OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.03.10. 11:43 Onnan vettem le, hogy a 10 millió szövetségi kapitány, 10 millió miniszterelnök, 10millió mesterlövész-kommandós és 10 millió fegyvermester országában mindenki mindig kurvára jobban tudja, hogy mi lenne a másik dolga!

Ha ilyen óriási kihagyott ziccert, ennyi elmulasztott lehetőséget, le nem fedett óriási igényeket és piaci rést látunk, akkor miért nem csináljuk mi magunk jobban?
Vagy talán még sincs ott olyan nagy lehetőség, annyi kihagyott ziccer, akkora le nem fedett piaci rés, csak mindig szuperkönnyű megoldás fikázni és a másik f@rkára verni a csalánt? Vagy talán csak az emberi rosszindulat vagy irigység munkálkodik a háttérben?
Én nem tudom.

De azt igen, hogy kritizálni azt kurvára könnyű, bullshitelni bárki tud, köpködni nem nagy kunszt, az nem tesz hozzá semmihez semmit és nem marad utána semmi csak egy rakás dzsuva amit el kell takarítani.
Azért, mert ha szeretnék egy pár szelet igazán jó minőségű húst venni a hétvégi steak-hoz és tucatnyi hentesnél sem kapom meg, nem fogok hentesboltot nyitni, még akkor sem, ha tudom, hogy hogyan lehetne ilyet beszerezni, forgalmazni!
Nekem nem pálya, Én csak hobbi szinten, havi egy-két alkalommal szeretnék ilyet!
Viszont elvárásom, ha már valaki ebből él, ilyen boltot üzemel, akkor a szolgáltatásában szerepeljen az Én igényeimnek a teljesítése is a rinyálás helyett, hogy miért nem megy igazán jól a bóóóóót!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

raid írta: 2019.03.10. 12:33+1
Gratulálok.jpg
Gratulálok.jpg (6.57 KiB) Megtekintve 40092 alkalommal
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.03.10. 13:54 Ezt tapasztalatból tudom. A Derringer projektre (még az Atlas elott) alig páran töltöttük ki az előre jelentkezést. Pedig sokkal többeknek tetszett az ötlet.
De az igények akkor is éppen csak addig tartottak, amíg fizetni nem.kellett volna érte.
Miért is kellett volna fizetni?
Volt bármi is, ami kézzel fogható, konkrét árral rendelkező, műszakilag pontosan behatárolható, külsőleg egyértelműen látható dolog volt?
Jaaa, hogy lehet, hogy ilyen is lehetne, ha lehetne valami ami lehetne, de még az sem biztos és hogy még annyiból sem biztos hogy kijönne, amit nem is tudni mennyi, de még olyan sincs aki talán meg tudná csinálni..........
Hadd ne folytassam már tovább, mert kezd eldurranni az agyam!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 17:04 Azért, mert ha szeretnék egy pár szelet igazán jó minőségű húst venni a hétvégi steak-hoz és tucatnyi hentesnél sem kapom meg, nem fogok hentesboltot nyitni, még akkor sem, ha tudom, hogy hogyan lehetne ilyet beszerezni, forgalmazni!
Nekem nem pálya, Én csak hobbi szinten, havi egy-két alkalommal szeretnék ilyet!
Viszont elvárásom, ha már valaki ebből él, ilyen boltot üzemel, akkor a szolgáltatásában szerepeljen az Én igényeimnek a teljesítése is a rinyálás helyett, hogy miért nem megy igazán jól a bóóóóót!
én a fröccsnek való borral voltam úgy h kipróbáltam sokfélét, de a savankás+ gyümölcsös ízt amit kerestem, nem leltem. Azóta magam szüretel, és készítek bort. Jó is, igaz h rettentő elfogult vagyok magammal :-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2019.03.10. 17:09 én a fröccsnek való borral voltam úgy h kipróbáltam sokfélét, de a savankás+ gyümölcsös ízt amit kerestem, nem leltem. Azóta magam szüretel, és készítek bort. Jó is, igaz h rettentő elfogult vagyok magammal :-)
Ajánlom a Balaton-felvidékről származó termelői borok közötti fürkészést, azok között szvsz megtalálhatod az ízlésednek megfelelőt!
Persze, nem biztos, hogy a boltban kapható palackozottak valamelyike lesz az! :P
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 17:14 Ajánlom a Balaton-felvidékről származó termelői borok közötti fürkészést, azok között szvsz megtalálhatod az ízlésednek megfelelőt!
Persze, nem biztos, hogy a boltban kapható palackozottak valamelyike lesz az! :P
borklub elnökként (céges ivások álneve) jártam ott is, de a saját az mégis.....
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2019.03.10. 17:17 borklub elnökként (céges ivások álneve) jártam ott is, de a saját az mégis.....
Ezt ismerem a faterom jóvoltából!
A saját bora még akkor kis a legeslegmégjobb volt, ha a savanyú uborka SOS jeleket leadva próbál kimenekülni belőle! :lol: :lol: :lol:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 17:27 Ezt ismerem a faterom jóvoltából!
A saját bora még akkor kis a legeslegmégjobb volt, ha a savanyú uborka SOS jeleket leadva próbál kimenekülni belőle! :lol: :lol: :lol:
"-milyen lett a borod?
- 6 hektó"
Bödöcs :-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2019.03.10. 17:29 "-milyen lett a borod?
- 6 hektó"
Bödöcs :-)
Csípem a manus humorát, szoktam hallgatni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 17:09 Miért is kellett volna fizetni?
Volt bármi is, ami kézzel fogható, konkrét árral rendelkező, műszakilag pontosan behatárolható, külsőleg egyértelműen látható dolog volt?!
Nem.. Az egy közösségi projekt lett volna. Amiben mindenki a sajátjából kockáztat és ha tud részt vesz benne.
No a hajlandóság az minimális volt. Kockáztatni már senki nem akart. Tenni érte még kevesebben.
Okosat böfögni hogy mit hogy kéne, az sokaknak nagyon ment, meg a kész picsa meleg málé olcsón, az is sokaknak jól jött volna.
De ugye az igények nem tartottak tovább, mint....
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.03.10. 18:17 Nem.. Az egy közösségi projekt lett volna. Amiben mindenki a sajátjából kockáztat és ha tud részt vesz benne.
No a hajlandóság az minimális volt. Kockáztatni már senki nem akart. Tenni érte még kevesebben.
A saját nevemben tudok nyilatkozni; 100e Ft mellé nekem nem fér be még a kockázat IS.
Egyszerűen nem ér annyit egy gumis derringer, nincs annyi előnye a boltban készen megvehető fegyverekhez képest.
Ha a leírt paraméterekkel, Micromax minőségben kihozható (az anno kb. 50e Ft volt), akkor fizetek érte 100e-t.

"De ugye az igények nem tartottak tovább, mint...."

Szerintem elég világosan látszik, hogy van rá igény, de nem tömeges.
Virítsam a 100 rugót?
Ha ennyiből kihozható, akkor fizetek foglalót.
Ha nem éri meg, akkor el kell engedni a témát.
Unalmas már, hogy mindig azon rinyáltok, hogy "az igények addig tartanak...".
Ismerek jópár gyűjtőt, akinek 1milla felett van gázriasztó konverziója. Nekem kb. 3 kilót ér a legdrágább konverzióm (Fullos Sztecskin APS), de van más gyűjtési hobbim is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.03.10. 18:59 -------
Ha a leírt paraméterekkel, Micromax minőségben kihozható (az anno kb. 50e Ft volt), akkor fizetek érte 100e-t.
----------
Unalmas már, hogy mindig azon rinyáltok, hogy "az igények addig tartanak...".
Nekem kb. 3 kilót ér a legdrágább konverzióm (Fullos Sztecskin APS), de van más gyűjtési hobbim is.
Mondom, bekeretezve a falra! Kb. ennyibe kerül a fullra fölszerelt "laptop- és okosteló-romboló" puskám tácsövestül-mindenestül. De ennek a duplájába kerülőt is az orrom előtt vettek meg, illetve szerencsére az orrom elől vitték el a Howdah vegyescsövűt, legalább nem esz miatta a fene :).

Döncit kiegészítve: én sem a GB-t támadom, mindig korrekt kiszolgálásban volt részem, bármelyik boltban. Egy módon "tiltakozom" a török csodák ellen, nem veszem meg. De amikor valami "jóféle spiátermentest" kértem bármelyik boltjukban, egyből tudta ugyanaz az ember, mit vegyen elő :). Szóval az igény megvan, ha ínyemre való a portéka, fizetek is érte - mert ők se jótékonysági intézmények.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.10. 19:26 Mondom, bekeretezve a falra! Kb. ennyibe kerül a fullra fölszerelt "laptop- és okosteló-romboló" puskám tácsövestül-mindenestül. De ennek a duplájába kerülőt is az orrom előtt vettek meg, illetve szerencsére az orrom elől vitték el a Howdah vegyescsövűt, legalább nem esz miatta a fene :).

Döncit kiegészítve: én sem a GB-t támadom, mindig korrekt kiszolgálásban volt részem, bármelyik boltban. Egy módon "tiltakozom" a török csodák ellen, nem veszem meg. De amikor valami "jóféle spiátermentest" kértem bármelyik boltjukban, egyből tudta ugyanaz az ember, mit vegyen elő :). Szóval az igény megvan, ha ínyemre való a portéka, fizetek is érte - mert ők se jótékonysági intézmények.
De ez még mindig rétegigény. 60 ezer vadász van. Mégsem vesz mindegyik milliós Blasert. Épp ezért nem is látsz minden gumicsizmaboltban olyat. Az az egy darab importőr aki behozza, meg nem ebből él meg, hanem a gumicsizmából. Tehát ha a török fegyverboltos nem él meg a zorakiból, hw88 sem lesz a boltban.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.03.10. 18:17 Nem.. Az egy közösségi projekt lett volna. Amiben mindenki a sajátjából kockáztat és ha tud részt vesz benne.
No a hajlandóság az minimális volt. Kockáztatni már senki nem akart. Tenni érte még kevesebben.
Okosat böfögni hogy mit hogy kéne, az sokaknak nagyon ment, meg a kész picsa meleg málé olcsón, az is sokaknak jól jött volna.
De ugye az igények nem tartottak tovább, mint....
Még egyszer megkérdezem, mert látom nálad nem akar lejönni a dolog!
Volt valami konkrétum, amire le lehetett volna tenni a zsét, egy "beszipkázott" álom és halvány feltételezés nélkül??????
Mert valami konkrétumért szvsz már nagyságrenddel többen lettek volna hajlandóak bemozdulni, anyagi támogatással is!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Sparrow írta: 2019.03.10. 20:07 De ez még mindig rétegigény. 60 ezer vadász van. Mégsem vesz mindegyik milliós Blasert. Épp ezért nem is látsz minden gumicsizmaboltban olyat. Az az egy darab importőr aki behozza, meg nem ebből él meg, hanem a gumicsizmából. Tehát ha a török fegyverboltos nem él meg a zorakiból, hw88 sem lesz a boltban.
Csakhogy a vadászboltos megrendeli neked az igényeid szerinti fegyvert, ha van kapcsolata a nagykerhez, vagy gyártóhoz, mert neki az az egy fegyveren számolt kis haszon is számít, hiszen nála nincs annyi "hulladékra" tömegigény, amiből ha megy, ha nem a dolog és nincs pangás, meg tudna élni!
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Dönci62 írta: 2019.03.10. 20:19 Csakhogy a vadászboltos megrendeli neked az igényeid szerinti fegyvert, ha van kapcsolata a nagykerhez, vagy gyártóhoz, mert neki az az egy fegyveren számolt kis haszon is számít, hiszen nála nincs annyi "hulladékra" tömegigény, amiből ha megy, ha nem a dolog és nincs pangás, meg tudna élni!
Részben... A gumicsizmaboltos a lőszerből él meg. Főleg. És ott tényleg fel van osztva a piac. Lasd: Hornady, Selier Bellot, stb...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

:twisted:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Moderátor!
Meg lettél szólítva! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sornyito írta: 2019.02.20. 20:02 Ne velem vitatkozz, hanem a 2017. évi C. törvénnyel :)
1. § (1) Az Országgyűlés az államháztartás központi alrendszerének (a továbbiakban: központi alrendszer) 2018. évi

a) bevételi főösszegét 18 751 458,2 millió forintban,

b) kiadási főösszegét 20 112 108,4 millió forintban,

c) hiányát 1 360 650,2 millió forintban

állapítja meg.
2 Fogyasztáshoz kapcsolt adók
1 Általános forgalmi adó 3 021 567,1 817 078,5
2 Jövedéki adó 1 099 300,0
3 Regisztrációs adó 24 400,0
4 Távközlési adó 52 100,0
5 Pénzügyi tranzakciós illeték 204 700,0
6 Biztosítási adó 35 200,0
7 Turizmusfejlesztési hozzájárulás 11 400,0

3 Lakosság költségvetési befizetései
1 Személyi jövedelemadó 2 096 209,1
2 Egyéb lakossági adók 8 000,0
4 Lakossági illetékek 188 600,0
5 Gépjárműadó 44 000,0
6 Magánszemélyek jogviszony megszűnéséhez kapcsolódó egyes jövedelmeinek különadója 900,0
Ozt???? Ennek most mi köze ahhoz amiről szó volt? :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

a megtamadott futónő feltett szandeka h megbocsásson a tamadojanak!
ezen dolgozik.
http://www.borsmenu.hu/aktualis/vegigsi ... ias/171260
utolso mondat.
HÁT B.MEG. Az ilyen emberre mifelénk azt mondják h BIRKA!
Ez a nő tobbet árt az önvedelemnek mint a retekklub és hasonlo gennymedia+
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Aktualis fegyveres-bombas terrortamadas NZ-ben.

Figyeljetek, hogy ez a hírrészlet mikor fog eltűnni/milyen gyorsan hallgatják el a mainstream médiában! Mert ugye a JÓ, sikeresen védekező fegyveres nem fér bele a narratívába!

"A másik támadás szinte ezzel egy időben, a nem messze található Linwood Masjid mecsetben történt, ott azonban egy muszlim férfi viszonozta a tüzet, és sikerült elüldöznie a támadókat. "

https://index.hu/kulfold/2019/03/15/uj- ... ch-mecset/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.03.15. 08:01 Aktualis fegyveres-bombas terrortamadas NZ-ben.

Figyeljetek, hogy ez a hírrészlet mikor fog eltűnni/milyen gyorsan hallgatják el a mainstream médiában! Mert ugye a JÓ, sikeresen védekező fegyveres nem fér bele a narratívába!

"A másik támadás szinte ezzel egy időben, a nem messze található Linwood Masjid mecsetben történt, ott azonban egy muszlim férfi viszonozta a tüzet, és sikerült elüldöznie a támadókat. "

https://index.hu/kulfold/2019/03/15/uj- ... ch-mecset/

Na mit mondtam?

Okadek444-en kihagytak, hogy a masik mecsetben, AHOL NEM HALT MEG SENKI, ott visszalottek!

https://444.hu/2019/03/15/fegyveresek-m ... er-meghalt


HVG-n szinten kussolnak rola:
https://hvg.hu/vilag/20190315_Tomeggyil ... egyveresek
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Sziasztok!

Látom, ment itt a polémia a Night Hawk rendelésről.

Felmerült, hogy én mennyit adnék érte. Nem volt pontos elképzelésem. Úgy 400 körül gondoltam, de ez nyilván csak egy gondolat volt. Úgy számoltam körülbelülire, hogy 200-ból német (szlovák, cseh) áfa le (nem tudom mennyi. Legyen 15%), marad 170. Gondoltam a kereskedő nem megy ki érte személyesen, hanem van jogosultsága szállításra (persze ezt nem tudom, akár nagyker is behozhatja), legyen kb. 40. MKH ráér a többi török cuccal együtt, 4 ezer. 400 az áfa nélkül kb. 310. Marad a kufárnál kb. 100. Ezeket nyilván csak gondolati szinten vezettem végig, mert nem tudom, hogy egy fegyverkereskedőnek milyen egyéb költségei vannak és hogy valóban tud -e szállíttatni, de ez nem is tartozik ránk. Felajánlottam tesztre, dobálásra is érdekességképpen, hátha igény van rá. Jó lenne egyébként eg átfogó teszt róla, hogy kiderüljön, tényleg fasza cucc-e.

Gvass „ajánlatát” inkább csak neszebazdmeg 500 és menj a p.csábaúgysemkellazneked szinten tudom értelmezni.
Ha úgy szólt volna, hogy:
„Figyu! Ezzzel nekem nincs kedvem foglalkozni!” – azt is teljesen megértem, vagy
„Figyu! Ez nekem csak akkor jó, ha 500-at adsz érte!” – ez is teljesen ok. lehet rajta gondolkodni.

Szerintem Gvass csak provokálni akart ezzel a holnapgyerebebazdmeg 500ezerrel de úgysem jösszbazdmegnerinyálj! visszautasíthatatlan ajánlattal. Ez ugye az „erkölcsileg nulla” hozzáállás, csak már elfelejtettem Gvass bemutatkozó/aláíró szövegét. :lol:

De igazatok van! Szerintem nincs kedve vele foglalkozni, vagy nincs az a pénz, amiért kedve lenne neki, viszont ez a vita jó alkalmat adott a szokásos idézet újra és újra szajkózására. Nyilván nem gondolta komolyan és nem várt mind a három boltban szerdán az aláírandó szerződés és nyilván nem gondolhatta komolyan, hogy én szerdán mindenáron ráérek és addig el is olvasom a keddi összes hozzászólást és tudok a kiváló ajánlatról.

OFF:
Nem tartozik ide, de én is foglalkoztam kiskereskedelemmel is és egy-egy ilyen egyedi rendelésnek utánanézve néha bizony kiderül, hogy egy két telefonnal elképesztően rövid idő alatt és kevés ráfordítással be lehet szerezni egyedi dolgokat egészen jó haszonnal a ráfordítandó időhöz képest. Persze ez nem minden esetben van így. Vannak dolgok, amit a legnagyobb jószándékkal sem lehet.
ON

Mod:

Közben látom, hogy egy rakás új hozzászólás is lett és Gvass is értelmesen leírta a lényeget. Ezek szerint csak engem provokál.

Gent úr! Blekk rájgó írt itt egy 225 ezres puskáról. remélem nem veszed nagyképűségnek. Én sem vagyok az! :)

Mod2:

Gvass! Ha most megint beírod, hogy vigyembeaz500athétfőnmerazigényekésbazdmeg éssatöbbi, akkor szólok, hogy nem biztos, hogy hétvégén olvasom a fórumot és a hétfőm foglalt! ;)
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

ZOLKET írta: 2019.03.15. 08:06 Igen- igen csak a gvass írta, hogy az embere még sehol nincs a befizetéssel.
Ha nekem lenne erre kb 500 ezresem akkor vennék kb 10 spiatert és ha csak 3 évenként küldeném nyugdíjba egyesével akkor az is 30 év. a maradék pedig muníció és esetleg még egy új gumisra is beruházhatok belőle.
De mi a töknek vegyek 10 darab SA, cső alá töltve hordható spiáter csodát egy értelmes, DA, csőretöltve viselhető pisztoly helyett? :?:
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.03.15. 11:33 Sziasztok!

Látom, ment itt a polémia a Night Hawk rendelésről.

Felmerült, hogy én mennyit adnék érte. Nem volt pontos elképzelésem. Úgy 400 körül gondoltam, de ez nyilván csak egy gondolat volt. Úgy számoltam körülbelülire, hogy 200-ból német (szlovák, cseh) áfa le (nem tudom mennyi. Legyen 15%), marad 170. Gondoltam a kereskedő nem megy ki érte személyesen, hanem van jogosultsága szállításra (persze ezt nem tudom, akár nagyker is behozhatja), legyen kb. 40. MKH ráér a többi török cuccal együtt, 4 ezer. 400 az áfa nélkül kb. 310. Marad a kufárnál kb. 100. Ezeket nyilván csak gondolati szinten vezettem végig, mert nem tudom, hogy egy fegyverkereskedőnek milyen egyéb költségei vannak és hogy valóban tud -e szállíttatni, de ez nem is tartozik ránk. Felajánlottam tesztre, dobálásra is érdekességképpen, hátha igény van rá. Jó lenne egyébként eg átfogó teszt róla, hogy kiderüljön, tényleg fasza cucc-e.

Gvass „ajánlatát” inkább csak neszebazdmeg 500 és menj a p.csábaúgysemkellazneked szinten tudom értelmezni.
Ha úgy szólt volna, hogy:
„Figyu! Ezzzel nekem nincs kedvem foglalkozni!” – azt is teljesen megértem, vagy
„Figyu! Ez nekem csak akkor jó, ha 500-at adsz érte!” – ez is teljesen ok. lehet rajta gondolkodni.

Szerintem Gvass csak provokálni akart ezzel a holnapgyerebebazdmeg 500ezerrel de úgysem jösszbazdmegnerinyálj! visszautasíthatatlan ajánlattal. Ez ugye az „erkölcsileg nulla” hozzáállás, csak már elfelejtettem Gvass bemutatkozó/aláíró szövegét. :lol:

De igazatok van! Szerintem nincs kedve vele foglalkozni, vagy nincs az a pénz, amiért kedve lenne neki, viszont ez a vita jó alkalmat adott a szokásos idézet újra és újra szajkózására. Nyilván nem gondolta komolyan és nem várt mind a három boltban szerdán az aláírandó szerződés és nyilván nem gondolhatta komolyan, hogy én szerdán mindenáron ráérek és addig el is olvasom a keddi összes hozzászólást és tudok a kiváló ajánlatról.

OFF:
Nem tartozik ide, de én is foglalkoztam kiskereskedelemmel is és egy-egy ilyen egyedi rendelésnek utánanézve néha bizony kiderül, hogy egy két telefonnal elképesztően rövid idő alatt és kevés ráfordítással be lehet szerezni egyedi dolgokat egészen jó haszonnal a ráfordítandó időhöz képest. Persze ez nem minden esetben van így. Vannak dolgok, amit a legnagyobb jószándékkal sem lehet.
ON

Mod:

Közben látom, hogy egy rakás új hozzászólás is lett és Gvass is értelmesen leírta a lényeget. Ezek szerint csak engem provokál.

Gent úr! Blekk rájgó írt itt egy 225 ezres puskáról. remélem nem veszed nagyképűségnek. Én sem vagyok az! :)

Mod2:

Gvass! Ha most megint beírod, hogy vigyembeaz500athétfőnmerazigényekésbazdmeg éssatöbbi, akkor szólok, hogy nem biztos, hogy hétvégén olvasom a fórumot és a hétfőm foglalt! ;)
Bla bla bla

ha 600at irtam volna, te 500at "Gondoltal" volna.
kamugép.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Tuba írta: 2019.03.15. 11:33 Sziasztok!

Látom, ment itt a polémia a Night Hawk rendelésről.

. . . . .
De még mindig nem értem, miért nem rendeled be közvetlenül a csehektől vagy német webshopból?
Szerintem lenne olyan fórumtárs aki megteszi neked 300-ért, és még le is MKH-zza. :)

Én csomó mindent a német Amazonról rendelek, mert gyakran 20-30%-al olcsóbb a kinézett cucc mint itthon, még úgy is, hogy az Amazon magyar címnél kifizetteti a magyarisztáni hiperáfát. Már 1-2 tízezer előnyért simán berendelem kintről, pláne ilyen nagy különbségnél.
Az más kérdés, hogy a ketseg magyarisztáni márkaképviseletek nem vállalják a kintről rendelt cucc garis javítását, hiába van rá egész világra- vagy EU-ra érvényes garancia, nem ismerik el, úgyhogy meghibásodásnál postázás vissza, és várni kell. De vagyok olyan sóher getzi hogy még így is inkább kintről rendelek, nekem nem mindegy egy műszaki cikknél (pl Garmin sport óra) hogy 120-at fizetek vagy 160-at.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.15. 12:14 Bla bla bla

ha 600at irtam volna, te 500at "Gondoltal" volna.
kamugép.
Parttalan vita. Trombita 200-é sem venné meg, Te meg 600-é sem hoznád be neki.

Csak megy itt az ovis szappanopera... Unalmas.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

TotoHU írta: 2019.03.15. 12:25 De még mindig nem értem, miért nem rendeled be közvetlenül a csehektől vagy német webshopból?
Szerintem lenne olyan fórumtárs aki megteszi neked 300-ért, és még le is MKH-zza. :)

Én csomó mindent a német Amazonról rendelek, mert gyakran 20-30%-al olcsóbb a kinézett cucc mint itthon, még úgy is, hogy az Amazon magyar címnél kifizetteti a magyarisztáni hiperáfát. Már 1-2 tízezer előnyért simán berendelem kintről, pláne ilyen nagy különbségnél.
Az más kérdés, hogy a ketseg magyarisztáni márkaképviseletek nem vállalják a kintről rendelt cucc garis javítását, hiába van rá egész világra- vagy EU-ra érvényes garancia, nem ismerik el, úgyhogy meghibásodásnál postázás vissza, és várni kell. De vagyok olyan sóher getzi hogy még így is inkább kintről rendelek, nekem nem mindegy egy műszaki cikknél (pl Garmin sport óra) hogy 120-at fizetek vagy 160-at.
Egy csomó mindent rendelek külföldről. Leginkább azt, ami itt nincs, vagy hasonlóan nem hozzák be. Ami itt nem visz ebbe az irányba, az az , hogy bukhatom a 600+17EUR csomag plusz szállítást, ha elkobozzák, plusz jöhet egy 50ezres bírság, járulékos károk, elkobzások stb. Az már több alapból, mint 250-300 ezer.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.03.15. 12:14 Bla bla bla

ha 600at irtam volna, te 500at "Gondoltal" volna.
kamugép.
Inkább mond azt, hogy nem akarsz vele foglalkozni!
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tuba írta: 2019.03.15. 13:09 Inkább mond azt, hogy nem akarsz vele foglalkozni!
Bocs, de ezt mintha már az elején tudatta volna...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2019.03.15. 08:17 Na mit mondtam?

Okadek444-en kihagytak, hogy a masik mecsetben, AHOL NEM HALT MEG SENKI, ott visszalottek!

https://444.hu/2019/03/15/fegyveresek-m ... er-meghalt


HVG-n szinten kussolnak rola:
https://hvg.hu/vilag/20190315_Tomeggyil ... egyveresek
Gusztustalan de várható volt...
Más:"A lőfegyverek sem véletlenül kerültek a képbe, Tarrant azért ezt a formáját választotta a támadásnak, mert abban reménykedik, hogy emiatt az Egyesült Államokban a baloldal megpróbálja majd eltörölni az alkotmány lőfegyverviselésre vonatkozó második kiegészítését."
Ez (már ha igaz) nem éppen az a szélsőjobbos, nacionalista, náci, bevándorlóellenes stb. gondolkodásmód mint amiről mindenhol írnak.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

A ki mit nem hoz be hiszti nem épp szakmai téma. Folytassátok az OFF-ban, vagy ha ilyen irányba halad tovább, az Arénában. Segítsétek annyival a munkámat, hogy ne nekem kelljen a folytatást átpakolgatni. Kösz.
I am the law.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

bcsob írta: 2019.03.15. 13:36 Gusztustalan de várható volt...
Más:"A lőfegyverek sem véletlenül kerültek a képbe, Tarrant azért ezt a formáját választotta a támadásnak, mert abban reménykedik, hogy emiatt az Egyesült Államokban a baloldal megpróbálja majd eltörölni az alkotmány lőfegyverviselésre vonatkozó második kiegészítését."
Ez (már ha igaz) nem éppen az a szélsőjobbos, nacionalista, náci, bevándorlóellenes stb. gondolkodásmód mint amiről mindenhol írnak.
Egyik ker. rádióban NEM hagyták ki a lőfegyvert. Ők az állami médiától kapják a híreket. Ingyé, ugye...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.03.15. 13:09 Inkább mond azt, hogy nem akarsz vele foglalkozni!

Éppen ezt mondtam. És utána megneveztem azt az összeget, amennyiért nekem ez mégis megérné.

Tudod, ez az ÜZLET lényege: teneked KELL valami, én meg akkor szerzem be és annyiért, amennyiért nekem MEGÉRI. Ha a kettő nem találkozik: NINCS ÜZLET.

Avagy: az igények pontosan odáig tartanak, ameddig fizetni nem kell értük.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Judge Dredd írta: 2019.03.15. 13:39 A ki mit nem hoz be hiszti nem épp szakmai téma. Folytassátok az OFF-ban, vagy ha ilyen irányba halad tovább, az Arénában. Segítsétek annyival a munkámat, hogy ne nekem kelljen a folytatást átpakolgatni. Kösz.
Ja. Kernem tolni. KOSZI.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sparrow írta: 2019.03.14. 22:47 Láthatóan nem pontos értékeket írtam. A 40 az nem csak laminátum, nem tudom milyen egyéb dolgokat kell még fizetni, nem vagyok kereskedő. Azt akartam csak kifejezni, hogy egy 200 ezres fegyverre lehet én is rádobnék 50% hasznot, ha az mondjuk elviszi 2 napomat
Miért vinné el 2 napodat egy webshopos rendelés?
Nem harckocsit importálsz, a webhopban megrendeled, utalsz, és a futár kihozza.
PTB-s gázpisztoly, 19% német áfa van rajta, tehát a 27% magyar áfa csak plusz 8%.
3760,-Ft az MKH.

Plusz milyen jó ingyen reklám az XX fegyverboltnak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.03.15. 14:15 Miért vinné el 2 napodat egy webshopos rendelés?
Nem harckocsit importálsz, a webhopban megrendeled, utalsz, és a futár kihozza.
PTB-s gázpisztoly, 19% német áfa van rajta, tehát a 27% magyar áfa csak plusz 8%.
3760,-Ft az MKH.

Plusz milyen jó ingyen reklám az XX fegyverboltnak.

Hajrá!
csináld meg, 4 kilót ad érte a hangszer nevű burzsuj, maga írta! De azért én előre kérném a pénzt. Muhahaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Menjtek szobára b+!

Vagy valaki fújja már meg ezt a tubát innen!

Az egész egy kibaxott státuszhiszti! Napnál világosabb, hogy ótvar gyökérség egy 200Ft-ért beszerezhető valamit 500-ért eladni, vagy megvenni.

Persze mindent meg lehet indokolni, ahogy azt is, hogy agyarlandon nincs politikai korrupció! Ettől még a kutya nem fogja elhinni.

Rohadtul abba kellene már ezt itt fejezni!

Egyébként meg f..szkorbács mindenkinek!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta: Csak mondom, hogy a magyar áfa 27%, az ipa (=helyi áfa) 3% korul, tehat a brutto kisker ar kb. 1/3-at be kell fizetni az allamkaszaba.

Az egy 500 ezres tetelnel azt jelenti, hogy kb. 360 ezer forintbol kell gazdalkodni.
Csak ehhez a részhez akarok hozzászólni mert ez egy kicsit túlzás szerintem amit írsz.

Az IPA alapnál le lehet vonni az árú beszerzés értékét. tehát nem a teljes 500e-re fizeted a 3%-ot, ha valamit 200-ért vettél és 500-ért adod el akkor csak 300 után fizeted a 3%-ot, és ráadásul mindezt nettóban kell kiszámolni.
Ha külföldről is veszel valamit akkor ott is kapsz számlát, amiben benne van az áfa, így azt meg levonhatod és csak a különbözetet kell befizetned az államnak, tehát az hogy csak 360e-ből kell gazdálkodni, az nem kicsit van sarkítva.
Szerk.
Bár gondolom ezzel te is teljesen tisztába vagy.

Poén ON:
Vagy így akarsz extra hasznot generálni, ami kereskedőnél teljesen rendben van, hiszen ebből élsz.
Poén OFF
"..."
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Annyira nem értem, hát ezeket meg lehet venni. Magánszemélynek egyébként rendelni sem tilos, a magyar jogszabály kifejezetten a kereskedőknek tiltja, hogy postázza. Szóval....

(más: autónál volt olyan, hogy 3-4 szerelő is azt mondta, hogy nem csinálja meg, árat sem mond. Nem volt mit tenni, én csináltam meg. Előfordul az ilyen, de nem jártam a nyakukra, hogy köcsögök.)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Tuba írta: 2019.03.15. 13:08 Egy csomó mindent rendelek külföldről. Leginkább azt, ami itt nincs, vagy hasonlóan nem hozzák be. Ami itt nem visz ebbe az irányba, az az , hogy bukhatom a 600+17EUR csomag plusz szállítást, ha elkobozzák, plusz jöhet egy 50ezres bírság, járulékos károk, elkobzások stb. Az már több alapból, mint 250-300 ezer.
Miért koboznák el? Járulékos kár meg mi lehet? Nem értem...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TurboP írta: 2019.03.15. 15:57
Ha külföldről is veszel valamit akkor ott is kapsz számlát, amiben benne van az áfa, így azt meg levonhatod és csak a különbözetet kell befizetned az államnak, tehát az hogy csak 360e-ből kell gazdálkodni, az nem kicsit van sarkítva.
OFF ez kurvára nem így van a közösségen belüli áruforgalom esetében.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

TurboP írta: 2019.03.15. 15:57 Csak ehhez a részhez akarok hozzászólni mert ez egy kicsit túlzás szerintem amit írsz.

Az IPA alapnál le lehet vonni az árú beszerzés értékét. tehát nem a teljes 500e-re fizeted a 3%-ot, ha valamit 200-ért vettél és 500-ért adod el akkor csak 300 után fizeted a 3%-ot, és ráadásul mindezt nettóban kell kiszámolni.
Ha külföldről is veszel valamit akkor ott is kapsz számlát, amiben benne van az áfa, így azt meg levonhatod és csak a különbözetet kell befizetned az államnak, tehát az hogy csak 360e-ből kell gazdálkodni, az nem kicsit van sarkítva.
Szerk.
Bár gondolom ezzel te is teljesen tisztába vagy.

Poén ON:
Vagy így akarsz extra hasznot generálni, ami kereskedőnél teljesen rendben van, hiszen ebből élsz.
Poén OFF

ÁFA részhez csak hogy pontosabb legyen:
Ha EU-n belulrol szerez be akkor ott kozossegen beluli beszerzesrol van szo, ami utan kozossegen beluli levonhato es fizetendő afa is keletkezik egyarant a beszezett aru utan 27% (tehat itt meg nulla cash hatasa van az afa-nak). Viszont amikor eladja itthon a polgarnak akkor a 27%ot be kell fizetnie :):)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2019.03.15. 16:35-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Zotyika írta: 2019.03.15. 16:28 OFF ez kurvára nem így van a közösségen belüli áruforgalom esetében.
+1 nah megeloztel
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2019.03.15. 16:20 Annyira nem értem, hát ezeket meg lehet venni. Magánszemélynek egyébként rendelni sem tilos, a magyar jogszabály kifejezetten a kereskedőknek tiltja, hogy postázza. Szóval....

Jaj, dehogy nem erted, erti ezt mindenki. Ha TENYLEG kellene a delikvensnek, szepen csendben regen megvette volna. De nem, az a musor csak a forumon valo provokalasra, fikazashegyekre jo. Es ezt jatsza el kb. sokadszorra a hangszeres burzsuj.

Ilyenkor kene a moderatornak megelozo csapast merni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2019.03.15. 16:34 Jaj, dehogy nem erted, erti ezt mindenki. Ha TENYLEG kellene a delikvensnek, szepen csendben regen megvette volna. De nem, az a musor csak a forumon valo provokalasra, fikazashegyekre jo. Es ezt jatsza el kb. sokadszorra a hangszeres burzsuj.

Ilyenkor kene a moderatornak megelozo csapast merni.
Ja nyilván. :)
Főleg mivel hallottam már olyan emberről, akinek nagyon kellett valami olyan fegyver, ami nem volt Mo-n. Éles. Be tudta hozni. Ja, nem volt olcsó, és nem úgy, mint ez, hanem tényleg kurvára nem volt olcsó.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.03.15. 14:24 Hajrá!
csináld meg, 4 kilót ad érte a hangszer nevű burzsuj, maga írta! De azért én előre kérném a pénzt. Muhahaha
Oks.

No, akkor azoknak akiket illet: 3 kilóért (300ezer Ft) hozatok be Night Hawk gázpisztolyt.
Budapesti átadással, ha kell akkor az MKH-t is elintézem hozzá.
A felét előre kérem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.03.15. 17:39 Oks.

No, akkor azoknak akiket illet: 3 kilóért (300ezer Ft) hozatok be Night Hawk gázpisztolyt.
Budapesti átadással, ha kell akkor az MKH-t is elintézem hozzá.
A felét előre kérem.
Respect!

Kíváncsi leszek hányan élnek majd a lehetőséggel.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

WildBear23 írta: 2019.03.15. 17:39 Oks.

No, akkor azoknak akiket illet: 3 kilóért (300ezer Ft) hozatok be Night Hawk gázpisztolyt.
Budapesti átadással, ha kell akkor az MKH-t is elintézem hozzá.
A felét előre kérem.
Maximális Respect!! :D
Élnék a lehetőséggel! Privátban várom az infót, hogy hova utalhatom, vihetem a zsét!
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Zotyika írta: 2019.03.15. 16:20 Annyira nem értem, hát ezeket meg lehet venni. Magánszemélynek egyébként rendelni sem tilos, a magyar jogszabály kifejezetten a kereskedőknek tiltja, hogy postázza. Szóval....

(más: autónál volt olyan, hogy 3-4 szerelő is azt mondta, hogy nem csinálja meg, árat sem mond. Nem volt mit tenni, én csináltam meg. Előfordul az ilyen, de nem jártam a nyakukra, hogy köcsögök.)
Nézd! Én ehhez nem értek! Ha Magyarországon fegyver megy egy csomagban, azt szerintem nem nézi jó szemmel senki.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tuba 2019.03.15. 19:54-kor.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Mr. Senki írta: 2019.03.15. 15:20 Menjtek szobára b+!

Vagy valaki fújja már meg ezt a tubát innen!

Az egész egy kibaxott státuszhiszti! Napnál világosabb, hogy ótvar gyökérség egy 200Ft-ért beszerezhető valamit 500-ért eladni, vagy megvenni.

Persze mindent meg lehet indokolni, ahogy azt is, hogy agyarlandon nincs politikai korrupció! Ettől még a kutya nem fogja elhinni.

Rohadtul abba kellene már ezt itt fejezni!

Egyébként meg f..szkorbács mindenkinek!
Figyu! Ehhez a témához egy csomóan hozzászóltak. Ezek szerint nem volt érdektelen a többiek számára sem (mármint nem az én ügyem, hanem az egyedi cuccok beszerezhetőségének problematikája). Végül is ennek köszönhetően megoldás is született Wildbear topiktársnak köszönhetően.

A te szemedben én nem vagyok normális. Nekem az fura, hogy beülsz fél napra egy fegyverboltba megfigyelőnek, máskor meg elé egy padra. Mindenki máshogy süsü egy kicsit. Így kerek a világ. :D

Hogy ON is legyen:
Nálad volt már ilyen mozgócsöves Steel Eagle tesztelésen? Van véleményed róla?
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tuba írta: 2019.03.15. 19:54 Figyu! Ehhez a témához egy csomóan hozzászóltak. Ezek szerint nem volt érdektelen a többiek számára sem (mármint nem az én ügyem, hanem az egyedi cuccok beszerezhetőségének problematikája). Végül is ennek köszönhetően megoldás is született Wildbear topiktársnak köszönhetően.

A te szemedben én nem vagyok normális. Nekem az fura, hogy beülsz fél napra egy fegyverboltba megfigyelőnek, máskor meg elé egy padra. Mindenki máshogy süsü egy kicsit. Így kerek a világ. :D

Hogy ON is legyen:
Nálad volt már ilyen mozgócsöves Steel Eagle tesztelésen? Van véleményed róla?
Semmi bajom Veled. Az más kérdés, hogy totál aberrált lehetsz, hogy ilyen hisztit kavarsz azért, mert lusta vagy egy telefont megereszteni, majd elautózni oda-vissza 220km-t... 😃

A boltba ücsörgést meg pont a valóság megismerése miatt tettem. Totál logika okán. Sikerült is megismernem a vevők összetételét, és a boltosok problémáinak valós fedezetét. Ha ezért én hülyének számítok, akkor szerintem a világgal lesz a baj, de ettől függetlenül elfogadom, ha nem fogadnak el mások. Én már ilyen vagyok. Egy Senki, aki csak figyel, nézelődik, agyalog...

Volt nálam ZVI NH, meg láttam a Kevint is. Gázosban csúcsminőség, élesben középkategóriás.

Az új PTB-s verzióhoz még nem volt szerencsém. Ellenben a germánok már tesztelték. Nem tudok róla rosszat mondani az árán felül. Az nekem gázpisztoly kategóriában durva. Miért? Mert ezt rendeltetésszerű használat után élből elkobozza a hatóság. Aminek két véglete lehet tönkreteszik /ellopják. Ez egy 20-30e Ft-os eszköznél majdnem leszarom. Ennél már nem.

Megbízhatóság? Soha nem lesz olyan megbízható mint egy Ekol Lite 28900-é... tárkapacra sem több. Tehát nem látom gyakorlati értelmét ennek a fegyvernek.

Érdekesség, minőségi, acélbuziknak ideális, de nincs mellette racionális érvem.

Ezzel együtt elfogadom azt is, hogy Neked ez a szerelmed. 300-ért Mackótestvér behozza neked. Nekem a harmadáért sem kéne.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Mr. Senki írta: 2019.03.15. 20:13 Semmi bajom Veled. Az más kérdés, hogy totál aberrált lehetsz, hogy ilyen hisztit kavarsz azért, mert lusta vagy egy telefont megereszteni, majd elautózni oda-vissza 220km-t... 😃

A boltba ücsörgést meg pont a valóság megismerése miatt tettem. Totál logika okán. Sikerült is megismernem a vevők összetételét, és a boltosok problémáinak valós fedezetét. Ha ezért én hülyének számítok, akkor szerintem a világgal lesz a baj, de ettől függetlenül elfogadom, ha nem fogadnak el mások. Én már ilyen vagyok. Egy Senki, aki csak figyel, nézelődik, agyalog...

Volt nálam ZVI NH, meg láttam a Kevint is. Gázosban csúcsminőség, élesben középkategóriás.

Az új PTB-s verzióhoz még nem volt szerencsém. Ellenben a germánok már tesztelték. Nem tudok róla rosszat mondani az árán felül. Az nekem gázpisztoly kategóriában durva. Miért? Mert ezt rendeltetésszerű használat után élből elkobozza a hatóság. Aminek két véglete lehet tönkreteszik /ellopják. Ez egy 20-30e Ft-os eszköznél majdnem leszarom. Ennél már nem.

Megbízhatóság? Soha nem lesz olyan megbízható mint egy Ekol Lite 28900-é... tárkapacra sem több. Tehát nem látom gyakorlati értelmét ennek a fegyvernek.

Érdekesség, minőségi, acélbuziknak ideális, de nincs mellette racionális érvem.

Ezzel együtt elfogadom azt is, hogy Neked ez a szerelmed. 300-ért Mackótestvér behozza neked. Nekem a harmadáért sem kéne.
Köszi! Drop safe tesztet csinált vele valaki?

Nem mondtam, hogy hülye vagy, csak másképp furcsa. :)
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tuba írta: 2019.03.15. 20:42 Köszi! Drop safe tesztet csinált vele valaki?

Nem mondtam, hogy hülye vagy, csak másképp furcsa. :)
Dropesafe:
Passzolom a kérdést. Viszont meglepődnék, ha nem volna az, mert ez egy kifejezetten önvédelmi céllal fejlesztett típus. A DAO szerkezete is ezt mutatja.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Mr. Senki írta: 2019.03.15. 20:51 Dropesafe:
Passzolom a kérdést. Viszont meglepődnék, ha nem volna az, mert ez egy kifejezetten önvédelmi céllal fejlesztett típus. A DAO szerkezete is ezt mutatja.
Köszi! Akkor én tesztelni fogom. Ha szeretnéd, rendelkezésedre bocsájtom egy átfogó tesztelésre! Neked van nagy összehasonlító tapasztalatod. ;)

Lenne egy olyan kérdésem (ha már itt az OFF-ban vagyunk), hogy ez egy nyitott közösségi fórum, ami mindenki számára egyenlő, vagy Gvass és Senki őrmester fóruma, amihez mások is hozzáírhatnak? Bocsássátok meg a tudatlanságomat! Nem kötözködésből írom. Én azt is elfogadom, ha a második az igaz és bocs, ha erről nem tudtam. Valahogy mindig ti ketten játsszátok az óvóbácsit a modik előtt és a megmondóembert, más csak provokátor és troll lehet, aki nem ért veletek egyet, vagy nektek nem tetsző hozzászólásokat ír. Így van ez? Ti vagytok a fórum tulajok? :?: Világosítsatok már meg! :idea:

Az meg, hogy kinek mi ér meg mit és ennyit? Háát... Van, aki szalvétákat gyűjt akár eszméletlen pénzekért. Szerintem ezért nem kéne baxtatni egymást.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tuba írta: 2019.03.15. 21:05 Köszi! Akkor én tesztelni fogom. Ha szeretnéd, rendelkezésedre bocsájtom egy átfogó tesztelésre! Neked van nagy összehasonlító tapasztalatod. ;)

Lenne egy olyan kérdésem (ha már itt az OFF-ban vagyunk), hogy ez egy nyitott közösségi fórum, ami mindenki számára egyenlő, vagy Gvass és Senki őrmester fóruma, amihez mások is hozzáírhatnak? Bocsássátok meg a tudatlanságomat! Nem kötözködésből írom. Én azt is elfogadom, ha a második az igaz és bocs, ha erről nem tudtam. Valahogy mindig ti ketten játsszátok az óvóbácsit a modik előtt és a megmondóembert, más csak provokátor és troll lehet, aki nem ért veletek egyet, vagy nektek nem tetsző hozzászólásokat ír. Így van ez? Ti vagytok a fórum tulajok? :?: Világosítsatok már meg! :idea:

Az meg, hogy kinek mi ér meg mit és ennyit? Háát... Van, aki szalvétákat gyűjt akár eszméletlen pénzekért. Szerintem ezért nem kéne baxtatni egymást.
Gvass egy kereskedő, én meg egy senki vagyok. A fórum nem a miénk. Más is hozzászól. Természetes, ezért van.

Ha valaki látszólag, vagy valóban hülyeségket beszél, vagy provokál, akkor pár őstag értelemszerűen rendet tesz. Az itteni ősközösség már régóta gyűri egymást, megvannak az írott, és iratlan szabályok is. Pl nem.érdemes egy zstagot aki még kereskedő is értetlenkedéssel provokálni. Egyébként itt nagyon türelmesek a modik. A régi kékén már lehet, hogy le lettél volna tiltva.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Tuba írta: 2019.03.15. 21:05 Köszi! Akkor én tesztelni fogom. Ha szeretnéd, rendelkezésedre bocsájtom egy átfogó tesztelésre! Neked van nagy összehasonlító tapasztalatod. ;)

Lenne egy olyan kérdésem (ha már itt az OFF-ban vagyunk), hogy ez egy nyitott közösségi fórum, ami mindenki számára egyenlő, vagy Gvass és Senki őrmester fóruma, amihez mások is hozzáírhatnak? Bocsássátok meg a tudatlanságomat! Nem kötözködésből írom. Én azt is elfogadom, ha a második az igaz és bocs, ha erről nem tudtam. Valahogy mindig ti ketten játsszátok az óvóbácsit a modik előtt és a megmondóembert, más csak provokátor és troll lehet, aki nem ért veletek egyet, vagy nektek nem tetsző hozzászólásokat ír. Így van ez? Ti vagytok a fórum tulajok? :?: Világosítsatok már meg! :idea:

Az meg, hogy kinek mi ér meg mit és ennyit? Háát... Van, aki szalvétákat gyűjt akár eszméletlen pénzekért. Szerintem ezért nem kéne baxtatni egymást.
Pfff :-)
Ha ők igazgatnák a fórumot, nagyon más világ volna. :-)
De többek közt nekik is köszönhető, hogy nincs tele hülyeséggel, fals infókkal a fórum. Ami itt megmondó emberré teszi őket az szvsz a szakmai rálátás.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Tuba írta: 2019.03.15. 21:05 Lenne egy olyan kérdésem (ha már itt az OFF-ban vagyunk), hogy ez egy nyitott közösségi fórum, ami mindenki számára egyenlő, vagy Gvass és Senki őrmester fóruma, amihez mások is hozzáírhatnak? Bocsássátok meg a tudatlanságomat! Nem kötözködésből írom. Én azt is elfogadom, ha a második az igaz és bocs, ha erről nem tudtam. Valahogy mindig ti ketten játsszátok az óvóbácsit a modik előtt és a megmondóembert, más csak provokátor és troll lehet, aki nem ért veletek egyet, vagy nektek nem tetsző hozzászólásokat ír. Így van ez? Ti vagytok a fórum tulajok? :?: Világosítsatok már meg! :idea:
Tegyünk tisztába egy dolgot.
Mindenki egyenlő, szabadság-egyenlőség-testvériség meg a többi ratyiság, persze. A fórumot több tucatnyi tag pénzbeli hozzájárulása tartja fenn, ez teszi lehetővé hogy a többi 600+ regisztrált és kb 7-800 nem regisztrált olvasó fórumozhat. A magot egy 12-15 éve egymást ismerő közösség jelenti akik láttak már egy-két cifra dolgot fegyveres berkekben, meg az előző fórumon. Közülük is vannak páran, akik annak a szakmai tartalomnak a nagy részét szállítják, ami miatt a legtöbben ide járnak informálódni. Másoknak meg az adminisztratív munkája teszi lehetővé a mindennapi működést.
Úgyhogy nekik sajnos valóban vannak előjogaik, ők egyenlőbbek az egyenlőknél. Pontosan úgy van ez is, mint a valódi életben. M. Lőrinc holding tulajdonos és Kovács Gizi piaci kofa is magyar állampolgárok, és vállalkozók. Aztán az egyiknek mégiscsak többet lehet, mint a másiknak.
Így mennek ezek a dolgok.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Hírünk a nagyvilágban. Az új-zélandi ámokfutó fegyvere tele volt festve az általa hősnek tartottak neveivel. Többek között John Hunyadi, Szilágyi Mihály, a váci csata évszáma, stb.

https://index.hu/kulfold/2019/03/15/chr ... kialtvany/
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Tuba írta: 2019.03.15. 21:05 Köszi! Akkor én tesztelni fogom. Ha szeretnéd, rendelkezésedre bocsájtom egy átfogó tesztelésre! Neked van nagy összehasonlító tapasztalatod. ;)

Lenne egy olyan kérdésem (ha már itt az OFF-ban vagyunk), hogy ez egy nyitott közösségi fórum, ami mindenki számára egyenlő, vagy Gvass és Senki őrmester fóruma, amihez mások is hozzáírhatnak? Bocsássátok meg a tudatlanságomat! Nem kötözködésből írom. Én azt is elfogadom, ha a második az igaz és bocs, ha erről nem tudtam. Valahogy mindig ti ketten játsszátok az óvóbácsit a modik előtt és a megmondóembert, más csak provokátor és troll lehet, aki nem ért veletek egyet, vagy nektek nem tetsző hozzászólásokat ír. Így van ez? Ti vagytok a fórum tulajok? :?: Világosítsatok már meg! :idea:

Az meg, hogy kinek mi ér meg mit és ennyit? Háát... Van, aki szalvétákat gyűjt akár eszméletlen pénzekért. Szerintem ezért nem kéne baxtatni egymást.
Én már tiltottalak volna...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.15. 17:49 Respect!

Kíváncsi leszek hányan élnek majd a lehetőséggel.
Igen, en is rendkivuli modon varom a kicsomagolos fotokat meg a friss mkh-rol a fotot (milyen elirasok lesznek rajta) a tomegigeny hatasara behozott ZVI-krol, meg asszem 3 honapja varok a nelkulozhetetlen spiatermentes Gladiator 500-rol szolo fotokra is, termeszetesen a forumozo magyar vevo kezebol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.03.16. 08:23 Igen, en is rendkivuli modon varom a kicsomagolos fotokat meg a friss mkh-rol a fotot (milyen elirasok lesznek rajta) a tomegigeny hatasara behozott ZVI-krol, meg asszem 3 honapja varok a nelkulozhetetlen spiatermentes Gladiator 500-rol szolo fotokra is, termeszetesen a forumozo magyar vevo kezebol.
Lehet a zmkh desszertsasra írja majd el a nájthókot. ragadozó madár mind2 :-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.16. 10:27 Lehet a zmkh desszertsasra írja majd el a nájthókot. ragadozó madár mind2 :-)
Default érték: "ISMERETLEN"...

Elvégre az MKH, és a BRFK igrend is a "szakértő hatóság"... = "nem tudjuk"...

No comment.

Hungaristan 2019.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Úgy tűnik mindkét helyen ugyan az az állat lövöldözött Új Zélandon. A másik helyen sem viszonozta senki a tüzet, hanem egy bátor civil hozzá vágta a terroristához a saját kiürült fegyverét. De még ezen a második helyen is agyonlőtt 7 embert.

https://index.hu/kulfold/2019/03/17/uj- ... zelsojobb/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.17. 14:42 Úgy tűnik mindkét helyen ugyan az az állat lövöldözött Új Zélandon. A másik helyen sem viszonozta senki a tüzet, hanem egy bátor civil hozzá vágta a terroristához a saját kiürült fegyverét. De még ezen a második helyen is agyonlőtt 7 embert.

https://index.hu/kulfold/2019/03/17/uj- ... zelsojobb/
viszont azt ugye erzed, h ez mennyire kamuszagu, utolagos magyarazkodas? Lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.17. 15:12 viszont azt ugye erzed, h ez mennyire kamuszagu, utolagos magyarazkodas? Lol.
Megy a totál sajtóferdítés. Az egyik cikkben még az is volt, hogy egy netes fórumon az.terjedt.róla, hogy valami titkosszolgálatos manus, akinek ez a dolga, és a sokadik ilyenen van már túl.

Szóval hazudozik a sajtó összevissza... Ahogy szoktak.

A lényeg ettől változatlan marad. Ahol ellenállásba ütközik egy ilyen gyáva féreg, ott sok ember menekül meg a biztos halál elől. Ha lőfegyverrel fékezik meg az ilyet, az a legbiztosabb. Jó esetben egy halom pént és időt is megspórolnak vele a rengeteg megmentett életről nem is beszélve. Meg a féreg nem tud majd hülyeségeket böfögni a médiába, ezzel népszerűsítve az ilyen szarságokat.

Egyébként ahogy mondtam, én a sajtót a terrorizmus terjedésének ügyében ha nem is annyira mint a terroristákat, de szintén vétkesnek gondolom. Ők adják meg a terrorizmus lényegét. Mivel az ijedtséget, a borzalmat ők osztják meg a világban.

Az ilyen ügyekben a hatóságok helyében maximális hírmoderációt rendelnék el. Aki ilyen hírt terjeszt, az támogatja a terrorizmust, ergo vétséget követ el.

Egyszerűen ignorálni kell az ilyen eseményeket, és akkor értelmüket vesztik. Nem kap nyilvánosságot, tehát senkit nem lehet vele félelemben tartani.

Ahogy anno mi is így írtottuk a hülyéket a régi kékén. Nem kaptak teret, senki sem foglalkozott velük. Ha felháborodtunk, és anyázni kezdtünk, csak egyre mélyebbre sűlyedt a szakmai tartalom a szarban. Itt is.ez a helyzet. Most hetekig fogunk tocsogni ennek.a féregnek a szarában. Annak az 50 megölt embernek, és családjuknak ettől meg semmiben sem.lesz jobb, csak rosszabb.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.03.17. 15:38 Megy a totál sajtóferdítés. Az egyik cikkben még az is volt, hogy egy netes fórumon az.terjedt.róla, hogy valami titkosszolgálatos manus, akinek ez a dolga, és a sokadik ilyenen van már túl.

Szóval hazudozik a sajtó összevissza... Ahogy szoktak.

A lényeg ettől változatlan marad. Ahol ellenállásba ütközik egy ilyen gyáva féreg, ott sok ember menekül meg a biztos halál elől. Ha lőfegyverrel fékezik meg az ilyet, az a legbiztosabb. Jó esetben egy halom pént és időt is megspórolnak vele a rengeteg megmentett életről nem is beszélve. Meg a féreg nem tud majd hülyeségeket böfögni a médiába, ezzel népszerűsítve az ilyen szarságokat.

Egyébként ahogy mondtam, én a sajtót a terrorizmus terjedésének ügyében ha nem is annyira mint a terroristákat, de szintén vétkesnek gondolom. Ők adják meg a terrorizmus lényegét. Mivel az ijedtséget, a borzalmat ők osztják meg a világban.

Az ilyen ügyekben a hatóságok helyében maximális hírmoderációt rendelnék el. Aki ilyen hírt terjeszt, az támogatja a terrorizmust, ergo vétséget követ el.

Egyszerűen ignorálni kell az ilyen eseményeket, és akkor értelmüket vesztik. Nem kap nyilvánosságot, tehát senkit nem lehet vele félelemben tartani.

Ahogy anno mi is így írtottuk a hülyéket a régi kékén. Nem kaptak teret, senki sem foglalkozott velük. Ha felháborodtunk, és anyázni kezdtünk, csak egyre mélyebbre sűlyedt a szakmai tartalom a szarban. Itt is.ez a helyzet. Most hetekig fogunk tocsogni ennek.a féregnek a szarában. Annak az 50 megölt embernek, és családjuknak ettől meg semmiben sem.lesz jobb, csak rosszabb.
Some asshole initiative
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.03.17. 15:38 Megy a totál sajtóferdítés. Az egyik cikkben még az is volt, hogy egy netes fórumon az.terjedt.róla, hogy valami titkosszolgálatos manus, akinek ez a dolga, és a sokadik ilyenen van már túl.

Szóval hazudozik a sajtó összevissza... Ahogy szoktak.

A lényeg ettől változatlan marad. Ahol ellenállásba ütközik egy ilyen gyáva féreg, ott sok ember menekül meg a biztos halál elől. Ha lőfegyverrel fékezik meg az ilyet, az a legbiztosabb. Jó esetben egy halom pént és időt is megspórolnak vele a rengeteg megmentett életről nem is beszélve. Meg a féreg nem tud majd hülyeségeket böfögni a médiába, ezzel népszerűsítve az ilyen szarságokat.

Egyébként ahogy mondtam, én a sajtót a terrorizmus terjedésének ügyében ha nem is annyira mint a terroristákat, de szintén vétkesnek gondolom. Ők adják meg a terrorizmus lényegét. Mivel az ijedtséget, a borzalmat ők osztják meg a világban.

Az ilyen ügyekben a hatóságok helyében maximális hírmoderációt rendelnék el. Aki ilyen hírt terjeszt, az támogatja a terrorizmust, ergo vétséget követ el.

Egyszerűen ignorálni kell az ilyen eseményeket, és akkor értelmüket vesztik. Nem kap nyilvánosságot, tehát senkit nem lehet vele félelemben tartani.

Ahogy anno mi is így írtottuk a hülyéket a régi kékén. Nem kaptak teret, senki sem foglalkozott velük. Ha felháborodtunk, és anyázni kezdtünk, csak egyre mélyebbre sűlyedt a szakmai tartalom a szarban. Itt is.ez a helyzet. Most hetekig fogunk tocsogni ennek.a féregnek a szarában. Annak az 50 megölt embernek, és családjuknak ettől meg semmiben sem.lesz jobb, csak rosszabb.
Hát Te aztán megoldanád.... cenzúra rulezik mi? :mrgreen:

Figyi, mióta Világ a Világ, szerintem azóta voltak kamu hírek. Emléxem, még a "boldogult" cucializmusban is. Sőt! Ott még az újságárusok is ráraktak sokszor egy lapáttal. Többször is volt olyan, hogy az aluljárókban az "Esti a hírlap!" rikkancsok, az újság jobb eladhatósága érdekében remek kis "ódákat szültek" a rikkantásaikba, amiket miután megvette az ember az újságot, természetesen sehol sem talált benne. :lol: :lol: Szóval az álhírek, ferdítések nem a mai kor szülöttei. A különbség csak annyi, hogy manapság egyfelől az egymás ellenében rivalizáló ilyen-olyan nézeteket képviselő politikai újságok miatt (ugye szeretik egymás hibáit álhibáit felfedni), másfelől pedig pont hogy a teljesen szabadon szerkeszthető "önkéntes online média" (blogok, meg közösségi oldalak) okán ugye ezek sokkal gyorsabban és egyértelműbben mennek végbe, mint annak idején. Így azután feltűnőbb is. Szerintem nincs ezzel baj, inkább jó, hogy az ilyenek hamar bebuknak. Mondjuk az viszont tény, hogy pont ezért, a különböző hírekre hivatkozgatva elméleteket igazolni viszont valóban óvatosan kéne. ;) De legalábbis várni kicsit, hogy nem cáfolódik-e, főleg, ha túlságosan vadul hangzik.

Mellesleg.... az "új" neved....oh bazz.... :geek:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.03.17. 19:22 Hát Te aztán megoldanád.... cenzúra rulezik mi? :mrgreen:

Figyi, mióta Világ a Világ, szerintem azóta voltak kamu hírek. Emléxem, még a "boldogult" cucializmusban is. Sőt! Ott még az újságárusok is ráraktak sokszor egy lapáttal. Többször is volt olyan, hogy az aluljárókban az "Esti a hírlap!" rikkancsok, az újság jobb eladhatósága érdekében remek kis "ódákat szültek" a rikkantásaikba, amiket miután megvette az ember az újságot, természetesen sehol sem talált benne. :lol: :lol: Szóval az álhírek, ferdítések nem a mai kor szülöttei. A különbség csak annyi, hogy manapság egyfelől az egymás ellenében rivalizáló ilyen-olyan nézeteket képviselő politikai újságok miatt (ugye szeretik egymás hibáit álhibáit felfedni), másfelől pedig pont hogy a teljesen szabadon szerkeszthető "önkéntes online média" (blogok, meg közösségi oldalak) okán ugye ezek sokkal gyorsabban és egyértelműbben mennek végbe, mint annak idején. Így azután feltűnőbb is. Szerintem nincs ezzel baj, inkább jó, hogy az ilyenek hamar bebuknak. Mondjuk az viszont tény, hogy pont ezért, a különböző hírekre hivatkozgatva elméleteket igazolni viszont valóban óvatosan kéne. ;) De legalábbis várni kicsit, hogy nem cáfolódik-e, főleg, ha túlságosan vadul hangzik.

Mellesleg.... az "új" neved....oh bazz.... :geek:
Félreérettél. Nem az álhírekkel van gondom. A terrorizmus eredményének publikálásával. Mivel ezzel félelmet gerjeztenek, ami lényegében a rerrorizmus hajtómotorja. Ezért nem engedném ezeknek a híreknek a terjesztését. A cenzúra így is megvan. Elég megnézni a hazai sajtó összetételét, és a tulajdonosi köröket. Egyből kiderül ki mit, és hogyan irányít.

Az, hogy a parasztok fejét úgy qúrják át mint xart a palánkon, az nem új.

Egyébként a tömegmédia manapság olyan mélységeket él meg, hogy kb értelmetlen követni. Lassan az lesz a hír, hogy ki böfögött, és ki mondta meg egy nőnek, hogy "hmmmm de megb..ná"... Valamelyik reggel gyanútlanul hallgatom a kocsiban a rádiót, mire mit hallok... Nők gyűjti a havi bajukat, és közösségbe gyűlve azzal festenek. Komolyan erre van szükség???? Ett kell órákon át részletezni, publikálni??? Részemről ha a hazai ún kereskedelmi médiát, és sajtót zusamen kukáznák az sem nagyon hatna meg. Neoprimitív szar az egész. Szükségtelenek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Mr. Senki írta: 2019.03.17. 19:55 Félreérettél. Nem az álhírekkel van gondom. A terrorizmus eredményének publikálásával. Mivel ezzel félelmet gerjeztenek, ami lényegében a rerrorizmus hajtómotorja. Ezért nem engedném ezeknek a híreknek a terjesztését. A cenzúra így is megvan. Elég megnézni a hazai sajtó összetételét, és a tulajdonosi köröket. Egyből kiderül ki mit, és hogyan irányít.

Az, hogy a parasztok fejét úgy qúrják át mint xart a palánkon, az nem új.

Egyébként a tömegmédia manapság olyan mélységeket él meg, hogy kb értelmetlen követni. Lassan az lesz a hír, hogy ki böfögött, és ki mondta meg egy nőnek, hogy "hmmmm de megb..ná"... Valamelyik reggel gyanútlanul hallgatom a kocsiban a rádiót, mire mit hallok... Nők gyűjti a havi bajukat, és közösségbe gyűlve azzal festenek. Komolyan erre van szükség???? Ett kell órákon át részletezni, publikálni??? Részemről ha a hazai ún kereskedelmi médiát, és sajtót zusamen kukáznák az sem nagyon hatna meg. Neoprimitív szar az egész. Szükségtelenek.
Ezzel az a baj, hogy lehetetlen, lehetetlen és lehetetlen. Olyan ez, mint a GPs trackeres konyhakések, vasdarabok és fogkefék esete. Itt csak az a megoldás, hogy homokba dugod a fejed és próbálsz olyanok társaságába kerülni, akik szintén így tesznek.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tuba írta: 2019.03.17. 20:20 Ezzel az a baj, hogy lehetetlen, lehetetlen és lehetetlen. Olyan ez, mint a GPs trackeres konyhakések, vasdarabok és fogkefék esete. Itt csak az a megoldás, hogy homokba dugod a fejed és próbálsz olyanok társaságába kerülni, akik szintén így tesznek.
Lehet, hogy igazad van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.03.17. 15:58 Some asshole initiative
https://www.youtube.com/watch?v=A2VHgdSVVSU
Hogy ne nevezzük nevén, hanem legyen csak "valami segglyuk", azzal totál egyetértenék. Az eseményekről viszont be kell számolni, ha nem, az már cenzúra, az már 1984. De hogy ne jelenjen meg az arcképe, meg a neve azonnal váljon minden egyes példánynak "valami segglyukká" amellett nagyon erős érvek szólnak. Aki mélyebben utána akar nézni, úgyis megtalálja a mostani videót is, meg minden infót. De ne legyen az arca és a neve a címlapokon, amúgy viszont ugyanúgy full mindent le kell írni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.03.17. 20:25 https://www.youtube.com/watch?v=A2VHgdSVVSU
Hogy ne nevezzük nevén, hanem legyen csak "valami segglyuk", azzal totál egyetértenék. Az eseményekről viszont be kell számolni, ha nem, az már cenzúra, az már 1984. De hogy ne jelenjen meg az arcképe, meg a neve azonnal váljon minden egyes példánynak "valami segglyukká" amellett nagyon erős érvek szólnak. Aki mélyebben utána akar nézni, úgyis megtalálja a mostani videót is, meg minden infót. De ne legyen az arca és a neve a címlapokon, amúgy viszont ugyanúgy full mindent le kell írni.
Lehetséges.

Csak így marad minden a régiben. Pöcsfej senkiházi megcsinálja a kis aljasságát, és a sajtó a nagyobb bevételért tapsikolva segédkezik az eredményességben.

Az meg ökörség, hogy páran nem hajlandóak félni. Azok félnek a legjobban, csak tagadják.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.03.17. 19:55 Félreérettél. Nem az álhírekkel van gondom. A terrorizmus eredményének publikálásával. Mivel ezzel félelmet gerjeztenek, ami lényegében a rerrorizmus hajtómotorja. Ezért nem engedném ezeknek a híreknek a terjesztését. A cenzúra így is megvan. Elég megnézni a hazai sajtó összetételét, és a tulajdonosi köröket. Egyből kiderül ki mit, és hogyan irányít.

Az, hogy a parasztok fejét úgy qúrják át mint xart a palánkon, az nem új.

Egyébként a tömegmédia manapság olyan mélységeket él meg, hogy kb értelmetlen követni. Lassan az lesz a hír, hogy ki böfögött, és ki mondta meg egy nőnek, hogy "hmmmm de megb..ná"... Valamelyik reggel gyanútlanul hallgatom a kocsiban a rádiót, mire mit hallok... Nők gyűjti a havi bajukat, és közösségbe gyűlve azzal festenek. Komolyan erre van szükség???? Ett kell órákon át részletezni, publikálni??? Részemről ha a hazai ún kereskedelmi médiát, és sajtót zusamen kukáznák az sem nagyon hatna meg. Neoprimitív szar az egész. Szükségtelenek.
Hát lehet, hogy félreértettelek, de ha nem engedsz lehozni egy hírt az cenzúra. Az meg nem jó dolog. Sok rosszat el lehet mondani a jelenlegi sajtóról, főleg tőlünk nyugatabbra lévő sajtóról, de a sajtószabadság az szerintem egy kifejezetten jó dolog.

Összetéveszted a cenzúrát az átgondolják, hogy mit közölnek le és mit nem-mel. A kettő nagyon nem ugyanaz hahó! Az egyik esetében egy felső hatalom megmondja, hogy mit írjál meg és hogyan és attól nem térhet el SENKI, semmilyen médium sem, különben dádá lesz, a másik esetében meg maga a közreadó dönti el, hogy mit tálal és azt hogyan. Utóbbi sokkal jobb, hiszen a különböző érdekek révén szinte minden napvilágra kerül. Nem kell egysíkúnak lenni és több különböző érdekeltségű médiát is olvasni kell és akkor kb. képbe kerül az átlagember. Persze nyilván mindegyik befolyásolni akar a maga módján, de szerintem ezzel sincs baj, meg ez is mindig is így volt.

Egen, a kereskedelmi bulvárban vannak olyanok is, ami nyugodtan kukázható lenne. Ez teljesen igaz. Sajna a szabadsággal együtt jár a sok fos is.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Gaston Glock írta: 2019.03.18. 21:04 Hát lehet, hogy félreértettelek, de ha nem engedsz lehozni egy hírt az cenzúra. Az meg nem jó dolog. Sok rosszat el lehet mondani a jelenlegi sajtóról, főleg tőlünk nyugatabbra lévő sajtóról, de a sajtószabadság az szerintem egy kifejezetten jó dolog.

Összetéveszted a cenzúrát az átgondolják, hogy mit közölnek le és mit nem-mel. A kettő nagyon nem ugyanaz hahó! Az egyik esetében egy felső hatalom megmondja, hogy mit írjál meg és hogyan és attól nem térhet el SENKI, semmilyen médium sem, különben dádá lesz, a másik esetében meg maga a közreadó dönti el, hogy mit tálal és azt hogyan. Utóbbi sokkal jobb, hiszen a különböző érdekek révén szinte minden napvilágra kerül. Nem kell egysíkúnak lenni és több különböző érdekeltségű médiát is olvasni kell és akkor kb. képbe kerül az átlagember. Persze nyilván mindegyik befolyásolni akar a maga módján, de szerintem ezzel sincs baj, meg ez is mindig is így volt.

Egen, a kereskedelmi bulvárban vannak olyanok is, ami nyugodtan kukázható lenne. Ez teljesen igaz. Sajna a szabadsággal együtt jár a sok fos is.
Gaston, időt spóroltál meg nekem. Tökéletesen egyetértek.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.03.18. 21:04 Hát lehet, hogy félreértettelek, de ha nem engedsz lehozni egy hírt az cenzúra. Az meg nem jó dolog. Sok rosszat el lehet mondani a jelenlegi sajtóról, főleg tőlünk nyugatabbra lévő sajtóról, de a sajtószabadság az szerintem egy kifejezetten jó dolog.

Összetéveszted a cenzúrát az átgondolják, hogy mit közölnek le és mit nem-mel. A kettő nagyon nem ugyanaz hahó! Az egyik esetében egy felső hatalom megmondja, hogy mit írjál meg és hogyan és attól nem térhet el SENKI, semmilyen médium sem, különben dádá lesz, a másik esetében meg maga a közreadó dönti el, hogy mit tálal és azt hogyan. Utóbbi sokkal jobb, hiszen a különböző érdekek révén szinte minden napvilágra kerül. Nem kell egysíkúnak lenni és több különböző érdekeltségű médiát is olvasni kell és akkor kb. képbe kerül az átlagember. Persze nyilván mindegyik befolyásolni akar a maga módján, de szerintem ezzel sincs baj, meg ez is mindig is így volt.

Egen, a kereskedelmi bulvárban vannak olyanok is, ami nyugodtan kukázható lenne. Ez teljesen igaz. Sajna a szabadsággal együtt jár a sok fos is.
+1 megfelelő kritika, gyökvonás stb. alkalmazásával jól lehet tájékozódni
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

raid írta: 2019.03.18. 23:03 +1 megfelelő kritika, gyökvonás stb. alkalmazásával jól lehet tájékozódni
→Olyan világ még soha sem volt, amiben nem kellett használnia az embernek az eszét.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2019.03.18. 21:04 Hát lehet, hogy félreértettelek, de ha nem engedsz lehozni egy hírt az cenzúra. Az meg nem jó dolog. Sok rosszat el lehet mondani a jelenlegi sajtóról, főleg tőlünk nyugatabbra lévő sajtóról, de a sajtószabadság az szerintem egy kifejezetten jó dolog.

Összetéveszted a cenzúrát az átgondolják, hogy mit közölnek le és mit nem-mel. A kettő nagyon nem ugyanaz hahó! Az egyik esetében egy felső hatalom megmondja, hogy mit írjál meg és hogyan és attól nem térhet el SENKI, semmilyen médium sem, különben dádá lesz, a másik esetében meg maga a közreadó dönti el, hogy mit tálal és azt hogyan. Utóbbi sokkal jobb, hiszen a különböző érdekek révén szinte minden napvilágra kerül. Nem kell egysíkúnak lenni és több különböző érdekeltségű médiát is olvasni kell és akkor kb. képbe kerül az átlagember. Persze nyilván mindegyik befolyásolni akar a maga módján, de szerintem ezzel sincs baj, meg ez is mindig is így volt.

Egen, a kereskedelmi bulvárban vannak olyanok is, ami nyugodtan kukázható lenne. Ez teljesen igaz. Sajna a szabadsággal együtt jár a sok fos is.
Azért,azt szögezzük le, hogy itt abszurdisztanban "furcsa" sajtó szabadság van..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

The Gent írta: 2019.03.19. 08:44 Azért,azt szögezzük le, hogy itt abszurdisztanban "furcsa" sajtó szabadság van..
Még a normálisabb újságírok is többet járnak a bíróságra mint az élelmiszeboltba :D
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Öntöltő fegyverek elleni hiszti hadjárat elindult itthon is.

https://index.hu/techtud/2019/03/19/chr ... yilkoltak/

Nem, semmiképp sem a negatív híreket az emberekre zudito és a támadásokból világhírt csináló modern média, nem az ellenőrizhetetlen internetes szubkultúrák, nem a szociális problémák, nem a széles tömegek számára nehezen érthető és magyarázható nemzetközi események (migrációs válság, fokozódó világpolitikai feszültség stb), nem a hiteltelenné vált és válságba sodródott politikai és gazdasági rendszerek, nem az embereket önállóan gondolkodni képtelen félidióta fogyasztókká züllesztő oktatas a felelős, és nem is a tehetetlen titkosszolgálatok vagy rendőri szervek. Nem. Hanem az eszköz.
Valaki súgja már meg az Uj-Zelandi kormánynak hogy a műtrágyát és a dízel olajat is be kellene tiltani, mert Breivik is azzal robbantgatott, és Oklahomában is azzal rombolták le az FBI székházat megölve 168 embert.
Ja és a kamionokat se felejtsék el hisz Marseille-bem azzal ölt meg 80 embert az ISIS!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.03.19. 18:09-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És a méltó folytatás, komoly tényfeltárással honnét volt a gonosz eszköz, káccci.


https://index.hu/kulfold/2019/03/19/kes ... _serultek/

"Késsel és villával támadt tanárára egy norvég fiú"

"aki az iskola konyhájáról szerezte a kést és a villát."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

TotoHU írta: 2019.03.19. 17:42 Öntöltő fegyverek elleni hiszti hadjárat elindult itthon is.
Mivel nem sikerült értelmezem a cikket, elolvastam az eredetit, ott kifejezetten öntöltő puskákról írnak. Külön kategorizálják a kézifegyvereket, a sörétes fegyvereket és a nem öntöltő puskákat. Természetesen amerikáról van szó és öntöltő puskákat az esetek kevesebb, mint negyedében használtak, a kézifegyverek aránya több, mint 50%. Persze szándékosan kihagytak egy csomó lövöldözést (fel van sorolva, hogy melyikeket), mert szerintük azok egyedi esetek és torzítaná a statisztikát. Valakinek nincs kedve utánanézni, hogy ezekben mit használtak?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.03.19. 08:44 Azért,azt szögezzük le, hogy itt abszurdisztanban "furcsa" sajtó szabadság van..
Mert máshol nem? :lol: :lol: Hallottál-e már Ulfkottéról? Ha nem, akkor olvass kicsit utána. Rá fogsz jönni, hogy idehaza király sajtónk és főleg sajtószabadságunk van a "nagy" nyugatihoz képest.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

TotoHU írta: 2019.03.19. 17:42 Öntöltő fegyverek elleni hiszti hadjárat elindult itthon is.

https://index.hu/techtud/2019/03/19/chr ... yilkoltak/

Nem, semmiképp sem a negatív híreket az emberekre zudito és a támadásokból világhírt csináló modern média, nem az ellenőrizhetetlen internetes szubkultúrák, nem a szociális problémák, nem a széles tömegek számára nehezen érthető és magyarázható nemzetközi események (migrációs válság, fokozódó világpolitikai feszültség stb), nem a hiteltelenné vált és válságba sodródott politikai és gazdasági rendszerek, nem az embereket önállóan gondolkodni képtelen félidióta fogyasztókká züllesztő oktatas a felelős, és nem is a tehetetlen titkosszolgálatok vagy rendőri szervek. Nem. Hanem az eszköz.
Valaki súgja már meg az Uj-Zelandi kormánynak hogy a műtrágyát és a dízel olajat is be kellene tiltani, mert Breivik is azzal robbantgatott, és Oklahomában is azzal rombolták le az FBI székházat megölve 168 embert.
Ja és a kamionokat se felejtsék el hisz Marseille-bem azzal ölt meg 80 embert az ISIS!
Amúgy pont ez a támadás példázza a legjobban miért baromság a "nagy" kapacitású tárak és a félauto fegyverek tiltása. A támadónak volt ideje nem egy tárcserére, akadályelhárításra, sőt ki tudott menni a kocsijához fegyvert cserélni. Ha minderre volt ideje akkor ugyan ezt megcsinája 10 lőszeres tárakkal/ismétlőpuskával is.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Gaston Glock írta: 2019.03.19. 21:29 Mert máshol nem? :lol: :lol: Hallottál-e már Ulfkottéról? Ha nem, akkor olvass kicsit utána. Rá fogsz jönni, hogy idehaza király sajtónk és főleg sajtószabadságunk van a "nagy" nyugatihoz képest.
és amint írta Ő az aki beismerte egyedül, pár éve rejtélyes körülmények között szívrohamot kapott az otthonában.
ulfko.jpg
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2019.03.19. 21:29 Mert máshol nem? :lol: :lol: Hallottál-e már Ulfkottéról? Ha nem, akkor olvass kicsit utána. Rá fogsz jönni, hogy idehaza király sajtónk és főleg sajtószabadságunk van a "nagy" nyugatihoz képest.
Igaz, de én nem "mashol", hanem itt élek, nevezetesen : bananisztanban.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

99%, hogy gázpisztolya volt. Kap egy minősített garázdaságot. Ha eddig nem volt büntetve, és egyébként nem egy renitens pötsch (esetleg önvédelem volt a történet), akkor nem lesz letöltendő.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.03.20. 14:08 Igaz, de én nem "mashol", hanem itt élek, nevezetesen : bananisztanban.
Épp ezért írtam, hogy örülj neki. Mivel máshol még rosszabb.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.20. 17:23 99%, hogy gázpisztolya volt. Kap egy minősített garázdaságot. Ha eddig nem volt büntetve, és egyébként nem egy renitens pötsch (esetleg önvédelem volt a történet), akkor nem lesz letöltendő.

Nem, műanyag springes arisoft gagyesz volt, ha a kep valos a gestapo.hu-n:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ag-pecsett

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.21. 06:46 Nem, műanyag springes arisoft gagyesz volt, ha a kep valos a gestapo.hu-n:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ag-pecsett

Kép
Szánalmas..
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

"A search warrant of Hendrix's home in Berry Creek revealed firearms and a pipe bomb. Hendrix was later found on January 6, 2015 standing outside a local store and was found to have several weapons concealed under his coat, including an AK-47 rifle, a .223 caliber pistol, and a .22 caliber pistol."

A .223 kaliberű pisztoly az mi akar lenni?A válltámasz nélküli AR-15-re gondolnak vagy csak elírás? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2019.03.21. 19:24 "A search warrant of Hendrix's home in Berry Creek revealed firearms and a pipe bomb. Hendrix was later found on January 6, 2015 standing outside a local store and was found to have several weapons concealed under his coat, including an AK-47 rifle, a .223 caliber pistol, and a .22 caliber pistol."

A .223 kaliberű pisztoly az mi akar lenni?A válltámasz nélküli AR-15-re gondolnak vagy csak elírás? :roll:
Valami olyasmire, az jogilag pisztoly.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

8-)
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ezzel szenvedek éppen.
IMG_20190323_144246.jpg
1. A fűtőszál hozzáér a rúdhoz. Ez ha jól gondolom a hőérzékelő lehet. Érzésem szerint ez így nem normális, vagy igen?
2. Az anód alá nincs tömítésem, OBI-ba ha bemegyek, akkor kell valamire figyelni, ha veszek valamit?

Köszi

Meg még azt se tudom ezt hova teszem...
2019-03-23 14.50.59.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.03.23. 14:52 Ezzel szenvedek éppen.
IMG_20190323_144246.jpg
1. A fűtőszál hozzáér a rúdhoz. Ez ha jól gondolom a hőérzékelő lehet. Érzésem szerint ez így nem normális, vagy igen?
2. Az anód alá nincs tömítésem, OBI-ba ha bemegyek, akkor kell valamire figyelni, ha veszek valamit?

Köszi

Meg még azt se tudom ezt hova teszem...
2019-03-23 14.50.59.jpg
Bátor vagy. OBI-ban arra figyelj, hogy megfelelő terméket válassz. Nálunk a lavór a mosógép mellett van. :-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.03.23. 14:52 Ezzel szenvedek éppen.
IMG_20190323_144246.jpg
1. A fűtőszál hozzáér a rúdhoz. Ez ha jól gondolom a hőérzékelő lehet. Érzésem szerint ez így nem normális, vagy igen?
2. Az anód alá nincs tömítésem, OBI-ba ha bemegyek, akkor kell valamire figyelni, ha veszek valamit?

Köszi

Meg még azt se tudom ezt hova teszem...
2019-03-23 14.50.59.jpg
múltkor ilyet javítottam komámnál. megacopolda. a dzsuváról leöntöd a vizet a tetejéről a wcbe, a többit meg ki..od a kukába egy erős zsákban.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.03.23. 15:04 Bátor vagy. OBI-ban arra figyelj, hogy megfelelő terméket válassz. Nálunk a lavór a mosógép mellett van. :-)
Na de gáz ha hozzáér? :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: albi »

Nem kéne hozzáérnie. Próbáld arébb hajtani, de így se vészes. Legfeljebb kicsit csal a termosztát.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

albi írta: 2019.03.23. 20:33 Nem kéne hozzáérnie. Próbáld arébb hajtani, de így se vészes. Legfeljebb kicsit csal a termosztát.
Köszi, most töltöm fel vízzel. Hát kíváncsi leszek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése