Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

borsodi írta: 2018.12.29. 18:24 Szvsz NEM. Igazoltatásnál vagy ha valakit azonosítanod kell akkor a fotóra és a személyes adatokra kíváncsiak, vagy pl.: hogy van e ellened kiadva körözés, van e jogsid, stb. De erről egy sün-t kellene megkérdezni...
Körözés, lakcímnyilvántartás, ha releváns, akkor jogsi (pl. nincs-e bevonva). A többi csak ha van rá valami ok.
Sapienti sat.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Egy "sima" igazoltatásnál is elég sokféle adat lekérhető az emberről. Viszont ehhez ( legalább) 2 feltételnek kell teljesülnie:

1. Miért van szükséged egy adatra? Egy "sima" ellenőrzésnél a borsodi fórumtárs által nagyjából felsorolt adatokra lehet szükség ( ő ő-e, van-e jogsija, nincs-e eltiltva, őt/verdát/nála lévő tárgyat körözik-e, verda rendben van-e)
Ha megvalósul az un. "célhoz kötöttség", mert pl. a "sima" ellenőrzésen a csomiból előkerül egy .12-es IZS, amiről emberünk esküdözik, hogy van hozzá könyve, na akkor már lehet fegyverügyileg is keresgélni.
( szerény véleményem szerint ez így legalább annyira rossz, mint jó.
Rossz a rendőrnek, mert így esélye sincs felkészülni arra, hogy fegyver "lehet" a kocsiban.
Jó az igazoltatottnak -és a rendőrnek is valamennyire- hogy a fegyver lehetősége nem okoz fölösleges feszültséget az eljárás során. Mert azt azért látni kell, hogy az átlag rendőr egy engedélyes fegyver intézkedés soráni ottlétekor is - fogalmazzunk úgy -kissé bizonytalanná válna. A bizonytalanság egyenes következménye lesz a felfokozott idegállapot/aggresszió/túlintézkedés.)

2. Ki az, aki hozzáférhet az adathoz?
Tudtommal le vannak osztva a jogosultságok, vannak általános hozzáférési területek ( pl. ilyen lehet a körözési adattár, de annak sem minden része), és vannak speciálisabbak ( pl. a fegyverengedélyek), ahová az tud bekérdezni, akinek azon a területen van melója.

Igy tehát egyértelmű válasz nem adható, de fő szabály szerint NEM fog kiderülni a fegyveresről, hogy fegyveres egy "sima" ellenőrzés során.

TEK-NEM TEK.
Sajnos ell kell fogadni azt, hogy a fegyver, annak birtoklása potenciális veszélyhelyzetet teremt(het).
Tudom, mindenki magából indul ki: ő mindig higgadt, angol úriemberként viselkedik, és SOHA, de SOHA nem élne vissza a nehezen megszerzett fegyverével.

De.

Azt ne felejtsétek el, hogy egy rendőri eljárásnak mindig van egy alapja. Legyen ez mondjuk a lőfegyverrel visszaélés, stilszerűen.
Azt az elfogást végző rendőrök még a legalaposabb adatgyűjtés mellett sem fogják tudni 100%-ra megmondani, hogy X úr hogyan fog viselkedni abban a felfokozott szituációban, amivel a rendőri intézkedés megkezdése jár.
( megint vonatkoztassatok el: lehet, hogy a pali valóban elkövette azt a balhét, vagy mást, ami miatt utaztak rá. Megbukott. Nagyjából levágta, hogy mennyi év elé néz. Vagy pont ámátőr, aki a lebukás okozta stressztől teljesen beszűkül, és.....ott a fegyver, a lehetőség a menekülésre.

Egyszerű válaszreakció a veszélyre. Nálatok, nálam, bárkinél: ÜSS vagy FUSS!
Az agy ezt kiválóan eldönti pillanatok alatt, de a stressz-megküzdési képességünk sem egyforma, így simán kialakulhat "rövidzárlat" az agyban, aminek a vége egy/több rossz döntés lehet.)

Innentől kezdve senki nem kockáztat: fegyver felmerült, megy a TEK.
Saját vélemény: ez jó az eljárás alá vontnak is, mert ha egy átlagrendőr elkezd sheriffeset játszani, annak tuti sz.r vége lesz.
Látható volt a végeredmény Bőnynél is, de ezen kívül (sajnos vagy szerencsére) jópár olyan eset is történt, ami nem kapott ekkora sajtót.
Vagy azért mert nem a rendőr sérült/halt meg, vagy azért mert az isteni szerencse folytán a végeredmény (értsd: halál v. sérülés) hiányzott a sztori végéről.

És igen: szinte mindig a fekete fegyverek miatt volt gebasz, nem az engedélyesek miatt.

Persze a legfontosabbat nem szabad elfelejtenem megemlíteni: TERVEZÉS, TERVEZÉS, TERVEZÉS!
Mert ha normálisan össze vannak szedve az infók, akkor minimalizálható az elb.szás lehetősége.

De...
Sokszor viszont a nem teljes infók birtokában kell döntést hozni, mert AZONNAL kell. Ott becsúszhat nemi probléma.

Bár már Patton is megmondta:
"Egy jó terv erőszakkal most végrehajtatva sokkal jobb, mint egy tökéletes terv a jövő héten."

És a végére:
A fegyvet a rendőrnél/ vámosnál is fegyver. Ezért viszi őket is a TEK. Fegyveresnek minősülnek, zéró kockázatra törekednek ( meg persze a "statuálás" is fontos)

Jó éjt.

( Nem tudom, hogy Gent fórumtárs rám gondolt, remélem senki elől nem vettem el a kenyeret... Én jelen vagyok, igaz többnyire olvasói üzemmódban. Tudtommal senki sehova nem köpött be, az hogy ide kommentelek nem hiszem, hogy bárkit érdekelne. Bár: attól, mert valaki paranoiás, még nem biztos hogy nem üldözik :D )
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

borsodi írta: 2018.12.29. 16:50 Olyan dolgon pörögtök amiben nincs politika szvsz...

Még a TEK-előtt mentek be (asszem Nyékládházán?) a szomszédba mert elnézték a házszámot a felszámolók, a TEK bemutatkozása (első bevetése) egy engedélyes fegyvermesternél volt mert nem nézték meg a haditechnikai engedélyek között (sem), hogy van e az adott címre valakinek valamilyen engedélye. Ezt a régi kéken említette Bokros doki is, hogy pl.: a nyilvánosan elérhető haditechnikai lista is problémás. Az, hogy a sünök rettegnek a fegyverektől az eddig is adott volt, az Bőnyi eset után ha fegyverről hallanak azonnal megy a TEK akár engedélyes fegyver tartó (mert nem is ellenőrzik, mint ahogy eddig sem ellenőrizték) akár nem, az pedig az általános rettegés szintjét mutatja. A sündörségi szagértők és a sünök általános képzettsége nagyjából egy kalap szarral ér fel fegyver/fegyverjog/gázspray/jogos védelem ügyében, lásd egy korábbi posztomat arról, hogy telefonon kérnek szakvéleményt, hogy vissza adhatják e a lefoglalt gázsprayt... Ezért nem lesz itt még jó pár évig fegyverliberalizáció. PONT.
teljesen igazad van abban, hogy lenne hova fejlődnie az országnak több területen is
(a változtatandó területek egyike az általad is vázolt rettegés a törvénytisztelő normális fegyvertartóktól)

éppen ezért nem tudok egyetérteni a PONTtal a mondókád végén
pont, hogy NINCS PONT addig, amíg nem normalizálódik a helyzet
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Freddy Haflin írta: 2018.12.30. 01:03 Üdv!

Egy "sima" igazoltatásnál is elég sokféle adat lekérhető az emberről. Viszont ehhez ( legalább) 2 feltételnek kell teljesülnie:

1. Miért van szükséged egy adatra? Egy "sima" ellenőrzésnél a borsodi fórumtárs által nagyjából felsorolt adatokra lehet szükség ( ő ő-e, van-e jogsija, nincs-e eltiltva, őt/verdát/nála lévő tárgyat körözik-e, verda rendben van-e)
Ha megvalósul az un. "célhoz kötöttség", mert pl. a "sima" ellenőrzésen a csomiból előkerül egy .12-es IZS, amiről emberünk esküdözik, hogy van hozzá könyve, na akkor már lehet fegyverügyileg is keresgélni.
( szerény véleményem szerint ez így legalább annyira rossz, mint jó.
Rossz a rendőrnek, mert így esélye sincs felkészülni arra, hogy fegyver "lehet" a kocsiban.
Jó az igazoltatottnak -és a rendőrnek is valamennyire- hogy a fegyver lehetősége nem okoz fölösleges feszültséget az eljárás során. Mert azt azért látni kell, hogy az átlag rendőr egy engedélyes fegyver intézkedés soráni ottlétekor is - fogalmazzunk úgy -kissé bizonytalanná válna. A bizonytalanság egyenes következménye lesz a felfokozott idegállapot/aggresszió/túlintézkedés.)
Na állj, szerinted velem szemben, hogy intézkedne a kolléga amikor lekéri az adataimat és a nevem mellett megjelenik, hogy FEGYVERKERESKEDŐ? Nagyjából leszarnák, hogy engedélyem van rá, azt is, hogy lehet a kocsiban gyak. bármi, ami nem "A" kat, töltetlenül, elcsomagolva szállítva... Halottam már olyan sztorikat amikor jelezték előre, hogy AIRSOFT fegyver van a csomagtartóban, a két gyalogsün pedig elég erősen kezdte markolászni a cső alá töltött péjá63-at úgy beszart, hogy most agyonfogják lőni őket. Akkor miről beszélgetünk? pl.: rendszám lekérésnél jelezze, hogy fegyver lehet a kocsiban, mert engedélyes fegyvertartó vagy fegyverkereskedő vagyok? Soha a büdös életbe nem szabadulnék onnan és tuti buknám a rendszámot, a kereskedői kártyát, az önvédelmit is mert addig keresne hibát amíg nem találna valamit ami miatt meg tud b@szni.
Freddy Haflin írta: 2018.12.30. 01:03 Innentől kezdve senki nem kockáztat: fegyver felmerült, megy a TEK.
Saját vélemény: ez jó az eljárás alá vontnak is, mert ha egy átlagrendőr elkezd sheriffeset játszani, annak tuti sz.r vége lesz.
Látható volt a végeredmény Bőnynél is, de ezen kívül (sajnos vagy szerencsére) jópár olyan eset is történt, ami nem kapott ekkora sajtót.
Vagy azért mert nem a rendőr sérült/halt meg, vagy azért mert az isteni szerencse folytán a végeredmény (értsd: halál v. sérülés) hiányzott a sztori végéről.
Ahham, és akkor innentől nyugodtan rettegjen az engedélyes takonygerincű féreg is, hogy bármikor rátörhetik az ajtót attól függetlenül, hogy lapos kúszásban bő nyállal nyalva kérte ki az engedélyét az hatóseggtől a hőn áhított fegyverére? Nemááááááá :shock:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

szöged írta: 2018.12.30. 10:30 teljesen igazad van abban, hogy lenne hova fejlődnie az országnak több területen is
(a változtatandó területek egyike az általad is vázolt rettegés a törvénytisztelő normális fegyvertartóktól)

éppen ezért nem tudok egyetérteni a PONTtal a mondókád végén
pont, hogy NINCS PONT addig, amíg nem normalizálódik a helyzet
Mikor normalizálódna a helyzet? Idehaza a fegyverjogban az elmúlt években ha jól számolom 2 sikert könyvelhetünk el, mind a kettőt vadászati vonalon... (Elöltöltős vadászat engedélyezése és elöltöltős fegyver engedélyezése a társas vadászatban.) Igény lenne rá, hogy legyen önvédelmi irányú fegyverliberalizáció, de csak társadalmi. A BM és emiatt az Igrend hozzáállása nem fog megváltozni, tök mind1, hogy mi mit szeretnénk. Ők inkább elkoboznák az összeset, lásd: http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... ytervezet/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Ugyanarról beszélünk, csak el. Egymás mellett.
NEM kell egyértműen annak látszani egy közúti ellenőrzés során, hogy ki fegyverkereskedő, ki nem.
Egyszerűen fölösleges infó.

Akkor viszont ha egy családi verekedéshez küldenek rendőrt, ahonnan segélykérés érkezik, na ott lehet hasznos plusz információ, hogy apának/anyának van otthon fegyvere.

A "hallottam olyan történetet" mindig eléggé képlékeny dolog, de általánosságban pont azt írtam én is: nincs benne mindenkinél az intézkedési kultúrában, hogy hogyan kell lekezelni egy fegyvert, annak jelenlétét.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Freddy Haflin írta: 2018.12.30. 12:19 A "hallottam olyan történetet" mindig eléggé képlékeny dolog, de általánosságban pont azt írtam én is: nincs benne mindenkinél az intézkedési kultúrában, hogy hogyan kell lekezelni egy fegyvert, annak jelenlétét.
Holott ezt ugye oktatni kellene... Mint ahogy azt is, hogy mi KKVE és mi nem, és hasonlók. Van egyáltalán kötelező és VALÓS, után képzés a rendőrségnél? (pl.: jogszabályi változásoknál?)
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Intézkedéstaktika. Két fiatal rendőrt láttam közúti igazoltatás közben. Négysávos út, szélső sávban elől az ellenőrzés alá vont jármű, mögötte a járőrautó. Benéztek a csomagtartóba, majd a két kocsi között állva vizsgálták ketten a papírokat. Egészen biztos vagyok benne, hogy ezt nem így tanítják, a papírokkal egyikük foglalkozik, míg a másik figyel a környezetükre, és nem maradunk a két kocsi között, mert ha jön hátulról egy figyelmetlen majom, térdtől lefele kaszáltak...
Megfelelő oktatás, és folyamatos tréning kellene. Bár azt gondolom, az oktatás során az alapokat megkapják. Csak most ott tartunk, hogy egy öt éve szolgâló járőr már örgnek számít (legalábbis felénk).
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Hm...

Ez egy olyan kérdés, amire itt nem lehet teljes választ adni.
Vannak képzések, jók és "kevésbé" jók. A jogszabályváltozások méretéről meg csak óvatos becslés alapján is azt lehet mondani: k.rva sok, és túl gyakran változik.
Embertelen mennyiség ( és több, munkát éruntő területről ) van egyszer-egyszer, amin át kellene rágni magát az embernek.

Ehhez vedd hozzá, hogy a napi melónak is menni kell, ezért sok mindent önállóan kell(ene) elsajátítani. Ez valakinek megy, van akinek kevésbé...

Mivel a rendőrök nagy része nem fegyvertartó, nem feltétlenül érinti őket az azon a területen bekövetkező változás.
Hogy milyenek az alapismeretek? Arról nem szeretnék itt beszélni.

Igazad van, alapvetően elvárható lenne az, hogy egy fegyver jelenléte ne okozzon olyan stresszt, ami veszélyes túl/alulintézkedést eredményezzen.
Itt beszélni kellene a jelentkező emberanyagról, a kiválasztási módszerekről, jelenleg dolgozók motiváltságáról/demotivaltságáról, szervezeti kultúráról,az oktatási rendszerről, de ez már nagyon szakma, nagyon nem nyílt fórumra való.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

zora írta: 2018.12.30. 12:50 Intézkedéstaktika. Két fiatal rendőrt láttam közúti igazoltatás közben. Négysávos út, szélső sávban elől az ellenőrzés alá vont jármű, mögötte a járőrautó. Benéztek a csomagtartóba, majd a két kocsi között állva vizsgálták ketten a papírokat. Egészen biztos vagyok benne, hogy ezt nem így tanítják, a papírokkal egyikük foglalkozik, míg a másik figyel a környezetükre, és nem maradunk a két kocsi között, mert ha jön hátulról egy figyelmetlen majom, térdtől lefele kaszáltak...
Megfelelő oktatás, és folyamatos tréning kellene. Bár azt gondolom, az oktatás során az alapokat megkapják. Csak most ott tartunk, hogy egy öt éve szolgâló járőr már örgnek számít (legalábbis felénk).
Ezért írtam: szervezeti kultúra.
Minden szakmában a számomra elképzelhető legnagyobb szitokszó:"úgy szoktuk..."

Van egy csomó előírás, amik kategórikusan leszabályoznak sok-sok szitut. Aztán az életben a frissen munkakezdő találkozik az "öreg"-ekkel, akik ( ha pechje van) leugatják, ha vmit szabályosan akar csinálni, mert "jól van az" meg "úgy szoktuk".
Aztán persze, ha belesz.rnak a ventillátorba, akkor meg megy a vakítás, mindenki hülye, csak ők nem, jönnek a kifogások ( nem gondoltam volna, azt hittem, hogy, ÚGY SZOKTUK).
És csodálkoznak, hogy semmi nem akar változni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor nem csak a fociban kezdesz el a braziloknak szurkolni:

https://24.hu/kulfold/2018/12/29/az-eln ... -juttatna/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2018.12.30. 13:26 Ezért írtam: szervezeti kultúra.
Minden szakmában a számomra elképzelhető legnagyobb szitokszó:"úgy szoktuk..."

Van egy csomó előírás, amik kategórikusan leszabályoznak sok-sok szitut. Aztán az életben a frissen munkakezdő találkozik az "öreg"-ekkel, akik ( ha pechje van) leugatják, ha vmit szabályosan akar csinálni, mert "jól van az" meg "úgy szoktuk".
Aztán persze, ha belesz.rnak a ventillátorba, akkor meg megy a vakítás, mindenki hülye, csak ők nem, jönnek a kifogások ( nem gondoltam volna, azt hittem, hogy, ÚGY SZOKTUK).
És csodálkoznak, hogy semmi nem akar változni.
Helló már azt hittem, hogy elmeszeltek... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Áá, dehogy.
( nem mondom, hogy úgy egyébként ne lehetne, főleg a pofám miatt, de kit ne, ha akarnák?)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

borsodi írta: 2018.12.30. 12:14 Mikor normalizálódna a helyzet? Idehaza a fegyverjogban az elmúlt években ha jól számolom 2 sikert könyvelhetünk el, mind a kettőt vadászati vonalon... (Elöltöltős vadászat engedélyezése és elöltöltős fegyver engedélyezése a társas vadászatban.) Igény lenne rá, hogy legyen önvédelmi irányú fegyverliberalizáció, de csak társadalmi. A BM és emiatt az Igrend hozzáállása nem fog megváltozni, tök mind1, hogy mi mit szeretnénk. Ők inkább elkoboznák az összeset, lásd: http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... ytervezet/
mindegy hogy mikor
akkor van PONT, ha bekövetkezett a normalizálódás (ami nem egyenlő a ló túloldalára történő áteséssel)

vagy most sírjunk egymás vállán, hogy olyan a helyzet amilyen, és ettől várjuk, hogy jobb lesz?

vannak egyesek, akik azt mondják: ha egy probléma több, mint 3 hónapig fennáll, akkor az már nem is probléma, hanem tény, és meg kell tanulni vele együtt élni

na ezt a mentalitást nehezemre esik magamra erőltetni
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Freddy Haflin írta: 2018.12.30. 13:20 Hogy milyenek az alapismeretek? Arról nem szeretnék itt beszélni.
-Amikor egy rendőr barátomat nekem kell utólag kioktatnom, hogy a gépjármű csomagterében, zárt tárolóeszközben szállított gáz-riasztó fegyver és a fegyverutánzat nem "fegyverrel való visszaélés", hanem teljesen szabályos. Eljárás indult az illető ellen.
-Amikor FeHoVáról kifelé jövet "véletlenül" engem kapnak szét a BRFK Bűnügyi Bevetési Osztály rendőrei, majd a táskából előkerült (egyébként nem KKVE) gázsprayre azt mondja, hogy "a gázspray az tilos, de most nem ezért jöttünk, nem foglalkozunk vele". Nem volt kedvem elmagyarázni neki a jogi hátteret.
-Amikor több rendőr barátomat is nekem kell felvilágosítanom fegyverekkel kapcsolatos jogszabályokról, amiket nekik alkalomadtán alkalmazniuk kell? És nem 5+1-es emberekről van szó.. :roll:
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!
Ezért írtam, amiket írtam.
Fogalmazzunk így: a profi szemléletet, a profi feladatellátást nem teljesen sikerült mindenkinek elsajátítani.
És akkor belül maradtam a véleménynyilvánítás határain belül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb sci-fi: az EU-direktíva kapcsán az osztrákok több egészen pozitív fegyverjogi változást is hatályba léptettek az újévvel:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/2019-uj ... egyverjog/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Nálunk ilyen sosem lesz. A hangtompító ördögtől való. Pedig amellett hogy hasznos, egy Evo 3-as karabélynál szerintem kifejezetten vagányabb kinézetet is ad a fegyvernek.
evo3.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tittadili írta: 2019.01.02. 07:00 Nálunk ilyen sosem lesz. A hangtompító ördögtől való. Pedig amellett hogy hasznos, egy Evo 3-as karabélynál szerintem kifejezetten vagányabb kinézetet is ad a fegyvernek.
1. a sógoréknak mindig több eszük volt
2. Ausztriát soha a büdös életben nem érjük utol
3. atomot a magyar BM-re, akik ugyanezen direktíva okán tavalyelőtt be akarták tiltani az összes öntöltő fegyvert!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Na ez tényleg utópia nálunk...
Mondjuk a tárakkal való sz.rakoást most sem értem: miért veszélyesebb egy 33-as Glock tár, mint egy 17+2-es? Attól a +14 skulótól? :shock:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.01.02. 09:11 Üdv!

Na ez tényleg utópia nálunk...
Mondjuk a tárakkal való sz.rakoást most sem értem: miért veszélyesebb egy 33-as Glock tár, mint egy 17+2-es? Attól a +14 skulótól? :shock:
Katonai gondolkodás. A "tűzerőt" az határozza meg, hogy egységnyi idő alatt milyen energiát képes közölni az eszköz, és ezt meddig képes fenntartani.

A civil szektor "tűzerejét" akarják ezzel a katonai alá pozícionálni. Valójában ez egy faszság, de a seggagyakat erről nem lehetett gondolom meggyőzni, így kikerült a köztérbe ez a placebo... Most simogatva önnön hájas hasukat bólogatnak az okoskák, hogy micsoda nagy lépést tettek a világbéke érdekében....
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Freddy Haflin írta: 2019.01.02. 09:11 Üdv!

Na ez tényleg utópia nálunk...
Mondjuk a tárakkal való sz.rakoást most sem értem: miért veszélyesebb egy 33-as Glock tár, mint egy 17+2-es? Attól a +14 skulótól? :shock:
Illetve hogy tudják megakadályozni? A tár nem lőfegyver-fődarab, besétálok a Rezső térre és kész, fizetem, viszem.

Más téren viszont szigorítottak: lőport csak osztrák fegyvertartási engedélyre adnak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.02. 09:32 Katonai gondolkodás. A "tűzerőt" az határozza meg, hogy egységnyi idő alatt milyen energiát képes közölni az eszköz, és ezt meddig képes fenntartani.
Nettó hatósági idiotizmus. Leteszi bárki a vadászvizsgát+engedélyt, máris vehet egy .50 BMG vadászpuskáért, mert hát az ismétlő.
Az igaz hogy 1,5 km-ről apránként lebonthat vele egy házat, de csak ismétlő ugye, tehát nem probléma. Egy MCM az már öntöltő, az már problémás eset, sokat lő, nagy tűzerő!
Bruhahahahaha!

(A képen egy Safety Harbor SHTF-50 egylövetű, .50 BMG kaliberű puska)
safety-harbor-shtf-50-single-shot-2.jpg
safety-harbor-shtf-50-single-shot-2.jpg (9.22 KiB) Megtekintve 46988 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ezt a tárkapacitás-korlátozást ugyanúgy nem értem, mint a gázspray-oknál a töltőtömeg korlátozását.
Ha van egy pisztolyom 5db 20-as tárral, és begyakorlom a gyors tárcserét, az kb. ugyanaz, mint ha 3db 30-as táram van hozzá.
Gázspraynál is, lehet nálam 10db 40mL-es, de egy 50mL-es nem..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Nem ugyabaz !!! Egyszeru matek :) 5x20 az 100 mig 3x30 az csak 90 :):)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.01.02. 11:35 Ezt a tárkapacitás-korlátozást ugyanúgy nem értem, mint a gázspray-oknál a töltőtömeg korlátozását.
Ha van egy pisztolyom 5db 20-as tárral, és begyakorlom a gyors tárcserét, az kb. ugyanaz, mint ha 3db 30-as táram van hozzá.
Gázspraynál is, lehet nálam 10db 40mL-es, de egy 50mL-es nem..?

Mert nem a BM-nel vagy jogalkoto, tehat nem vagy agyhalott 3/3-as.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.01.02. 12:26 Mert nem a BM-nel vagy jogalkoto, tehat nem vagy agyhalott 3/3-as.
Érdekes lenne egy cikk arról, hogy milyen alapelvek szerint alkották meg a KKVE rendelettől, a fegyvertörvényig az ilyen jogszabályokat. Ezeknek a rendeleteknek, törvényeknek, vannak aláíróik, azokat esetleg meg lehetne keresni egy ilyen kérdés sorral.

Aztán ezt le lehetne közölni a Kaliberben, hogy látszódjon az, hogy kik, mit, mikor, és miért tettek, valamint miért kell ma azokat a jogszabályokat betartanunk, amikkel gyakorlatilag a fegyvertartók 90%-a (beleértve a hatóságokat is) nem értenek egyet.

Ilyen kérdéseket lehetne pl feltenni, hogy mi a logikai (nem jogi, mert az nettó ökörség!) indoklása annak, hogy G-R fegyvernél egyenként, típus / gyári szám alapján kell viselésit kérni?

Miért kell a sportlövőket évente szívatni a sportorvosi vizsgálattal?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.02. 13:00 Érdekes lenne egy cikk arról, hogy milyen alapelvek szerint alkották meg a KKVE rendelettől, a fegyvertörvényig az ilyen jogszabályokat. Ezeknek a rendeleteknek, törvényeknek, vannak aláíróik, azokat esetleg meg lehetne keresni egy ilyen kérdés sorral.

Aztán ezt le lehetne közölni a Kaliberben, hogy látszódjon az, hogy kik, mit, mikor, és miért tettek, valamint miért kell ma azokat a jogszabályokat betartanunk, amikkel gyakorlatilag a fegyvertartók 90%-a (beleértve a hatóságokat is) nem értenek egyet.

Ilyen kérdéseket lehetne pl feltenni, hogy mi a logikai (nem jogi, mert az nettó ökörség!) indoklása annak, hogy G-R fegyvernél egyenként, típus / gyári szám alapján kell viselésit kérni?

Miért kell a sportlövőket évente szívatni a sportorvosi vizsgálattal?
Az alapfelállás: "Gyűlölöm a fegyvereket, legszívesebben betiltanám az összeset!"
- Minél kevesebb fegyver legyen vagy önvédelmi eszköz kint a koszoscivileknél. (korlátozás)
- Minél jobban megnehezítsük a hozzájutást (adminisztratív akadályoztatás)
- Minél nehezebben betarthatók legyenek a szabályok (adminisztratív nehezítés), így
- Minél könnyebb lehessen akár véletlenül megszegni azokat, és eljárás alá vonni valakit (megfélemlítés, elnyomás)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.01.02. 13:32 Az alapfelállás: "Gyűlölöm a fegyvereket, legszívesebben betiltanám az összeset!"
- Minél kevesebb fegyver legyen vagy önvédelmi eszköz kint a koszoscivileknél. (korlátozás)
- Minél jobban megnehezítsük a hozzájutást (adminisztratív akadályoztatás)
- Minél nehezebben betarthatók legyenek a szabályok (adminisztratív nehezítés), így
- Minél könnyebb lehessen akár véletlenül megszegni azokat, és eljárás alá vonni valakit (megfélemlítés, elnyomás)
Jó, ezt mi a kerítés ezen oldalán így gondoljuk. Az nem feltétlen jelenti azt, hogy ez teljesen így is van.

Viszont ezt névvel, konkrét kérdésekre, konkrét válaszokkal, egy országos szaklapban publikálva már más lenne.

Ott nem játszik az, hogy jogállamban önkényuralmasdit játszanak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.02. 14:21 Jó, ezt mi a kerítés ezen oldalán így gondoljuk. Az nem feltétlen jelenti azt, hogy ez teljesen így is van.

Viszont ezt névvel, konkrét kérdésekre, konkrét válaszokkal, egy országos szaklapban publikálva már más lenne.

Ott nem játszik az, hogy jogállamban önkényuralmasdit játszanak.
Nemrég panzerkommander fejtegette, hogy a BM-től teljesen megszoktotak az egyszavas "Csak" vagy a pár szavas teljesen értelmetlen, "Mert megtehetjük" lényegi tartalmú válaszok.

Teljesen lesz@rják és nem kötik az orrunkra mit miért csinálnak. Azt és úgy csinálnak amit akarnak, önállóak.
A demokrácia és jogrend még halványan pislákoló látszata miatt nem látogatnak meg az éjszaka közepén hetente fegyverszekrényt ellenőrizni, odakacsintva hogy "Haver ha nincs több fegyver nincs több éjszakai vizit".
Mert egyébként ezt is megtehetnék..
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.01.02. 14:27 Nemrég panzerkommander fejtegette, hogy a BM-től teljesen megszoktotak az egyszavas "Csak" vagy a pár szavas teljesen értelmetlen, "Mert megtehetjük" lényegi tartalmú válaszok.
Igen, ha mint gay vass feketeseggű netes okoskaminátor magánba kérdezi, vagy mi mint utolsó senkik kérdezzük magánba, akkor kapunk egy olyan választ, hogy annak a rövid értelme ennyi: "nyasgem paraszt!".

Ellenben ha ezt interjú jelleggel kvázi interpellálva kérdezed úgy, hogy ez utána deklaráltan megy ki nyilvánosság elé, akkor már mások lesznek a válaszok.

Megjegyzem, a paprikasprays BM-es válaszlevélre is vissza lehetne kérdezni. Az egész válaszuk egy giga bullshitre épít. "paprikagáz mint halálos katonai eszköz...." Ennek a forrására rá lehetne kérdezni. Akár...

Ezen felül ott a polg engedetlenség is. Mint ahogy azt látjuk is sok esetben. Millióan veszik a paprikasprayt, gáz-riasztó fegyvert, és viselik betöltve mindenféle hatósági szarakodás nélkül. Csak pár holdkóros gyógyegér (mint én is) jelent be minden fegyveralakút a hatóságnak, hogy házkuti esetén mindegyikről legyen valamiféle hatósági igazolás arról, hogy az nála lehet. Akár gödöllőn is.

Sokan láttuk, hallottuk, amikor anno magánterületen a sünség viselési engedélyeket kért G-R fegyverre. Aztán akinél nem volt, azt fel is jelentették. Azóta inkább befizetem a 2000Ft zaklatásmentesítési adót, mert anno az húzott ki egy kb 50 000Ft-os ügyvédi költség, és pár hónapos idegeskedés alól...

De ezt sokan másképpen gondolják, hogy konkrétan magasról tesznek az óvodás szarakodásukra.

Ma én is jelzés értékkel leadtam nekik, hogy mennyi értelme van az engedélyezősdinek. Odavittem 3db GR fegyvert. Gyakorlatilag mindenhol értetlen szemekkel fogadtak, és kérdezték, hogy minek ennyi egyszerre? Az ügyintézőnek jeleztem, hogy van ott még ahonnan ezek jöttek, egyébként meg csak jött a Jesszuska. Ettől még kerekebb lett a tekintete. Aztán mosolyogva mondtam, hogy ezek valójában csak hangjukban, és alakjukban látszanak fegyvernek, valójában nem azok. Nem is értem mit keresek én itt ezekkel. De ez a szabály, hát kitöltöm, befizetem.

Az igrendes ügyintézők pontosan értik ennek az egésznek a fölösleges mivoltát. Nem ott van a baj. Fölöttük van pár hólyag, akik az oviban ki lettek közösítve, mert élhetetlen seggek voltak, és azóta is ezért állnak boszzút mindenkin...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.02. 14:53 Igen, ha mint gay vass feketeseggű netes okoskaminátor magánba kérdezi, vagy mi mint utolsó senkik kérdezzük magánba, akkor kapunk egy olyan választ, hogy annak a rövid értelme ennyi: "nyasgem paraszt!".

Megjegyzem, a paprikasprays BM-es válaszlevélre is vissza lehetne kérdezni. Az egész válaszuk egy giga bullshitre épít. "paprikagáz mint halálos katonai eszköz...." Ennek a forrására rá lehetne kérdezni. Akár...
Igen, hát az valóban giga méretű bullshit volt. Hát hajrá, a válasz be lett posztolva a fórumra, én is megkaptam 1 az 1-ben ugyan azt. Ha valaki készít egy vállalható válaszlevelet, én kitöltöm az adataimmal és visszaküldöm a BM-nek, mint kérdést a válaszukra. De többet nem dolgoznék velük, a BM-el levelezni olyan mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Újabb tííííííccsúúúúkbeeeeee , ráadásul polgári kezdeményezés .....
F@szkivan.........

https://www.peticiok.com/tiltsak_be_a_t ... upHiqcW8WA
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2019.01.02. 18:48 Újabb tííííííccsúúúúkbeeeeee , ráadásul polgári kezdeményezés .....
F@szkivan.........

https://www.peticiok.com/tiltsak_be_a_t ... upHiqcW8WA

Offban kitargyalva, mert off.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Azért, ha magánterületen ( pl. Magánlakás bekerített kertje) viselésit kérni elég ingoványos talaj...
Feljelentést tenni miatta még jobban az.

Egyrészt lehet, hogy se hamis vád, se hivatali visszaélés nem lesz belőle, de egy alaptalan eljárás kapcsán akár felmerülhet -jogosan- egy "viszont"per, a feljelentett részéről.
Mer'ugye a hatósági jogalkalmazótól elvárható ( lenne), hogy "JOG"-ot alkalmazzon. Ha meg nem ismer vmit, akkor ne erőlködjön, hanem szépen, csendben nézzen utána, hogy legközelebb ne csináljon magából hülyét
( persze az se egy hátrány, ha az elb.szott szabs. feljelentés nem megy át a parancsnoka szűrőjén, és már ott beleverődik az orr a s.ggbe).

Azért nem vicces dolgok ezek, mert 100 jó dolgot pillanatok alatt le tud nullázni egy rossz/elcseszett valami.
Még akkor is így gondolom, ha egyébként mindenki emberből van, tehát simán lehet rossz napja, és tévedhet is.
Csak a tárgyi nemtudás az nem tévedés...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2018.12.15. 12:57 Floridai iskolai mészárlás HIVATALOS tanulságai: viseljenek fegyvert a tanárok!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/florida ... a-tanarok/

Kép

Nahát, némi lemaradással a Kaliberinfohóz képest az MTI-re hivatkozva az index is megírta:

https://index.hu/kulfold/2019/01/03/usa ... dagogusok/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.01.03. 07:43 Nahát, némi lemaradással a Kaliberinfohóz képest az MTI-re hivatkozva az index is megírta:

https://index.hu/kulfold/2019/01/03/usa ... dagogusok/


És itt a nyilatkozatom az inforádióban a parkland-i fegyveres tanárokat javasló jelentés kapcsán:

(Hanganyag alul kék csík, meghallgatható.)

https://infostart.hu/kulfold/2019/01/04 ... rok-kezebe
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.01.04. 10:33 És itt a nyilatkozatom az inforádióban a parkland-i fegyveres tanárokat javasló jelentés kapcsán:

(Hanganyag alul kék csík, meghallgatható.)

https://infostart.hu/kulfold/2019/01/04 ... rok-kezebe
Hát ezekbe a médiamunkásokba meg mit ütött? Téged kérdeznek és pozitívan tálalják a tanárok felfegyverzését?
Fogadjunk h ott vmelyik rádió vezető sportlövő v ilyesmi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.01.04. 11:15 Hát ezekbe a médiamunkásokba meg mit ütött? Téged kérdeznek és pozitívan tálalják a tanárok felfegyverzését?
Fogadjunk h ott vmelyik rádió vezető sportlövő v ilyesmi!
Hiba a mátrixban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.01.04. 11:15 Hát ezekbe a médiamunkásokba meg mit ütött? Téged kérdeznek és pozitívan tálalják a tanárok felfegyverzését?
Fogadjunk h ott vmelyik rádió vezető sportlövő v ilyesmi!
Nagyon lassan, de valami változik. Egyre többen találnak meg önvédelem terén, és kérdezik meg a legális lehetőségeket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

ismervén a hazai viszonyokat felmerült bennem a kérdés:

jogilag (!!!) bele lehet-e magyarázni egy lézerlámpába, hogy az lézerirányzék?

csak mert fegyverlámpával van amikor szabad vadászni, lézerirányzékkal viszont sosem
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2019.01.06. 07:56 ismervén a hazai viszonyokat felmerült bennem a kérdés:

jogilag (!!!) bele lehet-e magyarázni egy lézerlámpába, hogy az lézerirányzék?

csak mert fegyverlámpával van amikor szabad vadászni, lézerirányzékkal viszont sosem
Attól, hogy tudsz vele világítani valaminek az irányába, még nem irányzék! Az irányzék, józan észel, a találati pontot világítja meg, a lámpa fényköre meg lefedi a fél disznót, ha nem az egészet!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

jó ha van írta: 2019.01.06. 18:35 Attól, hogy tudsz vele világítani valaminek az irányába, még nem irányzék! Az irányzék, józan észel, a találati pontot világítja meg, a lámpa fényköre meg lefedi a fél disznót, ha nem az egészet!
Viszont a benne lévő lézer "pötty" már irányzéknak számít szvsz!
Én nem kockáztatnék ilyen lámpával!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.01.06. 21:15 Viszont a benne lévő lézer "pötty" már irányzéknak számít szvsz!
Én nem kockáztatnék ilyen lámpával!
Vadászboltokban is árulják.
Pl itt.
https://tavcso.hu/termekcsoport/SC-Irl600
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

szöged írta: 2019.01.06. 07:56 ismervén a hazai viszonyokat felmerült bennem a kérdés:

jogilag (!!!) bele lehet-e magyarázni egy lézerlámpába, hogy az lézerirányzék?

csak mert fegyverlámpával van amikor szabad vadászni, lézerirányzékkal viszont sosem
Hatósági eljárás esetén az lesz. Ugrik az engedélyed, ha kiderül.

Lehet mellébeszélni, meg indokolni, de biztosan balhé van belőle, ha kiderül. Persze ha parlamenti kormánypárti képviselő, vagy csak valamely kormányköteli cég vezetője vagy, akkor tekintsd semmisnek a véléményem. Rájuk más szabályok vonatkoznak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Dönci62 írta: 2019.01.06. 21:15 Viszont a benne lévő lézer "pötty" már irányzéknak számít szvsz!
Én nem kockáztatnék ilyen lámpával!
Ezt a "pöttyös" verziót nem ismerem. Mekkora ez, mondjuk 50 m-en? Külön gombbal kapcsolható, vagy a fókusszal állítod elő? kiiktatni nem lehet? Nekem sima, fókuszálható fv lámpám van, enyhén párás időben ezek sajnos már nagyon rövid távon működnek. A lézerek tényleg tudják ezt a páraáthatolást? A szín, szerintem, csak parasztvakítás, a vad, ha zaklatod valamivel, attól menekülni fog, ha kitanulja. Akár sima fehér fény, akár lézer, akár infra.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

szöged írta: 2019.01.06. 07:56 ismervén a hazai viszonyokat felmerült bennem a kérdés:

jogilag (!!!) bele lehet-e magyarázni egy lézerlámpába, hogy az lézerirányzék?

csak mert fegyverlámpával van amikor szabad vadászni, lézerirányzékkal viszont sosem
Az a tény, hogy felmerült benned a kérdés, mutatja hogy tudod a választ. Persze hogy egy lámpa az nem irányzék (a lézerirányzék egyrészt pontot vetít ki, másrészt állítható), de persze hogy meg fogják próbálni annak minősíteni, ha ezzel árthatnak egy engedélyes fegyvertartónak. És innentől az ügyvédeden és a pénztárcádon múlik az engedélyed.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

köszönöm a konzultációt

arra jutottam, hogy addig nem veszek ilyet, amíg nincs valami írásos nyilatkozat arról, hogy szabad
...
...vagy esetleg egy fénykép bármely parlamenti kormánypárti képviselőről, esetleg valamely kormányközeli cég vezetőjéről, amint épp ilyet használ
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szöged írta: 2019.01.07. 20:01 köszönöm a konzultációt

arra jutottam, hogy addig nem veszek ilyet, amíg nincs valami írásos nyilatkozat arról, hogy szabad
...
...vagy esetleg egy fénykép bármely parlamenti kormánypárti képviselőről, esetleg valamely kormányközeli cég vezetőjéről, amint épp ilyet használ
Pusztán vadászati etika alapján én nem vennék ilyet. Lámpa is csak vadkár esetén engedélyetett. Ha a VT jól gazdálkodik, a vadkár is kevés, és a bevétel is magasabb. De persze ez az én véleményem. Ettől még vadkár nem lesz kevesebb.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Rettegés ON

Lőfegyverre kompenzátort csehországi webshopból lehet rendelni legálisan? Vagy ez már haditechnikai termék, amihez mindenféle fiszemf@szom export-import engedély kellene 1 db-ra is?

Rettegés OFF
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.01.08. 16:28 Rettegés ON

Lőfegyverre kompenzátort csehországi webshopból lehet rendelni legálisan? Vagy ez már haditechnikai termék, amihez mindenféle fiszemf@szom export-import engedély kellene 1 db-ra is?

Rettegés OFF

maganszemélyként azt rendelsz, amit akarsz, el is küldik (cégként, viszonteladásra már lehet, hogy ML-listás lesz).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.01.08. 17:31 maganszemélyként azt rendelsz, amit akarsz, el is küldik (cégként, viszonteladásra már lehet, hogy ML-listás lesz).
Ofkorsz magamnak kellene a saját fegyveremre. Mert ugye elképesztő micsoda választékban vannak dolgok CZ/SK webshopban cseh gyártású vasaimra úgyhogy onnan fogok rendelgetni szép lassan mindenfélét .
Csak VZ58 kompenzátor van vagy nyolcféle a kinézett cseh webshopban.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.01.08. 19:15 Ofkorsz magamnak kellene a saját fegyveremre. Mert ugye elképesztő micsoda választékban vannak dolgok CZ/SK webshopban cseh gyártású vasaimra úgyhogy onnan fogok rendelgetni szép lassan mindenfélét .
Csak VZ58 kompenzátor van vagy nyolcféle a kinézett cseh webshopban.
Szomszédunk ezt a kört rövidrezárta. Családostul odaköltöztek. Már fokyamatban van neki az éles önvédelmi. Valami compact CZ-t vesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.08. 20:26 Szomszédunk ezt a kört rövidrezárta. Családostul odaköltöztek. Már fokyamatban van neki az éles önvédelmi. Valami compact CZ-t vesz.
De gondolom nem a megengedőbb fegyverjog volt a fő szempont, amiért kiköltözött. ;)
Gumibogyo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.12.18. 12:48

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gumibogyo »

Mai igrendes story:
Délelőtt beugrottam Alfa G060-ra kérni viselési engedélyt, odamentem az ügyintézőhöz, fegyvert elővesz ügyintéző szemei kikerekednek.
Biztosan erre szeretne kérni engedélyt tette fel a kérdést. Mondtam igen miért mi a probléma vele? Hát nagyon hosszú a csöve és nehéz rejtve viselni, körbe kérdezgette a kollégáit, hogy adhat-e erre egyáltalán engedélyt? Mondta a többi igrendes hát őőőő nagyon határeset, de megadjuk. :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gumibogyo írta: 2019.01.09. 12:37 Mai igrendes story:
Délelőtt beugrottam Alfa G060-ra kérni viselési engedélyt, odamentem az ügyintézőhöz, fegyvert elővesz ügyintéző szemei kikerekednek.
Biztosan erre szeretne kérni engedélyt tette fel a kérdést. Mondtam igen miért mi a probléma vele? Hát nagyon hosszú a csöve és nehéz rejtve viselni, körbe kérdezgette a kollégáit, hogy adhat-e erre egyáltalán engedélyt? Mondta a többi igrendes hát őőőő nagyon határeset, de megadjuk. :lol:
Ez igy keves, egy irasos elutasitast ilyen kamura hivatkozva szerezzen valaki, kuldje el nekem es mar ballagok is az ugyeszsegre regi baratunkkal a Feljelento Ferivel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.09. 13:02 Ez igy keves, egy irasos elutasitast ilyen kamura hivatkozva szerezzen valaki, kuldje el nekem es mar ballagok is az ugyeszsegre regi baratunkkal a Feljelento Ferivel.
.50-es kaliberre hallottam elutásításról "mertcsak", mert az húde nagyon megöl, sőt 50-szer öl meg. Van itt olyan, aki jobban ismeri a sztorit, ha akar, majd mesél.
Meg szeretnek a rövid cső miatt is hisztizni bizonyos helyeken... Meraznemsportfegyver.
Nekem is toltak már olyan szöveget, arra, hogy 9mm Glock, hogy "aznemsportfegyver", azzal ott ne lőjjek, a .32-es az a sportkaliber. Meg a köcsög szituációs lövők a TÖLTÖTT fegyvert tokba rakják, majd jól balesetet csinálnak, aztán a rendes igazi sportlövők fogják megszívni.
Hozzáteszem, ez pár lüke ember csak, amúgy szeretem a kis közösségünket, de most lehet kicsit Riggsesebb hangulatom lett hirtelen ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

"de most lehet kicsit Riggsesebb hangulatom lett hirtelen ;). "

Már Te is?
Csatolmányok
Screenshot_20190109-122703.png
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.01.09. 13:29 "de most lehet kicsit Riggsesebb hangulatom lett hirtelen ;). "

Már Te is?

:-))))))))))))))))))))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.01.09. 13:15 .50-es kaliberre hallottam elutásításról "mertcsak", mert az húde nagyon megöl, sőt 50-szer öl meg. Van itt olyan, aki jobban ismeri a sztorit, ha akar, majd mesél.
Meg szeretnek a rövid cső miatt is hisztizni bizonyos helyeken... Meraznemsportfegyver.
Nekem is toltak már olyan szöveget, arra, hogy 9mm Glock, hogy "aznemsportfegyver", azzal ott ne lőjjek, a .32-es az a sportkaliber. Meg a köcsög szituációs lövők a TÖLTÖTT fegyvert tokba rakják, majd jól balesetet csinálnak, aztán a rendes igazi sportlövők fogják megszívni.
Hozzáteszem, ez pár lüke ember csak, amúgy szeretem a kis közösségünket, de most lehet kicsit Riggsesebb hangulatom lett hirtelen ;)
Én most nem szólok egy szót se. Karácsony előtt csokit osztogattak az igrenden az ügyfeleknek (Gödöllő) újévkor meg simán beírták a VZ58-at, pedig az sem eredendően sportfegyver - bár kitűnően alkalmas rá. (De ettől még rettegő barnakönyves takonygerincű vagyok)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Gumibogyo írta: 2019.01.09. 12:37 Mai igrendes story:
Délelőtt beugrottam Alfa G060-ra kérni viselési engedélyt, odamentem az ügyintézőhöz, fegyvert elővesz ügyintéző szemei kikerekednek.
Biztosan erre szeretne kérni engedélyt tette fel a kérdést. Mondtam igen miért mi a probléma vele? Hát nagyon hosszú a csöve és nehéz rejtve viselni, körbe kérdezgette a kollégáit, hogy adhat-e erre egyáltalán engedélyt? Mondta a többi igrendes hát őőőő nagyon határeset, de megadjuk. :lol:
Ez viccnek is rossz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

EZT bezzeg lehozza a retkes mainstream média, az elmebeteg fegyveres rabló jó k. anyukája reklamál, hogy miért lőttek bele 5x a drágalátos genetikai hulladék fiacskájába rablás közben, mikor a védekező gyerekeire fogott fegyvert.
Ilyenkor érzem, hogy ennek a korcs, beteg világnak pusztulnia kéne már!

https://index.hu/kulfold/2019/01/11/a_f ... meghalnia/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.11. 12:24 EZT bezzeg lehozza a retkes mainstream média, az elmebeteg fegyveres rabló jó k. anyukája reklamál, hogy miért lőttek bele 5x a drágalátos genetikai hulladék fiacskájába rablás közben, mikor a védekező gyerekeire fogott fegyvert.
Ilyenkor érzem, hogy ennek a korcs, beteg világnak pusztulnia kéne már!

https://index.hu/kulfold/2019/01/11/a_f ... meghalnia/
Értem én, hogy családi kötelék, de húzza meg magát, ne sírja még tele a médiát a faszságaival. Egy támadót addig lövünk/ütünk amíg abba nem hagyja azt amit csinál. Hogy ebbe belehal-e vagy sem, az mellékes. Nem ez a cél, de általában egy ilyen élet halál szituban ez vele jár.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.01.11. 12:24 EZT bezzeg lehozza a retkes mainstream média, az elmebeteg fegyveres rabló jó k. anyukája reklamál, hogy miért lőttek bele 5x a drágalátos genetikai hulladék fiacskájába rablás közben, mikor a védekező gyerekeire fogott fegyvert.
Ilyenkor érzem, hogy ennek a korcs, beteg világnak pusztulnia kéne már!

https://index.hu/kulfold/2019/01/11/a_f ... meghalnia/
Sztem nem érdemes dühöngeni. Bár a fegyvertartás megosztó dolog, de ezen belül is ez egy rendkívül szélsőséges eset. Ha valakinek a gyermekeire egy bűnöző fegyvert fog (akiről ráadásul később kiderül hogy elmebeteg is), a legvérmesebb pacifista is minden eszközt megragadna annak érdekében hogy megvédje a gyermekeit.

Egy ilyen esetre még a fegyverellenes lobbi képviselőinek 99%-a is azt válaszolná, hogy na ez az az eset amikor fegyver ide vagy oda, de szó nélkül lelőni a támadót, hiszen a saját gyermekei vannak életveszélyes helyzetben.
Én nem hiszem hogy tudatosan fegyverellenes céllal közölték le, egyszerűen kattintásvadász cikk ez is.

Meg nézd már meg szerencsétlen anyukát. Nem szerencsés első látásra ítélkezni, de valszeg szegénykém sem genetikából doktorált...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.01.11. 13:54 Sztem nem érdemes dühöngeni. Bár a fegyvertartás megosztó dolog, de ezen belül is ez egy rendkívül szélsőséges eset. Ha valakinek a gyermekeire egy bűnöző fegyvert fog (akiről ráadásul később kiderül hogy elmebeteg is), a legvérmesebb pacifista is minden eszközt megragadna annak érdekében hogy megvédje a gyermekeit.

Egy ilyen esetre még a fegyverellenes lobbi képviselőinek 99%-a is azt válaszolná, hogy na ez az az eset amikor fegyver ide vagy oda, de szó nélkül lelőni a támadót, hiszen a saját gyermekei vannak életveszélyes helyzetben.
Egyetértek! Így nem kell szökéstől, újabb cselekmény elkövetésétől tartani. Nem fogja egy jó ügyvéd kimosni, meg nem fogják "a cselekmény időpontjában nem beszámítható" jelmondattal fölmenteni. Nem kell börtönben/zárt intézetben évtizedekig etetni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2018.12.29. 10:34 Egy barátomra ráhívták "illegális" fegyverek miatt a rendőrséget, otthon házkutatás, vittek mindent - többek között a tőlem vásárolt AMP94G-t is - cal.4 rakétapisztolyt például lőfegyvernek nyilvánította a fegyverszagértő, stb.
Gáz-riasztó cuccokat már vissza kellett volna adniuk, de b@sznak rá.
Melyik szakértő?
Mi lett az ügy vége?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2019.01.12. 14:20 Melyik szakértő?
Mi lett az ügy vége?
Nem tudom pontosan ki, és még nincs vége az ügynek.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Sziasztok!
Remélem jó topikba kérdezem,ha nem,akkor kérem az átrakást.
A kérdésem az lenne,hogy ha az itthon engedèllyel tartott vadászfegyvereimet egy kiköltözès miatt szeretnèm kivinni Amerikába, konkrétan Nevada államba,akkor ennek mi a menete? Egyáltalán van valamilyen? Állampolgár vagyok és elmúltam 21, van kinti bejelentett lakcímem,tehát tegyük föl,minden adott.
Köszönöm!
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Illetve az is érdekelne,hogy ha még nincs bejelentett címem,kint,csak megvan a ház ahová megyünk,de itt összepakolunk, kimegyünk,és úgy intézzük a kinti dolgokat.
Köszönöm!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.01.09. 14:35 Én most nem szólok egy szót se. Karácsony előtt csokit osztogattak az igrenden az ügyfeleknek (Gödöllő) újévkor meg simán beírták a VZ58-at, pedig az sem eredendően sportfegyver - bár kitűnően alkalmas rá. (De ettől még rettegő barnakönyves takonygerincű vagyok)
Hááát őőőő ha a fegyver alkalmas sportra, és megvannak a jogszabályban foglalt iratok hozzá, akkor a sünnek lehet joga visszautasítani az engedély kiadását?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2019.01.12. 21:15 Sziasztok!
Remélem jó topikba kérdezem,ha nem,akkor kérem az átrakást.
A kérdésem az lenne,hogy ha az itthon engedèllyel tartott vadászfegyvereimet egy kiköltözès miatt szeretnèm kivinni Amerikába, konkrétan Nevada államba,akkor ennek mi a menete? Egyáltalán van valamilyen? Állampolgár vagyok és elmúltam 21, van kinti bejelentett lakcímem,tehát tegyük föl,minden adott.
Köszönöm!
A tartós kiköltözéssel szvsz megszűnik az itthoni tárolóhelyed így a fegyvertartás egyik feltétele is. De ez most csak egy educaed guess.

A másik a szállításra vonatkozó szabályok ismerete, a hazai kivitelii- és az adott állam behozatali szabályaié. Plusz a csonag nyilván repülőn és speciális szabályok szerint feladva . Ez talán légitársaságonként is eltérhet.

Én elmennék Bokros dokihoz neki nyilván volt már hasonló precedens az életében. De az egész folyamat magánszemélyként k...a drága lehet összességében így kérdéses hogy megéri-e?

Ha a végére értél a dolgoknak megosztanád itt is a megoldást pls? Ez bazi érdekes és a fórumon szerintem ilyen példa még nem szerepelt.
pizo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.10.05. 18:57

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pizo »

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy az engedéllyel viselt önvédelmi fegyveremmel nem igazán szabad átmenni az országhatáron (a nem ellenőrzött határon sem)?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.01.12. 21:15 Sziasztok!
Remélem jó topikba kérdezem,ha nem,akkor kérem az átrakást.
A kérdésem az lenne,hogy ha az itthon engedèllyel tartott vadászfegyvereimet egy kiköltözès miatt szeretnèm kivinni Amerikába, konkrétan Nevada államba,akkor ennek mi a menete? Egyáltalán van valamilyen? Állampolgár vagyok és elmúltam 21, van kinti bejelentett lakcímem,tehát tegyük föl,minden adott.
Köszönöm!
Pont pár napja gondolkodtam full ugyanezen a kérdésen (én jelenleg csak elméleti jelleggel, egy barátom nagyon hívott, hogy menjek ki). Vagy mi van akkor, ha az ember kimegy Amcsiba, de csak 1-2 évre, és mondjuk évente egyszer jön csak haza? Akkor vajon meg lehet beszélni, hogy azalatt lerendezzen itthon sportorvost, ellenőrzést, stb-t? A vasak meg várják az amúgy családtagok által rendszeresen ellenőrzött páncélban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.01.13. 00:46 Pont pár napja gondolkodtam full ugyanezen a kérdésen (én jelenleg csak elméleti jelleggel, egy barátom nagyon hívott, hogy menjek ki). Vagy mi van akkor, ha az ember kimegy Amcsiba, de csak 1-2 évre, és mondjuk évente egyszer jön csak haza? Akkor vajon meg lehet beszélni, hogy azalatt lerendezzen itthon sportorvost, ellenőrzést, stb-t? A vasak meg várják az amúgy családtagok által rendszeresen ellenőrzött páncélban.
Te az amcsi jog szerint nem rezidens vagy
Kizárt hogy úgy lőfegyvert vigyél be.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pizo írta: 2019.01.13. 00:14 Sziasztok!

Jól sejtem, hogy az engedéllyel viselt önvédelmi fegyveremmel nem igazán szabad átmenni az országhatáron (a nem ellenőrzött határon sem)?
Lőfegyverről vagy gázriasztóról van szó?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.01.12. 21:15 Sziasztok!
Remélem jó topikba kérdezem,ha nem,akkor kérem az átrakást.
A kérdésem az lenne,hogy ha az itthon engedèllyel tartott vadászfegyvereimet egy kiköltözès miatt szeretnèm kivinni Amerikába, konkrétan Nevada államba,akkor ennek mi a menete? Egyáltalán van valamilyen? Állampolgár vagyok és elmúltam 21, van kinti bejelentett lakcímem,tehát tegyük föl,minden adott.
Köszönöm!
TÉNYLEG VAN?

(#akkormitkereselnyomorisztánban?)

Amugy a szukseges papirmunka munkaido es koltsegraforditasa boven TÖBB, mintha kint, alkotmanyos jogoddal elve ugyanezeket ujra megveszed.

(Meg ha kezzel vesett Ferlach-i manufakturalis vierling-gyujtemenyed van, valoszinuleg akkor is, mert akkor az orabered akkora, hogy nem eri meg ilyenekkel veszodni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pizo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.10.05. 18:57

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pizo »

TotoHU írta: 2019.01.13. 01:37 Lőfegyverről vagy gázriasztóról van szó?
Éles lőfegyverről.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pizo írta: 2019.01.13. 07:09 Éles lőfegyverről.
Azt nem viheted ki.

Értelemszerűen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pizo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.10.05. 18:57

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pizo »

gvass1 írta: 2019.01.13. 07:24 Azt nem viheted ki.

Értelemszerűen.
Köszönöm!
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.01.13. 06:33 TÉNYLEG VAN?

(#akkormitkereselnyomorisztánban?)

Amugy a szukseges papirmunka munkaido es koltsegraforditasa boven TÖBB, mintha kint, alkotmanyos jogoddal elve ugyanezeket ujra megveszed.

(Meg ha kezzel vesett Ferlach-i manufakturalis vierling-gyujtemenyed van, valoszinuleg akkor is, mert akkor az orabered akkora, hogy nem eri meg ilyenekkel veszodni.)
[Off]
A lakcímen kívül igen,van. Sajnos azért vagyok itt,mert az itteni céget,ingatlanokat ,stb nem egyszerű eladni,itthagyni meg nem lehet csak úgy.
[On]
Azt gondoltam hogy sok papírmunka és pénz,de a menetére lennék kíváncsi. Tudom, hülyeség,de nekem lehet megérné. Nagyapámtól kapott első fegyverem nem tudom kint pótolni eszmeileg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.01.13. 08:34 [Off]
A lakcímen kívül igen,van. Sajnos azért vagyok itt,mert az itteni céget,ingatlanokat ,stb nem egyszerű eladni,itthagyni meg nem lehet csak úgy.
[On]
Azt gondoltam hogy sok papírmunka és pénz,de a menetére lennék kíváncsi. Tudom, hülyeség,de nekem lehet megérné. Nagyapámtól kapott első fegyverem nem tudom kint pótolni eszmeileg.
www.drbokros.hu

Ez komoly, e temaban utazo ugyvedet igenylo kerdes, nagyon drgaa es nagyon hosszadalmas lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.01.13. 08:40 www.drbokros.hu

Ez komoly, e temaban utazo ugyvedet igenylo kerdes, nagyon drgaa es nagyon hosszadalmas lesz.
Köszönöm szépen, rákérdezek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2019.01.13. 09:19 Köszönöm szépen, rákérdezek.
Lehet olcsóbb de legalábbis sokkal egyszerűbb papiron eladni mindent egy itthoni kereskedőnek akinek van ebben gyakorlata. És rajta keresztül kiküldeni egy kinti kereskedőnek akitől ott megvásárolod.
A kereskedok eleve licencekkel rendelkeznek.

És vannak nemzetközi fegyver szállító cégek is. Volt több link is itt a fórumon.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2019.01.13. 11:48 Lehet olcsóbb de legalábbis sokkal egyszerűbb papiron eladni mindent egy itthoni kereskedőnek akinek van ebben gyakorlata. És rajta keresztül kiküldeni egy kinti kereskedőnek akitől ott megvásárolod.
A kereskedok eleve licencekkel rendelkeznek.

És vannak nemzetközi fegyver szállító cégek is. Volt több link is itt a fórumon.
Erre én is gondoltam,csak találni kell egy olyan céget aki vállalja..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.01.13. 11:52 Erre én is gondoltam,csak találni kell egy olyan céget aki vállalja..
Ebben pont ugyanugy Bokrosdokinal kotsz ki.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

pizo írta: 2019.01.13. 00:14Jól sejtem, hogy az engedéllyel viselt önvédelmi fegyveremmel nem igazán szabad átmenni az országhatáron (a nem ellenőrzött határon sem)?
Szia,

Vegtelen bonyolult modon lehet engedelyt kerni ra, kb. az ottani belugyminiszter dontese.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.01.13. 19:42 Szia,

Vegtelen bonyolult modon lehet engedelyt kerni ra, kb. az ottani belugyminiszter dontese.

Bel
Amennyiben az lőfegyver. Ha GR, akkor a legtöbb szomszédos országban nem kell rá semmi sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
pizo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.10.05. 18:57

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pizo »

bel írta: 2019.01.13. 19:42 Szia,

Vegtelen bonyolult modon lehet engedelyt kerni ra, kb. az ottani belugyminiszter dontese.

Bel
Köszi, de annyira nem mennék bele.

Előfordult, hogy a határ közelében a hazai úthálózat miatt esetleg átmentem Szlovákiába, ott gyorsabb, rövidebb, jobb volt a közlekedés, de inkább akkor nem érdemes kockáztatni, hogy egy barátságtalan szlovák rendőr esetleg kiszúrja, hogy mi van rajtam, mert akkor a Glock tokjából lakatot csinálnak, és az is rámrozsdásodna, annyi ideig kellene ülnöm.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pizo írta: 2019.01.13. 21:34 Köszi, de annyira nem mennék bele.

Előfordult, hogy a határ közelében a hazai úthálózat miatt esetleg átmentem Szlovákiába, ott gyorsabb, rövidebb, jobb volt a közlekedés, de inkább akkor nem érdemes kockáztatni, hogy egy barátságtalan szlovák rendőr esetleg kiszúrja, hogy mi van rajtam, mert akkor a Glock tokjából lakatot csinálnak, és az is rámrozsdásodna, annyi ideig kellene ülnöm.
Ugyanebbe a problémába belefutottam már én is. Akkor bizony kerülni kell, vagy nem kiugrani az ismerőshöz :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.01.14. 09:25 Ugyanebbe a problémába belefutottam már én is. Akkor bizony kerülni kell, vagy nem kiugrani az ismerőshöz :(
Sport- és vadászcélúra érdemes kiváltani az EWP-t és mindig az engedéllyel hordani. Úgy ilyen esetben sem lehet probléma.
pizo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.10.05. 18:57

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pizo »

Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

tittadili írta: 2019.01.02. 07:00 Nálunk ilyen sosem lesz. A hangtompító ördögtől való. Pedig amellett hogy hasznos, egy Evo 3-as karabélynál szerintem kifejezetten vagányabb kinézetet is ad a fegyvernek. evo3.jpg
miért ne lehetne? ez csak hangtompi utánzat: "...barrel fitted with either a two port compensator or a faux suppressor...."
bár szerintem mindenhogy' dögös. must-have / instant-get érzés.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Szeretnék tisztázni 1 kérdést. Kérem, hogy csak az válaszoljon aki tudja, nem pedig csak találgat mint én!

253/204(VIII.31)

Lőfegyver, lőszer, lőszerelem tárolása

“(3) * A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket.”

Erre hivatkozva magyarul a sportlövő, természetesen csak folyamatos jelenléte mellett megtöltve!!! tarthatja sportcélú lőfegyverét a tárolásra bejelentett helyen?
Mert ugye azt írja, hogy elzárás és elkülönítés!!! nélkül. Igrendes azt mondja, hogy igen, dehát igrendesnek nem hihetetlen alapból :D :D

Kicsit elbizonytalanítottak a témában, és szeretnék választ kapni rá!
Köszönöm!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2019.01.15. 23:01 Sziasztok

Szeretnék tisztázni 1 kérdést. Kérem, hogy csak az válaszoljon aki tudja, nem pedig csak találgat mint én!

253/204(VIII.31)

Lőfegyver, lőszer, lőszerelem tárolása

“(3) * A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket.”

Erre hivatkozva magyarul a sportlövő, természetesen csak folyamatos jelenléte mellett megtöltve!!! tarthatja sportcélú lőfegyverét a tárolásra bejelentett helyen?
Mert ugye azt írja, hogy elzárás és elkülönítés!!! nélkül. Igrendes azt mondja, hogy igen, dehát igrendesnek nem hihetetlen alapból :D :D

Kicsit elbizonytalanítottak a témában, és szeretnék választ kapni rá!
Köszönöm!
Igen. Nálunk a vizsgán a jó válasz valami olyasmi volt, hogy bár elvileg szabad, de biztonsági okokból nem ajánlott. Ezzel a módosítással nagyon helyesen* megteremtették az otthonvédelmi fegyver kategóriáját.

*még mindig nem szabad ennek hívni, de erről van szó
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.01.15. 23:20 Igen. ... Ezzel a módosítással nagyon helyesen* megteremtették az otthonvédelmi fegyver kategóriáját.

*még mindig nem szabad ennek hívni, de erről van szó
És milyen szép, amikor 6+ év elteltével csodálkozik rá egy kardinális jogszabályváltozásra:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Felfüggesztették a rendőrségi mérlegelési jogkört - A brazil elnök betartotta választási ígéretét!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/felfugg ... aziliaban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.01.16. 06:56 Felfüggesztették a rendőrségi mérlegelési jogkört - A brazil elnök betartotta választási ígéretét!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/felfugg ... aziliaban/

Kép
Itt is így kéne...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.16. 14:58 Itt is így kéne...
Első lépésben megelégednék a szerelt gumis fegyverek és a paprika spray legalizálásával.
De ugye olyanunk sem lesz soha.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

gaijin írta: 2019.01.15. 21:01 miért ne lehetne? ez csak hangtompi utánzat: "...barrel fitted with either a two port compensator or a faux suppressor...."
bár szerintem mindenhogy' dögös. must-have / instant-get érzés.
Hát, nem is tudom... Bár a hangtompítót általában silencernek vagy autós körökben mufflernek hívják, a suppressor a gugli szerint elnyomó. Mit nyom el? Valószínűleg a hangot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tittadili írta: 2019.01.16. 18:33 Hát, nem is tudom... Bár a hangtompítót általában silencernek vagy autós körökben mufflernek hívják, a suppressor a gugli szerint elnyomó. Mit nyom el? Valószínűleg a hangot.
Muhahaha

a suppressor a szakszerű kifejezés. Nemetul is SD, azaz Schalldampfer - ennek forditasa a magyar hangtompito.

faux suppressor = Hangtompi IMITÁCIÓ.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése