Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

kaiser

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: kaiser »

Fortitu írta: 2019.08.25. 11:36 Valóban nem nyilatkozhat mindenki nevében, de a túlnyomó többségünk ezt az irányt támogatja.
Betöltött 18életév,büntetlen elöélet,egy oktatással egybekötött egyszerü vizsga,és lehetne az ágy mellet a török 120eft-os sörétes.Én ezt támogatom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.08.25. 11:44 kis kiegészítés:

ha valaki nem tud számot adni a kresztudásáról azon a szinten, hogy alkalmas a gyalogos/kerékpáros közlekedésre mások és saját maga veszélyeztetése nélkül, annak a 8 általánosról szóló papírt se állítanám ki

ha meg valakinek van b kat jogosítványa, akkor automatikusan felelős személynek tekinteném, és onnantól kezdve jár neki az otthonvédelmi sörétes/.22-es, ha akar
ha meg nem adnék a kezébe fegyvert, mert nem tartom felelős személynek, akkor a jogosítványát is be kell vonni
meg elvenni a szavazati jogát

ezek szerintem igencsak kéz a kézben járnak (rendelkezik felelősségtudattal, vagy sem)
Logikai hibakat követsz el.

Pont a jogositvany analogia az, ahol az igrend is folyamatosan vedhetetlen helyzetbe kerul.

A jogositvany ugyanis pont olyan dolog, amilyent mi akarunk. Adott eszkoz hasznalatahoz szukseges elmeleti es gyakorlati alapismeretek, kepessegek birtokaban leveserol szolo hatosagi bizonyitvany.

Melynek megszerzese mindenki elott nyitva all, pontosan azonos feltetelrendszer mellett.

Es az auto vezetese/kozuti kozlekedes bonyolultsaga vs. egy pisztoly kezelese/bonyolultsaga kozt az auto aranytalanul nagyobb feleloseget/kepzettseget igenyel.

Megis a lakossag millioi kepesek ra, nap mint nap.

Ugyanugy kepesek lennenek HA AKARNAK olyat a lofegyverre is, DE ugyanugy bizonyos kepessegeknek, elofelteteleknek birtkaban kell lenni. Ennek vizsgalata, nyilvantartasa az allam feladata.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kaiser írta: 2019.08.25. 11:48 Betöltött 18életév,büntetlen elöélet,egy oktatással egybekötött egyszerü vizsga,és lehetne az ágy mellet a török 120eft-os sörétes.Én ezt támogatom.
Pont errol szolt volna a FEF elodjnek az FCB-nek a 2012-es javaslata az Otthonvédelmi Lőfegyver engedelyezesi cel bevezetesevel. Termeszetesen a Gestapo elkaszalta nyom nelkul, soha nem lesz ilyen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

mlaca írta: 2019.08.25. 10:32 Kicsit off / fáradtgőz:

Ezt a hülyeséget mikor lehet végre elhagyni?

„Csak akkor lépjen be, ha ön szakmai célú látogató (tehát kizárólag viszonteladó, vagy fegyverek felhasználásával hivatásszerűen foglalkozó személy), mert az oldalak csak és kizárólag szakmai célú információkat tartalmaznak.” – nonszensz!

NEM vagyok szakmai célú felhasználó, NEM foglalkozom hivatásszerűen fegyverekkel, MAGÁNSZEMÉLY vagyok és kifejezetten érdekelnek a fegyverekkel kapcsolatos információk! Akkor is be fogok lépni az ilyen oldalakra, ha kátránnyal kenik be a kilincset, és akkor is olvasni fogom az efféle adathalmazt, ha STOP táblákkal rakják ki a belépőoldalt! Nekem, nagykorú, adófizető állampolgárnak senki ne akarja előírni, hogy milyen weboldalra lépjek be!
Valahol igazad van, de ha csak egy kattintás választ el attól, hogy a számomra érdekes információkhoz hozzá férjek, akkor együtt élek vele. Két okból is.
Egyrészt fiatal koromban felfoghatatlan lett volna az információknak azon tárháza, amit most a gép elé ülve megkapok. Akkor még szivacs volt az agyam, amit egyszer olvastam már rögzült is, de csak a rendelkezésre álló könyvek, újságok (filmek) adtak korlátozott tudásanyagot, meg a fegyverboltban a pult előtt nyálcsorgató kiscsikóhoz leereszkedő fegyverboltos.
Másrészt, ha visszagondolunk hogy éltek az átlagemberek (békeidőben, demokráciában) mondjuk 50 évvel ezelőtt, hogy élünk most, akkor látható, hogy egy sokkal jobban ellenőrzött világ felé haladunk, ahogy fejlődik az elektronika. Eljöhet az idő, amikor egy kattintás már nem lesz elég, személyivel, vagy más eszközzel kell igazolni a jogosultságot.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.08.25. 14:10 Valahol igazad van, de ha csak egy kattintás választ el attól, hogy a számomra érdekes információkhoz hozzá férjek, akkor együtt élek vele. Két okból is.
Egyrészt fiatal koromban felfoghatatlan lett volna az információknak azon tárháza, amit most a gép elé ülve megkapok. Akkor még szivacs volt az agyam, amit egyszer olvastam már rögzült is, de csak a rendelkezésre álló könyvek, újságok (filmek) adtak korlátozott tudásanyagot, meg a fegyverboltban a pult előtt nyálcsorgató kiscsikóhoz leereszkedő fegyverboltos.
Másrészt, ha visszagondolunk hogy éltek az átlagemberek (békeidőben, demokráciában) mondjuk 50 évvel ezelőtt, hogy élünk most, akkor látható, hogy egy sokkal jobban ellenőrzött világ felé haladunk, ahogy fejlődik az elektronika. Eljöhet az idő, amikor egy kattintás már nem lesz elég, személyivel, vagy más eszközzel kell igazolni a jogosultságot.
Ez a kontrol mánia egyszer még nagy bajt fog csinálni. Az ember amíg nem szólnak bele a közvetlen szférájába, addig ezt passzívan kezeli. Viszont egyre szélesebb rétegek magánéletébe, egy kevesebb indoklással nyúlnak bele. Többször már nem is titkoltan. Ez emberi, társadalmi feszültségeket generál, ami az üzemanyaga a háborúknak.

Végezetül pont azt idézik elő majd ezekkel az intézkedésekkel, amit olyan görcsösen próbálnak megelőzni. Ha valamit tanulhattunk az élettől, az az, hogy semmi sem működik betonfal szerű határok közt, görcsösen, fogcsikorgatva kontrolláltan.

Anno a nácik a lágerekben csinálták ezt a kontrollmániát, de ugye az a rendszer nem kéne, hogy követendő példa legyen...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . A Bartal puska jogilag milyen kategóriába tartozik ? Kell valamiféle engedély hozzá ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2019.08.25. 18:17 Sziasztok . A Bartal puska jogilag milyen kategóriába tartozik ? Kell valamiféle engedély hozzá ?
Muzealis, ertelemszeruen szabad.

Lásd:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -pisztoly/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi .
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

Üdv! 49/2007. (VIII. 31.) BM rendelet 5.§ "Lövészetet olyan személy vezethet, aki lövészetvezetői vizsgát tett, vagy első osztályú minősítéssel rendelkező versenyző" szerintetek ez mit jelent? Mert a rendőrség szerint az összes kategóriából beleértve pl a légfegyvereket is kell az első osztályú minősítés!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

renestam írta: 2019.08.27. 14:25 Üdv! 49/2007. (VIII. 31.) BM rendelet 5.§ "Lövészetet olyan személy vezethet, aki lövészetvezetői vizsgát tett, vagy első osztályú minősítéssel rendelkező versenyző" szerintetek ez mit jelent? Mert a rendőrség szerint az összes kategóriából beleértve pl a légfegyvereket is kell az első osztályú minősítés!
és ezt írásba adták?

Ha nem, akkor nem erdemes beszelgetni rola. A jogszabaly szovegenek kiterjeszto ertelmezese, altalaban a bíróságok ilyenkor szoktak megalázó stílusú hatarozatokat hozni a gestapora nezve.

Ep elmevel csak abbol lehet kiindulni, ami a jogszabaly szovegeben le van irva. Amit a gestapos oda hallucinal, arrol nehez.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

és ezt írásba adták?

Ha nem, akkor nem erdemes beszelgetni rola. A jogszabaly szovegenek kiterjeszto ertelmezese, altalaban a bíróságok ilyenkor szoktak megalázó stílusú hatarozatokat hozni a gestapora nezve.

Ep elmevel csak abbol lehet kiindulni, ami a jogszabaly szovegeben le van irva. Amit a gestapos oda hallucinal, arrol nehez.

Írásba? Felétek szoktak olyat csinálni? Ma bevittem a papírokat a városi ig rendhez, befizetett csekkel! A csajnak megakadt a szeme az mdlsz kártya hátulján lévő kb 8 kockán és mivel nekem csak 4ből van minősítésem azt mondja szerinte így nem jó felhívja a megyei kapitányságot! Na ismerve az ottani kiskirályt el is könyveltem hogy ez bukó! Minden kategóriából kell 1. O a légfegyvert is beleértve! Így visszaadták a papírokat és viszlát vizsgával!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

renestam írta: 2019.08.27. 14:25 Üdv! 49/2007. (VIII. 31.) BM rendelet 5.§ "Lövészetet olyan személy vezethet, aki lövészetvezetői vizsgát tett, vagy első osztályú minősítéssel rendelkező versenyző" szerintetek ez mit jelent? Mert a rendőrség szerint az összes kategóriából beleértve pl a légfegyvereket is kell az első osztályú minősítés!
Ez gödöllőn volt?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

Mr. Senki írta: 2019.08.27. 17:30 Ez gödöllőn volt?
Nem, Veszprém megyében!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

renestam írta: 2019.08.27. 17:33 Nem, Veszprém megyében!
Általános iskola második osztály. A "vagy" választó jelentésű szó ismerete. Ez ott nem ment.

Vagy van lövészetvezetői vizsga, VAGY van első osztályú minősítés. Ennyi. Nem ÉS!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

Mr. Senki írta: 2019.08.27. 17:38 Általános iskola második osztály. A "vagy" választó jelentésű szó ismerete. Ez ott nem ment.

Vagy van lövészetvezetői vizsga, VAGY van első osztályú minősítés. Ennyi. Nem ÉS!
Nem a vizsgán vannak fennakadva! A kategóriákon, hogy vezethetsz te sörétes lövészetet ha nincs 1o minősítésed? Úgy b.meg hogy valszeg nem először vagyok lőtéren! Az mdlsznek is írtam azt mondják hogy jogszabályilag igazam van, de egyéni döntési jogköre van a rendőrségnek (akkor mégsem egy törvény vonatkozik mindenkire) és szerintük se vezessen lövészetet aki véletlenül meglőtt 140kört mert nem tudja elhárítani Minden fajta fegyvernél előforduló akadályokat! Kérdés minek van a fegyvervizsga??? Továbbá a lövészetvezetői felkészítő anyagban egy szó sincs kategóriákról csak a biztonságos lőtérhasználatról!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

renestam írta: 2019.08.27. 17:50 Nem a vizsgán vannak fennakadva! A kategóriákon, hogy vezethetsz te sörétes lövészetet ha nincs 1o minősítésed? Úgy b.meg hogy valszeg nem először vagyok lőtéren! Az mdlsznek is írtam azt mondják hogy jogszabályilag igazam van, de egyéni döntési jogköre van a rendőrségnek (akkor mégsem egy törvény vonatkozik mindenkire) és szerintük se vezessen lövészetet aki véletlenül meglőtt 140kört mert nem tudja elhárítani Minden fajta fegyvernél előforduló akadályokat! Kérdés minek van a fegyvervizsga??? Továbbá a lövészetvezetői felkészítő anyagban egy szó sincs kategóriákról csak a biztonságos lőtérhasználatról!
Hol van leírva a jogszabályba a hatóság egyedi elbírálási joga?

Gyanítom valami gittegyletes történet lesz a háttérben.

MDLSZ ATYÁK! KÉRÜNK ÁLLÁSFOGLALÁST!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

renestam írta: 2019.08.27. 17:24

Írásba? Felétek szoktak olyat csinálni? Ma bevittem a papírokat a városi ig rendhez, befizetett csekkel! A csajnak megakadt a szeme az mdlsz kártya hátulján lévő kb 8 kockán és mivel nekem csak 4ből van minősítésem azt mondja szerinte így nem jó felhívja a megyei kapitányságot! Na ismerve az ottani kiskirályt el is könyveltem hogy ez bukó! Minden kategóriából kell 1. O a légfegyvert is beleértve! Így visszaadták a papírokat és viszlát vizsgával!
Te voltál mérhetetlenül balfasz, már megbocsáss.

Ha Ő azt mondja, hogy el FOGJA utasitani a kerelmed, akkor UTASITSA EL ÍRÁSBAN.

Ott viszont nem lehet umbuldazni, le KELL irni pontosan milyen jogszabalyhelyre hivatkozva teszi ezt. Nevvel, beosztassal, belyegzovel!

Ha NINCS olyan jogszabalyhely, akkor rábaszott. Mert vagy megadja megis az engedelyt (hozzajarulast), vagy eljarasa jogi uton megtamadhato, fegyvelmi es egyeb felelossege felvetheto.

Es itt napnal vilagosabb, hogy a jogszabaly NEM IR OLYAT, HOGY MINDEN LETEZO KATEGORIABOL kellene 1. o. minositessel birni, hiszen ugye az nagyjabol biologiai keptelenseg is lenne.

MERLEGELESI JOGKORE: NINCS.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

gvass1 írta: 2019.08.27. 18:20 Te voltál mérhetetlenül balfasz, már megbocsáss.

Ha Ő azt mondja, hogy el FOGJA utasitani a kerelmed, akkor UTASITSA EL ÍRÁSBAN.

Ott viszont nem lehet umbuldazni, le KELL irni pontosan milyen jogszabalyhelyre hivatkozva teszi ezt. Nevvel, beosztassal, belyegzovel!

Ha NINCS olyan jogszabalyhely, akkor rábaszott. Mert vagy megadja megis az engedelyt (hozzajarulast), vagy eljarasa jogi uton megtamadhato, fegyvelmi es egyeb felelossege felvetheto.

Es itt napnal vilagosabb, hogy a jogszabaly NEM IR OLYAT, HOGY MINDEN LETEZO KATEGORIABOL kellene 1. o. minositessel birni, hiszen ugye az nagyjabol biologiai keptelenseg is lenne.

MERLEGELESI JOGKORE: NINCS.
Köszi a kedves szavakat! Az igazsághoz hozzátartozik hogy az ügyintéző egyik haverom tesója aki tök rendes volt bármilyen fegyverügybe mentem eddig, semmiképp sem szeretném hogy megüsse a bokályát! A gáz a rettegett főmuftival van aki híres a fságairól! Ez ért nem kezdtem ugatni egyből! Írtam az mdlsznek meg az orfk-nak majd meglátom mit válaszolnak, nekik muszály állást foglalni! Majd meglátom hogy megyek tovább!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

renestam írta: 2019.08.27. 18:37 Köszi a kedves szavakat! Az igazsághoz hozzátartozik hogy az ügyintéző egyik haverom tesója aki tök rendes volt bármilyen fegyverügybe mentem eddig, semmiképp sem szeretném hogy megüsse a bokályát! A gáz a rettegett főmuftival van aki híres a fságairól! Ez ért nem kezdtem ugatni egyből! Írtam az mdlsznek meg az orfk-nak majd meglátom mit válaszolnak, nekik muszály állást foglalni! Majd meglátom hogy megyek tovább!
jaaa, na ez az, amikor nem sikerult kibontani az igazsag minden szeletkejet.

Tehat nem normal tisztesseges allampolgarkent fordultal a gestapohoz, hanem csokoskent, es valami nem jott ossze.

Akkor miert varsz JOGI megfejtest a jogellenes allapotra? Vigyel egy demizson bort abbol amit szeret a fögestaposnak, es csuszni fognak a dolgok, mert ez az orszag igy mukodik.

De ez nem jogi valasz, a jogi valasz az, hogy OLYAN NINCS A JOGSZABALYBAN, AMIT KER. Aki pedig nem all ki a jogaiert, azt el fogja taposni a burokracia.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Törölve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sparrow 2019.08.27. 18:50-kor.
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

gvass1 írta: 2019.08.27. 18:41 jaaa, na ez az, amikor nem sikerult kibontani az igazsag minden szeletkejet.

Tehat nem normal tisztesseges allampolgarkent fordultal a gestapohoz, hanem csokoskent, es valami nem jott ossze.

Akkor miert varsz JOGI megfejtest a jogellenes allapotra? Vigyel egy demizson bort abbol amit szeret a fögestaposnak, es csuszni fognak a dolgok, mert ez az orszag igy mukodik.

De ez nem jogi valasz, a jogi valasz az, hogy OLYAN NINCS A JOGSZABALYBAN, AMIT KER. Aki pedig nem all ki a jogaiert, azt el fogja taposni a burokracia.
Nem csókosként szoktam fordulni hozzá, továbbá nem szokásom fejjel rontani a falnak mert sokszor ha lassítasz észreveszed az ajtót mellette! A fő gestapó pedig pár embert kiszopatott már a fegyvertartók közül szóval mérlegelnem kell hogy megéri-e az egész! Sajnos a kiskiralyok országában élünk!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

renestam írta: 2019.08.27. 18:46 Nem csókosként szoktam fordulni hozzá, továbbá nem szokásom fejjel rontani a falnak mert sokszor ha lassítasz észreveszed az ajtót mellette!
de akkor nem a JOGI topikban kellene ezt nyiltan megtargyalni, mert ez igy, irasos sztori nelkul siman akar jo hirnev megsertese is lehet nagy nyilvanossag elott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

gvass1 írta: 2019.08.27. 18:54 de akkor nem a JOGI topikban kellene ezt nyiltan megtargyalni, mert ez igy, irasos sztori nelkul siman akar jo hirnev megsertese is lehet nagy nyilvanossag elott.
Tehát akkor azt mondod, egy forum jogi topikjában nem lehet papír nélkül jogszabály értelmezéseket megvitatni ráadásul Magyarországon ahol minden jogszabály kétértelmű? A jó hírnév megsértése pedig kicsit vicces! Úgy látom a reakcióidból hogy te már sok jogi csatározást megéltél a gestapóval :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

renestam írta: 2019.08.27. 19:17 Tehát akkor azt mondod, egy forum jogi topikjában nem lehet papír nélkül jogszabály értelmezéseket megvitatni ráadásul Magyarországon ahol minden jogszabály kétértelmű? A jó hírnév megsértése pedig kicsit vicces! Úgy látom a reakcióidból hogy te már sok jogi csatározást megéltél a gestapóval :-)

Igen, meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: albi »

Pedig, HBM területén a lövészet vezetőit, csak arra adják
ki amiből vizsgád van.
Annyit sikerült megtudni, hogy valami belső rendelet.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

albi írta: 2019.08.27. 20:11 Pedig, HBM területén a lövészet vezetőit, csak arra adják
ki amiből vizsgád van.
Annyit sikerült megtudni, hogy valami belső rendelet.
Belső rendelet tudtommal nem létezik, de javítsanak ki a többiek ha igen. Utasítás már annál inkább.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

raid írta: 2019.08.27. 20:58 Belső rendelet tudtommal nem létezik, de javítsanak ki a többiek ha igen. Utasítás már annál inkább.
Utasítás korlátozhatja a törvényt? A fegyvervizsga az ok! Megvan minden itt a minősítés a kérdés! Bár igazából nem!
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

renestam írta: 2019.08.27. 21:06 Utasítás korlátozhatja a törvényt? A fegyvervizsga az ok! Megvan minden itt a minősítés a kérdés! Bár igazából nem!
Nem mivel a törvény magasabb szintű jogszabály
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

raid írta: 2019.08.27. 21:08 Nem mivel a törvény magasabb szintű jogszabály
Hát ez az!
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

renestam írta: 2019.08.27. 21:20Hát ez az!
Ezért kéne, ahogy fentebb is írták írásban intézni ezt. Ha meg a bátyám-uram rendszer miatt nem megy, akkor meg nem értem a panasz okát.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

raid írta: 2019.08.27. 22:01 Ezért kéne, ahogy fentebb is írták írásban intézni ezt. Ha meg a bátyám-uram rendszer miatt nem megy, akkor meg nem értem a panasz okát.
A lényege az hogy várom az állásfoglalást az orfk-tól utána kitalálom mi legyen! Viszont el kell gondolkodni hogy megéri-e a 10ezres vizsga hogy minden nap szekrényt ellenőrizzenek meg a lőtéren nézegessem a jardokat mindennap! Mert volt rá példa sajnos!
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

renestam írta: 2019.08.27. 22:33 A lényege az hogy várom az állásfoglalást az orfk-tól utána kitalálom mi legyen! Viszont el kell gondolkodni hogy megéri-e a 10ezres vizsga hogy minden nap szekrényt ellenőrizzenek meg a lőtéren nézegessem a jardokat mindennap! Mert volt rá példa sajnos!
Kizártnak tartom, hogy erre jelen körülmények között legyen kapacitásuk.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Erosen megneznek olyan hatarozatot ahova az indoklásba belső utasítás körlevél v barmi kerül.
Amikor ezt valaki megis megprobalja egy jogszabály negeroszakolasaval sikerul a kozig. perek leggyakorinbb okát megtalalnia.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

és mi a helyzet azzal, hogy ok, hogy nem kell, hogy érvényes legyen az mkh kártya, csak abban az esetben, ha adás-vétel van fennforgás alatt (vadászati célra bejegyzett fegyverről van szó), DE akkor nem elég, hogy érvényes az adás-vétel pillanatában, hanem megkövetelik a további két hónapot

továbbá olyat is hallottam, hogy lejárt laminátum esetén nem játszik az átadás/átengedés sem
Kajler
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.06.15. 12:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kajler »

Tudja valaki, hogy valóban szükséges-e a személyi azonosító okmányok (személyi + lakcím + lőszertöltői eng.) lemásolása a bolt részéről lőpor/csappantyú értékesítésekor, vagy ez teljesen jogszerűtlen, és csak saját célra csinálják, hogy bevédjék magukat? Indoklás az volt, amikor rákérdeztem, hogy ez a rendőrhatóság felé történő jelentés kötelezettség írja elő számukra. Ha jogszerűtlen, akkor mit lehet tenni azon kívül hogy nem vásárolok ott??
üdv.: Kajler
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kajler írta: 2019.08.30. 16:46 Tudja valaki, hogy valóban szükséges-e a személyi azonosító okmányok (személyi + lakcím + lőszertöltői eng.) lemásolása a bolt részéről lőpor/csappantyú értékesítésekor, vagy ez teljesen jogszerűtlen, és csak saját célra csinálják, hogy bevédjék magukat? Indoklás az volt, amikor rákérdeztem, hogy ez a rendőrhatóság felé történő jelentés kötelezettség írja elő számukra. Ha jogszerűtlen, akkor mit lehet tenni azon kívül hogy nem vásárolok ott??
üdv.: Kajler
A töltős jogban nem vagyok jártas, de szerintem személyi okmányolat írásbeni beleegyezésed nélkül TILOS lemásolni magánszemélynek. Ezért a GDPR szerinti büntetési tételekkel számolhat a cég, aki at megteszi. Akár kérte tőle a Rendőrség,akár nem.

Az ügyben pedig a NAIH az illetékes hatóság. Ott kérheted az ügyed kivizsgálását. Egyéb infóért.

www.naih.hu
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

szöged írta: 2019.08.28. 17:33 és mi a helyzet azzal, hogy ok, hogy nem kell, hogy érvényes legyen az mkh kártya, csak abban az esetben, ha adás-vétel van fennforgás alatt (vadászati célra bejegyzett fegyverről van szó), DE akkor nem elég, hogy érvényes az adás-vétel pillanatában, hanem megkövetelik a további két hónapot

továbbá olyat is hallottam, hogy lejárt laminátum esetén nem játszik az átadás/átengedés sem
még mindig tűkön ülve várom a fórumtársak állásfoglalását azügyben, hogy ez az eljárásmenet megfelel-e a hatályos tövényeknek, továbbá várok egy megerősítést/cáfolatot a fegyverjogban nálam jártasabbaktól arra vonatkozólag, hogy lejárt mkh kártyával jogszerűen birtokolt fegyvert jogszerűtlen-e a tulajdonos részéről kölcsönadni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2019.08.30. 21:18 még mindig tűkön ülve várom a fórumtársak állásfoglalását azügyben, hogy ez az eljárásmenet megfelel-e a hatályos tövényeknek, továbbá várok egy megerősítést/cáfolatot a fegyverjogban nálam jártasabbaktól arra vonatkozólag, hogy lejárt mkh kártyával jogszerűen birtokolt fegyvert jogszerűtlen-e a tulajdonos részéről kölcsönadni?
Te is tudod, hogy nem jogszerű.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2019.08.30. 22:04 Te is tudod, hogy nem jogszerű.
én már semmit sem tudok

pl azt sem tudom, hogy mire vonatkozik a "nem jogszerű"
a rendőrség által elvárt 2 hónapos érvényességre, vagy a lejárt laminátumú kölcsönadásra
esetleg mindkettőre?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ujabb feluletes fos.

"A sok öngyilkosság miatt nem áll meg az önvédelemre hivatkozás"
Wtf?

https://24.hu/kulfold/2019/09/01/usa-fegyvertartas/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Elég durva lőfegyver(alkatrész) lopássorozatra derült fény az Umarexnél:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lofegyv ... x-gyarban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.04. 08:25 Elég durva lőfegyver(alkatrész) lopássorozatra derült fény az Umarexnél:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lofegyv ... x-gyarban/
Hátravinni, agyonlőni!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.09.04. 09:39 Hátravinni, agyonlőni!
Ilyen szakembert?
Vétek lenne.
Inkabb meosnak Kiskunfélegyházára.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.09.04. 15:22 Ilyen szakembert?
Vétek lenne.
Inkabb meosnak Kiskunfélegyházára.
Hogy onnan meg CZ-ket lopjon?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.09.04. 17:12 Hogy onnan meg CZ-ket lopjon?
Nem lenne új a nap alatt, annak idején a Soroksári útról is lopkodtak alkatrészeket. Az olajszőkítések korában nem egy sorszám nélküli FÉG Parát foglaltak le. Meg Makóról légfegyver-alkatrészeket vittek, most különféle aukciós portálokon láthatod viszont.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.04. 19:25 Nem lenne új a nap alatt, annak idején a Soroksári útról is lopkodtak alkatrészeket. Az olajszőkítések korában nem egy sorszám nélküli FÉG Parát foglaltak le. Meg Makóról légfegyver-alkatrészeket vittek, most különféle aukciós portálokon láthatod viszont.
Részemről én ezt nem tudom elfogadni még akkor sem, ha sajnálatos módon ez itt már lassan megszokottá válik. A lopás, az lopás. Aki meg ezzel gyilkosságokat segít, azt igenis nagyon komolyan bűntetném! Ok, az agyonlövés költői túlzás volt, de 8 év letöltendőt minimu adnék neki, amit börtönben kellene töltenie. Nem fogházban!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.09.04. 19:43 Részemről én ezt nem tudom elfogadni még akkor sem, ha sajnálatos módon ez itt már lassan megszokottá válik. A lopás, az lopás. Aki meg ezzel gyilkosságokat segít, azt igenis nagyon komolyan bűntetném! Ok, az agyonlövés költői túlzás volt, de 8 év letöltendőt minimu adnék neki, amit börtönben kellene töltenie. Nem fogházban!
Ezzel maximálisan egyetértek. Egy szóval se mondtam, hogy jó dolog ez a magyar szokás.
Zsolt75
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.09.04. 13:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsolt75 »

Sziasztok

A "régi fórumon" téma volt az igrend részéről küldött levél, miszerint visszavonják a G-R tartásit, ha nem rendelkezik a fegyver érvényes műszakival. Erre született egy válaszlevél minta, amiben a jogtalanságra lett felhívva a figyelmük. Ezt a levelet be tudná valaki másolni? Igen, használtam a keresőt, de nem találtam:-)

Illetve arra vonatkozólag vannak tapasztalatok, hogy mi volt az igrend reakciója a válaszlevél után?
Bocs, de jó pár hónapot kihagytam ebben a támában is, úgyhogy sok mindent fríssítenem kell:-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Masszív az elmebaj, de legalább tovább erősítik az amerikai fegyvertartók paranoiáját és növelik a lobbiszervezetek tagságát, bevételeit:

https://mandiner.hu/cikk/20190905_terro ... rszovetseg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zsolt75 írta: 2019.09.05. 10:09 Sziasztok

A "régi fórumon" téma volt az igrend részéről küldött levél, miszerint visszavonják a G-R tartásit, ha nem rendelkezik a fegyver érvényes műszakival. Erre született egy válaszlevél minta, amiben a jogtalanságra lett felhívva a figyelmük. Ezt a levelet be tudná valaki másolni? Igen, használtam a keresőt, de nem találtam:-)

Illetve arra vonatkozólag vannak tapasztalatok, hogy mi volt az igrend reakciója a válaszlevél után?
Bocs, de jó pár hónapot kihagytam ebben a támában is, úgyhogy sok mindent fríssítenem kell:-)
Talán megvan még. Az eredménye az lett, hogy egy életre megjegyeztek és mindenki tudja a nevemet egyből :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Zsolt75
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.09.04. 13:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsolt75 »

Fortitu írta: 2019.09.05. 11:32 Talán megvan még. Az eredménye az lett, hogy egy életre megjegyeztek és mindenki tudja a nevemet egyből :p
Szia!

És visszavonták az engedélyed, vagy hagyták a fenébe a vitát?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.09.05. 11:32 Talán megvan még. Az eredménye az lett, hogy egy életre megjegyeztek és mindenki tudja a nevemet egyből :p
Nekem is megjegyezték. Igaz más okból, de megjegyezték. És???? Van sportra tartásid? Megvan a viselésid? Szerintem meg.

Egyébként ez az MKH kártya nyilvántartósdi már GDPR okokból is durván necces. Gyanítom ezért nem lett ennek folytatása.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zsolt75 írta: 2019.09.05. 13:25 Szia!

És visszavonták az engedélyed, vagy hagyták a fenébe a vitát?
Elfogadták a Gunbox féle "CIP kártyát", aztán amikor barnakönyvesként megint előjött a téma, akkor levizsgáztattam a gp-met inkább.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Zsolt75
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.09.04. 13:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsolt75 »

Fortitu írta: 2019.09.05. 15:03 Elfogadták a Gunbox féle "CIP kártyát", aztán amikor barnakönyvesként megint előjött a téma, akkor levizsgáztattam a gp-met inkább.
Köszi, az infót! Esetleg akkor be tudnád linkelni a minta levelet?
Arról van infód, hogy a többi fórumozónak aki kapott ilyen felszólítást hogyan végződött az ügye?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zsolt75 írta: 2019.09.05. 15:39 Köszi, az infót! Esetleg akkor be tudnád linkelni a minta levelet?
Arról van infód, hogy a többi fórumozónak aki kapott ilyen felszólítást hogyan végződött az ügye?
Este megnézem neked.
Nem tudom elfogadták-e akárkinek ezt így...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Márciusban amikor kivonták a paprika spray viselési engedélyt akkor az Alapvető Emberi Jogok biztosának is elküldtem az itt szerkesztett formanyomtatványt.
Ezt március 03.-án küldtem el nekik és a mai napon szeptember 09.én kaptam is egy semmitmondó választ 2 oldalon kifejtve.
AJB_1589_2019.pdf
(207.74 KiB) Letöltve 246 alkalommal.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ZOLKET írta: 2019.09.09. 11:59 Márciusban amikor kivonták a paprika spray viselési engedélyt akkor az Alapvető Emberi Jogok biztosának is elküldtem az itt szerkesztett formanyomtatványt.
Ezt március 03.-án küldtem el nekik és a mai napon szeptember 09.én kaptam is egy semmitmondó választ 2 oldalon kifejtve. AJB_1589_2019.pdf

az első mondatod értelmezhetetlen, mi a tücsköt akartál írni?

---

az erdemi reszhez: ez a derek burokrata legalabb vette a faradtsagot, hogy az egyik sameszat megbizza, hogy irjon levelet arrol, hogy jogilag miert nem kell foglalkoznia ezzel sem. Hiszen amugy ez mindenre jo valasz: szakmai kerdes, nem ertek hozza, havi 4 millios fizetesert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.09.05. 15:54 Este megnézem neked.
Nem tudom elfogadták-e akárkinek ezt így...
És elfelejettem, majd ma este. Bocsi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

ZOLKET írta: 2019.09.09. 11:59 Márciusban amikor kivonták a paprika spray viselési engedélyt akkor az Alapvető Emberi Jogok biztosának is elküldtem az itt szerkesztett formanyomtatványt.
Ezt március 03.-án küldtem el nekik és a mai napon szeptember 09.én kaptam is egy semmitmondó választ 2 oldalon kifejtve. AJB_1589_2019.pdf
Legalább válaszoltak valamit, eddig ők az egyetlenek. Még akkor is ha fél évvel később.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.09.09. 12:32 Legalább válaszoltak valamit, eddig ők az egyetlenek. Még akkor is ha fél évvel később.
Pontosan. Én sem kaptam lóf@szt se senkitől.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

[quote=gvass1 post_id=21283 time=1568023580 user_id=68]
az első mondatod értelmezhetetlen, mi a tücsköt akartál írni?

---
Igen már látom én is

Másolás- beillesztés- elcsesztem :) , így akartam, hogy
Márciusban az Alapvető Emberi Jogok biztosának is elküldtem...........
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.09.09. 12:27 És elfelejettem, majd ma este. Bocsi.
Nem találom sajnos.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ez vótmá? Ma reggel fogadott az igrenden.
Nem néztem meg a linket, de a röplap szerint lőfegyverrel kapcsolatos ügyintézésre is használható ez a rendőrségi portál .
20190911_081954.jpg
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.09.11. 08:22 Ez vótmá? Ma reggel fogadott az igrenden.
Nem néztem meg a linket, de a röplap szerint lőfegyverrel kapcsolatos ügyintézésre is használható ez a rendőrségi portál .

20190911_081954.jpg
Ezeket az innovációkat az ORFK szokta csinálni. Még kérdéses, hogy a BRFK ezt mennyire tudta alosztály szinten magáévá tenni.

Tapasztalatbólntudtható, hogy ott az alosztály, és az osztályvezető, esetleg az igazgató által felállított eljárási rend van. Ha az innováció tőlük függetlenül előbb kommunikálódik ki az ORFK által mint ahogy ők ehhez.igazodni tudtak volna, akkor megvan a kavar.

Így mielőtt valaki nekiállnak a BRFK-s, vagy pláne a megyei igrenddel elektronikusan veszekedni, javaslom, hogy ezt megelőzendően nem kis idegeskedést megspórolva még egy utolsó személyes ügyintézés keretein belül érdemes volna rákérdezni a területi igrend alosztály vezetőjénél, hogy mit tud erről a kezdeményezésről. Ha valaki, akkor Neki tudnia kell róla. Ha nem bólogat azonnal, akkor kár nyakaskodni, bele fog állni a falba a delikvens.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.11. 08:22 Ez vótmá? Ma reggel fogadott az igrenden.
Nem néztem meg a linket, de a röplap szerint lőfegyverrel kapcsolatos ügyintézésre is használható ez a rendőrségi portál .

20190911_081954.jpg
eddig is volt, eddig is borzalmasan szarul mukodott, es legtobb helyen ugyis be kellett menni szemelyesen.

(Allitolag mar tervezik, hogy egyszer bankkartyaval is lehet fizetni nem csak sargacsekken, de az ilyen űrtechnika szerintem azért még sci-fi.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.09.11. 11:08 eddig is volt, eddig is borzalmasan szarul mukodott, es legtobb helyen ugyis be kellett menni szemelyesen.

(Allitolag mar tervezik, hogy egyszer bankkartyaval is lehet fizetni nem csak sargacsekken, de az ilyen űrtechnika szerintem azért még sci-fi.)
Nekem pár napja aszonták, mikor szóvá tettem, hogy a gk járőrnél le tudtak rólam kapcsolni 10 rugót, mivel headsettel telefonáltam, de közben a kezemben volt a teló, úgy fogtam a kormányt, szóval hogy a gk járőrnél lehet bankkártyával helyszínen bírságot leróni, ittennék a zirodába ménem, hogy egy hónapon belül ottannék is lehet. De legkésőbb kettő hét múlva, korlátlan összegben! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.11. 11:08 eddig is volt, eddig is borzalmasan szarul mukodott, es legtobb helyen ugyis be kellett menni szemelyesen.

(Allitolag mar tervezik, hogy egyszer bankkartyaval is lehet fizetni nem csak sargacsekken, de az ilyen űrtechnika szerintem azért még sci-fi.)
Na akkor én még egy dolgot nem értek.
Az Igazgatásrendészet/ Polgári lőfegyver ügyintézés menüpont alatt található egy ilyen feliratú doboz: "Kérelem A kategóriába tartozó lőszer és automata lőfegyver, illetve hangtompitó tartásához (kiadás, csere, pótlás)"
Öööö... Hát és ezt így hogy?

Mert ugye elvileg az Ftv szerint:

4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;
b) az automata lőfegyver;
c) a hangtompító;


Most akkor az a menüpont kire vonatkozik? Gyártásra vagy hatástalanításra jogosultra, filmgyártási célű fegyver gyártójára? Merthogy a hatóságok hs a katonáság fegyverügyeit nem az Ftv szabályozza. Vagy simán csak elqrták az oldalt, ahogy írod?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.09.11. 19:47-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.09.11. 19:45 Na akkor én még egy dolgot nem értek.
Az Igazgatásrendészet/ Polgári lőfegyver ügyintézés menüpont alatt található egy ilyen feliratú doboz: "Kérelem A kategóriába tartozó lőszer és automata lőfegyver, illetve hangtompitó tartásához (kiadás, csere, pótlás)"
Öööö... Hát és ezt így hogy?

Mert ugye elvileg az Ftv szerint:

4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;
b) az automata lőfegyver;
c) a hangtompító;


Most akkor az a menüpont kire vonatkozik? Gyártásra vagy hatástalanításra jogosultra, filmgyártási célű fegyver gyártójára? Vagy simán csak elqrták az oldalt, ahogy írod?
Kiderül, hogy csak kérni kell a hangtompit? :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.11. 19:45 Na akkor én még egy dolgot nem értek.
Az Igazgatásrendészet/ Polgári lőfegyver ügyintézés menüpont alatt található egy ilyen feliratú doboz: "Kérelem A kategóriába tartozó lőszer és automata lőfegyver, illetve hangtompitó tartásához (kiadás, csere, pótlás)"
Öööö... Hát és ezt így hogy?

Mert ugye elvileg az Ftv szerint:

4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;
b) az automata lőfegyver;
c) a hangtompító;


Most akkor az a menüpont kire vonatkozik? Gyártásra vagy hatástalanításra jogosultra, filmgyártási célű fegyver gyártójára? Vagy simán csak elqrták az oldalt, ahogy írod?

Van eltérő rendelkezés, bizony.
pl. Iü. Fegyverszagértő.

nem földi halandóra vonatkozik!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gizmo »

gvass1 írta: 2019.09.11. 11:08 eddig is volt, eddig is borzalmasan szarul mukodott, es legtobb helyen ugyis be kellett menni szemelyesen.

(Allitolag mar tervezik, hogy egyszer bankkartyaval is lehet fizetni nem csak sargacsekken, de az ilyen űrtechnika szerintem azért még sci-fi.)
Teve utcában nemrég bankkártyával fizettem sikeresen (fegyvertartási intézése), és a police.hu-n keresztül pedig a lövészetvezetői engedélyt, mindenféle személyes megjelenés nélkül. Igaz, az itteni kártyás fizetésemet nem látták, pedig a saját portáljukon keresztül fizettem :shock: számlakivonatot kellett küldenem e-mail-ben, elfogadták, minden rendben volt. Nincs okom panaszra, igaz, nagyon messze vagyunk még a XXI. századtól... de rosszabbra számítottam.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.11. 11:08 eddig is volt, eddig is borzalmasan szarul mukodott, es legtobb helyen ugyis be kellett menni szemelyesen.
Az elektronikus ügyintézés nem csak az ügyfél érdeke, hanem az övék is. Ma voltam igrenden kicsit hosszabb sztori miatt: új fegyver beiratás, ehhez a betelt barna könyv mellé egy új kiadása, eladott fegyver kiiratás, új sportorvosi beiratás. Bő egy-másfél órás procedúra volt, amiből nekem sokat elvitt az űrlapok töltögetése, postára rohanás majd ott sorban állás, nekik meg a rendszerbe felvitele, iktatása. Na ezeket a kitöltendőket én mind megcsinálhattam volna otthon előre, beküldhettem volna mindent Ügyfélkapun, a szükséges sarcokat befizethettem volna online. Így nekik se kellene vele annyit melózni, és mire bemegyek, már előkészítve ott a beküldött anyagom. A mostani létszámhiányos időkben ez nekik is előnyös lenne.
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gizmo »

TotoHU írta: 2019.09.11. 20:23 Az elektronikus ügyintézés nem csak az ügyfél érdeke, hanem az övék is. Ma voltam igrenden kicsit hosszabb sztori miatt: új fegyver beiratás, ehhez a betelt barna könyv mellé egy új kiadása, eladott fegyver kiiratás, új sportorvosi beiratás. Bő egy-másfél órás procedúra volt, amiből nekem sokat elvitt az űrlapok töltögetése, postára rohanás majd ott sorban állás, nekik meg a rendszerbe felvitele, iktatása. Na ezeket a kitöltendőket én mind megcsinálhattam volna otthon előre, beküldhettem volna mindent Ügyfélkapun, a szükséges sarcokat befizethettem volna online. Így nekik se kellene vele annyit melózni, és mire bemegyek, már előkészítve ott a beküldött anyagom. A mostani létszámhiányos időkben ez nekik is előnyös lenne.
Különösen a sportorvosi-macera kiváltása lenne logikus, hiszen amúgy is kötelező az országos rendszerben rögzítenie a sportorvosnak a vizsgálat eredményét, ezt az ig.rend lekérdezi, és amennyiben rendben van, hosszabbít. De ezt bepecsételni mindenhova, kartonokra, könyvekbe... mikor van rá egy kötelező informatikai rendszer? Ugyanez a minősítésekkel, azok is megvannak online rendszerben. Szerintem sokan csak az éves hosszabbítás miatt járnak be személyesen. Az új fegyver beíratás az más, ott kiegyezek a személyes megjelenéssel.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Sziasztok,

Belekezdtem a lőszer újratöltésbe és a lőszerelem tárolóhely ellenőrzésnél felhívták a figyelmem arra, hogy szükséges lenne feketelőpor tárolóhelyre is. Erre én azt válaszoltam, hogy nem szeretnék feketelőport tartani. Azzal kontráztak, hogy lesz rá engedélyem, emiatt szükséges lenne a tárolóhely.

253/2004. Kormányrendelet 43. § (2) "Feketelőpor és füstnélküli lőpor nem tárolható egy szekrényben."
Az én értelmezésem az, hogy nem szabad feketelőport és fütmentes lőport együtt tárolni, de ez nem jelenti, hogy kell tárolóhely mindkettőhöz.

Szerintetek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bandligy írta: 2019.09.15. 16:27 Sziasztok,

Belekezdtem a lőszer újratöltésbe és a lőszerelem tárolóhely ellenőrzésnél felhívták a figyelmem arra, hogy szükséges lenne feketelőpor tárolóhelyre is. Erre én azt válaszoltam, hogy nem szeretnék feketelőport tartani. Azzal kontráztak, hogy lesz rá engedélyem, emiatt szükséges lenne a tárolóhely.

253/2004. Kormányrendelet 43. § (2) "Feketelőpor és füstnélküli lőpor nem tárolható egy szekrényben."
Az én értelmezésem az, hogy nem szabad feketelőport és fütmentes lőport együtt tárolni, de ez nem jelenti, hogy kell tárolóhely mindkettőhöz.

Szerintetek?
Szerintem egyszerűbb most venni egy kis szekrenyt BP-nek, mert kesobb jo lehet meg akarmire, mert persze jogilag igazad van, de mire mesz vele?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bandligy írta: 2019.09.15. 16:27 Sziasztok,

Belekezdtem a lőszer újratöltésbe és a lőszerelem tárolóhely ellenőrzésnél felhívták a figyelmem arra, hogy szükséges lenne feketelőpor tárolóhelyre is. Erre én azt válaszoltam, hogy nem szeretnék feketelőport tartani. Azzal kontráztak, hogy lesz rá engedélyem, emiatt szükséges lenne a tárolóhely.

253/2004. Kormányrendelet 43. § (2) "Feketelőpor és füstnélküli lőpor nem tárolható egy szekrényben."
Az én értelmezésem az, hogy nem szabad feketelőport és fütmentes lőport együtt tárolni, de ez nem jelenti, hogy kell tárolóhely mindkettőhöz.

Szerintetek?
Ez kb az, mintha elvárnák, hogy építs ki fegyverszobát, mert hát mi van ha 1000db felett vásárolsz lőszert. Ha vagy-vagy akarsz csak tartani, akkor elég a megfelelő tárolóhely csak az egyiknek. Szóval igazad van, de nem biztos, hogy valóban igazad lesz...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.09.15. 16:36 Szóval igazad van, de nem biztos, hogy valóban igazad lesz...
Ezt a mondatot kőtáblába vésve fogják kifüggeszteni minden igrend iroda ajtaja fölé :mrgreen:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.09.15. 16:36 Ez kb az, mintha elvárnák, hogy építs ki fegyverszobát, mert hát mi van ha 1000db felett vásárolsz lőszert. Ha vagy-vagy akarsz csak tartani, akkor elég a megfelelő tárolóhely csak az egyiknek. Szóval igazad van, de nem biztos, hogy valóban igazad lesz...
Kap egy papírt, amivel a papír szerinti dolgokat vásárolhatja, tarthatja, tárolhatja. Vizsgálat, és új minősítés nélkül is.'

Ergo a hatóság a saját felelőségi körében kiadja az engedélyt.

Az 1000 lőszer fölötti lőszerhez meg új eljárás, más követelmények vannak. Ugyan fizikailag lehet több lőszert venni, de az már nem a hatóság, hanem a fegyvertartó felelőssége. Ha kiderül, bukja az engedélyét.

Szerintem inkább innen fúj a szél...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

Mr. Senki írta: 2019.09.15. 20:02 Az 1000 lőszer fölötti lőszerhez meg új eljárás, más követelmények vannak. Ugyan fizikailag lehet több lőszert venni, de az már nem a hatóság, hanem a fegyvertartó felelőssége. Ha kiderül, bukja az engedélyét.
Nem tudom máshol hogy van, de nálunk nincs új eljárás az 1000 db feletti lőszerre, csak a 10 db feletti fegyverre. Ott is csak annyi, hogy amint bejegyzésre kerül a 11., küldik a kommandót, hogy ellenőrizzék a fegyverszoba meglétét. Az 1000 db feletti lőszer, pedig (nálunk) úgy néz ki, hogy kijönnek az éves ellenőrzésre, ha tartanak lőszerszámlálást és több, mint ezerre jön ki, akkor ellenőrzik a fegyverszoba megfelelőségét. (Mifelénk) nem kell előre bejelenteni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

KLT írta: 2019.09.16. 08:02 Nem tudom máshol hogy van, de nálunk nincs új eljárás az 1000 db feletti lőszerre, csak a 10 db feletti fegyverre. Ott is csak annyi, hogy amint bejegyzésre kerül a 11., küldik a kommandót, hogy ellenőrizzék a fegyverszoba meglétét. Az 1000 db feletti lőszer, pedig (nálunk) úgy néz ki, hogy kijönnek az éves ellenőrzésre, ha tartanak lőszerszámlálást és több, mint ezerre jön ki, akkor ellenőrzik a fegyverszoba megfelelőségét. (Mifelénk) nem kell előre bejelenteni.
Ez nettó jóindulat. Nem akarnak engedélybevonósdit játszani.

Jogszabály szerint nincs ilyen. Be kell melenteni, ha10+ fegyvert, vagy 1000+ lőszert akarsz tartani. Ellenőzik a tárolóhelyet, és ha megfelelő, akkor határozatot kapsz arról, hogy tárolhatsz, tarthatsz ennyit, vagy annyit. Általában a mennyiséget is meg szokták adni. Kivétel lőtereknél. Ott asszem nincs korlát.

Egyébként a fenti nagyobb mennyiséghez egy sor követelménynek meg kell felelni, aminek pl egy társasházi lakása kb nem is tud megfelelni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.09.16. 09:15 Ez nettó jóindulat. Nem akarnak engedélybevonósdit játszani.

Jogszabály szerint nincs ilyen. Be kell melenteni, ha10+ fegyvert, vagy 1000+ lőszert akarsz tartani. Ellenőzik a tárolóhelyet, és ha megfelelő, akkor határozatot kapsz arról, hogy tárolhatsz, tarthatsz ennyit, vagy annyit. Általában a mennyiséget is meg szokták adni. Kivétel lőtereknél. Ott asszem nincs korlát.

Egyébként a fenti nagyobb mennyiséghez egy sor követelménynek meg kell felelni, aminek pl egy társasházi lakása kb nem is tud megfelelni.
Na de így is megtehetnéd, hogy 1000 felett vásárolsz. Sőt, mi van ha acélmagvast vásárolsz. Ha az embernek egyféle porhoz van tárolóhelye, akkor egyfélét vásárol, ha nem ezt feltételezzük, akkor vágjuk le mindenki farkát, mert mi van ha megerőszakol valakit.
Amúgy meg ja, a legegyszerűbb valóban az, ha kinevez egy másik szekrényt az ember fekaporosnak, aztán megmarad a béke. Amúgy is jó, ha a lőszerelemeknek van egy szekrény.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.09.16. 09:23 Na de így is megtehetnéd, hogy 1000 felett vásárolsz. Sőt, mi van ha acélmagvast vásárolsz. Ha az embernek egyféle porhoz van tárolóhelye, akkor egyfélét vásárol, ha nem ezt feltételezzük, akkor vágjuk le mindenki farkát, mert mi van ha megerőszakol valakit.
Amúgy meg ja, a legegyszerűbb valóban az, ha kinevez egy másik szekrényt az ember fekaporosnak, aztán megmarad a béke. Amúgy is jó, ha a lőszerelemeknek van egy szekrény.
+1

ne dőljünk már be az elmebajos sünlogikának!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.09.16. 09:23 Na de így is megtehetnéd, hogy 1000 felett vásárolsz. Sőt, mi van ha acélmagvast vásárolsz. Ha az embernek egyféle porhoz van tárolóhelye, akkor egyfélét vásárol, ha nem ezt feltételezzük, akkor vágjuk le mindenki farkát, mert mi van ha megerőszakol valakit.
Amúgy meg ja, a legegyszerűbb valóban az, ha kinevez egy másik szekrényt az ember fekaporosnak, aztán megmarad a béke. Amúgy is jó, ha a lőszerelemeknek van egy szekrény.
Alapvetően a jogszabálynak kell megfelelni, másodsorban a hatóságnak. Lehet nyakaskodni, de az jellemzően drágább mint amit kérnek.

A rendszer úgy rossz, ahogy van, de a változtatását nem kőbaltával célszerű megkezdsni, hanem jelzésekkel, értelmes emberi kommunikációval.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2019.09.16. 09:15 Ez nettó jóindulat. Nem akarnak engedélybevonósdit játszani.

Jogszabály szerint nincs ilyen. Be kell melenteni, ha10+ fegyvert, vagy 1000+ lőszert akarsz tartani. Ellenőzik a tárolóhelyet, és ha megfelelő, akkor határozatot kapsz arról, hogy tárolhatsz, tarthatsz ennyit, vagy annyit. Általában a mennyiséget is meg szokták adni. Kivétel lőtereknél. Ott asszem nincs korlát.

Egyébként a fenti nagyobb mennyiséghez egy sor követelménynek meg kell felelni, aminek pl egy társasházi lakása kb nem is tud megfelelni.
A 10+ fegyver, 1000+ lőszernél a szobának vagy helységnek a nyílászáróit biztonsági fóliával és/vagy ráccsal kell védeni, az ajtó vagy biztonsági ajtó, vagy elé rács, és távfelügyeletbe kötött riasztó. Más nincs. Ezt szinte bárhol meg lehet oldani, ha az ember nagyon akarja :D Nem is annyira durva elvárás szerintem. Ha van egy kisebb "felesleges" szobád,akkor egy komoly fegyverszekrény árából megvan.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.09.16. 09:33 Alapvetően a jogszabálynak kell megfelelni, másodsorban a hatóságnak. Lehet nyakaskodni, de az jellemzően drágább mint amit kérnek.

A rendszer úgy rossz, ahogy van, de a változtatását nem kőbaltával célszerű megkezdsni, hanem jelzésekkel, értelmes emberi kommunikációval.
A jogszabály annyit ír, hogy nem tárolható egy szekrényben feka és nitro. Ennyi. Ha pisztolyod van csak, akkor sem kell puskaszekrény.
A normális kommunikácóval 100% egyetértek, de ez szerintem a hatóság részéről egy enyhe rosszindulat. Ha nem értenek a szép szóból, én se állnék neki ezen harcolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.09.16. 09:37 A 10+ fegyver, 1000+ lőszernél a szobának vagy helységnek a nyílászáróit biztonsági fóliával és/vagy ráccsal kell védeni, az ajtó vagy biztonsági ajtó, vagy elé rács, és távfelügyeletbe kötött riasztó. Más nincs. Ezt szinte bárhol meg lehet oldani, ha az ember nagyon akarja :D Nem is annyira durva elvárás szerintem. Ha van egy kisebb "felesleges" szobád,akkor egy komoly fegyverszekrény árából megvan.
És ha én az egész lakást kinevezem fegyvertárolónak? :D Azt nem írja a jogszabály, hogy nem tárolhatok a fegyverek mellett kanapét, meg bútorokat ;)
Amúgy komolyra fordítva. Egy társasházban azért ritkán akad egy külön szoba feleslegesen. Ha van spájz, akkor azt jó ötlet lehet átalakítani, az valóban megoldható lehet aránylag kis befektetéssel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Egyébként igen, jobb a békesség, vegyél egy postaládát és kész.. Az lesz a fekának.. Nekem is így van.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2019.09.16. 09:42 És ha én az egész lakást kinevezem fegyvertárolónak? :D Azt nem írja a jogszabály, hogy nem tárolhatok a fegyverek mellett kanapét, meg bútorokat ;)
Amúgy komolyra fordítva. Egy társasházban azért ritkán akad egy külön szoba feleslegesen. Ha van spájz, akkor azt jó ötlet lehet átalakítani, az valóban megoldható lehet aránylag kis befektetéssel.
Jogilag teljesen korrekt :D Csak akkor annyi, hogy csak te járhatsz be a lakásba szabályosan :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.09.16. 09:42 És ha én az egész lakást kinevezem fegyvertárolónak? :D Azt nem írja a jogszabály, hogy nem tárolhatok a fegyverek mellett kanapét, meg bútorokat
teljesen legalis.

Csak eppen az OSSZES ablak lefoliazasa/beracsozasa nem 2 forint.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

aksurv írta: 2019.09.17. 08:39 Az uj brit agyhalál.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... bombs.html
Csak a biztonság a cél... :oops: :roll: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.09.17. 08:39 Az uj brit agyhalál.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... bombs.html
Én elég szkeptikus vagyok, hogy ez a módszer a gyakorlatban műkődik-e egyáltalán.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2019.09.17. 09:19 Én elég szkeptikus vagyok, hogy ez a módszer a gyakorlatban műkődik-e egyáltalán.
Persze, fog. Minden második szerencsétlen embert ki fognak szedni/meg fognak állatni, mert valami gyanúsnak tűnt nála.. Imádni fogják az emberek a folyamatos csesztetést, illetve az emiatt kialakuló tömeget,torlódásokat és az ebből fakadók késéseket..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.09.17. 09:39 Persze, fog. Minden második szerencsétlen embert ki fognak szedni/meg fognak állatni, mert valami gyanúsnak tűnt nála.. Imádni fogják az emberek a folyamatos csesztetést, illetve az emiatt kialakuló tömeget,torlódásokat és az ebből fakadók késéseket..
idealis celpont kepzese allahuakbar-bumm-bumm celjabol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2019.09.17. 09:19 Én elég szkeptikus vagyok, hogy ez a módszer a gyakorlatban műkődik-e egyáltalán.
Tisztára TOTAL RECALL! :)

https://www.youtube.com/watch?v=icuJc2LxfGM
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Kérdés. Ha van egy fegyverüzletem, ahol tartok éles lőszert is és van lőszerszerelési engedélyem, akkor írhatok ki a raktárkészletből lőszert hatástalanítási célra? A rendőrség nem tudja megmondani..
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2019.09.17. 11:58 Kérdés. Ha van egy fegyverüzletem, ahol tartok éles lőszert is és van lőszerszerelési engedélyem, akkor írhatok ki a raktárkészletből lőszert hatástalanítási célra? A rendőrség nem tudja megmondani..
Hatástalanítást csak az arra jogosult végezhet. A lőszerszerelési, az az újratöltői? Úgy tudom az hatástalanításra nem jogosít fel. Hivatalosan eladod a lőszert arra jogosultnak, ő hatástalanítva, és visszakapod.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2019.09.17. 12:03 Hatástalanítást csak az arra jogosult végezhet. A lőszerszerelési, az az újratöltői? Úgy tudom az hatástalanításra nem jogosít fel. Hivatalosan eladod a lőszert arra jogosultnak, ő hatástalanítva, és visszakapod.
Igen, újratöltői. Én nem találtam semmit arról, hogy mi a menete, vagy előírása a lőszer hatástalanítási folyamatnak. Nyilván nem tartalmazhat csappantyút és lőport, de ezen felül, hogy ezeket miként távolítod el, arról nem találtam előírást. Illetve azokkal a lőszerekkel amik a tartásimban vannak és dolgozhatok otthon, azokat is szétszedhetem, ami meg végül is hatástalanítás. De ez csak az én gondolatmenetem és felfogásom, ezért kérdezem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2019.09.17. 09:19 Én elég szkeptikus vagyok, hogy ez a módszer a gyakorlatban műkődik-e egyáltalán.
Higyne működne. A cél a tiszteseges emberek további védtelenne tétele.
Akinek van mit buknia az nem fog kockaztatni, főleg ugy hogy az idiotai most gyűjtik az aláírásokat, hogy parlament azonos büntetéssel sújtsa a keshordást az illegális lőfegyver viselessel.
Az aki meg eddig is a fegyverként definiált bozotvagoval rohangál pont leszarja, hogy 4 ev helyet 10 kap.
Vagy valtani fog a lofegyverre, ha úgyis ugyanazt kap erte.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Magyar média "ÁLDOZAT TINÉDZSEREI" ismét! Hogy lehet ennyire elvakultan önvédelem-ellenes baromnak lenni, hogy maszkos-fegyveres rablóbandát "tinédzser áldozatnak" tituláljuk???

"A tinédzserek hétfőn reggel a korai órákban közelítettek meg egy házat, aminek az udvarán három lakó tartózkodott épp. Ki akarták fosztani őket, ezért az egyik elkövető tüzet nyitott rájuk, mire az egyik lakó visszalőtt.

A lakosok sértetlenül megúszták az incidenst, de a három gyanúsítottat kivétel nélkül lelőtték. Egyikük a helyszínen, a másik kettő a kórházban halt bele sérüléseibe"

https://24.hu/kulfold/2019/09/17/amerik ... yilkossag/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.09.17. 12:40 Higyne működne. A cél a tiszteseges emberek további védtelenne tétele.
Akinek van mit buknia az nem fog kockaztatni, főleg ugy hogy az idiotai most gyűjtik az aláírásokat, hogy parlament azonos büntetéssel sújtsa a keshordást az illegális lőfegyver viselessel.
Az aki meg eddig is a fegyverként definiált bozotvagoval rohangál pont leszarja, hogy 4 ev helyet 10 kap.
Vagy valtani fog a lofegyverre, ha úgyis ugyanazt kap erte.
Úgy értem műszakilag a hőkamera ilyen felhasználása.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése