OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.04.26. 17:43 Nem lett elegem, de maximum papírzsebkendő helyett használni őket, ez a jelenlegi filozófiám.
Abszolút értem a hozzáállásod!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.04.26. 17:35 Eleged lett a nőkből? Höhöhö! Tépj egy számot, és állj be a sorba! 😃
:-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Amikor azt hinnéd nincs már lejjebb. Először azt hittem csak vicc.
wanking license.jpg
https://inews.co.uk/news/technology/por ... how-ageid/
Vágod? Külön engedély kell a briteknél, hogy egyáltalán kiverd. LOL

Eddig is gyökereknek néztem őket, de azt hiszem mostmár mindenféle lelkifurdalás nélkül röhöghetünk rajtuk.
knife.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2019.04.26. 08:10 retekklubnak ird meg a tortenetet! harapnak rá.
Én írom a helyi újságot, amit a helyi önkormányzat is lelkesen olvas, aki az évi pluszapanázst szavazgatja. :-)
Ma voltam dedikálni, rögtön a főnéni fogadott, aki elmondta, hogy egyetért velem, de a bíróság... namindegy. megláttam, ki kapta vissza: akit tavaly, meg azelőtt is megfogtunk tobozlopás miatt (kapott is csekket a közterestől). Indul a tobozszezon, kellett a bicikli. Még jó hogy defektes lett a sok tűlevéltől, mire a rendőrkocsiig jutott az erdőből... :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

swordmanus írta: 2019.04.26. 21:23 Én írom a helyi újságot, amit a helyi önkormányzat is lelkesen olvas, aki az évi pluszapanázst szavazgatja. :-)
Ma voltam dedikálni, rögtön a főnéni fogadott, aki elmondta, hogy egyetért velem, de a bíróság... namindegy. megláttam, ki kapta vissza: akit tavaly, meg azelőtt is megfogtunk tobozlopás miatt (kapott is csekket a közterestől). Indul a tobozszezon, kellett a bicikli. Még jó hogy defektes lett a sok tűlevéltől, mire a rendőrkocsiig jutott az erdőből... :-)
A sok tehertől a kerék is meg görbülhetett volna :)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

RatRace írta: 2019.04.26. 21:26 A sok tehertől a kerék is meg görbülhetett volna :)
+1

Pletykálnak sokmindent tolvajok által menekülés közben hátrahagyott biciklik, autók, szerszamok sorsáról...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Freddy Haflin írta: 2019.04.26. 21:45 +1

Pletykálnak sokmindent tolvajok által menekülés közben hátrahagyott biciklik, autók, szerszamok sorsáról...
A következő szét is esik... :-D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.04.27. 14:27 A következő szét is esik... :-D
Például olyan is megtörténhet, hogy a kerítésnek támasztottad belülről, hogy reggel majd onnan betolod a kapságra hogy visszaadják a "jogos" tulajodonosának.

Hát valami alávaló nem kilopta onnan másnap reggelre?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.04.27. 18:08 Például olyan is megtörténhet, hogy a kerítésnek támasztottad belülről, hogy reggel majd onnan betolod a kapságra hogy visszaadják a "jogos" tulajodonosának.

Hát valami alávaló nem kilopta onnan másnap reggelre?
Ezt bevitték a yardra, onnan adták vissza, nem nálam volt...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2019.04.27. 21:05 Ezt bevitték a yardra, onnan adták vissza, nem nálam volt...
Akkor viszont nem értem, miért kellettél a visszaadáshoz.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2019.04.27. 22:32 Akkor viszont nem értem, miért kellettél a visszaadáshoz.
Lehet ők se értik, de ha kellett a papír meg az aláírás, hogy mihamarabb az ügyészségre kerüljön az ügy ( a kócaficek meg rács mögé), akkor megírtuk.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Hol van az évekkel ezelőtt belengetett lőtér építési program??? :oops:
[/quote]

Arról már akkor erősen sejthető / tudható volt, hogy
-HA!!! lesz, max haveroknak.
-HA!!! lesz, a koszos paraszt csak talicska pénzért teheti be oda a lábát. (ergo ha van neki talicska pénze, akkor az csak haver, vagy havernak haverja, esetleg külföldi pénzforrás lehet.)
-HA!!! lesz, az se most... nagyon nem most. Előszőr fel kell építeni azokat a léteseítményeket, amikre már megvannak a tervek, és rendelkezésre áll a pénz. Jah, hogy a hazai munkaerőforrás építőipari része kb 130%-ban van kiterhelve úgy, hogy már a tehetségtelen idióták is gennyesre keresték magukat, csak megfelelő gyomorral kellett rendelkezniük. (bevállal, nem teljesít, vállat von, megy a zsírosabb meló felé...stb...)

Úgyhogy a pár hobbilövészke koszos ki lőtere az utolsó utáni tétel a sorban. Csak jól hangzott a médiákban, azért lengették be. Hogy ezt is megcsinálják...

Egyébként én le tudnék mondani a lőtér építésekről, ha annak az árából valóban gatyába tennék az egészségügyet annyira, hogy ne nemzetbiztonsági kockázatként, és veszélyforrásként üzemeljen. A kórházak többsége konkrétan nyuggerek vágóhídja lett. Bár mostanában már a keresőképes korosztályt is módszeresen írtják az egészségügyben. Egyértelmű tünetegyüttesekkel is hazazavarják a pácienseket, mondván nincs semmi baja. Majd amikor pár nap múlva meghal, a sok mocsodék sarlatán azzal takarózik, hogy "mindent szabályosan csináltak". Aha, az szabályos, hogy egy immunrendszer nélküli izolálandó beteget nyitott kórterembe tesznek. Az szabályos, hogy egy súlyos sérültet kórházról, kórházra zavarnak... Értem én, hogy ezeknek mind megvan az oka, és nem feltétlen a kórház maradék személyzete tehet erről, de ami most zajlik a Magyar egészségügyben az akárhogy nézem, botrányos!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.04.28. 14:36 Hol van az évekkel ezelőtt belengetett lőtér építési program??? :oops:
Arról már akkor erősen sejthető / tudható volt, hogy
-HA!!! lesz, max haveroknak.
-HA!!! lesz, a koszos paraszt csak talicska pénzért teheti be oda a lábát. (ergo ha van neki talicska pénze, akkor az csak haver, vagy havernak haverja, esetleg külföldi pénzforrás lehet.)
-HA!!! lesz, az se most... nagyon nem most. Előszőr fel kell építeni azokat a léteseítményeket, amikre már megvannak a tervek, és rendelkezésre áll a pénz. Jah, hogy a hazai munkaerőforrás építőipari része kb 130%-ban van kiterhelve úgy, hogy már a tehetségtelen idióták is gennyesre keresték magukat, csak megfelelő gyomorral kellett rendelkezniük. (bevállal, nem teljesít, vállat von, megy a zsírosabb meló felé...stb...)

Úgyhogy a pár hobbilövészke koszos ki lőtere az utolsó utáni tétel a sorban. Csak jól hangzott a médiákban, azért lengették be. Hogy ezt is megcsinálják...

Egyébként én le tudnék mondani a lőtér építésekről, ha annak az árából valóban gatyába tennék az egészségügyet annyira, hogy ne nemzetbiztonsági kockázatként, és veszélyforrásként üzemeljen. A kórházak többsége konkrétan nyuggerek vágóhídja lett. Bár mostanában már a keresőképes korosztályt is módszeresen írtják az egészségügyben. Egyértelmű tünetegyüttesekkel is hazazavarják a pácienseket, mondván nincs semmi baja. Majd amikor pár nap múlva meghal, a sok mocsodék sarlatán azzal takarózik, hogy "mindent szabályosan csináltak". Aha, az szabályos, hogy egy immunrendszer nélküli izolálandó beteget nyitott kórterembe tesznek. Az szabályos, hogy egy súlyos sérültet kórházról, kórházra zavarnak... Értem én, hogy ezeknek mind megvan az oka, és nem feltétlen a kórház maradék személyzete tehet erről, de ami most zajlik a Magyar egészségügyben az akárhogy nézem, botrányos!
[/quote]
Kurva nagy +1!! Most már akinek van pénze, hajlandó is lenne paraszolvenciat is kikohogni, azt is nagy ívben lekakiljak... Ismerősöm full milliómos, de egy kateter kivételt nem tudott elintezni magának...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

"Gyenes Zoltán portálunknak elmondta: az eset óta nem volt lopás birtokán."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

parazstaposo írta: 2019.05.02. 12:28 "Gyenes Zoltán portálunknak elmondta: az eset óta nem volt lopás birtokán."
Amennyit loptak tőle, az ügyvédi költséggel olcsóbban megúszta.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

swordmanus írta: 2019.05.02. 12:44 Amennyit loptak tőle, az ügyvédi költséggel olcsóbban megúszta.
egy flakon deot befujt vóna aztan semmi felfuggesztett meg ilyesmi!
beismero vallomast meg tenne a faxom! ismeros levert reszegen egy embert. eletveszelyt okozo sts. NEM tett vallomast. 3ho vizsgalati utan 2ev felfuggesztett.
ha beismero vallomast tesz biztos kap pár év letoltendot.
ez a gyumolcsosgazda sztem a sajtovisszhangnak is koszonheti h igy meguszta. lsd. keriteses aramos öreg.
szélmalomharc.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2019.05.02. 13:10 egy flakon deot befujt vóna aztan semmi felfuggesztett meg ilyesmi!
beismero vallomast meg tenne a faxom! ismeros levert reszegen egy embert. eletveszelyt okozo sts. NEM tett vallomast. 3ho vizsgalati utan 2ev felfuggesztett.
ha beismero vallomast tesz biztos kap pár év letoltendot.
ez a gyumolcsosgazda sztem a sajtovisszhangnak is koszonheti h igy meguszta. lsd. keriteses aramos öreg.
szélmalomharc.
Teljes sajtónyilvánosság: ha a gazdát elmeszelte volna a bíró, jobb ha nem megy piacra, vagy termelők közé, de henteshez se nagyon... De teljesen igazad van: ha befújt volna a kocsiba, akkor simán semmi sincs.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2019.05.02. 13:38 Teljes sajtónyilvánosság: ha a gazdát elmeszelte volna a bíró, jobb ha nem megy piacra, vagy termelők közé, de henteshez se nagyon... De teljesen igazad van: ha befújt volna a kocsiba, akkor simán semmi sincs.
Mivel fújt volna be?? Csak a magunfajta elvetemült figuráknak természetes, hogy gp-vel, deoval felszerelve lépünk ki az utcára... Egyébként, amit a barom bíró osszehordott, egy kalap széklet, de jól mutatja, hogy milyen gyakorlatot követnek, ítélkezés során... OMG
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.05.02. 16:12 Mivel fújt volna be?? Csak a magunfajta elvetemült figuráknak természetes, hogy gp-vel, deoval felszerelve lépünk ki az utcára... Egyébként, amit a barom bíró osszehordott, egy kalap széklet, de jól mutatja, hogy milyen gyakorlatot követnek, ítélkezés során... OMG
akkor a havi százas deok hova kerulnek?
hát most majd fog hordani deot igaz sok volt a tanulopenz....
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

parazstaposo írta: 2019.05.02. 12:28 "Gyenes Zoltán portálunknak elmondta: az eset óta nem volt lopás birtokán."
Azért kíváncsi leszek a folytatásra. Jogerősen elmeszelték, innentől jöhet a polgári peres eljárás, kártérítésért az elszenvedett sérülésekért, a kórházi kezelésért, a kiesett "jövedelemért", meg persze a lelki megrázkódtatásért...

Tényleg, azt nem is láttam a hírben: a tolvajt is elítélték, vagy legalább folyik már ellene az eljárás?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

parazstaposo írta: 2019.05.02. 12:28 "Gyenes Zoltán portálunknak elmondta: az eset óta nem volt lopás birtokán."
"Ha még egyszer megtörténne, nem csinálnék verekedést."

Kamerán kívül: legközelebb helyben elásom. :)))))
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

parazstaposo írta: 2019.05.02. 12:28 "Gyenes Zoltán portálunknak elmondta: az eset óta nem volt lopás birtokán."
Ez történik, amikor a légondicionált irodában ücsörgő, értelmiségi, elvont jogi és filozófiai kategóriákban gondolkodó és sokszor eleve elkefélt joszabályokat alkalmazni próbáló jogászok próbálják megérteni a való életet.
Az ember természetes igazságérzetét sértő igazságtalan ítélet születik. Gáz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.05.02. 16:55 akkor a havi százas deok hova kerulnek?
hát most majd fog hordani deot igaz sok volt a tanulopenz....
Ez a krapek egy végtelenül egyszerű termelő. Régi nyelven pozitív értelemben vett paraszt. Ők nem gondolkodnak ilyen bonyolult, jogilag is kesze-kusza (de nem ilyen, hanem olyan, de nem ekkora, hanem akkora,... De ne így hordd használd, hanem úúúúgy…) eszközökben mint deo, meg gázpisztoly... A puskát ismeri, mert az van a vadásznak, a pisztolyt meg haszontalannak szokták gondolni...

Ha meglopják mérges lesz, és ha van kit, akkor üt azzal ami a keze ügyébe kerül. Ha ez a semmi, akkor az öklével. Itt is így történt. Semmiféle körmönfont terv, vagy gondolkodás nem volt. Megmondták neki mit kell csinálni. Azt csinálta. Aztán kergette a tetvet, az elbökte, majd így a gazda utolérte, és megcsapta. Ennyi... Az a kis féreg meg olyan kis nyominger abortuszkaparék volt, hogy két öklöstől majdnem megdöglött... Ez volt a mázli, hogy csak majdnem...

Teljesen jól csinálta a dolgát a Gazda. Aztán a bíróság is a lehető legkisebb büntetést adta. Nem tudom, hogy erre hogy lehetett volna felmentő ítéletet szőni. Szerintem sehogy sem. Ezt valószínűleg tudta az ügyvéd is. A gazda ezek után hazamegy a bíróságról, és ugyanúgy gazdálkodik tovább. Ahhoz nem kell erkölcsi. A féreg meg el lesz fél évig az átrendezett bordáival. Aztán majd folytatja a kis üzelmeit, amíg valaki el nem ássa a p...ba…
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.05.03. 13:07 Ez a krapek egy végtelenül egyszerű termelő. Régi nyelven pozitív értelemben vett paraszt. Ők nem gondolkodnak ilyen bonyolult, jogilag is kesze-kusza (de nem ilyen, hanem olyan, de nem ekkora, hanem akkora,... De ne így hordd használd, hanem úúúúgy…) eszközökben mint deo, meg gázpisztoly... A puskát ismeri, mert az van a vadásznak, a pisztolyt meg haszontalannak szokták gondolni...

Ha meglopják mérges lesz, és ha van kit, akkor üt azzal ami a keze ügyébe kerül. Ha ez a semmi, akkor az öklével. Itt is így történt. Semmiféle körmönfont terv, vagy gondolkodás nem volt. Megmondták neki mit kell csinálni. Azt csinálta. Aztán kergette a tetvet, az elbökte, majd így a gazda utolérte, és megcsapta. Ennyi... Az a kis féreg meg olyan kis nyominger abortuszkaparék volt, hogy két öklöstől majdnem megdöglött... Ez volt a mázli, hogy csak majdnem...

Teljesen jól csinálta a dolgát a Gazda. Aztán a bíróság is a lehető legkisebb büntetést adta. Nem tudom, hogy erre hogy lehetett volna felmentő ítéletet szőni. Szerintem sehogy sem. Ezt valószínűleg tudta az ügyvéd is. A gazda ezek után hazamegy a bíróságról, és ugyanúgy gazdálkodik tovább. Ahhoz nem kell erkölcsi. A féreg meg el lesz fél évig az átrendezett bordáival. Aztán majd folytatja a kis üzelmeit, amíg valaki el nem ássa a p...ba…
úgy-úgy.
azé egy deokampany jó volna...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.03. 13:07
Teljesen jól csinálta a dolgát a Gazda. Aztán a bíróság is a lehető legkisebb büntetést adta. Nem tudom, hogy erre hogy lehetett volna felmentő ítéletet szőni. Szerintem sehogy sem. Ezt valószínűleg tudta az ügyvéd is. A gazda ezek után hazamegy a bíróságról, és ugyanúgy gazdálkodik tovább. Ahhoz nem kell erkölcsi. A féreg meg el lesz fél évig az átrendezett bordáival. Aztán majd folytatja a kis üzelmeit, amíg valaki el nem ássa a p...ba…
Remélem az eljárásban tisztázták a többi tolvaj szerepét is, mert akit megbordáztak, a söfőr volt. Nem a 65 kilós kis nyüzüge arc szedett le és pakolt fel egy kocsira töb száz kiló gyümölcsöt. A cikkben is szerepelt, hogy ez csoportos akció volt.

Aki egész évben dolgozik a termésért, ebből él, azt érthetően roppant mód felb@ssza ha ilyen tetvek egyszerűen elviszik a munkájának a gyümölcsét.

Teljesen jól tette hogy beismerte a tettét, és vállalta a nyilvánosságot. A társadalom szimpátiája ugyanis az övé, nem a tolvajé. ELtört 5 bordája? Így járt, veszélyes foglalkozást választott amikor bűnözőnek állt. Amerikában ezért szitává lyuggatták volna, és még gratulál is a gazdának a sheriff mert sikeresen kiiktatott egy menekülő, tetten ért bűnözőt.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Mr. Senki jól összefoglalta: így jött ki belőle a legjobban.

Nagyjából sejthető, hogy a szegény, megtévedt autóvezető nem terhelte a társait, úgy volt vele, hogy viszi egyedül a balhét ( csak a rutintalanok terhelik a többieket. Akiben van zsivanybecsület, csak akkor, ha már nincs értelme tagadni. A többit meg okosítják a börtönben, meg az ügyvédek).

Igazából bármekkora ítéletet kap, az nagyjából borítékolható, hogy lopni ETTŐL az embertől ő nem fog többet.
Mert ez a visszatartóerő, nem a próbára bocsátás, meg a felfüggesztett ( nem, nem az a felfüggesztés, amire ti gondoltok).

Ha kellően takonygerincű, max. kiszurkáljak a gazda kocsijanak a kerekeit, vagy kárt tesznek valamilyébe, persze csak sunyiban, hátulról...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.03. 08:16 Állami katonai gépezetbe logikát keresel. Alaphiba!

Ha éppen kell a tiszt, mert nincs haver aki csinálja, akkor oda lesz téve tisztként, és ha nem haverkodrs, akkor xopolda lesz. Ha haverkodós, akkor meg jön a haribo gerinc, páncél gyomor szindróma.

Ez van. Ha ez nem kell, akor versenyszektor, kivándorlás alternatívák maradnak. A versenyszektorban ezeket fogja kiszolgálni, tehát az is cumikázás ezerrel. Kivándorlás? Az sem fenékig tejfel, de ha körültekintő, és nem kötik haza egyéb kötelékek, akkor jó esélyei lehetnek egy sikeresebb élethez. Igaz, hogy kint mindig is egy jött ment idegen lesz.
Ozt szerinted kint jobb? Legfeljebb a fizetés, pár száz Euroval. Ami meg elmegy az albérletedre, ami meg valszeg valami no-go zónában van, mert csak azt tudod megfizetni az ottani "hatalmas" fizetésedből. Versenyszektorban esélyesen nagyobb a cumikázás odakünn. Plusz egyszer beszólsz a migriknek, mehetsz az utcára mert fajgyűlölő vagy. De olyanról is hallottam már, hogy az informatikus mögött folyamatosan ott skubizott a főnöke és rendszeresen belepofázott a dolgába, többnyire fasságokat. Aztán amikor szar lett a palacsintában, természetesen őt okolták. A kaja szar, a család, ismerősök távol vannak, szórakozás nuku, mert egyfelől nincs időd, másfelől nincs elég pénzed, harmadszor meg nincs ismerősöd akivel. Stb....stb....
Mondjuk én eleve nem hagynám itt a hazámat pár száz Euroért, azért meg pláne nem, mert f.sztuggya épp ki van kormányon, akit mondjuk vagy szeretek, vagy nem. Ez nálam alap.

Megértem egyébként, hogy vannak emberek akiknek problémát okoz a fegyelem. Azoknak tényleg nem való sem a katona élet, sem más hasonló hierarhikus cég sem. Bár az is igaz, hogy versenyszektorban is van főnök, aki ráadásul sok esetben rosszabb mint egy pattogtató őrmester. Ja! És verseny szektorban sokkal több aki csókkal kerül a poziciójába. Még több, aki link és csak "alibi" melót keres, dolgozni azt valójában nem nagyon szeretne. Viszont cserébe azt elvárja, hogy legyen már céges autója, meg telefonja, amit nem neki kell fizetnie. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Mar csak azt a 700 000 embert kell errol meggyoznod, aki epp kint van. :-)

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.05.03. 18:58 Ozt szerinted kint jobb? Legfeljebb a fizetés, pár száz Euroval. Ami meg elmegy az albérletedre, ami meg valszeg valami no-go zónában van, mert csak azt tudod megfizetni az ottani "hatalmas" fizetésedből. Versenyszektorban esélyesen nagyobb a cumikázás odakünn. Plusz egyszer beszólsz a migriknek, mehetsz az utcára mert fajgyűlölő vagy. De olyanról is hallottam már, hogy az informatikus mögött folyamatosan ott skubizott a főnöke és rendszeresen belepofázott a dolgába, többnyire fasságokat. Aztán amikor szar lett a palacsintában, természetesen őt okolták. A kaja szar, a család, ismerősök távol vannak, szórakozás nuku, mert egyfelől nincs időd, másfelől nincs elég pénzed, harmadszor meg nincs ismerősöd akivel. Stb....stb....
Mondjuk én eleve nem hagynám itt a hazámat pár száz Euroért, azért meg pláne nem, mert f.sztuggya épp ki van kormányon, akit mondjuk vagy szeretek, vagy nem. Ez nálam alap.

Megértem egyébként, hogy vannak emberek akiknek problémát okoz a fegyelem. Azoknak tényleg nem való sem a katona élet, sem más hasonló hierarhikus cég sem. Bár az is igaz, hogy versenyszektorban is van főnök, aki ráadásul sok esetben rosszabb mint egy pattogtató őrmester. Ja! És verseny szektorban sokkal több aki csókkal kerül a poziciójába. Még több, aki link és csak "alibi" melót keres, dolgozni azt valójában nem nagyon szeretne. Viszont cserébe azt elvárja, hogy legyen már céges autója, meg telefonja, amit nem neki kell fizetnie. 8-)
Maradjunk annyiban, hogy más információink vannak. Ez ügyben meg nem szállnék végtelen szájkaratéba. 😃

Egyenlőre én ide vagyok ragasztva, úgyhogy most keresem az alagutakat, ahol átmeneti védelem van a gennyeskedésekkel szemben. A hülyeség átlagértéke egyébként konstans, csak az eloszlása változó. Így próbálok mindig ott tanyázni, ahol éppen kisebb az értéke. Ha növekedni kezd, akkor lelépek. Nekem az sem akadály, ha évente kétszer váltok munkahelyet. Az csak egy munkahely, ahol én csak egy rabszolgának vagyok nézve. Akkor meg nekem nincs okom lojálisnak lennem. Naivitás volt eddig is. Ahol jobb, oda megyek.

Ha meg egyszer nem leszek ide kötve, akkor nem csak a környékem fog létezni, hanem bárhol ezen a világon, ahol megfelelőek a körülmények, és azt csinálhatom szabadon, amit szeretek. Ahogy a csicskafaktor átlépi a kritikus szintet, lelépek. Ennyike.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.05.03. 19:54 Maradjunk annyiban, hogy más információink vannak. Ez ügyben meg nem szállnék végtelen szájkaratéba. 😃

Egyenlőre én ide vagyok ragasztva, úgyhogy most keresem az alagutakat, ahol átmeneti védelem van a gennyeskedésekkel szemben. A hülyeség átlagértéke egyébként konstans, csak az eloszlása változó. Így próbálok mindig ott tanyázni, ahol éppen kisebb az értéke. Ha növekedni kezd, akkor lelépek. Nekem az sem akadály, ha évente kétszer váltok munkahelyet. Az csak egy munkahely, ahol én csak egy rabszolgának vagyok nézve. Akkor meg nekem nincs okom lojálisnak lennem. Naivitás volt eddig is. Ahol jobb, oda megyek.

Ha meg egyszer nem leszek ide kötve, akkor nem csak a környékem fog létezni, hanem bárhol ezen a világon, ahol megfelelőek a körülmények, és azt csinálhatom szabadon, amit szeretek. Ahogy a csicskafaktor átlépi a kritikus szintet, lelépek. Ennyike.
Teljes mértékben egyetértek.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.05.03. 17:50 Üdv!

Mr. Senki jól összefoglalta: így jött ki belőle a legjobban.

Nagyjából sejthető, hogy a szegény, megtévedt autóvezető nem terhelte a társait, úgy volt vele, hogy viszi egyedül a balhét ( csak a rutintalanok terhelik a többieket. Akiben van zsivanybecsület, csak akkor, ha már nincs értelme tagadni. A többit meg okosítják a börtönben, meg az ügyvédek).

Igazából bármekkora ítéletet kap, az nagyjából borítékolható, hogy lopni ETTŐL az embertől ő nem fog többet.
Mert ez a visszatartóerő, nem a próbára bocsátás, meg a felfüggesztett ( nem, nem az a felfüggesztés, amire ti gondoltok).

Ha kellően takonygerincű, max. kiszurkáljak a gazda kocsijanak a kerekeit, vagy kárt tesznek valamilyébe, persze csak sunyiban, hátulról...
Jep, minden szép és jó... De, ha nem alattvalókent tekintenek ránk a "vezetőink", mint mondjuk szlovákiában a cseheknel, osztrákoknal nem úgy tekintenek a polgáraikra, akkor engednék otthonvedelemre a sorenyes puskát... Meglehetősen nagy visszatarto erővel bírná az is.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2019.05.03. 18:58 Ozt szerinted kint jobb? Legfeljebb a fizetés, pár száz Euroval. Ami meg elmegy az albérletedre, ami meg valszeg valami no-go zónában van, mert csak azt tudod megfizetni az ottani "hatalmas" fizetésedből. Versenyszektorban esélyesen nagyobb a cumikázás odakünn. Plusz egyszer beszólsz a migriknek, mehetsz az utcára mert fajgyűlölő vagy. De olyanról is hallottam már, hogy az informatikus mögött folyamatosan ott skubizott a főnöke és rendszeresen belepofázott a dolgába, többnyire fasságokat. Aztán amikor szar lett a palacsintában, természetesen őt okolták. A kaja szar, a család, ismerősök távol vannak, szórakozás nuku, mert egyfelől nincs időd, másfelől nincs elég pénzed, harmadszor meg nincs ismerősöd akivel. Stb....stb....
Mondjuk én eleve nem hagynám itt a hazámat pár száz Euroért, azért meg pláne nem, mert f.sztuggya épp ki van kormányon, akit mondjuk vagy szeretek, vagy nem. Ez nálam alap.

Megértem egyébként, hogy vannak emberek akiknek problémát okoz a fegyelem. Azoknak tényleg nem való sem a katona élet, sem más hasonló hierarhikus cég sem. Bár az is igaz, hogy versenyszektorban is van főnök, aki ráadásul sok esetben rosszabb mint egy pattogtató őrmester. Ja! És verseny szektorban sokkal több aki csókkal kerül a poziciójába. Még több, aki link és csak "alibi" melót keres, dolgozni azt valójában nem nagyon szeretne. Viszont cserébe azt elvárja, hogy legyen már céges autója, meg telefonja, amit nem neki kell fizetnie. 8-)
Aki meg nem szeretné, hogy parancsoljanak neki, menjen vállalkozónak, ahol a maga ura lesz... majd felnő gyorsan, és rájön, hogy az ügyfél mégiscsak dirigál, de közben magának kell gondoskodjon mindenről, amiről eddig a hülye főnök...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2019.05.03. 18:58 Ozt szerinted kint jobb? Legfeljebb a fizetés, pár száz Euroval.

Ja! És verseny szektorban sokkal több aki csókkal kerül a poziciójába. Még több, aki link és csak "alibi" melót keres, dolgozni azt valójában nem nagyon szeretne.
nem kizárólag a fizu több
hatalmas különbség a hazai viszonyokhoz képest, hogy általában nem állnak seggel egymáshoz az emberek



nemtom hol élsz, de a versenyszférából nagyon hamar kiesik az, aki alkalmatlan a feladatra

ettől verseny

lébecolni állami pénzen lehet
Avatar
KPF
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KPF »

Sziasztok!

Új lakásba költözünk, ahol a mostanival kecóval szemben sokkal több a helyiségeken belül futó fűtéscső (pl. sloziban van kb. 3 m, annak ajtaját meg illik zárva tartani). Télen biztos brutál lesz, de most is igen meleg van, forróak a csövek (valamiért a ház még most is fűt).

Arra gondoltam, hogy ahova tudok, felrakok hőszigetelő csőhéjakat. Ott akadtam viszont el, hogy milyen anyagot válasszak: ha jól látom a kínálatot, van polietilén, polisztirol, polifoam (vagy ezek ugyanazok? passz, sügér vagyok ehhez), szintetikus kaucsuk, kőzetgyapot, meg még ki tudja, hogy miféle...

A csőhéjjal szembeni elvárásaim kb. ezek volnának: magas a hőfogó és hőbíró képességű legyen (ne olvadjon, ne deformálódjon, ne képezzen mérgező gőzöket), ne morzsolódjon, ne szakadjanak le róla levegőbe szálak és az sem baj, ha nem néz ki tőle úgy a lakás, mint egy iparcsarnok (szépnek semelyik nem lesz szép, de alukasírozott közetgyapotról pl. nem hiszem, hogy asszonyt meg tudom győzni).

Tudna valaki segíteni abban, hogy milyen irányba induljak el, milyen anyagot válasszak / milyen egyéb megoldás lehet a csövek szigetelésére a hőmérséklet csökkentése érdekében?

Előre is köszi a segítséget!
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2019.05.03. 18:58 Ozt szerinted kint jobb? Legfeljebb a fizetés, pár száz Euroval. Ami meg elmegy az albérletedre, ami meg valszeg valami no-go zónában van, mert csak azt tudod megfizetni az ottani "hatalmas" fizetésedből. Versenyszektorban esélyesen nagyobb a cumikázás odakünn. Plusz egyszer beszólsz a migriknek, mehetsz az utcára mert fajgyűlölő vagy.
Családon belüli tapasztalat: Németországban egy betanított gyári munkás is bármikor megkeres 1200 Eurót. Az állam normális családit és - a bizonyítottan "ki tudja hol lévő" apa helyett - korrekt gyerektartást fizet. Annyit, amennyi itthon egy szarabb fizetés. Kint normális orvosi ellátást kapsz, normális körülmények között. Egy átlagos munkás átlagos fizetésből is sokkal jobb életszínvonalon képes élni, mint itthon.
Nem csak nagyvárosok léteznek, hanem agglomeráció, kisebb települések is. Ezeken a helyeken nem horror összeg a lakásbérlés, és nincsenek migrik, csak kis, összetartó közösségek.
Kb. az jön le a mondandódból, hogy te csak Londont meg Berlint ismered.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.05.04. 00:15 Családon belüli tapasztalat: Németországban egy betanított gyári munkás is bármikor megkeres 1200 Eurót. Az állam normális családit és - a bizonyítottan "ki tudja hol lévő" apa helyett - korrekt gyerektartást fizet. Annyit, amennyi itthon egy szarabb fizetés. Kint normális orvosi ellátást kapsz, normális körülmények között. Egy átlagos munkás átlagos fizetésből is sokkal jobb életszínvonalon képes élni, mint itthon.
Nem csak nagyvárosok léteznek, hanem agglomeráció, kisebb települések is. Ezeken a helyeken nem horror összeg a lakásbérlés, és nincsenek migrik, csak kis, összetartó közösségek.
Kb. az jön le a mondandódból, hogy te csak Londont meg Berlint ismered.
Ismerős orvos évi 70 ezer font fizetésért ment ki családostul Angliába. Itthon ügyeleti pótlékokkal, állandó éjszakázással együtt sem keresett meg nettó 250-nél többet. Pedig a Honvédban volt anesztes, ami még jó helynek számít.
A férje is orvos, így lehet osztani-szorozni hol éri meg nekik dolgozni. Vidéki kisvárosban lakik Del-Angliaban (Bristol), csend van és nyugalom. A gyerekei már ott járnak suliba 5 éve, rövidesen egyetemre mennek. Nem fognak hazajönni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Egy érdekes cikk a rendőrségről, és a gyorshajtásról.
http://kifogasokvilaga.hu/hazudik-a-ren ... csolatban/

A cikk szerint a balesetek alig 1%-át okozza a gyorshajtás, a rendőrség mégis arra "megy rá".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2019.05.04. 20:06 Egy érdekes cikk a rendőrségről, és a gyorshajtásról.
http://kifogasokvilaga.hu/hazudik-a-ren ... csolatban/

A cikk szerint a balesetek alig 1%-át okozza a gyorshajtás, a rendőrség mégis arra "megy rá".
RELATIV gyh. ami veszelyes.
ez a cikk egy orbitalis bullshit. az ok h penzbeszedes a trafi de az1%az kamu. sztem.
a rendorseg meg mindenfelet probal-utube videok meg kozossegi media rapszám stb. -de a HALÁLOS balesetek csak nőnek!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2019.05.04. 20:56 RELATIV gyh. ami veszelyes.
ez a cikk egy orbitalis bullshit. az ok h penzbeszedes a trafi de az1%az kamu. sztem.
a rendorseg meg mindenfelet probal-utube videok meg kozossegi media rapszám stb. -de a HALÁLOS balesetek csak nőnek!
A cikket nem olvastam el, de azért azt megjegyezném, hogy brutál nőtt a megtett km-ek és gépkocsik száma. Ehhez kell viszonyítani, és úgy igenis nagyon erős javuló tendencia van. Ha ezt leírták a cikkben, akkor bocsi, holnap el fogom olvasni valamikor ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

PMR446 témában otthon van valaki?
Mit,hogyan,miért.
Sétára,kocsiba.
Minden infót köszi.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.05.04. 21:27 PMR446 témában otthon van valaki?
A legjobb ezt elolvasni: http://qrp.hu/pmr/

Aztán ha van kérdés, jöhet :).
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2019.05.04. 20:56 RELATIV gyh. ami veszelyes.
OKé, de a rendőrség nem a RELATÍV gyorshajtást méri a trafikkal!

Hanem az "előírt sebesség meg nem tartásá"-t.
Ami -a KSH szerint- tényleg csak 1%-ban oka a baleseteknek.
ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/baleset/baleset14.pdf

Kép

Nem az én blogom, de jó gondolatok vannak rajta.
Ha valaki a fentieket tudja cáfolni, teye meg - én meggyőzhető vagyok. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2019.05.04. 21:39 A legjobb ezt elolvasni: http://qrp.hu/pmr/

Aztán ha van kérdés, jöhet :).
Na pont ez a cikk miatt érdeklődöm.
Az első részben leírtak szerint az antenna nem lehet eltávolítható, később mégis az utólag felhelyezett antenna típusok vannak kivesézve.
Nekem Uv5r van, most akkor lehet mágnestalpast hozzá illeszteni vagy nem? (Legálisan)
Ha nem, ez a típus véleményetek szerint autóba jó?

https://www.ebay.com/itm/TEAM-MiCo-16-K ... SwuwNZjcMA

CB már van a kocsiba, igaz nem egy hiper szuper, csak egy Intek m110 plus.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.05.04. 20:06 Egy érdekes cikk a rendőrségről, és a gyorshajtásról.
http://kifogasokvilaga.hu/hazudik-a-ren ... csolatban/

A cikk szerint a balesetek alig 1%-át okozza a gyorshajtás, a rendőrség mégis arra "megy rá".
Mert mást nem tud mérni. És mert más módon nem tudnak gyakorlatilag munka nélkül pénzt beszedni.

Kevés a rendőr? Ugyanmár. Amíg egyetlen rendőr is ráér trafipaxozni, addig túl sokan vannak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.05.05. 09:48 Mert mást nem tud mérni. És mert más módon nem tudnak gyakorlatilag munka nélkül pénzt beszedni.

Kevés a rendőr? Ugyanmár. Amíg egyetlen rendőr is ráér trafipaxozni, addig túl sokan vannak.
+1
Illetve amíg van egy zászlóaljnyi rendőr adminisztrálni és fegyvertartokat baszogatni bűnüldözés helyett.
Igrendet az okmányirodákba!!!
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

RatRace írta: 2019.05.05. 09:38 Na pont ez a cikk miatt érdeklődöm.
Az első részben leírtak szerint az antenna nem lehet eltávolítható, később mégis az utólag felhelyezett antenna típusok vannak kivesézve.
Nekem Uv5r van, most akkor lehet mágnestalpast hozzá illeszteni vagy nem? (Legálisan)
Ha nem, ez a típus véleményetek szerint autóba jó?

https://www.ebay.com/itm/TEAM-MiCo-16-K ... SwuwNZjcMA

CB már van a kocsiba, igaz nem egy hiper szuper, csak egy Intek m110 plus.
A PMR meghatározását el olvastad azon kívül minden más illegáll.
Az UV5R nem PMR rádió hanem az amatőr rádió kategóriába tartózik. Az hogy tudja a pmr frekvenciát csak egy dolog. Elvileg csak rádióamatőr engedéllyel forgalmazhatsz rajta, ettől függetlenül tarthatod a kocsiban külső antennával, ( mert csak hallgatom :D )
vannak hozzá kiegészítő cuccok. ( külső mikrofon,átalakító az autó villamos hálózatához.)
Autóba valót csak akkor érdemes venni ha a tényleges kimenője minimum 20 watt! Ez eredményez kétszeres elméleti hatótávot a vihar (baofeng) rádióhoz képest

Az általad linkelt rádió csak Németországban legális.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára regitiszt 2019.05.05. 11:45-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

regitiszt írta: 2019.05.05. 11:39 A PMR meghatározását el olvastad azon kívül minden más illegáll.
Az UV5R nem PMR rádió hanem az amatőr rádió kategóriába tartózik. Az hogy tudja a pmr frekvenciát csak egy dolog. Elvileg csak rádióamatőr engedéllyel forgalmazhatsz rajta, ettől függetlenül tarthatod a kocsiban külső antennával, ( mert csak hallgatom :D )
vannak hozzá kiegészítő cuccok. ( külső mikrofon,átalakító az autó villamos hálózatához.)
Autóba valót csak akkor érdemes venni ha a tényleges kimenője minimum 20 watt! Ez eredményez kétszeres elméleti hatótávot a vihar (baofeng) rádióhoz képest
Nem csak max 5 W lehet PMR én a kimenő?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

RatRace írta: 2019.05.05. 11:43 Nem csak max 5 W lehet PMR én a kimenő?
A PMR-nek max 0,5 w a legális kimenője fix antennával. Jogilag.
Ami ennél többet tud az már az amatőr rádió kategóriába tartozik, ettől függetlenül használják( a CB-hez is van "gyertya" ami 100 W-ra képes az is amatőr engedélyes már)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára regitiszt 2019.05.05. 11:54-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

regitiszt írta: 2019.05.05. 11:48 A PMR-nek max 0,5 w a legális kimenője fix antennával. Jogilag.
Esetleg készüléket tudsz ajánlani ami tudja a PMR 16 csatornát, és át lehet kapcsolni AM-FM cb-re?
Valami multichanel, és akkor nem kellene 2 rádió a kocsiba😊
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

RatRace írta: 2019.05.05. 11:54 Esetleg készüléket tudsz ajánlani ami tudja a PMR 16 csatornát, és át lehet kapcsolni AM-FM cb-re?
Valami multichanel, és akkor nem kellene 2 rádió a kocsiba😊
A pmr frekvencia 70 cm, a cb viszont 11 m. Ekkora távolságot csak a profi rádiók ( fél millától indul ) érnek át de ott is több átkapcsolással.
Mindenképpen két rádió kell.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

regitiszt írta: 2019.05.05. 11:58 A pmr frekvencia 70 cm, a cb viszont 11 m. Ekkora távolságot csak a profi rádiók ( fél millától indul ) érnek át de ott is több átkapcsolással.
Mindenképpen két rádió kell.
Köszönöm!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.05.05. 11:24 +1
Illetve amíg van egy zászlóaljnyi rendőr adminisztrálni és fegyvertartokat baszogatni bűnüldözés helyett.
Igrendet az okmányirodákba!!!
azok a rendorok másra nem jók. hiaba tanulták anno most már egy igrendes megpusztulna a zuccán. én jot rohognek irodistapitsa Mancikán ahogy drogosokat kerget......
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.05.05. 13:05 azok a rendorok másra nem jók. hiaba tanulták anno most már egy igrendes megpusztulna a zuccán. én jot rohognek irodistapitsa Mancikán ahogy drogosokat kerget......
Az utcai sün sem kerget drogost... Trafi mögé az igrendes is elfér... Az úgyis rokon terület.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.05.05. 11:54 Esetleg készüléket tudsz ajánlani ami tudja a PMR 16 csatornát, és át lehet kapcsolni AM-FM cb-re?
Valami multichanel, és akkor nem kellene 2 rádió a kocsiba😊
A többiek már majdnem mindenre válaszoltak :).

Pontosítok, a Bao5-tel csak hallgatózni is illegális a jog szerint, mert az üzemeltetése engedélyköteles. (NMHH rendelet szövege szerint rádióberendézés üzemben tartása=készenléti állapotban tartása, annak számít, ha rajta az akku és antenna) A hatóságok rohadtul nem foglalkoznak vele, amíg nem okozol zavart elsődleges frekvencia-használó üzemében.

Van rádió, ami tudja a cb-t + pmr-t is egyben, pl. Yaesu FT857, FT991, ICOM 706/MKII/G. Mindig van belőlük eladó, kérdés, megér-e annyit neked. A két sávra mindenképp külön antenna kell.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.05.05. 13:13 Az utcai sün sem kerget drogost... Trafi mögé az igrendes is elfér... Az úgyis rokon terület.
Az igrend amúgy nem csak fegyverengedély ügyintézéssel foglalkozik, csak hogy tisztábban lássunk:
"Az igazgatásrendészet szakemberei járnak el a rendőrség hatáskörébe tartozó szabálysértések miatt indult eljárásokban, amelynek legnagyobb részét a közlekedési szabályok megsértése miatt folytatják. A szabálysértési eljárásokban leggyakrabban alkalmazott szankció a pénzbírság, azonban a hatóság szankcióként közérdekű munka-büntetést, illetve figyelmeztetést, járművezetéstől eltiltást, elkobzást és kitiltást is alkalmazhat. Intézkedik a külföldi hatóság által kiszabott pénzbírság végrehajtására. Ezen szolgálati ághoz fordulnak a megfelelő engedélyekért mindazok, akik lőfegyvert kívánnak tartani, gáz- és riasztófegyvert szeretnének viselni, vagy fegyverekkel kapcsolatos tevékenységet szándékoznak végezni, pirotechnikai eszközöket legálisan kívánnak felhasználni, illetve forgalmazni; magánnyomozói, személy- és vagyonvédelmi tevékenységet, vagy egyéb rendészeti feladatokat látnak el, vagy akik munkájuk során robbanóanyagokkal foglalkoznak. Felügyeli a kábítószerek, kábítószer-prekurzorok, a pszichotróp és az új pszichoaktív anyagok felhasználását, továbbá hozzájárul az atomenergia alkalmazási körében munkát vállalók foglalkoztatásához. Mindezen tevékenységekkel összefüggésben az igazgatásrendészet nyilvántartásokat vezet és hatósági ellenőrzéseket végez."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.05.05. 11:43 Nem csak max 5 W lehet PMR én a kimenő?
Az 5W a kézirádiók maximum megengedett kimenő teljesítménye, amolyan egészségügyi határérték. Ennyivel bármit is csinálsz, nem tudsz magadban kárt tenni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.05.05. 13:38 Az igrend amúgy nem csak fegyverengedély ügyintézéssel foglalkozik, csak hogy tisztábban lássunk:
"Az igazgatásrendészet szakemberei járnak el a rendőrség hatáskörébe tartozó szabálysértések miatt indult eljárásokban, amelynek legnagyobb részét a közlekedési szabályok megsértése miatt folytatják. A szabálysértési eljárásokban leggyakrabban alkalmazott szankció a pénzbírság, azonban a hatóság szankcióként közérdekű munka-büntetést, illetve figyelmeztetést, járművezetéstől eltiltást, elkobzást és kitiltást is alkalmazhat. Intézkedik a külföldi hatóság által kiszabott pénzbírság végrehajtására. Ezen szolgálati ághoz fordulnak a megfelelő engedélyekért mindazok, akik lőfegyvert kívánnak tartani, gáz- és riasztófegyvert szeretnének viselni, vagy fegyverekkel kapcsolatos tevékenységet szándékoznak végezni, pirotechnikai eszközöket legálisan kívánnak felhasználni, illetve forgalmazni; magánnyomozói, személy- és vagyonvédelmi tevékenységet, vagy egyéb rendészeti feladatokat látnak el, vagy akik munkájuk során robbanóanyagokkal foglalkoznak. Felügyeli a kábítószerek, kábítószer-prekurzorok, a pszichotróp és az új pszichoaktív anyagok felhasználását, továbbá hozzájárul az atomenergia alkalmazási körében munkát vállalók foglalkoztatásához. Mindezen tevékenységekkel összefüggésben az igazgatásrendészet nyilvántartásokat vezet és hatósági ellenőrzéseket végez."
Részemről tudtam eddig is, hogy az igrend nem csak egy fegyverosztályból áll.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2019.05.05. 13:35 A többiek már majdnem mindenre válaszoltak :).

Pontosítok, a Bao5-tel csak hallgatózni is illegális a jog szerint, mert az üzemeltetése engedélyköteles. (NMHH rendelet szövege szerint rádióberendézés üzemben tartása=készenléti állapotban tartása, annak számít, ha rajta az akku és antenna) A hatóságok rohadtul nem foglalkoznak vele, amíg nem okozol zavart elsődleges frekvencia-használó üzemében.

Van rádió, ami tudja a cb-t + pmr-t is egyben, pl. Yaesu FT857, FT991, ICOM 706/MKII/G. Mindig van belőlük eladó, kérdés, megér-e annyit neked. A két sávra mindenképp külön antenna kell.
Uhh, az árát elnézve inkább két készülék lessz a kocsiban.
PMR hez
milyen antennát javasolsz autóra?
Fontos lenne, hogy lehajtható, vagy rugós legyen.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.05.05. 13:13 Az utcai sün sem kerget drogost... Trafi mögé az igrendes is elfér... Az úgyis rokon terület.
nem kerget csak osszeszedi a hőzöngőket ha durvulnak.
mondjuk azt se tudom minek a trafi moge embert. full auto az egesz. igrendes nem megy ki autoba mert csokken a "hatalom".
de ra fognak kenyszerulni h kizavarjak Mancikaekat az utcara. posta is kibacta 200 Mancikáját kezbesito meg nincs. evvan.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.05.05. 13:13 Az utcai sün sem kerget drogost...
Óóó dehogynem.
Pár napja hallgattam végig egy barátomtól kaján vigyorral az arcomon hogyan lett autóhoz b@szkodva egy drogdíler, miután megpróbált megszabadulni az utcán pár tíz deka drogtól.
Ő is magát buktatta le miután majdnem belehajtott a rendőrautóba, majd feltűnően viselkedett vezetés közben.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

[quote=Kojak post_id=15884 time=1557059786 user_id=100]
Óóó dehogynem.
Pár napja hallgattam végig egy barátomtól kaján vigyorral az arcomon hogyan lett autóhoz b@szkodva egy drogdíler, miután megpróbált megszabadulni az utcán pár tíz deka drogtól.
Ő is magát buktatta le miután majdnem belehajtott a rendőrautóba, majd feltűnően viselkedett vezetés közben.
[/quote]

Rendőrsztorik... Helyszínelőktől hallgattam én is olyanokat...😃😃😃

Egyébként van rendőr amelyik végzi a dolgát. Általában ők gyorsan le is szerelnek... Se joguk, se lehetőségük, se pénzük, és most már civilben fegyverük sincs. A rendőr is egy megtaposott alattvaló lett mára. A legtöbbnek nincs értelme kockázatot, veszélyt vállalnia.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

sodoma írta: 2019.05.05. 14:31 mondjuk azt se tudom minek a trafi moge ember
Szia,

Hogy ne lopjak el?

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

bel írta: 2019.05.05. 16:42 Szia,

Hogy ne lopjak el?

Bel
berakjak autoba v ilyesmi oszt annyi.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.05.05. 13:55 Uhh, az árát elnézve inkább két készülék lessz a kocsiban.
PMR hez
milyen antennát javasolsz autóra?
Fontos lenne, hogy lehajtható, vagy rugós legyen.
UHF-re szerencsére nem kell hosszú, fizika. PMR-re régi 06-60 telefonantennákat használok. A boltiakat hangolni kell, mert amatőrsáv közepén működnek jól. Mind rugalmas, a mágnestalpast leemeled és elteheted az autóba.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2019.05.05. 17:03 UHF-re szerencsére nem kell hosszú, fizika. PMR-re régi 06-60 telefonantennákat használok. A boltiakat hangolni kell, mert amatőrsáv közepén működnek jól. Mind rugalmas, a mágnestalpast leemeled és elteheted az autóba.
Ez rendben van de ha lusta az embör :)
A silver daggerem olyan, hogy ha egy ág útban van, egy rugó ellenében elhajlik, utánna visszaáll eredeti pozíció ba.
Ezt így vettem komplett.
Most ilyesmit keresek PMR hez, még egy fix antennát otthonra bázisnak. Konkrét bevált típus kellene
Tudom, hogy kell svr mérő is az van baráti körben. A fixhez a villám védelmi megoldás is érdekel.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.05.05. 17:40 Konkrét bevált típus kellene
Pl. ez bevált: https://www.dnd.hu/index.php?page=reszl ... na&lang=hu

Hosszra le kell vágni. Rugalmas, nem tép le ág.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.05.05. 15:36 Rendőrsztorik... Helyszínelőktől hallgattam én is olyanokat...😃😃😃

Egyébként van rendőr amelyik végzi a dolgát. Általában ők gyorsan le is szerelnek... Se joguk, se lehetőségük, se pénzük, és most már civilben fegyverük sincs. A rendőr is egy megtaposott alattvaló lett mára. A legtöbbnek nincs értelme kockázatot, veszélyt vállalnia.
Van olyan rendőr barátom aki már leszerelt, többiek pedig fontolgatják. Nincs életpályamodell, nincsenek kedvezmények, nincs korai nyugdíj, cserébe szar pénzt és zéró megbecsülést kapnak. Nem csodálkozom.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

RatRace írta: 2019.05.05. 17:40 Ez rendben van de ha lusta az embör :)
A silver daggerem olyan, hogy ha egy ág útban van, egy rugó ellenében elhajlik, utánna visszaáll eredeti pozíció ba.
Ezt így vettem komplett.
Most ilyesmit keresek PMR hez, még egy fix antennát otthonra bázisnak. Konkrét bevált típus kellene
Tudom, hogy kell svr mérő is az van baráti körben. A fixhez a villám védelmi megoldás is érdekel.
Állandó irányokba pl. lakás >----< munkahely, szülői ház, jó haver, lehet használni irányított antennát (6-7000 Ft )
A CB-és SWR mérő nem jó a pmr -re. Oda másik kell. Sokan keverik a kettőt.
Bevált antenna típust nem tudok mondani mert én saját gyártásút használok.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

https://24.hu/belfold/2019/05/05/onvede ... al-borton/

Egy cikk a jogos/nem jogos önvédelemről.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

regitiszt írta: 2019.05.06. 07:20 https://24.hu/belfold/2019/05/05/onvede ... al-borton/

Egy cikk a jogos/nem jogos önvédelemről.
a cikk szerzoje dr. S.Zs. remelem osszefut egy drogos rabloval !
idiota bunozomosdato írás! szvsz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.05.06. 08:08 a cikk szerzoje dr. S.Zs. remelem osszefut egy drogos rabloval !
idiota bunozomosdato írás! szvsz
Sztem egy elefántcsonttoronyban élő, médiakedvenc ex-bírónéni megmondóembertől ez egy egészen közérthetőre és aránylag kiegyensúlyozottra sikerült irás. Már, hogy a tömegmédia hasonló írásainak színvonalához, irányultságához képest. Egy rendőrségi kriminálpszichológustól maximum a papírlapos önvédelemre futja szellemileg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.05.06. 09:11 Sztem egy elefántcsonttoronyban élő, médiakedvenc ex-bírónéni megmondóembertől ez egy egészen közérthetőre és aránylag kiegyensúlyozottra sikerült irás. Már, hogy a tömegmédia hasonló írásainak színvonalához, irányultságához képest. Egy rendőrségi kriminálpszichológustól maximum a papírlapos önvédelemre futja szellemileg.
Összességében szerintem is jó írás szakmailag. Látszik, hogy a cikk írója nem ért egyet ezzel az új gyakorlattal, de korrekten leírt mindent. Azért ez becsülendő, ritka az ilyen írás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.05.06. 09:38 Összességében szerintem is jó írás szakmailag. Látszik, hogy a cikk írója nem ért egyet ezzel az új gyakorlattal, de korrekten leírt mindent. Azért ez becsülendő, ritka az ilyen írás.
Összességében szerintem egy kalap széklet, amit a barom picha osszehordott, tipikus libsi nyavalygás, szegény lopos, rablós emberek, +lopasert nem jár halál büntetés stb...Fingja sincs arról,, hogy pld. a barackos gazdának mennyit kellett gurizni, hogy legyen termése. Amíg a hujje picha meg operában riszalta a pichajat...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2019.05.06. 09:57 Összességében szerintem egy kalap széklet, amit a barom picha osszehordott, tipikus libsi nyavalygás, szegény lopos, rablós emberek, +lopasert nem jár halál büntetés stb...Fingja sincs arról,, hogy pld. a barackos gazdának mennyit kellett gurizni, hogy legyen termése. Amíg a hujje picha meg operában riszalta a pichajat...
Tetszik nem tetszik ez jelenleg a törvényi szabályozás (ami már fényévekkel jobb, mint néhány évvel ezelőtt).
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.05.06. 09:57 Összességében szerintem egy kalap széklet, amit a barom picha osszehordott, tipikus libsi nyavalygás, szegény lopos, rablós emberek, +lopasert nem jár halál büntetés stb...Fingja sincs arról,, hogy pld. a barackos gazdának mennyit kellett gurizni, hogy legyen termése. Amíg a hujje picha meg operában riszalta a pichajat...
jaja foleg ugy h beszurkodja a sajat velemenyet ami túl ENYHÉNEK Tartja a z ítéleteket.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.05.06. 10:03 Tetszik nem tetszik ez jelenleg a törvényi szabályozás (ami már fényévekkel jobb, mint néhány évvel ezelőtt).
Nem tudom, hogy ezt miért írtad, értelmezted is amit írtam, vagy csak atfutottad? Hellobello...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Valakit megint feldobott egy haragosa.

https://index.hu/belfold/2019/05/07/a_t ... ferfiakra/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.07. 09:36 Valakit megint feldobott egy haragosa.

https://index.hu/belfold/2019/05/07/a_t ... ferfiakra/
Nem is baj, hogy ezeket kivonták a forgalomból... Ez nem a gázpisztoly lefoglalósdi volt. Mind éles ketyerének látszott.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.05.07. 09:16 Életkép itthonról
Gumiból kellett volna neki 2-3 dupla... Aztán hadonásszon odakint ha annyira akar...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.05.07. 10:00 Nem is baj, hogy ezeket kivonták a forgalomból... Ez nem a gázpisztoly lefoglalósdi volt. Mind éles ketyerének látszott.
+1

Tudja valaki, mik lehetnek az aranyszínű kör alakú csomagok?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.07. 10:03 Gumiból kellett volna neki 2-3 dupla... Aztán hadonásszon odakint ha annyira akar...
Nézd a mozgását, sitten edződött a mocskos barom, a szemüveges faszit, hogy állon pattintotta, egyből megfekudt... Lottozoba is csak gázpisztollyal...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.05.07. 10:03 Gumiból kellett volna neki 2-3 dupla... Aztán hadonásszon odakint ha annyira akar...
Én ettől az ólmot sem sajnáltam volna. A hazai realitásnál maradva azonban egy gumis a pult alatt, vagy akármi a 2. áldozatnál igencsak jól jött volna. Amúgy tuti be volt herbálozva, inkább egy jó paprikasprére szavaznék, mint gumisra, akkor talán lett volna idő kimenekülni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.05.07. 10:08 +1

Tudja valaki, mik lehetnek az aranyszínű kör alakú csomagok?
"pöffeteg", ilyen katonai imitációs találatjelzőbe való töltet. (eszembe nem jut most mi a hivatalos neve)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.05.07. 10:25 Én ettől az ólmot sem sajnáltam volna. A hazai realitásnál maradva azonban egy gumis a pult alatt, vagy akármi a 2. áldozatnál igencsak jól jött volna. Amúgy tuti be volt herbálozva, inkább egy jó paprikasprére szavaznék, mint gumisra, akkor talán lett volna idő kimenekülni.
Kapcsolódó régi történet:
https://index.hu/bulvar/trksznt0825o/
Vidám egy környék lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.05.07. 10:25 Én ettől az ólmot sem sajnáltam volna. A hazai realitásnál maradva azonban egy gumis a pult alatt, vagy akármi a 2. áldozatnál igencsak jól jött volna. Amúgy tuti be volt herbálozva, inkább egy jó paprikasprére szavaznék, mint gumisra, akkor talán lett volna idő kimenekülni.
Látni h mind3 ledöbben az erőszak láttán! ideális áldozatok. a pultnál lévő csaj is néz és már adná át a pénzt. Adrenalinszintjük 0.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.05.07. 09:16 Életkép itthonról
Ez hol történt?
Igazi tomboló vadbarom, remélhetőleg gyorsan lekapcsolták és kivonták a forgalomból.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.05.07. 12:13 Ez hol történt?
Igazi tomboló vadbarom, remélhetőleg gyorsan lekapcsolták és kivonták a forgalomból.
Törökszentmiklós. Elfogták, szabadlábon van...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.05.07. 12:07 Látni h mind3 ledöbben az erőszak láttán! ideális áldozatok. a pultnál lévő csaj is néz és már adná át a pénzt. Adrenalinszintjük 0.
Akit másodszorra támadott meg a "fiatalember",ő talán védekezni próbált, de nem sok sikerrel. Szlovákiában, cseheknel ilyen már nem nagyon történik, mert eloferdulhet, hogy a drogos barom golyót kap a fejébe... Bananisztani viszonyok között, meg még egy darabig az önvédekezot rabositjak... A drogos ork meg szabadlábon van, miután két ártatlan embert ok nélkül szarrá vert, congratulations, sunok, politikus faszok, csak így tovább.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.05.07. 09:16 Életkép itthonról
URL signature expired :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.05.07. 12:43 Akit másodszorra támadott meg a "fiatalember",ő talán védekezni próbált, de nem sok sikerrel. Szlovákiában, cseheknel ilyen már nem nagyon történik, mert eloferdulhet, hogy a drogos barom golyót kap a fejébe... Bananisztani viszonyok között, meg még egy darabig az önvédekezot rabositjak... A drogos ork meg szabadlábon van, miután két ártatlan embert ok nélkül szarrá vert, congratulations, sunok, politikus faszok, csak így tovább.
Szlovakoknal cseheknel se hord mindenki élest. ott is vannak birkák. ez a joleti tarsadalom rákfenéje: életoszton 0! a csaj legalabb kiabalt volna v vmi. aki utolsonak bejott az is csak lesett mint a csiga. BIRKÁK
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.05.07. 13:11 URL signature expired :-(
Nem akarom ide belinkelni, Toroczkai facebook oldalán, meg a nemlabancon is megtalálod.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.05.07. 13:42 Nem akarom ide belinkelni, Toroczkai facebook oldalán, meg a nemlabancon is megtalálod.
"nemlabancon" ezért viszont jár a piros pont. 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.05.07. 13:29 Szlovakoknal cseheknel se hord mindenki élest. ott is vannak birkák. ez a joleti tarsadalom rákfenéje: életoszton 0! a csaj legalabb kiabalt volna v vmi. aki utolsonak bejott az is csak lesett mint a csiga. BIRKÁK
Igaz, birka mindenhol van, az emberek elgyavultak, például a melohelyem, a szakszervezetbe nem mernek, anonim, interneten keresztül sem belepni, mert félnek a kirugastol, persze, az érdekkepviselet az jó lenne nekik, valaki vigye a zászlót, kaparja ki a gesztenyét, aztán akkor ha már kihult, ők is kérnénk belőle, hát egy lofaszt... Hányingerem van már a tetű, szar, gyáva emberektől. Nagyjából ennyike... Bocsánat az erős szavakert.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.05.07. 13:42 Nem akarom ide belinkelni, Toroczkai facebook oldalán, meg a nemlabancon is megtalálod.
Köszi, megnéztem.
Ritka undorító videó. :-(
Szakmailag: a második srácnak lett volna esélye. Láthatta, ahogy megütik az idősebb pasit, és ha van nála egy Revege, ráduplázhatott volna a támadóra.
5 mp telt el a két támadás között.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2019.05.07. 13:42 Nem akarom ide belinkelni, Toroczkai facebook oldalán, meg a nemlabancon is megtalálod.
Fönn van már polkonform, linkelhető oldalon is! https://24.hu/belfold/2019/05/07/trafik ... -videoval/
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Kötél
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.05.07. 21:18 Fönn van már polkonform, linkelhető oldalon is! https://24.hu/belfold/2019/05/07/trafik ... -videoval/
NAGYON TANULSÁGOS VIDEÓ!

Itt több akár 10 másodpercek is lettek volna reagálni, védekezni, ha LETT VOLNA NÁLUK ESZKÖZ! És csak néztek, hagyták magukat ütni.

(Látszik, ahogy a pultos nő nyomogatja a vészhívót, de ilyenkor azt már cseszheti. )

Felkaphatták volna mondjuk azt a masszívnak tűnő bárszéket is, ha már nincs a pult alatt egy gázspray legalabb...

AKI NEM TESZ A SAJÁT VÉDELMÉRT, AZT MÁS NEM FOGJA MEGVÉDENI! Ilyenkor hívhatod a rendőrséget, biztosan odaérnek, mielőtt padlót fogsz, mi? Meg biztosan racionálisan tudsz beszélni a beherbálozott barommal, ugye?


"Pár héten belül két helyszínen is összevert embereket egy férfi Törökszentmiklóson. Egy olvasónk videót is küldött lapunknak arról, amint a férfi pár nappal ezelőtt bemegy egy helyi trafikba, majd minden előzmény nélkül leüti az ott tartózkodó két vásárlót.

Olvasónk elmondása szerint nem ez volt az első olyan eset, hogy férfi a városban erőszakoskodott, egy hónapja ugyanis a Kossuth utcában található egyik sörözőben vert össze egy tinit. "

És ezek szerint az első után még mindig szabadlábon lehetett hetekig...majd a sündörség megvéd ja. Meg az A4-es papírlap is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése