Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

smith15 írta: 2019.09.17. 12:07 Igen, újratöltői. Én nem találtam semmit arról, hogy mi a menete, vagy előírása a lőszer hatástalanítási folyamatnak. Nyilván nem tartalmazhat csappantyút és lőport, de ezen felül, hogy ezeket miként távolítod el, arról nem találtam előírást. Illetve azokkal a lőszerekkel amik a tartásimban vannak és dolgozhatok otthon, azokat is szétszedhetem, ami meg végül is hatástalanítás. De ez csak az én gondolatmenetem és felfogásom, ezért kérdezem.

Izgalmas kérdés..... A tanfolyamon csak arra tértek ki emlékeim szerint, hogyan semmisítsük meg a lőport.
Teljes kész szerelt lőszerről nem volt szó.
Nyilván én is szedtem már szét olyan lőszert ami nem ment bele a kaliberezőbe, így a fegyverbe sem teszem bele.
A szétszedő kalapáccsal szétütés után, lőpor csíkban kihúz, betonon meggyújt ( ez ugye a szabatos eljárás) a lövedék
akár újra is hasznosítható. Az éles csapival szerelt hüvelyt nyilván nem teszem bele a kicsapizóba :o :D .
Én egy híg olajban áztattam a csapis hüvelyeket ( egy fegyvermester javasolta mert az olaj megöli a gyúelegyet)
Pár nap múlva ( satuba befog, csapszeg kiütővel rá üt, szemüveg+kesztyű kombó alap!!) 10 ből egy csapi
működött el. Utána mehetett hüvelyestől a kukába....
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2019.09.17. 12:49 Magyar média "ÁLDOZAT TINÉDZSEREI" ismét! Hogy lehet ennyire elvakultan önvédelem-ellenes baromnak lenni, hogy maszkos-fegyveres rablóbandát "tinédzser áldozatnak" tituláljuk???

"A tinédzserek hétfőn reggel a korai órákban közelítettek meg egy házat, aminek az udvarán három lakó tartózkodott épp. Ki akarták fosztani őket, ezért az egyik elkövető tüzet nyitott rájuk, mire az egyik lakó visszalőtt.

A lakosok sértetlenül megúszták az incidenst, de a három gyanúsítottat kivétel nélkül lelőtték. Egyikük a helyszínen, a másik kettő a kórházban halt bele sérüléseibe"

https://24.hu/kulfold/2019/09/17/amerik ... yilkossag/
A kora reggel is gondolom valamikor hajnalban lehetett.

Ahogy (emlékeim szerint) a Fortress c. filmben mondta a szpíker:" A bűn nem kifizetődő".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.17. 12:49 Magyar média "ÁLDOZAT TINÉDZSEREI" ismét! Hogy lehet ennyire elvakultan önvédelem-ellenes baromnak lenni, hogy maszkos-fegyveres rablóbandát "tinédzser áldozatnak" tituláljuk???

"A tinédzserek hétfőn reggel a korai órákban közelítettek meg egy házat, aminek az udvarán három lakó tartózkodott épp. Ki akarták fosztani őket, ezért az egyik elkövető tüzet nyitott rájuk, mire az egyik lakó visszalőtt.

A lakosok sértetlenül megúszták az incidenst, de a három gyanúsítottat kivétel nélkül lelőtték. Egyikük a helyszínen, a másik kettő a kórházban halt bele sérüléseibe"

https://24.hu/kulfold/2019/09/17/amerik ... yilkossag/
Nagyon helyesen tette!

Pofájukon a kendővel nem is láthatta, hogy milyen korúak a támadók... Totál egyenes önvédelem volt! A három kis bűnözőért nem kár. Azt kapták, amit érdemeltek.

Nem nyaaaf nyaaaf nyaaf, jogok, meg megtévedt kisfiúk, blaaa blaaa blaaa.... Fegyveresen rabolni akartak? Annak ez az ára!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Radobod a sparhelt platnira, pukkanas utan mar nem veszelyes 8-)
Salmo írta: 2019.09.17. 15:55 Az éles csapival szerelt hüvelyt nyilván nem teszem bele a kicsapizóba :o :D .
Én egy híg olajban áztattam a csapis hüvelyeket ( egy fegyvermester javasolta mert az olaj megöli a gyúelegyet)
Pár nap múlva ( satuba befog, csapszeg kiütővel rá üt, szemüveg+kesztyű kombó alap!!) 10 ből egy csapi
működött el. Utána mehetett hüvelyestől a kukába....
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.09.17. 16:45 Nagyon helyesen tette!

Pofájukon a kendővel nem is láthatta, hogy milyen korúak a támadók... Totál egyenes önvédelem volt! A három kis bűnözőért nem kár. Azt kapták, amit érdemeltek.

Nem nyaaaf nyaaaf nyaaf, jogok, meg megtévedt kisfiúk, blaaa blaaa blaaa.... Fegyveresen rabolni akartak? Annak ez az ára!
+1
Aki éjszaka maszban kisebb csapattal behatol és lőfegyverrel rálő a saját otthonában lévő tulajra, az bizony jobb helyeken esélyesen a halál fia.
Ez élet-halál helyzet volt. Ilyenkor nincs mit tenni máshogy. Vagy a támadó hal meg vagy a megtámadott.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Salmo írta: 2019.09.17. 15:55 Izgalmas kérdés..... A tanfolyamon csak arra tértek ki emlékeim szerint, hogyan semmisítsük meg a lőport.
Teljes kész szerelt lőszerről nem volt szó.
Nyilván én is szedtem már szét olyan lőszert ami nem ment bele a kaliberezőbe, így a fegyverbe sem teszem bele.
A szétszedő kalapáccsal szétütés után, lőpor csíkban kihúz, betonon meggyújt ( ez ugye a szabatos eljárás) a lövedék
akár újra is hasznosítható. Az éles csapival szerelt hüvelyt nyilván nem teszem bele a kicsapizóba :o :D .
Én egy híg olajban áztattam a csapis hüvelyeket ( egy fegyvermester javasolta mert az olaj megöli a gyúelegyet)
Pár nap múlva ( satuba befog, csapszeg kiütővel rá üt, szemüveg+kesztyű kombó alap!!) 10 ből egy csapi
működött el. Utána mehetett hüvelyestől a kukába....
Ugye ugye, én sem tudom eldönteni, de még a rendőrség se... Nekem is volt olyan lőszerem, amit inkább már nem raktam fegyverbe, szétszedőkalapács, lőpor eléget betonon, lövedék elrak, csappantyús hüvelyt meg egyenlőre elraktam a csapis tárolóba. Most kezdtem csinálni egy csapi elműködtetőt. Olyasmire tervezem , hogy a töltő hüvelytalp befogóját egy kis rugós ütőszeg elé be lehessen rakni, mint az ilyen bobby trap-eknél, hogy távolról lehessen "elsütni".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Meglepően korrekt (korábbi) cikk a fegyvertartási megszerzéséről:
https://www.penzcentrum.hu/vasarlas/ele ... 64797.html
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Bogarászom a lakásbiztosítási szerződési feltételeket, számomra érdekes, hogy az Allianznál külön kiemelik, mint háztartási ingóságot:
"nem jövedelemszerzést szolgáló,
a lőfegyverekről szóló törvény szerint
engedéllyel tartható fegyverek,"

A doksiban rákeresve jár a lakásbiztihez felelősségbiztosítás is, meglepődtem, hogy én ezek szerint erre is biztosítva vagyok:
"A biztosító a Magyarország területén okozott és bekövetkezett
felelősségi károkra viseli a kockázatot. A kockázatviselés
– a háziállat tartójaként, és
– lőfegyver vagy egyéb önvédelmi céllal alkalmazott eszköz
használójaként"
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

A K&H-nal kertek listat a biztositando ingosagokrol, nalam eleg hosszu volt. :-)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.09.19. 21:29 Meglepően korrekt (korábbi) cikk a fegyvertartási megszerzéséről:
https://www.penzcentrum.hu/vasarlas/ele ... 64797.html
FYI - csak regisztrációval olvasható cikk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.09.20. 11:39 FYI - csak regisztrációval olvasható cikk.
Oh akkor bocsánat. Érdekes, ha beírod googleba, hogy pénzcentrum fegyvertartás, akkor onnan kattintással simán olvasható.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.09.20. 11:43 Oh akkor bocsánat. Érdekes, ha beírod googleba, hogy pénzcentrum fegyvertartás, akkor onnan kattintással simán olvasható.
És igen! Így működik reg nélkül is. Köszi! Egyébként tényleg korrekt kis cikk, bár a "készüljön fel hogy a gatyája is rá fog mennI" fordulatok nekem azért kissé bulvárosak.

Igen ez egy hobbi, igen ára van, de ha valaki úgy dönt hogy egy technikai sportot űz, az ilyen. Egy használható drón, egy minőségi MTB, egy motor, egy jobb objektív amatőr fotósoknak, ezek mind nem olcsó dolgok, elég soknak a költsége jöval magasabb a lövészetnél. Hosszasan lehetne sorolni. Ezekről mind volt itt is már szó.
Meg arról is, hogy igen sokan kényszerből választják a sportlövészesdit és a vadászosdit, mert másképp esélyük sem lenne lőfegyvert tartani Magyarországon.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Index-cikk a Colt bejelentéséről az AR15 gyártásának megszüntetéséről.

https://index.hu/kulfold/2019/09/20/ar_ ... ovoldozes/

És ugyanennek a cikknek az eredeti NYT változata, ők szintén nem egy tipikusan fegyvertartás párti újság, de azért lényegesen árnyaltabb és részletesebb a kép.

https://www.nytimes.com/2019/09/19/busi ... ar-15.html

Mondjuk szvsz az AR15-ök eladásának emlegetett visszaesése mögött (de azt nem írják hogy mennyivel, és milyen időtávon) inkább a fegyvergyűlölő Clintonné bukása állhatott, és az hogy az előző amcsi választások előtt már mindenki bespájzolt, aki attól tartott hogy szigorítás lesz. Esetleg az, hogy már minden bokorban akad egy AR15 replika gyártó odaát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.20. 15:26 Index-cikk a Colt bejelentéséről az AR15 gyártásának megszüntetéséről.

https://index.hu/kulfold/2019/09/20/ar_ ... ovoldozes/

És ugyanennek a cikknek az eredeti NYT változata, ők szintén nem egy tipikusan fegyvertartás párti újság, de azért lényegesen árnyaltabb és részletesebb a kép.

https://www.nytimes.com/2019/09/19/busi ... ar-15.html

Mondjuk szvsz az AR15-ök eladásának emlegetett visszaesése mögött (de azt nem írják hogy mennyivel, és milyen időtávon) inkább a fegyvergyűlölő Clintonné bukása állhatott, és az hogy az előző amcsi választások előtt már mindenki bespájzolt, aki attól tartott hogy szigorítás lesz. Esetleg az, hogy már minden bokorban akad egy AR15 replika gyártó odaát.
és a valóság magyarul:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/colt-a- ... ari-celra/

és mint látszik, legalább egyhetes a hír:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Tapasztalt jogász kollégáktól kérnék megerősítést:

Lézeres irányzékot éles lőfegyverre nem szerelhetünk fel, ettől független pl. otthonvédelemre tartott gumis
konverzió sörétesre felrakható? Tartása nem tiltott, fegyverlámpával kombinálva igen hasznos kiegészítő.
Légfegyver esetén nincs értelme, air-soft esetén is többnyire tiltják a házi-szabályok.

4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;
b) az automata lőfegyver;
c) a hangtompító;
d) külső formájában automata szerkezetű lőfegyverre hasonlító félautomata lőfegyver;
e) huzagolt csövű lőfegyverhez való leváló köpenyes lövedékkel szerelt lőszer
tartása, valamint lézeres célzókészülék és éjszakai irányzék lőfegyverre történő felszerelése. *
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gizmo írta: 2019.09.21. 12:00 Tapasztalt jogász kollégáktól kérnék megerősítést:

Lézeres irányzékot éles lőfegyverre nem szerelhetünk fel, ettől független pl. otthonvédelemre tartott gumis
konverzió sörétesre felrakható? Tartása nem tiltott, fegyverlámpával kombinálva igen hasznos kiegészítő.
Légfegyver esetén nincs értelme, air-soft esetén is többnyire tiltják a házi-szabályok.

4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;
b) az automata lőfegyver;
c) a hangtompító;
d) külső formájában automata szerkezetű lőfegyverre hasonlító félautomata lőfegyver;
e) huzagolt csövű lőfegyverhez való leváló köpenyes lövedékkel szerelt lőszer
tartása, valamint lézeres célzókészülék és éjszakai irányzék lőfegyverre történő felszerelése. *
ehhez nem kell jogász. NEMLŐFEGYVERre felszerelésre NINCS tiltás.


(Mas kerdes, hogy ep elmevel lofegyverre valo szereles tiltasara SINCS semmifele vedheto indok.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

;)
gizmo írta: 2019.09.21. 12:00 Tapasztalt jogász kollégáktól kérnék megerősítést:

Lézeres irányzékot éles lőfegyverre nem szerelhetünk fel, ettől független pl. otthonvédelemre tartott gumis
konverzió sörétesre felrakható? Tartása nem tiltott, fegyverlámpával kombinálva igen hasznos kiegészítő.
Légfegyver esetén nincs értelme, air-soft esetén is többnyire tiltják a házi-szabályok.

4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;
b) az automata lőfegyver;
c) a hangtompító;
d) külső formájában automata szerkezetű lőfegyverre hasonlító félautomata lőfegyver;
e) huzagolt csövű lőfegyverhez való leváló köpenyes lövedékkel szerelt lőszer
tartása, valamint lézeres célzókészülék és éjszakai irányzék lőfegyverre történő felszerelése. *
A jogszabály csak lőfegyverre tiltja a felszerelését. A konverzió az már nem lőfegyver. Airsoft esetében a játékosok szemvédelme miatt tiltják.
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gizmo »

gvass1 írta: 2019.09.21. 12:02 ehhez nem kell jogász. NEMLŐFEGYVERre felszerelésre NINCS tiltás.


(Mas kerdes, hogy ep elmevel lofegyverre valo szereles tiltasara SINCS semmifele vedheto indok.)
Köszönöm, én is így értelmeztem. Csupán gyanús lett, hogy sehol nem találok itthon ilyesmit, és a környező országok web shopjaiban sem... (Osztrák, Német), miközben Amerikából lenne ezer féle.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gizmo írta: 2019.09.21. 12:52 Köszönöm, én is így értelmeztem. Csupán gyanús lett, hogy sehol nem találok itthon ilyesmit, és a környező országok web shopjaiban sem... (Osztrák, Német), miközben Amerikából lenne ezer féle.
Németeknél Verboten már a birtoklása is. Ausztriában tudtommal legális,
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gizmo írta: 2019.09.21. 12:00 Tapasztalt jogász kollégáktól kérnék megerősítést:

Lézeres irányzékot éles lőfegyverre nem szerelhetünk fel, ettől független pl. otthonvédelemre tartott gumis
konverzió sörétesre felrakható? Tartása nem tiltott, fegyverlámpával kombinálva igen hasznos kiegészítő.
Légfegyver esetén nincs értelme, air-soft esetén is többnyire tiltják a házi-szabályok.

4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;
b) az automata lőfegyver;
c) a hangtompító;
d) külső formájában automata szerkezetű lőfegyverre hasonlító félautomata lőfegyver;
e) huzagolt csövű lőfegyverhez való leváló köpenyes lövedékkel szerelt lőszer
tartása, valamint lézeres célzókészülék és éjszakai irányzék lőfegyverre történő felszerelése. *
Az éjszakai irányzék definiálva van valahol? Egyértelműen éjjellátóra gondol, de ez alapján a red dot irányzékok is problémásak lehetnének, hiszen éjszaka használható... Valamint a világító szálkeresztes távcsövek, meg a tríciumos megoldások?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2019.09.21. 14:20 Az éjszakai irányzék definiálva van valahol? Egyértelműen éjjellátóra gondol, de ez alapján a red dot irányzékok is problémásak lehetnének, hiszen éjszaka használható... Valamint a világító szálkeresztes távcsövek, meg a tríciumos megoldások?
Na meg a hökamera? Az konkrétan nem csak éjjel használható.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.09.21. 14:20 Az éjszakai irányzék definiálva van valahol? Egyértelműen éjjellátóra gondol, de ez alapján a red dot irányzékok is problémásak lehetnének, hiszen éjszaka használható... Valamint a világító szálkeresztes távcsövek, meg a tríciumos megoldások?
Szerintem meg a red dot éjjel pont annyira használhatatlan, mint egy nyílt irányzék... a pöttyöt látod, de mást nem. Az éjjelátóval tudsz éjjel is célozni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.09.21. 14:54 Szerintem meg a red dot éjjel pont annyira használhatatlan, mint egy nyílt irányzék... a pöttyöt látod, de mást nem. Az éjjelátóval tudsz éjjel is célozni.
Pontosan. Ne őrüljünk már meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.09.26. 13:32 Az éles --> gázriasztó konverziók nem bökik a szemüket? (Remélhetően nem. :)
Szintén remélem, hogy nem. Bár cseles, hogy ezek jogilag nem átalakítások, hanem új gyártású fegyverek.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.26. 15:26 Szintén remélem, hogy nem. Bár cseles, hogy ezek jogilag nem átalakítások, hanem új gyártású fegyverek.
Így van. Jogilag nem lehet élest átalakítani. Viszont azt nem tiltja semmi, hogy éles fegyver alkatrészeket felhasználva az előírásoknak megfelelően gyárts egy új fegyvert. Ezért van mindegyik vizsgapapírján a gyártónál az átalakítást végző cég neve, mint gyártó :D Ez legalábbis az én tudtommal így van..
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Félautomata sportfegyverek betiltomozása

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Nemhalálosból áthoztam ide.
WildBear23 írta: 2019.09.26. 13:32
"De sztem a felautomata sportpuskak elkobzasara van a legnagyobb esely, azt valamiert elkepesztoen gyuloli az igrend."

De miért? Azzal nem (sem) okoznak gondot az engedélyes tartók, a vadászok meg amúgy is kedvezőbb helyzetben vannak.
Az éles --> gázriasztó konverziók nem bökik a szemüket? (Remélhetően nem. :)
Mert a gondolkodásuk megmaradt a III/III-as komancsok szintjén. "Koszos civil" kezébe ilyen fegyvereket nem valónak gondolnak.
2017-ben pontosan ezzel az aljassággal próbálkoztak, sőt tán még az öntöltő nagykal pisztolyok is elkobzásra ítéltettek volna, hiszen a tervezet szerint minden elkobzandó amihez 20-nál nagyobb kapacitású tár csatolható. Erre már nem emlékszem pontosan. Ez akkor egy szélesebb körű összefogáson meghíúsult. De már akkor sejteni lehetett, hogy csak átmenetileg.

Cikkek:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... ytervezet/

https://444.hu/2017/02/26/pinterek-uj-t ... ok-kezebol

Info:
http://kapszli.hu/a-modosito-teljes-szovege/


Holott egészen nyilvánvaló, hogy az agyon ellenőrzött, priorált, teljesen büntetlen előéletű sportlövők (és közülük is csak pár száznál lehet kint nagykal öntöltő puska) semmilyen reális terror-, nemzetbiztonsági- vagy egyéb veszélyt nem jelentenek senkire. A szerelemféltésből a konkurens felet- és családtagjait agyonlövők az utóbbi időben éppen hogy a vadász vonalon bukkannak fel.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.09.26. 15:52-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Félautomata sportfegyverek betiltomozása

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.26. 15:46 Nemhalálosból áthoztam ide.



Mert a gondolkodásuk megmaradt a III/III-as komancsok szintjén. "Koszos civil" kezébe ilyen fegyvereket nem valónak gondolnak.
2017-ben pontosan ugyan ezzel az aljassággal próbálkoztak, sőt tán még az öntöltő nagykal pisztolyok is elkobzásra ítéltettek volna, hiszen a tervezet szerint minden elkobzandó amihez 20-nál nagyobb kapacitású tár csatolható. Erre már nem emlékszem pontosan. Ez akkor egy szélesebb körű összefogáson meghíúsult. De már akkor sejteni lehetett, hogy csak átmenetileg.

