Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Lehet idióta kérdés: miért van számos fegyvernél a sátorvas első része recézve? Ennek mi az oka, gyakorlati haszna?
Oda sosem kerül az ujjunk elvileg, nehéz is elérni, szinte csak fogás váltással lehet kinyúlni oda. Említeni még sehol sem hallottam, az én hibám lenne?
Akkor mi a fene lehet a haszna, hogy mind a mai napig ez ott van a sátorvasakon, még az újabb fegyvereknél is?
serration.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.18. 03:21 Lehet idióta kérdés: miért van számos fegyvernél a sátorvas első része recézve? Ennek mi az oka, gyakorlati haszna?
Oda sosem kerül az ujjunk elvileg, nehéz is elérni, szinte csak fogás váltással lehet kinyúlni oda. Említeni még sehol sem hallottam, az én hibám lenne?
Akkor mi a fene lehet a haszna, hogy mind a mai napig ez ott van a sátorvasakon, még az újabb fegyvereknél is?

serration.jpg
De bizony, az 1980-as években az volt a divat, a gyengébb kéz ott fogta/huzta be mutatoujjal.

(egyebkent ha nagyobb kezed van, akar meg hssznalhato is a technika.)

Kaliber 2019 Nyar kulonszam SW 2nd Gen ontoltok cikkben kifejtve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.18. 04:11 De bizony, az 1980-as években az volt a divat, a gyengébb kéz ott fogta/huzta be mutatoujjal.

(egyebkent ha nagyobb kezed van, akar meg hssznalhato is a technika.)

Kaliber 2019 Nyar kulonszam SW 2nd Gen ontoltok cikkben kifejtve.
Na az egyébként is megvan már - és tényleg benne volt... Amúgy a weaver fegyverfogásra (weaver grip) nekem más találatokat ad ki a google, de lehet h rosszul kerestem, 10 perccel ezelőttig azt sem tudtam hogy ez létezik.

Nem próbáltam így lőni, de első ránézésre ez durva berántásokat eredményezhet. Aztán lehet hogy gyakorlással mégis működőképes.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2095
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.06.18. 11:18 Nem próbáltam így lőni, de első ránézésre ez durva berántásokat eredményezhet. Aztán lehet hogy gyakorlással mégis működőképes.
Én a CZ75-tel csak így tudok nem jobbra elhúzkodva lőni, sőt a bal mutatóujjam ujjbegye a sátorvas jobb első élébe kapaszkodik. A fegyver sütése nem sport, hanem hadi-önvédelmi.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2019.06.18. 11:47 Én a CZ75-tel csak így tudok nem jobbra elhúzkodva lőni, sőt a bal mutatóujjam ujjbegye a sátorvas jobb első élébe kapaszkodik. A fegyver sütése nem sport, hanem hadi-önvédelmi.
Népszerű fegyvefogás lehet, mert a mai új gyártású fegyvereken is kialakíthák ehhez a sátorvasat. Nekem szokatlan.
De legalább most már tudom mi az ott a CZ-m elején. :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.06.18. 12:03 Népszerű fegyvefogás lehet, mert a mai új gyártású fegyvereken is kialakíthák ehhez a sátorvasat. Nekem szokatlan.
De legalább most már tudom mi az ott a CZ-m elején. :lol:
Ha nem is annyira népszerű, nem befolyásol semmit negatívan. Akinek meg igénye van rá, annak jól jön.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2095
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.06.18. 12:03 Népszerű fegyvefogás lehet, mert a mai új gyártású fegyvereken is kialakíthák ehhez a sátorvasat. Nekem szokatlan.
De legalább most már tudom mi az ott a CZ-m elején. :lol:
Esetleg még reszelhetsz rajta fokhagymát. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Akkó gyöjjön a coming out. Nincs mit szégyellni már.

Eladtam egy vadászpuskámat pár hete, és a puskapénzből vettem egy pisztolyt, amire régóta csorgott a nyálam. BIztosan szerepe volt benne annak is, hogy az egyik kedvenc sorozatomban (Válaszcsapás) sűrűn használják, meg a pisztolyt övező legendáknak is - de vettem belőle egy Klokkot. Életem első zsír új fegyverét sportcélra, MDLSZ kedvezménnyel, a Frommerben. (Ezt asszem le lehet írni, vagy nem??) A vásárlás előtt-után jött az oltás rendesen minden irányból, a lőtéren is szénné szívták a véremet és jócskán beszóltak többen hogy hát ezt mijjafasznak, nemá, miért egy Klokk, ez nem sportfegyver, gyorsan adjam el és vegyek belőle egy rendeset amivel eredményesen lehet versenyezni.

OK, a sütését a CZ75 után tényleg szoknom kellett. De lássuk meg mit tudok belőle kihozni alapon - 2,5 hétig szárazolgattam vele minden egyes nap itthon (iTarget lézeres töttény), plusz elmentem hetente többször lőtérre. Aztán tegnap leugrottam versenyre a fóti útra és lőttem vele gyorsponton 141 kört - ami már épp 1. osztály. Ja, ez nem nagy eredmény, mások megsértődnek már akkor is ha jóval e felett lőnek. Viszont én hobbilövőnek tartom magam, ennél több nekem bőven nem kell, így azt hogy mindössze alig több mint két hét gyakorlással ez sikerült, számomra bebizonyította hogy a Klokk sportra IS alkalmas, bárki bármit mond hogy szar meg minden más sokkal jobb. Tisztelettel de mostantól lexarom. 8-) Mindenki más lőjön azzal ami neki tetszik, nekem ez arra amire kell, teljesen tökéletes lesz. Addig meg majd párezer lövésenként megpucolom, ha nem felejtem el. Nem fogja igényelni az biztos, egyszerű mint a fakocka, az AK47 és a német precizitás találkozása a tervezőasztalon.
Egyetlen fegyveremnek sem mertem kiszerelni az ütőszegrugót és hüvelyvonó rugót, meg viccből kiszerelni a komplett elsütő szerkezetet - ennek a rohadéknak egy perc alatt sikerült ezt is azt is kikapni, és semmi perc alatt vissza is szereltem. Én, akinek nem kettő hanem vagy három balkeze van.... Félelmetesen, hajmeresztően egyszerű az egész szerkezet, és mégis baromira működik.

Mindezt nem nagyarcúskodásként írtam le, ennyiből bőven nincs mire, alig bő fél éve űzöm az egész sportputtyogó műfajt. Csak annyi tapasztalatom lett most, hogy a gyakorlás a legtöbbször sokkal többet számít mint a fegyver maga. Ja, ez sem új találmány, youtube-os videókon PA-val meg R78-al lőttek 50 méterre, tudom, de nekem ez a tapasztalat a magam kis nagyon amatőr szintjén most érkezett meg személyes szintre.
Addig is Klokk rulez! Sportra IS!!! :D
PSX_20190621_000935.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.06.21. 00:41 Akkó gyöjjön a coming out. Nincs mit szégyellni már.

Addig is Klokk rulez! Sportra IS!!! :D

PSX_20190621_000935.jpg
Ez egy nagyon jó pisztoly, gratulálok!
Részemről a CZ 85-ömmel jobb pillanatokban sem lövöm meg azt, amit a Glock 19-cel simán. Mert azzal gyakorlok.
A precizitás jelen esetben osztrák. :-)
Kedvezmény hogy működik? Mennyi, hogyan érvényesíthető?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.06.21. 00:56 Ez egy nagyon jó pisztoly, gratulálok!
Részemről a CZ 85-ömmel jobb pillanatokban sem lövöm meg azt, amit a Glock 19-cel simán. Mert azzal gyakorlok.
A precizitás jelen esetben osztrák. :-)
Kedvezmény hogy működik? Mennyi, hogyan érvényesíthető?
G19-et is próbáltam, mert a csőhossza annak csak fél inch--el kissebb de a fegyver kompaktabb
. De az én kezemnek a fegyver maga kicsi volt,
Kedvezmény: Frommerben az MDLSZ rajtengedély felmutatásával -5% mindenből. Nem nagyker ár, de nagyobb összegnél már nem is kevés. Pár doboz lőszer ára.
A múlt héten a CZ75-el már én sem lőttem jobbat mint Glock-al. Egyszerűen hiányzott a megszokott nagyobb markolat panel, amivel sokkal jobb a G17 fogása nekem.
Hello 21. század...
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2019.06.21. 00:41

"...hogy a gyakorlás a legtöbbször sokkal többet számít mint a fegyver maga."

Szia!

Leírtad a lényeget :)
Viszont ha teheted, akkor próbálj ki ezután is minden típust amire lehetőséged lesz, simán lehet, hogy a kezedbe kerül valami, ami talán még jobban fekszik Neked, mint a Gen5 glock.

Üdv. Z.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.06.21. 00:41 Akkó gyöjjön a coming out. Nincs mit szégyellni már.

Eladtam egy vadászpuskámat pár hete, és a puskapénzből vettem egy pisztolyt, amire régóta csorgott a nyálam. BIztosan szerepe volt benne annak is, hogy az egyik kedvenc sorozatomban (Válaszcsapás) sűrűn használják, meg a pisztolyt övező legendáknak is - de vettem belőle egy Klokkot. Életem első zsír új fegyverét sportcélra, MDLSZ kedvezménnyel, a Frommerben. (Ezt asszem le lehet írni, vagy nem??) A vásárlás előtt-után jött az oltás rendesen minden irányból, a lőtéren is szénné szívták a véremet és jócskán beszóltak többen hogy hát ezt mijjafasznak, nemá, miért egy Klokk, ez nem sportfegyver, gyorsan adjam el és vegyek belőle egy rendeset amivel eredményesen lehet versenyezni.

OK, a sütését a CZ75 után tényleg szoknom kellett. De lássuk meg mit tudok belőle kihozni alapon - 2,5 hétig szárazolgattam vele minden egyes nap itthon (iTarget lézeres töttény), plusz elmentem hetente többször lőtérre. Aztán tegnap leugrottam versenyre a fóti útra és lőttem vele gyorsponton 141 kört - ami már épp 1. osztály. Ja, ez nem nagy eredmény, mások megsértődnek már akkor is ha jóval e felett lőnek. Viszont én hobbilövőnek tartom magam, ennél több nekem bőven nem kell, így azt hogy mindössze alig több mint két hét gyakorlással ez sikerült, számomra bebizonyította hogy a Klokk sportra IS alkalmas, bárki bármit mond hogy szar meg minden más sokkal jobb. Tisztelettel de mostantól lexarom. 8-) Mindenki más lőjön azzal ami neki tetszik, nekem ez arra amire kell, teljesen tökéletes lesz. Addig meg majd párezer lövésenként megpucolom, ha nem felejtem el. Nem fogja igényelni az biztos, egyszerű mint a fakocka, az AK47 és a német precizitás találkozása a tervezőasztalon.
Egyetlen fegyveremnek sem mertem kiszerelni az ütőszegrugót és hüvelyvonó rugót, meg viccből kiszerelni a komplett elsütő szerkezetet - ennek a rohadéknak egy perc alatt sikerült ezt is azt is kikapni, és semmi perc alatt vissza is szereltem. Én, akinek nem kettő hanem vagy három balkeze van.... Félelmetesen, hajmeresztően egyszerű az egész szerkezet, és mégis baromira működik.

Mindezt nem nagyarcúskodásként írtam le, ennyiből bőven nincs mire, alig bő fél éve űzöm az egész sportputtyogó műfajt. Csak annyi tapasztalatom lett most, hogy a gyakorlás a legtöbbször sokkal többet számít mint a fegyver maga. Ja, ez sem új találmány, youtube-os videókon PA-val meg R78-al lőttek 50 méterre, tudom, de nekem ez a tapasztalat a magam kis nagyon amatőr szintjén most érkezett meg személyes szintre.
Addig is Klokk rulez! Sportra IS!!! :D

PSX_20190621_000935.jpg
Gratula a pisztolyhoz!

A Glockot éppen annyira divat savazni, mint a Dacia Dustert. Miért? Mert olcsó, és sokaknak van. Ma itthon mindenki "más" akar lenni, ki akar tűnni. Egyedi dolgokat akarnak venni csilliárdokért. Persze ha az egyedi dolog két csilliárdba lerül, akkor a magyarnak egy csilliárdért kell neki. Nem baj az sem, ha valójában 0,2 csilliárdért ugyanolyat, vagy jobbat lehet kapni, csak más van ráírva...

Szóval a Glock nem a feltűnő fegyver kategória, és ez benne a szép is! A sütése szar? Nem, nem az! Csak más! Nekem pl sokkal jobban fekszenek azok a fegyverek, aminek a sütése a sütési ponthoz közeledve felkeményedik kicsit. A Gock ilyen. Ezért is szeretnék én is egyet majd. Tény, hogy nem egy kifejezetten pontlövő pisztoly, de ha valaki összeszokik vele, lehet vele csodákat művelni. MSSZ 50m pontlövészeten pl nyertek már ütött-kopott G17-el. Mindezt egy sérült srác csinálta meg. (egyik szeme, és az egyik keze sérült volt.) Szóval a pisztoly tudja a dolgát.

Természetesen nem szabad tőle irreális dolgokat elvárni. Valószínűleg egy SIG P210-el, vagy 240-el sokkal könnyebben, sokkal jobb eredményeket lehet lőni. Viszont egy olyanból 4 Glockot veszel, és mindegyik kényes mint egy szőke ribi... A Glock ellenben egy enduro csaj! Bevágod az ágyba (lőtérre), hosszába, keresztbe, fejenállva, mélytorkozva megjáratod, (lősz vele mint állat) utána csak minimális törődéssel. (cső, szán, tok puceva, na nem ám nagyon, agyon!) elégedett lesz a típus. A Glock harcra született. Azoknak jó, akik szeretik a kicsit bögyös, kicsit izmos csajokat, akik nem nyafognak, nem finomkodnak, csak teszik a dolgukat, és ettől ők is elégedettek. Nem nyafognak! ... :-D

Vagy veszel egy 1911-eet, és számolod az akadályokat, meg lesed a netet, hogy milyen kiegészítő szirszarral lehetne jobbá tenni, mert gyárilag nem elég. :-D Jah, és gyakorlod a tárcserét, mert a 1911 fő képessége, hogy "kifogyott!" :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 07:43 Gratula a pisztolyhoz!

A Glockot éppen annyira divat savazni, mint a Dacia Dustert. Miért? Mert olcsó, és sokaknak van. Ma itthon mindenki "más" akar lenni, ki akar tűnni. Egyedi dolgokat akarnak venni csilliárdokért. Persze ha az egyedi dolog két csilliárdba lerül, akkor a magyarnak egy csilliárdért kell neki. Nem baj az sem, ha valójában 0,2 csilliárdért ugyanolyat, vagy jobbat lehet kapni, csak más van ráírva...

Szóval a Glock nem a feltűnő fegyver kategória, és ez benne a szép is! A sütése szar? Nem, nem az! Csak más! Nekem pl sokkal jobban fekszenek azok a fegyverek, aminek a sütése a sütési ponthoz közeledve felkeményedik kicsit. A Gock ilyen. Ezért is szeretnék én is egyet majd. Tény, hogy nem egy kifejezetten pontlövő pisztoly, de ha valaki összeszokik vele, lehet vele csodákat művelni. MSSZ 50m pontlövészeten pl nyertek már ütött-kopott G17-el. Mindezt egy sérült srác csinálta meg. (egyik szeme, és az egyik keze sérült volt.) Szóval a pisztoly tudja a dolgát.

Természetesen nem szabad tőle irreális dolgokat elvárni. Valószínűleg egy SIG P210-el, vagy 240-el sokkal könnyebben, sokkal jobb eredményeket lehet lőni. Viszont egy olyanból 4 Glockot veszel, és mindegyik kényes mint egy szőke ribi... A Glock ellenben egy enduro csaj! Bevágod az ágyba (lőtérre), hosszába, keresztbe, fejenállva, mélytorkozva megjáratod, (lősz vele mint állat) utána csak minimális törődéssel. (cső, szán, tok puceva, na nem ám nagyon, agyon!) elégedett lesz a típus. A Glock harcra született. Azoknak jó, akik szeretik a kicsit bögyös, kicsit izmos csajokat, akik nem nyafognak, nem finomkodnak, csak teszik a dolgukat, és ettől ők is elégedettek. Nem nyafognak! ... :-D

Vagy veszel egy 1911-eet, és számolod az akadályokat, meg lesed a netet, hogy milyen kiegészítő szirszarral lehetne jobbá tenni, mert gyárilag nem elég. :-D Jah, és gyakorlod a tárcserét, mert a 1911 fő képessége, hogy "kifogyott!" :-D

+1.

a glock a pisztolyok kalasnyikovja!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 07:43 Gratula a pisztolyhoz!

A Glockot éppen annyira divat savazni, mint a....

Vagy veszel egy 1911-eet, és számolod az akadályokat, meg lesed a netet, hogy milyen kiegészítő szirszarral lehetne jobbá tenni, mert gyárilag nem elég. :-D Jah, és gyakorlod a tárcserét, mert a 1911 fő képessége, hogy "kifogyott!" :-D
Azt azért vágod, hogy Te a 1911-t savazod mindig? :)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

HCZoli írta: 2019.06.21. 07:54 Azt azért vágod, hogy Te a 1911-t savazod mindig? :)
Igen, igen... Sorozatban látom őket akadozni, és bekullantani. Hol ez, hol az szarja magát össze bennük.

Tény, hogy dögösek, tény, hogy megelőzték a korukat, de közben kicsit elavult konstrukció lett.

Már a gázpisztolyom, is klokk szerű belülről... 😃😃😃

(Meg ebben azért van egy nagyadag ugratás is. 😃)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 08:29 Igen, igen... Sorozatban látom őket akadozni, és bekullantani. Hol ez, hol az szarja magát össze bennük.

Tény, hogy dögösek, tény, hogy megelőzték a korukat, de közben kicsit elavult konstrukció lett.

Már a gázpisztolyom, is klokk szerű belülről... 😃😃😃

(Meg ebben azért van egy nagyadag ugratás is. 😃)
Érdekes, nekem és Classicos társaimnak meg elég jól működnek a 1911-k.
(ami gondom volt mostanában az mind az én balfaszságom volt)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.06.21. 08:34 Érdekes, nekem és Classicos társaimnak meg elég jól működnek a 1911-k.
(ami gondom volt mostanában az mind az én balfaszságom volt)
Legutóbbi versenyen is láttam akadályokat. Jó sportegyver, de azért ilyen hibák egy szolgálatinál végzetesek lehetnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2019.06.21. 08:40 Legutóbbi versenyen is láttam akadályokat. Jó sportegyver, de azért ilyen hibák egy szolgálatinál végzetesek lehetnek.
Mint írtam, az az én balfaszságom volt :)
Feltettem a nagy tárkioldót, betettem a fiókba a kioldóval lefelé és megrántottam úgy a fiókot, hogy ugrott benne a fegyver, ekkor kicsit megnyomódott a tárkioldó és a második lövés után kilökte. Ha finoman húzom ki a fiókot vagy rácsapok a tárfenékre mielőtt csőre töltök nincs ez a baki. Ezt én csesztem el és került értékes másodpercekbe.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.06.21. 08:47 Mint írtam, az az én balfaszságom volt :)
Feltettem a nagy tárkioldót, betettem a fiókba a kioldóval lefelé és megrántottam úgy a fiókot, hogy ugrott benne a fegyver, ekkor kicsit megnyomódott a tárkioldó és a második lövés után kilökte. Ha finoman húzom ki a fiókot vagy rácsapok a tárfenékre mielőtt csőre töltök nincs ez a baki. Ezt én csesztem el és került értékes másodpercekbe.
Gianninak volt egy akadálya simán lövészet közben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2019.06.21. 08:51 Gianninak volt egy akadálya simán lövészet közben.
Volt, töltött lőszerrel :)

Én azzal a fegyverrel versenyeztem több mint 2 évet és nem volt vele sok gondom.

Nem azt mondom, hogy megbízhatóbb mint egy glock, de Mr. Senki szerintem nagyon túloz a 1911-t megbízhatatlanságáról, plusz sok esetben nem a fegyverrel van a gond.
Láttam akadozni XDM-t... 5 lövésenként egy töltő fogás... szar töltött lőszer vagy agyon gyengített ütőszegrugó.. most mondjam, hogy szar, megbízhatatlan a fegyver? :)

Tudni kéne a körülményeket is, sok oka lehet egy akadálynak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

HCZoli írta: 2019.06.21. 08:58 Volt, töltött lőszerrel :)

Én azzal a fegyverrel versenyeztem több mint 2 évet és nem volt vele sok gondom.

Nem azt mondom, hogy megbízhatóbb mint egy glock, de Mr. Senki szerintem nagyon túloz a 1911-t megbízhatatlanságáról, plusz sok esetben nem a fegyverrel van a gond.
Láttam akadozni XDM-t... 5 lövésenként egy töltő fogás... szar töltött lőszer vagy agyon gyengített ütőszegrugó.. most mondjam, hogy szar, megbízhatatlan a fegyver? :)

Tudni kéne a körülményeket is, sok oka lehet egy akadálynak.
A képlet egyszerű.

Eddig Glockot nem láttam még elakadni. Biztos el tud az is. 1911 klónokat meg tömegével.

Szerintem a lövészek mindkét típust alakítgatják magukra. A 1911-et jobban? Lehet. Biztos nagyobb szükség van az átlakításokra...

A Glock megbízható, a 1911 meg szép. Másért szeretjük őket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 09:48 A képlet egyszerű.

Eddig Glockot nem láttam még elakadni. Biztos el tud az is.
Biztosan tud, egy csúnyán alultöltött lőszer ezen is kifog. Habár a brutális nyúzóteszteken nehezen tudják elakasztani, az alábbi kis videón a betárazott és csőre töltött Glockokat sárban húzzák, földbe temetik, egy éjszaka lefagyasztás után emeltről földhöz b@sszák, sörétessel többször rálőnek, helikopterről 100 méterről ledobják, mozgó kocsi platójáról sóderre hajítják majd a következő terepjáróval nem lassú tempóban átmennek rajta, legvégül felrobbantják.
Minden aktuális szitu után vígan ketyegtek a Glockok, akadály nélkül lőttek velük. Na jó, a helikopterről ledobás után a Gen 3 beállt és szét kellett szedni és újra összerakni a sok csőbe-zerkezetbe került homok miatt, a robbantás után pedig az egyik már nem működött mert a robbanásban letört az elsütő billentyűje. De egy fogóval utána azt is el tudták még sütni.
OK ezek nyilván gyártó által támogatott kereskedelmi tartalmak, nyilván biztosra mentek, és van bennük nem kevés reklám, de azért olyan borzasztó nagyon nem túloznak, a klokk megbízható, amire egy civilnek kellhet, arra meg bőven sok.
Én külön díjazom, hogy még az én kacska technikai antitalentum kezeimmel is vidáman szét-össze tudom legózni a legapróbb darabjaira. Nekem ez a legjobb nyúzópróba. :lol: (dremellel azért nem próbálom ki! :D )

https://www.youtube.com/watch?v=Hks2G4Gwom0
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.06.21. 16:25 Biztosan tud, egy csúnyán alultöltött lőszer ezen is kifog. Habár a brutális nyúzóteszteken nehezen tudják elakasztani, az alábbi kis videón a betárazott és csőre töltött Glockokat sárban húzzák, földbe temetik, egy éjszaka lefagyasztás után emeltről földhöz b@sszák, sörétessel többször rálőnek, helikopterről 100 méterről ledobják, mozgó kocsi platójáról sóderre hajítják majd a következő terepjáróval nem lassú tempóban átmennek rajta, legvégül felrobbantják.
Minden aktuális szitu után vígan ketyegtek a Glockok, akadály nélkül lőttek velük. Na jó, a helikopterről ledobás után a Gen 3 beállt és szét kellett szedni és újra összerakni a sok csőbe-zerkezetbe került homok miatt, a robbantás után pedig az egyik már nem működött mert a robbanásban letört az elsütő billentyűje. De egy fogóval utána azt is el tudták még sütni.
OK ezek nyilván gyártó által támogatott kereskedelmi tartalmak, nyilván biztosra mentek, és van bennük nem kevés reklám, de azért olyan borzasztó nagyon nem túloznak, a klokk megbízható, amire egy civilnek kellhet, arra meg bőven sok.
Én külön díjazom, hogy még az én kacska technikai antitalentum kezeimmel is vidáman szét-össze tudom legózni a legapróbb darabjaira. Nekem ez a legjobb nyúzópróba. :lol: (dremellel azért nem próbálom ki! :D )

https://www.youtube.com/watch?v=Hks2G4Gwom0
Pedig én felpolíroznám az adogatópályát ;) Javítsuk meg ami tökéletes jelszóval :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.06.21. 17:58 Pedig én felpolíroznám az adogatópályát ;) Javítsuk meg ami tökéletes jelszóval :p
Az biztos, hogy én addig amíg egy Glock el nem kezd szarakodni, egy fél csiszolóvászonnal sem nyúlnék hozzá, annyira eltalált konstrukció! Tény, hogy a sütésével, ergonómiájával lehet helyenként vitatkozni, de a működésére, megbízhatóságára nem lehet panasz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.06.21. 17:58 Pedig én felpolíroznám az adogatópályát ;) Javítsuk meg ami tökéletes jelszóval :p
Látom a lényeg átment. :twisted:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ilyen az, amikor valódi fegyverpiac valódi vásárlói igényt szolgál ki. 3 millió darab egyetlen fegyvercsaládból.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/3-milli ... mp-shield/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Hétfőtől elérhetőek készletről:

Grand Power TR22 (Stribog .22 LR változata) többféle csőhosszal, 25 lőszeres tárral
tr22 1.jpg
tr22 2.jpg
Grand Power K22 X-Trim .22 LR kaliberű pisztoly
k22 xtrim.jpg
Grand Power K22 .22 LR kaliberű pisztoly menetes és sima csővéggel
k22.jpg
http://shop.xdm.hu/fooldal
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3412
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 18:01 Az biztos, hogy én addig amíg egy Glock el nem kezd szarakodni, egy fél csiszolóvászonnal sem nyúlnék hozzá, annyira eltalált konstrukció! Tény, hogy a sütésével, ergonómiájával lehet helyenként vitatkozni, de a működésére, megbízhatóságára nem lehet panasz.
Ha egy pisztoly még nem akadt el a kezedben az csak azt jelenti, hogy még nem lőttél vele eleget.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.06.23. 00:24 Ha egy pisztoly még nem akadt el a kezedben az csak azt jelenti, hogy még nem lőttél vele eleget.
Leghetséges.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

10 m, 10 lövés.
IMG200651K.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.06.24. 21:38 10 m, 10 lövés.
IMG200651K.jpg

#dehátklokkalnemislehetjóllőni
muhaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.06.24. 21:38 10 m, 10 lövés.
IMG200651K.jpg
Heddeja klokk sütése szar, és nem lehet vele jól lőni! 😃

Egyébként ez gyári sütésű, vagy lett már mókolva vele? (Vannak gyári tunning készletek is.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.24. 23:12 Heddeja klokk sütése szar, és nem lehet vele jól lőni! 😃

Egyébként ez gyári sütésű, vagy lett már mókolva vele? (Vannak gyári tunning készletek is.)
Legeccerűbb a gyári könnyített trigger connector, 2 kg-os sütést ad. Kemény 2500 Ft körül van.
Sikerült beleszaladnom egy utángyártottba is 20 euróért ami egy kalap fos, a filléres de gyári sokkal jobban használható .
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2019.06.24. 21:38 10 m, 10 lövés.
IMG200651K.jpg
Photoshop, a klokkal nemislehet pontosan lőni . :lol:
Gratula!!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.06.24. 23:12 Egyébként ez gyári sütésű, vagy lett már mókolva vele? (Vannak gyári tunning készletek is.)
A "." jelzésű (5 lbs) connector van benne. De az elmúlt 10 évben volt alkalmuk egymáshoz csiszolódni az alkatrészeknek :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.06.24. 23:28 Legeccerűbb a gyári könnyített trigger connector, 2 kg-os sütést ad. Kemény 2500 Ft körül van.
Az M-Zeronál 1250 Ft.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.06.23. 00:24 Ha egy pisztoly még nem akadt el a kezedben az csak azt jelenti, hogy még nem lőttél vele eleget.
https://www.youtube.com/watch?v=1e-i0wD0JbU
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Rubex: új osztrák M1911-gyártó?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rubex-u ... 11-gyarto/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Glock 45 és Glock 34 Gen5 MOS pisztolyok – 1. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ok-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/glock-45-es- ... ok-1-resz/

Kép


A Kaliber 251. számának címlapján díszelgő két Glock nem hordoz elementáris erejű újdonságokat, sokkal inkább organikus termékfejlesztésnek minősülnek.

A Glock 45 nem más, mint a G19X sikermodell (és az MHS-tender vesztese) fekete felületkezeléssel, elöl recézett szánnal, műanyag irányzékokkal és csupán 2 db 17-es tárral. Így olcsóbb, és a “szabvány” Gen5 tok miatt nincsenek tár-kompatibilitási gondok sem. Az viszont felettébb röhejes, hogy a Glock 45 típusjelzés még véletlenül sem .45-ös pisztolyt takar, hiszen mindkét tesztfegyverünk 9 mm Luger kaliberű.

A Glock 34 Gen5 MOS inkább sportfegyvernek szánt hosszúcsövű/hosszúszános testvér a Gen5 szériából, rajta a manapság egyre divatosabb szánra integrált miniatűr red dottal (az utóbbi nincs benne az árban).



Köszönjük a tesztfegyvereket a www.glock.hu -nak!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.27. 06:45 Rubex: új osztrák M1911-gyártó?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rubex-u ... 11-gyarto/

Kép
Azt várom, hogy mikor lesz 1911 formájú, glock szerkezetű pisztoly. Az lenne aztán a brutálmutánshibrid... plána ha vegyeskaliberű lenne. Pl 38/357... 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.27. 14:13 Azt várom, hogy mikor lesz 1911 formájú, glock szerkezetű pisztoly. Az lenne aztán a brutálmutánshibrid...
VÓTMÁ, becsődölt

Alchemy Arms Spectre

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.27. 14:15 VÓTMÁ, becsődölt

Alchemy Arms Spectre

Kép
Pfujj! 😃😃😃

Ez mindkét tábornak baxhatta a csőrét. Totál szentségtörés! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.27. 14:39 Pfujj! 😃😃😃

Ez mindkét tábornak baxhatta a csőrét. Totál szentségtörés! 😃
Most hogy ezt bekopiztátok rákerestem a 1911-es ihletésű striker-es pisztolyokra. Hát ritka ronda állatfajták vannak.
Kb mintha egy jaguárt és egy vaddisznót kereszteznének. Ez pl a Hudson H9.
Hudson H9.jpg
Hudson H9.jpg (16.97 KiB) Megtekintve 39487 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.27. 14:57 Most hogy ezt bekopiztátok rákerestem a 1911-es ihletésű striker-es pisztolyokra. Hát ritka ronda állatfajták vannak.
Kb mintha egy jaguárt és egy vaddisznót kereszteznének. Ez pl a Hudson H9.

Hudson H9.jpg

ez élőben egyébként nem is olyan horror, jó a fogása meg a sütése is. Amúgy ezek is csődbe mentek:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A katonai AK-12 és AK-15 civil változata a TR3 a Kalasnyikov Konszerntől. Őszintén szólva, túl sok innováció nem történt az 1970-es évekhez képest most sem.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ak-tr3- ... -verzioja/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.29. 07:13 A katonai AK-12 és AK-15 civil változata a TR3 a Kalasnyikov Konszerntől. Őszintén szólva, túl sok innováció nem történt az 1970-es évekhez képest most sem.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ak-tr3- ... -verzioja/
A behajtott válltámasznál blokkolt elsütőszerkezet biztonsági funkció (ha behajtott válltámassza szállítják, más kérdés hogy akkor eleve töltetlen), vagy valamilyen elcseszett polkorrekt "ez nem terrorista fegyver" hülyeség?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.29. 13:25 A behajtott válltámasznál blokkolt elsütőszerkezet biztonsági funkció (ha behajtott válltámassza szállítják, más kérdés hogy akkor eleve töltetlen), vagy valamilyen elcseszett polkorrekt "ez nem terrorista fegyver" hülyeség?
Oroszországban a fegyvertörvény hajtja be a válltámaszt!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.29. 14:43 Oroszországban a fegyvertörvény hajtja be a válltámaszt!
Ezt értem de mi az értelme?
Fegyvertörvény?
Oh wait...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.06.29. 16:56 Ezt értem de mi az értelme?
Fegyvertörvény?
Oh wait...
Kérdésedre itt van a válasz bővebben:
https://youtu.be/MBOxBo4P36A
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.06.29. 18:17 Kérdésedre itt van a válasz bővebben:
https://youtu.be/MBOxBo4P36A
Ahh köszi de egy 16 perces videót lusta getzi vagyok végig nézni. :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.29. 16:56 Ezt értem de mi az értelme?
Fegyvertörvény?
Oh wait...

Ennel is szebb az oroszoknal, hogy nem-huzagolt csovu hosszu lofegyverre siman tudsz akar lakasvedelemre is engedelyt kapni, addig huzagolt csovu hosszu lofegyverhez elott 5 evig kell huzagolatlan csovut tartanod.

Ezert talaltak ki olyanokat, mint a csak csovegen meghuzagolt cso, ami simanak minosul, vagy a Lancaster-huzagolas, ahol nincsenek valodi ormozatok es barazdak, igy jogilag sima csovu. Meg uj "soretes" kalibereket is megalkottak erre.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/9-6x53- ... sz-loszer/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.30. 08:28 Ennel is szebb az oroszoknal, hogy nem-huzagolt csovu hosszu lofegyverre siman tudsz akar lakasvedelemre is engedelyt kapni, addig huzagolt csovu hosszu lofegyverhez elott 5 evig kell huzagolatlan csovut tartanod.

Ezert talaltak ki olyanokat, mint a csak csovegen meghuzagolt cso, ami simanak minosul, vagy a Lancaster-huzagolas, ahol nincsenek valodi ormozatok es barazdak, igy jogilag sima csovu. Meg uj "soretes" kalibereket is megalkottak erre.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/9-6x53- ... sz-loszer/
Na akkor ez is sima hatalmi rettegés a huzagolt fegyverektől. Nálunk is volt ilyesmi sörétes-golyós szabály vadász fronton anno, meg valszeg számos más országban is létezik hasonló. Pakisztánról is konkrétan tudom, hogy sörétes fegyvere az könnyen lehet bárkinek és majd mindenkinek van is, huzagolt csövű golyós meg csak keveseknek, mert attól már tart a hatalom.
(Már ez a központi hatalom által ellenőrzött területekre igaz, a törzsi területeken ezt nyilván pont leszarják)

Valahol az is szánalmas, hogy az otthonvédelmi sörétes terkintetében is lenyom minket Putyinisztán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sok értelme nincs, nagyon akciófilmes és nagyon drága:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-p32 ... ning-szan/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.02. 07:11 Sok értelme nincs, nagyon akciófilmes és nagyon drága:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-p32 ... ning-szan/

Kép
Török gázpisztollyá faragták ezeket... Már csak egy kis bronzos felületkezelés kéne rá, polírozott csővel, és máris nyertes lenne az "ízléstelen giccs fegyver" kategóriában...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.02. 07:11 Sok értelme nincs, nagyon akciófilmes és nagyon drága:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-p32 ... ning-szan/
Ezek azok a Sig-ek amikről csomó videó készült, hogy leejtve/kalapáccsal hátulról ráütve elsül? (Btw azt a hibát javították? Vagy kijöttek valami magyarázattal hogy az valójában feature, nem bug? :) )
LOL! :D

GP verzióban sztem is nagyon vinnék ilyen szánnal. Ráadásul a megbízhatóságnak ez a könnyített szán tán még jót is tenne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.02. 10:31 Ezek azok a Sig-ek amikről csomó videó készült, hogy kalapáccsal hátulról ráütve elsül? (Btw azt a hibát javították? Vagy kijöttek valami magyarázattal hogy az valójában feature, nem bug? :) )
LOL! :D

GP verzióban sztem is nagyon vinnék ilyen szánnal. Ráadásul a megbízhatóságnak ez a könnyített szán tán még jót is tenne.
Igen, azóta javították (vagyis visszahívták/átépítették a katonai M17/M18 specifikációra).

https://www.sigsauer.com/support/p320-v ... e-program/

"This will include an alternate design that reduces the physical weight of the trigger, sear, and striker while additionally adding a mechanical disconnector."


OFF

(Gp-bol a Ceonic gyartmanyu klonjat tavaly mutattak be az IWA-n, de azota sem kaphato egyaltalan. Nem mintha 179 euros arbol szarmaztatott 70 ezres magyar araval tomegek erdeklodnenek iranta.)


ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.02. 10:37 Igen, azóta javították (vagyis visszahívták/átépítették a katonai M17/M18 specifikációra).

https://www.sigsauer.com/support/p320-v ... e-program/

"This will include an alternate design that reduces the physical weight of the trigger, sear, and striker while additionally adding a mechanical disconnector."


OFF

(Gp-bol a Ceonic gyartmanyu klonjat tavaly mutattak be az IWA-n, de azota sem kaphato egyaltalan. Nem mintha 179 euros arbol szarmaztatott 70 ezres magyar araval tomegek erdeklodnenek iranta.)


ON
Nem véletlenül találták ki Glockék a billentyűbiztosítót. Ja hogy azt pont ezért nem szeretnék alkalmazni... ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.07.02. 11:08 Nem véletlenül találták ki Glockék a billentyűbiztosítót. Ja hogy azt pont ezért nem szeretnék alkalmazni... ;)

szerintem nem Glockek talaltak ki, volt az regebben is.

Peldaul pont Sauer pisztolyon is!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.02. 11:17 szerintem nem Glockek talaltak ki, volt az regebben is.

Peldaul pont Sauer pisztolyon is!

Kép
Vagy úgy. A köztudatban szerintem akkor is az van, hogy a billentyűbiztosító az "glockos". Mást magyarázatot nem tudok elképzelni, hogy miért nem alkalmazzák.

Ezt a módosítást amúgy nem ismerem pontosan, de nekem ebből az jön le, hogy a probléma nem egészen szűnt meg, csak nagyon magasról kell már leejteni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Steel challengen és fémpárbajon milyen sörét használható? Kerestem a szabályzatot, de lusta disznó vagyok ma, 2 perc után feladtam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.07.03. 10:23 Steel challengen és fémpárbajon milyen sörét használható? Kerestem a szabályzatot, de lusta disznó vagyok ma, 2 perc után feladtam.
A 8.2-es sósgumiddal tuti nyerő. :-)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2019.07.03. 10:23 Steel challengen és fémpárbajon milyen sörét használható? Kerestem a szabályzatot, de lusta disznó vagyok ma, 2 perc után feladtam.

MSSZ: (fémpárbajból kiindulva)
"Sörétes puska esetén fémcélra legfeljebb 4 mm átmérőjű sörétszemek, papírcélra
egy darabból álló golyólövedékek (gyöngygolyó, slug, brenneke, stb.)
használhatóak."

www.hunshooting.hu/sites/default/files/ ... _25_v4.pdf
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.07.03. 11:15 MSSZ: (fémpárbajból kiindulva)
"Sörétes puska esetén fémcélra legfeljebb 4 mm átmérőjű sörétszemek, papírcélra
egy darabból álló golyólövedékek (gyöngygolyó, slug, brenneke, stb.)
használhatóak."

www.hunshooting.hu/sites/default/files/ ... _25_v4.pdf
Köszi szépen!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Könnyű sportpuska a forró nyárban:-)
IMG_20190703_114133-750x1000.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Fortitu írta: 2019.07.03. 11:45Köszi szépen!
https://mdlsz.com/old/download/2017/steel_szab_2017.pdf
ebben nem találtam kimondottan sörétes lőszerre vonatkozó meghatározást vagy korlátozást.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.03. 12:58 Könnyű sportpuska a forró nyárban:-)

IMG_20190703_114133-750x1000.jpg
Jöhet a dzsihádeső, de ezmiez? És hol? (Ha publikus már)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.03. 13:01 Jöhet a dzsihádeső, de ezmiez? És hol? (Ha publikus már)
Astra Defense MG556, félautomata M249 SAW, www.glock.hu

anugy 6szamjegyu arral. Naggggyon nagy a mokafaktora:))
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.03. 13:13 Astra Defense MG556, félautomata M249 SAW, www.glock.hu

anugy 6szamjegyu arral. Naggggyon nagy a mokafaktora:))
Köszi!

Amúgy a 100.000 is hat számjegyű. ;) Gyanítom inkább 6 nullás, nem? :twisted:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.03. 13:23 Köszi!

Amúgy a 100.000 is hat számjegyű. ;) Gyanítom inkább 6 nullás, nem? :twisted:
ja, nyilvan en basztam el, 7 szamjegy, valoban!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.03. 13:25 ja, nyilvan en basztam el, 7 szamjegy, valoban!
"Annyi pénz a világon nincs "
71ZCAMjYEGQEEWDZs.jpeg
71ZCAMjYEGQEEWDZs.jpeg (71.53 KiB) Megtekintve 39129 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.07.03. 13:13 Astra DefenHse MG556, félautomata M249 SAW, www.glock.hu

anugy 6szamjegyu arral. Naggggyon nagy a mokafaktora:))
Ha jól sejtem egy itthoni lőtérnek hozták be. :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.07.03. 14:40 Ha jól sejtem egy itthoni lőtérnek hozták be. :)
Egy "turistásabb" lőtéren egész gyorsan behozhatja az árát.

Mod: megtaláltam itthoni fegyverboltban. 1,6 misi az ára, hát nem egy tömegtermék az biztos. :) De turistás helyen ez nagyon mehet valamilyen nagyobb élmény-csomag megkoronázásaként.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Az egyik fegyverboltban (ezt most nem írnám le) most épp lehet kapni vashüvelyes Barnaul 7,62x39 lőszert jóárasítva (145).
Ez elvileg nem újracsomagolt surplus lőszer, de vashüvelyes, ólommagvas, polgári piacra gyártott. Akinek ebből a kaliberből van Barnaul: ez mennyire ténylegesen csak ólom lövedékes? Véletlenül sem szeretnék belefutni vasat tartalmazó lövedékűbe, újracsomagolt hadilőszerbe. Nálam ez egy ilyen kiemelt para. (Mert én vagyok a Totó, a zsarumágnes fejű, akit minden közúti ellenőrzésnél kikapnak, minden tucai járőr megállít, engem azonnal ellenőriznének ha még csak véletlenül is vasmagos hadilőszer kötne ki nálam...)

Vagy vegyek egy dobozzal, és a lőszertöltési engedéllyel rendelkező ismerős fegyvermesterrel szereltessem szét és vágjuk szét a töltényt?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.07.03. 15:13 Vagy vegyek egy dobozzal, és a lőszertöltési engedéllyel rendelkező ismerős fegyvermesterrel szereltessem szét és vágjuk szét a töltényt?
Vigyél egy pici mágnest a boltba és tapogasd meg vele a lövedéket.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.03. 15:47 Vigyél egy pici mágnest a boltba és tapogasd meg vele a lövedéket.
bevonatos acelkopeny miatt ezt baszhassa.

(Enszerintem egyebkent pont Toto felelmei miatt butasag eleve 7,62x39 mm-es sportfegyvert tartani.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.07.03. 14:40 Ha jól sejtem egy itthoni lőtérnek hozták be. :)

Pontosan. De van meg belole elado.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.03. 16:14 bevonatos acelkopeny miatt ezt baszhassa.

(Enszerintem egyebkent pont Toto felelmei miatt butasag eleve 7,62x39 mm-es sportfegyvert tartani.)
Valóban az. Nettó érzelmi alapon tart az ember hadifegyvert sportfegyóként. Drága etetni, utálnak érte a szomszéd lőállásban, és kevés helyen lehet lőni vele eleve.
Ez a tinédzser kori noideal felnőttkori megdöngetéséhez hasonlo. Lehet lehet, nem sok érv szól mellette de feelinges. :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Lőszer szerelési engedéllyel és ilyen kaliberre is tartásival rendelkező kollégával a lőszert széjjel kaptuk. Gyorsan csípő fogóval szétszedtük a lövedéket. Nincs benne vas egy darab se, ólom magvas az egész lövedék. Lehet spájzolni belőle.

Mágnessel és végig néztük, csak a fémköpenyt fogta. Alatta az ólom darabokat már nem.
20190703_210402.jpg
l
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.07.03. 21:07 Lőszer szerelési engedéllyel és ilyen kaliberre is tartásival rendelkező kollégával a lőszert széjjel kaptuk. Gyorsan csípő fogóval szétszedtük a lövedéket. Nincs benne vas egy darab se, ólom magvas az egész lövedék. Lehet spájzolni belőle.
Közben megtaláltam a boltot, a dobozán ott a "for hunter rifles" fölirat. Szép lenne, ha vadászatra acélmagvast árulnának.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.03. 21:33 Közben megtaláltam a boltot, a dobozán ott a "for hunter rifles" fölirat. Szép lenne, ha vadászatra acélmagvast árulnának.
Ha hivatalos, engedélyes üzlet, akkor szerintem nyugodtan le lehetne írni a nevét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.03. 21:33 Közben megtaláltam a boltot, a dobozán ott a "for hunter rifles" fölirat. Szép lenne, ha vadászatra acélmagvast árulnának.
FMJ vadászatra? Az azért vicces lenne. Teljesen alkalmatlan arra a célra az FMJ lövedék. Arra Barnaulnál inkább soft point, az alábbi képen látható a különbség. Igaz az SP az mas kaliber.
20190704_004436.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.07.03. 21:35 Ha hivatalos, engedélyes üzlet, akkor szerintem nyugodtan le lehetne írni a nevét.
Frommer.
Csak amíg nem volt tuti addig se reklámozni se lejáratni nem akartam.
Ott van ez az olcsó ammo most.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Taurus-újdonság, amitől dúdolni kezded, hogy: I’m blue da ba dee da ba daa

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kekszanos-taurus-pt92/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2151
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2019.07.04. 00:47 FMJ vadászatra? Az azért vicces lenne. Teljesen alkalmatlan arra a célra az FMJ lövedék. Arra Barnaulnál inkább soft point, az alábbi képen látható a különbség. Igaz az SP az mas kaliber.

20190704_004436.jpg
egy rövid sorozat biztos megfekteti a disznót is :lol: vagy lecsapod a hegyit és már is flat Point lesz :D nyomhatsz bele egy keresztet is késsel ;)

viccet félre téve
7,62x39-esben van soft point is barnaulból, az sem drága
Illetve ha egy kicsit minőségibb lőszert szeretnél, akkor vegyél GECO-t (rézhüvelyes target lőszer) 145ft-ért láttam a jégkrémesben (229 helyet)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2019.07.04. 06:47 egy rövid sorozat biztos megfekteti a disznót is :lol: vagy lecsapod a hegyit és már is flat Point lesz :D nyomhatsz bele egy keresztet is késsel ;)

viccet félre téve
7,62x39-esben van soft point is barnaulból, az sem drága
Illetve ha egy kicsit minőségibb lőszert szeretnél, akkor vegyél GECO-t (rézhüvelyes target lőszer) 145ft-ért láttam a jégkrémesben (229 helyet)
Thx a tippet. Gecobol ezt használom most, az nekem kompenzátorral nem jó akad vele a fegyver, anélkül tökéletes. Valszeg kevesebb púdert tesz bele a Geco.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3412
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2019.07.04. 06:47 egy rövid sorozat biztos megfekteti a disznót is :lol: vagy lecsapod a hegyit és már is flat Point lesz :D nyomhatsz bele egy keresztet is késsel ;)

viccet félre téve
7,62x39-esben van soft point is barnaulból, az sem drága
Illetve ha egy kicsit minőségibb lőszert szeretnél, akkor vegyél GECO-t (rézhüvelyes target lőszer) 145ft-ért láttam a jégkrémesben (229 helyet)
Vadászatra nem jo az fmj vadász onvedelemre foleg pisztolynal viszont igen.
Ott ugyanis szemben van veled a vad es veszelyedztett.
Itt lényeges a jo átütőerő pl. koponya es hogy minnel hosszabb utat tegyen meg a testben. Egy HP esetlegmeg all a zsirretegben.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gaijin írta: 2019.07.03. 13:00 https://mdlsz.com/old/download/2017/steel_szab_2017.pdf
ebben nem találtam kimondottan sörétes lőszerre vonatkozó meghatározást vagy korlátozást.
Szia,

A ket szovetsegnel nagyon hasonloak a Steel Challenge szabalyok, de nem 100%-ban azonosak.

Foleg a biztonsaggal kapcsolatos szabalyok (soretszem atmero, minimalis tavolsag a femceloktol az MSSzben szigorubban szabalyozott) es az OB palyak (az MDLSZben szigorubban szabalyozott) kulonboznek.

Ezzel egyutt (ha lenne ra igeny), konnyen meg lehet felelni mindket szabalyzatnak egyszerre, akar egy OB-n is (Smoke & hope, Showdown, Pendulum, Accelerator, Outer Limits, Five to go: ezek a palyak mind megfelelnek az MSSz tavolsagnak is; tovabba a Speed option akkor, ha a szektorban van kiemelt elsosegelynyujto).

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.07.03. 12:58 Könnyű sportpuska a forró nyárban:-)

IMG_20190703_114133-750x1000.jpg
És egy kis minivideó működéséről szemből:

https://youtu.be/gxL5ZcIv9AI

:twisted:

(+lesben áll egy cápa...)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.07.04. 11:55 És egy kis minivideó működéséről szemből:

https://youtu.be/gxL5ZcIv9AI

:twisted:

(+lesben áll egy cápa...)
Illett volna csípőből locsolni. :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.07.04. 12:03 Illett volna csípőből locsolni. :D

a mellettem 25 méterre pontlövő sporttársaknak szerintem igy is sok volt belőlem:-)

(Egyébként vállból kipróbáltam, nyilván:-))))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.04. 12:10 a mellettem 25 méterre pontlövő sporttársaknak szerintem igy is sok volt belőlem:-)

(Egyébként vállból kipróbáltam, nyilván:-))))))
Ezt a pontlövő hisztit úgy rühellem... egy lőtéren lőnek mindennel. Akkor is, ha valakik pöttyölnek. Pöttylövő versenyen is szoknak lőni 9*19-el, azt is bírni kell a versenyen is!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Vettem a múltkor 30-06 Sp-t ugyanott Barnaulban. (vadászatra 10.9g) Egy szar hulladék a mostani sorozat. Összevissza megy lövedék. És nem a puskának van baja, mert partizán 11,7-est teljesen jól viszi. A múltkori beszerzésű ugyanilyen barnaullal nem volt gond. Ez viszont kuka részemről. Tiszta kosz a hüvely is, már gyárilag. Úgy hogy meg kell nézni mielőtt bevásárol az ember.

TotoHU írta: FMJ vadászatra? Az azért vicces lenne. Teljesen alkalmatlan arra a célra az FMJ lövedék. Arra Barnaulnál inkább soft point, az alábbi képen látható a különbség. Igaz az SP az mas kaliber.
"..."
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Barnaul 7,62x39

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TurboP írta: 2019.07.04. 13:42 Vettem a múltkor 30-06 Sp-t ugyanott Barnaulban. (vadászatra 10.9g) Egy szar hulladék a mostani sorozat. Összevissza megy lövedék. És nem a puskának van baja, mert partizán 11,7-est teljesen jól viszi. A múltkori beszerzésű ugyanilyen barnaullal nem volt gond. Ez viszont kuka részemről. Tiszta kosz a hüvely is, már gyárilag. Úgy hogy meg kell nézni mielőtt bevásárol az ember.
Ezért kötöttem ki az SB mellett... ár-értékben verhetetlen. Persze nem olcsó (négyszáz-x per lövés...), de stabilan oda hord ahol a célkereszt van 100m-en.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.07.04. 13:37 Ezt a pontlövő hisztit úgy rühellem... egy lőtéren lőnek mindennel. Akkor is, ha valakik pöttyölnek. Pöttylövő versenyen is szoknak lőni 9*19-el, azt is bírni kell a versenyen is!
Lőnek egy lőtéren? Rettenetes és felháborító!!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.07.04. 14:43 Lőnek egy lőtéren? Rettenetes és felháborító!!
Ha riasztóval lövök, előszeretettel baxogatnak elég sok lőtéren.

Az alábbiak a legsűrűbbek;

- Ugye nem gázzal lősz? (Ha gáz lenne, már nem tudnál sületlenségeket dumálni...)

- Minek vaktőtténnyel durrogni? (Azé, hogy kiderüljön, jól működik e a szerkezet. Fél.évente.a rugók használódása okán mindent viselt öntöltőt tesztelni kell.)

- Most pontlövészet van, ez túl hangos, lőjjél.akkor, ha már elmentünk... (jellemzően zárásig ott baxxák az anyjukat. Két sorozat közt 10.''15 perc elmés faszméregetéssel...Még jó, hogy akkor is lőni fogok, ha a vájt füleket zavarja a pöttyölő állásban... Hangos? Azé van a nagy, buta búráján hallásvédelem...)

Egyébként jellemzően az ex MHSZ-es veteránok szoktak lázadni a legjobban.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.04. 15:37 Ha riasztóval lövök, előszeretettel baxogatnak elég sok lőtéren.

Az alábbiak a legsűrűbbek;

- Ugye nem gázzal lősz? (Ha gáz lenne, már nem tudnál sületlenségeket dumálni...)

- Minek vaktőtténnyel durrogni? (Azé, hogy kiderüljön, jól működik e a szerkezet. Fél.évente.a rugók használódása okán mindent viselt öntöltőt tesztelni kell.)

- Most pontlövészet van, ez túl hangos, lőjjél.akkor, ha már elmentünk... (jellemzően zárásig ott baxxák az anyjukat. Két sorozat közt 10.''15 perc elmés faszméregetéssel...Még jó, hogy akkor is lőni fogok, ha a vájt füleket zavarja a pöttyölő állásban... Hangos? Azé van a nagy, buta búráján hallásvédelem...)

Egyébként jellemzően az ex MHSZ-es veteránok szoktak lázadni a legjobban.
"eleve ami sportlövészet nem NULLAHUSZONKETTES EMCÉEMMEL vagy TOZNYÓCCAL folyik, aztat kérem tilcsákbe!"

De ezek még látták Lenint, simogatták Horthy lovát, valamint tegezték Kádár Jánost és kiváló munkásőrök és kisnyilasok is voltak. Legalábbis lélekben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Mr. Senki írta: 2019.07.04. 15:37 Ha riasztóval lövök, előszeretettel baxogatnak elég sok lőtéren.

Az alábbiak a legsűrűbbek;

- Ugye nem gázzal lősz? (Ha gáz lenne, már nem tudnál sületlenségeket dumálni...)

- Minek vaktőtténnyel durrogni? (Azé, hogy kiderüljön, jól működik e a szerkezet. Fél.évente.a rugók használódása okán mindent viselt öntöltőt tesztelni kell.)

- Most pontlövészet van, ez túl hangos, lőjjél.akkor, ha már elmentünk... (jellemzően zárásig ott baxxák az anyjukat. Két sorozat közt 10.''15 perc elmés faszméregetéssel...Még jó, hogy akkor is lőni fogok, ha a vájt füleket zavarja a pöttyölő állásban... Hangos? Azé van a nagy, buta búráján hallásvédelem...)

Egyébként jellemzően az ex MHSZ-es veteránok szoktak lázadni a legjobban.

Az ilyenek is benne voltak, hogy dobbantottam onnan.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

ARe: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2019.07.04. 14:43 Lőnek egy lőtéren? Rettenetes és felháborító!!
Ráadásul ez a jövő. Egy légfegyveres VB-n dudával éa hangos éljenzéssel szurkolnak. Hisz csak így lesz eladható a nézőknek. A könyvtári csend a múltté. (Mellesleg nehogy már zavarjon bárkit az a zaj, amit ő maga is okoz.... kettős mérce mi?)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.07.04. 15:45 Az ilyenek is benne voltak, hogy dobbantottam onnan.
Nagyon nem vagy vele egyedül.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése