Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis szakszerű összefoglaló az új, kifejezetten jónak tűnő izraeli fegyverviselési szabályozásról, mert ugye a magyar tömegmédia is jó sok sületlenséget hordott össze ennek kapcsán:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alanyi- ... izraelben/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.08.22. 12:31 Egy kis szakszerű összefoglaló az új, kifejezetten jónak tűnő izraeli fegyverviselési szabályozásról, mert ugye a magyar tömegmédia is jó sok sületlenséget hordott össze ennek kapcsán:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alanyi- ... izraelben/

Kép
Fain! 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta: Egy kis szakszerű összefoglaló az új, kifejezetten jónak tűnő izraeli fegyverviselési szabályozásról, mert ugye a magyar tömegmédia is jó sok sületlenséget hordott össze ennek kapcsán:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alanyi- ... izraelben/
Egy fontos mondat belőle:

“Rengeteg civil mentett életeket a terrortámadások során,” “a magányos terroristák korában minél több kiképzett és fegyveres civil van jelen, annál nagyobb az esélye a támadásba való közbeavatkozásnak és a veszteségek csökkentésének.”

Ez az amit jó lenne ha kicsi Európánkban is megértenének végre.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

turbop írta: 2018.08.22. 12:51 Egy fontos mondat belőle:

“Rengeteg civil mentett életeket a terrortámadások során,” “a magányos terroristák korában minél több kiképzett és fegyveres civil van jelen, annál nagyobb az esélye a támadásba való közbeavatkozásnak és a veszteségek csökkentésének.”

Ez az amit jó lenne ha kicsi Európánkban is megértenének végre.
És ezt nem valami gyökér fegyverbuzi mondta egy hasonszőrűeknek szóló eldugott netes fórumon, hanem a közbiztonságért felelős miniszter, a mainstream sajtóban.


Ha majd a magyar belügyminisztertől hallok ilyet, akkor tudom, hogy le kéne jönni az LSD-ről.
Muhahahaa
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.08.22. 12:58 És ezt nem valami gyökér fegyverbuzi mondta egy hasonszőrűeknek szóló eldugott netes fórumon, hanem a közbiztonságért felelős miniszter, a mainstream sajtóban.


Ha majd a magyar belügyminisztertől hallok ilyet, akkor tudom, hogy le kéne jönni az LSD-ről.
Muhahahaa
De azt is tudjuk jól, hogy hozzánk még a szomszédos Szlovákiában uralkodó rendőri gondolkodásmód sem tud átszivárogni a fegyvertartással/fegyverviseléssel kapcsolatban, hát még az izraeli, akik megalakulásuk óta folyamatos fenyegetettségben élnek.

Magyar belügyminisztertől ilyet nem fogunk hallani, Sanyi bácsitól legalábbis soha. De legalább ő nem nyom olyan szövegeket mint Darth Vader fejű elődje, hogy mindenkitől visszavonják a viselésit, akitől nem azt majd ő nem hagyja jóvá. (vagy valami hasonló volt)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.08.22. 13:58 De azt is tudjuk jól, hogy hozzánk még a szomszédos Szlovákiában uralkodó rendőri gondolkodásmód sem tud átszivárogni a fegyvertartással/fegyverviseléssel kapcsolatban, hát még az izraeli, akik megalakulásuk óta folyamatos fenyegetettségben élnek.

Magyar belügyminisztertől ilyet nem fogunk hallani, Sanyi bácsitól legalábbis soha. De legalább ő nem nyom olyan szövegeket mint Darth Vader fejű elődje, hogy mindenkitől visszavonják a viselésit, akitől nem azt majd ő nem hagyja jóvá. (vagy valami hasonló volt)
az az UTÓDja volt.

Modositok,. P. S. ORFK volt, Wader pedig BRFK.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mindeközben az EUrópai valóságban - Egy újfajta Glock-tárról miért kell, hogy Juncker jusson az eszembe?

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/egy- ... z-eszembe/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.08.22. 14:10 az az UTÓDja volt.

Modositok,. P. S. ORFK volt, Wader pedig BRFK.
Mindegy, Sanyi bácsi nem reklámozza nem veri nagydobra, az alatta dolgozó gépezet csak csendben csinálja.
Rendőrtiszt ismerősöm szerint durván vonják vissza az önvédelmiket, még TEK-es tisztektől is, mert hát minek azt nekik majd ha hivatalosan riasztják őket akkor legyen nála a szolgálati felszerelés, szolgálaton kívül meg viselkedjen állampolgár módjára és ne álljon ellen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.08.22. 14:59 Mindegy, Sanyi bácsi nem reklámozza nem veri nagydobra, az alatta dolgozó gépezet csak csendben csinálja.
Rendőrtiszt ismerősöm szerint durván vonják vissza az önvédelmiket, még TEK-es tisztektől is, mert hát minek azt nekik majd ha hivatalosan riasztják őket akkor legyen nála a szolgálati felszerelés, szolgálaton kívül meg viselkedjen állampolgár módjára és ne álljon ellen.
ez tényszerűen így van hosszú évek óta.

A rendőrség hasznavehetetlenségét azzal is fokozzák, hogy védtelenné teszik az állományt, nehogy szolgálaton kívül intézkedni tudjon.

Magát se tudja megvédeni, az állampolgárt pedig eszébe se jusson.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ezzel se a magyar BM dicsekszik. Abszolút friss cikk.
http://www.bumm.sk/belfold/2018/08/21/m ... lovakiaban
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.08.22. 15:03 ez tényszerűen így van hosszú évek óta.

A rendőrség hasznavehetetlenségét azzal is fokozzák, hogy védtelenné teszik az állományt, nehogy szolgálaton kívül intézkedni tudjon.

Magát se tudja megvédeni, az állampolgárt pedig eszébe se jusson.
A Magyar rendőrség egy hasznavehetetlen, korrupt, és káros szervezet. Egy genyes keléssé, egy nemzetbiztonsági kockázattá váltak, semmi egyébbé...
Erről nem az utcán ténfergő megfélemlített agyon nyomorított droidok tehetnek, hanem OV szint felett kb minden tiszt. A kisrendőr maximum annyiban felelős a kialakult helyzetért, hogy nem szerel le azonnal.

Megjegyzem most megtehetnék, mert a munkaerő piacon olyan vákuum van, hogy azonnal felszívná az állományt. Kiképzett rendőr már így se nagyon van. Az utakon jórészt a csörgősipkás bolondok látszanak. Bátran, 18 fős rajokban, buszokkal. Büdöspesten még cirkálnak a két személyes polgárbuzerátorok is, de azok is csak a látszólag "könnyen" büntethető autósokat piszkálják. Évek óta nem láttam tetovált kopasz rosszarcút megállítani.

A másik ami aggasztó kép, hogy nagyon sűrűn azt látom, hogy agresszív arcú rendőr kislány mellett terjeng egy alulsportolt zsírfelhő. Ők adják a korlátlan közbiztonságot két hét múlva... Hányszor két hét múlva is? A KR-nél látszik pár konditerem lakó, de ők szegények többségben a vízibolha intelligenciájával rendelkeznek...

Egy szó mint száz, komoly bajok vannak a rendőrségünkkel. Megvédeni pedig nem tudnak, nem is akarnak senkit, ellenben aki megpróbálja saját magát megvédeni, azt szisztematikusan megpróbálják megnyomorítani.

Ezért minek fizetünk adót?

Kb annyi értelme van, mint a TB-nek. A kórházakat egész nyugodtan át lehetne kereszteni vágóhídra... Nagyüzemben megy a mészárlás...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2018.08.22. 19:37 Ezzel se a magyar BM dicsekszik. Abszolút friss cikk.
http://www.bumm.sk/belfold/2018/08/21/m ... lovakiaban
Alatta vannak számok a betörésekről is. Szlovákia és Csehország a lista végén, Magyarország kétszer olyan rossz értékekkel a közép mezőny felső szélén.
Persze semmi összefüggés nincs azzal, hogy SK-ban és CZ-ben jó eséllyel csőre töltött lőfegyverrel várhatja a tulaj a betörőt a lakásban. Semmi ilyen nincs, oszoljanak kérem nincs itt semmi látnivaló!
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

TotoHU írta: 2018.08.23. 10:46 Alatta vannak számok a betörésekről is. Szlovákia és Csehország a lista végén, Magyarország kétszer olyan rossz értékekkel a közép mezőny felső szélén.
Persze semmi összefüggés nincs azzal, hogy SK-ban és CZ-ben jó eséllyel csőre töltött lőfegyverrel várhatja a tulaj a betörőt a lakásban. Semmi ilyen nincs, oszoljanak kérem nincs itt semmi látnivaló!
Ezzel nekem az a gondom, hogy a számok torzítottak (a hazi tuti) mert sok esetben ha csak szabálysértés lenne akkor a sünök inkább lebeszélik az állampolgárt mondván, hogy úgy sem lesz meg a tettes betörésnél/lopásnál... Tehát a számok még roszabbak a valóságban :(
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.08.23. 10:54 Ezzel nekem az a gondom, hogy a számok torzítottak (a hazi tuti) mert sok esetben ha csak szabálysértés lenne akkor a sünök inkább lebeszélik az állampolgárt mondván, hogy úgy sem lesz meg a tettes betörésnél/lopásnál... Tehát a számok még roszabbak a valóságban :(
Ismerősöm ismerőséhez, valahol columbiában egy évben háromszor egymás után törtek be. A második-harmadik esetet be sem jelentették. Az elsőnél is szóltam nekik, hogy kár a gőzért... Aztán amikor kijött két igazmondó Háry János, akkor rájöttek, hogy kár volt 3 órát várni a szétdúlt lakásban, majd össze maszatoltatni mindent, és meghallgatni, hogy tulajdonképpen a lakás tulajdonosa a leggyanúsabb személy, és lehet, hogy be fogják őket még idézni tanúként. (gyanúsítottként)

Másodjára ebből már nem kért. Szépen elpakolt, megjavíttatta az ajtót, felszereltetett egy riasztót, aztán csín letudva...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Martin Riggs írta: 2018.08.23. 06:41 Bátran, 18 fős rajokban, buszokkal. Büdöspesten még cirkálnak a két személyes polgárbuzerátorok is, de azok is csak a látszólag "könnyen" büntethető autósokat piszkálják. Évek óta nem láttam tetovált kopasz rosszarcút megállítani.
Sajnos az írásod többi részével együtt kell értenem (személyes rossz tapasztalatok miatt is), de ez a rész erőteljesen nevetséges.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.08.23. 13:02 Sajnos az írásod többi részével együtt kell értenem (személyes rossz tapasztalatok miatt is), de ez a rész erőteljesen nevetséges.
Te nem is vagy tetovált! :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Martin Riggs írta: 2018.08.23. 13:43 Te nem is vagy tetovált! :-)
:lol:
Van néhány rendőr barátom (KR-nél, BRFK-n és PMRFK-n is), vannak olyan kerületek, ahol a rossz arcú kisebbségi egyének csak a legelső rendőrjárőrig jutnak el nyugalomban. Semmi rasszizmus, csak a tapasztalat szülte ezt náluk is. Fenn is akadnak néha ezzel-azzal a rostán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2018.08.23. 14:36 :lol:
Van néhány rendőr barátom (KR-nél, BRFK-n és PMRFK-n is), vannak olyan kerületek, ahol a rossz arcú kisebbségi egyének csak a legelső rendőrjárőrig jutnak el nyugalomban. Semmi rasszizmus, csak a tapasztalat szülte ezt náluk is. Fenn is akadnak néha ezzel-azzal a rostán.
Ültem már én is pár órát yardokon, és le volt győzve az alvilág a Péjával...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.08.23. 06:41 A Magyar rendőrség egy hasznavehetetlen, korrupt, és káros szervezet. Egy genyes keléssé, egy nemzetbiztonsági kockázattá váltak, semmi egyébbé...
Erről nem az utcán ténfergő megfélemlített agyon nyomorított droidok tehetnek, hanem OV szint felett kb minden tiszt. A kisrendőr maximum annyiban felelős a kialakult helyzetért, hogy nem szerel le azonnal.

Megjegyzem most megtehetnék, mert a munkaerő piacon olyan vákuum van, hogy azonnal felszívná az állományt. Kiképzett rendőr már így se nagyon van. Az utakon jórészt a csörgősipkás bolondok látszanak. Bátran, 18 fős rajokban, buszokkal. Büdöspesten még cirkálnak a két személyes polgárbuzerátorok is, de azok is csak a látszólag "könnyen" büntethető autósokat piszkálják. Évek óta nem láttam tetovált kopasz rosszarcút megállítani.

A másik ami aggasztó kép, hogy nagyon sűrűn azt látom, hogy agresszív arcú rendőr kislány mellett terjeng egy alulsportolt zsírfelhő. Ők adják a korlátlan közbiztonságot két hét múlva... Hányszor két hét múlva is? A KR-nél látszik pár konditerem lakó, de ők szegények többségben a vízibolha intelligenciájával rendelkeznek...

Egy szó mint száz, komoly bajok vannak a rendőrségünkkel. Megvédeni pedig nem tudnak, nem is akarnak senkit, ellenben aki megpróbálja saját magát megvédeni, azt szisztematikusan megpróbálják megnyomorítani.

Ezért minek fizetünk adót?

Kb annyi értelme van, mint a TB-nek. A kórházakat egész nyugodtan át lehetne kereszteni vágóhídra... Nagyüzemben megy a mészárlás...
+1! Kb. Ennyike a "tortenet"...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az USA felnőtt lakosságának már 7,14%-a rendelkezik fegyverviselési engedéllyel

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/az-usa- ... gedellyel/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A nap kérdése: sportorvos sportcélú lőfegyver tartására beadott kérelemhez újra kötelezett az összes orvosi vizsgálat (vér, vizelet, EKG, plusz egy kör a háziorvosnál hogy nincs krónikus betegség) lefolytatására. Minden más (minősítés, szövetségi ajánlás, két pszicho, stb) már megvan. Mondtam neki, hogy januárban a rajtengedély kiváltásához ezeket a leleteket már beadtam. Nem, az nem jó, fél év eltelt, összes vizsgálatot meg kell ismételni, amúgy meg tudjak róla hogy évente az összes leletet újra be kell vinni.

Ez általános és OVBM, vagy megint csak engem szivatnak a szokásosnál jobban? Ez utóbbin meg sem lepődnék, a T-vel kezdődő keresztnevűeknek plusz két kör a szopórolleren.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.08.27. 14:25 A nap kérdése: sportorvos sportcélú lőfegyver tartására beadott kérelemhez újra kötelezett az összes orvosi vizsgálat (vér, vizelet, EKG, plusz egy kör a háziorvosnál hogy nincs krónikus betegség) lefolytatására. Minden más (minősítés, szövetségi ajánlás, két pszicho, stb) már megvan. Mondtam neki, hogy januárban a rajtengedély kiváltásához ezeket a leleteket már beadtam. Nem, az nem jó, fél év eltelt, összes vizsgálatot meg kell ismételni, amúgy meg tudjak róla hogy évente az összes leletet újra be kell vinni.

Ez általános és OVBM, vagy megint csak engem szivatnak a szokásosnál jobban? Ez utóbbin meg sem lepődnék, a T-vel kezdődő keresztnevűeknek plusz két kör a szopórolleren.
Menj el a háziorvoshoz, elvileg már ő is adhat. Vagy másik sportorvoshoz. Nálam helyben EKG, látás, vérnyomás, meghallgat, aztán sarcolás és megy a pecsét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Fortitu írta: 2018.08.27. 14:47 Menj el a háziorvoshoz, elvileg már ő is adhat. ...
nem mind, csak amelyik regsiztráltatta (?) magát, mint sportorvosi tevékenységet végző orvos. ha jól emlékszem Bokros doktor írt erről a régi fórumon.
illetve nagyon kevés h.orvos vágott bele, mert több szop*s van vele, mint haszon.

egyszerűbb másik sportorvost találni, aki nem szop*t ennyire.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.08.27. 14:47 Menj el a háziorvoshoz, elvileg már ő is adhat. Vagy másik sportorvoshoz. Nálam helyben EKG, látás, vérnyomás, meghallgat, aztán sarcolás és megy a pecsét.
Ez már megvolt. Vittem vért-vizelet-EKG és szemész leleteket, még az év elején. Bepecsételte a kék könyvbe, hogy versenyezhetek. Sarc nem volt akkor, ez TB-re ment.
Most még egy kör lenne, ahol felhívták a figyelmem, hogy vadonat új vér-vizelet-EKG leletet vigyek, a szemészet ezúttal nem kell, és most kell majd fizetnem, miután kiállítják a végleges "Sportorvosi engedély lőfegyver megszerzésére vagy tartására irányuló hatósági engedély kiadásához szükséges egészségügyi alkalmasságról" nevű dokumentumot. Annak végén külön kategóriaként szerepel hogy fegyvertartásra alkalmas-nem alkalmas, és versenyzésre alkalmas-nem alkalmas. Sportdoki szerint ez két külön sztori és nem összekeverendő, két külön vizsgálat állapítja meg hogy versenyzésre, avagy már tartásra is alkalmas vagyok-e.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mindeközben Paraguay-ban ismét bebizonyosodott, hogy "csakis felelős állami hatóságok tagjainak kezébe kerülhessen fegyver". MUHAHAHAHAAA

(Mondjuk a FAL nem gépkarabély, hanem önműködő puska.)

https://index.hu/kulfold/2018/08/27/jat ... _tolvajok/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Jackobie írta: 2018.06.14. 23:54 Üdv !
Azt nem értem hogy csappantyút miért nem lehet kapni szabadon? Start patront és Flóbert töltényt pedig igen?
mert a csappantyú lőszerelem és mint ilyen engedélyköteles.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2018.08.28. 11:12 mert a csappantyú lőszerelem és mint ilyen engedélyköteles.
és ami oltári farokság amúgy, ezt is el kéne törölni.

dehát ugye...

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2018.08.28. 11:15 és ami oltári farokság amúgy, ezt is el kéne törölni.

dehát ugye...

Kép
az, de tudsz ellene tenni most így hirtelen? na ugye.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ilyen a nagyszerű bulika-hangulat a fegyverbetiltós, önvédelmi eszköz-mentes, "mindent a biztonságért" Londonban:

"A brit fővárosi rendőrség szerint legalább tizennyolc embert vettek őrizetbe hatósági személy elleni támadás gyanújával, legalább száznegyvenegyet kábítószer miatt, hatvanötöt fegyverbirtoklásért, valamint nyolcat nemi jellegű bűncselekményért."

https://444.hu/2018/08/28/395-embert-ta ... esztivalon
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

a jóisten nem véletlenül száműzte őket egy szigetre :P
gvass1 írta: 2018.08.29. 08:15 Ilyen a nagyszerű bulika-hangulat a fegyverbetiltós, önvédelmi eszköz-mentes, "mindent a biztonságért" Londonban:

"A brit fővárosi rendőrség szerint legalább tizennyolc embert vettek őrizetbe hatósági személy elleni támadás gyanújával, legalább száznegyvenegyet kábítószer miatt, hatvanötöt fegyverbirtoklásért, valamint nyolcat nemi jellegű bűncselekményért."

https://444.hu/2018/08/28/395-embert-ta ... esztivalon
Avatar
KPF
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KPF »

Talán ide passzol a leginkább a kérdés: tudja valaki, hogy szúrás- és/vagy lövedékálló mellényekkel mi a jelenlegi helyzet vásárlás, birtoklás, illetve közterületen való viselés szempontjából? Elsősorban az előbbi érdekel, utóbbi inkább már csak járulékos kíváncsiság. Kékről rémlik a téma, de a konklúzióra nem emlékszem már. Köszi előre is!
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

KPF írta: 2018.08.30. 20:07 Talán ide passzol a leginkább a kérdés: tudja valaki, hogy szúrás- és/vagy lövedékálló mellényekkel mi a jelenlegi helyzet vásárlás, birtoklás, illetve közterületen való viselés szempontjából? Elsősorban az előbbi érdekel, utóbbi inkább már csak járulékos kíváncsiság. Kékről rémlik a téma, de a konklúzióra nem emlékszem már. Köszi előre is!
NEM KKVE! Gyakorlatilag szabadon megvásárolható, tartható és viselhető is! (Beszerzési forrás jellenzően szlovákia, mert idehaza félnek eladni magánszemélynek...) A konklúzió pedig az volt, hogy egy gyökér vagyok aki miatt egy kedves fórumozó kilépett a kékről mert a fentit le mertem írni. :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.08.31. 13:01 NEM KKVE! Gyakorlatilag szabadon megvásárolható, tartható és viselhető is! (Beszerzési forrás jellenzően szlovákia, mert idehaza félnek eladni magánszemélynek...) A konklúzió pedig az volt, hogy egy gyökér vagyok aki miatt egy kedves fórumozó kilépett a kékről mert a fentit le mertem írni. :lol:
Vettem itthon szúrásálló mellényt. Meg is van még. A kocsiban folyamatosan ott van. Ha esetleg fázok, felveszem. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Martin Riggs írta: 2018.08.31. 14:45 Vettem itthon szúrásálló mellényt. Meg is van még. A kocsiban folyamatosan ott van. Ha esetleg fázok, felveszem. :-D
NIJ I és II (ha jól emlékszem) mellényeknél nem szarakodnak annyit hiszen azok nincsenek is megemlítve mint haditechnikai eszköz sehol sem...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Pedig a NIJ II ujabban egesz jo vedelmet ir elo: gyakorlatilag a 9x19 FMJ es a .357 SP loszereket megfogja (az elobbi 8 g 398 m/s, az utobbi 10.2 g 436 m/s).

Ujabban NIJ I mar nincs.

Jopar evvel ezelott mast jelentettek ugyanezek a megnevezesek. Foleg a IIa eseteben 332 m/s volt 1978-ban a limit, most meg 373 m/s, ami pl. a GECO FMJ loszer eseten azt jelenti, hogy most kozvetlen kozelrol meg kell fognia, mikozben regen eleg volt, ha kb 39 m tavolsagban fogta meg.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

borsodi írta: 2018.08.31. 13:01 NEM KKVE! Gyakorlatilag szabadon megvásárolható, tartható és viselhető is! (Beszerzési forrás jellenzően szlovákia, .... :lol:
Vagy az ebay.... Kínából egészen jó NIJ III.-t is lehet rendelni, néha egészen jó árban.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Rovid, de szinvonalas cikk az aktualis cseh fegyver helyzetrol es vizsgaztatasrol cseh nyelven.
https://www.armyweb.cz/clanek/drzitelu- ... k-i-zbrani
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.09.03. 12:40Gumicsont...
Elég sok előítélettől átitatott dolgot ír a szerzője, és szélsőséges gyűlölködéstől sem mentes, ez esetben szélsőségesen liberális, de ezt a gyerek legalább be is ismeri magáról, ez pozitívum. Mondjuk az előítéletes liberálisokkal mindig az a legnagyobb problémám, hogy úgy amerikai bugrisoznak meg kicsifarkú fegyverimádóznak, hogy az semmiben sem tér el egy besörözött német vagy angol zsidózásától. Pontosan ugyan az a gyűlölet a sztori lényege, csak a célpontja más.

Ettől függetlenül, miután kifröcsögte magát a szerző (kicsi farok kompenzálása fegyverrel - most mutassam meg neki, hogy nekem nem kicsi pedig imádok lőni, és fegyverem is van? Tényleg most ez egy érv?) a gondolatmenete viszont érdekes, miből erednek az amerikai fegyvertartási hagyományok, és ezek az érvek mennyire életszerűek ma már, vagy sem? A poszt végkicsengése sem fegyverellenes, és legalább az önvédelmi hasznát a dolognak elismeri, holott láthatóan a tények ismeretében alábecsüli.
Tanulság: nekünk nem kell, nem is lehet az amerikai modell a járható út. Cseh vagy szlovák fegyverjogot ide! De nagy duzzogva beéérném az osztrákkal is. :lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2018.09.03. 12:40Gumicsont...
Feléig olvastam, onnan értelmét vesztette. Sima gyűlölködés.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A hibbant-libbant fegyverellenesség hasznos eredménye! Nem az orvvadászokat lövik le, hanem az orvvadászok az állatokat. :(

"Közel 90 elefánttetemet találtak egy híres afrikai rezervátum mellett, az Afrika déli részén fekvő Botswanában. A szakértők szerint minden idők legnagyobb mészárlása egybeesik az orvvadászellenes egység lefegyverzésével...

... A változás májusban jött el, amikor egy hónappal Mokgweetsi Masisi elnök hivatalba lépése után lefegyverezték az orvvadászat ellenes alakulatot. Ezt követően tömegesen megindultak az orvvadászok a szinte érintetlen állomány felé."

Szóval van az a pénz... ;)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.09.03. 14:51 Elég sok előítélettől átitatott dolgot ír a szerzője, és szélsőséges gyűlölködéstől sem mentes, ez esetben szélsőségesen liberális, de ezt a gyerek legalább be is ismeri magáról, ez pozitívum. Mondjuk az előítéletes liberálisokkal mindig az a legnagyobb problémám, hogy úgy amerikai bugrisoznak meg kicsifarkú fegyverimádóznak, hogy az semmiben sem tér el egy besörözött német vagy angol zsidózásától. Pontosan ugyan az a gyűlölet a sztori lényege, csak a célpontja más.

Ettől függetlenül, miután kifröcsögte magát a szerző (kicsi farok kompenzálása fegyverrel - most mutassam meg neki, hogy nekem nem kicsi pedig imádok lőni, és fegyverem is van? Tényleg most ez egy érv?) a gondolatmenete viszont érdekes, miből erednek az amerikai fegyvertartási hagyományok, és ezek az érvek mennyire életszerűek ma már, vagy sem? A poszt végkicsengése sem fegyverellenes, és legalább az önvédelmi hasznát a dolognak elismeri, holott láthatóan a tények ismeretében alábecsüli.
Tanulság: nekünk nem kell, nem is lehet az amerikai modell a járható út. Cseh vagy szlovák fegyverjogot ide! De nagy duzzogva beéérném az osztrákkal is. :lol:
+1! A commentek is "jok"...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.09.05. 18:28 Feléig olvastam, onnan értelmét vesztette. Sima gyűlölködés.
1 beteg lelku joszag , aki irta, de mar ezek a f@szparasztok nem erik el az ingerkuszobomet...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: killertom »

Valószínűleg hülye kérdés de hátha valaki jobban tudja a választ mint én. Cukorbeteg ismerős szeretne belekezdeni a sportlövészetbe de nem tudja hogy ez okozhat-e bármi gondot a sportorvosi alkalmasságot illetően. Én azt gondolnám hogy egyáltalán nem, de hátha nem tudok valamit. Valaki esetleg?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2018.09.09. 16:53 Valószínűleg hülye kérdés de hátha valaki jobban tudja a választ mint én. Cukorbeteg ismerős szeretne belekezdeni a sportlövészetbe de nem tudja hogy ez okozhat-e bármi gondot a sportorvosi alkalmasságot illetően. Én azt gondolnám hogy egyáltalán nem, de hátha nem tudok valamit. Valaki esetleg?
Szerintem kizárt. Ha rendben a diéta, meg a gyógyszerezés, akkor nincs semmi hatással az élet egyéb területeire. A biztos az, ha megkérdeztek egy sportorvost, de nagyon-nagyon meglepődnek, ha ez probléma lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.09.09. 16:58 Szerintem kizárt. Ha rendben a diéta, meg a gyógyszerezés, akkor nincs semmi hatással az élet egyéb területeire. A biztos az, ha megkérdeztek egy sportorvost, de nagyon-nagyon meglepődnek, ha ez probléma lenne.
Karbantartott diabétesszel lehet versenyezni. Viszont ha ez társul más egyébb betegségekkel amik az ekg-ban, vérnyomásban, laborban okoz kóros eltéréseket, akkor abból már lehet gond. Az OSEI-ben azonban még egy hétvégi kajálásból is képesek hisztit csinálni, és elszórakoztatják az embert egy napig. Még akkor is, ha sakkozáshoz meg a pecsétért. Szerintük a sakkozó is versenycsikó, akinek meg kell tudni futni a 9,2-t 100-on...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Martin Riggs írta: 2018.09.09. 20:08 Karbantartott diabétesszel lehet versenyezni. Viszont ha ez társul más egyébb betegségekkel amik az ekg-ban, vérnyomásban, laborban okoz kóros eltéréseket, akkor abból már lehet gond. Az OSEI-ben azonban még egy hétvégi kajálásból is képesek hisztit csinálni, és elszórakoztatják az embert egy napig. Még akkor is, ha sakkozáshoz meg a pecsétért. Szerintük a sakkozó is versenycsikó, akinek meg kell tudni futni a 9,2-t 100-on...
Tényleg, én régen, nagyon régen sakkoztam is, és még ahhoz is kell :D Erre már nem is emlékeztem, de a légpuskás versenyzés miatt kellett orvosi igazolás, azt tudom. Szerencsére nem csináltak belőle nagy ügyet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Sziasztok,

Nem tudja vki veletelnul hogy Taser (ami mostmar Axon) az KKVE? Viselheto legalisan?


köszi
Üdv
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2018.09.18. 01:37 Sziasztok,

Nem tudja vki veletelnul hogy Taser (ami mostmar Axon) az KKVE? Viselheto legalisan?


köszi
Üdv
Nyilvanvaloan KKVE, nem viselheto.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Szokásos izraeli késes támadás. Hátba szúrt egy emebrt a támadó, ami után hárman(!) varrták le. Köztük az egyik a megszúrt ember, aki később belehalt a támadásba.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.19. 18:03 Szokásos izraeli késes támadás. Hátba szúrt egy emebrt a támadó, ami után hárman(!) varrták le. Köztük az egyik a megszúrt ember, aki később belehalt a támadásba.
A magyar BM szerint ez megint csak egy "ocska zsido trukk, meg kulonben is, minekazmaganak? Mitol fel maga, talan a terroristamigrancsoktul? Ize..."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2018.09.19. 18:43 A magyar BM szerint ez megint csak egy "ocska zsido trukk, meg kulonben is, minekazmaganak? Mitol fel maga, talan a terroristamigrancsoktul? Ize..."
Ostoba törvényhozás meg Igrend. Még egy kereskedőnek is száz módon kell indokolnia, hogy önvédelmi lőfegyvert kaphasson. :evil: :evil:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cody Wilson a 3D-printelt fegyveres celeb meghuzott egy 17 ev alatti csajszit (PÉNZÉRT), es Taiwanra menekult (mondjuk full kolyokkepu a srac es csak 30 eves), es mivel Texasban a limit 17 ev, igy most kapott egy szep kis eljarast a nyakaba.

https://www.thetruthaboutguns.com/2018/ ... l-assault/

(Nekem mondjuk elegge megrendezettnek, provokacionak tunik az eset, netes "ismerkedes", egybol hotelre menes esatobbi.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2018.09.20. 12:48-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.09.20. 12:36 Cody Wilson a 3D-printelt fegyveres celeb meghuzott egy 17 ev alatti csajszit, es Taiwanra menekult (mondjuk full kolyokkepu a srac es csak 30 eves), es mivel Texasban a limit 17 ev, igy most kapott egy szep kis eljarast a nyakaba.

https://www.thetruthaboutguns.com/2018/ ... l-assault/

(Nekem mondjuk elegge megrendezettnek, provokacionak tunik az eset, netes ismerkedes egybol hotelre menes esatobbi.)
Á, nem megrendezett, á...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.09.20. 12:46 Á, nem megrendezett, á...
Érdemes lenne unanézni a "kiskorúnak", hogy mennyire "ismerték" a környékbeli krapekok, és esetleg ezt a különleges képességét hírdette e valahol a hölgyike.

Nemrégiben egy esetben találtunk ilyen történetet. Beküldtek egy "hivatásost" egy céghez szart kavarni. A dolog ott bukott meg, hogy a hölgy egy hírdetését megtalálták, ahol is "tükrös szekrényt" hírdetett 50 000Ft-os áron. Igenám, de a tükörbe véletlenül az Ő fedetlen teste volt látható. Utána már más hirdetésekre is rá lehetett találni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.20. 12:36 Cody Wilson a 3D-printelt fegyveres celeb meghuzott egy 17 ev alatti csajszit (PÉNZÉRT), es Taiwanra menekult (mondjuk full kolyokkepu a srac es csak 30 eves), es mivel Texasban a limit 17 ev, igy most kapott egy szep kis eljarast a nyakaba.

https://www.thetruthaboutguns.com/2018/ ... l-assault/

(Nekem mondjuk elegge megrendezettnek, provokacionak tunik az eset, netes "ismerkedes", egybol hotelre menes esatobbi.)

Ez furcsa nekem. Ehhez ez a srác egészen egyszerűen nem volt elég nagy hal. Fegyverjogi aktivista, ráadásul független. Ez ehhez kevés.
Ha instant le akarják buktatni, akkor sokkal egyszerűbb némi kokaint rejteni a kocsijába majd véletlenül "lakossági bejelentés alapján" megtalálni pár rendőr és éppen arra járó sajtós jelenlétében.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.09.20. 14:39 Ez furcsa nekem. Ehhez ez a srác egészen egyszerűen nem volt elég nagy hal. Fegyverjogi aktivista, ráadásul független. Ez ehhez kevés.
De, kibaszottul nagy hal ebben a mezonyben.

56 millio találatot, jórészt újságcikket a világ minden részéről dob ki a gugli a nevére. Az NRA operatív vezetojenek nevere 1,5 milliót csupán.

Raadasul pont most tortenik veletlenul ez vele, amikor jogilag kemenyen nyeresre all? Mert gondolom eddig nem baszogatott tinikurvakat tucatszam, ugye?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.09.20. 14:56 De, kibaszottul nagy hal ebben a mezonyben.

56 millio találatot, jórészt újságcikket a világ minden részéről dob ki a gugli a nevére. Az NRA operatív vezetojenek nevere 1,5 milliót csupán.

Raadasul pont most tortenik veletlenul ez vele, amikor jogilag kemenyen nyeresre all? Mert gondolom eddig nem baszogatott tinikurvakat tucatszam, ugye?:-)
Latod, latod eze mondtam en a multkor itt a halalbolt elott a kislanynak, a "bisznisz?" kerdesre, hogy "nincs bisznisz".... :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Igen, borsodira keresve is 1 millió 70 ezer találat!! :lol:
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2018.09.20. 22:59 Eközben Csikágóban( :!: ): civil fegyvertartó segített a rendőrnek a tűzharcban
Fedett zsaru. Ki masnal lenne fegyver Illinoisban a bunozokon kivul?
Ki avatkozna, be tudna ellatni es lenne titokba tartva.
Ha civil lenne mar minden adata kint lenne a neten, hogy az irastudatlan bandatagoknak ne kelljen a keresessel kinlodnia.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2018.09.21. 06:54 Fedett zsaru. Ki masnal lenne fegyver Illinoisban a bunozokon kivul?
Ki avatkozna, be tudna ellatni es lenne titokba tartva.
Ha civil lenne mar minden adata kint lenne a neten, hogy az irastudatlan bandatagoknak ne kelljen a keresessel kinlodnia.

Ez baromsag.
Illionois is shall-issue CCW allam par eve, pont birosagi dontesekkel kenyszeritettek ra oket, hogy valtoztassanak a korabbi teljes titlason.

243 ezer kiadott viselesi engedely van mar kint.

lasd:

https://www.gunstocarry.com/gun-laws-st ... -gun-laws/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2018.09.21. 07:12 Ez baromsag.
Illionois is shall-issue CCW allam par eve, pont birosagi dontesekkel kenyszeritettek ra oket, hogy valtoztassanak a korabbi teljes titlason.

243 ezer kiadott viselesi engedely van mar kint.

lasd:

https://www.gunstocarry.com/gun-laws-st ... -gun-laws/
Aham. Es titokban is tartanak.
En orulok a valtozasoknak de Illinois meg mindig szar hely a fegyvereseknek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2018.09.21. 08:12 Aham. Es titokban is tartanak.
En orulok a valtozasoknak de Illinois meg mindig szar hely a fegyvereseknek.
És hagyják, hogy civilként arassa le valaki a babérokat a médiában... Nemár.
Szerintem meg chemtrail szóró gyíkemberek lőtték ki :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.20. 12:46 Á, nem megrendezett, á...
Ez a kissé anarchista csaj (Paloma Heindorff) lett Cody Wilson utódja a Defense Distributed-nál:

Kép

jó, mondjuk kicsit kikupálódott azóta:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.27. 07:10 Ez a kissé anarchista csaj (Paloma Heindorff) lett Cody Wilson utódja a Defense Distributed-nál:
Hááát... a képet elnézve őt meg állatos pornóban szerepléssel fogják kicsinálni.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A 2017. FBI report az emberolesekrol es az okaikmegoszlasarol. Erdemes atnezni.
https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/20 ... ble-11.xls
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.09.27. 10:13 Hááát... a képet elnézve őt meg állatos pornóban szerepléssel fogják kicsinálni.

Egy kis összefoglaló arról, hogy mi lett a fegyverellenes politikai és médiaerők új támadóeszköze (Cody Wilson és Brett Kavanaugh főbíró esete):

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/szexual ... -fegyvere/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Lehet ez most amatőr kérdés, de... Tárolóhelyet lehet úgy kialakítani, hogy több részre van osztva? Tehát ha tele egy szekrény puskákkal, a pisztolyokat lehet akkor egy másik zárható lemezkazettában, vagy páncélszekrényben tárolni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.10.01. 00:21 Lehet ez most amatőr kérdés, de... Tárolóhelyet lehet úgy kialakítani, hogy több részre van osztva? Tehát ha tele egy szekrény puskákkal, a pisztolyokat lehet akkor egy másik zárható lemezkazettában, vagy páncélszekrényben tárolni?

Persze, egy lakcimen lehet akar 10 szekreny is, minden lőfegyvernek kulon egy. Mondjuk ellenorzeskor cseppet mceras:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2018.10.01. 00:21 Lehet ez most amatőr kérdés, de... Tárolóhelyet lehet úgy kialakítani, hogy több részre van osztva? Tehát ha tele egy szekrény puskákkal, a pisztolyokat lehet akkor egy másik zárható lemezkazettában, vagy páncélszekrényben tárolni?
tudom, hogy egyesek szerint a rendőrök mindig hülyeséget beszélnek, de:

évekkel ez előtt, mikor az asszonyomnak is kialakításra került a tárolóhely, akkor azt mondta az illetékes rendőr, hogy úgy a tuti, ha kettőnké nem ugyanabban a szobában van, merthogy egy személynek egy helyiség, abban meg max 10 fegyver
és mivel az én szekrényem 5 férőhelyes, ezért szereljek be még egyet mellé, ha betelik, és szóljak majd neki, hogy jöjjön ki szemrevételezni, mert azt is át kell vennie szakosan, meg le kell papíroznia

(megjegyzés: azóta is elég a meglévő 2 szekrény)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

szöged írta: 2018.10.01. 19:25 tudom, hogy egyesek szerint a rendőrök mindig hülyeséget beszélnek, de:

évekkel ez előtt, mikor az asszonyomnak is kialakításra került a tárolóhely, akkor azt mondta az illetékes rendőr, hogy úgy a tuti, ha kettőnké nem ugyanabban a szobában van, merthogy egy személynek egy helyiség, abban meg max 10 fegyver
és mivel az én szekrényem 5 férőhelyes, ezért szereljek be még egyet mellé, ha betelik, és szóljak majd neki, hogy jöjjön ki szemrevételezni, mert azt is át kell vennie szakosan, meg le kell papíroznia

(megjegyzés: azóta is elég a meglévő 2 szekrény)
Kivételesen nem mondott vadbaromságot...
253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet

42. § (2) A tárolásra szolgáló helyiség nyílászáróit acélráccsal vagy ultraerős biztonsági fóliával kell ellátni, valamint a tárolóhelyet őrszemélyzettel kell őrizni vagy távfelügyeleti rendszerbe bekötött elektronikus riasztóberendezéssel kell ellátni

a) „A” kategóriába tartozó lőfegyver,
b) 10 darabot meghaladó számú lőfegyver, illetve 1000 darabot meghaladó számú lőszer, vagy
c) lőfegyvernek vagy lőszernek a 28. § (2) bekezdés b) vagy c) pontja alapján kiadott engedéllyel rendelkező szervezet által történő
tárolása esetén.
Ergó amíg az adott helyíségben 10db alatt van a fegyverek száma addig lehet. De volt erre vonatkozó kérdés Bokros dokinál is évekkel ezelőtt.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.10.02. 11:19 Rész igazságok, ferdítések...

A szakértő a múzeális fegyverek közterületi viselésének jogi hátteréről beszélt. Valamint szó nem volt közterületi viselésről / használatról. A boltos a plafonba lőtt, ergo magánterületen volt. Majd a boltBAN támadta meg ismét a támadó személy. Ekkor is magánterületen volt. Ergo ha muzeális gumis lett volna nála, azt is jogszerűen használhatta volna. De ez gáz-riasztó fegyver, aminél a hatályos jogszabályok nem tiltják meg, hogy szilárd lövedéket lőjjön ki a csövén. Ergo ki lehet lőni. A Kúriai állásfoglalás is erről szól. Abban még van egy megállapítás, hogy aki gumit töm a GR fegyverbe, az nem rendeltetés szerűen használja azt. Ezt viszont a jogszabály ismételten nem tiltja, következésképpen nem büntethető.

Egyébként ideje volna már ezt a gumis dolgot rendezni azzal, hogy a G-R fegyvert a gumilövedékessel egy kategóriába kellene venni. Ezzel meg lenne oldva a szerelt / tömködős gumis kérdés is.

Az utóbbi időben volt több önvédelmi eset gumissal. Egy esetben sem volt még csak súlyos sérülés sem! Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy a gumilövedék kilövése GR fegyverből társadalmilag veszélytelen. Tehát a szerelt lőszeres eszközök is azok.
+1! Azért a végén túl optimista voltál, mert abból, hogy eddig nem okozott komoly sérülést a gumis eszköz, csak annyit szűrt le a sundorseg, hogy akkor most még nem nem tiltjuk be, egyenlőre.... Szerelt lőszerrel üzemelő gumis meg nem mostanában lesz, az biztos.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Egy helyen olvastam erről a bolti támadásról vitát, miszerint a bolt területe minek minősül. Magánterület közforgalom számára megnyitva akkor az közterületi szabályok érvényesek? Ezért kötözködhetnek a fegyverhasználat miatt? Ha jól emlékszem az autó belseje is közterület bizonyos szabályok szempontjából.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2018.10.02. 12:42 Egy helyen olvastam erről a bolti támadásról vitát, miszerint a bolt területe minek minősül. Magánterület közforgalom számára megnyitva akkor az közterületi szabályok érvényesek? Ezért kötözködhetnek a fegyverhasználat miatt? Ha jól emlékszem az autó belseje is közterület bizonyos szabályok szempontjából.
Ha volt viselésije: irreleváns. (He nem: szabálysértés lehet esetleg.)
A garázdaság vs. jogos védelem szempontjából: irreleváns. Ha nem lakás, hozzá tartozó bekerített terület: irreleváns.

A pult (pénztárgép, raktár) stb. mögött: nem közforgalom számára megnyitott magánterület. Ha van elektromos beléptető rendszer (lásd: fegyverboltok, egyes pénzintézetek), akkor is tisztán magánterület.

Ugyhogy nagyjából tökmindegy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

gvass1 írta: 2018.10.02. 12:54 Ha volt viselésije: irreleváns. (He nem: szabálysértés lehet esetleg.)
A garázdaság vs. jogos védelem szempontjából: irreleváns. Ha nem lakás, hozzá tartozó bekerített terület: irreleváns.

A pult (pénztárgép, raktár) stb. mögött: nem közforgalom számára megnyitott magánterület. Ha van elektromos beléptető rendszer (lásd: fegyverboltok, egyes pénzintézetek), akkor is tisztán magánterület.

Ugyhogy nagyjából tökmindegy.
Köszi
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.10.02. 12:54 Ha volt viselésije: irreleváns. (He nem: szabálysértés lehet esetleg.)
A garázdaság vs. jogos védelem szempontjából: irreleváns. Ha nem lakás, hozzá tartozó bekerített terület: irreleváns.

A pult (pénztárgép, raktár) stb. mögött: nem közforgalom számára megnyitott magánterület. Ha van elektromos beléptető rendszer (lásd: fegyverboltok, egyes pénzintézetek), akkor is tisztán magánterület.

Ugyhogy nagyjából tökmindegy.
Csak, akkor lenne jogos védelem, ha hasba szúrta volna a fojtogatót... Magyarország így szeretlek... Meg a sok mocsok, szemét cikk, bombasztikus címmel, pld. :fegyvert rántott az eladó a vevőre,azt hiszem, hogy megérett a világ a pusztulásra.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
arex7
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: arex7 »

Udv!

Egy kis segitseg kene. A tarolo helyemet at szeretnem helyezni egy olyan ingatlanba, ahol sem alberlo, sem tulajdonos nem vagyok, oda be sem vagyok jelentve, viszont rendszeresen tartozkodom ott, az ingatlanhoz sajat kulcsom is van. Lehetseges ez, illetve szukseges ehhez pl a tulajtol valamilyen nyilatkozat, vagy nem?

Koszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

arex7 írta: 2018.10.02. 13:29 Udv!

Egy kis segitseg kene. A tarolo helyemet at szeretnem helyezni egy olyan ingatlanba, ahol sem alberlo, sem tulajdonos nem vagyok, oda be sem vagyok jelentve, viszont rendszeresen tartozkodom ott, az ingatlanhoz sajat kulcsom is van. Lehetseges ez, illetve szukseges ehhez pl a tulajtol valamilyen nyilatkozat, vagy nem?

Koszi!
"42. § * (1) E rendelet eltérő rendelkezése hiányában

a) a lőfegyvert a tartására jogosult személy által állandóan lakott vagy rendszeresen, illetve alkalmanként visszatérő módon látogatott lakásban - szervezet esetén őrzött, vagy riasztó berendezéssel védett épületben - ürített állapotban, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben, illetéktelen személyektől elzárva kell tárolni,"

jogilag nincs akadálya, de rohadtul kene sztem valami paperos az RSHA-nak a hasznalat jogcimerol vagy iylesmi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

arex7 írta: 2018.10.02. 13:29 Udv!

Egy kis segitseg kene. A tarolo helyemet at szeretnem helyezni egy olyan ingatlanba, ahol sem alberlo, sem tulajdonos nem vagyok, oda be sem vagyok jelentve, viszont rendszeresen tartozkodom ott, az ingatlanhoz sajat kulcsom is van. Lehetseges ez, illetve szukseges ehhez pl a tulajtol valamilyen nyilatkozat, vagy nem?

Koszi!
Üdv,

Nekem volt ilyen. A tulajdonos adott egy nyilatkozatot, hogy hozzájárul ahhoz hogy a tualajdonában lévő ingatlanában tárolhassak. Yard kérte a nyilatkozatot..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
arex7
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: arex7 »

Akkor nagyjabol jok voltak a sejteseim, koszi szepen mindkettotoknek!
TTT
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:24

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TTT »

[*]
Üdv!

Nekem most volt ilyen, papiron semmi közöm a lakáshoz, a BRFK nem kért semmit ami az ingatlannal kapcsolatos lett volna. Megnézték a tárolót, jegyzőkönyv és mentek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb BM-es jogalkotás, ismét lesza.rva mindenki, legkevesebb munkával: EU-rendelkezés bekopipésztelve a magyar jogba, slussz.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fegyver ... -hatalyos/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Azé' álljunk már meg egy szóra! Konkrétan fojtogatta az eladót, az életére tört! Nem térdkalácson rúgta, hanem akár meg is ölhette volna.
Az volt a minimum, hogy rálőtt a gumilövedékes fegyverrel! Örüljön, hogy ennyivel megúszta a támadó.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2018.10.03. 11:59 Azé' álljunk már meg egy szóra! Konkrétan fojtogatta az eladót, az életére tört! Nem térdkalácson rúgta, hanem akár meg is ölhette volna.
Az volt a minimum, hogy rálőtt a gumilövedékes fegyverrel! Örüljön, hogy ennyivel megúszta a támadó.
a banánőrség hozzáállása alapján amíg meg nem fojtott ez csak garázdaság. Mint ahogy ha megkéselnek az is csak STS, vagy ha mélyebbre megy, akkor halált okozó STS, nem emberölés.

Lehet továbbhaladni, nincsen semmi látnivaló!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.10.03. 12:00 a banánőrség hozzáállása alapján amíg meg nem fojtott ez csak garázdaság. Mint ahogy ha megkéselnek az is csak STS, vagy ha mélyebbre megy, akkor halált okozó STS, nem emberölés.

Lehet továbbhaladni, nincsen semmi látnivaló!
Tulajdonképpen azt kéne csodálni, hogy a lövöldöző garázda eladóval szemben nem sts kísérlete miatt indult az eljárás.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

protect írta: 2018.10.03. 11:59 Azé' álljunk már meg egy szóra! Konkrétan fojtogatta az eladót, az életére tört! Nem térdkalácson rúgta, hanem akár meg is ölhette volna.
Az volt a minimum, hogy rálőtt a gumilövedékes fegyverrel! Örüljön, hogy ennyivel megúszta a támadó.
Monnyuk, ha az Onesta-bol hármat rahuztam volna az agresszív, tetves baromra, ott helyben kétszer szar.ta volna tele a cipőjét ,azt garantálom.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.10.03. 11:50 Újabb BM-es jogalkotás, ismét lesza.rva mindenki, legkevesebb munkával: EU-rendelkezés bekopipésztelve a magyar jogba, slussz.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fegyver ... -hatalyos/
"...az új módosítással gyakorlatilag a hatástalanított fegyver kategória mint olyan a jövőben teljesen megszűnhet."

Helyette a hatástalanításra szánt fegyvereket gáz-riasztóvá kell alakítani, az eredeti szerkezet minél teljesebb megőrzésével.

(Főnököm az ilyen szösszeneteimre azt szokja mondani: Ne álmodj ha ébren vagy! )
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.10.03. 12:35 "...az új módosítással gyakorlatilag a hatástalanított fegyver kategória mint olyan a jövőben teljesen megszűnhet."

Helyette a hatástalanításra szánt fegyvereket gáz-riasztóvá kell alakítani, az eredeti szerkezet minél teljesebb megőrzésével.

(Főnököm az ilyen szösszeneteimre azt szokja mondani: Ne álmodj ha ébren vagy! )
Munkaidőben töményet? De jó egyeseknek:-)))

Ennél azonban csúnyább a dolog.

Ha van hatástalanított fegyvered a mai dátum előtt:
- nem adhatod el fegyverboltnak (kereskedelmi forgalom tilos)
- ha fegyverboltként van ilyened, nem hozhatod kereskedelmi forgalomba (értéktelenné válik)
- nem viheted ki az országból
- nem hozhatsz be ilyet az országba (reenactment betiltva)
Kivéve, ha újrahatástalaníttatod iszonyat összegekért, majd az újra tanúsíttatod még sokért.
De akkor ha bármikor később nincs meg tanúsítvány, azonnal bírság jár érte.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

De abban ugye igazam van, hogy a legtöbb hatástalanított fegyver sokkal jobban járt volna, ha gáz-riasztóvá alakul?

Fel kéne kutatni az országban az összes, hatástalanítással foglalkozó szakit (gondolom ők úgyis fegyvermesterek, tehát jogosultak lőfegyvert gáz-riasztóvá vagy muzeálissá alakítani), és megkérni őket, hogy ha bárki hatástalanításra hoz be lőfegyvert, akkor tájékoztassák a gáz-riasztóvá vagy muzeálissá alakítás lehetőségéről.

Amúgy árban hogy viszonyul egymáshoz a hatástalanítás és a gáz-riasztósítás?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.10.03. 13:10 De abban ugye igazam van, hogy a legtöbb hatástalanított fegyver sokkal jobban járt volna, ha gáz-riasztóvá alakul?

Fel kéne kutatni az országban az összes, hatástalanítással foglalkozó szakit (gondolom ők úgyis fegyvermesterek, tehát jogosultak lőfegyvert gáz-riasztóvá vagy muzeálissá alakítani), és megkérni őket, hogy ha bárki hatástalanításra hoz be lőfegyvert, akkor tájékoztassák a gáz-riasztóvá vagy muzeálissá alakítás lehetőségéről.

Amúgy árban hogy viszonyul egymáshoz a hatástalanítás és a gáz-riasztósítás?

A gond az, hogy gazfegyverre alakitas csak 2004 után kezdődött (talan inkább 2006 magasságában), és előtte 1991-től sok tízezer fegyvert hatástalanítottak, amikre nézve most visszamenőlegesen jogalkottak. EU-ra hivatkozva, nyilvan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2018.10.03. 13:10 De abban ugye igazam van, hogy a legtöbb hatástalanított fegyver sokkal jobban járt volna, ha gáz-riasztóvá alakul?
+1
Egy értelmetlenül tönkretett vasdarab helyett egy korlátozottan, de működő GR fegyver a produktum. Ez mindenképp méltóbb vég egy fegyver számára, mint a szétköszörülés és összehegesztés.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.10.03. 13:27 +1
Egy értelmetlenül tönkretett vasdarab helyett egy korlátozottan, de működő GR fegyver a produktum. Ez mindenképp méltóbb vég egy fegyver számára, mint a szétköszörülés és összehegesztés.
de ez ugye 1991-2004 közt nem volt létező opció, mert a gp engedélyköteles volt.

Ugyanúgy nem lenne megfejtés pl. ma a flóberté alakítás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

protect írta: 2018.10.03. 11:59 Azé' álljunk már meg egy szóra! Konkrétan fojtogatta az eladót, az életére tört! Nem térdkalácson rúgta, hanem akár meg is ölhette volna.
Az volt a minimum, hogy rálőtt a gumilövedékes fegyverrel! Örüljön, hogy ennyivel megúszta a támadó.
Megölni nem "illik" a támadót, mert a kúriai állásfoglalás szerint is vizsgálni fogják, hogy Te megtettél e minden Tőled elvárhatót azért, hogy ne patkoljon el a támadó... Pl ha éles fegyverrel egyből fejre célzol, akkor az már vitatható... Gumissal viszont ez máshogy néz ki. Eleve nem halálos erejű az eszköz. Nehezen, és csak nagyon szándékosan lehet vele ölni. (pl: kettétöröm, és a szilánkokkal vágom el a támadó nyakát, vagy ütöm a markolattal a fejét, míg az agyáig nem érek... Másnap reggelre...)

Ez az egész eljárás egy gyalázat! Ékesen mutatja a Magyar hatóságok jogtipró, és etikailag is kifogásolható hozzáállását.

Nyilvánosan kérdezem
.
Mi a lehetősége annak, hogy egy ilyen ügyben a hatósággal szemben csoportosan fel lehessen lépni? Csak azért, mert ezt a szemétséget bármelyikünkkel meg fogják tenni, ha ez szó nélkül marad.

Illetve hova, és mennyit kellene ehhez befizetni? Azért ez már megérne egy misét. Koncepció jelleggel kellene a bíróságot kék egyenruhással, és vezetőivel felmosni... A tárgyaláson azt is fel kellene tárni, hogy ezeket a dolgokat a járőrök nem maguktól találják ki, hanem körlevelek hatására követik el a jogkiterjesztést, és a polgári jogok lábbal tiprását...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.10.03. 13:56
Mi a lehetősége annak, hogy egy ilyen ügyben a hatósággal szemben csoportosan fel lehessen lépni? Csak azért, mert ezt a szemétséget bármelyikünkkel meg fogják tenni, ha ez szó nélkül marad.
Büntetőügy, mint akarsz csoportosan fellépni? Ha ott voltál akkor csoportos garázdaságban leszel elkövető, másként nem fog menni. Muhahahah

Tudomásul kell venni, hogy ez van, nem lehet ellene tenni, maximum morogsz egy jot. Slussz.

A jogos vedelem ara a buntetett eloelet, ha a hatosag tudomasara jut. Ha ez nem tetszik, akkor ne hordj fegyvert, ne vedekezz, remek síkosítók kaphatóak az Asia Center Önvédelmi Bolttal szemközti szexshopban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.10.03. 13:56
Nyilvánosan kérdezem[/b].
Mi a lehetősége annak, hogy egy ilyen ügyben a hatósággal szemben csoportosan fel lehessen lépni? Csak azért, mert ezt a szemétséget bármelyikünkkel meg fogják tenni, ha ez szó nélkül marad.

Illetve hova, és mennyit kellene ehhez befizetni? Azért ez már megérne egy misét. Koncepció jelleggel kellene a bíróságot kék egyenruhással, és vezetőivel felmosni... A tárgyaláson azt is fel kellene tárni, hogy ezeket a dolgokat a járőrök nem maguktól találják ki, hanem körlevelek hatására követik el a jogkiterjesztést, és a polgári jogok lábbal tiprását...
Szerintem az eljárás alá vont boltost lehetne támogatni az ügyvédi költségekben. Erre én is rá tudnék szánni némi pénzmagot.
Ehhez azért

- Tudni kéne mi történt PONTOSAN. A magyar sajtót finoman sem nevezném hiteles információ forrásnak.
- Ha valóban az történt amiről alább szó esik, akkor beszélni kellene valahogyan az önvédekezővel, hogy ő akarja-e a mi támogatásunkat?
- és ehhez persze az is kell, hogy kettőnkön kívül mellé tudnak-e állni többen? Egy ilyen eljárás több százezer Ft, és több évig tart. Ez nem a fórum párszáz dolláros díja, ez több százezer Ft kiadást jelent. És ha elkezdjük, akkor végig is kell vinni, az nem pálya hogy a menő ügyvéd elmegy egy-két tárgyalásra, aztán elfogy a lelkesedés és kifarolunk a sztoriból és a pali meg fogadhat másik ügyvédet, vagy fizetheti a százezres költségeket maga.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.10.03. 14:15 Szerintem az eljárás alá vont boltost lehetne támogatni az ügyvédi költségekben. Erre én is rá tudnék szánni némi pénzmagot.
Ehhez azért

- Tudni kéne mi történt PONTOSAN. A magyar sajtót finoman sem nevezném hiteles információ forrásnak.
- Ha valóban az történt amiről alább szó esik, akkor beszélni kellene valahogyan az önvédekezővel, hogy ő akarja-e a mi támogatásunkat?
- és ehhez persze az is kell, hogy kettőnkön kívül mellé tudnak-e állni többen? Egy ilyen eljárás több százezer Ft, és több évig tart. Ez nem a fórum párszáz dolláros díja, ez több százezer Ft kiadást jelent. És ha elkezdjük, akkor végig is kell vinni, az nem pálya hogy a menő ügyvéd elmegy egy-két tárgyalásra, aztán elfogy a lelkesedés és kifarolunk a sztoriból és a pali meg fogadhat másik ügyvédet, vagy fizetheti a százezres költségeket maga.

Lassan mehetne OFFba vagy JOGba.

Meg minek? Nem barnakonyves, kap egy felfuggot meg egy pártízezres pénzbírságot, oszt csá. Minek kene kolteni ugyvedre csilliokat??? Ez egy kirendelt vedovel is pont ugyanilyen vegzodesu lesz.
Egy elozetes mentesitessel meg talan a priuszt is megussza. 2-3 ev alatt lezajlik az egesz jogerosen, nem kell fellebbezgetni.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.10.03. 14:09
Tudomásul kell venni, hogy ez van, nem lehet ellene tenni, maximum morogsz egy jot. Slussz.

A jogos vedelem ara a buntetett eloelet, ha a hatosag tudomasara jut. Ha ez nem tetszik, akkor ne hordj fegyvert, ne vedekezz, remek síkosítók kaphatóak az Asia Center Önvédelmi Bolttal szemközti szexshopban.
Ennek a helyzetnek az az oka, hogy minden polgár lehajtja a fejét és tudomásul veszi hogy a hatóság olyan jogtiprást követ el, amilyet csak akar. Ha akár csak pár éven át létezne és működne valós civil összefogás és jogvédelem a kérdésben, akkor nem mernék megcsinálni a rendőrök a polgári önvédelem terén, amit jelenleg meg mernek.
Változtassak.jpeg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.10.03. 14:27 Ennek a helyzetnek az az oka, hogy minden polgár lehajtja a fejét és tudomásul veszi hogy a hatóság olyan jogtiprást követ el, amilyet csak akar. Ha akár csak pár éven át létezne és működne valós civil összefogás és jogvédelem a kérdésben, akkor nem mernék megcsinálni a rendőrök a polgári önvédelem terén, amit jelenleg meg mernek.

Változtassak.jpeg
OFF

Nem hiszem.
A vaderedmenyesseg mit sem valtozik 97%-rol, es minden egyes jogos vedelemnek tuno ugyben ugyanugy elmeszelik a vedekezot garazdasagert, akarmennyire draga ugyvedet is fogadsz.

Meg a jogszabalyokkal sincs semmi baj, egyszeruen a teljes rendori-ugyeszi+bírói apparatus szemleletmodja ilyen, ezen jogvedelemmel nem lehet valtoztatni, csak tisztogatasokkal. Ha belugyminiszter leszel, akkor terjunk erre vissza!

Adalékul egy főbíró szavait javaslom:


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... edelemrol/

Kép

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése