Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.06.07. 09:01 Sajnos valós az érdeklődés, tapasztalatból tudom.
Akkora mítoszt sikerült kreálni a Lapua-nak, hogy a hiánya egekig emelte néhány embernél az árát, mind kereslet, mind kínálat szintjén.
Faxság! A Geco töltények közel ugyanazt tudják. Gyakorlati eltérés nincs.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Én is túl korán adtam el ott 1-2 éve 3 dobozzal 10-10 ezerért... Nem én tettem föl, ennyiért keresték, és aszittem ennél feljebb már nem fog menni az ára.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Akkó' még várjak az eladással? :twisted:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.07. 09:30 Mocskolódás helyett nézd meg mikor írtam oda utoljára bármit is... Mikor tettem fel oda akármit is... És riasztótöltényt 240Ft / db-ért árulni meg igenis DILIHÁZ!
Az a baj hogy a sárga fórum pár nepper vadászterepe lett. Nyomják a kamu adás-vételeket, felverik az árakat, biszniszelgetnek.
Mindezt természetesen bármiféle engedély nélkül, lényegében bűncselekményeket sorozatát megvalósítva.
Addig még OK lenne ha valaki szuronyokat, mindenféle militáriát meg hasonló ilyen szirszarokat ad-vesz, bizonyos mennyiség felett csak az adójogszabályok szempontjából lehet kérdéses. A fegyverfélék kereskedelme viszont sokkal szigorúbb szabályozás alá esik, nettó bűncselekmény az amit ott sorozatosan csinálnak. Lényegében illegális fegyver-webshopokat üzemeltetnek többen. Szinte az összes "gyűjteményemből eladóvá váltak az alábbi darabok" hirdetés ilyen. Nem egy esetben tényleges fegyverboltok alkalmazottai hirdetgetnek privát hirdetésként, elég megnézni a vadászaprós hirdetéseket, sok esetben az asztal is ugyanaz a képeken ahol lefotózzák a cuccokat, a vadászaprón tolják az engedélyes vasakat, az Indexen másik néven meg az engedélymenteseket.

Persze nem mindenki ilyen aki ott ad-vesz, ezt nem állítom. De sokan, nagyon sokan csinálják ahhoz, hogy ez már rohadt nagy gáz legyen. Az a csoda, hogy eddig a hatóságok nem szálltak ezekre rá keményen.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.06.07. 13:04 Az a baj hogy a sárga fórum pár nepper vadászterepe lett. Nyomják a kamu adás-vételeket, felverik az árakat, biszniszelgetnek.
Mindezt természetesen bármiféle engedély nélkül, lényegében bűncselekményeket sorozatát megvalósítva.
Addig még OK lenne ha valaki szuronyokat, mindenféle militáriát meg hasonló ilyen szirszarokat ad-vesz, bizonyos mennyiség felett csak az adójogszabályok szempontjából lehet kérdéses. A fegyverfélék kereskedelme viszont sokkal szigorúbb szabályozás alá esik, nettó bűncselekmény az amit ott sorozatosan csinálnak. Lényegében illegális fegyver-webshopokat üzemeltetnek többen. Szinte az összes "gyűjteményemből eladóvá váltak az alábbi darabok" hirdetés ilyen. Nem egy esetben tényleges fegyverboltok alkalmazottai hirdetgetnek privát hirdetésként, elég megnézni a vadászaprós hirdetéseket, sok esetben az asztal is ugyanaz a képeken ahol lefotózzák a cuccokat, a vadászaprón tolják az engedélyes vasakat, az Indexen másik néven meg az engedélymenteseket.

Persze nem mindenki ilyen aki ott ad-vesz, ezt nem állítom. De sokan, nagyon sokan csinálják ahhoz, hogy ez már rohadt nagy gáz legyen. Az a csoda, hogy eddig a hatóságok nem szálltak ezekre rá keményen.
Hát jah, sok tetunek budos a munka, aztán sok pénzt szeretnének keresni, más kárára, természetesen.. Ma volt nálam egy 60-as kövér "vállalkozó" redőny gurtni csereert elkert 15.000.-Ft-ot, persze számla nélkül, 20 perces munkáért... Foschadék lett ez az ország teljesen...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.06.07. 13:04 Az a baj hogy a sárga fórum pár nepper vadászterepe lett. Nyomják a kamu adás-vételeket, felverik az árakat, biszniszelgetnek.
Mindezt természetesen bármiféle engedély nélkül, lényegében bűncselekményeket sorozatát megvalósítva.
Addig még OK lenne ha valaki szuronyokat, mindenféle militáriát meg hasonló ilyen szirszarokat ad-vesz, bizonyos mennyiség felett csak az adójogszabályok szempontjából lehet kérdéses. A fegyverfélék kereskedelme viszont sokkal szigorúbb szabályozás alá esik, nettó bűncselekmény az amit ott sorozatosan csinálnak. Lényegében illegális fegyver-webshopokat üzemeltetnek többen. Szinte az összes "gyűjteményemből eladóvá váltak az alábbi darabok" hirdetés ilyen. Nem egy esetben tényleges fegyverboltok alkalmazottai hirdetgetnek privát hirdetésként, elég megnézni a vadászaprós hirdetéseket, sok esetben az asztal is ugyanaz a képeken ahol lefotózzák a cuccokat, a vadászaprón tolják az engedélyes vasakat, az Indexen másik néven meg az engedélymenteseket.

Persze nem mindenki ilyen aki ott ad-vesz, ezt nem állítom. De sokan, nagyon sokan csinálják ahhoz, hogy ez már rohadt nagy gáz legyen. Az a csoda, hogy eddig a hatóságok nem szálltak ezekre rá keményen.

A Vatyerán is ez megy évek óta, bizonyos cég postázza is a termékeket, ezzel is a legális kereskedők életét keseríti meg, mégsem történik semmi, de ha valamit az üzletben elszúrsz, akkor téged keményen megbüntiznek... Hiába , ez Magyarisztán...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.06.07. 13:28 A Vatyerán is ez megy évek óta, bizonyos cég postázza is a termékeket, ezzel is a legális kereskedők életét keseríti meg, mégsem történik semmi, de ha valamit az üzletben elszúrsz, akkor téged keményen megbüntiznek... Hiába , ez Magyarisztán...
Majd ha a te főnökséged is eljár vezető belügyes elvtársakkal pocsolyarészegen vadászcimbizni, akkor neked is lehet majd ilyeneket csinálni!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: raid »

gvass1 írta: 2019.06.07. 13:56 Majd ha a te főnökséged is eljár vezető belügyes elvtársakkal pocsolyarészegen vadászcimbizni, akkor neked is lehet majd ilyeneket csinálni!
+1
Ivócimborák országa.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.06.07. 13:56 Majd ha a te főnökséged is eljár vezető belügyes elvtársakkal pocsolyarészegen vadászcimbizni, akkor neked is lehet majd ilyeneket csinálni!
Köszi, inkább ne!

Mi maradunk a legál dolgoknál, szeretünk nyugodtan aludni!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.06.07. 09:31 Faxság! A Geco töltények közel ugyanazt tudják. Gyakorlati eltérés nincs.
igy van! mennyi mindent tulhype-olnak a fogy.i tarsadalomban! lsd. grp--k 125 k-ért! agyfax
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.06.07. 09:31 Faxság! A Geco töltények közel ugyanazt tudják. Gyakorlati eltérés nincs.
Nekem a G040-ből mérés alapján egyértelműen erősebb volt a Lapua. De nem szívesen nyúzom vele. Pár tíz Joule helyett inkább az élettartamot választanám. Ezért látom kevésbé értelmét a Lapuának.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2019.06.07. 13:21 Ma volt nálam egy 60-as kövér "vállalkozó" redőny gurtni csereert elkert 15.000.-Ft-ot, persze számla nélkül, 20 perces munkáért... Foschadék lett ez az ország teljesen...
Izé, ezért ahhoz ketten kellettetek: 1.) aki elkér számla nélkül 15 ezret, 2.) aki kifizet számla nélkül 15 ezret.
Ezek után ne az ország legyen már "foschadék"..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.06.07. 09:30 Mocskolódás helyett nézd meg mikor írtam oda utoljára bármit is... Mikor tettem fel oda akármit is... És riasztótöltényt 240Ft / db-ért árulni meg igenis DILIHÁZ!
Ki mocskolódik???
Nézzél már tükörbe!
Megint elgurult a gyógyszered?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.06.07. 15:31 Nekem a G040-ből mérés alapján egyértelműen erősebb volt a Lapua. De nem szívesen nyúzom vele. Pár tíz Joule helyett inkább az élettartamot választanám. Ezért látom kevésbé értelmét a Lapuának.
Nekem eddig pisztolyból mindegyiknék kicsivel erősebb volt mint más patronok.
Viszont Én nem azért kedvelem, hanem mert szinte nem is koszol, nem kormol. Ha gázolgok, vagy gumizok valamelyik fegyverrel, kilövök utána néhány Lapua-t amolyan tisztítónak és sokkal könnyebb a pucoválás. No meg nincs csappantyú kiszakadás, meg csettegés, mint más típusoknál előfordul.
Amennyiért mostanában adják-veszik, annyit viszont Én sem adnék érte, pedig ráférne a készletre egy kis pótlás, mert már alig van belőle.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.06.07. 17:11 Ki mocskolódik???
Nekem úgy rémlik, hogy Te kezdted!
Megint elgurult a gyógyszered?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.06.07. 13:04 Az a baj hogy a sárga fórum pár nepper vadászterepe lett. Nyomják a kamu adás-vételeket, felverik az árakat, biszniszelgetnek.
Mindezt természetesen bármiféle engedély nélkül, lényegében bűncselekményeket sorozatát megvalósítva.
Addig még OK lenne ha valaki szuronyokat, mindenféle militáriát meg hasonló ilyen szirszarokat ad-vesz, bizonyos mennyiség felett csak az adójogszabályok szempontjából lehet kérdéses. A fegyverfélék kereskedelme viszont sokkal szigorúbb szabályozás alá esik, nettó bűncselekmény az amit ott sorozatosan csinálnak. Lényegében illegális fegyver-webshopokat üzemeltetnek többen. Szinte az összes "gyűjteményemből eladóvá váltak az alábbi darabok" hirdetés ilyen. Nem egy esetben tényleges fegyverboltok alkalmazottai hirdetgetnek privát hirdetésként, elég megnézni a vadászaprós hirdetéseket, sok esetben az asztal is ugyanaz a képeken ahol lefotózzák a cuccokat, a vadászaprón tolják az engedélyes vasakat, az Indexen másik néven meg az engedélymenteseket.

Persze nem mindenki ilyen aki ott ad-vesz, ezt nem állítom. De sokan, nagyon sokan csinálják ahhoz, hogy ez már rohadt nagy gáz legyen. Az a csoda, hogy eddig a hatóságok nem szálltak ezekre rá keményen.
Nyugodj bele, hogy itt is jelen vannak, csak itt szerényebben tolják.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.06.07. 13:04 Az a baj hogy a sárga fórum pár nepper vadászterepe lett. Nyomják a kamu adás-vételeket, felverik az árakat, biszniszelgetnek.
Mindezt természetesen bármiféle engedély nélkül, lényegében bűncselekményeket sorozatát megvalósítva.
Addig még OK lenne ha valaki szuronyokat, mindenféle militáriát meg hasonló ilyen szirszarokat ad-vesz, bizonyos mennyiség felett csak az adójogszabályok szempontjából lehet kérdéses. A fegyverfélék kereskedelme viszont sokkal szigorúbb szabályozás alá esik, nettó bűncselekmény az amit ott sorozatosan csinálnak. Lényegében illegális fegyver-webshopokat üzemeltetnek többen. Szinte az összes "gyűjteményemből eladóvá váltak az alábbi darabok" hirdetés ilyen. Nem egy esetben tényleges fegyverboltok alkalmazottai hirdetgetnek privát hirdetésként, elég megnézni a vadászaprós hirdetéseket, sok esetben az asztal is ugyanaz a képeken ahol lefotózzák a cuccokat, a vadászaprón tolják az engedélyes vasakat, az Indexen másik néven meg az engedélymenteseket.

Persze nem mindenki ilyen aki ott ad-vesz, ezt nem állítom. De sokan, nagyon sokan csinálják ahhoz, hogy ez már rohadt nagy gáz legyen. Az a csoda, hogy eddig a hatóságok nem szálltak ezekre rá keményen.
Megy a sárga fórum meg a vakera között. Ami az egyik helyen elkel, pár nap múlva fölárazva megjelenik a másik portálon és viszont. A Steiner meg KolArms vasak 2-3-szorosra árazva is mókásak, ki veszi meg?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nhgal8PHrhN.jpeg
WildBear23 írta: 2019.06.07. 15:56 Izé, ezért ahhoz ketten kellettetek: 1.) aki elkér számla nélkül 15 ezret, 2.) aki kifizet számla nélkül 15 ezret.
Ezek után ne az ország legyen már "foschadék"..
Vadmedve, megmondtam, hogy mindig a nyomodban leszek... 😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.09. 20:12 nhgal8PHrhN.jpeg
Vadmedve, megmondtam, hogy mindig a nyomodban leszek... 😎
Számolgass kicsit, mi, és mennyibe kerül neki. Utána rájössz, hogy a 15e-ből talán 3e Ft marad a zsebében. A többit ilyen-olyan módon mások kiveszik onnan. Szóval valójában 3e Ft-ért dolgozott 20 percet. Ami valójában 2-3 óra volt, de az effektív munka amit TE LÁTTÁL, az valóban 20 perc volt.

Ha Neked kellett volna kicserélni, akkor

a. nem tudod megcsinálni, ha megfeszüsz sem!
b. összköltségét tekintve mindenestül Te is kiadtad volna a 15e Ft-ot a végére.

Mindezt mondom úgy, hogy nem vagyok iparos, csak Őket foglalkoztatom heti 40 órámban. Szóval számolnom kell azzal, hogy ki mennyiből tud megélni.

Másik történet. Ha olyan sokat fizet a redőnyös szakma, akkor vajon miért keresnek folyamatosan szerelőket, és nem találnak egyet sem?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.09. 21:27 Számolgass kicsit, mi, és mennyibe kerül neki. Utána rájössz, hogy a 15e-ből talán 3e Ft marad a zsebében. A többit ilyen-olyan módon mások kiveszik onnan. Szóval valójában 3e Ft-ért dolgozott 20 percet. Ami valójában 2-3 óra volt, de az effektív munka amit TE LÁTTÁL, az valóban 20 perc volt.

Ha Neked kellett volna kicserélni, akkor

a. nem tudod megcsinálni, ha megfeszüsz sem!
b. összköltségét tekintve mindenestül Te is kiadtad volna a 15e Ft-ot a végére.

Mindezt mondom úgy, hogy nem vagyok iparos, csak Őket foglalkoztatom heti 40 órámban. Szóval számolnom kell azzal, hogy ki mennyiből tud megélni.

Másik történet. Ha olyan sokat fizet a redőnyös szakma, akkor vajon miért keresnek folyamatosan szerelőket, és nem találnak egyet sem?
Azért nem agysebeszet, lefigyeltem hogyan csinálta, kell egy drót amivel keresztül húzza az új gurtnit, meg kell egy új felcsevelos fassag.A redőnyös szakma főleg az új redőny beszerelevel foglalkozik, a javitassal nem foglalkoznak... Az ilyen szerencsétlen egyszerű emberek töltik ki az "üzleti" rést... Végül is nem sajnáltam tőle a pénzt , de pofátlannak tartottam/tartom.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Nemrég egy <10 négyzetméteres ytong falat számlával 330.000 Ft-ért húztak fel, egyik oldalát leglettelve. Egyik fél munkanap alatt a két segédmunkás (Jó, amelyik számolni tudott ő legyen szakmunkás, amelyik csak mérni ő a segédmunkát. Tényleg.) felhúzta a falat, második fél munkanap alatt leglettelték. Valószínűleg nem az ő bérük miatt lett a végösszeg 330.000 Ft.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.06.10. 00:36 Nemrég egy <10 négyzetméteres ytong falat számlával 330.000 Ft-ért húztak fel, egyik oldalát leglettelve. Egyik fél munkanap alatt a két segédmunkás (Jó, amelyik számolni tudott ő legyen szakmunkás, amelyik csak mérni ő a segédmunkát. Tényleg.) felhúzta a falat, második fél munkanap alatt leglettelték. Valószínűleg nem az ő bérük miatt lett a végösszeg 330.000 Ft.
Egy átlag építőmunkás nettó 200-350e Ft közt kap havonta. Persze jó esetben minimálbérre vannak bejelentve, és ezéft a pénzért a legtöbb helyen max papíron van 8 óra. Valójában a 10 az átlag, és sokszor van hétvége is.

Szóval az építőipari munkabérek sem alacsonyak. De nem is mabasak, ha a vásárlóerejét nézzük. Egy szaros albérlet 120e Ft... Stb...

Illetve az építőiparban durva munkaerőhiány van, ami erős árfelhajtó tényező.

Ezen felül a munka minőségét is rontja ez. A legtöbb építőipari cég kókler. Ferde, összegányolt munka, gatáridőt totál figyelmen kívül hagyása. Arról már beszélni sem érdemes, hogy egy részük gyakorlatilag funkcionális analfabéta. Semmit nem olvasnak el. Abból él amit a bejáráson a szájába rágnak. Meg amikor a munkaterületet megkapják, akkor is el kell mondani ugyanazt hosszabban. Meg nem árt vigyázni rájuk, mert simán óvodás szintű baromságokat is képeaek elkövetni. Nyitott szennyvíz átemelőtől mellett simán rágyújt. Aztán ha nincs mázlija, akkor ronda paca lesz egy tereptárgyon...

Tavaly a csúcs az volt, amikor nekiállt kirángatni egy 2,9T-ás vasdarabot egy 2,4T-ás önsúlyú teherautóval. Persze a platón volt 600kg bontott vas, ezért félútig el is jutott. Aztán repült vissza mint a szar. Ha nem lett volna gondosan megtervezve a sodrony hossza, akkor matrica lett volna a kocsiból a gépház oldalán...

Jah, a tervben le volt írva, hogy milyen minimum önsúlyú jármű kell. (7,5T)

Szóval van baj bőséggel.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.10. 09:30 Szóval az építőipari munkabérek sem alacsonyak. De nem is mabasak, ha a vásárlóerejét nézzük. Egy szaros albérlet 120e Ft... Stb...
Excsajomnak nemrég segítettem költözködni. 120-ért egy 30 nm-es angyalföldi lyukat talált csak a gettóban, ahol az alsó szinten esténként rendszeresen műsoroztak az önkényes lakásfoglaló tesókák.
EZT lehet kapni ma Pesten 120-ért. Ami hasonló méretben picit jobb környéken van, az 140-150 vagy inkább több. Új építésű már csak 180 felett. Plusz rezsi, természetesen, na meg a nagyobb nyilván drágább. (MIelőtt Gaston belinkel 120-nál olcsóbb, nagyobb alapterületű albérleteket, hogy ebben is igaza van, természetesen lehetnenk eltérések AKKOR amikor ezt kerestük, nem volt olcsóbb, vagy csak plusz 1,5 óra buszozás árán)

Teljesen elmebeteg árak vannak, nem szoktam ilyet kívánni de most már jó lenne egy kis ingatlanpiaci dzsihád ami megfelezi az árakat, mert a teljseen elmebeteg lakhatási költségek már nagyon sokak életét keserítik meg. Emellett közvetve a munkaerő hiányért is felelősek, mert addig nem fognak tudni mozdulni vidékről Pestre a munkavállalók, amíg a havi fizetésük 50-70%-át kéne kiadniuk lakhatásra.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.06.10. 10:24 Excsajomnak nemrég segítettem költözködni. 120-ért egy 30 nm-es angyalföldi lyukat talált csak a gettóban, ahol az alsó szinten esténként rendszeresen műsoroztak az önkényes lakásfoglaló tesókák.
EZT lehet kapni ma Pesten 120-ért. Ami hasonló méretben picit jobb környéken van, az 140-150 vagy inkább több. Új építésű már csak 180 felett. Plusz rezsi, természetesen, na meg a nagyobb nyilván drágább. (MIelőtt Gaston belinkel 120-nál olcsóbb, nagyobb alapterületű albérleteket, hogy ebben is igaza van, természetesen lehetnenk eltérések AKKOR amikor ezt kerestük, nem volt olcsóbb, vagy csak plusz 1,5 óra buszozás árán)

Teljesen elmebeteg árak vannak, nem szoktam ilyet kívánni de most már jó lenne egy kis ingatlanpiaci dzsihád ami megfelezi az árakat, mert a teljseen elmebeteg lakhatási költségek már nagyon sokak életét keserítik meg. Emellett közvetve a munkaerő hiányért is felelősek, mert addig nem fognak tudni mozdulni vidékről Pestre a munkavállalók, amíg a havi fizetésük 50-70%-át kéne kiadniuk lakhatásra.
Így van, az ingatlan ár mesterségesen fel lett verve. Anno a hitelválság meg azért volt, hogy lenyomják az árakat. Az illetékesek bevásároltak, most meg a csillagokig fellőtt áron tudják eladni amit olcsóért, esetleg kilakoltatások után elrabolt ingatlanokat.

Ez van. Megy a maffia módszerek alkalmazása már lassan világszinten.

Aztán majd rájönnek erre az iq78-as tömegek is, akkor lesz belőle csumbum cirkusz, amiből lesz majd strómanbelezés, utána mindenki mindenkit belez, aztán ciklus indul újra...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2019.06.10. 10:24 Emellett közvetve a munkaerő hiányért is felelősek, mert addig nem fognak tudni mozdulni vidékről Pestre a munkavállalók, amíg a havi fizetésük 50-70%-át kéne kiadniuk lakhatásra.
a vidéki városokban is komoly munkaerőhiány van
az ország egy picit sem lenne előrébb, ha Pöstországban nem lenne (munkaerőhiány), mindenhol máshol meg arányosan rosszabbodna a helyzet
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2019.06.10. 18:35 a vidéki városokban is komoly munkaerőhiány van
az ország egy picit sem lenne előrébb, ha Pöstországban nem lenne (munkaerőhiány), mindenhol máshol meg arányosan rosszabbodna a helyzet
Ezzel vitatkoznék. Pont Szegeden vett fel a cégünk 15 irodai munkatarsat, másfél hét alatt sikerült. A hirdetésre 130 önéletrajz érkezett. Pesten ugyanarra a munkakörre 2 hónap alatt 3 embert tudtunk csak felvenni, úgy hogy a 10 interjura behívott jelentkezőből három jött csak el. Ennyi a különbség.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

TotoHU írta: 2019.06.10. 19:11 Ezzel vitatkoznék. Pont Szegeden vett fel a cégünk 15 irodai munkatarsat, másfél hét alatt sikerült. A hirdetésre 130 önéletrajz érkezett. Pesten ugyanarra a munkakörre 2 hónap alatt 3 embert tudtunk csak felvenni, úgy hogy a 10 interjura behívott jelentkezőből három jött csak el. Ennyi a különbség.
Teljes mértékben alátámasztom az állításod, Budaörsre kerestünk irodai munkára és a 4 hónap alatt 5 ember ( 1 fő aki olyan fizetést kért amit hárman keresünk--de nem találunk--).
Úgy lett kollégánk, hogy egy nap home office munkát engedélyeztek neki hetente.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.06.10. 19:11 Ezzel vitatkoznék. Pont Szegeden vett fel a cégünk 15 irodai munkatarsat, másfél hét alatt sikerült. A hirdetésre 130 önéletrajz érkezett. Pesten ugyanarra a munkakörre 2 hónap alatt 3 embert tudtunk csak felvenni, úgy hogy a 10 interjura behívott jelentkezőből három jött csak el. Ennyi a különbség.
khm! probaltak volna FIZIKAI szakmunkast felvenni....
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2019.06.11. 07:34 Teljes mértékben alátámasztom az állításod, Budaörsre kerestünk irodai munkára és a 4 hónap alatt 5 ember ( 1 fő aki olyan fizetést kért amit hárman keresünk--de nem találunk--).
Úgy lett kollégánk, hogy egy nap home office munkát engedélyeztek neki hetente.
Sajna mostanában ez van.
Nem a bér volt a kevés, oda el sem jutottunk hogy mennyi az annyi! A kettő hónap alatt 10 embert sikerült egyáltalán Pesten behívnunk interjúra, ebből 7 a megbeszélt időpontra egyszerűen lemondás nélkül simán nem jött el - a maradék hármat abból főzünk ami van alapon, gyorsan felvettük. Most szenvedünk velük mert persze nem alkalmasak, de ez még mnindig jobb mint a semmi.
Szegeden viszont kettő hét alatt több mint 120 önéletrajz érkezett be ugyanarra a pozícióra. Na ez nagy különbség... És az ottani csapat hozzáállása is más teljesen.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.06.07. 18:31 Nyugodj bele, hogy itt is jelen vannak, csak itt szerényebben tolják.
Fogtam megint egyet :).
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Titala írta: 2019.07.06. 16:53 Gyengébbek kedvéért: https://szleng.blog.hu/2008/12/22/jaszkari
Itt a leggyengébb, éppen, hogy te vagy" kolléga "... Nem tudsz semmit, de azért osztod az észt, mikor neked sincs sok... Ülj le, egyes...
nhgalAWBlxx.jpg
nhgalAWBlxx.jpg (25.5 KiB) Megtekintve 44415 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

The Gent írta: 2019.07.06. 19:51 Itt a leggyengébb, éppen, hogy te vagy" kolléga "... Nem tudsz semmit, de azért osztod az észt, mikor neked sincs sok... Ülj le, egyes...
nhgalAWBlxx.jpg
Neked biztosan semmilyen értelemben nem vagyok kollégád!
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Titala írta: 2019.07.06. 20:01 Neked biztosan semmilyen értelemben nem vagyok kollégád!
Gyerekek! Ha szerelem van, menjetek szobára! Arénában tessenek nemi életet élni, ha már mindenképpen erre vágytok!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nhgaloHPLKS.gif
nhgaloHPLKS.gif (537.77 KiB) Megtekintve 44305 alkalommal
Mr. Senki írta: 2019.07.06. 20:21 Gyerekek! Ha szerelem van, menjetek szobára! Arénában tessenek nemi életet élni, ha már mindenképpen erre vágytok!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.07.10. 20:36 A TERVEZETT ár még mindig: alu akármelyik 60 körül, stainless 100 körül. A barnított szénacél 80 körül elvetődni látszik.
Blablablabla, más lesz az az ár, amiért talán megjelenik a boltokban is!
Persze egy-két darab a neppereknek, meg " nekem aranyozva" az más, de csodálkoznék, ha másként lenne!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.07.10. 20:46 Blablablabla, más lesz az az ár, amiért talán megjelenik a boltokban is!
Persze egy-két darab a neppereknek, meg " nekem aranyozva" az más, de csodálkoznék, ha másként lenne!
Ja, és most megint Én leszek a huhogó getzi (pedig eddig csak 100%-ban jött be a jóslatom), aki elront mindent!
Röhögő ember.gif
Röhögő ember.gif (9.06 KiB) Megtekintve 44423 alkalommal
Tényleg ennyi jóhiszemű, vagy hiszékeny fórumlakó van itt?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.07.10. 20:46 Blablablabla, más lesz az az ár, amiért talán megjelenik a boltokban is!
Persze egy-két darab a neppereknek, meg " nekem aranyozva" az más, de csodálkoznék, ha másként lenne!
Ezt most kénytelen vagyok nettó kötöcködésnek minősíteni.

Hangsúlyoztam, hogy az említett árak TERVEZETT árak. De elég jól tervezettek, mert a CNC-zett alkatrészekre már van árajánlat, a többi belső szerkezeti elem meg ugyanaz mint régen. Úgyhogy én reálisnak tartom ezeket a bolti árakat. És perszehogy én kedvezményesen fogok kapni egy példányt a tervezésért.

Ugyanis nem pénzért terveztem az új Pitbullt. Hanem hobbiból. Mert nekem is kell egy. Isten ments pénzért leszerződni Bélabával :shock: Egyrészt akkor vállalkozóvá kéne válnom, másrészt akkor teljes joggal hajszolhatna határidőkkel meg ilyesmivel. Így hogy csak hobbiból rajzolgatok neki, így annyit és akkor dolgozok neki, amikor kedvem és időm van. Néha így is jelzi telefonon, hogy kellenének már a rajzok... de legalább jogi kötelezettségeim nincsenek.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.07.10. 21:04 Ez így is elérhet piaci sikereket sanszosan. Itthon biztosan, de szerintem még külföldön is!! Könnyen el tudom képzelni valamilyen török gyártó kínálatában spiáterből, PTB-sítve és nyilván PAK képesként.
Ilyen modern dizájnú, és ráadásul DAO gázrevolver NINCSEN a piacon sehol. Se a törököknél se az Umarex kínálatában, seholsem. Úgyhogy ez kis szerencsével nagyobb karriert is befuthat, én legalábbis drukkolok neki!!!
Mivaaaaan, be vagy b...va?
Hol nincs hasonló külalakú GP?
Kit érdekel a tömködős gumis rajtunk kívűl, nomeg hol engedélyezhető jogilag?
Hol van ennek a fajtának létjogosultsága hazánkon kívűl?
Hol van nálunk létjogosultsága egy bizonyos kategórián belül, egy bizonyos J energia alatt, egy bizonyos árszinten?
Azt hittem, hogy banki-ember lévén már túl vagy a meséken és a ""ködös szipákolás hatásain!
Csatolmányok
Röhögő fóka.jpg
Röhögő fóka.jpg (54.76 KiB) Megtekintve 44376 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.07.10. 21:25 Mivaaaaan, be vagy b...va?
Hol nincs hasonló külalakú GP?
Kit érdekel a tömködős gumis rajtunk kívűl, nomeg hol engedélyezhető jogilag?
Hol van ennek a afjtának létjogosultsága hazánkon kívűl?
Hol van nálunk létjogosultsága egy bizonyos kategórián belül, egy bizobnyos J energia alatt, egy bizonyos árszinten?
Azt hittem, hogy banki-ember lévén mRöhögő fóka.jpgár túl vagy a meséken és a ""ködös szipákolás hatásain!
He?
A nettó kötözködésen és személyeskedésen kívül elolvastad amit írtam?

- DAO
- PTB-s
- GÁZREVOLVER
- Modern design-al


Ki a franc beszélt itt tömködős gumisról PTB-sítve???
Akkor mondd a konkrét tényszerű példákat, hogy milyen ehhez hasonló DAO török vagy német gázrevolverek vannak a piacon. Várom a listát.

Ha csak fröcsögni akarsz akkor azt az Arénában légyszi.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.07.10. 21:32 Akkor mondd a konkrét tényszerű példákat, hogy milyen ehhez hasonló DAO török vagy német gázrevolverek vannak a piacon. Várom a listát.
Szintén. Ehhez hasonló=nem spiáter. (Korth Sky Marshallt, HW88SA-t ismerem, mielőtt ezek jönnének.)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.07.10. 21:32 He?
A nettó kötözködésen és személyeskedésen kívül elolvastad amit írtam?

- DAO
- PTB-s
- GÁZREVOLVER
- Modern design-al


Ki a franc beszélt itt tömködős gumisról PTB-sítve???
Akkor mondd a konkrét tényszerű példákat, hogy milyen ehhez hasonló DAO török vagy német gázrevolverek vannak a piacon. Várom a listát.

Ha csak fröcsögni akarsz akkor azt az Arénában légyszi.
Utólag már magyarázhatod, forgathatod ahogy akarod!
Nettó baromság, hogy ennyire bepörgetted magad rajta!
Te szép szőőőőőőlke herceg, te még hiszel a mesékben???
Röhögő egér.gif
Röhögő egér.gif (27.4 KiB) Megtekintve 44256 alkalommal
De majd térjünk rá vissza "kettő hét múlva korlátlanul"!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.07.11. 00:08 Utólag már magyarázhatod, forgathatod ahogy akarod!
Nettó baromság, hogy ennyire bepörgetted magad rajta!
Te szép szőőőőőőlke herceg, te még hiszel a mesékben???
Röhögő egér.gif
De majd térjünk rá vissza "kettő hét múlva korlátlanul"!
Ja, PTB-sítve, muhahahahaha külön díj amiért ennyit vagy képes felszívni!
Modern design! Hááááá persze úgy 30-40 év óta ez a legmodernebb!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Most tényleg Én vagyok a............ vagy le kellene már néhányatoknak állni a kemény szerekről????
Jaaaa, hogy nem is ismerjük a cég eddigi tevékenységét marketing, ígéretek és megvalósulás szempontjából?????????
Térjünk rá vissza "kettő hét múlva korlátlan mennyiségben"!!!!!!
Röhögő kutya.gif
Röhögő kutya.gif (14.04 KiB) Megtekintve 44255 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.07.11. 00:08 Utólag már magyarázhatod, forgathatod ahogy akarod!
Nettó baromság, hogy ennyire bepörgetted magad rajta!
Te szép szőőőőőőlke herceg, te még hiszel a mesékben???
Röhögő egér.gif
De majd térjünk rá vissza "kettő hét múlva korlátlanul"!

Te mindenen így tudsz dühöngeni? Mert szar lehet így élni... :lol:

Megint csak olvasd már el hogy mit írtam.
Valamelyik TÖRÖK gyártó kínálatában GÁZ revolverként.
Nem ez nem lehetetlen, a Micromaxot is gyártotta az Ekol sokáig spiater verzióban.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.07.11. 08:06 Te mindenen így tudsz dühöngeni? Mert szar lehet így élni... :lol:

Megint csak olvasd már el hogy mit írtam.
Valamelyik TÖRÖK gyártó kínálatában GÁZ revolverként.
Nem ez nem lehetetlen, a Micromaxot is gyártotta az Ekol sokáig spiater verzióban.
Megint csak olvasd már el mit írtam és légy szíves megfelelően értelmezd is! :D
Én nem dühöngök, csak röhögök a próbálkozásaidon, ahogy félremagyarázod az agymenésedet!
Még mielőtt összeesküvés elméletet gyártanál, nincs veled semmi gondom, csak a naivságod serkentett arra, hogy így reagáljak.
Ezt írtad:
"Ez így is elérhet piaci sikereket sanszosan. Itthon biztosan, de szerintem még külföldön is!! Könnyen el tudom képzelni valamilyen török gyártó kínálatában spiáterből, PTB-sítve és nyilván PAK képesként."
Nekem az Ez, amit kiemeltem, a Magyarországon tanult és használt magyar nyelv szabályai szerint azt jelenti, hogy arról a gumiképes típusról van szó, "amiről szó van sok hozzászólás óta".
Bárki is gyártsa, bármiből, így nem fog PTB minősítést kapni.
Miért is jobb a csak DAO elsütőszerkezet, mint egy DA/SA, amiből tucatnyi van a piacon kisebb, nagyobb még P.A.K. képes is, ami ugye ebből sosem lesz, mert eleve gumisnak készül.
A Micromaxot, vagy annak török változatát, meg ne hozd ide, mert az eredetihez képest egy katasztrófa a másolat, nem véletlen, hogy abból sem lett PTB-s sikertermék!
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.05.22. 20:31 :lol:
gas.jpg

Ha valami fontosat írtál, hívj fel, vagy inkább hívd ezt: 116-123
8-)
Muhaha.... :lol: :lol: :lol: :lol: Olyan jó látni, hogy asszed engem érdekel, te elolvasod-e amit válaszolok a személyeskedő provokációdra. Tipikus. 8-) Ebből is látszik egyébként, hogy ez a te félelmeid listáján szerepel, nem az enyémen. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.07.28. 13:11 A gyakorlatban még eles soretesbol kilove a duplan egymasra rakott lolapot sem nagyon uti at.

en puskaban nem tudom ugy tomkodni a mar nem beszerezheto 8,2 mm-est, hogy a golyobis ala keruljon, az alufolia galacsinbol meg kokemeny lovedeket presel a gaznyomas, mint egy implozios bombanal:-)
Hányszor lőttél gyakorlatban éles sörétessel 5 méteren belüli célra? :lol:
Ki beszél itt az alufólia galacsinról? :lol: (ja, jut eszembe, régebben az volt a javasolt megoldás, a régi fórumon, csak hát, most más szelek fujdogálnak) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Amúgy nem kell sokat ügyeskedni, csak kb. függőlegesen tartani a puska csövét töltéskor és a kicsi golyóbis máris belepottyan a lyukba, mintegy megtalálva a helyét, mint abban a régi gyerekjátékban, amikor némi billegtetés árán már bele is került a golyó a pályán kijelölt valamelyik lyukba és ki sem mozdult onnan kisebb elmozdulásokkor, pedig jóval nagyobb átmérője volt a lyukénál arányait tekintve, mint amiről most fingreszelünk.
De ha nem beszerezhető a 8,2 mm-es (bár kb. 2 hónapja vettem 100 db-ot), akár a 10-es is megteszi (próbáltam), mert ugyanúgy szépen megtalálja a helyét! :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.07.28. 14:37 Ez engem érint. A sörétkosár egyik funkciója, hogy a sörétes csőben a sörétraj alatt tömítsen.
Volt arra vonatkozó tapasztalás, hogy a lágy gumi mellett (ami akkor még nem nudli alakú) induláskor a nyomás egy része elszökik.
Nem az átégésgátló gumis megoldással állítottam szemben a sörétkosarat, hanem a csak egy nagy gummancsra töltés helyett.

A szavazás azt sem taglalja, hogy mennyire lélekölő olyan közegben kommunikálni, ahol vélt vagy valós sérelmek miatt mindenki izomból kommunikál akár az offban olyan témáról is, ami másnak a szakterülete. Itt nincsenek viták, egymás nézőpontjának elfogadása vagy adott téma körüljárása, csak kinyilatkoztatások. Óvodás faszfej módjára.

Egy keresztapa kiismerésének kezdetén vagyok, hogy megfelelően pontos és erős legyen, ehhez kész vagyok anyagiakat és időt bőven rászánni. De már egyre kevésbé látom értelmét beírni ide a "szakfórumba" ha valami ezzel kapcsolatban kiderül.
Egy még átalakítatlan sörétes csövében hányszor változik a keresztmetszet durván féloldalasan és drasztikus átmérő-csökkenéssel?
Ha jól szűröm le a szösszenetedből, azt állítod, hogy egy kemény műanyagból készült valami jobban tömít egy behorpasztott csőben, mint egy alakját gyorsan visszanyerő és az adott tér kitöltésére alkalmasabb gumibogyó????
Naneeeeeeee :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dönci62 2019.07.28. 14:43-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.07.28. 14:41 Ha jól szűröm le a szösszenetedből, azt állítod, hogy egy kemény műanyagból készült valami jobban tömít egy behorpasztott csőben, mint egy alakját gyorsan visszanyerő és az adott tér kitöltésére alkalmasabb gumibogyó????
Naneeeeeeee :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Erre vonatkozóan kérdeztem rá kétszer is, hogy lenyomáskor hogy viselkedik. Olvasgassá lolozás helyett.
Olyan megoldásról megy a fingreszelés, amiről csak egyvalakinek van eddig gyakorlati tapasztalata
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2019.07.28. 15:09-kor.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.07.28. 14:48
Erre vonatkozóan kérdeztem rá kétszer is, hogy lenyomáskor hogy viselkedik. Olvasgassá lolozás helyett.
Olyan megoldásról megy a fingreszelés, amiről csak egyvalaki nem van eddig gyakorlati tapasztalata
gvass1 írta: 2019.07.28. 14:43 8 méterről még fémre is bátran lehet védőszemüvegben.

5-7 méterről papircélra nagyon-nagyon sokszor. Tobb ezerszer.
(En nem korongozni szoktam soretessel...)

De nyilvan mindenki azt csinal amit akar, de a soretkosar ott hever szerte, biztosan annak a a kaliberu soretes csonek a tomitesere van kitalalva, és biztosan gyorsan elveszti a sebesseget, még a jóval erősebb éles 12/70-esbol kuldve is.

(a kosar tomeget megmerve: 2-3 gramm kozt egyebkent, iszonyatosan nagy felulet mellett.)
"(a kosar tomeget megmerve: 2-3 gramm kozt egyebkent, iszonyatosan nagy felulet mellett.)"

Mennyi is a sörényesbe javasolt gumibogyó tömege?
Mennyivel kisebb a felülete egy kemény hengeres tárgynak, ami nem deformálódik, mint egy össze-vissza nyakló-nyeklő, rugódzó, majdnem képlékeny valaminek?
Persze tekerhetjük ezt a gumicsontot hosszúra, keskenyre, rövidre vagy pufira, de ne akarjatok azzal hasbaakasztani, hogy egy kemény hengeres műanyagnak, aminek élei és fix felületei vannak, 5 méteren belül kisebb a humán célra gyakorolt sérülés okozásának veszélye, mint annak a gumilövedéknek, ami szétterül becsapódáskor, ja és amit eddig sztároltatok a "zsulbuzulósoknak" való magyarázkodáskor, vagy azok leoltásakor!
Persze, ha közűlük valaki dobta volna fel a témát, most valószínűleg alaposan le lenne oltva................
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.07.28. 14:48 Erre vonatkozóan kérdeztem rá kétszer is, hogy lenyomáskor hogy viselkedik. Olvasgassá lolozás helyett.
Olyan megoldásról megy a fingreszelés, amiről csak egyvalaki nem van eddig gyakorlati tapasztalata
Te meg értelmezzél már a lollozás számolgatása helyett! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nomeg fogalmazzál érthetőbben (lásd 3. mondatod)
Én nem a betöltésről beszéltem, hanem a lövéskori viselkedéséről.
Ezt kb. minden kicsit is műszaki vénával megáldott valaki sejtheti, hogy egy kemény valami nem tudja tömíteni a hepe-hupákkal megáldott csövet (főleg, ha már betöltéskor csámpásan tuszkolódott be az "akasztók" jóvoltából).
Én olyan dologról írtam (Pithecus topiktárssal egyetemben) amiről igen is vannak tapasztalatok és jól beváltak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.07.28. 14:52 "(a kosar tomeget megmerve: 2-3 gramm kozt egyebkent, iszonyatosan nagy felulet mellett.)"

Mennyi is a sörényesbe javasolt gumibogyó tömege?
Mennyivel kisebb a felülete egy kemény hengeres tárgynak, ami nem deformálódik,

Kemény, hengeres tárgy, ami nem deformálódik...? MegaLOL

Te a POM-mal kevered, és tényleg mesében láttál sörétes kosarat.

Pont az a lenyege, hogy deformálódik, összenyomódik, kinyilik, és nagy legyen légellenállása.
kosar gumisba.jpg


Es a gumi 19,3 mm-es lovedek kb. 4 gramm. Tehat csovegrol is gyengebb a kosar valszeg, mintha duplagolyosra toltenem a gumis Godfathert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.07.28. 14:57 Te meg értelmezzél már a lollozás számolgatása helyett! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nomeg fogalmazzál érthetőbben (lásd 3. mondatod)
Én nem a betöltésről beszéltem, hanem a lövéskori viselkedéséről.
Ezt kb. minden kicsit is műszaki vénával megáldott valaki sejtheti, hogy egy kemény valami nem tudja tömíteni a hepe-hupákkal megáldott csövet (főleg, ha már betöltéskor csámpásan tuszkolódott be az "akasztók" jóvoltából).
Én olyan dologról írtam (Pithecus topiktárssal egyetemben) amiről igen is vannak tapasztalatok és jól beváltak.
Javítottam a prediktív szövegbevitel által elrontott mondatot. Ez legyen ma a legnagyobb hibám.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.07.28. 15:04 Kemény, hengeres tárgy, ami nem deformálódik...? MegaLOL

Te a POM-mal kevered, és tényleg mesében láttál sörétes kosarat.

Pont az a lenyege, hogy deformálódik, összenyomódik, kinyilik, és nagy legyen légellenállása.

kosar gumisba.jpg



Es a gumi 19,3 mm-es lovedek kb. 4 gramm. Tehat csovegrol is gyengebb a kosar valszeg, mintha duplagolyosra toltenem a gumis Godfathert.
Deformálódik????
Keresztmetszetében, körkörösségében egy változatlanul körkörös átmérőjű csőben????
És nyilván könnyebben deformálódik becsapódáskor is élek nélküli alakzatot felvéve, mint egy rugalmas gumigömb??
Arról nem is beszélve, hogy nyilván nagyobb energiával rendelkezik, mint a gumilövedék, hiszen azt csak maga előtt tolja.
OK!
Én befejeztem, mert nem látom értelmét annak, hogy továbbra is ellentmondjak (pedig egyszerű fizika és logika), miszerint egy rugalmas gumigolyónál kevésbé okozhat komolyabb sérülést egy jóval keményebb alakváltozásra kevésbé alkalmas különböző felületekkel és élekkel ellátott tárgy az eddig mantrált önvédelmi távolságon belül, alig kisebb sebességgel és energiával. :P
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.07.28. 15:30 Deformálódik????
Keresztmetszetében, körkörösségében egy változatlanul körkörös átmérőjű csőben????
És nyilván könnyebben deformálódik becsapódáskor is élek nélküli alakzatot felvéve, mint egy rugalmas gumigömb??
Arról nem is beszélve, hogy nyilván nagyobb energiával rendelkezik, mint a gumilövedék, hiszen azt csak maga előtt tolja.
OK!
Én befejeztem, mert nem látom értelmét annak, hogy továbbra is ellentmondjak (pedig egyszerű fizika és logika), miszerint egy rugalmas gumigolyónál kevésbé okozhat komolyabb sérülést egy jóval keményebb alakváltozásra kevésbé alkalmas különböző felületekkel és élekkel ellátott tárgy az eddig mantrált önvédelmi távolságon belül, alig kisebb sebességgel és energiával. :P

LOL.

én is abbahagyom, valóságtagadás esete forog fenn. mindenki azt hisz, amit akar. Én azt hiszem iszom egy búzasört.

Beszélgessünk inkább a művészetekről! Basztatok már zongorán?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Judge Dredd írta: 2019.08.09. 20:59 Fordítsuk meg. Ti döntsétek el mit lehet és mit nem, mi ezt társadalmi munkában csináljuk, úgy, ahogy nektek jó. Perpillanat az van, hogy kapjuk a privátokat, meg a jelentéseket, hogy miért engedjük ezt meg azt a témát, a másik oldalró meg azért utálnak minket, mert miért nem engedjük.
Jelenleg az a szabály, hogy a fórum politikailag független, ez a téma egyrészt nagyon elfajult, másrészt ez igenis politika volt szerintünk is. Ami a jelen megállapodásunk szerint itt nem mehet. Beszéljétek meg privátban, lehetséges akárhány embernek privátot küldeni, lehet úgy beszélgetni mint egy levlistán. Vagy egyéb megoldásokat is lehet találni.
Rendben. Akkor elmondom én hogyan szeretném. (Bár nyilván mások meg máshogyan, de akkor majd ők is elmondják hogyan, ha akarják.)
1. Lehessen néha elküldeni melegebb éghajlatra valakit, illetve lehessen bizonyos állatokhoz, illetve tárgyakhoz hasonlítgatni is másokat, hasonlóan ahogyan a régin is pl. gvass. Nem mondom, hogy ebből álljon az egész fórum, de belátom, hogy ez néha szükséges és nekem már-már hiányzik is, amikor elküld pl. valami nepperónit, vagy akár engem, amikor pedig nemtetszését fejezi ki emiatt akit elküldött, akkor elmagyarázza, hogy ez a hely nem b.ziknak való. 8-)
2. Úgy emlékszem, hogy talán szavazás volt róla, hogy akkor lehet-e politika vagy sem és nyertek azok akik szerint ezt a témát ki kell zárni, tehát ez - bár én nem értek egyet ezzel sem - innentől kezdve nem vitatéma nekem sem. (Bár lehet egy újabb szavazás erről más eredményt hozna ma már....) De az, hogy emiatt más témák se merülhetnek fel, csak mert az, hogy pl. mostanában jobban mennek egyes dolgok, meg hogy jobb lett a jogos védelem szabályozása is XY évben, amikor bár ez nem lett megemlítve, ámde tudvalévő, hogy ZK kormány fennhatósága volt, és ez frusztrálja egyes politikai nézeteket vallóak lelkét, szerintem nonszensz. Tehát én azt gondolom, hogy ezt el kellene felejteni, egyszer s mindenkorra, különösen, ha a témát az illető maga hozza fel, de ha nem, akkor is. Vannak egyértelmű dolgok, melyek akár jobbról, akár balról, akár középről nézzük egyértelműek, hiába zavar ez másokat, vagy gondol mögé az illető bármit. Ha ezt nem teszitek, az nagyon messzire fog vezetni, hiszen nem lehet majd beszélni a jogos védelemről, valamint a fegyver jogról sem, melyek gyakori témák szoktak lenni egy fegyverfórumon, az egyiknek külön topicja is van. Jelenleg a Fórum szabályzatban ez szerepel:
"Politikával kapcsolatos kérdések megvitatása korlátozott. Jellemzően a belföldi vagy külföldi napi politikai események, egyéb jellegű, nem fegyvertartáshoz, vagy annak szabályozásához kapcsolódó megvitatása a fórumon tiltott."
Nem emlékszem már rá, hogy ezt a részt pont én írtam-e vagy sem, de azt gondolom ez nem is számít. A lényeg, hogy szerintem ez túlságosan tágan értelmezhető, és egyesek sajnos tágan is értelmezik, emiatt mindenképpen javítása, pontosítása lenne indokolt. Ha gondoljátok segítek a megfogalmazásban, mint a kezdetek kezdetén.
3. Szerintem nem jó, ha nem lehet leírni bizonyos dolgokat illetően a véleményünket, mert "arról nem szabad beszélni itt", hiszen az már gyakorlatilag a cenzúra határait súrolja és a Fórum szabályzatban sem szerepel semmi ilyesmi. Nyilván itt nem illegális dolgokra gondolok, hanem olyasmire, hogy pl. egyes márkákról, azok minőségbiztosításáról, a gyártó jó vagy rossz szokásairól ha nem szabad beszélni, az szerintem megint elég messzire fog vezetni egy fegyverfórumon, lényegében virágnyelv, PC lesz a szokás, amit meg viszont szerintem mindenképpen el kellene kerülni.
4. És végül, ha valakit pihire küldenek a moderátorok, valami értesítés félét küldjetek már róla az illetőnek email-en, mert ha egyszer csak azt tapasztalja, hogy amikor be szeretne lépni, kiírja a rendszer, hogy érvénytelen az űrlap amit elküldött, arról érthetően valami más jut az egyszeri felhasználó ember eszébe elsőre, nem az, hogy "ja, biztos letiltottak akárhány napra". De akár úgy is jó lehet ez, hogy a privát levelezéshez hozzáférhet még a letiltott is és akkor mondjuk az adott moderátor küld egy privit neki, hogy le lett tiltva, a többi dologhoz X ideig nem fér hozzá. És itt jegyzem meg, hogy egy indok is jó lenne, hogy miért is lett letiltva az illető, nagyon pontosan meghatározva, hogy a fórum szabályzat melyik pontjával ütközött a moderátor szerint az, amit tett. Ezzel elejét lehet venni a "szubjektív önkényeskedésnek" is.
Kb. ennyi.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

PRTVIII írta: 2019.08.11. 13:42 Tisztelt Moderátorok!

Annyi mindenbe beleszoktatok kötni, hogy nem abba a topikba való!
Az adás-vételbe, belefér az ingatlanpiaci értekezés?
Vagy mind szabadságon vagytok?
Bocsi, nem bírtam kihagyni.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: G.D »

B+, mingyá' megáll a Főd a forgásában: tökre egyetértek Gastonnal...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

PRTVIII írta: 2019.08.11. 13:42 Tisztelt Moderátorok!

Annyi mindenbe beleszoktatok kötni, hogy nem abba a topikba való!
Az adás-vételbe, belefér az ingatlanpiaci értekezés?
Vagy mind szabadságon vagytok?
Árulkodó judas, nem kap piros tolyast. :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2019.08.11. 09:58 Rendben. Akkor elmondom én hogyan szeretném. (Bár nyilván mások meg máshogyan, de akkor majd ők is elmondják hogyan, ha akarják.)
1. Lehessen néha elküldeni melegebb éghajlatra valakit, illetve lehessen bizonyos állatokhoz, illetve tárgyakhoz hasonlítgatni is másokat, hasonlóan ahogyan a régin is pl. gvass. Nem mondom, hogy ebből álljon az egész fórum, de belátom, hogy ez néha szükséges és nekem már-már hiányzik is, amikor elküld pl. valami nepperónit, vagy akár engem, amikor pedig nemtetszését fejezi ki emiatt akit elküldött, akkor elmagyarázza, hogy ez a hely nem b.ziknak való. 8-)
2. Úgy emlékszem, hogy talán szavazás volt róla, hogy akkor lehet-e politika vagy sem és nyertek azok akik szerint ezt a témát ki kell zárni, tehát ez - bár én nem értek egyet ezzel sem - innentől kezdve nem vitatéma nekem sem. (Bár lehet egy újabb szavazás erről más eredményt hozna ma már....) De az, hogy emiatt más témák se merülhetnek fel, csak mert az, hogy pl. mostanában jobban mennek egyes dolgok, meg hogy jobb lett a jogos védelem szabályozása is XY évben, amikor bár ez nem lett megemlítve, ámde tudvalévő, hogy ZK kormány fennhatósága volt, és ez frusztrálja egyes politikai nézeteket vallóak lelkét, szerintem nonszensz. Tehát én azt gondolom, hogy ezt el kellene felejteni, egyszer s mindenkorra, különösen, ha a témát az illető maga hozza fel, de ha nem, akkor is. Vannak egyértelmű dolgok, melyek akár jobbról, akár balról, akár középről nézzük egyértelműek, hiába zavar ez másokat, vagy gondol mögé az illető bármit. Ha ezt nem teszitek, az nagyon messzire fog vezetni, hiszen nem lehet majd beszélni a jogos védelemről, valamint a fegyver jogról sem, melyek gyakori témák szoktak lenni egy fegyverfórumon, az egyiknek külön topicja is van. Jelenleg a Fórum szabályzatban ez szerepel:
"Politikával kapcsolatos kérdések megvitatása korlátozott. Jellemzően a belföldi vagy külföldi napi politikai események, egyéb jellegű, nem fegyvertartáshoz, vagy annak szabályozásához kapcsolódó megvitatása a fórumon tiltott."
Nem emlékszem már rá, hogy ezt a részt pont én írtam-e vagy sem, de azt gondolom ez nem is számít. A lényeg, hogy szerintem ez túlságosan tágan értelmezhető, és egyesek sajnos tágan is értelmezik, emiatt mindenképpen javítása, pontosítása lenne indokolt. Ha gondoljátok segítek a megfogalmazásban, mint a kezdetek kezdetén.
3. Szerintem nem jó, ha nem lehet leírni bizonyos dolgokat illetően a véleményünket, mert "arról nem szabad beszélni itt", hiszen az már gyakorlatilag a cenzúra határait súrolja és a Fórum szabályzatban sem szerepel semmi ilyesmi. Nyilván itt nem illegális dolgokra gondolok, hanem olyasmire, hogy pl. egyes márkákról, azok minőségbiztosításáról, a gyártó jó vagy rossz szokásairól ha nem szabad beszélni, az szerintem megint elég messzire fog vezetni egy fegyverfórumon, lényegében virágnyelv, PC lesz a szokás, amit meg viszont szerintem mindenképpen el kellene kerülni.
4. És végül, ha valakit pihire küldenek a moderátorok, valami értesítés félét küldjetek már róla az illetőnek email-en, mert ha egyszer csak azt tapasztalja, hogy amikor be szeretne lépni, kiírja a rendszer, hogy érvénytelen az űrlap amit elküldött, arról érthetően valami más jut az egyszeri felhasználó ember eszébe elsőre, nem az, hogy "ja, biztos letiltottak akárhány napra". De akár úgy is jó lehet ez, hogy a privát levelezéshez hozzáférhet még a letiltott is és akkor mondjuk az adott moderátor küld egy privit neki, hogy le lett tiltva, a többi dologhoz X ideig nem fér hozzá. És itt jegyzem meg, hogy egy indok is jó lenne, hogy miért is lett letiltva az illető, nagyon pontosan meghatározva, hogy a fórum szabályzat melyik pontjával ütközött a moderátor szerint az, amit tett. Ezzel elejét lehet venni a "szubjektív önkényeskedésnek" is.
Kb. ennyi.
Hát nem'tom. Nem ez a trendi amit kértél... Elég sok helyen ott vagyok a neten és azt látom, hogy egyre inkább vissza kell, hogy vegyenek a népek magukból. Ami nem is árt, mert az a sok undorító, moslek hozzászólás amit sokan a névtelenseget kihasználva megengednek maguknak, tényleg sokk. Ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: zora »

Gaston Glock írta: 2019.08.11. 09:58 Rendben. Akkor elmondom én hogyan szeretném. (Bár nyilván mások meg máshogyan, de akkor majd ők is elmondják hogyan, ha akarják.)
1. Lehessen néha elküldeni melegebb éghajlatra valakit, illetve lehessen bizonyos állatokhoz, illetve tárgyakhoz hasonlítgatni is másokat, hasonlóan ahogyan a régin is pl. gvass. Nem mondom, hogy ebből álljon az egész fórum, de belátom, hogy ez néha szükséges és nekem már-már hiányzik is, amikor elküld pl. valami nepperónit, vagy akár engem, amikor pedig nemtetszését fejezi ki emiatt akit elküldött, akkor elmagyarázza, hogy ez a hely nem b.ziknak való. 8-)
Szóval Gaston kap egy nap pihit, és mindjárt telepicsongja a fórumot egy oldal rinyával. Pedig tudja jól, hogy ez a hely nem kislányoknak való.
:-)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Gaston Glock írta: 2019.08.11. 09:58 Rendben. Akkor elmondom én hogyan szeretném. (Bár nyilván mások meg máshogyan, de akkor majd ők is elmondják hogyan, ha akarják.)
1. Lehessen néha elküldeni melegebb éghajlatra valakit, illetve lehessen bizonyos állatokhoz, illetve tárgyakhoz hasonlítgatni is másokat, hasonlóan ahogyan a régin is pl. gvass. Nem mondom, hogy ebből álljon az egész fórum, de belátom, hogy ez néha szükséges ... blabla... mekmek... röfröf... nyihaha...
Ejnye Glockyboy, pont Te voltál az, aki ordibált nekem, hogy ez már nem az a régi kék, itt jobb ha meghúzom magam, mert könnyen jöhet Farbarugov - effektus, pláne ha breitfingségedet megszólom! :o
Nem, annyit nem érsz hogy szó szerint visszakeressem, de utána napokig nem tudtam netezni. Ugyanis a röhögéstől leestem a székről és megsérült a kezem. :lol:
És ezer bocs, nomeg egy anyamedve, de ebben a melegben nem fejtegetem oldalakon keresztül a semmit, különben is megyek táborozni a Hofbrau Lágerbe és még a Spacetime Slidert is programoznom kell. ;)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Pithecus írta: 2019.08.11. 15:37 Ejnye Glockyboy, pont Te voltál az, aki ordibált nekem, hogy ez már nem az a régi kék, itt jobb ha meghúzom magam, mert könnyen jöhet Farbarugov - effektus, pláne ha breitfingségedet megszólom! :o
Nem, annyit nem érsz hogy szó szerint visszakeressem, de utána napokig nem tudtam netezni. Ugyanis a röhögéstől leestem a székről és megsérült a kezem. :lol:
És ezer bocs, nomeg egy anyamedve, de ebben a melegben nem fejtegetem oldalakon keresztül a semmit, különben is megyek táborozni a Hofbrau Lágerbe és még a Spacetime Slidert is programoznom kell. ;)
Egen és ebben tévedtem, legalábbis minden jel erre mutat mert most azt mondom, sztem. nem jó így.
Ha megnézed nem megy, nem pörög a fórum, csak a régiek vannak, mint pl. te is, teljesen belterjes lett a dolog, de már a régiek közül se mindenki, ill. aki igen, azok se igazán, mert nem írnak, csak néha belesnek. Én se nagyon járogatok már, mer minek. Nyilván a szavazást sem véletlenül rendezték a modik, hogy az inaktív tagok miért inaktívak. Ilyen jelzéssel nem lehet élni, de szerintem elsősorban attól, hogy itt nem lehet már jóformán semmit. Lassan már az OFF se fog menni, mert PC van, meg valamiféle nem nyilvános tiltólista, miről lehet beszélni és miről nem. Ez így tuti nem jó!
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2019.08.11. 15:09 Szóval Gaston kap egy nap pihit, és mindjárt telepicsongja a fórumot egy oldal rinyával. Pedig tudja jól, hogy ez a hely nem kislányoknak való.
:-)
Nagyon nem érintett meg, mivel csak 1 nap volt, így alig vettem észre, az utolsó pár órájában próbáltam kétszer belépni az este folyamán, innen tűnt fel, reggel meg már ment. :D
Régin is kaptam már pihit egyébként, emlékeim szerint nem is egyszer és nem is 1 napokat, inkább 1 heteket. Volt, hogy okkal. De legalábbis közölték a miértjét, volt mikor külön fel is hívták rá a figyelmemet. Most viszont kérésre sem közlik, vajon mi volt az oka? Mert hát nem tudom.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.08.11. 14:55 Hát nem'tom. Nem ez a trendi amit kértél... Elég sok helyen ott vagyok a neten és azt látom, hogy egyre inkább vissza kell, hogy vegyenek a népek magukból. Ami nem is árt, mert az a sok undorító, moslek hozzászólás amit sokan a névtelenseget kihasználva megengednek maguknak, tényleg sokk. Ennyike.
Én nem vagyok egy trendi fickó. ;) Nem is szeretnék az lenni. Egyre inkább vissza kell, hogy vegyenek? Hol???? Mert hát az óriás közösségi médiákban biztosan nem, de az ilyen-olyan híroldalakon sem. Fészen is úgy k.rvaanyáznak, hogy csak úgy cseng, névtelenség nélkül is....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:)
Gaston Glock írta: 2019.08.11. 20:19 Én nem vagyok egy trendi fickó. ;) Nem is szeretnék az lenni. Egyre inkább vissza kell, hogy vegyenek? Hol???? Mert hát az óriás közösségi médiákban biztosan nem, de az ilyen-olyan híroldalakon sem. Fészen is úgy k.rvaanyáznak, hogy csak úgy cseng, névtelenség nélkül is....
Faszbuk valyon mi?? Nem egyfelé szörfölünk sztem...
A fenntiekhez:azért még ne temesd a Fórumunkat, jó ez így, nem kell sok ember, szubkultúra vagyunk, azon belüli microközösségekkel, egy elit club számomra értékesebb, mi egy "nyilvános pisoar" ...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.08.11. 20:53 :)

Faszbuk valyon mi?? Nem egyfelé szörfölünk sztem...
A fenntiekhez:azért még ne temesd a Fórumunkat, jó ez így, nem kell sok ember, szubkultúra vagyunk, azon belüli microközösségekkel, egy elit club számomra értékesebb, mi egy "nyilvános pisoar" ...
Faszbuk egy közösségi háló. (Legalábbis cukorhegy annak nevezi.) De sok tekintetben fórum is, lévén a hírfolyamot nem csak lájkolni, de kommentelni is lehet. Szokták is. Ilyen formán pedig a világ legnagyobb fóruma. Nem gond, ha nem látogatod, viszont, ha Te ezeket a helyeket nem látogatod, akkor hogyan tehetsz olyan kijelentéseket, hogy mi most a terndi????

Tudod, egy fórum attól fórum, hogy írnak bele. Minél többen, annál jobb, hiszen annál nagyobb az érdeklődés az irányában és ez jó. Ha nem írnak, akkor az nem fórum, hanem valami más. :lol: :lol:
Természetesen nem temetem, de ez így nem fog jól menni szerintem. Már most is nagyon nyögvenyelős. Nem gondolom, hogy "elit clubnak" kellene lennünk, de természetesen "nyilvános piszoárnak" sem. A kettő között azért van ám számos opció még. Bár tudom, hogy a régin volt egy ilyen Elit Club, tagja is voltam, de az csak ökörködés volt, nem más, senki sem gondolta komolyan, attól is csak jobban pörgött a fórum és csak jobb lett a kedvünk. Itt is ez lenne a javasolt. Úgy jöjjön ide az ember, hogy na dumálok egy jót, vagy vajon miről folyik a diskurzus, had nézzem, ne pedig úgy, hogy na vajon ma mennyire pang és ha válaszolok valakinek valamire, akkor vajon milyen érinthetetlen témába vágok és vajon milyen vita robban ki megint és hány nap pihire küldenek érte kiket. Érted a különbséget ugye?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2019.08.11. 21:09 Faszbuk egy közösségi háló. (Legalábbis cukorhegy annak nevezi.) De sok tekintetben fórum is, lévén a hírfolyamot nem csak lájkolni, de kommentelni is lehet. Szokták is. Ilyen formán pedig a világ legnagyobb fóruma. Nem gond, ha nem látogatod, viszont, ha Te ezeket a helyeket nem látogatod, akkor hogyan tehetsz olyan kijelentéseket, hogy mi most a terndi????

Tudod, egy fórum attól fórum, hogy írnak bele. Minél többen, annál jobb, hiszen annál nagyobb az érdeklődés az irányában és ez jó. Ha nem írnak, akkor az nem fórum, hanem valami más. :lol: :lol:
Természetesen nem temetem, de ez így nem fog jól menni szerintem. Már most is nagyon nyögvenyelős. Nem gondolom, hogy "elit clubnak" kellene lennünk, de természetesen "nyilvános piszoárnak" sem. A kettő között azért van ám számos opció még. Bár tudom, hogy a régin volt egy ilyen Elit Club, tagja is voltam, de az csak ökörködés volt, nem más, senki sem gondolta komolyan, attól is csak jobban pörgött a fórum és csak jobb lett a kedvünk. Itt is ez lenne a javasolt. Úgy jöjjön ide az ember, hogy na dumálok egy jót, vagy vajon miről folyik a diskurzus, had nézzem, ne pedig úgy, hogy na vajon ma mennyire pang és ha válaszolok valakinek valamire, akkor vajon milyen érinthetetlen témába vágok és vajon milyen vita robban ki megint és hány nap pihire küldenek érte kiket. Érted a különbséget ugye?
Értem. Meg érzem is. Az a helyzet, hogy ahogyan megnyilvánulunk másokkal szemben, - nagy általánoságban-, azt is kapjuk vissza. Ha pofán baszol valakit, az meg visszaüt, akkor azon nem kell szerintem nagyon csodálkozni, meg lamentálni, hogy milyen jó lett volna, ha nem üt vissza.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.08.11. 21:50

Értem. Meg érzem is. Az a helyzet, hogy ahogyan megnyilvánulunk másokkal szemben, - nagy általánoságban-, azt is kapjuk vissza. Ha pofán baszol valakit, az meg visszaüt, akkor azon nem kell szerintem nagyon csodálkozni, meg lamentálni, hogy milyen jó lett volna, ha nem üt vissza.
Egen, csak a probléma az, hogy itt 99%-ban én vagyok az, aki "visszaüt". De igazából ahhoz képest amit én kapok, nem is ütök, inkább csak úgy csinálok....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: chucky »

Gaston meg kéne nősülnöd :lol: :lol: Egyből elmúlna a túlzott vélemény nyilvánítós hajlamod :lol: :lol:
Amúgy jó a műsor :roll: :shock: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

chucky írta: 2019.08.12. 16:43 Gaston meg kéne nősülnöd :lol: :lol: Egyből elmúlna a túlzott vélemény nyilvánítós hajlamod :lol: :lol:
Amúgy jó a műsor :roll: :shock: :mrgreen:
Mér akarsz te nekem rosszat? :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.08.13. 21:23 Mér akarsz te nekem rosszat? :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem rosszat. rosszlanyok.hu ;-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.08.13. 21:38 Nem rosszat. rosszlanyok.hu ;-)
Az jó. :D :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.08.18. 16:34
Ja, és amint mondtam FÉKNYÚZ az egész.
elolvastam az eredeti cikket és úgy van, ahogy sejtettem:

a, nincsen benne egy gramm migráncs sem
Láttál te már olyan "fejlett nyugati sajtót", ahol leírták, hogy "migráncs"?? Én még nem. Ennyit a féknyúz gyárakról....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2019.08.18. 19:21-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

RatRace írta: 2019.08.18. 16:46 ....a rendőrök, csak akkor intézkednek, ha már vér folyik, gondolkoznak, hogy ideköltöznek, mert nincs megfelelő jogi álláspont sem!
Na ennyit a "fejlett" társadalmakról...
B.szki! Csak nem megint igazam volt? :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.08.18. 19:15 Láttál te már olyan "fejlett nyugati sajtót", ahol leírták, hogy "migráncs"?? Én még nem.
A politizélés tilalma miatt erre ne várj választ.

A hsz-m lényege nem ez volt, hanem az, hogy a forraskent megjelolt anyag tartalmához hozzáköltöttek és a benne levő tényállítással pont ellentéteset írtak. Ez definicioszeruen FÉKNYÚZ.

Pont mint amikor 444en a hirbol "Kifelejtik" az amokfutot megallito onvedelmi fegyveres civilt.

A media hazudik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.08.18. 19:21 A politizélés tilalma miatt erre ne várj választ.

A hsz-m lényege nem ez volt, hanem az, hogy a forraskent megjelolt anyag tartalmához hozzáköltöttek és a benne levő tényállítással pont ellentéteset írtak. Ez definicioszeruen FÉKNYÚZ.

Pont mint amikor 444en a hirbol "Kifelejtik" az amokfutot megallito onvedelmi fegyveres civilt.

A media hazudik.
Ezek a "szerintem ez is politika" dolgok sztem. nagyon veszélyesek és elég messzire vezetnek. Ennyi erővel szinte bármi az lehet. Hogy "A média hazudik." az meg sértés, amit itt szintén tilos. Akkor most? :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2019.08.11. 14:55 (...)Ami nem is árt, mert az a sok undorító, moslek hozzászólás amit sokan a névtelenseget kihasználva megengednek maguknak, tényleg sokk. Ennyike.
Ez így van.
"Net-norvégkodás"-nak hívják ezt a jelenséget (norvég helyett helyettesíts be mást).
Úgy kell hozzászólni a másikhoz, ahogy élőben is megtennéd (meg mernéd tenni).
Pláne egy fegyveres fórumban.
Gyurika.jpg
Gyurika.jpg (19.34 KiB) Megtekintve 43360 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2019.08.19. 17:14 Ez így van.
"Net-norvégkodás"-nak hívják ezt a jelenséget (norvég helyett helyettesíts be mást).
Úgy kell hozzászólni a másikhoz, ahogy élőben is megtennéd (meg mernéd tenni).
Pláne egy fegyveres fórumban.
Gyurika.jpg
Like!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2019.08.18. 19:21 A politizélés tilalma miatt erre ne várj választ.

A hsz-m lényege nem ez volt, hanem az, hogy a forraskent megjelolt anyag tartalmához hozzáköltöttek és a benne levő tényállítással pont ellentéteset írtak. Ez definicioszeruen FÉKNYÚZ.

Pont mint amikor 444en a hirbol "Kifelejtik" az amokfutot megallito onvedelmi fegyveres civilt.

A media hazudik.
+1
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.08.25. 11:51 Logikai hibakat követsz el.

Pont a jogositvany analogia az, ahol az igrend is folyamatosan vedhetetlen helyzetbe kerul.

A jogositvany ugyanis pont olyan dolog, amilyent mi akarunk. Adott eszkoz hasznalatahoz szukseges elmeleti es gyakorlati alapismeretek, kepessegek birtokaban leveserol szolo hatosagi bizonyitvany.

Melynek megszerzese mindenki elott nyitva all, pontosan azonos feltetelrendszer mellett.

Es az auto vezetese/kozuti kozlekedes bonyolultsaga vs. egy pisztoly kezelese/bonyolultsaga kozt az auto aranytalanul nagyobb feleloseget/kepzettseget igenyel.

Megis a lakossag millioi kepesek ra, nap mint nap.

Ugyanugy kepesek lennenek HA AKARNAK olyat a lofegyverre is, DE ugyanugy bizonyos kepessegeknek, elofelteteleknek birtkaban kell lenni. Ennek vizsgalata, nyilvantartasa az allam feladata.
nem érzem a logikai hibát a levezetésemben

ha már egyszer adtunk valakinek b kat jogsit, akkor feltételezzük, hogy rendelkezik azzal a felelősségtudattal, ami egy otthonvédelmi sörétes birtoklásához is elengedhetetlen
ha meg arra hivatkozva próbálnánk megtagadni valakitől a jogot az otthonvédelmi sörétes birtoklására, hogy dehát a csávó felelőtlen, akkor azon nyomban be kell vonni a jogosítványát is, hiszen "az auto aranytalanul nagyobb feleloseget/kepzettseget igenyel"
ha meg annyira felelőtlen, hogy a korábbiakkal ellentétben már egy trabantot sem vezethet közúton, akkor ő véletlenül se dönthessen arról, hogy mi legyen egy egész országgal, mert nyilvánvalóan leépült szellemileg

hol van itt a logikátlanság?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.08.25. 14:23 nem érzem a logikai hibát a levezetésemben

ha már egyszer adtunk valakinek b kat jogsit, akkor feltételezzük, hogy rendelkezik azzal a felelősségtudattal, ami egy otthonvédelmi sörétes birtoklásához is elengedhetetlen
ha meg arra hivatkozva próbálnánk megtagadni valakitől a jogot az otthonvédelmi sörétes birtoklására, hogy dehát a csávó felelőtlen, akkor azon nyomban be kell vonni a jogosítványát is, hiszen "az auto aranytalanul nagyobb feleloseget/kepzettseget igenyel"
ha meg annyira felelőtlen, hogy a korábbiakkal ellentétben már egy trabantot sem vezethet közúton, akkor ő véletlenül se dönthessen arról, hogy mi legyen egy egész országgal, mert nyilvánvalóan leépült szellemileg

hol van itt a logikátlanság?
gasztonizalsz.

olvasd vegig ujra.

az autonal ÉS a lőfegyvernél is vizsgálni kell a kezeleshez valo hozzaertest. Pont. Le van irva,
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

szöged írta: 2019.08.25. 14:23 nem érzem a logikai hibát a levezetésemben

ha már egyszer adtunk valakinek b kat jogsit, akkor feltételezzük, hogy rendelkezik azzal a felelősségtudattal, ami egy otthonvédelmi sörétes birtoklásához is elengedhetetlen
ha meg arra hivatkozva próbálnánk megtagadni valakitől a jogot az otthonvédelmi sörétes birtoklására, hogy dehát a csávó felelőtlen, akkor azon nyomban be kell vonni a jogosítványát is, hiszen "az auto aranytalanul nagyobb feleloseget/kepzettseget igenyel"
ha meg annyira felelőtlen, hogy a korábbiakkal ellentétben már egy trabantot sem vezethet közúton, akkor ő véletlenül se dönthessen arról, hogy mi legyen egy egész országgal, mert nyilvánvalóan leépült szellemileg

hol van itt a logikátlanság?
Szavazati jogban nem lehet ilyen vonalat húzni, mert az csak a visszaéléshez vezet. Volt már rá példa a történelem során. Meghúzták a szólásszabadságban is a "gyűlöletbeszéd" nevű vonalat abból is az lett, hogy mindenki mindenféle "jó hírnévért" perelget össze-vissza újságírókat még ha nem is gennyes és megalapozott a feltételezésük, akkor is évekig cibálják őket bíróságra.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.08.25. 14:45 gasztonizalsz.

olvasd vegig ujra.

az autonal ÉS a lőfegyvernél is vizsgálni kell a kezeleshez valo hozzaertest. Pont. Le van irva,
szögezzük le: az állampolgárok felelősségéről, felelősségtudatáról van szó

akkor most az van, hogy te olvasd végig újra, és rájössz, hogy te gasztonizálsz (pillanatnyilag a szó azon értelmében, hogy "légbőlkapott dolgokra hivatkozván vitát generál", valamint abban a megközelítésben is, hogy "félrehúzza a nótát"), mivel sehol nem írtam hogy egy kiegészítő vizsga szükségtelen lenne

ezt odaképzelted

meg egy (normális) fegyvervizsga nem kihívás egy (normális) embernek, aki szeretne fegyvert, így ez nem is lehet akadály
tehát a sztori szempontjából irreleváns


azt elfogadom, ha valaki álmodozásnak titulálja az álláspontomat

viszont amit leírtam, az maximálisan logikus (lenne)

pont
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.08.25. 16:06 akkor most az van, hogy te olvasd végig újra, és rájössz, hogy te gasztonizálsz (pillanatnyilag a szó azon értelmében, hogy "légbőlkapott dolgokra hivatkozván vitát generál", valamint abban a megközelítésben is, hogy "félrehúzza a nótát"), mivel sehol nem írtam hogy egy kiegészítő vizsga szükségtelen lenne

ezt odaképzelted

meg egy (normális) fegyvervizsga nem kihívás egy (normális) embernek, aki szeretne fegyvert, így ez nem is lehet akadály

azt elfogadom, ha valaki álmodozásnak titulálja az álláspontomat

viszont amit leírtam, az maximálisan logikus (lenne)

pont
és ott van a rák gyógyszere is, csak nem irtad le, kéred a nobel díjat is?


"ha meg valakinek van b kat jogosítványa, akkor automatikusan felelős személynek tekinteném, és onnantól kezdve jár neki az otthonvédelmi sörétes/.22-es, ha akar"


Te egész pontosan azt irtad - lásd fent, hogy akinek van b-kat jogsija, ANNAK JÁRJON A SÖRÉTES. Más feltételt basztál odaírni.

Meleg van a szokásos kötözködésedhez. Gastonból tolerált mennyiség: 1 fő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.08.25. 16:14 és ott van a rák gyógyszere is, csak nem irtad le, kéred a nobel díjat is?


"ha meg valakinek van b kat jogosítványa, akkor automatikusan felelős személynek tekinteném, és onnantól kezdve jár neki az otthonvédelmi sörétes/.22-es, ha akar"


Te egész pontosan azt irtad - lásd fent, hogy akinek van b-kat jogsija, ANNAK JÁRJON A SÖRÉTES. Más feltételt basztál odaírni.

Meleg van a szokásos kötözködésedhez. Gastonból tolerált mennyiség: 1 fő.
gratulálok gaszton2
ismét arénásítottál egy egyszerű hétköznapi hozzászólást, amibe neked bele kellett kötnöd
hangsúlyozzuk ki: ismét

nyilván nem írtam azt sem, hogy mennyiért kapja meg a hőn áhított sörétest
azt is belemagyarázhattad volna, hogy szerintem ingyen kellene, hogy kapja
valóban nem írtam le az összes keretkörülményt (pl azt sem, hogy melyik országról van szó) melyek egyébként tényleg fontosak az igazság megállapításához, amennyiben az igazság megállapítása a cél, de nem éreztem szükségesnek, hiszen ha valaki érteni akarja a mondandómat, akkor nyilván érti
ha meg NEM AKARja, akkor úgy viselkedik, mint te

és csodálkozunk, hogy egy csomó read-only van
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.08.25. 17:14

és csodálkozunk, hogy egy csomó read-only van
mindenkinek jobb lenne, ha te is csatlakoznál hozzájuk. Muhaha.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.08.25. 17:22 mindenkinek jobb lenne, ha te is csatlakoznál hozzájuk. Muhaha.
leginkább csak neked
ezért nem fogok muhaha
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

összefoglalom:

van egy véleményem, ami egyébként meglátásom szerint igencsak egybeesik a tieddel
mivel én írtam, logikátlannak tituláltad

miután rámutattam, hogy tévedtél, kiegészítetted egy egyébként helytálló (tehát egyébként egyetértek vele) ámde irreleváns keretkörülménnyel
tetted ezt szándékosan feszültséggeneráló stílusban
innentől addig toltad a szájkaratét, hogy az arénába került egy olyan poszt, aminek minden létjogosultsága megvolt az eredeti helyén

ez kimeríti a netes troll wikis meghatározását:
A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelezőlista), vagy személyes hitbeli meggyőződését ellentmondást nem tűrő, pökhendi erőszakossággal sulykolja, azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy más módon zavarja, lehetetlenítse el a témába vágó eszmecserét.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2019.08.25. 17:14 gratulálok gaszton2
Ő nem Gaston, ő gvasston. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kicsit túltoltátok a nagy semmit mindketten, de hát meleg van.... 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Spazz Maticus írta: 2019.09.28. 12:41 Köszönöm a gyors választ. Akkor ez a teszt alapján ár-érték arányban egy nem rossz "kis" fegyver. A " métetemből" kifolyólag ez nekem elég kompakt, illetve az XPRO már tűzkészen is viselhető, ezért neken ez megfelel.
És igen, van egy Zoraki R1-em, ami gumizva megfelelő lenne önvédelemre is, - ha hordhatnám, de itt Szegeden a rendőrség többször is nyomatékosította, valamint az engem ilgazoltató rendőrök is elmondták hogy elveszik a p#csába, meg eljárást is indítanak ha így hordja itt bárki. Amikor meglátják hogy Zoraki-m van, kivétel nélkül ellenörzik is...

Az X-pro NEM VISELHETŐ TŰZKÉSZEN. Csak cocked-and-locked. Ugyanaz, mint a többi X1-leszármazott.

Az, hogy a rendőr mit HAZUDOZIK az bullhsit, amig irasba nem adja, addig az nem letezik. Ne légy csicska!

"Amikor meglátják hogy Zoraki-m van, kivétel nélkül ellenörzik is." Aha. Normális embert milyen gyakran igazoltatnak ruhazatatvizsgalassal egybekotve? Ugyanmar. Vagy kamuzol, vagy valami kibaszott balhes gyoker lehetsz.



Meg mindazonaltal nem leszel itt ugysem hosszu eletu, provokatorszagot erzek:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Spazz Maticus
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.09.27. 22:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Spazz Maticus »

Valóban nem viselhető tűzkészen. A gyári honlapon érthettem félre valamit, ez ok.
De a stílusod, az már nem az.
1. Ha te harcolni akarsz a hatósági személyek ellen, meg a magyar jogrendszer ellen, leállsz vitatkozni a rendőrrel, valamint ha figyeltél amit írtan nem csak a közrendőr álláspontjával hanem a helyi kapitányságéval is, egészségedre. Gyere ide, és kérj te papírt, csak szólj előtte hogy hézhessem XD....Az ilyen nagamfajta "csicskák" a "tefajta nagypofájú hőbörgőkön" meg szeretnek jókat vigyorogni, mert ha ebben az országban élsz és ilyet mondasz hogy kérjek papírt akkor az vagy. A realitástól jól elszakadva....
2. Munkám miatt gyakran találkozom rendőrökkel.
3. Nyári ruházat alatt egy gyakorlott szem könnyen látja a"rejtve" viselt fegyvert.Ehhez nem kell teljes átvizsgálás, csak felszólítás hogy mutassam ellenörzésre, ugye tudod... :)
5. Ez a "sok" átvizsgálás eddig 4-alkalmat jelentett.
6. Büntetlen előéletű, és törvénytisztelő ember vagyok. Ez van, tetszik neked vagy sem. Éppen ezért balhés sem vagyok. És másokkal is igyekszem tiszteletteljesen beszélni, még ha bunkónak is tartom az illetőt megnyilvánulása vagy válaszai alapján... :)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Spazz Maticus írta: 2019.09.28. 12:41 És igen, van egy Zoraki R1-em, ami gumizva megfelelő lenne önvédelemre is, - ha hordhatnám, de itt Szegeden a rendőrség többször is nyomatékosította, valamint az engem ilgazoltató rendőrök is elmondták hogy elveszik a p#csába, meg eljárást is indítanak ha így hordja itt bárki.
Felhívás a T Fórumtagokhoz:

Ha a kollégától a Szegedi Jogilag Úgylátszik Önálló Köztársaság területén elvennék a begumizott Zoraki R1GG-t és eljárást indítanának ellene: összedobnánk neki a legjobb ügyvédre a költséget? Csak hogy megint legyen egy jó történetünk.
Spazz Maticus
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.09.27. 22:28

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Spazz Maticus »

Lehet gúnyolódni. :) Meg az ember kúltúráltan feltett kérdése után "kamusnak, kibaszott balhes gyokernek" nevezni, látom mi itt a helyzet. Kérdeztem, de főleg mást mondtam, mint az itt jelen levő mindent jobban tudó, mást élből lehazugozó egymás langymeleg szellemi mocsarában ellubickoló "belsős" körök, és ezt zavartam itt meg akaratlanul. :)
Elnézést, hogy idetévedve mást állítottam a kinti világról mint ahogyan azt ti pontosan, és mindenkitől jobban tudjátok hogy működik...
Nem is zavarnék tovább.

További sok sikert. XD.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Spazz Maticus írta: 2019.09.28. 12:41 Köszönöm a gyors választ. Akkor ez a teszt alapján ár-érték arányban egy nem rossz "kis" fegyver. A " métetemből" kifolyólag ez nekem elég kompakt, illetve az XPRO már tűzkészen is viselhető, ezért neken ez megfelel.
És igen, van egy Zoraki R1-em, ami gumizva megfelelő lenne önvédelemre is, - ha hordhatnám, de itt Szegeden a rendőrség többször is nyomatékosította, valamint az engem ilgazoltató rendőrök is elmondták hogy elveszik a p#csába, meg eljárást is indítanak ha így hordja itt bárki. Amikor meglátják hogy Zoraki-m van, kivétel nélkül ellenörzik is...
Most vitatkozhatnék itt az itthoni jogi helyzet kétértelműségén, álságosságán, meg a jogalkotók f@szságán, rosszhiszeműségén, meg "telerinyálhatnánk" a fórumot hogy ez milyen szar helyzet, de ez van.
Én ezt tudomásul veszem, és a számomra "megengedett", és elérhető legoptimálisabb önvédelmi eszközt a szekrénytáras gázpisztolyban látom én, ha nem haragszol.
Nem értek egyet azzal, hogy ha : "két lövés nem elég a többi felesleges" próbáim és egyéb "élethelyzetek" azt mutatják hogy még "ideális helyzetben is" pl a Zoraki mind a 6-lövése kell hogy legalább akkora "felhő" legyen ami a támadót negállítja, (Pl stresszhelyzetben már akár 4-5 méterről is tüzel az ember, tehát az első 2-3 lövés "megy a levesbe", teljes szélcsend ritkán van, stb...),magamon is próbálva,
igenis előnyt jelent a 2×,3×-nagyobb tár, egy jól karbantartott szekrénytárasra pedig igenis lehet számítani.
De ez csak az én véleményem természetesen. ;)
Az X1-et ismerem, volt alkalmam kipróbálni, akkor nekem ez az XPRO jó lesz.
1.
Nekem van X prom, és önvédelemre nem ajánlom. Nagy, nehéz, és nem viselhető tűzkészen.

2.
- A rendőr nem mond, és nem fenyegetőzik.
- A rendőr ha parancsot kap, az alapján cselekszik. Majd ezt rendőri jelentés formájában rögzíti.
- Az utcai rendőr meg maximum a saját véleményét mondja amikor fenyegetőzik.
- Eljárást meg bármiért is indíthat, ha pl emberkedsz vele.
- A rendőrök nem tudják ellenőrizni a gumis fegyvereket, mert nem kapnak gr kiképzést, és nem szakértők. Ha gyanús a fegyver, lefoglalhatja, és szakértőztetheti.
- A fenti esetben van kúriai állásfoglalás, miszerint a gumizott gr fegyver viselése jogilag irreleváns. Nem rendelkezik róla a jog, tehát nem is lehet bűntetni.

3.
A bíróságon a hülyeségek a ruhatárban leadják. Ott a jogszabály, és a tények döntenek.

4.
Ezt itt már ezerszer lerágtuk, fölösleges tovább gumicsontozni ezen.

5. Gumis fegyvert én sem javaslok önvédelemre. Két okból. A legtöbb júzer nem tud lőni, nem gyakorol, és szituban mellé fog lőni. A másik ok meg traumatikus fegyverek szubjektív hatása. Van akit azonnal harcképtelenné tesz egy lövés, és van akit egy egész tár sem nulláz ki.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Spazz Maticus írta: 2019.09.28. 16:06 Lehet gúnyolódni. :) Meg az ember kúltúráltan feltett kérdése után "kamusnak, kibaszott balhes gyokernek" nevezni, látom mi itt a helyzet. Kérdeztem, de főleg mást mondtam, mint az itt jelen levő mindent jobban tudó, mást élből lehazugozó egymás langymeleg szellemi mocsarában ellubickoló "belsős" körök, és ezt zavartam itt meg akaratlanul. :)
Elnézést, hogy idetévedve mást állítottam a kinti világról mint ahogyan azt ti pontosan, és mindenkitől jobban tudjátok hogy működik...
Nem is zavarnék tovább.

További sok sikert. XD.
Na akkor hadd belevau. Belsős körök: eddig egyedül gvass1 kötött beléd, némi, amúgy szakmailag korrekt válasz után. Dehát ő már csak ilyen, ezt tudnod kell, ha régebben olvasod a fórumot. Több évtizedes múltja alatt már túl sok provokátort látott, és hajlamos minden új arcban provokátort látni. Amúgy gyakran igaza is van... Aki ettől megsértődik és látványos duzzogások közepette visszavonul, az vagy valóban provokátor, vagy puhapöcs. És mindkét esetben jobb is ha távozik.

Ha esetleg mégis úgy döntenél, hogy gvass1 hozzádszólásaiból csak a szakmai részt fogadod meg, az emberi stílusát meg lesz.rod, akkor welcome in the club.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.28. 15:12 Felhívás a T Fórumtagokhoz:

Ha a kollégától a Szegedi Jogilag Úgylátszik Önálló Köztársaság területén elvennék a begumizott Zoraki R1GG-t és eljárást indítanának ellene: összedobnánk neki a legjobb ügyvédre a költséget? Csak hogy megint legyen egy jó történetünk.

az a baj, hogy bedőlsz egy nyilvánvaló provokátor hazugságainak.

Ismert stiusban tolja a faszsagokat, lathatoan forro temakat hozva fel:
- onvedelemre ontolto, nekem ne mondja meg senki milyen sarga a villamos
- olyan ontolto amirol tudja, hogy NEM tuzkeszen viselheto, megis bekamuzza, hogy legyen min megsertodni
- gumizva gazolgas, viselesi, allando igazoltatas, rendori okossagok.
- majd stiluson megsertodes.

Szarkavaras, provokatorkodas. LOL-Muhaha.

---

Amugy persze, HA lenne valaki forumtars, akit gumizva gaz viseleseert porbalnanak baszogatni jogellenesen, a gestapo szopatasara szivesen bedobnek nemi aprot!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.09.28. 16:10 1.
Nekem van X prom, és önvédelemre nem ajánlom. Nagy, nehéz, és nem viselhető tűzkészen.

2.
- A rendőr nem mond, és nem fenyegetőzik.
- A rendőr ha parancsot kap, az alapján cselekszik. Majd ezt rendőri jelentés formájában rögzíti.
- Az utcai rendőr meg maximum a saját véleményét mondja amikor fenyegetőzik.
- Eljárást meg bármiért is indíthat, ha pl emberkedsz vele.
- A rendőrök nem tudják ellenőrizni a gumis fegyvereket, mert nem kapnak gr kiképzést, és nem szakértők. Ha gyanús a fegyver, lefoglalhatja, és szakértőztetheti.
- A fenti esetben van kúriai állásfoglalás, miszerint a gumizott gr fegyver viselése jogilag irreleváns. Nem rendelkezik róla a jog, tehát nem is lehet bűntetni.

3.
A bíróságon a hülyeségek a ruhatárban leadják. Ott a jogszabály, és a tények döntenek.

4.
Ezt itt már ezerszer lerágtuk, fölösleges tovább gumicsontozni ezen.

5. Gumis fegyvert én sem javaslok önvédelemre. Két okból. A legtöbb júzer nem tud lőni, nem gyakorol, és szituban mellé fog lőni. A másik ok meg traumatikus fegyverek szubjektív hatása. Van akit azonnal harcképtelenné tesz egy lövés, és van akit egy egész tár sem nulláz ki.
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Spazz Maticus írta: 2019.09.28. 16:06 itt jelen levő mindent jobban tudó, mást élből lehazugozó egymás langymeleg szellemi mocsarában ellubickoló "belsős" körök

Ezt a régi kéken, meg a sárgán is 174x beírtad, kb. szó szerint, és kb. annyiszor is lettél tiltva.

Nem unod még?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Spazz Maticus
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.09.27. 22:28

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Spazz Maticus »

Én meg mint új itt, azt szarom le hogy bárki-akárki mennyire "őstag" itt, és lehet szakmailag "penge" is akár, ha bunkó akkor ignorálom mert azt semmi semmi sem igazolja. És nem olvastam a fórumot előtte, ezért leszarom hogy ki mit írt ide előttem, vagy hány "provokátor" járt már erre, én én vagyok, és elvárom az alapvető tiszteletet, csak amennyi mindenkinek jár, mint ahogyan én is alapvetésnek érzem hogy másoknak megadom.
Erről tényleg ennyit. Részemről lezártam. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Spazz Maticus írta: 2019.09.28. 16:59 Én meg mint új itt, azt szarom le hogy bárki-akárki mennyire "őstag" itt, és lehet szakmailag "penge" is akár, ha bunkó akkor ignorálom mert azt semmi semmi sem igazolja. És nem olvastam a fórumot előtte, ezért leszarom hogy ki mit írt ide előttem, vagy hány "provokátor" járt már erre, én én vagyok, és elvárom az alapvető tiszteletet, csak amennyi mindenkinek jár, mint ahogyan én is alapvetésnek érzem hogy másoknak megadom.
Erről tényleg ennyit. Részemről lezártam. :)
#metoo

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése