Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Pithecus írta: 2019.11.18. 12:05 ....
Az elsődleges cél mégiscsak a vámpírok elleni védekezés volt, valószínűleg erre utalnak a markolaton látható intelmek. Ezek megfejtése folyamatban van.
Sikerült megfejteni a feliratokat. Az egyik a kés felavató jelmondata:
"Tudja mitől döglik a vámpír."

A másik jótanács a kés kezelőjének:
"Ne vedd foghegyről a vámpírt."

Hát akkor csak óvatosan, mert egyre sötétebb lesz...
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Nem kicsi, viszont nagy. Nagy szalonnához. Nagy István féle.
dc1cd2b3bc199e55a0065a3741ee6a5f.0.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Jó kis EDC
20191117_142216.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
FG
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.11.24. 17:25

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: FG »

IMG_20191208_085440.jpg
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

FG írta: 2019.12.08. 08:58 IMG_20191208_085440.jpg
Az igen! Mijez? Bálnahámozó? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
FG
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.11.24. 17:25

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: FG »

Anso bácsi terve... 😁
Titánium markolat, VG10 penge
IMG_20191208_194452.jpg
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A PTA Késmúzeum FIKA (Filmes Kések Alosztálya) büszkén mutatja be a legújabban, nagy nehézségek árán beszerzett filmes relikviáját.
Ez egy valódi Rainbow kés! A szivárvány mögül. Az Óz a csodák csodája (The Wizard of Oz) című filmben volt a címszereplő uzsonnakése. Sajnos a felvett jelenet végülis nem került bele a végleges változatba. Még érezhető közelségben volt a nagy gazdasági világválság, Amerika éppenhogy csak kilábalt belőle. Így nem lett volna népszerű ha a nagy varázsló a filmen jókat zabál. De talán éppen ezért, hollywoodi körökben a Rainbow kés fogalommá vált.
Vigyázat hamisítják, csak ez az egyetlen az igazi, a filmen nem szereplő darab! Egy árverésen sikerült hozzájutni. Hollywoodi rezidensünk leverte az árat. Az eladón.
rain1.JPG
rain1.JPG (87.58 KiB) Megtekintve 50120 alkalommal
Az érdekes pengeforma - 2in1 - nemcsak késként, hanem egyágú villaként is működik. Anyaga az ilyen beszerzések szokásos anyaga, a TSTM acél, a fulltang kialakítás kellő masszivitást biztosít a szokványos uzsonnák elfogyasztásához. A kép valóságazonos rekonstrukció.
rain2.JPG
rain2.JPG (127.61 KiB) Megtekintve 50120 alkalommal
A mikrohullámosított felülete, korát megelőzve, nem tapad a vágott anyaghoz.
Az éle - a filmszakmába akkoriban betörő magyarok valószínű hatására - kardél, egyidejűleg bevive az amerikai kultúrába a film befejezését követő hálaadási buli utáni kardélre hányást.
rain3.JPG
rain3.JPG (68.21 KiB) Megtekintve 50120 alkalommal
A markolat a méregzöld környezetvédők kedvence, egyetlen fának sem kellett meghalni miatta. Mert nem fa, hanem középkemény és üvegkemény műgyanta, aminek gyártástechnológiáját fedje mély homály.
rain4.JPG
rain4.JPG (108.08 KiB) Megtekintve 50120 alkalommal
A pengehossz 76 mm. vastagsága 1,2 mm, a markolat 66 mm-es.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poénból vettem egy cseh ESP teleszkópos botot "vékony Női verzió".Az normális,hogy kinyitás után nem tudom összetolni?Feltörtem a betont vele de nem akar összecsukódni.Viszont ha a végére koppintok egy picit a kalapáccsal,akkor egyből összemegy :lol:
Na most ha kell hozzá a kalapács is,akkor minek a teleszkópos bot??? :lol: :lol: :lol:
Be kell koptani? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

chucky írta: 2019.12.18. 15:53 Poénból vettem egy cseh ESP teleszkópos botot "vékony Női verzió".Az normális,hogy kinyitás után nem tudom összetolni?Feltörtem a betont vele de nem akar összecsukódni.Viszont ha a végére koppintok egy picit a kalapáccsal,akkor egyből összemegy :lol:
Na most ha kell hozzá a kalapács is,akkor minek a teleszkópos bot??? :lol: :lol: :lol:
Be kell koptani? :roll:
Így a jó. Az ábrán szépen mutatja, h kell becsukni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: chucky »

parazstaposo írta: 2019.12.18. 16:27 Így a jó. Az ábrán szépen mutatja, h kell becsukni.
Hmmm,akkor jól csinálom csak rosszul :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2019.12.18. 15:53 Poénból vettem egy cseh ESP teleszkópos botot "vékony Női verzió".Az normális,hogy kinyitás után nem tudom összetolni?Feltörtem a betont vele de nem akar összecsukódni.Viszont ha a végére koppintok egy picit a kalapáccsal,akkor egyből összemegy :lol:
Na most ha kell hozzá a kalapács is,akkor minek a teleszkópos bot??? :lol: :lol: :lol:
Be kell koptani? :roll:
A teleszkópos botnak szilárdan kell rögzülnie kicsapáskor, mert a döfés is egy jó technika (gyomorszájra, ha olyan közel van az ellenfél, hogy nem tudod ütéshez lendíteni).
Az összecsukás könnyen megy, ha az ember kicsit gyakorol.
Én kb. 15 év alatt jópár :) botot nyitottam ki és csuktam össze, plusz szoktam gyakorolni is azzal, amit hordok.

Az egyik módszer az, ha sréhen kocogtatod a bot végét valamihez, és közben körbe forgatod.
Egy perc múlva kiold annyira az elülső Morse-kúp, hogy be tudod csukni az első tagot, és a becsukás lendületétől kiold a második is, és teljesen becsukódik a bot.
A másik módszer ha kézzel próbálod hajlítgatni az elülső tagot, és mindig kicsit elforgatod.
Mivel 50HRC-re feledzett, hidegen húzott acél, ezért nem fog meghajolni, de 1-2 perc után így is kiold a Morse-kúp.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2019.12.18. 17:17 A teleszkópos botnak szilárdan kell rögzülnie kicsapáskor, mert a döfés is egy jó technika (gyomorszájra, ha olyan közel van az ellenfél, hogy nem tudod ütéshez lendíteni).
Az összecsukás könnyen megy, ha az ember kicsit gyakorol.
Én kb. 15 év alatt jópár :) botot nyitottam ki és csuktam össze, plusz szoktam gyakorolni is azzal, amit hordok.

Az egyik módszer az, ha sréhen kocogtatod a bot végét valamihez, és közben körbe forgatod.
Egy perc múlva kiold annyira az elülső Morse-kúp, hogy be tudod csukni az első tagot, és a becsukás lendületétől kiold a második is, és teljesen becsukódik a bot.
A másik módszer ha kézzel próbálod hajlítgatni az elülső tagot, és mindig kicsit elforgatod.
Mivel 50HRC-re feledzett, hidegen húzott acél, ezért nem fog meghajolni, de 1-2 perc után így is kiold a Morse-kúp.
Én hordani nem akarom de ügyes találmány és hatékony is gyakorlott kezekben.Közben néztem pár videót ahol láttam ezt a mozgatós becsukást.
Köszi a tippet........ezt is gyakorolni kell mint minden mást ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Vipera:
Régóta foglalkozom vele, hatékony önvédelmi eszköznek tartom.
Még a legelső GunBoxban vettem az elsőt, K++ Security Teleskopabwehrstock (teleszkópos védekező bot) néven.

Előnye, hogy kicsi, jól rejthető, könnyen hordható (főleg a kompakt verzió).
Gyors és csendes a használata. Nem dörren, nem fut össze a fél környék.
Otthon gyakorolhatsz vele, nem kell lőtér és golyófogó.
Nem fogy ki belőle a lőszer, nem jár le a szavatossága. Nem műanyag, nem spiáter, hanem edzett acél.
Egy elszánt (bedrogozott) késes támadót nem biztos hogy megállít a spray, vagy gumigolyó, de ha eltöröd a karját az igen.
(Ami még mindig jobb, mint ha meghentelne..)

És a Biblia is ezt ajánlja..

"Ha a halál árnyékának völgyében járok is,
Nem félek a gonosztól, mert te velem vagy.
A te botod és pálcád oltalmaz.."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.12.18. 21:04 Vipera:
Régóta foglalkozom vele, hatékony önvédelmi eszköznek tartom.
Még a legelső GunBoxban vettem az elsőt, K++ Security Teleskopabwehrstock (teleszkópos védekező bot) néven.

Előnye, hogy kicsi, jól rejthető, könnyen hordható (főleg a kompakt verzió).
Gyors és csendes a használata. Nem dörren, nem fut össze a fél környék.
Otthon gyakorolhatsz vele, nem kell lőtér és golyófogó.
Nem fogy ki belőle a lőszer, nem jár le a szavatossága. Nem műanyag, nem spiáter, hanem edzett acél.
Egy elszánt (bedrogozott) késes támadót nem biztos hogy megállít a spray, vagy gumigolyó, de ha eltöröd a karját az igen.
(Ami még mindig jobb, mint ha meghentelne..)

És a Biblia is ezt ajánlja..

"Ha a halál árnyékának völgyében járok is,
Nem félek a gonosztól, mert te velem vagy.
A te botod és pálcád oltalmaz.."
Költői kérdés.

Használtál már élesben teleszkópos acél botot?
Tanultad hogyan kell használni, vagy csak gondolod, hogy tudod?

Ne érts félre, nem Téged akarlak piszkálni, mindössze a kontaktfegyverekkel kapcsolatos két kulcskérdést tettem fel.

Amit előnyként felsoroltál az nekem inkább egy orvgyilkos eszköz előnyei, nem pedig egy önvédelmi eszközé.

Miért?
Az önvédelemnél legálisan, védekező jelleggel kell megfékezni, támadási szándékától eltéríteni a támadót. Lehetőleg ezzel nem kioltva az életét.

Az orvgyilkosnak ezzel szemben gyorsan, hatékonyan, hamg nélkül kell megölnie a célpotját. Csonttöréssel, miegymás.

Nekem a vipera, alias teleszkópos acélbot inkább ennek az eszköze. Ahogy a medvekarom, stb is...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Mr. Senki írta: 2019.12.18. 22:32 Nekem a vipera, alias teleszkópos acélbot inkább ennek az eszköze. Ahogy a medvekarom, stb is...
Nekem pl. semmilyen averzióm nem lenne súlyos sérülést okozni bárkinek, aki rámtámad. Míg valaki tisztességes és konfliktuskerülő ember, viselje a támadója a kockázatát, hogy lefittyedt csuklóval/karral távozik. Nyilván elkerülöm az ilyesmit, mert nem akarok büntetőeljárást, engedélyeket és munkát elveszíteni, de elvi síkon ez a véleményem.

Félre ne értsétek, én nem bíztatok vipera viselésre senkit, de elsősorban a jogi környezet miatt, nem morális okból.
Sapienti sat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

nemtokregelni írta: 2019.12.18. 22:41 Nekem pl. semmilyen averzióm nem lenne súlyos sérülést okozni bárkinek, aki rámtámad. Míg valaki tisztességes és konfliktuskerülő ember, viselje a támadója a kockázatát, hogy lefittyedt csuklóval/karral távozik. Nyilván elkerülöm az ilyesmit, mert nem akarok büntetőeljárást, engedélyeket és munkát elveszíteni, de elvi síkon ez a véleményem.

Félre ne értsétek, én nem bíztatok vipera viselésre senkit, de elsősorban a jogi környezet miatt, nem morális okból.
Súlyos/ halálos sérülést én csak legvégső esetben okozok. Pl saját lakáson belül ér támadás. Ott egészen biztos, hogy ha van lehetőségem, ledarálom a támadót. Viszont közterületen, ahol a támadó lelassításával el tudok pucolni, inkább nem vállalom a gyilkosságot, vagy az STS-t. Inkább legyen színház, meg csődület a gázpisztoly miatt. Az már jó, mert megszakad a témadás.

Ez az egyik oldal. De a viperával nekem nem is igazán ez a fő bajom. A baj a kontakt távval van, mint minden más hidegfegyver esetén. Az ilyen módon.nem kiképzett, és gyakorlott ember kontakt távon minimális.esélyekkel indul. Pláne egy támadóval szemben, aki eleve lépéselőnyben van, hiszen a cselekményt ő indítja.

Tehát nem a vipera viperaságával van a gondom, hanem a kontakt távolsággal, következésképpen a hamis biztonságérzettel.

A kontaktfegyverek eredményes használatához kell a legerősebb kiképzés, és.a legnagyobb gyakorlat. Ez pedig egy átlag civil esetében nagyrészt nincs meg.

Ezért fázok kicsit attól, hogy egy szakfórumon feltételek nélkül, hatásos védelmi eszköznek tűntessünk fel egy kontakt frgyvert. (A késeket is ilyennek gondolom.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Mr. Senki írta: 2019.12.18. 23:11 A kontaktfegyverek eredményes használatához kell a legerősebb kiképzés, és.a legnagyobb gyakorlat. Ez pedig egy átlag civil esetében nagyrészt nincs meg.
Ezért fázok kicsit attól, hogy egy szakfórumon feltételek nélkül, hatásos védelmi eszköznek tűntessünk fel egy kontakt frgyvert. (A késeket is ilyennek gondolom.)
Ebben teljesen igazad van.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.12.18. 22:32 Költői kérdés.
Nem használtam még élőben, és igen, szoktam vele gyakorolni: az ESP-nek van egy nagyon jó oktató DVD-je, az alapján.

Hülyeség hogy orvgyilkos eszköz lenne, számos ország rendőrsége használja, mint less-lethal eszközt.
Az amerikai zsaruknál szinte elmaradhatatlan az ASP, de használja a svéd, britt, ír, cseh+szlovák, spanyol, stb. rendőrség is.

Nem kell démonizálni, ez egy bot.
Annyi az előnye, hogy összecsukható, ezért jól rejthető.
Nem lehet vele "véletlenül" agyonverni senkit.

(Ezt az "orvgyilkos eszközt" hogy gondoltad? Meg akarod ölni az elnököt, odalopózol mögé, és gyorsan agyonvered egy teleszkópos bottal..?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.12.19. 08:09 Nem használtam még élőben, és igen, szoktam vele gyakorolni: az ESP-nek van egy nagyon jó oktató DVD-je, az alapján.

Hülyeség hogy orvgyilkos eszköz lenne, számos ország rendőrsége használja, mint less-lethal eszközt.
Az amerikai zsaruknál szinte elmaradhatatlan az ASP, de használja a svéd, britt, ír, cseh+szlovák, spanyol, stb. rendőrség is.

Nem kell démonizálni, ez egy bot.
Annyi az előnye, hogy összecsukható, ezért jól rejthető.
Nem lehet vele "véletlenül" agyonverni senkit.

(Ezt az "orvgyilkos eszközt" hogy gondoltad? Meg akarod ölni az elnököt, odalopózol mögé, és gyorsan agyonvered egy teleszkópos bottal..?)
Igen, botnak bot. Ellenbem súlya, keménység okán egytlen fejre mért ütés végezhet egy emberrel. De még egy bordánverés is. Mivel nincs hangja, ezért ezt szépen csenben el lehet vele végezni. Védett személy közelébe normál esetben nem kerülsz, ezért nyilván ezzel elnököt nem tudsz cirkunveniálni. Ellenben haragost, utcán, stb mögélopózva tudsz.

Viszont mint írtam, nem ez a fő problémám a kontakt távon működő fegyverfélékkel. A gond a kontakt táv. Ott nagyon nagy az esély, hogy mindkét fél csúnyán sérül, és minimális az esély arra, hogy komoly sérülés nélkül megússza a szitut mindkét fél. Az pedig sok év börtön lesz oda-vissza. Ezért nem tartom jónak a viperát mint önvédelmi eszközt. Pláne közterületen nem, ahol van lehetőség felszívódni, eltűnni.

Persze otthon más a leányzó fekvése. Ott nem cél a támadó életben tartása, mert nincs hová menekülni. Ott az életben hagyott támadó esetén a bűnismétlés valósznűsége igen magas. Jogilag is egyszerűbb, ha nem tud hazudozni a bíróságon. Persze ha menekül, nyilván nem lövöm hátba, vagy nem csapom a tarkójába a fokost. Az nettó gyilkosság lenne, akármi is történt előtte.

Persze nem mondom senkinek, hogy veszítse el a hitét a viperába, de azt sem, hogy valóban hatékony önvédelmi eszköze van rendes kiképzés, és valódi gyakorlás nélkül. A tégla, vagy a homokzsák ugye nem aktív ellenfél, csak passzívan tűri az ütéseket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Mivel nincs hangja, ezért ezt szépen csenben el lehet vele végezni. Védett személy közelébe normál esetben nem kerülsz, ezért nyilván ezzel elnököt nem tudsz cirkunveniálni. Ellenben haragost, utcán, stb mögélopózva tudsz."

"Mögélopózva" le tudod szúrni késsel is, vagy akár egy téglával is fejbeverheted. Vagy egy bazi nagy spiáter gázpisztollyal is.
Démonizáljuk, és tiltsuk be ezeket is, mint "orvgyilkos eszközöket"..? :-D

"Viszont mint írtam, nem ez a fő problémám a kontakt távon működő fegyverfélékkel. A gond a kontakt táv."

Magyarországon a legtöbb támadás kontakt távolságból történik, ritkán van lehetőség arra, hogy messziről megsorozd gázpisztollyal.
A teleszkópos bot így is messzebbre hatásos, mint a kés (ami a leggyakoribb támadószköz, ami ellen védekezni kell), vagy boxer, sokkoló.

"Ezért nem tartom jónak a viperát mint önvédelmi eszközt. Pláne közterületen nem, ahol van lehetőség felszívódni, eltűnni. "

Igen, ha megvédted magad, és nem a véredben fekszel a földön, mert elakadt az öntöltő gázpisztoly, és késsel meghenteltek!

Nézd Riggs, attól hogy Te Südüköm Arkadas spiáter öntöltőt hordasz önvédelemre (valósághű csőtorkolattal), attól más még más eszközt preferálhat.
A teleszkópos bot is egy az önvédelmi eszközök közül, mint a paprikaspray, gázpisztoly, gumigolyós, egykezes kés, Civilian, taktikai toll, stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.12.19. 09:02 "Mivel nincs hangja, ezért ezt szépen csenben el lehet vele végezni. Védett személy közelébe normál esetben nem kerülsz, ezért nyilván ezzel elnököt nem tudsz cirkunveniálni. Ellenben haragost, utcán, stb mögélopózva tudsz."

"Mögélopózva" le tudod szúrni késsel is, vagy akár egy téglával is fejbeverheted. Vagy egy bazi nagy spiáter gázpisztollyal is.
Démonizáljuk, és tiltsuk be ezeket is, mint "orvgyilkos eszközöket"..? :-D

"Viszont mint írtam, nem ez a fő problémám a kontakt távon működő fegyverfélékkel. A gond a kontakt táv."

Magyarországon a legtöbb támadás kontakt távolságból történik, ritkán van lehetőség arra, hogy messziről megsorozd gázpisztollyal.
A teleszkópos bot így is messzebbre hatásos, mint a kés (ami a leggyakoribb támadószköz, ami ellen védekezni kell), vagy boxer, sokkoló.

"Ezért nem tartom jónak a viperát mint önvédelmi eszközt. Pláne közterületen nem, ahol van lehetőség felszívódni, eltűnni. "

Igen, ha megvédted magad, és nem a véredben fekszel a földön, mert elakadt az öntöltő gázpisztoly, és késsel meghenteltek!

Nézd Riggs, attól hogy Te Südüköm Arkadas spiáter öntöltőt hordasz önvédelemre (valósághű csőtorkolattal), attól más még más eszközt preferálhat.
A teleszkópos bot is egy az önvédelmi eszközök közül, mint a paprikaspray, gázpisztoly, gumigolyós, egykezes kés, Civilian, taktikai toll, stb.
Itt befejeztem a társalgást, mert személyesre vetted a dolgot. Részemről nem személyes történet, így ebbe nem is megyek ebbe bele.

Szép napot! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.12.19. 09:02 Nézd Riggs, attól hogy Te Südüköm Arkadas spiáter öntöltőt hordasz önvédelemre (valósághű csőtorkolattal), attól más még más eszközt preferálhat.
A teleszkópos bot is egy az önvédelmi eszközök közül, mint a paprikaspray, gázpisztoly, gumigolyós, egykezes kés, Civilian, taktikai toll, stb.
Ezt szerintem nem is vitatta senki. Szóval ne sértődj meg, mert hasznos olvasni a véleményeket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.12.19. 10:10 Ezt szerintem nem is vitatta senki. Szóval ne sértődj meg, mert hasznos olvasni a véleményeket.
Eszembe nincs megsértődni. Csak nem megyek át ovisba. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.12.19. 10:16 Eszembe nincs megsértődni. Csak nem megyek át ovisba. 😃
Nem neked szólt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2019.12.19. 10:16 Eszembe nincs megsértődni. Csak nem megyek át ovisba. 😃
De miéééért? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.12.19. 10:10 Ezt szerintem nem is vitatta senki. Szóval ne sértődj meg, mert hasznos olvasni a véleményeket.
Én sem értem mi baja van.. Riggs, mi a gond?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.12.19. 10:50 Én sem értem mi baja van.. Riggs, mi a gond?
Szerintem ennél a résznél csúszott el a beszélgetés:
"Nézd Riggs, attól hogy Te Südüköm Arkadas spiáter öntöltőt hordasz önvédelemre (valósághű csőtorkolattal), attól más még más eszközt preferálhat."

Úgy tűnt, hogy személyes támadásnak vetted a dolgot és megsértődtél. Csak azért ugattam bele, mert bár nem hordok viperát, de érdekes olvasni a témáról pro-kontra.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.12.19. 10:50 Én sem értem mi baja van.. Riggs, mi a gond?
Nekem nincs bajom, csak próbálok szakmai síkon maradni.

Fórumon meg aki megsértődik, az k...ög. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.12.19. 10:56 Szerintem ennél a résznél csúszott el a beszélgetés:
"Nézd Riggs, attól hogy Te Südüköm Arkadas spiáter öntöltőt hordasz önvédelemre (valósághű csőtorkolattal), attól más még más eszközt preferálhat."

Úgy tűnt, hogy személyes támadásnak vetted a dolgot és megsértődtél. Csak azért ugattam bele, mert bár nem hordok viperát, de érdekes olvasni a témáról pro-kontra.
Arra írtam példát, hogy mindenki mást preferál.

A török gázpisztolyok legfőbb erénye, hogy OLCSÓK (nagyon), huszon-ezer forintokba kerülnek, amiből ha levonjuk az áfát, a bolt használt, az ilyen-olyan költségeket akkor tényleg csak a cink ára marad.
(Megjegyzem, egy hónapja kellett vennem cinket (hidrogénfejlesztéshez), és drágább volt, mint a Südüküm gázpisztolyok kilós ára!)

Ezek jók játszani, de akárhány patron is fér a tárba, nem bíznám az életemet egy ilyen cinköntvényre.

A kilencvenes évek elejétől van gázpisztolyom (Röhm RG-89 volt az első), és 30 év alatt elég sok ilyen-olyan eszközt végigpróbáltam, gázpisztoly, sokkoló, boxer, kiskés, nagykés, marokkés, bokken, shuriken, az itthoni gumigolyós paletta, több fajta ASP, a cseh ESP szinte teljes palettája, stb.

Nálam az első önvédelmi eszköz a spray. A Pfeffer KO régóta bizonyított, olcsó, könnyű, hatékony.
A gázpisztoly (RG59, mert önvédelemre csak forgót), és a gumigolyós szintén jó, ez alkalomfüggő hogy melyiket hordom.
Két, ugyanolyan elven működő eszközt nem érdemes egyszerre hordani, tehát spray mellé inkább gumigolyós.
És ami hatékony még, az a vipera, edzett acél cseh ESP, a kompakt verzió.

Ha a támadónál jó eséllyel kés (néha: szamurájkard) van, akkor kár azon filózni, hogy a jajj, a vipera eltöri a karját. (nem töri el).
Az életem ér annyit, hogy megvédjem. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Nem pont ide illik, de kukri bammeg. :shock:

https://index.hu/belfold/2019/12/19/boz ... eruletben/
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Üdv az Uraknak!
Lámpából ez az aktuális készlet és a lumintop fw3a titán sst20 LED-es verzió az EDC kedvenc.
Csatolmányok
F8D7B5D9-B793-4287-B816-5A4811B18424.jpeg
3DDA5FB1-A0E7-4E03-94DC-3E8F8D7FF25E.jpeg
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

HandaBandy írta: 2019.12.21. 17:15 Üdv az Uraknak!
Lámpából ez az aktuális készlet és a lumintop fw3a titán sst20 LED-es verzió az EDC kedvenc.
Ezen a lumintop lámpán én is agyalogtam, de a spec akkuigénye miatt ejtettem.

Amit viszont nagyon szeretnék, az a nitecore TUP. Tudja ami kell, és pinduri.

Most az Acebeam UC15-öt használom. Abba viszont nem lehet kapni olyan 10440-es akkut, amit turbo módba ne égetne szarrá fél éven belül. Ezért szemezek a TUP-al.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HandaBandy írta: 2019.12.21. 17:15 Üdv az Uraknak!
Lámpából ez az aktuális készlet és a lumintop fw3a titán sst20 LED-es verzió az EDC kedvenc.
Elöl a bal oldali pici lámpa micsoda?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

DQG Spy egy toll csíptetőben.
40A0F32B-93F9-46CA-8736-8CEE01815DC3.jpeg
40A0F32B-93F9-46CA-8736-8CEE01815DC3.jpeg (49.34 KiB) Megtekintve 49943 alkalommal
41A2DE35-F5FE-492A-A679-455C14737A61.jpeg
41A2DE35-F5FE-492A-A679-455C14737A61.jpeg (61.53 KiB) Megtekintve 49943 alkalommal
06AD9923-CE8E-45F0-997A-784445C543C7.jpeg
06AD9923-CE8E-45F0-997A-784445C543C7.jpeg (61.83 KiB) Megtekintve 49943 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

És a másik az egy Quantum SS edition? :)

Én is ezt a két lámpát használom napi szinten.
CooYoo Quantum SS, és D.Q.G. spy SS.
Mini Fashlights.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Pontosan ;-)
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Only paranoid survive:
Mától Ikeás acél szekrényben töltöm az aksikat.
Biztos ami zicher.
318DBEFD-73C0-4EBA-B0C9-2536A1376507.jpeg
318DBEFD-73C0-4EBA-B0C9-2536A1376507.jpeg (90.33 KiB) Megtekintve 49976 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Én a gáztűzhelyre szoktam felrakni a töltőt, mármint persze nem gyújtok alá :), csak ha ott kigyullad, vagy ilyesmi, akkor alatta van egy jó nagy tűzálló acéllap.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Egy nagy lámpa blogger írta pár éve, hogy eldurrant neki egy 18650-es pedig márkás volt és komoly töltő. A szerte freccsenő forró elektrolit pedig meggyújtott egy függönyt, de szerencsére közelben volt.
Töltőt ne hagyjunk felügyelet nélkül!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HandaBandy írta: 2019.12.21. 22:17 Egy nagy lámpa blogger írta pár éve, hogy eldurrant neki egy 18650-es pedig márkás volt és komoly töltő. A szerte freccsenő forró elektrolit pedig meggyújtott egy függönyt, de szerencsére közelben volt.
Töltőt ne hagyjunk felügyelet nélkül!
Igen!
Erre mindig figyelni kell!!
A "testvércégünk" épületében is tárolt Li-ion akkuk gyulladtak ki, és égett le félig az épület.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Egy eredeti PT, de Zsolt karbon panel, titán DC klipsz és egy középső polcos kínai SJ75.
Volt eredetim is 400 EUR-ért, de nem tartottam meg.
A kínai abban pl. jobb, hogy acél betétes a zár. A penge sajna D2, fél-rozsdamentes. Ha nem töröld el rendesen pontrozsdára hajlamos. 8cm alatti frankó holkeres sajtszeletelő, van G10 és full titán markolattal is.
E990F8F4-3D51-459E-A1B0-48F20712CB49.jpeg
99CCA4B1-DFE1-4DBA-A71E-2A58FA9161DF.jpeg
F76EAC69-85D1-4247-864A-5A1A498D4281.jpeg
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Na, miután mindenki megvilágosodott és örül, hogy minden nappal egy tyúklépéssel világosabb lesz, késeljünk egyet... :lol:

A PTA Késmúzeum FIKA (Filmes Kések Alosztálya) megszerezte a híres Rambó filmek egyik kését. Nem a nagy behemótot, amivel meg lehet szerezni az ennivalót (is), hanem egy diszkrét kis uzsonnakést, aminek segítségével azt el is lehet fogyasztani. A nagyból többezer "valóban valódi" kering a világban, de kicsi csak egy van!
Az eredeti forgatókönyvben a főhős kis evőkésével eszi a nagykésre felbökve megsütött mérgeskígyót, de aztán a próbafelvételek után ezt a részt kihúzták, mert hogy néz már ki a Nagy Hős egy pilicka késsel. A helyi kellékes-alsegédrendező, don Pondró de Alvajáró még kardoskodott, hogy legalább fogpiszkálónak hagyják a filmben de leszúrták. Kidobták. Mármint a kést. A beszerzés után, a FIKA kérésére szenyor de Alvajáró levélben igazolta a kés autenticitását, de sajnos a levél útközben elveszett.
rambo1.JPG
rambo1.JPG (87.86 KiB) Megtekintve 49798 alkalommal
Az eszközön látszik hogy megviselte a mexikói "vietnám" dzsungele. Tulajdonképpen megtalálása is csodaszámba ment. Holybudi filmraktárban söprögető takarítónő, Donna Tonna megtalálta a kidobott próbafelvétel darabkáját és üzent az unokatesójának Lopez Chaleznek Mexikóba, hogy keresse meg a kést, mert az pénz.
A felvételen felismerhető volt a Nagy Dolgok azték istenének, Gugolkakánnak kis piramisa, így Lopez onnan kezdte a keresést. Alaposan körbejárta a kérdést, és már majdnem az isten lakhelye következett volna a turkálásban, amikor felcsillant egy kupac rozsda alatt a kés. Legalábbis így mesélte.
rambo2.JPG
rambo2.JPG (100.01 KiB) Megtekintve 49798 alkalommal
A penge anyaga szénacél, korabeli hidegbarnítóval kezelve, a markolat forró méhviasszal átitatott bőrkorongok halmaza. Pengehossz 80 mm, pengevastagság 1,5 mm, markolathossz 55 mm, így megfelelő tokkal sápatagoknak EDC-ként is viselhető.
A restaurálást a Pithek Művek szakértői végezték, a Művek összes helyiségében.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Asszonkám Jesszusa meghozta a vágyam.

Nitecore TUP.

Hááát nem véletlen nyert kislámpa díjat. Nagyon eltalált lámpa. Gyakorlatilag mindent tud amit a nagyok, és kapacitásban is alig marad el.

1000lm max. (Tényleg annyi)
5 fokozat
2 üzemmód.

Kicsi, könnyű, bárhol tölthető, mindig tudja az.ember még mennyi szufla van benne, mert kiírja a még hátralévő üzemidőt az adott fokozatban. Amit nagyon csodálok, hogy alig melegszik. Még full fényen is.
IMG_20191225_171045.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gratulálok hozzá! :)
Írd meg majd a tapasztalatokat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.12.25. 22:07 Asszonkám Jesszusa meghozta a vágyam.
A gyereknek meg FW-190-es makettet? :)
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.12.25. 23:52 A gyereknek meg FW-190-es makettet? :)
Nem, az is nekem jött. Az egy 1:32-es elég részletes nodell. Még korai lenne egy 10évesnek. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.12.26. 07:44 1:32-es
Nálatok Narnia van a szekrényben vagy hova a bánatba fér el egy akkora lakásban ennyi cucc?!? :shock:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Nitecore TUP

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.12.25. 22:10 Gratulálok hozzá! :)
Írd meg majd a tapasztalatokat.
Tapasztalatok.

-"Homogén" (TIR lencsés) fényeloszlás. (nincs spot, vagy ernyő.)
-5500K fok körüli színhő. (rövid világítási feladatokra teljesen jó.)
-kb 50-60m-ig van értelmezhető fénye. Addig viszont nagyon jó. A gyári 180m erősen kamu. Lehet, hogy ott még lehet mérni 1 LUX fényerősséget, de gyakorlatilag nincs neki már értelme. (nem keresőlámpa, hanem kulcstrartó / EDC lámpa)

Összességében az ACEBEAM UC15-el összemérve az alábbi előnyöket, és hátrányokat találtam

TUP Előnyei.

- Jóval nagyobb akkukapacitás. (600mAh VS 1200mAh)
- Bárhol, bármikor tölthető a micro USB töltőcsatlakozó miatt. AZ UC15-ből ki kell bányászni az akkukat, és speciális töltővel kell tölteni.
-Teljesen jól működik benne a jósló elektronika. Előre megmondja mennyi szufla van még benne, és kb azt is tudja + 3-5%.
-Tartósan (egyszerre kb 1,5 percet bír a melegedésgátlás miatt.) bírja az 1000lm fényáramot, nem megy tönkre az akkuja, mivel gyárilag erre méretezték. Hővédelem is van benne. Nem engedi tönkremenni a fényforrást sem. (az UC15-ben eddig egy akku sem bírta ezt tartósan. A 10440-esek max kisütő áram általában 1000mA, de van amelyik csak 300mA-t bír. Az UC15 1000lm fényáram esetén 1,2....1,5A-t szív.... Ez pár hét, max pár hónap használat után tönkreteszi az akkukat.)
- Jók a funkciók, kézreállnak a gombok, nagyon jól kezelhető a lámpa. (bár az UC15 is jó ebben. Igazábók fej-fej mellet van ebben a két lámpa.)
- A 30mp-es időzítő funkció nagyon jó. Pl ha zsebben megnyomódik, nem szívja le az akkut. Az UC15 egyszer már megtette ezt. Volt csalódás amikor használni akartam...


TUP hátrányai.

- A TIR lencse nem a legjobban van kihangolva. AZ UC15 taktikaibb jellegű optikája szélesebb szögben, és messzebbre világít el mint a TUP.
- A színhő kicsit hidegebb a kellemesnél. EDC feladatokra jó, de nem a "kellemes" kategória. Az UC15 4000-4500K fok körül világít. Kellemes fényt ad a szemnek. A TUP ezzel szemben 5500K fok körül tud. Kicsit túl fehér, már-már kékes.
- Az 5 fényerő fokozat kiosztás csak majdnem jó lett eltalálva. A normál üzemben 200lm-es maximum után már csak az 1000lm-es TURBO fokozat van, ami kicsit nagy ugrás. Jobb lett volna egyenletesebben szétosztani a lámpa tudását. pl 1lm-65lm-100lm-400lm-1000lm. Ezzel szembenaz 1-15-65-200-1000lm-es kiosztással.
- Sajnos ebben nincs UV, és vörös led. Nem annyira fontos, de jól tud jönni néha.
- Az övclips jól tart, de nehéz visszatenni nadrágra.
- Öngyújtó zsebben tartva hajlamos lezárni magát. Ilyenkor el kell matatni vele mire kilockolja az ember... Ebben azért a kijelző segítséget nyújt.
- A kulcstartó lámpák közt bunfordi méretei miatt azért annyira nem slim mint az UC15. Cserébe jobb fogni.

Összességében: Ez egy majdnem nagylámpa tudású kulcstartó. Kültérre nem javaslom, arra éppúgy kevéske mint bármelyik kulcstartó lámpa. Arra sokkal olcsóbban ott a Folmov 18650-es lámpája, ami 150m-re vidáman elvirít a 900lm-es teljesítményével, valódi taktikai lámpa funkcióival, és valódi taktikai tükrével. Alig 100mm hosszával még kényelmesen viselhető is. Kulcstartó méretben viszont egy nagyon jól használható, NAGYON ERŐS, és eredeti rendeltetésétől SOKKAL TÖBBET tudó lámpa. Kategóriájában az egyik legjobb, és főleg leg megbízhatóbb konstrukció. Az UC15 hiába lehetne nála jobb, de az akkuk gyengesége miatt a Nitecore TUP sokkal megbízhatóbb társ lesz a mindennapokban.

Egyenlőre dióhéjban ennyit a TUP-ről.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Saját szolid kis EDC-m.
EDC.jpg
EDC.jpg
Mindenki vár valamit...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tornas78 írta: 2020.01.09. 20:09 Saját szolid kis EDC-m.

IMG_20200103_172910~2.jpg
Nem akarlak megbántani, de én vennék egy rendes tokot ahhoz a revolverhez. Hidd el, utána nem is fogod érteni, hogyan tud valaki ilyen tokot hordani. Legalábbis rejtve, nyíltan még elmegy (eláll nagyon). Már ha ez az örvrefűzős verzió, a klipszes az max másik oldalon belső tokként használható szerintem.
mod.: A jet vs fog vita lehet picit már hitbéli kérdés, de önvédelemre én csakis fogot vennék. Plusz ez közterületen tiltott, 50-ig terjedő pénzbírság, plusz fél évre ugrik a tartási engedély ha van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Fortitu írta: 2020.01.09. 20:49 Nem akarlak megbántani, de én vennék egy rendes tokot ahhoz a revolverhez. Hidd el, utána nem is fogod érteni, hogyan tud valaki ilyen tokot hordani. Legalábbis rejtve, nyíltan még elmegy (eláll nagyon). Már ha ez az örvrefűzős verzió, a klipszes az max másik oldalon belső tokként használható szerintem.
mod.: A jet vs fog vita lehet picit már hitbéli kérdés, de önvédelemre én csakis fogot vennék. Plusz ez közterületen tiltott, 50-ig terjedő pénzbírság, plusz fél évre ugrik a tartási engedély ha van.
A tok az klipszes. Télen kabát alatt még elmegy. Spray-ből van 3xCS is ami többször van nálam (zsebbe jobban elfér). Melyik lehet szerinted az elfogadhatóbb tok? Tok témában kicsit láma vagyok. Nyilván szempont a testen viselés kényelme, és a gyors előrántás lehetősége.
Mindenki vár valamit...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tornas78 írta: 2020.01.09. 21:18 A tok az klipszes. Télen kabát alatt még elmegy. Spray-ből van 3xCS is ami többször van nálam (zsebbe jobban elfér). Melyik lehet szerinted az elfogadhatóbb tok? Tok témában kicsit láma vagyok. Nyilván szempont a testen viselés kényelme, és a gyors előrántás lehetősége.
Nekem a Roti-féle formazáró bőr tokok.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tornas78 írta: 2020.01.09. 21:18 A tok az klipszes. Télen kabát alatt még elmegy. Spray-ből van 3xCS is ami többször van nálam (zsebbe jobban elfér). Melyik lehet szerinted az elfogadhatóbb tok? Tok témában kicsit láma vagyok. Nyilván szempont a testen viselés kényelme, és a gyors előrántás lehetősége.
Van itt tokos topik, olvasd át, aztán kérdezz ott.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Élezés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Tud valaki ajánlani egyszerűen használható késélezőt?
Esetleg ki mit használ amivel jó tapasztalata van?
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: zora »

TurboP írta: 2020.01.09. 22:25 Tud valaki ajánlani egyszerűen használható késélezőt?
Esetleg ki mit használ amivel jó tapasztalata van?
Kaszakő a durva munkához, és polifoam lap/egérpad/üveglap - az élformától függően + rá csiszolóvászon/polírpapír.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ok ez otthonra tökéletes lehet és este vadászatnál mit használnál?
zora írta: 2020.01.09. 22:43 Kaszakő a durva munkához, és polifoam lap/egérpad/üveglap - az élformától függően + rá csiszolóvászon/polírpapír.
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: zora »

TurboP írta: 2020.01.09. 23:17 Ok ez otthonra tökéletes lehet és este vadászatnál mit használnál?
A kést amit otthon megéleztem. :-)
Nem tudom van-e olyan mobil késélező, ami nem károsítja vagy profilozza át az élt.
Az ilyesmiről azt hallottam hogy jó és önbeálló, de az olcsó ebből is gagyi, és asztali, szóval nem tudom a susnyásban mennyire használható:
https://www.alza.hu/innovagoods-keselezo-d5705032.htm
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: szöged »

TurboP írta: 2020.01.09. 23:17 Ok ez otthonra tökéletes lehet és este vadászatnál mit használnál?
két irány van

vagy legyen annyira éltartó, hogy fél tucat disznó sörtéje sem elég hozzá, hogy kimenjen az éle, és akkor lehet otthon élezgetni, ha már eljött az ideje

vagy legyen annyira puha a fém, hogy ha a puska csövén végighúzza a felhasználó 3× oda-vissza, akkor megint lehet vele dolgozni 10 percig

ez utóbbi verzió azonban durván retro
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2020.01.09. 23:17 Ok ez otthonra tökéletes lehet és este vadászatnál mit használnál?
https://ferfiakjatekboltja.hu/lista/523 ... ros-elezok
Válogass. Az a Schráde elég jóképűnek tűnik. Ha abból rendelsz, hozass egyet belőle nekem is. Úgy megvan a 2 egy kosszal! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TurboP írta: 2020.01.09. 23:17 Ok ez otthonra tökéletes lehet és este vadászatnál mit használnál?
Nemá, hogy vadászni tompa élű késsel indulsz!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2020.01.10. 04:45 két irány van

vagy legyen annyira puha a fém, hogy ha a puska csövén végighúzza a felhasználó 3× oda-vissza, akkor megint lehet vele dolgozni 10 percig

ez utóbbi verzió azonban durván retro
Meg a barnításnak sem sokat használ.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: vato »

Üdv, van egy ilyen kis (~8cm él) EDC-m. Az a gondom vele hogy csúszós ez a sima markolat rajta.

Van valami ötlet mivel tudnám érdesíteni? Vmi anyaggal bekenni, vagy betekerni? Ugyanakkor legyen tartos is..

Anno Riggs pimpelte a sportpisztilyok famarcsáit, de mar nem emlékszem mi volt a technika(regi kéken elveszett)
907DCF13-73E4-40C9-9ABA-7238189F274A.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Cápázás?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2020.01.10. 19:46Cápázás?
Valami olyan technika kellene amit hazilag ra tudok tenni, capazashoz nem ertek..

Jó érdes felületet kellene rávarázsolni :roll:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

vato írta: 2020.01.10. 20:12 Valami olyan technika kellene amit hazilag ra tudok tenni, capazashoz nem ertek..

Jó érdes felületet kellene rávarázsolni :roll:
Ha jól emlékszem Riggs valami forrasztópákával érdesitett.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

parazstaposo írta: 2020.01.10. 21:00 Ha jól emlékszem Riggs valami forrasztópákával érdesitett.
Ja, műanyagot!
Fát is lehet érdesíteni csokorba kötött szegekkel, de ügyesnek kell lenni hozzá és nem kevés energia kell a projekthez!
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

vato írta: 2020.01.10. 19:42 Üdv, van egy ilyen kis (~8cm él) EDC-m. Az a gondom vele hogy csúszós ez a sima markolat rajta.

Van valami ötlet mivel tudnám érdesíteni? Vmi anyaggal bekenni, vagy betekerni? Ugyanakkor legyen tartos is..

Anno Riggs pimpelte a sportpisztilyok famarcsáit, de mar nem emlékszem mi volt a technika(regi kéken elveszett)

907DCF13-73E4-40C9-9ABA-7238189F274A.jpeg
ha paracord markolatot szeretnél rá, de a vastagsága a markolatnak jócskán változni fog.
https://www.youtube.com/watch?v=riejhstyKJA
vagy gravírozva
https://www.youtube.com/watch?v=tnJiB1IxWkc
2020110011.png
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: vato »

ZOLKET írta: 2020.01.11. 08:08 ha paracord markolatot szeretnél rá, de a vastagsága a markolatnak jócskán változni fog.
https://www.youtube.com/watch?v=riejhstyKJA
vagy gravírozva
https://www.youtube.com/watch?v=tnJiB1IxWkc

2020110011.png
Megnéztem köszi, gravírozás akár jó is lehet.

Közben én ezt a szalagot találtam küldöldi késes oldalakon említve. Ezzel betekerve tapadós gumi réteg kerül rá (önhegesztő)

https://www.conrad.hu/hu/onhegeszto-szi ... 45554.html

Vagy gumi spré:

https://www.praktiker.hu/epitkezes-laka ... re-details
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2020.01.11. 10:18 Megnéztem köszi, gravírozás akár jó is lehet.

Közben én ezt a szalagot találtam küldöldi késes oldalakon említve. Ezzel betekerve tapadós gumi réteg kerül rá (önhegesztő)

https://www.conrad.hu/hu/onhegeszto-szi ... 45554.html

Vagy gumi spré:

https://www.praktiker.hu/epitkezes-laka ... re-details
Gun wrap esetleg?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: vato »

RatRace írta: 2020.01.11. 10:49 Gun wrap esetleg?
Megnézem, koszi!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TurboP írta: 2020.01.09. 22:25 Tud valaki ajánlani egyszerűen használható késélezőt?
Esetleg ki mit használ amivel jó tapasztalata van?
Szia nekem ez vált be, már használtam pár kérem elezéshez, és elégedett vagyok vele
Olcsó is
https://www.decathlon.hu/ketoldalu-gyor ... 95980.html
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: KLT »

jó ha van írta: 2020.01.10. 11:48 https://ferfiakjatekboltja.hu/lista/523 ... ros-elezok
Válogass. Az a Schráde elég jóképűnek tűnik. Ha abból rendelsz, hozass egyet belőle nekem is. Úgy megvan a 2 egy kosszal! :lol:
Én otthonra keresek élezőt, valamilyen motorosat, mert a fentebbiekhez nincs türelmem. Van valakinek javaslata/tapasztalata?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

KLT írta: 2020.01.14. 08:06 Én otthonra keresek élezőt, valamilyen motorosat, mert a fentebbiekhez nincs türelmem. Van valakinek javaslata/tapasztalata?
Bár nem motoros, én még mindig Sharpmaker hívő vagyok. Alapvetően topa vagyok az ilyesmihez, de azzal borotvaélt csinálok minden késre. Tudom, mocsok drága, de pl. az enyém már megvan 10 éve.
Sapienti sat.
Luigi di Getto
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.10.10. 22:49

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Luigi di Getto »

Nem vitaindító
Csak nem bírtam ki, mégis megvettem a Nitecore MH12GT kézilámpáját.
Valódi EDC-nek szántam, bár első sorban outdoor jelleggel.
(A választást némiképp motíválta egy azonos márkanevű, előzőleg vásárolt fejlámpa beszerzése, aminek az akkuja kompatibilis a fenti típussal. Erről a lámpáról annyit: kissé nehéz, (az elődje: Petzl Tikka XP) talán ma nem ezt választanám, de most már hogy megvan, elég jól elvagyok vele  )
Tapasztalatok kb fél év után:
Céljaimnak megfelelő, jól változtatható és elégséges fényerő kint és bent.
Ami tetszik: USB-s tölthetőség (tehát powerbankról és solarról is tölthető); kapható hozzá olyan akku is, ami önmagában is USB-ről tölthető. Az elmúlt idő alatt minőségromlást nem tapasztaltam.
Ami nem tetszik: szaaa, nem ez a legolcsóbb a piacon; a töltőport takarógumija (ami por és vízmentessé tenné) szolíd, napi használat közben is hajlamos elhagyni őrhelyét, erre vizes helyen figyelni kell (nem vész el, de leválik a helyéről!)!
(nem reklámként, a paraméterek: https://www.nitecorestore.com/Nitecore- ... mh12gt.htm)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: G.D »

nemtokregelni írta: 2020.01.14. 11:07 Bár nem motoros, én még mindig Sharpmaker hívő vagyok. Alapvetően topa vagyok az ilyesmihez, de azzal borotvaélt csinálok minden késre. Tudom, mocsok drága, de pl. az enyém már megvan 10 éve.
Akkor már inkább DMT Aligner, árban kb. ugyanaz, cserébe gyémántos (jóval hamarabb végez vele az ember).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Élezés

Hozzászólás Szerző: KLT »

G.D írta: 2020.01.14. 13:41 Akkor már inkább DMT Aligner, árban kb. ugyanaz, cserébe gyémántos (jóval hamarabb végez vele az ember).
Köszönöm a válaszokat, ennyiért van jó minőségű motoros is, ami megfelelő szögben tartja a pengét. Egyet kinéztem magamnak, remélem nem nyúlok mellé.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Konjo ll
20181001_112103-1.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2020.01.10. 19:42 Üdv, van egy ilyen kis (~8cm él) EDC-m. Az a gondom vele hogy csúszós ez a sima markolat rajta.

Van valami ötlet mivel tudnám érdesíteni? Vmi anyaggal bekenni, vagy betekerni? Ugyanakkor legyen tartos is..

Anno Riggs pimpelte a sportpisztilyok famarcsáit, de mar nem emlékszem mi volt a technika(regi kéken elveszett)

907DCF13-73E4-40C9-9ABA-7238189F274A.jpeg
végül ezt az "önhegesztő" kaucsuk gumiszalagot próbáltam ki:
3mhu_scotch_23.jpg
3mhu_scotch_23.jpg (46.74 KiB) Megtekintve 49530 alkalommal
nem a legszebb de a használhatóságán klasszisokat dobott, szinte ragad a tenyérbe, nem csúszik, és minimálisat adott a markolat vastagságához:
IMG_E0269.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2020.01.25. 18:19 végül ezt az "önhegesztő" kaucsuk gumiszalagot próbáltam ki:

3mhu_scotch_23.jpg

nem a legszebb de a használhatóságán klasszisokat dobott, szinte ragad a tenyérbe, nem csúszik, és minimálisat adott a markolat vastagságához:

IMG_E0269.JPG
Gumi spray is jó lehet.

http://www.carcolor.hu/shop/hu/folyekon ... 400ml.html
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2020.01.25. 18:19 végül ezt az "önhegesztő" kaucsuk gumiszalagot próbáltam ki:

3mhu_scotch_23.jpg

nem a legszebb de a használhatóságán klasszisokat dobott, szinte ragad a tenyérbe, nem csúszik, és minimálisat adott a markolat vastagságához:

IMG_E0269.JPG
Ez akár kompakt tükörnyél komfortosabbá tételére is alkalmas lehet.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Markolat érdesítés

Hozzászólás Szerző: vato »

jó ha van írta: 2020.01.25. 19:04 Ez akár kompakt tükörnyél komfortosabbá tételére is alkalmas lehet.
A gazsprémre is tekertem már, eddig leukoplasztoltam, de ez jobb fogast ad .
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Linkajánló: késélezés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Linkajánló: Késélezés profin - Olvasnivaló elsősorban a késélezésről.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Full legál mini pók
20190927_212657.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

meglepően élethű USMC kés a kinaiktol.
DÎSZnek vettem, nem bevetésre
IMG_20200204_142716.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

LED átalakítás

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2020.02.03. 22:14 Tudok mutatni egy átalakítást, nekem van egy.
Lényeg: rendeltem egy olcsó X5 ledet. Ez került egy réz riasztóhüvelyre (márhogy ellőttre), ami pont a méret az izzó helyére. Így kb. jó a foncsor. Kis hővezetőpaszta, meg két pici kábel két kis saruval a laposelem füleire. Ennyi. A kapcsoló és a lámpakülső maradt az eredeti.
Ha már régi izzós zseblámpák LED-re átalakításáról beszélgetünk: nem az a legegyszerűbb, hogy E10 LED kerül az izzó helyére? Feltételezem műszaki oka van, hogy ehelyett barkácsolnak. Nem titkolom, hogy Martin Riggs válaszára (is) kíváncsi vagyok.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2020.02.04. 14:30 meglepően élethű USMC kés a kinaiktol.
DÎSZnek vettem, nem bevetésre
IMG_20200204_142716.jpg
Linket tudsz dobni priviben? Vagy boltban vetted?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: LED átalakítás

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2020.02.04. 18:02 Ha már régi izzós zseblámpák LED-re átalakításáról beszélgetünk: nem az a legegyszerűbb, hogy E10 LED kerül az izzó helyére?
Szia,

A tippem: par eve meg nem lehetett kapni.

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Massziv Lionsteel Thypoon
20191117_141802.jpg
20191117_141741.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

obake3.jpg
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Vacak mobilos fotó, lámpafénynél.
A tok és a fonat is egy-egy régi fórumtárstól kapott becses ajándék, immár méltó közdarabot vettem a fehován közéjük.
Kép
A kés a szokásos paki 512 rétegű damaszkuszi acél, a jobbik (D.) fajta, ez kevésbé korrodál állásában. A csont tevecsont, de a színes markolatpanelre csak tippelem, hogy műgyanta.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Kissing Crane agancs stiletto
20200305_140854.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Újabb történelmi kés, ezúttal egy ógörög rövid rövidkard került a PTA tulajdonába, ami annyira rövid, hogy az már kés*. A hopliták EDC-je. Az eszköz tudománytörténeti érdekessége, hogy egy i.e. VIII. századi szkíta kurgánban találták. Az alsó rovott nyélfelirat szerint "Irmag, az ourgoi" lehetett a tulajdonosa, aki a felső, nyélvégi pajzsok lambda vésete szerint Lakedaimonban (Spárta) kapott kiképzést. A görög és szkíta nemzetközi kapcsolatok virágzásáról Tuthiphingész, a híres görög történetíró is megemlékezett hagyományteremtő művében, a Kólikában.

Tuthiphingész szerint ezek az atlantiszi orichalcum pengével szerelt kések a Spártai Árész Gümnaszion iskolai tanszereihez tartoztak. Már a felvételi alkalmával szerepet kaptak. A homokos tengerparton görögülésben** elhelyezkedő jelöltek első feladata az volt, hogy a kést lábuk között minél mélyebben belevágják a homokba. A kézvédőtől két ujjnyi volt a szint. Persze előfordult már akkoriban is hogy valaki tökönszúrta magát, ők kiestek a rostán, de jó eséllyel lehetett belőlük politikus, pap vagy mehettek külföldre dolgozni háremőrnek.
A felvételt nyertek megkapták a kést, a feliratokat viszont nekik kellett később elkészíteni rá polütechnica órán. Így mindenkinek saját jelmondata volt a pengén és a kedvenc isteneit sorolhatta fel a markolatgyűrűkön.
gorog1.JPG
gorog1.JPG (121.92 KiB) Megtekintve 47914 alkalommal
Az iskolába, mint köztudott külföldi diákokat is felvettek, akik a görögök mellett a saját isteneiket is felvéshették a markolatra. Valószínűleg ez a kés is egy ilyen szkíta cserediáké volt, hiszen kedvenc istenének Mithrászt véste fel a markolatra. Természetesen a görög főisten, Zeusz is felírásra került, továbbá az iskola védistene, Árész és az utolsó kísérő, Hádész is.
gorog2.JPG
gorog2.JPG (135.26 KiB) Megtekintve 47914 alkalommal
Ügyeltek rá, hogy a spártai ifjak nehogy el-akhájasodjanak, de a testnevelés órai maximális teljesítményt a külhoni diákoktól is megkövetelték..
"Ezzel, vagy ezen" volt az ifjú hoplitáknak adott pajzs-parancs. Azaz győzzön, vagy haljon, amikoris a pajzsán hozzák haza. Tehát ha az ifjú elesett a csatában, akkor a kerek pajzsán, karikába hajlítva vitték. Ez volt a hulla-hoplita*** menet.

Tuthiphingész Kólikája röviden kitér a kések rangjelzés-értelmezésére is. A hoplon formájú réz markolatgomb a sima közhoplita, a Zöld-ász jele volt, az ezüst a Tök-ász, azaz egy phalanx feje, az arany markolatgomb a sereg vezérét, Leonid-ászt****, az oroszlánbőgésűt jelölte. Tehát a spártai hadseregben, a kemény kiképzés okán mindenki ász volt.
gorog3.JPG
gorog3.JPG (169.45 KiB) Megtekintve 47914 alkalommal
A többezer éves eszköz vizsgálatára szakértői gárda alakult. A csillagászati értékének megfelelően az eszközön elsősorban csak vizuális vizsgálatokat végeztek. Megvizuálták a négy fő égtáj irányából, majd következett a zenit és a nadír, továbbá a radír, amivel a feliratokat tisztázták le. Ezek megfejtésén még javában hangyálkodnak.
A fontosabb méretek: a penge 150 mm hosszú és 3 mm vastag orichalcum, a markolat 130 mm hosszú, 24 mm átmérőjű vörösréz, a markolatgomb ezüst.




* Egy hoplita a xiphosz mellett egy formára azonos, csak kisebb késjellegű eszközt is hordott.
** Két betű különbséggel pont olyan, mint a törökülés.
*** A kifejezés és a jelentése erősen módosult az évezredek folyamán, ebből lett a hullahopp karika (hula hoop).
**** Főoroszlán, avagy oroszlánok oroszlánja.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Spy T Mag
20200314_135931.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Chapallar
20200402_143659.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Apis mellifera pithecusi, a háziméh méznemgyűjtő alfaja. Könnyedén felismerhető a potroh végén hosszan kilógó, sima fullánkról, ami helyet biztosít neki a PTA Késmúzeumban. Nevét az első leírójáról kapta. Azóta sem láttak másik példányt.
A gyűjtési szokásai egyedülállóak az Apidae családban. Az egész virágos ágat viszi a léphez, és csak otthon rendszerezi.
meh1.JPG
meh1.JPG (129.76 KiB) Megtekintve 45879 alkalommal
Előfordulási helye legtöbbször valami konyhában, vagy olyan jellegű helyiségben. De nem válogatós, bárhova kirándul, mint uzsonnaméh. Lábai és szárnyai elkorcsosultak, mivel már Darwin megmondta, hogy a nem használt szerveket az evolúció eltünteti. A helyváltoztatást úgy oldja meg, hogy szimbiózisban él a Hominini nemzetség egyik-másik tagjával. Kismértékben néha a gravitáció helyváltoztató hatását is kihasználja*, de az nem mindig szerencsés sem neki, sem a szimbiótájának.
A hatalmas fullánkja megmaradt, de nem agresszív, mondhatni kezesméh.
meh2.JPG
meh2.JPG (129.11 KiB) Megtekintve 45879 alkalommal
Annál is inkább, mert más élőlények jelenlétében katatóniásan megmerevedik** és úgy is marad. Állítólag az élőlény távozása után rövidesen magához tér, de ezt videós módszerrel kellene bizonyítani.
A fullánk pengeformája viking seax jellegű, 83 mm hosszú és 2 mm vastag. A potroha 53 mm-es, a tora 20 mm-es, a feje 10 mm-es.
meh3.JPG
meh3.JPG (123.69 KiB) Megtekintve 45879 alkalommal
A bizottság a szokásos tesztek elvégzése után certifikázta, hogy a fullánk kiváló késként, akár EDC-ként is használható, agyaga megfelel a kínai 440C-nek. Éle mint a borotva, de ennek bizonyításától a penge tűhegye miatt eltekintettek. A fullánk fix elrendezésű, már csak a méretéből adódóan sem húzható be. Egyes legendák mesélnek behúzható-kilökődő fullánkú Apidae fajokról is, ezek felkutatása a Késmúzeum expedíciós csapatának távlati tervében szerepel.




* v.ö. Newton és az alma.
** Közismert dolog, például a tetszhalott, tennessee-beli ájulós kecskék esetében is.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

:)
IMG_182211.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Titánok
20200402_143946.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Spyderco Dice Pin
20200314_104624.jpg
20200314_104640.jpg
20200314_104656.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Ha valaki nősülni szeretne, meg a késeket is szereti, vagy csak úgy megnézné, hogy kell kovácsolni... ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=VPMahCqLOe4
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2020.05.03. 22:10 Ha valaki nősülni szeretne, meg a késeket is szereti, vagy csak úgy megnézné, hogy kell kovácsolni... ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=VPMahCqLOe4
Mindent értek :-), de nekem az ő munkája jobban tetszik.
Válasz küldése