OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 758
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

bel írta: 2018.08.29. 20:43 Sziasztok,

Az ehhez ertok fele a kerdeseim:
-CNC-hez tenyleg kell erteni? Marmint nem a CNC program megirasahoz, hanem a futtatasahoz.
-Annak van technikai oka, hogy nincs letoltheto fegyvergyarto program CNC-hez?

Termeszetesen ezek a kerdesek csak az USAban erdekesek, ahol alanyi jogon lehet sajat celra fegyvert gyartani, itt csak egyszeru kivancsisag.

Bel
Toll-papír serceg, billentyűzet kopog (megfelelő aláhúzandó). "Bel nevű fórumozó fémmegmunkálási ismeretek és fegyvergyártás kapcsolatáról érdeklődik".
Másnap a Princz Albrecht Strasse-n egy szikár alak a kávéját kortyolva olvasgatja az íróasztala mellett a leírtakat.
"Hm..." hümmög, majd neonszínű szövegkiemelővel kihúzza a "bel" nevet és a jelentés érintett mondatát, majd a papírt beleteszi egy dossziéba és tovább folytatja a "Kék madár" fedőnevű ügynöke jelentésének tovább olvasását.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Chuck Norris írta: 2018.08.30. 10:13 Toll-papír serceg, billentyűzet kopog (megfelelő aláhúzandó). "Bel nevű fórumozó fémmegmunkálási ismeretek és fegyvergyártás kapcsolatáról érdeklődik".
Másnap a Princz Albrecht Strasse-n egy szikár alak a kávéját kortyolva olvasgatja az íróasztala mellett a leírtakat.
"Hm..." hümmög, majd neonszínű szövegkiemelővel kihúzza a "bel" nevet és a jelentés érintett mondatát, majd a papírt beleteszi egy dossziéba és tovább folytatja a "Kék madár" fedőnevű ügynöke jelentésének tovább olvasását.
Akkor itten veszélyes dolog álmodozni? Akárcsak olyan kütyükről is, ami úgyse valósul meg sose, mert aki gyárthatná, az nem akarja? Pedig csak lézervágó, meg hagyományos marógép kellene hozzá, semmi öttengelyes céencé...
daoderringer.JPG
daoderringer.JPG (38.14 KiB) Megtekintve 49103 alkalommal
(a képet természetesen az interneten találtam, még régen, már nem emlékszem hogy hol... meg alaposabban megnézve látszik hogy ez a szerkezet ebben a formában még üzemképtelen, még sok részlet nincs kidolgozva... ez csak egy formatanulmány... az egyetlen újítás benne az, hogy a kakasok közti váltást biztosító csillagot se muszáj céencézni, lehet két lézervágott lemezdarab, egy hatszögacélra felhúzva.)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Chuck Norris írta: 2018.08.30. 10:13 Toll-papír serceg, billentyűzet kopog (megfelelő aláhúzandó). "Bel nevű fórumozó fémmegmunkálási ismeretek és fegyvergyártás kapcsolatáról érdeklődik".
Másnap a Princz Albrecht Strasse-n egy szikár alak a kávéját kortyolva olvasgatja az íróasztala mellett a leírtakat.
"Hm..." hümmög, majd neonszínű szövegkiemelővel kihúzza a "bel" nevet és a jelentés érintett mondatát, majd a papírt beleteszi egy dossziéba és tovább folytatja a "Kék madár" fedőnevű ügynöke jelentésének tovább olvasását.
+1!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2018.08.30. 11:21 Akkor itten veszélyes dolog álmodozni? Akárcsak olyan kütyükről is, ami úgyse valósul meg sose, mert aki gyárthatná, az nem akarja? Pedig csak lézervágó, meg hagyományos marógép kellene hozzá, semmi öttengelyes céencé...

daoderringer.JPG

(a képet természetesen az interneten találtam, még régen, már nem emlékszem hogy hol... meg alaposabban megnézve látszik hogy ez a szerkezet ebben a formában még üzemképtelen, még sok részlet nincs kidolgozva... ez csak egy formatanulmány... az egyetlen újítás benne az, hogy a kakasok közti váltást biztosító csillagot se muszáj céencézni, lehet két lézervágott lemezdarab, egy hatszögacélra felhúzva.)
Amit Te leírtál az elég specifikus, emlékszünk még mennyi ötletelés volt a fórumon a soha nem megvalósuló gázgumis derringerről, az is. Amit a topiktárs leírt az meg elég tág ahhoz hogy akár problémlásnak is gondolhassa, aki olyan beállítottságú.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TotoHU írta: 2018.08.30. 13:25 Amit Te leírtál az elég specifikus, emlékszünk még mennyi ötletelés volt a fórumon a soha nem megvalósuló gázgumis derringerről, az is. Amit a topiktárs leírt az meg elég tág ahhoz hogy akár problémlásnak is gondolhassa, aki olyan beállítottságú.
Nem tekinthetünk el a virágsziromszagolgató ön- és közveszélyesen ostoba hibbant-libbantaktól, de általában ezt az '56-os puccskísérlet számlájára szokták írni. Ami nem kevésbé baromság. Alig 10 évvel a háború után rengeteg fegyver volt még eldugva és rengeteg fegyver volt kint a "megbízhatóaknál".

Az emberek mégis a különféle szervezetek fegyverraktáraihoz mentek "feltankolni". (Ezért röhögtem hangosan a "központilag tárolandó" sportfegyverek ötleten.) És még akkor is előfordult, hogy egy volt csendőr(!) nem boldogult egy elakadt .22-essel, és a csövével verte agyon az "ávós kinézetű" szerencsétlent.

Pedig alapból valahol itt kezdődött...
1514. évi LX. törvénycikk (részlet)
.....
3. § Mert különben, ha a hajdu fegyvert visel, bárki és bárhol elfoghatja: s első izben ki kell herélni, másod izben, ha megint fegyvert visel, feje essék vagy más halállal bünhődjék.
4. § Ha pedig parasztnak van puskája, annak jobb kezét kell levágni.

Persze azóta valamit finomodott a helyzet... :lol: :lol: :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2684
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Blekk Rájgó írta: 2018.08.29. 21:05Nem véletlen, hogy ahol sok ilyen gép üzemel, nagyon megfizetik a programozókat és gépbeállítókat! Ők értenek hozzá, nem az, aki beteszi a nyers munkadarabot, majd kiveszi a készet.
Szia,

Koszi a valaszt! Latszik, hogy nem ertek hozza, eszembe sem jutott, hogy van olyan, hogy gepbeallito.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2684
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Chuck Norris írta: 2018.08.30. 10:13
Termeszetesen ha ugy latod jobbnak, akkor nyugodtan torold a kerdesemet.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2018.08.30. 14:21 Termeszetesen ha ugy latod jobbnak, akkor nyugodtan torold a kerdesemet.

Bel
Szerintem nem történt semmi illegális, aktád meg valszeg úgyis van ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pithecus írta: 2018.08.30. 14:01 Nem tekinthetünk el a virágsziromszagolgató ön- és közveszélyesen ostoba hibbant-libbantaktól, de általában ezt az '56-os puccskísérlet számlájára szokták írni. Ami nem kevésbé baromság. Alig 10 évvel a háború után rengeteg fegyver volt még eldugva és rengeteg fegyver volt kint a "megbízhatóaknál".

Az emberek mégis a különféle szervezetek fegyverraktáraihoz mentek "feltankolni". (Ezért röhögtem hangosan a "központilag tárolandó" sportfegyverek ötleten.) És még akkor is előfordult, hogy egy volt csendőr(!) nem boldogult egy elakadt .22-essel, és a csövével verte agyon az "ávós kinézetű" szerencsétlent.

Persze azóta valamit finomodott a helyzet... :lol: :lol: :lol:
Tudom hogy sokan marhaságnak tartják az itthoni rendőrségi hozzáállást az 56-os eseményekhez visszavezetni, erről már több vita is volt a megboldogult előző fórumon.
A környező országokat megnézve, főleg a teljesen hasonló fejlődésű Szlovákiát és Csehországot, annyival sokkal szigorúbb és értelmetlenebb nálunk a szabályozás, hogy nem lehet más különbséget tenni, csak azt hogy itt fellógattak BM-eseket az Andrássy út lámpavasaira, amott meg nem. A polgári fegyvertartással szembeni zsigeri hatósági gyűlölet nem fakadhat logikusan sehonnan máshonnan, csak ebből.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2018.08.30. 11:21 ... aki gyárthatná, az nem akarja? Pedig csak lézervágó, meg hagyományos marógép kellene hozzá, semmi öttengelyes céencé...

daoderringer.JPG
Ha azt nézzük, még hagyományos marógép se kell. Ahol akad olcsón élőmunka, elég egy oszlopos fúrógép és jó adag reszelő :-).

https://www.youtube.com/watch?v=J4qwK1KgL_s

(amúgy lenne ötletem, mit faragjak...)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2684
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Hat igen, a 3D nyomtatokat ha nem tiltjak be gyorsan, 20-30 ev mulva mar akar erre is kepesek lesznek: https://www.youtube.com/watch?v=JSrj-LykZM4

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2018.08.31. 09:53 Sziasztok,

Hat igen, a 3D nyomtatokat ha nem tiltjak be gyorsan, 20-30 ev mulva mar akar erre is kepesek lesznek: https://www.youtube.com/watch?v=JSrj-LykZM4

Bel
Teljesen egyértelműen ez a jövő! Sok helyen írták, hogy egy csomó apróbb használati tárgyat a nem is túl távoli jövőben nem megveszünk a boltban, hanem kinyomtatunk otthon, vagy valamilyen közösségi nyomtató ponton.
Ez ellen nem lehet mit csinálni, a fejlődést nem lehet betiltani! Régen az NDK-ból érkező írógépek sem kerülhettek forgalomba addig, amíg gondosan írásmintákat nem vettek róluk és egyenként regisztrálták őket (persze rejtett jeleket helyeztek el, amiket csak a hazai titokzatos szolgálatok ismertek) a 80-as években a szocializmusban a színes fénymásolókat is regisztrálni kellett. Aztán mi van ma?
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

TotoHU írta: 2018.08.31. 12:45 Teljesen egyértelműen ez a jövő! Sok helyen írták, hogy egy csomó apróbb használati tárgyat a nem is túl távoli jövőben nem megveszünk a boltban, hanem kinyomtatunk otthon, vagy valamilyen közösségi nyomtató ponton.
Ez ellen nem lehet mit csinálni, a fejlődést nem lehet betiltani! Régen az NDK-ból érkező írógépek sem kerülhettek forgalomba addig, amíg gondosan írásmintákat nem vettek róluk és egyenként regisztrálták őket (persze rejtett jeleket helyeztek el, amiket csak a hazai titokzatos szolgálatok ismertek) a 80-as években a szocializmusban a színes fénymásolókat is regisztrálni kellett. Aztán mi van ma?
Khm... http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... ndolkodas/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2018.08.31. 12:45 Teljesen egyértelműen ez a jövő! Sok helyen írták, hogy egy csomó apróbb használati tárgyat a nem is túl távoli jövőben nem megveszünk a boltban, hanem kinyomtatunk otthon, vagy valamilyen közösségi nyomtató ponton.
Ez ellen nem lehet mit csinálni, a fejlődést nem lehet betiltani! Régen az NDK-ból érkező írógépek sem kerülhettek forgalomba addig, amíg gondosan írásmintákat nem vettek róluk és egyenként regisztrálták őket (persze rejtett jeleket helyeztek el, amiket csak a hazai titokzatos szolgálatok ismertek) a 80-as években a szocializmusban a színes fénymásolókat is regisztrálni kellett. Aztán mi van ma?
Különösen olyan eszközöknél fog teret nyerni a 3D nyomtatás, amiknél a hosszú élettartam nem feltétel, viszont elég egyediek. Pont ilyenek pl. a végtagra tehető sínek, gipszpótlékok.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Iskoláskorú gyerekek apukái számára!
https://youtu.be/mZZi9e1dglc
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

swordmanus írta: 2018.08.31. 15:09 Iskoláskorú gyerekek apukái számára!
https://youtu.be/mZZi9e1dglc
Jajadejó! Majd amikor anyuka keresi a gyerekének a "gyakorló" pillangókést majd megmutatom neki ezt a videót, hogy apa gyártson neki inkább! :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

http://www.origo.hu/nagyvilag/20180830- ... ngham.html

Két feka megtamadott ket utast, elegge pufolik oket. Persze természetesen a szemétláda origo a vegen azt irja, hogy "szétválasztani a verekedőket" holott végig vissza sem ütöttek az áldozatok, csak védekeztek ahogyan szerencsétlenek tudtak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2018.08.31. 12:45 Régen az NDK-ból érkező írógépek sem kerülhettek forgalomba addig, amíg gondosan írásmintákat nem vettek róluk és egyenként regisztrálták őket (persze rejtett jeleket helyeztek el, amiket csak a hazai titokzatos szolgálatok ismertek) a 80-as években a szocializmusban a színes fénymásolókat is regisztrálni kellett. Aztán mi van ma?
Sőt, sátoros ünnepekre jól el is zárták őket. Ellenben a 240sor/perces sornyomtatóval és a mellette lévő lapvágó+kötő géppel a kutya nem törődött :).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.08.30. 11:21 Akkor itten veszélyes dolog álmodozni? Akárcsak olyan kütyükről is, ami úgyse valósul meg sose, mert aki gyárthatná, az nem akarja? Pedig csak lézervágó, meg hagyományos marógép kellene hozzá, semmi öttengelyes céencé...

daoderringer.JPG

(a képet természetesen az interneten találtam, még régen, már nem emlékszem hogy hol... meg alaposabban megnézve látszik hogy ez a szerkezet ebben a formában még üzemképtelen, még sok részlet nincs kidolgozva... ez csak egy formatanulmány... az egyetlen újítás benne az, hogy a kakasok közti váltást biztosító csillagot se muszáj céencézni, lehet két lézervágott lemezdarab, egy hatszögacélra felhúzva.)
Ez kísértetiesen olyan, mintha valaki egy bizonyok "K" betűs fegyvergyártó részére tervezte volna... :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2018.08.31. 19:13 Ez kísértetiesen olyan, mintha valaki egy bizonyok "K" betűs fegyvergyártó részére tervezte volna... :-)
Végülis ja, gyárthatná a Kimber is :roll:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.08.31. 19:43 Végülis ja, gyárthatná a Kimber is :roll:
Igen-igen... Biztosan rájuk gondoltam... :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2018.08.31. 19:43 Végülis ja, gyárthatná a Kimber is :roll:
Sztem nem Kimber, inkabb Kolt... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.08.31. 21:34 Sztem nem Kimber, inkabb Kolt... 8-)
Nem értelek titeket... KORTH!!!!! :lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2018.08.31. 23:25 Nem értelek titeket... KORTH!!!!! :lol:
Nekem önvédelemre csakis Klock.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13893
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

/off
Jah, a csapbol is ez folyik.
Allitolagos hianyszakmaval, allitolag jo referenciakkal, ~20 ev szakmai tapasztalattal nem igazan csorog a telefon...
/on
Martin Riggs írta: 2018.08.23. 06:41 Megjegyzem most megtehetnék, mert a munkaerő piacon olyan vákuum van, hogy azonnal felszívná az állományt. .
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2018.09.01. 18:23 /off
Jah, a csapbol is ez folyik.
Allitolagos hianyszakmaval, allitolag jo referenciakkal, ~20 ev szakmai tapasztalattal nem igazan csorog a telefon...
/on
Mert az igények addig tartanak ...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

qqriq írta: 2018.09.01. 18:23 /off
Jah, a csapbol is ez folyik.
Allitolagos hianyszakmaval, allitolag jo referenciakkal, ~20 ev szakmai tapasztalattal nem igazan csorog a telefon...
/on
OFF

Azért van munkaerő hiány, mert senki sem akar normális fizetéseket adni. A nagy tapasztalatú szakemberek meg "sokat szoktak kérni". Ezért őket be sem hívják. Ha meg van bérigény az önéletrajzban, és az kicsit is normálisabb, akkor ott úszott el a hívás...

A cégek nagyrésze még nem fogta fel, hogy jelenleg durva infláció van. És nem az állami hazudozást kell nézni, hanem az élelemiszerbolt kasszájánál a blokkot.

Jelenleg én is alulfizetettnek számítok a szakmámban, de nem ugrálok, mert tudom, hogy máshol is hasoló bért kínálnának fel. Ha meg többet kínálnak, akkor előbb-utóbb csak kiderül, hogy nem nagyon akarják odaadni az ígért pénzt, vagy ilyen-olyan okkal megpróbálják jogosnak látszóan lefaragni...

Nem ok nélkül mennek el az emberek családostul ebből az országból. Kb olyan az ország mint a fegyverjogunk. Logikátlan, és korrupcióra épülő.

ON
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.09.01. 19:15 OFF

Azért van munkaerő hiány, mert senki sem akar normális fizetéseket adni. A nagy tapasztalatú szakemberek meg "sokat szoktak kérni". Ezért őket be sem hívják. Ha meg van bérigény az önéletrajzban, és az kicsit is normálisabb, akkor ott úszott el a hívás...

A cégek nagyrésze még nem fogta fel, hogy jelenleg durva infláció van. És nem az állami hazudozást kell nézni, hanem az élelemiszerbolt kasszájánál a blokkot.

Jelenleg én is alulfizetettnek számítok a szakmámban, de nem ugrálok, mert tudom, hogy máshol is hasoló bért kínálnának fel. Ha meg többet kínálnak, akkor előbb-utóbb csak kiderül, hogy nem nagyon akarják odaadni az ígért pénzt, vagy ilyen-olyan okkal megpróbálják jogosnak látszóan lefaragni...

Nem ok nélkül mennek el az emberek családostul ebből az országból. Kb olyan az ország mint a fegyverjogunk. Logikátlan, és korrupcióra épülő.

ON
+1! Minden szavaddal egyetertek!!! Az elelmiszer arak, benzinar, szolgaltatasok arai az egekben , mindent emelnek, egy valamit nem es az a fizetesunk...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.09.01. 19:15 OFF

Azért van munkaerő hiány, mert senki sem akar normális fizetéseket adni. A nagy tapasztalatú szakemberek meg "sokat szoktak kérni". Ezért őket be sem hívják. Ha meg van bérigény az önéletrajzban, és az kicsit is normálisabb, akkor ott úszott el a hívás...

A cégek nagyrésze még nem fogta fel, hogy jelenleg durva infláció van. És nem az állami hazudozást kell nézni, hanem az élelemiszerbolt kasszájánál a blokkot.

Jelenleg én is alulfizetettnek számítok a szakmámban, de nem ugrálok, mert tudom, hogy máshol is hasoló bért kínálnának fel. Ha meg többet kínálnak, akkor előbb-utóbb csak kiderül, hogy nem nagyon akarják odaadni az ígért pénzt, vagy ilyen-olyan okkal megpróbálják jogosnak látszóan lefaragni...

Nem ok nélkül mennek el az emberek családostul ebből az országból. Kb olyan az ország mint a fegyverjogunk. Logikátlan, és korrupcióra épülő.

ON
Jah, nekem is van egy ismerősöm, aki azért volt inkább munkanélküli másfél évig - addig simán eltartatta magát a barátnőjével, miközben ő ült a TV előtt egész nap és vakarta a valagát -, mert miután kikerült a fősuliról, nem igazán akartak neki netto 400 ezres, évi másfél milliós prémiummal megtoldott fizetést adni. Volt egy cég, ami ha ennyit nem is, de valami közeli értéket fizetett volna, ott meg azon akadt ki, hogy nem járt neki ingyen benzinnel céges autó. :D

Aztán fogta magát és barátnőstül kiment Londonba. Na ott aztán megtudta hol lakik az Úr.... :lol: Megkapta ugyan az áhított fizetést, ám nagyon nem a szakmájában, hanem mint szobafestő-mázoló, idénymunkában. Céges autó persze ott sincs. Cserébe viszont van akkora albérleti díj, ami több mint a fele fizetése. A barátnője két diplomával bébiszitter, mivel a saját szakmáiban ott nem tud elhelyezkedni (vagy nem akar?). Magyar pénzre átszámítva úgy valamivel több mint netto 300 ezret keres bébiszitterkedéssel, ami nagyjából el is megy az albérletre. A rezsi az kb. további 100 ezer, plusz kettejük kajája, ami további olyan 60-100 ezer körül van, mivel főzni nincs idejük (kedvük?). Pedig már heroltjuk van a sok curry-től, mivel ott minden azzal készül, curry nélkül nincs is igazából semmi ami főtt. Mindezért cserébe egy olyan helyen laknak, hogy én, aki a bulinegyedben lakom, immáron sok éve, félnék oda hazamenni.

Azután ott van a kolléganőm testvére, meg a családja. Ők már elég régóta kint élnek, saját bevallásuk szerint bejött nekik.... Hát nem tudom. A srác autógyárban dolgozik. Most éppen valami kisfőnök féle, de ez ott gyorsan változik, mivel a dolgozókat folyamatosan ide-oda helyezgetik, mintha valami vetésforgók vagy mik lennének. Átszámítva nagyjából 600 e.-nek megfelelő netto pénzt keres, amiből nagyjából 220 e. az albérlet. Azért csak ennyi, mert nem Londonban laknak, hanem valahol távolabb egy kisházban. Ja, meg van egy hatszáz éves BMW-jük, ami ránézésre nagyjából olyan 30-t eszik 100-on. A felesége nem dolgozik, mivel a két gyerek mellett nem tud. A gyerekek után pedig nagyjából nulla, azaz NULLA juttatás jár nekik, ugyanis hát odakünt nincs olyasmi, hogy GYES, meg GYED, meg iskolai segíj, meg adókedvezmény és hasonló "hülyeségek", mivel ott a migrikkel akarják megoldani a népességcsökkenést.... Három hónapig kaptak magyar pénzre átszámítva olyan 30 ezernek megfelelő juttatást állambácsitól - ami ott kb. a semminél csak kicsit többre elég -, azután slusz. Ha oviba akarják a gyereket beiratni, ott sorba kell állni, és kapaszkodj meg, felvételi van! Igen, a 3 éves gyerkőcnek felvételi van. Ami nagyjából annyit jelent egyébként, hogy azt vesznek fel, akit akarnak. Tehát ha nyomsz nem is olyan kicsi ZS-t a zsebükbe, akkor fel van véve a gyereked, legalábbis egy évre, mert hát a következő évben nagyjából egy hasonló összegért tudják tartani a helyet neki, ha nem, akkor leshetsz ki a fejedből. Ennyit a korrupcióról. Azután ott vannak még olyan apróságok, hogy ha orvoshoz kell vinni, az annyira van ingyen, mint idehaza mondjuk a BKV. Ha nem fizetsz, még alapellátást se kapsz. Na ja, ha haldoklik már akkor valszeg nagy kegyesen adnak neki gyógyszert. Arról nem is beszélve, hogy a sürgősségiken annyian vannak, hogy ha odamész, biztos lehetsz benne, hogy az egész napodat ott töltöd. Előre bejelentkezés? Azt ott legalábbis nem ismerik. Mondjuk ennyi ember esetében meg olyan üzemnél értelme se lenne az igaz. Na ja, infláció az ott tényleg nincs.... még....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2018.09.02. 10:01 Jah, nekem is van egy ismerősöm, aki azért volt inkább munkanélküli másfél évig - addig simán eltartatta magát a barátnőjével, miközben ő ült a TV előtt egész nap és vakarta a valagát -, mert miután kikerült a fősuliról, nem igazán akartak neki netto 400 ezres, évi másfél milliós prémiummal megtoldott fizetést adni. Volt egy cég, ami ha ennyit nem is, de valami közeli értéket fizetett volna, ott meg azon akadt ki, hogy nem járt neki ingyen benzinnel céges autó. :D

Aztán fogta magát és barátnőstül kiment Londonba. Na ott aztán megtudta hol lakik az Úr.... :lol: Megkapta ugyan az áhított fizetést, ám nagyon nem a szakmájában, hanem mint szobafestő-mázoló, idénymunkában. Céges autó persze ott sincs. Cserébe viszont van akkora albérleti díj, ami több mint a fele fizetése. A barátnője két diplomával bébiszitter, mivel a saját szakmáiban ott nem tud elhelyezkedni (vagy nem akar?). Magyar pénzre átszámítva úgy valamivel több mint netto 300 ezret keres bébiszitterkedéssel, ami nagyjából el is megy az albérletre. A rezsi az kb. további 100 ezer, plusz kettejük kajája, ami további olyan 60-100 ezer körül van, mivel főzni nincs idejük (kedvük?). Pedig már heroltjuk van a sok curry-től, mivel ott minden azzal készül, curry nélkül nincs is igazából semmi ami főtt. Mindezért cserébe egy olyan helyen laknak, hogy én, aki a bulinegyedben lakom, immáron sok éve, félnék oda hazamenni.

Azután ott van a kolléganőm testvére, meg a családja. Ők már elég régóta kint élnek, saját bevallásuk szerint bejött nekik.... Hát nem tudom. A srác autógyárban dolgozik. Most éppen valami kisfőnök féle, de ez ott gyorsan változik, mivel a dolgozókat folyamatosan ide-oda helyezgetik, mintha valami vetésforgók vagy mik lennének. Átszámítva nagyjából 600 e.-nek megfelelő netto pénzt keres, amiből nagyjából 220 e. az albérlet. Azért csak ennyi, mert nem Londonban laknak, hanem valahol távolabb egy kisházban. Ja, meg van egy hatszáz éves BMW-jük, ami ránézésre nagyjából olyan 30-t eszik 100-on. A felesége nem dolgozik, mivel a két gyerek mellett nem tud. A gyerekek után pedig nagyjából nulla, azaz NULLA juttatás jár nekik, ugyanis hát odakünt nincs olyasmi, hogy GYES, meg GYED, meg iskolai segíj, meg adókedvezmény és hasonló "hülyeségek", mivel ott a migrikkel akarják megoldani a népességcsökkenést.... Három hónapig kaptak magyar pénzre átszámítva olyan 30 ezernek megfelelő juttatást állambácsitól - ami ott kb. a semminél csak kicsit többre elég -, azután slusz. Ha oviba akarják a gyereket beiratni, ott sorba kell állni, és kapaszkodj meg, felvételi van! Igen, a 3 éves gyerkőcnek felvételi van. Ami nagyjából annyit jelent egyébként, hogy azt vesznek fel, akit akarnak. Tehát ha nyomsz nem is olyan kicsi ZS-t a zsebükbe, akkor fel van véve a gyereked, legalábbis egy évre, mert hát a következő évben nagyjából egy hasonló összegért tudják tartani a helyet neki, ha nem, akkor leshetsz ki a fejedből. Ennyit a korrupcióról. Azután ott vannak még olyan apróságok, hogy ha orvoshoz kell vinni, az annyira van ingyen, mint idehaza mondjuk a BKV. Ha nem fizetsz, még alapellátást se kapsz. Na ja, ha haldoklik már akkor valszeg nagy kegyesen adnak neki gyógyszert. Arról nem is beszélve, hogy a sürgősségiken annyian vannak, hogy ha odamész, biztos lehetsz benne, hogy az egész napodat ott töltöd. Előre bejelentkezés? Azt ott legalábbis nem ismerik. Mondjuk ennyi ember esetében meg olyan üzemnél értelme se lenne az igaz. Na ja, infláció az ott tényleg nincs.... még....
Nekem ne hozd fel a vérfertőzőket. Pont az a hely, ahova SOHA! nem mennék!
Van sok más hely, ami élhetőbb. Sehol nincs kolbászból a kerítés, és mindenhol dolgozni kell, ha előre szeretnél jutni. Ellenben sok országban nem azon fogsz eltaknyolni, hogy nem vagy x-y haverja. A hazai kivitelezésben én dolgozom, ott meg ne mondd nekem a frankót, mert körberöhöglek! Egyszerű a tény. Ha itthon sikeres akarsz lenni, és nem is akarsz éhendögleni, vagy elvegetálgatni bér rabszolgaként, akkor kell a kapcsolat. Ha nincs, akkor ez nem fog menni. Akármit is tudjál.

A Te életedet is elkezdhetnénk itt boncolgatni, hogy Te mit, és hogy csinálsz, és kihozhatnánk arról is, hogy szerencsétlen vagy, aki nyomorog. Pedig Te is tudod, hogy ez nem így van. Csak mindenkinek más a fontos, másra hajlandó áldozni. Az angolidiótáknak pedig sokszáz éves gyakorlata va a rabszolgatartásban. Mondjuk úgy, hogy London egy színes, zenés láger...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.09.02. 11:08 Nekem ne hozd fel a vérfertőzőket. Pont az a hely, ahova SOHA! nem mennék!
Van sok más hely, ami élhetőbb. Sehol nincs kolbászból a kerítés, és mindenhol dolgozni kell, ha előre szeretnél jutni. Ellenben sok országban nem azon fogsz eltaknyolni, hogy nem vagy x-y haverja. A hazai kivitelezésben én dolgozom, ott meg ne mondd nekem a frankót, mert körberöhöglek! Egyszerű a tény. Ha itthon sikeres akarsz lenni, és nem is akarsz éhendögleni, vagy elvegetálgatni bér rabszolgaként, akkor kell a kapcsolat. Ha nincs, akkor ez nem fog menni. Akármit is tudjál.

A Te életedet is elkezdhetnénk itt boncolgatni, hogy Te mit, és hogy csinálsz, és kihozhatnánk arról is, hogy szerencsétlen vagy, aki nyomorog. Pedig Te is tudod, hogy ez nem így van. Csak mindenkinek más a fontos, másra hajlandó áldozni. Az angolidiótáknak pedig sokszáz éves gyakorlata va a rabszolgatartásban. Mondjuk úgy, hogy London egy színes, zenés láger...
Hát ha London egy színes láger, akkor Berlin aztán.... :lol: Meg Bonn.... Meg Bécs és persze Párizs, de főleg Stockholm. :mrgreen: Szóval ne játszd itt a tudatlant, mert én foglak körberöhögni.

Ami meg a juttatásokat illeti, sem a németeknél, sem az osztrákoknál nincsen ilyen családtámogatás, mint kishazánkban. Sőt! Tulképpen a legtöbb nyugati országban semmilyen nincsen. Kivéve persze, ha migránsokról van szó.... vagy ha "megtért terroristákról", mert hát azokat ugye kiutasítani is tilos, viszont el kell tartani, mert hát szegény különben hogyan gondoskodhatna az országuk eljövendő nemzedékéről.

Tuti, hogy lehetne idehaza is sokkal jobb és jah, én sem értek egyet mindennel ami idehaza folyik ez nem vitás, de én még mindig inkább itt élek, mint szinte bárhol máshol a "nagy nyugaton" migrik között. (Tudom, biztos rasszista vagyok, meg náci. :lol: )

Hallottál te engem nyavajogni pénz miatt? Szerintem még sosem. Még akkor sem, amikor tényleg lett volna rá okom. Merthogy volt ilyen időszak ám az én életemben is. Te viszont folyton ezt teszed, de ne személyeskedjünk.... 8-) Egen, ki lehetne hozni azt is, hogy én szegény ember vagyok és épphogy csak megélek, csak elég nehéz lenne. A példámban említett emberek esetében jóval könnyebb volt, mivel úgy is van. Jellemző egyébként, hogy ha a gyereknek valamit venni kell náluk, pl. ruhát, akkor vagy hazajönnek, vagy még inkább a nagyi jön szóba, aki majd megveszi, mivel arra odakint a hatalmas fizetésből valahogy nem futja. Németeknél egyébként nem olyan jó a fizu, mint Angoloknál. Na jah, albérlet is olcsóbb viszont. Más kérdés, hogy "rendkívül színes társadalom" kérdésben is nyűgösebb a dolog, bár talán-talán most kezdenek észheztérni. Kérdés, hogy mennyire sikerül ez persze Ulfkotte országában, ahol ha valami rosszat szólsz a fészen, rögtön jön érted a fekete autó, akkor is, ha 80 éves nyugdíjas vagy.... Ha meg elmész tüntetni az országot beborító bűnözés miatt, akkor rohadt nácinak bélyegeznek. Ettől talán még az is jobb, ha sz@r a fegyvertörvényünk. Jah, várj! Az ott is f.s! :lol:

Na szóval a lényeg, hogy akkor már százszor inkább ez, ami itt van. Kapcsolatok? Néha olyannak tetteted magad, mint egy ma született gyerek. Kapcsolatok mindenhol mindenhez kellenek ma már, a világ bármelyik helyén. A kiépítés az, ami talán odakint valóban könnyebb, bár szerintem nem mindenhol. Pl. ha kapcsolatok nélkül mész ki, anélkül, hogy le lenne vajazva, hogy mi lesz a melód, hol fogsz élni, stb.... megnézheted magad, meg hogy mikor és hol kapsz állást.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Figyelmeztetés: Kezd nagyon aktuál politikába hajlani az eszmecsere és komplett nemzetek ócsárolása sem igazán pozitív dolog. Úgy általánosságban is: számoljatok vele, hogy több száz ember és a hatóságok is olvassák, amit ide leírtok.
I am the law.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Gaston Glock írta: 2018.09.02. 12:03 Hát ha London egy színes láger, akkor Berlin aztán.... :lol: Meg Bonn.... Meg Bécs és persze Párizs, de főleg Stockholm. :mrgreen: Szóval ne játszd itt a tudatlant, mert én foglak körberöhögni.

Ami meg a juttatásokat illeti, sem a németeknél, sem az osztrákoknál nincsen ilyen családtámogatás, mint kishazánkban. Sőt! Tulképpen a legtöbb nyugati országban semmilyen nincsen. Kivéve persze, ha migránsokról van szó.... vagy ha "megtért terroristákról", mert hát azokat ugye kiutasítani is tilos, viszont el kell tartani, mert hát szegény különben hogyan gondoskodhatna az országuk eljövendő nemzedékéről.
Világért sem szeretnék vitázni Veled, de nem biztos, hogy jól tudod a juttatásokat...

"​Kindergeld, Családi pótlék Németországban
Családi pótlék: hasonló a magyar megfelelőjéhez, gyermekenként jár, a gyerek 18. életévéig. Figyelem: ami a magyarhoz képest kedvezőbb, hogy ha a gyerek továbbtanul, vagy 18. életéve után szerez még szakmát, tanulmányai ideje alatt 25 éves koráig jár utána az ellátás!

2017-es évre: első két gyerek után 192 €, harmadik gyerek után: 198 €, negyedik gyermektől: 223 € havonta. (2017 februári adatok).

2018-as évre a Kindergeld első két gyerek után 194 €, harmadik gyerek után: 200 €, negyedik gyermektől: 225 € havonta.

Fontos tudni, hogy a Kindergeld egy adókedvezmény. Ez azt jelenti, hogy VAGY a Kindergeld VAGY a Kinderfreibetrag jár. A Kindergeldet bár elöre fizetik, de, ha a Kinderfreibetrag kedvezőbb (kb 62000 zu Versteuerndes Einkommen jövedelem esetében családonként), akkor az adóhivatal azt fogja az adóbevallásnál megadni.

A Kindergeld (családi pótlék) egyfajta előre fizetés, gyerekenként járó adómentes jövedelem adókedvezményekkel. Az adóhatározatban a pénzügyi hivatalok automatikusan kiszámolják, hogy mi kedvezőbb a szülőknek: a Kinderfreibetrag vagy a Kindergeld.

A Kinderfreibetrag értéke:
- 2016: 7248€/év/gyerek
- 2017: 7356€/év/gyerek
- 2018: 7428€/év/gyerek"

A másik dolog, hogy nem biztos, hogy az van pl Németországban, amit kommunikálnak nekünk... Most nyaraltunk Berlinben. Semmi gond nem volt! Nem láttunk egy "migráncsot" sem! Burkásokból se láttunk többet, mint ezelőtt! Lassan 30 éve szinte minden évben töltünk németben pár napot, hetet... A(k)mik szaporodtak, azok a nyíltan kézenfogva sétáló, vagy smacizgató azonos neműek... Meg egyre több orosz szót hallani...

Egy korábbi hsz-edben az angliai viszonyokról írt szavaidra reagálnék még. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek nem jött be, vagy nem úgy, ahogy szerette volna! De van többek közt egy barátomnak a lánya, aki frizbi versenyzőként - nem tudtam én sem, hogy ilyen létezik - ment ki Londonba, frizbi oktatónak. Pár hónapot közös szálláson töltött törökökkel, arabokkal, közben rájött, hogy ebből tovább kell lépni! Itthonról kereskedelmi érettségije volt, kint elvégzett pár tanfolyamot és elhelyezkedett a rendezvényszervezés területén. Kiderült, hogy van hozzá érzéke, angolul is szépen megtanult, így egyre feljebb jutott a "ranglétrán"! Két év után már saját csapata volt, mintegy 60 fővel... A felsőbb köröknek rendezték a programokat, estélyeket! Itt figyelt fel rá, valami lord, aki leszerződtette magához! A királyi család és sleppjének szervezgetnek azóta. Ő a főnök, kb 150 embere van! Évente többször csak úgy elugranak pár hetes nyaralásokra a világ minden tájára... 30 éves lány egyébként. Azóta ír férj, két gyerek, saját(!) ház, autó.
Szóval ilyen is előfordul ott is. Nem ilyen nagyban, de van még pár ismerős akinek bejött pl, a CNC vagy az informatika területén...

Még egyszer, nem fogok se vitázni, se reagálni semmire, nem azért írtam. Csak ez a semmilyen támogatás nincs a családoknak nyugatonra, meg milyen sz@r Londonban-ra szerettem volna reagálni. Olyan érzésem volt, mint mikor valaki szidja a Fiatot, vagy a francia autókat, de életében nem volt még neki... :-)
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Gaston Glock írta: 2018.09.02. 12:03 ...Ami meg a juttatásokat illeti, sem a németeknél, sem az osztrákoknál nincsen ilyen családtámogatás, mint kishazánkban....
osztrák részről ez igaz, mert Ausztriában konkrétan jobb, mint nálunk. mind családi pótlékban, mind adókedvezményben.
magasabb az összege is és akkor is jár, ha csak az egyik szülő dolgozik ott és akár mindennap ingázik haza.
https://www.osztrakugyek.com
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

belatibi írta: 2018.09.02. 13:07
A másik dolog, hogy nem biztos, hogy az van pl Németországban, amit kommunikálnak nekünk... Most nyaraltunk Berlinben. Semmi gond nem volt! Nem láttunk egy "migráncsot" sem! Burkásokból se láttunk többet, mint ezelőtt! Lassan 30 éve szinte minden évben töltünk németben pár napot, hetet... A(k)mik szaporodtak, azok a nyíltan kézenfogva sétáló, vagy smacizgató azonos neműek... Meg egyre több orosz szót hallani...
Az utóbbi 2 évben tanulmányokból kifolyólag kb évi 2-3 hetet töltök Németországban. Nem egy helyre kell menni, hol 1 hét Bajorország, 1 hét Észak-Rajna Vesztfália, 1 hét Berlin. Rövidesen Hannoverbe megyünk. Össze-vissza, ahogyan szervezik a programokat.
Idén Májusban Berlinben voltam, és éppen az évtizedek óta bevondorló-városrésznek számító Kreuzberg közepében laktunk. Ráadásul éppen akkor volt a Festival der Kulturen 2018, a kulturális sokszínűség fesztiválja. Idén a barátnőmmel mentem, sörrel a kézben végig mentünk a fesztiválon, hogy na vajon milyen. Hát semmilyen, pont ugyan olyan volt mint egy zenés népünnepély bárhol (több tízezer ember bulizott) nem volt veszélyben az életünk, pont olyan volt mint egy fesztiválon bárhol. Ami feltűnt, hogy bár mindenki ivott, a fő ital a sör volt, kevesebb teljesen szétesett arcot láttál mint itthon egy nagyobb népünnepélyen, és valszeg azért mert szinte senki nem töményezett. Talán nem is lehetett kapni, a legerősebb pia amihez hozzájutottunk egy 18%-os Berliner Luft nevű mentaízű szar volt.

Szicíliában hasonló tapasztalataink voltak, a legdélebbi vidéken voltunk egy hetet, ott sem éreztük magunkat veszélyben, bármelyik városban jártunk, pedig késő éjszaka is kimentünk megnézni egy kicsit a cataniai éjszakát. Persze igen, voltak mindenféle színű nem helyiek bőven, de semmi problémát nem tapasztaltunk soha.
Nem kell mindent elhinni amit mondanak nekünk, akár akkor sem ha naponta 15x leadják a tévében... A dolgok sosem teljesen fehérek vagy feketék, hanem mindig szürkék.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Inkább nem idéztem be a sokat amit írtál. Remélem nem baj, aki akarja lenézheti a hozzászólásodból.

Egen, ezt mondtam, hogy a migráncsok ezért is bírják Németországot, mert ott baromi jók a juttatások. Más kérdés, hogy ott olyanok is kaphatnak - és kapnak is, akik pl. soha életükben nem dolgoztak. Na ettől szarok ott a juttatások! Londonban meg attól, hogy nincsenek. Stockholmban is vannak juttatások, dögivel. Azért is mennek oda is a migrik. Ez ilyen egyszerű. Könnyű lemérni hol mennyire jók a juttatások, ahol tobzódnak. Bár ez sem mindegyik országra igaz amit elleptek, ez tény. Más helyeken más dolgok dominálnak.

Nem tom te merre jártál, mert én is nemrég voltam, élnek is kint ismerőseim is és DE, qrva rossz a helyzet. Nyilván vannak helyek, ahol nem, vagy vannak állapotok, amikor épp nem. De ez nem jelenti azt, hogy nem. Attól, hogy te ott töltöttél egy hetet, vagy még annyit sem, az nem jelent semmi tapasztalatot. Pl. a bulinegyedbe is eljöhetsz hozzánk idény után hét közben délelőtt is, amikor nem fogsz látni semmi különöset. De jöhetsz idényben hétvégén éjfél környékén, amikor azt fogod látni, hogy olyan mint a Váci utca szilveszterkor, csak épp nem petárdáznak és több külföldi szót hallasz mint magyart. Meg eljöhetsz idényben hétfőn reggel is, amikor meg azt fogod tapasztalni, hogy annyi a szemét, húgytócsa, kiborogatott kuka, meg miegymás az utcán, amennyit egyben talán még életedben nem láttál. Délután ezt már nem látod, mert összetakarítja a kerületben erre létrehozott brigád. De attól még, hogy te nem látod van.

Informatikusok akik tényleg kellenek.... Még.... Többiek csak gyári munkások, meg építőmunkások, akiknek valószínűleg szintén lesz melójuk esetleg a szakma területén, de már az orvosok se nagyon kellenek, egyszerűen telítődtek.

Autókat sose szoktam szidni. Pláne, hogy nincs is jogsim elég hosszú ideje. :lol: Mellesleg ültem már Fiatban, de Renault-ban és Peugeot-ban is. Sőt. Porsche-ban is, bár nem vezettem. ;) Nekem nincs rossz véleményem igazán egyikről sem, bár Riggs egyiket-másikat szokta szidni, gondolom van abban is némi túlzás, de nagyrészt nem ok nélkül. Amúgy meg felőlem azzal vitázol és arról, akivel akarsz.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Ausztriában családi adókedvezmény van, ha csak egy szülő dolgozik kint akkor is jár a kedvezmény.

A fizetések 350 000- 650 000 huf megfelelő összeg de lehet magasabb akkor ha valakinek az ismerőse vagy. A 350 000 fizuért építő ipar segédmunka de azért kihajtják a beled. Szakiparban jó melózni a túlóra rendesen kifizetve. Alacsony fogyasztású autóval 2-3 főre megosztva nevetséges. Kinti bevásárlás és tankolás.

Tőlem Gráz 45 perc Bécs 1.2 óra.

Minden újévi tűzijáték megtekintve Mönichkirchen 2500-fő kb és a gyerek is simán elszórakozik biztonságban.

Másik fele-- Bécsbe vittem árút a versenyző kollégával és amikor betévedtünk a "kebab" negyedbe az első piros lámpánál már feszegették a furgon ajtaját és a cigit lóbálva, hogy adjunk tüzet. Versenyző kolléga ismerte a járást és 60-90 km/h sebességgel tolta a piros lámpákon keresztül. sehol egy rendőr.
Rohonci tó tőlünk 20 perc osztrák határnál lassítani, rendőr benéz mehet. Kb 5km múlva kukoricás mellet 6 migráns üldögél az árok szélén eszegetnek nevetgélnek és egy osztrák nagyszakálú idős rendőr rádiózgat, hogy mit fogott.

Az média meg azt mond amit akar.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

ZOLKET írta: 2018.09.03. 14:50 Ausztriában családi adókedvezmény van, ha csak egy szülő dolgozik kint akkor is jár a kedvezmény.

A fizetések 350 000- 650 000 huf megfelelő összeg de lehet magasabb akkor ha valakinek az ismerőse vagy. A 350 000 fizuért építő ipar segédmunka de azért kihajtják a beled. Szakiparban jó melózni a túlóra rendesen kifizetve. Alacsony fogyasztású autóval 2-3 főre megosztva nevetséges. Kinti bevásárlás és tankolás.

Tőlem Gráz 45 perc Bécs 1.2 óra.

Minden újévi tűzijáték megtekintve Mönichkirchen 2500-fő kb és a gyerek is simán elszórakozik biztonságban.

Másik fele-- Bécsbe vittem árút a versenyző kollégával és amikor betévedtünk a "kebab" negyedbe az első piros lámpánál már feszegették a furgon ajtaját és a cigit lóbálva, hogy adjunk tüzet. Versenyző kolléga ismerte a járást és 60-90 km/h sebességgel tolta a piros lámpákon keresztül. sehol egy rendőr.
Rohonci tó tőlünk 20 perc osztrák határnál lassítani, rendőr benéz mehet. Kb 5km múlva kukoricás mellet 6 migráns üldögél az árok szélén eszegetnek nevetgélnek és egy osztrák nagyszakálú idős rendőr rádiózgat, hogy mit fogott.

Az média meg azt mond amit akar.
Próbálom polimentesen. Én 2. hónapja vagyok kint. Szerintem is ilyen "kettős", vagyis inkább nem fekete-fehér a kép. Nem les rád minden bokorban egy merénylő, de elindult egy nem jó folyamat, amiből azért látni már dolgokat. Münchenben láttam személyesen nem-német területeket. Nem volt semmi problémánk, de abszolút megértem, hogy ilyen városrészek létezése nem igazán tetszik az embereknek.
Aztán az is egy dolog, hogy mi van a médiában, meg mit beszélget veled súgva a munkatársad egy kis idő után...
Én mindenesetre örülök, hogy nem éveket kell kint lennem, szívesen fogok hazamenni. Én teljesen otthon érzem magam otthon, de hát ugye ez teljesen egyedi ki hol hogyan érzi magát, meg hogyan boldogul.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

maradjunk annyiban, hogy a bevándorlás minden hátránya ellenére a német gazdaság már valószínűleg összeomlott volna a legújabbkori menekülthullámmal érkező munkavállalók nélkül
baden-württenbergben az építőiparban a kétkezi munkások több, mint fele az elmúlt 3 évben érkezett, és még így is akkora a munkaerőhiány, hogy az egy évre előre betervezett munkálatokat legjobb esetben is csak kb két év múlva lennének képesek befejezni (pedig pénz lenne)

egyes cégek, amelyeket a német állambácsi kötelezett a bevándorlók integrálására a munka világába, most nem győznek harcolni a betanított munkavállalóikért, hogy ne toloncolják már ki őket, ha már így egy-két év alatt belejöttek, hogy mit is kellene csinálni, hiszen nem találnak helyettük mást

és nem mellesleg:
tizenévvel ez előtt 4 évig éltem németországban multikulti környezetben
semmivel sem volt jobb, vagy rosszabb akkoriban sem a helyzet, mint most
csak akkor a török, meg a lengyel hvcs-k voltak a mumusok
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.09.03. 18:33 maradjunk annyiban, hogy a bevándorlás minden hátránya ellenére a német gazdaság már valószínűleg összeomlott volna a legújabbkori menekülthullámmal érkező munkavállalók nélkül
baden-württenbergben az építőiparban a kétkezi munkások több, mint fele az elmúlt 3 évben érkezett, és még így is akkora a munkaerőhiány, hogy az egy évre előre betervezett munkálatokat legjobb esetben is csak kb két év múlva lennének képesek befejezni (pedig pénz lenne)

egyes cégek, amelyeket a német állambácsi kötelezett a bevándorlók integrálására a munka világába, most nem győznek harcolni a betanított munkavállalóikért, hogy ne toloncolják már ki őket, ha már így egy-két év alatt belejöttek, hogy mit is kellene csinálni, hiszen nem találnak helyettük mást

és nem mellesleg:
tizenévvel ez előtt 4 évig éltem németországban multikulti környezetben
semmivel sem volt jobb, vagy rosszabb akkoriban sem a helyzet, mint most
csak akkor a török, meg a lengyel hvcs-k voltak a mumusok
Na lehet, hogy leb.szás hegyeket kapok majd a moderációtól... :lol: Előre is sorry, nem akarok politizálni, ez a részemről igazából nem is az.

Figyi, te valamit félreértesz. Azzal nincs baj, aki kimegy dolgozni. Igazolja kilétét valódi okmányokkal, igazolja szaktudását valódi okmányokkal, fizeti az adót, TB-t, stb.... Ez tök jó.... legalábbis annak aki ezt szereti, mert én pl. sosem tudnám elhagyni a hazámat, de ezt hagyjuk most, mert teljesen más kérdés. A baj az olyanokkal van, akik csónakba ülnek Tunéziában, vagy Algériában, vagy bárhol máshol, azután ilyen-olyan civilnek mondott szervezetek segítségével és pénzével átmennek illegálisan Európába, majd ott illegálisan áttrappolnak néhány országon, hogy eljussanak oda, ahol úgy gondolják nekik a legjobb, majd illegálisan kérnek menedékjogot, majd szintén illegálisan kérnek lakhatást meg egyéb pénzügyi támogatást, magyarán, hogy az itt élők tartsák el őket. Utána a családtámogatás ostoba rendszerét kihasználva behozatják a pereputtyukat (akikről persze sok esetben kiderül, hogy még rokonság sincs köztük) és őket is eltartatják állambácsival. Ha nem elég a lóvé, akkor eladják az újonnan, lényegében bemondásra kreált személyiségüknek megfelelő papírjaikat, hogy azzal is bejöhessenek hozzájuk hasonlóak illegálisan, illetve bűnhálózatokba tömörülve szintén embercsempészkednek, illetve egyéb bcs.-et követnek el, mindeközben elvárva, hogy a kultúrájukat is tekintsék az európaiak a továbbiakban Európa részének, akár az európai kultúra kárára, vagy ellenében is.... Érted-e a különbséget?

Továbbá azokkal az országokkal is súlyos problémák vannak, akiknél nem lehet kiutasítani valakit, akiről egyértelműen kiderült, hogy illegálisan érkezett az adott országba és terrorista volt. Amikor meg végre sikerül egy "huszárvágással" kiutasítani, az ostoba bírók vissza akarják hozatni, mondván szabálytalanul lett kiküldve, miközben elfejetik valahogyan, hogy az egész ottléte szabálytalan volt. Meg azzal az igazságszolgáltatással is szerintem súlyos problémák vannak, ahol kődobálásért pont annyi büntetést osztanak, mint egy fiatal, huszonéves lány megöléséért, csak mert az elkövető kiskorúnak vallotta magát, ők meg bevették. Persze a szagértők is megaszondták, az illető legalább 20 éves és persze ezt vizsgálattal is meg lehetne állapítani, a bíró ezt mégsem hagyja, helyette jó enyhe ítéletet mond, szegény frusztrált migrire. Lassan ott fognak tartani, hogy az áldozatot fogják majd posztumusz elítélni a tettes helyett, legalábbis ha a tettes migráns. Facepalm....

Aztán azokkal is problémák vannak, akik bár folyamatosan azt hangoztatják, hogy el kell osztani őket és fogadjunk be mi is, meg mindenki más is, mert az a szolidaritás, meg az az emberiesség, stb...., ők mégis, sunyi módon szintén határellenőrizgetnek, meg most is Afrikában kuncsorognak különböző országokban, hogy fogják már vissza kicsit az áradatot, inkább adnak pénzt meg semmire se jó beruházásokkal ígérgetnek és persze mindeközben akit csak lehet ők is visszalőcsölnék a kiindulási helyükre. Szerinted ez mit bizonyít? Azt, hogy ez jó, szép és hasznos dolog, vagy azt, hogy qrvára nem jó, nem lehet őket semmire se hasznosítani, mert tanulatlanok és leginkább dolgozni sem akarnak, ezért valójában mindenki csak szabadulna tőlük, csak ezt nem vallják be, mert hát az micsoda dolog lenne? Közben meg próbálnak köztes megoldásokat keresni és ellavírozgatni, hátha valahogyan megoldódik majd magától a dolog, pedig hát már az elején tudni lehetett, most meg aztán pláne, hogy ez magától nem fog megoldódni. Na ja, az EU b.szogatását viszont így tényleg elkerülik, velünk ellentétben.

Azt kéne felfogni, hogy ezek qrva veszélyes dolgok. Ha ennek nem sikerül megálljt parancsolni, ezek tényleg folyamatosan jönni fognak. Jönnek, hiszen bátorításnak veszik azt, ami történik a nagyobb nyugati országokban, plusz az ENSZ-ben és egyéb nemzetek feletti szervezetek elég nagy részében. És nem lesz megállás, hiszen emberi utánpótlás bőven akad ott ahonnan jönnek, azok az országok meg egyfajta szelepként használják Európát az elszegényedés ellenében. Mindez pedig nem arra ösztönzi őket, hogy az ott lakók helyzetén javítsanak, hanem épp ellenkezőleg, hogy ha gond van, küldjük át a felesleget Európába, majd ők eltartják őket, legyen az ő gondjuk, ilyenkor ráadásul majd mennek kuncsorogni, hogy fogják vissza őket és még pénzt is adnak. Szerintem ez így nem jó.

Hogy ki mozgatja a szálakat a háttérben, jah, arról tényleg lehet vitatkozni. Bár szerintem, ha logikusan gondolkozik valaki, elég egyértelműek a jelek....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

100%ban egyetértek .
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

én csak megközelítőleg 87,2 %-ban értek egyet az írásodban taglaltakkal
de az általad legutóbb vázolt téma túlnyomórészt NEM egyezik azzal a témával, amiről korábban kifejtettem az álláspontomat
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.09.04. 15:48 én csak megközelítőleg 87,2 %-ban értek egyet az írásodban taglaltakkal
de az általad legutóbb vázolt téma túlnyomórészt NEM egyezik azzal a témával, amiről korábban kifejtettem az álláspontomat
Ez nekem szólt? Én migrikről írtam azelőtt is, meg hogy az nagyon nem jó dolog senkinek. Te mostad össze a migráncsokat a legálisan Európában munkát vállaló nem európaiakkal, ami szerintem két teljesen különböző dolog. Ezt fejtettem ki, meg tettem hozzá még egy kis plusz magyarázatot....
A téma után érdeklődőknek ajánlom egyébként olvasgatásra Douglas Murray: Európa furcsa halála c. könyvét. Igen tanulságos.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2684
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Szerintem az eleg egyertelmu, hogy van ket markansan mashogy kezelendo csoport:
-gazdasagi "menekult"
-politikai menekult

Az elobbi erkolcsi szempontbol egyszeru: o jobban szeretne elni (ami ertheto dolog), masokat meg ez nem erdekel (ami szinten ertheto dolog).

A masodik mar nagyon nem egyszeru erkolcsi szempontbol. Illetve magyarkent nagyon egyszeru: amilyen eletbevago fontossagu volt a magyar nepnek, hogy 1956 utan a menekultek tomegeit befogadta Nyugat-Europa (ide ertve USA-t, Ausztraliat is), pont ugyanolyan fontos (sot, statisztikakat nezve meg fontosabb) volt az irakiaknak, szireknek, hogy az iszlam allamtol elmenekuljenek, mielott megolik oket.

Tehat semmi ellentmondas nincs abban, hogy aki szerint a politikai menekultek kozul joval kevesebb mint egy ezreleket be kellene fogadnia Magyarorszagnak, azok kemenyen visszatoloncoljak a NEM politikai menekulteket.

Ez kb olyan, mint amikor a fegyverliberalizaciot tamogatok orommel olvassak, hogy kabszerdilerek fegyvereit elveszik.

Viszont nem veletlenul irtam mult idot, mivel Irakban teljesen kinyirtak az isis-t, tehat megszunt a jogalap. Es sziriaban is enyhebb a polgarhaboru mint volt par eve, szoval ott is eleg ingatag labon all a jogalap most.

Persze amit eddig irtam, az az erkolcs szempont volt, amitol fuggetlen a gazdasagi szempont. Illetve annyi osszefuggest latok, hogy aki idejott politkai menekultkent, de kozben szorgos munkassa valt, az maradjon az erkolcsi alap valtozasatol fuggetlenul.

Szerintem az EU (elen a nemetekkel) alapvetoen rosszul kezelte az egeszet, szerintem ez lett volna a helyes:
-EU szinten eldonteni, hogy segitenek a menkulteken, ezt a feladatot delegalni az egyes orszagoknak az EU-n belul elfoglalt erejukhoz merten. Tehat Magyarorszag megkapta volna a feladatok 1%-t.
-Elso korben szamitani azonnal 1 millio, rovidesen 2 millio menekultre azzal, hogy rossz esetben ez felmehet a duplajara is
-Szoval Magyarorszag keresett volna egy szimpatikus teruletet Torokorszagban (esetleg Libanonban, de oda inkabb a kemenyebbek menjenek), ahol elkezdeni epiteni egy menekulttabort, indulaskor 10 000 fore meretezve, azzal hogy hamar duplazodik, kesobb esetleg ismet duplazodik
-Osszeallitani egy katonai zaszloaljat, amiben van sok tamogato (epito, szallito, viztisztito, eu:, ...), viszonylag kisebb orseg es rendfentarto ero.
-Ez a zaszloalj kimegy, lerak sajat maganak nehany kontenert es felhuz villamgyorsan 3 keritest, es maris toboroz a kornyeken vagy 1000 menekult munkast, akikkel a tenyleges taborepitest csinalja (tehat pl. a BAT-2 buldozereket magyar muszaki katonak kezelik, de az epitkezes manualis reszeben 10 menekultre jut egy magyar rajparancsnok, vagy a villanyszerelo rajban van 3 magyar es 6 menekult)
-Ha a tabor elkeszult 10 000 fore, akkor beengedni meg 9 000 menekultet, es egy kicsit atsturkturalni oket:
--ha toketlenek vagyunk, akkor a menekultek egy resze epiti tovabb a tabort eloszor 20 majd 40 e fore, kozben a bentlakok szamara mindenfele szolgaltatasokat szervezni (kozteruletek takaritasa, infrastruktura fenntartasa, oktatas, egeszsegugyi ellatas), ezeket zomeben menekultekkel ellatni. Ok persze kapnak fizetest a magyar allamtol ezert, de kozben folyamatosan ellenorzes alatt vannak, es akik jol dolgoznak, es olyat, ami nalunk hianyszakma, azoknak adni vizumot es munkavallalasi engedelyt (tehat eloszor jol dolgoznak kint, utana johetnek be).
--ha nem vagyunk toketlenek, akkor az elozot kiegesziteni azzal, hogy kikuldeni egy kikepzo zaszloaljat egy ezrednyi regi ocska felszerelessel, akik a menekulttaborban toboroznak egy harcolo ezredet, felszerelik es kikepzik oket, majd hadba vezetik az isis/aszad ellen.
--miutan gyoztek, mar nincs szukseg a menekulttaborra, Torokorszagnak adomanyozni a kiepult kisvarost (a tabor egy resze kozepes minosegu lenne, ezt ajandekozni, vagyis a legjobb reszt alkoto kontenereket hazahozni, a tobbseget alkoto satrakat hazahozni, de a dolgozo menkulteknek epitett ko"hazakat, korhazakat, kozfurdoket, ... otthagyni).

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.09.04. 19:01 Ez nekem szólt? Én migrikről írtam azelőtt is, meg hogy az nagyon nem jó dolog senkinek.
igen: neked szólt, hiszen te is az én bejegyzésemre válaszolván írtál

ha én a modern zenéről, és azon belül is kifejezetten az ukulele szerepéről értekezek, te meg a hangszer (az ukulele) készítésének rejtelmeiről, akkor mégsem ugyanaz a téma, annak ellenére, hogy mindkettő az ukuleléről szól (ezáltal kisebb átfedések persze akadhatnak)

de tudod mit?
tolldíszes kalapom lengetvén kecsesen meghajlok széleskörű ismereteid, valamint világlátottságod előtt
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Mint észrevettétek, itt most egy kicsit liberálisabban kezeljük a poli tiltását. Az alábbi eszmecsere már erősen a határt súrolja. Most kezdődik úgy látom a személyeskedés is. Ne. Mert az egész ki lesz törölve. Köszi.
(Ha mindenáron vitatkozni akartok, akkor meg irány az Aréna, vagy privátban, mert nem fogom szétválogatni az amúgy is problémás témából mit hagyhatunk bent, mit nem.)
I am the law.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.09.04. 19:45 igen: neked szólt, hiszen te is az én bejegyzésemre válaszolván írtál
OK. Csak azért kérdeztem, mert Te viszont nem a hozzászólásomra nyomtad a válasz gombot, hanem csak úgy beleírtál a topikba, így nem voltam biztos, hogy a válasz nekem szólt. 8-) Amit írtam tartom.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

A masodik mar nagyon nem egyszeru erkolcsi szempontbol. Illetve magyarkent nagyon egyszeru: amilyen eletbevago fontossagu volt a magyar nepnek, hogy 1956 utan a menekultek tomegeit befogadta Nyugat-Europa (ide ertve USA-t, Ausztraliat is), pont ugyanolyan fontos (sot, statisztikakat nezve meg fontosabb) volt az irakiaknak, szireknek, hogy az iszlam allamtol elmenekuljenek, mielott megolik oket.

Két teljesen különböző helyzet. Anno a magyarok valóban politikai üldöztetés elől menekültek, plusz névvel, címmel, adatokkal, legálisan alávetve magukat a befogadó országok mindenféle bevándorlási szabályainak és persze az adott befogadó ország szokásainak, kultúrájának, étrendjének, stb....stb.... Ráadásul azok a menekültek használható emberek voltak. Vagyis többségük képzettséggel rendelkezett és szerettek is volna dolgozni, beilleszkedni, nem pedig ülni a valagukon a menekülttáborokban, vagy a parkokban és várni, hogy az ott élők tartsák szépen el őket és még a kultúrájukat is vegyék át. Óriási tehát a különbség.

Tehat semmi ellentmondas nincs abban, hogy aki szerint a politikai menekultek kozul joval kevesebb mint egy ezreleket be kellene fogadnia Magyarorszagnak, azok kemenyen visszatoloncoljak a NEM politikai menekulteket.

Izé.... Ott a probléma, hogy nem toloncolják vissza őket! Sőt! Akiről egyértelműen megállapítható, hogy terrorista volt, azt sem toloncolják vissza, ill. amikor mégis sikerült, vissza akarják hozatni. Nevetséges. A legtöbbről egyébként meg se tudják állapítani, hova is kellene visszatoloncolni, mivel papirok nélkül jöttek (értsd eldobálták, vagy elégették a papírjaikat szándékosan, mivel tudták, hogy így játszhatják ki a rendszert), így nem lehet tudni kik is és honnan is jöttek. Bemondásra kell elhinni, hogy kik is és azt is, hogy kiskorúak, akkor is, ha látszik az illetőn, hogy jó eséllyel elmúlt 40 is. Plusz a kibocsátó országok úgy 80 %-val semmilyen visszafogadási, vagy egyéb egyezmény nem létezik, ezért ők mondhatják akár azt is, hogy nem fogadják vissza ozt részükről ennyi. Közben meg csak jönnek, folyamatosan, nem állnak meg, a vezető EU országok ostobaságát meg ilyen módon kihasználják. Kapacitás sincsen ennyi ember esetében törvényesen eljárni, még a nagy nyugati országokban sem. Továbbá ha már bent vannak, akárhová eljuthatnak. Nem lehet nekik megparancsolni, hogy márpedig Magyarországon, vagy Szlovákiában kell maradnod, mert úgysem maradna. A rokonai, haverjai, bűnöző társai nem ott élnek, tehát tovább fog állni és nem lehet őket a padlóhoz szegezni, vagy az ágyhoz bilincselni. Arról nem is beszélve, hogy milliárd számban jöhetnek, azután egyszercsak kiborul a bili, mert hát ennek csak ez lehet a vége. Nem tudom ki hogy van vele, de én nem szeretnék ennek tanúja lenni, ezt átélni, inkább amondó vagyok, addig kéne megállítani őket, amíg még nem késő. Tehát ez a befogadás dolog eleve hibás. Arról nem is beszélve, hogy semmi jogalapja nincsen, hiszen a dublini egyezmény értelmében az első biztonságos országban meg kellene álljanak és megvárni amíg elbírálják a kérelmeiket. Ha valóban menekültek, akkor ez logikus, minek mennének tovább, ha egyszer ott már biztonságban vannak?

Ez kb olyan, mint amikor a fegyverliberalizaciot tamogatok orommel olvassak, hogy kabszerdilerek fegyvereit elveszik.

Nem, ez nagyon nem olyan.

Viszont nem veletlenul irtam mult idot, mivel Irakban teljesen kinyirtak az isis-t, tehat megszunt a jogalap. Es sziriaban is enyhebb a polgarhaboru mint volt par eve, szoval ott is eleg ingatag labon all a jogalap most.

Sosem volt jogalap. Mivel a szabályok szerint az első biztonságos országon eleve nem jöhetnének túl. Tehát a valódi menekültek sem dönthetik el, hogy hol, melyik országban szeretnének menedéket kérni, a dublini egyezmény alapján ez nem így működik.

Persze amit eddig irtam, az az erkolcs szempont volt, amitol fuggetlen a gazdasagi szempont. Illetve annyi osszefuggest latok, hogy aki idejott politkai menekultkent, de kozben szorgos munkassa valt, az maradjon az erkolcsi alap valtozasatol fuggetlenul.

Ilyen nem létezik. Aki így jött, az nem migráns.

Szerintem az EU (elen a nemetekkel) alapvetoen rosszul kezelte az egeszet, szerintem ez lett volna a helyes:
-EU szinten eldonteni, hogy segitenek a menkulteken, ezt a feladatot delegalni az egyes orszagoknak az EU-n belul elfoglalt erejukhoz merten. Tehat Magyarorszag megkapta volna a feladatok 1%-t.

....

Alapvetően hibás a gondolatmeneted. Ugyan elő akarják írni a tagországoknak, hogy mit tegyenek, csakhogy erre nincsen jogalapjuk. Ez ugyanis nem így működik, hogy eldöntik, aztán mindenki zokszó nélkül köteles végrehajtani. Ehhez az összes országnak szavaznia kellene, előtte meg még az EU parlamentnek, plusz az előtt az illetékes bizottságoknak, stb.... Had ne soroljam végig. Az egész EU vezetés, egy hatalmas bürokratikus, nehézkesen ténykedő és úgy egyáltalán töketlen banda. A másik meg, hogy full nem akar senki sem migriket befogadni. Pont ezért nem is akarnak jogszerűen eljárni, hiszen tudják, hogy vétó nélkül nem menne a dolog, tehát nem menne át. Így aztán csak erőltetnek ezt-azt, meg játsszák az agyukat és minket okolnak saját ostobaságaik miatt.

Amúgy tök egyszerű ki mozgatja a szálakat, csak logikusan kell gondolkodni. Szerinted Soros mivel foglalkozik? Ő egy EU képviselő? Vagy bármilyen EU tisztségviselő? Esetleg egy EU ország valamilyen választott képviselője, vagy vezetője? Nem. Mégcsak nem is EU állampolgár. Ő egy nemzetközi tőzsdespekuláns. Felmerül a kérdés, vajon mit keres egy ilyen ember az EU parlamentjében? És miért fogadják rendszeresen magas szinten, úgy, mint valami államfőt? Továbbá, szerinted a tőzsdespekulnásoknak az a jellemzője, hogy a hatalmas vagyonukat szétosszák a szegények között és visszafogottan élnek, vagy inkább az, hogy bárkit, akár az anyjukat is eladnák pár fillérért és minél nagyobb hatalomra törnek? Na ha megválaszoltad ezeket a kérdéseket, akkor szerintem már tudod is a választ a fő kérdésre. Kilóg a lóláb öregem, ráadásul ezt már titkolni sem akarják, annyira lesz.rják, mert tudják, nincs vesztenivalójuk.

Kíváncsi leszek hogyan alakulnak a dolgok. Most 9.-n sok dolog ki fog derülni a svéd választásokból lemérve egyfelől, másfelől meg jövőre az EU-s választásokon. Sajnos nem sejtek jót, de ahogyan sokszor máskor, ezúttal is nagyon szeretném, ha nem lenne igazam....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.09.04. 20:22 Te viszont nem a hozzászólásomra nyomtad a válasz gombot, hanem csak úgy beleírtál a topikba.
ja tényleg

bocsi

(mentségemre szóljon, hogy volt némi lefagyásszerűség, meg frissítésgombra kattintás, mikor elkezdtem írni)
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 758
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Ismét kezd túl tolodni a téma. Ahogy kolléga is írta tegnap ha tovább tolódik mindent takarítunk a témában.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Chuck Norris írta: 2018.09.05. 18:14 Ismét kezd túl tolodni a téma. Ahogy kolléga is írta tegnap ha tovább tolódik mindent takarítunk a témában.
Ha szabad belevau, akkor szerintem amíg csak a jelenségek elemzése megy, konkrét pártok és tevékenységük emlegetése és bírálata nélkül, addig szerintem elfér itt is, és mindenhol is.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 758
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Thomaster írta: 2018.09.05. 18:57 Ha szabad belevau, akkor szerintem amíg csak a jelenségek elemzése megy, konkrét pártok és tevékenységük emlegetése és bírálata nélkül, addig szerintem elfér itt is, és mindenhol is.
Törölt hozzászólásban sok halálos áldozattal járó és még máig sokakat érintő nemzeti ünnepet becsméreltek. Ez nem mehet, a személyeskedés se. Az előzőek OK, amit írtál azzal sincs baj, bevándórlós téma ha nem durvul el elfér itt is.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Chuck Norris írta: 2018.09.05. 19:05 Törölt hozzászólásban sok halálos áldozattal járó és még máig sokakat érintő nemzeti ünnepet becsméreltek. Ez nem mehet, a személyeskedés se. Az előzőek OK, amit írtál azzal sincs baj, bevándórlós téma ha nem durvul el elfér itt is.
Ha már off...
"Szocializmust akarunk, de oroszok nélkül!"
Sok helyen ott voltam.
Sok embert ismertem.
Sokszor nem ismertem arra a tényre a dumákból, amit láttam.
Még a mai napig is van ismerősöm "nyugaton", azokból az időkből. Nekik hiszek. Tapasztalatból.
Személyeskedés nem volt egy deka sem, csak dicséret.
Lassan elfogyunk, aztán azt mondtok amit akartok.
Nincs semmi gondom. Sapienti sat. :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 758
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Pithecus írta: 2018.09.05. 19:22 Ha már off...
"Szocializmust akarunk, de oroszok nélkül!"
Sok helyen ott voltam.
Sok embert ismertem.
Sokszor nem ismertem arra a tényre a dumákból, amit láttam.
Még a mai napig is van ismerősöm "nyugaton", azokból az időkből. Nekik hiszek. Tapasztalatból.
Személyeskedés nem volt egy deka sem, csak dicséret.
Lassan elfogyunk, aztán azt mondtok amit akartok.
Nincs semmi gondom. Sapienti sat. :lol:
Nem a véleményeddel volt baj hanem a megfogalmazással. Ritka az amikor többen egyszerre írnak privátot hogy lépjünk közbe vagy nem állnak jót magukért de az a hsz tegnap többeknél és azonnal kivágta a biztosítékot.
Kitűnően bánsz a szavakkal de a penge éle most sokak elevenébe vágott.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Chuck Norris írta: 2018.09.06. 08:15 Nem a véleményeddel volt baj hanem a megfogalmazással. Ritka az amikor többen egyszerre írnak privátot hogy lépjünk közbe vagy nem állnak jót magukért de az a hsz tegnap többeknél és azonnal kivágta a biztosítékot.
Kitűnően bánsz a szavakkal de a penge éle most sokak elevenébe vágott.
Köszönöm! Az igazság pengéje bizony néha fájdalmas. Azért kíváncsi lennék az érintettekre. És mi volt az igazi téma. És miért szaladtak rögtön az Óvóbácsihoz... :D
De nem festettem az egeket, ahogy a gyerekek mondták: "pricc, pracc, Pruck". ;)
Szoktam emlegetni Dzsingisz kánt. Bizonyított tény hogy sokezer leszármazottja él szerte a világon, tehát azok megsertésítése nélkül már a tatárjárásról sem lehet igazat írni, még ha ott is volt valaki. :lol:
További kellemes mindenjókat!
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Valamelyik indexes itt fórumozott tegnap, és nagyon szeretne kártyával gumis Alfát venni az új boltban :D
https://index.hu/gazdasag/2018/09/07/tu ... l_fizetni/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.09.07. 08:28 Valamelyik indexes itt fórumozott tegnap, és nagyon szeretne kártyával gumis Alfát venni az új boltban :D
https://index.hu/gazdasag/2018/09/07/tu ... l_fizetni/
Tegnap irtam egy valaszt Riggsnek erre keresd meg, erdekes tanulsagok vannak benne...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

borsodi írta: 2018.09.07. 10:19 Tegnap irtam egy valaszt Riggsnek erre keresd meg, erdekes tanulsagok vannak benne...
Nem olvastam vegig az indexes "cikket", mert szofoschas semmi tobb... Ennek gumis Alfa? Meg papirgalacsin lovo "fegyvert" sem adnek a kezebe... 😈👎
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2018.09.07. 10:50-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

borsodi írta: 2018.09.07. 10:19 Tegnap irtam egy valaszt Riggsnek erre keresd meg, erdekes tanulsagok vannak benne...
Már tegnap is elgondolkoztam ezen, hogy ha egyszer minden kereskedőnek kötelezővé teszik a POS terminál használatát, ámde egyik bank se hajlandó a fegyverboltnak adni... akkor kihalnak a fegyverboltok?

...valahol egy hivatalnoknak felcsillan a szeme...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2018.09.07. 10:50 Már tegnap is elgondolkoztam ezen, hogy ha egyszer minden kereskedőnek kötelezővé teszik a POS terminál használatát, ámde egyik bank se hajlandó a fegyverboltnak adni... akkor kihalnak a fegyverboltok?

...valahol egy hivatalnoknak felcsillan a szeme...
Aha, nem kene otleteket adni, az ellensegnek, "
fujj fegyver, az csak a szichopata, fegyverbuziknak valo.. "Ilyen orszagban, ilyen hivatali hozzaallassal, mit lehet tenni?? Szeklet az egesz.... 🐏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Thomaster írta: 2018.09.07. 10:50 Már tegnap is elgondolkoztam ezen, hogy ha egyszer minden kereskedőnek kötelezővé teszik a POS terminál használatát, ámde egyik bank se hajlandó a fegyverboltnak adni... akkor kihalnak a fegyverboltok?

...valahol egy hivatalnoknak felcsillan a szeme...
Ezt még legalább 20-30 évig nem fogják megtenni, a jelenlegi nyugdíjasok zömét (50%+) nem tudják rákényszeríteni arra, hogy bankszámlát nyissanak... Ergó a fogyasztás nagyrésze is KP-ben fog zajlani továbbra is.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.09.07. 10:50 Már tegnap is elgondolkoztam ezen, hogy ha egyszer minden kereskedőnek kötelezővé teszik a POS terminál használatát, ámde egyik bank se hajlandó a fegyverboltnak adni... akkor kihalnak a fegyverboltok?

...valahol egy hivatalnoknak felcsillan a szeme...
Megoldás:

Kikérni a terminált egy ruházati boltra, ami aztán hogy, hogy nem, fegyverbolttá alakul....
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
lviz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.06.06. 18:01

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: lviz »

borsodi írta: 2018.09.06. 14:02 Tudom hihetetlen, de mondok néhány példát: van olyan bank ahol ha kiderül, hogy fegyvert forgamazol (tök mind1, hogy milyet) elzavarnak, van olyan ahol hiába van több fegyver bolt is (a nevében is benne van, hogy fegyverbolt kft) elkezdenek hisztizni, hogy fegyvert? Kinek, kitől? (Ez nagyon vicces beszélgetés volt pl...) És ha felmerül a bankkártyás elfogadás lehetősége akkor min. 2 hétig egyeztet a jogi osztály az etikaival, hogy a bank szeretné e, hogy az ő POS termináljuk legyen egy legálisan működő fegyver szaküzletben... Az árajánlatokat amúgy amiket láttam 1%-1,3% közöttiek és mivel a kötelező befizetéseket már csak utalni lehet kb. hasonló összegbe kerül a kp. befizetés a bankfiókban is. Viszont eljutni oda, hogy legyen egy POS terminál az üzletben qva nagy szopás az eddigi tapasztalatok alapján.

De pl.: az http://edcshop.hu/-nál ~4 hétig tartott tisztázni, hogy azért mert a fegyver tokokban fegyver van, a fegyvertokok nem fegyverek...
six payment services. legalacsonyabb jutalékok, korrekt technikai háttér.(svájci cég) Mi ezt használjuk, igaz nálunk brutális forgalom van, szóval értünk inkább versenyeznek.
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Sziasztok!

Nyomtató ügyben érdeklődöm.
Epson L3050 típusú nyomtató dokumentumot margó nélkül tud-e nyomtatni, illetve pc nélkül működik-e a fénymásoló funkció?
Előre is köszönöm!

Tomi
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

lviz írta: 2018.09.09. 15:19 six payment services. legalacsonyabb jutalékok, korrekt technikai háttér.(svájci cég) Mi ezt használjuk, igaz nálunk brutális forgalom van, szóval értünk inkább versenyeznek.
+1
Vannak alternatív szolgáltatók. A kártyás fizetés nem extra szolgáltatás ma már, hanem teljesen alapvető történet. Kellene, hogy legyen.
Ha a magyarisztáni bankok f@szkodnak akkor ki kell kerülni őket, erre legális fizetési megoldások vannak.
Előbb utóbb át kell lépnie mindenkinek a 20. századból a 21.-be.
És igen, az igények tovább tartanak, sztm részemről és sokak részéről is ha 1%-al többet kell fizetni érte, akkor legyen, de hadd ne kelljen már színes papírkötegekkel rohangálni...
Részemről ha nem muszáj, a bankkártyát se viszem magammal, van telefonos bankkártya app, így sok helyen telefonnal fizetek. Elég mindenre a teló, az úgyis nálam van, az ujjlenyomatos zárolás meg még a bankkártyáknál is biztonságosabb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://index.hu/kulfold/2018/09/10/het ... parizsban/

Nem kell migráncsozni, de ezek ma már csak kishírek, annyira gyakoriak. Mindig nehéz gyermekkora és mentális problémái vannak szegíny elkövetőnek. De az EU-ban a polgári önvédelem a legtöbb helyen még mindig tabutéma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.09.10. 07:06 https://index.hu/kulfold/2018/09/10/het ... parizsban/

Nem kell migráncsozni, de ezek ma már csak kishírek, annyira gyakoriak. Mindig nehéz gyermekkora és mentális problémái vannak szegíny elkövetőnek. De az EU-ban a polgári önvédelem a legtöbb helyen még mindig tabutéma.
Hát ja, régen mindig Izraelből voltak ilyen hírek linkelve. Most ez itt csak kis színes apró hír... :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.10. 08:12 Hát ja, régen mindig Izraelből voltak ilyen hírek linkelve. Most ez itt csak kis színes apró hír... :(
De Izraelben meg is találták a fasza megoldást:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alanyi- ... izraelben/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.10. 08:20 De Izraelben meg is találták a fasza megoldást:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alanyi- ... izraelben/
Én azt nem értem, hogy azoknak a híreknek már soksok éve az volt a vége, hogy a merénylőt másodperceken belül levarrták a járókelők. Én teljesen abban a hitben voltam hogy a fegyverviselés arrafelé már nagyon régen alapjog, akkor most mégsem, Vagy a járókelők nagy része katona volt? Vagy egyes speciális jogállású vagy veszélyeztetettebb területeken volt kiterjesztett a fegyverviselés lehetősége korábban?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.09.10. 10:31 Én azt nem értem, hogy azoknak a híreknek már soksok éve az volt a vége, hogy a merénylőt másodperceken belül levarrták a járókelők. Én teljesen abban a hitben voltam hogy a fegyverviselés arrafelé már nagyon régen alapjog, akkor most mégsem, Vagy a járókelők nagy része katona volt? Vagy egyes speciális jogállású vagy veszélyeztetettebb területeken volt kiterjesztett a fegyverviselés lehetősége korábban?
Ha elolvastad a cikket, akkor lathattad, h a sok hivatasoson kivul is mar kint van 100e+ onvedelmi engedely, egy dunantulnyi orszagban. Ez MAR olyan suruseg, h az elkoveto jo esellyel hamar kilukad.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3443
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2018.09.10. 10:31 Én azt nem értem, hogy azoknak a híreknek már soksok éve az volt a vége, hogy a merénylőt másodperceken belül levarrták a járókelők. Én teljesen abban a hitben voltam hogy a fegyverviselés arrafelé már nagyon régen alapjog, akkor most mégsem, Vagy a járókelők nagy része katona volt? Vagy egyes speciális jogállású vagy veszélyeztetettebb területeken volt kiterjesztett a fegyverviselés lehetősége korábban?
Izraelben a Rabin merenylet utan a magyarhoz hasonlo szabalyozas lepett eletbe, annyi kulonbseggel, hogy ott nem rohogtek ki a kerelmezot tehat joval tobb engedelyt adtak ki.Az engelyek megoszlasa viszont nagyon kulonbozo volt.
Hatarvideken minden tovabbi nelkulkiadtak itt van a legtobb engedely, varosokban joval nehezebben.
Lenyegeben az ami nalunk sport persze szovetsegesdi nelkul+ indoklas. A szigorra jelemzo hogy tarthato loszer mennyiseg is nagyon komolyan limitalva van.
Tehat pszicho, eloelet,, fegyvervizsga es evenkenti vizsga a jartassagrol.
2015-ben lazitottak es most megint ujraszabalyoztak.
Az utcan minden 20. ember fegyveres de ezek legnagyobb resze munkabol v. katonakent hord fegyvert, tehat ezek avatkoztak be mindig.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2018.09.10. 11:01 Izraelben a Rabin merenylet utan a magyarhoz hasonlo szabalyozas lepett eletbe, annyi kulonbseggel, hogy ott nem rohogtek ki a kerelmezot tehat joval tobb engedelyt adtak ki.Az engelyek megoszlasa viszont nagyon kulonbozo volt.
Hatarvideken minden tovabbi nelkulkiadtak itt van a legtobb engedely, varosokban joval nehezebben.
Lenyegeben az ami nalunk sport persze szovetsegesdi nelkul+ indoklas. A szigorra jelemzo hogy tarthato loszer mennyiseg is nagyon komolyan limitalva van.
Tehat pszicho, eloelet,, fegyvervizsga es evenkenti vizsga a jartassagrol.
2015-ben lazitottak es most megint ujraszabalyoztak.
Az utcan minden 20. ember fegyveres de ezek legnagyobb resze munkabol v. katonakent hord fegyvert, tehat ezek avatkoztak be mindig.
Ahhaaaa. Köszi az infót mindenkinek!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A cikkben leírt haláleset nagyon szomorú, figyelemre méltó viszont hogy a verekedésre odasiető biztonsági őrök egy gázspray-vel állították meg a két nagydarab állatot (a cikk szerint paprika spray-vel, ami ugye pont semmit nem jelent) akik röviddel előtte agyonvertek egy fiatal srácot.

https://index.hu/belfold/2018/09/09/egy ... acsonyban/
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2018.09.10. 11:46 A cikkben leírt haláleset nagyon szomorú, figyelemre méltó viszont hogy a verekedésre odasiető biztonsági őrök egy gázspray-vel állították meg a két nagydarab állatot (a cikk szerint paprika spray-vel, ami ugye pont semmit nem jelent) akik röviddel előtte agyonvertek egy fiatal srácot.

https://index.hu/belfold/2018/09/09/egy ... acsonyban/
Meg az is figyelemre méltó, hogy egy köztudottan rossz hírű környékre a biztonsági őrökön kívül senki sem vitt magával önvédelmi eszközt, vagy nem merte / tudta használni.
Egy gázspré, gázpisztoly, folyadéksugaras eszköz az áldozat környezetéből valakinél, és talán más a végkifejlet. Ehelyett a szemtanúk végignézik, ahogy egy földön fekvő embert többször fejberúgnak (ha ez nem emberölési kísérlet, akkor mi az?), közbelépni senki sem mer, majd szörnyülködnek, ha belehal szerencsétlen. Nem hibáztatok senkit, de megint úgy jártunk, hogy a birkákat elviszi a farkas.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2018.09.10. 12:06 Meg az is figyelemre méltó, hogy egy köztudottan rossz hírű környékre a biztonsági őrökön kívül senki sem vitt magával önvédelmi eszközt, vagy nem merte / tudta használni.
Egy gázspré, gázpisztoly, folyadéksugaras eszköz az áldozat környezetéből valakinél, és talán más a végkifejlet. Ehelyett a szemtanúk végignézik, ahogy egy földön fekvő embert többször fejberúgnak (ha ez nem emberölési kísérlet, akkor mi az?), közbelépni senki sem mer, majd szörnyülködnek, ha belehal szerencsétlen. Nem hibáztatok senkit, de megint úgy jártunk, hogy a birkákat elviszi a farkas.
+1
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ha a környezetéből valakinél lett volna valami...

És most jelentkezzen az, aki tényleg, de TÉNYLEG közbeavatkozott volna, ha

1. van nála spray / gp / akármi,
2. a két agresszív tahó, aki most pattant ki ordítva a fekete bömösből, miután berongyolt a behajtani tilosba, nem őt magát, vagy közvetlen hozzátartozóját, esetleg a legjobb barátját támadta meg.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Thomaster írta: 2018.09.10. 14:45 Ha a környezetéből valakinél lett volna valami...

És most jelentkezzen az, aki tényleg, de TÉNYLEG közbeavatkozott volna, ha

1. van nála spray / gp / akármi,
2. a két agresszív tahó, aki most pattant ki ordítva a fekete bömösből, miután berongyolt a behajtani tilosba, nem őt magát, vagy közvetlen hozzátartozóját, esetleg a legjobb barátját támadta meg.
http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/mi-k ... iadalahoz/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2018.09.10. 14:45 Ha a környezetéből valakinél lett volna valami...

És most jelentkezzen az, aki tényleg, de TÉNYLEG közbeavatkozott volna, ha

1. van nála spray / gp / akármi,
2. a két agresszív tahó, aki most pattant ki ordítva a fekete bömösből, miután berongyolt a behajtani tilosba, nem őt magát, vagy közvetlen hozzátartozóját, esetleg a legjobb barátját támadta meg.
A hírek szerint az áldozat nem egyedûl volt.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2018.09.10. 14:45 Ha a környezetéből valakinél lett volna valami...

És most jelentkezzen az, aki tényleg, de TÉNYLEG közbeavatkozott volna, ha

1. van nála spray / gp / akármi,
2. a két agresszív tahó, aki most pattant ki ordítva a fekete bömösből, miután berongyolt a behajtani tilosba, nem őt magát, vagy közvetlen hozzátartozóját, esetleg a legjobb barátját támadta meg.
Tudom h itt a paranoid forumosok kozott nem divat kozbeavatkozni-mert jujbirosag meg rendőr fujj- de en hivtam volna a 112t es odakiabalok h jonnek a sunok abba lehet hagyni! ki lehet rohogni meg gunyolni de nekem nincs felnivalom se barnakonyvem....
GPt nem hordok mert fröccsözök. deo van doszt.
elesztetten már ujra Tuneziaban honfitarsat mert leallt a szive a tengerben. sajna nem sikerult. nezelodhettem is volna es figyelhettem volna a helyi "vizimentok" benazasat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2134
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

sodoma írta: 2018.09.10. 16:54 elesztetten már ujra Tuneziaban honfitarsat mert leallt a szive a tengerben. sajna nem sikerult. nezelodhettem is volna es figyelhettem volna a helyi "vizimentok" benazasat.
respekt + részvétem, de ez qrvára nem olyan helyzet. Igen, én elhiszem személyes tapasztalat nélkül is, hogy ha a jogos védelem minden jogszabályi feltételének megfelelően megvédsz egy idegent, akkor hamarosan a bíróság előtt állsz garázdaság, sts kísérlete és hasonlók miatt.

Mondjuk igen, lehet filózni azon, hogy ha a két tahót a biztonsági őr (vagy bárki) nem akkor fújja le amikor már menekülnek a halott mellől, hanem az első bevitt ütés után (amikor már sehogyan se vitatható a jogos védelmi helyzet), akkor lehet hogy az áldozat még él. De azon is lehet filózni, hogy mikor gondoljam hogy tényleg vészhelyzet van és be kéne avatkozni. Az első pofonnál? Amikor az áldozat földre kerül? Mondjuk kb. akkor, igen. De onnantól már csak 1-2 másodperc néhány halálos rúgás, ami vagy bekövetkezik, vagy nem. Én személy szerint nem tudom, hogy egy ilyen villámgyorsan elfajuló helyzetben tudnék-e időben dönteni és beavatkozni... az összes félelmemmel együtt, részben az agresszív támadóktól, részben az úgynevezett igazságszolgáltatástól.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2018.09.10. 17:32 respekt + részvétem, de ez qrvára nem olyan helyzet. Igen, én elhiszem személyes tapasztalat nélkül is, hogy ha a jogos védelem minden jogszabályi feltételének megfelelően megvédsz egy idegent, akkor hamarosan a bíróság előtt állsz garázdaság, sts kísérlete és hasonlók miatt.

Mondjuk igen, lehet filózni azon, hogy ha a két tahót a biztonsági őr (vagy bárki) nem akkor fújja le amikor már menekülnek a halott mellől, hanem az első bevitt ütés után (amikor már sehogyan se vitatható a jogos védelmi helyzet), akkor lehet hogy az áldozat még él. De azon is lehet filózni, hogy mikor gondoljam hogy tényleg vészhelyzet van és be kéne avatkozni. Az első pofonnál? Amikor az áldozat földre kerül? Mondjuk kb. akkor, igen. De onnantól már csak 1-2 másodperc néhány halálos rúgás, ami vagy bekövetkezik, vagy nem. Én személy szerint nem tudom, hogy egy ilyen villámgyorsan elfajuló helyzetben tudnék-e időben dönteni és beavatkozni... az összes félelmemmel együtt, részben az agresszív támadóktól, részben az úgynevezett igazságszolgáltatástól.
Igazad van. Ezért nem is idegenek közbelépéséről, hanem a megtámadott társaság több tagjáról írtam.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2018.09.10. 17:32 respekt + részvétem, de ez qrvára nem olyan helyzet. Igen, én elhiszem személyes tapasztalat nélkül is, hogy ha a jogos védelem minden jogszabályi feltételének megfelelően megvédsz egy idegent, akkor hamarosan a bíróság előtt állsz garázdaság, sts kísérlete és hasonlók miatt.



Mondjuk igen, lehet filózni azon, hogy ha a két tahót a biztonsági őr (vagy bárki) nem akkor fújja le amikor már menekülnek a halott mellől, hanem az első bevitt ütés után (amikor már sehogyan se vitatható a jogos védelmi helyzet), akkor lehet hogy az áldozat még él. De azon is lehet filózni, hogy mikor gondoljam hogy tényleg vészhelyzet van és be kéne avatkozni. Az első pofonnál? Amikor az áldozat földre kerül? Mondjuk kb. akkor, igen. De onnantól már csak 1-2 másodperc néhány halálos rúgás, ami vagy bekövetkezik, vagy nem. Én személy szerint nem tudom, hogy egy ilyen villámgyorsan elfajuló helyzetben tudnék-e időben dönteni és beavatkozni... az összes félelmemmel együtt, részben az agresszív támadóktól, részben az úgynevezett igazságszolgáltatástól.
kösz!
hát en meg nem tudok filozni egy ilyen szituban meg merlegelni. beleállok. megszivom? lehet. én ilyen vagyok.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2018.09.10. 18:08 kösz!
hát en meg nem tudok filozni egy ilyen szituban meg merlegelni. beleállok. megszivom? lehet. én ilyen vagyok.
Egyet azért ne hagyj ki a számításból!
Kettőtök sem testalkatra, sem a habitusra nem egy kategória!:-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2018.09.10. 19:15 Egyet azért ne hagyj ki a számításból!
Kettőtök sem testalkatra, sem a habitusra nem egy kategória!:-)
azé mondom: nem vagyunk 1formák ☺
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2018.09.10. 12:06 Meg az is figyelemre méltó, hogy egy köztudottan rossz hírű környékre a biztonsági őrökön kívül senki sem vitt magával önvédelmi eszközt, vagy nem merte / tudta használni.
Egy gázspré, gázpisztoly, folyadéksugaras eszköz az áldozat környezetéből valakinél, és talán más a végkifejlet. Ehelyett a szemtanúk végignézik, ahogy egy földön fekvő embert többször fejberúgnak (ha ez nem emberölési kísérlet, akkor mi az?), közbelépni senki sem mer, majd szörnyülködnek, ha belehal szerencsétlen. Nem hibáztatok senkit, de megint úgy jártunk, hogy a birkákat elviszi a farkas.
+1!! Sztem annak orultek, hogy nem oket utik , rugjak a kokszos fergek... Meg sokkot is kaphattak a latvanytol, mert azt gondoltak eddig, hogy ilyen nem tortenhet meg veluk. Nem tudom hogy en mit tettem volna ebben a szituban. Nagy valoszinuseggel, ha az onesta gr-t, a kesztyutartobol gyorsan ki tudtam volna venni, akkor hasznalom is, a jo kis preselt gumival... Eloszor hasra, aztan nyakra... Mert annyira megijednèk... Nem tudom, mit tettem volna... De talan erdemes lenne ezen elgondolkodni.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Puskás (?) támadás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kemény sztori. A cikk szerint akár nem is egy, hanem több fegyverből (golyós és sörétes) tüzeltek lesből a tőrbe csalt bútorkészítőre. Persze majd kiderül.

http://112press.hu/hirek/reszletek/love ... s_serules/
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Puskás (?) támadás

Hozzászólás Szerző: borsodi »

TotoHU írta: 2018.09.11. 13:58 Kemény sztori. A cikk szerint akár nem is egy, hanem több fegyverből (golyós és sörétes) tüzeltek lesből a tőrbe csalt bútorkészítőre. Persze majd kiderül.

http://112press.hu/hirek/reszletek/love ... s_serules/
Lópikulát! Egy orvadász volt egy .22-essel: http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -frissitve
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Puskás (?) támadás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.09.11. 13:58 Kemény sztori. A cikk szerint akár nem is egy, hanem több fegyverből (golyós és sörétes) tüzeltek lesből a tőrbe csalt bútorkészítőre. Persze majd kiderül.

http://112press.hu/hirek/reszletek/love ... s_serules/
Ha tényleg ennyi a sztori, akkor durva, hogy valakir pár százezer forintért képes valakit így tőrbe csalni, kivégezni.

Erről eszembe jutott, hogy nekem volt egyszer egy olyan esetem, hogy egy kisforgalmú egyirányú utcában egy biciklitartó keret volt az út közepére húzva. Vidéki kis utcácska. Látszólag sehol senki. Fegyverrel a kézben szálltam ki odébbhúzni. Lehet csak valaki odahúzta részegen vagy valami, de fura volt...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Puskás (?) támadás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

borsodi írta: 2018.09.11. 14:07 Lópikulát! Egy orvadász volt egy .22-essel: http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -frissitve
Az hogy a TEKnőcök videóján csak .22-es volt, attól lehetett még ott másik amit vagy nem mutattak meg vagy akkor nem találták.
Egy ilyen vacak plinkelő puskával kizárt hogy úgy lebontja a kocsi hátsó szélvédőjét és oldalablakát kompletten pár lövéssel ahogy a képeken van, úgy hogy még a faszinak is sérüléseket okoz mellette.
Másik, ha gyakorló orvvadász volt, tudhatja hogy egy sz@ros .22-estől nem fog tűzbe rogyni egy ember.
De majd kiderül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2018.09.11. 15:10-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Puskás (?) támadás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.09.11. 15:06 Az hogy a TEKnőcök videóján csak .22-es volt, attól lehetett még ott másik amit vagy nem mutattak meg vagy akkor nem találták.
Egy ilyen vacak plinkelő puskával kizárt hogy úgy lebontja a kocsi hátsó szélvédőjét és oldalablakát kompletten pár lövéssel ahogy a képeken van, úgy hogy még a faszinak is sérüléseket okoz mellette.
De majd kiderül.
Esélyes, hogy madársöréttel próbálkozott és azért élhette túl a vállakozó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Puskás (?) támadás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.09.11. 15:09 Esélyes, hogy madársöréttel próbálkozott és azért élhette túl a vállakozó.
Jah. Valszeg svarcban tartotta a fegyvert, úgy nyilván nem válogathat hogy milyen lőszert tölt be.
A 00 buckshotot nem élte volna túl 40-50 méteren belül. A sörétraj viszont a merci üvegeit még sikeresen lebontotta.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mellkaslövés Kal4. Rakétapisztollyal:
https://www.quora.com/What-would-happen ... &srid=WImm
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2018.09.10. 20:10 +1!! Sztem annak orultek, hogy nem oket utik , rugjak a kokszos fergek... Meg sokkot is kaphattak a latvanytol, mert azt gondoltak eddig, hogy ilyen nem tortenhet meg veluk. Nem tudom hogy en mit tettem volna ebben a szituban. Nagy valoszinuseggel, ha az onesta gr-t, a kesztyutartobol gyorsan ki tudtam volna venni, akkor hasznalom is, a jo kis preselt gumival... Eloszor hasra, aztan nyakra... Mert annyira megijednèk... Nem tudom, mit tettem volna... De talan erdemes lenne ezen elgondolkodni.
A politika teljes mellőzését kérném, de Toroczkai ugye első kézből tájékozódott az eseményekről, szóval hasznos lehet ez a kis beszámolója, hogy több szemszögből is láthassuk a dolgokat (részlet):
"Látom, hogy néhány hozzászóló nem akarja érteni, hogy mi történt, ezért még néhány információ: A zord külsejű, nagydarab gyilkosok a háromfős társaságból egy embert már leütöttek, és Csabát kezdték verni, a harmadik fiatalember pedig elszaladt segítséget kérni. A kb. 200 méterre, az épületek mögött, közterületen tartózkodó civil biztonságiak voltak, akik a helyszínre futottak segíteni. Megérkezésükkor a támadók még verték, rúgták a földön fekvő Csabát, akinek a közelében a barátja feküdt a füvön (akit szintén halálra verhettek volna, miután Csabával végeztek), amikor a fiúk leállították, elfogták és a rendőrség megérkezéséig visszatartották az ekkor már siránkozó, rosszarcú gyilkosokat. Gyengébbek kedvéért újra: A harc közben a kigyúrt gyilkosok megpróbáltak a kocsijukkal elmenekülni és az autóból pisztolyt fogtak az őrökre, akik erre paprikafelhőt fújtak az autóba, mire a támadók a kb. 10 méterre lévő árokba hajtottak, így sikerült megállítani őket. Miközben társai a gyilkosokat őrizték, Péter barátom 45 percig küzdött Csaba életéért, mert a mentők csak azután értek a helyszínre (egy civilben ott tartózkodó orvos hölgy segített aztán Péternek)."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.09.12. 16:59 A harc közben a kigyúrt gyilkosok megpróbáltak a kocsijukkal elmenekülni és az autóból pisztolyt fogtak az őrökre, akik erre paprikafelhőt fújtak az autóba, mire a támadók a kb. 10 méterre lévő árokba hajtottak, így sikerült megállítani őket. Miközben társai a gyilkosokat őrizték, Péter barátom 45 percig küzdött Csaba életéért, mert a mentők csak azután értek a helyszínre (egy civilben ott tartózkodó orvos hölgy segített aztán Péternek)."
az a baj, h a fegyverszeruseg jelenletet semmilyen mas forras nem erositi meg. sotetben fegyvernek nezni meg barmit lehet, vascsovet, elemlampat, akarmit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.09.12. 20:14 az a baj, h a fegyverszeruseg jelenletet semmilyen mas forras nem erositi meg. sotetben fegyvernek nezni meg barmit lehet, vascsovet, elemlampat, akarmit.
Simán lehet, hogy csak elemlámpa volt persze. Ettől függetlenül elég jól össze lehet rakni mi hogyan zajlott.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi sün. Mert a rendőrség megvéd. Ja.


"A TEK bejáratának közelében megy a drogterjesztés a Hős utcában"

https://index.hu/belfold/2018/09/11/hos ... eskedelem/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.12. 20:14 az a baj, h a fegyverszeruseg jelenletet semmilyen mas forras nem erositi meg. sotetben fegyvernek nezni meg barmit lehet, vascsovet, elemlampat, akarmit.
Nem indult más miatt eljárás vagyis fegyver NEM volt náluk.
Amúgy ez egy jó apropó arra hogy mire is jó egy gázspray ha valaki jó időben használja.
Válasz küldése