OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Gaston Glock írta: 2018.12.21. 23:47 Nem érted a lényeget. Azt mondják a léleknek sincs semmi biológiai "interpretációja". Mégis rengeteget emlegetik, sok esetben nem is mindig a vallással kapcsolatosan, sőt, sokszor a nem vallásos emberek is. A csi hasonló. Egy elnevezés a belső erőre. Ki így, ki úgy értelmezi, nem ez a lényeg. Az sem, hogy áramlik, vagy sem. A lényeg, hogy megtaníthat bizonyos dolgokra, miáltal alkalmasabb leszel más dolgokra is. A Saolin ezért jó. Mert nem hagyja ki sem egyiket, sem másikat, hiszen a kettő együtt lett kitalálva eredetileg és nem egyik a másik nélkül. Viszont ez nem jelenti azt, hogy külön-külön értelmetlenek.
Valoban nem. A lelek is problemas de abba nem akarok belemenni. Amit viszont a csi-rol irtal annak se fule se farka. "Megtaníthat bizonyos dolgokra, miáltal alkalmasabb leszel más dolgokra is" ? Ok :). Meg mindenki mashogy ertelmezi? A nyelv hasznalatanak elegge alapkovetelmenye lenne az hogy kulonbozo emberek, azonos kifejezesek alatt, ugyanazt ertsek. Azok akik csi-re alapozva allitanak valamit, pl. hogy gyogyitani tudnak vele, vagy hogy fizikailag kepesek erot kifejteni (pl. no-touch mesterek mint ez https://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I) azok rendre meg szoktak bukni ha ellenorzesnek vetik ala magukat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

eikonal írta: 2018.12.22. 15:06 Valoban nem. A lelek is problemas de abba nem akarok belemenni. Amit viszont a csi-rol irtal annak se fule se farka. "Megtaníthat bizonyos dolgokra, miáltal alkalmasabb leszel más dolgokra is" ? Ok :). Meg mindenki mashogy ertelmezi? A nyelv hasznalatanak elegge alapkovetelmenye lenne az hogy kulonbozo emberek, azonos kifejezesek alatt, ugyanazt ertsek. Azok akik csi-re alapozva allitanak valamit, pl. hogy gyogyitani tudnak vele, vagy hogy fizikailag kepesek erot kifejteni (pl. no-touch mesterek mint ez https://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I) azok rendre meg szoktak bukni ha ellenorzesnek vetik ala magukat.
Ilyet még nem láttam. De geci nagy no-touch mester vagyok én is, miközben a csi-nek csak a felét használom. CS, csak járja át a támadó pofáját rendesen.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

zora írta: 2018.12.22. 15:14 Ilyet még nem láttam. De geci nagy no-touch mester vagyok én is, miközben a csi-nek csak a felét használom. CS, csak járja át a támadó pofáját rendesen.
:lol:
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

eikonal írta: 2018.12.22. 15:06 Valoban nem. A lelek is problemas de abba nem akarok belemenni. Amit viszont a csi-rol irtal annak se fule se farka. "Megtaníthat bizonyos dolgokra, miáltal alkalmasabb leszel más dolgokra is" ? Ok :). Meg mindenki mashogy ertelmezi? A nyelv hasznalatanak elegge alapkovetelmenye lenne az hogy kulonbozo emberek, azonos kifejezesek alatt, ugyanazt ertsek. Azok akik csi-re alapozva allitanak valamit, pl. hogy gyogyitani tudnak vele, vagy hogy fizikailag kepesek erot kifejteni (pl. no-touch mesterek mint ez https://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I) azok rendre meg szoktak bukni ha ellenorzesnek vetik ala magukat.
Nyilván vannak fasságok a csi-vel kapcsolatban is. Ugyanúgy, ahogyan a lélekkel kapcsolatban is. Meg ugye vannak akik állítólag médiumok, meg akik mentalisták és hasonló "okosságok". Meg ugye olyanok is vannak, akik utálják a spenótot, mint pl. én is, de ettől még nem állítanám, hogy a spenót egy sz.r dolog lenne, vagy hogy ne lenne tápláló. Ugye nem ezekből kéne kiindulni.

Mi nem virít azon, hogy ha megtanulsz jól, a külvilágot kizárva valamire összpontosítani, akkor az által jobban meg tudsz oldani más dolgokat? Akár egy technikát, vagy egy rúgást, vagy ütést? Vagy jobban végre tudsz hajtani egyéb feladatokat is? Vagy mi nem világos Neked abban, hogy ha megtanulsz jól meditálni és azt rendszeresen csinálod is, kipihentebb leszel és kevésbé tudnak kizökkenteni a tevékenységedből, valamint nem tudnak annyira provokálni sem? Hát így tud ez segíteni. Nem csak egy bunyóban, de másban is, akár az átlagéletedben is. Nyilván ettől még nem leszel legyőzhetetlen karate vagy kungfu mester. De mindenképpen a segítségedre lehet abban, hogy megfelelő erő és idő ráfordításával akár az is lehess.

Nem tiszta neked, hogy különböző embereknek különböző technikák vagy módszerek lehetnek a jók? Érdekes, pedig az emberek különbözőek. :lol: Mondok egy példát; Egy testesebb alkatú, magasabb, nehezebb és lomhább embernek nyilván nem ugyanazok a technikák lehetnek a legmegfelelőbbek, mint egy alacsonyabb, vékonyabb, kisebb súlyú, de gyorsabb embernek.

Én viszont azt nem értem, ha állítólag már sok ideje gyakorolsz harcművészeteket, akkor ez hogy nem jött le Neked eddig? Pedig tök magától értetődő dolog.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Gaston Glock írta: 2018.12.23. 17:08 Mi nem virít azon, hogy ha megtanulsz jól, a külvilágot kizárva valamire összpontosítani..
Egyszer mar leirtam mi a baj azzal ha metaforikusan hasznalod a csi-t, es osszemosod hetkoznapi, jol ertheto fogalmakkal. Masreszt ha az egyes stilusok onvedelmi vagy harci erteket nezzuk, akkor pont a csi-vel operalok azok amik nagyban elmaradnak hatekonysagban, azoktol ahol nem csi-rol hadovalnak, hanem kuzdenek helyette.
Gaston Glock írta: 2018.12.23. 17:08 Nem tiszta neked, hogy különböző embereknek különböző technikák vagy módszerek lehetnek a jók?
En elhiszem hogy konnyebb azzal vitatkozni amit nem mondtam, mint azzal amit mondtam. Akar egy stiluson belul is oriasi kulonbsegek lehetnek abban hogy ki hogyan es milyen technikakkal operal, testalkattol, serulesektol vagy habitustol fuggoen. De ez egy trivialitas, aminek az ellenkezojet sose allitottam, es a dolognak semmi koze a csi-hez.

En reszemrol nem fogom tovabb huzni a dolgot, de nyugodtan irjal meg par olyan dolgot amit sose allitottam es cafold meg oket :).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

eikonal írta: 2018.12.23. 17:56 Egyszer mar leirtam mi a baj azzal ha metaforikusan hasznalod a csi-t, es osszemosod hetkoznapi, jol ertheto fogalmakkal. Masreszt ha az egyes stilusok onvedelmi vagy harci erteket nezzuk, akkor pont a csi-vel operalok azok amik nagyban elmaradnak hatekonysagban, azoktol ahol nem csi-rol hadovalnak, hanem kuzdenek helyette.



En elhiszem hogy konnyebb azzal vitatkozni amit nem mondtam, mint azzal amit mondtam. Akar egy stiluson belul is oriasi kulonbsegek lehetnek abban hogy ki hogyan es milyen technikakkal operal, testalkattol, serulesektol vagy habitustol fuggoen. De ez egy trivialitas, aminek az ellenkezojet sose allitottam, es a dolognak semmi koze a csi-hez.

En reszemrol nem fogom tovabb huzni a dolgot, de nyugodtan irjal meg par olyan dolgot amit sose allitottam es cafold meg oket :).

En meg egyben megnéztem több évad CSI Las Vegast.
lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2018.12.23. 17:08 Nyilván vannak fasságok a csi-vel kapcsolatban is. Ugyanúgy, ahogyan a lélekkel kapcsolatban is.
Én nem állítva hogy tapasztaltam bármit is amit a kinaiak csi-nek a japánok khi-nek a az indiaiak pránának a tibetiek lung-nak (belső szél, és nem a fing hanem energia áramlások) neveznek de el tudom fogadni a valószínűsíthető létezését. Akkor is ha az akadémikus tudomány nem ismeri el mert nem tudja mérni és a saját szabályai szerint bizonyítottnak tekinteni.
Az erzelmek pl szerelem öröm bánat stb sem mérhető és bizonyítható egyenlőre megis eléggé meghatározza az életünket, de az agyműködés jelentős része is ilyen.

Olyat viszont már saját szememmel láttam ahogy egy 8 danos wado ryu mester megkért egy jo erőben levő barnaoves edző társat hogy próbálja meg odébb tolni
Az edzotars bárhogyan erőlködött az öreg japán mester csak vigyorogva állt egy helyben es egy centir sem tudták odebb tolni.
Erre nincs magyarázat de ez nyilván az én emlékem tehát senki ne higyjen nekem hanem járjon utána saját maga.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2018.12.23. 18:39 Én nem állítva hogy tapasztaltam bármit is amit a kinaiak csi-nek a japánok khi-nek a az indiaiak pránának a tibetiek lung-nak (belső szél, és nem a fing hanem energia áramlások) neveznek de el tudom fogadni a valószínűsíthető létezését. Akkor is ha az akadémikus tudomány nem ismeri el mert nem tudja mérni és a saját szabályai szerint bizonyítottnak tekinteni.
Az erzelmek pl szerelem öröm bánat stb sem mérhető és bizonyítható egyenlőre megis eléggé meghatározza az életünket, de az agyműködés jelentős része is ilyen.

Olyat viszont már saját szememmel láttam ahogy egy 8 danos wado ryu mester megkért egy jo erőben levő barnaoves edző társat hogy próbálja meg odébb tolni
Az edzotars bárhogyan erőlködött az öreg japán mester csak vigyorogva állt egy helyben es egy centir sem tudták odebb tolni.
Erre nincs magyarázat de ez nyilván az én emlékem tehát senki ne higyjen nekem hanem járjon utána saját maga.
Én láttam erről ilyen dokumentumfilmeket, volt pár egészestés, meg több évad sorozat is, de ott simán csak Erőnek hívták. :-) Mindenki kell higgyen valamiben.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

"Egyszer mar leirtam mi a baj azzal ha metaforikusan hasznalod a csi-t, es osszemosod hetkoznapi, jol ertheto fogalmakkal."

Egyrészt nem emlékszem, hogy írtál volna ilyent konkrétan így, másrészt semmit sem mostam össze semmivel. (Pedig ma pont mostam, de csak színeset. :lol: ) Hasonlítottam egyiket másikhoz egyrészt. Másrészt a régi dolgokat be kell tudni illeszteni valahogyan a mai világunkba. Ez így működik.

"Masreszt ha az egyes stilusok onvedelmi vagy harci erteket nezzuk, akkor pont a csi-vel operalok azok amik nagyban elmaradnak hatekonysagban, azoktol ahol nem csi-rol hadovalnak, hanem kuzdenek helyette."

Még mindig nem érted. Nem a stílusok harci értéke a lényeg, hanem hogy mindenki megtalálja a neki valót. Erről tépem a számat. :) És hogy egyik sem működik a másik nélkül jól. Sem a csi az erős technikák nélkül, sem az erős technikák a csi nélkül. Ezért lettek együtt kitalálva. És ezért van a kungfu jelvényekben a jól ismert egybe fonódó jin-jang szimbólum is.

"En elhiszem hogy konnyebb azzal vitatkozni amit nem mondtam, mint azzal amit mondtam."

Ne személyeskedj. Hidd el, ez lepereg rólam, ráadásul csak még jobban adod a lovat alám. ;)

"Akar egy stiluson belul is oriasi kulonbsegek lehetnek abban hogy ki hogyan es milyen technikakkal operal, testalkattol, serulesektol vagy habitustol fuggoen."

Egen, de vannak stílusok, melyek inkább ezzel, vagy inkább azzal "operálnak". Ezért kell megtalálnia mindenkinek a hozzá legközelebb állót, ami neki a legjobb, ha úgy tettszik. Olyan stílus nincsen, ami egyformán jó mindenkinek. Vagy talán csak amit Bruce Lee talált ki, stílus nélküli stílusnak nevezte a Jeet Kune Do-t. Más kérdés, hogy az általa kitalált stílus a halála után mára szinte nincs sehol, de legalábbis nem jelentős. Végülis érthető, hiszen valamit vagy így, vagy úgy tanítunk. Nem mondhatjuk egyszerre azt, hogy ha rövideket ütsz gyorsan az a jó, mert ugyanolyan erősek mint a hosszúak és nem mondhatjuk, hogy hosszúakat üss, mert úgy lesz erősebb, hiszen a kettő ellent mond egymásnak.

"De ez egy trivialitas, aminek az ellenkezojet sose allitottam, es a dolognak semmi koze a csi-hez."

Öööö.... Egy, nem csak a csi-rtől írtál abban a hsz.-ben, amire válaszoltam. Kettő, a csi a harcművészetek része, akárcsak az ütés, rúgás, védés technikák. Hogy ne lenne köze hozzá????

"En reszemrol nem fogom tovabb huzni a dolgot, de nyugodtan irjal meg par olyan dolgot amit sose allitottam es cafold meg oket :)."

Jól van, azért ne vágd be a durcit, mert nálam ezzel se mész semmire hidd el. :lol: És persze nem fogok lelkileg összetörni, ha nem fogadod el amit írok. A témát Te hoztad fel.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2018.12.23. 18:54 Én láttam erről ilyen dokumentumfilmeket, volt pár egészestés, meg több évad sorozat is, de ott simán csak Erőnek hívták. :-) Mindenki kell higgyen valamiben.
Jah, én is láttam olyant Kyo edzésen, hogy egy levegőbe ütéstől valaki aki seiza-ban ült feldőlt, pedig hozzá sem ért, de mint később kiderült nem a szele borította fel és nem is Jedi erőről volt szó, hanem csak arról, hogy megijedt az illető, hogy meg fogja ütni a mester és ezért inkább gyorsan hátrálni próbált és közben feldőlt. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

TotoHU írta: 2018.12.23. 18:39 Én nem állítva hogy tapasztaltam bármit is amit a kinaiak csi-nek a japánok khi-nek a az indiaiak pránának a tibetiek lung-nak (belső szél, és nem a fing hanem energia áramlások) neveznek de el tudom fogadni a valószínűsíthető létezését. Akkor is ha az akadémikus tudomány nem ismeri el mert nem tudja mérni és a saját szabályai szerint bizonyítottnak tekinteni.
Ha szigoruan vesszuk, akkor termeszetesen igazad van. De kerdes hogy ugyanilyen ovatoskodo modon kezeled-e pl. a rozsaszin egyszarvu, vagy a 7 feju sarkany letezeset is. Mert hogy azok nem letezesere szinten nincs bizonyitek.

Meg 2 dolog ezzel kapcsolatban. Egyreszt azok akik allitjak hogy a csi letezik, ugyanugy nem tudjak merni vagy bizonyitani mint a tudosok. De ez nem akadalyozta meg oket hogy pontos, teljes testre kiterjedo meridian terkepeket csinaljanak, amikben a csi-nek aramolnia kene. Csak tudnam akkor mi alapjan?

Azok, akik konkret ellenorizheto allitasokat tesznek rola, azok sorra meg szoktak bukni. Azok akik maszatolnak, es nem mondjak meg hogy pontosan mirol is van szo (ahogy Gaston is mondta, mindenkinek mast jelent) azokat persze nem lehet cafolni. De ez esetben, igazabol naluk pattog a labda, es nekik kellene bizonyitani hogy a dolog letezik.

Vegtelen szamu olyan dolgot ki lehet talalni, aminek a nem letezeset nem tudjuk vagy nem lehetseges (akar elvi szinten se) bizonyitani. Mint mondtam a het feju sarkany nem letezesre ugyanannyi bizonyitekunk van mint a csi nem letezesre. Az emberek szeretnek kivalasztani ebbol egyet kettot, es hisznek benne pusztan azert mert szeretnek ha letezne. De en nem latom hogy miert kene kituntetett modon kezelni az egyiket mint a masikat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

A régi fórumon vótmá', de szvsz ezt nem lehet megunni :mrgreen:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.12.23. 18:20 En meg egyben megnéztem több évad CSI Las Vegast.
lol.
+1!Sons of Anarchy is ajánlott... :|
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

"Ha szigoruan vesszuk, akkor termeszetesen igazad van. De kerdes hogy ugyanilyen ovatoskodo modon kezeled-e pl. a rozsaszin egyszarvu, vagy a 7 feju sarkany letezeset is. Mert hogy azok nem letezesere szinten nincs bizonyitek."

Tudod, az a baj, hogy épp Te mosol össze dolgokat. Fenti mondataid a bizonyítékok erre. Amiket példaként említettél teljesen mások. Mese lények. És akik kitalálták őket, azok sem állították sosem, hogy valóban léteztek, vagy léteznek. Csak mesék. Ahogyan a Hófehérke meg a hét törpe is, valamint a Pókember, meg Amerika kapitány is. Te mesében létező élőlényeket említettél és nem egy mai tudásunk szerint bizonyíthatatlan és bebizonyíthatatlan fogalmat. Az, hogy ezeket összehasonlítod olyan, mintha a krumplit akarnád a tojáshoz hasonlítani, mert mondjuk szerinted hasonló az alakjuk.

"Meg 2 dolog ezzel kapcsolatban. Egyreszt azok akik allitjak hogy a csi letezik, ugyanugy nem tudjak merni vagy bizonyitani mint a tudosok. De ez nem akadalyozta meg oket hogy pontos, teljes testre kiterjedo meridian terkepeket csinaljanak, amikben a csi-nek aramolnia kene. Csak tudnam akkor mi alapjan?"

Nyilván saját érzéseik alapján. Más kérdés, hogy - sokadjára mondom -, ezt nem kéne ennyire szigorúan venni.

"Azok, akik konkret ellenorizheto allitasokat tesznek rola, azok sorra meg szoktak bukni. Azok akik maszatolnak, es nem mondjak meg hogy pontosan mirol is van szo (ahogy Gaston is mondta, mindenkinek mast jelent) azokat persze nem lehet cafolni. De ez esetben, igazabol naluk pattog a labda, es nekik kellene bizonyitani hogy a dolog letezik."

Nem maszatolok. OK. Te tudod bizonyítani, ha valami fáj neked? És hogyan tudod pontosan meghatározni a fájdalmad mértékét? Mivel tudod mérni a fájdalmadat? Hmm??

És egyébként miért is kéne nekem bizonyítani? Mi vagyok én, valamiféle tudós?

"Vegtelen szamu olyan dolgot ki lehet talalni, aminek a nem letezeset nem tudjuk vagy nem lehetseges (akar elvi szinten se) bizonyitani."

Mint említettem, nem vagyok tudós. De a jelenlegi tudásom alapján vállalkozom arra, hogy ki merjem jelenteni, szerintem semmi sem végtelen. Hiszem, hogy még a világűr sem, csak annyira nagy, hogy mi végtelennek érzékeljük, vagy annak határozzuk meg, mivel így könnyebb elfogadnunk. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Nem csak Gastonnak hanem eikonal topiktársnak is válasz:
Gaston Glock írta: 2018.12.23. 23:03 "Ha szigoruan vesszuk, akkor termeszetesen igazad van. De kerdes hogy ugyanilyen ovatoskodo modon kezeled-e pl. a rozsaszin egyszarvu, vagy a 7 feju sarkany letezeset is. Mert hogy azok nem letezesere szinten nincs bizonyitek."

Tudod, az a baj, hogy épp Te mosol össze dolgokat. Fenti mondataid a bizonyítékok erre. Amiket példaként említettél teljesen mások. Mese lények. És akik kitalálták őket, azok sem állították sosem, hogy valóban léteztek, vagy léteznek. Csak mesék. Ahogyan a Hófehérke meg a hét törpe is, valamint a Pókember, meg Amerika kapitány is. Te mesében létező élőlényeket említettél és nem egy mai tudásunk szerint bizonyíthatatlan és bebizonyíthatatlan fogalmat. Az, hogy ezeket összehasonlítod olyan, mintha a krumplit akarnád a tojáshoz hasonlítani, mert mondjuk szerinted hasonló az alakjuk.
Egen, hasonlóan gondolom. (Jé, egyetértünk! :D )
A pókember, a Marvel hősök ésatöbbi, deklaráltan mesék, szórakoztatni akarnak. Soha nem volt más funkciójuk igaz a Marvel univerzum szuperhőséi már-már modern mítoszokká és vallás pótlékokká is alakulnak a fiatal generáció számára Főleg amióta behozták Thort és a skandináv mitológiát egy az egyben.
Egy idős harcművész mester (shaolin szerzetes, ezerdanos karatemester, ez most lényegtelen) tanítása a meridiánoktól vagy, a csíről viszont saját tapasztalása. Nem azt mondja hogy hozd ide a csí-méteredet, hogy bárki meg tudja mérni hogy az én csím nagyobb mint a tied, hanem azt mondja, hogy gyere csináld utánam, nyomd bele a több tíz év kitartó alázatos munkát, az edzést, a meditációt, adott iskolák esetében a kolostori életet, és akkor majd te is tapasztalhatod azokat a dolgokat.

Ez a mai tudomány alapján bizonyíték, amit bárki más körülmények között megismételve újra előállíthat? Nem. Ettől még létezik?
Ez a kérdés! Mi az ami létezőnek tekinthető abból amit az elménkkel tapasztalunk? Azzal az elmével amit a mai tudomány sem tud egyáltalán pontosan leírni, mérni és definiálni? Az előző éjszakai rémálunk durván valóságosnak tűnt a magunk számára, de ettől még nem tudjuk bebizonyítani rajtunk kívülállók számára soha, hogy mit álmodtunk.
Szerelmesek vagyunk a feleségünkbe, barátnőnkbe - tudjuk ezt mérhetően bizonyítani? Meg tudom én mérni hogy másvalaki szerelmes-e a feleségébe, és az ő szerelme 10-es skálán csak 6,59-es vagy 9-es? Egyáltalán nem tudom megmérni.
Kamu-e ettől még az ő szerelme, amit ő bizonyosnak él meg, attól mert nem megmérhető?
Valami ilyesmiről van itt szó, szerintem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

TotoHU írta: 2018.12.24. 00:45 A pókember, a Marvel hősök ésatöbbi, deklaráltan mesék, szórakoztatni akarnak. Soha nem volt más funkciójuk igaz a Marvel univerzum szuperhőséi már-már modern mítoszokká és vallás pótlékokká is alakulnak a fiatal generáció számára
Bar nem ez volt a pelda, de nem baj. A felsoroltak egyike sem cafolja ezek letezeset. Attol hogy valami szorakoztatasi celbol jott letre, miert ne letezhetne? Eleg sok dolog van ami szorakoztato celbol jott letre es van valosag alapja. Mi van akkor ha en azt allitom hogy tegnapelott lattam? Szinten ebben a topicban elokerulo pelda volt Tihanyi mester telefonos gerincmutete. Ott mind a mester, mind a betegek allitjak hogy a dolog mukodik. Miert nem jon elo ez a fene nagy ovatoskodas ez esetben? Mint mondtam, lehetne millionyi ilyen peldat elohozni, csak nem akarom azt csinalni hogy ha egyik pelda nem tetszik akkor hozok egy masikat, mert akkor az idok vegezeteig ez menne.
TotoHU írta: 2018.12.24. 00:45 Egy idős harcművész mester (shaolin szerzetes, ezerdanos karatemester, ez most lényegtelen) tanítása a meridiánoktól vagy, a csíről viszont saját tapasztalása. Nem azt mondja hogy hozd ide a csí-méteredet, hogy bárki meg tudja mérni hogy az én csím nagyobb mint a tied, hanem azt mondja, hogy gyere csináld utánam, nyomd bele a több tíz év kitartó alázatos munkát, az edzést, a meditációt, adott iskolák esetében a kolostori életet, és akkor majd te is tapasztalhatod azokat a dolgokat.
Erdemes megnezni ezt mert aki a videoban szerepel az pont beleolte ezt a munkat, es meg annal is tobbet.

https://www.youtube.com/watch?v=yjzGSOf8a74

A csavo elt kint Kinaban, beszel kinaiul, tanult Shaolin kungfut a Shaolin templomban. PhD-je van wu shu-bol amit a shangai egyetemen szerzett, ezenkivul szolgalt az amberikai hadseregben.

Az erzesekben amiket emlitettel en nem latok annyi misztikusat. Erzeseket nem csak hogy ki tudunk valtani fizikai vagy kemiai eljarasokkal hanem visszafele is meg tudjuk figyelni az agyi aktivitasokat amikor valaki valamit erez. Bedugsz vkinek az agyaba 2 elektrodat vagy beadsz neki vmi gyogyszert es elered hogy boldog legyen vagy szomoru. Szerelmes ember szervezetben is vannak jol detektalhato hormonalis valtozasok. Ezekrol a dolgokrol nagysagrendekkel tobbet tudunk mint a csi-rol. Amirol tovabbra is ugy vitatkozunk hogy meg mindig nem mondta meg senki hogy pontosan mi is ez. Mert ha csak egy erzes, mint az ehseg vagy a szomorusag, akkor egyreszt attol meg vizsgalahato a dolog, masreszt onnantol kezdve engem kozel sem erdekel mar annyira a dolog. En Kamehameha-s csi labdat akarok kiloni a kezembol, nem pedig csi-t erezni :)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Volt ott minden, mint a búcsúban...
Kap egy év fogházat...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Itt mi történt? A lángok a lőállás elől-alól csaptak fel. Mi köze ennek a fényjelző lőszerhez, amivel nyilván legalább 25m-tel távolabbra lőttek?
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tuba írta: 2018.12.29. 11:56 Itt mi történt? A lángok a lőállás elől-alól csaptak fel. Mi köze ennek a fényjelző lőszerhez, amivel nyilván legalább 25m-tel távolabbra lőttek?
Minden lövésnél távozik elégetlen lőpor is a csőből. Ha nem takarítják rendesen a lőteret, akkor ez összegyűlve begyulladhat. Én erre tippelek. A magnézium ezen persze nem segít... :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.12.29. 12:07 Minden lövésnél távozik elégetlen lőpor is a csőből. Ha nem takarítják rendesen a lőteret, akkor ez összegyűlve begyulladhat. Én erre tippelek. A magnézium ezen persze nem segít... :p
Csomán ezt már meg szakértette fórumon kívül és a takarítás hiányával volt a gond. A lőpor szemcsék gyulladtak be a padlón szerinte vagy valami hasonló. Lusta vagyok visszakeresni...

Mod: ez nem az, de jól látszódik a probléma... https://www.facebook.com/csoman.janos/p ... 5956715826
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A mi kutyánk így retteg éppen :D
IMG_20181231_174159.jpg
Azért csak ésszel mindennel, odafigyelve egymásra is ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Ma fegyveranyag ( R 61 ) közben vettem észre.
Mit jelenthet?
20190101_114216.jpg
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Örök igazságok az MHSZ-ről , és a sportorvosi vizsgálatról.

https://youtu.be/vK6vi6qJDnI?t=524

Azóta, mióta felvetettem a szemészeti vizsgálat szükségességét a sportorvosnak, már kevésbé őszinte a kapcsolatunk.....
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Salmo írta: 2019.01.01. 15:59 Örök igazságok az MHSZ-ről , és a sportorvosi vizsgálatról.

https://youtu.be/vK6vi6qJDnI?t=524

Azóta, mióta felvetettem a szemészeti vizsgálat szükségességét a sportorvosnak, már kevésbé őszinte a kapcsolatunk.....
"Ahol idős alkoholisták tanítottak minket lőni"
Ahhh, szép gyerekkori emlékeket hoz elő nekem is :D De azért szerettük megboldogult Laci bácsit, meg tényleg figyelt is ránk.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

regitiszt írta: 2019.01.01. 12:01 Ma fegyveranyag ( R 61 ) közben vettem észre.
Mit jelenthet?

20190101_114216.jpg
Rákérdezzek?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

www.feol.hu/kozelet/helyi-kozelet/a-ter ... i-2761894/
"engedéllyel TARTOTT"
"megijedt, hogy éles fegyver"
"hivatalból feljelentést tettek"
"biztonsági őrként dolgozó"
Agyf@szt kapok az idiótáktól akik az erkélyről lövöldöznek, de méginkább a "jujjfegyvernek látszó tárgy hívjuk a TEK-et" birkáktól!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.01.02. 09:02 www.feol.hu/kozelet/helyi-kozelet/a-ter ... i-2761894/
"engedéllyel TARTOTT"
"megijedt, hogy éles fegyver"
"hivatalból feljelentést tettek"
"biztonsági őrként dolgozó"
Agyf@szt kapok az idiótáktól akik az erkélyről lövöldöznek, de méginkább a "jujjfegyvernek látszó tárgy hívjuk a TEK-et" birkáktól!
Sajnos tényleg örülhet, hogy nem hívták rá a TEK-et. Mert annak kellett volna automatikusan kivonulnia, ha fegyverről van szó, valószínűleg volt némi józan eszük, hogy mi is történhet szilveszterkor az erkélyen.
Ez abszurdisztán 2019-ben!
Mi pontosan ezért mentünk ki a Duna partra, egy olyan részre ahol több száz méteres körzetben nincsen semmilyen lakóház, és ott lövöldöztük ki magunkat.

Egyébként az eljárás alá vont gázpisztoly tulaj is farok volt hogy beismerte, bzmg "A szomszéd haragszik rám és be is volt rúgva! Szilveszter van, az utcáról dobált be valaki petárdát, azt mentem ki megnézni mi durrant a kertben!" mondattal simán le lehetett volna szerelni a rendőröket! És kész, senki meg nem mondja hogy ő volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.01.02. 10:00-kor.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.01.02. 09:57 Sajnos tényleg örülhet, hogy nem hívták rá a TEK-et. Mert annak kellett volna automatikusan kivonulnia, ha fegyverről van szó, valószínűleg volt némi józan eszük, hogy mi is történhet szilveszterkor az erkélyen.
Ez abszurdisztán 2019-ben!
Mi pontosan ezért mentünk ki a Duna partra, egy olyan részre ahol több száz méteres körzetben nincsen semmilyen lakóház, és ott lövöldöztük ki magunkat.
Ha rakétázott volna (nem gp-ből indítható) akkor semmi baja nem lett volna vsz. bár ki tudja?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.01.02. 09:57 az utcáról dobált be valaki petárdát, azt mentem ki megnézni mi durrant a kertben!" mondattal simán le lehetett volna szerelni a rendőröket! És kész, senki meg nem mondja hogy ő volt.
Ha nagyon akarják, megmondják. Nekem is tiszta redva volt a kezem a "műsor" után. A lőpornyomok több nap-hét után is kimutathatók.

Egy bulin lődöztünk páran, rakétákat. Tűzijáték is volt, pirotechnikus barátunk hozott és durrantott kenyeresláda méretű telepeket, a szünetekben mentek a kicsik. Senkit sem zavart, sőt... :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.01.02. 11:43 Ha nagyon akarják, megmondják. Nekem is tiszta redva volt a kezem a "műsor" után. A lőpornyomok több nap-hét után is kimutathatók.
Persze kimutathatók, de azért nem a CSI Helyszínelők komplett stábja száll ki szilveszter éjfélkor...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Martin Riggs írta: 2019.01.02. 14:56 Seggfejisztán ismét termelt... :-D

https://www.peticiok.com/tiltsak_be_a_t ... 9XY69BWyNs
Mondjuk 2014 óta aláírták vagy 33500-an.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Martin Riggs írta: 2019.01.02. 14:56 Seggfejisztán ismét termelt... :-D

https://www.peticiok.com/tiltsak_be_a_t ... 9XY69BWyNs
Kép

Tényszerűen marhaságokkal van tele. Amúgy azt mondanám, persze, beszélgessünk a témáról, de így nincs igazán értelme...
Mondjuk még mindig normálisabbak, mint bizonyos vadászvérre szomjazó vegán fb oldalak. Pedig az ő elveikben is lennének meggondolandó dolgok, de a dögöljönmeg a köcsög meg az egész családja résznél ritkán jutnak tovább.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2019.01.02. 15:14 Mondjuk 2014 óta aláírták vagy 33500-an.
Ami ugye semmise. Normális aláírásgyűjtésnél pár hét alatt 100 ezret kell összegyűjteni ahhoz, hogy a javaslat az Országgyűlés elé kerüljön, ahol alapos megfontolás után elutasítják.

Apropó aláírásgyűjtés: miért nem úgy van már ott is, mint a népszavazásnál? Legyen igen-nem választás. És kelljen összegyűjteni 100 ezerrel TÖBB igent, mint nemet.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

index.hu/belfold/2019/01/02/egy_81_eves_pannonhalmi_no_kezeben_robbant_fel_petarda/

Elnézést a szkepticizmusomért, de nem lehet hogy ez álhír? Petárdától, nem szakad le egy ember ujja, másik, hogy ez nem kukoricagránát, hanem olyan primitív késleltetésű szerkezet, ami ha nem robban fel néhány másodperc múlva, akkor sohasem. Az egész történetnek se füle se farka.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

FC1 írta: 2019.01.02. 19:04 index.hu/belfold/2019/01/02/egy_81_eves_pannonhalmi_no_kezeben_robbant_fel_petarda/

Elnézést a szkepticizmusomért, de nem lehet hogy ez álhír? Petárdától, nem szakad le egy ember ujja, másik, hogy ez nem kukoricagránát, hanem olyan primitív késleltetésű szerkezet, ami ha nem robban fel néhány másodperc múlva, akkor sohasem. Az egész történetnek se füle se farka.
Gyanúsan valótlan... Betíttom máónikák szoktak ilyeneket kitalálni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kingfish
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.12. 11:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kingfish »

Sziasztok!
Szeretnék gp viselésit leadni, a kéken régen volt egy mintalevél.
Megköszönném, ha valakinek valahol megvan és megosztaná velem - velünk!
Egyszerű fegyvermeleg...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

FC1 írta: 2019.01.02. 19:04 index.hu/belfold/2019/01/02/egy_81_eves_pannonhalmi_no_kezeben_robbant_fel_petarda/

Elnézést a szkepticizmusomért, de nem lehet hogy ez álhír? Petárdától, nem szakad le egy ember ujja, másik, hogy ez nem kukoricagránát, hanem olyan primitív késleltetésű szerkezet, ami ha nem robban fel néhány másodperc múlva, akkor sohasem. Az egész történetnek se füle se farka.
Ha rámarkolsz, akkor azért keményen roncsol. Ha a gipsszel(?) feltöltött végét fogod csak, akkor kézben eldurranthatod akár. A sztori meg fasság ja.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kingfish írta: 2019.01.03. 14:38 Sziasztok!
Szeretnék gp viselésit leadni, a kéken régen volt egy mintalevél.
Megköszönném, ha valakinek valahol megvan és megosztaná velem - velünk!
Nekem a múltkor elfogadtak egy kézzel írt nyilatkozatot. Adataid, meg indoknak, hogy "mivel azt már nem akarom viselni", aztán ennyi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szvsz arra volt kíváncsi, hogy mitől robbant fel..
A dörzsgyújtó beindítja a fekete lőporos időzítést, az végigég, és robban.
Ha nem ég végig, akkor nem robban fel.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2019.01.02. 19:04 index.hu/belfold/2019/01/02/egy_81_eves_pannonhalmi_no_kezeben_robbant_fel_petarda/

Elnézést a szkepticizmusomért, de nem lehet hogy ez álhír? Petárdától, nem szakad le egy ember ujja, másik, hogy ez nem kukoricagránát, hanem olyan primitív késleltetésű szerkezet, ami ha nem robban fel néhány másodperc múlva, akkor sohasem. Az egész történetnek se füle se farka.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

FC1 írta: 2019.01.02. 19:04 index.hu/belfold/2019/01/02/egy_81_eves_pannonhalmi_no_kezeben_robbant_fel_petarda/

Elnézést a szkepticizmusomért, de nem lehet hogy ez álhír? Petárdától, nem szakad le egy ember ujja, másik, hogy ez nem kukoricagránát, hanem olyan primitív késleltetésű szerkezet, ami ha nem robban fel néhány másodperc múlva, akkor sohasem. Az egész történetnek se füle se farka.
Tele van ilyen életszerűtlen gyökréségekkel a média, nem ez az egyetlen. Én - ha valóban volt robbanás, két esetet tudok elképzelni. Az egyik, hogy frissen odadobott, begyújtott petárdát kapott fel a néni, esetleg szunnyadó parázs volt benne. De sokáig tuti nem hever egy ilyen a földön. A másik, hogy a banya kíváncsiságból begyújtotta.
Sapienti sat.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

"Bar nem ez volt a pelda, de nem baj. A felsoroltak egyike sem cafolja ezek letezeset. Attol hogy valami szorakoztatasi celbol jott letre, miert ne letezhetne?"

Simán. Csak hát az a gond ezzel, hogy akik a példában említetteket kitalálták, azok is hangsúlyozták, hogy ezek mesék. ;) Gyenge próbálkozás volt.

"Eleg sok dolog van ami szorakoztato celbol jott letre es van valosag alapja."

Senki sem állította az ellenkezőjét. Pl. a világűr is létezik, pedig számtalan sci-fi filmben vagy történetben szerepel. (Sőt, nem csak sci-fi történetekben.) És??

"Mi van akkor ha en azt allitom hogy tegnapelott lattam?"

Attól függ mit láttál? Mert ha mondjuk UFO-t és azt komolyan is gondolod, akkor esetleg Pataky Attila sorsára kerülhetsz. :lol: De ha azt mondod, hogy tegnap láttad a pókembert és kiderül, hogy Tobey Maguire hazánkban járt, akkor simán hihető a dolog. :D

"Szinten ebben a topicban elokerulo pelda volt Tihanyi mester telefonos gerincmutete. Ott mind a mester, mind a betegek allitjak hogy a dolog mukodik. Miert nem jon elo ez a fene nagy ovatoskodas ez esetben?"

Nem ismerem a story-t, de nekem minden ilyen kuruzslás esetében előjön. És??

"Mint mondtam, lehetne millionyi ilyen peldat elohozni, csak nem akarom azt csinalni hogy ha egyik pelda nem tetszik akkor hozok egy masikat, mert akkor az idok vegezeteig ez menne."

Dehogyisnem akarod, ezért kötöd az ebet még azóta is és hozod a hülyébbnél hülyébb példákat. :D

Tudod, az a gond veled, hogy alapvetően hülyeségeket beszélsz. :lol: Már bocs, de nekem sajna ami a szívemen, az a számon. Belezavarodtál valamibe és most megpróbálsz belőle jól kijönni. Figyi, lődd a témát, mert nem fogsz. :D

"Erdemes megnezni ezt mert aki a videoban szerepel az pont beleolte ezt a munkat, es meg annal is tobbet."

Atyala, patyala bumm.... :lol: És akkor most én is írhatnám, hogy mutathatnék neked én is ezer videot, ami meg az ellenkezőjét bizonyítja. És - csak úgy mellékesen mondom - köztük lenne Bruce Lee egészen kis távolságból adott, mégis hatalmas ütése, élő, létező tanúk előtt. Csak én tényleg nem akarok ebbe a fasságba belemenni.

"Az erzesekben amiket emlitettel en nem latok annyi misztikusat. Erzeseket nem csak hogy ki tudunk valtani fizikai vagy kemiai eljarasokkal hanem visszafele is meg tudjuk figyelni az agyi aktivitasokat amikor valaki valamit erez."

Az érzéseket semmilyen módon nem lehet kimutatni! Azt csak az tudja, aki érzi. Mérni sem lehet az érzéseket. Nincsen rá mértékegység sem és mérő eszköz sem. Ez nem misztikum, ez tény. A különbség csak annyi, hogy az érzésekben bárki hisz, aki már tapasztalta őket. És mivel egy bizonyos kort elért emberek esetében az emberiség 99,9 %-a már tapasztalt valamilyen érzést, így ez nem olyan nagyon nehéz senki számára sem. Valszeg ezért nem is látsz benne semmi misztikumot sem. Egyébként én sem.

Bedugsz vkinek az agyaba 2 elektrodat vagy beadsz neki vmi gyogyszert es elered hogy boldog legyen vagy szomoru.

Mi van? :lol: :lol: :lol: :lol: Ha neked az agyadba elektródát dugnak boldog leszel? Már bocs, de akkor te nem vagy normális. :lol: Hogy szomorú leszel tőle az OK, de szerintem szomorú leszel te attól is, ha mondjuk egyik napról a másikra veszítesz a tőzsdén. Vagy mondjuk attól is, ha ebben a hidegben valaki leönt egy vödör hideg vízzel. :lol: Érdekes nem? Még elektróda sem kell hozzá. A boldogságot is ki lehet váltani mondjuk azzal is, ha találkozol egy számodra érdekes emberrel, vagy ha mondjuk kapsz valakitől valami ajándékot, amire már nagyon vágytál. És? Akkor sem lehet mérni és akkor sem lehet bizonyítani semmivel sem, hogy az illető most tényleg boldog, vagy sem, esetleg csak megjátssza magát, vagy csak színészkedik. Ezt csak az tudhatja, aki azt érzi. Viszont senki sem vonja kétségbe, hogy boldogság létezik, mivel a legtöbb ember ezt már megtapasztalta életében legalább néhányszor.
A gyógyszerek kiváltanak bizonyos kémiai folyamatokat, esetleg változásokat, ezektől esetleg pár órára eldurran az agyad, de azután meg valószínűleg rosszabb lesz mint előtte. Ez nem tévesztendő össze a tényleges érzéssel. Azért, mert megiszol 2 l kávét meg 1 l energiaitalt, még szükséged lesz alvásra, csak pár óráig úgy fogod érezni, mintha nem. :P

Szerelmes ember szervezetben is vannak jol detektalhato hormonalis valtozasok.

És? Akkor most meg lehet mérni azt? Vagy egészen biztosan ki lehet jelenteni, hogy az illető az alapján szerelmes? Ha én 27 éves korom óta nem voltam szerelmes (ami igaz egyébként), akkor belőlem hiányoznak ezek a hormonok, mert kivonta valaki vagy valami? :lol: Ugyanmár....

Ezekrol a dolgokrol nagysagrendekkel tobbet tudunk mint a csi-rol.

Már aki. :lol:
Mivel a legtöbb ember többet foglalkozot ezzel, nyilván több kutatást is folytattak róla és - nem győzöm hangsúlyozni -, szinte mindenki átélte már. Így nem olyan nehéz elhinni, vagy hinni abban, hogy ez létezik, nem kell hozzá semmilyen kimutatás, mérőeszköz, vagy bármi más sem. A csi meg egy olyan dolog, amit kevesen tapasztaltak, mivel sokkal nagyobb munka, odaadás, figyelem és egyéb befektetés kell hozzá. De ettől még létezhet.

Amirol tovabbra is ugy vitatkozunk hogy meg mindig nem mondta meg senki hogy pontosan mi is ez. Mert ha csak egy erzes, mint az ehseg vagy a szomorusag, akkor egyreszt attol meg vizsgalahato a dolog, masreszt onnantol kezdve engem kozel sem erdekel mar annyira a dolog.

Nem, ez nem egy érzés, az érzés csak egy hasonlat volt, mint a te mesefiguráid. Bár az elég nyilvánvaló, ha működik nálad a dolog, akkor azt érzed is. :D Most jól megkavartalak. :lol:

Figyi, mondok egy példát, hátha úgy megérted, hogy nem minden azon múlik, hogy le lett-e mérve, vagy bizonyítva volt-e;
Volt egyszer egy lány, aki fiatalon egyedül maradt, mert anyukája meghalt, apukáját pedig addig nem ismerte. Viszont anyukája elmondta neki halála előtt, hogy ki az apukája. És a lány jelentkezett nála, megkereste az illetőt, hogy - Hé! Itt vagyok. Te vagy az apukám.
A fickót persze ez nyilván úgy érte, mint derült égből a villámcsapás és visszakérdezett: - Honnan veszed ezt?
- Anyukám mondta. - hangzott a válasz.
- És te ez alapján elhiszed? - kérdezett vissza a fickó - Mindenféle DNS és egyéb vizsgálatok nélkül?
- Maga ismeri az apját? - kérdezett vissza a lány.
- Persze. - mondta a fickó.
- És magának ki mondta, hogy ő az apja?
;)
Hát így működik ez. Tudod, nekem és apámnak se volt sosem összehasonlító DNS vizsgálatom. Mégis elhiszem, ha azt állítják, hogy az apukám az apukám. Mi több, nem is tartom szükségesnek, hogy ezt bizonyítsák. Gondolom ezzel sokan vannak még így, nyilván te is, mégis elhiszed. 8-) Szerintem ne ragozzuk ezt tovább.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kingfish
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.12. 11:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kingfish »

Fortitu írta: 2019.01.03. 15:37 Nekem a múltkor elfogadtak egy kézzel írt nyilatkozatot. Adataid, meg indoknak, hogy "mivel azt már nem akarom viselni", aztán ennyi.
Köszönöm, alapból én is így gondoltam, de hátha..
Az ilyen helyeken szeretik a hivatalos, paragrafusokra hivatkozó ömlengést
Egyszerű fegyvermeleg...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kingfish írta: 2019.01.03. 23:59 Köszönöm, alapból én is így gondoltam, de hátha..
Az ilyen helyeken szeretik a hivatalos, paragrafusokra hivatkozó ömlengést
Az engedély leadási nyilatkozatnak 3 fontos része van.

1. Nyilatkozol, hogy GR viselésit leadsz, mert nem kívánod viselni a fegyert. Azt, hogy pontosabban miért, skh..."
2. Leadott engedély, és a febyvertartó személy adatai
3 dátum, alírás.

Minden más, csak rizsa, és nem követelhető meg.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Kingfish írta: 2019.01.03. 23:59 Köszönöm, alapból én is így gondoltam, de hátha..
Az ilyen helyeken szeretik a hivatalos, paragrafusokra hivatkozó ömlengést
Én ezzel adtam le eddig mindegyiket, gond nélkül elfogadták. Arra figyelj, hogy két példányban csináld meg és aláírva, lebélyegezve kérd vissza az egyik példányt magadnak!
Próbáltam ide feltenni World-ben és PDF-ben is, de azt írja ki, hogy érvénytelen fájlkiterjesztés.
Így tudtam bemásolni, kicsit át kell majd szerkeszteni küllemileg.

KÉRELEM



Kérem, hogy a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. Rend. 38.§. (f) pontjában foglaltaknak megfelelően – mivel a gáz- riasztó fegyveremet [el kívánom adni, nem kívánom viselni, megsemmisült, stb.] – a fegyverhez tartozó fegyverviselési engedélyt visszavonni szíveskedjék.



A fegyver/engedély adatai: [az engedélynek megfelelően]
Engedély sorozatszáma: [az engedély sorozatszáma]
Fegyver típusa: [Fegyver gyártója, típusa]
Kaliberjel: [kaliber, 9mm PAK / .380 Knall, stb.]
Fegyver sorozatszáma: [fegyver sorozatszáma]



A kérelmező adatai: [a viselési engedélykérelemnek megfelelően]
Családi és utónév:
Születési név:
Születési hely, idő:
Anyja születési neve:
Személyazonosságot igazoló igazolvány típusa: [pl.:SZIG]. száma:
Lakóhely:
Személyazonosító jel:



Kérelmemhez a fenti sorozatszámú fegyverviselési engedélyt csatolom.



[hely, dátum]



Tisztelettel:



[kérelmező neve, aláírása]
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.01.04. 12:58 Én ezzel adtam le eddig mindegyiket, gond nélkül elfogadták. Arra figyelj, hogy két példányban csináld meg és aláírva, lebélyegezve kérd vissza az egyik példányt magadnak!
Próbáltam ide feltenni World-ben és PDF-ben is, de azt írja ki, hogy érvénytelen fájlkiterjesztés.
Így tudtam bemásolni, kicsit át kell majd szerkeszteni küllemileg.

KÉRELEM



Kérem, hogy a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. Rend. 38.§. (f) pontjában foglaltaknak megfelelően – mivel a gáz- riasztó fegyveremet [el kívánom adni, nem kívánom viselni, megsemmisült, stb.] – a fegyverhez tartozó fegyverviselési engedélyt visszavonni szíveskedjék.



A fegyver/engedély adatai: [az engedélynek megfelelően]
Engedély sorozatszáma: [az engedély sorozatszáma]
Fegyver típusa: [Fegyver gyártója, típusa]
Kaliberjel: [kaliber, 9mm PAK / .380 Knall, stb.]
Fegyver sorozatszáma: [fegyver sorozatszáma]



A kérelmező adatai: [a viselési engedélykérelemnek megfelelően]
Családi és utónév:
Születési név:
Születési hely, idő:
Anyja születési neve:
Személyazonosságot igazoló igazolvány típusa: [pl.:SZIG]. száma:
Lakóhely:
Személyazonosító jel:



Kérelmemhez a fenti sorozatszámú fegyverviselési engedélyt csatolom.



[hely, dátum]



Tisztelettel:



[kérelmező neve, aláírása]

Tök jó. De imho nem kérelem, hanem Bejelentés.

es mehetne a gp vagy a kezdoknek topikba is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Esetleg: elromlott, gazdaságosan nem javítható.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Ez qrva komoly: :lol: :lol: :lol: :lol:
VP9-wiki-weboldal2.jpg
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.01.04. 18:03 Ez qrva komoly: :lol: :lol: :lol: :lol:
VP9-wiki-weboldal2.jpg
Világhír, keccci:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

:lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kingfish
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.12. 11:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kingfish »

Dönci62 írta: 2019.01.04. 12:58 Én ezzel adtam le eddig mindegyiket, gond nélkül elfogadták. Arra figyelj, hogy két példányban csináld meg és aláírva, lebélyegezve kérd vissza az egyik példányt magadnak!
Próbáltam ide feltenni World-ben és PDF-ben is, de azt írja ki, hogy érvénytelen fájlkiterjesztés.
Így tudtam bemásolni, kicsit át kell majd szerkeszteni küllemileg.

KÉRELEM



Kérem, hogy a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. Rend. 38.§. (f) pontjában foglaltaknak megfelelően – mivel a gáz- riasztó fegyveremet [el kívánom adni, nem kívánom viselni, megsemmisült, stb.] – a fegyverhez tartozó fegyverviselési engedélyt visszavonni szíveskedjék.



A fegyver/engedély adatai: [az engedélynek megfelelően]
Engedély sorozatszáma: [az engedély sorozatszáma]
Fegyver típusa: [Fegyver gyártója, típusa]
Kaliberjel: [kaliber, 9mm PAK / .380 Knall, stb.]
Fegyver sorozatszáma: [fegyver sorozatszáma]



A kérelmező adatai: [a viselési engedélykérelemnek megfelelően]
Családi és utónév:
Születési név:
Születési hely, idő:
Anyja születési neve:
Személyazonosságot igazoló igazolvány típusa: [pl.:SZIG]. száma:
Lakóhely:
Személyazonosító jel:



Kérelmemhez a fenti sorozatszámú fegyverviselési engedélyt csatolom.



[hely, dátum]



Tisztelettel:



[kérelmező neve, aláírása]
Köszönöm, erre gondoltam!
Egyszerű fegyvermeleg...
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Kingfish írta: 2019.01.04. 23:52 Köszönöm, erre gondoltam!
Lehet kérni, hogy ne idézz be máskor feleslegesen oldalakat.....
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Salmo írta: 2019.01.05. 16:14 Lehet kérni, hogy ne idézz be máskor feleslegesen oldalakat.....
Telón nehéz beletörölgetni, én se szoktam vele vacakolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kingfish
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.12. 11:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kingfish »

Lehet.
Egyszerű fegyvermeleg...
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Méghogy a nyíregyházi piacon nem lehet/lehetett fegyvert kapni...... :D

https://444.hu/2019/01/06/ittasan-jogsi ... enzinkutat
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

Salmo írta: 2019.01.06. 22:03 Méghogy a nyíregyházi piacon nem lehet/lehetett fegyvert kapni...... :D

https://444.hu/2019/01/06/ittasan-jogsi ... enzinkutat
A redőnygurtnis fegyverszij nagyon nagy :lol:

de a compact-ositast is egyszerűen megoldotta :D hátulrol leghűtéses lett az AK:D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A cikkben szereplő PA-t vissza alakíthatták?
Csak az x-elésből gondolnám.
https://index.hu/belfold/2019/01/07/buj ... abitoszer/
"..."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

vato írta: 2019.01.06. 23:08 A redőnygurtnis fegyverszij nagyon nagy :lol:

de a compact-ositast is egyszerűen megoldotta :D hátulrol leghűtéses lett az AK:D
Nem kispályás, a figura... Mi meg félünk, hogy jajj pv dezodor, jajj gumis pukka... :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

turbop írta: 2019.01.07. 12:23 A cikkben szereplő PA-t vissza alakíthatták?
Csak az x-elésből gondolnám.
https://index.hu/belfold/2019/01/07/buj ... abitoszer/
Szép kis termelő ipart csinált otthon. Nem semmi egy ilyet bevállalni. Azért ennek szaga is lehet. Nem egyszerű ezt berejteni.

A stukker itt már másodlagos. A lőszerek élesek, a fegyerről ebből a képből nehéz megmondani. Lehet az, de egyáltalán nem biztos!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.01.07. 12:25 Nem kispályás, a figura... Mi meg félünk, hogy jajj pv dezodor, jajj gumis pukka... :lol:
Ennyit ér kb az igrend fegyverbetiltó törekvése.
A bűnöző az úgyis szerezni fog durvább vasat is, lesz@rja a paprika spray korlátozást meg a gumis cuccokat. Beszerzi egyből az AK-t.
(Bár mondjuk nem értem mire kellhet ez neki, bűnözéshez nem jobb egy kisebb és jobban rejthető fegyver? Mire készült, tűzharcra?)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.01.07. 13:33 Ennyit ér kb az igrend fegyverbetiltó törekvése.
A bűnöző az úgyis szerezni fog durvább vasat is, lesz@rja a paprika spray korlátozást meg a gumis cuccokat. Beszerzi egyből az AK-t.
(Bár mondjuk nem értem mire kellhet ez neki, bűnözéshez nem jobb egy kisebb és jobban rejthető fegyver? Mire készült, tűzharcra?)
Gondolom ehhez volt könnyű hozzájutni...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.01.07. 13:35 Gondolom ehhez volt könnyű hozzájutni...
Állítólag a déli határon 60-80k körül hozzá lehet jutni egy illegal vashoz. Arrafelé keresztbe szarják az igrendet.

Megjegyzem, nem értek egyet az illegal fegyvertartással, ezért vannak kizárólag engedélyes vasaim.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.01.07. 15:58 Állítólag a déli határon 60-80k körül hozzá lehet jutni egy illegal vashoz. Arrafelé keresztbe szarják az igrendet.

Megjegyzem, nem értek egyet az illegal fegyvertartással, ezért vannak kizárólag engedélyes vasaim.
Ez nem tűnik irreálisnak!
Szerbiában az alábbi újságcikk szerint 1 millió engedéllyel tartott sport- és vadász lőfegyver van a lakosságnál. (!!!) Az illegális fegyverek számát pedig csak óriási szórással, pontatlanul tudják 200 ezer és 900 ezer közé becsülni, ami a cikk szerint konzervatív becslés, ennél több is lehet. És csak a 2003-as kampányban 83 ezer illegális lőfegyvert adtak le, vagy legalizáltak.
Felhozatal tehát van bőven.

https://www.dw.com/en/serbia-the-land-o ... a-36946878
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

TotoHU írta: 2019.01.07. 16:16 Ez nem tűnik irreálisnak!
Szerbiában az alábbi újságcikk szerint 1 millió engedéllyel tartott sport- és vadász lőfegyver van a lakosságnál. (!!!) Az illegális fegyverek számát pedig csak óriási szórással, pontatlanul tudják 200 ezer és 900 ezer közé becsülni, ami a cikk szerint konzervatív becslés, ennél több is lehet. És csak a 2003-as kampányban 83 ezer illegális lőfegyvert adtak le, vagy legalizáltak.
Felhozatal tehát van bőven.

https://www.dw.com/en/serbia-the-land-o ... a-36946878
Valszeg a déli határzár a fegyver csempészeknek is betett rendesen. A keleti országrészben hallani inkább felfegyverzett cigi csempészekről, valszeg fegyver is csurran cseppen... :cry:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

borsodi írta: 2019.01.07. 16:55 Valszeg a déli határzár a fegyver csempészeknek is betett rendesen. A keleti országrészben hallani inkább felfegyverzett cigi csempészekről, valszeg fegyver is csurran cseppen... :cry:
Igen a határzár az valszeg megnehezítette a svarcolók dolgát.
A helyzet Ukrajnában sem jobb túlságosan, sőt. Az alábbi jelentés szerint csak a tavalyi évben indított egyik illegál fegyvereket felszámoló akcióban 913 lőfegyvert foglaltak le. Egyetlen akcióban!

https://www.occrp.org/en/daily/8785-ukr ... pons-sales

Ehhez képest az itthoni hírekben látható kispuskás vidéki bácsik, mókolt FÉG GV-kkel játszadozó orvvadászok, gázriasztóból visszaalakító buhera bajnokok stb bőven kispályás arcok.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

turbop írta: 2019.01.07. 12:23 A cikkben szereplő PA-t vissza alakíthatták?
Csak az x-elésből gondolnám.
Vissza, méghozzá egy Keserű-félét. A "MAKAROV" és a "FÉG" feliratok XXX-elve. Steiner-féle konverzióm van, arról sokkal igényesebben tüntette el a mester a feliratokat.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

turbop írta: 2019.01.07. 12:23 A cikkben szereplő PA-t vissza alakíthatták?
Csak az x-elésből gondolnám.
https://index.hu/belfold/2019/01/07/buj ... abitoszer/
Nagyon ismerős volt a hangtompító, mintha már láttam volna.
Hát igen.
https://444.hu/2016/10/06/nagyon-sok-fu ... lyi-hazban
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

regitiszt írta: 2019.01.08. 07:52 Nagyon ismerős volt a hangtompító, mintha már láttam volna.
Hát igen.
https://444.hu/2016/10/06/nagyon-sok-fu ... lyi-hazban
Na ezt valaki magyarázza már el nekem...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2019.01.08. 08:50 Na ezt valaki magyarázza már el nekem...
Ez ugyanaz a 2016-os fogás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2019.01.08. 09:07 Ez ugyanaz a 2016-os fogás.
Azt még értem... azt nem értem, hogy lett belőle 2019-es hír...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2019.01.08. 09:37 Azt még értem... azt nem értem, hogy lett belőle 2019-es hír...
Most született ítélet?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Van hozza story is hogy mi tortent pontosan:
When he saw I saw him, he sat next to me, Viana told MMAJunkie. He asked me the time, I said it, and I saw he wasn't going to leave.

So I already moved to put my cell phone in my waist. And then he said, Give me the phone. Don't try to react, because I'm armed. Then he put his hand over [a gun], but I realised it was too soft.

He was really close to me. So I thought, If it's a gun, he won't have time to draw it. So I stood up. I threw two punches and a kick.

He fell, then I caught him in a rear naked choke. Then I sat him down in the same place we were before and said, Now we'll wait for the police.
Brazil nokkel nem art vigyazni. Ez sem regen tortent, itt a konyokte meg a csukloja banta a tolvajnak:

https://www.youtube.com/watch?v=Rt-YINpsjYw
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.01.08. 19:06 Kutyát a gazdától elvenni, normálisra nevelni (lehetséges, és ezt nagyon helyesen a cikk végén is írják), gazdát szénné bírságolni és örökre eltiltani mindenféle állat tartásától.
A pitbull nem kutya, hanem egy kitenyésztett biofegyver, csak félresikerült, ezért nem használják a rendvédelmi, vagy katonai erők.

Ellenben remek bevételi forrás a farokméregetős, erőfitogtatós "nekem lehet, másnak nem" típusú gyökerek táborába.

Ergo ezeket a félresikerült biofegyveeket ilyen esetben én azonnal, és véglegesen hatástalaníttatnám. Egyáltalán azt sem értem, hogy egy ilyen szinten labilis, és tudottan veszélyes fajtát miért tarthat akármilyen hülye. Ezek konkrétan időzített bombák.

Egy ilyen most elpukkant.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2019.01.08. 20:24 A pitbull nem kutya, hanem egy kitenyésztett biofegyver, csak félresikerült, ezért nem használják a rendvédelmi, vagy katonai erők.
Oztán ezt a hülyeséget meg ki mondta neked?

https://www.google.com/search?q=militar ... 36&bih=750
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.01.08. 22:26 Oztán ezt a hülyeséget meg ki mondta neked?

https://www.google.com/search?q=militar ... 36&bih=750
Szuicid különítmény... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gyönyörű történet, ami szerintem jó ügyvéddel jogos védelemnek is kihozható lenne (de nem lesz), tovabbá jól mutatja, hogy nem halálos eszközt mennyivel okosabb használni, mint ökölharcba belemenni, ami akár így is végződhet.

https://index.hu/belfold/2019/01/09/koz ... eruletben/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.09. 10:44 Gyönyörű történet, ami szerintem jó ügyvéddel jogos védelemnek is kihozható lenne (de nem lesz), tovabbá jól mutatja, hogy nem halálos eszközt mennyivel okosabb használni, mint ökölharcba belemenni, ami akár így is végződhet.

https://index.hu/belfold/2019/01/09/koz ... eruletben/
Ha valóban a rolleres kezdett el agresszívan viselkedni, meg még neki állt feljebb, miután ő hibázott, akkor önvédelem. Dehát itt csak az egyik oldal tudja elmesélni a sztorit, szóval ki tudja mi történt valójában...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.01.09. 11:24 Ha valóban a rolleres kezdett el agresszívan viselkedni, meg még neki állt feljebb, miután ő hibázott, akkor önvédelem. Dehát itt csak az egyik oldal tudja elmesélni a sztorit, szóval ki tudja mi történt valójában...
Szomorú eset... Nem fogjuk megtudni, mi történt valójában. Mit kiáltott utána, amitől a rolleres megfordult? Erről már csak a túlélők verziója maradt fenn. Amúgy én is sokat rollerezem, sőt azon a környéken, abban az utcában is megfordultam egy időben rollerrel sokszor. Nekem is beszóltak nem egyszer, hol a gyalogosok hol a bringások, sehol nem vagy jó vele igazán. Vigyázni kell baromira, a roller sporteszköz, nem haladhat sem kerékpárúton sem az úttesten, a gyalogosok között kell mennie, viszont azoknál átlag 3x gyorsabb ami elég nagy különbség! Részint ezért is hagytam fel vele
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.01.09. 10:44 Gyönyörű történet, ami szerintem jó ügyvéddel jogos védelemnek is kihozható lenne (de nem lesz), tovabbá jól mutatja, hogy nem halálos eszközt mennyivel okosabb használni, mint ökölharcba belemenni, ami akár így is végződhet.

https://index.hu/belfold/2019/01/09/koz ... eruletben/
Azért, nem akárki tud ám akkorát és főleg megfelelő helyre ütni, hogy a másik meghalljon. Képzett boxolo, vagy valamilyen más harcmuveszetben járatos figura lehetett a tettes, akkor viszont, controlalni kellett volna az ütés erejét, meg módjuk nem vmilyen "kiütési pontra" pld. :allcsucsra kellet volna utnie... Nagyon szomorú a történet, hogy egy ilyen hülyeség miatt meghalt egy ember... Bármikor, bármelyikünkel ugyan ez megtörtenhet, akár egy közlekedési, parkolási konfliktus miatt is...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2019.01.09. 18:09 Azért, nem akárki tud ám akkorát és főleg megfelelő helyre ütni, hogy a másik meghalljon. Képzett boxolo, vagy valamilyen más harcmuveszetben járatos figura lehetett a tettes, akkor viszont, controlalni kellett volna az ütés erejét, meg módjuk nem vmilyen "kiütési pontra" pld. :allcsucsra kellet volna utnie... Nagyon szomorú a történet, hogy egy ilyen hülyeség miatt meghalt egy ember... Bármikor, bármelyikünkel ugyan ez megtörtenhet, akár egy közlekedési, parkolási konfliktus miatt is...
Néha hallani ilyeneket. Az ember elképesztően szívós tud lenni, néha meg szó szerint egy karcolástól fertőzést kap és meghal. Tipikusan ha esés közben úgy veri be a fejét az ember, akkor abból akármi lehet. Szóval nem szabad félvállról venni egy "sima kis" bunyót sem, mert komoly maradandó dolgok lehetnek belőle, vagy szélsőséges esetben halál.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.01.09. 18:09 Azért, nem akárki tud ám akkorát és főleg megfelelő helyre ütni, hogy a másik meghalljon. Képzett boxolo, vagy valamilyen más harcmuveszetben járatos figura lehetett a tettes, akkor viszont, controlalni kellett volna az ütés erejét, meg módjuk nem vmilyen "kiütési pontra" pld. :allcsucsra kellet volna utnie... Nagyon szomorú a történet, hogy egy ilyen hülyeség miatt meghalt egy ember... Bármikor, bármelyikünkel ugyan ez megtörtenhet, akár egy közlekedési, parkolási konfliktus miatt is...

ööö, nem olvastad a hirt.

Nem ugy utotte meg, hanem egy utes utan elesett a barom, es bebaszta a fejit az aszfaltba, mert az kemeny.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Cal.50 gumi nincs senkinek?
Pár darab kellene egy tesztre, kölcsönbe.
Már rendeltem,de 2 hét.
Holnap megyek a festék lövedékért, így közeleg a T4HDR
Teszt,de gumimaci nincs. :cry:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.01.09. 19:32 ööö, nem olvastad a hirt.

Nem ugy utotte meg, hanem egy utes utan elesett a barom, es bebaszta a fejit az aszfaltba, mert az kemeny.
Izé, úgy megutni valakit, hogy elessen, - sem ecceru...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.01.09. 21:55 Izé, úgy megutni valakit, hogy elessen, - sem ecceru...
De bármikor összejöhet. Megbotlik, elesik. Ügyvéd ismerős mesélte régen, hogy volt ilyen ügye. Egyszerű utcai vita, a védence nem is ütött, csak ellökte magától az agresszíven közeledő támadót. Az elesett, fej bever járdaszegélybe, helyszínen meghal. A vád emberölésről indult, felmentés lett belőle.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

https://index.hu/belfold/2019/01/10/bun ... entmarton/

Ez így tényleg csak 5 évet ér??
- Kegyelemmel szabadult életfogytról, ahol emberölésért ült
- Majd szabadulása után X évvel tarkón lövi a szomszédját, aki valami miatt nem hal bele a fejlövésbe
- És erre ilyen előélettel csak 5 évet kap

Az eset 2015-ben történt, a most 66 éves arc jövőre szabadulhat is, és újra köztünk járkál majd.

Hát és ezt így hogy???
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.01.10. 14:03 https://index.hu/belfold/2019/01/10/bun ... entmarton/

Ez így tényleg csak 5 évet ér??
- Kegyelemmel szabadult életfogytról, ahol emberölésért ült
- Majd szabadulása után X évvel tarkón lövi a szomszédját, aki valami miatt nem hal bele a fejlövésbe
- És erre ilyen előélettel csak 5 évet kap

Az eset 2015-ben történt, a most 66 éves arc jövőre szabadulhat is, és újra köztünk járkál majd.

Hát és ezt így hogy???
Üdv!
Ahogy korábban írtam már: azért, mert a bírók függetlenek. Többnyire a valóságtól is....
A bűncselekményeknél mindig megy a matekolás, hogy "az elkövető szándéka mire terjedt ki, a tudata mennyire fogta át a cselekedetét, annak következményeit" és hasonló f.szságok.

Gondolom mivel tagadott a pali ( a gyanúsított vallomása sajnos sokszor túl nagy hangsúlyt kap, sokszor a kevésbé szubjektív bizonyítékokkal szemben is), ezért a célzatot nem tudták kellőképpen alátamasztani ( az mindenképp furcsa, hogy miért ken vkit hátulról fejbe, majd elviszi dokihoz), így maradt a halált okozó sts. kísérlet.

Itt sem - csak - a törvénnyel van a baj. Ha kicsit is t.kösebb a tanács, akkor az előélet miatt jobban is megsúrolhatta volna, akár ebben a minősítésben is.
Hogy miért vettek le az ítéletből, hát azzal max. maguk előtt számolnak el...
Én simán módosítanám ( ahogy korábban is mondtam) a Btk.-t: felfegyverkezett elkövetés pl. 1,5-ös szorzó, lőfegyver, robbanóanyag meg mondjuk 2,5-es. Az alap büntetési tételhez képest. Nettó összegben, kedvezmény kizárva. És 2. és 3. fok sem nyúlhat hozzá. És nem 4-5 ev múlva, hanem max. 2 even belül (ekkorra jogerős ítélet).

Ha meg vkinek baja van vkivel, akkor kölcsönös megegyezés alapján lehet ökölre menni. A vesztes meg nem jelentget, nem hatulról leszúr, nem hív 5 tesvírt, hanem elballag haza.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Freddy Haflin írta: 2019.01.11. 18:01 Én simán módosítanám ( ahogy korábban is mondtam) a Btk.-t: felfegyverkezett elkövetés pl. 1,5-ös szorzó, lőfegyver, robbanóanyag meg mondjuk 2,5-es. Az alap büntetési tételhez képest. Nettó összegben, kedvezmény kizárva. És 2. és 3. fok sem nyúlhat hozzá. És nem 4-5 ev múlva, hanem max. 2 even belül (ekkorra jogerős ítélet).
Ez ilyen esetben jópofa, akkor viszont nem lenne az, amikor egy védekezőt mérnek meg ezekkel, pusztán mert sikerült megvédenie magát. Amit viszont Te se gondolhatsz komolyan, az a 2-3. fokos "javaslatod"... ehhez nem akarnád már alkotmányi szinten törölni a jogorvoslat lehetőségét is? :lol:
Sapienti sat.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Nem a jogorvoslat létezésére értettem, hisz emberek döntenek, benne van a hiba lehetősége.
Arra gondoltam, hogy a "szorzótáblához" nem nyúlhatnak, tehát max. az alapösszeget csökkenthetnék, és agt felszorozva meg mindig sok maradna.

Persze, egyértelmű hogy ez egy relatív tiszta sztori. Inkább ott csúcsosodna ki, mint a fegyveres rablás, emberölés.
A testi sértés nyilván vékony jég, főleg az 1-1 vélemény esetén.

De úgyis csak ötlet, így nagy energiát nem kell beletolni a továbbgondolásba ( valszeg nem kérik holnapra a honatyák módosító tervezetet. :D )
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Freddy Haflin írta: 2019.01.11. 20:35 De úgyis csak ötlet, így nagy energiát nem kell beletolni a továbbgondolásba ( valszeg nem kérik holnapra a honatyák módosító tervezetet. :D )
Tőlem sem, pedig akkor pár évre lenne munkám és nem csak a Btk-n :D
Sapienti sat.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah ez az amiből nem szabadna/érdemes cikknek születnie szerintem.

https://index.hu/kulfold/2019/01/11/a_f ... meghalnia/
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

turbop írta: 2019.01.12. 13:44 Nah ez az amiből nem szabadna/érdemes cikknek születnie szerintem.

https://index.hu/kulfold/2019/01/11/a_f ... meghalnia/

Ovbmg
jogban kitargyalva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Amerikai engedélyes fegyvertartó a repülőre felvihető KÉZIpoggyászában felejtette a concealed carry engedéllyel viselt fegyverét repülőre szálláskor. Ez nem ritka eset arrafelé, cikk is volt korábban statisztikákkal.

Egy utas azonban csak Tokióban leszállás után vette észre, hogy hoppácska, a tatyóban maradt a stuki... :lol:

https://index.hu/kulfold/2019/01/14/atl ... repuolgep/
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

segítséget szeretnék kérni android készülékre t-online-os email címet szeretnék feldobni, de nincs rajta levelező program. melyiket telepítsem ami tudja kezelni? privátban is jó. Nagyon köszönöm!
Válasz küldése