Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Chuck Norris elkapta a korona vírust!
Aztán egy pörgő rúgással lerúgta a fejéről a koronát és elengedte!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ahogy nézem a sok agymosott konzumidiótát- há bemonta a zinternet, nem lesz étel vegyé mindent- hamarosan élesiteni kell az önvédelmi cuccokat . már rendort kellett hivni egy gyogyszertarba mert osszeugtak a maszkokon a barmok! MO-on! maszkon, amit felesleges egeszsegeskent viselni- hacsak nem veszunk buvárszemuveget is.
simán átveszelnénk ezt a járvànyt, DE az agymosás hatásos volt, józan észt kidobták a p.ba!!
éljen a gennymedia -a kattintasvadasz közössegi méginkább!
ha lesz apokalipszis azt nem kórokozó fogja okozni hanem az emberi ostobaság!
a zombik már koztunk vannak!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.02.29. 13:49 ahogy nézem a sok agymosott konzumidiótát- há bemonta a zinternet, nem lesz étel vegyé mindent- hamarosan élesiteni kell az önvédelmi cuccokat . már rendort kellett hivni egy gyogyszertarba mert osszeugtak a maszkokon a barmok! MO-on! maszkon, amit felesleges egeszsegeskent viselni- hacsak nem veszunk buvárszemuveget is.
simán átveszelnénk ezt a járvànyt, DE az agymosás hatásos volt, józan észt kidobták a p.ba!!
éljen a gennymedia -a kattintasvadasz közössegi méginkább!
ha lesz apokalipszis azt nem kórokozó fogja okozni hanem az emberi ostobaság!
a zombik már koztunk vannak!
+1
received_193907661834091.jpeg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

M10M gázálarchoz kaptam ezt a kütyűt, segítsen már valaki, mi ez?
A szűrő cserére már rájöttem 😉
Csatolmányok
15831751963473055537530368122565.jpg
15831752121997395703369097042609.jpg
15831752367647755474317550804125.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

RatRace írta: 2020.03.02. 19:54 M10M gázálarchoz kaptam ezt a kütyűt, segítsen már valaki, mi ez?
A szűrő cserére már rájöttem 😉
Szia, szerintem a szűrőbetét záródugója.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

A kulacs kupakja.

RatRace írta: 2020.03.02. 19:54 M10M gázálarchoz kaptam ezt a kütyűt, segítsen már valaki, mi ez?
A szűrő cserére már rájöttem 😉
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

PRTVIII írta: 2020.03.03. 08:25 A kulacs kupakja.



Köszönöm!
Bár, ha használatra kerül a sor, akkor Camelbak-hoz csatlakoztatom.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jah, M1-en most volt sajtótájékoztató.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Gaston Glock írta: 2020.03.04. 18:58 Jah, M1-en most volt sajtótájékoztató.
gennymédia erre várt hetek óta. egész éjjel recskázni fognak erre a hírre. holnap megint megindulnak a konzumzombik liszté meg cukoré meg olajé
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2020.03.04. 19:51 gennymédia erre várt hetek óta. egész éjjel recskázni fognak erre a hírre. holnap megint megindulnak a konzumzombik liszté meg cukoré meg olajé
Screenshot_2020-03-04-17-34-20-352_com.facebook.orca.jpg
Nálam külföldi csempész pacalkonzerv eladó aranyért, alkoholért ;)
Na de amúgy ha beindul a pánik és itt is karanténoznak, akkor valóban nem fasság ha van otthon némi kaja, meg nasi, meg a legfontosabb, hogy legyen elég gumi ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

[quote=Fortitu post_id=31095 time=1583348742 user_id=54]
Screenshot_2020-03-04-17-34-20-352_com.facebook.orca.jpg

Nálam külföldi csempész pacalkonzerv eladó aranyért, alkoholért ;)
Na de amúgy ha beindul a pánik és itt is karanténoznak, akkor valóban nem fasság ha van otthon némi kaja, meg nasi, meg a legfontosabb, hogy legyen elég gumi ;)
[/quote

némi igen, de ebben qrva országban csak a végletek vannak! agymosás olyan szintű, hogy nem kell a gondolkodást/józan észt üldözni hivatalból, eltűnik az magától..
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2020.03.04. 19:51 gennymédia erre várt hetek óta. egész éjjel recskázni fognak erre a hírre. holnap megint megindulnak a konzumzombik liszté meg cukoré meg olajé
Jah, esélyes....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Isszy írta: 2020.03.05. 18:38 A jarvanyveszely megiteleset mellozve, az alabbi pontok fontosak lehetnek

1. Ha sejtjuk hogy karanten lesz mit tegyunk? (prevencio)
2. Ha mar karanten van mit tegyunk? (Jotanacsok)
3. Fertozes megelozese
4. Ha mar elkaptuk mi a f@szt tegyunk (antiviralis "virusolo" szerek, gyogyszerek, modszerek)

Ezekrol jo lenne egy hiteles osszefoglalo iras
Szia,

Hat, kerdes hogy engem mennyire tartasz hitelesnek, de elso korben a 2. felere valasz (szerintem ez egesz hiteles lesz :-)):

3. Fertozes megelozese

Egyreszt a tomeg kerulese (hogy 1-2 m-en belul ne legyenek idenekek), masreszt egy 2020.01.30-as hozzaszolasomat idezem, ami mar akkor is az Orszagos MentoSzolgalat "Az új koronavírus (2019-nCoV) okozta fertőzés a prehospitális ellátásban Szabványos Eljárásrend"-jeben szereplo "tanacsadas" idezete volt:
"- gyakori kézmosás, lehetőleg alkohol alapú, fertőtlenítő hatású szappannal
- tüsszentés és köhögés esetén zsebkendő használata, mely után ismét alapos kézmosás
- lázas betegekkel való kontaktus kerülése, otthoni ágynyugalom
- élő vagy levágott állatokat forgalmazó piacok elkerülése olyan területen, ahol az új koronavírus már megjelent
- nyers, vagy nem megfelelően hőkezelt állati eredetű húsok fogyasztásának kerülése"

Illetve szinten ugyanonnan idezet (az "-es resz az eljarasrendbol szo szerint), hogy a mentodolgozokra milyen szabalyok vonatkoznak:
egeszsegugyi (sebeszi szaj-) maszk a betegen (persze ha fullad, akkor e helyett oxigenmaszk), az ellaton pedig "védőfelszerelés (védőruha, FFP3-maszk, védőszemüveg, védőkesztyű) használata a teljes ellátás során, lehetőleg a beteggel történő kontaktus előtt. Az ellátás/szállítás közben a mentődolgozók ne érintsék arcukat, orrukat, szemüket, hajukat, kontaktlencséjüket, emellett étkezni, inni, dohányozni nem szabad.
...
A beteg ellátása/átadása után a mentőjármű és a kontaminált eszközök védőeszközök viselése mellett történő zárófertőtlenítése."

4. Ha mar elkaptuk mi a f@szt tegyunk (antiviralis "virusolo" szerek, gyogyszerek, modszerek)

Ugyanazt, amit influenzanal:
-agynyugalom
-sok (napi 600 mg, 3 reszletben, legjobb esetben reszben termeszetes modon) C vitamin
-sok tea (foleg laz eseten fontos potolni a kiizadt folyadekot)
-szerintem a kis lazat nem erdemes csillapitani (mert segit legyozni a virust), de a magasat (39 fok mar egyertelmuen az!) nagyon fontos. Elso valasztaskent langyos vizes borogatas, 2. lepes hutofurdo (langyosan kezdve, par perc alatt fokozatosan lehutve), 3. lepes a szokasos lazcsillapitok.
Kb. az esetek 80%-ban a fentiek elegsegesek, felesleges terhelni az egeszsegugyi rendszert
-tudogyulladas eseten korhaz
-meg rosszabb allapotban intenziv osztaly (persze errol a korhazi orvosok dontenek), sajnos eleg nagy aranyban (5-9 % koruli szamokat emlegetnek) van erre szukseg. Abban lehet bizni, hogy zomeben a fertozes elott mar beteg emberek kerulnek az intenziv osztalyokra.

Az antiviralis szerek leteznek, de egyreszt nincsenek szeles korben hasznalva (szerencsere keves ebolas beteg van nalunk :-)), masreszt nincs igazolva, hogy valoban hatnak az uj koronavirus eseten. Es persze nem lehet oket megvenni a sarkon, vagyis amit ott arulnak, az biztos atveres. Ezek ellenere orvosok donthetnek ugy, hogy adnak, de szerintem ez nagyon ritka lesz.

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2020.03.05. 20:42 Szia,

Hat, kerdes hogy engem mennyire tartasz hitelesnek, de elso korben a 2. felere valasz (szerintem ez egesz hiteles lesz :-)):

3. Fertozes megelozese

Egyreszt a tomeg kerulese (hogy 1-2 m-en belul ne legyenek idenekek), masreszt egy 2020.01.30-as hozzaszolasomat idezem, ami mar akkor is az Orszagos MentoSzolgalat "Az új koronavírus (2019-nCoV) okozta fertőzés a prehospitális ellátásban Szabványos Eljárásrend"-jeben szereplo "tanacsadas" idezete volt:
"- gyakori kézmosás, lehetőleg alkohol alapú, fertőtlenítő hatású szappannal
- tüsszentés és köhögés esetén zsebkendő használata, mely után ismét alapos kézmosás
- lázas betegekkel való kontaktus kerülése, otthoni ágynyugalom
- élő vagy levágott állatokat forgalmazó piacok elkerülése olyan területen, ahol az új koronavírus már megjelent
- nyers, vagy nem megfelelően hőkezelt állati eredetű húsok fogyasztásának kerülése"

Illetve szinten ugyanonnan idezet (az "-es resz az eljarasrendbol szo szerint), hogy a mentodolgozokra milyen szabalyok vonatkoznak:
egeszsegugyi (sebeszi szaj-) maszk a betegen (persze ha fullad, akkor e helyett oxigenmaszk), az ellaton pedig "védőfelszerelés (védőruha, FFP3-maszk, védőszemüveg, védőkesztyű) használata a teljes ellátás során, lehetőleg a beteggel történő kontaktus előtt. Az ellátás/szállítás közben a mentődolgozók ne érintsék arcukat, orrukat, szemüket, hajukat, kontaktlencséjüket, emellett étkezni, inni, dohányozni nem szabad.
...
A beteg ellátása/átadása után a mentőjármű és a kontaminált eszközök védőeszközök viselése mellett történő zárófertőtlenítése."

4. Ha mar elkaptuk mi a f@szt tegyunk (antiviralis "virusolo" szerek, gyogyszerek, modszerek)

Ugyanazt, amit influenzanal:
-agynyugalom
-sok (napi 600 mg, 3 reszletben, legjobb esetben reszben termeszetes modon) C vitamin
-sok tea (foleg laz eseten fontos potolni a kiizadt folyadekot)
-szerintem a kis lazat nem erdemes csillapitani (mert segit legyozni a virust), de a magasat (39 fok mar egyertelmuen az!) nagyon fontos. Elso valasztaskent langyos vizes borogatas, 2. lepes hutofurdo (langyosan kezdve, par perc alatt fokozatosan lehutve), 3. lepes a szokasos lazcsillapitok.
Kb. az esetek 80%-ban a fentiek elegsegesek, felesleges terhelni az egeszsegugyi rendszert
-tudogyulladas eseten korhaz
-meg rosszabb allapotban intenziv osztaly (persze errol a korhazi orvosok dontenek), sajnos eleg nagy aranyban (5-9 % koruli szamokat emlegetnek) van erre szukseg. Abban lehet bizni, hogy zomeben a fertozes elott mar beteg emberek kerulnek az intenziv osztalyokra.

Az antiviralis szerek leteznek, de egyreszt nincsenek szeles korben hasznalva (szerencsere keves ebolas beteg van nalunk :-)), masreszt nincs igazolva, hogy valoban hatnak az uj koronavirus eseten. Es persze nem lehet oket megvenni a sarkon, vagyis amit ott arulnak, az biztos atveres. Ezek ellenere orvosok donthetnek ugy, hogy adnak, de szerintem ez nagyon ritka lesz.

Bel
Koszi, igazabol nem elsosorban magam miatt kerdeztem, hitelessegedhez termeszetesen nem fer ketseg. :)

De ezek ovatos kozhelyek, persze valoszinu van koztuk hasznos tanacs is, csak olyan mintha a tamadot megmassziroznad ahelyett hogy odacsapnal neki vagy kemenyen odab@sznal.

Amire igazabol en kivancsi lettem volna, hogy vannak veny nelkul kaphato antiviralis szerek is (nem pontositom, herpesz elleniek es vannak), melyek altalanosan roncsoljak a szervezetben levo virusokat. Nem mindegy pl hogy a verben levo virus mennyiseget megfelezi, igy az immunrendszer dolga lehet egyszerubb lesz. De hangsulyozom nem vagyok ebben szaki, ezert lenne jo egy allasfoglalas, akar a kekrol.
Szoval jo lenne valami info szakitol.

"Sok, napi 600 mg, 3 reszletben, legjobb esetben reszben termeszetes modon) C vitamin"

A masik orok vesszoparipam a C vitamin, irtad azt is hogy termeszetes modon ha lehet. Eloszor is egyfele C vitamin van, amit laborban allitanak elo ugyanaz mint a "termeszetes". :)
A masik pedig hogy Szent Gyorgyi Albert a tudogyulladasat magas dozisu C vitaminnal gyogyitotta es szerinte 1kg-os kiszerelesben kellett volna a mindenkori elelmiszerboltban arulni, de nem kanyarodok nagyon el. Amugy az oreg 93 evet elt, csakmondom. :)
Szoval a 600mg szerintem keves.

"1-2 m-en belul ne legyenek idenekek"
WTF :), ez ugye nem komoly? Bakker nem a holdon vagyunk, bar tanyan g.eci jo lenne lakni. :)


"nyers, vagy nem megfelelően hőkezelt állati eredetű húsok fogyasztásának kerülése"

Csak trollkodasbol, emberi lehet? :)

"szerintem a kis lazat nem erdemes csillapitani (mert segit legyozni a virust)

Ebben egyetertek

Koszi a kommented es az energiad
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Isszy írta: 2020.03.05. 21:17

"Sok, napi 600 mg, 3 reszletben, legjobb esetben reszben termeszetes modon) C vitamin"

A masik orok vesszoparipam a C vitamin, irtad azt is hogy termeszetes modon ha lehet. Eloszor is egyfele C vitamin van, amit laborban allitanak elo ugyanaz mint a "termeszetes". :)
A masik pedig hogy Szent Gyorgyi Albert a tudogyulladasat magas dozisu C vitaminnal gyogyitotta es szerinte 1kg-os kiszerelesben kellett volna a mindenkori elelmiszerboltban arulni,
Vehetsz simán 1-2 kilót. Az aszkorbinsav sztem jobb háztartási/élelmiszer boltokban, de patikákban biztosan kapható. 3x6 evőkanál, étkezés előtt... :lol: Fogadra vigyázz, zománcot marja!
Jó egészséget!
jhv
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Folytatas (ez mar persze hiteles idezetek nelkul, vagyis csak egy velemeny):

Kezdem azzal, hogy Olaszorszagban ugy tunik, hogy mukodo dolog az "onkentes karanten", vagyis hogy meg a hivatalos kihirdetes elott az emberek karantenba vonulnak, amire 2 igen jo ok is van:
-ha fertozottek vannak a kozelben, akkor ezzel vedik magukat legjobban az emberek
-a lehetseges fertozottek ezzel vedik a legjobban a tobbi embert. Es ki a lehetseges fertozott? Nagyjabol barki, pontosabban csak azok nem, akik 14 napja karantenban vannak.

Az "onkentes karanten" egy szolidabb (de elhetobb) formaja, ha az ember egy kicsit azert kimegy, de a leheto legkevesebbet, kozben nagyon surun mossa a kezet, es munkavedelmi maszkot visel (errol mar az emberek tobbsege lekesett :-(; es mint az elozo hozzaszolasban irtam, hivatalosan FFP3 kell a mentoapoloknak, de aki nem pakol beteget a hordagyra, annak jo esellyel az FFP2 is megteszi), esetleg munkavedelmi szemuveget is hord.

1. Ha sejtjuk hogy karanten lesz mit tegyunk? (prevencio)

Elmeletben az allam kotelessege az ellatas, a gyakorlatban szamithatunk egy SMS-re :-(, foleg az elso napokban.

Mashogy megfogalmazva: evekkel ezelott a nemet polgari vedelem kiadott egy kozlemenyt, hogy mindenkinek legyen 7 napra eleg elelme es 10 napra eleg vize otthon, es a fantaziam keves ahhoz, hogy azt kepzeljem, hogy a magyar allam hatekonyabb mint a nemet.

Szerintem a felkeszules legfontosabb lepese, hogy minimum 1 havi (de inkabb 2-3) keszlet legyen a rendszeresen szedett gyogyszerekbol otthon.

Most nem latszik fontosnak, de szerintem ugy altalanossagban a viz egy nagyon fontos dolog, tehat viz vagy onallo vizveteli lehetoseg legyen otthon. (Amugy ezen a teren vagyok a legoptimistabb, vagyis szerintem ebben lesz a legkisebb zavar, viszont kb. 4 napos ellatashiany mar halalos lehet, tehat erre a kicsi valoszinuseg mellett is _mindig_ keszulni kell.) Minimal uzemmodban (tehat pl. tisztalkodas nelkul!) 1.5 l vizzel lehet szamolni naponta, vagyis fejenkent inkabb 2 mint egy zsugorfolia alljon otthon (persze idonkent forgatva).

A keszules kovetkezo (szerintem mara mar a szeles tomegek szamara egyertelmu) feladata az elelmiszer tarolas. Itt szerintem most abszolut minimum a nemet eloiras: egy heti keszlet. Ennek szerintem a mai helyzetben is a racionalis megoldasa az, hogy "0 koltseggel" vitelezzuk ezt ki, vagyis csak olyan elelemre adjunk ki penzt, amit amugy is megvennenk es megennenk (persze normalisan kicsit kesobb).
Szoval olyan dolgot vegyunk, ami egyreszt hosszan elall, leginkabb azert, hogy ha nem lesz semmi gond, akkor szep kenyelmesen, a szamunkra izletes mennyisegben el tudjuk fogyasztani azt; masreszt olyat, amit alapvetoen szeretunk es szivesen eszunk. Szerintem az etel legfontosabb reszet a rizs es a szarazteszte tegye ki, persze aki tud/szeret sutni, nalunk liszt is legyen boven.
Nagyon durva becsles a mennyisegekre:
Egy napra 25 dkg ezekbol (rizs vagy teszta) kb. ad 900 kcal-t es 16 gram feherjet, melle 10 dkg zsir vagy olaj tovabbi 900 kcal es 10 dkg parasztsonka 250 kcal es 20 g feherje. Tehat ezek egyutt: 2050 kcal (ez otthon uldogeleshez eleg, munkavegzeshez mar keves lenne), osszesen annyi feherje, ami egy 72 kg-os embernek a minimum, ezen belul annyi allati feherje, ami egy 80 kg-os embernek a minimum.

Tehat egy embernek egy honapra a minimum: rizs+szarazteszta: 8 kg, sonka: 3 kilo, olaj/zsir: 3 kilo.

Persze ez igy nagyon unalmas es vitaminmentes etel, az elso felen az pl. segit, ha a sonka egy reszet lecsereljuk (kolbasz, halkonzerv, tojas, sajt, ...) egyeb allati feherjeben dus elelemre.

Varhatoan lesz aram, de azert persze ha lesz egy vihar ami kidont egy oszlopot, akkor ne kepzeljuk, hogy perceken belul ki fogjak javitani, hiszen ezt ugyanolyan emberek vegzik mint mi, vagyis ok is karantenban lesznek. Tehat a keszlet egy resze lehet hutest igenylo (pl. a sajt), de a tobbsege azert birja ki hutes nelkul is.
Csak a nagyon paranoiasok keszuljenek az off-grid fozesre (pl. kemping gazpalackkal), mivel ez nem tunik valoszinunek.

A vitaminon az segit, ha van valamennyi vitamindus etel is kozotte (narancs, savanyukaposzta, paprika, ...), de ezek altalaban nem a leghosszabban elallo cuccok. :-(

Egyeb gyogyszerbol nem kellenek nagy tartalekok, de a "szokasos" gyogyszerek: aszpririn, C vitamin, megszokott laz es fajdalomcsillapotok legyenek otthon (tehat szerintem ezekbol nem kellenek szokatlanul nagy keszletek, de arra azert figyeljunk, hogy ne pont most legyen belole szokatlanul keves otthon).

Most az atlagnal joval fontosabb a kezmosas folyamatos fenntartasa, nagy valoszinuseggel erre egyszeru szappan is jo lesz, tehat ebbol erdemes a normalisnal tobbet keszletezni. Ha van ennel hatekonyabb cuccunk (pl. alkoholos kezfertotlenito, vagy klormesz) az hasznos, de ez nem fontos.

Kellhet meg par aprosag, pl. WC papir, ami tud hianyozni. :-)

Ha mar karanten van mit tegyunk? (Jotanacsok)

Hat, szerintem ez alapvetoen egyszeru: ne menjunk ki, csak akkor, amikor elvesszuk a megkapott elelmet es gyogyszert, de akkor is ugy, hogy ne menjunk senkinek se a kozelebe.

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

jó ha van írta: 2020.03.05. 21:32 Vehetsz simán 1-2 kilót. Az aszkorbinsav sztem jobb háztartási/élelmiszer boltokban, de patikákban biztosan kapható. 3x6 evőkanál, étkezés előtt... :lol: Fogadra vigyázz, zománcot marja!
Jó egészséget!
jhv
Koszi, de en ugy tudom hogy vagy venyre adnak csak patikaban es abbol is max par dekat (nem vicc), vagy vehetsz horror aron.
Link esetleg a sima kozertes aszkorbinsavrol? Vennek ha volna
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Isszy írta: 2020.03.05. 21:17 De ezek ovatos kozhelyek, persze valoszinu van koztuk hasznos tanacs is, csak olyan mintha a tamadot megmassziroznad ahelyett hogy odacsapnal neki vagy kemenyen odab@sznal.

egyfele C vitamin van, amit laborban allitanak elo ugyanaz mint a "termeszetes". :)

"1-2 m-en belul ne legyenek idenekek"
WTF :), ez ugye nem komoly? Bakker nem a holdon vagyunk, bar tanyan g.eci jo lenne lakni. :)
Szia,

1.
Szerintem a virusokra egyszeruen nincs jo megoldasa az orvostudomanynak :-(
Illetve nehanyra van (oltas), de erre nincs.

Az altalad korulirt cuccal kapcsolatban meg olyan ovatos-pozitiv megfogalmazast sem hallottam, mint masik 4-5 gyogyszer eseten, szoval nagy remenyeid ne legyenek vele.

2.
A termeszet nem vegytiszta, tehat minden, ami vegytiszta, az termeszetellenes, es az evmilliok alatt nem ezekhez igazodott hozza az emberi szervezet.
Ezert van szerintem kulonbseg a narancs es a C-vitamin por kozott. Abbol a szempontbol felreerthetoen irtam talan, hogy a "termeszetes" C vitamin kristaly (amit "csak" megtisztitanak vegyipari modszerrel) szerintem ugyanugy nem termeszetes, mint amit teljesen vegyipari uton allitanak elo; mert az en szememben attol termeszetes, hogy ott van korulotte a tobbi resze is a narancsnak. :-)

De hatarozottan azt gondolom, hogy a semminel sokkal jobb a vegytiszta C vitamin, pl. innen rendelve:
http://bolt.floravita.hu/l-aszkorbinsav ... 1000_g_892


3.
Egyreszt ha nem is sikerul folyamatosan elerni azt, hogy 1-2 m-en belul ne legyenek idegenek, azert nagyon lehet csokkenteni, hogy mekkora ara'nyban fordulnak elo.

mod: link beszurasa

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2020.03.05. 21:38 Szia,

Folytatas (ez mar persze hiteles idezetek nelkul, vagyis csak egy velemeny):

Kezdem azzal, hogy Olaszorszagban ugy tunik, hogy mukodo dolog az "onkentes karanten", vagyis hogy meg a hivatalos kihirdetes elott az emberek karantenba vonulnak, amire 2 igen jo ok is van:
-ha fertozottek vannak a kozelben, akkor ezzel vedik magukat legjobban az emberek
-a lehetseges fertozottek ezzel vedik a legjobban a tobbi embert. Es ki a lehetseges fertozott? Nagyjabol barki, pontosabban csak azok nem, akik 14 napja karantenban vannak.

Az "onkentes karanten" egy szolidabb (de elhetobb) formaja, ha az ember egy kicsit azert kimegy, de a leheto legkevesebbet, kozben nagyon surun mossa a kezet, es munkavedelmi maszkot visel (errol mar az emberek tobbsege lekesett :-(; es mint az elozo hozzaszolasban irtam, hivatalosan FFP3 kell a mentoapoloknak, de aki nem pakol beteget a hordagyra, annak jo esellyel az FFP2 is megteszi), esetleg munkavedelmi szemuveget is hord.

1. Ha sejtjuk hogy karanten lesz mit tegyunk? (prevencio)

Elmeletben az allam kotelessege az ellatas, a gyakorlatban szamithatunk egy SMS-re :-(, foleg az elso napokban.

Mashogy megfogalmazva: evekkel ezelott a nemet polgari vedelem kiadott egy kozlemenyt, hogy mindenkinek legyen 7 napra eleg elelme es 10 napra eleg vize otthon, es a fantaziam keves ahhoz, hogy azt kepzeljem, hogy a magyar allam hatekonyabb mint a nemet.

Szerintem a felkeszules legfontosabb lepese, hogy minimum 1 havi (de inkabb 2-3) keszlet legyen a rendszeresen szedett gyogyszerekbol otthon.

Most nem latszik fontosnak, de szerintem ugy altalanossagban a viz egy nagyon fontos dolog, tehat viz vagy onallo vizveteli lehetoseg legyen otthon. (Amugy ezen a teren vagyok a legoptimistabb, vagyis szerintem ebben lesz a legkisebb zavar, viszont kb. 4 napos ellatashiany mar halalos lehet, tehat erre a kicsi valoszinuseg mellett is _mindig_ keszulni kell.) Minimal uzemmodban (tehat pl. tisztalkodas nelkul!) 1.5 l vizzel lehet szamolni naponta, vagyis fejenkent inkabb 2 mint egy zsugorfolia alljon otthon (persze idonkent forgatva).

A keszules kovetkezo (szerintem mara mar a szeles tomegek szamara egyertelmu) feladata az elelmiszer tarolas. Itt szerintem most abszolut minimum a nemet eloiras: egy heti keszlet. Ennek szerintem a mai helyzetben is a racionalis megoldasa az, hogy "0 koltseggel" vitelezzuk ezt ki, vagyis csak olyan elelemre adjunk ki penzt, amit amugy is megvennenk es megennenk (persze normalisan kicsit kesobb).
Szoval olyan dolgot vegyunk, ami egyreszt hosszan elall, leginkabb azert, hogy ha nem lesz semmi gond, akkor szep kenyelmesen, a szamunkra izletes mennyisegben el tudjuk fogyasztani azt; masreszt olyat, amit alapvetoen szeretunk es szivesen eszunk. Szerintem az etel legfontosabb reszet a rizs es a szarazteszte tegye ki, persze aki tud/szeret sutni, nalunk liszt is legyen boven.
Nagyon durva becsles a mennyisegekre:
Egy napra 25 dkg ezekbol (rizs vagy teszta) kb. ad 900 kcal-t es 16 gram feherjet, melle 10 dkg zsir vagy olaj tovabbi 900 kcal es 10 dkg parasztsonka 250 kcal es 20 g feherje. Tehat ezek egyutt: 2050 kcal (ez otthon uldogeleshez eleg, munkavegzeshez mar keves lenne), osszesen annyi feherje, ami egy 72 kg-os embernek a minimum, ezen belul annyi allati feherje, ami egy 80 kg-os embernek a minimum.

Tehat egy embernek egy honapra a minimum: rizs+szarazteszta: 8 kg, sonka: 3 kilo, olaj/zsir: 3 kilo.

Persze ez igy nagyon unalmas es vitaminmentes etel, az elso felen az pl. segit, ha a sonka egy reszet lecsereljuk (kolbasz, halkonzerv, tojas, sajt, ...) egyeb allati feherjeben dus elelemre.

Varhatoan lesz aram, de azert persze ha lesz egy vihar ami kidont egy oszlopot, akkor ne kepzeljuk, hogy perceken belul ki fogjak javitani, hiszen ezt ugyanolyan emberek vegzik mint mi, vagyis ok is karantenban lesznek. Tehat a keszlet egy resze lehet hutest igenylo (pl. a sajt), de a tobbsege azert birja ki hutes nelkul is.
Csak a nagyon paranoiasok keszuljenek az off-grid fozesre (pl. kemping gazpalackkal), mivel ez nem tunik valoszinunek.

A vitaminon az segit, ha van valamennyi vitamindus etel is kozotte (narancs, savanyukaposzta, paprika, ...), de ezek altalaban nem a leghosszabban elallo cuccok. :-(

Egyeb gyogyszerbol nem kellenek nagy tartalekok, de a "szokasos" gyogyszerek: aszpririn, C vitamin, megszokott laz es fajdalomcsillapotok legyenek otthon (tehat szerintem ezekbol nem kellenek szokatlanul nagy keszletek, de arra azert figyeljunk, hogy ne pont most legyen belole szokatlanul keves otthon).

Most az atlagnal joval fontosabb a kezmosas folyamatos fenntartasa, nagy valoszinuseggel erre egyszeru szappan is jo lesz, tehat ebbol erdemes a normalisnal tobbet keszletezni. Ha van ennel hatekonyabb cuccunk (pl. alkoholos kezfertotlenito, vagy klormesz) az hasznos, de ez nem fontos.

Kellhet meg par aprosag, pl. WC papir, ami tud hianyozni. :-)

Ha mar karanten van mit tegyunk? (Jotanacsok)

Hat, szerintem ez alapvetoen egyszeru: ne menjunk ki, csak akkor, amikor elvesszuk a megkapott elelmet es gyogyszert, de akkor is ugy, hogy ne menjunk senkinek se a kozelebe.

Bel
Koszi, jol osszeszedettnek tunik, mintha erre keszultel volna egy ideje. :)

"Azert van szerintem kulonbseg a narancs es a C-vitamin por kozott."

Ha a C vitamin hatasmechanizmusat tekintjuk, nincs. Ugyanaz a ketto. Mindketto aszkorbinsav.

Azert en meg nem adom fel egykonnyen az antiviralis szer temat, tobb forrasbol is hallottam hogy bizony jo cuccok, meglatjuk itt mit irnak ra, inditasnak ennyi.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Isszy írta: 2020.03.05. 21:46 Koszi, de en ugy tudom hogy vagy venyre adnak csak patikaban es abbol is max par dekat (nem vicc), vagy vehetsz horror aron.
Link esetleg a sima kozertes aszkorbinsavrol? Vennek ha volna
Borászati boltban érdemes venni, L-aszkorbinsav (E300) néven. Érdemes eltenni egy adagot! 100g, 200g.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2020.03.05. 22:34 Borászati boltban érdemes venni, L-aszkorbinsav (E300) néven. Érdemes eltenni egy adagot! 100g, 200g.
Ott biztosan olcsóbb, de most meg lennék lőve, hogy hol van a környékemen borászati bolt. Viszont DM-ben, Rossmann-ban is kapható ott szoktam venni.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

WildBear23 írta: 2020.03.05. 22:34 Borászati boltban érdemes venni, L-aszkorbinsav (E300) néven. Érdemes eltenni egy adagot! 100g, 200g.
Koszi!
Termeszetes vagy szintetikus? ;) :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Isszy írta: 2020.03.05. 21:46 Koszi, de en ugy tudom hogy vagy venyre adnak csak patikaban es abbol is max par dekat (nem vicc), vagy vehetsz horror aron.
Link esetleg a sima kozertes aszkorbinsavrol? Vennek ha volna
Befőzéshez szoktuk használni. Nem hiszem, hogy vényköteles lenne. :) Ld. még: citromsav. Ugyan az!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

jó ha van írta: 2020.03.06. 09:05 Befőzéshez szoktuk használni. Nem hiszem, hogy vényköteles lenne. :) Ld. még: citromsav. Ugyan az!
Dobj mar lgyszi valami linket
Patikaban veny koteles, azt irtam
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2020.03.05. 23:58 Ott biztosan olcsóbb, de most meg lennék lőve, hogy hol van a környékemen borászati bolt. Viszont DM-ben, Rossmann-ban is kapható ott szoktam venni.
Én is a DM-ben szoktam venni. "Vitamin C Pulver" néven szerepel 100 g-os kiszerelésben, egy praktikus tégelyben, benne egy pici adagoló kanálkával.
Az aznapra szánt ásványvizembe szoktam belőle adagolni, amit egész nap iszogatok (így fokozatosan, elosztva kerül a szervezetembe).
Ár/érték arányban, szvsz kiváló, ha van DM bolt a közelben, könnyen beszerezhető.
Ha teázni szottyan kedven (ez általában nyűgösebb napokon, átfázva, borzongósabban szokott előfordulni, néhány jótékony hatású teakeverék lefőzésével) akkor ezt használom citrom ízesítés helyett, a méz ízesítés mellé.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2020.03.06. 09:17 Én is a DM-ben szoktam venni. "Vitamin C Pulver" néven szerepel 100 g-os kiszerelésben, egy praktikus tégelyben, benne egy pici adagoló kanálkával.
Az aznapra szánt ásványvizembe szoktam belőle adagolni, amit egész nap iszogatok (így fokozatosan, elosztva kerül a szervezetembe).
Ár/érték arányban, szvsz kiváló, ha van DM bolt a közelben, könnyen beszerezhető.
Ha teázni szottyan kedven (ez általában nyűgösebb napokon, átfázva, borzongósabban szokott előfordulni, néhány jótékony hatású teakeverék lefőzésével) akkor ezt használom citrom ízesítés helyett, a méz ízesítés mellé.
Így-így.
Valamint, ha úgy érzem, hogy már bujkál bennem valami takony, akkor beveszek egy-két nagyobb dózist gyümölcslébe vagy teába keverve, és általában helyrehoz.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2020.03.06. 10:15 Így-így.
Valamint, ha úgy érzem, hogy már bujkál bennem valami takony, akkor beveszek egy-két nagyobb dózist gyümölcslébe vagy teába keverve, és általában helyrehoz.
Ja!
Ezt megfogadtam, az idősebb/tapasztaltabb, állandó nemzetközizős kollégáktól, kifejezetten kihegyezve a lestrapált, keveset alvó, nem kipihent szervezetekre kihegyezve.
Konkrét időre illesztett feladatnál nem nagyon van lehetőség a nyűglődésre, az érdek, hogy minél előbb használható legyen a delikvens.
Erre a kamionos társadalom jó példa, hiszen másként, otthon 4-5 napig tartó EÜ problémát saját kitapasztalt receptúrák alapján 1-2 nap alatt megoldják!
Nem ide sorolandók a súlyosabb esetek, amikről mende-monda szerű ellátásokról hallunk.
Itt áradoznak a megértek a már-már HaWai-szigetekkel felérő ellátásról!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2020.03.06. 09:05 Befőzéshez szoktuk használni. Nem hiszem, hogy vényköteles lenne. :) Ld. még: citromsav. Ugyan az!
NEM UGYANAZ!!!
Két külön anyag a C-vitamin (L-aszkorbinsav), és a citromsav!

Mod: még némi infó a C-vitaminnal kapcsolatban.
Teljesen mindegy, hogy a C-vitamint (kémiailag: L-aszkorbinsav) mi állította elő: citrom, narancs, paprika, vagy félszintetikusan egy baktérium (Reichstein-szintézis), ugyanúgy hat.
A gyümölcsökben vannak még plusz anyagok (pl. flavonoidok), amik némileg befolyásolhatják a hatását.
Tehát ha lehet, együnk gyömölcsöt, ha nem, akkor C-vitamint.
Nem kell túlzásba vinni, napi max. 500mg, lehetőleg elosztva, és oldatban.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Isszy írta: 2020.03.05. 22:00 Azert en meg nem adom fel egykonnyen az antiviralis szer temat, tobb forrasbol is hallottam hogy bizony jo cuccok, meglatjuk itt mit irnak ra, inditasnak ennyi.
Szia,

Mint a lenti kepen latszik, jelenleg az orvosok nem gyogyitanak, hanem kiserleteznek az uj konornavirus elleni antiviralis szerekkel.

Termeszetesen en nem akarlak semmiben sem korlatozni, de szerintem az idealis az, ha a kutato-orvosok kiserleteznek, nem idealis helyzetben (mint most) elfogadhato, ha a tobbi orvos is kiserletezik, de batorsag beallni kozejuk laikuskent kiserletezni. :-)

Kép

ui. semmi koze egymashoz a C vitaminnak es a citromsavnak!

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2020.03.06. 13:15 Szia,

Mint a lenti kepen latszik, jelenleg az orvosok nem gyogyitanak, hanem kiserleteznek az uj konornavirus elleni antiviralis szerekkel.

Termeszetesen en nem akarlak semmiben sem korlatozni, de szerintem az idealis az, ha a kutato-orvosok kiserleteznek, nem idealis helyzetben (mint most) elfogadhato, ha a tobbi orvos is kiserletezik, de batorsag beallni kozejuk laikuskent kiserletezni. :-)

Kép

ui. semmi koze egymashoz a C vitaminnak es a citromsavnak!

Bel
A nathavirusnal kevesebb mint fele ido alatt meggyogyitott engem a korulirt szer, 7 nap helyett 3 es fel nap. Vagyis a virus nem csipi.

Igen tudom, nem en irtam higy a citromsav ugyqnaz mint a c vitamin :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2020.03.06. 16:00 A nathavirusnal kevesebb mint fele ido alatt meggyogyitott engem a korulirt szer, 7 nap helyett 3 es fel nap. Vagyis a virus nem csipi.

Igen tudom, nem en irtam higy a citromsav ugyqnaz mint a c vitamin :)
Fura. Szerintem ha 3 nap alatt elmúlt, az nem nátha volt. A C vitamin szerintem semmilyen hatással nem bír vírusfertőzés esetében. Megelőzéshez lehet használni, de szerintem ott is inkább azért, hogy ha mégis elkapja az embert valami, akkor a szervezetnek legyen belőle tartaléka, mert hát a kollagén előállításához szükséges a szervezetünkben, ill. hiányából skorbut alakulhat ki.
Egy vírus legyőzéséhez az immunrendszerünkre van szükségünk, azt kell erősítenünk. Az immunrendszerünk tekintélyes része pedig a beleinkben van. Ebből adódóan pedig a legjobb immunerősítő szerek a különböző hasznos baktériumokat, elsősorban bélbaktériumokat tartalmazó, gyakran egyáltalán nem olcsó készítmények. Ilyenek pl. a Normaflore, a Linex, az Enterol, vagy a Protexin Balance. Azonban ezeknek is csak tartós, megelőzésszerű szedése segít, vagyis az, ha elkezdi szedni valaki amikor már megbetegedett, csak minimális hatással bírhat, vagy még azzal sem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2020.03.07. 19:58 Fura. Szerintem ha 3 nap alatt elmúlt, az nem nátha volt. A C vitamin szerintem semmilyen hatással nem bír vírusfertőzés esetében. Megelőzéshez lehet használni, de szerintem ott is inkább azért, hogy ha mégis elkapja az embert valami, akkor a szervezetnek legyen belőle tartaléka, mert hát a kollagén előállításához szükséges a szervezetünkben, ill. hiányából skorbut alakulhat ki.
Egy vírus legyőzéséhez az immunrendszerünkre van szükségünk, azt kell erősítenünk. Az immunrendszerünk tekintélyes része pedig a beleinkben van. Ebből adódóan pedig a legjobb immunerősítő szerek a különböző hasznos baktériumokat, elsősorban bélbaktériumokat tartalmazó, gyakran egyáltalán nem olcsó készítmények. Ilyenek pl. a Normaflore, a Linex, az Enterol, vagy a Protexin Balance. Azonban ezeknek is csak tartós, megelőzésszerű szedése segít, vagyis az, ha elkezdi szedni valaki amikor már megbetegedett, csak minimális hatással bírhat, vagy még azzal sem.
Nem a C vitamin, hanem a "korulirt szer" (egy virusellenes tabletta)
OVB+ ;)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Gaston Glock írta: 2020.03.07. 19:58 Fura. Szerintem ha 3 nap alatt elmúlt, az nem nátha volt. A C vitamin szerintem semmilyen hatással nem bír vírusfertőzés esetében. Megelőzéshez lehet használni, de szerintem ott is inkább azért, hogy ha mégis elkapja az embert valami, akkor a szervezetnek legyen belőle tartaléka, mert hát a kollagén előállításához szükséges a szervezetünkben, ill. hiányából skorbut alakulhat ki.
Egy vírus legyőzéséhez az immunrendszerünkre van szükségünk, azt kell erősítenünk. Az immunrendszerünk tekintélyes része pedig a beleinkben van. Ebből adódóan pedig a legjobb immunerősítő szerek a különböző hasznos baktériumokat, elsősorban bélbaktériumokat tartalmazó, gyakran egyáltalán nem olcsó készítmények. Ilyenek pl. a Normaflore, a Linex, az Enterol, vagy a Protexin Balance. Azonban ezeknek is csak tartós, megelőzésszerű szedése segít, vagyis az, ha elkezdi szedni valaki amikor már megbetegedett, csak minimális hatással bírhat, vagy még azzal sem.
Én sem írtam volna le jobban, nagyon jól összefoglaltad!!
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2020.03.07. 20:46 Nem a C vitamin, hanem a "korulirt szer" (egy virusellenes tabletta)
OVB+ ;)
Isszy! Ennyi erővel akkor a Strepsils tabletta is "vírusellenes szer". :lol: :lol: Ráadásul annak még a használati útmutatójába is beleírták ezt. 8-)

Szerintem maradjunk annyiban, hogy "vírusellenes szer" kizárólag orvosi vényre van. Az immunerősítő pedig nem az Általad írt C vitaminos tabletta, de nem is a homeopátiás hasztalan hülyeségek, hanem a hasznos bélbaktériumokat tartalmazó szerek.

mod.: Ami meg a náthát illeti, erről van is egy kissé erőltetett vicc; Ha a náthával nem mész orvoshoz, akkor bizony eltarthat egy hétig is. Ha viszont orvoshoz mész vele, akkor csak egy hétig tart. :mrgreen:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2020.03.08. 12:30 Isszy! Ennyi erővel akkor a Strepsils tabletta is "vírusellenes szer". :lol: :lol: Ráadásul annak még a használati útmutatójába is beleírták ezt. 8-)

Szerintem maradjunk annyiban, hogy "vírusellenes szer" kizárólag orvosi vényre van. Az immunerősítő pedig nem az Általad írt C vitaminos tabletta, de nem is a homeopátiás hasztalan hülyeségek, hanem a hasznos bélbaktériumokat tartalmazó szerek.

mod.: Ami meg a náthát illeti, erről van is egy kissé erőltetett vicc; Ha a náthával nem mész orvoshoz, akkor bizony eltarthat egy hétig is. Ha viszont orvoshoz mész vele, akkor csak egy hétig tart. :mrgreen:
"Ráadásul annak még a használati útmutatójába is beleírták ezt"
:)) Honnan tudod, hogy amirol en beszelek, annak nincs bele irva ugyanez? De megirom neked privatban melyik szer es akkor nem kell VOB+ :D

"Szerintem maradjunk annyiban, hogy "vírusellenes szer" kizárólag orvosi vényre van. "

Nem igy van :)

"Az immunerősítő pedig nem az Általad írt C vitaminos tabletta"
De a C Vitamim immunerosito is :)
De meg mindig nem olvastal vissza, ezert vagsz felre :D

"hasznos bélbaktériumokat tartalmazó szerek."

Igen, azok is immunerositoek, de folyamatos (nem kuraszeru) alkalmazasa nem javallt!

"Ha a náthával nem mész orvoshoz, akkor bizony eltarthat egy hétig is. Ha viszont orvoshoz mész vele, akkor csak egy hétig tart"

Igen, ismerem GG eme mondast, de nalam most 3.5 napig tartott, semmi erdekem nincs benne hogy kamuzzak. :)

Orulok hogy kommunikaltunk :) ;)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2020.03.08. 14:03 "Ráadásul annak még a használati útmutatójába is beleírták ezt"
:)) Honnan tudod, hogy amirol en beszelek, annak nincs bele irva ugyanez? De megirom neked privatban melyik szer es akkor nem kell VOB+ :D

"Szerintem maradjunk annyiban, hogy "vírusellenes szer" kizárólag orvosi vényre van. "

Nem igy van :)

"Az immunerősítő pedig nem az Általad írt C vitaminos tabletta"
De a C Vitamim immunerosito is :)
De meg mindig nem olvastal vissza, ezert vagsz felre :D

"hasznos bélbaktériumokat tartalmazó szerek."

Igen, azok is immunerositoek, de folyamatos (nem kuraszeru) alkalmazasa nem javallt!

"Ha a náthával nem mész orvoshoz, akkor bizony eltarthat egy hétig is. Ha viszont orvoshoz mész vele, akkor csak egy hétig tart"

Igen, ismerem GG eme mondast, de nalam most 3.5 napig tartott, semmi erdekem nincs benne hogy kamuzzak. :)

Orulok hogy kommunikaltunk :) ;)
Onnan sejtem, hogy nincs benne, hogy akkor azzal kezdted volna.

Pedig de, vírus ellenes szer csak orvosi vényre van.

A C vitamin nem immunerősítő. Biológiailag csak a kollagénelőállításban van szerepe, ilyen módon akadályozza a skorbut kialakulását is.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Aszkorbinsav

Szinte majdnem kizárólag a bélbaktériumok az immunerősítőek. 6 éve nem volt influenzám. Tudom mi javallt azokkal kapcsolatosan és mi nem. ;) Gyak. úgy szeded, ahogy akarod.

Nem írtam, hogy kamuzol, csak azt írtam, hogy akkor az nem nátha volt.

Dehogy örülsz csak úgy teszel. :mrgreen:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2020.03.08. 14:15 Onnan sejtem, hogy nincs benne, hogy akkor azzal kezdted volna.

Pedig de, vírus ellenes szer csak orvosi vényre van.

A C vitamin nem immunerősítő. Kizárólag kollagénelőállításban van szerepe, ilyen módon akadályozza a skorbut kialakulását is.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Aszkorbinsav

Csak és kizárólag a bélbaktériumok az immunerősítőek. 6 éve nem volt influenzám. Tudom mi javallt azokkal kapcsolatosan és mi nem. ;) Gyak. úgy szeded, ahogy akarod.

Nem írtam, hogy kamuzol, csak azt írtam, hogy akkor az nem nátha volt.

Dehogy örülsz csak úgy teszel. :mrgreen:
Szerinted igy szerintem nem.
Nem akarlak elkeseriteni, csupan ajanlom figyelmedbe!
Ovatosan a probiotikumokkal.

https://www.egeszsegkalauz.hu/eletmod/t ... ok/ftkdqq9


https://m.szuloklapja.hu/hirek-erdekess ... erint.html

https://www.novakhunor.hu/gyogyszerek/a ... mot-vegyuk
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Gaston Glock írta: 2020.03.08. 12:30 de nem is a homeopátiás hasztalan hülyeségek
Na, azt itt ne is emlegessük. Egy 200+ évvel ezelőtti tévedés, ami miatt ma hegyeket adnak el cukortablettákból hatóanyag nélkül olyan embereknek, akik azt se tudják, mi ez a nevetséges elmélet, pontosan mit jelent és honnan ered.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Apa kezdődik... Első lépésként megtörtént a vészhelyzet kihirdetése.

https://index.hu/belfold/2020/03/11/kor ... esemenyek/

Igen ez ettől még nem a zombi apokalipszis és nem is lesz az, csak egy jogi lehetőség ami gyorsabb rugalmasabb intézkedéseket tesz lehetővé, de akkor is.
Bírom hogy még 1-2 héttel ezelőtt is az arcomba röhögtek a kollégák hogy na, ez csak egy újabb influenza, túl van ez fújva, stb. Most már egyik sem röhög, csak vásárol, amelyik még nem vásárolt be.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2020.03.11. 18:00
Ez a pánikkeltés úgy hiányzott, mint üveges tótnak a hanyattesés.
Rendben, lehet, hogy ezekre az intézkedésekre szükség van. Ezt döntsék el azok, akik értenek hozzá. Én csak azt akarom, gondolkozzunk már el azon: hogyan lehetne - már ha lehet; de ne utasítsuk el kapásból, hogy lehet - csendesebben kezelni a kríziseket. Mert a félelem további, gyakran nagyobb károkat okoz. Mint amikor tűz üt ki, és több embert taposnak halálra, mint amennyivel a tűz végez. Örülnék, ha ennek a járványnak lenne egy ilyen tanulsága.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.03.11. 22:49 Ez a pánikkeltés úgy hiányzott, mint üveges tótnak a hanyattesés.
Rendben, lehet, hogy ezekre az intézkedésekre szükség van. Ezt döntsék el azok, akik értenek hozzá. Én csak azt akarom, gondolkozzunk már el azon: hogyan lehetne - már ha lehet; de ne utasítsuk el kapásból, hogy lehet - csendesebben kezelni a kríziseket. Mert a félelem további, gyakran nagyobb károkat okoz. Mint amikor tűz üt ki, és több embert taposnak halálra, mint amennyivel a tűz végez. Örülnék, ha ennek a járványnak lenne egy ilyen tanulsága.
Ezzel most teljesen egyetértek. Vegyük komolyan, meg nálam is be van tárazva az ellátmány (amúgy is mindig), de amit a média művel az elmebaj. Nézz meg egy indexcímlapot az elmúlt napokban. Ezek szerintem a kócos fejükkel ott túlóráznak éjszaka és azon dolgoznak, hogy hány vastagbetűs címet tudnak még lehozni a témában. Gyak mindenhez hozzákötik, mindegy hogyan, aztán tolják az arcokba.
Foglalkozzunk vele, meg legyenek intézkedések, meg igenis tudjunk róla, de ez gyomorforgató undorító hígfos így.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2020.03.11. 22:55 Ezzel most teljesen egyetértek. Vegyük komolyan, meg nálam is be van tárazva az ellátmány (amúgy is mindig), de amit a média művel az elmebaj. Nézz meg egy indexcímlapot az elmúlt napokban. Ezek szerintem a kócos fejükkel ott túlóráznak éjszaka és azon dolgoznak, hogy hány vastagbetűs címet tudnak még lehozni a témában. Gyak mindenhez hozzákötik, mindegy hogyan, aztán tolják az arcokba.
Foglalkozzunk vele, meg legyenek intézkedések, meg igenis tudjunk róla, de ez gyomorforgató undorító hígfos így.
Bocs a külön hsz-ért..
Ma voltam gumisnál. Időpontot akartam kérni, de azt mondta mehetek azonnal. Szinte zero forgalma van, szerinte a járvány hiszti miatt. Iszonyat károkat okoz ez a túltolás a gazdaságnak. Én tuti biztos vagyok benne, hogy forintosítva nagyságrendekkel nagyobbat, mintha nem is tudnánk róla, hogy járvány van.
Megint mondom, igen, foglalkozzunk vele. Különösen figyeljünk az idősekre, betegekre. De egészéges felnőttként a fertőzöttek nagyobb része valszeg komolyabb megfázásokkal ment bulikázni még...
Ha a hozzáértő azt mondja, akkor hallgassunk rá, legyen távoktatás, meg ne legyen nagykoncert, de a média hiszti akkor is undorít.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.03.11. 23:03 De egészéges felnőttként a fertőzöttek nagyobb része valszeg komolyabb megfázásokkal ment bulikázni még...
Ha a hozzáértő azt mondja, akkor hallgassunk rá, legyen távoktatás, meg ne legyen nagykoncert, de a média hiszti akkor is undorít.
Bocs, de egy részével nem értek egyet. Az új vírus nem nátha vagy influenza, hanem fertőző tüdőgyulladás. A betegek jelentős részét kell a gyógyulás érdekében bármely pillanatban lélegeztető gépre tenni. Tehát kórházban kell kezelni, nem mindenkinek sikerül otthon kiheverni. Ha nem tudjuk csírájában drasztikus intézkedésekkel elfojtani, az eü rendszer nem lesz képes gondoskodni az összes betegről, és brutálisan megugrik a mortalitás.
Amit a médiáról írtál, az szerintem is jogos.
Ami engem zavar, hogy a maszkok, meg kézfertőtlenítők hiányával hergelnek ahelyett, hogy az egyén felelősségét hangsúlyoznák. Kihagyható utazások elhalasztása, gyanú esetén önkéntes karantén, zsebkendő használata, kézmosás. Kínát már le se szarják, pedig fontos volna minél jobban tudni, hogy szorították vissza a.terjedést, de most az olaszok folynak a csapból, halál, dráma, rettegés.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2020.03.11. 23:44-kor.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.03.11. 22:55 Ezzel most teljesen egyetértek. Vegyük komolyan, meg nálam is be van tárazva az ellátmány (amúgy is mindig), de amit a média művel az elmebaj. Nézz meg egy indexcímlapot az elmúlt napokban. Ezek szerintem a kócos fejükkel ott túlóráznak éjszaka és azon dolgoznak, hogy hány vastagbetűs címet tudnak még lehozni a témában. Gyak mindenhez hozzákötik, mindegy hogyan, aztán tolják az arcokba.
Foglalkozzunk vele, meg legyenek intézkedések, meg igenis tudjunk róla, de ez gyomorforgató undorító hígfos így.
Ugyanezt gondolom hetek óta. Gyakorlatilag élőben közvetítik hogyan terjed a vírus, akár országonként egy számjegyű számú fertőzöttről is beszámoltak. Hírértéke (=hasznosítható információtartalma) ugyanúgy zéró, mint kismillió más hírnek, aminek semmi hatása nincs az életemre. Láthatatlanná szeretnék válni és belopódzni a szerkesztőségekbe, hogy halljam, miről beszélnek (=tényleg hisznek abban, hogy a híreik fontosak, vagy csak cinikus paraziták?), vagy ami még jobb: szeretnék belelátni a fejükbe.

Valamint ne feledkezzünk meg azokról sem, akiknek életük és karrierjük nagy lehetősége, hogy hatásbemutatót tarthassanak felkészültségükről és tökösségükről, megmentőként tetszeleghessenek, és élvezhessék az ölükbe hullott hatalom mámorát. Minden krízis tetemként vonza ezeket a hiénákat és dögkeselyüket, kiknek semmi érdekük nem fűződik hozzá, hogy a krízis ne tűnjön nagyobbnak, mint amekkora.

Persze lehet, hogy az én programozásomban van hiba: szinte minden évre meg tudom mondani a környezetemben milyen világvégétől paráztak. Ami érdeklődés hiányában rendre elmaradt.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.03.11. 23:03 Ma voltam gumisnál. Időpontot akartam kérni, de azt mondta mehetek azonnal. Szinte zero forgalma van, szerinte a járvány hiszti miatt. Iszonyat károkat okoz ez a túltolás a gazdaságnak. Én tuti biztos vagyok benne, hogy forintosítva nagyságrendekkel nagyobbat, mintha nem is tudnánk róla, hogy járvány van.
"Amikor rábízták a gabonafélék beszerzését és a gabonakereskedelem irányítását, mindenhova elküldte ügynökeit és barátait, majd ő maga is elhajózott Szicíliába, Szardíniába és Libüába, és összegyűjtötte a gabonát. Már indulófélben volt, de heves szélvihar támadt a tengeren, és a hajók kapitányai vonakodtak útnak indulni. Pompeius elsőnek szállt fel az egyik hajóra, parancsot adott, hogy húzzák fel a horgonyt, közben pedig harsány hangon így kiáltott: »Hajózni kell, élni nem kell!«" Plutarkhosz: Párhuzamos életrajzok
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.03.11. 23:33 Bocs, de egy részével nem értek egyet. Az új vírus nem nátha vagy influenza, hanem fertőző tüdőgyulladás. A betegek jelentős részét kell a gyógyulás érdekében bármely pillanatban lélegeztető gépre tenni. Tehát kórházban kell kezelni, nem mindenkinek sikerül otthon kiheverni. Ha nem tudjuk csírájában drasztikus intézkedésekkel elfojtani, az eü rendszer nem lesz képes gondoskodni az összes betegről, és brutálisan megugrik a mortalitás.
Amit a médiáról írtál, az szerintem is jogos.
+1
Ami para részemről van pl, hogy esetemben minden de minden megfázás, nátha, influenza az a betegség megjelenése után 3-4 nappal ráhúzódik a légutakra, de rohadtul. Köhögök de úgy, hogy a tüdőmet kiköpöm, majd megfulladok és a könnyeim folynak. Egy sima megfázás után is, influenza után meg pláne. Tudom egyéni szoc probléma, de nekem egy sima influenza szezon is iszonyú sz@r általában, ha elkapom. (És mindig elkapom, akkor is ha be vagyok oltva)

Szóval nem tudjuk pontosan mi ez mert új, de nem gondolom hogy egy frankó összeesküvés-elméletről lenne szó szándékosan bedöntött világgazdasággal (mert az pár nagy short pozíciónak jó, ésatöbbi) és más egyébbel. Ez az összeesküvés-elméletek terepe. Én inkább hajlok a qrva veszélyes és tegyünk meg mindent ellene - verzióra. Nem szeretném kipróbálni mit tud a magyar egészségügy egy nem várt tömeges megbetegedés estén... Inkább itthon maradok, ha kell hetekig.

A média az meg gennymédia, kattintás-vadász híroldalakról beszélünk, mit várunk tőlük?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2020.03.11. 23:03 Én tuti biztos vagyok benne, hogy forintosítva nagyságrendekkel nagyobbat, mintha nem is tudnánk róla, hogy járvány van.
Szia,

A fenti szerintem igaz, de olyan brutalisan cinikus modon, hogy Te biztos nem ugy gondoltad. :-(

Vagyis azt gondolom, hogy ha nem lennenek jarvanyugyi intezkedesek, akkor az orszag gazdasagilag jobban jonne ki: jelentosen kevesebb nyugdijjat kellene folyositani az elkovetkezo evekben, mint igy, hogy vannak intezkedesek. :-(

Az alabbi kep (ami persze csak nagyon durva becsles, nem konkretan a jelen helyzetre vonatkozik) lenyege: a szaggatott vonal feletti terulet azt mutatja, hogy kik azok, akik menthetoek lennenek, de nem lesznek megmentve, mert nem jut nekik intenziv a'gy:

Kép

Szerintem az egesz felhajtas alapvetoen 2 cellal van, es mindkettovel teljesen egyetertek:
1. Idoben szethuzni a megbetegedeseket, hogy minnel kisebb mertekben legyenek _egyszerre_ intenziv ellatasra szorulo betegek.
2. az emberek legyenek felkeszultek, mert ha akkor akarnak a boltban vasarolni, amikor (nagy tobbsegeben enyhe tunetekkel bar, de) a bolti eladok tobbsege otthon van betegen, akkor nem fog tudni vasarolni.

ui. egy kis magyarazat: manapsag egyre tobbszor hangoztatjak, hogy varhatoan max 70% korul lehet a fertozottek ara'nya, es hogy a fertozottek 10% igenyel Olasszorszagban intenziv ellatast. Ez igy azt jelenti, hogy a lakossag 7%-a, ami 9 millio fovel szamolva 630 000 ember szorul maximum intenziv ellatasra. Jelenleg van kb 300 ures intenziv agy, a kormany bejelentese szerint 1600-ra fel tudjak ezt novelni (ennek egyik feltetele, hogy senki se szenvedjen se balesetet, se ne perforaljon a vakbele, mivel ez a szamhoz tobbek kozott az is kell, hogy egyetlen mutetet se vegezzenek. Apro erdekesseg, hogy a jelenlegi jogszabalyok miatt ennek mellekhatasa, hogy az osszes korhaz csodbe megy, mert ha nem vegeznek muteteket, akkor penzt se kapnak az allamtol).

Tehat a lenyeg: 1 600 agyat kell elosztani 630 000 ember kozott, ezert mindennel fontosabb, hogy ne egyszerre kelljen nekik az agy, hanem sok honap alatt fokozatosan elosztva. Ha nem lenne jarvanyugyi intezkedes, akkor kb 300 000 ember egyszerre szeretne megkapni az 1 600 agyat, tehat kb 298 400 ember az agy hianyaba hallna bele. Ami a ti szemetekben oktalan panikkeltes, az szerintem ennek az idoben szethuzasa, ami rengeteg embert ment meg.

Mod: jobban atgondolva nem hiszem el a 10%-t, inkabb 5% lesz az (indoklas: valoszinuleg a betegek felet meg se vizsgaltak, tehat a tenyleges betegszam a hivatalos duplaja, tehat az intenziv ellatast igenylok ara'nya csak a fele a hivatalosnak). Tehat a megfelelo szamok is felezendok: 630 000 helyett 315 000.

Bel
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bel 2020.03.12. 10:12-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.03.12. 09:45 A fenti szerintem igaz, de olyan brutalisan cinikus modon, hogy Te biztos nem ugy gondoltad. :-(
Nemnem, természetesen nem eszerint kell kezelni a dolgot. Írtam is utána, hogy legyen róla infónk, meg vegyük komolyan. Konkrétan az index főoldalát megnyitva akadtam ki a túltoláson. A túltolt pánikra viszont állítom, hogy nincs szükség, és nagy károkat okoz, nagyobbat, mint maga a járvány.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Szerintem is nagyon fontos, hogy a média miképpen tálalja az infót de ebben az esetben (is) szinte nagyon nehéz eldönteni és kezelni az elhangzottakat.

A lenti képen amit még a --Katonai és Rendvédelmi-- be raktam az február 20.- i Veronai kép. Másnap este a RAI2 tévében már bemondták a Milano-i kórház karantént.
Munka ügyben voltunk kint (akkor fotóztam) és az összes milánói emberrel lepacsiztunk utána beszéltünk a vírusról amin ők csak mosolyogtak.
Február 24. hétfőn az iskolának (iskoláknak- feleségem pedagógus több suliban) jeleztük, hogy 2 hét szünetet kérünk, ezen a héten mentek először suliba és az igazgató igazolta le a hiányzást.

A kinti kollégák akik csak mosolyogtak az egészen jelenleg otthonról dolgoznak és nem is maguk miatt aggódnak hanem az idős családtagok miatt.
Na és azért ők voltak felháborodva a legjobban, hogy miért nem adta a média komolyabban a híreket.

Amikor előtte vagyunk a dolgoknak akkor pánik keltés? amikor meg benne akkor kapkodnánk?
20200220_184948.jpg
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Tehat a lenyeg: 1 600 agyat kell elosztani 630 000 ember kozott, ezert mindennel fontosabb, hogy ne egyszerre kelljen nekik az agy, hanem sok honap alatt fokozatosan elosztva. Ha nem lenne jarvanyugyi intezkedes, akkor kb 300 000 ember egyszerre szeretne megkapni az 1 600 agyat, tehat kb 298 400 ember az agy hianyaba hallna bele. Ami a ti szemetekben oktalan panikkeltes, az szerintem ennek az idoben szethuzasa, ami rengeteg embert ment meg.

Mod: jobban atgondolva nem hiszem el a 10%-t, inkabb 5% lesz az (indoklas: valoszinuleg a betegek felet meg se vizsgaltak, tehat a tenyleges betegszam a hivatalos duplaja, tehat az intenziv ellatast igenylok ara'nya csak a fele a hivatalosnak). Tehat a megfelelo szamok is felezendok: 630 000 helyett 315 000.

Bel
[/quote]

Az ágy az rendben. még a kórterem/ lélegeztető/monitor/inf. pumpa is megoldható. DE KI A FAX fogja ÁPOLNI/GYÓGYÍTANI a betegeket? nem úgy van az h ráb..od a gépre oszt elpöfög míg meg nem gyógyul Ha gebac lesz én visszamegyek önkéntesként az intenzívre, de azzal nem lesznek kisegítve. egyszóval: humánerőforrás és bizony lesz súlyozás is. (passzív euthanázia)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ja még egy dolog: én vettem bőven permetszert, mert eláll és sok a kertem/növényem.akit érint.

lehet h. veszek 2 tyúkot is tojásert
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Valami nagyon felrobbant a TVK-ban. És ott nagyjából minden IS rákkeltő!


https://boon.hu/kozelet/helyi-kozelet/t ... n-4123068/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2020.03.12. 09:45 Szia,

A fenti szerintem igaz, de olyan brutalisan cinikus modon, hogy Te biztos nem ugy gondoltad. :-(

Vagyis azt gondolom, hogy ha nem lennenek jarvanyugyi intezkedesek, akkor az orszag gazdasagilag jobban jonne ki: jelentosen kevesebb nyugdijjat kellene folyositani az elkovetkezo evekben, mint igy, hogy vannak intezkedesek. :-(

Az alabbi kep (ami persze csak nagyon durva becsles, nem konkretan a jelen helyzetre vonatkozik) lenyege: a szaggatott vonal feletti terulet azt mutatja, hogy kik azok, akik menthetoek lennenek, de nem lesznek megmentve, mert nem jut nekik intenziv a'gy:

Kép

Szerintem az egesz felhajtas alapvetoen 2 cellal van, es mindkettovel teljesen egyetertek:
1. Idoben szethuzni a megbetegedeseket, hogy minnel kisebb mertekben legyenek _egyszerre_ intenziv ellatasra szorulo betegek.
2. az emberek legyenek felkeszultek, mert ha akkor akarnak a boltban vasarolni, amikor (nagy tobbsegeben enyhe tunetekkel bar, de) a bolti eladok tobbsege otthon van betegen, akkor nem fog tudni vasarolni.

ui. egy kis magyarazat: manapsag egyre tobbszor hangoztatjak, hogy varhatoan max 70% korul lehet a fertozottek ara'nya, es hogy a fertozottek 10% igenyel Olasszorszagban intenziv ellatast. Ez igy azt jelenti, hogy a lakossag 7%-a, ami 9 millio fovel szamolva 630 000 ember szorul maximum intenziv ellatasra. Jelenleg van kb 300 ures intenziv agy, a kormany bejelentese szerint 1600-ra fel tudjak ezt novelni (ennek egyik feltetele, hogy senki se szenvedjen se balesetet, se ne perforaljon a vakbele, mivel ez a szamhoz tobbek kozott az is kell, hogy egyetlen mutetet se vegezzenek. Apro erdekesseg, hogy a jelenlegi jogszabalyok miatt ennek mellekhatasa, hogy az osszes korhaz csodbe megy, mert ha nem vegeznek muteteket, akkor penzt se kapnak az allamtol).

Tehat a lenyeg: 1 600 agyat kell elosztani 630 000 ember kozott, ezert mindennel fontosabb, hogy ne egyszerre kelljen nekik az agy, hanem sok honap alatt fokozatosan elosztva. Ha nem lenne jarvanyugyi intezkedes, akkor kb 300 000 ember egyszerre szeretne megkapni az 1 600 agyat, tehat kb 298 400 ember az agy hianyaba hallna bele. Ami a ti szemetekben oktalan panikkeltes, az szerintem ennek az idoben szethuzasa, ami rengeteg embert ment meg.

Mod: jobban atgondolva nem hiszem el a 10%-t, inkabb 5% lesz az (indoklas: valoszinuleg a betegek felet meg se vizsgaltak, tehat a tenyleges betegszam a hivatalos duplaja, tehat az intenziv ellatast igenylok ara'nya csak a fele a hivatalosnak). Tehat a megfelelo szamok is felezendok: 630 000 helyett 315 000.

Bel
+1 - nagyon jól leírtad!
Sapienti sat.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2020.03.12. 11:59 ja még egy dolog: én vettem bőven permetszert, mert eláll és sok a kertem/növényem.akit érint.

lehet h. veszek 2 tyúkot is tojásert
Ha van egy kis kerted, udvarod, akkor mindenképp érdemes tyúkot tartani, de inkább 3-4 db-ot. Szeretnek bandázni. A tuleles.hu-ra írtam tyúkos cikket anno. Én évek óta tavasztól őszig letojt tyúkokat tartok. Nem csak kullancs nincs a kertben, a gyepszellőztetés is megoldott. Füvet se kell nyírjak (mondjuk 4000 nm kertem van, jelenleg két birkával...). Ja, és igaz ez relatív, de töredék poloskám és harlekinkaticám van, mint bárkinek a környéken. ha rám hallgatsz, akkor Húsvét után veszel letojt pipiket, nyáron gyönyörűre kikupálódnak a kertben (hogy milyen szép pirospozsgás tojásokat tojtak, azt ne is említsem, a sok kapirgálástól), őszre meg levélhullás után le lehet őket vágni. Ne feledd, a hús ára megy a csillagos égbe! ha meg valami madárinfluenza miatti zárlt lenne, akkor 4-5 pipit egyszuszra le lehet vágni.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

swordmanus írta: 2020.03.12. 21:11 Ha van egy kis kerted, udvarod, akkor mindenképp érdemes tyúkot tartani, de inkább 3-4 db-ot. Szeretnek bandázni. A tuleles.hu-ra írtam tyúkos cikket anno. Én évek óta tavasztól őszig letojt tyúkokat tartok. Nem csak kullancs nincs a kertben, a gyepszellőztetés is megoldott. Füvet se kell nyírjak (mondjuk 4000 nm kertem van, jelenleg két birkával...). Ja, és igaz ez relatív, de töredék poloskám és harlekinkaticám van, mint bárkinek a környéken. ha rám hallgatsz, akkor Húsvét után veszel letojt pipiket, nyáron gyönyörűre kikupálódnak a kertben (hogy milyen szép pirospozsgás tojásokat tojtak, azt ne is említsem, a sok kapirgálástól), őszre meg levélhullás után le lehet őket vágni. Ne feledd, a hús ára megy a csillagos égbe! ha meg valami madárinfluenza miatti zárlt lenne, akkor 4-5 pipit egyszuszra le lehet vágni.
Jelenleg zártan kell tartani a baromfit!

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 4se_REJwmo
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

RatRace írta: 2020.03.12. 21:20 Jelenleg zártan kell tartani a baromfit!

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 4se_REJwmo
Ezért tervezek én is Húsvét utánra, addig majdcsak feloldják.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

:lol:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

swordmanus írta: 2020.03.12. 21:11 Ha van egy kis kerted, udvarod, akkor mindenképp érdemes tyúkot tartani, de inkább 3-4 db-ot. Szeretnek bandázni. A tuleles.hu-ra írtam tyúkos cikket anno. Én évek óta tavasztól őszig letojt tyúkokat tartok. Nem csak kullancs nincs a kertben, a gyepszellőztetés is megoldott. Füvet se kell nyírjak (mondjuk 4000 nm kertem van, jelenleg két birkával...). Ja, és igaz ez relatív, de töredék poloskám és harlekinkaticám van, mint bárkinek a környéken. ha rám hallgatsz, akkor Húsvét után veszel letojt pipiket, nyáron gyönyörűre kikupálódnak a kertben (hogy milyen szép pirospozsgás tojásokat tojtak, azt ne is említsem, a sok kapirgálástól), őszre meg levélhullás után le lehet őket vágni. Ne feledd, a hús ára megy a csillagos égbe! ha meg valami madárinfluenza miatti zárlt lenne, akkor 4-5 pipit egyszuszra le lehet vágni.
koszi
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Hosszu es angolul van, de szerintem jo leiras:
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... d3d9cd99ca

Egyetlen kiragadott mondat belole: ha januar 23 helyett januar 22-en rendelik el Hubei-ben a karantent, akkor 20 000-rel kevesebben fertozodtek volna meg a tartomanyban.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2020.03.08. 14:20 Szerinted igy szerintem nem.
Nem akarlak elkeseriteni, csupan ajanlom figyelmedbe!
Ovatosan a probiotikumokkal.

https://www.egeszsegkalauz.hu/eletmod/t ... ok/ftkdqq9


https://m.szuloklapja.hu/hirek-erdekess ... erint.html

https://www.novakhunor.hu/gyogyszerek/a ... mot-vegyuk
Jaj hagyjál már ezekkel az ostoba kamu weboldalakkal. :lol: :lol: :lol: :lol: Legalább fél ezer weboldalt tudnék mutatni, ami szerint meg az 5G rákot okoz. Meg kb. ugyanennyit, ami szerint meg a C vitamin okoz rákot. :D :D Az is eszetlen aki ezeket beveszi.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2020.03.14. 10:57 Jaj hagyjál már ezekkel az ostoba kamu weboldalakkal. :lol: :lol: :lol: :lol: Legalább fél ezer weboldalt tudnék mutatni, ami szerint meg az 5G rákot okoz. Meg kb. ugyanennyit, ami szerint meg a C vitamin okoz rákot. :D :D Az is eszetlen aki ezeket beveszi.
Figyu mán!
Pár hónapja a szakterületéről tudományos munkákat, pontos forrásmegjelöléssel idéző topiktársat körberöhögted. Most meg nem hitelesnek minősítesz ismeretterjesztő weboldalakat mert NEKED nem tetszik.

Árult már el nekem, mik azok a források amik SZERINTED hitelesek? MIlyen szempontoknak kell megfelelnie? Mert az ismeretterjesztő weboldalakat körberöhögöd (OK nem tudományos igényű oldalak, de nem is az a céljuk) a konkrét tudományos szakcikkeket körberöhögöd.
Akkor mi az ami megbízható?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2020.03.13. 16:47 Sziasztok,

Hosszu es angolul van, de szerintem jo leiras:
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... d3d9cd99ca

Egyetlen kiragadott mondat belole: ha januar 23 helyett januar 22-en rendelik el Hubei-ben a karantent, akkor 20 000-rel kevesebben fertozodtek volna meg a tartomanyban.

Bel
Most komolyan.... Szerinted nincs kicsit túlhúzva ez a dolog? Eddig világviszonylatban összesen kb. 4 ezren haltak meg ebben az új koronavírus fertőzésben. 90%-ban idősek, maradék 10%-ban meg eleve egyéb betegségben vagy immunhiányban szenvedők. Tavaly világviszonylatban kb. 140 ezer gyerek halt meg kanyaróban, pedig annak már ellenszere is van. kb. 70 ezren meg influenzában, pedig ezek is világjárványok lényegében minden évben. Mégsem ült össze az operatív törzs, nem zártak be iskolákat, boltokat, határokat se zártak le és a WHO se nyilvánított semminek semmit, pedig amúgy ezek is világjárványok minden évben. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy az is lehet, hogy velünk marad a vírus, hasonlóan, mint az influenza. Akkor évekig le lesz zárva minden és senki sehová? Összeomlasszuk vele a saját gazdaságunkat, társadalmunkat szándékosan? Ne már....
Nem mondom, hogy semmit se kéne csinálni, de azért az, hogy egyesek már a Tom Clancy nevével fémjelzett, The Division c. játékban érzik magukat, szerintem erős túlzás. Nem gondolod?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2020.03.14. 11:24 Figyu mán!
Pár hónapja a szakterületéről tudományos munkákat, pontos forrásmegjelöléssel idéző topiktársat körberöhögted. Most meg nem hitelesnek minősítesz ismeretterjesztő weboldalakat mert NEKED nem tetszik.

Árult már el nekem, mik azok a források amik SZERINTED hitelesek? MIlyen szempontoknak kell megfelelnie? Mert az ismeretterjesztő weboldalakat körberöhögöd (OK nem tudományos igényű oldalak, de nem is az a céljuk) a konkrét tudományos szakcikkeket körberöhögöd.
Akkor mi az ami megbízható?
Azt a "szakembert" most is körberöhögöm.

Mert szerinted ami az interneten megjelenik minden igaz? Kapj már a búrádhoz szerintem. Rengeteg "ismeretterjesztő" weboldal állít baromságokat.
Ha rám hallgatsz azt hiszed el amit akarsz. De elő ne írd már nekem plíz, hogy nekem mit kellene elhinnem abból a sok sületlenségből, amiket a neten lehet olvasgatni. 6 éve szedem a szóban forgó dolgot, most nem írom le melyiket.
1. Én vagyok rá az élő példa, hogy baromság amit ezek az oldalak erről írnak.
2. A használati útmutatóban pont az ellenkezője van a szedését illetően, mint amit ezek az "ismeretterjesztő" oldalak írnak.
3. A tapasztalatom sem az "ismeretterjesztő oldalakat" igazolja.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2020.03.14. 11:24 Figyu mán!
Pár hónapja a szakterületéről tudományos munkákat, pontos forrásmegjelöléssel idéző topiktársat körberöhögted. Most meg nem hitelesnek minősítesz ismeretterjesztő weboldalakat mert NEKED nem tetszik.

Árult már el nekem, mik azok a források amik SZERINTED hitelesek? MIlyen szempontoknak kell megfelelnie? Mert az ismeretterjesztő weboldalakat körberöhögöd (OK nem tudományos igényű oldalak, de nem is az a céljuk) a konkrét tudományos szakcikkeket körberöhögöd.
Akkor mi az ami megbízható?
Nesze itt van két cikk arról, hogy a C vitamin rákot okozhat állítólag:
https://www.hazipatika.com/napi_egeszse ... 0218122920
https://hvg.hu/tudomany/20190708_c_vitamin_rak_tapanyag

Itt meg egy arról, hogy a C vitamin gyógyítja a rákot:
https://avilagtitkai.com/articles/view/ ... llgat-rola

Akkor most?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2020.03.14. 10:57 Jaj hagyjál már ezekkel az ostoba kamu weboldalakkal. :lol: :lol: :lol: :lol: Legalább fél ezer weboldalt tudnék mutatni, ami szerint meg az 5G rákot okoz. Meg kb. ugyanennyit, ami szerint meg a C vitamin okoz rákot. :D :D Az is eszetlen aki ezeket beveszi.
Te tudod :))
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A túlélés szellemi sport: kell hozzá megfelelő habitus, intelligencia, józan ítélőképesség, akaraterő, tájékozottság etc..
Habitusom alapján ugyanaz a hozzáállásom a mostani járványhoz, mint Gastonnak: "Nem mondod, tényleg itt van a világvége? Eddig érdeklődés hiányában mindig elmaradt. Kiscsillió kórokozó van, ami ki akar nyírni minket, mégis itt vagyunk. Értem, hogy ez tüdőgyulladás, de manapság nem szokás tüdőgyulladásba belehalni, sőt még kórházba jutni se vele. Nekem is volt, elmentem orvoshoz, megröntgeneztek, majd hazaküldtek, hogy feküdjek otthon és szedjem a felírt gyógyszereket, egy hét múlva jöjjek vissza, ha jobban vagyok. Értem, hogy félünk az egészségügyi rendszer és az infrastruktúra összeomlásától, mert az orvosok, ápolók, vízművesek, elművesek betegen nem tudnak dolgozni. De ha közben olyan járványokat hagyunk végigsöpörni a világon, amikbe egy nagyságrenddel többen halnak bele és mégsem omlanak össze ezek a rendszerek, akkor ezt hogyan vegyem komolyan?"
Közben pedig bennem van a kétely, hogy mi van, ha mégis én tévedek, és nem a többieknek ment el az esze, hogy szembe jönnek velem… Mi van, ha csak azért nincs nagyobb baj, mert akik döntéseket hozhatnak, azok ha nem is a legjobb, de jobb döntéseket hoztak, mint én tettem volna a helyükben?
Nem értek a kórokozók és járványok témájához, aki pedig ért, az olyanokat mond, ami nem egyezik a világról eddig szerzett tapasztalataimmal. Felfogom, amit mond, de nem érzem reálisnak. Nem kapcsol a félelem-relém.
Szóval sokat tanultam magamról az elmúlt hetekben, és már nagyon szeretnék fél évvel idősebb lenni, hogy végre tudjam, kinek volt igaza. Mert a járvány közeledtének jele, hogy az emberek fele elveszti a józan ítélőképességét: csak tudnám, melyik fele…
Meg vagyok verve a saját elmém börtönével.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Poresz írta: 2020.03.14. 16:27 A túlélés szellemi sport: kell hozzá megfelelő habitus, intelligencia, józan ítélőképesség, akaraterő, tájékozottság etc..
Habitusom alapján ugyanaz a hozzáállásom a mostani járványhoz, mint Gastonnak: "Nem mondod, tényleg itt van a világvége? Eddig érdeklődés hiányában mindig elmaradt. Kiscsillió kórokozó van, ami ki akar nyírni minket, mégis itt vagyunk. Értem, hogy ez tüdőgyulladás, de manapság nem szokás tüdőgyulladásba belehalni, sőt még kórházba jutni se vele. Nekem is volt, elmentem orvoshoz, megröntgeneztek, majd hazaküldtek, hogy feküdjek otthon és szedjem a felírt gyógyszereket, egy hét múlva jöjjek vissza, ha jobban vagyok. Értem, hogy félünk az egészségügyi rendszer és az infrastruktúra összeomlásától, mert az orvosok, ápolók, vízművesek, elművesek betegen nem tudnak dolgozni. De ha közben olyan járványokat hagyunk végigsöpörni a világon, amikbe egy nagyságrenddel többen halnak bele és mégsem omlanak össze ezek a rendszerek, akkor ezt hogyan vegyem komolyan?"
Közben pedig bennem van a kétely, hogy mi van, ha mégis én tévedek, és nem a többieknek ment el az esze, hogy szembe jönnek velem… Mi van, ha csak azért nincs nagyobb baj, mert akik döntéseket hozhatnak, azok ha nem is a legjobb, de jobb döntéseket hoztak, mint én tettem volna a helyükben?
Nem értek a kórokozók és járványok témájához, aki pedig ért, az olyanokat mond, ami nem egyezik a világról eddig szerzett tapasztalataimmal. Felfogom, amit mond, de nem érzem reálisnak. Nem kapcsol a félelem-relém.
Szóval sokat tanultam magamról az elmúlt hetekben, és már nagyon szeretnék fél évvel idősebb lenni, hogy végre tudjam, kinek volt igaza. Mert a járvány közeledtének jele, hogy az emberek fele elveszti a józan ítélőképességét: csak tudnám, melyik fele…
Meg vagyok verve a saját elmém börtönével.
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 42966 alkalommal
Ezzel valahogy Én is így vagyok, bár inkább kételkedem az egészben, mint pánikolnék tőle!
Kérdőjel.jpg
Kérdőjel.jpg (31.18 KiB) Megtekintve 42966 alkalommal
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2020.03.14. 16:27 Értem, hogy ez tüdőgyulladás, de manapság nem szokás tüdőgyulladásba belehalni, sőt még kórházba jutni se vele. Nekem is volt, elmentem orvoshoz, megröntgeneztek, majd hazaküldtek, hogy feküdjek otthon és szedjem a felírt gyógyszereket, egy hét múlva jöjjek vissza, ha jobban vagyok.
..
De ha közben olyan járványokat hagyunk végigsöpörni a világon, amikbe egy nagyságrenddel többen halnak bele és mégsem omlanak össze ezek a rendszerek, akkor ezt hogyan vegyem komolyan?"
Szia,

1. Ne keverd a gozmozdonyt az ursikloval. :-)

A kozelmultban az volt a szokas, hogy bakterium fertozestol kaptak az emberek tudogyulladast.
Ennek a legfontosabb jellemzoje, hogy a 1928-ban felfedeztek, 1940-es evek ota tomegesen gyartjak az antibiotikumokat, tehat VAN GYOGYSZER. Elotte a tudogyulladasba rengetegen belehaltak, mert nem volt gyogyszer.

Az uj koronavirus mint a neve is mutatja, virus, az antibiotikumok nem hatnak ra, nincs gyogyszer ellene (kiserleteznek, fejlesztenek, ami a bulvarlapok cimlapjan mar most is jol nez ki, de ettol meg jelenleg nincs gyogyszer ellene).

2. Mi volt az utolso elotti olyan jarvany, ahol elofordult, hogy kb 200 beteg halt meg Olaszorszagban egy nap alatt azert, mert nem kaptak megfelelo orvosi ellatast?

Mert most ez a helyzet Eszak-Olaszorszagban es Iranban, elvileg par nappal ezelottig ez volt a helyzet Vuhanban, es kerdeses, hogy par napon belul ez lesz-e a helyzet Spanyolorszagban.

Alapvetoen az az elerheto cel, hogy olyan legyen a helyzet, mint pl. Nemetorszagban, ahol tegnap ismerte valt 1507 uj fertozott es aznap meghalt 4 fo (tehat 375:1 az ara'ny). Es ne olyan legyen, mint Olaszorszagban, ahol tegnap 2547 ismerte valt uj fertozott es aznap meghalt 250 fo (tehat 10:1 az ara'ny).

Es ne kepzeld azt, hogy a magyar egeszsegugy jobb, mint az olasz.

A megoldas "egyszeru": le kell lassitani a terjedest annyira, hogy egyszerre annyi embernek legyen szuksege intenziv ellatasra, amennyi meg tudja azt kapni. Mert aki nem kapja meg, az meg fog halni. Ennek elsodleges eszkozei azok, hogy az emberek kozotti tavolsagot megnovelik, es a "szuperterjesztoket" korlatozzak. Ennek az egyetlen ismert modszere a tobbe-kevesbe komolyan vett karanten. Most egy "gyava", szinte minden negativ hatas nelkuli korlatozasokat hoztak Magyarorszagon, azert, mert jelenleg a cegek termelekenysege fontosabb, mint a virus fekezese. Vuhanban es Eszak-Olaszorszag egy reszeben az utcara nem lephetnek ki az emberek a lakasukbol!

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2020.03.14. 17:41 Szia,

1. Ne keverd a gozmozdonyt az ursikloval. :-)

A kozelmultban az volt a szokas, hogy bakterium fertozestol kaptak az emberek tudogyulladast.
Ennek a legfontosabb jellemzoje, hogy a 1928-ban felfedeztek, 1940-es evek ota tomegesen gyartjak az antibiotikumokat, tehat VAN GYOGYSZER. Elotte a tudogyulladasba rengetegen belehaltak, mert nem volt gyogyszer.

Az uj koronavirus mint a neve is mutatja, virus, az antibiotikumok nem hatnak ra, nincs gyogyszer ellene (kiserleteznek, fejlesztenek, ami a bulvarlapok cimlapjan mar most is jol nez ki, de ettol meg jelenleg nincs gyogyszer ellene).

2. Mi volt az utolso elotti olyan jarvany, ahol elofordult, hogy kb 200 beteg halt meg Olaszorszagban egy nap alatt azert, mert nem kaptak megfelelo orvosi ellatast?

Mert most ez a helyzet Eszak-Olaszorszagban es Iranban, elvileg par nappal ezelottig ez volt a helyzet Vuhanban, es kerdeses, hogy par napon belul ez lesz-e a helyzet Spanyolorszagban.

Alapvetoen az az elerheto cel, hogy olyan legyen a helyzet, mint pl. Nemetorszagban, ahol tegnap ismerte valt 1507 uj fertozott es aznap meghalt 4 fo (tehat 375:1 az ara'ny). Es ne olyan legyen, mint Olaszorszagban, ahol tegnap 2547 ismerte valt uj fertozott es aznap meghalt 250 fo (tehat 10:1 az ara'ny).

Es ne kepzeld azt, hogy a magyar egeszsegugy jobb, mint az olasz.

A megoldas "egyszeru": le kell lassitani a terjedest annyira, hogy egyszerre annyi embernek legyen szuksege intenziv ellatasra, amennyi meg tudja azt kapni. Mert aki nem kapja meg, az meg fog halni. Ennek elsodleges eszkozei azok, hogy az emberek kozotti tavolsagot megnovelik, es a "szuperterjesztoket" korlatozzak. Ennek az egyetlen ismert modszere a tobbe-kevesbe komolyan vett karanten. Most egy "gyava", szinte minden negativ hatas nelkuli korlatozasokat hoztak Magyarorszagon, azert, mert jelenleg a cegek termelekenysege fontosabb, mint a virus fekezese. Vuhanban es Eszak-Olaszorszag egy reszeben az utcara nem lephetnek ki az emberek a lakasukbol!

Bel
csúnyát mondok, meg leszek támadva miatta: el kéne engedni. Ha az EU 1-200 ezer halott aran meguszná a 2008-12 közti válságot, már megérné.

Mert igy tobb aldozat lesz vegul, ha 1929 jon ujra. Meg aztán esetleg 1939.

(Es nem erzeketlen vok, nekem is van tobb, erintett korosztályba tartozó veszélyeztetett családtagom.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A tegnap ajanlott cikk MAGYARUL:
https://medium.com/@szofimolnar/koronav ... 74091a7b21

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2020.03.14. 17:52 Ha az EU 1-200 ezer halott aran meguszná a 2008-12 közti válságot, már megérné.
Szia,

Szerintem nem egyertelmu, hogy meguszna-e 1-200 ezer halottal Magyarorszag, ha nem vezet be (nem vezetett volna be) semmi jarvanyugyi intezkedest.

Nem az EU, hanem Magyarorszag.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

bel írta: 2020.03.14. 17:41 Az uj koronavirus mint a neve is mutatja, virus, az antibiotikumok nem hatnak ra, nincs gyogyszer ellene (kiserleteznek, fejlesztenek, ami a bulvarlapok cimlapjan mar most is jol nez ki, de ettol meg jelenleg nincs gyogyszer ellene).

Én úgy hallottam (nyilván ez hangsúlyozottan nem megerősített információ) hogy Ausztriában beoltották a betegeket a SARS-ra való gyógyszerrel és jelentős részük meggyógyult tőle.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2020.03.14. 18:10 Szia,

Szerintem nem egyertelmu, hogy meguszna-e 1-200 ezer halottal Magyarorszag, ha nem vezet be (nem vezetett volna be) semmi jarvanyugyi intezkedest.

Nem az EU, hanem Magyarorszag.

Bel
Ne toljuk túl. Ez nem pestis.

A spanyolnátha 2 év alatt világszerte okozott kb. 2-10 millió haláleset között.

...

btw: miért nem az összes 70 év felettit karanténozzuk+egyéb veszélyeztetetteket, és miért a turizmust basszuk szét, meg lassan az egész gazdaságot?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2020.03.14. 17:41
Elolvastam amiket ma írtál, megértettem, de fejben valami baj van velem, mert a súlyát átérezni nem tudom. Ha kérdésem lesz, felteszem, de egyébként a beszélgetésből önként kimaradok, hogy ne terjesszem a bicskanyitogatóan hipercinikus hülyeségeimet.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.03.14. 18:23 Ne toljuk túl. Ez nem pestis.

A spanyolnátha 2 év alatt világszerte okozott kb. 2-10 millió haláleset között.
Hát, én úgy tudom, inkább 20M körül vannak az óvatos becslések, a közepesek 50m körül és ez megy a lehetséges 100M főig. Megfertőzött fél milliárdot. És mindez egy olyan Földön, ahol negyedennyi ember se élt mint ma.
Sapienti sat.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2020.03.14. 18:23 Ne toljuk túl. Ez nem pestis.

A spanyolnátha 2 év alatt világszerte okozott kb. 2-10 millió haláleset között.

...

btw: miért nem az összes 70 év felettit karanténozzuk+egyéb veszélyeztetetteket, és miért a turizmust basszuk szét, meg lassan az egész gazdaságot?
A dédi családjában a spanyolnátha 20%-ot tarolt (3 fő). De akkoriban jellemző volt a tucatnyi gyerek családonként, ami 10x annyi, mint mostanság.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.03.14. 18:23 Ne toljuk túl. Ez nem pestis.

A spanyolnátha 2 év alatt világszerte okozott kb. 2-10 millió haláleset között.

...

btw: miért nem az összes 70 év felettit karanténozzuk+egyéb veszélyeztetetteket, és miért a turizmust basszuk szét, meg lassan az egész gazdaságot?
80 éves szomszédom minap nyilatkozta hogy márpedig ő nem marad otthon, ő Istenben hisz és az lesz aminek lennie kell, így ő ahogy eddig is ezután is elmegy minden nap a boltba, ismerősökhöz, félül a BKV-ra, stb.
Agyhalál.
Majd lesz csodálkozás ha triazs után ki fogják rakni a kórház elé egy sátorba meghalni, hogy a menthetőbb és fiatalabb beteget tegyék odabent a lélegeztető gépre.
Na kb az ilyen gyökér individualista mentalitás.miatt terjed az elöregedett Eúrópában ilyen sebességgel ez a járvány, míg a sokkal fegyelmezett Azsaban jobban megfogták.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

A spanyolnátha mortalitását 2-3%-ra teszik.
A mostani koronavírusét szintén.

Csak a spanyolnátha a fiatal - középkorú felnőttekre volt a legveszélyesebb. És kb. két éven keresztül tombolt.
Ez az egész már ilyen hipotetikus fingreszelés, de ha a koronavírus olyan körülmények között terjedhetne mint akkor a spanyolnátha, nincs kizárva, hogy végül akár ugyanannyi áldozatot szedne, csak más korosztály tagjai közül.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Kezfertotlenito recept magyarul: https://criticalbiomass.blog.hu/2020/03 ... totlenitot

Es hogy hiteles legyen, WHO oldalarol angolul: https://www.who.int/gpsc/5may/Guide_to_ ... uction.pdf

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.03.14. 23:28 80 éves szomszédom minap nyilatkozta hogy márpedig ő nem marad otthon, ő Istenben hisz és az lesz aminek lennie kell, így ő ahogy eddig is ezután is elmegy minden nap a boltba, ismerősökhöz, félül a BKV-ra, stb.
Agyhalál.
Majd lesz csodálkozás ha triazs után ki fogják rakni a kórház elé egy sátorba meghalni, hogy a menthetőbb és fiatalabb beteget tegayék odabent a lélegeztető gépre.
Na kb az ilyen gyökér individualista mentalitás.miatt terjed az elöregedett Eúrópában ilyen sebességgel ez a járvány, míg a sokkal fegyelmezett Azsaban jobban megfogták.
a pestisnék még nem volt ez mindenkitmegmentsünk mentalitás. igenis ki kell mondani ha 1 lelegeztetore 2beteg van az ESÉLYESEBBET kell ratenni.
még nem kell valasztani de hamarosan igen lsd olaszok. egy sulyos balesetnel is ha 1 egyseg jut ki bizony szelektalnak.
amugy sztem a magyar eü. főleg humán szinten magasabb mint az olasz.
en inkabb a depresszitol meg a bolond bevesarloktol tartok.
olaszok kitrombitalnak az ablakon meg dalolnak a hazi karantenban. ezt birom bennuk. a fegyelmezetlenseget meg nem. viszik delre a virust.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

bel írta: 2020.03.15. 09:44 Sziasztok,

Kezfertotlenito recept magyarul: https://criticalbiomass.blog.hu/2020/03 ... totlenitot

Es hogy hiteles legyen, WHO oldalarol angolul: https://www.who.int/gpsc/5may/Guide_to_ ... uction.pdf

Bel
Köszönet a közzétételért!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

sodoma írta: 2020.03.15. 09:57 amugy sztem a magyar eü. főleg humán szinten magasabb mint az olasz.
Szia,

Lehet hogy ertem, mire gondolsz, de igy leirva a fentiekkel nagyon nem ertek egyet: ismerek olyat, aki kozvetlenul nyugdij elott dolgozik heti 60 orat, a fiatal terhelhetobb embereknel elofordul a heti 80 ora munka is.

Tehat az olasz egeszsegugyi dolgozokat ra lehetett beszelni, hogy 40 helyett 60 orat dolgozzanak, mert kell. De a magyar egeszsegugyi dolgozokat nem lehet rabeszelni, hogy a 60-80 ora helyett tobbet dolgozzanak, mert mar "bekeidoben" is elofordul, hogy ha 3 percig nem jon uj beteg, akkor a szeken ulve elalszik az apolo.

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2020.03.15. 11:40 Szia,

Lehet hogy ertem, mire gondolsz, de igy leirva a fentiekkel nagyon nem ertek egyet: ismerek olyat, aki kozvetlenul nyugdij elott dolgozik heti 60 orat, a fiatal terhelhetobb embereknel elofordul a heti 80 ora munka is.

Tehat az olasz egeszsegugyi dolgozokat ra lehetett beszelni, hogy 40 helyett 60 orat dolgozzanak, mert kell. De a magyar egeszsegugyi dolgozokat nem lehet rabeszelni, hogy a 60-80 ora helyett tobbet dolgozzanak, mert mar "bekeidoben" is elofordul, hogy ha 3 percig nem jon uj beteg, akkor a szeken ulve elalszik az apolo.

Bel
A technikai feltételek tekintetében pedig Lombardia Olaszország (és az EU) egyik leggazdagabb területe.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.03.15. 11:40 Szia,

Lehet hogy ertem, mire gondolsz, de igy leirva a fentiekkel nagyon nem ertek egyet: ismerek olyat, aki kozvetlenul nyugdij elott dolgozik heti 60 orat, a fiatal terhelhetobb embereknel elofordul a heti 80 ora munka is.
Én lakást bérelek egy 81 éves gyermekorvos nénitől aki egy vidéki kórházban dolgozik mind a mai napig. Nem a pénzért csinálja, mert a néhai férje nemtom milyen szakterületen de nagyon nagy tekintélyű/híres orvos volt, így anyagilag abszolút nincs rászorulva - hivatástudatból csinálja az egészet. Nem
akar nyugdíjba menni, mert utána abban a kórházban már nincsen más gyermekorvos. Jelentkező sincs.
Nyilván ez egy extrém példa, de számomra nem a magyar egészségügy kimagasló színvonlát mutatja.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Üdv.
Aki járatos a gázálarc szűrőbetétek védelmi szintjeiben, megírhatná hogy melyikek alkalmasak vírus ellen (hátha mást is érdekel).
Mivel az FFP3 maszkokat felvásárolták, csak félálarcokat lehet kapni (sajnos azokat is csak minimális számban)és azokhoz különböző kategóriájú szűrők vannak. A legkisebb védelmi szintje úgy tudom az A1nek van (persze azon belül is vannak alkategóriák) (szerves gőzök ellen véd).
Gázálarc még van bőven, de már azok is fogynak, meg hát nem megszokott látvány gázálarcban közlekedni, bár félálarcban már láttam embereket tömegközlekedési eszközön.

Előre is köszönöm. PRTVIII
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

PRTVIII írta: 2020.03.15. 11:54 Üdv.
Aki járatos a gázálarc szűrőbetétek védelmi szintjeiben, megírhatná hogy melyikek alkalmasak vírus ellen (hátha mást is érdekel).
Mivel az FFP3 maszkokat felvásárolták, csak félálarcokat lehet kapni (sajnos azokat is csak minimális számban)és azokhoz különböző kategóriájú szűrők vannak. A legkisebb védelmi szintje úgy tudom az A1nek van (persze azon belül is vannak alkategóriák) (szerves gőzök ellen véd).
Gázálarc még van bőven, de már azok is fogynak, meg hát nem megszokott látvány gázálarcban közlekedni, bár félálarcban már láttam embereket tömegközlekedési eszközön.

Előre is köszönöm. PRTVIII
Hol lehet kapni félálarcot? Én már semmit nem találtam sehol, mindent felvásároltak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

PRTVIII írta: 2020.03.15. 11:54 Üdv.
Aki járatos a gázálarc szűrőbetétek védelmi szintjeiben, megírhatná hogy melyikek alkalmasak vírus ellen (hátha mást is érdekel).
Mivel az FFP3 maszkokat felvásárolták, csak félálarcokat lehet kapni (sajnos azokat is csak minimális számban)és azokhoz különböző kategóriájú szűrők vannak. A legkisebb védelmi szintje úgy tudom az A1nek van (persze azon belül is vannak alkategóriák) (szerves gőzök ellen véd).
Gázálarc még van bőven, de már azok is fogynak, meg hát nem megszokott látvány gázálarcban közlekedni, bár félálarcban már láttam embereket tömegközlekedési eszközön.

Előre is köszönöm. PRTVIII
ABEKP3 ezt keresd rajta.

De itt van leírás is:

http://www.respirator.hu/?module=produc ... 2&lang=hun
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

TotoHU írta: 2020.03.15. 11:59 Hol lehet kapni félálarcot? Én már semmit nem találtam sehol, mindent felvásároltak.
Néhány vidéki üzletben még előfordul, de military boltokat is érdemes keresni.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

RatRace írta: 2020.03.15. 12:02 ABEKP3 ezt keresd rajta.

De itt van leírás is:

http://www.respirator.hu/?module=produc ... 2&lang=hun
A respirátor oldalát már néztem, ott nem találtam utalást vírusra.
Amit belinkeltél nekem is van, és még katonai is 93M-hez.
Engem konkrétan az A1 érdekelne, mert az a legkisebb védelmi fokozatú gázszűrő (szerintem jobb mint egy alacsony szűrőképességű részecske szűrő).
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

PRTVIII írta: 2020.03.15. 11:54 Üdv.
Aki járatos a gázálarc szűrőbetétek védelmi szintjeiben, megírhatná hogy melyikek alkalmasak vírus ellen (hátha mást is érdekel).
Mivel az FFP3 maszkokat felvásárolták, csak félálarcokat lehet kapni (sajnos azokat is csak minimális számban)és azokhoz különböző kategóriájú szűrők vannak. A legkisebb védelmi szintje úgy tudom az A1nek van (persze azon belül is vannak alkategóriák) (szerves gőzök ellen véd).
Gázálarc még van bőven, de már azok is fogynak, meg hát nem megszokott látvány gázálarcban közlekedni, bár félálarcban már láttam embereket tömegközlekedési eszközön.

Előre is köszönöm. PRTVIII
Szia, személy szerint azt gondolom, hogy még a régi, lejárt polgári védelmi gázmaszkok is jobbak a csak a szájat védő műtősmaszknál, de szvsz az FFP2-nél is.
Egyrészt a szemet és az arcot IS védi (fizikailag), másrészt a szénszűrője (plusz a szövet porszűrő, ami könnyen cserélhető, de mosható, fertőtleníthető is könnyen) jelentősen nagyobb szűrést végez, mint egy vékonyka papírmaszk. Ami lejárt benne: azok a vegyszerek, amik mérges gázok ellen voltak hivatottak... nos, mérges gáz most nincs. Nálam van a gasmask1.kalasnyikov.hu is, anno beszéltem a tulajjal, hogy ezek a lejárt régi PV maszkok mire jók még oktatáson és játékon kívül. Akkor mondta, hogy a benne lévő vegyszerek lejártával szemcsét, port, füstöt (de nem szénmonoxidot vagy széndioxidot) szűrni még elmennek. Nos, most pont ez a funkció kell még.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

PRTVIII írta: 2020.03.15. 12:54 A respirátor oldalát már néztem, ott nem találtam utalást vírusra.
Amit belinkeltél nekem is van, és még katonai is 93M-hez.
Engem konkrétan az A1 érdekelne, mert az a legkisebb védelmi fokozatú gázszűrő (szerintem jobb mint egy alacsony szűrőképességű részecske szűrő).
A lényeg nagyvonalakban: NEM az A1 a Lényeg!!!
Nem gázszűrő kell, hacsak nem tüntetésre készülsz.
Hanem az, hogy P3. Jelölés legyen rajta, mert pont részecske szűrés kell.
P3=FFP3.
Csatolmányok
Légzésvédelem.pdf
(704.46 KiB) Letöltve 159 alkalommal.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2020.03.15. 11:50 Én lakást bérelek egy 81 éves gyermekorvos nénitől aki egy vidéki kórházban dolgozik mind a mai napig. Nem a pénzért csinálja, mert a néhai férje nemtom milyen szakterületen de nagyon nagy tekintélyű/híres orvos volt, így anyagilag abszolút nincs rászorulva - hivatástudatból csinálja az egészet. Nem
akar nyugdíjba menni, mert utána abban a kórházban már nincsen más gyermekorvos. Jelentkező sincs.
Nyilván ez egy extrém példa, de számomra nem a magyar egészségügy kimagasló színvonlát mutatja.
Anyám ugyanez 71 évesen. És nincs a kórházban rajta kívül az ő képesítéseivel mind rendelkező orvos.
Sapienti sat.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

swordmanus írta: 2020.03.15. 13:03 Szia, személy szerint azt gondolom, hogy még a régi, lejárt polgári védelmi gázmaszkok is jobbak a csak a szájat védő műtősmaszknál, de szvsz az FFP2-nél is.
Egyrészt a szemet és az arcot IS védi (fizikailag), másrészt a szénszűrője (plusz a szövet porszűrő, ami könnyen cserélhető, de mosható, fertőtleníthető is könnyen) jelentősen nagyobb szűrést végez, mint egy vékonyka papírmaszk. Ami lejárt benne: azok a vegyszerek, amik mérges gázok ellen voltak hivatottak... nos, mérges gáz most nincs. Nálam van a gasmask1.kalasnyikov.hu is, anno beszéltem a tulajjal, hogy ezek a lejárt régi PV maszkok mire jók még oktatáson és játékon kívül. Akkor mondta, hogy a benne lévő vegyszerek lejártával szemcsét, port, füstöt (de nem szénmonoxidot vagy széndioxidot) szűrni még elmennek. Nos, most pont ez a funkció kell még.
CO, és CO2 ellen amúgy sem védtek.
Azok a kombinált szűrők aktívszenet (gázok ellen), és papírból készült szűrőket (részecskék ellen) tartalmaztak.
Ha nem dobálták, nem tették ki őket nagy hőmérséklet ingadozásnak, és páratartalomnak, akkor még használhatóak.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

RatRace írta: 2020.03.15. 13:23 A lényeg nagyvonalakban: NEM az A1 a Lényeg!!!
Nem gázszűrő kell, hacsak nem tüntetésre készülsz.
Hanem az, hogy P3. Jelölés legyen rajta, mert pont részecske szűrés kell.
P3=FFP3.
Köszönöm.
Ez egy jó kis összefoglaló.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Foleg Poresznek :-) Barabasi Albert-Laszlo figyelmeztetese (szerintem o a legjobb elo magyar matematikus):

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... ucs-419555

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

PRTVIII írta: 2020.03.15. 14:03 CO, és CO2 ellen amúgy sem védtek.
Azok a kombinált szűrők aktívszenet (gázok ellen), és papírból készült szűrőket (részecskék ellen) tartalmaztak.
Ha nem dobálták, nem tették ki őket nagy hőmérséklet ingadozásnak, és páratartalomnak, akkor még használhatóak.
Köszi a megerősítést.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Aki gázálarcban gondolkodik, a Vaterán van kint egy 30 db-os polgári védelmi készlet 20 rugóért. Igen ez drága (mondjuk közel 700 ft per darab, sztm annyira nem is vészes), lejárt meg minden, de nem használtak, és amire most kell arra még éppen jó ahogy sword is írta lejjebb. Nem biológiai támadásra készülünk hanem szálló por és cseppek kiszűrésére.

https://www.vatera.hu/regi-gazalarcok-e ... 60912.html

Sztem ha többeket érdekel érdemes itt is öszzeállni. Nekem már van hasonló cuccom, de akinek nincs ez több embernek megoldás lehet. Több családnak, akár.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.03.14. 18:23 btw: miért nem az összes 70 év felettit karanténozzuk+egyéb veszélyeztetetteket, és miért a turizmust basszuk szét, meg lassan az egész gazdaságot?

Ehhez gondolkozni kéne, nem balfaszkodni ész nélkül...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése