OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2019.06.27. 10:07 "7. Az aszpartam ártalmatlan"

Azért én csak kötelezően megzabáltatnék napi 2-3 kilót azzal aki ezt ilyen ellentmondást nem tűrően kijelenti...
Minden méreg, és semmi sem méreg, a dózis teszi a mérget méreggé.. :-)

2-3 kiló még sima konyhasóból is halálos, mégsem tekintjük a konyhasót mérgezőnek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2019.06.27. 10:10 Minden méreg, és semmi sem méreg, a dózis teszi a mérget méreggé.. :-)
Mindenesetre én egyáltalán nem vagyok meggyőződve a mesterséges édesítőszerek egészséges voltáról...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2019.06.27. 10:23 Mindenesetre én egyáltalán nem vagyok meggyőződve a mesterséges édesítőszerek egészséges voltáról...
Én sem.
De miért kellene hogy egészségesek legyenek?
(Egyébként olyan sok féle mesterséges édesítőszer van, hogy nem lehet őket egy kalap alá venni. Ez pont olyan, mint ha valaki azt mondja, hogy a természetes anyagok mind jók.)

Eleve már a cukor (aminek a helyettesítésére szánjuk őket) káros valamennyire.
Szerintem a mesterséges édesítőszerek a szokásos adagban (egy pötyi a kávéba) nem károsak.

Nyilván 2-3 kilós adagban igen, de ekkora adagban még a só is halálos.

De szerencsére aránylag könnyen el lehet kerülni őket (termékeknél az apróbetű elolvasása - én is ezt teszem.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2019.06.27. 10:30 De szerencsére aránylag könnyen el lehet kerülni őket (termékeknél az apróbetű elolvasása - én is ezt teszem.)
Sajnos egyre nehezebb, csomó olyan termék van, ami már nem is érhető el nem "light/zero" vagy "csökkentett energiatartalmú" verzióban :x
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2019.06.27. 10:51 Sajnos egyre nehezebb, csomó olyan termék van, ami már nem is érhető el nem "light/zero" vagy "csökkentett energiatartalmú" verzióban :x
Nem tudok jobbat, mint hogy nézni kell az apróbetűt (és persze a fajlagos árat. :-)
Nem mindegy pl. hogy a kolbásznak 30, vagy 130%-a hús.
Esetleg van benne bambuszrost.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.06.27. 10:10 Minden méreg, és semmi sem méreg, a dózis teszi a mérget méreggé.. :-)

2-3 kiló még sima konyhasóból is halálos, mégsem tekintjük a konyhasót mérgezőnek.
Jaja. Sőt, létezik vízmérgezés is, minden évben van hír róla hogy egy-egy amatőr sportoló belehal. Hosszabb, folyamatos megterhelést jelentő versenyeken nem vagy nem kellő mértékben pótolják az ásványi anyagokat és sókat, csak vizet isznak folyamatosan. Ebbe pedig szépen bele lehet halni, a vízbe, ami nélkül pár napnál tovább nem húznánk. Mégis túladagolva még ez is halálos méreggé válhat.

Akkor most a víz halálos méreg, kerüljük, és tartsunk évente legalább kettő víztelenítő kúrát? :lol: :lol: :lol:

https://www.webbeteg.hu/cikkek/elsosege ... ergezesrol
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.06.27. 11:20-kor.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.06.27. 11:09 Akkor most a víz halálos méreg, kerüljük, és tartsunk évente legalább kettő víztelenítő kúrát? :lol: :lol: :lol:

https://www.webbeteg.hu/cikkek/elsosege ... ergezesrol
Persze. :)
Szóval ezek sokkal összetettebb kérdések, mint hogy itt most egy-egy hozzászólásban kitárgyaljuk őket.
A cukor negatív hatásai közé tesszük az elhízást (annak összes kapcsolódó betegségével együtt), a diabéteszt (annak összes szövődményével együtt), a fogszúvasodást (ami szintén okozhat messzire kiható gyulladásos gócot), a másik serpenyőbe az adott édesítőszer(!) károsságát.

És inkább megiszom a kávét keserűen. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.06.27. 11:09 Jaja. Sőt, létezik vízmérgezés is, minden évben van hír róla hogy egy-egy amatőr sportoló belehal. Hosszabb, folyamatos megterhelést jelentő versenyeken nem vagy nem kellő mértékben pótolják az ásványi anyagokat és sókat, csak vizet isznak folyamatosan. Ebbe pedig szépen bele lehet halni, a vízbe, ami nélkül pár napnál tovább nem húznánk. Mégis túladagolva még ez is halálos méreggé válhat.

Akkor most a víz halálos méreg, kerüljük, és tartsunk évente legalább kettő víztelenítő kúrát? :lol: :lol: :lol:

https://www.webbeteg.hu/cikkek/elsosege ... ergezesrol
A víz ettől sokkal veszélyesebb!
http://chemonet.hu/hun/teazo/dhmo.html
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.06.27. 11:28 A víz ettől sokkal veszélyesebb!
http://chemonet.hu/hun/teazo/dhmo.html
H2O, iszod mint a ló... :?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2019.06.27. 11:16És inkább megiszom a kávét keserűen. :-)
1311066570-Q_TzV3.jpg
1311066570-Q_TzV3.jpg (77.5 KiB) Megtekintve 38754 alkalommal
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Árad belőle a "fogd meg a söröm" érzés, és a kis magyar buhera feeling.
:-D
Fortitu írta: 2019.07.01. 09:10 Ez milyen barkácsolt izé?
https://index.hu/belfold/2019/06/30/rev ... gobe_lott/
"..."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.07.01. 09:10 Ez milyen barkácsolt izé?
https://index.hu/belfold/2019/06/30/rev ... gobe_lott/
Brutál! :-)

Azért érdekelne, hogy ebbe mi volt, és alkalmas e annak elműködtetésére. A csővég alapján 0.22LR-re tippelek, (ezzel a tokkal más nem is nagyon jöhetne szóba...) és házkutikor azért ott még elő fog kerülni egy csendesítő eszköz is...

Persze simán lehet az is, hogy ez a lefoglalt izé simán gázos, vagy még az sem, és nem alkalmas kb semmire sem... Csak röhögtetni jó...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

.22LR lőszerek voltak mellette, szóval szerintem valami felfúrt Flóbert, vagy gázpisztoly lehetett..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.01. 09:32 Brutál! :-)

Azért érdekelne, hogy ebbe mi volt, és alkalmas e annak elműködtetésére. A csővég alapján 0.22LR-re tippelek, (ezzel a tokkal más nem is nagyon jöhetne szóba...) és házkutikor azért ott még elő fog kerülni egy csendesítő eszköz is...

Persze simán lehet az is, hogy ez a lefoglalt izé simán gázos, vagy még az sem, és nem alkalmas kb semmire sem... Csak röhögtetni jó...

.22 LR Heym Detective revolver valamelyik változata megbuherálva (spinyoter csőköpeny off), valószínűleg hangtompítóhoz/orvvadászathoz.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.01. 10:22 .22 LR Heym Detective revolver valamelyik változata megbuherálva (spinyoter csőköpeny off), valószínűleg hangtompítóhoz/orvvadászathoz.

100-130 dzsúúúlos pisztolykától meg picike tölténytől mit remélnek? Vaddisznót?
Egyébként nemrég olvastam a gunpolicy.org oldalon a Magyarországra vonatkozó becslést az illegális lőfegyverekről - e szerint az oldal szerint 800+ ezer a számuk Magyarországon. Ez nekem hihetetlenül magas, pedig ennél vagy a saját nemzeti hatóságok becslését használják, vagy ha az nincs, akkor az ENSZ egy számítási módszerére támaszkodnak. (UN Office on Drugs and Crime) Ez a szám nekem nettó baromságnak tűnik.

https://www.gunpolicy.org/firearms/region/hungary
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.01. 10:37 100-130 dzsúúúlos pisztolykától meg picike tölténytől mit remélnek? Vaddisznót?
Egyébként nemrég olvastam a gunpolicy.org oldalon a Magyarországra vonatkozó becslést az illegális lőfegyverekről - e szerint az oldal szerint 800+ ezer a számuk Magyarországon. Ez nekem hihetetlenül magas, pedig ennél vagy a saját nemzeti hatóságok becslését használják, vagy ha az nincs, akkor az ENSZ egy számítási módszerére támaszkodnak. (UN Office on Drugs and Crime) Ez a szám nekem nettó baromságnak tűnik.

https://www.gunpolicy.org/firearms/region/hungary
.22 LR hangtompis fegyver: őzre, meg hurokba gabalyodott allatot csendben fejbeloni. Erre hazsnaljak a videki orvvadaszok.

Gunpolicy, SIPRI, Small Arms Survey, : ezek ilyen kamu fegyverellenes viccoldalak, hasrautesszeru adatsorokkal, GENNYMEDIAban jo kapcsolatokkal. Spreading the Lies.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.07.01. 10:37 100-130 dzsúúúlos pisztolykától meg picike tölténytől mit remélnek? Vaddisznót?
Egyébként nemrég olvastam a gunpolicy.org oldalon a Magyarországra vonatkozó becslést az illegális lőfegyverekről - e szerint az oldal szerint 800+ ezer a számuk Magyarországon. Ez nekem hihetetlenül magas, pedig ennél vagy a saját nemzeti hatóságok becslését használják, vagy ha az nincs, akkor az ENSZ egy számítási módszerére támaszkodnak. (UN Office on Drugs and Crime) Ez a szám nekem nettó baromságnak tűnik.

https://www.gunpolicy.org/firearms/region/hungary
A régi rendszerből biztos sok a regisztrálatlan vas, meg van néhány buhera, de ez marhaság szerintem. Vagy beleszámolják az engedély nélkül tartható légfegyvereket, gázriasztókat. Ja meg még a flóbertek ugye... Szóval ha minden játékpisztolyt beleszámolsz, akkor jön ki max egy ilyen szám.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.07.01. 10:48 A régi rendszerből biztos sok a regisztrálatlan vas, meg van néhány buhera, de ez marhaság szerintem. Vagy beleszámolják az engedély nélkül tartható légfegyvereket, gázriasztókat. Ja meg még a flóbertek ugye... Szóval ha minden játékpisztolyt beleszámolsz, akkor jön ki max egy ilyen szám.
bizony. ezert baromsagok az effele nagy nemzetkozi statisztikai hazugsagok, mert nagyjabol minden orszagban masok az engedelykoteles lofegyverek.

Tehat nalunk hiaba van kb. 200 ezer illegalissa tett flobert (ATOMOT A BM-RE!), meg par szazezer olyan legpuska, ami 7,5 J helyett tud mondjuk 10-et, ha azok amugy emberelet kioltasara nem alkalmasak, es 1 orszaggal arrebb mar teljesen szabadon tarthatoak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.01. 11:02 bizony. ezert baromsagok az effele nagy nemzetkozi statisztikai hazugsagok, mert nagyjabol minden orszagban masok az engedelykoteles lofegyverek.

Tehat nalunk hiaba van kb. 200 ezer illegalissa tett flobert (ATOMOT A BM-RE!), meg par szazezer olyan legpuska, ami 7,5 J helyett tud mondjuk 10-et, ha azok amugy emberelet kioltasara nem alkalmasak, es 1 orszaggal arrebb mar teljesen szabadon tarthatoak.
Na, igen - csehek jöttek nyaralni hozzánk, véletlenül meglátták az oldalamon,a Z906-t, rögtön kérdezték milyen caliberű a subcompact, módok izé, hát gázpisztoly... Azt az udvarias, de sajnalkozo nézést.. Nekünk ennyi jár...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.07.01. 12:37 Na, igen - csehek jöttek nyaralni hozzánk, véletlenül meglátták az oldalamon,a Z906-t, rögtön kérdezték milyen caliberű a subcompact, módok izé, hát gázpisztoly... Azt az udvarias, de sajnalkozo nézést.. Nekünk ennyi jár...
majd ha angolok jönnek, azok meg...ugye :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.07.01. 14:13 majd ha angolok jönnek, azok meg...ugye :-)
Angolok?? Nem, azok maradjanak csak a hujje kis szigetükön... Pudingfejü jószágok.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.07.01. 14:13 majd ha angolok jönnek, azok meg...ugye :-)
+1
Ennyi! Minden relatív...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.01. 15:19 +1
Ennyi! Minden relatív...

Ja, a magyar fegyverjog nagy általánosságban az EU-n (exclude brit szigeti retardok) belul kb. kozepesen szigoru/tilto.

A fajdalmas az, hogy a hozzank hasonlo tortenelmi fejlodesu (Monarchia, V4) orszagokhoz kepest viszont elegge szar, es meg rosszabb, hogy ahol tiltashegyek vannak Bananisztanban, ott azok minden logikat nelkuloznek (flobertek, paprikaspray stb.).

Meg az irott jog es a joggyakorlat egbekialto kulonbsege is a jogbiztonsag, jogkovetes ellen hat. Hiaba az akar amerikai szinten is ultra-polgarbarat onvedelmi jog a BTK-ban, ha abbol egy betut nem tart be a gestapo meg az ugyeszseg. Hiába a 8 nap a sommás eljárás szerint, ha jogellenesen automatikusan atteszik 30+30 napos normal eljarasba. stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.07.01. 15:53-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A fajdalmas az, hogy a hozzank hasonlo tortenelmi fejlodesu (Monarchia, V4) orszagokhoz kepest viszont elegge szar, es meg rosszabb, hogy ahol tiltashegyek vannak Bananisztanban, ott azok minden logikat nelkuloznek (flobertek, paprikaspray stb.)."

Igen, engem is az zavar, hgy nincs benne logika.
Azt megértem, hogy ne lehessen 100J feletti fémlövedékes cuccot engedély nélkül tartani.
Bár hát a cseheknél sem mészárolják le egymást a fekete lőporos elöltöltősökkel.

De a paprikaspray?
A 120J-os Revenge mehet, de a 60J-os szereltgumis nem??

Ugyanilyen f.aszság, hogy a repülőre nem vihetsz fel egy 2 decis ásványvizet.
De 10 darab egy decis üveget igen!

Plusz a dutyfree shopban vett literes, vastag falú üveges piát, aminek az üvege eltörve jobb fegyver mint a körömcsipesz..
Broken bottle.jpg
Broken bottle.jpg (70.7 KiB) Megtekintve 38624 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.07.01. 15:45 "A fajdalmas az, hogy a hozzank hasonlo tortenelmi fejlodesu (Monarchia, V4) orszagokhoz kepest viszont elegge szar, es meg rosszabb, hogy ahol tiltashegyek vannak Bananisztanban, ott azok minden logikat nelkuloznek (flobertek, paprikaspray stb.)."

Igen, engem is az zavar, hgy nincs benne logika.
Azt megértem, hogy ne lehessen 100J feletti fémlövedékes cuccot engedély nélkül tartani.
Bár hát a cseheknél sem mészárolják le egymást a fekete lőporos elöltöltősökkel.

De a paprikaspray?
A 120J-os Revenge mehet, de a 60J-os szereltgumis nem??

Ugyanilyen f.aszság, hogy a repülőre nem vihetsz fel egy 2 decis ásványvizet.
De 10 darab egy decis üveget igen!

Plusz a dutyfree shopban vett literes, vastag falú üveges piát, aminek az üvege eltörve jobb fegyver mint a körömcsipesz..
Broken bottle.jpg
Gumis...

Ami most gumis fronton "szabad", az valójában a jogszabályok megkerülésével született. Mindössze két ember nevéhez köthetően.

Egyébként nem létezne az sem. Tehát az nem megengedett téma, hanem kijátszott téma. Persze be is tilthatták volna már sokszor, de mivel EDDIG nem volt vele nagy balhé, és at eladott mennyiséghez képest nimcs kimutatható oksági kapcsolat az eszköz, és az elkövetett jellegében azonos cselekmények száma közt, ezért EGYENLŐRE nincs betiltva. Ettől még a szerelteket nem fogják engedni. Mondván, a hatóság ezt sem engedi, csak a pógárság egy része nem rendeltetésszerűen használja a gáz riasztó fegyverét, amit EGYENLŐRE MÉG nem szankcionálnak.

Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.07.01. 16:23 Ami most gumis fronton "szabad", az valójában a jogszabályok megkerülésével született.
A mérnökök egyik fontos feladata, minden jogilag szabályozott területen, mindenhol a világon: a valós fogyasztói igények kielégítése a jogszabályoknak való betartással... izé, a jogszabályok betartásával 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.07.01. 16:23 Gumis...

Ami most gumis fronton "szabad", az valójában a jogszabályok megkerülésével született. Mindössze két ember nevéhez köthetően.

Egyébként nem létezne az sem. Tehát az nem megengedett téma, hanem kijátszott téma. Persze be is tilthatták volna már sokszor, de mivel EDDIG nem volt vele nagy balhé, és at eladott mennyiséghez képest nimcs kimutatható oksági kapcsolat az eszköz, és az elkövetett jellegében azonos cselekmények száma közt, ezért EGYENLŐRE nincs betiltva. Ettől még a szerelteket nem fogják engedni. Mondván, a hatóság ezt sem engedi, csak a pógárság egy része nem rendeltetésszerűen használja a gáz riasztó fegyverét, amit EGYENLŐRE MÉG nem szankcionálnak.

Ennyi.
hiaba lenne szerelgumis a vevőkör nem novekedne sokat mert a reklám/webshop TILOS! 1000x tobb haszna lenne egy jo kis legál lobbinak. roadshow meg mittomén.
pepperre meg kár gorcsolni ugyis hordja mindenki -kiveve b.könyvesek....
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.07.01. 15:45 Azt megértem, hogy ne lehessen 100J feletti fémlövedékes cuccot engedély nélkül tartani.
Szerencsére lehet. Be ne tiltsák már a 3600J-os fémlövedékes játékomat! :)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.01. 18:51 Szerencsére lehet. Be ne tiltsák már a 3600J-os fémlövedékes játékomat! :)
Aminek a működtetéséhez szükséges anyagok tartásához szintén engedély kell... A puska csak egy darab vas...

Egyébként az élesekkel is meg lehetne csinálni hasonlóan. A lőszer a problémás, nem a kilövő eszköz. Pl gyűjtői engedélyre lehessen tartani simán egy fegyverismeretivel akármennyi fegyvert. Ellenben ha már lőni akar vele, akkor sportlövőnek kell lenni... Illetve ha gyűjtőnél sport tartási nélkül lőszert találnak, az ugyanúgy 2-8 év seggbekukizás...

Lőtéren ugyanúgy lőhet a gyűjteményivel, de csak a.lőtéren vásárolt lőszert. Oda, és onnan el nem szállíthat lőszert.

Na de nem agyalgok, fölösleges....
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.07.01. 19:02 Na de nem agyalgok, fölösleges....
Valóban fölösleges. Aki orvvadászni, bankot rabolni vagy részére nem kívánatos személyt akar kinyírni, az nem fog gyűjteményit se venni, hanem buherál, feketepiacon vásárol, ahogy eddig is tette.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2019.07.01. 15:45 "A fajdalmas az, hogy a hozzank hasonlo tortenelmi fejlodesu (Monarchia, V4) orszagokhoz kepest viszont elegge szar, es meg rosszabb, hogy ahol tiltashegyek vannak Bananisztanban, ott azok minden logikat nelkuloznek (flobertek, paprikaspray stb.)."

Igen, engem is az zavar, hgy nincs benne logika.
Azt megértem, hogy ne lehessen 100J feletti fémlövedékes cuccot engedély nélkül tartani.
Bár hát a cseheknél sem mészárolják le egymást a fekete lőporos elöltöltősökkel.

De a paprikaspray?
A 120J-os Revenge mehet, de a 60J-os szereltgumis nem??

Ugyanilyen f.aszság, hogy a repülőre nem vihetsz fel egy 2 decis ásványvizet.
De 10 darab egy decis üveget igen!

Plusz a dutyfree shopban vett literes, vastag falú üveges piát, aminek az üvege eltörve jobb fegyver mint a körömcsipesz..
Broken bottle.jpg
Mit értesz meg? kapják be, ilyen fassagot... Ha valami szarságot atvesznek az unijóból rafogjak, hogy jogharmonizáció... Jogharmonizáció? Akkor harmonizaljuk a "V4" - ek közül a cseh meg a szlovák fegyvertorvenyt...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kamutábornok csalt ki 600 milliót "sikerdíj előleg" és hasonló jogcímen cégektől. Nyilván ez nem rendőr és egy sima csaló, de mindenesetre érdekes, hogy ha megjelenik valaki tábornoki egyenruhában és névjeggyel, és rendőrségi bizniszt ígér, akkor százmilliós tételben fizetnek ki "sikerdíj előlegeket" zokszó nélkül gazdasági szereplők.
Hogy ez úgy már fel sem tűnik, ez totál természetes. Ha céged van és rendvédelmi bizniszt akarsz, fizetsz a pizsamásnak. Azért bakker 600 millió már nem egy ingyen menü a kebabosnál, amiért naponta mutogatja magát ott a járőr.

Hiába, így júliusban már kitört az ó, ió, ció, pció, upció, rupció....

https://index.hu/belfold/2019/07/02/kam ... _ki_magat/
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.07.02. 10:20 Kamutábornok csalt ki 600 milliót "sikerdíj előleg" és hasonló jogcímen cégektől. Nyilván ez nem rendőr és egy sima csaló, de mindenesetre érdekes, hogy ha megjelenik valaki tábornoki egyenruhában és névjeggyel, és rendőrségi bizniszt ígér, akkor százmilliós tételben fizetnek ki "sikerdíj előlegeket" zokszó nélkül gazdasági szereplők.
Hogy ez úgy már fel sem tűnik, ez totál természetes. Ha céged van és rendvédelmi bizniszt akarsz, fizetsz a pizsamásnak. Azért bakker 600 millió már nem egy ingyen menü a kebabosnál, amiért naponta mutogatja magát ott a járőr.

Hiába, így júliusban már kitört az ó, ió, ció, pció, upció, rupció....

https://index.hu/belfold/2019/07/02/kam ... _ki_magat/
nagyon KEVÉS a különbség a csaló meg a "normál" között! hát ezért......
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ööö, lehetne kerni, hogy kib.aszott tecső link idebaszása helyett (mellett) par mondatban odaird mi is lesz lathato?

Ez a link meg speciel a suicide by cop kategoria miatt nem is az offba, hanem a rendvedelmibe kellene menjen.

kosz
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2019.07.03. 08:09 ööö, lehetne kerni, hogy kib.aszott tecső link idebaszása helyett (mellett) par mondatban odaird mi is lesz lathato?

Ez a link meg speciel a suicide by cop kategoria miatt nem is az offba, hanem a rendvedelmibe kellene menjen.

kosz
Jogos.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mégis töltve volt a puska... Hehehe...
IMG_20190702_224318.jpg
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

IMG_20190707_100158.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.07.07. 10:26 IMG_20190707_100158.jpg
CUKI!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laci008 »

The Gent írta: 2019.07.03. 14:20 Mégis töltve volt a puska... Hehehe...
IMG_20190702_224318.jpg
Azért remélem ezt tiplinek csináltad fúrógéppel :D :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2019.07.03. 14:20 Mégis töltve volt a puska... Hehehe...
IMG_20190702_224318.jpg
Nincs ott körülötte az agyvelő! Akkor csak vicc volt? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

laci008 írta: 2019.07.08. 06:38 Azért remélem ezt tiplinek csináltad fúrógéppel :D :D
A barom gázszerelő átfúrta a falamat, aztán anélkül, hogy szólt volna, szépen elsunnyogott. Kifizetettem, de ezt a lukat csak este vettem észre. Összegezve, ezek a "szakemberek" maradtak itt Hungáriaban, tisztelet a kivételnek...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.07.07. 10:26 IMG_20190707_100158.jpg
Gyönyörű kis állat, gratula!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Napi sün.
Szép csendben elítéltek 49, a záhonyi határőrsön szolgáló rendőrt 453 rendbeli korrupcióért. Némi euróért üzletszerűen eltekintettek a lejárt útlevelek problémájától vagy a túlsúlyos rakománytól. A cikkek szerint naponta 1000-1500 eurót kerestek. Per kopf.

https://index.hu/belfold/2019/07/11/zah ... eliteltek/

Mindeközben a kollégáik egy lejárt MKH kártyáért vagy lejárt sportorvosiért széles mosollyal állnak neki az állampolgár szopatásának.

A sztori előzménye és még több részlet:
https://index.hu/belfold/2017/07/04/kor ... vademeles/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi sün GDPR:

https://hvg.hu/itthon/20190712_Elhagyta ... _adataival

Nyilván hazugság az egész körítés, csak az adatlopást kenik így el, de akkor is durva, hogy milyen informatikai rendszer az, amiből ilyen tömegű személyes adat egyben kinyerhető egyáltalán.
Most akkor innen fel tudom tételezni, hogy a lőfegyvertartók személyes adatait, fegyverállományát, tárolóhelyek biztonsági szintjével, leírásával együtt, ugyanilyen "szigorúan" felügyelik.

ATOMOT A TEVE UTCÁRA!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.13. 08:47 Napi sün GDPR:

https://hvg.hu/itthon/20190712_Elhagyta ... _adataival

Nyilván hazugság az egész körítés, csak az adatlopást kenik így el, de akkor is durva, hogy milyen informatikai rendszer az, amiből ilyen tömegű személyes adat egyben kinyerhető egyáltalán.
Most akkor innen fel tudom tételezni, hogy a lőfegyvertartók személyes adatait, fegyverállományát, tárolóhelyek biztonsági szintjével, leírásával együtt, ugyanilyen "szigorúan" felügyelik.

ATOMOT A TEVE UTCÁRA!
Szép csapat... Magyarország temetlek...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Szumoo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.09.17. 09:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Szumoo »

hogy milyen informatikai rendszer az, amiből ilyen tömegű személyes adat egyben kinyerhető egyáltalán

Nem akarlak elkeseríteni de minden rendszer pontosan ugyanilyen sz_r, volt szerencsém néhányhoz.
De ha csak a médiára támaszkodsz akkor is emlékezhetsz, hogy a zsarolóvírusok, ellenállás nélkül mentek végig a rendszereken legyen az kórház, vagy multi cég gyártóüzeme, ahol még a gyártósorok is megálltak.
Vagy a srác aki "meghekkelte" a bkv-t azzal hogy átírta a hivatkozást a böngészőben, vagy a svájci rendszergazda aki dvd-n vitte eladni a német adóhivatalnak a titkos bankszámla adatokat, vagy épp a nasa feltörése.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Szumoo írta: 2019.07.13. 13:11 hogy milyen informatikai rendszer az, amiből ilyen tömegű személyes adat egyben kinyerhető egyáltalán

Nem akarlak elkeseríteni de minden rendszer pontosan ugyanilyen sz_r, volt szerencsém néhányhoz.
De ha csak a médiára támaszkodsz akkor is emlékezhetsz, hogy a zsarolóvírusok, ellenállás nélkül mentek végig a rendszereken legyen az kórház, vagy multi cég gyártóüzeme, ahol még a gyártósorok is megálltak.
Vagy a srác aki "meghekkelte" a bkv-t azzal hogy átírta a hivatkozást a böngészőben, vagy a svájci rendszergazda aki dvd-n vitte eladni a német adóhivatalnak a titkos bankszámla adatokat, vagy épp a nasa feltörése.
Ha a világot informatikusok építették volna, az első jött ment harkály összedönthetné az egészet!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.13. 14:06 Ha a világot informatikusok építették volna, az első jött ment harkály összedönthetné az egészet!
Egyben a problémák 90%-a egy "újraindítással" megoldható lenne.
Probléma van a verdával? Semmi gond, félreállunk, kiszállunk, visszaszállunk és működik.
Balhé van az asszonnyal, alakul a veszekedés? Mindenki kimegy a szobából, becsukja az ajtót, majd visszajön - és már béke is van.
:lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.13. 17:18 Egyben a problémák 90%-a egy "újraindítással" megoldható lenne.
Probléma van a verdával? Semmi gond, félreállunk, kiszállunk, visszaszállunk és működik.
Balhé van az asszonnyal, alakul a veszekedés? Mindenki kimegy a szobából, becsukja az ajtót, majd visszajön - és már béke is van.
:lol:
A második még működik is. Persze HW error esetén nem... Azt pedig a "hisztéria" alias "apuci kisz hejcegnője vágyok" nevű vírus sűrűn okoz. Olyankor az adott eszközt fel kell csatlakoztatni a központi agyra az erre a célra szolgáló vastag, hosszú csatlakozóval. Majd le kell tölteni a szervíz pakkot, ami sikeres letöltés után helyreállítja a hibát. Amennyiben a letöltés közben hiba lép fel, úgy az informatikai eszköz 9 cikluson belül reprodukálja önmagát minden SW, és HW hibával együtt. Ezért a letöltés előtt célszerű a "gumi" nevű hibajavító alkalmazást használni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.13. 14:06 Ha a világot informatikusok építették volna, az első jött ment harkály összedönthetné az egészet!
Naaa azért valamiből nekem is meg kell élni :twisted: :lol:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.07.13. 21:44 Naaa azért valamiből nekem is meg kell élni :twisted: :lol:
Itt a lehetőség, lehet stabilizálni a ringyózt pl. Vagy lehet írni egy olyan oprendszert, ami nem omlik össze fél év használattól havi két újraindítás, és frissítés nélkül, amit általában az OP rendszer kérés nélkül, lehetőleg munka közben tesz meg. Akár be van állítva, hogy frissüljön menet közben, akár nincs :-D

Illetve azt is meg lehet csinálni, hogy ne kelljen nagydoktori informatikából ahhoz, hogy egy szaros reinstallt megcsináljon az ember anélkül, hogy mindenét elvessze ami a gépen volt...

Ezek még alap szinten sem nagyon mennek. Az android néha már közelít a jóhoz, aztán jön egy frissítés, és az is kukázóssá válik. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.07.14. 10:36 Itt a lehetőség, lehet stabilizálni a ringyózt pl. Vagy lehet írni egy olyan oprendszert, ami nem omlik össze fél év használattól havi két újraindítás, és frissítés nélkül, amit általában az OP rendszer kérés nélkül, lehetőleg munka közben tesz meg. Akár be van állítva, hogy frissüljön menet közben, akár nincs :-D

Illetve azt is meg lehet csinálni, hogy ne kelljen nagydoktori informatikából ahhoz, hogy egy szaros reinstallt megcsináljon az ember anélkül, hogy mindenét elvessze ami a gépen volt...

Ezek még alap szinten sem nagyon mennek. Az android néha már közelít a jóhoz, aztán jön egy frissítés, és az is kukázóssá válik. :-D
Évek óta használok itthon egy gépet. Véletlen csoda folytán jogtiszta Win7Pro 32 bit fut rajta, sose omlott össze, nem volt kékhalál, nem fagyott le, nem kellett újratelepíteni. Szerencsés vagyok? :)

A régi XP-s gép (lapi) is hibátlan volt ebből a szempontból.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.14. 10:36 Itt a lehetőség, lehet stabilizálni a ringyózt pl. Vagy lehet írni egy olyan oprendszert, ami nem omlik össze fél év használattól havi két újraindítás, és frissítés nélkül, amit általában az OP rendszer kérés nélkül, lehetőleg munka közben tesz meg. Akár be van állítva, hogy frissüljön menet közben, akár nincs :-D

Illetve azt is meg lehet csinálni, hogy ne kelljen nagydoktori informatikából ahhoz, hogy egy szaros reinstallt megcsináljon az ember anélkül, hogy mindenét elvessze ami a gépen volt...

Ezek még alap szinten sem nagyon mennek. Az android néha már közelít a jóhoz, aztán jön egy frissítés, és az is kukázóssá válik. :-D
Igen a Microsoft és az intuitivitás antonímák. :D Androidnál is platformfüggő, hogy mikor jó. Stock android sok mindenben jó, de most már azért a Samsung is zárkózik fel, az Oxygen OS is. Most jöhet a coming out: szerintem mobil platformon az iOS ami egy "mezei júzernek" könnyedén használható, azonban sajnos jelenleg nincs olyan készülék amit jó szívvel tudnék ajánlani, az a cég is ível lefele. Windowssal meg az van, hogy szar de nem tudsz jobbat ajánlani, főleg vállalati környezetben sajnos.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.07.14. 10:58 Igen a Microsoft és az intuitivitás antonímák. :D Androidnál is platformfüggő, hogy mikor jó. Stock android sok mindenben jó, de most már azért a Samsung is zárkózik fel, az Oxygen OS is. Most jöhet a coming out: szerintem mobil platformon az iOS ami egy "mezei júzernek" könnyedén használható, azonban sajnos jelenleg nincs olyan készülék amit jó szívvel tudnék ajánlani, az a cég is ível lefele. Windowssal meg az van, hogy szar de nem tudsz jobbat ajánlani, főleg vállalati környezetben sajnos.
Az a baj, hogy mostanság a legtöbb műszaki dolgot túlbonyolítják. Ezért jellemzően elég selejtes is lesz a végeredmény. Ez a szitu a SW-el is.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.14. 10:41 Évek óta használok itthon egy gépet. Véletlen csoda folytán jogtiszta Win7Pro 32 bit fut rajta, sose omlott össze, nem volt kékhalál, nem fagyott le, nem kellett újratelepíteni. Szerencsés vagyok? :)

A régi XP-s gép (lapi) is hibátlan volt ebből a szempontból.
a. megoldás: nem igazán használod a géped.
b. Megoldás, ne menj SW tesztelőnek, mert éhen halsz. Nem jönnek ki Nálad a hibák! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.14. 12:12 Az a baj, hogy mostanság a legtöbb műszaki dolgot túlbonyolítják. Ezért jellemzően elég selejtes is lesz a végeredmény. Ez a szitu a SW-el is.
Közrejátszanak a normálisan kb. megvalósíthatatlan határidők is.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.07.14. 12:15 a. megoldás: nem igazán használod a géped.
Attól függ, mi az "igazán". Netezésre, word+excelre, Autocad, Archicad, filmnézés. Nincs túlhúzva a gép, atomstabil. A B-re tippelek :).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.07.14. 12:18 Közrejátszanak a normálisan kb. megvalósíthatatlan határidők is.
Így van. Aberrált határidők vannak mostanában. Teszteléssre, de még normális fejlesztésre sem elég...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

raid írta: 2019.07.14. 21:17 Érdekesnek tűnő eset.

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... haragosara
Ennyi információ alapján, akár otthon, saját birtokon belüli jogos önvédelem is lehetett!
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Dönci62 írta: 2019.07.14. 21:22 Ennyi információ alapján, akár otthon, saját birtokon belüli jogos önvédelem is lehetett!
Igen nekem is ez volt az első gondolatom, hogy kérte az illetőtől, hogy távozzon, de ő nem akart. Aztán kapta a bátorítást a távozásra. Ha így volt elkövette azt a hibát, hogy beismerő vallomást tett.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.07.14. 10:36 Itt a lehetőség, lehet stabilizálni a ringyózt pl. Vagy lehet írni egy olyan oprendszert, ami nem omlik össze fél év használattól havi két újraindítás, és frissítés nélkül, amit általában az OP rendszer kérés nélkül, lehetőleg munka közben tesz meg. Akár be van állítva, hogy frissüljön menet közben, akár nincs :-D
Van ilyen, tobb is.
Most igy hirtelen ami az eszembe jut: z/OS, z/VM, VMS (jo, ez utobbit egy ideje nem lehet kapni).
Mondjuk egyik sincs ingyen.

Illetve azt is meg lehet csinálni, hogy ne kelljen nagydoktori informatikából ahhoz, hogy egy szaros reinstallt megcsináljon az ember anélkül, hogy mindenét elvessze ami a gépen volt...

Ebben egyreszt igazad van, ilyet nem tudok. De autobol se, szoval miert pont egy oprendszertol varjuk ezt el?

Ha a világot informatikusok építették volna, az első jött ment harkály összedönthetné az egészet!

Lasd legfelso bekezdes.
Ugy, hogy villamosmernokok is ertsek: amelyik ceg a vallalat teljes elektromos rendszeret szigetelenlen kabelekkel epiti ki, mert az olcso, es nem kell megfizetnie azokat a dolgozokat, akik meg a szigszalagot is ismereik, az ne csodalkozzon.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ismer valaki olyan, itthon beszerezhető textilfestéket, amivel műszálas anyagot is meg lehet festeni :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Dönci62 írta: 2019.07.14. 21:22 Ennyi információ alapján, akár otthon, saját birtokon belüli jogos önvédelem is lehetett!
vagy nem:

idézet1:
eljárást egy 41 éves mónosbéli férfi ellen

idézet2:
a férfi 2019. július 13-án délután Bélapátfalván
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.07.15. 19:28 Van ilyen, tobb is.
Most igy hirtelen ami az eszembe jut: z/OS, z/VM, VMS (jo, ez utobbit egy ideje nem lehet kapni).
Mondjuk egyik sincs ingyen.

Illetve azt is meg lehet csinálni, hogy ne kelljen nagydoktori informatikából ahhoz, hogy egy szaros reinstallt megcsináljon az ember anélkül, hogy mindenét elvessze ami a gépen volt...

Ebben egyreszt igazad van, ilyet nem tudok. De autobol se, szoval miert pont egy oprendszertol varjuk ezt el?

Ha a világot informatikusok építették volna, az első jött ment harkály összedönthetné az egészet!

Lasd legfelso bekezdes.
Ugy, hogy villamosmernokok is ertsek: amelyik ceg a vallalat teljes elektromos rendszeret szigetelenlen kabelekkel epiti ki, mert az olcso, es nem kell megfizetnie azokat a dolgozokat, akik meg a szigszalagot is ismereik, az ne csodalkozzon.

Bel
A fenti oprendszerek pilótavizsgások. Alapjaiban mások, valamint sokukon az elterjedt alkalmazások nem futnak, ergo használhatatlan a rendszer. Stabil, mint a vaskocka, de sokmindenre nem jó...

Autó használatához sem kell nagydoktori,... Maximum akkor amikor az ára miatt simlis szerelőkhöz hordja az ember a gépet, aki egy csavar kicserélése okán a fél motort akarják cserélni csilliárdokért. Ott kell ismerni a kocsit műszakilag, és a szervízbe már úgy odamenni, hogy a hibajelenség feltárásakor már körül is kell határolni a feladatot. Akkor van esély a kevésbé lehúzásra. Egyébként indul a szopattyúzás. Ez viszont nem a jármű hibája. Manapság a járművek 5év/ 100 000km hibamentes üzemre vannak tervezve. Ezt nagyrészük tudja is. (vannak nyűgös darabok... francia, román, török, kínai, stb összeszerelő üzemek hétfői, és pénteki gyártmányai...) Ezen túl már valóban kell a nagydoktori, mert egy haldokló rendszert kell életbe tákolni... De alapvetően a járművek üzemeltetéséhez nem kell nagydoktori.

És igen, én elvárom bármilyen műszaki terméktől (informatikai rendszertől is), hogy azt józan paraszti ésszel lehessen hibamentesen használni. Ha ezt nem tudja a termék, akkor az én szememben nem felel meg. Az meg kicsit sem érdekel, hogy melyik cég milyen hányadékot rendel meg. Felelős mérnökként én senkinek, soha nem csináltam meg olyan eszközt, amiről tudtam, hogy nem biztonságos, vagy csak simán rossz. Azt meghagytam azoknak, akiknek ezt beveszi a gyomra. Tény, hogy ők ezért sokkal jobban élnek, mint én. Cserébe én nyugodtan alszom. Nem kerget sem a NAV, sem az elégedetlen ügyfelek, akik fillérekért elvárnak mindent, aztán lehet magyarázni neki, hogy az a kalap szar amit kapott, tulajdonképpen teljesen jó, ha fejenállva, lemenő napfényben, 75,2 fokos szögben, másodpercenként 25 pislogva nézi. Úgy valóban tökéletes. Ahogy a kezelési leírás 8.2.9.6 pontjának 12. bekezdésében, valamint a szerződés részét képező átadási dokumentáció 153 oldalának 12 / a pontjában is le van írva... (mennyé köcsög, bérelj jogászt, és harcolj az igazadért egy évet, addig átver még 20 hasonszőrüt, és becsődölteti a cégét. Utána más néven kezdi újra...)

Asszem kifejtettem a Magyar valóságot a kérdésben. De az az érzésem, hogy nem csak a Magyar valóság...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Egy dologban ertettel felre: szerintem egy operacios rendszer ujratelepitese ahhoz hasonlit, mint amikor az autoban csinalsz egy motorcseret.

Mindketto olyan feladat, hogy evek tanulasa kell hozza egyszerubb esetben, bonyolultabb esetben pedig a team minden tagjatol kulon is evek tanulasa.

Az csak kamu reklam, hogy egy "urvezeto" jol meg tudja csinalni barmelyiket.

Es igazabol nem is ertem, hogy miert baj, ha valaki nem tudja megcsinalni a motorcseret azon az auton, amit egyebkent mindennap hasznal.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.07.13. 08:47 Napi sün GDPR:

https://hvg.hu/itthon/20190712_Elhagyta ... _adataival

Nyilván hazugság az egész körítés, csak az adatlopást kenik így el, de akkor is durva, hogy milyen informatikai rendszer az, amiből ilyen tömegű személyes adat egyben kinyerhető egyáltalán.
Most akkor innen fel tudom tételezni, hogy a lőfegyvertartók személyes adatait, fegyverállományát, tárolóhelyek biztonsági szintjével, leírásával együtt, ugyanilyen "szigorúan" felügyelik.

ATOMOT A TEVE UTCÁRA!
A lőfegyvertartók adatai biztonságban vannak, mert meg ők se tudják összesíteni. Szerintem meg bőven a papír univerzumban van.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

Mr. Senki írta: 2019.07.15. 20:41 De az az érzésem, hogy nem csak a Magyar valóság...
Megpróbálom röviden....

Lehet tökéletesen megbízható, hibamentes, a felhasználói igényeknek megfelelő SW-t írni. Csak senki nem fizetné meg. Nyugaton is csak nagyok ritkán.
Kb. hasonló a dolog ahhoz, mintha a kerti tavad közepén lévő mini szigetecskéhez akarnál egy hidat. Vagy hívsz egy ácsot, aki megcsinálja mondjuk 80000 Ft-ért, de nem fogja bírni a villámcsapást, a földrengést, meg azt sem, ha egymás nyakába állva 16-an ráálltok, sőt az időjárás miatt 10-20 év alatt magától tönkremegy, sötétben megbotlasz rajta, stb., vagy hívsz egy hídtervező mérnöki irodát ami elkészítteti neked a Chuck Norris híd megfelelően kicsinyített változatát ami mindent bír, 800 millióért.
Ha szükséged van egy valamilyen egyszerű nyilvántartó szoftverre, azt megcsinálja neked egy programozó x forintért. Ha mindenféle biztonsági elvárásoknak meg kell feleljen, akkor egy cég megcsinálja x*25-ért. Ha soha le nem fagyó, minden körülmények között működő, megtámadhatatlan és tökéletes kell, ahhoz speciális képesítésű programozók kellenek (pl B nyelv), speciális hardver és speciális oprendszer. Ez x * 1000000.
Van egyébként ilyen rendszerre példa, valamelyik francia metróvonal önvezető szoftvere ilyen.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

KLT írta: 2019.07.16. 09:52 Megpróbálom röviden....

Lehet tökéletesen megbízható, hibamentes, a felhasználói igényeknek megfelelő SW-t írni. Csak senki nem fizetné meg. Nyugaton is csak nagyok ritkán.
Kb. hasonló a dolog ahhoz, mintha a kerti tavad közepén lévő mini szigetecskéhez akarnál egy hidat. Vagy hívsz egy ácsot, aki megcsinálja mondjuk 80000 Ft-ért, de nem fogja bírni a villámcsapást, a földrengést, meg azt sem, ha egymás nyakába állva 16-an ráálltok, sőt az időjárás miatt 10-20 év alatt magától tönkremegy, sötétben megbotlasz rajta, stb., vagy hívsz egy hídtervező mérnöki irodát ami elkészítteti neked a Chuck Norris híd megfelelően kicsinyített változatát ami mindent bír, 800 millióért.
Ha szükséged van egy valamilyen egyszerű nyilvántartó szoftverre, azt megcsinálja neked egy programozó x forintért. Ha mindenféle biztonsági elvárásoknak meg kell feleljen, akkor egy cég megcsinálja x*25-ért. Ha soha le nem fagyó, minden körülmények között működő, megtámadhatatlan és tökéletes kell, ahhoz speciális képesítésű programozók kellenek (pl B nyelv), speciális hardver és speciális oprendszer. Ez x * 1000000.
Van egyébként ilyen rendszerre példa, valamelyik francia metróvonal önvezető szoftvere ilyen.
Kulcs szavak:
Józan paraszti ésszel
Elvárható igényeknek megfelelő
Rendeltetésszerű használat mellett...

Nyilván senki nem várja el a kerti halastó dekor hídjától, hogy 747-es Jumbot tudjon fogadni, mert az már nem kerti halastavi híd. Az viszont józan paraszti ésszel, egy kerti halastavi hídtól elvárható, hogy rendeltetésszerűen napi 50 ember, kettesével át tudjon rajta kelni kb 30-40 évig éves karbantartás mellett...

Ezt a szintet mai sw-ek egy jelentős része nem tudja. Persze lehet mutogatni a felhasználói igénytelenségre, de azért a felelősség csak a készítőn van. Felelős szakember nem csinál olyat, amiről előre tudja, hogy nem lesz megfelelő a szakma minimális normáinak, illetve az adott eszköztől elvárható minimumnak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 10:23
Csak azt felejted el, hogy amit sokan egyszerűnek gondolnak (mint a kerti halastó dekor hídja), az valójában irgalmatlan bonyolult és egyáltalán nem azon a szinten van.
"A nyilvántartó progamban szeretnék a nyilvántartott dolgokhoz képeket tárolni, amiket a program meg is jelenít." Ez baromi egyszerűnek hangzik, ugye? Ezerféleképpen meg lehet valósítani. A legegyszerűbb, hogy szólnak az oprendszernek, hogy kattintásra (érintésre) jelenítse meg a képet. Csakhogy ki tudja, hogy a beépített képnézegető milyen hibákat produkál? Mi van ha a t. felhasználó lecserélte az alapértelmezett képnézegetőt? Az milyen hibákat csinál?
Mindenki azt hiszi, hogy amiket ma a szoftverek tudnak, azokat olyan rohadt egyszerű jól megcsinálni. Pedig csak akkor egyszerű, ha valaki más munkáját felhasználod, ami viszont nagyon sok mindent hoz magával.

A kulcsszavak amiket leírtál nagyon szépen hangzanak. Csak éppen pl. a rendeltetésszerű használatba nem tartozik bele, hogy megpróbálnak egy szoftvert feltörni. Az igények mindig az egekben vannak, hiszen olyan egyszerű ma már bármit leprogramozni, a szomszéd Józsika is csinált a múltkor egy ilyet...
A józan paraszti ész informatikai felhasználónál pedig gyakorlatilag értelmezhetetlen. Mondom ezt úgy, hogy saját magamon észreveszem, hogy mekkora balf... tudok lenni felhasználóként.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

KLT írta: 2019.07.16. 10:47 Csak azt felejted el, hogy amit sokan egyszerűnek gondolnak (mint a kerti halastó dekor hídja), az valójában irgalmatlan bonyolult és egyáltalán nem azon a szinten van.
"A nyilvántartó progamban szeretnék a nyilvántartott dolgokhoz képeket tárolni, amiket a program meg is jelenít." Ez baromi egyszerűnek hangzik, ugye? Ezerféleképpen meg lehet valósítani. A legegyszerűbb, hogy szólnak az oprendszernek, hogy kattintásra (érintésre) jelenítse meg a képet. Csakhogy ki tudja, hogy a beépített képnézegető milyen hibákat produkál? Mi van ha a t. felhasználó lecserélte az alapértelmezett képnézegetőt? Az milyen hibákat csinál?
Mindenki azt hiszi, hogy amiket ma a szoftverek tudnak, azokat olyan rohadt egyszerű jól megcsinálni. Pedig csak akkor egyszerű, ha valaki más munkáját felhasználod, ami viszont nagyon sok mindent hoz magával.

A kulcsszavak amiket leírtál nagyon szépen hangzanak. Csak éppen pl. a rendeltetésszerű használatba nem tartozik bele, hogy megpróbálnak egy szoftvert feltörni. Az igények mindig az egekben vannak, hiszen olyan egyszerű ma már bármit leprogramozni, a szomszéd Józsika is csinált a múltkor egy ilyet...
A józan paraszti ész informatikai felhasználónál pedig gyakorlatilag értelmezhetetlen. Mondom ezt úgy, hogy saját magamon észreveszem, hogy mekkora balf... tudok lenni felhasználóként.
Az elvárások általában egyszerűek. A megoldások bonyolultak.
Egy autó motorjától az az elvárás, hogy kb 0-6000RPM közt 0-100....n Nm nyomatékkal forgassa a főtengelyét. Ehhez a végére több mint 1000db alkatrészt kell beépíteni. Érdekel ez valakit a gyártón kívül? Senkit a világon! A lényeg az, hogy forogjon a főtengely minél tovább, min nagyobb csúcsteljesítménnyel. Csak ennek kell megfelelni. Ha ez nem megy, akkor nem kell az adott szakcégnek autót gyártani, mert nem megy neki.

Egyébként általában a (körülményekhez mérten) egyszerű megoldások működnek. A túlbonyolított, "de majd még mi lesz" típusú megoldások elhasalnak, mert agyon vannak bonyolítva. A programozás is ilyen. Minden sor a kódban egy új hibalehetőség. Így már a program struktúra felállításakor arra kell törekedni, hogy minél egyszerűbb legyen a program. Ezzel ellentétben az esetek többségében én azt látom, hogy a guruk Shiht+insert, Ctrl+Insert, módszert használják. Másolva, sokszorosítva a hibákat. Igen, a gazdasági, és műszaki érdekek az esetek többségében ellentmondanak egymással. Ezért nem szabad hagyni a managernek, hogy túlzásba vigye a dolgát.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

szöged írta: 2019.07.15. 20:30 vagy nem:

idézet1:
eljárást egy 41 éves mónosbéli férfi ellen

idézet2:
a férfi 2019. július 13-án délután Bélapátfalván
Vagy igen!
1. Nekem is van egy állandó lakcímem, ami alapján "olyan" lakos vagyok!
2. És van egy tartózkodási helyem is, ahol szintén tulajdonos vagyok, tehát ott is történhetett!

Mivanmivanmivan......... :lol:
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

KLT írta: 2019.07.16. 10:47 Csak azt felejted el, hogy amit sokan egyszerűnek gondolnak (mint a kerti halastó dekor hídja), az valójában irgalmatlan bonyolult és egyáltalán nem azon a szinten van.
"A nyilvántartó progamban szeretnék a nyilvántartott dolgokhoz képeket tárolni, amiket a program meg is jelenít." Ez baromi egyszerűnek hangzik, ugye? Ezerféleképpen meg lehet valósítani. A legegyszerűbb, hogy szólnak az oprendszernek, hogy kattintásra (érintésre) jelenítse meg a képet. Csakhogy ki tudja, hogy a beépített képnézegető milyen hibákat produkál? Mi van ha a t. felhasználó lecserélte az alapértelmezett képnézegetőt? Az milyen hibákat csinál?
Mindenki azt hiszi, hogy amiket ma a szoftverek tudnak, azokat olyan rohadt egyszerű jól megcsinálni. Pedig csak akkor egyszerű, ha valaki más munkáját felhasználod, ami viszont nagyon sok mindent hoz magával.

A kulcsszavak amiket leírtál nagyon szépen hangzanak. Csak éppen pl. a rendeltetésszerű használatba nem tartozik bele, hogy megpróbálnak egy szoftvert feltörni. Az igények mindig az egekben vannak, hiszen olyan egyszerű ma már bármit leprogramozni, a szomszéd Józsika is csinált a múltkor egy ilyet...
A józan paraszti ész informatikai felhasználónál pedig gyakorlatilag értelmezhetetlen. Mondom ezt úgy, hogy saját magamon észreveszem, hogy mekkora balf... tudok lenni felhasználóként.
+1
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 11:37 Igen, a gazdasági, és műszaki érdekek az esetek többségében ellentmondanak egymással. Ezért nem szabad hagyni a managernek, hogy túlzásba vigye a dolgát.
Szia,

Sajnos a legtobb esetben az elvarasok egyszerunek _latszanak_, de a valosagban bonyolultak.

Nem veletlen, hogy regen az volt a szokas, hogy amikor a megrendelo megrendelt egy programot, akkor eloszor osszedobtak egy gyorsan elkeszitheto, de lassan mukodo, az apro hibakkal nem torodo verziot. Azt a megrendelo kiprobalta, es utana elmondta a feladatnak azt a 80%-t is, ami szamara annyira termeszetes, hogy addig meg sem tudta fogalmazni, amig nem latta a hianyat. Utana megirtak az igazi programot, hosszan teszteltek a fejlesztok (sok hibat kijavitva), meg hosszabban nehany tesztelo (meg tobb hibat kijavitva kozben), majd meg hosszabban a megrendelo (tengersok hibat javitva kozben).

Ujabban ez annyit valtozott, hogy vagy az elso, az osszkoltseg kb 10%-t kitevo lepes utan atadjak mint kesztermek, vagy az ugyfel megkoveteli, hogy ugyanannyit fizessen, mintha csak az elso lepest fizetne ki. :-(

Abban 100%-ban egyetertek, hogy alapvetoen a managerek hibaja, hogy nem alkalmaznak normalis mennyisegu tesztelot es nem normalis hataridokkel valalljak be a feladatokat. :-(

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.07.16. 12:56 Szia,

Sajnos a legtobb esetben az elvarasok egyszerunek _latszanak_, de a valosagban bonyolultak.

Nem veletlen, hogy regen az volt a szokas, hogy amikor a megrendelo megrendelt egy programot, akkor eloszor osszedobtak egy gyorsan elkeszitheto, de lassan mukodo, az apro hibakkal nem torodo verziot. Azt a megrendelo kiprobalta, es utana elmondta a feladatnak azt a 80%-t is, ami szamara annyira termeszetes, hogy addig meg sem tudta fogalmazni, amig nem latta a hianyat. Utana megirtak az igazi programot, hosszan teszteltek a fejlesztok (sok hibat kijavitva), meg hosszabban nehany tesztelo (meg tobb hibat kijavitva kozben), majd meg hosszabban a megrendelo (tengersok hibat javitva kozben).

Ujabban ez annyit valtozott, hogy vagy az elso, az osszkoltseg kb 10%-t kitevo lepes utan atadjak mint kesztermek, vagy az ugyfel megkoveteli, hogy ugyanannyit fizessen, mintha csak az elso lepest fizetne ki. :-(

Abban 100%-ban egyetertek, hogy alapvetoen a managerek hibaja, hogy nem alkalmaznak normalis mennyisegu tesztelot es nem normalis hataridokkel valalljak be a feladatokat. :-(

Bel
Legtöbb esetben az a baj, hogy a megrendelő sem tudja mit is akar. Ezért az igényeit le kell vele iratni. Készíttetni kell vele egy feladatkiírást, ami tartalmazza az igényeit. Amikor már leírja azt amit szeretne, akkor már észreveszi a hülyeségeket, ellentmondásokat benne. Utána a szakcég még fel is világosítja a technológiai határokról, és a végére lesz egy teljesíthető igény.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 14:27 Legtöbb esetben az a baj, hogy a megrendelő sem tudja mit is akar. Ezért az igényeit le kell vele iratni. Készíttetni kell vele egy feladatkiírást, ami tartalmazza az igényeit. Amikor már leírja azt amit szeretne, akkor már észreveszi a hülyeségeket, ellentmondásokat benne. Utána a szakcég még fel is világosítja a technológiai határokról, és a végére lesz egy teljesíthető igény.
Ez lenne az optimális valóban. De az egységsugarú megrendelő cégnek magyarázhatja az ember a hülyeségeket, kényes pontokat. Nem fogja érdekelni csak a végösszeg.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Dönci62 írta: 2019.07.16. 11:40 Vagy igen!
1. Nekem is van egy állandó lakcímem, ami alapján "olyan" lakos vagyok!
2. És van egy tartózkodási helyem is, ahol szintén tulajdonos vagyok, tehát ott is történhetett!

Mivanmivanmivan......... :lol:
OK

meggyőztél

(bár ez a felállás azért kevésbé jellemző)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.07.16. 14:52 Ez lenne az optimális valóban. De az egységsugarú megrendelő cégnek magyarázhatja az ember a hülyeségeket, kényes pontokat. Nem fogja érdekelni csak a végösszeg.
Ok, de így meg nem lehet leszerződni! Pláne nem fejlesztési munkára...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

raid írta: 2019.07.16. 11:41+1
Fizetett besugo?? Talán operatív informátor, mondtam, hogy ez a státuszod, megint elfelejtetted?
ahazafigy.JPG
ahazafigy.JPG (52.55 KiB) Megtekintve 37257 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

The Gent írta: 2019.07.16. 17:46 Fizetett besugo?? Talán operatív informátor, mondtam, hogy ez a státuszod, megint elfelejtetted? ahazafigy.JPG
:lol: :lol: :lol:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 16:00 Ok, de így meg nem lehet leszerződni! Pláne nem fejlesztési munkára...
Jogos érv valóban. Egyszerűen sok ember hatalmas funkcionalitást akar és megbízhatóságot, de megfizetni nem akarja. Mondjuk azért nem szabad átesni a ló túloldalára, mert elég sokan szeretnek túlárazni.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.07.16. 17:56 Jogos érv valóban. Egyszerűen sok ember hatalmas funkcionalitást akar és megbízhatóságot, de megfizetni nem akarja. Mondjuk azért nem szabad átesni a ló túloldalára, mert elég sokan szeretnek túlárazni.
A túlárazósoknak lassan befellegzik... Idén három beruházást nem indítottam eddig el, mert agybeteg ajánlatok jöttek. Aztán volt sértődés, hogy minek lettek túráztatva az eljárással... Aztán amikor csak két fő tételnél rákérdeztem, hogy mivel magyarázza a ketyere kisker ár*2 árazást, akkor jöttek a mallédumák a kiszálkítás drágaságáról... 2,5MFt-ért akart szállítani 15km-re egy 910kg-os vasdarabot. Azért ez egy kissé erős. Egyértelműen verseny közben összedumáltak, mert hárman hajtogatták ugyanazt a baromságot... Az eredmény meglett, a hülyeségükkel mehetnek a szomszédba. Nálam nem rúgtak labdába.

Egyébként jelen pillanatban én minden építési beruházási pályáztatást felfüggesztenék, mert iszonyatosan fel vannak verve az árak. Illetve látványosan romlik a minőség is... Kicsit ki kéne éheztetni az építős réteget, mert rettenetes pofátlanság van a szektorban. A bejárásokra meg sulzámolatlanul érkeznek a hibrid Lexus terepjárók, BMW-k, Mercedesek. Ha a Strommant küldik, az is minimum Insigniában ül. Tehát kissé túl jól megy a szekér... Ami nem volna baj, ha ez nem mások kárára menne. IT területen meg már régen nagyon durva árak vannak, de ott kell is gógyi. Nem csak egy kis malter, egy kis mész...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 18:11 A túlárazósoknak lassan befellegzik... Idén három beruházást nem indítottam eddig el, mert agybeteg ajánlatok jöttek. Aztán volt sértődés, hogy minek lettek túráztatva az eljárással... Aztán amikor csak két fő tételnél rákérdeztem, hogy mivel magyarázza a ketyere kisker ár*2 árazást, akkor jöttek a mallédumák a kiszálkítás drágaságáról... 2,5MFt-ért akart szállítani 15km-re egy 910kg-os vasdarabot. Azért ez egy kissé erős. Egyértelműen verseny közben összedumáltak, mert hárman hajtogatták ugyanazt a baromságot... Az eredmény meglett, a hülyeségükkel mehetnek a szomszédba. Nálam nem rúgtak labdába.

Egyébként jelen pillanatban én minden építési beruházási pályáztatást felfüggesztenék, mert iszonyatosan fel vannak verve az árak. Illetve látványosan romlik a minőség is... Kicsit ki kéne éheztetni az építős réteget, mert rettenetes pofátlanság van a szektorban. A bejárásokra meg sulzámolatlanul érkeznek a hibrid Lexus terepjárók, BMW-k, Mercedesek. Ha a Strommant küldik, az is minimum Insigniában ül. Tehát kissé túl jól megy a szekér... Ami nem volna baj, ha ez nem mások kárára menne. IT területen meg már régen nagyon durva árak vannak, de ott kell is gógyi. Nem csak egy kis malter, egy kis mész...
Kb. az egész szolgáltató iparra igaz ez. Minden "szakember" elvan szállva az árakkal. És még lekezelő pofátlan hangnemben beszél a legtöbb sajnos.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.07.16. 18:30 Kb. az egész szolgáltató iparra igaz ez. Minden "szakember" elvan szállva az árakkal. És még lekezelő pofátlan hangnemben beszél a legtöbb sajnos.
Nem mind pofátlan, de a többségük az.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 18:11 Egyébként jelen pillanatban én minden építési beruházási pályáztatást felfüggesztenék, mert iszonyatosan fel vannak verve az árak. Illetve látványosan romlik a minőség is... Kicsit ki kéne éheztetni az építős réteget, mert rettenetes pofátlanság van a szektorban. .
Csak ugye ezt a piac dönti el. Jelenleg pedig pörög az építőipar is mint a veszett fene, nulla közeli kamatkörnyezetben az Isten pénzét is beleönti boldog-boldogtalan az ingatlanpiacba.
Lesz majd 2-3 éven belül szép kis gazdasági dzsihád megint, akkor újra jön pár szűk esztendő. Így megy ez, ciklikusság vagyon a gazdaságban.
HIába mondom az összes rokonomnak hogy nehogy most vegyen ingatlant - mindegyik most vásárol, és szinte mind hitelből, mert hát milyen olcsó is most a hitel. Hát persze...
Tübbször elmondtam mindegiyknek hogy b+, most gyakorlatilag az összes mostani, és jövőbeni jövedelmed nagy részét egyetlen egy befektetési formára teszed be. Kb olyan mintha minden megtakarított pénzedből, és még egy jó nagy hitelből is OTP részvényt vennél, mert hát 2-3 éve folyamatosan megy fel az ára, akkor biztosan jó ötlet 20 éves hitellel beleugrani, mert biztosan 20 évig felfele fog. Hát persze...
A lufi egy idő után kipukkad, és megint ott maradnak sokan csupasz seggel, és majd jön a mindenki más hibáztatása.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 19:21 Nem mind pofátlan, de a többségük az.
Igen én is erre céloztam.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.07.16. 19:29 Csak ugye ezt a piac dönti el. Jelenleg pedig pörög az építőipar is mint a veszett fene, nulla közeli kamatkörnyezetben az Isten pénzét is beleönti boldog-boldogtalan az ingatlanpiacba.
Lesz majd 2-3 éven belül szép kis gazdasági dzsihád megint, akkor újra jön pár szűk esztendő. Így megy ez, ciklikusság vagyon a gazdaságban.
HIába mondom az összes rokonomnak hogy nehogy most vegyen ingatlant - mindegyik most vásárol, és szinte mind hitelből, mert hát milyen olcsó is most a hitel. Hát persze...
Tübbször elmondtam mindegiyknek hogy b+, most gyakorlatilag az összes mostani, és jövőbeni jövedelmed nagy részét egyetlen egy befektetési formára teszed be. Kb olyan mintha minden megtakarított pénzedből, és még egy jó nagy hitelből is OTP részvényt vennél, mert hát 2-3 éve folyamatosan megy fel az ára, akkor biztosan jó ötlet 20 éves hitellel beleugrani, mert biztosan 20 évig felfele fog. Hát persze...
A lufi egy idő után kipukkad, és megint ott maradnak sokan csupasz seggel, és majd jön a mindenki más hibáztatása.
Azt magyarázd el akkor nekem (tényleg, mert én nem vagyok pénzember), hogy ha felvettem egy fix kamatos hitelt, és a törlesztő kb. annyi, mintha egy albit fizetnék, akkor az most hülyeség? Értem, hogy pár év múlva lemehet az ingatlanok ára, de most akkor is ugyanott vagyok havi kiadásban, mintha valaki másnak fizetnék. Így meg magamnak fizetek végülis, mert egyre nagyobb részben lesz tényleg saját a lakás.
Költözni akarok? Eladom, vagy kiadom. Nem tudom fizetni a hitelt? Az albit se tudnám akkor, ígyis úgyis megyek az utcára.
Miért vagyok hülye, ha most veszek lakást? Nem befektetés, hanem simán élni akarok valahol.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.07.16. 19:36 Azt magyarázd el akkor nekem (tényleg, mert én nem vagyok pénzember), hogy ha felvettem egy fix kamatos hitelt, és a törlesztő kb. annyi, mintha egy albit fizetnék, akkor az most hülyeség? Értem, hogy pár év múlva lemehet az ingatlanok ára, de most akkor is ugyanott vagyok havi kiadásban, mintha valaki másnak fizetnék. Így meg magamnak fizetek végülis, mert egyre nagyobb részben lesz tényleg saját a lakás.
Költözni akarok? Eladom, vagy kiadom. Nem tudom fizetni a hitelt? Az albit se tudnám akkor, ígyis úgyis megyek az utcára.
Miért vagyok hülye, ha most veszek lakást? Nem befektetés, hanem simán élni akarok valahol.
A törlesztő-részletedben a törlesztési ciklus során változik a tőke és kamat aránya. Az elején majdnem kizárólag kamatot fizetsz, ez később a futamidő során fokozatosan megfordul, a törlesztési periódus végére pedig már több tőkét fogsz fizetni mint kamatot. Ha megvetted a lakást mondjuk 20 éves futamidőre most, amikor történelmi csúcson vannak az ingatlan árak, és mondjuk az élethelyzetedben bekövetkezett változás miatt el akarnád adni mondjuk 7 év múlva, akkor ha eközben megfordult és csökkenni kezdett az ingatlanok ára, akkor azzal a helyzettel szembesülhetsz, hogy ugyan már fizeted 7 éve, de a fennálló tőketartozásod alig valamennyit csökkent. Azt kell kiszámolni hogy a teljes futamidő alatt mennyit fogsz visszafizetni, és az hogy áll pariban a bérleti díjakkal? De ezt persze nem lehet pontosan megmondani, mert a ciklikussággal mindenki egyetért, csakhogy azt hogy a trendek mikor fordulnak meg, azt senki sem tudja pontosan megmondani.
Mondom az én saját példámat. 2003-ban vettem egy lakást 10 misiért Ft-ért. Felújítottam, burkoltattam, bútoroztam, gépeket vásároltam, illeték, kisf@szom, 12 volt a vége. Állami kamattámogatásos hitel volt, akkoriban még volt ilyen, fix kamatozással. Valami 3,5% a kamat volt majdnem szinte végig. Fizettem becsületesen, az állam évi 500-al támogatta amit közvetlenül a bank kapott. Majd 10 év után amikor eladtam a lakást, kiderült hogy ugyan én és az állambácsi közösen már az eredeti 10m vételér picit több mint kétszeresét visszafizettük, az eladási árra mégis rá kell fizessek, hogy a fennálló tőketartozást kifizessem - mert ugye közben hoppá, lejjebb ment az ingatlanok ára, én pedig az első 10 évben főként kamatot fizettem, tőkét csak keveset. Ráadásul ez egy forint alapú hitel volt, semmi svájci frank és hasonló bűvésztrükkök. És mégis beszoptam a batyuf@szt alaposan. Akik devizás konstrukciókba ugrottak be, sokkal jobban megszívták a válságot.
Kiszámoltam, hogy ha ugyanazt a lakást béreltem volna 10 évig, sokkal jobban jártam volna, mert a felújítás (fűtés-korszerűsítés, burkolás) az új gépek, az állag romlás nem engem terhel, illetéket nem kell kifizetnem, az ingatlan árcsökkenését nem én szopom be. Úgyhogy addig amíg nem vagyok biztos benne hogy na innen vagy 20 évig nem fogok elmenni és addig kiszolgálja az igényeimet, akkor addig maradok bérlő. Egyenlőre ez kínálja azt a mobilitást és rugalmasságot, ami a jelen élethelyzetemben fontos.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.07.16. 20:12-kor.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Ugyanezzel az erővel emelkedhetnek is az ingatlanárak. Az albérlet fizetése, ha hosszú távra tervezel az adott helyen élni, netto pénzkidobás. Ha csak pár években tervezel, akkor megérheti. Mondom én, a beszívott frankhitelemnek lassan a végén. Ki se merem számolni, mennyit nyögtem be, mennyi hitelre. Ugyanakkor olyan jó helyen vettem az ingatlant, hogy egyébként nem jártam rosszul.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 18:11 A túlárazósoknak lassan befellegzik... Idén három beruházást nem indítottam eddig el, mert agybeteg ajánlatok jöttek. Aztán volt sértődés, hogy minek lettek túráztatva az eljárással... Aztán amikor csak két fő tételnél rákérdeztem, hogy mivel magyarázza a ketyere kisker ár*2 árazást, akkor jöttek a mallédumák a kiszálkítás drágaságáról... 2,5MFt-ért akart szállítani 15km-re egy 910kg-os vasdarabot. Azért ez egy kissé erős. Egyértelműen verseny közben összedumáltak, mert hárman hajtogatták ugyanazt a baromságot... Az eredmény meglett, a hülyeségükkel mehetnek a szomszédba. Nálam nem rúgtak labdába.

Egyébként jelen pillanatban én minden építési beruházási pályáztatást felfüggesztenék, mert iszonyatosan fel vannak verve az árak. Illetve látványosan romlik a minőség is... Kicsit ki kéne éheztetni az építős réteget, mert rettenetes pofátlanság van a szektorban. A bejárásokra meg sulzámolatlanul érkeznek a hibrid Lexus terepjárók, BMW-k, Mercedesek. Ha a Strommant küldik, az is minimum Insigniában ül. Tehát kissé túl jól megy a szekér... Ami nem volna baj, ha ez nem mások kárára menne. IT területen meg már régen nagyon durva árak vannak, de ott kell is gógyi. Nem csak egy kis malter, egy kis mész...
+1! Lásd: gurtni csere 15.000.-Ft-ert...Azok a "szakemberek" akik maradtak, kutyaütök, meg vannak az erdélyiek, ukránok... Szinte lehetetlen jó szakembert találni, pld. Nagy könyörgésre vállalta, a bőven 70+os bácsi, hogy leszönyegezi a lépcsőházat, annyira remegett a keze, hogy szinte mindent én csináltam helyette, a szabást, a mérést csinálta csak az öreg...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.07.16. 20:08 Ugyanezzel az erővel emelkedhetnek is az ingatlanárak. Az albérlet fizetése, ha hosszú távra tervezel az adott helyen élni, netto pénzkidobás. Ha csak pár években tervezel, akkor megérheti. Mondom én, a beszívott frankhitelemnek lassan a végén. Ki se merem számolni, mennyit nyögtem be, mennyi hitelre. Ugyanakkor olyan jó helyen vettem az ingatlant, hogy egyébként nem jártam rosszul.
De Te megállapodott ember vagy. Én 2-3 évente váltogatom a lakhelyemet, mert ráunok a környékre, és elköltözöm máshová. A csajok szintén 1,5-2 évente változnak úgy tűnik. :lol: Néha országot vagy földrészt is váltok. :D Most megint mehetnékem van, kinéz 1-2 hónap külföld, ami hosszabb távú is lehet. Nyilván ha lenne családom és gyerek, az más tészta, akkor már nem csak nettó matek és kamatszámolgatás játszik hanem sokkal fontosabb szempont a háborítatlan stabil környezet. Gyereket nem lehet 2 évente oviblól isiből kivenni mert problémák lesznek.
Én egyenlőre vándorcigány életet élek, ennek ez jól megfelel. És olyan qrva mázlista vagyok hogy a piaci ár alatt jóval olcsóbban bérlek, de ez tényleg mák és nem is biztos hogy végtelenig kitart.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.07.16. 20:10 +1! Lásd: gurtni csere 15.000.-Ft-ert...Azok a "szakemberek" akik maradtak, kutyaütök, meg vannak az erdélyiek, ukránok... Szinte lehetetlen jó szakembert találni, pld. Nagy könyörgésre vállalta, a bőven 70+os bácsi, hogy leszönyegezi a lépcsőházat, annyira remegett a keze, hogy szinte mindent én csináltam helyette, a szabást, a mérést csinálta csak az öreg...
Ne is mondd!!! Kijött vízszerelő, 2,5 óra munka után benyögte hogy 20-as. Aszittem felrobbanok. És nem is tudta teljesen elhárítani a problémát mert plusz alkatrész kellett volna hozzá. Tavaly redőnyös 20 perc meló után 10-es. Mijjafsaz.... Taxival jönnek? És sorolhatnám.
Két éve kéményest kerestem, annyira nem tudta vállalni egy sem 2-3 hónapon belül, hogy fizetett hirdetésben kellett keresnem, így lett egy Bp-től 100 km-ről naponta utazgató brigád, akik cserébe percre pontosak voltak, jó fejek voltak, kulturáltan dolgoztak és előre megmondták mi mennyibe fog kerülni, és úgy is lett.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

TotoHU írta: 2019.07.16. 20:22 Ne is mondd!!! Kijött vízszerelő, 2,5 óra munka után benyögte hogy 20-as. Aszittem felrobbanok. És nem is tudta teljesen elhárítani a problémát mert plusz alkatrész kellett volna hozzá. Tavaly redőnyös 20 perc meló után 10-es. Mijjafsaz.... Taxival jönnek? És sorolhatnám.
Két éve kéményest kerestem, annyira nem tudta vállalni egy sem 2-3 hónapon belül, hogy fizetett hirdetésben kellett keresnem, így lett egy Bp-től 100 km-ről naponta utazgató brigád, akik cserébe percre pontosak voltak, jó fejek voltak, kulturáltan dolgoztak és előre megmondták mi mennyibe fog kerülni, és úgy is lett.
Nekem ugyan ez volt a klímával. Helyi emberke elég komoly PR cuccokkal a honlapján, amikor persze rákérdeztem a telefonban hogy ugyan mennyi lenne az alap szerelés akkor rám vágta a telefont, hogy nem vállalja. Messzebbről kellett nekem is találnom szakit, akik korrekten, precízen, szintén kulturáltan az előre megbeszélt árajánlat alapján fele annyi várakozással megcsinálták.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.07.16. 20:16 De Te megállapodott ember vagy. Én 2-3 évente váltogatom a lakhelyemet, mert ráunok a környékre, és elköltözöm máshová. A csajok szintén 1,5-2 évente változnak úgy tűnik. :lol: Néha országot vagy földrészt is váltok. :D Most megint mehetnékem van, kinéz 1-2 hónap külföld, ami hosszabb távú is lehet. Nyilván ha lenne családom és gyerek, az más tészta, akkor már nem csak nettó matek és kamatszámolgatás játszik hanem sokkal fontosabb szempont a háborítatlan stabil környezet. Gyereket nem lehet 2 évente oviblól isiből kivenni mert problémák lesznek.
Én egyenlőre vándorcigány életet élek, ennek ez jól megfelel. És olyan qrva mázlista vagyok hogy a piaci ár alatt jóval olcsóbban bérlek, de ez tényleg mák és nem is biztos hogy végtelenig kitart.
Nyilván, ilyenkor nem szabad sajátban agyalni. Ugyanakkor szívem szerint átmennék tündérkeresztanya üzemmódba, és meg kérdezném, mikor nősülsz már meg, és lesz 142 Totó junior. :-) Apának lenni jó buli ám! :-) ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.16. 19:58 A törlesztő-részletedben a törlesztési ciklus során változik a tőke és kamat aránya. Az elején majdnem kizárólag kamatot fizetsz, ez később a futamidő során fokozatosan megfordul, a törlesztési periódus végére pedig már több tőkét fogsz fizetni mint kamatot. Ha megvetted a lakást mondjuk 20 éves futamidőre most, amikor történelmi csúcson vannak az ingatlan árak, és mondjuk az élethelyzetedben bekövetkezett változás miatt el akarnád adni mondjuk 7 év múlva, akkor ha eközben megfordult és csökkenni kezdett az ingatlanok ára, akkor azzal a helyzettel szembesülhetsz, hogy ugyan már fizeted 7 éve, de a fennálló tőketartozásod alig valamennyit csökkent. Azt kell kiszámolni hogy a teljes futamidő alatt mennyit fogsz visszafizetni, és az hogy áll pariban a bérleti díjakkal? De ezt persze nem lehet pontosan megmondani, mert a ciklikussággal mindenki egyetért, csakhogy azt hogy a trendek mikor fordulnak meg, azt senki sem tudja pontosan megmondani.
Mondom az én saját példámat. 2003-ban vettem egy lakást 10 misiért Ft-ért. Felújítottam, burkoltattam, bútoroztam, gépeket vásároltam, illeték, kisf@szom, 12 volt a vége. Állami kamattámogatásos hitel volt, akkoriban még volt ilyen, fix kamatozással. Valami 3,5% a kamat volt majdnem szinte végig. Fizettem becsületesen, az állam évi 500-al támogatta amit közvetlenül a bank kapott. Majd 10 év után amikor eladtam a lakást, kiderült hogy ugyan én és az állambácsi közösen már az eredeti 10m vételér picit több mint kétszeresét visszafizettük, az eladási árra mégis rá kell fizessek, hogy a fennálló tőketartozást kifizessem - mert ugye közben hoppá, lejjebb ment az ingatlanok ára, én pedig az első 10 évben főként kamatot fizettem, tőkét csak keveset. Ráadásul ez egy forint alapú hitel volt, semmi svájci frank és hasonló bűvésztrükkök. És mégis beszoptam a batyuf@szt alaposan. Akik devizás konstrukciókba ugrottak be, sokkal jobban megszívták a válságot.
Kiszámoltam, hogy ha ugyanazt a lakást béreltem volna 10 évig, sokkal jobban jártam volna, mert a felújítás (fűtés-korszerűsítés, burkolás) az új gépek, az állag romlás nem engem terhel, illetéket nem kell kifizetnem, az ingatlan árcsökkenését nem én szopom be. Úgyhogy addig amíg nem vagyok biztos benne hogy na innen vagy 20 évig nem fogok elmenni és addig kiszolgálja az igényeimet, akkor addig maradok bérlő. Egyenlőre ez kínálja azt a mobilitást és rugalmasságot, ami a jelen élethelyzetemben fontos.
Hogy is mondták a Wall street farkasában?" :-) Ez az egész csak fugázi! Képzelet! Nincs benne a periódusos rendszerben! Senki nem tudja megmondani, hogy a pénzügyi szektorban mikor, mi következik be. Egy ingatag szar az egész. Ezt a rohadt kuplerájt szakmának nevezni rossz vicc! Disznóól! Majdnem olyan mű szar az egész mint a pszichológia. Bár abban néha pár dolog egy-egy embernél véletlenül bejön. De ha már nem olyan droid a páciens, akkor már az sem. Olyankor indul aztán ezerrel a pszichomókus halandzsa... Az a jó, hogy a közgáz, és a pszichomókia rengeteg dologban azonos. Pl abban, hogy két "szakember" egy dologról képes homlok egyenest ellent mondani egymásnak... :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

swordmanus írta: 2019.07.16. 20:56 Nyilván, ilyenkor nem szabad sajátban agyalni. Ugyanakkor szívem szerint átmennék tündérkeresztanya üzemmódba, és meg kérdezném, mikor nősülsz már meg, és lesz 142 Totó junior. :-) Apának lenni jó buli ám! :-) ;)
Én is kérek belőle! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 20:56 Hogy is mondták a Wall street farkasában?" :-) Ez az egész csak fugázi! Képzelet! Nincs benne a periódusos rendszerben! Senki nem tudja megmondani, hogy a pénzügyi szektorban mikor, mi következik be. Egy ingatag szar az egész. Ezt a rohadt kuplerájt szakmának nevezni rossz vicc! Disznóól! Majdnem olyan mű szar az egész mint a pszichológia. Bár abban néha pár dolog egy-egy embernél véletlenül bejön. De ha már nem olyan droid a páciens, akkor már az sem. Olyankor indul aztán ezerrel a pszichomókus halandzsa... Az a jó, hogy a közgáz, és a pszichomókia rengeteg dologban azonos. Pl abban, hogy két "szakember" egy dologról képes homlok egyenest ellent mondani egymásnak... :-D
Gyapálhatod őket nyugodtan, nem vagyok közgizdász. :D
Azért egy jó csomó jól mérhető, meghatározható és modellezhető folyamat működik a gazdaságban. A "probléma" inkább ott van, hogy a folyamatok mögött végső soron emberek vannak, akik sok esetben nem kiszámítható, vagy éppen irracionális módon reagálnak egy adott körülményre.
Kb mint az emberek egy vészhelyzetben. Van aki lefagy, van aki menekül, van aki harcol. És ezek variációi, amik függenek a személyektől, az aktuális állapotuktól, az időtől, a helytől. Az egyiket megváltoztatjuk, már nem teljesen ugyan az történik. A pszichológia is azért olyan, amilyen, mert az emberekről szól. Mi magunk vagyunk ilyen tökéletlen, instabil, kiszámíthatatlan és körülményes szerkezetek. 8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.07.16. 19:29 Csak ugye ezt a piac dönti el. Jelenleg pedig pörög az építőipar is mint a veszett fene, nulla közeli kamatkörnyezetben az Isten pénzét is beleönti boldog-boldogtalan az ingatlanpiacba.
Lesz majd 2-3 éven belül szép kis gazdasági dzsihád megint, akkor újra jön pár szűk esztendő. Így megy ez, ciklikusság vagyon a gazdaságban.
HIába mondom az összes rokonomnak hogy nehogy most vegyen ingatlant - mindegyik most vásárol, és szinte mind hitelből, mert hát milyen olcsó is most a hitel. Hát persze...
Tübbször elmondtam mindegiyknek hogy b+, most gyakorlatilag az összes mostani, és jövőbeni jövedelmed nagy részét egyetlen egy befektetési formára teszed be. Kb olyan mintha minden megtakarított pénzedből, és még egy jó nagy hitelből is OTP részvényt vennél, mert hát 2-3 éve folyamatosan megy fel az ára, akkor biztosan jó ötlet 20 éves hitellel beleugrani, mert biztosan 20 évig felfele fog. Hát persze...
A lufi egy idő után kipukkad, és megint ott maradnak sokan csupasz seggel, és majd jön a mindenki más hibáztatása.
+1!
Ezért kell ilyen időkben ingatlant, építési telket eladni, aztán megvárni míg válság lesz és töredékéért visszavásárolni, vagy hasonlóba befektetni! :D
Nem politika akar lenni, de az ilyen "túlméretes" állami támogatásoknak mindig megisszák egy csomóan a levét évekkel később, aztán jön a sok rinyálás azoktól, akik képtelenek logikusan átgondolni az ilyeneket és erőn felül beleugranak a "nagy lehetőség" miatt! :(
Válasz küldése