Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tittadili írta: 2019.01.16. 18:33 Hát, nem is tudom... Bár a hangtompítót általában silencernek vagy autós körökben mufflernek hívják, a suppressor a gugli szerint elnyomó. Mit nyom el? Valószínűleg a hangot.
Faux - tessék megnézni a szótárban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

gvass1 írta: 2019.01.16. 18:40 Muhahaha

a suppressor a szakszerű kifejezés. Nemetul is SD, azaz Schalldampfer - ennek forditasa a magyar hangtompito.

faux suppressor = Hangtompi IMITÁCIÓ.
Győztetek! A faux-ra nem koncentráltam, azt hittem az a gyártó neve. :-D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.01.16. 18:01 Első lépésben megelégednék a szerelt gumis fegyverek és a paprika spray legalizálásával.
De ugye olyanunk sem lesz soha.
Két különböző dolog...

Az, hogy agyon ellenőrzött személyek tarthatnak, vagy viselhetnek e lőfegyvert, az társadalmilag irreleváns!

Ha valaki bajt akar csinálni, az megoldja illegal eszközzel. Legális önvédelmivel nem szoktak balhét csinálni.

Ezzel az eszement önvédelmi betiltással csak az polgári önvédelem lehetőségét vették el teljesen logikátlanul. Viszont remekül nem tudom megvédeni a versenyre esetleg 3-4db szállított lőfegyvert, és a közel 500db lőszert, mert akik lőfegyvert akarnak rabolni, azokat nem lehet visszatartani gázpisztollyal.

Persze meg lehet oldani ezt a kérdést jogszabály megkerülő félmegoldásokkal, (pl üres revkó, zsebben gyorstöltőzve a lőszer) de valljuk be ezek nem megoldások. Egy dologra jók. Az ügybuzgó KR udvari bolondnak okot adni a cirkuszolásra, ami okán fél múlva felmossák vele a bíróságot. Ellenben az sokba kerül, és értelmetlen is, mert sünt ezért kirúgni nem fognak.

Jelen jogibszabályozás szerint egy dolog miatt veszik el a polgárságtól, és a szolgálaton kívüli rendőröktől az önvédelmi fegyverüket, ezzel teljesen védtelenné téve a két réteget a terrorizmus ellen is. Mégpedig pár holdkóros, elmebeteg beltiló mániája miatt. Pont!

Megoldás lenne ezen elmebetegek (Mr. A/4 véghlény és társai Bt.) kezéből kivenni a pszichózisuk gyakorlásának lehetőségét.

Aztán Lipóton nyitni kell nekik egy intézetet, ahol egymásnak bármikor, bármit betilthatnak. Pl reggel 8, este 8 közt a légzést.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.16. 19:07
Ezzel az eszement önvédelmi betiltással csak az polgári önvédelem lehetőségét vették el teljesen logikátlanul. Viszont remekül nem tudom megvédeni a versenyre esetleg 3-4db szállított lőfegyvert, és a közel 500db lőszert, mert akik lőfegyvert akarnak rabolni, azokat nem lehet visszatartani gázpisztollyal.
Aki lőfegyvert akar az nem fog rabolni. Sokkal probléma mentesebben be lehet azt szerezni alvilági körökben.
Pusztán ezért abszolút nem kell a sportlövőnek lőfegyverrel megvédenie magát.
Persze nekem is vicces érzés amikor puskát pisztolyt cipelek gondosan megfelelve a roppant fontos szállítási feltételeknek, és egy gazpisztolyt kötök fel mellé önvédelemre.
Kb mint k.rvázni indulni guminővel a táskában.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.01.16. 18:40 Muhahaha

a suppressor a szakszerű kifejezés.
Sound moderator-t is használják :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.01.16. 21:17 Aki lőfegyvert akar az nem fog rabolni. Sokkal probléma mentesebben be lehet azt szerezni alvilági körökben.
Pusztán ezért abszolút nem kell a sportlövőnek lőfegyverrel megvédenie magát.
Persze nekem is vicces érzés amikor puskát pisztolyt cipelek gondosan megfelelve a roppant fontos szállítási feltételeknek, és egy gazpisztolyt kötök fel mellé önvédelemre.
Kb mint k.rvázni indulni guminővel a táskában.
Sajnos erre a közelmúltban volt példa, lásd a cigánygyilkosságokat, ahol az elkövetők egy vadásztól szerezték meg ( emlékeim szerint rablással) a vadászfegyvereit.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2019.01.17. 00:41 Sajnos erre a közelmúltban volt példa, lásd a cigánygyilkosságokat, ahol az elkövetők egy vadásztól szerezték meg ( emlékeim szerint rablással) a vadászfegyvereit.
-hopp igazad van! Így volt.
Azóta mondjuk lehet is már otthon a tulajdonos folyamatos jelenléte eseten töltött fegyver elzárás nélkül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Freddy Haflin írta: 2019.01.17. 00:41 Sajnos erre a közelmúltban volt példa, lásd a cigánygyilkosságokat, ahol az elkövetők egy vadásztól szerezték meg ( emlékeim szerint rablással) a vadászfegyvereit.
+soproni lőtéri gyilok. régebben fegyverbolti rablasok, keselesek, 1 halott azoknal is volt.
Meg volt mas vadaszok serelmere lekovetett rablas, vadaszhaznal celzottan autofeltores stb.
---

Én nem engedélyeznék sem vadászfegyvert, sem sportfegyvert önvédelmi lőfegyver megléte nélkül töltetlenül szállítani, de ugye tudjuk, hogy a gestapo logikaja pont ellentetes. Hiszen osztonozniuk kell a bunozoket, terroristakat az ilyenek elleni fegyverszerzesi celu tamadasokra, hogy utana meg teljesebb betiltast lehessen atvinni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.01.17. 07:43 +soproni lőtéri gyilok. régebben fegyverbolti rablasok, keselesek, 1 halott azoknal is volt.
Meg volt mas vadaszok serelmere lekovetett rablas, vadaszhaznal celzottan autofeltores stb.
---

Én nem engedélyeznék sem vadászfegyvert, sem sportfegyvert önvédelmi lőfegyver megléte nélkül töltetlenül szállítani, de ugye tudjuk, hogy a gestapo logikaja pont ellentetes. Hiszen osztonozniuk kell a bunozoket, terroristakat az ilyenek elleni fegyverszerzesi celu tamadasokra, hogy utana meg teljesebb betiltast lehessen atvinni.
Konkrét kérdésre a válasz a hasonlók felvetése után igr. parkettastol.
Őöö.. Akkor mindenkinek engedélyezni kéne...
És?
Aztatat nem lehet, járjon autóval...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Éljenek a csehek!

A leghihetetlenebb benne a fegyveres jogalkotás helyi menetének rövid leírása.

https://firearms-united.com/czech-eu-co ... zm6QQzxmHs
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.17. 12:07 Éljenek a csehek!

A leghihetetlenebb benne a fegyveres jogalkotás helyi menetének rövid leírása.

https://firearms-united.com/czech-eu-co ... zm6QQzxmHs
Most pont Prágában melózok. Az előbb ebédeltünk, aztán szóbakerültek a hobbik, egyből mondta a kolléga, hogy ő meg a fia is szeretnek lőni :) Jó hely, jófejek az emberek is, jó a sör, jó a kaja.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.01.17. 13:30 Most pont Prágában melózok. Az előbb ebédeltünk, aztán szóbakerültek a hobbik, egyből mondta a kolléga, hogy ő meg a fia is szeretnek lőni :) Jó hely, jófejek az emberek is, jó a sör, jó a kaja.

+csinos csajok...és ATOMOT A MAGYAR BM-RE!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.01.17. 15:56 te meg nem tudod mi a lőszer fogalma:-)

A 9 mm Flobert (amik itthon forgalomban voltak, nem a hosszúhüvelyes sörétesek (amik nem is férnének bele)) azok nem lőszerek, hanem csak töltények, nincs bennük lőpor, csak a csappantyúelegy.

EBBEN nincs lőpor, csak TÖLTÉNY:

Kép
Akkor ezt vehetem kilószám engedély nélkül, miközben a hozzá való fegyver engedélyhez kötött? Nem tudom, nincs flóbertem, nem is volt. Csak nem tűnt nekem logikusnak. De már ezt is tudom! Mondjuk abban sem látom a logikát, hogy a csappantyú, mint lőszer elem, nem szabadon forgalmazható és birtokolható, tartható, míg a csapi+lövedék kombó alkotta flóbert töltény, az általad írtak szerint, igen. Jól értettem, amit írtál?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2019.01.17. 21:30 ... Csak nem tűnt nekem logikusnak. De már ezt is tudom! Mondjuk abban sem látom a logikát, hogy ...
Isten hozott a Mátrixban, Neo! Nem is sejted, milyen mély a nyúl ürege.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2019.01.17. 21:30 Akkor ezt vehetem kilószám engedély nélkül, miközben a hozzá való fegyver engedélyhez kötött? Nem tudom, nincs flóbertem, nem is volt. Csak nem tűnt nekem logikusnak. De már ezt is tudom! Mondjuk abban sem látom a logikát, hogy a csappantyú, mint lőszer elem, nem szabadon forgalmazható és birtokolható, tartható, míg a csapi+lövedék kombó alkotta flóbert töltény, az általad írtak szerint, igen. Jól értettem, amit írtál?
Mindig is igy volt. Bar ez nem csapi, csak egy peremgyujtasu huvely... sot... a 4mm es 6mm floberttolteny is legalis...holott elvileg van olyan 4mm cseh rez"kopenyes" (bevonatos) flobert tolteny amiben 3 szem lopor is van... lovedek (horgaszolom) meg sosem volt engedelykoteles, meg az atkosbam sem. Pedig a szlavia az volt... fura egy vilag ez... sot... miert nem vehetek 38-as loszert, holott 36-os olmot meg 9mmK toltenyt (huvely lopor csapi) igen...

Nincs kanal...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

jó ha van írta: 2019.01.17. 21:30 Mondjuk abban sem látom a logikát, hogy a csappantyú, mint lőszer elem, nem szabadon forgalmazható és birtokolható, tartható, míg a csapi+lövedék kombó alkotta flóbert töltény, az általad írtak szerint, igen.
A riasztópatron se engedélyköteles egyben, de külön a csapi meg a lőpor már igen. A vaktöltény is szabad cucc, még a gépágyúba való méretesebb darabok is, a fene se érti.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2019.01.17. 21:30 Akkor ezt vehetem kilószám engedély nélkül, miközben a hozzá való fegyver engedélyhez kötött? Nem tudom, nincs flóbertem, nem is volt. Csak nem tűnt nekem logikusnak. De már ezt is tudom! Mondjuk abban sem látom a logikát, hogy a csappantyú, mint lőszer elem, nem szabadon forgalmazható és birtokolható, tartható, míg a csapi+lövedék kombó alkotta flóbert töltény, az általad írtak szerint, igen. Jól értettem, amit írtál?

Elképesztő számomra mindig, amilyen gyermeki bájjal csodálkoznak rá egyesek a közel másfél évtizede hatályos, legalapabb jogszabályi rendelkezésekre. Nem vagy te igrendes véletlenül?:-)


OKOSÍTÓ:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mi-a-k ... ny-kozott/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hozzáállás kérdése – azaz miért nem fog itt soha változni semmi:

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/hozz ... zni-semmi/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.01.18. 06:16 Elképesztő számomra mindig, amilyen gyermeki bájjal csodálkoznak rá egyesek a közel másfél évtizede hatályos, legalapabb jogszabályi rendelkezésekre. Nem vagy te igrendes véletlenül?:-)


OKOSÍTÓ:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mi-a-k ... ny-kozott/


Kép
A tudásom ezen a téren vitathatatlanul messze elmarad a Tiedtől, de úgy gondolom, az lenne a baj, ha az nem múlná messze felül az enyémet. Ezzel együtt, udvariasan megkérnélek, hogy ne fölényeskedj velem, nem áll jól még Neked sem. Köszönöm.
A töltény, lőszer, lövedék, lőszer elem, stb. fogalmakkal teljesen tisztában vagyok, csak elkövettem azt a hibát, hogy megpróbáltam logikát találni a fegyverügyi káoszban. 25 éve van vadászfegyverem, több, mint 10 évig volt szolgálati (hivatásos vadászi, nem igrendes! :D ) maroklőfegyverem, van GR, gumilövedékes, éles konverzió, meg egyéb fittyfene (flóbert, mint írtam, nincs). Még egy 630-as Slavia is... :D Mégis, buta módon azt sem értem, hogy az elöltöltő fegyver szabad forgalmú, de a működtetéséhez szükséges lőpor és csappantyú engedélyköteles (pedig utóbbi helyett akár a 6 mm, szabad forgalmú startpatron is használható, sőt használják is), a flóbert meg pont fordítva. Innen nézem vemhes, onnan nézem nem vemhes...
Továbbra is (remélem kölcsönös) tisztelettel:
jhv
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

jó ha van írta: 2019.01.18. 11:12 Mégis, buta módon azt sem értem, hogy az elöltöltő fegyver szabad forgalmú, de a működtetéséhez szükséges lőpor és csappantyú engedélyköteles (pedig utóbbi helyett akár a 6 mm, szabad forgalmú startpatron is használható, sőt használják is), a flóbert meg pont fordítva. Innen nézem vemhes, onnan nézem nem vemhes...
Ha már logikát akarok benne keresni, akkor szerintem:

- elöltöltős: ne lehessen szabadon tartani egy ölni képes rendszer minden elemét. És a lőpor önmagában is alkalmas rosszaságokra, tehát azt tiltsuk be.

- flóbert: egykor szabadon tartható volt. Abból a rendszerből meg a fegyvert kell adminisztratív eszközökkel gyakorlatilag betiltani, mert azt lehet adminisztrálni. Sorszám, regisztráció, engedély. Meg olyanokat is hallani, hogy egy bizonyos akkor főleg flóberteket gyártó személyt akartak sz.patni. A töltény külön betiltásáról alighanem elfeledkeztek, vagy lusták voltak még egy paragrafust átfogalmazni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

jó ha van írta: 2019.01.18. 11:12 A tudásom ezen a téren vitathatatlanul messze elmarad a Tiedtől, de úgy gondolom, az lenne a baj, ha az nem múlná messze felül az enyémet. Ezzel együtt, udvariasan megkérnélek, hogy ne fölényeskedj velem, nem áll jól még Neked sem. Köszönöm.
A töltény, lőszer, lövedék, lőszer elem, stb. fogalmakkal teljesen tisztában vagyok, csak elkövettem azt a hibát, hogy megpróbáltam logikát találni a fegyverügyi káoszban. 25 éve van vadászfegyverem, több, mint 10 évig volt szolgálati (hivatásos vadászi, nem igrendes! :D ) maroklőfegyverem, van GR, gumilövedékes, éles konverzió, meg egyéb fittyfene (flóbert, mint írtam, nincs). Még egy 630-as Slavia is... :D Mégis, buta módon azt sem értem, hogy az elöltöltő fegyver szabad forgalmú, de a működtetéséhez szükséges lőpor és csappantyú engedélyköteles (pedig utóbbi helyett akár a 6 mm, szabad forgalmú startpatron is használható, sőt használják is), a flóbert meg pont fordítva. Innen nézem vemhes, onnan nézem nem vemhes...
Továbbra is (remélem kölcsönös) tisztelettel:
jhv
0: Gvassra sértődve stilizálni, és rendre utasítani olyan, mint benzinnel tüzet oltani... De ahogy érzed! :-)

1. Az, hogy sok éve sokféle fegyvert birtokolsz eméletileg fegyverismereti vizsgával, és a hatályos jogszabályi alapfogalmakat nem ismered, az baj. Nem csak Neked, hanem a fegyvertartó társadalomnak is!

2. A kor sosem volt érdem, csak egy állapot. Az miatt itt ne várj tiszteletet, mert régen tartasz fegyvert, egyébként alapismeretek nélkül.

3. A fegyveres jogszabályaink sajnos teljesen életszerűtlenek, és sok esetben ökörségek is vannak benne. Ellenben élhetőbbek mint a korábbi változatok. A Flobertek betiltása is egy ilyen történés. Azt nem tudom minek betudni, csak annak, hogy tömegpszichózis volt a jogalkotásban, és 2003-ban kiszervezték a fegyveres jogalkotás tevékenységét a még akkor működő Lipótmezőre. Egyszerűen nincs racionális ok arra, hogy ezeket a játékszereket lőfegyverré minősítsék. De megtették, és immáron több mint 14 éve ez a joggyakorlat. Polgári engedetlenség viszont van. A kint lévő fegyverek 10%-át SEM! jelentette be a polgárság. Hiba volt a hatósági kriminalizálás.

4. A muzeális fegyver meg azért mehet szabadon, mert a belevaló nem mehet szabadon. Együtt a kettő életveszélyes történet lenne, és nem is támogatom. Így viszont abszolút rendeben van. Nem is nagyon van ezekkel BCS elkövetve. (ne keverjük ide a muzeális JELLEGŰ gumis szürkezónás fegyvereket, az teljesen más történet, és azok alkalmatlanok is emberélet kioltására.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2019.01.18. 11:12
A töltény, lőszer, lövedék, lőszer elem, stb. fogalmakkal teljesen tisztában vagyok, csak elkövettem azt a hibát, hogy megpróbáltam logikát találni a fegyverügyi káoszban. 25 éve van vadászfegyverem, több, mint 10 évig volt szolgálati (hivatásos vadászi, nem igrendes! :D ) maroklőfegyverem, van GR, gumilövedékes, éles konverzió, meg egyéb fittyfene (flóbert, mint írtam, nincs). Még egy 630-as Slavia is... :D Mégis, buta módon azt sem értem, hogy az elöltöltő fegyver szabad forgalmú, de a működtetéséhez szükséges lőpor és csappantyú engedélyköteles (pedig utóbbi helyett akár a 6 mm, szabad forgalmú startpatron is használható, sőt használják is), a flóbert meg pont fordítva. Innen nézem vemhes, onnan nézem nem vemhes...

A BM-es jogalkotásban logikát ne keress. A pecsétkommandósoknak is gúnyolt igrend, és az egyéb irodai rendőrök közös nevezője a fegyvergyűlölet, kiemelten a civil önvédelmi eszközök gyűlölete, a korlátozási szándék, de logikus átgondolt intézkedéseket emögött keresni felesleges.
"Azért mert" és "csak".

Ők azt gondolják a fegyvertartókról hogy mindenki tankot akar, de legalábbis géppuskafészekkel védeni az otthonát és mini UZI-val a kabát alatt járkálni az utcán. Miszerintünk meg a paprika spray betiltása simán nettó rohadékság, a szerelt lőszeres gumis fegyverek tiltása és a házilagos zsírozós-tömködős vonal megtűrése meg nettó idiotizmus.

A múltkorjában egy rendőr ismerős elhatárolódott tőlük, és jelezte hogy rühelli ha az igrenddel és a lesből fotózkodó közlekedési rendőrökkel egy mondatban emlegetik.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Martin Riggs írta: 2019.01.18. 11:59 0: Gvassra sértődve stilizálni, és rendre utasítani olyan, mint benzinnel tüzet oltani... De ahogy érzed! :-)

1. Az, hogy sok éve sokféle fegyvert birtokolsz eméletileg fegyverismereti vizsgával, és a hatályos jogszabályi alapfogalmakat nem ismered, az baj. Nem csak Neked, hanem a fegyvertartó társadalomnak is!

2. A kor sosem volt érdem, csak egy állapot. Az miatt itt ne várj tiszteletet, mert régen tartasz fegyvert, egyébként alapismeretek nélkül.

3. A fegyveres jogszabályaink sajnos teljesen életszerűtlenek, és sok esetben ökörségek is vannak benne. Ellenben élhetőbbek mint a korábbi változatok. A Flobertek betiltása is egy ilyen történés. Azt nem tudom minek betudni, csak annak, hogy tömegpszichózis volt a jogalkotásban, és 2003-ban kiszervezték a fegyveres jogalkotás tevékenységét a még akkor működő Lipótmezőre. Egyszerűen nincs racionális ok arra, hogy ezeket a játékszereket lőfegyverré minősítsék. De megtették, és immáron több mint 14 éve ez a joggyakorlat. Polgári engedetlenség viszont van. A kint lévő fegyverek 10%-át SEM! jelentette be a polgárság. Hiba volt a hatósági kriminalizálás.

4. A muzeális fegyver meg azért mehet szabadon, mert a belevaló nem mehet szabadon. Együtt a kettő életveszélyes történet lenne, és nem is támogatom. Így viszont abszolút rendeben van. Nem is nagyon van ezekkel BCS elkövetve. (ne keverjük ide a muzeális JELLEGŰ gumis szürkezónás fegyvereket, az teljesen más történet, és azok alkalmatlanok is emberélet kioltására.)
0: sértődésről szó sincs.
1. A rám, fegyvereimre, a saját helyzetemre vonatkozó részeket remekül ismerem. Nem tudom, honnan veszed ennek az ellenkezőjét. Amelyik részét nem ismerem, arról meg leírtam, hogy kb. fogalmam sincs róla, és nem is értem.
2.A korral kapcsolatos álláspontot teljes mértékben osztom, nem is írtam olyat sehol, hogy azért kéne bárkit tisztelni, mert idősebb (ez sem biztos), vagy mert régóta van fegyvere. Azt bátorkodtam remélni, hogy simán mint másik embert, pláne fórumtársat, mindannyiunkat megillet egy alapvető tisztelet egymás részéről. Pl. a segítő tájékoztatást nem keverjük össze a kioktatással. Még akkor sem, ha nekünk tök evidens dologban téved valaki.
3.-4. Egyetértek. Bár mi már 7. osztályos korunkban csináltunk lőport, a pincefalról kapartuk hozzá a salétromot! :lol:
4+1: én ezt itt lezárnám, mert nem vezet sehova. ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2019.01.18. 12:42
3.-4. Egyetértek. Bár mi már 7. osztályos korunkban csináltunk lőport, a pincefalról kapartuk hozzá a salétromot! :lol:
Csak közben annyit változott a világ, hogy akkor ha kiderült, egy tisztességes fejmosás mellett kapott az ember egy elismerő barackot a kémia tanártól, ma meg rádrúgja az ajtót a TEK, és kapsz mellé egy házkutatást, 13 évesen is.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2019.01.18. 12:42 0: sértődésről szó sincs.
1. A rám, fegyvereimre, a saját helyzetemre vonatkozó részeket remekül ismerem. Nem tudom, honnan veszed ennek az ellenkezőjét. Amelyik részét nem ismerem, arról meg leírtam, hogy kb. fogalmam sincs róla, és nem is értem.
2.A korral kapcsolatos álláspontot teljes mértékben osztom, nem is írtam olyat sehol, hogy azért kéne bárkit tisztelni, mert idősebb (ez sem biztos), vagy mert régóta van fegyvere. Azt bátorkodtam remélni, hogy simán mint másik embert, pláne fórumtársat, mindannyiunkat megillet egy alapvető tisztelet egymás részéről. Pl. a segítő tájékoztatást nem keverjük össze a kioktatással. Még akkor sem, ha nekünk tök evidens dologban téved valaki.
3.-4. Egyetértek. Bár mi már 7. osztályos korunkban csináltunk lőport, a pincefalról kapartuk hozzá a salétromot! :lol:
4+1: én ezt itt lezárnám, mert nem vezet sehova. ;)
Nézd, elég régen olvasom Gvass1 hozzaszolasait, de amin megsértődtel, az szinte már szürreálisan emberséges, kedves, megerto... Ne tudom, hogy nem-e beteg, vagy ilyesmi... 8-) Egyébként, egy ilyen mentalitásu személy, mint amilyent te is kepviselsz, mondtam le a szakosztály-vezetői posztomrol... Korára, tapasztalataira hivatkozassal, nem volt hajlandó követni az utasitasokat, elég komoly gebaszt is csinált, de azt még latagadta...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2019.01.18. 13:03 Nézd, elég régen olvasom Gvass1 hozzaszolasait, de amin megsértődtel, az szinte már szürreálisan emberséges, kedves, megerto... Ne tudom, hogy nem-e beteg, vagy ilyesmi... 8-) Egyébként, egy ilyen mentalitásu személy, mint amilyent te is kepviselsz, mondtam le a szakosztály-vezetői posztomrol... Korára, tapasztalataira hivatkozassal, nem volt hajlandó követni az utasitasokat, elég komoly gebaszt is csinált, de azt még latagadta...
Egy ideje OFF vagyunk, szerintem...

Valamit félreértettél!
"2.A korral kapcsolatos álláspontot teljes mértékben osztom, nem is írtam olyat sehol, hogy azért kéne bárkit tisztelni, mert idősebb (ez sem biztos), vagy mert régóta van fegyvere."
Vagyis, a kor szerintem sem érdem, hanem állapot, de még az sem biztos, hogy én idősebb lennék, mint Gvass1. Ahol annak helye van, ott pedig igenis elismerem a tekintélyelvűséget, akár egy 20 évestől is, mert én is elvártam, amikor vadászatvezető voltam, a 70 évestől is. Egy időben jártam lőtérre rendőrökkel lőni (nem az igrendesekkel :lol: ), a beavatkozókkal. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy a lőtérpk, vagy a lövészetvezető szava nem szentírás.
Mielőtt megítélsz, olvasd el, ami alapján a mentalitásomat "közhírré teszed." ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2019.01.18. 13:49 Egy ideje OFF vagyunk, szerintem...

Valamit félreértettél!
"2.A korral kapcsolatos álláspontot teljes mértékben osztom, nem is írtam olyat sehol, hogy azért kéne bárkit tisztelni, mert idősebb (ez sem biztos), vagy mert régóta van fegyvere."
Vagyis, a kor szerintem sem érdem, hanem állapot, de még az sem biztos, hogy én idősebb lennék, mint Gvass1. Ahol annak helye van, ott pedig igenis elismerem a tekintélyelvűséget, akár egy 20 évestől is, mert én is elvártam, amikor vadászatvezető voltam, a 70 évestől is. Egy időben jártam lőtérre rendőrökkel lőni (nem az igrendesekkel :lol: ), a beavatkozókkal. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy a lőtérpk, vagy a lövészetvezető szava nem szentírás.
Mielőtt megítélsz, olvasd el, ami alapján a mentalitásomat "közhírré teszed." ;)
Ahogy érzed...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A vadászati topikban az éves vadászjegy árának 100%-os emelése kapcsán megosztott egy topiktárs egy, a vadászkamarák belső ügyeivel is foglalkozó blogot.


https://beirokonyv.blog.hu/2019/01/15/e ... re14563334

Amin megakadt a szemem: az íjjal való vadászattal kapcsolatban a szerző sok éves szélmalom harcot folytatott a kamarával, eredménytelenül.
Azonban fogta magát, és a megfogalmazott javaslatát a kamara megkerülésével elküldte az országgyűlési képviselőjének és az érintett országgyűlési bizottság minden tagjának.

Mi történt: a javaslatukat napirendre vették, tárgyalták és elfogadták, holott talán csak pár tucatnyi, vagy 1-2 száz íjjal vadászót érint!

Ami nekem azonnal az eszembe jutott: a paprika spray betiltásáról BM-el levelezgetés helyett miért nem küldünk a Honvédelmi és Rendvédelmi Bizottság képviselőinek egy "alulról jövő" polgári kezdeményezést, konkrét, érvekkel alátámasztott javaslatot a paprika spray közterületi viselésének újbóli engedélyezésére?

Kinek van kedve beszállni? Összeállítunk egy kulturált, értelmes levelet, kb hasonlót mint múltkor a BM-nek, de talán kicsit jobban kihegyezve a nők elleni támadások szaporodására, valamint arra hogy az előző kormány vette el ezt a lehetőséget tőlünk (akikkel a mostani zsigerileg, minden szempontból szögesen szemben áll, de ennél többet ne politizáljunk) a 2007-es tüntetéshullám idején - majd ezt külön-külön elküldjük az érintett parlamenti bizottság minden egyes tagjának?

Megpróbálni lehet, nem kerül semmibe, veszíteni valónk nincsen, kockáztatni nem kockáztatunk semmit. Értelmes, kulturált civil kezdeményezés.

Ki csatlakozik?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.01.24. 15:28 A vadászati topikban az éves vadászjegy árának 100%-os emelése kapcsán megosztott egy topiktárs egy, a vadászkamarák belső ügyeivel is foglalkozó blogot.


https://beirokonyv.blog.hu/2019/01/15/e ... re14563334

Amin megakadt a szemem: az íjjal való vadászattal kapcsolatban a szerző sok éves szélmalom harcot folytatott a kamarával, eredménytelenül.
Azonban fogta magát, és a megfogalmazott javaslatát a kamara megkerülésével elküldte az országgyűlési képviselőjének és az érintett országgyűlési bizottság minden tagjának.

Mi történt: a javaslatukat napirendre vették, tárgyalták és elfogadták, holott talán csak pár tucatnyi, vagy 1-2 száz íjjal vadászót érint!

Ami nekem azonnal az eszembe jutott: a paprika spray betiltásáról BM-el levelezgetés helyett miért nem küldünk a Honvédelmi és Rendvédelmi Bizottság képviselőinek egy "alulról jövő" polgári kezdeményezést, konkrét, érvekkel alátámasztott javaslatot a paprika spray közterületi viselésének újbóli engedélyezésére?

Kinek van kedve beszállni? Összeállítunk egy kulturált, értelmes levelet, kb hasonlót mint múltkor a BM-nek, de talán kicsit jobban kihegyezve a nők elleni támadások szaporodására, valamint arra hogy az előző kormány vette el ezt a lehetőséget tőlünk (akikkel a mostani zsigerileg, minden szempontból szögesen szemben áll, de ennél többet ne politizáljunk) a 2007-es tüntetéshullám idején - majd ezt külön-külön elküldjük az érintett parlamenti bizottság minden egyes tagjának?

Megpróbálni lehet, nem kerül semmibe, veszíteni valónk nincsen, kockáztatni nem kockáztatunk semmit. Értelmes, kulturált civil kezdeményezés.

Ki csatlakozik?

Ez egy konstruktív ötlet, én szívesen csatlakozom, illetve a BM-nek írt levelet, meg az ezzel kapcsolatos cikkemet alapkent/mellekletkent felajanlom tarsadalmi hasznositasra, illetve szivesen atnezem, ha e celbol megszuletik valami iromany, hogy szakmailag faroksag ne maradjon benne.

Cikk:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Levél/kérdések és a BM elmebeteg válasza:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/paprika ... m-valasza/

Azt is kell hangsulyozni, hogy az OC/PV a leghumanusabb, termeszetazonos hatoanyag gazspraynel, mely meg azon EU-tagallamokban is engedelyezett, polgari celra, ahol mas hatoanyagok egyaltalan nem (pl. Olaszorszag, Dania)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.01.24. 15:28 A vadászati topikban az éves vadászjegy árának 100%-os emelése kapcsán megosztott egy topiktárs egy, a vadászkamarák belső ügyeivel is foglalkozó blogot.


https://beirokonyv.blog.hu/2019/01/15/e ... re14563334

Amin megakadt a szemem: az íjjal való vadászattal kapcsolatban a szerző sok éves szélmalom harcot folytatott a kamarával, eredménytelenül.
Azonban fogta magát, és a megfogalmazott javaslatát a kamara megkerülésével elküldte az országgyűlési képviselőjének és az érintett országgyűlési bizottság minden tagjának.

Mi történt: a javaslatukat napirendre vették, tárgyalták és elfogadták, holott talán csak pár tucatnyi, vagy 1-2 száz íjjal vadászót érint!

Ami nekem azonnal az eszembe jutott: a paprika spray betiltásáról BM-el levelezgetés helyett miért nem küldünk a Honvédelmi és Rendvédelmi Bizottság képviselőinek egy "alulról jövő" polgári kezdeményezést, konkrét, érvekkel alátámasztott javaslatot a paprika spray közterületi viselésének újbóli engedélyezésére?

Kinek van kedve beszállni? Összeállítunk egy kulturált, értelmes levelet, kb hasonlót mint múltkor a BM-nek, de talán kicsit jobban kihegyezve a nők elleni támadások szaporodására, valamint arra hogy az előző kormány vette el ezt a lehetőséget tőlünk (akikkel a mostani zsigerileg, minden szempontból szögesen szemben áll, de ennél többet ne politizáljunk) a 2007-es tüntetéshullám idején - majd ezt külön-külön elküldjük az érintett parlamenti bizottság minden egyes tagjának?

Megpróbálni lehet, nem kerül semmibe, veszíteni valónk nincsen, kockáztatni nem kockáztatunk semmit. Értelmes, kulturált civil kezdeményezés.

Ki csatlakozik?
Abszolút támogatom!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.01.24. 15:28 A vadászati topikban az éves vadászjegy árának 100%-os emelése kapcsán megosztott egy topiktárs egy, a vadászkamarák belső ügyeivel is foglalkozó blogot.


https://beirokonyv.blog.hu/2019/01/15/e ... re14563334

Amin megakadt a szemem: az íjjal való vadászattal kapcsolatban a szerző sok éves szélmalom harcot folytatott a kamarával, eredménytelenül.
Azonban fogta magát, és a megfogalmazott javaslatát a kamara megkerülésével elküldte az országgyűlési képviselőjének és az érintett országgyűlési bizottság minden tagjának.

Mi történt: a javaslatukat napirendre vették, tárgyalták és elfogadták, holott talán csak pár tucatnyi, vagy 1-2 száz íjjal vadászót érint!

Ami nekem azonnal az eszembe jutott: a paprika spray betiltásáról BM-el levelezgetés helyett miért nem küldünk a Honvédelmi és Rendvédelmi Bizottság képviselőinek egy "alulról jövő" polgári kezdeményezést, konkrét, érvekkel alátámasztott javaslatot a paprika spray közterületi viselésének újbóli engedélyezésére?

Kinek van kedve beszállni? Összeállítunk egy kulturált, értelmes levelet, kb hasonlót mint múltkor a BM-nek, de talán kicsit jobban kihegyezve a nők elleni támadások szaporodására, valamint arra hogy az előző kormány vette el ezt a lehetőséget tőlünk (akikkel a mostani zsigerileg, minden szempontból szögesen szemben áll, de ennél többet ne politizáljunk) a 2007-es tüntetéshullám idején - majd ezt külön-külön elküldjük az érintett parlamenti bizottság minden egyes tagjának?

Megpróbálni lehet, nem kerül semmibe, veszíteni valónk nincsen, kockáztatni nem kockáztatunk semmit. Értelmes, kulturált civil kezdeményezés.

Ki csatlakozik?
Ha már feldobtam ezt a blogot, viselem a következményeit! Csatlakozom! Naná, hogy!
Csípős lecsót a BM-re! :lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2019.01.24. 15:37 Azt is kell hangsulyozni, hogy az OC/PV a leghumanusabb, termeszetazonos hatoanyag gazspraynel, mely meg azon EU-tagallamokban is engedelyezett, polgari celra, ahol mas hatoanyagok egyaltalan nem (pl. Olaszorszag, Dania)
Sziasztok,

Nagyon jo otlet!

A beidezett utolso felmondatot (", mely" kezdettol) en kihagynam, nehogy kontraproduktiv legyen.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.01.24. 17:01 Sziasztok,

Nagyon jo otlet!

A beidezett utolso felmondatot (", mely" kezdettol) en kihagynam, nehogy kontraproduktiv legyen.

Bel

arra celzol, hogy a gennyedek BM-esek akkor betiltjak jol a tobbi hatoanyagot?

Nyilvan ATOMOT A BM-RE, de azert latni kell, hogy a PV spraykbol kb. 100x akkora a valasztek az europai piacon mint a tobbi fajtabol
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.01.24. 15:28 Ki csatlakozik?
Én is :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Szintén zenész. :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

+1
Mondjuk nem hinném, hogy sikerül vele bármit is elérni, de hátha tévedek.... 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.01.24. 17:21 arra celzol, hogy a gennyedek BM-esek akkor betiltjak jol a tobbi hatoanyagot?

Nyilvan ATOMOT A BM-RE, de azert latni kell, hogy a PV spraykbol kb. 100x akkora a valasztek az europai piacon mint a tobbi fajtabol
Nem lenne jobb inkább az előző baromsággal teli levelükre válaszolni tárgyilagosan, és az állított hülyeségeket egyenként elemezni, és cáfolni?

Az érvekből úgyis kifogynak, és akkor esetleg a "mert csak" típusú vergődést lehet publikálni minden létező felületen. FB, stb, plusz esetleg megérne a dolog egy objektív hangvételű, egyáltalán nem BM gyalázó, inkább bociszemes "nem értjük miért" cikket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2019.01.24. 15:28
Ki csatlakozik?
Én én én! :D
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

Én is csatlakozom ha tudok valamivel segíteni.
Egyébként szerintem Bel arra célzott, hogy ha ki akarjuk használni a pártok szembenállását, akkor nem biztos, hogy jó ötlet az EU-ra hivatkozni, mert a jelenlegi kormány úgy csinál, mintha azzal is szemben állna.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

+1!
Jó ötlet, én is támogatom!
A legutóbbi fegyverbetiltó próbálkozásnál is ment a levél tőlem is ahová csak lehetett és talán ez is hozzájárult hogy lekerült a napirendről (legalábbis nagyon örülnék neki :D ).
Úgyis mindenben a politika dönt (egy ilyen kezdeményezés hatására akár pozitívan is, mert előtte nem is tudtak a problémáról), azt a döntést pedig a BM kénytelen lesz (fogcsikorgatva) végrehajtani...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.24. 19:39 Nem lenne jobb inkább az előző baromsággal teli levelükre válaszolni tárgyilagosan, és az állított hülyeségeket egyenként elemezni, és cáfolni?

Az érvekből úgyis kifogynak, és akkor esetleg a "mert csak" típusú vergődést lehet publikálni minden létező felületen. FB, stb, plusz esetleg megérne a dolog egy objektív hangvételű, egyáltalán nem BM gyalázó, inkább bociszemes "nem értjük miért" cikket.
Az egyébként is fegyver- és önvédelem ellenes BM/Igrend páros lejáratása szvsz nem a legjobb megoldás.
Én inkább a döntési jogosultsággal rendelkezők figyelmét hívnám fel ezzel a mostani teljesen abszurd helyzetre.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2019.01.24. 17:21arra celzol, hogy
Szia,

Igen.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.01.25. 11:54 Szia,

Igen.

Bel
Én vállalom hogy naiv vagyok, de valahol bízom benne hogy az OGY bizottságban nem a BM-hez hasonló attitűdű emberek ülnek. Józan ésszel átgondolva teljesen irreális betiltani a többi hatóanyagot is, pont azért amiért pl a töltőtömeg korlát és a PV/OC tiltása is teljes idiotizmus:

- A környező EU országokban ez mind szabad, bárki könnyedén beszerezheti
- Hosszú évek óta itthon is forgalmazható, több tízezer vagy százezer PV hatóanyagú spray van a lakosságnál. - A töltőtömeg korlát mit sem ér, azzal is csak a védekezni kívánót hozzák hátrányba
- A gázspray tipikusan védekező eszköz és nem támadásra való. A tiltás időszaka előtt sem volt jellemző a PV-vel elkövetett bűncselekmény, semmilyen objetív ok nem volt arra hogy betiltsák. A tiltás indokaként felhozott EU normák meg teljesen másról szólnak.
- A bűnöző ha akarja, be fogja magának szerezni így is, és úgy is
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2019.01.25. 12:05 Józan ésszel átgondolva teljesen irreális betiltani a többi hatóanyagot is, pont azért amiért pl a töltőtömeg korlát és a PV/OC tiltása is teljes idiotizmus:
Aszittem a BM-ről meg a jogalkotásról beszélgetünk, nem a józan észről :mrgreen:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.01.25. 12:57 Aszittem a BM-ről meg a jogalkotásról beszélgetünk, nem a józan észről :mrgreen:

Igen. ATOMOT A BM-RE!

Fegyverjogban pozitiv valtozast csak akkor sikerult nagy nehezen kis lepesekben is elerni, ha a BM erdemben nem szolhatott bele a jogalkotasba.

A politikai vezetest tobbszor felrevezettek, hazudtak fegyverjogi modositasokkor, tobbszor kiderult. Csak eppen allam az allamban, de innentol politizalas lenne, ne menjunk bele.

Ezert is okos dolog/technika az, amit Toto felvetett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Na, melyik V4 tagország marad ki az alábbi fegyvertartópárti és az EU-direktíva ellenes hírből?


(ATOMOT A BM-RE!)

"+++ News from our partner Legis Telum (SK) +++

LEGIS shared the report of the Chairman of the Defense and Security Committee of the Slovak National Parliament Mr. Hrnko.

V4 countries consider the Czech and Slovak weapons legislation as a quality regulation that should be a model in the EU.

Both Poland and the Czech Republic are determined to at least delay the implementation of the EU Directive into their legal orders until the EU Court of Justice rules on the Czech Republic's action for
annulment of the directive.

We believe that the Slovak Republic will add to these activities and the opinion of the chairman of the committee will be reflected in the
position of the government and Slovak National Parliament.

Following a meeting with Ministry of Interior deputies last week, this is another positive move.

And here the translation by LEGIS of Mr. Hrnko post:

EU DIRECTIVE ON CONTROL OF THE AQUISITION AND POSSESSION OF WEAPONS DEBATED BY THE V4 DEFENSE AND SECURITY COMMITTEES

A common approach within the Vyšehrad Group has already achieved successes on the European soil. That is why I was motivated to open up the topic of implementation of the EU directive on control of the acquisition and possession of weapons at the meeting of the V4 parliamentary defense and security committees.

AT THE MEETING I STATED THE FOLLOWING:

In the light of the legislative challenges awaiting us with regard to the agenda of the European Union, I would like to draw your attention to the Directive on on control of the acquisition and possession of weapons by which the European Union seeks to harmonize this environment, in particular with the emphasis on limiting the black arms market, the weapons used for terrorist attacks come from. However, the Directive will affect to a considerable extent the legal owners of firearms and
weapons held in a lawful manner. With such weapons, however, a minor percentage of crimes, most often associated with personal tragedies, have been committed.

It is my personal challenge in this area to take action so that all legal gunowners across the spectrum of the society from hunters, through reenactment clubs, private security forces and various sports clubs experienced these necessary changes with as little impact as possible while respecting our traditions in this area.

So I would also like to open this topic so that we can also find enough common ground to take joint action in this area, because we must realize that responsible legal gunowners also increase security in our society and increase our ability of defense. That is why I call for a joint dialogue of the legislative bodies of the V4 countries also in this area.

THE COLLEAGUES REACTION WAS REALLY PLEASING

I am very glad that my colleagues from the Czech Republic appreciated my attitude, who are preparing a completely new law with the ambition to mitigate the effects of this directive on legal holders of FIREARMS and ammunition. The Polish colleagues have called Slovak and Czech regulation of weapons and ammunition possession as a model to follow. In the meantime, the implementation of this directive has been withdrawn from the Polish Parliament, and it is not even included in the proceedings of the Czech Parliament.

SECURITY FOR SLOVAK LEGAL FIREARMS OWNERS

I want to assure all gunowners that I have been monitoring the implementation process of this directive for a long time, and I am committed to making the least possible damage to responsible holders of weapons and ammunition. The National Council of the Slovak Republic however, will have the final say."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy abszolút pozitív dolog sün-szakközépből. De miért nem kötelező tananyag ez?

http://szrszg.hu/hirek-hun/fegyverarzen ... zY8kVfYEJc
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.01.25. 16:17
Na, melyik V4 tagország marad ki az alábbi fegyvertartópárti és az EU-direktíva ellenes hírből?


(ATOMOT A BM-RE!)

"+++ News from our partner Legis Telum (SK) +++

LEGIS shared the report of the Chairman of the Defense and Security Committee of the Slovak National Parliament Mr. Hrnko.

V4 countries consider the Czech and Slovak weapons legislation as a quality regulation that should be a model in the EU.

Both Poland and the Czech Republic are determined to at least delay the implementation of the EU Directive into their legal orders until the EU Court of Justice rules on the Czech Republic's action for
annulment of the directive.

We believe that the Slovak Republic will add to these activities and the opinion of the chairman of the committee will be reflected in the
position of the government and Slovak National Parliament.

Following a meeting with Ministry of Interior deputies last week, this is another positive move.

And here the translation by LEGIS of Mr. Hrnko post:

EU DIRECTIVE ON CONTROL OF THE AQUISITION AND POSSESSION OF WEAPONS DEBATED BY THE V4 DEFENSE AND SECURITY COMMITTEES

A common approach within the Vyšehrad Group has already achieved successes on the European soil. That is why I was motivated to open up the topic of implementation of the EU directive on control of the acquisition and possession of weapons at the meeting of the V4 parliamentary defense and security committees.

AT THE MEETING I STATED THE FOLLOWING:

In the light of the legislative challenges awaiting us with regard to the agenda of the European Union, I would like to draw your attention to the Directive on on control of the acquisition and possession of weapons by which the European Union seeks to harmonize this environment, in particular with the emphasis on limiting the black arms market, the weapons used for terrorist attacks come from. However, the Directive will affect to a considerable extent the legal owners of firearms and
weapons held in a lawful manner. With such weapons, however, a minor percentage of crimes, most often associated with personal tragedies, have been committed.

It is my personal challenge in this area to take action so that all legal gunowners across the spectrum of the society from hunters, through reenactment clubs, private security forces and various sports clubs experienced these necessary changes with as little impact as possible while respecting our traditions in this area.

So I would also like to open this topic so that we can also find enough common ground to take joint action in this area, because we must realize that responsible legal gunowners also increase security in our society and increase our ability of defense. That is why I call for a joint dialogue of the legislative bodies of the V4 countries also in this area.

THE COLLEAGUES REACTION WAS REALLY PLEASING

I am very glad that my colleagues from the Czech Republic appreciated my attitude, who are preparing a completely new law with the ambition to mitigate the effects of this directive on legal holders of FIREARMS and ammunition. The Polish colleagues have called Slovak and Czech regulation of weapons and ammunition possession as a model to follow. In the meantime, the implementation of this directive has been withdrawn from the Polish Parliament, and it is not even included in the proceedings of the Czech Parliament.

SECURITY FOR SLOVAK LEGAL FIREARMS OWNERS

I want to assure all gunowners that I have been monitoring the implementation process of this directive for a long time, and I am committed to making the least possible damage to responsible holders of weapons and ammunition. The National Council of the Slovak Republic however, will have the final say."
Wazze már kínáig égett a BM helye is! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.01.25. 16:17
Na, melyik V4 tagország marad ki az alábbi fegyvertartópárti és az EU-direktíva ellenes hírből?


(ATOMOT A BM-RE!)
Természetesen erről a komplett magyar sajtó is mélyen kussol, pártállástól függetlenül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.01.27. 14:32 Természetesen erről a komplett magyar sajtó is mélyen kussol, pártállástól függetlenül.

rendort arra oktatni, hogy ne zsigerbol gyulolje, hanem megertse a fegyvereket? Hat ez hogy ferne bele a vilagkepukbe?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.01.27. 15:30 rendort arra oktatni, hogy ne zsigerbol gyulolje, hanem megertse a fegyvereket? Hat ez hogy ferne bele a vilagkepukbe?
Az előző posztra írtam, de tkp ugyanaz, sőt még inkább igaz. Az nem tartozik se a BM által alattvalóknak tartott polgárokra, sem a fegyvergyűlölő sajtóra, hogy az ÖSSZES északi V4 ország a szlovák fegyverjogot tekinti referencia pontnak.
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laczka »

Ezt tudja valaki dekódolni, hogy vajon mire gondolhatott a költő?
(Ez csak egy kiemelt példa... egy cikk alapján tévedten az oldalra, kíváncsi voltam mit tud... ehhhh)

Fajta: GÁZ-, RIASZTÓFEGYVER
Fegyver jellege: SÖRÉTES BOCK
Gyártmány: GLOCK
Tus- / Tokszám: 17
Csőszám: N017256
Kaliber: 11;;;
Kaliber mértékegység: MILLIMÉTER

http://www.police.hu/hu/koral/fegyver-korozesek
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

laczka írta: 2019.01.29. 13:03 Ezt tudja valaki dekódolni, hogy vajon mire gondolhatott a költő?
(Ez csak egy kiemelt példa... egy cikk alapján tévedten az oldalra, kíváncsi voltam mit tud... ehhhh)

Fajta: GÁZ-, RIASZTÓFEGYVER
Fegyver jellege: SÖRÉTES BOCK
Gyártmány: GLOCK
Tus- / Tokszám: 17
Csőszám: N017256
Kaliber: 11;;;
Kaliber mértékegység: MILLIMÉTER

http://www.police.hu/hu/koral/fegyver-korozesek
Nos, a költő eme életszakaszában fennálló társadalmi-politikai helyzet, magánéletének
állapota, az őt nap mint nap érő impressziók, kompressziók és depressziók hatására, lelkének rezdülése nem súghatott mást neki, mint hogy TÍCCSUK BE JA ZÖSSZESSET!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

laczka írta: 2019.01.29. 13:03 Ezt tudja valaki dekódolni, hogy vajon mire gondolhatott a költő?
(Ez csak egy kiemelt példa... egy cikk alapján tévedten az oldalra, kíváncsi voltam mit tud... ehhhh)

Fajta: GÁZ-, RIASZTÓFEGYVER
Fegyver jellege: SÖRÉTES BOCK
Gyártmány: GLOCK
Tus- / Tokszám: 17
Csőszám: N017256
Kaliber: 11;;;
Kaliber mértékegység: MILLIMÉTER

http://www.police.hu/hu/koral/fegyver-korozesek

megihletett, közzéteszem okulásul. Atomot a BM-re!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/gloc ... dorsegnel/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

laczka írta: 2019.01.29. 13:03 Ezt tudja valaki dekódolni, hogy vajon mire gondolhatott a költő?
(Ez csak egy kiemelt példa... egy cikk alapján tévedten az oldalra, kíváncsi voltam mit tud... ehhhh)

Fajta: GÁZ-, RIASZTÓFEGYVER
Fegyver jellege: SÖRÉTES BOCK
Gyártmány: GLOCK
Tus- / Tokszám: 17
Csőszám: N017256
Kaliber: 11;;;
Kaliber mértékegység: MILLIMÉTER

http://www.police.hu/hu/koral/fegyver-korozesek
Hmmm... valaki megcsinálta két 11 mm-es csővel, Glock 17 alakú tokban a gáz-riasztó gumisderringert? :mrgreen:
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2019.01.29. 15:03 megihletett, közzéteszem okulásul. Atomot a BM-re!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/gloc ... dorsegnel/


Kép
B+.
Az egy dolog, hogy vki hülyeségeket pötyög be a számítógépbe, de hogy senki nincs senki aki atnézze és a fejére üssön, hogy :"Maaargiiit, nóóórmális??!!!"

Na ezt a körözött fegyvert(?) találja meg valaki...
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Tegnap kibontakozott egy kisebb vita a facebook egyik csoportjában. Attól tartott egy sportlövész kolléga, hogy ha lejárt a tavalyi verseny engedélye és még nincs meg neki az új, akkor megjelenhet a sündőrség nála. Mivel nem rendelkezik érvényes verseny engedéllyel, ami előírás a sport fegyvertartók esetében. Kérdés. Valóban az év összes napján szükséges, hogy érvényes verseny engedélye legyen valakinek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tittadili írta: 2019.02.04. 06:49 Tegnap kibontakozott egy kisebb vita a facebook egyik csoportjában. Attól tartott egy sportlövész kolléga, hogy ha lejárt a tavalyi verseny engedélye és még nincs meg neki az új, akkor megjelenhet a sündőrség nála. Mivel nem rendelkezik érvényes verseny engedéllyel, ami előírás a sport fegyvertartók esetében. Kérdés. Valóban az év összes napján szükséges, hogy érvényes verseny engedélye legyen valakinek?
Elvileg az engedely teljes elettartama alatt rendelkezni kell a kiadasahoz szukseges osszes feltetellel.

Gyakorlatilag nyilvan, ha pl. technikai okok miatt a sportlovo szovetsegek nem keszitik el idore a kartyat, akkor az nem az o hibaja, nem 1-2 nap utan megy a bevono hatarozat sem. Nyilvan, ha majusig be sem csengeti a versenyeng. arat, es kiderul, akkor bukja.

Marhasag ez a burokratikus kovetelemenykupac, de ez van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.04. 07:09 Elvileg az engedely teljes elettartama alatt rendelkezni kell a kiadasahoz szukseges osszes feltetellel.

Gyakorlatilag nyilvan, ha pl. technikai okok miatt a sportlovo szovetsegek nem keszitik el idore a kartyat, akkor az nem az o hibaja, nem 1-2 nap utan megy a bevono hatarozat sem. Nyilvan, ha majusig be sem csengeti a versenyeng. arat, es kiderul, akkor bukja.

Marhasag ez a burokratikus kovetelemenykupac, de ez van.
A lényeg, hogy a sportlövő tudja igazolni, hogy ő időre befizette az enegedélyt, és az erről szóló igazolásokat (egyesületi adatlap, befizetési bizonylat) tudja prezentálni egy esetleges hatósági megkeresés esetén. A bejelentést nyilvánvalóan akkor tudja elvégezni a sportlövő, ha a kártya már a kezében van. Az MSSZ / MDLSZ-t sem lehet elővenni, mert őket nem szankcionálja a TV.

Tavaly én az orvosival együtt jelentettem be április végén. A kutyát nem érdekelte. Az orvosit viszont nagyon nézik! Még a lejárata előtt hónappal kaptam is figyelmeztető levelet erre. Amit én figyelmességnek tekintettem. Nem lett volna kötelessége a hatóságnak ezt jelezni. Gondolom azért tették, mert tavaly változott a bejelentési haladák 6 hónapró, 45 napra. Kb egy 3 soros írásos nyilatkozattal lehet ezt így halasztani, ha megcsúszik a lövő.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép

"A puska a napszámos kunyhójának vagy a munkásosztálybeli lakásának falán a demokrácia szimbóluma.
A mi dolgunk gondoskodni róla hogy ott is maradjon"
George Orwell
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Csak igy erdekessegkeppen, a bananisztani BM-mel es Gestapoval valo frusztralo ujsagiroi levelezgetes kapcsan (legjobban ide illik).

A mult heten egy cikk megirasahoz szuksegem volt egy texas-i varos rendorsegetol a rendszeresitett fegyvereikkel meg egy konkret cselekmennyel kapcsolatos informaciokra. Irtam egy emilt a honlapjukon megadott sajtofonok rendorhadnagynak, es lass csodat, 24 oran belul megjott a korrekt valasz, ahol a nyomozas meg nem tisztazta a dolgokat, ott azt irta, ahol igen, ott pontosan megadta mit tartak fel, es teljesen meglepo modon elnezest kert, hogy kesett.

Mondom: 24 oran belul voltunk, es egy olyan orszagbol irtam neki, amit azt sem tudja hol keressen a terkepen valoszinuleg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

felOFF, de tipikus.

A Gestapo hogyan hazudik a sajtonak, es hogyan olvassa/alkalmazza egy torvenybol csakis azokat a jogszabalyi potnokat, amik ra nezve kedvezoek, ellenben a poglarokra nezve kedvezotlenek.

https://24.hu/belfold/2019/02/04/traffi ... ok-kozott/

Mi ezt fegyverugyekben evtizedek ota erezzuk, latjuk. De az RSHA ismet le sem szarja a jogszabalyokat.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Körkérdés: az asszonynak új személyije lett. Ilyenkor ezt a GR viselésik miatt az igrendnek is jelezni kell 8 napon belül tudtommal. Ezt ügyfélkapunk keresztül nem lehet?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2019.02.06. 21:16 Körkérdés: az asszonynak új személyije lett. Ilyenkor ezt a GR viselésik miatt az igrendnek is jelezni kell 8 napon belül tudtommal. Ezt ügyfélkapunk keresztül nem lehet?
Ezt az ottani tartományi igrendtől kell megkérdezni. Nálunk a hivatalos álláspont az volt, hogy nem szükséges jelezni, ettől függetlenül jobb a békesség. Hogy nálad mit fogadnak el, vagy mit kérnek, azt csak ők tudják.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.02.06. 21:32 Ezt az ottani tartományi igrendtől kell megkérdezni. Nálunk a hivatalos álláspont az volt, hogy nem szükséges jelezni, ettől függetlenül jobb a békesség. Hogy nálad mit fogadnak el, vagy mit kérnek, azt csak ők tudják.

1. amit nem adtak irasba, az NINCS (vonatkozo cikkent kernem az e havi Kaliber Jog es fegyvert elolvasni, melyben pont a rendori tanacs hatasara majdnem elkovetett lofegyverrel valo visszaeles a tema.)
2. a jogszabaly viszont egyertelmuen eloirja, hogy az engedelykerelemben szereplo adatok megvaltozasat be KELL jelenteni.
3. erre (szig szam valtozas) mondjuk tokeletesen alkalmas egy tertivevenyes ajanlott level a doksi masolataval.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Nekem is új lett,és a fegyvertartási miatt kérdeztem a BRFK-t. Igazából vállat vontak rá,mondták,hogy ha úgy gondolom (!) szkenneljem be és küldjem el egy megadott e-mail címre. Én bevallom, hogy ezt elfelejtettem megtenni. Most voltam nem rég fegyverbejegyzésen, és semmit nem szóltak érte. Úgyhogy nem tudom mi van. De mostantól biztos,hogy az új van a rendszerbe.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.02.07. 15:01 Nekem is új lett,és a fegyvertartási miatt kérdeztem a BRFK-t. Igazából vállat vontak rá,mondták,hogy ha úgy gondolom (!) szkenneljem be és küldjem el egy megadott e-mail címre. Én bevallom, hogy ezt elfelejtettem megtenni. Most voltam nem rég fegyverbejegyzésen, és semmit nem szóltak érte. Úgyhogy nem tudom mi van. De mostantól biztos,hogy az új van a rendszerbe.

ilyenkor jön egy új alosztályvezető 1-2 év múlva, aztán neki ez a heppje, és visszaellenőrizteti 2X évre visszamenőleg és már repkednek is a bevonási határozatok meg az 50 ezres bírságcsekkek. Hányszor láttuk már ezt, de hányszor...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Siker Svájcban: lesz népszavazás az EU-fegyverdirektíváról:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/svajc-n ... ektivarol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2019.02.09. 08:48 Siker Svájcban: lesz népszavazás az EU-fegyverdirektíváról:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/svajc-n ... ektivarol/


Kép
az eu többi részén mi helyzet ezzel ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2019.02.09. 13:14 az eu többi részén mi helyzet ezzel ?
Svájc NEM EU, csak Schengen.

Az EU-ban a Csehek es a Lengyelek ellenallnak, ellenben tobb orszagban (Ausztria, Olaszorszag) ugy sikerult implementalni a direktivat, hogy az inkabb szabotazs ellene, mert a fegyverjog nem rosszabb, hanem jobb lett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Koszonom
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Spanyolok 30 ezres tüntetéssel érték el, hogy visszavonja a kormányzat az EU-fegyverdirektíva módosító ürügyén bepróbálkozott fegyverjigi változásokat.


FU infoja

+++ Great Success in Spain +++

On Sunday we informed you that the Spanish gun owner - lead by FIREARMS UNITED partner Asociación Nacional del Arma de España - ANARMA - demonstrated in front of the Central Intervention of Weapons and Explosives of the Civil Guard (ICAE). Also more than 30.000 people signed a petition against the draft of the ICAE.

Yesterday the Government withdrawed the controversial Weapons Regulation and will only modify some points of the current law.

It will be limited to transposing some articles of the European directive concerning public safety as confirmed by the Ministry of the Interior.

For some weeks now, hunters, armourers and the Royal Federation of Olympic Shooting had demanded the "immediate" withdrawal of the draft , which they considered damaging to the sector, as well as a "betrayal" of the current Government of Pedro Sánchez, since in its writing the previous work of both sectors was not taken into account with the Central Intervention of Weapons and Explosives of the Civil Guard (ICAE). As stated, as the text was written, the regulation could have ended up affecting knives, bows, airguns, airsoft guns and even paint ball almost as if a weapon fire, besides imposing "disproportionate" sanctions.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Sziasztok! Egy kérdésem lenne! A viselt fegyver (gáz-riasztó) mkh kártyájának nálunk kell lenni? Vagy elég a viselési?
(Kaptam egy új brifkót és abban csak a bankkártya méreteknek van hely. Az említett kártya a laminálás miatt nem fér bele.)
Köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

belatibi írta: 2019.02.12. 17:35 Sziasztok! Egy kérdésem lenne! A viselt fegyver (gáz-riasztó) mkh kártyájának nálunk kell lenni? Vagy elég a viselési?
(Kaptam egy új brifkót és abban csak a bankkártya méreteknek van hely. Az említett kártya a laminálás miatt nem fér bele.)
Köszi!
a laminatum NEM KELL!!!


(regen volt olyan, hogy a LŐfegyvernél az engedélyBEN kellett tartani ezeket, de már azt SEM)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

gvass1 írta: 2019.02.12. 18:00 a laminatum NEM KELL!!!
Köszönöm!

MOD: Köszi a további hozzászólóknak is! :-) Mr.Senki, Thomaster...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára belatibi 2019.02.12. 19:17-kor.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.12. 18:00 a laminatum NEM KELL!!!


(regen volt olyan, hogy a LŐfegyvernél az engedélyBEN kellett tartani ezeket, de már azt SEM)
Na igen... A KR vitézek egy része azt sem tudja, hogy létezik ez az irat vagy mi. Amelyik meg véletletlen tud róla, az halucinálni kezd róla mindenfélét.

Részemről viszem magammal, abból baj nem lehet. Ha nincs nálam, az egyel több fogási pont.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

belatibi írta: 2019.02.12. 17:35 Sziasztok! Egy kérdésem lenne! A viselt fegyver (gáz-riasztó) mkh kártyájának nálunk kell lenni? Vagy elég a viselési?
(Kaptam egy új brifkót és abban csak a bankkártya méreteknek van hely. Az említett kártya a laminálás miatt nem fér bele.)
Köszi!
és most abba ne menjünk bele, hogy kell vagy nem kell, de fszér nem lehet normál bankkártya méretre laminálni...
Avatar
KPF
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KPF »

Thomaster írta: 2019.02.12. 19:15 és most abba ne menjünk bele, hogy kell vagy nem kell, de fszér nem lehet normál bankkártya méretre laminálni...
TAJ kártya dettó. Ott az EU-s TAJ kiváltása lehet a megoldás, azt kártya formátumban adják ki. Még nem próbálkoztam vele rendelőben, de elvben mennie kellene azzal is.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

"Kaptam egy új brifkót és abban csak a bankkártya méreteknek van hely. Az említett kártya a laminálás miatt nem fér bele.)"

Meglehet annyira faragni, hogy beleférjen.
Ftörm.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.02.13. 10:29

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Ftörm. »

Sziasztok!

Önvédelmi fegyver vásárlása előtt vagyok (péntekre ígérték az engedélyt).
Kérdésem, hogy hol tart most ez az EU-s tárkapacitás mizéria?
Illetve ha és amennyiben életbe lépne a BM tervezete akkor egy engedéllyel tartott pl: Glock 26 simán elvételre kerülne mert jók hozzá a 20 lőszernél nagyobb kapacitású tárak?

Napok óta olvasom a fórumot és nem találtam választ a kérdésemre. Persze simán előfordulhat hogy a sok olvasás közben épp a lényegen siklottam át de kérlek benneteket ha így van ne oltsatok szét hanem segítsetek megtalálni a választ.

Az építő jellegű választ,válaszokat előre is köszönöm.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ftörm. írta: 2019.02.13. 12:42 Sziasztok!

Önvédelmi fegyver vásárlása előtt vagyok (péntekre ígérték az engedélyt).
Kérdésem, hogy hol tart most ez az EU-s tárkapacitás mizéria?
Illetve ha és amennyiben életbe lépne a BM tervezete akkor egy engedéllyel tartott pl: Glock 26 simán elvételre kerülne mert jók hozzá a 20 lőszernél nagyobb kapacitású tárak?

Napok óta olvasom a fórumot és nem találtam választ a kérdésemre. Persze simán előfordulhat hogy a sok olvasás közben épp a lényegen siklottam át de kérlek benneteket ha így van ne oltsatok szét hanem segítsetek megtalálni a választ.

Az építő jellegű választ,válaszokat előre is köszönöm.
2 évvel ezelőtt próbálkoztak ezzel kvázi az összes öntöltő fegyvert betiltó hülyeséggel. Úgyhogy nem tudom mit olvasol, de azt 1 hónapon belül visszavonták.
Persze simán lehet, hogy megint betolnak egyet, hiszen fegyverjogot kizarolag karacsony es szilveszter kozott, valamint Fehova es IWA kozott/alatt szokott a Gestapo modositast beterjeszteni.

Az engedellyel tartott lofegyveredet (illetve az arra szolo engedelyt) amugy is barmikor elvehetik, megis takonygerincu rettego minden lofegyvertarto. Te meg az (lofegyvertarto) sem vagy, de mar latni a tuneteket ebbol a hsz-bol is. Bocs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ftörm.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.02.13. 10:29

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Ftörm. »

Tisztelt gvass1!

Köszönöm a gyors választ. Erről az egy hónapon belüli visszavonásról nem találtam semmit ezért tettem fel a kérdést.
Nem aggódóm a fegyver bevonása miatt mert alapvetően forgótáras vagy jól rejthető subcompact öntöltő pl: Glock 43,26 fegyverek érdekelnek.
Itt ugye ez a tárkapacitásos dolog nem játszik csak mondjuk egy Glock26 megvételénél lehet ez rizikós ha újra elszállna a jogalkotói"agy".
Roppant morcos tudnék lenni ha vásárlás után vennék el a fegyvert ilyen elmebeteg törvénykezés miatt.
Most tudom,hogy meglincseltek de szerintem az ország legkorrektebb igrendesével hozott össze a sors. Végtelenül normális nem kötözködik és nem is feltétlenül ért egyet a jelenlegi szabályokkal. Ez persze saját véleményem saját tapasztalás,beszélgetés alapján. De hiszem, hogy köztük sem mindenki alapvetően rosszindulatú,fegyvertartás ellenes.
Nem vagyok senkinek a rokona nincs protekcióm de magam is hivatásos vagyok és tudom milyen kellemetlen ha az embert egy kalap alá veszik azokkal akik miatt egy egész cégnek általánosan rossz a megítélése.
De a lényeg a válaszod egyenlőre megnyugtatott így megköszönve azt vágom tovább a centit péntekig.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ftörm. írta: 2019.02.13. 13:38 Tisztelt gvass1!

Köszönöm a gyors választ. Erről az egy hónapon belüli visszavonásról nem találtam semmit ezért tettem fel a kérdést.
Nem aggódóm a fegyver bevonása miatt mert alapvetően forgótáras vagy jól rejthető subcompact öntöltő pl: Glock 43,26 fegyverek érdekelnek.
Itt ugye ez a tárkapacitásos dolog nem játszik csak mondjuk egy Glock26 megvételénél lehet ez rizikós ha újra elszállna a jogalkotói"agy".
A BM eredeti tervezete alapjan minden kiveheto taras ontolto fegyver betiltasra kerult volna. Visszaterhettunk volna a Roth-Steyr-hez vagy a Mauser C96-hoz. LOL. Dilettansok gittegylete.

Jelenleg egyebkent gyanura ad okot, hogy a kormany.hu portalra tavaly december ota semmifele jogszabalytervezet nem kerult fel, es gyanitom a megfelelo jogalkotasi foosztalyok nem az elhuzodott siszunetet toltik...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ftörm. írta: 2019.02.13. 13:38 Tisztelt gvass1!

Köszönöm a gyors választ. Erről az egy hónapon belüli visszavonásról nem találtam semmit ezért tettem fel a kérdést.
Nem aggódóm a fegyver bevonása miatt mert alapvetően forgótáras vagy jól rejthető subcompact öntöltő pl: Glock 43,26 fegyverek érdekelnek.
Itt ugye ez a tárkapacitásos dolog nem játszik csak mondjuk egy Glock26 megvételénél lehet ez rizikós ha újra elszállna a jogalkotói"agy".
Roppant morcos tudnék lenni ha vásárlás után vennék el a fegyvert ilyen elmebeteg törvénykezés miatt.
Most tudom,hogy meglincseltek de szerintem az ország legkorrektebb igrendesével hozott össze a sors. Végtelenül normális nem kötözködik és nem is feltétlenül ért egyet a jelenlegi szabályokkal. Ez persze saját véleményem saját tapasztalás,beszélgetés alapján. De hiszem, hogy köztük sem mindenki alapvetően rosszindulatú,fegyvertartás ellenes.
Nem vagyok senkinek a rokona nincs protekcióm de magam is hivatásos vagyok és tudom milyen kellemetlen ha az embert egy kalap alá veszik azokkal akik miatt egy egész cégnek általánosan rossz a megítélése.
De a lényeg a válaszod egyenlőre megnyugtatott így megköszönve azt vágom tovább a centit péntekig.
Én is csípem a mostani ügyintézőmet. Általában a rendszerre szoktak/szoktunk itt panaszkodni, nem a rendőrre.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.02.13. 14:31 Én is csípem a mostani ügyintézőmet. Általában a rendszerre szoktak/szoktunk itt panaszkodni, nem a rendőrre.

egen, de: nem kotelezo ott dolgozni. Ha a rendszer rossz, de en kis fogaskerekkent kiszolgalom, az nem ad erkolcsi felmentest.

Tudod, az Auschwitz-i haláltábor parancsnoka is példás családapa és fegyelmezett hivatalnok volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Mr. Senki írta: 2019.02.12. 19:08 Na igen... A KR vitézek egy része azt sem tudja, hogy létezik ez az irat vagy mi. Amelyik meg véletletlen tud róla, az halucinálni kezd róla mindenfélét.

Részemről viszem magammal, abból baj nem lehet. Ha nincs nálam, az egyel több fogási pont.
Igrendes tájékozottság: ma hívott telefonon városkánk rendőrségéről valaki, “elvileg van önnek egy g-r fegyvere, amihez viselési engedélye is van, jól tudom?” felvezetéssel, és arról tájékoztatott, hogy a fegyver műszaki érvényessége márciusban le fog járni, meg kellene újítanom. Rögvest kérdeztem is, hogy mi történik, ha én ezt elmulasztom: “hát, akkor nem viselheti tovább”. További kérdéseimre, miszerint akkor be fogják-e vonni az engedélyt, vagy mégis mire számítsak, valamint hogy ennek mégis mi a jogszabályi alapja, egyszerűen azt mondta, hogy sajnos nem tudja. Nevetséges. Ők, akiknél a nyilvántartás van, rákérdez hogy jól tudja-e, hogy van-e nekem ilyesmim. És tényleg fogalmuk sincs, mert az elmúlt fél évben két másik eszközömnek is lejárt már a műszakija (van rá viselési) :D
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,felvetésem. Ha nem jó a topik,akkor kérném az áthelyezést!
Több forgatókönyv is van a fejembe,mindegyik érdekelne.
Tegyük föl,hogy kocsival járok,GR-t viselek. Történik velem egy súlyos baleset,eszméletemet vesztem,jobb esetben nem én voltam a hibás.. Kiszednek a kocsiból,mentő, és elvisznek. A fegyveremmel mit csinálnak? Mi ilyenkor a teendő?
Ugyan ez a helyzet,csak ott a csomagtartóban a sörétesem,mondjuk mentem volna vadászni. Mit csinálnak vele,mit kell intézzek? És mi van akkor,ha a baleset következtében valaki kilopja a csomagtartóból? Ott nem lehetek hibás. Ilyenkor mi van?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.02.16. 13:18 Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,felvetésem. Ha nem jó a topik,akkor kérném az áthelyezést!
Több forgatókönyv is van a fejembe,mindegyik érdekelne.
Tegyük föl,hogy kocsival járok,GR-t viselek. Történik velem egy súlyos baleset,eszméletemet vesztem,jobb esetben nem én voltam a hibás.. Kiszednek a kocsiból,mentő, és elvisznek. A fegyveremmel mit csinálnak? Mi ilyenkor a teendő?
Ugyan ez a helyzet,csak ott a csomagtartóban a sörétesem,mondjuk mentem volna vadászni. Mit csinálnak vele,mit kell intézzek? És mi van akkor,ha a baleset következtében valaki kilopja a csomagtartóból? Ott nem lehetek hibás. Ilyenkor mi van?
Volt a fórumon több ilyen eset is. Majd elmondják az érintettek, de összességében ha engedéllyel volt nalad, szabályosan szállítva, akkor nincs para. Úgyis elmondják majd, hogy ott éppen akkor hova került, hogyan jutsz majd hozzá.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.02.16. 13:51 Volt a fórumon több ilyen eset is. Majd elmondják az érintettek, de összességében ha engedéllyel volt nalad, szabályosan szállítva, akkor nincs para. Úgyis elmondják majd, hogy ott éppen akkor hova került, hogyan jutsz majd hozzá.
Ha eltűnik a fegyver, azt Neked haladéktalanul jelenteni kell a lakcím szerinti kapitányságon. Ha eszméletlen vagy, nyilván nem tudod ezt megtenni. Utána meg megteszed.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.02.16. 13:18 Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,felvetésem. Ha nem jó a topik,akkor kérném az áthelyezést!
Több forgatókönyv is van a fejembe,mindegyik érdekelne.
Tegyük föl,hogy kocsival járok,GR-t viselek. Történik velem egy súlyos baleset,eszméletemet vesztem,jobb esetben nem én voltam a hibás.. Kiszednek a kocsiból,mentő, és elvisznek. A fegyveremmel mit csinálnak? Mi ilyenkor a teendő?
Ugyan ez a helyzet,csak ott a csomagtartóban a sörétesem,mondjuk mentem volna vadászni. Mit csinálnak vele,mit kell intézzek? És mi van akkor,ha a baleset következtében valaki kilopja a csomagtartóból? Ott nem lehetek hibás. Ilyenkor mi van?

Ilyenkor jogilag nem vagy vetkes.

(gyakorlatban ugyis ellopjak, es ugyis ellened indul eljaras. De ki nem szarja le, ha elve megusztal egy sulyos balesetet?)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

smith15 írta: 2019.02.16. 13:18 Tegyük föl,hogy kocsival járok,GR-t viselek. Történik velem egy súlyos baleset,eszméletemet vesztem,jobb esetben nem én voltam a hibás.. Kiszednek a kocsiból,mentő, és elvisznek. A fegyveremmel mit csinálnak?
A kórházban leltárba veszik a cuccaidat (ami megmarad belőle addigra) és átadják a hozzátartozó(i)dnak.
Éles fegyvernél meg esetleg a kapitányságról a vérdobozzal bezavart (mivel eszméletlenséged okán ugyebár nem tudod megfújni a szondát) sünféreg behazudja hogy azt ő a gatyádból szedte elő a balesetkor és akkor úgy másfél évvel meg három tárgyalással később kapod vissza a cuccodat...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laczka »

KPF írta: 2019.02.12. 19:23 TAJ kártya dettó. Ott az EU-s TAJ kiváltása lehet a megoldás, azt kártya formátumban adják ki. Még nem próbálkoztam vele rendelőben, de elvben mennie kellene azzal is.
Elvileg nem kellene... halványan rémlik, hogy régen mintha ez EU-sra rá lett volna írva, hogy itthon nem érvényes. (Most néztem meg, nincs ilyen -már?- rajta.)
Viszont, gyakorlatban ez senkit nem érdekel, érdekelt. Évek óta csak az EU-s EÜ kártyát használom mindenhol. Sehol senki nem szólt még érte egy szót sem. Úgyis számítógépes nyilvántartás van már, ahol real-time ellenőrzik, hogy van-e érvényes biztosításod.
Fufu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:35
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fufu »

OEP tájékoztató az EU-s kártyáról:
"A Magyarországon kiadott Kártya nem váltja fel és nem helyettesíti a TAJ-t tartalmazó „Hatósági Igazolvány”-t (a zöld vagy fehér-kék színű ún. TAJ kártyát). Így e Kártyával csak egy másik tagállamban vehetők igénybe a szükséges szolgáltatások."

http://www.oep.hu/felso_menu/lakossagna ... artya.html
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

G.D írta: 2019.02.16. 21:57 A kórházban leltárba veszik a cuccaidat (ami megmarad belőle addigra) és átadják a hozzátartozó(i)dnak.
Éles fegyvernél meg esetleg a kapitányságról a vérdobozzal bezavart (mivel eszméletlenséged okán ugyebár nem tudod megfújni a szondát) sünféreg behazudja hogy azt ő a gatyádból szedte elő a balesetkor és akkor úgy másfél évvel meg három tárgyalással később kapod vissza a cuccodat...
Ennél a résznél konkrétan kikre gondolsz "(ami megmarad belőle addigra)"?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

PRTVIII írta: 2019.02.18. 09:08 Ennél a résznél konkrétan kikre gondolsz "(ami megmarad belőle addigra)"?
Konkrétan senkire nem gondolok, mert mire a szüleim megkapták a cuccaimat, addigra rengeteg kézen /mentősök, kórházi ápolók, rendőrök(?), ki tudja/ átmentek, az mindenestre tény hogy a SwissTool-omnak csak az üres tokja maradt az övemen addigra. És persze simán lehetséges az is hogy miközben levagdosták rólam a ruhát, elláttak, ide-oda pakolásztak (hordágyra, mentőbe-mentőből stb.), egyszerűen kiesett, aztán valaki az arra járók közül hazavitte...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2019.02.16. 21:57 A kórházban leltárba veszik a cuccaidat (ami megmarad belőle addigra) és átadják a hozzátartozó(i)dnak.
Éles fegyvernél meg esetleg a kapitányságról a vérdobozzal bezavart (mivel eszméletlenséged okán ugyebár nem tudod megfújni a szondát) sünféreg behazudja hogy azt ő a gatyádból szedte elő a balesetkor és akkor úgy másfél évvel meg három tárgyalással később kapod vissza a cuccodat...
Azért ez már erősen súrolja a szituáció gyártást.
A mentős előbb nyúl súlyos baleset sérültjéhez mint a rendőr, a mentősökről nem feltételezem hogy behazudnák, éles fegyvert találtak a gatyámban, amikor a táskámban van hátul, hordtokban.
De balesetnél helyszínelő rendőrről sem feltételezek ilyet, főleg ha olyan súlyos a baleset, hogy a fegyvertartó képtelen a kommunikációra.
Egyébként engem az sem zavarna ha behazudják, a lényeg hogy éljem túl a súlyos balesetet, a többit leszarom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.18. 16:45 Azért ez már erősen súrolja a szituáció gyártást.
A mentős előbb nyúl súlyos baleset sérültjéhez mint a rendőr, a mentősökről nem feltételezem hogy behazudnák, éles fegyvert találtak a gatyámban, amikor a táskámban van hátul, hordtokban.
De balesetnél helyszínelő rendőrről sem feltételezek ilyet, főleg ha olyan súlyos a baleset, hogy a fegyvertartó képtelen a kommunikációra.
Egyébként engem az sem zavarna ha behazudják, a lényeg hogy éljem túl a súlyos balesetet, a többit leszarom.
igen, ez egy olyan "gyartott szituacio", amibol remek cikk szuletett Bokrosdokitol, aki evekig pereskedett.

Lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.18. 16:59 igen, ez egy olyan "gyartott szituacio", amibol remek cikk szuletett Bokrosdokitol, aki evekig pereskedett.

Lol.
Ez olvasható a neten is?
Ez alapján gondolkodom a kóddal vagy lakattal zárható fegyver tokon, ilyen esetek elkerülésére.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.18. 17:01 Ez olvasható a neten is?
Ez alapján gondolkodom a kóddal vagy lakattal zárható fegyver tokon, ilyen esetek elkerülésére.
nem, ez print, penzert:-)

(BTW, nem nagyon tudsz te olyan tokot venni, hogy ne pattintsak fel egy csavarhuzóval. A rendori jelentesbe pedig barmikor belekerulhet, hogy az eg zold, a fu kek, es kizarolag a fegyvertarto lehet a bunos. Min csodalkozol? 10+ eve benne vagy ebben a szartengerben, es meg mindig olyan naivakat gondolsz neha.:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.18. 17:14 nem, ez print, penzert:-)

(BTW, nem nagyon tudsz te olyan tokot venni, hogy ne pattintsak fel egy csavarhuzóval. A rendori jelentesbe pedig barmikor belekerulhet, hogy az eg zold, a fu kek, es kizarolag a fegyvertarto lehet a bunos. Min csodalkozol? 10+ eve benne vagy ebben a szartengerben, es meg mindig olyan naivakat gondolsz neha.:-)))
Én az ilyen mértékű emberi aljasságra mindig rácsodálkozom, mondjuk máshogy vagyok bedrótozva, nekem nem az ugrik be hogy egy baleset öntudatlan sérültjét hogyan hozhatom még sokkal rosszabb helyzetbe, hanem az, hogyan segítsek rajta. Ezt nevezhetjük naivságnak, tkp mindegy, nem szégyellem.
Válasz küldése