Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ezt a csehektől nem lehet beszerezni?
Mégis közelebb van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.10.14. 10:35 És ugyanez közvetlenül az Alfától mennyivel lenne olcsóbb a felénél?

a dobot Westlake gyártja hozzá, a többi meg éles .357 Magnum Alfa-Steel, (lőfegyver fődarab.) Az önmagaban itthon kb. 200e Ft élesként.

Alfa Sport Muzzle Loading Revolver: In the region of £1088.00 Current price to be confirmed on order. Please specify left or right handed.

Extra cylinders: £300.00 each


De egyebkent zsir tokmindegy: feleert SEM lenne eladhato, de annyibol nem is jonne ki. Mert mindig el tetszenek felejteni a lepapirozas, export engedelyezes stb. koltsegeit. Ebbol nem adhato el olyan mennyiseg, hogy erdemes legyen vele foglalkozni a mi fizetesi szintunk mellett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Oké, szerintem Thomas nem arra gondolt, hogy behozatni a Gunboxokba 100-as tételben, hanem hogy valamelyik cseh webshopból rendelni egyénileg 1, vagy 2 darabot, mint én a NightHawkot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.14. 11:09 Oké, szerintem Thomas nem arra gondolt, hogy behozatni a Gunboxokba 100-as tételben, hanem hogy valamelyik cseh webshopból rendelni egyénileg 1, vagy 2 darabot, mint én a NightHawkot.
heee? Ez nem gazpisztoly!

Ez kifejezetten a brit piacon OK, mert csak ilyen rövid fegyverre (ML) kapható ott engedély.

Cseheknel ilyesmit NEM forgalmaznak, mert a 2-nél több lövetű elöltöltős engedélyköteles, engedélyt meg kapsz rendes éles önvédelmi pisztolyra is alanyi jogon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sk, At, De?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.14. 11:14Sk, At, De?
sk: ugyanaz mint a cseh.

.at, .de: 1-nel tobblovetu rovid eloltolto eng. kot. , .de-ben a hosszu is.

(.de-ben raadasul abbol is csak a korhu mehet szabadon.)


Itt az az ut lenne jarhato, ha valmelyik atalakito ceg megvenne az ide importalotol az eleset 2 kilóért, majd készítene hozza CNC-vel egy teljesen új dobot (a szerelt loszeres élest nagyon nehezkes lenne atalakitani), termeszetesen a szukseges gyartasi engedelyekkel, atvizsgaztatassal stb.

Szeritnem igy is vidaman lenne 4-5 kilo az ara, nem veletlen, hogy egyik atalakito ceg sem lat ilyesmiben fantaziat.

Es ki hasznalhatna legalisan? A kb. 1000 főnyi lőszerújratöltési engedéllyel rendelkező, és csak lőtéren. Érdemi piac...LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Értem, köszi!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gondoltad volna, hogy a ma az USA-ban legdivatosabb, legnagyobb számban eladott pisztolykategória elindítója már negyedszázados?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/25-eves-a-kahr-k9/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

smith15 írta: 2019.10.14. 08:12 Steinerék szépen dolgoznak, de én odavittem a Remington 870-em egy szereléksín felrakásra. Ott volt kb 3 hetet, és nem vagyok megájulva a szépségétől. nagyon picit ferde is, a tok tetején lévő ívet nem sikerült a szereléksínnel összehozni. Nem tudom, hogy csak mert ki akarták szórni, vagy rossz napjuk volt, de ez kicsit fura volt nekem a GR-ek után.
Ez nyilván nem azt jelenti, hogy szarul dolgoznak, csak nekem ez a pici tapasztalat van, gondoltam megosztom.
OFF
Ha visszahozod, akkor kollégák megnézik mit tudnak kezdeni vele, és valószínűleg garanciában tudják orvosolni a problémát. ;)
Érkezési sorrendben szoktak haladni a gyártással-javítással, valószínűleg ezért volt itt kicsit több időt a fegyver.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Kojak írta: 2019.10.14. 12:50 OFF
Ha visszahozod, akkor kollégák megnézik mit tudnak kezdeni vele, és valószínűleg garanciában tudják orvosolni a problémát. ;)
Érkezési sorrendben szoktak haladni a gyártással-javítással, valószínűleg ezért volt itt kicsit több időt a fegyver.
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 42270 alkalommal
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Kojak írta: 2019.10.14. 12:50 OFF
Ha visszahozod, akkor kollégák megnézik mit tudnak kezdeni vele, és valószínűleg garanciában tudják orvosolni a problémát. ;)
Érkezési sorrendben szoktak haladni a gyártással-javítással, valószínűleg ezért volt itt kicsit több időt a fegyver.
Rendben, Köszönöm, korrekt nagyon! :) Úgyis kell majd menjek, akkor elviszem!
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Kompenzátort Ti, mivel szoktátok tisztítani?
Van valami bevált anyag amivel a szutykot feloldjátok?
Sajnos a karbantartó spray és a Féktisztító nem segített!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kolonics írta: 2019.10.14. 19:00 Sziasztok

Kompenzátort Ti, mivel szoktátok tisztítani?
Van valami bevált anyag amivel a szutykot feloldjátok?
Sajnos a karbantartó spray és a Féktisztító nem segített!
Nem pont kompenzátort, de az olajos, kormos dolgoknál a gázolaj, vagy vd40 fürdő általában beválik. A kompenzátor nem egy kényes alkatrész, egy éjszakára beáztatod, utánna jó a féktisztító zsirtalanítani. SZVSZ.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.10.14. 19:23 Nem pont kompenzátort, de az olajos, kormos dolgoknál a gázolaj, vagy vd40 fürdő általában beválik. A kompenzátor nem egy kényes alkatrész, egy éjszakára beáztatod, utánna jó a féktisztító zsirtalanítani. SZVSZ.
Vagy az elöltöltős módszer: forró szappanos víz! Revolver dobjából kitekerem a lőkúpokat, aztán simán beledobom. Az összes redvát leszedi, majd sima műszerolajjal konzerválom.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.14. 19:30 Vagy az elöltöltős módszer: forró szappanos víz! Revolver dobjából kitekerem a lőkúpokat, aztán simán beledobom. Az összes redvát leszedi, majd sima műszerolajjal konzerválom.
Mosószappant, kenőszappant, vagy sima szappant használsz?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.10.14. 21:14 Mosószappant, kenőszappant, vagy sima szappant használsz?
Mosószappant! Az a legolcsóbb, egyben a leghatékonyabb. A karamelláscukor-színű téglaforma.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.14. 19:30 Vagy az elöltöltős módszer: forró szappanos víz! Revolver dobjából kitekerem a lőkúpokat, aztán simán beledobom. Az összes redvát leszedi, majd sima műszerolajjal konzerválom.
Az nem csak fekaporra jó?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.10.14. 21:35 Az nem csak fekaporra jó?
Gázpisztolyt is így tisztítok gázolgós tesztek után, forró víz plusz ultra, működik.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2019.10.14. 21:35 Az nem csak fekaporra jó?
Nem, leszed mindent! Gázolgóknál is használom a módszert, a csövön átszívatva. Főleg az éles-átalakítások agyonszűkítőzött csöveit lehetetlen máshogy kitisztítani.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.10.14. 21:46 Gázpisztolyt is így tisztítok gázolgós tesztek után, forró víz plusz ultra, működik.
Mondjuk szerintem a gáztöltényekben nem sima nitro por van. Mindenesetre köszi az infót nektek, akkor ezek szerint szépen működik az elöltöltős világon kívül is ez a módszer.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2019.10.14. 22:00 ...ezek szerint szépen működik az elöltöltős világon kívül is ez a módszer.
Mondjuk úgy, elődeink nem voltak hülyék. Szépen leperegnek rólam a hangzatos nevű, hívogató csomagolású de jó drága kegyszerek reklámjai.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.10.14. 22:00 Mondjuk szerintem a gáztöltényekben nem sima nitro por van. Mindenesetre köszi az infót nektek, akkor ezek szerint szépen működik az elöltöltős világon kívül is ez a módszer.
De a riasztóban igen. 15-20 gázpatron, 50-75 riasztó már tud koszolni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! BUL SAS II (.40 S&W) és M5 Ultra-X (.45 ACP)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -x-45-acp/

és

http://www.fegyvervideo.hu/bul-sas-ii-4 ... -x-45-acp/


Kép


Az izraeli BUL SAS pisztolyának első generációját (mely a spanyol SPS-sel közösen készült) jó néhány éve már bemutattuk fegyvervideóinkban (http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... tino-2011/). A mostani anyagban kissé átdizájnolt SAS II sportpisztoly kerül sorra .40 S&W (16+1) kaliberben, valamint a BUL M5 sorozatából egy “igazán cuki” .45 ACP (10+1) szubkompakt, az Ultra-X. Ezek a fegyverek lényegesen megfizethetőbbre árazott alternatívái az eredeti amerikai STI 2011-eknek.



A SAS II a jól ismert STI 2011-klón platformra épülő hibrid acél-műanyagtokos IPSC standard kategóriás sportpisztoly, súlyos dust coverrel, teljes hosszúságú helyretoló rugó vezetőrúddal, bull csővel (nem is egy leányálom a szét- és összeszerelése). Ha azok a részek is bent maradtak volna, amit ezzel elszöszmötölünk, akkor félórás lenne a videó. A pisztoly nagyon jól elkészített, finom sütésű, jól látható irányzékokkal, azonban egyszerűen képtelenség volt vele pontot lőni a rendelkezésre álló Magtech lőszerrel. Hogy ennek az oka pontosan mi lehetett? A kissé kotyogó cső? A lőszerrel való inkompatibilitás? Vagy, ahogy egyesek azt mesélték, hogy korábban ezzel a fegyverrel véletlenül 9×19 mm Lugert tüzeltek?



A nagy pisztolyt mindenesetre a .45-ös törpe alaposan lefőzte, minden lőtávon sokkal jobb szórást tudott, és a nagy impluzusú lőszer hátrarúgását szépen elnyelte a teleszkopikus helyretolószerkezet. Ellenben míg a SAS II-vel csak egy akadályunk volt, addig az M5 szubkompakttal sok. Amint lazábban fogtuk meg, csőretöltési vagy kivetési hiba fordult elő, nem is mindegyik volt gyorsan elhárítható. Úgy tűnik a rosszindulatú amerikai mondás ismét beigazolódott: egy M1911 vagy pontos, vagy megbízható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.14. 21:20 Mosószappant! Az a legolcsóbb, egyben a leghatékonyabb. A karamelláscukor-színű téglaforma.
Köszönöm az öteletet.
Kipróbálom.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.15. 12:38 A pisztoly nagyon jól elkészített, finom sütésű, jól látható irányzékokkal, azonban egyszerűen képtelenség volt vele pontot lőni a rendelkezésre álló Magtech lőszerrel. Hogy ennek az oka pontosan mi lehetett? A kissé kotyogó cső? A lőszerrel való inkompatibilitás? Vagy, ahogy egyesek azt mesélték, hogy korábban ezzel a fegyverrel véletlenül 9×19 mm Lugert tüzeltek?
:o :o :o :o Ilyen a gyakorlatban előfordulhat? Csőretölti, elsüti a 9x19 lőszert a .45-ös? :o :o
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.15. 13:07 :o :o :o :o Ilyen a gyakorlatban előfordulhat? Csőretölti, elsüti a 9x19 lőszert a .45-ös? :o :o

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

zora írta: 2019.10.14. 21:46 Gázpisztolyt is így tisztítok gázolgós tesztek után, forró víz plusz ultra, működik.
Szia
Ultrából mennyit teszel a vizbe?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Kolonics írta: 2019.10.15. 14:26 Szia
Ultrából mennyit teszel a vizbe?
Csak amolyan halk megjegyzésként, én egyszer sikeresen lemartam a felületkezelést egy Rogers and Spencer-ről (cillitet öntöttem véletlenül a vízbe, nem sima folyékony mosószert).... Azóta én BP-hez csak melegvízet, műanyag kefét meg Ballistolt használok. Nincs vegyszer. Éleshez meg csak műanyag kefe + Ballistol. Egyedül a sörétes choke-ok azok, amik nehezebben tisztulnak meg így, azokat mindig rézkefézni is kell.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.15. 13:14 Kép
Tompika nem érti most sem.
Jav: akkor a .40-es. Azt sem értem hogy a toszba tüzelhet 9x19-et...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.10.15. 15:25-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Sparrow írta: 2019.10.15. 15:17 Csak amolyan halk megjegyzésként, én egyszer sikeresen lemartam a felületkezelést egy Rogers and Spencer-ről (cillitet öntöttem véletlenül a vízbe, nem sima folyékony mosószert).... Azóta én BP-hez csak melegvízet, műanyag kefét meg Ballistolt használok. Nincs vegyszer. Éleshez meg csak műanyag kefe + Ballistol. Egyedül a sörétes choke-ok azok, amik nehezebben tisztulnak meg így, azokat mindig rézkefézni is kell.
Igen, a Cillit sósavat tartalmaz, az visz mindent.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.10.15. 15:17 Csak amolyan halk megjegyzésként, én egyszer sikeresen lemartam a felületkezelést egy Rogers and Spencer-ről (cillitet öntöttem véletlenül a vízbe, nem sima folyékony mosószert)....
Cillit=foszforsav+sósav=rozsdaoldó, naná hogy leszedte! A szappan, ultra, mosószóda nem fogja bántani.

A Ballistol meg az, ami nálam házon kívül marad (a spiáterrel együtt).
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.15. 15:25 A Ballistol meg az, ami nálam házon kívül marad (a spiáterrel együtt).
Ez egy vallás, felesleges belemenni sokadszorra megint.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Kolonics írta: 2019.10.15. 14:26 Szia
Ultrából mennyit teszel a vizbe?
A fehér szemcsés por állagú, papírzacskó csomagolású Ultrát használom. Érzéssel meghintem vele a feltöltött mosdókagylót, vagy van, hogy folyóvíznél ügyködök, akkor az ecsetet, kefét mártom a szerbe, és úgy kefélek.

A lényeg a fehér por és a kefélés.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2019.10.15. 15:27 Ez egy vallás, felesleges belemenni sokadszorra megint.
Jaja, ne menjünk bele. Én Ballistolt használok mindenre, nincs vele gondom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.15. 15:23 Tompika nem érti most sem.
Jav: akkor a .40-es. Azt sem értem hogy a toszba tüzelhet 9x19-et...
pedig en is basztam mar el, .40-es glokkbol toltam 9x19-et.

A tar szinte vagy tokugyanaz, feladja, ha a hüvelyvonó megfogja a huvelyhornyot, akkor a kb. 1 mm-rel kisebb hüvely csappantyúja szépen kozpontosan az ütőszeg előtt lesz és elsül.

Lövedék kitalál a csövön, csak fura hangja lesz, a hüvely felfújódik, kivetés meg öntöltés nem lesz.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.10.15. 15:27 Ez egy vallás, felesleges belemenni sokadszorra megint.
A Ballistolból ragacsos takony lesz egy idő után.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.15. 15:34 A Ballistolból ragacsos takony lesz egy idő után.
Ezért kell Brunoxot használni. :)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2151
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2019.10.15. 15:33 pedig en is basztam mar el, .40-es glokkbol toltam 9x19-et...


Ami igazan meleg kombó az hogy a tt33-ba a 9es para csőre tolthető, és süthető , viszont ott a szűkebb csövön nem fog kimenni a golyó :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2019.10.15. 16:41 Ami igazan meleg kombó az hogy a tt33-ba a 9es para csőre tolthető, és süthető , viszont ott a szűkebb csövön nem fog kimenni a golyó :lol:
PPS-41-ből kimegy. Ismerős tapasztalata. :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FMJ?
Összenyomódik a lövedék?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2019.10.15. 15:58 Ezért kell Brunoxot használni. :)
Tudom, minden lövészkellékes dobozomban van egy, a WD40 és a műszerolaj mellett. Büdös mint a fene, de jó :). Épp ti ajánlottátok.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2151
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Üdv,

A mai napon lőtéren többször előjött a következő akadály: lövést követően a hüvely kéményként állt meg a hüvelykivetőben, de a következő lőszer már benne volt a töltényűrben. Nem igazan talalkoztam ilyennel, szarazon nincs ilyen akadály. Mi okozhatja? Gyenge hüvelykivető?

Alany egy tt33-as.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2019.10.20. 12:18 Üdv,

A mai napon lőtéren többször előjött a következő akadály: lövést követően a hüvely kéményként állt meg a hüvelykivetőben, de a következő lőszer már benne volt a töltényűrben. Nem igazan talalkoztam ilyennel, szarazon nincs ilyen akadály. Mi okozhatja? Gyenge hüvelykivető?

Alany egy tt33-as.
Gyenge/kopott hüvelyvonó, kopott kivető orr, de leginkább gyenge lőszer, nem érkezik elegendő impulzussal hátra a szán ahhoz, hogy a hüvelykivető orr tisztességesen megcsapja a hüvelytalpat, amitől az kiperdül, hanem épp csak kifordul a hüvely, de a szán már siklik előre, és ott a kémény. Itt lehet filozofálni, hogy a lőszer gyenge, vagy a szerkezet ellenállása lett nagyobb nagyobb kosz, felverődés, helyretoló rugó ereje, stb.

Ja, meg instabil fegyverfogás is amortizálja az impulzust, szóval az is okozhat kéményt.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2151
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2019.10.20. 12:29 Gyenge/kopott hüvelyvonó, kopott kivető orr, de leginkább gyenge lőszer, nem érkezik elegendő impulzussal hátra a szán ahhoz, hogy a hüvelykivető orr tisztességesen megcsapja a hüvelytalpat, amitől az kiperdül, hanem épp csak kifordul a hüvely, de a szán már siklik előre, és ott a kémény. Itt lehet filozofálni, hogy a lőszer gyenge, vagy a szerkezet ellenállása lett nagyobb nagyobb kosz, felverődés, helyretoló rugó ereje, stb.

Ja, meg instabil fegyverfogás is amortizálja az impulzust, szóval az is okozhat kéményt.

Hüvely kivető a rugójával cserélve lett, pisztoly tiszta volt, valószínű hogy a huvelykivető orr vagy a gyenge lőszer lesz az oka.

Nekem csak az volt meglepő hogy a kovetkezőt mar csőre is tette.

Kezdesnek nezek vmi combosabb loszert mint a saller béla.

Koszi
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kojak írta: 2019.10.15. 19:13 PPS-41-ből kimegy. Ismerős tapasztalata. :lol:
vz. 26-ból nem, ezt anno kolléga tapasztalta meg :mrgreen:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

vato írta: 2019.10.20. 12:41 Hüvely kivető a rugójával cserélve lett, pisztoly tiszta volt, valószínű hogy a huvelykivető orr vagy a gyenge lőszer lesz az oka.

Nekem csak az volt meglepő hogy a kovetkezőt mar csőre is tette.

Kezdesnek nezek vmi combosabb loszert mint a saller béla.

Koszi
A saller Tokarev lőszer egy kalap szar, inkonzisztens és általánosságban is gyenge. A Prvi sokkal jobb.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2151
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

killertom írta: 2019.10.20. 15:11 A saller Tokarev lőszer egy kalap szar, inkonzisztens és általánosságban is gyenge. A Prvi sokkal jobb.

Koszi a tapasztalatot, 5tarbol 3 kiment hiba nelkul ketto meg kemenyeket csinalt, valszeg a lőszer lesz.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2019.10.20. 15:11 A saller Tokarev lőszer egy kalap szar, inkonzisztens és általánosságban is gyenge. A Prvi sokkal jobb.
Annyira nem meglepő ha elképzeled hogyan zajlik a töltés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

vato írta: 2019.10.20. 16:15 Koszi a tapasztalatot, 5tarbol 3 kiment hiba nelkul ketto meg kemenyeket csinalt, valszeg a lőszer lesz.
Valószínű de nem teljesen biztos, bármennyire is fos a saller, nekem TT-ből még nem volt akadályom vele. Más fegyverből viszont nagyon egyértelműen érezhető a teljesítmény ingadozás.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Fortitu írta: 2019.10.20. 16:16 Annyira nem meglepő ha elképzeled hogyan zajlik a töltés.
A Prvi Partizan azért megoldja hogy legalább nagyjából ugyanakkora legyen a töltet minden lőszerben. Régebben szívesen használtam S&B-t, most már inkább megpróbálom elkerülni ha tudom. Egyébként pont a 7.62x25-nél a hüvelyhosszok is nagyon váltakozóak, volt olyan ami az ajánlott maximum felett volt frissen a dobozból kivéve.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2019.10.20. 17:41 A Prvi Partizan azért megoldja hogy legalább nagyjából ugyanakkora legyen a töltet minden lőszerben. Régebben szívesen használtam S&B-t, most már inkább megpróbálom elkerülni ha tudom. Egyébként pont a 7.62x25-nél a hüvelyhosszok is nagyon váltakozóak, volt olyan ami az ajánlott maximum felett volt frissen a dobozból kivéve.
A fegyver öntöltésére gondoltam. Nem talál ki a hüvely, de a következőt már elkezdi csőre tölteni, aztán a szánt megakasztja az útban lévő ellőtt hüvely.

9mm Lugerből én SB-t használok szinte csak. Soha nem volt vele gondom, a sebességmérésem alapján meglepően egységesek voltak az értékek. Aztán persze más kaliberben lehet nem jó, de úgy általában nem raknám el a gagyi kategóriába. A riasztótölénye is az egyik legjobb a tervezett célra.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2019.10.20. 18:17 A fegyver öntöltésére gondoltam. Nem talál ki a hüvely, de a következőt már elkezdi csőre tölteni, aztán a szánt megakasztja az útban lévő ellőtt hüvely.

9mm Lugerből én SB-t használok szinte csak. Soha nem volt vele gondom, a sebességmérésem alapján meglepően egységesek voltak az értékek. Aztán persze más kaliberben lehet nem jó, de úgy általában nem raknám el a gagyi kategóriába. A riasztótölénye is az egyik legjobb a tervezett célra.
Egyetértek. 308 SP-ben a legstabilabb nekem az SB. Pontra hord vele 100 méteren a puska. A remington már jobban ingadozott. Szóval lehet, nem mindenben rossz a saller.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.20. 18:17 A fegyver öntöltésére gondoltam. Nem talál ki a hüvely, de a következőt már elkezdi csőre tölteni, aztán a szánt megakasztja az útban lévő ellőtt hüvely.

9mm Lugerből én SB-t használok szinte csak. Soha nem volt vele gondom, a sebességmérésem alapján meglepően egységesek voltak az értékek. Aztán persze más kaliberben lehet nem jó, de úgy általában nem raknám el a gagyi kategóriába. A riasztótölénye is az egyik legjobb a tervezett célra.
OFF

wtf? a 9 mm PAK SB gyenge fos lett jo par eve mar.

ON

Elesben sajnos az a gond, hogy az adott dobozod tok jo belole, aztan a fel evvel kesobb vett ugyanolyan meg foscsi lesz. Sajnos eszlelheto egy ilyen naluk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ha már itt tartunk, 9mm Luger kaliberben ki milyen márkát ajánl? Esetleg Magtech-el tapasztalatok?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.10.20. 19:32 OFF

wtf? a 9 mm PAK SB gyenge fos lett jo par eve mar.

ON

Elesben sajnos az a gond, hogy az adott dobozod tok jo belole, aztan a fel evvel kesobb vett ugyanolyan meg foscsi lesz. Sajnos eszlelheto egy ilyen naluk.
OFF
Ja 9mmK-ra gondoltam, mint örömködős patron. PAKot nem ismerem, azzal nincs tapasztalat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Kojak írta: 2019.10.20. 19:40 Ha már itt tartunk, 9mm Luger kaliberben ki milyen márkát ajánl? Esetleg Magtech-el tapasztalatok?
Magtech - kb. 800-1000 db - no problem, XDM-mel és CZ-vel.
S&B kartondobozos, 250-es kiszerelés, mert jobb-árasabbb, mint a Magtech. a 11. dobozt használom. szintén no problem, XDM, CZ, Walther.
én bízok benne.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gaijin írta: 2019.10.20. 20:06 Magtech - kb. 800-1000 db - no problem, XDM-mel és CZ-vel.
S&B kartondobozos, 250-es kiszerelés, mert jobb-árasabbb, mint a Magtech. a 11. dobozt használom. szintén no problem, XDM, CZ, Walther.
én bízok benne.
S&B-t megerősítem, 250-es és 50-es dobozból FMJ 124gr zéró hiba, párezer lövés az elmúlt években. Glock 17.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Kojak írta: 2019.10.20. 19:40 Ha már itt tartunk, 9mm Luger kaliberben ki milyen márkát ajánl? Esetleg Magtech-el tapasztalatok?
Teljesen megfelelő
Én azt használtam nagyon sokáig.
Hiba nem volt vele.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Kojak írta: 2019.10.20. 19:40 Ha már itt tartunk, 9mm Luger kaliberben ki milyen márkát ajánl? Esetleg Magtech-el tapasztalatok?
Kb 15000 SB gond nélkül.
Magtech: 5000 körül járok, hiba nem volt, a recoil intenzívebb/nagyobb, mint SB-nál és kb kétszer annyira koszol.
Jah, mindezt "megbizhatatlan akadós" 1911-el ;).
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gaijin írta: 2019.10.20. 20:06 Magtech - kb. 800-1000 db - no problem, XDM-mel és CZ-vel.
S&B kartondobozos, 250-es kiszerelés, mert jobb-árasabbb, mint a Magtech. a 11. dobozt használom. szintén no problem, XDM, CZ, Walther.
én bízok benne.
J0bb aras ? Hol ?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

brh562 írta: 2019.10.20. 20:35 J0bb aras ? Hol ?
Engem is érdekelne. 75 Ft-os Magtech-et használok jelenleg.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Köszönöm a tippeket! ;)
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gaijin »

TotoHU írta: 2019.10.20. 21:16 Engem is érdekelne. 75 Ft-os Magtech-et használok jelenleg.
Szlovákia. 47,5 ojró / doboz.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gaijin írta: 2019.10.20. 22:10 Szlovákia. 47,5 ojró / doboz.
Az 16-os nyomtatványos megoldás, tehát +3e itthoni behozatali +kinti hitelesített fordítás stb. Totál nem éri meg magánszemélyként, hacsak nem jogi személyként naaaagy mennyiségben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Immár polgári célra is elérhető a Glock FBI-pisztolya, az autentikus rendszeresítési típusjelzéssel és egyéb extrákkal:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-1 ... -elerheto/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.20. 23:31 Az 16-os nyomtatványos megoldás, tehát +3e itthoni behozatali +kinti hitelesített fordítás stb. Totál nem éri meg magánszemélyként, hacsak nem jogi személyként naaaagy mennyiségben.
Pontosan a magy mennyiség a megoldás. Amúgy ha 1000+ darabban gondolkozik az ember, akkor ugye a tárolásra van előírva ez a mennyiség. Ettől még szállíthatod, aztán határon innen szétdobod a csapatnak, a tárolóhelyre pedig a legál mennyiséget tárolod le. Vagy hát ugye nem egy embernek van itt fegyverszobája ugye. Szóval egyáltalán nem megoldhatatlan. Vagy ha veszel fegyvert kint, akkor ugyanabban a körben lehet a lőszert is intézni. Én is ezt terveztem volna, aztán most máshova kell a pénz, de majd jövőre.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.10.21. 12:13 Pontosan a magy mennyiség a megoldás. Amúgy ha 1000+ darabban gondolkozik az ember, akkor ugye a tárolásra van előírva ez a mennyiség. Ettől még szállíthatod, aztán határon innen szétdobod a csapatnak, a tárolóhelyre pedig a legál mennyiséget tárolod le. Vagy hát ugye nem egy embernek van itt fegyverszobája ugye. Szóval egyáltalán nem megoldhatatlan. Vagy ha veszel fegyvert kint, akkor ugyanabban a körben lehet a lőszert is intézni. Én is ezt terveztem volna, aztán most máshova kell a pénz, de majd jövőre.
Valóban nem ír korlátot a jogszabály szállításra, de vannak téveszmés sündőrök is. Ahogy nemrégen valaki innen is kipenderült hasonló téveszmék miatt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Dan Wesson DWX

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Ismeritek azt a viccet, amikor a CZ TS, a Shadow 2 és egy 1911 elmegy egy vad buliba?

Már nem vicc: https://danwessonfirearms.com/product/dwx/

Remélem hamarosan felbukkan itthon is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dan Wesson DWX

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HCZoli írta: 2019.10.22. 06:38 Ismeritek azt a viccet, amikor a CZ TS, a Shadow 2 és egy 1911 elmegy egy vad buliba?

Már nem vicc: https://danwessonfirearms.com/product/dwx/

Remélem hamarosan felbukkan itthon is.
Klassz, teszem is fel mindjart friss hirkent:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-dwx-fura-hibrid/

Amugy az ara meg ottani szinten is sok: 1800 dodo, ami 1 millio Ft feletti lesz bananisztanban, ha lesz.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dan Wesson DWX

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2019.10.22. 06:53 Klassz, teszem is fel mindjart friss hirkent:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-dwx-fura-hibrid/

Amugy az ara meg ottani szinten is sok: 1800 dodo, ami 1 millio Ft feletti lesz bananisztanban, ha lesz.

Kép
tuti hogy lesz :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dan Wesson DWX

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

brh562 írta: 2019.10.22. 12:23 tuti hogy lesz :)
Majd szólj légyszíves, kipróbálnám :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dan Wesson DWX

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HCZoli írta: 2019.10.22. 12:31 Majd szólj légyszíves, kipróbálnám :)
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.10.22. 10:48 Hát még a lőlapnak álcázott támadó impirilisták leküzdése milyen különösen mókás feladat vele! :D
Makarovval még nem lőttem. Szóval köpjetek le a kérdésért, de van érdemi különbség ez és a PA63-mal való lövészet között? Csak mert van valami megmagyarázhatatlan a Makarovban, hogy így képek alapján minél tovább nézem, annál jobban tetszik. Pont ellenkezőleg mint a Skorpiónál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.10.22. 13:49 Makarovval még nem lőttem. Szóval köpjetek le a kérdésért, de van érdemi különbség ez és a PA63-mal való lövészet között? Csak mert van valami megmagyarázhatatlan a Makarovban, hogy így képek alapján minél tovább nézem, annál jobban tetszik. Pont ellenkezőleg mint a Skorpiónál.
off

IGEN.

A Makarovval egeszen jo loni (mufajaban), a PA-63-mal meg szar.

A Makarov a nehezebb aceltokja es kenyelmesebb markolata miatt sokkal nyugodtabb loves kozben, a sutese is jobb valamivel, nyilvan fokent revolverezve erzodik ez.

Az inverz mozgasu biztositoja mondjuk nekem fura.

VIDEÓNK RÓLA:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... az-1-resz/

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... az-2-resz/

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.10.22. 13:57 off

IGEN.

A Makarovval egeszen jo loni (mufajaban), a PA-63-mal meg szar.

A Makarov a nehezebb aceltokja es kenyelmesebb markolata miatt sokkal nyugodtabb loves kozben, a sutese is jobb valamivel, nyilvan fokent revolverezve erzodik ez.

Az inverz mozgasu biztositoja mondjuk nekem fura.

VIDEÓNK RÓLA:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... az-1-resz/

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... az-2-resz/

ON
Pedig a kibiztosítás szerintem pont így ergonomikus, nekem a másik irány tűnik "fordítottnak". Bár tudom, hogy szánbiztosítónál az az általános.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2019.10.22. 13:49 Makarovval még nem lőttem. Szóval köpjetek le a kérdésért, de van érdemi különbség ez és a PA63-mal való lövészet között?
Makarovval én se lőttem, de Te is ott voltál, amikor kipróbáltam a PA-63-at és .357 Mag.-mal a S&W M6XX valahányast: sokat elmond, hogy a teljesítménykülönbség ellenére a hátrarúgás érzete szinte ugyanaz. Plusz a PA-63-mal olyan érzése is van az embernek, mintha a sütő kéz mutatóujjának első ujjpercét lövésenként vonalzóval csapkodnák.
zora írta: 2019.10.22. 13:49 Csak mert van valami megmagyarázhatatlan a Makarovban, hogy így képek alapján minél tovább nézem, annál jobban tetszik.
Talán mert egy olyan korban tervezték, amikor még egyszerűen nem lehetett gyorsan tervezni, és ha már rá kellett szánni az időt, a részletekben is elmerültek. (Bonmot idősebb mérnöktől, aki megélte a rajzgépről CAD-re váltást, és ezzel megerősítette a hipotézisem: "Amióta számítógéppel dolgozunk, semmire sincs idő.") A felsőoktatás pedig az elit kiképzése volt, nem pedig szellemi betanított és szakmunkások tömeges képzése. (Amiben én is részesültem. Irigylem is az idősebb mérnökök tudását.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

off - elesbe kene mar...
Fortitu írta: 2019.10.22. 14:39 Pedig a kibiztosítás szerintem pont így ergonomikus, nekem a másik irány tűnik "fordítottnak". Bár tudom, hogy szánbiztosítónál az az általános.
Nem ertek egyet.
A fegyver markolatara termeszetes mozdulattal ranyulo kez huvelykujjanak osztonosen kell kitolni/eltolni az utjabol a biztosítot, akkor JO. Egy M1911-nel ez lefele lesz, egy szanbiztositonal meg jellemzoen felfele. Hiszen a forgasi kozeppontjuk is mashol van. Nekem a Makarov kibiztositasahoz nagyon felfele kell nyujtozkodnom.

De a legjobb, ha NINCS biztosito eleve:-)))

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: brh562 »

TotoHU írta: 2019.10.22. 09:19 Átöltöztek az elvtársak. :) A keménykrómozott gázriasztó maki sztem dögösebb lett ezzel a barna CCCP markolattal, az élesnek pedig kifejezetten jót tett a sokkal jobb megfogást biztosító Hogue gumimarkolat.

PSX_20191022_091852.jpg
https://www.fab-defense.com/en/category ... -grip.html ezt próbáld ki :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Na, eltünt a hozzászólásom.. :-(

Egész más érzés Makarovval lőni mint PA63-al, hiába ugyanazt a lőszert lövi mindkettő.
A PA63 alaposab beleüt a hüvelykujj tövébe, plusz ha szerencséd van, még be is csípi a hüvelykujjad tövében lévő bőrt.
A Makarov sokkal kényelmesebb, komfortosabb vele lőni, és így gyorsabban lehet vele duplázni.

Nagyon átgondolt konstrukció, gyorsan szét lehet szedni, kevés alkatrészből áll.
Egyedül a tárkioldása lassabb, mint a PA-nak (amikor megtervezték, még nem volt szempont a gyors tárcsere), de ezt orvosolja az előbb belinkelt IMI grip. Egyébként minden szempontból jobb a PA-nál.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.10.22. 16:41 Nagyon átgondolt konstrukció, gyorsan szét lehet szedni, kevés alkatrészből áll.
Ezzel egyetértek. Kedvenc lövészetvezetőm úgy fogalmazott, hogy a tisztítóvesszővel generáljavítható a lövészárok szélén, igazi katonapisztoly.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

zora írta: 2019.10.22. 13:49 ...így képek alapján minél tovább nézem, annál jobban tetszik. Pont ellenkezőleg mint a Skorpiónál.
Istenkáromló! :twisted:
(Jóó, szubjektív vélemény, én több dolog miatt is imádom a VZ61-et.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak,

mit szeretsz a VZ61-ben?
Azon kívül, hogy nagyon stílusos fegyver :), szerintem egy nagykal. pisztolynak több értelme van.
(Mármint katonai célra)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Tetszik, hogy 1961-ben már majdnem teljesen kétkezes volt a fegyver (hüvelykivetés felfelé történik, kétkezes zárfogantyú, csak a tűzváltót kellett volna jobb oldalt kialakítani a csonkjából), tetszenek a műszaki megoldásai (csőre részben ráfutó zár, zárkésleltető, stb.), tetszik a formája, a méretéhez képest nagy tűzereje, és persze a - sajnos - itthon is jól ismert "történelme".
Igazi mindenevő, teszi a dolgát hibátlanul, van fun faktora.
Van egy B1 kategóriás, hamarosan hozzám kerül a gáz-riasztó is (volt már, megváltam tőle, azóta is bánom).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.10.22. 16:41 Na, eltünt a hozzászólásom.. :-(

Egész más érzés Makarovval lőni mint PA63-al, hiába ugyanazt a lőszert lövi mindkettő.
A PA63 alaposab beleüt a hüvelykujj tövébe, plusz ha szerencséd van, még be is csípi a hüvelykujjad tövében lévő bőrt.
A Makarov sokkal kényelmesebb, komfortosabb vele lőni, és így gyorsabban lehet vele duplázni.

Nagyon átgondolt konstrukció, gyorsan szét lehet szedni, kevés alkatrészből áll.
Egyedül a tárkioldása lassabb, mint a PA-nak (amikor megtervezték, még nem volt szempont a gyors tárcsere), de ezt orvosolja az előbb belinkelt IMI grip. Egyébként minden szempontból jobb a PA-nál.
A Makarov furcsa módon az USA-ban futott, és fut be ma is egészen meglepő másodlagos karriert. Az ottani 370+ millió legális lőfegyver között szép számmal (tízezres nagyságrendre kell gondoljunk) vannak Makarovok mind a mai napig. Szeretik, hogy a 380 ACP-nél erősebb (250 joule vs 280-300 joule) illetve hogy lapos és könnyen rejthető. A kultuszhoz persze rátesz egy jókora lapáttal a a hidegháborús feeling, és az orosz fegyverek brutális egyszerűségének és megbízhatóságának nem alaptalan legendája. Odaát a Makarovot sokan hordják CCW fegyverként önvédelemre is.

A gyári markolat sportra azért nagyon nem az igazi, a múlt heti lőtéri próbán volt aki nem is tudott a Makarovval lőni, mert a kicsi hódfarok okán a nagyobb méretű keze állandóan belelógott a szán útjába. A piacon megvásárolható modern markolatokkal nagyságrendeket javul a fegyver kezelhetősége - én is egy Hogue gumimarkolatot tettem rá, ami ezelőtt 13 évig a gáz-riasztó Makarovomon volt. Emellett már csak egyetlen hátránya van a fegyvernek - ez pedig a kornak megfelelő hangyaf@sznyi irányzék, amit érthetetlen módon az 1980-as évekig mégis minden fegyverre jó ötletnek tartottak gyárilag szerelni, holott nyilvánvalóan az ideális látási viszonyok kivételével (szabadtéri lőtér napfényes időben) ezek a miniatűr irányzékok totálisan használhatatlanok bármilyen célra is.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Igen, a Makarov máig vállalható önvédelmi fegyver; bár persze eljárt már felette az idő.
Hordható csőre töltve, kibiztosítva, tesztelték a drop-safe biztonságát.
Fegyvermesterrel lehet nagyobbra cseréltetni az irányzékokat; ha rendszeresen lősz vele, lehet hogy érdemes.
Nézted azt az IMI markolatot?
Ötletes a tárkioldás áthelyezése..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.10.23. 01:19 Tetszik, hogy 1961-ben már majdnem teljesen kétkezes volt a fegyver (hüvelykivetés felfelé történik, kétkezes zárfogantyú, csak a tűzváltót kellett volna jobb oldalt kialakítani a csonkjából), tetszenek a műszaki megoldásai (csőre részben ráfutó zár, zárkésleltető, stb.), tetszik a formája, a méretéhez képest nagy tűzereje, és persze a - sajnos - itthon is jól ismert "történelme".
Igazi mindenevő, teszi a dolgát hibátlanul, van fun faktora.
Van egy B1 kategóriás, hamarosan hozzám kerül a gáz-riasztó is (volt már, megváltam tőle, azóta is bánom).

+1

A Vz61 Skorpion kelet-europa Chicago Typewritere! 😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2019.10.23. 01:19 Tetszik, hogy 1961-ben már majdnem teljesen kétkezes volt a fegyver (hüvelykivetés felfelé történik, kétkezes zárfogantyú, csak a tűzváltót kellett volna jobb oldalt kialakítani a csonkjából), tetszenek a műszaki megoldásai (csőre részben ráfutó zár, zárkésleltető, stb.), tetszik a formája, a méretéhez képest nagy tűzereje, és persze a - sajnos - itthon is jól ismert "történelme".
Igazi mindenevő, teszi a dolgát hibátlanul, van fun faktora.
Van egy B1 kategóriás, hamarosan hozzám kerül a gáz-riasztó is (volt már, megváltam tőle, azóta is bánom).
A formája és a fun-faktora nekem is nagyon bejövős.
Viszont szvsz elég gyengécske lőszert lő (messze a 7.65-ös változat a legelterjedtebb), nem kétkezes (a biztosító/tűzváltó bal oldalt van), egy normál méretű embernek nagyon rövid a válltámasz.
Akkor már inkább egy Sztecskin, az mégis tisztességesebb lőszert lő, és kényelmesebben viselhető (persze nem az eredeti tokban.. :)

De mindkettő olyan ikonikus fegyver, ami nem hiányozhat egy gyűjteményből sem. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2019.10.23. 03:20
A gyári markolat sportra azért nagyon nem az igazi, a múlt heti lőtéri próbán volt aki nem is tudott a Makarovval lőni, mert a kicsi hódfarok okán a nagyobb méretű keze állandóan belelógott a szán útjába.
Beszari volt... Nem mert :-D
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.10.22. 20:33 Kojak,

mit szeretsz a VZ61-ben?
Azon kívül, hogy nagyon stílusos fegyver :), szerintem egy nagykal. pisztolynak több értelme van.
(Mármint katonai célra)
Ahogy fegyvermesterünk mondta: a tervezés zsákutcája volt, maroklőfegyvernek túl nagy, hadifegyvernek meg gyenge.

Kis hazánkban viszont megtalálta a piacát, az alvilági leszámolások tökéletes eszköze lett. (lásd olajszőkítés és társai)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.23. 19:29 Ahogy fegyvermesterünk mondta: a tervezés zsákutcája volt, maroklőfegyvernek túl nagy, hadifegyvernek meg gyenge.

Kis hazánkban viszont megtalálta a piacát, az alvilági leszámolások tökéletes eszköze lett. (lásd olajszőkítés és társai)
Rossz megközelítés. Nem maroklőfegyver, hanem géppisztoly, és bár hadifegyver, de nem abban a tekintetben. Amire tervezték, arra pont jó volt. Kicsit nagyobb, nagy tűzerejű maroklőfegyver-alternatíva. És inkább egy VZ61 legyen nálam rendkívüli eseménykor pl. határőrként, mint bármelyik korabeli maroklőfegyver.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.23. 19:29 Ahogy fegyvermesterünk mondta: a tervezés zsákutcája volt, maroklőfegyvernek túl nagy, hadifegyvernek meg gyenge.

Kis hazánkban viszont megtalálta a piacát, az alvilági leszámolások tökéletes eszköze lett. (lásd olajszőkítés és társai)
Ez bizony úgy hülyeség ahogy van, akár "fegyvermester" mondta akár nem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.10.23. 22:57 Rossz megközelítés. Nem maroklőfegyver, hanem géppisztoly, és bár hadifegyver, de nem abban a tekintetben. Amire tervezték, arra pont jó volt. Kicsit nagyobb, nagy tűzerejű maroklőfegyver-alternatíva. És inkább egy VZ61 legyen nálam rendkívüli eseménykor pl. határőrként, mint bármelyik korabeli maroklőfegyver.
Szerintem itt meg csak nem is a klasszikus geppisztoly jo megkozelites. Hanem a PDW, csak azt a kifejezest 1961-ben meg nem ismertek:-)

Kifejezetten a nem gyalogsagi fegyverukkel harcolok szemelyi onvedelmi fegyverenek szantak anno, pl. harckocsizok, tuzerek, radiosok stb.

Megjegyzem a loszere arra is eppenhogy alkalmas, es eleg karcsu, a koncepcio jo, de a 7,65 mm Browning sovanyka. Mondjuk az egyetlen valamennyire sikeres (erdemi szamban rendszeresitett) valodi PDW az a HK MP7, de ott is a minden mastol eltero, semmi mas altal nem tuzelt loszer ugyanugy logisztikai remalom kategoria.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.24. 07:47 Szerintem itt meg csak nem is a klasszikus geppisztoly jo megkozelites. Hanem a PDW, csak azt a kifejezest 1961-ben meg nem ismertek:-)

Kifejezetten a nem gyalogsagi fegyverukkel harcolok szemelyi onvedelmi fegyverenek szantak anno, pl. harckocsizok, tuzerek, radiosok stb.

Megjegyzem a loszere arra is eppenhogy alkalmas, es eleg karcsu, a koncepcio jo, de a 7,65 mm Browning sovanyka. Mondjuk az egyetlen valamennyire sikeres (erdemi szamban rendszeresitett) valodi PDW az a HK MP7, de ott is a minden mastol eltero, semmi mas altal nem tuzelt loszer ugyanugy logisztikai remalom kategoria.
Ahogy elnéztem a PDW-k között listázott vasak listáját a neten, elég sok gyártó használn ebben a kategóriában saját fejlesztésű kalibereket. .300 AAC, 5.56x30, 7,62x37, 4,6x30m 5,8x21 stb
Ennyire gond lenne ebben a szerepkörben a 9x19-el (kis fegyver méret, sorozatlövés) vagy miért próbálkoznak ilyen sokan saját, új kaliberrel? Van valami logikus oka, vagy a gyárak próbálnak nagyot dobni, esetleg egyszerű parasztvakítás?
Forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Personal_defense_weapon (igen tudom fujj Wikipédia, de most ez jött szembe leggyorsabban)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.24. 08:19 Ahogy elnéztem a PDW-k között listázott vasak listáját a neten, elég sok gyártó használn ebben a kategóriában saját fejlesztésű kalibereket. .300 AAC, 5.56x30, 7,62x37, 4,6x30m 5,8x21 stb
Ennyire gond lenne ebben a szerepkörben a 9x19-el (kis fegyver méret, sorozatlövés) vagy miért próbálkoznak ilyen sokan saját, új kaliberrel? Van valami logikus oka, vagy a gyárak próbálnak nagyot dobni, esetleg egyszerű parasztvakítás?
Forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Personal_defense_weapon (igen tudom fujj Wikipédia, de most ez jött szembe leggyorsabban)
Ez a 22-es csapdája!

- Ha megtartod a pisztolyloszert, akkro a rovidke csobol nem lesz erdemben jobb a ballisztika, mint egy pisztolynak. Annyit nyersz csak, hogy vallba tamaszthatod es tudsz sorozatot loni. Cserebe 2x-3x nagyobb, nehezebb a fegyver.

- HA nem tartod meg a pisztolylőszert, akkor jon a dedikalt PDW-municio mint logisztikai remalom, magas gyartasi koltsegek, elterjedes/rendszeresites korlatja.

---
Erdekes, hogy pl. az USA uj PDW-kent megmaradt a pisztolytoltenyesnel egyelore:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/usa-gep ... i-nyertes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.24. 08:19 Ahogy elnéztem a PDW-k között listázott vasak listáját a neten, elég sok gyártó használn ebben a kategóriában saját fejlesztésű kalibereket. .300 AAC, 5.56x30, 7,62x37, 4,6x30m 5,8x21 stb
Ennyire gond lenne ebben a szerepkörben a 9x19-el (kis fegyver méret, sorozatlövés) vagy miért próbálkoznak ilyen sokan saját, új kaliberrel? Van valami logikus oka, vagy a gyárak próbálnak nagyot dobni, esetleg egyszerű parasztvakítás?
Forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Personal_defense_weapon (igen tudom fujj Wikipédia, de most ez jött szembe leggyorsabban)
A páncél átütés miatt mozdulnak szerintem a kis átmérőjű gyors lövedékek felé.
Wikipedia meg egyáltalán nem fúj. Ésszel kell használni mint minden forrást.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Meanwhile in 'murica - kezd beszakadni a túltelített AR-15 piac:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cobalt- ... 5-piacrol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2019.10.24. 08:19 Ahogy elnéztem a PDW-k között listázott vasak listáját a neten, elég sok gyártó használn ebben a kategóriában saját fejlesztésű kalibereket. .300 AAC, 5.56x30, 7,62x37, 4,6x30m 5,8x21 stb. Ennyire gond lenne ebben a szerepkörben a 9x19-el (kis fegyver méret, sorozatlövés) vagy miért próbálkoznak ilyen sokan saját, új kaliberrel? Van valami logikus oka, vagy a gyárak próbálnak nagyot dobni, esetleg egyszerű parasztvakítás?
Fortitu írta: 2019.10.24. 08:36 A páncél átütés miatt mozdulnak szerintem a kis átmérőjű gyors lövedékek felé.
Szerintem Fortituval mindketten egy időben, a kétezres évek közepén kezdtünk komolyabb fegyveres szakirodalmat olvasni. Ha emlékezetem nem csal, akkoriban a PDW kategória feltétele volt, hogy lövedékálló mellényt és sisakot viselő cél leküzdhető legyen vele. Ezt kis átmérőjű (→kisebb tömeg és nagyobb sebesség: kisebb hátrarúgás) hegyes, nem deformálódó lövedékkel, palackalakú hüvellyel próbálták(?) megvalósítani, feltételezem a gyengébb stophatást a tűzgyorsasággal ellensúlyozták (rövid sorozat→kvázi páncéltörő sörétes). Benyomásaim alapján úgy fél évtizede kezdték a PDW kategóriába beleérteni az LP08-at, M1 karabélyt, APSZ-t, vz. 61-et, RAK PM 63-at, HK MP5K-t.
TotoHU írta: 2019.10.24. 08:19 (igen tudom fujj Wikipédia, de most ez jött szembe leggyorsabban)
Fortitu írta: 2019.10.24. 08:36 Wikipedia meg egyáltalán nem fúj. Ésszel kell használni mint minden forrást.
A Wikipédia nagyszerű ötleteket és tippeket ad, hogy hol érdemes utánanézni egy kérdésnek. Főleg, hogy a hivatkozott források gyakran online pár kattintásnyira fellelhetőek. Az az irányelvem, hogy amit Wikipédián olvasok, azt lehetőleg se szóban se írásban nem adom tovább addig, amíg komoly forrás meg nem erősíti.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.10.24. 09:07 Meanwhile in 'murica - kezd beszakadni a túltelített AR-15 piac
"Más kérdés, hogy a drága M1911-ek piaca talán semmivel sem zsúfoltabb, mint az AR-15-öké." - Most épp' azt pörgetem fejben, az amerikai fegyverpiac melyik része nincs túlzsúfolva. Ha nem valami egzotikumot akarok - például .50 GI kaliberű revolver -, akkor mindenre van kínálat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2019.10.24. 10:08Benyomásaim alapján úgy fél évtizede kezdték a PDW kategóriába beleérteni ... HK MP5K-t.

A HK-nak már valamikor a 90-es évek közepén-végén volt egy demo videója (22 percnél) amiben a behajtható válltámasszal ellátott MP5K-t PDW-nek hívták.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2019.10.24. 08:34 Ez a 22-es csapdája!
- HA nem tartod meg a pisztolylőszert, akkor jon a dedikalt PDW-municio mint logisztikai remalom, magas gyartasi koltsegek, elterjedes/rendszeresites korlatja.
Fura, hogy a Varsoi szerzodesben nem a magatol ertetodo TT loszerre esett a valasztas, mint rendszerben allo, nagy atutesu, nagy hatotavolsagu loszer. E helyett a (szerintem) semmire se jo 7.65 (VZ-61) es a hadiloszernek gyenge 9x18 (Sztecskin) loszereket valasztottak.

Bel
Válasz küldése