OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Morcosrobot írta: 2021.09.10. 14:41

Válasz telefon: Nagyon szépen köszöni az ajánlatot, de nagyon drága... ő azt HITTE olyan 500 körül lesz...

Ez volt az a pillanat amikor nekem állt el a szavam.
Sajnos fog találni olyat aki ennyiért megcsinálja és utána nem lehet elérni :cry:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2021.09.10. 15:19 FB-on van a "kóklerek listája, akikkel ne csoport" imádom. Annyi átb..ott, naiv,ostoba nép ami ott van. Simán adnak millákat ELŐRE, ANYAGRA, papír nélkül stb. Amúgy az én kőművesem, ha nem kéri a munkát, rendesen kiszámlázza a felmérést, mert az egy házépítésnél neki 1-2 nap is lehet akár. Term. ezt előre közli.
A másik - gyakoribb - verzió, hogy már a munkafelmérésre sem jön el, késés miatt hamukázik, vagy oly gyakran kikapcsolja a telefont amikor érkeznie kéne.

Vagy ha nagy kegyesen kijön, akkor MÉRŐSZALAG NÉLKÜL, szemre-századra mond valamit, amit kinéz belőled. Csak amikor mondjuk a burkoló által mondott szám után megkérdezed, hogy és az hogy jön ki? Akkor mond egy négyzetmétert, amire számolt, mire közlöd vele, hogy az jó lenne, de az ingatlan teljes alapterülete a földhivatal szerint 50%-kal kevesebb, VISZLÁT! Anyád meg csuklik:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2021.09.09. 23:03 Merőleges, párhuzamos, vízszintes, függőleges, határidő… A többi négy nem megy.
Egyenes, sík felület, illesztés, összefolyó felé lejtés. :|
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.09.10. 16:12 A másik - gyakoribb - verzió, hogy már a munkafelmérésre sem jön el, késés miatt hamukázik, vagy oly gyakran kikapcsolja a telefont amikor érkeznie kéne.

Vagy ha nagy kegyesen kijön, akkor MÉRŐSZALAG NÉLKÜL, szemre-századra mond valamit, amit kinéz belőled. Csak amikor mondjuk a burkoló által mondott szám után megkérdezed, hogy és az hogy jön ki? Akkor mond egy négyzetmétert, amire számolt, mire közlöd vele, hogy az jó lenne, de az ingatlan teljes alapterülete a földhivatal szerint 50%-kal kevesebb, VISZLÁT! Anyád meg csuklik:-)
Nekem se hozott a burkoló mérő szalagot. Én adtam neki. Tollat is, papírt is.
Ezek tipikus jelenségek.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.09.10. 16:12 A másik - gyakoribb - verzió, hogy már a munkafelmérésre sem jön el, késés miatt hamukázik, vagy oly gyakran kikapcsolja a telefont amikor érkeznie kéne.

Vagy ha nagy kegyesen kijön, akkor MÉRŐSZALAG NÉLKÜL, szemre-századra mond valamit, amit kinéz belőled. Csak amikor mondjuk a burkoló által mondott szám után megkérdezed, hogy és az hogy jön ki? Akkor mond egy négyzetmétert, amire számolt, mire közlöd vele, hogy az jó lenne, de az ingatlan teljes alapterülete a földhivatal szerint 50%-kal kevesebb, VISZLÁT! Anyád meg csuklik:-)
Az derék
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.09.10. 16:12 A másik - gyakoribb - verzió, hogy már a munkafelmérésre sem jön el, késés miatt hamukázik, vagy oly gyakran kikapcsolja a telefont amikor érkeznie kéne.

Vagy ha nagy kegyesen kijön, akkor MÉRŐSZALAG NÉLKÜL, szemre-századra mond valamit, amit kinéz belőled. Csak amikor mondjuk a burkoló által mondott szám után megkérdezed, hogy és az hogy jön ki? Akkor mond egy négyzetmétert, amire számolt, mire közlöd vele, hogy az jó lenne, de az ingatlan teljes alapterülete a földhivatal szerint 50%-kal kevesebb, VISZLÁT! Anyád meg csuklik:-)
Dióhéjban nekem is ezek a tapasztalataim, gyémánt áron dolgoznak, sz.ar minőségben, át akarnak b.aszni + hülyének néznek.
NEM MIND, de elég jelentős részük.
Repkednek a százezrek-milliók, ahogy írtam alább 210e + 50e + 150e = 500e, kurva lazán +90e -el felkerekítette!
Ember, az egy félhavi minimálbér!
Nem véletlen, hogy nyáron én festettem, villanyt szereltem, most épp szilózni fogok.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2021.09.10. 17:30 Nekem se hozott a burkoló mérő szalagot. Én adtam neki. Tollat is, papírt is.
Ezek tipikus jelenségek.
Láthatóan kell az önvédelmi fegyvert viselni otthon és néha félre kell vonulni és elengedni egy kamu telefonálást valami aznapi jól sikerült akcióval kapcsolatosan :mrgreen:
Ha egyből elköszön,akkor beijedt.Ha meg elvállalja,akkor fél és ez a jó :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2021.09.10. 17:48 Láthatóan kell az önvédelmi fegyvert viselni otthon és néha félre kell vonulni és elengedni egy kamu telefonálást valami aznapi jól sikerült akcióval kapcsolatosan :mrgreen:
Ha egyből elköszön,akkor beijedt.Ha meg elvállalja,akkor fél és ez a jó :lol: :lol:
Egy menő mókus egyszer "véletlen" villantott egy kes pitbullt míg szereltem, szegényt nagyon kiröhögtem. Nálam Glock volt. :-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sodoma írta: 2021.09.10. 13:14 Az elmúlt öt évben megtanultam fúrni faragni ablakot javítani festeni csempézni vízvezetéket szerelni ,a kisebb villany bekötés, betonozás és ki tudja hol van a vége. Én nem könyörgok egynek se.
Némelyiknek akkora az arca és az a lekezelő iparosgőg...pff.
Azért van kivétel természetesen pl a kőművesem.
Szintén! Olcsóbb volt csiszológépeket, festőszerszámokat, csősatut, racsnis menetvágót, palackos forrasztólámpát stb. venni, lezsírozva elférnek a padláson. Villannyal szintén nem állok hadilábon.

Így ha el lett cseszve bármi, egyvalaki a hibás, illetve kevesebb a potenciális későbbi visszalátogató.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Itt is kiesett a tár 0:50 körül.


https://youtu.be/W1Lpr0b8BIY
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2021.09.10. 17:43 Dióhéjban nekem is ezek a tapasztalataim, gyémánt áron dolgoznak, sz.ar minőségben, át akarnak b.aszni + hülyének néznek.
NEM MIND, de elég jelentős részük.
Repkednek a százezrek-milliók, ahogy írtam alább 210e + 50e + 150e = 500e, kurva lazán +90e -el felkerekítette!
Ember, az egy félhavi minimálbér!
Nem véletlen, hogy nyáron én festettem, villanyt szereltem, most épp szilózni fogok.
Festeni csak elsőre festett festő a házban, gondoltam, első körben jöjjön profi, majd kiglettel, meg ami kell. Hát, jó drágán összegányolták a friss burkolás szép fugáját, mert az üres házban nem lehet fólián dolgozni, "de felmostak"! Olyan öt év múlva lett újra szép a fugám, pedig sok-sok felmosás volt addig. Sohatöbbet. Azóta gonosz vagyok. Pár építőmester már ráfutott nálam... kértem árajánlatot, adott feladat, kijött felmérte, mondta hogy x-y közt valami. OK, persze, tűpontosra nehéz megmondani, hajrá. Semmi váratlan nem jött közbe, és a felső érték felett jelentősen szerettek volna kérni. Hát ráfáztak. Közöltem, hogy mert nem megy a matek, az nem az én saram, de szívesen tartok pár matekórát... Mindemellett a munka se lett kifogástalan, de lenyeltem. Ugyanakkor vannak pozitív példák, van jól bejáratott szerelő ismerősöm több is.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.09.10. 18:34 Egy menő mókus egyszer "véletlen" villantott egy kes pitbullt míg szereltem, szegényt nagyon kiröhögtem. Nálam Glock volt. :-)
:lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

parazstaposo írta: 2021.09.10. 18:41 Itt is kiesett a tár 0:50 körül.


https://youtu.be/W1Lpr0b8BIY
Milyen fegyvere van a támadnak? Uzi v Ingram?
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

ZOLKET írta: 2021.09.10. 15:30 Sajnos fog találni olyat aki ennyiért megcsinálja és utána nem lehet elérni :cry:
Igen, ilyenbe is belefutottunk párszor. Román kőművesek, mindent IS bevállaltak hugyész*ré többek közt az öntözőrendszert is.
Két hónappal később amikor már kiszáradt a fű java hívtak a tulajék javítani-átépíteni.
Caklipakli több mint a két és félszeresét költötte el a jómadár a végére hogy hozzájusson egy működő rendszerhez. De hát ugye olcsó húsnak... :lol:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

sodoma írta: 2021.09.11. 07:50 Milyen fegyvere van a támadnak? Uzi v Ingram?
Szerintem valamilyen ar15 pistol (széles a tára, nem 9esnek tűnik), ilyesmi:
70C1F876-3CF2-40FA-A889-2021E56D5110.jpeg
70C1F876-3CF2-40FA-A889-2021E56D5110.jpeg (230.23 KiB) Megtekintve 22923 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

vato írta: 2021.09.11. 12:18 Szerintem valamilyen ar15 pistol (széles a tára, nem 9esnek tűnik), ilyesmi:

70C1F876-3CF2-40FA-A889-2021E56D5110.jpeg
Danke
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

gyakorló puskagránát

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Elég szép hátrarúgása van, 3:30-tól.

https://youtu.be/c8V48g8Kzuc?t=216
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Lőfegyveres ámokfutó Dunakeszin, 3 halott.

https://telex.hu/belfold/2021/09/12/dun ... kossag-tek
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.09.13. 07:26 Lőfegyveres ámokfutó Dunakeszin, 3 halott.

https://telex.hu/belfold/2021/09/12/dun ... kossag-tek
Ez gecire nem ámokfutó, sima családon belüli kiterjesztett öngyilkosság. Minden évben van néhány, többnyire baltával, késsel. Néha lőfegyverrel. Családi tragédia, amúgy teljesen érdektelen közbiztonsági szempontból.
(Amúgy is VADÁSZ volt az elkövető, az Érinthetetlenek Kasztja.)

pár hasonló itthoni eset az utóbbi évekből:

https://www.kemma.hu/orszag-vilag/kiirt ... n-1728277/

https://nepszava.hu/1084386_egy-rendorn ... lett-fotok

https://www.blikk.hu/aktualis/kiirtotta ... at/002qbkw

https://www.zaol.hu/orszag-vilag/kiirto ... n-3271564/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.09.13. 07:48 Ez gecire nem ámokfutó, sima családon belüli kiterjesztett öngyilkosság. Minden évben van néhány, többnyire baltával, késsel. Néha lőfegyverrel. Családi tragédia, amúgy teljesen érdektelen közbiztonsági szempontból.
(Amúgy is VADÁSZ volt az elkövető, az Érinthetetlenek Kasztja.)

pár hasonló itthoni eset az utóbbi évekből:

https://www.kemma.hu/orszag-vilag/kiirt ... n-1728277/

https://nepszava.hu/1084386_egy-rendorn ... lett-fotok

https://www.blikk.hu/aktualis/kiirtotta ... at/002qbkw

https://www.zaol.hu/orszag-vilag/kiirto ... n-3271564/
Sajnos valóban vadász volt, engedéllyel tartott vadászfegyverrel.

https://m.hvg.hu/itthon/20210913_Engede ... eszi_ferfi
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

:-(

Amit nem értek.
Lelőtte az anyósát, jó, megesik.
Lelőtte a feleségét is..
De mi a q. anyjáért ölte meg a gyereket???
Barom állatja.
Végül agyonlőtte magát, azt jól tette.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.09.13. 13:21 :-(

Amit nem értek.
Lelőtte az anyósát, jó, megesik.
Lelőtte a feleségét is..
De mi a q. anyjáért ölte meg a gyereket???
Barom állatja.
Végül agyonlőtte magát, azt jól tette.
Eez olyan mértékig beszűkült tudatállapotban történhet, amire nincs magyarázat, nem tudjuk megérteni. Esetleg drogok, gyógyszerek, alkohol hatása alatt.
Az ilyesmi ép ésszel felfoghatatlan. Ilyenkor kívánja az ember, hogy azért létezzen már pokol, ne csak kikapcsolják a tévét és megszűnik a vétel.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

TotoHU írta: 2021.09.13. 14:33 Eez olyan mértékig beszűkült tudatállapotban történhet, amire nincs magyarázat, nem tudjuk megérteni. Esetleg drogok, gyógyszerek, alkohol hatása alatt.
Az ilyesmi ép ésszel felfoghatatlan. Ilyenkor kívánja az ember, hogy azért létezzen már pokol, ne csak kikapcsolják a tévét és megszűnik a vétel.
Karakter kérdése is , erre van hivatalos kifejezés ami a szakzsargonokkal a primitiv ösztönökön megrekedt pzsichéjű labilis gyilkost jelenti . Azok ledurrantják vagy másként megsemmisitik megbüntetik magukat . A felettes ÉN (lelkiismeret által) akár ezt eltervelik akár spontán hajtják végre a suicid műveleteket . Aki stabil karakter az pont nem izgatódik rajta , nem beszél róla sem álmodik ezzel , vége pont . Két esetben érintettek voltunk . 4 éve egy kivégzett kutyakozmetikus/panziós nő a közeli ismerősünk volt . Elváltak de a bitang nagy házban maradtak , 10en évekig folyamatos viták feljelentések között éltek .Többször mesélte hogy halálosan megfenyegette piásan az exe pláne mikor idegenekkel látta . Aztán egyszer a csóka egy stukkerrel fejbe lőtte . Több fegyója is volt . Elmenekült és filózott mit tegyen , de nem birta megölni magát . Több telnoteszben is szerepeltünk , ki is jött a yard bevitt több ízben idézés kihallgatás stb . Másik estben idős párt raboltak ki , agyonvertek őket . Az oktatóink tanárjaink voltak , sok dokumentumon nevünk stb benne volt . Vissza járt az elkövető nyomokat sztornózni , ezen bukott le . Zsaruk megjelentek , többször bevittek minket kihallgatásra . Sűrűn megfordultak a nyomozók mert a szomszédságban főügyész pár élt meg a fizetett testőrség . Rajta voltak a Koszi klán balhén , hónapokig ellenőriztek a kocsikat fél utcát lefoglalva , előttünk dekkolva parkolva . Ott volt hely . Hallottam a bámészkodótól megint bevitték a Csabit , hááát . Mire a másik de folyton haza is hozzák ....
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.09.13. 13:21 :-(

Amit nem értek.
Lelőtte az anyósát, jó, megesik.
Lelőtte a feleségét is..
De mi a q. anyjáért ölte meg a gyereket???
Barom állatja.
Végül agyonlőtte magát, azt jól tette.
TotoHU írta: 2021.09.13. 14:33 Eez olyan mértékig beszűkült tudatállapotban történhet, amire nincs magyarázat, nem tudjuk megérteni. Esetleg drogok, gyógyszerek, alkohol hatása alatt.
Az ilyesmi ép ésszel felfoghatatlan. Ilyenkor kívánja az ember, hogy azért létezzen már pokol, ne csak kikapcsolják a tévét és megszűnik a vétel.
A magyarázat - nem mentség! -: amikor az embernek annyira elege van, hogy már semmi más nem számít, csak minél nagyobb fájdalmat okozni. Be akarnak húzni egyet a világnak, ha megverni nem is tudják. - Normális emberi érzés, ami a normális élet kellemetlen része, amin normális emberek uralkodni tudnak. Hét és fél milliárd ember között pedig a nagy számok törvénye alapján van pár, akinél elszakad a cérna. Ennyire szomorúan egyszerű a magyarázat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.09.13. 15:53 A magyarázat - nem mentség! -: amikor az embernek annyira elege van, hogy már semmi más nem számít, csak minél nagyobb fájdalmat okozni. Be akarnak húzni egyet a világnak, ha megverni nem is tudják. - Normális emberi érzés, ami a normális élet kellemetlen része, amin normális emberek uralkodni tudnak. Hét és fél milliárd ember között pedig a nagy számok törvénye alapján van pár, akinél elszakad a cérna. Ennyire szomorúan egyszerű a magyarázat.
Ez nem a cérna elszakadás. A cérna akkor szakad el, amikor egy feszült helyzetben felemelem a hangom és emelt hangon beszélek, no pláne üvöltök valakivel.
Ez és az összes többi családirtás, mindenképpen patologikus eset.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Érdekes dolog, hogy pl a fegyver honnan kerult elo. Ok vadász. De láthatásirol hozta a gyereket, ergo ha betette a kocsiba a fegyvert akkor készülhetett rá (hacsak nem ott tartja mindig, vagy éppen vadászni vitte napközben a kissrácot).
Sima maroklőfegyver pedig nem hiszem hogy élesre töltve volt rejtve az oldalán.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Végre egy sportközvetítés ami leköt. Talán mégsem értünk meg a kipusztulásra.
https://youtu.be/AXiqD0WTlKE
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagy sportrajongó lettem én is így szombat reggel:D
zora írta: 2021.09.18. 00:08 Végre egy sportközvetítés ami leköt. Talán mégsem értünk meg a kipusztulásra.
https://youtu.be/AXiqD0WTlKE
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

HCZoli írta: 2021.09.18. 17:32 Gáz riasztó AK, pia, udvar = TEK

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... fegyverrel
Lemaradt a cikkből a szokásos kedvencem, "a férfi a fegyver tartására engedéllyel nem rendelkezett" :D
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Ha már itt előkerült a gáz riasztó AK-val örömködő, volt egy orosz is aki sorozatokat veretett at éjszakába tüzijátékozás helyett(fészbúkos videó). Persze ott rögtön előjött hogy "illegális éles Kalasnyikov" amit kétlek. Ha ezt le tuná valaki fordítani az lehet elárulná az igazságot:
Csatolmányok
mi ez.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bcsob írta: 2021.09.18. 20:07 Ha már itt előkerült a gáz riasztó AK-val örömködő, volt egy orosz is aki sorozatokat veretett at éjszakába tüzijátékozás helyett(fészbúkos videó). Persze ott rögtön előjött hogy "illegális éles Kalasnyikov" amit kétlek. Ha ezt le tuná valaki fordítani az lehet elárulná az igazságot:
DeepL fordító szerint:

СПИСАННОЕ ОРУЖИЕ (ОХОЛОЩЕННОЕ) 7,62-мм АВТОМАТ Т-К КАЛАШНИКОВА АКМ (МОДЕЛЬ «Впо-925») 4592-1699 номер оружия 2016г.10: Дата изготовления


AJÁNLOTT FELSZERELTSÉG (SZÍNES) 7.62mm T-K KALASHNIKOV AKM AUTOMAT (MODELL "VPO-925") 4592-1699 fegyverszám 2016:10: Gyártás dátuma
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.09.18. 20:07 Ha már itt előkerült a gáz riasztó AK-val örömködő, volt egy orosz is aki sorozatokat veretett at éjszakába tüzijátékozás helyett(fészbúkos videó). Persze ott rögtön előjött hogy "illegális éles Kalasnyikov" amit kétlek. Ha ezt le tuná valaki fordítani az lehet elárulná az igazságot:
Kalasnyikov.hu topik, idén aug 12. kitárgyalva.

ovbmg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.09.18. 21:09 Kalasnyikov.hu topik, idén aug 12. kitárgyalva.

ovbmg
Ezzel most nem segítettél ki. Azzal tisztában vagyok hogy van ilyen, erre is gyanakodtam és ennek megerősítésére (vagy cáfolására) szerettem volna segítséget kérni...
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: bcsob »

TotoHU írta: 2021.09.18. 21:04 DeepL fordító szerint:

СПИСАННОЕ ОРУЖИЕ (ОХОЛОЩЕННОЕ) 7,62-мм АВТОМАТ Т-К КАЛАШНИКОВА АКМ (МОДЕЛЬ «Впо-925») 4592-1699 номер оружия 2016г.10: Дата изготовления


AJÁNLOTT FELSZERELTSÉG (SZÍNES) 7.62mm T-K KALASHNIKOV AKM AUTOMAT (MODELL "VPO-925") 4592-1699 fegyverszám 2016:10: Gyártás dátuma
A "списанное оружие" (spisannoye oruzhiye) kifejezést nekem a gugli fordító "leszerelt fegyver"-nek fordítja ami (a videóban látható csőtorkolati lángok alapján) gondolom nem a hatástalalítást takarja hanem inkább ezt a vaktöltényes mókát jelenti.

mod:most vettem csak észre, hogy ott van nálad a modellszám is (MODELL "VPO-925"), ezzel + spisannoye oruzhiye kifejezéssel már egész jó találatokat kapni:https://www.youtube.com/watch?v=PMrfEbLxVBE
Köszi a segítséget!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bcsob írta: 2021.09.18. 20:07 Ha már itt előkerült a gáz riasztó AK-val örömködő, volt egy orosz is aki sorozatokat veretett at éjszakába tüzijátékozás helyett(fészbúkos videó). Persze ott rögtön előjött hogy "illegális éles Kalasnyikov" amit kétlek. Ha ezt le tuná valaki fordítani az lehet elárulná az igazságot:
“Nyilvántartásból kivezetett (szó szerint fordítva - “leírt”) fegyver, vaktöltényre alakítva”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Petya357 írta: 2021.09.18. 23:28 “Nyilvántartásból kivezetett (szó szerint fordítva - “leírt”) fegyver, vaktöltényre alakítva”
Köszi szépen!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.09.18. 23:02 Ezzel most nem segítettél ki. Azzal tisztában vagyok hogy van ilyen, erre is gyanakodtam és ennek megerősítésére (vagy cáfolására) szerettem volna segítséget kérni...
Mit nem segítettelek ki, b+?

Megírtam hol találod, hogy pontosan ki lett tárgyalva mi ez, a jogi státusza itthon is, plusz videó linkje róla. Mit kéne ennél többet még telefonról bepötyögnöm, tényleg?

A zinternet korábban ez kb. a popód kitörlésével egyenértékű segítség volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

HCZoli írta: 2021.09.18. 17:32 Gáz riasztó AK, pia, udvar = TEK
"péntek este fél tíz után bejelentés érkezett"
"A TEK műveleti egysége nem sokkal éjfél után a ház területén belül elfogta"
Gyorsreagálású egység. Illegál lőfegyverrel másfél órán keresztül mészárolhattott volna.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Most tényleg a saját gáz riasztómat nem használhatom a saját udvaromban, mert elvisz a TEK? (függetlenül a konkrét esettől)
HCZoli írta: 2021.09.18. 17:32 Gáz riasztó AK, pia, udvar = TEK

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... fegyverrel
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2021.09.19. 15:33 Most tényleg a saját gáz riasztómat nem használhatom a saját udvaromban, mert elvisz a TEK? (függetlenül a konkrét esettől)
Nyilván ha kihallatszik a lövés, és nem tudják hogy "áh, csak TurboP gázriaszózik", akkor kihívják a rendőrséget. Innen kényszerpálya: a rendőrség lövéshangokra val.szeg a TEK-et küldi, nekik meg erre van protokolljuk. ("Felemelt kézzel jöjjön ki!")
Azt nem tudom, mekkora eséllyel ismerik fel a helyszinen hogy az egy gázriasztó.
Szerintem esélyesebb, higy bevisznek, aztán a frgyverszakértő megállapítja, higy az egy gr volt.
(Mondjuk a garázdaság akkor is megállhat.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2021.09.19. 15:47 (Mondjuk a garázdaság akkor is megállhat.)
Ahhoz közterületen kell elkövetni, nem?

Az egyetlen bajom ezekkel a hírekkel, hogy a sztorik utóéletét már nem mesélik el. Mi történik egy lefoglalt "fegyverarzenállal", miután a szakértő minden egyes darabról megállapította, hogy 100% legál? A sűrű bocsánatkérések közepette visszaadásról sose olvasok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2021.09.19. 17:29 Ahhoz közterületen kell elkövetni, nem?
Hát látod ezt nem tudom, hogy közterületen kell lenni, vagy elég ha kihallatszik közterületre (és ott emberekben megbotránkozast, félelmet, stb. kelt).
Én attól tartok, hogy ez utóbbi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2021.09.19. 17:29 Ahhoz közterületen kell elkövetni, nem?

Az egyetlen bajom ezekkel a hírekkel, hogy a sztorik utóéletét már nem mesélik el. Mi történik egy lefoglalt "fegyverarzenállal", miután a szakértő minden egyes darabról megállapította, hogy 100% legál? A sűrű bocsánatkérések közepette visszaadásról sose olvasok.
Nem.
A garázdaság egyik válfaja:
b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva. ( Tehát a kihallatszó durrogtatás már ez, félelemkeltés.)

BTK 339 paragrafus.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2021.09.19. 18:07 Nem.
A garázdaság egyik válfaja:
b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva. ( Tehát a kihallatszó durrogtatás már ez, félelemkeltés.)

BTK 339 paragrafus.
+1
Magánterületen sem lehet bármit csinálni, ha a szomszédban félelmet vagy megbotránkozást keltek, akkor az ugyan úgy garázdaság lehet.
Még ha a zárt ajtók mögött leeresztett redőnynél lövöm a sorozatokat a gázriasztóval, de a szomszéd ettől beparázik, akkor simán megáll a garázdaság.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2021.09.19. 15:47
Azt nem tudom, mekkora eséllyel ismerik fel a helyszinen hogy az egy gázriasztó.
Szerintem esélyesebb, higy bevisznek, aztán a frgyverszakértő megállapítja, higy az egy gr volt.
(Mondjuk a garázdaság akkor is megállhat.)
Van ismerősöm akit helyszíni szakértőként szoktak hívni rendőrök.
Volt amikor "kedves" ismerős hívott egy éles konverzió gáz-riasztó fegyvereket gyűjtő személyre rendőrt, miszerint illegális lőfegyvereket tart otthon.
Kimentek, felszámolók megfogták a célost, megvolt a házkutatás, összeszedték a fegyvereket. XY mindet végignézte, mindegyikről megállapította hogy a hatályos jogszabályok szerint gáz-riasztó fegyverek. Célost elengedték, elnézést kértek tőle, mindenki ment haza.
Kicsit más jellegű (nem történt garázdaság), de ilyen is van. Ez a jobbik eset.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.09.19. 06:27 Mit nem segítettelek ki, b+?

Megírtam hol találod, hogy pontosan ki lett tárgyalva mi ez, a jogi státusza itthon is, plusz videó linkje róla. Mit kéne ennél többet még telefonról bepötyögnöm, tényleg?

A zinternet korábban ez kb. a popód kitörlésével egyenértékű segítség volt.
Az ovbmg-zés akkor állta volna meg a helyét ha az általam leírt KONKRÉT ESETETRŐL lett volna szó. Azzal, hogy ott ki lett tárgyalva, hogy létezik ilyen azzal még a KONKRÉT esetre nem válaszoltál, nem lett megerősítve, sem megcáfolva hogy ez volt-e vagy sem.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz AK-s örömködő

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.09.20. 14:36 Az ovbmg-zés akkor állta volna meg a helyét ha az általam leírt KONKRÉT ESETETRŐL lett volna szó. Azzal, hogy ott ki lett tárgyalva, hogy létezik ilyen azzal még a KONKRÉT esetre nem válaszoltál, nem lett megerősítve, sem megcáfolva hogy ez volt-e vagy sem.
Ez volt.
Nyilván.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Pepper ball, taser

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem vagyok az eroszak hive, de vannak esetek mikor a fergeket merlegeles nelkul ehes disznok koze dobnam.
https://24.hu/belfold/2021/09/22/28-as- ... zito-ules/
ingyom bingyom tálib-e?
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2021.09.22. 17:31 nem vagyok az eroszak hive, de vannak esetek mikor a fergeket merlegeles nelkul ehes disznok koze dobnam.
https://24.hu/belfold/2021/09/22/28-as- ... zito-ules/
- Bíró úr nem lesz sok az az öt év?
- Mondom KÖTÉL!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2021.09.22. 17:31
FélOFF

Középosztálybeli önámítás, hogy a tájékozottság miatt olvasunk híreket: a hírek jó részének semmi hasznosítható információtartalma nincs, csak jól felhúzzuk magunkat. Ez is ilyen. - Bulvár.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

bocsika, leirnad ugy hogy en is megertsem?
Poresz írta: 2021.09.23. 17:06 FélOFF

Középosztálybeli önámítás, hogy a tájékozottság miatt olvasunk híreket: a hírek jó részének semmi hasznosítható információtartalma nincs, csak jól felhúzzuk magunkat. Ez is ilyen. - Bulvár.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2021.09.22. 17:31 nem vagyok az eroszak hive, de vannak esetek mikor a fergeket merlegeles nelkul ehes disznok koze dobnam.
https://24.hu/belfold/2021/09/22/28-as- ... zito-ules/
Az egy viszonylag gyors, bár fájdalmas halál lenne. Az élete végéig bezárva tartás sokkal keményebb büntetés annál.
Ebben az esetben sajna 20 évet kértek a szurkálóra, amit nem értek, egy ilyen rohadék utcai gyilkolásért (nem mintha a gyilkolás nem lenne egyébként is rohadék dolog) simán tényleges életfogytot érdemelt. Persze nem vagyok bíró/jogász csak fotelből hőzöngő, de elvette egy ember életét, neki pedig a várható teljes élettartamának a harmadát-negyedét veszik el cserébe.
Utazott a kutyájával a villamoson teljesen békésen, amire belekötnek és megölik. Felfoghatatlanul aljas történet.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.09.23. 17:06 FélOFF

Középosztálybeli önámítás, hogy a tájékozottság miatt olvasunk híreket: a hírek jó részének semmi hasznosítható információtartalma nincs, csak jól felhúzzuk magunkat. Ez is ilyen. - Bulvár.
Azért a hasznosítható információtartalmon felül jó pár dolog van amiért olvasunk, ez túlságosan tárgyiasítja az embert. Nem vagyunk robotok, input-output, hasznosítható információtartalom... szórakozás, érdeklődés egy dolog- vagy terület iránt, művészet vagy műélvezet, ilyesmi miatt is ülhetünk gép elé, vagy éppen foghatunk könvyet, újságot a kezünkbe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.09.23. 18:40-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.09.23. 17:06 FélOFF

Középosztálybeli önámítás, hogy a tájékozottság miatt olvasunk híreket: a hírek jó részének semmi hasznosítható információtartalma nincs, csak jól felhúzzuk magunkat. Ez is ilyen. - Bulvár.
"nincsen tévém, azon is csak klasszikus zenei koncerteket nézek"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ja jo, leesett.
A torteneti huseg kedveert, nem nezek tevet, nem hallgatok radiot, es a hireket is csak akkor olvasom amikor valahol feldobja reklamkent es a cim erdekesnek tunik.
Ettol fuggetlenul maga az adott tenyalas disznotap kategoria.
qqriq írta: 2021.09.23. 17:38 bocsika, leirnad ugy hogy en is megertsem?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.09.23. 18:25 Azért a hasznosítható információtartalmon felül jó pár dolog van amiért olvasunk, ez túlságosan tárgyiasítja az embert. Nem vagyunk robotok, input-output, hasznosítható információtartalom... szórakozás, érdeklődés egy dolog- vagy terület iránt, művészet vagy műélvezet, ilyesmi miatt is ülhetünk gép elé, vagy éppen foghatunk könvyet, újságot a kezünkbe.
Plusz hát az ilyen esetekből bizony tanul az ember, nem is keveset. Minél részletesebb információink vannak róla, annál többet. Az ASP csatorna a youtubeon például csak erről szól, hogy kamerára vett valós eseteket elemez, és abból von le tanulságokat.

Meg én akkor is várom az Expanse utolsó kötetét, ha semmi értelmeset nem fogok belőle tanulni :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Persze, es elete vegeig en etessem, cigiztessem, gyurmaztassam?
TotoHU írta: 2021.09.23. 18:21 Az egy viszonylag gyors, bár fájdalmas halál lenne. Az élete végéig bezárva tartás sokkal keményebb büntetés annál.
Ebben az esetben sajna 20 évet kértek a szurkálóra, amit nem értek, egy ilyen rohadék utcai gyilkolásért (nem mintha a gyilkolás nem lenne egyébként is rohadék dolog) simán tényleges életfogytot érdemelt. Persze nem vagyok bíró/jogász csak fotelből hőzöngő, de elvette egy ember életét, neki pedig a várható teljes élettartamának a harmadát-negyedét veszik el cserébe.
Utazott a kutyájával a villamoson teljesen békésen, amire belekötnek és megölik. Felfoghatatlanul aljas történet.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2021.09.23. 19:24 Persze, es elete vegeig en etessem, cigiztessem, gyurmaztassam?
Ez az a pont ahol a humánus lelkületűek és a bosszúra szomjazók is egyetérthetnek. Fogd fel úgy, hogy a pénzedért cserébe élete végéig szenvedni fog, sokkal tovább és sokkal jobban, mintha egyszerűen gyorsan kinyírták volna. :D

A TÉSZ-eseket egyébként úgy tudom sokkal komolyabb körülmények között tartják. Nincs gyurmázgatás, szociális élet, k.csögölés-csicskáztatás, bűnözési továbbképzés. Teljesen egyedül tartják őket, és X időközönként van egy séta, azzal slussz.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jo, de akkor alkalmazzak ra a harom csapast, madarsorettel a ket terdere meg a tokere.
TotoHU írta: 2021.09.23. 20:04 Ez az a pont ahol a humánus lelkületűek és a bosszúra szomjazók is egyetérthetnek. Fogd fel úgy, hogy a pénzedért cserébe élete végéig szenvedni fog, sokkal tovább és sokkal jobban, mintha egyszerűen gyorsan kinyírták volna. :D

A TÉSZ-eseket egyébként úgy tudom sokkal komolyabb körülmények között tartják. Nincs gyurmázgatás, szociális élet, k.csögölés-csicskáztatás, bűnözési továbbképzés. Teljesen egyedül tartják őket, és X időközönként van egy séta, azzal slussz.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2021.09.23. 17:38 bocsika, leirnad ugy hogy en is megertsem?
Nekem semmilyen használható információt nem ad ez és az ehhez hasonló hírek, csak jól felhúz a tehetetlen düh ha gyengébb passzban vagyok.
Valószínűsítem Te is így vagy ezzel.
A közmegegyezés szerint ez és az ehhez hasonló hírek nem tartoznak a bulvárba, pedig hasznosságuk miatt pont oda valók. Emlékeztető nélkül is tudom, hogy jobb ha vigyázok magamra.
gvass1 írta: 2021.09.23. 18:39 "nincsen tévém, azon is csak klasszikus zenei koncerteket nézek"
Hogyan találtad ki? :D
Igen, ez abszolút megvan bennem. :-)
qqriq írta: 2021.09.23. 19:24 Persze, es elete vegeig en etessem, cigiztessem, gyurmaztassam?
TotoHU írta: 2021.09.23. 20:04 Ez az a pont ahol a humánus lelkületűek és a bosszúra szomjazók is egyetérthetnek. Fogd fel úgy, hogy a pénzedért cserébe élete végéig szenvedni fog, sokkal tovább és sokkal jobban, mintha egyszerűen gyorsan kinyírták volna. :D
Nekem ez egy kicsit drága élvezet.
Már csak a történelmi érdekesség kedvéért megjegyzem, kb. 150-200 éve az elítéltek a börtönben fizettek az ellátásukért, vagy ha nem tudtak, arra voltak utalva amit a rokonoktól, barátoktól, egyháztól, jótékonysági szervezetektől kaptak.
Simán bevezetném, hogy nem időtartamra szólnak a börtönbüntetések, hanem a kár, a fájdalomdíj, és az ellátás költségeinek megtérítéséig. A munkára ösztönzést pedig úgy oldanám meg, ahogy a pápaválasztást katalizálják a konklávén: munkakerülés esetén egyre csökkenő fejadaggal.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2021.09.23. 19:24 Persze, es elete vegeig en etessem, cigiztessem, gyurmaztassam?
Nem, nem tényleges életfogytot kértek rá, húsz év múlva kiengedik hogy újra gyilkolhasson.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.09.23. 21:28 Nem, nem tényleges életfogytot kértek rá, húsz év múlva kiengedik hogy újra gyilkolhasson.
…20 év nem kevés rezsije után.

Ebben nőttünk fel, ezért nehezen látjuk az abszurditását: ha árt nekünk valaki, akkor kényszerítenek, hogy eltartsuk, és megfenyegetnek, nehogy meg merjük büntetni.
Nem, ne vágjuk rá azonnal, hogy ez így civilizált: hagyjuk egy kicsit nyitva a kérdést! Gondolkodjunk úgy el rajta, mintha ez a válasz tuti bukta lenne egy vizsgán!
Jó megoldásom egyébként nekem sincs. De gondolkodni mindig érdemes.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2021.09.23. 20:25 Jo, de akkor alkalmazzak ra a harom csapast, madarsorettel a ket terdere meg a tokere.
Szerintem meg halálra dolgoztatás lenne a megoldás mondjuk 5év alatt, azzal a rezsijét is fedezné, és egy hosszas gyötrelmes büntetése is lenne:))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.09.23. 19:23 Meg én akkor is várom az Expanse utolsó kötetét, ha semmi értelmeset nem fogok belőle tanulni :D
Hehe - never say never :lol: Amikor a Ceresen fényes foltokat talált az éppen arra járó szonda:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bright_sp ... prov=sfti1
akkor at asszonny rám írt cseten: “Miller felügyelő rágyujtott” :D
Expanse nélkül viszont egyikünk sem kaptam volna fel a fejét a hírre… ;)

Hogy on topic is legyen: a könyvek hatására a sorozatot is meg akarózott nézni. A már említett felügyelő fegyvere egy 5” Chiappa Rhino volt:
98DA1AAC-A38E-4ED2-BA1B-814F29C8FC7D.jpeg
Idén egy 4” Rhinot vetem:
7E855DBE-B761-4D61-B37A-4B135DE4A862.jpeg
Véletlen? Nem tudom. Szeretem úgy gondolni, hogy racionális döntéseket hozok. De! De az Expansenak a nullától nagyobb hatása volt rá, az szinte biztos. Szóval csak azt szerettem volna mondani, hogy kicsi a világ, és néha haszontalannak tűnő dolgokról is kiderül, hogy releváns módon haszontalanok :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.09.24. 00:35
Idén egy 4” Rhinot vetem:
7E855DBE-B761-4D61-B37A-4B135DE4A862.jpeg

Véletlen? Nem tudom. Szeretem úgy gondolni, hogy racionális döntéseket hozok. De! De az Expansenak a nullától nagyobb hatása volt rá, az szinte biztos. Szóval csak azt szerettem volna mondani, hogy kicsi a világ, és néha haszontalannak tűnő dolgokról is kiderül, hogy releváns módon haszontalanok :D
Én a Válaszcsapás c. sorozat hatására vettem Glock-ot 2 éve.
Vagyunk ezzel így páran, de legalább amíg ezzel tisztában is vagyunk addig nincs nagy baj. (Szerintem) :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.09.24. 05:51 Én a Válaszcsapás c. sorozat hatására vettem Glock-ot 2 éve.
Vagyunk ezzel így páran, de legalább amíg ezzel tisztában is vagyunk addig nincs nagy baj. (Szerintem) :lol:
Doron Kabilio/Fauda full szett az KÖLTSÉGHATÉKONY is:
- Glock: pipa
- klipszes kydex IWB-tok: pipa
- G-shock: pipa
- átizzadt, kifakult szürke póló: pipa

:-)))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

vato írta: 2021.09.23. 22:25 Szerintem meg halálra dolgoztatás lenne a megoldás mondjuk 5év alatt, azzal a rezsijét is fedezné, és egy hosszas gyötrelmes büntetése is lenne:))
Én is valami hasonlóra voksolnék. Egy ilyen tetű valószínűleg soha nem volt, meg nem is lesz hasznos tagja a társadalomnak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.09.24. 06:27 Doron Kabilio/Fauda full szett az KÖLTSÉGHATÉKONY is:
- Glock: pipa
- klipszes kydex IWB-tok: pipa
- G-shock: pipa
- átizzadt, kifakult szürke póló: pipa

:-)))

Kép
Na jah, egy full Pierce Brosnan/James Bond outfit az jóval húsba vágóbb kiadás. És még a P99 lenne a legolcsóbb tétel belőle. :lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.09.24. 06:27 Doron Kabilio/Fauda full szett az KÖLTSÉGHATÉKONY is:
- Glock: pipa
- klipszes kydex IWB-tok: pipa
- G-shock: pipa
- átizzadt, kifakult szürke póló: pipa

:-)))
Változnak az idők.
0i5nw3jvgyi21.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

https://www.google.hu/amp/s/index.hu/be ... reszek/amp

" keresett egy alkalmasnak tűnő eszközt, hogy ütve-kalapálva rá tudja szorítani a kapa fejét a nyélre. Mielőtt hozzákezdett volna ehhez, a szomszédja észlelte, hogy egy robbanótestnek látszó eszközzel készült ütést mérni a kapa fejére "
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2021.09.24. 23:28 https://www.google.hu/amp/s/index.hu/be ... reszek/amp

" keresett egy alkalmasnak tűnő eszközt, hogy ütve-kalapálva rá tudja szorítani a kapa fejét a nyélre. Mielőtt hozzákezdett volna ehhez, a szomszédja észlelte, hogy egy robbanótestnek látszó eszközzel készült ütést mérni a kapa fejére "
Kertészkedek is, de eskü, nem én vótam! :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MIÉRT VISELÜNK FEGYVERT? - összevernek a nyílt utcán fényes nappal. Mit csinál a rendőrség? Persze, szabadlábon hagyja a támadót, hogy később késsel majdnem megölhessen.

" 28 éves K. Sándor 2019. december 3-án délelőtt a IV. kerületi vásárcsarnoknál többször megütötte és megrúgta ismerősét, ezzel súlyos sérüléseket okozva neki. A bántalmazó ezt követően elmenekült, a rendőrök azonban 2019. december 10-én elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki az eset miatt. K. Sándor akkor úgy nyilatkozott, hogy a bántalmazott férfit okolja minden problémájáért, aki egyébként is folyamatosan tiszteletlenül és lekezelően viselkedett vele.

K. Sándort a sérelmei nem hagyták nyugodni, 2020. július 14-én délelőtt újfent rátámadt ismerősére a piacnál. Akkor már egy kést is használt az elkövetéshez, több helyen szúrt és vágott sérüléseket okozva a másik férfinak. A késelőt a rendőrök még aznap elfogták"

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... amadta-meg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

Miskolci hètköznapok. Indítèk a herbàl+kommerszvodka+technokolos hígító lehet, mindenesetre megèrdemelte volna hogy a " földre vittèk" nèhàny perc nekivadult gumibotos ütlegelèssel törtènjen. Szerintem.

https://youtu.be/lwTBqKqm0pQ
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Arh írta: 2021.09.26. 08:24 Miskolci hètköznapok. Indítèk a herbàl+kommerszvodka+technokolos hígító lehet, mindenesetre megèrdemelte volna hogy a " földre vittèk" nèhàny perc nekivadult gumibotos ütlegelèssel törtènjen. Szerintem.

https://youtu.be/lwTBqKqm0pQ
És akkor kérdezem én, ha arra járt volna valaki és rátüzel 15-öt vegyesen tárazva, akkor azt elvitték volna felfegyverkezve elkövetet garázdaság, közmegbotránkozást okozás és fajgyűlölet miatt..... Vagy amit rá lehet varrni :evil:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

Kontrolle13 írta: 2021.09.26. 09:15 És akkor kérdezem én, ha arra járt volna valaki és rátüzel 15-öt vegyesen tárazva, akkor azt elvitték volna felfegyverkezve elkövetet garázdaság, közmegbotránkozást okozás és fajgyűlölet miatt..... Vagy amit rá lehet varrni :evil:
Sajnos esèlyes. Pedig istenuccse, megèrdemelte volna. Illetve jog szerint talàn megtehető lett volna, mert harmadik szemèly vèdelme, de úgysem ezt hoztàk volna ki belőle. De egy folyadèksugàrkilövővel hatèkonyan vissza lehetett volna tartani, az talàn mèg kamera előtt is belefèr, de ezt majd megmondjàk a jogban jàratosabbak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2021.09.26. 09:15 És akkor kérdezem én, ha arra járt volna valaki és rátüzel 15-öt vegyesen tárazva, akkor azt elvitték volna felfegyverkezve elkövetet garázdaság, közmegbotránkozást okozás és fajgyűlölet miatt..... Vagy amit rá lehet varrni :evil:
Nem kell ottmaradni, ennyi.

A kamerafelvétel láthatóan értéktelen minőség.

ha engem rúg meg, tuti elgázosítom és elsétálok, nem állok le karatéjozni, mint ott a járókelők.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

gvass1 írta: 2021.09.26. 09:38 Nem kell ottmaradni, ennyi.

A kamerafelvétel láthatóan értéktelen minőség.

ha engem rúg meg, tuti elgázosítom és elsétálok, nem állok le karatéjozni, mint ott a járókelők.
Teljesen jogos, èn is azt tettem volna ha megrúg. A kamerafelvètel minősègèt tekintve, ezt a monitorról vettèk fel, ha èrdekel, utànakèrdezek, mennyire szar/nemszar az eredeti.

A rendőrök reakcióideje a gàz. Innen konkrètan kèt sarok a megyei rk. A búza tèrtől meg 100 mèter, ahol azèrt szokott lenni 1-2 jàrőrautó helyben is. Ugyanezen a placcon tizenpàr ève összevertèk egy ismerősöm, volt kamerafelvètel, mèg ki se mentek arra hogy nyolcan ütnek egyet. (Akkor sokkal rosszabb volt a minősèg.)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Arh írta: 2021.09.26. 09:19 Sajnos esèlyes. Pedig istenuccse, megèrdemelte volna. Illetve jog szerint talàn megtehető lett volna, mert harmadik szemèly vèdelme, de úgysem ezt hoztàk volna ki belőle. De egy folyadèksugàrkilövővel hatèkonyan vissza lehetett volna tartani, az talàn mèg kamera előtt is belefèr, de ezt majd megmondjàk a jogban jàratosabbak.
Ja, én azért hordok sprayt elsődlegesnek, mert csendes.
Ráfújok egy flakon Pfeffer KO-t, és csók.
Kép
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Posta is "sárkányos" hely..😁
Screenshot_20210927-175245_Facebook.jpg
Screenshot_20210927-175245_Facebook.jpg (237.03 KiB) Megtekintve 20158 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Két idióta a lőtéren :roll: Gondolom páros lábbal rúgták ki őket :lol:
https://www.reddit.com/r/IdiotsNearlyDy ... _disaster/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bel »

(nagyon off!)

Sokaig azt hittem, hogy egy konkret mentoallomason 3 mentojarmu van: 1 esetkocsi, 1 kiemelt mentogepkocsi, es egy mentogepkocsi. Az nem tunt fel, hogy a mentogepkocsinak dinamikus rendszama van: par naponta valtozik.

Kb. 120 orat eltoltottem mar ott, amikor egyszer kiderult, hogy az egesz jo alapotu 1 eset + 1 kim az valoban ott van, de ezen felul 2 mentogepkocsija van az allomasnak. Papiron, a gyakorlatban meg olyan allapotban, hogy mindketto altalaban a szervizben van, mert szinte javithatatlanok. Nagyritkan a szervizbol kijon "megjavitva" az egyik, akkor par napig azt hasznaljak, de utana ugyis elromlik. De mivel nagy szukseg van legalabb egyre, ezert hol innen, hol onnan kolcsonkernek egyet, es azzal uzemelnek.

Kicsit kesobb duplan megjavitottak a dolgot: a fentit kiegeszitettek azzal, hogy 50 km tavolsagbol kirendeltek egy mentogepkocsit soforrel minden nap. Ez egyreszt megoldotta azt, hogy igy meglett a mukodo 4. jarmu, masreszt az sem volt gond, hogy az allomason sofor sem volt eleg (szakkepzett apolo se, de szakkepzetlen mentoapolot legalabb sikerult talalni). Persze ez 24 ora helyett napi 10 orat volt csak szolgalatban (marmint a mentosofor 12 orat, hiszen neki kb 2 ora volt feljonni minden reggel majd este visszamenni). Az a varos, amibol "lenyultak" ezt a mentot soforrel, hat az igy jart.

Amig 1 mentogepkocsi volt, addig egeszen biztosan percre ki volt szamolva, hogy 12 ora alatt 20 perc piheno/ebedido volt osszesen a mentogepkocsin szolgaloknak, ezen kivul megallas nelkul dolgoztak.

Ebbol lathato, hogy 2 db uj mentoauto mennyit szamitana ezen a helyen.
Mashol meg az egy uj annyit szamitana, hogy nem fujna be a szel a rozsda altal mart oklomnyi lyukon, es nem gumipokkal lenne zarva az ajto (mukodo zar hianyaban).

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: sodoma »

bel írta: 2021.10.01. 17:55 (nagyon off!)

Sokaig azt hittem, hogy egy konkret mentoallomason 3 mentojarmu van: 1 esetkocsi, 1 kiemelt mentogepkocsi, es egy mentogepkocsi. Az nem tunt fel, hogy a mentogepkocsinak dinamikus rendszama van: par naponta valtozik.

Kb. 120 orat eltoltottem mar ott, amikor egyszer kiderult, hogy az egesz jo alapotu 1 eset + 1 kim az valoban ott van, de ezen felul 2 mentogepkocsija van az allomasnak. Papiron, a gyakorlatban meg olyan allapotban, hogy mindketto altalaban a szervizben van, mert szinte javithatatlanok. Nagyritkan a szervizbol kijon "megjavitva" az egyik, akkor par napig azt hasznaljak, de utana ugyis elromlik. De mivel nagy szukseg van legalabb egyre, ezert hol innen, hol onnan kolcsonkernek egyet, es azzal uzemelnek.

Kicsit kesobb duplan megjavitottak a dolgot: a fentit kiegeszitettek azzal, hogy 50 km tavolsagbol kirendeltek egy mentogepkocsit soforrel minden nap. Ez egyreszt megoldotta azt, hogy igy meglett a mukodo 4. jarmu, masreszt az sem volt gond, hogy az allomason sofor sem volt eleg (szakkepzett apolo se, de szakkepzetlen mentoapolot legalabb sikerult talalni). Persze ez 24 ora helyett napi 10 orat volt csak szolgalatban (marmint a mentosofor 12 orat, hiszen neki kb 2 ora volt feljonni minden reggel majd este visszamenni). Az a varos, amibol "lenyultak" ezt a mentot soforrel, hat az igy jart.

Amig 1 mentogepkocsi volt, addig egeszen biztosan percre ki volt szamolva, hogy 12 ora alatt 20 perc piheno/ebedido volt osszesen a mentogepkocsin szolgaloknak, ezen kivul megallas nelkul dolgoztak.

Ebbol lathato, hogy 2 db uj mentoauto mennyit szamitana ezen a helyen.
Mashol meg az egy uj annyit szamitana, hogy nem fujna be a szel a rozsda altal mart oklomnyi lyukon, es nem gumipokkal lenne zarva az ajto (mukodo zar hianyaban).

Bel
Minek annyi mentőkocsi? úgysincs bele elég ember.
SZAKKÉPZETLEN mentőápoló: két eset lehetséges-belátja h nagy a felelősség tudás nélkül menteni és OFF, vagy eljátsza a hőst és akkora arca van mint az üstdob. Egy barátom orv.műsz boltban dolgozik, huszonéves kölkök mennek be mentősként és játszák az agyukat NULLA tudással. Én ismerek jópár KÉPZETT mentőápolót v. m.tisztet. Ég és föld a suhancokhoz képest.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.10.01. 17:35 Fémdetektoros beléptetés: komplett elmebaj. Eddig megfordult a fejemben, hogy kinézek, de ezután ez 10000%-ig ki van csukva. Retardált seggfejek.
Kecskeméti repülőnapon ezért kellett visszamennem a parkolóba az autómhoz lepakolni. Fene sem gondolta, hogy több tízezer embert ruházatolni fognak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kojak írta: 2021.10.01. 20:01 Kecskeméti repülőnapon ezért kellett visszamennem a parkolóba az autómhoz lepakolni. Fene sem gondolta, hogy több tízezer embert ruházatolni fognak.
FélOff
Már sok iskolában is van.
Pl a sokak által ismert "Petrik"-ben is.
A multkor mentem szülőire, és meglepődtem.
Mivel portás néni nem volt ott, nagyívben kikerültem. :lol: :lol:
On
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

RatRace írta: 2021.10.01. 20:05 FélOff
Már sok iskolában is van.
Pl a sokak által ismert "Petrik"-ben is.
A multkor mentem szülőire, és meglepődtem.
Mivel portás néni nem volt ott, nagyívben kikerültem. :lol: :lol:
On
Egyébként jól rémlik, hogy ilyen helyeken ahonnan ki van tiltva XY tárgy, biztosítaniuk kellene az elzárásának lehetőségét olyan módon, hogy csak a tulajdonos férhessen hozzá?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bel »

sodoma írta: 2021.10.01. 20:01 SZAKKÉPZETLEN mentőápoló: két eset lehetséges-
Szia,

Azert van egy 3. eset is: nincs aki eltartsa 1-2 evig, amig szakkepzett mentoapolo lesz belole, ezert iskola mellett is dolgozik. Legalabb mire elvegzi, akkora gyakorlata is lesz.

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2021.10.01. 20:11 Egyébként jól rémlik, hogy ilyen helyeken ahonnan ki van tiltva XY tárgy, biztosítaniuk kellene az elzárásának lehetőségét olyan módon, hogy csak a tulajdonos férhessen hozzá?
Ez engem is érdekelne.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kojak írta: 2021.10.01. 20:11 Egyébként jól rémlik, hogy ilyen helyeken ahonnan ki van tiltva XY tárgy, biztosítaniuk kellene az elzárásának lehetőségét olyan módon, hogy csak a tulajdonos férhessen hozzá?
A házirendben tudtommal nincs (ott) tiltva...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2021.10.01. 20:46 A házirendben tudtommal nincs (ott) tiltva...
Namost a házirend egy iskolában tudtommal a tanulókra vonatkozik. Ezekben általában tiltják a fegyver bevitelét. De ha odamegy valaki szülői értekezletre, vagy dolgozni, (nem az intézmény alkalmazottjaként, hanem külsős) azzal mi a helyzet?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.10.01. 21:00 Namost a házirend egy iskolában tudtommal a tanulókra vonatkozik. Ezekben általában tiltják a fegyver bevitelét. De ha odamegy valaki szülői értekezletre, vagy dolgozni, (nem az intézmény alkalmazottjaként, hanem külsős) azzal mi a helyzet?
Szerintem a házirend az iskola épületére is vonatkozik, hogy pl. ki, milyen feltetelekkel mehet be.
Screenshot_20211001-231511_Adobe Acrobat.jpg
Screenshot_20211001-231511_Adobe Acrobat.jpg (29.1 KiB) Megtekintve 19916 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.10.01. 23:17 Szerintem a házirend az iskola épületére is vonatkozik, hogy pl. ki, milyen feltetelekkel mehet be.
Screenshot_20211001-231511_Adobe Acrobat.jpg
Ellenőrizzen. Legálisan viselt önvédelmi eszköz van nálam. Most már tudja. Hogyan tovább?
A szövegezéstől is függhet. Az iskola épületébe tilos... vagy a tanulóknak tilos... nem mindegy.
De a kérdés változatlanul az, hogy a nagy ellenőrzés annyi, hogy nem engednek be, vagy lehetőség van csak a tulajdonos által hozzáférhető módon elzárni a bármit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2021.10.01. 20:46 A házirendben tudtommal nincs (ott) tiltva...
Valóban nincs ilyen tiltás.
http://petrik.hu/wp-content/uploads/202 ... zirend.pdf

Meg egyébként is, oda kést, gázsprayt, fegyvert, robbanóanyagot bevinni az HAGYOMÁNYŐRZÉS, hahó! :lol: :lol: :lol:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Kojak írta: 2021.10.01. 20:01 Kecskeméti repülőnapon ezért kellett visszamennem a parkolóba az autómhoz lepakolni. Fene sem gondolta, hogy több tízezer embert ruházatolni fognak.
Ez tök fasza dolog, de ha pl önvédelmis az ember, azt nem hagyhatja a kocsiban... akkor neki ugrott a rendezvény + utiköltség.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.10.02. 07:47 Ez tök fasza dolog, de ha pl önvédelmis az ember, azt nem hagyhatja a kocsiban... akkor neki ugrott a rendezvény + utiköltség.
Azon kívül, hogy NEM SZÍVESEN teszi az ember, miért ne hagyhatná? (ürítve, hordtáskában, lezárt csomagtartóban)

Vadászpuskát sem kell már bevinni a benzinkútra, ha sz.rni megy a vadász hazafele menet. (Mert ez pár évig szabály volt, de rájöttek, hogy elmebetegség.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Ez a biztosítani kéne elzárási helyet dolog engem is nagyon piszkál, mert volt már belőle vitám. Közösségi házba nem akartak beengedni, mert ez EDC-m ugye nálam volt, és mondtam, hogy rendben, akkor hova tudom lepakolni és aláírni a könyvet, hogy azok ott vannak? Erre ment a hápogás, és konkrétan felröhögtek, hogy "Mire gondolok? A kocsiba tudok lepakolni" És ha nincs kocsim? Illetve van amit nagyon nem akarnék kocsiba hagyni? Meg ha 200 km-ről jönnék, akkor azért ne legyen nálam SEMMI, mert nem lehet bevinni és lerakni sem lehet? Tiszta vicc, komolyan...
Iskola story:
Neumann szakközép. Nem akarták beengedni a szolgálatban lévő, egyenruhás RENDŐRT a portán, mert fegyver volt nála. Jelszóval, hogy nem lehet behozni fegyvert az iskola területére. Na ott agyfaszt kaptam..
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.10.02. 07:53 Azon kívül, hogy NEM SZÍVESEN teszi az ember, miért ne hagyhatná? (ürítve, hordtáskában, lezárt csomagtartóban)

Vadászpuskát sem kell már bevinni a benzinkútra, ha sz.rni megy a vadász hazafele menet. (Mert ez pár évig szabály volt, de rájöttek, hogy elmebetegség.)
Mondjuk ez a része kimaradt nekem, de igen, akkor is nagyon nem szívesen. Mert ha feltörik a kocsit és elviszik, akkor is indul a vegzálás, hogy felelőtlen voltam, stb.. Amikor nagyapám fegyverét lopták el kocsiból (igen, tudom, az 2000 környékén volt), akkor kikiáltották a társadalomra veszélyesnek.. Fél év minden más elkobzása+bűntetés. Ez nagyon megmaradt bennem, de ha legalább papíron változott, akkor örülök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: chucky »

smith15 írta: 2021.10.02. 07:47 Ez tök fasza dolog, de ha pl önvédelmis az ember, azt nem hagyhatja a kocsiban... akkor neki ugrott a rendezvény + utiköltség.
Milyen autód van? :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Válasz küldése