Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.10.15. 12:41 Jogsival??? Gondolod 9.11.-nél volt a "pilótáknak" "jogsijuk"?

A terrorista csak, és kizárólag az elszánt szándéktól válik terroristává

Effektive fegyver nélkül is lehet rabolni, vagy terrorcselekményt elkövetni. Ezért is fölösleges a fegyverek ilyen mértékű démonizálása.
Ha van jogsid pl. C D E akkor a feltankolt fegyver mellé meg jo fizetest es áldozatokat (busznyi ember) is adnak.
Arra meg jobb nem gondolni, ha egy terrorista megszerez egy komplett szerelvény benzint.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.10.15. 12:50 Ha van jogsid pl. C D E akkor a feltankolt fegyver mellé meg jo fizetest es áldozatokat (busznyi ember) is adnak.
Arra meg jobb nem gondolni, ha egy terrorista megszerez egy komplett szerelvény benzint.


Egy ISIS-terrorista öngyilkos mellénye kismiska a tajrészeg Pista bácsihoz képest, aki kivilágítatlan biciklijén gurul haza közúton a propán-bután gázpalackkal, tök legálisan!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.15. 12:56 Egy ISIS-terrorista öngyilkos mellénye kismiska a tajrészeg Pista bácsihoz képest, aki kivilágítatlan biciklijén gurul haza közúton a propán-bután gázpalackkal, tök legálisan!

Kép
Ez nem terrorista, csak egy a sok ostoba, alkesz honpóggáár közül.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.15. 12:41 Effektive fegyver nélkül is lehet rabolni, vagy terrorcselekményt elkövetni. Ezért is fölösleges a fegyverek ilyen mértékű démonizálása.
De ugye a racionális szempontok helyett kizárólag az újraválasztást és a felelősségre vonás kikerülését szem előtt tartó politikusok és bürokraták csak ennyit tudnak tenni pótcselekvésként. Így, ha mégis történik terrortámadás, ők széttárhatják a kezüket, hogy "De hát mi megtettünk mindent, betiltottuk a fegyvereket, nem vagyunk felelősök a történtekért".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.10.15. 13:01 Ez nem terrorista, csak egy a sok ostoba, alkesz honpóggáár közül.
kivéve, ha telibe kapja az esti busz a vasútállomásról és felrobban az egész. De emiatt SENKI nem aggódik, de például a flóbertpisztolyokat be kellett tiltani.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.15. 13:03 kivéve, ha telibe kapja az esti busz a vasútállomásról és felrobban az egész. De emiatt SENKI nem aggódik, de például a flóbertpisztolyokat be kellett tiltani.
Erre jellemzően az az indoklás, hogy gázpalackra szükség van a létfenntartáshoz, a flobercikre meg nincs. Persze ez még nem ok százezres magyságrendű fegyvertartó börtönözhetővé tételére, de általában ez szokott lenni a fenti jelenség indoklása.

Tehát az alkohol meghajtású, kígyóív-pályás, nem irányított PB bombák továbbra is fognak mozogni a közutakon. A flobercik meg maradnak lőfegyverek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A mai riasztás.
Csomán Jani olyan pro gun volt, amit meg soha senki a büdös életbe nem hallott magyar nyelven magyar tévében, magyar rendőrtol. Az igrenden hetszentseg hogy mellényeltek.
Big respect neki erte.
13:20 tol.
https://youtu.be/D7a-hkY33A0
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.10.15. 21:56 A mai riasztás.
Csomán Jani olyan pro gun volt, amit meg soha senki a büdös életbe nem hallott magyar nyelven magyar tévében, magyar rendőrtol. Az igrenden hetszentseg hogy mellényeltek.
Big respect neki erte.
13:20 tol.
https://youtu.be/D7a-hkY33A0
Ez nagyon jó volt!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.10.15. 21:56 A mai riasztás.
Csomán Jani olyan pro gun volt, amit meg soha senki a büdös életbe nem hallott magyar nyelven magyar tévében, magyar rendőrtol. Az igrenden hetszentseg hogy mellényeltek.
Big respect neki erte.
13:20 tol.
https://youtu.be/D7a-hkY33A0
aggódom Jani állásáért:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.16. 06:13 aggódom Jani állásáért:-)
A sünfélék közt is megoszlanak a vélemények. Az egyikük pártolja a polgári lőfegyvertartást, a másikuk rossz tapasztalat okán nem.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a balhék után jórészt nekik kell az ostobákat összevakarni, meghallgatni a hazudozásokat, aztán állni a bíróságon esetleg... Ok, ez a munkájuk része, de ez akkor is utálatos meló. A filmben szereplő Lőkiképző ebben munkaköre okán nem vesz, és nem is vehet részt. Kivétel, ha a lőtéren, kiképzés alatt kerül fegyveres összetűzésbe két személy. (Ami azért elég abszurd lenne. Bár emberek lévén nem kizárható)

Ezzel együtt a logikátlan túlszabályozásokat (évenként sportorovosi), betiltásokat (flobert, önvédelmi maroklő, szerelt gumis traumatikus fegyverek) én sem gondolom szükségesnek, vagy előremutatónak. Főleg, ha megvizsgáljuk azok eredménnyességét akár itthon, akár világ viszonylatban. Angliában pl csak olaj a tűzre az önvédelem betiltása.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.10.16. 06:46-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.10.16. 06:13 aggódom Jani állásáért:-)
Nem elszólás volt. 😀
Ez a szakmai véleménye, és kiáll mellette.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.10.16. 06:43 A sünfélék közt is megoszlanak a vélemények. Az egyikük pártolja a polgárivlőfegyver tartást, a másikuk rossz tapasztalat okán nem.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a balhék után jórészt nekik kell az ostobákat összevakarni, meghallgatni a hazudozásokat, aztán állni a bíróságon esetleg... Ok, ez a munkájuk része, de ez akkor is utálatos meló. A filmben szereplő Lőkiképző ebben munkaköre okán nem vesz, és nem is vehet részt. Kivétel, ha a lőtéren, kiképzés alatt kerül fegyveres összetűzésbe két személy. (Ami azért elég abszurd lenne. Bár emberek lévén nem kizárható)

Ezzel együtt a logikátlan túlszabályozásokat (évenként sportorovosi), betiltásokat (flobert, önvédelmi maroklő, szerelt gumis traumatikus fegyverek) én sem gondolom szükségesnek, vagy előremutatónak. Főleg, ha megvizsgáljuk azok eredménnyességét akár itthon, akár világ viszonylatban. Angliában pl csak olaj a tűzre az önvédelem betiltása.
Nyugodj meg vett benne részt. Pont ezért ez a véleménye.
Plusz kb. a Gabi szintjén naprakész a vilag fegyveres dolgaiban.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.10.16. 06:45 Nem elszólás volt. 😀
Ez a szakmai véleménye, és kiáll mellette.
Tudom, hiszen ugy 15 eve ismerem szemelyesen:-)

Eppen ezert aggodom, mert ismerem a rendori vezetes hozzaallasat ugyanehhez, meg azt is, hogy Csomannak mennyi ellensege van a szervezeten belül.

Szerintem mar megirodtak a belso feljelentesek ellene meg az ejjel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.10.16. 06:51 Tudom, hiszen ugy 15 eve ismerem szemelyesen:-)

Eppen ezert aggodom, mert ismerem a rendori vezetes hozzaallasat ugyanehhez, meg azt is, hogy Csomannak mennyi ellensege van a szervezeten belül.

Szerintem mar megirodtak a belso feljelentesek ellene meg az ejjel.
Tőle elfogadjak.
Egyszerűen elhallgatjak a dolgot.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.10.16. 06:57 Tőle elfogadjak.
Egyszerűen elhallgatjak a dolgot.
Nem az ő véleményét veszik figyelembe úgysem a jogszabály módosításkor. Kb mindegy hogy mit mond, a mi lelkünknek jól esik és a médiában jól mutat de a kérdésben nem számít semmit sem.
Sajnos.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.10.16. 06:43
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a balhék után jórészt nekik kell az ostobákat összevakarni, meghallgatni a hazudozásokat, aztán állni a bíróságon esetleg...
Ne haragudj, de ez számomra nem érv. A hőbörgő parasztok között rendet rakni nyilván nem buli. De biztosan legalább ugyanennyiszer találkoznak azzal a jelenséggel, amikor valaki nagyon csúnyán áldozattá válik, mert esélytelen volt a támadóval szemben, és nem volt nála semmilyen eszköz, amivel védekezhetett volna, és persze segítség sehol. Ha erre valakinek továbbra is a "kerüljék a veszélyes helyeket, kiabáljanak, hívjanak rendőrt" a válasza, az minimum érzéketlen.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.10.16. 09:41 Ne haragudj, de ez számomra nem érv. A hőbörgő parasztok között rendet rakni nyilván nem buli. De biztosan legalább ugyanennyiszer találkoznak azzal a jelenséggel, amikor valaki nagyon csúnyán áldozattá válik, mert esélytelen volt a támadóval szemben, és nem volt nála semmilyen eszköz, amivel védekezhetett volna, és persze segítség sehol. Ha erre valakinek továbbra is a "kerüljék a veszélyes helyeket, kiabáljanak, hívjanak rendőrt" a válasza, az minimum érzéketlen.
Egy áldozattal nincs annyi meló mint egy védekezővel. Innen fúj a szél... Illetve nagyon sokan a jogos védelmet összekeverik az utcai revanssal, balhézással.

Pl a legtöbb gyökér már akkor jogosnak gondolja lőni, fújni, csípni, rúgni, harapni, ha csak elküldik anyukájába. Aztán ilyenkor meg utána indul a nyivákolás mindkét fél részéről a hatóságok felé. Ilyenkor jellemzően gp, spray, boxer, és egyéb szarságok kerülnek elő.

A jogos védelmek meg ezek között beékelődve fordulnak elő. A legtöbb utcai sünnek ebből kifolyólag van herótja a polg fegyvertartástól.

Ez persze nem indoklás annak betiltására. Mert ezt kb azonos módon hibás hozzáállásnak gondolom, mint amikor valaki nekiáll emberkedni, mert gp van nála.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

+ szerintem ne felejtsük el, hogy amikor rendőrnek állt akkor ezt is vállalta. Akinek ez a része nem testszik akkor nem kell ezt csinálni. Nem csak villogni kell, meg nagyzolni kell azzal, hogy valaki rendőr, aztán amikor oda kell állni egy emberes barom elé, akkor fülét farkát behúzva beszél vele.
zora írta: 2019.10.16. 09:41 Ne haragudj, de ez számomra nem érv. A hőbörgő parasztok között rendet rakni nyilván nem buli. De biztosan legalább ugyanennyiszer találkoznak azzal a jelenséggel, amikor valaki nagyon csúnyán áldozattá válik, mert esélytelen volt a támadóval szemben, és nem volt nála semmilyen eszköz, amivel védekezhetett volna, és persze segítség sehol. Ha erre valakinek továbbra is a "kerüljék a veszélyes helyeket, kiabáljanak, hívjanak rendőrt" a válasza, az minimum érzéketlen.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tibi20 írta: 2019.10.27. 21:41 Sziasztok! Magyarisztáni törvények szerint ezek minek minősülnek?
https://www.youtube.com/watch?v=v0OjZCbTwbo
https://www.youtube.com/watch?v=d83IOGGEDWA

légszámszeríj wtf.
Lehet szigonypuska, 7,5 j feletti légfegyver, lövőkészülék talán? Nem rosszindulatú iü. szagértői vélemény kéne, necces ügy.

De tul draga, h itthon megjelenjen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ma bementem BRFK Igrendre megkérni a gáz-riasztó Small Arms VZ61-re a viselésit. Van éles vasakra fegyvertartási engedélyem, több gáz-riasztóra viselési is, rutindolog az egész.
Amikor az ügyintéző ismét elkérte a fegyvert, és elment vele erre-arra, akkor már sejtettem hogy zűr lesz. Visszatért azzal, hogy erre nem tudják megadni a viselési engedélyt, mert túl nagy, nyári ruházat alatt nem tudom viselni. Jó, de ősztől tavaszig nem sok nyár van, és én ilyenkor szeretném viselni. Akkor sem.
Szerintem nem túl nagy, de semmi gond, megkértem utasítsák el írásban. Háát ő tud szólni az osztályvezetőnek, vele tudok beszélni. Remek! Várom.
Meg is érkezett az osztályvezető hölgy, aki elmondta nagyjából ugyanezt. A viselés úgy történik...tudom-tudom, testen vagy ruházaton, rejtve. Igen. Szerinte ezt nem tudom viselni nyáron. Jó, de ezért van több fegyverre is viselési engedélyem, hogy nyáron kicsit viseljek. Szerinte a viselés nem évszakra szól, és mindig meg kell tudnom oldani a rejtett viselést. (Mivan???)
Tőle is kértem, hogy utasítsák el írásban az engedélykérelmet, hogy meg tudjam panaszolni. Jó, ennek az a módja, hogy megigénylem a viselési engedélyt (2000 Ft befizetése mellett persze), amit majd ők írásban elutasítanak.
Most itt tartunk. Ötletek? :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.10.28. 13:19 Ma bementem BRFK Igrendre megkérni a gáz-riasztó Small Arms VZ61-re a viselésit. Van éles vasakra fegyvertartási engedélyem, több gáz-riasztóra viselési is, rutindolog az egész.
Amikor az ügyintéző ismét elkérte a fegyvert, és elment vele erre-arra, akkor már sejtettem hogy zűr lesz. Visszatért azzal, hogy erre nem tudják megadni a viselési engedélyt, mert túl nagy, nyári ruházat alatt nem tudom viselni. Jó, de ősztől tavaszig nem sok nyár van, és én ilyenkor szeretném viselni. Akkor sem.
Szerintem nem túl nagy, de semmi gond, megkértem utasítsák el írásban. Háát ő tud szólni az osztályvezetőnek, vele tudok beszélni. Remek! Várom.
Meg is érkezett az osztályvezető hölgy, aki elmondta nagyjából ugyanezt. A viselés úgy történik...tudom-tudom, testen vagy ruházaton, rejtve. Igen. Szerinte ezt nem tudom viselni nyáron. Jó, de ezért van több fegyverre is viselési engedélyem, hogy nyáron kicsit viseljek. Szerinte a viselés nem évszakra szól, és mindig meg kell tudnom oldani a rejtett viselést. (Mivan???)
Tőle is kértem, hogy utasítsák el írásban az engedélykérelmet, hogy meg tudjam panaszolni. Jó, ennek az a módja, hogy megigénylem a viselési engedélyt (2000 Ft befizetése mellett persze), amit majd ők írásban elutasítanak.
Most itt tartunk. Ötletek? :D
2 ezer forintot meger, hogy lassuk mit mereszelnek irasba adni. Retardalt egyenruhasbűnöző gecik.

ATOMOT A TEVE UTCÁRA!!!


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.10.28. 13:26 2 ezer forintot meger, hogy lassuk mit mereszelnek irasba adni. Retardalt egyenruhasbűnöző gecik.
Evidens, be is fizettem és beadtam az engedélykérelmet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.10.28. 13:42 Evidens, be is fizettem és beadtam az engedélykérelmet.
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"2 ezer forintot meger, hogy lassuk mit mereszelnek irasba adni."

Nagyon kíváncsi vagyok!!

Nemrég vettem egy szép nagy terepjárót.
Meglepődtem volna, ha azzal tagadják meg az átírást, hogy "úgysem tudnék vele a házunk előtt parkolni".
Mert kb. ugyanerről van szó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2019.10.28. 13:42 Evidens, be is fizettem és beadtam az engedélykérelmet.
Akar valaki fogadni? Szerintem simán kiadják rá, nem fogják elutasítani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.28. 13:53 "2 ezer forintot meger, hogy lassuk mit mereszelnek irasba adni."

Nagyon kíváncsi vagyok!!

Nemrég vettem egy szép nagy terepjárót.
Kép

Egyebkent regen a jogositvanyt meg az utlevelet is a gestapo adta ki, kiskiralykodtak is kemenyen. A fegyverngedelyugyet is el kell toluk venni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.28. 13:54 Akar valaki fogadni? Szerintem simán kiadják rá, nem fogják elutasítani.
én is ennek adok nagyobb esélyt, mert szóban ostobaságokat beszélni az teljesen más, mint írásban vállalni az esetleges büntető- és munkajogi felelősséget.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ha jól rémlik, innen valaki Gorkij-65-re is kért és kapott viselésit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.10.28. 14:06 Ha jól rémlik, innen valaki Gorkij-65-re is kért és kapott viselésit.
Én is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Roppantul érdekelne, hogy hol szerepel a jogszabalyban, hogy van bármilyen mérlegelési jogkörük a kizáró feltételek mellett.
Be kellett volna nyögni, hogy mint muszlim a hosszú tradicionalis viselet elrejti, mert ez mar Afganisztánban is működött a kikepzotáborban. 👺
Az ugye meg van hogy elest ezutan pénzkidobas lesz benyujtani?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.10.28. 14:28
Be kellett volna nyögni, hogy mint muszlim a hosszú tradicionalis viselet elrejti, mert ez mar Afganisztánban is működött a kikepzotáborban. 👺
Kép

...mert a topiktars nickje nem véletlen:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

aksurv írta: 2019.10.28. 14:28 Az ugye meg van hogy elest ezutan pénzkidobas lesz benyujtani?
Ezt mire érted?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2019.10.28. 14:39Ezt mire érted?
Ha sportod van akkor nem számít, ha öv. akkor viszont igen.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.10.28. 15:55 Ha sportod van akkor nem számít, ha öv. akkor viszont igen.
Az ÖV-vel már hobizott a Topictárs egy kört. Gondolom ez az igrendes hátszőr állítás anak folyományaként született. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

aksurv írta: 2019.10.28. 15:55 Ha sportod van akkor nem számít, ha öv. akkor viszont igen.
Haha. Önvédelmit lőfegyverre engedélyt tavaly igényeltem, de b@sztak megadni. Az elutasító határozatban is benne volt, hogy az önvédelem elsődleges eszköze a gáz-riasztó fegyver, de mint a példa mutatja, abból is csak az, ami nekik szimpatikus. :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.10.28. 16:20 Haha. Önvédelmit lőfegyverre engedélyt tavaly igényeltem, de b@sztak megadni. Az elutasító határozatban is benne volt, hogy az önvédelem elsődleges eszköze a gáz-riasztó fegyver, de mint a példa mutatja, abból is csak az, ami nekik szimpatikus. :D
Na ja, és milyen jogszabályra hivatkozva mondták azt hogy az önvédelem elsődleges eszköze a gáz-riasztó fegyver? Ez így biztosan nincs leírva sehol.
És hogy mi a szakmád és hol dolgozol, az sem számít nekik nyilván, nem? Vagy azt várják hogy munkaidőben bolti készleten lévő fegyvert hordj betárazva, vagy gázriogatóval védd meg az X (sok) darab lőfegyvert és X ezer lőszert a raktárban?
És az a logikai bukfenc sem számít nekik, hogy ha Te mondjuk lőfegyverrel akarnál bűnözni, akkor elég könnyen megtehetnéd és nem a joxerű önvédelmire lennél utalva. Nyilván messze van már időben 2005 és nem számít a békési vadászboltos gyilkosság már nekik semmit. Ott is kifejezetten a fegyverekért és lőszerért vágták el a fószer torkát. Neki SEM volt önvédelmi fegyvere, de a mögötte lévő fegyver- és lőszer készlet valószínűleg a szigorú előríásoknak megfelelően volt tárolva.

BM-es irracionalitás és ámokfutás rulez! :oops:
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Kojak írta: 2019.10.28. 16:20 Haha. Önvédelmit lőfegyverre engedélyt tavaly igényeltem, de b@sztak megadni. Az elutasító határozatban is benne volt, hogy az önvédelem elsődleges eszköze a gáz-riasztó fegyver, de mint a példa mutatja, abból is csak az, ami nekik szimpatikus. :D
Én ma voltam bent önvédelmit igényleni. Saját tulajdonú cég, saját tulajdonú telephely, kereskedői engedély, indoklás, hogy éles fegyvereket,lőszereket és készpénzt szállítok stb stb. Nem fűzök hozzá sok reményt, de rohadt kíváncsi leszek :D Konkrétan amikor kiejtettem azt a mondatot a számon, hogy éles önvédelmire szeretnék kérelmet beadni, úgy nézett a kisasszony, mintha más bolygóról jöttem volna (amúgy lehet igaza van..) :D :lol:
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

gvass1 írta: 2019.10.28. 07:23 légszámszeríj wtf.
Lehet szigonypuska, 7,5 j feletti légfegyver, lövőkészülék talán? Nem rosszindulatú iü. szagértői vélemény kéne, necces ügy.

De tul draga, h itthon megjelenjen.
Hát igen elég érdekes! :D
De ha jól tudom a német törvények se különböznek sokkal a miénktől. Javíts ki ha tévedek de amit náluk lehet azt nálunk is.
Vagy vannak azért különbségek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tibi20 írta: 2019.10.28. 18:40 Hát igen elég érdekes! :D
De ha jól tudom a német törvények se különböznek sokkal a miénktől. Javíts ki ha tévedek de amit náluk lehet azt nálunk is.
Vagy vannak azért különbségek?
Rengetegsok kulonbseg van.

(ott ez egyertelmuen nem engedelykoteles.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2019.10.28. 14:06 Ha jól rémlik, innen valaki Gorkij-65-re is kért és kapott viselésit.
Én meg Steiner-féle PPS-41S-re. Azóta leadtam, majd eladtam. Csak a hecc kedvéért, megérte a 2000Ft-ot az ügyintéző arca :).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.28. 18:45 Én meg Steiner-féle PPS-41S-re. Azóta leadtam, majd eladtam. Csak a hecc kedvéért, megérte a 2000Ft-ot az ügyintéző arca :).
Nem tudom, hogy Ti milyen arcokat szoktatok látni, de eddig én bármit, és bármennyit vittem, kb ugyanaz volt mindig. Ki kedvesebbem, ki morcosabban elvégezte a belső utasítás szerinti feladatát, aztán annyi.

Persze én még nem baxtam be a ügyfélfogadó ablak üvegét egy davajgitárral...

Meg azért valljuk be, hogy épelméjű ember nem akar viselni REJTVE, egy méteres, többkilós vasdarabot , ami mellesleg maximum ismétlőként, vagy még igy sem működik. 😃 Tény, hogy mókás, de azért egy komplett elmebaj. Az, hogy a jogszabályban nincs benne az, hogy csak rövid GR fegyverre lehet viselésit kiváltani, az csak ismételten csak a jogalkotói inkompetencia folyománya... Persze ettől még az igrend frontline fighternek ettől még a jogszabály szerint, kötelessége kiadni a viselésit a davajgitárra is.

Egyébként amiből kiindult a kérdés, VZ61 egy határeset. Az tömegoszlatóként még használható is, valamint őszi / téli ruházat alatt rejthető is. Tény, hogy böszme krumpli lesz vele az ember valagában, de senki nem fogja tudni megállapítani, hogy a viselő éppen teletolta a katéterét, és azért jár úgy mint aki bexart, vagy egy böszme vasdarabot firkálnak éppen az izzadt, hónaljsörték...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.10.29. 09:06 Nem tudom, hogy Ti milyen arcokat szoktatok látni, de eddig én bármit, és bármennyit vittem, kb ugyanaz volt mindig. Ki kedvesebbem, ki morcosabban elvégezte a belső utasítás szerinti feladatát, aztán annyi.

Persze én még nem baxtam be a ügyfélfogadó ablak üvegét egy davajgitárral...

Meg azért valljuk be, hogy épelméjű ember nem akar viselni REJTVE, egy méteres, többkilós vasdarabot , ami mellesleg maximum ismétlőként, vagy még igy sem működik. 😃 Tény, hogy mókás, de azért egy komplett elmebaj. Az, hogy a jogszabályban nincs benne az, hogy csak rövid GR fegyverre lehet viselésit kiváltani, az csak ismételten csak a jogalkotói inkompetencia folyománya... Persze ettől még az igrend frontline fighternek ettől még a jogszabály szerint, kötelessége kiadni a viselésit a davajgitárra is.

Egyébként amiből kiindult a kérdés, VZ61 egy határeset. Az tömegoszlatóként még használható is, valamint őszi / téli ruházat alatt rejthető is. Tény, hogy böszme krumpli lesz vele az ember valagában, de senki nem fogja tudni megállapítani, hogy a viselő éppen teletolta a katéterét, és azért jár úgy mint aki bexart, vagy egy böszme vasdarabot firkálnak éppen az izzadt, hónaljsörték...
Azért láttunk már olyat, hogy nagy kupac gr fegyvert érintő hatósági eljárás során a viselêsi engedély megléte nyomott a latban, hogy amiatt ne legyen további eljárás.
Szóval a viselési nem csak a viselésről szól, hanem "dokument."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.10.29. 09:50 Azért láttunk már olyat, hogy nagy kupac gr fegyvert érintő hatósági eljárás során a viselêsi engedély megléte nyomott a latban, hogy amiatt ne legyen további eljárás.
Szóval a viselési nem csak a viselésről szól, hanem "dokument."
Igen, ha köz / nyílvános területen nem baj, ha van valami dokument a fegyverről. Ettől momdjuk még agybaj a hosszú GR viselési téma...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.10.29. 10:22 Igen, ha köz / nyílvános területen nem baj, ha van valami dokument a fegyverről. Ettől momdjuk még agybaj a hosszú GR viselési téma...
Meg úgy általában a "játékfegyverekre" darabonkénti hatósági hercehurca.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.10.29. 10:32 Meg úgy általában a "játékfegyverekre" darabonkénti hatósági hercehurca.
Igen, az is vicces.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

"Már engedély sem kell ahhoz, hogy valaki lőfegyvert vásárolhasson Oklahoma államban, "

Ennyire retardált ostoba barom nem lehet már a magyar média sem.

A fegyver VÁSÁRLÁSRA vonatkozó szövetségi jogszabályok nyilván nem változtak.

Ami változott, az a CONSTITUTIONAL CARRY, az a szabadon, engedély nélkül való viselés (rejtve vagy nyíltan) lehetővé tétele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Érdekes látvány lehet, kutyasétáltatás közben egy AR 15 az illető hátán. Nemrég láttam egy képet, egy izraeli csajsziról. Vonaton, vagy buszon állhatott és a fegyverében a tár előre mutatott vízszintesen. Van egy spéci adapter, amivel "kéz közelben " van a tár, gyorsan átfordítható ha akció van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.11.03. 08:07 "Már engedély sem kell ahhoz, hogy valaki lőfegyvert vásárolhasson Oklahoma államban, "

Ennyire retardált ostoba barom nem lehet már a magyar média sem.

A fegyver VÁSÁRLÁSRA vonatkozó szövetségi jogszabályok nyilván nem változtak.

Ami változott, az a CONSTITUTIONAL CARRY, az a szabadon, engedély nélkül való viselés (rejtve vagy nyíltan) lehetővé tétele.

A valóság az immár 16. Alkotmányos Fegyverviselést legalizáló USA-tagállamról - mert a magyar média ismét hazudozik:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/oklahom ... erviseles/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

tittadili írta: 2019.11.03. 08:26 Érdekes látvány lehet, kutyasétáltatás közben egy AR 15 az illető hátán. Nemrég láttam egy képet, egy izraeli csajsziról. Vonaton, vagy buszon állhatott és a fegyverében a tár előre mutatott vízszintesen. Van egy spéci adapter, amivel "kéz közelben " van a tár, gyorsan átfordítható ha akció van.
Engem rohadtul nem érdekelne, ha minden második emberen nyiltan viselt fegyver lenne. Nem vágyom erre, de nem is zavarna...

Szerintem társadalmi veszélyesség szempontjából teljesen mindegy, hogy a fegyverviselő rejtve, vagy nyíltan viseli a fegyvert. A rejtett viselés intzménye szerintem semmi más, mint egy társadalmilag hibásan elvárt álszent viselkedés törvényi kötelettsége.


Nem egy munkahelyemen tudták, hogy minden nap rajtam lóg a vas, de addig senkit nem érdekelt sehol sem, amíg nem látták. Ha esetleg kivillant egy pillanatra, már ment a műhiszti ott is, ahol pontosan tudták, és viccelődtek is ezzel.

Strucc viselkedés a köbön...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.11.03. 16:02 . A rejtett viselés intzménye szerintem semmi más, mint egy társadalmilag hibásan elvárt álszent viselkedés törvényi kötelettsége.
Nem ertek egyet.

A rejtett fegyverviseles direktben taktikailag elonyosebb, hiszen a tamado nem tudja van-e nalad fegyver, milyen van nalad, es hogy HOL viseled.

Kisse attetelesen a rejtve viselt fegyver, ha elegge gyakori az elofordulasa, akkor az egesz tarsadalmat vedi, hiszen a bunozo/terrorpista nem tudhatja kinel lehet ilyen, ha barkinel lehet, ezzel rendkvuli mertekben megno a kockazata.

--

(A nyilt viseles engem sem zavarna, de nem vagyom ra, nem kovetelnem, nem nagyon tennem maganteruleten kivul stb.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.03. 16:15 Nem ertek egyet.

A rejtett fegyverviseles direktben taktikailag elonyosebb, hiszen a tamado nem tudja van-e nalad fegyver, milyen van nalad, es hogy HOL viseled.

Kisse attetelesen a rejtve viselt fegyver, ha elegge gyakori az elofordulasa, akkor az egesz tarsadalmat vedi, hiszen a bunozo/terrorpista nem tudhatja kinel lehet ilyen, ha barkinel lehet, ezzel rendkvuli mertekben megno a kockazata.

--

(A nyilt viseles engem sem zavarna, de nem vagyom ra, nem kovetelnem, nem nagyon tennem maganteruleten kivul stb.)
A pszichológiai részben egyetértünk. Önvédelem szempontjából jobb a rejtett fegyverviselés. Ellenben a nyílt viselés ad egy elrettentő erőt a kissebb súlyú bűncselekmények megelőzése tekintetében. Természetesen egy eltökélt támadót ez nem tart vissza, és ott valóban hátrány lesz a fegyver helyének, típusának felfedése.

Persze itthon a klasszikus "fegyver"viselés még mindig csak sci-fi. Esély sincs kialakulnia az ehhez szükséges kultúra kialakulásának. Bár pislákol valamicske fény a sötétségben, mert azért 2004 óta van lehetőség fegyver (alakú önvédelmi eszközök) viselésére.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.11.03. 16:15 Nem ertek egyet.

A rejtett fegyverviseles direktben taktikailag elonyosebb, hiszen a tamado nem tudja van-e nalad fegyver, milyen van nalad, es hogy HOL viseled.

Kisse attetelesen a rejtve viselt fegyver, ha elegge gyakori az elofordulasa, akkor az egesz tarsadalmat vedi, hiszen a bunozo/terrorpista nem tudhatja kinel lehet ilyen, ha barkinel lehet, ezzel rendkvuli mertekben megno a kockazata.

--

(A nyilt viseles engem sem zavarna, de nem vagyom ra, nem kovetelnem, nem nagyon tennem maganteruleten kivul stb.)
A nyílt viselés szerintem is farokság. Civil ember számára egyedül a vadonban lehet értelme.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.11.03. 20:35 A nyílt viselés szerintem is farokság. Civil ember számára egyedül a vadonban lehet értelme.
Jah A nyíltan viselt fegyver a potenciális támadó vagy bűnöző számára is fontos információ, nem kell tudnia hogy ott van.
Azért lőtéren mindig nő tőle 10 centit a bré, de ezen kívül kívül nem sok értelme van.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.11.03. 21:32 Jah A nyíltan viselt fegyver a potenciális támadó vagy bűnöző számára is fontos információ, nem kell tudnia hogy ott van.
Azért lőtéren mindig nő tőle 10 centit a bré, de ezen kívül kívül nem sok értelme van.
Nekem spec összemegy a lőtéren viselt ÜRES! fegyvertől a bré.

Sokkal többet ér egy töltött, tűzkész GP, mint egy üres éles vas. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.11.04. 08:24 Nekem spec összemegy a lőtéren viselt ÜRES! fegyvertől a bré.

Sokkal többet ér egy töltött, tűzkész GP, mint egy üres éles vas. 😃
Csak a fegyver üres, a tárak nem.
Nagyjából a lőtérek Magyarország legbiztonsagosabb helyei.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A nyílt fegyverviselés megengedésének legfontosabb értelme, hogy megszüntesse a lehetőségét annak, hogy rosszindulatú senkiházik bárkit megbüntethessenek azért, mert figyelmetlenségből nem tökéletesen rejtette a fegyverét. Szerintem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.11.04. 08:24 Nekem spec összemegy a lőtéren viselt ÜRES! fegyvertől a bré.

Sokkal többet ér egy töltött, tűzkész GP, mint egy üres éles vas. 😃
Nekem a hidegtől megy össze a bré... 😎Egyébként adom👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.11.04. 09:06 Csak a fegyver üres, a tárak nem.
Nagyjából a lőtérek Magyarország legbiztonsagosabb helyei.
+1
És igen sok helyen a lövészetvezetők töltött önvédelmivel járkálnak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.11.04. 08:24 Nekem spec összemegy a lőtéren viselt ÜRES! fegyvertől a bré.

Sokkal többet ér egy töltött, tűzkész GP, mint egy üres éles vas. 😃
A kollégát idézve, ezt én is adom. :D
De maga a vas viselése is jó érzés. Itthon is szoktam övre csatolt Klokkal mászkálni nem is ritkán.
Igen tudom, új fegyvertartó... de akkor is. A feeling az feeling, akár töltött akár nem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A Kaliberinfo-t böngészve elém került egy régebbi cikk az integrált hangtompítós CZ .22-es puskákról, ez:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-kisk ... ompitoval/

Jól gondolom, hogy ez itthon is engedélyezhető lehetne? Hiszen a joxabály szerint:

10. hangtompító: lőfegyver torkolatdörejének csökkentésére szolgáló, a fegyvercsőre vagy annak torkolatára felszerelhető eszköz;

Az integrált hangtompító nincsen a fegyvercsőRE felszerelve, hiszen eleve oda van gyártva, nem szerelhető se le se fel. Eleve csak azzal együtt lehet használni.
Vagy a feltételezésem a tv betűjéről elméletben helyes, de a jogtipró igrend sosem engedélyezne egy ilyet a gyakorlatban?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.11.05. 13:17 A Kaliberinfo-t böngészve elém került egy régebbi cikk az integrált hangtompítós CZ .22-es puskákról, ez:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-kisk ... ompitoval/

Jól gondolom, hogy ez itthon is engedélyezhető lehetne? Hiszen a joxabály szerint:

10. hangtompító: lőfegyver torkolatdörejének csökkentésére szolgáló, a fegyvercsőre vagy annak torkolatára felszerelhető eszköz;

Az integrált hangtompító nincsen a fegyvercsőRE felszerelve, hiszen eleve oda van gyártva, nem szerelhető se le se fel. Eleve csak azzal együtt lehet használni.
Vagy a feltételezésem a tv betűjéről elméletben helyes, de a jogtipró igrend sosem engedélyezne egy ilyet a gyakorlatban?
Elmeletileg: Jogilag Bokros doktor szerint is igazad van - pont most a napokban beszelgettunk errol.

(analogia: ha eleve integralt lezeres egy pisztoly pl. akkor arra hiaba tilos a lezer felszerelese, mert mar rajta van, annak a termeknek a resze.)

Gyakorlatban viszont nem fogsz elo igazsagugyi fegyverszagertot talalni, aki ezt neked irasba adja, es anelkul meg a gestapo elhajt a beirataskor, es egyuttal fel is jelent es minden engedelyedet bevonja.

Utana meg majd 10 evnyi pereskedes utan talan igazad lehet.

(Mondjuk szerintem ez nem is olyan sulyu problema, hogy eroforrast legyen ra erdemes fecserelni. A szerelt loszeres gumis meg a paprikaspray osszehasonlithatatlanul fontosabb. Elorelepes pedig ott sem lesz.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gvass1 írta: 2019.11.05. 13:26 Elmeletileg: Jogilag Bokros doktor szerint is igazad van - pont most a napokban beszelgettunk errol.

(analogia: ha eleve integralt lezeres egy pisztoly pl. akkor arra hiaba tilos a lezer felszerelese, mert mar rajta van, annak a termeknek a resze.)

Gyakorlatban viszont nem fogsz elo igazsagugyi fegyverszagertot talalni, aki ezt neked irasba adja, es anelkul meg a gestapo elhajt a beirataskor, es egyuttal fel is jelent es minden engedelyedet bevonja.

Utana meg majd 10 evnyi pereskedes utan talan igazad lehet.

(Mondjuk szerintem ez nem is olyan sulyu problema, hogy eroforrast legyen ra erdemes fecserelni. A szerelt loszeres gumis meg a paprikaspray osszehasonlithatatlanul fontosabb. Elorelepes pedig ott sem lesz.)
nekem még egyetlen fegyveremet sem érintette meg ig.rendes ügyintéző, nemhogy a csövét vizsgálja.
szóval, ha a gyöngysor utcában megkapná a laminátumot, akkor az ig.rend is beírná szerintem. mellesleg a gyöngysorban sem fejtenek ki sokkal nagyobb erőfeszítést az új fegyverek vizsgálatára.
sokkal jobban tartanék a jóindulatú lövésztársak állampolgári kötelesség-tudatától.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gaijin írta: 2019.11.05. 15:05 nekem még egyetlen fegyveremet sem érintette meg ig.rendes ügyintéző, nemhogy a csövét vizsgálja.
szóval, ha a gyöngysor utcában megkapná a laminátumot, akkor az ig.rend is beírná szerintem. mellesleg a gyöngysorban sem fejtenek ki sokkal nagyobb erőfeszítést az új fegyverek vizsgálatára.
sokkal jobban tartanék a jóindulatú lövésztársak állampolgári kötelesség-tudatától.
+1
Az MKH valószínűleg a jogszabály betűjét fogja betartani. Ha a laminátum megvan, akkor az igrend nem sokat gondolkodik, beírja a megfelelő célra.
Egy próbát megérne, azonban a kockázat túl nagy, a várható nyereség meg túl kicsi. Nem hiszem hogy van akit túlságosan feszítene .22 kaliberben a hangtompítós fegyver, a rabsicokon kívül. Azokat meg úgysem érdekli se MKH se igrend, hangtompis fegyvere lesz így is, úgy is.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gaijin írta: 2019.11.05. 15:05 nekem még egyetlen fegyveremet sem érintette meg ig.rendes ügyintéző, nemhogy a csövét vizsgálja.
szóval, ha a gyöngysor utcában megkapná a laminátumot, akkor az ig.rend is beírná szerintem. mellesleg a gyöngysorban sem fejtenek ki sokkal nagyobb erőfeszítést az új fegyverek vizsgálatára.
sokkal jobban tartanék a jóindulatú lövésztársak állampolgári kötelesség-tudatától.
+1 részemről is. Rendőrségen nem fogják endoszkóppal vizsgálgatni a csövet belülről hogy nincs-e esetleg integralt hangtompító, és nem igazán vannak árulkodó jelek.
PKLV-nél pedig csak szemlézve a fegyver, mivel CIP tagállamból származik.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.11.05. 16:38 +1 részemről is. Rendőrségen nem fogják endoszkóppal vizsgálgatni a csövet belülről hogy nincs-e esetleg integralt hangtompító, és nem igazán vannak árulkodó jelek.
PKLV-nél pedig csak szemlézve a fegyver, mivel CIP tagállamból származik.
Viccből érdemes lenne valakinek egyet behoznia. De úgysem fog senki, mert annyit nem ér az egész történet.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

TotoHU írta: 2019.11.05. 17:08 Viccből érdemes lenne valakinek egyet behoznia. De úgysem fog senki, mert annyit nem ér az egész történet.
nem hát és itt lenne a bukta szlovák import esetében (ha ott is tilos még a tompi), mert a szlovák ig.rend. ügyintéző mindig képben volt a pontos típussal és át is nézte a fegyvereket. :lol:
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gaijin írta: 2019.11.05. 18:01 nem hát és itt lenne a bukta szlovák import esetében (ha ott is tilos még a tompi), mert a szlovák ig.rend. ügyintéző mindig képben volt a pontos típussal és át is nézte a fegyvereket. :lol:
Tovább folytatva a teljsen felesleges, elméleti eszmefuttatást: a CZ az cseh, tehát - játszunk el a gondolattal - ha valaki behozná, akkor érdemesebb rögtön Brno-ból, a gyártótól. Kérdés, hogy milyen kategória szerepel a 16-os nyomtatványon (egyáltalán, szerepel rajta?) és ha a kinti kereskedő megkapja a magyarisztáni 16-ost, akkor arra eladja-e a fegyvert? Nem hoztam be kintről fegyvert, nem tudom pontosan mi szerepel a nyomtatványon.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.11.05. 18:58 Tovább folytatva a teljsen felesleges, elméleti eszmefuttatást: a CZ az cseh, tehát - játszunk el a gondolattal - ha valaki behozná, akkor érdemesebb rögtön Brno-ból, a gyártótól. Kérdés, hogy milyen kategória szerepel a 16-os nyomtatványon (egyáltalán, szerepel rajta?) és ha a kinti kereskedő megkapja a magyarisztáni 16-ost, akkor arra eladja-e a fegyvert? Nem hoztam be kintről fegyvert, nem tudom pontosan mi szerepel a nyomtatványon.
A hangtompi ott sem legális.
Ausztriából kell behozni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gaijin (gaidzsin) - JKL
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

arzenál
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... egyvereket
[/quote]

Tudom hogy a boxer meg a vipera KKVE, légpuskát, meg gázpisztolyt elméletileg csak fegyverboltban árulhatnának, de most tényleg ez a legnagyobb baja rendőrségnek? Jó az éleslőszer az tényleg necces, a gyógyszer meg olyan hogy aki annyira hülye hogy piacon veszi az meg is érdemli a sorsát... :roll:
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

FC1 írta: 2019.11.06. 14:31 Tudom hogy a boxer meg a vipera KKVE, légpuskát, meg gázpisztolyt elméletileg csak fegyverboltban árulhatnának, de most tényleg ez a legnagyobb baja rendőrségnek? Jó az éleslőszer az tényleg necces, a gyógyszer meg olyan hogy aki annyira hülye hogy piacon veszi az meg is érdemli a sorsát... :roll:
Láttál lőszert a képeken, vagy a videón? Mert én nem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Láttál lőszert a képeken, vagy a videón? Mert én nem.


Látod ebben igazad van!
Ha nincs ló a szamár is jó!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Tudom hogy a boxer meg a vipera KKVE, légpuskát, meg gázpisztolyt elméletileg csak fegyverboltban árulhatnának, de most tényleg ez a legnagyobb baja rendőrségnek? Jó az éleslőszer az tényleg necces, a gyógyszer meg olyan hogy aki annyira hülye hogy piacon veszi az meg is érdemli a sorsát... :roll:
[/quote]

jó kis ME38 rugeres nyitással. Még egy olyan kellene gyűjtibe.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FC1 írta: 2019.11.06. 14:55 Láttál lőszert a képeken, vagy a videón? Mert én nem.


Látod ebben igazad van!
Ezek tipikus piacos gagyik, "AK-47" bajonett, olcsó spiáter gázpisztolyok, kínai légpuskák.
Nyilván nincs közöttük éles lőszer, de nyilván nem tudják megkülönböztetni a légpiska lövedéktől, meg a gáz/riasztó patronoktól.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sodoma írta: 2019.11.06. 15:06 légpuskát, meg gázpisztolyt elméletileg csak fegyverboltban árulhatnának,
Csepelen a hadibörzén (a volt "Kondor Béla sulis" börzén) is árulnak léget, gp-t, elöltöltőt, hatástalanítottat, aztán mégse zavar senkit.

November 30-án lesz a következő (immár a negyedik) fekete lőporos összeröffenés Kelenvölgyben. Az előző hármon is bejöttek a kerületi rendőrök, kora délután a készenlétisek. Abszolút jóindulattal körbenéztek, megfogdosták a vasakat, aztán távoztak. Semmi gond nem volt, pedig volt ám "arzenál"!

Emberünk csupa kínai holmit árult, talán egy illegál webáruházat/zugboltot lepleztek le.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.11.06. 15:06 Tudom hogy a boxer meg a vipera KKVE, légpuskát, meg gázpisztolyt elméletileg csak fegyverboltban árulhatnának, de most tényleg ez a legnagyobb baja rendőrségnek? Jó az éleslőszer az tényleg necces, a gyógyszer meg olyan hogy aki annyira hülye hogy piacon veszi az meg is érdemli a sorsát... :roll:
jó kis ME38 rugeres nyitással. Még egy olyan kellene gyűjtibe.
[/quote]

Lassan JOGBA kene attenni!

A 253/2004 kormanyrendelet ekeppen rendelkezik:

"20. § (1) Fegyver, lőszer (töltény), lőszerelem, hatástalanított lőfegyver kizárólag az erre a célra szakosodott, nyílt árusítású üzletben vagy a részben e célra szakosodott egyéb üzlet (a továbbiakban együtt: fegyverszaküzlet) megfelelően elkülönített helyiségében, valamint lőfegyver-kiállításon forgalmazható."

Tehat: NEM legalis
- PIACON,
- mozgóárusítás formájában,
- WEBSHOPból, csomagküldés utján (ami mondjuk elegge elmebaj 2019-ben)

fegyvert (engedély nélkül tarthatót sem) arusitani!

DE szabad például sportbolt leszeparalt reszeben, illetve megfelelo engedelyek, biztonsagi feltetelek mellett mukodo fegyverkiallitason IS. Pl. Fehova.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.11.06. 18:14 jó kis ME38 rugeres nyitással. Még egy olyan kellene gyűjtibe.
Lassan JOGBA kene attenni!

A 253/2004 kormanyrendelet ekeppen rendelkezik:

"20. § (1) Fegyver, lőszer (töltény), lőszerelem, hatástalanított lőfegyver kizárólag az erre a célra szakosodott, nyílt árusítású üzletben vagy a részben e célra szakosodott egyéb üzlet (a továbbiakban együtt: fegyverszaküzlet) megfelelően elkülönített helyiségében, valamint lőfegyver-kiállításon forgalmazható."

Tehat: NEM legalis
- PIACON,
- mozgóárusítás formájában,
- WEBSHOPból, csomagküldés utján (ami mondjuk elegge elmebaj 2019-ben)

fegyvert (engedély nélkül tarthatót sem) arusitani!

DE szabad például sportbolt leszeparalt reszeben, illetve megfelelo engedelyek, biztonsagi feltetelek mellett mukodo fegyverkiallitason IS. Pl. Fehova.

ON
[/quote]

Nem kötözködés képen, de most szöget ütött egy gondolat a fejembe!
Akkor az is illegál, ha pl. egy ilyen fórumon adunk-veszünk, nem engedélyes kereskedőként?
Mert ha szó szerint értelmezzük a cikkelyt, amit idéztél, akkor nagyon is így értelmezhető. :(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »




Nem kötözködés képen, de most szöget ütött egy gondolat a fejembe!
Akkor az is illegál, ha pl. egy ilyen fórumon adunk-veszünk, nem engedélyes kereskedőként?
Mert ha szó szerint értelmezzük a cikkelyt, amit idéztél, akkor nagyon is így értelmezhető. :(
A forgalmazás (kereskedelmi, haszonszerzési célú, adóköteles kereskedelmi tevékenység) az nem ugyanaz mint magáncélú használt dolgok adásvétele. De amint ez üzletszerűvé válik (lásd: nepperek) azonnal forgalmazás, és a költségvetési csalás mellé lesz egy "lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés" is. Valahol van erre egy éves összeghatára a NAV-nak, asszem talán évi 200e Ft nyereség.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

WildBear23 írta: 2019.11.06. 16:11 Ezek tipikus piacos gagyik, "AK-47" bajonett, olcsó spiáter gázpisztolyok, kínai légpuskák.
Nyilván nincs közöttük éles lőszer, de nyilván nem tudják megkülönböztetni a légpiska lövedéktől, meg a gáz/riasztó patronoktól.
A légpuskák jó eséllyel 7,5J felettiek lesznek.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

parazstaposo írta: 2019.11.06. 19:25 A légpuskák jó eséllyel 7,5J felettiek lesznek.
A képen lévők mind kínai 10J-os típusok. Jár értük.a 2-8 év. (Ezért jellemzően 2évet szoktak osztani. Ha jó ügyvédje van, akkor megússza engedély nélküli fegyverkereskedelemmel. Azért meg kap egy bírságot, bukja a perköltséget, és fizeti az ügyvédet. Imho 1-2 miska simán lesz.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy szemle során helytelen kategóriába sorolt fegyvert lehet-e kérelmezni, hogy újra vizsgáztassák?
Valaki csinált már ilyet?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: killertom »

Kolonics írta: 2019.11.06. 21:10 Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy szemle során helytelen kategóriába sorolt fegyvert lehet-e kérelmezni, hogy újra vizsgáztassák?
Valaki csinált már ilyet?
Nem kell ezen túl sokat elmélkedni, visszamész, szólsz, adnak új kártyát. Már persze ha meg tudod őket győzni hogy tévedtek :).
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

killertom írta: 2019.11.06. 21:26 Nem kell ezen túl sokat elmélkedni, visszamész, szólsz, adnak új kártyát. Már persze ha meg tudod őket győzni hogy tévedtek :).
Aztán a rendőrségen is átírják, miután ezt prezentálom vajon?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Kolonics írta: 2019.11.06. 21:10 Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy szemle során helytelen kategóriába sorolt fegyvert lehet-e kérelmezni, hogy újra vizsgáztassák?
Valaki csinált már ilyet?
Te szemlét írsz, ez azt jelenti hogy a fegyvernek van eredeti papírja, amin rajta van a kategóriába sorolása, és csak tényleg hibásan írták át a kártyára a besorolást, akkor lehet hogy könnyen orvosolható az elírás.. Ha viszont műszaki vizsga történt, és szerinted helytelenül állapították meg a fegyver kategóriáját, az már meredekebb dolog, mert vitatod a szakmai döntésüket, aminek a megváltoztatásához lehet hogy szakértő véleménye szükséges.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.11.06. 18:27 Nem kötözködés képen, de most szöget ütött egy gondolat a fejembe!
Akkor az is illegál, ha pl. egy ilyen fórumon adunk-veszünk, nem engedélyes kereskedőként?
Mert ha szó szerint értelmezzük a cikkelyt, amit idéztél, akkor nagyon is így értelmezhető. :(
Ahogy az előttem szólók is írják, itt (meg más fórumokon) nem forgalmazod, hanem egyszerűen eladod a nem kereskedelmi mennyiségű holmidat. Ugyanez történik (elvileg) az említett csepeli börzén, illetve a kelenvölgyin is. Utóbbin kint lesz három engedélyes kereskedő is.

A hatóság simán csőbe húzhatná a fórumokon svarcban seftelőket, ha akarná.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Talponálló írta: 2019.11.06. 21:55 Te szemlét írsz, ez azt jelenti hogy a fegyvernek van eredeti papírja, amin rajta van a kategóriába sorolása, és csak tényleg hibásan írták át a kártyára a besorolást, akkor lehet hogy könnyen orvosolható az elírás.. Ha viszont műszaki vizsga történt, és szerinted helytelenül állapították meg a fegyver kategóriáját, az már meredekebb dolog, mert vitatod a szakmai döntésüket, aminek a megváltoztatásához lehet hogy szakértő véleménye szükséges.
Szia
Szemlét írok, mert külföldről behozott puska. (Sk beszerzés)
Faramuci a dolog, mert kint valltamasz nélkül megvásorlható és pisztoly kategória
Kapott 1 válltamszt, és amikor vittem szemlélzni nem tudta eldönteni a PLKV, hogy a B1 vagy B7!?
B7 et kapott

Persze hogy vitatom, hiszen már nem egyszer hibáztak.
Egy skorpio Evo vagy pepitában egy Stribog levizsgázik 1 x B1 kategóriába máskor meg hasra ütünk és B7 kategóriába.
Nem mindegy!
Beírták a fegyvert kártya alapján B7-nek, a problémát nem szeretném nagyon boncolgatni, miért jelent nekem gondot, aki kicsit gondolkodik előre az tudja miről van szó!

Szakértő kapcsán pedig helyben vagyunk, ott van a díjjegyzékükben, hogy csinálnak ilyet...

Tehát a kérdés, járt már így valaki? Foglalkozott-e vele ilyen szinten? Van-e tapasztalat ebben valakinek?
Köszönöm
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2019.11.06. 22:28 Szia
Szemlét írok, mert külföldről behozott puska. (Sk beszerzés)
Faramuci a dolog, mert kint valltamasz nélkül megvásorlható és pisztoly kategória
Kapott 1 válltamszt, és amikor vittem szemlélzni nem tudta eldönteni a PLKV, hogy a B1 vagy B7!?
B7 et kapott

Persze hogy vitatom, hiszen már nem egyszer hibáztak.
Egy skorpio Evo vagy pepitában egy Stribog levizsgázik 1 x B1 kategóriába máskor meg hasra ütünk és B7 kategóriába.
Nem mindegy!
Beírták a fegyvert kártya alapján B7-nek, a problémát nem szeretném nagyon boncolgatni, miért jelent nekem gondot, aki kicsit gondolkodik előre az tudja miről van szó!

Szakértő kapcsán pedig helyben vagyunk, ott van a díjjegyzékükben, hogy csinálnak ilyet...

Tehát a kérdés, járt már így valaki? Foglalkozott-e vele ilyen szinten? Van-e tapasztalat ebben valakinek?
Köszönöm
Szedd le a válltámaszt és vidd el úgy újravizsgára. Esetleg erre tudnék még gondolni "józan paraszti ésszel".
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Kolonics írta: 2019.11.06. 22:28 Szia
Szemlét írok, mert külföldről behozott puska. (Sk beszerzés)
Faramuci a dolog, mert kint valltamasz nélkül megvásorlható és pisztoly kategória
Kapott 1 válltamszt, és amikor vittem szemlélzni nem tudta eldönteni a PLKV, hogy a B1 vagy B7!?
B7 et kapott

Persze hogy vitatom, hiszen már nem egyszer hibáztak.
Egy skorpio Evo vagy pepitában egy Stribog levizsgázik 1 x B1 kategóriába máskor meg hasra ütünk és B7 kategóriába.
Nem mindegy!
Beírták a fegyvert kártya alapján B7-nek, a problémát nem szeretném nagyon boncolgatni, miért jelent nekem gondot, aki kicsit gondolkodik előre az tudja miről van szó!

Szakértő kapcsán pedig helyben vagyunk, ott van a díjjegyzékükben, hogy csinálnak ilyet...

Tehát a kérdés, járt már így valaki? Foglalkozott-e vele ilyen szinten? Van-e tapasztalat ebben valakinek?
Köszönöm
Kezdem sejteni mi történt, ezért azt mondom nyugodjál bele a döntésbe. Mivel nem írtál konkrét típust ami pillanatok alatt eldöntené, hogy ki is hibázott, ezért találgatva azt mondom vettél kint egy átalakított Uzit ami hossza alapján tényleg pisztoly kategória, de a ráhelyezett tusa miatt puska hosszúságú lett, valamint mivel automata fegyverből alakították át, és kinézete is automatára hasonlít, átkerült a B7 kategóriába. A szlovák papirok között kell lenni egy papírnak ami leírja a fegyvered adatait, és ezek között van a besorolása. A vizsgáló kft-nél tényleg van kettő igazságügyi fegyverszakértő, ez az igazgató, és a helyettese, tehát ha meg is tudod fizetni őket, akkor a saját munkájukat kell hogy megszakértsék.
Sok sikert kívánok a harchoz!
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Talponálló írta: 2019.11.07. 07:48 Kezdem sejteni mi történt, ezért azt mondom nyugodjál bele a döntésbe. Mivel nem írtál konkrét típust ami pillanatok alatt eldöntené, hogy ki is hibázott, ezért találgatva azt mondom vettél kint egy átalakított Uzit ami hossza alapján tényleg pisztoly kategória, de a ráhelyezett tusa miatt puska hosszúságú lett, valamint mivel automata fegyverből alakították át, és kinézete is automatára hasonlít, átkerült a B7 kategóriába. A szlovák papirok között kell lenni egy papírnak ami leírja a fegyvered adatait, és ezek között van a besorolása. A vizsgáló kft-nél tényleg van kettő igazságügyi fegyverszakértő, ez az igazgató, és a helyettese, tehát ha meg is tudod fizetni őket, akkor a saját munkájukat kell hogy megszakértsék.
Sok sikert kívánok a harchoz!
SZia
Nem jól sejted, és rossz úton jársz. Köszönöm a segítséged és a felvetéseidet, de majd megpróbálok utána járni.
Remélem sikerül.
Hadi, volt automata holmit nem vennék, mert ilyen ingoványos talajon a B7 nekem most nem a legjobb megoldás.
Ezért sem szeretném, ha így maradna.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szlovák barátunk nem tudta, hogy itt a balkánon nincs joga ilyesmihez, vagy elbambult a schengeni határ átlépésekor:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... herautoban

BTW: ilyenkor is atomot brüsszelre, miért nem lehet a buzeráns EWP nélkül kimondani, h minden EU-tagállamban kiadott lőfegyvertartási engedély mindenhol máshol is érvényes, csá. Mert a gépjárművezetői is AZ.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.11.08. 11:30 Szlovák barátunk nem tudta, hogy itt a balkánon nincs joga ilyesmihez, vagy elbambult a schengeni határ átlépésekor:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... herautoban

BTW: ilyenkor is atomot brüsszelre, miért nem lehet a buzeráns EWP nélkül kimondani, h minden EU-tagállamban kiadott lőfegyvertartási engedély mindenhol máshol is érvényes, csá. Mert a gépjárművezetői is AZ.
Sajna ugye az USA-ban is küzdenek az államok közt, pl a CCW-vel, pedig azok csak államok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.11.08. 11:37 Sajna ugye az USA-ban is küzdenek az államok közt, pl a CCW-vel, pedig azok csak államok.

Igen, de itt a brüsszeli faszparaszt életidegen bürokraták mindent egységesíteni, szabványosítani, uniformizálni, túlszabályozni akarnak - kivéve bármi olyasmit, ami az átlagpolgár érdekeit szolgálná, életét egyszerűsítené.

Pedig pl. az engedélyek formátuma pont "miafasznak" tagállami hatáskör? A jogsié régen egységes!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gvass1 írta: 2019.11.08. 11:30 Szlovák barátunk nem tudta, hogy itt a balkánon nincs joga ilyesmihez, vagy elbambult a schengeni határ átlépésekor:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... herautoban

BTW: ilyenkor is atomot brüsszelre, miért nem lehet a buzeráns EWP nélkül kimondani, h minden EU-tagállamban kiadott lőfegyvertartási engedély mindenhol máshol is érvényes, csá. Mert a gépjárművezetői is AZ.
wtf?
"A jármű további átvizsgálása során előkerült egy 35 centiméter pengehosszúságú bozótvágó, egy fém balta, valamint egy 9 és egy 14 centiméter pengehosszúságú kés"
kontra
"...közbiztonságra különösen veszélyes eszközök birtoklása miatt szabálysértési eljárást kezdeményeztek."
akkor ezek szerint az otthoni konyhakést sem birtokolhatom? pedig ez nem újság, hanem a rendőrség hivatalos oldala.
gaijin (gaidzsin) - JKL
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.11.08. 11:47 Igen, de itt a brüsszeli faszparaszt életidegen bürokraták mindent egységesíteni, szabványosítani, uniformizálni, túlszabályozni akarnak - kivéve bármi olyasmit, ami az átlagpolgár érdekeit szolgálná, életét egyszerűsítené.

Pedig pl. az engedélyek formátuma pont "miafasznak" tagállami hatáskör? A jogsié régen egységes!
Betegség van itt szinte minden téren..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mindeközben - Cseh szenátus: fegyveres önvédelem jogát az alkotmányba!
(Most képzeld el azt, hogy itthon terjesztene elő ilyet egy volt rendőrtábornok - soha az életben nem engednék ki a zárt osztályról.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-sz ... kotmanyba/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.11.08. 12:22 Mindeközben - Cseh szenátus: fegyveres önvédelem jogát az alkotmányba!
(Most képzeld el azt, hogy itthon terjesztene elő ilyet egy volt rendőrtábornok - soha az életben nem engednék ki a zárt osztályról.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-sz ... kotmanyba/

Kép
Csatoljanak már minket is Csehországhoz!! Republika Ceska-madarsko.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.08. 12:22 Mindeközben - Cseh szenátus: fegyveres önvédelem jogát az alkotmányba!
(Most képzeld el azt, hogy itthon terjesztene elő ilyet egy volt rendőrtábornok - soha az életben nem engednék ki a zárt osztályról.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-sz ... kotmanyba/

Kép
Fényévekre vagyunk még a megvilágosodástól, de már elindultunk a fény felé...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.11.08. 16:32 Fényévekre vagyunk még a megvilágosodástól, de már elindultunk a fény felé...
Te nem szoktál inni, ez most nem tudom mire vélni. WTF?

Vagy felvetted a cseh állampolgárságot???


Esetleg a fény az alagút végén az a gyorsvonat?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése