OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Úgy látom, még nem volt. Wadie pepper, 6-os start, légfegyó-lövedékek, Kal4 jelzőrakéta, jó kopott spiáter gázrevkó, gumis revkó... lát valaki a képeken lőfegyvert és lőszert?

http://concretemedia.hu/2019/03/22/lecs ... ban-video/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.23. 21:43 Úgy látom, még nem volt. Wadie pepper, 6-os start, légfegyó-lövedékek, Kal4 jelzőrakéta, jó kopott spiáter gázrevkó, gumis revkó... lát valaki a képeken lőfegyvert és lőszert?

http://concretemedia.hu/2019/03/22/lecs ... ban-video/
Érdekes, hogy a fegyverek szabályosan voltak tárolva, illetve nem láttam egyértelműen illegal cuccot sem.
A puskaszekrényben volt pár kérdőjeles cucc, de azokat is látni kéne. A pisztolyok közül egyik sem volt illegal. Hacsak nem voltak felfúrva.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.03.23. 22:06 Érdekes, hogy a fegyverek szabályosan voltak tárolva, illetve nem láttam egyértelműen illegal cuccot sem.
A puskaszekrényben volt pár kérdőjeles cucc, de azokat is látni kéne. A pisztolyok közül egyik sem volt illegal. Hacsak nem voltak felfúrva.
A jó szomszéd, vagy a rossz feleseg feldobta a szerencsétlen faszit... Nem volt ott sztem semmi illegal cucc...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.03.23. 22:38 Nem volt ott sztem semmi illegal cucc...
Szerintem se. Kikockáztam a videót, a puskákat nem ismerem föl, bár a sörétesen látszik némi lézergravír, a Keserű-féle betűkkel, tán Keresztapa? A Pitbullon se látni buhera vagy egyéb felfúrás nyomait.

Az ilyen videók második részét sose adják le, pedig megnézném. Ahogy sűrű bocsánatkérések között visszaadnak mindent, megnevezve a bejelentőt.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.23. 22:46 Pitbullon se látni buhera vagy egyéb felfúrás nyomait.
Ha arra gondolsz ami a páncélban volt, az szerintem egy éles J-frame revolverből gyártott gáz-riasztó cucc. A dobban szerintem jól látszik a menet és az abba tekert (menetrögzítővel vagy csapolással eltávolíthatatlanul rögzített) szűkítő a töltényűr után.
Ha nem elég az igazságügyi szakértő véleménye, akkor a rendőrség úgyis felkeresi a gyártót.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2019.03.24. 00:05 Ha arra gondolsz ami a páncélban volt, az szerintem egy éles J-frame revolverből gyártott gáz-riasztó cucc. A dobban szerintem jól látszik a menet és az abba tekert (menetrögzítővel vagy csapolással eltávolíthatatlanul rögzített) szűkítő a töltényűr után.
Ha nem elég az igazságügyi szakértő véleménye, akkor a rendőrség úgyis felkeresi a gyártót.
Erre gondolok. Nem látok benne menetet, de "A GYÁRTÓ"-nak hiszek.
rev.jpg
rev.jpg (45.88 KiB) Megtekintve 43648 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.23. 22:06 Érdekes, hogy a fegyverek szabályosan voltak tárolva, illetve nem láttam egyértelműen illegal cuccot sem.
A puskaszekrényben volt pár kérdőjeles cucc, de azokat is látni kéne. A pisztolyok közül egyik sem volt illegal. Hacsak nem voltak felfúrva.
Honnan tudod megállapítani videóról melyik mi volt? Vagy ezen kivul mit talaltak még?
Melyik lehetett kitekerheto akasztóju ezek közül is, mint a múltkori vateras illegal cuccnál? Mi van ha éppen ez a csávó gyártotta azokat?
Ezt nem tudjuk megmondani ennyiből. Bármi lehet és semmi se.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.24. 07:37 Erre gondolok. Nem látok benne menetet, de "A GYÁRTÓ"-nak hiszek.
rev.jpg
Valami finommenet féle látszik ott. Viszont a képen biztos, hogy nem gyári gumiképes revkó van. Ez valami J frame 5 lövetű eszköz. Azok a tágulási kamrák mintha utólag lettek volna befúrva, és nincs rajtuk sem korom, sem semmi más. Tehát vagy nagyon megpucolták, de inkább még nem is használták. Egy biztos, ebben az állapotban ez éles lőszert nem tud kilőni. Tehát semmiképpen sem engedélyköteles fegyver.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.03.24. 09:07 Honnan tudod megállapítani videóról melyik mi volt? Vagy ezen kivul mit talaltak még?
Melyik lehetett kitekerheto akasztóju ezek közül is, mint a múltkori vateras illegal cuccnál? Mi van ha éppen ez a csávó gyártotta azokat?
Ezt nem tudjuk megmondani ennyiből. Bármi lehet és semmi se.
Nem látjuk pontosan csak azt, ami a képen volt. Azok meg nem látszottak engedélyköteles illegal cuccoknak. A buherátorok meg nem szokták egy helyen, elzárva, töltény, fegyver külön módon tárolni az illegal vasakat. Jellemzően szétdobálva, fészerben, lakásban, mindenhol találják meg a dolgokat. Ezen felül a TEK jellemzően kifutós sztárvideókat csinál arról, ha találnak egy darab éles lőszert is. Itt csak 4db 4-es kaliberű jelzőrakétát videóztak agyon. Az meg mi is?

Szóval nem kizárható, hogy van valami illegal cucc, de a publikált videón ez nem lászik egyértelműen. Ennyit látunk.

A hatóságok meg nem szokták eltitkolni a "zsákmányt". Inkább felfújják amennyire csak lehet. Ezen meg nem látom ezt. Tehát vagy a videó lett rossz, vagy árnyékra vetődtek.
Valószínűleg valaki haragudott az emberre, vagy figyelték a pasast, de nem találták meg azt, amit kerestek nála, mert ügyesen rejtette el, vagy már / még nem volt mit megtalálni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.24. 07:37 Erre gondolok. Nem látok benne menetet, de "A GYÁRTÓ"-nak hiszek.
Nem biztos hogy nálunk készült, de ez biztosan egy J-frame revolver, és tudomásom szerint egyetlen gyárilag gáz-riasztó sem készült ilyen dobkialakítással.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.24. 07:37 Erre gondolok. Nem látok benne menetet, de "A GYÁRTÓ"-nak hiszek.
rev.jpg
Én látok. Ott a dobfuratokban a menet. Mondjuk a felvétel kicsit szar, homályos, de ettől még halványan látszik. Ránézésre ez egy gázriasztóra alakított J frame Rossi.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: gomaster »

Gaston Glock írta: 2019.03.24. 14:43 Én látok. Ott a dobfuratokban a menet. Mondjuk a felvétel kicsit szar, homályos, de ettől még halványan látszik. Ránézésre ez egy gázriasztóra alakított J frame Rossi.
Ott a pont...
Jó ismerősöm akit meglátogatott a TEK.
Airsoft, CO2-s légpuska, Bartal puska, globserveres 4matic és steiner-féle gáz-riasztók vannak a birtokában illetve cal4-es rakétapisztoly.
Ezeknek pedig a tartása nem engedélyköteles.
Azt a pár db ,22LR illetve 1 db puskalőszert nem tudom, hogy találhatták nála..
Bár az sem kizárt, hogy bizonyítékot kellett produkálni...

Mindemellé a TEK már nem először járt nála, pontosan ismerték a helyszínt..

72 óráig élvezte a vendéglátást és utána elengedték..

Mondjuk nem túl régen egy konkurrens gyártó eléggé megorrolt rá és következményeket helyezett kilátásba.
(lehet, hogy ez volt az..)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gomaster 2019.03.24. 19:35-kor.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: vato »

gomaster írta: 2019.03.24. 19:29 Ott a pont...
Jó ismerősöm akit meglátogatott a TEK.
Airsoft, CO2-s légpuska, globserveres 4matic és steiner-féle gáz-riasztók vannak a birtokában illetve cal4-es rakétapisztoly.
Ezeknek pedig a tartása nem engedélyköteles.
Azt a pár db ,22LR illetve 1 db puskalőszert nem tudom, hogy találhatták nála..
Bár az sem kizárt, hogy bizonyítékot kellett produkálni...

Mindemellé a TEK már nem először járt nála, pontosan ismerték a helyszínt..

72 óráig élvezte a vendéglátást és utána elengedték..

Mondjuk nem túl régen egy konkurrens gyártó eléggé megorrolt rá és következményeket helyezett kilátásba.
(lehet, hogy ez volt az..)
Csak nem jericho?? A hatter ismeros volt a videoibol...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gomaster írta: 2019.03.24. 19:29 illetve cal4-es rakétapisztoly.
Ezeknek pedig a tartása nem engedélyköteles.
Muhaha.
Egy jó barátom ellen pont most van folyamatban eljárás lőfegyverrel való visszaélés miatt, mer' a gazságügyi szagértő lőfegyvernek nyilvánította a kal.4-es rakétapisztolyt (nála is egyéb szabadon tartható vasak voltak még, azokról megállapították hogy azok amik, de vissza még nem adták). Szerzett jó ügyvédet és kérvényezték normális szakértő kirendelését.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gomaster írta: 2019.03.24. 19:29
Azt a pár db ,22LR illetve 1 db puskalőszert nem tudom, hogy találhatták nála..
Bár az sem kizárt, hogy bizonyítékot kellett produkálni...

Mindemellé a TEK már nem először járt nála, pontosan ismerték a helyszínt..
Jah biztos ártatlan bárány és a csúnya tekk teljesen véletlenül őt baszogatja.
Figyi, itt hardcore fegyverbuzik vannak ezen a fórumon, és senkit nem látogat meg a TEK. Vajon miért?

Ha nem először jártak nála akkor annak oka volt, nem kevés pénz ennyi embert és technikát mozgatni.
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: gomaster »

Kojak írta: 2019.03.24. 19:38 Muhaha.
Egy jó barátom ellen pont most van folyamatban eljárás lőfegyverrel való visszaélés miatt, mer' a gazságügyi szagértő lőfegyvernek nyilvánította a kal.4-es rakétapisztolyt (nála is egyéb szabadon tartható vasak voltak még, azokról megállapították hogy azok amik, de vissza még nem adták). Szerzett jó ügyvédet és kérvényezték normális szakértő kirendelését.
És mi alapján minősítették "szakértőnek" azt a jóembert?

Egy szakértőtől szvsz elvárható lenne a vonatkozó jogszabályok naprakész ismerete.

Ebben pedig kivételként vannak említve a riasztásra illetve vészjelzésre szolgáló eszközök.

Egy ilyen ügyben indítványoznám a szakértő működési engedélyének a visszavonását és ellene kártérítési per illetve hamis vád címén böntetőeljárás megindítását.

Az ilyenre földet vessenek vagy fütyüljön a talpa alatt a szél..
TotoHU írta: 2019.03.24. 19:43 Jah biztos ártatlan bárány és a csúnya tekk teljesen véletlenül őt baszogatja.
Figyi, itt hardcore fegyverbuzik vannak ezen a fórumon, és senkit nem látogat meg a TEK. Vajon miért?

Ha nem először jártak nála akkor annak oka volt, nem kevés pénz ennyi embert és technikát mozgatni.
Mindenki ártatlannak tekintendő, ameddig a bíróság ki nem mondja a bűnösségét
(Magyarország Alaptörvénye, XXVIII. cikk,2017. évi XC. törvény, 1.§, 7.§, 566.§)

Ahhoz, hogy a TEK meglátogasson elegendő egy jóindulatú bejelentő és egy hihetően hangzó sztori..
Még a szomszédod is rád hívhatja a TEK-et ha kiszúrja, hogy a gáz-riasztó fegyvereidet a házad udvarán-teraszán tisztítod.

Arról már nem is beszélve, ha rossz viszonyban vagytok és pl egy airsoft AK-val-lát mondjuk a kocsidba beszállni terepruhában..

Soha ne becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát..
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.03.24. 19:43 Jah biztos ártatlan bárány és a csúnya tekk teljesen véletlenül őt baszogatja.
Figyi, itt hardcore fegyverbuzik vannak ezen a fórumon, és senkit nem látogat meg a TEK. Vajon miért?

Ha nem először jártak nála akkor annak oka volt, nem kevés pénz ennyi embert és technikát mozgatni.
Ok, azt aláírom, hogy okkal mentek ki. Ellenben amit levideóztak az alapján nincs buksisimi. Egy rakás engedély nélkül tartható valamit lehetett látni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Újabb napi melléfogás

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2019.03.24. 21:03 Ok, azt aláírom, hogy okkal mentek ki. Ellenben amit levideóztak az alapján nincs buksisimi. Egy rakás engedély nélkül tartható valamit lehetett látni.
Azért mentek civil ruhába mert már jártak ott párszor és a formaságokon már túl vannak :lol: A bejárati ajtóra örigari van az asztalostól mert olyan sokszor volt már berúgva :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Vadász baleset.Csóri kocogó palit kilőtte a vadász.Persze csak lábon lőtte :lol: Épületek irányába lőni? :roll:
https://www.liveleak.com/view?t=9UCZe_1553445834
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

Jericho-t már korábban 2x vitte el a TEK, elvileg ez már a 3. alkalom neki. Elvileg területvédelmi tartalékos katona is Jericho... Ne felejtsétek, hogy volt mostanába valami videója amin múzeális ólomlövedékessel csirkét lőtt le... Na az állatkínzás tudtommal. Lehet annak is köze van a mostani akcióhoz.
Piréz poéta.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

security89 írta: 2019.03.25. 19:57 Jericho-t már korábban 2x vitte el a TEK, elvileg ez már a 3. alkalom neki. Elvileg területvédelmi tartalékos katona is Jericho... Ne felejtsétek, hogy volt mostanába valami videója amin múzeális ólomlövedékessel csirkét lőtt le... Na az állatkínzás tudtommal. Lehet annak is köze van a mostani akcióhoz.
Ha, igaz a csirkés történet, akkor megerdemli amit kapott. Aki hülye, az haljon meg...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.03.25. 19:57 Jericho-t már korábban 2x vitte el a TEK, elvileg ez már a 3. alkalom neki. Elvileg területvédelmi tartalékos katona is Jericho... Ne felejtsétek, hogy volt mostanába valami videója amin múzeális ólomlövedékessel csirkét lőtt le... Na az állatkínzás tudtommal. Lehet annak is köze van a mostani akcióhoz.
Elég beteg dolog fekaporossal csirkékre durrogtatni. Bár ilyen alapon a vidéki lakosság 2/3-át azonnal be lehetne kaszlizni...

Valamiért mindenképpen ki kellett voni a forgalomból a krapekot, csak gondolom nem publikus pontosan miért.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.03.25. 22:05 Ha, igaz a csirkés történet, akkor megerdemli amit kapott. Aki hülye, az haljon meg...
Amikor a 4Maticról kerestem videót, csak az övéit találtam, így megnéztem őket. Szakmaiatlanság, buhera, más gyártó fikázása jellemezte. Nem volt szimpatikus, pedig ezt a csirkevideót nem is láttam. (Nem értem, hogy egy gyártò miért nem él a net ilyesfajta reklám lehetőségeivel, ami a termék bemutatását illeti.)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

security89 írta: 2019.03.25. 19:57 Jericho-t már korábban 2x vitte el a TEK, elvileg ez már a 3. alkalom neki. Elvileg területvédelmi tartalékos katona is Jericho... Ne felejtsétek, hogy volt mostanába valami videója amin múzeális ólomlövedékessel csirkét lőtt le... Na az állatkínzás tudtommal. Lehet annak is köze van a mostani akcióhoz.
Én is hallottam róla, hogy az. Ez nem segíti az ügyét, mert hadbíróság... Persze lehet hogy csak volt.
A csirkés videót láttam, bár emlékezetem szerint nem volt kínzás, mert azonnal kampec volt... Ezzel együtt baromság volt, le is vette.
Hogy mit találtak, és mit nem... majd eldől. Ha ennyire szemelőtt szerepelve kísértésbe esett, és a sok szabályos közé bevállalt pár apróságot, az szomorú, de tanulságos.
Ugyanakkor bizonyos gyártó önjelölt reklámarca volt, ráadásul úgy, ahogy. Én itt érzek némi gyanút. Ezzel együtt prepper témában eléggé ott volt a szeren.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.03.25. 22:10 Elég beteg dolog fekaporossal csirkékre durrogtatni. Bár ilyen alapon a vidéki lakosság 2/3-át azonnal be lehetne kaszlizni...

Valamiért mindenképpen ki kellett voni a forgalomból a krapekot, csak gondolom nem publikus pontosan miért.
Kedves Kolléga! A videki lakosság 2/3-d része nem durroktat csirkekre, mi a nyakukat vagjuk el egy éles késsel. Hagyjuk mar ezt a fekaporos témát,főleg ebben a z általánosíto megvilagitasban.. Köszönöm!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.03.26. 09:21 Kedves Kolléga! A videki lakosság 2/3-d része nem durroktat csirkekre, mi a nyakukat vagjuk el egy éles késsel. Hagyjuk mar ezt a fekaporos témát,főleg ebben a z általánosíto megvilagitasban.. Köszönöm!
Fekaporral ledurrantani egy csirkét kb annyira állatkínzás (vagy annyira sem) mint csirkének a nyakát elvágni, és megvárni amíg kapálózva elvérzik, vagy 5-en kirángatni egy disznót a helyéről, aztán egy bazi kést megforgatni a szívében, és szintén kivéreztetni. (tudom, EU vágás, stb... Mindenki külön anesztest hív a csirkéhez... Persze-persze...)

Ennek analógiájára írtam amit írtam. A csirkét eleve arra tartják, hogy kinyírják, és megegyék. Ok, hogy fekaporral ez kissé beteges, de az állíkínzós rész szerintem nem áll meg.

Megint félre lett értve a "vidéki" kifejezés. A vidéki esetünkben sem "alsóbbrendűt" jelent, hanem csupán annyit, hogy a fővárosban nem jellemző az állattartás, ezért az ott lakók ebből a körből ki vannak zárva.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.03.26. 09:48 Fekaporral ledurrantani egy csirkét kb annyira állatkínzás (vagy annyira sem) mint csirkének a nyakát elvágni, és megvárni amíg kapálózva elvérzik, vagy 5-en kirángatni egy disznót a helyéről, aztán egy bazi kést megforgatni a szívében, és szintén kivéreztetni. (tudom, EU vágás, stb... Mindenki külön anesztest hív a csirkéhez... Persze-persze...)

Ennek analógiájára írtam amit írtam. A csirkét eleve arra tartják, hogy kinyírják, és megegyék. Ok, hogy fekaporral ez kissé beteges, de az állíkínzós rész szerintem nem áll meg.

Megint félre lett értve a "vidéki" kifejezés. A vidéki esetünkben sem "alsóbbrendűt" jelent, hanem csupán annyit, hogy a fővárosban nem jellemző az állattartás, ezért az ott lakók ebből a körből ki vannak zárva.
A lepuffantás még humánusabb is, mint a kivéreztetés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.03.26. 10:13 A lepuffantás még humánusabb is, mint a kivéreztetés.
Így van, de ettől még jelez bizonyos mentális zűröket, ha valaki fekaporossal lövöldözik csirkére...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.03.26. 10:15 Így van, de ettől még jelez bizonyos mentális zűröket, ha valaki fekaporossal lövöldözik csirkére...
Valamit jelezhet, ja :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mr. Senki írta: 2019.03.26. 09:48 Fekaporral ledurrantani egy csirkét kb annyira állatkínzás (vagy annyira sem) mint csirkének a nyakát elvágni, és megvárni amíg kapálózva elvérzik, vagy 5-en kirángatni egy disznót a helyéről, aztán egy bazi kést megforgatni a szívében, és szintén kivéreztetni. (tudom, EU vágás, stb... Mindenki külön anesztest hív a csirkéhez... Persze-persze...)

Ennek analógiájára írtam amit írtam. A csirkét eleve arra tartják, hogy kinyírják, és megegyék. Ok, hogy fekaporral ez kissé beteges, de az állíkínzós rész szerintem nem áll meg.

Megint félre lett értve a "vidéki" kifejezés. A vidéki esetünkben sem "alsóbbrendűt" jelent, hanem csupán annyit, hogy a fővárosban nem jellemző az állattartás, ezért az ott lakók ebből a körből ki vannak zárva.
Alapjában véve a szóban forgó személy sem így intézi a csirkevágást, igazából a teszt célja az volt, hogy szükség (világvége) esetén apróvadra (pl. galamb, fácán) megfelelne-e az eszköz. Mondjuk én vettem volna az állateledel boltban egy pulykafejet a célra inkább, azon utána ki lehetett volna elemezni a behatolást, stb.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2019.03.26. 10:13 A lepuffantás még humánusabb is, mint a kivéreztetés.
Süldő koromban, mikor 5-6 csirkét vágtam egyszerre (2-t hétvégére, a többit a fagyra), én sem futkoztam utánuk az udvaron. Slavia 620, fejlövés, utána kivéreztetés. Még a 80-as években. Ma már csirkét légpuskával fejbelőni állatkínzás. Verebet lőni csúzlival, vagy légpusekkal szintén, plusz még természetkárosítás is. Emiatt egyúttal "Búcsú a fegyverektől", ha vadászjegy alapján van fegyvered. Hozsánna néked, panel állatvédő!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2019.03.26. 11:30 Süldő koromban, mikor 5-6 csirkét vágtam egyszerre (2-t hétvégére, a többit a fagyra), én sem futkoztam utánuk az udvaron. Slavia 620, fejlövés, utána kivéreztetés. Még a 80-as években. Ma már csirkét légpuskával fejbelőni állatkínzás. Verebet lőni csúzlival, vagy légpusekkal szintén, plusz még természetkárosítás is. Emiatt egyúttal "Búcsú a fegyverektől", ha vadászjegy alapján van fegyvered. Hozsánna néked, panel állatvédő!
Mondjuk a felesleges veréblövöldözést én is mélyen elítélem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2019.03.26. 11:35 Mondjuk a felesleges veréblövöldözést én is mélyen elítélem.
Igen, de van, amikor nem felesleges.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2019.03.26. 10:47 Alapjában véve a szóban forgó személy sem így intézi a csirkevágást, igazából a teszt célja az volt, hogy szükség (világvége) esetén apróvadra (pl. galamb, fácán) megfelelne-e az eszköz. Mondjuk én vettem volna az állateledel boltban egy pulykafejet a célra inkább, azon utána ki lehetett volna elemezni a behatolást, stb.
Hahaha... Persze, aprovadra megfelelő-e az eszköz? , 150-200 éve nem celbaloni tartottak a szobanforgo eszközöket, hanem elelemszerzes, önvédelmi célokra. Akkor nem értem, hogy miert kellett, ujra feltalalnia a melegvizet, a derék túlélő figuranak.. Ez volt a duma része, egyszerűen elő húsra akart durroktatni...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2019.03.26. 13:30 Igen, de van, amikor nem felesleges.
Szerintem mindig az. Vadászidénye nincs, kártevőnek nem minősítették (annyira kártevő csak, mint a feketerigó), így méreggel sem irtható. Innentől kezdve lelövése pusztán öncélú, és büntetendő (Magyarország területén). Ez van. Nem tudom, Olaszországban lehet meg is eszik, ha valaki verebet akar lőni, menjen oda. (Ez a véleményem a farkasról is, bármennyire is kártékony, Magyarországon védett!)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

jó ha van írta: 2019.03.26. 13:30 Igen, de van, amikor nem felesleges.
Bő 100 évvel ezelőtt bizony nem volt felesleges. ;)
szegediszakacs.jpg
szegediszakacs.jpg (47.6 KiB) Megtekintve 43412 alkalommal
"Tisztítsuk meg a verebet... húzzuk nyársra, mellé egy szelet szalonnát, utána egy szelet zsemlyét, aztán újra egy verebet és így fölváltva..."

De van "Rizottó verébbel" is. "Készíts el vagy húsz verebet..."

No, hát ez az igazi prepper-gasztronómia. Persze csak igazán kőgazdagoknak. Eszmei érték manapság 25 000 Ft/darab. Amikor még ingyé' volt, akkor az íze egyébként mint a csirkének.

(Bocs Sparrow úr! :D :lol: )

Manapság viszont télen már etetem őket, meg a sok egyéb szárnyas apróságot, hiszen már alig vannak, és bizony tavasz-nyár-ősz idején szemmel láthatóan megdolgoznak a kajáért.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

jó ha van írta: 2019.03.26. 13:30 Igen, de van, amikor nem felesleges.
A verébre lövöldözést max egy gyereknek lehet elnézni két böszme tarkóbaxás után. Felnőtt esetében egy kategória a csigákat befőttes üvegben gyűjtő, majd azt heccből megsózó, légszárny tépkedő, kistílű, gyakorló pszcihopatákkal.

Tudom, hogy most sok hülye magára ismert, és vérbenforgó szemekkel ajánlgatja Szüleimnek az óvszert fogantatásom idejére, de ez a véleményem.

A csirkét le kell vágni, mert azért neveljük, hogy megegyük. Normális, dolog. Viszont heccből egyéb gyilkolási módokat tesztelni szerintem igenis beteg dolog! Szerintem épelméjű ember ilyenekkel nem szórakozik. Gyilkolni rossz dolog mindenhogy, de van az életnek olyan része, amikor helye van, mert másképpen nem oldható meg. Állat levágás, Család védelme. Minden más oktalan esetben a gyilkolás szerintem beteges történet. Igen, a bérkilövőket sem gondolom mentálisan egészségesnek. Ők csak azért mennek állatokra lövöldözni, hogy bizonyítsák önnön nagyszerűségüket, hogy több milliónyi Ft befektetésével képesek egy szabadon kószáló, esetleg puska elé terelt állatot, hideg vérrel agyonlőni.

Szóval kérem, hogy ezt a csirkelövöldözős beteg dolgot itt ne próbálja,senki sem védeni, mert akárhonnan nézem, nem egészen normális történet. Tudható, hogy egy csirkét egy légpuska is képes megölni, tehát nincs ok egyéb alternatív csrkefej szétlövéses teszteket csinálni. Igen, az állat meg fog dögleni egy 44-es 250J-os lövéstől, ez nem kérdés.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.03.26. 15:56 A verébre lövöldözést max egy gyereknek lehet elnézni két böszme tarkóbaxás után. Felnőtt esetében egy kategória a csigákat befőttes üvegben gyűjtő, majd azt heccből megsózó, légszárny tépkedő, kistílű, gyakorló pszcihopatákkal.

Tudom, hogy most sok hülye magára ismert, és vérbenforgó szemekkel ajánlgatja Szüleimnek az óvszert fogantatásom idejére, de ez a véleményem.

A csirkét le kell vágni, mert azért neveljük, hogy megegyük. Normális, dolog. Viszont heccből egyéb gyilkolási módokat tesztelni szerintem igenis beteg dolog! Szerintem épelméjű ember ilyenekkel nem szórakozik. Gyilkolni rossz dolog mindenhogy, de van az életnek olyan része, amikor helye van, mert másképpen nem oldható meg. Állat levágás, Család védelme. Minden más oktalan esetben a gyilkolás szerintem beteges történet. Igen, a bérkilövőket sem gondolom mentálisan egészségesnek. Ők csak azért mennek állatokra lövöldözni, hogy bizonyítsák önnön nagyszerűségüket, hogy több milliónyi Ft befektetésével képesek egy szabadon kószáló, esetleg puska elé terelt állatot, hideg vérrel agyonlőni.

Szóval kérem, hogy ezt a csirkelövöldözős beteg dolgot itt ne próbálja,senki sem védeni, mert akárhonnan nézem, nem egészen normális történet. Tudható, hogy egy csirkét egy légpuska is képes megölni, tehát nincs ok egyéb alternatív csrkefej szétlövéses teszteket csinálni. Igen, az állat meg fog dögleni egy 44-es 250J-os lövéstől, ez nem kérdés.
Folyamatosan fekaporos lövést írsz. Aki látta a videót, az muzeális ólomlövedékest írt. Az nem ugyanaz.
Mehetne amùgy ez az egész a levesbe. Az álatkínzás jogszabályban meghatározott, nem kellene itt relativizálni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.03.26. 16:14 Folyamatosan fekaporos lövést írsz. Aki látta a videót, az muzeális ólomlövedékest írt. Az nem ugyanaz.
Mehetne amùgy ez az egész a levesbe. Az álatkínzás jogszabályban meghatározott, nem kellene itt relativizálni.
@

Bocsánat, valóban nem néztem meg a videót. (Nem érdekelt, mert beteg hülyeség!)

Szerintem is mehet az egész történet a kukába.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gomaster »

Úgy látom kissé elharapóztak az indulatok...

Mielőtt bárki nekiállna prejudikálni, illetve a delikvens mentális egészségét véleményezni, érdemes lenne néhány dolgot tisztán látni.

A kérdéses videóban a 4matic puska traumatikus illetve ölő hatása lett tesztelve, fekete lőporos fegyverről szó sem volt.

Az állatvédőknek pedig azt üzenem, hogy mielőtt állatkínzónak titulálnak valakit (ismeretlenül és fotelből) vegyék a fáradtságot és ismerjék meg közelebbről azt akiről véleményt alkotnak.

Lehet a fingot reszelni, hogy milyen módon humánus egy állat életének elvétele és honnantól állatkínzás, továbbá lehet azon agyalogni, hogy minden állati élet kioltása bűn.
(az ilyeneknek javasolnám a panírbanszületett csirke nuggets fogyasztását)

Tudomásul kell venni, hogy a haszonállatokat húsukért, tejükért, tojásukért stb. tartjuk, ők valamilyen formában a világra jöttükkor már halálra vannak ítélve.

Az állatok szeretete nem merül ki abban, hogy milyen módon vesszük el annak az életét.
Az abban nyilvánul meg, hogy hogyan gondozzuk, tartjuk, neveljük.

Milyen módon minősít állatkínzónak (ismeretlenül!) valaki egy olyan embert, aki méteres hóban egyedül görgeti a körbála szénát, hogy jusson az állatainak takarmány illetve zokszó nélkül ázik szarrá az ónos esőben hogy ellássa az állatait..
Olyankor is amikor a városi az orrát se dugja ki a fűtött lakásból..

Az egész egy piciny morzsájából nem kéne egy embert ilyennek-vagy olyannak elkönyvelni.

Ismerd meg és utána mondj róla véleményt.
(én ismerem és nem tartom állatkínzónak, se szadistának, aberráltnak, bár mindenki csak annyira tisztelné az életet..)

Lehet fikázni a bérkilövőket, gyilkosoknak, mentálisan aberráltaknak bélyegezni őket..
Arról viszont nem kéne megfeledkezni, hogy a magyar vadállomány fennmaradása és genetikai minőségének magas szinten tartása többek között a bérkilövőknek köszönhető.
Aki képes átlátni a rendszert az megérti, hogy a vadászat, a vadásztatás kőkemény üzlet, ahol mindenki fizet.
A bérkilövő pénzzel, míg a vadállomány az életével (hússal, irhával, trófeával) azért, hogy a vadállomány fennmaradjon és jó minőségben éljen és szaporodjon a legjobb géneket örökítve tovább...
Ezt hívják vadgazdálkodásnak. A fikázóknak javasolnám a témában való komolyabb elmélyülést.

Arról mindenki hajlamos elfeledkezni, hogy esetleg éppen a bérkilövők által kifizetett pénzből jut a vadnak téli takarmányra és munkabérre, hogy a takarmány eljusson az etetőkbe és ennek köszönhetően vészeli át a telet a vadállomány és nevel utódokat tavasszal..

A bérkilövő csak annyiban különbözik egy vadásztársasági tagtól, hogy nincs tagsága és nem fizet tagdíjat illetve hozzájárulást.
Az, hogy belül mennyire van vadász szívvel-lélekkel megáldva az már nem ezen múlik.
A társasági tagok és bérkilövők között is van ilyen és olyan is..
Aki csak az ölés kedvéért lesz bérkilövő az vastagon fizet a mániájáért és a pénze jó célra fordítódik..

Sok vadász pedig azért választja a vadászat eme módját, mert ritkán tud hódolni a vadászatnak és nem tud egy társasági tagságot kifizetni.
Ő bérkilövőként vadászik, mikor pénze és ideje engedi.
Ettől még szeretheti az erdőt és a vadállományt..
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gomaster írta: 2019.03.26. 16:43 Úgy látom kissé elharapóztak az indulatok...

Mielőtt bárki nekiállna prejudikálni, illetve a delikvens mentális egészségét véleményezni, érdemes lenne néhány dolgot tisztán látni.

A kérdéses videóban a 4matic puska traumatikus illetve ölő hatása lett tesztelve, fekete lőporos fegyverről szó sem volt.

Az állatvédőknek pedig azt üzenem, hogy mielőtt állatkínzónak titulálnak valakit (ismeretlenül és fotelből) vegyék a fáradtságot és ismerjék meg közelebbről azt akiről véleményt alkotnak.

Lehet a fingot reszelni, hogy milyen módon humánus egy állat életének elvétele és honnantól állatkínzás, továbbá lehet azon agyalogni, hogy minden állati élet kioltása bűn.
(az ilyeneknek javasolnám a panírbanszületett csirke nuggets fogyasztását)

Tudomásul kell venni, hogy a haszonállatokat húsukért, tejükért, tojásukért stb. tartjuk, ők valamilyen formában a világra jöttükkor már halálra vannak ítélve.

Az állatok szeretete nem merül ki abban, hogy milyen módon vesszük el annak az életét.
Az abban nyilvánul meg, hogy hogyan gondozzuk, tartjuk, neveljük.

Milyen módon minősít állatkínzónak (ismeretlenül!) valaki egy olyan embert, aki méteres hóban egyedül görgeti a körbála szénát, hogy jusson az állatainak takarmány illetve zokszó nélkül ázik szarrá az ónos esőben hogy ellássa az állatait..
Olyankor is amikor a városi az orrát se dugja ki a fűtött lakásból..

Az egész egy piciny morzsájából nem kéne egy embert ilyennek-vagy olyannak elkönyvelni.

Ismerd meg és utána mondj róla véleményt.
(én ismerem és nem tartom állatkínzónak, se szadistának, aberráltnak, bár mindenki csak annyira tisztelné az életet..)

Lehet fikázni a bérkilövőket, gyilkosoknak, mentálisan aberráltaknak bélyegezni őket..
Arról viszont nem kéne megfeledkezni, hogy a magyar vadállomány fennmaradása és genetikai minőségének magas szinten tartása többek között a bérkilövőknek köszönhető.
Aki képes átlátni a rendszert az megérti, hogy a vadászat, a vadásztatás kőkemény üzlet, ahol mindenki fizet.
A bérkilövő pénzzel, míg a vadállomány az életével (hússal, irhával, trófeával) azért, hogy a vadállomány fennmaradjon és jó minőségben éljen és szaporodjon a legjobb géneket örökítve tovább...
Ezt hívják vadgazdálkodásnak. A fikázóknak javasolnám a témában való komolyabb elmélyülést.

Arról mindenki hajlamos elfeledkezni, hogy esetleg éppen a bérkilövők által kifizetett pénzből jut a vadnak téli takarmányra és munkabérre, hogy a takarmány eljusson az etetőkbe és ennek köszönhetően vészeli át a telet a vadállomány és nevel utódokat tavasszal..

A bérkilövő csak annyiban különbözik egy vadásztársasági tagtól, hogy nincs tagsága és nem fizet tagdíjat illetve hozzájárulást.
Az, hogy belül mennyire van vadász szívvel-lélekkel megáldva az már nem ezen múlik.
A társasági tagok és bérkilövők között is van ilyen és olyan is..
Aki csak az ölés kedvéért lesz bérkilövő az vastagon fizet a mániájáért és a pénze jó célra fordítódik..

Sok vadász pedig azért választja a vadászat eme módját, mert ritkán tud hódolni a vadászatnak és nem tud egy társasági tagságot kifizetni.
Ő bérkilövőként vadászik, mikor pénze és ideje engedi.
Ettől még szeretheti az erdőt és a vadállományt..
Ezt csak Riggs hozta fel, magánvélemenykent szerintem. Az egész nem a szabályozott keretek közti vadászatbol indult ki. Ha a törveny engedné, könnyebb lenne söréttel leszedni a tyukot, mint elkapni, de nem engedi. Innentől mind a tyuk, mind a veréb lövöldözés (igen én is veréb vagyok) nem törvényes. És ha nem az, lehet valaki tenyleg csak azért teszi, mert szeret törvényt sérteni. Na az tényleg aberráció. Minden más csak törvénysértés.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

Sparrow írta: 2019.03.26. 14:17 Szerintem mindig az. Vadászidénye nincs, kártevőnek nem minősítették (annyira kártevő csak, mint a feketerigó), így méreggel sem irtható. Innentől kezdve lelövése pusztán öncélú, és büntetendő (Magyarország területén). Ez van. Nem tudom, Olaszországban lehet meg is eszik, ha valaki verebet akar lőni, menjen oda. (Ez a véleményem a farkasról is, bármennyire is kártékony, Magyarországon védett!)
A franciák nagy veréb evők. :)
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Sparrow írta: 2019.03.26. 17:32 Ezt csak Riggs hozta fel, magánvélemenykent szerintem. Az egész nem a szabályozott keretek közti vadászatbol indult ki. Ha a törveny engedné, könnyebb lenne söréttel leszedni a tyukot, mint elkapni, de nem engedi. Innentől mind a tyuk, mind a veréb lövöldözés (igen én is veréb vagyok) nem törvényes. És ha nem az, lehet valaki tenyleg csak azért teszi, mert szeret törvényt sérteni. Na az tényleg aberráció. Minden más csak törvénysértés.
Azért az nem lenne sámli, ha vidéken a gazdák tyúkvágáskor annyit csinálnának, hogy felfröccsentik a csirkét az ól falára... Utána meg a környék összes szomszédja szedegetheti a sörétet mindenhonnan... A legtöbb tyúkudvar nem 300*300m-es legelő golyófogókkal körbevéve. :-D

Ez így végiggondoltad mielőtt leírtad? :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Mr. Senki írta: 2019.03.26. 19:24 Azért az nem lenne sámli, ha vidéken a gazdák tyúkvágáskor annyit csinálnának, hogy felfröccsentik a csirkét az ól falára... Utána meg a környék összes szomszédja szedegetheti a sörétet mindenhonnan... A legtöbb tyúkudvar nem 300*300m-es legelő golyófogókkal körbevéve. :-D

Ez így végiggondoltad mielőtt leírtad? :-)
:-) természetesen ezért sem engedélyezett. :-) nem is szeretném, ha lehetne. Szerintem talán egyedüliként, de én egyet értek, és pártolom a magyar vadászati törvényt :-) Lőni csak a kijelölt helyen lehet. És igen, az udvar nem az :-) Ezt csak arra írtam, hogy lelőni könnyebb egy tyúkot, mint elkapni és levágni. Mégse törvényes.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.03.26. 20:36 Lőni csak a kijelölt helyen lehet. És igen, az udvar nem az :-)
Ötcsillagos álláspont! Nem vagyok vadászat-párti, de ezzel nagyon egyetértek, nemcsak vadászfegyverre.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

holnap megyek a KÖKIbe! ha vkinek kell vmi dobjon privátot
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kezd gyanúsan sok lenni az ilyen eset. Pont úgy, mint 2002-2003 körül.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.27. 20:38 Kezd gyanúsan sok lenni az ilyen eset. Pont úgy, mint 2002-2003 körül.
Telihold, alkohol, jogszabályok semmibevevése, tesztoszteron túltengés. Max ennyi lehet a háttérben sztem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.27. 12:02 Ismerős dolgozik a curry pusztító gépezetekkel. Ő ezt mondta róluk: inkább szülök még két gyereket a szememen keresztül, mint ezekkel bármit véghez akarjak vinni. A problémamegoldó készségük csak a munka elkerülésben fejlett, minden másban azonnal megakadnak. Nem csoda ez az eredmény is!
Válasz a katonai topikból.
Egy 1,2 milliárdos országról beszélünk, rohadtul eltérő kultúrával. Egyszerűen totál máshogy vannak bedrótozva, teljesen máshogy gondolkodnak a dolgokról, ugyanabban a helyzetben teljesen más reakciót adnak mint a nyugatiak. (És ugye azok sem egységes népség)

A lakosság nagy része viszont beszél angolul, ami miatt az egész világon eladható amit csinálnak, legyen az bármilyen . A multi cégek szeretik olcsón megúszni a dolgokat, ezért keresnek egy céget aki ezt az otthonihoz képest fillérekért megcsinálja... Indiában.
A hiba ott van, hogy a töredék árért azonos minőségi elvárások vannak, pedig ugye jól tudjuk hogy ingyen ebéd az csak a mesében létezik. Indiában is vannak nagyon jól képzett szakemberek, de azok ugye meg nem a filléres áron bármit elvállaló cégeknél dolgoznak.
Úgyhogy igen, tényleg a falat lehet kaparni tőlük, viszont az olcsójánoskodó cégek saját maguk generálják a problémát akkor amikor a gombokért dolgozó alvállalkozókat megbízzák, mert azok a gombokért mindent elvállaló "szakembereket" fognak küldeni.
Mindegyik nagy cég beleesik ebbe a hibába, a mienk is, iszonyú nagyot buktunk rajta. Hiába fogta a fejét mindenki amikor nálunk kiderült, hogy a legnagyobb nemzetközi projektben a rendszerintegrátor cég indiai - a fejesenek ez jó volt. Kimutattak egy méretes költség megtakarítást, felvették érte a szép bónuszt, majd amikor bedőlt az egész és kirúgták őket, akkor felnyalták a lelépési pénzeket és megcsinálták az egész baromságot ugyanúgy máshol.
Úgyhogy az indiai cégek balfaszkodási problémája a kapzsi európai cégeknél és az idióta felsővezetőiknél kezdődik.
Szvsz.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

TotoHU írta: 2019.03.28. 13:39 ...
Úgyhogy az indiai cégek balfaszkodási problémája a kapzsi európai cégeknél és az idióta felsővezetőiknél kezdődik.
Szvsz.
+1 annyi kiegészítéssel, hogy nem csak európai cégekre jellemző ez, hanem az összes multira.
és az indiai akcentus mindent visz. :D
https://youtu.be/-fQrY1r5OD4
gaijin (gaidzsin) - JKL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.03.28. 13:39 Válasz a katonai topikból.
Egy 1,2 milliárdos országról beszélünk, rohadtul eltérő kultúrával. Egyszerűen totál máshogy vannak bedrótozva, teljesen máshogy gondolkodnak a dolgokról, ugyanabban a helyzetben teljesen más reakciót adnak mint a nyugatiak. (És ugye azok sem egységes népség)

A lakosság nagy része viszont beszél angolul, ami miatt az egész világon eladható amit csinálnak, legyen az bármilyen . A multi cégek szeretik olcsón megúszni a dolgokat, ezért keresnek egy céget aki ezt az otthonihoz képest fillérekért megcsinálja... Indiában.
A hiba ott van, hogy a töredék árért azonos minőségi elvárások vannak, pedig ugye jól tudjuk hogy ingyen ebéd az csak a mesében létezik. Indiában is vannak nagyon jól képzett szakemberek, de azok ugye meg nem a filléres áron bármit elvállaló cégeknél dolgoznak.
Úgyhogy igen, tényleg a falat lehet kaparni tőlük, viszont az olcsójánoskodó cégek saját maguk generálják a problémát akkor amikor a gombokért dolgozó alvállalkozókat megbízzák, mert azok a gombokért mindent elvállaló "szakembereket" fognak küldeni.
Mindegyik nagy cég beleesik ebbe a hibába, a mienk is, iszonyú nagyot buktunk rajta. Hiába fogta a fejét mindenki amikor nálunk kiderült, hogy a legnagyobb nemzetközi projektben a rendszerintegrátor cég indiai - a fejesenek ez jó volt. Kimutattak egy méretes költség megtakarítást, felvették érte a szép bónuszt, majd amikor bedőlt az egész és kirúgták őket, akkor felnyalták a lelépési pénzeket és megcsinálták az egész baromságot ugyanúgy máshol.
Úgyhogy az indiai cégek balfaszkodási problémája a kapzsi európai cégeknél és az idióta felsővezetőiknél kezdődik.
Szvsz.
Betűre egyetértek!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
barkogy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.06.13. 22:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: barkogy »

Khm...elnézést, más téma.

Van egy 12 éves Bresser Cobra távcsövem. A képe nem rossz, persze nem olyan mint egy félmilliós darabnak de nekem megfelel. Utóbbi egy évben a gumi részek valami bizarr vegyi reakción mennek keresztül. Magyarul ragadnak mint a disznó. Mindenbe. Tiszta ször meg ilyesmi az egész. Kérdés miért? Van erre megoldás, vagy adjam el egy jetinek?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ez a vacak minőségű műanyagok ismérve, szerintem kimigrált a felszínre a lágyító.
Próbáld meg letörölgetni valami oldószeres (alkohol, ablakmosó) ronggyal.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ue volt a Barnett black widow csúzlim gumijával, sokat segített rajta a talkum por.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ezt láttátok?

https://m.origo.hu/itthon/20190329-komm ... yeben.html


"egy engedély nélkül tartott fegyver is előkerült."

???
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
barkogy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.06.13. 22:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: barkogy »

Ok, köszi. Törölgetem, púderozom. Aztán lehet kuka.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

barkogy írta: 2019.03.29. 16:58 Khm...elnézést, más téma.

Van egy 12 éves Bresser Cobra távcsövem. A képe nem rossz, persze nem olyan mint egy félmilliós darabnak de nekem megfelel. Utóbbi egy évben a gumi részek valami bizarr vegyi reakción mennek keresztül. Magyarul ragadnak mint a disznó. Mindenbe. Tiszta ször meg ilyesmi az egész. Kérdés miért? Van erre megoldás, vagy adjam el egy jetinek?
Nekem hasonló tapasztalatom volt egy Exakta távcső műanyag burkolati elemével, és egy fémdobozzal. Mindkettő kapott valami bevonatot, amitől ilyen gumi szerű, lágyabb tapintású felületet kapott. Ez a bevonat az évek során megfolyósodott, és ragadós trutyi lett belőle. Sok mindennel próbálkoztam, végül a szalmiákszesz vált be, rongy segítségével szépen el tudtam távolítani a ragacsot. Nem tudom, ha a műanyag / gumi saját anyaga pusztul arra milyen hatással lesz, de egy próbát talán megér.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.03.29. 18:52 Ezt láttátok?

https://m.origo.hu/itthon/20190329-komm ... yeben.html


"egy engedély nélkül tartott fegyver is előkerült."

???
Zoraki R1.
Fegyver is, meg engedély nélkül tartott. Ez az állítás igaz. Nem is lenetne engedéllyel tartott, mert a gáz-riasztó fegyver tartására nem lehet engedélyt kérni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

barkogy írta: 2019.03.29. 16:58 Khm...elnézést, más téma.

Van egy 12 éves Bresser Cobra távcsövem. A képe nem rossz, persze nem olyan mint egy félmilliós darabnak de nekem megfelel. Utóbbi egy évben a gumi részek valami bizarr vegyi reakción mennek keresztül. Magyarul ragadnak mint a disznó. Mindenbe. Tiszta ször meg ilyesmi az egész. Kérdés miért? Van erre megoldás, vagy adjam el egy jetinek?
A fos minőségű gumik,lágy műanyagok elkezdenek meghalni idővel "kispórolják a kötőanyagot mert drága" és a ragacsos bomlásnál sokszor sósav termelődik ami hazavághatja magát az eszközt is.Sokszor jártam már így és kuka lett a vége mert csak ideiglenesen lehet tisztítani a felületet. :cry:
Most éppen egy műanyagtestű airsoft shotgun markolat gumija és előagy burkolata kezdett "ragadni".
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2019.03.30. 07:55 A fos minőségű gumik,lágy műanyagok elkezdenek meghalni idővel "kispórolják a kötőanyagot mert drága" és a ragacsos bomlásnál sokszor sósav termelődik ami hazavághatja magát az eszközt is.Sokszor jártam már így és kuka lett a vége mert csak ideiglenesen lehet tisztítani a felületet. :cry:
Most éppen egy műanyagtestű airsoft shotgun markolat gumija és előagy burkolata kezdett "ragadni".
Ezért nem szeretek semmit aminek gumi bevonata van. Ha nem magától, akkor fizikai behatás következményeként sérül meg és kezd el leválni.
Esetleg a teljes eltávolítás és újragumizás (lehet venni folyékony gumi sprayt) jelenthet ideiglenes megoldást, amíg az is el nem kezd lejönni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kojak írta: 2019.03.30. 21:02 Ezért nem szeretek semmit aminek gumi bevonata van. Ha nem magától, akkor fizikai behatás következményeként sérül meg és kezd el leválni.
Esetleg a teljes eltávolítás és újragumizás (lehet venni folyékony gumi sprayt) jelenthet ideiglenes megoldást, amíg az is el nem kezd lejönni.
Egy jó nevű gyártó nem spórolja ki az öregedés gátló adalékot és azokkal nincs is baj :roll: De tény,hogy ha egy jó cuccom lenne,akkor tuti levakarnám róla a taknyolós vackot.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2019.03.31. 08:22 Egy jó nevű gyártó nem spórolja ki az öregedés gátló adalékot és azokkal nincs is baj :roll: De tény,hogy ha egy jó cuccom lenne,akkor tuti levakarnám róla a taknyolós vackot.
Én egy dolgot még megpróbálnék. Azért ez a távcső ha nem is félmilliós darab, de nem is egy kínai piacos gagyi kategória. Simán csinálnék egy rövid videót, amin jól megforgatnám közelről a távcsövet, és láthatóan bemutatnám a kicsapódást meg a ragacsosságot (pzs-vel, bármivel). Aztán feltölteném a youtube-ra valami csattanós angol névvel (pl "Bresser Cobra 10x50 binocular rubber part sticks and rots" vagy valami hasonló névvel.
És írnék egy udvarias levelet a gyártónak, hogy van ez a probléma, tudnának-e segíteni a megoldásban? És simán lehet hogy tudnak.

Mondom miért jutott eszembe: egy ismerősömnek volt egyszer egy vadi új Insignia-ja, amin elektronikai hibák voltak, pár naponta "elnémult" a műszerfal, nem működött az index, a képernyő, a belső világítás, a rádió, stb. Gyújtás le gyújtás vissza megoldotta a problémát, de volt hogy menet közben ment el neki a kép és hang ami kissé ciki, főleg egy zsír új autónál. A szervizben többször járt, ott azt mondták neki hogy nem látnak hibakódot, nem tudnak mit javítani.
Na akkor a legközelebbi ilyen jelenségnél félreállt, mobilt elő, és angolul kommentelte mi történik felvétel közben. Az egészet kinyomta a youtube-ra, és átküldte az Opel magyarországi akármijének a videót, hogy tessék itt a hiba, szerviz nem tud vele mit kezdeni.
Egy nap múlva szóltak neki hogy meg fogják keresni a hibát, és meg is javítják, csak légyszi le kéne szedni azt a videót a youtube-ról. ;) Így is lett, és azóta jó is a kocsija teljesen.
Ennyit simán megér sztem.

B tipp: a régi kéken TAL topiktárs nagy optika mágus volt, itt valamiért nincsen, lehet nem talált még ide. De megtalálható a neten is, lehet ő is tud tippeket adni mit csinálj.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2019.03.31. 10:10 ...egy ismerősömnek volt egyszer egy vadi új Insignia-ja, amin elektronikai hibák voltak, pár naponta "elnémult" a műszerfal, nem működött az index, a képernyő, a belső világítás, a rádió, stb. ... A szervizben többször járt, ott azt mondták neki hogy nem látnak hibakódot, nem tudnak mit javítani.
Ezért kincs manapság egy régimódi autószerelő. Aki nem betanított hibakódolvasó-kezelő és alkatrészkicserélő droid, hanem tud diagnosztizálni és javítani. Sőt, ezt akár egy olyan vén autón is tudja, amiben még nincs is hibakód generátoros computer.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gyogyós...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

jó ha van írta: 2019.03.26. 13:30 Igen, de van, amikor nem felesleges.
Biztos van, pl. ha benzinért és ivóvízért öljük egymást madmaxmódra. Amúgy védett, szóval nem annyira kéne lőni rá...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

jó ha van írta: 2019.03.26. 11:30 Ma már csirkét légpuskával fejbelőni állatkínzás.
Ez mitől lenne így? Tökmindegy, hogy vágod a háziállatot.
vonWesternburg
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.03.10. 21:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vonWesternburg »

barkogy írta: 2019.03.29. 16:58 Khm...elnézést, más téma.

Van egy 12 éves Bresser Cobra távcsövem. A képe nem rossz, persze nem olyan mint egy félmilliós darabnak de nekem megfelel. Utóbbi egy évben a gumi részek valami bizarr vegyi reakción mennek keresztül. Magyarul ragadnak mint a disznó. Mindenbe. Tiszta ször meg ilyesmi az egész. Kérdés miért? Van erre megoldás, vagy adjam el egy jetinek?
Jártam így már én is távcsővel,sőt autó beltéri részegységgel is.15-20 évvel ezelőtti technológia.
Egyszerű körömlakklemosót használtam.Tiszta,puha rongydarabra öntve a lemosó,erősen nedvesen,de nem tocsogósan,áttörlés.
Kétszeri,legfeljebb háromszori ismétlésre,mindig új rongy,letörölhető teljesen a valaha guminak kinéző felületkezelés.
A távcsövet úgy hagytam,(a lemosás után kopogós,kemény, sötétszürke anyag maradt),az autónál
a lemosás után kapott rücskös műanyagfestést (szebb lett mint a gyári).
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Zotyika írta: 2019.03.31. 18:50 Ez mitől lenne így? Tökmindegy, hogy vágod a háziállatot.
Olvsad el az ide vonatkozó törvényt!
De lehetne azt is mondani, hogy OVB+!
:lol:
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Dönci62 írta: 2019.03.31. 19:00 Olvsad el az ide vonatkozó törvényt!
De lehetne azt is mondani, hogy OVB+!
:lol:
Én elolvastam ovb+ meg lol meg mindenlófasz. Még mindig nem értem, hogy hogyan jön az állatkínzás a háziállatok leöléséhez.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Zotyika írta: 2019.03.31. 19:09 Én elolvastam ovb+ meg lol meg mindenlófasz. Még mindig nem értem, hogy hogyan jön az állatkínzás a háziállatok leöléséhez.

Hmmm....
Talán az a nem mindegy, hogyan és mivel csinálod!
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Dönci62 írta: 2019.03.31. 19:10 Hmmm....
Talán az a nem mindegy, hogyan és mivel csinálod!
Miért? Hol van felsorolva, hogy mivel lehet? (pontosításként: asszem sertésnél/marhánál van kábítási kötelezettség, de ugye ez is bármi lehet...)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Zotyika írta: 2019.03.31. 19:53 Miért? Hol van felsorolva, hogy mivel lehet? (pontosításként: asszem sertésnél/marhánál van kábítási kötelezettség, de ugye ez is bármi lehet...)
0680ANEBIH

Egy telefont megér, hátha rosszul tudja mindenki.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Sparrow írta: 2019.03.31. 20:08 0680ANEBIH

Egy telefont megér, hátha rosszul tudja mindenki.
Mit mondtak? Be tudod idézni, hogy mi alapján, ha már mindenki tudja? Biztos nem nagy fáradtság, hogy megvilágosíts...

(Ugyanazt csináljátok, mint az igrend, rendes tudás nélkül mendemondákra alapozva okoskodtok.)


Mód.: Bűncselekmény vagy szabálysértés? Mi a tényállás?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Zotyika írta: 2019.03.31. 20:10 Mit mondtak? Be tudod idézni, hogy mi alapján, ha már mindenki tudja? Biztos nem nagy fáradtság, hogy megvilágosíts...

(Ugyanazt csináljátok, mint az igrend, rendes tudás nélkül mendemondákra alapozva okoskodtok.)
Még nem hívtam őket, csak nekem is szöget ütött a fejembe... a sertés kábításról is hallottam, de arról sincs egyéb infóm. Eddig a számig jutottam én is a nyomozásban. De tervben van hogy rákérdezek. Majd jelentkezem ha többet tudok.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Sparrow írta: 2019.03.31. 20:20 Még nem hívtam őket, csak nekem is szöget ütött a fejembe... a sertés kábításról is hallottam, de arról sincs egyéb infóm. Eddig a számig jutottam én is a nyomozásban. De tervben van hogy rákérdezek. Majd jelentkezem ha többet tudok.
Nagy eséllyel össze fogják zavarni a gazdasági célúval, mert eleve őket csak az érdekli.

Otthon annyi előírás van, hogy ha nem vallási (kóser vagy halal) okokból tilos a kábítás, akkor általában (csirkénél nem, szóval baltával is lecsaphatod a fejét, van is, ahol így csinálják) kábítani kell. Bár ez pl. halnál problémás, azaz mégsem: erősen rábaszol a koponya meg a gerinc között a kés fokával. :)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Zotyika írta: 2019.03.31. 20:26 Nagy eséllyel össze fogják zavarni a gazdasági célúval, mert eleve őket csak az érdekli.

Otthon annyi előírás van, hogy ha nem vallási (kóser vagy halal) okokból tilos a kábítás, akkor általában (csirkénél nem, szóval baltával is lecsaphatod a fejét, van is, ahol így csinálják) kábítani kell. Bár ez pl. halnál problémás, azaz mégsem: erősen rábaszol a koponya meg a gerinc között a kés fokával. :)
Én is arra tippelek, hogy esetleg van valami gumiszabaly... es azt csavarják... de nem tudom. ASP-ből kikupáltam magam. De ez ugye nem vad. Eddig nem is gondoltam erre.

Mod: az ASP-s kérdéseimre is a NEBIH adott választ. Ezért hoztam fel.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Sparrow írta: 2019.03.31. 20:31 Mod: az ASP-s kérdéseimre is a NEBIH adott választ. Ezért hoztam fel.
ööö ezt nem értem/lemaradtam... ASP mint baton, vagy mint sertéspestis?

Amúgy szerintem nem kell szabályt keresni: Sztv. és Btk. tényállás alapján nem állapítható meg állatkínzás, akárhogy is ölöd le a csirkét. (már nyilván, ha a sajátodat :))

Amúgy más szabálysértés megállapítható, ha lelövöd a - saját - csirkédet: lőfegyverrel kapcsolatos szabs. az állhat. Ez alapján akár a fegyver is lefoglalható.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Zotyika írta: 2019.03.31. 20:48 ööö ezt nem értem/lemaradtam... ASP mint baton, vagy mint sertéspestis?

Amúgy szerintem nem kell szabályt keresni: Sztv. és Btk. tényállás alapján nem állapítható meg állatkínzás, akárhogy is ölöd le a csirkét. (már nyilván, ha a sajátodat :))

Amúgy más szabálysértés megállapítható, ha lelövöd a - saját - csirkédet: lőfegyverrel kapcsolatos szabs. az állhat. Ez alapján akár a fegyver is lefoglalható.
ASP mint sertéspestis. Konkrétan ha az emberre nem veszélyes, és kilövöm, megehetem-e. (Kilőhetem-e egyáltalán,és hol?) Én ehetem-e meg,vagy más is. Hol ehetem meg én és hol más. Ilyesmi.

Gondolom tudnak majdválaszolni.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Zotyika írta: 2019.03.31. 20:48 ööö ezt nem értem/lemaradtam... ASP mint baton, vagy mint sertéspestis?

Amúgy szerintem nem kell szabályt keresni: Sztv. és Btk. tényállás alapján nem állapítható meg állatkínzás, akárhogy is ölöd le a csirkét. (már nyilván, ha a sajátodat :))

Amúgy más szabálysértés megállapítható, ha lelövöd a - saját - csirkédet: lőfegyverrel kapcsolatos szabs. az állhat. Ez alapján akár a fegyver is lefoglalható.
ASP mint sertéspestis. Konkrétan ha az emberre nem veszélyes, és kilövöm, megehetem-e. (Kilőhetem-e egyáltalán,és hol?) Én ehetem-e meg,vagy más is. Hol ehetem meg én és hol más. Ilyesmi.

Gondolom tudnak majdválaszolni.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Vaterán árultak egy hatástalanított Frommer Liliputot (már lejárt aukció, sikeresen elkelt licittel), ismert volt a fegyver előélete.
"Gyönyörű állapotban, rendőr alezredes hagyatékából. Önvédelmi fegyverként vásárolta 1970-ben. 1990-ben bevonták, ám kérelmére, hatástalanítás után, 1992-ben visszakapta."

Ami számunkra érdekes lehet, az a megmaradt dokumentum, azon belül is a határozat szövege ami alapján 1990-ben "ideiglenesen letétbe" kellett helyeznie az önvédelmi lőfegyverét a tulajdonosnak.

"A rendelkező részben foglaltak szerint határoztam, mivel a megromlott közrend következményeinek részbeni elhárítása érdekében és a közbiztonság fokozottabb védelme miatt indokolt az önvédelmi lőfegyverek biztonsági letétbe helyezése."

Csak hogy ne legyenek hiú ábrándok, hogy egy esetleges belföldi gebasz esetén majd nem vonják be az engedélyes vasakat. Akkor is lazán megtették. :roll:
horthy-frommer-liliput-6-35-ontolto-pisztoly-mellenyzsebpisztoly-feg-bm-rendor-rendorseg-d43a_9_big.jpg
horthy-frommer-liliput-6-35-ontolto-pisztoly-mellenyzsebpisztoly-feg-bm-rendor-rendorseg-d43a_10_big.jpg
horthy-frommer-liliput-6-35-ontolto-pisztoly-mellenyzsebpisztoly-feg-bm-rendor-rendorseg-d43a_11_big.jpg
horthy-frommer-liliput-6-35-ontolto-pisztoly-mellenyzsebpisztoly-feg-bm-rendor-rendorseg-d43a_12_big.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.03.31. 21:47
"A rendelkező részben foglaltak szerint határoztam, mivel a megromlott közrend következményeinek részbeni elhárítása érdekében és a közbiztonság fokozottabb védelme miatt indokolt az önvédelmi lőfegyverek biztonsági letétbe helyezése."

Csak hogy ne legyenek hiú ábrándok, hogy egy esetleges belföldi gebasz esetén majd nem vonják be az engedélyes vasakat. Akkor is lazán megtették. :roll:
Egyrészt nem hasonlítanám a 30 évvel ezelőtti állapotokat a mostanihoz. Eléggé más idők jártak. Éppen a gengszterváltás zajlott, épp nemrég szűnt meg a munkásőrség, rengeteg politikai alapon kiosztott lőfegyver volt még kint. Valamit kellett írni az indoklásba, azt nem írhatták hogy "Jó elvtárs voltál Béla, de most már csak egy nyugdíjas komcsi vagy, add vissza a pisztolyt". :)

Másrészt meg ugye pont egy gebasz idején nagyon megszaporodnak a bűncselekmények, kisebb-nagyobb betörések, rablások, bárkit bármikor kirabolhatnak. Akár épp a rendőrség felé menet, még megvédeni se tudja magát az ember hiszen lőfegyvert a rendkívül fontos szállítási feltétetlek alapján csak töltetlenül, elcsomagolva, lőszert-fegyvert elkülönítve szállíthatunk.
:twisted:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kérés-kérdés:
"Figyu, nem tudsz e esetleg olyan embert, aki tudna nekem 6 pontot ábrázolni Magyarország térképén egy programba (először a térképet is be kell hívni alá), majd interpolálná a pontokat és ki is terjesztene az országhatarig? Számolatlan programot töltöttem már le. Vagy nem csak a határig terjeszti ki, vagy csak a pontokat köti össze, vagy elnagyolja és nem tud precíz koordinátakat vagy nem tudom behívni alá a terkepet. Gyakorlatilag egy db hoterkepre lenne szükségem, megfizetnem. Ilyenre:"
terkep.png
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.04.01. 13:49 Kérés-kérdés:
"Figyu, nem tudsz e esetleg olyan embert, aki tudna nekem 6 pontot ábrázolni Magyarország térképén egy programba (először a térképet is be kell hívni alá), majd interpolálná a pontokat és ki is terjesztene az országhatarig? Számolatlan programot töltöttem már le. Vagy nem csak a határig terjeszti ki, vagy csak a pontokat köti össze, vagy elnagyolja és nem tud precíz koordinátakat vagy nem tudom behívni alá a terkepet. Gyakorlatilag egy db hoterkepre lenne szükségem, megfizetnem. Ilyenre:"
terkep.png
Ismerősöm cége pont ilyesmivel foglalkozik.
geox.hu
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

basszátok meg április elsejét, reggel majdnem agyfaszt kaptam, amikor láttam a kírást a feljelentgetéses megszűnősdiről :P nem akarok szívinfarktust kapni!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah egy kicsit durvára sikerült a poén.

Gondoltam magamban, sűrű anyázások közepette: Ne már megint, mint a régi fórum.
mlaca írta: 2019.04.01. 16:00 basszátok meg április elsejét, reggel majdnem agyfaszt kaptam, amikor láttam a kírást a feljelentgetéses megszűnősdiről :P nem akarok szívinfarktust kapni!
"..."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Leadom az összes önvédelmimet és ha megtámadnak majd jól elverem egy csokor vörös rózsával :lol: :lol:
Persze tüskementesítem előtte,hogy nehogy megsérüljön :mrgreen:
Nyithatok egy kertészkedés meg zokni kötögetés topikot? :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

chucky írta: 2019.04.01. 17:03 Leadom az összes önvédelmimet és ha megtámadnak majd jól elverem egy csokor vörös rózsával :lol: :lol:
Persze tüskementesítem előtte,hogy nehogy megsérüljön :mrgreen:
Nyithatok egy kertészkedés meg zokni kötögetés topikot? :lol:
A kertészkedés az túl kemény, túl macsós, helyette inkább egy horgolós, az jól jönne! :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2019.04.01. 17:15 A kertészkedés az túl kemény, túl macsós, helyette inkább egy horgolós, az jól jönne! :lol:
Láncinget én is csinátam. Az akkor most minek számít?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2019.04.01. 17:17 Láncinget én is csinátam. Az akkor most minek számít?
Attól függ, hogy horgoltad, vagy amolyan fémmegmunkálásként készítetted! :D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2019.04.01. 16:00 basszátok meg április elsejét, reggel majdnem agyfaszt kaptam, amikor láttam a kírást a feljelentgetéses megszűnősdiről :P nem akarok szívinfarktust kapni!
Éljen április elseje! :-)
Kb. tíz másodperc volt, amíg leesett, hogy nem egy fegyverellenes hacker csoport díszítette fel a fórumot, hanem a szokásosan jól elsülő és nagyot szóló április elsejei szívatást látom. :-)
Nem tudom, gvass1 milyen extrával fog ma még érkezni, mert ebben szerintem nincs benne a keze.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.04.01. 18:01 Éljen április elseje! :-)
Kb. tíz másodperc volt, amíg leesett, hogy nem egy fegyverellenes hacker csoport díszítette fel a fórumot, hanem a szokásosan jól elsülő és nagyot szóló április elsejei szívatást látom. :-)
Nem tudom, gvass1 milyen extrával fog ma még érkezni, mert ebben szerintem nincs benne a keze.
őőőő, de.

Neked kimaradt a reggeli műsor???

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/11375/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.04.01. 18:04 őőőő, de.

Neked kimaradt a reggeli műsor???

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/11375/


Kép
Na nekem nem maradt ki a reggeli műsor, és én is fél percig döbbenten bámultam a képernyőt... aztán leesett hogy melyik hónap hanyadika van, és bááár nem tartottam lehetetlennek, de úgy voltam hogy várok délutánig..
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Tolerancia f.szom.... 8-) B.sszátok meg, aszittem rossz helyre linkeltem véletlenül, azután leesett, hogy nem, azután meg, hogy milyen nap van. :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.04.01. 13:53 Ismerősöm cége pont ilyesmivel foglalkozik.
geox.hu
Megkeressük őket, köszi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

elsőre simán bekajáltam, a gépemen néztem 404 hibát dobot ki.
utána a kaliberen olvastam az infót akkor egy kicsit gyanús volt már de amikor a cuki norrist olvastam akkor esett le. :lol: :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.04.01. 18:37 Na nekem nem maradt ki a reggeli műsor, és én is fél percig döbbenten bámultam a képernyőt... aztán leesett hogy melyik hónap hanyadika van, és bááár nem tartottam lehetetlennek, de úgy voltam hogy várok délutánig..
Túlságosan életszerű vicc volt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.04.01. 21:34 Túlságosan életszerű vicc volt.
Na nemáááá, annyira egyértelmű volt, ismerve a fórum működését, összetételét.
Akad itt azért néhány tag, akinek nem túl száraz a humora! :P
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.04.01. 21:34 Túlságosan életszerű vicc volt.
+1
Benyaltam én is, mert simán el tudtam képzelni hogy valós a sztori. Láttunk is már ilyet.
Válasz küldése