Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Van varrás árkolóm. Régen használtam a külsővarrásoknál, de leszoktam róla. Esztétikusabb nélküle.
Belülre nem rossz ötlet! Régen erről Fgabesszal beszélgettünk. Ha jól emlékszem ő belül árkol.
Az eddig készítetz típusú tokoknal nem volt szükséges.
Az avengernél legközelebb árkolok.
Majd fotózom miért.. amit az elöbb írtam, de a célgömb árkolás esetén is valamennyire sérteni fogja.
hegyespenge írta: 2018.08.14. 21:33 A belső oldalakon lehetne süllyesztett varrást használni. Nem olyan vészes megcsinálni, ha az öltéseket előre lyukasztod, és egy 3,5 mm vastag bőr vígan elvisel egy 0,6...0,8 mm mély árkot. Biztos létezik erre célszerszám, de én simán pengével is beárkolom. Még jól is néz ki, ha belejön az ember.
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Szintetikus cérnát használok gyárilag viaszolt és lapos.
Majd erről a cérnás dologről írok bőven notebookról.
Amúgy is pocsékul írok.. de telefonról még rosszabb. :D

Szerk.: nyílván ha te fül nélkül kéred nem akarnálak rábeszélni.
Gaston Glock írta: 2018.08.14. 21:44 Tényleg nehéz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A csúcsminőségű kézzel varrott csodák után legyen valami kommersz és megfizethető, de azért minőségi cucc is a Felvidékről:-)

Új Falco fegyvertok szállítmány érkezett, 4500-11.900- Ft között, majdnem minden létező éles- és gázpisztolymodellhez. Övön belüli, övtok, hónaljtok, "kenguru-táska".

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
KPF
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:53

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: KPF »

gvass1 írta: 2018.08.16. 10:32 A csúcsminőségű kézzel varrott csodák után legyen valami kommersz és megfizethető, de azért minőségi cucc is a Felvidékről:-)

Új Falco fegyvertok szállítmány érkezett, 4500-11.900- Ft között, majdnem minden létező éles- és gázpisztolymodellhez. Övön belüli, övtok, hónaljtok, "kenguru-táska".

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Kép
Az övtáskába milyen méretű gázpisztoly hordható stabilan? Látom a honlapon, hogy több pánt is van benne, de így képről nehezen tudom elképzelni. Akár snubbie / Dobrinja is szóba jön, vagy inkább csak nagyobbacska öntöltők? Köszi előre is!
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Kérdés hasonló: Alfa 020 mennyire passzol bele?
KPF írta: 2018.08.16. 19:51 Az övtáskába milyen méretű gázpisztoly hordható stabilan? Látom a honlapon, hogy több pánt is van benne, de így képről nehezen tudom elképzelni. Akár snubbie / Dobrinja is szóba jön, vagy inkább csak nagyobbacska öntöltők? Köszi előre is!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KPF írta: 2018.08.16. 19:51 Az övtáskába milyen méretű gázpisztoly hordható stabilan? Látom a honlapon, hogy több pánt is van benne, de így képről nehezen tudom elképzelni. Akár snubbie / Dobrinja is szóba jön, vagy inkább csak nagyobbacska öntöltők? Köszi előre is!
G17, XDM hasonlo meretu ontolo biztis OK, masra nem merem mondani beleproba nelkul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.08.16. 10:32 A csúcsminőségű kézzel varrott csodák után legyen valami kommersz és megfizethető, de azért minőségi cucc is a Felvidékről:-)

Új Falco fegyvertok szállítmány érkezett, 4500-11.900- Ft között, majdnem minden létező éles- és gázpisztolymodellhez. Övön belüli, övtok, hónaljtok, "kenguru-táska".

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu

csak hétköznap:
www.gunbox.eu

Kép

Kép
Van pár kérdésem
-Ez az övtáska tok csak jobbosban üzemel, vagy balosra is képes?
-Jogilag ez gondolom tiszta ügy, sima rejtett viselés... (gondolom sportfegyvert ürítve ebben nem lehet szállítani, mert testen van... Báááár a hátizsák is testen van...)
-a fegyver elővétel ebből hogy néz ki? Lá kell fogni a zipzárkocsira, szépen lerángatni, és akkor válik szabaddá a fegyver, vagy van valami gyors megoldás, ami önvédelmileg releváns elővételi időt biztosít?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.08.17. 10:01 Van pár kérdésem
-Ez az övtáska tok csak jobbosban üzemel, vagy balosra is képes?
-Jogilag ez gondolom tiszta ügy, sima rejtett viselés... (gondolom sportfegyvert ürítve ebben nem lehet szállítani, mert testen van... Báááár a hátizsák is testen van...)
-a fegyver elővétel ebből hogy néz ki? Lá kell fogni a zipzárkocsira, szépen lerángatni, és akkor válik szabaddá a fegyver, vagy van valami gyors megoldás, ami önvédelmileg releváns elővételi időt biztosít?

Balos is lehet.

Igen, ez nyilvan rejtett viseles.

Es ha megnezed ott van a lehajtott reszen az a 2 kis fulecske. A zippzar resen azt kivezeted, nem a zippzarral nyitsz. Hanem a gyengebb kezzel "leteped" ezt a kis fulecsket (ezzel elnyilik az elulso panel), és az erősebb kézzel ráfogsz a markolatra es rantasz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.08.17. 10:05 Balos is lehet.

Igen, ez nyilvan rejtett viseles.

Es ha megnezed ott van a lehajtott reszen az a 2 kis fulecske. A zippzar resen azt kivezeted, nem a zippzarral nyitsz. Hanem a gyengebb kezzel "leteped" ezt a kis fulecsket (ezzel elnyilik az elulso panel), és az erősebb kézzel ráfogsz a markolatra es rantasz.
Akkor viselés előtt erősen javallott a SOK! hideggyakorlás, mert könnyen karon lőheti magát a lövész, mivel a gyengébbik kar nyitáskor a cső előtt hadonászik.

Tehát nyitofül leránt, gyengébb kéz eldug. UTÁNA lehet kirángatni a fegyvert a helyéről.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.08.17. 11:24 Akkor viselés előtt erősen javallott a SOK! hideggyakorlás, mert könnyen karon lőheti magát a lövész, mivel a gyengébbik kar nyitáskor a cső előtt hadonászik.

Tehát nyitofül leránt, gyengébb kéz eldug. UTÁNA lehet kirángatni a fegyvert a helyéről.

senki nem mondta, hogy ez az idealis, leggyorsabb, legbiztonsagosabb hordmod. Ezek a fanny packok arra az esetre vannak, ha a ruhazat egyaltalan nem teszi lehetove a rejtest, pl. strandon, ilyesmi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
KPF
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:53

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: KPF »

Martin Riggs írta: 2018.08.17. 11:24 Akkor viselés előtt erősen javallott a SOK! hideggyakorlás, mert könnyen karon lőheti magát a lövész, mivel a gyengébbik kar nyitáskor a cső előtt hadonászik.

Tehát nyitofül leránt, gyengébb kéz eldug. UTÁNA lehet kirángatni a fegyvert a helyéről.
Gyártótól találtam egy videót (kb. 00:50-től van a rántás): https://www.youtube.com/watch?v=nzmHGQV ... e=youtu.be
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bel »

Martin Riggs írta: 2018.08.17. 11:24Tehát nyitofül leránt, gyengébb kéz eldug. UTÁNA lehet kirángatni a fegyvert a helyéről.
Szia,

A leirasodnak nem ellentmondva, szerintem eletszerubb egy kicsit kiboviteni az altalad irtakat:
-nyitoful lerant
-vele parhuzamosan a fegyverre ramarkolni eros kezzel
-gyenge kez fejmagassagba emelve (vedve a sajat fejet, vagy zavarni a masikat a feje iranyaba utessel)
-kirantani a fegyvert a helyerol.

Igen, igazad van, ezt sokat kell gyakorolni.

Remelhetoleg a sok gyakorlas nem viseli meg a zipzart ugy, mint mas gyartonak a tepozarjat, aminek kovetkezteben a fenti mozdulatsor igy modosult:
-kozteruleten autot tol az ember alkalmi segitokkel
-erzi, hogy elenged a tepozar
-mire odanez, addigra mar csak a kizuhano fegyvert latja
-hallja, ahogy csattan az uttesten
-gyorsan felkapja az aszfaltrol
-gyorsan visszarakja a tokba
-probal ugy tenni, mintha semmi kulonos nem tortent volna.
-tobbet nem hasznalja azt a tokot.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2018.08.17. 18:43 Szia,

A leirasodnak nem ellentmondva, szerintem eletszerubb egy kicsit kiboviteni az altalad irtakat:
-nyitoful lerant
-vele parhuzamosan a fegyverre ramarkolni eros kezzel
-gyenge kez fejmagassagba emelve (vedve a sajat fejet, vagy zavarni a masikat a feje iranyaba utessel)
-kirantani a fegyvert a helyerol.

Igen, igazad van, ezt sokat kell gyakorolni.

Remelhetoleg a sok gyakorlas nem viseli meg a zipzart ugy, mint mas gyartonak a tepozarjat, aminek kovetkezteben a fenti mozdulatsor igy modosult:
-kozteruleten autot tol az ember alkalmi segitokkel
-erzi, hogy elenged a tepozar
-mire odanez, addigra mar csak a kizuhano fegyvert latja
-hallja, ahogy csattan az uttesten
-gyorsan felkapja az aszfaltrol
-gyorsan visszarakja a tokba
-probal ugy tenni, mintha semmi kulonos nem tortent volna.
-tobbet nem hasznalja azt a tokot.

Bel

Na igen... a zipzárak többsége rosszul reagál a rángatásra... A tépőzár nálam max a lurkó cipőjén van megtűrve, máshol kerülendő...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Giccs parádé :-)
texas_1ak.jpg
texas_1ak.jpg (225.39 KiB) Megtekintve 59470 alkalommal
texas_1bk.jpg
texas_1bk.jpg (218.36 KiB) Megtekintve 59470 alkalommal
kodiak88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.08.28. 22:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kodiak88 »

Üdv!

Revenge 14-M re szeretnék venni egy gyárinál kényelmesebb markolatot. Kinek mi vált be? A sátorvas eléggé nyomja a középső ujjam ha rendesen megfogom a markolatot. Alfa G020 kicsi műanyag markolatot rá lehetne rakni egy kis faragással? Van olyan fórumtárs aki foglalkozik markolat készítéssel?

Ugyanehhez a revolverhez szeretnék egy külső tokot is venni. Akinek van ilyen mit használ hozzá? Mi vált be?

Köszönöm,
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sziasztok!

Egy kis újdonság:
_DSC0898.jpg
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

MrCollector írta: 2018.08.29. 17:19 Sziasztok!

Egy kis újdonság:
_DSC0898.jpg
Ez igen! Nagyon szépre sikerült!!!
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

kodiak88 írta: 2018.08.29. 14:28 Üdv!

Revenge 14-M re szeretnék venni egy gyárinál kényelmesebb markolatot. Kinek mi vált be? A sátorvas eléggé nyomja a középső ujjam ha rendesen megfogom a markolatot. Alfa G020 kicsi műanyag markolatot rá lehetne rakni egy kis faragással? Van olyan fórumtárs aki foglalkozik markolat készítéssel?

Ugyanehhez a revolverhez szeretnék egy külső tokot is venni. Akinek van ilyen mit használ hozzá? Mi vált be?

Köszönöm,
Olcsó megoldásként nekem az Alfa 020 műanyag markolata nagyon bejött. Kicsit kell vele szórakozni a támasztékok készítése meg a közcsavar miatt de megéri. Jól néz ki, jó fogású (a fekete 3"-os Revenge-hez nagyon illik). A 4"-os egy Alfa gumimarkolatot kapott, azt is szeretem. Kulcsrakész megoldásként pl. MrCollector pont egy gyönyörű famarkolatot dobott fel éppen Revenge-re. Szintén ajánlott!
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Egy 4"-es fekete fix csöves (small frame) .357-es Dan Wesson revolver boldog tulajdonosa lettem, de nem igazán kényelmes nekem az a Houge gumi markolat, amit adtak hozzá.

Már az adok-veszek topikba is írtam, hátha van valakinek egy eladó, akár eredeti gyári famarkolat is, de egyelőre nem reagált rá senki. (Nem csodálom.)

Van esetleg valakinek egy használható ötlete erre a problémára?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

hegyespenge írta: 2018.09.05. 11:46 Egy 4"-es fekete fix csöves (small frame) .357-es Dan Wesson revolver boldog tulajdonosa lettem, de nem igazán kényelmes nekem az a Houge gumi markolat, amit adtak hozzá.

Már az adok-veszek topikba is írtam, hátha van valakinek egy eladó, akár eredeti gyári famarkolat is, de egyelőre nem reagált rá senki. (Nem csodálom.)

Van esetleg valakinek egy használható ötlete erre a problémára?
Igen, csináltatni kell fából. Külföldi oldalakon sem találtál megfelelőt? USA-ban, vagy akárhol?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Fortitu írta: 2018.09.05. 11:54 Igen, csináltatni kell fából. Külföldi oldalakon sem találtál megfelelőt? USA-ban, vagy akárhol?
Ami igazán jó lenne (Pachmayr Presentetion), azt sajnos már nem gyártják, csak használtan lehetne kifogni valahol. Sajnos a külföldi rendelésekkel mindenképp segítségre szorulok. Megoldom, ha nincs más, de szerettem volna legalább egy próbát tenni előtte idehaza.

Csináltatni nem fogok, akkor inkább nekiállok én, de nem erre vagyok berendezkedve, így sokkal nagyobb munka lenne, mint mondjuk egy gyári famarkolatot a saját kezemhez igazítani. Biztosan nem sok Dan Wesson forog idehaza, de hátha volt olyan, akinek meg a gyári fa nem vált be, és már lecserélte valami másra.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Gondolom azért nem kapni, mert egy elavult forma és senki sem keresi. Ez a fegyver éles vagy átalakított?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MrCollector írta: 2018.09.05. 22:42 Gondolom azért nem kapni, mert egy elavult forma és senki sem keresi. Ez a fegyver éles vagy átalakított?
Eleve kis gyarto volt a DW, es sokszor csodbe ment, a CZ tulajdonaban van mar, de ott is alig gyartanak revolvert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A Pachmayr markolatra gondoltam, amit keres.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

MrCollector írta: 2018.09.05. 22:42 Gondolom azért nem kapni, mert egy elavult forma és senki sem keresi. Ez a fegyver éles vagy átalakított?
Egy revolver esetében az "elavult" kifejezés önmagában is viszonylagos. Egy Dan Wessonnál különösen, mivel nem az 1800-as évek végi, 1900-as eleji szerkezetek finomítgatásával jött létre, mint az S&W, vagy Colt modellek nagy része, hanem egy teljesen új szerkezettel és szokatlan felépítéssel indított 1968-ban. Sohasem került be a "nagyok" közé, pedig főleg a korai időszakban kifejezetten igényesen, kiváló alapanyagokból elkészített fegyverek voltak. Az enyém már többszöri tulajdonosváltás utáni darab, kb. 1994-ből (plusz-mínusz egy év). A gyári sütés ebben az időszakban már nem volt valami jó, de az enyémen nagyon is érzékelhető a fegyvermesteri munka. Egészen kiváló az SA sütés, a DA pedig csak kicsit keményebb, mint egy S&W esetében, viszont érezhetően rövidebb húzást igényel. A pontossága pedig magasan jobb, mint amit én valaha is képes leszek kihasználni.

A markolati része azért is nehéz ügy, mert a később megjelent Ruger GP100-as szériához hasonlóan, ezen is csak egy csutka, nincs markolatkeret. Ez a megoldás teljesen szabad markolat kialakítást enged, viszont a csutka rész fészkét már nehézkesebb pontosan megcsinálni. Ezért lenne jó, ha nem nekem kellene faragnom rá valamit.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

MrCollector írta: 2018.09.06. 08:17 A Pachmayr markolatra gondoltam, amit keres.
Ez egyértelmű tévedés. A Presentation Grip folyamatosan gyártásban van máig is. Egy sor különféle modellhez rendelhető.

https://www.lymanproducts.com/brands/pa ... grips.html
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

???????
Te írtad: "Ami igazán jó lenne (Pachmayr Presentetion), azt sajnos már nem gyártják, csak használtan lehetne kifogni valahol."
Tehát egyértelműen tévedtél? Mondjuk ami oldalt linkeltél ott DW-hoz nincs.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

MrCollector írta: 2018.09.06. 10:01 ???????
Te írtad: "Ami igazán jó lenne (Pachmayr Presentetion), azt sajnos már nem gyártják, csak használtan lehetne kifogni valahol."
Tehát egyértelműen tévedtél? Mondjuk ami oldalt linkeltél ott DW-hoz nincs.
Igazad van, tényleg félreérthető voltam! A Presentation forma folyamatos gyártásban van, csak ahogy te is láttad, a Dan Wesson revolverekhez nem gyártják már. Ez az oldal egyébként a Pachmayr forgalmazójáé (Lyman), és próbálkoztam már a Lyman hazai forgalmazójánál is, de sikertelenül.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

hegyespenge írta: 2018.09.06. 08:26 Egy revolver esetében az "elavult" kifejezés önmagában is viszonylagos. Egy Dan Wessonnál különösen, mivel nem az 1800-as évek végi, 1900-as eleji szerkezetek finomítgatásával jött létre, mint az S&W, vagy Colt modellek nagy része, hanem egy teljesen új szerkezettel és szokatlan felépítéssel indított 1968-ban. Sohasem került be a "nagyok" közé, pedig főleg a korai időszakban kifejezetten igényesen, kiváló alapanyagokból elkészített fegyverek voltak. Az enyém már többszöri tulajdonosváltás utáni darab, kb. 1994-ből (plusz-mínusz egy év). A gyári sütés ebben az időszakban már nem volt valami jó, de az enyémen nagyon is érzékelhető a fegyvermesteri munka. Egészen kiváló az SA sütés, a DA pedig csak kicsit keményebb, mint egy S&W esetében, viszont érezhetően rövidebb húzást igényel. A pontossága pedig magasan jobb, mint amit én valaha is képes leszek kihasználni.

A markolati része azért is nehéz ügy, mert a később megjelent Ruger GP100-as szériához hasonlóan, ezen is csak egy csutka, nincs markolatkeret. Ez a megoldás teljesen szabad markolat kialakítást enged, viszont a csutka rész fészkét már nehézkesebb pontosan megcsinálni. Ezért lenne jó, ha nem nekem kellene faragnom rá valamit.
Pont a csutka tokrész miatt lehet rá bármilyen markolatot készíteni. Ez szerintem teljesen pozitív a készítés szempontjából.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy régi és egy új.
IMG_8896.jpg
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

MrCollector írta: 2018.09.08. 12:09 Egy régi és egy új.

IMG_8896.jpg
Ez a te munkád? Szép darab!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

MrCollector írta: 2018.09.08. 12:09 Egy régi és egy új.

IMG_8896.jpg
Ha ez 9mm PAK kaliberű lenne, most csorogna a nyálam rá. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Martin Riggs írta: 2018.09.08. 14:12 Ha ez 9mm PAK kaliberű lenne, most csorogna a nyálam rá. :-D
Ráadásul HW-ék tudtak hasonlót gyártani 9mm PAK dobbal már egyszer, szóval a know-how megvan.
Sapienti sat.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

hegyespenge írta: 2018.09.08. 13:07 Ez a te munkád? Szép darab!
Igen.
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Martin Riggs írta: 2018.09.08. 14:12 Ha ez 9mm PAK kaliberű lenne, most csorogna a nyálam rá. :-D
Volt az is, de megváltam tőle (alul). Túl jó ajánlat volt...
_DSC9016.jpg
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Most, hogy így elkezdtem gondolkozni mik is voltak, hirtelen eszembe jutott ez is:
IMG_8898.jpg
És belemegy a PAK is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

MrCollector írta: 2018.09.08. 15:25 Most, hogy így elkezdtem gondolkozni mik is voltak, hirtelen eszembe jutott ez is:

IMG_8898.jpg

És belemegy a PAK is.
Ebben az országban vagy nagyon gazdag, vagy nagyon meggondolatlan, aki 40k fölötti fergyverrel mászkál... Pláne gyűjteményi ritkaságokkal! (kivétel Gaston, akinek mindig igaza van... Ő olyan mint Sith Pál. Neki bármit szabad...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Martin Riggs írta: 2018.09.08. 20:47 Ebben az országban vagy nagyon gazdag, vagy nagyon meggondolatlan, aki 40k fölötti fergyverrel mászkál... Pláne gyűjteményi ritkaságokkal! (kivétel Gaston, akinek mindig igaza van... Ő olyan mint Sith Pál. Neki bármit szabad...)
Én nem mászkálok ilyennel.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

MrCollector írta: 2018.09.08. 14:54 Volt az is, de megváltam tőle (alul). Túl jó ajánlat volt...

_DSC9016.jpg
Nagyon profi markolat mindegyik, de az ujjvájatok általában nem kényelmesek nekem. Inkább érdesítem a felületet valahogy. (Van még mit gyakorolni rajta, de nekem meg szokott felelni.)
received_548151552056258.jpeg
received_548151525389594.jpeg
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Akkor még nem fogtál jó kombat markolatot.
_DSC7142.jpg
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

MrCollector írta: 2018.09.08. 22:16 Akkor még nem fogtál jó kombat markolatot.

_DSC7142.jpg
Ez is nagyon szép, de én ismerem a saját kezemet.
Ujjvájatos markolatot is fogtam már, ami jó volt (egy-két Uncle Mikes-t), de általában nekem az egyenesek jobbak, ha megfelelő az érdesítésük.

Egyébként lehet, hogy tudnál segíteni! Ha egy rendesebb fa hasábot be tudsz üregelni a Dan Wesson csutkájának, akkor a többit már megoldom!
MrCollector
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2018.06.09. 15:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Minden megoldható, ha van minta.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

MrCollector írta: 2018.09.09. 08:30 Minden megoldható, ha van minta.
Szerintem folytassuk privátban!
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Forradalmi ujitas amcsiktol, foto netrol.
FB_IMG_1537156400867.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

1.jpg
1.jpg (282.82 KiB) Megtekintve 59033 alkalommal
2.jpg
2.jpg (285.94 KiB) Megtekintve 59033 alkalommal
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Uraim és ápolttársak!
Nem emlékszik véletlenül valaki, hogy Keserű Micromax-hoz kinek volt jópofa és hasznos kétujjas fa markolathéja.
Vagy hol lelhetném meg a képeket róla, amik a régi "kéken" szerepeltek? Illetve tudja-e valaki ki gyártotta azt a markolathéjat?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2018.10.10. 15:57 Uraim és ápolttársak!
Nem emlékszik véletlenül valaki, hogy Keserű Micromax-hoz kinek volt jópofa és hasznos kétujjas fa markolathéja.
Vagy hol lelhetném meg a képeket róla, amik a régi "kéken" szerepeltek? Illetve tudja-e valaki ki gyártotta azt a markolathéjat?
Nekem MrCollector gyártott az újabb fajta 9mmR Blanc töltényes alu-acél Micromaxra kétujjas markolatot. De előtte másoknak is gyártott ugyanerre más formájút is, csak én tovább-fotosoppoltam azokat. És a fotosoppolt kivitelt is legyártotta.

A képek sajnos elvesztek a régi kékfórumon.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érkezett, KIZÁRÓLAG A GUNBOXBA (www.gunbox.eu) Alfa kisméretű combat műanyagmarkolat, minden Alfa gázrevolverre passzol, plusz rá lehet okosítani kis reszeléssel Zoraki R1, Ekol Viper, Rohm RG89, 69 tipusokra is! Sok reszeléssel Keserű Pitbull, Revengére is ráapplikálható!

3990- Ft

Olyan, mint ezen a revolveren:
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Első Dan Wesson markolat. Az agancs önmagában is egész tűrhető lett, de nem volt tökéletes a fogása. Pedig nagyon tetszett az old school forma. Végül kapott egy adaptert is.
received_1071545723019773.jpeg
received_496366430877738.jpeg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

hegyespenge írta: 2018.10.18. 07:35 Első Dan Wesson markolat. Az agancs önmagában is egész tűrhető lett, de nem volt tökéletes a fogása. Pedig nagyon tetszett az old school forma. Végül kapott egy adaptert is.received_1071545723019773.jpeg
Cool.
"Még mindig Richard Nixon a miszter prezident, ugye?" - Feelingem lesz, ha ránézek:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

gvass1 írta: 2018.10.18. 07:37 Cool.
"Még mindig Richard Nixon a miszter prezident, ugye?" - Feelingem lesz, ha ránézek:-)
Ezt dicséretnek veszem. :)
Köszönöm szépen!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

hegyespenge írta: 2018.10.18. 11:47 Ezt dicséretnek veszem. :)
Köszönöm szépen!
annak is szantam. ehhez a vashoz jol illik. Egy modern titantokos vackon okadek lenne.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: The Gent »

hegyespenge írta: 2018.10.18. 07:35 Első Dan Wesson markolat. Az agancs önmagában is egész tűrhető lett, de nem volt tökéletes a fogása. Pedig nagyon tetszett az old school forma. Végül kapott egy adaptert is.received_1071545723019773.jpeg

received_496366430877738.jpeg
Az adapter, véleményem szerint, nem néz ki jól a fegyveren, sorry...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

The Gent írta: 2018.10.18. 18:23 Az adapter, véleményem szerint, nem néz ki jól a fegyveren, sorry...
Igen, igazad van. Egyelőre az egész csak kísérletezés. Egyszerűen ilyen fehér G10-es anyagom volt megfelelő méretben. Ez szemcseszórás után nagyon jól tapadó felületű, a forma, méret, és a dőlésszög is tökéletes, de valóban lehetne szebb is. Fa használatával talán jobban nézett volna ki, de azon a részen nagyon kell az érdesítés. Másik agancs darabból esélytelen volt a megfelelő kiegészítés.

A következő terv tömör micartából, egyetlen darabból megcsinálni ezt a komplett formát. Az agancs után ez már nem látszik komoly kihívásnak, csak nagyon nehezen tudom rászánni az időt munka mellett.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Sziasztok! Végre sikerült vásárolni a Revenge-mre Alfa műanyag markolatot. Tudom, hogy reszelgetni kell kicsit, de ki hol reszelte, hogy jó legyen? Esetleg aki már applikált a revolverére ilyen markolatot, tenne fel pár fotót? Főleg a sátorvas környéke illetve a tok hátsó részénél, a kakas alatti rész érdekelne.
Ahogy nézegetem, vagy a markolat sátorvashoz eső "kacsacsőréből" kell egy kicsit kireszelni, vagy úgy lehet felrakni, ahogy "coop" egy itteni korábbi hsz-ében látható, hogy nincs feltolva teljesen? Azonkívűl ha a két markolatfelet összeillesztem, akkor jó 1 - 1,5mm-el szélesebb a markolatban a kibontás, mint a Revenge tok vastagsága. Tehát, a markolatok összefekvő éleiből is le kell csiszolgatni pár tizedet, millimétert? Jól gondolom? Ja, és belülre ki milyen közdarabot fabrikált? Köszönöm s segítséget!
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: belatibi »

belatibi írta: 2018.10.23. 15:42 Köszönöm s segítséget!
Már nem aktuális...
Puff
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.21. 12:09

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Puff »

Guardian angel 2-3 hoz keresnék valami egyszerű olcsó tokot. Hol lenne érdemes nézelődnöm?
Neten találtam 7-8-15 ezerért (+posta) tokot hozzá, de az eszköz árához képest baromi irreálisak. ~3-5 ezeret szánnék a dologra, ezenkívül nincsenek nagy igények. Lehet zsebtok, vagy csíptetős.... bőr, műanyag nem érdekel.
Az se gond, ha Kínából kell rendelni.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Puff írta: 2018.10.24. 17:00 Guardian angel 2-3 hoz keresnék valami egyszerű olcsó tokot. Hol lenne érdemes nézelődnöm?
Neten találtam 7-8-15 ezerért (+posta) tokot hozzá, de az eszköz árához képest baromi irreálisak. ~3-5 ezeret szánnék a dologra, ezenkívül nincsenek nagy igények. Lehet zsebtok, vagy csíptetős.... bőr, műanyag nem érdekel.
Az se gond, ha Kínából kell rendelni.
Nézz körül itt, szinte mindenhez van tok, ami ésszerű keretek között övre tűzhetően/fűthetően hordható.
https://www.bordiszmuvek.hu/
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Figyelem! Megérkezett a várva várt bőrtok szállítmány az EDCShop-ba!

https://edcshop.hu/termekkategoria/the- ... yvertokok/

FB_IMG_1540530222138.jpg
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

borsodi írta: 2018.10.26. 07:04 Figyelem! Megérkezett a várva várt bőrtok szállítmány az EDCShop-ba!

https://edcshop.hu/termekkategoria/the- ... yvertokok/
ejj de faxa kis tokok! Z906 v. RG 88 hoz melyik lehet vajon jo? csak külső
koszi

FB_IMG_1540530222138.jpg
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Bőrtokok - EDCShop.hu

Hozzászólás Szerző: borsodi »

sodoma írta: 2018.10.26. 12:20 ejj de faxa kis tokok! Z906 v. RG 88 hoz melyik lehet vajon jo? csak külső
koszi
A Zoraki 906 az SLD-19519-ben (https://edcshop.hu/uzlet/the-masters-ho ... so-bortok/) is lötyög, ezért is nem lett beleírva a kompatibilitási listába. RG 88-at passzolom az oktogoni halálboltban már kint vannak a tokok, a többi önvédelmi boltba pedig hétfőn érkeznek. Be kell menni és próbálgatni kell, jobb tanácsom sajnos nincs.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Bőrtokok - EDCShop.hu

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.10.26. 12:51 A Zoraki 906 az SLD-19519-ben (https://edcshop.hu/uzlet/the-masters-ho ... so-bortok/) is lötyög, ezért is nem lett beleírva a kompatibilitási listába. RG 88-at passzolom az oktogoni halálboltban már kint vannak a tokok, a többi önvédelmi boltba pedig hétfőn érkeznek. Be kell menni és próbálgatni kell, jobb tanácsom sajnos nincs.
Az RG88 kb. Ekol Special 99/ALP meretu.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Bőrtokok - EDCShop.hu

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.10.26. 12:53 Az RG88 kb. Ekol Special 99/ALP meretu.
Akkor pedig az SLD-19519-es lesz a nyerő! https://edcshop.hu/uzlet/the-masters-ho ... so-bortok/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Bőrtokok - EDCShop.hu

Hozzászólás Szerző: sodoma »

borsodi írta: 2018.10.26. 12:51

A Zoraki 906 az SLD-19519-ben (https://edcshop.hu/uzlet/the-masters-ho ... so-bortok/) is lötyög, ezért is nem lett beleírva a kompatibilitási listába. RG 88-at passzolom az oktogoni halálboltban már kint vannak a tokok, a többi önvédelmi boltba pedig hétfőn érkeznek. Be kell menni és próbálgatni kell, jobb tanácsom sajnos nincs.
borsodi írta: 2018.10.26. 12:51 A Zoraki 906 az SLD-19519-ben (https://edcshop.hu/uzlet/the-masters-ho ... so-bortok/) is lötyög, ezért is nem lett beleírva a kompatibilitási listába. RG 88-at passzolom az oktogoni halálboltban már kint vannak a tokok, a többi önvédelmi boltba pedig hétfőn érkeznek. Be kell menni és próbálgatni kell, jobb tanácsom sajnos nincs.
koszi mindkettotoknek!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mit ér a legjobb gázpisztoly, ha nem tudod elég gyorsan rántani, vagy nem kényelmes hordani és otthon hagyod?

Az Önvédelmi Boltokba viszont most érkezett sokféle FALCO pisztoly- és revolver övtok, 5000-6900 Ft közötti árakon! Masszív, jó minőségű, szlovák gyártmányú tokok.

HÉTVÉGÉN IS:
www.onvedelmibolt.hu
www.onvedelmibolt-koki.hu
www.onvedelmibolt-oktogon.hu

CSAK HÉTKÖZNAP:
www.gunbox.eu

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull 3D markolat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2018.08.02. 18:23 Játszottam egy kicsit... ráérős időmben megterveztem, 3D nyomtatós cégnél kinyomtattam...

3Dgrip2.jpg
3Dgrip4.jpg

Volt aki a 2D rajzokról már megmondta, hogy ez az éles-szögletes forma nagyon kényelmetlen fogású lesz. Hát nem. Teljesen kényelmes. Hiszen a síkok egymáshoz képest 10 fok körüli szögben állnak, az "élek" egyáltalán nem érezhetőek. Hogy szép-e... nekem tetszik.
Ilyen volt:

3Dgrip1.jpg
3Dgrip1.jpg (114.99 KiB) Megtekintve 58381 alkalommal

de úgy gondoltam, némi grafika feldobná:

3Dgrip7.jpg
3Dgrip7.jpg (118.76 KiB) Megtekintve 58381 alkalommal

Persze jobb lenne, ha ezt is a 3D nyomtató tenné bele, ezüst (alu) színnel... de a többszínű nyomtatás már annyira drága, hogy nem csináltatom meg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull 3D markolat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.11.04. 13:27 Ilyen volt:


3Dgrip1.jpg

de úgy gondoltam, némi grafika feldobná:


3Dgrip7.jpg

Persze jobb lenne, ha ezt is a 3D nyomtató tenné bele, ezüst (alu) színnel... de a többszínű nyomtatás már annyira drága, hogy nem csináltatom meg.

nekem az a villamcikazas a markolaton mar túúúmács.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull 3D markolat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.11.04. 16:47 nekem az a villamcikazas a markolaton mar túúúmács.
Pedig ez plusz tíz zsuuul, meg fele szórás, meg fele annyit kell vele gyakorolni :lol:
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Pitbull 3D markolat

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2018.11.04. 13:27 Persze jobb lenne, ha ezt is a 3D nyomtató tenné bele, ezüst (alu) színnel... de a többszínű nyomtatás már annyira drága, hogy nem csináltatom meg.
Tetszik, kifejezetten vagány lett!
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull 3D markolat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

nemtokregelni írta: 2018.11.04. 20:12 Tetszik, kifejezetten vagány lett!
Mondjuk kicsit rajzfilm-szuperhős stílus 8-) dehát így a 4 napos hétvégén nagyon kipihentem magam :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Pitbull 3D markolat

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2018.11.04. 20:31 Mondjuk kicsit rajzfilm-szuperhős stílus 8-) dehát így a 4 napos hétvégén nagyon kipihentem magam :D
A régebbi nekem is jobban bejött a változó irányú recézgetésével.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Jobb híján ide dühöngök..

Sörétes puska, gyöngygolyó, baromkodás és közben vásárolt reflexirányzék tesztelés. Egy 50+ezer forintos Sightmark volt az egyik kandidáló, a másik pedig egy noname kínai semmiség, ehhez illő árban.

A teszt eredménye: a kis kínai vacakkacat gyönyörűen bírt egy doboz 12/70-es brennekét és még utána minden levezető lövést. Minden várakozást felülmúlt.
A Sightmark túlárazott csodája meg már az előtt tönkrement, hogy a puskára egyáltalán csak felszereltem volna, mert egyszercsak minden szálkeresztforma elmosódott, szétesett, torzult, stb..

Legközelebb inkább tíz kínai olcsójánost veszek.. Jobban beválik. Sightmark mondjon le.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Amit en lattam Sightmarkot az mind feliratozott kinyai volt.... az IWA n a kinyai ugyanazt mutatta be mint a SM.... engem nem gyozott meg hogy nem uyganabban a gyarban keszul mindketto :)
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Sziasztok,

Edzotermi hordashoz keresek valami opciot. Fegyvert nem akarom az oltozoszekrenyben hagyni, viszont edzes kozben nem tudom magamon se viselni. Falco 518 oldaltaska tunik idaig jo lehetosegnek. Van ilyene vkinek? Mennyire szimmetrikus a kialaitasa (balkezesnek hasznalhato-e)? HW88-at hordanek benne.

edit: kozben megtalatam a hivatalos weblapjan (https://www.falcoholsters.com/shoulder-bag-518) ahol azt irjak jobb es balkezes. Attol meg szemelyes tapasztalatot szivesen olvasnek rola.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

eikonal írta: 2018.11.10. 23:49 Sziasztok,

Edzotermi hordashoz keresek valami opciot. Fegyvert nem akarom az oltozoszekrenyben hagyni, viszont edzes kozben nem tudom magamon se viselni. Falco 518 oldaltaska tunik idaig jo lehetosegnek. Van ilyene vkinek? Mennyire szimmetrikus a kialaitasa (balkezesnek hasznalhato-e)? HW88-at hordanek benne.

edit: kozben megtalatam a hivatalos weblapjan (https://www.falcoholsters.com/shoulder-bag-518) ahol azt irjak jobb es balkezes. Attol meg szemelyes tapasztalatot szivesen olvasnek rola.
Szerintem értelmesen egy mini spré oldható meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.11.11. 07:09 Szerintem értelmesen egy mini spré oldható meg.
Guardian Angel II, ha mar zart terben kell alkalmazni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Fortitu írta: 2018.11.11. 07:09 Szerintem értelmesen egy mini spré oldható meg.
Jelenleg ezt csinalom, csak ez azzal jar hogy az oda es visszafele vezeto uton is csak a deo van nalam. Nem az a lenyeg hogy edzes kozben is rajtam legyen, hanem hogy a kozelemben legyen es ne orizetlenul. Azert gondoltam a taskara mert azt le tudom rakni tolem fel meterre, aztan felkapom ha odebb akarok menni. Aztan megis csak jobb mintha egy reklamszatyorban lenne :). Kulfoldi forumokon belly band-et javasoltak meg, de mivel eleg izzados vagyok ezert nem igazan johet szoba semmifele testfeluleten torteno elhelyezes.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dobrinja tökéletesen.megy a Glock21 tokba!
IMG_20181111_161039.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.11. 16:18 Dobrinja tökéletesen.megy a Glock21 tokba!
IMG_20181111_161039.jpg

KOSZI, ez mekkora felismeres! Kiraly.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.11. 16:18 Dobrinja tökéletesen.megy a Glock21 tokba!
IMG_20181111_161039.jpg
Ezt előbb is megoszthattad volna!
Régóta szemezek a Dobrinja-val és eddig két ok tartott vissza a vásárlásától:
1. nincs hozzá megfelelő, dögös, esztétikailag is hozzá illő, jól használható tok
2. irreálisnak tartom az árát
Ebből most az egyik kifogásomat lenulláztad!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.11.11. 16:40 Ezt előbb is megoszthattad volna!
Régóta szemezek a Dobrinja-val és eddig két ok tartott vissza a vásárlásától:
1. nincs hozzá megfelelő, dögös, esztétikailag is hozzá illő, jól használható tok
2. irreálisnak tartom az árát
Ebből most az egyik kifogásomat lenulláztad!
2. Nezzed meg a komplexitasat, muszaki tartalmat es persze a kepessegeit.
ja, nem csilivili nagyburetta design, az teny.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.11. 16:40 Ezt előbb is megoszthattad volna!
Régóta szemezek a Dobrinja-val és eddig két ok tartott vissza a vásárlásától:
1. nincs hozzá megfelelő, dögös, esztétikailag is hozzá illő, jól használható tok
2. irreálisnak tartom az árát
Ebből most az egyik kifogásomat lenulláztad!
Elnézést kívánok, nincs két órája, hogy van Dobrinjám...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.11.11. 16:18 Dobrinja tökéletesen.megy a Glock21 tokba!
IMG_20181111_161039.jpg
Nem nikkelezett a szanja, -ja, hogy szanja sincsen nekijje, akkor nem kell... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.11. 17:00 Elnézést kívánok, nincs két órája, hogy van Dobrinjám...
Na jóóóó, most az egyszer elnézem! :lol:
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Kicsiny országunkba azért van egy kettő fegyvertok készítő aki talán kitudja elégíteni az igényeidet ezen a téren. Legyen az bőr vagy kydex. Esetleg bőr- kydex hibrid.
Dönci62 írta: 2018.11.11. 16:40 Ezt előbb is megoszthattad volna!
Régóta szemezek a Dobrinja-val és eddig két ok tartott vissza a vásárlásától:
1. nincs hozzá megfelelő, dögös, esztétikailag is hozzá illő, jól használható tok
2. irreálisnak tartom az árát
Ebből most az egyik kifogásomat lenulláztad!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Roti írta: 2018.11.12. 18:14 Kicsiny országunkba azért van egy kettő fegyvertok készítő aki talán kitudja elégíteni az igényeidet ezen a téren. Legyen az bőr vagy kydex. Esetleg bőr- kydex hibrid.
Van néhány tokom, hasonló esztétikai, minőségi és használhatósági szempontból a tieidhez mérhető, de olyan szintű tokot sajnálnék egy Dobrinja-hoz.
Bár, így, hogy kicsit utána néztem, van egy sanda gyanúm, hogy a Riggs által mutatott tok sem olcsóbb.
Megmaradt a második kifogás is.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.11.11. 16:47 2. Nezzed meg a komplexitasat, muszaki tartalmat es persze a kepessegeit.
ja, nem csilivili nagyburetta design, az teny.
Kénytelen vagyok elfogadni, hogy ennyi az ára (vettem már drágábban is kevesebbet érőt), de ez most valahogy nálam kiveri a biztosítékot pl. az Udar árához képest.
Persze.lehet, hogy csak nem ért még elég "impulzus" ahhoz, hogy tényleg kell egy ilyen. ;)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2018.11.12. 18:27 Kénytelen vagyok elfogadni, hogy ennyi az ára (vettem már drágábban is kevesebbet érőt), de ez most valahogy nálam kiveri a biztosítékot pl. az Udar árához képest.
Persze.lehet, hogy csak nem ért még elég "impulzus" ahhoz, hogy tényleg kell egy ilyen. ;)
Az Udar a folyadéksugár kilövők között a State Police. Óccsó, és többnyire működik. De a mechanikája nem egy svájci óra. Láttam lőtéren amint egy fórumtárs gyakorlatilag pofánlőtte magát az Udar-ral... ferdén adta fel a töltényt, a folyadéksugár visszapattant arról a lemezről, aminek a töltény eleje támaszkodik.

Plusz, a Dobrinja töltete is nagyobb mint az Udar-é. És érdekes módon, a nagyobb töltény nem drágább.

A Pioner meg a folyadéksugár kilövők között a revolver. A legmegbízhatóbb, cserébe korlátozott a "tárkapacitása". Viszont tud olyan mókákat, mint a fényjelző, meg a flashbang... na az brutális. Lőtéren, ahol az éleslövészek kb. észre se veszik a gázpisztolyosokat, a flashbang-re összerezzentek és nézték hogy ez meg mi volt? :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2018.11.12. 18:37

A Pioner meg a folyadéksugár kilövők között a revolver. A legmegbízhatóbb, cserébe korlátozott a "tárkapacitása". Viszont tud olyan mókákat, mint a fényjelző, meg a flashbang... na az brutális. Lőtéren, ahol az éleslövészek kb. észre se veszik a gázpisztolyosokat, a flashbang-re összerezzentek és nézték hogy ez meg mi volt? :D
Csak nem dropsafe.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2018.11.12. 19:41Csak nem dropsafe.
Ez nem csak egy darab hibája volt? Általában nem az?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 10:46 Ez nem csak egy darab hibája volt? Általában nem az?
Általában nem az.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Tesztelgettem a melegito gatya kompatibilis Falco 518-at. Kb 10-20 rantas van a hatam mogott, ahhoz kepest az eredmennyel elegedett vagyok.

https://www.dropbox.com/s/o3fe6msnif03h ... o.mp4?dl=0

Nekem az a modszer amit a videoban mutattak (erosebb kezzel cipzar lerant, majd ugyanazzal a kezzel fegyvert fog) nem all annyira kezre. Viszont ha gyengebbik kezzel rantom le a cipzart majd az erosebbikkel fogok ra a fegyverre akkor kifejezetten gyorsan elo tudom venni. Igaz hogy 2 kez kell hozza, de szukseg eseten vegrehajthato egy kezzel is valamivel lassabban (lasd. video).
Egy madzagot atvezettem a cipzar nyitojan keresztbe ezaltal eleg konnyen ra lehet fogni. A vegleges verzioban majd vmi paracordbol fonott bizbazt tervezek oda.

A kicsi oldalzsebbe be tudom rakni a viselesit, a kozepesbe egy kest es egy lampat, a nagyba meg majd egy mini elsosegely csomagot tervezek rakni.

Idaig nagyon pozitiv az osszkep. Remelem a cipzar is birni fogja a gyakorlast.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

eikonal írta: 2018.11.14. 13:40 Tesztelgettem a melegito gatya kompatibilis Falco 518-at. Kb 10-20 rantas van a hatam mogott, ahhoz kepest az eredmennyel elegedett vagyok.

https://www.dropbox.com/s/o3fe6msnif03h ... o.mp4?dl=0

Nekem az a modszer amit a videoban mutattak (erosebb kezzel cipzar lerant, majd ugyanazzal a kezzel fegyvert fog) nem all annyira kezre. Viszont ha gyengebbik kezzel rantom le a cipzart majd az erosebbikkel fogok ra a fegyverre akkor kifejezetten gyorsan elo tudom venni. Igaz hogy 2 kez kell hozza, de szukseg eseten vegrehajthato egy kezzel is valamivel lassabban (lasd. video).
Egy madzagot atvezettem a cipzar nyitojan keresztbe ezaltal eleg konnyen ra lehet fogni. A vegleges verzioban majd vmi paracordbol fonott bizbazt tervezek oda.

A kicsi oldalzsebbe be tudom rakni a viselesit, a kozepesbe egy kest es egy lampat, a nagyba meg majd egy mini elsosegely csomagot tervezek rakni.

Idaig nagyon pozitiv az osszkep. Remelem a cipzar is birni fogja a gyakorlast.

a video dropbox account nelkul nem nezheto meg, imho youtubera tedd fel es oszd meg a linket.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: eikonal »

gvass1 írta: 2018.11.14. 14:04 a video dropbox account nelkul nem nezheto meg, imho youtubera tedd fel es oszd meg a linket.
Mennie kene anelkul is, csak feljon egy ablak amit be lehet zarni. Mindenesetre majd este felrakom youtubera is.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

eikonal írta: 2018.11.14. 14:11 Mennie kene anelkul is, csak feljon egy ablak amit be lehet zarni. Mindenesetre majd este felrakom youtubera is.
Nálam nézhető.
Elég jónak és gyorsnak tűnik a dolog.
Szvsz Én külső tokból, ing alól sem rántok számottevően gyorsabban.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: eikonal »

gvass1 írta: 2018.11.14. 14:04 a video dropbox account nelkul nem nezheto meg, imho youtubera tedd fel es oszd meg a linket.
Feltoltottem ide:

https://vimeo.com/300859990
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Dönci62 írta: 2018.11.14. 14:44 Nálam nézhető.
Elég jónak és gyorsnak tűnik a dolog.
Szvsz Én külső tokból, ing alól sem rántok számottevően gyorsabban.
Jah, szerintem egy telikabat + belso ovtok kombonal meg gyorsabb is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

eikonal írta: 2018.11.14. 23:24 Feltoltottem ide:

https://vimeo.com/300859990
Nagyon jol nyomod, gyors vagy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

eikonal írta: 2018.11.14. 23:24 Feltoltottem ide:

https://vimeo.com/300859990
Jó a cucc, még tetszik is. Egyetlen hátránya, hogy ehhez két kéz kell. Vagy működik egy kézzel is?
Azért érdekes, mert sok esetben az ember a gyengébb kézzel hárít, védekezik, és az erősebb kézzel próbálja használni a fegyeverét. A preventív védekezésre sokszor nincs lehetőség.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése