Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

mlaca írta: 2020.09.16. 19:25 (Áldom a fejemet, mikor úgy döntöttem évekkel ezelőtt, hogy befejeztem az engedélyköteles lövöldözést, mert én ebből a farkincaságból nem kérek. Egyedül nem tudok ellene tenni semmit, így hát megvontam magamtól az örömlövészetet. Arra jók a startpatronos vackok is. Tudom, tudom, ha mindenki így gondolkozna, mint én, akkor végkép megszűnne a sportlövészet, de egyszerűen nem szeretek széllel szembe pisilni.)
Hát szerintem mindenkinek voltak már ilyen gondolatai. Nálam eddig csak nagyon futólag szerencsére.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.09.16. 18:16 Na elvileg tehát "felfüggesztik", nem versenyezhetsz, de nem vesznek el semmit (természetesen). Ettől függetlenül is öles marhaság, hogy el kell mászni megint sportorvoshoz. Erről azért jó lenne valami hivatalos állásfoglalás/közlemény is.
Ez most erősen Wishful Thinking - érzed, ugye?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.09.16. 20:16 Ez most erősen Wishful Thinking - érzed, ugye?
Nem az szerintem, maradjunk a realitásoknál. Nem kell mindig üldöztetve érezni magunkat, ha a rendszer be akarna darálni, akkor bedarál. De hagyják ezt a sportot működni, tehát innentől fogva a legpesszimistább értelmezés abszolút életszerűtlen. Önmagában a sportorvososdi is épp elég csesztetés szerintem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2020.09.16. 18:16 Na elvileg tehát "felfüggesztik", nem versenyezhetsz, de nem vesznek el semmit (természetesen). Ettől függetlenül is öles marhaság, hogy el kell mászni megint sportorvoshoz. Erről azért jó lenne valami hivatalos állásfoglalás/közlemény is.
Ha felfüggesztik sportorvosit, attól még nem automatikusan ugrik a barna könyv. Nekem már -figyelmetlenségből - járt le sportrovsi, szólt is Yard, hogy illene megoldani. De nem vonták be az engedélyt, hanem kaptam türelmi időt. Esküszöm felhívtak, úgy, mint egy bankból - tisztára ügyfélnek éreztem magamat b.szki... :o :lol:

Mindezektől függetlenül ez óriási farokság. Maga a kocepció nem hülyeség - de az igen, hogy a sakkolótól a diszkoszvetőig mindenkit szivatnak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2020.09.16. 22:49 Ha felfüggesztik sportorvosit, attól még nem automatikusan ugrik a barna könyv. Nekem már -figyelmetlenségből - járt le sportrovsi, szólt is Yard, hogy illene megoldani. De nem vonták be az engedélyt, hanem kaptam türelmi időt. Esküszöm felhívtak, úgy, mint egy bankból - tisztára ügyfélnek éreztem magamat b.szki... :o :lol:

Mindezektől függetlenül ez óriási farokság. Maga a kocepció nem hülyeség - de az igen, hogy a sakkolótól a diszkoszvetőig mindenkit szivatnak.
Csak itt van annyi különbség, hogy a feledékenység miatt nem feltételeztek automatikusan egészségromlást, amely kizárja a versenyzésre való alkalmasságot, amely a sportfegyver tartásának ugye alapfeltétele.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.09.17. 00:52 Csak itt van annyi különbség, hogy a feledékenység miatt nem feltételeztek automatikusan egészségromlást, amely kizárja a versenyzésre való alkalmasságot, amely a sportfegyver tartásának ugye alapfeltétele.

Nekem is ez a bajom, mert a 253/2004 alapján:

"5. § (1) Az engedélyt, valamint az európai lőfegyvertartási engedélyt - az engedély meglétét igazoló hatósági igazolvánnyal együtt -

a) vissza kell vonni, ha a kiadásának valamely feltétele nem áll fenn,"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

mlaca írta: 2020.09.16. 20:08 h alenne vmi érdekképviselet, szívesen belépnék, és aktívan tevékenykednék is, de így egyenként nincs értelme.
Be vagyunk lépve és fizetjük a tagdíjat.
Úgy hívják őket hogy MSSZ és MDLSZ.
Nekik kellene ez ellen a farokság ellen a leghangosabban tiltakozni.
Ez egyébként lehet hogy történik is, csak éppen nem tudunk róla.
Szerintem most a koronavirus és a gazdasági válság középen nem ez a legfontosabb téma. A sport vonal gravitációs ereje viszi az egészet magával, nem gondolnék én sem semmi tudatosságot emögött.
Sztem ennek a betartatása sem lesz automatikus, a rendőrség a saját nyilvántartását figyeli az orvosi érvényességére és nem az OSEI-ét, ezért sem rendszerek között mozog az alkalmasság igazolása, és kell pecsétes papirokkal rohangálni még 2020-ban is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.09.17. 07:20 Be vagyunk lépve és fizetjük a tagdíjat.
Úgy hívják őket hogy MSSZ és MDLSZ.
Nekik kellene ez ellen a farokság ellen a leghangosabban tiltakozni.
Ez egyébként lehet hogy történik is, csak éppen nem tudunk róla.
Szerintem most a koronavirus és a gazdasági válság középen nem ez a legfontosabb téma. A sport vonal gravitációs ereje viszi az egészet magával, nem gondolnék én sem semmi tudatosságot emögött.
Sztem ennek a betartatása sem lesz automatikus, a rendőrség a saját nyilvántartását figyeli az orvosi érvényességére és nem az OSEI-ét, ezért sem rendszerek között mozog az alkalmasság igazolása, és kell pecsétes papirokkal rohangálni még 2020-ban is.
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Első vadászati lőfegyverre beadtam a kérelmet . Mennyi az elbírálási idő ? Eltelt másfél hét , és még nem jöttek szekrényt nézegetni ....... Mert nekünk halandóknak 8 napunk van mindenre szinte ...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2020.09.17. 10:54 Sziasztok . Első vadászati lőfegyverre beadtam a kérelmet . Mennyi az elbírálási idő ? Eltelt másfél hét , és még nem jöttek szekrényt nézegetni ....... Mert nekünk halandóknak 8 napunk van mindenre szinte ...
Barátom több mint egy hónapja vár, első puskája már a boltban. Fasza dolog, de ez van...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2020.09.17. 10:54 Sziasztok . Első vadászati lőfegyverre beadtam a kérelmet . Mennyi az elbírálási idő ? Eltelt másfél hét , és még nem jöttek szekrényt nézegetni ....... Mert nekünk halandóknak 8 napunk van mindenre szinte ...
8 napjuk van rá.

Tehetsz panaszt:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kép


(Persze automatikusan atteszik teljes eljárásba, ami 60 nap, de arról határozatot kell hozni és azt megkapnod.)

BTW: covidos időkben meg nyáron szerintem 1 hónap után érdeklődjél. Addig felesleges.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.09.17. 11:21-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2020.09.16. 20:41 Önmagában a sportorvososdi is épp elég csesztetés szerintem.
Eleve ez sportorvosi fura dolog.. egy keményebb fizikai igénybevételt jelentő sportnál megértem, de a sportlövészetnél max. a pszichológiai alkalmasságot nézhetnék.
20+ éve a sportorvosi vizsgálaton tőlem kérdezte a doki, hogy lövészet előtt szoktunk-e bemelegíteni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Termesztesen szoktunk, ket korso meg egy tuske. :lol:
WildBear23 írta: 2020.09.17. 11:21 20+ éve a sportorvosi vizsgálaton tőlem kérdezte a doki, hogy lövészet előtt szoktunk-e bemelegíteni.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2020.09.17. 11:28 Termesztesen szoktunk, ket korso meg egy tuske. :lol:
vagy egy kis kóla:

Kép

Kép

:D
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vidám hírek rovatunk:-))

Biztos a klímaváltozás megfékezése is jó az erdőtüzek ellen, de a gyújtogatót földre fektető pisztolyos csaj még jobb.:-)))

https://www.thetruthaboutguns.com/woman ... ce-arrive/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.09.17. 13:23 Vidám hírek rovatunk:-))

Biztos a klímaváltozás megfékezése is jó az erdőtüzek ellen, de a gyújtogatót földre fektető pisztolyos csaj még jobb.:-)))

https://www.thetruthaboutguns.com/woman ... ce-arrive/

Kép
Na egy ilyen asszony kell nekem ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Aki meg nem olvasta volna az MDLSZ-tol jott tegnapi jo hireket sportorvosi ugyben.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.09.19. 12:22 Sziasztok,

Aki meg nem olvasta volna az MDLSZ-tol jott tegnapi jo hireket sportorvosi ugyben.

Bel
Nagyon jó hír!!
Ez most így pont az, amit az ember vár egy szövetségtől ilyen helyzetben. Örülök annak is, hogy az egyszerűsített sportorvosi kérdése is az asztalra került egyúttal. Nem vagyok igazán optimista, de most önmagában már az eredmény, hogy beszélnek erről, a döntéshozók tudnak róla.
És persze a FEF-nek is nagy pacsi, amiért ismét jó időben jó dolgot mondtak! ;)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2020.09.19. 12:22 Sziasztok,

Aki meg nem olvasta volna az MDLSZ-tol jott tegnapi jo hireket sportorvosi ugyben.

Bel
Ez korrekt, köszönet érte!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.09.19. 14:51 Nagyon jó hír!!
Ez most így pont az, amit az ember vár egy szövetségtől ilyen helyzetben. Örülök annak is, hogy az egyszerűsített sportorvosi kérdése is az asztalra került egyúttal. Nem vagyok igazán optimista, de most önmagában már az eredmény, hogy beszélnek erről, a döntéshozók tudnak róla.
És persze a FEF-nek is nagy pacsi, amiért ismét jó időben jó dolgot mondtak! ;)

Többek közös munkája volt (és még elégedettek nem lehetünk).

De amikor a pánik(ocska) kitört, akkor az - többek valóságtagadása ellenére - bizony jogos volt, mert az eredeti OSEI állásfoglalás alapján mindkét szövetség és az OSEI értelmezésében is ugrott volna az engedély azonnal COVID-fertőzés esetén.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.09.20. 08:02 Többek közös munkája volt (és még elégedettek nem lehetünk).

De amikor a pánik(ocska) kitört, akkor az - többek valóságtagadása ellenére - bizony jogos volt, mert az eredeti OSEI állásfoglalás alapján mindkét szövetség és az OSEI értelmezésében is ugrott volna az engedély azonnal COVID-fertőzés esetén.
Én is úgy értelmeztem elsőre, de hogy ez hiba volt a részükről, az azért nem valóságtagadás. Köszönet mindenki munkájáért, meg persze a döntéshozói oldalnak is a normális reakciót egy problémára. Plusz hátha kijön ebből valami egyszerűsítés végre a mostani nem túl logikus rendszer helyett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ólomlövedék-betiltásról a magyar parlamentben:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/olomlov ... lamentben/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2020.09.22. 06:41 Ólomlövedék-betiltásról a magyar parlamentben:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/olomlov ... lamentben/

Kép
Az EU az elmúlt években annyi idiótaságot próbál ráerőltetni a gyártókra és a népre, hogy igazából már az EU-t kéne betiltani, felszántani és beszórni sóval a helyét. Nem tudom, hogy direkt akarják szinte minden téren ellehetetleníteni az emberek életét, vagy tényleg ennyire hülyék ülnek a döntéshozó helyeken? Nyilván az ólmot azért akarják betiltani, mert a fegyvereket nem tudják elvenni a fegyvertartóktól. Szép sunyiban így lehet elfojtani egy réteget: "de hiszen nem tiltottuk be a fegyvereket" - ja, csak épp lőszert nem kapsz többé hozzá (amivel érdemes lenne használni).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes választási latolgatás az USA-ból. Swing States és a fegyvervásárlási hullám tükrében.

https://www.foxnews.com/politics/gun-sa ... l-election
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.09.22. 06:41 Ólomlövedék-betiltásról a magyar parlamentben:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/olomlov ... lamentben/

Kép
Egyébként egy egyszerű kérdés, annak eldontesere, hogy mire is irányul a betiltás.
A katonai, rendőrségi lőterek nem szennyezik ólommal a vizes elovilagot?
Mert azokról annyira nincs szó.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

aksurv írta: 2020.09.25. 13:36 Egyébként egy egyszerű kérdés, annak eldontesere, hogy mire is irányul a betiltás.
A katonai, rendőrségi lőterek nem szennyezik ólommal a vizes elovilagot?
Mert azokról annyira nincs szó.
Megoldás lehetne, a gyakorlás után összeszedetni a kilőtt ólmot :mrgreen:
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Ben77 írta: 2020.09.25. 14:20 Megoldás lehetne, a gyakorlás után összeszedetni a kilőtt ólmot :mrgreen:
Szedik azt gyakorlás közben is! Farpofával...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Fegyverjog az USA-ban, 3. rész – Álmaimban Amerika…

Az Egyesült Államokat hajlamos a fegyverellenes és a fegyverpárti közönség is mindenre és minden ellenkezőjére is példaként felhozni. Jellemzően a totális szabad(os)ság hazájaként mutatják be, pedig mi sem áll távolabb a valóságtól.
A szövetségi jogszabályok szép csokra után most az állami felségterületnek számító önvédelmi célú fegyverviselést taglaljuk.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/fegyve ... n-amerika/


Kép

:twisted: az illusztrációval GD topiktárs kedvében kívántunk járni:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.09.30. 11:38 ÚJ CIKK! Fegyverjog az USA-ban, 3. rész – Álmaimban Amerika…

Az Egyesült Államokat hajlamos a fegyverellenes és a fegyverpárti közönség is mindenre és minden ellenkezőjére is példaként felhozni. Jellemzően a totális szabad(os)ság hazájaként mutatják be, pedig mi sem áll távolabb a valóságtól.
A szövetségi jogszabályok szép csokra után most az állami felségterületnek számító önvédelmi célú fegyverviselést taglaljuk.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/fegyve ... n-amerika/



:twisted: az illusztrációval GD topiktárs kedvében kívántunk járni:-)))
Nevada-val mi a helyzet? Illetve Utah? Már csak azért, mivel az a terület (pl. Arizona is); tudtommal ott sincs túl nagy szigor, ugye?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.09.30. 13:16 Nevada-val mi a helyzet? Illetve Utah? Már csak azért, mivel az a terület (pl. Arizona is); tudtommal ott sincs túl nagy szigor, ugye?

Ez most nem egy teljes 50 államra kiterjedő adatgyűjtemény volt:-) Hanem a helyzet, trendek, alapfogalmak bemutatása.

De itt van részletesen Nevada:

https://www.usconcealedcarry.com/resour ... -gun-laws/

Igen, nyilván shall-issue a CCW, az Open Carry pedig engedély nélkül legális.

---

Utah pedig itt olvasható:
https://www.usconcealedcarry.com/resour ... s/#loc_res
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.09.30. 13:24 Ez most nem egy teljes 50 államra kiterjedő adatgyűjtemény volt:-) Hanem a helyzet, trendek, alapfogalmak bemutatása.

De itt van részletesen Nevada:

https://www.usconcealedcarry.com/resour ... -gun-laws/

Igen, nyilván shall-issue a CCW, az Open Carry pedig engedély nélkül legális.
Igen, az oké, hogy ez átfogó cikk volt, csak azt hittem(úgy emlékeztem), hogy valamelyik (szabadabb) egyértelmű állam felsorolásba ami a cikkben van, ott kéne legyen.
De Köszönöm a szánkón húzást : )
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.09.30. 11:38 :twisted: az illusztrációval GD topiktárs kedvében kívántunk járni:-)))
Köszi :mrgreen:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Lenne két elméleti kérdésem a jövő évtől esedékes EU-s elmebaj kapcsán (követtem a témát, de totál bizonytalan vagyok).
Adott pár sportfegyver B1/B4/B7 és C1/C3 kategóriákban, néhánynak viszont már lejárt a "kakispaklija" (by Riggs :lol: ). Eladni nem akarom, azaz nem kényszerít semmi az újra vizsgáztatásra, de van-e jelentősége/előnye ha még idén újravizsgáztatom őket, hogy ismét legyenek érvényes kártyák? Elvileg jövőre sem váltana kategóriát, de ugye ki tudja???
A másik kérdés, hogy ha jövőre költözés miatt új tárolóhelyet kell kialakítanom, ott már játszik a bunker kialakítási követelmény? Ha maradnék a mostani helyen, akkor ugye nem kellene semmit átépítenem, ezt szívesen "adaptálnám" az új tárolóhelyre is...
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

gvass1 írta: 2020.09.17. 11:21 8 napjuk van rá.

Tehetsz panaszt:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kép


(Persze automatikusan atteszik teljes eljárásba, ami 60 nap, de arról határozatot kell hozni és azt megkapnod.)

BTW: covidos időkben meg nyáron szerintem 1 hónap után érdeklődjél. Addig felesleges.
Szept.10. Kérelem beadása első fegyver megszerzésére . Szept 29, szekrény mustra , 2-3 telefon után , hogy mikor jönnek....... OKt . 2 telefonon értesítenek , hogy mehetek a határozatért ..... El vannak látva munkával állítólag rendesen . Az igrendes ügyintéző hölgy hozzáállása és tájékoztatása meglepően pozitív volt nekem .
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Trailm írta: 2020.10.07. 06:34 Szept.10. Kérelem beadása első fegyver megszerzésére . Szept 29, szekrény mustra , 2-3 telefon után , hogy mikor jönnek....... OKt . 2 telefonon értesítenek , hogy mehetek a határozatért ..... El vannak látva munkával állítólag rendesen . Az igrendes ügyintéző hölgy hozzáállása és tájékoztatása meglepően pozitív volt nekem .
Nagy divat szidni a yardot, de szerintem is teljesen rendben van – legalábbis Budapestről tudok nyilatkozni. A hülye szabályokat nem ők találják ki, hanem végrehajtják – a tapasztalataim szerint korrekten. Lehet, hogy nálam az alacsony elvárások okozzák a kognitív disszonanciát😉, de az utolsó években folyamatosan pozitívan meglepődöm a BRFK fegyverügyi osztályán. Esküszöm, ha nem figyelnek oda, akkor hozzászokom az ügyfélbarát ügyvitelhez 😃
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.10.07. 08:51 Nagy divat szidni a yardot, de szerintem is teljesen rendben van – legalábbis Budapestről tudok nyilatkozni. A hülye szabályokat nem ők találják ki, hanem végrehajtják – a tapasztalataim szerint korrekten. Lehet, hogy nálam az alacsony elvárások okozzák a kognitív disszonanciát😉, de az utolsó években folyamatosan pozitívan meglepődöm a BRFK fegyverügyi osztályán. Esküszöm, ha nem figyelnek oda, akkor hozzászokom az ügyfélbarát ügyvitelhez 😃
A közismert legfőbb igrend vezető pár évvel ezelőtti nyugdíjazása óta (aki a fegyvertartókat eltiprandó, megrendszabályozandó ellenségnek tekintette), VALÓBAN egészen emberszabású lett az ügyintézés több pontja, meg az online bevezetésével fel is gyorsultak a dolgok - jogi személy vonalon feltétlenül.

Más kérdés, hogy DE, a hülyeségek jelentős részét még mindig ők találják ki, teszik bele a jogszabályokba, illetve a joggyakorlatba, gyakran ezzel egyébként feleslegesen generálva maguknak is munkát, papírhegyek gyártását.

És még mennyi állatság vár kigyomlálásra a jogszabályokból. Például mi az a legeslegfontosabb biztonsági elem, aminek minden fegyverboltban lennie kell, mert különben irgumburgum....? Na?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.10.07. 09:54 A közismert legfőbb igrend vezető pár évvel ezelőtti nyugdíjazása óta (aki a fegyvertartókat eltiprandó, megrendszabályozandó ellenségnek tekintette), VALÓBAN egészen emberszabású lett az ügyintézés több pontja, meg az online bevezetésével fel is gyorsultak a dolgok - jogi személy vonalon feltétlenül.

Más kérdés, hogy DE, a hülyeségek jelentős részét még mindig ők találják ki, teszik bele a jogszabályokba, illetve a joggyakorlatba, gyakran ezzel egyébként feleslegesen generálva maguknak is munkát, papírhegyek gyártását.

És még mennyi állatság vár kigyomlálásra a jogszabályokból. Például mi az a legeslegfontosabb biztonsági elem, aminek minden fegyverboltban lennie kell, mert különben irgumburgum....? Na?
Igrendes érzékelő, fegyverboltost imátkozó pózba sokkoló berendezés? (Egyébként fegyver beíró könyv?)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.10.07. 09:54 A közismert legfőbb igrend vezető pár évvel ezelőtti nyugdíjazása óta (aki a fegyvertartókat eltiprandó, megrendszabályozandó ellenségnek tekintette), VALÓBAN egészen emberszabású lett az ügyintézés több pontja, meg az online bevezetésével fel is gyorsultak a dolgok - jogi személy vonalon feltétlenül.

Más kérdés, hogy DE, a hülyeségek jelentős részét még mindig ők találják ki, teszik bele a jogszabályokba, illetve a joggyakorlatba, gyakran ezzel egyébként feleslegesen generálva maguknak is munkát, papírhegyek gyártását.

És még mennyi állatság vár kigyomlálásra a jogszabályokból. Például mi az a legeslegfontosabb biztonsági elem, aminek minden fegyverboltban lennie kell, mert különben irgumburgum....? Na?
Én a nagyon hasznos pánikgombot mondanám, hogy arra gondolsz, mondjuk valami tényleges védelmi eszköz engedélyezése helyett :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.10.07. 10:41 Én a nagyon hasznos pánikgombot mondanám, hogy arra gondolsz, mondjuk valami tényleges védelmi eszköz engedélyezése helyett :D
Neeem, a panikgomb amugy tenyleg hasznos, foleg a plazakban, ahol ott van pillanatokon belul 3-4 biztonsagi or es elviszi a balhezo faszparasztokat (megverni a mélygarázsba:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.10.07. 10:43 Neeem, a panikgomb amugy tenyleg hasznos, foleg a plazakban, ahol ott van pillanatokon belul 3-4 biztonsagi or es elviszi a balhezo faszparasztokat (megverni a mélygarázsba:-))
Jó, igen, ott mondjuk oké. Én ilyen hasonló külterületi boltokra gondoltam, mint mi :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.10.07. 09:54
És még mennyi állatság vár kigyomlálásra a jogszabályokból. Például mi az a legeslegfontosabb biztonsági elem, aminek minden fegyverboltban lennie kell, mert különben irgumburgum....? Na?
Maszk?

Tűzoltó készülék?

:D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.10.07. 11:03 Maszk?

Tűzoltó készülék?

:D

PULT.


szó szerint. PULT. Az kell, mert úgy van a jogszabályban.

Tehát mondjuk épített fal, rács, bármi egyéb ügyfél/eladói tér elválasztó nem jó. Csak PULT.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.10.07. 11:06 PULT.


szó szerint. PULT. Az kell, mert úgy van a jogszabályban.

Tehát mondjuk épített fal, rács, bármi egyéb ügyfél/eladói tér elválasztó nem jó. Csak PULT.
Ki leszel moderálva.
Ennek a vicc topikban van a helye.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Mi az ami rendelkezik arról, hogy lovészetvezetőként, vagy oktatóként viselhete -e a lövészetvezető fegyvert az oldalán?
Lőtér szabályzat?
Fegyver törvényben nem találtam.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2020.10.08. 08:09 Sziasztok

Mi az ami rendelkezik arról, hogy lovészetvezetőként, vagy oktatóként viselhete -e a lövészetvezető fegyvert az oldalán?
Szia,

Pl. az IPSC szabalykonyv, ami ezt tiltja. Magatol ertetodoen kizarolag az IPSC versenyekre vonatkozoan.

Hogy ki voltak akadva az egyik ismerosom, amikor ezt elolvastam, es betartottam.
Valamiert o azt kepzelte, hogy az is benne van, hogy gyenge kezben nem tarthat fegyvert a biro, mikozben vezeti a loveszetet.
Pedig errol szo sincs, csak tokba helyezett fegyver nem lehet nala. :-)

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2020.10.08. 09:57 Szia,

Pl. az IPSC szabalykonyv, ami ezt tiltja. Magatol ertetodoen kizarolag az IPSC versenyekre vonatkozoan.

Hogy ki voltak akadva az egyik ismerosom, amikor ezt elolvastam, es betartottam.
Valamiert o azt kepzelte, hogy az is benne van, hogy gyenge kezben nem tarthat fegyvert a biro, mikozben vezeti a loveszetet.
Pedig errol szo sincs, csak tokba helyezett fegyver nem lehet nala. :-)

Bel
Tehát nincs konkrétan sehol szabályozva.
Jól értem?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2020.10.08. 10:06 Tehát nincs konkrétan sehol szabályozva.
Jól értem?
Szerintem kifejezetten kívánatos, hogy a lövészetvezető fegyvert viseljen. Törvényi tiltásról én se tudok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2020.10.08. 10:25 Szerintem kifejezetten kívánatos, hogy a lövészetvezető fegyvert viseljen. Törvényi tiltásról én se tudok.
Indíttatás:
évente 1x lövő sporttárs reklamált idpa edzést látva, és ezt követően lőállásbol is 2 kondiban lévő fegyverT ami tokban volt nehezményezte!
Megkérdeztem, hogy miért zavarja....
Ezt követően össztűz zúdult klubon belül, hogy nem lehet a lövészetet vezető személynél fegyver.
A miértre? nem jött sok értelmes válasz = 0
Mert nem sheriffek vagyunk, stb meg nem lehet meg ez nem így nem úgy .... törvény tiltja, mondtam mutassa meg...
Nincs tiltva sehol...
Ráadásul ki is emelték bizonyos helyeken, hogy miért fontos, ha a loveszetvezetonél töltve van a fegyvere.
Na mind1
Szóval aki tudja, mi a pontos szabályozás, kérem ne tartsa magában.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.10.08. 10:25 Szerintem kifejezetten kívánatos, hogy a lövészetvezető fegyvert viseljen. Törvényi tiltásról én se tudok.
+1

Én speciel kötelezővé tenném.

De rejtve bölcsebb. És akkor hőbörgés sincsen belőle.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.10.08. 10:43 +1

Én speciel kötelezővé tenném.

De rejtve bölcsebb. És akkor hőbörgés sincsen belőle.
Ugyanezt akartam mondani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Szerintem is alap lenne, hogy a lövészet vezetőnél töltött éles fegyver van. Tiltva pedig nincsen. Sose lehet tudni alapon.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Elmenyloveszeti loteren van lehetoseg sorozatlovo fegyverrel loni itthon?
Meg voltam gyozodve rola,hogy ezeken a helyeken fegyveres a loveszetvezeto.
Vagy legalabb is van fegyveres a kozelben "irodaban monitort figyelve".
A regi loteres eset utan sem viselhet fegyvert a szemelyzet,oktato stb????
Ja majd akkor ha valaki kihoz par vasat es az utcan kezd el olni?
A pult nem ved meg a rablogyilkostol csak papiron.....
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Kolonics írta: 2020.10.08. 10:36 Indíttatás:
évente 1x lövő sporttárs reklamált idpa edzést látva, és ezt követően lőállásbol is 2 kondiban lévő fegyverT ami tokban volt nehezményezte!
Megkérdeztem, hogy miért zavarja....
Ezt követően össztűz zúdult klubon belül, hogy nem lehet a lövészetet vezető személynél fegyver.
A miértre? nem jött sok értelmes válasz = 0
Mert nem sheriffek vagyunk, stb meg nem lehet meg ez nem így nem úgy .... törvény tiltja, mondtam mutassa meg...
Nincs tiltva sehol...
Ráadásul ki is emelték bizonyos helyeken, hogy miért fontos, ha a loveszetvezetonél töltve van a fegyvere.
Na mind1
Szóval aki tudja, mi a pontos szabályozás, kérem ne tartsa magában.
Gyorspont szabàly is tiltja, hogy a verseny soràn akàr bíró, akár lövész fegyvert viseljen. Sokszor szerintem az ilyen tiltásokat veszik át a mindennapokra. Pedig jogszabályi tiltásról én sem tudok. Létezhet belső házirend, de ez is inkább fontoskodás. Hol máshol lehessen fegyvert viselni, mint egy lőtéren. Bárkinek, aki betartja a szabályokat, és jogszerűen birtokolja a fegyvert.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2020.10.08. 11:03 Elmenyloveszeti loteren van lehetoseg sorozatlovo fegyverrel loni itthon?
NINCS, maximum színházi fegyverrel, vaktölténnyel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.10.08. 11:08 NINCS, maximum színházi fegyverrel, vaktölténnyel.
Ezt meg meg is ertem 🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

chucky írta: 2020.10.08. 11:12 Ezt meg meg is ertem 🙄
Én nem, de mindegy.
Amúgy ja, ahol komolyabban foglalkoznak élménylövészettel, ott bizony van fegyver a lövészetvezetőknél.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2020.10.08. 11:12 Ezt meg meg is ertem 🙄

Szlovákiában gond nélkül működött a dolog.

Igaz ott áll mögötted 2-3-4 pisztolyos ember, ha hülyeség jutna eszedbe.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.10.08. 11:58 Szlovákiában gond nélkül működött a dolog.

Igaz ott áll mögötted 2-3-4 pisztolyos ember, ha hülyeség jutna eszedbe.
És oda is mehetett simán olyan, akinek soha nem volt fegyver a kezébe, csak pénz a zsebébe.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.10.08. 10:43 +1

Én speciel kötelezővé tenném.

De rejtve bölcsebb. És akkor hőbörgés sincsen belőle.
+1
Amióta belső tokokra váltottam, sokkal nyugodtabb az életem. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2020.10.08. 13:15 +1
Amióta belső tokokra váltottam, sokkal nyugodtabb az életem. :-)
+1

Így a kecske is jól lakott, és a káposzta is megmaradt :-)

Viszont ünneprontó módon megkérdezhetem, hogy ilyenkor (tartási cél szempontjából) Ti milyen fegyverről beszéltek - sport, önvédelmi, netán szolgálati?

Bizonyos estekben nem mindegy. Pl közterületen önvédelmit NEM lehet nyíltan viselni, csak rejtve. Ugyanitt sportfegyvert sehogyan sem lehet viselni, csak szállítani. Eddig ez világos.
A lőtéren viszont (magánterület??) kezelhetőség szempontjából van különbség a kettő kategória között, vagy mindegy?

Nekem az lenne a logikus, hogy az önvédelmi tartási céllal rendelkező fegyverre rejtve is (alapvetően erre szól az engedély), és nyíltan is (ez egy lőtér, erre való 😊 ) is lehet szabályosan viselni egy lőtéren. Önvőhelminél garantáltan jók vagyunk. De sportfegyver töltve, rejtve még lőtéren sem logikus, hogy viselhető lenne. Tudom, hol keresek én logikát… de konkrétan milyen jogszabály engedi meg a rejtett viselést? Ez valahol szabályozva van? Mert ha nincs, akkor - sportfegyver esetén - IMHO ugyanúgy tilos, mint bárhol máshol.

A gyakorlatban persze kit érdekel – normális embereknél ez nem hiszem, hogy bárkit zavarna. 😉 De ha valaki igenis bele akar kötni (márpedig kifejezetten erről szól az eredti poszt!), akkor már nem olyan mókás egy potenciálisan szab. sértéssel járó feljelentés. Mondom mindezt, mint takonygerincű barnakonyves :D

A lényeg – teljesen egytértek azzal, hogy a lövészet vezetőnél legyen fegyver, és valóban bölcsebb, ha rejtve – de ez csak akkor támadhatatlan, ha önvédelmi céllal tartott fegyvere van. Ha nem (saját sport, vagy klubfegyver) , akkor a feltünés mentes, de még kimagyarázható módon nem rejtetten viselt fegyvernél található az optimum. Pl belső tok, ami nincs eltakarva :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.10.08. 11:58 Szlovákiában gond nélkül működött a dolog.

Igaz ott áll mögötted 2-3-4 pisztolyos ember, ha hülyeség jutna eszedbe.
Ennyi 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2020.10.08. 11:48 Én nem, de mindegy.
Amúgy ja, ahol komolyabban foglalkoznak élménylövészettel, ott bizony van fegyver a lövészetvezetőknél.
Megértem azt amitől paráznak.Mert nem értenek hozzá 8-)
40-60db nem elég komoly?Minden ugyanaz mint máshol csak nem lő sorozatot :roll:
Gondolom olyan kategória nem lenne itthon,hogy csak élménylőtéri fegyver ami tud sorozatot de más lőtérre nem vihető el.Vagy ezt hogy oldanák meg?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ezt kerestem napok óta.Na ez minek minősül?Önvédelem?Talán ha a fickó rendvédelmis,akkor megteheti "talán",hogy kilő a szélvédőn......
https://www.youtube.com/watch?v=ImiVMnA ... e=emb_logo
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2020.10.08. 14:29 +1

Így a kecske is jól lakott, és a káposzta is megmaradt :-)

Viszont ünneprontó módon megkérdezhetem, hogy ilyenkor (tartási cél szempontjából) Ti milyen fegyverről beszéltek - sport, önvédelmi, netán szolgálati?

Bizonyos estekben nem mindegy. Pl közterületen önvédelmit NEM lehet nyíltan viselni, csak rejtve. Ugyanitt sportfegyvert sehogyan sem lehet viselni, csak szállítani. Eddig ez világos.
A lőtéren viszont (magánterület??) kezelhetőség szempontjából van különbség a kettő kategória között, vagy mindegy?

Nekem az lenne a logikus, hogy az önvédelmi tartási céllal rendelkező fegyverre rejtve is (alapvetően erre szól az engedély), és nyíltan is (ez egy lőtér, erre való 😊 ) is lehet szabályosan viselni egy lőtéren. Önvőhelminél garantáltan jók vagyunk. De sportfegyver töltve, rejtve még lőtéren sem logikus, hogy viselhető lenne. Tudom, hol keresek én logikát… de konkrétan milyen jogszabály engedi meg a rejtett viselést? Ez valahol szabályozva van? Mert ha nincs, akkor - sportfegyver esetén - IMHO ugyanúgy tilos, mint
Szerintem a lőtér magánterület. Magánterületen az engedélyes töltve is birtokolhatja a fegyverét. Viselheti is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2020.10.08. 14:34 Ezt kerestem napok óta.Na ez minek minősül?Önvédelem?Talán ha a fickó rendvédelmis,akkor megteheti "talán",hogy kilő a szélvédőn......
https://www.youtube.com/watch?v=ImiVMnA ... e=emb_logo
onnan, hogy az előző autóból pisztolyt fogtak rá 2x, ez tisztán jogos védelem. Nem várta meg, hogy a harmadiknál lőjenek rá. (De lehet, hogy okosabb lett volna a kis sportkocsira ráhúzni a kormányt a 3 tonnás pickup böszmedékkel, és beküldeni az árokba.)

(Mondjuk a 86 mph sebesség egy ilyen batárral, ha igaz a felirat, akkor eléggé veszélyes:-))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

chucky írta: 2020.10.08. 14:33 40-60db nem elég komoly?Minden ugyanaz mint máshol csak nem lő sorozatot :roll:
Mi 40-60 db? :roll:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.10.08. 14:47 onnan, hogy az előző autóból pisztolyt fogtak rá 2x, ez tisztán jogos védelem. Nem várta meg, hogy a harmadiknál lőjenek rá. (De lehet, hogy okosabb lett volna a kis sportkocsira ráhúzni a kormányt a 3 tonnás pickup böszmedékkel, és beküldeni az árokba.)

(Mondjuk a 86 mph sebesség egy ilyen batárral, ha igaz a felirat, akkor eléggé veszélyes:-))))
Ékes példája, hogy miért ne emberkedj a fegyverrel...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2020.10.08. 14:29 De sportfegyver töltve, rejtve még lőtéren sem logikus, hogy viselhető lenne. Tudom, hol keresek én logikát… de konkrétan milyen jogszabály engedi meg a rejtett viselést? Ez valahol szabályozva van? Mert ha nincs, akkor - sportfegyver esetén - IMHO ugyanúgy tilos, mint bárhol máshol.
Szia,

Az a jogszabaly engedi, amelyik a csokoladeevest.
Ja, mivel nincs ilyen jogszabaly, ezert tilos csokoladet enni. :-)

Komolyra forditva: semmi nem tiltja, ezert szabad.
Termeszetesen ha a loterszabalyzat, lotertulajdonos, ... tiltja, akkor meg nem szabad.

Amugy ha a konkret kerdesedet nezem, es nem azt, amire gondoltal kozben :-), vagyis hogy "sportfegyver töltve, rejtve még lőtéren ... Ez valahol szabályozva van?" igen, az IDPA palyak tobbsege eseteben ez a kotelezo indulasi helyzet.

Ui. egyszer voltam olyan versenyen, ahol "hot bay" szabaly volt. Hat, az meg nekem is nagyon fura volt, es igazat megvallva nem sok hianyzott, hogy osszeszedjek teljesen veletlenul egy DQ-t, de szerencsere jokor vettem elo a fenykepezogepemet, igy megusztam a dolgot. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2020.10.08. 15:05 Ui. egyszer voltam olyan versenyen, ahol "hot bay" szabaly volt. Hat, az meg nekem is nagyon fura volt, es igazat megvallva nem sok hianyzott, hogy osszeszedjek teljesen veletlenul egy DQ-t, de szerencsere jokor vettem elo a fenykepezogepemet, igy megusztam a dolgot. :-)
Sziasztok,

Most, hogy ujra szunet van :-) es tudom folytatni, ehhez egy kis magyarazat:
IDPA hot bay eseten az eljaras az, hogy mindenki felall egy sorba, es a biro utasitasara csoretolti a fegyveret, majd rejti azt.
Ez utan tilos a korbehatarolt teruletrol kimenni a toltott fegyverrel.

Kb. a 2. lovo voltam a squadban, miutan vegeztem es alairtam a score-sheet-emet, gondoltam hogy levideozom Zolit. Kb. 1 meterre volt a fenykepezogepem a szalagon kivul. Teljes termeszetesseggel odaleptem, kivettem a gepet, es mar leptem is vissza, amikor jott a biro, hogy kizar amiert toltott fegyverrel olyan helyre mentem, ahova nem szabad (vagyis atleptem a szalagot); de szerencsere utana egybol kapcsolt, hogy en egy mar vegzett lovo vagyok, akinek megvizsgaltak a toltetlen fegyveret a palya vegen, vagyis nem kovettem el szabalytalansagot. De az igazabol annyira szokatlan volt a toltott fegyverrel alldogalas, hogy teljesen a veletlenen mult, hogy csak az utan akartam videot csinalni, hogy en mar meglodtem a palyat.

Nyugi, ez nem Magyarorszagon tortent, es tul nagy szandek nincs is arra, hogy hotbay palyat csinaljon itt barki is.

Pedig abbol a szempontbol nem lenne hulyeseg, hogy ha valaki az USA-ba akar menni VB-re, akkor ne ott legyen kizarva azert, mert nem szokott ehhez hozza (persze meg senkirol se hallottam, hogy igazan VB-re akarna menni).

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.10.08. 14:47 onnan, hogy az előző autóból pisztolyt fogtak rá 2x, ez tisztán jogos védelem. Nem várta meg, hogy a harmadiknál lőjenek rá. (De lehet, hogy okosabb lett volna a kis sportkocsira ráhúzni a kormányt a 3 tonnás pickup böszmedékkel, és beküldeni az árokba.)

(Mondjuk a 86 mph sebesség egy ilyen batárral, ha igaz a felirat, akkor eléggé veszélyes:-))))
Végül is nem volt szóváltás sem :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2020.10.08. 15:00Mi 40-60 db? :roll:
A vállfegyvereket saccoltam ennyi darabszámra :roll: Tehát amit mondjuk érdemes lenne eltulajdonítani erőszakkal :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2020.10.08. 16:01 Sziasztok,

Most, hogy ujra szunet van :-) es tudom folytatni, ehhez egy kis magyarazat:
IDPA hot bay eseten az eljaras az, hogy mindenki felall egy sorba, es a biro utasitasara csoretolti a fegyveret, majd rejti azt.
Ez utan tilos a korbehatarolt teruletrol kimenni a toltott fegyverrel.

Kb. a 2. lovo voltam a squadban, miutan vegeztem es alairtam a score-sheet-emet, gondoltam hogy levideozom Zolit. Kb. 1 meterre volt a fenykepezogepem a szalagon kivul. Teljes termeszetesseggel odaleptem, kivettem a gepet, es mar leptem is vissza, amikor jott a biro, hogy kizar amiert toltott fegyverrel olyan helyre mentem, ahova nem szabad (vagyis atleptem a szalagot); de szerencsere utana egybol kapcsolt, hogy en egy mar vegzett lovo vagyok, akinek megvizsgaltak a toltetlen fegyveret a palya vegen, vagyis nem kovettem el szabalytalansagot. De az igazabol annyira szokatlan volt a toltott fegyverrel alldogalas, hogy teljesen a veletlenen mult, hogy csak az utan akartam videot csinalni, hogy en mar meglodtem a palyat.

Nyugi, ez nem Magyarorszagon tortent, es tul nagy szandek nincs is arra, hogy hotbay palyat csinaljon itt barki is.

Pedig abbol a szempontbol nem lenne hulyeseg, hogy ha valaki az USA-ba akar menni VB-re, akkor ne ott legyen kizarva azert, mert nem szokott ehhez hozza (persze meg senkirol se hallottam, hogy igazan VB-re akarna menni).

Bel
Köszönöm szépen az alátámasztást a gondolataimnak és ismereteinek.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

chucky írta: 2020.10.08. 18:40 A vállfegyvereket saccoltam ennyi darabszámra :roll: Tehát amit mondjuk érdemes lenne eltulajdonítani erőszakkal :mrgreen:
Én meg azt gondolom - ilyen tekintetben - komoly helynek, ahol egy frekventáltabb napon (pl. pénteken) legalább ennyi ember megfordul lövészet céljából.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2020.10.08. 21:20 Én meg azt gondolom - ilyen tekintetben - komoly helynek, ahol egy frekventáltabb napon (pl. pénteken) legalább ennyi ember megfordul lövészet céljából.
Rendszeresen hallom a fiatal sracokat,hogy kiprobalnanak fegyvereket a jatekok hatasara.Nekunk anno nem volt shooter game de mhsz igen korlatozott felszerelessel.Most vannak jol felszerelt loterek de nincs aki osszefogna a fiatalokat es x fos csapatokban loterlatogatasi napot szervezne.A szulok biztosan osszedobnak a penzt mert amugy is egy vagyont koltenek a gyerekre.De sem az iskola sem a civil szervezetek nem tamogatnak ezt a mai terrorveszelyes idoszakban.
Szoval marad az FPS game meg a recskazas utana 😒
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes összefoglaló az EU-s tárhelyzetről:

https://firearms-united.com/magazine-restrictions/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.10.11. 10:15 Érdekes összefoglaló az EU-s tárhelyzetről:

https://firearms-united.com/magazine-restrictions/
Köszi - tényleg érdekes, informatív összefoglaló. A nagy jogharmonizáció :lol: eredményeként - ahány ház, annyi szokás..

A magyar helyzetet - ebben a kontextusban - hogy írnád le? Pl Tekinthető grandfathering date-nek a 2021.01.01?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.10.11. 11:02 Köszi - tényleg érdekes, informatív összefoglaló. A nagy jogharmonizáció :lol: eredményeként - ahány ház, annyi szokás..

A magyar helyzetet - ebben a kontextusban - hogy írnád le? Pl Tekinthető grandfathering date-nek a 2021.01.01?
ami már kint van az nem számít birtoklás szempontjából.

A 2021 utáni megszerzés bonyolódik:

"A központi gyújtású félautomata tűzfegyverhez való, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet, illetve a hosszú tűzfegyverhez való, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet kizárólag az ilyen tűzfegyver tartására jogosító engedély birtokában szerezhető meg."


Hogy ennek így mi az értelme? Brüsszel felé kommunikálható a jogharmonizáció, és az erről tök fogalmatlan fegyverboltokat be lehet csukogatni emiatt a hülyeség miatt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.10.11. 14:00 ami már kint van az nem számít birtoklás szempontjából.

A 2021 utáni megszerzés bonyolódik:

"A központi gyújtású félautomata tűzfegyverhez való, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet, illetve a hosszú tűzfegyverhez való, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet kizárólag az ilyen tűzfegyver tartására jogosító engedély birtokában szerezhető meg."


Hogy ennek így mi az értelme? Brüsszel felé kommunikálható a jogharmonizáció, és az erről tök fogalmatlan fegyverboltokat be lehet csukogatni emiatt a hülyeség miatt.
A 2021 utáni megszerzés teljesen világos volt, a nagypapásiasított birtoklás már kevésbé. Kösz Gvass1, így egyértelmű.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: killertom »

Folytatva az éles fegyveresben elkezdett témát, az alábbiakat találtam a 253/2004-ben ami érdekes:

2. fegyver forgalmazása: fegyver tulajdonjogának átruházása, bérbeadása,ideértve a kereskedelmi és a közvetítő kereskedelmi tevékenységet is;

Ez azért érdekes mert így hogy külön nevesíti a kereskedelmi célt, nekem az jön le, hogy a magánszemélyek illetve egyesület és magánszemély közötti adás-vétel is forgalmazás.

(3) Az egyedi vizsgálat elvégzéséről tanúsítvánnyal rendelkező lőfegyver kivételével lőfegyver csak a fegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet szemlézéséről kiadott tanúsítvány birtokában forgalmazható.

Megpróbálom jobban összefoglalni a szitut amiben tanács kéne még egyszer: Ismerős venni akar egy fegyvert a sportegyesületétől, aminek lejárt a műszakija. A jelenlegi terv az, hogy megírják az adásvételit, ismerős pedig birtokba veszi a fegyvert és másnap reggel el is viszi az MKH-ba. Ez így ebben a formában jogilag rendben van, vagy problémás?
Köszi előre is!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2020.10.12. 01:51 Folytatva az éles fegyveresben elkezdett témát, az alábbiakat találtam a 253/2004-ben ami érdekes:

2. fegyver forgalmazása: fegyver tulajdonjogának átruházása, bérbeadása,ideértve a kereskedelmi és a közvetítő kereskedelmi tevékenységet is;

Ez azért érdekes mert így hogy külön nevesíti a kereskedelmi célt, nekem az jön le, hogy a magánszemélyek illetve egyesület és magánszemély közötti adás-vétel is forgalmazás.

(3) Az egyedi vizsgálat elvégzéséről tanúsítvánnyal rendelkező lőfegyver kivételével lőfegyver csak a fegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet szemlézéséről kiadott tanúsítvány birtokában forgalmazható.

Megpróbálom jobban összefoglalni a szitut amiben tanács kéne még egyszer: Ismerős venni akar egy fegyvert a sportegyesületétől, aminek lejárt a műszakija. A jelenlegi terv az, hogy megírják az adásvételit, ismerős pedig birtokba veszi a fegyvert és másnap reggel el is viszi az MKH-ba. Ez így ebben a formában jogilag rendben van, vagy problémás?
Köszi előre is!

A joggyakorlat a beíratásKOR kívánja meg az érvényes laminátumot.

De jure a tulajdonjog átruházásakor kell érvényesnek lennie. Ezért IS okosabb, ha az eladó csináltatja meg.

(Vagy rá kell írni az adásvételire, hogy a tulajdonjog átruházása akkor valósul meg, amikor az érvényes műszaki elkészül.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Urak !

Az jövö évtől érvényes szabályozásról van valahol érthető összefoglaló? És hol ? :)

Köszönet
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2020.10.12. 07:54 Urak !

Az jövö évtől érvényes szabályozásról van valahol érthető összefoglaló? És hol ? :)

Köszönet
Kaliber magazin utolsó 4-5 számban más sem teszünk, mint ezt elemezzük a Jog és Fegyver rovatban.

Kifejezetten NEM olyasmi, amit féloldalas szöveg elolvasásával letudhatsz. Ezer ponton változtak a részletszabályok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

digitális formátumban esetleg ?
konkréten a hatastalanitott fegyverekkel mi lesz ?
sport karabélyokkal mi a terv? B7
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2020.10.12. 12:06 digitális formátumban esetleg ?
konkréten a hatastalanitott fegyverekkel mi lesz ?
sport karabélyokkal mi a terv? B7
Részletes, ügyvéd által írt jogi útmutató - pénzért megvehető KALIBER újságból elolvasható!

És azt sem egyszerű megemészteni, felfogni. Nincs erre "okosban" megoldás, lustaságból. Több száz ponton módosult a törvény és kormányrendelet, alapvető változások lesznek, sokan meg fogják szívni, akik nem tájékozódnak.

De húzlak picit szánkón:

NÉHÁNY fontosabb változás - nagyon, nagyon a teljesség igénye és pontos jogi elemzés nélkül:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/benyujt ... monizacio/

Maga a TÖRVÉNY normaszöveg, benne link, jelölve a változásokat:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/itt-tal ... odositast/

Maga a KORMÁNYRENDELET szövege, kis magyarázat a részletszabályok egy kicsinyke részéről:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kihirde ... itasat-is/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

köszönöm :)
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2020.10.12. 07:14 A joggyakorlat a beíratásKOR kívánja meg az érvényes laminátumot.

De jure a tulajdonjog átruházásakor kell érvényesnek lennie. Ezért IS okosabb, ha az eladó csináltatja meg.

(Vagy rá kell írni az adásvételire, hogy a tulajdonjog átruházása akkor valósul meg, amikor az érvényes műszaki elkészül.)
Köszi a segítséget. Megérdeklődtem a dolgot a rendőrségnél is, az ő álláspontjuk az, hogy nem kereskedelmi értékesítésnél annyi a lényeg hogy a bejegyzésnél érvényes legyen a kártya ahogy te is mondtad.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2020.10.12. 12:16 Részletes, ügyvéd által írt jogi útmutató - pénzért megvehető KALIBER újságból elolvasható!

És azt sem egyszerű megemészteni, felfogni. Nincs erre "okosban" megoldás, lustaságból. Több száz ponton módosult a törvény és kormányrendelet, alapvető változások lesznek, sokan meg fogják szívni, akik nem tájékozódnak.

De húzlak picit szánkón:

NÉHÁNY fontosabb változás - nagyon, nagyon a teljesség igénye és pontos jogi elemzés nélkül:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/benyujt ... monizacio/

Maga a TÖRVÉNY normaszöveg, benne link, jelölve a változásokat:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/itt-tal ... odositast/

Maga a KORMÁNYRENDELET szövege, kis magyarázat a részletszabályok egy kicsinyke részéről:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kihirde ... itasat-is/
Melyik számban/számokban van?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2020.10.12. 17:02 Melyik számban/számokban van?
gyakorlatilag az utolsó 4-ben ez a fő téma.

Amióta elfogadták a jogszabály-módosításokat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2020.10.12. 17:06 gyakorlatilag az utolsó 4-ben ez a fő téma.

Amióta elfogadták a jogszabály-módosításokat.
Ok, és ezeket visszamenőleg lehet rendelni?

Kicsit ki vagyok most esve a ringből. :(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2020.10.12. 17:15 Ok, és ezeket visszamenőleg lehet rendelni?

Kicsit ki vagyok most esve a ringből. :(
Irjal emilt, megoldjuk.

De az októberiben is ez a téma, újságárusoknál elérhető.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2020.10.12. 17:46 Irjal emilt, megoldjuk.

De az októberiben is ez a téma, újságárusoknál elérhető.
Ok, köszi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Piacon árult 7,5 j feletti kínai foslégpuskából így lesz kettőtőlnyócév.

https://24.hu/belfold/2020/10/13/fegyve ... con-video/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2020.10.14. 13:17 Piacon árult 7,5 j feletti kínai foslégpuskából így lesz kettőtőlnyócév.
"A férfitól lefoglalt további, közel 260 töltény tartása szabálysértésnek minősül, ezért ellene szabálysértési eljárás indult."

Miért minősül szabálysértésnek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2020.10.14. 13:25 "A férfitól lefoglalt további, közel 260 töltény tartása szabálysértésnek minősül, ezért ellene szabálysértési eljárás indult."

Miért minősül szabálysértésnek?
ez ilyenkor azért fenntartással kezelendő. Simán lehet, hogy nem a tartása, hanem az engedély nélkül forgalmazása, csak azt nem értette meg a sajtómunkás, meg túl hosszú.

De ezek a szarkupac alsókaros kínai légpuskák mind 10+ joule-osak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Megfordult a fejemben, hogy ugye mostanában jogszabályi előríás a maszk viselése zárt térben, üzletekben kifejezetten. Namármost, mi a helyzet a fegyverbolttal? Merthogy én olyan vígan vásároltam többször is lőszert mostanában maszkban, hogy teljesen kizárt, a bolti alkalmazott azonosítani tudott az okmányaim alapján.
Az egyik boltban most jártam először, simán eladtak 100 puska lőszert úgy hogy az arcom nagy része fedett volt és sapka is volt rajtam. Ezek szerint az okmányok elvesztése vagy ellopása esetén egy bárki maszkos csávó ilyen könnyen tud fegyvert és lőszert vásárolni? Sztm ez így azért egy picit gáz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.10.14. 13:45 Megfordult a fejemben, hogy ugye mostanában jogszabályi előríás a maszk viselése zárt térben, üzletekben kifejezetten. Namármost, mi a helyzet a fegyverbolttal? Merthogy én olyan vígan vásároltam többször is lőszert mostanában maszkban, hogy teljesen kizárt, a bolti alkalmazott azonosítani tudott az okmányaim alapján.
Az egyik boltban most jártam először, simán eladtak 100 puska lőszert úgy hogy az arcom nagy része fedett volt és sapka is volt rajtam. Ezek szerint az okmányok elvesztése vagy ellopása esetén egy bárki maszkos csávó ilyen könnyen tud fegyvert és lőszert vásárolni? Sztm ez így azért egy picit gáz.

rólad mindenhol aktát vezetnek és már ismernek:-)

De amúgy nyilván, ha valaki nagyon nem hiszi el az iratok alapján ki vagy, akkor hátralépsz másfél métert és lehúzod 1-2 másodpercre a maszkot, addig nem veszel levegőt.

(ne keressünk ott megoldhatatlan problémát, ahol nincs:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.10.14. 13:49 rólad mindenhol aktát vezetnek és már ismernek:-)

De amúgy nyilván, ha valaki nagyon nem hiszi el az iratok alapján ki vagy, akkor hátralépsz másfél métert és lehúzod 1-2 másodpercre a maszkot, addig nem veszel levegőt.

(ne keressünk ott megoldhatatlan problémát, ahol nincs:-)))
Ja persze, nem a világ problémája. Csak két egymással ellentétes szabály, de ilyenből is van egy jó pár.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.10.14. 13:53 Ja persze, nem a világ problémája. Csak két egymással ellentétes szabály, de ilyenből is van egy jó pár.
Engem fegyvervásárláskor megkértek, hogy húzzam le a maszkot. Mindmeghaltunk ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2020.10.14. 14:01 Engem fegyvervásárláskor megkértek, hogy húzzam le a maszkot. Mindmeghaltunk ;)
:D Ez jó!
+1
Dettó ugyanez az eljárás a BRFK Fegyverügyi osztályán, és bankban. Csak ott plexi is volt, így nemhaltunkmeg.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HAVI LŐFEGYVER ELADÁSOK ÁTLAGA – USA: 2000-2020. Azaz idén úgy tűnik minden rekord megdől.

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/havi ... 2000-2020/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése