Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: KLT »

TotoHU írta: 2019.12.04. 12:27 Csehektől lehet 16-ossal lőszert hozni, eladnak külön, fegyver nélkül?
Nem vagyok se jogász, se szakértő. A véleményem:
Ha van úniós fegyvertartási engedélyed, akkor eladják neked a lőszert. Onnantól kezdve, hogy kisétálsz a boltból, a kutya nem mondja meg, hogy azt a lőszert melyik országban vetted. Probléma akkor lehet, ha valamelyik országban átkutat egy rendőr vagy valamelyik határon átvizsgálnak. Ezt meg ki lehet úgy védeni, hogy kérsz egy meghívót egy célországbeli versenyre.
A franciáknál vett egy sporttárs a decathlonban lőszert. Mivel versenyen voltunk, ezért volt meghívó, nem kötöttek bele egyik határon se.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.12.05. 06:53 Nem vagyok se jogász, se szakértő. A véleményem:
Ha van úniós fegyvertartási engedélyed, akkor eladják neked a lőszert.
JOGSZERŰEN nem. Az EWP nem tartási engedély, csak útlevél (PASS), lőfegyver, lőszer megszerzésére NEM JOGOSIT.

(Hogy kit mivel, hol szolgáltak ki az egy masik kerdes.)

Pont, hogy HA mar a birtokodban van a lőszer, akkor nincs gond, ha megállít a sün külföldön, mert az EWP-vel jogszerűen lehet nálad pl. vadászatra utazva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.12.05. 07:40 JOGSZERŰEN nem. Az EWP nem tartási engedély, csak útlevél (PASS), lőfegyver, lőszer megszerzésére NEM JOGOSIT.

(Hogy kit mivel, hol szolgáltak ki az egy masik kerdes.)

Pont, hogy HA mar a birtokodban van a lőszer, akkor nincs gond, ha megállít a sün külföldön, mert az EWP-vel jogszerűen lehet nálad pl. vadászatra utazva.
Mint említettem se jogász, se szakértő nem vagyok. De az simán félrefordítás, hogy a PASS az útlevél lenne. A PASS az igazolvány, engedély. Vagyis a Eurpean Firearms Pass az Európai Lőfegyvertartási Engedély. Nagyon helyesen így szerepel rajta magyarul. Az útlevél az a passport. Ettől függetlenül tényleg nem jogosít megszerzésre. És ettől függetlenül a francik kiadják rá a lőszert. Szerintem, ha felhívja a boltot meg fogják neki mondani, hogy adnak neki lőszert vagy nem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.12.05. 09:44 Mint említettem se jogász, se szakértő nem vagyok. De az simán félrefordítás, hogy a PASS az útlevél lenne. A PASS az igazolvány, engedély. Vagyis a Eurpean Firearms Pass az Európai Lőfegyvertartási Engedély. Nagyon helyesen így szerepel rajta magyarul. Az útlevél az a passport. Ettől függetlenül tényleg nem jogosít megszerzésre. És ettől függetlenül a francik kiadják rá a lőszert. Szerintem, ha felhívja a boltot meg fogják neki mondani, hogy adnak neki lőszert vagy nem.
felOFF
nem, nem helyes az engedély. Mert ez tartalmilag is csak ÚTLEVÉL.

A nemzeti tartasi eng. alapjan kibocsatot UTIOKMANY, amellye az EU mas tagallamaiban a bevezetett lőfegyverek, lőszerek birtokaban tartozkodhatsz, atutazhatsz.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.12.05. 09:50 felOFF
nem, nem helyes az engedély. Mert ez tartalmilag is csak ÚTLEVÉL.

A nemzeti tartasi eng. alapjan kibocsatot UTIOKMANY, amellye az EU mas tagallamaiban a bevezetett lőfegyverek, lőszerek birtokaban tartozkodhatsz, atutazhatsz.

ON
Így van. Maga a szó (pass) viszont engedélyt jelent. Egyébként tudtommal a legtöbb tagállamban e mellé még kell meghívó is (vadászatra vagy sporteseményre). A svédek pl úgy állnak hozzá, hogy ha van eu fegy eng.-ed, akkor semmivel se vagy különb, mint bármelyik afrikai ország fegyvertartója. Pont ugyanazokat kérik a bevitelhez, csak nem a helyi tartásidat kérik, hanem az eusat.
Kajler
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.06.15. 12:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kajler »

TotoHU írta: 2019.12.04. 15:03 Kiegészítő kérdés: ilyenkor is játszanak-e a kötelező körök, mint fordítás, hitelesíttetés, stb? Mert úgy nagyon nagy darabszám alatt már nem biztos hogy megéri 1-2 embernek a behozatal, 16-os költsége, fordíttatás költsége, stb. (Amúgy megint idiotizmus, egységes EU nyomtatvány, toszért nem egyértelműen jelölhető rajta hogy mit akar a költő? Jogosítványt sem fordítgatunk annyi nyelvre ahány országba utazunk...)

(Egyébként is mennék Brno-ba meló miatt, gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal.)
Szlovákoktól biztosan lehet 16-ossal. Igen le kellett fordíttatni az import engedélyt, ez engem annyira nem lepett meg, viszont ami igen, az az volt, hogy az import engedély kiállításakor külön felhívták rá a figyelmem az IGrenden, hogy ugyanúgy ahogy a fegyver behozatalnál is, itt is vissza kell vinni a kinti hatóság által kiállított papírokat, hogy lezárhassák az ügyet... ha valaki okosabb látja ebben a logikát, akkor osszátok meg légyszíves velem is, mert én ezt azóta se tudtam feldolgozni... ;-) bejegyzés nincsen, bemutatás nincsen, befizetés sincsen, csak el kell rá b*ni megint egy fél napot...
üdv.: Kajler
u.i.: ...és még így is megérte az itthoni importőr töketlenkedése miatt...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BREAKING NEWS - Összefoglaló az EU fegyverirányelv módosításáról – Fegyverügyi Egyeztető Fórum

Részletes elemzés, közérthetően a MINDEN FEGYVERTARTÓI KATEGÓRIÁRA vonatkozó veszélyekről és alternatívákról!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszefo ... eto-forum/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2019.12.09. 09:42Részletes elemzés, közérthetően a MINDEN FEGYVERTARTÓI KATEGÓRIÁRA vonatkozó veszélyekről és alternatívákról!!!

"– A kis energiájú céllövőfegyverek esetében is lehetne előrelépés: a Flobert tölténnyel működő fegyvereket ismét ki lehetne venni a lőfegyver kategóriából, a légpuskák 7,5 J torkolati energia határát pedig 5,5 mm vagy afeletti kaliber esetében 16 J-ra lehetne növelni."

Az 5,5 nem elírás 4,5 helyett?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2019.12.09. 10:00 "– A kis energiájú céllövőfegyverek esetében is lehetne előrelépés: a Flobert tölténnyel működő fegyvereket ismét ki lehetne venni a lőfegyver kategóriából, a légpuskák 7,5 J torkolati energia határát pedig [b]5,5[/b] mm vagy afeletti kaliber esetében 16 J-ra lehetne növelni."

Az 5,5 nem elírás 4,5 helyett?
lényeget nem érintő kérdés.

Ez csak egy javaslat, 4,5 mm-es használható 7,5 gyulával is, 5,5 mm már fika.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.09. 09:42 BREAKING NEWS - Összefoglaló az EU fegyverirányelv módosításáról – Fegyverügyi Egyeztető Fórum

Részletes elemzés, közérthetően a MINDEN FEGYVERTARTÓI KATEGÓRIÁRA vonatkozó veszélyekről és alternatívákról!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszefo ... eto-forum/
Számomra az első átfutás után nem egészen egyértelmű a kérdés.

Ennek a levezetésnek van valami alapja, pl egy hazai jogszabály tervezet, vagy ez egy következtetés egy EU-s ügyből, és az eddigi hazai joggyakorlatból?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.09. 10:55 Számomra az első átfutás után nem egészen egyértelmű a kérdés.

Ennek a levezetésnek van valami alapja, pl egy hazai jogszabály tervezet, vagy ez egy következtetés egy EU-s ügyből, és az eddigi hazai joggyakorlatból?

Az elemzes alapja a konkret EU direktiva tartalma, es az eddigi erre szuletett BM-es próbálkozások. Valamint más tagállamok implementációja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.12.09. 09:49 KÉRNÉM A MODERÁTOROKAT, HOGY A TÉMA FONTOSSÁGA MIATT HAGYJÁK BENT TÖBB TOPIKBAN - UGYANAKKOR A MEGVITATÁSA CSAK A JOG ÉS FEGYVERLIBERÓBAN TÖRTÉNJEN! KÖSZI. Érinti a gáz-riasztókat is, nem csak a lőfegyvereseket!


BREAKING NEWS - Összefoglaló az EU fegyverirányelv módosításáról – Fegyverügyi Egyeztető Fórum

Részletes elemzés, közérthetően a MINDEN FEGYVERTARTÓI KATEGÓRIÁRA vonatkozó veszélyekről és alternatívákról!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszefo ... eto-forum/

Kép
Elolvastam. Hát nem'tom... Lehet eső, lehet hó. A szereltgumis cuccok engedélyeztetése, az nagyon jó lenne. Én annak örülnék a legjobban. Köszönöm az információkat!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.12.09. 12:36 Elolvastam. Hát nem'tom... Lehet eső, lehet hó. A szereltgumis cuccok engedélyeztetése, az nagyon jó lenne. Én annak örülnék a legjobban. Köszönöm az információkat!!

azt felejtsed el, olyan soha nem lesz. Az a felsorolás a SOHA MEG NEM VALÓSULÓ VÁGYÁLMOK kötelezően csatolandó listája.

A lényeg abban van, hogy a nemzeti implenetációt nem visszamenőleges hatállyal és elmebeteg igrendes módon kell végezni, mert itt akkor kő-kövön nem marad.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.12.09. 10:02 lényeget nem érintő kérdés.

Ez csak egy javaslat, 4,5 mm-es használható 7,5 gyulával is, 5,5 mm már fika.
Először is: köszi az elemzést, szerintem nagyon jó, szükséges mértékig részletes anyag.

Másodszor: a 4,5 kontra 5,5 mm azért lényeges, mert kár lenne a ,5 mm légfegyver tartókat 1-2 koszos zsúl miatt kriminalizálni, a tök azonos jellegű, 5,5 mm légfegyveresek szabdságjoga mellett, ha egyszer lehetőség van rá, hogy ne így legyen. Szóval igenis lényeget érintő a kérdés...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2019.12.09. 13:03 Először is: köszi az elemzést, szerintem nagyon jó, szükséges mértékig részletes anyag.

Másodszor: a 4,5 kontra 5,5 mm azért lényeges, mert kár lenne a ,5 mm légfegyver tartókat 1-2 koszos zsúl miatt kriminalizálni, a tök azonos jellegű, 5,5 mm légfegyveresek szabdságjoga mellett, ha egyszer lehetőség van rá, hogy ne így legyen. Szóval igenis lényeget érintő a kérdés...
Nem, nem az.
UGYANIS: azt felejtsed el, olyan soha nem lesz. Az a felsorolás a SOHA MEG NEM VALÓSULÓ VÁGYÁLMOK kötelezően csatolandó listája.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.12.09. 09:42 BREAKING NEWS - Összefoglaló az EU fegyverirányelv módosításáról – Fegyverügyi Egyeztető Fórum

Részletes elemzés, közérthetően a MINDEN FEGYVERTARTÓI KATEGÓRIÁRA vonatkozó veszélyekről és alternatívákról!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszefo ... eto-forum/
Köszi az infót! Ez a messzemenőkig legpontosabb összefoglalása annak hogy mi van az asztalon, és mikre lehet számítani.
(És ciki a szövetségeknek, hogy egy szót sem szóltak erről eddig) És pár dolgot egyértelműen tisztáz, pl a kötelezettség szegési bírság mértékét, ha nem csinálunk semmit. Ugyanis már erről is hallottam pletykákat, konkrét összeggel (napi 30 ezer EUR bírság) ami persze ezek szerint nem igaz.

Ez alapján a fegyvergyűlölő BM részéről jó szokásához híven nyilván továbbra is a legdurvább, leginkább restriktív és mindenben az EU direktívára hivatkozó, vagy azzal köszönőviszonyban sem lévő változtatásokra lehet számítanil. Nulla rugalmasság, vegyünk el minél több fegyvert! jelszóra. (Lásd a paprika spray betiltásának EU joganyagra hivatkozásai, ami szintén hemzseg a csúsztatásoktól és az ordas hazugságoktól) Annyiból jó ez az összefoglaló hogy talán a döntéshozáshoz közeli helyzetben lévő is elolvassa, mielőtt karácsonykor vagy két ünnep között meglep minket a BM egy suttyomban salátatörvénybe rejtett joxabály módosítási csomaggal.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.12.09. 14:23 Annyiból jó ez az összefoglaló hogy talán a döntéshozáshoz közeli helyzetben lévő is elolvassa, mielőtt karácsonykor vagy két ünnep között meglep minket a BM egy suttyomban salátatörvénybe rejtett joxabály módosítási csomaggal.

Igen, itt az is a célja ennek az összefoglalónak, hogy aki olvasni tud, az láthatja, hogy tényleg 1-2 kritikus ponton túl a jogszabály milyensége kizárólag a nemzeti implementációtól függ, a direktíva maga GUMIJOGSZABÁLY!

Lásd, még a britek is pozitív példát mutatnak, pedig ott már szinte tökmindegy a jogharmonizáció.

https://www.gov.uk/government/publicati ... rules-2019

figyelemreméltó, hogy az implementációjukban nincs visszamenőleges hatály, például a hatástalanított fegyvereknél.

“. Firearms which were deactivated prior to 8 April 2016 are not covered by these provisions.”

Az ennél frissebb hatástalanításúak tartós transzferjét is elég egy űrlapon beküldeni egy e-mailcímre, slussz. Nem bürokratizálták túl.


Szóval ezt nálunk, visszamenőleges hatállyal engedélyhez kötni: maga lenne a totális nonszensz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.12.09. 15:14

Az ennél frissebb hatástalanításúak tartós transzferjét is elég egy űrlapon beküldeni egy e-mailcímre, slussz. Nem bürokratizálták túl.


A fegyverügyi elmebajos ámokfutásuk mellett a briteknél vannak jó dolgok is. Pl gépjármű átírása egy beküldött tulajdonosi és vevői nyilatkozattal, és kész vége nem kell Okmányirodába járni, terhelni a bürokráciát, extra adókat fizetni, stb.

Angol ismerősöm mesélte, hogy pár éve rájött, hogy évek óta lejárt a sörétes dupla puskájára a tartási engedélye. Gyorsan eladta egy engedéllyel rendelkező ismerősének, és ezzel meg is volt oldva a prlobléma. A jogellenes helyzet megszüntette saját maga, cserébe az állam nem kriminalizálta, nem indított el hosszú, költséges és erőforrásokat terhelő bűnügyi eljárást.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.09. 11:00 Az elemzes alapja a konkret EU direktiva tartalma, es az eddigi erre szuletett BM-es próbálkozások. Valamint más tagállamok implementációja.
Tehát akkor még nincs hazai jogalkotói léoés, vagy annak tervezete.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.09. 16:32 Tehát akkor még nincs hazai jogalkotói léoés, vagy annak tervezete.
Vagy csak nem nyilvános.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.09. 17:24 Vagy csak nem nyilvános.
Az számunkra nem jelent semmit.

Igazából ezzel a "jólinformáltsággal" három bajom van.

-Aki valóban tud valamit, az nem akar tenni semmit. (ha akarna, nem itt tartanánk.)
-Aki tenni is akar / tud valamit, az nem fog kapni érdemi infót.
-A legtöbben meg csak azt HISZIK, hogy tudnak valamit, közben kapják a már előzetesen kitalált infopakkot.

A folyosói pletyik általában DP-zések. Nagyon szépen feltérképezik a kapcsolatrendszereket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.09. 17:38 Az számunkra nem jelent semmit.

Igazából ezzel a "jólinformáltsággal" három bajom van.

-Aki valóban tud valamit, az nem akar tenni semmit. (ha akarna, nem itt tartanánk.)
-Aki tenni is akar / tud valamit, az nem fog kapni érdemi infót.
-A legtöbben meg csak azt HISZIK, hogy tudnak valamit, közben kapják a már előzetesen kitalált infopakkot.

A folyosói pletyik általában DP-zések. Nagyon szépen feltérképezik a kapcsolatrendszereket.
Igen, ez így van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Mi az alapvető probléma a 2017/853 irányelvvel? - erre egyszerű a válasz! Európában már évtizedek óta szép lassan, sunyiban zajlik a polgárok lefegyverzése (kb. 80-as évek elején kezdődött a 7,5 J-os baromsággal légpuskák esetében, de lehetne még sorolni), és a törvényhozóknak eszük ágában sincs ezen lazítani, sőt, egyre több áttekinthetetlen salátatörvény fog keletkezni. Azon törvények pedig, amelyek "betarthatatlanok" csak tovább erősítik a joglakotó oldalát, hiszen ha valami nem stimmel, kapásból a betiltott, engedélyköteles kategóriába kerül, vagy ki kell vonni a forgalomból. A jogalkotót nem érdekli, ha egy adott törvény olyan hatással lenne, amit nem lehet betartani. Szóval, az a gond ezzel az irányelvvel, hogy egyszer valahogy törvény lesz belőle, ami tovább kurtítja a fehyvertartók jogait, lehetőségeit (egyébként ezt próbálják az elmúlt években az USA-ban is átverni, hogy szigorúbb legyen a fegyvertartás). Az is a nagy baj, hogy EU szerte nincs összefogás a fegyvertartók között, akik közösen szólalnának fel ezen hülyeségek ellen. Ébresztő!
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

továbbá: "a terrorcselekményeket illegális lőfegyverekkel követték és követik el olyan személyek, akik nem rendelkeznek lőfegyver tartására szóló engedéllyel" - ha megértjük, hogy a polgárok általános lefegyverzése a cél, és a terrorcselekmények csupán ürügyként szolgálnak, akkor máris érthetőbb a "szabályozás".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

mlaca írta: 2019.12.09. 20:19 Mi az alapvető probléma a 2017/853 irányelvvel? - erre egyszerű a válasz! Európában már évtizedek óta szép lassan, sunyiban zajlik a polgárok lefegyverzése (kb. 80-as évek elején kezdődött a 7,5 J-os baromsággal légpuskák esetében, de lehetne még sorolni), és a törvényhozóknak eszük ágában sincs ezen lazítani, sőt, egyre több áttekinthetetlen salátatörvény fog keletkezni. Azon törvények pedig, amelyek "betarthatatlanok" csak tovább erősítik a joglakotó oldalát, hiszen ha valami nem stimmel, kapásból a betiltott, engedélyköteles kategóriába kerül, vagy ki kell vonni a forgalomból. A jogalkotót nem érdekli, ha egy adott törvény olyan hatással lenne, amit nem lehet betartani. Szóval, az a gond ezzel az irányelvvel, hogy egyszer valahogy törvény lesz belőle, ami tovább kurtítja a fehyvertartók jogait, lehetőségeit (egyébként ezt próbálják az elmúlt években az USA-ban is átverni, hogy szigorúbb legyen a fegyvertartás). Az is a nagy baj, hogy EU szerte nincs összefogás a fegyvertartók között, akik közösen szólalnának fel ezen hülyeségek ellen. Ébresztő!
Majd lesz, de akkor már nem a fegyvertartás kérdése a fő ok. A világban van egy pénzhatalmi "elit" ami most gőzerővel dolgozik az emberek tömegeinek rabigába hajtásán. Persze ezt álcázni próbálják, de a gazdasági eszközök szabályozásával remekül elérik ezt.

Mi is történik?
Az emberek többsége a napi megélhetéséért dolgozik. Többre nem telik a legtöbbeknek. Ami plusz, az hitelből megy. Az pedig nem más, mint szerződéses elköteleződés a rabszolgatartók felé. Ma már nincsenek láncok, sem őrök. Cserébe vannak betarthatalan jogszabályok, globális telekommunikációs (megfigyelő) hálózatok, és szerződések amivel gyakorlatilag minimális erőfeszítéssel lehet.kényszeríteni az embereket.

A fenti rendszerbe nem fér bele az önvédelemre képes, független, gondolkodó társadalom. A fegyverek teljes démonizálása, és tiltásának intézménye szerintem innen eredeztethető.

Ezt persze mint minden mást beleburkolják egy látszólag kellemes, fogyasztható, közjónak megfelelő felhőbe.

Nem, ez nem csak a hungarisztáni bm csinálja így. Ez már világméretű. De mivel senki sem akarja ezt észrevenni, és senki sem hajlandó lépni ez ellen, ezért mimden marad így. Egészen addig, amíg lehet még rosszabb is. Amikor már teljesen differenciált társadalom lesz, akkor lesznek majd kapás kaszás éhséglázadások, amiket a modern eszközökkel pikkpakk levernek.

Szerintem efelé haladunk szépen ütemes léptekkel. Persze ez is hullámozni fog majd. Hol jobb, hol roszabb lesz. De az iránya konstans. Egész addig, míg tartható ez.

Demokrácia már egy ideje nincs. Pénzhatalmi feudalizmus van. Ami mit is jelent? Az érvényesül, akinek pénze van. Mindenki más marad megtiport bérrabszolga.

Nem, a rabszolgánál nagyon kockázatos a fegyver. Ezért most mindenhol tűzzel vassal próbálnak mindent betiltani a polgárság (rabszolgák) rétegének.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

mlaca írta: 2019.12.09. 20:21 továbbá: "a terrorcselekményeket illegális lőfegyverekkel követték és követik el olyan személyek, akik nem rendelkeznek lőfegyver tartására szóló engedéllyel" - ha megértjük, hogy a polgárok általános lefegyverzése a cél, és a terrorcselekmények csupán ürügyként szolgálnak, akkor máris érthetőbb a "szabályozás".
Jó látod, maximálisan egyetértek.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2019.12.09. 21:02 Majd lesz, de akkor már nem a fegyvertartás kérdése a fő ok. A világban van egy pénzhatalmi "elit" ami most gőzerővel dolgozik az emberek tömegeinek rabigába hajtásán. Persze ezt álcázni próbálják, de a gazdasági eszközök szabályozásával remekül elérik ezt.

Mi is történik?
Az emberek többsége a napi megélhetéséért dolgozik. Többre nem telik a legtöbbeknek. Ami plusz, az hitelből megy. Az pedig nem más, mint szerződéses elköteleződés a rabszolgatartók felé. Ma már nincsenek láncok, sem őrök. Cserébe vannak betarthatalan jogszabályok, globális telekommunikációs (megfigyelő) hálózatok, és szerződések amivel gyakorlatilag minimális erőfeszítéssel lehet.kényszeríteni az embereket.

A fenti rendszerbe nem fér bele az önvédelemre képes, független, gondolkodó társadalom. A fegyverek teljes démonizálása, és tiltásának intézménye szerintem innen eredeztethető.

Ezt persze mint minden mást beleburkolják egy látszólag kellemes, fogyasztható, közjónak megfelelő felhőbe.

Nem, ez nem csak a hungarisztáni bm csinálja így. Ez már világméretű. De mivel senki sem akarja ezt észrevenni, és senki sem hajlandó lépni ez ellen, ezért mimden marad így. Egészen addig, amíg lehet még rosszabb is. Amikor már teljesen differenciált társadalom lesz, akkor lesznek majd kapás kaszás éhséglázadások, amiket a modern eszközökkel pikkpakk levernek.

Szerintem efelé haladunk szépen ütemes léptekkel. Persze ez is hullámozni fog majd. Hol jobb, hol roszabb lesz. De az iránya konstans. Egész addig, míg tartható ez.

Demokrácia már egy ideje nincs. Pénzhatalmi feudalizmus van. Ami mit is jelent? Az érvényesül, akinek pénze van. Mindenki más marad megtiport bérrabszolga.

Nem, a rabszolgánál nagyon kockázatos a fegyver. Ezért most mindenhol tűzzel vassal próbálnak mindent betiltani a polgárság (rabszolgák) rétegének.
"A történelem az élet tanítómestere." Csak vannak akik tanulnak, a többség meg nem...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2019.12.09. 20:19 Európában már évtizedek óta szép lassan, sunyiban zajlik a polgárok lefegyverzése (kb. 80-as évek elején kezdődött a 7,5 J-os baromsággal légpuskák esetében, de lehetne még sorolni), és a törvényhozóknak eszük ágában sincs ezen lazítani
A helyzet sokkal rosszabb. Vegyünk elő történelemkönyveket, és olvassuk 150-250 éve alkotó gondolkodók műveit!
Akkoriban kezdett beérni a gondolat, hogy nem helyénvaló, hogy abszolút uralkodók családi birtoknak tekintik az országaikat. Többen úgy gondolták, hogy az állam feladata kizárólag a határvédelem, a rendvédelem, és a bíróságok működtetése: ennek megfelelően kell megnyirbálni az uralkodók hatalmát. A polgárok pedig felnőtt emberek, oldják meg az életüket és ügyes-bajos dolgaikat: a pénz is náluk van, a munkaerő is, attól pedig egyikből sem lesz több, hogy az állam szervezi. Nagyjából ennek megfelelően alakultak a dolgok.
Kezdetben. Pillanatok alatt rájöttek: míg régebben a kegyencek lehetősége volt a király hatalmát a saját céljaikra megnyerni, mostantól ők is megpróbálhatják saját céljaikra megnyerni a döntéshozókat. Ki jó szándékból, ki számításból, elkezdte keresni ennek lehetőségét. A kereslet kielégítésében pedig sokan meglátták a lehetőséget, és megteremtették a kínálatot - persze nem ingyen. Mind a kereslet, mind a kínálat oldalon az volt és most is az az érdek, hogy az államnak minél nagyobb legyen a hatalma: a szerencsésebbek annál hatékonyabban használhatják saját céljaikra.
Napjainkra eljutottunk oda, hogy már az a szalonképtelen gondolat, hogy valamit _ne_ szervezzen és szabályozzon az állam. Életünk szinte minden részletébe beleszól az állam, pontosabban azok a szerencsések, akik hatalmat szereznek saját céljaikhoz: milyen önvédelmi eszközöket birtokolhatunk, milyen autót vehetünk, dohányozhatunk-e kocsmában, mennyiért mehetünk el dolgozni, használhatunk-e fogamzásgátlót…
Mi, fegyvertartó és fegyvert tartani kívánó polgárok ennek következményeit szenvedjük. Látnunk kell, hogy problémánk csak része egy hatalmas problémának, és nem csak kedvező jogszabályváltozást kell elérnünk, hanem gondolkodásbeli változást.
Jelenleg százezrek, ha nem milliók támogatják és követelik az EU-ban, hogy lehetetlenítsék el a polgári fegyvertartást, és úgy gondolják, ennek kierőszakolása teljesen helyénvaló. Most kapcsolódtam vissza ahhoz, amit írtál.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2019.12.09. 23:18 A helyzet sokkal rosszabb. Vegyünk elő történelemkönyveket, és olvassuk 150-250 éve alkotó gondolkodók műveit!
Akkoriban kezdett beérni a gondolat, hogy nem helyénvaló, hogy abszolút uralkodók családi birtoknak tekintik az országaikat. Többen úgy gondolták, hogy az állam feladata kizárólag a határvédelem, a rendvédelem, és a bíróságok működtetése: ennek megfelelően kell megnyirbálni az uralkodók hatalmát. A polgárok pedig felnőtt emberek, oldják meg az életüket és ügyes-bajos dolgaikat: a pénz is náluk van, a munkaerő is, attól pedig egyikből sem lesz több, hogy az állam szervezi. Nagyjából ennek megfelelően alakultak a dolgok.

Az érvelésed alapvetően OK, csak azt hagyod ki a számításból, hogy az élet 150-200 évvel ezelőtti, és a mai társadalmi, gazdasági, jogi, technikai dimenzióinak összetettsége között több nagyságrendnyi eltérés van. A mai világ sokkal de sokkal komplexebb mint 150 évvel ezelőtt. A világ annyira sokkal de sokkal bonyolultabb, hogy egy-egy területének mélységben átlátása is több évtizednyi tanulást- és tapasztalatot, és/vagy kutatómunkát igényel.
Mindez ráadásul a szupergyors technikai változás révén pillanatok alatt meghaladottá válik és elavul. A szabályozások ennek a felgyorsult és sokkal összetettebb világnak a működését segítenék elő - elvileg, az ideális világban. Ilyen azonban nem létezik, ezért a szabályok nagy része már a megszületésekor is legjobb esetben billeg, logikátlan, nehezen használható, vagy éppen egyenesen csapnivalóan rossz. A szabályozók nagyon sok esetben nem ismerik pontosan azokat a folyamatokat amiket szabályozni akarnak, vagy valamilyen szűk csoport érdeke érvényesül így vagy úgy, esetleg a szabályozási szent hevületben a logikus gondolkodást felejtik el, és nyelvtanilag is értelmezhetetlen, logikátlan, irreleváns foshalmot "alkotnak" meg, mint követendő szabályt - vagy ezek a jelenségek mind egyszerre megfigyelhetők.

OFF: a kocsmában dohányzás tilalma mint érv a túlszabályozottságra nem igazán jó. Én anno aktív dohányosként is támogattam, és ezzel a cigisek 80-90%-a egyet is értett. ;)
A másodlagos dohányzás tényleg qrva ártalmas, egyrészt, másrészt rohadt büdös a dohányfüst, minden péntek este után az összes kabát, nadrág, pulóver, mehetett a mosásba. :D

"Jelenleg százezrek, ha nem milliók támogatják és követelik az EU-ban, hogy lehetetlenítsék el a polgári fegyvertartást, és úgy gondolják, ennek kierőszakolása teljesen helyénvaló. Most kapcsolódtam vissza ahhoz, amit írtál."

Nem tudok reprezentatív felmérésről, ami azt mutatná, hogy az EU-s polgárok hogyan viszonyulnak a fegyvertartás kérdéséhez. SZVSZ ha országonként eltérő mértékben is, de bőven 50% feletti lenne a támogatottsága a polgári fegyvertartásnak! Élő példák léteznek rá az EU-n belül, hogy a széleskörű legális polgári fegyvertartás klasszul tud működni, és semmilyen összefüggsében nem áll a bűnözéssel vagy terrorizmussal. Sőt, more guns less crime!
Én az EU és az egyes tagállamok betiltomozási törekvése mögött egyszerű politikusi utócselekvést látok: ezt sok esetben a lelkiismeret-furdalás vezérli, mivel az állam és a szolgálatai nem tudták megfelelően előre jelezni vagy megakadályozni a megvalósult nagy terrortámadásokat Európában. Másrészt felelősség elhárítást is takar (de hát mi betiltottuk, nem is lehetett volna nála automata lőfegyver) szóval számomra a mostani EU-s fegyverügyi törekvések a bűnbánat a félelem és az inkopetencia óriási gangbang-jének a torz szerelemgyerekei.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Poresz írta: 2019.12.09. 23:18 olvassuk 150-250 éve alkotó gondolkodók műveit!
Milton Friedman azért nem alkotott olyan régen
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2019.12.10. 00:31 ...
Mindez ráadásul a szupergyors technikai változás révén pillanatok alatt meghaladottá válik és elavul. A szabályozások ennek a felgyorsult és sokkal összetettebb világnak a működését segítenék elő - elvileg, az ideális világban. Ilyen azonban nem létezik, ezért a szabályok nagy része már a megszületésekor is legjobb esetben billeg, logikátlan, nehezen használható, vagy éppen egyenesen csapnivalóan rossz. A szabályozók nagyon sok esetben nem ismerik pontosan azokat a folyamatokat amiket szabályozni akarnak, vagy valamilyen szűk csoport érdeke érvényesül így vagy úgy, esetleg a szabályozási szent hevületben a logikus gondolkodást felejtik el, és nyelvtanilag is értelmezhetetlen, logikátlan, irreleváns foshalmot "alkotnak" meg, mint követendő szabályt - vagy ezek a jelenségek mind egyszerre megfigyelhetők.
...
álláspontom szerint ezért kellene elveket lefektetni a jogalkotóknak
az elérendő célt kell megfogalmazni
nem pedig a legapróbb részleteket is kidolgozni arra, hogy ki milyen úton érje el a kitűzött célt
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

szöged írta: 2019.12.10. 05:06 álláspontom szerint ezért kellene elveket lefektetni a jogalkotóknak
az elérendő célt kell megfogalmazni
nem pedig a legapróbb részleteket is kidolgozni arra, hogy ki milyen úton érje el a kitűzött célt
Ismered a mondást.
"Az ördög a részletekben bújik meg."

Ha megnézzük a "jogrendszert", abban annyi részlet van, hogy csak az ördög, hanem a teljes pokol is elfér benne. A tiltó jellegű jogszabályok pedig jelen korunkban csak két embertípusnak tiltóak. A bér rabszolgák seregeinek, mert nincs pénzük érvényt szerezni akaratuknak, illetve azoknak, akik eleve be akarják tartani ezeket a betarthatatlan jogszabályokat, mert így lettek nevelve. Persze egy napon majd ők is felébrednek, hogy elbökték. Csak addigra kisemmizett, megnyomorított, megtört lények lesznek.

Anno a Dózsa féle felkelés miért is tört ki? Mert a termény 20-át elvették? Most az átlagember keesetének 20%-a SE! marad nála itthon. Közben az "elit" ebből a pénzből kurvázik drogozik, jachtozik a tengeren, és élnek olyan fényűző életet, amitől még Alibaba is elvörösödne a turbánja alatt fejtetőtől segglyukig...

Ezt az egészet meg veszélyben érzik a polgári fegyvertartás miatt. Tehát az okok érthetőek. Aljasok, de érthetőek. A hibát ott követik el, hogy már a saját rendvédelmüktől is elveszik az önvédelmi lehetőséget. Miközben elvárás, hogy bármikor, bárhol tudjanak reagálni....

Szóval részemről a fegyvertartás kérdését már régen nem csak a saját hobbim miatt érzem aggályosnak.

Viszont háboroghatunk mi itt. Az emberek többsége vak akar maradni, még akkor is, ha látja mi is zajlik. Egyszerű lustaság, és butaság vezérli őket. Az, amit az oktatási rendszer épít be szisztematikusan. A gyerekek fölösleges, és értelmetlen túlterhelésével már nagyon régóta.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.12.10. 00:31

"Jelenleg százezrek, ha nem milliók támogatják és követelik az EU-ban, hogy lehetetlenítsék el a polgári fegyvertartást, és úgy gondolják, ennek kierőszakolása teljesen helyénvaló. Most kapcsolódtam vissza ahhoz, amit írtál."

Nem tudok reprezentatív felmérésről, ami azt mutatná, hogy az EU-s polgárok hogyan viszonyulnak a fegyvertartás kérdéséhez. SZVSZ ha országonként eltérő mértékben is, de bőven 50% feletti lenne a támogatottsága a polgári fegyvertartásnak! Élő példák léteznek rá az EU-n belül, hogy a széleskörű legális polgári fegyvertartás klasszul tud működni, és semmilyen összefüggsében nem áll a bűnözéssel vagy terrorizmussal.
Egyetertek. A mainstrem media impotens semmirekellő bértollnokai és viráglelkű bőőőcsészei által sugallt kép valószínűleg most sem valós a lakosság fegyvertartás- és önvédelem-ellenes beállítottságáról. Ez csak a tömegmédia véleményvezéreinek és mifelénk a belügyi elitnek az álláspontja.

Ellenben sok műlik a vélemény megtudakolására vonatkozó kérdésfeltevésen. Ha azt kérdezzük az átlagembertől, hogy Ő MAGA szeretne-e valamit tartani/hordani, amivel megvédheti magát észeretteit? BIZTOSAN elsöprő többségben lesz az igenek aránya.

Erre kiválóan mutató jel és intő példa a német és osztrák sztori, ahol tűzzel-vassal irtották a militarizmus bármilyen vonatkozását a gondolkodásból, aztán az ismert kölni események után a német és osztrák bürger megrohamozta a fegyverboltokat és felvásárolt minden gázpisztolyt, gázsprayt, illetve a sógorék a sörétes duplacsövűeket is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.12.10. 00:31 "Jelenleg százezrek, ha nem milliók támogatják és követelik az EU-ban, hogy lehetetlenítsék el a polgári fegyvertartást, és úgy gondolják, ennek kierőszakolása teljesen helyénvaló. Most kapcsolódtam vissza ahhoz, amit írtál."

Nem tudok reprezentatív felmérésről, ami azt mutatná, hogy az EU-s polgárok hogyan viszonyulnak a fegyvertartás kérdéséhez. SZVSZ ha országonként eltérő mértékben is, de bőven 50% feletti lenne a támogatottsága a polgári fegyvertartásnak! Élő példák léteznek rá az EU-n belül, hogy a széleskörű legális polgári fegyvertartás klasszul tud működni, és semmilyen összefüggsében nem áll a bűnözéssel vagy terrorizmussal. Sőt, more guns less crime!
Sziasztok,

Mielott nagyon ellentmondanatok annak, amit szerintetek Poresz irt, felhivnam a figyelmet arra, hogy o nem 2%, hanem 2 ezrelek koruli mennyisegrol irt!
(hiszen ha 512 milliobol 1 millio ellenzi, az bizony 2 ezrelek).

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2019.12.10. 09:35 Sziasztok,

Mielott nagyon ellentmondanatok annak, amit szerintetek Poresz irt, felhivnam a figyelmet arra, hogy o nem 2%, hanem 2 ezrelek koruli mennyisegrol irt!
(hiszen ha 512 milliobol 1 millio ellenzi, az bizony 2 ezrelek).

Bel
Köszönöm, megelőztél. :-)

Igen, erre gondoltam: ha az EU-s polgárok közül a polgári fegyvertartás korlátozását 100-ból 1 követeli (ami szerintem röhejes optimizmus), az 5.120.000 fő. Relatív hiába kevés (1%), abszolút skálán már tekintélyes tömeg.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Gun free zone is always work. (kép baloldala.) Kép
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.12.13. 13:44 Gun free zone is always work. (kép baloldala.) Kép
A nemzetközi terroristahívó jelképre célzol?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.12.13. 22:01 A nemzetközi terroristahívó jelképre célzol?
Ja.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Készített erről már valaki magyarázó ábrát? Tudjátok: piktogram (vörössel áthúzott cigi) és szöveg ("Tilos a dohányzás!"). Piktogramunk már van, valaki szerkessze alá a szöveget: "International Thug Magnet", vagy: "International terrorist magnet symbol". (Lehet pályázni jobb magyarázó szövegekkel.)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2019.12.14. 13:22 Készített erről már valaki magyarázó ábrát? Tudjátok: piktogram (vörössel áthúzott cigi) és szöveg ("Tilos a dohányzás!"). Piktogramunk már van, valaki szerkessze alá a szöveget: "International Thug Magnet", vagy: "International terrorist magnet symbol". (Lehet pályázni jobb magyarázó szövegekkel.)

"International Terrorist Free Zone - Please Act" :x
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2019.12.14. 13:22 Készített erről már valaki magyarázó ábrát? Tudjátok: piktogram (vörössel áthúzott cigi) és szöveg ("Tilos a dohányzás!"). Piktogramunk már van, valaki szerkessze alá a szöveget: "International Thug Magnet", vagy: "International terrorist magnet symbol". (Lehet pályázni jobb magyarázó szövegekkel.)

Valami ilyesmire gondoltál? Sajnos a szines patronom kifogyott. :oops: (Keret fekete, többi piros.)
20191214_162353.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2019.12.14. 16:37 Valami ilyesmire gondoltál? Sajnos a szines patronom kifogyott. :oops: (Keret fekete, többi piros.)

20191214_162353.jpg
csak ez eppen azt jelenti angolul, h "terroristamentes ovezet"

LOL

---

javaslat:

International Sign for "Terrorists Welcome"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.12.14. 16:45-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2019.12.14. 16:42 csak ez eppen azt jelenti angolul, h "terroristamentes ovezet"

LOL
Érezd az iróniát! ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Cajga írta: 2019.12.14. 16:45 Érezd az iróniát! ;)
Inernational terrorist zone akkor már jobb lenne. Vagy "Easy terrorist target zone". Vagy valami ilyesmi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2019.12.14. 16:37 Valami ilyesmire gondoltál?
Igen. :-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Amúgy ahol ezek a táblák divatosak, és a sok egyszerű gondolkodású elhiszi hogy akkor ő itt biztonságban van, azokat lehet hogy elgondolkoztatná ha minden ilyen piktogram alá kötelezően ki kéne írni hogy "Kivéve tömegmészárosok és terroristák".
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Thomaster írta: 2019.12.14. 18:41 Amúgy ahol ezek a táblák divatosak, és a sok egyszerű gondolkodású elhiszi hogy akkor ő itt biztonságban van, azokat lehet hogy elgondolkoztatná ha minden ilyen piktogram alá kötelezően ki kéne írni hogy "Kivéve tömegmészárosok és terroristák".
Feliratnak legjobb lenne a "Tilos az önvédekezés! Belépés csak ártó szándékkal, vagy saját felelősségre!"
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.12.14. 18:41 Amúgy ahol ezek a táblák divatosak, és a sok egyszerű gondolkodású elhiszi hogy akkor ő itt biztonságban van, azokat lehet hogy elgondolkoztatná ha minden ilyen piktogram alá kötelezően ki kéne írni hogy "Kivéve tömegmészárosok és terroristák".
Egész érdekes ötlet lenne csak a feliratot legyártani matricákon, aztán kiegészíteni a létező piktorgramokat...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Fortitu írta: 2019.12.14. 22:00 Egész érdekes ötlet lenne csak a feliratot legyártani matricákon, aztán kiegészíteni a létező piktorgramokat...

Mint a bankom bejáratánál! :lol: "Kivéve bankrabló!" :roll:


Off

Bankrablók mottója: "Záráskor nyitunk!" :shock:

On
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Puerto Rico: magyar rendszer helyett épelméjű fegyverjog 2020. január 1.-től

Elképesztő, hogy van olyan pontja még a nagyvilágnak, ahol nem fegyverbetiltással reagálnak a bűnre politikusok, hanem racionális, de szigorú szabályozás életbe léptetésével.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/puerto- ... uar-1-tol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sziasztok!

Kb 1,5 hónapja regisztráltam az eGun-ra, mert láttam több eladó Makarov tárat viszonylag jó áron. Megrendeltem, kifizettem - aztán semmi. Másfél hónap eltelt, az eladó emailekre nem válaszol, a fiókját az eGun már blokkolta. Az én 48 EUR-ommal, és feltehetőleg még másokéval is, szépen lelépett. Persze lehet más ok miatt akadályoztatva is, kórház stb,

Végül is eltelt másfél hónap, pár nap után szeretném feljelenteni az eladót. Ezt hol kell megtenni, a nagyjából szerintem illetékes helyi rendőrségnél? Egy Hannover melletti kisvárosban lakik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.12.17. 08:29 Sziasztok!

Kb 1,5 hónapja regisztráltam az eGun-ra, mert láttam több eladó Makarov tárat viszonylag jó áron. Megrendeltem, kifizettem - aztán semmi. Másfél hónap eltelt, az eladó emailekre nem válaszol, a fiókját az eGun már blokkolta. Az én 48 EUR-ommal, és feltehetőleg még másokéval is, szépen lelépett. Persze lehet más ok miatt akadályoztatva is, kórház stb,

Végül is eltelt másfél hónap, pár nap után szeretném feljelenteni az eladót. Ezt hol kell megtenni, a nagyjából szerintem illetékes helyi rendőrségnél? Egy Hannover melletti kisvárosban lakik.
Van esélyed visszakapni a pénzt? NINCS.
Akarsz-e fegyveres büntetőügyben bármilyen kapcsolatba kerülni bármilyen rendőri szervvel?
Nincs-e meg szerinted annak veszélye, hogy a jogsegély-ügyben bevont magyar hatóság ellened indít eljárást, mert nem tudnak rendesen németül?
Akarsz-e idézésekre járni évekig 48 euró miatt?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.12.17. 08:43 Van esélyed visszakapni a pénzt? NINCS.
Akarsz-e fegyveres büntetőügyben bármilyen kapcsolatba kerülni bármilyen rendőri szervvel?
Nincs-e meg szerinted annak veszélye, hogy a jogsegély-ügyben bevont magyar hatóság ellened indít eljárást, mert nem tudnak rendesen németül?
Akarsz-e idézésekre járni évekig 48 euró miatt?
Azt akarom hogy nehogy má' zsigerből átkúrjanak minket azért, mert mi kelet-európaiak vagyunk és ezért több mindent meg lehet velünk csinálni mint egy született germánnal. (K-európai kisebbségi komplexus ON) Ez nem 48 EUR kérdése, ez elvi kérdés.
Miért keresné meg jogsegéllyel a német policáj a magyart? A csalást (ha az volt, és nem mondjuk kórházban van a hirdető, ez is lehet) ott követték el, a rendelt áru (pisztoly tár) nem engedélyköteles, simán berendelhetném onnan.
Ha tényleg átkúrt az eladó, akkor szoruljon már egy kicsit ő is. Ez nekem megér pár idézésre járkálást, és sanszos hogy már mások is felnyomták ott.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.12.17. 08:54 Azt akarom hogy nehogy má' zsigerből átkúrjanak minket azért, mert mi kelet-európaiak vagyunk és ezért több mindent meg lehet velünk csinálni mint egy született germánnal. (K-európai kisebbségi komplexus ON) Ez nem 48 EUR kérdése, ez elvi kérdés.
Miért keresné meg jogsegéllyel a német policáj a magyart? A csalást (ha az volt, és nem mondjuk kórházban van a hirdető, ez is lehet) ott követték el, a rendelt áru (pisztoly tár) nem engedélyköteles, simán berendelhetném onnan.
Ha tényleg átkúrt az eladó, akkor szoruljon már egy kicsit ő is. Ez nekem megér pár idézésre járkálást, és sanszos hogy már mások is felnyomták ott.
sértettként idézésre gondolom nem germániába rántanak be, hanem banánba. Ott meg fegyveresként csak bűnös lehetsz. Te meg pláne:-))

De ahogy érzed. A temetők is tele vannak önérzetes emberekkel.

48 euró: én elengedném.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.12.17. 08:54 Azt akarom hogy nehogy má' zsigerből átkúrjanak minket azért, mert mi kelet-európaiak vagyunk és ezért több mindent meg lehet velünk csinálni mint egy született germánnal. (K-európai kisebbségi komplexus ON) Ez nem 48 EUR kérdése, ez elvi kérdés.
Miért keresné meg jogsegéllyel a német policáj a magyart? A csalást (ha az volt, és nem mondjuk kórházban van a hirdető, ez is lehet) ott követték el, a rendelt áru (pisztoly tár) nem engedélyköteles, simán berendelhetném onnan.
Ha tényleg átkúrt az eladó, akkor szoruljon már egy kicsit ő is. Ez nekem megér pár idézésre járkálást, és sanszos hogy már mások is felnyomták ott.
Én tuti nem hagynám annyiban, elvi kérdés. Egunnak írtál az ügyben?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2019.12.17. 09:14 Én tuti nem hagynám annyiban, elvi kérdés. Egunnak írtál az ügyben?
Más portálokon működik olyan, hogy ha becsapnak, akkor feldobsz egy hirdetést, hogy olyan egyéneket keresel, akiket az a bizonyos hirdető átvert, és az ő feljelentésükhöz csatlakozol, egyszerűbb, mint külön külön intézni.

Nekünk annó az apród hirdetési portálon működött, az asszonynak a beígért bedolgozással kapcsolatban.
Csak telefonon kellett vallomást tennie, és az átutalási bizonylatot beküldeni.( Valami perközösség) Igaz, ez itthoni eset.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.12.17. 09:14 Én tuti nem hagynám annyiban, elvi kérdés. Egunnak írtál az ügyben?
Igen, írtam nekik is. Még várom a választ. Az eladó accountját már dekativálta az eGun, valszeg hasonló esetek miatt.
Igen könnyen lehet hogy van is már kint egy büntetőügy folyamatban emiatt. Ugyanis 60 db Makarov tárat hirdetett az oldalon, amik gyorsan fogytak.(Ez sem volt gyanús, mert DDR-ben gyártották is ezt, miért ne lehetne egy német gyűjtőnek/fegyvermesternek/kereskedőnek ilyen mennyiségű tárja onnan?) Korábban a fazon már 77 db sikeres eladással és pozitív értékeléssel rendelkezett, a franc se gondolta hogy most bekattan.
De az is lehet hogy súlyos beteg lett, baleset érte, stb.
Ha karácsonyig nincs semmi, két ünnep között megy a hivatalos feljelentés a hannoveri Polizei-nak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2019.12.17. 07:29 Puerto Rico: magyar rendszer helyett épelméjű fegyverjog 2020. január 1.-től

Elképesztő, hogy van olyan pontja még a nagyvilágnak, ahol nem fegyverbetiltással reagálnak a bűnre politikusok, hanem racionális, de szigorú szabályozás életbe léptetésével.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/puerto- ... uar-1-tol/

Kép
arról nem irtak milyen a képzés ?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

nem értek németül a googli meg nem bír a szöveggel ugyhogy valaki leirna mi ez az egész ?

https://www.all4shooters.com/de/shootin ... fEbwJRMh6Q
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2019.12.17. 20:26 nem értek németül a googli meg nem bír a szöveggel ugyhogy valaki leirna mi ez az egész ?

https://www.all4shooters.com/de/shootin ... fEbwJRMh6Q
Nemzeti implementációja az EU-direktíva-modositasnak. Kozepszar modon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Friendly
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.10.15. 14:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Friendly »

[quote=gvass1 post_id=25292 time=1575880959 user_id=68]
BREAKING NEWS - Összefoglaló az EU fegyverirányelv módosításáról – Fegyverügyi Egyeztető Fórum

Ez már nem sokat segíthet egy folyamatban lévő ügyben... :-( 25 éve vásárolt zárt szekrényben tartott 4mm-es flobert, melyre nem lett kérve tartási engedély a jogszabályváltozás okán. Volt feleség bejelentése alapján házkutatás, majd rabosítás-DNS nyilvántartásba vétel. A bíróság legjobb esetben 2 év felfüggesztett kiszabását ítéli, ezáltal lesz egy bűntetett előélet. Ebből fakadóan a munkahelyen 14 éves vezetői tisztségviselői állás repül, 10 éve kiadott licenszek melyek bűntetlen előélethez kötöttek szintén felejtősé válnak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Friendly írta: 2019.12.18. 12:46
öööö... remélem ez most nem egy bcs beismerése nyílt fórumon. Gondolom nem Veled történt, hanem a buszon ülve hallottad az előtted lévő ülésről, ahol valaki az utastársának a közvetlen hozzátartozójáról mesélt (akire nem köteles terhelő vallomást tenni).

Egyébként a flóberci tartási szabályai ismertek 2004 óta, ha a feljelentő feleség tisztában volt ezzel akkor a volt férjnek is tisztában kellett lennie vele. Aki ezután is, ilyen óriási kockázat mellett bevállalt egy vacak 4mm-s pár zsuzsis flóbertet, úgy, hogy közben teljesen szabadon lehet venni a 30-40 joule csőtorkolati energiájú muzeális kategóriájú ólomlövedékes fegyvereket, az.... hááát.... hogy is mondjam, nem bölcs.

Egyébként a 2 év felfüggesztettet ki is osztották ezért, vagy ez még csak feltételezés?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.12.18. 13:10 öööö... remélem ez most nem egy bcs beismerése nyílt fórumon. Gondolom nem Veled történt, hanem a buszon ülve hallottad az előtted lévő ülésről, ahol valaki az utastársának a közvetlen hozzátartozójáról mesélt (akire nem köteles terhelő vallomást tenni).

Egyébként a flóberci tartási szabályai ismertek 2004 óta, ha a feljelentő feleség tisztában volt ezzel akkor a volt férjnek is tisztában kellett lennie vele. Aki ezután is, ilyen óriási kockázat mellett bevállalt egy vacak 4mm-s pár zsuzsis flóbertet, úgy, hogy közben teljesen szabadon lehet venni a 30-40 joule csőtorkolati energiájú muzeális kategóriájú ólomlövedékes fegyvereket, az.... hááát.... hogy is mondjam, nem bölcs.

Egyébként a 2 év felfüggesztettet ki is osztották ezért, vagy ez még csak feltételezés?
Ha lezárt ügy, akkor nem beismerés, hanem egy sztori.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TotoHU írta: 2019.12.18. 13:10 ha a feljelentő feleség tisztában volt ezzel akkor a volt férjnek is tisztában kellett lennie vele.
Szerintem sem a férj sem a feleség nem volt tisztában vele, ahogy még jó pár ezren, tízezren sem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

parazstaposo írta: 2019.12.18. 13:45 Szerintem sem a férj sem a feleség nem volt tisztában vele, ahogy még jó pár ezren, tízezren sem.
Izé, akkor miért nyomta fel a rendőrségen a volt férjét? Sztm egyértelmű, bosszúból. Tudta hogy az a vasdarab ott jogilag necces, és azt akarta hogy nagyon rossz legyen a volt férjének.

OFF - anno nagyanyám is felnyomta nagyapámat váláskor illegálisan rejtegetett fegyver miatt, pech hogy őt anno az ÁVH vitte el, és 13 hónap kistarcsai internelótábor lett a vége. Igaz az öreg nem flóbertet rejtegetett otthon, hanem PPS 41-et. :D Majdnem ki is végezték emiatt. Más idők jártak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TotoHU írta: 2019.12.18. 14:21 Izé, akkor miért nyomta fel a rendőrségen a volt férjét?
Egyértelmű, h bosszúból, hátha megszopja az ember. De azt nem hiszem, h tudta, h az a fegyver légpisztoly, vízipisztoly, flóbert netán éles. Lehet régebben mondta az ura, h ezt is betiltották, de még erre is kicsi esélyt látok. Egyszerűen bepróbálkozott vele.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

parazstaposo írta: 2019.12.18. 14:44 Egyértelmű, h bosszúból, hátha megszopja az ember. De azt nem hiszem, h tudta, h az a fegyver légpisztoly, vízipisztoly, flóbert netán éles. Lehet régebben mondta az ura, h ezt is betiltották, de még erre is kicsi esélyt látok. Egyszerűen bepróbálkozott vele.
Ilyen családi sztorik nálunk is voltak a dédapám által a padlás földjében elásott puskákról, aminek csak a zárgombja látszott ki éppencsak.
Állítólag szenvedélyes vadász és nagyon jó lövész volt. Lehet van valami ebben, hogy ez benne van az ember vérében. Életemben egyszer találkoztam nagyapám USA-ban élt testvérével, vele is egyből megvolt a téma.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.12.18. 14:21 .

OFF - anno nagyanyám is felnyomta nagyapámat váláskor illegálisan rejtegetett fegyver miatt, pech hogy őt anno az ÁVH vitte el, és 13 hónap kistarcsai internelótábor lett a vége. Igaz az öreg nem flóbertet rejtegetett otthon, hanem PPS 41-et. :D Majdnem ki is végezték emiatt. Más idők jártak.
1. Tisztelet a Hősöknek!
2. Az alma nem esett messze...😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cannibal
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.11.07. 11:37

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cannibal »

Halihó!

Egy ideje már tanakodok azon, hogy a jogszabály egyértelműen meghatározza azt, hogy löveszet csak löveszetvezető jelenletében történhet. Viszont arra az esetre nem tér ki egyértelműen, hogy löveszetvezető lőhet-e egyedül. Hiszen ez esetben van lövészetvezető jelen.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Cannibal írta: 2019.12.18. 20:30 Halihó!

Egy ideje már tanakodok azon, hogy a jogszabály egyértelműen meghatározza azt, hogy löveszet csak löveszetvezető jelenletében történhet. Viszont arra az esetre nem tér ki egyértelműen, hogy löveszetvezető lőhet-e egyedül. Hiszen ez esetben van lövészetvezető jelen.
NEM!

Közelmúltban volt egy eset, ahol a lövészet vezető a lövész mögött állt, figyelve azt, /IPSC/ és egy visszapattanó rézdarab sebet ejtett a nyakán. Ha egyedül van, akkor elvérzik....... :oops: !
Igaz, nem ő volt a lövész, de ez fordítva is előfordulhat!! :shock:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Cajga írta: 2019.12.18. 21:27 NEM!

Közelmúltban volt egy eset, ahol a lövészet vezető a lövész mögött állt, figyelve azt, /IPSC/ és egy visszapattanó rézdarab sebet ejtett a nyakán. Ha egyedül van, akkor elvérzik....... :oops: !
Igaz, nem ő volt a lövész, de ez fordítva is előfordulhat!! :shock:
És ha a lövészetvezető kísérővel van, aki csak nézőként van jelen? Az én értelmezésemben ez teljesen oké.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Fortitu írta: 2019.12.18. 21:35 És ha a lövészetvezető kísérővel van, aki csak nézőként van jelen? Az én értelmezésemben ez teljesen oké.
Szerintem akkor sem. Mi van, ha a lövészetvezető lövész rosszul lesz lövészet közben? Mit tud vele, és a töltött tűz kész fegyverrel kezdeni, csúnya kifejezéssel élve egy laikus civil?
Nagyon necces. Ha gond lenne, biztos hogy ejnye-bejnye lesz a vége. Jobb a békesség és a biztonság.
De ez az én véleményem természetesen. :roll:
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Cajga írta: 2019.12.18. 21:45 Szerintem akkor sem. Mi van, ha a lövészetvezető lövész rosszul lesz lövészet közben? Mit tud vele, és a töltött tűz kész fegyverrel kezdeni, csúnya kifejezéssel élve egy laikus civil?
Nagyon necces. Ha gond lenne, biztos hogy ejnye-bejnye lesz a vége. Jobb a békesség és a biztonság.
De ez az én véleményem természetesen. :roll:
Szerintem ez egy kicsit túldramatizált, amolyan "jajj, fegyver" dolog. Rosszul lehetek és megsérülhetek vadászat közben is, arról nem is szólva, amikor kamiont vezetek nehéz pótkocsival.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

nemtokregelni írta: 2019.12.18. 22:27 Szerintem ez egy kicsit túldramatizált, amolyan "jajj, fegyver" dolog. Rosszul lehetek és megsérülhetek vadászat közben is, arról nem is szólva, amikor kamiont vezetek nehéz pótkocsival.
Csak azután nem zárják be a vadászterületet vagy az autópályát fél évre.
Minden ami a lőtéren történik elsősorban a lövészet vezető felelőssége, második körben pedig a lőtér vezetőjéé.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

zora írta: 2019.12.18. 22:44 Csak azután nem zárják be a vadászterületet vagy az autópályát fél évre.
Minden ami a lőtéren történik elsősorban a lövészet vezető felelőssége, második körben pedig a lőtér vezetőjéé.
Ott a pont a történet végén!! :(

Aztán, ha véletlenül betoppan a lőtérre a helyi(megyei) igrend munkatársa"család látogatásra", akkor megy a fenék és buksi vakargatás! :shock:
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2019.12.18. 22:44 Csak azután nem zárják be a vadászterületet vagy az autópályát fél évre.
Minden ami a lőtéren történik elsősorban a lövészet vezető felelőssége, második körben pedig a lőtér vezetőjéé.

Köszi, ezzel tisztában vagyok, voltam lövészetvezető, céges fegyvertároló üzemeltetője, az első barna könyvem 22 éve volt. Ismerem a hatóságot, a hozzáállását, a szabályokat.
Én pusztán próbáltam kicsit ironizálni, célozva arra, hogy sok értelme nincs ezeknek és minden fegyveres szabályozást jobban átsző a para, mint bármilyen más, akár ugyanolyan veszélyes tevékenységet. Persze, betartjuk a szabályokat, de azért magunkban tényleg komolyan attól tartunk, hogy a "laikus civil" nem tud olyan jól mentőt meg segítséget hívni egy rosszullétnél..?
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

nemtokregelni írta: 2019.12.18. 23:54 Köszi, ezzel tisztában vagyok, voltam lövészetvezető, céges fegyvertároló üzemeltetője, az első barna könyvem 22 éve volt. Ismerem a hatóságot, a hozzáállását, a szabályokat.
Én pusztán próbáltam kicsit ironizálni, célozva arra, hogy sok értelme nincs ezeknek és minden fegyveres szabályozást jobban átsző a para, mint bármilyen más, akár ugyanolyan veszélyes tevékenységet.
Akkor biztos tisztában vagy milyen érzés, amikor jajugyanmár hozzáállással reagálnak a lövészet vezető intelmeire.


Szerintem ha egy lövészet vezető egyedül lő, azzal nincs gond. De elfogadom, ha a lőtér vezetője ezt nem engedi.

Azt pedig nyilván nem gondolod komolyan, hogy nincs sok értelme a szabályozásnak és a szabályok betartatásának. Sok farokság akad a hazai fegyverjogban, de konkrétan a lövészettel, lőtéri szabályokkal kapcsolatban kb. elfogadható, élhető, a biztonságot szolgáló.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2019.12.19. 00:17 Szerintem ha egy lövészet vezető egyedül lő, azzal nincs gond. De elfogadom, ha a lőtér vezetője ezt nem engedi.
Ööö, kb. ugyanezt gondolom ám és nem is mondtam mást :-) Én is leginkább azért lettem lövészetvezető, hogy lőhessek egyedül.
Semmilyen biztonsági kérdést nem vitattam. Azt se írtam, hogy bármit ne tartottam / tartattam volna be, attól függetlenül, hogy pl. a sportorvosit mekkora hülyeségnek tartottam szabadidősöknél vagy a műszakit (amikor még volt), de lehetne még biztos sorolni.
Sapienti sat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2019.12.19. 00:17Sok farokság akad a hazai fegyverjogban, de konkrétan a lövészettel, lőtéri szabályokkal kapcsolatban kb. elfogadható, élhető, a biztonságot szolgáló.
Muhaha :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Cannibal
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.11.07. 11:37

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cannibal »

Egyetértek, a baleseti esemény bekövetkeztekor, jobb ha az ember nem egyedül van. De a jogszabályból adódóan lehet vagy nem lehet? Ezt nagyon szeretném tudni. Elvi vita evek óta a helyi lőtéren.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Cannibal írta: 2019.12.19. 10:37 Egyetértek, a baleseti esemény bekövetkeztekor, jobb ha az ember nem egyedül van. De a jogszabályból adódóan lehet vagy nem lehet? Ezt nagyon szeretném tudni. Elvi vita evek óta a helyi lőtéren.
Az én értelmezésemben lehet. Ettől még legyen veled mindig kísérő, ha ezt kérik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: renestam »

[quote=zora post_id=25935 time=1576711078 user_id=58]

Szerintem ha egy lövészet vezető egyedül lő, azzal nincs gond. De elfogadom, ha a lőtér vezetője ezt nem engedi.

Nem lőhet egyedül! Legalábbis itt veszprém megyében nem engedik, nem tudom hogy ezt milyen jogszabály tiltja (vagy nem)! De itt az a hitvallás ha a lövészetvezető lő akkor ő lövész titulusban van nem lövészetvezetőként vagyis magadnak nem vezethetsz lövészetet mert akkor a lövészetre figyelsz!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.12.19. 00:17
Akkor biztos tisztában vagy milyen érzés, amikor jajugyanmár hozzáállással reagálnak a lövészet vezető intelmeire.
Én az ilyet azonnal hazaküldeném. Ha a lövészetvezető azt mondja hogy még egy méterrel hátrébb, akkor hátrébb. Ha azt hogy állj és fegyvert üríts, akkor megállás és ürítés. Nincs vita, nincs visszakérdezés, mert az ott nem demokrácia, ami akkor történik az az ő felelőssége, és ott ő a főnök. Persze volt már hogy szerintem farokságot kértek tőlem, vagy kifogásolható stílusban, de ha a pályán hangzik el a lövészetvezetőtől valami akkor az nem vitatéma hanem vezényszó. Esetleg utólag a zsibongóban rá lehet kérdezni hogy miért. Ha rendszeresen baromságot mondtak akkor nem mentem többet vissza, de a pályán akkor is azt kell csinálni amit mond.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Pontosan.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.12.19. 13:20 Én az ilyet azonnal hazaküldeném. Ha a lövészetvezető azt mondja hogy még egy méterrel hátrébb, akkor hátrébb. Ha azt hogy állj és fegyvert üríts, akkor megállás és ürítés. Nincs vita, nincs visszakérdezés, mert az ott nem demokrácia, ami akkor történik az az ő felelőssége, és ott ő a főnök. Persze volt már hogy szerintem farokságot kértek tőlem, vagy kifogásolható stílusban, de ha a pályán hangzik el a lövészetvezetőtől valami akkor az nem vitatéma hanem vezényszó. Esetleg utólag a zsibongóban rá lehet kérdezni hogy miért. Ha rendszeresen baromságot mondtak akkor nem mentem többet vissza, de a pályán akkor is azt kell csinálni amit mond.
Ez a korrekt hozzáállás. De meglepően sokszor érzik a lövészek úgy, hogy az ő tudásuk és lövészmúltjuk felülírja az utasításokat. Tipikus, és szinte állandó konfliktusforrás a védőszemüveg használata, és hogy fegyverhez nem nyúlunk a lőállásban "pálya tiszta" vezényszó után, amikor mások már a lővonal előtt járnak lapot cserélni, fémcélt állogatni, hüvelyt gyűjteni, miegymás. (Tereplőtér.)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

renestam írta: 2019.12.19. 12:47
Igen, van abban valami, hogy a lövészetvezető nem lő, hanem a lövészekre figyel, több lövész esetén ez így van. De ha valaki egy szál maga van a lőtéren, és van lövészetvezetői engedélye, abból kinézem, hogy tud saját magára figyelniu, másra meg ugye nem kell. Itt valóban az a kérdés, hogy baleset esetén a lövészetvezető kötelessége a hatóság és a mentők értesítése. Ha egymaga van ez lehet nem fog sikerülni.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Hivatalosan úgy tudom, hogy nem lehet egyedül lőni lőtéren, hiába van vizsgád, legalábbis a vizsgán ezt mondták, meg egy-két lövészetvezetőtől hallottam. De nem szeretnék abba a hibába esni, hogy a szomszéd barátjának az anyukájának a macskájának bolhája mondta és akkor tuti így van. Pont a balesetek miatt kell(ene) lennie két embernek. Mondjuk én azt tapasztaltam néhány helyen, hogy ha látja rajtad, hogy tényleg tudod kezelni (és van vizsgád is), akkor ott mer hagyni,de a közelbe marad. Szerintem ez tök jó és ezzel semmi gond nincs, hogy amúgy tudsz egyedül lövöldözni, de ott van a vezető pl a másik szektorban, vagy kint a pultban és kamerán lát.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

smith15 írta: 2019.12.19. 14:36 Hivatalosan úgy tudom, hogy nem lehet egyedül lőni lőtéren, hiába van vizsgád, legalábbis a vizsgán ezt mondták, meg egy-két lövészetvezetőtől hallottam. De nem szeretnék abba a hibába esni, hogy a szomszéd barátjának az anyukájának a macskájának bolhája mondta és akkor tuti így van. Pont a balesetek miatt kell(ene) lennie két embernek. Mondjuk én azt tapasztaltam néhány helyen, hogy ha látja rajtad, hogy tényleg tudod kezelni (és van vizsgád is), akkor ott mer hagyni,de a közelbe marad. Szerintem ez tök jó és ezzel semmi gond nincs, hogy amúgy tudsz egyedül lövöldözni, de ott van a vezető pl a másik szektorban, vagy kint a pultban és kamerán lát.
Anno én is így tanultam (hogy a lövészetvezető nem lőhet egyedül), és vizsgán is ezt írtam le, amikor kérdezték (Hajdú-Bihar). Aztán persze lusta voltam bemenni az igrendre az oklevéllel, szóval most a falon van kint :-)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

/hangosan gondolkodás ON

Aki lő, az nem lehet lövészetvezető. Lövészetvezető nélkül meg nincs lövészet. Mit nem lehet ezen érteni? Biztonsági okokból kell legalább két ember egy lövészethez (lövész-lövészetvezető), mert mi van akkor, ha egyedül vagy és belerobban a képedbe a puska zára? félholtan nehéz segítséget hívni. A jogszabály is elég egyértelmű.

/hangosan gondolkodás OFF
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

mlaca írta: 2019.12.19. 16:41 /hangosan gondolkodás ON

Aki lő, az nem lehet lövészetvezető. Lövészetvezető nélkül meg nincs lövészet. Mit nem lehet ezen érteni? Biztonsági okokból kell legalább két ember egy lövészethez (lövész-lövészetvezető), mert mi van akkor, ha egyedül vagy és belerobban a képedbe a puska zára? félholtan nehéz segítséget hívni. A jogszabály is elég egyértelmű.

/hangosan gondolkodás OFF
és mi a helyzet a vadászattal?
ott nem robbanhat bele a zember képébe a puska zára?

azért mert valaminek létezik esélye, de az nem éri el az egy a millióhozt, azért nemhogy nem kell joxabályt alkotni, hanem kifejezetten kontraproduktív

az ilyen csupán matematikai eséllyel rendelkező eseteket érvként felhozni szintén
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.12.19. 16:49 és mi a helyzet a vadászattal?
ott nem robbanhat bele a zember képébe a puska zára?

azért mert valaminek létezik esélye, de az nem éri el az egy a millióhozt, azért nemhogy nem kell joxabályt alkotni, hanem kifejezetten kontraproduktív

az ilyen csupán matematikai eséllyel rendelkező eseteket érvként felhozni szintén

Ritka eset, de most veled értek egyet.

Autót is vezethetek egyedül, kihalt úton is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2019.12.19. 16:53 Ritka eset, de most veled értek egyet.

Autót is vezethetek egyedül, kihalt úton is.
meg köll kérdezni a törvényalkotót, az majd megválaszolja
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

TotoHU írta: 2019.12.19. 13:20 Én az ilyet azonnal hazaküldeném. Ha a lövészetvezető azt mondja hogy még egy méterrel hátrébb, akkor hátrébb. Ha azt hogy állj és fegyvert üríts, akkor megállás és ürítés. Nincs vita, nincs visszakérdezés, mert az ott nem demokrácia, ami akkor történik az az ő felelőssége, és ott ő a főnök. Persze volt már hogy szerintem farokságot kértek tőlem, vagy kifogásolható stílusban, de ha a pályán hangzik el a lövészetvezetőtől valami akkor az nem vitatéma hanem vezényszó. Esetleg utólag a zsibongóban rá lehet kérdezni hogy miért. Ha rendszeresen baromságot mondtak akkor nem mentem többet vissza, de a pályán akkor is azt kell csinálni amit mond.
+1!!
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

mlaca írta: 2019.12.19. 19:02 meg köll kérdezni a törvényalkotót, az majd megválaszolja
Vagy a lőtéri döglött kutyát! Vagy a dögtéri lőtt kutyát? Francba, már keverem a dolgokat! :lol: :D
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.12.19. 13:20 Én az ilyet azonnal hazaküldeném. Ha a lövészetvezető azt mondja hogy még egy méterrel hátrébb, akkor hátrébb. Ha azt hogy állj és fegyvert üríts, akkor megállás és ürítés. Nincs vita, nincs visszakérdezés, mert az ott nem demokrácia, ami akkor történik az az ő felelőssége, és ott ő a főnök. Persze volt már hogy szerintem farokságot kértek tőlem, vagy kifogásolható stílusban, de ha a pályán hangzik el a lövészetvezetőtől valami akkor az nem vitatéma hanem vezényszó. Esetleg utólag a zsibongóban rá lehet kérdezni hogy miért. Ha rendszeresen baromságot mondtak akkor nem mentem többet vissza, de a pályán akkor is azt kell csinálni amit mond.
Üdv!

Egy régi pincelőtéren a bejárat fölé volt valami olyasmi kiírva, hogy az ajtón túl véget ér a demokrácia.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2019.12.18. 23:54 Köszi, ezzel tisztában vagyok, voltam lövészetvezető, céges fegyvertároló üzemeltetője, az első barna könyvem 22 éve volt. Ismerem a hatóságot, a hozzáállását, a szabályokat.
Én pusztán próbáltam kicsit ironizálni, célozva arra, hogy sok értelme nincs ezeknek és minden fegyveres szabályozást jobban átsző a para, mint bármilyen más, akár ugyanolyan veszélyes tevékenységet. Persze, betartjuk a szabályokat, de azért magunkban tényleg komolyan attól tartunk, hogy a "laikus civil" nem tud olyan jól mentőt meg segítséget hívni egy rosszullétnél..?
Na, ez a tipikus hozzáállás. Nekem ne ugasson senki, mert Én úgy is jobban tudom, igazából, az ilyen attitude miatt utálom meg egyre jobban a sport lövészetet.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

szöged írta: 2019.12.19. 16:49 és mi a helyzet a vadászattal?
ott nem robbanhat bele a zember képébe a puska zára?

azért mert valaminek létezik esélye, de az nem éri el az egy a millióhozt, azért nemhogy nem kell joxabályt alkotni, hanem kifejezetten kontraproduktív

az ilyen csupán matematikai eséllyel rendelkező eseteket érvként felhozni szintén
Szerintem az, hogy valaki nem lőhet egyedül, akkor sem ha lövészetvezető, nem a lövészt ért, hanem az általa okozott balesetekről szól. Ugye elméletileg tudni kéne mi van a cél mögött, meg a közvetlen közelében. De amikor a lövész arra koncentrál, hogy eltalálja a célt, olyan szinten beszűkül a tudata, hogy nem fogja észrevenni, ha valaki hátulról átmászik a lövedékfogón és nekiáll a célok mögött mászkálni. Ennek kivédésére nem kell ott álljon egy lövészetvezető a lövész mellett, elég, ha kamerán keresztül figyelik a helyszínt.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

KLT írta: 2019.12.20. 09:05 Szerintem az, hogy valaki nem lőhet egyedül, akkor sem ha lövészetvezető, nem a lövészt ért, hanem az általa okozott balesetekről szól. Ugye elméletileg tudni kéne mi van a cél mögött, meg a közvetlen közelében. De amikor a lövész arra koncentrál, hogy eltalálja a célt, olyan szinten beszűkül a tudata, hogy nem fogja észrevenni, ha valaki hátulról átmászik a lövedékfogón és nekiáll a célok mögött mászkálni. Ennek kivédésére nem kell ott álljon egy lövészetvezető a lövész mellett, elég, ha kamerán keresztül figyelik a helyszínt.
Lol, jo hogy nem spottert csinálsz belőlük.
Egyszerű jogi biztosíték a lövészvezető, mert a lövészet veszélyes üzem.
Ha beut valami akkor őt ultelik le egy szekbe azzal a mondattal, hogy Önt most a BTK. xx pontjai alapján gyanúsítotti minőségben hallgatjuk ki....
Egyébként lövészetvezeto papírral lőhet egyedül, max. lőtér szabályzata tilthatja.
Mas jogi akadalya nincs.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.12.20. 09:35 Lol, jo hogy nem spottert csinálsz belőlük.
Egyszerű jogi biztosíték a lövészvezető, mert a lövészet veszélyes üzem.
Ha beut valami akkor őt ultelik le egy szekbe azzal a mondattal, hogy Önt most a BTK. xx pontjai alapján gyanúsítotti minőségben hallgatjuk ki....
Egyébként lövészetvezeto papírral lőhet egyedül, max. lőtér szabályzata tilthatja.
Mas jogi akadalya nincs.
Ennyi. De amúgy nálunk is az a rendszer, hogy legyen kísérő az emberrel mindig, szerintem ez így rendben is van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

aksurv írta: 2019.12.20. 09:35 Lol, jo hogy nem spottert csinálsz belőlük.
Egyszerű jogi biztosíték a lövészvezető, mert a lövészet veszélyes üzem.
Ha beut valami akkor őt ultelik le egy szekbe azzal a mondattal, hogy Önt most a BTK. xx pontjai alapján gyanúsítotti minőségben hallgatjuk ki....
Egyébként lövészetvezeto papírral lőhet egyedül, max. lőtér szabályzata tilthatja.
Mas jogi akadalya nincs.
Nem értem, hogy mivel csináltam a lövészetvezetőből találatmegfigyelőt.
A középső résszel egyetértek.
Viszont ugyan a jogszabályban nincs benne, de a hivatalos lövészetvezetői ismeretek c. képzési anyagban szerepel a következő mondat: "Biztosítsa a lőtér és a lövészetek folyamatos figyelését, a biztonsági szabályok betartását." Ezt hogy teszi meg, ha ő is lő?
Válasz küldése