OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.04.11. 14:07 nem.

Tudtommal a valoban eltuntek szama 1-2 ezer kozt van, 25 ezer olyan ugy lehet, ahol mondjuk elcsamborgott gyerek miatt indul a sztori, de utana megtalaljak.

Ja, meg ilyet dob a gugli: "Fejér megyében 410 eltűnést regisztráltak tavaly. Fontos hangsúlyozni, hogy ez eltűnést, és nem eltűnt személyt jelent. Egy fiatal például harmincháromszor lépett meg tavaly a nevelőotthonból"

" Tavaly 16 885 körözést adtak ki országosan 18 év alattiakra, eltűnés miatt. Kíváncsiak voltunk, milyen számot mutat a statisztika városi és megyei szinten.

A fenti szám az összes eltűnt ember mintegy 84 százalékát jelenti. A tavaly elrendelt és jelenleg hatályos körözések száma fiatal- és kiskorúakra vonatkoztatva 852. "
Ja, azt gondoltam, hogy ebből nem mind valódi eltűnés, de az 1-2 ezer is sok. Tekintve, hogy a cikkek gyilkosság/100.000 főről szólnak. Persze ezeknek jórésze gondolom külföldön prosti, vagy csöves, stb, de még ezzel együtt is megdobná a gyilkossági statokat, ha tisztában lennénk a teljes képpel...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2019.04.10. 21:26 Személy szerint ezért is gondolom jobbnak a mostani területvédelmis rendszert pl.
Önkéntes: az jön, aki akar jönni. Ha nem tecc a rendszer, szerződést bont, és ennyi. ha nagyon megtetszik neki, mehet tovább műveleti tartalékosnak vagy szerződésesnek, hivatásosnak... De ez arra pont jó, hogy kicsit belekóstolj.
Céltalan szopatások nincsenek, meg nem is lenne célszerű: ha sokan visszaadnák a babaruhát emiatt, és sokan hasonlót mondanának, akkor ott gyors seggberúgás lenne. Pluszbónusz: a csipetcsapat azokat képzi ki, akik ha kell, a saját segéderői lennének. Szóval senkinek nem érdeke, hogy szükség esetén alulmotivált legyen az, akit segítségül kap...
Hát nézd.... Mondjuk úgy, van igazság abban, amit írtál. Én azonban inkább úgy fogalmaznék, mindkét rendszernek megvannak-voltak a saját előnyei és a saját hibái. Tartalékos rendszerben többségében 35-50 év közötti, zömmel fegyverbuzzancs, vagy csak kíváncsi, kipróbálom ezt is típusú emberkéket találni. Namost lehet, hogy az ilyenek közül kikerülnek olyanok, akik végül tényleg jól helyt tudnának állni egy fegyveres konfliktusban, én nem kétlem, de azért valljuk be, a jelenlegi rendszerben és létszámban működő haderőnk nem vehetné fel a versenyt a kádári időkben működő hadseregünkkel. Ott ugye fiatal, főleg huszonéves emberekből álló, a mainál úgy tízszer nagyobb számú emberanyagú haderőnk volt. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a nehézfegyverekből, vadászgépekből is úgy tízszer ennyi lehetett. Ők is ki lettek képezve. Ráadásul nap mint nap azt csinálták, nem mehettek haza munkaidő végeztével és nem mondhatták, hogy na nekem ebből elegem volt és inkább hazamegyek, ha épp olyanjuk lett volna. Tehát a mai tartalékos rendszer sem létszámban, sem készültségben, sem erősségben nem vehetné fel a versenyt a régi, sorállományú rendszerrel. Miniszterelnökünk mondta nem is olyan régen, hogy - nem biztos, hogy teljesen pontos az idézet, ezért nem is teszem idézőjelbe - Nekünk jelenleg annyi katonánk van, mint az USA-nak, vagy a Törököknek egy-egy hétvégén éppen szökésben. :D Magyarán, jelenlegi formájában sz.rt sem ér. Max. arra jó, hogy segítsenek védeni a határt, ill. ha valami árvíz vagy egyéb katasztrófa történik, akkor majd tudnak segíteni (remélhetőleg nem akadályozni) a valódi szakembereknek. Szóval részemről inkább a régi rendszert támogatnám. Nem csak jobb, erősebb, nagyobb létszámú lehetne a haderőnk, de a mai nyámnyila, anyámasszonykatonája, mama kedvence, romkocsmában edződött, fészbúk majmoknak némi nevelést is adhatna.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.04.10. 21:07 Így volt. Maximum annyit mondtak, hogy "téged utaltalak a legjobban", ilyet egy figura mondott nekem is, de pont lesz@rtam,hogy mit berekegett... Azért, nem volt ám annyira bulis a dolog, mint ahogy visszaemlékezunk... Kolléganőm unokaoccset felultettek a felhő szélére, a seregben, a társai.Bp-i elkényeztetett gyerekként, asszem vmi melós, talán bányász csapatba került. Nem tudott beilleszkedni, a mese szerint megívott fel liter hipot, aztán kiugrott a negyedik emeletről... Nyilván... Soha nem derült ki, hogy valójában mi történt. A szülei szinte beleorultek. Elég sokan tepsiben végezték a sorkatonai szolgálatukat. Főleg a szovjet magyar hadgyakorlatok követelek áldozatokat... Meg a furcsa öngyilkosságok... Nem sorolom, ezek nyílt titkok voltak, anno. A gengsztervaltas után sokan szerették volna tisztám látni a hozzátartozók elvesztese ügyében, de persze soha, semmi nem derült ki... Szóval, azért nem volt minden annyira fanky...
Persze, voltak "dolgok".... De azért nem volt az olyan sok. Én másfél éves katonai "pályafutásom" alatt nem kevesebb mint hat helyen jártam. Ebből kizárólag egy helyen találkoztam egyetlen olyan esettel, amikor valaki kétszer is meg óhajtotta magát öngyilkolni. Ráadásul egyik esetben sem sikerült. Először a fénycső armatúrára szerette volna felakasztani magát a gyengélkedőn - ahová eleve "idegkimerültség" miatt került -, de az ugye nem bírta el a súlyát és hát önmagától leszakadt. Azután kiugrott az ablakon, de ugye az elsőről és hát azon kívül nem lett más baja, minthogy kificamodott a lába. Volt egy srác, aki meg kapott a barátnőjétől egy levelet, amiben azt írta neki, hogy búcsút inthet a szerelmüknek. Szólt a század pk.-nak, hogy ő öngyilkos akar lenni. Azonban mivel ez közvetlen az előtt történt, hogy őrségbe küldték volna, a század pk.-nak gyanús lett, hogy csak meg akarja úszni a 24 órás szolgálatot és hát bizony kiderült, hogy valóban. Kisebb-nagyobb balesetek viszont tényleg voltak. Felborulás DAK teherautóval úgy, hogy senki sem volt bekötve és a vezetőfülke egyik oldala teljesen ellapult, mégsem sérült meg komolyabban senki. Én nem voltam rajta, viszont épp őrségben voltam, amikor bevontatták a sérült járművet, úgyhogy láttam. Tényleg gázul nézett ki. De olyan is volt, hogy valamelyik gyakorlaton, földúton, előzés közben, ha jól emléxem szintén DAK teherautó esetében, bele fordult a teherautó platójába oldalról egy BMP. Na azon viszont jómagam is rajta voltam, a platón utaztam. Kevés híján fellökött minket és a plató jobb oldalát eléggé szétszedte, pont azon az oldalon, ahol én is utaztam. A ponyvát tartó acél merevítők közül az utolsót félig leszakította. De végül ott se lett senkinek baja, még karcolások sem. Szar volt átélni, de ennyi. Egyetlen halálesetről tudok, amit viszont egy tiszt követett el egy másik tiszttel szemben. Játszottak a gyakorlatra szállító vonaton a PA-63-mal, az meg elsült és arcon lőtte az előtte ülő tisztet, aki meghalt. Na abból elég nagy balhé lett. De lényegében ennyi. És hidd el, ez ahhoz képest, hogy mennyien voltunk sorkatonák, meg tisztek, de főleg ahhoz képest, hogy mekkora balf.szkodás ment néha, egyáltalán nem mondható soknak. Nyilván, aki elveszíti valami hasonlóban a gyerekét, férjét, családtagját, annak ez nem vigasz. Viszont állítom, hülyegyerekek mocikkal való száguldozásaiból, vagy diszkókból hazaautózó részeg tinik majomkodásaiból sokkal több baleset történik manapság.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

The Gent írta: 2019.04.11. 13:03 Ki hova került... A panceltoro tüzérség, nem volt egy setagalopp... Összesen 3 helyen szolgáltam, egyik durvább volt mint a másik, Mikor 94'ben tartalekosnak behivtak egy jó hónapra (jugoknal gebasz volt akkor), kint hedereztem a Bakonyban, elesloveszeten áprilisban, sátorban, az is szanatórium volt... Sötét kékek voltak a konyhasok,mert a lövegekhez nem merték oda engedni ezeket, ezért egy honapig bohóc meg sport szeleten éltünk.. Az is móka & kacagás volt...
Na, jovan közkívánatra meg1 story, szintén Bakonyi harcászati történet. Sátrat felallitottuk kijukadt levegős matracot leteritettuk, dobkalyha közepre. Mondok százados bajtars, a fát mikor hozzák. Az mondja a százados, hogy fijjam látod ott azt a kis erdosavot, igen látom. NA, onnan annyit vaghattok amennyit csak AKARTOK. kösszi.. Nyers fával fűtöttunk aztán, elég "vicces" volt...
Ja emlexem, harckeszultseg volt akkor nekunk is. Senki sehova (eltav). Nagykanizsan meg kivaltkepp..
Mi is satraztunk egy faszat Ercsiben, egy kis PSZH usztatassal egybekotve.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2019.04.11. 21:01 Hát nézd.... Mondjuk úgy, van igazság abban, amit írtál. Én azonban inkább úgy fogalmaznék, mindkét rendszernek megvannak-voltak a saját előnyei és a saját hibái. Tartalékos rendszerben többségében 35-50 év közötti, zömmel fegyverbuzzancs, vagy csak kíváncsi, kipróbálom ezt is típusú emberkéket találni. Namost lehet, hogy az ilyenek közül kikerülnek olyanok, akik végül tényleg jól helyt tudnának állni egy fegyveres konfliktusban, én nem kétlem, de azért valljuk be, a jelenlegi rendszerben és létszámban működő haderőnk nem vehetné fel a versenyt a kádári időkben működő hadseregünkkel. Ott ugye fiatal, főleg huszonéves emberekből álló, a mainál úgy tízszer nagyobb számú emberanyagú haderőnk volt. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a nehézfegyverekből, vadászgépekből is úgy tízszer ennyi lehetett. Ők is ki lettek képezve. Ráadásul nap mint nap azt csinálták, nem mehettek haza munkaidő végeztével és nem mondhatták, hogy na nekem ebből elegem volt és inkább hazamegyek, ha épp olyanjuk lett volna. Tehát a mai tartalékos rendszer sem létszámban, sem készültségben, sem erősségben nem vehetné fel a versenyt a régi, sorállományú rendszerrel. Miniszterelnökünk mondta nem is olyan régen, hogy - nem biztos, hogy teljesen pontos az idézet, ezért nem is teszem idézőjelbe - Nekünk jelenleg annyi katonánk van, mint az USA-nak, vagy a Törököknek egy-egy hétvégén éppen szökésben. :D Magyarán, jelenlegi formájában sz.rt sem ér. Max. arra jó, hogy segítsenek védeni a határt, ill. ha valami árvíz vagy egyéb katasztrófa történik, akkor majd tudnak segíteni (remélhetőleg nem akadályozni) a valódi szakembereknek. Szóval részemről inkább a régi rendszert támogatnám. Nem csak jobb, erősebb, nagyobb létszámú lehetne a haderőnk, de a mai nyámnyila, anyámasszonykatonája, mama kedvence, romkocsmában edződött, fészbúk majmoknak némi nevelést is adhatna.
Tökéletesen értem a véleményed és érvelésed. Egy dolgot pontosítanék: akad azért fiatal is bőven, huszonéves korosztály. (Statisztikusaink tudnának pontos számot mondani.) Az egyik ilyentől hallottam egy érvet (és jogos). Itt egy évi mókáért, ténylegesen 20 nap (egy szűk nyári hónap) bennlétért kap kb. kéthavi fizut, amiért polcfeltölthetne valahol, vagy punnyadhatna a gépsor mellett. Ha többre vágyik, akkor a másik nyári hónapon még mindig elmehet valami diákmunkára... Ugyanakkor fizikumban, állóképességben alaphelyzetben nem mindig az ifjú titánok jobbak, bár koruknál fogva nekik jobbak az esélyeik kikupálódni. :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Isszy írta: 2019.04.12. 08:43 Ja emlexem, harckeszultseg volt akkor nekunk is. Senki sehova (eltav). Nagykanizsan meg kivaltkepp..
Mi is satraztunk egy faszat Ercsiben, egy kis PSZH usztatassal egybekotve.
Daliás idők voltak...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2019.04.12. 11:27 Tökéletesen értem a véleményed és érvelésed. Egy dolgot pontosítanék: akad azért fiatal is bőven, huszonéves korosztály. (Statisztikusaink tudnának pontos számot mondani.) Az egyik ilyentől hallottam egy érvet (és jogos). Itt egy évi mókáért, ténylegesen 20 nap (egy szűk nyári hónap) bennlétért kap kb. kéthavi fizut, amiért polcfeltölthetne valahol, vagy punnyadhatna a gépsor mellett. Ha többre vágyik, akkor a másik nyári hónapon még mindig elmehet valami diákmunkára... Ugyanakkor fizikumban, állóképességben alaphelyzetben nem mindig az ifjú titánok jobbak, bár koruknál fogva nekik jobbak az esélyeik kikupálódni. :-)
Azért azt valljuk be, hogy a harcászat a fiatalok"sportja", az ilyen vén szarokat mint én is vagyok, már nem sokra lehetne használni.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

swordmanus írta: 2019.04.12. 11:27 Tökéletesen értem a véleményed és érvelésed. Egy dolgot pontosítanék: akad azért fiatal is bőven, huszonéves korosztály. (Statisztikusaink tudnának pontos számot mondani.) Az egyik ilyentől hallottam egy érvet (és jogos). Itt egy évi mókáért, ténylegesen 20 nap (egy szűk nyári hónap) bennlétért kap kb. kéthavi fizut, amiért polcfeltölthetne valahol, vagy punnyadhatna a gépsor mellett. Ha többre vágyik, akkor a másik nyári hónapon még mindig elmehet valami diákmunkára... Ugyanakkor fizikumban, állóképességben alaphelyzetben nem mindig az ifjú titánok jobbak, bár koruknál fogva nekik jobbak az esélyeik kikupálódni. :-)
Most a tartalekos szolirol beszelsz gondolom. Hol lehet jelentkezni ilyenre?
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Isszy írta: 2019.04.12. 12:14 Most a tartalekos szolirol beszelsz gondolom. Hol lehet jelentkezni ilyenre?
Igen, arról.
Az első év a 20 nap (ha rendkívüli dolog nincs). Önként lehet menni plusz dolgokra, mint pl. eskütétel, ünnepség, ez plusz 1-2 nap.
A második évre 15 napot rebesgettek. :-)
Tovább nem látok előre.
Nyilván havária esetén menni kell, erre van a 60 napos keret. Ilyen mondjuk árvíz, katasztrófa, mittudomén.
Nagyon nagy havária esetén a sorozás azonnal visszaáll, de ott majd ki tudja, milyen felszerelést, kiképzést kapsz, mire kikerülsz a frontra... Nemrég olvastam el Budapest ostromát, nagyon tanulságos!
jelentkezni: www.iranyasereg.hu (utánaolvasni is!)
Egy fiatal ismerősömnek mondtam, hogy ennek még egy előnye van (építőipari szakmája van). ha elmész dolgozni, és jönnek a régi öregek a nagy dumával, hogy amikor még ők katonák voltak, meg így meg úgy, akkor vissza lehet dobni a labdát, hogy te meg most vagy tartalékos. Nyilván akkor is mehet majd a bezzeg az én időmben duma, de mindjárt emberszámba veszik az ifjú titánt.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2019.04.12. 11:51 Azért azt valljuk be, hogy a harcászat a fiatalok"sportja", az ilyen vén szarokat mint én is vagyok, már nem sokra lehetne használni.
A harcászat a fiatalok sportja, de nem csak harcászkodásból áll az élet. Van egy őrmesterem, aki őszülő hajával, a vacakoló medencéjével inkább a vén szar (najó, tegyük hozzá, hogy a rafinált vén szar) kategória, ugyanakkor elvezet bármit, ami brümmög és gurul. 18 éves ifjú titánoknál az is nagy szó, ha pár betű sikeredik az ABC-ből a jogsira... :-)
De tudok ellenpéldát is. Van egy fittnesses csaj is nálunk, aki igen jó kondiban van, mázsa felett emel, meg ilyenek. Most töltötte az ötvenet (én se néztem 40-nek se...).
OK, jellemzően a harcászat a fiatalok sportja, de mi vénebb csontok is tudunk hasznosak lenni.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

swordmanus írta: 2019.04.12. 12:53 A harcászat a fiatalok sportja, de nem csak harcászkodásból áll az élet. Van egy őrmesterem, aki őszülő hajával, a vacakoló medencéjével inkább a vén szar (najó, tegyük hozzá, hogy a rafinált vén szar) kategória, ugyanakkor elvezet bármit, ami brümmög és gurul. 18 éves ifjú titánoknál az is nagy szó, ha pár betű sikeredik az ABC-ből a jogsira... :-)
De tudok ellenpéldát is. Van egy fittnesses csaj is nálunk, aki igen jó kondiban van, mázsa felett emel, meg ilyenek. Most töltötte az ötvenet (én se néztem 40-nek se...).
OK, jellemzően a harcászat a fiatalok sportja, de mi vénebb csontok is tudunk hasznosak lenni.
Amugy 2-3 het alatt meglepo kondiba/formaba lehet lendulni. Ha CSAK a kikepzest nyomod.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Isszy írta: 2019.04.12. 15:12 Amugy 2-3 het alatt meglepo kondiba/formaba lehet lendulni. Ha CSAK a kikepzest nyomod.
Megfelelő motivációval pár hét alatt gatyába lehet tenni egy biológiailag arra alkalmas embert. Értem ez alatt, hogy puhány, hízott irodapatkány, de egyéb más súlyosabb baja nincs.

Fél év gyakorlatozás után pedig csodákat lehet elérni. Jah, rohadt fontos a kajálás. Mit, és mennyit kérdésekkel. A mikor annyira nálam nem hangsúlyos. Éjfélkor is bezabálok, ha előtte lefutottam 10km-t, és kondiztam egy órát. (zabálás: max 600kcal, aminek minimum fele túró, vagy sovány hús féle.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 15:20 Megfelelő motivációval pár hét alatt gatyába lehet tenni egy biológiailag arra alkalmas embert. Értem ez alatt, hogy puhány, hízott irodapatkány, de egyéb más súlyosabb baja nincs.

Fél év gyakorlatozás után pedig csodákat lehet elérni. Jah, rohadt fontos a kajálás. Mit, és mennyit kérdésekkel. A mikor annyira nálam nem hangsúlyos. Éjfélkor is bezabálok, ha előtte lefutottam 10km-t, és kondiztam egy órát. (zabálás: max 600kcal, aminek minimum fele túró, vagy sovány hús féle.)
Hát, jah Te meg Toto tiszteletes olyan 30-as korosztaly lehettek, ugy meg könnyű, ilyenkor, ha az ember karját , lábát kitepik, 1-2 nap alatt újra kinő... 😉Majd 15-20 ev múlva, na, akkor már nem nő újra...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.04.12. 17:13 Hát, jah Te meg Toto tiszteletes olyan 30-as korosztaly lehettek, ugy meg könnyű, ilyenkor, ha az ember karját , lábát kitepik, 1-2 nap alatt újra kinő... 😉Majd 15-20 ev múlva, na, akkor már nem nő újra...
Már inkább 40 az a 30... Nekem is megvolt a "nem nekem való az már!" érzés. Aztán meguntam a saját magam altatását, és a félredumálást. Elkezdtem csinálni azt, amiről elmondta minden irígyem, hogy nem való az nekem, és hogy sosem leszek én ettől már kisebb. Nesze -35kg, és olyan szívósság lett a vége, hogy 20 évesen sem bírtam ennyire a gyűrődést. A labor leletem egy 18 éves sportiskolásééval vetekszik. A háziorvos egy sereg vizsgálatot írt ki még, mert nem hitte el az első eredményeket. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 17:20 Már inkább 40 az a 30... Nekem is megvolt a "nem nekem való az már!" érzés. Aztán meguntam a saját magam altatását, és a félredumálást. Elkezdtem csinálni azt, amiről elmondta minden irígyem, hogy nem való az nekem, és hogy sosem leszek én ettől már kisebb. Nesze -35kg, és olyan szívósság lett a vége, hogy 20 évesen sem bírtam ennyire a gyűrődést. A labor leletem egy 18 éves sportiskolásééval vetekszik. A háziorvos egy sereg vizsgálatot írt ki még, mert nem hitte el az első eredményeket. 😃
Eléggé motiválóan hangzik, asszem eszem egy kis zsírosdeszkat pirosarannyal... (a kenyér teljes kiorlesu rozskenyer, a zsír meg liba, mert az egészséges) 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Basszák meg, a czibok olvas minket, a katonai élményeit meséli, na, meg azért nem nézem , :evil: de a commenteket elolvasom... :twisted:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

The Gent írta: 2019.04.12. 17:27 Eléggé motiválóan hangzik, asszem eszem egy kis zsírosdeszkat pirosarannyal... (a kenyér teljes kiorlesu rozskenyer, a zsír meg liba, mert az egészséges) 😏
A piros arannyal van a baj, sok benne a só, de a többi :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.04.12. 17:27 Eléggé motiválóan hangzik, asszem eszem egy kis zsírosdeszkat pirosarannyal... (a kenyér teljes kiorlesu rozskenyer, a zsír meg liba, mert az egészséges) 😏
Zsír meg szénhitrát löket estére, 1200kcal mértékben. Hurrá! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 18:34 Zsír meg szénhitrát löket estére, 1200kcal mértékben. Hurrá! 😃
Doptam rá egy kis eidami sajtot, meg 65%-os étcsokoládét, az is egészséges... 😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2019.04.12. 18:50 Doptam rá egy kis eidami sajtot, meg 65%-os étcsokoládét, az is egészséges... 😎Az egészet szetcsapattam, 2dl bock vörösborral... Teljes vitamin, ásványianyag, egyéb hasznos anyagok bevitele ezzel megtörtent..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 17:20 Már inkább 40 az a 30... Nekem is megvolt a "nem nekem való az már!" érzés. Aztán meguntam a saját magam altatását, és a félredumálást. Elkezdtem csinálni azt, amiről elmondta minden irígyem, hogy nem való az nekem, és hogy sosem leszek én ettől már kisebb. Nesze -35kg, és olyan szívósság lett a vége, hogy 20 évesen sem bírtam ennyire a gyűrődést. A labor leletem egy 18 éves sportiskolásééval vetekszik. A háziorvos egy sereg vizsgálatot írt ki még, mert nem hitte el az első eredményeket. 😃
Valójában már megszoktam, hogy Neked ilyen "utógyújtásaid" vannak. :lol: Valahogy amikből kimaradtál, vagy még inkább amit ellazsáltál fiatalon, azt próbálod most pótolni vagy mi.... De az is lehet, hogy csak bizonyítani akarsz magadnak, de ahogy olvasom, még inkább másnak. Vagy csak pánikolsz. De végülis tök mindegy. Az mindenesetre dicséretes, ha edzel és lement rólad ennyi, meg annyi kg (feltéve, ha igaz ;) ). Én viszont szerencsére túl vagyok már ezen a "holtponton". :lol: Szóval, pont a futás az, amit akár 80-90 évesen is lehet nyugodtan csinálni. Feltéve persze, hogy jó lábbal és tüdővel rendelkezik valaki. Más kérdés, hogy 80 évesen tutira nem fog olyan jó eredményeket elérni, mint egy 20 éves. Ez van. Ami volt, elmúlt. Persze, tudom, vannak azok a dumák, hogy "Soha semmi sem késő.", meg hogy "Jobb formában leszel, mint 20 évesen, ha ezt meg azt csinálod.", vagy esetleg hogy "Húsz cm lesz a f.rkad, ha ezt szeded." :lol: :lol: és hasonló dumák. De persze 80 IQ fölött szerintem mindenki tudja, hogy ezek hazugságok. Én 20 évesen 80 fekvőtámaszokat nyomtam az öklömön és azon csodálkoztam, hogy-hogy ez másnak gondot okoz. Mert hát annyira nem éreztem, hogy a teljesítőképességem határait feszegetném. Ma, 50 felett, örülök, ha ennek a negyede megy. :lol: Pedig a vérleleteim nekem is tökéletesek, egyetlen se volt megcsillagozva, mi több, nekem szinte mindig ilyen volt. Amikor meresztettem a valagamat és nem csináltam semmit, akkor is. Olyan se volt, hogy bármelyik doki meglepődött volna ezen. Különb dolgokat is láttak ők már szerintem. :lol: :lol: Ami meg azt illeti, 35 kg plusz sose volt rajtam, most is csak olyan 6-8 kg jöhetne le és már "versenysúlyomnál" lennék. Más kérdés, hogy az a 6-8 kg qrvára nem akar lejönni, tök mindegy mit csinálok, vagy mennyit eszem és azt mikor. :D De hát ez is az életkor sajátossága. Na jah, egy zsírleszívás biztosan segítene. 8-) Tudod, vannak általános érvényű és át nem léphető, meg nem fellebbezhető tények az életben. Olyanok, mint pl. hogy ha dinnyére sört iszol, akkor fosni fogsz. :lol: Nos, a kor is egy ilyen dolog. Az ember egyre jobban elhasználódik, a képességei egyre romlanak. Van aki kicsit gyorsabban, van aki lassabban, de mindenkinek ez a sorsa, ha megéri. Edzhetsz te akármennyit, ez ellen semmit sem tehetsz.
Ismertem egy orvost, aki az öregedést betegségnek értelmezte, méghozzá száz százalékig minden esetben halállal végződő betegségnek. Tartok tőle igaza lehet.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.04.12. 19:52 Valójában már megszoktam, hogy Neked ilyen "utógyújtásaid" vannak. :lol: Valahogy amikből kimaradtál, vagy még inkább amit ellazsáltál fiatalon, azt próbálod most pótolni vagy mi.... De az is lehet, hogy csak bizonyítani akarsz magadnak, de ahogy olvasom, még inkább másnak. Vagy csak pánikolsz. De végülis tök mindegy. Az mindenesetre dicséretes, ha edzel és lement rólad ennyi, meg annyi kg (feltéve, ha igaz ;) ). Én viszont szerencsére túl vagyok már ezen a "holtponton". :lol: Szóval, pont a futás az, amit akár 80-90 évesen is lehet nyugodtan csinálni. Feltéve persze, hogy jó lábbal és tüdővel rendelkezik valaki. Más kérdés, hogy 80 évesen tutira nem fog olyan jó eredményeket elérni, mint egy 20 éves. Ez van. Ami volt, elmúlt. Persze, tudom, vannak azok a dumák, hogy "Soha semmi sem késő.", meg hogy "Jobb formában leszel, mint 20 évesen, ha ezt meg azt csinálod.", vagy esetleg hogy "Húsz cm lesz a f.rkad, ha ezt szeded." :lol: :lol: és hasonló dumák. De persze 80 IQ fölött szerintem mindenki tudja, hogy ezek hazugságok. Én 20 évesen 80 fekvőtámaszokat nyomtam az öklömön és azon csodálkoztam, hogy-hogy ez másnak gondot okoz. Mert hát annyira nem éreztem, hogy a teljesítőképességem határait feszegetném. Ma, 50 felett, örülök, ha ennek a negyede megy. :lol: Pedig a vérleleteim nekem is tökéletesek, egyetlen se volt megcsillagozva, mi több, nekem szinte mindig ilyen volt. Amikor meresztettem a valagamat és nem csináltam semmit, akkor is. Olyan se volt, hogy bármelyik doki meglepődött volna ezen. Különb dolgokat is láttak ők már szerintem. :lol: :lol: Ami meg azt illeti, 35 kg plusz sose volt rajtam, most is csak olyan 6-8 kg jöhetne le és már "versenysúlyomnál" lennék. Más kérdés, hogy az a 6-8 kg qrvára nem akar lejönni, tök mindegy mit csinálok, vagy mennyit eszem és azt mikor. :D De hát ez is az életkor sajátossága. Na jah, egy zsírleszívás biztosan segítene. 8-) Tudod, vannak általános érvényű és át nem léphető, meg nem fellebbezhető tények az életben. Olyanok, mint pl. hogy ha dinnyére sört iszol, akkor fosni fogsz. :lol: Nos, a kor is egy ilyen dolog. Az ember egyre jobban elhasználódik, a képességei egyre romlanak. Van aki kicsit gyorsabban, van aki lassabban, de mindenkinek ez a sorsa, ha megéri. Edzhetsz te akármennyit, ez ellen semmit sem tehetsz.
Ismertem egy orvost, aki az öregedést betegségnek értelmezte, méghozzá száz százalékig minden esetben halállal végződő betegségnek. Tartok tőle igaza lehet.
Hősiesen elolvastam. Igazad is van. De mijaf...sz van???? 😃😃😃

Egyébként az oka az életmódváltásnak egyszerű. Tavaly a sportorvosin határértékeket produkáltam. Ezen felül már szívgyógyszerekkel akartak már tömni. Meg még 5 másik gyógyszerrel is. Nem voltam hajlandó szedni. Rettegni kezdtem az orvosoktól, és nem tudtam már hason sem aludni a hasam méretei miatt. Folyamatosan fostam mint a fagyigép. (Igen, nálad is fostam egyet. 😃) Illetve nem értem utól a Gyerekeket amikor meglógtak.

Ezt így nem akartam folytatni. Szép apránként elkezdtem elhagyni azokat a kajákat, amiktől meghíztam. (Pizza, hamburger, cukros üdítők, stb.) Felcseréltem olyan ételekre, amiket nagyon szeretek, de hasznosabb tápanyagok, jobb eloszlásban vannak bennük. Így elindult szép lassan a fogyás önkínzás nélkül. Olyan jókat ettem, mint azelőtt soha! Ezekből egyre kevesebbbel.is beértem. Indultam napi 3200kcal bevitellel, most 1600-1800kcal a jellemző. Most is minden étkezés egy lakoma, mert kizárólag olyasmit eszem, amiket nagyon szeretek. Sonkák, túró, gyümölcsök, káposzta mindenhogy, csirke. Emellé azért van más is, de ezek adják a gerincet.

Amikor ilyen módon lement 10-15kg. Akkor kezdtem el mozogni. Először csak séta. Abból egyre több. Aztán jött a rollerezés. Az lekapott újabb 5-7kilót. Utána kezdtem csak el a konditermezést, és a futást is. Azt is csak lassan, óvatosan. Első időszakban fele gyaloglás, fele futás. Most már (úgy 4 hónapja) nincs gyaloglás. 8km egyben lemegy, de van, hogy több is ha jó kedvem van. Emellett el szoktam menni még rollerezni is, mert szeretem. Ott átlag 20-as tempó, és 20km egybe lemegy. Most szivatom a nagyobbik Fiam, mert meghurkásodott a suliban. 8-9km-t Ő is bír. Megy is le róla a malacbőr.

Szóval semmi kétségbeesés, semmi bizonyítási kényszer, csak megundorodtam magamtól, és elhatároztam, hogy ezen változtatok. Illetve nem azért akarok megdögleni, mert egy gusztustalan zabálógéppé váltam, és beledöglöttem a saját zsíromba...

Illetve az is komoly hatással volt, hogy egy közeli ismerősöm egyik lábát azért vágták le, mert féktelen módon ette a cukrot, ami kicsinálta. Nem sokon múlt, hogy belehaljon ebbe. Többen rohangáltunk orvos után amikor életveszélyes állapotban feküdt a kórházban, mert leálltak a veséi. A helyiek letettek már róla.

Na ezt sem szeretném átélni. Ocsmány egy haláltusa ez...

Szóval volt okom változtatni bőven. Jah, a mozgás egy sor drogszerű anyag természetes termelődését indítja el a szervezetben, de ehhez kell minimum a 15 perc 150-es szívritmus. Tehát ha úgy tetszik, akkor rohadt narkós vagyok, csak ahhoz is sóher, hogy meggvegyem az anyagot. 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 15:20 Megfelelő motivációval pár hét alatt gatyába lehet tenni egy biológiailag arra alkalmas embert. Értem ez alatt, hogy puhány, hízott irodapatkány, de egyéb más súlyosabb baja nincs.

Fél év gyakorlatozás után pedig csodákat lehet elérni. Jah, rohadt fontos a kajálás. Mit, és mennyit kérdésekkel. A mikor annyira nálam nem hangsúlyos. Éjfélkor is bezabálok, ha előtte lefutottam 10km-t, és kondiztam egy órát. (zabálás: max 600kcal, aminek minimum fele túró, vagy sovány hús féle.)
A targyalt esetet tekintve a kikepzotiszt eleg motivacio. :))
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Baszki, telleg öregszunk... Itt kell abbahagyni a témat! A következő már az lenne ki hányszor, milyent székel, milyen színűt pisalt, milyen gyógyszert szed milyen betegségre stb... Persze divat, az egészséges életmód, stb. megan, vegan... Hagyjuk a francba, nem cool a téma, a fiatalok, csak mosolyognak rajtunk, igazuk van. Láttam, hallottam olyan emberről aki nagyon vigyázott magára, éves ivás tudományosan, sok mozgás, mégis a rák felzabalta viszonylag fiatalon. Négy betű, a sors, az ellen semmit nem tehetsz. Bocsánat a szofosasert, a bor ellege megnyomott... 😕
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.04.12. 21:06 Baszki, telleg öregszunk... Itt kell abbahagyni a témat! A következő már az lenne ki hányszor, milyent székel, milyen színűt pisalt, milyen gyógyszert szed milyen betegségre stb... Persze divat, az egészséges életmód, stb. megan, vegan... Hagyjuk a francba, nem cool a téma, a fiatalok, csak mosolyognak rajtunk, igazuk van. Láttam, hallottam olyan emberről aki nagyon vigyázott magára, éves ivás tudományosan, sok mozgás, mégis a rák felzabalta viszonylag fiatalon. Négy betű, a sors, az ellen semmit nem tehetsz. Bocsánat a szofosasert, a bor ellege megnyomott... 😕
Az ízeltlábúval szemben nincs módszer. Egy a lényeg! Tilos bakancsban mászkálni a tengerparton, mert ha véletlen belerúgsz vele egy alvó rákba, akkor a bakancsod is rákkeltő lesz...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 20:25 Hősiesen elolvastam. Igazad is van. De mijaf...sz van???? 😃😃😃

Egyébként az oka az életmódváltásnak egyszerű. Tavaly a sportorvosin határértékeket produkáltam. Ezen felül már szívgyógyszerekkel akartak már tömni. Meg még 5 másik gyógyszerrel is. Nem voltam hajlandó szedni. Rettegni kezdtem az orvosoktól, és nem tudtam már hason sem aludni a hasam méretei miatt. Folyamatosan fostam mint a fagyigép. (Igen, nálad is fostam egyet. 😃) Illetve nem értem utól a Gyerekeket amikor meglógtak.

Ezt így nem akartam folytatni. Szép apránként elkezdtem elhagyni azokat a kajákat, amiktől meghíztam. (Pizza, hamburger, cukros üdítők, stb.) Felcseréltem olyan ételekre, amiket nagyon szeretek, de hasznosabb tápanyagok, jobb eloszlásban vannak bennük. Így elindult szép lassan a fogyás önkínzás nélkül. Olyan jókat ettem, mint azelőtt soha! Ezekből egyre kevesebbbel.is beértem. Indultam napi 3200kcal bevitellel, most 1600-1800kcal a jellemző. Most is minden étkezés egy lakoma, mert kizárólag olyasmit eszem, amiket nagyon szeretek. Sonkák, túró, gyümölcsök, káposzta mindenhogy, csirke. Emellé azért van más is, de ezek adják a gerincet.

Amikor ilyen módon lement 10-15kg. Akkor kezdtem el mozogni. Először csak séta. Abból egyre több. Aztán jött a rollerezés. Az lekapott újabb 5-7kilót. Utána kezdtem csak el a konditermezést, és a futást is. Azt is csak lassan, óvatosan. Első időszakban fele gyaloglás, fele futás. Most már (úgy 4 hónapja) nincs gyaloglás. 8km egyben lemegy, de van, hogy több is ha jó kedvem van. Emellett el szoktam menni még rollerezni is, mert szeretem. Ott átlag 20-as tempó, és 20km egybe lemegy. Most szivatom a nagyobbik Fiam, mert meghurkásodott a suliban. 8-9km-t Ő is bír. Megy is le róla a malacbőr.

Szóval semmi kétségbeesés, semmi bizonyítási kényszer, csak megundorodtam magamtól, és elhatároztam, hogy ezen változtatok. Illetve nem azért akarok megdögleni, mert egy gusztustalan zabálógéppé váltam, és beledöglöttem a saját zsíromba...

Illetve az is komoly hatással volt, hogy egy közeli ismerősöm egyik lábát azért vágták le, mert féktelen módon ette a cukrot, ami kicsinálta. Nem sokon múlt, hogy belehaljon ebbe. Többen rohangáltunk orvos után amikor életveszélyes állapotban feküdt a kórházban, mert leálltak a veséi. A helyiek letettek már róla.

Na ezt sem szeretném átélni. Ocsmány egy haláltusa ez...

Szóval volt okom változtatni bőven. Jah, a mozgás egy sor drogszerű anyag természetes termelődését indítja el a szervezetben, de ehhez kell minimum a 15 perc 150-es szívritmus. Tehát ha úgy tetszik, akkor rohadt narkós vagyok, csak ahhoz is sóher, hogy meggvegyem az anyagot. 😃😃😃
Na OK, így már jobban értem. Szóval nem megint olimpiai bajnok szeretnél lenni, mint anno amikor elkezdted a sportlövészetet. :lol: Ez pozitív.

Ha lement rólad a cucc és sokkal jobbak a leleteid, akkor valóban valamit jól csinálhatsz, ezt el kell ismerjem. Más kérdés, nekem ezzel kellemetlenebb tapasztalataim vannak-voltak.
Én pl. mikor meresztettem a seggem, akkor sem híztam meg annyira, mint mondjuk Te és a leleteim sem voltak rosszabbak, mint előtte, vagy utána. Más kérdés, a hasam mérete engem is zavart, bár gyanítom, hogy fele akkora se lehetett mint a Tied, mégis. Szóval csináltam egy ideig én is, hogy nem ettem csokit, sütiket, meg cukrot. Eleinte nehéz volt, de azután már könnyebben ment. Semmit sem ettem amiben cukor vagy csoki, vagy kakaó található. Mondjuk a cukros üditőket nekem nem kellett elhagynom, mert azt nagyon régóta nem iszom már, esélyesen nem is fogok, helyette inkább Karamalz sört szoktam, ha nagyon kívánok valami italt. (Észrevettem ugyanis, hogy egyszerűen ideges leszek tőlük, ill. olyasmik is idegesítenek, amiknek nem kéne. Vagyis, azt már sok éve nem iszom egyáltalán.) A hasam alig lett kisebb, a leleteim se lettek a jónál jobbak. Tehát nem láttam értelmét. Ezután elkezdtem kifelejteni a malac husit az étrendemből. Ez lényegében még annyi eredményt se hozott, mint a csoki meg a cukor elhagyása, kb. fél éves időtartam alatt. Viszont közben skubiztam a fater leleteit, aki 80 elmúlt, egész nap mereszti a seggét a TV előtt, csak akkor mozog amikor takarít, vagy lemegy bevásárolni, közben meg két pofára zabálja az általa zsírban sütött tepertőt, meg sültkrumplit, mégis, majdnem ugyanolyan jók a leletei, mint az enyémek, pocakja meg semmi. Na kb. ekkor határoztam el, hogy leszarom az egész diétát. 8-)
Áttérhetnék a rizs diétára, az tuti hozna eredményt, mivel egyszer már csináltam még fiatalabb koromban, gondoltam is rá, hogy talán lehetne most is, de az meg más problémákkal járhat, szóval egyelőre még nem, mert nem gondolom olyan súlyosnak a helyzetet.
150-es pulzus? Nekem már akkor 130, ha felmegyek a 3. emeletre gyalog. :lol: :lol:

Jelenleg most ott tartok, hogy ha végre rendbe jön a lábam (nem egyszerű a dolog sajnos), akkor elhatároztam, hogy kocogni fogok - futni tuti nem :lol: - és visszamegyek karatézni. Tisztában vagyok, hogy K1-et biztosan nem fogok nyerni, Nicholas Pettas-á se fogok változni, csak a löttyedtséget próbálom vele elkerülni, hátha sikerül. Mondta is a vezetőedző, hogy úgy egy éve indítottak egy haladó senior csoportot, oda kiválóan beillenék. :lol: 8-) Senior lett belőlem.... F.sza.... Viszont ehhez 20-nál azért több fekvőtámaszt kéne tudnom megcsinálni, ezért most azzal próbálkozom, egyelőre nem túl sok sikerrel. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.04.13. 19:42 Na OK, így már jobban értem. Szóval nem megint olimpiai bajnok szeretnél lenni, mint anno amikor elkezdted a sportlövészetet. :lol: Ez pozitív.

Ha lement rólad a cucc és sokkal jobbak a leleteid, akkor valóban valamit jól csinálhatsz, ezt el kell ismerjem. Más kérdés, nekem ezzel kellemetlenebb tapasztalataim vannak-voltak.
Én pl. mikor meresztettem a seggem, akkor sem híztam meg annyira, mint mondjuk Te és a leleteim sem voltak rosszabbak, mint előtte, vagy utána. Más kérdés, a hasam mérete engem is zavart, bár gyanítom, hogy fele akkora se lehetett mint a Tied, mégis. Szóval csináltam egy ideig én is, hogy nem ettem csokit, sütiket, meg cukrot. Eleinte nehéz volt, de azután már könnyebben ment. Semmit sem ettem amiben cukor vagy csoki, vagy kakaó található. Mondjuk a cukros üditőket nekem nem kellett elhagynom, mert azt nagyon régóta nem iszom már, esélyesen nem is fogok, helyette inkább Karamalz sört szoktam, ha nagyon kívánok valami italt. (Észrevettem ugyanis, hogy egyszerűen ideges leszek tőlük, ill. olyasmik is idegesítenek, amiknek nem kéne. Vagyis, azt már sok éve nem iszom egyáltalán.) A hasam alig lett kisebb, a leleteim se lettek a jónál jobbak. Tehát nem láttam értelmét. Ezután elkezdtem kifelejteni a malac husit az étrendemből. Ez lényegében még annyi eredményt se hozott, mint a csoki meg a cukor elhagyása, kb. fél éves időtartam alatt. Viszont közben skubiztam a fater leleteit, aki 80 elmúlt, egész nap mereszti a seggét a TV előtt, csak akkor mozog amikor takarít, vagy lemegy bevásárolni, közben meg két pofára zabálja az általa zsírban sütött tepertőt, meg sültkrumplit, mégis, majdnem ugyanolyan jók a leletei, mint az enyémek, pocakja meg semmi. Na kb. ekkor határoztam el, hogy leszarom az egész diétát. 8-)
Áttérhetnék a rizs diétára, az tuti hozna eredményt, mivel egyszer már csináltam még fiatalabb koromban, gondoltam is rá, hogy talán lehetne most is, de az meg más problémákkal járhat, szóval egyelőre még nem, mert nem gondolom olyan súlyosnak a helyzetet.
150-es pulzus? Nekem már akkor 130, ha felmegyek a 3. emeletre gyalog. :lol: :lol:

Jelenleg most ott tartok, hogy ha végre rendbe jön a lábam (nem egyszerű a dolog sajnos), akkor elhatároztam, hogy kocogni fogok - futni tuti nem :lol: - és visszamegyek karatézni. Tisztában vagyok, hogy K1-et biztosan nem fogok nyerni, Nicholas Pettas-á se fogok változni, csak a löttyedtséget próbálom vele elkerülni, hátha sikerül. Mondta is a vezetőedző, hogy úgy egy éve indítottak egy haladó senior csoportot, oda kiválóan beillenék. :lol: 8-) Senior lett belőlem.... F.sza.... Viszont ehhez 20-nál azért több fekvőtámaszt kéne tudnom megcsinálni, ezért most azzal próbálkozom, egyelőre nem túl sok sikerrel. :lol:
Hááát olimpiai bajnok én már nem leszek, de nem is cél. A cél az, hogy gatyába tegyem magam. Ezeket a szipiszupi diétákat nem követem. Csak azt eszem, amit szeretek, és csak akkor, amikor valóban éhes vagyok. Sosem annyit, hogy azonnal jól lakjak.

Mozogni meg azért mozgok, mert jólesik. Jó érzés végigtolni egy -1500kcal-ás edzést, utána úgy kinézni mint aki most esett ki a zuhany alól... 😃

A 3 emelet megmászása után a 130-as pulzus normális, ha seggmeresztős életet élsz. Nekem a 4 emelet 100 fölé nem emeli. Akkor lesz 120, ha 25kg csomaggal jövök fel.

Persze most megy a lelkesedés, mert látványos eredmények vannak. Sok ismerős aki régebben látott, aggódva kérdezi, hogy ugye nincs.baj? Kivétel a nőcik. Ők másképpen reagálnak...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2019.04.13. 19:42 Na OK, így már jobban értem. Szóval nem megint olimpiai bajnok szeretnél lenni, mint anno amikor elkezdted a sportlövészetet. :lol: Ez pozitív.

Ha lement rólad a cucc és sokkal jobbak a leleteid, akkor valóban valamit jól csinálhatsz, ezt el kell ismerjem. Más kérdés, nekem ezzel kellemetlenebb tapasztalataim vannak-voltak.
Én pl. mikor meresztettem a seggem, akkor sem híztam meg annyira, mint mondjuk Te és a leleteim sem voltak rosszabbak, mint előtte, vagy utána. Más kérdés, a hasam mérete engem is zavart, bár gyanítom, hogy fele akkora se lehetett mint a Tied, mégis. Szóval csináltam egy ideig én is, hogy nem ettem csokit, sütiket, meg cukrot. Eleinte nehéz volt, de azután már könnyebben ment. Semmit sem ettem amiben cukor vagy csoki, vagy kakaó található. Mondjuk a cukros üditőket nekem nem kellett elhagynom, mert azt nagyon régóta nem iszom már, esélyesen nem is fogok, helyette inkább Karamalz sört szoktam, ha nagyon kívánok valami italt. (Észrevettem ugyanis, hogy egyszerűen ideges leszek tőlük, ill. olyasmik is idegesítenek, amiknek nem kéne. Vagyis, azt már sok éve nem iszom egyáltalán.) A hasam alig lett kisebb, a leleteim se lettek a jónál jobbak. Tehát nem láttam értelmét. Ezután elkezdtem kifelejteni a malac husit az étrendemből. Ez lényegében még annyi eredményt se hozott, mint a csoki meg a cukor elhagyása, kb. fél éves időtartam alatt. Viszont közben skubiztam a fater leleteit, aki 80 elmúlt, egész nap mereszti a seggét a TV előtt, csak akkor mozog amikor takarít, vagy lemegy bevásárolni, közben meg két pofára zabálja az általa zsírban sütött tepertőt, meg sültkrumplit, mégis, majdnem ugyanolyan jók a leletei, mint az enyémek, pocakja meg semmi. Na kb. ekkor határoztam el, hogy leszarom az egész diétát. 8-)
Áttérhetnék a rizs diétára, az tuti hozna eredményt, mivel egyszer már csináltam még fiatalabb koromban, gondoltam is rá, hogy talán lehetne most is, de az meg más problémákkal járhat, szóval egyelőre még nem, mert nem gondolom olyan súlyosnak a helyzetet.
150-es pulzus? Nekem már akkor 130, ha felmegyek a 3. emeletre gyalog. :lol: :lol:

Jelenleg most ott tartok, hogy ha végre rendbe jön a lábam (nem egyszerű a dolog sajnos), akkor elhatároztam, hogy kocogni fogok - futni tuti nem :lol: - és visszamegyek karatézni. Tisztában vagyok, hogy K1-et biztosan nem fogok nyerni, Nicholas Pettas-á se fogok változni, csak a löttyedtséget próbálom vele elkerülni, hátha sikerül. Mondta is a vezetőedző, hogy úgy egy éve indítottak egy haladó senior csoportot, oda kiválóan beillenék. :lol: 8-) Senior lett belőlem.... F.sza.... Viszont ehhez 20-nál azért több fekvőtámaszt kéne tudnom megcsinálni, ezért most azzal próbálkozom, egyelőre nem túl sok sikerrel. :lol:
Lehet a mozgás hiányzott hozzá. Ha ilyen irányba indulsz el most, az szerintem sokat fog javítani a közérzeteden. (Azért próbálj a kajára is valamennyire figyelni.) Mert végülis ezt az egész mozgás, meg kajálj rendesen dolgot azért van értelme csinálni. Sok sikert!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2019.04.13. 20:14 Lehet a mozgás hiányzott hozzá. Ha ilyen irányba indulsz el most, az szerintem sokat fog javítani a közérzeteden. (Azért próbálj a kajára is valamennyire figyelni.) Mert végülis ezt az egész mozgás, meg kajálj rendesen dolgot azért van értelme csinálni. Sok sikert!
Kösz.
Hát a mozgás azért hiányzott, mert "sarkantyús", fájó lábbal nem egyszerű. Most, hogy rendbe jött - kellett hozzá vagy két év -, viszont rákezdte a másik, aminek eddig semmi baja nem volt. Szóval bonyolódik a dolog, de immár jobban tudom mit kell csinálni, hogy múljon, ezért talán gyorsabban fog javulni, mint a másik. Kiderül. Addig is marad a fekvőtámasz, az fájós lábbal is megy.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2019.04.13. 20:25 Kösz.
Hát a mozgás azért hiányzott, mert "sarkantyús", fájó lábbal nem egyszerű. Most, hogy rendbe jött - kellett hozzá vagy két év -, viszont rákezdte a másik, aminek eddig semmi baja nem volt. Szóval bonyolódik a dolog, de immár jobban tudom mit kell csinálni, hogy múljon, ezért talán gyorsabban fog javulni, mint a másik. Kiderül. Addig is marad a fekvőtámasz, az fájós lábbal is megy.
Evezés, úszás?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2019.04.13. 21:12 Evezés, úszás?
Nos, kevés sport van, amit huszonévesen nem próbáltam ki. (Na jó, az extrémeket egyet sem, mivel ha adrenalin kellett, elég volt beszélgetnem a családommal. :lol: ) Az úszást is próbáltam. Nagyjából úgy úszom, mint a nyeletlen fejsze. Ezért volt baromi rövid "úszó karrierem", úgy egyetlen edzésnyi. Tehát, ha azt választanám, 50-es fejjel, mindent teljesen újoncként kellene elkezdenem, ráadásul tudvalévő, hogy bazi szarul csinálom és nem is szeretem. Ezen felül, el kell menni mindig az uszodához, ami fájós, mert a lábamon megyek ugye. Evezést is próbáltam, az egy fokkal jobban ment, de azon túl, hogy oda is gyalog kellene menni, meg van toldva még annyival, hogy a lábamat ahhoz is kell használnom és nem kevés pénzbe is kerül. Átrágtam én már ezeket. 8-) Ez türelemjáték. Ki kell bekkelni, előbb-utóbb csak rendbejön a lábam. Addig is, a fekvőtámasz viszont megy. Nem kell hozzá gyalogolni, nem a lábammal erőlködök, pénzbe sem kerül, kedvem is van hozzá, nem vagyok benne balf.sz és bárhol csinálható, akár egy nyilvános WC-ben is. :D Egyelőre ez van. Azután majd elválik.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.04.12. 20:25 Folyamatosan fostam mint a fagyigép. (Igen, nálad is fostam egyet. 😃)
Na de ilyen jót még sosem fostál, mint nálam. :lol: :lol: Ráadásul a mosógépen még Kaliber magazinok is voltak, az egyikben Beretta cikkel. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.04.14. 11:02 Na de ilyen jót még sosem fostál, mint nálam. :lol: :lol: Ráadásul a mosógépen még Kaliber magazinok is voltak, az egyikben Beretta cikkel. :D
Tagadok mindent, nem vertem ki a berettára.. Bár tény, hogy nagy volt a kísértés! 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.04.13. 20:25 Kösz.
Hát a mozgás azért hiányzott, mert "sarkantyús", fájó lábbal nem egyszerű. Most, hogy rendbe jött - kellett hozzá vagy két év -, viszont rákezdte a másik, aminek eddig semmi baja nem volt. Szóval bonyolódik a dolog, de immár jobban tudom mit kell csinálni, hogy múljon, ezért talán gyorsabban fog javulni, mint a másik. Kiderül. Addig is marad a fekvőtámasz, az fájós lábbal is megy.
Sokféle mozgás van. Sarkantyúvsl is lehet kondizni, úszni, stb... Ha akarod, megoldod. Nem vagy te hülyegyerek! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.04.12. 21:06 Baszki, telleg öregszunk... Itt kell abbahagyni a témat! A következő már az lenne ki hányszor, milyent székel, milyen színűt pisalt, milyen gyógyszert szed milyen betegségre stb... Persze divat, az egészséges életmód, stb. megan, vegan... Hagyjuk a francba, nem cool a téma, a fiatalok, csak mosolyognak rajtunk, igazuk van. Láttam, hallottam olyan emberről aki nagyon vigyázott magára, éves ivás tudományosan, sok mozgás, mégis a rák felzabalta viszonylag fiatalon. Négy betű, a sors, az ellen semmit nem tehetsz. Bocsánat a szofosasert, a bor ellege megnyomott... 😕
Hát egyébként jah.... Tisztára, mint az öreg nénikék-bácsikák az orvosi rendelőkben....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Mr. Senki írta: 2019.04.13. 19:57 Hááát olimpiai bajnok én már nem leszek, de nem is cél. A cél az, hogy gatyába tegyem magam. Ezeket a szipiszupi diétákat nem követem. Csak azt eszem, amit szeretek, és csak akkor, amikor valóban éhes vagyok. Sosem annyit, hogy azonnal jól lakjak.

Mozogni meg azért mozgok, mert jólesik. Jó érzés végigtolni egy -1500kcal-ás edzést, utána úgy kinézni mint aki most esett ki a zuhany alól... 😃

A 3 emelet megmászása után a 130-as pulzus normális, ha seggmeresztős életet élsz. Nekem a 4 emelet 100 fölé nem emeli. Akkor lesz 120, ha 25kg csomaggal jövök fel.

Persze most megy a lelkesedés, mert látványos eredmények vannak. Sok ismerős aki régebben látott, aggódva kérdezi, hogy ugye nincs.baj? Kivétel a nőcik. Ők másképpen reagálnak...
Nekem kardionak eleg ha beszelek anyossal :)

Viccen kivul amugy, minden szervezet mas es mas, mas genekkel, kinek ez kinek az jon be.
En lenkei vitamint meg spirulina algat-alga mixet zabalok majd 20 eve meg D4000 vitamint, a verkepem fasza de lehet ezek nelkul is jo lenne.
Kuraszeruen evveggen mindig ejtek egy fokhagymatabletta koncentratum kurat, az unnepek alatt hazipalinkaval kombinalva. ;) Ugy vettem eszre hogy jot tesz.
A mozgasra 3-4 evente szanom ra magam es kb par honapig csinalom rendszeresen aztan megunom. Ezalatt viszont hamar javul az edzettsegem es gyorsan szaladnak le a kilok. Utana meg fel. :)
Biciklizni szeretek, futni utoljara mikor 30 eve kosaraztam es thai boxoltam egyszerre akkor tudtam, de akkor se voltam egy hosszutavfuto. Gyalogolni sokat birok es terepen is, labam megmaradt sovany-inasnak es sokat kibir, katonasagnal ezt kamatoztattam, ahol lepten nyomon mentek ki a bokak a terepgyakorlaton. Az enyim is, csak mintha gumibol lenne visszaallt eredeti pozicioba. :) Laza izuleteket izmokat orokoltem, ennek orulok nagyon, igazi kincs. Homokzsakom miota az eszemet tudom van a szobaban ezt napi szinten pufolom/pufoljok fiaimmal, jo stresszoldo, es az utofeluletet meg a mogotte levo csont es izuletrendszert is acelosan tartja.
A c vitamint feliratom es igy fillerekert tudom szedni kiskanallal (inyecsetelesre :) ).
Amikor palesz-fokhagyma kurat tartok akkor protexint is tolok, jo cucc az is szerintem. Szabadban mozgas ugy vettem eszre hogy jot tesz, tobb zsirt eget mint fedett helyen.
Kb ennyi.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Isszy 2019.04.14. 12:26-kor.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2019.04.14. 12:10 Nekem kardionak eleg ha beszelek anyossal :)

Viccen kivul amugy, minden szervezet mas es mas, mas genekkel, kinek ez kinek az jon be.
En lenkei vitamint meg spirulina algat zabalok majd 20 eve meg D4000 vitamint, a verkepem fasza de lehet ezek nelkul is jo lenne.
Kuraszeruen evveggen mindig ejtek egy fokhagymatabletta koncentratum kurat, az unnepek alatt hazipalinkaval kombinalva. ;) Ugy vettem eszre hogy jot tesz.
A mozgasra 3-4 evente szanom ra magam es kb par honapig csinalom rendszeresen aztan megunom. Ezalatt viszont hamar javul az edzettsegem es gyorsan szaladnak le a kilok. Utana meg fel. :)
Biciklizni szeretek, futni utoljara mikor 30 eve kosaraztam es thai boxoltam egyszerre akkor tudtam, de akkor se voltam egy hosszutavfuto. Gyalogolni sokat birok es terepen is, labam megmaradt sovany-inasnak es sokat kibir, katonasagnal ezt kamatoztattam, ahol lepten nyomon mentek ki a bokak a terepgyakorlaton. Az enyim is, csak mintha gumibol lenne visszaallt eredeti pozicioba. :) Laza izuleteket izmokat orokoltem, ennek orulok nagyon, igazi kincs. Homokzsakom miota az eszemet tudom van a szobaban ezt napi szinten pufolom/pufoljok fiaimmal, jo stresszoldo, es az utofeluletet meg a mogotte levo csont es izuletrendszert is acelosan tartja.
A c vitamint feliratom es igy fillerekert tudom szedni kiskanallal (inyecsetelesre :) ).
Amikor palesz-fokhagyma kurat tartok akkor protexint is tolok, jo cucc az is szerintem. Szabadban mozgas ugy vettem eszre hogy jot tesz, tobb zsirt eget mint fedett helyen.
Kb ennyi.
Protexin tényleg qrva jó, én a Balance-t szedem, már hosszú ideje.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.04.13. 19:57 Hááát olimpiai bajnok én már nem leszek, de nem is cél. A cél az, hogy gatyába tegyem magam. Ezeket a szipiszupi diétákat nem követem. Csak azt eszem, amit szeretek, és csak akkor, amikor valóban éhes vagyok. Sosem annyit, hogy azonnal jól lakjak.

Mozogni meg azért mozgok, mert jólesik. Jó érzés végigtolni egy -1500kcal-ás edzést, utána úgy kinézni mint aki most esett ki a zuhany alól... 😃

A 3 emelet megmászása után a 130-as pulzus normális, ha seggmeresztős életet élsz. Nekem a 4 emelet 100 fölé nem emeli. Akkor lesz 120, ha 25kg csomaggal jövök fel.

Persze most megy a lelkesedés, mert látványos eredmények vannak. Sok ismerős aki régebben látott, aggódva kérdezi, hogy ugye nincs.baj? Kivétel a nőcik. Ők másképpen reagálnak...
Vigyázz a terhelessel. kondi hamar meg van, de az inak es izmoknak evek kellenek
Sokat nyujts es hengerezz akkor kevésbé lehet baj.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Gaston Glock írta: 2019.04.13. 20:25 Kösz.
Hát a mozgás azért hiányzott, mert "sarkantyús", fájó lábbal nem egyszerű. Most, hogy rendbe jött - kellett hozzá vagy két év -, viszont rákezdte a másik, aminek eddig semmi baja nem volt. Szóval bonyolódik a dolog, de immár jobban tudom mit kell csinálni, hogy múljon, ezért talán gyorsabban fog javulni, mint a másik. Kiderül. Addig is marad a fekvőtámasz, az fájós lábbal is megy.
Talpi bonye gyulladás nyujtsad. találsz ra videót Yt.
Illetve nagyon jo rá az elektromos rezgő hengerezes.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

aksurv írta: 2019.04.14. 14:48 Talpi bonye gyulladás nyujtsad. találsz ra videót Yt.
Illetve nagyon jo rá az elektromos rezgő hengerezes.
Köszi. Ezeken én már túl vagyok. A nyújtás tényleg jó, hiszen ellent tart a kollagén szalag megvastagodásának, ami meg csak fokozná a gondot. A többi halottnak a puszi kategória. Tapasztalatom szerint a jegelés jó még, csak nem szabad túlzásba vinni (egyszerre csak 5 perc maximum), illetve az áztatás, amit viszont ajánlatos túlzásba vinni, mert csak úgy hat. Van mikor egymás után kétszer is egy-egy órát, de naponta minimum egyszer, legalább egy órát. Kombinálva mindezt hatásos tud lenni, de csak hónapok elteltével múlik véglegesen, legalábbis, ha olyan a kedve. Kiegészítőnek még jó az orvosi ultrahang kezelés, bár az ronthat is rajta, egyén függő. Szteroid injekció is jó tud lenni, de ha lehet, azt egyelőre kerülném még. Annyira még nem fáj. A másiknál sajnos muszáj volt, mert a kezdeti kezeletlenség miatt a végén nem tudtam már ráállni sem. Szóval, ha minden kötél szakad akkor marad az.

Baszki, tényleg olyanok vagyunk, mint az őregemberek.... :D :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Gaston Glock írta: 2019.04.14. 15:54 Köszi. Ezeken én már túl vagyok. A nyújtás tényleg jó, hiszen ellent tart a kollagén szalag megvastagodásának, ami meg csak fokozná a gondot. A többi halottnak a puszi kategória. Tapasztalatom szerint a jegelés jó még, csak nem szabad túlzásba vinni (egyszerre csak 5 perc maximum), illetve az áztatás, amit viszont ajánlatos túlzásba vinni, mert csak úgy hat. Van mikor egymás után kétszer is egy-egy órát, de naponta minimum egyszer, legalább egy órát. Kombinálva mindezt hatásos tud lenni, de csak hónapok elteltével múlik véglegesen, legalábbis, ha olyan a kedve. Kiegészítőnek még jó az orvosi ultrahang kezelés, bár az ronthat is rajta, egyén függő. Szteroid injekció is jó tud lenni, de ha lehet, azt egyelőre kerülném még. Annyira még nem fáj. A másiknál sajnos muszáj volt, mert a kezdeti kezeletlenség miatt a végén nem tudtam már ráállni sem. Szóval, ha minden kötél szakad akkor marad az.

Baszki, tényleg olyanok vagyunk, mint az őregemberek.... :D :D
Meg van az in rövidülve. Ez az alap ok, mert rángatja a tapadás helyét ami ettől begyulladt.
Tehát ha nem éred el az eredeti hosszt semmi nem hasznal.
Nekem volt mar injekció segített de nyújtás tette rendbe, mert az alap okot szüntette meg.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Ismerős, aki szakért a sunciknek, mesélte, hogy a sötét kékek családi nézeteltérést, onestaval, zoraklokkal igyekeztek megoldani. A zoraklokkot elsutes után mindig felhuzta aztán a derék hon polgár, az Onestaval meg nem is lőttek, gondolom, rángatta a "ravaszt" a nagytudasu bides bunkó, de az valamiért nem akart elsülni... OMG... 💀💀👏👏🐑🐑🐑🐑🐑
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.04.16. 15:14 Ismerős, aki szakért a sunciknek, mesélte, hogy a sötét kékek családi nézeteltérést, onestaval, zoraklokkal igyekeztek megoldani. A zoraklokkot elsutes után mindig felhuzta aztán a derék hon polgár, az Onestaval meg nem is lőttek, gondolom, rángatta a "ravaszt" a nagytudasu bides bunkó, de az valamiért nem akart elsülni... OMG... 💀💀👏👏🐑🐑🐑🐑🐑

és? nem halt meg senki, nincs sérülés.

Ellenben, amikor szamurájkard-konyhakés stb....

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... g-cegleden
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.04.16. 15:35 és? nem halt meg senki, nincs sérülés.

Ellenben, amikor szamurájkard-konyhakés stb....

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... g-cegleden
Igen, nyilván, de én inkább azért osztottam meg, hogy lássuk mennyire hülye a fenti eszközök kezelésehez a említett "humán erőforras"... 😕
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.16. 15:35 és? nem halt meg senki, nincs sérülés.

Ellenben, amikor szamurájkard-konyhakés stb....

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... g-cegleden
Hááát pedig az ilyen félék igazán iktathatná a saját fajtáját... Kevesebb normális embernek kellene kis üzelmeik közbeni iktatásuk okán sittre menni.

Egyébként meg a sünfejűek megfaszulásában a honpóggááár is keményen részes. Ha sün lennék, engem is mocsok mód zavarna, ha pár ostoba gyökér "cúnyát mondott rám, és pofonütött" jellegű ovis picsogása okán kellene éjszakáznom, mert nem győzném gyártani a nívósabbnál nívósabb ilyen ügyek jelentéseit...

Megunták az ovis picsogást, így aki most nem haver, az az első pisszenésre kapja a nyakast...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Italozás közben két vidéki kocsmatöltelék. Súlyos testi sértés pedig szerintem mar nyoma sincs.

https://www.origo.hu/itthon/20190417-ke ... sikra.html
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

BreakerHUN írta: 2019.04.18. 09:09 Italozás közben két vidéki kocsmatöltelék. Súlyos testi sértés pedig szerintem mar nyoma sincs.

https://www.origo.hu/itthon/20190417-ke ... sikra.html
Érdekes. R1GG-ből hogy lett STS? Max annak kísérlete... Nyak/ fejlövésnél érteném a dolgot, de arról nem szól a fáma. Ha az lett volna, biztosan tele lett volna a sajtófosfolyam a "fejbelőtte" kifejezéssel, mert a "a hedcsááth" az most menő a reklámok kántorsztrákolós IQ negatív célközönségénél...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.04.18. 09:30 Érdekes. R1GG-ből hogy lett STS? Max annak kísérlete... Nyak/ fejlövésnél érteném a dolgot, de arról nem szól a fáma. Ha az lett volna, biztosan tele lett volna a sajtófosfolyam a "fejbelőtte" kifejezéssel, mert a "a hedcsááth" az most menő a reklámok kántorsztrákolós IQ negatív célközönségénél...
Újságírótól ne várj jogilag precíz fogalmazást... A meglőtt ember mentőt hívott, a mentő a "lőtt sérülés" miatt hivatalból rendőrt hívott, a rendőr meg magától kts miatt nem indíthat eljárást, ezért bepróbálkozott a sts-sel. Érdekes hogy garázdaság nem van említve, pedig az megállna...

Még azt is el tudom képzelni, hogy a rendőr a lövő haverja, ezért indította a kötelező eljárást olyan indokkal, amit már a következő fokozatban elejtenek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2019.04.18. 09:09 Italozás közben két vidéki kocsmatöltelék. Súlyos testi sértés pedig szerintem mar nyoma sincs.

https://www.origo.hu/itthon/20190417-ke ... sikra.html
Feketeloporos riasztoval max. 20-30 joule. Lol
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Thomaster írta: 2019.04.18. 09:53 Újságírótól ne várj jogilag precíz fogalmazást... A meglőtt ember mentőt hívott, a mentő a "lőtt sérülés" miatt hivatalból rendőrt hívott, a rendőr meg magától kts miatt nem indíthat eljárást, ezért bepróbálkozott a sts-sel. Érdekes hogy garázdaság nem van említve, pedig az megállna...

Még azt is el tudom képzelni, hogy a rendőr a lövő haverja, ezért indította a kötelező eljárást olyan indokkal, amit már a következő fokozatban elejtenek.
Üdv!

A garázdaság valszeg azért esik ki, mert vagy egyik, vagy másik kéróján volt a háború, objektíve nem volt/nem lehetett külső szemlélője a patakokban folyó agynak...

STS miatt "indítani" kicsit szakmaiatlan, kivéve ha a sérültnek kiesett a szeme/leszakadt a füle/kipergett minimum 3 foga. Tehát laikusként is súlyos az a sérülés...
Ha nem így van, max. kísérlet, de ugye azt már leírtátok, hogy a firkászok nem annyira ügyelnek a pontos megfogalmazásra.

Egyébként a bevett gyakorlat "fegyver" alkalmazásánál és sérülésnél az sts. kísérlet közlése, arra alapozva, hogy a szakértő ( orvos/fegyver) majd megmondja a tutit.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.04.18. 17:52 Üdv!

A garázdaság valszeg azért esik ki, mert vagy egyik, vagy másik kéróján volt a háború, objektíve nem volt/nem lehetett külső szemlélője a patakokban folyó agynak...

STS miatt "indítani" kicsit szakmaiatlan, kivéve ha a sérültnek kiesett a szeme/leszakadt a füle/kipergett minimum 3 foga. Tehát laikusként is súlyos az a sérülés...
Ha nem így van, max. kísérlet, de ugye azt már leírtátok, hogy a firkászok nem annyira ügyelnek a pontos megfogalmazásra.

Egyébként a bevett gyakorlat "fegyver" alkalmazásánál és sérülésnél az sts. kísérlet közlése, arra alapozva, hogy a szakértő ( orvos/fegyver) majd megmondja a tutit.
Olyan ez mint az oviban. Ha balhé van, mindenki takarodik a sarokba. Utána kiosztódik mindenkinek a fejenként két nyakleves. Csak ezután lehet hüppögve mutogatni a másikra, hogy de ő kezdte úgy, hogy visszaadta a pofont... Minek hatására várhatóan érkezik egy újabb sorozat nyakas, miután inkább mindenki kussol, és a továbbiakban néma csendben húzzák egymás kiálló szerveit... Amikor meg az óvónéni arra jár, akkor kussolás, és vigyorgás van. Aztán amikor meg elmegy, mindenki verbálisan a vérében fürdik, és az kivágott tüdején ugrálva fújja fel a pótkerekes bicó hátsó kerekét...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laczka »

A cikk szerint kétszer lőtt. A cilinder két egymásnak átellenes töltényűrjéből hiányzik a gummancs, azt_hogy?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mindamellett, kellemes húsvéti ünnepeket kívánok valamennyi lövész kollégának!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

laczka írta: 2019.04.19. 19:27 A cikk szerint kétszer lőtt. A cilinder két egymásnak átellenes töltényűrjéből hiányzik a gummancs, azt_hogy?
1. dobforgatasi hiba?
2. lott, knyitotta, megnezte, aztan rosszul csukta vissza es lott meg egyet.
3. a feketloporos, nem bele valo riasztobol sejtheted mekkora zseni volt...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

laczka írta: 2019.04.19. 19:27 A cikk szerint kétszer lőtt. A cilinder két egymásnak átellenes töltényűrjéből hiányzik a gummancs, azt_hogy?
Esetleg durr-csett-csett-durr.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

aksurv írta: 2019.04.14. 16:02 Meg van az in rövidülve. Ez az alap ok, mert rángatja a tapadás helyét ami ettől begyulladt.
Tehát ha nem éred el az eredeti hosszt semmi nem hasznal.
Nekem volt mar injekció segített de nyújtás tette rendbe, mert az alap okot szüntette meg.
Nekem a bal lábamon nem a rövidülés volt a gyulladás oka, hanem hogy megfázott. Voltak telente előjelei, de nem igazán törődtem vele. Ez volt a probléma. Miután véglegesedett a probléma, akkor meg azzal nem törődtem, míg odáig fajult a dolog, hogy nem tudtam ráállni. Ott már semmi sem segített, illetve csak rövid ideig volt egy kb. 95%-os javulás az orvosi röntgen kezeléstől. De pár hónap után visszajött. Csak az injekció segített, de abból is négy kellett, helyileg. Most hogy rendbe jött, meg a jobb lábam kezdte rá. Na az lehet, hogy a rövidülés miatt, mert annak nem voltak előjelei, fogalmam sincs mitől lett. Annyira azért nem rossz a helyzet, mint a másikon volt, de valszeg csak mert erre odafigyeltem és kezelni kezdtem amint éreztem a tünetek megjelenését rögtön. Kiderül mi lesz vele....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Újabb felfegyverkezve elkövetett csoportos garázdaság: airsoftos lövöldözés Tápióbicskén


https://index.hu/belfold/2019/04/21/air ... iobicsken/
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.04.22. 09:47 Újabb felfegyverkezve elkövetett csoportos garázdaság: airsoftos lövöldözés Tápióbicskén


https://index.hu/belfold/2019/04/21/air ... iobicsken/
Mondjuk ezek segghülyék.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.04.22. 10:00 Mondjuk ezek segghülyék.
Beszélgessenek is el alaposan ezekkel a gyökerekkel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.04.22. 10:12 Beszélgessenek is el alaposan ezekkel a gyökerekkel.
Ezeket inkább alaposan el kéne verni, aztán hazazavarni!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.04.22. 15:14 Ezeket inkább alaposan el kéne verni, aztán hazazavarni!
Mondjuk ja.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Okádék gennymédia at its best:

"a 48 éves férfi korábban rendőrként dolgozott, nemrég szerelt le, azóta biztonsági őrként dolgozik. Engedéllyel tartott gáz riasztó fegyverét is magával vihette, de a lap szerint nem kizárt, hogy éles fegyver is van nála."

VALAMINT: az sem kizárt, hogy rendőrautó és gumibot is van nála, mert az is rendőrökkel kapcsolatos dolog. Esetleg telepített traffipax a hóna alatt.

https://hvg.hu/itthon/20190423_A_lanyav ... aval_vitte
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.23. 12:09 Okádék gennymédia at its best:

"a 48 éves férfi korábban rendőrként dolgozott, nemrég szerelt le, azóta biztonsági őrként dolgozik. Engedéllyel tartott gáz riasztó fegyverét is magával vihette, de a lap szerint nem kizárt, hogy éles fegyver is van nála."

VALAMINT: az sem kizárt, hogy rendőrautó és gumibot is van nála, mert az is rendőrökkel kapcsolatos dolog. Esetleg telepített traffipax a hóna alatt.

https://hvg.hu/itthon/20190423_A_lanyav ... aval_vitte
Aki meg a cikket írta, az nem kizárt, hogy megerőszakolta, és brutálisan megölte kollégáit egy laptoppal. Többen tudják róla, hogy madrádjágban nemiszervet rejteget, valamint több kollégája is beszámolt arról, hogy reggel egy laptoppal látták. Tehát az elkövetés eszközeivel rendelkezik. Valamint a napokban többször is csúnyán nézett, és obszcén kifejezéseket is használt...

Gennyes fosadék média...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.04.23. 12:09 Okádék gennymédia at its best:

"a 48 éves férfi korábban rendőrként dolgozott, nemrég szerelt le, azóta biztonsági őrként dolgozik. Engedéllyel tartott gáz riasztó fegyverét is magával vihette, de a lap szerint nem kizárt, hogy éles fegyver is van nála."

VALAMINT: az sem kizárt, hogy rendőrautó és gumibot is van nála, mert az is rendőrökkel kapcsolatos dolog. Esetleg telepített traffipax a hóna alatt.

https://hvg.hu/itthon/20190423_A_lanyav ... aval_vitte
Módosítottak a cikken, már csak gr-t emlegetnek. De ennek mi a szent lófasz köze van az egészhez. Még csak utalás sincs arra, hogy erőszakos lenne a faszi. Elvették a gyerekét, meglógtak, mi a here köze van ennek a gázpisztolyokhoz?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.04.23. 13:13 Módosítottak a cikken, már csak gr-t emlegetnek. De ennek mi a szent lófasz köze van az egészhez. Még csak utalás sincs arra, hogy erőszakos lenne a faszi. Elvették a gyerekét, meglógtak, mi a here köze van ennek a gázpisztolyokhoz?
Az, hogy most olvassuk, és klikkelünk sűrűn a cikkre, amitől a lap növelni tudja a reklámbevételeit. Ennyi.

Pénzért hazudnak.

Egyetlen írtási lehetőség az ilyen médiák ignorációja.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Köszbisztonság über alles!

" Így a két férfi és a nő a ház falából kiálló villámhárítón felmásztak a légkondicionáló berendezéshez.

A sértettek közül az egyik férfi már nem tudott a társai után mászni, őt a felnőtt korú és az egyik fiatalkorú vádlott megfogták, földre térdeltették, majd több alkalommal pofon ütötték és fejbe rúgták. A bántalmazáshoz csatlakozott még két fiatalkorú vádlott is, akik ököllel ütötték.

A vádlottak közül a felnőtt korú férfi, a fiatalkorú lány a sértettektől értéktárgyakat akart megszerezni.

Ezért kövekkel és fadarabokkal dobálták a még mindig a villámhárítón lógó áldozatokat, és azt kiabálták nekik, hogy „pénzt vagy életet, különben meghaltok!”"

És persze a súlyos, elrettentő jellegű, visszatartó hatású, az elkövetőket a társadalom hasznos tagjává tevő büntetés:

"Az ügyészség a felnőtt korú vádlottal szemben fegyházbüntetést és közügyektől eltiltást, a fiatalkorú lánnyal szemben javítóintézeti nevelést, míg a további három fiatalkorú férfival szemben próbára bocsátás intézkedést indítványozott pártfogó felügyelet egyidejű elrendelésével."

https://444.hu/2019/04/23/egy-miskolci- ... lni-eloluk
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gvass1 írta: 2019.04.23. 15:14 Köszbisztonság über alles!

https://444.hu/2019/04/23/egy-miskolci- ... lni-eloluk
#mindeközben #part2

https://444.hu/2019/04/23/bejelzett-a-m ... acktolvajt
gaijin (gaidzsin) - JKL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gaijin írta: 2019.04.23. 18:30 #mindeközben #part2

https://444.hu/2019/04/23/bejelzett-a-m ... acktolvajt
Mégis mit kellett volna csinálnia? Kihívni a rendőrséget? Azok meg baxnak kimenni egy baracklopáshoz... Meg ha még ki is mennek, majd kitaláljáűk, hogy szegény tolvaj szabadságjogai korlátozva voltak, pedig csak szabálysértésnyit lopott a mocsok... Így jogtalanul tartotta fogva a gazda a férget. A végén még szegény tolvaj emel vádat a gonosz gazda ellen, aki nem adta oda szociális alapon az összes terményét a helyi közösségnek...

Innen már csak dühöngenék... töröltem is...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.04.23. 18:41 Mégis mit kellett volna csinálnia? Kihívni a rendőrséget? Azok meg baxnak kimenni egy baracklopáshoz... Meg ha még ki is mennek, majd kitaláljáűk, hogy szegény tolvaj szabadságjogai korlátozva voltak, pedig csak szabálysértésnyit lopott a mocsok... Így jogtalanul tartotta fogva a gazda a férget. A végén még szegény tolvaj emel vádat a gonosz gazda ellen, aki nem adta oda szociális alapon az összes terményét a helyi közösségnek...

Innen már csak dühöngenék... töröltem is...

Egészen szörnyű, de megint egyetértek Riggsszel...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.04.23. 18:45 Egészen szörnyű, de megint egyetértek Riggsszel...
Az a baj ezzel, hogy a rendőrség már rabláshoz sem megy ki. Konkrétan láttam amikor a kapitányságra loholt be egy srác amíg a társai fogvatartották a rablás elkövetőjét. A rendőrök az orrom előtt hordták le a srácot, mert be merte jelenteni a rablás tényét. Tény, hogy zaklatottan, sűrgetően tette ezt. Miután szabályosan kivágták a kapitányságról, kb 20 perc múlva vissza jött, majd közölte, hogy a rabló elment, köszönik a segítséget.

Ez gondolom nem egyedi eset volt.

Ezek után az ember elgondolkodik azon, hogy mégis hogyan tovább. A józanabbja vesz páncél ajtót, önvédelmi fegyvert, sok tisztítószert, papírtörlőket, egy jó darálót, ásót, és zsákokat. Vidéken meg 10-15 disznót tart. A többit a fantáziára bízom. Részemről senkit sem bíztatok semmire sem!

Akkor most mindenki mehet virágot szagolgatni, meg táncolni az esőben...

Aki meg rendőrt próbál hívni ebben az országban az konkrétan hülye! Csak baja lehet belőle!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.23. 18:54 Az a baj ezzel, hogy a rendőrség már rabláshoz sem megy ki. Konkrétan láttam amikor a kapitányságra loholt be egy srác amíg a társai fogvatartották a rablás elkövetőjét. A rendőrök az orrom előtt hordták le a srácot, mert be merte jelenteni a rablás tényét. Tény, hogy zaklatottan, sűrgetően tette ezt. Miután szabályosan kivágták a kapitányságról, kb 20 perc múlva vissza jött, majd közölte, hogy a rabló elment, köszönik a segítséget.

Ez gondolom nem egyedi eset volt.

Ezek után az ember elgondolkodik azon, hogy mégis hogyan tovább. A józanabbja vesz páncél ajtót, önvédelmi fegyvert, sok tisztítószert, papírtörlőket, egy jó darálót, ásót, és zsákokat. Vidéken meg 10-15 disznót tart. A többit a fantáziára bízom. Részemről senkit sem bíztatok semmire sem!

Akkor most mindenki mehet virágot szagolgatni, meg táncolni az esőben...

Aki meg rendőrt próbál hívni ebben az országban az konkrétan hülye! Csak baja lehet belőle!
+1!!
Beszaras ami ebben a szegény bananisztani köztársaságban manapság történik.
🚽
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Mr. Senki írta: 2019.04.23. 18:54 Az a baj ezzel, hogy a rendőrség már rabláshoz sem megy ki. Konkrétan láttam amikor a kapitányságra loholt be egy srác amíg a társai fogvatartották a rablás elkövetőjét. A rendőrök az orrom előtt hordták le a srácot, mert be merte jelenteni a rablás tényét. Tény, hogy zaklatottan, sűrgetően tette ezt. Miután szabályosan kivágták a kapitányságról, kb 20 perc múlva vissza jött, majd közölte, hogy a rabló elment, köszönik a segítséget.

Ez gondolom nem egyedi eset volt.

Ezek után az ember elgondolkodik azon, hogy mégis hogyan tovább. A józanabbja vesz páncél ajtót, önvédelmi fegyvert, sok tisztítószert, papírtörlőket, egy jó darálót, ásót, és zsákokat. Vidéken meg 10-15 disznót tart. A többit a fantáziára bízom. Részemről senkit sem bíztatok semmire sem!

Akkor most mindenki mehet virágot szagolgatni, meg táncolni az esőben...

Aki meg rendőrt próbál hívni ebben az országban az konkrétan hülye! Csak baja lehet belőle!
Az a rendőr, aki egy rabláshoz nem megy ki, az nem rendőr. Az egyenruhás semmirekellő, egy s.ggfej.
Egyetlen, józan ész és tapasztalat szerint előforduló eset sem lehet erre ok vagy indok.

Az általad említett eset szereplőit fegyelmi eljárásban el kellett volna elszámoltatni, és ha elb.szták, akkor kib.szni.

A baracktolvaj is igazi egypofonos rohadék lehetett, arra van esze, hogy lopjon, néhány ütéstől meg egyből meg akar halni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.04.23. 19:15 Az a rendőr, aki egy rabláshoz nem megy ki, az nem rendőr. Az egyenruhás semmirekellő, egy s.ggfej.
Egyetlen, józan ész és tapasztalat szerint előforduló eset sem lehet erre ok vagy indok.

Az általad említett eset szereplőit fegyelmi eljárásban el kellett volna elszámoltatni, és ha elb.szták, akkor kib.szni.

A baracktolvaj is igazi egypofonos rohadék lehetett, arra van esze, hogy lopjon, néhány ütéstől meg egyből meg akar halni.
A rendőri szakmát már régen lenullázták... Minimálbérért, megtaposott emberek, minden joguktól megfosztva. Szolgálaton kívül védtelenek is már köszönhetően a vezetésük felfogásának... Ezek után mit várunk Tőlük? Teljesen értem a járőrök hozzáállását. Nem helyeslem, de értem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gaijin írta: 2019.04.23. 18:30 #mindeközben #part2

https://444.hu/2019/04/23/bejelzett-a-m ... acktolvajt
Nabakker, nekem a helyi zsaruk pont vadkamerát javasoltak az erdőmbe telepíteni a fatolvajok ellen. naköszi!
Mondjuk ha a gazda befúj a fülkébe egy gázsprével, azzal többre ment volna, de megértem: egy éven át nem keveset költ és dolgozik, miközben a termény és fatolvajokat a rendőrök pont letojják, értsd: helyszínelés közben is eltolhatják a fával rakott biciklit mellettük, különösebb következmény nélkül.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2019.04.23. 21:23 Nabakker, nekem a helyi zsaruk pont vadkamerát javasoltak az erdőmbe telepíteni a fatolvajok ellen. naköszi!
Mondjuk ha a gazda befúj a fülkébe egy gázsprével, azzal többre ment volna, de megértem: egy éven át nem keveset költ és dolgozik, miközben a termény és fatolvajokat a rendőrök pont letojják, értsd: helyszínelés közben is eltolhatják a fával rakott biciklit mellettük, különösebb következmény nélkül.
Érdekes, ilyenkor nem ordít senki, hogy fujj, liberális szemét bíróságok, fujj, libsi zsaruk! Pedig ez nettó liberális farokság! Csóró elkövetőnek emberi jogai vannak, a sértett meg alázkodjon meg és húzzon el!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Mr. Senki írta: 2019.04.23. 19:32 A rendőri szakmát már régen lenullázták... Minimálbérért, megtaposott emberek, minden joguktól megfosztva. Szolgálaton kívül védtelenek is már köszönhetően a vezetésük felfogásának... Ezek után mit várunk Tőlük? Teljesen értem a járőrök hozzáállását. Nem helyeslem, de értem.
Bocs, de ez akkor sem férhet bele,szerintem.
Az, hogy mennyit ér ma egy rendőr, és miért ér ennyit nagyon sokáig lehetne elemezni.
De ha valakinek ez nem fér bele, akkor adja le a kulcsot és menjen el.
Azt el tudom fogadni, ha mondjuk nem intézkedik egy piti szabálysértővel, hogy ezzel is kitoljon a rendszerrel. Nem értem, de el tudom fogadni.

Azt még értem is, hogy beletojik a klasszikus CSB-be, mert miért jönne attól lázba, hogy apa megint leverte anyut, mert az megitta előle a cefrét.

De egy tolvaj, rabló elengedésére nincs, nem lehet mentség. Még akkor is meg kell fogni, ha a haragosunkat károsította meg, max. senki nem fogja kezét-lábát törni azért, hogy a szajré is meglegyen.

És tudod valahol a védtelenség is a közönnyel kezdődik, a kifogásokkal:miért pont én..., nem az én problémám.
Bizonyos elemek csak az erőből és annak kimutatásából értenek. Abból, ha azt látjak, hogyha beleállsz EGYBE, akkor az ÖSSZES rád mászik.

Ugyanakkor illúzióim sincsenek, ilyen összefogás szökőévente lehet, és az is max. kiscsoportos szinten
( és még csak nem is arról van szó, hogy X polgártárs panaszától félnének, merthogy lépten-nyomon miért is b.sztatja őt az összes zsernyák).
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

swordmanus írta: 2019.04.23. 21:23 Nabakker, nekem a helyi zsaruk pont vadkamerát javasoltak az erdőmbe telepíteni a fatolvajok ellen. naköszi!
Mondjuk ha a gazda befúj a fülkébe egy gázsprével, azzal többre ment volna, de megértem: egy éven át nem keveset költ és dolgozik, miközben a termény és fatolvajokat a rendőrök pont letojják, értsd: helyszínelés közben is eltolhatják a fával rakott biciklit mellettük, különösebb következmény nélkül.
Ezt is zsaruja válogatja: ismerek olyat, aki saját pénzből vett vadkamerát, kirakta egy fosztogatott erdőre nézve, aztán amikor csippan a teló, akkor ugrik ( kmb-s a srác), a jószágok meg azon mérgelődnek, hogy már megint melyik g.ci nyomta fel őket.

Erkölcsileg én is megértem a pasast, sőt ha vagy kétszer nyakonb.szta volba, lehet ki is mossák, de a törött bordákat nehéz figyelmen kívül hagyni. Emberünknek meg látni kellett volba, hogy a patkány tolvaj egy ropi, és ha csak melléüt is megdöglik.
Ha lemegy a függöny azért nehéz tiszta fejjel gondolkodni.

Szal nyakon kellett volna csípje ( nem:csapja) vagy 2x, aztán megvárni vele együtt a yardot.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.04.23. 18:54 ........
Ezek után az ember elgondolkodik azon, hogy mégis hogyan tovább. A józanabbja vesz páncél ajtót, önvédelmi fegyvert, sok tisztítószert, papírtörlőket, egy jó darálót, ásót, és zsákokat. Vidéken meg 10-15 disznót tart. A többit a fantáziára bízom. Részemről senkit sem bíztatok semmire sem!
.......
Aki meg rendőrt próbál hívni ebben az országban az konkrétan hülye! Csak baja lehet belőle!
A nálunk elfogott, "Cseresznye" néven ismert sorozatbetörő miatt már lassan bejegyezhették volna ideiglenes lakcímnek a városi bíróságot. A fószert idézték, reggel mentek elővezetni, természetesen nem volt otthon. Nyolcszor napolták el a tárgyalást, míg végre "jókor" (egy nappal a soron következő tárgyalás előtt) csinált egy újabb balhét. Őrizetben volt. A rendőrt kérdeztem, miért nem gyűjtik be két-három nappal előbb? Azt nem lehet!

Ekkor durrant el az agyam, mondtam, már a melóhelyen is egyre jobban hülyének néztek miatta. Mondtam, ezt még egyszer nem fogom végigcsinálni, veszek egy hurkatöltőt, a közelben meg van egy állatmenhely. Mindenkinek a fantáziájára bízom :).

Sajnos ezek a szép szóból nem értenek, csak erőből. Szintén Kecskemét környékén volt az eset, amikor az elkeseredett gazda egy belső villanykerítést épített, őt fölmentették. Ott a gyereket küldték be lopni, kiskorúság büntethetőséget kizáró ok (ehhez bezzeg értenek!), őt csapta agyon a villany.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Freddy Haflin írta: 2019.04.23. 22:29 Emberünknek meg látni kellett volna, hogy a patkány tolvaj egy ropi, és ha csak melléüt is megdöglik.
Ha lemegy a függöny azért nehéz tiszta fejjel gondolkodni.
Nézd a jó oldalát: nem lett volna további lehetőség a cselekmény ismételt elkövetésére, szökésre vagy összebeszélésre, alibi-gyártásra.

Remélem, fölmentik a gazdát.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gaijin írta: 2019.04.23. 18:30 #mindeközben #part2

https://444.hu/2019/04/23/bejelzett-a-m ... acktolvajt
Mit bonyolíthatta az ügyet annyira, hogy tavaly július óta most történt vádemelés?
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Ahogy szoktam fogalmazni:
az én országomban egy ilyen visszaesőnek az ítéletében ( kb. a második ügye miattiba) is benne lenne: a következő alkalommal a börtönben fogsz megrohadni, MIUTÁN kitapostattam a beled!

Sajnos valóban igaz:sok mindenkinél csak az erő számít, amíg azt nep tapasztalják, egyszerűen nem veszik komolyan az embert.

Azt kellene a sok tarisznyásnak végre megértenie: a deviancia valakiknél létforma, és nem egyszeri botlás következménye. Ők nem azt látják egy "gyenge" ítéletben, hogy "de jó, elcsesztem, de új nap virrad, szebb okosabb jobb ember leszek!".
Lóf.szt: "de k.rva jól kijöttem ebből, legözelebb ÍGY már tuti nem bukok le, arra figyelek!".

A képlet egyszerű lenne:
1. első elítélés: nevelés, megpróbálni a visszaterelést a normális kerékvágásba. Akár normális, évekig tartó utánkövetéssel, segítségnyújtással.
( természetesen csak ha van fogadókészség minderre).
2. második elítélés: elrettentés.
Olyan körülmények közötti rabtartás, ahol ugyan nem kell naponta az életéért harcolnia senkinek, de minimumkövetelmények mentén töltené le az időt.
(minimumkövetelmények: fedél, 4 m2 -es magánzárka, kaja 1x egy nap, fürdés-séta hetente egyszer. Ha normalisan dolgozol, akkor ketfős cella 8 m2-el, napi 3x kaja, és betegség esetén ellátás)

Egyértelműen bizonyított erőszakos, életellenes balhék egy részénél ( gyermekeket érintő ölés, pedofília, darabolás mittomén, nem volt időm kimunkálni... :D )
KÖTÉL.
Nem, nem elsősorban mások elrettentése érdekében:azért, hogy Ő soha többet ilyet ne tehessen senkivel.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.04.23. 22:29 Ezt is zsaruja válogatja: ismerek olyat, aki saját pénzből vett vadkamerát, kirakta egy fosztogatott erdőre nézve, aztán amikor csippan a teló, akkor ugrik ( kmb-s a srác), a jószágok meg azon mérgelődnek, hogy már megint melyik g.ci nyomta fel őket.

Erkölcsileg én is megértem a pasast, sőt ha vagy kétszer nyakonb.szta volba, lehet ki is mossák, de a törött bordákat nehéz figyelmen kívül hagyni. Emberünknek meg látni kellett volba, hogy a patkány tolvaj egy ropi, és ha csak melléüt is megdöglik.
Ha lemegy a függöny azért nehéz tiszta fejjel gondolkodni.

Szal nyakon kellett volna csípje ( nem:csapja) vagy 2x, aztán megvárni vele együtt a yardot.
Megvárni a yardot???? Csak az elmúlt.pár hét eseményei alapján kérdem, hogy Neked hol toltak ilyen tömény anyagot, hogy ilyen szédületesen nagyszerű ötleteid lettek tőle? Nyakonbaxni, aztán beqúrni azon a kerítésen, amelyik mögül előmászott... Yard???? németesen Lovászt (fonetikusan: lofászt!)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Freddy Haflin írta: 2019.04.23. 22:29 Ezt is zsaruja válogatja: ismerek olyat, aki saját pénzből vett vadkamerát, kirakta egy fosztogatott erdőre nézve, aztán amikor csippan a teló, akkor ugrik ( kmb-s a srác), a jószágok meg azon mérgelődnek, hogy már megint melyik g.ci nyomta fel őket.

Erkölcsileg én is megértem a pasast, sőt ha vagy kétszer nyakonb.szta volba, lehet ki is mossák, de a törött bordákat nehéz figyelmen kívül hagyni. Emberünknek meg látni kellett volba, hogy a patkány tolvaj egy ropi, és ha csak melléüt is megdöglik.
Ha lemegy a függöny azért nehéz tiszta fejjel gondolkodni.

Szal nyakon kellett volna csípje ( nem:csapja) vagy 2x, aztán megvárni vele együtt a yardot.
Nyilván rendőre válogatja, és sokszor a rendőr is belefárad, hogy ő megfogja, az ügyészség/bíróság meg elengedi...
A gazda valóban kíméletesebben is lerendezhette volna a tolvajt (vagy beállíthatta volna önvédelemnek).
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.04.23. 22:57 Ahogy szoktam fogalmazni:
az én országomban egy ilyen visszaesőnek az ítéletében ( kb. a második ügye miattiba) is benne lenne: a következő alkalommal a börtönben fogsz megrohadni, MIUTÁN kitapostattam a beled!

Sajnos valóban igaz:sok mindenkinél csak az erő számít, amíg azt nep tapasztalják, egyszerűen nem veszik komolyan az embert.

Azt kellene a sok tarisznyásnak végre megértenie: a deviancia valakiknél létforma, és nem egyszeri botlás következménye. Ők nem azt látják egy "gyenge" ítéletben, hogy "de jó, elcsesztem, de új nap virrad, szebb okosabb jobb ember leszek!".
Lóf.szt: "de k.rva jól kijöttem ebből, legözelebb ÍGY már tuti nem bukok le, arra figyelek!".

A képlet egyszerű lenne:
1. első elítélés: nevelés, megpróbálni a visszaterelést a normális kerékvágásba. Akár normális, évekig tartó utánkövetéssel, segítségnyújtással.
( természetesen csak ha van fogadókészség minderre).
2. második elítélés: elrettentés.
Olyan körülmények közötti rabtartás, ahol ugyan nem kell naponta az életéért harcolnia senkinek, de minimumkövetelmények mentén töltené le az időt.
(minimumkövetelmények: fedél, 4 m2 -es magánzárka, kaja 1x egy nap, fürdés-séta hetente egyszer. Ha normalisan dolgozol, akkor ketfős cella 8 m2-el, napi 3x kaja, és betegség esetén ellátás)

Egyértelműen bizonyított erőszakos, életellenes balhék egy részénél ( gyermekeket érintő ölés, pedofília, darabolás mittomén, nem volt időm kimunkálni... :D )
KÖTÉL.
Nem, nem elsősorban mások elrettentése érdekében:azért, hogy Ő soha többet ilyet ne tehessen senkivel.
-Ha 'dik man' azé 'a kis olesert, sok am az öt év, bíró úr..
-Nem öt év, hanem kötél...
Nézzük meg a másik oldalról, szlovák, vagy cseh fegyver törvény bevezetése, itt bananisztanban, garantáltan visszaesne, a vagyon elleni, élet elenni bűncselekmények száma, ugye, hogy ugye.
😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

https://www.origo.hu/itthon/20190424-a- ... -csak.html
Ne vessz össze az asszonnyal se! :-)

"Az asszony elmondta, hogy fél a férjétől, aki engedély nélkül tart gázpisztolyt, és lőszereket a házukban." Pffff!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

belatibi írta: 2019.04.24. 19:52 https://www.origo.hu/itthon/20190424-a- ... -csak.html
Ne vessz össze az asszonnyal se! :-)

"Az asszony elmondta, hogy fél a férjétől, aki engedély nélkül tart gázpisztolyt, és lőszereket a házukban." Pffff!
A képeken lőszert is látok...
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Én is. Csak az engedély nélkül tart otthon gázpisztolyt - ragadta meg a figyelmemet. :-) Miért ne tarthatna? Ezt is hülyeség volt leírni a cikk írójának!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.04.24. 20:23 A képeken lőszert is látok...
Sztem orvvadász volt a figura, hogy a fene az ilyen barom jószágba...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.04.24. 16:42 -Ha 'dik man' azé 'a kis olesert, sok am az öt év, bíró úr..
-Nem öt év, hanem kötél...
Nézzük meg a másik oldalról, szlovák, vagy cseh fegyver törvény bevezetése, itt bananisztanban, garantáltan visszaesne, a vagyon elleni, élet elenni bűncselekmények száma, ugye, hogy ugye.
😎
Kint dolgozó ismerős annyit mondott, a kisembereket leginkább irritáló bűncselekmények, mint jószág- és terménylopás, "öregezés", besurranásos lopás minimális szintre csökkent. Van visszatartó ereje, ha tudják, hogy figyelmeztetésnek madársörét, aztán a nyomaték kedvéért őzsörét, majd gyöngygolyó a vendégváró.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ma kimenő van a bolondok házából:

-Elnézést, ha sokat veszek akkor van mennyiségi kedvezmény?
-Mennyire lenne szüksége?
- egy darabot kérnék...

-Sürgős esetben kaphatok ingyen pisztolyt?

-Léglövedék van?
- igen , 4,5mm-es.
-Nekem 5,5 mm kell.
-Az sajnos nincs.
-Nem baj , jó lesz a 4,5mm -es is, majd meglapítom..
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2019.04.25. 17:00 Ma kimenő van a bolondok házából:

-Elnézést, ha sokat veszek akkor van mennyiségi kedvezmény?
-Mennyire lenne szüksége?
- egy darabot kérnék...

-Sürgős esetben kaphatok ingyen pisztolyt?

-Léglövedék van?
- igen , 4,5mm-es.
-Nekem 5,5 mm kell.
-Az sajnos nincs.
-Nem baj , jó lesz a 4,5mm -es is, majd meglapítom..
Mégse lennék alkalmas fegyverbolti eladónak. Az ilyeneknél vinnyogó röhögéssel borulnék a pultra. Amit a kedvesvevő akinek mindigigazavan, nyilván zokon venne :-D
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

RatRace írta: 2019.04.25. 17:00 Ma kimenő van a bolondok házából:

-Elnézést, ha sokat veszek akkor van mennyiségi kedvezmény?
-Mennyire lenne szüksége?
- egy darabot kérnék...

-Sürgős esetben kaphatok ingyen pisztolyt?

-Léglövedék van?
- igen , 4,5mm-es.
-Nekem 5,5 mm kell.
-Az sajnos nincs.
-Nem baj , jó lesz a 4,5mm -es is, majd meglapítom..
Nálam is, csak nálam fenyőtoboz ügyben. Direkt kiírtam öles betűkkel, fenyőtobozt nem veszek, eddig se, most se, eztán se. Jön egy visszahívós sms. Szerencséjére ingyen hívom (tanítványaimtól jöhet még ilyen, tinibetegség a nincs pénz a kártyámon szindróma). Na visszahívom. meglepő módon bemutatkozik, és érthetően beszéli az irodalmi magyart... Mondom neki ki vagyok, keresett, hát hallgatom. Aszongya, hogy hát vennék-e tobozt... Kérdezem, ezt hol látta? Hát az interneten... Na mondom neki, nézze már meg újra, ahol a telefonszámom is volt, olvassa el megint, aztán hívjon vissza. Végül nem hívott.
Cserébe a rendőrök hívtak. Múltkor fatolvajt ugrasztottam, hátrahagyta a biciklit, fástul, elszaladt. Ismertem, meglett, ez a sokadik tétel a rovásán... DE! Ma hívnak, hogy a tolvaj egy ismerőse jelentkezett a bicikliért, mondván az övé, és visszaadnák neki. Mondom nekik, ne vicceljenek már, legalább egy rossz fűrészem meg egy biciklim legyen kárpótlásul... Erre mondja a nyomozó gyerek, hogy de hát a fa ott maradt, a kár megtérült. Mondom neki, mert szerinted az visszanőtt a helyére? Újratelepíteni ki fog? Kiesett toboztermés? De csak fújja, hogy hát rossz az a bicikli, mit akarok rajta... Mondom neki, ha vasba leadom, legalább pár csemetét futna, és legalább nem lopnának vele fát. Erre a válasz, úgyis lopják...
Mehetek be holnap aláírni, de szívem szerint zengene tőlem a rendőrőrs... Bár úgyse ér semmit... De eszem megáll.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

swordmanus írta: 2019.04.25. 20:01 Nálam is, csak nálam fenyőtoboz ügyben. Direkt kiírtam öles betűkkel, fenyőtobozt nem veszek, eddig se, most se, eztán se. Jön egy visszahívós sms. Szerencséjére ingyen hívom (tanítványaimtól jöhet még ilyen, tinibetegség a nincs pénz a kártyámon szindróma). Na visszahívom. meglepő módon bemutatkozik, és érthetően beszéli az irodalmi magyart... Mondom neki ki vagyok, keresett, hát hallgatom. Aszongya, hogy hát vennék-e tobozt... Kérdezem, ezt hol látta? Hát az interneten... Na mondom neki, nézze már meg újra, ahol a telefonszámom is volt, olvassa el megint, aztán hívjon vissza. Végül nem hívott.
Cserébe a rendőrök hívtak. Múltkor fatolvajt ugrasztottam, hátrahagyta a biciklit, fástul, elszaladt. Ismertem, meglett, ez a sokadik tétel a rovásán... DE! Ma hívnak, hogy a tolvaj egy ismerőse jelentkezett a bicikliért, mondván az övé, és visszaadnák neki. Mondom nekik, ne vicceljenek már, legalább egy rossz fűrészem meg egy biciklim legyen kárpótlásul... Erre mondja a nyomozó gyerek, hogy de hát a fa ott maradt, a kár megtérült. Mondom neki, mert szerinted az visszanőtt a helyére? Újratelepíteni ki fog? Kiesett toboztermés? De csak fújja, hogy hát rossz az a bicikli, mit akarok rajta... Mondom neki, ha vasba leadom, legalább pár csemetét futna, és legalább nem lopnának vele fát. Erre a válasz, úgyis lopják...
Mehetek be holnap aláírni, de szívem szerint zengene tőlem a rendőrőrs... Bár úgyse ér semmit... De eszem megáll.
retekklubnak ird meg a tortenetet! harapnak rá.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2019.04.25. 20:01 Nálam is, csak nálam fenyőtoboz ügyben. Direkt kiírtam öles betűkkel, fenyőtobozt nem veszek, eddig se, most se, eztán se. Jön egy visszahívós sms. Szerencséjére ingyen hívom (tanítványaimtól jöhet még ilyen, tinibetegség a nincs pénz a kártyámon szindróma). Na visszahívom. meglepő módon bemutatkozik, és érthetően beszéli az irodalmi magyart... Mondom neki ki vagyok, keresett, hát hallgatom. Aszongya, hogy hát vennék-e tobozt... Kérdezem, ezt hol látta? Hát az interneten... Na mondom neki, nézze már meg újra, ahol a telefonszámom is volt, olvassa el megint, aztán hívjon vissza. Végül nem hívott.
Cserébe a rendőrök hívtak. Múltkor fatolvajt ugrasztottam, hátrahagyta a biciklit, fástul, elszaladt. Ismertem, meglett, ez a sokadik tétel a rovásán... DE! Ma hívnak, hogy a tolvaj egy ismerőse jelentkezett a bicikliért, mondván az övé, és visszaadnák neki. Mondom nekik, ne vicceljenek már, legalább egy rossz fűrészem meg egy biciklim legyen kárpótlásul... Erre mondja a nyomozó gyerek, hogy de hát a fa ott maradt, a kár megtérült. Mondom neki, mert szerinted az visszanőtt a helyére? Újratelepíteni ki fog? Kiesett toboztermés? De csak fújja, hogy hát rossz az a bicikli, mit akarok rajta... Mondom neki, ha vasba leadom, legalább pár csemetét futna, és legalább nem lopnának vele fát. Erre a válasz, úgyis lopják...
Mehetek be holnap aláírni, de szívem szerint zengene tőlem a rendőrőrs... Bár úgyse ér semmit... De eszem megáll.
Mondtad volna, hogy otthagytad a fenébe, ahol a gazsi leugrott róla. Esetleg kitoltad a telekhatárodig, ott letetted. Keressék ott, ha nagyon kell.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2019.04.25. 20:01 Nálam is, csak nálam fenyőtoboz ügyben. Direkt kiírtam öles betűkkel, fenyőtobozt nem veszek, eddig se, most se, eztán se. Jön egy visszahívós sms. Szerencséjére ingyen hívom (tanítványaimtól jöhet még ilyen, tinibetegség a nincs pénz a kártyámon szindróma). Na visszahívom. meglepő módon bemutatkozik, és érthetően beszéli az irodalmi magyart... Mondom neki ki vagyok, keresett, hát hallgatom. Aszongya, hogy hát vennék-e tobozt... Kérdezem, ezt hol látta? Hát az interneten... Na mondom neki, nézze már meg újra, ahol a telefonszámom is volt, olvassa el megint, aztán hívjon vissza. Végül nem hívott.
Cserébe a rendőrök hívtak. Múltkor fatolvajt ugrasztottam, hátrahagyta a biciklit, fástul, elszaladt. Ismertem, meglett, ez a sokadik tétel a rovásán... DE! Ma hívnak, hogy a tolvaj egy ismerőse jelentkezett a bicikliért, mondván az övé, és visszaadnák neki. Mondom nekik, ne vicceljenek már, legalább egy rossz fűrészem meg egy biciklim legyen kárpótlásul... Erre mondja a nyomozó gyerek, hogy de hát a fa ott maradt, a kár megtérült. Mondom neki, mert szerinted az visszanőtt a helyére? Újratelepíteni ki fog? Kiesett toboztermés? De csak fújja, hogy hát rossz az a bicikli, mit akarok rajta... Mondom neki, ha vasba leadom, legalább pár csemetét futna, és legalább nem lopnának vele fát. Erre a válasz, úgyis lopják...
Mehetek be holnap aláírni, de szívem szerint zengene tőlem a rendőrőrs... Bár úgyse ér semmit... De eszem megáll.
Már ellopták a biciklit is, csak nem szóltál miatta, mert téged nem ért kár. Ha kellett volna, vitték volna magukkal a jardok. De otthagyták, ahol a környék összes tolvaj úgy járkál, mintha a plázában sétálna. Ennyi.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.04.26. 13:51 Munkaügyben elég sokat előfordulok mostanában Szegeden, az esti órákban pedig jobban ráérek mint otthon. Valaki tudna ajánlani lőteret ami hétközben esténként nyitva van, és ahol nagykal és kiskal pisztolyokkal tudnék gyakorolni?

Igen tudom Gugli a barátom, viszont a helyiek tippjénél sosincs értékesebb infó forrás. 8-)
Szép folyópart, szép város, szép nők. Szingli vagy és lőteret keresel? Téged nagyon meggyötört valaki. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.04.26. 13:59 Szép folyópart, szép város, szép nők. Szingli vagy és lőteret keresel? Téged nagyon meggyötört valaki. :-)
az úttörő ahol tud, segít:

https://rosszlanyok.hu/rosszlanyok.php? ... ros=Szeged

:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.04.26. 13:59 Szép folyópart, szép város, szép nők. Szingli vagy és lőteret keresel? Téged nagyon meggyötört valaki. :-)
A folyóparton szoktam rendszeresen futni qrvasokat, ki a városból a Felső-Tisza parton át a Sárga telepen és Tápén túl a francba, és vissza a városba.
Jah most csak a sportolás és lövészet köt le, nő nincs. És nem is vagyok hajlandó hinni egy darabig olyanfélének aki havonta 5 napig vérzik és nem döglik bele. :lol: A ribik meg Szegeden is csak ribik, pont úgy mint máshol.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.04.26. 17:38-kor.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.04.26. 17:24 A folyóparton szoktam rendszeresen futni qrvasokat, ki a városból a Felső-Tisza parton át a Sárga telepen és Tápén túl a francba, és vissza a városba.
Jah most csak a sportolás és lövészet köt le, nő nincs. És nem is vagyok hajlandó hinni egy darabik olyanfélének aki havonta 5 napig vérzik és nem döglik bele. :lol: A ribik meg Szegeden is csak ribik, pont úgy mint máshol.
Eleged lett a nőkből? Höhöhö! Tépj egy számot, és állj be a sorba! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.04.26. 17:35 Eleged lett a nőkből? Höhöhö! Tépj egy számot, és állj be a sorba! 😃
Nem lett elegem, de maximum papírzsebkendő helyett használni őket, ez a jelenlegi filozófiám.
Válasz küldése