Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.04.06. 13:12 Az lenne korrekt, ha ilyenkor minden nap késésért 5x-ös összeget utalnának vissza, az adott szerv dolgozoi illetményalap terhére. Az lenne ösztönző.
Jah.... Meg ha vásárolsz egy TV-t, vagy mobilt, vagy autót, ha elromlik, vagy hibás, az 5x-ét utalnák vissza. Na az lenne csak igazán nagy ösztönző erő a gyártóknak, hogy ne gyártsanak selejtet. :lol: :lol: :lol: :lol: Álomvilág....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.04.06. 13:39 Jah.... Meg ha vásárolsz egy TV-t, vagy mobilt, vagy autót, ha elromlik, vagy hibás, az 5x-ét utalnák vissza. Na az lenne csak igazán nagy ösztönző erő a gyártóknak, hogy ne gyártsanak selejtet. :lol: :lol: :lol: :lol: Álomvilág....

bizony.
1. Ha a tv-gyarto hozná a törvényt és ő nem tartaná be
2. Ha nem lenne még tucat egyéb tv-gyártó, amiből VÁLASZTHATSZ
3. Ceterum censeo: ATOMOT A BM-RE!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
KPF
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KPF »

raid írta: 2019.04.06. 13:34 30 vagy a 8 nap túllépése után utalják vissza ?
Ha sommás eljárásban megy a dolog és 8 nap alatt nem hozzák meg a döntést, akkor már vissza kell (persze ha kiküldős megoldás van, akkor számold hozzá még a postai kézbesítést is). B verzió, hogy valami hiányzik / tényállást kell tisztázni, akkor meg elvben hoznak egy függő hatályú végzést 8 napon belül és teljes eljárásban megy a dolog (alább talán Mr. Senki írta, hogy kapott ilyet és 60 nap volt benne, ami az általános közigazgatási ügyintézési idő). A büntetlen előélet lekérdezését nem tudom, hogyan kezelik (szóval azt mondjuk tényállás tisztázása keretében szokták-e lekérni, már teljes eljárásban), ebben az új szabályozási környezetben még nem igényeltem engedélyt. Volt már itt valaki, aki sommás eljárásban kapta meg az engedélyt?
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

KPF írta: 2019.04.06. 20:07 Ha sommás eljárásban megy a dolog és 8 nap alatt nem hozzák meg a döntést, akkor már vissza kell (persze ha kiküldős megoldás van, akkor számold hozzá még a postai kézbesítést is). B verzió, hogy valami hiányzik / tényállást kell tisztázni, akkor meg elvben hoznak egy függő hatályú végzést 8 napon belül és teljes eljárásban megy a dolog (alább talán Mr. Senki írta, hogy kapott ilyet és 60 nap volt benne, ami az általános közigazgatási ügyintézési idő). A büntetlen előélet lekérdezését nem tudom, hogyan kezelik (szóval azt mondjuk tényállás tisztázása keretében szokták-e lekérni, már teljes eljárásban), ebben az új szabályozási környezetben még nem igényeltem engedélyt. Volt már itt valaki, aki sommás eljárásban kapta meg az engedélyt?
Én pár napja kaptam papírt, hogy áttérnek sommásról teljes eljárásra persze semmi hiányosság nincs és nyilván büntetve sem voltam :lol: Emiatt érdeklődtem csak. Nyilván jelképes összeg, de bárminemű "jóvátétellel" élni fogok ebben a logikátlan elmaradott rendszerben.

Itt a levél egyébként ha valakit érdekel:
cleaned_sommasrol_teljes.png
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
KPF
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KPF »

raid írta: 2019.04.06. 20:35 Én pár napja kaptam papírt, hogy áttérnek sommásról teljes eljárásra persze semmi hiányosság nincs és nyilván büntetve sem voltam :lol: Emiatt érdeklődtem csak. Nyilván jelképes összeg, de bárminemű "jóvátétellel" élni fogok ebben a logikátlan elmaradott rendszerben.

Itt a levél egyébként ha valakit érdekel:
cleaned_sommasrol_teljes.png
Akkor sommásan indult, viszont átfordították teljesbe. Indokot nem írtak erre, hogy miért, csak ennyi, amit beollóztál? Így akkor az ügyintézési határidő (amihez a visszafizu igazodik) felugrott a hosszabbra. Ami a jó benne, hogy ezt a végzést nem is tudod vitatni, csak a végén az egészet (ha meg megkapod, azt miért tennéd... ki van ez találva :?). Mikori keltezésű ez a doksi?
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

KPF írta: 2019.04.06. 21:07 Akkor sommásan indult, viszont átfordították teljesbe. Indokot nem írtak erre, hogy miért, csak ennyi, amit beollóztál? Így akkor az ügyintézési határidő (amihez a visszafizu igazodik) felugrott a hosszabbra. Ami a jó benne, hogy ezt a végzést nem is tudod vitatni, csak a végén az egészet (ha meg megkapod, azt miért tennéd... ki van ez találva :?). Mikori keltezésű ez a doksi?
Csak ennyi, kizárólag a személyes adatokat tartalmazó részt vágtam le a tetejéről. A keltezés az elég vicces (ápr. 4-én kaptam kézhez), gyakorlatilag nem létezik ugyan is ez szerepel: 2019. március "..."
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF

A Fegyverügyi Civil Bizottság 2012-es fegyvertörvény-javaslata hova van elrejtve? Annak idején letöltöttem, majd nyilván töröltem, amikor tárhely kellett ("Az internet nem felejt, majd újra letöltöm").
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.04.06. 14:46 bizony.
1. Ha a tv-gyarto hozná a törvényt és ő nem tartaná be
2. Ha nem lenne még tucat egyéb tv-gyártó, amiből VÁLASZTHATSZ
3. Ceterum censeo: ATOMOT A BM-RE!
1. Nem ők hozzák a törvényeket, de sokszor nem tartják be.
2. A tucat is tucatot csinál.
3. Ha atomot dobnánk a BM-re, azt mi se élnénk túl.
Egyéb opció?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 13:42 1. Nem ők hozzák a törvényeket, de sokszor nem tartják be.
2. A tucat is tucatot csinál.
3. Ha atomot dobnánk a BM-re, azt mi se élnénk túl.
Egyéb opció?
Azért az 1. pontot te sem hiszed el. :lol: Lehet hogy közvetlenül nem ők hozzák, de igen nagy befolyásolással bírnak a tisztelt jogalkotóra.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

raid írta: 2019.04.07. 14:01 Azért az 1. pontot te sem hiszed el. :lol: Lehet hogy közvetlenül nem ők hozzák, de igen nagy befolyásolással bírnak a tisztelt jogalkotóra.
Márhogy a TV gyártók???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Merthogy róluk írtam. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Próbáld értelmezni; "Nem ők hozzák a törvényeket, de sokszor nem tartják be." :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:11 Márhogy a TV gyártók???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Merthogy róluk írtam. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
My bad. Félre olvastam trv, mint "törvénygyártóra" gondoltam. :D :roll:
Ez nem az én napom. Így már minden világos
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 13:42 1. Nem ők hozzák a törvényeket, de sokszor nem tartják be.
2. A tucat is tucatot csinál.
3. Ha atomot dobnánk a BM-re, azt mi se élnénk túl.
Egyéb opció?

3. Davy Crockett!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.04.07. 14:183. Davy Crockett!
Hát ő se élte túl Alamo-t....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:20 Hát ő se élte túl Alamo-t....
Omg.
en az ilyen nevu atomfegyverre celoztam.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.04.07. 14:41 Omg.
en az ilyen nevu atomfegyverre celoztam.
Na most biztos túl zsibbadt az agyam, de ezt most nem értem. Kifejtenéd?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:48 Na most biztos túl zsibbadt az agyam, de ezt most nem értem. Kifejtenéd?
Gúgli Géza a te barátod.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.04.07. 14:58 Gúgli Géza a te barátod.
Kikuglizzam, hogy te mire gondoltál?? Már a gondolatainkban is olvas a Gugli?? Bakker.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Jah látom már.... De azzal is az a baj, hogy a környék lakói is belepusztulnak az utóhatásokba.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.04.09. 14:17 Egy érdekes kis jogi eset - avagy mivel szívhatod meg, pedig nem is gondolnál rá.
Lőfegyverekkel nem egy hasonló eset volt már, főleg orosz fegyvereknél, ahol az egy-kettő-három cirill betűt rendszerint le szokták felejteni (ami a sorozatszám része), csak a számok kerülnek a nyilvántartásba. Egy három számjegyből álló sorozatszámnál matematikailag jó esély van rá, hogy előbb-utóbb ki fog jönni egy fegyver teljesen más betűkkel, de ugyanazzal a számmal.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.04.09. 22:20 Lőfegyverekkel nem egy hasonló eset volt már, főleg orosz fegyvereknél, ahol az egy-kettő-három cirill betűt rendszerint le szokták felejteni (ami a sorozatszám része), csak a számok kerülnek a nyilvántartásba. Egy három számjegyből álló sorozatszámnál matematikailag jó esély van rá, hogy előbb-utóbb ki fog jönni egy fegyver teljesen más betűkkel, de ugyanazzal a számmal.
Pontosan így volt 3 számjegyes Nagantom. Bár rajta volt a fegyveren a szám előtt több cirill betű, de az az MKH szerint az lényegtelen volt.
Amit meg ők leírtnak az szentírás az igrendnek. :)

Ismerősömnek pont így van Waffenamt beütő száma is beírva mint sorozatszám, egy 2 vh-s német puskára. MKH azt írta rá a kártyára. :-D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Valaki valamit nagyon elbaxott az ügyészségen.
Ilyen egyértelműen előre negfontolt szándékbol aljas indokkal elkovetett emberölési ügyben. mint amikor valaki karácsony ejjel a támadókat a saját kesükkel leszurja a lakáson belül, hogy lehet mar ilyen elhamarkodottan 1.5 even belül a jogos védelmet kimondani?
https://www.lokal.hu/2019-04-vadat-emel ... edium=link
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.04.11. 11:25 Valaki valamit nagyon elbaxott az ügyészségen.
Ilyen egyértelműen előre negfontolt szándékbol aljas indokkal elkovetett emberölési ügyben. mint amikor valaki karácsony ejjel a támadókat a saját kesükkel leszurja a lakáson belül, hogy lehet mar ilyen elhamarkodottan 1.5 even belül a jogos védelmet kimondani?
https://www.lokal.hu/2019-04-vadat-emel ... edium=link
Várjál, van ott jobb is!


"Reszl Ildikó főügyész tájékoztatása szerint a vádlott és társa 2017. december 26-án este az ajtót berúgva behatolt egy oroszlányi lakásba, a bérlőt ököllel többször megütötték, megrugdosták, majd késsel támadtak rá.
...Magánlaksértés miatt emeltek vádat egy férfi ellen
...
A Tatabányai Járási Ügyészség vádat emelt a férfi ellen és pénzbüntetés kiszabását kezdeményezte."


Tehát, ha betörsz valahová és megrugdosod a házigazdát, az magánlaksértés és pénzbüntetéssel díjazzák. Grat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.04.11. 11:38 Várjál, van ott jobb is!


"Reszl Ildikó főügyész tájékoztatása szerint a vádlott és társa 2017. december 26-án este az ajtót berúgva behatolt egy oroszlányi lakásba, a bérlőt ököllel többször megütötték, megrugdosták, majd késsel támadtak rá.
...Magánlaksértés miatt emeltek vádat egy férfi ellen
...
A Tatabányai Járási Ügyészség vádat emelt a férfi ellen és pénzbüntetés kiszabását kezdeményezte."


Tehát, ha betörsz valahová és megrugdosod a házigazdát, az magánlaksértés és pénzbüntetéssel díjazzák. Grat.
Megtévedt csínytevők. Amúgy meg ottsevót.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.04.11. 11:54 Megtévedt csínytevők. Amúgy meg ottsevót.
#nehézgyerekkoravolt

---
És szépen beárazta az ügyészség:

Valakire rárúgni a lakása bejárati ajtaját és megrugdosni, késsel fenyegetni = paprikaspray közterületi viselése = pénzbírság.

Ilyen az elrettentő súlyú, a társadalmat védő jogkövetkezmény.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.04.11. 11:38 Várjál, van ott jobb is!


"Reszl Ildikó főügyész tájékoztatása szerint a vádlott és társa 2017. december 26-án este az ajtót berúgva behatolt egy oroszlányi lakásba, a bérlőt ököllel többször megütötték, megrugdosták, majd késsel támadtak rá.
...Magánlaksértés miatt emeltek vádat egy férfi ellen
...
A Tatabányai Járási Ügyészség vádat emelt a férfi ellen és pénzbüntetés kiszabását kezdeményezte."


Tehát, ha betörsz valahová és megrugdosod a házigazdát, az magánlaksértés és pénzbüntetéssel díjazzák. Grat.
Szerintem amikor a rablást tanulták az egész ügyészség IHBzott.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2019.04.11. 11:25 Valaki valamit nagyon elbaxott az ügyészségen.
Ilyen egyértelműen előre negfontolt szándékbol aljas indokkal elkovetett emberölési ügyben. mint amikor valaki karácsony ejjel a támadókat a saját kesükkel leszurja a lakáson belül, hogy lehet mar ilyen elhamarkodottan 1.5 even belül a jogos védelmet kimondani?
https://www.lokal.hu/2019-04-vadat-emel ... edium=link
Tiszta hülyeség! Én rablásért simán megvádoltam volna azt a bérlőt! Mi az, hogy csak úgy, erőszakkal elveszem a kést egy támadótól, mikor az az övé?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2019.04.11. 12:33 Tiszta hülyeség! Én rablásért simán megvádoltam volna azt a bérlőt! Mi az, hogy csak úgy, erőszakkal elveszem a kést egy támadótól, mikor az az övé?
Csak kísérlet mert visszaadta nekik tövig.
Amugy +1.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, megirtam velemenycikknek is, megtalalva az eredeti ugyeszsegi kozlemenyt is.


ÚJ CIKK! Bűn és bűnhődés – Magyarország 2019 (véleménycikk)


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/bun-es ... emenycikk/

Az “egyik szemem sír, a másik üveg” tipikus esete az, amit az alábbi médiahír, illetve ügyészségi közlemény kapcsán éreztem. Mert egyrészről ugye örömteli, hogy van végre olyan, akit az új BTK alapján halálhoz vezető jogos védelem miatt felmentenek. Másrészt…


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.11. 12:40 Na, megirtam velemenycikknek is, megtalalva az eredeti ugyeszsegi kozlemenyt is.


ÚJ CIKK! Bűn és bűnhődés – Magyarország 2019 (véleménycikk)


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/bun-es ... emenycikk/

Az “egyik szemem sír, a másik üveg” tipikus esete az, amit az alábbi médiahír, illetve ügyészségi közlemény kapcsán éreztem. Mert egyrészről ugye örömteli, hogy van végre olyan, akit az új BTK alapján halálhoz vezető jogos védelem miatt felmentenek. Másrészt…


Kép
Amit nem írnak le:
Eközben a "sértettnek" állása, baráti köre, miegymása valószínűleg oda lett... Plusz franc tudja mennyit fizetett ki az ügyvédre. Azért, mert a saját lakóhelyén volt pofája megvédenie magát!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.04.11. 12:49 Amit nem írnak le:
Eközben a "sértettnek" állása, baráti köre, miegymása valószínűleg oda lett... Plusz franc tudja mennyit fizetett ki az ügyvédre. Azért, mert a saját lakóhelyén volt pofája megvédenie magát!
Faszán megfogalmaztad +1. de egy nagyon fontos elemet kihagytal, amit érdemes lenne javitani.
A maganlaksértés is kizárólag a MAGÁNINDITVANY miatt lett megallapitva.
Tehát ha az élet kioltasa jogos volt ta védekező életveszélyben volt, akkor koherens jogalkalmazas eseten az elve maradt elkövetőt tarstetteskent felfegyverkezve elkovetett emberölési kísérletben kellett volna megmérni. Helyette az ügyészség szerint semmit se kovetett el, es ha nincs a maganindítvány akkor lofaszt se kapott volna.

"A magánlakást használó sértett magánindítványt terjesztett elő a lakásba behatoló, onnan élve elmenekülő vádlottal szemben, ezért az emberölés bűntette miatt indított nyomozás befejezését követően magánlaksértés vétsége miatt eljárás indult a magánlakásba jogtalanul behatoló, a szúrást követően azt elhagyó személlyel szemben."
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Ez azért van így, mert mindig arra izgulnak, hogy "mi vót az elkövető szándékja?", és "milyen tudattartalommal cselekedett?"

Tehát: ha a behatoló azt mondja:"háát, igen, mi végülis le akartuk szúrni", akkor elkaszálják emberölésben.
De mivel nem ezt mondta, így lesz belőle magánlaksertés...

No comment.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2019.04.11. 22:56 Üdv!

Ez azért van így, mert mindig arra izgulnak, hogy "mi vót az elkövető szándékja?", és "milyen tudattartalommal cselekedett?"

Tehát: ha a behatoló azt mondja:"háát, igen, mi végülis le akartuk szúrni", akkor elkaszálják emberölésben.
De mivel nem ezt mondta, így lesz belőle magánlaksertés...

No comment.
Kicsit tul sokat jártak a jogi egyetemre.
Olvastam egy kb. 90 oldalas tanulmanyt a jogos vedelemrol az ELTE btk tanszékerol.
Nem bírták elengedni, hogyha van közvilágítás akkor nincs éjszaka.
Mintha annak lenne bármi hatása a Föld forgására.
Mindezt ugy hogy egy nagyon jo nyilatkozatot tett evvel kapcsolatban a büntető kollégium helyettes vezetoje miért van éjszaka a fokozott jogi védelem.
Félelmetes mennyire dogmatikusok es mennyi féltik a hatalmukat a védjük a jogallamot jelszó alatt.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2019.04.12. 06:27 Kicsit tul sokat jártak a jogi egyetemre.
Olvastam egy kb. 90 oldalas tanulmanyt a jogos vedelemrol az ELTE btk tanszékerol.
Nem bírták elengedni, hogyha van közvilágítás akkor nincs éjszaka.
Mintha annak lenne bármi hatása a Föld forgására.
Mindezt ugy hogy egy nagyon jo nyilatkozatot tett evvel kapcsolatban a büntető kollégium helyettes vezetoje miért van éjszaka a fokozott jogi védelem.
Félelmetes mennyire dogmatikusok es mennyi féltik a hatalmukat a védjük a jogallamot jelszó alatt.
Az egész büntetőeljárásosdi egy vicc...
Európai gondolkodású emberekre lehet európai felfogású törvényeket írni. Csak nézd meg a horgászos-sztorit:hol itt az elrettentés, ezek a raptorok azt hiszik, hogy bárhol, bármit megtehetnek.

Az, is sok mindent elmond, hogy az eljárás FŐszemélye a gyanúsított. Szinte körülötte forog a föld, talán a legtöbb eljárásbeli jogosultsággal rendelkezik.
Persze, a sértett is nyilatkoztatva van már mindenre(talán a mell/farokméret még nincs a kérdések között), de pl. a szurkálós esetben is a f.sznak kell gyanúsítottként végigcsinálni az egész eljárást?
Vizsgáljanak meg minden körülményt, és ha van megalapozott gyanú AKKOR gyanúsitsák, ne pusztán azért, mert meghalt a szegény betörő(?)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.04.11. 22:56 Üdv!

Ez azért van így, mert mindig arra izgulnak, hogy "mi vót az elkövető szándékja?", és "milyen tudattartalommal cselekedett?"

Tehát: ha a behatoló azt mondja:"háát, igen, mi végülis le akartuk szúrni", akkor elkaszálják emberölésben.
De mivel nem ezt mondta, így lesz belőle magánlaksertés...

No comment.
Dühroham on!

Mi a fütykös van??? Újabban a gyilkossági kísérlet önbevallós lett? Azért kíváncsi lennék, ha valaki ennek a baromállat jogász gennynek a torkához szorítana egy kést, akkor mit is böfögne összevissza a taláros nyúlbélák előtt??? Egyből kitalálná, hogy ő terrorcselekmény áldozata, és már csak kísért...

Undorodom a jogászoktól, és mindentől ami ezeket körülveszi! Mindent túlbonyolító, logikát, és józanságot mellőző tényeket kifordító, semmirekellők, akik abból élnek, hogy hasonszőrű kis társaik által megfogalmazott, logikailag érthetetlen baromságokat magyarázzák túl a többi döntésképtelen logikai lábak nélküli humanoidoknak, akik végül hoznak egy logikát teljességgel nélkülöző barom ítéletet... Ezzel elkefélve valakit egy életre...

A jog a sátán* nyelve, a jogászok meg a sátán* kis szolgálói...

Komolyan beszarás, hogy mit meg nem tehetnek ezek a létformák!

*(sátán imho nem létezik... Illetve ha igen, akkor a jogászok azok!)

Dühroham OFF

Szuszáááá!!!!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Egy komoly ország komoly gyakorlata.
https://krkonossky.denik.cz/zlociny-a-s ... 9eQQtrglEQ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Nincs szükséged semmire, mert a rendőrség megvéd vagy ha nem, legalabb megbírságol.
A lenyeg legalabb a talpasok megkaptak méltó büntetésüket és ezzel nagyobb biztonság lesz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 08:01
Undorodom a jogászoktól, és mindentől ami ezeket körülveszi! Mindent túlbonyolító, logikát, és józanságot mellőző tényeket kifordító, semmirekellők, akik abból élnek, hogy hasonszőrű kis társaik által megfogalmazott, logikailag érthetetlen baromságokat magyarázzák túl a többi döntésképtelen logikai lábak nélküli humanoidoknak, akik végül hoznak egy logikát teljességgel nélkülöző barom ítéletet... Ezzel elkefélve valakit egy életre...
Ezek az ítételek egyetlen egy dolgot erősítenek meg a képben lévő és előre gondolkodó emberekben (1%) a támadót/behatolót a birtokon belül marasztalni, és csak 1 tanú maradjon: Te magad. Senki más.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.04.15. 10:11 Ezek az ítételek egyetlen egy dolgot erősítenek meg a képben lévő és előre gondolkodó emberekben (1%) a támadót/behatolót a birtokon belül marasztalni, és csak 1 tanú maradjon: Te magad. Senki más.
Csak aztán a pereputtytól tudd megvédeni a saját családodat. Mer szegény betörőt a sok éhes gyerek hazavárta, de a gonosz háztulaj, aljas indokból, védekezett, oszt az aprónép mostan árván maradott. Eztet azé csak meg kell bosszulni! Egy ilyen galádságot!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jó kis (amerikai) cikk arról, hogyan NEM számol be a mainstream országos média a valóban sikeres önvédelmi fegyverhasználatokról, vagy ha mégis, hogy hallgat el szándékosan olyanokat, amik nem illenek bele az önvédelemellenes narratívájukba. Igen, ezt itthon is írhatták volna:((

https://townhall.com/columnists/johnrlo ... g-n2544777
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FONTOS!
Az Igazgatásrendészet hivatalos tájékoztatója a jogszabályváltozásról - szűkítő jogértelmezéssel!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/igazgat ... ltozasrol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


" Magyarországon azonban teljes a zűrzavar a fegyvertartási statisztikákban. Az adatokat kezelő Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) lapunk kérdésére nem tudta megmondani, hogy a korábbi évekhez képest nőtt vagy csökkent a magánkézben lévő lőfegyverek állománya, és hogy az engedélyt kérők milyen célból próbálnak lőfegyverhez jutni. "


A Népszava friss cikke a hazai fegyvertartásról beszerezhetetlen pontos adatokkal és az önvédelmi maroklőfegyvertartás feudális előjoggá válásáról cikkezik - és én is nyiltakozom (bár nem tökéletesen pontosan idézve.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... -nepszava/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Lóf..szt nem tudják, direkt adják ki így számokat.

Nem hiszem el, hiszen azonnal rögzítik a gépbe amint valami változás történt. (ott csinálja előttem, de hanem is azonnali, max 1 hetes elmaradásban lehet).

Aztán a lekérdezésekkel minden megoldható lenne (és valszeg meg is oldható), csak nem akarják ilyen pontosan kiadni az adatokat valami oknál fogva.

gvass1 írta:
" Magyarországon azonban teljes a zűrzavar a fegyvertartási statisztikákban. Az adatokat kezelő Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) lapunk kérdésére nem tudta megmondani, hogy a korábbi évekhez képest nőtt vagy csökkent a magánkézben lévő lőfegyverek állománya, és hogy az engedélyt kérők milyen célból próbálnak lőfegyverhez jutni. "


A Népszava friss cikke a hazai fegyvertartásról beszerezhetetlen pontos adatokkal és az önvédelmi maroklőfegyvertartás feudális előjoggá válásáról cikkezik - és én is nyiltakozom (bár nem tökéletesen pontosan idézve.)
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2019.04.25. 09:00 Lóf..szt nem tudják, direkt adják ki így számokat.

Nem hiszem el, hiszen azonnal rögzítik a gépbe amint valami változás történt. (ott csinálja előttem, de hanem is azonnali, max 1 hetes elmaradásban lehet).

Aztán a lekérdezésekkel minden megoldható lenne (és valszeg meg is oldható), csak nem akarják ilyen pontosan kiadni az adatokat valami oknál fogva.

Direkt adnak meg irreálisan nagy számokat (hozzáadva a gp-viselésiket), hogy riogatni tudja a sajtó a lakosságot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
oleg gontar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.06.16. 05:51
Tartózkodási hely: UAC

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: oleg gontar »

Ma a Retró rádióban a nap kérdése: ma mit változtatnál meg, hogy jobb legyen a világ.
Mindenki fosta a mainstreamet: tíccsuk be a vallást, tíccsuk be a pénzt, tíccsuk be a fegyvereket.

Gondoltam osztom az észt, ezért betelefonáltam.

Elmondtam a műsorvezetőnek, hogy én elősegíteném és népszerűsíteném a lakosság körében az önvédelmi fegyverek megszerzését, tartását.
Erre a csávó sokkot kapott, köpni- nyelni sem tudott.
(Gondolom csodálkozásában beesett a stúdióban a keverőpult alá, magával rántva legalább 2 mikrofont. Amikor feltápászkodott a székre, megköszörülte a torkát és visszatette a szemüvegét,)
visszakérdezett, hogy: Micsoda? Maga népszerűsítené a fegyvereket?

Ismét elmondtam a lényeget, megtoldva azzal, hogy konyhakéssel, kisbaltával és papírvágó késsel is lehet embert ölni, mégsem akarja betiltani senki sem.
Erre ő: De egy ideális világban, ahol nincs bűnözés és nincsenek fegyverek, mi szüksége van fegyverekre?
Válaszom: Sajnos nem élünk ideális világban, viszont az önvédelmi fegyver életet ment. Gondoljunk a szeptember 11.-ei terrortámadásra, ahol papírvágó késsel vittek halálba repülőgépeket, és ezzel több ezer embert. De ha lett volna ott legalább egy ember, a repülőn is biztonsággal használható fegyverrel, akkor rengeteg életet meg lehetett volna menteni.
Erre rámcsapta a telefont.

A Retro(grád) rádióban jó a zene, ami nem a rádió érdeme.
A műsorvezető pedig agyhalott.

(Ha az ideális világában valaki a mellkasába törné a kisbaltát, valószínűleg akkor is óbégatna az önvédelmi fegyverek ellen.
Pedig egy nem halálos hatású önvédelmi fegyverrel és némi gyakorlással túlélhetné. Ezt a fórumot olvasó pacifistáknak írom...)

Természetesen nem kerültem adásba, a műsorban még csak nem is említette, hogy a fegyver-vallás-pénz betiltós halmazoktól eltérő vélemény is létezik.

(Ha rossz helyen van, akkor kérem lapátolni a megfelelő topikba. Köszi.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TurboP írta: 2019.04.25. 09:00 Lóf..szt nem tudják, direkt adják ki így számokat.

Nem hiszem el, hiszen azonnal rögzítik a gépbe amint valami változás történt. (ott csinálja előttem, de hanem is azonnali, max 1 hetes elmaradásban lehet).

Aztán a lekérdezésekkel minden megoldható lenne (és valszeg meg is oldható), csak nem akarják ilyen pontosan kiadni az adatokat valami oknál fogva.
Mert akkor ha megmondjak mennyi öv. fegyver van akkor a következő kérdés az, hogy kinél.
Es kiderül, hogy Gvass szerkesztő úrnak megint igaza van a feudális elojogok tekinteben, és esetleg leírásra kerül az mondat, hogy fosnak a néptől.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

oleg gontar írta: 2019.04.25. 09:31 Ma a Retró rádióban a nap kérdése: ma mit változtatnál meg, hogy jobb legyen a világ.
Mindenki fosta a mainstreamet: tíccsuk be a vallást, tíccsuk be a pénzt, tíccsuk be a fegyvereket.

Gondoltam osztom az észt, ezért betelefonáltam.

Elmondtam a műsorvezetőnek, hogy én elősegíteném és népszerűsíteném a lakosság körében az önvédelmi fegyverek megszerzését, tartását.
Erre a csávó sokkot kapott, köpni- nyelni sem tudott.
(Gondolom csodálkozásában beesett a stúdióban a keverőpult alá, magával rántva legalább 2 mikrofont. Amikor feltápászkodott a székre, megköszörülte a torkát és visszatette a szemüvegét,)
visszakérdezett, hogy: Micsoda? Maga népszerűsítené a fegyvereket?

Ismét elmondtam a lényeget, megtoldva azzal, hogy konyhakéssel, kisbaltával és papírvágó késsel is lehet embert ölni, mégsem akarja betiltani senki sem.
Erre ő: De egy ideális világban, ahol nincs bűnözés és nincsenek fegyverek, mi szüksége van fegyverekre?
Válaszom: Sajnos nem élünk ideális világban, viszont az önvédelmi fegyver életet ment. Gondoljunk a szeptember 11.-ei terrortámadásra, ahol papírvágó késsel vittek halálba repülőgépeket, és ezzel több ezer embert. De ha lett volna ott legalább egy ember, a repülőn is biztonsággal használható fegyverrel, akkor rengeteg életet meg lehetett volna menteni.
Erre rámcsapta a telefont.

A Retro(grád) rádióban jó a zene, ami nem a rádió érdeme.
A műsorvezető pedig agyhalott.

(Ha az ideális világában valaki a mellkasába törné a kisbaltát, valószínűleg akkor is óbégatna az önvédelmi fegyverek ellen.
Pedig egy nem halálos hatású önvédelmi fegyverrel és némi gyakorlással túlélhetné. Ezt a fórumot olvasó pacifistáknak írom...)

Természetesen nem kerültem adásba, a műsorban még csak nem is említette, hogy a fegyver-vallás-pénz betiltós halmazoktól eltérő vélemény is létezik.

(Ha rossz helyen van, akkor kérem lapátolni a megfelelő topikba. Köszi.)
Ez sajnos nem ennyire egyszerű vita, hogy pár ennyire közvetlen mondattal meg lehessen győzni valakit. Az egész témát nem is lehet ennyire egyszerűen összefoglalni. Amúgy jó lenne egy értelmes beszélgetés róla valami olyan helyen, ahol nyilvánossága is van.
Nekem mondjuk az a véleményem, most hogy már benne vagyok, hogy a magyar rendszer teljesen élhető, nem érzem, hogy radikális reform kellene, de sok a farokság, amin lehetne javítani. Az önvédelmi törvényeink is jók most, persze a gyakorlati alkalmazás más kérdés lehet...
Fegyvertartáshoz. Akinek nem kell fegyver, arra nem akarom rákényszeríteni, hogy tartson. Ő meg ne vegye el attól, aki amúgy testileg-lelkileg alkalmas.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

oleg gontar írta: 2019.04.25. 09:31 Ma a Retró rádióban a nap kérdése: ma mit változtatnál meg, hogy jobb legyen a világ.
Mindenki fosta a mainstreamet: tíccsuk be a vallást, tíccsuk be a pénzt, tíccsuk be a fegyvereket.

Gondoltam osztom az észt, ezért betelefonáltam.

Elmondtam a műsorvezetőnek, hogy én elősegíteném és népszerűsíteném a lakosság körében az önvédelmi fegyverek megszerzését, tartását.
Erre a csávó sokkot kapott, köpni- nyelni sem tudott.
(Gondolom csodálkozásában beesett a stúdióban a keverőpult alá, magával rántva legalább 2 mikrofont. Amikor feltápászkodott a székre, megköszörülte a torkát és visszatette a szemüvegét,)
visszakérdezett, hogy: Micsoda? Maga népszerűsítené a fegyvereket?

Ismét elmondtam a lényeget, megtoldva azzal, hogy konyhakéssel, kisbaltával és papírvágó késsel is lehet embert ölni, mégsem akarja betiltani senki sem.
Erre ő: De egy ideális világban, ahol nincs bűnözés és nincsenek fegyverek, mi szüksége van fegyverekre?
Válaszom: Sajnos nem élünk ideális világban, viszont az önvédelmi fegyver életet ment. Gondoljunk a szeptember 11.-ei terrortámadásra, ahol papírvágó késsel vittek halálba repülőgépeket, és ezzel több ezer embert. De ha lett volna ott legalább egy ember, a repülőn is biztonsággal használható fegyverrel, akkor rengeteg életet meg lehetett volna menteni.
Erre rámcsapta a telefont.

A Retro(grád) rádióban jó a zene, ami nem a rádió érdeme.
A műsorvezető pedig agyhalott.

(Ha az ideális világában valaki a mellkasába törné a kisbaltát, valószínűleg akkor is óbégatna az önvédelmi fegyverek ellen.
Pedig egy nem halálos hatású önvédelmi fegyverrel és némi gyakorlással túlélhetné. Ezt a fórumot olvasó pacifistáknak írom...)

Természetesen nem kerültem adásba, a műsorban még csak nem is említette, hogy a fegyver-vallás-pénz betiltós halmazoktól eltérő vélemény is létezik.

(Ha rossz helyen van, akkor kérem lapátolni a megfelelő topikba. Köszi.)
Nagy király vagy! Fully respect!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.04.25. 10:01 Ez sajnos nem ennyire egyszerű vita, hogy pár ennyire közvetlen mondattal meg lehessen győzni valakit. Az egész témát nem is lehet ennyire egyszerűen összefoglalni. Amúgy jó lenne egy értelmes beszélgetés róla valami olyan helyen, ahol nyilvánossága is van.
Nekem mondjuk az a véleményem, most hogy már benne vagyok, hogy a magyar rendszer teljesen élhető, nem érzem, hogy radikális reform kellene, de sok a farokság, amin lehetne javítani. Az önvédelmi törvényeink is jók most, persze a gyakorlati alkalmazás más kérdés lehet...
Fegyvertartáshoz. Akinek nem kell fegyver, arra nem akarom rákényszeríteni, hogy tartson. Ő meg ne vegye el attól, aki amúgy testileg-lelkileg alkalmas.
Nem kellene radikális reform??? Baszki, 30-körül ennyire beletorodo lettél?? És a szlovák, cseh fegyver törvény átvétele, az nem lenne jó dolog?? OMG😕
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.04.25. 10:01 Ez sajnos nem ennyire egyszerű vita, hogy pár ennyire közvetlen mondattal meg lehessen győzni valakit. Az egész témát nem is lehet ennyire egyszerűen összefoglalni. Amúgy jó lenne egy értelmes beszélgetés róla valami olyan helyen, ahol nyilvánossága is van.
Nekem mondjuk az a véleményem, most hogy már benne vagyok, hogy a magyar rendszer teljesen élhető, nem érzem, hogy radikális reform kellene, de sok a farokság, amin lehetne javítani. Az önvédelmi törvényeink is jók most, persze a gyakorlati alkalmazás más kérdés lehet...
Fegyvertartáshoz.
hat azert radikalis reform kene!
- sportorvosi szopatas eltorlese
- szerelt loszeres gumilovedekesek legalizalasa
- lakasvedlemi tartasi cel bevezetese
- gyujtemenyi tartasi cel bevezetese

Mondjam tovabb?

(Ez a relatíve kezdo sportloveszek lelkes orome...de aztan par ev utan 90%-uk feladja a sok szopast.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.04.25. 12:08 Hehehe, index is átvette:

https://index.hu/belfold/2019/04/25/feg ... ika_kaosz/
Szepen neg is vágott téged.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.25. 12:08 Hehehe, index is átvette:

https://index.hu/belfold/2019/04/25/feg ... ika_kaosz/
Majd el lesz magyarázva, hogy nem adnak ki akárkinek ilyesmit. Aztán majd nyugtatás jelleggel kiböknek valami totál kamu adatot, hogy legyen csend. A valóság úgysem érdekel senkit. Ha érdekelne, akkel lehetne önvédelmit tartani, és nem a sündőrség bírálna el saját hatáskörben.

Az igrend bukott már nagyobb dolgokon is, aztán még mindig ugyanazok a vezetők vannak...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.25. 12:19

Az igrend bukott már nagyobb dolgokon is, aztán még mindig ugyanazok a vezetők vannak...

ennek az az igen nagyon egyszeru magyarazata van, hogy az eppen hatalomban levo vezeto elvtarsak, csaladtagjaik, fontos uzletfeleik es vadasz/ivo/kurvazo cimboraik mindig csont nelkul megkapjak az engedelyt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.04.25. 12:08 Hehehe, index is átvette:

https://index.hu/belfold/2019/04/25/feg ... ika_kaosz/
Ez azért valahol kibaszott nagy gáz. 60 ezer fegyvertartó és 210 ezer fegyver, az nem igazán sok adat. Ez azt jelenti, hogy olyan hulladék az igrend nyilvántartása, hogy a legelemibb jelentéseket sem tudják lekérdezni belőle. Egy SQL vagy Oracle adatbázisból egy pár napos tanfolyam után tud nagyjából bárki már olyan scriptet írni, amivel ezek az adatok játszi könnyedtséggel lekérdezhetők. Már ha nincs eleve előre definiált és felületről lekérdezhető riport, mert mondjuk ha igrendes vezető lennék, én lehet hogy havonta kérném az adatokat, historikus összehasonlításban.

Persze nyilván én vagyok a roszindulatú koszos civil aki megint belepofázik olyan dologba amihez nem is ért - de ha nekem a főnököm megkérdezné a mostani melóhelyemen, hogy a felelősségi körömbe tartozó dolgokban mi a helyzet a legfontosabb számok alapján, és nem tudnék rá pontos választ adni rövid időn belül, már kereshetnék is új állást.

Ceterum censeo: Igrendet megszüntetni, feladataikat az Okmányirodákba!!!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.04.25. 15:39 Ez azért valahol kibaszott nagy gáz. 60 ezer fegyvertartó és 210 ezer fegyver, az nem igazán sok adat. Ez azt jelenti, hogy olyan hulladék az igrend nyilvántartása, hogy a legelemibb jelentéseket sem tudják lekérdezni belőle. Egy SQL vagy Oracle adatbázisból egy pár napos tanfolyam után tud nagyjából bárki már olyan scriptet írni, amivel ezek az adatok játszi könnyedtséggel lekérdezhetők. Már ha nincs eleve előre definiált és felületről lekérdezhető riport, mert mondjuk ha igrendes vezető lennék, én lehet hogy havonta kérném az adatokat, historikus összehasonlításban.

Persze nyilván én vagyok a roszindulatú koszos civil aki megint belepofázik olyan dologba amihez nem is ért - de ha nekem a főnököm megkérdezné a mostani melóhelyemen, hogy a felelősségi körömbe tartozó dolgokban mi a helyzet a legfontosabb számok alapján, és nem tudnék rá pontos választ adni rövid időn belül, már kereshetnék is új állást.

Ceterum censeo: Igrendet megszüntetni, feladataikat az Okmányirodákba!!!
Megnyugtataskent, csak annyit, az okmanyiroda is lassan bezár, mert az utolsó hivatali patkány lekapcsolja a villanyt... Welcome the real world...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.04.25. 15:39 Ez azért valahol kibaszott nagy gáz. 60 ezer fegyvertartó és 210 ezer fegyver, az nem igazán sok adat. Ez azt jelenti, hogy olyan hulladék az igrend nyilvántartása, hogy a legelemibb jelentéseket sem tudják lekérdezni belőle. Egy SQL vagy Oracle adatbázisból egy pár napos tanfolyam után tud nagyjából bárki már olyan scriptet írni, amivel ezek az adatok játszi könnyedtséggel lekérdezhetők. Már ha nincs eleve előre definiált és felületről lekérdezhető riport, mert mondjuk ha igrendes vezető lennék, én lehet hogy havonta kérném az adatokat, historikus összehasonlításban.

Persze nyilván én vagyok a roszindulatú koszos civil aki megint belepofázik olyan dologba amihez nem is ért - de ha nekem a főnököm megkérdezné a mostani melóhelyemen, hogy a felelősségi körömbe tartozó dolgokban mi a helyzet a legfontosabb számok alapján, és nem tudnék rá pontos választ adni rövid időn belül, már kereshetnék is új állást.

Ceterum censeo: Igrendet megszüntetni, feladataikat az Okmányirodákba!!!
Érdekes a történet... A GR fegyverek biztosan digitális adatbázisban vannak. A beíratáskor is már oda viszik fel az adatokat.

Az éleseknél viszont egy vicc ami megy. Paraszt bejelentkezik, utána kizavarják. Elbattyognak a két kis lábukon az aktáért. Utána parasztot ismét behívják. Akkor ott beírják a vasat amit vett, és bemutatott, vagy kiírják, ha eladta. Kis kezükkel, papírra. Ez után nyilván visszaviszik az aktát a helyére. Utána ebből vajon készül e digitális nyilvántartás, és az mennyire pontos, arról sejtésem sincs. Gondolom vidéken ez még ígyebbül megy, és gondolom nincs egy országos adatbázis ami bármikor lekérdezhető, riportolható. Ha mégis van, az sem gondolnám, hogy naprakész lenne. Ez már más hivatalos vonalakon is bebizonyosodott. Kb a tulajon kívül senki nem tudja, hogy mije van. Akkor tudják, ha előtte manuálisan, irreálisan nagy erőbefektetéssel felkészülnek az emberből. Különben nem gondolom, hogy tudják...

Szóval lehetne mit változtatni a rendszeren. Jaaah, akkor működne akár ügyfélkapun keresztül is a bejelentés.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.25. 18:59 Érdekes a történet... A GR fegyverek biztosan digitális adatbázisban vannak. A beíratáskor is már oda viszik fel az adatokat.

Az éleseknél viszont egy vicc ami megy. Paraszt bejelentkezik, utána kizavarják. Elbattyognak a két kis lábukon az aktáért. Utána parasztot ismét behívják. Akkor ott beírják a vasat amit vett, és bemutatott, vagy kiírják, ha eladta. Kis kezükkel, papírra. Ez után nyilván visszaviszik az aktát a helyére. Utána ebből vajon készül e digitális nyilvántartás, és az mennyire pontos, arról sejtésem sincs. Gondolom vidéken ez még ígyebbül megy, és gondolom nincs egy országos adatbázis ami bármikor lekérdezhető, riportolható. Ha mégis van, az sem gondolnám, hogy naprakész lenne. Ez már más hivatalos vonalakon is bebizonyosodott. Kb a tulajon kívül senki nem tudja, hogy mije van. Akkor tudják, ha előtte manuálisan, irreálisan nagy erőbefektetéssel felkészülnek az emberből. Különben nem gondolom, hogy tudják...

Szóval lehetne mit változtatni a rendszeren. Jaaah, akkor működne akár ügyfélkapun keresztül is a bejelentés.

Mindent digitalisan visznek fel lofegyvernel, varosi szinten is.

Aztan kinyomtatnak mindent es lefuzik az aktadba. Komolyan.

De tenyszeruen VAN komplett, kozponti digitalis adatbazis. Csak ilyen felrevezeto hulyesegeket kozolnek folyamatosan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.25. 19:26 Mindent digitalisan visznek fel lofegyvernel, varosi szinten is.

Aztan kinyomtatnak mindent es lefuzik az aktadba. Komolyan.

De tenyszeruen VAN komplett, kozponti digitalis adatbazis. Csak ilyen felrevezeto hulyesegeket kozolnek folyamatosan.
Akkor nem értem, hogy az éles beíratáson miért nincs ott egy PC? (nem Papír-Ceruzára gondoltam.) Csak papírok vannak, meg toll... Meg sok-sok lófrálás.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.25. 19:32 Akkor nem értem, hogy az éles beíratáson miért nincs ott egy PC? (nem Papír-Ceruzára gondoltam.) Csak papírok vannak, meg toll... Meg sok-sok lófrálás.
mert te csak a BRFK-t ismered, es nem lapozgattad a sajat aktadat:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2019.04.25. 19:26Aztan kinyomtatnak mindent es lefuzik az aktadba. Komolyan.
{OFF}

Szerintem nem ismerik jol a szamitogepeket, ezert nem biznak bennuk.

En ismerem a szamitogepeket, es en sem bizok a PC-kben. :-)

Sokkal jobban teszik, hogy kinyomtatva elrakjak, mintha egy olyan rendszerre biznak csak az adatokat, amilyen a szamitogepes rendszerek 99%-a.

Persze vannak megbizhatoan mukodo szamitogepek is, csak azok penzbe kerulnek, meg aki ert hozza, az is.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.25. 19:33 mert te csak a BRFK-t ismered, es nem lapozgattad a sajat aktadat:-)
Ez így van. Én nem vagyok senki, és nem lapozgatok semmit sem! Főleg aktákat nem! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.04.25. 20:28 Ez így van. Én nem vagyok senki, és nem lapozgatok semmit sem! Főleg aktákat nem! :-D
Osztom a véleményt. Azért redundáns adattárolással jóval biztonságosabban és átláthatóbban lehet adatokat kezelni, mint papíron :lol: .
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

raid írta: 2019.04.25. 20:30redundáns adattárolással jóval biztonságosabban
Szia,

Jol hangzik ez a hozzaszolas ezzel a nicknevvel. :-)

(A nem informatikusok kedveert egy mondat abbol, amit a jovo heten oktatok: RAID= Redundant Array of Independent/Inexpensive Disks.)

Bel
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

bel írta: 2019.04.25. 22:14 Szia,

Jol hangzik ez a hozzaszolas ezzel a nicknevvel. :-)

(A nem informatikusok kedveert egy mondat abbol, amit a jovo heten oktatok: RAID= Redundant Array of Independent/Inexpensive Disks.)

Bel
Hello!

Köszönöm az észrevételt! :)
Úgy néz ki többen vagyunk itt informatikusok :D
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Amióta átálltak a digitális jelentésekre/nyilvántartásra, azóta csak rosszabb lett a helyzet. A bolti jelentések feldolgozása például több hónapos csúszással történik.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.04.25. 19:32 Akkor nem értem, hogy az éles beíratáson miért nincs ott egy PC? (nem Papír-Ceruzára gondoltam.) Csak papírok vannak, meg toll... Meg sok-sok lófrálás.
Jelentem Gödöllőn mindig használnak számítógépet IS és természetesen az elmaradhatatlan papírozás IS megy. Csak hogy az ügyintézők élete könnyebb lehessen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nyugdíjazták a FőFőFőigrendest.

hogy ettől most jobb vagy rosszabb lesz? Az utódja is gyűlöli a fegyvertartókat, ugyhogy sok jóra nem számítanék. Bűnös szervezet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.04.30. 19:59 Nyugdíjazták a FőFőFőigrendest.

hogy ettől most jobb vagy rosszabb lesz? Az utódja is gyűlöli a fegyvertartókat, ugyhogy sok jóra nem számítanék. Bűnös szervezet.

https://24.hu/belfold/2019/04/30/nyugdi ... rnoka/amp/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.30. 19:59 Nyugdíjazták a FőFőFőigrendest.

hogy ettől most jobb vagy rosszabb lesz? Az utódja is gyűlöli a fegyvertartókat, ugyhogy sok jóra nem számítanék. Bűnös szervezet.
Biztosan lesz pár változás. Új seprű, jól seper elven. Aztán, hogy ezek milyen változások lesznek, az megjósolhatatlan. De arra én sem számítok, hogy ez a sportlövőknek, vagy a önvédelmiseknek adhatna okot bármiféle bizakodásra. Itthon 56 óta durva fóbia van, és a közelmúlt eseményei alapján ez a fóbia csak erősödik...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.04.30. 19:59 Nyugdíjazták a FőFőFőigrendest.

hogy ettől most jobb vagy rosszabb lesz? Az utódja is gyűlöli a fegyvertartókat, ugyhogy sok jóra nem számítanék. Bűnös szervezet.
Egy fegyvergyűlölővel legalább kevesebb. Én így vagyok ezzel. Ettől nem lesz kánaán, de -1 gestapós elnyomó.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.01. 09:08 Egy fegyvergyűlölővel legalább kevesebb. Én így vagyok ezzel. Ettől nem lesz kánaán, de -1 gestapós elnyomó.
Van a helyén 10 másik... Neked ettől nem lesz jobb... A régit legalább már ismertük. Most lehet kiismerni az új parancsnok gondolati világát. Egyébként nem gondolom, hogy nagy változások lennének.

Eddig átéltem már jópár vezetőváltást pár állami cégen belül. Egy esetet kivéve mind negatív irányú változásokat hozott, mert az új vezetők "haveri" alapon kerültek kiválasztásra, nem tehetség, vagy rátermettség alapján. Így csak a vak szerencse döntötte el, hogy ki került a székbe. Egy esetben mázlim volt, és baromi jó vezetőt kaptunk. A többi esetben meg jött az "új seprű", aki "jól akart seperni", meg akart felelni a gazdáinak. A gazdák meg esetünkben felülről azt tolják, hogy "koszos alattvalóknak pacikuki popókába, nem fegyver!". Tehát én nem bizakodok.

Egyel kevesebb? Mintha júliusban az árterületi szúnyog rajzáskor agyoncsapnál egyet... Érezhetetlen a hatása. A többi 30 000db pontosan ugyanúgy fog gyötörni.

Vagy ahogy megboldogult Hofi elvtárs mondta: "Amidőn Krisztus testéről a római katona hesegette a legyeket, Krisztus így szólt hozzá: Hagyd csak fiam, csak éhesebbek jönnek!"

Elhallgatok végre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Nem tudom,hol van jobb helyen,ide próbálom.
Olvastam már,hogy elvileg lehet,de törvényileg,jogilag Ausztriában mi az ami szabadon viselhető,mind önvédelmi eszköz(gr,spra,folyadéksugár-kilövő),mind kés (méret,kivitel)?
És az egy dolog,hogy mi a jogi oldala,de mi a gyakorlati oldala,főleg magyarként?
Köszönöm!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.05.05. 13:22 Nem tudom,hol van jobb helyen,ide próbálom.
Olvastam már,hogy elvileg lehet,de törvényileg,jogilag Ausztriában mi az ami szabadon viselhető,mind önvédelmi eszköz(gr,spra,folyadéksugár-kilövő),mind kés (méret,kivitel)?
És az egy dolog,hogy mi a jogi oldala,de mi a gyakorlati oldala,főleg magyarként?
Köszönöm!

Ovbmg.

a gumis gp-n kivul minden felsorolt nem halalos cucc OK. Viselesileg is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vállalva a dzsihádot: egy pisztolyomnak qrva erős az egyik tárjának a rugója, kellene betárazva pihentetni pár hetet. Ha a lőszerek között, elkülönítve tartom a fullra tárazott tárat, az úgy OK nem?
Ugye nyilván így sokkal gyorsabban tűzkésszé tehető a fegyver, de nem ez a cél, hanem a kib@szott erős tárrugó gyengítése (valszeg alig használták). Jelenleg adogatási hibákat okoz ha sikerül nagy szenvedések árán 10-nél többet belenyomnom a papíron 15 lőszeres tárba. 10 lőszer alatt patentül ketyeg, afelett problémás. (CZ83)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.06. 17:41 Vállalva a dzsihádot: egy pisztolyomnak qrva erős az egyik tárjának a rugója, kellene betárazva pihentetni pár hetet. Ha a lőszerek között, elkülönítve tartom a fullra tárazott tárat, az úgy OK nem?
Ugye nyilván így sokkal gyorsabban tűzkésszé tehető a fegyver, de nem ez a cél, hanem a kib@szott erős tárrugó gyengítése (valszeg alig használták). Jelenleg adogatási hibákat okoz ha sikerül nagy szenvedések árán 10-nél többet belenyomnom a papíron 15 lőszeres tárba. 10 lőszer alatt patentül ketyeg, afelett problémás. (CZ83)
Tegyél bele ellőtt hüvelyt, vagy 9mm pak töltényeket. Akkor akárhol tárolhatod a tárat.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2019.05.06. 17:41 Vállalva a dzsihádot: egy pisztolyomnak qrva erős az egyik tárjának a rugója, kellene betárazva pihentetni pár hetet. Ha a lőszerek között, elkülönítve tartom a fullra tárazott tárat, az úgy OK nem?
Ugye nyilván így sokkal gyorsabban tűzkésszé tehető a fegyver, de nem ez a cél, hanem a kib@szott erős tárrugó gyengítése (valszeg alig használták). Jelenleg adogatási hibákat okoz ha sikerül nagy szenvedések árán 10-nél többet belenyomnom a papíron 15 lőszeres tárba. 10 lőszer alatt patentül ketyeg, afelett problémás. (CZ83)
Én ilyenkor hüvellyel töltöttem meg.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

HCZoli írta: 2019.05.06. 17:48 Én ilyenkor hüvellyel töltöttem meg.
Most akkor tényleg gyengül ilyenkor valamennyit a rugó?
Régebbről az maradt bennem, hogy a töltve tárolás nem gyengíti a rugót, sokkal inkább a gyakori ki-be tárazgatás.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Dönci62 írta: 2019.05.06. 18:06 Most akkor tényleg gyengül ilyenkor valamennyit a rugó?
Régebbről az maradt bennem, hogy a töltve tárolás nem gyengíti a rugót, sokkal inkább a gyakori ki-be tárazgatás.
Én inkább a "beáll" a rugó kifejezést használnám.
A Tisas 1911-en az elején sosem akadt hátul a szán utolsó lövésnél. 3 hónap hátra akasztott szánnal tárolás megoldotta a problémát :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.05.06. 17:41 Vállalva a dzsihádot: egy pisztolyomnak qrva erős az egyik tárjának a rugója, kellene betárazva pihentetni pár hetet. Ha a lőszerek között, elkülönítve tartom a fullra tárazott tárat, az úgy OK nem?
Ugye nyilván így sokkal gyorsabban tűzkésszé tehető a fegyver, de nem ez a cél, hanem a kib@szott erős tárrugó gyengítése (valszeg alig használták). Jelenleg adogatási hibákat okoz ha sikerül nagy szenvedések árán 10-nél többet belenyomnom a papíron 15 lőszeres tárba. 10 lőszer alatt patentül ketyeg, afelett problémás. (CZ83)

253/2004


A lőfegyver, lőszer, lőszerelem tárolása

42. § * (1) E rendelet eltérő rendelkezése hiányában

a) a lőfegyvert a tartására jogosult személy által állandóan lakott vagy rendszeresen, illetve alkalmanként visszatérő módon látogatott lakásban - szervezet esetén őrzött, vagy riasztó berendezéssel védett épületben - ürített állapotban, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben, illetéktelen személyektől elzárva kell tárolni,

b) rövid lőfegyvert az a) pontban meghatározott egyéb feltételek betartása mellett, falhoz, padlóhoz vagy szekrényhez rögzített, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott dobozban is lehet tárolni,

c) a lőszert a lőfegyvertől elkülönítve, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben vagy falhoz, padlóhoz, szekrényhez rögzített, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott dobozban, illetéktelen személyektől elzárva kell tárolni.

(2) A tárolásra szolgáló helyiség nyílászáróit acélráccsal vagy ultraerős biztonsági fóliával kell ellátni, valamint a tárolóhelyet őrszemélyzettel kell őrizni vagy távfelügyeleti rendszerbe bekötött elektronikus riasztóberendezéssel kell ellátni

a) „A” kategóriába tartozó lőfegyver,

b) 10 darabot meghaladó számú lőfegyver, illetve 1000 darabot meghaladó számú lőszer, vagy

c) lőfegyvernek vagy lőszernek a 28. § (2) bekezdés b) vagy c) pontja alapján kiadott engedéllyel rendelkező szervezet által történő

tárolása esetén.

(3) * A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2019.05.06. 17:41 Vállalva a dzsihádot: egy pisztolyomnak qrva erős az egyik tárjának a rugója, kellene betárazva pihentetni pár hetet. Ha a lőszerek között, elkülönítve tartom a fullra tárazott tárat, az úgy OK nem?
Ugye nyilván így sokkal gyorsabban tűzkésszé tehető a fegyver, de nem ez a cél, hanem a kib@szott erős tárrugó gyengítése (valszeg alig használták). Jelenleg adogatási hibákat okoz ha sikerül nagy szenvedések árán 10-nél többet belenyomnom a papíron 15 lőszeres tárba. 10 lőszer alatt patentül ketyeg, afelett problémás. (CZ83)
nem vagyok jogász, csak okoskodok:

a tár nem fegyverfődarab
bárkinek lehet

gyakorlatilag tárolod benne a lőszereket

(jogilag) pont mint amikor megvásárolod a lőszert, és ilyen frankó műanyag tárolóban van

azzal együtt zárod el a jogszabályoknak megfelelően
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.05.06. 18:32 nem vagyok jogász, csak okoskodok:

a tár nem fegyverfődarab
bárkinek lehet

gyakorlatilag tárolod benne a lőszereket

(jogilag) pont mint amikor megvásárolod a lőszert, és ilyen frankó műanyag tárolóban van

azzal együtt zárod el a jogszabályoknak megfelelően
nem jogasznak kell lenni, csak elolvasni azt a jogszabalyt, amibol minden lofegyvertarto vizsgat tett. Lasd alabb az a par mondat, amit beideztem es ide vonatkozik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.05.06. 18:26
a) „A” kategóriába tartozó lőfegyver,

tárolása esetén.

Az általad idézett szösszenet is világosan tükrözi azt mély bölcsességet, és hozzáértést ahogy ezt törvényt megalkották.

A fegyveres testületek nem tartoznak a törvény hatálya alá, ezért úgy őszintén érdekelne mi az A) kategóriás fegyver amelyet igaz, hogy fokozott biztonsági követelmények között, de civil is tarthat?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.05.06. 19:09 Az általad idézett szösszenet is világosan tükrözi azt mély bölcsességet, és hozzáértést ahogy ezt törvényt megalkották.

A fegyveres testületek nem tartoznak a törvény hatálya alá, ezért úgy őszintén érdekelne mi az A) kategóriás fegyver amelyet igaz, hogy fokozott biztonsági követelmények között, de civil is tarthat?
elmeletileg! Iü. Fegyverszagértő. Gyak. Senki.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.05.06. 19:13 elmeletileg! Iü. Fegyverszagértő. Gyak. Senki.
Mondjuk ez igaz. Mert nala elvileg lehet hangtompito stb.. Ezzel az gond, hogy ő nem igazán tulajdonos hanem kb. olyan mint egy fegyvermuhely.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.05.06. 18:37 nem jogasznak kell lenni, csak elolvasni azt a jogszabalyt, amibol minden lofegyvertarto vizsgat tett. Lasd alabb az a par mondat, amit beideztem es ide vonatkozik.
Egen, lehet megbuknék a fegyver vizsgán, de számomra továbbra is az a kérdés, hogy az ürített állapot a fegyverre vagy a tárra vonatkozik-e?
Ha a tár nincs a fegyverben, amiben nincsen csőre töltött lőszer, és a tárat attól elkülönítve tárolják, akkor az szerintem ürített. Ennél pontosabb definíció nincs a jogszabályban. De a gestapo szerint nyilván a tárban sem lehet lőszer, így a kérdés pusztán elméleti. És ezért nyilván puffertöltény sem lehet a tárban, hiszen a jogszabály azt sem határozza meg hogy pl ha lőszer nem, akkor krumpli lehet-e benne, mert a krumpli pont annyira nem lőszer mint a puffertöltény, és a krumplival tárazom akkor már nem ürített, mert krumplival van tárazva. De tárazva van.
Igen, már ittam egy viszkit. :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.05.06. 21:01 Egen, lehet megbuknék a fegyver vizsgán, de számomra továbbra is az a kérdés, hogy az ürített állapot a fegyverre vagy a tárra vonatkozik-e?
Ha a tár nincs a fegyverben, amiben nincsen csőre töltött lőszer, és a tárat attól elkülönítve tárolják, akkor az szerintem ürített. Ennél pontosabb definíció nincs a jogszabályban. De a gestapo szerint nyilván a tárban sem lehet lőszer, így a kérdés pusztán elméleti. És ezért nyilván puffertöltény sem lehet a tárban, hiszen a jogszabály azt sem határozza meg hogy pl ha lőszer nem, akkor krumpli lehet-e benne, mert a krumpli pont annyira nem lőszer mint a puffertöltény, és a krumplival tárazom akkor már nem ürített, mert krumplival van tárazva. De tárazva van.
Igen, már ittam egy viszkit. :lol:
Az én értelmezésemben: tarthatod töltve a tárat, elkülönítve a fegyvertől.


Amúgy ezen is lehet jogászkodni, ha már fingot reszelünk, csináljuk rendesen:

"Lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön - az (1a)-(1b) bekezdésben meghatározott kivétellel, illetve jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában - hosszú lőfegyverét csak ürítve, tokban, rövid lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét üres tárral - kivéve, ha a tár kiürítését a gáz- és riasztófegyver adott típusának gyártási sajátosságai nem teszik lehetővé -, a fegyver és a lőszer (töltény) elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, a gáz- és riasztófegyverhez, illetve a lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá;"

Tehát a puskát elég üríteni, de a tárban lehet lőszer külön, ha szó szerint értelmezem. Ennek oka amúgy annyi, hogy puska=vadászpuska ugye, abból meg "felülről kell belenyomkodni a lűszert".
Maroklőnél viszont érdekes. Üres tárral szabad csak szállítani. Na de mi van ha tár nincs is a fegyverben. Vagy a fegyverben van egy üres tár, de van töltött tár is a lövésznél. Az én értelmezésemben minden pisztolytár legyen üres. Oké, de mi van ha a puskánk is ugyanezt a tárat használja. Elméleti fingreszelde, igen.
Aztán mi számít egyéb zárt tárolóeszköznek? A zárt egyértelműen nem zárral lezártat jelent, akkor simán táskába bedobva a táska "egyéb tárolóeszköznek" számít?
A gyakorlat persze az, hogy minden ürítve, puska puskatokban, pisztoly kemény dobozban, vagy külön puha pisztolytároló táskában. A lőszer meg dobozában.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.05.06. 18:37 nem jogasznak kell lenni, csak elolvasni azt a jogszabalyt, amibol minden lofegyvertarto vizsgat tett. Lasd alabb az a par mondat, amit beideztem es ide vonatkozik.
akkor most szerinted téves az álláspontom (mely szerint lehet a tárban lőszer, és a lőszer tárolása tárastól ámde elkülönítve a fegyvertől szabályosnak minősül) ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.05.07. 16:28 akkor most szerinted téves az álláspontom (mely szerint lehet a tárban lőszer, és a lőszer tárolása tárastól ámde elkülönítve a fegyvertől szabályosnak minősül) ?
A te allaspontod helyes. A kerdest nem is ertem, miert kellett feltenni, hiszen ott a jogszabaly szovege, kb. 8 mondat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Olasz változások otthonvedelemben.
https://www.breitbart.com/europe/2019/0 ... omeowners/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.05.08. 06:46 Olasz változások otthonvedelemben.
https://www.breitbart.com/europe/2019/0 ... omeowners/
Csak ez pont semmit nem er - csakugy, mint bananisztanban - a fegyverjog megfelelo modositasa es rendorseg/ugyeszseg/birosag megfegyelmezese/ onvedelemellenes gondolkodasmodjanak szetcseszese nelkul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.05.08. 08:09 Csak ez pont semmit nem er - csakugy, mint bananisztanban - a fegyverjog megfelelo modositasa es rendorseg/ugyeszseg/birosag megfegyelmezese/ onvedelemellenes gondolkodasmodjanak szetcseszese nelkul.
Meg erre is gondolrak. Allami penz jogos védelemert küzdök jogi védelmére. Ami legalább akkora nonszensz mint nalunk a szituációs jogos védelem. Konkrétan a jogalkoto korlátozza a jogalkalmazot az állampolgárok védelmeben.
Az neg egyáltalán nem rossz, ha kimondjak es jogszabaly szintjén leirjak, hogy barmilyen jogcímen megszerzettt lőfegyvert jogosan használsz otthonvedelemre.. Nagyságrenddel jobb mint nálunk lévő ködös az engedélyes jelenlétében.... kitétel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.05.08. 08:44 Meg erre is gondolrak. Allami penz jogos védelemert küzdök jogi védelmére. Ami legalább akkora nonszensz mint nalunk a szituációs jogos védelem. Konkrétan a jogalkoto korlátozza a jogalkalmazot az állampolgárok védelmeben.
Az neg egyáltalán nem rossz, ha kimondjak es jogszabaly szintjén leirjak, hogy barmilyen jogcímen megszerzettt lőfegyvert jogosan használsz otthonvedelemre.. Nagyságrenddel jobb mint nálunk lévő ködös az engedélyes jelenlétében.... kitétel.
Ebben egyetértek veled: az irány jó, de inkább jól kommunikálható, mint valós segítség. Ezt mi, akiknél efféle szabályozás van immár 5+ éve pontosan látjuk. Annyi a haszna, hogy sokéves meghurcoltatás után az ügyvédednek könnyebb dolga van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.05.08. 09:45 Ebben egyetértek veled: az irány jó, de inkább jól kommunikálható, mint valós segítség. Ezt mi, akiknél efféle szabályozás van immár 5+ éve pontosan látjuk. Annyi a haszna, hogy sokéves meghurcoltatás után az ügyvédednek könnyebb dolga van.
+1
Tobb mint szomorú, hogy mint belugyminiszter ezt konkrétan leirja.
Ami működik az az a szabályozás amit most kezdtek el bevezetni az USA pár allamaban, hogyha az állampolgár önvédelemre hivatkozik addig az az marad amig az ügyész nem bizonyítja az ellenkezőjét.
Tehát nem a vilagon bevett szokás, hogy megvadolnak emberolessel es te bizonyitsd a jogos védelmet.
Szentsegelnek is az ügyészségen, hogy ez mennyire megneheziti az életüket. So sad.
https://24.hu/kulfold/2018/07/25/jogos- ... gyilkolni/
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Meglepetések elkerülése végett itt lehet ellenőrizni a vásárolt fegyvert, nincs e körözésben.

Nem tudom mennyie friss az adatbázis, de több a semminél.

http://www.police.hu/hu/koral/fegyver-k ... All&page=1
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.05.12. 15:29 Meglepetések elkerülése végett itt lehet ellenőrizni a vásárolt fegyvert, nincs e körözésben.

Nem tudom mennyie friss az adatbázis, de több a semminél.

http://www.police.hu/hu/koral/fegyver-k ... All&page=1
Gr. esetén azt lelehet valahol, hogy volt-e rá viselési kiváltva ?
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.05.12. 15:39 Gr. esetén azt lelehet valahol, hogy volt-e rá viselési kiváltva ?
Nem láttam ilyen opciót...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.05.12. 15:56 Nem láttam ilyen opciót...
Megnéztem alaposan az adatbázist, csak gondoltam rákérdek, hogy van-e máshol ilyen opció.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.05.12. 16:24 Megnéztem alaposan az adatbázist, csak gondoltam rákérdek, hogy van-e máshol ilyen opció.
Szerintem körözés szempontból lényegtelen, hogy van e rá viselési, vagy nincs.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.05.12. 16:29 Szerintem körözés szempontból lényegtelen, hogy van e rá viselési, vagy nincs.
Persze. Csak gondoltam hátha van egy különálló nyilvántartás arra is. Igazából már ez is nagy előrelépésnek tekinthető. Egyáltalán nem panaszkodom csak kíváncsi voltam.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Válasz küldése