsiga, hogy megosztottad ezt az infót!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Rendben!
Bár véleményem nem igazán releváns,mert kb. 100-at lőttem idáig az ak-mal. (első modern fegyverem)
Magyarul zéró tapasztalat. :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

kocsiga írta: 2020.10.31. 17:31 Rendben!
Bár véleményem nem igazán releváns,mert kb. 100-at lőttem idáig az ak-mal. (első modern fegyverem)
Magyarul zéró tapasztalat. :D
Ne viccelj - az pont 100-al több, mint a felnőtt magyar lakosság túlnyomó többsége! :) A személyes tapasztalat pedig kincset ér, és mással nem pótolható.

Igaz, hogy 20+ éve tolom, de túlnyomórészt pisztollyal. Pont a héten vettem el a AKm gyári szüzességét. Lőtér záróra miatt csupán 20 lövésre volt időm - szóval Te kb. nyolcvannal máris beljebb vagy :mrgreen: ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Még nem nevezném késznek, mert még jövő héten játszani akarok vele. :-) Meg pár ember még játszik vele. De Lehet agyalni, ki kit szeretne vele meglepni karira. Igen, lehet egyedi gravírt is kérni. (Vanazapénz.)
Szóval ezt most csak így itt hagyom. :-)
Kép
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2020.10.31. 18:11 Még nem nevezném késznek, mert még jövő héten játszani akarok vele. :-) Meg pár ember még játszik vele. De Lehet agyalni, ki kit szeretne vele meglepni karira. Igen, lehet egyedi gravírt is kérni. (Vanazapénz.)
Szóval ezt most csak így itt hagyom. :-)
Kép
Nem látom a képet, Sword!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2020.10.31. 18:11 Még nem nevezném késznek, mert még jövő héten játszani akarok vele. :-) Meg pár ember még játszik vele. De Lehet agyalni, ki kit szeretne vele meglepni karira. Igen, lehet egyedi gravírt is kérni. (Vanazapénz.)
Szóval ezt most csak így itt hagyom. :-)
Kép
Zseniális cumó! Grat
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2020.10.31. 18:11 Még nem nevezném késznek, mert még jövő héten játszani akarok vele. :-) Meg pár ember még játszik vele. De Lehet agyalni, ki kit szeretne vele meglepni karira. Igen, lehet egyedi gravírt is kérni. (Vanazapénz.)
Szóval ezt most csak így itt hagyom. :-)
Kép
Légyszí tedd ki újra mert nem látszik a kép.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2020.10.31. 23:06 Légyszí tedd ki újra mert nem látszik a kép.
Akik nem látják, tekintsék meg az eredeti bejegyzésben.
http://kalashnikov.hu/7-62x39-ak-magazi ... hnikov-hu/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

VÓRNING! Kifolyik a szemed, az év(tized) legrondább puskája következik!
Vigilance Rifles M20 – pisztolykaliberű…izé

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vigilan ... iberu-ize/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Célzással kapcsolatban lenne kérdésem a sportlövő kollégákhoz, én magam csak gumilövedékessel gyakorlok.

Célzásnál a "bal szem becsuk-jobb szemmel egyeztetem az irányzékokat" metódust alkalmaztam eddig. Felmerült bennem, hogy nincs-e gyorsabb mód.

Odaléptettem ezt a videót belinkelve, ahol a "mindkét szem nyitva" célzást taglalja.
Röviden: mind2 szem nyitva, a célra kell fókuszálni - nem az irányzékokra.

https://youtu.be/KCa6jcfTlys?t=192

Van értelme szerintetek ezt gyakorolni?
célzás.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2020.11.04. 14:58 Célzással kapcsolatban lenne kérdésem a sportlövő kollégákhoz, én magam csak gumilövedékessel gyakorlok.

Célzásnál a "bal szem becsuk-jobb szemmel egyeztetem az irányzékokat" metódust alkalmaztam eddig. Felmerült bennem, hogy nincs-e gyorsabb mód.

Odaléptettem ezt a videót belinkelve, ahol a "mindkét szem nyitva" célzást taglalja.
Röviden: mind2 szem nyitva, a célra kell fókuszálni - nem az irányzékokra.

https://youtu.be/KCa6jcfTlys?t=192

Van értelme szerintetek ezt gyakorolni?

célzás.jpg
Közelre, főleg önvédelemre mind2 szememet nyitva tartva lövök, fókusz a célon, első irányzékot tolod rá, aztán bumm:) . Amelett hogy gyorsabb a látótered is nagyobb mint 1 szemmel.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2020.11.04. 14:58 Célzással kapcsolatban lenne kérdésem a sportlövő kollégákhoz, én magam csak gumilövedékessel gyakorlok.

Célzásnál a "bal szem becsuk-jobb szemmel egyeztetem az irányzékokat" metódust alkalmaztam eddig. Felmerült bennem, hogy nincs-e gyorsabb mód.

Odaléptettem ezt a videót belinkelve, ahol a "mindkét szem nyitva" célzást taglalja.
Röviden: mind2 szem nyitva, a célra kell fókuszálni - nem az irányzékokra.

https://youtu.be/KCa6jcfTlys?t=192

Van értelme szerintetek ezt gyakorolni?

célzás.jpg
Én két szemmel célzok, ha jobban kell koncentrálni, akkor is csak hunyorítok a ballal, be nem csukom. Az eslő irányzékra kell fókuszálni, ha pontosan akarsz lőni. Közelre, nagy célnál persze működik a célfókusz is.
Aztán másnak meg lehet más a jó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

montecarlo írta: 2020.11.04. 14:58 Célzással kapcsolatban lenne kérdésem a sportlövő kollégákhoz, én magam csak gumilövedékessel gyakorlok.

Célzásnál a "bal szem becsuk-jobb szemmel egyeztetem az irányzékokat" metódust alkalmaztam eddig. Felmerült bennem, hogy nincs-e gyorsabb mód.

Odaléptettem ezt a videót belinkelve, ahol a "mindkét szem nyitva" célzást taglalja.
Röviden: mind2 szem nyitva, a célra kell fókuszálni - nem az irányzékokra.

https://youtu.be/KCa6jcfTlys?t=192

Van értelme szerintetek ezt gyakorolni?
Melyik sportlövészeti versenyszám érdekel?
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

montecarlo írta: 2020.11.04. 14:58 Célzással kapcsolatban lenne kérdésem a sportlövő kollégákhoz, én magam csak gumilövedékessel gyakorlok.

Célzásnál a "bal szem becsuk-jobb szemmel egyeztetem az irányzékokat" metódust alkalmaztam eddig. Felmerült bennem, hogy nincs-e gyorsabb mód.

Odaléptettem ezt a videót belinkelve, ahol a "mindkét szem nyitva" célzást taglalja.
Röviden: mind2 szem nyitva, a célra kell fókuszálni - nem az irányzékokra.

https://youtu.be/KCa6jcfTlys?t=192

Van értelme szerintetek ezt gyakorolni?

célzás.jpg
Szia

A domináns szemeddel kell célozni (célzott lövés távoli / pontos lövés leadásánál)
Ez nagyon jól összefoglalja hogyan derítheted ki?!

https://archersguide.hu/ijasz-edzes-ele ... ominancia/

Illetve, amit önvédelmi távolságban jól tudsz alkalmazni, ott nagyon nincs időd célozni...., az a hüvelykujj, ahova mutat oda lősz.
Ehhez lehet változtatnod kell a fegyver fogásán, de próbálok neked képet feltölteni.
82344919_694768280928252_4325751371014864896_n.jpg
Revolvernél is működik, lásd video: Itt is így fogtam és milyen jó helyre ment .... a dob alatt van a hüvelykujjam, így nem zavar bele a dobforgatásba.
https://www.youtube.com/watch?v=XN9nqpc ... 81d%C3%A1m
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Gumissal lövök csak a jövőben is, max 5 méter, de inkább 3.
Vizimalac írta: 2020.11.04. 15:33 Melyik sportlövészeti versenyszám érdekel?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára montecarlo 2020.11.04. 17:44-kor.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszönöm nektek!

Wow, mindenki két szemmel lő akkor. Gyakorlom aszerint, amiket írtatok
Kolonics írta: 2020.11.04. 16:31
Fortitu írta: 2020.11.04. 15:14
vato írta: 2020.11.04. 15:04
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

montecarlo írta: 2020.11.04. 14:58 Célzással kapcsolatban lenne kérdésem a sportlövő kollégákhoz, én magam csak gumilövedékessel gyakorlok.
Részemről gumissal (revkó) életszerű gyakorlásnál (önvédelmi távolság, tokból rántás stb.) fel sem emelem a szememig, csak mellkas magasságban "kiszúrom", azt' húzom neki. Értelemszerűen a célt nézem közben :mrgreen:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Az igen. Lesz mit gyakorolnom, most nem olyan régóta van megint marok(gumilövedékes gáz-)fegyverem.
G.D írta: 2020.11.04. 17:57 Részemről gumissal (revkó) életszerű gyakorlásnál (önvédelmi távolság, tokból rántás stb.) fel sem emelem a szememig, csak mellkas magasságban "kiszúrom", azt' húzom neki. Értelemszerűen a célt nézem közben :mrgreen:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2020.11.04. 16:31 Szia

A domináns szemeddel kell célozni (célzott lövés távoli / pontos lövés leadásánál)
Ez nagyon jól összefoglalja hogyan derítheted ki?!

https://archersguide.hu/ijasz-edzes-ele ... ominancia/

Illetve, amit önvédelmi távolságban jól tudsz alkalmazni, ott nagyon nincs időd célozni...., az a hüvelykujj, ahova mutat oda lősz.
Ehhez lehet változtatnod kell a fegyver fogásán, de próbálok neked képet feltölteni.

82344919_694768280928252_4325751371014864896_n.jpg

Revolvernél is működik, lásd video: Itt is így fogtam és milyen jó helyre ment .... a dob alatt van a hüvelykujjam, így nem zavar bele a dobforgatásba.
https://www.youtube.com/watch?v=XN9nqpc ... 81d%C3%A1m
Keresztdominánsokkal mi szenvedés van mindig. Mire kideriváljuk, hogy mivel melyik szemmel, melyik kézzel, melyik vállból jobb. Általában jobb kezes, bal szemesnél az szokott lenni a megoldás, hogy bal vállból puska, jobb kézzel pisztoly, de bal szemhez átemelve. Meglepően sok ilyen ember van, akár rossz szem, akár valóban dominancia miatt, vagy mert megpróbálták másik kézre nevelni, vagy simán kétkezes valamilyen szinten (szerintem ott is átszoktatott balkezesség van általában a háttérben).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem igy kell celozni cqc
https://www.youtube.com/watch?v=NNFlAzVhSVw
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2020.11.04. 19:51 Szerintem igy kell celozni cqc
https://www.youtube.com/watch?v=NNFlAzVhSVw
... az alultöltött lőszerrel milyen jól muzsikálnak a glockok :D :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

vato írta: 2020.11.04. 19:58 ... az alultöltött lőszerrel milyen jól muzsikálnak a glockok :D :lol:
22.lr nem ?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2020.11.04. 15:14 Én két szemmel célzok, ha jobban kell koncentrálni, akkor is csak hunyorítok a ballal, be nem csukom. Az eslő irányzékra kell fókuszálni, ha pontosan akarsz lőni. Közelre, nagy célnál persze működik a célfókusz is.
Aztán másnak meg lehet más a jó.
+ 1 - Minden szóval egyetértek. Nálam is a hunyorítás az arany középút :) 3-5 méterre valóban jobb a két szem. Dinamikusabb feladatnál, közeli, és különösen változó távnál ez vált be. Az utóbbinál a “sztereóban” látás egyéb előnyei is játszanak, nem csak a szélesebb látómező.

Viszont 25 méteres, fix távra történő pontlövészetnél IMHO jobb a klasszikus “egy szem”. Sőt, van sportlövő, aki egyenesen a szemüveg nem-domináns lencséjét takarja ki, ami kényelmesebb, mint 20 percen keresztül becsukott szem miatt görcsbe rándult arccal lőni :)

Szóval “attól függ” - de amire az eredeti kérdés szólt, ott két szem a nyerő.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.11.04. 11:23 VÓRNING! Kifolyik a szemed, az év(tized) legrondább puskája következik!
Vigilance Rifles M20 – pisztolykaliberű…izé

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vigilan ... iberu-ize/


Kép
Kövezzetek meg, de hasonló súlyos esztétikai kompromisszumnak érzem az összes olyan glock táras géppisztolyt, és PCC—t, ahol nem a markolatban helyezkedik el a tár. Annyira természetellenes a hátra mutató tár :o . Értem én, hogy olcsó, és jó a glock tár, és hát ilyen a geometriája, de a végeredmény soha nem lesz arányos. Pisztolybavaló az - vagy legalább pisztolymarkolatba.

A géppisztoly/ sémi autó karabély tár legyen már vízszintes, vagy íves. Bármi, csak ne hátra csapott.... :mrgreen:

példa:
https://www-kaliberinfo-hu.cdn.ampproje ... -smg15.jpg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

már repül is a kő :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Petya357 írta: 2020.11.04. 20:34 Az utóbbinál a “sztereóban” látás egyéb előnyei is játszanak, nem csak a szélesebb látómező.
Itt mire gondolsz? Ezt nem értem

Szóval “attól függ” - de amire az eredeti kérdés szólt, ott két szem a nyerő.
Értem, köszi
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

brh562 írta: 2020.11.04. 20:2522.lr nem ?
Az, 1:46-nál látszik egy tárcsere. De akkor még nem volt gyári .22 Glock, meg ez amúgy sem úgy néz ki. Valami utólagos modding. Tud erről valaki valamit?

Mod. Közben megtaláltam.
https://www.glockstore.com/Tactical-Sol ... ersion-Kit
Hogymikvannak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

zora írta: 2020.11.04. 21:28 Az, 1:46-nál látszik egy tárcsere. De akkor még nem volt gyári .22 Glock, meg ez amúgy sem úgy néz ki. Valami utólagos modding. Tud erről valaki valamit?

Mod. Közben megtaláltam.
https://www.glockstore.com/Tactical-Sol ... ersion-Kit
Hogymikvannak.
egyébként GLOCK 44 atom király !!! csak nagyobb tár kéne :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2020.11.04. 21:01
“Az utóbbinál a “sztereóban” látás egyéb előnyei is játszanak, nem csak a szélesebb látómező.
Itt mire gondolsz? Ezt nem értem“
Szia!

Arra, hogy két szemmel valódi 3dét látunk, az egy szem pedig csak “3D ready” :)
tapasztalatból - pl az ismert tárgyak látható méretéből, árnyékokból stb “szoftveresen” is jól meg tudjuk becsülni a távolságokat akár egy szemmel is.
Két szemmel ez sokkal pontosabban teszzük, mert itt “hardveresen” IS működik a távolságmérő - hiszen az egyik szem fizikailag is kicsit mást lát, mint a másik! Plusz továbbra is élvezed a “szoftveres képfeldolgozás” összes előnyét :)

Vagyis a két szem által adott kép jóval több, mint 2x ugyanaz a kép. Van valódi mélysége.

Ez az elmélet. A gyakorlatban valahogy jobban működik, féltudományos marketing szöveg nélkül is :) de meg kell szokni, az biztos.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2020.11.04. 20:52 már repül is a kő :)
:D
Sorry...
Kinek a szőke, kinek a barna :mrgreen:
Legalább jut mindenkinek
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

qqriq írta: 2020.11.04. 19:51 Szerintem igy kell celozni cqc
https://www.youtube.com/watch?v=NNFlAzVhSVw
Mióta olvasó szemüveget kell használnom és nem tudom normálisan és tisztán összerendezni az irányzékokat a céllal (szemüveggel az irányzékok tiszták, de a cél homályos, szemüveg nélkül a cél tiszta de az irányzékok homályosak), azóta "pisztollyal" hasonló módon lövök mint a videóban, puskával meg leginkább csak távcsővel.
Kivétel a korongozás, mert az valahogy megy távcső nélkül is.
Hozzá kell tennem, hogy éles "pisztollyal" ritkán lövök, inkább az airsoft, a lég-, gumis- és POM toldatos pisztolylövészetet szoktam gyakorolgatni.
Eleinte inkább csak jópofának tűnt, kevés sikerrel, de később egyre jobb lett a találati arány. Sokat segített egy lézer "célzóka" a fejlődésben, amit később el is hagytam.
Mostanság ha jó formában vagyok légpisztollyal 10-15 méteren 10-ből 8 találat alá nemigen sikerül a 0,33-as sörösdoboz, hacsak el nem kapkodom.
Sokat segített ez a módszer/kényszer a gumis kapáslövéseknél. A mellalak simán szinte célzás nélkül rántásból önvédelmi távolságon hibátlanul megy alig több, mint tenyérnyi szórással.
Mióta nem csak a semmibe mennek a lövések még élvezetesebb is számomra, mint a "precízgető" célzás.
Hozzá kell tennem, hogy kizárólag hobbi, otthoni lövész vagyok, időnként némi korongozással.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

No, ez viszont az új, taktikaiasított verzióban is kellene játszósnak - Rossi .22 LR

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taktika ... avo-22-lr/

Kép

(Nincs itthon Rossi importőr?)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2020.11.05. 08:06
(Nincs itthon Rossi importőr?)
Szerintem a CBC csinálja a Rossi fegyvereket, ha így van akkor Reintex az importőr.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2020.11.06. 11:00 Szerintem a CBC csinálja a Rossi fegyvereket, ha így van akkor Reintex az importőr.
Szerintem meg a Taurus a tulajdonos, de aki olyat hozott be, az Rossit sztem nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.11.05. 08:06 No, ez viszont az új, taktikaiasított verzióban is kellene játszósnak - Rossi .22 LR

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taktika ... avo-22-lr/

Kép

(Nincs itthon Rossi importőr?)
Hazai importőrök... muhahaaa

A. Nincs árú, cxsk rendelésre 100 év múlva.
B. Igen, mi vagyunk az importőrök kizárólagosak vagyunk, de most nincs medvünk, mert nem közbesz 4Mrd Ft-ért.

Innentől bemész a frommerbe, és veszel amit ott kapsz, vagy veszel használtan amit éppen eladnak. Más nem idegtépő opció nincs.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2020.11.06. 11:07 Szerintem meg a Taurus a tulajdonos, de aki olyat hozott be, az Rossit sztem nem.
A Taurus tulajdonosa meg 2015 óta a CBC, nem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2020.11.06. 13:55 A Taurus tulajdonosa meg 2015 óta a CBC, nem?
oott a pont, de a CBC importőre meg nem hoz be Taurus fegyvert sem tudtommal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Szisztok, a miniszterelnök mai - COVID intézkedésekkel kapcsolatos - bejelentését igyekszem értelmezni

"-a sportmérkőzéseket zárt kapuk mögött lehet megrendezni
- az amatőr csapatsport tilos
- szabadtéren az egyéni sportolás megengedett, de az amatőr csapatsport tilos"

A lövészet elsősorban egyéni sport, és a közönség sem jellemző - ha jól értelmezem, ez nem tilos? Vagy csak nyílt lőtéren? Nyilván a szervezők mérlegelni fogjak, hogy mit tartanak meg, és mit nem, de ezzen még nincs teljesen "betiltva" az edzés, és a versenyzés - ki mit tud? Thx.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.11.09. 11:04 Szisztok, a miniszterelnök mai - COVID intézkedésekkel kapcsolatos - bejelentését igyekszem értelmezni

"-a sportmérkőzéseket zárt kapuk mögött lehet megrendezni
- az amatőr csapatsport tilos
- szabadtéren az egyéni sportolás megengedett, de az amatőr csapatsport tilos"

A lövészet elsősorban egyéni sport, és a közönség sem jellemző - ha jól értelmezem, ez nem tilos? Vagy csak nyílt lőtéren? Nyilván a szervezők mérlegelni fogjak, hogy mit tartanak meg, és mit nem, de ezzen még nincs teljesen "betiltva" az edzés, és a versenyzés - ki mit tud? Thx.

el kell olvasni majd a kormányrendeletet, sokszor tök mást kommunikálnak, mint amiből jogszabály lesz!

az én értelmezésemben ha egyedül, vagy távolságot tartva vagyok egy tágas lőtéren azt nem tiltja semmi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.11.09. 11:05 el kell olvasni majd a kormányrendeletet, sokszor tök mást kommunikálnak, mint amiből jogszabály lesz!

az én értelmezésemben ha egyedül, vagy távolságot tartva vagyok egy tágas lőtéren azt nem tiltja semmi.
de gondolom érdemes úgy olvasni a kormányrendeletet, hogy ha kiküldenek a lőtérre hogy találj valamit amiért bezárathassuk, akkor mibe fogsz belekötni ha 1-nél több élő személy tartózkodik a lőtéren.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2020.11.09. 12:09 de gondolom érdemes úgy olvasni a kormányrendeletet, hogy ha kiküldenek a lőtérre hogy találj valamit amiért bezárathassuk, akkor mibe fogsz belekötni ha 1-nél több élő személy tartózkodik a lőtéren.
A legtöbb lőtér már eddig is bejelentkezés alapján működött. Csoportosulás eddig se nagyon volt.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2020.11.09. 11:05 el kell olvasni majd a kormányrendeletet, sokszor tök mást kommunikálnak, mint amiből jogszabály lesz!

az én értelmezésemben ha egyedül, vagy távolságot tartva vagyok egy tágas lőtéren azt nem tiltja semmi.
+1 majd ha leirjak. Es csak remenykedni lehet, hogy egyertelmu lesz.

Valamint hetkor velhetoen zarni kell, aztan nyolcig hazaerni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2020.11.09. 19:23 +1 majd ha leirjak. Es csak remenykedni lehet, hogy egyertelmu lesz.

Valamint hetkor velhetoen zarni kell, aztan nyolcig hazaerni.
Vagy lőni másnap reggelig...ooarrghhhh
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.11.09. 19:52 Vagy lőni másnap reggelig...ooarrghhhh
Csak egy családot ismerek, akik ennek a feltételnek megfelelnek - az újpesti hajólőtér tulajdonosai (az állóhajón egy lakás is ki van alakítva).
:mrgreen: :lol:

Attól tartok, hogy otthon kell tartózkodni “nyóc után”, nem elég az utcáról hiányozni - állítólag. A nálam okosabbak azt mondják, hogy majd a kormányrendeletben minden benne lesz ;)

Ha nem járhatok lőtérre, asszem tényleg kell venni egy airszoftot, és a nappaliban alakítani ki pályákat
Hétköznap klasszikus pontlövészet, a hétvégén valami dinamikusabb. Pl:
“kezdő pozíció - a kanapén, erős kezedben távirányító. Gyengéd kéz az élettárs combján. Fegyver - kettes kondícióban, a nyitott tároló helyen. Egy tár az éjjeliszekrényen. Maszk orr alá csúsztatva.
Feladat: Szakszerűen viselt, az orrot is takaró maszkban, taktikai sorrendben küzd le a két db, kijárási tilalom szegő fosztogatót jelképező Szabványos célt. Célonként két értékelt találatot kell elérni, korlátlan számú lövéssel. Az 50 hüvelykes TV vétlen célként értékelendő, büntetés: találatonként két hét ajtócsapkodás” :twisted: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Enyje... Nem szép dolog egy hadifegyvertől :shock: Privátban pedig megütne a guta, ha kiköhögnék egy millát, és akadna a puska :roll:
GD kösz a megosztást.

Tényleg, azt tudja valaki, hogy egy Bren miért annyival olcsóbb 223remben, mint 7,62x39-ben? A Frommerben konkréten harmadannyi, 325 vs 990 :o

Értem és, hogy a Bren 2 az újabb, mint az S1, és hogy ez az új dicső magyar fegyver - de a különbséget nem érzem nagyobbnak, mint teszem azt az AKM/AK74 kombónál, vagy AK74/103- ezekből is világos, hogy melyik a fejlettebb, „jobb” - mégsincs ilyen drámai árkülönbség, és veszik ezt is, azt is. Ez az árképzés csupán magyar sajátosság, vagy konkrétan valami baj van az S1-el?

Néztem egy videót, hogy mi a evolúciós változás - ligther weight, beter texture of the grip, shorter gas piston which allows for 8" instead of 11" barrel - ezek komoly, de nem forradalmi különbségek..
Vagy hadd találjam ki gvass1 - pénzért vegyem meg a Kaliber Évkönyvet, abban ez a sztori IS benne lesz!.. Tényleg, benne lesz? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.11.10. 14:33 Enyje... Nem szép dolog egy hadifegyvertől :shock: Privátban pedig megütne a guta, ha kiköhögnék egy millát, és akadna a puska :roll:
GD kösz a megosztást.

Tényleg, azt tudja valaki, hogy egy Bren miért annyival olcsóbb 223remben, mint 7,62x39-ben? A Frommerben konkréten harmadannyi, 325 vs 990 :o

Értem és, hogy a Bren 2 az újabb, mint az S1, és hogy ez az új dicső magyar fegyver - de a különbséget nem érzem nagyobbnak, mint teszem azt az AKM/AK74 kombónál, vagy AK74/103- ezekből is világos, hogy melyik a fejlettebb, „jobb” - mégsincs ilyen drámai árkülönbség, és veszik ezt is, azt is. Ez az árképzés csupán magyar sajátosság, vagy konkrétan valami baj van az S1-el?

Néztem egy videót, hogy mi a evolúciós változás - ligther weight, beter texture of the grip, shorter gas piston which allows for 8" instead of 11" barrel - ezek komoly, de nem forradalmi különbségek..
Vagy hadd találjam ki gvass1 - pénzért vegyem meg a Kaliber Évkönyvet, abban ez a sztori IS benne lesz!.. Tényleg, benne lesz? ;)

A magyar kereskedők árképzése nem lesz benne:-) (Lesz viszont egy kellemes 8 oldalas cikkecske. Mellesleg nekünk nem akadt, fostömlő ruszki vashüvelyes softpoint vadászlőszerrel sem, meg kint a valódi hadi full auto sem akadt a cseheknél FMJ-vel.)

Nyilván egyébként az első egy X évvel ezelőtti euró mellett beragadt készlet (amitől szabadulni akar), a másik meg új beszerzés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.11.10. 14:47 A magyar kereskedők árképzése nem lesz benne:-) (Lesz viszont egy kellemes 8 oldalas cikkecske. Mellesleg nekünk nem akadt, fostömlő ruszki vashüvelyes softpoint vadászlőszerrel sem, meg kint a valódi hadi full auto sem akadt a cseheknél FMJ-vel.)

Nyilván egyébként az első egy X évvel ezelőtti euró mellett beragadt készlet (amitől szabadulni akar), a másik meg új beszerzés.
Kösz, ez ésszerűen hangzik. :D Megnyugtató a tesztetek eredménye is. Nem esne jól, ha nálunk a fegyvercseréből olyan megbízhatósági kálvária lenne, mint annó a briteknél - csak most a mi adóforintjainkból.

Egyébként az S1 jó minőségű fegyver? Ennyi pénzért, és a hazai .223 Rem karabély alternatívákat ismerve (AR, alacsony impulzusu AK klónok, stb - mind jellemzően 400 fölött) manapság már nem is számít drágának...

Tényleg, a már kereskedőnél levő, laminátummal ellátott B7-eseket január után is el tudják még B7ként adni? Úgy értettem, hogy nem, csak magánszemélyek, ezért is a nagy kapkodás. De ilyenkor mi van - új PLKV lapka kell majd hozzá? Vagy filctollal átírják A6-ra? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.11.10. 15:24 Kösz, ez ésszerűen hangzik. :D Megnyugtató a tesztetek eredménye is. Nem esne jól, ha nálunk a fegyvercseréből olyan megbízhatósági kálvária lenne, mint annó a briteknél - csak most a mi adóforintjainkból.

Egyébként az S1 jó minőségű fegyver? Ennyi pénzért, és a hazai .223 Rem karabély alternatívákat ismerve (AR, alacsony impulzusu AK klónok, stb - mind jellemzően 400 fölött) manapság már nem is számít drágának...

Tényleg, a már kereskedőnél levő, laminátummal ellátott B7-eseket január után is el tudják még B7ként adni? Úgy értettem, hogy nem, csak magánszemélyek, ezért is a nagy kapkodás. De ilyenkor mi van - új PLKV lapka kell majd hozzá? Vagy filctollal átírják A6-ra? ;)
Amit itthon gyártanak az full auto Bren2 5,56x45 mm-es, klasszikus gépkarabély.

EDDIg én nem láttam hazai gyártásban/összeszerelésben más kaliberű vagy félauto Bren-t. (Szó sok mindenről volt.)

---

Amire 2021 előtt kiadják a kategóriát a laminátumon az jelen jogi álláspont szerint pontosan ott is marad végleg (kivéve nyilván, ha más miatt vált kategóriát, pl. színházi, hatástalanított lesz).

A Bren első generációja is tök jó fegyver, ennyiért kár otthagyni IMHO.

Kérdés persze, h tényleg fizikailag ott van, megvehető, vagy csak a honlapon felejtették fent...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

En a Bren2-vel a mai napig 1600 lovest adtam le akadaly nelkul (Barnaul loszerrel). Csak azt tudom mondani, hogy nagyon pontos es megbizhato celszerszam:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2020.11.10. 17:46 En a Bren2-vel a mai napig 1600 lovest adtam le akadaly nelkul (Barnaul loszerrel). Csak azt tudom mondani, hogy nagyon pontos es megbizhato celszerszam:)
😁 ez azért igen szén szám! Gratula!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2020.11.10. 18:20 😁 ez azért igen szén szám! Gratula!
Elvezem milyen jo vele loni. Jovore ezzel vagok neki a gyorspontnak:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Vizimalac írta: 2020.11.10. 21:03 Elvezem milyen jo vele loni. Jovore ezzel vagok neki a gyorspontnak:)
Nagy kalappal!
Drukkolok :)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A mi lőterünk úgy döntött, hogy nyitva tart, de csak fél 7-ig. Kijárási tilalom mentességgel nem terveznek élni. Lövészet kizárólag maszkban. Csak versenyengedéllyel rendelkező tagok vehetnek részt.
A versenyekről még nem esett szó.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Különböző kísérletek lőszerekkel:
https://www.youtube.com/watch?v=3SlOXowwC4c
Mindenki vár valamit...
Válasz küldése