Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.10.27. 08:25 Tessek:

Kép

:twisted:
Eddig én is eljutottam, de ennek a másodlagos hatásai több problémát okoznának mint amennyit megoldanának. :-)

Biztosan van az igrendnek más ellenszere is a páncéltörő rakétán kívül.. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.10.27. 08:59 Eddig én is eljutottam, de ennek a másodlagos hatásai több problémát okoznának mint amennyit megoldanának. :-)

Biztosan van az igrendnek más ellenszere is a páncéltörő rakétán kívül.. :-D
Ez nem panceltoro, haho! Olvasgasd el:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.10.27. 09:31 Ez nem panceltoro, haho! Olvasgasd el:-)
Az atombomba nem töri a páncélt? :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

gvass1 írta: 2018.10.27. 09:31 Ez nem panceltoro, haho! Olvasgasd el:-)
OFF
Bizony! És volt ennek hátizsákos diverzáns változata is. Az elképzelés szerint a katona lerakta a csomagot, beindította az időzítőt, aztán elszaladt meghalni. (Ha Lee Child háttérkutatása jó volt, akkor kb 10 perces időzítést találtak ki az okosok hozzá.)
ON
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

hegyespenge írta: 2018.10.27. 09:57 OFF
Bizony! És volt ennek hátizsákos diverzáns változata is. Az elképzelés szerint a katona lerakta a csomagot, beindította az időzítőt, aztán elszaladt meghalni. (Ha Lee Child háttérkutatása jó volt, akkor kb 10 perces időzítést találtak ki az okosok hozzá.)
ON
Melyik önvédelmi boltban kapható a típus? :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2018.10.27. 07:47 Gondolom a teve palota királyainal voltal?!
At kell költözni masik megyebe (legalabb papiron, csak egy lakcimkartya...) ilyen tevekenysegre mashol automatikusan adjak az engedelyt...

(Mas kerdes hogy ismerek olyat aki visszautasitotta az engedelyt:D a bolt női eladoja... aldozat tipus?!?!)
Igen, BRFK-hoz tartozom. Múltkor Nógrád Megyei RFK-ról hoztam el fegyvert, az ottani igrendes hölgy elmondása szerint fegyverkereskedőknek, lőtereseknek, lőszert rendszeresen nagy mennyiségben szállítóknak, indokolt esetben még rendőröknek is megadják az önvédelmit.
Talán lement egy új körlevél az új budapesti főkapitánytól (október 1. óta van a helyén).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.10.27. 12:13 Igen, BRFK-hoz tartozom. Múltkor Nógrád Megyei RFK-ról hoztam el fegyvert, az ottani igrendes hölgy elmondása szerint fegyverkereskedőknek, lőtereseknek, lőszert rendszeresen nagy mennyiségben szállítóknak, indokolt esetben még rendőröknek is megadják az önvédelmit.
Talán lement egy új körlevél az új budapesti főkapitánytól (október 1. óta van a helyén).
Nógrádban, és Pest megyében mindig is normálisabb volt a helyzet. Ott indoklással kiadják. Mondjuk nógrádban jártam területi felelősként, és oda néha még a kocsi orrára szerelt duppla gattlingot sem éreztem volna soknak... Iszonyat mély sötétségben, durván erőszakos ork hordák vannak arrafelé. Itt a gettós területen sem látni még hasonlót sem. Komplett falvak tömve ilyen humanoidokkal. Konkrétan karanténba kéne tenni néhány települést, olyan szinten veszélyes hordák vannak arrafelé.

Személy szerint én felháborítónak, és méltatlannak gondolom azt, hogy szolgálatot teljesítő rendőrök nem kapják meg alanyi jogon a privát önvédelmi fegyvertartásit. Egy nonszensz dolog.

Ha meg nem alkalmas egy rendőr privát önvédelmi tartására, akkor kérem vonják meg tőlük a szolgálatit is, mert akkor veszélyesek lőfegyverrel.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Martin Riggs írta: 2018.10.27. 13:20 Nógrádban, és Pest megyében mindig is normálisabb volt a helyzet. Ott indoklással kiadják. Mondjuk nógrádban jártam területi felelősként, és oda néha még a kocsi orrára szerelt duppla gattlingot sem éreztem volna soknak... Iszonyat mély sötétségben, durván erőszakos ork hordák vannak arrafelé. Itt a gettós területen sem látni még hasonlót sem. Komplett falvak tömve ilyen humanoidokkal. Konkrétan karanténba kéne tenni néhány települést, olyan szinten veszélyes hordák vannak arrafelé.

Személy szerint én felháborítónak, és méltatlannak gondolom azt, hogy szolgálatot teljesítő rendőrök nem kapják meg alanyi jogon a privát önvédelmi fegyvertartásit. Egy nonszensz dolog.

Ha meg nem alkalmas egy rendőr privát önvédelmi tartására, akkor kérem vonják meg tőlük a szolgálatit is, mert akkor veszélyesek lőfegyverrel.
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy mit szólnának ha egy rablás során - az életemet féltve - szabad kezet adnék a támadónak/támadóknak, majd amikor ezt kifogásolnák, akkor meglobogtatnám az elutasító határozatot.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.10.27. 14:22 Azért arra is kíváncsi lennék, hogy mit szólnának ha egy rablás során - az életemet féltve - szabad kezet adnék a támadónak/támadóknak, majd amikor ezt kifogásolnák, akkor meglobogtatnám az elutasító határozatot.
Ha nem vagy sün, akkor nem vagy köteles megfogni a rablót.

Ha meg az vagy, fegyvertelenül akkor sem vagy kötekes szembeszállni a rablóval...

Egyébként meg rabláskor nem kell herozni, mert annak két vége lehet. Elítélnek, vagy eltemetnek.

Persze én is szívesen legépelnék egy aljadék rablót, de nem éri meg a következmébyeket. Ha viszont a családomra, vagy rám támad, akkor egy temetés garantáltan lesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Martin Riggs írta: 2018.10.27. 13:20 Ha meg nem alkalmas egy rendőr privát önvédelmi tartására, akkor kérem vonják meg tőlük a szolgálatit is, mert akkor veszélyesek lőfegyverrel.
meg akkor már a jogosítványát is be kellene vonni (ha nincs benne annyi felelősség, hogy akalmas legyen a fegyvertartásra/viselésre, akkor annyi felelősség sincs benne, hogy beülhessen a volán mögé, hiszen az pont ugyanannyira veszélyes a környezetére)

személy szerint én azonban még ennél is tovább mennék:
a szavazati jogot is meg kellene vonni attól, aki annyira felelőtlen, hogy alkalmatlan a fegyvertartásra/gépjárművezetésre
(ugyanez fordítva: ha valaki annyira felelős állampolgár, hogy dönthet az ország sorsáról, akkor van annyira felelős, hogy el tudja ő dönteni, hogy akar-e önvédelmi eszközt viselni, és ha igen, akkor milyet)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

szöged írta: 2018.10.27. 18:27 meg akkor már a jogosítványát is be kellene vonni (ha nincs benne annyi felelősség, hogy akalmas legyen a fegyvertartásra/viselésre, akkor annyi felelősség sincs benne, hogy beülhessen a volán mögé, hiszen az pont ugyanannyira veszélyes a környezetére)

személy szerint én azonban még ennél is tovább mennék:
a szavazati jogot is meg kellene vonni attól, aki annyira felelőtlen, hogy alkalmatlan a fegyvertartásra/gépjárművezetésre
(ugyanez fordítva: ha valaki annyira felelős állampolgár, hogy dönthet az ország sorsáról, akkor van annyira felelős, hogy el tudja ő dönteni, hogy akar-e önvédelmi eszközt viselni, és ha igen, akkor milyet)
A politikát kéretik mellőzni.
Egyébként egy 1-3,5T-ás vasdarab mozgatását, és a lőfegyver kezelését én is hasonló veszélyességűnek gondolom. Minkettő vizsgákhoz, és engedélyhez kötött tevékenység, ami rendben is van. Amivel gondom van, az az önvédelmi maroklőfegyverek viselésével kapcsolatos igrend önkényuralom. Teljesen logikátlan, és bűnözőpárti hozzállást mutat.

Kiemelném, hogy GR, és sport lőfegyverekkel kapcsolatos hozzáállása a BRFK igendnek példaértékű! Korrektek, gyorsak, segítőkészek. Szóval ott le a kalappal. De az önvédelmikkel kapcsolatos történések a sötét 50-es éveket idézik fel. Konkrétan diktatórikus, antijogállami hozzállás. A gestapo, és az ÁVH viselt dolgait idézi fel.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talán a brazil politika egy picit belefér:

Brazil messiás:-)

(ez a neve! Jair Messias Bolsonaro) A megválasztott új brazil elnök egy cseppet szélsőjobbos ex-ejtőernyős százados, aki nyíltan fegyverpárti, civilek fegyvertartási jogait kiterjesztő, a rendvédelmet a bűnözők agyonlövésére buzdító programmal nyert.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jair_Bolsonaro

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK!

Paprikaspray viselésének tiltása: DE MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT?



http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Kép

Mint ismeretes, még (az előző pártállású) kormányzat 2007-ben a Belügyminisztérium kezdeményezésére a hírhedt 175/2003. (KKVE) kormányrendelet módosításával (25/2007. (II. 28.) Korm. rendelet) betiltotta a paprikaspray közterületi viselését. Ezzel nők, kutyasétáltatók, szabadban sportolók tömegeit fosztotta meg egy hatásos, könnyű, nem halálos önvédelmi eszköztől. Cikkben megpróbálok a jogszabályba beidézett közösségi jogi hivatkozás mögé nézni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.10.29. 15:01
ÚJ CIKK!

Paprikaspray viselésének tiltása: DE MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT?



http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Kép

Mint ismeretes, még (az előző pártállású) kormányzat 2007-ben a Belügyminisztérium kezdeményezésére a hírhedt 175/2003. (KKVE) kormányrendelet módosításával (25/2007. (II. 28.) Korm. rendelet) betiltotta a paprikaspray közterületi viselését. Ezzel nők, kutyasétáltatók, szabadban sportolók tömegeit fosztotta meg egy hatásos, könnyű, nem halálos önvédelmi eszköztől. Cikkben megpróbálok a jogszabályba beidézett közösségi jogi hivatkozás mögé nézni.
Helyes! Ezt a témát kell tolni, mert teljes agybaj a jelenlegi helyzet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.10.29. 15:06 Helyes! Ezt a témát kell tolni, mert teljes agybaj a jelenlegi helyzet.

ahh, tul sok betu meg paragrafus, keves kep. Ez nem tomegeket megmozgato poszt:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.10.29. 12:52 Talán a brazil politika egy picit belefér:

Brazil messiás:-)

(ez a neve! Jair Messias Bolsonaro) A megválasztott új brazil elnök egy cseppet szélsőjobbos ex-ejtőernyős százados, aki nyíltan fegyverpárti, civilek fegyvertartási jogait kiterjesztő, a rendvédelmet a bűnözők agyonlövésére buzdító programmal nyert.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jair_Bolsonaro

Kép
Szimpatikus figura, nekunk is ilyen kellene... A bananisztani korulmenyek mar adottak... :(
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2018.10.29. 19:51 Szimpatikus figura, nekunk is ilyen kellene... A bananisztani korulmenyek mar adottak... :(
Az a baj, hogy ilyen itt nem lesz...
Mindenki tudja, hogy cím szerint hova jutna el az az osztag, ami szisztematikusan agyonlőné a bűnözőket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Erről sem fogsz a banánsajtóban olvasni:

Sweet Home Alabama: Apuka 2 gyerekkel, meglőtték egy gyorséttermi ámokfutam jellegű eseménynél, de előrántotta saját pisztolyát és megölte a fegyveres támadót 2 szép jól irányzott lövéssel.

"“Right now, it appears the victim made a decision that cost his life and the father made a decision that preserved his and children’s’ life,” said Birmingham PD spokesman Sgt. Bryan Shelton. “It’s not easy being a father and watching your child get injured, get hurt like that. It’s a really heartwrenching experience.” No charges are expected."


https://www.thetruthaboutguns.com/2018/ ... ds-gunman/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Martin Riggs írta: 2018.10.30. 06:33 Az a baj, hogy ilyen itt nem lesz...
Mindenki tudja, hogy cím szerint hova jutna el az az osztag, ami szisztematikusan agyonlőné a bűnözőket.
Elintézné a konkurenciát :D (ajaja lehet, hogy megy az off-ba)
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2018.10.29. 15:01
ÚJ CIKK!

Paprikaspray viselésének tiltása: DE MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT?



http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Kép

Mint ismeretes, még (az előző pártállású) kormányzat 2007-ben a Belügyminisztérium kezdeményezésére a hírhedt 175/2003. (KKVE) kormányrendelet módosításával (25/2007. (II. 28.) Korm. rendelet) betiltotta a paprikaspray közterületi viselését. Ezzel nők, kutyasétáltatók, szabadban sportolók tömegeit fosztotta meg egy hatásos, könnyű, nem halálos önvédelmi eszköztől. Cikkben megpróbálok a jogszabályba beidézett közösségi jogi hivatkozás mögé nézni.
Üdv!
Azért tiltják, amiért a többi f.szságot is ( pl. a tervezett EU-s szigorításokat) le akarjak tolni a nép torkán:
Dilettáns, a valósággal köszönő viszonyban sem lévő döntéshozók mondanak ki A-t v. B-t, és semmiféle észérvet nem vesznek figyelembe.
Plusz az önvédelmi kezdeményezések szétszórt társadalmi bázisokból erednek, nincs mögöttük akkora lobbierő ( meg más sem), mint pl. a sokat emlegetett vadászoknál.
És végül: annak elismerése, hogy szükség van önvédelemre, a dilettánsok szemében egyet jelent a kirakatpolitika( 2 hét alatt rend lett, minden f.sza, mindig mindenre van rendőr) csődjének elismerésével.

Pedig egyebként abszolút nem az, sőt, jelenthetné a XXI. századhoz méltó gondolkodás megjelenését a döntéshozatalban.

Rég engedni kellene a paprikasprayt, sőt, a szerelt gumis fegyvereket is. Egyszerűsített engedélyezés ( büntetlen előélet, némi igazokt gyakorlati képzettség), és hajrá. Ha vki bűncselekményt követ el vele? Számszakilag 2x-es büntetési tétel, ohne kedvezmény. Pont.

Egyébként egy karakán (khm....) országgyűlési képviselőt kellene megkeresni az üggyel, a szépen felépített jogszabályértelmezéssel, és meggyőzni egy indítvány megtételére ( még népszerűséget is hozhatna: hisz kiállna az áp.-ok jogaiért, ill. a kormányt pedig színvallásra kényszerítené, miért tiltja/támogatja)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2018.10.30. 18:15
Egyébként egy karakán (khm....) országgyűlési képviselőt kellene megkeresni az üggyel, a szépen felépített jogszabályértelmezéssel, és meggyőzni egy indítvány megtételére ( még népszerűséget is hozhatna: hisz kiállna az áp.-ok jogaiért, ill. a kormányt pedig színvallásra kényszerítené, miért tiltja/támogatja)
A parlamenti képviselő jó ötlet.
Én egyébként picit átírtam Gvass levelét (értelemszerűen, az újságírói részt kivettem) és elküldtem a saját nevemben is a BM-nek.
És erre biztatok mindenkit, akinek ez a kérdés fontos!

Én a kormány színvallására nem játszanék, sokkal egyértelműbb kommunikáció: az előző szoclib kormányzat ezt is elqrta, a magyar emberek részéről felmerült a biztonságos és legális önvédelmi igény, fontos a nők biztonsága, így ezt ők újra engedélyezik. Az egyértelmű hogy minden kocogó nő vagy mellé vagy sötét utcába nem lehet rendőrt állítani, ez nem a rendőrség munkájának a megítélése hanem a józan állampolgári gondolkodás gyakorlati megnynilvánulása. EU konform és egészségre nem káros, mégis hatékony módon. Ennyi.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Tök felesleges ezeket a BM-be küldözgetni.
Képviselőt kell találni, akit valamennyire is érdekel. Ha onnan indul, akkor a BM is becsicskulhat, ha hozzájuk érkezik, akkor "iktatják".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Zotyika írta: 2018.11.01. 18:48 Tök felesleges ezeket a BM-be küldözgetni.
Képviselőt kell találni, akit valamennyire is érdekel. Ha onnan indul, akkor a BM is becsicskulhat, ha hozzájuk érkezik, akkor "iktatják".
Kicsit vaktában lövöldözés így egy tankra, de így legalább annyira van esély, hogy egy kémlelőn át pofánlőjjük a vezetőt...

Így legalább azzal vannak elfoglalva, hogy iktassák a rendszer ellen tevő személyek aktáit...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Martin Riggs írta: 2018.11.01. 20:28 Kicsit vaktában lövöldözés így egy tankra, de így legalább annyira van esély, hogy egy kémlelőn át pofánlőjjük a vezetőt...

Így legalább azzal vannak elfoglalva, hogy iktassák a rendszer ellen tevő személyek aktáit...
Nem, semmi értelme. Újságírói kérdésnek van, mert erre épelméjű, logikus magyarázatot, amit úgy általában elfogadnak a "zemberek" (= a fegyver rossz, amerikában is tömegmészárolnak vele az iskolákban, tiltsák is be) nem lehet találni arra, hogy miért nem vihet magával a túrázó-futó ember egy állatok (nemierőszakolók is) ellen különösen hatékony sprét. (Bár itt is vannak, akik szerint csak elveszi tőle és azzal fújja le...)
Ha viszont fasz választ adnak - nem adnak egyébként, vagy a jogalkotóra mutogatnak - akkor azt meg lehet írni, lehet belőle kampány, fel lehet hívni politikusok figyelmét. Ezért van értelme, ha azokat bombázza az ember.

A BM helyett lehet leadni ezeket a legközelebbi kapitányságon is, ugyanannyi az értelme, kevesebb a postaköltség.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Zotyika írta: 2018.11.01. 20:36 Nem, semmi értelme. Újságírói kérdésnek van, mert erre épelméjű, logikus magyarázatot, amit úgy általában elfogadnak a "zemberek" (= a fegyver rossz, amerikában is tömegmészárolnak vele az iskolákban, tiltsák is be) nem lehet találni arra, hogy miért nem vihet magával a túrázó-futó ember egy állatok (nemierőszakolók is) ellen különösen hatékony sprét. (Bár itt is vannak, akik szerint csak elveszi tőle és azzal fújja le...)
Ha viszont fasz választ adnak - nem adnak egyébként, vagy a jogalkotóra mutogatnak - akkor azt meg lehet írni, lehet belőle kampány, fel lehet hívni politikusok figyelmét. Ezért van értelme, ha azokat bombázza az ember.

A BM helyett lehet leadni ezeket a legközelebbi kapitányságon is, ugyanannyi az értelme, kevesebb a postaköltség.
Napokban jött ki valami pofátlan, hazudozós közvélemény kutatás, miszerint a közbiztonság hú de nagyon jó!

Ez természetesen igaz, ha kicseréljük a kérdés tárgyát közdisznóságra. Az valóban kiváló állapotban van.

Gyanítom a közvélemény felé ezt a hazudozó kampányt akarják mutogatni.

Csak lenne meg írásban ez... Kitörölném vele, és lehúznám... Ahogy annak a szájával is, aki azt papírra merte vetni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2018.11.01. 20:36 Nem, semmi értelme. Újságírói kérdésnek van, mert erre épelméjű, logikus magyarázatot, amit úgy általában elfogadnak a "zemberek" (= a fegyver rossz, amerikában is tömegmészárolnak vele az iskolákban, tiltsák is be) nem lehet találni arra, hogy miért nem vihet magával a túrázó-futó ember egy állatok (nemierőszakolók is) ellen különösen hatékony sprét. (Bár itt is vannak, akik szerint csak elveszi tőle és azzal fújja le...)
Ha viszont fasz választ adnak - nem adnak egyébként, vagy a jogalkotóra mutogatnak - akkor azt meg lehet írni, lehet belőle kampány, fel lehet hívni politikusok figyelmét. Ezért van értelme, ha azokat bombázza az ember.

A BM helyett lehet leadni ezeket a legközelebbi kapitányságon is, ugyanannyi az értelme, kevesebb a postaköltség.
én is azt hiszem, h pepperoni-dezodor ugyben akkor lehet jogi valtozas, h valamely nem tul ismert nevu vezeto elvtars lanyat/feleseget megbirsagolja miatta a gestapo.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.11.02. 09:03 én is azt hiszem, h pepperoni-dezodor ugyben akkor lehet jogi valtozas, h valamely nem tul ismert nevu vezeto elvtars lanyat/feleseget megbirsagolja miatta a gestapo.
Ahogy az alkoholosan kerékpározás engedélyezésekor is volt? :oops:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

[*]
Shrinkwrap írta: 2018.10.08. 11:03 A demokratákat vagy adott esetben a módszereiket - melyeket a republikánosok ugyanúgy használnak - nincs miért mentegetni. Wilsont nyilván szépen berángatták a csőbe, de aki annyira hülye hogy amikor tudja hogy minden lépését figyelik és nem gondolja meg kétszer is hogy hol, mikor, kibe dugja be a pömpölőt az így járt. A kavannya meg egy szimpla valláskárosult hulladék, a legfelsőbb bíróságba kerülésével mindenki rosszul járt.
meanwhile in America:

Hazudott az amerikai főbíró egyik vádlója

https://hvg.hu/vilag/20181104_Metoo_haz ... ro_vadloja
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.11.04. 09:07 [*]

meanwhile in America:

Hazudott az amerikai főbíró egyik vádlója

https://hvg.hu/vilag/20181104_Metoo_haz ... ro_vadloja
De legalább ezt is lehozza az ottani média.

Amúgy ilyen (és minden más hamis tanúzás) esetben a hamis tanút pont annyira büntetném, mint amit a hamisan megvádolt maximum kaphatott volna.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2018.11.01. 20:36 Nem, semmi értelme. Újságírói kérdésnek van, mert erre épelméjű, logikus magyarázatot, amit úgy általában elfogadnak a "zemberek" (= a fegyver rossz, amerikában is tömegmészárolnak vele az iskolákban, tiltsák is be) nem lehet találni arra, hogy miért nem vihet magával a túrázó-futó ember egy állatok (nemierőszakolók is) ellen különösen hatékony sprét. (Bár itt is vannak, akik szerint csak elveszi tőle és azzal fújja le...)
Ha viszont fasz választ adnak - nem adnak egyébként, vagy a jogalkotóra mutogatnak - akkor azt meg lehet írni, lehet belőle kampány, fel lehet hívni politikusok figyelmét. Ezért van értelme, ha azokat bombázza az ember.

A BM helyett lehet leadni ezeket a legközelebbi kapitányságon is, ugyanannyi az értelme, kevesebb a postaköltség.
Eddig ennyi:

"Tisztelt Főszerkesztő Úr!



Levelét megkaptuk.

Válaszadásunkig szíves türelmét kérjük.





Üdvözlettel,

Belügyminisztérium Kommunikációs Főosztály"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2018.11.05. 17:14 Eddig ennyi:

"Tisztelt Főszerkesztő Úr!



Levelét megkaptuk.

Válaszadásunkig szíves türelmét kérjük.





Üdvözlettel,

Belügyminisztérium Kommunikációs Főosztály"
Gyáá!!!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Kíváncsi vagyok a válaszra.
Még a végén megérjük, h vki a fejére csap: "Úúú, hogy mi milyen hülyék voltunk eddig!", és tüstént beterjesztik a módosító indítványt... :D

De komolyra fordítva: a felvetésed a cikkben is logikus, jogszabályokkal alátámasztott volt.
Mit fognak tudni erre írni?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.05. 17:14 Eddig ennyi:

"Tisztelt Főszerkesztő Úr!

Levelét megkaptuk.

Válaszadásunkig szíves türelmét kérjük.


Üdvözlettel,

Belügyminisztérium Kommunikációs Főosztály"
Nekem koszoscivil státuszban lévőnek, eddiglen csak egy automata válasz jutott - levelét megkaptuk, jogszabályi határidőn belül válaszolunk, blablabla.
Kíváncsi vagyok mit írnak a polgárnak és mit írnak az újságírónak...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.02. 09:03 én is azt hiszem, h pepperoni-dezodor ugyben akkor lehet jogi valtozas, h valamely nem tul ismert nevu vezeto elvtars lanyat/feleseget megbirsagolja miatta a gestapo.
Vagy ha majd egyszer normális ítélőképességű szakemberek kerülnek a BM-ben döntési pozícióba.
Nemrég egy teljes véletlen folytán beszélgettem egy rendőrtiszttel, aki pl az otthonában már megtámadott vagy veszélyeztetett időseknek azt tanácsolta, hogy minden egyes szobában helyezzenek el olyan eszközt, amivel meg tudják magukat védeni. És kifejezetten pártolja a nemhalálos megoldásokat.
Természetesen nem ő fog a paprika spray-ről döntési javaslatot készíteni, hanem a valós bűnügyekkel, áldozatokkal, és a való élettel soha nem találkozó, egész életükben irodában gubbasztó pecsétkommandósok. (Az igrendről és a sunyin elbújva bírságoló közlekedési rendőrökről neki is megvolt a maga külön bejáratú, lesújtó véleménye)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.11.06. 04:00 Vagy ha majd egyszer normális ítélőképességű szakemberek kerülnek a BM-ben döntési pozícióba.
Őszintén* a fentinek az elmúlt 100+ év magyar történelme alapján ennek mennyi esélye van? LOL

Én inkább majd a magyar Mars-kolónián számítok akkor jobb fegyverjogra, jó?


*száraz november van, oszt mindenki keményen piál...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Na akkor el lehet gondolkodni a garázdasád, stb. vádakon is! :?

https://index.hu/belfold/2018/11/07/kob ... opofantom/

Ui.: szándékosan raktam ide!
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.11.07. 19:56 Na akkor el lehet gondolkodni a garázdasád, stb. vádakon is! :?

https://index.hu/belfold/2018/11/07/kob ... opofantom/

Ui.: szándékosan raktam ide!
Hogy jön ide a garázdaság? A f..sszopás nem kirívóan közösségellenes, vagy erőszakos magatartás. "másokat" is csak a szupertitkos, térfigyelő rendszer kiszivárgott felvételen keresztül tud megbotránkoztatni. Tehát egy egyértelműen nem garázdabillegetés.

A közszeméremsértés inkább megáll erre. Pénzbirság, azt annyi.

A garázdaság egyébként meg egy aljadék gumijogszabály. Kinyomttatnám egy tüskés dildóra, és azt rendeltetésszerűen küldeném az alkotónak azon testnyílásába, ahova soha nem süt be a nap...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ez tenyleg nagy hir es nagyon szepen valaszol a par nappal ezelotti Justitia publisztikara.
https://www.nytimes.com/2018/11/07/worl ... lvini.html
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2018.11.09. 08:30 Ez tenyleg nagy hir es nagyon szepen valaszol a par nappal ezelotti Justitia publisztikara.
https://www.nytimes.com/2018/11/07/worl ... lvini.html
Milyen publicisztika?

BTW: a NYT cikke ismet egy feluletes fos.

Az olaszoknal valoban van nemi elorehaladas: az eu fosdirektiva nemzeti implementációja felettebb kevesse lett restriktiv, de nem liberalizal igazabol, hanem csak nem sujt, nem tilt be semmit (ezt hiaba varjuk ugye a magyar RSHA-tol).
Lasd pl:
https://www.armietiro.it/a7-b9-affondat ... ioni-10262

A jogos vedelem birtokon beluli meghatarozasat valoban polgarbaratta tettek, de mivel ott is a maffia meg a rendorseg tradicionalisan egy ceg, a joggyakorlat valodi valtozasara evtizedeket kell majd varni.

https://www.armietiro.it/legittima-dife ... rova-10240
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2018.11.09. 10:34 Milyen publicisztika?

BTW: a NYT cikke ismet egy feluletes fos.

Az olaszoknal valoban van nemi elorehaladas: az eu fosdirektiva nemzeti implementációja felettebb kevesse lett restriktiv, de nem liberalizal igazabol, hanem csak nem sujt, nem tilt be semmit (ezt hiaba varjuk ugye a magyar RSHA-tol).
Lasd pl:
https://www.armietiro.it/a7-b9-affondat ... ioni-10262

A jogos vedelem birtokon beluli meghatarozasat valoban polgarbaratta tettek, de mivel ott is a maffia meg a rendorseg tradicionalisan egy ceg, a joggyakorlat valodi valtozasara evtizedeket kell majd varni.

https://www.armietiro.it/legittima-dife ... rova-10240
Publlisztika az amit ti irtatok par napja. Az olasz bm miniszter hasonloan ervel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2018.11.09. 11:44 Publlisztika az amit ti irtatok par napja. Az olasz bm miniszter hasonloan ervel.

???
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Beszelgetes a cseh belugyminiszterium szakertoivel az EU fegyveriranyelvei es cseh fegyvertartasrol iletve az arra gyakorolt hatasrol.
Ritkan latni BARMILYEN temaban ilyen vilagos logikus normalis gondolkodast, de fegyverugyben BM szakertoi reszererol egyszeruen ertelmezhetetlen.
Erdemes lenne leforditani, de google forditoval is atjon lenyeg.
https://euractiv.cz/section/vnitro-a-sp ... odbornici/
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

"A férfi ellen felfegyverkezve elkövetett rablás miatt indult büntetőeljárás. (MTI)"

forrás:
https://index.hu/belfold/2018/11/18/egy ... l_gyorben/

és milyen fegyver volt nála?
netán egy kard, vagy egy számszeríj esetleg?

felfegyverkezve ≠ fegyveresen
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

szöged írta: 2018.11.18. 19:31 "A férfi ellen felfegyverkezve elkövetett rablás miatt indult büntetőeljárás. (MTI)"

forrás:
https://index.hu/belfold/2018/11/18/egy ... l_gyorben/

és milyen fegyver volt nála?
netán egy kard, vagy egy számszeríj esetleg?

felfegyverkezve ≠ fegyveresen
Az OFF-ban alaposan kitárgyalva!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Make America Great Again – Cafeteriával is:-)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/make ... riaval-is/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ezt a juttatási formát én is szívesen választanám!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2018.11.20. 16:18 Ezt a juttatási formát én is szívesen választanám!
és ezt én egészen könnyedén és költséghatékonyan meg is tudom valósítani. Csak a feleséged mit szól, amikor kosztpénzbe stukkereket raksz be?:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Nem a fizuról volt szó!
A cafeteria tudtommal egyéb juttatás. :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.11.20. 16:03 Make America Great Again – Cafeteriával is:-)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/make ... riaval-is/
Amúgy, van-e olyan lőtér, ahol a Szép kártya szabadidő zsebéből lehet fizetni? Kalandparkok, lovardák, miegyebek elfogadják... ha lenne a közelemben ilyen lőtér, akkor én a jövő évi cafeteria keretem felét ebbe tolnám.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.20. 16:03 Make America Great Again – Cafeteriával is:-)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/make ... riaval-is/

Kép
Elmebaj! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Elvileg sportlovonek minden kulonosebb gond nelkul a pihenokartyat el fogadhatna a fegyverbolt, mert jogilag a loszer pont annyira sporteszkoz, mint a teniszlabda.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2018.11.21. 08:28 Elvileg sportlovonek minden kulonosebb gond nelkul a pihenokartyat el fogadhatna a fegyverbolt, mert jogilag a loszer pont annyira sporteszkoz, mint a teniszlabda.
Azért elképzelem egy érzékenyebb lelkületű HR-sben ez milyen hisztirohamot válthatna ki :D
Én mondjuk amit lehet, azt Erzsébetre kértem, aztán azt elkajálgatom, meg abból vásárolok be. De ha lenne ilyen lehetőség, lehet, hogy már csakazértis élnék vele.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitue írta: 2018.11.21. 09:41 Azért elképzelem egy érzékenyebb lelkületű HR-sben ez milyen hisztirohamot válthatna ki :D
Én mondjuk amit lehet, azt Erzsébetre kértem, aztán azt elkajálgatom, meg abból vásárolok be. De ha lenne ilyen lehetőség, lehet, hogy már csakazértis élnék vele.
Az semmi, kepzeld el a Decaban kikernel egy kockat es beallnal vele a penztar elotti sorba...
Kajler
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.06.15. 12:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kajler »

Thomaster írta: 2018.11.20. 17:38 Amúgy, van-e olyan lőtér, ahol a Szép kártya szabadidő zsebéből lehet fizetni? Kalandparkok, lovardák, miegyebek elfogadják... ha lenne a közelemben ilyen lőtér, akkor én a jövő évi cafeteria keretem felét ebbe tolnám.
Olyanról ugyan nem tudok, ahol az alkalmi díjat ugyan lehetne így fizetni, de én már évek óta így fizetem az éves tagdíjat... :lol: a lőtérnek nem egy nagy cucc, még kártyaolvasó terminál sem kell, mert telefonos beazonosítás mellett is működik a tranzakció (MKB.s). A macera része az, hogy mindegyik SZÉP kártyás céggel külön kell leszerződniük. Anno SZÉP kártya előtti időkben amúgy az egészségpénztárból működött ez (éves tagdíj), csak hát kellett a hátszél a SZÉP népszerűsítéséhez...
üdv.: Kajler
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság - de persze a magyar belügynek még mindig a flóbertpisztoly és a paprikaspray üldözése a fő prioritás:

https://444.hu/2018/11/23/ket-orosz-feg ... -adta-oket

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.11.23. 07:13 Napi magyar valóság - de persze a magyar belügynek még mindig a flóbertpisztoly és a paprikaspray üldözése a fő prioritás:

https://444.hu/2018/11/23/ket-orosz-feg ... -adta-oket

Kép
Van még oknyomozó újságírás? Nagyon jó írás, ilyeneket akarok látni, nem celebeket!
Maga a sztori meg szép betekintést nyújt a fegyveres biznisz, meg a diplomácia legmocskosabb bugyraiba...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.11.23. 10:00 Van még oknyomozó újságírás? Nagyon jó írás, ilyeneket akarok látni, nem celebeket!
Maga a sztori meg szép betekintést nyújt a fegyveres biznisz, meg a diplomácia legmocskosabb bugyraiba...
Tudjuk, hogy ilyen, és még ilyenebb dolgok vannak a háttérben. Azt is tudjuk miért létezhet egy olyan szervezet, mint a TEK, az NBH, vagy az NVSZ. (fostakarítás) Bár nem erre kéne őket használni, és nem is feltétlen ez a céljuk a nagyközönség előtt, de nem véletlen lettők ezek a szervezetek gyakorlatilag törvényen felüliek.

A politikai játszmák meg mindig is mocsokosak voltak.

Kérdés: Kell e ebbe az átlagembernek belelátnia? Mi a profit ebből?
Részemről egy szót sem szólnék az ilyen történetek miatt, ha közben működne az ország, és lenne a háttérben pár ilyen ocsmányság. Viszont az a valóság, hogy a T. Urak, és lovagináik ezekkel foglalkoznak javarészt, és a többi csak a színház...

Azt sem értem, hogy kis hazánknak a kasszikus honvédelmi feladatokon felül minek egy ilyen hadsereg? (sereg??? Csapatocskák...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.11.23. 10:00 Van még oknyomozó újságírás? Nagyon jó írás, ilyeneket akarok látni, nem celebeket!
Maga a sztori meg szép betekintést nyújt a fegyveres biznisz, meg a diplomácia legmocskosabb bugyraiba...
Látni kéne még más forrást is, elérhető valami erről itthon, vagy külföldön?
A 444 azért egy eléggé egyoldalú politikai beállítottságú internetes újság, és erős kötődése van egy bizonyos S betűs alapítványokhoz (le sem írom, nettó politika) a dolgok pedig általában sosem feketék vagy fehérek, és sosem a jók a rosszakkal küzdenek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.11.23. 19:03 Látni kéne még más forrást is, elérhető valami erről itthon, vagy külföldön?
A 444 azért egy eléggé egyoldalú politikai beállítottságú internetes újság, és erős kötődése van egy bizonyos S betűs alapítványokhoz (le sem írom, nettó politika) a dolgok pedig általában sosem feketék vagy fehérek, és sosem a jók a rosszakkal küzdenek.
Amerikai birosagi iratok vannak az eredeti direct36.hu cikkben is berakva.

Meg az erintett cegnel tortentek es a nyilvanos inkurrencia-eladasi doksik is nagyjabol alatamasztjak a sztorit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.11.23. 19:11 Amerikai birosagi iratok vannak az eredeti direct36.hu cikkben is berakva.
direkt36.hu

https://www.direkt36.hu/ket-orosz-fegyv ... adta-oket/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára borsodi 2018.11.23. 19:17-kor.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.23. 19:11 Amerikai birosagi iratok vannak az eredeti direct36.hu cikkben is berakva.

Meg az erintett cegnel tortentek es a nyilvanos inkurrencia-eladasi doksik is nagyjabol alatamasztjak a sztorit.
Amerikai bíróságok.... Hátizé, rotfl. :) Oroszok, amerikaiak - egyik kutya másik eb. Terjeszkedő, agresszív, manipuláló birodalom mindkettő, hosszú a bűnlajstromuk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.23. 19:03 Látni kéne még más forrást is, elérhető valami erről itthon, vagy külföldön?
A 444 azért egy eléggé egyoldalú politikai beállítottságú internetes újság, és erős kötődése van egy bizonyos S betűs alapítványokhoz (le sem írom, nettó politika) a dolgok pedig általában sosem feketék vagy fehérek, és sosem a jók a rosszakkal küzdenek.
Nem ők oknyomoztak, ők csak lefordították, magyarázták a sztorit. Forrásra pedig hivatkoznak. A dirket36-ról őszintén szólva soha nem is hallottam még ezelőtt, a fene tudja, ők milyen forrás... Ha majd nem fáj a fejem, akkor kicsit azért keresgélek, milyen eredeti doksikat lehet esetleg fellelni, ami bizonyítja a sztorit.

Amúgy. Magyar szempontból ez annyiban politikai kérdés, hogy választás elé állítottak minket, hogy melyik országnak is adjuk ki őket. Na most a gáz honnan jön. Amúgy pedig mi magunk, a magyar hatóságok kapcsolták le a neppereket, tehát maga az akció kifejezetten pozitív a mostani vezetésre nézve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Legközelebb már nem fognak ilyen-olyan kérésekkel hozzánk fordulni az amerikai hárombetűsök, csak megtalálják a következő delikvens holttestét, aki hirtelen öngyilkos lett.
Egy amerikai felségjelzésű kisgép pedig még aznap elhagyja a Liszt Ferenc Repülőtér betonját...
day-of-the-soldado-spoiler-review_1024x1024.jpg
day-of-the-soldado-spoiler-review_1024x1024.jpg (19.67 KiB) Megtekintve 48592 alkalommal
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2018.11.23. 19:17 Amerikai bíróságok.... Hátizé, rotfl. :) Oroszok, amerikaiak - egyik kutya másik eb. Terjeszkedő, agresszív, manipuláló birodalom mindkettő, hosszú a bűnlajstromuk.
Melyik helyen élnél szívesebben?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Zotyika írta: 2018.11.24. 15:53 Melyik helyen élnél szívesebben?
Egyikben se. Olaszországban vagy Spanyolországban élnék szívesen. 8-)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2018.11.24. 16:06 Egyikben se. Olaszországban vagy Spanyolországban élnék szívesen. 8-)
Akkor egykutya....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A polkorrektségnk tényleg vége?

Az európai helyzet fokozódik: a legnagyobb olasz fegyverújság karácsonyi számának címlapján nem halálos szabadon tartható önvédelmi fegyver van!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/az-e ... gyver-van/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A cseh elnok felesége némileg eltért a megszokott diplomáciai protokolltol.
https://www.expres.cz/ivana-zemanova-mi ... pravy_stes
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2018.11.29. 09:23 A cseh elnok felesége némileg eltért a megszokott diplomáciai protokolltol.
https://www.expres.cz/ivana-zemanova-mi ... pravy_stes
Van önvédelmi fegyvere is a hölgynek, a férje nyilatkozta vhol korábban, hogy majd az asszony megvédi.

(BTW: OVnénak is van puskája, köztudottan vadászik.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.28. 07:10 A polkorrektségnk tényleg vége?

Az európai helyzet fokozódik: a legnagyobb olasz fegyverújság karácsonyi számának címlapján nem halálos szabadon tartható önvédelmi fegyver van!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/az-e ... gyver-van/

Kép
Ez kéne itthon tömködős gázgumis kivitelben!
Tudom, ne igyak töményet már délelőtt...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.11.29. 10:12 Ez kéne itthon tömködős gázgumis kivitelben!
Tudom, ne igyak töményet már délelőtt...
Mifffffffan???

Ez egy sima CO2-os paintball/pepperball marker, 15 j-ig legális itthon is, de csak 11 j-t tud. Ki volt mar targyalva a nem halalosban, OVBMG!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.29. 10:16 Mifffffffan???

Ez egy sima CO2-os paintball/pepperball marker, 15 j-ig legális itthon is, de csak 11 j-t tud. Ki volt mar targyalva a nem halalosban, OVBMG!
Azé mondom hogy gázgumisban kéne. :twisted:
Valami 100 euró környékén láttam EU-s boltokban, nem is annyira horror.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
TotoHU írta: 2018.11.29. 10:23 Azé mondom hogy gázgumisban kéne. :twisted:
Valami 100 euró környékén láttam EU-s boltokban, nem is annyira horror.
De minek kene ez (effele) gazgumisban, amikor kisebb, konnyebb 50-100 joule-os revolvereink vannak?

Nem ertem.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

Az FBI adatai szerint a fegyvertartó polgárok 94%-ban sikerrel akadályozzák meg a tömegmészárlásokat:
https://www.thegatewaypundit.com/2018/1 ... -shooters/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2018.12.01. 08:58 Az FBI adatai szerint a fegyvertartó polgárok 94%-ban sikerrel akadályozzák meg a tömegmészárlásokat:
https://www.thegatewaypundit.com/2018/1 ... -shooters/
Itthon kéne pár 10 év mire az emberek megkapnák azt a fegyverkultúrát amivel ilyen eredményeket lehetne elérni, de ahhoz az kéne, hogy végre elinduljunk ezen az úton. Jelenleg a hazai fegyveres kulrtúra a sötét középkorát éli. (mondjuk még mindig jobb, mint egyes más EU-s nebántsvirág országokban...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

T. Publikum!

Hol lehet megtalálni azt az ügyészségi állásfoglalást, ami szerint a nyitás resegítéses kés, nem kkve?

Mod: amennyiben 8cm alatti a vágó, szúróhossza.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.12.02. 18:16 T. Publikum!

Hol lehet megtalálni azt az ügyészségi állásfoglalást, ami szerint a nyitás resegítéses kés, nem kkve?

Mod: amennyiben 8cm alatti a vágó, szúróhossza.

Van ilyen Allasfoglalas?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.12.02. 18:23 Van ilyen Allasfoglalas?
Kéken volt róla szó anno...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fiam jött haza egy történettel, miszerint az osztálytársa az apjával íjjal jár vadászni.

Gyanítom, hogy orvvadász gyökér lesz az illető, de a jogszabályok szerint elméletileg erre van lehetőség.

A kérdés, hogy gyakorlatilag is van e erre lehetőség, illetve a Balaton térségében létezik e olyan vadászterület, ahol erre létezik valós példa?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Martin Riggs írta: 2018.12.05. 19:44 Fiam jött haza egy történettel, miszerint az osztálytársa az apjával íjjal jár vadászni.

Gyanítom, hogy orvvadász gyökér lesz az illető, de a jogszabályok szerint elméletileg erre van lehetőség.

A kérdés, hogy gyakorlatilag is van e erre lehetőség, illetve a Balaton térségében létezik e olyan vadászterület, ahol erre létezik valós példa?
Szerintem bármelyik vadászterületen vadászhatsz vele, ez csak pénz kérdés. (amúgy nincs olyan hogy csak bizonyos területeken lehet használni)
"..."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

turbop írta: 2018.12.05. 19:50 Szerintem bármelyik vadászterületen vadászhatsz vele, ez csak pénz kérdés. (amúgy nincs olyan hogy csak bizonyos területeken lehet használni)
Igen, azt olvastam, hogy a vadászterület gazdáján múlik, hogy megengedi e. Az elmélet tiszta.

Viszont nem hallottam még olyan területről, ahol engedte volna a terület gazdája, mert marha nehéz utána megkülönböztetni az orvvadászt az engedélyestől. Íjjal ugyi suttyomban ki lehet lőni a vadat, ellenben nehéz vele úgy közlekedni, hogy ne látszódjon a mérete okán. Tehát ha valaki a vadászterületen íjjal kódorog, és megengedett a vadászat vele, akkor nehéz megmondani messzebbről, hogy legális vadász e az ember.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Külön vizsga kell ahhoz, hogy íjjal vadászhass. Jogszabály írja elő, hogy milyen műszaki tartalommal kell rendelkeznie az íjnak. Minden vadász területen használható, ha az adott társaság tagja, vagy meghívott vadász vagy.
Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mintha puskával vadásznál.(be kell írni magad,így tudják,hogy nem orvvadász vagy.)
Én a saját erdőmbe járok ki íjászkodni, de sem a vadászokkal, sem a vadőrrel- mezőőrrel,és a gestapoval sem volt afférom.4 éve íjászkodom, régen számszerrel, most csigással.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Floridai iskolai mészárlás HIVATALOS tanulságai: viseljenek fegyvert a tanárok!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/florida ... a-tanarok/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis közszolgálatiság/figyelmeztetés!!!
PKLV: műszaki vizsga/szemle: PÉNTEKEN MÁR szünet!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/pklv-mu ... ol-szunet/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.12.17. 14:17 Egy kis közszolgálatiság/figyelmeztetés!!!
PKLV: műszaki vizsga/szemle: PÉNTEKEN MÁR szünet!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/pklv-mu ... ol-szunet/

Kép
Ma reggel ordibált ott telefonba egy rendkívül egyszerű lelkületű ügyintéző hölgy, hogy csütörtökön van utoljára vizsgálat. Közben a hírdető falukon ki volt írva, hogy péntekig vannak.

Egyébként nekem mindegy, én ma voltam ott önvédelmi adót befizetni. Meg is kaptam a bizonylatot, meg összevissza karcolták a fegyvert is... Élmény oda betérni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

A Kal.4. rakétapisztolynak mi a jogi státusza?
Azt tudom, hogy kivételként van megemlítve a XXIV./2004. tv. lőfegyverdefiniciójában (riasztásra, jelzésre, életmentésre szolgáló lövőkészülék), de pl. nem minősül KKVE-nek, ha töltve nálam (vagy a kocsiban) van?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2018.12.26. 18:01 Sziasztok!

A Kal.4. rakétapisztolynak mi a jogi státusza?
Azt tudom, hogy kivételként van megemlítve a XXIV./2004. tv. lőfegyverdefiniciójában (riasztásra, jelzésre, életmentésre szolgáló lövőkészülék), de pl. nem minősül KKVE-nek, ha töltve nálam (vagy a kocsiban) van?

Valoszinuleg de.

(de toltetlenul dobozban az biztonsagos szallitas, pl. Terepjaroban teljesen indokolt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2018.12.28. 06:57 Meselj! Ha szukseges, johet privatban is! koszi
Egy barátomra ráhívták "illegális" fegyverek miatt a rendőrséget, otthon házkutatás, vittek mindent - többek között a tőlem vásárolt AMP94G-t is - cal.4 rakétapisztolyt például lőfegyvernek nyilvánította a fegyverszagértő, stb.
Gáz-riasztó cuccokat már vissza kellett volna adniuk, de b@sznak rá.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.12.29. 10:34 Egy barátomra ráhívták "illegális" fegyverek miatt a rendőrséget, otthon házkutatás, vittek mindent - többek között a tőlem vásárolt AMP94G-t is - cal.4 rakétapisztolyt például lőfegyvernek nyilvánította a fegyverszagértő, stb.
Gáz-riasztó cuccokat már vissza kellett volna adniuk, de b@sznak rá.
Melyik szagértő volt? Ideje volna bevonatni a jogosultságait!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2018.12.29. 10:34 Egy barátomra ráhívták "illegális" fegyverek miatt a rendőrséget, otthon házkutatás, vittek mindent - többek között a tőlem vásárolt AMP94G-t is - cal.4 rakétapisztolyt például lőfegyvernek nyilvánította a fegyverszagértő, stb.
Gáz-riasztó cuccokat már vissza kellett volna adniuk, de b@sznak rá.
Ha semmilyen szürke-fekete vasa nem volt az ismerősödnek,akkor sajnálom, és együttérzek vele.
Sajnos ez a trend, ha bejelentést kapnak a rendőrök hogy valahol fegyver van, akkor kötelező hívniuk a TEK-et, akik szintén nem lacafacáznak túl sokat. Teljesen legálisan fegyvert tartó vadászokra is törték már rá az ajtót, ezt ott dolgozótól tudom. Nem tudnak mit tenni, ez az előírás, ha az a bejelentés hogy fegyver van valahol, automatikusan mennek a kommandósok. A legjobb minden szomszédunkkal jóban lenni, és csak behúzott függöny vagy lehúzott redőny mögött fegyvert nézegetni, tisztítani.

A szakértői történet sajnos a szokásos viccparádé.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.12.29. 11:48 Ha semmilyen szürke-fekete vasa nem volt az ismerősödnek,akkor sajnálom, és együttérzek vele.
Sajnos ez a trend, ha bejelentést kapnak a rendőrök hogy valahol fegyver van, akkor kötelező hívniuk a TEK-et, akik szintén nem lacafacáznak túl sokat. Teljesen legálisan fegyvert tartó vadászokra is törték már rá az ajtót, ezt ott dolgozótól tudom. Nem tudnak mit tenni, ez az előírás, ha az a bejelentés hogy fegyver van valahol, automatikusan mennek a kommandósok. A legjobb minden szomszédunkkal jóban lenni, és csak behúzott függöny vagy lehúzott redőny mögött fegyvert nézegetni, tisztítani.

A szakértői történet sajnos a szokásos viccparádé.
Én is hallottam ilyet, de vazz... Hát ha bejelentett fegyvertartó az ember, évente tárolóhely ellenőrzik, stb, akkor miért csoda, ha fegyvert találnak nála?
Jó persze attól még lehet illegál cucca is, ha van bejelentett, bár nem értem az miért is jó, ha amúgy is kb akármit megvehet az ember engedéllyel. Alapos gyanú esetén, oké, házkutassanak, de a szakértősködés általában egy vicc szokott lenni ilyenkor. Plusz kőkemény kártérítést kellene alaptalan zaklatás esetén fizetni, amit a bejelentőn kellene behajtani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2018.12.29. 11:48 Ha semmilyen szürke-fekete vasa nem volt az ismerősödnek,akkor sajnálom, és együttérzek vele.
Sajnos ez a trend, ha bejelentést kapnak a rendőrök hogy valahol fegyver van, akkor kötelező hívniuk a TEK-et, akik szintén nem lacafacáznak túl sokat. Teljesen legálisan fegyvert tartó vadászokra is törték már rá az ajtót, ezt ott dolgozótól tudom. Nem tudnak mit tenni, ez az előírás, ha az a bejelentés hogy fegyver van valahol, automatikusan mennek a kommandósok. A legjobb minden szomszédunkkal jóban lenni, és csak behúzott függöny vagy lehúzott redőny mögött fegyvert nézegetni, tisztítani.

A szakértői történet sajnos a szokásos viccparádé.
Elég gusztustalanok az ilyen eljárások. Míg semmi nem mutat arra, hogy fegyveres bűnözőről van szó (pl. lekérik, van engedélyes cucca, nem volt büntetve, van rendes egzisztenciája), lehetne ezt kulturáltabban is csinálni. Idézzenek be valami ürüggyel, ha normálisan bemegyek, utána bűnügyesek vigyenek haza azonnal, nézzék meg a lakásomat, fegyvereimet és papírjaimat, majd ha minden OK, ne vigyék már el az összes engedélymentes vagy legálisan tartott eszközt is az otthonomból.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2018.12.29. 14:31 Elég gusztustalanok az ilyen eljárások. Míg semmi nem mutat arra, hogy fegyveres bűnözőről van szó (pl. lekérik, van engedélyes cucca, nem volt büntetve, van rendes egzisztenciája), lehetne ezt kulturáltabban is csinálni. Idézzenek be valami ürüggyel, ha normálisan bemegyek, utána bűnügyesek vigyenek haza azonnal, nézzék meg a lakásomat, fegyvereimet és papírjaimat, majd ha minden OK, ne vigyék már el az összes engedélymentes vagy legálisan tartott eszközt is az otthonomból.
Pontosan, miért kell ilyenkor ilyen durván erőt demonstrálni, ha amúgy egy tökbecsületes polgárról van szó?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2018.12.29. 15:13 Pontosan, miért kell ilyenkor ilyen durván erőt demonstrálni, ha amúgy egy tökbecsületes polgárról van szó?
Mélyebben én nem is boncolgatnám, mert az hajlana politizálásba is.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2018.12.29. 15:17 Mélyebben én nem is boncolgatnám, mert az hajlana politizálásba is.
Ugyan arra gondolunk... Nyilván ha megalapozott gyanú van a svarc fegyvertartásra, akkor menjenek a kommandósok, lásd idős náci bácsi ahol csak ki kellett volna várni az úton lévő TEK-et, és nem halt volna meg egy rendőr.
De könyörgöm, legalább a nyilvántartást nézzék meg a rendőrök, hogy van-e ott abban a lakásban legálisan tartott fegyvertartó? Persze simán el tudom képzelni, hogy pl egy társasház estén nem tudnak címre keresni az RSHA rendszerében, így biztos ami biztos, lerohannak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Olyan dolgon pörögtök amiben nincs politika szvsz...

Még a TEK-előtt mentek be (asszem Nyékládházán?) a szomszédba mert elnézték a házszámot a felszámolók, a TEK bemutatkozása (első bevetése) egy engedélyes fegyvermesternél volt mert nem nézték meg a haditechnikai engedélyek között (sem), hogy van e az adott címre valakinek valamilyen engedélye. Ezt a régi kéken említette Bokros doki is, hogy pl.: a nyilvánosan elérhető haditechnikai lista is problémás. Az, hogy a sünök rettegnek a fegyverektől az eddig is adott volt, az Bőnyi eset után ha fegyverről hallanak azonnal megy a TEK akár engedélyes fegyver tartó (mert nem is ellenőrzik, mint ahogy eddig sem ellenőrizték) akár nem, az pedig az általános rettegés szintjét mutatja. A sündörségi szagértők és a sünök általános képzettsége nagyjából egy kalap szarral ér fel fegyver/fegyverjog/gázspray/jogos védelem ügyében, lásd egy korábbi posztomat arról, hogy telefonon kérnek szakvéleményt, hogy vissza adhatják e a lefoglalt gázsprayt... Ezért nem lesz itt még jó pár évig fegyverliberalizáció. PONT.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

borsodi írta: 2018.12.29. 16:50 Olyan dolgon pörögtök amiben nincs politika szvsz...

Még a TEK-előtt mentek be (asszem Nyékládházán?) a szomszédba mert elnézték a házszámot a felszámolók, a TEK bemutatkozása (első bevetése) egy engedélyes fegyvermesternél volt mert nem nézték meg a haditechnikai engedélyek között (sem), hogy van e az adott címre valakinek valamilyen engedélye. Ezt a régi kéken említette Bokros doki is, hogy pl.: a nyilvánosan elérhető haditechnikai lista is problémás. Az, hogy a sünök rettegnek a fegyverektől az eddig is adott volt, az Bőnyi eset után ha fegyverről hallanak azonnal megy a TEK akár engedélyes fegyver tartó (mert nem is ellenőrzik, mint ahogy eddig sem ellenőrizték) akár nem, az pedig az általános rettegés szintjét mutatja. A sündörségi szagértők és a sünök általános képzettsége nagyjából egy kalap szarral ér fel fegyver/fegyverjog/gázspray/jogos védelem ügyében, lásd egy korábbi posztomat arról, hogy telefonon kérnek szakvéleményt, hogy vissza adhatják e a lefoglalt gázsprayt... Ezért nem lesz itt még jó pár évig fegyverliberalizáció. PONT.
Eddig eszembe se jutott*, de haver alapvetésnek vette, ha simán igazoltatnak, lekérik az adataidat, akkor nem látszik egyből, hogy fegyvertartó vagy?

*Tisztában vagyok vele, hogy még cellulóz alapú a ország.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.12.29. 17:54 Eddig eszembe se jutott*, de haver alapvetésnek vette, ha simán igazoltatnak, lekérik az adataidat, akkor nem látszik egyből, hogy fegyvertartó vagy?

*Tisztában vagyok vele, hogy még cellulóz alapú a ország.
Szvsz NEM. Igazoltatásnál vagy ha valakit azonosítanod kell akkor a fotóra és a személyes adatokra kíváncsiak, vagy pl.: hogy van e ellened kiadva körözés, van e jogsid, stb. De erről egy sün-t kellene megkérdezni...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

borsodi írta: 2018.12.29. 18:24 Szvsz NEM. Igazoltatásnál vagy ha valakit azonosítanod kell akkor a fotóra és a személyes adatokra kíváncsiak, vagy pl.: hogy van e ellened kiadva körözés, van e jogsid, stb. De erről egy sün-t kellene megkérdezni...
Volt itt egy elég rendes yard , de gondolom,bekoptek, lebukott, - azért, hogy itt irogatott. Talán fenyitessel megúszta...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: tittadili »

gvass1 írta: 2018.12.22. 16:59 Pont igy. Az Online az orszag teruletenek jelentos reszen nem mukodik. Mert. Csak.
A klubunk eladott egy fegyvert. A főni besétált a yardra az adásvételivel. Ott jól leszidták, hogy ez nem így megy, ügyfélkapun keresztül küldje be. Haza ment, szkennelt, ügyfélkapuzott. Majd eszébe jutott, hogy oké, de mi legyen tartási engedéllyel, a plasztik kártyával? Felhívja őket, erre mondják, hogy azt vigye be. Kész vicc.
Válasz küldése