Cikk:
https://444.hu/2017/02/26/pinterek-uj-t ... ok-kezebol

Info:
http://kapszli.hu/a-modosito-teljes-szovege/


Holott egészen nyilvánvaló, hogy az agyon ellenőrzött, priorált, teljesen büntetlen előéletű sportlövők (és közülük is csak pár száznál lehet kint nagykal öntöltő puska) semmilyen reális terror-, nemzetbiztonsági- vagy egyéb veszélyt nem jelentenek senkire. A szerelemféltésből a konkurens felet- és családtagjait agyonlövők az utóbbi időben éppen hogy a vadász vonalon bukkannak fel.
Belügyi ÁVÓs hozzáállás tekintetében teljesség nélküli segédanyag:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/belugyi-bunlajstrom/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Félautomata sportfegyverek betiltomozása

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.26. 15:49 Belügyi ÁVÓs hozzáállás tekintetében teljesség nélküli segédanyag:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/belugyi-bunlajstrom/

Hasonló aljasságok 2-3 évente bukkannak fel, és hát lassan 3 év eltelt a legutolsó óta. Ki tudja mikor és mi lesz a következő?
Minden IS elképzelhető tőlük.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

smith15 írta: 2019.09.26. 15:31 Így van. Jogilag nem lehet élest átalakítani. Viszont azt nem tiltja semmi, hogy éles fegyver alkatrészeket felhasználva az előírásoknak megfelelően gyárts egy új fegyvert. Ezért van mindegyik vizsgapapírján a gyártónál az átalakítást végző cég neve, mint gyártó :D Ez legalábbis az én tudtommal így van..
Így van. ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.09.26. 16:20Így van. ;)
A jelenlegi jogszabályok alapján tökéletesen igazad van. Azonban a 2017-es példa is mutatja, hogy bármit, de tényleg bármit képesek beleszuszakolni egy jogszabálytervezetbe.
Logikailag persze kevésbé valószínű, hiszen sokezer éles fegyver lett átalakítva és levizsgáztatva gázriasztónak. Ugyan egy tollvonással betilthatók az ilyen eszközök, de ugyan olyan fiaskó lenne belőle mint a 200 ezer flóberciből, amiből alig 10 ezerre kértek engedélyt.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2019.09.26. 17:03 A jelenlegi jogszabályok alapján tökéletesen igazad van. Azonban a 2017-es példa is mutatja, hogy bármit, de tényleg bármit képesek beleszuszakolni egy jogszabálytervezetbe.
Logikailag persze kevésbé valószínű, hiszen sokezer éles fegyver lett átalakítva és levizsgáztatva gázriasztónak. Ugyan egy tollvonással betilthatók az ilyen eszközök, de ugyan olyan fiaskó lenne belőle mint a 200 ezer flóberciből, amiből alig 10 ezerre kértek engedélyt.
Igazad van, viszont egyet elfelejtesz. Ezek továbbá nem éles fegyverek, semmilyen éles fegyverrel kompatibilis fődarabot nem tartalmaznak. Úgy képzeld el, mintha pl a Steiner nem egy éles P9R-t alakítana át gáz-riasztóvá, (mert ugye azt nem is lehet :D ), hanem gyártana egy újat egy acél tömbből. A végeredmény ugyan az papíron. Egy új, a cég által gyártott gáz-riasztó fegyver. Ezért ennek a papírján az van, hogy Gyártó: Steiner Scenics, Típus: P9RS . Egy teljesen új, a jogszabályoknak megfelelően "gyártott" és levizsgáztatott fegyver. Jelenlegi jogszabály alapján, ha ezt betiltják, azzal betiltanak minden gáz-riasztó fegyvert. Ha meg megváltoztatják, hogy innentől nem lehet semmilyen éles fegyver alkatrészt felhasználni a gyártáshoz, akkor kb ugyan az lenne, mint ami a hatástalanítási szigorításnál történt. Amik kint vannak kint vannak, de új nem lehet, vagy csak még szigorúbb feltételekkel.
Szintén ez mind csak szerintem
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.09.26. 17:03 A jelenlegi jogszabályok alapján tökéletesen igazad van. Azonban a 2017-es példa is mutatja, hogy bármit, de tényleg bármit képesek beleszuszakolni egy jogszabálytervezetbe.
2012-ben is majdnem odalettek a gumibogyóköpködők.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

smith15 írta: 2019.09.26. 15:31 Így van. Jogilag nem lehet élest átalakítani. Viszont azt nem tiltja semmi, hogy éles fegyver alkatrészeket felhasználva az előírásoknak megfelelően gyárts egy új fegyvert. Ezért van mindegyik vizsgapapírján a gyártónál az átalakítást végző cég neve, mint gyártó :D Ez legalábbis az én tudtommal így van..
Nemcsak a vizsgapapíron, a honlapjukon is:

"Boltunk gáz riasztófegyver kínálata kizárólag éles lőfegyver fődarabok felhasználásával gyártott gáz-riasztó fegyverekből áll, melyek többnyire egyedi technológia alapján készülnek..."

Nagyon elégedett vagyok velük :).
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Talán ide illik a legjobban...
Viselési engedéllyel nálam lévő gáz-riasztó fegyver gépjármű belső terében, rejtett helyen, megtöltve. Hatóságok mit szólnak hozzá? Van valakinek gyakorlati tapasztalata? Bár a közterületen lévő gépjármű belső tere is közterületnek számít, a fegyvert ugye viselhetném is, de kényelem miatt néha középboxban tartanám amikor huzamosabb ideig vezetek.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.09.26. 20:46 Talán ide illik a legjobban...
Viselési engedéllyel nálam lévő gáz-riasztó fegyver gépjármű belső terében, rejtett helyen, megtöltve. Hatóságok mit szólnak hozzá? Van valakinek gyakorlati tapasztalata? Bár a közterületen lévő gépjármű belső tere is közterületnek számít, a fegyvert ugye viselhetném is, de kényelem miatt néha középboxban tartanám amikor huzamosabb ideig vezetek.
Nem szeretik, de alapvetően jogilag irreleváns.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Érdekes sztorival hívott el egy nem fórumozó ismerősöm. A gyönyörűséges éles állapotú hadipuskáját, vmi ritka II vh előtti Mauser asszem, adná el egy EU-n belüli JOGI személynek. Nem akarta eladni de olyan árat mondott rá egy versenyen egy sógor, amit nem lehet visszautasítani... osztrák vagy német gyűjtőnek megy egy bolton keresztül a hazai ár bő 3x-áért.
Magánszemély adhat el lőfegyvert EU-s jogi személynek? Milyen papírmunka kell egy ilyen adásvételhez? Külföldi hatóság 16-os nyomtatványa lefordítva hitelesítve, mintha mi mennénk ki külföldre vásárolni lőfegyvert? És ezt előzetesen be kell mutatni az itthoni igrendnek?
Vagy az működőképes, hogy kimegy EWP-vel és ott adja el, vagy így is előzetesen engedélyeztetni kell az itthoni hatósággal?
Esetleg egyszerűbb ha eleve a kinti magánszemélynek adja el? Nemtom.

Fel fogja hívni a saját igrendjét is, de ugye kisebb Nyugat-Magyarországi kapitányság, ki tudja mennyire van képben ilyenekben az ottani ügyintéző.
Hátha itt valaki tudja tapasztalatból mi a dörgés.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

smith15 írta: 2019.09.17. 18:59 Olyasmire tervezem , hogy a töltő hüvelytalp befogóját egy kis rugós ütőszeg elé be lehessen rakni, mint az ilyen bobby trap-eknél, hogy távolról lehessen "elsütni".
Izgatott a téma kicsit keresgéltem :D ..... nyilván meg lehet csinálni 9mm hüvellyel is, ha nem ipari méretben szeretnél kicsappantyúzni. :shock: ;)

https://youtu.be/qgoiE_krxC8
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

TotoHU írta: 2019.09.26. 23:18 Érdekes sztorival hívott el egy nem fórumozó ismerősöm. A gyönyörűséges éles állapotú hadipuskáját, vmi ritka II vh előtti Mauser asszem, adná el egy EU-n belüli JOGI személynek. Nem akarta eladni de olyan árat mondott rá egy versenyen egy sógor, amit nem lehet visszautasítani... osztrák vagy német gyűjtőnek megy egy bolton keresztül a hazai ár bő 3x-áért.
Magánszemély adhat el lőfegyvert EU-s jogi személynek? Milyen papírmunka kell egy ilyen adásvételhez? Külföldi hatóság 16-os nyomtatványa lefordítva hitelesítve, mintha mi mennénk ki külföldre vásárolni lőfegyvert? És ezt előzetesen be kell mutatni az itthoni igrendnek?
Vagy az működőképes, hogy kimegy EWP-vel és ott adja el, vagy így is előzetesen engedélyeztetni kell az itthoni hatósággal?
Esetleg egyszerűbb ha eleve a kinti magánszemélynek adja el? Nemtom.

Fel fogja hívni a saját igrendjét is, de ugye kisebb Nyugat-Magyarországi kapitányság, ki tudja mennyire van képben ilyenekben az ottani ügyintéző.
Hátha itt valaki tudja tapasztalatból mi a dörgés.
Keresd Bokros dokit, úgy tudom hasonlóban utazik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.26. 23:18 Érdekes sztorival hívott el egy nem fórumozó ismerősöm. A gyönyörűséges éles állapotú hadipuskáját, vmi ritka II vh előtti Mauser asszem, adná el egy EU-n belüli JOGI személynek. Nem akarta eladni de olyan árat mondott rá egy versenyen egy sógor, amit nem lehet visszautasítani... osztrák vagy német gyűjtőnek megy egy bolton keresztül a hazai ár bő 3x-áért.
Magánszemély adhat el lőfegyvert EU-s jogi személynek? Milyen papírmunka kell egy ilyen adásvételhez? Külföldi hatóság 16-os nyomtatványa lefordítva hitelesítve, mintha mi mennénk ki külföldre vásárolni lőfegyvert? És ezt előzetesen be kell mutatni az itthoni igrendnek?
Vagy az működőképes, hogy kimegy EWP-vel és ott adja el, vagy így is előzetesen engedélyeztetni kell az itthoni hatósággal?
Esetleg egyszerűbb ha eleve a kinti magánszemélynek adja el? Nemtom.

Fel fogja hívni a saját igrendjét is, de ugye kisebb Nyugat-Magyarországi kapitányság, ki tudja mennyire van képben ilyenekben az ottani ügyintéző.
Hátha itt valaki tudja tapasztalatból mi a dörgés.
1. Bokrosdoki ilyenkor a megkeresnedo. www.drbokros.hu

2. EWP soha nem jogositott ertekesitesre/vasarlasra, az csak egy utlevel

3. valoszinuleg a helyes megoldas a kiviteli engedely megkerese akar termeszetes, akar jogi szemelynek kell.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Salmo írta: 2019.09.26. 23:21 Izgatott a téma kicsit keresgéltem :D ..... nyilván meg lehet csinálni 9mm hüvellyel is, ha nem ipari méretben szeretnél kicsappantyúzni. :shock: ;)

https://youtu.be/qgoiE_krxC8
Ez tök jó házi cucc,de ez sima kicsappantyúzó. Présem van,amivel ki tudok csappantyúzni. Nálam az volt a baj, hogy még éles csappantyút hogy "süssem el", hogy biztonságosan ki lehessen csappantyúzni :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.09.27. 08:26 Ez tök jó házi cucc,de ez sima kicsappantyúzó. Présem van,amivel ki tudok csappantyúzni. Nálam az volt a baj, hogy még éles csappantyút hogy "süssem el", hogy biztonságosan ki lehessen csappantyúzni :D
A fegyverben megoldható.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.09.30. 10:07 Jól interpretálod, csak azért picit kellemetlen, hogy a szovjeteket idéző jogszabályi interakciókat, kell /lenne betartanunk...
Hát pedig a mostani belügyi vezetés még bőven akkor szocializálódott, tehát ez nekik a természetes közegük. A genetikailag III/III-as viselkedés a természetes reakciók. (és ez nem politika)
Meglátjuk hova fut ki ez a cserélhető töltényűrköteges sztori, úgy pár éven belül. Kivált-e valamilyen BM-es ellen reakciót, vagy nem történik semmi? Ha hosszú távon gyártható lesz (engedik) kellően beágyazódott (sokan vettek) és elterjedté vált, akkor talán lehet tovább lépni, gondolom én.
De most még csak találgatni tudunk, mindenesetre az hogy ez megjelenhetett és legálisan forgalmazható, az már önmagában is óriási lépés előre. És ez a lépés most mindenképpen a Művek érdeme, ezt nem lehet elvitatni.

De a jövővel kapcsolatban még csak találgatni tudunk. Minden lehetséges, és mindennek az ellenkezője is. A barnakönyves gázriasztós időszakban még a kétezres évek elején sem mert álmodni se senki a most engedély nélkül kapható fegyverek széles palettájáról.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.09.30. 13:00 Hát pedig a mostani belügyi vezetés még bőven akkor szocializálódott, tehát ez nekik a természetes közegük. A genetikailag III/III-as viselkedés a természetes reakciók. (és ez nem politika)
Meglátjuk hova fut ki ez a cserélhető töltényűrköteges sztori, úgy pár éven belül. Kivált-e valamilyen BM-es ellen reakciót, vagy nem történik semmi? Ha hosszú távon gyártható lesz (engedik) kellően beágyazódott (sokan vettek) és elterjedté vált, akkor talán lehet tovább lépni, gondolom én.
De most még csak találgatni tudunk, mindenesetre az hogy ez megjelenhetett és legálisan forgalmazható, az már önmagában is óriási lépés előre. És ez a lépés most mindenképpen a Művek érdeme, ezt nem lehet elvitatni.

De a jövővel kapcsolatban még csak találgatni tudunk. Minden lehetséges, és mindennek az ellenkezője is. A barnakönyves gázriasztós időszakban még a kétezres évek elején sem mert álmodni se senki a most engedély nélkül kapható fegyverek széles palettájáról.
Szerintem a nettó tömködés is sok helyen kötelet tesz a nyakunkba, de valamiért mégis meghagyták ezt nekünk... A szerelt is ugyanez lenne, de olyan jogszabályt meg nem fognak kiadni, ami nem csak joghézagként engedi a gumiköpködést.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.09.30. 13:17 Szerintem a nettó tömködés is sok helyen kötelet tesz a nyakunkba, de valamiért mégis meghagyták ezt nekünk... A szerelt is ugyanez lenne, de olyan jogszabályt meg nem fognak kiadni, ami nem csak joghézagként engedi a gumiköpködést.
Tök igazad van a jelenlegi III/III-as szemléletű BM vezetésnél. De ugye semmi sem tart örökké, senki nincs a pozíciójába bebetonozva, ott is jöhet egy forgószél és pár év múlva nyitottabb szellemiségű arcok ülhetnek a mostani kriptokomcsik helyett akik nyitotabbak és észérvekre is fogékonyak, és nem zsigerből hazudoznak minden sz@rt az EU direktívákra hivatkozva.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.30. 13:42 Tök igazad van a jelenlegi III/III-as szemléletű BM vezetésnél. De ugye semmi sem tart örökké, senki nincs a pozíciójába bebetonozva, ott is jöhet egy forgószél és pár év múlva nyitottabb szellemiségű arcok ülhetnek a mostani kriptokomcsik helyett akik nyitotabbak és észérvekre is fogékonyak

Bélyegre ittál töményet?

Kép

Kép

A BM-ben a nyilas hatalomátvétel óta semmi nem változik, csak az egyenruhát cserélgetik időnként.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2019.09.30. 13:42 Tök igazad van a jelenlegi III/III-as szemléletű BM vezetésnél. De ugye semmi sem tart örökké, senki nincs a pozíciójába bebetonozva, ott is jöhet egy forgószél és pár év múlva nyitottabb szellemiségű arcok ülhetnek a mostani kriptokomcsik helyett akik nyitotabbak és észérvekre is fogékonyak, és nem zsigerből hazudoznak minden sz@rt az EU direktívákra hivatkozva.
Szerintem sajnos az van, hogy jöhet akárki, ez ott fönt le van írva és kőbe is van vésve, hogy mi az amit végképp nem lehet. És ha jön valami új, fiatal és ezt át akarná hágni, azt reptetnék. Ergo az alapelv ugyan az és csak az lehet, csak a bábu lehet más.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

TotoHU írta: 2019.09.30. 13:42 Tök igazad van a jelenlegi III/III-as szemléletű BM vezetésnél. De ugye semmi sem tart örökké, senki nincs a pozíciójába bebetonozva, ott is jöhet egy forgószél és pár év múlva nyitottabb szellemiségű arcok ülhetnek a mostani kriptokomcsik helyett akik nyitotabbak és észérvekre is fogékonyak, és nem zsigerből hazudoznak minden sz@rt az EU direktívákra hivatkozva.
Szerintem ez a helyzet nem fog javulni,nem egy pesszimista alkat vagyok de ha itt jön egy forgószél akkor a szivárványosok és a pártfogóik ellene fognak menni és még szigorítani akarják.
Nyitottabb szemlélet meg inkább amcsi fegyverellenes propagandát nyomják.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2019.09.30. 15:57 Szerintem ez a helyzet nem fog javulni,nem egy pesszimista alkat vagyok de ha itt jön egy forgószél akkor a szivárványosok és a pártfogóik ellene fognak menni és még szigorítani akarják.
Nyitottabb szemlélet meg inkább amcsi fegyverellenes propagandát nyomják.
2004 előtt sem sejthette senki a barnakönyves-fegyvervizsgás gázpisztoly időszakban, hogy nekünk egyszer még bármiféle engedély nélkül lehet gázriogatóink, meg 60-100 joule (!!!) közötti csőtorkolati energiájú, akár gázriasztónak is vizsgáztatott gumiköpködős fegyvereink lehetnek.
Ki láthatta ezt előre? Ahhoz képest ez a mostani állapot már maga a kánaán.

Ha 2002-ben valaki ezt mondta volna, akkor ordítva röhögi keresztül mindenki. Aztán tessék, most mégis milyen cuccok mennek teljesen engedélymentesen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.30. 16:31 2004 előtt sem sejthette senki a barnakönyves-fegyvervizsgás gázpisztoly időszakban, hogy nekünk egyszer még bármiféle engedély nélkül lehet gázriogatóink, meg 60-100 joule (!!!) közötti csőtorkolati energiájú, akár gázriasztónak is vizsgáztatott gumiköpködős fegyvereink lehetnek.
Ki láthatta ezt előre? Ahhoz képest ez a mostani állapot már maga a kánaán.

Ha 2002-ben valaki ezt mondta volna, akkor ordítva röhögi keresztül mindenki. Aztán tessék, most mégis milyen cuccok mennek teljesen engedélymentesen.
de ez nem a BM miatt, hanem pont ellenére történt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.30. 16:57 de ez nem a BM miatt, hanem pont ellenére történt.
Elnézve az utóbbi évek fegyverjogi változásait, ami pozitív fejlemény volt az semmi nem a BM miatt történt, hanem ellenükben.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Csehek ujrakezdtek a fegyvertartas alkotmanyba emeleset.
102 000 alairassal ill. 30 szenátor tamogatasaval.
Nem egy felados népek.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sena ... domaci_zaz?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Lőtéren voltam ma. Többektől hallottam hogy ismét aktív az ÁVH az ontolto puskák A kategóriába sorolásával kapcsolatban. Aki nem jogosult (senki) az érték nélkül leadhatja, szevasz. Kártérítés ohne, szép nagy bukó az engedélyeséknek és a lőtereknek amik a turisták örömlövészetéből élnek. De a Gestapo ezt leszarja.

Uniót Szlovákiával és Csehországgal!!!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.02. 21:39 Lőtéren voltam ma. Többektől hallottam hogy ismét aktív az ÁVH az ontolto puskák A kategóriába sorolásával kapcsolatban. Aki nem jogosult (senki) az érték nélkül leadhatja, szevasz. Kártérítés ohne, szép nagy bukó az engedélyeséknek és a lőtereknek amik a turisták örömlövészetéből élnek. De a Gestapo ezt leszarja.

Uniót Szlovákiával és Csehországgal!!!
Változott valami jogszabály?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.02. 21:39 Lőtéren voltam ma. Többektől hallottam hogy ismét aktív az ÁVH az ontolto puskák A kategóriába sorolásával kapcsolatban. Aki nem jogosult (senki) az érték nélkül leadhatja, szevasz. Kártérítés ohne, szép nagy bukó az engedélyeséknek és a lőtereknek amik a turisták örömlövészetéből élnek. De a Gestapo ezt leszarja.

Uniót Szlovákiával és Csehországgal!!!
boating.jpg
boating.jpg (34.96 KiB) Megtekintve 45062 alkalommal
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.02. 22:05 Változott valami jogszabály?
Megküldték a tervezetet véleményezésre pl a szövetségeknek is.
Most csak az ontolto puskák a Gestapo fő célpontja, bár részleteket én sem tudok.
Ahova én járok ott pertársaság esélyeit látogatjuk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.02. 22:12 Megküldték a tervezetet véleményezésre pl a szövetségeknek is.
Most csak az ontolto puskák a Gestapo fő célpontja, bár részleteket én sem tudok.
Ahova én járok ott pertársaság esélyeit látogatjuk.
Sok PCC pisztoly kategóriába van sorolva. Azokkal mit terveznek pl? Mi a pontos szöveg? Küllemben automatára emlékeztető puskák, vagy mindenre vonatkozna? Tárkapac korlát, vagy teljes tiltás?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.10.02. 22:23 Sok PCC pisztoly kategóriába van sorolva. Azokkal mit terveznek pl? Mi a pontos szöveg? Küllemben automatára emlékeztető puskák, vagy mindenre vonatkozna? Tárkapac korlát, vagy teljes tiltás?
Ennyit tudok amit írtam. Az edzésen kívül más sportlövő is rámírt.
A szövetségeknél a pontos infót.
Én személy szerint harcolni fogok a végsőkig, bármennyibe kerül is!!!
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2019.10.02. 22:45 Ennyit tudok amit írtam. Az edzésen kívül más sportlövő is rámírt.
A szövetségeknél a pontos infót.
Én személy szerint harcolni fogok a végsőkig, bármennyibe kerül is!!!

Srácok, amíg nincs konkrétum, addig ez pánik keltés.
Amennyiben a szövetségek kaptak ilyen anyagot, azt legyen szívesek közzé tenni, a megfelelő csatornákon.
Mert a szövetségek is addig lesznek amíg, lesznek tagok. Nálunk a legnagyobb a szivatás a megszerzésére , tartásra.
Szlovákoknál rebesgették, hogy tár kapacitás korlát lesz (20 db ) na de most erre is üljünk fel?
Amit eladtak tonna szám pl nagyobb kapacitású tárakat, hogy fogjak ellenőrizni?
Minden évben csesztetik az embert, és jól felpörgetik a népet.
A hivatalos oldalakon szó sincs ilyenről.
Én nem adok le semmit, az 7szentség.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2019.10.03. 00:11 Srácok, amíg nincs konkrétum, addig ez pánik keltés.
Amennyiben a szövetségek kaptak ilyen anyagot, azt legyen szívesek közzé tenni, a megfelelő csatornákon.
Mert a szövetségek is addig lesznek amíg, lesznek tagok. Nálunk a legnagyobb a szivatás a megszerzésére , tartásra.
Szlovákoknál rebesgették, hogy tár kapacitás korlát lesz (20 db ) na de most erre is üljünk fel?
Amit eladtak tonna szám pl nagyobb kapacitású tárakat, hogy fogjak ellenőrizni?
Minden évben csesztetik az embert, és jól felpörgetik a népet.
A hivatalos oldalakon szó sincs ilyenről.
Én nem adok le semmit, az 7szentség.
Nálam 4, egymástól független irányból ezek a teljesen egybevágó infók jöttek.
Abban igazad van teljesen, hogy konkrétumok nélkül ez csak pletyka. De nagyon-nagyon fújja a szél a harasztot, ami nagyon zörög!
A bizonytalanságban egy dolog biztos: a BM-től a legabszurdabb elképesztő baromság is abszolút elképzelhető, mintha liter pálinkára nyalnának LSD bélyeget, és a hányadékot megfogalmaznák egy jogszabálytervezetben. Nézd csak meg a 2017-es jogszabály tervezetet, ami minden öntöltő nagykaliberű fegyvert betiltott volna a pisztolytól a puskáig, teljesen irreleváns, és hazug, és az EU-.s joganyagot totálisan ignoráló hivatkozásokkal!
De jelenleg ÁLLÍTÓLAg csak az öntöltő puskák a cél az ÁVH-nál. Mert - továbbgondolva - a pisztolyokra majd a puskák elvétele után kerítenének sort.
Szalámi taktika - copyright by Rákosi Mátyás.
És kurvára kéne már valami konkrét infó, vagy joxabály tevezet, mert mindenki hallott valamit valakitől, de senki se biztos semmiben.

Szövetségek, szakmai sajtó, vadászlobbi (öntöltő sörétesek, szevasztok) ezek most hol vannak?

Az alábbi a 2017-es aljaskodásuk összefoglalója:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... ytervezet/
comeandtakethem.png
comeandtakethem.png (40.62 KiB) Megtekintve 45095 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.03. 00:39 teljesen irreleváns, és hazug, és az EU-.s joganyagot totálisan ignoráló hivatkozásokkal!
De jelenleg ÁLLÍTÓLAg csak az öntöltő puskák a cél az ÁVH-nál.

Az alábbi a 2017-es aljaskodásuk összefoglalója:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... ytervezet/

comeandtakethem.png
1. senki semmit nem fog nyilvanosan megerositeni, nincs semmilyen nyilvanos anyag.
2. en is csak annyit erositenek meg, hogy a "jogalkotasi" folyamat megindult a fegyverbetilto BM-nel
3. nyilvanvaloan NEM csak az öntöltő puskák és nem csak a sportlövők vannak celkeresztben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A temaval távolabbi kapxsolatban kijottek az FBI 2018 számai hat nem jo hirek az amerikai guncontrol aktivistak számára. Ott van vegen az FBI link is.

https://www.conservativereview.com/news ... tivereview
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.03. 00:39 Nálam 4, egymástól független irányból ezek a teljesen egybevágó infók jöttek.
Abban igazad van teljesen, hogy konkrétumok nélkül ez csak pletyka. De nagyon-nagyon fújja a szél a harasztot, ami nagyon zörög!
A bizonytalanságban egy dolog biztos: a BM-től a legabszurdabb elképesztő baromság is abszolút elképzelhető, mintha liter pálinkára nyalnának LSD bélyeget, és a hányadékot megfogalmaznák egy jogszabálytervezetben. Nézd csak meg a 2017-es jogszabály tervezetet, ami minden öntöltő nagykaliberű fegyvert betiltott volna a pisztolytól a puskáig, teljesen irreleváns, és hazug, és az EU-.s joganyagot totálisan ignoráló hivatkozásokkal!
De jelenleg ÁLLÍTÓLAg csak az öntöltő puskák a cél az ÁVH-nál. Mert - továbbgondolva - a pisztolyokra majd a puskák elvétele után kerítenének sort.
Szalámi taktika - copyright by Rákosi Mátyás.
És kurvára kéne már valami konkrét infó, vagy joxabály tevezet, mert mindenki hallott valamit valakitől, de senki se biztos semmiben.

Szövetségek, szakmai sajtó, vadászlobbi (öntöltő sörétesek, szevasztok) ezek most hol vannak?

Az alábbi a 2017-es aljaskodásuk összefoglalója:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... ytervezet/

comeandtakethem.png
Nyugi van!

Ez még bőven nem lefutott mecs. Valamint beleszólásunk kb nincs. Itt lehet hőzöngeni, meg pertársaságozni (ahogy pénzt/ időt kéne beletenni kapsiból mindenki ki fog hátrálni, aki nem bolt, vagy lőtérnek álcázott, magáncirkusz üzemeltető.), de az eredményességi rátát ismerjük.

Meglátásom szerint csak azzal lehet hatni az ilyen dolgokra, ha szövetségi szinten megkerülik ezeket a szabályokat. Tudnék sok sok példát, és ötletet mondani, de jogalkotási szakaszban nem adnék ötleteket senkinek sem. Szerintem rajtam kívül itt sok okosabb ember van, akiknek van sok jó ötlete. Nincs szükség az enyémekre. Ezt már sok esetben tudtomra adták.

Úgyhogy részemről nem feszegetem tovább ezt a témát. Illetve szerintem ezt a mai időkben nem iis egészséges dolog nyilvános felületeken megvitatni. Több kár lehet belőle mint amennyi hasznot hozhat.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 08:03 Nyugi van!

Ez még bőven nem lefutott mecs. Valamint beleszólásunk kb nincs. Itt lehet hőzöngeni, meg pertársaságozni (ahogy pénzt/ időt kéne beletenni kapsiból mindenki ki fog hátrálni, aki nem bolt, vagy lőtérnek álcázott, magáncirkusz üzemeltető.), de az eredményességi rátát ismerjük.

Meglátásom szerint csak azzal lehet hatni az ilyen dolgokra, ha szövetségi szinten megkerülik ezeket a szabályokat. Tudnék sok sok példát, és ötletet mondani, de jogalkotási szakaszban nem adnék ötleteket senkinek sem. Szerintem rajtam kívül itt sok okosabb ember van, akiknek van sok jó ötlete. Nincs szükség az enyémekre. Ezt már sok esetben tudtomra adták.

Úgyhogy részemről nem feszegetem tovább ezt a témát. Illetve szerintem ezt a mai időkben nem iis egészséges dolog nyilvános felületeken megvitatni. Több kár lehet belőle mint amennyi hasznot hozhat.
Egyetértek!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

TotoHU írta: 2019.10.02. 22:12 Megküldték a tervezetet véleményezésre pl a szövetségeknek is.
Most csak az ontolto puskák a Gestapo fő célpontja, bár részleteket én sem tudok.
Ahova én járok ott pertársaság esélyeit látogatjuk.
Elég régi bútordarab vagyok már a fegyverek világában, megéltem már jó pár jogszabályváltozást, átéltem már országos fegyverbevonást, de könnyítést is. A magyar hatóságok tevékenysége nekem meglepetést nem okoz.
Tudom, hogy előfordulnak 'jólinformált" emberkék a lőtereken, de sajnos nagyon sokszor kiderül, hogy alapfogalmakkal-összefüggésekkel sincsenek tisztában. Mivel egy komplett fegyverkategória betiltása már komoly dolog, ezért engem érdekel, hogy ki tette ezt a kijelentést, és milyen körülmények között, mert ha ez igaz az felveti a szövetségek lapítását az ügyben. Ha pedig alaptalan ez a kijelentés, az oktalan felkorbácsolása a jogkövető fegyvertartók indulatainak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talponálló írta: 2019.10.03. 10:13 Mivel egy komplett fegyverkategória betiltása már komoly dolog, ezért engem érdekel, hogy ki tette ezt a kijelentést

Az Európai Unió.

Az aktuálisan módosított fegyverdirektíva ÚJ A-kategóriáját kéne elolvasni.

"Category A — Prohibited firearms

1. Explosive military missiles and launchers.

2. Automatic firearms.

3. Firearms disguised as other objects.

4. Ammunition with penetrating, explosive or incendiary projectiles, and the projectiles for such ammunition.

5. Pistol and revolver ammunition with expanding projectiles and the projectiles for such ammunition, except in the case of weapons for hunting or for target shooting, for persons entitled to use them.

▼M2

6. Automatic firearms which have been converted into semi-automatic firearms, without prejudice to Article 7(4a).

7. Any of the following centre-fire semi-automatic firearms:

(a) short firearms which allow the firing of more than 21 rounds without reloading, if:

(i) a loading device with a capacity exceeding 20 rounds is part of that firearm; or

(ii) a detachable loading device with a capacity exceeding 20 rounds is inserted into it;

(b) long firearms which allow the firing of more than 11 rounds without reloading, if:

(i) a loading device with a capacity exceeding 10 rounds is part of that firearm; or

(ii) a detachable loading device with a capacity exceeding 10 rounds is inserted into it.

8. Semi-automatic long firearms (i.e. firearms that are originally intended to be fired from the shoulder) that can be reduced to a length of less than 60 cm without losing functionality by means of a folding or telescoping stock or by a stock that can be removed without using tools.

9. Any firearm in this category that has been converted to firing blanks, irritants, other active substances or pyrotechnic rounds or into a salute or acoustic weapon.

"


Igen, a direktíva kifejezetten lehetővé teszi, hogy az A-ba újonnan besorolt eszközöket sportlövészek, gyűjtők, ill. honvédelmi érdekből továbbra is tartani lehessen legálisan, de a banánisztáni gestapo ezt a megengedő szakaszt nem hajlandó figyelembe venni. (Ja, és nincs sem gyűjteményi, sem honvédelmi fegyvertartás eleve.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.10.03. 10:13 Elég régi bútordarab vagyok már a fegyverek világában, megéltem már jó pár jogszabályváltozást, átéltem már országos fegyverbevonást, de könnyítést is. A magyar hatóságok tevékenysége nekem meglepetést nem okoz.
Tudom, hogy előfordulnak 'jólinformált" emberkék a lőtereken, de sajnos nagyon sokszor kiderül, hogy alapfogalmakkal-összefüggésekkel sincsenek tisztában. Mivel egy komplett fegyverkategória betiltása már komoly dolog, ezért engem érdekel, hogy ki tette ezt a kijelentést, és milyen körülmények között, mert ha ez igaz az felveti a szövetségek lapítását az ügyben. Ha pedig alaptalan ez a kijelentés, az oktalan felkorbácsolása a jogkövető fegyvertartók indulatainak.
Hát ja, mindkét lehetőség botrányos dolog. Jó lenne vakami konkrét info a szövetségektől, ők tudnák cáfolni vagy megerősíteni az egész hisztit.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.03. 10:21 Az Európai Unió.

Az aktuálisan módosított fegyverdirektíva ÚJ A-kategóriáját kéne elolvasni.

"Category A — Prohibited firearms

1. Explosive military missiles and launchers.

2. Automatic firearms.

3. Firearms disguised as other objects.

4. Ammunition with penetrating, explosive or incendiary projectiles, and the projectiles for such ammunition.

5. Pistol and revolver ammunition with expanding projectiles and the projectiles for such ammunition, except in the case of weapons for hunting or for target shooting, for persons entitled to use them.

▼M2

6. Automatic firearms which have been converted into semi-automatic firearms, without prejudice to Article 7(4a).

7. Any of the following centre-fire semi-automatic firearms:

(a) short firearms which allow the firing of more than 21 rounds without reloading, if:

(i) a loading device with a capacity exceeding 20 rounds is part of that firearm; or

(ii) a detachable loading device with a capacity exceeding 20 rounds is inserted into it;

(b) long firearms which allow the firing of more than 11 rounds without reloading, if:

(i) a loading device with a capacity exceeding 10 rounds is part of that firearm; or

(ii) a detachable loading device with a capacity exceeding 10 rounds is inserted into it.

8. Semi-automatic long firearms (i.e. firearms that are originally intended to be fired from the shoulder) that can be reduced to a length of less than 60 cm without losing functionality by means of a folding or telescoping stock or by a stock that can be removed without using tools.

9. Any firearm in this category that has been converted to firing blanks, irritants, other active substances or pyrotechnic rounds or into a salute or acoustic weapon.

"


Igen, a direktíva kifejezetten lehetővé teszi, hogy az A-ba újonnan besorolt eszközöket sportlövészek, gyűjtők, ill. honvédelmi érdekből továbbra is tartani lehessen legálisan, de a banánisztáni gestapo ezt a megengedő szakaszt nem hajlandó figyelembe venni. (Ja, és nincs sem gyűjteményi, sem honvédelmi fegyvertartás eleve.)
Ezt tudom, én is nyomon követem az eseményeket. Én azt feszegetem Toto hozzászólása alapján, hogy itt Magyarországon a hatóságok, és a szövetségek talán fű alatt egyezkednek, és az eseményekről mélyen hallgatva kirekesztik a fegyvertartókat az őket érintő kérdésből.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talponálló írta: 2019.10.03. 10:35 Ezt tudom, én is nyomon követem az eseményeket. Én azt feszegetem Toto hozzászólása alapján, hogy itt Magyarországon a hatóságok, és a szövetségek talán fű alatt egyezkednek, és az eseményekről mélyen hallgatva kirekesztik a fegyvertartókat az őket érintő kérdésből.
1. kelet-európában vagyunk, itt csak a hátulról operálás működhet, semmi nyílt fellépés
2. a legalis lőfegyvertartó gerinctelen takony, úgysem tenne semmit, sőt, ha mégis nyilvánosságra kerülnek konkrétumok, (lásd Toto altal belinkelt 2017-es, elozo probalkozas), akkor rögtön valóságtagadásba kezd, rémhírterjesztésnek minősíti, és inkább valaki más csináljon valamit effektus lép fel.
3. a mostani sem rémhír. Vagy elhiszed, vagy nem. A direktíva szovege ismert, azt meg mindenkinek a fantaziajara bizom, hogy a rosszindulatu gestapo ebbol mit probal jogszabalykent kihozni.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Talponálló írta: 2019.10.03. 10:13 Elég régi bútordarab vagyok már a fegyverek világában, megéltem már jó pár jogszabályváltozást, átéltem már országos fegyverbevonást, de könnyítést is. A magyar hatóságok tevékenysége nekem meglepetést nem okoz.
Tudom, hogy előfordulnak 'jólinformált" emberkék a lőtereken, de sajnos nagyon sokszor kiderül, hogy alapfogalmakkal-összefüggésekkel sincsenek tisztában. Mivel egy komplett fegyverkategória betiltása már komoly dolog, ezért engem érdekel, hogy ki tette ezt a kijelentést, és milyen körülmények között, mert ha ez igaz az felveti a szövetségek lapítását az ügyben. Ha pedig alaptalan ez a kijelentés, az oktalan felkorbácsolása a jogkövető fegyvertartók indulatainak.
Akiket ismerek azokkal fórumon kívül ezt megbeszéltem személyesen. Bocs' de Téged nem ismerlek, így nyílt fórumon nyilván nem írok le neked neveket, hogy XY melyik lőtéren, mi a beosztása vagy rendfokozata, honnan hallotta, stb.
Aki hallott róla az hallott róla, aki meg nem az majd hallani fog.

De az is lehet hogy hoax az egész, és voltaképpen arról van szó hogy az EU jogharmonizáció keretében vadász vonalon engedélyezik a hangtompító használatát, az alkotmányban rögzítik az alanyi jogú önvédelmi célú
lőfegyver viselést, sport vonalon pedig megszűnik a 10-es darabszám korlát, nemhalálos vonalon pedig mellékesen legalizálják a szerelt gumis fegyvereket és egyetlen gázriasztó engedéllyel minden ilyen kategóriájú fegyver viselhető lesz.
Nem, még nem ittam, pedig kellene.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.03. 13:54 Akiket ismerek azokkal fórumon kívül ezt megbeszéltem személyesen. Bocs' de Téged nem ismerlek, így nyílt fórumon nyilván nem írok le neked neveket, hogy XY melyik lőtéren, mi a beosztása vagy rendfokozata, honnan hallotta, stb.
Aki hallott róla az hallott róla, aki meg nem az majd hallani fog.

De az is lehet hogy hoax az egész, és voltaképpen arról van szó hogy az EU jogharmonizáció keretében vadász vonalon engedélyezik a hangtompító használatát, az alkotmányban rögzítik az alanyi jogú önvédelmi célú
lőfegyver viselést, sport vonalon pedig megszűnik a 10-es darabszám korlát, nemhalálos vonalon pedig mellékesen legalizálják a szerelt gumis fegyvereket és egyetlen gázriasztó engedéllyel minden ilyen kategóriájú fegyver viselhető lesz.
Nem, még nem ittam, pedig kellene.
A paprikasprét elfelejtetted.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

TotoHU írta: 2019.10.03. 13:54 Akiket ismerek azokkal fórumon kívül ezt megbeszéltem személyesen. Bocs' de Téged nem ismerlek, így nyílt fórumon nyilván nem írok le neked neveket, hogy XY melyik lőtéren, mi a beosztása vagy rendfokozata, honnan hallotta, stb.
Aki hallott róla az hallott róla, aki meg nem az majd hallani fog.

De az is lehet hogy hoax az egész, és voltaképpen arról van szó hogy az EU jogharmonizáció keretében vadász vonalon engedélyezik a hangtompító használatát, az alkotmányban rögzítik az alanyi jogú önvédelmi célú
lőfegyver viselést, sport vonalon pedig megszűnik a 10-es darabszám korlát, nemhalálos vonalon pedig mellékesen legalizálják a szerelt gumis fegyvereket és egyetlen gázriasztó engedéllyel minden ilyen kategóriájú fegyver viselhető lesz.
Nem, még nem ittam, pedig kellene.
Nekem nem kell mentegetőznöd, nagyon jól ismerem a lőterek szubkultúráját, a sok "jólértesült" hírhozót. Előfordult párszor, hogy ilyen lőtéri csevely keretében előadott történet mire eljutott hozzánk teljesen átalakult. Engem csak az zavar, amikor valaki adja a nagyon jól tájékozottat, de amikor kérdezik a témáról megretten, és terel.
Azért jellemzi a magyar sportlövő, és fegyvertartó világot, hogy Belme aki tisztségviselője a sportlövő szövetségnek ezeken a fórumokon próbál információt szerezni a minket érintő jogszabályváltozásról. Üzenem neki, hogy ilyenkor az az eljárás, hogy odaáll a szövetség vezetői elé, és felteszi nekik a kérdéseket. Én egyszer-kétszer megtettem, de egyszer valamelyik azt mondta, hogy nem akar magának bajt azzal ha beszél. Ez világos beszéd volt, azóta helyükön kezelem őket.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Talponálló írta: 2019.10.03. 15:46 Nekem nem kell mentegetőznöd, nagyon jól ismerem a lőterek szubkultúráját, a sok "jólértesült" hírhozót. Előfordult párszor, hogy ilyen lőtéri csevely keretében előadott történet mire eljutott hozzánk teljesen átalakult. Engem csak az zavar, amikor valaki adja a nagyon jól tájékozottat, de amikor kérdezik a témáról megretten, és terel.
Azért jellemzi a magyar sportlövő, és fegyvertartó világot, hogy Belme aki tisztségviselője a sportlövő szövetségnek ezeken a fórumokon próbál információt szerezni a minket érintő jogszabályváltozásról. Üzenem neki, hogy ilyenkor az az eljárás, hogy odaáll a szövetség vezetői elé, és felteszi nekik a kérdéseket. Én egyszer-kétszer megtettem, de egyszer valamelyik azt mondta, hogy nem akar magának bajt azzal ha beszél. Ez világos beszéd volt, azóta helyükön kezelem őket.
Én ezért írtam, hogy mezei sport- és vadászcélú engedélyesként éhesen várom az információt a szakmai sajtóból, szervezetektől, stb. De innen egyenlőre semmi sem érkezett, így én is itt próbálok információt szerezni arról hogy mi várható. Esetemben főleg azért, mert a vadász vonal mellé 1 éve küzdöttem végig a sport vonalat, egyenlőre lelkesen járok versenyekre és edzésekre, és örülnék ha az idén hosszú távra vett fegyvereimet nem érezném máris veszélyeztetve.
Bár még lehet az a baj, hogy új fiú vagyok ebben a sportlövő világban, és hozzá kellene szoknom hogy ez a játék nálunk bizony ilyen. Nem olcsó a hobbi, baromira figyelni kell a biztonsági szabályokra, rajta kell lenni a tartási szabályokon, és tudatában lenni hogy pár évente jön egy forgószél amikor az előző rendszerbeli felfogású jogalkotó megpróbálja valamilyen módon tönkretenni a hobbimat és anyagi veszteséget okozni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.10.03. 10:22 Hát ja, mindkét lehetőség botrányos dolog. Jó lenne vakami konkrét info a szövetségektől, ők tudnák cáfolni vagy megerősíteni az egész hisztit.
Folyamatban lévő dologról szerintem kár részinfókkal borzolni a kedélyeket.

Maximum páran begestapoznak, meg kötleznek egyet, és hasonlók. Akik valóban rendelkeznek érdemi infókkal, azok nem itt fognak vele fórumkodni magukból bohócot csinálva.

A szövetségek arra vannak, hogy képviseljék a tagok érdekeit. Ha azt nem megfelelően teszik, azzal önnön hobbijukat és / vagy megélhetőségüket is lenullázzák.

Az meg terméazetes, hogy egy sport szövetség nem fog nyílt fórumon hatóságot köpködni. Azzal itt páraknál népszerűek lennének, de utána a hatóságoknál nehezebben képviselnék az érdekeinket.

Javaslom a figyelmet, és ha valakinek észrevétele, javaslata van, azt a szövetség felé tegye meg. Minél egyszerűbben, érhetően, röviden. Akkor profitálhat belőle ő maga, és a lövész társadalom is. Itt gestapozni, meg köpködni nagyon jó feszkó levezetés, és hatóság hergelés, de sok más hatása nem lesz...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

TotoHU írta: 2019.10.03. 16:31 Én ezért írtam, hogy mezei sport- és vadászcélú engedélyesként éhesen várom az információt a szakmai sajtóból, szervezetektől, stb. De innen egyenlőre semmi sem érkezett, így én is itt próbálok információt szerezni arról hogy mi várható. Esetemben főleg azért, mert a vadász vonal mellé 1 éve küzdöttem végig a sport vonalat, egyenlőre lelkesen járok versenyekre és edzésekre, és örülnék ha az idén hosszú távra vett fegyvereimet nem érezném máris veszélyeztetve.
Bár még lehet az a baj, hogy új fiú vagyok ebben a sportlövő világban, és hozzá kellene szoknom hogy ez a játék nálunk bizony ilyen. Nem olcsó a hobbi, baromira figyelni kell a biztonsági szabályokra, rajta kell lenni a tartási szabályokon, és tudatában lenni hogy pár évente jön egy forgószél amikor az előző rendszerbeli felfogású jogalkotó megpróbálja valamilyen módon tönkretenni a hobbimat és anyagi veszteséget okozni.
Sok sikert a sportlövészetben, én már több évtizede űzöm ezt a hazárdjátékot. Nekem külön dossziéba van lefűzve minden fegyvertartással kapcsolatos jogszabály, amit időnként frissítek és átolvasok, mert már tudom, hogy mennyire fontos a jogszabályismeret a fegyvereim megtartásához.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 16:35 Folyamatban lévő dologról szerintem kár részinfókkal borzolni a kedélyeket.

Maximum páran begestapoznak, meg kötleznek egyet, és hasonlók. Akik valóban rendelkeznek érdemi infókkal, azok nem itt fognak vele fórumkodni magukból bohócot csinálva.

A szövetségek arra vannak, hogy képviseljék a tagok érdekeit. Ha azt nem megfelelően teszik, azzal önnön hobbijukat és / vagy megélhetőségüket is lenullázzák.

Az meg terméazetes, hogy egy sport szövetség nem fog nyílt fórumon hatóságot köpködni. Azzal itt páraknál népszerűek lennének, de utána a hatóságoknál nehezebben képviselnék az érdekeinket.

Javaslom a figyelmet, és ha valakinek észrevétele, javaslata van, azt a szövetség felé tegye meg. Minél egyszerűbben, érhetően, röviden. Akkor profitálhat belőle ő maga, és a lövész társadalom is. Itt gestapozni, meg köpködni nagyon jó feszkó levezetés, és hatóság hergelés, de sok más hatása nem lesz...
Meggyőződésem, hogy a sportszövetségek csak a saját érdekeiket képviselik, főleg ha az a szövetség bőkezű állami apanázsban részesül. Vannak visszatérő kérdéseim, amit fel szoktam tenni amikor arra járok, mindig az a válasz hogy felfelé csak csodálkozunk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 16:35 Folyamatban lévő dologról szerintem kár részinfókkal borzolni a kedélyeket.

Maximum páran begestapoznak, meg kötleznek egyet, és hasonlók. Akik valóban rendelkeznek érdemi infókkal, azok nem itt fognak vele fórumkodni magukból bohócot csinálva.

A szövetségek arra vannak, hogy képviseljék a tagok érdekeit. Ha azt nem megfelelően teszik, azzal önnön hobbijukat és / vagy megélhetőségüket is lenullázzák.

Az meg terméazetes, hogy egy sport szövetség nem fog nyílt fórumon hatóságot köpködni. Azzal itt páraknál népszerűek lennének, de utána a hatóságoknál nehezebben képviselnék az érdekeinket.

Javaslom a figyelmet, és ha valakinek észrevétele, javaslata van, azt a szövetség felé tegye meg. Minél egyszerűbben, érhetően, röviden. Akkor profitálhat belőle ő maga, és a lövész társadalom is. Itt gestapozni, meg köpködni nagyon jó feszkó levezetés, és hatóság hergelés, de sok más hatása nem lesz...

Mennyire naív önáltató hozzászólás! A barnakönyv takonygerincet okoz😝
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

A hatóság tartja, a jogalkotó beteszi, a szövetség megmondja mennyire hajoljunk előre.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 16:35 Folyamatban lévő dologról szerintem kár részinfókkal borzolni a kedélyeket.

Maximum páran begestapoznak, meg kötleznek egyet, és hasonlók. Akik valóban rendelkeznek érdemi infókkal, azok nem itt fognak vele fórumkodni magukból bohócot csinálva.
Nézd, mindenkinek más a kattanása, amire felmegy a vérnyomása és bepöccen. Van aki a bűnelkövetők kínzását, ledarálását és macskákkal megetetését szereti nyílt fórumon vehemensebben ecsetelni, más a jogalkotókat titulálja gestapós, ávós és III/III-as szellemiségű gyökereknek. 8-) Ez ilyen.

Hogy ontopik is legyek, abban igazad van Neked is és Kolonics topiktársnak is hogy pánikolni egyenlőre felesleges. Ha kijön valami konkrét infó a pletykákon kívül a tervezetről, még az sem végleges. Emlékezzünk 2012-re, akkor én pl eladtam a Sharpsomat mert úgy volt hogy betiltják, aztán az utolsó pillanatban mégse lett belőle semmi - de én addigra már elkótyavetyéltem a Sharpsot.
Szóval bármi is lesz most, alaposan mérlegelek. A szigorúan legális talajon maradó B és C terveim azért természetesen már megvannak. De azt nem fogom leírni itt, privátban szívesen megosztom ha valakit érdekel.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.03. 16:50 Mennyire naív önáltató hozzászólás! A barnakönyv takonygerincet okoz😝
Semmiféle takonygerinc nincs. Egyszerűen öregszem, és már nem tesz boldoggá az, ha odakulázok a hatóság küszöbére, majd vihogva elszaladok.

Inkább csak figyelek, és próbálok józan ésszel dönteni, hogy hol, mikor, és mivel tudom elérni a a céljaimat. Az már nem hajt, hogy majd én világot váltok meg. Itt arra nincs lehetőség. Mivel még a halvány lehetősége sincs meg az egységes összefogásnak. Mindenki várja az örök életet, és az ingyen sört. Ha valaki meg ezt nem ígéri meg, azt leszarják.

Butulisztánban ez van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Talponálló írta: 2019.10.03. 15:46 Azért jellemzi a magyar sportlövő, és fegyvertartó világot, hogy Belme aki tisztségviselője a sportlövő szövetségnek ezeken a fórumokon próbál információt szerezni a minket érintő jogszabályváltozásról. Üzenem neki, hogy ilyenkor az az eljárás, hogy odaáll a szövetség vezetői elé, és felteszi nekik a kérdéseket.
Szia,

Kicsit javitani kellene a szovegertesi kepessegeiden: en ezen a forumon nem informaciot szerezni probaltam, hanem informaciot adtam at.
Ami informacio igy eljuthat olyan szemelyekhez is, akik 1-2% valoszinuseggel kepesek hatast gyakorolni az esemenyekre, mar ha tudnak rola.

Ahhoz meg semmi kozod, hogy aznap hany szovettseg hany vezeto tagjaval beszeltem.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.10.03. 21:16 Szia,

Kicsit javitani kellene a szovegertesi kepessegeiden: en ezen a forumon nem informaciot szerezni probaltam, hanem informaciot adtam at.
Ami informacio igy eljuthat olyan szemelyekhez is, akik 1-2% valoszinuseggel kepesek hatast gyakorolni az esemenyekre, mar ha tudnak rola.

Ahhoz meg semmi kozod, hogy aznap hany szovettseg hany vezeto tagjaval beszeltem.

Bel
Te minden 3 betűs kóborszellemnek vallomást teszel? :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gianni atya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:24

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gianni atya »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 22:06 Te minden 3 betűs kóborszellemnek vallomást teszel? :-D
Belt még nem hallottam ilyen csúnyán beszélni. :lol:
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

bel írta: 2019.10.03. 21:16 Szia,

Kicsit javitani kellene a szovegertesi kepessegeiden: en ezen a forumon nem informaciot szerezni probaltam, hanem informaciot adtam at.
Ami informacio igy eljuthat olyan szemelyekhez is, akik 1-2% valoszinuseggel kepesek hatast gyakorolni az esemenyekre, mar ha tudnak rola.

Ahhoz meg semmi kozod, hogy aznap hany szovettseg hany vezeto tagjaval beszeltem.

Bel
Véleményem szerint nem adtál át semmiféle információt. Az meg hogy ezen a fórumon keresztül akarsz segítséget találni egy ilyen szinten befolyásolhatatlan esemény kimenetelének a befolyásolásához az a vicc kategóriája. Ez egy tehetetlen ember kapálózása.
A végén megjegyzem, én soha nem érdeklődtem, hogy hány vezetővel találkoztál- egészen másképp szól az a mondatom.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: security89 »

https://m.youtube.com/watch?v=9OpQER6LPsw

Korrekt riport a jogos önvédelem kapcsán, érintve néhány ügyet is.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.10.05. 07:06 https://m.youtube.com/watch?v=9OpQER6LPsw

Korrekt riport a jogos önvédelem kapcsán, érintve néhány ügyet is.
Korrekt, csak semmire nem megyünk vele, ha évek múlva ESETLEG (és csilliós ügyvédi költséggel) mentenek fel.

Egy normal jogos vedelem (gazpisztollyal, gazsprayvel) eseteben egyszerubb mindent beismerni es gyorsitott eljarasban kerni a garazdasagert felfuggesztettet, mint evekeig a buntetoeljaras joghatranyai alatt allni es milliokat fizetni ugyvednek. Es 97% esellyel akkor is elitelnek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.10.05. 10:11 Korrekt, csak semmire nem megyünk vele, ha évek múlva ESETLEG (és csilliós ügyvédi költséggel) mentenek fel.

Egy normal jogos vedelem (gazpisztollyal, gazsprayvel) eseteben egyszerubb mindent beismerni es gyorsitott eljarasban kerni a garazdasagert felfuggesztettet, mint evekeig a buntetoeljaras joghatranyai alatt allni es milliokat fizetni ugyvednek. Es 97% esellyel akkor is elitelnek.
Sajnos igazad van.
Piréz poéta.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

Uraim! Örömmel jelentem, hogy megvan a lövészetvezetői engedélyem! Vissza írtak az Orfk-tól hogy első osztályú minősítésre ki kell adni csak a fegyvervizsga korlátozhatja hogy miből vezethetsz lövészetet ez meg nálam nem áll fenn! Bebattyogtam a gestapóhoz megmutatom a levelet, erre mit ad isten mondja a hölgy kis hatásszünet után hogy épp a minap beszéltek ők is az orfk-val :-) uh ki adják az engedélyt! Vicc ez az ország!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

renestam írta: 2019.10.07. 22:12 Uraim! Örömmel jelentem, hogy megvan a lövészetvezetői engedélyem! Vissza írtak az Orfk-tól hogy első osztályú minősítésre ki kell adni csak a fegyvervizsga korlátozhatja hogy miből vezethetsz lövészetet ez meg nálam nem áll fenn! Bebattyogtam a gestapóhoz megmutatom a levelet, erre mit ad isten mondja a hölgy kis hatásszünet után hogy épp a minap beszéltek ők is az orfk-val :-) uh ki adják az engedélyt! Vicc ez az ország!
Örömmel hallom a hepiendet. Sokunknak fontos megerősítés ez szerintem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

renestam írta: 2019.10.07. 22:12 Uraim! Örömmel jelentem, hogy megvan a lövészetvezetői engedélyem! Vissza írtak az Orfk-tól hogy első osztályú minősítésre ki kell adni csak a fegyvervizsga korlátozhatja hogy miből vezethetsz lövészetet ez meg nálam nem áll fenn! Bebattyogtam a gestapóhoz megmutatom a levelet, erre mit ad isten mondja a hölgy kis hatásszünet után hogy épp a minap beszéltek ők is az orfk-val :-) uh ki adják az engedélyt! Vicc ez az ország!

Gratula, neha a jog is gyozhet az elmebaj felett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

renestam írta: 2019.10.07. 22:12 Uraim! Örömmel jelentem, hogy megvan a lövészetvezetői engedélyem! Vissza írtak az Orfk-tól hogy első osztályú minősítésre ki kell adni csak a fegyvervizsga korlátozhatja hogy miből vezethetsz lövészetet ez meg nálam nem áll fenn! Bebattyogtam a gestapóhoz megmutatom a levelet, erre mit ad isten mondja a hölgy kis hatásszünet után hogy épp a minap beszéltek ők is az orfk-val :-) uh ki adják az engedélyt! Vicc ez az ország!
Ez egy kicsit furcsa, mert ezelőtt majd tíz évvel a régi fórumon is fentlévő mintalevél alapján megírtam a kérelmet, és símán megkaptam a rendőrségi engedélyt-
Az ORFK. honlapján részletes, a jogszabályi hivatkozásokat is mutató tájékoztató található az eljárás menetéről, a szükséges papírokról, még a költségeket is ismerteti.

Az igénylő lap is ott van, a száma RI-0608
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Eléggé döbbenetes megint a VALÓSÁG a média által sugalmazott hazug képpel szemben. És itt a puskával elkövetettben nem csak a félautomata, hanem mindenfajta hosszú lőfegyver benne van!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/mi-a ... -az-ember/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.10.09. 07:25 Eléggé döbbenetes megint a VALÓSÁG a média által sugalmazott hazug képpel szemben. És itt a puskával elkövetettben nem csak a félautomata, hanem mindenfajta hosszú lőfegyver benne van!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/mi-a ... -az-ember/

Kép
Mindez egy 327 milliós országban, ahol 250-270 millió lőfegyver van a lakosságnál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.10.09. 07:55 Mindez egy 327 milliós országban, ahol 250-270 millió lőfegyver van a lakosságnál.
bizony, és ebből kb. 15-20 millió darab közt az AR-15 és klónjai.

(a lőfegyverek szamara kulonbozo becslesek vannak, de a 320+ millió realisabb, fejenkent 1+-ra teszik mar.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Vajon miért nincs nyálverés a német neonáci rampage körül?
Pedig volt goproja meg manifesto ahogy illik.
Talan ezert.
https://www.thetruthaboutguns.com/germa ... n=ttagfeed
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.10.11. 13:32 Vajon miért nincs nyálverés a német neonáci rampage körül?
Pedig volt goproja meg manifesto ahogy illik.
Talan ezert.
https://www.thetruthaboutguns.com/germa ... n=ttagfeed
Mert rájönnének a zemberek hogy a restriktív fegyver politika pont nem vezet sehova, hiszen egy szaros vízvezeték csővel és minimál kézügyességgel, vagy szimplán egy jogsival is bárkiből lehet terrorista.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2019.10.11. 18:40 Mert rájönnének a zemberek hogy a restriktív fegyver politika pont nem vezet sehova, hiszen egy szaros vízvezeték csővel és minimál kézügyességgel, vagy szimplán egy jogsival is bárkiből lehet terrorista.
Ahogy Gvass szokta itten mondani ez nem erősíti a narratívát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fake News: civil lövészet az USA-ban = mészárlás Szíriában

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fake-ne ... sziriaban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.10.15. 07:21 Fake News: civil lövészet az USA-ban = mészárlás Szíriában

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fake-ne ... sziriaban/

Kép
a hasonló eszközökkel dolgozó index is lehozta:

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... ffenzivat/

Igaz, a hazug gecik belehamisították, hogy "katonai show" holott lófaszt, itt civilek örömlövészetéről van szó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.11. 18:40 Mert rájönnének a zemberek hogy a restriktív fegyver politika pont nem vezet sehova, hiszen egy szaros vízvezeték csővel és minimál kézügyességgel, vagy szimplán egy jogsival is bárkiből lehet terrorista.
Jogsival??? Gondolod 9.11.-nél volt a "pilótáknak" "jogsijuk"?

A terrorista csak, és kizárólag az elszánt szándéktól válik terroristává

Effektive fegyver nélkül is lehet rabolni, vagy terrorcselekményt elkövetni. Ezért is fölösleges a fegyverek ilyen mértékű démonizálása.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése