OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.05.26. 10:21 Ki fogsz nevetni: eszembe se jutott, hogy ilyet már sorozatban gyártanak. "Mert akkor lenne a magyar fegyverboltokban": pont ilyenre ne lenne igény?

Apropó: a Cobrával mi történt?
Mi árultuk régen, még az előző válság előtt, 9900- Ft-ért asszem, kb. NULLA ÉRDEKLŐDÉS volt rá, imho kevesebb, mint 10 db fogyott összesen, több év alatt, pedig minőségi, full acél cucc.

Ilyen volt: Kép

(Következtetésképpen az említett Cobra cucc gyártója is becsődölt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.05.26. 10:25
Köszönöm. Meglepődtem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.05.26. 06:44 azért az igazán modern ilyen cuccok már régen felhőbe mentenek...

(De a kamerarendszerek hasznosságával kapcsolatban nekem is vannak komoly kétségeim.)
CCTV önmagában nem véd semmitől. Visszatartó ereje kutatások alapján van és esemény rekonstrukcióban hasznos lehet, de összességében inkább kiegészítő elem, különösen, ha azt folyamatosan nem figyeli személyzet.
Az olyan jelzőrendszer, ami helyszíni beavatkozást mozgósít és a mechanikai védelem, ami kitart a beavatkozásig, fontosabb.
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2020.05.26. 09:22 Ne egyszerőbb egy ilyen Schreck Selbstschussgerättal egy 9mm Knall patront elsütni?
Az elé lehet tenni kapszaicin púdert, vagy bármit.10383-100_schreck-selbstschussgeraet-kieferle-m1-inklusive-50-r-knallpatronen-9-mm.jpg
Na, egész reggel ezt a tipust kerestem, és nem találtam, mindenütt a 209 csapival van.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2020.05.26. 17:54 Na, egész reggel ezt a tipust kerestem, és nem találtam, mindenütt a 209 csapival van.
Rendelhetünk többen együtt, ha másnak is kell!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2020.05.26. 18:00 Rendelhetünk többen együtt, ha másnak is kell!
A gyártó honlapja:

https://www.kieferle.com/sicherheit/geb ... uss-m1.php
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ezekkel csak akkor lehet nagy gond, ha nem érsz haza, mire cselekvőképes lesz a delikvens. Egy darabig ugye nem is tud menekülni, utána meg lehet, hogy bosszúból összetör mindent, vagy meggyújt egy teamécsest/díszgyertyát a szobában, a konyhában meg kitámasztja az egyik gázcsapot egy székkel... Vagy csak simán felgyújtja a kecót. Tömbházban ez nyilván nem biztos, hogy játszik, de elég kreatívak tudnak az ilyen férgek lenni, ha kib.szásról, bosszúról van szó.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

"Ahogy békésen sétáltam, odajött egy banda, lökdösni kezdtek, majd követelték a telefonomat. Megijedtem, de nem adtam nekik, inkább megszaporáztam a lépteimet, ami nem olyan egyszerű egy rossz bringával. Erre utánam jöttek, válogatott ocsmányságokat mondtak, majd megfenyegettek, hogy nagy bajom esik, ha nem fogadok szót. Felkaptam a bringám, majd rohantam, ahogy tudtam. Egy ideig követtek, de aztán átrohantam a hatsávos úton, ők pedig a túloldalon ragadtak. Senki nem jött segíteni! Másnap a neten láttam, hogy éjszaka késelt egy banda, és rájöttem, hogy engem is ők zaklattak, csak nekem mázlim volt"

Nekem furcsa, hogy méltatlankodik, neki nem segített neki senki - miközben ő sem gondolta úgy, hogy érdemes lenne felhívnia a 112-t, hogy a Deák téren egy agresszív banda beleköt a járókelőkbe.

https://index.hu/belfold/2020/05/26/bli ... ezert_olt/
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

A deáktéri események margójára: Most nem a halálbüntetésért kéne kiáltani, hanem a fegyverviselés jogáért
https://tibiatya.blogstar.hu/2020/05/26 ... ert/95437/
igen, vannak benne baromságok de a fiktív celeb fegyvertartás párti véleménye érdekes (még akkor is, ha ezzel valószínűleg a tragédia kapcsán fellépő hype-ot szeretné meglovagolni az olvasottság/figyelem érdekében)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2020.05.27. 12:25 A deáktéri események margójára: Most nem a halálbüntetésért kéne kiáltani, hanem a fegyverviselés jogáért
https://tibiatya.blogstar.hu/2020/05/26 ... ert/95437/
igen, vannak benne baromságok de a fiktív celeb fegyvertartás párti véleménye érdekes (még akkor is, ha ezzel valószínűleg a tragédia kapcsán fellépő hype-ot szeretné meglovagolni az olvasottság/figyelem érdekében)

De nekünk ez többet árt, mint használ! Mert nem mindegy KI mondja!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2020.05.27. 12:43 De nekünk ez többet árt, mint használ! Mert nem mindegy KI mondja!
Figyelj, szerintem a sok őt (akárcsak divatból is) követő mai fiatal akikbe belenevelődött, hogy a fegyver rossz, gonosz valami, azoknak ez már lehet egy gondolatébresztő, elgondolkodtató valami. Másrészt ha te mondanád (hiába vagy hitelesebb) nem érne semmit mivel nem ismernek, nem tudják ki vagy, de ha Tibi atya mondja arra lehet felkapják a fejüket.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

bcsob írta: 2020.05.27. 12:25 A deáktéri események margójára: Most nem a halálbüntetésért kéne kiáltani, hanem a fegyverviselés jogáért
https://tibiatya.blogstar.hu/2020/05/26 ... ert/95437/
igen, vannak benne baromságok de a fiktív celeb fegyvertartás párti véleménye érdekes (még akkor is, ha ezzel valószínűleg a tragédia kapcsán fellépő hype-ot szeretné meglovagolni az olvasottság/figyelem érdekében)
Ismerem az itteni cikkeket jegyző srácot, következetesen képviselt, komplex és többnyire elég racionális világnézete van, szarik a hype-ra.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2020.05.27. 12:51 Figyelj, szerintem a sok őt (akárcsak divatból is) követő mai fiatal akikbe belenevelődött, hogy a fegyver rossz, gonosz valami, azoknak ez már lehet egy gondolatébresztő, elgondolkodtató valami. Másrészt ha te mondanád (hiába vagy hitelesebb) nem érne semmit mivel nem ismernek, nem tudják ki vagy, de ha Tibi atya mondja arra lehet felkapják a fejüket.

Aki meg nem Tibi atya fan, annak úgy jelenik meg, hogy "nézd már a részegségre-alkoholizmusra építő viccoldal tolja ezt az önvédelmi fegyveres dolgot, komolytalan, és még jobban alátámasztja, hogy be köll tiltani".

Pont ugyanez jött le, amikor a rendszeresen pszichiátriai kezelés alatt álló balhékirály megmondóember Puzsér "állt ki" a polgári fegyvertartás mellett.

Ugyanakkor rengeteg ismert (még esetleg elismert is) ember (színész, sportoló, orvos stb) is van, aki fegyvertartó, de soha a büdös életben nem meri ezt bevallani sehol a médiában, nem mer semmit sem pro-gun megszólalni, még érintőlegesen sem.

Pedig AZ hasznos lehetne szemléletformálásban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

gvass1 írta: 2020.05.27. 16:46 Aki meg nem Tibi atya fan, annak úgy jelenik meg, hogy "nézd már a részegségre-alkoholizmusra építő viccoldal tolja ezt az önvédelmi fegyveres dolgot, komolytalan, és még jobban alátámasztja, hogy be köll tiltani".

Pont ugyanez jött le, amikor a rendszeresen pszichiátriai kezelés alatt álló balhékirály megmondóember Puzsér "állt ki" a polgári fegyvertartás mellett.

Ugyanakkor rengeteg ismert (még esetleg elismert is) ember (színész, sportoló, orvos stb) is van, aki fegyvertartó, de soha a büdös életben nem meri ezt bevallani sehol a médiában, nem mer semmit sem pro-gun megszólalni, még érintőlegesen sem.

Pedig AZ hasznos lehetne szemléletformálásban.
A szó legszorosabb értelmében vett mainstream valszeg a büdös életben nem fog a szájára venni ilyesmit, addig pedig a 100 vagy 500 ezres követőtáborral rendelkezők kiállása még mindig több, mint a semmi. Nem mintha ennek komolyabb jelentősége lenne.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.05.27. 20:24 Mingyá' indulnak a zűrhajósok :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=fCtGbyM ... =emb_title
Launch canceled until saturday...

Holly shit! Its sooo merican!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.05.27. 22:23 Launch canceled until saturday...

Holly shit! Its sooo merican!
Bealudtam a várakozásba és pofánvert a telefon :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kitüntették a pizzafutárt, aki robogójával feltartóztatta a napokban a rendőrök elől menekülő autóst.

Autós üldözésbe a rendőröknek kérés nélkül besegíteni civilként az tényleg elismerésre méltó? Nem mondom vagány húzás volt tőle egy szál robogóval a kocsi elé állni, ezt el kell ismerni.

https://index.hu/belfold/2020/05/28/kit ... lo_ferfit/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.05.29. 13:39 Autós üldözésbe a rendőröknek kérés nélkül besegíteni civilként az tényleg elismerésre méltó?
Szia,

Szerintem igen, egyertelmuen! Es orulok neki, hogy nem vagyok egyedul ezzel a velemenyemmel.

Mondjuk a lanytestvert nem odadobni a fegyveres rablonak is az, de ott alighanem mukodtek az eloiteletek. :-(

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.29. 13:39 Kitüntették a pizzafutárt, aki robogójával feltartóztatta a napokban a rendőrök elől menekülő autóst.

Autós üldözésbe a rendőröknek kérés nélkül besegíteni civilként az tényleg elismerésre méltó? Nem mondom vagány húzás volt tőle egy szál robogóval a kocsi elé állni, ezt el kell ismerni.

https://index.hu/belfold/2020/05/28/kit ... lo_ferfit/
Semmiképp nem elvárható dolog, életveszély. Ha mégis megteszi, akkor az egy szép dolog.
A Deák téri késelésnél is járhat a hős jelző a srácoknak*. Ugye a jelen infók szerint a lányokat kezdték el a retkek molesztálni. Viszont az életükkel fizettek, azt nem tudom lett-e volna konfliktus nélküli menekülőút... A motoros futár ugyanígy belehalhatott volna ebbe a mutatványba, szóval ha nincs veszélyben élet, akkor az első lépés igenis békésen kikerülni a szitut.

*Tudom, hogy nem voltak aranyéletűek ők sem, de azért némi futballhuligánkodás meg kettős gyilkosság között ERŐS mértékbeli különbség van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.05.29. 13:39 Kitüntették a pizzafutárt, aki robogójával feltartóztatta a napokban a rendőrök elől menekülő autóst.

Autós üldözésbe a rendőröknek kérés nélkül besegíteni civilként az tényleg elismerésre méltó? Nem mondom vagány húzás volt tőle egy szál robogóval a kocsi elé állni, ezt el kell ismerni.

https://index.hu/belfold/2020/05/28/kit ... lo_ferfit/
ha nincs élesre engedélyed, mit veszíthetsz? meglesz az 5 perc hírnév. pláne manapság, amikor mindenki előbb felveszi a balesetet tragédiát stb. majd más segít
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.05.29. 13:39 Kitüntették a pizzafutárt, aki robogójával feltartóztatta a napokban a rendőrök elől menekülő autóst.

Autós üldözésbe a rendőröknek kérés nélkül besegíteni civilként az tényleg elismerésre méltó? Nem mondom vagány húzás volt tőle egy szál robogóval a kocsi elé állni, ezt el kell ismerni.

https://index.hu/belfold/2020/05/28/kit ... lo_ferfit/
Jól csinálta a Futár is, és a Rendőrség is a dolgát. Ez egy kerek, becsületes történet volt.

Adott volt egy baromarcú, akinél elszállt az agyhúgy tartály. Nem állt meg a rendőröknek, és csinálta a fesztivált. A mocis gyerek gondolkodás nélkül segített a szar szitun, így a rendőrök tudták tenni a dolgukat. Kockáztatta a saját testi éppségét, és a robiját, semmi mást. Ez elismerést érdemel szerintem is. Meg is kapta, ez így kerek!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Mr. Senki írta: 2020.05.29. 16:24 Jól csinálta a Futár is, és a Rendőrség is a dolgát. Ez egy kerek, becsületes történet volt.

Adott volt egy baromarcú, akinél elszállt az agyhúgy tartály. Nem állt meg a rendőröknek, és csinálta a fesztivált. A mocis gyerek gondolkodás nélkül segített a szar szitun, így a rendőrök tudták tenni a dolgukat. Kockáztatta a saját testi éppségét, és a robiját, semmi mást. Ez elismerést érdemel szerintem is. Meg is kapta, ez így kerek!
Fasza. Arc, nev nyilvanosan. Na mindegy.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Isszy írta: 2020.05.29. 16:52 Fasza. Arc, nev nyilvanosan. Na mindegy.
Háááát azért itt nem egy drogkartellt buktatott le a srác, csak egy szabsértőt segített megállítani.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2020.05.29. 17:15 csak egy szabsértőt segített megállítani.
Ha jol olvastam, akkor hivatalos szemely elleni eroszak buntettevel is meggyanusitottak.

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Isszy írta: 2020.05.29. 16:52 Fasza. Arc, nev nyilvanosan. Na mindegy.
Nem hiszem, hogy így ment volna, ha nem járul hozzá és nem akarja.
Sapienti sat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2020.05.29. 17:45 Ha jol olvastam, akkor hivatalos szemely elleni eroszak buntettevel is meggyanusitottak.

Bel
Meggyanúsították...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

GD-nek :mrgreen:
i4xdz6kr1wp31.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Egy kis érdekesség:
A híres rallyversenyzőt BJ Baldwint és barátnőjét megtámadták egy gyorsétterem parkolójában, csak a két támadó nem tudta, hogy BJ-t Taran Butler edzette aki John Wicket is 8-) https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... ri-nonaka/
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Deák téri kettős késelés reloaded?

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... les-gyulan

"A rendőrségre 2020. május 31-én 4 óra előtt néhány perccel tett bejelentést egy gyulai nő arról, hogy a háza udvarán van egy sérült. A férfi, akinek az arcát vágták meg, a rendőröknek elmondta, hogy van még egy sérült, akit megszúrtak. Az ő holttestét a közelben, az utcán találták meg. A Gyulai Rendőrkapitányság rendőrei a bejelentéstől számított egy órán belül a 44-es számú főút Gyulát elkerülő szakaszán elfogtak egy férfit, a gyanú szerint ő sebesítette meg az elhunytat. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.05.31. 08:03 Deák téri kettős késelés reloaded?

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... les-gyulan
Mindenki megőrült, tartós telihold van?
Ja és tiltsák már be a késeket, de legalább kössek alkalmassági vizsgához! :|
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Volt egy korábbi hozzászólás erről, hogy alkalmassági, vizsga stb. (csak nem találom, lehet arénában van.)

Néhány esetben én is el tudnám fogadni, hogy lenne valami, de az a baj, hogy mi ebben is átesünk mindig a ló túloldalára.
Lehet, hogy csak 5db kérdésre kellene jól válaszolni, de azt a következőképpen lehetne megtenni. Csak egy Nemzeti xxx bt-nél lehetne a tanfolyamot megcsinálni évente egyszer rendezve. 10-en * X ezer forintért. Ezek után lehetne menni a rendőrségre beadni a kérelmet, szintén X ezer forintért. Már csak 30-60 nap és meg is van az engedély amit szintén orvosi vizsgálat megléte, időnkénti megújítás mellett lehetne. Esetleg tárolási szabályok is lennének. Nah ezért lenne egyenlő a betiltással.
:-(
TotoHU írta:
Ja és tiltsák már be a késeket, de legalább kössek alkalmassági vizsgához! :|
"..."
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Nem tudom volt e már

https://www.origo.hu/nagyvilag/20200529 ... zsban.html

"Mielőtt bement volna a helyi kórházba, levette a golyóálló mellényét, ekkor vette észre a belefúródott lövedéket."

Meg sem érezte a 9mm golyót? Milyen mellény lehetett az.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

BreakerHUN írta: 2020.05.31. 11:38 Nem tudom volt e már

https://www.origo.hu/nagyvilag/20200529 ... zsban.html

"Mielőtt bement volna a helyi kórházba, levette a golyóálló mellényét, ekkor vette észre a belefúródott lövedéket."

Meg sem érezte a 9mm golyót? Milyen mellény lehetett az.
Stresszhelyzet, + alacsonyabb impulzusú (pl. .380 ACP) lövedék, (nem golyó) esetében simán.
De több dokumentált eset volt már, ahol erősebb lövedék találatát sem észlelte a delikvens. Az adrenalin + egyéb stresszhormonok pont erre vannak "kitalálva".
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

zora írta: 2020.05.31. 11:56 Stresszhelyzet, + alacsonyabb impulzusú (pl. .380 ACP) lövedék, (nem golyó) esetében simán.
De több dokumentált eset volt már, ahol erősebb lövedék találatát sem észlelte a delikvens. Az adrenalin + egyéb stresszhormonok pont erre vannak "kitalálva".
Plusz ha tényleg intenzív "harc" volt, ahol dobálták is őket minden szarral, simán érezhetett egy ütést, amiről nem is feltételezte, hogy lövedék.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kallard írta: 2020.05.31. 12:17 Plusz ha tényleg intenzív "harc" volt, ahol dobálták is őket minden szarral, simán érezhetett egy ütést, amiről nem is feltételezte, hogy lövedék.
Így.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

bcsob írta: 2020.05.29. 22:48 Egy kis érdekesség:
A híres rallyversenyzőt BJ Baldwint és barátnőjét megtámadták egy gyorsétterem parkolójában, csak a két támadó nem tudta, hogy BJ-t Taran Butler edzette aki John Wicket is 8-) https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... ri-nonaka/
Sziasztok,

Kép

Bal szelen egy gagyi erszorito van, vagy valami teljesen mas?

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2020.05.31. 12:34 Sziasztok,

Kép

Bal szelen egy gagyi erszorito van, vagy valami teljesen mas?

Bel
Erszoritobol csinalt utő valami szerintem.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2020.05.31. 11:56 Stresszhelyzet, + alacsonyabb impulzusú (pl. .380 ACP) lövedék, (nem golyó) esetében simán.
De több dokumentált eset volt már, ahol erősebb lövedék találatát sem észlelte a delikvens. Az adrenalin + egyéb stresszhormonok pont erre vannak "kitalálva".
Pontosan. Ha műsor van, sokan a halálos sérülést (golyó, kés) se érzik meg, majd 20 perccel később elfekszenek a kivérzéstől.
Sapienti sat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2020.06.07. 08:30 Kép
Eladná azt a stukkert, lenne pénze rendes ruhákra... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Vadkamera

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Egy erdő területe Natura 2000 és "Nemzeti Park Igazgatóság működési területén található kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület". Pech, hogy felhagyott murvabánya is van a területén, odavezető aszfaltos úttal, éppen csak kényelmesen messze a falutól, hogy kíváncsi tekintetektől rejtve legyen: szinte kínálja magát szemétlerakásra. (Nekem senki se magyarázza, hogy a hűtőgép erdőn terem.)
Ez nem Amerika: ugyan éjjellátóval kiülhetek lesre, de a kétlábú dúvadakat nem fogadhatom AR-15-össel. Pedig a pénzbeli kártól függetlenül megérdemli az összes, hogy kiszelektálódjanak.
A megoldást út elejére lerakott sorompóban és vadkamerákban vélem megtalálni.

Eddig ezeket olvastam:
- Hogyan válasszunk vadkamerát? - Simabőrű.hu
- 10 szempont a vadkamera vásárlásához - Vadász blog
- Mesél a vadkamera - Vadászat.net

Szempontok:
1. A vadvilágból csak a kétlábú szemetelő dúvadak érdekelnek. Így a jobb képminőséget biztosító 800+ nm-es tartományban lehet a megvilágítás.
2. Elvárt képminőség: kb. 15-30 méterről rendszám olvasható, arc felismerhető legyen.
3. Jó rejthetőség enyves kezű fajtársaink miatt.
4. Ha felfedezik, ellopása a lehető legtöbb munkával járjon.
5. Legjobb esetben is csak pár hetente egyszer tudom ellenőrizni a kamerát.
6. Jópofa lenne, ha a kamerával együtt nem lehetne ellopni a képeket, de így olcsó nem lesz.
7. Nem bánom, ha napelem is tölti.

Kiegészítenétek? Vannak tapasztalatok? (Azon most lendüljünk túl, hogy úgyis ellopják. Ha lesz kiválasztott típus és ár, a tulajdonosok megmondják, belefér-e.)

Minden segítséget megköszönök a tulajdonosok nevében is, akik túlnyomórészt idős, nyugdíjas emberek. Abban az erdőben gazdálkodni de facto tilos, de a szemét összeszedése, elszállítása kötelező, és nincs ingyen. (2019 első két hónapjában háromszázezer forintba került a szemét kitakarítása.)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

"ellopása a lehető legtöbb munkával járjon."

Szerintem ez alapvetoen nem a kameran, hanem a kirakas modjan mulik: olyan helyen legyen, ahova letra nelkul nem lehet felmenni, es persze olyan magasan, hogy kenyelmetlen legyen egy bottal lepiszkalni.

Esetleg mernokkent tervezhetnel egy inverz nyomogombot spray-re (vagyis ami megnyomva NEM fuj, felengedve igen). :-)
(A beslani megoldas tul bonyolult, ott elektromos kapcsolot hasznaltak, igaz nem is spray-n :-( )

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2020.06.08. 18:56 Szerintem ez alapvetoen nem a kameran, hanem a kirakas modjan mulik: olyan helyen legyen, ahova letra nelkul nem lehet felmenni, es persze olyan magasan, hogy kenyelmetlen legyen egy bottal lepiszkalni.
A létrás megoldás mindent kizár, ami nem továbbítja a felvételeket: alapból drágább, plusz előfizetés, igazából csak ennyi vele a gond. Már az is megoldás lenne, ha csak alá kellene állni laptoppal, és vezeték nélkül letölthetőek lennének a felvételek, akkor nem kellene létrával járni kirándulni.
De lehet, így is-úgy is ilyen lesz, mert nem biztosítható, hogy mindig kijárjon valaki.
bel írta: 2020.06.08. 18:56 Esetleg mernokkent tervezhetnel egy inverz nyomogombot spray-re (vagyis ami megnyomva NEM fuj, felengedve igen). :-)
Előző munkahelyemen "csillió meg egy" lézervágással-élhajlítással-(pont)hegesztéssel készíthető dobozt terveztettek velem. Már órák óta gondolkodom egy megoldáson, csak az nem gázsprével működik.
Van egy fára csavarozott alaplemez. Mint egy vajtartó fedele, erre csatlakozik a doboz. Az alaplemez elég kicsi, hogy léte ne legyen nyilvánvaló, és ne lehessen benyúlni mögé, így az egész dobozt letépni vagy lefeszíteni a fáról. A rögzítőcsavarok csak a fedél levétele után hozzáférhetőek, nem lehet csak úgy lecsavarozni a fáról. Mindegyik megoldásnak ez az alapja: egy fára csavarozott alaplemez, és egy eltávolítási kísérleteknél ahhoz képest elmozduló doboz.
Úgy gondolom, egy negyedforduló zár nyelve aktiválja a mechanizmust. Innentől jön az ötlet, amit Te adtál. A zár nyelve zárt állapotban nem egy lemezre mögé fordul be - mint ahogy például a postaládáknál vagy kazettáknál -, hanem az alaplemezhez rögzített flakon feneke mögé. Minden zár nyitása nélküli nyitási vagy fáról letépési kísérlet egy fújással honorálja a fáradozást.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadkamera

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2020.06.08. 16:34 Egy erdő területe Natura 2000 és "Nemzeti Park Igazgatóság működési területén található kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület". Pech, hogy felhagyott murvabánya is van a területén, odavezető aszfaltos úttal, éppen csak kényelmesen messze a falutól, hogy kíváncsi tekintetektől rejtve legyen: szinte kínálja magát szemétlerakásra. (Nekem senki se magyarázza, hogy a hűtőgép erdőn terem.)
Ez nem Amerika: ugyan éjjellátóval kiülhetek lesre, de a kétlábú dúvadakat nem fogadhatom AR-15-össel. Pedig a pénzbeli kártól függetlenül megérdemli az összes, hogy kiszelektálódjanak.
A megoldást út elejére lerakott sorompóban és vadkamerákban vélem megtalálni.

Eddig ezeket olvastam:
- Hogyan válasszunk vadkamerát? - Simabőrű.hu
- 10 szempont a vadkamera vásárlásához - Vadász blog
- Mesél a vadkamera - Vadászat.net

Szempontok:
1. A vadvilágból csak a kétlábú szemetelő dúvadak érdekelnek. Így a jobb képminőséget biztosító 800+ nm-es tartományban lehet a megvilágítás.
2. Elvárt képminőség: kb. 15-30 méterről rendszám olvasható, arc felismerhető legyen.
3. Jó rejthetőség enyves kezű fajtársaink miatt.
4. Ha felfedezik, ellopása a lehető legtöbb munkával járjon.
5. Legjobb esetben is csak pár hetente egyszer tudom ellenőrizni a kamerát.
6. Jópofa lenne, ha a kamerával együtt nem lehetne ellopni a képeket, de így olcsó nem lesz.
7. Nem bánom, ha napelem is tölti.

Kiegészítenétek? Vannak tapasztalatok? (Azon most lendüljünk túl, hogy úgyis ellopják. Ha lesz kiválasztott típus és ár, a tulajdonosok megmondják, belefér-e.)

Minden segítséget megköszönök a tulajdonosok nevében is, akik túlnyomórészt idős, nyugdíjas emberek. Abban az erdőben gazdálkodni de facto tilos, de a szemét összeszedése, elszállítása kötelező, és nincs ingyen. (2019 első két hónapjában háromszázezer forintba került a szemét kitakarítása.)
Mifelenk a sorompot tobbszor megszabaditottak a lakatoktol.Amikor teleraktam a lakatot femgyuruvel,hogy ne tudjak lecsipni,akkor egyszeruen elvagtak a sorompo csovet es azt is elvittek.A vadkamera nem rossz otlet de attol meg ellopjak amit akarnak es a bizonyitas maceras.Nalam a tobbszori jelenlet oldotta meg a problemat.Most nagyon sok lett a nyuszi.Hamarosan megjelennek az orvvadaszok.......
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Szóval te varázsló lennél?

Tudtad, hogy a varázslók, régen azok voltak, akik egyszerűen másképp látták a dolgokat. Akik látták azt is amit a normál ember egyszerűen nem látott, mert nem hitte, hogy ilyen létezhet?

Poresz írta: 2020.06.09. 21:02 Köszönöm, igazán megtisztelsz. Ugye Sir Terry Pratchett munkásságából tudjuk, hogy a varázslókat speciálisan kiképzik arra, hogy lássák azt, ami ott van, és ne lássák, ami nincs. Igyekszem. :-)
"..."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TurboP írta: 2020.06.09. 22:11 a varázslók, régen azok voltak, akik egyszerűen másképp látták a dolgokat. Akik látták azt is amit a normál ember egyszerűen nem látott, mert nem hitte, hogy ilyen létezhet?
Igen, de azóta már diagnosztizálják a skizofréniát többek között :-D
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

TurboP írta: 2020.06.09. 22:11 Szóval te varázsló lennél?

Tudtad, hogy a varázslók, régen azok voltak, akik egyszerűen másképp látták a dolgokat. Akik látták azt is amit a normál ember egyszerűen nem látott, mert nem hitte, hogy ilyen létezhet?
Illetve azok, akik külön szedtek gombát a többiektől.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TurboP írta: 2020.06.09. 22:11 Szóval te varázsló lennél?

Tudtad, hogy a varázslók, régen azok voltak, akik egyszerűen másképp látták a dolgokat. Akik látták azt is amit a normál ember egyszerűen nem látott, mert nem hitte, hogy ilyen létezhet?
Önteltség lenne ezt állítanom magamról. Dolgozom rajta. Talán már a tanonc szintet alulról súrolom. :-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Phüüüü.

Orvosok közt dolgozom, ennyi sarlatánt, még nem hordott a hátán a föld.
:D :D :D
nemtokregelni írta: Igen, de azóta már diagnosztizálják a skizofréniát többek között :-D
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mondjuk ez lehet, hogy Ő megtalálta a varázsgombát.
:D :D :D
zora írta: 2020.06.09. 22:48 Illetve azok, akik külön szedtek gombát a többiektől.
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

És tudod mit kell megtanulni először?

Poresz írta: 2020.06.09. 22:51 Önteltség lenne ezt állítanom magamról. Dolgozom rajta. Talán már a tanonc szintet alulról súrolom. :-)
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

TurboP írta: 2020.06.09. 23:03 És tudod mit kell megtanulni először?
Hogy töltetlen fegyver nincs. :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sárgáról áthozott hozzászólás, de itt is érdekes lehet.

"Röviden a történet. Tanulság?
Vásároltam májusban egy alfa G020 gumis pisztolyt. 65 pluszos pali vagyok.
Soha nem volt pisztolyom , nem is igen érdekelt. Véletlenül interneten találkoztam, a gumis dologgal és gondoltam otthon védelemre, zárt térben, ha már bejutott a kedves érdeklődő, jó lesz elzavarni.
Asszony el, levonultam a pincébe, csináltam kartondobozból lőtáblát, teleraktam rongyokkal és ellőttem egy tárat. Majd figyelem, hogy bedugultak a füleim és erős fülzúgásom lett. Kérdeztem is itt a fórumba még félig viccesen, hogy mikor fog elmúlni.
Nem múlt el. Kaptam infúziókat, különböző gyógyszereket és reménykedem, hogy helyre jön, vagy legalábbis javul.
A dolgot csak azért írtam le, mert nemcsak profik olvassák, a kezdők ne így csinálják.
De a kérdés még mindig az, hogy lehet éjszaka betörő ellen használni, hogy saját magad ne sérülhess? Gondolom, ha zajt hallasz a fülvédő nem igazán segít az orientációban.
A pisztoly egyébként nagyon szép és és jól fekszik a kézben ,szűz kézzel is egész jó szórást produkált, de így már sajnos fel is tettem eladásra.
Elnézést ha nem ide való amit írtam"
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.06.10. 14:34 Sárgáról áthozott hozzászólás, de itt is érdekes lehet.

"Röviden a történet. Tanulság?
Vásároltam májusban egy alfa G020 gumis pisztolyt. 65 pluszos pali vagyok.
Soha nem volt pisztolyom , nem is igen érdekelt. Véletlenül interneten találkoztam, a gumis dologgal és gondoltam otthon védelemre, zárt térben, ha már bejutott a kedves érdeklődő, jó lesz elzavarni.
Asszony el, levonultam a pincébe, csináltam kartondobozból lőtáblát, teleraktam rongyokkal és ellőttem egy tárat. Majd figyelem, hogy bedugultak a füleim és erős fülzúgásom lett. Kérdeztem is itt a fórumba még félig viccesen, hogy mikor fog elmúlni.
Nem múlt el. Kaptam infúziókat, különböző gyógyszereket és reménykedem, hogy helyre jön, vagy legalábbis javul.
A dolgot csak azért írtam le, mert nemcsak profik olvassák, a kezdők ne így csinálják.
De a kérdés még mindig az, hogy lehet éjszaka betörő ellen használni, hogy saját magad ne sérülhess? Gondolom, ha zajt hallasz a fülvédő nem igazán segít az orientációban.
A pisztoly egyébként nagyon szép és és jól fekszik a kézben ,szűz kézzel is egész jó szórást produkált, de így már sajnos fel is tettem eladásra.
Elnézést ha nem ide való amit írtam"

nagyon erősen kamuszagú!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2020.06.10. 14:34 Sárgáról áthozott hozzászólás, de itt is érdekes lehet.

"Röviden a történet. Tanulság?
Vásároltam májusban egy alfa G020 gumis pisztolyt. 65 pluszos pali vagyok.
Soha nem volt pisztolyom , nem is igen érdekelt. Véletlenül interneten találkoztam, a gumis dologgal és gondoltam otthon védelemre, zárt térben, ha már bejutott a kedves érdeklődő, jó lesz elzavarni.
Asszony el, levonultam a pincébe, csináltam kartondobozból lőtáblát, teleraktam rongyokkal és ellőttem egy tárat. Majd figyelem, hogy bedugultak a füleim és erős fülzúgásom lett. Kérdeztem is itt a fórumba még félig viccesen, hogy mikor fog elmúlni.
Nem múlt el. Kaptam infúziókat, különböző gyógyszereket és reménykedem, hogy helyre jön, vagy legalábbis javul.
A dolgot csak azért írtam le, mert nemcsak profik olvassák, a kezdők ne így csinálják.
De a kérdés még mindig az, hogy lehet éjszaka betörő ellen használni, hogy saját magad ne sérülhess? Gondolom, ha zajt hallasz a fülvédő nem igazán segít az orientációban.
A pisztoly egyébként nagyon szép és és jól fekszik a kézben ,szűz kézzel is egész jó szórást produkált, de így már sajnos fel is tettem eladásra.
Elnézést ha nem ide való amit írtam"
Jogos a kérdés, de ha használod, akkor alapvetően az életed van veszélyben, gyakorlásnál meg fülest kell használni.
Én voltam akkora marha, hogy zárt térben kipróbáltam szintén Alfa gumist, hogy tudjam mennyire veszélyes. Nem baj ha tudja az ember, milyen érzés amikor így jellegzetesen eldugul a fül, de nem igazán befolyásolja a lőkészségedet éles szituban, szóval nagyon nem ajánlom komolyabban próbálgatni. Nem lett szerencsére semmi maradandó gond, amit észrevennék.
Amikor először kezembe nyomtak egy MCM-et, hogy lőjek vele... Fülvédő persze minek, pár lövés után szóltam, hogy ez így nem kellemes. "Áh kiskaliberhez nem kell az." Aztán inkább hagytam. De igenis kell, mindig használjatok védőeszközöket.
Na szóval érdemes lenne azért elmennem egy hallásvizsgáltra, mert ilyen farokságok miatt azért kapott már a fülem, de hamar komolyan vettem és mindig fülessel lövök. A lényeg, hogy pár tárnyi lövéstől nem szabadna, hogy akármi bajod legyen. Lehet extra visszhangos pici pincében lőtt, plusz 65 felett már eleve lehet nem volt igazán tökéletes a hallása, ez meg rátett. Remélhetőleg pár napon belül helyreáll 99,99%-osan.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia WildBear,

Szerintem erre egyszeru a valasz: olyan helyzetben, amin ront egy fullzugas, nem kell hasznalni.

Es leginkabb nem azert, mert igy negativ lesz az egyenleg, hanem mert ugyan miert kellene hasznalni egy gumilovedekes eszkozt olyan helyzetben, ahol ugyis tudja a vedekezo, hogy hasznalat nelkul is sulyos, maradando serules nelkul tuleli.

Persze zart terben _gyakorlasnal_ meg hasznaljon mindenki hallasvedelmet.

ui. kb ugyanazt irtam, mint Fortitu, de meg az elott megirtam, hogy lattam volna a reakciojat.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.10. 14:37 nagyon erősen kamuszagú!
Visszanézve a nick hozzászólásait az elmult 10+ évből; miért kamuzna ilyet?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.06.10. 15:12 Visszanézve a nick hozzászólásait az elmult 10+ évből; miért kamuzna ilyet?
mert a zemberek idióták és hazudoznak.

Kép

De itt ettől még több dolog is erősen gyanús.
- soha nem érdekelte a fegyver
- vett gumist, egyből a legdrágábbat
- szakszerűen használ fegyveres szakkifejezéseket mégis
- de mégsem tudja, hogy fül (szem) védő kell
- mégis kilő egy dobnyit füles nélkül
- egyetlen dobnyitól olyan hallássérülést szenved, hogy orvoshoz kell mennie
(- 65 éves és orvoshoz megy mostanság?)
- és INFÚZIÓT kap halláskárosodésra? Nem vok füll-orr-gégész, de MIFFAN?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Zárt helyiségen belüli fegyverhasználatra a megoldás nagyon egyszerű és működik is.Elsőre viccesen hangzik majd.
Kétkezes fegyvertartásból indul a mozdulatsor.Bal kéz elengedi a fegyvert és egész egyszerűen a mutatóujjal bedugja a fület.
Közben a fejünket kicsit jobbra billentjük és a jobb vállunkat rászorítjuk a jobb fülre miközben a két szemünk az irányzóvonalban marad.Bal kezesek mindent ellentétesen végezzenek el.
Kis gyakorlással hamar meg lehet tanulni és rohadt jól működik.Nincs mit 8-) :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia G.D.,

Maga a a video erdekes, de azert nem nagyon meglepo, hogy a 200 mm pancelt atuto toltet egy sint is at kepes lyukasztani. :-)

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.06.10. 16:03 Zárt helyiségen belüli fegyverhasználatra a megoldás nagyon egyszerű és működik is.Elsőre viccesen hangzik majd.
Kétkezes fegyvertartásból indul a mozdulatsor.Bal kéz elengedi a fegyvert és egész egyszerűen a mutatóujjal bedugja a fület.
Közben a fejünket kicsit jobbra billentjük és a jobb vállunkat rászorítjuk a jobb fülre miközben a két szemünk az irányzóvonalban marad.Bal kezesek mindent ellentétesen végezzenek el.
Kis gyakorlással hamar meg lehet tanulni és rohadt jól működik.Nincs mit 8-) :mrgreen:
Nekem pisztolynál hasonló vált be, de annyi módosítással, hogy a bal kezemmel a fejem fölött átnyúlva befogom a jobb fülem, és a bal vállam rászorítom a bal fülemre. Így még röhejesebben nézhetek ki, de a fejem teljesen egyenesen marad. Kis gyakorlással tök jól működik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

köszi, de ettől még eléggé kamuszagú még mindig az egész. Vagy nem lett kibontva az igazság minden szelete. Pl. gyesznóírtóval megrepesztette, és most el akarja adni gyorsba-okosba és itt a meskete.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.06.10. 16:13 Nekem pisztolynál hasonló vált be, de annyi módosítással, hogy a bal kezemmel a fejem fölött átnyúlva befogom a jobb fülem, és a bal vállam rászorítom a bal fülemre. Így még röhejesebben nézhetek ki, de a fejem teljesen egyenesen marad. Kis gyakorlással tök jól működik.
Aham....szóval ugyanannál az egységnél szolgáltunk csak az évszám más :mrgreen: Gyorsreagálásúrajtaütőegység Mozambik alsón :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Halláskárosodás megelőzés témában.
Ez a fültok vajon alkalmas lehet lövészetre?
PW45YER-max1920-max1080.jpg
Elektronikus Portwest fültok, mely a káros, folyamatos zajokat automatikusan 85 dB alá, a biztonságos hallási zónába csökkenti, ugyanakkor a beszédhangot hallhatóvá teszi. A halk hangok felerősíthetőek. Beépített hangerőszabályozóval készül. 2 db AA elemmel működik, melyek gyári tartozékok.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

PRTVIII írta: 2020.06.10. 18:55 Halláskárosodás megelőzés témában.
Ez a fültok vajon alkalmas lehet lövészetre?
PW45YER-max1920-max1080.jpg

Elektronikus Portwest fültok, mely a káros, folyamatos zajokat automatikusan 85 dB alá, a biztonságos hallási zónába csökkenti, ugyanakkor a beszédhangot hallhatóvá teszi. A halk hangok felerősíthetőek. Beépített hangerőszabályozóval készül. 2 db AA elemmel működik, melyek gyári tartozékok.
Megfelel a célnak :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TurboP írta: 2020.06.09. 23:02 Phüüüü.

Orvosok közt dolgozom, ennyi sarlatánt, még nem hordott a hátán a föld.
:D :D :D
Engem meg felnevelt 3 :-)
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

PRTVIII írta: 2020.06.10. 18:55 Halláskárosodás megelőzés témában.
Ez a fültok vajon alkalmas lehet lövészetre?
PW45YER-max1920-max1080.jpg

Elektronikus Portwest fültok, mely a káros, folyamatos zajokat automatikusan 85 dB alá, a biztonságos hallási zónába csökkenti, ugyanakkor a beszédhangot hallhatóvá teszi. A halk hangok felerősíthetőek. Beépített hangerőszabályozóval készül. 2 db AA elemmel működik, melyek gyári tartozékok.
Van ilyenem, 2-3 év alatt tönkre ment a kapcsológomb, nem lehet bekapcsolni. Lehet filléres tétel volna javítani, még nem álltam neki. Amíg működött, teljesen megfelelt a célnak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2020.06.10. 19:57Amíg működött, teljesen megfelelt a célnak.
Ráadásul ahogy nézem, ez azon kevés elektronikus fültokok egyike, amelyik normális zajcsillapítási értékkel bír (31 dB).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.06.10. 17:56 Aham....szóval ugyanannál az egységnél szolgáltunk csak az évszám más :mrgreen: Gyorsreagálásúrajtaütőegység Mozambik alsón :lol: :lol:
Valahogy így. Majd kidolgozzuk a titkos kézfogást. :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2020.06.10. 21:44 Valahogy így. Majd kidolgozzuk a titkos kézfogást. :-)
Naaaagyon beteg...
ekkora hülyeséget.jpg
ekkora hülyeséget.jpg (24.66 KiB) Megtekintve 38630 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: peterun »

PRTVIII írta: 2020.06.10. 18:55 Halláskárosodás megelőzés témában.
Ez a fültok vajon alkalmas lehet lövészetre?
PW45YER-max1920-max1080.jpg

Elektronikus Portwest fültok, mely a káros, folyamatos zajokat automatikusan 85 dB alá, a biztonságos hallási zónába csökkenti, ugyanakkor a beszédhangot hallhatóvá teszi. A halk hangok felerősíthetőek. Beépített hangerőszabályozóval készül. 2 db AA elemmel működik, melyek gyári tartozékok.
Folyamatos zajokat? És melyik frekvencia-tartományban? Az összesben? Nem hinném. 85 db biztonságos? Folyamatos 85 dB-en egyszerűen szép lassan megsüketülsz.
Szerintem hagyd ezeket az elektromos nyunyókákat. Ha kicsit "ráfülelsz" (rágyakorolsz), egész jól lehet hallani a beszédhandot tokon át is. Keress olyat, (ha van) ami kifejezetten gunshot ellen is véd.
Ha ilyet nem találsz, a Peltor svéd termékeket javaslom első körben. Fém pántvázzal, csúsztatható cuppal. Az SNR érték ad némi tájékoztatást a védőképességről, de a rész-spektrum-zajcsökkentés mért eredményei adnak pontosabb számokat. Minél nagyobb a szám, annál jobb. Próbáld is fel, hátha az adott modellt nem bírod elviselni a fejeden.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.06.10. 15:46 - és INFÚZIÓT kap halláskárosodésra? Nem vok füll-orr-gégész, de MIFFAN?
Nem vagyok fül-orr-gégész, de megerősítem: idegi halláscsökkenésre infúziós kúra jár. Onnan tudom, hogy belém is csöpögött. Azóta három hónapos gyógyszeres kúra, három hónap szünet, majd elölről. Minden arra utal, életem végéig. Az orvos utasított, ha romlást érzékelek, azonnal fogjam a leleteim, menjek be és addig haza ne menjek, amíg nem fogadnak és rá nem kötnek. Világosan megmondta, hogy ez az egyetlen eszköz, amivel időben cselekedve visszafordítható.

Aki offline ismer, az tudja miért fontos ez nekem: a legkomolyabban megkérek mindenkit, mindig használjatok fültokot vagy legalább füldugót! Szilveszterkor is.
Higgyétek el, nekem kevésbé vicces:
- fültokban nem hallom az IPSC-timert ("Lőhetek már?");
- már vannak olyan darabok, amikben emlékszem, hogy van hegedűszóló. Zenei tagozatra jártam…
- voltak olyan lányok, akikkel nem erőltettem a randevúzást, mert háromszor visszakérdeztem mindent. Egyikük TDK-előadására beültem, és mázlija volt, hogy nem zsűritagként. Alkatilag képtelen hangosan beszélni.
- félévente megyek kontrollra: fül-orr-gégész→audiológus→lelettel vissza fül-orr-gégészhez;
- ez évente hat váróban elköltött szabadnap. Egyszer egyetemistaként fél nyolcra volt időpontom, a Tochtermann-Bodensteint kiolvastam fél tizenkettőig.
- inkább nem számolom ki, mennyibe kerül a magánorvos. Állást váltottam, már nincs Medicoverem.
- ha az orvos azt mondja, hallókészülék kell, akkor idén sem lesz meg az első elöltöltős puskám;
- félek, mikor fog ez a hobbim teljesen elméletivé válni, azaz amikor már évente egyszer-kétszer sem lesz tanácsos lőtérre mennem;
- ha a normál zenei A-hangon csengne a fülem, elmehetnék zongorahangolónak, amíg tart a maradék hallásom.
Nem diszkóztam és koncerteztem, lőtéren használtam fülvédelmet. Valószínűleg a genetika szúrt ki velem.

Magánéletem problémáját most azért mondtam el nyilvánosan, hogy érezzétek: ez kurvára nem játék. Amikor valaki…
Fortitu írta: 2020.06.10. 14:48 Amikor először kezembe nyomtak egy MCM-et, hogy lőjek vele... Fülvédő persze minek, pár lövés után szóltam, hogy ez így nem kellemes. "Áh kiskaliberhez nem kell az." Aztán inkább hagytam. De igenis kell, mindig használjatok védőeszközöket.
…akkor gondoljon arra, mit nem adnék azért, hogy olyan hallásom legyen, amit ő éppen elbasz.

Fegyverbuzi létem nagy kérdése, hogy egy munkavédelmi boltban vett fültok a lőtéri zajoktól is megvéd-e? Az egy dolog, hogy belebújva csendesebb minden: de a hatása az függ a zaj frekvenciájától? Megvéd, vagy csak kabalaként hordom? Analógia: UV-védelem nélküli napszemüveg. Nem csak hogy nem véd az UV-sugárzástól, hanem a sötét lencse mögött még ki is tágul a becsapott pupilla, még több szemkárosító sugárzást beengedve.

Elektronikus fültokokkal azért nem kísérletezem, mert pár éve a TFB-n panaszkodtak a hozzászólásokban, hogy nem elég gyorsan kapcsolnak.
"As recording studio engineers we were concerned with two things regarding electronic ear defenders, the NRR ratings seemed lower than ordinary passives and the audio processing seemed to lag behind the technology found in recording studios.
Even if we could bypass the audio circuits on electronic muffs to use the built in jack, the passive protection would be lower than the best passives.

The other concern is that the manufacturer specified reaction time of electronic muffs seems to be too slow to catch the initial, and most damaging, part of the gunshot. The owners manual on one well known model of electronic muffs actually contains a warning that the output of their circuits may exceed the external sound level, when shooting, this is the last thing an audio engineer wants to hear!
The app features our own noise management system that catches and treats the whole of the gunshot blast, the waveform video on youtube is an actual with and without recording of a rifle shot."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2020.06.10. 23:20

Magánéletem problémáját most azért mondtam el nyilvánosan, hogy érezzétek: ez kurvára nem játék. Amikor valaki…

…akkor gondoljon arra, mit nem adnék azért, hogy olyan hallásom legyen, amit ő éppen elbasz.

Fegyverbuzi létem nagy kérdése, hogy egy munkavédelmi boltban vett fültok a lőtéri zajoktól is megvéd-e? Az egy dolog, hogy belebújva csendesebb minden: de a hatása az függ a zaj frekvenciájától? Megvéd, vagy csak kabalaként hordom? Analógia: UV-védelem nélküli napszemüveg. Nem csak hogy nem véd az UV-sugárzástól, hanem a sötét lencse mögött még ki is tágul a becsapott pupilla, még több szemkárosító sugárzást beengedve.
Ez nagyon korrekt és hasznos comming out volt, köszi.
Csak megerősíteni tudom, több mint egy évtizedig dolgoztam az építőipar szarabbik részében. Alapozási munkák az építkezés előtt, aztán alapvezetékek beépítése nyersházba.
A nagyvéső a kézízületeket, a por a nyálkahártyát, tüdőt, a létràzás a térdet, a nagy flex a hallást igazítja meg, és sorolhatnám. Ahányszor odasültem a nyári árokásós munkák során, most annyiszor mászkálhatok anyajegyeket leszedetni. És akkor a balesetek megmaradó eredményeit nem is említem.
Ha van valami, amit alapjaiban tanítanék már szinte kisiskolás kortól az elsősegély és a közlekedési ismeretek mellett, az a megfelelő védőeszközök használata volna a naptejtől a konyhai védőkesztyűn keresztül (mi a neve, lábas fogó?) a fülvédőig minden.
Egy darabig kísérleteztem különböző füldugókkal és aktív fülvédőkkel, aztán megvettem a legkomolyabb védelmet ígérő passzív munkavédelmi fültokot és kész.
Szóval tényleg hasznos jó tanács, hogy használjuk a megfelelő védőeszközöket.
Macxp
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.04.06. 19:04

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Macxp »

A " jobb ma egy szemüveg, mint holnap egy üvegszem" analógiájára használjon mindenki minden lehetséges védőeszközt.
Melóhelyen a fiataloknak mindig elmondom, hogy a szabályokat vérrel írták. Ha szerencséjük van, a következőt nem az övékkel!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

En egy ilyet hasznalok most.

Jol hasznalhato, noha nem tokeletes: kicsit nyomja a fulemet (az ultra vekony kialakitas miatt a belseje is kicsi), es nem kapcsol ki automatikusan (vagyis bekapcsolva elrakva lemerul).

Az en hallasom eleve nem tul jo, szoval szamomra a 23 dB-lel lecsokkentett hangok nem tul hangosak.

Elonye, hogy a puskatusnak nincs utjaban. A reakcioideje jo, vagyis idoben csokkenti a loveshangokat.

Igy fenykep alapjan a kerdezett fules egyreszt kenyelmesebbnek nez ki, masreszt jobban csokkenti a hangokat. Puskatusnak utban lesz.

Bel
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Köszönöm a válaszokat.

Régebben Peltor-t használtam (elektronikus), de már nem emlékszem a típusára.
7,62X39 nél működött, nem tudom mennyibe kerülhetett mert céges volt.
A Peltor és a Portwest szerintem nem egy kategória, de a PW megfizethetőbb ( de a jó hallás megéri a különbözetet).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.06.11. 06:53 Sziasztok,

En egy ilyet hasznalok most.

Jol hasznalhato, noha nem tokeletes: kicsit nyomja a fulemet (az ultra vekony kialakitas miatt a belseje is kicsi), es nem kapcsol ki automatikusan (vagyis bekapcsolva elrakva lemerul).

Az en hallasom eleve nem tul jo, szoval szamomra a 23 dB-lel lecsokkentett hangok nem tul hangosak.

Elonye, hogy a puskatusnak nincs utjaban. A reakcioideje jo, vagyis idoben csokkenti a loveshangokat.

Igy fenykep alapjan a kerdezett fules egyreszt kenyelmesebbnek nez ki, masreszt jobban csokkenti a hangokat. Puskatusnak utban lesz.

Bel
Ezt már a múltkor is leírtam, de leírom most is. Ez a reakcióidő dolog szerintem marhaság. A fültok eleve mindent egy szintre csökkent. Nem simán úgy működik, hogy elzárja a kinti zajokat, hanem eleve mindent hangszórón keresztül hallasz. Egy zeneszámban is hiába vannak halk és hangos részek, ha 10-esre tekered a hangerőt, akkor a hangos részek sem fognak 20-ason megszólalni. Vagy másik példával, hiába tekered maxra a fülhallgató hangerejét, ha az fizikailag képtelen megszólaltatni 140dB-en valamit.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nem azt mondtam, hogy mind az.
Ha következtetést vonunk le, akár te is lehetsz az innentől kezdve.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nemtokregelni írta: 2020.06.10. 19:36 Engem meg felnevelt 3 :-)
"..."
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: peterun »

Poresz írta: 2020.06.10. 23:20

Fegyverbuzi létem nagy kérdése, hogy egy munkavédelmi boltban vett fültok a lőtéri zajoktól is megvéd-e? Az egy dolog, hogy belebújva csendesebb minden: de a hatása az függ a zaj frekvenciájától? Megvéd, vagy csak kabalaként hordom? Analógia: UV-védelem nélküli napszemüveg. Nem csak hogy nem véd az UV-sugárzástól, hanem a sötét lencse mögött még ki is tágul a becsapott pupilla, még több szemkárosító sugárzást beengedve.."
A hatása függ a zaj frekvenciájától. Magas frekvenciát sokkal jobban csillapít, mint közép-, és alacsonyat. (Egyébként a hallásunk is frekvenciafüggő.) Mondjuk, szerintem a lövésnél a freki szinte mindegy, hiszen egy baromi hangos impulzuszajról beszélünk, az eredő zajszintet kell elfogadható mértékre csökkenteni.
Az USA-ban láttam boltban olyan - amúgy tökjó munkavédelmi- fültokot, amelyre ráírták, hogy gunshot ellen nem véd.
Sajnos nem tudom, hogy egy adott kaliberű tölténnyel leadott lövésnek mekkora a mértékadó zajszintje.
Átlag munkavédelmi boltban vett fültok nagy SNR-rel (legalább 30 dB) a semminél sokkal-sokkal több, mindenképpen használd, nem kabala. Ha sűrűn jársz lőtérre, időnként egy-egy hallásvizsgálat indokolt lehet. Just to be on the safe side.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.06.11. 07:34 Ezt már a múltkor is leírtam, de leírom most is. Ez a reakcióidő dolog szerintem marhaság. A fültok eleve mindent egy szintre csökkent. Nem simán úgy működik, hogy elzárja a kinti zajokat, hanem eleve mindent hangszórón keresztül hallasz. Egy zeneszámban is hiába vannak halk és hangos részek, ha 10-esre tekered a hangerőt, akkor a hangos részek sem fognak 20-ason megszólalni. Vagy másik példával, hiába tekered maxra a fülhallgató hangerejét, ha az fizikailag képtelen megszólaltatni 140dB-en valamit.
Én az ellenkezőjét tapasztaltam. A saját fültokomnál bizony van egyfajta, tizedmásodperces késleltetés, a lövés után hallom, hogy hirtelen jobban elveszi a külvilág zajait, de az első lövés hangja még jobban bejön mint kellene. Ezért szinte mindig csutkára letekerve használom mert egyébként bántóan sokat enged be a lövésből. Szerintem létező ez a jelenség, nagyon is.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TurboP írta: 2020.06.11. 08:57 Nem azt mondtam, hogy mind az.
Ha következtetést vonunk le, akár te is lehetsz az innentől kezdve.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem is vettem annak :-D Én nem vagyok orvos, csak anyám, néhai édesapám és nevelőapám az.

És sajnos van igazság abban, amit mondasz, ezt látni a szakmán belülről is. Sok jó szakember elment külföldre dolgozni, ezért feltűnőbbek az itt maradtak között a nagyon öregek, az elmebetegek és alkoholisták vagy a sarlatánok.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.06.11. 10:11 Én az ellenkezőjét tapasztaltam. A saját fültokomnál bizony van egyfajta, tizedmásodperces késleltetés, a lövés után hallom, hogy hirtelen jobban elveszi a külvilág zajait, de az első lövés hangja még jobban bejön mint kellene. Ezért szinte mindig csutkára letekerve használom mert egyébként bántóan sokat enged be a lövésből. Szerintem létező ez a jelenség, nagyon is.
Az enyémen ezt nem vettem észre, de aztán más típusnál lehet ez van. Azt mondjuk akkor se értem miért tervezne valaki olyan füktokot, ami nem maximalizálja, hogy a hangszóró max milyen hangerőt adhat le egy bizonyos hangerőre tekerve... Mindenesetre nem hiszem, hogy a hangszóróból jövő hang gondot tudna okozni, akkor se ha kellemetlenül hangos. Ha igen, akkor ott valami szerintem el van szúrva erősen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2020.06.11. 10:31Mindenesetre nem hiszem, hogy a hangszóróból jövő hang gondot tudna okozni, akkor se ha kellemetlenül hangos
Szia,

Ezen en is sokat gondolkodtam, es korabban a kovetkezore jutottam:
A fulesnek alapbol van egy vedelme, legyen ez az egyszeruseg kedveert 30 dB. Ez azt jelentene, hogy minden hang 1000-szer hallkabb a fulesen belul, mint kivul (persze az embernek jo fule van, es ezt viszonylag kicsi kulonbsegnek erzi).

Az aktiv fulesek eseten van egy kis hangszoro, ami persze onmagaban nagyon nagy hangot nem tud kiadni.

Azonban a hangszoro es a kintrol jovo tompitott hang osszege az valoszinuleg joval tobb, mint onmagaban a tompitott kulso hang.

Azonban most ennek egy utanaszamoltam:

Durvan 140 dB egy atlagos pisztolyloves 1 m tavolsagbol, ebbol 110 dB atjon (persze az ember keze kisebb 1 m-nel, de szerintem kb annyit csillapit a hatrafele jovo hangon a fegyver maga, hogy a lovo szamara is kb. ennyire hangos).

Egy vekker 80 dB, szerintem semmi ok nincs arra, hogy ennel erosebb hangot at tudjon adni a hangszoro.

Mivel a 110 dB 1 000-szer hangosabb, mint a 80 dB, tehat boven 110.01 dB alatt van a ketto osszege.

Szoval mar megint nem ertem, hogy az elektronika aktiv vagasa miert kell.

Es hogy meg bonyolultabb legyen az elet, itt sokkal magasabb ertekeket mertek, pisztolyra 165-167 dB-t, ami azert hihetetlen nekem, mert ha ebbol levesszuk a fulesem 23 dB csokkenteset, akkor 142-144 dB maradna, mikozben altalaban 120 dB-t irnak fajdalomkiszobnek (neha 110-t, neha 130-t).
Ami nyilvanvalo hulyeseg, mert nemhogy a fajdalomkuszobot nem eri el, de meg csak nem is kellemetlen a fulesemen keresztul a loveshang.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.06.11. 12:05 Kép
2 női comb elég jó fülvédő, értjük!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

G.D írta: 2020.06.11. 12:05 Kép
Nem fordítva van az a fegyverszíj?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2020.06.11. 12:22 Nem fordítva van az a fegyverszíj?
Az nem de a nagy segg kis csöcs lehetne :mrgreen: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2020.06.11. 19:14 Az nem de a nagy segg kis csöcs lehetne :mrgreen: :mrgreen:
Balkezes, és bal oldalon van a fegyverszíj, így ketesztbe van, ha felveszi....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Poresz írta: 2020.06.10. 23:20 Nem vagyok fül-orr-gégész, de megerősítem: idegi halláscsökkenésre infúziós kúra jár. Onnan tudom, hogy belém is csöpögött. Azóta három hónapos gyógyszeres kúra, három hónap szünet, majd elölről. Minden arra utal, életem végéig. Az orvos utasított, ha romlást érzékelek, azonnal fogjam a leleteim, menjek be és addig haza ne menjek, amíg nem fogadnak és rá nem kötnek. Világosan megmondta, hogy ez az egyetlen eszköz, amivel időben cselekedve visszafordítható.

Aki offline ismer, az tudja miért fontos ez nekem: a legkomolyabban megkérek mindenkit, mindig használjatok fültokot vagy legalább füldugót! Szilveszterkor is.
Higgyétek el, nekem kevésbé vicces:
- fültokban nem hallom az IPSC-timert ("Lőhetek már?");
- már vannak olyan darabok, amikben emlékszem, hogy van hegedűszóló. Zenei tagozatra jártam…
- voltak olyan lányok, akikkel nem erőltettem a randevúzást, mert háromszor visszakérdeztem mindent. Egyikük TDK-előadására beültem, és mázlija volt, hogy nem zsűritagként. Alkatilag képtelen hangosan beszélni.
- félévente megyek kontrollra: fül-orr-gégész→audiológus→lelettel vissza fül-orr-gégészhez;
- ez évente hat váróban elköltött szabadnap. Egyszer egyetemistaként fél nyolcra volt időpontom, a Tochtermann-Bodensteint kiolvastam fél tizenkettőig.
- inkább nem számolom ki, mennyibe kerül a magánorvos. Állást váltottam, már nincs Medicoverem.
- ha az orvos azt mondja, hallókészülék kell, akkor idén sem lesz meg az első elöltöltős puskám;
- félek, mikor fog ez a hobbim teljesen elméletivé válni, azaz amikor már évente egyszer-kétszer sem lesz tanácsos lőtérre mennem;
- ha a normál zenei A-hangon csengne a fülem, elmehetnék zongorahangolónak, amíg tart a maradék hallásom.
Nem diszkóztam és koncerteztem, lőtéren használtam fülvédelmet. Valószínűleg a genetika szúrt ki velem.
Jó ideje nem írtam ide semmit, de most rászánom magam.

Namost.... Amit leírtál a kezelésről az nyilván OK. Viszont elég nehéz elhinni, hogy egy gumis gázossal valaki lead hat lövést és olyan fülcsengést kap, hogy az sosem óhajt többet elmúlni, még infúziós kezelés után sem. Ugyan én sem vagyok fül-orr-gégész, de szerintem erre csak akkor van esély, ha az illetőnek már eleve volt valami egyéb dologból eredő halláskárosodása és ez csak rá tette az i-re a pontot. De még így is nehéz. Tartós halláskárosodást ugyanis néhány extrém esettől eltekintve, csakis folyamatos zaj képes előidézni, abból viszont nem szükséges, hogy rettentő hangos legyen. Mint említettem, ez alól persze nyilván kivételt képez a genetika, amennyiben valaki fogékony erre, vagy pedig ha valakit akkora egyszeri zajártalom ér, hogy mondjuk bereped a dobhártyája tőle. A dobhártya repedéséhez viszont hat, zárt térben, riasztóval leadott lövés zaja szerintem nem elegendő. Kivéve persze, ha az illető mondjuk a füle mellett sütötte el hatszor, de a történet szerint ugye nem így volt.
Én lőttem már pince lőtéren 9X19-essel is, meg riasztóval is, füles, vagy dugó nélkül, csak hogy kipróbáljam milyen. Valóban nem kellemes, de bőven ki lehet bírni. Nyilván nem ajánlott a dolog folyamatosan és sokszor, mert abban az esetben tartós halláskárosodás állhat elő, de az, hogy mondjuk egy tárat ellő valaki, pláne ha még nem érte a fülét soha hasonló hatás sem előtte, sem utána, nem okozhat folyamatos fülcsengést, vagy dugulást, ami nem múlik el. Ha mégis, akkor szerintem ott valami előzménynek, vagy más egyébnek is kellett lennie.

Tapasztalatom szerint, ha a PC-men játszom valami komolyabb játékot, a videokártyájának a folyamatos zúgása (nagyon zúg ám a ventije) mondjuk fél órán keresztül, sokkal rombolóbb tud lenni, mint egy-két lövés, fület védő felszerelés nélkül. Attól ugyanis valóban cseng a fülem a játék után, ez főleg akkor érezhető, ha hirtelen halk környezetbe kerülök, pl. utána lefekszem aludni. Amikor rájöttem, hogy attól van - mivel elsőre én se gondoltam volna -, attól kezdve szinte kizárólag fejhallgatóban játszom. Az abból kiáradó, természetesen nem full hangerőre állított hang, plusz az hogy a környezeti zajokat viszont lefogja, már elegendő ahhoz, hogy ne legyen ebből hasonló problémám.
De tudok más példát is. Amikor még gyárban dolgoztam huszonévesen, kárpitozásnál használtunk sűrített levegős szegezőpisztolyokat. Egyáltalán nem voltak hangosak, sőt, meglehetősen fika hangjuk volt, de sok használat után (úgy fél év) bizony már éreztem, hogy mintha kissé tompább lenne a hallásom, mint volt. Zselés füldugó megoldotta a gondot. Nem volt kényelmes folyamatosan hordani, de még mindig jobb volt, mint tartós halláscsökkenést szerezni.

Tehát a történet nekem is sántít. Nem az a része, hogy infúziót kapott, hanem az, amitől és ahogyan állítólag előfordult, nagy hirtelen minden előzmény nélkül, pár zárt térben, riasztóval leadott lövés után. Az furcsa.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2020.06.10. 16:13 Nekem pisztolynál hasonló vált be, de annyi módosítással, hogy a bal kezemmel a fejem fölött átnyúlva befogom a jobb fülem, és a bal vállam rászorítom a bal fülemre. Így még röhejesebben nézhetek ki, de a fejem teljesen egyenesen marad. Kis gyakorlással tök jól működik.
Facepalm. Perszeeeee.... Nyilván, ha egy idegen betör a lakásodba és jogos védelmi szituba keveredsz, pont ez lesz a legelső és legfontosabb dolog, amire gondolsz. Igen, ez nagyon realisztikus. :lol: :lol:
Meg hát elképzellek, ahogyan így lősz a fejeden átnyúlva.... Ha a betörő ettől nem röhögi magát hülyére, akkor nyilván semmitől. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: peterun »

Gaston Glock írta: 2020.06.11. 23:30 Jó ideje nem írtam ide semmit, de most rászánom magam.

Namost.... Amit leírtál a kezelésről az nyilván OK. Viszont elég nehéz elhinni, hogy egy gumis gázossal valaki lead hat lövést és olyan fülcsengést kap, hogy az sosem óhajt többet elmúlni, még infúziós kezelés után sem. Ugyan én sem vagyok fül-orr-gégész, de szerintem erre csak akkor van esély, ha az illetőnek már eleve volt valami egyéb dologból eredő halláskárosodása és ez csak rá tette az i-re a pontot. De még így is nehéz. Tartós halláskárosodást ugyanis néhány extrém esettől eltekintve, csakis folyamatos zaj képes előidézni, abból viszont nem szükséges, hogy rettentő hangos legyen. Mint említettem, ez alól persze nyilván kivételt képez a genetika, amennyiben valaki fogékony erre, vagy pedig ha valakit akkora egyszeri zajártalom ér, hogy mondjuk bereped a dobhártyája tőle. A dobhártya repedéséhez viszont hat, zárt térben, riasztóval leadott lövés zaja szerintem nem elegendő. Kivéve persze, ha az illető mondjuk a füle mellett sütötte el hatszor, de a történet szerint ugye nem így volt.
Én lőttem már pince lőtéren 9X19-essel is, meg riasztóval is, füles, vagy dugó nélkül, csak hogy kipróbáljam milyen. Valóban nem kellemes, de bőven ki lehet bírni. Nyilván nem ajánlott a dolog folyamatosan és sokszor, mert abban az esetben tartós halláskárosodás állhat elő, de az, hogy mondjuk egy tárat ellő valaki, pláne ha még nem érte a fülét soha hasonló hatás sem előtte, sem utána, nem okozhat folyamatos fülcsengést, vagy dugulást, ami nem múlik el. Ha mégis, akkor szerintem ott valami előzménynek, vagy más egyébnek is kellett lennie.

Tapasztalatom szerint, ha a PC-men játszom valami komolyabb játékot, a videokártyájának a folyamatos zúgása (nagyon zúg ám a ventije) mondjuk fél órán keresztül, sokkal rombolóbb tud lenni, mint egy-két lövés, fület védő felszerelés nélkül. Attól ugyanis valóban cseng a fülem a játék után, ez főleg akkor érezhető, ha hirtelen halk környezetbe kerülök, pl. utána lefekszem aludni. Amikor rájöttem, hogy attól van - mivel elsőre én se gondoltam volna -, attól kezdve szinte kizárólag fejhallgatóban játszom. Az abból kiáradó, természetesen nem full hangerőre állított hang, plusz az hogy a környezeti zajokat viszont lefogja, már elegendő ahhoz, hogy ne legyen ebből hasonló problémám.
De tudok más példát is. Amikor még gyárban dolgoztam huszonévesen, kárpitozásnál használtunk sűrített levegős szegezőpisztolyokat. Egyáltalán nem voltak hangosak, sőt, meglehetősen fika hangjuk volt, de sok használat után (úgy fél év) bizony már éreztem, hogy mintha kissé tompább lenne a hallásom, mint volt. Zselés füldugó megoldotta a gondot. Nem volt kényelmes folyamatosan hordani, de még mindig jobb volt, mint tartós halláscsökkenést szerezni.

Tehát a történet nekem is sántít. Nem az a része, hogy infúziót kapott, hanem az, amitől és ahogyan állítólag előfordult, nagy hirtelen minden előzmény nélkül, pár zárt térben, riasztóval leadott lövés után. Az furcsa.
Bocsi, de te is írtad, hogy genetikai okból lehetséges. És ez így is van. Ami az egyik embernek elfogadható, és szövettani szempontból is elhanyagolható, az a másiknál halláskárosodás.
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: peterun »

Gaston Glock írta: 2020.06.11. 23:30 Jó ideje nem írtam ide semmit, de most rászánom magam.

Namost.... Amit leírtál a kezelésről az nyilván OK. Viszont elég nehéz elhinni, hogy egy gumis gázossal valaki lead hat lövést és olyan fülcsengést kap, hogy az sosem óhajt többet elmúlni, még infúziós kezelés után sem. Ugyan én sem vagyok fül-orr-gégész, de szerintem erre csak akkor van esély, ha az illetőnek már eleve volt valami egyéb dologból eredő halláskárosodása és ez csak rá tette az i-re a pontot. De még így is nehéz. Tartós halláskárosodást ugyanis néhány extrém esettől eltekintve, csakis folyamatos zaj képes előidézni, abból viszont nem szükséges, hogy rettentő hangos legyen. Mint említettem, ez alól persze nyilván kivételt képez a genetika, amennyiben valaki fogékony erre, vagy pedig ha valakit akkora egyszeri zajártalom ér, hogy mondjuk bereped a dobhártyája tőle. A dobhártya repedéséhez viszont hat, zárt térben, riasztóval leadott lövés zaja szerintem nem elegendő. Kivéve persze, ha az illető mondjuk a füle mellett sütötte el hatszor, de a történet szerint ugye nem így volt.
Én lőttem már pince lőtéren 9X19-essel is, meg riasztóval is, füles, vagy dugó nélkül, csak hogy kipróbáljam milyen. Valóban nem kellemes, de bőven ki lehet bírni. Nyilván nem ajánlott a dolog folyamatosan és sokszor, mert abban az esetben tartós halláskárosodás állhat elő, de az, hogy mondjuk egy tárat ellő valaki, pláne ha még nem érte a fülét soha hasonló hatás sem előtte, sem utána, nem okozhat folyamatos fülcsengést, vagy dugulást, ami nem múlik el. Ha mégis, akkor szerintem ott valami előzménynek, vagy más egyébnek is kellett lennie.

Tapasztalatom szerint, ha a PC-men játszom valami komolyabb játékot, a videokártyájának a folyamatos zúgása (nagyon zúg ám a ventije) mondjuk fél órán keresztül, sokkal rombolóbb tud lenni, mint egy-két lövés, fület védő felszerelés nélkül. Attól ugyanis valóban cseng a fülem a játék után, ez főleg akkor érezhető, ha hirtelen halk környezetbe kerülök, pl. utána lefekszem aludni. Amikor rájöttem, hogy attól van - mivel elsőre én se gondoltam volna -, attól kezdve szinte kizárólag fejhallgatóban játszom. Az abból kiáradó, természetesen nem full hangerőre állított hang, plusz az hogy a környezeti zajokat viszont lefogja, már elegendő ahhoz, hogy ne legyen ebből hasonló problémám.
De tudok más példát is. Amikor még gyárban dolgoztam huszonévesen, kárpitozásnál használtunk sűrített levegős szegezőpisztolyokat. Egyáltalán nem voltak hangosak, sőt, meglehetősen fika hangjuk volt, de sok használat után (úgy fél év) bizony már éreztem, hogy mintha kissé tompább lenne a hallásom, mint volt. Zselés füldugó megoldotta a gondot. Nem volt kényelmes folyamatosan hordani, de még mindig jobb volt, mint tartós halláscsökkenést szerezni.

Tehát a történet nekem is sántít. Nem az a része, hogy infúziót kapott, hanem az, amitől és ahogyan állítólag előfordult, nagy hirtelen minden előzmény nélkül, pár zárt térben, riasztóval leadott lövés után. Az furcsa.
Bocsi, de te is írtad, hogy genetikai okból lehetséges. És ez így is van. Ami az egyik embernek elfogadható, és szövettani szempontból is elhanyagolható, az a másiknál halláskárosodás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Borsodi Batman!:-)))) Riszpekt.

"Rablást akadályozott meg egy miskolci buszsofőr, aki éppen az egyik 21-os járatot vezette múlt pénteken, amikor az Újgyőri piacnál arra lett figyelmes, hogy egy idős, bottal járó asszonyt rángatnak és a táskáját próbálják elvenni. A buszvezető azonnal lassított, majd kiszállt és elkergette az elkövetőt. A rablónak nem volt szerencséje, a sofőr ugyanis korábban Irakban szolgált."

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... GmmsK_jMEs
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése