OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.02.18. 15:19 az megvan, ugye, hogy ez egy 11 hónappal ezelőtti esemény?


---
de en is itthagyom, erdekes fegyveres eset:-))))):

https://archive.nytimes.com/www.nytimes ... /1122.html
Ez a cikk friss. Az hogy akkor volt az eset,az egy dolog,de én pl nem hallottam róla. Bocsánatot kérek.....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.02.18. 15:37 Ez a cikk friss. Az hogy akkor volt az eset,az egy dolog,de én pl nem hallottam róla. Bocsánatot kérek.....
semmi gond, de sztem ez meg a regikeken is ki volt targyalva, azzal a konkluzioval, hogyha a derek elkoveto a naluk olyan nepszeru szamurajkardot vagy "bézbózütőt" vette volna elo, akkor sokkal rosszabbul jarnak a sertettek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2019.02.17. 17:19 Jövök a demagóg dumával: van az a dolog, hogy munkaerőpiac. Ha az alkalmazott (akárhol dolgozik is) elégedetlen a körülményeivel, akkor kereshet magának másik állást, ÉS HA TALÁL, akkor eladhatja ott a munkaerejét.

És akkor ha egy szakterületről az összes alkalmazott elmegy, akkor (de csak akkor) majd elgondolkodik a munkáltató, hogy miként csábítsa vissza őket. Több bér, jobb körülmények, mint ott ahova elmentek. Igen, így működik a munkaerőpiac. És ez csak azoknak nem tetszik, akiknek nincs olyan minőségű munkaerejük (képzettség, tehetség, dolgozni akarás stb.), ami a munkaerőpiacon eladható lenne.

Azt tapasztalom sokan csak "siránkoznak". A sz.r munkájukat ráfogják az "alulfizetettségre", de amikor emelnek látványosan bért, akkor se változik meg a munkához való viszonyuk. Kifogásokat keresni, és elméleteket gyártani, hogy "nekem miért olyan sz.r" könnyebb, mint változtatni a jövőért. Akinek nem inge...
Piréz poéta.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

security89 írta: 2019.02.18. 19:21Azt tapasztalom sokan csak "siránkoznak". A sz.r munkájukat ráfogják az "alulfizetettségre", de amikor emelnek látványosan bért, akkor se változik meg a munkához való viszonyuk.
Szia,

Szerintem nem _kozvetlenul_ a jobb fizetes miatt fognak jobban dolgozni az emberek, hanem a masodik legrosszabb 10% fog jobban dolgozni, miutan a legrosszabb 10%-t kirugnak, es jobb munkaerot vettek fel helyettuk.

De amig rossz a fizetes, addig nem sok ertelme van kirugni azt a legrosszabb 10%-t, mert meg olyat se talalnak a helyukre annyiert.

Persze ez alol is van kivetel, pl. lattam mar ulve elalvo dolgozot. Ha o annyi fizetest kapna, hogy nem szorulna ra arra, hogy egyhuzamban 36 orat dolgozzon, az onmagaban javitana a munkaja minoseget.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2019.02.17. 14:49 Ne haragudj, de mégis ki tartaná el? Az ügyfelei. Ha szarul dolgozik, az ügyfelek mást hívnak, a vállalkozónak meg nem lesz bevétele. Na, ugyanez a párhuzam az állami szekorra nem igaz.
Oh jaj.... Hány és hány olyan szerelőt ismerek, aki vígan megél kontárként. Még külhonban is, csak úgy mondom. Amúgy meg akkor ennyi erővel a termőföld gazdálkodókat is az állam tartja el, hiszen hozzájárulást kapnak minden évben. Plusz bizonyos esetekben a gépparkjukhoz is hozzájárulást kapnak, visszanemtérítendőt. Azután ott van pl. a gyógyszer kutatás, amihez meg szintén hozzájárul állambácsi. Nekik miért nem mondjátok, hogy ti tartjátok el őket? Mert hát az is közpénzből megy ám. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Poresz írta: 2019.02.17. 15:29 Az ömlengéseid felét se olvastam el, eddig jutottam, remélem nem gond. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten.
Nekem nem gond. Veled ellentétben ugyanis számomra a te véleményed semmit sem jelent. :lol: Pláne, hogy tisztában vagyok vele, hogy fasságokat irkáltál. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.02.17. 14:51 ....de ezek nagysagrendje mifelenk termeszetesen nem lenyegi a klasszikus adokbol (jovedelmi, forgalmi, jovedeki stb) jelleguekhez kepest.

Egy olajmonarchiaban mindez teljesen maskent nez ki.
Ebben nem értünk egyet. (Mármint nem abban, hogy igazam van, mert az evidens. :mrgreen: ) Ha csak az energetikai bevételeket nézzük, csak amellett eltörpül az összes adóból meg járulékokból befolyó pénz szerintem. Rengeteg esetben mi segítjük ki a szomszédaink tekintélyes részét pl. idehaza tárolt földgázzal (mikor pl. Ukránok elzárták a csapot akkor szinte majdnem 100 %-ban, nem apró pénzt keresve ezen), meg persze az EU többi része a gáz "átutaztatásáért" is elég jól tejel nekünk. Ezért is megy a lobbi egy Ukrajnát kikerülő vezetékről, ami rajtunk is keresztül megy. Meg ne felejtsük el, hogy nem véletlenül szeretnénk azt az új atomerőművet sem, ami nem csak saját részre fog termelni, ha minden jól megy. És persze még ott vannak olyanok, hogy állampapirok, meg egyéb befektetések az állam részéről, nyilván Svájcban, Kínában meg az USA-ban is vannak befektetések, meg még a f.sz tudja, hogy hol. 8-)

A KSH adatokból sztem. jól kiviláglik, hogy mennyi milliárd szinten a Magyar Állam bevétele csak a járulék fizetésekből. Még a nyugdíjak kifizetésre talán elég lenne, meg még pár dologra, de hogy abból tartanának el egy egész országot, meg fizetnék ki az állami alkalmazásban lévők összes fizetését is, meg a szocik által felvett kölcsönöket meg még egy rakás dolgot, az úgy gondolom vicc. Az olaj monarchiákban sem mindegyikben minden királyság, ahol viszont igen, ott az üzemanyag kb. ingyen van az ottlakóknak, plusz még egy rakás dolog és sokszorta jobb életszínvonalakon élnek, mint mi, finanszírozási gondjaik lényegében egyáltalán nincsenek, viszont az is igaz, hogy mindenük az olajból van, egyebük semmi sincs, legfeljebb homok. Így ez most bazi jó nekik, de később ki tudja mi lesz, ha ez nem lesz már nekik.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Poresz írta: 2019.02.17. 16:14 Egy pillanat! Az állami alkalmazottak nettó bére honnan van? Az is 100%-ban az államkasszából érkezik, és amikor ÁFA-t és jövedéki adót fizetnek, ugyanoda megy vissza: ugyanúgy az állam egyik zsebéből a másikba teszegetett pénz.
Ez igaz, de akkor ugyanezt el lehetne mondani pl. az államilag támogatott járművásárlásokról, kutatásokról, illetve azokról, akik bármilyen formában állami, vagy EU támogatásokat, illetve közbeszerzési eljárásokat nyernek, vagy kapnak. A pénzforgalom az ilyen. Jön-megy és néha azt kapod vissza, amit kifizettél másnak. Pl. közbeszerzést nyer egy vállalkozó, épít valamit állambácsinak, vagy mondjuk felújít egy épületet, vagy épületrészt, állambácsi fizet neki, ő kifizeti belőle az alkalmazottait, akit ilyen módon az állam fizetett szintén és akik utána meg amikor adóznak a jövedelmük után visszaadják azt a pénzt állambácsinak, illetve akkor is, amikor a boltban vásárolnak mondjuk élelmiszert és kifizetik az ÁFA-t belőle. És akkor most ezzel mi a gondod?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Miért hívta a nagyi anyja a zsarukat, ha ő fogadta a kertészeket? :lol: :lol:

Erről jut eszembe: egy nagy tárkapacitású airsoft aeg vajon jó lehet home deffence-re? 🤔
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Tuba írta: 2019.02.20. 13:40
Erről jut eszembe: egy nagy tárkapacitású airsoft aeg vajon jó lehet home deffence-re? 🤔
Nem. Semmi stophatás, semmi traumatikus hatás.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Kojak írta: 2019.02.20. 13:44 Nem. Semmi stophatás, semmi traumatikus hatás.
Nem lőttem még ilyennel. A folyamatos tüzelés sem bír stopphatással. Olyan gyenge? Arcon sorozva is simán jön az ellen?
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tuba írta: 2019.02.20. 13:47 Nem lőttem még ilyennel. A folyamatos tüzelés sem bír stopphatással. Olyan gyenge? Arcon sorozva is simán jön az ellen?
Ezek játékfegyverek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.20. 13:47 Nem lőttem még ilyennel. A folyamatos tüzelés sem bír stopphatással. Olyan gyenge? Arcon sorozva is simán jön az ellen?
VAN. KAPHATÓ. LEGÁLIS. KOCKÁZATMENTES egy csomo lakás/önvédelmi eszköz, bizonyított hatékonysággal. Gázpisztoly, gumilövedékes, pepperball, folyadéksgár-kilövő, habspray.

Mégis akkor mi a bánatos fasznak kéne egy nem erre szolgáló, alapvetően játék eszközzel baszakodni, de tényleg?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.02.20. 13:52 Mégis akkor mi a bánatos fasznak kéne egy nem erre szolgáló, alapvetően játék eszközzel baszakodni, de tényleg?
Mert ezzel tartósan lehet sorozni az ellent. Terror alatt tartani, amíg el nem megy. Ezért is jutott eszembe. A gumisokkal leadott lövések után, ha felkel az ellen bosszúsan, mert kibírta, akkor mivan? Ugyanez él a mellélőtt zselékkel, habokkal.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Tuba írta: 2019.02.20. 13:47 Nem lőttem még ilyennel. A folyamatos tüzelés sem bír stopphatással. Olyan gyenge? Arcon sorozva is simán jön az ellen?
Egy erős aeg rohadt kellemetlen érzést okozhat vékony ruhában. Vastag ruházat esetén meg semmit. Arcra lőve fogat törhet, kicsaphatja a szemét. Nem ez a cél. Egy 80-100J-os gumi, vagy gp tuti hat, fölösleges sérülés nélkül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.20. 14:10 Mert ezzel tartósan lehet sorozni az ellent. Terror alatt tartani, amíg el nem megy. Ezért is jutott eszembe. A gumisokkal leadott lövések után, ha felkel az ellen bosszúsan, mert kibírta, akkor mivan? Ugyanez él a mellélőtt zselékkel, habokkal.
vagy ha Little Boy atomboNbat dobnak le, es pont Hiroshima MELLETT 5 kilométerrel van dolgod, akkor kibaszott szar a stophatasa a 15 kilotonna TNT-egyenerteknek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.02.20. 14:19 vagy ha Little Boy atomboNbat dobnak le, es pont Hiroshima MELLETT 5 kilométerrel van dolgod, akkor kibaszott szar a stophatasa a 15 kilotonna TNT-egyenerteknek.
Mindenesetre a hiroshimai belvárosi sétáról lebeszélne. Talán az ellent is megyőzné, hogyha beljebb jön, kap még.

Volt már példa hatékony gumis otthonvédelemre? Van ilyen esetleírás?

Szerintem elfogadható, ha a betörőnek kitörik a foga, sérül a szeme. Ezek bármelyik védekezési módnál reális veszélyek rá nézve.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Tuba írta: 2019.02.20. 14:37 Mindenesetre a hiroshimai belvárosi sétáról lebeszélne. Talán az ellent is megyőzné, hogyha beljebb jön, kap még.

Volt már példa hatékony gumis otthonvédelemre? Van ilyen esetleírás?

Szerintem elfogadható, ha a betörőnek kitörik a foga, sérül a szeme. Ezek bármelyik védekezési módnál reális veszélyek rá nézve.
De bakker, ha símaszkot húz, szemüveges, vastag ruházatban van, vagy egyszerűen leszarja a dolgot., Mert felismeri mivel áll szemben, akkor sorozhatod, végül feldugja neked a játékodat. Az Airsoft nem erre való.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2019.02.20. 14:47-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.20. 14:37

Szerintem elfogadható, ha a betörőnek kitörik a foga, sérül a szeme.

Igen, ha a te izlesednek az utana kovetkezo honapokban a papas-papas, a Jancsi es Jancsi, Romeo es Romeo felallas felel meg, tovabba, ha kedveled az oralis szekszet a f.asz rosszabbik oldalarol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.02.20. 14:43 Igen, ha a te izlesednek az utana kovetkezo honapokban a papas-papas, a Jancsi es Jancsi, Romeo es Romeo felallas felel meg, tovabba, ha kedveled az oralis szekszet a f.asz rosszabbik oldalarol.
Ez jó! :lol:

Bár nem látom, ennek miért nagyobb az esélye egy sikerült, vagy elbaxott gumis védekezésel szemben.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

zora írta: 2019.02.20. 14:43 De bakker, ha símaszkot húz, szemüveges, vastag ruházatban van, vagy egyszerűen leszarja a dolgot., Mert felismeri mivel áll szemben, akkor sorozhatod, végül feldugja neked a játékodat. Az Airsoft nem erre való.
Ha ennyire fel van öltözve, akkor a foam sem állítja meg. A gumi kérdéses. Marad a gáz? 🤔
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.20. 14:49 Ez jó! :lol:

Bár nem látom, ennek miért nagyobb az esélye egy sikerült, vagy elbaxott gumis védekezésel szemben.
ne gondolkozz, nem neked való mulatság.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.20. 14:51 Ha ennyire fel van öltözve, akkor a foam sem állítja meg. A gumi kérdéses. Marad a gáz? 🤔
Matekbol ezt felfogod esetleg?

0,5-1 joule < 50-120 joule
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Tuba írta: 2019.02.20. 14:51 Ha ennyire fel van öltözve, akkor a foam sem állítja meg. A gumi kérdéses. Marad a gáz? 🤔
A nem halálos önvédelmi eszközök királynője a könnygáz.

Airsoft témához: még nem lőttél ilyennel, úgy alkotsz véleményt. Játékon egész testet sem mindig sikerül valahol eltalálni, nem hogy fejet. Merthogy a lövedék lassabban halad pl. egy gumihoz képest, az ellenfél meg mozog.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2019.02.20. 15:21 A nem halálos önvédelmi eszközök királynője a könnygáz.

Airsoft témához: még nem lőttél ilyennel, úgy alkotsz véleményt. Játékon egész testet sem mindig sikerül valahol eltalálni, nem hogy fejet. Merthogy a lövedék lassabban halad pl. egy gumihoz képest, az ellenfél meg mozog.
De ha előbb tükörnyéllel, bézbózütővel, vagy egy rendes kristályvázával felszólítjuk, hogy néhány percig maradjon nyugton, utána lűdözhettyük a fejit érszofttal, ahogy kifér a csövön! :D :D
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Tuba írta: 2019.02.20. 14:10 Mert ezzel tartósan lehet sorozni az ellent. Terror alatt tartani, amíg el nem megy. Ezért is jutott eszembe. A gumisokkal leadott lövések után, ha felkel az ellen bosszúsan, mert kibírta, akkor mivan? Ugyanez él a mellélőtt zselékkel, habokkal.
két marék dunai kavics esetleg??
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2019.02.20. 15:33 De ha előbb tükörnyéllel, bézbózütővel, vagy egy rendes kristályvázával felszólítjuk, hogy néhány percig maradjon nyugton, utána lűdözhettyük a fejit érszofttal, ahogy kifér a csövön! :D :D
Vagy a gyerek tapadókorongos pisztolyával.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2019.02.20. 15:36 Vagy a gyerek tapadókorongos pisztolyával.
Ne komolytalankodj! Az nem tud sorozatot lőni!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2019.02.20. 15:52 Ne komolytalankodj! Az nem tud sorozatot lőni!
Akkor végre meg tudom indokolni a feleségemnek a Nerf fegyverkezést...

https://youtu.be/GBt2714dcQo
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

jó ha van írta: 2019.02.20. 15:52 Ne komolytalankodj! Az nem tud sorozatot lőni!
Köszönöm Urak! Ezt kitárgyaltuk. :D

Többször volt itt a fórumon kétségbe vonva a gumi megállító ereje. Ezért merült fel ötletként egy olyan eszköz, mely nem csak néhány lövés erejéig, hanem addig terrorizálja az ellent, amíg meg nem hátrál. Gumis Gatling tömködős hevederrel... :twisted:
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2019.02.20. 16:01 Akkor végre meg tudom indokolni a feleségemnek a Nerf fegyverkezést...

https://youtu.be/GBt2714dcQo
Örülök, hogy segíthettem! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Tuba írta: 2019.02.20. 16:11 Köszönöm Urak! Ezt kitárgyaltuk. :D

Többször volt itt a fórumon kétségbe vonva a gumi megállító ereje. Ezért merült fel ötletként egy olyan eszköz, mely nem csak néhány lövés erejéig, hanem addig terrorizálja az ellent, amíg meg nem hátrál. Gumis Gatling tömködős hevederrel... :twisted:
Paintball marker pepperball-lal töltve.
Sokszor 15J, +rohadtul mar.
Miután kapott az omertából. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sornyito
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.06.05. 07:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sornyito »

Gaston Glock írta: 2019.02.18. 21:26
A KSH adatokból sztem. jól kiviláglik, hogy mennyi milliárd szinten a Magyar Állam bevétele csak a járulék fizetésekből. Még a nyugdíjak kifizetésre talán elég lenne, meg még pár dologra, de hogy abból tartanának el egy egész országot, meg fizetnék ki az állami alkalmazásban lévők összes fizetését is, meg a szocik által felvett kölcsönöket meg még egy rakás dolgot, az úgy gondolom vicc.
A lakossági befizetések és a fogyasztási adók adják a bevételi főösszeg több mint harmadát. Azt hiszem annyira nem elhanyagolható részecske.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Mi van itt? Az összes ovis szabadon van ma?

Remélem holnapra visszateszik mindet a ketrecbe.

15J önvédelemre... innen már csak egy lépés a guminő!

Amikor élesben sok esetben az 50j-os szerelt gumikból 2-3 sem állít meg egy támadásban lévő embert, akkor mégis honnan gondolja azt bárki is, hogy egy 10-en J-os JÁTÉK!!! bárkit is megállítana.

Fáj, aláírom. Nagyon tud fájni, azt is elfogadom. Játszósba esetleg az ember kicsit üldögél és nyalogatja a tökeit. Azt viszont nagyon nem írom alá, hogy egy valódi támadó embert ez bármitől is eltántorít. Esetleg egy amúgy is menekülő besurraanó tolvaj csinál be félelmében ettől. Azt viszont kár meglövöldözni, mert úgy elkotródik.

A 15J +pepperball értelmes. A többi nem. Akkor sem, ha fáj. Az AS, és a paintball egy játék, nem önvédelmi eszköz!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.02.20. 17:21

A 15J +pepperball értelmes.
DE CSAK Omerta vagy valami hasonló után! :D :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.02.20. 17:41 DE CSAK Omerta vagy valami hasonló után! :D :lol:
Nem, a játékoknak a játszótéren a helye!

A pepperball értelmes, 15J-al önvédekezni f..ság! PONT!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.02.20. 17:21 Mi van itt? Az összes ovis szabadon van ma?

Remélem holnapra visszateszik mindet a ketrecbe.

15J önvédelemre... innen már csak egy lépés a guminő!

Amikor élesben sok esetben az 50j-os szerelt gumikból 2-3 sem állít meg egy támadásban lévő embert, akkor mégis honnan gondolja azt bárki is, hogy egy 10-en J-os JÁTÉK!!! bárkit is megállítana.

Fáj, aláírom. Nagyon tud fájni, azt is elfogadom. Játszósba esetleg az ember kicsit üldögél és nyalogatja a tökeit. Azt viszont nagyon nem írom alá, hogy egy valódi támadó embert ez bármitől is eltántorít. Esetleg egy amúgy is menekülő besurraanó tolvaj csinál be félelmében ettől. Azt viszont kár meglövöldözni, mert úgy elkotródik.

A 15J +pepperball értelmes. A többi nem. Akkor sem, ha fáj. Az AS, és a paintball egy játék, nem önvédelmi eszköz!
+1! Tuba, biztonsági őr úr kezdett egyébként hisztizni. Régen ilyenert kibasztak az embert, topic rombolás miatt. Nem baj, ha sérül a szeme, stb...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

The Gent írta: 2019.02.20. 18:12 +1! Tuba, biztonsági őr úr kezdett egyébként hisztizni. Régen ilyenert kibasztak az embert, topic rombolás miatt. Nem baj, ha sérül a szeme, stb...
Nem vagyok biztonsági őr! 8-)

Azt hittem, belefér a szemsérülés a nem-halálos védekezésbe. Ennek az esélye megvan egy sima gumis, vagy 9mm PAK-ból kiszakadó műanyag kupakdarabka esetén is. Kimondani tilos?

Pepperball-t otthon szabad tartani?
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tuba írta: 2019.02.20. 18:23 Nem vagyok biztonsági őr! 8-)

Azt hittem, belefér a szemsérülés a nem-halálos védekezésbe. Ennek az esélye megvan egy sima gumis, vagy 9mm PAK-ból kiszakadó műanyag kupakdarabka esetén is. Kimondani tilos?

Pepperball-t otthon szabad tartani?
Kurvára nem fér bele. Egy kis műanyagdarabka valszeg vakságot nem fog okozni, és egyáltalán nem kívánatos dolog, de a Wadie PAK patronok jelenleg ilyenek. Ezért is szoktuk bevagdosni, bár nem tudom százalékosan ez mennyiben segít. Aztán 0,5-1 méteren túlról már valszeg ez se okozhat sok problémát. A gumival meg testre lövünk, végszükség esetén fejre, de ez egyrészt végszükség, másrészt akkor sem az a cél, hogy megvakítsuk az ellent.
Airsofttal szemet kilőni akarni full fogyatékos gyökér ötlet. Gyakorlati oldalról, mert rohadtul nem fogod eltalálni, max véletlenül. Jogi oldalról gondolom nem kell magyarázni. Etikailag meg hát oké, hogy ha valaki megtámad, akkor ott nincsenek a másiknak jogai... De sok szitu nem élet-halálról szól, plusz enélkül is meg tudod oldani millióegy eszközzel, (meg arról is lehet vitatkozni, hogy valakit megnyomorítani, vagy megölni a kisebb rossz, de ebbe nem mennék bele).
Az airsoft JÁTÉK! Játékfegyver, amivel katonásat lehet játszani, vagy sörösdobozra lődözni. Egy 0,2 g-os műanyag bogyó, aminek van ~1J energiája.
Ha te ezt ezek után, hogy elmagyaráztuk is komolyan gondolod, akkor vagy fogyatékos, vagy irtani való provokátor vagy.
Igen, fasságot beszélni tilos.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Fortitu írta: 2019.02.20. 18:37 Kurvára nem fér bele. .....
Airsofttal szemet kilőni akarni full fogyatékos gyökér ötlet. Gyakorlati oldalról, mert rohadtul nem fogod eltalálni, max véletlenül. Jogi oldalról gondolom nem kell magyarázni. ...

Ha te ezt ezek után, hogy elmagyaráztuk is komolyan gondolod, akkor vagy fogyatékos, vagy irtani való provokátor vagy.
Igen, fasságot beszélni tilos.
Az a jó ezekben a fórumokban, hogy mindenki úgy érti félre az itt leírtakat, ahogy akarja. :?

A nem halálos védekezés nem jelent "sértetlenséget-szavatoló" védekezést. Erre írtam, hogy belefér, vagyis benne van a pakliban. Érted?

Ki a fasz akart as-tal "szemet kilőni akarni"? Hol volt ez leírva? A gumissal testre célozva is megvan az esély, hogy a gumi arcot talál el. Ha nincs felöltözve a betörő, a 130 zsúúlos gumi felszakíthatja a bőrét. Ezek benne vannak a pakliban. Mi ebben a fasság?

Ki gondol ezek után komolyan és mit? Kérdeztem. A válaszokat megkaptam. A következtetést levontam. Tovább nem forszíroztam az AS-t. Ennyi erővel te provokálsz éppen engem. :roll:

AS-témát lezártam.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sornyito írta: 2019.02.20. 17:08 A lakossági befizetések és a fogyasztási adók adják a bevételi főösszeg több mint harmadát. Azt hiszem annyira nem elhanyagolható részecske.
Az baj lenne, ha az adná. Mondjuk a szoci időszakban elképzelhető, hogy így volt, lévén azok minden stratégiai bevételi forrást leépítettek és eladtak jópénzért vagy a haveroknak, vagy a jól fizető külföldieknek. :lol: Figyi, ha kiszámolnád, hogy egész életedben mennyi nyugdíjjárulékot fizettél be, rájönnél, hogy az nincs annyi, amennyit a későbbiekben egy-két év alatt majd összesen kapni fogsz nyugdíj kifizetésként. Ezért kell pl. azt is folyamatosan kipótolnia állambácsinak egyebekből. A központi költségvetésnek mindössze két komoly befizetésekből való bevétele van, az egyik az SZJA, a másik meg az ÁFA, de főleg az utóbbi, lévén az utóbbi több milliárddal több mint az előbbi. A távközlési adó, meg az illetékekből befolyó, sőt a gépjárműadó is tök elhanyagolható pl.
Tehát a legfontosabb, hogy egy ország a piacról tudja magát menedzselni, eltartani.

Müvelődjél:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xsta ... e006i.html
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sornyito
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.06.05. 07:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sornyito »

Ne velem vitatkozz, hanem a 2017. évi C. törvénnyel :)
1. § (1) Az Országgyűlés az államháztartás központi alrendszerének (a továbbiakban: központi alrendszer) 2018. évi

a) bevételi főösszegét 18 751 458,2 millió forintban,

b) kiadási főösszegét 20 112 108,4 millió forintban,

c) hiányát 1 360 650,2 millió forintban

állapítja meg.
2 Fogyasztáshoz kapcsolt adók
1 Általános forgalmi adó 3 021 567,1 817 078,5
2 Jövedéki adó 1 099 300,0
3 Regisztrációs adó 24 400,0
4 Távközlési adó 52 100,0
5 Pénzügyi tranzakciós illeték 204 700,0
6 Biztosítási adó 35 200,0
7 Turizmusfejlesztési hozzájárulás 11 400,0

3 Lakosság költségvetési befizetései
1 Személyi jövedelemadó 2 096 209,1
2 Egyéb lakossági adók 8 000,0
4 Lakossági illetékek 188 600,0
5 Gépjárműadó 44 000,0
6 Magánszemélyek jogviszony megszűnéséhez kapcsolódó egyes jövedelmeinek különadója 900,0
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Koszi, ez erdekes.
Pl. hogy az EU tobb penzt ad, mint az osszes magyar ceg egyutt, ezt nem gondoltam.
Azt, hogy a fogyasztasi ado+lakossag tobb mint a felet fizeti az osszes bevetelnek, az ennyire nem meglepo, es az se, hogy az allami vagyonnal kapcsolatos befizetesek a kerekitesi hibat sem erik el.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Ő nem számolta, h ötöt vagy hatot lőtt e.

https://www.youtube.com/watch?v=VuuB6h3C37o
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tuba írta: 2019.02.20. 19:15 Az a jó ezekben a fórumokban, hogy mindenki úgy érti félre az itt leírtakat, ahogy akarja. :?

A nem halálos védekezés nem jelent "sértetlenséget-szavatoló" védekezést. Erre írtam, hogy belefér, vagyis benne van a pakliban. Érted?

Ki a fasz akart as-tal "szemet kilőni akarni"? Hol volt ez leírva? A gumissal testre célozva is megvan az esély, hogy a gumi arcot talál el. Ha nincs felöltözve a betörő, a 130 zsúúlos gumi felszakíthatja a bőrét. Ezek benne vannak a pakliban. Mi ebben a fasság?

Ki gondol ezek után komolyan és mit? Kérdeztem. A válaszokat megkaptam. A következtetést levontam. Tovább nem forszíroztam az AS-t. Ennyi erővel te provokálsz éppen engem. :roll:

AS-témát lezártam.
Bocs a stílusért. A mondandóm lényegét fenntartom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

komolyan ilyen nyámnyila puhap.csű reszketős bolcseszekbol áll ez az ország?
https://www.vezess.hu/magazin/2019/02/2 ... a-anyadat/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.02.21. 13:06 komolyan ilyen nyámnyila puhap.csű reszketős bolcseszekbol áll ez az ország?
https://www.vezess.hu/magazin/2019/02/2 ... a-anyadat/
és aki ennyire hülye balek, az valahol meg is érdemli.

(sőt, szinte ordít, hogy a sztori túl van színezve, így valószínűleg ennyire lúzer igazából nincs is.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.02.21. 13:12 és aki ennyire hülye balek, az valahol meg is érdemli.

(sőt, szinte ordít, hogy a sztori túl van színezve, így valószínűleg ennyire lúzer igazából nincs is.)
jajaja! tele a g.média ilyen megrémult szoc. érzékeny kis potsokkel akiket a csunya emberek hangosan megszolitottak hüpp hüp
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2019.02.21. 13:06 komolyan ilyen nyámnyila puhap.csű reszketős bolcseszekbol áll ez az ország?
https://www.vezess.hu/magazin/2019/02/2 ... a-anyadat/
Aki árult már olcsó autót, az találkozott már ilyen tesókkal. Én is egy ilyennek adtam el, persze az is magának vette, jah :D
A kedvencem az volt, amikor a próbaúton, miután alkudozik, megkérdezi, hogy van-e téligumi. Mondom van, de az ebben az árban nincs benne.
"Hagynád, hogy a kiccsaládommal az árokban haljak meg?" - emelt hangon. Én csak simán mosolyogtam egyet, de ha egy pici gyengeséget is mutat az ember, akkor kegyetlenül rá tudnak indulni. Aztán elvitte annyiért amennyit már telefonba mondtam, hogy ennél alább semmiképp nem megyek, aztán persze láttam jóval drágábban meghirdetve. Nem nagyon érdekelt, eladtam amennyiért akartam.
Én megértem a faszit, aki nem találkozott ezzel a puporka mentalitással, az nem tudja ezt hova tenni. Igazából a hiba nem is benne van elsősorban, egyszerűen nem egy harcos alkat. Nem is kell mindenkinek annak lennie. (Amíg nem akarja az én hobbimat tönkretenni, vagy megakadalyozni, hogy én önvédekezhessek.) Alólam már gyerekként ki akarták lopni a bringát, meg lelopni az órát a kezemről, tudtam már akkor milyen az ilyen, aztán én is beszarnék, ha három bűnöző állat nekiállna egy ilyen műsornak.
Telefonba már sokminden lejön, ezekkel egyáltalán szóba se kell állni. Ha érzed rajta az intelligenciaszintet, akkor nem is érdemes tovább beszélni.
(Mondjuk jah, mesteri módon tudta még tetézni a balfaszkodást...)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Fortitu írta: 2019.02.21. 12:30 Bocs a stílusért. A mondandóm lényegét fenntartom.
Jah! Semmi gond! Azt hittem, te húztad fel magad. :)
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.02.21. 13:41 Aki árult már olcsó autót, az találkozott már ilyen tesókkal. Én is egy ilyennek adtam el, persze az is magának vette, jah :D
A kedvencem az volt, amikor a próbaúton, miután alkudozik, megkérdezi, hogy van-e téligumi. Mondom van, de az ebben az árban nincs benne.
"Hagynád, hogy a kiccsaládommal az árokban haljak meg?" - emelt hangon. Én csak simán mosolyogtam egyet, de ha egy pici gyengeséget is mutat az ember, akkor kegyetlenül rá tudnak indulni. Aztán elvitte annyiért amennyit már telefonba mondtam, hogy ennél alább semmiképp nem megyek, aztán persze láttam jóval drágábban meghirdetve. Nem nagyon érdekelt, eladtam amennyiért akartam.
Én megértem a faszit, aki nem találkozott ezzel a puporka mentalitással, az nem tudja ezt hova tenni. Igazából a hiba nem is benne van elsősorban, egyszerűen nem egy harcos alkat. Nem is kell mindenkinek annak lennie. (Amíg nem akarja az én hobbimat tönkretenni, vagy megakadalyozni, hogy én önvédekezhessek.) Alólam már gyerekként ki akarták lopni a bringát, meg lelopni az órát a kezemről, tudtam már akkor milyen az ilyen, aztán én is beszarnék, ha három bűnöző állat nekiállna egy ilyen műsornak.
Telefonba már sokminden lejön, ezekkel egyáltalán szóba se kell állni. Ha érzed rajta az intelligenciaszintet, akkor nem is érdemes tovább beszélni.
(Mondjuk jah, mesteri módon tudta még tetézni a balfaszkodást...)
ertem en de ha a sajat autojaban fenyegettek akkor miert nem kiabalt v ELLENKEZETT?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.02.21. 13:12 és aki ennyire hülye balek, az valahol meg is érdemli.

(sőt, szinte ordít, hogy a sztori túl van színezve, így valószínűleg ennyire lúzer igazából nincs is.)
Szerintem nincs túl szinezve. Az átlagos ember, aki nem fegyver mániákus, nem üldözési mániákus, nem hord legalabb öt gazspret, 6 kést magánál, az ilyen. Ezeket a birkákat aztan az orkok levadasszak, tudod :birkák, farkasok, farkaskutyak. Mikor elszakadt a bokamban egy szalag, egy ideig "furcsán" mentem, egy ork rögtön kinezett maganak,hátulról ramszolt,hogy "főnököm hol a varoterem? " azért mert 1 vasútállomáson történt az eset. Vajon miért kérdezte? Azért mert hátulról azt gondolta biztos reszeg a barom, de majd kiderul, ha válaszol. Miközben válaszoltam, ratevedt a kezem a zsebemben lévő dezodorra, amit egyből levett a rutinos dögevo, oszt lelepett, mint kurva a sezlonyrol... Magyar kozbiztonsag, bravó, bravissimo... Fertig.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sajnos ez sok területen így van.
Kóstolgatnak, és ha látják, hogy nyámnyila vagy, egyre jobban rádmásznak.
Muszáj már az elején ellenállni.

Hogy ontopic is legyen; apósom halála után a régi autóját egy németes nevű fickó jött megnézni; kiderült, hogy 100% "tesó", csak felvette a felesége nevét. :-)
Akkor nemrég szabadult a börtönből.

A Facebookon az egyik ismerősének a neve "Mogyorós Csoki", egy szamurájkarddal pózolt.

(Eladtuk neki, soha többé nem jelentkezett - 6 éve volt az eset.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2019.02.21. 20:58 Sajnos ez sok területen így van.
Kóstolgatnak, és ha látják, hogy nyámnyila vagy, egyre jobban rádmásznak.
Muszáj már az elején ellenállni.

Hogy ontopic is legyen; apósom halála után a régi autóját egy németes nevű fickó jött megnézni; kiderült, hogy 100% "tesó", csak felvette a felesége nevét. :-)
Akkor nemrég szabadult a börtönből.

A Facebookon az egyik ismerősének a neve "Mogyorós Csoki", egy szamurájkarddal pózolt.

(Eladtuk neki, soha többé nem jelentkezett - 6 éve volt az eset.)
Én ugye nyaranta fenyőtobozbiznisszel foglalkozom (lekvár helye: fenyotoboz.hu). Mert a fenyvesem erre is jó, nem csak topiktalira. :-)
Eleve ugye lopják, mint atom... Bár voltak már évek, ahol a szedési idény elején olyan vadászidényt rittyentettünk, hogy egy időre más területet kerestek (eleinte kiment 10-20-30 ezres csekkek után egy csapat bcs-vel lett vádolva, amiért végül semmi komolyat nem kaptak, de mire ez kiderült, lement a szezon).
Eleve eladni is akarnak, az ilyenekből hosszú idő után idén jött az első értelmes megkeresés: erdésznek dolgozik, nyáron nincs favágás nagyon, de kér engedélyt tőle. Más kérdés, hogy nem veszek, van saját.
A vevők is sokszor érdekesek: van köztük gyanús is, annak fel szoktam ajánlani, hogy ott a kamera, integess neki, illetve a két németjuhász ott van körülöttünk szabadon. ha alkudozik, meg próbálkozik, akkor jó utat kívánok haza. Mindent meg kell nézzen, nincs zsákbamacska. Ha egyszer átver (nem jön, vagy elkezd alkudozni a megrendeléskor fixált árból) akkor többet ne is keressen. Szokott nekik fájni, amikor közlöm velük, hogy az a szabály, hogy amit mondok, az úgy van, annyi, olyan és annyiért. A maradék vevőim ezért szeretnek. :D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Uhhhh.
Na ezt gumisban bevállalnám. :shock:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... _tn__=EH-R
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Rablovics telefont akart rabolni, megállóban kézből kitépve és villamosról leugorva. Meglepetés - nem hagyta magát az áldozat, sőt, a megállóban álldogálók a megtámadott nő segítségére siettek. Wow! Egyik sem jellemző.

https://index.hu/belfold/2019/02/22/a_1 ... orul_jart/
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

GDPR / adatvédelem témájában van valaki hozzáértő?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.02.22. 16:14 Barátunk gyúrni volt:
https://index.hu/belfold/2019/02/22/m._ ... ivmutetem/
ez a retek tud vmit vkiről. ez van. jó kis kórházi szuperbaci...hátha
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.02.22. 16:49 ez a retek tud vmit vkiről. ez van. jó kis kórházi szuperbaci...hátha
Hallani erről a féregről még ezt azt. Fog ez még nagy bajt okozni... Ennek nem a sitten volna a megfelelő helye.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.02.22. 17:17 Hallani erről a féregről még ezt azt. Fog ez még nagy bajt okozni... Ennek nem a sitten volna a megfelelő helye.
Nagyon magas szintre lehet nagyon megfelelő kapcsolata. Bármelyik halandót ennek a töredékéért már élre aszanlnának el az előzetesben. Ő meg szabadon jár-kel. Ott az ellenkező példa Tomcat, akit egy sokszoros visszaeső bűnöző állítólagos megverése miatt tartottak hosszú hosszú ideig előzetesben.
Ez a gyerek meg szabadon jár-kel. Szép kis világ ez.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.02.22. 17:54 Nagyon magas szintre lehet nagyon megfelelő kapcsolata. Bármelyik halandót ennek a töredékéért már élre aszanlnának el az előzetesben. Ő meg szabadon jár-kel. Ott az ellenkező példa Tomcat, akit egy sokszoros visszaeső bűnöző állítólagos megverése miatt tartottak hosszú hosszú ideig előzetesben.
Ez a gyerek meg szabadon jár-kel. Szép kis világ ez.
Rossz nyelvek szerint az egyik hírhedt politikus verőlegénye ez szépség. Viszont ahogy elnézem kezd kényelmetlenné válni a kis alűrjei okán. Első menetben azt kellene megnézni kik védik, és ott van e közös keresztmetszet a rossz nyelvek által hangoztatott politikus jogi képviseletével. Ha van, akkor megvan a szélirány.

Az biztos, hogy valahonnan nagyon erős hátszele van. Ezért a buliért másokat már régen, nagyon hosszú időre kivontak volna a forgalomból.

Azon sem lepődnék meg, ha véletlenül feltekeredne egy fára ez a krapek. Túlságosan sokba kerül már a gatyája mosása. Persze ha előre gondolkodott az ember, akkor nem lesz ilyesmi. Akkor lesz nagy ítélethozatal, meg börtönbe vonulás, aztán majd a BV-vel rendezik okosban.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.02.22. 19:28 Azon sem lepődnék meg, ha véletlenül feltekeredne egy fára ez a krapek. Túlságosan sokba kerül már a gatyája mosása. Persze ha előre gondolkodott az ember, akkor nem lesz ilyesmi. Akkor lesz nagy ítélethozatal, meg börtönbe vonulás, aztán majd a BV-vel rendezik okosban.
Vagy lepuffantanák az utcán, mint az olajszőkítések korában sokakat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.22. 22:41 Vagy lepuffantanák az utcán, mint az olajszőkítések korában sokakat.
Az ma már nem játszik. Pláne ilyen szinten nem.
Lövedék, hüvely, elkövető, global hálózatok infói amik ezekre mutatnak... Ezt utoljára 2000 körül lehetett nyomtalanul megtenni. Ma már nem.

Ez nem Beirut. Itt ennek túl sok nyoma lenne.
A műtőben már ott maradhat, baleset érheti, megehet valami rejtélyes mérget, stb... Millió más diszkrétebb megoldás van, ha el akarják tenni láb alól.

Márpedig ez a pali nagyon hangosan csörtet, és felveri a port maga körül, ami nem szokott hosszútávon jövedelmező lenni felsőbb körökben.

Bár ebben az országban már lassan minden ingerküszöb alatt lesz. Megölt két ártatlant bedrogozgozva, jogsi nélkül egy ámokfutó barom, majd az életbenmaradt áldozatot akarják feleőssé tenni? Igen, ez teljesen komoly!

Ha ezt meg lehet itt tenni, akkor kérdem én, mit nem lehet???
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.02.22. 16:14 Barátunk gyúrni volt:
https://index.hu/belfold/2019/02/22/m._ ... ivmutetem/
Ilyen gyúros tetu talált meg a nyáron, mert szolni mertem neki, hogy jobbról nem szokás előzni... Fekete Hetes BMW - vel sem. Arról is kiderult, hogy "híres" ember. Ezek után az esetek után mindig eszembe jut, hogy túl sokan rontjak itt a levegőt szabadlabon.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.02.22. 23:35 Az ma már nem játszik. Pláne ilyen szinten nem.
Lövedék, hüvely, elkövető, global hálózatok infói amik ezekre mutatnak... Ezt utoljára 2000 körül lehetett nyomtalanul megtenni. Ma már nem.

Ez nem Beirut. Itt ennek túl sok nyoma lenne.
A műtőben már ott maradhat, baleset érheti, megehet valami rejtélyes mérget, stb... Millió más diszkrétebb megoldás van, ha el akarják tenni láb alól.

Márpedig ez a pali nagyon hangosan csörtet, és felveri a port maga körül, ami nem szokott hosszútávon jövedelmező lenni felsőbb körökben.

Bár ebben az országban már lassan minden ingerküszöb alatt lesz. Megölt két ártatlant bedrogozgozva, jogsi nélkül egy ámokfutó barom, majd az életbenmaradt áldozatot akarják feleőssé tenni? Igen, ez teljesen komoly!

Ha ezt meg lehet itt tenni, akkor kérdem én, mit nem lehet???
Egyeseknek mindent, magunkfajta gyalognak meg semmit. Ha bekussolsz, szépen dolgozol, szabályosan viselkedsz akkor talan nem kurrnak seggbe... Ha nem, akkor mész a levesbe.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.02.24. 18:19 Azért itt egy emberrabló, fegyveres állatról volt szó, aki nem volt észnél, és totál hülyén akart erőszakkal meglógni.

Magyon nincs szó rendőrállamról, és halálbrigádokról! Ki ne találd már!
--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2019.02.24. 19:27-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.02.24. 19:01 "Latens "? rendőrkent, maris olyant magyarazol bele az írásomban, ami nem arról szól, erről kb. ennyit.Vegyél nagy levegőt, nyugodj meg, lehetőleg keruld a kiabalast velem szembem.
Szvsz itt és most Riggs őrmester közelebb áll a valósághoz, még ha más is lett a nickneve!:-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.02.24. 19:06 Szvsz itt és most Riggs őrmester közelebb áll a valósághoz, még ha más is lett a nickneve!:-)
Nebassz??? Izé, akkor en kérek elnézést! :lol:(gondolkodtam is azon, hogy hova tűnt Martin Riggs)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2019.02.24. 19:31-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.02.24. 19:01 "Latens "? rendőrkent, maris olyant magyarazol bele az írásomban, ami nem arról szól, erről kb. ennyit.Vegyél nagy levegőt, nyugodj meg, lehetőleg keruld a kiabalast velem szembem.
1. Nem kiabáltam Veled, és szándékomban sem volt. De ha gondolod ordíthatok egy virtuálisat, de minek?

2. Volt itt egy tök jogos hatósági fegyverhasználat, amit helyeseltem. A gondolatmenetedben pedig az jött le, hogy ezért a hazai erőkbe már halálbrigádokat vízionálsz. Igen, voltak, vannak, és lesznek is ilyenek, de itt most bőven nincs erről szó. Egy fegyveres ámokfutót a lehető legtöbb haladékkal, a lehető legkörültekintőbben állítottak meg, amiért a résztvevőket kitűntették. Szerintem ez így helyes! Bár kicsit gyorsnak éreztem a kitűntetéseket, mivel az ügy vizsgálata még bőven tart.

3. Teljesen nyugodt vagyok. Voltam ma már kondizni, minden fölös feszültségem, és energiám leadtam ma. Egy két órás teljes edzés elég jól kisimítja az ember idegeit. Próbáld ki Te is, és meglátod a hiperszenzititásod is sokat fog javulni. 😉
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.02.24. 19:30 1. Nem kiabáltam Veled, és szándékomban sem volt. De ha gondolod ordíthatok egy virtuálisat, de minek?

2. Volt itt egy tök jogos hatósági fegyverhasználat, amit helyeseltem. A gondolatmenetedben pedig az jött le, hogy ezért a hazai erőkbe már halálbrigádokat vízionálsz. Igen, voltak, vannak, és lesznek is ilyenek, de itt most bőven nincs erről szó. Egy fegyveres ámokfutót a lehető legtöbb haladékkal, a lehető legkörültekintőbben állítottak meg, amiért a résztvevőket kitűntették. Szerintem ez így helyes! Bár kicsit gyorsnak éreztem a kitűntetéseket, mivel az ügy vizsgálata még bőven tart.

3. Teljesen nyugodt vagyok. Voltam ma már kondizni, minden fölös feszültségem, és energiám leadtam ma. Egy két órás teljes edzés elég jól kisimítja az ember idegeit. Próbáld ki Te is, és meglátod a hiperszenzititásod is sokat fog javulni. 😉
Jah, persze, figyi én mar akkor kondiztam amikor Te meg a piros labast huztad magad utan madzagon a játszótéren.Sajnos manapsag már mindenféle bajom lett, aztan azoknak nem hasznalna a kondizas:P majd ha elmúltak a Mikulás napok, másként simittom ki a fölös feszültségget...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.02.24. 19:32 Jah, persze, figyi én mar akkor kondiztam amikor Te meg a piros labast huztad magad utan madzagon a játszótéren.Sajnos manapsag már mindenféle bajom lett, aztan azoknak nem hasznalna a kondizas:P majd ha elmúltak a Mikulás napok, másként simittom ki a fölös feszültségget...
Akkor dobj be valamit szeretsz! Ha az majomkoponyába szervírozott tormás kecskevér, akkor azt! (Nyugi, viccelni próbáltam.)

A mozgás egyébként minden fajtája jó, nem kötelező izületszétbökni. Ha a séta megy, az is tök jó. Volt idő amikor nekem még az is megerőltető volt. Most utazok a lábaimon, mert úgy döntöttem, hogy rendbeteszem a hardware-t. Ez hozott nem várt javulásokat más területeken is. Ezért szoktam javasolni. Minden mással (kaja, pia, kábszer, kurvázás) csak elfedni lehet a problémákat. A mozgás / sport megfelelő alkalmazása késztet azok felszámolására.

A miku meg dec 6 után, és előtt nem aktuális.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.02.24. 19:45 Akkor dobj be valamit szeretsz! Ha az majomkoponyába szervírozott tormás kecskevér, akkor azt! (Nyugi, viccelni próbáltam.)

A mozgás egyébként minden fajtája jó, nem kötelező izületszétbökni. Ha a séta megy, az is tök jó. Volt idő amikor nekem még az is megerőltető volt. Most utazok a lábaimon, mert úgy döntöttem, hogy rendbeteszem a hardware-t. Ez hozott nem várt javulásokat más területeken is. Ezért szoktam javasolni. Minden mással (kaja, pia, kábszer, kurvázás) csak elfedni lehet a problémákat. A mozgás / sport megfelelő alkalmazása késztet azok felszámolására.

A miku meg dec 6 után, és előtt nem aktuális.
Különben igazad van.Otven felett erzi az ember, hogy kumvara elhasznalodott,mindig sportoltam, meg fiatalon rengeteg fizikai munkát vegeztem, szegeny faterral jártunk maszekolni, két hazat magunknak is felhuztunk, stb.de aztán volt több, kisebb nagyobb közúti balesetem, eleg sok bennem mar a fém, abbahagytam az intenziv mozgást, mindjárt felfutott + 10-15 kiló, mert futas nuku, gyúrás nuku, pocak befigyel. Annak idején meg csak Sport Robival tunningoltunk ezert az akkor felepitett mell, hat, kar izom megmaradt, kiegszulve a hajas pocakkal, na, ez aztan elegge flusztralja az embert.Mindenkeppen tisztelem az életmód valtasodat, nem irigylem, inkább majd ahogyan a körülmények engedik megprobalom utanozni.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.02.24. 20:23 Különben igazad van.Otven felett erzi az ember, hogy kumvara elhasznalodott,mindig sportoltam, meg fiatalon rengeteg fizikai munkát vegeztem, szegeny faterral jártunk maszekolni, két hazat magunknak is felhuztunk, stb.de aztán volt több, kisebb nagyobb közúti balesetem, eleg sok bennem mar a fém, abbahagytam az intenziv mozgást, mindjárt felfutott + 10-15 kiló, mert futas nuku, gyúrás nuku, pocak befigyel. Annak idején meg csak Sport Robival tunningoltunk ezert az akkor felepitett mell, hat, kar izom megmaradt, kiegszulve a hajas pocakkal, na, ez aztan elegge flusztralja az embert.Mindenkeppen tisztelem az életmód valtasodat, nem irigylem, inkább majd ahogyan a körülmények engedik megprobalom utanozni.
Sajnos a mozgás abbahagyásával ez könnyen előfordulhat. Nekem egy módszer vált be, ami az utóbbi időben bizonyított is. Tavaly rengeteget mozogtam, októberben maratont futottam, év közben pár félmaraton, de most egy csomó kisebb betegség és meló miatt éppen szinte semmit. Tisztában voltam a veszéllyel, ezért december környékétől elhagytam a vacsorát. Max egy lightos leveskét tolok, de semmi mást. Reggelire szintén nem zabálok be, csak hogy éppen ne legyek már éhes. (Zabkása + joghurt, általában) Ebédre viszont annyit eszem amennyit és amit csak kívánok, akár desszert is jöhet, na akkor pukkadok.
Nem hogy nem jött fel rám súly a sport átmeneti abbahagyása miatt, de még le is ment 3-4 kiló. Szóval a kaja nagyon sokat számít, nekem ez az étrend bejött, nincs koplalás érzésem mert naponta legalább 1x rendesen bekajálok. Az esti vacsora hiányát 4-5 nap alatt megszoktam, most már tényleg nem is hiányzik.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.02.25. 11:00 Sajnos a mozgás abbahagyásával ez könnyen előfordulhat. Nekem egy módszer vált be, ami az utóbbi időben bizonyított is. Tavaly rengeteget mozogtam, októberben maratont futottam, év közben pár félmaraton, de most egy csomó kisebb betegség és meló miatt éppen szinte semmit. Tisztában voltam a veszéllyel, ezért december környékétől elhagytam a vacsorát. Max egy lightos leveskét tolok, de semmi mást. Reggelire szintén nem zabálok be, csak hogy éppen ne legyek már éhes. (Zabkása + joghurt, általában) Ebédre viszont annyit eszem amennyit és amit csak kívánok, akár desszert is jöhet, na akkor pukkadok.
Nem hogy nem jött fel rám súly a sport átmeneti abbahagyása miatt, de még le is ment 3-4 kiló. Szóval a kaja nagyon sokat számít, nekem ez az étrend bejött, nincs koplalás érzésem mert naponta legalább 1x rendesen bekajálok. Az esti vacsora hiányát 4-5 nap alatt megszoktam, most már tényleg nem is hiányzik.
Fiatalként persze könnyebben beszélek, de testileg-lelkileg nagyon jót tett a sport nekem is. Mindegy is milyen, csak mozogni, kint lenni. Futni utálok, de 3-4 km-ekre ki szoktam menni a szomszédos pályára, ha másra nincs idő. Ha csak ennyit csinál valaki hetente egy-kétszer, meg mellé nem bagózik meg iszik túl sokat, sokat javulhat az életminősége, és kisebb eséllyel lesz roncs 60 éves korára. Azt a 20-30 percet ki lehet bírni. Persze szerencsésebb, ha az ember olyasmit keres, amit szeret is, airsoft közben észre se veszem a kilómétereket, meg túrán, erdőben is jöhet egy 30 km simán.
Ha sérült az ember, akkor is lehet találni dolgokat. Apámék íjászkodnak pl. Nem nagy mozgás, de mégis friss levegőn vannak, társaságban, aktívan. Vagy ha olyan helyen lakik az ember, hogy nem életveszély, van bringaút, akkor bringával melóba járni is jó ötlet lehet.
Kint Németországban evezni jártam. Na mondjuk az pont nem jött be, de pl akinek lábgondjai vannak, ez jó alternatíva. Ott is jártak 50+ emberek, kialakulhat egy jó tarsaság is.
A ki mennyire hízik dolog meg nagyon egyénfüggő, de végülis annyi a matek, hogy ne vigyél be több energiát, mint amit elhasználsz. Hogy ezt reggel-este mikor hogyan eszed szerintem tökmindegy. Persze nem árt mellé figyelni, hogy mit eszel, de mekis kajától is lehet fogyni, ha kalóriában keveset eszel. Más kérdés, hogy ez mennyire egészséges...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.02.25. 11:00 Sajnos a mozgás abbahagyásával ez könnyen előfordulhat. Nekem egy módszer vált be, ami az utóbbi időben bizonyított is. Tavaly rengeteget mozogtam, októberben maratont futottam, év közben pár félmaraton, de most egy csomó kisebb betegség és meló miatt éppen szinte semmit. Tisztában voltam a veszéllyel, ezért december környékétől elhagytam a vacsorát. Max egy lightos leveskét tolok, de semmi mást. Reggelire szintén nem zabálok be, csak hogy éppen ne legyek már éhes. (Zabkása + joghurt, általában) Ebédre viszont annyit eszem amennyit és amit csak kívánok, akár desszert is jöhet, na akkor pukkadok.
Nem hogy nem jött fel rám súly a sport átmeneti abbahagyása miatt, de még le is ment 3-4 kiló. Szóval a kaja nagyon sokat számít, nekem ez az étrend bejött, nincs koplalás érzésem mert naponta legalább 1x rendesen bekajálok. Az esti vacsora hiányát 4-5 nap alatt megszoktam, most már tényleg nem is hiányzik.
Abszolút működik ez az étrend. Nálam annyiban van másként, hogy reggel ami belefér, akár főtt kaja is, szalámi, tojás, sonka, kenyér, marhapöri rakott krumplival, szóval bármi, teljes jóllakásig. Ebédre egy normál menü adag, leves, fő fogás, néha desszert is (azért néha, mert nem vok édesszájú). Ezzel aztán (du. 1 körül, kb.) vége is. Este egy pohár (1-1,5 dl) bor, vagy egy hosszúlépés. Ha gyenge volt az ebéd, és nagyon éhes vagyok, egy 450g-os kefír. Nincs Cola, Sprite, meg egyéb ilyen szir-sz@r, az E-italokról nem is beszélve. Reggel 1 kávé, meg ebéd után 1, tejjel felesben. Már 2 éve csak zsírral sütünk, főzünk, semmi étolaj, semmi margarin. Sportorvosi miatt most volt nagy laborom, minden érték rendben van. A koleszterinem is úgy áll, mint a cövek! :lol: Ja, idén leszek 49. Éves, nem kiló! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2019.02.25. 11:21
A ki mennyire hízik dolog meg nagyon egyénfüggő, de végülis annyi a matek, hogy ne vigyél be több energiát, mint amit elhasználsz. Hogy ezt reggel-este mikor hogyan eszed szerintem tökmindegy. Persze nem árt mellé figyelni, hogy mit eszel, de mekis kajától is lehet fogyni, ha kalóriában keveset eszel. Más kérdés, hogy ez mennyire egészséges...
Az egyénfüggőség 100%-ban igaz. Az étkezés ideje azonban egyáltalán nem lényegtelen!
A melatonin nevű hormon, ami többek között a biológiai óránkat is szabályozza, befolyásolja a teljes életműködésünket. Még mindig csak kutatgatják, mi mindent csinál, de azt már tudják, hogy alvás közben termelődik, és ami fontos és érdekes, csak sötétben elegendő mértékben, tehát a nappali alvás nem pótolja az éjszakait. De a lényeg nem ez, hanem az, hogy a melatonin termeléshez közelebb eső (ha jól emlékszem, előtte 3-4 órán belül történő) étkezésekből sokkal több épül be (raktározódik) zsírként a testbe, mint az időben távolabbiakból. Vagyis fontos az E-mérleg, de mégsem mindegy, mikor eszünk. Ugyanis koplaláskor először a fehérjéket kezdi felélni a szervezet, mivel azok sokkal könnyebben bonthatók, mint a zsírok. Ezért, ha a nappali, aktív szakaszban E minuszos a tested, zabálni kezdi az izmaidat. Aztán este, ha a napi E felhasználással azonos E tartalmú kaját betolsz, az E mérleged valóban 0 lesz, de az izmaid helyett zsír fog felrakódni. Vagyis: az E bevitel és felhasználás egyensúlyát a szöveti átrendeződés fogja kísérni. A testünk kicsit bonyeszabb, mint egy vödör víz, hogy megittam belőle 2 litert nappal, este öntök bele 2 litert, akkor nem változott semmi. Eltekintve a vízkövesedéstől, nyilván! :D
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2019.02.25. 11:56 Az egyénfüggőség 100%-ban igaz. Az étkezés ideje azonban egyáltalán nem lényegtelen!
A melatonin nevű hormon, ami többek között a biológiai óránkat is szabályozza, befolyásolja a teljes életműködésünket. Még mindig csak kutatgatják, mi mindent csinál, de azt már tudják, hogy alvás közben termelődik, és ami fontos és érdekes, csak sötétben elegendő mértékben, tehát a nappali alvás nem pótolja az éjszakait. De a lényeg nem ez, hanem az, hogy a melatonin termeléshez közelebb eső (ha jól emlékszem, előtte 3-4 órán belül történő) étkezésekből sokkal több épül be (raktározódik) zsírként a testbe, mint az időben távolabbiakból. Vagyis fontos az E-mérleg, de mégsem mindegy, mikor eszünk. Ugyanis koplaláskor először a fehérjéket kezdi felélni a szervezet, mivel azok sokkal könnyebben bonthatók, mint a zsírok. Ezért, ha a nappali, aktív szakaszban E minuszos a tested, zabálni kezdi az izmaidat. Aztán este, ha a napi E felhasználással azonos E tartalmú kaját betolsz, az E mérleged valóban 0 lesz, de az izmaid helyett zsír fog felrakódni. Vagyis: az E bevitel és felhasználás egyensúlyát a szöveti átrendeződés fogja kísérni. A testünk kicsit bonyeszabb, mint egy vödör víz, hogy megittam belőle 2 litert nappal, este öntök bele 2 litert, akkor nem változott semmi. Eltekintve a vízkövesedéstől, nyilván! :D
Ennyire nem folytam bele. Annyi viszont tuti, hogy ha nem öntesz bele 2 litert, akkor nem lesz benne 2 literrel több :D
Én mondjuk pont fordítva vagyok összerakva, reggel nem tudok enni ébredés után, viszont éjjel még kajálok, amikor hazaérek. Edzeni is van, hogy csak este 8 utan van időm. Meg utálok korán kelni is :p Alapvetően nem vagyok elhízva, meg vagyok elégedve a kondimmal.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.02.25. 11:00 Sajnos a mozgás abbahagyásával ez könnyen előfordulhat. Nekem egy módszer vált be, ami az utóbbi időben bizonyított is. Tavaly rengeteget mozogtam, októberben maratont futottam, év közben pár félmaraton, de most egy csomó kisebb betegség és meló miatt éppen szinte semmit. Tisztában voltam a veszéllyel, ezért december környékétől elhagytam a vacsorát. Max egy lightos leveskét tolok, de semmi mást. Reggelire szintén nem zabálok be, csak hogy éppen ne legyek már éhes. (Zabkása + joghurt, általában) Ebédre viszont annyit eszem amennyit és amit csak kívánok, akár desszert is jöhet, na akkor pukkadok.
Nem hogy nem jött fel rám súly a sport átmeneti abbahagyása miatt, de még le is ment 3-4 kiló. Szóval a kaja nagyon sokat számít, nekem ez az étrend bejött, nincs koplalás érzésem mert naponta legalább 1x rendesen bekajálok. Az esti vacsora hiányát 4-5 nap alatt megszoktam, most már tényleg nem is hiányzik.
Te egy igazi fakir vagy! :P En biztos, hogy nem bírnam ki hogy este ne egyek vacsorát. Keves önfegyelemmel bíró emberként, akkor meg csokit is szoktam folytasnak betolni, de csakis minőségi etcsokit.. Szóval valami mast kell kitalalnom, mert a vacsora megvonása nem játszik. Viszont köszönöm az ötletet!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2019.02.25. 12:24 Ennyire nem folytam bele. Annyi viszont tuti, hogy ha nem öntesz bele 2 litert, akkor nem lesz benne 2 literrel több :D
Én mondjuk pont fordítva vagyok összerakva, reggel nem tudok enni ébredés után, viszont éjjel még kajálok, amikor hazaérek. Edzeni is van, hogy csak este 8 utan van időm. Meg utálok korán kelni is :p Alapvetően nem vagyok elhízva, meg vagyok elégedve a kondimmal.
Te alapjában véve olyan gizda vagy, hogy azon gondolkodom, a két tábla friss fehérszalonnából az egyiket odaadom, el ne fújjon a tavaszi szél. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2019.02.25. 14:20 Te alapjában véve olyan gizda vagy, hogy azon gondolkodom, a két tábla friss fehérszalonnából az egyiket odaadom, el ne fújjon a tavaszi szél. :D
GD a csúcstartó szerintem ;) Amúgy jöhet, nalad még csak jókat ettem!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2019.02.25. 14:21 GD a csúcstartó szerintem ;) Amúgy jöhet, nalad még csak jókat ettem!
GD-t kényszertápláljuk majd! :-D
A baj az, hogy én is jókat szoktam idehaza enni (valami káros szenvedély kell a sok munka és a kávé mellé), és ennek van is foganatja. De sebaj, itt a jó idő, egyre több a kinti fittness az udvaron.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2019.02.25. 14:20 Te alapjában véve olyan gizda vagy, hogy azon gondolkodom, a két tábla friss fehérszalonnából az egyiket odaadom, el ne fújjon a tavaszi szél. :D
A gizda most akkor vekonyat, vagy nagykepernyost jelent ebben a szöveg környezetben? :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Jó 15 éve bírok több-kevesebb túlsúllyal, amióta letettem a cigit, durván meghíztam. Rengeteg sikertelen fogyókúrán vagyok túl, igazából valahogy mindig elfogyott a lendület. Legutóbbi jogsi megújítás során kiderült, hogy magas a vérnyomásom. A doki elintézte azzal, hogy felírt vérnyomás csökkentőt. Nekem viszont ez annyira nem tetszett, elkezdtem tájékozódni. Kiderült, hogy alvászavarom van, valószínűleg több mint egy évtizede nem pihenem ki magam rendesen, akit érdekel alvási apnoe címszó alatt sok infot találhat, a lényeg, hogy gyakorlatilag hiányzik az alvásból a mélyalvásos szakasz. Hamar elfáradok, hosszabb vezetésre minimum egy doboz energiaitallal készülök... Szóval akinek pl. súlyproblémái, vagy egyéb egészségével, közérzetével kapcsolatos gondjai vannak, alaposan ki kell vizsgáltassa magát, vagy saját kútfőből átgondolni, utánaolvasni, mert az egyszerű "fogyjon le" egyáltalán nem biztos, hogy kivitelezhető.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.02.25. 14:39 Jó 15 éve bírok több-kevesebb túlsúllyal, amióta letettem a cigit, durván meghíztam. Rengeteg sikertelen fogyókúrán vagyok túl, igazából valahogy mindig elfogyott a lendület. Legutóbbi jogsi megújítás során kiderült, hogy magas a vérnyomásom. A doki elintézte azzal, hogy felírt vérnyomás csökkentőt. Nekem viszont ez annyira nem tetszett, elkezdtem tájékozódni. Kiderült, hogy alvászavarom van, valószínűleg több mint egy évtizede nem pihenem ki magam rendesen, akit érdekel alvási apnoe címszó alatt sok infot találhat, a lényeg, hogy gyakorlatilag hiányzik az alvásból a mélyalvásos szakasz. Hamar elfáradok, hosszabb vezetésre minimum egy doboz energiaitallal készülök... Szóval akinek pl. súlyproblémái, vagy egyéb egészségével, közérzetével kapcsolatos gondjai vannak, alaposan ki kell vizsgáltassa magát, vagy saját kútfőből átgondolni, utánaolvasni, mert az egyszerű "fogyjon le" egyáltalán nem biztos, hogy kivitelezhető.
Na és ezzel foglalkozol is ugye? Ha jól tudom valami túlnyomásos maszkot kell viselni alvás közben. Oldalt és hason fekve is probléma ez? Alvásparalízisesek szoktak olyat, hogy hátra erősítenek valamit, hogy véletlenül se forduljanak hanyatt. Az háton fekve jön elő jobban.
Nem ismerem túl mélyen a betegséget, de azt tudom, hogy komoly következményei vannak, ha nem kezelik. Vigyázz magadra.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.02.25. 14:48 Na és ezzel foglalkozol is ugye? Ha jól tudom valami túlnyomásos maszkot kell viselni alvás közben. Oldalt és hason fekve is probléma ez? Alvásparalízisesek szoktak olyat, hogy hátra erősítenek valamit, hogy véletlenül se forduljanak hanyatt. Az háton fekve jön elő jobban.
Nem ismerem túl mélyen a betegséget, de azt tudom, hogy komoly következményei vannak, ha nem kezelik. Vigyázz magadra.
Márciusban megyek alvás vizsgálatra, akkor kiderül mi a megoldás, valószínűleg maszk. El nem tudom mondani, mennyire várom.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.02.25. 14:56 Márciusban megyek alvás vizsgálatra, akkor kiderül mi a megoldás, valószínűleg maszk. El nem tudom mondani, mennyire várom.
Baszki, meg ez hiányzott Neked is... Remélem sikerül megtalálni a megoldást!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.02.25. 14:39 Jó 15 éve bírok több-kevesebb túlsúllyal, amióta letettem a cigit, durván meghíztam. Rengeteg sikertelen fogyókúrán vagyok túl, igazából valahogy mindig elfogyott a lendület. Legutóbbi jogsi megújítás során kiderült, hogy magas a vérnyomásom. A doki elintézte azzal, hogy felírt vérnyomás csökkentőt. Nekem viszont ez annyira nem tetszett, elkezdtem tájékozódni. Kiderült, hogy alvászavarom van, valószínűleg több mint egy évtizede nem pihenem ki magam rendesen, akit érdekel alvási apnoe címszó alatt sok infot találhat, a lényeg, hogy gyakorlatilag hiányzik az alvásból a mélyalvásos szakasz. Hamar elfáradok, hosszabb vezetésre minimum egy doboz energiaitallal készülök... Szóval akinek pl. súlyproblémái, vagy egyéb egészségével, közérzetével kapcsolatos gondjai vannak, alaposan ki kell vizsgáltassa magát, vagy saját kútfőből átgondolni, utánaolvasni, mert az egyszerű "fogyjon le" egyáltalán nem biztos, hogy kivitelezhető.
Nálam majdnem 140 kilóról indult a mérleg. (2m magassághoz) Volt mindenféle bajom már. Ízületi, keringési, már megindultak a köröm benövések is a lábamon, mert a súly nyomta fel a szövetet a körömre. Éjjel 2-3szor is felkeltem. Rövideket aludtam, mert a légzés is nehéz volt néha. Igazából egy pózban tudtam aludni. Ha onnan kibillentem, jött a tudattalan fuldoklás. Ezért reggelente mosott szar voltam. Meg úgy egész nap is.

Aztán jött a sportorvosi, ahol kiderült, hogy 160 / 100-as vérnyomásom van. Az amúgy 90-120-as szívritmus mellé, amit már akkor gyógyszeresen kezeltek. Általában betudtam az egészet a stresszes életmódnak, és az Istenért nem akartam beismerni, hogy ebédre egy 32centis duplasajtos pizza, 1L kólával k...vára sok! Aztán jött a legyünk egészségesek 100%-os narancslével, és zöldséges szendvicsekkel... Hááát marhára nem ment le egy deka sem, sőt, rosszabb lett...

Utána jöttek a ritmuskihagyások. Főleg terheléskor. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy nem érem utol a 2éves kölkömet. Na az szörnyű megalázó volt. Saját magamnak.

Aztán rászántam magam, hogy ezen akkor is változtatok, ha beledöglök is! Először csak kicseréltem az ebédemet nettó gyümölcsre. Abból sem kevésre. Aztán a elkezdtem csökkenteni a reggelit is, mert kómásan kevésbé érzi az ember, ha nem zabál.

Ezek után bevezettem, hogy a kajáért messzebbre, gyalog megyek. Ez napi 3km sétát hozzátett az életemhez. Aztán a Gyerekkekkel kicsit hosszabban sétáltam.

Lehetne írni még a oldalakon át a fejlődést, de az látszott, hogy a fokozatosság elvén, szépen lassan, májustól decemberig eljutottam oda, hogy futásképes lettem, és minden egészségügyi problémám nyomtalanul eltűnt. Azután a futással, konditeremmel az erőnlétem is látványosan javult. A vonzerőmről már nem is beszélve. Asszony ennek nem kicsit örül! Nem egy tohonya lótojással él, hanem egy olyan krapekkal, akit más nők is megnéznek.

Ami végképp száműzendő, az a sok édesség, gyorskaja minden formája, (kivétel a gyros, de az is csak köret nélkül.) és a cukros üdítők. Ezeket viszont nem lehet abbahagyni azonnal, mert a finomított szénhidrátok a cukrokkal együtt konkrétan úgy viselkednek mind az addiktív drogok. Szépen lassan, fokozatosan lehet csak leszokni róluk.

A lényeg, hogy mindig csak kicsi, megvalósítható célokat kell kitűzni. A "leadok 15 kilót" nem ilyen. A "pizza helyett gyrost eszek" már ilyen.
Aztán a gyros helyett gyümölcssalátát banánból, almából, és barackból.

A lényeg, hogy olyasmit kell enni, amit szeretsz.

A fogyásban 2/3-adban számít a kaja, és 1/3-adban a mozgás.

Szóval az önkínzósdit el kell felejteni. Abból csak feladás lesz.

Végszó: Nem fogyózni kell! Életmódot kell váltani!
Nálam ez -35kg-ot, vett le, és most hetente 2*2 órát edzőtermezek. Alkalmanként 7km futással. (nem belefutás, hanem folyamatos futás)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.02.25. 16:31
A fogyásban 2/3-adban számít a kaja, és 1/3-adban a mozgás.
Ez pontosan így van! Tavaly maratonra készüléskor 3-4 hónapon át heti 40+ km futás mellett felszedtem 5 kilót. Mert "Á én most rengeteget mozgok" jelszóval nem figyeltem a kajára. És híztam is 5-6 kilót , rengeteg mozgás mellett.
A fogyás kétharmada valóban a kajára odafigyelés. A sport is fontos, de az csak rásegít a fogyásra.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.02.25. 16:36 Ez pontosan így van! Tavaly maratonra készüléskor 3-4 hónapon át heti 40+ km futás mellett felszedtem 5 kilót. Mert "Á én most rengeteget mozgok" jelszóval nem figyeltem a kajára. És híztam is 5-6 kilót , rengeteg mozgás mellett.
A fogyás kétharmada valóban a kajára odafigyelés. A sport is fontos, de az csak rásegít a fogyásra.
Azért azt se felejtsük el, hogy ne csak a számot nézzük a mérlegen. Nagyon nem mindegy, hogy miből van az az X kiló rajtad. A közérzet számít, az erőnlét, meg, hogy tetszik-e amit a tükörben látsz. Hiába mondja sword, hogy vékony vagyok, én nagyon élvezem, hogy bírom a sétát, bringát, terhelést, nem vagyok kötött, és 120 a vérnyomasom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.02.25. 16:40 Azért azt se felejtsük el, hogy ne csak a számot nézzük a mérlegen. Nagyon nem mindegy, hogy miből van az az X kiló rajtad. A közérzet számít, az erőnlét, meg, hogy tetszik-e amit a tükörben látsz. Hiába mondja sword, hogy vékony vagyok, én nagyon élvezem, hogy bírom a sétát, bringát, terhelést, nem vagyok kötött, és 120 a vérnyomasom.
Kizárólag futottam, semmi erősítés. (Igen, ez hiba volt!!) Tehát nem izmot szedtem fel hanem zsírocskát.
A vacsi elhagyásával le is ment szépen 1-2 hónap alatt. A fogyás tulajdonképpen k egyszerű matek, ha a bevitt kalória kevesebb mint az elhasznált, akkor fogyás van. Ha több, hízás. Ennyi, nem bonyolult igazából. Egy kiló testzsír kb 8 ezer kalória, lehet számolgatni. Napi 500 kcal deficittel kb 2 héten belül lehet megszabadulni egy kilótól. Napi 2 vizes kifli plusz nem sok, de 100 kalória, és már csak ennyi plusz kajától éves szinten már 4,5 kilót lehet hízni.

Nekem ez vált be, folyamatosan odafigyelni, számolni a bevitt és felhasznált kalóriákat. Ezerféle módszer van, nekem ez működött, számomra az egész az odafigyelésről és a kalória-matekról szól. Nem volt egyszerű az elején, de 1-2 hét alatt rá lehet állni, és már automatikusan megy amikor eszem valamit, hogy az kb mennyi kalória, szénhidrát, stb.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2019.02.25. 14:27 A gizda most akkor vekonyat, vagy nagykepernyost jelent ebben a szöveg környezetben? :roll:
Az én számból ez csak soványat jelent. Igazából Fortitu a jó alkatú, és én vagyok duplasúlyú. :-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2019.02.25. 16:40 Azért azt se felejtsük el, hogy ne csak a számot nézzük a mérlegen. Nagyon nem mindegy, hogy miből van az az X kiló rajtad. A közérzet számít, az erőnlét, meg, hogy tetszik-e amit a tükörben látsz. Hiába mondja sword, hogy vékony vagyok, én nagyon élvezem, hogy bírom a sétát, bringát, terhelést, nem vagyok kötött, és 120 a vérnyomasom.
Azt azért vágod, hogy cukkollak, a mázsa alatt csak karácsonyfadísz filozófia mentén... :-)
Nekem tavaly nyáron a honvédségre kszülve és a táborfalvi fitnessz/szauna/szolárium kombó után állt a mérleg 103-on, ez karácsony ünnepe alatt felment 108-9re, és ezt már én is érzem! De valahogy az étvágyam is: gyümölcsöt kívánok a chips helyett, kevesebb sósat... Jövő héttől jön a tavasz és irány kifelé délelőttönként, amíg idehaza vagyok: vár olyan 20 négyzetméter bontott téglajárda lepakolni, a nagy meleg előtt kész akarok lenni. Jó kis mozgás lesz, szép fokozatosan. Jó lenne leolvadni újra 103 (najó, 100) környékére.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.02.25. 16:48 Kizárólag futottam, semmi erősítés. (Igen, ez hiba volt!!) Tehát nem izmot szedtem fel hanem zsírocskát.
A vacsi elhagyásával le is ment szépen 1-2 hónap alatt. A fogyás tulajdonképpen k egyszerű matek, ha a bevitt kalória kevesebb mint az elhasznált, akkor fogyás van. Ha több, hízás. Ennyi, nem bonyolult igazából. Egy kiló testzsír kb 8 ezer kalória, lehet számolgatni. Napi 500 kcal deficittel kb 2 héten belül lehet megszabadulni egy kilótól. Napi 2 vizes kifli plusz nem sok, de 100 kalória, és már csak ennyi plusz kajától éves szinten már 4,5 kilót lehet hízni.

Nekem ez vált be, folyamatosan odafigyelni, számolni a bevitt és felhasznált kalóriákat. Ezerféle módszer van, nekem ez működött, számomra az egész az odafigyelésről és a kalória-matekról szól. Nem volt egyszerű az elején, de 1-2 hét alatt rá lehet állni, és már automatikusan megy amikor eszem valamit, hogy az kb mennyi kalória, szénhidrát, stb.
Egy dolog még fontos!
Tilos! Éhezni!

Az megöli az egészet. Vacsorázni is lehet, csak nem mindegy mit.
Káposztát nyersen szinte bármennyit lehet. A savanyított bolti cuccok kerülendőek, mert tele vannak vegyszarokkal, meg cukorral. A rosszabbak asztartámmal. Az nem elég, hogy hízlal, még mérgez is!

A káposztába lehet keverni egy almát, attól jó lesz az íze. Nem lesz fű. Ez egy 40 dekás béltömés. Kalória nuku, de az éhséget intézi egy időre.

Ha kell energia is, akkor mehet a túró kis tejföllel, kevés cukorral, gyümölccsel benne.

Ez edzés előtt 2 órával jó.

25dkg túró, 1 evőkanál tejföl, három teáskanál cukor, benne 10-15dkg málna, alma, vagy ami tetszik. Ebbe még a banán is mehet. Ezt viszont vacsorára nem javasolt enni!

Meg van még egy rakás trükk. A lényeg, hogy a kalóriadeficitet nem a fehérje, hanem a szénhidrát, és zsírbevitelből kell elérni.

Vagyis ami gerintáplálék az az alábbi

Csirkemell
Sovány sonkák
Túró

Köreteknek zöldség, esetleg bulgur.

Krumpli tilos!
Rízs módjával!

Pékárúkat csak reggel, és módjával! A glutén (a cukros üdítők után) egyébként a fő ellenség. Hazavág mindent amit csak lehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2019.02.25. 22:20 Azt azért vágod, hogy cukkollak, a mázsa alatt csak karácsonyfadísz filozófia mentén... :-)
Nekem tavaly nyáron a honvédségre kszülve és a táborfalvi fitnessz/szauna/szolárium kombó után állt a mérleg 103-on, ez karácsony ünnepe alatt felment 108-9re, és ezt már én is érzem! De valahogy az étvágyam is: gyümölcsöt kívánok a chips helyett, kevesebb sósat... Jövő héttől jön a tavasz és irány kifelé délelőttönként, amíg idehaza vagyok: vár olyan 20 négyzetméter bontott téglajárda lepakolni, a nagy meleg előtt kész akarok lenni. Jó kis mozgás lesz, szép fokozatosan. Jó lenne leolvadni újra 103 (najó, 100) környékére.
Nyugi, nem vagyok én olyan sértődékeny ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése