OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.04.01. 18:04 őőőő, de.

Neked kimaradt a reggeli műsor???

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/11375/


Kép
Hogyan is fogalmazzak szépen :némileg erős volt ez a "reggeli műsor"...
😠💀💀
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Gvassnak egy szavat nem hiszem el, de azt nem gondoltam, h ez a ket anyaszomorito moderator eddig elmegy.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

parazstaposo írta: 2019.04.01. 22:24 Gvassnak egy szavat nem hiszem el, de azt nem gondoltam, h ez a ket anyaszomorito moderator eddig elmegy.
Ez most komoly, vagy szintén április elsejei poén????
Ha nem poén akkor te most troll vagyol-e, vagy provokátor vagyol-e, mert utóbbi kettő esetén, eddig egész jól meghúztad magad itt!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.04.01. 22:50 Ez most komoly, vagy szintén április elsejei poén????
Ha nem poén akkor te most troll vagyol-e, vagy provokátor vagyol-e, mert utóbbi kettő esetén, eddig egész jól meghúztad magad itt!
Nem tetszett neki az admin humor.
Azért sokaknak betette a kiskaput a szivárványos büszkeség fóruma.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Én is néztem itt késő du.: mi a f.sz van?!! Még úgyis, hogy tudtam a tegnapi dátimot. De szerencsere minden visszatért a rendes kerékvágásba😊
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Dönci62 írta: 2019.04.01. 22:50 Ez most komoly, vagy szintén április elsejei poén????
Ha nem poén akkor te most troll vagyol-e, vagy provokátor vagyol-e, mert utóbbi kettő esetén, eddig egész jól meghúztad magad itt!
Mert te barmit is elhiszel Gvass-nak aprilis elsejen?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

[quote=Fortitu post_id=14197 time=1554146552 user_id=54]
Megkeressük őket, köszi.
[/quote]

Nagyon szépen köszönjük, kész is a térkép!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kékhírek (facebook.com/kekhir)
Az orgazda lakásán tartott házkutatáson nagyobb mennyiségű cigaretta, arany és készpénz mellett egy engedély nélkül tartott fegyver is előkerült.

..egy Zoraki.. ott van az MKH kártya is.
Zoraki.jpg
Zoraki.jpg (75.42 KiB) Megtekintve 40874 alkalommal
Gondolom 8 centinél hosszabb kést is találtak volna.
Ja, az az én konyhámban is van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.04.02. 13:24 Kékhírek (facebook.com/kekhir)
Az orgazda lakásán tartott házkutatáson nagyobb mennyiségű cigaretta, arany és készpénz mellett egy engedély nélkül tartott fegyver is előkerült.

..egy Zoraki.. ott van az MKH kártya is.
Zoraki.jpg

Gondolom 8 centinél hosszabb kést is találtak volna.
Ja, az az én konyhámban is van.

ha sokat fikázod a policájt, akkor becsugjákolják a fórumot megint:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ohh, én szeretem őket, az egyenruha olyan férfias..! :-D
Meg amikor felvonulunk, és mondják, hogy "Ne dobáld a b.uzit, te k.ocsog..!" :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.02. 13:25 ha sokat fikázod a policájt, akkor becsugjákolják a fórumot megint:-)))
Mi itt szeretjük a rendőröket! Az ilyeneket! Őrmester bűntessen meg keményen kééérem! 😃
259735ormesterlany.jpg
259735ormesterlany.jpg (109.77 KiB) Megtekintve 40879 alkalommal
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

Elmentek ám a hf-ba!

Nekem nem esett le a 4.1.

Gondoltam ma, hogy ha fegyverfórum már nincs, akkor megnézem a kaliberinfo-t. Onnan derült ki számomra.
Röhögjetek egy jót, egy balekot sikerült bepalizni. Nincs harag. De akkor is az első mondat még egyszer. :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

KLT írta: 2019.04.02. 14:57 Elmentek ám a hf-ba!

Nekem nem esett le a 4.1.

Gondoltam ma, hogy ha fegyverfórum már nincs, akkor megnézem a kaliberinfo-t. Onnan derült ki számomra.
Röhögjetek egy jót, egy balekot sikerült bepalizni. Nincs harag. De akkor is az első mondat még egyszer. :D
És Te még nem is láttad akkor a tegnap délután átmenetileg elindult "buzifórumot". Szivárványos béke-zászló, meleg büszkeség topikja amiben fiúkák játszottak a pisztolykáikkal, minden volt! :lol: :lol: :lol:

(Végül is több innen kirakott nepper megmondta hogy buzik vagyunk - hát tényleg ez lett. :D)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2019.04.02. 14:07 Mi itt szeretjük a rendőröket! Az ilyeneket! Őrmester bűntessen meg keményen kééérem! 😃

259735ormesterlany.jpg
A nejed tuti figyeli a fórumot!Ezért ma szankciók lépnek életbe :shock: :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2019.04.02. 15:34 A nejed tuti figyeli a fórumot!Ezért ma szankciók lépnek életbe :shock: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=1ANx5s2Iwk8
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

KLT írta: 2019.04.02. 14:57 Elmentek ám a hf-ba!

Nekem nem esett le a 4.1.

Gondoltam ma, hogy ha fegyverfórum már nincs, akkor megnézem a kaliberinfo-t. Onnan derült ki számomra.
Röhögjetek egy jót, egy balekot sikerült bepalizni. Nincs harag. De akkor is az első mondat még egyszer. :D
+1!!majd ugy jarnak a rendszergarazdak, mint a birkás gyerek, aki farkast kiáltott, majd ha telleg beut a krach, nem hisszük el nekik... 🐺
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Menjetek a p.csába! A Cuki Norisz meg mindenki!
Hosszú idő után éreztem egy kis melegséget a Fórumban, erre ma reggelre eltűnik minden.
Az emberjogi bizottság megvan?
Buzik...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.04.02. 15:11 És Te még nem is láttad akkor a tegnap délután átmenetileg elindult "buzifórumot". Szivárványos béke-zászló, meleg büszkeség topikja amiben fiúkák játszottak a pisztolykáikkal, minden volt! :lol: :lol: :lol:

(Végül is több innen kirakott nepper megmondta hogy buzik vagyunk - hát tényleg ez lett. :D)
Én 01-én reggel rákérdeztem a generalfődmarsalra, e-mail-ben. Válaszul elküldte a kamu cikk linkjét. Én meg benyaltam a sztorit. Aztán ma délelőtt csak ránéztem. A szivárványos langyi-mangyi szerencsére kimaradt!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.04.05. 11:11 Ez is igaz. De ismered, hogy a hazai hatóságok kiknek, milyen dolgaiba szoktak belekapaszkodni. Nem a valódi problémákba, hanem a könnyen, látványosan prezentálható kis szarságokba. Pl egyik orvvadász felnyomja a másikat, aztán az vádalkuban felnyom egy harmadikat, akinek történetesen semmilyen illegal eszköze sincs. Azért lefoglalják mindenét, és vezércikk lesz belőle.

Apropó! Tudja valaki, hogy az ilyen házkutis felvételeken miért nem kapcsolják fel a vellanyt a kecóban, és miért van nagyrészükön őrült zseblámpa rángatás? Ok drámaibb, de minek csinálnak ebből színházat?
Ez amúgy hogy müxik?
A megafonba beszóltak, hogy felemelt kézzel jöjjön ki?

Nálam a kaputól a házig 103 méter van, aztán ordibálhat jó sokáig.
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: sodoma »

RatRace írta: 2019.04.05. 11:29 Ez amúgy hogy müxik?
A megafonba beszóltak, hogy felemelt kézzel jöjjön ki?

Nálam a kaputól a házig 103 méter van, aztán ordibálhat jó sokáig.
:lol:
AJTÓBÓL szolnak be.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: RatRace »

sodoma írta: 2019.04.05. 11:39 AJTÓBÓL szolnak be.
Betöri a kaput?
És ha kamu, akkor kártalanítanak, vagy a kapuk helyett állandó őrzését vállalnak?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.04.05. 11:50 Betöri a kaput?
És ha kamu, akkor kártalanítanak, vagy a kapuk helyett állandó őrzését vállalnak?
Nem törik be a kaput. Van létrás autójuk amivel átmásznak a legények több méter magas kerítésen is, pikkpakk.

Gondolom ha indokolatlan károkozás történik, akkor anyagi felelősséggel tartoznak, de nyilván ezért külön perelni kell a rendőrséget, ami több év.
Így mennek ezek a dolgok.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: sodoma »

RatRace írta: 2019.04.05. 11:50 Betöri a kaput?
És ha kamu, akkor kártalanítanak, vagy a kapuk helyett állandó őrzését vállalnak?
betori igen. kartalanitanak igen.
bocs az offért
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.04.05. 11:50 Betöri a kaput?
És ha kamu, akkor kártalanítanak, vagy a kapuk helyett állandó őrzését vállalnak?
Ha van lehetőség normálisan bemenni, és nem lehet számítani ellenállásra, akkor kapun be, ajtón be. Betörés nélkül. Ha fegyveres ellállásra számítanak, akkor úgyis a tulkok (alias TEK "Tulok Egyesítő Központ") mennek, és mint egy elefántcsorda, elsöpörnek mindent.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.04.05. 13:51 (alias TEK "Tulok Egyesítő Központ")
Ez jó.... :P
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.04.05. 13:51 Ha van lehetőség normálisan bemenni, és nem lehet számítani ellenállásra, akkor kapun be, ajtón be. Betörés nélkül. Ha fegyveres ellállásra számítanak, akkor úgyis a tulkok (alias TEK "Tulok Egyesítő Központ") mennek, és mint egy elefántcsorda, elsöpörnek mindent.
Nem csak ha fegyveres ellenállásra számítanak.
Ha bárhogyan is szóba kerül hogy fegyverrel rendelkezhet a gyanúsított, már kötelező őket hívnia a rendőröknek. Ehhez pedig elég egy rosszindulatú szomszéd feljelentése is. Sajnos bármelyik legális fegyvertartóra rátörtheti az ajtót a TEK ez alapján, elég ha "megijed" a szomszéd hogy furcsa tokokat cipelünk időnként ki meg be a házból és felhívja a 112-t.

A bőnyi náci bácsi letartóztatásakor nem várták meg a már úton lévő TEK-et (rivalizálás, vagy ki tudja mi miatt), aminek esztelen lövöldözés és egy rendőrtiszt halála lett a vége. Úgyhogy bármennyire sokat nevetünk a Luke Skywalker jelmezes egyetemista lerohanásán, meg bosszankodunk a svarc .22-est birtokló idős vidéki bácsik sárba fektetésén, azért van némi alapja ennek a gyakorlatnak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.04.05. 14:54 Nem csak ha fegyveres ellenállásra számítanak.
Ha bárhogyan is szóba kerül hogy fegyverrel rendelkezhet a gyanúsított, már kötelező őket hívnia a rendőröknek. Ehhez pedig elég egy rosszindulatú szomszéd feljelentése is. Sajnos bármelyik legális fegyvertartóra rátörtheti az ajtót a TEK ez alapján, elég ha "megijed" a szomszéd hogy furcsa tokokat cipelünk időnként ki meg be a házból és felhívja a 112-t.

A bőnyi náci bácsi letartóztatásakor nem várták meg a már úton lévő TEK-et (rivalizálás, vagy ki tudja mi miatt), aminek esztelen lövöldözés és egy rendőrtiszt halála lett a vége. Úgyhogy bármennyire sokat nevetünk a Luke Skywalker jelmezes egyetemista lerohanásán, meg bosszankodunk a svarc .22-est birtokló idős vidéki bácsik sárba fektetésén, azért van némi alapja ennek a gyakorlatnak.
Annyi, hogy a svarc .22-essel kapcsolatban nem szörnyűlködünk, ott alapvetően van jogalapja az intézkedésnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.04.05. 14:54 Nem csak ha fegyveres ellenállásra számítanak.
Ha bárhogyan is szóba kerül hogy fegyverrel rendelkezhet a gyanúsított, már kötelező őket hívnia a rendőröknek. Ehhez pedig elég egy rosszindulatú szomszéd feljelentése is. Sajnos bármelyik legális fegyvertartóra rátörtheti az ajtót a TEK ez alapján, elég ha "megijed" a szomszéd hogy furcsa tokokat cipelünk időnként ki meg be a házból és felhívja a 112-t.

A bőnyi náci bácsi letartóztatásakor nem várták meg a már úton lévő TEK-et (rivalizálás, vagy ki tudja mi miatt), aminek esztelen lövöldözés és egy rendőrtiszt halála lett a vége. Úgyhogy bármennyire sokat nevetünk a Luke Skywalker jelmezes egyetemista lerohanásán, meg bosszankodunk a svarc .22-est birtokló idős vidéki bácsik sárba fektetésén, azért van némi alapja ennek a gyakorlatnak.
Nincsen semmilyen alapja! Túl van ragozva, hogy ha fegyver akkor azonnal a Teknős különítmény, gondolom Te sem lennél ennyire elfogado ezzel kapcsolatban, ha már csavargattak volna a kezedet a derék vitézek. Mivel regisztrált fegyvertarto vagy, még lehet részed benne, elég, ha a szomszédokkal valami nézetelteresed keletkezik... Hoppá...😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.04.05. 15:27 Nincsen semmilyen alapja! Túl van ragozva, hogy ha fegyver akkor azonnal a Teknős különítmény, gondolom Te sem lennél ennyire elfogado ezzel kapcsolatban, ha már csavargattak volna a kezedet a derék vitézek. Mivel regisztrált fegyvertarto vagy, még lehet részed benne, elég, ha a szomszédokkal valami nézetelteresed keletkezik... Hoppá...😉
A bőnyi náci bácsi is 70 felett volt már bőven. Ismerték a rendőrök, már régen képben volt nekik az öreg, ő is ismerte őket. Azt hitték hogy bemennek, szólnak neki hogy Pista bá ne marháskodjon már, jöjjön velünk.
Aztán csak elkezdett AMD-vel lövöldözni az öreg, amit senki nem látott előre, és meghalt egy ember emiatt. (Tökmindegy most hogy végül baráti tűzben vagy az öreg lőtte le)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.04.05. 14:54van némi alapja ennek a gyakorlatnak.
Igen.

A fegyvertartas egyik a'ra, hogy ha barmivel is gyanusitanak meg, egybol mint "fegyveres bunozo" bannak az emberrel.

Teljesen esszeru es logikus, hogy egy ilyen helyzetben nem az szamit, hogy a "fegyveres bunozok" 99%-a mit tenne, ha nem lat erot; mert az elfogadhatatlan, hogy a rendorok 1%-a feleslegesen meghaljon.

Abban azert bizhatunk, hogy a nem latvanyos aprosagokat (amiken mulik, hogy mennyire faj az intezkedes) a helyszini viselkedes fogja megszabni, nem a fegyvertartas tenye.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.04.05. 16:18 Igen.

A fegyvertartas egyik a'ra, hogy ha barmivel is gyanusitanak meg, egybol mint "fegyveres bunozo" bannak az emberrel.

Teljesen esszeru es logikus, hogy egy ilyen helyzetben nem az szamit, hogy a "fegyveres bunozok" 99%-a mit tenne, ha nem lat erot; mert az elfogadhatatlan, hogy a rendorok 1%-a feleslegesen meghaljon.

Abban azert bizhatunk, hogy a nem latvanyos aprosagokat (amiken mulik, hogy mennyire faj az intezkedes) a helyszini viselkedes fogja megszabni, nem a fegyvertartas tenye.

Bel
Pontosan.
Valahol olvastam, hogy szintén egy előrehaladottabb korú emberre ment ki a TEK valami miatt. A felszólítások után sem jött ki. Be akartak küldeni egy kutyát, de elővigyázatosságból a kutya előtt még beküldtek egy kamerát. Kiderült, hogy a bácsi elindult az ajtó felé amikor mondták neki, viszont régóta inkontinens volt, és a félelem vagy az izgalom hatására folyamatosan el-eleredt a vizelete, ezért újra és újra vissza kellett topognia a WC-re mert hát csak nem akarta összepisilni magát a rendőrök előtt.
Ezt látva nem engedték be a kutyát, ami nem szarozott volna az öreggel.

Ezek a történetek persze sosem vernek akkora port, mint amikor egyszer a szomszédba csöngetnek be - ami meg valszeg annak volt betudható, hogy a helyben illetékes idióta kollégáik rossz címre irányították őket. Nem a TEK-nek kell tudnia hogy a gyanúsított a Kossuth utca 2/A-ban lakik vagy a B-ben, hanem a helyi rendőröknek kell nagyon pontosan képben lennie ezzel, akik az intézkedésüket kérték.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Én meg nehezen fogadom el, hogy úgy intézkedjenek velem szemben élből, mint egy rohadék bűnözővel azért, mert fegyverem van. Férjen bele az időbe, hogy megnézik voltam-e már büntetve, és mi alapján indul az eljárás. Ha valaki félhomályban felém andalogva puskatokokkal lát a házam és a kocsim között, azért ne kelljen már nekem mindenképpen a földön kikötnöm.
Azzal egyetértek, hogy a TEK jár el ilyen esetben, profik és ez a dolguk, de a legális fegyvertartók készségel ajtót nyitnak, és együttműködnek, ha tisztázni kell valamit. Szerintem. Túl naív vagyok?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2019.04.05. 16:41 Én meg nehezen fogadom el, hogy úgy intézkedjenek velem szemben élből, mint egy rohadék bűnözővel azért, mert fegyverem van. Férjen bele az időbe, hogy megnézik voltam-e már büntetve, és mi alapján indul az eljárás.
+1
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.04.05. 16:41 Én meg nehezen fogadom el, hogy úgy intézkedjenek velem szemben élből, mint egy rohadék bűnözővel azért, mert fegyverem van. Férjen bele az időbe, hogy megnézik voltam-e már büntetve, és mi alapján indul az eljárás. Ha valaki félhomályban felém andalogva puskatokokkal lát a házam és a kocsim között, azért ne kelljen már nekem mindenképpen a földön kikötnöm.
Azzal egyetértek, hogy a TEK jár el ilyen esetben, profik és ez a dolguk, de a legális fegyvertartók készségel ajtót nyitnak, és együttműködnek, ha tisztázni kell valamit. Szerintem. Túl naív vagyok?
Így van, fel kell mérni a helyzetet. Ha indokolt, akkor ajtót rugdosni, ha nem, akkor sokféle más út is létezik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2019.04.05. 18:07 sokféle más út is létezik.
Például :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.04.05. 15:57 A bőnyi náci bácsi is 70 felett volt már bőven. Ismerték a rendőrök, már régen képben volt nekik az öreg, ő is ismerte őket. Azt hitték hogy bemennek, szólnak neki hogy Pista bá ne marháskodjon már, jöjjön velünk.
Aztán csak elkezdett AMD-vel lövöldözni az öreg, amit senki nem látott előre, és meghalt egy ember emiatt. (Tökmindegy most hogy végül baráti tűzben vagy az öreg lőtte le)
Ugyanazt a demagóg szöveget nyomod mint a fegyverellenes faszok, 20 évente történik valami gebasz, aztan folyamatosan arról beszélnek, mennyire szihopatak a sportloveszek. Volt egy hibás rendőri intézkedés, aztán ezek után, ez miatt, minden fegyvertartohoz a magyar elit commandonak kell kivonulnia?? Na ne...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.04.05. 20:03 Ugyanazt a demagóg szöveget nyomod mint a fegyverellenes faszok, 20 évente történik valami gebasz, aztan folyamatosan arról beszélnek, mennyire szihopatak a sportloveszek. Volt egy hibás rendőri intézkedés, aztán ezek után, ez miatt, minden fegyvertartohoz a magyar elit commandonak kell kivonulnia?? Na ne...
A bőnyi náci bácsi illegális fegyvertartó volt, plusz közismert szélsőséges, hahó! Hogy a retekbe jönnek ide az agyon ellenőrzött sportlövészek?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.04.05. 16:41 Én meg nehezen fogadom el, hogy úgy intézkedjenek velem szemben élből, mint egy rohadék bűnözővel azért, mert fegyverem van. Férjen bele az időbe, hogy megnézik voltam-e már büntetve, és mi alapján indul az eljárás. Ha valaki félhomályban felém andalogva puskatokokkal lát a házam és a kocsim között, azért ne kelljen már nekem mindenképpen a földön kikötnöm.
Azzal egyetértek, hogy a TEK jár el ilyen esetben, profik és ez a dolguk, de a legális fegyvertartók készségel ajtót nyitnak, és együttműködnek, ha tisztázni kell valamit. Szerintem. Túl naív vagyok?
Én sem fogadom ezt el, meg még sokmindent sem manapság, amit nem írok le mert napi politika. De ilyen országban élünk, nem lehet vele mit csinálni, ezt nem tudjuk megváltoztatni - együtt kell vele élni. Jön egy rosszindulatú feljelentés, hogy jujj ott valami fegyverféle van, és félek, és ennyi elég hozzá hogy rárúgja az emberre az ajtót egy fullos swat behatoló csapat. Szar és dilletáns módszer, meg ugye sima megfélemlítés (főleg az, amikor a TV-ben demóznak hetente a TEK-es akciókkal, nyilván nem véletlenül), ja. De ez van. * Lehet morgolódnunk miatta állandóan, de akkor meg egy idő után szétrág belülről a tehetetlen düh, az meg mindenféle betegségeket okoz. Voltak jobb idők is, rosszabb idők is, most ez van. Én inkább lesz@rom, és igyekszem jóban lenni a szomszédokkal, amennyire csak lehet, főleg a folyosón lévő idősebb hölgyekkel. Dumálgatok velük a jó időről, néha kérdezik mikor megyek megint horgászni, azt szoktam mondani a puskatokra hogy pecabot, a fiatalabb generációnak meg azt hogy projektor vetítővászon állvány. Közel a Duna, eddig bevették. Ha fegyvert pucolok akkor behúzom a függönyt és lehúzom a redőnyt, ne lássák kívülről. Szerintem ez a legtöbb amit tehetek, hogy megússzak egy becsületes névtelen feljelentést a mai világban, nem szeretnék hangosbemondóra ébredni, vagy villanó gránátra ha füldugóval alszom és nem hallom meg.

*: hol a retekbe vannak egyébként a sportlövő szövetségek meg a vadászkamara? Nekik kellene egyeztetni a BRKF-val meg a TEK-el, hogy hellóbelló, fegyverre vonatkozó lakossági bejelentés előtt esetleg érdemes lenne megnézni a nyilvántartást, van-e bejegyzett fegyvertároló hely a címen? Nem kevés pénzt fizetünk mindenféle tagdíjak formájában.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Titan mánia

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.04.05. 20:09 A bőnyi náci bácsi illegális fegyvertartó volt, plusz közismert szélsőséges, hahó! Hogy a retekbe jönnek ide az agyon ellenőrzött sportlövészek?
Úgy a retekbe, hogy amikor a pécsi szerencsetlen sportlovesz gyerek lehentelt párat az őt megalazo " társai " közül, akkor beindult a szopatas, az agyonellenorzes az egész lovesz tarsadalommal szemben. Tehát egy szerencsétlen eset utan altalanositottak, es azota is, ha szoba kerül a sportloveszet, ezt a szerencsetlen esetet citaljak, ugyanugy ahogy Te is mindig ezen az öreg nacin rugozol, es elfogadod, hogy mivel történt ez az eset akkor, ez feljogositja az erőszak szervezetet, hogy általánositva, minden regisztrált fegyvertartot potencialis ámokfutókent kezeljen... Tudom, hogy szél ellen nem lehet hugyozni, viszont talan meg leirhatom, azt, hogy ezzel en nem ertek egyet, ennyike...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

Kanadai fricsma a hazai (i)gazságszolgáltatásnak. Érdemes a szagértői véleményre is fókuszálni. Nem szimpi a hapsi, de érdekes a story.

https://www.youtube.com/watch?v=FJWHvt5tYg4
Piréz poéta.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

security89 írta: 2019.04.06. 20:13 Kanadai fricsma a hazai (i)gazságszolgáltatásnak. Érdemes a szagértői véleményre is fókuszálni. Nem szimpi a hapsi, de érdekes a story.

https://www.youtube.com/watch?v=FJWHvt5tYg4
Valóban tanulságos, én is nem rég néztem meg.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Üdv!Én is bekajáltam hahaha
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

security89 írta: 2019.04.06. 20:13 Kanadai fricsma a hazai (i)gazságszolgáltatásnak. Érdemes a szagértői véleményre is fókuszálni. Nem szimpi a hapsi, de érdekes a story.

https://www.youtube.com/watch?v=FJWHvt5tYg4
Arra azért érdemes figyelni, hogy ez az ő magyarázata az eseményekről, korántsem biztosan ez az abszolút igazság. Én laikus vagyok nem értek hozzá, nem követtem az ügyet, nem is tudom mi történt valójában.

Nyilván mindenki aki eljárás alatt van, mindent megtesz hogy az ártatlanságát bizonyítsa, vagy legalább a várható büntetés mértékét csökkentse. Ez teljesen természetes. A börtökön lakói is szinte mind ártatlannak vallják magukat.
Az igazság filozófiai fogalom, nem jogi - szokta mondani anno Bokros doki. (Aki erről a fórumról sajnos eltűnt, teszem hozzá)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.04.07. 17:17 Arra azért érdemes figyelni, hogy ez az ő magyarázata az eseményekről, korántsem biztosan ez az abszolút igazság. Én laikus vagyok nem értek hozzá, nem követtem az ügyet, nem is tudom mi történt valójában.

Nyilván mindenki aki eljárás alatt van, mindent megtesz hogy az ártatlanságát bizonyítsa, vagy legalább a várható büntetés mértékét csökkentse. Ez teljesen természetes. A börtökön lakói is szinte mind ártatlannak vallják magukat.
Az igazság filozófiai fogalom, nem jogi - szokta mondani anno Bokros doki. (Aki erről a fórumról sajnos eltűnt, teszem hozzá)
Ez a krapek feltette az életét arra, hogy hisztizhessen, kritizálhassa a rendszert. Nem mondom, hogy nincsenek rész igazságai, de azt sem, hogy helyesen teszi azt, amit tesz.

Önműködően nekiállt rendet tenni. Az ő nézetei szerinti rendet. Tévedés ne essék, ha támadás érné a családomat, vagy engem, én sem a rendőrségre mennék bőgve. Viszont ez a krapek messze nem a saját dolgával foglalkozott, módszeresen provokált. Természetes, hogy kicsapta a biztosítékot!

Azért gépkarabéllyal rohangálni a matroban nem egészen vall épp elméről... Nem tudom, hogy attól a kis magánakciótól mit várt el.

Ok, hogy rámutat a rendszer hibáira, de ezt meg lehet tenni úgy is, hogy nem követ el bűncselekményeket, és nem kezd el óvodás módszerekkel mutogatni, árulkodni.

Szóval szerintem van igazság abban amit mond, de ezek szarkasztikus ködbe burkolt részigazságok. Egyoldalú megállapítások, amiket ügyesen kérdező módban állapít meg.

Nem gondolom követendő példának ennek az embernek a módszereit. Egyszerűbb, ha fejjel előre, nekirohan a falnak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Reggel meselte kolléga, hogy szombaton horgaszott, nem fogott semmit. Mellette 13-ev körüli gyerek, 15 percen belül gyönyörű csukat fogott. A helyszínen tartózkodó ittas/drogos börtöntoltelekek, elvettek a gyerektől a halat. Kolléga erre tiplizett, meg a gyereknek is ezt ajánlotta... Vélemény? Ki mit tett volna máshogy?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.04.08. 11:02 Reggel meselte kolléga, hogy szombaton horgaszott, nem fogott semmit. Mellette 13-ev körüli gyerek, 15 percen belül gyönyörű csukat fogott. A helyszínen tartózkodó ittas/drogos börtöntoltelekek, elvettek a gyerektől a halat. Kolléga erre tiplizett, meg a gyereknek is ezt ajánlotta... Vélemény? Ki mit tett volna máshogy?
Sok mindentől függ ez. Hányan voltak, hány évesek, milyen állapotban (nyeszlett szétesett tini csövik vagy kipattintott keményebb arcok). Részemről nem kedvelem az önérzeteskedéstből eredő hősködést, a leírás alapján sem a kollégád sem a srác életét-testi épségét nem fenyegette közvetlen veszély, bár ha kényszerítéssel vették el tőle a halat akkor az talán már rablást is megvalósított (ebben nem vagyok biztos). Nagy valószínűséggel fújkálással és/vagy GP lövöldözéssel egybekötött bunyózás lett volna az igazságosztás vége, az ilyen arcoknál gyakran van késféle is, az még veszélyesebb ügy. A potenciális sérüléseken túl csoportos garázdaság bcs-vel begyanúsítottak volna mindenkit, és a rendőri jelentésben mindenkire ráhúzzák a szokásos "a két társaság szóváltást követően verekedésbe keveredett" formulát aztán lehet járni mosakodni a bíróságra évekig, kurva drágáért.
A legrosszabb forgatókönyv: a kissrác segítségére siető szomszéd horgászt megbicskázzák elég szerencsétlenül, így egy család elveszít egy apát, egy férj egy feleséget, két szülő egy gyerekét. Egy halért, az önérzetért, meg az igazságnak nevezett filozófiai fogalomért.

Részemről dettó elhúztam volna, de azért menet közben kihívom a zsarukat, hogy ez és ez történt. Talán ha órákon belül kiérnek, még ott találták volna őket, talán nem. Ki tudja? Ha éppen halat sütögetnek, akkor egyértelmű, ott a bűnjel. Ha azt mondják ők fogták, akkor meg orvhorgászat, mivel az ilyeneknek tutira nincs horgászjegye meg engedélye.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.04.08. 11:39-kor.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.04.08. 11:17 Sok mindentől függ ez. Hányan voltak, hány évesek, milyen állapotban (nyeszlett szétesett tini csövik vagy kipattintott keményebb arcok). Részemről nem kedvelem az önérzeteskedéstből eredő hősködést, a leírás alapján sem a kollégád sem a srác életét-testi épségét nem fenyegette közvetlen veszély, bár ha kényszerítéssel vették el tőle a halat akkor az talán már rablást is megvalósított (ebben nem vagyok biztos). Nagy valószínűséggel fújkálással és/vagy GP lövöldözéssel egybekötött bunyózás lett volna az igazságosztás vége, az ilyen arcoknál gyakran van késféle is, az még veszélyesebb ügy. A porenciális sérüléseken túl csoportos garázdaság bcs-vel begyanúsítottak volna mindenkit, és a rendőri jelentésben mindenkire ráhúzzák a szokásos "a két társaság szóváltást követően verekedésbe keveredett" formulát aztán lehet járni mosakodni a bíróságra évekig, kurva drágáért.
A legrosszabb forgatókönyv: a kissrác segítségére siető szomszéd horgászt megbicskázzák elég szerencsétlenül, így egy család elveszít egy apát, egy férj egy feleséget, két szülő egy gyerekét. Egy halért, az önérzetért, meg az igazságnak nevezett filozófiai fogalomért.

Részemről dettó elhúztam volna, de azért menet közben kihívom a zsarukat, hogy ez és ez történt. Talán ha órákon belül kiérnek, még ott találták volna őket, talán nem. Ki tudja? Ha éppen halat sütögetnek, akkor egyértelmű, ott a bűnjel. Ha azt mondják ők fogták, akkor meg orvhorgászat, mivel az ilyeneknek tutira nincs horgászjegye meg engedélye.
Köszönöm a válaszod. Sitten kigyurt kb. 20-as, 30-as barmok voltak, ahogyan mesélte a kolléga, aki most megkert, hogy majd gazdeot neki is vegyek... Az eszemmemel neked adok igazat, de valami belül azert piszkal, hogy le kellett volna gumoini, gazositani a, mocskosokat, persze, ha lett volna a kolleganal, ilyen eszköz... Az ilyen storyk ellege keserű szájízt hagynak maguk utan.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

The Gent írta: 2019.04.08. 11:35 Köszönöm a válaszod. Sitten kigyurt kb. 20-as, 30-as barmok voltak, ahogyan mesélte a kolléga, aki most megkert, hogy majd gazdeot neki is vegyek... Az eszemmemel neked adok igazat, de valami belül azert piszkal, hogy le kellett volna gumoini, gazositani a, mocskosokat, persze, ha lett volna a kolleganal, ilyen eszköz... Az ilyen storyk ellege keserű szájízt hagynak maguk utan.
Szomorú helyzet. Engem is piszkál belül de általában érdemesebb elkerülni a bajt amíg még lehet. Persze ha már egy nagyobb értékű dologról lenne szó akkor változik a szitu. Meg ekkora emberfölényben azért igen merész dolog keménykedni bármi is van az embernél. (kivéve ha az ember ex-Navy Seal vagy ex-kommandós :D )
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.04.08. 11:02 Reggel meselte kolléga, hogy szombaton horgaszott, nem fogott semmit. Mellette 13-ev körüli gyerek, 15 percen belül gyönyörű csukat fogott. A helyszínen tartózkodó ittas/drogos börtöntoltelekek, elvettek a gyerektől a halat. Kolléga erre tiplizett, meg a gyereknek is ezt ajánlotta... Vélemény? Ki mit tett volna máshogy?
Ha nem a saját Gyereked, akkor nem érdemes batman-kedni. Ha a sajátod, akkor megvéded. Gázzal, gumival, atombombával, BM-es A4-es papírral. (Az minden ellen is véd)

Maximum be lehet jelenteni kiskorú sérelmére elkövetett rablást. De azért is lehet utána xopattyúzni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.08. 12:08 Ha nem a saját Gyereked, akkor nem érdemes batman-kedni. Ha a sajátod, akkor megvéded. Gázzal, gumival, atombombával, BM-es A4-es papírral. (Az minden ellen is véd)

Maximum be lehet jelenteni kiskorú sérelmére elkövetett rablást. De azért is lehet utána xopattyúzni.
aztán járhatsz tanúskodni, szembesítésekre, és kicsit sem fognak megfenyegetni így családilag. Nem éri meg. Ha nem konkrétan ölnek előtted valakit, akkor el kell felejteni a grál-lovag felfogást.

Én ott sem voltam, nem láttam semmit, nem emlékszem semmire.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.08. 12:24 aztán járhatsz tanúskodni, szembesítésekre, és kicsit sem fognak megfenyegetni így családilag. Nem éri meg. Ha nem konkrétan ölnek előtted valakit, akkor el kell felejteni a grál-lovag felfogást.

Én ott sem voltam, nem láttam semmit, nem emlékszem semmire.
Kivétel ha valaki rendvédelmi dolgozó, esetleg fedett területen. Az ő adatai nem lesznek nyilvánosak. De ilyenből elhanyagolhatóan kevés van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.04.08. 12:08 Ha nem a saját Gyereked, akkor nem érdemes batman-kedni. Ha a sajátod, akkor megvéded. Gázzal, gumival, atombombával, BM-es A4-es papírral. (Az minden ellen is véd)

Maximum be lehet jelenteni kiskorú sérelmére elkövetett rablást. De azért is lehet utána xopattyúzni.
Az A4-es papírnál szerintem nem valósul meg az arányosság elve az már túlzás. Azt csak legvégső esteben!44!!!!4!!
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.04.08. 12:35 Az A4-es papírnál szerintem nem valósul meg az arányosság elve az már túlzás. Azt csak legvégső esteben!44!!!!4!!
Arányosság?? Te BM-es vagy? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.04.08. 12:36 Arányosság?? Te BM-es vagy? 😃
Isten ments! Soha nem szolgálnám az ördögöt. Szándékos szarkazmusnak szántam csupán. :lol: :lol:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

raid írta: 2019.04.08. 11:55 Szomorú helyzet. Engem is piszkál belül de általában érdemesebb elkerülni a bajt amíg még lehet. Persze ha már egy nagyobb értékű dologról lenne szó akkor változik a szitu. Meg ekkora emberfölényben azért igen merész dolog keménykedni bármi is van az embernél. (kivéve ha az ember ex-Navy Seal vagy ex-kommandós :D )
Jah, köszönöm. Csak az a baj, hogy a tetvek ezek utan felbatorodnak, aztan végül, ki vagy mi állítja meg ezeket..max a tizenkettes sorenyes..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.08. 12:08 Ha nem a saját Gyereked, akkor nem érdemes batman-kedni. Ha a sajátod, akkor megvéded. Gázzal, gumival, atombombával, BM-es A4-es papírral. (Az minden ellen is véd)

Maximum be lehet jelenteni kiskorú sérelmére elkövetett rablást. De azért is lehet utána xopattyúzni.
Köszönöm, a választ. Azért, ha nem is sajat gyereked, de ha vegiggondolod, hogy milyen törést okoz a szerencsétlen gyerek lelkivilagaban, további fejlodeseben ez az eset, akkor azért nem mindegy... Ja, ket het alatt kozbiztonsag...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.04.08. 11:35 Köszönöm a válaszod. Sitten kigyurt kb. 20-as, 30-as barmok voltak, ahogyan mesélte a kolléga, aki most megkert, hogy majd gazdeot neki is vegyek... Az eszemmemel neked adok igazat, de valami belül azert piszkal, hogy le kellett volna gumoini, gazositani a, mocskosokat, persze, ha lett volna a kolleganal, ilyen eszköz... Az ilyen storyk ellege keserű szájízt hagynak maguk utan.
Hát persze hogy az embernek b@ssza a csőrét az ilyesmi, és simán le kéne gázosítani a retkeket ilyenkor, vagy kicsit megmasszírozni a végtagjaikat fa testápolóval.
Vigasztaljon a tudat, hogy a bent töltött éveik alatt meg valószínűleg egy náluk nagyobb és erősebb roma srác barátnői voltak éveken át, vagy az alsógatyájukat mosták csicskaként. Ki mint vet, úgy arat.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

The Gent írta: 2019.04.08. 12:58 Jah, köszönöm. Csak az a baj, hogy a tetvek ezek utan felbatorodnak, aztan végül, ki vagy mi állítja meg ezeket..max a tizenkettes sorenyes..
Sajnos nagy részük a bent létet is élvezi. Sok mindent jelen jogi körülmények között nem lehet tenni.
The Gent írta: 2019.04.08. 13:04 Köszönöm, a választ. Azért, ha nem is sajat gyereked, de ha vegiggondolod, hogy milyen törést okoz a szerencsétlen gyerek lelkivilagaban, további fejlodeseben ez az eset, akkor azért nem mindegy... Ja, ket het alatt kozbiztonsag...
Pontosan ez merült fel bennem is. A zsákmányszerzés örömét teljesen elveszik tőle, ami IMHO sajnos sok téren motiválatlansághoz vezethet. Bár lehet buta gondolat kevés közöm van a pszichológiához. Minden esetre nagyon szar “élmény”.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.04.08. 11:35 Köszönöm a válaszod. Sitten kigyurt kb. 20-as, 30-as barmok voltak, ahogyan mesélte a kolléga, aki most megkert, hogy majd gazdeot neki is vegyek... Az eszemmemel neked adok igazat, de valami belül azert piszkal, hogy le kellett volna gumoini, gazositani a, mocskosokat, persze, ha lett volna a kolleganal, ilyen eszköz... Az ilyen storyk ellege keserű szájízt hagynak maguk utan.
mobillal siman fel lehetett volna venni oket feltunes nelkul. aztan mehet a FBra onnan meg a mediaba majd onnan rendorsegi intezkedes is lenne.
nem,nem vagyok naiv mert VOLT MÁR ILYEN.
aljas banda ellen sunyi modszert kell alkalmazni!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.04.08. 13:44 mobillal siman fel lehetett volna venni oket feltunes nelkul. aztan mehet a FBra onnan meg a mediaba majd onnan rendorsegi intezkedes is lenne.
nem,nem vagyok naiv mert VOLT MÁR ILYEN.
aljas banda ellen sunyi modszert kell alkalmazni!
Kolléga elmondása szerint, minden mozdulatukat sasoltak, a gyerek elektromos bringajara is szemet vetettek, olyan érzése volt, hogy arra vártak hogy sötét legyen, akkor kicsontoztak volna őket. Ezért is gyorsan tiplizett...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2019.04.08. 14:22 Kolléga elmondása szerint, minden mozdulatukat sasoltak, a gyerek elektromos bringajara is szemet vetettek, olyan érzése volt, hogy arra vártak hogy sötét legyen, akkor kicsontoztak volna őket. Ezért is gyorsan tiplizett...
Ha tudja, hogy kik a mocskok, akkor érdemes lenne további lépéseket tenni. Amúgy a lehető legjobban jött ki belőle, jól döntött
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.04.08. 13:04 Köszönöm, a választ. Azért, ha nem is sajat gyereked, de ha vegiggondolod, hogy milyen törést okoz a szerencsétlen gyerek lelkivilagaban, további fejlodeseben ez az eset, akkor azért nem mindegy... Ja, ket het alatt kozbiztonsag...
Kölökként a gettósuliban ezt heti 2-3szor éltem ezt át. Annyi eredménye lett, hogy nem tűröm el a jogtalan támadást, és tudom milyen az abszolút vert helyzet. Ezért amíg nem kényszerítenek rá, senkit sem bántok. Akkor sem, ha egyébként az indulat azt diktálná. Ilyen pl a közlekedési szitu. Nem ordítok, nem dudálok. Ha nagyon mondja a másik, akkor nyugodtan válaszolok. Ha megtámad, ugyanilyen nyugodtan lövöm pofán. Ennyike.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.04.08. 14:27 Ha tudja, hogy kik a mocskok, akkor érdemes lenne további lépéseket tenni. Amúgy a lehető legjobban jött ki belőle, jól döntött
Milyen lépéseket??? Vendettát szervezni? Ugyanmár! Fel lehet készülni önvédelmileg, azt annyi. Legközelebb ilyenkor már legyen nála két spray, és ossza ki a két patkányt. Mást nem tud tenni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.04.08. 14:27 Ha tudja, hogy kik a mocskok, akkor érdemes lenne további lépéseket tenni. Amúgy a lehető legjobban jött ki belőle, jól döntött
Milyen lépéseket??? Vendettát szervezni? Ugyanmár! Fel lehet készülni önvédelmileg, azt annyi. Legközelebb ilyenkor már legyen nála két spray, és ossza ki a két patkányt. Mást nem tud tenni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.04.08. 14:35 Milyen lépéseket??? Vendettát szervezni? Ugyanmár! Fel lehet készülni önvédelmileg, azt annyi. Legközelebb ilyenkor már legyen nála két spray, és ossza ki a két patkányt. Mást nem tud tenni.
Fel is lehet jelenteni, vagy fel lehet rá hívni mások figyelmét, hogy kikre kell odafigyelni. Ha ők nem annyira konflituskerülők, arról már nem tehetsz.
Szerintem jobban járt, hogy nem támadt, ezért mondom, hogy a lehető legjobban jött ki belőle. Legközelebb se kellene fújkálni, csak ha valós veszély van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.08. 14:33 Kölökként a gettósuliban ezt heti 2-3szor éltem ezt át. Annyi eredménye lett, hogy nem tűröm el a jogtalan támadást, és tudom milyen az abszolút vert helyzet. Ezért amíg nem kényszerítenek rá, senkit sem bántok. Akkor sem, ha egyébként az indulat azt diktálná. Ilyen pl a közlekedési szitu. Nem ordítok, nem dudálok. Ha nagyon mondja a másik, akkor nyugodtan válaszolok. Ha megtámad, ugyanilyen nyugodtan lövöm pofán. Ennyike.
Hát, szar ügy, sajnálom. Általános Iskolában fékezhetetlen voltam, hiaba volt vki nagyobb, nekimentem felloktem, azt mar ütöttem is. Egy darab idő utan mar nem kötözködott velem senki. Gimiben dettó, akkor keztem karatera járni, de nem tetszett, túl nagy volt a szigor.. Azér jopar trükköt megtanultam, szünetben bemutató, barátom ujját véletlenül eltortem, na fasza, nem árult el, de utána már nem nagyon verekedtem. Katonaság dettó,ott egy társamat kellett lerugni, mert belszolgalatoskent ébresztettem, de ezt nem vette jó néven, megtamadott, elég jó labtechnikaja volt, de papucs volt rajta, rajtam meg surrano, beszopta... ha nem állsz ki magadért bedaralnak, ennyit megtanultam...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.04.08. 14:22 Kolléga elmondása szerint, minden mozdulatukat sasoltak, a gyerek elektromos bringajara is szemet vetettek, olyan érzése volt, hogy arra vártak hogy sötét legyen, akkor kicsontoztak volna őket. Ezért is gyorsan tiplizett...
így is lehet....
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.04.08. 16:03 Hát, szar ügy, sajnálom. Általános Iskolában fékezhetetlen voltam, hiaba volt vki nagyobb, nekimentem felloktem, azt mar ütöttem is. Egy darab idő utan mar nem kötözködott velem senki. Gimiben dettó, akkor keztem karatera járni, de nem tetszett, túl nagy volt a szigor.. Azér jopar trükköt megtanultam, szünetben bemutató, barátom ujját véletlenül eltortem, na fasza, nem árult el, de utána már nem nagyon verekedtem. Katonaság dettó,ott egy társamat kellett lerugni, mert belszolgalatoskent ébresztettem, de ezt nem vette jó néven, megtamadott, elég jó labtechnikaja volt, de papucs volt rajta, rajtam meg surrano, beszopta... ha nem állsz ki magadért bedaralnak, ennyit megtanultam...
Anno azt tanultam meg, hogy a problémásokat egyszer kell elrendezni, de akkor olyan kegyetlenséggel, amit még ő sem ismer. Igen, a földön is fájnia kell neki! Akkor nem lesz kedve másnap újra jönni. Ha csomagban támadnak ahogy szoktak, akkor a főkolompost kell kiütni, de nagyon telibe kell verni. Utána még kétszer, hogy biztos legyen. Kapja meg a magáét előre is. De amíg nem muszáj, addig nem szabad semmilyen konfliktusba belemenni. Ellenben ha már bele kellett menni, akkor teljes tűzerő! Bevetni mindent, és azonnal!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.04.09. 07:05 Anno azt tanultam meg, hogy a problémásokat egyszer kell elrendezni, de akkor olyan kegyetlenséggel, amit még ő sem ismer. Igen, a földön is fájnia kell neki! Akkor nem lesz kedve másnap újra jönni. Ha csomagban támadnak ahogy szoktak, akkor a főkolompost kell kiütni, de nagyon telibe kell verni. Utána még kétszer, hogy biztos legyen. Kapja meg a magáét előre is. De amíg nem muszáj, addig nem szabad semmilyen konfliktusba belemenni. Ellenben ha már bele kellett menni, akkor teljes tűzerő! Bevetni mindent, és azonnal!
Egyetértek. Hány osztályfőnöki intőt bezsebeltem ezért általánosban, verekedésért! Pedig nem voltam balhés-bunyós típus. Csak mire odaért a tanár, a kedves, kezelhetetlen és többször bukott osztálytárs a földön feküdt. Apám hallgathatta a műsort a fogadóórán is, annyit mondott, teleírhatja az ellenőrzőt, adhat kettes magatartást, a gyerek akkor is meg fogja védeni magát.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.09. 07:05 Anno azt tanultam meg, hogy a problémásokat egyszer kell elrendezni, de akkor olyan kegyetlenséggel, amit még ő sem ismer. Igen, a földön is fájnia kell neki! Akkor nem lesz kedve másnap újra jönni. Ha csomagban támadnak ahogy szoktak, akkor a főkolompost kell kiütni, de nagyon telibe kell verni. Utána még kétszer, hogy biztos legyen. Kapja meg a magáét előre is. De amíg nem muszáj, addig nem szabad semmilyen konfliktusba belemenni. Ellenben ha már bele kellett menni, akkor teljes tűzerő! Bevetni mindent, és azonnal!
+1! Erről van szó!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.04.08. 16:03 Hát, szar ügy, sajnálom. Általános Iskolában fékezhetetlen voltam, hiaba volt vki nagyobb, nekimentem felloktem, azt mar ütöttem is. Egy darab idő utan mar nem kötözködott velem senki. Gimiben dettó, akkor keztem karatera járni, de nem tetszett, túl nagy volt a szigor.. Azér jopar trükköt megtanultam, szünetben bemutató, barátom ujját véletlenül eltortem, na fasza, nem árult el, de utána már nem nagyon verekedtem. Katonaság dettó,ott egy társamat kellett lerugni, mert belszolgalatoskent ébresztettem, de ezt nem vette jó néven, megtamadott, elég jó labtechnikaja volt, de papucs volt rajta, rajtam meg surrano, beszopta... ha nem állsz ki magadért bedaralnak, ennyit megtanultam...
A különbség köztünk, hogy nekem tetszett a "szigor". Bár én sokkal inkább fegyelemnek mondanám azt, ami karate edzéseken volt. Én most is csípem a fegyelmet. Ha az van, akkor szerintem mindenki tudja a dolgát, mindenki csinálja a dolgát, senki sem pofázik vissza és optimális esetben gyorsan, pontosan célt lehet érni. Ezért rühellem azt ami felé manapság halad a világ. Lassan már a gyerek feljelentheti a szüleit, ha elfenekeli egy rossz jegy miatt, vagy mert eldobálja az utcán a kiürült mekis kólás poharat, vagy mert mondjuk rágógumit nyomott a szomszéd néni hajába, hiszen korlátozzák szegénykének a jogait, meg a szabadságát.
Viszont a konfliktusokat illetően ma már egészen másképp gondolkodom. Biztos vagyok benne, hogy anno is meg lehetett volna oldani bizonyos konfliktusokat normálisan is. Fegyelmezetten. Más kérdés, ha neked megy valaki, akkor nem hagy választást. De hogy én kezdjek bele valami fasság miatt, arról ma már az a véleményem, hogy konkrétan ostobaság. És nem a következményektől való félelem miatt, hiszen anno a suliban alig kellett ilyesmitől tartanom. Jó tanuló voltam, a tanárok kedveltek.
Katonáéknál a bunyó csak bajt hozhat az ember fejére. Nem tudom te hol voltál katona és mikor, nálunk kevesebbért is osztogattak futit, minthogy lerúgtál valakit. Viszont, ha jól értettem a szitut, te alegységügyeletesként ébresztettél valakit, akinek meg ez nem tetszett és megtámadott. Na ez mindenképpen egy másik helyzet, amit csak ő szophat meg, akárhogyan végződött a bunyó. Anno egy ügyeletest megtámadni = foxi volt. Tettleg bántalmazni is = futi volt. De amennyire én emléxem ettől sokkal egyszerűbb dolgok miatt is cumizni lehetett. Szóval nem volt egyszerű, de mégis, szerintem jobb volt az a már-már szinte túlzott fegyelem is, mint ami felé most haladunk.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Gaston Glock írta: 2019.04.09. 21:49 A különbség köztünk, hogy nekem tetszett a "szigor". Bár én sokkal inkább fegyelemnek mondanám azt, ami karate edzéseken volt. Én most is csípem a fegyelmet. Ha az van, akkor szerintem mindenki tudja a dolgát, mindenki csinálja a dolgát, senki sem pofázik vissza és optimális esetben gyorsan, pontosan célt lehet érni. Ezért rühellem azt ami felé manapság halad a világ. Lassan már a gyerek feljelentheti a szüleit, ha elfenekeli egy rossz jegy miatt, vagy mert eldobálja az utcán a kiürült mekis kólás poharat, vagy mert mondjuk rágógumit nyomott a szomszéd néni hajába, hiszen korlátozzák szegénykének a jogait, meg a szabadságát.
Viszont a konfliktusokat illetően ma már egészen másképp gondolkodom. Biztos vagyok benne, hogy anno is meg lehetett volna oldani bizonyos konfliktusokat normálisan is. Fegyelmezetten. Más kérdés, ha neked megy valaki, akkor nem hagy választást. De hogy én kezdjek bele valami fasság miatt, arról ma már az a véleményem, hogy konkrétan ostobaság. És nem a következményektől való félelem miatt, hiszen anno a suliban alig kellett ilyesmitől tartanom. Jó tanuló voltam, a tanárok kedveltek.
Katonáéknál a bunyó csak bajt hozhat az ember fejére. Nem tudom te hol voltál katona és mikor, nálunk kevesebbért is osztogattak futit, minthogy lerúgtál valakit. Viszont, ha jól értettem a szitut, te alegységügyeletesként ébresztettél valakit, akinek meg ez nem tetszett és megtámadott. Na ez mindenképpen egy másik helyzet, amit csak ő szophat meg, akárhogyan végződött a bunyó. Anno egy ügyeletest megtámadni = foxi volt. Tettleg bántalmazni is = futi volt. De amennyire én emléxem ettől sokkal egyszerűbb dolgok miatt is cumizni lehetett. Szóval nem volt egyszerű, de mégis, szerintem jobb volt az a már-már szinte túlzott fegyelem is, mint ami felé most haladunk.
Katonaságnál az ALJASSÁG volt túlsúlyban, nem a szembe támadás. sztem.
Ezeknél a "halrablóknál" is az lett volna anyerő.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2019.04.10. 09:54 Katonaságnál az ALJASSÁG volt túlsúlyban, nem a szembe támadás. sztem.
Ezeknél a "halrablóknál" is az lett volna anyerő.
Katonaságnál a mutyizás volt igen erőteljes túlsúlyban. Még a tisztek is rengeteg esetben azon agyaltak, mit lehetne bebatyuzni saját maguknak. Mindenféle esetek voltak, pl. mikor gyakorlókkal üzleteltek, vagy amikor lejárt szavatosságú konzervekkel.
Konkrét aljasságra én nem nagyon emléxem, viszont az tény, hogy sok esetben szándékosan nehezítették a katonák dolgát, illetve sok ostobaság is volt, ami meg vagy a tudatlanságból, képzetlenségből fakadt, vagy pedig az alkalmas eszközök hiányából. Pl. volt olyan, hogy kiadták a parancsot, újra kell festeni a körlet folyosó falain a vonal jelzéseket. Jah, de nincs ecset - mondta a szakasz pk. Kit érdekel, oldd meg valahogy. - hangzott a válasz a század pk.-tól. Ilyenekből lett aztán az, hogy a katonák a saját cipőpucoló keféikkel festettek. Szándékos kib.szás, meg főleg ezekből való idegeskedés az is volt sok. De ezt is a szemedbe mondták, ill. csinálták. Ott a magasabb beosztással hatalom is járt. Nem volt értelme valaki háta mögött aljaskodni. Simán a szemedbe mondták, hogy most jól kibasznak veled, akár minden ok nélkül is. És te nem tehettél semmit ellene. Megjegyzem ez se volt olyan nagy baj. Egy-két anyámasszony katonáján kívül mindenki tűrte és kibírta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2019.04.10. 19:42-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2019.04.10. 19:35 Egy-két anyámasszony katonáján kívül mindenki tűrte és kibírta.
Leszerelés után "illett" jól visszaadni, megruházni az ilyet.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2019.04.10. 19:40 Leszerelés után "illett" jól visszaadni, megruházni az ilyet.
Voltak nyilván ilyenek is biztos. Viszont a többséget nem érdekelte már akkor mi volt, csak azzal törődött, hogy végre vége és mehet haza. Másfél év után ez már önmagában is akkora örömöt okozott, hogy konkrétan leszarta ki hogy baszott ki vele régebben. Meg hát nyilván ahogyan mindenki más is, a leszerelő is "beállt a sorba". Vagyis nyilván ő is minimum ultráztatott, meg motorosfókáztatott a "kopaszokkal". Szóval ennyi erővel mindenki megruházhatott volna mindenkit.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2019.04.10. 19:47 Voltak nyilván ilyenek is biztos. Viszont a többséget nem érdekelte már akkor mi volt, csak azzal törődött, hogy végre vége és mehet haza. Másfél év után ez már önmagában is akkora örömöt okozott, hogy konkrétan leszarta ki hogy baszott ki vele régebben. Meg hát nyilván ahogyan mindenki más is, a leszerelő is "beállt a sorba". Vagyis nyilván ő is minimum ultráztatott, meg motorosfókáztatott a "kopaszokkal". Szóval ennyi erővel mindenki megruházhatott volna mindenkit.
Így volt. Maximum annyit mondtak, hogy "téged utaltalak a legjobban", ilyet egy figura mondott nekem is, de pont lesz@rtam,hogy mit berekegett... Azért, nem volt ám annyira bulis a dolog, mint ahogy visszaemlékezunk... Kolléganőm unokaoccset felultettek a felhő szélére, a seregben, a társai.Bp-i elkényeztetett gyerekként, asszem vmi melós, talán bányász csapatba került. Nem tudott beilleszkedni, a mese szerint megívott fel liter hipot, aztán kiugrott a negyedik emeletről... Nyilván... Soha nem derült ki, hogy valójában mi történt. A szülei szinte beleorultek. Elég sokan tepsiben végezték a sorkatonai szolgálatukat. Főleg a szovjet magyar hadgyakorlatok követelek áldozatokat... Meg a furcsa öngyilkosságok... Nem sorolom, ezek nyílt titkok voltak, anno. A gengsztervaltas után sokan szerették volna tisztám látni a hozzátartozók elvesztese ügyében, de persze soha, semmi nem derült ki... Szóval, azért nem volt minden annyira fanky...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.04.10. 09:54 Katonaságnál az ALJASSÁG volt túlsúlyban, nem a szembe támadás. sztem.
Ezeknél a "halrablóknál" is az lett volna anyerő.
Szólt a spanom, hogy 3 hónap után megjött a viselési a Retay klokkra, aztán kicsit elbeszelgettunk, elmeseltem a "halas"storyt, - majd jobban odafigyelnek arra a területre, talán lesz rá kapacitás, (ahogyan állnak létszámban, nem hinném)...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2019.04.10. 19:35 Katonaságnál a mutyizás volt igen erőteljes túlsúlyban. Még a tisztek is rengeteg esetben azon agyaltak, mit lehetne bebatyuzni saját maguknak. Mindenféle esetek voltak, pl. mikor gyakorlókkal üzleteltek, vagy amikor lejárt szavatosságú konzervekkel.
Konkrét aljasságra én nem nagyon emléxem, viszont az tény, hogy sok esetben szándékosan nehezítették a katonák dolgát, illetve sok ostobaság is volt, ami meg vagy a tudatlanságból, képzetlenségből fakadt, vagy pedig az alkalmas eszközök hiányából. Pl. volt olyan, hogy kiadták a parancsot, újra kell festeni a körlet folyosó falain a vonal jelzéseket. Jah, de nincs ecset - mondta a szakasz pk. Kit érdekel, oldd meg valahogy. - hangzott a válasz a század pk.-tól. Ilyenekből lett aztán az, hogy a katonák a saját cipőpucoló keféikkel festettek. Szándékos kib.szás, meg főleg ezekből való idegeskedés az is volt sok. De ezt is a szemedbe mondták, ill. csinálták. Ott a magasabb beosztással hatalom is járt. Nem volt értelme valaki háta mögött aljaskodni. Simán a szemedbe mondták, hogy most jól kibasznak veled, akár minden ok nélkül is. És te nem tehettél semmit ellene. Megjegyzem ez se volt olyan nagy baj. Egy-két anyámasszony katonáján kívül mindenki tűrte és kibírta.
Személy szerint ezért is gondolom jobbnak a mostani területvédelmis rendszert pl.
Önkéntes: az jön, aki akar jönni. Ha nem tecc a rendszer, szerződést bont, és ennyi. ha nagyon megtetszik neki, mehet tovább műveleti tartalékosnak vagy szerződésesnek, hivatásosnak... De ez arra pont jó, hogy kicsit belekóstolj.
Céltalan szopatások nincsenek, meg nem is lenne célszerű: ha sokan visszaadnák a babaruhát emiatt, és sokan hasonlót mondanának, akkor ott gyors seggberúgás lenne. Pluszbónusz: a csipetcsapat azokat képzi ki, akik ha kell, a saját segéderői lennének. Szóval senkinek nem érdeke, hogy szükség esetén alulmotivált legyen az, akit segítségül kap...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2019.04.10. 21:26 Személy szerint ezért is gondolom jobbnak a mostani területvédelmis rendszert pl.
Önkéntes: az jön, aki akar jönni. Ha nem tecc a rendszer, szerződést bont, és ennyi. ha nagyon megtetszik neki, mehet tovább műveleti tartalékosnak vagy szerződésesnek, hivatásosnak... De ez arra pont jó, hogy kicsit belekóstolj.
Céltalan szopatások nincsenek, meg nem is lenne célszerű: ha sokan visszaadnák a babaruhát emiatt, és sokan hasonlót mondanának, akkor ott gyors seggberúgás lenne. Pluszbónusz: a csipetcsapat azokat képzi ki, akik ha kell, a saját segéderői lennének. Szóval senkinek nem érdeke, hogy szükség esetén alulmotivált legyen az, akit segítségül kap...
Hahaha... 30 körüli haver szólt, hogy nézzem meg milyen kemény a rohamlovesz kiképzés, a YouTube - n fent van. Aha, nálunk ilyen volt az alapkikepzes, és nem elit csapattestnel szolgáltam... A szopatasok csak ratettek a kemény kiképzésre... Az "átkosban" még nem vattaba csomagoltak minket, kemények is lettünk (már aki fizikailag, mentálisan tulelte), mint a kád széle... 😎A légiós lövész társam Szolnokon volt sorkatona, még Furko kemény Kálmán idejében. Utána ment el franciaba, ott simán vette a alapkikepzes akadajait, hoppá...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

The Gent írta: 2019.04.10. 21:46 Hahaha... 30 körüli haver szólt, hogy nézzem meg milyen kemény a rohamlovesz kiképzés, a YouTube - n fent van. Aha, nálunk ilyen volt az alapkikepzes, és nem elit csapattestnel szolgáltam... A szopatasok csak ratettek a kemény kiképzésre... Az "átkosban" még nem vattaba csomagoltak minket, kemények is lettünk (már aki fizikailag, mentálisan tulelte), mint a kád széle... 😎A légiós lövész társam Szolnokon volt sorkatona, még Furko kemény Kálmán idejében. Utána ment el franciaba, ott simán vette a alapkikepzes akadajait, hoppá...
Szerintem ezt itt hagyjuk abba. A katonai gondolkodás és alázat nem a szopatással alakul ki. A professzionális kiképzés nagyon messze van a néphadseregtől. Az idő sok mindent megszépít, de attól még a honvédséget ugyanúgy be kellett volna zúzni akkor is.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sparrow írta: 2019.04.10. 21:54 Szerintem ezt itt hagyjuk abba. A katonai gondolkodás és alázat nem a szopatással alakul ki. A professzionális kiképzés nagyon messze van a néphadseregtől. Az idő sok mindent megszépít, de attól még a honvédséget ugyanúgy be kellett volna zúzni akkor is.
Persze, hogy nem a szopatassal alakul ki. A Rangereknel, a Legional, egyéb elit csapatoknál is a kiképzo őrmester, a legnagyobb tisztelettel kéri meg szépen a újoncokat, hogy legyenek szívesek azt tenni amit mond, bizony ez így van...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Sparrow írta: 2019.04.10. 21:54 Szerintem ezt itt hagyjuk abba. A katonai gondolkodás és alázat nem a szopatással alakul ki. A professzionális kiképzés nagyon messze van a néphadseregtől. Az idő sok mindent megszépít, de attól még a honvédséget ugyanúgy be kellett volna zúzni akkor is.
Egyetértek... én is leszolgáltam a másfél évet, ebből 1 évet egyetemi előfelvételisként, 1981-82-ben. Utólag meglepődöm magamon, hogy 18 éves mama kedvence egyetlen gyerekként, elvittek az ország másik végébe (Nagyatád), és azonnal mennyire tudatosult bennem, hogy ez marhaság, olyan mértékben kell beleszarni mint még semmibe az addigi kis életemben, csinálom amit mondanak, nem halok bele, aztán meg alszom. És érdekes módon, ezt a szemléletemet a vidéki suttyó öregkatona társaim is azonnal észrevették, akik pedig nagyon rá voltak kattanva arra, hogy na itt vannak ezek a táposcsirkék (ez volt az egyetemi előfelvételisek kódja), majd mi most megmutatjuk nekik az igazi életet. Én meg leszartam hogy takarítani kell, meg télen hordani a szenet a kályhába és vörösen izzó kályhacsövet létrehozni (addig csak radiátort láttam a panellakásban). Természetesnek vettem hogy ezt meg kell csinálni, és ezt a legénység egyharmada (a "kopaszok", azaz az első féléves katonák) is el tudják látni. Majd a második-harmadik félévben már én is csak heverészni fogok délutánonként (úgy is lett). Úgyhogy az öregkatonák engem sose szopattak a normál munkákon kívül, mert látták hogy nem borulok ki tőle, nem szenvedek, akkor meg inkább kerestek más célszemélyeket. Én meg csöndben sajnáltam őket, mert nyilvánvaló volt, hogy akik a kopaszokat szopatták és élvezték a szenvedésüket, azok mind olyan nyomorultak voltak, akiknek az addigi életükben (és vélhetőleg azután se) soha senki fölött semmi hatalmuk nem volt, és most élvezték hogy végre parancsolhatnak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.04.10. 21:54 Az idő sok mindent megszépít, de attól még a honvédséget ugyanúgy be kellett volna zúzni akkor is.
Nem az egészet, pár fegyver meg rádió jöhetne tőlük a gyűjteménybe, a szomszédból (Mezőfalva) tudtam volna mit hazahozni :).

Amúgy ötcsillag, pluszegy, egyetértek! Züllött, hatalommániás, arrogáns, primitív emberek (na jó, nem mind, csak a 80%-uk) gyűjtőhelye.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tanulságos videócska arról, hogy "éles helyzetben úgysem tudod elővenni a stukkeredet, mert már a nyakadon vannak a támadók" Muhahahaha


https://www.breitbart.com/politics/2019 ... 4FGnehHHPk
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Sparrow írta: 2019.04.10. 21:54 Szerintem ezt itt hagyjuk abba. A katonai gondolkodás és alázat nem a szopatással alakul ki. A professzionális kiképzés nagyon messze van a néphadseregtől. Az idő sok mindent megszépít, de attól még a honvédséget ugyanúgy be kellett volna zúzni akkor is.
sztem is! a kotelezo sorkat szolg. nem ért el xart se. haverom 19kgot hizott! szo nem volt kemeny kikepzesrol meg mamakedvence megneveleseről! SUMÁKSÁG csókosság stb.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.04.11. 07:28 Tanulságos videócska arról, hogy "éles helyzetben úgysem tudod elővenni a stukkeredet, mert már a nyakadon vannak a támadók" Muhahahaha


https://www.breitbart.com/politics/2019 ... 4FGnehHHPk
Mondjuk jellemző a sok birkára hogy amíg a két nigger gyepálja a biztiőrt, senki nem szól egy szót se, csak akkor kezdenek el "jajne"-zni mikor előkerül a pisztoly...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2019.04.10. 21:46 Hahaha... 30 körüli haver szólt, hogy nézzem meg milyen kemény a rohamlovesz kiképzés, a YouTube - n fent van. Aha, nálunk ilyen volt az alapkikepzes, és nem elit csapattestnel szolgáltam... A szopatasok csak ratettek a kemény kiképzésre... Az "átkosban" még nem vattaba csomagoltak minket, kemények is lettünk (már aki fizikailag, mentálisan tulelte), mint a kád széle... 😎A légiós lövész társam Szolnokon volt sorkatona, még Furko kemény Kálmán idejében. Utána ment el franciaba, ott simán vette a alapkikepzes akadajait, hoppá...
Azért kicsit óvatosabban a rohamlövesszel.
Erosen derulok, ha azt mondjuk barmilyen soros szarral oszevetted. Foleg egy YT videó alapjan. A kevés tényleg kemeny mókák közé tartozik.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2019.04.10. 22:04 Persze, hogy nem a szopatassal alakul ki. A Rangereknel, a Legional, egyéb elit csapatoknál is a kiképzo őrmester, a legnagyobb tisztelettel kéri meg szépen a újoncokat, hogy legyenek szívesek azt tenni amit mond, bizony ez így van...
Ott nen egy egy idoszakkal idosebb 18 éves takony szopat, hanem olyan aki 5-10 évet lehuztott mar es bizonyította, hogy alkalmas rá.
Es nem azért csinálja, mert tudja, hogy büdös eletbe nem lesz tobbet hatalom a kezében hanem azért hogy delikvens es a kispajtasai tuleljek a valódi harcot.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2019.04.11. 12:24 Azért kicsit óvatosabban a rohamlövesszel.
Erosen derulok, ha azt mondjuk barmilyen soros szarral oszevetted. Foleg egy YT videó alapjan. A kevés tényleg kemeny mókák közé tartozik.
Már megint "sorosozas"... 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2019.04.11. 12:41 Már megint "sorosozas"... 😉
Szarra se nézzem. Es okom van rá.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2019.04.11. 12:29 Ott nen egy egy idoszakkal idosebb 18 éves takony szopat, hanem olyan aki 5-10 évet lehuztott mar es bizonyította, hogy alkalmas rá.
Es nem azért csinálja, mert tudja, hogy büdös eletbe nem lesz tobbet hatalom a kezében hanem azért hogy delikvens es a kispajtasai tuleljek a valódi harcot.
Ahogy érzed... 👍"Én csak üldögélek és a körmöm reszelem"🐭, jah és hujjeseget beszélek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2019.04.11. 12:47-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2019.04.11. 12:42 Szarra se nézzem. Es okom van rá.
"Kinek a pap, kinek a paplan" 🐇
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.04.11. 08:11 sztem is! a kotelezo sorkat szolg. nem ért el xart se. haverom 19kgot hizott! szo nem volt kemeny kikepzesrol meg mamakedvence megneveleseről! SUMÁKSÁG csókosság stb.
Ki hova került... A panceltoro tüzérség, nem volt egy setagalopp... Összesen 3 helyen szolgáltam, egyik durvább volt mint a másik, Mikor 94'ben tartalekosnak behivtak egy jó hónapra (jugoknal gebasz volt akkor), kint hedereztem a Bakonyban, elesloveszeten áprilisban, sátorban, az is szanatórium volt... Sötét kékek voltak a konyhasok,mert a lövegekhez nem merték oda engedni ezeket, ezért egy honapig bohóc meg sport szeleten éltünk.. Az is móka & kacagás volt...
Na, jovan közkívánatra meg1 story, szintén Bakonyi harcászati történet. Sátrat felallitottuk kijukadt levegős matracot leteritettuk, dobkalyha közepre. Mondok százados bajtars, a fát mikor hozzák. Az mondja a százados, hogy fijjam látod ott azt a kis erdosavot, igen látom. NA, onnan annyit vaghattok amennyit csak AKARTOK. kösszi.. Nyers fával fűtöttunk aztán, elég "vicces" volt...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Olvastam egy statisztikát, hogy Magyarországon évente 25000 ember tűnik el. Ez reális lehet? Vajon ebből hányan végzik feldarabolva, bebetonozva?... Most épp téma, hogy mennyi gyilkossát történik Európában, onnan jutott eszembe. Sajnos ott is elég előkelő helyen vagyunk... De ezek alapján mennyire nem lehet teljes a kép, az a durva.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.04.11. 14:04 Olvastam egy statisztikát, hogy Magyarországon évente 25000 ember tűnik el. Ez reális lehet? Vajon ebből hányan végzik feldarabolva, bebetonozva?... Most épp téma, hogy mennyi gyilkossát történik Európában, onnan jutott eszembe. Sajnos ott is elég előkelő helyen vagyunk... De ezek alapján mennyire nem lehet teljes a kép, az a durva.
nem.

Tudtommal a valoban eltuntek szama 1-2 ezer kozt van, 25 ezer olyan ugy lehet, ahol mondjuk elcsamborgott gyerek miatt indul a sztori, de utana megtalaljak.

Ja, meg ilyet dob a gugli: "Fejér megyében 410 eltűnést regisztráltak tavaly. Fontos hangsúlyozni, hogy ez eltűnést, és nem eltűnt személyt jelent. Egy fiatal például harmincháromszor lépett meg tavaly a nevelőotthonból"

" Tavaly 16 885 körözést adtak ki országosan 18 év alattiakra, eltűnés miatt. Kíváncsiak voltunk, milyen számot mutat a statisztika városi és megyei szinten.

A fenti szám az összes eltűnt ember mintegy 84 százalékát jelenti. A tavaly elrendelt és jelenleg hatályos körözések száma fiatal- és kiskorúakra vonatkoztatva 852. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.04.11. 14:04 Olvastam egy statisztikát, hogy Magyarországon évente 25000 ember tűnik el. Ez reális lehet? Vajon ebből hányan végzik feldarabolva, bebetonozva?... Most épp téma, hogy mennyi gyilkossát történik Európában, onnan jutott eszembe. Sajnos ott is elég előkelő helyen vagyunk... De ezek alapján mennyire nem lehet teljes a kép, az a durva.
Állami gondozottakrol sokat meséltek a nevelők. Ott pl asszem 16 vagy 14 éves kor allatt azonnal jelenteni kell a rendőröknek ha a gyerek nem ment haza. És ez mindennapos eset. Másnap megkerül, ügy lezárva. Ha ezek is ebbe szamitamak akkor reális.
Válasz küldése