OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.06.12. 06:18 Borsodi Batman!:-)))) Riszpekt.

"Rablást akadályozott meg egy miskolci buszsofőr, aki éppen az egyik 21-os járatot vezette múlt pénteken, amikor az Újgyőri piacnál arra lett figyelmes, hogy egy idős, bottal járó asszonyt rángatnak és a táskáját próbálják elvenni. A buszvezető azonnal lassított, majd kiszállt és elkergette az elkövetőt. A rablónak nem volt szerencséje, a sofőr ugyanis korábban Irakban szolgált."

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... GmmsK_jMEs
Irakban nem lassitott volna hanem gazt es kilapitani 😁😁
Jo arc 😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Gaston Glock írta: 2020.06.11. 23:35 Facepalm. Perszeeeee.... Nyilván, ha egy idegen betör a lakásodba és jogos védelmi szituba keveredsz, pont ez lesz a legelső és legfontosabb dolog, amire gondolsz. Igen, ez nagyon realisztikus. :lol: :lol:
Meg hát elképzellek, ahogyan így lősz a fejeden átnyúlva.... Ha a betörő ettől nem röhögi magát hülyére, akkor nyilván semmitől. 8-)
És kifasz írt betörőről, meg jogos védelmi szituról, te szerencsétlen?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Gaston Glock írta: 2020.06.11. 23:30 Jó ideje nem írtam ide semmit, de most rászánom magam.

Namost.... Amit leírtál a kezelésről az nyilván OK. Viszont elég nehéz elhinni, hogy egy gumis gázossal valaki lead hat lövést és olyan fülcsengést kap, hogy az sosem óhajt többet elmúlni, még infúziós kezelés után sem. Ugyan én sem vagyok fül-orr-gégész, de szerintem erre csak akkor van esély, ha az illetőnek már eleve volt valami egyéb dologból eredő halláskárosodása és ez csak rá tette az i-re a pontot. De még így is nehéz. Tartós halláskárosodást ugyanis néhány extrém esettől eltekintve, csakis folyamatos zaj képes előidézni, abból viszont nem szükséges, hogy rettentő hangos legyen. Mint említettem, ez alól persze nyilván kivételt képez a genetika, amennyiben valaki fogékony erre, vagy pedig ha valakit akkora egyszeri zajártalom ér, hogy mondjuk bereped a dobhártyája tőle. A dobhártya repedéséhez viszont hat, zárt térben, riasztóval leadott lövés zaja szerintem nem elegendő. Kivéve persze, ha az illető mondjuk a füle mellett sütötte el hatszor, de a történet szerint ugye nem így volt.
Én lőttem már pince lőtéren 9X19-essel is, meg riasztóval is, füles, vagy dugó nélkül, csak hogy kipróbáljam milyen. Valóban nem kellemes, de bőven ki lehet bírni. Nyilván nem ajánlott a dolog folyamatosan és sokszor, mert abban az esetben tartós halláskárosodás állhat elő, de az, hogy mondjuk egy tárat ellő valaki, pláne ha még nem érte a fülét soha hasonló hatás sem előtte, sem utána, nem okozhat folyamatos fülcsengést, vagy dugulást, ami nem múlik el. Ha mégis, akkor szerintem ott valami előzménynek, vagy más egyébnek is kellett lennie.

Tapasztalatom szerint, ha a PC-men játszom valami komolyabb játékot, a videokártyájának a folyamatos zúgása (nagyon zúg ám a ventije) mondjuk fél órán keresztül, sokkal rombolóbb tud lenni, mint egy-két lövés, fület védő felszerelés nélkül. Attól ugyanis valóban cseng a fülem a játék után, ez főleg akkor érezhető, ha hirtelen halk környezetbe kerülök, pl. utána lefekszem aludni. Amikor rájöttem, hogy attól van - mivel elsőre én se gondoltam volna -, attól kezdve szinte kizárólag fejhallgatóban játszom. Az abból kiáradó, természetesen nem full hangerőre állított hang, plusz az hogy a környezeti zajokat viszont lefogja, már elegendő ahhoz, hogy ne legyen ebből hasonló problémám.
De tudok más példát is. Amikor még gyárban dolgoztam huszonévesen, kárpitozásnál használtunk sűrített levegős szegezőpisztolyokat. Egyáltalán nem voltak hangosak, sőt, meglehetősen fika hangjuk volt, de sok használat után (úgy fél év) bizony már éreztem, hogy mintha kissé tompább lenne a hallásom, mint volt. Zselés füldugó megoldotta a gondot. Nem volt kényelmes folyamatosan hordani, de még mindig jobb volt, mint tartós halláscsökkenést szerezni.

Tehát a történet nekem is sántít. Nem az a része, hogy infúziót kapott, hanem az, amitől és ahogyan állítólag előfordult, nagy hirtelen minden előzmény nélkül, pár zárt térben, riasztóval leadott lövés után. Az furcsa.
Csak nem megnosultel es az asszony beszabalyozza az idodet? 😄😄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2020.06.11. 21:59 Balkezes, és bal oldalon van a fegyverszíj, így ketesztbe van, ha felveszi....
Legalabb nem nyomja a mell.......jah igazad van 😬😄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nekem nagyon erzekeny a hallasom.Amit mas meg nem azt en mar hallom.Volt,hogy meresnel elfelejtettem lehuzni a sisakrol a fulest es az elso loves agybahatolo fajdalom vol amit par oran keresztul ereztem de elmult.Na de nem lottem ki egy tarnyit!
Nagyon fiatalon egy sufniban durrantottunk petardat ami azonnali fuldugulast okozott.Nem is hallottam a robbanast csak eldugult a fulem. 🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Riasztó

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Egy ismerősöm családi házat vett, ahol be van szerelve riasztó.
A jelenlegi konfiguráció az, hogy ha beélesítés után nyitást érzékel, a diszpécser felhívja a tulajt.
Ennek kb. 2500 Ft a havidíja.
Lehet kérni ugyanezt járőrösen, azaz riasztás esetén kimennek.
Vagy le lehet mondani, és felszerelni egy szirénát.

Melyiknek van több értelme?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.06.12. 11:37 Sziasztok!

Egy ismerősöm családi házat vett, ahol be van szerelve riasztó.
A jelenlegi konfiguráció az, hogy ha beélesítés után nyitást érzékel, a diszpécser felhívja a tulajt.
Ennek kb. 2500 Ft a havidíja.
Lehet kérni ugyanezt járőrösen, azaz riasztás esetén kimennek.
Vagy le lehet mondani, és felszerelni egy szirénát.

Melyiknek van több értelme?
nyilván annak, ha kijönnek.

Ha nem 5-10 percnyi távolságban vagy, akkor mire mész vele, ha felhívnak? Időben nem érsz oda (viszont szétbasz az ideg).

Meg inkább a biztonsági cég alkalmazottaival keveredjenek konfliktusba a betörők, ne téged késeljenek meg mondjuk...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.12. 11:46 nyilván annak, ha kijönnek.

Ha nem 5-10 percnyi távolságban vagy, akkor mire mész vele, ha felhívnak? Időben nem érsz oda (viszont szétbasz az ideg).

Meg inkább a biztonsági cég alkalmazottaival keveredjenek konfliktusba a betörők, ne téged késeljenek meg mondjuk...
Hát, ennek a "felhívunk ha van mozgás" dolognak én sem látom sok érelmét.
Lenn vannak mondjuk a Balatonon, és hívja őket a diszpécser, hogy mozgás van. Mit csinálnak?
Felhívják a rendőröket, hogy küldjenek ki egy járőrt? Ha meg téves riasztás?

A biztonsági szolgálat kimenős dolog jobb lenne, de az egy évre cca. 100e Ft, és annyi kp. nincs a lakásban.
Mondjuk eleve mit visznek el? TV-t leszerelik? Van lakásbiztosítás..

Én azt javasoltam nekik, hogy sziréna (annak nincs havidíja), és beszéljék meg a szomszédokkal.

De nincs ilyesmiben saját tapasztalatom,azért kérdeztem. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2020.06.12. 11:59 Hát, ennek a "felhívunk ha van mozgás" dolognak én sem látom sok érelmét.
Lenn vannak mondjuk a Balatonon, és hívja őket a diszpécser, hogy mozgás van. Mit csinálnak?
Felhívják a rendőröket, hogy küldjenek ki egy járőrt? Ha meg téves riasztás?

A biztonsági szolgálat kimenős dolog jobb lenne, de az egy évre cca. 100e Ft, és annyi kp. nincs a lakásban.
Mondjuk eleve mit visznek el? TV-t leszerelik? Van lakásbiztosítás..

Én azt javasoltam nekik, hogy sziréna (annak nincs havidíja), és beszéljék meg a szomszédokkal.

De nincs ilyesmiben saját tapasztalatom,azért kérdeztem. :)
Akkor sziréna, ÉS telefon a tulajnak. Így ő aztán tud körtelefont intézni a szomszédjainak, van-e valaki a közelben. A sziréna önmagában sajnos már kevés.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2020.06.12. 11:59 Hát, ennek a "felhívunk ha van mozgás" dolognak én sem látom sok érelmét.
Lenn vannak mondjuk a Balatonon, és hívja őket a diszpécser, hogy mozgás van. Mit csinálnak?
Felhívják a rendőröket, hogy küldjenek ki egy járőrt? Ha meg téves riasztás?

A biztonsági szolgálat kimenős dolog jobb lenne, de az egy évre cca. 100e Ft, és annyi kp. nincs a lakásban.
Mondjuk eleve mit visznek el? TV-t leszerelik? Van lakásbiztosítás..

Én azt javasoltam nekik, hogy sziréna (annak nincs havidíja), és beszéljék meg a szomszédokkal.

De nincs ilyesmiben saját tapasztalatom,azért kérdeztem. :)
ma már egy aliexpresses kamera is felhiv.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szirena, stroboszkop es fustgranat a hazba.
WildBear23 írta: 2020.06.12. 11:59 Hát, ennek a "felhívunk ha van mozgás" dolognak én sem látom sok érelmét.
Lenn vannak mondjuk a Balatonon, és hívja őket a diszpécser, hogy mozgás van. Mit csinálnak?
Felhívják a rendőröket, hogy küldjenek ki egy járőrt? Ha meg téves riasztás?

A biztonsági szolgálat kimenős dolog jobb lenne, de az egy évre cca. 100e Ft, és annyi kp. nincs a lakásban.
Mondjuk eleve mit visznek el? TV-t leszerelik? Van lakásbiztosítás..

Én azt javasoltam nekik, hogy sziréna (annak nincs havidíja), és beszéljék meg a szomszédokkal.

De nincs ilyesmiben saját tapasztalatom,azért kérdeztem. :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2020.06.12. 12:32 ma már egy aliexpresses kamera is felhiv.
Ilyenre tudnál linket adni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2020.06.12. 11:59 Hát, ennek a "felhívunk ha van mozgás" dolognak én sem látom sok érelmét.
Lenn vannak mondjuk a Balatonon, és hívja őket a diszpécser, hogy mozgás van. Mit csinálnak?
Felhívják a rendőröket, hogy küldjenek ki egy járőrt? Ha meg téves riasztás?

A biztonsági szolgálat kimenős dolog jobb lenne, de az egy évre cca. 100e Ft, és annyi kp. nincs a lakásban.
Mondjuk eleve mit visznek el? TV-t leszerelik? Van lakásbiztosítás..

Én azt javasoltam nekik, hogy sziréna (annak nincs havidíja), és beszéljék meg a szomszédokkal.

De nincs ilyesmiben saját tapasztalatom,azért kérdeztem. :)
Érdemes szolgálatók között is szétnézni. Van, ahol elfogadható a havidíj, ki is vonulnak, de először értesítenek. Ha elérnek és nem kéred, lemondhatod a kivonulást - ilyen esetben azt nem számlázzák ki.
Sapienti sat.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2020.06.12. 12:44 Ilyenre tudnál linket adni?
jó, nem felhív hanem üzen.
pl:
https://www.aliexpress.com/item/3305637 ... web201603_

de sztem itthon is van ilyen, én is tervezem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2020.06.12. 16:15 jó, nem felhív hanem üzen.
pl:
https://www.aliexpress.com/item/3305637 ... web201603_

de sztem itthon is van ilyen, én is tervezem.
Köszi a tippet!
Ha ez megoldható egy egyszeri beruházással, felesleges havi díjat fizetni érte.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2020.06.12. 16:24 Köszi a tippet!
Ha ez megoldható egy egyszeri beruházással, felesleges havi díjat fizetni érte.
van beltéri/kültéri még beleszólni is lehet.
én azért majd itthon veszem meg, a gari miatt.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

:shock:
P7_CCH.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2020.06.13. 20:45 :shock:
P7_CCH.jpg
Őööö nem fordítva van tárazva?🤔
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.06.13. 20:45 :shock:
P7_CCH.jpg
Ez már ilyen örökös mém a fordítva tárazott HK-kal, vagy valaki megint saját kútfőből volt ügyes?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

mém
MISTER 556.JPG.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Múlt heti szlovák késes ámokfutó kiiktatásának videofelvétele.

A begőzölt késes támadó két rendőrt is képes volt megsebesíteni, mielőtt lelőtték. Nem tudom előtte kapott-e már párat, de mindenesetre riszpekt hogy a kergetőzés közben, egykezes lövésekkel varrta le a szlovák rendőr. (Vajon az itthoniak közül hányan lennének képesek erre üldözés közben, stressz alatt?)

Sajnos az Index hozza a szokásos színvonalát, "visszapattanó golyók" miatt megsérült rendőrökről írnak, holott az eredeti szlovák cikkben szó nincs erről.

https://index.hu/kulfold/2020/06/15/vid ... i_tamadot/

https://www.cas.sk/clanok/991800/spolup ... aju-hrozu/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.15. 10:10 Múlt heti szlovák késes ámokfutó kiiktatásának videofelvétele.

A begőzölt késes támadó két rendőrt is képes volt megsebesíteni, mielőtt lelőtték. Nem tudom előtte kapott-e már párat, de mindenesetre riszpekt hogy a kergetőzés közben, egykezes lövésekkel varrta le a szlovák rendőr. (Vajon az itthoniak közül hányan lennének képesek erre üldözés közben, stressz alatt?)

Sajnos az Index hozza a szokásos színvonalát, "visszapattanó golyók" miatt megsérült rendőrökről írnak, holott az eredeti szlovák cikkben szó nincs erről.

https://index.hu/kulfold/2020/06/15/vid ... i_tamadot/

https://www.cas.sk/clanok/991800/spolup ... aju-hrozu/

Ennél még vérforralóbb a 444 tudósítása, amelyből kiviláglik, hogy annyira túltolják már a rendőri erőszak tematizálást, hogy a gyilkos késes iskolai ámokfutó VÉDEKEZIK a csúnyagonosz rendőrök ellen. Agyfasz.

"A rendőrök 200 méteren át követték az utcán menekülő támadót, aki a késével védekezett, mire az egyik rendőr lelőtte a férfit."

https://444.hu/2020/06/15/visszapattano ... Sb7y3IjjEM
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.06.15. 10:10 Múlt heti szlovák késes ámokfutó kiiktatásának videofelvétele.

A begőzölt késes támadó két rendőrt is képes volt megsebesíteni, mielőtt lelőtték. Nem tudom előtte kapott-e már párat, de mindenesetre riszpekt hogy a kergetőzés közben, egykezes lövésekkel varrta le a szlovák rendőr. (Vajon az itthoniak közül hányan lennének képesek erre üldözés közben, stressz alatt?)

Sajnos az Index hozza a szokásos színvonalát, "visszapattanó golyók" miatt megsérült rendőrökről írnak, holott az eredeti szlovák cikkben szó nincs erről.

https://index.hu/kulfold/2020/06/15/vid ... i_tamadot/

https://www.cas.sk/clanok/991800/spolup ... aju-hrozu/
Az egykezes lövés ebben a szituban inkább hiba, mivel lett volna lehetőség ráfogni.
Így telóról nézve nem tiszta, hogy önmagát lőtte meg, esetleg a társa őt, vagy késsel kapott. Majd gépről megállítgatva kell megnézni. Hang is segítene... Esetleg a szlovák eredetiben van erről említés?
Én is úgy látom, hogy láblövésekkel próbalkoznak, szépen le is rohanta a késes hulladék a rendőrt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.06.15. 11:20 Az egykezes lövés ebben a szituban inkább hiba, mivel lett volna lehetőség ráfogni.
Így telóról nézve nem tiszta, hogy önmagát lőtte meg, esetleg a társa őt, vagy késsel kapott. Majd gépről megállítgatva kell megnézni. Hang is segítene... Esetleg a szlovák eredetiben van erről említés?
Én is úgy látom, hogy láblövésekkel próbalkoznak, szépen le is rohanta a késes hulladék a rendőrt.
Azt hol látod hogy önmagát lőtte meg? Én végignéztem 2x de nem láttam benne ilyet.
Persze minden lehet, A SK eredeti cikk ott látható belinkelve, gugli fordító azonnal fordítja.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.06.15. 11:47 Azt hol látod hogy önmagát lőtte meg? Én végignéztem 2x de nem láttam benne ilyet.
Persze minden lehet, A SK eredeti cikk ott látható belinkelve, gugli fordító azonnal fordítja.
Amikor elesik a késes, akkor esetleg. Csak találgatok. Lehet korábban szúrta meg, nem tudom. Pont azt mondom, hogy így telóról megnézve nem látom, hogyan sérült meg.
A cikket is majd gépen fordítgatom.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2020.06.15. 10:10

Sajnos az Index hozza a szokásos színvonalát, "visszapattanó golyók" miatt megsérült rendőrökről írnak, holott az eredeti szlovák cikkben szó nincs erről.

https://index.hu/kulfold/2020/06/15/vid ... i_tamadot/

https://www.cas.sk/clanok/991800/spolup ... aju-hrozu/
Ha így van, akkor az valszeg a húdepraktikustámadóbarát FMJ lőszereknek köszönhető.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

OFF topik - új tag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

Petya357 vagyok, új a fórumon. Gondoltam, hogy ildomos lenne bemutatkozni.

20+ éve sportlövök, jelenleg 3 éles maroklőfegyverem van, mindegyik sportra: SigSauer P229 9x19, 4" Taurus 669  .357Mag, és egy Makarov, értelemszerűen 9x18 Mak - az utóbbit ne kérdezzétek, hogy miért van, és milyen sportot űzök vele .. csak! :D . Gumis-, gázriasztó-, színházi-,lég-, előltöltős-, jelzőrakéta kilövő-, hatástalanított-, és szúró-vágó eszköz is akad az almáriumban. Elsősorban pont-, és dinamikus pisztoly lővészettel foglalkozom, egy fővárosi lőtéren vagyok tag. Alkalomadtán kijárok versenyre máshová is.

Örülök, hogy van ez a fórum. A hozzászólásokat olvasva a régi szép levelezőlistás idők emléke tört fel bennem...

Fegyver kérdésben elég széles az érdeklődési köröm, a fegyver történelemtől az önvédelmi sportaknavetőig sok mindenre csillan fel a szemem ;) Remélem, hogy hézagos ismereteim ellenére is be tudok dobni pár hasznos tartalmat a közösbe. 

Vannak témák, amiben egyáltalán nem vagyok járatos, és minden bizonnyal hamarosan keresni fogom a nálam okosabbak tanácsát: pl sörétes fegyver 5gun lövészethez, minőségi PCP légpuska hobbi célra, + alkalomadtán a Field Targetet is szeretném jobban megérteni, megismerni, a gyerekeket is ideje lenne megtanítani lőni - mostanában ilyesmik foglalkoztatnak. 
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2020.06.12. 11:37 Sziasztok!

Egy ismerősöm családi házat vett, ahol be van szerelve riasztó.
A jelenlegi konfiguráció az, hogy ha beélesítés után nyitást érzékel, a diszpécser felhívja a tulajt.
Ennek kb. 2500 Ft a havidíja.
Lehet kérni ugyanezt járőrösen, azaz riasztás esetén kimennek.
Vagy le lehet mondani, és felszerelni egy szirénát.

Melyiknek van több értelme?
Szia!

A felsoroltak közül a vonulós járőr szolgálat IMHO az egyedüli, ami valóban hatásos (riasztás esetén kimennek, szerződésben rögzített, bevasalható reagálási idővel -itt 15 perc a felső határ, aminek még van értelme). Ez sem csodaszer, viszont a felsoroltak közül az egyetlen, ami kedvezőtlen körülmények között (a barátod a Balatonon van, nem Rambó a szomszéd, és nem ijedős a tolvaj) IS működik. Minden más - placebo. A placebo is tud hatásos lenni, sőt! - de attól még placebo. Az álkamera, SMS, és sziréna mind csak akkor működik, ha hisznek benne :-) Elsősorban a potenciális betörő.

Az már a barátod kockázattűrő képességétől függ, hogy kinek mi éri meg. Csak a "minek van értelme" részre igyekeztem reflektálni. A "felhívnak ha esemény van"  elsőre jól hangzik, de a legkevésbé praktikus - IMHO. 
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik - új tag

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2020.06.16. 15:34 Sziasztok!

Petya357 vagyok, új a fórumon. Gondoltam, hogy ildomos lenne bemutatkozni.
Szervusz, Barátom!😊
Örülök, hogy itt vagy!
A legelső lövésztalálkozót mikor rendeztük?
20-25 éve?😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Riasztó

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.06.16. 16:00 Szia!

A felsoroltak közül a vonulós járőr szolgálat IMHO az egyedüli, ami valóban hatásos (riasztás esetén kimennek, szerződésben rögzített, bevasalható reagálási idővel -itt 15 perc a felső határ, aminek még van értelme). Ez sem csodaszer, viszont a felsoroltak közül az egyetlen, ami kedvezőtlen körülmények között (a barátod a Balatonon van, nem Rambó a szomszéd, és nem ijedős a tolvaj) IS működik. Minden más - placebo. A placebo is tud hatásos lenni, sőt! - de attól még placebo. Az álkamera, SMS, és sziréna mind csak akkor működik, ha hisznek benne :-) Elsősorban a potenciális betörő.

Az már a barátod kockázattűrő képességétől függ, hogy kinek mi éri meg. Csak a "minek van értelme" részre igyekeztem reflektálni. A "felhívnak ha esemény van"  elsőre jól hangzik, de a legkevésbé praktikus - IMHO. 

Üdv a Fedélzeten, tezsvír!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik - új tag

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2020.06.16. 15:34 Sziasztok!

Petya357 vagyok, új a fórumon. Gondoltam, hogy ildomos lenne bemutatkozni.

20+ éve sportlövök, jelenleg 3 éles maroklőfegyverem van, mindegyik sportra: SigSauer P229 9x19, 4" Taurus 669  .357Mag, és egy Makarov, értelemszerűen 9x18 Mak - az utóbbit ne kérdezzétek, hogy miért van, és milyen sportot űzök vele .. csak! :D . Gumis-, gázriasztó-, színházi-,lég-, előltöltős-, jelzőrakéta kilövő-, hatástalanított-, és szúró-vágó eszköz is akad az almáriumban. Elsősorban pont-, és dinamikus pisztoly lővészettel foglalkozom, egy fővárosi lőtéren vagyok tag. Alkalomadtán kijárok versenyre máshová is.

Örülök, hogy van ez a fórum. A hozzászólásokat olvasva a régi szép levelezőlistás idők emléke tört fel bennem...

Fegyver kérdésben elég széles az érdeklődési köröm, a fegyver történelemtől az önvédelmi sportaknavetőig sok mindenre csillan fel a szemem ;) Remélem, hogy hézagos ismereteim ellenére is be tudok dobni pár hasznos tartalmat a közösbe. 

Vannak témák, amiben egyáltalán nem vagyok járatos, és minden bizonnyal hamarosan keresni fogom a nálam okosabbak tanácsát: pl sörétes fegyver 5gun lövészethez, minőségi PCP légpuska hobbi célra, + alkalomadtán a Field Targetet is szeretném jobban megérteni, megismerni, a gyerekeket is ideje lenne megtanítani lőni - mostanában ilyesmik foglalkoztatnak. 
Üdv!

Megkérdezhetem, hogy melyik dinamikus szakágakkal foglalkozol?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik - új tag

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2020.06.16. 15:34 Sziasztok!

Petya357 vagyok, új a fórumon. Gondoltam, hogy ildomos lenne bemutatkozni.

Üdv a fegyvermelegek társaságában, a legjobb helyre jöttél! :-D
Néha kicsit túlteng a tesztoszteron egy-két hozzászólásban, ne vedd magadra ha belefutsz egybe.
welcome.jpg
welcome.jpg (11.65 KiB) Megtekintve 38663 alkalommal
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik - új tag

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2020.06.16. 15:34 Sziasztok!

Petya357 vagyok, új a fórumon. Gondoltam, hogy ildomos lenne bemutatkozni.
Köszi a bemutatkozást!
Érezd jól magad köztünk!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Köszönöm szépen a bátorító welcome üzeneteket!

Régi jó barátok, régi, és új kedves ismerősök - bizony, sok bepótolni való van.

Tesztoszteron - copy that, és köszönöm a jótanácsokat. Nem vagyok szívbajos, a kompenzálást pedig asszem már kinőttem - ez menni fog :-)

Milyen dinamikus szakág: semmi komoly, évente 1x-2x 5 gun verseny Verőcén. az 5 gunból is reálisan csak a 3 központibb gyujtású. Ezen kívül, amit mostanában csinálunk a klubban, legalábbis ezt toltuk a COVID-nyavalya előtt: nem szigorúan kóser/halal IDPA szabvány, de erősen az IDPA szabályrendszerre épülő nem hivatalos házi versenyek, taktikai edzések. Szívesen nyitnék ebben az irányban is, ismernék meg új helyszíneket, és sporttársakat. Jelenleg nem vagyok sem az IPSC, sem a másik út iránt elkötelezve, úgymond ökumenikusan lyuggatom a céltárgyakat. :-) A pontlövészet pedig szép sport, de mostanában már egyre kevésbé köt le.

Hivatalos versenyre szinte csak pontlövészetre járok, nyílt klub versenyek, és az OB.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2020.06.16. 23:36-kor.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

"ezt toltuk a COVID-nyavalya előtt: nem szigorúan kóser/halal IDPA szabvány, de erősen az IDPA szabályrendszerre épülő nem hivatalos házi versenyek,"

Akkor gyere [url=jhttp://belse.hu/200718.html]ulius 18[/url]an Gyalra, pont ezeknek a felteteleknek felel meg.

A linken a nevezesi oldal mellett a szabalyok es a palyak is ott vannak.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2020.06.17. 13:38 Szia,

"ezt toltuk a COVID-nyavalya előtt: nem szigorúan kóser/halal IDPA szabvány, de erősen az IDPA szabályrendszerre épülő nem hivatalos házi versenyek,"

Akkor gyere [url=jhttp://belse.hu/200718.html]ulius 18[/url]an Gyalra, pont ezeknek a felteteleknek felel meg.

A linken a nevezesi oldal mellett a szabalyok es a palyak is ott vannak.

Bel
Köszönöm Bel. Ez jól hangzik!

Egy héten belül kiderítem, hogy időben belefér-e, és ha igen, jelentkezem. A szabályok, és a pályaleírások világosak.

Pár technikai kérdésem van - ezeket majd a megfelelő topicban teszem fel.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Recept tábortűz mellé

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Péntek este munka után nem egyenesen haza megyek, hanem meglátogatom az erdőt, ahol társaim már tábortűz mellett várnak, hogy együtt örüljünk az év leghosszabb péntekének.
Munkahelyemen tizenegy óra után tartunk ebédszünetet, úgyhogy elég éhesen fogok odaérni. Nyárson sült szalonnánál, virslinél, kolbásznál kicsit komplexebbre vágyom, de a pácolt saslikhúst már túlzás átutaztatni a városon (pedig milyen jó ez a recept…).
Úgy tervezem, felkockázok krumplit, édesburgonyát, felkarikázok (lila)hagymát, sárgarépát, mellé egy kis gomba, rá só, bors, csombor, de főleg kakukkfű. (Utóbbi kettő legkedvesebb fűszerszámaim közé tartozik.) A gombák kalapjaiba egy-egy darabka vaj kerül. Kolbászt és szalonnát is tehetnék mellé, de intenzív karakterükkel rámásznának a gombára és kinyírnák, és a kakukkfűhöz sem passzolnak: a kevesebb több. Mindez három réteg alufóliába kerül. Ez kibírja, hogy fél napig rejtőzzön a céges hűtőben. Este a parázsba egyszerűen beleteszem a csomagot. Ha kész, fokhagymás tejföl kerül rá.
Utána laposüvegből Big Peat.
Erre a receptre szeretném, ha rálicitálnátok. Ötlet? :-)

Utóirat: úgy kezdtem el írni a hozzászólást, hogy tanácsra lenne szükségem, a tábortűz mellett milyen vacsorát készítsek. De írás közben összeállt. Ettől még lehet javítani rajta. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

https://index.hu/belfold/2020/06/18/ceg ... zito_ules/
Ilyeneket a helyszinen kivegezni...
ingyom bingyom tálib-e?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

qqriq írta: 2020.06.18. 12:15 https://index.hu/belfold/2020/06/18/ceg ... zito_ules/
Ilyeneket a helyszinen kivegezni...
Előtte megkinozni, felnégyelni, kerékbetörni. Monnyuk a sitten a karóbahúzást megkapja majd, naponta a teswérektől... A kis podgány egy mocskos gyilkos, ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

G.D írta: 2020.06.17. 14:59 Kép
Köszi, ez fasza.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2020.06.18. 12:15 https://index.hu/belfold/2020/06/18/ceg ... zito_ules/
Ilyeneket a helyszinen kivegezni...
Agreed. Az a baj, hogy tele vannak a közutak az ilyen önjelölt autóversenyző b.zeránsokkal.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2020.06.18. 14:31 Agreed. Az a baj, hogy tele vannak a közutak az ilyen önjelölt autóversenyző b.zeránsokkal.
Én azt nem értettem, hogy a fiatal életkor miért számít enyhítő körülménynek a bíróságon? 18 éves kortól felnőtt, azonos jogok és kötelezettségek vonatkoznak rá, mint bármilyen más nagykorú állampolgárra. Ha szavazni tud, autót vezetni, inni és d.gni is, akkor viselje is annak a következményeit!
Remélem a fellebbezés során ennél súlyosabban megmérik, bár az áldozatot az már nem hozza vissza.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.06.18. 14:36 Én azt nem értettem, hogy a fiatal életkor miért számít enyhítő körülménynek a bíróságon? 18 éves kortól felnőtt, azonos jogok és kötelezettségek vonatkoznak rá, mint bármilyen más nagykorú állampolgárra. Ha szavazni tud, autót vezetni, inni és d.gni is, akkor viselje is annak a következményeit!
Remélem a fellebbezés során ennél súlyosabban megmérik, bár az áldozatot az már nem hozza vissza.
Van egy drága ügyvédje, vagy kettő, hát ezért...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Egy magyar hírportálon önvédelem párti cikk? (Oké, 4 mondat, de akkor is, ritka).
Az embert meg csak dicsérni lehet.
http://hirextra.info/2020/06/lincseles- ... 252mECE-MQ
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TotoHU írta: 2020.06.18. 14:36 Én azt nem értettem, hogy a fiatal életkor miért számít enyhítő körülménynek a bíróságon? 18 éves kortól felnőtt, azonos jogok és kötelezettségek vonatkoznak rá, mint bármilyen más nagykorú állampolgárra. Ha szavazni tud, autót vezetni, inni és d.gni is, akkor viselje is annak a következményeit!
Remélem a fellebbezés során ennél súlyosabban megmérik, bár az áldozatot az már nem hozza vissza.
Mert nagyobb az esély rá, hogy enyhébb szankciókkal is megfelelő irányba lehet terelgetni a személyiségét, a viselkedési normáit, mint egy idősebbnek. És hogy ne kaszálják el idejekorán. (Mármint ami az elvet illeti.)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kallard írta: 2020.06.18. 15:17 Mert nagyobb az esély rá, hogy enyhébb szankciókkal is megfelelő irányba lehet terelgetni a személyiségét, a viselkedési normáit, mint egy idősebbnek. És hogy ne kaszálják el idejekorán. (Mármint ami az elvet illeti.)
Szélsőségesen felelőtlenül viselkdett, ami egy fiatal életébe, egy másik tartós sérülésébe került. A sorozatos gyorshajtásai alapján ez az ember pontosan leszarta mit szabad és mit nem, a személyiségének már előtte annyi volt. Nem alkalmas a társas együttélésre, az a minimum hogy brutálisan büntessék meg. 15-20 év sem lenne kevés neki. Pont nem érdekel senkit hogy mi lesz bleőle mire visszatér a sittről, nem lesz nagy veszteség a társadalom számára.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TotoHU írta: 2020.06.18. 16:19 Szélsőségesen felelőtlenül viselkdett, ami egy fiatal életébe, egy másik tartós sérülésébe tellett. A sorozatos gyorshajtásai alapján ez az ember pontosan leszarta mit szabad és mit nem, a személyiségének már előtte annyi volt. Nem alkalmas a társas együttélésre, az a minimum hogy brutálisan büntessék meg. 15-20 év sem lenne kevés neki. Pont nem érdekel senkit hogy mi lesz bleőle mire visszatér a sittről.
Azt kérdezted, miért enyhítő körülmény a kora, én leírtam az elvet. A konkrét esetben nem foglaltam állást, ahogy abban sem, hogy amúgy helyeslem-e az elméletet. Igen, kurvára antiszociálisnak tűnik a gyerek. Hogy mi lesz belőle, mire visszatér a sittről, az képletesen mindannyiunkat érint. Igen, úgy gondolom, hogy a komolyabb ítéletek komolyabb visszatartó erővel bírnának, miközben azt is gondolom, hogy egy ilyen szarság miatt az esetek többségében tényleg hiba lenne egy életre elkaszálni a kölyköt. Már csak pragmatikus okból is: évtizedeket fog még eltölteni köztünk.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kallard írta: 2020.06.18. 16:45 Azt kérdezted, miért enyhítő körülmény a kora, én leírtam az elvet. A konkrét esetben nem foglaltam állást, ahogy abban sem, hogy amúgy helyeslem-e az elméletet. Igen, kurvára antiszociálisnak tűnik a gyerek. Hogy mi lesz belőle, mire visszatér a sittről, az képletesen mindannyiunkat érint. Igen, úgy gondolom, hogy a komolyabb ítéletek komolyabb visszatartó erővel bírnának, miközben azt is gondolom, hogy egy ilyen szarság miatt az esetek többségében tényleg hiba lenne egy életre elkaszálni a kölyköt. Már csak pragmatikus okból is: évtizedeket fog még eltölteni köztünk.
Jah értem, mire írtál OK. Igen azt én is sok helyen olvastam, hogy a magas büntetési tételek nem elrettentőek.

Amiért az ilyen bírói megközelítés számomra nem OK: lehet hogy ez a modell sikeres Skandináviában, az ottan jólétben és az ottani viszonyok között. De mi itt élünk abszurdisztánban, ahol akár tetszik akár nem, az erősebb kutya elv érvényesül. Aki közlekedik az pontosan tudja mire gondolok, milyen állatként tudnak viselkdni az emberek a forgalomban. Ez a srác is pontosan ilyen volt, a kisváros útjainak nagyragadozójaként a törvényre fittyet hányva száguldozott folyamatosan a városban a sportkocsijával. A törvény felett állt, mert megtehette. Nem fog megváltozni, ezért itt a skandináv típusú emberbarát büntetések helyett a közép-európában szokásos módon szépen rá kell rohasztani a műanyag lakatot valami lepukkant retek intézményben, ahol egy szekrényajtónyi méretű roma srác barátnője lesz évekig. A társadalom igazságérzete is azt várja el, hogy az ilyen közveszélyes állatok minél tovább maradjanak csak bezárva.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TotoHU írta: 2020.06.18. 16:54 Jah értem, mire írtál OK. Igen azt én is sok helyen olvastam, hogy a magas büntetési tételek nem elrettentőek.

Amiért az ilyen bírói megközelítés számomra nem OK: lehet hogy ez a modell sikeres Skandináviában, az ottan jólétben és az ottani viszonyok között. De mi itt élünk abszurdisztánban, ahol akár tetszik akár nem, az erősebb kutya elv érvényesül. Aki közlekedik az pontosan tudja mire gondolok, milyen állatként tudnak viselkdni az emberek a forgalomban. Ez a srác is pontosan ilyen volt, a kisváros útjainak nagyragadozójaként a törvényre fittyet hányva száguldozott folyamatosan a városban a sportkocsijával. A törvény felett állt, mert megtehette. Nem fog megváltozni, ezért itt a skandináv típusú emberbarát büntetések helyett a közép-európában szokásos módon szépen rá kell rohasztani a műanyag lakatot valami lepukkant retek intézményben, ahol egy szekrényajtónyi méretű roma srác barátnője lesz évekig. A társadalom igazságérzete is azt várja el, hogy az ilyen közveszélyes állatok minél tovább maradjanak csak bezárva.
Alapvetően egyetértek, és abszurdnak tartom, hogy a büntetési tételnek ne lenne visszatartó ereje. Egyébként pedig azt hiszem, minden társadalomban túl lehet tolni az enyhítéseket az optimális mértéken, még Skandináviában vagy Svájcban is, ennek a túltolásnak, túlenyhítésnek a korát éljük most. De az is igaz, hogy ha az elsőbűncselekményes kölykökből, legyenek bármilyen faszkalapok, rutinszerűen gyártunk sittre rendszeresen visszajáró bűnözőt, azzal magunkkal tolunk ki. Nehéz a helyes utat megtalálni ilyen esetekben, még egyedileg is, nemhogy általában. A lényeg, hogy van, aki tényleg visszafordítható egy szar útról - tudom, mert láttam ilyet -, ezeket kell megtalálni és visszafordítani. Tényleg nehéz ügy.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kallard írta: 2020.06.18. 17:22 Alapvetően egyetértek, és abszurdnak tartom, hogy a büntetési tételnek ne lenne visszatartó ereje. Egyébként pedig azt hiszem, minden társadalomban túl lehet tolni az enyhítéseket az optimális mértéken, még Skandináviában vagy Svájcban is, ennek a túltolásnak, túlenyhítésnek a korát éljük most. De az is igaz, hogy ha az elsőbűncselekményes kölykökből, legyenek bármilyen faszkalapok, rutinszerűen gyártunk sittre rendszeresen visszajáró bűnözőt, azzal magunkkal tolunk ki. Nehéz a helyes utat megtalálni ilyen esetekben, még egyedileg is, nemhogy általában. A lényeg, hogy van, aki tényleg visszafordítható egy szar útról - tudom, mert láttam ilyet -, ezeket kell megtalálni és visszafordítani. Tényleg nehéz ügy.
Szerintem ebben az esetben - a vezetéstől örökre eltiltáson felül - egy szabad szemmel is jól látható összegű (mondjuk 10M Ft/év, infláció +10%-kal emelve kétévente) életjáradék megfizettetésének lehet volna akkora elrettentő hatása, mint a börtönnek.

És semmiképpen nem mentegetésként, de azok közül, akik itt véres szájjal akarnának szíjat hasítani a hátából, tegye már fel a kezét, aki a kihalt éjszakai városban (a cikk szerint a baleset éjfél körül történt) mindig minden sebességkorlátozást betartott...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Helloka!
Azert az mas ha valaki hebehoba a forgalom fuggvenyeben es az utviszonyoknak megfeleloen 50 helyett 70-80-al halad, mint amikor rendszeresen 50 helyet 150-180-al egy 400 loeros autoval. Mert ehhez esz kell, es mint latjuk annak a gyokernek nem igazan jutott...


G.D írta: 2020.06.18. 18:16 Szerintem ebben az esetben - a vezetéstől örökre eltiltáson felül - egy szabad szemmel is jól látható összegű (mondjuk 10M Ft/év, infláció +10%-kal emelve kétévente) életjáradék megfizettetésének lehet volna akkora elrettentő hatása, mint a börtönnek.

És semmiképpen nem mentegetésként, de azok közül, akik itt véres szájjal akarnának szíjat hasítani a hátából, tegye már fel a kezét, aki a kihalt éjszakai városban (a cikk szerint a baleset éjfél körül történt) mindig minden sebességkorlátozást betartott...
ingyom bingyom tálib-e?
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

G.D írta: 2020.06.18. 18:16 Szerintem ebben az esetben - a vezetéstől örökre eltiltáson felül - egy szabad szemmel is jól látható összegű (mondjuk 10M Ft/év, infláció +10%-kal emelve kétévente) életjáradék megfizettetésének lehet volna akkora elrettentő hatása, mint a börtönnek.

És semmiképpen nem mentegetésként, de azok közül, akik itt véres szájjal akarnának szíjat hasítani a hátából, tegye már fel a kezét, aki a kihalt éjszakai városban (a cikk szerint a baleset éjfél körül történt) mindig minden sebességkorlátozást betartott...
Szerintem mindig azt a kérdést érdemes feltenni, a lehető legpragmatikusabban, hogy a társadalom mivel jár a legjobban, vagy a legkevésbé rosszul. 10 millát évente a saját megélhetésen felül nagyon kevesen termelnek meg, szóval 99,9%, hogy ez behajthatatlan lenne. De az elv amúgy azt hiszem jó, nem feltétlenül a minél hosszabb börtönbüntetés az optimális megoldás. És igen, ez egy kapitális és következetes baromság volt a gyerektől, de mégsem egy előre eltervezett, egyenes ölési szándékkal, különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság. Persze, elragadják az embert az érzelmek, pláne, ha szegény lányt elképzeled rokonodként, de a jog nem így működik, és alapvetően magától mászott ki a szemet szemért szemléletmódból, nem valami kívülről ráoktrojált erőszak hatására.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2020.06.18. 18:16
És semmiképpen nem mentegetésként, de azok közül, akik itt véres szájjal akarnának szíjat hasítani a hátából, tegye már fel a kezét, aki a kihalt éjszakai városban (a cikk szerint a baleset éjfél körül történt) mindig minden sebességkorlátozást betartott...
Nem sok ilyen lenne. Én sem tartottam be mindig.
De ha elolvasod a cikket, itt nem erről volt szó. Közel 150-el ment, és 100 méter alatt sem tudott megállni a versenygéppel.

Igen, én is szoktam figyelmetlenségből gyorsan menni. Mondjuk 50 helyett 60-70 között. Na azzal azért meg tudok állni 100 méteren. Ha ennyivel ment volna, a lány mai napig élne. De ez a kis gyökér 150-el tépett a főutcán és még mindig 100-al ment, amikor elütötte a lányt! 150 már autópályán sem kevés sebesség, és itt lakott területről beszélünk, egy kisváros max 2 sávos főutcájáról ami nem a 6 sávos Váci út Budapesten...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kallard írta: 2020.06.18. 19:13 Szerintem mindig azt a kérdést érdemes feltenni, a lehető legpragmatikusabban, hogy a társadalom mivel jár a legjobban, vagy a legkevésbé rosszul. 10 millát évente a saját megélhetésen felül nagyon kevesen termelnek meg, szóval 99,9%, hogy ez behajthatatlan lenne.
Szvsz akinek telik 400 LE-s autóra, meg a fenntartására, annak futná erre is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Nagyon megmaradt bennem, hogy régebben az Egyesült Államokban egy nő gondatlanságból elütött egy idősebb hölgyet , és az ítélet legfontosabb eleme az volt, hogy a néni fotóját az autójában kitéve kell tartania élete végéig. Nagy kérdés, hogy milyen ítélet éri el a legjobb hatást az elkövető szempontjából, de nem volna elhanyagolható az a társadalmi igény, hogy a súlyos eredménnyel járó cselekmények súlyos büntetést vonjanak maguk után.

A gépjármű veszélyes üzem. Mint a fegyver. Felősséggel jár.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.06.18. 20:09 Nem sok ilyen lenne. Én sem tartottam be mindig.
De ha elolvasod a cikket, itt nem erről volt szó. Közel 150-el ment, és 100 méter alatt sem tudott megállni a versenygéppel.
Egy chiptuningtól, meg nyitott kipufogórendszertől nem lesz versenygép egy utcai autóból.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hát igen azt felejtik el, hogy a megnövekedett nyomatékhoz, és teljesítményhez, a futóművet, és féket is illene hozzá módosítani. De az ilyen barmoknak elég ha első rész megvan. Aztán majd megáll amikor megáll.
G.D írta: 2020.06.18. 20:48 Egy chiptuningtól, meg nyitott kipufogórendszertől nem lesz versenygép egy utcai autóból.
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2020.06.18. 20:48 Egy chiptuningtól, meg nyitott kipufogórendszertől nem lesz versenygép egy utcai autóból.
Olvasd már el a cikket...

"A csak zárt pályán használható versenyterméknek minősülő, JB4 típusú teljesítménynövelő elektronikai egység a jármű gyári 306 lóerős teljesítményét 400 lóerőre emelte, a motorvezérlő elektronikát kiegészítő egység és az utólagosan beépített kipufogórendszer hatására a kocsi gyári teljesítménye 30 százalékkal, a nyomatéka pedig 50 százalékkal nőtt meg"

Az a verda kint sem lehetett volna az utcán. Egyébként meg alapvetően tökmindegy mivel ment 150-el, a megengedett sebesség háromszorosával ment. Nem csak kicsit nehezebb volt a lába a gázon, ami néha mindenkive lmegesik, hanem baromállatként száguldozott egy kisvárosban, olyan sebességgel ami már az autópályán sem megengedett.
Ez bőven nem az a benéztem kicsit gyorsan mentem és kiléptek elém kategória volt. Az eleve kivédhetetlen helyzetet ő idézte el, teljes mértékben.
Ez egy közveszélyes baromállat, nagyjából a terroristával megegyező veszélyességi fokozatú, rohadjon rá a műanyag lakat is.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.06.18. 21:04 Olvasd már el a cikket...

"A csak zárt pályán használható versenyterméknek minősülő, JB4 típusú teljesítménynövelő elektronikai egység a jármű gyári 306 lóerős teljesítményét 400 lóerőre emelte, a motorvezérlő elektronikát kiegészítő egység és az utólagosan beépített kipufogórendszer hatására a kocsi gyári teljesítménye 30 százalékkal, a nyomatéka pedig 50 százalékkal nőtt meg"
Ne legyél már ilyen technikai analfabéta:!:
Azért minősül "zárt pályán használhatónak", mert átalakítva már nem teljesíti a gyökér euro-f@szomtudjahányas "környezetvédelmi" normát.
De a hazai járműpark nagyobbik része átalakítás nélkül sem felel meg neki(k), vagy mert olyan műszaki állapotban van, vagy mert még azelőtt gyártották őket hogy ilyesmit egyáltalán bevezettek volna (esetleg az előző kettő kombinációja).

Ennyit a versenyautóról...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2020.06.18. 21:20 Ne legyél már ilyen technikai analfabéta:!:
Azért minősül "zárt pályán használhatónak", mert átalakítva már nem teljesíti a gyökér euro-f@szomtudjahányas "környezetvédelmi" normát.


Ennyit a versenyautóról...
Vagy azért, mert az átalakítás után a kocsi teljesítménye köszönőviszonyban sem volt a forgalmi engedélyben szereplő adattal. A forgalmi engedély funkcióját a nevében hordozza.
De az eset szempontjából szerintem tökmindegy, mivel követték el. Ez kb. mint az Assault Riffle "formájú" fegyverek üldözése.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TurboP írta: 2020.06.18. 21:00 Hát igen azt felejtik el, hogy a megnövekedett nyomatékhoz, és teljesítményhez, a futóművet, és féket is illene hozzá módosítani. De az ilyen barmoknak elég ha első rész megvan. Aztán majd megáll amikor megáll.
Azért egy gyárilag 300+ lovas autó alá már normális féket meg futóművet szoktak rakni alapból is, de a fizikát megb@szni azzal se lehet...és akkor hazai utak "remek" állapotáról még nem is beszéltünk.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

G.D írta: 2020.06.18. 18:16 És semmiképpen nem mentegetésként, de azok közül, akik itt véres szájjal akarnának szíjat hasítani a hátából, tegye már fel a kezét, aki a kihalt éjszakai városban (a cikk szerint a baleset éjfél körül történt) mindig minden sebességkorlátozást betartott...
Félig-meddig kéz fel! Éjjel Kispesten, Ady Endre út, sehol senki, minden lámpa sárga villogón. Nem siettem, 50-nél rá a tempomatot, hadd berregjen szépen, szinte alapjáraton. A kapitányságnál meg háromlábúztak, örülhettek nekem :-).

Való igaz, amíg a mostani gépet nem szoktam meg, volt, hogy beleugrottam a 65-70-be, mert gyorsul és csendes, nem véletlenül szoktam rá a tempomatra, ha lehet haladni. De akkor se 100-150-nel, kis utcán, készakarva!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Blekk Rájgó 2020.06.18. 21:43-kor.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

qqriq írta: 2020.06.18. 12:15 https://index.hu/belfold/2020/06/18/ceg ... zito_ules/
Ilyeneket a helyszinen kivegezni...
Maximálisan egyet kell értenem, az ilyen jaszkarizó kis férgeknek két méterrel a föld alatt a helyük. És pont.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2020.06.18. 21:29 Vagy azért, mert az átalakítás után a kocsi teljesítménye köszönőviszonyban sem volt a forgalmi engedélyben szereplő adattal.
Vagy mert nem felel meg az i.e. 2000-ben kiadott KÖHÉM rendeletnek. Ami szerint pl. motorkerékpárnak csak egy lámpája lehet elöl...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2020.06.18. 21:34 Vagy mert nem felel meg az i.e. 2000-ben kiadott KÖHÉM rendeletnek. Ami szerint pl. motorkerékpárnak csak egy lámpája lehet elöl...
?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2020.06.18. 21:20 Ne legyél már ilyen technikai analfabéta:!:
Azért minősül "zárt pályán használhatónak", mert átalakítva már nem teljesíti a gyökér euro-f@szomtudjahányas "környezetvédelmi" normát.
De a hazai járműpark nagyobbik része átalakítás nélkül sem felel meg neki(k), vagy mert olyan műszaki állapotban van, vagy mert még azelőtt gyártották őket hogy ilyesmit egyáltalán bevezettek volna (esetleg az előző kettő kombinációja).

Ennyit a versenyautóról...
Én technikai analfabéta vagyok, vállalom. :D
Egyébként mondom: lényegtelen milyen autója volt. 150-el ment lakott területen és ezért meghalt egy fiatal. Ezért a 3 év az én szememben édeskevés, de kb pont mindegy mi a véleményem, a bíróság fogja mérlegelni a szitut.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2020.06.18. 21:37?
Arra gondol, hogy ha ilyen cumót épít be, akkor előtte átépítési engedély kell, mérnők által megtervezve, pspírozva stb. Különben illegal. Saját felelősségre beépítheted, de ellenőrzéskor ha megbuksz KPM vizsga, addig ugrik a forgalmi+ kapsz büntit. Ugyanúgy, mint a 100/80W izzóért, vagy az utólagos xenon ért
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2020.06.18. 21:37?
Mit nem értesz?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

RatRace írta: 2020.06.18. 22:39 Arra gondol, hogy ha ilyen cumót épít be, akkor előtte átépítési engedély kell, mérnők által megtervezve, pspírozva stb.
Olyan cuccot, ami nem engedélyezett utcai használatra (<- mert nem felel meg a zaj- vagy károsanyag-kibocsátási normának) átalakítási engedéllyel sem építhetsz be.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2020.06.18. 22:42Mit nem értesz?
A motoros párhuzam megzavart, de akkor lényegében egyről beszélünk. Gondolom...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2020.06.18. 23:00 A motoros párhuzam megzavart, de akkor lényegében egyről beszélünk. Gondolom...
Ha arra gondolsz hogy régen elavult, de legalább már hatályba lépésekor is teljesen életszerűtlen jogszabályok vonatkoznak erre (is), akkor igen, egyről.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2020.06.18. 23:20 Ha arra gondolsz hogy régen elavult, de legalább már hatályba lépésekor is teljesen életszerűtlen jogszabályok vonatkoznak erre (is), akkor igen, egyről.
Akkor mégsem. Ha valakinek attól lesz nagyobb, hogy utólagos módosítással megnöveli az autója teljesítményét, tegye. Ennek nyilván van legális módja is. Ez nem az volt.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2020.06.12. 07:53 És kifasz írt betörőről, meg jogos védelmi szituról, te szerencsétlen?
Máskülönben mi a f.sznak lövöldöznél a szobádban füldugó nélkül te szerencsétlen? :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

chucky írta: 2020.06.12. 07:53 Csak nem megnosultel es az asszony beszabalyozza az idodet? 😄😄
:D :D
Nem. Csak nem tartom már sok értelmét külön egy ilyen fórumnak a közösségi oldalak korában. Ráadásul majdnem minden lényegesebb már ki lett tárgyalva, kizárólag a jogi és egyéb újdonságok, az adás-vétel, meg az OFF topic, ami érdekes lehet. (Bár lassan ez utóbbi is kezdi elveszíteni a vonzerejét, ha tele van olyasmivel, hogy ki hogyan tuningolja a kocsiját, meg kit hogyan b.szott meg a rendőr pedig csak ennyivel meg annyival ment, és amúgy is tök szabályos volt, meg milyen riasztót köt be a lakásába és az miért jó vagy miért nem, meg hasonlóak, amik meg engem nem érdekelnek.) Plusz a kettős mércével sem barátkoztam meg azóta sem, szóval ritkán vagyok itt és rendszerint olyankor sem írok legfeljebb priviket. 8-)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2020.06.20. 11:24-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

chucky írta: 2020.06.12. 08:03 Nekem nagyon erzekeny a hallasom.Amit mas meg nem azt en mar hallom.
Irigyellek. :) Bár őszintén, szerintem nincs összefüggés, vagy csak minimális. Lehet valakinek kiváló hallása úgy is, hogy a lövés és más erőteljes zaj nem zavarja annyira, mint amennyire téged. Máskülönben már az összes macska agya felrobbant volna. 8-)
Egyébként tényleg nem mindegy hol történik a dolog. Mikor katona voltam és AMD-vel lőttünk, katonai, szabad terű lőtéren hasalásból, bármilyen védőeszköz nélkül, még csak nem is zavart a döreje. (Az már annál inkább, hogy a kettővel arrébb lévő katonának a lövéseiből a hüvelyek a fülemre hullottak. :lol: ) Viszont valóban, zárt térben, mondjuk egy pincében, vagy szobában egy 9X19-es, vagy akár egy petárda hangja is durva tud lenni.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2020.06.20. 11:03 :D :D
Nem. Csak nem tartom már sok értelmét külön egy ilyen fórumnak a közösségi oldalak korában.
Bruhahahaha! A közösségi oldalakat fegyveres témában többnyire a nettó idiótákon kívül kevesen látogatják. :twisted:
A tartalom szétaprózódott, nem követhető vissza... meg minek is visszakövetni a híg fost De ha szerinted az jobb, akkor hajrá!!!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.20. 19:18 Bruhahahaha! A közösségi oldalakat fegyveres témában többnyire a nettó idiótákon kívül kevesen látogatják. :twisted:

+1

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.06.20. 20:42
"Piatnik csak kártyát adott."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.06.21. 10:30 "Piatnik csak kártyát adott."
És nem változtatta meg játék közben a szabályokat és nem csak nála lehetett kártyázni, ugye?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Akárhogy nézem: ez jogos védelmi helyzet volt.
téglával dobálták, gp-vel lőtt és sikeresen elmenekült.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.06.21. 12:28 És nem változtatta meg játék közben a szabályokat és nem csak nála lehetett kártyázni, ugye?
Én arra gondoltam és válaszoltam, hogy Zuckerberg csinált egy eszközt, de az emberanyagon változtatni nem tud. Arról nem tehet, hogy a felhasználói között milliószám vannak ugyanazok a tökfilkók, akik köztünk élnek és minket bosszantanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.06.21. 13:07 Én arra gondoltam és válaszoltam, hogy Zuckerberg csinált egy eszközt, de az emberanyagon változtatni nem tud. Arról nem tehet, hogy a felhasználói között milliószám vannak ugyanazok a tökfilkók, akik köztünk élnek és minket bosszantanak.
Ezért írtam, hogy teljesen rossz a hasonlatod! Alapjaiban az!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.06.21. 13:07 Én arra gondoltam és válaszoltam, hogy Zuckerberg csinált egy eszközt, de az emberanyagon változtatni nem tud. Arról nem tehet, hogy a felhasználói között milliószám vannak ugyanazok a tökfilkók, akik köztünk élnek és minket bosszantanak.
Azok a csekély értelmi képességű/mentálisan terhelt barmok akik korábban csak a magukhoz hasonló többi csekély értelmi képességű/mentálisan terhelt barom között tudta megosztani az állatságait, ezzel az eszközzel korlátlanul bele tudják okádni a világba a szellemi hányadékukat. Nekem ez a legnagyobb problémám a Faszbúkkal. Tered enged a roppant alacsony színvonalú dolgoknak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.21. 13:15 Azok a csekély értelmi képességű/mentálisan terhelt barmok akik korábban csak a magukhoz hasonló többi csekély értelmi képességű/mentálisan terhelt barom között tudta megosztani az állatságait, ezzel az eszközzel korlátlanul bele tudják okádni a világba a szellemi hányadékukat. Nekem ez a legnagyobb problémám a Faszbúkkal. Tered enged a roppant alacsony színvonalú dolgoknak.
nem, ennél rosszabb. Az algoritmus felerősíti ezeket, és buborékokat képez.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.06.21. 13:16 nem, ennél rosszabb. Az algoritmus felerősíti ezeket, és buborékokat képez.
Na ja, a véleménybuborék a történet másik fele! A csekély értelmi képességű/mentálisan terhelt barmok megtalálják egymást, és mivel az említett algoritmus révén csak azokat a dolgokat látják a világból ami őket érdeklik, így szentül hiszik hogy tényleg övék a világ, tényleg nekik van igazuk és rajtuk kívül mindenki tényleg köcsög.

Erre mondta a Puzsér, hogy a véleménybuborékokkal az a baj, hogy szélsőséges esetben a meszesgödör felett térdelve, a kivégzésre várva jönnek majd rá az emberek, hogy mások is voltak a világon akiknek k.rvára más véleménye volt a dolgokról, ők is k.rvára meg voltak győződve hogy övék a világ, és valójában ők voltak többen.
Ez persze egy extrém példa, de egy saját információs buborékoaiba zárt világ, ahol az emberek csak a saját véleményeiket mantrázzák, kurvára veszélyes dolog.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.06.21. 15:45-kor.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Lövészetvezetői engedélyt ki lehet váltani online ügyfélkapun keresztül?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

bcsob írta: 2020.06.21. 15:38 Sziasztok!

Lövészetvezetői engedélyt ki lehet váltani online ügyfélkapun keresztül?
http://www.police.hu/ugyintezes-dokumen ... yintezes-8
gaijin (gaidzsin) - JKL
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Modellezik itt valaki?

Az MB jeep méretei kellenének, minnél részlet pontosabban.
A google nem a barátom😒
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2020.06.20. 19:18 Bruhahahaha! A közösségi oldalakat fegyveres témában többnyire a nettó idiótákon kívül kevesen látogatják. :twisted:
A tartalom szétaprózódott, nem követhető vissza... meg minek is visszakövetni a híg fost De ha szerinted az jobb, akkor hajrá!!!
Öööö..... A Fegyvervideo meg a Kaliber is fent van meg még sok más. :lol: :lol: Teljesen jól követhető. Annak meg, hogy egy ilyen külön valamin ömlengjünk nem túl sok értelme van már szerintem. Kb. mintha még mindig email-es levelezőlistát tartana fent valaki. :mrgreen:

Ja! Meg hát a közösségi oldal nem csak az f-el kezdődő jelölésére szolgál. Pl. a youtube is ilyen. Ma már ilyenek nélkül nem nagyon lehet normális látogatottságot elérni saját weboldalakkal, akármilyen jó is az, vagy akármilyen űrt próbál betölteni. Szomorú vagy sem, ez az igazság.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2020.06.24. 00:04 Öööö..... A Fegyvervideo meg a Kaliber is fent van meg még sok más. :lol: :lol: Teljesen jól követhető. Annak meg, hogy egy ilyen külön valamin ömlengjünk nem túl sok értelme van már szerintem. Kb. mintha még mindig email-es levelezőlistát tartana fent valaki. :mrgreen:

Ja! Meg hát a közösségi oldal nem csak az f-el kezdődő jelölésére szolgál. Pl. a youtube is ilyen. Ma már ilyenek nélkül nem nagyon lehet normális látogatottságot elérni saját weboldalakkal, akármilyen jó is az, vagy akármilyen űrt próbál betölteni. Szomorú vagy sem, ez az igazság.
Akkor miért osztod még mindig az észt itt, ezen a felületen?
Az teljesen OK hogy szerinted nincs létjogosúltsága a fórumoknak, és hogy máshol jobb. Ízlések és pofonok.

De akkor miért jössz vissza ide állandóan
ezt elmondani? Pont lófaszt sem érdekel a fanyalgásod. Miért kell neked éppen itt kényszeresen a nullás lisztbe fingani?
Menj oda b@zmeg, ahol jobbam érzed magad ne itt trollkodj!!!
Avatar
sombrero
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.08. 09:54
Tartózkodási hely: La Paz, Bolívia

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sombrero »

https://www.blikk.hu/galeria/harom-gyer ... as/ny3k9vn

"Ezután a házban a nyomozók kutatást tartottak, amelynek során különböző típusú puskákat, gázriasztó, forgótáras, airsoft, illetve gumilövedékes fegyvereket, valamint feltehetően II. világháborús kézigránátot foglaltak le, amelyeket megküldtek szakértői vizsgálatra."

Sosem értettem hogy kutatáskor a rendőrök minden fegyvernek látszó tárgyat lefoglalnak (pl. airsoft fegyvert, gyerek játékpisztolyát, stb) és elküldik szakértésre? Vagy megy velük valami szakértő a helyszínre és az dönti el hogy mit foglalnak le?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sombrero írta: 2020.06.25. 12:35 https://www.blikk.hu/galeria/harom-gyer ... as/ny3k9vn

"Ezután a házban a nyomozók kutatást tartottak, amelynek során különböző típusú puskákat, gázriasztó, forgótáras, airsoft, illetve gumilövedékes fegyvereket, valamint feltehetően II. világháborús kézigránátot foglaltak le, amelyeket megküldtek szakértői vizsgálatra."

Sosem értettem hogy kutatáskor a rendőrök minden fegyvernek látszó tárgyat lefoglalnak (pl. airsoft fegyvert, gyerek játékpisztolyát, stb) és elküldik szakértésre? Vagy megy velük valami szakértő a helyszínre és az dönti el hogy mit foglalnak le?
Ez attól függ. Alapesetben nem értenek a fegyverekhez (ami szomorú) és minden fegyveralakút lefoglalnak és szakértőztetnek.
(Rosszindulatú vagyok, de valószínűleg a helyi szagértő meg valszeg valaki főrendőrnek az ismerőse, rokona, és egyszerűbb így intézni a bizniszt mint a rendőrök szakértelmét napra készen tartani) Nekem amikor feltörte valami állat a kocsimat és volt benne egy gázriasztó amit az ülésre dobott, akkor eleve fegyverszakértő jött ki helyszínelni is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sombrero írta: 2020.06.25. 12:35 https://www.blikk.hu/galeria/harom-gyer ... as/ny3k9vn

"Ezután a házban a nyomozók kutatást tartottak, amelynek során különböző típusú puskákat, gázriasztó, forgótáras, airsoft, illetve gumilövedékes fegyvereket, valamint feltehetően II. világháborús kézigránátot foglaltak le, amelyeket megküldtek szakértői vizsgálatra."

Sosem értettem hogy kutatáskor a rendőrök minden fegyvernek látszó tárgyat lefoglalnak (pl. airsoft fegyvert, gyerek játékpisztolyát, stb) és elküldik szakértésre? Vagy megy velük valami szakértő a helyszínre és az dönti el hogy mit foglalnak le?
Mindent is lefoglalnak, aztán szakértőztetnek. A rendőr nem szakért, mert nincs rá joga. Persze lehetne beszélni hülyeségeket, hogy akkor a görbef...szt is lefoglahatná... De ezt a gondolatmenetet itt függesszük fel, mert csúnyabácsi leszek.

Ami fegyveralakú, az lefoglalódik. Ha nem volt egyéb bcs, szabsértés eszköze, és jogszerűen volt tartva, akkor visszaadják. Ha valami nem stimmelős, akkor elkobzódik. Ezek a játékszabályok, így lehet fegyvert tartani. Értem én, ha nem tetszik, sok dologgal én sem értek egyet, de akkor is ezek a szabályok. Változtatni ezen mi innen alulról nem tudunk. Írhat bárki, bármennyi levelet az.igrendeknek, a BM-nek, az IRM-nek, totál hatástalan lesz.

Ami igazán kártékony dolog, az nem a hatóság lefoglalósdija ami általában csak egy egyértelmű ügyben (itt családon belüli erőszak + STS fegyverrel, + garázdaság minősített esete) történik, hanem inkább a sajtó szarkavarása, hazudozásai, ferdítései a károsak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése