OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért egy engedély nélkül tartható fegyvert csak meg lehet buherálni, amitől már lőfegyver besorolás lehet, és azt ott helyszínen a sima rendőr nem fogja tudni eldönteni.
gvass1 írta: 2019.09.13. 17:02 és akkor miért nem foglalják le az összes cipőt? Hiszen bárkit megrúghattak, nemdebár?
"..."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.09.13. 06:31 Már megint húzzon már el anyjába a gennysündörség:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -drogbanda

Komoly fegyverek: 1 Keseru Omerta-T meg egy Zoraki R1GG, slussz.
168 rendőr házkutatott. WOWW.


Kép
Nagyon gáz...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2019.09.13. 20:23 Azért egy engedély nélkül tartható fegyvert csak meg lehet buherálni, amitől már lőfegyver besorolás lehet, és azt ott helyszínen a sima rendőr nem fogja tudni eldönteni.
A nálad levő pénz is lehet hamis, vegyek el mindet, minden igazoltataskor!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért ez eléggé sarkítás már.
gvass1 írta: 2019.09.13. 20:43 A nálad levő pénz is lehet hamis, vegyek el mindet, minden igazoltataskor!
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2019.09.13. 20:56 Azért ez eléggé sarkítás már.
Rendőri logika. Pont így működik. Ne dőlj be neki!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Lőteres barom! Ez a hülye mit akart ellenőrizni a kezével?Azt hitte vízipisztoly? :lol:
https://www.liveleak.com/view?t=9vnae_1568486554
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.09.15. 19:41 Lőteres barom! Ez a hülye mit akart ellenőrizni a kezével?Azt hitte vízipisztoly? :lol:
https://www.liveleak.com/view?t=9vnae_1568486554
Lézert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.09.16. 17:05Irónia? :roll:
Én a rövid, 1 éves sportlövő pályafutásom során ezt tapasztaltam.
Szinte minden kiegészítő amit én vásároltam, azt kintről rendeltem. Itthon vagy nem kapható (ez a gyakorobb) vagy a megis, általában még a futárral együtt is jobban jövök ki kinti rendeléssel mintha itthon venném meg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.16. 14:09 4-5 ezer sportlövőre? Minek?

Fizetőképes kereslet pedig azért akad, a kb 12-13x ennyi vadásznál már Dunát lehet rekeszteni a sok fiszem-f@szom kiegészítőből, ruhából, biz-bazokból, és már kisebb városokban is akad egy-egy vadászbolt. A Fehova is lényegében egy óriási vadász kirakodóvásár.

Sportlövő meg rendeljen az IPSC bazárból vagy SK--CZ-AT webshopokból, ha nincs fogára való kiegészítő az ország egyetlen fegyverboltjában a Rezső téren. Nagyjából ennyi.
A magyar piacot jól jellemzi, hogy egyetlen rendes, lőfegyverből megélni próbáló fegyverbolt van, DE az is félig BARKÁCSbolt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.09.16. 22:57 Itthon vagy nem kapható (ez a gyakorobb) vagy a megis, általában még a futárral együtt is jobban jövök ki kinti rendeléssel mintha itthon venném meg.
Ezt eredményezi az extraprofit+hiperáfa. Meg az n+x kifogás, hogy mit miért nem hoznak be.

Sokszor ezért jobban megéri 2-3 főnek összeállni és kiugrani Párkányba, Tornaljára az itt is_ott is engedélymentes cuccokért. Mint szó volt róla, markolatot kézbevenni, jó-e? Fegyveroptikát meg pláne, élesre tudom-e állítani a szememhez? Meg látva, némely futár hogy bánik a csomagokkal, még a 7000J lövésállóságú céltávcsövet is tönkretenné.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.17. 07:23 Ezt eredményezi az extraprofit+hiperáfa. Meg az n+x kifogás, hogy mit miért nem hoznak be.

Sokszor ezért jobban megéri 2-3 főnek összeállni és kiugrani Párkányba, Tornaljára az itt is_ott is engedélymentes cuccokért. Mint szó volt róla, markolatot kézbevenni, jó-e? Fegyveroptikát meg pláne, élesre tudom-e állítani a szememhez? Meg látva, némely futár hogy bánik a csomagokkal, még a 7000J lövésállóságú céltávcsövet is tönkretenné.
Na én pl pont optikát nem vennék külföldről, se webshopból se személyesen. Volt már garanciális ügyem Delta céltávcsővel, és sokat jelentett hogy csak be kellett grasszálni az itthoni forgalmazóhoz, és elintézni vele az elintézni valót.
Ha nincs kiterjesztett (európai) vagy világ garancia az adott termékre, amit bárhol lehet érvényesíteni, akkor a garanciális ügynél giga szívás lehet. Offtopik, de értékes elektronikai cikket sem rendelek ezért külföldi webshopból - mert mi van ha elromlik?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.09.17. 10:16 Na én pl pont optikát nem vennék külföldről, se webshopból se személyesen. Volt már garanciális ügyem Delta céltávcsővel, és sokat jelentett hogy csak be kellett grasszálni az itthoni forgalmazóhoz, és elintézni vele az elintézni valót.
Ha nincs kiterjesztett (európai) vagy világ garancia az adott termékre, amit bárhol lehet érvényesíteni, akkor a garanciális ügynél giga szívás lehet. Offtopik, de értékes elektronikai cikket sem rendelek ezért külföldi webshopból - mert mi van ha elromlik?


Off.
Volt rá példa, hogy banggood-ról rendelt termék esetén a nem működésről videó lett kiküldve, és postáztak minden költség nélkül másik készüléket, a sz.rt sem kellett visszaküldeni!

Barátom rendelte a kocsiba a pmr rádiót, de nem működött, konkrétan be sem kapcsolt. 26-7 ezres motyóról beszélek.

On.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.09.17. 10:26 Off.
Volt rá példa, hogy banggood-ról rendelt termék esetén a nem működésről videó lett kiküldve, és postáztak minden költség nélkül másik készüléket, a sz.rt sem kellett visszaküldeni!

Barátom rendelte a kocsiba a pmr rádiót, de nem működött, konkrétan be sem kapcsolt. 26-7 ezres motyóról beszélek.

On.
OK, de én most nem a szittyemszüttyöm cuccokról beszélek hanem kifejezetten a fegyver optikákról amiről a topiktárs írt. (Hibásan érkezett Aliexpresses bizbazt már én is reklamáltam meg 2x, sikerrel) Azért egy 2 kiló környékéről kezdődő minőségibb céltávcsövet akkor sem rendelnék webshopból, és még személyesen EU-ból sem hoznám be, a garancia miatt. De ez én vagyok, mások kockázatérzékenysége eltérő lehet.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.09.17. 10:16 Na én pl pont optikát nem vennék külföldről, se webshopból se személyesen. Volt már garanciális ügyem Delta céltávcsővel, és sokat jelentett hogy csak be kellett grasszálni az itthoni forgalmazóhoz, és elintézni vele az elintézni valót.
Ha nincs kiterjesztett (európai) vagy világ garancia az adott termékre, amit bárhol lehet érvényesíteni, akkor a garanciális ügynél giga szívás lehet.
Ezért vettem élettartam-garanciás+világgaranciás Leupoldot :). Más kérdés, hogy irdatlan mázlim volt, hülye hagyatékfelszámoló örökösök adták el, egy bóvlipiacos távcső árában.

Ugyanilyen szívás a Scmidt-Bender is. Képbe került az is. Honlapjukon azt írják, javíttatás esetén nem vihetem be személyesen, mert hadiüzem, küldjem be egy futárral, meg úgy is küldik vissza. Innen kiestek.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.09.17. 11:08 OK, de én most nem a szittyemszüttyöm cuccokról beszélek hanem kifejezetten a fegyver optikákról amiről a topiktárs írt. (Hibásan érkezett Aliexpresses bizbazt már én is reklamáltam meg 2x, sikerrel) Azért egy 2 kiló környékéről kezdődő minőségibb céltávcsövet akkor sem rendelnék webshopból, és még személyesen EU-ból sem hoznám be, a garancia miatt. De ez én vagyok, mások kockázatérzékenysége eltérő lehet.


Hihi. Ha valaki 2k felett vesz valamit, SZERINTEM alap, hogy azt a pár tíz ezret rászámja, hogy érte menjen.
Amikor vettem az új telómat( S61, 300 fölött) én sem bíztam a futárra, inkább elmentem Budaörsre érte.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.17. 07:23 Ezt eredményezi az extraprofit
Helye válogatja, ahol anno én dolgoztam, ott teljesen normális árrés volt a cuccokon (mondjuk nagyker+kisker is, hogy ne b@sszanak ki a viszonteladóikkal). Arról nem a magyar kereskedő tehet hogy egy francia/amerikai/hottentotta cég nem a nyomorisztáni fizetésekhez alakítja az árszintjét...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.09.17. 16:03 Helye válogatja, ahol anno én dolgoztam, ott teljesen normális árrés volt a cuccokon (mondjuk nagyker+kisker is, hogy ne b@sszanak ki a viszonteladóikkal). Arról nem a magyar kereskedő tehet hogy egy francia/amerikai/hottentotta cég nem a nyomorisztáni fizetésekhez alakítja az árszintjét...
Kinek mi a normális árrés? Ami a kereskedőnek normális, az a vásárlónak sok, és fordítva...

Olyan ez mint a munkáltató-foglalkoztatott viszony. Örök antagonisztikus ellentét...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.09.18. 22:46 Kinek mi a normális árrés? Ami a kereskedőnek normális, az a vásárlónak sok, és fordítva...
Fején találtad a szöget, kedvenc példám épp Béla bátyánk a témában, a közvetlen gyári kiszolgálás.

Nekem mint utcáról beeső vevőnek jó, hogy nem kell betömnöm feleslegesen éhes szájakat (adott esetben nagyker+kisker). Ott meg épp méltatlankodott egy boltos, hogy annyiért kapja az utcáról beeső bárki, mint ő, mert nincs nagyker ár, a "gyári extra akciókat" végképp sérelmezve.

Látva a Keresztapa 19M példáját, a Műveknek nem is nagyon kell a kereskedői hálózat, a kapuból elkapkodják a holmit. Más kérdés, hogy a távolabbi vidékiek most jól megszívják.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.09.18. 22:46 Kinek mi a normális árrés? Ami a kereskedőnek normális, az a vásárlónak sok, és fordítva...

Olyan ez mint a munkáltató-foglalkoztatott viszony. Örök antagonisztikus ellentét...
Mielőtt megint boszorkány üldözés lesz: az állam árrése kapásbol 27% válogatás nélkül mindenre. Ez ha belegondolunk elég elmebeteg....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.19. 08:05 Mielőtt megint boszorkány üldözés lesz: az állam árrése kapásbol 27% válogatás nélkül mindenre. Ez ha belegondolunk elég elmebeteg....
+IPA
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:)
Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 08:02 Fején találtad a szöget, kedvenc példám épp Béla bátyánk a témában, a közvetlen gyári kiszolgálás.

Nekem mint utcáról beeső vevőnek jó, hogy nem kell betömnöm feleslegesen éhes szájakat (adott esetben nagyker+kisker). Ott meg épp méltatlankodott egy boltos, hogy annyiért kapja az utcáról beeső bárki, mint ő, mert nincs nagyker ár, a "gyári extra akciókat" végképp sérelmezve.

Látva a Keresztapa 19M példáját, a Műveknek nem is nagyon kell a kereskedői hálózat, a kapuból elkapkodják a holmit. Más kérdés, hogy a távolabbi vidékiek most jól megszívják.
Jól látod, mi vidékiek jól meg szívtuk...mint mindig, igaz vidékre mem is kell prémium minőségű gumispuska, mert jó a közbiztonság...
Röhögő egér.gif
Röhögő egér.gif (27.4 KiB) Megtekintve 36966 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.09.18. 22:46 Kinek mi a normális árrés?
Emlékeim szerint a nettó beszerzési ár a bruttó kisker árnak az 55%-a körül volt (bár akkor még nem 27% volt az ÁFA).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.09.19. 08:41 :)

Jól látod, mi vidékiek jól meg szívtuk...mint mindig, igaz vidékre mem is kell prémium minőségű gumispuska, mert jó a közbiztonság...
Erre jó a fórumközösség, amikoris megoldja az ember a fuvarokat ingyen. Aki nem nepperféreg, annak szoktam segíteni, részletek csak privátban.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 09:24 Erre jó a fórumközösség, amikoris megoldja az ember a fuvarokat ingyen. Aki nem nepperféreg, annak szoktam segíteni, részletek csak privátban.
Majd lesz a sárgán meg licitálós oldalakon illegál webshopozás erre a típusra is, ne aggódj.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.09.19. 10:52 Majd lesz a sárgán meg licitálós oldalakon illegál webshopozás erre a típusra is, ne aggódj.
Amíg sz@r van, addig mindig lesz légy is...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.09.19. 10:52 Majd lesz a sárgán meg licitálós oldalakon illegál webshopozás erre a típusra is, ne aggódj.
Nem lesz, már van. Na nekik lófaxt se. Figyelem mindkettőt, hátha akad valami jó. Legtöbbször ami az egyiken elkelt, kis idő elteltével fölbukkan a másikon, felárazva.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Na, most fejeztük be a melóba, a chili evő versenyt, Bakker a nők bírják legjobban a csípős cuccot, volt egy fekete színű papresz vmi "csoki ", az mint a méreg... Szétmarta az arcom... :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A Dózsa György úti 2 halálos áldozatot követelő, jogsi nélkül kokószívás után 1 nappal 135-el balesetező izomember videózta magát a baleset előtt.

Kíváncsi vagyok, hogy ebből milyen csodaügyvéd fogja kimosni?

https://index.hu/belfold/2019/09/19/m._ ... lanataban/


A cikkben közzétett fényképen látható is a Dózsa György út - Váci út kereszteződésében lévő irodaház, konkrétan ez: https://goo.gl/maps/yE4KAmufnLPnaRpZ9
Vagyis a videó tényleg közvetlenül a baleset előtti másodpercekben készült.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

TotoHU írta: 2019.09.19. 14:50 A Dózsa György úti 2 halálos áldozatot követelő, jogsi nélkül kokószívás után 1 nappal 135-el balesetező izomember videózta magát a baleset előtt. A cikkben közzétett fényképen látható is a Dózsa György út - Váci út kereszteződésében lévő irodaház.

Kíváncsi vagyok, hogy ebből milyen csodaügyvéd fogja kimosni?
Hadd tippeljek: 5 perc alatt megállapítják a megfelelő szakértők segítségével, hogy dilinyós és ezért büntethetetlen.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2019.09.19. 14:50 A Dózsa György úti 2 halálos áldozatot követelő, jogsi nélkül kokószívás után 1 nappal 135-el balesetező izomember videózta magát a baleset előtt. A cikkben közzétett fényképen látható is a Dózsa György út - Váci út kereszteződésében lévő irodaház.

Kíváncsi vagyok, hogy ebből milyen csodaügyvéd fogja kimosni?

https://index.hu/belfold/2019/09/19/m._ ... lanataban/
Onnantól,hogy még mindig nincs elítélve egy ennyire egyértelmű ügyben, sőt, gyakorlatilag szinte semmi komoly nincs rá kiszabva,szabadlábon van, és
még mindig húzzák-vonják ezt az ügyet, szerintem már nem is lesz belőle semmi komoly, el van sikálva... mocskos maffiózó..
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

smith15 írta: 2019.09.19. 14:54 Onnantól,hogy még mindig nincs elítélve egy ennyire egyértelmű ügyben, sőt, gyakorlatilag szinte semmi komoly nincs rá kiszabva,szabadlábon van, és
még mindig húzzák-vonják ezt az ügyet, szerintem már nem is lesz belőle semmi komoly, el van sikálva... mocskos maffiózó..
Amikor kiengedtek a szivmutete miatt a Vaci uton talalkoztam vele. Eppen egy fekete kabrio mercedest vezetett es nagyon durva szabalytalansagokat kovetett el. Atment a dupla zarovonalon es a szembejovo savban elozte a forgalmat (a Papole loter magassagaban, a varos fele haladva). Majd ugy jott vissza, hogy nekem a jardara is fel kellett hajtanom, hogy ne legyen baleset. Dudaltam erre meg az oklet razva uvoltott, hogy kinyir... Kozben a ket sav kozott probalt elorejutni. Komolyan mondom hihetetlen amit ott lemuvelt. Rogton felhivtam a 112-t es megprobaltam bejelenteni. Az operator nem hitt nekem, az en adataimat kerdeztek engem kezdtek faggatni... Ebben az idoben is nyilatkozta, hogy nincs jogositvanya es o csak soforrel jarkal...
Tokmányos Lomposzaurusz
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:roll:
Vizimalac írta: 2019.09.19. 15:57 Amikor kiengedtek a szivmutete miatt a Vaci uton talalkoztam vele. Eppen egy fekete kabrio mercedest vezetett es nagyon durva szabalytalansagokat kovetett el. Atment a dupla zarovonalon es a szembejovo savban elozte a forgalmat (a Papole loter magassagaban, a varos fele haladva). Majd ugy jott vissza, hogy nekem a jardara is fel kellett hajtanom, hogy ne legyen baleset. Dudaltam erre meg az oklet razva uvoltott, hogy kinyir... Kozben a ket sav kozott probalt elorejutni. Komolyan mondom hihetetlen amit ott lemuvelt. Rogton felhivtam a 112-t es megprobaltam bejelenteni. Az operator nem hitt nekem, az en adataimat kerdeztek engem kezdtek faggatni... Ebben az idoben is nyilatkozta, hogy nincs jogositvanya es o csak soforrel jarkal...
Az ilyen mocskos, ruhos patkánynak azt sem szabad elhinni, amit kérdez. Gondolom, sokat tud, ezért "felülről" bevedtek... Meg egy darabig, aztán, ha már nagyon kellemetlen lesz, akkor nyomtalanul eltűnik... Élj gyorsan, halj meg fiatalon, Az élet sz@r, aztán meghalsz... Naggyából ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.09.19. 16:10 :roll:

Az ilyen mocskos, ruhos patkánynak azt sem szabad elhinni, amit kérdez. Gondolom, sokat tud, ezért "felülről" bevedtek... Meg egy darabig, aztán, ha már nagyon kellemetlen lesz, akkor nyomtalanul eltűnik... Élj gyorsan, halj meg fiatalon, Az élet sz@r, aztán meghalsz... Naggyából ennyike.
Pár perccel megelőztél :). Kabrió: azon csodálkozom, hogy még nem b*sztak az ülése alá egy repeszgránátot valamelyik piros lámpánál. Az olajszőkítések korában divat volt, a Skorpiós odavarrással együtt.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Hátravinni, tarkón lőni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.09.19. 17:58 Hátravinni, tarkón lőni.
Az ennek kevés!

Kínozni kéne nagyon, nagyo, nagyon....... nagyonagyon és még annál is jobban nagy sokáig, és utána is! Megölni, újraéleszteni amíg már vért könnyezve nem könyörög a saját haláláért!

Nem azért mert ér ennyit ez a féreg. Csak példamutatás a többi ilyennek, mert van belőlük sok. A sikeres "vállalkozói réteg" egy jelentős része ilyen. Persze nem mind néz ki ilyen extrém fa..ul, de a gondolatviláguk kb ilyen.

Ha azt nézem mennyit ér, akkor követ a nyakába, és a folyóba vele.

Vagy csak nyilvánosan megbotozni a főtéren. Vagyis kikötni, mellé tenni karókat, és ütésenként 1000Ft-ért bárki, bármennyit verheti. Nem, a fejét nem. Még túl gyorsan megdöglik! Utána a befolyt összeget odaadni az áldozatok Családjának. Természetesen a botozáskor nekik bármi szabad.

De rohadtul gyűlölöm ezt a fajta férget... Már régen nem kaptam dührohamot, de most erősen kerülget....

Kölökként az ilyenféle büdösaljasféregpatkányhernyógörények kínoztak. Akkor is mindig megúszták. Aztán eljött a napja, amikor nem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF

OMG, igazi észosztó vadásztakony, minden második mondata totális állatság amúgy. Iskolapélda a félművelt okoskodó tuskóbaromra.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.20. 13:49 OFF




OMG, igazi észosztó vadásztakony, minden második mondata totális állatság amúgy. Iskolapélda a félművelt okoskodó tuskóbaromra.

ON
Nyelvtánnáci ON

A kép moshogyan is szép. FoLYtás a sörétes lőszerben? Hát bammeg, ilyenkor sikoLYt a fülem vagy a sírás foLYtogat :lol: :twisted:

Nyelvtannáci OFF
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.09.20. 13:55 Nyelvtánnáci ON

A kép moshogyan is szép. FoLYtás a sörétes lőszerben? Hát bammeg, ilyenkor sikoLYt a fülem vagy a sírás foLYtogat :lol: :twisted:

Nyelvtannáci OFF
Azt már Thomaster is kiemelte. :-)

De ott van a "Duppla" puska is - gondolom, így vadászias. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.09.20. 14:11 Azt már Thomaster is kiemelte. :-)

De ott van a "Duppla" puska is - gondolom, így vadászias. :-)
Egyébként nem is lenne ezzel gond, én se értek egy csomó mindenhez. De például ezért nem állok neki képeket festeni vagy fafaragásokat készíteni, vagy akár csak egy egyszerűbb bútort magamtól nulláról elkészíteni majd kiállítani azokat, mert vagy valami hányadék szörnyedvény lenne ami a kezeim közül kikerülne és röhögőgörcs törne ki mindenkiben aki azokat a borzalmakat meglátná. Nekem még egy lapra szerelt asztal összeállítása is szép mutatvány. A fegyver javítással sem próbálkozom, egy dremellel gallyra vágott Makarov elég volt a veszteség listára. :lol: Ezért az ilyesmit meghagyom azoknak akiknek van érzéke és tudása hozzá.
Ugyanígy, aki nem annyira tud önálló cikkeket írni, annak sem érdemes nekiállni nyilvános tartalmat előállítani és feltölteni a netre, kb ennyi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.20. 14:11 Azt már Thomaster is kiemelte. :-)

De ott van a "Duppla" puska is - gondolom, így vadászias. :-)
nem csak a hejjesírásal van ott baj.

Szakmailag/technikailag és jogilag is totális blődségeket hord össze a jóember. (Mondjuk a leírtakért vadászvizsgán már meg kellett volna, hogy basszák.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.09.20. 13:49 OFF




OMG, igazi észosztó vadásztakony, minden második mondata totális állatság amúgy. Iskolapélda a félművelt okoskodó tuskóbaromra.

ON
Pontosan. Amikor a hülye okoskodik... Vazz. Nem az a baj, ha nem ért valamihez, az a baj, hogy azt hiszi, igen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

létezik h van éles Zoraki 914? mert a retekklubbon egy fegyvercsempesz cuccàt mutattak egy tökre 914 re hajazo pisztoly volt és a tàrban éles loszerek voltak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

sodoma írta: 2019.09.22. 18:12 létezik h van éles Zoraki 914? mert a retekklubbon egy fegyvercsempesz cuccàt mutattak egy tökre 914 re hajazo pisztoly volt és a tàrban éles loszerek voltak.
Át volt alakítva, buhera...
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.09.22. 18:12 létezik h van éles Zoraki 914? mert a retekklubbon egy fegyvercsempesz cuccàt mutattak egy tökre 914 re hajazo pisztoly volt és a tàrban éles loszerek voltak.
.380 ACP-re átmunkált valami lehetett, vagy nem a saját tárja volt.

Egyébként az átalakításhoz gyártó szintű ismeret, és gépsor szükséges.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.09.22. 18:15 .380 ACP-re átmunkált valami lehetett, vagy nem a saját tárja volt.

Egyébként az átalakításhoz gyártó szintű ismeret, és gépsor szükséges.
kapott érte 2 év felfügg.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.09.22. 18:15 .380 ACP-re átmunkált valami lehetett, vagy nem a saját tárja volt.

Egyébként az átalakításhoz gyártó szintű ismeret, és gépsor szükséges.
Gépsor??
Csőcsere, meg egy erősebb helyretolórugó..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 18:55 Gépsor??
Csőcsere, meg egy erősebb helyretolórugó..

az eredeti csovet nem tudod kiszedni az ontvenybol, hogy nem menjen ripityara az egesz. Es utana mibe tennel uj csovet? Es annak hogyan lenne adogatopalyaja?

Szoval egyebkent van a legtobb torok gp-bol szerelt loszeres gumis, ilyen kor inkabb azokrol van szo (jogilag itthon lehet lofegyver), vagy azokbol kiindulo, femlovedekes barkacsoloszerrel uzemelo önveszelyes szarokrol. Mert a legtobbnek meg a tarjaba SE lehet betenni valodi elesloszert, mert rovidebb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Letöltöttem 1-2 éve egy fegyverszakértői cikket, abban szerepeltek török gázpisztolyok
amiknek sima, huzagolatlan acélcsőre cserélték ki az eredeti csövét, és lőtték velük a 9x17-est.

Rákerestem, de most épp azt a cikket nem találom; Ekol Tunát 6.35-re, meg Zoraki 914/925-öt 7.65-re.
http://www.smallarmssurvey.org/fileadmi ... ersion.pdf
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2019.09.22. 19:27-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 18:55 Gépsor??
Csőcsere, meg egy erősebb helyretolórugó..
Öntött fegyverről beszélünk, benne keményfém betétekkel. Sima fúrógéppel nem fog menni, de inkább nem részletezném az átalakítás lehetőségeit.

A lényeg annyi, hogy szakértelem, és gépsor kell hozzá, amivel önmagában is lehetne lőfegyvert készíteni.

Ezen kívül nettó bűncselekményről beszélünk.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 19:19 Letöltöttem 1-2 éve egy fegyverszakértői cikket, abban szerepeltek török gázpisztolyok
amiknek sima, huzagolatlan acélcsőre cserélték ki az eredeti csövét, és lőtték velük a 9x17-est.

Joreszt britek irnak betiltasokat alatamaszto hasonlokat.

termeszetesen fokent regebbi tipusoknal ez nem zarhato teljesen ki. De egy mai, eleve gp-nek keszult, CIP tagallamban forgalmazhato Z914-nel ez muszakilag gyak lehetetlen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.09.22. 19:21 Öntött fegyverről beszélünk, benne keményfém betétekkel. Sima fúrógéppel nem fog menni, de inkább nem részletezném az átalakítás lehetőségeit.

A lényeg annyi, hogy szakértelem, és gépsor kell hozzá, amivel önmagában is lehetne lőfegyvert készíteni.

Ezen kívül nettó bűncselekményről beszélünk.
Nézd, én nem akarok belemenni a technikai részletekbe (és pláne nem tippeket adni senkinek), de egyátalán nem kell "gépsor" hozzá.
Az előbb belinkelt 2018-as (!) reportból:

Turkish-made alarm handguns
Starting around 2010, converted Turkish-made alarm weapons became the most prevalent converted alarm firearms in Europe (see Image 2). Proliferation was widespread
and extended beyond Europe (see Box 1). The authorities of all the European countries
consulted for this study provided documented accounts of the presence of converted
Turkish alarm weapons. In several countries, these weapons were used in a significant
percentage of these nations’ total firearms-related crimes. In Sweden, for instance,
11 per cent of all firearms that the National Forensic Centre investigated in 2014 were
converted Turkish alarm weapons.21 Belgium, Bulgaria, Croatia, Denmark, Finland, France,
Germany, Greece, Italy, Kosovo,22 the Netherlands, Portugal, Romania, Spain, Sweden
Ukraine, and the United Kingdom each reported converted Turkish-made alarm weapons as being commonly used in these countries’ firearms-related crimes.
Turkey has several manufacturers with reputations for producing high-quality alarm
weapons, which are generally built with strong materials. Most of the models are nearexact replicas of real firearms and several models have been notoriously easy to convert.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 19:32 Nézd, én nem akarok belemenni a technikai részletekbe (és pláne nem tippeket adni senkinek), de egyátalán nem kell "gépsor" hozzá.
Gépsor nem. De precíziós szerszámok igen. Sokat nem változtat a képleten. Vagy önveszélyes egyszerhasználatos baromság lesz, vagy a befektetett energiával gyárthatna újat is. Mindegyik bűncselekmény, de az egyik legalább meghagyja a kézfejét annak, aki kipróbálja...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 19:32 Nézd, én nem akarok belemenni a technikai részletekbe (és pláne nem tippeket adni senkinek), de egyátalán nem kell "gépsor" hozzá.
Az előbb belinkelt 2018-as (!) reportból:

Turkish-made alarm handguns
Starting around 2010, converted Turkish-made alarm weapons became the most prevalent converted alarm firearms in Europe (see Image 2). Proliferation was widespread
and extended beyond Europe (see Box 1). The authorities of all the European countries
consulted for this study provided documented accounts of the presence of converted
Turkish alarm weapons. In several countries, these weapons were used in a significant
percentage of these nations’ total firearms-related crimes. In Sweden, for instance,
11 per cent of all firearms that the National Forensic Centre investigated in 2014 were
converted Turkish alarm weapons.21 Belgium, Bulgaria, Croatia, Denmark, Finland, France,
Germany, Greece, Italy, Kosovo,22 the Netherlands, Portugal, Romania, Spain, Sweden
Ukraine, and the United Kingdom each reported converted Turkish-made alarm weapons as being commonly used in these countries’ firearms-related crimes.
Turkey has several manufacturers with reputations for producing high-quality alarm
weapons, which are generally built with strong materials. Most of the models are nearexact replicas of real firearms and several models have been notoriously easy to convert.
ja. Bullshit. Brit hazugságok.

meg az ugynevezett "independent svájci"
Small Arms Survey Fegyverbetiltasugyi lobbiszervezet mocskai ezek. Fake news.

de meg ezek is 2010 koruli cuccokrol irnak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.09.19. 18:11 Az ennek kevés!

Kínozni kéne nagyon, nagyo, nagyon....... nagyonagyon és még annál is jobban nagy sokáig, és utána is! Megölni, újraéleszteni amíg már vért könnyezve nem könyörög a saját haláláért!

Nem azért mert ér ennyit ez a féreg. Csak példamutatás a többi ilyennek, mert van belőlük sok. A sikeres "vállalkozói réteg" egy jelentős része ilyen. Persze nem mind néz ki ilyen extrém fa..ul, de a gondolatviláguk kb ilyen.

Ha azt nézem mennyit ér, akkor követ a nyakába, és a folyóba vele.

Vagy csak nyilvánosan megbotozni a főtéren. Vagyis kikötni, mellé tenni karókat, és ütésenként 1000Ft-ért bárki, bármennyit verheti. Nem, a fejét nem. Még túl gyorsan megdöglik! Utána a befolyt összeget odaadni az áldozatok Családjának. Természetesen a botozáskor nekik bármi szabad.

De rohadtul gyűlölöm ezt a fajta férget... Már régen nem kaptam dührohamot, de most erősen kerülget....

Kölökként az ilyenféle büdösaljasféregpatkányhernyógörények kínoztak. Akkor is mindig megúszták. Aztán eljött a napja, amikor nem.
Kibebaszott +1!!!
Ma lövészetvezetőként, kifogtam egy ehhez a takonyhoz hasonló türhőpatkányt...
Mivel vendég volt, én meg a vendéglátó, nem beleztem ki, de megérdemelte volna, 150magas 150 kiló, fegyverkezeles nulla, de hisztis kis pichaként adta elő magát. De én vagyok a hülye, hogy ilyen patkányon felhúztam magam. 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: killertom »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 19:32 Nézd, én nem akarok belemenni a technikai részletekbe (és pláne nem tippeket adni senkinek), de egyátalán nem kell "gépsor" hozzá.
Az előbb belinkelt 2018-as (!) reportból:

Turkish-made alarm handguns
Starting around 2010, converted Turkish-made alarm weapons became the most prevalent converted alarm firearms in Europe (see Image 2). Proliferation was widespread
and extended beyond Europe (see Box 1). The authorities of all the European countries
consulted for this study provided documented accounts of the presence of converted
Turkish alarm weapons. In several countries, these weapons were used in a significant
percentage of these nations’ total firearms-related crimes. In Sweden, for instance,
11 per cent of all firearms that the National Forensic Centre investigated in 2014 were
converted Turkish alarm weapons.21 Belgium, Bulgaria, Croatia, Denmark, Finland, France,
Germany, Greece, Italy, Kosovo,22 the Netherlands, Portugal, Romania, Spain, Sweden
Ukraine, and the United Kingdom each reported converted Turkish-made alarm weapons as being commonly used in these countries’ firearms-related crimes.
Turkey has several manufacturers with reputations for producing high-quality alarm
weapons, which are generally built with strong materials. Most of the models are nearexact replicas of real firearms and several models have been notoriously easy to convert.
Sima hazugság. Minden ami Brit hatóságtól, sajtóból, akárhonnan fegyverekkel kapcsolatban jön az sima, egyszerű hazugság.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 19:32 Nézd, én nem akarok belemenni a technikai részletekbe (és pláne nem tippeket adni senkinek), de egyátalán nem kell "gépsor" hozzá.
Az előbb belinkelt 2018-as (!) reportból:

Turkish-made alarm handguns
Starting around 2010, converted Turkish-made alarm weapons became the most prevalent converted alarm firearms in Europe (see Image 2). Proliferation was widespread
and extended beyond Europe (see Box 1). The authorities of all the European countries
consulted for this study provided documented accounts of the presence of converted
Turkish alarm weapons. In several countries, these weapons were used in a significant
percentage of these nations’ total firearms-related crimes. In Sweden, for instance,
11 per cent of all firearms that the National Forensic Centre investigated in 2014 were
converted Turkish alarm weapons.21 Belgium, Bulgaria, Croatia, Denmark, Finland, France,
Germany, Greece, Italy, Kosovo,22 the Netherlands, Portugal, Romania, Spain, Sweden
Ukraine, and the United Kingdom each reported converted Turkish-made alarm weapons as being commonly used in these countries’ firearms-related crimes.
Turkey has several manufacturers with reputations for producing high-quality alarm
weapons, which are generally built with strong materials. Most of the models are nearexact replicas of real firearms and several models have been notoriously easy to convert.
Vedd le a kiskanalat a nyakadból!

Egyébként a legtöbb ilyen próbálkozásból szétdarált hulladék, vagy önveszélyes szar születik.

Láttam már én is pár olyan videót ahol ilyen átmunkált izékkel lőnek. Viszont a lövés körül valami sántított. Közel nem volt olyan hatása mint egy éles fegyvernek. Gyanítom preparált szarral töltötték meg a fegyvereket, és a készítő a videóval csak szart akart kavarni. Betíttomok rendelésére készült aljaskodás általában ez.

Ha tanultál géptant, és ált anyagismeretet, valamint ismered a Z914 metszeti rajzát, akkor tudod, hogy egy 250J-os éles lőszer vagy az első, vagy néhány lövés után leszakítja a csőköpennyel együtt a csövet is a tokról. Nézz meg egy éles spiátertokos revkó keresztmetszeteit, meg egy Z914-ét, ha beledarál valaki egy megfelelő falvastagságú acélcsövet.

Tehát maradok a véleményemnél. Nem győztél meg, és nem is fogsz pár fake videóval sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.09.22. 19:55-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2019.09.22. 19:45 Sima hazugság. Minden ami Brit hatóságtól, sajtóból, akárhonnan fegyverekkel kapcsolatban jön az sima, egyszerű hazugság.

The data offered by the Small Arms Survey has several times been denounced as misleading or incorrect. The best known case is the estimation of the number of firearms in Finland. The number was so high that nearly every Finnish family should have an illegal firearm at home (on top of all the legal ones) to be true. This number has since then kept popping up as the Small Arms Survey has not corrected it, despite the Finnish ministry of interior making a statement that the numbers are completely wrong.[19][20]

Another recent example is the inclusion of the misguided Portu operation in their report "From Legal to Lethal: Converted Firearms in Europe". On page 48 they mention it as a seizure involving thousands of readily convertible deactivated firearms, from a militaria store Cantabrico Militaria. However this whole operation was a dismal failure, as there was never a question of an illegal operation, and the owners were a few months later released and cleared of the charges.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

killertom írta: 2019.09.22. 19:45 Sima hazugság. Minden ami Brit hatóságtól, sajtóból, akárhonnan fegyverekkel kapcsolatban jön az sima, egyszerű hazugság.
+1!

Hajrá brexit!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.09.22. 19:45 Tehát maradok a véleményemnél. Nem győztél meg, és nem is fogsz pár fake videóval sem.
Nem akarlak meggyőzni, igazából nem is nagyon érdekel hogy mit gondolsz, csak erre a "gépsor" marhaságra akartam reagálni.
Mellesleg a pakik is full új fegyvert gyártanak "gépsor" nélkül.
Ha irodalmazol kicsit a témában, találsz még példát talakított török GP-re.

Itt van pl. egy:
http://sci-hub.tw/10.1111/j.1556-4029.2009.01012.x
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 21:08 Nem akarlak meggyőzni, igazából nem is nagyon érdekel hogy mit gondolsz, csak erre a "gépsor" marhaságra akartam reagálni.
Mellesleg a pakik is full új fegyvert gyártanak "gépsor" nélkül.
Ha irodalmazol kicsit a témában, találsz még példát talakított török GP-re.

Itt van pl. egy:
http://sci-hub.tw/10.1111/j.1556-4029.2009.01012.x
Jójójó... Ez esetben javaslom kivételesen ne olvass, hanem tégy egy spiáter csőbe egy keményfém csapot, majd próbáld meg azt onnan kifúrni úgy, hogy nem darálod szanaszét a környezetét... Nekem már volt hasonló feladatom, csak nem fegyvernél. Háát rendes kihívás volt. Igen, can olyan gép amivel ezt meg lehet oldani. Cirka 10-50MFt körül...

A pakik gyártanak lőfegyvert reszelővel? Igen! Régen még primitívebb eszközökkel is gyártottak.

Viszont ezt meddig tanulják? Hány pakinak is hiánytik ujja, keze, szeme, fél feje emiatt? Arról már nem írnak ezek a remek tanulmányok.

Valamint vasból szolgaian lemásolni egy valamit ami képes lőni, de előzetesen hozzáértők megterveztek az teljesen más, mint átmunkálni egy olyan eszközt éles lőszerre, aminek egyetlen darabja sem arra lett tervezve, hogy egy 9mm-es lövedéket lőjjön ki kb 200-300J energiával. Valamint az alapanyaga, és keresztmetszetei sem erre lettek kitalálva.

Ehhez igeni nagyon komoly szerszámozottság, és szakértelem kell.

VAGY,

A végeremény sokkal sokkal veszélyesebb lesz a lövészre, mint bárki másra a környzetében...

Tehát igen, az Általad bemutatott próbálkozások bemutathatják hogyan is kell gyártani egy önveszélyes szart, ami egy felvétel erejéig színházi bemutatóra alkalmas.

Ez kb az a szint amikor a kuntakinte szájbalövöldözte magát csappantyúval, bizonyítván önnön lövésállóságát.

Biztos van olyan ostoba ember aki azt elhiszi. Részemről nem hiszem el ezeket a meséket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Ennek már régen sitten kéne lenie életfogytal...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.22. 21:08 Nem akarlak meggyőzni, igazából nem is nagyon érdekel hogy mit gondolsz, csak erre a "gépsor" marhaságra akartam reagálni.
Mellesleg a pakik is full új fegyvert gyártanak "gépsor" nélkül.
Ha irodalmazol kicsit a témában, találsz még példát talakított török GP-re.

Itt van pl. egy:
http://sci-hub.tw/10.1111/j.1556-4029.2009.01012.x

Bocs, de ezzel a tanulmannyal PONTOSAN ALATAMASZTOTTAD AZ ALTALUNK LEIRTAKAT!!!

Ugyanis:
1. nem mostani gyartasu gp.-kről szolt
2. nem CIP-tagllamban forgalomba kerult fegyverek (nem szabványosak)
3. ezek tobbsege SEM!!! rendes klasszikus éles lőszerre lett atalakitva!!! (hanem a riasztóba némi fémdarabkákat, sörétszemeket nyomkodtak)
4. a fentiek miatt emberelet kioltasara a nehany 10 j-lal jo esetben nagyjabol elore tavozo femdarabok nem alkalmasabbak, mint egy legpuska
5. es meg ezen peremfeltetelek mellett is szetrepedt a szan valoszinuleg nehany loves utan.

+1: Belathato, hogy pl. a csocseres megoldashoz minimum a cso gyartashoz esztergagep kell es szakerto kezelo: nincs minden haztartasban. Akinel van, az hasonlo erofeszitessel keszithet open bolt geppisztolyt, pl. STEN-t.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

1. nem mostani gyartasu gp.-kről szolt

Sehol nem írtam, hogy mostani gyártás.

2. nem CIP-tagllamban forgalomba kerult fegyverek (nem szabványosak)

CIP-et sem írtam sehol.

3. ezek tobbsege SEM!!! rendes klasszikus éles lőszerre lett atalakitva!!!

Van közötte éles lőszerre (6.35 Browning, 7.65 Browning) átalakított is.

4. a fentiek miatt emberelet kioltasara a nehany 10 j-lal jo esetben nagyjabol elore tavozo femdarabok nem alkalmasabbak, mint egy legpuska

A torkolati energiát sem írtam sehol. :-)

(Egyébként szalmabáb érvelési hibának hívják ezt, amikor a másik fél nem létező kijelentéseit akarod cáfolni..)

+1: Belathato, hogy pl. a csocseres megoldashoz minimum a cso gyartashoz esztergagep kell es szakerto kezelo: nincs minden haztartasban.

És?
Hol írtam, hogy minden háztartásban van esztergagép..?
Már megint olyat "cáfolsz", amit senki nem írt.
Azt írtam, hogy nem kell hozzá gépsor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.23. 09:36 1. nem mostani gyartasu gp.-kről szolt

Sehol nem írtam, hogy mostani gyártás.

2. nem CIP-tagllamban forgalomba kerult fegyverek (nem szabványosak)

CIP-et sem írtam sehol.

3. ezek tobbsege SEM!!! rendes klasszikus éles lőszerre lett atalakitva!!!

Van közötte éles lőszerre (6.35 Browning, 7.65 Browning) átalakított is.

4. a fentiek miatt emberelet kioltasara a nehany 10 j-lal jo esetben nagyjabol elore tavozo femdarabok nem alkalmasabbak, mint egy legpuska

A torkolati energiát sem írtam sehol. :-)

(Egyébként szalmabáb érvelési hibának hívják ezt, amikor a másik fél nem létező kijelentéseit akarod cáfolni..)

+1: Belathato, hogy pl. a csocseres megoldashoz minimum a cso gyartashoz esztergagep kell es szakerto kezelo: nincs minden haztartasban.

És?
Hol írtam, hogy minden háztartásban van esztergagép..?
Már megint olyat "cáfolsz", amit senki nem írt.
Azt írtam, hogy nem kell hozzá gépsor.
NEM VELED vitatkoztam, hanem a SMALL ARMS SURVEY cimu ocsmany fegyverellenes fasiszta szervezet hazugsagaival, haho!

Es az en erveimet pontosan tamasztja ala az altalad idezett tanulmany arrol, hogy a konnyu atalakithatosagrol, az igy letrejovo eszkozok veszelyessegerol szolo anygaok NETTO HAZUGSAGOK.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.09.23. 09:36 1. nem mostani gyartasu gp.-kről szolt

Sehol nem írtam, hogy mostani gyártás.

2. nem CIP-tagllamban forgalomba kerult fegyverek (nem szabványosak)

CIP-et sem írtam sehol.

3. ezek tobbsege SEM!!! rendes klasszikus éles lőszerre lett atalakitva!!!

Van közötte éles lőszerre (6.35 Browning, 7.65 Browning) átalakított is.

4. a fentiek miatt emberelet kioltasara a nehany 10 j-lal jo esetben nagyjabol elore tavozo femdarabok nem alkalmasabbak, mint egy legpuska

A torkolati energiát sem írtam sehol. :-)

(Egyébként szalmabáb érvelési hibának hívják ezt, amikor a másik fél nem létező kijelentéseit akarod cáfolni..)

+1: Belathato, hogy pl. a csocseres megoldashoz minimum a cso gyartashoz esztergagep kell es szakerto kezelo: nincs minden haztartasban.

És?
Hol írtam, hogy minden háztartásban van esztergagép..?
Már megint olyat "cáfolsz", amit senki nem írt.
Azt írtam, hogy nem kell hozzá gépsor.
Az egynél több szerszámgépet igénylő gyártást, gépsoros gyártásnak nevezzük.

Itt pedig minimum egy eszterga, és egy állványos fúrógép kéne, de még az is kevés.

Tehát ez szakszerű módon gépsor igényes átalakítás.
Szakszerűtlenül meg irreleváns, mert egy önveszélyes szar lesz az eredménye.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.09.23. 09:45 NEM VELED vitatkoztam, hanem a SMALL ARMS SURVEY cimu ocsmany fegyverellenes fasiszta szervezet hazugsagaival, haho!

Es az en erveimet pontosan tamasztja ala az altalad idezett tanulmany arrol, hogy a konnyu atalakithatosagrol, az igy letrejovo eszkozok veszelyessegerol szolo anygaok NETTO HAZUGSAGOK.
Jah, akkor jó.
Én csak annyit írtam, amennyit írtam. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Szokásos színvonal. Egyszer csak kinyögték, hogy gr. Meg célzott lövések...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Csal azt nem értem, hogy ez a pali hogy a toszba nincs még kiluggatva??? Újabban csak úgy lehet lövöldözni a rendőrökre??? Azért ez agybaj a köbön!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ez milyen puska lehet? :D
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2019.09.25. 20:36 Ez milyen puska lehet? :D
Kép
Azt hittem a fotósban vagyok, már kezdtem irigy lenni, hogy saját kép ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.09.26. 10:38 felOFF

pont a floberteknel tapasztalt teljes kudarc miatt nem mertek meg meglepni. Ott bizony kellett magyarazkodni a politikai vezetes fele.

Ettol persze meg minden lehet, meg az ellenkezoje is. De sztem a felautomata sportpuskak elkobzasara van a legnagyobb esely, azt valamiert elkepesztoen gyuloli az igrend.

ON
Ezért jó a vadászoknak. Igaz, sok fegyverkategóriát ki kell hagyni, de ha ezt benyeli az ember, akkor sokkal sokkal kisebb százalékban van veszélyeztetve. A vadászatot a sok barát és fejes miatt nem tudják és nem is akarják olyan szinten szigorítani. Persze, amúgy mindent lehet, de erre van a legkisebb esély szvsz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2019.09.26. 10:46 Ezért jó a vadászoknak. Igaz, sok fegyverkategóriát ki kell hagyni, de ha ezt benyeli az ember, akkor sokkal sokkal kisebb százalékban van veszélyeztetve. A vadászatot a sok barát és fejes miatt nem tudják és nem is akarják olyan szinten szigorítani. Persze, amúgy mindent lehet, de erre van a legkisebb esély szvsz.
Ez pontosan így van. A vadászat szent tehén, ahhoz nem mernek hozzányúlni.
Én is vidáman elpuskázgattam 6-7 évig, amíg kockáztattam egy nagyot és belevágtam a sportba is. Vállalva, hogy bármikor elvehetik a kiskal feletti fegyvereimet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.26. 10:50 Ez pontosan így van. A vadászat szent tehén, ahhoz nem mernek hozzányúlni.
En mar ebben sem lennek olyan biztos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.09.26. 10:59 En mar ebben sem lennek olyan biztos.
Miért, mi a véleményed erről?
Én csak olyanokra tudnék gondolni, hogy a pump-action off, vagy szintén tárkapacitás korlátozás, meg csőhossz szigorítás. És akkor tényleg maradnak inkább a dióverő duplacsövűek.. De reménykedünk, hogy nem lesz semmi
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Családi balhé alatt a faszi gázriogatóval lövöldözött.

https://index.hu/belfold/2019/09/26/tat ... kocsijara/

Ami érdekes: személyi szabadság megsértése bűntettel vádolják. Nade hol van a megszokott garázdaság?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.09.26. 22:03 Ami érdekes: személyi szabadság megsértése bűntettel vádolják. Nade hol van a megszokott garázdaság?
Mert idióták. Pont itt állná meg a helyét a fölfegyverkezve elkövetett garázdaság, közterület!

Nézve a police.hu-n az utsó képet, a 917-ről durva mechanikai beavatkozás vagy béna photoshopoló radírozta a feliratokat?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.26. 22:14 Mert idióták. Pont itt állná meg a helyét a fölfegyverkezve elkövetett garázdaság, közterület!

Nézve a police.hu-n az utsó képet, a 917-ről durva mechanikai beavatkozás vagy béna photoshopoló radírozta a feliratokat?
Paint
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Családi balhé alatt a faszi gázriogatóval lövöldözött.

Ami érdekes: személyi szabadság megsértése bűntettel vádolják. Nade hol van a megszokott garázdaság

Namost a felső képen egy ezüst színű PAK töltényt látok és tudomásom szerint ilyen színű GÁZtöltény nincs MO-n forgalomban tehát ez az ökörbarom riasztóval, feltehetőleg Titánnal tárazta be a pisztolyt. Az alsó képen a pisztoly alatt a dobozban egy végletekig megnyomorított tisztítókefét látok, amiből arra következtetek hogy a hülyéje az akasztó mellé préselte be a célszerszámot. :D (Hogy milyen sikerrel azt nem tudom) :roll:
Ha nincs ló a szamár is jó!
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

"
egy végletekig megnyomorított tisztítókefét látok, amiből arra következtetek hogy a hülyéje az akasztó mellé préselte be a célszerszámot. :D (Hogy milyen sikerrel azt nem tudom) :roll: "

Már csak puszta kíváncsiságból, te hogyan illetve mivel tisztítod a csövet? ( mert néha azért kell )
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

regitiszt írta: 2019.09.27. 06:04 "
egy végletekig megnyomorított tisztítókefét látok, amiből arra következtetek hogy a hülyéje az akasztó mellé préselte be a célszerszámot. :D (Hogy milyen sikerrel azt nem tudom) :roll: "

Már csak puszta kíváncsiságból, te hogyan illetve mivel tisztítod a csövet? ( mert néha azért kell )
Ugyan nem engem kérdeztél, de rég bevált módszer a pipatisztító pálcika (a fegyveres fórumok kezdetekor ötlötte ki valaki és osztotta meg a közösséggel), amit legszűkebbre akasztózott csövekbe is be lehet tuszkolni és általában át is lehet tolni rajtuk. Van belőlük durvább, amik műanyag sörtével kombinált "szöszös" anyag és van a finomabb, ami csak "szöszös", amolyan filcszerű.
A fegyverhez adott kefék max a töltényűrbe férnek bele általában, de abba is csak az első szűkítésig, vagy akasztóig. Én azokat szinte csak külső makacsabb trutyi letakarítására használom.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

regitiszt írta: 2019.09.27. 06:04 Már csak puszta kíváncsiságból, te hogyan illetve mivel tisztítod a csövet? ( mert néha azért kell )
Nem nekem szól a kérdés, de a technológia megvan: ahogy az elöltöltőt is, forró szappanos vízzel. Egy régi, kb. biciklipumpa-méretű fecskendővel, szilikoncsővel a töltényűr felől, a csőtorkolatot a löttybe dugva átpumpálom, míg jön a trutyi. Utána tiszta forró víz. Ahogy megszáradt, egyből olaj.

Főleg öntöltő éleskonverziónál, annyira agyonszűkített a cső, hogy az említett pipatisztítót is kínszenvedés betolni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.09.26. 22:03 személyi szabadság megsértése bűntettel vádolják. Nade hol van a megszokott garázdaság?
Szia,

Szerintem a garazdasag lefeljebb vetseg, minek azzal vadolni, ha buntettel is lehet?

Bel
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.27. 08:37 Nem nekem szól a kérdés, de a technológia megvan: ahogy az elöltöltőt is, forró szappanos vízzel. Egy régi, kb. biciklipumpa-méretű fecskendővel, szilikoncsővel a töltényűr felől, a csőtorkolatot a löttybe dugva átpumpálom, míg jön a trutyi. Utána tiszta forró víz. Ahogy megszáradt, egyből olaj.

Főleg öntöltő éleskonverziónál, annyira agyonszűkített a cső, hogy az említett pipatisztítót is kínszenvedés betolni.
Szvsz ez a vizes dolog nem túl nyerő a kevésbé szétszedhető fegyvereknél, mert egy csomó nem hozzáférhető helyen ott marad a vízcsepp, vízpára és elkezdenek tőle rozsdásodni az acél alkatrészek. Nem szárad ki mindenhol és nem jut el mindenhová az olaj a korrózió megkezdődése előtt.
Szedtem már szét így kezelt éles konverziót, miután tönkrement és nagyon durván meg volt benne rozsdásodva néhány nem hozzáférhető alkatrész.
Egy elöltöltőst sokkal könnyebb elemeire bontani, kiszárítani, ott valóban jobb az általad leírt módszer, nomeg a nem fekaporos maradványokat nemigen oldja a szappanos víz. Gázpatronok után, még a speciális fegyvertisztító olajszármazékok is gyakran gyengélkednek, alig fejtik ki a hatásukat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.09.27. 09:00 Szvsz ez a vizes dolog nem túl nyerő a kevésbé szétszedhető fegyvereknél, mert egy csomó nem hozzáférhető helyen ott marad a vízcsepp, vízpára és elkezdenek tőle rozsdásodni az acél alkatrészek. Nem szárad ki mindenhol és nem jut el mindenhová az olaj a korrózió megkezdődése előtt.
Szedtem már szét így kezelt éles konverziót, miután tönkrement és nagyon durván meg volt benne rozsdásodva néhány nem hozzáférhető alkatrész.
Egy elöltöltőst sokkal könnyebb elemeire bontani, kiszárítani, ott valóban jobb az általad leírt módszer, nomeg a nem fekaporos maradványokat nemigen oldja a szappanos víz. Gázpatronok után, még a speciális fegyvertisztító olajszármazékok is gyakran gyengélkednek, alig fejtik ki a hatásukat.
Nem az egész fegyvert rakom a vízbe, csak szán le/zár ki és a csőtorkolatot dugom a vízbe. Máshova egy csepp se jut! A gázpatron maradványait jól viszi a Bore tech Rimfire tisztító. Nem arra találták ki, de bevált.

A PA63, VZ26 meg nem egy bonyolulu szerkezet, hogy ne lehessen mindenhova olajat juttatni, eddig mindig sikerült :). Utóbbinál a tok tisztítása a szívás inkább, de jó is lenne kivenni a csövet... (rögzítőanya hozzáhegesztve a tokhoz)

(mehet a téma az nh-ba...)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.09.26. 22:03 Családi balhé alatt a faszi gázriogatóval lövöldözött.

https://index.hu/belfold/2019/09/26/tat ... kocsijara/

Ami érdekes: személyi szabadság megsértése bűntettel vádolják. Nade hol van a megszokott garázdaság?
Üdv.

A garázdaság csak akkor kerül megállapításra, ha az adott magatartás nem merít ki súlyosabb bűncselekményt ("...ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg...").

A szem.szab. megsértése meg megvalósult azzal, hogy b.szott elengedni a csaját a kocsijával, a gp-s lövöldözése gomdolom nyomatékosítás lett volna, vagy a kicsi pöcs kompenzációja. Barom.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.09.27. 09:29 Üdv.

A garázdaság csak akkor kerül megállapításra, ha az adott magatartás nem merít ki súlyosabb bűncselekményt ("...ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg...").

A szem.szab. megsértése meg megvalósult azzal, hogy b.szott elengedni a csaját a kocsijával, a gp-s lövöldözése gomdolom nyomatékosítás lett volna, vagy a kicsi pöcs kompenzációja. Barom.
Nézd, a fekete Zoraklokktol télleg nől az ember farka kb. 5-6 cm-t...😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Félve rakom be :D , de kíváncsi vagyok nálam tapasztaltabb fórumtagok véleményére. Kapott a jóember minden földi jót, de nem igazán hatotta meg hosszú percekig.

https://youtu.be/a94n3wD0Qqo
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re:

Hozzászólás Szerző: raid »

parazstaposo írta: 2019.09.27. 16:31 Félve rakom be :D , de kíváncsi vagyok nálam tapasztaltabb fórumtagok véleményére. Kapott a jóember minden földi jót, de nem igazán hatotta meg hosszú percekig.

https://youtu.be/a94n3wD0Qqo
Az első meglendülésénél golyót érdemelt volna.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -kiserlete

"A rendelkezésre álló adatok szerint 2019. szeptember 26-án kora este Budapesten a VII. kerületi Erzsébet körúton két fiatal lány egy Hondával araszolt a forgalomban, amikor egy Mitsubishi hirtelen eléjük vágott és keresztebe megállt előttük. Az autót vezető férfi átkiabált a két nőhöz és megfenyegette őket. A sofőr azt akarta elérni, hogy beengedjék a sorba. Miután ez nem történt meg a Mitsubishi sofőrje méterekkel odébb a dugóban a Honda mellé állt, kiszállt, feltépte a másik gépkocsi ajtaját és egyszer fejbe rúgta az anyósülésen utazó egyetemista lányt, majd elhajtott. A fiatal nő nyolc napon belül gyógyuló, könnyű sérülést szenvedett."


Meanwhile in America:-)
csaj kocsiban pisztollyal.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2019.09.27. 08:58 Szia,

Szerintem a garazdasag lefeljebb vetseg, minek azzal vadolni, ha buntettel is lehet?

Bel
Tévedés, ilyen és olyan alakja is van.

„339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot
a) csoportosan,
b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva,
c) fegyveresen,
d) felfegyverkezve vagy
e) nyilvános rendezvényen
követik el.”
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.09.28. 17:08 Napi magyar valóság rovat:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -kiserlete

"A rendelkezésre álló adatok szerint 2019. szeptember 26-án kora este Budapesten a VII. kerületi Erzsébet körúton két fiatal lány egy Hondával araszolt a forgalomban, amikor egy Mitsubishi hirtelen eléjük vágott és keresztebe megállt előttük. Az autót vezető férfi átkiabált a két nőhöz és megfenyegette őket. A sofőr azt akarta elérni, hogy beengedjék a sorba. Miután ez nem történt meg a Mitsubishi sofőrje méterekkel odébb a dugóban a Honda mellé állt, kiszállt, feltépte a másik gépkocsi ajtaját és egyszer fejbe rúgta az anyósülésen utazó egyetemista lányt, majd elhajtott. A fiatal nő nyolc napon belül gyógyuló, könnyű sérülést szenvedett."


ééééés:

"Az ügyészség nem lát okot a letartóztatására: szabadlábon védekezhet."

https://index.hu/belfold/2019/09/29/ele ... siyV7-t2ww
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Gaston Glock írta: 2019.09.28. 21:20 Tévedés
Szia,

Igazad van!

Bel
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.09.29. 16:44 ééééés:

"Az ügyészség nem lát okot a letartóztatására: szabadlábon védekezhet."

https://index.hu/belfold/2019/09/29/ele ... siyV7-t2ww
Correct, így kell csinálni... 👌
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.09.30. 12:43 Correct, így kell csinálni... 👌
Jog szerint nem lehet bezárni egy ilyen állatot ennyiért. Erkölcsileg persze be kéne, de erkölcsileg totál másnak kéne lennie az egésznek. Az ilyen férget nem kéne hagyni eljutni a bíróságig. Már előtte meg kéne neki adni azt, amit érdemel. (Nagyon kibebaxott durván szétverni. Megharaptatni vele a szegélykövet... Aztán ha még lesz neki mivel mozognia, illed marad benne akár egy ép alkatrész is, mert az ellátója nem végezte tisztességgel a feladatát, akkor esstleg elmehet tárgyalgatni a nyuszitappancsosok közé, a rabsimogatóba...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.09.30. 13:28 Jog szerint nem lehet bezárni egy ilyen állatot ennyiért. Erkölcsileg persze be kéne, de erkölcsileg totál másnak kéne lennie az egésznek. Az ilyen férget nem kéne hagyni eljutni a bíróságig. Már előtte meg kéne neki adni azt, amit érdemel. (Nagyon kibebaxott durván szétverni. Megharaptatni vele a szegélykövet... Aztán ha még lesz neki mivel mozognia, illed marad benne akár egy ép alkatrész is, mert az ellátója nem végezte tisztességgel a feladatát, akkor esstleg elmehet tárgyalgatni a nyuszitappancsosok közé, a rabsimogatóba...)
Kibebaszott +1!! Nőt fejbe rúgni?? Aljas féreg az ilyen.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FAKE NEWS - index színvonal

https://index.hu/kulfold/2019/10/01/fin ... lokozpont/

Főcím:
"Lövöldözés volt egy finnországi iskolában: egy halott, tíz sérült"


Valóság:

KARDDAL támadt az elkövető, a rendőrök LELŐTTÉK.

BROÁÁÁÁFFFF
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.10.01. 14:37 FAKE NEWS - index színvonal

https://index.hu/kulfold/2019/10/01/fin ... lokozpont/

Főcím:
"Lövöldözés volt egy finnországi iskolában: egy halott, tíz sérült"


Valóság:

KARDDAL támadt az elkövető, a rendőrök LELŐTTÉK.

BROÁÁÁÁFFFF
Magát a címet láttam, engem ábaszott, mivel a cikket nem nyitottam meg. És még hány ember volt ezzel ugyanígy. Iskolai lövöldözés - ez most a jól csengő hívószó...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.01. 14:41 Magát a címet láttam, engem ábaszott, mivel a cikket nem nyitottam meg. És még hány ember volt ezzel ugyanígy. Iskolai lövöldözés - ez most a jól csengő hívószó...
milyen más ez, mert a vlóság nem olyan drámai:

https://hvg.hu/vilag/20191001_kuopio_fi ... tek_iskola

"


Kardos támadást történt egy finnországi iskolában, halálos áldozat is van


Egy karddal felfegyverzett alak támadt rá egy finnországi iskola diákjaira.
"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése