Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes, nekem is már kicsit meredek:

https://neokohn.hu/2020/04/14/izraeli-m ... -nap-utan/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: security89 »

The Gent írta: 2020.04.14. 14:21 ,+1!a lényeg, szvsz, hogy azért lapositja a kormány azt a bizonyos görbét hónapokig, mert a szétkurt és kivereztetett egészségügy azonnal leterdelne, ha a svédek vonalát követné. Ott meg tudják, meg merik tenni, hogy nem a hesteg maradj otthon baromsaggal basszák szét a gazdaságot.. Kíváncsi leszek, hogy a népek meddig bírják még anyagiakkal, idegileg azt a "dolgot", itt bananisztanban...

A németeknél jó az egészségügy, mégse a svéd "mintát" követik. A svédek meg nem a Kánaán, főleg ha az 1 főre jutó nemierőszakok számát nézzük. Ott a szélsőséges nyitott társadalom és befogadás dívik, közben meg ők maguk rohamtempóban elöregednek, mármint az őshonos svédek.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2020.04.14. 18:56 Érdekes, nekem is már kicsit meredek:

https://neokohn.hu/2020/04/14/izraeli-m ... -nap-utan/

Ööö... nem úgy tűnik, hogy igaza van a matematikusnak.
Piréz poéta.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

security89 írta: 2020.04.15. 05:01 A németeknél jó az egészségügy, mégse a svéd "mintát" követik. A svédek meg nem a Kánaán, főleg ha az 1 főre jutó nemierőszakok számát nézzük. Ott a szélsőséges nyitott társadalom és befogadás dívik, közben meg ők maguk rohamtempóban elöregednek, mármint az őshonos svédek.
Csak a svédekről egy nagyon icipici rész de az elmondottak alapján nem feltételezném, hogy hazudnak:

Ez év elején befutottak a Bp bemutatótermünkbe egy nyugdíjas svéd házaspár. Kinéztek valamit amire kértek teljes kivitelezést- egyeztetés a helyszínről ( ahonnan a kézilabdást leszúró társaság származik). A legközelebb lévő csapatnak kiadtuk a melót és jó kapcsolat alakult ki mindenki boldog volt.
Lényeg a beszélgetés közben kérdeztük hogy miért pont ide?
Közel a Balaton, csendes nyugodt hely ( az öreg katona volt) szóval béke van. Svéd otthonukat teljesen felszámolták. Malmö jómódú részén laktak ahol szinte már csak 6 család lakott aki svéd.
Gyalog nem mentek az utcára a kocsiban a nő kendőt tett a fejére, hogy ne ütögessék és ne legyen összeköpködve a kocsit amíg kiérnek a saját utcájukból.
Nem így akartak nyugdíjba menni, hogy amit felépítettek az ennyit érjen. A kinti házukat egy szervezet vette meg szinte alapáron mivel máshogy nem lehetett eladni ( valószínű, hogy már a szervezet beköltöztetett egy nagy családot).
Ahol most laknak annyira nyugodt, hogy elképzelni sem tudják," havonta egy kb elhozza a bulibárót a szél de nem zavaró"
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

ZOLKET írta: 2020.04.15. 07:38 Csak a svédekről egy nagyon icipici rész de az elmondottak alapján nem feltételezném, hogy hazudnak:

Ez év elején befutottak a Bp bemutatótermünkbe egy nyugdíjas svéd házaspár. Kinéztek valamit amire kértek teljes kivitelezést- egyeztetés a helyszínről ( ahonnan a kézilabdást leszúró társaság származik). A legközelebb lévő csapatnak kiadtuk a melót és jó kapcsolat alakult ki mindenki boldog volt.
Lényeg a beszélgetés közben kérdeztük hogy miért pont ide?
Közel a Balaton, csendes nyugodt hely ( az öreg katona volt) szóval béke van. Svéd otthonukat teljesen felszámolták. Malmö jómódú részén laktak ahol szinte már csak 6 család lakott aki svéd.
Gyalog nem mentek az utcára a kocsiban a nő kendőt tett a fejére, hogy ne ütögessék és ne legyen összeköpködve a kocsit amíg kiérnek a saját utcájukból.
Nem így akartak nyugdíjba menni, hogy amit felépítettek az ennyit érjen. A kinti házukat egy szervezet vette meg szinte alapáron mivel máshogy nem lehetett eladni ( valószínű, hogy már a szervezet beköltöztetett egy nagy családot).
Ahol most laknak annyira nyugodt, hogy elképzelni sem tudják," havonta egy kb elhozza a bulibárót a szél de nem zavaró"
Hát, szar ügy. Én nem voltam ott, nem tudom, hogy ott mi van igazából, csak azt tudom amit nekem mondanak,pld mediakok . Lehet, hogy ahol ők laktak, ott ez volt a helyzet, de az is lehet, hogy másutt meg más. Én azért a kósza hírek alapján nem általánosítanék. Itt bananisztanban primán lehetne élni, ha normális bérek, jövedelmek lennének az átlagos embernek is. Ha megfizetnék az embereket. Most látszik, hogy ez mennyire nincs így mert, 1-2 hónapnyi tartaléka sincs azoknak akiket lapátra tettek (napi 5-6 ezer ember). Na, ez viszont már übergáz!!! Ezek tények!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Nekem ez úgy jön le, hogy az eddig is csak nyomokban létező egészségügyünk most szűnik meg teljesen:
https://index.hu/belfold/2020/04/15/kor ... a_betegek/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Vannak itt gondok bőven:
Rengetegen olyan szakmában próbáltak eddig megélni, ami az embereknek nem létszükséglet, hanem komfortérzetet növelő. pl. turisztika, rendezvényszervezés, stb.
Most ezek az emberek bajban vannak.
Van más probléma is.
Ki kellett üriteni a 60% át az ágyaknak. ez kb 30e helyet jelent, + a szállodák amit lefoglaltak.
van 1600 fertőzött. Valami nagyon el van számolva!!!!!!!!!!
Remélem a végén majd minden kiderül, és megfelelő mennyiségű reklámoszlop lesz.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Fortitu írta: 2020.04.15. 10:06 Nekem ez úgy jön le, hogy az eddig is csak nyomokban létező egészségügyünk most szűnik meg teljesen:
https://index.hu/belfold/2020/04/15/kor ... a_betegek/
feszegetik az emberek tűrőképességét.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2020.04.15. 10:06 Nekem ez úgy jön le, hogy az eddig is csak nyomokban létező egészségügyünk most szűnik meg teljesen:
https://index.hu/belfold/2020/04/15/kor ... a_betegek/
Elolvastam, huuuu, bammeg.... Nagyon durva!!! Mást nem írok inkább, mert az már durván politika lenne.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2020.04.15. 10:40 Elolvastam, huuuu, bammeg.... Nagyon durva!!! Mást nem írok inkább, mert az már durván politika lenne.
no akkor elmondom én mit tapasztalok: beb..uk aput/anyut vmi belgyógyászati krónikus (valójában elfekvő) osztályra, megkenjük az orvost h ott aszalja.
NEM a TB-t, az orvost. hónapok lennének rá, h berakjuk idősotthonba, de KELL A NYUGDÍJA és még mindig olcsóbb a doki zsebét tömni, mint ápolási díjat kifizetni. Amikor beüt a gixer (vagy kirugják az orvost és kézbe veszi a krónikus osztályt egy agilisabb vezető-aki pörgetné a betegeket) akkor telesírjuk a gennymédiát h micsoda embertelenség! azok meg ugranak mint gyöngytyúk a takonyra.
ez SZEMÉLYES TAPASZTALAT.
10M virológus, közgazdász, gerontológus, orvosmenedzser stb. országa vagyunk!
Beszéljünk már ebben a qrva topikban arról h milyen bakancsban nem rohad a lábam túrázás közben, mert a covidtól már okádhatnékom van.
csakúgy mint a HAZAI GY.ú topiktól, de ez itt OFF
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2020.04.15. 11:02 no akkor elmondom én mit tapasztalok: beb..uk aput/anyut vmi belgyógyászati krónikus (valójában elfekvő) osztályra, megkenjük az orvost h ott aszalja.
NEM a TB-t, az orvost. hónapok lennének rá, h berakjuk idősotthonba, de KELL A NYUGDÍJA és még mindig olcsóbb a doki zsebét tömni, mint ápolási díjat kifizetni. Amikor beüt a gixer (vagy kirugják az orvost és kézbe veszi a krónikus osztályt egy agilisabb vezető-aki pörgetné a betegeket) akkor telesírjuk a gennymédiát h micsoda embertelenség! azok meg ugranak mint gyöngytyúk a takonyra.
ez SZEMÉLYES TAPASZTALAT.
10M virológus, közgazdász, gerontológus, orvosmenedzser stb. országa vagyunk!
Beszéljünk már ebben a qrva topikban arról h milyen bakancsban nem rohad a lábam túrázás közben, mert a covidtól már okádhatnékom van.
csakúgy mint a HAZAI GY.ú topiktól, de ez itt OFF
Részemről köszi a képet az érem másik oldaláról is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2020.04.15. 11:13 Részemről köszi a képet az érem másik oldaláról is.
Istenem, hogy Te milyen udvarias ember vagy. Irigyellek, őszintén. Egyébként az nem az érem másik oldala, hanem az elvakult hívő aki elkeni, magyarázza, általánosítással próbálja kissebbiteni a vegytiszta embertelenseget, aljasságot. Sorry a sarkos véleményem miatt, de ezt le kellett írnom..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

sodoma írta: 2020.04.15. 11:02 Beszéljünk már ebben a qrva topikban arról h milyen bakancsban nem rohad a lábam túrázás közben, mert a covidtól már okádhatnékom van.
csakúgy mint a HAZAI GY.ú topiktól, de ez itt OFF
Felmerült már a moderátorok között is hogy menjen-e ez a topik ennyire a korona téma felé? De az embereket most érthetően ez baromira foglalkoztatja, úgyhogy abban maradtunk hadd beszéljenek itt róla. Kapcsolódik a túlélés témaköréhez a járvány is. Úgyhogy ideiglenesen covid-topikká alakult a Túlélés topik. Ha válság elemzésbe meg közgazdászkodásba csap át a beszélgetés azt áttesszük az OFF-ba.
Persze bakancs vagy paracord tesztet is lehet ide írni nyugodtan, hajrá!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

sodoma írta: 2020.04.15. 11:02 no akkor elmondom én mit tapasztalok: beb..uk aput/anyut vmi belgyógyászati krónikus (valójában elfekvő) osztályra, megkenjük az orvost h ott aszalja.
NEM a TB-t, az orvost. hónapok lennének rá, h berakjuk idősotthonba, de KELL A NYUGDÍJA és még mindig olcsóbb a doki zsebét tömni, mint ápolási díjat kifizetni. Amikor beüt a gixer (vagy kirugják az orvost és kézbe veszi a krónikus osztályt egy agilisabb vezető-aki pörgetné a betegeket) akkor telesírjuk a gennymédiát h micsoda embertelenség! azok meg ugranak mint gyöngytyúk a takonyra.
ez SZEMÉLYES TAPASZTALAT.
10M virológus, közgazdász, gerontológus, orvosmenedzser stb. országa vagyunk!
Beszéljünk már ebben a qrva topikban arról h milyen bakancsban nem rohad a lábam túrázás közben, mert a covidtól már okádhatnékom van.
csakúgy mint a HAZAI GY.ú topiktól, de ez itt OFF
Akkor én is elmondom, hogy van ilyen is, sőőt aki közelebb van picit a tűzhöz, annak még mindig fektetik a hozzátartózóit, aki meg messzebb van, annak meg kirugdosták a valóban beteg rokonait.
De hogy témánál maradjunk, nekem a munkásőr és a 65M surranó jött be idáig, persze csak akkor ha jól be van járatva. Árkon-bokron átmegy, vizet sem engedi be, ha jól be van zsírozva, igaz ki sem. Télen kicsit hideg, nyáron kicsit meleg, de cserébe kiváló túlélő és önvédelmi cucc, legalábbis ár/érték viszonylatában. ;)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

pepe00 írta: 2020.04.15. 11:28 Akkor én is elmondom, hogy van ilyen is, sőőt aki közelebb van picit a tűzhöz, annak még mindig fektetik a hozzátartózóit, aki meg messzebb van, annak meg kirugdosták a valóban beteg rokonait.
De hogy témánál maradjunk, nekem a munkásőr és a 65M surranó jött be idáig, persze csak akkor ha jól be van járatva. Árkon-bokron átmegy, vizet sem engedi be, ha jól be van zsírozva, igaz ki sem. Télen kicsit hideg, nyáron kicsit meleg, de cserébe kiváló túlélő és önvédelmi cucc, legalábbis ár/érték viszonylatában. ;)
köszi az infot!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2020.04.15. 11:02 no akkor elmondom én mit tapasztalok: beb..uk aput/anyut vmi belgyógyászati krónikus (valójában elfekvő) osztályra, megkenjük az orvost h ott aszalja.
NEM a TB-t, az orvost. hónapok lennének rá, h berakjuk idősotthonba, de KELL A NYUGDÍJA és még mindig olcsóbb a doki zsebét tömni, mint ápolási díjat kifizetni. Amikor beüt a gixer (vagy kirugják az orvost és kézbe veszi a krónikus osztályt egy agilisabb vezető-aki pörgetné a betegeket) akkor telesírjuk a gennymédiát h micsoda embertelenség! azok meg ugranak mint gyöngytyúk a takonyra.
ez SZEMÉLYES TAPASZTALAT.
10M virológus, közgazdász, gerontológus, orvosmenedzser stb. országa vagyunk!
Beszéljünk már ebben a qrva topikban arról h milyen bakancsban nem rohad a lábam túrázás közben, mert a covidtól már okádhatnékom van.
csakúgy mint a HAZAI GY.ú topiktól, de ez itt OFF
No igen, az éremnek bizony van ilyen oldala IS. Az igazság meg soha nem fekete, fehér vagy szürke, hanem kb. szivárvány. De az várható volt, hogy a kórházparancsnokok kissé meg fogják bolygatni a kialakult urambátyám viszonyokat, mert pl. az "ezredes urat" kevéssé hatja meg, hogy a "főorvos úr" korábban kivel nyaralt, vadászott, dugott vagy kapott borítékot. Nem mondom, hogy mindenütt ez lenne a helyzet, de nem kell nagy képzelőerő, hogy egy-két helyen megessen ilyen baleset.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2020.04.15. 11:02 no akkor elmondom én mit tapasztalok: beb..uk aput/anyut vmi belgyógyászati krónikus (valójában elfekvő) osztályra, megkenjük az orvost h ott aszalja.
NEM a TB-t, az orvost. hónapok lennének rá, h berakjuk idősotthonba, de KELL A NYUGDÍJA és még mindig olcsóbb a doki zsebét tömni, mint ápolási díjat kifizetni. Amikor beüt a gixer (vagy kirugják az orvost és kézbe veszi a krónikus osztályt egy agilisabb vezető-aki pörgetné a betegeket) akkor telesírjuk a gennymédiát h micsoda embertelenség! azok meg ugranak mint gyöngytyúk a takonyra.
ez SZEMÉLYES TAPASZTALAT.
10M virológus, közgazdász, gerontológus, orvosmenedzser stb. országa vagyunk!
Beszéljünk már ebben a qrva topikban arról h milyen bakancsban nem rohad a lábam túrázás közben, mert a covidtól már okádhatnékom van.
csakúgy mint a HAZAI GY.ú topiktól, de ez itt OFF
Sajnos sok olyan esetet láttam, amit leírtál.
A krónikus ápolási osztály valójában elfekvő.
Az intézkedések elrendelői talán úgy gondolkodnak, hogy aki ott van, az úgyis meg fog halni (ez sajnos igaz), és mindegy, hogy a kórházban hal meg, vagy otthon.
Viszont a helyére lehet majd olyan tüdőgyulladásos beteget fektetni, aki fiatalabb, és megmenthető.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2020.04.15. 11:43 No igen, az éremnek bizony van ilyen oldala IS. Az igazság meg soha nem fekete, fehér vagy szürke, hanem kb. szivárvány. De az várható volt, hogy a kórházparancsnokok kissé meg fogják bolygatni a kialakult urambátyám viszonyokat, mert pl. az "ezredes urat" kevéssé hatja meg, hogy a "főorvos úr" korábban kivel nyaralt, vadászott, dugott vagy kapott borítékot. Nem mondom, hogy mindenütt ez lenne a helyzet, de nem kell nagy képzelőerő, hogy egy-két helyen megessen ilyen baleset.
+1
Mindig hajlamosak vagyunk belecsúszni az egyik oldal sarkos véleményébe, pedig az igazság a legtöbb esetben középen van. Mindenre lehet példát hozni, és mindennek az ellenkezőjére is.
Az is igaz, hogy q sokan visszaéltek a krónikus ápolással, és az idős rokon elfektetésére használták a kórházat.És biztsoan olyan is akad, aki miután bebukta a "szívességből" kapott az elfekvőt, és most csinálnia kell valamit a nagyival otthon, és mégis ő sírja a leghangosabban tele a bulvármédiát.
És olyan esetek is vannak, ahol tényleg ápolásra szoruló beteg kerül méltatlan körülmények közé, ahol talán meg fog halni pedig a kórházban jobb esélyei lettek volna.

Az viszont tuti, hogy egy évtizedek óta kizsigerelt, megalázott és lerohasztott egészségügytől várunk most csodát, akit mindig minden politikai kurzus sz.rban hagyott, kivétel nélkül. Szóval tök jó hogy megtapsoljuk őket, meg hősként tekintünk rájuk - meg is érdemlik - de talán megbecsülni, és megfizetni kellene őket! Ebben kellene qrva gyorsan előrelépés.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Nincs közvetlen tapasztalatom ezügyben, de szörnyű lehet megélni azt, hogy a rehabilitációra, szakemberek általi utógondozásra, kezelésre szoruló hozzátartozókat kivágják az utcára, hogy üresek legyenek az ágyak. Üresek.

Lehet ezt pro-kontra magyarázni, de aki beteg, vagy ápolásra szorul, és most megtagadják tőle a segítségnyújtást, azok és hozzátartozóik most nagyon szarul élhetik ezt meg. Jelentéktelen tényező vagy, oldd meg a gondod magad. Az átlagember pedig a TB befizetésén kívül nem sokat tud tenni. Főleg, hogy emellett aztán a fizetős eü szolgáltatásokat veszi igénybe, ha figyelmet és gördülékeny ügyintézést akar.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.04.15. 13:38 Nincs közvetlen tapasztalatom ezügyben, de szörnyű lehet megélni azt, hogy a rehabilitációra, szakemberek általi utógondozásra, kezelésre szoruló hozzátartozókat kivágják az utcára, hogy üresek legyenek az ágyak. Üresek.

Lehet ezt pro-kontra magyarázni, de aki beteg, vagy ápolásra szorul, és most megtagadják tőle a segítségnyújtást, azok és hozzátartozóik most nagyon szarul élhetik ezt meg. Jelentéktelen tényező vagy, oldd meg a gondod magad. Az átlagember pedig a TB befizetésén kívül nem sokat tud tenni. Főleg, hogy emellett aztán a fizetős eü szolgáltatásokat veszi igénybe, ha figyelmet és gördülékeny ügyintézést akar.
Már ha a magánrendelés nincs szintén túlterhelve és normál időn belül kapsz oda időpontot... Amúgy ezen gondolkozom egy ideje, hogy nincs-e valami normális magánbiztosítás a TB helyett (vagyis hát mellé, hiszen azt is fizetni kell), ami baj esetén nyújtana is valamit a magánszektorban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.04.15. 13:44 Már ha a magánrendelés nincs szintén túlterhelve és normál időn belül kapsz oda időpontot... Amúgy ezen gondolkozom egy ideje, hogy nincs-e valami normális magánbiztosítás a TB helyett (vagyis hát mellé, hiszen azt is fizetni kell), ami baj esetén nyújtana is valamit a magánszektorban.
Van. Csilliárdokért. És az sem garantál semmit, pl lehet hogy egész jó a havi biztosítási összeg, de ha krónikus betegséged- vagy baleseted van és sok vizsgálatra, műtétre stb. kellene menned, akkor szépen megemelik a biztosítási összeget, vagy elkezdenek plusz pénzeket felszámítani a vizsgálatokért.
A magán egészségügy rohadt drága dolog.
"Magán egészségbiztosítás" címszó alatt keresgess a guglin és csodálkozz.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.04.15. 14:12 Van. Csilliárdokért. És az sem garantál semmit, pl lehet hogy egész jó a havi biztosítási összeg, de ha krónikus betegséged- vagy baleseted van és sok vizsgálatra, műtétre stb. kellene menned, akkor szépen megemelik a biztosítási összeget, vagy elkezdenek plusz pénzeket felszámítani a vizsgálatokért.
A magán egészségügy rohadt drága dolog.
"Magán egészségbiztosítás" címszó alatt keresgess a guglin és csodálkozz.
ráadásul ugyanazok a kiégett szakemberek dolgoznak ott is, ugyanazokkal a hibákkal, erényekkel.
egyszer aszonta nekem egy neves főorvos: magánrendelésen is ugyanaz a szar van, csak szebb tányérban. és nem mondhatja meg a betegnek ha balfék, ami őt frusztrálja, valamint törekedni kell az elnyúló kezelésre.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.04.15. 15:23 ráadásul ugyanazok a kiégett szakemberek dolgoznak ott is, ugyanazokkal a hibákkal, erényekkel.
egyszer aszonta nekem egy neves főorvos: magánrendelésen is ugyanaz a szar van, csak szebb tányérban. és nem mondhatja meg a betegnek ha balfék, ami őt frusztrálja, valamint törekedni kell az elnyúló kezelésre.
fél-OFF
Bizony ám, a sok kifizetett pénz nem garancia semmire sem! Anyámnak kb 2 éve kisebb műtétre volt szüksége, amire állami úton hónapokat kellett volna várnia. Magánban megcsinálták szinte azonnal,valami százezrekért. Aztán visszament az állami dokihoz is, aki helyrehozta a magán kórházban teljesen elqrt dolgot egy TB finanszírozott műtéttel.
Egy ismerősöm háziállatánál ugyanezt néztem végig nemrég - 150 ezres, "bennfekvős" állatkórházas kezeléssorozat után mondta be a magán állatdoki, hogy ja bocs ezt a diagnózist benéztem, nem ez a kezelés kellett volna hanem csak egyszerű antibiotikumos kúra. (De legalább korrekt volt és bevállalta hogy hibázott, szuper tisztességes doki...)
Szóval nem minden arany ami fénylik, attól mert magán doki és magán kórház, attól még bőven lehet sz.r is. Max szép váróban vársz, megbeszélt időpontban hajszál pontosan fogadnak, nincs sorbanállás, nem hullik a fejedre a vakolat, nem retkes a WC, stb...
ON
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2020.04.15. 16:37 fél-OFF
Bizony ám, a sok kifizetett pénz nem garancia semmire sem! Anyámnak kb 2 éve kisebb műtétre volt szüksége, amire állami úton hónapokat kellett volna várnia. Magánban megcsinálták szinte azonnal,valami százezrekért. Aztán visszament az állami dokihoz is, aki helyrehozta a magán kórházban teljesen elqrt dolgot egy TB finanszírozott műtéttel.
Egy ismerősöm háziállatánál ugyanezt néztem végig nemrég - 150 ezres, "bennfekvős" állatkórházas kezeléssorozat után mondta be a magán állatdoki, hogy ja bocs ezt a diagnózist benéztem, nem ez a kezelés kellett volna hanem csak egyszerű antibiotikumos kúra. (De legalább korrekt volt és bevállalta hogy hibázott, szuper tisztességes doki...)
Szóval nem minden arany ami fénylik, attól mert magán doki és magán kórház, attól még bőven lehet sz.r is. Max szép váróban vársz, megbeszélt időpontban hajszál pontosan fogadnak, nincs sorbanállás, nem hullik a fejedre a vakolat, nem retkes a WC, stb...
ON
Orvos családtag mondta, hogy nagyon sok jó orvos elhúzott már innen rég nyugatabbra. Akik maradtak, azok között rengeteg a dilettáns, a megöregedett, az alkoholista és/vagy elmebeteg.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Reichben elengedték. Fontosabb maradt a gazdaság mégiscsak. És mivel a német gazdaságtól függ nagyjából fél Európa, ez reménykeltő.

https://24.hu/kulfold/2020/04/15/nemeto ... nyhites-2/


"Április 20-án megnyithatnak a 800 négyzetméternél kisebb kiskereskedelmi üzletek, ha üzemeltetőik biztosítják, hogy nem alakul ki torlódás a boltban, és sor a bejáratoknál. Mérettől függetlenül megnyithatnak az autókereskedések, kerékpár-szaküzletek és a könyvesboltok.

Azonban továbbra is érvényben marad a társadalmi távolságtartás alapszabálya, miszerint mindenki legfeljebb egy további emberrel tartózkodhat együtt a lakásán kívül, vagy azokkal, akikkel közös háztartásban él, és a többiektől legalább másfél méter távolságot kell tartani.

Az iskolák legkorábban május 4-től működhetnek ismét, de egyelőre csak a végző évfolyamokban folytathatják a tanítást, tömegrendezvényt pedig legalább augusztus 31-ig nem lehet tartani."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.04.16. 06:16 A Reichben elengedték. Fontosabb maradt a gazdaság mégiscsak. És mivel a német gazdaságtól függ nagyjából fél Európa, ez reménykeltő.

https://24.hu/kulfold/2020/04/15/nemeto ... nyhites-2/


"Április 20-án megnyithatnak a 800 négyzetméternél kisebb kiskereskedelmi üzletek, ha üzemeltetőik biztosítják, hogy nem alakul ki torlódás a boltban, és sor a bejáratoknál. Mérettől függetlenül megnyithatnak az autókereskedések, kerékpár-szaküzletek és a könyvesboltok.

Azonban továbbra is érvényben marad a társadalmi távolságtartás alapszabálya, miszerint mindenki legfeljebb egy további emberrel tartózkodhat együtt a lakásán kívül, vagy azokkal, akikkel közös háztartásban él, és a többiektől legalább másfél méter távolságot kell tartani.

Az iskolák legkorábban május 4-től működhetnek ismét, de egyelőre csak a végző évfolyamokban folytathatják a tanítást, tömegrendezvényt pedig legalább augusztus 31-ig nem lehet tartani."
Dániában is. meg még több helyen. audi is beindult, lesz auto a kozbeszerzeshez :-)
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Mi a véleményetek?
Pár évvel ezelőtt a média olyan csodabogárnak tartotta a hazai preppereket, mondván azt, hogy egy amerikai hóbort átvétele, hisz nem lesz itt semmi, mire készülnek.
Jelen helyzet az, hogy az RTL adott egy riportot egy prepperről, pozitív hangnemben, hangsúlyozva, hogy itt van az, amiről esetleg a felkészülés szólt.
Elképzelhető hogy itt is lesz egy paradigmaváltás ezzel kapcsolatosan? Rájönnek az emberek hogy ez nem egy uri huncutság?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

pepe00 írta: 2020.04.17. 19:59 Mi a véleményetek?
Pár évvel ezelőtt a média olyan csodabogárnak tartotta a hazai preppereket, mondván azt, hogy egy amerikai hóbort átvétele, hisz nem lesz itt semmi, mire készülnek.
Jelen helyzet az, hogy az RTL adott egy riportot egy prepperről, pozitív hangnemben, hangsúlyozva, hogy itt van az, amiről esetleg a felkészülés szólt.
Elképzelhető hogy itt is lesz egy paradigmaváltás ezzel kapcsolatosan? Rájönnek az emberek hogy ez nem egy uri huncutság?
Ááá. Dehogy .
Mi sültbolondok, a "nép ellenségei", különc idióták vagyunk.
Az ilyenektől nincs mit tanulni!
Nincs itt semmi látnivaló! Tessék továbbmenni! :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pepe00 írta: 2020.04.17. 19:59 Mi a véleményetek?
Pár évvel ezelőtt a média olyan csodabogárnak tartotta a hazai preppereket, mondván azt, hogy egy amerikai hóbort átvétele, hisz nem lesz itt semmi, mire készülnek.
Jelen helyzet az, hogy az RTL adott egy riportot egy prepperről, pozitív hangnemben, hangsúlyozva, hogy itt van az, amiről esetleg a felkészülés szólt.
Elképzelhető hogy itt is lesz egy paradigmaváltás ezzel kapcsolatosan? Rájönnek az emberek hogy ez nem egy uri huncutság?
Valszeg lesz egy hasonló folyamat itthon, és többen fognak már inkább így gondolkodni. De legalábbis nem fogják hülyének nézni a preppereket.

Azért tegyük a szívünkre a kezünket: most nem igazán volt "prepper" helyzet, eddig. Minden bolt végig nyitva volt, 1-2 hét kimaradás volt csak bizonyos tartós élelmiszerfajták tekintetében, de mostanra már újra kaphatók azok is. A közszolgáltatósok végig működtek, volt víz villany szemétszállítás, internet és mobiltelefon.
Nekem nem votl különösebb készletem itthon, de mivel korán ébredtem, még sorbanállás nélkül bevásároltam. Szóval ez az időszak inkább csak gondolatébresztő volt prepper szempontból szvsz.
De aki fogékony erre annak sok tanulsággal szolgált, én is át fogom gondolni a készleteimet és a forgatókönyveket itthonra.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

pepe00 írta: 2020.04.17. 19:59 Mi a véleményetek?
Pár évvel ezelőtt a média olyan csodabogárnak tartotta a hazai preppereket, mondván azt, hogy egy amerikai hóbort átvétele, hisz nem lesz itt semmi, mire készülnek.
Jelen helyzet az, hogy az RTL adott egy riportot egy prepperről, pozitív hangnemben, hangsúlyozva, hogy itt van az, amiről esetleg a felkészülés szólt.
Elképzelhető hogy itt is lesz egy paradigmaváltás ezzel kapcsolatosan? Rájönnek az emberek hogy ez nem egy uri huncutság?
Az emberek birkák. Most ez a divat. Ha egy kis csoport elkezd WC papírt vásárolni nagyobb tételben, az összes azt akar, nagy tételben. Meg lisztet és cukrot. Aztán védelmi eszközt, de csakis gumilövedékest. Mert amúgy halvány fingja sincs arról mit miért tesz, vesz, terelgetett birkaként. És akkor eszébe jut, hogy ha tényleg nagy baj van, hogyan tovább, és kiderül, hogy vannak olyanok, akik efféle eseményekre többé-kevésbé felkészülve élik az életüket. És ezzel ki is lehet valami gyógyműsorban tölteni 10 percet.

Na most, ha holnap kaliforniai tűzvészekkel riogatnák a lakosságot, akkor tűzoltó készülékek és víztartályok, lángálló ruhák tűnnének el a piacról. De a tűzcsapra ugyanúgy ráparkolna a prszt.
Vagy gondolatolvasó ufókos támadás vízionálása esetén az alufólia volna pillanatok alatt hiánycikk, amiből a védősisakok készíthetők házilag.

Fél-egy év, és újra herevasalás, közbe-szerzés, kitkénemegdugni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2020.04.17. 20:54-kor.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2020.04.17. 20:42 Az emberek birkák. Most ez a divat. Ha egy kis csoport elkezd WC papírt vásárolni nagyobb tételben, az összes azt akar, nagy tételben. Meg lisztet és cukrot. Aztán védelmi eszközt, de csakis gumilövedékest. Mert amúgy halvány fingja sincs arról mit miért tesz, vesz, terelgetett birkaként. És akkor eszébe jut, hogy ha tényleg nagy baj van, hogyan tovább, és kiderül, hogy vannak olyanok, akik efféle eseményekre többé-kevésbé felkészülve élik az életüket. És ezzel ki is lehet valami gyógyműsorban tölteni 10 percet.

Na most, ha holnap kaliforniai tűzvészekkel riogatnák a lakosságot, akkor tűzoltó készülékek és víztartályok, lángálló ruhák tűnnének el a piacról. Vagy gondolatolvasó ufókos támadás vízionálása esetén az alufólia volna pillanatok alatt hiánycikk, amiből a védősisakok készíthetők házilag.

Fél-egy év, és újra herevasalás, közbe-szerzés, kitkénemegdugni.
így van, a kozumidiótizmus meg nyájeffekt ezt hozza. reteklub meg többi gennymédia csak kiszolgálja a nyájat+terelgeti aki hagyja magát.
ha már gennymédia, a szósülmédia megmutatta most, hogy MEKKORA KIB..TT KÁRTÉKONY, főleg a butabirkáknál!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

sodoma írta: 2020.04.17. 20:46 így van, a kozumidiótizmus meg nyájeffekt ezt hozza. reteklub meg többi gennymédia csak kiszolgálja a nyájat+terelgeti aki hagyja magát.
ha már gennymédia, a szósülmédia megmutatta most, hogy MEKKORA KIB..TT KÁRTÉKONY, főleg a butabirkáknál!
"Ugyan nézd ezt: mintha
be lennél oltva jellem ellen, az elméd terjedelme,
hogy eltévedsz egy hídon, hogyha nem terelnek.
Jaj, de szeretjük kívülről nézni a lépteinket,
a kirakatüvegből visszatükröződő képeinket.
Mé' van, hogy mindegyik öntelt,
mé' van, hogy épp ami van, annál több kell?
Az éhen maradt vágyaitok etetitek köddel."

Bongor: Hesus
https://youtu.be/gMjsufaJKxQ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: security89 »


Nem hiszek ebben. Dél-Koreában és Kínában is volt aki vagy újra elkapta vagy csak reaktiválódott a szervezetében a vírus. Úgyhogy a nyájimmunitás ebben az esetben fából vaskarika. A svédek másban is unortodoxok. (Lásd menekült befogadási hajlandóság) Aztán csodálkoznak, hogy a nemierőszak, mint udvarlási forma az egyik legelterjedtebb abban az országban. Nem politizálok, de ezek tények. Recesszió amúgy is lett volna, a vírus csak katalizátor szerepet tölt be...
Piréz poéta.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ezt egy ismerős orvostól kaptam forrás megjelölés nélkül, úgyhogy kéretik kritikával kezelni. De első ránézésre baromira hihető infónak látszik.

"number of death in whole Italy first three month of
2016 = 166.965
2017 = 192.045
2018 = 184.991
2019 = 185.967
2020 = 177.000"

Tehát idén a koronavírus berobbanása és tombolása után is, statisztikai szempontból sok-sok ezerrel KEVESEBB haláleset történt Olaszországban 2020 első három hónapjában, mint a megelőző pár évben.

Ugyanitt említik, hogy Olaszországban átlagosan naponta 2 ezer haláleset történik, ez emelkedett meg rövid ideig legfeljebb 800 áldozattal naponta a fertőzés következtében.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

TotoHU írta: 2020.04.20. 17:35 Ezt egy ismerős orvostól kaptam forrás megjelölés nélkül, úgyhogy kéretik kritikával kezelni. De első ránézésre baromira hihető infónak látszik.

"number of death in whole Italy first three month of
2016 = 166.965
2017 = 192.045
2018 = 184.991
2019 = 185.967
2020 = 177.000"

Tehát idén a koronavírus berobbanása és tombolása után is, statisztikai szempontból sok-sok ezerrel KEVESEBB haláleset történt Olaszországban 2020 első három hónapjában, mint a megelőző pár évben.

Ugyanitt említik, hogy Olaszországban átlagosan naponta 2 ezer haláleset történik, ez emelkedett meg rövid ideig legfeljebb 800 áldozattal naponta a fertőzés következtében.
Elképzelhető, kevesebb közterületi haláleset történik a karantén miatt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.04.20. 17:35 Tehát idén a koronavírus berobbanása és tombolása után is, statisztikai szempontból sok-sok ezerrel KEVESEBB haláleset történt Olaszországban 2020 első három hónapjában, mint a megelőző pár évben.
Logikus: nagyjából ugyanazok haltak meg vuhani náthában akik így is-úgy is nagy eséllyel elpatkoltak volna, viszont a kijárási korlátozások miatt meg csomóan nem haltak meg mindenféle balesetekben és hasonlókban.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2020.04.20. 18:50 Logikus: nagyjából ugyanazok haltak meg vuhani náthában akik így is-úgy is nagy eséllyel elpatkoltak volna, viszont a kijárási korlátozások miatt meg csomóan nem haltak meg mindenféle balesetekben és hasonlókban.
Ez azért nem hiszem hogy biztosan csak így van - hogy csak azok halnak meg most, akik egyébkétn is rövidesen meghaltak volna. Rengetegen élnek ám krónikus betegséggel, akik egyébként vidáman elketyegénének még 10-15-20 évig, viszont a korona most viszont elviheti őket. Lásd 30-40-50 éves áldozatok. Igen, többnyire krónikus betegségge élnek, de sokféle ilyen betegség van amit terápiával tökéletesen kontroll alatt lehet tartani, és a beteg minőségi életet élhet még évtizedekig.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.04.20. 19:42 Ez azért nem hiszem hogy biztosan csak így van - hogy csak azok halnak meg most, akik egyébkétn is rövidesen meghaltak volna.
De a digóknál valami 78! év volt a halottak átlag! életkora! 80 fölött meg azért már marha kevesen élnek még 5-10-20 évekig...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: security89 »

G.D írta: 2020.04.20. 20:42 De a digóknál valami 78! év volt a halottak átlag! életkora! 80 fölött meg azért már marha kevesen élnek még 5-10-20 évekig...
Valahol olvastam, hogy statisztikailag a digók 25%-a 70 év fölötti. Iszonyatosan elöregedő társadalom. Egykézés, hedonizmus stb.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: security89 »

    security89 írta: 2020.04.20. 20:59 Valahol olvastam, hogy statisztikailag a digók 25%-a 70 év fölötti. Iszonyatosan elöregedő társadalom. Egykézés, hedonizmus stb.

    Itt a korfa. Lehet mazsolázni.
    Csatolmányok
    Screenshot_20200420-210229_Chrome.jpg
    Screenshot_20200420-210234_Chrome.jpg
    Piréz poéta.
    security89
    Fórumtag
    Fórumtag
    Hozzászólások: 261
    Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

    Re: Túlélés

    Hozzászólás Szerző: security89 »

    security89 írta: 2020.04.20. 21:04

      Itt a korfa. Lehet mazsolázni.
      10065151 fő 70 év feletti az 59813605 főből. Tehát a népesség 1/6-a 70 év feletti. A kettővel korábbi posztom ezért téves. Na most ennyi 70 év felettiből a koronavírus tud válogatni, sőt a többség még ezt is túléli...
      Piréz poéta.
      Avatar
      ZOLKET
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 399
      Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

      Itt lehet jelentkezni önkéntes munkára:

      https://www.onkentes.gov.hu/
      Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
      Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
      Avatar
      Kolonics
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 520
      Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Kolonics »

      Sziasztok

      Túléléshez is kapcsolódik a téma így ide írom!
      Van 1 LOWA desert bakancsom, amit évek óta használok. Mostanában viszont a bal térdem úgy fáj, ha megyek benne túrázni, hogy felötlött bennem a gondolat, lehet nem ez az én bakancsom!
      Mi lehet szerintetek a gond? Térdem elvileg jó, edzek lábra is heti 1 napot, nem gondolom, hogy az ízületek vagy a térdem rossz mert, akkor más esetekben is fájna! Lehet, hogy méretéből fakadóan van vele gond, vagy túl nehéz?! Cca 2kg a bakancs ...
      Ti milyen bakancsot hasznaltok, vagy javasoltok?
      Túrázáshoz és egyéb célokra is használom,és olyat szeretnék ami kényelmes, de azer hozza azt a strapabíróságot mint a Lowa desert bakim?!

      Magnum cobra 8.0 és Meindl desert fox amit nézegettem!
      “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5787
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 14:47 Sziasztok

      Túléléshez is kapcsolódik a téma így ide írom!
      Van 1 LOWA desert bakancsom, amit évek óta használok. Mostanában viszont a bal térdem úgy fáj, ha megyek benne túrázni, hogy felötlött bennem a gondolat, lehet nem ez az én bakancsom!
      Mi lehet szerintetek a gond? Térdem elvileg jó, edzek lábra is heti 1 napot, nem gondolom, hogy az ízületek vagy a térdem rossz mert, akkor más esetekben is fájna! Lehet, hogy méretéből fakadóan van vele gond, vagy túl nehéz?! Cca 2kg a bakancs ...
      Ti milyen bakancsot hasznaltok, vagy javasoltok?
      Túrázáshoz és egyéb célokra is használom,és olyat szeretnék ami kényelmes, de azer hozza azt a strapabíróságot mint a Lowa desert bakim?!

      Magnum cobra 8.0 és Meindl desert fox amit nézegettem!
      Fuss, vagy sétálj egy nagyobbat másik cipőben. Jó lenne azért kizárni, hogy tuti nem benned van-e a hiba. Főleg, hogy mindig ugyanaz a térd.

      Bakancsot hogy milyet. Ami kényelmes, ami tetszik. A Goretex és társai jó cucc, meg tapadjon rendesen, meg legyen strapabíró, de aztán ez szerintem szinte vallási kérdés. Én például szeretem a magas szárat, mindig, más meg utálja. Ha egy-egy napokat sétálsz csak, akkor valami jóval egyszerűbb is elég lehet. Ha nehéz terepen, hóban, több napot, akkor megintcsak más lehet jó. Amikor a Tátrában, hóban fel kell venni másnap a vizes, átázott bakancsot, az nem tuti dolog.
      Én úgy általában a Decathlonos cuccokkal nagyon meg vagyok elégedve, én átnézném a kínálatukat. Télen most a leges legolcsóbb bakancsukat használtam hétköznapra. Ilyen minimálisan havas időben meglepően nagyon jó volt még az is ennyi pénzért.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5415
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 14:47 Sziasztok

      Túléléshez is kapcsolódik a téma így ide írom!
      Van 1 LOWA desert bakancsom, amit évek óta használok. Mostanában viszont a bal térdem úgy fáj, ha megyek benne túrázni, hogy felötlött bennem a gondolat, lehet nem ez az én bakancsom!
      Mi lehet szerintetek a gond? Térdem elvileg jó, edzek lábra is heti 1 napot, nem gondolom, hogy az ízületek vagy a térdem rossz mert, akkor más esetekben is fájna! Lehet, hogy méretéből fakadóan van vele gond, vagy túl nehéz?! Cca 2kg a bakancs ...
      Ti milyen bakancsot hasznaltok, vagy javasoltok?
      Túrázáshoz és egyéb célokra is használom,és olyat szeretnék ami kényelmes, de azer hozza azt a strapabíróságot mint a Lowa desert bakim?!

      Magnum cobra 8.0 és Meindl desert fox amit nézegettem!
      Részemről a bakancsokhoz nem értek, de amit javasolni tudok: nézesd meg a lábfejeidet, hogy nincs-e szükséged talpbetétre? Nagyon sok esetben egy jó talpbetét rengeteg problémát megold.*
      A hétköznapi használat és a terhelés alatti használat nem ugyan az, simán lehet olyan kisebb probléma a talp-boltozatodnál vagy bokadőlésben, ami csak olyankor jön ki ha komolyabb terhelést kap, de nem kvázi mesterséges körülményekél (edzőterem) hanem természetesebb mozgásformáknál, pl futás, túrázás.

      *: és van olyan is amikor sokat árt. Nekem bokadőlésre egyedileg gyártott Podi Art talpbetétet kaptam, futáshoz. Na attól kezdett csak igazán istentelenül fájni a bokám... úgyhogy kidobtam a kukába. De sokan esküsznek a talpbetétükre.
      zora
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3322
      Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: zora »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 14:47 Sziasztok

      Túléléshez is kapcsolódik a téma így ide írom!
      Nézd meg a bakancsod talpát, nincs-e jobban elkopva valamelyik fele, vagy a betét jobban kitaposva.
      Születési adottságból kifolyólag a iszonyat csámpásan járok, a cipőim külső-hátsó sarka szokott leghamarabb elkopni. Ha már sok hiányzik belőle, akkor nekem is jobban fáj a lábam a szokásosnál. Szóval ha a lábbelik talpa kopott, az is okozhat ilyen gondot.
      Haix bakancs nagyon bejött, annak a sivatagi verzióját nagyon szeretem. Illetve jók még a munkavédelmi bakancsok is, Coverguard Elba S2-t használok folyamatos hétköznapi viseletként, nagyon jó, ha elkopik, veszem a
      következőt.
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: bel »

      Sziasztok,

      Ez nem tunik annyira kamunak, mint a korabbi propagandaanyagok. Es van benne egy nagyon erdekes abra:
      Kép
      Persze a valosag minden bizonnyal nem ilyen egyszeru (az abran 3 eset van abrazolva, 1-1 terjedesi ertekkel, mikozben varhatoan idoben valtozni fog a terjedesi ertek), de ami latszik ezen az abran, a 3 felvazolt eset:
      -ha nagyon laza szabalyok lesznek, amik 22-34%-kal csokkentik a fertozes eselyet, akkor durvan majus kozepetol szeptember 1-ig all majd fenn az az allapot, hogy egyszerre 2000 lelegeztetogepnel tobbre lesz szukseg (a csucson 7330 db-ra) a koronavirusos esetekhez.
      -ha ennel kicsit kevesbe laza szabalyok lesznek, amik 34-44%-kal csokkentik a fertozes eselyet, akkor kb. julius 1-tol november 1-ig all majd fenn az az allapot, hogy egyszerre 2000 lelegeztetogepnel tobbre lesz szukseg (a csucson 3742 db-ra) a koronavirusos esetekhez.
      -ha majdnem olyan szigoru szabalyok lesznek, mint most, vagyis 40-49%-kal csokkentik a fertozes eselyet, akkor csak a csucson kell 2000 lelegeztetogep, de kb. december elejen meg 1000 db lesz hasznalatban.


      Szerintem a 3. befejezo datumnak van a legkisebb realitasa, inkabb az elso ketto kozul valamelyik (szept. 1./nov.1.) latszik valoszinunek.

      Bel
      Avatar
      gvass1
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 13484
      Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
      Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: gvass1 »

      bel írta: 2020.04.26. 17:58 Sziasztok,

      Ez nem tunik annyira kamunak, mint a korabbi propagandaanyagok. Es van benne egy nagyon erdekes abra:
      Kép
      Persze a valosag minden bizonnyal nem ilyen egyszeru (az abran 3 eset van abrazolva, 1-1 terjedesi ertekkel, mikozben varhatoan idoben valtozni fog a terjedesi ertek), de ami latszik ezen az abran, a 3 felvazolt eset:
      -ha nagyon laza szabalyok lesznek, amik 22-34%-kal csokkentik a fertozes eselyet, akkor durvan majus kozepetol szeptember 1-ig all majd fenn az az allapot, hogy egyszerre 2000 lelegeztetogepnel tobbre lesz szukseg (a csucson 7330 db-ra) a koronavirusos esetekhez.
      -ha ennel kicsit kevesbe laza szabalyok lesznek, amik 34-44%-kal csokkentik a fertozes eselyet, akkor kb. julius 1-tol november 1-ig all majd fenn az az allapot, hogy egyszerre 2000 lelegeztetogepnel tobbre lesz szukseg (a csucson 3742 db-ra) a koronavirusos esetekhez.
      -ha majdnem olyan szigoru szabalyok lesznek, mint most, vagyis 40-49%-kal csokkentik a fertozes eselyet, akkor csak a csucson kell 2000 lelegeztetogep, de kb. december elejen meg 1000 db lesz hasznalatban.


      Szerintem a 3. befejezo datumnak van a legkisebb realitasa, inkabb az elso ketto kozul valamelyik (szept. 1./nov.1.) latszik valoszinunek.

      Bel

      A legrosszabb forgatókönyv esete - ha igaz - is sokkal jobb lett volna, mint amit csináltak a gazdaság bedöntésével. Faszok.
      Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
      Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5415
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      gvass1 írta: 2020.04.26. 19:00 A legrosszabb forgatókönyv esete - ha igaz - is sokkal jobb lett volna, mint amit csináltak a gazdaság bedöntésével. Faszok.
      Mit vársz? Politikusok. Csak és kizárólag a következő választásokra gondolnak mindig, mindenkor. Mindent ez az érdek mozgat.
      Persze megy a blablabla "meg kell menteni az embereket" de voltkaképpen minden döntés vagy kritika mögött az áll hogy mi lesz abból a következő választásokon?
      És ez minden oldalra igaz általánosságban, kivétel nélkül.
      Avatar
      Gaston Glock
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 590
      Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

      zora írta: 2020.03.14. 23:49 A spanyolnátha mortalitását 2-3%-ra teszik.
      A mostani koronavírusét szintén.

      Csak a spanyolnátha a fiatal - középkorú felnőttekre volt a legveszélyesebb. És kb. két éven keresztül tombolt.
      Ez az egész már ilyen hipotetikus fingreszelés, de ha a koronavírus olyan körülmények között terjedhetne mint akkor a spanyolnátha, nincs kizárva, hogy végül akár ugyanannyi áldozatot szedne, csak más korosztály tagjai közül.
      Hű.... Jó kis beszélgetés alakult itt ki a jelenlegi helyzetről. Na akkor most csatlakoznék én is.

      A spanyolnátha (valójában ez influenza A vírus egy típusa volt egyébként), 1918 március környékén kezdődött az USA-ban, egy katonai bázison. 1918 október és november közt tetőzött és 1919 júniusában ért véget az utolsó, harmadik hulláma. Tehát ez valójában nem tartott két évig, csak olyan valamivel több mint egy évig. Mint világjárvány meg még kevesebb ideig, olyan 1918 május és 1919 május közt voltak magas számú megbetegedettek, vagyis kb. pont egy évig. Persze néhány eset, a szezonális influenzával együtt még 1920-ban is előfordult itt-ott, de az már nem tekinthető a pandémia részének. Abban igazad van, hogy az a vírus elsősorban a fiatalok körében, a 20-42 évesek közt szedett leginkább áldozatokat.
      https://hu.wikipedia.org/wiki/Spanyoln%C3%A1tha

      Azt azért viszont vegyük figyelembe, hogy amikor a spanyolnátha kezdődött, javában tartott az I. vh. Tulajdonképpen 1918 májusig senki nem is foglalkozott vele. És utána se voltak teljességgel megfelelő intézkedések, hiszen háború volt és persze a zsúfolt katona vonatok, meg a rengeteg ide-oda menekült civil sem igazán használt a járvány terjedésének megakadályozásában.

      Ami a mostani koronavírus járványt illeti, megváltozott a véleményem a jelenlegi intézkedésekről, amikor végre megtudhattuk - mi pór népek is -, hogy a jelenlegi koronavírus fertőzötteknek igen nagy százaléka (egyesek szerint 80-85, mások szerint 60-65 százaléka) semmilyen, vagy csak nagyon enyhe tüneteket észlelnek magukon.
      Vagyis nem a számok indokolják ezeket a jelenlegi komoly intézkedéseket, hiszen a koronavírusban való megbetegedések száma, egyelőre legalábbis jócskán elmarad a szezonálisan, évente előforduló influenzában való megbetegedettek számától. A halálesetek száma pedig kb. ugyanannyi. Persze ez még változhat, hiszen még nem ért véget a világjárvány. Viszont a kanyaróban évente meghalt gyerekek számától még most is elmarad a koronavírusban meghaltak száma, hiszen évente 114 ezer gyermek hal meg kanyaróban, pedig az ellen már létezik védőoltás is.

      Tehát a lényeg nem a számokon van, hanem azon, hogy a jelenlegi pandémia nem hasonlítható az 1918-1919-es spanyolnáthához, de az 1968-as, ún. hongkongi influenza járványhoz sem. (Mert azt ugye kevesen tudják, de 1968-ban is volt pandémia, mostanáig az volt az utolsó.)
      https://hu.wikipedia.org/wiki/Hongkongi_influenza
      Sőt, igazából egyetlen eddigi pandémiához sem hasonlítható a jelenlegi, tehát ha úgy vesszük, ez a vírus történelmet írt. Persze mondhatnánk, hogy jaj az miért lenne baj, ha nincsenek tünetei a betegek többségének, hiszen ez inkább jó, mert így sokan nem is lesznek valójában betegek, ami végül is igaz, csak nem szabad elfelejteni, hogy fertőzni az ilyen betegek is képesek. Tehát, ha a megbetegedettek többségének semmilyen, vagy csak nagyon enyhe tünetei vannak, az teljesen a feje tetejére állítja az eddig a pandémiás megbetegedések során szokványos, terjedés meggátolása érdekében bevetett intézkedések hatásosságát. És ilyen módon a fertőzésnek gátat szabni, finom kifejezéssel élve is igen nehéz, hagyományos módszerekkel lényegében lehetetlen. Ezért is tudott ennyire elterjedni, hiszen pl. a nemzetközi repülőtereken alkalmazott, más megbetegedések esetében egyébként hasznos intézkedések, mint a hőkamera, vagy a lázmérés, ennél a vírusnál majdnem teljesen hatástalan, egy-egy országba való behurcolás meggátolásának tekintetében, hiszen rengeteg beteg még csak be sem lázasodik, sőt, maga sem tudja, hogy fertőződött és ő maga is fertőz. És ezért ez a nagy szigor. Ugyanis korunk vezetői rájöttek, ennek a koronavírusnak másképpen nem nagyon lehet gátat szabni, mint úgy, ha lényegében leállítanak mindent és kiürítenek mindent - vagy legalábbis amit csak lehet - és mindenkit arra kérnek, hogy ha nem fontos, akkor ne menjen sehová és maradjon otthon a hátsóján.

      Nyilvánvaló, hogy ezt betartani a legnehezebb. Ráadásul az eddigi életünk totális beszűkülésével jár és rengeteg ember ellenérzését váltja ki, különös tekintettel azokra, akik esetleg a munkájukat is elveszíthetik, vagy már el is vesztették. És persze az is nyilvánvaló, hogy ez örökké nem maradhat így. Plusz egyre több az elégedetlenkedő és még több a renitenskedő ember, főleg az USA-ban és Nyugat-Európában, ahol az emberek túlságosan is hozzászoktak ahhoz, hogy szabadon élnek és lényegében azt csinálnak, amit csak akarnak. Ha pedig valaki ebben korlátozni akarja őket, akkor az ellen lázadozni fognak, egy idő után okoktól függetlenül is. Nagy kérdés tehát, hogy meddig lehet ezt a jelenlegi állapotot fenntartani, amire viszont esélyes, hogy senki sem tudja a választ, hiszen ilyen a történelmünkben eddig még soha nem volt. Igen nehéz tehát a helyzet.

      Teljesen jogos az a felvetés, ami azt taglalja, hogy azok az országok, ahol jobban hozzá vannak szokva az emberek a szigorhoz, a fegyelemhez, könnyebben és van, hogy gyorsabban átvészelik ezt a helyzetet. Vagyis igen, pl. Kínában, Vietnámban, vagy akár Kelet-Európában az emberek, vagy legalábbis többségük jobban hozzá van szokva a fegyelemhez, ezért talán mi is valamivel könnyebben vesszük, ha azt mondják maradjunk otthon pár hónapig, mint Nyugat-Európában. Viszont természetesen itt sem mindenki, hiszen a 80-as évek végén, 90-es években, vagy az után születettek jóval alacsonyabb fegyelemhez vannak szokva, így ők esélyesen nehezebben viselik, vagy tartják be akár a kijárási korlátozás rendelkezéseit is, mint azok, akik a kádári korszakban nőttek fel. De persze ez sem 100%-ban van így, hiszen én is ismerek olyan 96-os születésűt, aki viszont maximálisan fegyelmezetten betartja az intézkedéseket. De ő persze kivételt képez a korosztályán belül, hiszen életvitele folytán, fiatal kora ellenére, nagy fegyelemhez szokott ember. Viszont ott van az apám, aki - bár nem látszik rajta -, de már 80 felett jár, ő is teljes mértékben betartja a szabályokat. Vagyis kizárólag hetente egyszer megy el otthonról és akkor is csak gyalog, a közeli Lidl-be vásárolni, FFP3 maszkban és gumikesztyűben, egyébként odahaza ül és még engem is eltiltott attól, hogy látogassam őket, vagyis mióta a pandémia ki lett hirdetve, nem is találkoztunk személyesen. Nyilván, a Viberen való beszélgetéseink száma viszont megugrott. Tehát ez elsősorban fegyelem, másodsorban összefogás kérdése, de persze az egyes emberek nézetei, vagy ha úgy tetszik "hitvallása" is meghatározó lehet.

      Nagy kérdés, hogy ez így jó megoldás lesz-e, vagy ez sem használ, esetleg teljesen érdektelen. A jelek egyelőre azt mutatják, hogy ahol betartják az intézkedéseket és ahol idejében meghozták ezeket az intézkedéseket, ott igen, hatásos a dolog. De végső soron biztosat etéren nem tud még senki sem állítani, kimondani, hiszen - mondom -, ilyen a történelmünk során még soha nem volt. Ez esélyesen majd az utólagos elemzések során derülhet ki. Jelenleg csak az a biztos, hogy a mostani helyzettől mindenki szenved.
      - Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
      - Taktikai.

      8-)
      Avatar
      gvass1
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 13484
      Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
      Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: gvass1 »

      TotoHU írta: 2020.04.26. 19:15 Mit vársz? Politikusok. Csak és kizárólag a következő választásokra gondolnak mindig, mindenkor. Mindent ez az érdek mozgat.
      Persze megy a blablabla "meg kell menteni az embereket" de voltkaképpen minden döntés vagy kritika mögött az áll hogy mi lesz abból a következő választásokon?
      És ez minden oldalra igaz általánosságban, kivétel nélkül.
      Meanwhile in Sweden:

      https://alapblog.hu/sved-modell/?fbclid ... 1DhUZ82uWA


      "eddig 1800-an haltak meg a koronavírusban Svédországban (hasznos kiegészítés: a svédek a globális sztenderdtől eltérően felülbecslik a COVID halálok számát) miközben a kezdeti riadalomban a pesszimista jóslatok még a nyár előtt 80-90 ezer halottról szóltak. Még fontosabb, hogy a kórházak leterheltsége sincs a közelében sem annak (egészen pontosan a 6 (!) százaléka), mint amitől a híres Imperial College modell alapján tartani lehetett. A kórházban ápoltak száma már másfél hete nem nő, a kapacitások 50, Stockholmban 75 százalékát elfoglalva. A Stockholmban felállított tábori kórházra – amely a jóslatok szerint két hete kéne, hogy használatban legyen – még nem volt szükség. Márpedig a lezárás fő célja éppen a leterheltség elkerülése, mert azt úgysem lehet megúszni, hogy az emberek nagyobb fele idővel elkapja a vírust, csak lassítani lehet a folyamatot."
      Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
      Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
      Avatar
      Kolonics
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 520
      Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Kolonics »

      Fortitu írta: 2020.04.26. 16:09 Fuss, vagy sétálj egy nagyobbat másik cipőben. Jó lenne azért kizárni, hogy tuti nem benned van-e a hiba. Főleg, hogy mindig ugyanaz a térd.

      Bakancsot hogy milyet. Ami kényelmes, ami tetszik. A Goretex és társai jó cucc, meg tapadjon rendesen, meg legyen strapabíró, de aztán ez szerintem szinte vallási kérdés. Én például szeretem a magas szárat, mindig, más meg utálja. Ha egy-egy napokat sétálsz csak, akkor valami jóval egyszerűbb is elég lehet. Ha nehéz terepen, hóban, több napot, akkor megintcsak más lehet jó. Amikor a Tátrában, hóban fel kell venni másnap a vizes, átázott bakancsot, az nem tuti dolog.
      Én úgy általában a Decathlonos cuccokkal nagyon meg vagyok elégedve, én átnézném a kínálatukat. Télen most a leges legolcsóbb bakancsukat használtam hétköznapra. Ilyen minimálisan havas időben meglepően nagyon jó volt még az is ennyi pénzért.
      Nah, pont most estem haza ugyan arról az 6km -es körről, ahol a Lowa bakimban fájt a bal térdem.
      Sport cipőben mentem, és láss csodát, minden rendben.
      A többiek, hozzászólásaira is reagálva, talp betét van a bakancsba amit a Lowa adott hozzá, megnéztem a talpát, sarkát.
      Nincs lekopva eltérő módon a jobb és a bal. Arra gyanakszik, hogy ősszel és télen pl Tátra túrán ( 1 napos) vastag zokniban semmit nem éreztem. Azon töröm a fejem, hogy nem lehet e méret probléma , ami a bal lábamnal kijön,

      A Haixot is nézegettem, de akkor már inkább 1 Meindl, árban az is 30 körül van.
      “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5415
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      gvass1 írta: 2020.04.26. 19:50 Meanwhile in Sweden:

      https://alapblog.hu/sved-modell/?fbclid ... 1DhUZ82uWA


      "eddig 1800-an haltak meg a koronavírusban Svédországban (hasznos kiegészítés: a svédek a globális sztenderdtől eltérően felülbecslik a COVID halálok számát) miközben a kezdeti riadalomban a pesszimista jóslatok még a nyár előtt 80-90 ezer halottról szóltak. Még fontosabb, hogy a kórházak leterheltsége sincs a közelében sem annak (egészen pontosan a 6 (!) százaléka), mint amitől a híres Imperial College modell alapján tartani lehetett. A kórházban ápoltak száma már másfél hete nem nő, a kapacitások 50, Stockholmban 75 százalékát elfoglalva. A Stockholmban felállított tábori kórházra – amely a jóslatok szerint két hete kéne, hogy használatban legyen – még nem volt szükség. Márpedig a lezárás fő célja éppen a leterheltség elkerülése, mert azt úgysem lehet megúszni, hogy az emberek nagyobb fele idővel elkapja a vírust, csak lassítani lehet a folyamatot."
      Énszerintem ők sem igazán tudták hogy jó lóra fognak tenni, inkább csak tippelték a lehetséges forgatókönyveket, ahogy mindenki más. Most már picive ltöbb infó van ezzel a szarral kapcsolatban, de kb két hónappal ezelőtt sokkal kevesebb volt. Egymásnak szögesen ellentmondó prognózisok és modellek születtek.
      Szóval nem lehet egyértelmű választ adni rá. Méretében hasonló ország, ott ~1800-an haltak meg nálunk ~200-an. Ez már jelentős különbség! Megéri-e az átmenetileg pár%-al magasabb GDP vagy százezer munkahely 1600 ember életét? Vagy ezt lebontva mennyiben számszerűsíthető egy idős ember élete? És mondjuk ha a mi szüleinkről van szó? Vagy saját magunkról?
      Nehéz kérdés, nincs rá jó és egyértelmű válasz.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5415
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 20:20 Nah, pont most estem haza ugyan arról az 6km -es körről, ahol a Lowa bakimban fájt a bal térdem.
      Sport cipőben mentem, és láss csodát, minden rendben.
      A többiek, hozzászólásaira is reagálva, talp betét van a bakancsba amit a Lowa adott hozzá, megnéztem a talpát, sarkát.
      Nincs lekopva eltérő módon a jobb és a bal. Arra gyanakszik, hogy ősszel és télen pl Tátra túrán ( 1 napos) vastag zokniban semmit nem éreztem. Azon töröm a fejem, hogy nem lehet e méret probléma , ami a bal lábamnal kijön,

      A Haixot is nézegettem, de akkor már inkább 1 Meindl, árban az is 30 körül van.
      Na ja, sportcipőkben rendes ütés elnyelő csillapítás van, hab, gél, stb. Nem csak a betét, lehet hogy egyszerűen kitapostad bakiban lévő rétegeket egy ponton, összezömült, keményebb lett, vagy lejt picit.
      Avatar
      Kolonics
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 520
      Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Kolonics »

      TotoHU írta: 2020.04.26. 20:28 Na ja, sportcipőkben rendes ütés elnyelő csillapítás van, hab, gél, stb. Nem csak a betét, lehet hogy egyszerűen kitapostad bakiban lévő rétegeket egy ponton, összezömült, keményebb lett, vagy lejt picit.
      Eldobni nem fogom, de biztos h veszek másikat, ami könnyebb.
      Ez terepen már bizonyított, sajnálnám le selejtezni...
      “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5787
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 20:20 Nah, pont most estem haza ugyan arról az 6km -es körről, ahol a Lowa bakimban fájt a bal térdem.
      Sport cipőben mentem, és láss csodát, minden rendben.
      A többiek, hozzászólásaira is reagálva, talp betét van a bakancsba amit a Lowa adott hozzá, megnéztem a talpát, sarkát.
      Nincs lekopva eltérő módon a jobb és a bal. Arra gyanakszik, hogy ősszel és télen pl Tátra túrán ( 1 napos) vastag zokniban semmit nem éreztem. Azon töröm a fejem, hogy nem lehet e méret probléma , ami a bal lábamnal kijön,

      A Haixot is nézegettem, de akkor már inkább 1 Meindl, árban az is 30 körül van.
      Haix nekem nagyon bejött. Tátra, több nap, hó, sár. Mindenki más panaszkodott, hogy átázik, az enyém nem. Nagyon régóta nyúzom, aztán elkezdett nyikorogni. Nincs ötletem mit lehetne vele csinálni, talán a talp kezd elengedni? Igazából csak ezért gondolkodom a cserén, mert rohadt idegesítő.
      Bakidba megpróbálhatsz egy új talpbetétet. Költséghatékonyabb első körben.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      Kolonics
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 520
      Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Kolonics »

      Fortitu írta: 2020.04.26. 20:49 Haix nekem nagyon bejött. Tátra, több nap, hó, sár. Mindenki más panaszkodott, hogy átázik, az enyém nem. Nagyon régóta nyúzom, aztán elkezdett nyikorogni. Nincs ötletem mit lehetne vele csinálni, talán a talp kezd elengedni? Igazából csak ezért gondolkodom a cserén, mert rohadt idegesítő.
      Bakidba megpróbálhatsz egy új talpbetétet. Költséghatékonyabb első körben.
      Ne dobd el, Papica csinált róla videót mit lehet tenni!

      https://youtu.be/vrYLnMH888Q

      7:25 nél van ami neked kell!
      “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5787
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 20:58 Ne dobd el, Papica csinált róla videót mit lehet tenni!

      https://youtu.be/vrYLnMH888Q

      7:25 nél van ami neked kell!
      Wow, jövök egy sörrel, ha ez tartósan működik. Neked is meg neki is.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      Kolonics
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 520
      Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Kolonics »

      Fortitu írta: 2020.04.26. 21:01 Wow, jövök egy sörrel, ha ez tartósan működik. Neked is meg neki is.
      Elfogadom :D
      “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
      zora
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3322
      Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: zora »

      Fortitu írta: 2020.04.26. 21:01 Wow, jövök egy sörrel, ha ez tartósan működik. Neked is meg neki is.
      Müködik.
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: bel »

      TotoHU írta: 2020.04.26. 20:25 Szóval nem lehet egyértelmű választ adni rá. Méretében hasonló ország, ott ~1800-an haltak meg nálunk ~200-an. Ez már jelentős különbség!
      Szia,

      Szerintem ezt _most_ meg nem tudjuk!

      Pontosabban: szerintem nem az szamit, hogy aprilis 26-ig hanyan halnak meg, hanem az, hogy ebben a jarvanyban hanyan halnak meg.

      Vagyis persze, hogy mivel nalunk jo esellyel julius kozepe-szeptember kozepe kozottlesz a tetozes, naluk meg vagy aprilisban vagy majusban, ezert a reszeredmenyek nalunk jobbak.

      Es minden bizonnyal az is sokat szamit, ha ott valos statisztikakat kozolnek (amit megfelelo teszteles nelkul nem lehet).

      Bel
      fgabesz
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 310
      Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
      Tartózkodási hely: Budapest IV.
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: fgabesz »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 14:47 Sziasztok

      Túléléshez is kapcsolódik a téma így ide írom!
      Van 1 LOWA desert bakancsom, amit évek óta használok. Mostanában viszont a bal térdem úgy fáj, ha megyek benne túrázni, hogy felötlött bennem a gondolat, lehet nem ez az én bakancsom!
      Mi lehet szerintetek a gond? Térdem elvileg jó, edzek lábra is heti 1 napot, nem gondolom, hogy az ízületek vagy a térdem rossz mert, akkor más esetekben is fájna! Lehet, hogy méretéből fakadóan van vele gond, vagy túl nehéz?! Cca 2kg a bakancs ...
      Ti milyen bakancsot hasznaltok, vagy javasoltok?
      Túrázáshoz és egyéb célokra is használom,és olyat szeretnék ami kényelmes, de azer hozza azt a strapabíróságot mint a Lowa desert bakim?!

      Magnum cobra 8.0 és Meindl desert fox amit nézegettem!
      Egyszer volt Lowa bakancsom, néhány, pár órás használat után eladtam. Fájt benne a lábam. Merrelt hordok lassan 20 éve, régóta Tevát, pár éve van Keen is. Ha kemény a tél, és/vagy nagy a hó, akkor előkerül a North Face Chukka.
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: bel »

      Sziasztok,

      E szerint az USAban a sulyos koronavirus fertozottek 53.1%-anak magas a vernyomasa. Elso pillantasra ez arra utal, hogy igen komoly osszefugges lehet a ketto kozott.

      E szerint az USAban a teljes felnott lakossag 46%-nak van magas vernyomasa, 55-74 ev kozott kb 75%.

      Igy nezve valoszinuleg semmi koze a kettonek egymashoz.

      Hasonlo a helyzet a koverseggel: a sulyos esetek kozott 41.7% kover, osszessegeben 42.4%, itt meg nyilvanvalobb, hogy nincs osszefugges.

      A 3. helyezett cukorbetegseg az, ami valos osszefuggest mutat: a sulyos esetekben 31.7%, osszessegeben 9.4%. Vagyis ugy tunik, hogy a cukorbetegseg bo triplazza a sulyos uj koronavirus betegseg eselyet.

      Bel
      Avatar
      swordmanus
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1719
      Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
      Tartózkodási hely: Lajosmizse
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: swordmanus »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 20:20 Nah, pont most estem haza ugyan arról az 6km -es körről, ahol a Lowa bakimban fájt a bal térdem.
      Sport cipőben mentem, és láss csodát, minden rendben.
      A többiek, hozzászólásaira is reagálva, talp betét van a bakancsba amit a Lowa adott hozzá, megnéztem a talpát, sarkát.
      Nincs lekopva eltérő módon a jobb és a bal. Arra gyanakszik, hogy ősszel és télen pl Tátra túrán ( 1 napos) vastag zokniban semmit nem éreztem. Azon töröm a fejem, hogy nem lehet e méret probléma , ami a bal lábamnal kijön,

      A Haixot is nézegettem, de akkor már inkább 1 Meindl, árban az is 30 körül van.
      Mondjuk én a futásról már rég leszoktam... de a bal térdem szar, szóval, én azért ha lemegy ez az őrület, és fennáll a problémád, megnézetném egy dokival. nekem egy rossz fűcsomón az udvaromban szakadt el a térdszalagom, és évekig kínlódtam vele. Hol jobb volt, hol rosszabb. Tökéletes sose lesz, megcsinálták, de nem kell vele vagánykodni. Örülök, hogy élni-létezni tudok vele.
      Avatar
      Kolonics
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 520
      Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Kolonics »

      swordmanus írta: 2020.04.26. 22:31 Mondjuk én a futásról már rég leszoktam... de a bal térdem szar, szóval, én azért ha lemegy ez az őrület, és fennáll a problémád, megnézetném egy dokival. nekem egy rossz fűcsomón az udvaromban szakadt el a térdszalagom, és évekig kínlódtam vele. Hol jobb volt, hol rosszabb. Tökéletes sose lesz, megcsinálták, de nem kell vele vagánykodni. Örülök, hogy élni-létezni tudok vele.

      Az a helyzet, hogy a probléma csak ennél a bakancsnál áll fent.
      Így a helyes megoldás az , ha először veszek talpbetétet, ha pedig továbbra sem oldódik meg a gond, akkor veszek másik bakit.
      Ez meg megmarad hegyvidéki strapás terepre.
      “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
      G.D
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2091
      Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: G.D »

      Kolonics írta: 2020.04.26. 14:47 Sziasztok

      Túléléshez is kapcsolódik a téma így ide írom!
      Van 1 LOWA desert bakancsom, amit évek óta használok.
      Két kollégám is használ Lowa Zephyr bakancsot, ők nagyon dícsérik.
      "Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: bel »

      Sziasztok,

      Ez alapjan is Bergamoban durva volt a helyzet:
      Kép

      Ez alapjan pedig alapvetoen Svedorszag jol all:
      Kép

      Forras

      Bel
      Avatar
      Kolonics
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 520
      Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Kolonics »

      G.D írta: 2020.04.27. 16:41 Két kollégám is használ Lowa Zephyr bakancsot, ők nagyon dícsérik.
      Köszönöm az ajánlást, megnézem.
      “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
      Avatar
      Gaston Glock
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 590
      Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

      bel írta: 2020.04.27. 20:22 Sziasztok,

      Ez alapjan is Bergamoban durva volt a helyzet:

      Ez alapjan pedig alapvetoen Svedorszag jol all:

      Forras

      Bel
      Hát itt viszont nem mondanám, hogy a Svédek különösebben jól állnának:
      https://www.worldometers.info/coronavir ... #countries

      Persze viszonyítás kérdése. Mihez képest. Viszont pl. Vietnám, Kambodzsa, Uganda, Mozambik, vagy Francia Polinézia valóban jól áll, hiszen ott nulla koronavírus miatti halálozás volt eddig. Legalábbis, ha nem csaltak az adatokkal ugye.
      - Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
      - Taktikai.

      8-)
      Avatar
      gvass1
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 13484
      Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
      Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: gvass1 »

      Napi böstörögnivaló:

      "A feszültség az ismerősi körömben már kézzelfogható. Ha lemegyek az utcára vagy a boltba, ott is érezni. Attól tartok, egyszer csak berobban a tehetetlenség és a kilátástalanság miatti düh. Az otthon szorongó, nélkülöző emberek egy ponton túl le fogják szarni a vírust, és kimennek az utcára. És én köztük leszek. És ételhez fogunk jutni, valahogy, akárhogy."

      https://24.hu/belfold/2020/05/01/korona ... elkuliseg/
      Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
      Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
      Mr. Senki
      Tesztelő
      Tesztelő
      Hozzászólások: 2463
      Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

      gvass1 írta: 2020.05.01. 12:41 Napi böstörögnivaló:

      "A feszültség az ismerősi körömben már kézzelfogható. Ha lemegyek az utcára vagy a boltba, ott is érezni. Attól tartok, egyszer csak berobban a tehetetlenség és a kilátástalanság miatti düh. Az otthon szorongó, nélkülöző emberek egy ponton túl le fogják szarni a vírust, és kimennek az utcára. És én köztük leszek. És ételhez fogunk jutni, valahogy, akárhogy."

      https://24.hu/belfold/2020/05/01/korona ... elkuliseg/
      Ha az állami hírszolgáltatások igazak, kb 50 éves kor alatt kb nem életveszélyes a kór. A napi 50-70 eset nem tudom mennyire indokllja emberek 100 000-re csoportjainak éhezésbe, megélhetési bűnözésbe taszítását.

      Tehát.
      Vagy kiengedik az embereket,
      Vagy elmondják a valóságot amiért nem engedik ki,
      Vagy lehetőséget, élelmet adnak a járvány miatt munkájukat, megélhetésüket vesztetteknek. (Ehez családi vagyonvizsgálatot írnék elő, mert a magyar imád sírni akkor is, ha tele a szája, ha így plusz falatokhoz juthat.)

      Ezek nélkül rövid időn belül bűnözési hullám lesz. Amit lesz elég rendőr kezelni? Főleg a járványügyi intézkedések terhelése mellett...

      Itt már nem fognak játszani a lopási értékhatár megemeléséhez hasonló kamu intézkedések...
      Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
      Avatar
      gvass1
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 13484
      Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
      Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: gvass1 »

      Mr. Senki írta: 2020.05.01. 15:27 Ha az állami hírszolgáltatások igazak, kb 50 éves kor alatt kb nem életveszélyes a kór. A napi 50-70 eset nem tudom mennyire indokllja emberek 100 000-re csoportjainak éhezésbe, megélhetési bűnözésbe taszítását.

      Tehát.
      Vagy kiengedik az embereket,
      Vagy elmondják a valóságot amiért nem engedik ki,
      Vagy lehetőséget, élelmet adnak a járvány miatt munkájukat, megélhetésüket vesztetteknek. (Ehez családi vagyonvizsgálatot írnék elő, mert a magyar imád sírni akkor is, ha tele a szája, ha így plusz falatokhoz juthat.)

      Ezek nélkül rövid időn belül bűnözési hullám lesz. Amit lesz elég rendőr kezelni?
      #mérfogyvajonagumismintacukorka?

      (udv ujra itt, tesa!)
      Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
      Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
      Avatar
      RatRace
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 2352
      Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
      Tartózkodási hely: Itt-Ott

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: RatRace »

      Mr. Senki írta: 2020.05.01. 15:27 Ha az állami hírszolgáltatások igazak, kb 50 éves kor alatt kb nem életveszélyes a kór. A napi 50-70 eset nem tudom mennyire indokllja emberek 100 000-re csoportjainak éhezésbe, megélhetési bűnözésbe taszítását.

      Tehát.
      Vagy kiengedik az embereket,
      Vagy elmondják a valóságot amiért nem engedik ki,
      Vagy lehetőséget, élelmet adnak a járvány miatt munkájukat, megélhetésüket vesztetteknek. (Ehez családi vagyonvizsgálatot írnék elő, mert a magyar imád sírni akkor is, ha tele a szája, ha így plusz falatokhoz juthat.)

      Ezek nélkül rövid időn belül bűnözési hullám lesz. Amit lesz elég rendőr kezelni? Főleg a járványügyi intézkedések terhelése mellett...

      Itt már nem fognak játszani a lopási értékhatár megemeléséhez hasonló kamu intézkedések...
      Na végre!
      Üdv.
      Fizetett bér-Troll.
      Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
      Blekk Rájgó
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 1097
      Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
      Tartózkodási hely: Dunaújváros

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

      Mr. Senki írta: 2020.05.01. 15:27 Itt már nem fognak játszani a lopási értékhatár megemeléséhez hasonló kamu intézkedések...
      Amik valójában a BTK enyhítései voltak.

      (Üdv újra a fedélzeten!)
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: bel »

      Mr. Senki írta: 2020.05.01. 15:27
      Udv itt!

      Ez minosegi csere volt a forum reszere.:-)

      Bel
      Avatar
      vato
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2156
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: vato »

      bel írta: 2020.05.01. 16:49 Udv itt!

      Ez minosegi csere volt a forum reszere.:-)

      Bel
      Ejj a számból vetted ki a szót! :D

      Welcome back Riggs!
      ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
      ⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
      ⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
      ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
      ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
      Mr. Senki
      Tesztelő
      Tesztelő
      Hozzászólások: 2463
      Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

      OFF

      Örülök, hogy szívesen látnak itt páran megint, én is szívesen jöttem vissza közétek. A read only mód is csak önkaranténozás volt. Nem haragszom senkire, és remélem más sem rám.

      Ezzel szerintem zárjuk is ezt a gondolatot.

      ON
      Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
      Avatar
      swordmanus
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1719
      Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
      Tartózkodási hely: Lajosmizse
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: swordmanus »

      Mr. Senki írta: 2020.05.01. 20:35 OFF

      Örülök, hogy szívesen látnak itt páran megint, én is szívesen jöttem vissza közétek. A read only mód is csak önkaranténozás volt. Nem haragszom senkire, és remélem más sem rám.

      Ezzel szerintem zárjuk is ezt a gondolatot.

      ON
      Üdv ismét.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5415
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      Mr. Senki írta: 2020.05.02. 10:19
      Tudom, depresszív, és gonosz vagyok, de akkor is ezt gondolom. A járványos nyavajákkal nem célszerű szórakozni akkor sem, ha golyóálló, kapabiztos, tyúkol mellett nevelkedett fenegyerekek vagyunk!

      Szórakozni nem is érdemes, valóban.
      De erősen túltolni sem, márpedig most úgy tűnik irgalmatlanul túl lett tolva a védekezés.

      Meghalt 300 ember, mind krónikus beteg volt, és van párezer fertőzőtt.
      Senkit nem ismerek aki "koronás" lett volna, óvatosságból elrendelt házi karanténokról halottam de semmi másról. Olyanról persze hallottam aki köhögött-tüsszögött, ezért azt mondta neki a háziorvosa hogy maradjon otthon 2-3 hétig és ha rosszul van hívjon mentőt.
      Jéééé, tavaly és tavalyelőtt amikor 39 fokos lázzal itthon köhögtem, ugyanezt mondták. Nahát??

      Nabakker, a kezdeti mega-paráztatásokhoz meg hisztikhez képest ennél egy szezonális influenza járvány is durvább véget szokott érni. És ezért cserébe leállt a világ, földbe állt a gazdaság, százezrek elvesztik a munkájukat.
      Megérte?
      Avatar
      gvass1
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 13484
      Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
      Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Túlélés

      Hozzászólás Szerző: gvass1 »

      Svédeknek volt igazuk. Mindenki más harakirit csinált.

      https://444.hu/2020/05/02/svedorszagban ... os-ratajat
      Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
      Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
      G.D
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2091
      Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: G.D »

      TotoHU írta: 2020.05.03. 10:57Nabakker, a kezdeti mega-paráztatásokhoz meg hisztikhez képest ennél egy szezonális influenza járvány is durvább véget szokott érni.
      Úgy, hogy az ellen van védőoltás :!:
      "Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
      sodoma
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1022
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: sodoma »

      TotoHU írta: 2020.05.03. 10:57 Szórakozni nem is érdemes, valóban.
      De erősen túltolni sem, márpedig most úgy tűnik irgalmatlanul túl lett tolva a védekezés.

      Meghalt 300 ember, mind krónikus beteg volt, és van párezer fertőzőtt.
      Senkit nem ismerek aki "koronás" lett volna, óvatosságból elrendelt házi karanténokról halottam de semmi másról. Olyanról persze hallottam aki köhögött-tüsszögött, ezért azt mondta neki a háziorvosa hogy maradjon otthon 2-3 hétig és ha rosszul van hívjon mentőt.
      Jéééé, tavaly és tavalyelőtt amikor 39 fokos lázzal itthon köhögtem, ugyanezt mondták. Nahát??

      Nabakker, a kezdeti mega-paráztatásokhoz meg hisztikhez képest ennél egy szezonális influenza járvány is durvább véget szokott érni. És ezért cserébe leállt a világ, földbe állt a gazdaság, százezrek elvesztik a munkájukat.
      Megérte?
      csak a,szakorvosi rendelesek szunete elvisz sztem min. 3000 embert. tultolták nem vitás. de SEMMIT nem tudtak errol a xarrol.
      amugy is le kelllett allitani a tulporgetett gazdasagot vhogy. a MEGAfogsasztas nem volt már normális. pl. turizmusban, hogy mindenki uton volt. az ég meg tele gépekkel..
      security89
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 261
      Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: security89 »

      sodoma írta: 2020.05.03. 11:29 csak a,szakorvosi rendelesek szunete elvisz sztem min. 3000 embert. tultolták nem vitás. de SEMMIT nem tudtak errol a xarrol.
      amugy is le kelllett allitani a tulporgetett gazdasagot vhogy. a MEGAfogsasztas nem volt már normális. pl. turizmusban, hogy mindenki uton volt. az ég meg tele gépekkel..
      +1
      Piréz poéta.
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5787
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      TotoHU írta: 2020.05.03. 10:57 Szórakozni nem is érdemes, valóban.
      De erősen túltolni sem, márpedig most úgy tűnik irgalmatlanul túl lett tolva a védekezés.

      Meghalt 300 ember, mind krónikus beteg volt, és van párezer fertőzőtt.
      Senkit nem ismerek aki "koronás" lett volna, óvatosságból elrendelt házi karanténokról halottam de semmi másról. Olyanról persze hallottam aki köhögött-tüsszögött, ezért azt mondta neki a háziorvosa hogy maradjon otthon 2-3 hétig és ha rosszul van hívjon mentőt.
      Jéééé, tavaly és tavalyelőtt amikor 39 fokos lázzal itthon köhögtem, ugyanezt mondták. Nahát??

      Nabakker, a kezdeti mega-paráztatásokhoz meg hisztikhez képest ennél egy szezonális influenza járvány is durvább véget szokott érni. És ezért cserébe leállt a világ, földbe állt a gazdaság, százezrek elvesztik a munkájukat.
      Megérte?
      Nem, de nem lehetett előre tudni - gondolom...
      Én elismerem, hogy jelen állás szerint (!) gvassnak volt igaza itt.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: bel »

      TotoHU írta: 2020.05.03. 10:57 Meghalt 300 ember
      ...
      Nabakker, a kezdeti mega-paráztatásokhoz meg hisztikhez képest ennél egy szezonális influenza járvány is durvább véget szokott érni. És ezért cserébe leállt a világ, földbe állt a gazdaság, százezrek elvesztik a munkájukat.
      Megérte?
      Szia,

      Ez nem ert veget!

      Egy honap mulva valoszinuleg nagyon mast fogunk latni, es meg akkor sem lesz vege.

      Amugy ugy tunik, hogy a svedek evtizekeden at fejlesztettek es nem leepitettek az egeszsegugyet, es AZ megerte.

      Bel
      Avatar
      qqriq
      Peacemaker
      Peacemaker
      Hozzászólások: 13845
      Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
      Tartózkodási hely: internet
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: qqriq »

      Nem fogsz mast latni. Azt fogod latni amit mutatni akarnak.
      De ne politizaljunk...
      A tobbivel egyetertek.
      bel írta: 2020.05.03. 12:34 Szia,

      Ez nem ert veget!

      Egy honap mulva valoszinuleg nagyon mast fogunk latni, es meg akkor sem lesz vege.

      Amugy ugy tunik, hogy a svedek evtizekeden at fejlesztettek es nem leepitettek az egeszsegugyet, es AZ megerte.

      Bel
      ingyom bingyom tálib-e?
      Avatar
      nemtokregelni
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1384
      Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

      Fortitu írta: 2020.05.03. 11:57 Nem, de nem lehetett előre tudni - gondolom...
      Én elismerem, hogy jelen állás szerint (!) gvassnak volt igaza itt.
      Én igazán akkor tudnám megítélni, hogy kinek volt igaza, ha rendelkezésre állna adat arról is, ami akkor történt volna, ha nem vezetnek be semmilyen korlátozást. Akkor mennyi lenne a beteg, a halott, illetve az miképpen hatott volna a társadalomra, az ellátórendszerre, a gazdaságra? Nyilván ezt soha nem tudjuk meg, de enélkül nem hiszem, hogy el lehetne dönteni a kérdést.
      Sapienti sat.
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5787
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      nemtokregelni írta: 2020.05.03. 15:25 Én igazán akkor tudnám megítélni, hogy kinek volt igaza, ha rendelkezésre állna adat arról is, ami akkor történt volna, ha nem vezetnek be semmilyen korlátozást. Akkor mennyi lenne a beteg, a halott, illetve az miképpen hatott volna a társadalomra, az ellátórendszerre, a gazdaságra? Nyilván ezt soha nem tudjuk meg, de enélkül nem hiszem, hogy el lehetne dönteni a kérdést.
      Svédország, ott a példa egy másféle intézkedésre, erről beszélünk.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      nemtokregelni
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1384
      Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

      Fortitu írta: 2020.05.03. 15:28 Svédország, ott a példa egy másféle intézkedésre, erről beszélünk.
      Nem vagyok biztos benne, hogy egy az egyben alkalmazható, nem ismerem az ottani emberek szokásait, az ország egyes területeinek népsűrűségét, az ellátórendszert és még sok más természeti és társadalmi különbséget. Azt értem, hogy ott is van kb. 10M ember, nyilván iránynak jó és elfogadom, lehet így nézni, de én nem venném teljesen azonosnak.
      Sapienti sat.
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5787
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      nemtokregelni írta: 2020.05.03. 15:34 Nem vagyok biztos benne, hogy egy az egyben alkalmazható, nem ismerem az ottani emberek szokásait, az ország egyes területeinek népsűrűségét, az ellátórendszert és még sok más természeti és társadalmi különbséget. Azt értem, hogy ott is van kb. 10M ember, nyilván iránynak jó és elfogadom, lehet így nézni, de én nem venném teljesen azonosnak.
      Nem persze, hogy nem az. Meg ahogy írtam, nem is lehetett előre tudni, hogy ott hogyan alakulnak a dolgok. Az is majd idővel derül ki, hogy itt mekkora lesz még a kaki a gazdasági gondok miatt.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Mr. Senki
      Tesztelő
      Tesztelő
      Hozzászólások: 2463
      Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

      TotoHU írta: 2020.05.03. 10:57 Szórakozni nem is érdemes, valóban.
      De erősen túltolni sem, márpedig most úgy tűnik irgalmatlanul túl lett tolva a védekezés.

      Meghalt 300 ember, mind krónikus beteg volt, és van párezer fertőzőtt.
      Senkit nem ismerek aki "koronás" lett volna, óvatosságból elrendelt házi karanténokról halottam de semmi másról. Olyanról persze hallottam aki köhögött-tüsszögött, ezért azt mondta neki a háziorvosa hogy maradjon otthon 2-3 hétig és ha rosszul van hívjon mentőt.
      Jéééé, tavaly és tavalyelőtt amikor 39 fokos lázzal itthon köhögtem, ugyanezt mondták. Nahát??

      Nabakker, a kezdeti mega-paráztatásokhoz meg hisztikhez képest ennél egy szezonális influenza járvány is durvább véget szokott érni. És ezért cserébe leállt a világ, földbe állt a gazdaság, százezrek elvesztik a munkájukat.
      Megérte?
      Túltolták? Lehet.

      Ellenben amikor senki nem tolt semmit, akkor láttuk az olasz, spanyol, francia, és pláne az USA fejleményeket. Mondjuk úgy, arrafelé érdemes most koporsós vállalkozást nyitni.

      Ezen felül francot sem tudunk még erről a patogénről, és az okozott betegségről. Eddig tüdőfrásztól ment a rettegés. Szép lassan azért kiderül, hogy ez a retek nem a szisztematikusan tüdőt támadja, csak ott mutatkozik halálos szövődmény. Nagyon olyan jelek vannak, hogy ez rendszerszintű megbetegedést okoz. Ami meg nem játék. Azt sem zárták még ki, hogy a fertőzés, és első hullámos megbetegedés után ez nem jöhet vissza mint a HIV, vagy a SARS 1. Szóval azért még elég messze ennek a vége.

      Ezel együtt simán lehet, hogy a világ jórésze túltolta a védekezést, és ennek még megisszuk a levét, de mi van, ha egy rosszabb forgatójönyv van megvalósulóban ahhoz képest, mint amit jelenleg ismerünk?

      A zoonozis vírusok elég gonoszak. Jórészt durva, rendszerbetegséget okoznak. Vegyük pl a HIV vírust. Nagyon durva amit az művel, és az elterjedése után csak évekkel jöttek rá a nagy bajra. Előtte náthaként kezelhették, mert nem ismerték az utóhatásait.

      Egyébként a bagatelizálóknak érdekes adalék lehet, hogy indiai kutatók sok azonos génszekvenciát találtak a HIV, és a Covid19 közt. Ezen azért érdekes elgondolkodni. Gondoljuk csak el, hogy mi is lenne, ha a HIV aeroszolizálódna? Első évben kb semmi. A második is sem. Aztán indulna a tánc. A covid kb fél.éve van jelen a világon. A legdurvább becslések szerint is 2019 októberében kezdett el terjedni az alaptörzs.

      Szóval messze vagyunk még a végétől. Hiba lenne lenézni az "ellenséget" a bunyó vége előtt.

      Ezért én inkább próbálok nem belegyalogolni a golyózáporba. A svédeknek elismerésem, hogy tökös gyerekek voltak, de várjuk ki a végét.

      Belemásztam a vírus hatásmechanizmusának tanulmányozásába, rengeteg hozzáértővel beszéltem erről. (Új szomszédaink gyógyszerkutatók, és még rajtuk kívül is sokakkal...) itthon is nekiálltam vírusbontó eszközöket faragni (elvégre ez is fegyvergyártás, csak ezek nem füstölnek, és nem hangosak, valamint semmi köze hozzájuk az igrendnek, vagy az MKH-nak.) Valamint közvetlen Kollégám felesége a frontvonalban van, tehát azért én még nem nyugodtam meg. Az állami híradások egyébként általában valósak, csak erősen moderáltak. Mivel nem érdemes sem pánikot, sem túlzott nxugit csinálni. Mindkettő káros lehet. Ennek tudom be ezt az információszegény kommunikációt. A mainstream sajtó meg egy szeméthegy. Reklámbevételért szenzációhajhászás. Ahogy szokott lenni. Ebben a témában is ignorálom már a sajtót, mert sokkal inkább károsak, mint hasznosak.
      Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
      Avatar
      RatRace
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 2352
      Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
      Tartózkodási hely: Itt-Ott

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: RatRace »

      Mr. Senki írta: 2020.05.03. 16:01 Túltolták? Lehet.

      Ellenben amikor senki nem tolt semmit, akkor láttuk az olasz, spanyol, francia, és pláne az USA fejleményeket. Mondjuk úgy, arrafelé érdemes most koporsós vállalkozást nyitni.

      Ezen felül francot sem tudunk még erről a patogénről, és az okozott betegségről. Eddig tüdőfrásztól ment a rettegés. Szép lassan azért kiderül, hogy ez a retek nem a szisztematikusan tüdőt támadja, csak ott mutatkozik halálos szövődmény. Nagyon olyan jelek vannak, hogy ez rendszerszintű megbetegedést okoz. Ami meg nem játék. Azt sem zárták még ki, hogy a fertőzés, és első hullámos megbetegedés után ez nem jöhet vissza mint a HIV, vagy a SARS 1. Szóval azért még elég messze ennek a vége.

      Ezel együtt simán lehet, hogy a világ jórésze túltolta a védekezést, és ennek még megisszuk a levét, de mi van, ha egy rosszabb forgatójönyv van megvalósulóban ahhoz képest, mint amit jelenleg ismerünk?

      A zoonozis vírusok elég gonoszak. Jórészt durva, rendszerbetegséget okoznak. Vegyük pl a HIV vírust. Nagyon durva amit az művel, és az elterjedése után csak évekkel jöttek rá a nagy bajra. Előtte náthaként kezelhették, mert nem ismerték az utóhatásait.

      Egyébként a bagatelizálóknak érdekes adalék lehet, hogy indiai kutatók sok azonos génszekvenciát találtak a HIV, és a Covid19 közt. Ezen azért érdekes elgondolkodni. Gondoljuk csak el, hogy mi is lenne, ha a HIV aeroszolizálódna? Első évben kb semmi. A második is sem. Aztán indulna a tánc. A covid kb fél.éve van jelen a világon. A legdurvább becslések szerint is 2019 októberében kezdett el terjedni az alaptörzs.

      Szóval messze vagyunk még a végétől. Hiba lenne lenézni az "ellenséget" a bunyó vége előtt.

      Ezért én inkább próbálok nem belegyalogolni a golyózáporba. A svédeknek elismerésem, hogy tökös gyerekek voltak, de várjuk ki a végét.

      Belemásztam a vírus hatásmechanizmusának tanulmányozásába, rengeteg hozzáértővel beszéltem erről. (Új szomszédaink gyógyszerkutatók, és még rajtuk kívül is sokakkal...) itthon is nekiálltam vírusbontó eszközöket faragni (elvégre ez is fegyvergyártás, csak ezek nem füstölnek, és nem hangosak, valamint semmi köze hozzájuk az igrendnek, vagy az MKH-nak.) Valamint közvetlen Kollégám felesége a frontvonalban van, tehát azért én még nem nyugodtam meg. Az állami híradások egyébként általában valósak, csak erősen moderáltak. Mivel nem érdemes sem pánikot, sem túlzott nxugit csinálni. Mindkettő káros lehet. Ennek tudom be ezt az információszegény kommunikációt. A mainstream sajtó meg egy szeméthegy. Reklámbevételért szenzációhajhászás. Ahogy szokott lenni. Ebben a témában is ignorálom már a sajtót, mert sokkal inkább károsak, mint hasznosak.
      Na végre! Már hiányoztak a gondolatkeltő írásaid.😉
      Bár most olvastam, hogy teljesen másképp támadja a sejtrendszert, mint eddig gondolták.
      Túl sok az ismeretlen ebben az egyenletben, viszont a jelenlegi adatok nem támasztják alá a bevezetett intézkedéseket.
      Ha ez igazolódik be, és kiderül hogy túltolták, és bebuktatták a gazdaságot, akkor fejek fognak hulláni a porba, sok helyen már most lincshangulat van, csak a mainstream kussol róla.
      Fizetett bér-Troll.
      Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
      Avatar
      gvass1
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 13484
      Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
      Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: gvass1 »

      RatRace írta: 2020.05.03. 16:22 Na végre! Már hiányoztak a gondolatkeltő írásaid.😉
      Bár most olvastam, hogy teljesen másképp támadja a sejtrendszert, mint eddig gondolták.
      Túl sok az ismeretlen ebben az egyenletben, viszont a jelenlegi adatok nem támasztják alá a bevezetett intézkedéseket.
      Ha ez igazolódik be, és kiderül hogy túltolták, és bebuktatták a gazdaságot, akkor fejek fognak hulláni a porba, sok helyen már most lincshangulat van, csak a mainstream kussol róla.
      Az USA-ban már bőven vannak ilyenek és lassan kezdi a mainstream hazugságmédia is felkapni, persze csak mint szélsőséges idiótákat tálalva.

      Holott ha ezek a srácok ki akarják nyitni a gazdaságot, akkor ki fogják, mert senki nem fog merni ellenszegülni az akaratuknak. Erre való második alkotmánykiegészítés.

      Kép
      Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
      Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5415
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      Fortitu írta: 2020.05.03. 11:57 Nem, de nem lehetett előre tudni - gondolom...
      Én elismerem, hogy jelen állás szerint (!) gvassnak volt igaza itt.
      Jelen állás szerint igen neki volt igaza.
      És ha ez így is marad, abból nagyon nagy nepharag lesz, ha kiderul hogy a nagy semmiért tették tönkre emberek millióit világszerte.
      Mr. Senki
      Tesztelő
      Tesztelő
      Hozzászólások: 2463
      Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

      TotoHU írta: 2020.05.03. 16:49 Jelen állás szerint igen neki volt igaza.
      És ha ez így is marad, abból nagyon nagy nepharag lesz, ha kiderul hogy a nagy semmiért tették tönkre emberek millióit világszerte.
      Inkább azt kellene valagba billenteni aki

      -gyártotta, és elengedte a dögöt
      -beindította a hisztit.

      Ez pedig kína.
      Szépen sunyiban hagyták ezt a szart szétfröccsenni, aztán elkezdték kongatni a vészharangokat. Most meg ők a hős megmentők a tízszeres áron árult semmit érő sebészeti maszkokkal, és kesztyűkkel.

      Ha van kinek szétrúgni a seggét, akkor az kína.
      Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
      Avatar
      WildBear23
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 6100
      Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

      Mr. Senki írta: 2020.05.03. 16:01
      Egyébként a bagatelizálóknak érdekes adalék lehet, hogy indiai kutatók sok azonos génszekvenciát találtak a HIV, és a Covid19 közt."
      Mivel mindkettő retrovírus, ezért az nem olyan nagy csoda. :)

      Viszont arra már én is gondoltam, amit leírtál.
      Ugyebár a HIV vírusnak nagyon sérülékeny a köpenye, ezért nem terjed tképp csak fertőzött sejttel (sejtben).
      De ha létrejönne egy olyan HIV-Covid19 kiméra, ami az immunrendszer sejtjeit fertőzné (mint a HIV), magas mutációs rátája lenne (mint a HIV-nek, főleg a reverz transzkriptáz miatt), DE cseppfertőzéssel terjedne, mint a Covid19, az elég kellemetlen lenne.

      Mondjuk a HIV fertőzöttek már elég jól szintentarthatók, tehát nem alakul ki az AIDS betegség, de akkor sem lenne jó egy metrózás után HIV pozitívnak lenni.
      *** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5787
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      TotoHU írta: 2020.05.03. 16:49 Jelen állás szerint igen neki volt igaza.
      És ha ez így is marad, abból nagyon nagy nepharag lesz, ha kiderul hogy a nagy semmiért tették tönkre emberek millióit világszerte.
      Mint írtam, ezt előre nem lehetett tudni. Egyrészt valahol érthető volt a rendelkezésre álló infók alapján a túltolás, másrészt meg a tálalás úgyis az lesz, hogy az intézkedéseknek hála nem lett nagyobb baj. Ami amúgy minden bizonnyal igaz is. A svéd példa alapján azt sejtjük, hogy jóval enyhébb beijedés mellett sem lett volna világvége.
      Tehát JELEN ÁLLÁS szerint ez el lett kúrva, nagyobb baj lett az ijedelemből, mint a valódi bajból. Ezt a vonalat viszont csak egy kisebbség képviselte, és mivel senki semmi biztosat nem tudott, igazából ez inkább mázli. De igen, ki tudja még mit hoz a jövő...

      Összességében azért idehaza nem volt diktatúra, tarkónlövés, igyekeztek jól intézni a dolgokat. Ezt szerintem el kell ismerni. Voltak-vannak őrült dolgok ezzel kapcsolatban, meg félhalott egészségügyünk, ami most gyakorlatilag teljesen meg is szűnt. Sajnos ezt is el kell ismerni... Remélem a talpraállás után nagyobb tiszteletet kap ez a szektor, pénzben kifejezve is. Az oktatás mellett véleményem szerint a legfontosabb, és egyik legtiszteletreméltóbb hivatásnak kellene lennie. Ehhez válogatott, kiváló emberanyag kellene, akik működtetik, akik meg is vannak fizetve, vannak eszközeik, és úgy dolgoznak, hogy azt valóban lehet is tisztelni.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5415
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      RatRace írta: 2020.05.03. 16:22 Na végre! Már hiányoztak a gondolatkeltő írásaid.😉
      Bár most olvastam, hogy teljesen másképp támadja a sejtrendszert, mint eddig gondolták.
      Túl sok az ismeretlen ebben az egyenletben, viszont a jelenlegi adatok nem támasztják alá a bevezetett intézkedéseket.
      Ha ez igazolódik be, és kiderül hogy túltolták, és bebuktatták a gazdaságot, akkor fejek fognak hulláni a porba, sok helyen már most lincshangulat van, csak a mainstream kussol róla.
      Én nem tudom milyen a covid hatásmechanizmusa, szernitem ezt inkább hagyjuk meg az orvosoknak, biológusoknak, valószínűleg sokkal bonyolultabb kérdés ez, mint gondoljuk.

      Azt is elismerem, hogy akkor és ott annyi információból qrva nehéz volt döntést hozni, hogy mit zárjanak be mikor és meddig, hiszen rengeteg új információ volt és még több ismeretlen, miközben nyilván a szakértők és a döntéshozók sem tudták teljesen kivonni magukat a csúcsra járatott médiahiszti hatása alól. Az is tény hogy felettük Damoklész kardjaként ott lebegett a felelősség kérdése: ha túltolják (mint valószínűleg kiderült, ez történt) akkor az is baj mert a romba dőlt gazdaság elszevnedői iszonyú mérgesek lesznek, és ugye a legtöbb forradalmat nem a nemes eszmék, hanem az éhséglázadás indítja el, mindenhol.
      Ha meg alacsonyra kalibrálják a védekezést, akkor az egészségügyi rendszer összeroppanása és a sok halott miatt indulna el az elégedetlenségi hullám.
      Szóval nem egyszerű.

      Az én problémám az, hogy egy hasonló pandémia a SARS, a H5N1, a H1N1, az ebola révén már másfél évtizede ott lebegett a fejünk felett. És mégis tosztak igazán komolyan foglalkozni a kérdéssel. Sőt, most kerülnek elő azok a tanulmányok, amik vérfagyasztóan mozifilmes párhuzamokat idéznek: ott volt nem egy esetben az elismert kutató- vagy kutató csoport, akiknek a figyelmeztetéseit ignorálták, akárcsak egy hollywoodi filmben. Jön a tudós a kutatási eredményeivel, szól, de kiröhögik - aztán bekövetkezik pontosan az, amire figyelmeztetett. Beszarás! (A SARS-Covid veszélyére több tanulmány figyelmeztetett az elmúlt években. Egyik se ütötte meg a döntéshozók ingerküszöbét.)
      Én remélem hogy ez jó lecke lesz az emberiség számára, és az új típusú fenyegetések kutatásával sokkal de sokkal többet fognak foglalkozni, az azonosított fenyegetéseket pedig sokkal jobban fogjuk kezelni, kialakulnak erre a szükséges protokollok minden országban.
      A legtöbb biztonsági szabályt sajnos vérrel írják, okulva a gyászos tapasztalatokból, ez most egy következő ilyen lehet.
      Mr. Senki
      Tesztelő
      Tesztelő
      Hozzászólások: 2463
      Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

      Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

      Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

      WildBear23 írta: 2020.05.03. 17:19 Mivel mindkettő retrovírus, ezért az nem olyan nagy csoda. :)

      Viszont arra már én is gondoltam, amit leírtál.
      Ugyebár a HIV vírusnak nagyon sérülékeny a köpenye, ezért nem terjed tképp csak fertőzött sejttel (sejtben).
      De ha létrejönne egy olyan HIV-Covid19 kiméra, ami az immunrendszer sejtjeit fertőzné (mint a HIV), magas mutációs rátája lenne (mint a HIV-nek, főleg a reverz transzkriptáz miatt), DE cseppfertőzéssel terjedne, mint a Covid19, az elég kellemetlen lenne.

      Mondjuk a HIV fertőzöttek már elég jól szintentarthatók, tehát nem alakul ki az AIDS betegség, de akkor sem lenne jó egy metrózás után HIV pozitívnak lenni.
      Érdekesség, hogy a jelen kísérletek alapján a Remdesivir-el vannak érdemi eredmények. Ami tudjuk micsoda....
      Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
      Válasz küldése