Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Lőfegyveres, sportlövész, és elöltöltő fegyveres topik. Ha igény van rá, a téma szétbontható.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Ezt tegnap produkáltam 25 m-ről egy hangsúlyozottan olyan pisztollyal, amivel akkor lőttem először. Előtte nem volt se próbalövészet, se száraz gyakorlás, sőt, kézben is akkor volt először és rögtön elsőre ez sikerült. Pokoli jó pisztoly.
sfp9sk-2.jpg
sfp9sk-2.jpg (328.48 KiB) Megtekintve 99568 alkalommal
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.06.08. 11:22 Ezt tegnap produkáltam 25 m-ről egy hangsúlyozottan olyan pisztollyal, amivel akkor lőttem először. Előtte nem volt se próbalövészet, se száraz gyakorlás, sőt, kézben is akkor volt először és rögtön elsőre ez sikerült. Pokoli jó pisztoly.
sfp9sk-2.jpg

A full-size SFP9 is faszányos volt.

Viszont sztem nagy piaci sikert nem érnek el vele, mert egy ugyanekkora tárkapacitású G26-hoz, vagy pláne egy SIG P365-höz képest ez egy platós IFA méret.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.06.08. 11:30 A full-size SFP9 is faszányos volt.

Viszont sztem nagy piaci sikert nem érnek el vele, mert egy ugyanekkora tárkapacitású G26-hoz, vagy pláne egy SIG P365-höz képest ez egy platós IFA méret.
Őszintén, mivel full size SFP-m van, így van összehasonlítási alapom. Azzal én ilyent sosem lőttem még. Nem hogy elsőre, de ötvenedszerre sem. Szóval nem tudom ez most mi volt. Lehet, hogy nekem volt jó napom, de az is lehet, hogy mégiscsak a pisztoly a jó valami miatt. Egyébként a sütése más mint a teljes méretű változaté, szerintem jobb, nekem legalábbis az volt. Sokkal kisebb a holt játék és pár tized mm-el hamarabb is sül el, kevésbé nyúlós. A helyretoló rugója is más, dupla rugós, lehet ez az oka talán, hogy nem rúg akkorát, mint mondjuk egy Glock 26. Érzésre olyan volt, mintha a teljes méretűvel lőttem volna, nem éreztem különbséget. Sig P365-tel sose lőttem még. A Glock 26 viszont ennek a közelében nincs. Na ja, rejtve viselni lehet, hogy jobb, de az meg nekem irreleváns.... sajnos.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Carnivore
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:18

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Carnivore »

Gaston Glock írta: 2018.06.08. 11:22 Ezt tegnap produkáltam 25 m-ről egy hangsúlyozottan olyan pisztollyal, amivel akkor lőttem először. Előtte nem volt se próbalövészet, se száraz gyakorlás, sőt, kézben is akkor volt először és rögtön elsőre ez sikerült. Pokoli jó pisztoly.
sfp9sk-2.jpg
Azt megkérdezhetem hogy melyik elsütőszerkezetes változat volt ez?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Carnivore írta: 2018.06.08. 16:25 Azt megkérdezhetem hogy melyik elsütőszerkezetes változat volt ez?
Szerintem hacsak nem német rendőr vagy (TR), akkor egyféle elsütőerőből (SF) lehet "válogatni" az SFP9SK-nál. Elsőtőszerkezet meg egyféle, glockszerű strikeres.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Carnivore
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:18

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Carnivore »

gvass1 írta: 2018.06.08. 16:35 Szerintem hacsak nem német rendőr vagy (TR), akkor egyféle elsütőerőből (SF) lehet "válogatni" az SFP9SK-nál. Elsőtőszerkezet meg egyféle, glockszerű strikeres.
OK, sorry, igaz, nem néztem utána a konkrét fegyvernek, csak a HK ennél többféle változattal szokott előrukkolni néha.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Carnivore írta: 2018.06.08. 16:45 OK, sorry, igaz, nem néztem utána a konkrét fegyvernek, csak a HK ennél többféle változattal szokott előrukkolni néha.
Kakasosnál, a HK sokáig nem "állt be a sorba" a strikeres elsütőszerkezettel. Ennél egyfajta van csak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Gepárd lőtérrel mi van, hogy péntekenként zárva van tök sokszor?
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Addig is itt, amíg nem lesz önálló IPSC, IDPA stb nem pontlövő topik....... ;)

Tájékoztató jelleggel: az MSSZ elnökségének döntése értelmében létrejött egy önálló szakág, szituációs szakág néven.
A meglévő versenyágak ( rapid shooting, fémpárbaj, steel challenge) mellé visszakerült az IDPA, és egy új a multigun( 3gun) is

Született egy önálló weblap is, ahol a tervek szerint a szakág hírei, versenyei az eddiginél frissebben lennének olvashatóak
http://www.szituacios.hu/
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Salmo írta: 2018.06.08. 21:02 Addig is itt, amíg nem lesz önálló IPSC, IDPA stb nem pontlövő topik....... ;)
Összevontuk ezeket a topicokat, de persze ez még változhat az igények függvényében a jövőben.
I am the law.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Salmo írta: 2018.06.08. 21:02 Addig is itt, amíg nem lesz önálló IPSC, IDPA stb nem pontlövő topik....... ;)

Tájékoztató jelleggel: az MSSZ elnökségének döntése értelmében létrejött egy önálló szakág, szituációs szakág néven.
A meglévő versenyágak ( rapid shooting, fémpárbaj, steel challenge) mellé visszakerült az IDPA, és egy új a multigun( 3gun) is

Született egy önálló weblap is, ahol a tervek szerint a szakág hírei, versenyei az eddiginél frissebben lennének olvashatóak
http://www.szituacios.hu/
Ez egy nagyon jó döntésnek tűnik IMHO!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Lőtér

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Urak!
Ismerős 4-5 fős társaságot kéne vinnem lőtérre. Egyiküknek sincs semmilyen engedélye, hol van az a hely Büdöspesten ahol nyitottan állnak hozzájuk, ugyanakkor nem az angol turistákra szabott horror árakon vannak? Ahova sokat vittem anno ismerősöket, ott ez már nem lehetséges, csak engedéllyel rendelkezők vagy klubtagok lőhetnek.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Gepárd :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Budakeszi lőtér?

http://loterkft.hu/araink/

Én úgy fedeztem fel őket, hogy nekem közel van, és "gumibarát" lőtér. Mondjuk tavaly jártam ott utoljára... és most ahogy ránéztem az áraikra, nem kicsit drágultak. Akkor még 1500 Ft / félóra volt a pisztoly pálya, és 1000 Ft a fegyverbérlés.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőtér

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.06.09. 09:25 Urak!
Ismerős 4-5 fős társaságot kéne vinnem lőtérre. Egyiküknek sincs semmilyen engedélye, hol van az a hely Büdöspesten ahol nyitottan állnak hozzájuk, ugyanakkor nem az angol turistákra szabott horror árakon vannak? Ahova sokat vittem anno ismerősöket, ott ez már nem lehetséges, csak engedéllyel rendelkezők vagy klubtagok lőhetnek.
Hozzánk jöhetsz szerintem. BKV lőtér a Stadionoknál, a benzinkút mögött. Mi csütörtök délután 5-től vagyunk, de előtte azért meg kéne dumcsiznod a klubvezetővel is. Ha érdekel és rámírsz privátban, megadom az elérhetőségét. Sztem. nem lesz horror az ár.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

Sziasztok! A tótkomlósi lőteret ismeri valaki? Feketelőporos szempontból érdekelne. Tervezem kipróbálni, csak előbb néhány hasznos infót ha tudnátok mondani. Üdv
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13832
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Hazilagos loszerszereles

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van valakinek gyakorlati tapasztalata .308-as sierra tmk 155gr es lovex d073.5 vonatkozasaban?
ingyom bingyom tálib-e?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

sakk írta: 2018.06.09. 20:10 Sziasztok! A tótkomlósi lőteret ismeri valaki? Feketelőporos szempontból érdekelne. Tervezem kipróbálni, csak előbb néhány hasznos infót ha tudnátok mondani. Üdv
Én 11 éve vagyok ott tag, nagyon jó kis csapat van, az éves tagdíj 10 ezer pénz. Vasárnaponként van lövészet. Elöltöltős vasa az egyesületnek nem van, de sok fekaporos lövész jár oda. Lőpor, csapi az van, ha belépsz, akkor tudsz lőni. Július második hétvégéjén érdemes elnézned, akkor lesz a Wild Komlós Cowboytalálkozó, azon mindig sokan vagyunk.

Amúgy 50 méteres puska pálya, ott 10+ lőállás van, ha puskás vagy, akkor sose lesz gondod.
A 25 méteres pisztoly pályán kevesebb hely van, ott van amikor várni kell kicsit, hogy megürüljön egy hely.
Hirtelen ennyi, ha valami érdekel még, kérdezz rá nyugodtan.
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

Sjani86 írta: 2018.06.10. 22:20 Én 11 éve vagyok ott tag, nagyon jó kis csapat van, az éves tagdíj 10 ezer pénz. Vasárnaponként van lövészet. Elöltöltős vasa az egyesületnek nem van, de sok fekaporos lövész jár oda. Lőpor, csapi az van, ha belépsz, akkor tudsz lőni. Július második hétvégéjén érdemes elnézned, akkor lesz a Wild Komlós Cowboytalálkozó, azon mindig sokan vagyunk.

Amúgy 50 méteres puska pálya, ott 10+ lőállás van, ha puskás vagy, akkor sose lesz gondod.
A 25 méteres pisztoly pályán kevesebb hely van, ott van amikor várni kell kicsit, hogy megürüljön egy hely.
Hirtelen ennyi, ha valami érdekel még, kérdezz rá nyugodtan.
Pillanatnyilag egy csinos 1851 Colt Navy-m van. Azzal gondoltam látogatni. Beszéltem L.I. úrral, a lőtér vezetővel. Nagyon rendes komának tűnik. Korrektül elmondott dolgokat, segítőkész volt.
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

sakk írta: 2018.06.11. 08:07 Pillanatnyilag egy csinos 1851 Colt Navy-m van. Azzal gondoltam látogatni. Beszéltem L.I. úrral, a lőtér vezetővel. Nagyon rendes komának tűnik. Korrektül elmondott dolgokat, segítőkész volt.
Íme, a kis szépség:
media-share-0-02-05-7b0cc8201f280541b62fb164936815fcd8010b5fdf763d4303ad91d28274573f-ddf83f80-9e33-4cb4-b114-f393ba5feaa4.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A puskákat rövidítjük, a pisztolyokat hosszabbítjuk:-) Európában ez a termék keveseket érint, de érdekes kuriózum:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nosler- ... zpisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

gvass1 írta: 2018.06.12. 06:14 A puskákat rövidítjük, a pisztolyokat hosszabbítjuk:-) Európában ez a termék keveseket érint, de érdekes kuriózum:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nosler- ... zpisztoly/

Kép
Szia! Azért a képen szereplőt szívesebben próbálgatnám otthon (más színben), mint a kis Bartal puskámat. Pedig nagyon meg vagyok elégedve Bartal Művek munkájával!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sakk írta: 2018.06.12. 11:11 Szia! Azért a képen szereplőt szívesebben próbálgatnám otthon (más színben), mint a kis Bartal puskámat. Pedig nagyon meg vagyok elégedve Bartal Művek munkájával!
ne viccelődjünk az otthon próbálgatással, ez kőkemény puskatöltényes cucc. Ehhez legalább kell egy 100 méteres puskalőtér megfelelő golyófogóval.

Ez nem 30 joule, hanem 3000!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

gvass1 írta: 2018.06.12. 11:20 ne viccelődjünk az otthon próbálgatással, ez kőkemény puskatöltényes cucc. Ehhez legalább kell egy 100 méteres puskalőtér megfelelő golyófogóval.

Ez nem 30 joule, hanem 3000!
100% igazad van. Néztem egy Nosler .22 puskatesztet az előbb. 1200 yardra döngetett az lövész. Azért oda ellátni sem lehet rendesen, csak távcsővel. :geek:
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

sakk írta: 2018.06.12. 11:25 100% igazad van. Néztem egy Nosler .22 puskatesztet az előbb. 1200 yardra döngetett az lövész. Azért oda ellátni sem lehet rendesen, csak távcsővel. :geek:
Elnézést, pontosítanék. 6.5 mm-es volt, nem .22-es. De az se semmi. 1200 yard.
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

gvass1 írta: 2018.06.12. 11:20 ne viccelődjünk az otthon próbálgatással, ez kőkemény puskatöltényes cucc. Ehhez legalább kell egy 100 méteres puskalőtér megfelelő golyófogóval.

Ez nem 30 joule, hanem 3000!
Egyébként szerintem azzal a kicsinek tűnő 30 j-lal sem szoktam viccelődni. Az sem egy gyerekjáték pukkanós puska.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sakk írta: 2018.06.11. 13:21 Íme, a kis szépség:media-share-0-02-05-7b0cc8201f280541b62fb164936815fcd8010b5fdf763d4303ad91d28274573f-ddf83f80-9e33-4cb4-b114-f393ba5feaa4.jpg
Szép! Egy kis "üzemanyag" a testvéréhez :).
bogyok.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** RENDKÍVÜL FONTOS ***

"Történelmi fegyverekkel űzött lövészet és katonai hagyományőrzés. Egyáltalán nem állnak távol e hobbik egymástól, mégis jelenleg igencsak különbözik a két tevékenység hazánkban, pedig sokan vagyunk, akik mindkét szenvedélynek részesei vagyunk.

Az elmúlt hetek balesetei – a tragikus tatai töltővessző kilövés és Laci betyár ostobasága, magyarázkodása – úgy érzem szükségessé teszik, hogy nyíltan beszéljünk egymással. "

Teljes dokumentum:

http://kapszli.hu/47881/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sakk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.09. 19:56
Tartózkodási hely: Szentpétervár, Oroszország

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sakk »

gvass1 írta: 2018.06.13. 12:18 *** RENDKÍVÜL FONTOS ***

"Történelmi fegyverekkel űzött lövészet és katonai hagyományőrzés. Egyáltalán nem állnak távol e hobbik egymástól, mégis jelenleg igencsak különbözik a két tevékenység hazánkban, pedig sokan vagyunk, akik mindkét szenvedélynek részesei vagyunk.

Az elmúlt hetek balesetei – a tragikus tatai töltővessző kilövés és Laci betyár ostobasága, magyarázkodása – úgy érzem szükségessé teszik, hogy nyíltan beszéljünk egymással. "

Teljes dokumentum:

http://kapszli.hu/47881/

Kép
"Közös felelősségünk különösen nagy: kötelességünk megőrizni azt a lehetőséget, melyet a céllövészek tettek mindannyiunk számára lehetővé. Óvnunk kell a nézőket, társainkat, magunkat."

Kimondhatatlanul sajnálatos gond, hogy ezt vannak, akik nem veszik komolyan! Tényleg, még az apró viccelődést is félretéve, amikor kell!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.06.08. 11:22 Ezt tegnap produkáltam 25 m-ről egy hangsúlyozottan olyan pisztollyal, amivel akkor lőttem először. Előtte nem volt se próbalövészet, se száraz gyakorlás, sőt, kézben is akkor volt először és rögtön elsőre ez sikerült. Pokoli jó pisztoly.
sfp9sk-2.jpg

Valóban pokoli jó pisztoly az SFP9SK (remek ergonómia, csekély hátrarúgás, jó szórás)- tegnap én is kitoltam vele 100 lövést.
2 gondom volt vele:
1. nevetséges (10 db) tárkapacitás a majdnem G19 mérethez (15+1) képest
2. német nyelvtörő elnevezés (eszefpénójneszká)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, lövészsportok

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.06.14. 06:15 Valóban pokoli jó pisztoly az SFP9SK (remek ergonómia, csekély hátrarúgás, jó szórás)- tegnap én is kitoltam vele 100 lövést.
2 gondom volt vele:
1. nevetséges (10 db) tárkapacitás a majdnem G19 mérethez (15+1) képest
2. német nyelvtörő elnevezés (eszefpénójneszká)
Jah, a nevével én se vagyok kibékülve. Nem értem miért nem lehet nálunk is VP9 ez mint az USA-ban? Német polkorrektség? Vagy ez valami olyan dolog, mint hogy az Alien filmeknek is idehaza mindenféle ostoba címet kellett kitalálni? Érdekes, a VP70 annak idején mindenütt lehetett VP70....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új olasz-román pisztolykaliberű öntöltő karabély, Kalasnyikov-bázison, tűrhető áron:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/chiappa ... -karabely/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Budapesten (környékén) melyik lőtér tart feketelőport? Hogyan adják el? (úgy értem, hogy fiolát vinni kell-e)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Zotyika írta: 2018.06.14. 19:15 Budapesten (környékén) melyik lőtér tart feketelőport? Hogyan adják el? (úgy értem, hogy fiolát vinni kell-e)
Gyáli (Gemini) lőtér, MTSE lőtér. Flaskát, fiolát vigyél!
Glasser
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.06.01. 21:11

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Glasser »

gvass1 írta: 2018.06.13. 12:18 Laci betyár ostobasága, magyarázkodása
Ez az ostoba barom, most ismerte el (Radio1, Balázsék) hogy iszogatott is a fellépések elött/alatt, és úgy lövöldözött.
No.1 Lőkészség nélküli balfasz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ Videó! Ruger American pisztoly 1. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok/9632/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ruger-americ ... ly-1-resz/



Kép


A 2018. júniusi (242.) Kaliber címlapján levő Ruger American 9 mm Luger pisztoly igazi átlagamerikai. Tudja mindazt, amit elvárnak tőle, de sok eredeti gondolatot nem tartalmaz, és nem annyira kifinomult (Hejj, TRUMPÚR!).

De nagyon kedvező árú az USA-ban (Európában kevésbé), és nagyon masszív konstrukció, ugyanezen a tokon van .45 ACP kivitel is. A fegyver teljesen kétkezes, Browning-SIG reteszelésű, glock.szerű billentyűbiztosítással és strikeres elsütőszerkettel. Bizony, mint sok tucat hasonló a piacon. A műanyagtokon belüli vázrendszer kifejezetten a SIG P320-at idézi.

A lövészet során kellemesen uralható, egy kézzel is, de igazán jó szórást nem sikerült vele lőni, igaz, ez egy szolgálati pisztoly, arra meg pont jó.

Folytatjuk!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Maximalisan egyetertek Balazsekkal, de a nyilt levelre adott commentek alapjan nem sok eselyt latok arra, hogy a "hagyomanyorzok" lelkere sikerulne hatniuk. Elindult a tipikus mentalitas, attitude, nekunk aztan senki ne mondja meg hogy , mit, mivel, hogyan, kikkel hobbizzunk, nem kell a nagy testvert jatszani, meg elindult a masik software is , bezzeg a vadasz baleseteket nem fujjak fel... stb. A "jokepesseguek" , nem igazan fogjak fel, de szerintem nem is erdekli oket, hogy ezzel a devians, nemtorodom magatartassal mas tisztesseges eloltoltoltos emberek hobbijat veszelyeztetik, koztuk az en elsodleges hobbimat is...Mivel jol kell itt , is, viselkedni , ezert nem minositem ezt a hozzaallast, de vastagon meg van roluk a velemenyem, persze tisztelet a kivetelnek...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2018.06.15. 17:20 Maximalisan egyetertek Balazsekkal, de a nyilt levelre adott commentek alapjan nem sok eselyt latok arra, hogy a "hagyomanyorzok" lelkere sikerulne hatniuk. Elindult a tipikus mentalitas, attitude, nekunk aztan senki ne mondja meg hogy , mit, mivel, hogyan, kikkel hobbizzunk, nem kell a nagy testvert jatszani, meg elindult a masik software is , bezzeg a vadasz baleseteket nem fujjak fel... stb. A "jokepesseguek" , nem igazan fogjak fel, de szerintem nem is erdekli oket, hogy ezzel a devians, nemtorodom magatartassal mas tisztesseges eloltoltoltos emberek hobbijat veszelyeztetik, koztuk az en elsodleges hobbimat is...Mivel jol kell itt , is, viselkedni , ezert nem minositem ezt a hozzaallast, de vastagon meg van roluk a velemenyem, persze tisztelet a kivetelnek...
Ha meg lesz valami újabb komolyabb balesa nyilvános rendezvényen, akkor a Gestapo kapva kap az alkalmon és betiltja nemcsak a lődözős hagyományőrzést, de az elöltöltő fegyvereket úgy kompletten.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta: ÚJ Videó! Ruger American pisztoly 1. rész

Amúgy egész normálisan néz ki, ha lehetne tartani...
Á hagyjuk nem lehet.
"..."
socking
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.15. 18:41

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: socking »

gvass1 írta: 2018.06.15. 15:47 ÚJ Videó! Ruger American pisztoly 1. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok/9632/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ruger-americ ... ly-1-resz/



Kép


A 2018. júniusi (242.) Kaliber címlapján levő Ruger American 9 mm Luger pisztoly igazi átlagamerikai. Tudja mindazt, amit elvárnak tőle, de sok eredeti gondolatot nem tartalmaz, és nem annyira kifinomult (Hejj, TRUMPÚR!).

De nagyon kedvező árú az USA-ban (Európában kevésbé), és nagyon masszív konstrukció, ugyanezen a tokon van .45 ACP kivitel is. A fegyver teljesen kétkezes, Browning-SIG reteszelésű, glock.szerű billentyűbiztosítással és strikeres elsütőszerkettel. Bizony, mint sok tucat hasonló a piacon. A műanyagtokon belüli vázrendszer kifejezetten a SIG P320-at idézi.

A lövészet során kellemesen uralható, egy kézzel is, de igazán jó szórást nem sikerült vele lőni, igaz, ez egy szolgálati pisztoly, arra meg pont jó.

Folytatjuk!
Szia gvass!
Esetleg 450 $ + shipping + egy halom engedély és +költségért lehet szerezni engedélyesnek. Ki tudja, hol a vége. Csak elhatározás kérdése az arra jogosultaknak!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

socking írta: 2018.06.15. 19:03 Szia gvass!
Esetleg 450 $ + shipping + egy halom engedély és +költségért lehet szerezni engedélyesnek. Ki tudja, hol a vége. Csak elhatározás kérdése az arra jogosultaknak!
Azért lehet itthon látni nagyobb kuriózumokat is, igaz. De nem lesz túl népszerű itt, az viszont tuti. Glock, CZ, P9R, ezek mennek itthon.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Blekk Rájgó írta: 2018.06.14. 20:12 Gyáli (Gemini) lőtér, MTSE lőtér. Flaskát, fiolát vigyél!
Gyálon nincs.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.06.15. 19:14 Azért lehet itthon látni nagyobb kuriózumokat is, igaz. De nem lesz túl népszerű itt, az viszont tuti. Glock, CZ, P9R, ezek mennek itthon.
Én is itthon lőttem a Rugerrel. Itthon is kaphato, csak imho versenykeptelen aron.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Zotyika írta: 2018.06.15. 22:01Gyálon nincs.
Van, ha szólsz előre.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Próbáltam kigooglizni, de nem sok sikerrel... Szóval, tudja esetleg valaki hogy mennyi egy sörétes lőszer max gáznyomása? (És esetleg hogy azzal kb mekkora kezdősebesség érhető el?... 1700 psi van, és elvileg tud 510 m/s-et, az átlag az olyan 600 psi/400m/s, de ennyit találtam összesen...)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2018.06.19. 12:46 Próbáltam kigooglizni, de nem sok sikerrel... Szóval, tudja esetleg valaki hogy mennyi egy sörétes lőszer max gáznyomása? (És esetleg hogy azzal kb mekkora kezdősebesség érhető el?... 1700 psi van, és elvileg tud 510 m/s-et, az átlag az olyan 600 psi/400m/s, de ennyit találtam összesen...)
Itten vannak:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Ezer köszönet :-) Így legalább látom, hogy a kérdést is rosszul tettem fel. Nem psi hanem bar, nem 1700 hanem 1200 :-) de a többi stimmel :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Már Lengyelországban is gyártanak AR-15 klónokat - jó áron, de kérdés, hogy minek?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lengyel-ar-15-klonok/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Lőtér hétvégére

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Izébocsi, tudom hogy gugli a legjobb barátom, de hátha valakinek tuti infója van, nekem most nincs hirtelen több tippem.
Szóval, barátnővel + 2 ismerőssel mennénk lőni. Rajtam kívül senkinek semmije, tehát nekik folyamatos lövvezetői felügyelet + biztonsági oktatás kell. Viszont

- Én szeretnék saját nagykal puskával lőni +lőtéri maroklővel gyakorolni
- Ők szeretnének maroklővel megismerkedni a lövészet alapjaival, kiskal pisztoly, revolver, esetleg valami öntöltő.

Akiket eddig végig telefonáltam: Gyálon verseny van, Gepárd lőtéren szabi (igaz ott nagykal puskána nincs sok értelme), Szentendre HM lőtér 7végén zárva, Verőce csak saját fegyverrel vagy klubtagnak, Dorog telt ház.

Egyéb tipp esetleg?
Kajler
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.06.15. 12:52

Re: Lőtér hétvégére

Hozzászólás Szerző: Kajler »

TotoHU írta: 2018.06.20. 10:52 Akiket eddig végig telefonáltam: Gyálon verseny van, Gepárd lőtéren szabi (igaz ott nagykal puskána nincs sok értelme), Szentendre HM lőtér 7végén zárva, Verőce csak saját fegyverrel vagy klubtagnak, Dorog telt ház.

Egyéb tipp esetleg?
Glóbusz lőtér a Maglódi úton? Ők nyitva vannak egész hétvégén.
üdv.: Kajler
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új török puska, és végre nem sörétes, hanem klasszikus nagygolyós vadászpuska, valószínűleg teszkógazdaságos árazás mellett:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ata-arm ... etlopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Chiappa LA322-ről véleménye van valakinek? (Alsókulcsos 22-es)
Ár/érték arány? Tényleg silány anyagokból van?
Avatar
Marco
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.12. 18:56

Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Marco »

Benyomom hátha a vadászatot nem olvassa innen valaki.

Kb ha így halad akkor szeptemberre 25% -ot fog minden amerikai lőszer és fegyver alapból emelkedni!
Aki teheti még most vegyen ha igénye van rá!

Az (EU) 2018/724 végrehajtási rendelet a következőképpen módosul: 1. A (12) preambulumbekezdés helyébe a következő szöveg lép: „Az (5) preambulumbekezdésben ismertetett határidők tükrében a kiegészítő vámokat – szükség szerint vagy a szükséges mértékben – két szakaszban kell alkalmazni. Az első szakaszban az I. mellékletben szereplő termékek behozatalára legfeljebb 10 %-os és 25 %-os értékvámok alkalmazhatók haladéktalanul és addig az időpontig, amíg az Egyesült Államok fel nem függeszti az Unióból érkező termékekre vonatkozó védintézkedések alkalmazását.” 2. A 2. cikk a) pontjának helyébe a következő szöveg lép: „Az első szakaszban az I. mellékletben szereplő termékek behozatalára legfeljebb 10 %-os és 25 %-os kiegészítő értékvám alkalmazandó 2018. június 20-tól.

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba. Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban. Kelt Brüsszelben, 2018. június 20-án. a Bizottság részéről az elnök Jean-Claude JUNCKER
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Marco írta: 2018.06.21. 18:36 Benyomom hátha a vadászatot nem olvassa innen valaki.

Kb ha így halad akkor szeptemberre 25% -ot fog minden amerikai lőszer és fegyver alapból emelkedni!
Aki teheti még most vegyen ha igénye van rá!

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba. Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban. Kelt Brüsszelben, 2018. június 20-án. a Bizottság részéről az elnök Jean-Claude JUNCKER
Oh.... F.sza. Szóval akkor a Remi meg Hornady és hasonlóak jól megdrágulnak. Mindig is mondtam, hogy a sportlövők-vadászok és úgy egyébként lőfegyverrel rendelkezők szempontjából is sokkal jobb lenne, ha Jean-Claude Juncker helyett Jean-Claude Van Damme lenne az EB elnök. :lol:

Bocsesz, remélem ennyi pol. még belefér....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.06.21. 19:02 Oh.... F.sza. Szóval akkor a Remi meg Hornady és hasonlóak jól megdrágulnak. Mindig is mondtam, hogy a sportlövők-vadászok és úgy egyébként lőfegyverrel rendelkezők szempontjából is sokkal jobb lenne, ha Jean-Claude Juncker helyett Jean-Claude Van Damme lenne az EB elnök. :lol:

Bocsesz, remélem ennyi pol. még belefér....
SZERINTEM, ez sajna idehaza nem sok emberkét érint.
Mellesleg sem az amerikai, sem az EU-s, sem az egyéb fegyvergyártók anyagi gondja, vagy esetleges csődje nem izgat, úgy kell nekik!

Folyamatosan nyomják a fejlesztéseket és az újabbnál újabb modelleket, miközben a kereskedelem egyik legalapvetőbb elemét felejtik el, és ez a PIACTEREMTÉS. EU, Ázsia, Ausztrália, ezek mind - mind potenciális piacok tele potenciális vevővel, de a gyártók nem foglalkoznak velük, és láthatóan semmit nem tesznek a piacok megnyitásáért. Pedig nem hiszem el, hogy pár Audi kulcs, tiniprostis zsarolóvideó, vastag boríték, fenyegetés, vagy ezek kombinációja nem lenne elég meggyőző a civil fegyvertartás legalizálása mellett.

Persze lehet, olyanok a gyárak, mint abban a viccben/tanmesében, amikor 2 konkurens cipőgyár elküldi az embereit Indiába, majd 1 hét múlva mind a 2 küldi a jelenést. Az egyik azt írja, hogy nem kell ide gyár, itt mindenki mezítláb jár, nem kell ezeknek cipő, ha kéne már lenne nekik. A másik meg lelkendezve írja, hogy mekkora piac már ez az ország, hisz itt mindenkinek cipő kellene, mert most mezítláb vannak a szerencsétlenek.
Avatar
Marco
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.12. 18:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Marco »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.21. 20:07 SZERINTEM, ez sajna idehaza nem sok emberkét érint.
Mellesleg sem az amerikai, sem az EU-s, sem az egyéb fegyvergyártók anyagi gondja, vagy esetleges csődje nem izgat, úgy kell nekik!

Folyamatosan nyomják a fejlesztéseket és az újabbnál újabb modelleket, miközben a kereskedelem egyik legalapvetőbb elemét felejtik el, és ez a PIACTEREMTÉS. EU, Ázsia, Ausztrália, ezek mind - mind potenciális piacok tele potenciális vevővel, de a gyártók nem foglalkoznak velük, és láthatóan semmit nem tesznek a piacok megnyitásáért. Pedig nem hiszem el, hogy pár Audi kulcs, tiniprostis zsarolóvideó, vastag boríték, fenyegetés, vagy ezek kombinációja nem lenne elég meggyőző a civil fegyvertartás legalizálása mellett.

Persze lehet, olyanok a gyárak, mint abban a viccben/tanmesében, amikor 2 konkurens cipőgyár elküldi az embereit Indiába, majd 1 hét múlva mind a 2 küldi a jelenést. Az egyik azt írja, hogy nem kell ide gyár, itt mindenki mezítláb jár, nem kell ezeknek cipő, ha kéne már lenne nekik. A másik meg lelkendezve írja, hogy mekkora piac már ez az ország, hisz itt mindenkinek cipő kellene, mert most mezítláb vannak a szerencsétlenek.
Figyu már!
Te szerintem nagyon félre értettél valamit!
Pont hogy a kis felhasználókat érinti még hazánkban is!
Aki pl US fegyvert , lőszert, alkatrész , optikát , ruhát ....stb... használ az fogja megérezni igazán.
Pista bácsi .30-06 -osa HO-lőszerrel eteti múlt hónapban vette pl 500 ft / db áron és legközelebb meg 625 ft / db áron lesz!
Mert a kereskedő kénytelen lesz hárítani a többlet költséget ugye. Ez egy 20 db -os doboz esetében 2500 + költség!
De egy 1 gurigás optika esetében meg ki fogsz köhögni negyedmilcsivel többet!
Szóval nem a fegyvergyárak és gyártók szívnak ezzel majd hanem a kicsiny hazánk felhasználói is meg az EU tagállamok fegyvertartói!
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Marco írta: 2018.06.21. 20:31 Figyu már!
Te szerintem nagyon félre értettél valamit!
Pont hogy a kis felhasználókat érinti még hazánkban is!
Aki pl US fegyvert , lőszert, alkatrész , optikát , ruhát ....stb... használ az fogja megérezni igazán.
Pista bácsi .30-06 -osa HO-lőszerrel eteti múlt hónapban vette pl 500 ft / db áron és legközelebb meg 625 ft / db áron lesz!
Mert a kereskedő kénytelen lesz hárítani a többlet költséget ugye. Ez egy 20 db -os doboz esetében 2500 + költség!
De egy 1 gurigás optika esetében meg ki fogsz köhögni negyedmilcsivel többet!
Szóval nem a fegyvergyárak és gyártók szívnak ezzel majd hanem a kicsiny hazánk felhasználói is meg az EU tagállamok fegyvertartói!
Akinek ez a hobbija, az már sajna jobban mélytorkozik, mint Michelle Wild.
ÉN és a környezetem inkább a törvények miatt szív, tekintve, hogy olyan kategóriák hiányoznak, mint: önvédelmi, lakásvédelmi és gyűjteményi fegyver.
A fegyver most sem a minimálbéres melós hobbija, de nem is lesz, amíg az engedélyezés egy rémálom. És gyakorlatilag haszontalan, mert mit érek a sportfegyverrel a páncélban, ha éppen a kocsiban kellene? Vagy a vadászengedéllyel, ha nem vehetek rá pisztolyt?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.21. 20:57 Akinek ez a hobbija, az már sajna jobban mélytorkozik, mint Michelle Wild.
ÉN és a környezetem inkább a törvények miatt szív, tekintve, hogy olyan kategóriák hiányoznak, mint: önvédelmi, lakásvédelmi és gyűjteményi fegyver.
A fegyver most sem a minimálbéres melós hobbija, de nem is lesz, amíg az engedélyezés egy rémálom. És gyakorlatilag haszontalan, mert mit érek a sportfegyverrel a páncélban, ha éppen a kocsiban kellene? Vagy a vadászengedéllyel, ha nem vehetek rá pisztolyt?
Végülis igazad van, csak most nem erről van szó. Az meg, hogy már most is mélytorkoztatnak minket nem értem miért indokolná azt, hogy akkor nekünk aztán nem fog ártani, ha most majd mégjobban???? Szerintem nyugodjál le, igyál egy sört és gondolkodjál, mielőtt leírsz valamit.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Gaston Glock írta: 2018.06.21. 19:02
Bocsesz, remélem ennyi pol. még belefér....
Bőven. Fegyvertartáshoz kapcsolodik.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.21. 20:57 A fegyver most sem a minimálbéres melós hobbija, de nem is lesz, amíg az engedélyezés egy rémálom. És gyakorlatilag haszontalan, mert mit érek a sportfegyverrel a páncélban, ha éppen a kocsiban kellene? Vagy a vadászengedéllyel, ha nem vehetek rá pisztolyt?
Sokszor lerágott csont, mutatja, melyik politikus mennyire fél a saját nemzetétől. Más kérdés, ér-e a kocsiban valamit, ha nem vagy felkészülve, lásd a közelmúltban ismét elővett Fenyő János-ügy. Ott volt a kocsija ajtózsebében az engedéllyel tartott, csőretöltött önvédelmi fegyver, aztán úgy szitává lőtték, mint a huzat.

Pont ezért elöltöltőzöm, nem versenyzem. Saját fegyverekkel űzhetem, nem kell sportorvosi, rajtengedély, minősítés, tárolóhely stb.
Glasser
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.06.01. 21:11

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Glasser »

Blekk Rájgó írta: 2018.06.21. 22:29 Fenyő János-ügy. Ott volt a kocsija ajtózsebében az engedéllyel tartott, csőretöltött önvédelmi fegyver, aztán úgy szitává lőtték, mint a huzat.
Szvsz. itt kevesen vagyunk olyanok akik hasonló "üzleti" körben mozognak, ìgy kicsi az esély arra, hogy lesből sorozatlövővel megtalálnak egy lámpánál. Ha mégis úgy érzed vegyél lövedékálló autót, az őt is megmentette volna. :D (vagy ki/beszálláskor kapják el mint Reagant)
No.1 Lőkészség nélküli balfasz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.21. 20:07 SZERINTEM, ez sajna idehaza nem sok emberkét érint.
Mellesleg sem az amerikai, sem az EU-s, sem az egyéb fegyvergyártók anyagi gondja, vagy esetleges csődje nem izgat, úgy kell nekik!

Folyamatosan nyomják a fejlesztéseket és az újabbnál újabb modelleket, miközben a kereskedelem egyik legalapvetőbb elemét felejtik el, és ez a PIACTEREMTÉS. EU, Ázsia, Ausztrália, ezek mind - mind potenciális piacok tele potenciális vevővel, de a gyártók nem foglalkoznak velük, és láthatóan semmit nem tesznek a piacok megnyitásáért. Pedig nem hiszem el, hogy pár Audi kulcs, tiniprostis zsarolóvideó, vastag boríték, fenyegetés, vagy ezek kombinációja nem lenne elég meggyőző a civil fegyvertartás legalizálása mellett.

Persze lehet, olyanok a gyárak, mint abban a viccben/tanmesében, amikor 2 konkurens cipőgyár elküldi az embereit Indiába, majd 1 hét múlva mind a 2 küldi a jelenést. Az egyik azt írja, hogy nem kell ide gyár, itt mindenki mezítláb jár, nem kell ezeknek cipő, ha kéne már lenne nekik. A másik meg lelkendezve írja, hogy mekkora piac már ez az ország, hisz itt mindenkinek cipő kellene, mert most mezítláb vannak a szerencsétlenek.
Én értem mire gondolsz, és sokban igazad van.

Te olyasmit hiányolsz, hogy aktiv lobbitevekenyseg a fegyveripar reszerol, minden jogszeru es szurkezonas eszkozzel egyes orszagokban a jogszabalyok megvaltoztatasa celjabol.
Ezzel teremtve meg a piacot, a jovobeli novekedes felteteleit.

EZ azonban aktivan zajlik, pontosan ezt teszik az USA-ban, ahol a piac merete es a kiindulo kondiciok miatt ennek ertelmet latjak.

Azt kell latni, hogy a mi peldankkal elve, mondjuk HA abszolut a mi vagyaink alapjan valtoztatnak meg a magyar jogszabalyokat, a piac merete es a fizetokepes kereslet okan akkor is csupan akkora lenne, mint mondjuk Dallas varosae egy gyengebb honapban, esetleg erosebb heten.

Az europai fegyvergyartok egyebkent joreszt atettek tevekenyseguket az USA-ba (lasd: SIG, akiknek az USA-ban 1000+ embere dolgozik a gyartasban, Nemetorszagban meg 50 fo se), az azon kivuli vilag, fokent Europa inkabb zsebpenz nekik, nyilvan aranyosan kevesebbet koltenek lobbizasra is.

Az EU-piac raadasul vegtelenul fragmentalt 3-4 kozepes meretu orszag mellett 25 kicsinyke, mind eltero szabalyokkal. Inkabb fejlesztenek neha respiacokra, mint lobbiznanak, mert ez is olcsobb. Illetve nyomjak a polkorrekt outdoor-hunting faszkodos lyfestyle vonalat, hogy csillagaszati arban eltolt vadaszpuskahoz a gyartonevre felcimkezett barna kinai lodenkabatot is megvegye az "elitista nimrod".

Egyetlen orvendetes fejlemeny kontinensunkon, hogy vegre mernek beszelni az onvedelem es lakasvedelem temakorerol, az ismet polkorrekt lett a migráncsmóka okan (nepolitizaljunk ennel melyebben), nyilvan a piac egyelore csak nem halalos eszkozok teren bovul, nem a lofegyverek eseteben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.06.21. 22:29 Más kérdés, ér-e a kocsiban valamit, ha nem vagy felkészülve, lásd a közelmúltban ismét elővett Fenyő János-ügy. Ott volt a kocsija ajtózsebében az engedéllyel tartott, csőretöltött önvédelmi fegyver, aztán úgy szitává lőtték, mint a huzat.
:o :o :o
Ekkora baromságot, már megbocsáss. Mintha valami gyoker őskomcsi rendortol hallottam volna.

1. magyarisztanban pont azert emlekeszel a csaknem negyedszazada volt Fenyo-gyilkossagra, mert annyira vegtelenul ritka az ilyen elore megfontoltan, kifejezetten leszamolas jellegu gyilok.
(Es igen, ehhez kell, hogy milliardos, felmaffiozo mediavallalkozo legyel, nem sarki vegyesboltos.)

A Fenyo-fele esetekre pont a pancelauto meg a kepzett profi testorcsapat a megoldas. Neki tellett is volna ra.

2. az onvedlemi celu fegyver, lofegyver az atlagpolgarnak (akinek a fentiekre nem tellik) pont nem az ilyen tipusu esetek ellen kell(ene), hanem peldaul a vegyesboltosnak az elozo peldaban, hogy a beherbalozott megelhetesi a 20 ezer forintert, ami a kasszaban van, ne szurkalja meg esetleg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Rendkívül innovatív, szinte hátrarúgásmentes pisztoly koncepciója - igaz, kicsit merít a Schwarzlose-pisztolyból és néhány orosz gépkarabélyfejlesztésből:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sirca-t ... koncepcio/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Gaston Glock írta: 2018.06.21. 19:02 Oh.... F.sza. Szóval akkor a Remi meg Hornady és hasonlóak jól megdrágulnak. Mindig is mondtam, hogy a sportlövők-vadászok és úgy egyébként lőfegyverrel rendelkezők szempontjából is sokkal jobb lenne, ha Jean-Claude Juncker helyett Jean-Claude Van Damme lenne az EB elnök. :lol:

Bocsesz, remélem ennyi pol. még belefér....

Van Damme viszontvámok helyett lekaratézná Trumpli parókáját? :lol:

Komolyra fordítva: Mégis mi mást kellene reagálni az EU-nak a flepnisre?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Laserbeak írta: 2018.06.22. 16:12 Van Damme viszontvámok helyett lekaratézná Trumpli parókáját? :lol:

Komolyra fordítva: Mégis mi mást kellene reagálni az EU-nak a flepnisre?
Hát öööö.... Nem akarok politizálni, de egy ostoba példával élve, ha valaki beleugrik egy mély kútba, mert azt állítja, hogy attól lesz f.sza a világ, akkor hogy te ellenlépéseket tegyél és bebizonyítsd, hogy ettől nem lesz jobb, egy még mélyebb kútba fogsz beugrani, amiben ráadásul víz sincsen? ;) Segítek: az EU egy fogatlan oroszlán. Maximum csúnyán tud nézni. Viszont többekközött velünk, fegyvereket tulajdonló EU állampolgárokkal tényleg alaposan ki tud szúrni az ilyen és hasonló ostobaságokkal.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta: Rendkívül innovatív, szinte hátrarúgásmentes pisztoly koncepciója - igaz, kicsit merít a Schwarzlose-pisztolyból és néhány orosz gépkarabélyfejlesztésből:
Nah, míg a török vadászpuskára azt mondtam, hogy szubjektívan nekem nem tetszik, meg furcsa.
Ez viszont konkrétan ótvar ronda!

:twisted:
"..."
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Gaston Glock írta: 2018.06.22. 19:57 Hát öööö.... Nem akarok politizálni
Jöhet privibe, ha politika.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Ma elkaptam a RTL KLUB-on az Édesítő című női életmódmagazint.
És mit látok? Lőtér. Egy csajos PR riport/bemutató.
20:09-től https://www.rtlmost.hu/edesito-p_9051/e ... c_12049217

(Hmmm...ha abból indulok ki, hogy idehaza mennyi gazdag nő van, lehet, hogy tényleg érdemes lenne feléjük nyitni, mint potenciális ügyfélkör felé. BMW X6M + LV táska + Sig P230, minőségi kombó.)

(Igen, Molnár Andi erősen #metoo pozitív! http://3.bp.blogspot.com/-HhA3SwdnPq0/U ... Andrea.jpg)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.23. 17:15 Ma elkaptam a RTL KLUB-on az Édesítő című női életmódmagazint.
És mit látok? Lőtér. Egy csajos PR riport/bemutató.
20:09-től https://www.rtlmost.hu/edesito-p_9051/e ... c_12049217
Regisztráció/bejelentkezés nélkül nem engedi megnézni...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

G.D írta: 2018.06.23. 21:27 Regisztráció/bejelentkezés nélkül nem engedi megnézni...

Ó, azt nem tudtam, én mindig be vagyok oda lépve. Máshol meg nincs (még) fenn ez a rész.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Delutáni testőrködés:-)
IMG_20180625_144401-1000x750.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.06.25. 15:27 Delutáni testőrködés:-)IMG_20180625_144401-1000x750.jpg
Ha ezt egy dobból hoztad össze, akkor sok a lyuk :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.06.25. 15:40 Ha ezt egy dobból hoztad össze, akkor sok a lyuk :D
A felső 5 lövés, DA, 10 méter, rendes önvédelmi lőszerrel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.06.22. 08:51 Rendkívül innovatív, szinte hátrarúgásmentes pisztoly koncepciója - igaz, kicsit merít a Schwarzlose-pisztolyból és néhány orosz gépkarabélyfejlesztésből:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sirca-t ... koncepcio/

Kép
Kölök koromban volt olyan egyenes táras rózsapatronos pisztoly, ami így működött. Tény, hogy ott nem volt 400J-os lövedék, meg hátrarúgás sem. :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2018.06.22. 08:51 Rendkívül innovatív, szinte hátrarúgásmentes pisztoly koncepciója - igaz, kicsit merít a Schwarzlose-pisztolyból és néhány orosz gépkarabélyfejlesztésből:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sirca-t ... koncepcio/

Kép
Biztos, nemcsak érdekes, de igen pontos fegyver lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2018.06.27. 14:09 Biztos, nemcsak érdekes, de igen pontos fegyver lehet.

osztan miert? mozog a csove meg a szanja, meg az iranyzovonal loves kozben.

Inkabb eselyes, hogy nem lesz jo a szorasa, de ez nem tunt fejlesztesi szempontnak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Erről jut eszembe. Vajon a forgócsöves megoldásnak van valami előnye? Pl: a Grand Power X-Calibur-nál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tittadili írta: 2018.06.28. 19:56 Erről jut eszembe. Vajon a forgócsöves megoldásnak van valami előnye? Pl: a Grand Power X-Calibur-nál.
Idoben elosztja, szoftosabba teszi a hatrarugast.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Hazilagos loszerszereles

Hozzászólás Szerző: laci008 »

qqriq írta: 2018.06.10. 16:14 Van valakinek gyakorlati tapasztalata .308-as sierra tmk 155gr es lovex d073.5 vonatkozasaban?
Még jó is lehet,de szerintem kicsit hektikus lesz,073.6porral sokkal jobb lenne a hüvejtöltöttség
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2018.06.27. 15:26 osztan miert? mozog a csove meg a szanja, meg az iranyzovonal loves kozben.

Inkabb eselyes, hogy nem lesz jo a szorasa, de ez nem tunt fejlesztesi szempontnak.
A "hátrarúgás mentes" megoldás miatt gondoltam. Persze nem garancia az sem a pontosságra.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2018.07.03. 11:24 A "hátrarúgás mentes" megoldás miatt gondoltam. Persze nem garancia az sem a pontosságra.

semmi összefüggés. A legdurvább hátrarúgású szuppermakknumok gyakran kivételesen jó szórásúak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2018.07.03. 11:26 semmi összefüggés. A legdurvább hátrarúgású szuppermakknumok gyakran kivételesen jó szórásúak.
Oké, értem. Piszkos Harry-féle magnummal még nem lőttem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Azt hiszem az új fórumon még nem ajánlottam, de a régin többször is. ASP csatorna: megtörtént esetek, profin kielemezve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb szubkompakt M1911-klón, minimál átdesignolással, a Rugertől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-ruge ... -officers/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!

Ruger American 9mm Luger pisztoly 2. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/4191-2/


A Ruger American pisztolyt ebben a részben részlegesen szétszereljük (ez igen egyszerű), és felismerhető lesz, hogy mennyire hasonlít a SIG Sauer P320-hoz az alapkonstrukciója, még abban is hasonlóak, hogy a szánban nincs ütőszegblokkoló biztosítója.

Az American esetében is egy műanyag héjban van a gyári számmal ellátott fődarab, azaz egy acélkeret, vezetőleécekkel és az elsütőszerkezet tokban levő elemeivel, de például nem annyira moduláris, mint a SIG, hiszen a külső műanyag héjből nincsen többféle méretű és színű, melyek utólag lennének megvásárolhatóak.

A videón látszik egy fura hiba is, amikor az ütőszeg nem csapott rá a töltény csappantyújára, mintha nem lett volna megfeszítve az ütőszeg, de ez a teszt későbbi fázisában nem ismétlődött meg.

A videóban tapasztalt 3x5 lövésnyi 20 méteres szórás szolgálati célra használható, bőven mellkason, illetve 80%-a fejméreten belül van, de ha az ugyanakkor tesztelt Ruger LC9s zsebpisztolyéhoz hasonlítom, akkor nem túl jó. Nyilván a tesztelő volt a lőkészség nélküli b.lfasz...


Köszönjük a tesztfegyvert a Vadvil.hu -nak, mint importőrnek!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2018.07.06. 22:39 Vélemény?
https://m.youtube.com/watch?feature=you ... H7ZGoxyZNs
Nekem bejövős
Erdekesnek tunik, de a hasonloan alacsony csotengelyu CSA Vz15 meg a Stryk-B sem nagyon jelent meg a piacon tomegevel:-(
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tudom, hogy mifelénk irreleváns, de mennyire dögösek ezek az piciny újdonságok!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lopakod ... evolverek/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2018.07.07. 09:47 Erdekesnek tunik, de a hasonloan alacsony csotengelyu CSA Vz15 meg a Stryk-B sem nagyon jelent meg a piacon tomegevel:-(
én azért drukkolok nekik, de nyilván nem lesz belőle egy ezerszám eladott holmi...
viszont az amcsik már rendesen nyáladzanak rá :)
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 396
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

regitiszt írta: 2018.07.07. 20:41 https://index.hu/tudomany/til/2018/07/0 ... arban_loni
Érdekességnek.


Igen, érdekes. Az izraeli amerikai fejlesztést láttam egy korábbi videóban, ha megtalálom felteszem.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Jeffrey Chow

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

ZOLKET írta: 2018.07.07. 21:21 Igen, érdekes. Az izraeli amerikai fejlesztést láttam egy korábbi videóban, ha megtalálom felteszem.
http://www.imfdb.org/wiki/Wanted
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 396
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »


videó, de nem kimondottan ez hanem volt egy újabb/ frissebb verzió akció közben

https://www.youtube.com/watch?v=V4SPXQs_63Q
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!

IWA-2018: hosszú lőfegyverek 1. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ek-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/iwa-2018-hos ... ek-1-resz/

Kép


A fegyveripar idei újdonságait, érdekességeit bemutató IWA-2018 videósorozatunk friss részében a golyós- és sörétes puskák világába kalauzoljuk a nézőt. Ahogy ez tőlünk megszokott, a hangsúly kevésbé a vadászati célú felhasználáson van, de azért többször említjük, ha valamely érdekes alakú berendezés akár nálunk is beíratható vadászati célra. (Nyilván nem gondoljuk, hogy arra valóban megfelelő, vagy akár csak etikus lenne az alkalmazásuk, de mivel puskatartási engedély ezen a jogcímen szerezhető meg földi halandónak leginkább fájdalommentesen, és mivel itthon az engedéllyel tartott lőfegyverek 88+%-a “vadászfegyver”, ez fontos szempont.)

A videóban látható a Steyr SSG legújabb inkarnációja, az M1, a Ruger mini-sniperje, a Precision Rimfire, vagy a lengyel ZMT bullpupjai, de emellett az ISSC pump-action AR-15 klónja és egy török revolverpuska is.



Folytatjuk!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

100 ezer darab fölé kerültek a homokszín újdonsággal Glockék!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/g19x-fe ... ab-felett/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.10. 06:25 100 ezer darab fölé kerültek a homokszín újdonsággal Glockék!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/g19x-fe ... ab-felett/
Jah, idehaza is viszik mint a cukrot, amikor épp van 1-1 db. Egyébként tényleg szép-szép, meg hazudnék, ha azt mondanám, hogy én nem venném meg, ha nem gyűjtenék lakásra, de mondjuk úgy, vannak furcsaságok:
https://www.youtube.com/watch?v=Yf14tW0emyk
és:
https://www.youtube.com/watch?v=auWkI9bH1b0
Ilyen rossz eredményt nem tudom produkált-e már Glock valaha?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Válasz küldése