OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.09.13. 07:09 Napi sün. Mert a rendőrség megvéd. Ja.


"A TEK bejáratának közelében megy a drogterjesztés a Hős utcában"

https://index.hu/belfold/2018/09/11/hos ... eskedelem/
TEK, KR, HM, minden ott van egyrakáson... A KR laktanya segge ott vigyorog a hős utcánál. Szombaton azt néztem végig, ahogy egy drogos éppen vigyorogva hugyozza telibe a KR kerítését. 200m-el odébb meg két járőr sétált békésen. Le sem szarták.

Az a baj, hogy már a sünfejűek kitett droidjai is alárendelt, elnyomott, alattvalók lettek, akiket napi szinten aláznak meg. Persze, hogy leszarják még a szart is.

A TEK meg nem érzi feladatának a hülyekergetést. Ők csak légpuskára, meg gázpisztolyra vannak szakosodva. Jah, meg a konyhakést is lefoglalják szorgosan! BIZONY!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gázspray használat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.09.13. 08:47 Nem indult más miatt eljárás vagyis fegyver NEM volt náluk.
Amúgy ez egy jó apropó arra hogy mire is jó egy gázspray ha valaki jó időben használja.
Lehet a spré használatot akarta megindokolni jobban, ezért nézett egy más tárgyat hirtelen pisztolynak. Ki tudja, de ez mindegy is igazából.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Nagyon OFF segítséget kérnék! A Heim Pál Gyermekkórházba kell mennünk hamarosan. Pesten még navival is könnyedén eltévedő autósnak tudnátok a kórház közelében nem horror árú parkolót ajánlani? Ami nem mellesleg könnyen megtalálható is? :-) Általában Arénában parkolunk és utána metrózunk pesten, de ide most kellene oda-vissza 12 jegy... Úgy tudom az 1-es villamos sem jár a Stadiontól arra felé most. Köszönöm a segítséget! Bocs a nagyon OFF-ért!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

belatibi írta: 2018.09.14. 13:50 Nagyon OFF segítséget kérnék! A Heim Pál Gyermekkórházba kell mennünk hamarosan. Pesten még navival is könnyedén eltévedő autósnak tudnátok a kórház közelében nem horror árú parkolót ajánlani? Ami nem mellesleg könnyen megtalálható is? :-) Általában Arénában parkolunk és utána metrózunk pesten, de ide most kellene oda-vissza 12 jegy... Úgy tudom az 1-es villamos sem jár a Stadiontól arra felé most. Köszönöm a segítséget! Bocs a nagyon OFF-ért!
Parkl appot próbáld ki.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

belatibi írta: 2018.09.14. 13:50 Nagyon OFF segítséget kérnék! ...
nekem a WAZE app vált be mobilon.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gaijin írta: 2018.09.14. 15:22 nekem a WAZE app vált be mobilon.
Én is azt használom, de keress rá a Parkl-re mi is az ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Köszönöm mindkettőtöknek! Annyiban módosítanám, hogy nem csak parkolót, hanem bármilyen "biztos parkolási lehetőséget" keresek. Tehát jó akár egy közeli utca is, csak legyen ott szabad parkolóhely...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

belatibi írta: 2018.09.14. 13:50A Heim Pál Gyermekkórház ...közelében nem horror árú parkolót ajánlani?
Szia,

A valaszom egyaltalan nem off :-)

Javaslom, hogy nezd meg a Frommer fegyverboltot, esetleg a Milipolt. Mindketto elott ingyenes a parkolas, es 290 m a tavolsag.

Bel
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

bel írta: 2018.09.14. 15:33 Szia,

A valaszom egyaltalan nem off :-)

Javaslom, hogy nezd meg a Frommer fegyverboltot, esetleg a Milipolt. Mindketto elott ingyenes a parkolas, es 290 m a tavolsag.

Bel
Szia! Köszönöm szépen! Sokat segítettél!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

bel írta: 2018.09.14. 15:33 Szia,

A valaszom egyaltalan nem off :-)

Javaslom, hogy nezd meg a Frommer fegyverboltot, esetleg a Milipolt. Mindketto elott ingyenes a parkolas, es 290 m a tavolsag.

Bel
Ha jól emlékszem, már nem díjmentes, csak bizonyos részen az első óra! Azóta nem gond a Frommernél parkolás :).

http://jgk.hu/hirek/24-jozsefvaros-dijf ... k-bovitese
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

belatibi írta: 2018.09.14. 13:50 Nagyon OFF segítséget kérnék! A Heim Pál Gyermekkórházba kell mennünk hamarosan. Pesten még navival is könnyedén eltévedő autósnak tudnátok a kórház közelében nem horror árú parkolót ajánlani? Ami nem mellesleg könnyen megtalálható is? :-) Általában Arénában parkolunk és utána metrózunk pesten, de ide most kellene oda-vissza 12 jegy... Úgy tudom az 1-es villamos sem jár a Stadiontól arra felé most. Köszönöm a segítséget! Bocs a nagyon OFF-ért!
Fradi "híd" alatt, a feluljaro alatt ugy tudom ingyenes.
Konyves Kalman ulloi sarok, buszpalyaudvar mellett.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Isszy írta: 2018.09.15. 10:21 Fradi "híd" alatt, a feluljaro alatt ugy tudom ingyenes.
Konyves Kalman ulloi sarok, buszpalyaudvar mellett.
Igen, csak kb. fél hétig célszerű odaérni, mert korán megtelik!
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Köszönöm szépen Mindenkinek!
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laczka »

Blekk Rájgó írta: 2018.09.15. 10:30 Igen, csak kb. fél hétig célszerű odaérni, mert korán megtelik!
Plusz célszerű kicsit beljebb figyelni, mert nemrég még sokan használták P+R-nek a Népligeti Hazlinszky sétányt. Oda most már tilos behajtani és büntetik is szorgalmasan a pár szerencsétlent aki megszokásból áll be...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

FELHÍVÁS!!!

Kedves Fórumtársaim!

Idén is megtartjuk az elsősegély tanfolyamot. Terveim szerint taktikai medicina irányt veszünk.
Remélem, sokatokat érdekel és szép számmal jelentkeztek, mindenkit szeretettel várunk.
Bővebb információk hamarosan itt, addig is aki jelentkezni szeretne, keressen privátban.
Csatolmányok
elsősegély_2018.jpg
elsősegély_2018.jpg (43.41 KiB) Megtekintve 47442 alkalommal
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Tomi10101 írta: 2018.09.19. 22:00 FELHÍVÁS!!!
A csatolmányban az új segédoktató látható? :twisted:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

G.D írta: 2018.09.19. 22:10 A csatolmányban az új segédoktató látható? :twisted:
Mónika tartotta volna, de sajnos nem ér rá, így be kell érni velem... :lol:
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

G.D írta: 2018.09.19. 22:10 A csatolmányban az új segédoktató látható? :twisted:
Ebből a karszalagot tudjuk reálisan produkálni, meg van egy surplus katonai hordágyunk. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2018.09.19. 22:30 Ebből a karszalagot tudjuk reálisan produkálni, meg van egy surplus katonai hordágyunk. :-)
Szerintem a ruházat is megoldható lenne, de azt én ott senkin nem akarom látni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2018.09.19. 22:32 Szerintem a ruházat is megoldható lenne, de azt én ott senkin nem akarom látni.
Ha átjönne Kovács őrmester a szomszédból, azon azért megtekintenénk... ;-)
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

"Tuszdráma" kishazánkban.

http://www.kisalfold.hu/kepek/edesanyja ... 6/3317855/

Csak lőfegyvert írnak, semmi konkrétumot.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Öööö.... Én nem olvastam a hozzászólásodat, mert vagy három hónapja nem volt időm fórumozni. A többit illetően:

"Sok helyen ott voltam."

Pl?

"Sok embert ismertem."

Pl?

"Sokszor nem ismertem arra a tényre a dumákból, amit láttam."

Hát ez sokszor előfordul. Pl. van egy ismerősöm, aki járt Washingtonban, ahol állítólag a legtöbb bcs. van az USA-ban, ő mégse találkozott eggyel sem, csak kedves és boldog emberekkel. Ettől még azért vannak.

"Még a mai napig is van ismerősöm "nyugaton", azokból az időkből. Nekik hiszek. Tapasztalatból."

Nekem is van ismerősöm "nyugaton", nem csak "azokból az időkből". Én is nekik szoktam hinni.

"Személyeskedés nem volt egy deka sem, csak dicséret."

Itteni "tevékenységedet" ismerve ezt nehéz elhinni, de nem akarok személyeskedni. :lol:

"Lassan elfogyunk, aztán azt mondtok amit akartok."

Márhogy hol fogyunk el? Itt a fórumon? Ettől azért nem tartanék, tekintettel arra, hogy még mindig az egyetlen normális hely a fegyvert tartók számára.
Vagy Európában? Ettől se tartanék. Európa lakossága 742 millió fő (2016-os adat). AZ EU lakossága 508 millió fő (2015-ös adat). Oroszország lakossága 144,3 millió fő (2016-os adat). Az USA lakossága 325,7 millió fő (2017-es adat). Tehát megállapíthatjuk, hogy az EU lakosságának száma jócskán meghaladja Oroszország és az USA lakosságának számát együttvéve. Teljes Európa lakosságának száma pedig még inkább. Ráadásul mindezt úgy, hogy területileg mindkettőtől kisebb az EU, Európa pedig Oroszországtól jelentősen kisebb. Szóval, finom kifejezéssel élve, én azért olyan nagyon nem tartanék attól, hogy elfogyunk. Épp ellenkezőleg. Egyre többen leszünk, ami meg nem annyira jó. A népesség fogyás a nemzeti kormányok vesszőparipája, de csak mert ők másképp gondolkoznak. Ők ezt úgy tekintik, hogy egyre kevesebben fognak nyugdíjjárulékot fizetni, azok meg csak egyre nőnek, meg persze a nyugdíjasok száma is és így bedőlhet. Csak hát ez a logika nem vezet sehová szerintem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2018.09.22. 20:26 Öööö.... Én nem olvastam a hozzászólásodat, mert vagy három hónapja nem volt időm fórumozni. A többit illetően:

"Sok helyen ott voltam."

Pl?

"Sok embert ismertem."

Pl?

"Sokszor nem ismertem arra a tényre a dumákból, amit láttam."

Hát ez sokszor előfordul. Pl. van egy ismerősöm, aki járt Washingtonban, ahol állítólag a legtöbb bcs. van az USA-ban, ő mégse találkozott eggyel sem, csak kedves és boldog emberekkel. Ettől még azért vannak.

"Még a mai napig is van ismerősöm "nyugaton", azokból az időkből. Nekik hiszek. Tapasztalatból."

Nekem is van ismerősöm "nyugaton", nem csak "azokból az időkből". Én is nekik szoktam hinni.

"Személyeskedés nem volt egy deka sem, csak dicséret."

Itteni "tevékenységedet" ismerve ezt nehéz elhinni, de nem akarok személyeskedni. :lol:

"Lassan elfogyunk, aztán azt mondtok amit akartok."

Márhogy hol fogyunk el? Itt a fórumon? Ettől azért nem tartanék, tekintettel arra, hogy még mindig az egyetlen normális hely a fegyvert tartók számára.
Vagy Európában? Ettől se tartanék. Európa lakossága 742 millió fő (2016-os adat). AZ EU lakossága 508 millió fő (2015-ös adat). Oroszország lakossága 144,3 millió fő (2016-os adat). Az USA lakossága 325,7 millió fő (2017-es adat). Tehát megállapíthatjuk, hogy az EU lakosságának száma jócskán meghaladja Oroszország és az USA lakosságának számát együttvéve. Teljes Európa lakosságának száma pedig még inkább. Ráadásul mindezt úgy, hogy területileg mindkettőtől kisebb az EU, Európa pedig Oroszországtól jelentősen kisebb. Szóval, finom kifejezéssel élve, én azért olyan nagyon nem tartanék attól, hogy elfogyunk. Épp ellenkezőleg. Egyre többen leszünk, ami meg nem annyira jó. A népesség fogyás a nemzeti kormányok vesszőparipája, de csak mert ők másképp gondolkoznak. Ők ezt úgy tekintik, hogy egyre kevesebben fognak nyugdíjjárulékot fizetni, azok meg csak egyre nőnek, meg persze a nyugdíjasok száma is és így bedőlhet. Csak hát ez a logika nem vezet sehová szerintem.
Engem +megb@sztak a kékek, 30 ropira,mert 71km/h-val ámokfutottam, 50 helyett...olyan fainul elbujtak, hogy nem vettem észre őket . Korábban, büszkén kijelentettem, hogy engem még nem soha nem bűntettem meg a sünik... Na, most bekaptam.... Költsék gyógyszerre.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2018.09.23. 18:57 Engem +megb@sztak a kékek, 30 ropira,mert 71km/h-val ámokfutottam, 50 helyett...olyan fainul elbujtak, hogy nem vettem észre őket . Korábban, büszkén kijelentettem, hogy engem még nem soha nem bűntettem meg a sünik... Na, most bekaptam.... Költsék gyógyszerre.
Sírnak-rínak hogy sorba szerelnek le a rendőrök, alig maradnak... de szerintem amíg van emberük trafipaxozni, addig túl sokan vannak.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Gaston Glock írta: 2018.09.22. 20:26 Öööö.... Én nem olvastam a hozzászólásodat, mert vagy három hónapja nem volt időm fórumozni.
Ha nem olvastad, akkor miért mekegsz hozzá? :evil: :D
Néhány itteni gerinchúros nem nekem szólt, hanem habzó szájszervvel egyből szaladt a Radírpókhoz. Ismételjem meg? Az kitiltakozással járna. :o

Annyit talán szabad, hogy arról szóltam, hogy elfogyunk. Azok, akik még látták, tudják és elmondják az igazságot. Én elmondtam. De hát ez neked bizony magas, mint elefántnak (Loxodonta africana) a horgolás.

Szabad egy kis történelmi példa? Eredeti Ausztrál. ;)
Ausztrália, ahol ausztrál tudósok megállapították, hogy a britek népesítették be a kontinensüket. Oda deportáltak több mint száz fegyencet, akikre alig pár milliónyi fegyőr vigyázott. A bűnözők mind kihaltak utód nélkül, a fegyőrök pedig elszaporodtak. Tehát Ausztrália teljes lakossága a fegyőrök leszármazottja. :lol:

Esetleg egy magyart? :mrgreen:
A Dózsa-féle parasztfelkeléssel is bajban vagyok. Egyszer mondtam el a valóságot, hogy az elmaradt kereszteshadjárat miatt a parasztok felkapták a vizet és mivel nem mehettek rabolgatni-gyilkolászni a "szentföldre", így elintézték ezt a rablóhadjárat dolgot itthon. Rögtön nekemesett néhány paraszt, hogy igenis volt felkelés, ők legalábbis felkeltek reggel. :oops:

Szóval a Te szövegedet támasztottam alá. Tapasztalati alapon. Úgyhogy nyugodjál már békességben. :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Tolvajkergetők-ügy

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A több éve húzódó Tolvajkergetők-ügyben végül letöltendő börtönbüntetésre ítélte a társaság minden tagját a bíróság. Tomcat továbbra is szökésben bujkál, és videón üzen.

https://www.youtube.com/watch?v=XjfBoUrT6r0
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tolvajkergetők-ügy

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2018.09.24. 13:41 A több éve húzódó Tolvajkergetők-ügyben végül letöltendő börtönbüntetésre ítélte a társaság minden tagját a bíróság. Tomcat továbbra is szökésben bujkál, és videón üzen.

https://www.youtube.com/watch?v=XjfBoUrT6r0
Jesszus.. :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Semmi sem fekete v. fehér. A Tolvajkergetőknek mem szabadott volna lesüllyedniük a pácienseik szintjére, mert ott egyrészt a rutinjukkal megverik ( szó szerint megpróbálták emlékeim alapján), másrészt Justitia vak: egyformán elítél, és nem számít a vélt v valós jó szándék.

Ha maradtak volna az eredeti koncepciónál, és bemutatják az igazság(jog)szolgáltatás résztvevőinek, h mekkora hiányosságoktól szenved ez az egész, akkor sokkal több haszon lett volna az egészből.

A yardnál sztem most se lehetne hivatalosan előkaparni egy ilyen "piti" balhéra GPS-es nyomkövetőt, mint egy bringalopás. Pedig bosszantó? Jóhogy. K.rva sok van belőle? Bizony! Szinte esélytelen a felderítés? Eléggé.

Szépen menniük kellett volna, egy valakinek CSAK a kamerát/kat kellett volna kezelni, MINDENT felvenni, közben persze verbálisan lehetett volna alázni a sok férget. Ha meg nekik fordultak volna? A kamera(hangfelvétel) objektív: ami elhangzik/megmutat, az ott van, emberek ritkán szoktak némán verekedni.

Megfelelő önuralom mellett -a fentiek betartásával - sose lettek volna gyanták. Jó, lehet h. meggyanúsították volna őket (balf.sz szokás, h ahhoz h a jogos védelem miatt meg lehessen vkivel szüntetni a nyomozást, ahhoz ELŐSZÖR meg kell gyanúsítani. Mi a f.sznak? Pontosítás: a régi Be. alapján ez vol, az új gyakorlatáról nincs infóm)

Tomcat eléggé megosztó figura, én spec. k.rvára bírtam mikor belógott a Teve utcai Halálcsillagra, meg amikor AK-val (airsoft volt, nem emlékszem már) flangált széo fővárosunkban.

Ki is b.szta a biztosítékot néhány fejesnél sztem, az így születő "barátságok" örök életre szólnak, gondolom alig várták a törlesztés lehetőségét.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Tolvajkergetők-ügy

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2018.09.24. 13:41 A több éve húzódó Tolvajkergetők-ügyben végül letöltendő börtönbüntetésre ítélte a társaság minden tagját a bíróság.
Tomcat kapott letöltendőt, a többiek "csak" felfüggesztettet. Mondjuk ettől csak egy hangyaf@sznyit lesz kevésbé agyrém a dolog...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tolvajkergetők-ügy

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2018.09.24. 22:51 Tomcat kapott letöltendőt, a többiek "csak" felfüggesztettet. Mondjuk ettől csak egy hangyaf@sznyit lesz kevésbé agyrém a dolog...
Mármint milyen értelemben?
Hogy megagyaltak egy tolvajt, vagy hogy a rendőrök munkáját végezték?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Napi sün

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy általános iskolás gyerek rendőrségi bemutatón egy egész osztályt gázosított el, még idén tavasszal. Vagány a kiscsávó! :lol:

"az egyik tanuló a főtörzsőrmester figyelmét kijátszva, korábbi tiltó rendelkezése ellenére megszerezte az egyik könnygázgránátot, majd azt egy gránátvetőben elhelyezte", az így "töltött állapotúvá vált gránátvetőt" pedig egy másik tanuló elsütötte. Öt gyerek szenvedett 8 napon belül gyógyuló sérülést, de az ügyészség szerint további 76 diák, 5 tanár és 2 rendőr testi épsége és egészsége is közvetlen veszélybe került."

https://444.hu/2018/09/25/elutasitotta- ... gyori-diak
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Tolvajkergetők-ügy

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2018.09.25. 00:13 Hogy megagyaltak egy tolvajt, vagy hogy a rendőrök munkáját végezték?
Leginkább hogy mindezt azért kapták, mert próbáltak védekezni egy rájuk támadó, anyjáig bedrogozott tolvaj g@ci ellen.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.09.25. 15:39 Egy általános iskolás gyerek rendőrségi bemutatón egy egész osztályt gázosított el, még idén tavasszal. Vagány a kiscsávó! :lol:

"az egyik tanuló a főtörzsőrmester figyelmét kijátszva, korábbi tiltó rendelkezése ellenére megszerezte az egyik könnygázgránátot, majd azt egy gránátvetőben elhelyezte", az így "töltött állapotúvá vált gránátvetőt" pedig egy másik tanuló elsütötte. Öt gyerek szenvedett 8 napon belül gyógyuló sérülést, de az ügyészség szerint további 76 diák, 5 tanár és 2 rendőr testi épsége és egészsége is közvetlen veszélybe került."

https://444.hu/2018/09/25/elutasitotta- ... gyori-diak
Hehehe, vagány (és hülye) gyerek :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.09.25. 21:13 Hehehe, vagány (és hülye) gyerek :)
Nem ő volt hülye ebben a történetben. Ő pontosan úgy viselkedett, mint egy rossz gyerek. Abból pedig van egypár, mindig is volt. Mindenféle bemutató, demonstráció, oktatás során fokozottan figyelni kell az ilyesmire.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

The Gent írta: Engem +megb@sztak a kékek, 30 ropira,mert 71km/h-val ámokfutottam, 50 helyett...olyan fainul elbujtak, hogy nem vettem észre őket . Korábban, büszkén kijelentettem, hogy engem még nem soha nem bűntettem meg a sünik... Na, most bekaptam.... Költsék gyógyszerre.
Ezt sosem értettem igazán. (költsék gyógyszerre, meg miegymás)
Gyorsan mentél? Igen
Tudtad hogy ára van? Igen
Ha bemértek ki kell fizetni szó nélkül, nem pedig a rendőröket anyázni, és örülj, hogy ennyivel megúsztad.

Ajánlom figyelmedbe az alábbiakat:
71 km/h sebességnél a féktávolság nagyjából 39.92 méter, ebből a reakcióidő alatt megtett út 19.72, a fékút 20.2 méter.
50 km/h sebességnél a féktávolság nagyjából 23.89 méter, ebből a reakcióidő alatt megtett út 13.89, a fékút 10 méter.

Ha egy hirtelen eléd kerülő akadálynál 50 km/h sebességgel épp megtudtál volna állni, 71 km/h sebességgel haladva 23.89 méter megtétele után 63 km/h sebességgel ütközöl vele.
Ez az akadály szempontjából nézve körülbelül olyan, mintha egy emeletes lakóház 5. emeletéről esett volna le (16 méterről).
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

turbop írta: 2018.09.25. 21:44 Ezt sosem értettem igazán. (költsék gyógyszerre, meg miegymás)
Gyorsan mentél? Igen
Tudtad hogy ára van? Igen
Ha bemértek ki kell fizetni szó nélkül, nem pedig a rendőröket anyázni, és örülj, hogy ennyivel megúsztad.

Ajánlom figyelmedbe az alábbiakat:
71 km/h sebességnél a féktávolság nagyjából 39.92 méter, ebből a reakcióidő alatt megtett út 19.72, a fékút 20.2 méter.
50 km/h sebességnél a féktávolság nagyjából 23.89 méter, ebből a reakcióidő alatt megtett út 13.89, a fékút 10 méter.

Ha egy hirtelen eléd kerülő akadálynál 50 km/h sebességgel épp megtudtál volna állni, 71 km/h sebességgel haladva 23.89 méter megtétele után 63 km/h sebességgel ütközöl vele.
Ez az akadály szempontjából nézve körülbelül olyan, mintha egy emeletes lakóház 5. emeletéről esett volna le (16 méterről).
+1 és tök igazad van.
Mondom ezt úgy, hogy néha nekem is nehezebb a lábam a kelleténél, ha jól láthatóan senki sincs az úton. Persze a KRESZ szabályokat akkor sem írhatom felül ez alapján, úgyhogy ha megb@sznak akkor azt jogosan teszik.

Más kérdés, hogy bőven kritizálható az ellenőrzések helye, ideje. A szokásos gyakorlat alapján teljesen veszélytelen kis forgalmú szakaszok bújnak el a rend éber őrei, előszeretettel a sebesség csökkentést előírő táblák mögé, aminek nem titkolhatóan sz.patás szaga van. Én sokkal inkább a rejtett, forgalomban lévő civil autós épített mérést pártolnám, ugyanis a forgalomban közveszélyt okozó gyakorló elmebetegek sokkal nagyobb tényleges veszélyt jelentenek, mint pl a topiktárs ha este nulla forgalom mellett 50 helyett 70-el ment.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

TotoHU írta:

Más kérdés, hogy bőven kritizálható az ellenőrzések helye, ideje. A szokásos gyakorlat alapján teljesen veszélytelen kis forgalmú szakaszok bújnak el a rend éber őrei, előszeretettel a sebesség csökkentést előírő táblák mögé, aminek nem titkolhatóan sz.patás szaga van. Én sokkal inkább a rejtett, forgalomban lévő civil autós épített mérést pártolnám, ugyanis a forgalomban közveszélyt okozó gyakorló elmebetegek sokkal nagyobb tényleges veszélyt jelentenek, mint pl a topiktárs ha este nulla forgalom mellett 50 helyett 70-el ment.
Ezzel én is egyet tudok érteni, hogy kifogásolható hol mérnek, pénzbeszedés szaga van stb. Azt azonban nem tudjuk, hol ment gyorsan a topiktárs, bár ettől függetlenül a Kresz be nem tartása szankciót vonhat maga után, tök mindegy hol mikor.

Én pl simán el tudnám képzelni azt is, hogy a közigbírság helyett első körben megkérdeznék ki vezette az autót. Ha nem nyilatkozik akkor mondjuk 10x a büntetési tétel, ha megmondja ki vezette akkor marad az alapdíj, plussz a vezető kap büntetőpontot is. Így azért egy idő után jobban lenne visszatartó ereje, hiszen két év alatt azért aki gyakran megy gyorsan annak bevonnák a jogsiját. Míg így az alaptételt sokan leszarják hiszen 30 rugó nem mindenkinek nagy pénz.
Mondom ezt úgy hogy én is megyek gyorsan, bár soha nem panaszkodom, ha fizetni kell. Akkor utána egy ideig jobban figyelek rá.
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Freddy Haflin írta: 2018.09.24. 22:40
Szépen menniük kellett volna, egy valakinek CSAK a kamerát/kat kellett volna kezelni, MINDENT felvenni, közben persze verbálisan lehetett volna alázni a sok férget.
Azt hiszem, pont ezt csinálták; csak az egyik tolvaj nekik ment, és a bíróság szerint nem volt jogos védelem, merthogy előtte beszóltak a tolvajnak. (lebuzizták, meg a hajára tettek megjegyzést..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

turbop írta: 2018.09.26. 09:55 Ezzel én is egyet tudok érteni, hogy kifogásolható hol mérnek, pénzbeszedés szaga van stb. Azt azonban nem tudjuk, hol ment gyorsan a topiktárs, bár ettől függetlenül a Kresz be nem tartása szankciót vonhat maga után, tök mindegy hol mikor.

Én pl simán el tudnám képzelni azt is, hogy a közigbírság helyett első körben megkérdeznék ki vezette az autót. Ha nem nyilatkozik akkor mondjuk 10x a büntetési tétel, ha megmondja ki vezette akkor marad az alapdíj, plussz a vezető kap büntetőpontot is. Így azért egy idő után jobban lenne visszatartó ereje, hiszen két év alatt azért aki gyakran megy gyorsan annak bevonnák a jogsiját. Míg így az alaptételt sokan leszarják hiszen 30 rugó nem mindenkinek nagy pénz.
Mondom ezt úgy hogy én is megyek gyorsan, bár soha nem panaszkodom, ha fizetni kell. Akkor utána egy ideig jobban figyelek rá.
Június közepén, 16.30-kor, belső Somogyi falucska... Csak, hogy válaszoljak... Örülök , hogy Te ennyire törvénytisztelő álompolgara, vagy álomorszagnak... Majd, ha felebredtel a velemenybuborekodban, azért furcsa lesz az ébredés.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2018.09.24. 22:40 "Semmi sem fekete v. fehér. A Tolvajkergetőknek mem szabadott volna lesüllyedniük a pácienseik szintjére"
Pontosan erről van szó! A csapatosan lesben állunk, lecsapunk, keménykedünk és megfélemlítünk című történet pontosan az, amit az általuk egyébként mélyen lenézett cigányok csinálnak előszeretettel.

Tomcaték nagyon pontosan képben voltak a jogszabályi lehetőségekkel, a rendőrség és a bíróságok gyakorlatával, mi az amit megtehetnek mert legális, vagy ugyan nem az, de nem vagy nagyon nehezen bizonyítható. Így hosszú évekig kitűnően lavíroztak is egy vékony határmezsgyén amíg még csinálhatták az önjelölt igazság osztást, de pont nem lehetett rájuk bizonyítani semmit ha esetleg el-el járt a kezük egy akció közben. De ahogy Fülig Jimmy is megmondta, addig jár a korsó a kútra amíg szájon nem vágják. Egyszer mindenki hibázik.

Valamiért Tomcat és társasága végletesen rá volt fixálódva az erőszakra, az összes problémát ebben az erősebb kutya b@szik dimenzióban szerették megoldani. Hát, most náluk is akadt egy-két erősebb kutya. De legalábbis leleményesebb.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.09.26. 12:46 Pontosan erről van szó! A csapatosan lesben állunk, lecsapunk, keménykedünk és megfélemlítünk című történet pontosan az, amit az általuk egyébként mélyen lenézett cigányok csinálnak előszeretettel.

Tomcaték nagyon pontosan képben voltak a jogszabályi lehetőségekkel, a rendőrség és a bíróságok gyakorlatával, mi az amit megtehetnek mert legális, vagy ugyan nem az, de nem vagy nagyon nehezen bizonyítható. Így hosszú évekig kitűnően lavíroztak is egy vékony határmezsgyén amíg még csinálhatták az önjelölt igazság osztást, de pont nem lehetett rájuk bizonyítani semmit ha esetleg el-el járt a kezük egy akció közben. De ahogy Fülig Jimmy is megmondta, addig jár a korsó a kútra amíg szájon nem vágják. Egyszer mindenki hibázik.

Valamiért Tomcat és társasága végletesen rá volt fixálódva az erőszakra, az összes problémát ebben az erősebb kutya b@szik dimenzióban szerették megoldani. Hát, most náluk is akadt egy-két erősebb kutya. De legalábbis leleményesebb.
Egyetértek. Elkurtak, nem kicsit, nagyon. A állam és az állam erőszak szervezetei, bármilyen társadalmi berendezkedesu országban sem szeretik, ha a koszos civilek atveszik a munkájukat, hatásköreiket, illetékesseguket. Ezt el kell fogadni, mert széllel szemben nem célszerű pisikelni..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2018.09.26. 13:49 Egyetértek. Elkurtak, nem kicsit, nagyon. A állam és az állam erőszak szervezetei, bármilyen társadalmi berendezkedesu országban sem szeretik, ha a koszos civilek atveszik a munkájukat, hatásköreiket, illetékesseguket. Ezt el kell fogadni, mert széllel szemben nem célszerű pisikelni..Valamilyen polgárőr csapathoz kellett volna csatlakozniuk, talán akkor védve lettek volna.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

The Gent írta: Június közepén, 16.30-kor, belső Somogyi falucska... Csak, hogy válaszoljak... Örülök , hogy Te ennyire törvénytisztelő álompolgara, vagy álomorszagnak... Majd, ha felebredtel a velemenybuborekodban, azért furcsa lesz az ébredés.
Én egyáltalán nem ezt írtam, de látom nem érted vagy nem akarod érteni miről szólt az írásom, vagy mire szerettem volna rámutatni.
"..."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

turbop írta: 2018.09.26. 13:56 Én egyáltalán nem ezt írtam, de látom nem érted vagy nem akarod érteni miről szólt az írásom, vagy mire szerettem volna rámutatni.
Hidd el, hogy értem. Neked ez a véleményed, nekem meg más, sztem maradjunk ennyiben. :P
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

turbop írta: 2018.09.26. 13:56 Én egyáltalán nem ezt írtam, de látom nem érted vagy nem akarod érteni miről szólt az írásom, vagy mire szerettem volna rámutatni.
nem tehetsz mást: fogadd el

http://eduline.hu/kozoktatas/2017/11/21 ... ban_E7LMZE
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.09.26. 15:43 nem tehetsz mást: fogadd el

http://eduline.hu/kozoktatas/2017/11/21 ... ban_E7LMZE
Okoska törp is megjelent, aztán jól hozzá is szólt..ülj le, egyes... :mrgreen:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2018.09.26. 12:46 Pontosan erről van szó! A csapatosan lesben állunk, lecsapunk, keménykedünk és megfélemlítünk című történet pontosan az, amit az általuk egyébként mélyen lenézett cigányok csinálnak előszeretettel.
Teljesen jól tették, régi mondás, hogy az ellenséget a legkönnyebb a saját fegyverével legyőzni :).
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Pár hete, hónapja erről is volt szó, fegyverek kapcsán. Már nem lehetetlen...

https://sg.hu/cikkek/it-tech/133036/ipa ... tt-ki-a-hp
hgen
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:36

fegyvermester strikes again

Hozzászólás Szerző: hgen »

A Bors által megkérdezett fegyverszakértő szerint egy forgópisztolyból leadott lövés után nagyobb mennyiségű lőpor távozik, így a részecskék tovább kimutathatóak, mint a töltőfegyver esetében.

Töltőfegyver? Hurkatöltő? :)

https://index.hu/belfold/2018/09/27/elt ... ott_kezen/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: fegyvermester strikes again

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

hgen írta: 2018.09.27. 09:29 A Bors által megkérdezett fegyverszakértő szerint egy forgópisztolyból leadott lövés után nagyobb mennyiségű lőpor távozik, így a részecskék tovább kimutathatóak, mint a töltőfegyver esetében.

Töltőfegyver? Hurkatöltő? :)

https://index.hu/belfold/2018/09/27/elt ... ott_kezen/

Ön?
töltőfegyver!

muhahahahahaaaa, okos korrektor nem ismerte a szót és kijavította.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: fegyvermester strikes again

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.09.27. 09:40 Ön?
töltőfegyver!

muhahahahahaaaa, okos korrektor nem ismerte a szót és kijavította.
- Gizike, itt miért írta át az e-t a-ra?
- De főnök, annak semmi értelme hogy "feszmérő"...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.10.01. 07:41 Viccesnek gondoljuk, de nemrég a sportorvosunkat gyászoltuk egy ilyen mindenre lövöldöző hobbimészáros okán.

Simán vaddisznónak nézték.

Sajnos a vadászlőszer az emberben is ugyanúgy rendet rak mint a disznóban... így nem sok esélye volt túlélni. Megélte a vad életének végét Isten nyugasztalja!
No szóval.
Túllépve rajta hogy egyesek magukra vehetik a hobbimészárosozást, ne is menjünk el ebbe az irányba.
A szomorú tényeknél (vadász balesetek) maradva: ha már a 10 millió nemzeti válogatott edző, mesterlövész-kommandós, miniszterelnök és minden más országa vagyunk - én, ha rajtam múlna, simán kötelezővé tenném a sport (azaz nem hivatásos) vadászok számára évente (!) a lőkészség bizonyítását egy vizsga keretén belül, az összes kategóriára amire engedélye van. Esetleg pár évente kötelező vadfelismerési és vadászati alapismereti vizsgát is tetetnék.
A sportlövők sz.patása minden téren sokkal durvább, de ehhez képest a skála másik végpontja, ahogyan a vadászokat le se sz@rják. Ezért rohangál ennyi LKNBF puskával a kézben, fegyvertartásra és vadászatra már rég nem alkalmas egészségi vagy mentális állapotban, esetleg valamilyen krónikos betegséggel élve.
Az hogy Józsi bácsi 45 éve vadászik és úgy ismeri a környékbeli erdőt mint a tenyerét, az nagyon tiszteletre méltó, de ha már nem lát rendesen szürkületben vagy hall jól, és nem találja el 100 méterről a vaddisznós lőlap blattját, akkor sajnos ki kell venni a kezéből a puskát.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.10.01. 10:11 No szóval.
Túllépve rajta hogy egyesek magukra vehetik a hobbimészárosozást, ne is menjünk el ebbe az irányba.
A szomorú tényeknél (vadász balesetek) maradva: ha már a 10 millió nemzeti válogatott edző, mesterlövész-kommandós, miniszterelnök és minden más országa vagyunk - én, ha rajtam múlna, simán kötelezővé tenném a sport (azaz nem hivatásos) vadászok számára évente (!) a lőkészség bizonyítását egy vizsga keretén belül, az összes kategóriára amire engedélye van. Esetleg pár évente kötelező vadfelismerési és vadászati alapismereti vizsgát is tetetnék.
A sportlövők sz.patása minden téren sokkal durvább, de ehhez képest a skála másik végpontja, ahogyan a vadászokat le se sz@rják. Ezért rohangál ennyi LKNBF puskával a kézben, fegyvertartásra és vadászatra már rég nem alkalmas egészségi vagy mentális állapotban, esetleg valamilyen krónikos betegséggel élve.
Az hogy Józsi bácsi 45 éve vadászik és úgy ismeri a környékbeli erdőt mint a tenyerét, az nagyon tiszteletre méltó, de ha már nem lát rendesen szürkületben vagy hall jól, és nem találja el 100 méterről a vaddisznós lőlap blattját, akkor sajnos ki kell venni a kezéből a puskát.
Nem a szabályokat kell agyon szigorítani, hanem azokat amik vannak, be kell tartani, és akkor ilyen dolgok nem történnek meg.
Az említett esetben mindkét oldal megsértette a szabályokat. Ezért egy ember az életével fizetett. Az, hogy aki lőtt mennyire volt illuminált, és akit lőt Ő éppen miért nem tartotta be a szabályokat, arről nem tudok pontos részleteket. Egy biztos, a "harctéri ideg" hatására saját vadásztását lőtte valaki.

A hobbimészáros meg hobbimészáros. A bérkilövő nem csinál mást, csak kimegy, és megöli az állatokat hobbiból. Természetesen ezt szabályozva teszi, ezért a tevékenységük nem káros. Azért fizet nagyon sokat, hogy gyilkolhasson. Ez pedig hobbimészárlás.

A vadászok más téma. Ők gondozzák, felügyelik a vad állományt. A kártevők létszámát szabályozzák. Kerítést építenek, vadat etetnek, mentenek, stb... Az Ő tevékenységük szükséges, és jó is. Viszont ők jellemzően nem szoktak pózolni a kilőtt vaddal a FB-on, vagy máshol. Meg mesélik, hogy mit lőttek ki, és milyen faszagyerekek, mert egy kéziágyúval meg tudtak ölni egy békésen bóklászó / megzavart állatot...

Sok vadász van, aki egyébként nem is nagyon lő állatra, csak kimegy, és szemléli a természetet. A díjnyertes bikát meg nem öli meg, mert tudja, hogy annak a génállománya szükséges a természetben.

Nemrég pár bérkilövővel nekem is meggyűlt a bajom munka közben. Lekerített területen mértünk fel egy műszaki létesítményt, amikor is durrogás, majd a környékünkön kopogott minden a lehulló sörétektől. Volt akit el is talált pár sörét. Sérülés nem történt, de hogy a túróba lehet úgy vadászni, hogy látható távolságon belül, ember van a lőirányban??? Az adott területen pedig semmi sem figyelmeztetett a veszélyre. Mázli, hogy nem golyóssal vadásztak!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2018.10.01. 10:11 simán kötelezővé tenném a sport (azaz nem hivatásos) vadászok számára évente (!) a lőkészség bizonyítását egy vizsga keretén belül
Svédországban pont így működik, szóval még csak a meleg vizet se kell feltalálni, csak átvenni a mintát.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

TotoHU írta: 2018.10.01. 10:11 simán kötelezővé tenném a sport (azaz nem hivatásos) vadászok számára évente (!) a lőkészség bizonyítását egy vizsga keretén belül, az összes kategóriára amire engedélye van.
Oké, ez egy egészen jó ötletet lehetne. DE ha nincs a törvényben benne, hogy milyen feltételek kell teljesíteni akkor minek? Lásd pl.: most éles önvédelmi, vagyonőrök képzése, stb. Nincs előírt minimum lő készség, holott törvényi előírás a lőgyakorlat.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

borsodi írta: 2018.10.01. 12:25 Oké, ez egy egészen jó ötletet lehetne. DE ha nincs a törvényben benne, hogy milyen feltételek kell teljesíteni akkor minek? Lásd pl.: most éles önvédelmi, vagyonőrök képzése, stb. Nincs előírt minimum lő készség, holott törvényi előírás a lőgyakorlat.
NIncs előírt lőkészség, a vadászvizsgánál emlékeim szerint golyós fegyverrel 50 méterre kellett párat lőni, ami többnyire bőven alatta marad a vadászatokon jellemző lőtávnak (ez persze sok mindentől függ). De azt is tudjuk, hogy a vadászattal kapcsolatos követelményeket szigorítani kb hasonlóan realisztikus mint a szerelt lőszeres gumis fegyverek szabad forgalmazása.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2018.10.01. 13:22 NIncs előírt lőkészség, a vadászvizsgánál emlékeim szerint golyós fegyverrel 50 méterre kellett párat lőni, ami többnyire bőven alatta marad a vadászatokon jellemző lőtávnak (ez persze sok mindentől függ). De azt is tudjuk, hogy a vadászattal kapcsolatos követelményeket szigorítani kb hasonlóan realisztikus mint a szerelt lőszeres gumis fegyverek szabad forgalmazása.
Ahogy én látom, a vadászbalesetek fő oka nem a lőkészség hiánya, hiszen eltalálják egymást :-) Komolyra fordítva, biztonsági szabályokat nem tartanak be, pl. azonosítatlan célra lőnek, egymás lővonalába mászkálnak, etc.
Sapienti sat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Martin Riggs írta: 2018.10.01. 10:45 Nem a szabályokat kell agyon szigorítani, hanem azokat amik vannak, be kell tartani, és akkor ilyen dolgok nem történnek meg.
én, mint hobbimészáros ezzel a mondattal maximálisan egyetértek


más:
a magától lehulló (tehát nem az, ami megpattan egy ágon/fácánkakas sarkantyúján/satöbbin) sörét, meg nem veszélyesebb, mint egy fáról lehulló alma, feltéve, ha a lövés leadásakor betartották a szabályokat (maximális sörétszemátmérő, valamint min 45°)
nekem is tucatnyiszor pattogott már le a kalapomról/kezemről
(a védőszemüveget azért én kötelezővé tenném pl a fácánhajtásokra, mert kb a szem az egyetlen, ami felületi hámsérülésnél komolyabb kárt tud szenvedni)

a félreértések elkerülése végett: véletlenül sem vagyok megsértődve a "hobbimészáros" miatt
tény, hogy egy mára nemkívánatosnak minősített, ámde természetesnek tekinthető ösztön miatt lövöldözök élő állatokra
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

nemtokregelni írta: 2018.10.01. 18:56 Ahogy én látom, a vadászbalesetek fő oka nem a lőkészség hiánya, hiszen eltalálják egymást :-) Komolyra fordítva, biztonsági szabályokat nem tartanak be, pl. azonosítatlan célra lőnek, egymás lővonalába mászkálnak, etc.
Gratulálok.jpg
Gratulálok.jpg (6.57 KiB) Megtekintve 47063 alkalommal
Szerintem sem a lőkészséggel van a gond!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

szöged írta: 2018.10.01. 19:50 a félreértések elkerülése végett: véletlenül sem vagyok megsértődve a "hobbimészáros" miatt
tény, hogy egy mára nemkívánatosnak minősített, ámde természetesnek tekinthető ösztön miatt lövöldözök élő állatokra
Vadász és vadász közt is van különbség. persze, ösztön az őskorból.

Nekem megfelelnek a lőlapok, petpalackok, agyagkorongok, fémcélok. Élő állatra majd akkor lövök, ha más módon nem tudok élelemhez jutni.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

szöged írta: 2018.10.01. 19:50 én, mint hobbimészáros ezzel a mondattal maximálisan egyetértek


más:
a magától lehulló (tehát nem az, ami megpattan egy ágon/fácánkakas sarkantyúján/satöbbin) sörét, meg nem veszélyesebb, mint egy fáról lehulló alma, feltéve, ha a lövés leadásakor betartották a szabályokat (maximális sörétszemátmérő, valamint min 45°)
nekem is tucatnyiszor pattogott már le a kalapomról/kezemről
(a védőszemüveget azért én kötelezővé tenném pl a fácánhajtásokra, mert kb a szem az egyetlen, ami felületi hámsérülésnél komolyabb kárt tud szenvedni)

a félreértések elkerülése végett: véletlenül sem vagyok megsértődve a "hobbimészáros" miatt
tény, hogy egy mára nemkívánatosnak minősített, ámde természetesnek tekinthető ösztön miatt lövöldözök élő állatokra
Háááát, izé, nem is tudom! Imádok lövöldözni (valószínűleg az általad említett "természetes ösztön" miatt), de élő állatra való lövésre, valahogy nincs ingerenciám, gyerekkorom egy akciója óta. Volt apósom igazi, vérbeli vadász volt és átvehettem volna minden társaságbeli jogát, részesedését (alapítótag volt még a hatvanas években egy társaságban), ám épp ezért nem tettem. Most már bánom, mert legalább könnyebben juthatnék fegyverekhez, de már késő.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2018.10.01. 20:08 Most már bánom, mert legalább könnyebben juthatnék fegyverekhez, de már késő.
Most nem tudom mi a pontos menete idő és költség téren, 6,5 évvel ezelőtt 4 hónap és kb 150-200e befektetéssel, és persze némi tanulás árán kezemben volt a vadászvizsga bizonyítvány.
Vadászni már pár éve nem járok, lőtérre annál többet, összehasonlítva a sportcélú tartással, ami szopóroller, a vadász lét a vizsgától számítva egy igazi üdülés! Évente vadászjegy hosszabbítás, 5 évente orvos, 40 éven alattiaknak 10 évente (nekem is az ketyeg még) és kész. Ha elvagy az ismétlő puskával lövöldözéssel, netalán szeretnél egy ultimate otthonvédelmi pumpás sörétest otthonra (amit a folyamatos jelenléted esetén akár betárazva is a kezed ügyében tarthatsz) esetleg érdekelnek az 1-2. vh-s szerelt lőszeres hadipuskák mint engem is, mindezt b@szogatás és kötelezettség mentesen, akkor maximálisan ajánlom!! De a fegyvertartás mellett is nagyon hasznos volt igazi pesti suttyóként megismernem a természet, az erdő működését, főleg ha jó vadász iskolába jár az ember ahol normális, az erdőt és az állatokat ismerő és szerető emberek tanítanak. Nagy élmény!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2018.10.01. 21:29 Most nem tudom mi a pontos menete idő és költség téren, 6,5 évvel ezelőtt 4 hónap és kb 150-200e befektetéssel, és persze némi tanulás árán kezemben volt a vadászvizsga bizonyítvány.
Vadászni már pár éve nem járok, lőtérre annál többet, összehasonlítva a sportcélú tartással, ami szopóroller, a vadász lét a vizsgától számítva egy igazi üdülés! Évente vadászjegy hosszabbítás, 5 évente orvos, 40 éven alattiaknak 10 évente (nekem is az ketyeg még) és kész. Ha elvagy az ismétlő puskával lövöldözéssel, netalán szeretnél egy ultimate otthonvédelmi pumpás sörétest otthonra (amit a folyamatos jelenléted esetén akár betárazva is a kezed ügyében tarthatsz) esetleg érdekelnek az 1-2. vh-s szerelt lőszeres hadipuskák mint engem is, mindezt b@szogatás és kötelezettség mentesen, akkor maximálisan ajánlom!! De a fegyvertartás mellett is nagyon hasznos volt igazi pesti suttyóként megismernem a természet, az erdő működését, főleg ha jó vadász iskolába jár az ember ahol normális, az erdőt és az állatokat ismerő és szerető emberek tanítanak. Nagy élmény!
Az élményt nekem ne mond, sokat jártam ki az öreggel lesre, cserkelni, no meg hajtóvadászatra is, a "társadalmi munkákról" nem is beszélve! Mint írtam, utólag már bánom, hogy nem fogadtam el az ajánlatát. Már nem él és mindaz, ami az Ő része volt a társaságban, már oda, ráadásul akkoriban könnyebben és olcsóbban vizsgázhattam volna. Ma már annyira nem motivál a fegyvertartás lehetősége, hogy teljesen "külsősként" nekifussak a dolognak. Lehet, hogy az amit tőle láttam, tanultam, még így az idő múlásával is több és értékesebb, mint sok mai "vadász" "tudása". És most nem általánosítani szeretnék, de láttam már manapság is egyet mást abból, ami megmaradt a régi vadász-világból! :(
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Dönci62 írta: 2018.10.01. 21:41 Az élményt nekem ne mond, sokat jártam ki az öreggel lesre, cserkelni, no meg hajtóvadászatra is, a "társadalmi munkákról" nem is beszélve! Mint írtam, utólag már bánom, hogy nem fogadtam el az ajánlatát. Már nem él és mindaz, ami az Ő része volt a társaságban, már oda, ráadásul akkoriban könnyebben és olcsóbban vizsgázhattam volna. Ma már annyira nem motivál a fegyvertartás lehetősége, hogy teljesen "külsősként" nekifussak a dolognak. Lehet, hogy az amit tőle láttam, tanultam, még így az idő múlásával is több és értékesebb, mint sok mai "vadász" "tudása". És most nem általánosítani szeretnék, de láttam már manapság is egyet mást abból, ami megmaradt a régi vadász-világból! :(
"A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás"
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humortopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.01. 19:59 Vadász és vadász közt is van különbség. persze, ösztön az őskorból.

Nekem megfelelnek a lőlapok, petpalackok, agyagkorongok, fémcélok. Élő állatra majd akkor lövök, ha más módon nem tudok élelemhez jutni.
+1!pontosan így gondoltam én is.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2018.09.25. 21:44 Nem ő volt hülye ebben a történetben. Ő pontosan úgy viselkedett, mint egy rossz gyerek. Abból pedig van egypár, mindig is volt. Mindenféle bemutató, demonstráció, oktatás során fokozottan figyelni kell az ilyesmire.
Bár nekem nincs gyerekem, de szerintem is-is. Jah, figyelni kell a lámákra, legyen az gyerek vagy bráki más. Viszont azt gondolom, hogy nem kicsi problémák vannak manapság a fegyelemmel is, főleg a fiatalabb korosztály körében. Ennek pedig a legfőbb oka, hogy ha rosszat tesz, annak nincs semmilyen következménye, illetve, hogy sajnos már felnőtt ilyen környezetben egy generáció, akik azóta szintén szülőkké váltak, ezért aztán még súlyosabb a helyzet, hiszen gyermekként már őket sem fegyelmezték megfelelően, nem magyarázta meg nekik senki, hogy ilyent ezért meg azért nem kéne csinálni, így számukra teljesen természetes, hogy ők sem szólnak rá a gyerekükre, ha az egy kis rohadék még akkor sem. Nyáron volt pl. egy jelenet, amit láttam a Blahán, hogy egy olyan 8 év körüli gyerek, miután kiürült a mekiből való papírpoharából a Cola, csak úgy szívószálastól, mindenestül eldobta az utcán, pedig kb. három lépésre volt tőle egy szemetes. Az anyukája meg nem szólt egy szót sem. Nem úgy a kopasz, feketébe öltözött biztonsági őr, aki pont annak a vendéglőnek a bejárata előtt ált, ami előtt a gyerek szemetelt. Felkapta az eldobott poharat és teljesen normális módon, semmi kiabálás, semmi rossz megjegyzés, odament a tovább haladni szándékozó anya-fia pároshoz és szólt, hogy "Elnézést, valamit elhagytak." Az anya először megállt, mert gondolom azt hitte, hogy tényleg valamit elhagyott, azután.... Na ne tudjátok meg milyen ordibálást meg jelenetet rendezett.... Mindenféle kopasz nácinak hordta le a biztonsági őrt, azt hangsúlyozva, hogy a fia még csak egy gyerek. Mire a biztonsági fickó továbbra is tök nyugodtan, azt válaszolta, hogy hát pont ezért kellene most rászoktatni, hogy a pár lépésre lévő szemetesbe kell az ilyesmit tenni és nem csak úgy eldobálni, mert felnőttként már tuti nem lehet majd. Természetesen eredménytelenül, továbbra is kopasz nácizott az anyuka lila fejjel, majd kézen fogta a csak pislogó hülyegyerekét és puffogva elviharzott. Na ez itten a probléma gyökere szerintem.

Alattunk lévő 5-6 éves kislány is folyton visítozik, mintha nyúznák, főleg ha nem kapott meg valamit, amit szeretett volna. Mondtam egyszer anyjának, hogy szóljon már rá, mert már fél órája visszhangzik az egész körfolyosó a gyerekétől, ha esetleg nem tűnt volna fel neki. Erre visszakérdezett, hogy "Éééénnn????" Hát mondom nem te vagy az anyja? Ki szólna rá, ha nem te?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2018.10.06. 20:11 semmi kiabálás, semmi rossz megjegyzés, odament a tovább haladni szándékozó anya-fia pároshoz és szólt, hogy "Elnézést, valamit elhagytak."
Pár éve volt, hogy autóból kidobott égő cigarettacsikket dobtam vissza az ablakon, hogy "ezt elvesztették". Épp zöldre váltott a lámpa... volt ám kapkodás és keresgélés! :)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.06. 20:30 Pár éve volt, hogy autóból kidobott égő cigarettacsikket dobtam vissza az ablakon, hogy "ezt elvesztették". Épp zöldre váltott a lámpa... volt ám kapkodás és keresgélés! :)
Egen, nyilván az a fickó is hasonló módon "liberális" nevelést kapott. Felnőttként már nem sok az esélye, hogy bármit is változzon az ilyen.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.06. 20:30 Pár éve volt, hogy autóból kidobott égő cigarettacsikket dobtam vissza az ablakon, hogy "ezt elvesztették". Épp zöldre váltott a lámpa... volt ám kapkodás és keresgélés! :)
50es csaj eldobta a papír zsebkendőt az utcánkban. Mondom legyen szíves összeszedni, azt a telket én tartom rendben. Mire ő: nem szedi. Na utána"futottam" és belegyűrtem a szatyrába. Volt egy kis anyázás és kijött belőlem is a 8 általános. Kutyaszart össze nem szedő arcokkal rendszeresen összeveszek, ha 70 éves, ha 30. Lehet h 1x pofánvernek, de majd azt is megírom :-)
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Pletyka szerint ma 20.25-kor az mtv kék fény műsorában szakértenek a GR fegyverekről.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: killertom »

sodoma írta: 2018.10.07. 11:26 50es csaj eldobta a papír zsebkendőt az utcánkban. Mondom legyen szíves összeszedni, azt a telket én tartom rendben. Mire ő: nem szedi. Na utána"futottam" és belegyűrtem a szatyrába. Volt egy kis anyázás és kijött belőlem is a 8 általános. Kutyaszart össze nem szedő arcokkal rendszeresen összeveszek, ha 70 éves, ha 30. Lehet h 1x pofánvernek, de majd azt is megírom :-)
V. kerület belső részén a frissen felújított Semmelweis utcában beállt az idősebb hölgy egy roki parkolóhelyre. Sokan elnézik mert furán van kirakva a tábla, szóltam neki hogy van egy rendes hely kb. 10 méterrel arrébb. Látványosan nem örült de azért megköszönte. Egy órával később az autó még mindig ott állt...
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

regitiszt írta: 2018.10.08. 06:59 Pletyka szerint ma 20.25-kor az mtv kék fény műsorában szakértenek a GR fegyverekről.
Na majd ha fenn lesz onlájn akkor meglesem, de nem sok reményt fűzök hozzá szopás szerint... :roll:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

regitiszt írta: 2018.10.08. 06:59 Pletyka szerint ma 20.25-kor az mtv kék fény műsorában szakértenek a GR fegyverekről.
Vmi vérnyomás csökkentőt be kellene szerezni, akkor...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Mi a fene, normális fegyverfogás:
https://hvg.hu/kultura/20181008_Aranyel ... d_sorozat
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Zotyika írta: 2018.10.08. 19:17 Mi a fene, normális fegyverfogás:
[/url]
Jó volt a szakmai instruktor. ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Megbízható és épelméjű áron dolgozó budapesti vagy környéki villanyszerelőt tud valaki? Privátban jöhet. Köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

NAPI VALÓSÁG ROVATUNK!:-))

Jogosítvány mellé kötelezően kell legalább egy gázpisztoly viselésivel!

"Az Index információi szerint szombaton Encs határában egy közúti balesetben egy nő véletlenül elsodorta az úton szabálytalanul közlekedő kiskorú gyermeket. Ezt a helyiek nem hagyták megtorlatlanul, pillanatok alatt körülvették és bántalmazták a nőt, a fogait kiverték, járművét összetörték."

https://index.hu/belfold/2018/10/10/gye ... rendorseg/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2018.10.10. 16:00 NAPI VALÓSÁG ROVATUNK!:-))

Jogosítvány mellé kötelezően kell legalább egy gázpisztoly viselésivel!

"Az Index információi szerint szombaton Encs határában egy közúti balesetben egy nő véletlenül elsodorta az úton szabálytalanul közlekedő kiskorú gyermeket. Ezt a helyiek nem hagyták megtorlatlanul, pillanatok alatt körülvették és bántalmazták a nőt, a fogait kiverték, járművét összetörték."

https://index.hu/belfold/2018/10/10/gye ... rendorseg/
"Helyiek"..Micsoda polkorrekt megfogalmazas..
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Isszy írta: 2018.10.10. 16:14 "Helyiek"..Micsoda polkorrekt megfogalmazas..
Szögi Lajos újra...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.10.10. 16:00 NAPI VALÓSÁG ROVATUNK!:-))

Jogosítvány mellé kötelezően kell legalább egy gázpisztoly viselésivel!

"Az Index információi szerint szombaton Encs határában egy közúti balesetben egy nő véletlenül elsodorta az úton szabálytalanul közlekedő kiskorú gyermeket. Ezt a helyiek nem hagyták megtorlatlanul, pillanatok alatt körülvették és bántalmazták a nőt, a fogait kiverték, járművét összetörték."

https://index.hu/belfold/2018/10/10/gye ... rendorseg/
Ebben az esetben a GP semmit nem ért volna ilyen esetben, annyian voltak a lincselők.
Sajnos vagy sem, ilyen környéken bármilyen baleset esetén kövér gáz, és a következő faluban kiszállni, a rendőröket értesíteni.
Igen, ez esetben cserbenhagyás bűntettel fogják vádolni az autóst, viszont nem fogják meglincselni sem őt, sem a családját.

Amúgy itt a sokkal kevésbé polkorrekt változat:

https://kuruc.info/r/2/190924/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.10.10. 17:01 Ebben az esetben a GP semmit nem ért volna ilyen esetben, annyian voltak a lincselők.
Sajnos vagy sem, ilyen környéken bármilyen baleset esetén kövér gáz, és a következő faluban kiszállni, a rendőröket értesíteni.
Igen, ez esetben cserbenhagyás bűntettel fogják vádolni az autóst, viszont nem fogják meglincselni sem őt, sem a családját.

Amúgy itt a sokkal kevésbé polkorrekt változat:

https://kuruc.info/r/2/190924/
1. A neonácikat hagyjuk ki a buliból nem ide való!...
2. Ha az első támadót brutálisan, többször fejbelövöd, a többi menekülőre fogja. Általában ezek a népségek gyávák, csak nagy tömegben válnak ilyen bátorrá... (tapasztalat még kölökkorból. Amikor a főkolompost kegyetlenül orbavertem, és utána is ütöttem a fejét a földön is, akkor a többi elpucolt. Sajnos az ilyen brutális támadásokat csak hasonlóan brutális védekezéssel, és ellentámadással lehet elhárítani.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.10.10. 16:19 Szögi Lajos újra...
Sajnos lesz még ilyen. Amíg hagyják garázdálkodni az ilyen állatoknál egyszerűbb gondolkodású, ám de annál vadabb népségeket, miközben a normális embernek lassan elveszik minden valós önvédelmi jogát, és eszközét addig lesznek áldozatok...

Érthető a felindultságuk, mert azért el lett csapva egy gyerek. (azt most hagyjuk, hogy mennyire vigyáztak rá, vagy sem. Attól ez még tragédia egy normális embernek.) Ellenben nem ez a normális reakció ilyenkor. Ez a népség egyszerűen degenerált, közösségi életre alkalmatlan banda volt. Ezt származástól, vallástől, bőrszíntől függetlenül mondom, kéretik nem ide keverni a náci gondolatokat!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.10.10. 17:24 1. A neonácikat hagyjuk ki a buliból nem ide való!...
2. Ha az első támadót brutálisan, többször fejbelövöd, a többi menekülőre fogja. Általában ezek a népségek gyávák, csak nagy tömegben válnak ilyen bátorrá... (tapasztalat még kölökkorból. Amikor a főkolompost kegyetlenül orbavertem, és utána is ütöttem a fejét a földön is, akkor a többi elpucolt. Sajnos az ilyen brutális támadásokat csak hasonlóan brutális védekezéssel, és ellentámadással lehet elhárítani.)
Nem vonom kétségbe a tapasztalatodat, de egy gyereke életét féltő, emberi formában született de szellemileg, életmódban és viselkedésmintában sokkal inkább az állatokhoz hasonló arcokkal szemben ez nem biztos, hogy nyerő taktika. (És ez most az életmódra és viselkedésre vonatkozó kritika, nem származásra)
Ez persze utólagos okoskodás a részemről, nekik másodpercek alatt épült fel az a történet. Lehet hogy már menekülni sem tudott volna, olyan gyorsan a nyakán voltak az ordibáló emberszabásúak.

Mod: a linket csak a példa kedvéért tettem be, ott a nem polkorrekt hírközlés. Persze, az elkövetők cigányok voltak, ezt ott leírták, máshol nem.
Felesleges a túlzott PC-skedés, abból is csak problémák lesznek.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2018.10.10. 17:01 Ebben az esetben a GP semmit nem ért volna ilyen esetben, annyian voltak a lincselők.
Sajnos vagy sem, ilyen környéken bármilyen baleset esetén kövér gáz, és a következő faluban kiszállni, a rendőröket értesíteni.
Igen, ez esetben cserbenhagyás bűntettel fogják vádolni az autóst, viszont nem fogják meglincselni sem őt, sem a családját.

Amúgy itt a sokkal kevésbé polkorrekt változat:

https://kuruc.info/r/2/190924/
Sokkal kevésbé polkorrekt, ámde sokkal valósághűbb változat. Elolvastam, semmi rasszizmus vagy gyűlöletkeltés nincs benne, csak a tények leírása.

És, már legalább a második ilyen eset után (a második ami nagy médianyilvánosságot kapott), vajon mikor kerül bele a jogszabályba, hogy ilyen esetben (mondjuk az "ilyen" eset jogszabályi megfogalmazása nagyon necces) az autós NEM KÖTELES megállni és segítséget nyújtani, hanem életét / testi épségét / vagyontárgyai épségét fenyegető reális veszély miatt jogszerűen elhagyhatja a helyszínt, de 10 percen belül köteles értesíteni a mentőket? Tudom a választ még így az esti whiskym után is... soha a büdös életbe.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.10.10. 17:43 Sokkal kevésbé polkorrekt, ámde sokkal valósághűbb változat. Elolvastam, semmi rasszizmus vagy gyűlöletkeltés nincs benne, csak a tények leírása.

És, már legalább a második ilyen eset után (a második ami nagy médianyilvánosságot kapott), vajon mikor kerül bele a jogszabályba, hogy ilyen esetben (mondjuk az "ilyen" eset jogszabályi megfogalmazása nagyon necces) az autós NEM KÖTELES megállni és segítséget nyújtani, hanem életét / testi épségét / vagyontárgyai épségét fenyegető reális veszély miatt jogszerűen elhagyhatja a helyszínt, de 10 percen belül köteles értesíteni a mentőket? Tudom a választ még így az esti whiskym után is... soha a büdös életbe.
Egyedül a büdös életbe nem fogod tudnmi igazolni a történeted, így innen bukik a jogszabályosdi... Abban kell bízni, hogy a legtöbb ilyen analfabéta, és nem tudja megjegyezni a rendszámot.

Mondjuk jogtalan támadás esetén szerintem senki sem tudna kötelezni senkit sem, hogy a támadás alatt tartsa magát... Ha menekülés közben kihívja a mentőt, és esetleg ezt rögzíti is, akkor IMHO megtette a segítségnyújtási kötelességét.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.10.10. 17:01 Ebben az esetben a GP semmit nem ért volna ilyen esetben, annyian voltak a lincselők.

Lofaszt.

NEM loveszkatona vagy, hogy el kell foglalnod a falut es minden harckepes ellenseget le kell lonod!

Itt annyira kell az onvedelmi eszkoz, hogy a leghangosabbat, legkozelebb allot az elfajulas elso jelere telibenyomod gazzal/gumival, HOGY AZ AUTODIG VISSZA TUDJ JUTNI (nehany meter maximum), aztan padlogazzal el.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2018.10.10. 18:23 Itt annyira kell az onvedelmi eszkoz, hogy a leghangosabbat, legkozelebb allot az elfajulas elso jelere telibenyomod gazzal/gumival, HOGY AZ AUTODIG VISSZA TUDJ JUTNI (nehany meter maximum), aztan padlogazzal el.
És máris mész sittre fölfegyverkezve elkövetett garázdaságért meg segítségnyújtás elmulasztásáért. Egymásnak tanúskodnak, ők többen voltak...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.10.10. 18:23 Lofaszt.

NEM loveszkatona vagy, hogy el kell foglalnod a falut es minden harckepes ellenseget le kell lonod!

Itt annyira kell az onvedelmi eszkoz, hogy a leghangosabbat, legkozelebb allot az elfajulas elso jelere telibenyomod gazzal/gumival, HOGY AZ AUTODIG VISSZA TUDJ JUTNI (nehany meter maximum), aztan padlogazzal el.
Ki sem kellett volna szállnia... A rendőrség megint szépen intézkedett, két elkovetot őrizetbe vett , de aztán azokat is kiengedte, szabadlábon vedekezhetnek... A fogát vesztett nőt, meg majd megbuntetik közúti közlekedés veszélyeztetesert... A kis twingojat total karosra törték, örülhet, hogy élve a megúszta...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

TotoHU írta: 2018.10.10. 17:31 Nem vonom kétségbe a tapasztalatodat, de egy gyereke életét féltő, emberi formában született de szellemileg, életmódban és viselkedésmintában sokkal inkább az állatokhoz hasonló arcokkal szemben ez nem biztos, hogy nyerő taktika. (És ez most az életmódra és viselkedésre vonatkozó kritika, nem származásra)
Ez persze utólagos okoskodás a részemről, nekik másodpercek alatt épült fel az a történet. Lehet hogy már menekülni sem tudott volna, olyan gyorsan a nyakán voltak az ordibáló emberszabásúak.

Mod: a linket csak a példa kedvéért tettem be, ott a nem polkorrekt hírközlés. Persze, az elkövetők cigányok voltak, ezt ott leírták, máshol nem.
Felesleges a túlzott PC-skedés, abból is csak problémák lesznek.
+1

"
Amikor a rossz emberek összeállnak, a jóknak társulniuk kell, különben egyenként elbuknak, cseppet sem sajnált áldozatként egy hitvány küzdelemben."

"
A gonosz diadalához nem szükséges semmi más, csak annyi, hogy a jó emberek ne tegyenek semmit."

Edmund Burke
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Thomaster írta: 2018.10.10. 17:43 Sokkal kevésbé polkorrekt, ámde sokkal valósághűbb változat. Elolvastam, semmi rasszizmus vagy gyűlöletkeltés nincs benne, csak a tények leírása.

És, már legalább a második ilyen eset után (a második ami nagy médianyilvánosságot kapott), vajon mikor kerül bele a jogszabályba, hogy ilyen esetben (mondjuk az "ilyen" eset jogszabályi megfogalmazása nagyon necces) az autós NEM KÖTELES megállni és segítséget nyújtani, hanem életét / testi épségét / vagyontárgyai épségét fenyegető reális veszély miatt jogszerűen elhagyhatja a helyszínt, de 10 percen belül köteles értesíteni a mentőket? Tudom a választ még így az esti whiskym után is... soha a büdös életbe.
Nem kell rá külön szabály, már van. Csak az a gond, hogy nem alkalmazzák ugye.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.10. 20:01 És máris mész sittre fölfegyverkezve elkövetett garázdaságért meg segítségnyújtás elmulasztásáért. Egymásnak tanúskodnak, ők többen voltak...
Szabadlábon védekezel. Továbbá ahogy lemaradnak a férgek, azonnal hívod a mentőt, amit addig azért nem tudtál hívni, mert megtámadtak. Tehát Te haladék nélkül hívtad a mentőket.

Egyébként ilyenkor jó a menetrögzítő kamera. Az igazolja a megállás, majd támadás tényét.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

The Gent írta: 2018.10.10. 20:05 Ki sem kellett volna szállnia... A rendőrség megint szépen intézkedett, két elkovetot őrizetbe vett , de aztán azokat is kiengedte, szabadlábon vedekezhetnek... A fogát vesztett nőt, meg majd megbuntetik közúti közlekedés veszélyeztetesert... A kis twingojat total karosra törték, örülhet, hogy élve a megúszta...
Csínytevés..
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.10. 20:01 És máris mész sittre fölfegyverkezve elkövetett garázdaságért meg segítségnyújtás elmulasztásáért. Egymásnak tanúskodnak, ők többen voltak...
De élsz
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.10. 20:01 És máris mész sittre fölfegyverkezve elkövetett garázdaságért meg segítségnyújtás elmulasztásáért. Egymásnak tanúskodnak, ők többen voltak...
Egyrészt legalább élsz, másrészt meg lehet nem is találnak meg.
Hangsúlyozom itt nem cserbenhagyásról van szó, de agyonveretni tuti nem hagynám magam én se, inkább menekülök, ha egy ilyen szitu van kibontakozóban. A dolog pikantériája, hogy lehet pont ezzel ölik meg a gyereket, hogy nem hagyják, hogy az esetleg elsősegélyben képzett autós segítsen. (Erről mentősök is tudnak mesélni mondjuk, amikor hasonlóan akadályozzák a munkájukat, ugye Tomi?)
Szögi Lajosnál meg amúgy például a gyereknek az égvilágon semmi baja nem is lett, oldalról nekikoccant csak a kocsinak. Itt a fene tudja, de ha egész eddig nem érdekli a családot, hogy a gyerek tökszabadon az árokban játszik, meg a forgalomban kolbászol, akkor ne ilyenkor akarjanak agyonverni valakit, amikor az ő felelősségük is vastagon benne van ebben.
Ilyen esetben továbbhajtani szerintem etikailag és józan ész szerint is teljesen rendben van, akár egy jó adag gázosítás után is. Csak jobban jöhetsz ki belőle, még akkor is, ha ügy lesz a vége.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.10.10. 20:01 És máris mész sittre fölfegyverkezve elkövetett garázdaságért meg segítségnyújtás elmulasztásáért. Egymásnak tanúskodnak, ők többen voltak...

Van a faluban olyan, aki el tudja olvasni a rendszamom?
:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Fortitu írta: 2018.10.10. 20:15 Egyrészt legalább élsz, másrészt meg lehet nem is találnak meg.
Hangsúlyozom itt nem cserbenhagyásról van szó, de agyonveretni tuti nem hagynám magam én se, inkább menekülök, ha egy ilyen szitu van kibontakozóban. A dolog pikantériája, hogy lehet pont ezzel ölik meg a gyereket, hogy nem hagyják, hogy az esetleg elsősegélyben képzett autós segítsen. (Erről mentősök is tudnak mesélni mondjuk, amikor hasonlóan akadályozzák a munkájukat, ugye Tomi?)
Szögi Lajosnál meg amúgy például a gyereknek az égvilágon semmi baja nem is lett, oldalról nekikoccant csak a kocsinak. Itt a fene tudja, de ha egész eddig nem érdekli a családot, hogy a gyerek tökszabadon az árokban játszik, meg a forgalomban kolbászol, akkor ne ilyenkor akarjanak agyonverni valakit, amikor az ő felelősségük is vastagon benne van ebben.
Ilyen esetben továbbhajtani szerintem etikailag és józan ész szerint is teljesen rendben van, akár egy jó adag gázosítás után is. Csak jobban jöhetsz ki belőle, még akkor is, ha ügy lesz a vége.
Egyetértek mindenben!
Sokat tudnék mesélni...
Nem vagyok éppen félős gyerek, aki megijed az árnyékától. Néhány éve még sportolgattam és nem a jelenlegi (nem kellően kidolgozott) :lol: alkatom volt, de többször előfordult, hogy a hideg szaladgált a hátamon egy-egy kivonulás alkalmával. Mondjuk inkább a hideg szaladgáljon a hátamon, mint egy bökő... :lol:
Szerk. elfelejtettem, azért mi hárman voltunk általában, de munkám során volt, hogy egyedül vonultam olyan területekre, mely már akkoriban no go zóna volt. Abban az időben esküdtem hűséget Röhmnek...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tomi10101 írta: 2018.10.10. 22:02 Egyetértek mindenben!
Sokat tudnék mesélni...
Nem vagyok éppen félős gyerek, aki megijed az árnyékától. Néhány éve még sportolgattam és nem a jelenlegi (nem kellően kidolgozott) :lol: alkatom volt, de többször előfordult, hogy a hideg szaladgált a hátamon egy-egy kivonulás alkalmával. Mondjuk inkább a hideg szaladgáljon a hátamon, mint egy bökő... :lol:
Szerk. elfelejtettem, azért mi hárman voltunk általában, de munkám során volt, hogy egyedül vonultam olyan területekre, mely már akkoriban no go zóna volt. Abban az időben esküdtem hűséget Röhmnek...
De ugye Heinrichnek és nem Ernstnek?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kingfish
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.12. 11:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kingfish »

Napi sün:
állok biciklivel a járda mellett piros lámpánál, megérkezik egy autó 2mm-rel a bal térdem mellett.
Csúnyán ránézek, ennyivel nekem le is lenne zárva az ügy, de látom jár a szája, gesztikulál, közben mellém ér egy nő biciklivel
(mellém:a járdaszegély és közém), na akkor beszéljük meg.
Mondom nekem 80-100 cm jár a járdától, kresz szerint, ő meg azt hajtogatja, hogy egymás mellett vagyunk - mármint a nő meg én és ez rettentően szabálytalan, ne vitatkozzak Ő TUDJA, MERT RENDŐR!
Tehát a rendőrök dolga, hogy a renitens szabályszegőket minimum megfélemlítsék, vagy ha lehet megsemmisítsék...
Egyszerű fegyvermeleg...
Válasz küldése